12 Dalej na przekór rozumowi, odmroźmy sobie to i owo, to takie patryidiotyczne

Kolejny propagandowy artykuł, który zakłamuje rzeczywistość, na zasadzie – Kali robić źle, nawet wtedy jak to dla Kalego jest dobre, i idzie mu coraz lepiej…” Uwielbiam czytać komentarze pod artykułami, bo to tylko tam najczęściej można dowiedzieć się prawdy, co w trawie piszczy, bo można porównać to co mają inni do powiedzenia, z oficjalną wykładnią propagandową danej „światłej” partii zarządzającej…

http://www.biztok.pl/gospodarka/putin-kupil-wegierskie-poparcie-wylozyl-10-miliardow-dolarow_a20763

Rosja mimo poważnych problemów gospodarczych jest jeszcze w stanie zaproponować swoim sojusznikom niemałe wsparcie. Jednym z ostatnich i najwierniejszych w UE jest Victor Orban, który za „pragmatyczną” postawę dostanie niebagatelną pożyczkę w wysokości 10 miliardów dolarów. Jej oprocentowanie jest wyjątkowo korzystne, a terminy spłaty dość odległe. Reuters poinformował, że Orban właśnie szykuje się do przyjęcia pierwszej transzy.

Oficjalnie moskiewski kredyt ma pomóc sfinansować rozbudowę elektrowni jądrowej w Paks, która wytwarza około 40 procent energii elektrycznej na Węgrzech. Po przekazaniu tej informacji do publicznej wiadomości ponownie odezwały się głosy krytykujące krótkowzroczną politykę Budapesztu, która zdecydowanie osłabia stanowisko całej wspólnoty europejskiej w stosunku do agresywnej poczynań Moskwy.

Krytycy porozumienia zauważają, że trudno obronić tezę o jego czysto biznesowym charakterze. Rzeczywiście Rosjanie są nadzwyczaj hojni, proponując Węgrom rozpoczęcie spłaty kredytu, kiedy już nowe reaktory będą uruchomione. Ponadto Budapeszt będzie miał na to 21 lat, a do 2026 stopa procentowa nie będzie przekraczać 4 procent. Wprawdzie potem wzrośnie do 4,5 procent i 4,8, ale do końca nie będzie wyższa niż 4,95 proc. wylicza Reuters.
(…)

WĘGIERSKIE PRZYSPIESZENIE

Polityka Orbana, nie tylko gospodarcza, od dawna budzi w Brukseli wiele kontrowersji, ale kraj naszych bratanków osiąga coraz lepsze wyniki. Węgry zamknęły rok 2014 wzrostem gospodarczym na poziomie 3,4 proc., jednym z najwyższych w Unii Europejskiej. I wszystko wskazuje, że w pierwszym kwartale również osiągną bardzo dobry wynik. W lutym sprzedaż detaliczna wzrosła na Węgrzech o 8,2 proc., produkcja przemysłowa o 7,7 proc., a inflacja wyniosła -1 proc. Coraz lepsze dane zauważyły nawet agencje ratingowe, z założenia niechętne rządom Orbana.

Jako ostatnia rating dla Węgier podniosła dwa tygodnie temu agencja Standard & Poor’s. Powołując się na zmniejszoną podatność na wstrząsy zewnętrzne i lepsze perspektywy dla wzrostu gospodarczego podniosła ocenę ryzyka kredytowego do poziomu BB+, który wciąż uznawany jest za śmieciowy, ale kolejne podbicie oceny oznaczało będzie, że węgierskim obligacjom przywrócona zostanie wycena inwestycyjna. Komentując tę informację, służby prasowe rządu Wiktora Orbana wyraziły nadzieję, że już wkrótce odzyskają pełne zaufanie rynków.

asdfer 31 marca 2015 11:37:59
To Polaczki się sprzedają a nie Węgrzy. Węgrzy mają przywódcę który dba o swój naród a nie jak Polska, gdzie rządzący wyprzedają wszystko co się da.

Polak 31 marca 2015 11:34:58
i dobrze bo rządzący nami oddali Polskę USRaelowi i Niemcom za darmo

alien 31 marca 2015 11:36:50
A komu sprzedały się „polskie władze ” ?? I za ile ?? Odpowiem -za możliwośc robienia loda „przyjaciołom ‚zza oceanu

Prawda 31 marca 2015 11:41:14
a UE wam daje z USA za darmo ? frajerzy , Orban i Węgrzy nie są głupi w przeciwieństwie do Polskich polityków ,którzy duppppę liżą ameryce i widać efekty chociażby brak wiz , taka pierdoła a ameryka się żydzi . ameryka i UE ma nas głęboko w 4 literach tak sam jak Rosja zrozumncie to wreszcie

Piotem 2015-03-31 11:44
Taśmy prawdy ukazały, ze nasi rządzący swietnie zdają sobie sprawę co się dzieje – więc to nie są idioci jak sie popularnie wydaje. Skoro to nie są idioci – to, to jest CELOWE działanie. A jakie ? Ano takie: 1.Wyniszczyć przedsiebiorczych (podatki, skomplikowane i wzajemnie sprzeczne prawo). 2.Pozbyć się młodych (emigracja, niska dzietność w kraju). 3.Zadłużyć starsze pokolenie (kredyty + odwrócona hipoteka, ukryta inflacja). 4.W razie rozruchów tzw polska armia przeszkolona jest w walkach z partyzantką (Irak, Afganistan) poza tym jest mozliwość prawna poprosic naszych sąsiadów (Niemców) o wsparcie militarno-policyjne 5.Zaniżenie edukacji, poziomu służby zdrowia, zagrabienie emerytur Rezultat: Przechwycenie kraju bez wystrzału Kto to robi ? Ten kto zyskuje – korporacje i swiatowa finansjera…

Myszkin 2015-03-31 11:44
Tytuł artykułu jest banalny. Węgrzy się nie „sprzedali”, tylko prowadzą dobrą politykę zagraniczną nastawioną na zysk dla swojego kraju. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy, ani nie ominie, jak np. tej, że Rosja była, jest i będzie mocarstwem w Europie. A Polska przypomina kundelka szarpiącego za nogę niedźwiedzia (pawiem narodów już była, teraz jest kundlem). Nasi sprzedajni politycy liczą dzięki temu na dobre posadki na Zachodzie. Rudy lis już ma. Szkoda, że nasz naród się nie budzi z tego letargu, ale któż się ma obudzić, skoro prawie połowa to emeryci; duża część studentów,a prawie wszyscy związani kredytami w bankach z obcym kapitałem! Takie grupy społeczne łatwo trzymać na sznurku i manipulować. Co te solidaruchy zrobiły z tą Polską…

Ktoś 2015-03-31 14:18
Ruskie cie punktują wy tam w CCCP też tak sobie premie sami sobie nabijacie??

Ekonomista 2015-03-31 11:45
Węgrzy za 11 miliardów, POlska POpaprana za inwazję banderowców do naszego Kraju czyli minus 11 miliardów , 300 mil. zł. i 100mil Euro dla banderowców i Rosyjskie embargo . CZYSTY ZYSK brawo POpaprancy !.

Ktoś 2015-03-31 14:19
Pewnie że zysk będzie czyściej jak się Ruskie TROLLE wyniosą z naszego KRAJU 🙂

Papuga 2015-03-31 11:49
Kto i dlaczego chce nas poróżnić z bratankami? To jest już poniżej pasa i powinno podlegać karze jak podżeganie…

Ktoś 2015-03-31 14:24
Ukryty ze względu na zbyt dużą ilość negatywnych ocen.

frank 2015-03-31 11:42
Nie sprzedali się ale robia interesy .Glupie polaczki potrafia tylko sie kłócić i kupować złom od amerykanów za smieszne lapówki.Mamy najdroższy gaz w eu ,a dlaczego ? bo mamy sprzedajny rząd ktory kosztem obywateli robi lewa kase

Ktoś 2015-03-31 14:20
Ukryty ze względu na zbyt dużą ilość negatywnych ocen.

…..

Jestem tego samego zdania, co większość zacytowanych tu komentatorów, czy „Ktosiowi”, czy komukolwiek to podoba się, czy nie. Każdy kto ma inne zdanie, niż to oficjalnie głoszone przez oficjalne tuby propagandowe, ten jest wróg, „ruski agent i troll”, gorszy nawet od kułaka, podżegacza wojennego, burżuja, jednym słowem czysty, czyli w sumie brudny szatan! Ten „Ktoś” i jemu podobni, gdyby mógł też próbowałby zrobić i ze mnie „ruskiego trolla i agenta”… a za takie coś, kara jest tylko jedna – wieczny zakaz publikowania u mnie. To tak, dla przyszłych „Ktosiów”, żeby wiedzieli, że za takie coś spotka ich to samo.

2 thoughts on “12 Dalej na przekór rozumowi, odmroźmy sobie to i owo, to takie patryidiotyczne

 1. ~sowa : O rany! To dopiero jest manipulacja! W tytule, że grożą wstrzymaniem dostaw, a dalej, że przerwą dostawy, jeśli Europa nie będzie chciała tego gazu! A co, mają na siłę za darmo wtykać gaz ? Wiedzą, że to działa, bo są dwa wyjścia:
  – ludziki leniwe przeczytają tylko tytuł z serii „jaki ten Putin straszny”,
  – jak ktoś bardzie dociekliwy kliknie na tytuł – to więcej reklam się zaliczy…..

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dwie-rzeczywistosci-gazpromu/hzgnsv

  Chociaż Gazprom straszy przerwaniem dostaw gazu przez Ukrainę i pozostawieniem Europy na pastwę losu, fakty świadczą o tym, że jest to czysta retoryka na którą mają złapać się Europejczycy.
  (…)
  Chociaż rosyjska firma odgraża się zwrotem do Azji i gazociągiem do Turcji, do którego Europa miałaby budować połączenia sama, fakty świadczą na niekorzyść Rosjan. Tania ropa naftowa obniża opłacalność nowych inwestycji w sektorze. Pozyskanie na nie środków blokują póki co sankcje zachodnie. Dlatego przedstawiciele Gazpromu operują na wirtualnej rzeczywistości, do której zapraszają każdego, kto zechce uwierzyć w jej realność. To pierwsza, oficjalna rzeczywistość, tworzona przez Gazprom na potrzeby propagandowe.
  (…)

  ~aaa : Nie ma to jak codzienna dawka propagandowych artykułów, których jedynym celem jest skłócenie nas z Rosjanami i próba ugruntowania w nas spojrzenia na nich jak na kogoś gorszego od nas, lub nawet wroga tak by przygotować grunt pod III wojnę światową w której to żandarm świata po raz kolejny się wzbogaci i odłoży proces zadłużania w czasie kosztem nas. Każdy pretekst dla tych „dziennikarzyn” jest dobry, począwszy od przejazdu motocyklistów przez Polskę, po kwestie ekonomiczne. Przerażające natomiast jest to, że ta propaganda odnosi skutek i często widzę komentarze które popierają taką politykę. Jest to zamknięte koło które rozpoczęło się od naszych polityków opluwających Rosję i wspierających wskrzeszający się nacjonalizm na Ukrainie przy jednoczesnym pomijaniu wszechobecnego faktu uznawania tam ludobójców Polaków za bohaterów narodowych. Po politykach i mediach, teraz ludzie zaczynają mówić tym samym językiem. Zastanówcie się do czego to doprowadzi. Opamiętajcie się. Rozumiem, że lubicie oglądać tv, ale nie możecie wierzyć w 100% we wszystko co tam mówią. Czytajcie dużo z różnych źródeł (tylko nie tych gdzie wszędzie piszą toczka w toczkę to samo) i wyciągajcie sami wnioski. Myślenie nie boli.

  ~greg : bzdura. kto grozi przerwaniem dostaw gazu??? Gazprom przewiduje ze za 4 lata zrezygnuje z tranzytu przez Ukrainę. tylko tyle. Nord Stream będzie działał, tranzyt przez Białoruś też a południową Europa dostanie gaz przez Turcję. Ukraina jeżeli będzie płacić to tez gaz dostanie tylko podkradać będzie mogła tylko od siebie. ale to dopiero za 4 lata!

  ~optyk : Pamiętam jak to wielu analityków zapowiadało że Nord Stream nigdy nie powstanie ze względów ekonomicznych a okazało się że powstał i dzięki temu Europa Zachodnia uniezależniła się nie tylko od kaprysów Ukrainy ale i Polski która najpierw blokowała budowę gazociągu lądowego przez Polskę a później chciała zablokować gazociąg omijający zarówno Ukrainę jak i Polskę (Nord Stream).

  ~lakszmi do ~teddy: W Warszawie jest siedziba Związku Rosjan w Polsce, zwanym Związkiem Rosjan Kieruje nim Iwan Iwanowicz – zwolennik KGB. W redakcji gazety „Prawda” -z siedziba w Warszawie, siedzą dyżurni historycy i oni wchodzą na wszystkie dyskusje, przedstawiają się jako Polacy i opluwają Polaków , którzy ośmielają się mieć inne zdanie na temat Rosji Dlatego na forum jest tyle komentarzy wyzywających Polaków od banderowców . Robią to nacjonaliści rosyjscy z „Prawdy”, znający dobrze język polski i historię stosunków w Europie. Nie dyskutujcie z rosjanami, a opisujcie znane Wam ich zbrodnie. Wpiszcie w gogle „Zbrodnie Rosjan na narodzie Polskim” a zobaczycie ile rosjanie maja zbrodni na Polakach

  ~waldi do ~lakszmi: W Polsce na przykład jest też siedziba związku Niemców w Polsce. Mają zagwarantowane na stałe 2 miejsca w polskim parlamencie i co? Ukraińcy tez swój związek mają, studiują za darmochę w Polsce. Młodziki gieroje wieją do Polski zamiast stawiać się do poboru bić się za ojczyznę za Donbas. Im to zwisa a ty ich bronisz?

  Polubienie

 2. ~d 6 godzin i 29 minut temu
  podejrzany o machinacje finansowe jest 95 % sejmu, to dla czego ich nie szukają listem gończym?

  ~Kazimierz 5 godzin i 15 minut temu
  Immunitet

  ~aleks 7 godzin i 4 minuty temu
  Saakaszwili i jego kolesi też poszukiwany i co z tego USA maja inne standardy moralne niż wszyscy inni

  ~ivone-el 4 godziny i 43 minut temu
  Za kilka lub kilkanaście m-cy będą ścigać jak psy jaceniuka,patroszenkę i innych z…..ch tryzubów.Taka ichnia demokracja.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Uciekl-Serhij-Klujew-jeden-z-najbardziej-wplywowych-politykow-czasow-Wiktora-Janukowycza,wid,17612460,wiadomosc.html

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poszukuje jednego z najbardziej wpływowych polityków czasów Wiktora Janukowycza Serhija Klujewa. W ubiegłym tygodniu stracił on immunitet deputowanego.

  Tego samego dnia Serhij Klujew próbował wyjechać do Austrii, jednak nie został wypuszczony przez Straż Graniczną. Dzień później, 4 czerwca, nie pojawił się na przesłuchaniu w Prokuraturze Generalnej.

  Formalnie jest poszukiwany od czwartku, ale informacja na ten temat na stronie MSW pojawiła się dopiero dziś.

  Prokuratura Generalna zarzuca Serhijowi Klujewowi oszustwo, czyli przejęcie z naruszeniem prawa zakładu półprzewodników, który obecnie produkuje baterie słoneczne, a także wyłudzenie kredytu i otrzymanie niezgodnie z prawem państwowego finansowania swoich prywatnych inwestycji. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

  Ukraińskie organy ścigania poszukują też brata Serhija Klujewa, Andrija, który kierował Administracją Prezydenta i jest podejrzany o odpowiedzialność za krwawą rozprawę z uczestnikami rewolucji godności pod koniec lutego 2014 roku. Jest także podejrzany o machinacje finansowe.

  ~joa 6 godzin i 18 minut temu
  wszystko to jest kłamstwo, poszukują ich za to ze przyczynili się do sprzedażny Krymu Rosji, dlaczego nie padł ani jeden strzał gdy Rosja zajęła Krym, sprawa Donbasu to co innego, niespodziewani się ze miejscowa ludność miała już dość Ukraińskich oligarchów co ich ciemiężyli, teraz oligarcho we wpływy walczą o ziemie i majątki które utracili, kopalnie, huty itd..

  ~PanPolak 6 godzin i 34 minut temu
  Czy to ROSJANIE podwyższyli Ci wiek emerytalny, nie podwyższając pensji i emerytur? Czy to Rosjanie przyjęli do Polskiich szpitali rannych Ukraińców z Majdanu, gdy Polacy stoją w wielomiesięcznych kolejkach do lekarzy? Czy to Rosjanie maja kartę Polaka, i korzystając z niej studiują w Polsce ZA DARMO robiąc sobie fotki z banderowska flagą? Czy banki Polskie za bezcen kupili Rosjanie? Czy Polskie stocznie kazał zlikwidować Putin? Czy Stocznie Gdańską, Ursus, PZL Mielec, PHS… kupili Rosjanie? Czy rozbrajanie Polskiej armii jest z rozkazu Rosjan? Czy na wojnę łupieżczą w Iraku i Afganistanie wysłali nas Rosjanie? Czy za zalew hipermarketów i niszczenie Polskiego handlu też winni są Rosjanie? A… CZY SOROS I BALCEROWICZ TO ROSJANIE? Trzeba widzieć gdzie jest obecnie nasz wróg, a nie żyć zakłamaną historią, którą kreują w Polsce polskojezyczni politycy międzyinnymi z mniejszości banderowskiej(ukraińskiej) w Polsce jak Miron Sycz, czy Paweł Kowal, a w mediach Maria Stepan i Arleta Bojke w TVP. Czy Rosjanie wychodowali najgrozniejszych terrorystow , którzy obecnie zagrażają światu? Czy to Rosjanie zalewają Cię chłamem na kupno którego dają Ci kredyt bez szansy spłaty ? Czy to Rosjanie wykulipi Polskie zakłady, by pózniej je zamknąć(tzw wrogie przejęcie)? Czy to Rosjanie podwyższyli Ci wiek emerytalny, nie podwyższając pensji i emerytur? Czy to przez Rosjan 3 MILIONY Polaków uciekło z Polski za chlebem? Czy to w rekęch Rosjan są niemal wszystkie banki w Polsce? Czy to Rosjanie odpowiadają za bezrobocię, biedę i beznadzieję w Polsce? Czy to przez Rosjan KILKASET tysięcy dzieci w Polsce głoduje? Itp, itd… wnioski… dla ludzi potrafiących myśleć samodzielnie. Wystarczy już te ogłupiajacej rusofobii serwowanej przez naszych sprzedajnych polityków i nie mniej sprzedajne media

  ~joa 5 godzin i 49 minut temu
  świetnie to napisałeś, ale niestety wojna psychologiczna jaka obecnie działa, przynosi skutki ogłupiania Narodu, większa część Narodu dala się wpuścić w maliny, wierząc ze wszystkiemu jest winna Rosja, bo w Rosji widzą Lady i Moskwicze a na zachodzie Mercedesy i BMW-ce, a pragnienie i nasycenie oczu w głupocie ludzkiej nie zna granic, tak ze wszystko na zatracenie podażą..

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.