68 Poland, 20 years from now. Polska 20 lat później.

Patrzcie i podziwiajcie i nie wahajcie się dumnie, śmiało i dziarsko,
podążać drogą pojednania, wyznaczoną przez ten wasz „niezastąpiony ałtorytet”!

Kiedy skończycie jednać się i dojdziecie do celu waszej podróży,
My Słowianie zaraz potem i was i pamięć o was zaorzemy i zasadzimy tam konopie,
żeby oczyściły po was Naszą Słowiańską Matkę Ziemię…

We love you, peace! Kochamy was, pis!

Poświęcone „licznym zasługom Profesora”,
jego wszystkich kumpli, współpracowników i współwyznawców…

2 thoughts on “68 Poland, 20 years from now. Polska 20 lat później.

 1. ~fgh : Polska nadaje sie do likwidacji I zaorania. Ten kraj juz jest bankrutem a fundusze UE moga jedynie wydluzac process upadku bo nie sa w stanie go powtrzymac. Niestety efektem wydluzania jest wieksze zniszczenie spoleczenstwa – demografia, zasobnosc, sprzedaz majatku narodowego itd.

  ~abc : I to mówi facet który pokomplikował wszystko tak by potem samemu móc rozwiązywać problemy które sam stworzył. Geniusz.

  ~Zbigniew Lagiewski : a to ciekawe, pan Modzelewski był prekursorem obchodzenia podatkow, ba, pisał książki, doradzał, a teraz stroi się w piorka ” pierwszego sprawiedliwego” ciekawe

  ~stoik nie słoik : PEŁO jest tak samo Obywatelska jak onegdaj Milicja. Tworzą problemy by móc potem bohatersko z nimi walczyć. Jak za komuny PRL-bis.

  http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/podatek-vat-fatalny-wynik-pierwszego-kwartalu-2015-r/tgfp4h

  prof. Witold Modzelewski Współtwórca Instytutu Studiów Podatkowych

  Od lat po­dej­rze­wam, że ofi­cjal­ny świat fi­nan­sów pu­blicz­nych to teatr ilu­zji (ilu­zjo­ni­stów?), a re­pre­zen­tu­ją­cy go lu­dzie żyją cza­sa­mi w uro­jo­nej prze­strze­ni.

  Przykładowo były minister finansów, a za nim wszystkie liberalne media powtarzali jak mantrę słowa, że ówczesna „sytuacja finansów publicznych jest wyśmienita”, mimo że dochody podatkowe co rok były niższe, dług publiczny wzrósł o drugie tyle, a w końcu trzeba było przejąć pieniądze z OFE, aby oddalić nieco stan katastrofy fiskalnej. Teraz słyszymy, że jest aż tak dobrze z budżetem państwa, że można będzie zdjąć z Polski rygory związane z procedurą nadmiernego deficytu, bo jest on już bardzo niski.
  REKLAMA

  Tymczasem dochody podatkowe budżetu za pierwszy kwartał są na katastrofalnie niskim poziomie, o czym wie każdy naczelnik urzędu skarbowego i celnego, a oficjele już nie są w stanie ukryć tego faktu. Najgorzej jest z podatkiem od towarów i usług: prognoza na poziomie przekraczającym 135 mld zł jest całkowicie (mówiłem to od początku) nierealna, mimo że w sensie makroekonomicznym można ją zaliczyć nawet do ostrożnych. Dlaczego? Bo wielkość dochodów podatkowych zależy nie tylko od zjawisk ekonomicznych, lecz w równym stopniu (większym?) od jeszcze trzech innych czynników:

  1) jakości przepisów podatkowych, które pozwalają czy też bardzo utrudniają uchylanie się od opodatkowania, albo wręcz odwrotnie – sprzyjają lub legalizują ten proceder,

  2) poziomu zorganizowania tych, którzy zarabiają na tzw. optymalizacji podatkowej i wyłudzaniu zwrotów (łączna ich kwota w 2013 r. wyniosła około 80 mld zł, za 2014 r., danych oficjalnych brak, lecz było to trochę mniej, bo zablokowano część zwrotów),

  3) skuteczności działań organów władzy, a zwłaszcza kontroli skarbowej i organów ścigania, których zadaniem jest walka ze zorganizowaną przestępczością.

  Każdy z powyższych czynników zasługuje na odrębną opowieść. Dziś o tym pierwszym.
  (…)

  ~już jestem głupi : jak to czytam to się zastanawiam gdzie ja mieszkam… Od września 2014 czekam na zwrot vat-u… Jest 27.04.2015. Nie mam zapłaconych dostawców nie mam zapłaconego podatku dochodowego… Oczywiście codziennie mi rosną odsetki. Gdyby nie wyrozumiałość kontrahentów to komornik już dawno zabrałby mi ostatnią koszulę. Nie jestem w stanie prowadzić dalej działalności… A powyżej profesor napisał, że to luki w prawie podatkowym powodują zmniejszenie wpływów z tytułu podatków do us… Moim zdaniem chłopina trochę mija się z prawdą. Od stycznia zaprzestałem swojej działalności i chyba jej nie wznowię. Kontrahenci za granicą już mnie oleli, a w Polsce nie chcą mnie znać. Podsumowując gdybym mógł dalej działać to płaciłbym nadal podatki. A tak wyjeżdżam za granicę i tam będę „dorabiał” niemiaszka, angola lub kogoś tam. Oczywiście dzięki naszemu wspaniałemu aparatowi. A ten pisze, że mu ciągle mało???

  ~Mesel : Ta platfusowa ekipa realizuje po prostu zadanie rozłożenia Polski na łopatki. Bo nawet nieudacznik zorientowałby się że coś jest nie tak ale oni nic dalej przedstawiają propozycje które wręcz niszczą system podatkowy polski. Prosty przykład. Jeszcze niedawno popierali aby w UE obowiązywała jednolita cena minimalna na wódkę i alkohol. Opowiednio 32 zł i 4 zł za 0,5 l butelkę. Mimo iz podniesiona na 2014r. akcyza na te wyroby w Polsce spowodowała spadek dochodów z tego tytułu!!! Zmieńmy ich zanim nas doprowadzą do ruiny. Na początku 10 maja.

  ~POwcy nadaja sie do rozrzucania gnoju : W Polsce są najwyższe podatki w europie i to mądry zakłada firmę za granicą 🙂 A po drugie zapaść gospodarcza Polski ujawnia się w niskich wpływach z VAT. Bajki Powców o rozwoju i wzroście nie wytrzymują konfrontacji z danymi makroekonomicznymi. Można dalej twierdzić że jest świetnie ale VAT pokazuje poziom konsumpcji, a co za tym idzie wzrost gospodarczy.

  …..

  A może, powrót do przeszłości?

  ~62 latek : Najlepsza recepta : zamiast podatku VAT wprowadzić podatek obrotowy od przychodów, np. 1 % obrotu. Pamiętam czasy przed wprowadzeniem podatku VAT i w tamtym czasie taki podatek obrotowy funkcjonował. Komu on przeszkadzał ? Tak myślę, że chyba najbardziej hipermarketom…

  Polubienie

 2. ~wykarmiony szczawiem i mirabelkami 22 minut temu
  Tego naczelnego ( … ) i jego niewybredne oceny, opinie i komentarze powinno się serwować non stop we wszystkich możliwych mediach. Byłaby wtedy pewność, że przy urnach wyborczych dokonamy przemyślanych i racjonalnych wyborów.

  ~apacz 1 godzinę i 26 minut temu
  Jak tej marudzącej ‚dziffki’ nie trawię

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stefan-Niesiolowski-to-schamienie-i-sprostytuowanie-polityki,wid,17494954,wiadomosc.html

  – Szkoda czasu na rozmowę o Braunie, Kukizie, Korwinie, Tanajno, Wilku i Ogórek. Jest o czym mówić? Czy oni mają cokolwiek do zaproponowania? – mówił Stefan Niesiołowski w Radiu ZET. – Co jakiś czas pojawia się jakaś koszmarna postać na scenie politycznej i udaje mu się uwieść część wyborców. Co mieli do zaproponowania Tymiński, Lepper, Wrzodak? – pytał Monikę Olejnik. – To schamienie i sprostytuowanie polityki, że można powiedzieć wszystko, w to weszli Korwin i Kukiz.

  W ocenie polityka Platformy Obywatelskiej wymienione kandydatury to efekt ogólnoeuropejskiego znużenia demokracją. – To trochę przypomina lata trzydzieste. Jest rozczarowanie i poważne problemy ekonomiczne i społeczne. Jest przykład Grecji i Hiszpanii. Walka z tymi koszmarami i patologiami politycznymi to jest obowiązek mediów, a media ich hołubią – mówił Niesiołowski.
  (…)
  Niesiołowski o Ogórek: „Skarlenie intelektualne” i „polityczne chamstwo”

  Równie mocno Niesiołowski skrytykował Magdalenę Ogórek, która wczoraj w „Faktach po Faktach” TVN24 krytykowała „pana Bronisława” za „skakanie po krzesłach” w Japonii i fatalną wypowiedź o Dunkach, które prezydent nazwał „kaszalotami”.

  Niesiołowski słowa Ogórek nazwał „politycznym chamstwem” i „skarleniem intelektualnym”. – Dziennikarze i politycy mieli pretensje do pani Magdaleny Ogórek, że milczała. Teraz przemówiła i to jest katastrofa – mówił Stefan Niesiołowski.

  ~cvb 5 minut temu
  Niesiołowski jest głosem większości Polaków czy wam się to podoba czy nie . Jego wypowiedzi to zawsze strzał w dziesiątkę . Bez pana Niesiołowskiego polityka byłaby nudna . Tak trzymać panie Niesiołowski i punktować jełopów !

  ~dramat 13 minut temu
  @tr Kolejne kłamstwa – widzę idziesz za przykładem Niesiołowskiego. Nie mówił „tylko że kiedyś się jadło szczaw”, tylko dał do zrozumienia że obrzydza go mówienie o głodujących dzieciach bo nie powinny nbarzekać tylko łazić i jeść szczaw i mirabelki. To są realne rozwiązania PO na problemy tego kraju: „Wy tam biedne sieroty dole żryjcie sobie szczaw z nasypów a my będziemy za wasze pieniądze pić wino za tysiąc złotych do obiadku”

  ~jan 1 godzinę i 27 minut temu
  Właśnie wypaczaniem demokracji jest podporządkowanie publikatorów jednej partii,odmawianie opozycji i organizacjom pozarządowym dyskusji oraz wspólnego wypracowania kompromisu, przekonanie, że kto ma władzę, ten zawłaszcza wszystko pełen pychy i samozadowolenia. A jeszcze słówko o oburzonym-oto polityk obrażający kogo chce, przekonany o bezkarności, mający wyobrażenie o trafnych i dosadnych epitetach,posługuje się najgorszym językiem, będącym „wzorem” chamstwa i braku kultury-to że należy do PO takiego zachowania nie usprawiedliwia.

  ~jamr 42 minut temu
  Z nim nie jest dobrze, myślę że trawi go choroba, trudno powiedzieć jaka ale to nie jest twarz zdrowego człowieka. Głos też już nie ten co wcześniej. Milczeniem pomijam tu oczywistą chorobę psychiczną tej osoby. Przykro mówić ale sądzę że Stefan się kończy i wkrótce PełO ogłosi rekrutację na naczelnego pieniacza..

  ~cris 1 godzinę i 2 minuty temu
  Dopóki w polskim rzadzie sa takie downy jak niesiol to nie ma sie czego spodziewać że bedzie lepiej. Czy jest jakaś selekcja przed przyjęciem do rzadu. Wszyscy chętni powinni przejść badania psychiatryczne. Jedno jest pewne ze żaden z nich do pracy sie nie pali. Wszyscy z nich maja lewe łapy

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.