55 …wśród katolików za wiarę w Boga musimy płacić (…).. a co z tego ma pan Bóg ?

https://i0.wp.com/ocdn.eu/images/pulscms/ZjY7MDQsMCwxNzksZTEwLDdlOTswNiwzMTQsMWJjOzBjLDE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLDEsMSw2LDA_/2e2268705962422e4dab5b0236074135.jpg

~QQQQQQQQQQQ : Moja wiara jest bardzo zachwiana, wśród katolików za wiarę w Boga musimy płacić księżom, biskupom itd.. a co z tego ma pan Bóg ? a kościół miliardy wyłudza, najbardziej czego nigdy nie zrozumiem, to skoro pan Bóg jest tak wielki, dlaczego pozwala na no, aby dzieci rodziły się bez kończyn, z nowotworem z wadami genetycznymi, komu takie kruszynki przeszkadzają, przecież największemu zwyrodnialcowi łezka się zakręci w oku, a Bóg taki miłosierny na to pozwala jako stwórca ?

http://wiadomosci.onet.pl/religia/jezus-niezafalszowany-wywiad/5m1y8b

Chrześcijanie wciąż nie pogodzili się z prawdą, że Jezus był Żydem. To odbiło się piętnem na całej naszej historii.

Czy Nowy Testament jest antysemicki? (Cóż, trochę tak) Czy powinniśmy czytać Ewangelie jako dokumenty historyczne? (Absolutnie nie) Co się stało z żydowskością Jezusa? (Chrześcijanie o niej zapomnieli). James Carroll, reformator chrześcijaństwa i komentator „Boston Globe”, porusza te i inne gorące tematy w swojej najnowszej książce „Christ Actually: The Son of God for the Secular Age” (Chrystus prawdziwy: syn Boży na świeckie czasy). Była dziennikarka „Washington Post” i założycielka OnFaith (strony internetowej poświęconej religii i duchowości – przyp. Onet) Sally Quinn rozmawia z Carrollem o żydowskości Jezusa, a także o jego boskości i iskrze, którą miał w sobie.
(…)

Przyszedł mi do głowy lepszy tytuł dla pana książki: „Jezus jest Żydem, pogódźcie się z tym”.

To w skrócie oddaje sedno. Chrześcijanie w gruncie rzeczy nie biorą tego pod uwagę.

Dlaczego antysemityzm jest tak trwały?

W programie komputerowym zachodniej cywilizacji tkwi wirus. Kościół chrześcijański z przypadkowych powodów historycznych zdefiniował się w sposób pozytywny na tle negatywu synagogi. My jesteśmy dobrzy, oni są źli. My jesteśmy Nowym Testamentem, oni są Starym Testamentem. My jesteśmy łaską, oni są prawem. My jesteśmy hojnością, oni są skąpstwem.

Jak pan sądzi, dlaczego chrześcijanie nie chcą, by Jezus był Żydem? Jak to się stało, że skończył jako niebieskooki blondyn?

Ruch Jezusa, który zrodził się jako ruch żydowski, miał miejsce w okresie, który nazywam w „Christ Actually” „pierwszym holokaustem”. Ten pierwszy holokaust spowodował coś podobnego do „drugiego holokaustu” (podczas II wojny światowej), który był nie tylko traumą dla Żydów, ale także urazem na świadomości Zachodu.

Pierwszym holokaustem była rzymska wojna przeciwko narodowi żydowskiemu, która rozwijała się w trzech fazach od 69 do 135 roku i w której według starożytnych historyków Rzymianie mogli zabić nawet 2 miliony Żydów – analogiczny procent ludności do tego, jaki unicestwili naziści.
(…)

~Juhas : Czy wierzysz, że Bóg był rasistą?
Samo pojęcie „narodu wybranego” jest dla mnie nie do przyjęcia – jest bowiem rasistowskie par excellance. W konsekwencji odrzucam również chrześcijaństwo i islam. Tak jest lepiej. Objaśnianie Boga przez próby interpretacji naiwnych i prymitywnych mitów i legend są śmieszne. Ten Bóg, co to najpierw wybrał sobie i umiłował jakieś plemię koczowników (nie interesując się pozostałymi 99,9% ludności świata) po to by po tysiącu lat rozmyślić się i „zbawić” całą ludzkość przy pomocy trzygodzinnej tortury jednego człowieka. Od dziecka nie mogę pojąć jak można wierzyć w taki absurd

tw 1 do ~Juhas: W założeniu miała to być wiara dla jednego narodu. Udało się sprzedać innym i to jest sukces marketingowy ostatnich dwóch tysiącleci.

~mag do tw 1: A ja nie mogę pojąć z jaką „łatwością” kościół katolicki „przejął” proroctwa ze Starego Testamentu” na własny użytek i nazwał to Nowym Przymierzem. Pomijam tutaj wszystkie łajdactwa instytucji kościelnych.

~tw1 : Chrześcijański Bóg poświęcił cześć siebie (tzw syna) aby odkupić przed sobą błędy swojego własnego dzieła. Zazwyczaj architekt staje pod świeżo ukończonym mostem aby dowieść, że jest on w pełni użyteczny. Według tego co oni prawią to bóg potrzebował wiele wieków aby dojść do wniosku, że to co zbudował nie funkcjonuje najlepiej, nawet pomimo uprzedniej próby wytopienia wszystkich swoich dzieł. On wyłącznie odpowiada za funkcjonowanie człowieka zgodne z wbudowanym programem.

~Invader7 : Chcecie się pośmiać? To przeczytajcie w co wierzą katolicy:
Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący, czyli w momencie stwarzania pierwszych ludzi wiedział, że szatan którego on sam umieści w raju, nakłoni ludzi do grzechu pierworodnego, ludzie zbuntują się przeciw niemu i on sam wygna ich z z raju.

Wiedział także że będzie musiał posłać swojego syna, aby złożyć go przed samym sobą jako ofiarę przebłagalną za grzechy ludzi których on sam stworzył, aby ludzie nie zostali przez niego samego potępieni na sądzie ostatecznym i nie trafili po śmierci do piekła które przygotował im diabeł – czyli upadły anioł stworzony pierwotnie także przez niego samego. (w momencie stwarzania tego anioła wszechwiedzący Bóg wiedział że anioł ten upadnie, zostanie szatanem i nakłoni do grzechu pierworodnego pierwszych ludzi)

Innymi słowy Bóg posłał własnego syna na śmierć, Jezus został zabity przez ludzi – którzy tym samym wykonali Boski plan zbawienia-choć podobno Bóg dał im wolną wolę, trzeciego dnia Bóg wskrzesił Jezusa i tym samym Bóg przebłagał samego siebie za grzechy ludzi stworzonych przez niego samego i cały ten plan zbawienia Bóg przygotował i znał z góry, przed stworzeniem świata i ludzi.

Zaiste potrzeba wielkiej wiary (i najlepiej małego rozumku), aby w XXI wieku wciąż wierzyć w te bzdury. Chore dogmaty wymyślane przez całe wieki przez chore umysły na potrzeby garstki sprytnych kapłanów, aby kościół mógł trzymać za mordę całe narody przez wieki, dojąc z kasy ciemny lud.

~arthb do ~apud: Islam jest teraz na takim etapie jak dawniej chrześcijaństwo. Jeden prawdziwy bóg, wiara. Wszystko inne be. Tylko te proste matołki są sterowane przez troszkę bardziej kumatych od nich. Żaden „przywódca religijny” jakos nie da przykładu i np nie wysadzi się w powietrze. Tak jest w większości kultur. Potrzebna jest raczej większa świadomość ludzi i ich rozwój. Tylko ciężko się wyrwać z łap religii. Nie ważne czy to chrześcijaństwo czy islam czy jeszcze coś innego. Na szczęście można zauważyć że świadomość ludzi powoli się budzi i powoli zauważają przekłamania w systemach religijnych.

~anna : Katolicyzm jest taką chorobą psychiczną, która odbiera człowiekowi możliwość samodzielnego myślenia a co za tym idzie postępowania. Choroba ta jest bardzo zaraźliwa, gdyż przenosi się poprzez mowę i chęć zakażenia za wszelką cenę innej zdrowej osoby. Jeśli zdrowy organizm się opiera chorobie należy go zabić.

Państwo polskie dbając o dzieci powinno wprowadzić zakaz stosowania praktyk religijnych każdej religii w Polsce względem osób nieświadomych. Oznacza to, iż aby ochrzcić dziecko rodzice powinni czekać z tym rytuałem np. do 16 roku życia. Sam Jezus ochrzczony był przecież jako dorosły człowiek. Takie rozwiązanie będzie sprawiedliwe i przede wszystkim pozwoli na samostanowienie dzieci, czy chcą przynależeć do jakiejkolwiek wspólnoty kościelnej.

misiuk do ~Anna: Przypomnę ci „katoliczko”:
„Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.” (św. Augustyn 354-430 – jeden z najznakomitszych ojców Kościoła) „Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275) „Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.” (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397)

~666 : Modzelewski Tadeusz
„Komuś bardzo zależy na tym, by historię naszego kraju rozpoczynać w X w, tak jakby przedtem niczego nie było i nic się nie działo. Czyżby chodziło o pozbawienie obecnych pokoleń korzeni historycznych ?

~Winicjusz do ~666: Działo się. Według Prokopa z Cezarei Słowianie składali bóstwu w ofierze byki i inne zwierzęta. Sakso Gramatyk wspomina o ofiarach z bydła. Helmold i Ibn Fadnal informuje, że zabijali bogom w ofierze woły i owce. Helmold wspomina dwukrotnie o ofiarach z LUDZI, podobnie jak Adam z Bremy, Thietmar i Nestor. Archeologiczny ślad krwawej ofiary ludzkiej odkryto w Płocku na wczesnośredniowiecznym obiekcie kultowym. Na oznaczenie ofiary Słowianie używali określeń: trzeba, obiata, żertwa. Kosmas skarżył się, że Czesi zabijali ofiary nad źródłami. [Zarys dziejów religii, Warszawa 1986, s. 442 nn.]
Wklejaj durne areligijne śmieci, bo cierpisz na chore iluzję, że naprawisz świat, jak już cynik z Biłgoraja próbował.

~666 do ~Winicjusz: Marski T.S.
(…)My mamy swoją, Słowiańską historię świętych rzek, córek świętej Matki Ziemi i jest to moja wiara, moja woda, moja ziemia święta, miejsce mego narodzenia, moja przeszłość, cmentarz i znicz. Nie mam innych Ziemi Świętych ani cudzych Bogów przed nią. I mówiąc językiem archaizowanym i religijnym – IZ PORYO IZ WARJO TAKIE WSKAZANIE, Z MEGO OGNIA Z MEJ WODY SŁOWY TAKO NAM ANTENACI RZECZA.

~666 do ~Winicjusz: Dlaczego przy tej okazji nie przypomnimy, że:
– to chrześcijanie zniszczyli wszystko co starosłowiańskie;
– to chrześcijanie zniszczyli kulturę i dzieła Inków, Majów i
Azteków;
– to chrześcijanie zniszczyli i zburzyli dzieła kultury materialnej
podczas krucjat;
– to chrześcijanie palili księgi starożytnych autorów bo były zbyt
mądre, żeby je ciemni kapłani zrozumieli;
– w wolnych chwilach palili czarownice, pogan i żydow:
– wszędzie gdzie chrześcijanie postawili swoje śmierdzące
nogi niszczyli wszystko po „pogańskich” kulturach.

~Winicjusz do ~666: Zrób sobie dzidę, pobiegaj po gaikach, kłaniaj się drzewom i będziesz usatysfakcjonowany. Wolny wybór/ Wyrzuć z domu wszystkie zdobycze techniki, bo to sprzeciwia się twoim słowiańskim bogom. Nie folguj sobie w szaleństwie… ;-)))))

~ktoranow do ~Winicjusz: Ty przeciez tez plaszczysz sie przed drzewem o nazwie czarna madonna, krolowa niebios.

~MK do ~Winicjusz: Religie w ogóle nie różnią się. Też macie chrześcijanie swoje dzidy (krzyż, komstracje etc.), też piejecie niczym Indianie wokół ogniska, też biegacie na pielgrzymkach. Obrzędy macie równie śmieszne jak we wszystkich wierzeniach.
A wasz Jezus do 325 roku nie był bogiem, póki nie głosowali na soborze nicejskim o jego boskości. Śmieszne to trochę, bo to samo Indianie wybrali sobie Manitou na boga.

~poganie i innowiercy na stos do ~MK: Jesteś zwykłym nędznym poganinem i ignorantem!

~POI do ~poganie i innowiercy na stos: Dopóki od czasu do czasu , (bo to nieprawda, że byli masowo prześladowani) rzucano chrześcijan lwom. to byli pokorni i cisi. Gdy dorwali się do władzy, pokazali swe prawdziwe oblicze. Chciałbyś palić tych którzy wyznają politeizm? To se ne vrati, ciemny parafianinie.

3 thoughts on “55 …wśród katolików za wiarę w Boga musimy płacić (…).. a co z tego ma pan Bóg ?

  1. Powstanie kultów Cargo to ciekawe zjawisko dla antropologów, socjologów czy badaczy egzotycznych wierzeń i religii. Szczególnie mocno kulty Cargo rozwinęły się podczas II Wojny Światowej, gdy na wyspach Oceanu Spokojnego pojawiły się jednostki wojskowe USA. Ilość i jakość przywożonych dóbr robiła ogromne wrażenie, szczególnie że w drodze wymiany lub podarków pewne drobiazgi trafiały w ręce tubylców (np. konserwa czy scyzoryk). Okazało się, że miejscowa ludność widząc, iż biali budują pasy startowe i lądowiska, czego wynikiem jest przylatywanie samolotów z żywnością i innymi dobrami, zaczęła ich naśladować! W przekonaniu tubylców samoloty i statki z ładunkami były darem od bogów, a biali opanowali magiczne rytułały dzięki którym otrzymują wszelkie dobra (Cargo z ang. ładunek). Fakt, że wśród żołnierzy USA byli nie tylko biali, ale także czarni, odebrano jako dowód, że rdzenna ludność wysp także może nauczyć się tych rytulałów, które sprawiają zsyłanie Cargo z nieba. Tubylcy zaczęli wznosić domostwa w sposób podobny do ustawienia budynków w bazach wojskowych, prowadzili musztrę na wzór żołnierzy, a nawet zaczęli budować pasy startowe i atrapy samolotów (jak na załączonym zdjęciu). Kapłani zakładali atrapy słuchawek noszonych przez wojskowych nawigatorów itd. Przekonanie, że dobra („Cargo”) mają spaść z nieba było tak silne, że miejscowi w żaden sposób nie chcieli przyjąć, iż to wszystko jest produktem ciężkiej pracy. Po prostu uznali, że im tez się należy i na pewno dostaną to samo, gdy będą naśladować to co robią Amerykanie, gdy zrobią to samo co oni. Problem w tym, że naśladowali nie tych Amerykanów co trzeba. Nie naśladowali całego systemu wytwarzania dóbr, a jedynie grupę zajmująca się konsumpcją. Z tych powodów kulty Cargo zwykle wywołują uśmieszki i poczucie wyższości u osób, które się o nich dowiadują. Jednak czy tak bardzo się różnimy?

    http://piotrdyminski.pl/2013/10/25/kult-cargo-po-polsku/

    Polubienie

  2. Podobny kult powstał również kiedyś na ziemi za sprawą ziemian. Piloci nawiedzili Indian, którzy nigdy wcześniej nie widzieli samolotu i choć mówili im, że są takimi samymi ludźmi jak oni, to tubylcy im nie uwierzyli i wzięli ich za bogów z nieba. Budowali z trzciny samoloty i czekali na powtórne przyjście tych nowych bogów (kult cargo). To ostatnie zdanie powinno zwłaszcza powiedzieć coś chrześcijanom czekającym na powtórne przyjście ich oczywiście jedynego zbawiciela. Ale czy podobieństwo tego, jak traktują Jezusa nie jest podobne do kultu awatara czy opisanego kultu cargo?

    http://www.nowaswiadomosc.pl/34-zmierzch-awatarow.html

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.