29 „Rządzący” Generalnym Katolandem to jednak idioci

Rządzący to jednak idioci, bo przecież każdy zwykły urzędnik wie, że PO-datki w tym kraju „którego nie ma” są ZA NISKIE! Ja gdybym mógł, to bym jeszcze dokręcił śrubę, tym wszystkim wrednym zachłannym prywaciarzom, robolom i innym takim niewolnikom! Wiem, co mówię, bo prawie przez 20 lat sam na siebie pracowałem w Generalnym Katolandzie, czyli byłem takim małym to małym, ale zawsze prywaciarzem i swoje wiem. Wiele z dobrodziejstw najlepszego z najlepszych systemów mnie ominęło, ale swoje to i owo przeżyłem, więc mogę coś niecoś na temat możliwości wydobywania ukrytego dobra powiedzieć.

Jaśnie Wielmożny Panie Ministrze, Mości Panie Urzędniku jeden z drugim pamiętaj – zawsze jeszcze można użyć takich dużych wyciskarek do soków i maszynek do mielenia mięsa… aby na polu wzrostu dochodów budżetu, rządową moc móc wzmóc! Towarzysze biurokraci, zaprawdę powiadam Wam, użyjcie ich a wtedy będzie Wam lepiej i osiągniecie wiekuiste szczęście, a nawet więcej! Niech Moc będzie z Wami wszystkimi, na wieki wieków, Amon!

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/manager/wzrost-liczby-upadlosci-polskich-przedsiebiorstw-w-marcu-o-prawie-1-5/hqv9jf

Wzrost liczby upadłości polskich przedsiębiorstw w marcu o prawie 1/5

Euler Her­mes, spół­ka z Grupy Al­lianz, na pod­sta­wie ofi­cjal­nych da­nych z Mo­ni­to­ra Są­do­we­go i Go­spo­dar­cze­go prze­ana­li­zo­wa­ła sy­tu­ację pol­skich firm w kon­tek­ście ban­kructw – w marcu 2015 roku ofi­cjal­nie opu­bli­ko­wa­no in­for­ma­cję o upa­dło­ści 79 przed­się­biorstw, wobec 64 w marcu roku ubie­głe­go (+19%). Zsu­mo­wa­ny obrót firm, o któ­rych upa­dło­ści do­nio­sły w marcu ofi­cjal­ne źró­dła wy­niósł nieco ponad 800 mln zło­tych, a za­trud­nie­nie – ok. 2500 osób.
(…)
Nieznaczna zmiana w stosunku do ubiegłego roku liczby opublikowanych upadłości dystrybutorów hurtowych (najwięcej w segmencie dóbr trwałego użytku – wyposażenia mieszkań, odzieży i obuwia oraz art. motoryzacyjnych). W stosunku sytuacji sprzed roku obserwujemy zmianę – wtedy największą liczbę upadłości w hurcie stanowiły przypadki dystrybutorów art. budowlanych (5), obecnie więcej (8) jest upadłości dystrybutorów art. konsumenckich: wyposażenia mieszkań, elektroniki użytkowej oraz odzieży i obuwia. Nadal utrzymuje się spora jak na tak wąską kategorię liczba upadłości dystrybutorów art. motoryzacyjnych – w marcu cztery opublikowane upadłości dotyczyły właśnie tych firm.

~Pyjter Ślonzok do ~taka prawda:
Zgadzam się!!! Trzeba uwolnić rynek dla wszystkich i zwolnić z opłat. W zeszłym roku byłem w Chinach i tam wygląda to tak: Jeśli babcia potrafi piec ciasta, dziadek strugać figurki z drewna, ktoś inny ma ogródek z kwiatkami to każdy z tych ludzi może stanąć na ulicy i sprzedawać swoje wyroby i dopóki zarabia tylko na siebie i na swoją rodzinę to nikt nie będzie się ich czepiać w myśl zasady żyj i pozwól żyć innym, natomiast jeśli zaczną zatrudniać innych ludzi wtedy muszą założyć firmę i zacząć płacić podatki. Wszyscy w Polsce myślą że w Chinach się pracuje za miskę ryżu, co jest bzdurą i w kwestii zarobków, prawa i rozwoju to jesteśmy 100 lat za chińczykami.

~Slonzok do ~Pyjter Ślonzok:
Pyjter mosz recht . Tylko ze te już było w Polsce to funkcjonowało targowiska gdzie każdy mógł sprzedać to co wytworzył niestety nowe przepisy zamordowaly wszystko . Kobietki które coś wyprodukowały wychodowaly we własnym ogródku wychodowaly w małych gospodarstwach . To było sprzedane na targowisku . I każdy był zadowolony kobiety miały stałe dochody a my jedliśmy super żywność . Łza sie w oku kręci . Prysk .

~m :
Z innego forum…. jak zlikwidować kryzys
A ja mam swoją teorię. Stara mądrość mówi, że kiedy odkryjemy, iż padł koń, na którym jedziemy, najlepszym wyjściem jest z niego zsiąść. Jednakże w ekonomii znane są również inne strategie. Między innymi:
-Kupno mocniejszego bata.
-Zmiana jeźdźca.
-Zapewnienia typu „Zawsze jeździliśmy w ten sposób na koniu.”
-Zwołanie komisji do zbadania konia.
-Organizowanie delegacji mających na celu sprawdzenie, jak gdzie indziej jeździ się na martwych koniach.
-Opracowanie standardów dotyczących jazdy na martwych koniach.
-Zatrudnienie psychologa mającego przywrócić martwemu koniowi chęć do jazdy.
-Szkolenie dla pracowników w celu podniesienia ich zdolności jeździeckich.
-Analiza sytuacji martwych koni w dzisiejszym otoczeniu.
-Zmiana norm, dzięki której koń nie zostanie uznany za martwego.
-Zatrudnienie podwykonawców mających ujeżdżać martwego konia.
-Zebranie wielu martwych koni w celu zwiększenia szybkości.
-Ogłoszenie, że żaden koń nie jest zbyt martwy.
-Przeznaczenie dodatkowych środków na zwiększenie wydajności konia.
-Przeprowadzanie analizy rynku mającej wykazać, czy podwykonawcy mogą ujeżdżać tego konia taniej.
-Kupno produktu mającego sprawić, że martwy koń będzie biegał szybciej.
-Ogłoszenie, że koń jest teraz: lepszy, tańszy i szybszy.
-Przeprowadzenie badań nad sposobami wykorzystania martwych koni.
-Dostosowanie wymagań wydajności martwych koni.
-Ogłoszenie, że przy produkcji tego konia, koszt był zmienną egzogeniczną.
-Uznanie obecnego stanu konia za standard.
-Awansowanie konia na stanowisko kierownicze.

~taka prawda :
Zmniejszyć pracodawcom POLSKIM(!) wysokie i nieznane w innych krajach KOSZTY STAŁE a wskaźniki skoczą w górę! No tak, ale ja nie jestem Balcerowicz i nikt mnie nie wysłucha. Jednak może to przemówi – w ZUS najniższa składka to ok. 1000zł, w UK ta sama składka wynosi ok. …..70 zł!!!!!!! Jakość życia polskiego i brytyjskiego emeryta……kosmos No tak ale w UK nie ma asamochodów służbowych, rozrostu administracji, marmurowych pałaców i skórzanych foteli i mahoniowych mebli

~kkkrkrkkkr do ~taka prawda:
u nas jest tak, że wszyscy uważają, że przedsiębiorcom można podnosić koszty bez końca bo przecież każdy przedsiębiorca to miliarder wykorzystujący do cna za grosze pracowników który sam nic nie robi tylko żyje z pracy innych – dzięki takiemu postrzeganiu przedsiębiorców – pracownicy samo zatrudnieni mają bardzo trudną sytuację są ukarani podatkiem 13 tyś rocznie zus, do tego jeszcze dochodzi vat, podatek od nieruchomości itp a przecież ludzie jeszcze mają własne życie i potrzebują na swoje utrzymanie też coś zarobić – a później narzekanie – w Polsce nie ma już wielu Polskich firm, są upadłości, ludzie nie zatrudniają – ale aby się rozwijać i zatrudniać w Polskich firmach, to właściciele Polskich firm muszą móc się dorobić, muszą mieć pieniądze na inwestycje i zatrudnianie bez pieniędzy nie ma inwestycji – trudno to wielu ludziom zrozumieć twierdzącym, że można zwiększać ile się chce do woli podatki i składki samo zatrudnionym…

3 thoughts on “29 „Rządzący” Generalnym Katolandem to jednak idioci

 1. Blablabla, a ludzi swoje wiedzą…

  http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/beda-zmiany-w-skladkach-na-zus,164,0,1758116.html

  Re: Będą zmiany w składkach na ZUS [0]
  Są w Polsce siły bojące się obywateli niezależnych, mających poczucie swobody i wolności. To szkodliwe lobby bardzo skutecznie przeciwdziała wzrostowi dochodów Polaków na rzecz stosunkowo nielicznej grupy, której dochody rosną niewspółmiernie w stosunku do reszty. Biedakami łatwo manipulować i mamić pustymi obiecankami.

  Re: Będą zmiany w składkach na ZUS [0]
  Witam. 32 lata ćwiczę działalność gospodarczą w Polsce – chciałbym mieć taki przychód, by stać mnie było opłacić składki ZUS w terminie. Odraczanie do niczego nie prowadzi tylko pogłębia zadłużenie, powodem niepłacenia składek nie jest chwilowy brak na to środków tylko w większości ich brak. Te zmiany doprowadzą do wysadzenia w powietrze ZUS-u i całego systemu emerytalnego w Polsce, gdyż w ZUS będzie coraz więcej pieniędzy wirtualnych z odsetkami wirtualnymi, a na wypłaty dla emerytów i rencistów nie będzie.

  Re: Będą zmiany w składkach na ZUS [0]
  firmy beda odraczac skladki w nieskonczonosc ale ludzie emerytur nie dostana albo bardzo nisakie bo nie ma z czego wyliczyc okresu skladkowego kowalski nic nie zyska jako platnik 1 skladki procedura odroczenia jest nie warta zachodu taniej wyjdzie zaplacic za zwloke natomiast firmy zatrydniajace tysiace ludzi uzyskaja prawna mozliwosc odraczania dlugu ,,i o to chodzi ,,by ko ktore nie pilnuje spolecznych platnosci mornik nie wchodzil na konto kolei slozby zdrowia czy nauczycieli to jest prawda robione by zyskac prawna furtke nieplacenia bez kar umownych ktore mogla by nalorzyc unia na panstwo

  Re: Będą zmiany w składkach na ZUS [1]
  Płacę na Słowacji 480 zł ubezpieczenia gdzie jestem zatrudniony na 1/2 etatu. Po odpisach podatku w PL i wypłacie za pracę ubezpieczenie kosztuje mnie tylko 240 zł/m-c. Ja jako prowadzący w Polsce jednoosobowa działalność gospodarczą chętnie bym płacił 450 zł na ZUS a nie na Slowacji. Ale 1100 zł jest ponad moje możliwości. Pisałem do prezydenta, aby napisać nowelizację ustawy i objąć polaków niższym ubezpieczeniem, by wrócili do polskiego ZUS-u ci wszyscy co płacą za granicami Polski , ale nie było odzewu i prezydent mnie olał.

  Polubienie

 2. Czy chodzi tu o „wasze ulice, nasze kamienice”, czy o ” nasze ulice i nasze kamienice”, bo ja jakoś tak „odebrałem”, czyli reprywatyzowałem to sobie…

  http://biznes.pl/kraj/lewandowski-nieszczesliwa-politycznie-historia/7nmy36

  Sprawa reprywatyzacji w Polsce to nieszczęśliwa politycznie historia – przyznaje podczas rozmowy z Biznes.pl Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Jak dodaje, historia nieudanych podejść do uregulowania tej kwestii jest długa. – Ciężko było w tej sprawie znaleźć kompromis, stąd dzisiejsza reprywatyzacja „kamienica po kamienicy” – wyjaśnia.
  (…)

  ~Belisarius : ten człowiek jet osobiście odpowiedzialny za jedną z najnieudolniej przeprowadzonych „prywatyzacji” w krajach
  postkomunistycznych. Jego Ministerstwo Przekształceń Własnościowych tak „przekształciło” własność w Polsce
  że dla potrzeb restytucji prawa własności na rzecz ograbionych nic nie zostało. Jego opowieści
  o ” nieszczęśliwej politycznie historii” to szczyt hipokryzji.

  ~świadectwo udziałowe : Dość już tego „eksperta” od prywatyzacji. Program, którego pomysłodawcą był ten Pan „został nazwany „najdroższą porażką III RP”. Majątek obejmujący 512 przedsiębiorstw państwowych „stał się przedmiotem afer, korupcji i nielegalnych transakcji, na których wzbogacili się pseudo biznesmeni i politycy”.

  ~grogra : Mają ludzi za idiotów, sądząc że pamięć przeciętnego Polaka siega 2 miesiecy i nikt już nie pamieta co dla Polski zrobił pan Lewandowski. Choć z drugiej strony ktoś od 10 lat na niego głosuje, że cały czas siedzi w europarlamencie. Polska Schizofrenia

  ~gnom do ~grogra: To nie ktos na Niego głosuje tylko taka mamy ordynacje wyborczą ze głosujesz na Kowalskiego a i tak wejdzie cwaniak Lewandowski bo go kolesie na liście umiescili wysoko wkońcu ,,sprywatyzował ” juz tyle ze stać go na zapłacenie za to miejsce .I tak to wygląda.Inna para kaloszy -kto głosuje na PO żeby ten ……mógł wejść znów na stołek.

  ~sz : Kamienica po kamienicy bo w przeciwnym wypadku ludzie wyszliby na ulice , a tak jedna , dwie , pięć rodzin i to się udaje. Tylko w masie siła , jednostki są bezbronne.

  ~z-k : To on jeszcze nie siedzi? Jeśli on lub podobni jemu zrobią reprywatyzację tak jak zrobili prywatyzację to…….

  ~grogra do ~z-k: Miał postawione prokuratorskie zarzuty za najbardziej jaskrawe przykłady oddania firm za złotówkę, ale go uniewinnili więc to pytanie retoryczne

  ~zenek : iestety ochrona sądownicza objęła tego złodzieja swoim imunitetem. Miał zarzuty i nikt go ie pozbawił immunitetu.

  ~stan : kiedy pan Lewandowski pójdzie siedziec za to co zrobił polskiej gospodarce

  Polubienie

 3. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/270-mld-dolarow-na-energie-odnawialna,193,0,1759937.html
  (…)
  Polska na początku drogi. Nie mamy nawet planu

  Polityka energetyczna do 2050 roku będzie ogłoszona po grudniowym szczycie klimatycznym w Paryżu – zapowiedział wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz. Dokument ma określić główne kierunki rozwoju polskiej energetyki na najbliższych 35 lat – zaznaczył.

  Pietrewicz powiedział, że prace nad Polityką energetyczną do 2050 r. są prowadzone od dłuższego czasu, co powoduje pojawianie się nowych zdarzeń, które mogą mieć mniej lub bardziej znaczący wpływ na treść tego dokumentu.
  (…)

  tomk603 / 188.137.84.* / 2015-04-12 20:07
  W Polsce nie ma na nic planu, ani na odnawialną ani na węglową. Nie rozumiem kim są ludzie głosujący na dzisiejszą klasę polityczną, zarówno po jak i pis obie te partie patrzą tylko na walkę miedzy sobą o władzę. Jak już sięgną po tą władzę to nie mają jakiejkolwiek koncepcji na Polskie Państwo. Z wp już się dowiadujemy jak drastycznie niskie są koszty pracy w Polsce gdzie jesteśmy na szarym końcu. Tym czasem w Polsce się trąbi jakie to one są duże. Śmiać i płakać już mi się chce patrząc na ten nasz kraj 3 go świata Europy gdzie jesteśmy tylko rynkiem zbytu i źródłem taniej siły roboczej dla Europy i Świata.

  Cud w PO / 89.67.195.* / 2015-04-12 20:03
  ciekawi mnie jedno, czytam dużo artykułów i wszyscy narzekają na PO, ale jakoś w rankingach rosną, a więc o co tu chodzi? Podejrzewam że BĘDZIE NIEZŁY PRZEKRĘT WYBORCZY.

  w polsce nie ma rządu / 89.79.121.* / 2015-04-12 19:49
  kogo autor miał na myśli pisząc „nasz rząd”

  pa / 83.10.95.* / 2015-04-12 19:43
  Nie mają planu ani rozumu. Byle tylko wygrać wybory i do przodu:)

  jaca334 / 159.205.156.* / 2015-04-12 19:41
  rząd kombinuje jakby tu spełnić niechlubne obietnice Tuska i Komorra- o zapłacie Żydom dużej kasy, chcieli sprzedać lasy ale chwilowo się im to nie udało- dlatego wcale nie myślą o energii odnawialnej .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.