33 No i wydało się, ale w sumie co właściwie?

Tym razem krótko, bo albo jest jak od jakiegoś czasu już uważam, albo jestem za głupi i nic nie rozumiem…

https://i0.wp.com/i.wp.pl/a/f/jpeg/34836/pap_papiez_franciszek625.jpeg

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Papiez-Franciszek-Zmartwychwstanie-to-nie-jest-fakt-intelektualny,wid,17424575,wiadomosc.html

Papież Franciszek przewodniczył w Wielką Sobotę mszy Wigilii Paschalnej. W homilii mówił, że Zmartwychwstanie to nie jest „fakt intelektualny”. „To nie tylko poznanie, to coś o wiele więcej”- dodał. Apelował o pokorę, wyzbycie się obojętności i zarozumiałości. Franciszek wskazał, że wymaga to od wiernych tego, aby nie bać się rzeczywistości, nie zamykać się w sobie, nie uciekać od tego, czego się nie rozumie. Wymaga tego – dodał – abyśmy „nie zamykali oczu w obliczu problemów, nie negowali ich, nie usuwali znaków zapytania”.
(…)

~Kinga 11 godzin i 35 minut temu
Czy może ktoś wyjasnić, co znaczy określenie „fakt intelektualny”? A może odzielnie podać definicję pojęcia „fakt” oraz przymiotnika „intelektualny” ?

~julian 7 godzin i 45 minut temu
Rozumiem twoje wątpliwości. Kościół rozciąga pojęcie faktu także na sferę wiary i wyróżnia fakty intelektualne (naukowe, empiryczne etc.) oraz fakty duchowe, religijne.

~kurot10 godzin temu
Adam A na czym ty sie opierasz? Na ksiazce napisanej rowniez przez ludzi, ktora powstawala przez setki lat i byla zbieranina opowiesci ustnych .Ponadto przetlumaczana z aramejskiego na greke, potem na lacine i wielokrotnie wypaczana? A potem wyjeto z tych opisow niektore historie, bez ladu i skladu, rowniez wybiorczo podawane na kazaniach. Prawdziwe historie to apokryfy, gleboko ukrywane przez ksiezy, zastanow sie dlaczego ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.