13 Polacy muszą dłużej pracować, bo tako rzecze jakiś Scarpetta z OECD

Twierdziłem i twierdzę nadal, że słowo”powinno” powinno być zabronione. Zabronione powinno być też piranie pierdół, ale… co wtedy czytalibyśmy w oficjalnej prasie i co oglądali w wszystkich tych telewizjach? Ludzie jeszcze by zaczęli myśleć i kolejny kłopot trzeba by było zacząć jakoś rozwiązywać… Wygląda Nato, że jakaś wojna jest „rządzącym” potrzebna od zaraz, bo bez tego tego rozwydrzonego już i tak ponad miarę społeczeństwa, ni jak już za mordę przytrzymać się nie daje. Trzeba dać mu jakąś nową zabawkę, czymś zająć te budzące się mózgi… a nic tak nie zajmuje jak, zajęcie się walką o przeżycie… Myślę, że w tej materii, możemy liczyć na kolejną cudowną receptę na sukces np. takiego pana Scarpetty…

http://kariera.forbes.pl/raport-oecd-lepsza-praca-wraz-z-wiekiem-w-polsce,artykuly,192369,1,1.html

Stefano Scarpetta, dyrektor ds. zatrudnienia, pracy i spraw społecznych OECD:

„Aby sprostać wyzwaniom związanym z szybkim starzeniem się społeczeństwa, musi wzrosnąć odsetek aktywnych zawodowo osób starszych. M.in. dzięki zniesieniu specjalnych zasad ich ochrony i dłuższej pracy kobiet.

Aby sprostać wyzwaniom związanym z szybkim starzeniem się społeczeństwa, Polska powinna zachęcać pracowników do dłuższej aktywności zawodowej. Według prognoz opublikowanych w nowym raporcie OECD, odsetek ludzi starszych (określony jako stosunek liczby osób powyżej 65 roku życia do liczby osób w wieku 20-64 lat) wzrośnie niemalże trzykrotnie z 22 procent w 2012 r. do 63 procent w 2050 r.

Według raportu „Lepsza praca wraz z wiekiem w Polsce”, przeprowadzone w ciągu ostatniego dziesięciolecia reformy, takie jak ograniczenie dostępu do wcześniejszej emerytury i zaostrzenie kryteriów przyznawania rent inwalidzkich, przyniosły już widoczne rezultaty. Odsetek osób pracujących w wieku 55-59 lat wyraźnie wzrósł w ciągu ostatnich 10 lat – z 36 procent w 2003 r. do 55 procent w 2013 r.

Odsetek aktywnych zawodowo osób starszych w Polsce nadal jednak utrzymuje się poniżej średniej dla krajów OECD. W 2013 roku wskaźnik zatrudnienia w grupie osób w wieku 55-64 lat wynosił 41 procent, podczas gdy średnia dla krajów OECD to 55 procent, a wśród osób w wieku 65-69 lat – zaledwie 9 procent, przy średniej dla krajów OECD bliskiej 20 procent.

Polska potrzebuje dalszych reform mających na celu zachęcanie do dłuższej aktywności zawodowej. Pracodawcy powinni podejmować kolejne kroki, aby polepszyć warunki pracy osób starszych i zmniejszyć znaczną różnicę w poziomie zatrudnienia kobiet i mężczyzn.
(…)

~jojo : Aby sprostać wyzwaniom związanym z szybkim starzeniem się społeczeństwa, Polska powinna zachęcać pracowników do dłuższej aktywności zawodowej. Co za jełop i nieuk to pisze, chyba mu chodziło żeby mniej ludzi brało ciężko wypracowane emerytury bo po prostu nie dożyją. Natomiast lekarstwem na taki stan który sami stworzyli to nie podnoszenie wieku emerytalnego , czy zatrudnianie emerytów lecz zapewnienie odpowiednich warunków pracy i życia dla młodzieży to oni są motorem napędowym. Lecz co nasi „mądrzy ministrowie i ich premierzy” wolą aby młodzież wytwarzała dochód la obcych krajów. To jest proste jak drut jak palanci tego nie rozumieją to nawet nie nadają sie do obsługi szaletów miejskich.

~alonzo : Z takim dostępem do służby zdrowia jaki mamy w Polsce nie ma opcji oby człowiek nadawał się do czegokolwiek poza wózkiem inwalidzkim powyżej 60 roku życia. O eutanazji przyszłych emerytów mówimy o nie o zatrudnieniu. Biurokracja więcej w kieszeń włoży.

~origin : Znakomity, teoretyczny wywód. Polacy „powinni”, rząd „powinien zadbać”, „aktywizacja”, „czynny zawodowo”, ble ble ble. W zderzeniu z polskim państwem ma to tylko jeden wydźwięk – pracuj aż zdechniesz na swoim miejscu pracy. Teoria a praktyka to w przypadku tego kraju skrajności. Pamiętajmy, że teoretycznie, za pomocą wzorów chemicznych można stworzyć złoto z ołowiu…

~wewrtyu : ale jaja! Polacy powinni pracowac do smierci, a jesli przezyja to powinni poddac sie dobru szybkiej eutanazji. W tym celu wystarczy zlikwidowac sluzbe zdrowia a kolejki same sie wkrotce zlikwiduja (wiekszosc nie dozyje leczenia) Ale to oecd jest antyPOlskie….

~zigzag : „Aby sprostać wyzwaniom związanym z szybkim starzeniem się społeczeństwa, musi wzrosnąć odsetek aktywnych zawodowo osób starszych. ” Co to za żydowski komentarz? A może do władzy powinni dojść patrioci, którzy w końcu zajmą się naprawą Polski by produktywni nie salwowali się ucieczką z tej Dyzmolandii i pozamykali pierdlach obecnie rządzące złodziejstwo?

~Wojciech : Pracodawcy powinni??? A rządzący to co??? Banda nieudolnych nieudaczników, którzy nie maja kwalifikacji do rządzenia nawet swoim tyłkiem, okupuje kraj już od przeszło dwudziestu lat!!! To są skutki ich rządzenia!!! Wyeliminować ten rakowy element!!!

~machno do ~jojo: Dopóki emerytury ,,przywilejowców” beda kilkukrotnie przekraczały zarobki młodych,to będą oni wyjeżdżać. Wprowadzenie emerytury obywatelskiej dałoby poczucie bezpieczeństwa na starość. Jaką ma motywację młody zrywając się codziennie do pracy za 1500 gdy obok spi wypasiony i często niewiele starszy,,emeryt”(np.agent Tomek)?

~Wolny człowiek : Pranie mózgów trwa w najlepsze. Za góra 2-3 dni będzie artykuł o tym że Polacy powinni dodatkowo oszczędzać na emeryturę, bona starość umrą z głodu pod płotem. Chodzi o to by ludzi oswoić z myślą że mają pracować do godziny śmierci, płacić składki i nie oczekiwać świadczeń!!! Upomnimy się o NASZE!!! pieniądze. Upomnimy na pewno!!! Politycy pożałują tych decyzji o okradaniu ludzi i zmuszaniu ich do pracy do grobowej deski!!!

~styropianowiec : A co ci Panowie radzą Polsce z rosnącym potężnym bezrobociem wśród młodzieży? tu jest klucz do wszystkiego! a co z 25 -cio letnimi emerytami górnikami i wszelkiej maści mundurówkami? co z ostatnio podpisanym rozporządzeniem o przywilejach kolejnych dla ,,sprawiedliwych i niemordujących obywateli” policyjantów przez panią minister spraw wewnętrznych?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.