17 Popaprawność polityczna, czyli to i owo o mini prawdzie inaczej

http://vignette4.wikia.nocookie.net/nonsensopedia/images/d/dc/Niepoprawnoscgg.jpg/revision/latest?cb=20070820092928Podejrzyj zmiany

Z tym, co jest tematem tego wpisu, jest tak jak to było dawniej z tzw. wiedzą o społeczeństwie, czyli tzw. pedałówą. Debilny bełkot towarzyszy, który trzeba było jednak „poznać” i zdawać i to chyba na maturze też, nie pamiętam dokładnie. Na szczęście w tzw. 1989r znieśli to w cholerę i nie musiałem się do tego dotykać ani uczyć, co pewno wywarło przemożny wpływ na całe moje życie i czego doskonałym świadectwem jest niniejszy wpis, jak i cały ten sieciopis.

Niestety na miejsce komuszych prawd, pojawiły się szybko następne, demokratyczne… Witajcie w moim świecie poprawności politycznej inaczej, czyli cenzory wszelkiej maści, bez krępacji pocałujcie mnie w otwór na końcu moich słowiańskich pleców i nie żałujcie sobie, odessijcie ile wlezie, niech wam idzie na zdrowie!:-)

http://sjp.pwn.pl/sjp/poprawnosc-polityczna;3059482.html
poprawność polityczna «unikanie wypowiedzi lub działań, które mogłyby urazić jakąś mniejszość, np. etniczną, religijną lub seksualną»

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poprawno%C5%9B%C4%87_polityczna
Poprawność polityczna – sposób używania języka w dyskursie publicznym, którego głównym celem jest zachowanie szacunku oraz tolerancji wobec przeciwnika w dyskusji[1][2].

Koncepcja znaczenia
Poprawność polityczna ma w zamierzeniu polegać na unikaniu w dyskursie publicznym stosowania obraźliwych słów i zwrotów oraz zastępowaniu ich wyrażeniami bardziej neutralnymi. Obejmuje również samoograniczanie w posługiwaniu się symbolami i określeniami, które potencjalnie mogłyby naruszać uczucia niektórych grup społecznych. Jej celem jest obniżenie poziomu antyspołecznych uprzedzeń i dyskryminacji danych grup społecznych. Używanie zwrotów bardziej neutralnych może być także motywowane chęcią uniknięcia protekcjonalności i respektowania godności osób, do których odnoszą się pejoratywne określenia. Poprawność polityczna opiera się na założeniu, że stosowanie obraźliwego, atakującego języka przyczynia się do zwiększenia poziomu uprzedzeń oraz wyrządza krzywdę przedstawicielom dyskryminowanych grup. Poprawność polityczna nie jest skodyfikowanym ani spójnym zbiorem zasad, których przestrzegania broni jakaś instytucja, lecz zjawiskiem społecznym występującym w dyskursie publicznym.

Poprawność polityczna a wolność wyrażania przekonań
Kanony poprawności politycznej wprowadzane są przez jej zwolenników do dyskursu publicznego jako norma obyczajowa. Zjawisko to spotyka się z negatywnym odbiorem środowisk konserwatywnych postrzegających je jako zakaz krytyki określonych grup, wynikający z ich pochodzenia, historii, kultury lub zachowania. W polskich realiach dotyczy to w szczególności krytyki Niemców lub Żydów[3]. Poprawność polityczna przez krytyków bywa określana mianem cenzury[4] lub neocenzury[5].

Krytyka koncepcji poprawności politycznej
Krytycy poprawności politycznej twierdzą, iż zbyt „delikatne” postępowanie wobec mniejszości wywołuje niechęć reszty społeczeństwa do wyżej wymienionych, ogół społeczeństwa może bowiem uznać, że mniejszościom przysługują przywileje. Niektóre osoby, szczególnie o poglądach konserwatywnych porównują poprawność polityczną do nowomowy[6]. Niektórzy językoznawcy zwracają uwagę na niewłaściwe stosowanie zasad politycznej poprawności w odniesieniu do określeń niemających w danej kulturze negatywnych konotacji[7]. Językoznawca Jerzy Bralczyk uważa, że nie należy usuwać z języka tradycyjnych słów na określenie narodowości, ale używać ich w pozytywnym kontekście[8]. Przykładem jest słowo Murzyn określające człowieka o czarnym kolorze skóry. Jeszcze kilkanaście lat temu było ono w języku polskim całkowicie neutralne, dziś niektórzy[kto?] sugerują zastępowanie go przez słowo „czarnoskóry” choć nie wszystkim kojarzy się ono pejoratywnie. Bezkrytyczne stosowanie zasad politycznej poprawności, według jej krytyków, może prowadzić do zubożenia języka przez wyrugowanie tradycyjnych słów i sformułowań, którym przypisano domniemane znaczenie wartościujące lub pejoratywne[9].

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Poprawno%C5%9B%C4%87_polityczna

Th stupid

Poprawność polityczna

UWAGA!!! Ten artykuł (tak jak jego autorzy) ma poprawność polityczną w dupie. Jeśli jesteś Żydem, feministką, gejem, obrońcą praw spróchniałych drzew, lewicowcem lub kimś podobnym, odpuść sobie dalsze czytanie! Ten artykuł poddano minus dodaniu treści bezdobrych! Teraz jest ofic zasłużony od Miniprawd za dobromyślny!
Pamiętaj! WIELKI BRAT PATRZY!

BigBrother

 Poprawność polityczna, neocenzura – filozofia łagodzenia niechęci do brudnych Cyganów, chciwych Żydów, obleśnych pederastów i faszystów Niemców przez używanie synonimów, tj. odpowiednio wędrowni grajkowie, wędrowni kupcy, seksualnie samoakceptowalni i stateczni pedanci.

Tradycją jest już używanie słowa „inaczej”, np. mądry inaczej, kochający inaczej, bogaty inaczej, najedzony inaczej, mający gdzie mieszkać inaczej, opłacający rachunki w terminie inaczej, mogący liczyć na ciepło domowego ogniska inaczej, posiadający wszystkie kończyny inaczej, niezarażony śmiertelnymi chorobami inaczej.

Coraz powszechniejsza w krajach zachodnich, w których mieszkańcy popadają w niejaką fobiofobię. Dają przyzwolenie na wszystko, aby tylko pozostać poprawnym politycznie, bojąc się uznania za homofoba, ksenofoba czy innego -foba, bądź faszystę, gdyż całkowicie wyklucza to taką osobę z życia społecznego. Fobiofobia jest również coraz częściej używana na arenie politycznej. Okrzyknięcie przeciwnika homofobem sprawi, że jego poparcie spadnie do poziomu ujemnego, zwłaszcza w krajach atakowanych przez lewactwo.

Użytkownikami politycznej poprawności są: Żydzi, antypolacy, lewaki, uniopejcy, pseudoliberalni totalitaryści, socjaliści, geje i odmieńcy. Przeciwnikami są prawdziwi liberałowie, wolnościowcy, prawicowcy, patrioci, pro-Polacy, a także skrajne/nietolerancyjne ideologie: nazizm, rasizm, antysemityzm.

Komuniści (ci do czasów 1991) nie znali poprawności politycznej, ale mieli podobne wersje, jak cenzura.

Słowniczek poprawności politycznej

 • Adolf Hitler – niedoceniony malarz z kłopotami psychicznymi i słabością do używek;
 • narkoman – osoba stawiająca przyjemność ponad obowiązkami;
 • pedał – osoba posiadająca poprawny inaczej pogląd na sprawy miłości; osoba z odwrotnymi wzorcami zachowań seksualnych; waginosceptyk;
 • Idiota – osoba posiadająca ubytki w sferze umysłowej; inteligencjosceptyk;
 • pijak – osoba niestabilna chemicznie;
 • postkomunistyczni zbrodniarze – obóz rządzący w trudnych latach powojennych, zaangażowany w sprawę budownictwa socjalistycznego we własnym kraju;
 • śmierdząca sprawa – sytuacja nieprzynosząca komfortu sensytywnego osobom zaangażowanym i postronnym;
 • złodziej – osoba posiadająca alternatywne poglądy na temat prawa własności; osoba stojąca w moralnej opozycji do społecznego podziału dóbr, przeprowadzonego proporcjonalnie do wkładu pracy osób obdzielanych; wtórny dystrybutor Produktu Krajowego Brutto;
 • kurdupel – człowiek o innej orientacji w przestrzeni; człowiek o obniżonym środku ciężkości; obywatel kompaktowy;
 • łysy – człowiek wybiórczo kędzierzawy; aerodynamicznie wydajny;
 • zezowaty – obywatel perspektywiczny;
 • leń – człowiek z dysfunkcją procesu motywacji;
 • islamski radykalista – osoba o wartości moralnej wyniesionej z równoległej cywilizacji wzbogacająca multikulturalne społeczeństwo;
 • murzyn na podhalu – afrobaca;
 • pędy bambusa – Sprinty Afroamerykanina;
 • rosół – wywar z ptasich ciał;
 • pieprz czarny – kopuluj Afroamerykaninie!
 • człowiek przeszukujący śmietniki freeganin;
 • bałaganiarz – organizacyjnie niesprawny; alternatywnie uporządkowany;
 • grubas – osoba zorientowana horyzontalnie;
 • jezuicki – grupa wyznawców religii mojżeszowej;
 • ludobójstwo na Wołyniu – Ukraińcy odreagowywali lata polskiego ucisku;
 • okrutni i dzicy banderowcy – Ludzie odreagowujący lata polskiego ucisku;
 • stan wojenny – Jaruzelski uratował kraj od bratniej pomocy z Moskwy;
 • Stepan Bandera – Ukraiński bohater co wyzwalał Ukrainę z Polskiego ucisku.

4 thoughts on “17 Popaprawność polityczna, czyli to i owo o mini prawdzie inaczej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.