39 Krul obciachu właśnie namaszczony został na cysorza kupy sługusów

https://i0.wp.com/i.wp.pl/a/f/jpeg/34872/wp_zel_prezydent_komorowski_625.jpeg

Wiedziałem, że tak będzie… A nam oficjalna propaganda nadal robi wodę z mózgów, że Rosja to takie zło, a UPAina to takie dobro… Szaleństwo! I jeszcze płacimy na to, ale to nic, bo coś mi mówi, że dopiero teraz zapłacimy za to i to nie mało… Nie chcę być w skórze tych, którzy popierają to co się teraz na naszych oczach dzieje … Obżydzenie mnie bierze… Brak mi słów…

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Szef-IPN-o-ukrainskich-honorach-dla-UPA-w-trakcie-wizyty-Bronislawa-Komorowskiego-w-Kijowie,wid,17437914,wiadomosc.html

Szef Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński przyznaje, że trudno mówić o przypadkowej zbieżności wizyty polskiego prezydenta w ukraińskim parlamencie i następującej po niej uchwale, oddającej honory UPA. Ukraiński parlament w dniu, gdy przemawiał tam Bronisław Komorowski, przyjął ustawę w której uznał za „bojowników o wolność i niezależność Ukrainy” między innymi członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnej za mordy na Polakach.

Łukasz Kamiński mówił w radiowej Trójce, że Polska liczyła się od dłuższego czasu z jakąś formą uznania dla UPA ze strony ukraińskich władz. Zdaniem szefa IPN najlepszą drogą do rozwiązania spornych kwestii we wspólnej polsko-ukraińskiej historii jest dialog. Kamiński dodał, że wciąż w tej sprawie jest wiele do zrobienia. – Nie przeszliśmy przez ten bolesny etap mierzenia się z trudną przeszłością – zaznaczył.

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła w czwartek po wystąpieniu Bronisława Komorowskiego ustawę, która uznaje prawny status uczestników walk o niezależność kraju w XX wieku, w tym członków Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA). Zgodnie z ustawą za bojowników walk o niezawisłość Ukrainy są uznani wszyscy ci, którzy uczestniczyli w różnorodnych formach walki o niezależność kraju w XX wieku.

UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.

~ikar 27 minut temu
9 kwietnia ukraińska Rada Najwyższa przyjęła ustawę nr 2538-1, która wprowadza odpowiedzialność prawno-karną za szarganie pamięci walczących o niepodległość Ukrainy i upokarzanie godności narodu ukraińskiego. Zgodnie z definicją w tekście ustawy, walka o niepodległość trwała od listopada 1917 r. do 24 sierpnia 1991 r. Wśród ruchów, których pamięć podlega odtąd specjalnej ochronie, ustawa expressis verbis wymienia Ukraińską Powstańczą Armię. Ukraiński parlament uchwalił powyższy akt prawny podczas oficjalnej wizyty Bronisława Komorowskiego w Kijowie. Źródło: kresy.pl Komentarz Redakcji: Intencje twórców ukraińskiej ustawy kagańcowej wobec strony polskiej nie wymagają chyba wyjaśnień: każde przypomnienie, że OUN była organizacją terrorystyczną, a UPA dokonała ludobójstwa na Polakach, będzie odtąd ścigane z urzędu. Ustawa stwarza jednak interesujące problemy prawne na samej Ukrainie: czy np. kolportaż lub wypożyczanie prac nieżyjącego już ukraińskiego historyka Wiktora Poliszczuka, który konsekwentnie zwalczał kult OUN i UPA, również będzie karane?

~lady 8 minut temu
Jak informuje ukraińska agencja UNIAN, Werchowna Rada Ukrainy przyjęła ustawę, w której OUN-UPA uznana jest za formację walczącą o niepodległość kraju. Akt ten został przyjęty w dniu wizyty prezydenta Komorowskiego na Ukrainie. Status OUN-UPA uregulowano ustawą O statusie prawnym i uszanowaniu pamięci uczestników walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku. Zgodnie z ustawą wszyscy, którzy brali udział w walce zbrojnej, politycznej, w strukturach i organizacjach, uważani są za walczących o wolnośc i niepodległość Ukrainy powiedział deputowany Jurij Szuchewycz z Radykalnej Partii, syn dowódcy UPA Romana Szuchewycza bezpośrednio odpowiedzialnego za ludobójstwo Polaków na Kresach z rąk nacjonalistów ukraińskich. Ukraińska Powstańcza Armia odpowiada łącznie za śmierć ponad 100 tysięcy Polaków

~To żenada ! 3 godziny i 40 minut temu
Ukraińcy zrobili sobie jaja z wizyty Komorowskiego, uchwalając ustawę o banderowcach i UPA. Podczas poprzedniej wizyty jaja rozbili mu na łbie. A ten wciąż plecie bzdury o swojej miłości do nienawidzących go banderowców. Czym Polska tego ćwierćwiecza zasłużyła sobie na zbłaznowanych, bez honoru i dumy, ośmieszających siebie Polskę prezydentów.

~Kresowiak 4 minuty temu
Czy to oznacza, że noebanderowcy na Ukrainie już święcą noże i siekiery?

~B.Obawa 7 godzin i 19 minut temu
To jest podziękowanie za niestosowne przemówienie w którym prezydent wychwalał „bohaterów” ukraińskich…

~jerzy 4 minuty temu
za mało kasy zawiózł im Komorowski, a mógł zostać honorowym członkiem UPA ?

~waldo 6 godzin i 48 minut temu
Szef ipn twierdzi,ze wymordowanie 100 tysiecy Polakow to dzialania zbrojne przeciw ludnosci polskiej – ciekawe kto mu placi ? – ja tylko pytam !

~moim-zdaniem 3 godziny i 25 minut temu
to świadczy tylko o tym, że zarówno na Ukrainie jak i w Polsce (i szerzej w Europie) od 25 lat rządzą mali, prymitywni, sprzedajni ludzie!

~podolak 3 godziny i 2 minuty temu
100 Miljonuw euro za 180 tysiecy zamordowanych to my placimy dla upa ?

~masakara 5 minut temu
WIEDZIAŁEM ŻE TAK BĘDZIE PISAŁEM WCZORAJ i to jest taka przyjażń ja rozumiem jakby żołnierze polscy przeciw ukraińskim ale zbrojni przeciw cywilom i w taki sposób hańba żele wróżę dla narodu który wten sposób zdobywa wolność……

~atrewqs 7 minut temu
I on ma zostać ponownie prezydentem ? żart jakis ?

~olo 9 minut temu
zamknąc wschodnia granicę z Ukrainą zawiązac sojusz z Putinem

~patryjota 12 minut temu
Putin podpisał ustawę o zakazie propagandy faszyzmu Komentarz: Według tej ustawy z rąk UP-owców zginęło w latach wojny 220 tys. Polaków. Jak to się ma do ustaleń polskich historyków i znawców tematu, od lat zaniżających liczbę pomordowanych na Kresach Polaków i którzy doprowadzili tę liczbę do 60 tys. niech każdy Polak sobie odpowie Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podpisał ustawę o zakazie propagandy lub publicznej prezentacji atrybutów lub symboliki organizacji, które współpracowały z faszystami, a także tych, którzy nie akceptują wyroku Trybunału Norymberskiego. Odpowiedni dokument został umieszczony w środę na oficjalnym portalu informacji prawnej. Poprawki rozszerzają zakres organizacji, za propagandę i demonstrację publiczną atrybutów i symboli których ustalona jest odpowiedzialność administracyjna. Listę tych instytucji uzupełniają organizacje, współpracujące z organizacjami i ruchami faszystowskimi, a także współpracujące z międzynarodowymi albo zagranicznymi organizacjami lub ich przedstawicielami, odrzucającymi wyrok Trybunału Norymberskiego, a także wyroki trybunałów (sądów) krajowych, wojskowych lub okupacyjnych, wydanych na podstawie wyroku Trybunału Norymberskiego, lub podjętych w okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Drugiej Wojny Światowej. Za propagandę i demonstrację publiczną atrybutów i symboli obywateli proponuje się karać grzywną administracyjną od 1 tysiąca do 2 tysięcy rubli lub aresztem na okres do 15 dni. Osoby urzędowe proponuje się karać grzywną w wysokości od 1 tysiąca do 4 tysięcy rubli, a osoby prawne od 10 do 50 tysięcy rubli. Maksymalna kara za wykonanie lub sprzedaż w celach propagandy lub nabycie w celu sprzedaży lub propagandy od 20 do 100 tysięcy rubli. Najbardziej znaną organizacją, która aktywnie współpracowała z faszystami podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II Wojny Światowej), była Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów Ukraińska Powstańcza Armia (UPA). UPA została stworzona w 1942 roku. W 1943 roku zawarto porozumienie pomiędzy III Rzeszą i ukraińskimi nacjonalistami, że UPA będzie ochraniać koleje i mosty przed sowieckimi partyzantami i wspierać działania władz niemieckich. W przypadku zwycięstwa nad ZSRR Niemcy obiecały dać pozwolenie na utworzenie Państwa Ukraińskiego. W latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II Wojny Światowej od tłum.) na Ukrainie z rąk ukraińskich nacjonalistów zginęło 850.000 Żydów, 220 tysięcy Polaków, ponad 400 tysięcy jeńców radzieckich i jeszcze około 500 tysięcy cywilów, mieszkańców Ukrainy. Zostało zabitych 20 tysięcy żołnierzy i oficerów Armii Radzieckiej oraz funkcjonariuszy organów ścigania.

~ukry to szmaty 12 minut temu
W Warszawie jest siedziba Związku banderowców w Polsce, zwanym Związkiem Ukraińców Kieruje nim Petro Tyma – zwolennik Bandery. W redakcji gazety ukraińskiej „Nasze słowo” -z siedziba w Warszawie, siedzą dyżurni historycy i oni wchodzą na wszystkie dyskusje, przedstawiają się jako Polacy i opluwają zarówno Polskę jak i Rosję. Dlatego na forum jest tyle wrogich komentarzy na temat Rosji, bo robią to nacjonaliści ukraińscy z „Naszego słowa”, znający dobrze język polski i historię stosunków w Europie. Nie dyskutujcie z tą banderowską dziczą, a opisujcie znane Wam ich zbrodnie, N I E N A W I D Z Ą tego, i po tym poznacie banderowca, którego przodków nie wykopano podczas Akcji Wisła, lecz przeniesiono z lepianek, do murowanych domów. Dzisiaj nie ma oprócz Litwinów bardziej zajadłych wrogów wszystkiego co Polskie niż mniejszość ukraińska w Polsce, marzą o tym, by Polskę wkręcić w wojnę z Rosją, będa wtedy mogli sięgnąc po etnicznie ukraińskie ziemie, które sa w obecnych granicach Polski, a których sie dopomina Prawy Sektor i inni ukraińscy nacjonaliści, co najciekawsze… POPIERANI przez naszych polskojęzycznych polityków, których czas najwyższy W Y M I E N I Ć. KOPIOWAĆ TEN TEKST I WKLEJAĆ GDZIE SIE DA, bo ogłupianie Polaków przez naszych polityków przyjaźnią z banderowcami musi sie skończyć, bo inaczej bedzie powtórka z Wołynia.

~steppenwolf 8 minut temu
To są efekty ugłaskiwania Ukraińców i udawania, że łączy nas wielowiekowa przyjaźń i wszystko układa się wspaniale. Tymczasem na Ukrainie odradza się nieprzyjazny Polsce banderowski nacjonalizm, który zyskuje wsparcie samego prezydenta. Trzeba być kompletnie zaślepionym głupcem, żeby tego nie zauważać.

~miś 10 minut temu
Mamy wdzięczność Ukrainy… a pan prezydent chce pomagać .Jak czują się bliscy tych , którzy zginęli z rąk UPA !

~Warszawiak 6 godzin i 16 minut temu
Pomordowani Polacy,przewracaja sie w grobach.Wstyd,jednak Polska to obciach.

~am 13 minut temu
Tak się traktuje sługusów. Ukraińcy wiedzą kogo tak traktować i kto powie, że to deszcz padał. Zemana by tak nie potraktowali.

euzebio 17 minut temu
wstyd i hańba, powinien stanąć przed trybunałem stanu za zdradę państwa, za działania przeciwko własnemu narodowi!

2 thoughts on “39 Krul obciachu właśnie namaszczony został na cysorza kupy sługusów

 1. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sondaz-CBOS-ponad-70-proc-Polakow-pozytywnie-o-dzialalnosci-Bronislawa-Komorowskiego,wid,17439375,wiadomosc.html

  73 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego; 20 proc. wyraża o niej negatywną opinię – wynika z najnowszego sondażu CBOS.
  (…)

  ~Dawid 48 minut temu
  widać idealnie w komentarzach jakie ból ma poparcie a raczej go nie ma. Pozdrawiam

  ~Akarin 3 godziny i 20 minut temu
  70% poparcia – a to ciekawostka. Czyli „ból” już wygrał … bu ha ha ha ha. Ten artykuł w piękny sposób pokazuje jak media próbują robić ludziom wodę z mózgu.

  ~sd2 godziny temu
  hahahahha te sondaże to jest jeden wielki żart

  ~al2 godziny temu
  70% popiera włażenie na krzesło w japońskim parlamencie i wpadkę za wpadką, jak choćby ostatnia na Ukrainie. Żeby nie było – w 2011 głosowałem na Bula, bo nie chciałem Jarka. Dzisiaj widzę, że nie miałem racji.

  ~ekonomistagodzinę temu
  CBOS na czyim garnuszku?

  ~skorekgodzinę temu
  Gdzie ten sondaż był przeprowadzany?Pewno w szpitalach pstchiatrycznych bo nikt normalnie myślący człowiek tak nisko to jeszcze nie upadł umysłowo. Znowu pewno wygra i stanie na czele tych psycholi.

  Polubienie

 2. Pingback: UKRAIŃSKA RZEŹ ŻYDÓW NA WOŁYNIU I W MAŁOPOLSCE WSCHODNIEJ i stanowisko tzw. żydów wobec tego faktu | Justice4Poland.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.