53 Jak nas widzą Usraelici, czyli „najlepsi przyjaciele i sojusznicy” Polski i Polaków

https://i0.wp.com/ocdn.eu/images/pulscms/MmY7MDQsM2EsNjksMjc3LDE2MzswNiwzMTQsMWJjOzBjLDE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLDEsMSw2LDA_/e98d65da1a0e71bdad7097b2df915bee.jpg

~miroslaw.dyduch@gmail.com : Tak się kończy medialne m.in podniecanie nad ”Idą”. Za kilka lat to Polacy będą tymi co mordowali a Niemcy tymi ”dobrymi”.

~Nieszczęśliwy ten nasz Kraj : Przede wszystkim w reakcji na takie prowokacyjne i kłamliwe wypowiedzi oficjeli amerykańskich, Polska powinna PRZESTAĆ POPIERAĆ UKRAINĘ, która w jej obecnej postaci jest obszarem amerykańskich gier politycznych i interesów gospodarczych, realizowanych z oczywistą szkodą dla Polski. Tylko problem w tym, że nie widzę w Sejmie NIKOGO, ŻADNEJ PARTII ANI NAWET POJEDYNCZEGO POSŁA, kto byłby gotów odważyć się na taki krok. Nawet wśród tzw „patriotów”

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ryszard-schnepf-niedopuszczalne-slowa-szefa-fbi-liczymy-na-sprostowanie/b2tskv

Ambasador RP w USA Ryszard Schnepf wystosował list do dyrektora FBI Jamesa Comeya z protestem przeciwko jego wypowiedzi na temat roli Polaków w Holokauście. – To niedopuszczalne słowa świadczące o niewiedzy. Oczekujemy sprostowania – powiedział Schnepf.
(…)
Chodzi o przemówienie Comeya wygłoszone 15 kwietnia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, a następnie przedrukowane w dzienniku „Washington Post” z okazji Dnia Pamięci o Holokauście. Comey mówił w nim, że Holokaust był „najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii ludzkości” i zapowiedział, że każdy nowy funkcjonariusz FBI będzie miał obowiązek odwiedzić Muzeum, by zobaczyć, że „dobrzy ludzie pomagali mordować miliony”, podporządkowując się ideologii nazistów.

– Za chorymi i złymi ludźmi, sprawcami Holokaustu, szli także ludzie, którzy kochali swoje rodziny, nosili zupę choremu sąsiadowi, chodzili do kościoła i wspierali cele charytatywne. Dobrzy ludzie pomogli zabić miliony – powiedział szef FBI. Tłumaczył, że najbardziej przerażającą lekcją Holokaustu jest to, iż pokazał on, że ludzie są w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności i przekonać się do prawie wszystkiego, poddając się władzy grupy.

– W ich mniemaniu mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić – dodał Comey.

W ocenie ambasadora Schnepfa słowa Comeya, „to jest de facto zrównanie pomiędzy sprawcami a ofiarami”. – To rzecz niesłychana i niedopuszczalna. Tam nie ma nic o okupacji hitlerowskiej, o bezprzykładnych mordach i obozach koncentracyjnych, które stworzyli nazistowscy Niemcy, o masowej zagładzie. Jest natomiast o tym, że ludzie – Polacy i Węgrzy – patrzyli na zło, nie dostrzegając zła w tym, co się działo. To jest gigantycznym kłamstwem i niewiedzą – powiedział dyplomata.

Ambasador powiedział, że już wieczorem wysłał list z protestem do Comeya, jednocześnie wysyłając kopię do „Washington Post”, z nadzieją, że zostanie ona opublikowana.

– Liczę na to, że dyrektor Comey odpowie pisemnie, lub może będzie chciał spotkać się i porozmawiać o tym. Zdecydowanie liczę, że te słowa będą wyjaśnione i może sprostowane i że zasadna polska wrażliwość będzie uwzględniona w świadomości historycznej pana Comeya – powiedział ambasador. Dodał, że jeśli nie będzie reakcji, to nie wyklucza, że wraz z Muzeum Holokaustu podejmie jakieś kolejne kroki. – Oczekiwalibyśmy przeprosin i wyjaśnień – wskazał.

Ambasador nie przekazał kopii listu do Comeya, tłumacząc, że chce dać najpierw szansę pierwszeństwa publikacji „Washington Post”, skoro ta gazeta opublikowała przemówienie dyrektora FBI. Ale zapewnił, że jeśli waszyngtoński dziennik nie opublikuje w najbliższych dniach jego listu, to podzieli się jego treścią z polskimi mediami.
(…)

~Wawczyk : „Dobrzy ludzie pomogli zabić miliony – powiedział szef FBI. Tłumaczył, że najbardziej przerażającą lekcją Holokaustu jest to, iż pokazał on, że ludzie są w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności i przekonać się do prawie wszystkiego, poddając się władzy grupy.” Gdyby wyciąć z cytatu początkowe określenie „dobrzy”, to byłby on jak jak najbardziej do zaakceptowania i prawdziwy. Szczególnie, gdy powiązać to z dowolnie określonym zyskiem. Kolo z FBI wygodnie zapomniał jednak, że to Polacy dostarczyli amerykanom dowody o istnieniu holocaustu – a oni je po prostu zignorowali. Niemieckich fabryk śmierci nie splamiła ŻADNA amerykańska bomba, woleli nie narażać oprawców i zabijać tylko niemieckich cywili.

~Polak : Jakie noty protestacyjne Pan James Comey nie jest dyplomatą , czyli nie chroni go immunitet dyplomatyczny , po prostu wniosek z urzędu o działanie na szkodę państwa Polskie z zastosowania prze Prokuratorie Generalną . Międzynarodowy list gończy i grzywna no i w europie zawsze mu założą obrączki .Jak to jest jakiś sędzia z nowego Jorku , kreuje list gończy i ściga się Polaka co za problem ścigać Amerykanina.No chyba że jaja to w Polsce to mają tylko w lodówce ………………………..

~restan do ~Polak : Obserwuje sytuacje „chlodnym okiem” i nie jestem ani zaskoczony ani wkurzony wypowiedzia szefa FBI. Interesuje mnie tylko jedna sprawa – kiedy, w jakiej formie i NA JAKIM SZCZEBLU nastapi „sprostowanie” wypowiedzi. Dodam jedynie, ze w panstwie bedacym PRAWDZIWYM sojusznikiem i dbajacym o bardzo dobre relacje z Polska za wypowiedz tego typu szef FBI powinien zostac NATYCHMIAST USUNIETY z zajmowanego stanowiska. Dalsze szczegoly pomijam. Czekajmy i obserwujmy uwaznie przebieg sytuacji, ktora bedzie dla USA testem na rzetelnosc i stopien istotnosci relacji z Polska. Dziekuje za uwage.

~Tomek Borek do ~Marek: Przypominam ze Ruskim zostaliśmy oddani w Jałcie. Nasi sojusznicy ,Anglicy ,Francuzi i Amerykańcy przehandlowali nas za Grecję.Stalin był morderca ale jestem pewien ze zamordował dużo więcej Rosjan niż Polaków.W ZSSR to szlo na miliony.Poza tym oprócz represji,mordów politycznych i prześladowań przeciwników politycznych.Ruscy zlikwidowali w Polsce analfabetyzm.Z rolniczego kraju bez przemysłu z 30% analfabetów pod koniec 80 lat byliśmy liczącymi sie na świecie producentami stali,węgla i statków.W każdej z tych dziedzin byliśmy w pierwszej piątce.
Mieliśmy 500 tysięczna armie.

~sebaseba do ~Rejdański: Ja tylko jednego nie rozumiem, utrzymujemy jednostronne stosunki tylko z tymi krajami ktore jawnie podczas 2 ws nas sprzedaly w jalcie. Nie rozumiem dlaczego nie rozwijamy zadnych stosunkow politycznych z chinami. Ktore beda za chwile potega militarna a takze gospodarcza. Nasze stosunki polityczne z tym krajem sa mierne, byc moze nawet gorzej niz mierne. oceniajac od 0-10 jest to ocena 0.5 nie moge pojac tego faktu, zamiast ufac USA powinnismy miec dobre stosunki z innymi mocarstwami, no ale nasi nie chca tam nawet sie pchac do rozmowy bo jest tam komuna, ale jakos ludzie tam zyja i pracuja, i powoli ten kraj bedzie wypieral usa, a takze rosje z jakiego kolwiek monopolu na swiecie

~czytelnik do ~Kundel z nad Wisly: A jak maja traktować kraj, który mord 100 tys swych obywateli na Kresach traktuje jako epizod historii,w walce bratniego narodu o suwerenność.Sami sobie plujemy w twarz ,więc czemu rozdzieramy szaty gdy staje się to ogólnoświatową normą?Poprawność polityczna jest domeną słabych ludzi.Polityka to brutalna bezwzględna gra,.gdzie twarz,poznaje się na samym końcu rozgrywki,jeżeli ma się w tym interes.A ta wypowiedz jest grą, którą polityk amerykański,przypodobał się lobby które może poprzeć jego dalszą karierę.

~iuy : Polacy przestępcami na Ukrainie
Wszyscy jesteśmy przestępcami. Według przyjętej przez Radę Najwyższą Ukrainy ustawy o statusie prawnym i szacunku dla pamięci bojowników o wolność Ukrainy w XX wieku (zob. http://w1.c1.rada.gov.ua każdy, kto ów szacunek neguje, narusza ukraińskie prawo. Ze smutkiem stwierdzam, że nie myliłem się i nie przesadzałem, gdy mówiłem o tym, że kijowskie władze tworzą pierwsze w Europie państwo oparte na ideologii neonazistowskiej, otwarcie nawiązującej do ludobójczych praktyk okresu II wojny światowej.

Art. 6 pkt 1 wspomnianej ustawy stanowi, że „obywatele Ukrainy, cudzoziemcy, a także osoby nie posiadające obywatelstwa, którzy publicznie znieważają osoby wymienione w art. 1 niniejszej ustawy (w tym członków OUN / UPA – przyp. MP), utrudniają przestrzeganie praw bojowników o niezależność Ukrainy w XX wieku ponoszą odpowiedzialność karną zgodnie z obowiązującym na Ukrainie prawem”. Nie wiemy jeszcze, ile lat więzienia lub jakiej wysokości grzywny grożą nam za przestępstwo uznawania zbrodniarzy za zbrodniarzy i nazywania rzeźników rzeźnikami. Tego z pewnością dowiemy się niebawem, gdy ruszą pierwsze procesy ludzi nie podzielających wizji historii lansowanej przez Kijów. Jestem jednak przekonany, że Polska powinna podjąć wreszcie próbę zdefiniowania swojej własnej tożsamości historycznej, szczególnie w kontekście kolejnych istotnych rocznic, przypadających również w tym roku. Ustawa z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu powinna zostać znowelizowana w taki sposób, by obok zbrodni komunistycznych i nazistowskich, których negowanie jest w naszym kraju karalne, analogicznym zapisem objąć „zbrodnie popełnione na ludności byłych Kresów Wschodnich przez zbrodnicze formacje ukraińskich nacjonalistów”. To powinna być jasna i czytelna odpowiedź Warszawy na nową politykę historyczną przegłosowaną po raz kolejny przez Radę Najwyższą.

Bronisław Komorowski nie powinien w takich chwilach podróżować do Kijowa. Stolica Ukrainy opanowana jest bowiem przez ludzi uznających zabójstwa i czystki etniczne za rzecz uprawnioną w historycznym procesie budowy „samostijnej”. Atmosfera tworzona przez ukraińskich parlamentarzystów znajduje wyraz na ulicach Kijowa; nie dalej, jak wczoraj, dowiedziałem się o zastrzeleniu pod jego własnym domem Olesia Buziny, pisarza i dziennikarza ukraińskiego, którego miałem okazję niedawno poznać. Popełniam przestępstwo: OUN, UPA i ich współcześni pogrobowcy to zbrodniarze i sprawcy ludobójstwa. O wysyłanie podobnej deklaracji proszę do władz Ukrainy za pośrednictwem placówek dyplomatycznych. Niech uznają cały polski naród za przestępców.

14 thoughts on “53 Jak nas widzą Usraelici, czyli „najlepsi przyjaciele i sojusznicy” Polski i Polaków

 1. A nie mówiłem?!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Polskie-MSZ-wezwie-ambasadora-USA-Bedzie-nota-protestacyjna,wid,17465282,wiadomosc.html?ticaid=114b74

  @ndyK 1 godzinę i 13 minut temu
  No dobrze, czy nie było tam nikogo z DYREKCJI muzeum, kto by zaprotestował ???? Ciekawe dlaczego tego nie zrobił !!!!

  ~tolek 56 minut temu
  A może to ktoś z muzeum pisał ten tekst i dlatego nikt nie reagował.

  ~joźin 11 minut temu
  Gdyby tak wypowiedział się ktoś z Rosji w naszych sodkach przekazu byłoby to w programach telewizyjnych poruszane przez kilka dób bez przerwy. A że to są jankiesi to nasze muły będą siedzieć cichutko i jeszcze ich przepraszać. Tacy są nasi rządzący sługusi jankiesów.

  ~yupi 55 minut temu
  a czy ambasador ukrainy też się tłumaczył za uchwałę parlamentu gloryfikującą UPA

  ~nino 58 minut temu
  A PREZYDENT KOMOROWSKI NABRAŁ WODY W USTA ,W TYM TEMACIE !!

  ~wawa 1 godzinę i 18 minut temu
  a wielki łowczy a do tego prezydęt i obrońca ( z bulem) wszystkich polakuf wyduka coś w tym temacie czy schowa sie za żydkiem nałęczem i może tylko cichutko stanie na krześle????

  ~Gonzo 1 godzinę i 18 minut temu
  A co na to nasz obecny prezydent? głowa w piasek.Kto jak kto ale on powinien zareagować pierwszy w końcu nas reprezentuje,ale jest bardzo zajęty pilnuje żyrandola.

  ~patriota 1 godzinę i 14 minut temu
  śmiech na sali !!! Polacy wezwą ambasadora USA ??????Chyba,że będą klęczeć ? Polacy w Izraelu mają najgorszą opinię,za antysemityzm.Mało się mówi o innych krajach ale głównie o Polakch-o pogromach,o wydawaniu Żydów,o majątku pożydowskim w Polsce !!! samo zło !!!!!!

  ~skutki polskiej bezmyślnej polityki 43 minut temu
  wpierw strona polska bezmyślnie wykonuje polecenia USA, niepotrzebnie konfliktuje się z Rosją nic nie uzyskując przy tym na Ukrainie. do tego antypolskie filmy robione w PL i przypinanie Polakom łatki „antysemita”. Polska na arenie międzynarodwej zmierza do samozagłady, ogólnie równa do Ukrainy. Ukraincy wyzwalali Oświęcim…. a Polacy pomagali przy Holocauście……

  ~polo 1 godzinę i 1 minutę temu
  To jest żenujące .Gdyby mój dziadek żył nie wiem jak by to się skończyło .Uratował dwie żydówki ale ja coraz bardziej zastanawiam czy narażając własne i rodziny życie uczynił dobrze ??? .Mam dość tych prowokacji !!! Wszędzie na świecie mówią o nas jak o mordercach !!! Jeśli nasz rząd nie zareaguje właściwie to te prowokacje mogą się źle skończyć .W społeczeństwie jest coraz więcej agresji !!!

  ~dudek 11 minut temu
  Koniecznością jest żeby Naród Polski został przeproszony w ten sposób żeby usłyszał o tym cały świat, GŁOŚNO I WYRAŻNIE.

  ~patriota 14 minut temu
  Nasi politycy rodem z Izraela wezwą ambasadora USA tylko po to żeby mu „zrobić laskę”.

  ziuch 14 minut temu
  Polskie MSZ przeprosi ambasadora USA za niewłaściwe zachowanie ambasadora RP w USA.

  ~ax 14 minut temu
  A Bronek i spółka dalej liżą tyłki USA, co ostatnio najlepiej pokazali na Ukrainie.

  ~dromader 13 minut temu
  Wyrzucić komórkę FBI działającą w Polsce, która rzekomo zajmuje się korupcją za ocean. Te oszczerstwa już stają się nagminne. Widać PR Zionist jest coraz bardziej aktywny.

  ~antyklerykał 12 minut temu

  śmiech i żenada, to reżim watykański w polsce katolickiej zastanawia się jeszcze czy wezwać namiestnika czarnej małpy USA ???????????????? pospólstwo watykańskie może ambasadora reżimu USA cmoknąć w cztery litery, i co mu zrobicie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ~Wkurzony 12 minut temu
  Nasi „PRZYJACIELE ” którzy nadal wymagają od nas wiz nie dali nam pełnego uzbrojenia f-16 oraz innych i do tego mówią że Polacy są winni wszystkiemu co spotkało żydów podczas 2 Wojny Światowej .Głupie hamburgery nawet nie wiedzą gdzie leży Polska a ich inteligencja to kpina przeciętny Amerykanin to gruby jełop i tyle

  czerwony.lech 11 minut temu
  oj z paska się zerwali i zaczeli ujadac.pejsaci hamerykanie dawno polske robia w konia maja mieso armatnie irak Afganistan,teraz wmieszali nas w ukrainne a na koniec dali kopa oskarzajac nas o holocaust.o zniesieniu wiz nie wspomnę,ale za to zlom zbrojeniowy wcisnęli nam 3 x drożej jak Norwegii.ciekawe kto wziątki wziął????

  ~HD 1 godzinę i 2 minuty temu
  Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz uważa, że „ambasador Schnepf powinien zażądać przeprosin”. – Panie Nałęcz, pan głupa rżnie. Niech się Pan spyta Prezydenta K, dlaczego ambasadorem w USA jest pan Schnepf, który prawdopodobnie sam udzielał konsultacji szefowi FBI w tej sprawie. Gdyby ambasadorem był Książę Żyliński z Londynu to już wczoraj wezwałby tego typa na pojedynek i wytłumaczył mu polską rację stanu. Ale, co tu zrobić jak Prezydent USA w obecności drugiego ” naszego” ministra SZ nijakiego Rotfelda wygłasza sentencje o „polskich obozach koncentracyjnych” a ten mu bije brawo i odbiera nagrodę dla Karskiego. Co za hipokryzja. Dlaczego MSZ od dziesięcioleci opanowane jest przez obywateli polskich, pochodzenia żydowskiego? I my się dziwimy , że taki jest stosunek „zaprzyjaźnionego narodu ” USA. Proszę, dla równowagi, zacytować choć jedno tego typu wystąpienie jakiegoś polityka ze ” znienawidzonej” Rosji. Panie Nałęcz już tak nisko upadliście, że bez instrukcji z ambasady USA nic nie możecie zrobić. Tak, czas na głębokie zmiany w Polsce , ale ani PO , ani PiS , ani PSL tu trzeba talibów albo dżihadzistów . Tę stajnię Augiasza trzeba raz a dobrze wyczyścić.

  Polubienie

 2. Nasza wina, nasza wina , nasza bardzo wielka wina…

  oczy 8 minut temu
  Najsmutniejsze jest w tej sprawie to, ze to TEZ jest prawda. Gdyby ten sam szef FBI powiedzial, ze wymienieni przez niego ludzie z narazeniem zycia RATOWALI Zydow, to TEZ by byla prawda! Bo swiat nigdy czarno-bialy nie byl i nie bedzie. Jedni pomagali bezinteresownie, inni kasowali za pomoc grube pieniadze, a jeszcze inni kase brali po czym ich wydawali (tzw. „szmalcownicy”). Nie oszukujmy sie – wsrod tych wszystkich wielce oburzonych Polakow jest wielu donosicieli i lajdakow ktorzy dzis bez oporow kabluja sasiada do urzedu finansowego, a za koupacji nie mieliby skrupulow zakablowac i na gestapo.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Reakcja-polskich-politykow-na-slowa-szefa-FBI-Szkoda-ze-taki-kretyn-pelni-tak-wysoka-funkcje,wid,17465432,wiadomosc.html

  (…)
  – Szkoda, że taki kretyn pełni tak wysoką funkcję – ocenił polityk SLD. Z kolei Mariusz Błaszczak z PiS powiedział, że „jeżeli na świecie pokazywane są filmy typu „Pokłosie”, typu „Ida”, to potem nie łudźmy się że mamy do czynienia z takim kłamliwym obrazem naszego kraju”. Na słowa Błaszczaka zareagował Jan Lityński, reprezentujący Kancelarię Prezydenta. – Przykre jest, że pan poseł Błaszczak ze wszystkiego potrafi zrobić kontrowersję. Wydaje się że w tej sprawie powinniśmy być raczej zgodni – powiedział.
  (…)

  ~Jan 19 minut temu
  USraniec powiedział to co myślą o Polakach politycy USrańców.

  akwarium24 40 minut temu
  Obejrzał pokłosie i ide oraz posłuchał Bartoszewskiego ?

  ~sary 7 minut temu
  niestety Błaszczak ma rację pokazujemy sami filmy POKŁOSIE IDA przepraszamy wookoło wszyskich włazimy w d… USA i to sa skutki

  ~jor 17 minut temu
  A u nas mało podobnych do szefa FBI .Ukraińcy wyzwolili Oświęcim według Schetyny .

  ~beret 19 minut temu
  30 września 1996 Salomonowi Morelowi postawiono dziewięć zarzutów, w tym ludobójstwa – pobicia, znęcania się fizycznego i moralnego, sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego dla życia i zdrowia więźniów. Oskarżony m.in. o stosowanie wyszukanej metody tortur tzw. „piramidy” (na polecenie Morela wg świadków strażnicy mieli rzucać więźniów jednego na drugiego, tworząc pięć, sześć warstw złożonych z ludzi). Zarzuty wobec Morela oparto przede wszystkim na zeznaniach ponad 100 świadków, spośród których pięćdziesięciu ośmiu było więźniami obozu w Świętochłowicach Zgodzie. Morel po latach swoje zachowanie uzasadniał wcześniejszymi przeżyciami z obozu Auschw

  ~Ja 21 minut temu
  Towarzysz Nalecz wstepuje do PZPR PO marcu 1968.

  ~lopez 29 minut temu
  To teraz już wiemy jaką politykę historyczno kulturalną prowadzi kancelaria prezydenta, prezydent i PO. Jan Lityński uznał na oczach całej Polski że filmy typu Pokłosie, Ida nie mają wpływu na obraz Polski gratuluję lemingi poczucia humoru tak trzymajcie to zepsujecie wszystko co jest do zepsucia a do tego hańbicie pamięć o żołnierzach broniących samotnie polski w 1939r jesteście padliną!

  Polubienie

 3. No proszę, nawet Wielki Śpioch ziewnął! Pewno mu jego wirujący doktorzy szepnęli słówko, że coś jednak musi powiedzieć! Powiedzieć, a nie zrobić…

  ~krzysztof63 11 minut temu
  Wstyd ,że pan jako prezydent ograniczył się wyłączne do komentarza… wygląda na to ,ze jest pan prezydentem jednej i to nie polskiej nacji…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bronislaw-Komorowski-o-slowach-dyrektora-FBI-jatrzaca-i-obrazliwa-wypowiedz,wid,17466086,wiadomosc.html?ticaid=114b7c&_ticrsn=3

  – Te słowa wymagają reakcji państwa polskiego na odpowiednim poziomie – powiedział w TVP Info prezydent Bronisław Komorowski, komentując słowa dyrektora FBI. Podkreślił też, że Amerykanom trzeba pozwolić, by sami znaleźli wyjście z tej sytuacji. Samą wypowiedź uznał za jątrzącą i obraźliwą.

  – Wydaje mi się, że trzeba dać szansę Stanom Zjednoczonym, aby one znalazły odpowiednie wyjście z tej sytuacji. Myślę, że można liczyć albo na autorefleksję dyrektora albo inne zachowanie czynników państwowych. W USA panuje głębokie przeświadczenie, że należy się Polakom dobra pamięć – mówił prezydent.

  Zdaniem Komorowskiego wypowiedź szefa FBI jest „jątrząca”. Uznał również, że to przejaw ignorancji, braku wiedzy historycznej i pokładów dużej niechęci osobistej. – To wymaga od nas żmudnej, trudnej pracy nad rozbiciem złych, krzywdzących Polaków stereotypów, którymi się jeszcze żywią tego rodzaju osoby – powiedział.

  Prezydent zwrócił uwagę, że „jest to wypowiedź obraźliwa, nie tylko w stosunku do pamięci o Polsce, ale obraźliwa przede wszystkim w stosunku do tych tysięcy ludzi, w imię których sadzono potem drzewka jako sprawiedliwych wśród narodów świata, a więc pamięci osób z Polski, które pomagały Żydom w czasie wojny”.

  ~Sozoll 12 minut temu
  Obudził się albo trzy dni ćwiczył z Kraśko tą rozmowę

  ~EWA B. 10 minut temu
  Pan prezydent raczył się w końcu odezwać. Najpierw musiał mu ktoś na kartce ułożyć wypowiedź.

  ~maruch 13 minut temu
  „Naród musi zrozumieć, że był także sprawcą” – napisał prezydent Bronisław Komorowski do uczestników uroczystości w Jedwabnem w 70. rocznicę mordu Żydów. Jego list odczytał były premier Tadeusz Mazowiecki. Coż się dziwić obcym skoro „wlasny” prezydent nas oskarża? A w dodatku te klamliwe Idy I Poklosia to co?

  ~Misiu 10 minut temu
  W języku dyplomatycznym wypowiedź p.Comeya oznacza: ” W razie III wojny światowej nie będziemy umierać za współsprawców Holocaustu”! Dziwne ,że aż tak wielu tego nie kuma. Podobnie było z „językiem dyplomacji” w Kijowie z uchwaleniem ustawy gloryfikującej UPA zaraz po wystąpieniu tam prezydenta Komorowskiego. Na tak wysokim szczeblu nie ma przypadków.

  ~Pan Sułek 12 minut temu
  Czy Putin czy Obama bardziej się Nas, Polaków brzydzą, bardziej nami pogardzają, mają nas w bardzo głębokim niepoważaniu?

  ~BMX 12 minut temu
  To jest bęcwał !!! Nawet go nie pokazujcie!!! Kompromituje Polskę jak kwach i TW bolek !!!

  Polubienie

  • O Przebudzeniu Wielkiego Śpiocha to samo, tyle że trochę inaczej:

   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komorowski-o-szefie-fbi-niechec-ignorancja-i-brak-wiedzy-historycznej/ec8pjv

   ~ka : Czy wiecie że Warszawiacy już dopłacają i będą co roku dopłacali do muzeum zydów co najmniej 12 milionów w postaci odsetek od 240 milionów które miasto dołożyło do budowy muzeum żydów? Paradoksalnie te miliony wyląduja w bankach – najprawdopodobniej zydowskich,. Otóż oficjalnie podano że miasto Warszawa wyłożyło na budowe tego muzeum 240 milionów złotych. Miasto jest zadłuzone w bankach na ponad 6 miliardów, więc należy przyjąć że pieniądze te pochodziły też z kredytu. Licząc tylko 5% odsetek od tej sumy, wychodzi równo 12 milionów złotych rocznie. I będzie to trwało do czasu aż Warszawa spłaci ostatnie 240 milionów kredytu a to potrwa przez dziesiątki lat a każdy rok to 12 milionów złotych dla banku w postaci odsetek..

   ~waweła : To żadne stanowisko Prezydenta za takie lżenie Polski przez syjonistów odpowiedź i decyzje powinny być natychmiastowe – sprawa karna, ustalenie osób tym kierujących w Polsce bo to jest z Polski sterowane. Dopuszczono się do fałszerstw z Jedwabnem, Michnik obwoził antypolską kukłę grossa po Polsce szerząc kłamstwa i oszczerstwa. Polski rząd finansował antypolskie fałszywki pod pozorem pojednania w Polsce utrzymywani są za środki publiczne zdrajcy i ich potomkowie pod przybranymi nazwiskami – opisuje to część prasy – To właśnie przyczyna bezkarnych antypolskich działań.

   ~morus : Przykro się robi kiedy,kiedy widzi się lekceważący stosunek innych do Polski, kraju z którego chcemy być tak dumni. No ale kto ma nas Polaków szanować skoro elita polityczna nie ma szacunku dla własnego kraju. Kiedy nie potrafimy wyrazić nawet niezadowolenia (nie mówiąc oburzenia) wobec tych którzy w sposób jaskrawy czynią wobec nas tak niepoważne gesty. Ciekawi mnie czy ktokolwiek z rządu zwróciłby uwagę na wypowiedź dyrektora FBI gdyby nie nagłośnili tego dziennikarze?

   ~LKK do ~MISZA ZUBOW: Wyjaśnimy sobie jedno: masa tych roszczeniowych żydów nie żyje. Druga rzecz to taka, że żydostwo stało się tak zachłanne, że wymyślili przepisy w których ujęli ten problem w taki sposób, że wystarczy być żydkiem i domagać się zwrotu majątku nie koniecznie swojego. Oni żebrzą o kasę ludzi których w ogóle nie znali i nie są ich spadkobiercami! To się nazywa perfidia! Szczytem tego wszystkiego jest wyciąganie łap po coś co zostało zburzone i zniszczone doszczętnie przez niemieckie bomby. Polacy zbudowali budynek na nowo, utrzymywali go, a kiedy posesja stała się atrakcyjna pod każdym względem to łapczywe obce żydowskie łapy nagle domagają się zwrotu. Niech spieprzają nieroby!

   ~wander : Nie ma co udawać, że nic się nie stało. Takie słowa z ust szefa FBI to nie przypadek. facet celowo tak powiedział. Nie tylko w USA szerzony jest antypolonizm. Środowiska żydowskie od lat szczują na Polaków. Gostek z FBI wpisuje się w tę Polakożerczą kamapanie nienawiści. Mają w tym interes, Chcą od Polaków miliardów pod pretekstem zwrotu majątku. I są Polacy którzy chcą dać im nasze pieniądze. A tego rodzaju wypowiedzi są elementem tej nagonki na Polskę.

   ~Polski patriota : Wstyd .Komorowski zastanawial sie co ma powiedziec przez trzy dni .A co robili ministrowie spraw zagranicznych?Polska jest na sznurku USA od dawna i tak postepuje jak USA pokieruje.Ciekawe co zrobi Komorowski ,Kopacz Schetyna na uchwale ukrainska w sprawie UPA OUN .? Wstyd i hanba dla takiego nierzadu ,politykow .Jedyne wyjscie to wypiepszyc to cale talatajstwo na morde tak by wiecej nie hanbili Polskiego narodu.

   ~bankier : „niechęć, ignorancja i brak wiedzy historycznej” Czyzby? W tym szalenstwie jest metoda jak stwierdzil niejaki Szekspir. Tyle ze nie o szalenstwo tu chodzi tylko swiadome falszowanie historii w celu doraznych oraz dlugotrwalych korzysci politycznych. Oraz finansowych. Zas prezydent Komorowski powiada ze trzeba „odwojowac” dobre imie Polski. Ze niby co trzeba Panie prezydencie? Coz to za nowomowa? I z jakiego slownika zaczerpnieta?

   ~madra do wsi24: wybory z pewnością będą fałszowane,zapewne coś w tej sprawie szykują,Kraśko się w TVP całkowicie zeszmacił ,jeszcze jak pracował w USA to jeszcze miał jakąś wiarygodność ,niestety ją w Polsce stracił ,wywiad był tandetny,śledzenie Jara ,co on spiewa w kościele ,toż to przecież jakieś jaja buahha, a że w tłumie ,ktoś to Bula wołal ,że ma kury macać ,to bardzo trafne,powiedzieli ,ze ten człowiek zagłuszał Bula ,a jego wogóle nie było słychac ,jakby nie napisali na dole ekranu ,co ktoś z tłumu wola,to nikt by nawet tego nie zauważył,Bul musi oddać władzę ,bo posiadł ja w wyniku zamachu na 96 osób w państwie polskim :((

   ~Adam : Przodowy funkcjonariusz Kraśko znowu wchodził w 4 litery Komorowskiemu. Ta kampania jak w systemie totalitarnym. Główne media które są de facto komitetem wyborczym Komorowskiego, dezawuują, banują i pokazują w złym świetle innych kandydatów, a promują i forsują Komorowskiego, kryją i tuszują jego kompromitacje i kabaretowe sytuacje. Gdyby były choć trochę obiektywne i pokazywały kim ten człowiek na prawdę jest, co zrobił i czego nie zrobił, to nie pozostałby kamień na kamieniu, przegrałby już w I turze z 5% poparcia. Już abstrahując zupełnie od tego co Sumliński powiedział, że Komorowski to przestępca i jego miejsce jest w odosobnieniu, na co ma niezbite dowody. Tylko że to nie jest normalny kraj i jest jak jest. WSI (które jest tez zagnieżdżone w telewizjach) za rządów PO ma się bardzo dobrze.

   Polubienie

 4. ~YOLASIA 9 godzin i 2 minuty temu
  Odważny ten nasz rząd. Pan ambasador nawet nie zrozumie o co tym Polakom chodzi. To co powiedział szef FBI wie przecież każdy Amerykanin …

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Polskie-MSZ-wezwalo-ambasadora-USA-Stephen-Mull-tlumaczyl-sie-ze-slow-dyrektora-FBI,wid,17465282,wiadomosc.html

  – Sugerowanie, że Polska była w jakikolwiek sposób odpowiedzialna za Holokaust, to nie stanowisko Stanów Zjednoczonych – podkreślił ambasador USA w Polsce Stephen Mull, który stawił się w MSZ. Został tam wezwany w związku z wypowiedzią dyrektora FBI Jamesa Comeya.

  Mull poinformował po spotkaniu w MSZ, że rozmawiał z wiceszefem resortu spraw zagranicznych ds. bezpieczeństwa i polityki amerykańskiej Leszkiem Soczewicą. Jak mówił, jego rozmówca wyraził niepokój rządu polskiego w związku z wypowiedzią dyrektora FBI. – Zapewniłem go, że to nie jest stanowisko Stanów Zjednoczonych, że Polska była w jakikolwiek sposób odpowiedzialna za Holokaust. To jest tylko i wyłącznie odpowiedzialność nazistowskich Niemców – podkreślił.

  Ambasador przyznał, że „teraz ma przed sobą wiele pracy, aby naprawić tę sytuację”. Poinformował również, że jest w kontakcie z biurem FBI.

  Mull zauważył jednocześnie, że nawet w najlepszych przyjaźniach od czasu do czasu są nieporozumienia. – Od tego mamy ambasadorów, żeby naprawić takie sytuacje – zaznaczył.
  (…)

  ~viki 9 godzin i 2 minuty temu
  Macie głupki przyjaciół Amerykanów hahahahahahaha , dalej plujcie jadem na Rosję i kochajcie banderowców , to przyszłość Polski czarno widzę .

  ~fdsa 6 godzin i 50 minut temu
  Noo to dopiero przyjaciele , masz na myśli tych z Katynia , NKWD czy jeszcze jakichś innych organizacji ?

  ~guść 48 minut temu
  NKWD – Katyń itd – przecież to żydzi byli – nie Rosjanie

  Polubienie

 5. ~United States of Assassins 3 godziny i 36 minut temu
  Przecież to były AMERYKAŃSKIE OBOZY ZAGŁADY! Takie są fakty! Na przykład logistykę w Auschwitz obsługiwała firma IBM, a większość pieniędzy na czołgi i samoloty niemieckiej armii stanowiły kredyty udzielone Hitlerowi przez amerykańsko-żydowskie banki! Druga Wojna Światowa to był największy biznes USA w historii. Ilość wyprodukowanej i sprzedanej przez USA broni w tamtym czasie była wręcz niewyobrażalna. Dzięki temu cały amerykański przemysł rozrósł się do monstrualnych rozmiarów i później przez kilkadziesiąt lat mógł odcinać kupony od geszeftu zrobionego na wojnie, przestawiając swoje moce na cywilnego odbiorcę (te same fabryki zamiast czołgów produkowały samochody, pociągi, maszyny etc.). Trzeba też pamiętać, że na terytorium USA nie spadła ani jedna bomba, gdy tymczasem pół Europy zostało zrównane z ziemią za pomocą broni wyprodukowanej w USA lub kupionej za amerykańskie dolary.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Bartoszewski-o-wypowiedzi-szefa-FBI-ubolewam-ze-padly-glupie-slowa,wid,17465754,wiadomosc.html

  Władysław Bartoszewski, w czasie wojny działacz Rady Pomocy Żydom „Żegota”, ostro skrytykował wypowiedź amerykańskiego urzędnika. – Ubolewam, że głupie słowa padły z ust poważnego, oficjalnego przedstawiciela wielkiego państwa – powiedział Bartoszewski. Dodał, że „w każdym kraju jest proporcjonalnie więcej durnot niż rzeczy mądrych”.

  Sekretarz stanu w kancelarii premiera uważa, że za wypowiedź szefa FBI Amerykanie powinni przeprosić: – Od tego są drogi dyplomatyczne i pierwsze kroki zostały już wszczęte – zaznaczył.

  Jak dodał, mało kto jest tak kompetentny w tej sprawie jak polski ambasador w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf, „człowiek zasłużony dla naszej dyplomacji, a poza tym mający żydowskie korzenie”.
  (…)

  ~Polak 3 godziny i 34 minut temu
  to stany miały środki na to żeby spowolnić bądz nawet zatrzymać transporty śmierci mogli zbombardować węzły kolejowe a z polski depesza za depeszą szła do USA niestety bez skutku tamtejsi nowojorscy żydzi wypieli się na pomoc swoim europejskim rodakom więc to oni są po części również winni tego więc od polaków sie odp……cie

  ~dd 3 godziny i 51 minut temu
  Dzięki takim Bartoszewskim i szefom FBI, w razie powtórki z historii (oby jej nie było) żaden Polak nie pomógłby Żydowi.

  ~he he 3 godziny i 31 minut temu
  Zwolniony z obozu na L4 .Ciekawe ilu wysłał do piachu ten rzekomy bohater.

  ~Rysio 3 godziny i 56 minut temu
  „Często bardziej obawialiśmy się polskich sąsiadów niż umundurowanego Niemca na ulicy” – kto to powiedział?

  ~tomek 3 godziny i 48 minut temu
  to że jankes popisał się własna głupotą wie każdy , ale jego krytyka w ustach Bartoszewskiego , który jest autorem równie głupiej wypowiedzi : W okupowanej Warszawie na ulicy bardziej bałem się Polaka niż ..Niemca ” brzmi mało przekonywujące , żeby nie powiedzieć śmiesznie …

  ~alek 3 godziny i 32 minut temu
  to pokłosie i ida…najpierw dyzmy sami za wszystko przepraszają i biją się w piersi za nie swoje winy a teraz wielkie zdziwienie , że głupki za nimi to powtarzają ..żenada

  ~BERLINER 3 godziny i 49 minut temu
  Sam musiał dobrze kapować dla Niemców, do dzisiaj z takim zdrowiem w tym wieku, sprzedawał swoich i nie tylko, jakie funkcje pełnił w obozie, ilu sprzedał swoich i Polaków, na pewno akta zaginęły a życiorys został wybielony

  ~masa 3 godziny i 59 minut temu
  Nienawidzę kolaborantów

  ~czarna rozpacz 3 godziny i 6 minut temu
  rany boskie … wszędzie żydzi na eksponowanych stanowiskach, czy Polska to już Kraina Kaanan ?? Bartoszewski, Schnepf a ten Mull to też żyd…czy to koszmarny sen ???

  ~Wiedzący od teraz. 3 godziny i 53 minut temu
  ” Jak dodał, mało kto jest tak kompetentny w tej sprawie jak polski ambasador w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf, „człowiek zasłużony dla naszej dyplomacji, a poza tym mający żydowskie korzenie „. ” – kto polaczkami – niewolnikami rządzi

  ~jor 3 godziny i 17 minut temu
  A kto w MSZ nie ma żydowskich korzeni panie Bartoszewski?

  ~żniwiarz 3 godziny i 16 minut temu
  Pokłosie pokłosia.

  ~gosc 2 godziny i 1 minutę temu
  no to sa skutki naszych rezyserów którzy na caly swiat nasz naród osmieszaja i a bronek siecieszyze dostajemy za to oskary to w czym teraz problem ze amerykanie tylko powtarzaja to co nasi glosno mówia na calym swiecie .powinni sie zastanowic glupole co robia sami

  Polubienie

 6. ~Anka 55 minut temu
  A dlaczego po wprowadzeniu ustawy o upa nikt nie wezwal na dywanik ambasadora upainy !? To chyba wieksza obraza dla Polakow !!!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Media-w-USA-o-polskiej-reakcji-na-slowa-szefa-FBI,wid,17469159,wiadomosc.html?ticaid=114b94

  Polska reakcja na słowa szefa FBI o Holokauście nie przeszła bez echa w USA. O napięciach na linii Warszawa-Waszyngton informuje kilka amerykańskich gazet. Tymczasem polskie władze czekają na odpowiedź na protest w sprawie wypowiedzi Jamesa Comeya.

  Dziennik „Wall Street Journal” pisze, że wezwanie amerykańskiego ambasadora przez polski MSZ w związku ze słowami szefa FBI to rzadki zgrzyt dyplomatyczny pomiędzy Waszyngtonem a jednym z najbliższych europejskich sojuszników.
  (…)
  FBI jak dotąd nie odpowiedziało na protest polskiego ambasadora w USA Ryszarda Schnepfa. Tymczasem szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna powiedział, że jeszcze w poniedziałek oczekuje od władz USA zamknięcia sprawy. Minister liczy na przeprosiny za „niefortunne słowa”.

  – Uważamy, że tam musi być decyzja i bardzo wyraźny sygnał kończący tę kwestię i przepraszający za te niefortunne słowa – powiedział Schetyna dziennikarzom w Luksemburgu, gdzie uczestniczy w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE. Dodał, że do decyzji USA należy to, czy będą to przeprosiny „autora tych nieprzemyślanych słów czy też administracji waszyngtońskiej”.

  – Chodzi o to, by tę sprawę zamknąć w normalnym stylu. To znaczy: coś złego się stało i oczekujemy, że ta sprawa zostanie zamknięta jak najszybciej, czyli dzisiaj – powiedział Schetyna. W takiej sytuacji trzeba reagować najszybciej, jak można, bo sprawa jest bulwersująca – ocenił.
  (…)

  ~tedus75 44 minut temu
  pan dyrektor zna doskonale historie ale tu chodzi o wszczęcie procesu o odszkodowanie które Polska i Wegry nie uregulowaly.najpiew winni a później proces o odszkodowanie prawdopodobnie Około $30.000.000.000.00

  ~aaa 47 minut temu
  I to są wasze Stany. Robią z nas głupa. Ciekaw jestem jakby to ktoś z Rosji powiedział. To zaraz by było o boże… całe dnie by gadali

  ~Pan Sułek 1 godzinę i 3 minuty temu
  Potężna Ameryka gardzi Polską i Polakami jeszcze bardziej niż wraża Rosja.Nafajdano nam na głowę i przyklepawszy stwierdzono że mamy bardzo fajną czapeczkę i nie ma o co się tak handryczyć.W przypadku ataku bolszewickiej Rosji sowieckiej na Polskę i zajęcia naszego kraju przez okupacyjną armię czerwoną też tak samo będzie.Mocarna Ameryka stwierdzi że to detale i w ogóle o co nam właściwie chodzi.

  ~pp 31 minut temu
  racja

  ~zwierz 53 minut temu
  więcej filmów typu ‚ida’ i ‚pokłosie’ . jak ludzie na świecie mają wiedzieć jak jest jak historię przedstawia się jednostronnie . Zero informacji w tych filmach , że takie sytuacje były marginalne i piętnowane przez Państwo Podziemne . Ciekawe jak by amerykanie reagowali na info z ust szefa np CBŚ , że amerykanie wymordowali lub nawet dokonali holokaustu Indian amerykańskich i jeszcze się tym chlubią . Co w sumie jest moim zdaniem prawdą 😀

  ~Ida 51 minut temu
  A pani minister kultury jeszcze niedawno tłumaczyła się z dofinansowania dla filmu Ida i mówiła, że to sztuka i nie będzie mieć żadnego wpływu na postrzeganie Polski a tu jak widzimy mamy już pierwszy efekt …………..

  ~Farsa 42 minut temu
  Przecież to zagrywka przedwyborcza. Amerykańce powiedzieli o „polskich nazistach”. Prominenci z PEŁO nazwą to skandalem i zażądają przeprosin. Amerykańce przeproszą, a po Polsce pójdzie opinia, że rządzą nami chłopy z jajami, ciemny lud to kupi i dzięki temu USSMANI nie stracą swojej strefy wpływów przy najbliższych wyborach. Pewnie dyrektor FBI i tak był do odstrzału i postanowili upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

  ~elka 12 minut temu
  Też tak sobie pomyślałam. Co jest na rzeczy

  ~Slawomir z Kynttaki 46 minut temu
  Czy nikt już nie pamięta jak szałas oblama tyż godoł o POLSKICH OBOZACH !!!

  ~Hieronim 36 minut temu
  Żydzi mają swoje powstanie w gettcie, a Polacy swoje Powstanie Warszawskie. Nie widzę żadnego powodu, żeby Polacy cały czas byli poddawani żydowskiej propagandzie tym bardziej, że w Izraelu nawet nie wspomniano o tym fakcie i kolejnej rocznicy. Prześledźmy sprawę nadreprezentację Żydów w powojennej UB (ok.80%), ich losy i działalność skierowaną przeciwko Polakom, a także losy ich potomków…. Takie badania rzuciłyby nowe światło na polską politykę.

  ~Merlin 18 minut temu
  Ludzie, czy wy naprawdę nie rozumiecie, że Amerykanie mają nas w „tyle”? My ich interesujemy nie bardziej, niż nas mieszkańcy Burkina Faso i taką mają o naszym kraju wiedzę. Tylko politycy wmawiają nam, że jesteśmy ich najważniejszym sojusznikiem i włażą Jankesom do d…

  ~e 10 minut temu
  Co amerykanie żydzi z nowego jorku zrobili na sygnał karskiego ze niemcy mordują miliony żydów i Polaków żarli hot-dogi hamburger pili cocacole i liczyli dolary takie zachowanie amerykanów było porażające

  Polubienie

  • Usrael ponownie pokazał, jak szanuje Polskę i Polaków…

   ~lewapman 29 minut temu
   można porównać jego słowa do stwierdzenia że wina za zniszczenie wież World Trade Center na równi z terrorystami ponoszą Amerykanie – był to w końcu w Nowym Jorku

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Departament-Stanu-James-Comey-nie-chcial-sugerowac-ze-Polska-byla-odpowiedzialna-za-Holokaust,wid,17469536,wiadomosc.html?ticaid=114b96&_ticrsn=3

   Rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf oświadczyła, że intencją dyrektora FBI Jamesa Comeya nie było przypisywanie Polsce odpowiedzialności za Holokaust. Harf nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy strona Polska otrzyma przeprosiny za słowa Comeya.

   Rzeczniczka Departamentu Stanu oświadczyła, że amerykańskie władze podziwiają odwagę niezliczonych Polaków, Węgrów i wielu innych mieszkańców okupowanej Europy, którzy próbowali uchronić Żydów z nazistowskiej zagłady. Marie Harf dodała, że na Polaków spadła duża część barbarzyństwa nazistowskich Niemiec. – Zawsze stawialiśmy tę sprawę jasno. Dyrektor Comey nie miał intencji, by sugerować, że było inaczej – że Polska w jakikolwiek sposób była odpowiedzialna za Holokaust. I teraz też chcemy to jasno powiedzieć – podkreśliła.

   Marie Harf nie odpowiedziała na pytanie, czy strona polska usłyszy przeprosiny, których się domaga, i czy dyrektor FBI odpowie na list ambasadora Ryszarda Schnepfa, który zarzucił mu fałszowanie historii.
   (…)

   ~waza 48 minut temu
   Nadal nie ma jednoznacznej wypowiedzi FBI, zamykającej temat. Nie chcą uznać prawdy historycznej. „This is not America”

   ~redneck 34 minut temu
   U’re wrong. This IS America.

   eklektyk1 50 minut temu
   Kurcze, jak psy skomlimy o słowo przepraszam. Tak sie z nami liczą nasi „sojusznicy” . Ile jeszcze będziemy pełzać w stronę USA ,NATO i UE? A oni wszyscy mają nas w d……

   ~ANETA 39 minut temu
   i dalej cieszmy się że IDA ma Oskary – dla takich ludzi nie znających naszej historii ten film jest jednoznaczny POLACY ZABILI ŻYDÓW

   ~pytajnik 36 minut temu
   Zastanawia mnie czemu ta amerykańska głupota jest taka wybiórvcza. Czemu nie powiedział słowa o Włochach, Słowakach czy Austriakach jako aliantach Hitlera Albo Francuzach, Belgach czy Norwegach, którzy oficjalnie wysyłali Żydów do obozu lub zasilali jednostki SS. Oczywiście Europa zachodnia jest bez skazy.

   ~:) 44 minut temu
   A więc teraz będziemy jeszcze prosić o przeprosiny:))) Niech żyje wolna, niepodległa Polska!:)))

   ~biotech1 36 minut temu
   To ustawka biznes holokaustu i tyle… to się nie kończy. Ameryka nie ma honoru.

   ~ser 46 minut temu
   Pozwać dziada! Przynajmniej będzie głośno! Niech pan Sikorski wystosuje w imieniu RP pozew! Nie bać się tylko działać!

   Polubienie

 7. ~erl 7 godzin i 24 minut temu
  A to kłamca….. sami szczują izraelską młodzież na nas, mówią im że Polska to wrogo nastawiony kraj i wrogo nastawieni ludzie, w szkołach zakłamują historię, poddają młodzież swoistej indoktrynacji. Najagresywniejszą postawę prezentują żydzi amerykańscy, paradoks polega na tym że to potomkowie tych samych żydów którzy nie chcieli pomóc swoim pobratyńcom z europy w latach 38-45. Jad sączy się z żydowskich ust

  ~fdztg 1 godzinę i 21 minut temu
  no bo co, maja sie przyznac ze biedakow z europy nie chcieli?

  ~emerytka 6 godzin i 56 minut temu
  Co mnie obchodzi zdanie rabina.Polska zostala obrazona przez urzednika panstwowego USA.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Naczelny-rabin-Polski-o-wypowiedzi-szefa-FBI-nie-mozna-machnac-reka,wid,17470310,wiadomosc.html

  Pozostanie niesmak, jeśli szef FBI nie przeprosi. To nie będzie tragedia, to nie będzie koniec związków amerykańsko-polskich – stwierdził w Kontrwywiadzie RMF FM naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Dodał też, że obecnie Polska „to bezpieczny kraj dla Żydów”.

  Rabin zaznaczył, że wypowiedź szefa FBI na temat odpowiedzialności Polaków za Holocaust to był „niefortunny i bolesny błąd”. Zdaniem Schudricha „nie można na to machnąć ręką, ale pytaniem jest, czy to powinna być wielka afera”.

  – Nawet człowiek wyżej od dyrektora FBI popełnił jeszcze gorszy błąd, mówiąc o polskich obozach śmierci. To było frustrujące – powiedział gość RMF FM.

  Polacy, jako naród antysemicki? – Były takie stereotypy, ale od ostatnich 20 lat to jest wielka zmiana – odpowiedział Michael Schudrich. Dodał, że nie można zmienić stereotypów przez jedno zdanie, czy jeden film. – To trochę trwa – stwierdził Schudrich.

  – Dzisiaj Polska jest bardzo bezpiecznym krajem w Europie dla Żydów. To znaczy, niestety teraz, kiedy są wielkie problemy na Węgrzech, we Francji i wielu innych krajach, o Polsce Żydzi mówią: wiesz, Polska to jest bardzo bezpieczny kraj dla Żydów dzisiaj. To znaczy jest zmiana, ale nawet zmiana pozytywna nie jest stuprocentowa – powiedział w RMF FM Schudrich.

  ~alek 7 godzin i 14 minut temu
  Mam dosc sluchania jakim to jestem antysemita.Goraco prosze o opuszczenie mojego kraju wszystkich żydow i skierownie sie do okupowanej przez was palestyny.

  ~Misiu 8 godzin i 1 minutę temu
  Czy w szkołach żydowskich uczą, że np. w niemieckim obozie zagłady w Treblince było zaledwie 20-25 SS-manów- Niemców i Austriaków i 80-120 SS-manów-Ukraińców /nie brakowało też Bałtów-Litwinów, Estończyków, Łotyszy/? Tego pan J. Comey nie wie. Ale nie wie /lub nie chce wiedzieć/ polski min . spraw zagranicznych -pan G.Schetyna.

  ~kojott69 8 godzin i 14 minut temu
  Panie rabe,a ja się pana pytam czy w Izrael uczą młodzież żydowską o Niemieckich obozach zagłady na terenie Polski czy o Polskich obozach zagłady czy przyjeżdżając do Auschwitz są świadome,że zginęło tam więcej Polaków niż żydów czy mają tak wyprane mózgi przez nauczycieli,ochronę z Mossadu,że są przekonane,że ginęli tam sami żydzi?Czy uczycie ich,że z 3,5 tyś żydów którzy wyszli z armią Andersa z ZSRR POD Monte Cassino walczyło ich 12(słownie dwunastu),bo reszta czmychała jak tylko wydostali się z terenu Kraju Rad?

  ~kojott69 4 godziny i 48 minut temu
  Mylisz się „gościu”.sprawdź najpierw ,a później się wypowiadaj.Zgodzę się jednak z Twoją tezą jeśli się ją dopasuje do kadry oficerskiej NKWD,bo tam większość tzn 80-85 procent była żydów i może o tym powinni uczyć w szkołach w Izraelu,może też dlaczego tak ,a nie inaczej było w Jedwabnem jak żydzi po wkroczeniu Rosjan denuncjowali Polaków,witali ich jak wyzwolicieli?Wiele jest takich spraw które żydzi przemilczają,zresztą to dla nich znamienne ,ze biorą z historii tylko to co im jest wygodne.

  ~kojott69 4 godziny i 30 minut temu
  Tak samo są świadome jak Ty i Twoja wypowiedź.Może tych dwunastu żydów którzy jednak walczyli pod Monte Cassino to ci nieświadomi,a pozostałych 3488 którzy uciekli jak tchórze to ci oświeceni?Tak odpłacili się Polsce za to,że znaleźli tu schronienie podczas średniowiecznych pogromów w całej Europie.Żydzi wypaczają historię,biorą z niej to co im odpowiada ,a niewygodną resztę przemilczają tak jak np to,że tylko w Polsce była kara śmierci za pomoc żydom.

  ~aaaa 4 godziny i 18 minut temu
  no coz… ci zydzi byli obywatelami polskimi, malo lojalnymi. przedkladali wlasny interes i ziomkow nad jakikolwiek inny. no ale byli polskimi obywatelami i nikt ich nie wydal u nas hitlerowi w pociagach. nie bylo dogadywania sie mimo, ze bylo polsce blizej do dogadywania z niemcami niz francji. tutaj gineli obywatele polscy. pochodzenia zydowskiego.

  ~Krakus 3 godziny i 49 minut temu
  Znany profesor medycyny z Krakowa, wg Żydów pochodzenia żydowskiego (z polskim nazwiskiem – śp. Bogusz), który był w Oświęcimiu jako wiezień w KL Auschwitz, publicznie powiedział kiedyś w telewizji, że w części kombinatu śmierci nazywanym potocznie i ogólnie Auschwitz, w części Auschwitz byli w większości Polacy i in. narodowości, a w o wiele większej części zwanej Birkenau (Brzezinka – dawna przysiółek Oświęcimia) byli niemal wyłącznie Żydzi. Pełna niemiecka nazwa była – AUSCHWITZ-BIRKENAU. Natomiast pomnik pamięci niemieckiego ludobójstwa jest postawiony w na skraju Birkenau, dość daleko od bramu z napisem „Arbeiy Macht Frei” w Oświęcimiu.

  ~bonar 7 godzin i 33 minut temu
  jasne Polska dla was nie tylko bezpieczna,ale bogata dajac wam zarobic krocie na najwyzszych stanowiskach państwowych i finansowych gdzie wam bedzie lepiej ,a wy w zamian co milczycie tym samych aprobujecie te wszystkie okropne kłamstwa ,ze to Polacy zbudowali obozy koncentracyjne,pan tez miał wczoraj kłopot z jasnymi i klarownymi wypowiedziami u Olejnik ,macie sie za pepek swiata niewdziecznicy Polska was przyjęła przed wiekami kiedy inne narody was przepedzały widac na was sie poznały juz dawno temu geszefciarze i nic wiecej.

  ~NN 4 godziny i 6 minut temu
  [ Michael Schudrich] obecnie Polska „to bezpieczny kraj dla Żydów” — ale robi sie niebezpieczny dla Polakow.

  Polubienie

 8. Niewiarek : Przez naszych „politykow” smieje sie z nas caly swiat. Kiedys modly o deszcz w Sejmie, teraz alternatywna wersja histori i…setki innych debilizmow.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rossijskaja-gazieta-schetyna-tak-samo-zna-historie-jak-dyrektor-fbi/fp1x1b

  O skandalu „nie na żarty” w stosunkach polsko-amerykańskich napisała „Rossijskaja Gazieta”. Dziennik odnosi się do reakcji polskich władz na niedawną wypowiedź szefa FBI, który zaliczył Polskę do krajów odpowiedzialnych za holokaust. „Polski minister (Grzegorz Schetyna – red.) i amerykański dyrektor FBI tak samo dobrze znają historię” – drwi na koniec rosyjski dziennik, krytykując ostatnie wypowiedzi ministra spraw zagranicznych.
  (…)
  Zauważa też ostrą reakcję polskich władz, w opinii których amerykański urzędnik wykazał się nie tylko brakiem wiedzy historycznej, ale w jego słowach dało się odczuć elementy nieprzyjaźni.

  „Rossijskaja Gazieta” stwierdza, że w ostatnim czasie sporo było podobnych skandali, wywołanych przez niezbyt rozsądne wypowiedzi polityków. Wytyka przy tym szefowi polskiej dyplomacji Grzegorzowi Schetynie oświadczenia, dotyczące wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau przez Ukraińców.

  „Tak więc polski minister i amerykański dyrektor FBI tak samo dobrze znają historię” – drwi na koniec rosyjski dziennik.

  voodoo.ltd : a w Rosji Ludzie Kremla tak samo znają Historię :)))) dziś rosyjscy kremlowscy historycy – oficjalnie oskarżają AKowców o sojusz z Hitlerem oraz pomimo zdjęć i zeznań świadków – Gorąco zaprzeczają co do faktu Wspólnej Defilady ZWYCIĘSTWA – Armii Czerwonej i Wermachtu w Brześciu nad Bugiem w dniu 22 września 1939 przed Heinzem Guderianem i Siemionem Kriwoszeinem. do tego UPARCIE TWIERDZĄ, że układ z tajnym załącznikiem Ribbentrop-Mołotow w żadnym wypadku … nie był wcale wymierzony przeciwko Polsce … że o kłamstwie Wielkiej Ojczyźnianej nawet nie wspomnę :)))

  ~wapniak : Nie jestem rosyjskim trollem ale akurat w tym przypadku mają rację, zresztą nie tylko w tym.

  Polubienie

 9. Ja bardzo nie lubię tej kobiety i jej męża też. Nie wiem tylko jednego, które jest bardziej podłe, zakłamane i anty-polskie…

  ~ha ha ha : Przecież ta Appelcośtam powiedziała dokładnie to samo co szef FCI! Tyle że znalazła usprawiedliwienie dlaczego Polacy tak robili a temu z FCI zarzuciła tylko to że nie znał powodów dlaczego Polacy to robili. Ani słowem nie zaprzeczyła tym rzekomym czynom. A ten z FCI ma nas w … Nawet nie zabrał głosu a niektórzy naiwni oczekują że nas przeprosi. Zapomnijcie.

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/najwazniejsze-informacje-dnia-20-kwietnia-2015-r,0,1543868,161234225,czytaj.html

  ~magda usa : Przeczytajcie co Pani Applebaum napisala dla Washington Post. Dla mnie jest to wrecz potwierdzenie tego co powiedzial szef FBI. Wstyd.

  In the course of the war, most of Poland’s infrastructure, industry and architecture were destroyed. In that atmosphere, many people were frightened by or indifferent to the fate of the Jews, and some murdered in order to avoid being murdered. But that doesn’t mean that “in their minds” they “didn’t do something evil.”

  ~oki do ~magda usa: albo twoj antysemityzm cie zaslepia ,albo nie rozumiesz o czym pisze….najpewniej jedno i drugie np.:

  Germany also occupied Poland, but there was no Polish “Vichy.” During the war, there was no Polish state at all. Indeed, it was the absence of the Polish state that enabled the Germans to create a lawless, violent world, one in which anyone could be arbitrarily murdered, any Jew could be deported — and any Pole who helped a Jew could be shot instantly, along with his entire family. Many were. Millions of others died too – Polish intellectuals, priests and politicians were all Nazi targets.

  ~tutek do ~oki: oki – Nie matol! Jej wypowiedź jest antypolska!

  ~PePe do ~tutek: w ktorym miejscu?

  ~Byczy do ~tutek: Lzesz.

  ~AVE CEZAR do ~magda usa: UMIEC PRZECZYTAC, TO JESZCZE NIE ZNACZY UMIEC ZROZUMIEC

  ~PePe do ~magda usa: Wyciales fragmentyi zlozyles do kupy, tak, ze pasuja do twego zakutego lba. Jestes z pisu, czy co?

  ~kra do ~magda usa: Jest tam rowniez stary chwyt handlowo-prawniczy !!!!!!!!! „Polski NIE mozna na ROWNI z Niemcami obwinia o holokaust (w domysle „tylko na………..prosze wpisac procent !!!!!! Co za szuja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 10. ~cxsbn 20 godzin i 22 minut temu
  A teraz wyobraźcie sobie, co działoby się gdyby powiedzieć publicznie jedno złe słowo o żydach. Byłaby zadyma na cztery fajery, oskarżenia o antysemityzm itd. Naród wybrany, psia ich mać. Im wolno mowić wszystko, ale o nich ani słowa.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lewicki-polska-reakcja-na-slowa-Comeya-zdecydowanie-przesadzona,wid,17469093,wiadomosc.html

  Słusznie oburzamy się wypowiedzią szefa FBI Jamesa Comeya na temat roli Polaków w Holokauście, ale polska reakcja na nią jest zdecydowanie przesadzona i niepotrzebnie nadaje jej znaczenia – uważa amerykanista prof. Zbigniew Lewicki.
  (…)

  ~alog 22 godzin i 1 minutę temu
  a jakby to powiedział PUTIN , co by sie działo?

  ~polak 20 godzin i 59 minut temu
  Panie Lewitzki zamilcz Pan !!!

  ~akwarium24 1 godzinę i 56 minut temu
  Oczywiście lepiej cicho siedzieć i niech na nas plują – co tych chopie bredzisz ?

  ~prllowiec 21 godzin i 27 minut temu
  pluli,pluja i będą pluc. na co wy liczycie ze uwazaja polakow jako partnerow? byliście niczym dla amerykanow, jesteście i będziecie. a schetyna, sikorski i inni, teraz to widzicie po co oni tam jezdza? pozwalanie na wszystko amerykanom w Polsce? takie buro FBI jest w Polsce, jak myślicie kto na to pozwolil? i bardzo dobrze powinni jeszcze amerykanie z tymi pacholkami zrobić to samo co z Huseinem, Kadafim i innymi którzy nie wykonywali ich polecen. powinniscie zacząć się obawiać, gdzie wy teraz się ukryjecie, pieski???

  ~jerzyk 1 godzinę i 52 minut temu
  Nie zgadzam się z prof. Lewickim. Właśnie dlatego, że na świecie jesteśmy fałszywie postrzegani jako narodu bardziej niechętnego Żydom niż inne należy zareagować stanowczo. Ponadto, to w Polsce żył największy odsetek narodu żydowskiego i inne kraje nie miały takich jak Naród Polski doświadczeń z Żydami, na przestrzeni wieków, doświadczeń pozytywnych i negatywnych. Mnie np. Naród Żydowski bardzo fascynuje.

  ~wpol 21 godzin i 43 minut temu
  w 2011 o Jedwabnym kandydat Komorowski mówił o Polakach jako narodzie sprawców . Zatem równie dobrze Polacy mogą się domagać przeprosin od szefa FBI, jak od prezydenta Komorowskiego. W końcu szef FBI, zapoznając się z tematem Holokaustu mógł przeczytać także list Komorowskiego, w którym ten pisze o Polakach jako „narodzie sprawców”. I wtedy Amerykanin mógł także słusznie pomyśleć, że skoro polski prezydent publicznie takie rzeczy wygłasza, to musi być coś na rzeczy. I powiedział to, co powiedział. W końcu czerpał wiedzę od polskiego prezydenta, wybranego przez Polaków. Jaki prezydent, taka wiedza; jakie źródło, taka interpretacja. Należą się więc Polakom przeprosiny od Amerykanina, lecz w takim razie, a nawet tym bardziej od prezydenta Komorowskiego. A nawet dużo bardziej.

  ~ja 22 godzin i 34 minut temu
  Co sie dziwimy, w internecie krąży cytat komorowskiego z 2011 ze Polska uczestniczyła w zagładzie Żydów. Powiedział to w jedwabnym. Historyk a jeśli to prawda ze tak powiedział to wstyd! Bo magistra ma od WSI

  ~gosc 9 godzin i 52 minut temu
  błągam. Oni te dyplomy i tytuły to po znajomosciach maja . Przeciez wiedza naszych rzadzacych jest …. wlasciwie zadna. I dlatego stanowiska sa tak smiesznie poobsadzane i tak sie dzieje bo jak teraz widac kobieta ktora jako jedyna zaliczyla konkurs i powinna byc prezesem ZUS stanowiska nie dostanie. Bo tu nie o wiedze chodzi tylko o znajomosci i nie wiedza trzeba sie kierowac tylko umiejetnoscią wykonywania polecen z góry.

  Polubienie

 11. ~edek z f 21 godzin i 52 minut temu
  dać wyraźny sygnał ,że w związku z ciągłymi oskarżeniami strony żydowskiej Polska nigdy nie wypłaci gminom żydowskim żadnych odszkodowań o które będą mogli się zwrócić jedynie prawowici spadkobiercy w prostej linii po uiszczeniu kosztów za dotychczasowy nadzór i ochronę ,rzeczonych dóbr

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Waszczykowski-slowa-szefa-FBI-to-nie-przypadek-mogl-za-tym-stac-polityczny-plan,wid,17469533,wiadomosc.html?ticaid=114bab&_ticrsn=3

  Obawiam się, że może za tym stać polityczny plan. Taka wypowiedź nie mogła być nieprzygotowana. Dlatego się zastanawiam, czy nie zaczynają się już kampanie wyborcze – mówił w programie „INFOrozmowa” w TVP Info Witold Waszczykowski, poseł PiS.
  (…)
  Zdaniem Witolda Waszczykowskiego, byłego wiceministra spraw zagranicznych, oskarżenia pod adresem Polski, mogły nie paść przypadkowo. – Obawiam się, że może za tym stać polityczny plan. Taka wypowiedź nie mogła być nieprzygotowana. Dlatego się zastanawiam, czy nie zaczynają się już kampanie wyborcze. To może być rozgrywka o poparcie wpływowych środowisk opiniotwórczych, takim środowiskiem jest np. diaspora żydowska, której stara, ortodoksyjna część nie jest przychylna Polsce i uważa, że w sprzyjającej atmosferze przedwojennego antysemityzmu w Polsce, można było stworzyć niemieckie obozy – mówił Waszczykowski.

  – Ja bym nie lekceważył tej wypowiedzi. Apelowałbym do władz Polski, aby poważnie do tego podeszły. Wydaje mi się, że prezydent mógłby napisać do Amerykanów sążnisty list. Ja bym wystąpił także do władz Izraela, aby tutaj wspólnie dotrzeć do żydowskich środowisk amerykańskich, czy nie przyłączyłyby się do frontu walki z infamią wobec Polaków – dodał.

  ~roman12345 21 godzin i 15 minut temu
  przecież to żyd amerykański który realizuje nie przypadkową politykę wobec Polski

  ~antoneso 22 godzin i 8 minut temu
  Owszem. Chodzi o kampanię wyborczą, ale w Polsce. „Zobacz Broniu do czego jesteśmy zdolni jak się wyprzesz wypłaty naszych odszkodowań z kasy ze sprzedaży lasów”.

  ~zenekd60 22 godzin i 26 minut temu
  czy do tego samego muzeum, nie został wyporzyczony barak zOświęcimia ido tej pory go nie oddali.Łamiąc wszystkie umowy

  ~a max golonko nie mowi jak jest 21 godzin i 46 minut temu
  Dyrektor FBI przemówił ustami pejsow, boja się ze idzie nowa wolna Polska i chca dać komorowi do zrozumienia ze termin oddania lasów szybko ubywa, tak USA pokazuje swój pseudo sojusz, jesteśmy tylko po to aby tym h….OM bronić terenów które zdobyli w św iadomy sposób, czas pogonic pejsów z kraju i pokazać środkowy palec ameryce

  ~Hopkins 21 godzin i 51 minut temu
  To bardzo mądra opinia Pana Waszczykowskiego !To jest prawdziwy polityk – dyplomata ,nie to co te chłoptasie Tuska z PO!!Te „pomyłki” zdarzają się zbyt często, by mówić o jakiejkolwiek ignorancji czy zwykłej „wpadce”. Dlaczego do tej pory prezydent Komorowski nie wystąpił do prezydenta Obamy z ostrym sprzeciwem !!?!! Na co on czeka?

  ~Maria 21 godzin i 47 minut temu
  Waszczykowski ma rację , żydzi mieszają w USA i oni decydują kto ma co powiedzieć , żeby zbulwersować jakiś naród. Żydowskie świńskie obyczaje coraz częściej się zdarzają. Ten naród nie ma charakteru , to karaluchy świata .

  Polubienie

 12. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.