5 ~JKM : Z głupimi nikt rozmawiał nie będzie !!!

A oto drugi artykuł, gdzie widać jak na dłoni, jak teraz wygląda „polska polityka zagraniczna”, czyli że jest to (jak zwykle od długiego już czasu) jedno wielkie życzenie pobożne do sześcianu… Dlaczego inni mogą zachowywać się rozsądnie, a tylko „nasi politycy” zawsze płyną pod prąd, a potem dzięki ich przemyślnym działaniom, cierpią miliony niczemu nie winnych, co nie mających żadnego wpływu, na kierunek tego dziarskiego dryfu? Po komentarzach widać znów, że zwykli ludzie mają więcej rozumu, niż wszystkie te nadęte „autorytety” razem wzięte…

…..

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/krzysztof-szczerski-w-ustalmy-jedno-polsce-wymykaja-sie-kolejne-instrumenty-dzialania/wcgfxz

W rozmowie z Onetem Krzysztof Szczerski odpowiada na pytania dotyczące realizacji porozumień mińskich oraz sytuacji Polski w regionie. – Polsce wymykają się kolejne instrumenty działania. Jesteśmy coraz bardziej wyizolowani i bezradni w regionie – mówi polityk, komentując zawiązanie się tzw. Trójkąta Sławkowskiego. Według Szczerskiego, inicjatywa Austrii, Czech i Słowacji to „bardzo duża nielojalność” wobec Polski. (…) Rozmowa dotyczyła również nowoutworzonego Trójkąta Sławkowskiego, inicjatywy Austrii, Czech i Węgier, która – według analityków – może zmarginalizować znaczenie Grupy Wyszechradzkiej. – To bardzo trudny temat. Trójkąt Sławkowski oznacza, że Polsce wymykają się kolejne instrumenty działania. Jesteśmy coraz bardziej wyizolowani i bezradni w regionie – mówił Krzysztof Szczerski.

Jak zaznaczał poseł PiS, zawiązywanie trójkąta sławkowskiego to „bardzo duża nielojalność”. – Tracimy krok za krokiem instrumenty polityki zagranicznej. Niedługo zostanie nam podporządkowanie się polityce Berlina i Paryża – konkluduje polityk.

Komentarze(1 012) Dyskusje (33)

~don chichot : USTALMY JEDNO!!. Polscy politycy to są nielojalni wobec swoich wyborców i narodu , a lojalni jedynie wobec ukraińskiej junty i ich mocodawców z waszyngtonu. Zamiast łączyć się sojuszami z mądrze rządzonymi i bliskimi nam krajami z grupy wyszehradzkiej , nasi politykierzy łączą nasz sojuszami z idącym na dno rozpadającym się bankrutem w stanie wojny domowej i wrogami z Litwy, którzy niszczą wszelkie ślady polskości. Każdy o tym wie. Politycy usiłują odgrywać role ,,mocarstwa” , mieszać się do nie swoich spraw , a gdy dochodzi do konkretnych rozmów to są pomijani , lekceważeni i najwyżej mogą podsłuchiwać przez drzwi o czym mówią inni. Wcale się nie dziwię tym krajom z grupy sławkowskiej bo na ich miejscu robiłbym to samo. Gdybym miał gadać z kimś takim jak ten Szczerski , to szkoda czasu. Podobnie było z Ruskimi i propozycją Gazpromu ,,Jamał II” Nie było z kim poważnie rozmawiać , bo słychać było tylko wściekłe krzyki o Ukrainę i zrobili Nordstream . Jak zrobili to następny krzyk o zagrożone bezpieczeństwo. Takich mamy polityków bez rozumu i kręgosłupa moralnego

~Endek39 do ~don chichot: Żeby było śmieszniej to różnej maści polskojęzyczni politycy i spora część tzw elyty gromi nie Litwę za politykę wobec polskiej mniejszości i stosowane wobec niej szykany tylko polską mniejszość na Litwie.To jest ewenement na skalę światową żeby państwo odwracało się od swoich rodaków i wspierało tych co ich szykanują.To pokazuje że w Polsce nie mamy rządów polskich tylko polskojęzyczne.

~ad do Endek39: jak wyobrażasz sobie pomoc rzadu dla Polaków na Litwie? w Rządzie nie ma Polaków,jęzeli ktoś pochodz z polskiej rodziny to juz dawno sprzedał sie Niemcom albo Amerykanom,w przeciwnym wypadku byłby w opozycji ,której przewodzi potomek żydów ukraińskich

~valadon.z do Endek39: 1września ub. strajkowali w Szepietówce polscy rodzice z powodu zamykania polskich klas . Ustawa o języków regionalnych zakazuje nie tylko używania j.rosyjskiego , ale i innych języków , w tym jęz. polskie. Słyszałeś o jakieś nocie protestacyjnej naszego rządu w tej sprawie ? W Kijowie na teren polskiej ambasady wrzucono odciętą z kukły prezydenta Komorowskiego – głowę . Słyszałeś o jakimś naszych służb zagranicznych. A Ty się o polską mniejszość na Litwie . Pani Prezydent Litwy oświadczyła w ub. roku- . I tego się trzyma nasza < elyta >. Z < buciarami > przecież nie będą wchodzić !

~Szczepcio : Rządy tych krajów są lojalne w stosunku do swoich wyborców. Politycy tych krajów nie są chorobowymi rusofobami. Myślą przede wszystkim o interesach gospodarczych swoich krajów. Dzisiaj były minister gospodarki powiedział, że wysokie ceny gazu z Rosji dla nas hamują nasz rozwój gospodarczy i obniżają konkurencyjność naszych firm. Węgrzy np: nie mają takiego problemu, gdyż płacą Putinowi za gaz 30-40%mniej niż my i nie muszą w przeciwieństwie do nas płacić za gaz zakontraktowany i niekupiony. Ale co obchodzi polityków zwykły obywatel.

~TKD : A co to za potężny kraj Polska ,żeby sąsiednie kraje były wobec niej lojalne. Mamy gromadę służalczych wobec USA durni i niestety ci pseudo-politycy rządzą .Wszyscy prześcigając się w lizusostwie płaszczą przed naszym aktualnie czarnym panem. W tym kraju nie ma polityka ,który by działał w interesie Polski jako takiej .Polska zawsze była rządzona durniami i miedzy innymi dlatego doszło do rozbioru przez sąsiadów ,którzy potrafili się dogadać ze sobą co kto ma wziąć . No i obecnie też jest ..rozebrana

~ktosik : Kiedy Czesi i Słowacy byli lojalni wobec Polski……….niech ktoś da jeden przykład

~cichosza do ~ktosik: Ty madralo, daj choc jeden przyklad DLACZEGO Czesi i Slowacy mieliby byc lojalni wobec Polski ? Po prostu sa o niebo madrzejsi od politykierow polskich, ktorzy interes swoich mocodawcow przekladaja nad interes Polakow !!!

~przeciw propagandzie : Ten syjonistyczny propagandzista mówi, że polska polityka kierowana przez syjonistów nie ma poparcia w tych krajach w których
syjoniści maja mniejszy udział w życiu politycznym. Pozwolę sobie przytoczyć fragment wypowiedzi Prof. Revilo P Oliver:

PONURE I STRASZNE JEST TO, że większość członków naszej własnej rasy ma tak zniekształcone umysły przez trwającą przez stulecia sprytną propagandę żydowską, że zostali wytresowani, tak skutecznie jak dobrze wytresowane psy, żeby warczeć i gryźć kiedy ich żydowscy panowie wypowiadają pewne słowa kluczowe, takie jak “faszysta”, “rasista” itp., zastępujące “szukaj” na które pies reaguje. Ponadto, są tak emocjonalnie uzależnieni od narkotycznej fantazji, że wielu z nich jest zarówno niechętnych, jak i nie mogą znieść cierpienia patrząc na realny świat wokół nich i racjonalnie o nim myśląc. Zrozumiałe jest, że wolą szczelnie zamknąć oczy ich umysłu i żyć w świecie snów przyjemnych bajek, takich, jakie słyszeli w dzieciństwie, do których podświadomie pragną wracać. Jak zgrabnie charakteryzuje to Kipling, “Jeśli pragną czegoś, deklarują, że to prawda. Jeśli tego nie pragną, choćby to była sama śmierć, wołają głośno: “Tego nigdy nie było!” Tragiczne i potencjalnie katastrofalne jest to, że każda szczera i kompleksowa analiza naszej obecnej trudnej sytuacji nie tylko naraża jego autora na tajne lub otwarte represje, ale też zraża wielu członków naszej odurzonej i chyba skazanej rasy, zmuszając ją do warczenia i ochoty ugryzienia człowieka, który zmusiłby ich do zmierzenia się z nieprzyjemną rzeczywistością. Wielu więcej jest tak bojaźliwych, że nawet cień braku szacunku dla Żydów powoduje, że biegną by się ukryć, jak przestraszone koty, by Żydzi nie ukarali ich za słuchanie świętokradczych słów.

~antypolak do ~przeciw propagandzie: Polskim antysemitom juz nie tylko pokrecilo sie w glowie ale wydaja swoje idjoctwa by tylko cos wymyslec przeciw Zydom. Zydzi staraja sie miec wlasny kat I to przeszkadza arabom I innym muslinom.Pomoc I to wielka dostaja od antysemitow.Najwiekszymy chamami w tym wypadku sa polscy. Kiedykolwiek znajduja mozliwosc I sa podpierani przez muslinow,wydaja z siebie smrod ubikacyjny. Dzieki takim „polakom” udaje sie islamistom zdobywac kraje. Teraz kplej na Polske. Zycze im powodzenia !

~weryfikator : „bardzo duża nielojalność” wobec Polski… jak ktoś zachowuje się jak kretyn, to trudno, żeby otoczenie było wobec niego lojalne. Te kraje zachowały się właśnie tak, jak powinien kulturalny człowiek zachować się w stosunku do obłąkańca: nie komentując wyszły i spotkały się w swoim gronie. A tacy infantylni „mężowie stanu” jak szczerski czy jak mu tam, uważają, że inni powinni postępować w określony sposób, dlatego, że on uważa, że powinni.

~jur38 : „Nielojalność wobec Polski”, czy może bardziej : ” nielojalne poczynania polityków wobec polskich interesów narodowych”?! Kim są ludzie u steru władzy konfliktujący Polskę z sąsiadami, zapominając jednocześnie o tych – CO DO DNIA DZISIEJSZEGO nie okazali współczucia ofiarom czystek etnicznych i bestialstwom wobec Polaków na Wołyniu!? Kim są ci ludzie?!

~krechowiak : No cóż Polska już została skazana przez Europę na pożarcie Rosji podobnie jak 1945 roku.Kto tego nie widzi jest chyba ostatnim debilem.Wystarczy przeanalizować poczynania państw europejskich z ostatnich trzech miesięcy.Tacy jak Tusk czy kopaczka są potrzebni żeby poszczekać i rzucić iskrę w stosunki z Rosją.Cała Europa się wypnie na Polskę jeżeli Putin wyciągnie tu swoje łapska.Nikt nie będzie się narażał dla głupich polaczków ,podobnie jak nikt z Europy nie chciał umierać za Gdańsk w 1939. Trzeba być ślepym albo debilem żeby nie widzieć do czego to wszystko zmierza,jedno trzeba przyznać temu rządowi ,potrafią manipulować społeczeństwem jak nikt dotąd.

~hey : jedyny kraj wobec którego Polska jest lojalna to USA” klateczki do tortur arabów, bardzo proszę ; zakup samolotówq bojowych w USA a nie w Europie bardzo roszę; ujadanie na roję przedstawicieli palamentu i rządu wg amerykańskich instrukcji bardzo proszę, poniżające traktowanie na granicy/ zdjecie teęczoki, zrobienie odcisków palców, obwączanie przez psa, agresywne wypytywanie prze immigation/, nie problemu możecie nam pluć w twarz i do nas przyjeżdżać bez wiz i bez ograniczeń pracować’ kolumnami pancernymi amerykańska armia przemierza Polskę, bardzo miło nam z tego powodu

~Durnie : Jest dowod Polskiej glupoty. Madre kraje dbaja przede wszystim o swoich obywateli. Nasi politicy chca podcierac cztery litery USA do upadlego, az wszycy nasi mlodzi zdolni wyjada z kraju!!

~logik : Trzeba słuchać rad mądrych ludzi a nie oszołomów. Profesor UW. profesor Stanisław Bieleń powiedział redaktorowi Szelągowi : „Poza tym kryzys kiedyś się skończy, bo taka jest natura kryzysów, a Polska pozostanie nadal sąsiadem Rosji i musi myśleć o swoich z nią interesach, a nie tylko o CUDZEJ SPRAWIE , bo przecież taką jest dla nas- jakby nie patrzeć -SPRAWA UKRAIŃSKA. Przydałoby się więcej realizmu, a mniej moralizmu. Trzeba znać przede wszystkim cenę własnego interesu narodowego a nie „wymachiwać szabelką”dla publicznego poklasku i osobistej satysfakcji polityków.” Tak, panie pośle ! Słuchajcie mądrych ludzi ! To dzięki wam, nasz kraj stał się stroną w tej CUDZEJ dla nas sprawie i ponosimy ogromne straty z tego powodu.

~@ w czerwonym : Podczas głosowania Polaków o przystąpienie do Unii, nie było mowy o przyjęciu przez nasz kraj europejskiej waluty, chyba że my mieliśmy inne karty do głosowania, różniące się z kartami pani Kopacz i jej znajomymi z PO. Jednocześnie oświadczam, że jeżeli dojdzie do wymiany zł na euro, a wymiana będzie niekorzystna dla przeciętnego Polaka, to będę strajkował. Po spotkaniu z dużym gronem moich znajomych w tym działaniu nie będę sam, a każdy z nas zobowiązał się do pozyskania jak najwięcej sprzymierzeńców w tej sprawie. Nie może tak być, by 10% cwaniaków mających w łapach władzę i pieniądze narzucało swoją wolę pozostałym 90% Polakom. Wymiana może być, jeżeli stosunek naszej waluty do euro będzie 1:1 lub korzystniej, jeżeli nie to strajk jest nieunikniony.

~nspp do ~tolo: Polacy nie tylko wybierają idiotów, ale sami nimi są wierząc w bajki o agresji Rosji na Ukrainie w którą nawet angielskie media nie wierzą: „„Rosyjskie zagrożenie dla Zachodu? Wystarczy spojrzeć na mapę Europy i to, jak NATO rozszerzyło się na Wschód po rozpadzie Związku Radzieckiego, aby zrozumieć kto komu zagraża” – zauważa dziennikarz. Zdaniem Clarka, wiele informacji zachodnich mediów jest po prostu śmiesznymi. „. To rzeczywiście śmieszne, — komentuje Clark oświadczenie zachodniej prasy. – Jeśli mówić obiektywnie, to właśnie USA i ich sojusznicy są niebezpiecznymi agresorami: czy to Rosja zaatakowała Irak w 2003 roku <…> czy Rosja bombardowała Jugosławię w ciagu 78 dni w 1999 roku, czy to Rosja napadła na Libię w 2011 roku?”.
Dziennikarz zauważa także, że informacje w zachodniej prasie na temat tego, że „Rosja winna jest kryzysu na Ukrainie również są kłamstwem” – „ukraiński konflikt został sprowokowany właśnie przez Unią Europejską i USA, sponsorujące i popierające przewrót przeciwko legalnemu, demokratyczną drogą wybranemu rządowi”, uważa Clark. ”

~wyksztalciuch_emigrant do ~nspp: No coz – nie bez powodu media nazywane sa „czwarta wladza”. A w czyich rekach sa „polskie” media, w czyim interesie moze dzialac takie cos, co sie nazywa „Newsweek Polska”? Mechanizm jest prosty – robi sie populacji wielkie pranie mozgow i bedzie ona glosowac zgodnie z tym, co jej media podpowiedza. Do tego dodajmy fakt, ze w ciagu ostatnich 25 lat poziom polskiej edukacji polecial na pysk, ze wiekszosc Polakow walczy o przetrwanie, trzesie sie o prace, stoi w kolejkach do lekarzy itd. I dostaniemy w ten sposob calkowicie bezrozumna mase, ktora zrobi to, co media nakaza, albo nie zrobi nic, poniewaz jest calkowicie zaabsorbowana codzienna walka o byt. W ten sposob, po „25 latach wolnosci” mamy w Polsce do czynienia ze sterowana z zewnatrz, quasi-dyktatura za fasada demokracji.

~Pershing do ~nspp: tow. Clark dobrze wykonał internacjonalistyczny obowiązek z polecenia tow. putnia a ty jesteś DURNIEM…. za ZSRR KGB opłacał niektórych zachodnich „dziennikarzy” budowało kierowało i finansowało rożnymi lewackimi i „antywojennymi” ruchami a władcy Kremla nazywali młodych ludzi którzy się w to angażowali w swojej głupocie „naszymi pożytecznymi idiotami” Putler to KGB działa tak samo….

~wyksztalciuch_emigrant do ~Pershing: Natomiast obecnie w „wolnej” Polsce Zachod kupil sobie nie pojedynczych dziennikarzy, ale cale media. Co jest zupelnie logiczne. Majac w reku praktycznie cala polska gospodarke, zagraniczne korporacje musza dbac o wizerunek i kreowac odpowiednia atmosfere spoleczna – zeby sie polscy wyrobnicy czasem nie zbuntowali. Stad np. prymitywne medialne kampanie opluwania wszystkich protestow spolecznych i ich przywodcow. Natomiast chcac robic jeszcze lepsze interesy z Rosja, korporacje dbaja o to, zeby maksymalnie pogorszyc polsko-rosyjskie relacje i wyeliminowac polskie firmy z rosyjskiego rynku. Banalnie proste – tylko trzeba zdjac klapki z oczu i wytknac nos poza jedynie sluszne, polskie przekaziory.

~noname35 do ~tolo: W zasadzie to naród nikogo nie wybiera. Obecna ordynacja wyborcza gwarantuje wejście do Sejmu jedynkom. Polacy mogą sobie głosować na kogo chcą a i tak decyzje podejmują partyjni mafiozi. Jeżeli nie zmienimy ordynacji wyborczej mafia będzie rządzić wiecznie.

~valadon.z do toper8: toper8 – te 5% to akurat < miłośnicy > twojego <ulubieńca > stepana ! Posługujesz się interpretacją rządzących , a nie suwerena , którym jest naród. Polacy nigdy wam nie wybaczą zbrodni wołyńskiej, tym bardziej , że wy nigdy nie prosiliście o wybaczenie, o przeproszeniu nie wspominając.

~aaa do ~tolo: nie sadze , aby to był Polak, raczej Ukrainiec,prosty sposób aby to sprawdzić , napisac do takiego gościa, coś w stylu, kiedy będziemy mogli upamietnic miejsca rzezi wołyńskiej, , zamilknie , albo wyzwie cię,,na prawda o banderze , działą na nich jak płachta na byka, Polaka- prawda o banderowcach-nie doprowadza do szału –

~toper8 do ~aaa: Borys nie wycieraj sobie mordy wołyniem ruski zw3lu!

~aaa do toper8: OOOOOOO !!!!!!!! to typowe odzywki banderowskie, na słowo wołyn, bandera – tak reagują – prymitywne, wulgarne teksty, rynsztok, ciekawe czy są na ukrainie jacys normalni ludzi mówiący normalnyn jezykiem ???????

~Said : Zadrzeć ze wszystkimi w imię tych ludzi:
Według Wiktora Batera, dziennikarza i byłego korespondenta polskich mediów w Rosji, nocne wtargnięcie Ihora Kołmojskiego w towarzystwie uzbrojonych ludzi do siedziby państwowej spółki Ukrtransnafta, to koniec złudzeń i marzeń o demokratycznej, wolnej Ukrainie. Wiktor Bater w swoim tekście „Trzeci front ukraiński” twierdzi, że ten incydent „potwierdził najczarniejsze prognozy dla rozwoju naszego wschodniego sąsiada: Ukraina pozostaje oligarchiczną Republiką, bezlitośnie grabioną przez skorumpowanych urzędników i sterujących nimi biznesmenów”. Podkreśla też, że rok temu pisanie o głosowaniu jako o grze oligarchów wzbudzało powszechne oburzenie. Teraz jednak pokazują oni swoje prawdziwe oblicze. „Na nic były argumenty o powrocie do oligarchicznego systemu zarządzania, o wojnie klanów Timoszenko, Achmetowa, Kołomojskiego, Taruty i Poroszenki, o szalejącej korupcji, skłóconym Parlamencie z jego prostackim burdami ulicznymi, wszczynanymi przez przekupnych deputowanych. Dla nas i dla Zachodu liczyło się tylko to, żeby ktoś się postawił złej Rosji, żeby Ukraina stała się przedmurzem Europy a tym samym oddaliła od naszych granic zagrożenie ze strony Imperium Zła. Wszystko inne przestało się liczyć” – napisał były korespondent na swoim blogu. Wyjaśnia również, jak jego zdaniem wygląda konflikt Kołomojskiego z Poroszenką spowodowany tym, że ten pierwszy za wszelką cenę próbował zachować swoje wpływy w spółce, dzięki którym mógł w zasadzie bezkarnie kraść ropę z rurociągów tranzytowych, zrzucając przy tym odpowiedzialność za zmniejszone ilości dostaw na Moskwę. Zdaniem Batera, wcześniej podobny sposób działania miała świetnie opanować Julia Tymoszenko. Z kolei Porosznko długo udawał, że niczego nie dostrzega. Głownie dlatego, że Kołomojski „finansował m.in. ochotnicze bataliony „Dniepr“ i „Azov“”.

…..

Z pewnej odległości, to wszystko zwyczajnie przeraża i odrzuca, zwłaszcza to doszukiwanie się agentów wśród ludzi, którzy mogą mieć zwyczajnie inny punkt widzenia, oparty na ich własnych obserwacjach i przemyśleniach. Z drugiej jednak strony bardzo zastanawiające jest to, jak bardzo dziwnie zachowują się niektórzy piszący, jednak naprawdę tak, jakby byli jakimiś wynajętymi agentami… Oczywiście ja nie wiem kim są, ale nie jest to aż tak istotne, bo istotniejsze jest to co piszą, niezależnie od tego, czy piszą to co piszą, tylko z własnego przekonania, czy dodatkowo są jeszcze za to pisanie wynagradzani… Jako swój własny agent, niestety muszę sam sobie zwiększyć wypłatę i motywację, bo pisanie tego co piszę za darmo, no to raczej niepoważne jest, bo trzeba raczej raźno iść w tłumie z duchem czasów… Żartowałem.

Ktoś naprawdę wierzy, że inne narody np. słowiańskie, dobrowolnie przyłączą się do tzw. Międzymorza i ono powstanie do spółki z takimi „polskimi” mędrcami na czele?!! Wierzycie w to, bo ja wierzę w zdrowy rozsądek takich Czechów, Słowaków, czy Węgrów, którzy widzą co „polskie elity” od 25 lat wyprawiają w „Polsce”! Jestem zupełnie pewny, że nic podobnego długo jeszcze nie powstanie, bo to życzenie pobożne. A tak swoją drogą, to winszuję Czechom Ich Prezydenta, który już nie raz pokazał, że ma jaja, nie tak jak wszystkie te nasze”polskie” kastraty! Gdybym mógł wybierać kto powinien zostać prezydentem Polaków, głosowałbym na Prezydenta Republiki Czeskiej pana Milosza Zemana, a jak nie na niego to chociaż na jego rodaka pana Dobrego Wojaka Szwejka, bo nawet on miał więcej rozumu, niż wszyscy „nasi prezydenci” i ich wszyscy doradcy i całe zaplecze polityczne razem wzięci!!!

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/milosz-zeman-do-ukraincow-czy-znacie-rozkaz-bandery-dot-mordowania-polakow/5yr74
Prezydent Czech Milosz Zeman w ostrych słowach odpowiedział grupie Ukraińców, którzy wysłali do niego list „w obronie Stepana Bandery”. „Czy znacie rozkaz Bandery: »Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?«. Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami” – odpisał Zeman. Ten pozytywny gest wobec Polaków wpisuje się w szerszą politykę Czech wobec Rosji.

Prezydent jest doskonale znany z ostrego języka i moralizatorskiego tonu. Ukraińców, która wysłała do niego list „w obronie Stepana Bandery” (Bandera to przywódca nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej, współodpowiedzialny za zbrodnię wołyńską, który na Ukrainie uznawany jest za bohatera narodowego – przyp.red.)., właśnie się o tym przekonała.

„Szanowni Ukraińcy, otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery. Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania” – rozpoczyna swój list Zeman. Dalej stawia sprawę jasno: „Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: »Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?” Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami. A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?” – pyta prezydent Czech.

„Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja” – czytamy.

W dalszej części Zeman udziela krótkiej lekcji historii. „Dla Waszej wiedzy chciałbym stwierdzić, że Stepan Bandera miał zamiar stworzyć wasalne wobec Niemiec państwo ukraińskie. Miał poparcie Alfreda Rosenberga, ale dlatego, że Hitler zdecydował, że po wygranej wojnie zasiedli Ukrainę niemieckimi rolnikami, projekt został anulowany, a Bandera został wysłany do obozu koncentracyjnego. Coś podobnego stało się zresztą na naszym terytorium w przypadku Jana Ryse Rozsévača, założyciela Flagi” – pisze Milosz Zeman.

I dalej: „Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że już prezydent Juszczenko ogłosił Banderę bohaterem narodowym, a teraz jest w przygotowaniu podobna deklaracja w sprawie pana Szuchowycza, znanego z tego, że w 1941 roku we Lwowie rozstrzelał tysiące Żydów”. Zeman pisze też, że „nie może gratulować Ukrainie takich narodowych bohaterów”. „Cieszę się, że mogłem poszerzyć Waszą wiedzę i życzę wielu sukcesów w pracy” – kończy list.

Paweł Deresz: te słowa wpisują się w politykę Czech wobec Rosji

List czeskiego prezydenta komentuje dla Onetu Paweł Deresz, dziennikarz, znawca tematyki czeskiej. – Od wielu lat polityka Czech wyraźnie różni się od tej, jaką prowadzą polskie władze. Zarówno w stosunku do Europy, jak i do Rosji. Dlatego ta wypowiedź mnie nie zaskakuje; ona wpisuje się w generalną politykę Czech wobec Rosji – mówi Paweł Deresz. Władze Rosji często przypominają o zbrodniczej działalności ukraińskich nacjonalistów w czasach II wojny światowej, oskarżając obecne władze o gloryfikowanie UPA (Ukraińska Powstańcza Armia) i OUN (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów). Deresz dodaje, że słowa Zemana z pewnością przypadną do gustu dużej części Polaków. – W Polsce wiele grup ma krytyczny – oczywiście słusznie – stosunek do działalności Stepana Bandery. Słowa Zemana na pewno znajdą uznanie – mówi. Czy Zeman przysłużył się Polsce? – Pamięć o tragicznych wydarzeniach polskiej historii nigdy nie powinna zamierać – odpowiada Paweł Deresz.

Tomasz Dawid Jędruchów: to bardzo dobre zagranie dyplomatyczne

Dosadne czy wręcz agresywne słownictwo prezydenta Milosza Zemana nie jest niczym nowym. Należy jednak pamiętać, że choć wypowiedzi prezydenta Czech często są dość kontrowersyjne, to jednak jest on politykiem bardzo skutecznym, zaś wszystkie jego działania są przemyślane i wykalkulowane – tłumaczy z kolei Tomasz Dawid Jędruchów, korespondent TVP w Pradze. Jego zdaniem, w odpowiedzi skierowanej do Ukraińców Milosz Zeman niejako łączy dwie sprawy. – Po pierwsze daje wyraz sympatii wobec Polaków (wielokrotnie stawał w obronie polskich producentów żywności atakowanych w Czechach i z życzliwością wypowiadał się o wzajemnych relacjach obu krajów), po drugie zaś po raz kolejny dał do zrozumienia, jak bliska jego sercu Rosja. Zeman przecież już wielokrotnie domagał się złagodzenia czy wręcz zniesienia sankcji względem Federacji Rosyjskiej – przypomina dziennikarz. Tę odpowiedź należy ocenić jako bardzo dobre zagranie dyplomatyczne. Zeman nie tylko „staje w obronie” Polaków, ale po raz kolejny pośrednio przypomina Rosjanom, że w wielu kwestiach podziela ich punkt widzenia – podsumowuje Jędruchów.

~Polak do ~gogo: 14 kwietnia 2010 roku w wywiadzie dla anglojęzycznej telewizji Russia Today prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że jest oczywiste, że polscy oficerowie w 1940 roku zostali rozstrzelani z woli ówczesnych przywódców ZSRR, w tym Józefa Stalina. 5 maja 2010 roku w obszernym wywiadzie dla dziennika Izwiestija stwierdził m.in., że dla zbrodni wojennych nie ma terminu przedawnienia, i określił mord w Katyniu mianem bardzo mrocznej stronicy. 8 maja 2010 roku prezydent Miedwiediew przekazał marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu, tymczasowo wykonującemu obowiązki prezydenta RP, 67 tomów jawnych akt rosyjskiego śledztwa znanych stronie polskiej od 2005 roku, zawierających materiały znane od 1992 roku. Prezydent Rosji oświadczył, że na jego polecenie kontynuowane będą czynności mające na celu odtajnienie 116 utajnionych tomów. W latach 2010–2011 Rosja przekazała Polsce 148 tomów akt (ostatnią partię 7 kwietnia 2011 roku). Nie przekazano 35 tomów z klauzulą „tajne” i „ściśle tajne” oraz kopii ściśle tajnego postanowienia o umorzeniu śledztwa.

Pokaż mi coś takiego o Wołyniu, pokaż mi gdzie Juszczenko czy Poroszenko potępili zbrodnię Wołyńską?

~Coś chciałbyś ukryć?Nie da się! do ~MMM: Aleksander Kamiński, uczestnik Powstania Warszawskiego,w swojej książce „Zośka i parasol”pisze:„…Z oznak na mundurach widać, że są to Ukraińcy, hitlerowcy z dywizji SS Galizien… Niektórzy (z nich) mówili po polsku… Ruszono… w stronę alei Szucha. Tam zatrzymano powstańców na dziedzińcu gestapo… Z rana przyszli do nich SS-mani Ukraińcy. Po południu rannych załadowano do samochodów. Następnie SS-mani oddzielili powstańczych chłopców od dziewcząt. Chłopców poprowadzono ulicą Wolską za miasto, w kierunku Pruszkowa, dziewczętom zaś kazano ustawić się pod murem (i je rozstrzelano). Czy według ciebie miał zwidy?

~Endek39 : Premier Zeman ma odwagę powiedzieć to o czym nasi politycy narobili by w spodnie ze strachu zanim by wypowiedzieli te słowa.Nawet jakby znalazł się jakiś odważny to pseudo prawicowa prasa typu ,,Gazeta Polska” czy jej internetowe mutacje takie jak ,,Niezależna” czy też ,,Fronda.pl” nie zostawiłyby na nim suchej nitki oskarżając go o ,,wspieranie rosyjskich interesów” czy też o ,,agenturalność na rzecz Rosji”. Ksiądz Tadeusz Issakowicz Zaleski od dawna toczy bój o upamiętnienie ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Podolu i potępienie sprawców i zgodnym tonem jest atakowany przez te pseudo patriotyczne przekaziory.

~Polak mały, trochę stary: BRAWO Panie Prezydencie Miloszu Zeman!!! BRAWO!!!!!!! to bardzo miłe z Pana strony, że znajduje Pan rozsądek oraz mądrość, w tych trudnych dla prawdy czasach! Jako Polak, szczerze Panu dziękuję za te słowa, które miło usłyszeć od Sąsiada, a tak trudno od polskich włodarzy. Jeszcze raz dziękuję Panu, Panie Prezydencie i życzę dużo zdrowia i dalszych, trafnych oraz mądrych decyzji! a naszych, wyjątkowych milczków, w tej strasznej dla Polski sprawie, proszę o wzięcie przykładu z Pana Zemana! wiem, że proszę o zbyt wiele…

~andrzej581: „Zeman nie tylko „staje w obronie” Polaków, ale po raz kolejny pośrednio przypomina Rosjanom, że w wielu kwestiach podziela ich punkt widzenia”. Czytając artykuł, trudno o inny punkt widzenia. Całkowicie popieram p. Zemana. Pytam zatem, jak długo nasi politycy będą bez wazeliny wchodzić ukraińskiemu, nacjonalistycznemu (dowody, że nacjonalistyczny są opisane w artykule) rządowi. Pomoc humanitarna dla Ukraińców ale nie dla Polaków, wysyłanie broni Ukraińcom. Bóg jeden wie, przeciwko komu zostanie wykorzystana. To tak ma być????? Polski rząd musi dostosować się do opinii Polaków na tematy ukraińskie. A ta nie jest najlepsza.

~Brawo_Zelman: Prezydent Zelman – prawdziwym Bohaterem bo stanął w obronie niewinnych ofiar. Hańba Banderze, który kazał mordować dzieci i starców. Bandera samozwańczo stanął na czele nacjonalistów tworząc odłam „b”. OUN to był twór (nawet nie partia) zbrodniczy, terrorystyczny, ponadpartyjny, który w swoim programie miał dążenie do celu po trupach. A celem była władza nad narodem ukraińskim i państwo totalitarne z dyktaturą „garstki wtajemniczonych”. Zabijali przeciwników bez mrugnięcia okiem. Terroryzowali naród ukraiński rzekomo przemawiając w jego imieniu. W okresie II RP mordowali Ukraińców: wójtów, urzędników – jako zdrajców, bo służyli w administracji obcego państwa czyli polskiego (ukraińskie nie istniało). Żeby zdobyć fundusze na działalność propagandową OUN, napadali na polskie urzędy pocztowe i ambulanse, grabiąc i mordując. Mordowali polskich urzędników, ministra Pierackiego . Mordowali siebie nawzajem banderowcy OUN-b, melnykowców OUN-m. Po wybuchu wojny oddali się w służbie okupantowi (OUN-b) – Abwerze a (OUN-m) w służbę SS. Stworzyli policję pomocniczą (pomagającą Hitlerowi w okupacji i terrorze ludności cywilnej), która oczyszczała teren Wołynia z przeciwników politycznych. Potem w lasach stworzyli bandy UPA, wcielając terrorem chłopów ukraińskich. Niechętnych Ukraińców mordowali. UPA nie walczyła z żadnym wojskiem tylko z bezbronną ludnością cywilną. W nocy napadali na wsie i siekierami mordowali dzieci, kobiety starców. Zaczęła się rzeź polskiej ludności cywilnej – 300 000 ludzi i Ukraińców – przeciwników OUN. To było ludobójstwo straszliwe!!! To są fakty historyczne dokumentowane przez ukraińskiego prokuratora Wiktora Poliszczuka, który należy do większości normalnych Ukraińców. Ukraińcy nadal są terroryzowani przez krzykliwą mniejszość nacjonalistyczną. Brawo Panie Prezydencie Miloszu Zelman. Niech Pana Bóg błogosławi.

~piotrek: Jestem wnukiem Wołyniaków. Dziękuję panie prezydencie – Czech, bo Polska prezydenta swojego dawno nie ma – za to, że Polacy poczuli, że nie są sami. Dziś panie prezydencie wmawia się nam, że hasła – herojom sława! mają zupełnie inny kontekst, że jedyny wróg to Rosja, że zobowiązani jesteśmy do wszechstronnej pomocy braciom Ukraińcom, itd, itp. Żyją jeszcze ci, którzy pamiętają hasła- Smert Lahom, komunistom i Żydom, tylko nikt nie liczy się z ich bólem i z ich prawdą. Gorzej niż za komuny

…..

No, czy któryś z „polskich” polityków ma w sobie choćby tyle odwagi, żeby powiedzieć to samo, co ten rzekomo „tchórzliwy i głupi pepik”?!! SZACUNEK PANIE PREZYDENCIE, jaka szkoda, że nie mojego kraju!!! 😦

1 thought on “5 ~JKM : Z głupimi nikt rozmawiał nie będzie !!!

 1. Kolejny dowód, że jak jest się prezydentem jakiegoś europejskiego kraju, to można mieć własne zdanie, dumnie robić to, co w danej chwili uznaje się za stosowne, a nie tylko cięgle warczeć i szczekać na własny naród, ślinić się do banderowców i będąc być wpatrzonym w cudzy rozporek, w kółko chodzić na czworaka z obrożą na szyi z usraelskiego paska od spodni!

  Wielki Szacunek Panie Prezydencie Republiki Czeskiej!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Konflikt-Zemana-z-ambasadorem-USA-wokol-wyjazdu-do-Moskwy,wid,17425574,wiadomosc.html

  Czeski prezydent Milosz Zeman ostro skrytykował ambasadora USA w Pradze Andrewa Schapiro, który publicznie zakwestionował sens jego wyjazdu do Moskwy na organizowane w dniu 9 maja obchody 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej.

  – Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, by czeski ambasador w Waszyngtonie radził amerykańskiemu prezydentowi, dokąd ma pojechać. I nie pozwolę żadnemu ambasadorowi mieszać się do moich planów podróży zagranicznych – powiedział Zeman internetowemu portalowi informacyjnemu Parlamentni Listy.

  -Obawiam się, że to raczej ambasador Schapiro ma po tej deklaracji zamknięte drzwi na (Praski) Zamek – dodał czeski prezydent.

  Jak uściślił w rozmowie z publicznym Czeskim Radiem prezydencki rzecznik Jirzi Ovczaczik, wypowiedź ta oznacza, iż „pan prezydent nie planuje żadnego spotkania z panem ambasadorem Schapiro”.

  Występując pod koniec marca w programie informacyjnym publicznej Czeskiej Telewizji Schapiro wskazał, iż na moskiewskich obchodach Zeman może być jedyną osobistością przywódczą państwa Unii Europejskiej, co byłoby „poniekąd krępujące”. Ambasador zaznaczył jednocześnie, iż nie jest jego zadaniem mówienie czeskiemu prezydentowi co ma, a czego nie ma robić.

  Zeman jest zdecydowanym krytykiem sankcji nałożonych przez UE na Rosję w następstwie konfliktu na wschodniej Ukrainie. Jak twierdzi, sankcje te są nieskuteczne i faktycznie wzmacniają popularność Władimira Putina wśród Rosjan.

  Jak zadeklarował ostatnio czeski prezydent, jego wyjazd do Moskwy będzie „wyrazem wdzięczności za to, że nie musimy w tym kraju mówić po niemiecku”.

  ~Merlin 10 godzin i 35 minut temu
  Mądry prezydent mądrego narodu.

  ~marco 10 godzin i 49 minut temu
  Widać, że Czechy pomimo członkostwa w UE i NATO, są suwerennym państwem, czego nie można już powiedzieć o Polsce.

  ~darecki 10 godzin i 39 minut temu
  bardzo słusznie. to tylko u nas pytają się ambasadora USA czy wypada i co robić

  ~gg 10 godzin i 51 minut temu
  Brawi. Widac ze nie jest pieskiem na smycz ue i usa

  ~Polak 10 godzin i 23 minut temu
  Brawo prezydent Zeman ! To jest polityk z jajami nie to co wartownik zyrandola i maskotka zydowskiej masonerii.

  ~Polak rdzenny 10 godzin i 17 minut temu
  W PeOlsce rozbiera się pomniki poległym żołnierzom rosyjskim, którzy oddali swoje życie na polskiej ziemi w walce z niemieckimi barbarzyńcami i ZBRODNIARZAMI. Gdyby nie ONI, to być może wcale byśmy się nie narodzili, bo niemcy mieli w planach wymordowanie wszystkich Słowian, w tym nas Polaków ! ! ! ! A TERAZ w obecnej rzeczywistości rzydowska władza okupacyjna STAWIA POMNIKI RZYDOM, BYDUJE MUZEA i SYNAGOGI RZYDOM, ODDAJE IM MAJĄTKI – rzydom, którzy niczego dobrego dla Polski nigdy nie zrobili ! ! ! ! ! Czy ktoś z was słyszał kiedyś aby jakiś śmierdzący rzyt oddał swoje plugawe życie za jednego Polaka ?! TO PRZECIEŻ NIE SĄ POMNIKI STALINA, ale ZWYCZAJNYCH LUDZI, którzy zginęli na polskiej ziemi, ABYŚMY MY MOGLI DZISAJ ŻYĆ ! ! ! ! ! Jeśli nie znacie historii, to przypomnę wam, że Polska została sprzedana Stalinowi w Teheranie przeż USA i Wielką Brytanię, które teraz całujecie w doopę ! ! ! !

  ~Polak rdzenny 10 godzin i 22 minut temu
  UKRAINA NA DRODZE MIĘDZYNARODOWEGO ŻYDA (w skrócie MŻ) DO PODBOJU ROSJI. Włączenie Ukrainy do UE, czyli w obszar imperium MŻ, zaplanowano prawdopodobnie już w latach 1980. Wydawało się, że i prezydent W.Janukowych (2010-14) gotów jest sprezentować Ukrainę syjonistycznym zbirom. Jednak była to z jego strony dobrze przemyślana, inteligentna polityka, a Janukowycz okazał się jednocześnie bardzo odważnym politykiem. Był przecież świadom tego, co grozi politykom odrzucającym dyktat zwyrodniałych, syjonistycznych zbrodniarzy z Wall Street. Jego polityka wobec MŻ była swoistym politycznym kontredansem. Ukraina to zbliżała się, to oddalała od pazernych żydowskich łap. Jednak ten taniec musiał się kiedyś skończyć, z czego z pewnością zdawał sobie sprawę sam W.Janukowycz, ale także wspierające jego politykę władze Rosji. Mam wrażenie, że była to polityka zyskiwania na czasie i przygotowania się Rosji na nieuchronny zamach stanu na Ukrainie, której struktury państwa były już znacznie opanowane przez syjonistyczny element. Znany nam finał syjonistycznej agresji na Ukrainie był więc tylko kwestią czasu. MŻ rozwścieczony odrzuceniem przez W.Janukowycza haniebnych warunków akcesji Ukrainy do UE przeprowadził zamach stanu. Planował także zgładzenie W.Janukowycza, co udaremniły rosyjskie jednostki Specnazu. Dzisiaj widzimy, że MŻ i zainstalowany przez niego żydo-reżim Poroszenki-Jaceniuka przegrali wojnę domową na Ukrainie, utracili Krym, a więc nie zablokują Rosji dostępu do M.Czarnego i nie mogą włączyć Ukrainy do UE i do NATO. (Oczywiście zdestabilizowana Ukraina stanowi problem także dla odnowienia rosyjskich wpływów.) Wściekłość MŻ sięga zenitu, stąd sankcje gospodarcze wobec Rosji, ujadanie żydo-reżimowej propagandy i bojowe pohukiwania syjonistycznych kreatur z okolicznych żydo-reżimów, szczególnie agresywnych w III żydo-RP. Syjonistyczna agresja i wojna domowa na Ukrainie uświadomiły MŻ, że budowane przez niego imperium – jego europejska część UE – nie jest politycznie jednolite. Żydo-reżimy zachodnich państw w UE mają wątpliwości do stosowania sankcji wobec Rosji. Z antyrosyjskiej polityki wyłamują się nawet niektóre państwa byłego bloku wschodniego mimo, że są całkowicie skolonizowane przez USA. Najsilniejszą rusofobią tradycyjnie wykazują się żydo-reżimy III RP oraz Litwy. Łatwo to wytłumaczyć, ponieważ właśnie te kraje stanowiły największe siedlisko żydostwa w Europie. I jeśli w tym rejonie UE dojdzie do destabilizacji w wyniku agresywnej polityki MŻ wymierzonej przeciw Rosji, żydo-reżimy IIIRP, Litwy, Łotwy i Estonii, obce i znienawidzone przez narody i bez jakiejkolwiek legitymacji do władzy, mogą zostać zmiecione z powierzchni ziemi. Stąd ich obsesyjne, propagandowe budowanie nienawiści do Rosji. Źródło: wolna-polska.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.