64 Usraelski „żal i przeprosiny”

Czyli co, wygląda że wg. tego pana i jego mocodawców, tylko ci tzw. żydzi nie współpracowali z hitlerowskimi Niemcami, ani jeden z nich, czy tak? Ktoś jeszcze wierzy w to, poza tymi którzy wymyślają i następnie głoszą takie „propagandy objawione”? Ależ oni muszą mieć czarne i do dna zryte sumienia, albo do cna obrzezane łby! Nie zazdroszczę im, ani nie współczuję, bo sami sobie na to ciężko zapracowali…

~listonosz 13 godzin i 8 minut temu
Lakoniczny list na odczep sie. Brak dobrej woli przeprosin. Wstyd!

~MN 13 godzin i 4 minuty temu
JAKOŚ NIE MOGĘ DOJRZEĆ SŁOWA PRZEPRASZAM CZY jankescy ignoranci nie znają tego słowa.

~CV 13 godzin i 18 minut temu
Ciche ubolewanie przekazane ambasadzie ,a głośny przekaz poszedł w świat. Już wszyscy w Warszawie się cieszą siłą swojej dyplomacji.

~aston 13 godzin i 7 minut temu
Niesamowite amerykański policjant napisał list do polskiego ambasadora!! od-re-cz-nie!! To teraz rząd polski powinien ustalić dodatkowy dzień wolny od pracy

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szef-FBI-James-Comey-zaluje-ze-powiazalem-Polske-z-Niemcami,wid,17477310,wiadomosc.html

Żałuję, że powiązałem Polskę z Niemcami; państwo polskie nie ponosi odpowiedzialności za okrucieństwa, których dopuszczali się naziści – napisał dyrektor FBI James Comey w liście przekazanym ambasadorowi RP w Waszyngtonie Ryszardowi Schnepfowi.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, szef FBI spotkał się w środę ze Schnepfem, by wyjaśnić sprawę swej wypowiedzi w Muzeum Holocaustu, a także przekazał odręczny list, w którym wyraził żal z powodu zaistniałej sytuacji i stwierdził, że Polska nie ponosi odpowiedzialności za zbrodnie nazistów.

„Dziękuję za nasze dzisiejsze spotkanie. Cenię naszą przyjaźń z Polską. Jak już mówiłem, żałuję, że powiązałem w mojej wypowiedzi Polskę z Niemcami, gdyż Polska została zaatakowana i była okupowana przez Niemcy. Państwo Polskie nie ponosi odpowiedzialności za okrucieństwa, których dopuszczali się naziści. Żałuję, że użyłem nazw konkretnych krajów, ponieważ moja argumentacja miała charakter uniwersalny i dotyczyła ludzkiej natury” – napisał szef FBI.
(…)
W środę, podczas pierwszej publicznej wypowiedzi na temat kontrowersji, jakie wywołało jego przemówienie o Holokauście, Comey powiedział, że żałuje, iż wymieniał nazwy państw, ale nie przeprosił Polski i podtrzymał swoją opinię, że w każdym kraju okupowanym przez nazistów byli ludzie, którzy kolaborowali z nazistami.
(…)

~CXZSE 13 godzin i 21 minut temu
OBRAZIŁ POLSKĘ PUBLICZNIE TO I PRZEPROSINY PUBLICZNE!!!!!!!!!!! NIE MA INNEJ OPCJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TAK NIE POSTĘPUJE PRZYJAZNY KRAJ A WRÓG POLSKI!!!!!!!!!!!!!

~DUMNY12 godzin temu
A ja nie oczekuję od niego już żadnych przeprosin, wyjaśnień czy jakichkolwiek słów sympatii… Przeprosiny są do przyjęcia, jeśli są autentycznym wyrazem zrozumienia popełnionego błędu, są spontaniczne i szczere. WYMUSZONE przeprosiny to obłuda, brak szacunku dla spostponowanego i małostkowość! Nie potrzebuje jego przeprosin, bo prawdziwe świadectwo naszej postawy wobec Żydów, to 26%(6532) moich rodaków wśród 25685 osób odznaczonych najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym nadawanym nie-Żydom – medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyznawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Washem. Brak tych szczerych przeprosin to nie mój problem. To problem jankesów, bo właśnie ubył im jeden – może nie fanatyczny admirator, ale – umiarkowany sympatyk ich kraju. Odtąd z rezerwą, niechęcią i goryczą myślał będę o ich mentalności. Sądzę, że nie tylko ja jeden…

~Jazz 6 godzin i 59 minut temu
Comey oglądał „Pokłosie”, oglądał „idę”, może przeczytał coś w Gazecie to właściwie nie mówi niczego niezwykłego. Pretensje powinniśmy mieć do zupełnie innych ludzi. Ponad dwadzieścia lat pedagogiki wstydu przynosi owoce. Odkręcenie tego nie będzie już możliwe.

~Robert 13 godzin i 3 minuty temu
podsumowując jego myśl, Polska nie ponosi odpowiedzialności ale Polacy tak… Czyli przeprosiny do bani

~Jaś 13 godzin i 17 minut temu
Państwo polskie nie ponosi odpowiedzialności za zbrodnie Niemców, nigdy nie podpisało kapitulacji, i co najważniejsze, nie kolaborowało z Niemcami jak np Francja. Jest to oczywista oczywistość. Wiemy także, że wielu Polaków pomagało Żydom, że Polacy uratowali wielu od niechybnej śmierci.Nie zmienia to faktu, że byli i tacy Polacy, którzy wydawali Żydów, którzy ich nawet zabijali i grabili ich mienie. Jak zrozumiałem dyrektor FBI mówił o tych drugich.

~Ja 12 godzin i 43 minut temu
On pisał o Polsce a nie o ludziach to jest duża różnica, poza tym kraje które faktycznie współpracowały to była np. Francja

R.R. 12 godzin i 36 minut temu
I dobrze zrozumiałeś, ale media w Polsce mają to do siebie, że uwielbiają wprost wyrywać słowa z kontekstu. Tak samo było w przypadku JKM. Kraśko aż pluł mówiąc wciąż o górnikach.

~as 13 godzin i 6 minut temu
Za to powinien przeprosić Obama. A szef FBI powinien podać się do dymisji.

~GdzieJAzyje 12 godzin i 30 minut temu
Tak i powinien jeszcze biegać cały dzień po szkle i biczować się rzemieniami. Mądrzy ludzie na świecie wiedzą jak było i znają historię. Nie zesrajcie się jeszcze z tego wszystkiego polscy frustraci.

~do gdziejazyje 7 godzin i 1 minutę temu
Wzruszylam sie dzisiaj bardzo,zaprezentowana przez WP ,historia chlopca z lodzkiego getta Dawida Sierakowiaka. Dla mnie najbardziej przykre jest to,ze tak zdolnego chlopaka nie uratowal szef rady starszych w tymze getcie Mordechaj Rumkowski,kolaborant i selekcjoner zreszta. Coz,oblicze wojny jest straszne. Wielu polskich chlopcow w wieku Dawida walczylo w Powstaniu Warszawskim,inni. „mieszkali”w lesie,byli partyzantami. Szkoda,ze pismaki nic nie wiedza i nie pisza np. o rzezi na Woli,o rzezi na Wolyniu i Podolu,o Wawrze lub Sklobach i wielu innych miejscach. Tam tez napewno byly WSTRZASAJACE historie.

5 thoughts on “64 Usraelski „żal i przeprosiny”

 1. franek 2015-04-23 19:26:04
  Wielu Polakow wspolpracowalo z Niemcami Hitlera i z Rosjanami Stalina.To byl standart.Tego nikt nie moze negowac.Ci Polacy jueszcze przec kilkdziesiat lat wspolpracowali i razem z Rosjanami mordoweali Polakow z zimna krwia.Szczegolnie wykazywali sie gorliwosci Zydzi. Pamietamy Michnika, Bermana, Morela, Bristigerowa, Roznaskiego, Swiatlo, A dzisiejsi Zydzi wcale nie sa inni.Wystarczy wspomniec tego szalbierza Szejnfelda, albo Sikorskiego, czy Niesiolowskiego….

  http://www.wprost.pl/ar/503811/Bialy-Dom-zabronil-Comeyowi-przeprosic-Polske/

  Według informacji „Gazety Wyborczej” James Comey zrozumiał swój błąd i był gotów przeprosić Polskę za swoje słowa o holokauście. Miał mu tego jednak zabronić Biały Dom.

  Comey 15 kwietnia w swoim przemówieniu dotyczącym holokaustu uznał Polaków za współwinnych mordowaniu Żydów. Na te słowa ostro zareagowały polskie władze, a minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna zażądał przeprosin.

  Interwencja z Białego Domu

  Według informacji „GW” Comey przeprosiny napisał i zamierzał je wygłosić, ale zabronił mu tego Biały Dom. Szef FBI otrzymał polecenie, aby nie publikować przeprosin. Tekst miał się nie spodobać administracji Obamy.

  Biały Dom według „GW” nie zgodził się na przeprosiny, aby nie narażać się Żydom. „Administracja Obamy uchodzi za nieprzyjazną względem Izraela i musi dmuchać na zimne, by nie sprawiać wrażenia, że jest wroga wobec Żydów w ogóle” – czytamy. Publiczne przeprosiny mogłyby zostać odebrano jako akt antysemicki.
  (…)

  adamasz 2015-04-23 20:40:48
  Obama został na początek obrażony przez durnego Pis-posła w przemówieniu o frazie „koniec świata białego człowieka” a prezes niby-‚światowiec’ bronił go potem nieudolnie w sejmie. Rasizm to temat nadal gorący w US. Nie dziwota, że korzysta teraz z różnych okazji, aby nam, ‚rasistom’ dokuczyć – wystarczy wspomnieć jego sławne telefony o rezygnacji US z tarczy W NOCY 17. WRZEŚNIA owego roku …

  Cyrkowy 2015-04-23 14:32:59
  Niech ludzie poczytają ile było żydów na usługach hitlerowskich Niemiec. W dużej mierze sami sobie to robili. potem w radzieckim NKWD też prawie cała czołówka była żydowskiego pochodzenia. Jak patrzy się na dokumenty a nie na a nie na podręczniki ze szkoły średniej to więcej można mieć szersze spojrzenie na sprawę. Anglia, USA i inne zachodnie państwa pomagały same Niemcom, które też do dziś się z nami w końcu tez nie rozliczyły.

  gość 2015-04-23 12:10:46
  do prostasprawa
  – a czy ktokolwiek miał obowiązek ratować Żydów przed nazistami ? A ilu to Żydów ratowało Polaków, Romów czy Rosjan przed hitlerowcami ? Zaręczam że cały ten antysemityzm nakręca establishment żydowski mieszkający od czasów przed II w. św. w USA Który dziś kontroluje finanse świata, robi co chce i śmieje się kułak z tego co robi. Szczególnie jako kozła ofiarnego upodobali sobie Polskę i Polaków. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości – proszę rozpatrzyć się uważnie wokół siebie i w elitach władzy. Osobiście nie mam nic przeciwko Żydom, Romom, Rosjanom, Ukraińcom, Niemcom czy innym narodowościom, byle nie działali na szkodę mieszkańców i kraju w którym żyją. Jeśli uważają i robią inaczej to powinni wyjechać tam gdzie mogliby żyć i pracować zgodnie ze swoim przekonaniem i dal dobra własnego i ogółu. Amen

  mendrol 2015-04-23 11:52:58
  Kunktatorska i nieodpowiedzialna polityka USA doprowadzała wielokrotnie do zaostrzania zagrożenia globalnym konfliktem. Również obecne wydarzenia na wschodzie Ukrainy są tego przykładem. Potajemne popieranie przez długie lata kłamliwej wersji o zbrodni katyńskiej, sprzedanie państw Europy Środkowej Stalinowi jeszcze przed końcem IIw.św., nie rozliczenie ZSRR z jego „grzechów” (a wręcz ciche wspieranie lub przymykanie oka) – oto bardziej realistyczny obraz postępowania „żandarma świata” (wbrew zakochanym w USA niektórym Polaczkom). Polska nie kolaborowała z Hitlerem (jak to uczyniło kilka innych krajów) ale od początku aktywnie z nim walczyła. Jako jedyna utworzyła Państwo Podziemne gdyż tylko organizacja działań mogła przynieść sukces. USA natomiast zawsze w swej polityce kierują się kryterium opłacalności. Nawet nie potrafią zdobyć się na słowo PRZEPRASZAM ,by nie narazić się Izraelowi. A kto odprawił z kwitkiem pierwszy konwój uchodźców żydowskich z Europy, Polska czy USA !? Kto wymyślił że będą przyjmowani tylko ci żydowscy emigranci którzy będą mieli zgodę okupanta w postaci pieczęci gestapo lub SS na wizie ?! O tym się nie mówi ale bezczelnie na okrągło używa określenia „polskie obozy śmierci” I na koniec jeszcze jedno pytanie : ilu to żydów bądź amerykanów uratowało od śmierci w obozach Polakówi przedstawicieli innych nacji?

  GRVNLL 2015-04-23 10:54:56
  Dyr. FBI Comey, po kilku dniach, wydał publicznie, przemyślane pseudo oświadczenie, w którym nie dał żadnych szans, aby ktokolwiek wygrałby z nim proces sądowy, w sądach amerykańskich ! Prezydent Komorowski, Kopacz, Sienkiewicz czy Schetyna, zostali OLANI, za to, że zażądali Przeprosin, od administracji amerykańskiej i Comeya, a który np. na sprawie sądowej, powołałby na świadków Żydów, którzy nie Protestowali, gdy wygłosił te obraźliwe opinie, o Nas, w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Tak to jest jak się ma przy władzy głupków! Gazeta Wyborcza pokazuję niedoszły tekst, który nie ma żadnego znaczenia, gdyż liczy się ostatecznie wygłoszona publiczna wypowiedź Dyr, FBI Comeya, która zamyka całą sprawę, ale uruchomiła kolejny raz dyskusję o Holokaustu!

  Polubienie

 2. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sp-apeluje-do-prezydenta-by-przeprosil-za-slowa-o-narodzie-sprawcow/5mkgcj

  Szef SP Zbigniew Ziobro chce, by Bronisław Komorowski przeprosił za swoje słowa z listu z 2011 r. – dotyczące Jedwabnego – o narodzie ofiar, który „bywał także sprawcą”. – Oczekujemy, że pan prezydent przeprosi za te słowa i wyjaśni, dlaczego popełnił tak tragiczny i straszny błąd, podpisując się pod tego rodzaju listem – mówił Ziobro. Kancelaria prezydenta odmawia komentarza, odsyła do treści listu.

  „Naród ofiar musiał uznać niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą” – napisał w 2011 r. prezydent Bronisław Komorowski do uczestników uroczystości w Jedwabnem w 70. rocznicę mordu popełnionego na Żydach.
  REKLAMA

  – Oczekujemy, że pan prezydent przeprosi za te słowa i wyjaśni, dlaczego popełnił tak tragiczny i straszny błąd, podpisując się pod tego rodzaju listem – mówił szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

  Ziobro zaznaczył, że prezydent powinien dbać o wizerunek Polski na świecie i nie powinien dawać argumentów wrogom Polski, a także mówić tego samego, co powiedział dyrektor FBI.

  – Bardzo bym chciał, by pan prezydent zachował się w sposób odpowiedzialny i wycofał się z tych bardzo szkodliwych, nieprawdziwych, kłamliwych słów, które umieścił w tym liście – mówił b. europoseł.

  Szefowa biura prasowego prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek odmówiła w rozmowie z PAP komentarza do słów Ziobry. – Odsyłam do treści listu z 2011 r. – dodała.

  Prezydent podkreślał w liście, że Jedwabne to nie tylko nazwa symbolizująca dramatyczne wydarzenia z czasów II wojny światowej, to także ważny znak w zbiorowej pamięci i świadomości Polaków.

  Komorowski napisał, że wojna wyjaśnia okoliczności mordu, ale w żadnym stopniu go nie usprawiedliwia. Tak jak prezydent Aleksander Kwaśniewski wcześniej przeprosił za zbrodnię w Jedwabnem, tak w 2011 r. i prezydent Komorowski prosił również o wybaczenie.

  „Naród ofiar musiał uznać tę niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą. Długo trwało zanim zrozumieliśmy, że przyznanie się do tej winy nie przekreśla polskiej martyrologii i polskiego bohaterstwa w walce z niemieckim i sowieckim okupantem, że nie oznacza relatywizacji win i wywrócenia proporcji w ocenie historycznych zasług i grzechów” – napisał Komorowski.

  Według ustaleń śledztwa IPN, 10 lipca 1941 r. w Jedwabnem grupa Polaków, z inspiracji Niemców, zamordowała ponad 300 swoich żydowskich sąsiadów. Polacy mieli, według IPN, „rolę decydującą” w tej zbrodni, ale „można założyć”, że inspiratorami byli Niemcy. Co najmniej 300 osób spalono żywcem w stodole, a co najmniej 40 innych zabito wcześniej w nieustalony sposób, gdy Żydów gromadzono na rynku.

  Polubienie

  • Ja nie tylko nie przepraszam, ale domagam się wznowienia śledztwa, bezprawnie zatrzymanego przez Lecha Kaczyńskiego!!!

   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/10/12/nie-przepraszam-za-jedwabne/
   (…)
   Polska była pierwszą ofiarą II wojny światowej. Już od września 1939 Polacy podlegali masowej eksterminacji z rąk żydo-hitlerowców. Potem dołączył do tego terror i eksterminacja Polaków z rąk żydo-NKWD i żydo-bolszewii. A teraz żydowska propaganda oczekuje, że my – Polacy – będziemy przepraszać Żydów za żydo-hitlerowskie zbrodnie i że za nie będziemy się kajać. I bulić żydowskim roszczeniowcom-oszustom „odszkodowania”.
   .
   Nie przepraszam Żydów za Jedwabne.
   .
   Niech sami się za to przepraszają. i pomiędzy sobą rozliczają. Oni chcieli tej wojny. Oni byli w NSDAP, Wehrmachcie, SS, Gestapo…
   .
   Ponadto żądam od Żydów przeproszenia Polski i Polaków za ich plugawe kłamstwa i oszczerstwa pod naszym adresem – także za ich haniebne oszczerstwo i kłamstwo „jedwabne”.
   .
   opolczyk

   Polubienie

 3. http://wirtualnapolonia.com/2015/04/23/wznowienie-ekshumacji-w-jedwabnem-konferencja-prasowa-grzegorza-brauna/

  Wznowienie ekshumacji w Jedwabnem – konferencja prasowa Grzegorza Brauna

  Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2015-04-23
  Sztab wyborczy niezależnego Kandydata na Prezydenta RP Grzegorza Brauna zaprasza na konferencję prasową, która odbędzie się 26.04 w niedzielę o godzinie 14.00 w Łomży w Centrum Katolickim przy ul. Zawadzkiej 55. 15-minutowa konferencja prasowa poświęcona będzie obronie dobrego imienia Polski w kontekście wznowienia ekshumacji w Jedwabnem.

  Minus said 2015-04-23 at 14:12
  Opublikowano: 09/01/2013, 14:30
  Jedwabne. Największy grzech Lecha Kaczyńskiego. Ujawniamy „Raport Koli” Tomasz Sommer

  Próby deizacji Lecha Kaczyńskiego związane z jego śmiercią w katastrofie smoleńskiej nie są niestety w stanie przykryć tej nieprzyjemnej prawdy, że jego działalność polityczna składała się z wielu działań szkodliwych dla Polski. W tym kontekście przywołuje się zwykle jego decyzję o podpisaniu Traktatu Lizbońskiego, która de facto pozbawiła Polskę suwerenności. Jednak chyba największym grzechem Kaczyńskiego jest zatrzymanie ekshumacji w Jedwabnem co w efekcie doprowadziło do tego, że zbrodnia ta nadal nie jest wyjaśniona. Stanowi natomiast pożywkę dla ciągłego obwiniania Polaków o udział w holokauście oraz przenoszenia antypolonizmu części elit do pop-kultury, czego przykładem jest głośny ostatnio film „Pokłosie”.

  Można powiedzieć, że decyzja Kaczyńskiego doprowadziła do tego, iż Polska przez kolejne 11 lat była grillowana Jedwabnem. Co więcej końca tego procesu nie widać, bo miejsce tragedii jedwabińskich Żydów zostało zabudowane pomnikiem i zapewne trudno będzie się władzom zdecydować na jego rozebranie by wrócić do rzetelnych badań w tej sprawie.

  „Raport Koli” przemówił

  Tak się składa, że na początku stycznia wyszedł na jaw poufny dotąd tzw. „Raport Koli”, będący oficjalnym opisem przebiegu ekshumacji w Jedwabnem w 2001 r. Szefował jej archeolog prof. Andrzej Kola – stąd nazwa dokumentu, który prowadził m. in. ekshumacje ciał polskich żołnierzy w Charkowie i Bykowni pod Kijowem i uchodzi za wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Sprawozdanie z tego raportu, jednak bez dłuższych cytatów pozwalających ocenić całość dokumentu, opublikował tygodnik „Wprost” zawierając w nim jednak szereg dezinformacji oraz wyciągając z niego zupełnie błędne wnioski. Tymczasem „Raport Koli” wskazuje, że po pierwsze ilość ofiar może być znacznie mniejsza od wszelkich dostępnych szacunków, po drugie, że sposób w jaki ofiary mordu zginęły nie jest do końca jasny co może rzucić światło na udział etnicznych Polaków w wydarzeniu. Jeśli bowiem okazałoby się, że ofiary zostały przed spaleniem rozstrzelane to wtedy wyszłoby na jaw, że cała „sprawa Jedwabnego” jest jedynie propagandowym wymysłem, bo w takim wypadku miejscowa ludność mogła w niej brać udział co najwyżej na wstępnym etapie wydarzeń. Potwierdzenie takiego stanu faktycznego przez wykopaliska doprowadziłoby także do upadku wielu polskich autorytetów naukowych a ośmieszyłoby całą gromadę polityków z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim na czele, którzy bez wyjaśnienia faktów do końca postanowili „przepraszać za Jedwabne”.

  Z dokumentu wynika, że ekshumacja szczątków pozwoliłaby dokładnie określić ile osób zginęło i w jaki sposób – co ostatecznie zamknęłoby dyskusję wokół sprawy. Gdy jednak wierzchnia warstwa ziemi została zdjęta i okazało się, że fakty materialne nie pasują ani do wyników śledztwa (nie udało się odnaleźć np. masowych mogił w miejscach, które wskazywali świadkowie)… pojawiły się problemy z dalszym prowadzeniem prac, które szczegółowo opisuje w swoim raporcie prof. Kola. Problemy te doprowadziły do zaprzestania ekshumacji na etapie przedwstępnym. Decyzję taką podjął ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński motywując ją względami religijnymi. Prof. Andrzej Kola, który prowadził wraz z grupą naukowców ekshumację, w swoim raporcie nie krytykuje tej decyzji, wskazuje jednak, że uniemożliwiła ona ostateczne dojście do obiektywnej prawdy.

  Decyzja Kaczyńskiego

  Decyzja Lecha Kaczyńskiego, z czysto religijnej perspektywy była do pewnego stopnia usprawiedliwiona, gdy jednak przyjrzeć jej się bliżej, widać że była irracjonalna a w dodatku szkodliwa zarówno z punktu widzenia czysto naukowego, jak i polskiej racji stanu. Powstaje też pytanie dlaczego polski minister sprawiedliwości podjął decyzję w tak ważnej dla Polski sprawie pod wpływem nacisku przedstawicieli obcej przecież religii? Czemu w tak ważnej sprawie decydują względy, które z całą pewnością miały charakter pozaprawny? Czy te decyzje wynikały tylko ze znanego powszechnie filosemityzmu Kaczyńskiego, który przecież zainicjował także budowę drugiego już „Muzeum Żydów” w Warszawie, wprowadził zwyczaj świętowania Chanuki w Pałacu Prezydenckim czy też cieszył się z powrotu do Polski żydowskiej loży paramasońskiej B’nai B’rith?

  Na te pytania już zapewne nie odpowiemy. Natomiast, ponieważ do naszej redakcji także dotarł „Raport Koli”, który zresztą dostaliśmy w pewnym sensie z rąk tragicznie zmarłego podczas katastrofy smoleńskiej prezesa IPN-u, śp. Janusza Kurtyki, wobec ujawnienia go przez inny tygodnik, postanowiliśmy upublicznić jego fragmenty, by dać świadectwo hucpie jaka w lecie 2001 roku rozegrała się na pozostałościach po zgliszczach jedwabińskiej stodoły oraz po to by ten ważny dokument każdy mógł ocenić osobiście nie polegając na bardziej lub mniej podejrzanych interpretacjach. Prezentowany przez nas tekst przez 11 lat był dokumentem ukrywanym, choć oficjalnie nie miał klauzuli tajności i, choć został sporządzony na zlecenie Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, nigdy dotąd nie został oficjalnie zaprezentowany, wskutek czego nie figuruje w bibliografiach prac traktujących o Jedwabnem. Teraz zapewne szybko do nich trafi – chociaż sam prof. Kola nie chce obecnie się na jego temat wypowiadać. Składa się z tekstu oraz obszernego zestawu zdjęć z ekshumacji, których jednak publikować nie będziemy.

  Minus said 2015-04-23 at 14:26
  z wikipedii ( tylko, z manipulowanej wikipedii…) : ” Jadwiga Kaczyńska w 1949 urodziła synów Jarosława i Lecha. Przy porodzie jako położna asystowała matka Tadeusza Gajcego. Matkami chrzestnymi chłopców zostały siostry bliźniaczki Ludwika (Jarosława) i Zofia Woźnickie (Lecha); ocalałe z warszawskiego getta.” Co z tego wynika? Może nic, może coś. Proszę sobie wygooglować o paniach Woźnickie (ich).

  Dla uratowania życia jednego Żyda – musiano zaangażować kilkudziesięciu Polaków, a tym samym ryzykować ich życie. said 2015-04-23 at 22:02
  ” . . . Kiedy – w latach dziewięćdziesiątych rozpoczynałem dyskusje na tematy polsko-żydowskiej historii, przypominałem haniebny fakt istnienia szmalcowników i wszelkiej maści zbirów – korzystających na nazistowskim prawodawstwie. Uważałem, że musimy być świadomi istnienia tej grupy osób tym bardziej, że znaczna część z nich – wykorzystana została przez UB – do sądowych mordów na polskich patriotach. Chociaż w tamtych czasach dysponowałem – niezmienioną do dziś świadomością historyczno-polityczną, to wiele tajnych szczegółów poznałem dopiero w późniejszym procesie edukacji.

  W latach dziewięćdziesiątych zauważyłem przejawy obarczania Polaków – przez Żydów winą – za ich tragiczną sytuację w okresie wojny. Uznałem to jednak – za skutek traumy wojennej i dlatego traktowałem pobłażliwie. Zjawiska te nasiliły się jednak w okresie poprzedzającym zburzenie WTC – by z całą siłą wybuchnąć w czasie – gdy żydowscy szantażyści z „holokaust industry” – nasilili swoje żądania finansowe – wobec Państwa Polskiego.

  Dzisiaj wiemy, że na początku lat sześćdziesiątych Kanclerz RFN Konrad Adenauer i premier Izraela David Ben-Gurion zawarli tajny układ, zgodnie z którym Niemcy sfinansowały izraelski program atomowy „W ramach akcji „przyjacielski interes” RFN pożyczyła w sumie 5 mld euro, z czego 4 mld darowała. I tyle prawdopodobnie wyniósł całkowity koszt izraelskiej bomby jądrowej. A to znaczy, że Niemcy w pełni sfinansowali izraelski program atomowy.

  Szimon Peres, współpracownik Ben-Guriona a potem premier i prezydent Izraela stwierdził: „Niemcy w pewnym sensie dokonały zadośćuczynienia Izraelowi, chroniąc go przed niebezpieczeństwami przyszłości”. Ale za tak drogie prezenty trzeba jakoś się zrekompensować. Dlatego w następnym okresie rozpoczęła się tajna akcja ściągnięcia z Niemców odpowiedzialności za holokaust i zaakcentowania „współsprawstwa” innych narodów. Na polskim gruncie akcję tą prowadzą moralne śmieci pokroju Grossa, Grabowskiego, Cali i wielu im podobnych. Wypisują cały ciąg kłamstw, które nazywają „dowodami historycznymi” i na ich podstawie tworzą antypolską propagandę promowaną przez ośrodki władzy – w obrębie polskojęzycznych rządów. Mają również pełne wsparcie tak zwanych mediów głównego nurtu.

  W latach dziewięćdziesiątych przewidywałem obecną sytuację polityczną na świecie i w konsekwencji trzecią wojnę światową. Wiedziałem, że jedyną szansą walki o pokój – jest zdezaktywowanie najstarszej organizacji nazistowskiej na świecie – czyli wojujących syjonistów.
  Szansą mógłby być dialog młodzieży polskiej i izraelskiej.

  Nie wiedząc wtedy, że główne ośrodki władzy w ramach rządu AWS – sprawowała neostalinowska żydohołota – zwróciłem się do najważniejszych instytucji państwowych o wsparcie dla tego projektu. Odpowiedzią było milczenie, a pierwszym – wyraźnym sygnałem prowadzonej przez AWS polityki historycznej – było pełne wsparcie dla antypolskiej prowokacji Jana Tomasza Grossa. I podkreślić należy, że działo się to przy wsparciu Lecha Kaczyńskiego który – jako Prokurator Generalny w Rządzie Buzka – dopuścił się bezprawnej ingerencji w śledztwo – nakazując przerwanie ekshumacji w Jedwabnem. A wystarczyłoby, aby archeolodzy dowiedli pięciokrotnie mniejszej ilości ofiar – niż podane przez Grossa, by podważyć wiarygodność całej publikacji.

  Do proponowanego przeze mnie dialogu młodzieży polskiej i izraelskiej – nie chciały dopuścić neostalinowskie ośrodki władzy w Trzeciej RP. Ale kilkanaście lat później – Bogdan Zdrojewski sfinansował izraelsko – polską akcję poszukiwania rzekomych „polskich faszystów”, którymi byli wedle Zdrojewskiego „moherowe berety”. Kolejną prowokacją Zdrojewskiego – było sfinansowanie przyjazdu niemieckich bojówek, które zamierzały bić każdego Polaka – celebrującego Święto odzyskania niepodległości. W świat przyszła wyraźna informacja medialna, że „Niemcy walczą z odrodzeniem polskiego faszyzmu”.

  Zamiast wyliczania ogromnej listy antypolskich prowokacji finansowanych z naszych podatków – pozwolę sobie zauważyć, że w tym samym czasie – całkowicie blokowana jest polska kultura i narodowa historia. Nasze projekty historyczne – ukazujące obiektywnie polską historię – są odrzucane przez neostalinowskie rządy Trzeciej RP, które zogniskowały się w obrębie Platformy Obywatelskiej. Mówienie o historii polskiej tolerancji – jest niedopuszczalne dla MOTŁOCHU, który decyduje o polityce kulturalnej pod rządami Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

  Kilka lat temu zgłosiłem projekt analizujący źródła antypolonizmu. Jego celem było udokumentowanie politycznych i ekonomicznych przyczyn ataku na Naród Polski. Począwszy od oszczerstw krzyżackich – przez pomówienia francuskich encyklopedystów i cała politykę carskiej Rosji – po bolszewickie i nazistowskie obelgi pod adresem Polaków. Dzisiaj do tej listy dodałbym antypolską propagandę Platformy Obywatelskiej – w której działają żydowscy złodzieje – gotowi się podzielić z tak zwanymi „organizacjami żydowskimi” w podziale pieniędzy, które zamierzają ukraść Polakom. A mowa tu jest o 60 miliardach złotych.

  Pierwsze struktury mafijne w Stanach Zjednoczonych stworzyli nie Sycylijczycy, ale Żydzi. Kosher mafia istnieje w USA od blisko 150 lat. Gdy ograniczone zostają źródła nielegalnych dochodów – to przejmują oficjalne sektory gospodarki. Ale żydowscy złodzieje upodobali sobie system wymuszeń. Takim wymuszeniem było przejęcie pieniędzy ze szwajcarskich kont – ofiar nazizmu. Po latach wyszło na jaw, że pieniądze te należały głównie do chrześcijan. Ale grupa żydowskich złodziei przejęła je i nie nie oddała żadnej ofiarze nazizmu. Opisywał to Izrael Adam Szamir, a Norman Finkelstein nadał temu określenie „przedsiębiorstwo holokaust”. Dlaczego polskojęzyczni politycy: Kwaśniewski, Kaczyński, Tusk, Komorowski – w ogóle rozmawiają z żydowskimi szantażystami?!!!

  Zamordowani przez Niemców – Żydzi, byli obywatelami polskimi. I nawet w okresie okupacji – Emigracyjny Rząd na Uchodźstwie i Podziemne Państwo Polskie – występowali w obronie mordowanych Żydów. Przeznaczając na to dostępne środki finansowe i walcząc zbrojnie.

  Heroiczny gest oporu w Getcie Warszawskim dokonali Polacy i Żydzi – z szeregów Armii Krajowej. To polska flaga wisiała nad walczącym gettem! A po śmierci bohaterów – żydowscy komuniści, którzy wymigiwali się od walki – sobie przyznali wszystkie zaszczyty. Jakie prawo mają dzisiaj żydowscy oszuści – by upominać się o cudzą własność? Czy ich przodkowie ratowali – mordowanych przez Niemców – Żydów? Czy nieśli jakąkolwiek pomoc?

  W wyniku haniebnej – antypolskiej polityki pogrobowców stalinizmu – w Trzeciej RP, znaczna część Polaków zaczęła odczuwać niechęć do Żydów. Daleko im do postawy Niemców z okresu hitleryzmu, ale z przykrością zauważam, że pojawia się wiele antyżydowskich wypowiedzi.

  Ludzie ci nie są świadomi, że dali się zmanipulować największym zbrodniarzom w dziejach historii, którzy ukrywają się pod pojęciem „tajna władza nad światem”. To lobby finansowo – przemysłowe, które od stuleci prowadzi globalną politykę. To oni finansowali Hitlera! To oni odpowiadają za miliony ofiar konfliktów na całym świecie. Dziś – zamiast oficjalnej wojny – prowadzą lokalne konflikty – nazwane ostatnio „hybrydowymi”. W obrębie różnych konfliktów jest dziś uwikłanych więcej ludzi – niż w czasie drugiej wojny światowej. Przy zagraniach NWO – złodziejaszki z „holokaust industry” są amatorami. Klub Bilderberga rzadko angażuje się w działania szantażystów z „holokaust industry” i temu należy przypisać fakt, że prawie wszystkie siły polityczne w Polsce – potępiły wczoraj wypowiedź dyrektora FBI w Muzeum Holokaustu.

  Zbliżają się wybory, więc tajna władza nad światem – nie będzie szkodzić swoim namiestnikom.
  Ale gdy tylko sytuacja się wyjaśni, to krzykną: „Komorowski do nogi”, „Komorowski daj głos” i polskojęzyczny Prezydent będzie opowiadał o jakimś „polskim faszyzmie”. A raczej jego pachołek – rzekomy historyk – Nałęcz. . . .”

  Całość : http://www.polishclub.org/2015/04/21/artur-loboda-pomylenie-terminu-w-antypolskiej-polityce/

  Polubienie

 4. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.