80 Pustynna przeciw-polska mowa nienawiści

Polecam obejrzeć dwa filmy Mariusza Maxa Kolonko:


US: Poland Role in Holocaust – Max Kolonko Tells it like it is

lechifre00007 1 week ago
Pomóż Żydowi, a w zamian Cię sprzeda. Jeśli chodzi o nieudzielanie pomocy to nic złego, każdy ma prawo do tego żeby się o siebie najpierw zatroszczyć. Mimo tego wielu pomagało innym wiedząc co za to grozi. Jakby nie udzieleni pomocy było czymś złym. Jeszcze żeby ją udzielić to trzeba mieć środki itd. Cały świat kipi o tym holocauście jakby tylko Żydzi tam zgineli. Ile Polaków tam zginęło, Cyganów i z innych narodowości. Holocaust i holocaust, amerykanie zrzucili 2 bomby atomowe na Japonie, zginęło bardzo dużo ludzi i wiele innych przykładów zna historia. Tak jakby był tylko Holocaust i nic więcej. Co tu pisać, to Niemcy odpowiadają za to.

Kamil Durczak 6 days ago
+lechifre00007 Prawda pejsy zagarnęły Auschwitz,niedługo zagarną Polskę. Naród przeklęty. Chodzi o wyłudzanie odszkodowań.

Jan Sobieski 1 day ago
+lechifre00007 W TV niemieckiej juz tylko o Holokauscie i Zydach ginacych w obozach . Od wielu lat zachowuja sie tak …jakby jedynie zydzi byli mordowani lub ofiarami Niemcow . Polakow zginelo lacznie z rak niemcow w II-wojnie….ponad 7 mln (ponoc 7,6 mln ) , w tym bylo 3,4 mln polskich zydow (a wiec obywateli polskich ) . A wiec mniej wiecej 4 mln Polakow padlo ofiara szkopow .Do tego juz od cos 15 lat to nie fryce mordowali …a tzw. ”nazisci ” ! To tak wyglada , jagby to jakas 100.tysieczna grupa czy organizacja zbrodnicza to robila ….tym czasem pokazuja czest filmy doku tamtych czasow i doslownie 98 % frycow popieralo i bylo faszystami !!! Oto tez fakty wynikow wyborow demokratycznych z takim poparciem dla Hitlera . Zaklamanie i wybielanie Historii….kiedy uslyszymy , iz to Polacy zakladali nie tylko w Polsce ale tez na terenie Rzeszy obozy koncentracyjne .

olimp231 1 week ago
To, że jakiś niedouczony Amerykanin obrazi Polaków w swoim przemówieniu jest przykre, ale mogę to zrozumieć – pewnie był niedawno na filmie Ida. To filmów produkowanych w Polsce, które wpisują się w antypolską narrację nie mogę zrozumieć.

Piotr Stobnicki 1 week ago
+olimp231 Jest douczony i zrobił to z rozmysłem.

Jack Sparrow 1 week ago (edited)
PYTAM SERIO: Czy Żydzi kiedykolwiek ryzykowali dla Polaków tak jak Polacy dla nich w czasie IIwś? Pokażcie mi jakieś przykłady? Bo dla odmiany historia masowej żydowskiej kolaboracji z dowolnym okupantem na szkodę narodu polskiego jest bardzo długa i soczysta. To jest jakaś hucpa. Gdzie byli Żydzi gdy |zrae| załatwiał schronienie zbrodniarzom stalinowskim? Gdzie byli gdy opowiadano bajki o „polskich obozach śmierci”? Waldemar Łysiak kiedyś opisał historię „uwalenia” pewnego australijskiego tygodnika polonijnego. Środowiska żydowskie po chamsku i bezkarnie forsowały tam w mediach tezę, że za ich zagładę odpowiadają nie Niemcy tylko Polacy(sic!). Poszukajcie, poczytajcie… Polonijny tygodnik sprzeciwił się takiemu podejściu, zaczął prostować „nieporozumienia” więc został zasypany pozwami sądowymi (a jakże -zarzut „antysem|tyzmu” 🙂 i zbankrutował. To jest m e t o d a.. a nie seria „wpadek”. Baj De Łej: Panie Mariuszu! Moja narzeczona twierdzi, że jest Pan „boski”. Ale niech się Pan nie obawia- wciąż Pana lubię. :)))) PS: Przy okazji wyjaśnię per analogiam kiedy mamy do czynienia z „hucpą”: Np wtedy gdy morderca oskarżony o zabicie własnych rodziców oczekuje od sądu złagodzenia kary przez wzgląd na to.. że jest sierotą.

Piotr Stobnicki 1 week ago (edited)
+Jack Sparrow ” Gdzie byli Żydzi gdy Izrael dawał schronienie zbrodniarzom stalinowskim? Gdzie byli gdy opowiadano bajki o „polskich obozach śmierci”?” Chociażby w New York Times. Umożliwili produkowanie artykułów o „polskich obozach śmierci” w swojej gazecie. W Polsce coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Podobnie zachowują się bandyci, oszczercy i szantażyści kiedy chcą wymusić haracz. To paradoks że jednym z głównym motywów Niemców żeby dokonać ludobójstwa żydów, była ich chciwość i pogoń za pieniędzmi. Nic się w tym względzie nie zmieniło, nawet martyrologie wykorzystują do robienia interesów, za nic mają pomordowanych, zachowują się jak hieny cmentarne. Wykorzystują tragedie żeby się wzbogacić i przy okazji szkodzą wizerunkowi Polski i Polaków, oraz innych europejskich narodów.

Piotr Stobnicki 1 week ago (edited)
Macie swoje „niedouczenie”
http://prawy.pl/z-zagranicy2/9133-weinbaum-stanal-w-obronie-dyrektora-fbi-oficjalnie-nazywajac-polakow-mordercami-gwalcicielami-i-zlodziejami
http://demotywatory.pl/4487743/Amerykanska-firma-Mattel-wydala-gre-po-polsku

Al He 3 days ago (edited)
+kadykianus też uważam, że Polacy nie byli święci, ale co do kolaboracji to bardzo sie mylisz i to rzutuje na resztę twego postu. Niemcy jak najbardziej proponowlai Polakom kolaborację w różnych formach i naprawdęr poniesli tu w sumie porażkę, zwlaszcza w porównaniu z masowym w zasadzie odzewem we wszystkich innych okupowanych krajach. Niemniej coś tam im sie udało: „Polacy nigdy nie utworzyli kolaboracyjnych struktur władzy (rządu, struktur wojskowych, ani polskich jednostek Waffen-SS), co stanowiło wyjątek wśród krajów europejskich okupowanych przez III Rzeszę. Niemniej kolaboracji z Niemcami podjęła się tzw. „organizacja Toma” zwalczajaca lewicę, były też Brygada Świetokrzyska NSZ, Batalion Schutzmannschaft czy tzw. Polnische Wehrmacht” No i był jeszcze ogromny dla górali wstyd, czyli Goralenvolk.

TheStonedstone 3 days ago (edited)
+kadykianus Polakom łatwo jest przełknąć prawdę, trudniej brednie i bezmyślne powielanie obiegowych w popkulturze kalk łykanych naiwnie przez ignorantów. W tej straszliwej Polsce był taki antysemityzm i takie pogłowie krwiożerczych żydożerców, że w efekcie żydzi z całej Europy do niej przyjeżdzali i osiedlali się rozwijając interesy. W przedwojennej Polsce było 3,5 mln żydów, więcej niż w jakimkolwiek innym kraju europy w liczbach bezwzględnych a w przeliczeniu na relację do całej populacji była to wręcz zydowska enklawa, zwana przez Żydów „Paradise Iudeorum” czyli „raj dla żydów( zapewne z powodu owego „obrzydliwego antysemityzmu”). W nieco ponad milionowej Warszawie było ich 400 tys, niemal tyle co w całych Niemczech, w Lublinie 50% populacji. Dla porównania w 80 milionowej Rzeszy Żydów było raptem 500tys a to właśnie tam rozpętała się żydowska nagonka, vide „Kristall Nacht”, a nie w Polsce.

No faktycznie hańba. Jak ustalił prof. Tomasz Szarota, autor eseju o karuzeli przy placu Krasińskich, rozstawiono je z inicjatywy Niemców. Ta konkretna nieprzypadkowo stanęła tuż za murami getta, nieopodal Umschalgplatzu, skąd tysiące Żydów wywożono do obozu zagłady w Treblince. Była prowokacją, miała udowadniać, że Polacy kompletnie nie interesują się sprawami getta. Co więcej, takiej radosnej zabawy nie było i byc nie mogło, chocby dlatego ze karuzela była unieruchomiona od poczatku pacyfikacji getta przez Niemców, jak stwierdzali autentyczni swiadkowie wydarzen. Nie kto inny jak słynny kurier Polskiego Panstwa Podziemnego Jerzy Lerski pisał w swych wspomnieniach o wózkach zastygłej w bezruchu karuzeli (por. omawiajacy te wspomnienia tekst W. Bartoszewskiego Wierny krajowi , Zeszyty Historyczne , Paryz 1985, z. 71, s. 229). Co wiecej, inny swiadek ówczesnych wydarzen – wspomniany Władysław Bartoszewski – całkowicie potwierdzał faktograficzna informacje Lerskiego, akcentujac: Tak było! Karuzela była nieczynna od chwili wybuchu walk w getcie (tamze, s. 229). Ale kolega pożytecznie powiela brednie suflowaną przez szczekaczki mętsreamu. Jak rozumiem hańby nie byłoby wtedy gdyby wszyscy okoliczni mieszkańcy chodzili w żałobie, w worach pokutnych, posypywali sobie głowy popiołem i biczowali grzbiety zabraniając swoim dzieciom się bawić a nawet uśmiechać, bo to hańba. A już najlepiej jakby wszyscy zamienili się w zastygłe w bolesnej zadumie posągi a z cokołów schodzili tylko w celu pomocy żydom.

I znowu kalkowanie propagandy komunistycznej. literatura na ten temat jest tak obszerna, że przed kolejnym powieleniem bredni nalezałoby się z nią zapozna, przeczytać chociażby :”Umarły Cmętarz” Krzysztofa Kąkolewskiego.A. Sapieha był głównym organizatorem potajemnej akcji pomocy Zydom w Małopolsce w czasie wojny. Autor głosnej kilkutomowej ksiazki Polska walczaca 1939-1945 Jerzy Slaski (Warszawa 1986, t. 3-4, s. 518) tak pisał o znaczeniu pomocy metropolity krakowskiego dla Zydów: Wzorem dla duchowienstwa był takze w tym zakresie (pomocy dla Zydów) metropolita krakowski arcybiskup Adam Sapieha, który wielokrotnie apelował do Franka o zaprzestanie terroru wobec ludnosci zydowskiej, a gdy apele pozostawały bez skutku, osobiscie stanał na czele akcji ratunkowej. Zaopatrywał Zydów w metryki, zlecał to duchowienstwu archidiecezji, otwierał przed nimi Strona 4/9 wrota klasztorów, umieszczał zydowskie dzieci w prowadzonych przez zgromadzenia zakonne internatach i sierocincach. Prawa reka arcybiskupa w tej pracy był znany działacz społeczny i kaznodzieja, ks. dr Franciszek Machay […] w kosciele Najswietszego Sakramentu na krakowskim Zwierzyncu. O interweniowaniu metropolity krakowskiego A. Sapiehy w obronie Zydów u władz niemieckich juz w 1940 r. pisał m.in. zydowski lekarz, dyrektor zydowskiego szpitala zakaznego w getcie krakowskim Aleksander Biberstein w ksiazce Zagłada Zydów w Krakowie (Kraków 1985, s. 38). Niestety, jedyna reakcja na te interwencje było – jak pisze Biberstein, op. cit., s. 223 – uwiezienie w Oswiecimiu trzech rabinów, którzy osmielili sie prosic o interwencje metropolity. Prawa reka Papieza Piusa XII mons. Tardini tak pisał w nocie z 18 maja 1942 r. o wyjatkowo ciezkiej sytuacji arcybiskupa Sapiehy: Az do teraz biskup Krakowa był wsparciem episkopatu i katolików: jego niezłomna i nieustraszona postawa zyskała mu sympatie oraz szacunek wszystkich, ale jak było do przewidzenia, sciagneła na niego równiez ciosy Niemców, którzy otaczaja go przez gestapo, szpieguja go, ustawiaja na niego pułapki, pozbawiaja go, zamykajac w wiezieniu, współpracowników: jednym słowem, tworzac wokół niego atmosfere duszenia sie (cyt. za: P. Blet SJ, Pius XII i druga wojna swiatowa w tajnych archiwach watykanskich, Katowice 2000, s. 141).

A czy Żydzi nie bardziej bali się może swoich ziomków z ‚Żagwi”? jak wiadomo, ta kolaborująca z Gestapo żydowska organizacja zajmowała się też szmalcownictwem, tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy. Agenci Żagwi, uznawani za najbardziej wartościowych, posiadali wydane przez Gestapo pozwolenie na broń.

Tak ci się tylko wydaje, bo za mało wiesz o tym, jak było naprawdę. Chociażby o tym, że za udzielanie pomocy Żydom, w Polsce, jako jedynym kraju europy groziła kara śmierci. I to nie tylko ukrywającemu, również jego rodzinie i sąsiadom, podobnie jak za przywłaszczenie sobie mienia zydowskiego lub pożydowskiego. Tak łatwo z dystansu czasowego, nie znając kontekstu i realiów, w wygodnym fotelu, potępiać ludzi, którzy żyli w permanentnym terrorze, strachu o życie. I wymagać od nich aby narażali własne życie w niemal samobójczo heroicznych aktach ratowania innych, zadając debilne (jak ten siwy jankeski klaun) pytania „czemu nic nie zrobiliście?” Głupota tego pytania jest tak porażająca, że wręcz obezwładnia swoim idiotyzmem. Równie dobrze, z podobną dawką sensu, można zapytać kogoś dlaczego nie skacze w przepaśc za spadającym już w dół turystą. Jeśli udzielisz sobie na to pytanie sensownej odpowiedzi to może zbliżysz się do zrozumienia motywacji i zachowań ludzi pod hitlerowską okupacją.

olimp231 2 days ago
+TheStonedstone Bardzo dziękuję za to opracowanie. Według mnie główne źródło tych zarzutów to tak zwana pedagogika wstydu. Chęć przerobienia Polaków na uległą grupę „skruszonych oprawców”. Inicjatorom tych działań nie zależy na prawdzie, tylko na tym, by Ci „skruszeni oprawcy” zgodzali się na coś, na co w żadnym innym wypadku zgodzić się by nie chcieli i nie powinni. Wynaradawianie, niszczenie Kościoła, rekompensaty finansowe i specjalne przywileje dla „skrzywdzonych”, przyzwolenie na dyskryminację i szkalowanie własnego narodu, itd. Oczywiście każdy, kto się nie zgadza na stawiane żądania lub ośmiela się mieć inne zdanie automatycznie staje się wspólnikiem zbrodni. Ilu to dobrych ludzi zostało tak niesprawiedliwie oskarżonych. Jest to nikczemna socjotechnika, ale właśnie prawda jest naszą najlepszą obroną. Serdecznie pozdrawiam.

Cola !?! 1 week ago
Gdzie byliście ? Zadajmy to pytanie Amerykanom … czemu nie ruszli dupy by nam pomoc w czasie wojny…

Emilia Żaczek 1 day ago
+Gustaw Knitter IIWS to nie „spisek” a porozumienie. Wojny nie wybuchają nagle i bez przyczyny. Przyczyną zawsze jest zysk. Tak, Żydzi osiągneli kilka celów w IIWŚ. NSDAP było finansowane głównie przez Żydowskie banki z NY. Ze wszystkim powyższym się zgadzam, bo tak to właśnie wyglądało i jest to prawda patrząc pod pewnym kątem na sprawę. Zgadza się, że USA nie miało żadnego interesu by jechać do europy, gdyby było inaczej, to wojsko USA by się pojawiło. Tak jak pojawiło się przy Ukrainie obecnie.

Gustaw Knitter 1 day ago
+Emilia Żaczek Owszem, ta wojna nie wybuchła nagle-Hitler planował ją i konsekwentnie do niej dążył. W samym NSDAP miał pod tym względem przeciwników (których usunął). Ludzie z innych krajów, którzy sponsorowali działalność NSDAP zamierzali pozwolić Niemcom na zajęcie Europy wschodniej, bo przecież Hitler ze swoim hasłem o zwiększaniu przestrzeni dla narodu niemieckiego nie krył się właściwie z ekspansjonizmem, ale sugerował kierunek na wschód no i dużo wykrzykiwał jak to nienawidzi komunizmu. Poza tym złamał ustalenia międzynarodowe i rozpoczął budowę wermachtu. Ale dalej na zachodzie zakładano, że Hitler będzie trzymać komunizm z dala od Francji i UK. Atak na Francję był momentem, w którym nareszcie zrozumiano na zachodzie, że wojna będzie znów światowa i nie da się tego uniknąć. Więc nie zgadzam się, że sponsorzy NSDAP z zachodu planowali II wojnę światową i zamierzali z niej czerpać zyski. Oni planowali zajęcie Polski, Czech,… i prawdopodobnie znacznej części ZSRR. I byli gotowi w imię walki z komunizmem ponieść na tym nawet trochę strat. Nie mam pojęcia o tym, czy NSDAP otrzymywała pieniądze także z banków z NY, Prawie na pewno uczestniczyły one w przelewaniu pieniędzy, podobnie jak banki Szwajcarii, Nie widzę interesu dla amerykanów w sponsorowaniu europejskiej partii. Chociaż nie wykluczone. Tam też się bano komunizmu w Europie.

Mario Fetting 1 week ago (edited)
SZKODA, że dyrektor FBI, JAMES COMEY i ochoczo wspierający go Biały Dom wygłaszając swoje niemądre słowa podczas uroczystości w Muzeum Holoucastu w Waszyngtonie w dniu Święta Niepodległości Izraela nie powiedział o fakcie, że: Żydzi kolaborowali z zaborcami, okupantem niemieckim i sowieckim! Mordowali Polaków w mundurach: Wermahtu, SS, UB, SB, i zawsze byli lojalni wobec władzy zniewalającej i uciskającej Polskę, która aktualnie rządziła. Jeżeli o winie Żydów i Niemców nie mówi się tylko o winie samych Polaków, to stosuje się podwójne standardy oceny za te same czyny! Co, jest w tych okolicznościach tylko manipulacją mającą na celu oszukanie opinii światowej w celu wytworzenia nieprawidłowej – przestępczej opinii o Polakach i wyłudzenia nieuzasadnionych odszkodowań od Polski! Nazwijmy proceder żydowskiego domagania się od Polski ciągle odszkodowań – tak jak powinno nazywać się tego typu przestępstwo kwalifikowane – TO JEST OSZUSTWO! WIELKIE OSZUSTWO!
Przestępstwo dokonywane z premedytacją przez ŻYDÓW! Takimi metodami działa HOLOUCAST INDUSTRY! To trzeba rozgłaszać!


Polska się nie liczy – Max Kolonko Mówi Jak Jest

Ripsonar News Shared on Google+ · 5 days ago
Co za skurwysyństwo. Dobrze że Max to nagłaśnia. Polecam

BylyZolnierzPRL 3 days ago
Panie Max szkoda że my Polacy lubimy tak wszystkim wybaczać widocznie taka nasza natura albo zakompleksiene te ostatnie lata komunizmu zniszczyły w nas wiarę i butę a teraz jesteśmy dziadami europy szkoda gadać nadzieja tylko w młodych

Eileen Dover 1 day ago
+BylyZolnierzPRL Bo Polacy wybaczaja za pieniadze. Wybaczyli Niemcom, Amerykanom, ale Ruskim nie i nigdy, tak?. Polacy nie maja godznosci. Do poki beda sie sprzedawac i klaniac to tak bedzie. I ten nawyk nie byl spowodowany przez komune. To jest nawyk ktory liczy juz ponad dwa wieki.

Arkadi9 5 days ago
Sprawa nie jest zamknięta ale mózgi polskich polityków są zablokowane totalnie….Niestety.

Tloluvin 4 days ago
+Arkadi9 Nie są zablokowane. Po prostu politycy mają naród głęboko w d. I nie ma w tym nic dziwnego skoro 60% narodu pozwala politykom na wszystko swoją bierną postawą, 30% jest tak zmanipulowane, że nie wie gdzie jest góra, a gdzie dół, a 5-8% podąża za nimi dla swoich prywatnych korzyści? W efekcie zostaje 2-5% Polaków, którzy chcieliby zmienić sytuacje, ale większość z nich albo już jest na emigracji, albo zaraz tam będzie

1969OLEK 5 days ago
Polska od wielu pokoleń jest kopana z każdej strony. Kiedy wreszcie Naród Polski się obudzi? Gdyby nasi przodkowie zmartwychwstali, to by gorzko zapłakali ze wstydu. To My jesteśmy Sarmatami, Wandalami Europy i czas znowu powstać!!!!

HornetTv8 5 days ago
Ostatnio kiedy zagłębiam się w Polską politykę, łzy cisną mi się na oczy. Chcemy żyć jak ludzie tymczasem nikt nas nie szanuje. A polscy politycy robią wszystko przeciwko obywatelom. I tak sie zastanawiam kiedy wybuchniemy.
Nie wiem czy tez to czujecie ale po takich akcjach jestem gotowy walczyć za moją Polskę

ALFA&MAX 2 days ago
+HornetTv8 Nie jesteś sam w tych przekonaniach, wielu z nas tak myśli, ale nie ma co łzawić trzeba zacząć działać i oby nie było za późno!

Mariusz Radzikowski 4 days ago
Polacy powinni zachować się jak Niemcy, kiedy im się zarzuca zbrodnie wojenne. To przecież nie Niemcy brali udział w holokauście, to byli NAZIŚCI i to oni budowali (zapewne polskie…) obozy śmierci. Holokaust był niewątpliwie tragedią ale w obozach nie ginęli tylko żydzi, a wojna zawsze najbardziej uderza w ludność cywilną. Ciekawe jakby tak podliczyć, kto miał gorzej od początku wojny, bo zdaje się że Polacy zostali sprzedani Sowietom, a wolnością cieszymy się raptem 25 lat odkąd rozpoczęła się druga wojna, nadal lecząc się gospodarczo i socjalnie po komunizmie. Żydzi jeszcze bezczelnie piszą historię od nowa, upominając się o zagrabione ziemie czy kamienice, wypominają Polakom holokaust wymuszając u nas poczucie winy. Ja się nie czuję winny, bo wojna uderzyła mocno w całą Europę, my już i tak mocno wycierpieliśmy, a żydzi dostali już rekompensatę w postaci sztucznie utworzonego państwa Izrael. Stop zakłamaniu i ciągłego kajania się za zbrodnie których się nie dopuściliśmy. Amerykanie muszą przeprosić, bo jeżeli puścimy to płazem, to już zawsze, każdy komu to będzie na rękę, będzie przepisywał historię od nowa godząc w dobre imię Polaków. Panie Prezydencie: WSTYD I HAŃBA!

6 thoughts on “80 Pustynna przeciw-polska mowa nienawiści

 1. Nie bójmy nic, Wielki Śpioch nas obroni! On kocha nas maluczkich i my maluczcy kochamy jego, tak przynajmniej twierdzą „badacze opinii publicznej”…

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-incydenty-na-wiecach-pomagaja-komorowskiemu/6nbgmp

  Spotkania Bronisława Komorowskiego z wyborcami notorycznie są zakłócane niemal w całym kraju. W mediach społecznościowych pojawiają się obrazki ośmieszające prezydenta. Wydawałoby się, że incydenty na wiecach mają negatywny wpływ na jego wizerunek. Sondaż przeprowadzony przez firmę Ariadna pokazuje paradoksalny efekt – mobilizują wyborców prezydenta. Jak te wydarzenia wykorzystuje sztab PO?

  Przed miesiącem w Krakowie pseudokibic usiłował rzucić krzesłem w prezydenta. W Lublinie na Bronisława Komorowskiego czekali jego przeciwnicy z ugrupowania KORWIN, którzy wyposażeni w gumowe krzesła, zakłócili prezydentowi spotkanie z wyborcami. Zebrany tłum krzyczał: „Stań na krzesło!”, „paszoł won!”. Prezydent odpowiadał:

  – Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy stanowią świetną ilustrację, którzy grają w moim teatrze rolę ilustracji tego, co może się w Polsce zdarzyć, jeśli oni by wygrali. To będzie właśnie Polska oskarżeń, oszczerstw, kłamstwa, Polska, która się odwraca od innych.

  Z badania przeprowadzonego przez firmę Ariadna wynika, że incydenty na wiecach polaryzują wyborców. Wprawdzie większość deklaruje, że takie wydarzenia nie mają wpływu na ich decyzje wyborcze (60 proc.). Trudno się spodziewać, aby były istotnym elementem decyzyjnym. Niemniej jednak mają znaczenie wizerunkowe i mobilizują elektoraty. 24 proc. badanych twierdziło, że przekonują jeszcze bardziej, aby głosować na Bronisława Komorowskiego. 16 proc. deklarowało przeciwnie, że jeszcze bardziej zachęca ich do głosowania na innych kandydatów.

  Kwestia mobilizacji elektoratów jest najważniejsza pod koniec kampanii, zwłaszcza gdy ta jest dość letnia. Ważne są w niej emocje. „Na Mazury macać kury” – wykrzykiwał jeden z aktywistów do mikrofonu. Sprowokowany Bronisław Komorowski zareagował: „My proponujemy Polsce, to co służy, a nie szkodzi, szkodzi wrzask, szkodzi specjalista od kur, szkodzi ten, który chce aby wszystko wetować, co chodzi, fruwa i się rusza! (…) My chcemy Polski nowoczesnej, my nie chcemy specjalisty od kur. (…) Czas specjalistów tylko od kur i od wrzasku minął!”
  (…)

  ~mal. : Dzięki takim „incydentom” coraz większa grupa Polaków może poznać prawdziwe oblicze Bronisława K. i właściwie ocenić jego kandydaturę, jak również dotychczasowe dokonania. Ten wielki przyjaciel banderowców i upainy, od ubiegłego roku tak sprawuje urząd Prezydenta RP, że wszelkie jego działania są skierowane na pomoc i wspieranie banderolandii. Jak dba o interes Polski i Polaków świadczy jego ostatni pobyt w parlamencie upaińskim, gdzie napluto nam w twarz a on udawał, że deszcz pada!!!

  ~Krakers : Najlepszym sondażem poparcia czy też wręcz niechęci do prezydenta są fora internetowe. Wystarczy chwileczkę poczytać i każdy nawet najbardziej otumaniony leming zobaczy że na sto wpisów zaledwie kilka jest pozytywnie nastawiony do obecnego prezydenta. Reszta wpisów to wręcz obelgi i wyzwiska na obecnie nam jaśnie panującego więc niech przestaną nam tzw. eksperci robić wodę z mózgu bo dawno minęły te czasy kiedy zwykły obywatel miał dostęp tylko do jednego i słusznego źródła partyjnej prawdy.

  ~Polak : Bronku
  Na czyją prośbę lub polecenie działał Pan w roku 1992, gdy zwrócił się Pan do dr. Andrzeja Grajewskiego (późniejszego szefa Kolegium IPN) z propozycją, by ten podjął się opracowywania na rzecz WSI analiz na temat zewnętrznych zagrożeń państwa? Jak wynika z Raportu z Weryfikacji WSI, oficerowie tej służby zamierzali wykorzystać Grajewskiego także do typowania i werbunku dziennikarzy.

  ~Polak : Bronku
  Z jakich powodów na początku lat 90. zdecydowano o wynajęciu przez Departament Wychowania MON (podległy Panu jako wiceministrowi) budynku przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na salon sprzedaży mercedesów firmy Sobiesława Zasady oraz o zakupie samochodów tej marki na potrzeby armii?

  Transakcję nadzorował gen. Adam Tylus, który po otrzymaniu szlifów generalskich odszedł z wojska i został dyrektorem biura obsługi zamówień publicznych i specjalnych w firmie Sobiesław Zasada Centrum S.A.. Firma ta współpracowała z Fundacją Pro Civili. W dokumentach informacyjnych Fundacji „Pro Civili” z 1998 roku, podpisanych przez Krzysztofa Werelicha wymienia się wśród dostawców różnych towarów firmy Sobiesław Zasada Centrum SA., Volvo Poland i Pati Soft sp. z o.o., a wśród „odbiorców strategicznych” Ministerstwo Obrony Narodowej. Następnie Tylus został zastępcą prezesa firmy Ster-Projekt i Ster-Projekt Technologie C4I, zajmującej się projektowaniem i wdrażaniem systemów dowodzenia i kierowania, przeznaczonych dla wojska. Jednocześnie był stałym doradcą sejmowej Komisji Obrony Narodowej, której Pan przewodniczył. Jak informowała prasa, „zdaniem Bronisława Komorowskiego, przewodniczącego komisji, regulamin Sejmu nie zabrania być doradcą osobie, która zasiada w zarządzie firmy, oferującej wojsku sprzęt i usługi.”

  Polubienie

 2. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/marian-kowalski-nie-mozemy-sie-sprowadzac-do-roli-dyzurnego-frajera-swiata/8s7twy

  Marian Kowalski: nie możemy się sprowadzać do roli dyżurnego frajera świata

  – Nie możemy się sprowadzać do roli dyżurnego frajera świata jak w 1939 roku – mówił Marian Kowalski w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info. Zdaniem kandydata Ruchu Narodowego, wspieranie Ukrainy i „dążenie do wojny z Rosją” jest złą drogą dla Polski. Ostrzega też przed następnymi zmianami granic na Starym Kontynencie.
  (…)

  ~mal. : Brawo Panie Kowalski! Bardzo dobrze i taka jest polska racja stanu, że nie wszyscy w Polsce zachowują się tak politykierzy z rządu i opozycji parlamentarnej, przymykając oczy na odrodzony upaiński banderyzm. Wszyscy oni liczą, że haniebne czyny banderowców (minione i obecne) pójdą w zapomnienie. Czy Europa i USA dużo mówiły o ofiarach odesskiego pogromu 2 maja 2014 roku? A o ofiarach sprzed 70-ciu lat i dawniej tym bardziej nikt nie będzie mówił. Ale ponieważ istota obecnej polityki ukraińskiej polega na tym, że Ukrainie idącej do Europy wybacza się absolutnie wszystko, to w chyba Kijowie szczerze zapomnieli, z kim walczyli bohaterowie Ukrainy. Między innymi zapomnieli o potwornej Rzezi Wołyńskiej 1943-1944, w której nowo okrzyknięci bohaterowie Ukrainy bestialsko zamordowali przynajmniej 150 tysięcy Polaków.
  Zapomnieli w Kijowie, ale nie wszyscy zapomnieli w Warszawie. Polska polityka ma obecnie wyraźnie proukraiński charakter, ale nie na wszystko można przymknąć oczy. Prezydent Polski Bronisław Komorowski został zmuszony do wystąpienia z oświadczeniem, zgodnie z którym „nieszczęście tej ustawy polega na tym, że ona przekreśla możliwości polsko-ukraińskiego dialogu historycznego”, a jednocześnie „bez dialogu nie może być mowy o pojednaniu Polski i Ukrainy”. Powiedział co musiał, a nie to co chciał, zmuszony bezczelnym faktem, że uchwałę o heroizacji UPA przyjęto w czasie jego pobytu z oficjalną wizytą w Kijowie.

  ~bolo : Jesteś jeszcze młodym człowiekiem i twoje porównania są tylko od teraz do teraz z uwagi na brak czasu na dorosłe życie. Praca zawodowa trwa u Ciebie dopiero 9lat. Rozejrzyj się wokół siebie zobacz w jakim stanie jest Polska. Uświadomię CI że po wojnie w Polsce nie było nic, dosłownie nic. W 1975 r Polska była już na 10 miejscu wśród najbardziej uprzemysłowionych krajów świata, mimo że okradali nas strasznie przez ten czas rosjanie. a zbudowano to w 30lat z niczego. Od 1990r tej pseudo odnowy po okrągłym stole do dzisiaj minęło już 25 lat i co?

  stranger.pl do stranger.pl: Dlaczego Polacy mieliby się obawiać rosyjskiego sąsiada skoro Rosjanie nie zbudowali Polakom Auschwitz a zbudowali go Niemcy i Niemcy przerabiali tam miliony Polaków na popiół? Dlaczego Polacy mieliby się obawiać Rosjan skoro nie oni porywali polskie dzieci a czynili to Niemcy na Zamojszczyźnie, czyniąc z małych polskich dzieci Niemców (dziś jako Niemcy plujące jadem na Polskę?).

  Dlaczego Polacy mieliby się bać Rosji skoro wszystkie wielkie powstania narodowe w XIX w. wybuchłe w zaborze rosyjskim były wywołane na zachodnie zamówienie by kosztem polskiej krwi, depolonizacji Kresów i pogłębienia wrogości Polaków do Rosjan i odwrotnie ratować Świat Zachodu i ich bogactwo.

  Np. powstanie listopadowe wywołane przez W. Brytanię i Francję by ratować niepodległość Belgii która oderwała się od Niderlandów (Holandii) gdy do Kongresówki zmierzały ogromne ilości wojska rosyjskiego, idące przez Kongresówkę na pomoc Niderlandom (Holandii) wezwane, w ramach ustaleń Kongresu Wiedeńskiego, w celu stłumienia secesji Belgii, co nie podobało się Anglii i Francji i które postanowiły dać zajęcie Rosjanom aby nie dotarli do Niderlandów przez sprowokowanie Polaków do tragedii.

  Powstania nie mającego wówczas żadnej szansy na wygranie ale Anglia i Francja przez wykrwawienie Polaków zrealizowały swój cel: Niderlandy nie doczekały się pomocy rosyjskiej i przegrały wojnę zmuszone uznać niepodległość Belgii a w zaborze rosyjskim po krwawej pacyfikacji powstania skasowano Polakom autonomię i nastąpił, konfiskaty, rusyfikacja i zesłania na Sybir.

  Dlaczego mam się obawiać Rosjan skoro nie zdradzali sojuszy militarnych z Polską a Francuzi i Anglicy (vide 1939 r.) mają taka tradycję?! Dlaczego mam się bać Rosjan skoro oni mają jakieś wartości a Francuzi z Niemcami budują mi…. socjalistyczno-masońska UE?

  Dlaczego mam się bać Rosjan skoro Polska nigdy nie była w stanie samodzielnie odbić z rąk teutońskich Pomorza, Śląska, Mazur i Warmii. I czy sie to komu podoba czy nie mamy te ziemie (dziś czysto polskie) dzięki sojuszowi z Moskwą w II w. ś. i to wbrew USA i W. Brytanii (W. Churchill twierdził, iż polski Gdański i polski Śląsk to danie małpie kosztownego zegarka, który ta małpa zepsuje).

  Na wojnach o granicach decyduje zawsze ten kto wygrywa. Polska przegrała swoją wojnę w 1939 r., osamotniona i zdradzona przez swoich zachodnich sojuszników – dzisiejsza Polska (z granicami stworzonymi przez ZSRS gdy i on został zdradzony przez III Rzeszę/Niemcy) jest bardzo dużym krajem i krajem z prawie jednolitą narodowo ludnością a UE chce nam to zmienić i z Polski stworzyc drugie RPA (demograficznie)!

  stranger.pl : Dlaczego miarą polskiego patriotyzmu stał się… stopień plucia na Rosję? Rusofobia w Polsce nie pozostawia nam żadnego manewru w polityce, stajemy się… zakładnikiem konieczności istnienia dobrych stosunków z Niemcami (mogących nam przez to dyktować warunki tych stosunków) by nie popaść w mordercze kleszcze wspólnoty działań Niemiec i innych..

  Dlaczego w moim kraju w Polsce Polacy nie potrafią Rosji wybaczyć zła jakie z jręki Sowietów (Rosjan, Gruzinów. Ukraińców. Żydów, Łotyszy etc.) spotykało Polaków a wybaczają to co uczynili Polakom Niemcy w: Auschwitz, Pawiaku, Piaśnicy, podczas Powstania Warszawskiego, na Zamojszczyźnie etc. (uprowadzenie i zgermanizowanie ca. 15 tysięcy polskich dzieci)!

  Niektórzy wołają: nie wolno zapomnieć Rosji że Sowiety zamordowały ca. 20 tysięcy polskich oficerów (Sowiety które przecież zamordowały również ca. 30/40 milionów obywateli Rosji Sowieckiej) a należy (bo tak każe… polityka budowania tzw. koalicji antyrosyjskiej) zapomnieć, że Ukraińcy zamordowali w okrutny sposób ca. 150 tysięcy polskich dzieci, kobiet, młodych i starców na Wołyniu i Wschodniej Małopolsce.

  ~dziadek Jonasz : We wspomnieniach o Profesorze Bartoszewskim, pojawił się wątek próby rewizji naszych zachodnich granic po połączeniu NRF i NRD. Zastanawiające jest, że rekordowa liczba Ukraińców chce się osiedlić i pracować w Polsce. Najnowsze dane resortu pracy pokazują, że w ubiegłym roku o legalne zatrudnienie w naszym kraju starało się ponad 155 tys. Ukraińców. Co ciekawe, coraz więcej z nich nie chce emigrować dalej na Zachód – informuje „Rzeczpospolita”.
  Czy wiecie ile to jest? To tyle, że wraz z tymi którzy są w Polsce, a jest ich ponoć około 200 tysięcy, będą obecni nieomal na każdej ulicy, skwerku, sklepie i dworcu PKP, niekoniecznie od razu z trójzębami, a dobić się z komentarzem na Onecie, będzie graniczyło z cudem. Ci którzy przeżyli PRL, niech sobie przypomną, że 400 tysięczną armię LWP było widać wszędzie, a 1/4 tej armii skutecznie spacyfikowała 40 milionowy kraj. W kontekście histerii anty ruskiej toczącej się na platformach medialnych – ilu jest Rosjan w Polsce? Czy słychać ich poglądy w TV, radiu, tak jak poglądy Kowali, Sikorskich, Siemoniaków i innych pro Ukraińskich polityków? Czy Rosja oczekuje od nas Polaków zwrotu jakiś powiatów przy Braniewie, sięga po nasze oszczędności, banki, kopalnie, stocznie? Nie powinniśmy w tej rzeczywistości lokalnego konfliktu dwóch państw, tkwić pamięcią w Katyniu, Miednoje, Bykowni, czy Wołyniu, lecz realnie ocenić nasze potrzeby w polityce i gospodarce kraju.

  Polubienie

 3. ~takitam do ~stefans: I to ich wszystkich boli że tylko Polska nie miała ochotnikow walczących u boku A.H. Nawet „eskimosi” w ilości 150 tys. walczyli za A.H. Dziś mamy polskie obozy śmierci -tylko nikt nie dopowie, a kto w nich czynił obowiązki struża

  ~kpiarz : Jeżeli w czasach II wojny światowej stało się po stronie hitlerowców to jak tu czcić ich klęskę.Całe szczęście,że jacyś debile wymyślili Westerplatte miejsce pierwszego sukcesu faszystów.Tam prezydentów Litwy i Ukrainy nie mogło zabraknąć.Czy w ich świcie były osoby w mundurach SS-Galizien i Litauische Sonderverbände?Oczywiście obok dziadka z Wehrmachtu.

  ~xyz : Litwa podobnie jak Ukraina najchętniej widziałyby wspólny przemarsz ukraińskich oddziałów SS Galizien z litewskimi oddziałami Litauische Sonderverbände. Pogratulować towarzystwa panie Komorowski.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-litwy-nie-mozna-swietowac-z-agresorem-jakim-jest-rosja/m093qv

  – Nie można świętować zakończenia II wojny światowej z agresorem i okupantem – powiedziała prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, która uczestniczy w Gdańsku w obchodach 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.
  (…)

  ~fessta : , 16 lutego 2004 r., w dniu Święta Odrodzenia Niepodległości Litwy, prezydent tego kraju Rolandas Paksas odznaczył pośmiertnie Wielkim Krzyżem Orderu Pogoni generała Povilasa Plechavičiusa oraz pięciu jego podkomendnych. Generał był ongiś dowódcą jednostek LVR (Lietuvos Vientiné Rinktine – Litewskich Drużyn Miejscowych), walczących u boku hitlerowskich Niemiec. W uzasadnieniu zaszczytnego wyróżnienia mogliśmy przeczytać o operacjach bojowych LVR wiosną 1944 r. na terenie „Litwy Wschodniej” (to jest Wileńszczyzny), gdzie „powstrzymały działalność szalejących tam band”. Mianem „szalejących band” określono oddziały Armii Krajowej,

  antonio1949 do ~fessta: To były litewskie oddziały Waffen-SS. I teraz z nimi czcimy zakończenie wojny. Nie wiadomo czy się śmiać , czy płakać …

  ~fessta do antonio1949: litwini nie mieli swojego waffen ss,,,to były siły policyjne na usługach niemcow…

  ~żartowniś do ~fessta: Dlatego Komorowski ich tak hołubi.Dzisiaj widzieliśmy siedzących obok niego prezydentów Ukrainy i Litwy.Jedni kochają Banderę a drudzy Korpus Plechawicziusa.Kogo kocha Komorowski?Bo nas Polaków to na pewno nie.

  ~antonio1949 : Ale za to można z Poroszenko ! Chichot historii. W czasie, gdy rosyjskie wojsko i polskie wykrwawiało się w walce z Niemcami, Ukraińcy zabawiali się mordem Polaków. Dopiero akcja Wisła pozwoliła na zakończenie tych mordów. Wspaniałych partnerów znalazł Komorowski do uczczenia zakończenia II wojny światowej. Bo co robili Litwini to też wszyscy wiedzą. Jak można tak idiotyczną politykę prowadzić ?

  ~stefans : Sz. Pani Prezydent. Proszę łaskawie zająć się swoją najnowszą historią Litwy. Jeżeli sądzi Pani, że Polacy zapomną o zbrodniach szaulisów to jest Pani w bardzo grubym błędzie. A tak na marginesie. Ciekawy jest ten zlot na zakończenie wojny przywódców państw, z których większość kolaborowało z hitlerowskimi Niemcami.

  ~bolo do ~argo: Według najnowszych danych, zweryfikowanych przez IPN, Niemcy zabili lub doprowadzili do śmierci około 5 mln 570 tys. obywateli RP, w tym około 2 mln 800 tys. osób narodowości polskiej. Pozostali to głównie obywatele RP narodowości żydowskiej, ofiary zbrodniczego „ostatecznego rozwiązania”. Liczba obywateli państwa polskiego zabitych lub przywiedzionych do śmierci (np. na Sybirze) przez Sowiety jest nieznana. Nie była po wojnie przedmiotem badań. Profesor Paweł Wieczorkiewicz, wybitny sowietolog i znawca historii Polski lat 1935-1945, szacował ją na blisko 3 mln ludzi, w przeważającej części narodowości polskiej. Nie było agresora i „wyzwoliciela”. Było dwóch agresorów, jednakowo bezwzględnych. Były porównywalne, nieodwracalne straty wśród Polaków po obydwu stronach. A potem jeszcze były ofiary powojennego dominium sowieckiego w Polsce. II wojna światowa rozpoczęła się we wrześniu 1939 na podstawie tajnego porozumienia Niemiec i Sowietów o IV rozbiorze państwa polskiego i jego ostatecznej likwidacji, co „gwarantują dwa najpotężniejsze państwa tej ziemi”, jak zapewniał chełpliwie Hitler w październiku 1939 roku. Dwa, nie jedno… Te dwa zbrodnicze państwa będą ściśle współpracowały w dziele eksterminacji Narodu Polskiego. Planowo, na podstawie tajnego protokołu do układu granicznego z 28 września 1939 roku. Zbrodnia katyńska i zbrodnie niemieckie na polskiej inteligencji lat 1939-1940 były skoordynowane w czasie. Coraz więcej na to wskazuje. 17 września 1939 r. był początkiem licznych zbrodni armii sowieckiej na bezbronnych polskich oficerach i żołnierzach. Już we wrześniu 1939 r. zamordowano ich ponad dwa tysiące. Był początkiem niewypowiedzianej „wojny hybrydowej”, jak się dziś mówi, niesłusznie uznając, że to wynalazek naszych czasów. Brudna wojna hybrydowa to stara historia, 17 września 1939 r. jest jej klasycznym przykładem. Musimy się przeciwstawić polityce historycznej Rosji i Niemiec, które za największe nieszczęście tej wojny uważają atak niemiecki na Sowiety w czerwcu 1941 roku. Rosjanie posuwają się tak daleko, że początek „wojny ojczyźnianej” uważają za właściwy początek wojny światowej! Sowiecko-niemiecką agresję lat 1939-1941 uważają za „wydarzenia poprzedzające wojnę” (wypowiedź prezydenta Rosji Miedwiediewa z maja 2010 r.). II wojna światowa rozpoczęła się w nocy 23 sierpnia 1939 r. na Kremlu, kiedy w sali pod portretem Lenina podpisywano tajny pakt Ribbentrop-Mołotow. Jego realizacja po stronie niemieckiej rozpoczęła się w piątek, 1 września; po stronie sowieckiej w niedzielę, 17 września. Obydwa zbrodnicze państwa są odpowiedzialne za jej tragiczne dla Polski i świata skutki.

  ~Stary do ~bolo: Nie bylo wtedy „narodowosci zydowskiej”, bo nie bylo panstwa Izrael.
  To byli wszystko obywatele Polski „wyznania mojzeszowego”. Wtedy wyznanie wpisywalo sie do dokumentow.

  ~bolo do ~Stary: była narodowość żydowska, nie było takiego obywatelstwa.

  Polubienie

 4. ~Strzyga : Robią szopki zapraszając na obchody Dnia Zwycięstwa i przywódców państw które w czasach II wojny światowej kolaborowały z Hitlerem a potem się dziwią, że jakiś amerykaniec z FBI myli kata z ofiarą a Barak mówi o polskich obozach koncentracyjnych..! Żenada i wstyd, żeby nie powiedzieć Hańba!

  ~kapsel : Ktory to juz raz musze uczyc sie historii , pamietam ze szkoly ze w Europie wojna skonczyla sie 9-tego Maja 1945 podpisaniem aktu bezwarunkowej kapitulacji w Berlinie , teraz ucza mnie ze 2-ga wojna swiatowa skonczyla sie na Westerplate dzien wczesniej to jest 8-go 1945 roku choc wczesniej uczylem sie ze dla Polski tam sie zaczela 1-go Wrzesnia 1939 . Moze chociaz daty roku zakonczenia nie zmienia i pozostanie 1945. Tyle w temacie.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/obchody-70-rocznicy-zakonczenia-ii-wojny-swiatowej-w-gdansku/20fb45

  Przed północą na Westerplatte rozpoczęły się uroczystości z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Przemówienie wygłosił prezydent Bronisław Komorowski, który mówił o trudnej historii Polski od czasów zakończenia II wojny światowej do pojawienia się Solidarności.
  (…)
  W oddaniu hołdu polskim robotnikom zabitym w grudniu 1970 roku, wzięli udział m.in. prezydenci: Polski – Bronisław Komorowski, Bułgarii – Rosen Plewnelijew, Chorwacji – Kolinda Grabar-Kitarović, Cypru – Nikos Anastasiadis, Czech – Milosz Zeman, Estonii – Toomas Hendrik Ilves, Litwy – Dalia Grybauskaite, Rumunii – Klaus Iohannis, Ukrainy – Petro Poroszenko, premier Słowacji Robert Fico, były prezydent Niemiec Horst Koehler, a także przewodniczący parlamentów Hiszpanii i Łotwy, zastępca przewodniczącego parlamentu Węgier oraz minister obrony Francji.
  (…)

  ~Tata Smerf : Przepraszam,ale czegoś nie rozumiem ?! To są 70-rocznicy zakończenia II wojny światowej, czy obchody zniewolenia POLSKI i POLAKÓW przez styropianowe towarzystwo wzajemnej adoracji pochodzenia żydowskiego !!!

  ~Tylko Ja : CO TO BYŁO??? Czy ta uroczystość miała zaakcentować rusofobie Komorowskiego? No to była udana… rozpacz sie zaczęła, gdy podczas obrazów z bombardowania Warszawy we wrześniu 1939 r wmontowano niemiecki czołg, którego produkcję zaczęto w… 1944r. I takich wpadek w tym filmiku było więcej… totalny misz-masz. A bełkot Komorowskiego… powojenna sowiecka „okupacja” porównywana z niemiecką to juz bezczelność, przez 6 lat niemieckiej zginęło ok 12 MILIONÓW Polaków, a przez 50 lat sowieckiej, ok 14 MILIONÓW Polaków przybyło, te liczby pokazują iż Komorowski mówił brednie. Tradycyjnie. Nie akcentował mordów niemieckich, tylko oczywiście sowieckie… zastanawiam sie, kto mu to pisał, czy nie czasem Bambo zza oceanu od „polskich obozów śmierci”? To by wszystko tłumaczyło, bo normalnie myślący człowiek nei jest w stanie napisać podobnie zakłamanego tektu jak ten, który ten pach.oł Komorowski na Westerplatte przeczytał.

  ~Tylko Ja do Tylko Ja: Jeszcze te wkręty proukraińskie po tym, jak Kijów ogłosił UPA bohaterami, a nasz rajd motocyklowy im. Rotmistrza Pileckiego, ukraińcy nie przepuścili przez granicę. I to mają byc nasi „przyjaciele”??? Boze broń nas przed takimi przyjaciółmi, bo z wrogami sobie sami poradzimy.

  ~xyz : „Komorowski poparł proeuropejskie dążenia Ukrainy i skrytykował działania Rosji, która w odpowiedzi dokonała aneksji Krymu i faktycznych zmian granic w Europie”. Tu jest odpowiedź dlaczego nie należy głosować na Bredzisława…. Ten tuman prowadzi Polskę na wojnę z Rosją w której na obecną chwilę nie mamy szans

  ~Wapniak : To nie mój Prezydent. Jest mi wstyd i nie mogę się pogodzić z tym, że muszę go znosić. Wstyd, ze jestem Polakiem i zrobię wszystko aby reszta rodziny stąd emigrowała. To efekt jego poza innymi, jego wspaniałego dzisiaj wystąpienia….

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/list-do-zagranicznych-mediow-przed-rocznica-wyzwolenia-obozu-auschwitz


  Lokalizacja obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Większość z nich znajdowała się na terenie III Rzeszy. Źródło: Wikipedia

  List do zagranicznych mediów przed rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Poniedziałek, 25 stycznia 2016 o godz. 09:09:51

  W związku ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz, do zagranicznych mediów zostanie rozesłany list, który ma na celu zapobiec używania kłamliwego sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  W porozumieniu z MSZ akcję prowadzi Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Adresatami są głównie niemieckie media, gdzie między 26 a 27 stycznia pojawia się wiele artykułów dotyczących wkroczenia Armii Czerwonej do Auschwitz. Po otrzymaniu takiego listu, trudniej im będzie wytłumaczyć się z użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  – Chodzi o to, by nie pojawiały się te oszczerstwa w druku, bo one zatruwają relacje polsko-niemieckie. Zwłaszcza w tym trudnym momencie, kiedy Niemcy wywierają nacisk na polski rząd i polskie społeczeństwo w celu przyjęcia tych warunków, które oni nam narzucają w związku z imigrantami, albo też chcąc obalić rząd RP – mówił Maciej Świrski, prezes Reduty.

  „Polskie obozy koncentracyjne” (ang. Polish concentration camps) to błędne określenie stosowane w niektórych mediach, publikacjach, w tym również w opracowaniach historycznych w odniesieniu do niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych znajdujących się w granicach okupowanej od 1939 roku przez Niemców Polski. Termin „polskie obozy koncentracyjne” nie tylko wyznacza położenie geograficzne tych obozów, ale sugeruje, że zakładali je i zarządzali nimi Polacy. Według niektórych poglądów sformułowanie wprowadzane jest celowo jako propaganda wymierzona w państwo polskie. Spotyka się także określenia pochodne jak „polskie obozy zagłady” (ang. „Polish death camps”) lub „Polski Holocaust” (ang. Polish Holocaust), niem. »polnische Häuser des Todes« – »Polish death houses«, »polnische Vernichtungslager«, »polnische Vernichtungslager Sobibor und Treblinka«.

  Państwo polskie, organizacje pozarządowe oraz środowiska polonijne od lat próbują przeciwdziałać pojawianiu się tego określenia w przestrzeni publicznej.

  Polubienie

 6. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.