4 Jak tak dalej pójdzie…

Wracając do Chaosu i myślenia życzeniowego, jak pisałem wcześniej, przeczytałem wczoraj dwa takie artykuły i niektóre komentarze zamieszczone pod nimi, no i nagle zrobiło mi się bardzo nieswojo i przykro. Zrobiło mi się nieswojo, bo nie wiem co jest swojego w osobach, które co jakiś czas nazywane są „Polakami”, przez różne takie gazety, czy inne „polskie” propagandowe media, podczas gdy te osoby, same o sobie tak raczej nie mówiły i tymi „Polakami” nie czuły się. (Może się mylę, ale czy są jakieś dowody, że było inaczej?) Dodatkowo zrobiło mi się przykro, bo domyślam się (nie tylko po przeczytaniu komentarzy do tego artykułu), dlaczego te osoby tymi „Polakami” w Polsce być zwyczajnie nie mogły… Kto lub co im to zrobiło i dlaczego i kto lub co to samo robi znów i znów kolejnym pokoleniom polskich wygnańców i ich potomkom? Po jaką cholerę, tworzy się taką rzeczywistość, gdzie Polacy żeby coś zrobić, przetrwać, przeżyć itp. nie mają wyjścia i muszą opuścić ziemię polską, najczęściej na zawsze? Czemu służą takie przypominania, kto to tym „Polakiem”, gdzieś tam za granica jest/był? Czy to nie jest takie leczenie jakichś swoich „polskich” kompleksów, przez „polskich” panów redaktorów, bo mi to wygląda zwyczajnie na typową chorobę psychiczną, zwaną schizofrenią, która jest w sumie bardzo podobna w objawach, do życzenia pobożnego. Czy ktoś normalnie myślący, wali się w głowę młotkiem, po to żeby zabić ból głowy i jeszcze sie tym chwali i co najgorsze jest z tego dumny?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia

(…)
Ze względu na często niejednorodny obraz kliniczny powstała hipoteza, że schizofrenia to nie jedno zaburzenie, lecz grupa chorób, dla których stosuje się określenie zbiorcze psychozy schizofreniczne. Z tego powodu Eugen Bleuler określił to zaburzenie mianem schizofrenie (liczba mnoga). Słowo „schizofrenia” dosłownie oznacza „rozszczepienie umysłu”, ale pomimo swojej etymologii, nazwa ta nie oznacza posiadania więcej niż jednej osobowości (tzw. osobowość mnoga, „rozdwojenie jaźni”)[6]; według obowiązujących w psychiatrii kryteriów diagnostycznych podstawowym objawem schizofrenii jest rozszczepienie (gr. schisis) pomiędzy myśleniem, zachowaniem, emocjami, sferą motywacyjną, ekspresją emocji, przejawiające się m.in. niedostosowaniu zachowania, emocji pacjenta do sytuacji i treści jego wypowiedzi.
(…)

http://en.wikipedia.org/wiki/Schizophrenia

(…)
Symptoms
Individuals with schizophrenia may experience hallucinations (most reported are hearing voices), delusions (often bizarre or persecutory in nature), and disorganized thinking and speech. The last may range from loss of train of thought, to sentences only loosely connected in meaning, to speech that is not understandable known as word salad in severe cases. Social withdrawal, sloppiness of dress and hygiene, and loss of motivation and judgment are all common in schizophrenia.[9] There is often an observable pattern of emotional difficulty, for example lack of responsiveness.[10] Impairment in social cognition is associated with schizophrenia,[11] as are symptoms of paranoia. Social isolation commonly occurs.[12] Difficulties in working and long-term memory, attention, executive functioning, and speed of processing also commonly occur.[4] In one uncommon subtype, the person may be largely mute, remain motionless in bizarre postures, or exhibit purposeless agitation, all signs of catatonia.[13] About 30 to 50% of people with schizophrenia fail to accept that they have an illness or their recommended treatment.[14] Treatment may have some effect on insight.[15] People with schizophrenia often find facial emotion perception to be difficult.[16]
(…)

Oto pierwszy z tych artykułów, (drugi opublikowany zostanie w następnym artykule):

 1. http://facet.onet.pl/gadzety/polska-krew/xnqk5
  Pękasz z patriotycznej dumy na myśl o Koperniku, Chopinie czy Marii Skłodowskiej-Curie? Wkład naszych rodaków w rozwój ludzkości jest dużo większy, chociaż często bardziej ukryty. Jeżeli dogłębnie zbadać ostatnie dziesięciolecia, okaże się, że w powstaniu kluczowych wynalazków, lekarstw, a nawet utworów mieli udział ludzie z polską krwią w żyłach! Oto lista 20 najwybitniejszych postaci, o których nie wiedziałeś, że są twoimi rodakami.
  (…)

~chwast : Tak to prawda…..Nawet wspolzalozyciel Apple Wozniak ma polskie korzenie. Nastawmy sie rowniez na to, ze w najblizszych dziesiecioleciach bedzie coraz wiecej takich wielkich ludzi: lekarzy, naukowcow, businessmanow, artystow itp., ktorzy wyemigrowali i wlozyli wklad w obca gospodarke. Wiekszoscc z tych osob moglaby spokojnie zyc i pracowac we wlasnym kraju. Ale niestety u nas liczy sie tania sila robocza nastawiona na przetrwanie i elity, ktore beda sie jeszcze powiekszac. Smutne to, bo kraj ktory swiadomie wyrzuca co roku miliony mlodych ludzi nigdy nie bedzie liczyl sie w swiecie.

~Katrin do ~:]: Od 30-tu lat mieszkam w Niemczech. Dosc czesto napotykam na polskie nazwiska -potomkowie kólejnych fal emigrantow z Polski. Prawie wszyscy emigrowali za chlebem, a wiec nie byly to polskie elity. Najczetsza reakcja na moja uwage, iz maja polskie nazwisko jest niechec. Czasami wrecz oburzenie. Kiedy zwrocila sie kiedys do pana o nazwisku Czernicki wymawiajac jego nazwisko zgodnie z polska wymowa, pelen oburzenia stwierdzil, ze nazywa sie Czernikki – tak wymawiane jest to nazwisko wedlug zasad niemieckiej pisowni. Wystarczy?

~hmmm: Zamiast się podniecać tym kto ma w żyłach polską krew, zastanówmy się lepiej jak zrobić, żeby ci wszyscy geniusze wykorzystywali swoje mózgi i inne talenty na polskiej ziemi. Bo jakoś tak wychodzi, że jak chcesz coś osiągnąć, to lepiej za granicę jechać, bo tu to jakaś pustynia jest…. Jak tak dalej pójdzie, to w Polsce sami zacofańcy i kretyni zostaną, a wtedy to naprawdę jesień średniowiecza tu będzie, już się zanosi.

~dnc: Wszyscy oni to albo dzieci albo wnuki polskich emigrantów. Jakież to smutne, że nie w Polsce, ale daleko na drugim końcu świata mogą/mogli realizować swoje pasje i żyć tworząc coś dla ludzkości. Niestety, Polska nie była nigdy przyjaznym krajem. Czy to IIRP czy PRL czy teraz w posPRLu. Smutne, że Ci wartościwoi wyjeżdżają gdzieś daleko a u nas\ zostają tylko Ci, którym się nic nie chce.

~qwerty: Axl Rose powiedział, że nie zagra dla „polished jews” (wypolerowanych żydów) co nie znaczy dla Polaków i Żydów. Co najlepsze to Gunsnroses zagrali i dla Polaków i dla Żydów więc może w końcu ktoś przestanie to źle tłumaczyć.

~n: wypierniczcie w końcu tych idiotów którzy piszą te artykuły niesprawdzone niepotwierdzone bzdury i gadanie o jakiejś piątej wodzie po kisielu. masakra i jeszcze za to dostają kasę. A co do gunsów jakby ludzie w tym kraju znali odrobinę angielski to by nie tworzyli legend na temat tego co ktoś powiedział.

Teraz pytania:

Czy takie osoby jak tzw. Geremek, Gross, Boni, itp. to tzw. „Polacy”, którzy myśleli/myślą, czuli/czują się itp, że byli/są Polakami i działali/działają na rzecz Polski? Czy raczej były/są to osoby mieszkające w Polsce lub mówiące także w języku polskim i tyle? Czy tacy jak np. Salomon Morel http://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel, czy taka tzw. Helena Wolińska http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska, to też tzw. „Polacy” i też mamy być z takich „Polaków” dumni? A może mamy być dumni z pana reżysera też „Polaka”, co to na podstawie losów „Polki” Heleny Wolińskiej-Brus, pierwotnie Felicji (Fajgi Mindla) Danielak, ostatnio nakręcił był film, o „złych Polakach”, który dostał taką jedną nagrodę, co to ją inni „dobrzy Polacy” w Hollywood, tak wysoko ocenili, za „wiarygodność” itp? A co z innym „Polakiem” Samuelem Milibandem dziadkiem Eda Milibanda innego „Polaka”, co to jako „Polak” od 1919 do 1921r dzielnie walczył w szeregach Armii Czerwonej pod dowództwem „Rosjanina” Lwa Trockiego, przeciwko innym Polakom, jako ich „wyzwoliciel”? http://www.dailymail.co.uk/news/article-1329564/Ed-Miliband-names-baby-grandfather–Red-Army-Sam.html

Więc to może np. ja jestem jakimś Marsjaninem, no bo skoro ci wszyscy ludzie to sami „Polacy”, to kim do cholery jestem ja i moi przodkowie?!!

Tak na koniec, ten Trocki, to „Rosjanin” był, czy „Ukrainiec”, no bo na dzisiejszej Ukrainie został urodzony? http://pl.wikipedia.org/wiki/Lew_Trocki

3 thoughts on “4 Jak tak dalej pójdzie…

 1. Pytanie czy Polak to osoba mająca polskie korzenie czy Polak to osoba która czuje przynależność do narodu polskiego?

  Polubienie

  • Miło nam wszystkim, że wpadłeś i dzięki za uwagi! To dobre pytanie i dobrze, że je zadałeś, bo wpis 101 akurat będzie o tym, jak to jest, patrząc na to z mojego punktu widzenia…
   PZDRWM

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.