43 Cysorz wraz z kupą zadowolonych sługusów mlaskają teraz ze szczęścia!

Wy wszyscy, którzy macie krew niewinnych na rękach, bądźcie przeklęci! I ty Cysorzu i wszyscy ci, którzy są z tobą, robią i myślą tak samo lub ci służą. Przeklinam też waszych potomków! Oby śmierć odnalazła was tak samo, tak jak odnalazła Niewinne Ofiary Rzezi Wołyńskiej, bestialsko zarżnięte rękami ukraińskich zwyrodniałych stworów! Przeklinam was, przeklinam, po trzykroć przeklinam!!!

http://get.wp.tv/?f=2791377.1373633263404.h.webm&rnd=1

http://get.wp.tv/?f=2898211.1428743558804.h.webm&rnd=0

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,SLD-ukrainska-ustawa-ws-UPA-to-policzek-dla-Polski,wid,17443854,wiadomosc.html

Przyjęta przez parlament ukraiński ustawa, która m.in. gloryfikuje UPA, to policzek dla Polski i prezydenta Bronisława Komorowskiego – wskazują politycy SLD. Podkreślają, że ukraiński parlament przyjął te przepisy kilka godzin po wystąpieniu polskiego prezydenta.

Sekretarz Generalny SLD Krzysztof Gawkowski na konferencji prasowej przypomniał, że Bronisław Komorowski podczas swojej wizyty na Ukrainie mówił w czwartek w Radzie Najwyższej, że Polska podaje rękę Ukrainie. – Bardzo dobrze, bo trzeba dzisiaj wsparcia dla narodu ukraińskiego w walce o odzyskanie Krymu. Trzeba zakończyć niepotrzebny rozlew krwi na wschodniej granicy Ukrainy, ale ta ręka, którą chce podawać prezydent Bronisław Komorowski, nie może być podawana bezwarunkowo – powiedział.

Rzeczy, które dzielą

Gawkowski ocenił, że jest wiele rzeczy, które łączą narody polski i ukraiński, lecz są też takie rzeczy, które dzielą. – Pojednanie, o którym mówił prezydent, jest pożądane, ale to pożądanie musi być oparte o prawdę, o prawdę historyczną. Dlatego nie można pozwolić sobie na to, by negować prawdę o zbrodni wołyńskiej, nie można pozwolić na to, by parlament ukraiński zapominał o tym, co się stało na Wołyniu, bo to tak jakby prezydent Komorowski godził się na to, że Niemcy będą negowali Holokaust – mówił polityk.

Nawiązał w ten sposób do przyjętej również w czwartek przez Radę Najwyższą Ukrainy ustawy, która uznaje prawny status uczestników walk o niezależność kraju w XX wieku, w tym członków Ukraińskiej Powstańczej Armii. Zgodnie z nią za bojowników walk o niezawisłość Ukrainy są uznani wszyscy ci, którzy uczestniczyli w różnorodnych formach walki o niezależność kraju w XX wieku. Ustawa przewiduje możliwość zapewnienia weteranom i ich rodzinom zniżek i innych socjalnych gwarancji, uznaje odznaczenia i stopnie wojskowe walczących o niepodległość, które przyznano im w formacjach, w jakich służyli. Zakłada też karanie wszystkich tych, którzy okazywaliby lekceważenie dla weteranów, negowali celowość ich walki.

– Niestety w Radzie Najwyższej honorowane są i upamiętniane postacie, które dowodziły zbrodniczym postępowaniem UPA, która mordowała osoby na Wołyniu, a postępowanie Bronisława Komorowskiego to obraza dla ofiar zbrodni wołyńskiej. Dlatego zwracamy się do prezydenta z apelem, aby odciął się od wszelkich działań, które mają taki skutek, że Polacy mogą czuć się po prostu obrażeni – apelował Gawkowski.
Kalita: na Litwie było podobnie

Tomasz Kalita przypomniał, że do podobnej sytuacji doszło pięć lat temu, za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, w trakcie jego wizyty na Litwie. – Sejm Litewski odrzucił wtedy ustawę o języku polskim. To był policzek wymierzony ówczesnemu prezydentowi – mówił.

– Gloryfikowanie UPA i przyjęta ustawa, która przyznaje specjalny status UPA w historii Ukrainy i wskazuje na to, że na jej podstawie można ścigać wszystkich, którzy będą kwestionować to, iż UPA jest organizacją ludobójczą, zbrodniczą – to jest hańba. To policzek wymierzony państwu polskiemu i prezydentowi Komorowskiemu – zaznaczył Kalita.

Zwrócił się on do prezydenta, aby ten „odciął się od ukraińskich nacjonalistów, by potępił ten akt, wypowiedział się krytycznie”.

Nawiązując do zapisu o karaniu tych, którzy negowaliby cel walk UPA, Kalita zwrócił się do władz ukraińskich, by te ścigały jego i Gawkowskiego na mocy ustawy przyjętej przez ukraiński parlament. – Uważamy, że to co się zdarzyło na Wołyniu, to ludobójstwo, a UPA to zbrodnicza organizacja (…) Będziemy o tym przypominać i dopominać się o prawdę na Wołyniu – zaznaczył.

UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Szacuje się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.

~Wielki mam żal do Ukraińców… 4 godziny i 26 minut temu
Powinniśmy w trybie pilnym przyjąć symetryczną ustawę o tym, że negowanie zbrodni OUN i UPA jest tak samo czynem kryminalnym. Komorowski podał Ukraińcom rękę a oni kilka godzin później , zgodnie ze zwyczajem, tę rękę odrąbali…

~icek 4 godziny i 32 minut temu
To Komorowski powinien przeprosić Naród Polski,że w Jego imieniu wchodzi w konszachty z ukraińskimi faszystami.

~tomek 4 godziny i 31 minut temu
ten niby prezydent nas Polaków poniża. hańba

~grucha 4 godziny i 32 minut temu
wstyd i hańba !!! odmęty szaleństwa!!!

~mik 4 godziny i 32 minut temu
I co dalej ??? Panie Prezydencie !!! Jeśli nic, to ja nie chcę takiego prezydencika !!!

~1975maciej 4 godziny i 32 minut temu
takie prezydent ma mnie reprezentować ???..precz z banderowcami z mojego kraju,kto ich tu zaprasza??

~Polka 3 godziny i 4 minuty temu
Kopaczka, której zięć jest Ukraińcem.

~Nie lubię bandery 4 godziny i 41 minut temu
Powinniśmy tych wszystkich banderowców zamieszkujących Polskę (po akcji”Wisła”) pogonić jak najszybciej tam gdzie ich miejsce tzn. na ukrainę.

~ewa 1 godzinę i 31 minut temu
Pół rządzących trzeba by wywalić,bo drugie pół to żydzi

~ruski troll 1 godzinę i 30 minut temu
powinniśmy, a jest odwrotnie, nasz wspaniały rząd i umiłowany prezydent przygarnia kolejne rzesze prześladowanych, biednych naszych przyjaciół ze wschodu, którzy są tak odważni i dzielni że uchylają się od poboru by walczyć ze złym Władimirem Putinem, lecz żeby zrównoważyć siłę w walce ze złem ma przewspaniały plan wysłania tam naszych synów, braci i ojców by mogli własną krwią bronić interesów króla czekolady, ukraińskiego willy wonky, ach serce się raduje i z niecierpliwością wyczekuje kiedy dostanę wezwanie by stawić się w jednostce, którą wyślą na wschód by walczyć ramię w ramie z dzielnymi ukrami

~franek 50 minut temu
Dokladnie Bandwrystan jest juz wolny i niezalkezny wiec wszyscy bandeerowcy zamieszkujacy nasz kraj moga bez przeszkod wyjechac do swojej banderowskiej ojczyzny.Mam nadzieje ze banderowcy okaza sie prawdziwymi patriotami i wszyscy wroca do swej ojczyzny.

~ku-pa 4 godziny i 28 minut temu
To tylko utwierdza mnie w przekonaniu że w sprawie ukrainy po prostu powinniśmy stać z boku i się przyglądać a jednocześnie dbać tylko o swoje i koniec. no trudno nie ma rady.

~polak 4 godziny i 33 minut temu
PAMIĘTAJCIE UPOWCY MY PRAWDZIWI POLACY NIGDY TEGO NIE ZAPOMNIMY A CI POMYLEŃCY NARODU POLSKIEGO POTRAFIĄ TYLKO KRAŚĆ NIC WIĘCEJ A JESZCZE ZAPOMNIAŁEM ROZSPRZEDAWAĆ DOROBEK NASZYCH OJCÓW

~Kamil 4 godziny i 24 minut temu
Jak tym krajem rzadza polinteligenci to potem taki stosunek maja inny do Polski jako narodu,ale narod jest glupi pod jednymwzgledem ze wybiera tych nieudacznikow i w tym jest problem, a co do Ukrainy i Rosjii to te kraje i inne z bylego ZSRR nigdy nie beda dla Polakow bracmi ale ci Panowie z PO, PSL, PIS na sile chca nam to wmowic wbrew pogladom narodu.

~Biłyj4 godziny temu
Otóż wcale Polską nie rządzą półinteligenci, po prostu Żydów nie interesuje los Polaków i ich martyrologia, interesuje ich tylko Katyń, bo Polaków rozstrzeliwali Żydzi, którzy stanowili 100% kadry dowódczej NKWD i ponad 70% żołnierzy NKWD i jest okazja by wmówić Polakom, że zrobili to Rosjanie, bo żydowskie NKWD miało czerwone gwiazdy na czapkach. To samo było z Jedwabnem, gdzie Polscy Żydzi – Kaczyński, Siwiec, Bartoszewski, przeprosili Żydów za zbrodnię, którą popełnili hitlerowcy w 1941 roku zaraz po wkroczeniu na tereny, które wcześniej kontrolowało ZSRR.

~Napity 4 godziny i 30 minut temu
Zaznaczam, że mgr Bronisław Komorowski, Prezydent RP, to historyk, podobnie jak Minister Spraw Zagranicznych RP mgr Grzegorz Schetyna i widząc niezwykłe pomroczności jasne, jak i odkrywczość magisterską mam wrażenie, że tekstów źródłowych nawet tych łatwo dostępnych (np. „Atamania UPA) czy materiałów źródłowych Muzeum Państwowego w Oświęcimiu to oni na studiach nie czytali ani nawet po studiach w ramach szkoleń podyplomowych czy się mylę?

~J32,5 4 godziny temu
Zapomniałeś dodać, że Jarosław Zbawiciel to nawet doktor historii, a na Majdanie manifestował pod czerwono-czarnymi flagami.

~oceniacz 2 godziny i 12 minut temu
Nie czytali , bo jednak czytanie to skomplikowana czynność intelektualna , widać to po przemówieniach Komorowskiego Bronisława , odczytywanych z kartki , pomimo długich przygotowań i wielokrotnego powtarzania , jednak jakoś mu nie idzie .

~Gość 1 godzinę i 39 minut temu
W historii Polsko-Ukraińskiej(wcześniej rusińskiej) istnieją też inne epizody niż ten nieszczęsny Wołyń. Kluczowe dla zrozumienia działań Polskiego rządu(de facto od kilkunastu lat jest ten sam) jest pamięć o całej historii, włącznie z tą przed rozbiorami. Oczywiście w obecnej sytuacji ktoś powinien zwrócić Ukraińcom uwagę w sprawie tej ustawy i doprowadzić temat mordów na Wołyniu do końca, zamykając go raz na zawsze. Pytanie, czy ktoś tam na górze ma jaja, żeby to zrobić.

4 thoughts on “43 Cysorz wraz z kupą zadowolonych sługusów mlaskają teraz ze szczęścia!

 1. Marsz, marsz… z ziemi polskiej… do Polski…
  Ciekawe, czy Nasz Cesarz złotousty, wypowie się w ogóle na temat Rzezi Wołyńskiej i ustawy parlamentu ukraińskiego, robiącej z niego skończoną szmatę, a z ukraińskich rzeźników z OUN, UPA itd. bohaterów współczesnej Ukrainy, co to teraz o nich złego słowa nie można powiedzieć? Czy jego jako głowy tzw. Państwa Polskiego, obowiązuje ten zakaz czy też nie? Czy Nasz Cesarz to Cesarz UPAińców i OUNowców, bo wszystko na to wskazuje?!! Ja nie jestem obywatelem Ukrainy i wg. mnie to co teraz się wyprawia w Kraju, to poupowskie zezwierzęcenie ze zbydlęceniem i zwyczajne anty-polskie qrestfo jest! Normalnie nie mogę na to patrzeć, jak te wszystkie bezduszne stwory nisko upadły! „Parlamentarzystów” ukraińskich, synów, córki, wnuków itd. tych ukraińskich rezunów to jeszcze mogę zrozumieć, ale Naszego Cesarza i jego kupę sługusów?!! Myślę, że jak by im rodziny upowcy mordowali, to oni by im jeszcze klaskali!!! Obżydzenie mnie trzącha!!! Gardzę takimi czymś, bo to nie są dla mnie istoty ludzkie! Ludzi tak nie postępują, nawet zwierzęta maja więcej godności! Polacy, co się z wami do cholery dzieje?!!

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,17443950,kat,7631,title,VIII-Katynski-Marsz-Cieni-w-Warszawie,galeria.html

  ~kkk 2015-04-12 (19:08)
  A kiedy Wołyński Marsz Cieni?

  ~alex 2015-04-12 (20:59)
  Jedno drugiemu nie przeczy, bo dotyczy tych samych zbrodniarzy. W Katyniu enkawudziści mordowali sami, na Wołyniu jedynie nadzorowali by ich podwładni z UPA to za nich robili.

  ~weles 2015-04-12 (21:17)
  Raczej pod egidą Niemców „nazistów” mordowali. A na pewno w imię tej samej ideologii.

  ~realista (08:42)
  Nie bardzo się da , bo jak maszerować z nogami uciętymi piłą do drewna , wyprute jelita też nie ułatwiają marszu , a z wyłupionymi żywcem oczyma , człowiek jakoś słabo widzi , dzieci nadziane na sztachety , też jakoś nie nadają się do pochodów .

  ~Patriota 2015-04-12 (20:53)
  A jak upamiętnicie zbrodnie Wołyńską ,gdzie barbarzyńscy Ukraińscy mordercy zamordowali ponad 100 000 niewinnych członków polskich rodzin ,Czy też przez marsz cieni ???. Czekamy na inicjatywę oddolną ,bo obecna władza zatraciła pamięć i pamięta to co jej wygodne i co odpowiada jej interesom.

  ~marco 2015-04-12 (21:35)
  To bardzo wielka tragedia NARODU POLSKIEGO, ale kiedy doczekamy się oficjalnego śledztwa i konsekwencji w stosunku do morderców odpowiedzialnych za śmierć ponad 100.000 niewinnych POLAKOW bestialsko „rezanych” przez świnie uznawane przez obecne władze za „bohaterów”. Czy zamiast podarowanych 100 mln przez Bronka Deszczyca nie powinien się korzyć w MSZ? HAŃBA i wstyd na cały świat.

  ~kłamliwamordaputina 2015-04-12 (22:00)
  No marco smarco, tak dla wyprostowania ruskiej pały: Ludobójstwo dokonane na Polakach w ZSRR w latach 1937-1938. W wyniku sowieckiego terroru zginęło ok. 200 tys. spośród prawie miliona tamtejszych Polaków. Operację zleciło Biuro Polityczne KC WKP(b) pod przewodnictwem Józefa Stalina, a przeprowadził ówczesny szef NKWD Nikołaj Jeżow przy pomocy ściśle tajnego rozkazu 00485. Operacja polska NKWD była drugą pod względem ilości ofiar częścią sowieckiego Wielkiego Terroru. Dane moskiewskiego Memoriału mówią o 143 810 osobach represjonowanych, 139 835 skazanych i 111 091 rozstrzelanych. Skąd tak dokładne liczby? Rosyjski historyk skompletował je w 1993 roku na podstawie skrupulatnych raportów napływających regularnie z wydziałów terenowych NKWD do centrali na Łubiance, które zachowały się w tamtejszym archiwum. Dokumenty te udało się wyrwać z paszczy KGB za prezydentury Jelcyna. W przeciwieństwie do Holokaustu w przypadku zbrodni stalinowskich dysponujemy bogatą dokumentacją. Taką specyfikę miała tamtejsza administracja. Znamy pomysłodawców i bezpośrednich katów, choć część archiwów w Moskwie i stolicach byłych republik sowieckich wciąż pozostaje zamknięta Liczba ofiar śmiertelnych nie zamyka się jednak na 111 tysiącach wyliczonych przez Memoriał. Było ich więcej, jeżeli doliczymy zesłanych do łagrów, którzy zginęli w wyniku chorób, niedożywienia i złego traktowania. W dodatku podane liczby odnoszą się prawie wyłącznie do mężczyzn w wieku produkcyjnym. To byli mężczyźni, którzy z różnych przyczyn wpadli w obiektyw władzy sowieckiej relacjonuje Sommer. Żony wrogów ludu, zgodnie z rozkazem nr 00486, przesiedlano do Kazachstanu na 5 do 10 lat. Dzieci trafiały do domów dziecka, gdzie ukrywano przed nimi ich prawdziwą tożsamość i wychowywano je w duchu homo sovieticus. Majątek rodziny aresztanta podlegał w całości konfiskacie. Rodziców tudzież teściów straceńca brak środków do życia skazywał w praktyce na śmierć głodową. Dlatego po dokonaniu statystycznej ekstrapolacji można przyjąć, że antypolska polityka lat 1937-38 pochłonęła nie 111 tys., lecz ok. 200-250 tys. Polaków, a więc jedną trzecią ludności polskiej zamieszkującej ówczesny ZSRS. Nie tylko rejony autonomiczne, ale też m.in. liczną wówczas Polonię leningradzką.

  ~pytanie 2015-04-12 (18:54)
  A kiedy marsz pomordowanych Polakow przez Niemcow? kiedy rekonstrukcja lapanek? jedna opcja to już nudna się stala, ciagle tylko sowieci i sowieci. Tylko, ze ci sowieci pogonili tych niemieckoch zbrodniarzy z Polski , czy tego już się nie pamięta? Jak trzeba być nieprzyzwoitym i cynikiem, żeby tak manipulować historia.

  ~pissrelatywista 2015-04-12 (19:37)
  Powiedzmy wyraźnie , ofiary katyńskie to były ofiary zbrodni ale nie byli to bohaterowie . Zamordowani przez nkwd oficerowie nie oddali strzału w kierunku sowietów , pozostałe ofiary to celnicy, policjanci , strażnicy więzienni i inne elity . Sprawa oficerów jest złożona , ponieważ nie stawiając oporu sowietom wykonywali oni polecenia rządu londyńskiego , co prawda były wyjątki jak major Hubal z Hubalczykami , który przez swoje niezdyscyplinowanie uratował honor polskiego oficera . I jeszcze jedna uwaga , jeżeli weźmiemy za dobrą monetę twierdzenia głośnych rodzin katyńskich ( przeciwieństwo cichych wołyńskich ) o niesłychanym patriotyzmie i gotowości do walki z sowietami , przyszłych ofiar to pomyślmy co mogli zrobić , wiedzący o tym , sowieci ?

  ~Zbyneks 2015-04-12 (20:20)
  Sowieci zrobili to bo właśnie o tym wiedzieli.Mój dziadek w 1920 jako 19letni kadet pogonił ich spod Warszawy i dlatego jako zawodowy porucznik dostał kulkę w głowę w 1940.Był polakiem i nie rokował nadziei na nawrócenie się na władze ludową tak jak ci co rządzili i rządzą po 1945.

  ~pissrelatywista 2015-04-12 (21:22)
  Jeżeli dziadkujemy , to mój dziadek dostał Virtuti Militari , co prawda tylko V klasy ale nomen omen za kampanię wołyńską , ale to też wojna 20 roku , tyle , że we wrześniu nie walczył z sowietami a z Niemcami , a że miał rodzinę to postarał się uniknąć oflagu aby zarabiać na życie , a potem cóż obóz koncentracyjny z przypadkowej , zwyczajnej łapanki , obóz niestety kurortem nie był , potem komunistyczny areszt wydobywczy , bo był piłsudczykiem i śmierć w roku śmierci Stalina . Tak , ze widzisz , żaden bohater z niego nie był , ja też ne jestem bo jakoś nie mogę się zdecydować na mieszkanie w Polsce , pomimo tego , ze zawodowi patrioci , tacy jak prezes , Duda , czy Komorowski ,mogą wreszcie przejąć władzę . Ale to , że nie ma mnie w Polsce nie przeszkadza , że interesują mnie sprawy Polski , choć nie głosuję w żadnych wyborach .

  ~alex 2015-04-12 (21:13)
  Właśnie , historii trzeba się uczyć, zwłaszcza własnego narodu i kraju, tylko czy w twoim wypadku historia Polski to historia twojego kraju? Znasz ją w takim samym, czyli dennym , stopniu co Zeman. On jako Czech mógł nie wiedzieć, ze cytowane słowa należą nie do Bandery, tylko do innego sowieckiego agenta z OUN – Szuchewycza. Bandera ani o istnieniu UPA ani o mordowaniu Polaków nie wiedział, bo wiedzieć nie mógł, gdyż od wkroczenia Niemców na Ukrainę został jako agent NKWD aresztowany przez Gestapo i osadzony w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen, gdzie przebywał do końca 1944 r. Wraz z nim aresztowano i zesłano do obozu niemal całe kierownictwo OUN, gdyż podobnie jak Bandera byli to agenci NKWD. W Sachsenhausen większość z nich zginęła, m.in. brat Bandery. To, oraz ścisła współpraca UPA z sowietami trwająca do zajęcia Ukrainy przez sowietów w 1944 to fakty bardzo dla RoSSji niewygodne, podobnie jak fakt, ze w tamtym okresie większość kadry oficerskiej i dowódczej w oddziałach UPA stanowili oficerowie sowieccy, głównie z NKWD.

  ~nikos 2015-04-12 (22:29)
  Przyjęta przez parlament ukraiński ustawa,która m.in.gloryfikuje UPA,to policzek dla Polski. Szacuje się,że w wyniku działań UPA zginęło około 100tys polaków. To ja się pytam czy te 100mln euro które zawiózł Komorowski nie jest wspieraniem terorystów ukraińskich.Potępia i gani się zbrodnie katyńskie a zbrodnie wołyńskie się tuszuje i jeszcze wynagradza i ja jako podatnik łożący na utrzymanie tego kraju i „polityków”nim rządzących nie zgadzam się z tym

  Polubienie

 2. Tak się tylko pytam, czy to to jest właśnie ta tzw. „innowacyjna POlaska”, czy ta tradycyjna, zgrzebno-buraczana??

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szef-KBW-pierwsze-testy-systemu-wyborczego-zakonczyly-sie-pozytywnie,wid,17450776,wiadomosc.html

  Pozytywnie zakończył się test systemu informatycznego wspierającego wybory – poinformowała szefowa KBW Beata Tokaj. Kolejne testy mogą się odbyć 21 i 28 kwietnia, a także podczas wyborów prezydenckich – 10 maja.

  System informatyczny tworzony w Krajowym Biurze Wyborczym ma docelowo obsługiwać wszystkie wybory. Według zapowiedzi szefa PKW Wojciecha Hermelińskiego i szefa KBW z końca marca, nie będzie jednak użyty podczas majowych wyborów prezydenckich. Taką decyzję podjęto po kontroli NIK w KBW, która rekomendowała przeprowadzenie wyborów prezydenckich w 2015 roku bez wsparcia informatycznego.
  (…)

  ~Polak 1 godzinę i 33 minut temu
  Działa. Bronto uzyskał 105% głosów. Tak jak ojciec narodów stalin.

  ~dwee 45 minut temu
  System z klawiszem „ratunku dla Komorowskiego” … w nocy naciskamy a rano wygrywa.

  ~ross 44 minut temu
  Już ci złodzieje, oszuści i zdrajcy kombinują jak sfałszować wybory i wypromować tego beznadziejnego Komorowskiego !!! Juz głosza że będzie można elektronicznie głosować a teraz listownie pocztą.. Ludzie, ludzie nie widzicie że to jeden wielki przekręt tej mafii PO !!!

  ~naiwni 1 godzinę i 21 minut temu
  Gdyby „jakieś wybory” mogły tu coś zmienić, władza by się starała ten „zwyczaj” WYPLENIĆ! Ludziom trzeba poczucia, że od nich… zależy, stąd te różne „wybory”, śmieszne, bądźmy szczerzy. Raz „my” i znów „oni”, tak przez całe lata, ludowiec, prawicowiec, albo demokrata. I tylko ci… czerwoni, śmieją się dyskretnie, naiwni „wybierają”, podpuszczani szpetnie, wzbudza się w nich, wyborcach, poczucie ważności, więc człapią na wybory w świętej naiwności, stawiają drżącą ręką krzyżyk w małej kratce, sterowani sugestią w przedwyborczej gadce, pełni dumy, że tacy z nich obywatele! Pokornie wybierają… własne kuratele!

  ~POLAK1 1 godzinę i 12 minut temu
  Fikcyjne protokoły zdały egzamin-brawo!!! Można dalej je tworzyć a polskie sądy stwierdzą,że w/w czynności nie miały wpływu na wynik wyborów-ustawiony wcześniej i zabezpieczony przez właśnie fikcyjne protokoły!!! Polacy gdzie my jesteśmy?-bo napewno nie w demokratycznym państwie prawa !!!

  ~~ 1 godzinę i 46 minut temu
  Wielki mi sukces, coś co powinno 20 lat temu działać.

  Polubienie

 3. ~jonas 3 godziny i 50 minut temu
  ale kit

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Piotr-Pogorzelski-dla-WP-Ukraincy-boja-sie-nie-tylko-Rosji,wid,17456457,wiadomosc.html?ticaid=114b48&_ticrsn=3

  Ukraińcy boją się nie tylko zagrożenia ze strony Rosji, ale groźby upadku państwa, bo jeżeli nie przeprowadzi się reform, kraj będzie bankrutem. Dlatego ludzie godzą się na wielkie wyrzeczenia i zaciskanie pasa – wskazuje w rozmowie z Wirtualną Polską Piotr Pogorzelski, korespondent IAR-Polskiego Radia w Kijowie. Jego książka „Ukraina. Niezwykli ludzie w niezwykłych czasach” ukazała się niedawno w księgarniach nakładem Wydawnictwa Helion.
  (…)
  W książce pisze Pan, że widziana na Majdanie eksplozja ukraińskiego nacjonalizmu w rzeczywistości okazała się być zwykłym patriotyzmem. Mimo to niektóre środowiska w Polsce straszą ukraińskim nacjonalizmem, a wywieszane w ukraińskich miastach czerwono-czarne flagi UPA budzą nad Wisłą jak najgorsze skojarzenia. Z drugiej strony ukraińscy politycy i partie nacjonalistyczne zdobywają marginalne poparcie w wyborach.

  – Pewne symbole nabierają teraz na Ukrainie nowego znaczenia. Dla większości tych ludzi, którzy wywieszają czarno-czerwone flagi tutaj w Kijowie czy nawet bardziej na wschodzie kraju, nie mówię o Ukrainie Zachodniej, to są symbole ich obecnej walki, a nie tej, która była prowadzona 70 lat temu przez Ukraińską Powstańczą Armię. Tu bardzo podkreśla się, że UPA walczyła z reżimem radzieckim i nazistowskim. Nowym ucieleśnieniem tego pierwszego jest współczesna Rosja, która przecież jest uznawana za prawną spadkobierczynię ZSRR, a ostatnio wydaje się, że także ideologiczną. Nikomu nie przychodzi do głowy, by gloryfikować działania UPA na Wołyniu. Oni mogą to w jakiś sposób uzasadniać, ale nigdy nie powiedzą, że jest to powód do dumy.

  Generalnie dyskurs najbardziej nacjonalistyczny przesunął się teraz w stronę patriotyzmu. Tutaj nie ma jakiejś nienawiści w stosunku do innych narodowości, może poza Rosjanami, choć też nie do końca bo ci, którzy nie lubią reżimu Władimira Putina, są na Ukrainie witani z otwartymi ramionami. Osławiony na Majdanie Prawy Sektor ma świetną współpracę ze środowiskami żydowskimi. Ostatnio znów ożywił kontakty z Ihorem Kołomojskim (oligarcha jest działaczem ukraińskiej społeczności żydowskiej – przyp. red.), zresztą już wcześniej mówiło się o tym, że finansuje on Prawy Sektor. Więc kwestii nacjonalistyczno-rasistowskich na Ukrainie nie widać, bo one w obliczu prawdziwego wroga po prostu zeszły na trzeci czy czwarty plan. Nawet w nacjonalistycznych batalionach, takich jak „Azow”, nie ma czegoś takiego, jak niechęć do Polaków czy do Żydów. Tam też walczą osoby innej narodowości, nawet etniczni Rosjanie. Zdarzają się takie przypadki, że ludzie, którzy nie lubią Putina, przyjeżdżają z Rosji i walczą w Donbasie po stronie ukraińskiej.
  (…)

  ~Kac 18 godzin i 49 minut temu
  Kolejny sponsorowany przez banderowców panegiryk.

  ~Dr.Szaqalu 18 godzin i 39 minut temu
  „Wolność słowa” tutaj nie ma bytu. Ciekawe kto tą waszą klikę z wp opłaca…

  ~asdasd 2 godziny i 33 minut temu
  Rotszyld , Morgan , GoldmanSachs dalej podawać?

  ~nikos 18 godzin i 56 minut temu
  to ciekawe na co wydadzą 100mln euro które przekazał im pan Komorowski,bo myślę że Poroszenko wypłaci zadośćuczynienie rodzinom bohaterskich członków UPA

  ~:) 19 godzin i 11 minut temu
  Zadłużmy się i dajmy naszym przyjaciołom, najlepiej na nowe ostrzałki do noży.

  ~MaciekCoSieRusa 8 godzin i 35 minut temu
  Dzięki swoim banderowskim ELYTOM Ukraina upadnie. Polska zresztą też, bo choć ELYTY trochę inne, to równie nawiedzone.

  ~WP.PL tylko kłamstwa 18 godzin i 43 minut temu
  Do dziennikarza oddano cztery strzały z broni palnej. Fakt dokonania zabójstwa potwierdził doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko. Podał on, że osoby oddające strzał podjechały do Buzyny Fordem Focusem w kolorze ciemnoniebieskim. Do wydarzenia doszło w okolicy budynku znajdującego się pod adresem Dechtiariwska 58 w Kijowie. Samochód miał, jak mówi Heraszczenko, łotewską lub białoruską rejestrację. Numery to BL8108W. Buzyna był dziennikarzem krytycznie patrzącym na zmiany po Majdanie i na nową władzę. W jednym ze swoich artykułów pisał: Nie ma żadnych podstaw, aby sądzić, że w przyszłym roku rząd się zmieni i przestanie kłamać i pędzić ludzi na rzeź. To jest po prostu nowa BANDA. Przyzwoity człowiek nie ma prawa służyć tej klice krwawych kleptomanów. To, co Stany Zjednoczone przez dziesięciolecia robiły w Ameryce Południowej, sadzając na fotele dyktatorskie goryli, powtórzyło się na Ukrainie. Chcieliście do Europy trafiliście do Honduras. Dziennikarz krytykował również decyzje Kijowa odnośnie do frontu w Donbasie: Ukraińska armia doznała kolejnej porażki przede wszystkim ze względu na brak profesjonalizmu własnego dowództwa w Kijowie. Każdy porucznik to wie: występy takie jak Debalcewski powinno się natychmiast ściąć, opuszczając terytorium. W przeciwnym razie wytnie go wróg. To nieuniknione. Z mięsem

  ~ryba 5 godzin i 18 minut temu
  Wczoraj podali też w polskim radiu o zabiciu Olesia Buziny strzałem w plecy,zabili także Kałasznikowa z partii rejonów.Jest taka czarna lista,na której są umieszczeni ludzie niewygodni dla obecnej władzy.Ciąg dalszy nastąpi.Przecież dla banderowców to normalne.Módl się,żeby nie trafić w ich łapy. A wszystko,co napisał WP.PL jest prawdą

  ~goebbels.pl 18 godzin i 23 minut temu
  Skonczcie juz z ta banderowska propaganda.Samo o ze na obchody rocznicy Majdanu przyszlo ni przyjechalo z calego kraju i zagranicy dwa razy mniej ludzi niz bylo na barykadach Majdanu rok wczesniej.Czyli nawet polowa uczestnikow nie popiera Majdanu a co dopiero ludnosc Ukrainy.Po drugie jak za Janukowicza srednia wyplata byla ok 1300 zl/mies to dzisiaj jest to 250zl/mies a oplaty wzrosly wielokrotnie.Pokazcie chociaz jednego normalnego czlowieka ktory byl by zadowolony z takiej sytuacji.Juz zygac sie chce zczytajac te zaklamane i obludne farmazony tworzone przez W.P.

  ~samok 18 godzin i 43 minut temu
  ale nierzetelny stronniczy dziennikarzyna włazacy w d,, ukraincom przemilcza niewygodne fakty przez takich ludzie nie ogladaja tv i odwracaja sie od mediów

  Polubienie

 4. Pingback: UKRAIŃSKA RZEŹ ŻYDÓW NA WOŁYNIU I W MAŁOPOLSCE WSCHODNIEJ i stanowisko tzw. żydów wobec tego faktu | Justice4Poland.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.