76 Agenci i trolle wszelkiej maści, (wy)łączcie się

Dwa artykuły z prawowiernego onet.pl o informacji inaczej i nie tylko…

~marzan do lakszmi: Bąki zbijają i tyle.:) Nie po to się wywiad utrzymuje, by on oczywiste oczywistości nam opowiadał, czyli że w dobie wojny propagandowej na skalę masową każdy przedstawiciel państwa rosyjskiego w ramach swych możliwości uprawia propagandę albo do niej namawia. Bez żadnych szpiegów tyle wiem sam, z domu nie wychodząc i w media nie zaglądając. Bo tak się robiło zawsze i wszędzie, choć innymi środkami, bo dawni ludzie nie mieli telewizji i netu. Ale tak samo jak dziś, władze puszczały paskudne pogłoski o potencjalnym wrogu, by naród do ewentualnej wojny przygotować mentalnie. Nic nowego, standard o tradycji sięgającej pewnie Sumerów.

~lakszmi do ~marzan: 🙂 niestety masz rację. Ale zauważyłam, że ta natrętna propaganda działa wręcz odwrotnie. Coraz więcej ludzi przekonuje się, że to czym nas karmią to w najlepszym razie półprawdy i kłamstwa.

~toper8 do lakszmi: Nie to co twoje moskiewskie wymiociny

~ATEISTKA do ~marzan: Ruski wywiad to pikus do wywiadu katolicko watykańskiego i izraelskiego oni mają wtyki wszędzie i we wszystko co się rusza na ziemi lewicowiec SLD WYBORCA

http://wiadomosci.onet.pl/raport-abw-w-2014-r-wysoki-poziom-aktywnosci-rosyjskiego-wywiadu/bbgxvf

Raport ABW: w 2014 r. „wysoki poziom” aktywności rosyjskiego wywiadu

W 2014 r. „na wysokim poziomie” utrzymywała się aktywność rosyjskich służb wywiadowczych dotycząca Polski – wynika z raportu ABW, do którego dotarła PAP. Według autorów opracowania chodziło głównie o dyskredytację stanowiska Polski i innych członków NATO ws. kryzysu ukraińskiego.

Z raportu wynika m.in., że w 2014 r. ABW zatrzymała pod zarzutem szpiegostwa obywatela Polski, narodowości rosyjskiej; jest on podejrzany o współpracę z wywiadem wojskowym Federacji Rosyjskiej – GRU. Z kolei dwóch rosyjskich dyplomatów zostało uznanych za persona non grata, bo mieli prowadzić działania niezgodne ze statusem dyplomatycznym.

– Ważnym elementem rosyjskiej aktywności było uwypuklania i niekiedy także kreowanie podziałów wśród państw UE oraz NATO. Eksponowano wszelkie antyunijne i antyamerykańskie wypowiedzi zwłaszcza eurosceptycznych polityków z poszczególnych państw członkowskich oraz głosy krytykujące możliwości zaostrzenia polityki wobec Federacji Rosyjskiej – zaznaczono w raporcie dotyczącym działalności ABW, w tym kontrwywiadu ABW w 2014 r.

Z opracowania wynika również, że aktywność rosyjskich służb wywiadowczych miała wielopłaszczyznowy charakter. Rosjanie – według ustaleń ABW – wykorzystywali zarówno media rosyjskie, jak i polskich obywateli reprezentujących prorosyjską postawę, niektórzy z nich byli opłacani przez instytucje Federacji Rosyjskiej. Narzędziem w tej informacyjnej rozgrywce był też m.in. internet.
(…)

~Andrzej(73) : Prosze autora o uscislenie raport jest :
1. ABW ? – jesli tak, dlaczego nie wiadomo kto i dla kogo to napisal ? Moze jest to sprawozdanie ABW dla ambasady USA w zwiazku z cyklicznym rozliczeniem ?
2. PAP ? – jesli tak, to kto z nazwiska to upublicznil? Moze autore wypadaloby cytowac oryginal wslad za komunikatem PAP.
3. napisany na zamowienie polityczne pod tytulem: dolozyc Rosji, zniszczyc Putina ! – jako rozlicznie sie z grandow otrzymywanych od Jankesow.

~marzan : No to się uśmiałem 🙂 Co robi ruski WYWIAD? On bynajmniej nie zbiera informacji, jak każdy inny wywiad świata. On informacje, uwaga uwaga – rozpowszechnia! Tyle że fałszywe, o Rosji albo relacjach w Unii. Panowie z polskiego kontrwywiadu! Nie róbcie z siebie błaznów. Zacznijcie łapać szpiegów a nie polować na Rosjan, którzy przy kielichu gadają z Polakami o polityce i naturalnie bronią swojej racji, tak jak Polacy swojej. Trochę powagi, plis. Nie po to wam ciężką kasę płacimy, byście demaskowali takich złowrogich agentów Imperium Zła, co to mają czelność dobrze mówić o swych pracodawcach. Szpieg to gość, który nie łazi, nie gada, tylko szpieguje. I to tymi macie się zajmować za swe wysokie honoraria.

~Jan Akuratny do ~marzan: Twoja definicja szpiega pasuje do tlat sześćdziesiątych. A twoja wypowiedź świadczy o tym że dobrze wiesz na czym polega działalność wywiadowcza obecnie. M. in. na kreowaniu opini (w necie i nie tylko) w celach ważnych dla zleceniodawcy. Rozpowszechnianie informacji jest też częścią działalności. A o polski kontrwywiad się nie martw dobrze wiedzą co robią i dobrze że dostają moją ciężką kasę nie twoją bo z petersburga im zapewne nie robią przelewów

~czeczot : Szczególnie duża aktywność rosyjskiej agentury przejawia się na polskich portalach internetowych. Płatni agenci tzw ruskie trolle mają za zadanie kształtować opinię publiczną w Europie w tym w Polsce. Agenci internetowi nie stosują propagandy a zakrojoną na szeroką skalę inżynierię społeczną. To jest jeden z elementów wojny hybrydowej. Po co zdobywać zbrojnie jakieś państwo skoro można wpływać na opinię publiczną i pośrednio wpływać na wyniki wyborów. Celem akcji agentury rosyjskiej w naszych mediach jest promowanie opcji politycznych wyraźnie proputinowskich i antyzachodnich przy jednoczesnym dyskredytowaniu aktualnych władz, opozycji propolskiej i naszych sojuszy.

~ehe do ~czeczot: Studiujących w Polsce Ukraińców od dawna szkolono – z inicjatywy Sikorskiego, barona z Chobielina, i Sienkiewicza – do propagandowej dywersji. Teraz widzimy ich wysyp na polskich forach. Z takich chłopców i dziewcząt od lat emigracja OUN-UPA zorganizowana głównie w Kanadzie i we Francji rekrutowała swoich stringerów. Później polskie służby włączyły się w akcję „prometeizmu” i zaczęły uzupełniać te kadry studentami z Ukrainy. Tanio, za stypendia. A teraz mamy kwiatki – wysyp na polskich forach jakby oszalałych z nienawiści do wszystkiego, co obce młodych kamikadze. Jako „obcych” wskazują „ruskich”. Ale bez złudzeń – jedno polecenie providnyka ze »Svobody« i rzucą się na nas, Polaków. To jasne, jak słońce. I jest to igranie z ogniem. Większość z tych banderowskich trolli nie kuma polskiego. Mają przygotowane tekściki i wklejają je po omacku, niekiedy bez ładu i składu. Ale efekt osiągają – rozbijają wymianę zdań. Z tym że jest przynajmniej jeden gostek na wątek, który jest „zwrotniczym”, tj. ma za zadanie zmienić temat, przerzucić zwrotnicę. Np. zacząć bić pianę o Katyniu, żeby temat nie zszedł na Rzeź Wołyńską. A jak się nie udaje – wklejają krótkie uniwersalne bluzgi.

Są fakty wskazujące na to, że przedwojenna polska „dwójka” mogła hodować sobie bojówki OUN-u na terenach sowieckich. W ramach polityki tzw. „prometeizmu”. To, że Dmytro Doncow dostał bodaj w Rumunii polski paszport (Giedrojć) też o czymś świadczy. A że potem za to zapłaciły setki tysięcy Polaków na Wołyniu – już się nie łączy w całość. Podobnie zresztą jak i teraz. Wygląda na to, że tak jak w Gruzji, nasi polscy politykierzy poszli o jeden most za daleko. I teraz nie ma jak się wycofać, bo będzie międzynarodowy skandal. Bo to z pieniędzy polskich podatników sfinansowano tamecznych banderowców, plując na groby ofiar Rzezi Wołyńskiej. A USA nas wystawi, jak z Kiejkutami. To pewne. Za wyprawę kijowską Radka Sikorskiego przyjdzie Polsce jeszcze zapłacić. Ale Polska została wciągnięta w to chyba tak głęboko, jak w wypadku sławetnej katowni w Kiejkutach.

~opole2 : To politycy europejscy sluchaja bardziej blizej nieznanych obcokrajowcow w Polsce czy samych polskich politykow? Jezeli ktos chce znac czyjes stanoiwisko to pyta po prostu samego zainteresowanego.

~stranger.pl : Dyskredytacja Ukrainy? Czy można jeszcze bardziej zdyskredytować Ukrainę skoro ich Parlament wprowadzić karanie za wypowiedzi Ukraińców i Obcokrajowców na temat zbrodni UPA, których ponoć nie było zdaniem tego Parlamentu?

~fdfd do stranger.pl: Dokładnie! Ukraina uznając UPA za organizację bohaterską uznała jednocześnie że ludobójstwo jest dobrą metodą rozwiązywania problemów narodowościowych. W dalszej kolejności pojawia się pytanie, co w takim razie zamierzali zrobić Ukraińcy z ludnością rosyjskojęzyczną w Donbasie. Odpowiedź nasuwa się sama.

~stranger.pl do ~Iv: Smutne jest to że w imię wątpliwego sojuszu polsko -ukraińskiego w opluwaniu Rosji skazano na wymazanie z pamięci Polaków zamordowanych przez Ukraińców. Smutne że polskie ofiary dzieli się na „politycznie poprawne”.w zależności….. kto był ich katem! Ci zamordowani przez Sowietów (Rosjan, Żydów, Ukraińców, Gruzinów etc.) np, w Katyniu to wieczna część i chwała, a ci zamordowani przez UPA, to wstyd….. że o tym ktoś jeszcze pamięta! Tak nas dziś indoktrynują!

~dziadek Jonasz : Od roku nie jest żadna tajemnicą dla nas, Polskich internautów, aktywność Ukraińców na Polskich forach i w polityce, wzywających Polaków do prezentowania skrajnej rusofobii, siania nienawiści do Rosjan, pochwał dla Bandery i UPAińskich dokonań na Wołyniu w walce o samstijnoj ukrainu z dziećmi, kobietami i starcami nie będącymi czystymi Ukraińcami, aczkolwiek Bóg raczy wiedzieć co znaczy czysty Ukrainiec. Większą sympatią darzę motocyklistów, chcących odbyć rajd szlakiem armii ruskiej, aby złożyć hołd poległym bliskim niż organizatorów i uczestników śmiesznego w swojej wymowie rajdu szlakiem Bandery i sotni UPAińskich, w którym zapewne pojadą na swoich Dnieprach Komorowski, Sikorski, Schetyna, Kowal, Siemoniak, Kaczyński i Duda..

~ateliers do ~jack: Jest trochę różnicy między trollem, a szpiegiem sowieckim. Wprawdzie obaj są przygłupami, ale szpieg chociaż pojeździ po świecie

~jack do ateliers: wedlug ABW opierajac sie na tym artykule , nie ma roznicy, ci co zalmuja sie propaganda sa agentami wywiadu Rosji. Nie zrozumiales artykulu?

…..

A teraz drugi artykuł:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fabryka-rosyjskich-trolli-jak-dziala-prokremlowska-propaganda/061ee1

W jednym z budynków Sankt Petersburgu mieści się siedziba tajemniczej firmy. Pracuje się tam całą dobę. Zadaniem jej byłych pracowników jest to rosyjska „fabryka trolli”, której zadaniem jest wypełnianie portali internetowych prokremlowską propagandą. Dziennikarz komentujący wojnę propagandową między Rosją a resztą świata ocenia, że działania „fabryki trolli” mają duży wpływ na świadomość opinii publicznej. – Kłamstwa są produkowane w ilościach hurtowych. Prasa w moim kraju jest odgórnie kontrolowana, podobnie jak w nazistowskich Niemczech – mówi anonimowo. Na czym dokładnie polega ta wojna?

~alpoe0 : …ruskie zachowują chociaż pozory – mają „tajną fabrykę trolli do robienia chamskiej/bezczelnej propagandy – u nas skutecznie robi to TVN i pozostałe stacje TV …resztki pozorów zachowuje tylko Polsat – ale ten nadaje tylko reklamy, a tego prawie nikt nie ogląda…

~s : Jestem już okropnie zmęczony nagonką na Rosję. Do tego stopnia drażniąca jest ta propaganda, nieudolna, często kłamliwa, że czasem na przekór biorę stronę Putina. Moi zmarli przodkowie chyba się przekręcają w grobie – jeden zabity w Katyniu, a trzech walczyło w 20 roku z zarazą bolszewicką. Co ciekawe, gdy mówiłem wcześniej że Putin to bandyta, to Gazeta i salon twierdzili że to nowoczesny mąż stanu, że Rosja to nasz nowy dobry i spokojny sąsiad. A to bandyta, ale sąsiad silniejszy i jako takiego powinniśmy go inaczej traktować niż np Słowację.

~troll ? : Dramatem i niewiarygodna glupota jes to , ze u nas pisze sie ze zdziwieniem , ze istnieja tacy ” tolle ” w Rosji . Ludzie !. To owy rodzaj propagandy i dziwic sie , ze wspolczesni gwebesli wykorzystuja te techniki to dowod na totalne odmozdzenie . Ten rodza walki amerykanie stusuja od dziesiecioleci , takze w Polsce . Nic nowego . Trole istnieja wszedzie w tym w Pollsce . Dziela sie na jawnych i tych ukrytych . Jawni wystepuja w TV w radio w roznego rodzaju poismach a ukryci w takich forach jak to np. Rozne rymanowski , pochandkowe , durczoki , lisy kolendy i cala reszta to nic innego jak zawodowe trole , ktore realizuja okreslone zadania a co wazniejze sa znacznie skuteczniejsi niz ci ktorzy wypisuja na internetowych forach . Biora tez za swoje trolowanie ciezkie , idace w dziesiatki tysiecy zlotych apanaze . Trlo internetowy w zasadzie nie jest grozny bo kazdy czyta owe troowe wyznania z przymrozeniem oka tak samo , jak pisze sie tu z przymrozeniem . Nie demonizowalbym wiec tego zjawiska choc niewatiwie istnieje . Apeluje jednak do tego dziennikarskiego odlamu troli ! , przestancie sie dziwic , ze trole istnieja , ie wmawiajcie ludziopm , ze tylko w Rosji a w Ameryce ich nie ma , nie robcie wody z mozgu ludziom i nie piszcie bzdur o trolach bo lepszych od was na forach nie znajdziecie !.

~a do suen: Można trollować na różne sposoby. Jedni nawijają makaron na uszy o Katyniu, a inni o Wołyniu. Ci bardziej wyrafinowani starają się wzbudzić obawy podkopując samą państwowość Polski poprzez obrzucanie błotem rządzące partie, wskazując jednocześnie na to jak w ich kraju pięknie działa władza, oraz starając się ukierunkować nasze działania na popieranie partyjek, które są uzależnione od pomocy ich mocodawców. Obojętnie czy chodzi o wschód, czy chodzi o zachód. Ty sam/ma już zaczynasz wsiadać na Ukraińców, więc stajesz się mało obiektywny/ na.

~Iv do ~a: A jak działa w Polsce V ukraińska kolumna?

~walker do ~a: nic tu po obiektywizmie, gdy panstwo w ktorym zyjesz na sile kaze ci kochac jednego sasiada a nienawidziec innego wbrew oczywistym faktom i odczuciom, stajesz sie oportunista w stosunku do panstwa, jest zasadnicza pierwsza rzecza to panstwo powinno byc obiektywne w stosunkach miedzysasiedzkich, poanstwo ktore ustawicznie wypomina krzywdy historyczne jednym, a innym wybacza trudno nazwac obiektywnym, jesli juz wybaczamy to robmy to ze wszystkimi sasiadami a nie jednostronnie tkwiac w sredniowieczu w stosunku do jednego sasiada

~Pan do ~a: Jak mordowanie Polakow na Wolyniu nazywasz nawijaniem makaronu to moge stwierdzic tylko jedno jestes banderowskim s…. synem niczym wiecej.

~jackasss do ~a: czytając ze zrozumieniem twoją opinnię nasówa się jedyny wnisek wszyscy którzy cokolwiek piszą na forach, pod artykułami i wogóle w internecie prubując przedstawić swoją opinnię na jaki kolwiek temat w/g. Twojej oceny są tylko trolami. Cóż już niedłógo każdy kto będzie próbował coś powiedzieć będzie mu zarzucane trolowanie, już nie wiem śmiać się czy płakać. Serdecznie pozdrawia troll trola :).

~:) do suen: A słyszałaś o trollowaniu pro publico bono?

~Francuz do ~k: internetowe fora są o tyle niebezpieczne że pomijając media rządowe mogą zrzeszać niezadowolonych z aktualnej sytuacji w kraju obywateli , im więcej zgodności w tej kwestii tym bardziej narasta chęć wystąpienia przeciw rządzącym, dlatego na forach są trolle ale PO- wskie – anty rosyjskie i anty PiS-owskie by dekompresować sytuację i nie pozwalać na uzyskanie jednolitego celu jakim mogłoby być odsunięcie od władzy obecnego rządu sług zachodu..!

~taki tam : Udo Ulfkotte, były redaktor „Frankfurter Allgemeine Zeitung” przyznaje, że pracował dla CIA; „Byłem dziennikarzem przez około 25 lat, byłem kształcony w tym jak kłamać, zdradzać i by nie mówić ludziom prawdy. Byłem wspierany przez CIA. Dlaczego? Bo byłem proamerykański” jest dłuższy wywiad z nim, jak dziennikarze i media działają na zlecenie służb wywiadowczych USA z wyraźnym nastawieniem przeciwko Rosji. Wizja III wojny światowej przeraziła go i dlatego to wszystko ujawnił.

~Dangerous do ~taki tam: wszystkie ,,nasze” media nakręcąją nas na wojne,tworzą atmosfere,wielu głupich mlodych Polaków tego nie widzi,nabuzowali się i z automatu wszystkich o odmiennym zdaniu na temat konfliktu Rosja Ukraina wyzywają od ruskich troli.Kochają Ukraine bardziej niż Polske.

~sienen do ~Dangerous: Najbardziej śmieszy mnie ta propagandowa gadka ukrainców że powstrzymują armie FR, bo gdyby nie oni ruscy byliby już nad Wisłą, a może i w Berlinie?hahaha Gdyby weszła na Ukraine armia FR Ukraincy wiali by gdzie popadnie.

~m.fiodorow do ~Das: trzy razy umieściłem swój post i dwa razy został usunięty. raz powodem było: „ponieważ zawiera treści obrażające inne narodowości, religie, rasy ludzkie” chociaż post był kopią nagłówka ich artykułu. wstawiłem ten sam post z komentarzem (neutralnym, rzeczowym) i usunięto z powodu: „ponieważ zawiera informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby”. za trzecim razem komentarz już się nie opublikował. maszyna maszyną, ale tam siedzą ludzie, którzy odpowiednio filtrują nasze komentarze i jak tylko coś jest niewygodne to szybciutko jest kasowane.

~zosia do m.fiodorow: Potwierdzam, na onet treści anty rosyjskie są szybko usuwane.

~sw do m.fiodorow: „The Guardian” podal, ze usowa do 300 tys waszych postow dziennie.

~chorykraj do m.fiodorow: Już od dawna piszę, że Onet cenzuruje. Chyba tam pracują dzieci, które wywalają co chcą, chociaż nie rozumieją treści.

~pracuje onet ok do ~chorykraj: Co do ONET PL nie widze problemu sa swiapogladowi i dobrze pracuja .Pozdro dla onetu.Moje posty zawsze przeszly ale nie obrazalem nikogo lub odpowiadalem inwektywami na inwektywy

~LB II do m.fiodorow: Nie tylko filtrują. Często stosują metodę opóźnionej publikacji, przez co post pokazuje się od razu na drugiej bądź trzeciej stronie wątku. Jak sprawdzasz „moje posty”, to się wyświetla, ale po 10 minutach jest to już tak głęboko, że nie przebija się do ogólnej dyskusji.
Mam wrażenie że kompromitujące wypowiedzi są premiowane szybką publikacją, co sprawia wrażenie że piszą sami debile.

~TomekG do ~Das: Próbuję Ci trzeci raz odpisać, że to zależy od punktu widzenia(z przeciwnego wygląda to tak samo) i mój komentarz został po raz trzeci automatycznie usunięty, więc napiszę tylko tyle, bez szczegółów i przemyśleń, może taki przejdzie…

~TomekG do TomekG: O, w końcu przeszedł. Chodzi ogólnie o to, że jak szukasz spisku, to działa on w dwie strony ewentualnie. Bo dlaczego niby w takim razie posty, w których na pewno nikogo nie obrażam itp. znikają automatycznie. Ktoś sobie mnie upatrzył? Za celnie piszę w nich i trzeba się ich pozbyć? Najczęściej są to posty polityczne i ogólnie dotyczące obyczajowości itp.Jak to ocenisz mądralo? 🙂

~Das do TomekG: Nie wiem jak piszesz i o co dokładnie chodzi. Czasem na Onecie nie przechodzi żaden komentarz, bez względu na treść – wygląda to na jakieś problemy techniczne. Ja piszę o sytuacji gdzie usuwane są komentarze, które w sposób rzeczowy krytykują obecny rząd, lub zarzucają zachodnim mediom propagandę antyrosyjską, przy czym pleni się pyskówka w wykonaniu nastolatków, która nie ma problemów z usuwaniem. Kilka przykładów masz wyżej w odpowiedzi na mój komentarz. Na takim poziomie nie ma już o czym rozmawiać.

~mar do ~Das: No tak, dla ciebie to problem, bo pisanie komentarzy na onecie to twoja praca

~Zenon do ~…: pezeredagowałem x2 – nie mam już „sił” na walkę z wiatrakami, w zasadzie przestaję komentować, chyba że jakiś nawiedzony posuwa takie dyrdymały że trudno powstrzymać się,

~… do ~Zenon: Ja tez czasami odpuszczam …Zdaje sobie sprawe, ze moje opinia nie ma szans z machina progandy stosowana w polskich mediach.

~… do ~k: Ja tez nie, ale kilka razy przeredagowalam swoje posty i przeszly 🙂 Dzis natomiast ukazal sie ten w ktorym opisalam metody blokowania i juz zostal usuniety 🙂 Dlatego powtorze, bardzo czesto blokowana jest nazwa urzedu sprawowanego przez Komorowskiego 🙂

~Das do ~…: Dołączę się do wymiany zdań. Otóż te same wyrazy, nawet uważane za wulgarne, przechodzą często wtedy, kiedy używane są w „słusznej” sprawie. Rzeczowe wypowiedzi bez żadnych ryzykownych wyrazów, niezgodne z jedynie słuszną linią, są ostatnio usuwane już po publikacji ze względu na rzekomą „niezgodność z regulaminem forum” Dzieje się to o czym piszecie, ludzie inteligentniejsi od ameby nie ma ją tu racji bytu. Nie można napisać prawdy o zachodniej propagandzie antyrosyjskiej, bo całe stado gimnazjalistów zwyzywa cię od trolli. Oni naprawdę myślą, że agenci tracą czas, a ktoś traci pieniądze, na dyskusje z onetowymi mędrcami. Taki artykuł jak powyższy to woda na młyn dla tych dzieciaków. Nie widzę dalszego sensu udzielania się tutaj, zamierzam zlikwidować onetową skrzynkę i dać sobie spokój.

~aa do ~Das: Mylisz się. Reżimom w stylu Putinowskiego mocno zależy na urabiani opinii publicznej w krajach mu przeciwnych. Nie masz pojęcia o walce propagandowej.Bardziej to się opłaca niż produkcja kilku rakiet (a koszt pewnie podobny). W demokratycznych krajach opinia publiczna dużo może.

~Das do ~aa: Ostatnie wydarzenia pokazują, że polska opinia publiczna nic nie może. Ktoś na górze w ogóle słucha opinii publicznej? Zresztą, wrócę do tego co już napisałem, kto zawracałby sobie głowę komentowaniem na onecie? Rozumiem prowadzić działania propagandowe na poważnych forach wymagających rejestracji, gdzie kształtuje się opinie poważnych ludzi, ale tutaj wśród zacietrzewionych gimnazjalistów, których i tak do niczego nie da się przekonać, bo nie rozumują prawidłowo? No i inna ważna sprawa, dziś kupuje się całe media, a potem steruje przekazywanymi treściami, resztę załatwia specyfika demokracji, gdzie mówić może każdy (choć ostatnio i to nie koniecznie), ale jednostki nikt nie słucha, liczy się masa.

~… do ~Das: Zgdzam sie z Toba . Dlatego Rosjanie maja racje wysmiewajac nasza demokracje i wolnosc slowa . To, ze u nich propanda jest szeroko stosowana to wiedza wszyscy, ale ze u nas stosuje sie te z za oceanu, pomimo, ze aspirujemy do wolnego kraju jest naprawde zalosne.

~kk do ~…: Oczywiscie. Wystarczy popatrzec, jakimi tytulami i podpisami sa opatrywane „newsy”. Wiekszosc dowolnych informacji dotyczacych Rosji, niezaleznie od tematu, laczona jest ze slowem „Putin”, jako jasnym wskazaniem powiazania ze zlem w czystej postaci. Prosta sztuczka, a jak dziala. Zanim mniej lub w ogole nie myslacy odbiorca przeczyta, co dalej, juz jest odpowiednio ustawiony. Gorsze od cenzury i propagandy wprost – bo za woalka demokracji i wolnosci slowa. Kto dzisiaj mysli – lyka sie publikowane tresci jako ten pelikan. Formatowanie na calego.

~… do ~Andrzeisko: Dziwne ? A zastanawiales sie dlaczego Niemcy angazuja sie po stronie Majdanu ? My wiadomo , musimy odwdzieczyc sie za finansowanie Solidarnosci i udostepnienie tajnych wiezien to za malo, ale Niemcy ? Otoz plan jest taki, ze za 50 ;at juz nikt nie bedzie pamietal, ze nazisci to po prostu Niemcy.

~stary spawacz z W-3 na kombinacie Lenina : nie mam czasu na pisanie bo mam dwie roboty. Jestem na rencie od jakiegos czasu i mam 74 lata i jestem weteranem po LWP. Jako ochapowiec budowalem Nowa Hute i bylem z tego bardzo dumny, stawialismy bloki miezkalne dla mloych ludzi i kina dla mlodzierzy w naszym miescei. Dzisiaj moj syn ma firme spawalnicza pod Krakowem i zadzwonil, ze przyjedzie po mnie jak beda jechc do roboty. Po godzinie jazdy znalazlem sie na bylym wydziale W-3 ktory wlasnymi rekami stawialem, jako spawacz i slusarz konstrukcujny – ze lzami w oczach belem swiadkiem jak moj wlasny syn cial palnikiem acetylenowym te same dzwigary, ktore jak w latach 50-tych wznosilem dla dobra kraju i rodakow – a dzis ida do Chin na zlom. Serce sie kroi jak sie ten kraj wali i topnieje – coraz mniej z chwalebnej przeszlosc – coraz wiecej niemieckiej rzeczywistosci ( pustka ).

…..
Ponowne ostrzeżenie.
Jeśli mi tu ktoś wyskoczy z jakimś takim przaśnym tekstem lub jawnym oszczerstwem, że my tu np. jesteśmy ruskimi agentami, czy trollami, bo mamy i wyrażamy zdanie inne od oficjalnie dozwolonego, to będzie to tego kogoś ostania uwaga tu. Możecie sobie wypisywać co się wam podoba na wp.pl, czy onet.pl, czy gdzie tam sobie chcecie pisać. Tu jeśli coś piszecie, musicie to poprzeć źródłami.

3 thoughts on “76 Agenci i trolle wszelkiej maści, (wy)łączcie się

 1. ~Krótki kurs stosunków mnarodowych : Niemcy nie są suwerennym krajem – to po prostu amerykańska kolonia o podwyższonym standardzie życia. Robią to co im Wujek Sam każe. Polacy marzą o tym by być takimi niewolnikami – niepotrzebnie – niewolnikami już są – a podwyższony standard życia to mrzonki. Polacy to niewolnicy „polowi”, a Niemcy „przydomowi”. A kto to są Amerykanie? Spaślaki – którym za rączkę prowadzi judeodiaspora.

  ~Deutscher : co wam wczoraj pisalem ? dla przypomnienia: ” ~Deutscher : wielka ” wspölnota „, ale kazdy eu-kolchznik szpieguje drugiego eu-kolchoznika. najnowszy news: ” BRD wspölnie z yankeesami szpieguje od lat zabojadöw ” super wspölnota. brak slöw na to szambo.” jeszcze jakies pytania ?

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/der-spiegel-niemcy-niszczyli-dowody-inwigilacji-europejskich-politykow/76ph89

  Niemieckie tajne służby niszczyły dowody inwigilacji europejskich polityków i współpracy swego wywiadu z Amerykanami. Zdaniem tygodnika „Der Spiegel”, były to dowody, świadczące o długoletnim współdziałaniu i przekazywaniu danych za ocean.
  (…)
  W sierpniu 2013 r. jeden z pracowników wywiadu, przeszukując bazę za pomocą słów kluczowych takich jak „gov” czy „diplo”, odkrył 12 tysięcy cyfrowych katalogów, zawierających m.in. zawartość skrzynek emailowych polityków, dyplomatów i urzędników europejskich.

  Byli wśród nich wysocy rangą dyplomaci francuscy, współpracownicy rządów innych krajów oraz urzędnicy instytucji europejskich. Jak twierdzi „Spiegel”, pracownik wywiadu dostał polecenie skasowania tych danych.

  Według tygodnika, niemiecki wywiad od lat współpracował z amerykańskim, pomagając mu zbierać informacje na temat europejskich polityków m.in. za pomocą haseł i adresów IP dostarczanych przez Amerykanów.

  O sprawie od lat miał być również informowany niemiecki rząd, który jednak do niedawna zaprzeczał, że wie coś na ten temat.

  sposzczegawczy : No ja nie mogę! Niemieckie tajne służby niszczyły dowody współpracy swego wywiadu z Amerykanami!!! To po prostu nie do pomyślenia. W Polsce powstałby z tego raport, który byłby przetłumaczony na wiele języków nie wyłączając rosyjskiego, arabskiego, a nawet swahili i opublikowany jako bestseller. Tyle pracy poszło na marne. Uważam, że ktoś powinien za to beknąć jak to w Niemczech jest w zwyczaju.

  ~Addolfo : Co to sie dzieje? Czyzby „Mutti” podpadla Amerykanom za zbyt niezalezna polityke wschodnia? W Niemczech jest tajemnica poliszynela, ze Niemcy nie sa suwerennym panstwem. Niemiecki wywiad bez CIA nawet nie pierdnie. Podsluchiwali Merklowa tak samo jaki i wszystkich waznych decydentow gospodarczych w Rajchu. Kwestia, ze te informacje dostaly sie do gazety i zostaly OPUBLIKOWANE z dodatkiem, ze rzad o tym wiedzial, oznacza tylko jedno: Sluchaj no Makrela, jak chcesz se jeszcze troche porzadzic, to spusc z tonu, nie wymyslaj razem z Zabojadami Europejskiej Polityki Wschodniej, daruj sobie podroze do Moskwy, odwal sie od naszych kombinacji na Ukrainie. Bo jak nie, to Spigel zaraz sie dowie, ze to nie rzad wiedzial, tylko Ty. JASNE???

  ~Janek z B do ~Addolfo: Niemcy zawdzieczaja CIA wiele,dziesiatki tysiecy SS manow i zbrodniarzy nazistowskich typu Mengele, Eichmann, Barbie dzieki Ameykanom nielegalnie wyjechali do Ameryki Poludniowej. Po za tym setki innych zbrodniarzy jak ojciec medycyny kosmicznej Struhgold wyjechali do USA legalnie i tam zrobili kariere. http://pl.wikipedia.org/wiki/Hubertus_Strughold Bardzo wazne takze jest ze USA nigdy nie ratyfikowala Ukladow Wersalskich po 1 wojnie, gdyz nie mogly sie pogodzic z krzywda, jaka Zabojady uczynily Niemcom.

  ~nie ma w tym nic dziwnego : RFN nie jest żadnym niepodległym państwem. to tylko pozory. w rzeczywistości to jest Sp. z.o.o. (GmbH) pod kontrolą amerykańską. ten stan rzeczy będzie utrzymywał się tak długo, jak długo USA ma swoją pozycję mocarstwową i jak długo będzie utrzymywał się podrządek aliancki w Europie po 1945 r. czy ktoś z publiczności polskiej wie, że Polska mimo upływu 70 lat od zakończenia II wojny św. wciąż nie ma traktatu pokojowego z Niemcami? dlaczego? ano właśnie dlatego… bo RFN jako GmbH nie ma kompetencji do zawarcia takiego układu, co jest im zresztą na rękę, bo wbrew pozorom sprawa granicy zachodniej Polski jest wciąż nie uregulowana, czyli otwarta, mimo wielu różnych śmiesznych układzików po drodze

  ~ZmianyNaZiemi : Od kilku dni w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat tak zwanej Operacji Kraj 2015. Ma to być coś w rodzaju Sejmu Niemego z 1717 roku, czyli na terytorium Rzeczpospolitej znajdą się obce siły zbrojne, których celem ma być zabezpieczenie drugiej kadencji obecnie panującego prezydenta. Informacje na temat tego rzekomego stanu wojennego nowego typu pojawiają się już od kilku dni. Ma do tego dojść rzekomo 15 maja bieżącego roku. Na forach i blogach kolportowana jest informacja wedle której komendanci policji i inni urzędnicy państwowi wyższego szczebla, otrzymali już specjalne koperty z opisem „Operacja Kraj 2015”. Ma to być rzekomo plan zapasowy na wypadek gdyby wybory poszły niezgodnie z planem. Scenariusz jest podobno taki, że Komorowski zostanie ogłoszony prezydentem już po pierwszej turze wyborów i to bez względu na ich wynik. Władze obawiają się, że może to wywołać poważne zamieszki w kraju i dlatego planują w tym czasie ćwiczenia lub manewry obcych wojsk na terytorium Polski. Być może chodzi o to, aby w razie czego użyć ustawy 1066 i pozostać przy władzy. Obecna ekipa rządząca nie może sobie pozwolić na przegraną w nadchodzących wyborach prezydenckich, a już w ogóle nie może przegrać wyborów parlamentarnych. Byłby to dla formacji rządzącej swoisty armagedon i wiele osób mogłoby po prostu pójść do więzienia. Dlatego wariantu z powtórką „sejmu niemego” nie da się wykluczyć. W obecnej Polsce wszystko jest już możliwe i nic nie dziwi.

  ~PROBAT do ~net51: Rzeczywistość już dawno przekroczyła wyobraźnię porządnego, prawego człowieka. Wydaje się, że spora część elementów tego ,, stanu nadzwyczajnego ,, już jest zrealizowana. Nie śledzisz dokładnie zmian w przepisach prawa dotyczących pobytu obcych formacji militarnych na terenie RP. Nie śledzisz informacji czyje formacje już tu są i jakie mają uprawnienia. Cóż, gratuluję dobrego samopoczucia.

  ~jasio : a oto co pisze dzisiaj de.sputniknews.com : Polacy są zajęci demolowaniem pomników rosyjskich żołnierzy, którzy wyzwolili ich dziadków przed nazistowskimi mordercami. Chociażby z tego powodu Rosja nie ma podstawy aby martwić się o grupę polaków nienawidzących Rosję, którzy to przez własną głupotę zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

  a ja dodam od siebie to: teraz polska to nadwiślańska łąka, gdzie europa wysypuje śmieci, zaopatruje się w mięso armatnie do europejskich fabryk oraz burdeli a watykan hoduje katolstwo na masową skalę i obciąga je cotygodniowo z kasy. polacy w natowskich mundurach, na was czeka tylko śmierć. natomiast na akcjonariuszy zachodnich oraz amerykańskich koncernów zbrojeniowych czekają większe zyski. ginąc w okopach wojennych pamiętajcie, giniecie za luksus, za wypasione wille oraz maserati, lamborgini i porszaki stojące w garażach zachodniej europy oraz usa. jedyną nadzieją dla was jest rosja. tylko ona bowiem może po raz drugi wyzwolić was od obcej przemocy i dać wam samodzielność i niezawisłość od brukselskiego kagańca politycznego i finansowego.

  Polubienie

 2. ~Bydgoszczanin : Tak długo jak pozwoli Europa na szarogęszenie się USA/CIA w każdej nieomal sprawie i wymuszanie – najczęściej szantażem ekonomicznym politycznym a i militarnym (NATO) uległości wobec USA – Tak bedzie Europa tylko coraz starszą prostytutka amerykańska – a nie Kontynentem wolnych demokratycznych narodów i państw!

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wspolpraca-bnd-i-nsa-trafila-do-prokuratury-czym-to-sie-skonczy/2376xd

  Współpracą pomiędzy BND i NSA zajęła się niemiecka prokuratura generalna. Opozycja jest oburzona i mówi o „zdradzie stanu”. Zakres inwigilacji był dużo większy niż przypuszczano.

  Afera wokół „cichej współpracy” Federalnej Służby Wywiadowczej (BND) z amerykańską Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) zatacza coraz szersze kręgi. Stała się przedmiotem zainteresowania federalnego prokuratora generalnego Haralda Rangego, który wydał polecenie wszczęcia postępowania wyjaśniającego, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Poinformował o tym rzecznik prasowy prokuratora generalnego w Karlsruhe. Niemieckie media donoszą, że strona niemiecka, poza instytucjami francuskimi, inwigilowała także urzędy austriackie.

  Kogo i co śledzono na zlecenie NSA

  Stacja nasłuchowa w Bad Aibling otrzymała od Amerykanów szereg haseł, których pojawienie się w telekomunikacji uruchamiało automatycznie ich zapis i dalsze śledzenie. Jak donosi „Bild am Sonntag”, było wśród nich także hasło „Bundesamt”, czyli „urząd federalny”, odnoszące się do instytucji austriackich.

  Tygodnik „Der Spiegel” informuje z kolei, że jeden z funkcjonariuszy BND zatrudniony w stacji w Bad Aibling przeszukiwał w roku 2013 aktywne pliki NSA, starając się ustalić, czy są w nich takie hasła jak „diplo”, „bundesamt” i „gov”, odnoszące się do dyplomatów i służby dyplomatycznej oraz różnych instytucji federalnych i rządowych. Natknął się przy tym na 12 tys. zapisów, wśród których były adresy poczty elektronicznej wysokich rangą dyplomatów francuskich.

  „Co mam z tym zrobić?” – „Usunąć”

  Na tym jednak nie koniec. Jego „łupem” padły bowiem także liczne skrzynki mailowe instytucji unijnych i funkcjonariuszy wielu rządów państw europejskich. Zbulwersowany tym odkryciem pracownik BND skierował 14 sierpnia 2013 do swych przełożonych zapytanie na piśmie: „Co mam z tym zrobić?” i otrzymał w odpowiedzi krótkie polecenie: „Usunąć”.

  Na liście podsłuchiwanych znalazł się także koncern lotniczy i astronautyczny Airbusa. Jego kierownictwo uznało, że w grę wchodzi tu szpiegostwo gospodarcze i zamierza złożyć w związku z tym oficjalne doniesienie o przestępstwie przeciwko nieznanemu sprawcy. To zaś uruchamia z urzędu postępowanie wyjaśniające. Niezależnie od tego koncern Airbusa domaga się od rządu federalnego w Berlinie wyjaśnień w tej sprawie. Airbus, jak oświadczył jego rzecznik prasowy, nie dysponuje żadnymi własnymi ustaleniami ani informacjami na temat podnoszonych w niemieckich mediach zarzutów dotyczących charakteru i zakresu współpracy pomiędzy BND i NSA.

  Tygodnik „Der Spiegel” utrzymuje, że koncern Airbusa był przez wiele lat systematycznie inwigilowany przez tajne służby tzw. Five Eyes („wielkiej piątki”), czyli USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Na liście obiektów poddanych stałej obserwacji znalazł się jeden z niemieckich pracowników koncernu, donosi „Der Spiegel”. Jego nazwisko występuje na tej liście obok numeru telefonu odnoszącego się do abonenta w Arabii Saudyjskiej.

  „BND bezwolnym narzędziem NSA”

  Sekretarz generalna partii SPD Yasmin Fahimi zarzuciła Urzędowi Kanclerskiemu, że w karygodny sposób zaniedbał swe obowiązki w sprawowaniu kontroli nad poczynaniami niemieckiego wywiadu. Ujawnione obecne zarzuty wobec BND „podważają zaufanie klasy politycznej do pracy naszych tajnych służb” – oświadczyła Fahimi w wywiadzie dla gazety „Passauer Neue Presse”. „Można wręcz odnieść wrażenie, że BND stała się bezwolnym narzędziem NSA” – dodała.

  Przewodniczący klubu poselskiego partii Lewicy w Bundestagu Gregor Gysi określił poczynania BND mianem „zdrady stanu”. Jak powiedział w wywiadzie dla „Mannheimer Morgen”, to „skandal, że BND szpieguje dla USA przedsiębiorstwa w całej Europie aż po najważniejsze osoby w ich kierownictwie”. Jego zdaniem, jest to „szpiegostwo polityczne i gospodarcze podlegające karze jako zdrada stanu”.

  W podobnym duchu wypowiedział się także przewodniczący klubu poselskiego Zielonych Anton Hofreiter: „Można się obawiać, że na jaw wyjdzie jeszcze więcej faktów”, oświadczył Hofreiter w wywiadzie dla „Passauer Neue Presse”.

  Komisja Europejska, która być może także była inwigilowana w ramach „cichej współpracy” BND z NSA, zwiększa nacisk na rząd w Berlinie. Ta sprawa „musi zostać wyjaśniona przez władze niemieckie, w tym także przez parlament” oświadczył przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

  Federalna Służba Wywiadowcza (BND) jest – obok Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) i Urzędu Kontrwywiadu Wojskowego (MAD) – jedną z trzech niemieckich agencji wywiadowczych. Uzyskane przez nią informacje służą podejmowaniu decyzji przez rząd federalny, dowództwo Bundeswehry i inne instytucje Republiki Federalnej.

  ~abc : Pamiętajcie, ży dostwo amerykańskie potrafi osiągać sukcesy tylko podstępem. Ich maksyma brzmi: „Podstępem będziesz prowadzić wojnę”. Używają tego w każdej sferze życia i tylko piętnowanie i monitoring tych ludzi może doprowadzić do normalności zarówno w stosunkach międzynarodowych jak i w rozwoju naszego państwa. Obecnie nasz rząd prowadzi politykę niezgodną z polską racją stanu – zachowuje się jak bezwolna kukła gdzie sznurki pociągają bracia starsi zza oceanu.

  ~marzan : Jak widać proamerykańscy wazeliniarze nie tylko w Polsce się rozmnożyli. Ale Niemcy mają o tyle lepiej, że ich władze i media to jeszcze oburza – u nas pewnie by raz dwa sprawę zatuszowano a chcącym pokrzykiwać o zdradzie narodowego interesu, zwymyślano by od agentów Putina. Tym się właśnie częściowa, niemiecka suwerenność różni od szczątkowej suwerenności polskiej.

  valadon.z do ~Bydgoszczanin: dobre i z polotem napisane ! CIA to my już mamy w TVN – posiada udziały ! Zresztą , są jeszcze polskie media , polskie banki, polskie markety itd. O polskim przemyśle nie wspominam celowo , bo go niema , przyczyny chyba wszyscy znają ! Z Prezesem zgadzam się tylko w jednym – o sile państwa decyduje jego gospodarka. Dodam jeszcze jedno – o suwerenności państwa również ona decyduje !

  ~543210 : Ach ci sprawiedliwi amerykanie .No jednym slowem Najbardziej demokratyczny i sprawiedliwy narod swiata. Zapomnieli juz ze finansowali nazistow przed II wojna, w czasie wojny i po zakonczeniu oczywiscie udzielili im schronienia. Zeby holocaustotworcom panie szefie FBI nie stala sie krzywda. Wiec czemu sie dziwic ze stara milosc nie rdzewieje

  Polubienie

 3. ~llllli 17 godzin i 14 minut temu
  25LAT BUDUJE POLSKĘ I CO ZBUDOWAŁ? FACET POWINIEN SIEDZIEĆ RAZEM Z KOLESIAMI , GAJOWYMI, RYŻYMI. BUDUJĄ ALE DLA SIEBIE, W JAKIM CELU TEN TEN TYP JEST POKAZYWANY? GDZIE JEST NASZ PRZEMYSŁ CIĘŻKI, STOCZNIE, HUTY PANIE BUDOWNICZY?

  ~WARSZAWA 10 godzin i 6 minut temu
  Mala pokraczna kreatura bioraca miliony i do tego koszerna, gosc nie znajacy sie na niczym zero i kretacz !

  ~Y O L A S I A 8 godzin i 57 minut temu
  Mały pajacyk dobrze obstawiony ludzmi ze styropianu.

  ~wania; 9 godzin i 47 minut temu
  a ten zlodziej co ma jeszcze do powiedzenia,,nakradl i doprowadzil bank do ruiny.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Jan-Krzysztof-Bielecki-o-nowoczesnej-Polsce-trzeba-wciaz-szukac-nowego,wid,17495472,wiadomosc.html?ticaid=114cc4

  Jak powinniśmy budować nowoczesną Polskę? – Trzeba cały czas być głodnym i ciągle szukać nowego – powiedział WP Jan Krzysztof Bielecki. Były premier, członek Rady Ministrów ds. kontaktów z Europejską Wspólnotą Gospodarczą i były prezes zarządu Banku Pekao był gościem Michała Kobosko. Zapraszamy na pierwszy odcinek z cyklu „20 wywiadów na 20 lat WP”.

  ~szarak 29 minut temu
  Pan Bielecki zawsze na eksponowanych stanowiskach od 25 lat buduje nowoczesną Polskę-piękną, zasobną, dla elity. Reszta obraca się w tych cudnych dekoracjach, goniąc za pracą i pieniędzmi, z wielu rzeczy rezygnując, by na Biedronkę i do pierwszego starczyło.Im więcej pieniędzy z unii, im więcej parków rozrywki, orlików, stadionów, nowoczesnych samochodów, eleganckich sklepów i restauracji, tym skromniej mi się żyje. Taka „nowoczesność” tylko upadla.

  ~stan2015-04-29 23:47
  To nie goń za pracą, tylko się do niej wreszcie zabierz ! Jeśli wiekszość Polaków zabierze się do uczciwej pracy, zamiast protestować przeciw wszystkiemu i we wszystkim widziec zamach, podstęp i hańbę, to w Polsce cos może drgnie. Ale jeśli Polacy nadal będą szukać winy w Żydach, Niemcach i komunistach, tylko nie w swoim pieniactwie i kołtuństwie, to nadal będą biedę klepać. Ale za to dumę i honor będą mieli /w swojej świadomości/ przeogromną. A u Niemca, Holendra i innego pogardzanego przez nich gamonia będą parobkami.

  ~rozliczymy was draniie2015-04-30 00:11
  stan ty platformerski psie do ruskiej budy paszoł won

  ~ps stan 3 godziny i 32 minut temu
  Nic nie rozumiesz,a się wcinasz. Nie pisz mi bajek o „drganiu”w gospodarce. Nie podtykaj mi wyświechtanego tekstu o ty, jacy jesteśmy źli. Nawet nie wiesz, że zagranicą wcale Polacy nie są parobkami. Pracują w swoich zawodach, bo to normalne kraje dla ludzi, a nie dla wybrańców.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.