67 Wielki skandal na wp.pl (i nie tylko) z „Profesorem” Bartoszewskim w tle, czyli musztarda po obiedzie

~Mariusz 31 minut temu
Wkurza mnie sytuacja, gdy ze smutkiem czytam o śmieci profesora, a tu znienacka pokazuje mi się reklama jakiejś pieprzonej musztardy……..

~antyreklama 1 godzinę i 6 minut temu
Czy redakcja WP musi zarabiać na reklamach nawet w obliczu śmierci ? Czy nie macie już żadnego poczucia przyzwoitości i forsa przysłania wam resztki sumienia ? Tylko nie piszcie, że dzięki reklamom możemy wszystko oglądać za darmo, ponieważ w niektórych przypadkach można dostać niestrawności od waszego wyrachowania.

Takie oto, ale nie tylko takie uwagi można było jeszcze wczoraj przeczytać pod artykułem obwieszczającym śmierć „wielkiego Polaka”, „Profesora”, itd, czyli Władysława Bartoszewskiego, do którego odnośnik załączam poniżej. Niestety niemiecka wp.pl trzyma swój typowy poziom, nawet w takich chwilach! Wg mnie to co się stało, to jest WIELKI SKANDAL!

Aj waj, ale w sumie czego ja się czepiam, przecież interes to interes, nieprawdaż? Prawdaż, niemniej jednak pragnę wyrazić tu swój protest przeciwko temu, w jaki sposób wp.pl jak i inne media reżymowe podeszły do śmierci tego zmarłego, jak i do osób, które pragnęły zamieścić swoje uwagi na ten temat. Rozumiem zarabianie kaski i uprawianie cenzury, ale dla czego nie usunięto tych reklam z tą musztardą i wesołym grilowaniem na gazie do dziś, skoro zdecydowano się na zablokowanie a następnie usunięcie WSZYSTKICH, w tym pozytywnych uwag o zmarłym „Profesorze”?!! Przecież to przedziwne pierwotne czerwono-czarne zdjęcie, które jak mniemam przedstawiało istotę zmarłego, zostało dość szybko usunięte, dlaczego więc nie zrobiono tego z tą idiotycznie niesmaczną reklamą?!! W sumie szkoda, że go nie skopiowałem, (nie zamierzałem zamieszczać tu żadnego zdjęcia), bo znikło najpierw ono, a niedługo po tym znikły WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU napisane przez czytelników uwagi!

DLACZEGO NIE POZOSTAWIONO CHOĆBY TYCH MÓWIĄCYCH DOBRZE O TYM ZMARŁYM?!! TAKA CENZURA TO HAŃBA I SKANDAL!!! CENZORZY W WP.PL OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!! OBRAŻACIE LUDZKIE UCZUCIA I ZDROWY ROZSĄDEK!!!

Postanowiłem całe to niesmaczne zdarzenie przekazać dla potomności, ku pamięci, bo warto to zapamiętać… Dobrze chociaż, że to reklama wesołego ucztowania w gronie przyjaciół, jak domyślam się, to taka jakby stypa na cześć właśnie zmarłego, bo mogło być gorzej. Wp.pl mogła przecież reklamować np. film o Karskim, Pileckim lub innym słowiańskim bohaterze lub jak to ma w zwyczaju kolejny film o „miłym” panu Hitlerze i jego równie „miłych” kumplach i tym kto z nimi współpracował i kto dawał im pieniądze… Wp.pl mogła przecież reklamować np. gaz w butlach do przenośnych komór grillowych, podpaski, tampony, skuteczny środek na wszy, czy karaluchy, na przeczyszczenie, tabletki po, prezerwatywy, albo środek do czyszczenia toalet, co czyści je z siłą wodospadu… itd. Dziękujemy ci wp.pl, że reklamujesz tylko wesołe gazowe grillowanie i musztardę, co za subtelność, pychotka mniam, mniam!!! Pytanie tylko, czy ta musztarda, ten gaz, te schabowe i te kiełbaski były koszerne, bo jak nie… no to oskarżam wp.pl nie tylko o zupełny brak smaku i brak poszanowania norm kulturowych i obyczajowych, ale i o tzw. przeciw-„semityzm”, jak i przeciw-słowianizm i przeciw-polonizm! Ta reklama to jest ni mniej ni więcej, tylko reklama podstępnej podprogowej wymowy nienawiści! Jak śmieliście i to w takim smutnym dniu?!!

Pragnę jeszcze dodać, że nie tylko wp.pl, a także onet.pl zdecydował się najpierw na ZABLOKOWANIE a następnie na CAŁKOWITE USUNIĘCIE wszystkich uwag, dotyczących tego kim był zmarły. Pewno uczyniono to z powodu, że zdecydowana większość z nich, myślę że z 95% nie pozostawiła suchej nitki na tym „polskim autorytecie i wzorze do naśladowania”…

Ludzie sami za mnie napisali, to co ja myślę. Ja najlepszą rzeczą jaką mogę powiedzieć o zmarłym jest to:

~Def 1 godzinę i 11 minut temu
Zdążył jeszcze zrugać tego Comeya z FBI – i wyzionął ducha.

~loomp 1 godzinę i 24 minut temu
Kultura nakazuje o zmarłych mówić dobrze albo wcale. W związku z tym nie mam nic do powiedzenia.

Inne uwagi o zmarłym:

~maxima 22 minut temu
Smutny moment dla naszego Kraju. Odszedł wielki człowiek, wielka strata.

~Ania 1 godzinę i 18 minut temu
Odchodzą autorytety…Żegnaj Profesorze

~hybryda 11 minut temu
Jak to twoj autorytet to ja sie nie dziwie ze Polska jest zacofana…. I to zaden profesor 🙂 nie ukonczyl nawet podstawowki

~Graz 1 godzinę i 31 minut temu
Zawsze żal, jak mądrzy ludzie odchodzą. W tym wypadku żal jest przeogromny. Niewiele jest takich ludzi w Polsce.

~Zygmunt 30 minut temu
Niewielu? Sprawdź w rządzie.

~ioo 47 minut temu
Na Onecie komentaże zablokowane tak bardzo go polacy kochali.

Na wp.pl na początku pierwszych 2 stron komentarzy było słodko, jakby celowo dopuszczane do głosu były tylko pozytywne dla zmarłego komentarze, a potem…

~Stary 1 godzinę i 8 minut temu
Na pohybel temu bydłu, które obrażaa Wielkiego zmarłego Polaka.

Przekonajcie się sami jak było i co poprawnie polityczna cenzura panosząca się nie tylko na wp.pl wyrzuciła do kosza (tak jej się przynajmniej wydawało) 🙂 :

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prof-Wladyslaw-Bartoszewski-nie-zyje,wid,17483252,wiadomosc.html

Urodził się w 1922 r. w Warszawie. We wrześniu 1940 r. został aresztowany przez Niemców i wywieziony do Auschwitz, gdzie był więziony do kwietnia 1941 r. W 1942 r. związał się z konspiracją; wstąpił do AK i rozpoczął współpracę z Radą Pomocy Żydom „Żegota”. Uczestniczył w Powstaniu Warszawskim.

W 1946 r. zatrudnił się w związanej z Polskim Stronnictwem Ludowym Stanisława Mikołajczyka „Gazecie Ludowej”. W 1946 r. został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa i skazany na karę więzienia, którą odbywał do 1948 r. Kolejny raz aresztowany w grudniu 1949 r. W maju 1952 r. skazany na osiem lat więzienia za szpiegostwo. W sierpniu 1954 r. dostał roczną przerwę w karze.

Po uwolnieniu Bartoszewski zajął się publicystyką, współpracował m.in. z tygodnikiem „Stolica” i „Tygodnikiem Powszechnym”. W latach 1973-1982 i 1984-1985 wykładał historię najnowszą na KUL, prowadził także wykłady na niemieckich uczelniach. Był inwigilowany przez SB, m.in. jako „polityczny kontakt reakcyjnej emigracji”.

W 1965 r. został uhonorowany przez Instytut Jad wa-Szem tytułem Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata. Był honorowym obywatelem państwa Izrael.
(…)
– Z całego dorobku mego życia nie żałuję ani jednego napisanego zdania, choć na pewno niejedno napisałbym lepiej, precyzyjniej, mądrzej czy trafniej. Nie ma takiego zdania, a tym bardziej ustępu czy artykułu, o którym marzyłbym: oby zapadł się on pod ziemię, oby nigdy nie był napisany. Przywiązuję bardzo dużą wagę do tego stwierdzenia – mówił.
(…)

~tttttt 47 minut temu
Te komentarze gloryfikujace Bartoszewskiego to rezyseria portalu lub dzialaczy PO

~gdfgfd 1 godzinę i 11 minut temu
żaden profesor to po pierwsze…. żenada na wp i lizustwo …

~Patriota 27 minut temu
Ludzie.Poczytajcie najpierw troche,a potem go ocencie. Widzicie tylko to co wam w tv pokaza! Wg mnie kolaborant. Zrobcie go jeszce swietym to wogule beda jaja. Polacy niby madry narod, ale wychodzi na to, ze madrosc maja tylko z tv. Poszukajcie i poczytajcie!!!

~EE 1 godzinę temu
Profesor po maturze , jeden z nielicznych ( jak nie jedyny ) bohater ,którego Niemcy wypuścili z obozu. Człowiek, który w 2006 r. jako sekretarz kapituły Orderu Orła Białego sprzeciwił się Pan przyznaniu Orderu Orła Białego (pośmiertnie) generałowi Augustowi E. Fieldorfowi i rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu? Czy można w ogóle porównać Pana zasługi jako kawalera Orła Białego z zasługami dwóch wspomnianych bohaterów. Ten, który wychwalał kanclerza Helmuta Kohla znanego z niechęci do Polaków i do uznania granicy na Odrze i Nysie. Człowiek, który w Die Welt powiedział: w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż Niemców. A to tylko nieliczne jego „występki”

~Hades 40 minut temu
To ten sam co zadbał o to aby Rotmistrzowi Pileckiemu odmówiono Orderu Orła Białego?

~Andriu 45 minut temu
jak to ładnie wygląda ” został prawdopodobnie zwolniony” dlaczego rotmistrz Pilecki nie został zwolniony i co napisał o tym panu

~dddd 1 godzinę i 9 minut temu
Nie ukończył żadnej uczelni, a został „profesorem”, miał wykształcenie jak Wałęsa, czy Kwaśniewski. Jak na kłamstwie budować normalny kraj ???

~Marek 1 godzinę i 28 minut temu
Pan Bartoszewski nie był profesorem, po co mącicie ludziom w głowie!

~heh 1 godzinę i 15 minut temu
Nie miał nawet magistra, nie dodawajcie tytułów, których nie posiadał! Ciekawe jak peło będzie chciało ugrać wybory na jego zgonie

~babajaga 1 godzinę i 8 minut temu
Jakoś nie doczytałam jakie to polskie uniwersytety skończył ten prof.”od bydła” niech mu ziemia lekką będzie.

~albert 1 godzinę i 10 minut temu
Wyjechał z Oświęcimia w salonce, a nas Polaków nazwał bydłem

~Gerwazy 1 godzinę i 20 minut temu
Po pierwsze to Władysław Bartoszewski a nie zaden profesor a po drugie skonczy w koncu obrazac i upokarzac Narod Polski

~gooooscc 1 godzinę i 14 minut temu
Historyk? Dobre sobie! Od kiedy takie tytuły mogą używać zaledwie … maturzyści? No tak, w państwie bezprawia ….. co drugi celebryta nie ma nawet matury, a robicie z nich idoli! Żałosne!

~Francuski helikopter 1 godzinę i 17 minut temu
Tak jak każdemu odchodzącemu mówię „Niech odpoczywa w pokoju wiecznym-Amen”. A teraz proza życia. Jakoś w życiorysie nie widzę aby Zmarły ukończył studia, doktoryzował się i habilitował . Rozumiem , że PROFESOR to był Jego pseudonim.

~hubełt 1 godzinę i 25 minut temu
Tak się zastanawiam co dobrego można o tym człowieku dobrego napisać? Ja go znałem z telewizji. Niestety zawsze w roli doktrynera.

~andzelm 40 minut temu
Czy będzie żałoba narodowa i Izraelu ??

~gość 1 godzinę i 28 minut temu
Był antypolskim kłamcą.

~ciemnogrod 1 godzinę i 20 minut temu
Co tu komentować jeden głos dla PełO mniej

~Ultima Thule 1 godzinę i 16 minut temu
To jest kropla w morzu POtrzeb …

~Szeroka publiczność 40 minut temu
Czekamy na bis w wykonaniu innych czołowych pełoskich podżegaczy wojennych.

~gecon 1 godzinę i 21 minut temu
profesor który nie był profesorem, że względów zdrowotnych zwolniony z obozu zagłady, urzekająca historia miejscami prawdziwa

~us 1 godzinę i 8 minut temu
Przecież sam mówił. Wyszedł z obozu Koncentracyjnego na podstawie zwolnienia lekarskiego. I przestańcie KŁAMAĆ!

~X 1 godzinę i 20 minut temu
Tak wyzwalał Polskę spod ruskiej niewoli, że wpędził nas w niewolę europejską i kamień na kamieniu nie został. Taki cel miał chyba od początku.

~teresa 1 godzinę i 20 minut temu
Niech mu ziemia leka bedzie,ale zyciorys tego czlowieka to duzy znak zapytania

lubuszanin 1 godzinę i 24 minut temu
jednego obłudnika i kłamcy jeszcze został pieniacz niesołowski

~Natenczas Wojski 1 godzinę i 5 minut temu
Najbardziej mnie cieszy, że już nigdy w życiu nie będę musiał go słuchać ani oglądać!

~stronniczy 7 minut temu
Ani autorytet ani wielki człowiek. Niejedno cierpkie słowo powiedział na polaków. Chyba wolno jeszcze mieć takie zdanie ?

~tylko prawda 1 godzinę i 5 minut temu
Mało kto mówił o opozycji a nawet zwykłych Polakach z taką pogardą, jadem i zacietrzewieniem, jak czynił to właśnie Bartoszewski! Robił te świństwa aż do śmierci, bo co? Myślał, że ta nigdy nie nadejdzie? „Autorytet moralny”… dobre sobie!

~Jan Polak 1 godzinę i 14 minut temu
No dobra tam, niech spoczywa w pokoju. Nie wiem tylko dlaczego mówił, że się bał (podczas II w.św.) bardziej Polaków niż Niemców?. Przecież to była OBRAZA dla Polaków. Czy on walczył kiedykolwiek z bronią w ręku?. Sklerotyków brali jako doradców?. No to „gratulacje”, dla naszych „władz”.

~on n 1 godzinę i 5 minut temu
Uważam, że odszedł człowiek nieopisanie szkodliwy, z trującym językiem pełnym nienawiści i kłamstw. Wróg kultury języka i cywilizowanej debaty politycznej. Cóż to za elita rządzi Polską, której był pupilem i autorytetem a która teraz zgodnie jęczy nad jego śmiercią?

~polski historyk 1 godzinę i 12 minut temu
Szef FBI informuje o kolaborowaniu Polaków z niemieckimi nazistami i nagle tzw. profesor zaczyna chorować? Przypadek? Przypominam o świadku który przeżył Oświęcim i mówił o tym że zmarły donosił na żołnierzy AK. Przypominam, że chorych podobno naziści mordowali a tymczasem „profesor” ocalał z obozu w Oświęciumiu

~Helmuth 1 godzinę i 8 minut temu
Mam nadzieję, że trafi tam, gdzie przebywają ci, których w czasie wojny bał się mniej niż Polaków.

~tomasz 34 minut temu
Odszedł największy obłudnik który służył dwóm panom czego dowodem jest wypowiedź . Że nie bał się w czasie wojny Niemców natomiast bał się Polaków. Jak należy to rozumieć min. że był donosicielem – kapusiem donosił na kolegów hitlerowcom. To świadczy o tym że nie był patriotą tylko zdrajcą takich powinno się wyrzucić na śmietnik historii.

~fg45 1 godzinę temu
Nie platformie.. Obecnie Polska sie zaludnia Zydami.A nastepuje od 89r wzrastajaca emigracja Polakow za chlebem.. Nowa Palestyna sie szykuje.. Nowy geszeft Zydow od 89r.. Polaka dla Polakow nie Zydow.. My tu jestesmy 10 tys lat.. Narody slowianskie sie depopuluje.. przez zle rzady . Kielbasa wyborcza Tuska.. z tych obietnic przed 2007 nic powazniejszego nie zrealizowano.. aby zatrzymac ta mloda generacje w celu poprawienia wskaznkow demograficznych. To jest zaplanowana akcja miekkiego ludobojstwa.. aby bylo wiecej dla Zydow.. ktorym to wydaje sie juz paszporty w izraelu.. kolejny geszeft. Nie platformie..

~yrek 1 godzinę i 26 minut temu
Świeć Panie nad jego duszą i nie poczytaj mu tych błędów które popełnił przeciwko Polakom i państwu polskiemu. Pluł jadem, na starość odbiło jemu, ale wybaczam.

11 thoughts on “67 Wielki skandal na wp.pl (i nie tylko) z „Profesorem” Bartoszewskim w tle, czyli musztarda po obiedzie

 1. Jak oni mogli?! Dlaczego tylko niektóre gazety?! SKANDAL!!!
  To pewno tak samo jak z Karskim, kiedy próbował poinformować władze Usraela o tym, co w Europie „naziści nie wiadomo skąd” robili ich komunizującym ziomkom, a oni nie chcieli o tym nawet słuchać, co dopiero temu przeciwdziałać… Tam też umieszczono informacje o tym na 16 stronie, po tenisówkach jakiegoś celebryty… Oto upadek nie tylko obyczajów… a tak przy okazji:

  ~bydło 6 godzin i 2 minuty temu
  Jakim krajem ? Wolnym i niepodległym .

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-USA-o-smierci-Wladyslawa-Bartoszewskiego,wid,17483594,wiadomosc.html?ticaid=114c07&_ticrsn=3

  W Stanach Zjednoczonych niektóre media odnotowały śmierć Władysława Bartoszewskiego. Głęboki smutek po jego odejściu wyraziła dyrektor Muzeum Holokaustu Sara Bloomfield. Z kolei ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf napisał w specjalnym oświadczeniu: „Jakim krajem bez niego byłaby Polska?”.

  Depesze agencyjne z Warszawy o śmierci Władysława Bartoszewskiego zamieściły na swoich stronach internetowych niektóre amerykańskie gazety, w tym New York Times i Boston Globe, a także portal Yahoo News.
  (…)

  ~waldi 7 godzin i 10 minut temu
  bardzo lubielem pana profesora kondolencie dla rodziny i po. ale widzę że wolał umrzec jak głosowac na komorowskiego

  ~plpl 5 godzin i 37 minut temu
  I ..ZNOWU TO SAMO ! samo to pytanie sugeruje ze Polska bylaby Hm…. no wlasnie ..czym ? ( niczym pozytywnym ?? ) Pytanie na miare nagrody nobla ! : o co chodzi Zydom ? czego chca od Poslki ?

  ~Pł-ca 4 godziny i 36 minut temu
  Dobre pytanie! Czego chcą od Polski Żydzi!? Oni chcą POLSKI BEZ POLAKÓW-NA WŁASNOŚĆ. To jest ich ostateczny CEl! Naiwne jest wśród Nas Polaków przekonanie, że im chodzi o urzędy, o pieniądze. Sięgnęli po władzę w Polsce: !/ w ciągu ostatnich 25 lat, 6 ministrów Spraw Zagranicznych- to byli Żydzi!. 4 premierów- to Żydzi, kilku prezydentów – to Żydzi…Ale, w stosunku do Celu ostatecznego, jakim jest POLIN, to za mało! . Gdyby nawet wyszantażowali od Polski 55 miliardów $, to nie przestaliby Nas opluwać, dzskredytowac, oskażać…bo to tylko cele pośrednie! Polska jest ,od wielu wieków, celem ich ekspansji! Ośmieszać Ją, osłabiać, upokarzać(to słowa ..intelektualisty żydowskiego – Singera!.To nie są żarty, to nie moja teora spiskowa. To są fakty!. Zmarły W. B. wpisywał się znakomicie w realizację tego celu..Takich zasłużonych realizatoów tego nikczemnego planu, jest wielu! I wśród tubylców i całej populacji „wybrańców”.

  ~żydek 38 minut temu
  chcemy by były ”nasze kamienice a wasze ulice ” tak trudno to pojąć Polakom ???

  ~zwolnionyzobozu 6 godzin temu
  bohaterów takich jak Pilecki traktuje się na zasadzie „a był sobie jakiś taki,w zasadzie to może był szkodnikiem !” a wielkich pierdzistołków,piewców władzy i bajkopisarzy dożywających nie rzadko do 9x lat traktuje się jak wyrocznię

  ~norbi 5 godzin i 35 minut temu
  PLUL NA OPOZYCJĘ NAJGORSZYMI INWEKTYWAMI . TO JEST PRZYZWOITY CZLOWIEK ?

  ~zielenieją się drzewa 6 godzin temu
  Niewiele wiem o W. Bartoszewskim, parokrotnie słyszałem jego wypowiedzi w tv, zgadzam się że miał szeroką wiedzę i dar bardzo zrozumiałego wyjaśniania spraw. Podziwiam jak słuchali go ludzie w całej Europie. Jego życie i myślenie osadzone było cały czas w doświadczeniach młodości, a zatem z wątkach związanych z okupacją i walką o przeżycie w Warszawie. Jego głos w dyskusjach związanych z tym tematem brzmiał przez kolejne 70 lat najmocniej ze wszystkich

  ~Pamiętam 5 godzin i 28 minut temu
  problem w tym, że to nie była prawda..

  ~matar 6 godzin i 48 minut temu
  Wieli szacunek za dokonania i przykład życia. Wzór dla całych pokoleń polityków. Takich ludzi jest coraz mniej w Polsce i na świecie. Przed takim człowiekiem schylić głowę to mało. WIELKA szkoda i żal. Spoczywaj w pokoju.

  ~stanisław 3 godziny i 49 minut temu
  Tylko nie ogłaszajcie żałoby narodowej

  ~sea 6 godzin i 20 minut temu
  Panie Weiss, Panie Komorowski, Iwiński itd. każdy ma swoich profesorów i bohaterów. Ja i wy mamy różnych. Zdecydowanie nie podzielam waszych poglądów na żaden temat a ten szczególnie zaczynając od określenia profesor mówiąc o Bartoszewskim a kończąc na jego zasługach dla Polski. I myślę że powinniśmy pozostać przy swoich zdaniach na ten temat. O zmarłych nie mówi się wcale albo dobrze – milczmy więc.

  ~pomorek 3 godziny i 4 minuty temu
  Dlaczego mamy milczeć ?!! był osobą publiczną , z niebywałym parciem na szkło , ze słownictwem na pograniczu rynsztoka , a na pewno pełnym pogardy wobec mających odmienne zdanie…jako osoba publiczna podlega ocenie- także krytycznej …to o hitlerze i stalinie też tylko dobrze albo wcale ?! …niemniej wyrazy szacunku dla Ciebie – za umiar i wielkoduszność…

  ~ja polak 21 wieku 1 godzinę i 20 minut temu
  dobrze ze juz nie ma tego jatrzyciela ktory uwazal sie za pepek swiata, a wszystko co powiedzial musialo byc przyjmowane bezkrytycznie. nie dopuszczal do siebie mysli ze ktos ma inne zdanie, inne spojrzenie na swiat, popiera inna partie itd. zaden z niego autorytet

  ~Igielka 5 godzin i 48 minut temu
  Po waszych komentarzach wiadomo ,dlaczego ten dostojnik sluzby amerykanskich nikogo nie ma zamiaru przepraszac.

  Moher Power 4 godziny i 59 minut temu
  Nie potrzebujemy przeprosin tego dostojnika. Wolelibyśmy jakieś odszkodowanie.

  Polubienie

 2. Nawet Rosjanie go docenili…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Rosji-o-smierci-Wladyslawa-Bartoszewskiego,wid,17483757,wiadomosc.html

  Rządowa „Rossijskaja Gazieta” na swoim portalu internetowym zwraca uwagę, że profesor Bartoszewski był „znanym politykiem, działaczem społecznym, historykiem i dziennikarzem”. Cytuje słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego, że odszedł wielki Polak i, że jest to ogromna strata .
  (…)

  ~ANDRZEJ 64 9 godzin i 25 minut temu
  A TAK KRYTYKUJEMY ROSJAN ATU SIE UKAZUJE ZE ROSJANIE PAMIETAJA O WLADYSLAWIE BARTOSZEWSKIM I WSPOMINAJA GO BARDZO DOBRZE

  ~ssdf6 godzin temu
  widocznie maja w tym jakis cel poza tym nie rosjanie a gazeta to duza roznica.

  ~HWDŻ 4 godziny i 57 minut temu
  Tak pamiętają baranie żydowski, i śmieją się z ironią że żydka opłakują haha…, kolaboranta i propagatora antypolskości..

  ~Trop 4 godziny i 30 minut temu
  Rosjanie przynajmniej gazety maja swoje, tzn. rosyjskie !!!.

  ~Gienek 4 godziny i 26 minut temu
  Bo nie są pieniaczami i sługusami Waszyngtonu tylko normalnymi ludźmi, nie wyprzedają swego przemysłu, dbają o swój kraj, są dumni, mają kulturę na wysokim poziomie – cenię rosyjskich malarzy, pisarzy i kompozytorów .

  ~Ada 1 godzinę i 47 minut temu
  Każdy, kto osłabiał Polskę jest im bliski, więc pieją peany na maturzystę dla ironii zwanego profesorem!

  ~ziaja 8 godzin i 3 minuty temu
  Bartoszewski, blokując pośmiertne odznaczenie dla Pileckiego, postąpił dla siebie logicznie. Bo może być tylko jeden bohater niemieckiego KL Auschwitz. I ma nim być Władysław Bartoszewski, który przebywał w obozie siedem miesięcy i w tajemniczy sposób został wypuszczony. Nie może nim być Witold Pilecki, który poszedł do Auschwitz z ochotniczą misją i przez 2,5 roku tworzył więźniarską konspirację zbrojną

  ~ Boguszewski 1 godzinę i 37 minut temu
  Bartoszewski nigdy nie udawał bohatera z Auschwitz. A jedynie świadka. Zawsze cytował ks. Zieję. Nienawiść zalewa niektórym rozum.

  ~adolf 9 godzin i 13 minut temu
  dlaczego nie pisze sie ze prawdziwego tytułu profesora nie miał tylko z nadania kolegów?

  ~Co pamiętać, a co zapomnieć? 8 godzin i 1 minutę temu
  A ty chodziłeś do szkoły średniej? Nie miałeś tam profesorów? Nie masz więc swojego zdania, tylko powtarzasz po obrzydliwcach?

  ~Janko_M 3 godziny i 34 minut temu
  Pan Bartoszewski miał profesurę z życia. O niewielu profesorach można coś takiego powiedzieć. Ogromny szacunek.

  ~pilka bramka gol 8 godzin i 8 minut temu
  ” W boju się nie wykazał. Wiele opowieści z tego okresu jego życia okazało się kłamliwych. Na jednym ze spotkań pytano go gdzie dokładnie brał udział w Powstaniu i czy mógłby podać jakiś oddział, nazwiska, wydarzenia itd. Niestety tylko zakłopotanie i mętne wyjaśnienia. W żadnej dokumentacji nie ma jego nazwiska czy pseudonimu. Wygląda na to, że jego przyszłość jest jednym z mitów III RP, który trzeba odkłamać. ”

  Boguszewski 1 godzinę i 33 minut temu
  Tak jest, a po wojnie zamknęli go na niby. I to na 6 lat, dla niepoznaki. Pracował w BiP-ie. Przecież to nie oddział bojowy. Miał KW od Bora. Ty już lepiej piłkę oglądaj.

  ~as 8 godzin i 10 minut temu
  Polscy bohaterowie nie mają do dzisiaj grobów, wielu jeszcze leży w miejscach, o których nie wiemy a w mediach opłakują żydowskiego zdrajcę, współpracownika ss – wstyd po stokroć wstyd. w Polsce nie ma miejsca dla żadnego żyda po tym co nam uczynili.

  ~Staszic 7 godzin temu
  Rzygać się chce na tą żydowską HASBARĘ. Ale ściema, parę tysięcy łapek w górze, podniesionych w przeciągu jednej godziny. Czy wy żydzi myślicie, że Polacy są tak naiwni? Robot żydowskiej PO mechanicznie podnosi łapki, również w sondażach. ŚWIĘTEJ NIEPAMIĘCI PANIE „PROFESORZE”, za stek kłamstw o sobie.

  ~Kriss 8 godzin i 23 minut temu
  Blokują komentarze, Boże co dzieje się w Polsce? Myślałem ,że internet daje możliwość wypowiedzi ale chyba już nie.

  Polubienie

 3. ~gonzo65 9 godzin i 12 minut temu
  redaktorzy sami w to nie wierzycie co o Bartoszewskim piszecie Polak który wraz z Tuskiem i PO niszczył Polskę i Polaków. Bardziej cenił i kochał niemców niż polaków.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kim-byl-Wladyslaw-Bartoszewski-Niezwykla-historia-czlowieka-ktory-mowil-ze-warto-byc-przyzwoitym,wid,17483459,wiadomosc.html

  Władysław Bartoszewski – żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, więziony w Auschwitz i więzieniach komunistycznych; w wolnej Polsce minister spraw zagranicznych, publicysta, pisarz i działacz społeczny, Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata – zmarł w piątek w wieku 93 lat.
  (…)
  – Wzór dla młodych Europejczyków; człowiek honoru, uosabiający gotowość do pojednania – tak z kolei o Bartoszewskim pisali w 2012 r. prezydenci Francji, Austrii i Izraela, a także kanclerz Niemiec w listach gratulacyjnych z okazji jego jubileuszu. Z tej samej okazji, wręczając Bartoszewskiemu nagrodę Światło Pamięci, dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński odstąpił od uzasadnienia nadania nagrody, bo – jak powiedział – uzasadnienie to „ogarnia całość życia profesora”, a prezydent Bronisław Komorowski i ówczesny premier Donald Tusk podkreślali wówczas zgodnie, że Bartoszewski to drogowskaz, kompas pokazujący gdzie jest słuszna strona.
  (…)
  We wrześniu 1940 r. Bartoszewski został aresztowany podczas łapanki i wywieziony do Auschwitz, gdzie z numerem obozowym 4427 był więziony do kwietnia 1941 r. W latach 1941-44 studiował polonistykę na tajnym Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W 1942 roku związał się z konspiracyjną katolicką organizacją społeczno-wychowawczą Front Odrodzenia Polski (FOP), wstąpił do AK pod pseudonimem „Teofil” i rozpoczął współpracę z Radą Pomocy Żydom „Żegota” przy Delegacie Rządu na Kraj. Podczas Powstania Warszawskiego był adiutantem dowódcy placówki informacyjno-radiowej „Asma” i redaktorem naczelnym czasopisma „Wiadomości z Miasta i Wiadomości Radiowe”.

  Po wojnie był współpracownikiem Głównej Komisji Badania Zbrodni Niemieckich w Polsce. W 1946 r. zatrudnił się w związanej z Polskim Stronnictwem Ludowym Stanisława Mikołajczyka „Gazecie Ludowej”. Niebawem został członkiem PSL, wówczas jedynej realnej opozycji wobec komunistów. Za działalność w tej partii Bartoszewski został w 1946 r. aresztowany pod zarzutem szpiegostwa i skazany na karę więzienia, którą odbywał do 1948 roku. Po odzyskaniu wolności Bartoszewskiego przyjęto na trzeci rok polonistyki na UW. Studia przerwało kolejne aresztowanie w grudniu 1949 r. W maju 1952 r. Bartoszewski został skazany na 8 lat więzienia za szpiegostwo. W sierpniu 1954 r. sąd zezwolił na roczną przerwę w odbywaniu kary w związku ze złym stanem zdrowia, zaś w marcu 1955 r. orzekł niesłuszność wyroku.

  Po uwolnieniu Bartoszewski zajął się publicystyką, współpracował m.in. z tygodnikiem „Stolica” oraz „Tygodnikiem Powszechnym”. Od 1958 r. eksternistycznie kontynuował studia na Wydziale Filologicznym UW, jednak nie obronił magisterium, w związku z decyzją rektora o skreśleniu go z listy studentów.

  W latach 1973-1982 i 1984-1985 wykładał historię najnowszą na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL, prowadził także wykłady na niemieckich uczelniach w Monachium i Eichstaett. W 1976 r. Bartoszewski poparł list intelektualistów przeciwko zmianom w Konstytucji PRL, tzw. List 64. Od 1978 r. współtworzył Towarzystwo Kursów Naukowych i wykładał na tajnym Uniwersytecie Latającym.
  (…)

  ~Juz nie z wami 9 godzin i 25 minut temu
  Polska powinna zmienic nazwe na hejtland Nigdy do niczego niedojdziecie. Tyle w was nienawisci zawisci zazdrosci i glupoty

  ~vit 4 godziny i 26 minut temu
  Widać, że nie brak ludzi, którzy dobrze wiedzą, kim był Bartoszewski i jakie „zasługi” dla Polski położył

  ~zenek 9 godzin i 26 minut temu
  i to właśnie tacy ludzie zasługują na wawel , godni by leżeć wśród królów i zasłużonych dla Polski i świata . warto było słuchać mądrego człowieka , szkoda ,że są tacy którzy nic z tego nie zrozumieli i co gorsza dalej nic nie rozumieją /widać po wpisach/.

  ~ros 4 godziny i 14 minut temu
  Faktycznie, dla świata żydowskiego i niemieckiego to on był zasłużony.

  ~Sigwald 10 godzin i 10 minut temu
  Podobała mi się wypowiedź pana Bartoszewskiego „Jeżeli Polakom nie podoba się III Rzeczpospolita to niech założą sobie nowe państwo”

  ~koko 6 godzin i 17 minut temu
  „ośrodek przyzwoitości” – nowe centrum kultury polsko- żydowsko- niemieckiej

  ~To ja… 9 godzin i 41 minut temu
  Nie macie prawa, dzisiejsi 18 latkowie pluć jadem, nie macie prawa! Profesor został uwięziony w obozie, gdy miał 18 lat- rozumiesz jeden z drugim? Ty cwaniaczku osiemnastoletni bez mamy z łózka nie potrafisz wstać o szkoły, z pragnienia umrzesz bez mamy, bo sobie herbaty nie zaparzysz, no chyba, że masz colę w lodówce kupiną przez mamę, więc milcz młodzieńcze jeden z drugim, bo „warto być przyzwoitym”

  ~konserwa 10 godzin i 13 minut temu
  Warto być przyzwoitym? Szkoda, że o tym zapominał.

  ~olech 6 godzin i 5 minut temu
  Sęk w tym, że chyba nigdy nie był.

  ~krystyna 9 godzin i 34 minut temu
  Ale czy człowiek przyzwoity swoich oponentów politycznych wyzywa od bydła?!

  ~www 9 godzin i 37 minut temu
  przyzwoity człowiek nie mówi o tragedii smoleńskiej „nic się nie stało”

  ~spqr 9 godzin i 40 minut temu
  profesor z maturą, chyba jedyny zwolniony z kz, faktycznie nietuzinkowy

  ~Kmicic 6 godzin i 47 minut temu
  Ktoś , kto blokował przyznanie Orderu Orła Białego Rotmistrzowi Pileckiemu, nie zasługuje na nazwanie go człowiekiem przyzwoitym.

  ~profesor bez szkoły 9 godzin i 11 minut temu
  on nawet nie wiedział co znaczy słowo przyzwoity a co dopiero nim być. Nie róbcie z niego bohatera bo nim nie był

  ~SPIRYT 6 godzin i 58 minut temu
  Był jedynym więźniem którego Niemcy wypuścili z obozu ze względu na ,,zły stan zdrowia” [ o czym to świadczy ? ] , był ,,profesorem który z Dyzmą Oxford kończył”, no i oczywiście był z ,,narodu wybranego” co w ,,koszer-mediach” czyni z niego postać wybitną, a jak oceniają tą postać Polacy to widać po wpisach których tylko część jest dopuszczana na tym forum.

  Polubienie

 4. ~antypajac 16 godzin i 20 minut temu
  Brawo i szacunek dla Pani Profesor za celna riposte. Najwyzszy czas by staruszek przestal wykrzykiwac.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Krystyna-Pawlowicz-Wladyslaw-Bartoszewski-wyzwal-Polske-Mowil-ze-jest-brzydka-i-glupia,wid,16592854,wiadomosc.html?ticaid=114c09&_ticrsn=3

  – Pan Bartoszewski parę lat temu nazwał nas, Polaków, bydłem. Więc zareagowałam. I jako obrażona i dotychczas nie przeproszona, w imieniu tego bydła, określiłam go pastuchem – tłumaczyła reporterowi Superstacji posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. – Jeśli ktoś mówi o bydle, to najlepszym określeniem jest pastuch – przekonywała.

  – Nas szokował pan, nie profesor tylko pan, Bartoszewski, który jeszcze niedawno, parę lat temu, nazwał Polaków bydłem. Nazwał nas dyplomatołkami – mówiła w rozmowie z Superstacją Krystyna Pawłowicz. – Wyzywał Polskę. Mówił o Polsce, że jest brzydka i głupia, że ma siedzieć cicho. Mówił o przywódcy największej partii opozycyjnej „hodowca zwierząt futerkowych”. Więc ja po prostu zareagowałam – tłumaczyła swoje niedawne słowa posłanka PiS.

  – I to takie pouczanie, czy mam iść i na kogo głosować, uważam nie na miejscu. Po prostu dlatego, że osoba która obraża naród, obraża Polaków, nie ma prawa w ogóle pouczać. I jako obrażona, dotychczas nie przeproszona, w imieniu właśnie tego bydła o którym pan Bartoszewski był łaskaw powiedzieć, określiłam go pastuchem – mówiła Pawłowicz. – Bo jeśli ktoś w ogóle o bydle mówi, czy odnosi się do zoologi, do zwierząt, do ferm, to najlepszym określeniem jest pastuch – dodała posłanka.
  (…)

  ~obrazony Polak 10 godzin i 11 minut temu
  Daje pani Pawłowicz prawo do wypowiadania się w moim imieniu

  ~Sebek 15 godzin i 47 minut temu
  Dlaczego piszecie Krystyna Pawłowicz i profesor Bartoszewski jak to Pawłowicz jest profesorem a Bartoszewski ma ukończone gimnazjum.

  ~historyk 6 godzin i 35 minut temu
  Może dlatego, że pawłowicz ma tylko tytuł doktora prawa, a profesor Bartoszewski ma tytuł profesorski z nadania, jak np. wałęsa ?

  ~dgfd2014-05-10 08:25
  propaganda ubecka trwa i mataczenie i oklamywanie narodu, ze zdrajcow kapusi robi sie herosow ,a prawych Polskich patriotow sie mordujeeeee

  ~berthos berthos 9 godzin i 7 minut temu
  z bartoszewskiego taki profesor jak z koziej d…. trąba on nawet matury nie ma a gdzie mowa o profesorze. wielki wojownik powstania warszawskiego – śmiech – obsługiwał radiostscje i to w miejscu gdzie była cisza i spokój. a z Auschwitz jak wyszedł ze względu na zły stan zdrowia kulturalnie przez bramę to tysiące innych też wychodziło ale przez komin. konfident i tyle w temacie. wracaj do izraela bo Polskę opluwasz tak ci tu źle.

  Polubienie

 5. http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/ft-o-bartoszewskim-kolos-polskiego-zycia-publicznego/78l0mh

  Władysław Bartoszewski był „kolosem polskiego życia publicznego po upadku muru berlińskiego”, darzono go czcią w Polsce, Izraelu i Europie Środkowej – pisze „Financial Times” w materiale o śmierci Bartoszewskiego opublikowanym na stronie internetowej.
  (…)

  ~huken8 : Co się stało że można dodać komentarz pod tematem związanym z Bartoszewskim?

  ~janos : dlaczego, nie możemy od wczorajszego dnia zamieszczać komentarzy na temat Bartoszewskiego ?

  ~zmyslowy : Ciagle artykuly ze polacy rozpaczaja I caly swiat a ja Tu w komentarzach pod innymi artykulami ze polacy raczej sie ciesza.

  Polubienie

  • Demokratyczna cenzura i tym razem nie dopuściła do komentowania, a wszystko to tylko dla dobra samych komentujących. Można tylko czytać tę krótką lecz jakże słodką laurkę pana Boniego bis i POchlastać się z zachwytu. 🙂

   http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-halicki-bartoszewski-jest-osoba-niezastepowalna/srwl1c

   – Mogę po­wie­dzieć, że Wła­dy­sław Bar­to­szew­ski jest osobą nie­za­stę­po­wal­ną – po­wie­dział An­drzej Ha­lic­ki (PO). Mi­ni­ster ad­mi­ni­stra­cji i cy­fry­za­cji zwró­cił szcze­gól­ną uwagę na pro­ces dia­lo­gu pol­sko-nie­miec­kie­go. – Bar­to­szew­ski był nie tylko au­to­rem tego pro­ce­su, ale osobą, która do­pro­wa­dzi­ła do „cudu po­jed­na­nia”.

   – On ten cud stwo­rzył. Ktoś po­wie­dział, że w dia­lo­gu mię­dzy­na­ro­do­wym po­wi­nien po­wstać wzo­rzec Bar­to­szew­skie­go. To dobre okre­śle­nie, ale to bę­dzie ideał, do któ­re­go nie bę­dzie można szyb­ko do­pi­sać ko­lej­ne­go na­zwi­ska – ko­men­to­wał Ha­lic­ki.

   – Mia­łem oka­zję współ­pra­co­wać z pro­fe­so­rem w Ko­mi­sji spraw za­gra­nicz­nych. Już przy pierw­szym spo­tka­niu wziął mnie pod rękę i po­wie­dział, że mu­si­my „zro­bić, to, to, to i to”. Jak­by­śmy się znali nie­wia­do­mo jak długo – wspo­mi­nał Ha­lic­ki.

   Ha­lic­ki na­zwał za­cho­wa­nie Bar­to­szew­skie­go „oj­cow­skim”. – To było cha­rak­te­ry­stycz­ne, że nie czuć było tego dy­stan­su i za­wsze było to ro­dzin­ne – po­wie­dział mi­ni­ster w ko­men­ta­rzu dla Onetu.

   …..

   Dopisek.
   Ciekawe, czy „Profesor” był taki ojcowski dla pana nowego ministra administracji i cyfryzacji, bo przypadkiem pan Boni bis niczym w sumie nie różni się od swojego poprzednika?

   Polubienie

  • Zwracam honor, bo tu już można pisać uwagi, nawet nieprzychylne. Cenzura poszła spać, albo pije wódkę za zmarłego, czyli opuściła posterunki i już go nie broni jak lwica młode, czyli wychodzi na to… że ma go w dupie 🙂

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kardynal-marx-o-bartoszewskim-czlowiek-wiary-nadziei-i-milosci/x6g8nq

   Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec kardynał Reinhard Marx napisał o zmarłym Władysławie Bartoszewskim, że wbrew wszystkim przeciwnościom losu pozostał wierny wierze katolickiej; był człowiekiem wiary, nadziei i miłości.
   (…)

   ~obserwator : Zwłaszcza kiedy nazywał innych publicznie – motłochem. Dlaczego w innych miejscach onet ma wyłączone komentarze? Czy obawia się, że inni zaczną cytować publiczne wypowiedzi „profesora” ?

   andrzejszep do ~ka: Jest wiele niezwykle ciekawych watków niewyjaśnionych do tej pory.Np siostra Bartoszewskiego była zamężna z SSmanem. Czy zrobiła to aby ratowac brata z Oświęcimia? Jeśli tak było to wyjaśniałoby to sprawę zwolnienie WB z obozu śmierci. Wiadomo że Niemcy bardzo pilnowali aby nikt z obozu nie wyszedł żywy aby utrzymac w tajemnicy co się tam dzieje. Po to była misja Pileckiego. Nawiasem: WB jako przewodniczący kapituły Orderu Orła Białego sprzeciwił sie przyznaniu tego orderu Pileckiemu. Dlaczego?

   ~ka : CIEKAWOSTKA! Bartoszewski wysoko ocenia Niemców w czasie okupacji a gani… Polaków. Oto fragment wywiadu dla „DieWelt”: „Bartoszewski: Nachbarn schlimmer als die Nazis „Ich lebte in einem Haus voller Intelli genzija in der Mickiewicz-Str. 37. Und wenn jemand Angst hatte, dann nicht vor den Deutschen, sondern dem polnischen Nachbarn, der z.B. bemerkte, dass ich mehr Brot als üblich kaufte, vor dem musste ich wirklich Angst haben” – antwortete Bartoszewski auf die Frage des „Welt” Redakteurs Gerhard Gnauck.”
   Sąsiedzi byli gorsi niż naziści. ” Mieszkałem w domu pełnym inteligencji, przy ul. Mickiewicza 37. I jeśli ktoś bał się, to nie Niemców a tylko przed polskich sąsiadów, którzy np zauważyli by że np. kupuję więcej chleba niż potrzebuję. Tych(sąsiadów)to naprawdę się bałem” odpowiedział Bartoszewski na pytanie redaktora „Welt” Gerharda Gnaucka.

   PS. Bartoszewski nie wyjaśnia komu ci sąsiedzi mogli donieść o tym że Bartoszewski kupił za dużo chleba? Bo jeśli donieśli by do dobrych nazistów to na pewno by nic mu się nie stało. Wniosek jest taki że musiała być w Warszawie jeszcze inna, okrutniejsza władza niż naziści, której tak bardzo bał się Bartoszewski. Więc kto? Czyżby AK?

   ~Marek : Pokoj Jego Duszy …. Ale , dlaczego oPOwiadaja nieprawde. Kto z Polakow, poza ” salonem ” uwaza GO za autorytet? Lepiej by bylo, gdyby tych peanow na jego czesc nie wypisywali.
   To drazni kazdego Kowalskiego, ktory wie, co widzial i slyszal z ust tego pana.
   Dlaczego PO i media nas tak oklamuja ?

   ~Karol do Elżbieta Rypin: Wsrod tych odznaczen jest niemieckie odznaczenie
   które z chęcią przyjał, złoty medal Towarzystwa im. Gustawa Stresemanna przyznany mu w Moguncji w 1996 r. Warto przypomnieć, że Gustaw Stresemann kształtował politykę zagraniczną Niemiec w latach 1923-1929. Nigdy nie pogodził się z klęską swego kraju w czasie pierwszej wojny światowej i dążył do rewizji wschodniej granicy Niemiec. Jego celem było m.in. odzyskanie dla Niemiec Gdańska, utworzenie „polskiego korytarza” i zmiana granicy Polski na Górnym Śląsku na rzecz Niemiec. Trzeba podkreslić, że Stresemann był nieprzejednanym wrogiem Polski i Polaków. Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/135837,nie-zyje-wladyslaw-bartoszewski.html

   ~proKacz do ~Kristen : Nie chodzi o nienawiść. Napisz co ten człowiek zrobił dla Polaków, dla Polski oprócz wściekłego ujadania na PiS i popierania PO.

   ~PL do ~proKacz: Dla POLAKOW nie zrobil NIC, ale dla POlakow o wiele ZA DUZO !!!!1

   Elżbieta Rypin do ~Kristen : To ty, zapatrzona w tzw.klasę POlityczną III RP,nie widzisz tych nienawistników, zwłaszcza narodu polskiego, jak choćby Bartoszewski, który wyzywał Polaków od baranów, nie za darmo obdarowywany przez Niemców tak licznymi nagrodami i odznaczeniami!

   ~Efialtes : Człowiek wiary, nadziei i miłości nie zajmuje sie polityka. Polityka to szatańska domena i uczestniczą w niej ludzie o jego cechach (mordercy, kłamcy, złodzieje i tym podobni). Ty ksiac tez zajmujesz sie polityka? Kto ciebie do tego upoważnił? Aaa Szatan.

   Polubienie

 6. ~Jolanta : czy to prawda, że podobno był niemieckim agentem ?

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dzialacz-cdu-o-bartoszewskim-walka-z-komunizmem-wazniejsza-niz-granica/rs8rpe
  (…)
  – Jako osoba odpowiedzialna w Centralnym Komitecie Katolików Niemieckich za kontakty z krajami Europy Środkowowschodniej spotykałem się od lat 70. z przedstawicielami polskiej opozycji – Tadeuszem Mazowieckim, Jerzym Turowiczem, Stanisławem Stommą, Bronisławem Geremkiem, a także z Bartoszewskim – powiedział Wahl w Berlinie.

  – Pomiędzy mną a Bartoszewskim nawiązała się nić osobistej sympatii, która z czasem przerodziła się w przyjaźń i przetrwała aż do jego śmierci – mówi 86-letni chadecki katolicki publicysta.

  Jak zaznaczył, Bartoszewski należał do „nielicznych Polaków”, którzy rozumieli postawę Helmuta Kohla (kanclerza w latach 1982-1998), Franza Josefa Straussa (wieloletniego premiera Bawarii) i innych chrześcijańskich demokratów, odmawiających w tym czasie uznania w sensie prawno-międzynarodowym granicy na Odrze i Nysie, lecz zapewniających we wszystkich prywatnych rozmowach, że uczynią to natychmiast po upadku komunizmu.

  Bartoszewski trzymał się tej linii – powiedział Wahl. Przytoczył jego wypowiedź – „fakt, że niemieccy kardynałowie przeforsowali wybór Polaka papieża, był o wiele ważniejszy niż granica na Odrze i Nysie”.

  – Postanowiliśmy bardzo wcześnie, że nie będziemy rozmawiać o sprawie granicy, lecz skoncentrujemy się na walce z komunizmem – podkreślił Wahl. Jak dodał, powstanie Solidarności w 1980 roku utwierdziło ich w przekonaniu, że „jesteśmy na właściwej drodze”.

  Niemiecki publicysta zwrócił uwagę na polsko-niemieckie spotkanie w marcu 1989 roku w Krakowie. Geremek i Bartoszewski już wtedy mówili, że Polska powinna poprzeć zjednoczenie Niemiec, gdyż tylko wtedy może odzyskać wolność. – Byliśmy dalekowzroczni, wyprzedzaliśmy swój czas – zauważył.

  Wahl podkreślił, że on i Bartoszewski zgadzali się w zasadniczej sprawie – „byliśmy sceptyczni wobec wczorajszej koncepcji narodu i pozytywnie nastawieni do zjednoczenia Europy”. – W przypadku Bartoszewskiego dochodziły jeszcze ścisłe związki z Izraelem” – wtrącił chrześcijański demokrata.

  Jego zdaniem po 1989 roku, zajmując publiczne stanowiska w polskiej polityce, Bartoszewski „kontynuował sprzeciw wobec nacjonalizmu”, chociaż konflikt z Eriką Steinbach (szefową Związku Wypędzonych) o Centrum przeciwko Wypędzeniom spowodował, że musiał zająć stanowisko zbliżone do kręgów narodowych. Wahl zwrócił uwagę na bliskie kontakty Bartoszewskiego z Bawarią, „co mogło wielu Polakom nie podobać się”. W drodze do Unii Europejskiej stawiał na Niemcy” – podkreślił.
  (…)

  ~szok : Jak Bartoszewski walczył z komunizmem , skoro dalej w polityce jest Miller , Kwaśniewski Kwiatkowski ? Jaka to walka skoro nie osądzono Jaruzelskiego , Kiszczaka ? Zakłady poprzejmowali za bezcen byli pezetperowcy , którzy teraz mienią się wielkimi biznesmenami .

  Hicks(3) : No i wychodzi na to, że i TEN Bartoszewski to jakiś … ‚importowany opozycjonista’. Solidaruchy podpierają się kim się da!!!

  ~nilus : Sami komunizm stworzyli sami z nim walczyli az go obalili w 1989 grabiàc dorobek pokoleñ

  ~emeryt : Bartoszewski ..jego kryształowy życiorys jest nie naturalny…..ten człowiek ze swym temperamentem …nie mógł być kryształowy….dla mnie wypowiedzi były jego bardzo kontrowersyjne delikatnie mówiąc….a wywijanie się ze wszelkich opresji bardzo podejrzanie ..prawdziwi bohaterowie leżą już dawno w grobie….

  Polubienie

  • Dziwne, bo widać, że jakoś reżym rządzący w Generalnym Klechistanie, jak i niemieckie media polskojęzyczne, jak i niemieckojęzyczne, bardziej kochają „Profesora”, niż zwykli obywatele, tego umęczonego demokracją kraju…

   ~Polak.de : Mieszkam w Niemczech, ogladam niem. TV i jakos nie moge odnalezc w nich tej osoby. Tu nikogo On nie obchodzi. Moze 1 % Niemcow Go tu zna, albo i nie.

   ~kloq do ~Polak.de: To tak samo jak u nas, większość Niemców ogląda Bauer sucht Frau albo Deutschland such den superstar i nie interesują się co się dzieje na świecie i dlaczego. Mówisz o nawozie historii i mediach stworzonych na ich potrzeby. Autor artykułu przytoczył treści artykułów z gazet.

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemiecka-prasa-o-bartoszewskim-zycie-jako-walka-ze-zlem/d51764

   Niedzielne wydania największych niemieckich gazet poświęcają nadal dużo uwagi zmarłemu w piątek Władysławowi Bartoszewskiemu. „FAZ” zatytułował materiał o nim: „Życie jako walka ze złem”, „Welt am Sonntag” wskazuje na jego rolę w pojednaniu z Niemcami i Żydami.
   (…)
   „Welt am Sonntag” zwraca uwagę na stanowisko Bartoszewskiego, który zastrzegał, że o polskim antysemityzmie mogą mówić wszyscy, z wyjątkiem Niemców. Gazeta przypomina też spór z Eriką Steinbach o Centrum przeciwko Wypędzeniom. „Bartoszewski znał jednak wystarczająco dobrze oczyszczone, demokratyczne Niemcy, aby z przekonaniem zabiegać u swoich rodaków o zaufanie dla silnego sąsiada” – pisze Gnauck. W tym kontekście zwraca uwagę na bliskie kontakty z Helmutem Kohlem.

   Bartoszewski był „mistrzem, jednym z ostatnich autorytetów z pokolenia, które świadomie przeżyło wojnę i terror okupacji i uczestniczyło w walce” – konkluduje „Welt am Sonntag”.
   (…)

   ~podziwiacz : Nic dziwnego, że są pełni podziwu, mieć taką wtykę, przez tyle lat, robiącą tak wiele dla rasy panów, z takim oddaniem, a nawet miłością, to zaiste nie byle co.

   ~StanMan : Zadne pojednanie z Niemcami jest niemozliwe!!!!!. To narod ktory probowal dokonac zaglady Polakow!!!!!. Obecnie przecietny zwykly Niemiec ma bardzo pogardliwe nastawienie do Polakow!!!!!. Niewolno pozwolic Niemcom kupowac ziemi na ziemiach odzskanch!!!!!!. A tymczasem odbywa sie tam nielegalne sprzedawanie ziemi Niemcom!!!!!. Pisalo o m dokladnie w internecie 28 czerwca 2014 roku, oraz 22 czerwca 2013 roku.Polskie wladze nie robia nic zeby zaprzestac tego procederu!!!!!. Dlatego bo Komorowski i Donald Tusk zostali przekupieni przez Niemcy!!!!!!!.

   ~Polak : Wczoraj na forum jednego z portali ścierały się dwie opinie o tym panu. Kto nie zna biografii tego człowieka, to mógł dowiedzieć się rewelacji jak z horroru. O ile to wszystko prawda, co w wielu miejscach się podaje, to teraz
   już to i tak nic nie da. Ale załóżmy, jeżeli to prawda, to dlaczego nie mówiono o tym oficjalnie? I to na wysokim szczeblu?

   ~albert : Czy pamiętacie jak Bartoszewski podczas konwencji Komorowskiego w warszawskich Łazienkach w maju 2010 krzyczał o nekrofilii na osoby obchodzące żałobę po tragicznie zmarłych zaledwie miesiąc wcześniej. Tym wystąpieniem Bartoszewski przekreślił się w moich oczach oraz wcześniejszym, gdzie głosujących na PiS wyzywał od bydła. To co wówczas zrobił Bartoszewski było poniżej wszelkich standardów kultury.

   ~EU : Baaaaaardzo się przyłozył do ,,poprawy relacji między żydami i Polakami” skoro prawie cały rząd w Polsce to….zydzi!

   ~zan : Wyrzuty sumienia.. A dlaczego po I|I woj nie światowej, większość tzw. ofiar holokaustu osiedliło się w Niemczech, ha,ha,ha. Kasa najważniejsza dla tej nacji. Przecież ich policja w getcie była gorsz niż Niemcy, ale o tym cisza i tabu.

   Polubienie

 7. Kolejny santo subito?

  ~sensacja : Sensacyjne odkrycie dziennikarzy GW. Bartoszewski walczył w wojnie z Bolszewikami 1920 roku.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wladyslaw-bartoszewski-w-wieku-12-lat-napisal-artykul-o-swojej-przyszlosci/qxc7y7

  „Kim chcę zostać i dlaczego?” – tak brzmi tytuł rubryki przedwojennej gazety, w której Władysław Bartoszewski napisał o swoich marzeniach dotyczących przyszłości. Profesor miał wtedy 12 lat i trzy miesiące. Zdjęcie gazety od wczoraj krąży po mediach społecznościowych.

  „Chciałbym zostać geografem, bo interesuję się i lubię geografję (pisownia oryginalna – red.), z której dowiadujemy się o naszej Ojczyźnie, o jej dzielnicach, mieszkańcach, klimacie, o obcych krajach, miastach, górach, rzekach i t. d.” – napisał 12-letni Bartoszewski. Droga profesora nie poszła jednak w tym kierunku.

  Młody Bartoszewski chciał „prowadzić badania geograficzne i podróżować” oraz „zajmować się przyrodą”. Bartoszewski miał też „plan B”. „O ile nie będę mógł zostać geografem, bo w życiu się różnie warunki układają, pragnąłbym zostać reporterem. W ty celu potrzebna jest znajomość języków obcych. Uczę się w szkole i w domu języka niemieckiego, czytam w tym języku różne książeczki i bardzo go lubię” – stwierdził.

  Dlaczego Bartoszewski chciał zostać reporterem? „Reporterem chciałbym zostać dlatego, że lubię bardzo pisać różne sprawozdania, fotografować i dlatego, że mam niezłą wymowę” – czytamy w artykule. Te marzenia udało się już profesorowi zrealizować.

  ~Niagarafallski : Brawo Onet! Blokujac internautow wyswiadczyliscie „przysluge” Komorowskiemu a przysluge Polsce.

  ~icek z mazowsza : Bohater Polski działający na szkodę Polaków. Co tak naprawdę dobrego zrobił dla tego kraju? Czyz nie bliższa ciału była mu koszula żydowska i niemiecka, zamiast polska? Powinien zostać bohaterem Izraela, bo na to z całą pewnoscią zasłużył.

  ~rabin : Tragedią jest to że nie ma już świadków tych ” wspaniałych” wyczynów Bartoszewskiego. Historia bez świadków to tylko iluzja.

  ~aaa do ~rabin: Zasadniczym pytaniem jest czy byli kiedykolwiek jacyś świadkowie

  ~nevs : Żyje świadek udziału Bartoszewskiego w Bitwie Warszawskiej.

  Polubienie

 8. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.