83 Tzw. Konstytucja 3 Maja, czyli kiedy skończy się bezczelność watykańskich okupantów ???!!!

~filip 5 godzin i 37 minut temu
Kiedy skończy się bezczelność watykańskich okupantów ???!!! Kłamcy, łgarze, fałszerze historii i dziejów Narodu Polskiego. Zdrajcy Polski sprzedawczyki i złodzieje. Nie ma słów żeby określić obrzydliwość watykańskich kanalii. Sprzedali Polskę zaborcom a teraz udają patriotów. Najgorzej że jest jeszcze sporo ciemnego luda który te kłamstwa łyka.

~Zibi 2 6 godzin i 5 minut temu
To qrewski kat.olicki kociół doprowadził do rozbiorów Polski . !!!

~alagarb 6 godzin i 23 minut temu
Zawsze świętujemy coś nieudanego… ta Konstytucja to obciach nigdy nie weszła w życie nikt nigdy się na niej nie oparł kraj nieudaczników ,frustratów… i obecnie złodziei:(

~m 5 godzin i 56 minut temu
Wypier****ć z tymi kościelnymi bredzeniami! Watykan działał na szkodę Polski i Polaków, a teraz przykleja się do uroczystości państwowych. Komorowski, wysługujący się kościołowi watykańskiemu nie jest godzien bycia Prezydentem RP.

~taka prawda 6 godzin i 45 minut temu
Kościół, który był najbardziej przeciwny wprowadzenia „Konstytucji 3 Maja”, dziś świętuje razem z Polakami i jeszcze śmie wyrażać jakieś swoje osądy. Szczyt hipokryzji.

~akwarium24 6 godzin i 45 minut temu
Obchodzenie przez obecną Targowicę święta Konstytucji 3 Maja ,to naplucie narodowi w twarz.

~galek 6 godzin i 7 minut temu
Ty nycz pasożycie tylko ze zaraz twoi kolesie po fachu zawiązali konfederacje targowicką I oddali w pacht w mysl swoich interesików polską racje stanu w rece ruskom Ale wtedy jesze naród wiedział co zrobic i wykorzystał latarnie.

~lola 5 godzin i 51 minut temu
Nycz jestes lizusem tej antypolskiej zgrai i nie zgrywaj sie na patriote, zawsze jestes po ich stronie i nie pitol

~europa34 5 godzin i 32 minut temu
Jak ten biskup smie sie w ogole wypowiadac w rocznice 3 maja? Zdrajcy w sutannach sprzedali wowczas nasz kraj. Tylko patrzec jak i ten nas sprzeda – tez nosi sutanne. I jeszcze Prezydent go slucha? Straszne .- mamy jednak krotka pamiec. Brrrrrrrr

~audior 6 godzin i 24 minut temu
Najlepiej zablokujcie komentarze, to świetna praktyka, żeby blokować prawdę Co więc Was wyzwoli?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kard-Nycz-Konstytucja-3-maja-byla-lekarstwem-wlasciwym-ale-podanym-za-pozno,wid,17505584,wiadomosc.html

Konstytucja 3 maja była lekarstwem właściwym, ale podanym za późno ciężko chorej Rzeczypospolitej. Mimo tego pomogła przetrwać zabory – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. z okazji święta narodowego 3 maja.
(…)
W homilii Nycz powiedział, że konstytucja 3 maja była wydarzeniem i dziełem wielkim, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Ustawa – mówił kardynał – była rozwiązaniem wyprzedzającym swoją epokę, fundamentem budowania państwa sprawiedliwego, bezpiecznego i nowoczesnego, ale nie zapobiegła utracie przez Polskę niepodległości.

– Była niewątpliwie lekarstwem właściwym, lekarstwem dobrym, ale niestety lekarstwem podanym za późno ciężko chorej I Rzeczypospolitej szlacheckiej. Tym niemniej pomogła Polsce przetrwać 123 lata rozbiorów i była poniekąd punktem odniesienia do wszystkich działań niepodległościowych, które miały miejsce w XIX wieku – mówił metropolita warszawski o uchwalonej w 1791 r. konstytucji.

Nycz zauważył, że prawdziwe święto zawsze musi zawierać radość z wspominanych dawnych i obecnych wydarzeń, wdzięczność przodkom i współczesnym oraz refleksję. – Świętowanie zawiera refleksję nad przeszłością i teraźniejszością, ale zawsze refleksję ku przyszłości. Jest to zawsze refleksja i powinna być poważną refleksją, nawet wtedy, kiedy trzeba wysnuwać wnioski, które czasami bywają wnioskami gorzkimi – powiedział kardynał.

Hierarcha, nawiązując do niedzielnego czytania z Ewangelii, wiele miejsca poświęcił chrześcijańskiej tożsamości. „Trwanie w Chrystusie jest źródłem naszej tożsamości” – podkreślił.

Jak dodał, w wołaniu Boga o tożsamość chrześcijańską zawiera się też wezwanie do współczesnej Europy o trwanie w „winnym krzewie”, jakim jest europejska kultura i cywilizacja. – Jest to winny krzew wyrosły z chrześcijaństwa. Wyrosły na gruncie cywilizacji greckiej, na cywilizacji łacińskiej, ale przecież źródłem tego krzewu winnego Europy jest chrześcijaństwo – podkreślił Nycz.

Powiedział też, że tak jak rzeka nie może żyć, jeśli wyschnie źródło, tak kraje Europy, jeżeli nie będą dbały o swoje źródło, będą skazane na umarcie wcześniej czy później. – Jest naszym zadaniem (…), żebyśmy nie dopuścili do zasypania tego źródła europejskiej kultury i tożsamości rozmaitymi śmieciami współczesności, których nie brakuje – zaznaczył kard. Nycz.

Wezwał też do modlitwy za ojczyznę. – Módlmy się gorąco, szczególnie w najbliższych tygodniach niezwykle ważnych dla przyszłości naszej ojczyzny. Módlmy się za rządzących, módlmy się za Kościół, módlmy się za wszystkie rodziny w Polsce i módlmy się za wszystkich naszych rodaków – zaapelował Nycz.

W niedzielę przypada 224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W ramach obchodów prezydent Bronisław Komorowski wręczy na Zamku Królewskim ordery i odznaczenia państwowe. W południe zaplanowano uroczystości na placu Zamkowym.
(…)

~Real 6 godzin i 24 minut temu
Konstytucja 3 Maja nie była lekarstwem, lecz zaledwie pomysłem na lekarstwo.

~dorka 5 godzin i 34 minut temu
Ręce opadają!!!! i ten osobnik sekty która przyczyniła sie do upadku Polski smie zabierac głos na temat konstytucji III maja. Beszczelny obłudniku kto wtedy sprzedał Polskę? Nycz!!!!!! dzierzysz palme pierwszenstwa fałszu obłudy, zakłamanie, hipokryzji w tym kraju!!!!!

~filip 5 godzin i 37 minut temu
Kiedy skończy się bezczelność watykańskich okupantów ???!!! Kłamcy, łgarze, fałszerze historii i dziejów Narodu Polskiego. Zdrajcy Polski sprzedawczyki i złodzieje. Nie ma słów żeby określić obrzydliwość watykańskich kanalii. Sprzedali Polskę zaborcom a teraz udają patriotów. Najgorzej że jest jeszcze sporo ciemnego luda który te kłamstwa łyka.

~boruta 6 godzin i 7 minut temu
Obłuda, hipokryzja, kłamstwo, to nie kto inny lecz biskupi byli totalnymi przeciwnikami Konstytucji, bo to było dzieło masonów z królem włącznie, przy Konstytucji pracowało tylko 2 katolików H. Kołłątaj i Małachowski, podważała niepodzielną rolę kleru, pomniejszała ich pozycję, a teraz te szuje podczepiają się pod uroczystości i przypisują sobie zasługi jak to zawsze czynili w swej historii, to dzięki nim i ich pretorianom Polska popadała w kłopoty.

~sten6 godzin temu
Korzenie rodzinne w chamo czy żydokomunie?

~Hammurabi 5 godzin i 17 minut temu
Troszkę tego ale warto przeczytać: Zaskoczony uchwaleniem dnia 3 maja 1791 roku konstytucji, nuncjusz papieski, Saluzzo, natychmiast donosił do Rzymu, że ustawa majowa była zamachem stanu dokonanym przy udziale aprobującego tłumu, a więc miała pozór rewolucji. Zwracając się do papieża, nuncjusz zalecał wstrzymanie się od sformułowań, które mogłyby pochwalić lub aprobować Konstytucję 3go maja. Nazywał też H.Kołłątaja, St.Staszica i Scypiona Piattolego (osobisty sekretarz króla) jakobinami i złymi duchami króla. Kuria rzymska i polski kler obawiali się, że Polacy nie poprzestaną na Konstytucji, lecz pójdą dalej wzorem rewolucji francuskiej pozbawią wszelkich funkcji państwowych, zlikwidują przywileje kleru, położą rękę na jego majątku, a księży przeniosą na państwowe pensje. Co już częściowo miało miejsce po uchwaleniu w roku 1789 przez Sejm Wielki ustawy przeznaczającej dochody z diecezji krakowskiej na wojsko polskie. Zaborcy zaś gwarantowali Kościołowi nienaruszalność praw i dóbr. Papież Pius VI dał Rosji zielone światło do wojny z Polską i jej rozbioru, kierując 24.02.1792 r. brewe dziękczynne do Katarzyny II, w którym nazwał ją heroiną stulecia i sławił jej podboje. Wśród nich wymienił pierwszy rozbiór Polski. Katarzyna II zareagowała na Konstytucję, wspierając polskich przeciwników reform, magnatów (ultrakatolicki beton) i dostojników kościelnych, którzy 27 kwietnia 1792 roku zebrali się w Petersburgu (!) i ogłosili manifest unieważniający Konstytucję 3go maja oraz wzywający Rosję do zbrojnej interwencji w Polsce. W celu zatajenia faktu, że spisek zawiązano w Petersburgu manifest opatrzono datą 14 maja i ogłoszono w Targowicy na Ukrainie. Głównymi działaczami spisku byli: Franciszek Ksawery Branicki, Szczęsny Potocki i Seweryn Rzewuski oraz biskupi: Józef Kossakowski, Ignacy Massalski, Wojciech Skarszewski i Michał Roman Sierakowski, który pełnił funkcję naczelnego kapelana konfederacji. Papież Pius VI pobłogosławił targowicę i wyraził życzenie: aby stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej (ups!). Gdy w nocy z 18 na 19 maja wojska rosyjskie wkroczyły do Polski, stutysięcznej armii carskiej Polska mogła przeciwstawić tylko 50 tys. żołnierzy. Rzym uznał wkroczenie wojsk rosyjskich do Polski za dobra nowinę, gdyż targowica gwarantowała utrzymanie przywilejów kleru, a nawet powierzała mu cenzurowanie książek. Dlatego nuncjusz Saluzzo otrzymał papieskie polecenie nakłonienie króla, aby jak najrychlej do targowicy przystąpił. Pomimo dwukrotnej przewagi liczebnej najeźdźcy, w pierwszej potyczce do jakiej doszło pod Zieleńcami wojska księcia Józefa Poniatowskiego odniosły zwycięstwo. Ale jak to się mówi: jedna jaskółka wiosny nie czyni. Przewaga Rosjan i niedofinansowanie polskiej armii przyniosły z góry przewidziany efekt.

~Hammurabi 5 godzin i 15 minut temu
Kardynał Nycz, pewnie na lekcjach historii spał, lub wagarował! Inna sprawa, że relacje z tamtych wydarzeń tak niewygodne dla purpuratów, były chowane po archiwach. Wszak „wierni słudzy Kościoła” maczali swe tłuste paluchy w zdradzie targowickiej! „Powieziono następnie Kossakowskiego do kościoła Bernardynów, aby zdjąć z niego święcenia kapłańskie. Kiedy prowadzono go do szubienicy, tłum szarpał go, bił, pluł na niego, zdzierał z niego odzienie, ale biskup na to nie reagował. Krzyczał za to przez całą drogę, że obok niego zawisnąć powinni inni. Wspominał biskupa płockiego Szembeka, biskupa poznańskiego Okęckiego i prymasa Polski Michała Poniatowskiego”. „Za zdrajcę lud Warszawy uważał również królewskiego brata, prymasa Polski Michała Poniatowskiego (1736-1794). Stanisław August przerażony pisał do Kościuszki, że na ulicach stolicy słyszy się piosenkę, w której padały słowa: my krakowiacy nosiem guz u pasa, powiesiem sobie króla i prymasa. W liście rosyjskiego ambasadora (w latach 1792-93) Jakoba Johanna Sieversa do Igelstr prymas zaliczony został do ludzi niezłomnie wiernych Imperium. Igelstr podobnie pisał o nim do carycy, stawiając go na równi z Józefem Kossakowskim. Michał Poniatowski nie tylko zgłosił akces do targowicy, ale też pierwszy zachęcał do kapitulacji króla. W październiku 1793 r. spotkał się z Fryderykiem Wilhelmem II i krążyły plotki, że stał się teraz zagorzałym stronnikiem Prus”. Kolejnym agentem, ukaranym śmiercią, był biskup wileński Ignacy Massalski (1727-1794), powieszony 28 czerwca. Rankiem tego dnia pod pałacem, w którym był więziony, pojawiło się pospólstwo, którego liczbę oceniano na od kilkuset do kilku tysięcy. Straż w obliczu napierającego tłumu dała drapaka i lud stolicy wdarł się do więzienia. Pierwszym, na którego natrafiono, był biskup chełmiński Skarszewski (potem prymas Polski od 1824 r.), którego zostawiono w spokoju. Jedna wersja tego wydarzenia mówi, iż jeden z ludzi, którzy wpadli do celi, odezwał się w jego obronie, że to przyzwoity człowiek i by go nie ruszać. Druga wersja powiada, że kiedy wleczono go na szubienicę, biskup wykupił się oprawcom pieniędzmi, które miał przy sobie. Biskupa wileńskiego natomiast wzięto bez gadania, bo był najsłynniejszym z moskiewskich jurgieletników. Massalski się opierał, więc go bito pięściami po głowie i poganiano. Że nie było pod ręką sznura, więc powieszono go na końskich lejcach od stojącego w pobliżu wozu.

~sam on 6 godzin i 17 minut temu
Zakłamanie historii przez kościół: Katarzyna II zareagowała na Konstytucję, wspierając polskich przeciwników reform, magnatów i dostojników kościelnych, którzy 27 kwietnia 1792 roku zebrali się w Petersburgu (!) i ogłosili manifest unieważniający Konstytucję 3go maja oraz wzywający Rosję do zbrojnej interwencji w Polsce. W celu zatajenia faktu, że spisek zawiązano w Petersburgu manifest opatrzono datą 14 maja i ogłoszono w Targowicy na Ukrainie. Notyfikację o istnieniu konfederacji wysłano do państw europejskich i papieża, ale zdrajcom odpowiedział tylko papież Pius VI, błogosławiąc targowicę i jej prace. Głównymi działaczami spisku byli: Franciszek Ksawery Branicki, Szczęsny Potocki i Seweryn Rzewuski oraz biskupi: Józef Kossakowski, Ignacy Massalski, Wojciech Skarszewski i Michał Roman Sierakowski, który pełnił funkcję naczelnego kapelana konfederacji.

~metyl 5 godzin i 57 minut temu
HISTORYCZNE DOWODY RZEKOMEGO PATRIOTYZMU POLSKIEGO KLERU: 7-iu biskupów i Prymas należeli do „Targowicy” (w proteście przeciw Konstytucji 3-go Maja) Po nazwisku : – 1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski – 2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski, – 3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć, – 4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki, – 5. bp. Łucki Adam Naruszewicz, – 6.bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski, – 7. bp.Inflancki Józef Kossakowski, – 8. bp. Przemyski Michał Sierakowski. O takich kreaturach jak Szczęsny Potocki, Xawery Branicki, czy Seweryn Rzewuski lepiej nie wspominać ! A całej tej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież Pius VI. tzw. Konfederacja Obojga Narodów. T.zw. Ojciec Święty powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami, a klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków, że władza cara pochodzi od Boga i należy ją uznawać. Powstańcy Kościuszki okazali swoją dojrzałość i patriotyzm, gdyz powiesili na szubienicy biskupa Kossakowskiego oraz biskupa Massalskiego, a prymas Poniatowski (brat krĂśla Augusta) zażył truciznę w cieniu budowanej dla niego szubienicy. Wszyscy trzej byli płatnymi kolaborantami cara Rosji. Podczas Powstania Styczniowego, na wschodnich kresach zniewolonej Polski, powstańcy powiesili kilkudziesięciu księży katolickich, którzy zdradzili ich carskiej ochronie.Prymas Woronicz koronował na króla Polski cara Mikołaja A z nowszej historii w wersji katolickiej pojmowania patriotyzmu niech bedzie przyklad jak to w momencie wybuchu II wojny swiatowej Hlond owczesny Prymas Polski i jego nastepca pozniejszy Prymas Wyszynski przebywajac w tym czasie w Watykanie uznali za swoim zwierzchnikiem Papiezem Piusem XII nowe wladze niemieckie, potwierdzajac swoje slowne deklaracje ustanowieniem diecezji niemieckich i wprowadzenie biskupow niemieckich na okupowane tereny polskie. Za taki haniebny akt zdrady istnieje wedlug mojej oceny w kazdym kraju uwiklanym w dzialania wojenne tylko jeden wyrok. Kara smierci. Watykan jako pierwsze panstwo i chyba jedyne poza faszystowskimi Wlochami wtenczas, okupacje niemieckä w Polsce okreslilo jako prawnie uznane…..Znalezione w sieci.

~AS! 6 godzin i 7 minut temu
Hipokryta i bezczelny kłamca!!! Kościół katolicki że swym papieżem na czele byli przeciwni konstytucji, wspierali zaborców a Polaków walczących o niepodległość nazywał warchołami. Na szczęście Polska przetrwała mimo działań kościoła

~kruk51 6 godzin i 18 minut temu
Pierdu ! Pierdu ! Szanowny kardynale Nycz ! Przypomnę lekcję z historii. Tę niepisaną w podręcznikach i nie podejmowaną przez historyków. Zabory Polski trwały 123 lata ! Żaden z Papieży nie ingerował w sprawie wolności katolickiego narodu polskiego. Ilu to przeminęło papieży i żaden nie upomniał się o katolicką Polskę ! Najważniejszym dla Watykanu było by zaborcy nie prześladowali kościoła katolickiego w Polsce i systematycznie wpływało świętopietrze do Watykanu ! Dziwna i kontrowersyjna postać; papież Pius XII. Co zrobił i czym się wyróżnił ? Współpracą z Niemcami hitlerowskimi. Akceptacją najazdu Niemców na Polskę, kraj, który się silnie zaakcentował swoją wiernością Kościołowi katolickiemu. A na podsumowanie frymarczył z aliantami by cały front obrócić przeciw Rosji sowieckiej jako antychrystowi. My Polacy mieliśmy razem z armią niemiecką walczyć przeciw Sowietom. Na szczęście alianci nie byli tacy głupcy ! A co do Żydów to dalej są poważne wątpliwości. Co zrobił dla Żydów ? A mógł zapobiec wielu tragediom ! Kościół wybiela tego niegodziwca. A my Polacy wiemy swoje ! Reasumując ! Niechaj się Kościół nie wpieprza tam gdzie nie jest jego miejsce, czyli do polityki !

~lolek 5 godzin i 59 minut temu
Najlepszym lekarstwem było by zlikwidować konkordat i fundusz kościelny i niech się sekta sama utrzymuje, lub niech wyznawcy tej sekty ich utrzymują z własnej kieszeni np z odpisu od podatku. Ale wiadomo że tak się nie stanie gdyż rozpasły kler boi się że im się byt pogorszy, i wtedy też pokazało by ile tak naprawdę jest katolików a nie tak jak teraz wmawiają że jest 90% lol.

3 thoughts on “83 Tzw. Konstytucja 3 Maja, czyli kiedy skończy się bezczelność watykańskich okupantów ???!!!

 1. ~andrzej (14:18)
  na glownym zdjeciu sa ci ktorzy marza o wojnie z Rosja . Polacy 10 maja POkazmy im gdzie jest ich miejsce .

  ~Normalny. (16:34)
  Ich miejsce przed sądami karnymi.

  ~mama (17:08)
  na zdjęciu oszuści i złodzieje – w sam raz przed pluton ekzekucyjny!!!

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,17505668,kat,1342,title,Uroczystosci-3-maja-na-pl-Zamkowym,galeria.html?ticaid=114ccb&_ticrsn=3

  Uroczystości trzeciomajowe

  – Od dawna konflikt wojenny nie był tak blisko polskich granic, jak dzisiaj – powiedział prezydent Bronisław Komorowski w przemówieniu podczas uroczystości trzeciomajowych na pl. Zamkowym w Warszawie.

  – Przecież niedługo, 9 maja, Plac Czerwony w Moskwie znów zamieni się w plac pancerny. Znów będą tam prężyły muskuły te dywizje, które niedawno na oczach świata i na naszych polskich oczach, dokonały agresji na sąsiednią Ukrainę – zaznaczył prezydent.

  – Pamiętajmy, że w tej militarnej demonstracji za parę dni, demonstracji siły, nie chodzi o historię, ale o współczesność i o przyszłość – powiedział Komorowski.
  (…)

  ~gość13 (14:19)
  Nie straszcie wojną. Ani Polacy ani Rosjanie jej nie chcą i do niej nie prowokują. To politycy i ich argumenty mogą doprowadzić do tragedii.

  ~lkjlkj (14:20)
  Przepędzić ta marionetkę WSI i resztę śmieci z PO

  ~PROPAGANDA (15:32)
  ZARAZ SIĘ ZACZNIE LIKE-OWANIE ŻYDKÓW DLA BOLSZEWY SZCZYNUKOWICZA OBNAŻAJĄC FAŁSZ DECYDENTÓW !

  ~nn (14:18)
  Proszę nas tu nie straszyć to dotyczy Ukrainy nie nas i prosimy się tam nie wtrącać.

  ~SKALA (14:21)
  TRYBUNAŁ STANU DLA KOMOROWSKIEGO I CAŁEGO JEGO RZĄDU KTÓRY NISZCZY I ROZKRADA POLSKĘ POPRZEZ WSI !

  ~rosomak (14:20)
  Wysłuchałem dziś (03.05.2015) wystąpienia pana Prezydenta z okazji święta KONSTYTUCJI 3-go MAJA i zauważyłem że wiele mówił o zaborcach z Rosji nie wspominając nic o zaborcach niemieckich (Prus i Austrii). Wspomniał też o detronizacji cara Mikołaja I , nie wspominając nic osobie koronującej tegoż cara na króla Polski. Mówił o odwiecznych przyjaciołach z zachodu nie wspominając o „pomocy” tychże „przyjaciół” w czasie napaści niemiec hitlerowskich na Polskę i „pomocy” jakiej udzieli w Jałcie, sprzedając Polskę Stalinowi i jego żydowskim pomagierom z NKWD.

  ~greggal (14:54)
  Mikołaj I koronował się sam. Biskup Woronicz jedynie podawał koronę. Reszta to, niestety, prawda.

  ~henryk (14:21)
  Mam w rodzinie wiele dzieci. Jeżeli wygra opcja wojny przeciwko Rosji promowana przez Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość, te dzieci nie poradzą sobie i zginą. Dlatego nie zagłosuję na przedstawicieli tych partii. Polskie dzieci mają prawo cieszyć się życiem. Proszę Was, abyście również nie głosowali na przedstawicieli tych partii.

  ~Już stary (14:30)
  Aaaaa! Zatem mamy się zjednoczyć wokół „obecnej władzy”, bo tylko ona jest gwarantem naszego bezpieczeństwa? No, no! Już nie przebierasz w argumentach. Czyli zdajesz sobie sprawę z przegranych wyborów!!!!!!

  Polubienie

 2. ~Koń jaki jest każdy widzi! 7 godzin i 15 minut temu
  Kiedy skończy się ten kabaret z Komorowskim w roli głównej? Widać, że pomału nawet płatni zwolennicy nie są w stanie sztucznie wmawiać, że czarne jest białe. Ale co sie dziwić płatnym sługusom – poleci pan Bronisław to i kasiorki potem może nie być.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-poprzednie-pokolenia-nie-mialy-tyle-szczescia-co-my,wid,17505621,wiadomosc.html

  Prezydent Bronisław Komorowski wręczył na Zamku Królewskim odznaczenia z okazji Święta Narodowego 3 Maja. – Ojczyzna jest dobrem wspólnym, której wolność zawsze trzeba umacniać – mówił prezydent podczas uroczystości.

  Komorowski podkreślał, że to radość i przyjemność móc w dniu związanym z piękną tradycją Konstytucji 3 Maja dziękować za aktualne zasługi dla Polski w imieniu całego narodu i wolnego, niepodległego, demokratycznego państwa. Wskazywał, że poprzednie pokolenia nie miały tyle szczęścia, co my – utraciły wolność, z trudem się o nią biły, walczyły, czekały, marzyły i nawet jak ją odzyskały to ponownie utraciły.

  – Żyjemy w Polsce, która w przeciągu ostatnich wieków, jest Polską wyjątkowo szczęśliwą, zyskującą niesłychanie wiele – zaznaczył prezydent w swym przemówieniu po wręczeniu odznaczeń.
  (…)

  ~Polka 7 godzin i 14 minut temu
  Przepraszam, ale czy ja żyję w tej samej Polsce co Komorowski? Śmiem wątpić! Takiego dziadostwa, okradania Polaków nie było nigdy wcześniej! Weźcie go, bo nie mogę tego czytać ;(

  ~ala 7 godzin i 22 minut temu
  Złodziejsko-bandycka partia PO-WSI-kgb palikot-sld psl to SZAMBO kiła-syfilis GANGRENA dla Polski Polaków Polskosci

  ~kangoo 7 godzin i 12 minut temu
  Szczęśliwiec z W S I – prezydent-komorowski-syn-szczynukowicza

  ~akwarium24 6 godzin i 56 minut temu
  Komorowski podczas swojej konwencji wyborczej powiedział, że „żyjemy w złotym okresie dla Polski”. Powstaje jednak pytanie – dla kogo jest ten złoty okres? Czy dla zwykłych Polaków, którzy aby związać koniec z końcem często są zmuszeni emigrować za chlebem zagranicę? Czy też dla okrągłostołowych aferzystów, bezpieczniaków z WSI i platformerskiej sitwy żyjącej z przekrętów i rządowych przetargów? Obstawiam, że obecny prezydent miał na myśli tę drugą grupę.

  ~Anna 7 godzin i 14 minut temu
  Do głoszenia prawdy wystarczy jeden człowiek, do głoszenia kłamstwa trzeba całego systemu! Nasz miłościwie panujący prezydent to cyniczny i zimnokrwisty hipokryta! Taki stary czeladnik byłych służb, udający przyjaciela polaków i polskiego interesu narodowego. Cała ta machina medialno-propagandowa, ten rażący brak obiektywizmu w przekazie podstawowych informacji na temat realnego stanu Państwa i rzeczywiście panujących nastrojów społecznych. Brak rzeczowej oceny zachodzących na jego „zapleczu” i nieupublicznianych zmian finansowych (nie wspominając o aferach w sektorach „bankowych” umarzanych i odsuwanych w niebyt z niewiadomych przyczyn!!!) Można mieć serdecznie dość tego stałego manipulowania „sondażami” dzięki którym stara się utrzymać obecny establishment i celowo wpływać na przyszłe decyzje ewentualnych wyborców. Takie działania to nic innego jak TECHNOKRACJA! Świadczy to jednoznacznie o wysokim poziomie arogancji wobec – przede wszystkim – obywatelom (czyli przeciw Polakom!) i wobec ewentualnym wyborcom w zbliżających się majowych wyborach prezydenckich. Założenie jest takie – najlepiej żadnych zmian! Zastraszyć ludzi i wbić im do głów, żeby nie spróbowali czegoś pozmieniać bo jedynie na tym stracą (straszy się „tymi i innymi” jak realnym zagrożeniem dla „interesów” niby całego społeczeństwa, co poniekąd jest prawdą, bo część nomenklatury musiałaby pożegnać się z tym kastowym wręcz układem!)

  Polubienie

 3. https://opolczykpl.wordpress.com/2015/05/03/konstytucja-3-maja-jaka-powinna-byc-aby-miec-szanse-uratowania-ginacej-rzeczypospolitej/

  Największą zmorą (obok warcholstwa szlachty i liberum veto) ginącej Rzeczypospolitej był fanatyzm religijny garstki w sumie katolickiej szlachty, której do głów wbito (robota kleru i jezuitów – agentów Watykanu), że supremacja żydogennego katolicyzmu jest racją stanu i fundamentem Rzeczypospolitej. Stąd w konstytucji znalazł się zapis o katolicyzmie jako religii panującej. Drugim gwoździem do trumny był szowinizm polskiej szlachty, polszczącej na siłę Litwę i Ruś (Ukrainę), spychając na margines życia politycznego tych Litwinów i Rusinów którzy nie chcieli dać się spolszczyć. Rzeczypospolitą Obojga (w rzeczywistości wielu) Narodów szowiniści polscy przerobili na unitarne Królestwo Polskie. Nie pytali milionów Rusinów i Litwinów czy chcą być oni „Polakami”.

  Trzecim gwoździem do trumy było to, że nie zrobiono nic, aby poprawić sytuację prawną, majątkową, społeczną i życiową chłopstwa stanowiącego ok. 70 % mieszkańców Rzeczypospolitej.

  Kolejnym gwoździem do trumny było pozostawienie w łapskach kleru ogromnego majątku (1/5 ziem była w łapskach kk). 20 % podatku nałożonego na kler dla ratowania skarbu państwa, uchwalone przy okazji konstytucji, było stanowczo za mało. Kler należyło wywłaszczyć a majątek KK przeznaczyć na poprawę losu chłopów, wzmocnienie skarbu państwa, budowę silnej armii i oświatę. Podatkami na skarb państwa i wojsko należało też obciążyć mocniej szlachtę i magnaterię. Wszyscy oni mieli płacić proporcjonalnie do ich zamożności nawet do 20 % rocznego dochodu. Nie zrobiono też nic, aby handel, bankowość i dzierżawy (arendę) młynów, karczm, a nawet majątków ziemskich odebrać z żydowskich rąk.
  .
  Jak powinna wyglądać więc konstytucja 3 maja…
  (…)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.