54 Co mam powiedzieć dziecku? Gdzie ta Polska tato? Czy musi być tak ciężko? Dlaczego nie mamy pieniędzy?

~Kiemlicz 13 godzin i 35 minut temu
…najgorsze jest to, że moi rodzice zupełnie tego nie rozumieją. Nie chcą słuchać o WSI… kupują tę „bajkę” o rozwoju, zielonych parkach, wielkich czynach, nadziejach i wspólnej POlsce…. nawet żona mi nie wierzy. Prawdziwej polski już nie ma i tego się już chyba nie da odkręcić…. Za nasze pieniądze przez 365 dni w roku prowadzi się kampanię pod hasłem „cudowna wspólna POlska”, by od pierwszego dnia po wygranych wyborach móc „palić, wycinać, rabować nasze pieniądze…” sprzedając nam jednocześnie w skorumpowanej do cna TV strawną różową papkę, którą wsuwają ze smakiem moi rodzice, żona i im podobni…. a potem nowa kampania, a właściwie to non stop kampania… i rabowanie, bo tu granice się dawno zatarły. Co mam powiedzieć dziecku? Gdzie ta Polska tato? Czy musi być tak ciężko? Dlaczego nie mamy pieniędzy? Dlaczego pracujesz z mamą po 12h i dojeżdżacie kolejne 4? Kupisz mi buty? Dlaczego nie jadam śniadania?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-w-Pulawach-mozna-rozwijac-przemysl-dbajac-o-srodowisko,wid,17462682,wiadomosc.html

W Puławach udało się pokazać, że można rozwijać przemysł, dbając też o potrzeby środowiska naturalnego – ocenił prezydent Bronisław Komorowski, który w piątek odwiedził zakłady azotowe w tym mieście. Dodał, że te zakłady i cała Grupa Azoty, dobrze wykorzystują nowe szanse w ostatnich latach.

– To jest miara sukcesu całej Polski. Tu widać nawarstwianie się mądrej, polskiej pracy, bo przecież od początku istnienia zakładów, od lat 60. ubiegłego wieku, do dzisiejszego dnia upłynęło kilkadziesiąt lat. To dwa i pół, a może już trzy pokolenia. Ta mądra praca musi się w dalszym ciągu nawarstwiać – powiedział Komorowski na spotkaniu z kadrą kierowniczą i przedstawicielami załogi puławskich zakładów.
(…)
– Tu widać jak nieprawdziwe są opinie o traceniu szans. Nigdy jeszcze Polska nie miała tak niebywale widocznego rozwoju i tak sensownego rozwoju, jak te 25 lat wolności. To z jednej strony jest czas wielkiej próby, pokonywania gigantycznych trudności i podejmowania gigantyczny wyzwań, przejścia przez głęboki kryzys, a jednocześnie jest to naprawdę złoty wiek. To są złote lata, które warto dzisiaj docenić – podkreślił Komorowski.
(…)
To są lata – dodał prezydent – „które musimy wykorzystać mądrze, z myślą o przyszłości, nie tylko z myślą o własnej dumie, z myślą o powodzeniu następnych polskich pokoleń w skali całego kraju, w skali także Puław”.

Prezes Grupy Azoty Paweł Jarczewski powiedział, że jest to jeden z ważniejszych koncernów chemicznych w Europie, „numer 2 w zakresie produkcji nawozowej w Europie”. – W najbliższych latach Grupa Azoty zamierza wydać 7 mld złotych na inwestycje w nowe produkty, technologie, modernizacje, jak również na ochronę środowiska – dodał Jarczewski.

Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński powiedział, że wartość spółek Skarbu Państwa, które nadzoruje, przez ostatni rok wzrosła ze 111 mld zł do ponad 113 mld zł. – Nieprawdą jest, że sprzedajemy srebra narodowe – powiedział Karpiński.

– Złożyłem dokument, przyjęty przez Radę Ministrów w sierpniu zeszłego roku, o wyszczególnieniu 22 strategicznych spółek Skarbu Państwa, w których Skarb Państwa chce zachować władztwo korporacyjne. Dlatego, że spółki te są dźwignią, promotorem rozwoju gospodarczego – podkreślił Karpiński.

~ot filozof 16 godzin i 24 minut temu
Jedna ze zdobyczy wolnej Polski, bo nie udało się sprzedać za psi grosz Azotów.

~rere 16 godzin i 2 minuty temu
następna kadencja – azoty i polskie lasy pójdą za bezcen, a nam będzie się tłumaczyć, że to mądra decyzja światłych europejczyków

~lach 14 godzin i 31 minut temu
Gdyby nie determinacja opozycji i niektórych członków władz Azotów ,rząd PO-PSL z Komorowskim jako promotorem, już dawno opchnął by cały sektor chemiczny – sowietom.

~łoś 15 godzin i 6 minut temu
czy to prawda , że kandydat Komorowski proponował oddać Polskie Lasy za mienie Pożydowskie zagrabione przez Niemców i komunistów ?

~kio 13 godzin i 19 minut temu
Jak zostanie prezydentem to sprywatyzuje lasy. Na razie o tym nie mówi

~Ekspert 13 godzin i 45 minut temu
Apel do wszystkich rodowitych Polaków,skończcie z Bulem przy najbliższych wyborach.Coraz więcej ludzi w Polsce ma cywilną odwagę mówić negatywnie o Szczynukowiczu, ujawniając całą prawdę o nim.

~Miś 12 godzin i 55 minut temu
Komorowski, wielka narodowa pomyłka, na niczym się nie zna, nic nie umie, a rwie się do rządzenia, taki styropianowy Słoń w składzie porcelany, czy ten Dinozaur nie zdaje sobie sprawy, że czasy prymitywnych trików już się skończył….

~hwdp 5 godzin i 28 minut temu
Pasozyst zdrajca. Skąd miales 200 tys marek RFN w 1989/roku pracował es jako nauczyciel ?? Wspolpracowniku sb

~west46 14 godzin i 22 minut temu
82% poparcia!!!??? Kto to przelicza i jakim kursem??? I za czyje srebrniki robi się te wszystkie SONDAŻE?

~Wyborca 14 godzin i 30 minut temu
Wybory mają być sfałszowane w ten sposób że obsługujący komputer wyborczy wcisnie do niego nie te dane jakie otrzyma od komisji wyborczej, ale te które miał już wczesniej dostarczone od specjalnych osób z ABW.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.