49 Podwójne standardy, czyli tradycyjna pustynna mowa nienawiści

Nienawidzę podwójnych standardów u nikogo, ale zwłaszcza u tych którzy pierwsi drą gęby i szaty, a jak się bliżej przyjrzy temu co mówili i mówią i robili i robią, to normalnemu uczciwemu człowiekowi, wszystkie włosy stają dęba. Ile można?!! Oni jak widać mogą w nieskończoność, bo zostali tak wychowani w takiej a nie innej zakłamanej i rasistowskiej tradycji… O kim mowa, bynajmniej nie o „anty-semickich Polakach”…

http://www.biztok.pl/biznes/jerusalem-post-zamiescil-wezwanie-do-zwrotu-zydom-170-tys-nieruchomosci-w-polsce_a20842

„Najwyższy czas, by Polska zmierzyła się ze swoją przeszłością” – napisał Daniel Schatz w dziale opinii izraelskiego dziennika „The Jerusalem Post”. Chodzi o zwrot ok. 170 tys. nieruchomości wartych dziś „miliardy dolarów”, które zostały zabrane Żydom w czasie II wojny światowej oraz pod rządami komunistów.

Głos izraelskiego politologa, wykładającego na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, a także uniwersytetach Harvarda i Stanforda, wpisuje się w coraz głośniejszy chór nawołujący do kompleksowego załatwienia przez Polskę kwestii zwrotu mienia żydowskiego.

Jaka może być skala finansowa pełnej restytucji mienia żydowskiego? Wszystko będzie zależeć od przyjętego mechanizmu rekompensat, ale warto przypomnieć, że z ogłoszonego równo przed dekadą raportu sporządzonego na zamówienie rządu Izraela wynika, że mienie żydowskie opuszczone po wybuchu II wojny światowej ma wartość ok. 30 mld dol. Jak wtedy informował w dziennik „Maariv”, ówczesne propozycje polskiego rządu mówiły o rekompensatach na poziomie ok. 15 proc. obecnej wartości mienia.

Obietnicę zwrotu mienia złożył Donald Tusk podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku w 2008 r. Jak jednak zaznaczył wtedy ówczesny premier, rekompensaty byłyby tylko na takim poziomie, jaki byłby dla Polski do udźwignięcia finansowo. Podobne deklaracje składał też Bronisław Komorowski, jeszcze jako marszałek Sejmu.

Do dzisiaj sprawa restytucji mienia żydowskiego nie została jednak ustawowo załatwiona. Pojawiły się za to głosy, że możliwe rozwiązanie polegałoby na wykorzystaniu części majątku Lasów Państwowych.

Na początku 2014 r. wezwanie do polskich władz w tej sprawie wystosowała nawet brytyjska Izba Lordów, wskazując na Polskę jako na największe europejskie państwo, które nie uregulowało jeszcze ustawowo kwestii restytucji mienia ofiar Holokaustu. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, wszelkie roszczenia są załatwiane w drodze indywidualnych pozwów sądowych.
(…)

Gość 9 kwietnia 2015 13:17:45
izba lordów drze pape? A gdzie nasze złoto wywiezione do Anglii przed II WŚ???

Gość z UK 10 kwietnia 2015 16:02:05
Poczytaj kto dał Anglikom kasę na pokonanie Napoleona. A także o tym, kim był jeden z przodków Camerona, który przybył do Anglii w XIX wieku z Niemiec.
Otworzą ci się oczy, czemu te pajace w perukach tak drą papę.

Gość 11 kwietnia 2015 10:05:02
Zloto teraz beda mogli oddac zydom w ramach roszczen – to dlatego nam go nie oddali.

Zły 11 kwietnia 2015 11:22:06
110 ton złota zniknęło jak solidaruchy doszły do władzy , zostało tylko 100 ton .

wkurzony 11 kwietnia 2015 11:41:20
a gdzie jest przedwojenne polskie złoto zdeponowane w bankach szwajcarskich, francuskich, na węgrzech i zajęte przez rosję, dlaczego do tej pory nikt się o nasze złoto nie upomniał litwa i łotwa w 2012r odzyskały swoje złoto od rosji i z banków szwajcarskich a my to co …

jasio 11 kwietnia 2015 12:17:23
Nie wspominajac o reparacjach za wojne. Odszkodawania sie naleza zydom, ale od Niemcow, ktorzy nie zaplacili Polsce odszkodawan wojennych i od panstw tzw. wielkiej trojki, ktora oddala nas pod okupacje sowiecka. To byloby sprawiedliwe rozwiazanie.

Gość 14 kwietnia 2015 19:33:48
Glosujcie na Komorowskiego i macie jak w banku ze polozy sie przed Zydami, bedzie blagal o przebaczenie i wyplaci im te miliardy… 100% gwarancji takiego scenariusza.

Gość 15 kwietnia 2015 01:04:06
Pozwalamy bezkarnie panoszyć się post-żydokomunie – Oscary dla filmów szkalujące Polaków robione u nas przez Pół-żydów i żydów za nasze pieniądze ( Ida , Pokłosie ) . Pozwalamy budować muzeum żydów Polskich a w nim nie ma mowy o tym , że cała nasza bezpieka kierowana była i kontrolowana przez PORADZIECKICH ŻYDOW . A w Iranie DEZERCJA z Polskiej Armii – Izrael budowali zdrajcy zbiegli z polskiego wojska – to ich nacjonalistyczne istnienie spowodowało blisko 70 lat napięć i WOJNY NON STOP na bliskim wschodzie !!!!!!!!!!

Gość 15 kwietnia 2015 01:04:57
Koniecznym jest PRZYPOMNIEĆ , że 80% wierchuszki NKWD stanowili Żydzi – to właśnie ONI BYLI ORGANIZATORAMI LUDOBÓJSTWA polskich oficerów i naszej elit – pamiętamy Katyń , Starobielsk itd. Mienie zagrabione przez komunistów i faszystów niech zwraca Im ten Kto RZĄDY WYMIENIONYCH DOBROCZYŃCOW u nas siłą zaprowadzał .

Gość 15 kwietnia 2015 01:07:27
Pozwalamy bezkarnie panoszyć się post-żydokomunie – Oscary dla filmów szkalujące Polaków robione u nas przez Pół-żydów i żydów za nasze pieniądze ( Ida , Pokłosie ) . Pozwalamy budować muzeum żydów Polskich a w nim nie ma mowy o tym , że cała nasza bezpieka kierowana była i kontrolowana przez PORADZIECKICH ŻYDOW .

Były powstaniec. 9 kwietnia 2015 18:09:26
Zarówno były premier jak i obecny prezydent Polski są za przekazaniem milionów dolarów dla Izraela. Dlatego trwają prace aby sprywatyzować Lasy Państwowe. Im szybciej zmienimy obecną władzę tym więcej zostanie w Polsce. Niestety wychodzi na to że wojnę my rozpętaliśmy i wymordowaliśmy Żydów. W jakim ja państwie żyję.

kuku ryku 10 kwietnia 2015 20:17:01
nie milionow, tylko dokladnie 65 miliardow dolcow

gosciu 11 kwietnia 2015 01:36:45
O to wlasnie caly POsrael .. nieustanne akty zeby wzbudzic u Polakow jakies poczucie „winy” Poklosia, Idy, Stuhry i inneg manipulowane gowna… emeryturki przeszly, hanna gronkiewicz waltz oddaje ziomkom kamienice w warszawie na lewe papiery, lasy prawie poszly ale na razie jeszcze nie.. co tu sie KWA dzieje, kto rzadzi w Polsce. Koniec z tym POsraelem , albo dbacie o interesy Polskie albo spierda..

aa 11 kwietnia 2015 10:53:35
To mienie żydowskie dawno zostało zaorane przez Niemców.

gabi 11 kwietnia 2015 11:48:32
Te kamienice w 90% były zadłużone

ja 11 kwietnia 2015 14:58:44
Hmm… gdyby żydzi zapłacili odszkodowanie za każdego Polaka, którego zamordowali w Katyniu czy w katowaniach UB i za każdego Polaka, którego zamordowali niemcy za przechowywanie żydów podczas wojny, okazałoby się, że to oni nam muszą oddać swoje pustynie a nie my im nasze lasy…

Gość 9 kwietnia 2015 17:40:02
Ruiny a ziemia jest polska polska polska wara od polskiej ziemi moi dziadowie za nią walczyli kto składa obietnice niech oddaje swój majątek my Polacy nie zgadzamy się na dalsze rozkradanie ojczyzny

alf 16 kwietnia 2015 19:06:39
Kłopot w tym ,że nas Polaków nikt o zdanie nie zapyta … taka „demokracja” !

Anton55 9 kwietnia 2015 21:11:16
tylko wtedy, gdy Niemcy zapłacą Polsce odszkodowanie za zburzenie Warszawy i innych miast a Anglicy za oddanie Związkowi Radzieckiemu 40% terytorium Polski !!!! …. dość tego skamlenia wobec Polski. Za wszystko muszą zapłacić Niemcy, którzy to wszystko spowodowali !!!! …. i Anglicy, którzy wraz z Amerykanami ułożyli się ze Stalinem!!!
Pamiętajmy też o tym, że połowa polskich powojennych komunistów to żydzi, którzy odpowiedzialni są za takie ułożenie kwestii własnościowych w Polsce oraz za zbrodnie komunistyczne.

ona 10 kwietnia 2015 19:53:06
poczytajcie sobie „czas skorpiona”to zobaczycie jaki udział mieli zakamuflowani zydzi w rewolucjach i obu wojnach…a teraz jeszcze odszkodowania…szczyt bezczelnosci

heh 10 kwietnia 2015 23:52:12
Jestem za. Mozemy oddac Zydom nieruchomosci jak Niemcy zaplaca za zniszczenie Warszawy oraz innych miast. Jak juz domagac sie to domagac sie wszystkiego.

Iw. 11 kwietnia 2015 00:29:18
przecież nie wypłacą polakom za krzywdy wyrządzone Narodowi Polskiemu tylko żydkom wypłacili a polakom nie a Anglicy i Francuzi wraz z Amerykańcami mają nas proszę sobie dalej dopowiedzieć ……. a my dalej jesteśmy zaślepieni w obce Państwa .

zdenerwowany 9 kwietnia 2015 13:22:04
Coś strasznie dużo ich zostało. Po drugie ile czasu mamy im płacić kasę i dlaczego??? Czy to my im kazaliśmy porzucać domy i wiać, zamiast walczyć……

fgh 11 kwietnia 2015 08:19:54
no wlasnie niby wszyscy zgineli (3mln) to komu oddac jak juz nie zyja?? a druga sprawa nie kazdy zyd z tych trzech mln mial jakis majatek, w Polsce bylo najwiecej biednych zydow w europie, pozbycie sie tego niewyggodnego faktu bylo na reke bogatym amerykanskim zydom , dlatego nie interweniowali kiedy dowiedzieli sie o NIEMIECKICH obozach zaglady

Acia 11 kwietnia 2015 10:04:33
Mój drogi bogaci Żydzi wiali porzucali swoje dobytki i uciekali gdzie pieprz rośnie nie obrastaj w niewiedze! Miałam przyjemność być wychowana przez ludzi, którzy przeżyli II wojnę światową. Ci co pozostawali to byli biedni ludzie. Oczywiście w śród nacji żydowskiej byli też dobrzy ludzie nie neguję tego. Jednakże to my walczyliśmy o Polskę ! Ja rozumiem, że ich rodziny masowo ginęły, ale nasze też ! My tu przelaliśmy może krwi w walce o naszą ziemię. Kiedy czarne owce Żydów pouciekały, zostaliśmy my Polacy. Teraz ich potomstwo sobie przypomniało, że tu były ich majątki? Wstyd Panie Prezydencie sprzedaż ten kraj byle by się pokazać, tylko coś aparycji brak !

Gość 2015-04-09 13:46
Skoro komuniści i naziści skonfiskowali im mienie to niech komuniści i naziści im za to zapłacą. Ich roszczenia powinny być skierowane do Niemiec i Rosji. Polska w latach 60 była pod „zaborem” rosyjskim i do 1989 byliśmy ich „niewolnikami”. W dodatku przez całą komunę gospodarka została doprowadzona do ruiny, a kraj wyeksploatowany i rozkradziony. Powinniśmy płacić zobowiązania za okres po 1989. Co więcej to nam powinny przypaść odszkodowania za II wojnę od niemców i ruskich (ale na to bym nie liczył:/)

GOść 2015-04-09 17:14
Teraz widzimy kto nadal chce rozkradać Polskę i majątek narodowy wypracowany przez roboli Polskich . To bardzo ważne Po skupiło prawie wszystkich roszczeniowców .

poznaniak 2015-04-09 13:59
To nie Polacy wywołali II wojnę!!! Polacy im pomagali… To Polacy stracili Lwów, Wilno i ziemie na wschodzie. I jeszcze Polaków dalej gnębić ….. – paskudne sępy. Moi dziadkowie stracili kamienicę przy Bonifraterskiej w Warszawie /obecnie stoi na tym miejscu wieżowiec INTRACO/, sami tam zginęli walcząc w powstaniu. Mam dokumenty dotyczące własności, ale zostawiam to…. Kiedyś było mi żal Żydów… Niech idą do Niemców po odszkodowanie….. Wszyscy „dobrzy”…., ale z tego najgorszego wolę Niemców, niż niby „przyjaciół” Rosjan i niby „przyjaciół” Żydów….

Joss 2015-04-09 15:56
Polska wyróżnia się także w innej kwestii. Otóż nasz kraj zrezygnował z reperacji wojennych które Niemcy powinny nam wypłacić po II WŚ. Sugeruje w związku z tym uzależnić te dwie kwestie od siebie i wypłacić równowartość nieruchomości pod warunkiem otrzymania od Niemiec zaległych reparacji wojennych wraz z odsetkami.

Gość 2015-04-09 18:00
70lat prawie,nie interesowało ich utrzymanie tych budynków,czy przez te wszystkie lata żydzi łożyli ,dotowali i remontowali te budynki?Ggyby nie Polacy dawno temu byłyby zgliszcza i same ruiny,wtedy by się nie upominali.

Gość 9 kwietnia 2015 16:38:14
a może to my powinniśmy oskarżyć Żydów? Przez ich obecność w naszym kraju zginęło wielu Polaków. Inna kwestia…jaki udział miało Żydostwo w odbudowaniu kamienic wyburzonych i w obaleniu komunizmu w Polsce?????? O ile pamiętam nic nie zrobili tak więc nie mają praw do kamienic.

Gość 11 kwietnia 2015 10:07:23
Cioci rodzina po donosie zyda do SB zostala wywyeziona na Syberie

super gosc 11 kwietnia 2015 13:39:21
tez tak sobie pomyslalem, gdzie te zydki po wojnie byli jak trza bylo odremontowac te kamienice? ja bym im kazal s*******ac i tyle, banda patalachow ktora szuka latwego zysku, powinni z nimi porzadek zrobic za te wyludzenia, niech se do niemcow ida po odszkodowania to nie Polska napadla, powinni podziekowac rodzinom polskim za to ze tylu ukrywali, a nie teraz wyciagaja lapska po nasze pieniadze

Gość 2015-04-09 14:52
To ja w takim razie, rządam od tych niby właścicieli, zapłaty za utrzymywanie tych kamienic, ba nie jednokrotnie odbudowanie ich, dodatkowo niech zapłacą zalełgy podatek gruntowy. Dodatkowo Izrael niech zapłaci odszkodwania rodzinom Polaków, dzięku którym, nie jeden ich obywatel zdążył ucieć lub został uratowany.

A co Polska winna ? 2015-04-09 14:52
A co Polska winna ? Żydzi byli obywatelami Polski. Mienie przechodzi na własność Skarbu Państwa. Przecież jak obywatele korzystali z dobrodziejstwa bycia obywatelami. ze szkolnictwa, opieki zdrowotnej itp.

kiks 2015-04-13 13:54
Dokładnie tak – wszystko odbywało się zgodnie z ówczesnym prawem. Więc nie ma do czego skomleć.

Polak 2015-04-09 21:48
Żydzi, oddajcie Polsce majątki,jakie przejęliście w czasie Powstania Styczniowego za ułamek procenta ich wartości od cara, za to że tak pięknie zdradzaliście Polaków

lk 2015-04-09 12:10
Niech domagają się rekompensat od niemiec to oni zarobili na eksterminacji narodów, gdzie się podziały te wszystkie złote zęby, pewnie trafiły do szwajcarskich banków

fish79 2015-04-10 18:36
Nie szwajcarskich tylko amerykańskich.Doinformuj się w sprawie posiadanych rezerw złota…

dodo 2015-04-09 14:18
Niech ci niewdzięczni żydzi zapłacą za gościnę na polskiej ziemi.

Adik 2015-04-09 16:55
No i tak żydzi robią sobie nowych wrogów. Nie dziwi mnie to, że żydzi są najbardziej znienawidzonym społeczeństwem na świecie ( od czasów Chrystusa, albo dłużej ).

Andrzej 2015-04-09 14:39
Nalezy przyjąc ustawę 2000 zl zwrotu jak udowodnia,że byli właścicielami. Juz jest z tymi zwrotami sodoma i gomora! chcesz zwrotu idz do sadu a potem zapłac za remonty,podatek od nieruchomości itd. Poza tym żadnej nieruchomości zwrócic się nie powinno bo jest cos takiego jak zasiedzenie!!!!!

1 thought on “49 Podwójne standardy, czyli tradycyjna pustynna mowa nienawiści

 1. Bez związku? Aby na pewno? Oszustwo to oszustwo, tyle że skala inna…

  http://nocoty.pl/gid,17460146,kat,1013545,title,Piotr-K-mlody-milioner-okazal-sie-oszustem,galeria.html?ticaid=514b46

  Piotr K.
  Przez kilka miesięcy funkcjonował jako najmłodszy polski milioner. Piotr K. tak się przedstawiał w mediach i na salonach. Opowiadał o własnej klinice medycyny estetycznej, a następnie o specyfiku do wybielania zębów, który reklamowały młode gwiazdki. Był przebojowy, pewny siebie i umiał zainteresować sobą i swoimi biznesami otoczenie.

  Rok temu zniknął. Okazało się, że w prokuraturze toczą się aż cztery postępowania przeciwko Piotrowi K., a świadkami w sprawach są ludzie, których oszukał na spore sumy pieniędzy. Dotyczą dystrybucji suplementów diety, kosmetyków i paraleków. Potocznie mówiąc chodzi o oszustwa – powiedział Paweł Wierzchołowski z prokuratury rejonowej Warszawa-Mokotów. Najmłodszemu polskiemu milionerowi grozi do dwóch lat więzienia.

  ~Waldus 12 minut temu
  Jak oni sie teraz nazywaja: Wojewodzki Kaszubski Bartoszewski .. wszystko na ski! Najprawdziwsi Polacy!! Wczesniej to byli ..baum Polacy zostali uspieni!! Nic nie widza i nie slysza

  ~kolo (11:52)
  Oto produkt „grubej kreski”. Młodzi ludzie dostali od swoich rodziców i dziadków wyraźny sygnał: nie ma honoru, nie ma moralności, nie ma uczciwości jest tylko spryt, kasa i władza. Honorowi zostali na cmentarzu i w biedzie – towarzysze szybko wstali z kolan i już w 1994r. dorwali się do władzy. Pamiętam blady strach oficerów politycznych w 1989 i 1990 roku. Niepotrzebnie, wiceminister MON Bronisław Komorowski odkręcił tabliczkę z gabinetu szefa GZP i w ten sposób rozwiązał problem oficerów politycznych. Dziś są oni generałami, ba, nawet wysokiej rangi przedstawicielami Polski przy NATO.

  ~ania (12:14)
  Kiedys nie bylo cos takiego mozliwe, dzisiejszy system wprowadzil zle oszukancze prawo z ktorego korzystaja cwaniacy rowniez ci na szczytac wladzy.Robcie tak dalej a zobaczycie co z tego wyniknie. Historia rowniez was z tego rozliczy.

  ~m (11:55)
  Jak udało mu się nabrać otoczenie? Dzięki wiarygodności jaką dało mu „Dzień dobry TVN” pokazując go w mediach jako młodego, zdolnego milionera. Najśmieszniejsze jest to, że jakieś pół roku zanim pojawił się „milioner” ten chłopaczek występował w reklamówce jakiegoś żelu do twarzy na trądzik dla nastolatków.

  ~maria (11:31)
  a wy, dziennikarzyny onetu i wp, reklamowaliście go i wysławialiście pod niebiosa „tego młodegio, prężnego biznesmena”, bezkrytycznie całując go po rękach …

  ~Emily (11:52)
  To znaczy, mowcie o sobie, dziennikarzyny. Wy sie daliscie nabrac, bo od samego poczatku internauci grzmieli i huczeli, ze to oszust,a wy dalej swoje. Nikt z nas nie dal sie nabrac!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.