77 Podwójne standardy, czyli równość, prawość, godność… ale tylko dla wybranych

Wygląda na to, że jakoś tak „dziwnie” jest, że jednym „*nieludziom” „wolno” a innym „*ludziom” już nie. Nieludzie „mogą” oszukiwać, kłamać, rzucać oszczerstwa, mordować, kraść, czyli przywłaszczać sobie własność ludzi itd, bo tak ich naucza ich nieludzka tradycja, a ludzie już tego nie mogą, bo to be, nieładnie i nie fair itp. Super że ludzie nie mogą tego robić (chociaż i tak to robią), dziwne jest to, że nieludziom ich rasistowska tradycja pozwala na coś takiego. Nieludzie „mogą” jak sami twierdzą „wszystko”, a wg, tradycji i prawa nieludzi, ludzie na to co im nieludzie robili i nadal robią, nie mogą się nawet obrazić… Nie sądzicie, że to nie jest w porządku? Dlaczego nie zakaże się czegoś tak nieludzkiego? Co na to tzw. poprawność polityczna?

*za złowo ludzie, można podstawić inne słowo, np. kobiety, czyli niemężczyźni, biali, czyli nieczarni, Słowianie, czyli nieniesłowianie, goje, czyli nienieludzie, itd.

Zobaczmy na dwóch przykładach, jak to wygląda:

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17834512,Radio_ZET__Sledztwo_ws__kilometrowek_bedzie_umorzone_.html

Śledztwo ws. kilometrówek zostało umorzone. Prokuratura okręgowa stwierdziła, że Radosław Sikorski i 24 innych posłów rozliczało się prawidłowo i nie popełnili oni przestępstwa.

Wszczęte w grudniu 2014 r. śledztwo dotyczyło m.in. podejrzenia doprowadzenia Kancelarii Sejmu w latach 2005-2014 przez 25 posłów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem – łącznie 1 mln 705 tys. zł – w związku z „rozliczaniem w ramach ryczałtu otrzymanego na prowadzenie biura poselskiego kosztów przejazdu samochodem z tytułu wykonywania mandatu poselskiego”.

W sprawie chodziło o rozliczenia 25 posłów z różnych ugrupowań, w tym m.in. o obecnego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego i wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna.

Posłowie mogli wykorzystać górne kwoty limitów

„Biorąc pod uwagę, iż większość posłów objętych postępowaniem to posłowie z okręgów wyborczych znacznie oddalonych od Warszawy, to dokonanie prostego zestawienia liczby kilometrów dzielących ich okręgi od Warszawy, z liczbą dni, w których odbywały się posiedzenia Sejmu lub prace komisji, pozwala na przyjęcie, iż w ciągu każdego miesiąca mogli oni wykorzystać nawet górną kwotę limitu kilometrów” – uznała prokuratura.

Dlatego, jak poinformował rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Przemysław Nowak, zebrany w śledztwie materiał dowodowy dał podstawy do przyjęcia, iż wszyscy objęci sprawą posłowie mogli wykorzystać zadeklarowaną w dokumentach kwotę ryczałtu na przejazdy samochodem.

Śledztwo ws. 15 posłów

W tej sprawie pierwotnie badano pięć zawiadomień od osób prywatnych. Dwa dotyczyły ewentualnego przekroczenia uprawnień przez marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego oraz wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna (obaj PO), a kolejne trzy posłów: Wojciecha Jasińskiego (PiS), Krzysztofa Jurgiela (PiS), Karola Karskiego (obecnie europoseł), Beaty Kempy (KPSP), Bolesława Piechy (PiS), Sławomira Kłosowskiego (PiS), Krystyny Pawłowicz (PiS), Jolanty Szczypińskiej (PiS) oraz wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (PiS).

W drugiej połowie grudnia drogą elektroniczną do prokuratury wpłynęło kolejne, szóste doniesienie dotyczące ewentualnego poświadczenia nieprawdy oraz oszustwa w związku z nieprawidłowościami w rozliczaniu w latach 2012-2013 ryczałtu na przejazdy samochodem prywatnym przez posłów: Andrzeja Halickiego (PO), Małgorzatę Niemczyk (PO), Jacka Sasina (PiS) oraz Jolantę Szczypińską (PiS).

Afera madrycka

O rozliczeniach służbowych wyjazdów posłów stało się głośno w listopadzie, gdy media ujawniły sprawę podróży do Madrytu na posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ówczesnych posłów PiS: Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego oraz Adama Rogackiego – wzięli oni zaliczki z sejmowej kasy, zgłaszając wyjazd prywatnymi samochodami; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi. W efekcie sprawy dotyczącej wyjazdów służbowych i ich rozliczeń ci trzej posłowie zostali usunięci z PiS i klubu parlamentarnego tej partii.

Z powodu wątpliwości związanych z podróżą zagraniczną z członkostwa w klubie PiS i w partii zrezygnował poseł Zbigniew Girzyński. Z kolei poseł Jan Kaźmierczak został, na własną prośbę, zawieszony w prawach członka klubu PO w związku z wątpliwościami dot. wyjazdu do Londynu.

wuchta-wiary 8 godzin temu
Państwo zdało egzamin.

Andrzej Spyrka 8 godzin temu
Czy prokuratura rzeczywiście to ZBIÓR nieuków którzy nie mogą sobie poradzić z najprostrzą matematyką na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej albo rżną głupa myśląc że naród jest głupszy od nich. Wstyd na cały ŚWIAT.

antekpociecha 8 godzin temu
W tym kraju to norma, ale gdyby Kowalki w kiosku kupującemu zapałki wydał paragon po reszcie zamiast razem lub przed, albo opóźnił o jeden dzień wpłatę do ZUS czy US

andrzej6404 8 godzin temu
„Na korzyść marszałka przemawiają też zeznania funkcjonariuszy BOR, którzy stwierdzili, że często rezygnował z ochrony.” a co innego mieli powiedziecie- w koncu PIZZA BOR czy TAXI-BOR musi dalej dzialac oczywioscie za pieniadze podatnikow, nie zdiwilbym sie ze jeszcze panienniki byly dowozone w ten sposob

unamatita 8 godzin temu
„Śledztwo ws. kilometrówek będzie umorzone.” – Sienkiewicz by się uśmiał!

pjacek23 7 godzin temu
Ukradniesz 10l paliwa i idziesz do więzienia. Okradniesz społeczeństwo i dostaniesz medal. Oto państwo prawa made in Polska.

walsmet7 godzin temu
To się nazywa poszanowanie Państwa Polskiego, kpina w żywe oczy. Obywatele obudźcie się. Kradną na potęgę, a Prokuratura im jeszcze wystawia „świadectwo moralności”.

badziewiak667 godzin temu
Jutro czas na nowy sondaż po odsunięciu prokuratora w sprawie Grabarczyka i po umorzeniu sprawy Sikorskiego. Zapowiada się gwałtowny skok poparcia dla Bolesława Komorowskiego.

…..

A teraz drugi przykład:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025895,title,Amerykanscy-Zydzi-krytykuja-Jamesa-Comeya,wid,17472753,wiadomosc.html?ticaid=114c66&_ticrsn=3

Szef American Jewish Committee (AJC) David Harris skrytykował jako „wyjątkowo niefortunne i nieprawdziwe” słowa dyrektora FBI o roli Polski w Holokauście. Wszelkie próby pisania historii na nowo, zarówno te niezamierzone, są niebezpieczne – powiedział.

– To wyjątkowe niefortunne, nieprawdziwe i bolesne słowa. Ci co znają historię II wojny światowej wiedzą, że Polska była pierwszą ofiarą, gdy Niemcy napadły na nią 1 września 1939 roku – powiedział Harris, który kieruje amerykańska organizacją American Jewish Committee, powołaną w 1906 roku w celu obrony praw Żydów poza USA.

AJC jako pierwsza amerykańska organizacja żydowska w zdecydowanych słowach skrytykowała wystąpienie Comeya, o czym poinformowała na mediach społecznościowych, apelując do dyrektora FBI o sprostowanie.

W rozmowie Harris ocenił, że wystąpienie Comeya świadczy o jego głębokiej niewiedzy na temat roli Polski podczas II wojny światowej. Przypomniał, że w przeciwieństwie do innych państw, jak np. Francji, w Polsce nie istniała podczas wojny systemowa kolaboracja z nazistami a polski podziemny ruch oporu, w tym Armia Krajowa, walczył przez cały czas trwania wojny.

– Jako przyjaciel Polski, ale też jako Żyd, w pełni rozumiem polską reakcję, bo wiem jak niebezpieczne są próby pisania historii od nowa, w tym historii Żydów podczas II wojny światowej. Też jesteśmy bardzo wrażliwi na tym punkcie – powiedział Harris. – Chcę wierzyć, że w tym przypadku to nie był zamierzony atak na Polskę. Dlatego czekamy na przeprosiny ze strony dyrektora FBI – dodał. Przyznał, że były już co prawda przeprosiny ambasadora USA w Warszawie Stephena Mulla, ale w jego opinii przeprosić powinna także osoba, która wywołała ten „żałosny incydent”. Przypomniał, że prezydent Barack Obama, który w 2012 roku popełnił gafę mówiąc o polskich obozach śmierci, „bardzo szybko przeprosił”.

Zdaniem szefa AJC, większość Amerykanów, wie że Holokaust był „próbą zagłady Żydów przez nazistów”, ale wraz z mijającym czasem coraz mniej ludzi zna szczegóły. Przyznał też, że z powodu tego, że wiele nazistowskich obozów koncentracyjnych znajdowało się na terenie okupowanej Polski, „często dochodzi do pomyłek i rozumiem, że Polacy są na to tym punkcie wyczuleni, by nie nazywać tych obozów polskimi”.

Zauważył też, że Żydzi, którzy przeżyli wojnę i wyemigrowali z Polski do USA, przyjechali z różnymi doświadczeniami i wspomnieniami. – Rozumieli, że naziści byli odpowiedzialni za Holokaust, ale jednocześnie wielu doświadczyło antysemityzmu w Polsce, jeszcze przed wojną. Każdy Żyd ma inne doświadczenia, ale dla części wspomnienia z życia w Polsce to nie zawsze były szczęśliwe wspomnienia – przyznał.
(…)

~synio 22 godzin i 29 minut temu
Doceniam ten gest ze strony żydowskiej. Przyznam, że się tego nie spodziewałem.

~Członek Żegoty 22 godzin i 40 minut temu
Obama może olewać Komorowskiego, ale tych Panów z AJC olać nie może. Chwala im!!!

~andrew2111 22 godzin i 44 minut temu
Na apele polaków nie reagowali ale jak żydzi każą przeprosić to co innego. Nie że bym był jakimś antysemita pokazuje to tylko jakim „szacunkiem” darzą nas Polaków amerykanie nie potrafiąc po prost przeprosić, i dalej sądzicie że gotowi są nas bronić w ramach NATO. Szacun dla Komitetu Żydów Amerykańskich.

dawrozroz 23 godzin i 9 minut temu
BRAWO. Nareszcie, ktoś obiektywny i racjonalnie się wypowiada.

~gość 22 godzin i 24 minut temu
Żydzi w naszej obronie??? Koniec świata albo koniec złych czasów

~*^* 23 godzin i 1 minutę temu
„Komitet Żydów Amerykańskich krytykuje szefa FBI Jamesa Comeya za sugestię, że Polska była odpowiedzialna za Holokaust.” -> aż mnie zatkało :)))

~mk2015-04-21 22:52
No ja też czuje jakiś dyzonans poznawczy.

~gajowy obiecał2015-04-22 00:44
prosta zasada-ciszej nad tym geszeftem

~myslecianzcej2015-04-22 00:44
jest OK, wlasnie oddalismy lasy panstwowe za ten komentarz… jest chwilowa odwilz

~abc2015-04-22 04:47
Pytanie tylko w ktorym z kolei miescie bul zbuduje kolejne zydowskie muzeum za nasze pieniadze. Stawiam na Krakow, potem Tarnow, Lodz i Wroclaw.

~kk 8 godzin i 25 minut temu
Dobry krok bo trzeba Polaków uspokoić w końcu chcą dostać te 64 mld dolarów za mienie żydowskie bez spadkowe.

~Janek 20 godzin i 22 minut temu
Nigdy nie wierzcie w to co mówią i piszą Żydzi. Dlaczego? Przeczytajcie ich TALMUD.

1nestor 22 godzin i 37 minut temu
To jakieś utarczki między sobą? Żydzi krytykują żydów? O co tu chodzi?

~xyz 23 godzin i 3 minuty temu
Żydzi Polscy jak zwykle,siedzą cicho…….i zacierają ręce

~grzesiek 22 godzin i 41 minut temu
W zamian za to Polacy kupią amerykańskie rakiety… oraz w ramach premii zrobią im laske…

~WAD13 22 godzin i 34 minut temu
a co na to poLSKI żyd …jeśli szef FBI nie przeprosi. To nie będzie tragedia… -naczelny rabin Polski Michael Schurdic

~haha 23 godzin i 7 minut temu
Przynajmniej Żydzi amerykańscy żądają przeprosin.. w Polsce Żydzi siedzą cicho..

~xx 22 godzin i 44 minut temu
szef FBI James Comey jeżeli będzie przepraszał Polaków to nie dlatego, że słane są dyplomatyczne noty sprzeciwu przez naszych rządzących ale dlatego, że został skrytykowany przez Komitet Żydów Amerykańskich który to należy do najbardziej wpływowych żydowskich organizacji w USA.

~marko 21 godzin i 54 minut temu
Uważam, że za taką wypowiedź Pan Dyrektor powinien zostać zdymisjonowany. Dyrektor FBI nie pomylił się – zrobił to z wyrachowaniem dla wyznaczonego celu -sądzę, że po to aby zobaczyć jaka będzie reakcja w Polsce.

~Ayway 9 godzin i 59 minut temu
Żydowscy Amerykanie doskonale wiedzą co robią i co piszą.

~zez 9 godzin i 20 minut temu
to już poszło za daleko, co bardziej interesowni wiedzą, że mogą na tym duraczeniu, w końcu stracić, bo to jest już bezczelność, Polaków reprezentują obecnie uzurpatorzy PRL – Bis, którzy sami wspierają po cichu te akcje, w wiadomym sobie celu, Polska się budzi

~Czytaciel 9 godzin i 5 minut temu
Panie autor tego artykułu poproszę o wierny cytat wypowiedzi. Skąd wiadomo co powiedział David Harris, może coś innego niż autor tego artykułu sugeruje. Bez dokładnego cytatu jego słów artykuł się nie liczy.

~ja 11 godzin i 26 minut temu
Cel został osiągnięty przez szefa FBI ! A ta wypowiedź z AJC, to tylko zasłona dymna aby uciszyć gojów w Polsce !

~tak 23 godzin i 7 minut temu
A MYŚLĘ, ŻE TA INFORMACJA ZOSTAŁA SPREPAROWANA PRZEZ MEDIA PO.

~Moj Nick 21 godzin i 49 minut temu
Hmmmm. Skoro WP tak mowi to znaczy ze tak musi byc. Coprawda Komitet Zydow Ameryaknskich slowem o tym nie wspomina na swojej stronie, ani wpisanie w wyszukiwarce kombinacji american jewish committee, comey, fbi, david harris nic nie pokazuje ale napewno tak jest.

~okno 21 godzin i 23 minut temu
bezimienny gosciu, wejdz na strone AJC i znajdz mi prosze najmniejsza zmianke na temat jego wypowiedzi, w zadnych gazetach czy news nie mowia o tym, te slowa poszly na wiatr a my sie nimi podniecamy, a caly problem z pomiataniem jest taki ze POlak Polakowi wilkiem

~patx 20 godzin i 35 minut temu
Poproszę o link do wypowiedzi AJC. JA na strona Washington Post, czytał diametralnie odmienną wypowiedź „Laurence Weinbaum is director of the Israel Council on Foreign Relations, which operates under the auspices of the World Jewish Congress, and a historian specializing in modern Polish Jewish history” pod tytułem „Mierząc się z mrożącą prawdą o polskiej historii czasów wojny”. Pan Weinbaum tłumaczy czytelnikom, że szef FBI miał rację co do Polski. Jednocześnie Pan Weinbaum chwali Polskę i mówi, że jesteśmy ewenementem wartym naśladowania, bo jako jedyni z własnej woli rozliczamy się z własnych win. Podaje przykłady Grossa i innych. Komentarze pod tekstem to potwierdzają, ludzie piszą że niektórzy Polacy nie potrafią się spokojnie rozliczyć się z ludobójstwa. Niech nikt się nie łudzi – szef FBI się nie pomylił i pewnie do dziś nie może się nadziwić, że ktoś ma do niego pretensje o mówienie o „oczywistych oczywistościach”, że to Polacy razem z Niemcami mordowali Żydów. Taka jest dominująca narracja w USA (i nie tylko).

~Polak 22 godzin i 57 minut temu
Żydzi i Polacy mają wiele ze sobą! Nasza wspólna porąbana historia powinna nas jednoczyć. Przez setki lat byliśmy sąsiadami, czasem z za podwórka, nie rzadko przyjaciółmi. Warto by Polacy i Żydzi znowu się porozumieli.

~Polak2015-04-21 20:55
Polacy nie prosili się o takie sąsiedztwa. Drogo kosztowała nas ta ich obecność i kosztuje do dzisiaj. Wtedy wybuchła wojna a dzisiaj poza ulicami jako naród nie mamy niczego swojego. Rozkradzione, zniszczone państwo polskie istnieje tylko teoretycznie!

~bosmanmat 20 godzin i 9 minut temu
Nie gniewaj się, ale to inny punkt widzenia! Rozumiem, że jesteś Żydem i masz swój punkt widzenia, który(!) w 90% przyjmuję, jako sąsiad , Polak, „żydożerca” itp! Dla tematu, że ulice splątały nam życiorysy. Ale to nie od nas zależy Świat! To od tych, którzy nim rządzą! A tosą Twoi pobratymcy, bezczelni, rządni kasy, władzy a przede wszystkim panowania nad Światem! Dlatego mówię NIE!

~żbik 21 godzin i 47 minut temu
a jaką my mieliśmy kiedykolwiek wspólną historię? też nie uczyłeś się historii jak ten nieuk z FBI? żydzi tylko u nas mieszkali i mięli swoją historię a my swoją, jedyna nasza wspólna historia to lata powojenne gdy żydzi byli w NKWD i w PZPR oraz rok 1968 gdy nawet polscy komuniści mięli ich dość u siebie. Znasz może jakichś przywódców żydowskich walczących za niepodległość Polski?, może jakiegoś powstańca styczniowego lub listopadowego żydowskiego pochodzenia? bo jakoś sobie nie przypominam, ale biorących udział w wojnie 1919-21 parę nazwisk mogę przytoczyć, tyle, że nie po naszej stronie. Nawet gdy brali udział w życiu kulturalnym jak wielu twórców żydowskich – to czy oni kiedykolwiek występowali jako twórcy żydowscy? czy podawali się za Polaków?

~George 21 godzin i 23 minut temu
Ciekawe, że Niemcy nie poczuwają się do mordowania Żydów a mi ciągle ktoś wmawia, że jestem odpowiedzialny za ich pogrom! To jakaś paranoja! Urodziłem się po wojnie, nikomu nic nie zabrałem, wręcz odwrotnie, odbudowałem ten kraj i mam się czuć winny i coś wszystkim zwracać! Tak więc mówię stanowcze nie odszkodowaniom z moich pieniędzy i mojej pracy!

~Pollokoloooo 23 godzin i 20 minut temu
wszelkie fałszowanie prawdy o holocauscie to zbrodnia. Czemu? bo wprowadzenie fałszywej informacji do obiegu podowuje dezinforamcję a nastepnie daje łatwe argumenty tym którzy negują istnienie tej potwornej zbrodni na ludzkości. dlatego dyrektor powinien stracić stanowisko jako człowiek który popełnił wielkie przestępstwo.

~F-16 22 godzin i 26 minut temu
Gdyby taki dygnitarz powiedzial, ze Zydzi sa odpowiedzialni za wspoludzial w zbrodniach komunizmu to …wylecialby ze stanowiska

~zet 10 godzin i 9 minut temu
polskie obozy śmierci hhm zależy jakie przyjąc kryterium nazewnictwa bo jeśli te obozy były na terytorium polski to można by tak powiedzieć tyle że w tamtym czasie była to generalna gubernia niemiecka a jeżli przyjąc że kryterium odnosi sie do narodowości jakie były więzione w tych obozach to rownie dobrze można je nazwac żydowskim obozami smierci prawda ze nabiera to juz zupełnie innego oddżwięku? hymm ciekawe

~Grabica 22 godzin i 21 minut temu
Pic na wodę, fotomontaż ! To zakrojona na większą skalę kampania antypolska ze strony Żydostwa amerykańskiego. Uznają oni, że Polska jest ich prawowitym i jedynym państwem, choc tu się nie urodzili i nawet nie byli ani razu !! W ,,stosownym” czasie aplikowana jest naszemu Krajowi ta szczepionka !! A ten czas to rozróby banderowców, podżeganie Polski i Polaków do pomocy wojskowej banderolandii i sianie nienawiści przeciwko Rosji, podburzanie i sianie niepokoju w umysłach Polaków przez niemieckie portale wp, onet i 90 % innych publikatorów znajdujących się już w łapach niemieckich / i ich tamtejszych pomagierów /. Całe MSZ i inne najważniejsze resorty opanowane są przez zgraje polskojęzyczne, działające wyłącznie w swoich interesach. To istne stajnie Augiasza !! Trzeba z tym zrobic porządek raz na zawsze – bo inaczej Matce Polce łez nie starczy….

~Kak-Tusek 22 godzin i 57 minut temu
To nie jest przypadek ta wypowiedź.Tak samo jak nie zaproszenie na rocznicowe obchody w Oświęcimiu rodziny rotmistrza Pileckiego.To jest element medialnej nagonki na nasz kraj ze strony żydowskich organizacji mających za cel wyłudzenie nienależytych odszkodowań za tak zwane mienie pożydowskie które zostało uregulowane jeszcze za czasów rządów Władysława Gomółki.Dlatego to niby oburzenie bez słowa przepraszam!

~marma 22 godzin i 22 minut temu
Powinno się skierować notę dyplomatyczną. I wywalić kawa na ławę: finansowanie Hitlera przez Amerykanów, odmówienie przyjęcia pasażerów St.Luis w Stanach Zjednoczonych, przejęcie żydowskiego złota w zamian za ukrycie i przemycanie esesmanów do obu Ameryk.

~VERBA VERITATIS 22 godzin i 40 minut temu
Polska jest jednym z nielicznych państw , których obywatele darzą USA wielką sympatią. Ta sympatia z roku na rok maleje , a przyczynia się do tego między innymi amerykańska dyskryminacyjna polityka w sprawie wiz dla Polaków. Amerykanie w swej naiwności , sądzą , że w przypadku zniesienia wiz , miliony polaków zaleje USA. Otóż nic bardziej mylnego , bowiem ci Polacy , którzy mieli ochotę wyemigrować już dawno to zrobili i zakotwiczyli się w wysoko rozwiniętych krajach zachodniej Europy. Ośmielam się sądzić , że ta skrajnie nieodpowiedzialna wypowiedź bardzo ważnego urzędnika amerykańskiej administracji spowoduje , że kolejne rzesze Polaków utracą sympatię do USA. Wielka szkoda , no chyba , że Amerykanom na takiej sympatii nie zależy ?

~78 21 godzin i 1 minutę temu
Mieszkam w USA, i powiem ze czesc spoleczenstwa nami gardzi lub nas osmiesza. Istnieje stereotyp glupiego Polaka. Powodow jest kilka: izolacja Polski przez 50 lat i zrownanie nas z wrogiem ZSRR, pijanstwo i warcholstwo pierwszych pokolen imigrantow, ogromna roznica jezykowa i kulturowa – jezeli nie mowisz plynnie po angielsku traktuja cie jak obyw. 3 kategorii (j polski jest inny od niemieckiego czy holender. np i tym ostatnim latwiej sie nauczyc ang.), wrogosc ze strony imigrantow niemieckiego, skandynawskiego pochodzenia (jest ich wiecej niz Polakow) i ostatnie ze niewielu Polakow pnie sie po najwyzsze pozycje w admin, na uczelniach. Obecnie wszystko sie zmienia na lepsze, ale nie mozna byc naiwnym. Czlowiek zachodu nigdy nie przyzna ci racji , jezeli go nie pokonasz , nie podporzadkujesz. Tu sie liczy kto jest silniejszym, ten ma racje i pisze karty historii.

4 thoughts on “77 Podwójne standardy, czyli równość, prawość, godność… ale tylko dla wybranych

 1. KIK>>> / 198.200.127.* / 2015-05-05 23:47
  nas chca rozliczac z napiwkow a oni co robia ??? kradna na potege kasy brakuje dla wszystkich wiec wymyslaja jak by jeszcze wyrwac z cudzej kieszeni. miliardy na zagranicznych katach. komoroski to chyba pobil rekord. ponad 800 miliardow prz…. w 1 rok. 1 czlowiek!!!!!!! rodzinke ustawil cala na 4 pokolenia TO JEST PRZESTEPCA !

  Klose / 89.73.237.* / 2015-05-05 23:43
  Swoim skrzydeł się nie podcina.. Lepiej zabrać uczciwym podatnikom,

  zgryzota / 89.67.195.* / 2015-05-05 23:42
  no świetnie, ale dlaczego takich informacji nie podaje TVP, TVN, ani żadna inna telewizja. Zapewne mają zakaz od POlskich polityków.

  gdańszczanka / 83.142.178.* / 2015-05-05 23:41
  ,,Ręka rękę myje”

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/klauzula-przeciw-unikaniu-opodatkowania,144,0,1785488.html

  Klauzula przeciw unikaniu opodatkowania wyłączona z noweli Ordynacji podatkowej

  Jeszcze niedawno minister Szczurek odgrażał się, że nie popuści w walce z nieuczciwym unikaniem opodatkowania. Ostatnio przy okazji afery HSBC okazało się, że dochody za granicą ukrywa co najmniej 500 Polaków. Przepisy pozwalające na walkę z tym procederem zostały jednak usunięte z projektu Ordynacji podatkowej.

  Przepisy o klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania zapobiegające stosowanej przez firmy agresywnej optymalizacji podatkowej zostały wyłączone z projektu Ordynacji podatkowej – wynika z informacji resortu finansów zamieszczonej na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

  „Z projektu z dnia 27 kwietnia 2015 r. wyłączono przepisy dotyczące przeciwdziałania unikaniu opodatkowania (klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania, opinie zabezpieczające oraz Rada ds. Unikania Opodatkowania)” – napisano w piśmie zamieszczonym na stronie RCL.

  Biuro prasowe resortu finansów wyjaśniło we wtorek, że priorytetowym projektem rządu jest nowa Ordynacja podatkowa, dlatego wszystkie dotychczasowe propozycje nowelizacji muszą być dostosowane do jej kierunkowych założeń. „Proponowane w tych projektach zmiany, takie jak np. klauzula o unikaniu opodatkowania, muszą zostać przeformułowane i dostosowane do całościowych rozwiązań zawartych w kierunkowych założeniach do nowej Ordynacji podatkowej” – napisano.
  (…)

  chdr / 164.126.120.* / 2015-05-05 23:57
  PO popełniło już wszystkie grzechy prócz kanibalizmu a może i to???????????

  Polka6 / 83.21.96.* / 2015-05-05 23:55
  Powywieszać ich publicznie.

  infor / 77.65.89.* / 2015-05-05 23:55
  A debile polezą i zagłosują na Komorowskiego a później na oszustów z PO.

  BeKa974 / 46.170.173.* / 2015-05-05 23:54
  Szczurek zachował się jak szczur! Po co się narażać? I tak nic nie zmieni. Tak na marginesie- Wy też często piszecie w samych superlatywach n.t. „tych naszych patriotów” o ich sukcesach biznesowych. Zapomnijcie o nich-dajcie im spokój-niech żyją we WŁASNYM ŚWIECIE !

  duks / 89.67.195.* / 2015-05-05 23:48
  ludzie wyzywają i piszą w internecie, jestem ciekawy kiedy w końcu społeczeństwo wyjdzie na ulicę i przegoni to PEOWSKIE dziadostwo?

  Polubienie

 2. http://onet.tv/i/fakt/janusz-lewandowski-polska-placa-minimalna-nie-jest-niska/c91g2f

  Europoseł Janusz Lewandowski stwierdził, że polska płaca minimalna nie jest niska. Dla przypomnienia minimalne wynagrodzenie w naszym kraju po odliczeniu wszystkich składek i podatków wynosi około 1286 złotych. Janusz Lewandowski, obecnie zarabia 30 tysięcy złotych miesięcznie. W przeszłości był on jednym z komisarzy europejskich, co pozwalało pobierać mu z unijnej kasy aż 800 tysięcy rocznie. Europoseł nie chciał jednak spróbować, czy dałby radę żyć za pensję minimalną, która jak uważa, nie jest niska.
  (…)

  ~peepe : Za złodziejską prywatyzację lat 90-tych ten pan powinien pracować, ale w więzieniu. Po 15 latach zapadł uniewinniający wyrok za prywatyzację kilku firm a jego sentencją było – Dyletant, amator bez jakiegokolwiek doświadczenia w zarządzaniu, znajomości przemysłu i brak pojęcia o prywatyzacji wziął się za prywatyzację państwowych firm.Chciał dobrze i miał dobre chęci a wyszło jak zawsze. A takie drobiazgi jak POŚWIADCZENIE nieprawdy, antydatowanie dokumentu i inne przestępstwa urzędnicze, te przestępstwa szczęśliwie się przedawniły.

  ~styropian : Solidaruchy to paskudna zgraja, kasa i władza jest tylko dla nich, a społeczeństwo powinno iść na szczaw i mirabelki. Ci zadymiarze, awanturnicy, watażki, nieudacznicy, złodzieje, nieroby … wygonili już 3 mln. uczciwych polaków na emigrację za chlebem, kolejnych 4 mln. zmusili do głodu, 2,5 mln. pozbawili pracy, wyprzedali majątek po komunie i zadłużyli kraj itd. Sami grabią i kradną miliony, często zgodnie z ustanowionym przez siebie prawem, ale biednemu odbiorą ostatnią kromkę od ust. Hańba i wieczne potępienie solidaruchom !!!

  ~mundek : I PO-lacy wybiora Komorowskiego PO tem PO dojdzie do władfzy po wyborach i do kogo mamy pretensje sami karzemy im być butnymi i aroganckimi oni juz obrosli w pióra a polak poprzez jakąś dzika nienawiść do Pisu spowrotem wybierze POowcow i nic sie nie zmieni taki mamy klimat takie pensje i taki dziki kraj i w nim zawistni ludzie którzy zagłosuja za nędza zamiast za dobrobytem pogonic tych cwaniaków bo jak sie ich odstawi od koryta to tak jak Mister Hofman zaczna chudnąć w oczach

  Polubienie

 3. https://justice4poland.com/2016/10/29/pytanie-prawicowego-blogera-do-poslanki-scheuring-wielgus/

  Pytanie prawicowego blogera do posłanki Scheuring-Wielgus

  2016-10-21

  Podczas konferencji prasowej 21 Października w Sejmie posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, powiedziała, cytuję fragmenty:

  „Mowa nienawiści jest czymś, co rozprzestrzenia się w sposób skandalicznie szybki. Obowiązkiem nas polityków jest bardzo szybka reakcja i zrobienie wszystkiego, by mowa nienawiści nie doprowadziła do zabójstwa” – mówiła. “Obowiązkiem nas polityków jest zrobić wszystko, aby wykluczyć z naszego życia mowę nienawiści, która może doprowadzić do bardzo strasznych sytuacji” – dodała. Tymczasem – jak mówiła Scheuring-Wielgus – w polskiej polityce cały czas dominuje zachowanie odwracania głowy od problemów…”, koniec cytatu. Więcej czytaj: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/986635,zmiany-w-kodeksie-karnym-ws…

  Więc najpierw coś Pani Posłance opowiem.

  Działo się to pierwszego sierpnia 1952. Jako ośmioletni chłopiec byłem na kolonii letniej w podkrakowskim Sierakowie. Szczęśliwi, opaleni wróciliśmy z kolegami znad rzeki na obiad. Ku mojemu zdumieniu pani wychowawczyni przekazała mi wiadomość, że ktoś na mnie czeka w kancelarii pana kierownika. Jeszcze bardziej się zdziwiłem na widok wuja Ludwika, który mi powiedział, że tata jest trochę chory i musimy wracać do Krakowa. Choć bardzo mi było żal zostawiać kolegów ucieszyłem się ogromnie, bo będąc Jego oczkiem w głowie, świata za Ojcem nie widziałem. Pociąg wlókł się niemiłosiernie, a ja nie mogłem się doczekać chwili, kiedy wreszcie się przytulę do Ojca. W końcu dotarliśmy z dworca na naszą ulicę. Wujek chciał mi coś powiedzieć, ale wyrwałem mu się i oszalały ze szczęścia, na łeb na szyję popędziłem do ukochanego taty. Gdy dobiegłem do naszej kamienicy serce przeszył mi paraliżujący ból i niebo spadło mi na głowę. Na bramie wisiała klepsydra z napisem:

  Mgr inż. Michał Pasierbiewicz
  ukochany mąż i ojciec
  żołnierz Armii Krajowej
  zmarł przeżywszy lat 46…

  Tacie pękło serce. Zamęczyła go ubecja, a dokładniej mówiąc kilku oficerów bezpieki pochodzenia żydowskiego po tym, jak ujawnił swoją akowską przeszłość. Nie wytrzymał szczucia i upokorzeń w pracy, gdzie był dyrektorem technicznym, obrzydliwych intryg, prowokacji, bezustannego śledzenia, ciągłych rewizji domowych i niekończących się wielogodzinnych przesłuchań na bezpiece.

  Na pogrzebie było tyle samo bliskich i przyjaciół, co ubeków, którzy obstawili cały Cmentarz Rakowicki, a gdy kondukt dotarł do naszego rodzinnego grobu, przyczaili się za przyległymi grobowcami. Pamiętam, że gdy ksiądz rozpoczął modlitwę nad grobem, nagle wśród żałobników zrobiło się jakieś dziwne zamieszanie i rozległy się zaaferowane szepty. To przyjaciele taty z konspiracji wkroczyli do akcji i raptem na trumnie pojawiła się wiązanka biało czerwonych goździków z szarfą, na której widniał napis: „Naszemu kochanemu dowódcy przyjaciele z Armii Krajowej”. Do dzisiaj nikt nie wie, kto i jakim cudem położył tę wiązankę na trumnie, za co wtedy groziło więzienie, o ile nie gorzej. Z tego, co było potem zapamiętałem jedynie, że jak trumnę spuszczano do grobu Mama ścisnęła mnie kurczowo za nadgarstek aż mi z bólu w oczach pociemniało. A jak kondukt się rozchodził spostrzegłem, że mam całą dłoń we krwi. Mama miała zawsze zadbane, długie paznokcie.

  Matka nie umiała sobie poradzić z nieszczęściem, jakie nas spotkało. Więc musiałem z nią chodzić przez lata codziennie na cmentarz, choć przesiadywanie godzinami na ławeczce przy mogile w czasie, gdy koledzy grali w piłkę było dla małego chłopca prawdziwą torturą. A mój starszy brat porzucił na zawsze szkołę, jak mu dyrektorka renomowanego krakowskiego liceum, co warto zaznaczyć komunistyczna działaczka pochodzenia żydowskiego, przy całej klasie powiedziała, że takie szczeniaki akowskie jak on trzeba było w wiadrze topić.

  Te koszmarne wydarzenie wpędziły nas w straszliwą traumę, a na mnie pozostawiły piętno, które w pewnym sensie zwichnęło mi życie. Mama wytrzymała jeszcze 15 lat i również odeszła…”, koniec opowieści.

  Pani posłanka Scheuring-Wielgus przypomniała także, że obecnie Kodeks karny przewiduje kary m.in. za stosowanie przemocy lub groźbę bezprawną, a także za publiczne znieważenie grupy osób lub konkretnej osoby z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości.

  Więc po pierwsze chciałbym zapewnić Panią Posłankę, że od problemu bynajmniej nie odwracam głowy i naprawdę nie zamierzam nikogo zabijać, a po drugie zapytać, czy jeżeli powiem publicznie, że Żydzi, którzy zamęczyli mi Ojca, a mojemu Bratu zniszczyli życie, czego moja matka nie przeżyła, byli parszywymi szubrawcami – to czy Pani oraz Pani koleżanki i koledzy z .Nowoczesnej uznacie to za mowę nienawiści??? Będę wdzięczny za odpowiedź.

  Na wszelki wypadek pytam, bo nie chciałbym na starość w więzieniu wylądować.

  Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

  Post Scriptum
  Pragnę wyraźnie zaznaczyć, że o tych dyskretnych i trudnych sprawach napisałem bynajmniej nie po to by się uskarżać, lecz w celu dania świadectwa tego, co jest do dnia dzisiejszego skrzętnie ukrywane i przemilczane w podręcznikach historii i mediach, zarówno meinstreamowych, jak i prawicowych. Bo mało, kto wie, a szczególnie dotyczy to ludzi młodych, że w latach 50-tych Polacy też przeżyli swój “mały holokaust”.
  Chciałem również zwrócić uwagę czytelnika na naszą polską irracjonalną skłonność do politycznej amnezji i patologiczną inklinację do wybaczania draństw wyrządzonych naszemu narodowi. Proszę zwrócić uwagę, że na dobrą sprawę od roku 1945 żadnego, powtarzam żadnego polityka za nic nie ukarano! Z tych samych przyczyn nie dopuszczono do uznania PZPR organizacją przestępczą i zablokowano lustrację. Oczywiście nie o odwet mi chodzi, lecz sprawiedliwą karę za zbrodnie popełnione na naszych rodakach. Choćby symboliczną, bo sprawców już nie ma między nami. Ku przestrodze przyszłych pokoleń. A może powodem jest kanon naszej wiary o nastawianiu drugiego policzka? Sam już nie wiem. Więc uważam, że tymi bolesnymi sprawami powinni się zająć niezwłocznie historycy z Instytutu Pamięci Narodowej, bo w strzemboszowskie samooczyszczenie nie wierzę.

  Post Post Scriptum
  Bloger piszący pod nickiem @U1 2016-10-22 [00:01] napisał:

  “Tabu przełamane expressis verbis.Ciekawe czy ktoś jeszcze będzie miał odwagę tak mówić wprost…”
  ———————————
  Też jestem ciekaw, kto się odważy?

  Jest sobota, zbliża się godzina osiemnasta i na obecną chwilę notkę przeczytało już kilkanaście tysięcy Gości. Ciekaw jestem tedy, czy notkę zauważy któreś z mediów prawicowych, a jeśli tak, to czy się odważy na przedruk.

  Krzysztof Pasierbiewicz – …
  ===========================
  http://naszeblogi.pl/64052-pytanie-prawicowego-blogera-do-poslanki-scheuring-wielgus

  Polubienie

 4. Trump In The Eye Of The Storm

  That was a powerful speech by Trump.

  Probably the most powerful speech by a political figure against the Jewish Mafia (redundant, I realize) since JFK’s famous speech against the cabal, a week or so before he was assassinated.

  Trump does not use the word ‘Jews’, but we all know who he is talking about.
  Text

  Trump is in for more than he bargained for.

  He’s in the eye of the storm pitched against a monsoon.

  He began running against Clinton but found himself running against so much more.

  [Clip: “Our movement is about replacing a failed and corrupt — now, when I say “corrupt,” I’m talking about totally corrupt — political establishment, with a new government controlled by you, the American people. There is nothing the political establishment will not do — no lie that they won’t tell, to hold their prestige and power at your expense. And that’s what’s been happening.”]

  And Trump ran smack into it.

  [Clip: “The Washington establishment and the financial and media corporations that fund it exist for only one reason: to protect and enrich itself. The establishment has trillions of dollars at stake in this election. As an example, just one single trade deal they’d like to pass involves trillions of dollars, controlled by many countries, corporations and lobbyists. For those who control the levers of power in Washington, and for the global special interests, they partner with these people that don’t have your good in mind. Our campaign represents a true existential threat like they haven’t seen before.”]

  He’s talking about the Trans Pacific Partnership, TPP, which binds Jewish Wall Street with the multi-nationals it underwrites into a one seamless ‘Corporatocracy.’

  And Clinton’s a pawn of this global cabal.
  Read more at: http://www.realjewnews.com/?p=1159

  =====================

  Certain comments from the comment section are worth publishing:

  Zebo October 26, 2016
  **********“Well, the Jews have been working openly on this plan for more than 165 years when they introduced communism to us with Moses Hess.

  As soon as Moses Hess appeared, something happened in Europe what is happening right now in Arab countries.

  Revolutions or revolution like happenings all over the continent and many assaults(by leftists) on the Russian tsar though he may have been the most progressive state leader at that time who did remarkable reforms.

  But Zion pulled back Moses Hess when they realized that it is no good idea to let the same guy promote communism who also started promoting neo- Zionism as this would be too obvious. Therefore they replaced him with Karl Marx and even let him write a critical text about Jews (”Judenfrage”) to make him trustworthy.

  George Soros is using the same trick by criticizing Israel from time to time, without ever sending his refugees to Israel or giving a crap about how badly minorities, even black Jews, are treated.

  In 1879 they started to institutionalize “Antisemitism” as a weapon by the Jewish press in “Allgemeine Zeitung des Judhentums”.

  And just a few years later, in 1887 Zion introduced artificial world language (obviously Zion already knew that the world is about to be united) – Esperanto (officially created by the Jew Zamenhof).

  In 1895 Herzl wrote “Judenstaat” as starting point for creating Israel. He suggested that ‘Jewish suffering’ should be increased to create Israel.

  ‘Jewish Suffering’ was unavoidable to ‘convince’ Jews to move to Israel as this was the only way to make people who are infamous for trying to avoid physical work move to a desert and work hard enough to build up a country from zero.

  What the Jews needed now were people to create “Jewish suffering”- et voila, after several thousands of years of Jewish history right then the needed Jew-haters appeared out of nothing: Hitler and Stalin.

  Hitler was sponsored by the Jew-controlled Wall Street and Stalin’s government was filled with more Jews than a synagogue. And both delivered — though the holocaust never happened — rough times started for the Jews.

  Stalin created the very first historically confirmed Jewish state=the Jewish autonomous oblast in the very far east of Russia. A small trial balloon, a little Israel, to see whether common Jews were willing to move to a place where life is real hard.

  Of course they did not move.

  Zion realized that Jewish suffering has to be increased.

  And that happened and when Zion realized that the number of very skilled and educated Jews moving to Israel was too low. Stalin (who was sponsored in his youth by the Jew David Papismedow and was supporting the creation of Israel) started in 1948 persecuting Jews.

  Again Jews got exactly what they wanted and something very, very strange has happened, something that has never happened before in human history.

  Though the Jews became the biggest victims ever, according to Jewish propaganda, they became stronger than ever before.

  How was this possible? Losing almost half of your population and suddenly after that getting an own state which till then is dominating and controlling the USA and therefore most of world politics.

  Very simple — everything happened just like planned and far less Jews have died.

  The only time in human history when such a scenario of catastrophical losses made the victim stronger and more dominant was, guess what, in the very Jewish banking business.

  Before the collapse of Lehman the big banks controlled >35% of the money market in the USA. Today they control 50%+ (and let’s not forget who is controlling the media).

  And as logical next step after world-communism, and world language Esperanto (which was replaced by English), and the UN, a reason for a worldwide tax had to be invented, something like e.g. global warming.

  So in 1987 the Rothschild created the World Conservation Bank and in 1992 Edmond de Rothschild introduced global warming and the coming global cooling (a major issue in the 1970s, many articles to be found in the internet, even from Obama’s science tzar and globalist Holdren who asked for population control to limit global cooling).

  Now all these plans are in danger because of a single politician.

  Of course he cannot win.

  The Jews sent Cromwell to kill the king almost 500 years ago. And after the king was dead the first thing he did was let the Jews in.

  And they turned England within one generation into a worldwide killing machine, causing havoc in Europe, Australia, India, China, North America and controlling slave trade with the East India Company.

  And they also started with their dialectic — they not just turned England into a war machine, they also created the exact opposite thing and made the first Freemason lodge there to lull and control the countries elite systematically into global thinking, good doing etc.

  Plans, centuries old, are about to fail — this won’t happen.

  And the voting machines are manipulated that way that trump will never reach more than 49.9% of overall votes in USA. And if this does not work, much more evil things will happen.

  People, so crazy to hurt their own babies very hard by circumcision, while the baby is still suffering from birth shock, which is a shock on top of suffering from a shock that would ruin a grown up, the chance to become a miserable person is very high and sexual disorder will become the norm as your genitals have been hurt.

  Imagine what circumcision is doing to babies when heavy pain is the first “communication” you get from the world, and this happens while being surrounded by the people who should protect and guide you(parents, rabbis) — And then being raised in a society where spirituality was replaced by money and intellect and your religion is holocaust and paranoia.

  The chance to become a miserable person is very high such people are able to commit any crime to reach their goals.”

  ….

  “How can it be that Muslims are over running numerous countries in Europe from basically countries that the USA bombed or invaded or were protecting the petroleum dollar and possibly for greater Israel?
  See Corbett Report.com

  Ironically the Muslim immigration is all part of the grand master plan…”

  Please watch and listen to this video. Once again: EXCELLENT speech by Trump

  ==============

  Trump Must be protected at all cost !!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.