84 Jak sobie samemu poprawnie narobić kłopotów, czyli jak długo można z uśmiechem srać na swoją własną twarz i na swój własny talerz


Dwa artykuły, dwie strony medalu. Widać, ze dobrze nie będzie… Krwawo to wszystko widzę… bo jak to ma się skończyć, no jak? Ale co tam ja, czy inni podobni do mnie wiemy… „Ktoś” zmusza ludzi, żeby sami wkładali swoje głowy do piekarnika i jak tu mają się nie poparzyć? Może jak „ktos” wysadzi się w tłumie na placu tzw. św Piotra, to „ktoś” inny wtedy oprzytomnieje? Nie mogę już czytać tego, co wyprawia się… I co, niech nikt mi nie mówi, że to co dzieje się teraz, było nie do przewidzenia dla tych wszystkich tzw. „analityków” i innych „mądrali”… Znów nie umieli przewidzieć oczywistego? Za co im płacą? A może właśnie za to?

~Wlocieski : Jak się narobiło bigosu,to ten bigos trzeba teraz zjeść. Próbowałem dwukrotnie dzisiaj napisać,kto jest winny tej sytuacji,że ludzie z Libii decydują się na ucieczkę morzem,bo mają już dość nieszczęścia, w które ich wepchnięto, ale cenzura nie puściła, obawiając się (słusznie) naruszenia dobrego imienia naszych dzielnych sojuszników, czyli polskiego interesu narodowego. Gdybym o Putinie zabredził, komentarz z całą pewnością by się pojawił na forum zgodnie z polską racją stanu..

~WYBÓR NALEŻY DO WAS : Zrozumcie na czym polega wasza (i tylko wasza) decyzja. To nie jest wybór między „pomóc biednemu Bambo” czy „nie pomóc biednemu Bambo”, jak próbują wam wmówić polityczni zdrajcy. To jest wybór między „pomóc moim dzieciom” czy „zaszkodzić moim dzieciom”. Tylko głupiec, hipokryta lub zdrajca może ignorować obiektywne statystyki dotyczące przestępczości wśród emigrantów z krajów arabskich. Jestem tolerancyjny, ale moim obowiązkiem jest stać na straży niewinnych bliskich, którzy nie mogą dziś decydować o swoim losie. Nie zgotujcie im piekła, bo wam nie wybaczą.

~Sas : Kiedyś, żeby obcokrajowiec mógł się osiedlić w Polsce musiał udowodnić królowi i jego urzędnikom, że jest potrzebny Polsce i nie będzie stanowił dla niej zagrożenia. Dzisiaj przygarniamy oto ludzi, którzy nie odnajdą się w naszej rzeczywistości, nie mają nic nam do zaoferowania, a na pewno będą dla nas zagrożeniem. No tak, ale też i nie królowie o tym decydują tylko ludki zgoła innego formatu i wcale propaństwowo nie nastawieni. Gorze nam!

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-zwrot-w-dzialaniach-ue-i-nato-isis-otworzylo-sobie-drzwi-do-europy/5hjkxf

„Na linii frontu”. Zwrot w działaniach UE i NATO. „ISIS otworzyło sobie drzwi do Europy”

Pogorszenie sytuacji na południowej flance NATO, której symbolem stały się katastrofy na Morzu Śródziemnym i tragiczna śmierć uchodźców, doprowadziło do zwrotu w działaniach UE i NATO. „Priorytetem nr 1” dla państw Zachodu stała się walka z przemytem ludzi oraz wsparcie wojskowe dla Libii w walce przeciwko ISIS, które, zdaniem adm. Jamesa Stavridisa, „otworzyło sobie drzwi do Europy”. Obecna sytuacja to wyzwanie dla bezpieczeństwa Europy – przyznał europoseł Javi Lopez.

Tragedia na Morzu Śródziemnym. UE i NATO szykują odpowiedź na zagrożenia

Pogarszająca się sytuacja w basenie Morza Śródziemnego, której symbolem stała się tragedia uchodźców z Afryki Północnej, pokazała konieczność odpowiedzi ze strony Unii Europejskiej oraz NATO. Po katastrofie kutra w Cieśninie Sycylijskiej, państwa UE uzgodniły m.in. wzmocnienie misji patrolowych i wydanie walki przemytowi ludzi. Także władze Sojuszu Północnoatlantyckiego zapowiedziały podjęcie kroków, które mogłyby zapobiec takim tragediom w przyszłości. Obydwie instytucje muszą jednak wypracować i wdrożyć całościowe strategie, ponieważ dotychczasowe działania mają jedynie charakter doraźny.

UE, ogólnie, mogłaby skoncentrować się na pomocy humanitarnej, podczas gdy NATO mogłoby zająć się walką z gangami przemycającymi imigrantów oraz wysłać doradcze misje wojskowe do państw Afryki Północnej. Jens Stoltenberg, podczas wizyty w Portugalii, podkreślił, że „tragiczne wydarzenia” na Morzu Śródziemnym są wynikiem ekspansji terroryzmu w Afryce Północnej. – To ogromna ludzka tragedia (…). Stoimy przed wielkim międzynarodowym wyzwaniem, które wymaga od nas całościowej odpowiedzi – oświadczył sekretarz generalny NATO, podkreślając, że źródła tego problemu obejmują także Bliski Wschód oraz Azję.

Ryzyko na flance południowej. „Wspólny front” dla Brukseli i Sił Odpowiedzi NATO
(…)
Szanse na efektywne działania daje postulowane zacieśnienie współpracy pomiędzy Unią Europejską i Sojuszem Północnoatlantyckim, o czym Stoltenberg rozmawiał już kilka miesięcy temu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Strategia współpracy powinna przewidywać podział obowiązków pomiędzy UE i NATO, tak by uniknąć „konkurencji” i chaosu kompetencyjnego pomiędzy obiema organizacjami. Ale akcje ratunkowe ma Morzu Śródziemnym to tylko część szerszego problemu. Odbudowanie bezpieczeństwa na flance południowej będzie wymagać także pokonania ISIS oraz odbudowy struktur państwowych w Libii, która stała się głównym krajem tranzytowym dla uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu.
(…)
– Sytuacja stwarza wyzwania dla bezpieczeństwa, ale moim zdaniem, nie możemy na tę sprawę patrzeć tylko z tej perspektywy. Zwrot polityce UE to szansa, by Bruksela przewodziła koniecznym wysiłkom głównie w zakresie misji ratunkowych oraz otwierania dróg na rzecz legalnej imigracji – stwierdził Lopez. Z drugiej strony, hiszpański europoseł ocenił jednak, że odbudowanie instytucji państwa w Libii powinno być „najważniejszym priorytetem” dla państw europejskich.

Kontrowersje wokół interwencji z 2011 r. Adm Stavridis: ISIS otworzyło drzwi do Europy

Jens Stoltenberg, podczas wizyty w Portugalii, zapewnił, że NATO jest gotowe do udzielenia wparcia Libii w zakresie doradztwa w budowaniu „instytucji obronnych”. Misja tego typu powinna być wysłana do Libii jak najszybciej, ponieważ w kraju swoją pozycję umacniają terroryści z Państwa Islamskiego. Krytycy Sojuszu twierdzą jednak, że obecna sytuacja to wynik interwencji zbrojnej NATO z 2011 roku, która ułatwiła libijskim powstańcom obalenie płka Muammara Kaddafiego. Zachodnie media coraz częściej zwracają jednak uwagę, że to nie interwencja Sojuszu przyczyniła się do obecnego chaosu, lecz faktyczne porzucenie nowych libijskich władz przez Zachód.

Dziennik „The Guardian” przyznał, że społeczność zachodnia powinna była zrobić więcej na rzecz libijskiego państwa, ale, jak zaznacza, w wysiłki te powinny były mocniej zaangażować się także Stany Zjednoczone. Tymczasem wysiłki społeczności międzynarodowej, takie jak np. misje szkoleniowe dla policji, ograniczone w swojej skali, na dobrą sprawę nie stały się nigdy elementem całościowej strategii, co przesądziło o kruchości budowanych od nowa instytucji państwowych. W rezultacie doszło do wybuchu wojny domowej, która ułatwiła także ekspansję ISIS.

– To otwarte drzwi do Włoch, kraju, który jest atrakcyjnym celem dla ISIS z uwagi na Rzym, Watykan oraz inne symbole chrześcijaństwa – ocenił wojskowy w rozmowie z magazynem „Stars and Stripes”. Zdaniem felietonisty dziennika „New York Times” Thomasa L. Friedmana, NATO mogłoby ustanowić, i objąć swoją kontrolą, „strefy zakazu żeglugi” wzdłuż libijskiego wybrzeża. Decyzje w tej sprawie muszą zostać wdrożone jak najszybciej, by zapobiec przenikaniu ISIS do państw znajdujących się w południowej części Europy.

~Pan FERDEK : Najpierw BAN .. DYCI z NATO rękami terrorystów zamordowali KADAFIEGO a teraz z tymi samymi terrorystami będą walczyć. Ktoś by powiedział że to nielogiczne. Nic bardziej mylnego. To zarządzanie przez chaos i destrukcję. Czy państwa arabskie bardziej ze sobą są skłócone, czym bardziej zdestabilizowane, tym słabsze a znaczenie USA w tamtym regionie większe. Jest to strategia jeszcze z czasów kolonizacji kontynentu amerykańskiego. Napuszczano jedne plemiona indiańskie na drugie, odgrzebując stare waśnie i spory. Potem ci co pozostali przy życiu byli mordowani przez kolonizatorów. Niedobitki zamykano w rezerwatach jak zwierzęta w ZOO.

~ewgsggrgeg : Kto rozpętał arabską wiosnę? Kto wtedy pierwszy urządzał manewry wojenne na morzu śródziemnym i nakłaniał inne kraje europejskie do do uczestnictwa w nich? Kto doprowadził do rozpadu Libii, Iraku i Syrii, tworząc podwaliny terytorialne do powstania IS? Kto urządzał rajdy wojenne by dopaść Kadaffiego? Kto zostawił Europie ten burdel a teraz siedzi cicho, bo napykał sobie w międzyczasie wrogów Rosja, Chiny, Brazylia, Argentyna etc etc. Winowajca musi być nazwany po imieniu, to: USA. Należałoby USA obciążyć kosztami wszelkich następstw tych działań także w przyszłości jak też odpowiedzialnością historyczną przed światem.

~bmw : A kto tego potwora wyhodował? Jakoś pan „redaktor” o tym nie mówi, tylko jakieś peany popełnia na cześć umiłowanych jankesów. Właśnie oni tego dżina z butelki wypuścili wspierając logistycznie, zbrojnie i finansowo bin ladena (ongiś kumpla krzaczora-busha w petrobiznesie i którego dopadli i zabili, gdy sam już był nad trumną) i jego kumpli w afganistanie. Oczywiście na złość wrednym ruskim. Nie ma to jak wojenny biznesik: rozpętać na całym świecie wojenki, straszyć ludzi jakimś zagrożeniem i … zarabiać na handlu bronią. A polskojęzyczne pomioty w ramach robienia jankesom „łaski” chętnie zadłużają nasze praprapraprawnuki kupując jankeski szmelc.

Druga strona medalu:


~Tani Drań : Znak naszych czasów: kiedy jest ok to wszyscy bracia a kiedy zaczynają się problemy wszystko się sypie i każdy jest wrogiem.

http://swiat.newsweek.pl/problem-imigrantow-z-biednych-krajow,artykuly,362422,1.html

Orban: Nie chcemy imigrantów z biednych krajów na Węgrzech

Zdaniem węgierskiego premiera Viktora Orbana, Węgry potrzebują prawnych regulacji, by powstrzymać falę imigrantów z biednych krajów, nawet jeśli to miałoby stać w sprzeczności z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Zdaniem Orbana, Bruksela powinna przystać na to, by państwa członkowskie UE same ustalały przepisy dotyczące imigrantów, których napływ – według Orbana – nie jest generalnie korzystny dla Europy. Premier powiedział to w wyemitowanym w piątek wieczorem wywiadzie dla telewizji Echo.

– Nie chcemy imigrantów na Węgrzech; jeśli inni chcą ich przyjmować, niech to robią, ale nie powinni ich odsyłać do naszego kraju lub przez nasz kraj – oświadczył Orban.

Uważa on, że Węgry powinny poruszyć sprawę nadmiernie swobodnych zasad imigracyjnych w UE, gdyż kraj ten przyjmuje relatywnie najwięcej imigrantów po Szwecji, jeśli weźmie się pod uwagę liczbę ludności.

Imigranci przybywający na Węgry z zasady pragną dostać się do bogatszych państw unijnych, ale Niemcy, Austria i niektóre inne kraje mają prawdopodobnie podjąć jakieś kroki, by zablokować rosnącą falę imigrantów z biednych krajów – twierdzi Orban. Dodał, że węgierska debata na temat imigracji może doprowadzić do przyjęcia ustaw, które mogą zirytować Brukselę.

– To będzie wielka batalia, wielki spór – powiedział. Jednocześnie premier Węgier zaznaczył, że UE, opierająca się na chrześcijańskich zasadach, ma moralny obowiązek pomagać biednym państwom, których obywatele próbują uciec z biedy do Europy.
(…)

~miro : a ryży „krul” będzie sciągał do polski zaturbanionych murzynów

~z daleka : ponad 2 mln Polakow musialo wyjechac, musialo!. Do wyjazdu szykuje sie jeszcze milion. Dzieci w szkola na pytanie co chcialyby robic w przyszlosci (ankieta jednego z nauczycieli) odpowiedzialy wyjechac zza granice i pracowac a PO i spolka chce tu przyjmowac imigrantow muzulmanskich! Dalszy ciag sami sobie dopowiedzcie i sami wyciagnijcie wnioski z kim i z czym mamt do czynienia

~dramira : Wreszcie Orban otwartym tekstem i głośno powiedział o imigracji z innych światów coś, co inni politycy boją się powiedzieć ze względu na przeklętą poprawność polityczną! Brawo Węgrzy. Oby i u nas znalazł się wreszcie tak odważny polityk, który musi przewidywać przyszłość i to w perspektywie co najmniej 30 lat. Materiału porównawczego mamy aż nadto z krajów zachodniej Europy. Czy takie piekło chcą naszym dzieciom i wnukom zgotować obecni polscy politycy, jakie „załatwili” zachodnim Europejczykom ich politycy wraz z wielkim kapitałem? Na szczęście dysponujemy potężną bronią przed ich tchórzostwem – kartką wyborczą. Nie zawaham się jej użyć wraz z całą moją dorosłą rodziną, oddając nasze głosy na taka partię, która obroni nas przed obcymi kulturowo imigrantami (żeby było wszystko jasne – kolor skóry nie ma tu nic do rzeczy, ale wyznanie religijne – owszem tak).

~qegb aster : W sumie premier Orban ma racje bo tam gdzie jest jednonarodowosc nie ma takich problemow jak w Uk np czy Usa Nie lataja murzyni z bronia i kamieniami nie ma grzbierzy sklepow I pidpalania czego sie da Ni ma odcinania glow maczetami przez wyznawcow islamu Nie ma protestow kulturowych i dyskryminacyjnych Europa powinna byc czysta przynajmnuej w tych krajach gdzie nie bylo koloni Reszta niech sie martwi sama i ne wciaga w to innych bo sama juz miejsca nie ma na milionow uchodzcow ,ktorzy z biedy rozmna zaja sie jak kroliki

~Myśląca do ~jan: Węgrzy bracia? Rakoczy napadl na Polskę podczas potopu, a Węgrzy współpracowali z Niemcami podczas obu wojen światowych.

~dodo do ~Myśląca: ale oni jako jedyni wspolpracownicy mieli zpis w umowie z niemcami ze ich armia nie bedzie wykorzystana przeciwko polsce i polakom

~Tom do ~Myśląca: I dobrze ze wspolpracowali,a po drugie Nasi slowianscy bracia lol z Ukrainy,Rosji co robili z nami …,zalosne ze nikt nie mowi glosno o zbroniach popelnionych przez ukraincow….

16 thoughts on “84 Jak sobie samemu poprawnie narobić kłopotów, czyli jak długo można z uśmiechem srać na swoją własną twarz i na swój własny talerz

 1. ~pongo49 8 godzin i 41 minut temu
  wszystkich muzułmanów z całej Europy wysiedlić a meczety zburzyć…to nie są żadni Europejczycy…ich miejsce jest w Afryce skąd pochodzą…oczyścić Europę z tej zarazy a nie zwozić kolejnych…

  ~tru blu 2 godziny i 13 minut temu
  teraz jeszcze nie, ale za jakies 10 lat za to co teraz napisales poszedlbys pewnie siedziec, albo cie ukamienuja

  ~swen 8 godzin i 37 minut temu
  Inni mogą a chora Europa nie ! EU to sparaliżowany twór bez jąder ! Udusi sie w szambie własnej ,głupiej polityki !

  ~europejczyk 2 godziny i 39 minut temu
  Podziękuj lewackiej hołocie która rządzi w Europie.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wielka-Brytania-Kon-trojanski-nadal-zywy-muzulmanie-probuja-przejac-system-edukacji,wid,17506686,wiadomosc.html?ticaid=114ce2

  Dyrektorzy szkół w Wielkiej Brytanii apelują do rządu o ratowanie świeckiego charakteru oświaty. Ich zdaniem, powtarzają się próby przejęcia systemu edukacji przez radykalnych muzułmanów.

  Nie udało się pokonać tak zwanego „Konia trojańskiego”. To kryptonim oddolnej akcji podjętej w kilkunastu szkołach w Birmingham przez komitety rodzicielskie, złożone z muzułmanów. W brytyjskim systemie edukacji mają one wielki wpływ na życie szkół, pełniąc funkcję rad nadzorczych.

  Komitety w Birmingham prowokowały konflikty z tymi dyrektorami, którzy opierali się islamizacji swoich szkół, doprowadzały do ich dobrowolnych dymisji lub odwołania i promowały na ich miejsce muzułmanów. Komitety obsadzały też wakaty nauczycielskie swoimi ludźmi. W szkołach dochodziło do segregacji płci w klasach, zmian w programie nauczania i islamizacji życia szkolnego, włącznie z modłami kilka razy dziennie i wycieczkami do Mekki. Mimo zaostrzenia nadzoru nad zagrożonymi szkołami „Koń trojański” działa nadal w Birmingham.

  Na dorocznej konferencji dyrektorów brytyjskich szkół padały przykłady zastraszania nauczycieli – od podrzucania w szkołach zabitych zwierząt po listy z groźbami śmierci. Konferencja skierowała do rządu wniosek o założenie rejestru zradykalizowanych muzułmańskich członków komitetów rodzicielskich, którzy usunięci z jednych szkół, pojawiają się w innych.

  „Pozbądźcie się białych dzieci ze szkoły”

  W jednej ze szkół w Birmingham w Wielkiej Brytanii pakistańscy rodzice żądali od dyrekcji, by z Anderton Park Primary School „usunięto białe dzieci” – informowała pod koniec października ub. roku brytyjska prasa. Dyrekcja szkoły zgłosiła sprawę policji.

  – Rosnąca grupa mniejszości w Wielkiej Brytanii to jedno z większych wyzwań, jakie stoją przed brytyjskim rządem. Priorytetem musi być zdecydowana promocja zachodnich wartości – mówił premier David Cameron.

  Dyrektorka szkoły Sarah Hewitt-Clarkson przyznała, że w placówce większość uczniów to muzułmanie. Kiedy w szkole pojawiła się grupa białych dzieci doszło – ze strony uczniów i rodziców – do incydentów na tle rasistowskim.

  Władze szkoły oświadczyły, że muzułmanie domagali się „usunięcia białych dzieci ze szkoły”. Pochodzący z Pakistanu ojciec jednego z uczniów, jak relacjonuje dyrektorka, zażądał tego w imieniu społeczności muzułmańskiej.

  – Gdybym to ja był tu dyrektorem to umieściłbym te białe dzieci w białych ławkach w rogu klasy wraz z białymi nauczycielami i trzymał z daleko od reszty uczniów (…) Powinna się pani ich pozbyć, tego oczekuje społeczność muzułmańska – miał oświadczyć w rozmowie z dyrektorką. W odpowiedzi kobieta wprost zarzuciła mężczyźnie bycie rasistą. Władze szkoły zgłosiły sprawę policji. Jednocześnie nauczycielka zrelacjonowała prasie inne przykłady skandalicznych zachowań rodziców. W rozmowie z dziennikarzem „The Sunday Times” opowiedziała m.in. o tym, że dziewczynkom zabroniono uczestniczenia w zajęcia z tenisa. Powodem sporu był fakt, że zajęcia te prowadzi mężczyzna.

  Cameron: to brytyjskie wartości są tu priorytetem

  Szef brytyjskiego rządu stwierdził, że priorytetem musi być bardziej zdecydowana promocja zachodnich wartości.

  W 2014 r. zapowiedział, że w każdej brytyjskiej szkole mają zostać wdrożone „brytyjskie wartości”, które zawarte zostały w Wielkiej Karcie Swobód. W 2015 roku mija 800 lat od wprowadzenia dokumentu przez króla Jana bez Ziemi. – Wielka Karta Swobód to dokument niezmiernie ważny dla Wielkiej Brytanii. Dokument ten uważam za podstawę naszych praw i wolności obywatelskich – podkreśla. Wielka Karta Swobód została wydana pod naciskiem możnowładztwa, wzburzonego królewską samowolą. Muzułmanie z kolei coraz częściej przedstawiają projekty tworzenia szkół i programu nauczania dla muzułmańskich dzieci w oparciu o zasady swojej religii.

  – Prowadzona od 30 lat polityka wielokulturowości nie sprawdziła się, szczególnie w przypadku muzułmanów – stwierdził Cameron w jednej z głośno komentowanych wypowiedzi z 2011 r. – Zakładano, że ludzie o różnym zapleczu religijnym, kulturowym czy etnicznym będą żyli obok siebie zgodnie i w pokoju. Nie widzę jednak spodziewanych rezultatów. Zwłaszcza w przypadku liczącej 2,4 mln ludzi społeczności brytyjskich muzułmanów (…) Brytyjczycy muszą bronić swojej tożsamości – ocenił.

  – Musimy powiedzieć jasno, że ekstremizm islamski i islam to nie to samo – mówił odnosząc się do słów Camerona Faisal Hanjra z Muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii.

  ~dana 6 godzin i 52 minut temu
  Niestety,W.Brytania jest stracona. Tylu muzułmanów wpuścili,a mnożą się strasznie. Dostali „transfuzję” z Europy Wschodniej. Powinni być za to wdzięczni. Już teraz 10% to muzułmanie. Ich żądania będą rosły. W ramach poprawności politycznej Anglicy będą ustępować. Nie róbmy ich błędów. Tak się starał nasz król Jan Sobieski pod Wiedniem, a teraz Europa się nie broni. Jeszcze przywozi do siebie i utrzymuje. Co za głupota!

  ~Abdullach 7 godzin i 19 minut temu
  Do czego prowadzi tzw. Wielokulturowość? Do rasizmu w wykonaniu kolorowych i niszczeniu zachodniej/chrześcijańskiej kultury!!! W większości muzułmanie to terroryści, zawzięci fanatycy religijni mordujący chrześcijan i wyznawców innych religii. Tych, ktorzy się nie zasymilowali nalezy wyrzucic z Europy, ktorej korzenie są chrześcijańskie. Do roboty!!!

  ~Rodrigo gonzalo 6 godzin i 19 minut temu
  I bardzo dobrze Brytyjczykom- mieszkam tu i widze jaka nienawiscia palaja do Polakow a muzulmanow nie tykaja . Nadlugo muzulmanie pozbeda sie krolwej i bedzie placz…

  ~homogenizowany 2 godziny i 21 minut temu
  Teraz juz muzelmanie sa na tyle silni ze brytyjskie wladze moga im naskoczyc.Caly czas wacham sie co do skladania wnioskow o obywatelstwo.Nie wiem czy w przyszlosci te dzikusy nie beda zmuszac obywateli brytyjskich do zmiany wiary pod przymusem.

  ~piter 7 godzin i 23 minut temu
  Pozwolili to maja teraz. Ich religa jest tak silna ze za 20-30 lat wszyscy beda w turbanach chodzić po EU. A oni dalej sprowadzają kolejnych.

  ~dud 4 godziny i 42 minut temu
  Angole zawsze woleli kocmołuchów niż Polaków .. No to maja co maja . Jeszcze trochę a sami Angole będą ,,walić łbami ” pięć razy dziennie w ziemie wołając Allach Akhbar .

  ~aa 3 godziny i 11 minut temu
  NIESTETY ekstremizm islamski i islam to to samo! Tylko ślepi politycy Europejscy tego nie widzą! Ale obudzi ich krzyk zabijanych ich własnych dzieci, jeśli nie podejmą radykalnych kroków w sprawie muzułmanów!

  ~Franc 3 godziny i 30 minut temu
  Jakiż to problem ogłosić iż dana szkoła jest już „public islamic school” i niech rodzice płacą za naukę, skoro chcą mieć naukę „halal” zgodną z „nauką proroka”. Ale won od dotacji publicznych, środków państwowych itd. Skoro już opanowali daną szkołę, dzielnicę, czy nawet całą „borough” i nikt już z tym nic nie zrobi, to przynajmniej odciąć ich od socjalu – ale całkowicie. Sami wrócą na pustynię.

  Polubienie

 2. feliks zygmuntowicz / 78.88.176.* / 2015-05-04 18:41
  zazdroszczę Węgrom mądrych polityków.O naszych rządzących/ nie będę się wypowiadał /ze względu na cenzurę i działania służb specjalnych w ich obronie/.

  http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/podatki-na-wegrzech-beda-nizsze-rzad-liczy-,194,0,1784002.html

  Premier Węgier decyduje się na odważny ruch i planuje obniżyć podatek dochodowy z 16 do 15 procent. Zmienią się też stawki podatku VAT na niektóre produkty mięsne. Viktor Orban (na zdjęciu), nie boi się, że przez to zmniejszą się wpływy do budżetu. Stratę ma zrekompensować wzrost gospodarczy na prognozowanym poziomie 2,5 proc. PKB i 1,8-procentowa inflacja.
  (…)

  holo / 109.243.200.* / 2015-05-04 18:48
  My mamy w niby polskim rządzie chciwych antypolskich żydów. Jak i nie wyciapamy, to będziemy dalej mieli „holokaust Polaków”.

  Edmondo / 79.184.29.* / 2015-05-04 18:45
  Pan Orban to prawdziwy ekonomista i polityk w odroznieniu do naszych terminatorow.

  Jasny umysl / 95.40.5.* / 2015-05-04 18:44
  Jedni wygrywaja w lotto, inni maja madrego premiera. U nas juz terz wzrost jest nieco wyzszy niz na Wegrzech, a j tak o obnizce podatkow nie ma co liczyc, nawet gdyby wzrost wynosil 50% to byloby za malo na obnizke. KOPACZ WYKOPAC WY…….J!!!!!!!!!

  VATciszon / 109.243.200.* / 2015-05-04 18:44
  „VAT w Rosji – kształtuje się on od 10 do 18%, jedzenie, art. medyczne, obuwie i ciuszki dziecięce są objęte mniejszą stawką. Jeśli porównamy to do bandyckich stawek w Polsce (np. 23% na art. dziecięce nałożone przez rząd deklarujący politykę prorodzinną!!!) i zastanowimy się na tym dłużej… hmm… człowiek się nagle robi dziwnie pro-rosyjski. Podatek dochodowy w Rosji: Dla obywateli i rezydentów = 13% !!!!

  Emil198 / 77.253.116.* / 2015-05-04 18:42
  W Polsce spadła drastycznie liczba podmiotów gospodarczych . Około 3 milionów ludzi wyjechała w ostatnich ośmiu latach z czego 35-40% miało w Polsce swoje małe jednoosobowe firmy lub zatrudniali ludzi. Aby załatać braki w budrzecie podwyższa się podatki lokalne czego przykładem np. Warszawa. Skok z podatku gruntowego i innych nawet o 1000% to rewela na skalę kosmosu.

  Polubienie

 3. Gość 8 maja 2015 20:15:18
  A co z ciapatymi, arabami i murzynami?…. Dalej beda siedziec na zasilkach??? 😉

  Gość 8 maja 2015 20:18:39
  No pogonią Pracowitych Polaków i innych Europejczyków do domów Wreszcie !!!!! Sprowadzą sobie Ciawatych ,Czarnych , Żółtych……… i po pięciu latach zapłaczą za Pracowitymi Polakami hahahahah itp.

  http://www.biztok.pl/gospodarka/praca-na-wyspach-juz-nie-dla-polakow-tak-jesli-cameron-spelni-swoje-obietnice_a21197

  – Nie będzie już tak łatwo wyjechać na Wyspy do pracy. I nie chodzi już nawet o samo zatrudnienie, ale o cały pakiet socjalny z tym związany – twierdzi w rozmowie z Money.pl politolog prof. Wawrzyniec Konarski. Taki może być efekt zwycięstwa Partii Konserwatywnej w wyborach do parlamentu w Wielkiej Brytanii. Szef ugrupowania i przyszły premier David Cameron obiecuje również referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. – To burza w szklance wody – kwituje prof. Stanisław Gomułka, ekonomista BCC.

  Partia Konserwatywna wygrała wybory i to David Cameron w dalszym ciągu będzie stał na czele brytyjskiego rządu, który samodzielnie stworzy. Nie potrzebuje do tego koalicji, bo jego ugrupowanie zebrało aż 330 z 650 miejsc w Izbie Gmin. Wynik ten może mieć spore znaczenie dla przebywających na Wyspach Polaków.

  Imigranci na Wyspach byli jednym z punktów przedwyborczej kampanii. Partia Cameron już po raz drugi obiecała, że ograniczy napływ osób z zewnątrz do kilkudziesięciu tysięcy rocznie. Teraz jest ich kilkaset. Jest także przeciw przyzwaniu przywilejów osobom, których potomstwo nie mieszka w Wielkiej Brytanii, jak również chce wprowadzić zasadę, zgodnie z którą świadczenia i mieszkania socjalne będzie można otrzymać dopiero po czterech przepracowanych na Wyspach latach. Konserwatyści zapowiedzieli również, że osoby, które nie porozumiewają się w ich rodzimym języku, jak również odmówią nauczenia się go, stracą prawo do zasiłków mieszkaniowych.
  (…)

  mf 8 maja 2015 20:11:06
  Angole odeślą Polaków do domu z jednego powodu. Oni lubią patrzeć jak pakistańczycy gwałcą ich dzieci. Taki sport narodowy. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Azjatyckie-g***ty-zamiatane-pod-dywan-w-Wielkiej-Brytanii,wid,17487604,wiadomosc.html?

  Pikuś Pies 8 maja 2015 22:54:36
  No właśnie, ale o tym można tam mówić mniej więcej tak samo głośno, jak o zbrodni katyńskiej w czasach PRL. A poza tym oni tam najwidoczniej wolą ciapatych i czarnuchó… tj. afroameryka… przepraszam, afroeuropejczyków siedzących na socjalu, a jeśli już pracujących, to przy okazji siejących islamską propagandę, od niewielkiej ilości Polaków siedzących na socjalu i ogromnej rzeszy Polaków ciężko pracujących. Niech Polacy jadą do normalniejszych krajów, a to czarne państwo z fasadową rodziną królewską i białymi będącymi w rządzie tylko dla pozoru pozostawią same sobie.

  Gość 9 maja 2015 00:11:08
  a coo ciapakach i reszcie? to nie imigranci, tylko azyl, wiec pewnie nadal beda dostawac kase za nic…

  Pikuś Pies 8 maja 2015 23:02:30
  No jasne, przecież ciapate i murzyny nie będą pracować.W końcu to niewierni mają płacić haracz (dżizję) na pobożnych muzułmanów 😉 Może jeszcze jakieś jednostki z pierwszego pokolenia zasiądą za taksówką, a ambitniejsze jednostki popracują. Reszta ma to gdzieś, skoro mają niezły socjal (i się im nie dziwię, a nawet nieco zazdroszczę). No ale co się stanie z socjalem, skoro starzejąca się rdzenna biała ludność nie chce brać prac za niską stawkę, bo to uwłacza ich godności, a zapier….. Polaków chcą się pozbyć?

  Polubienie

 4. ~1234 : „Chcę, by wytłumaczono mi, jak do tego doszło, że moje dziecko mogło opuścić Europę i przyłączyć się do IS w Syrii” Już tłumaczę – Europa to kraina wolności i póki co ludzie mogą robić co im się podoba (oczywiście, w granicach obowiązującego prawa). Ja wiem, że dla muzułmanów koncepcja wolności jest niepojęta i życzę im tego, żeby kiedyś ją zrozumieli. A póki co – niech jadą za synalkiem, ja płakał nie będę 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/politico-mlodzi-muzulmanie-bezkarnie-opuszczaja-europe-i-walcza-w-szeregach-panstwa/85eq60

  Dzieci muzułmańskich emigrantów – Farida Bouamrana i Mohameda Nidalha – przyłączyły się do Państwa Islamskiego. Ich rodzice, mieszkający w Europie, obwiniają władzę Holandii i składają pozew przeciwko rządowi. – Chcę, by wytłumaczono mi, jak do tego doszło, że moje dziecko mogło opuścić Europę i przyłączyć się do IS w Syrii – mówi „Politico” ojciec jednego z bojowników. – Nie możemy pozwolić im wyjeżdżać i mordować ludzi w innych częściach świata – mówi Nidalha.

  „Zaledwie kilka dni po Świętach Bożego Narodzenia Farid Bouamrana rozmawiał z przedstawicielami władz Danii. Zapewniono go, że jego syn Achraf, który zadeklarował się jako radykalny bojownik islamski, nie będzie miał możliwości opuszczenia kraju. Chłopak zaplanował już swoją podróż do Syrii, by przyłączyć się do Państwa Islamskiego” – relacjonuje amerykański magazyn. Władze zapewniły, że „obserwują każdy ruch” jego syna.

  Jednak kilka godzin później, 16-letni Achraf wyleciał z Amsterdamu do Turcji. Wkrótce znalazł się tam, gdzie chciał – w syryjskiej stolicy IS.

  Przez wiele miesięscy – czytamy w „Politico” – rodzina nie miała kontaktu z nastolatkiem. Znajomi skontaktowali się z nim poprzez portal Facebook. Rodzicom udało się z nim porozmawiać. Achraf miał zapewnić ojca, że jest w drodze do domu. Kilka dni później stracił życie w wyniku ataku dronami amerykańskich sił na stanowiska IS.

  Magazyn opisuje jednocześnie historię syna Mohameda Nidalha, który w wieku 18 lat opuścił Brukselę i przyłączył się do IS w Syrii. Reda nie komunikował rodzinie swoich radykalnych poglądów. Zachowywał się, jak większość wychowanych w Europie młodych ludzi. „Reda palił, pił alkohol, spotykał się ze znajomymi” – wylicza magazyn. Pewnego dnia po prostu zniknął. Po pewnym czasie „zadzwonił do siostry i oświadczył jej, że jest w drodze do Istambułu, by pomóc zgwałconym w Syrii kobietom i dzieciom” – czytamy.

  Dziś nie są znane dalsze losy 18-latka, ale jego ojciec nie wierzy, że jeszcze będzie mu dane go spotkać. – Straciłem go – mówi w rozmowie z „Politicio”. Jednocześnie podjął decyzję, by nagłośnić wraz z ojcem zmarłego Achrafa, problem wyjazdów muzułmanów do Państwa Islamskiego. – Chcę, aby coś zmieniło się (…) Kiedy rozmawiamy, inne muzułmańskie dzieci radykalizują się. Rządy tylko dyskutują, obiecują – ocenia.
  (…)

  ~observer : Niech wyjeżdżają, ale tyko w jedną stronę, bez prawa powrotu. Jedżcie wszyscy muzułmanie, tam wasze miejsce skąd przybyliście. Europa nie dla was, to inna kultura w której żle się czujecie.

  ~mir : To żart czy prowokacja? O co oni skarżą rząd? O to że ich dzieci pojechały mordować? I jak tu być poprawnym politycznie i nie „rzucić mięsem” na beżowych…

  ~ggg : To zostaną i będą mordowac na miejscu!!!! Ja bym tych durnych rodziców wsadzili do pudła, że nie umieli wychować synow!! Bydlaki muzulmanskie

  ~mir do SIMON(3): A jak 16 letni grek uciekł z domu na wakacje to też skarżyć państwo? Można dyskutować o szczelności systemu granicznego. Ale litości… Skarżyć państwo, ze się dziecko wychowało na terrorystę i mordercę?

  Polubienie

 5. limba / 79.191.200.* / 2015-05-11 17:27
  Platformiana akcja ekonomicznej deportacji Polaków pozwoli na przyjęcie afrykańczyków, którzy mają zwyczaj miłego spędzania czasu na koszt tubylców. Zarobia także różne żydowskie fundacje nauczające białych „rasistów-faszystów” tolerancji dla nierobów !!!

  Sobieski / 87.112.217.* / 2015-05-11 17:24
  Nie nie jest juz demokracja ale dyktatura !!!! Do tego dyktuje nam inny kraj. Co oni sobie w tej brukseli mysla ??? Ps. Ciekawe ile emigrantow trafi do brukseli ?? Pps. Jakim prawem ktos kto przekracza granice nielegalnie, nie stosujac sie do regul, musi zostac przyjety ??? Bruksela chce wyslac sygnal do ludzi w afryce i wszedzie indziej ze jak sie nie zgadzasz z prawemi zasadami panujacymi w europie to poprostu je zlam a i tak ci nikt nic nie zrobi, wrecz cie ugoszcza.

  John Galt / 185.26.182.* / 2015-05-11 19:02
  ide o zaklad ze jesli przyjmiemy dobrowolnie pierwsza fale/kontyngent uchodzcow w wys 4o tys to nastepna fala uchodzcow bedzie liczona w setkach tysiecy. Po prostu damy zielone swiatlo afrykanczykom i arabusom ze mozna do nas smialo walic.

  http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/fala-imigrantow-polska-bedzie-musiala-ich,190,0,1791422.html

  Komisja Europejska chce narzucić unijnym krajom obowiązkowe przyjmowanie uchodźców u siebie. Według informacji europejskich mediów Bruksela zaproponuje pojutrze wyznaczenie liczby imigrantów dla poszczególnych państw. Pojawiły się informacje, że Bruksela chce, by Unia Europejska przyjęła i sprawiedliwie podzieliła między kraje 40 tysięcy imigrantów.

  To stoi w sprzeczności z postanowieniami szczytu sprzed trzech tygodni, na którym unijni przywódcy uznali, że przyjmowanie uciekinierów powinno być dobrowolne.

  Rzeczniczka Komisji Natasha Bertaud przypomniała, że przewodniczący Jean-Claude Juncker skrytykował postanowienia szczytu. A swoją opinię w tej sprawie przedstawił niedawno w Europarlamencie. Podkreślał wtedy, że należy wyznaczyć państwom członkowskim liczbę imigrantów, których muszą przyjąć.

  Dotyczy to zarówno tych nielegalnych, którzy już przedostali się do Europy przepływając Morze Śródziemne, jak i uciekinierów z Syrii z obozów dla uchodźców przy granicy z tym krajem.

  Pojawiły się informacje, że Bruksela chce, by Unia Europejska przyjęła i sprawiedliwie podzieliła między kraje 40 tysięcy imigrantów. Nie jest jasne, czy któreś państwo będzie mogło prosić o wyłączenie z tej decyzji. A kilka rządów jest przeciwnych obowiązkowym limitom, między innymi w Londynie, Budapeszcie i Warszawie.
  (…)

  Kartagińczyk / 89.73.232.* / 2015-05-11 17:30
  Tak się kończą USaelskie pomysły o „arabskiej wiośnie” (co zresztą doskonale przemyślano). Jak zawsze zrobiono to cudzymi rękoma ,byle tylko zawładnąć światem.

  jgkh / 93.179.250.* / 2015-05-11 17:41
  A czemu ich nie odsyłać do pokojowego islamu czyli do domu lub arabii saudyjskiej

  Victor DeLochen / 85.222.61.* / 2015-05-11 17:44
  Wyszkolonych islamskich bojowników Al-Kaidy przyjmiemy w Polsce, wybudujemy im meczety i będziemy musieli ich gościć, karmić bo do żadnej innej pracy się nie nadają- tak sobie życzy Unia Europejska. Na koniec aktami terroru będą terroryzowali polskie społeczeństwo, bo nie zintegrują się nigdy w społeczności katolickiej. Od roku do polski przybyło 300 tys. Ukraińców ale ci pracują i się integrują

  małami198745 / 46.170.106.* / 2015-05-11 17:48
  NIE dla imigrantów z Afryki. Co to znaczy muszą? A dlaczego? Na jakiej podstawie? Odesłać ich z powrotem albo niech Bruksela ich przyjmie, nakarmi, wykształci, zatrudni etc i zobaczy jak sie odwdzięczą. Brukselę stać na to.

  maic / 91.43.111.* / 2015-05-11 17:54
  Polska nikogo nie musi przyjmowac. Ten burdel robi Unia z socjalistami i zielonymi bolszewikami, wiec niech sobie wyspy kupuja od grecji i niech ich ukladaja warstwowo po dziesieciu. Stop z islamskim importem bandytow.

  ZPF / 185.56.211.* / 2015-05-11 17:59
  Niech wracaja do swoich domow. A pieniadze na pomoc imigrantom przeznaczmy na pomoc ubogim dzieciom w Polsce. Nam też sie nie przelewa . Sam pracuje i utrzymuje 4 osobową rodzinę . Nikt nie patrzy na to czy mam co do garnka włożyć . Są bogatsze kraje niech oni m pomogą , ja sam oddałem mały datek na pomoc w nepalu. I uważam ze robimy wszystko w ramach naszych możliwości jako naród i obwatele uni europejskiej

  proffoto / 2015-05-11 18:06
  Jeśli taki imigrant jest nielegalny, to nie ma prawa przebywać w kraju, gdzie go złapano i powinien być deportowany do swojego kraju. W końcu jest on imigrantem nielegalnym. Ci unijni urzędnicy mają nierówno pod sufitem….

  adam.gr / 88.156.138.* / 2015-05-11 18:15
  Polska nigdy nie miała kolonii i wobec tego nie wykorzystała w jakikolwiek sposób krajów afryki czy azji – i dlatego nie ma takich moralnych czy innych obowiązków. My musimy myśleć i działać o naszych rodakach z za wschodniej granicy!!!!!!

  wieslola1 / 93.105.177.* / 2015-05-11 18:46
  Dlaczego UE musi poradzić sobie zklopotem przeważnie muzułmanów,a kraje muzułmańskie nie muszą zająć się braćmi wspólnoty religijnej?Bogate kraje arabskie umywają ręce,czy jest to strategia ajatollahów?Znamy z doświadczeniaze muzułmanie nie tylko potrzebują pomocy chrześcijan,ale za chwilę będą żądali autonomii w nowych krajach,budowy meczetów,a bogate kraje muzułmańskie naw3et nie wyciągną ani jednego petrodolara na pomoc wsołbraci we wspólnocie religijnej.Jak długo chrzescianie pomagają mzulmanom,tak długo muzułmanie dziękują chrzescianom podkładając bomby zabijając chrześcijan każdą sposobność

  Polubienie

 6. ~poz 2 godziny i 52 minut temu
  Panie Profesorze; teraz zostanie Pan okrzyknięty rasistą,faszystą, islamofobem itp. Gratuluję odwagi w wypowiadaniu tego co myśli wielu, gratuluję przełamania cenzury zwanej dziś „poprawnością polityczną”

  ~X X X 2 godziny i 27 minut temu
  Wreszcie ktoś głośno mówi w czym problem. Olbrzymi szacunek dla autora. Podpisuję się pod wszystkimi słowami.

  ~howgh 2 godziny i 24 minut temu
  W pełni zgadzam się z wypowiedzią autora. Dobrze ,ze są jeszcze ludzie myślący ,którzy kierują się logiką, a nie chorą poprawnością polityczną

  ~Mike 1 godzinę i 1 minutę temu
  Panie Profesorze, czego potrzeba, aby wyzwolić się z z okowów politycznej poprawności, tak jak Pan to zademonstrował w swoim artykule? I dlaczego jest Pan takim wyjątkowym wyjątkiem na tle stada? Gratuluję!!

  ~kwicoł 11 minut temu
  gratuluję odwagi i jasności w poglądach Panie Prof jeżeli Europa się nie obudzi to skończy jako dziki obszar pełen nienawiści,zamachów,mordów terorystycznych i walk religijnych

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Srodziemnomorska-operacja-ratunkowa-czyli-zle-zdefiniowany-problem-Unii-Europejskiej,wid,17533809,wiadomosc.html

  Tragiczne losy rozbitków przeprawiających się do Włoch i na Maltę w starych, niesprawnych łodziach przysłoniły niezwykle istotny problem, przed jakim stoi Europa. Inwazja afrykańskiej i azjatyckiej biedoty stawia przed UE wyzwanie, o którym niewiele mówi się w naprawdę ważnych dla naszego kontynentu kategoriach – pisze prof. Jan Winiecki, ekonomista i członek Rady Polityki Pieniężnej.

  Zacznijmy od dominującego sposobu myślenia o tej sprawie. Ponieważ giną ludzie, należy wzmóc operacje, które pozwolą łatwiej ratować tonących rozbitków. A dalej należy wywrzeć presję na kraje członkowskie UE, aby „sprawiedliwie” podzieliły się uratowanymi i zapewniły im odpowiednie minimum warunków do życia, zmniejszając w ten sposób ciężar ponoszony przede wszystkim przez Włochów.

  Myślenie krótkowzroczne

  Należy jasno stwierdzić, że jest to myślenie krótkowzroczne, które tylko pogłębi problemy – i zwiększy skalę napływu biedoty do Europy. Skoro bowiem zmniejszy się prawdopodobieństwo utonięcia w trakcie przeprawy i zwiększy poziom opieki nad tymi, którym do Europy uda się dostać, będzie to silną zachętą do przekształcenia się obecnego strumienia w rzekę! Czyli pogłębi jeszcze podstawowy problem, którym nie jest (humanitarne, lecz incydentalne) ratowanie tonących, tylko uchronienie Europy przed dalszą niepożądaną inwazją ubóstwa.

  Należy – całkowicie niepoprawnie politycznie! – zadeklarować, że UE jest przeciwna tworzeniu z Europy centrum pomocy socjalnej dla całego świata, a co najmniej dla jego afroazjatyckiej większości. I że Unia Europejska zrobi bardzo dużo, aby tę inwazję ograniczyć do minimum.

  Nie jest, rzecz oczywista, tak, że nikt z politycznie poprawnych polityków nie rozumie istoty problemu. Widać to w konkluzjach zwołanego niedawno posiedzenia Rady Unii Europejskiej, z którego komunikat zapowiada „walkę z przemytnikami”. Niestety, europejscy politycy nie są w stanie wyzwolić się z pęt politycznej poprawności i koncentrują swoją niechęć na pozbawionych skrupułów cwaniakach, żerujących na kandydatach do znalezienia się w Europie.

  Dwa największe problemy

  Zacznę od zdefiniowania tychże problemów. Problemem nr 1 jest połowiczna stagnacja gospodarcza z perspektywą przekształcenia się w pełną stagnację w następnej dekadzie. A głównym jej źródłem jest przytłaczający garb wydatków socjalnych. W tym kontekście inwazja biedoty i tworzenie z Europy centrum pomocy socjalnej dla ubogich ze świata tylko zwiększy ów „socjal” i przyspieszy procesy stagnacyjne.

  Problemem nr 2, a dla wielu – niedostrzegających groźby stagnacji w przytłaczającej górze „socjalu” – zapewne problemem nr 1 jest kwestia polityczno-kulturowa. Mianowicie postrzegany nadmiar cudzoziemców, którzy najczęściej mają problemy dostosowawcze tak w odniesieniu do cywilizacji zachodniej w ogólności, jak i do lokalnych narodowych kultur. W większości krajów zachodniej Europy istnieje głębokie – i moim zdaniem uzasadnione – przekonanie, że polityka wielokulturowości, tzw. multi-kulti, poniosła klęskę. Taką właśnie opinię w tej sprawie wyrazili szefowie głównych państw UE w ostatnich paru latach (kolejno ówczesny prezydent Sarkozy, kanclerz Merkel i premier Cameron).

  Udawanie, że problem nie istnieje, napędza tylko głosy partiom społecznego protestu. Najsilniej widać to we Francji, gdzie Front Narodowy z kwestii związanych z imigracją uczynił najważniejszy element swego programu i ma w tej sferze poparcie znacznie większe niż to, które osiąga w wyborach (a w wyborach zdobywa już 25-30 proc.). W innych krajach sytuacja różni się tylko skalą niezadowolenia.

  Czas na koniec z poprawnością polityczną?

  Jeżeli społeczeństwa europejskie chcą jeszcze utrzymywać politykę w ramach tradycyjnego spektrum ideologicznego: od socjaldemokracji z lewej, przez liberałów w centrum oraz chadecji i konserwatystów z prawej, to muszą uczciwie i bez politycznie poprawnego zamazywania istoty rzeczy zająć się podstawowymi problemami nurtującymi te społeczeństwa.

  I mają teraz okazję, aby to uczynić. W tym celu muszą zadeklarować, że są zdecydowanie przeciwko inwazji imigrantów z Afryki i Azji, którzy nie tylko zwiększają wydatki socjalne, ale – przede wszystkim – oddziałują negatywnie na procesy społeczno-kulturowe. Kraje mają od stuleci, a czasem i tysiącleci swoją kulturę, radykalne zmiany proporcji tych, którzy w niej wyrośli, oraz tych, dla których jest ona czymś obcym (a jak wiemy z doświadczeń z islamistami – nawet wrogim!), stanowi zagrożenie dla tych kultur.
  (…)
  Tylko czy Europa jest już gotowa do wyzwolenia się z pęt politycznie poprawnej nowomowy i racjonalnego zdefiniowania celów i środków?

  ~Polak 2 godziny i 8 minut temu
  Jak można w ogóle przyjmować nielegalnych imigrantów. Przecież to absurd, nie po to mamy swoje granice, aby każdy, kto tylko chce mógł je przekroczyć i zamieszkać -dostając socjalną opiekę. Tym bardziej, że to inna kultura – wrogo do nas nastawiona.

  ~włodek 2 godziny i 24 minut temu
  umiała Europa rozpętać wojne w Afryce i zniszczyć kraj taki jak Libia. To ci co tak gardłowali o wojnie niech teraz pomagają, przecież wojna właśnie tak deklarowała koniec z tyranią będzie demokracja i pomoc Europy. Chciała Anglia to niech bierze do siebie , chciała Francja to do nich, długi i pożyczki od Kadafiego umieli brać to niech spłacają, korzyści mieli z kolonii A my to do czego ?

  ~EUropejczyk 1 godzinę i 40 minut temu
  Dobrze, że wysyła się w końcu okręty wojenne na główne szlaki przerzutowe terrorystów. Szkoda, że brakuje odwagi amerykańskim jednostkom na M.Śródziemnym. Blokada, postawiona na morzu, aby nawet przysłowiowa „mysz się nie prześlizgnęła” daje nadzieję na zakończenie exodusu islamskiego do „europejskiego dobrobytu” i naiwnych polityków. Dlaczego Afrykanie nie pracują, nie orzą, nie sieją u siebie?? Bo Europa zawsze dawała, zrzucała z „nieba” dary za darmo, więc mogą „białasy” to robić za darmo również w Europie……Czy ktoś widział pracującego chętnie afro?????? Złodziejstwo, wymuszenia, handel obnośny, sutenerstwo – chętnie. Sprawdźcie sobie tę sytuację we Włoszech, po odrzuceniu Premiera Berlusconiego – mają obecnie totalny bajzel gospodarczy i chmary Cyganów i Afro-amerykanów na wychowaniu (i oczywiście bez pracy)….

  ~etc. 1 godzinę i 47 minut temu
  Problem został zdefiniowany dość jasno. „Mamy do czynienia – jak w przypadku Libii – z krajem, który utracił państwowość. Nie ma w nim władzy centralnej, z którą można by prowadzić negocjacje, nie mówiąc już o wspólnych działaniach prewencyjnych.” Nasuwa się pytanie: kto (i dlaczego) doprowadził do upadku państwowości w Libii i w związku z tym kto (i dlaczego akurat Europa?) ma ponosić tego konsekwencje?

  Polubienie

 7. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/komisja-europejska-chce-by-polska-przyjela-uchodzcow/brz377

  ~Alex : Jedyny pożytek – jeśli można to tak nazwać – z drugiej wojny światowej było to, że staliśmy się narodem stosunkowo homogenicznym, pozbawionym wielkich konfliktów etnicznych. Byłoby zbrodnią wobec narodu importować obce (i wrogie) mniejszości! Po kiego licha nam „Afropolacy” na przykład? Chcemy widzieć meczety dominujące nasze miasta? Taka polityka to początek narodowej zagłady. Głosowałbym na kogokolwiek, kto by tylko obiecał powstrzymanie nowego potopu: na faszystów, na komunistów, lewicę czy prawicę, na psa z kulawą nogą!

  – Polska nie jest teraz przygotowana na przyjmowanie tysięcy osób ubiegających się o azyl w Unii Europejskiej – ocenił kandydat PiS na prezydenta. Andrzej Duda odniósł się do propozycji Komisji Europejskiej, by Polska przyjęła prawie tysiąc uchodźców. Później mają zapaść kolejne decyzje i kolejna liczba uciekinierów ma trafić do naszego kraju. Bruksela opublikowała dziś strategię imigracyjną i wyznaczyła limity dla każdego państwa. Teraz jej propozycjami zajmą się unijne rządy.

  Andrzej Duda podkreślił, że polski rząd miał problem ze sprowadzeniem do kraju 200 osób z Donbasu. Przyjmowanie tysięcy uchodźców ocenia więc jako trudniejsze. – To chyba jest pytanie retoryczne, czy ten rząd jest do tego przygotowany dzisiaj, czy nie – stwierdził Duda. Kandydat PiS ocenił, że w pierwszej kolejności Polska powinna zająć się przyjmowaniem osób o polskich korzeniach deportowanych przed dziesięcioleciami na Wschód, między innymi do Kazachstanu. Dotychczas – zdaniem Dudy – Polska nie stworzyła im warunków do powrotu.

  Propozycja Komisji Europejskiej

  Komisja chce, by kraje członkowskie w najbliższych dwóch latach przyjęły 20 tysięcy uchodźców przebywających w obozach poza Unią Europejską, na przykład przy granicy z Syrią. Polska, zgodnie z wytycznymi Komisji, miałaby przyjąć prawie tysiąc imigrantów. Na przesiedlenie do Unii Bruksela przeznaczyła 50 milionów euro. Ale to nie koniec obowiązkowych przydziałów. Komisja Europejska chce też, by wszystkie unijne kraje przyjęły solidarnie imigrantów, którzy nielegalnie dostali się na stary kontynent, przepływając Morze Śródziemne.

  Bruksela nie określiła jeszcze, ilu uchodźców zostanie rozesłanych do państw członkowskich, ale wyznaczyła procentowo udział każdego z nich. Polska na przykład miałaby przyjąć ponad 5 i pół procent. Czyli na przykład, jeśli cała Unia chciałaby rozesłać do krajów członkowskich kolejnych 20 tysięcy imigrantów, a o takich zamiarach mówiło się wcześniej, to do Polski trafiłoby tysiąc stu uchodźców. Oczywiście to na razie są propozycje Komisji Europejskiej, które muszą być jeszcze zaakceptowane przez unijne kraje, a już wiadomo, że będą z tym problemy.

  Polska – na przykład – nie chce działać pod przymusem i uważa, że takie decyzje rządy powinny podejmować na zasadzie dobrowolności. Podobnego zdania są pozostałe kraje naszego regionu.

  ~marzan : Jedyny sensowny pomysł na pomoc dla takich uchodźców, to wysłać wojsko do Libii, zagarnąć kawał wybrzeża, tam pobudować obozy i w nich ewentualnie trzymać amatorów europejskiego dobrobytu. Po co mamy ich do Europy wpuszczać? A napaść na Libię – już Zachód napadał, więc żadna to nie będzie nowość. Akurat tym razem pretekst byłby ładniejszy, czyli pomaganie rzekomo mordowanym a nie po prostu buntownikom, którzy chcieli Kadafiemu wyrwać władzę nad krajem by samemu rządzić. A tak na marginesie – Duda właśnie u mnie zapunktował. Nie życzę sobie żadnych muzułmańskich uchodźców w Polsce. Ani jednego. Nie Polska miesza na Bliskim Wschodzie i nie my będziemy za cudze grzechy płacili. Brawo panie Duda.

  ~otwarte ramiona : Zachodnie kraje Unii Europejskiej mają dobre doświadczenia w przyjmowaniu uchodźców w turbanach i kwefach. Teraz zamierzają się tym szczęściem, podzielić i to wyznaczając limity? Arab to nie koń /sic!/, mleko ani cukier, tylko żywy człowiek, którego w pierwszej kolejności należy zapytać gdzie chciałby żyć. Na moje oko z pewnością chciałby żyć w USA, centrum demokracji i dobrobytu wszelakiego, które w znacznej mierze przyczyniło się do exodusu tych nieszczęśników.

  uma1001 : Brzmi bardzo optymistycznie… tylko tysiac. Prasa holenderska podaje co innego. Warto zerknac na mapke proponowanego podzialu. Kwota dla Polski to 7,5% -10% tzw boat people. Te 20 tys., ktore siedzi w obozach to extra… LOL. O tym, ze do tego dojdzie pisalam na moim blogu. http://www.nu.nl http://notatnik-emigranta.blog.onet.pl

  Polubienie

 8. No i zaczęło się naganianie bydła i pranie mózgów. Zamiast „argumentów” pana redahtora, jego zdjęcie, odrobinę życiorysu i komentarze czytelników… Typowy „Polak”, prawda?


  Jacek Pawlicki. Rocznik 1966. Światoholik, dziennikarz, komentator i redaktor. Niedoszły pisarz, ciągle pociesza się sentencją, że “dziennikarstwo to literatura robiona w pośpiechu”. Z pasji – podróżnik i fotograf. Zajmuje się dziennikarstwem od 1991 roku. Do stycznia 2013 roku w “Gazecie Wyborczej”.Od lutego szef działu zagranicznego “Newsweeka”. Zawsze ciekawy świata: od Węgier po Wyspę Wielkanocną. Przez 21 lat pracy w Gazecie pisywał zarówno o warszawskich szaletach jak integracji Polski z UE. W latach 1998-2003 korespondent Gazety w Brukseli. (…)

  http://opinie.newsweek.pl/polska-powinna-przyjac-imigrantow-z-syrii-i-afryki-newsweek-pl,artykuly,363132,1.html

  Polska powinna przyjąć imigrantów z Syrii i Afryki!

  Rząd Ewy Kopacz powinien zgodzić się na system kwotowego rozmieszczania emigrantów z krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji, który zaproponowała Komisja Europejska. To być może nie do końca idealne – ale odważne i sprawiedliwe podejście do największego problemu, przed jakim stoi Unia Europejska

  Żyjemy w globalnym świecie, w którym Polska nie jest bezludną wyspą. I choć leży daleko od Syrii, Libii, Lampedusy czy Sycylii, ponosi współodpowiedzialność za dramat humanitarny, który na oczach całego świata toczy się na Morzu Śródziemnym. Chowanie głowy w piasek w takim momencie to nie tylko tchórzostwo, ale i bezduszność.

  Rząd Ewy Kopacz powinien zgodzić się na system kwotowego rozmieszczania emigrantów z krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji, który zaproponowała Komisja Europejska. To być może nie do końca idealne – ale odważne i sprawiedliwe podejście do największego problemu, przed jakim stoi Unia Europejska. Budowanie murów na granicach, niszczenie łodzi, którymi zdesperowani uchodźcy próbują się przedostać czy pomoc rozwojowa dla krajów, z których uciekają masowo ludzie to tylko półśrodki. Europy nie stać na bezczynność. I to nie tylko dlatego, że taka bezczynność jest niemoralna i nieludzka. Wolność, demokracja i prawa człowieka to fundamenty, na których zbudowano Unię Europejską. Czyż dążenie do normalnego życia nie jest prawem człowieka? Jaką przyszłość ma cywilizacja oparta na wolności, która zamyka się przed innymi w fortecy dobrobytu?
  (…)

  ~aaa : Panie Jacku Pawlicki. proszę przyjąć do własnego domu imigranta o innej kulturze, który nie ma pracy, oszczędności i ma trójkę dzieci. Gwarantuję, że zmieni Pan zdanie po pół roku.

  ~Bulba do ~aaa: Duzo czasu mu dales.

  ~greg do ~aaa: Super pomysł! Przecie to towarzystwo mnoży się w postępie geometrycznym!Jak dasz im pełną michę to po napełnieniu brzucha kombinują zaczynają zaraz Allaha krzewić wokół.Nie mam nic przeciwko Allahowi ,niech sobie wyznają i mieszkają u siebie.Czas skończyć z poprawnością polityczną i nazywać rzeczy po imieniu !

  ~Piotr : Panu cos sie chyba w glowie poprzewracalo!

  ~hiena : Won do brukseli lewacki zdrajco. Policzymy sie z wami a wasze importowane moslemy i muziny zostana deportowane tam sakd przybyli. Nadchodzi kres waszej ukochanej unii europejskiej. Pycha i arogancja nie pozwala wam zauwazyc, ze ta organizacja nei ma prawa bytu i musi upasc

  ~oio : Polska powinna ich przyjąć? i co ma niby z nimi zrobić? Jak Europa już musi przyjmować emigrantów to niech im wydzielą pół Grenlandii tam jest spokój nie ma terroryzmu nikt do nikogo nie strzela i nie prześladuję i nich Ci emigranci budują tam swój dobrobyt swoimi rękoma.

  ~Mietek : Granica morska Państwa jest jak granica lądowa. Jakby podjechalo 50 autobusów, to celnicy i straż graniczna też nie mieliby żadnych zastrzeżeń? Wpuszczaliby każdego jak leci i kogo tylko popadnie?! Malezja, oraz Brytyjczycy nie debatują. Dostarczają na pełnym morzu wodę, żywność, paliwo i odsyłają emigranckie statki spowrotem. I co da się?

  ~irenka1 : zauwazyliscie?????w lodziach sami mezczyzni !!!!!-potem sprowadzaja swoje rodziny -kobiety ,dzieci , babcie i dziadkow … tak juz sie dzieje w Niemczech!!!!!! Odstawiac lodzie z powrotem do ich ojczyzny ! tak jak robi to Australia!!!!!! i tak zrobila Tajlandia teraz! i tyle bo nas zjedza!!!!!!!

  Polubienie


 9. Foto: AFP Libijski rząd twierdzi, że wśród imigrantów mogą ukrywać się terroryści

  ~ZDRADA : To, że przemycani są TERRORYŚCI jest oczywiste dla każdego zdroworozsądkowego człowieka. Konsekwencje też są oczywiste i aspekt finansowy ich utrzymania, chociaż jest istotny, to zaledwie drobnostka w stosunku do kosztów ich działania. Kto podejmuje decyzje o przyjęciu imigrantów z tego obcego kręgu kulturowego powinien być oskarżony o ZDRADĘ własnego narodu.

  ~DASZA : Czy ktokolwiek przeprowadza kontrolę zdrowia Afrykanów napływających do Europy? Afryka jest wylęgarnią najgorszych chorób na świecie, brudu, braku higieny, braku wody pitnej .Nie widzę możliwości aby wpuszczać do Europy taką zarazę a UE zmusza nas do narażanie własnego narodu na takie nieszczęścia. To że Pan Tusk czuje się odpowiedzialny za swoje stanowisko, nie upoważnia go do niszczenia własnego narodu.

  ~Paul Murdin : wszystkich imigrantow z panstw afrykanskich nalezy wyslac Amerykanom jako podarunek za ich zaprowadzanie na sile demokracji w Syrii, Libii ,Iraku,co doprowadzilo do wielkiego chaosu i powstania Panstwa Islamskiego.Jak widac to Amerykanie sa najwiekszymi burzycielami porzadku na swiecie,robiac jeszcze interesy na zbrojeniach. Czy swiat nie widzi tej gry Amerykanow polegajacej na tworzeniu psychozy wojnyi zarabianiu na zbrojeniach i oslabianiu Unii

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/islamscy-bojownicy-moga-byc-przemycani-do-europy/0rxg5l

  Państwo Islamskie nie atakuje nielegalnych transportów, ponieważ samo czerpie z tego zyski. Ponadto transporty imigrantów to dobry sposób na przerzut dżihadystów wśród uciekinierów, którzy z Libii próbują dostać się na stary kontynent – tłumaczy doradca libijskiego rządu Abdul Basit Haroun.

  Z kolei telewizja Al An z Dubaju twierdzi, że terroryści Państwa Islamskiego posługują się skradzionymi paszportami obywateli państw Zachodu. Stacja ma być w posiadaniu kopii 34 dokumentów, dwa z nich to polskie paszporty, reszta pochodzi między innymi z USA, Danii, Francji i Albanii.

  Według arabskich dziennikarzy, terroryści ISIS używają setek skradzionych dokumentów do swobodnego podróżowania po świecie.

  Rzuca to nowe światło na zobowiązanie do przyjęcia imigrantów przez państwa europejskie, które planuje wprowadzić Komisja Europejska. Instytucja chce, by kraje członkowskie w najbliższych dwóch latach przyjęły 20 tysięcy uchodźców przebywających w obozach poza Unią Europejską, na przykład przy granicy z Syrią. Polska, zgodnie z wytycznymi Komisji, miałaby przyjąć prawie tysiąc imigrantów. Na przesiedlenie do Unii Bruksela przeznaczyła 50 milionów euro.

  Szacuje się, że tylko w tym roku 60 tysięcy osób próbowało przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy. W sumie w 2014 roku na stary kontynent uciekło z Afryki co najmniej 218 tysięcy osób, z czego w samych Włoszech znalazło się ponad 140 tysięcy imigrantów.

  ~Arumch : UE nakazuje nam przyjęcie 1000 uciekinierów a wśród nich niewielki oddział terrorystyczny. Czy nasz rząd musi ciągle słuchać wydawanych nam poleceń, czy rząd jest zniewolony czy niepodległy i wolny. Posłowie sprowadzacie sobie odbezpieczoną broń, czy umiecie się z nią obchodzić?. Oby po przekroczeniu granicy nie wybuchła wam w rękach – narażacie polskich obywateli.

  ~Zapomniana Kapliczka : Unia rządzi, kontoluje, nakazuje, unia daje, unia dzieli, unia za terrorystów nie będzie odpowiadać, chociaż kazała byśmy ich przyjeli. Z czasem Karze wypłacić im odszkodowania, by uzbroić w bombę jakiegoś bandytę czy jakiegoś drania. I tak Polska będzie odpowiedzialna za wspiranie terrorystów mimo, że tego nie chciała, odszkodowanie wypłaciła, bo tak unia wyrokiem sądu, Polsce nakazała. Kto dzisiaj w Polsce da nam gwarancje, że nie będą u nas wybuchać szkoły, szpitale, sklepy czy też stacje. Nikt, milczeć nawet będą nasze x-zy lewackie.

  ~stara emerytka : i słusznie aż dziw i przerażenie ogarnia fakt że tyle ludzi niekontrolowanie wpuszczają do Europy bez paszportów i dokumentów bo oni chcą tu być nie przesadzajmy na tysiące osób niej znajdzie się tylko jeden procent terrorystów i nas będą rozwalać poza tym co za demokracja pogłupieli wszyscy czy co żeby przymuszać państwa do przyjmowania określonej ilości uchodźców przecież to nie chrześcijanie tylko innowiercy u nich zabić człowieka to zaszczyt zamiast wracać ich tam skąd przybyli uważam że Włosi w imię dobrodziejstwa popełnili błąd to teraz niech go rozwiążą Ci ludzie będą zawsze do nas wrogo nastawieni niezależnie jak dobrze im zrobimy przykład pani z Czeczenii wszystkie państwa ją deportowali a my przyjęliśmy i co obsmarowała nas na cały świat jakich to krzywd doznała u nas jacy my kaci i nasz kaci język to jest wojna o przetrwanie a teraz dochodzą jeszcze wojny religijne i trzeba trzeźw patrzeć kogo przyjmuje się pod własny dach

  ~ananas : Federica Mogherini zamiast przymuszać przyjmowanie rzekomych afrykańskich uciekinierów do Europy powinna ich przyjmować do własnego domu! Polska nie jest przygotowana i biedna na przyjmowanie obcych wśród których mogą znajdować się terroryści ! Ich oczekiwania mogą być takie same jak tej gruzińskiej dziennikarki,ktora myślała,że po niej będą sprzątać służące i mycie po sobie toalety było dyshonorem! Przyjmowanie Afrykańczyków będzie wiązać się z zagrożeniem bezpieczeństwa na które nie jesteśmy przygotowani! Mamy już i tak pełno obcych darmozjadów i opluwaczy Polski i Polaków ! Jeszcze nam potrzebni Afrykańczycy z Państwa Islamskiego!

  ~Maria : Przeraza mnie postawa europejskich politykow jak bedzie wygladala Europa za powiedzmy 15 lat .przeciez juz jest trudno o zatrudnienie, ja sie pytam ile kosztuje utrzymanie emigrantow, a ciagle naplywaja nowi. A szkoly, przedszkola w oplakanym stanie. Miejsca pracy sie redukuje a przyjmuje ludzi bez sensu

  ~Winford : Ojciec Klimuszko widział w swoich wizjach małe łodzie,na których będą przypływać żołnierze do Europy a kolor ich skóry nie będzie biały !!!! Jak on dawno to przewidział i co??? Dzieje się to naprawdę! UE to zalążek NWO-im chodzi o wymieszanie ludności z różnych religii, żeby się powyrzynały! I zaprowadzą oni swoją religię-religię Szatana i Nowy Światowy Rząd a my staniemy się niewolnikami! Już prawie nimi jesteśmy uzależnieni gospodarczo.

  Polubienie


 10. Imigranci przechwyceni przez jednostkę libijskiej straży wybrzeża na Morzu Śródziemnym (AFP / MAHMUD TURKIA)

  ~po prostu2015-05-14 12:52
  czego nie chcielibyśmy usłyszeć? „przysyłanie imigrantów do Polski”.

  ~Cypek 9 godzin i 28 minut temu
  Już w drugim zdaniu jest kłamstwo ! Z powietrza wzięte 1-2 tysiąca. Skoro UE chce nam wrzucić 5,69% wszystkich imigrantów, , gdzie w zeszłym roku było ich 614 tysięcy, a trend jest rosnący to będziemy musieli przyjąć około 35 tysięcy ! Obowiązek ich utrzymania jest 5 letni. Przypomnę, że do tej pory Polska nie sprowadziła zaledwie kilku tysięcy Polaków z Kazachstanu zasłaniając się brakiem środków. Jest to perfidne działanie, które doprowadzi do dalszych podziałów w społeczeństwie na cieszących się z multikulti i udawających dobre serce. Przeciwnicy będą stygmatyzowani jako rasiści.

  ~popieram, 8 godzin i 54 minut temu
  nasz rząd powinien zainicjować program sprowadzania naszych repatriantów z Kazachstanu i innych krajów. W rozsądnej liczbie, tych najbardziej potrzebujących i potrzebnych naszej gospodarce. Przynajmniej będziemy mieli poczucie dobrze spełnionej misji względem naszych zapomnianych braci. Tym prostym sposobem możemy się wykręcić z unijnego programu zbawiania świata. A Unia niech spłaca dług za kolonialną eksploatację. Polska dla Polaków!

  ~studento 17 godzin i 47 minut temu
  Powinna ich przyjąć Arabia Saudyjska i Egipt. A że nie chcą? Wyznaczmy im kwoty!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Czego-nie-chcielibysmy-uslyszec-kiedy-mowa-o-przyslaniu-imigrantow-do-Polski,wid,17536908,wiadomosc.html?ticaid=114e04&_ticrsn=5

  Uchodźcy prześladowani w swoich krajach za demokratyczne poglądy czy za religię, jak chrześcijanie czy ateiści, powinni mieć prawo osiedlić się w Europie. Czy Europa jednak uzdrowi cały świat i przyjmie wszystkich ubogich na kontynent? W Libii czeka ponoć jeden milion, żeby dostać się do nas, a to może być dopiero początek – pisze Jan Wójcik, założyciel portalu euroislam.pl.

  Komisja Europejska przedstawiła plan relokacji imigrantów, z którymi borykają się Włosi. Być może z powodu 1-2 tys. osób, które przypadną Polsce, nie ma co wszczynać awantury, ale może być to przysłowiowa stopa między drzwi.

  Niestety, obecnie Unia Europejska, a zwłaszcza jej południowe państwa członkowskie, nie wiedzą, jak radzić sobie z nasilającą się imigracją przez Morze Śródziemne. Obraz tragedii rozgrywającej się na morzu przemawia do naszych serc, ale czy powinniśmy wyłączyć w tej sytuacji rozum?

  Wiele problemów

  Istnieje wiele problemów z imigracją, integracją i demografią, które słabo przebijają się do publicznej debaty. Nawet status osób próbujących przedostać się do Europy jest często mylnie podawany. Z reguły nie są to uchodźcy, a osoby o taki status się starające. Spora część z nich to imigranci ekonomiczni. Część to rzeczywiście osoby uciekające z terenów objętych konfliktem, ale nie uchodźcy objęci prześladowaniami w rozumieniu Konwencji Genewskiej. W dodatku bezpieczne schronienie znaleźli już w krajach sąsiednich wokół Syrii, Somalii, Sudanu Południowego czy Erytrei. Czego zatem chcą? Poprawy swojego losu, skorzystania z dobrobytu i bezpieczeństwa, który państwa Zachodu oferują. Czy mamy prawo im odmawiać?

  Na pierwszy rzut oka wydaje się to proste. Europa kurczy się demograficznie, system opieki społecznej wymaga nowych zastępów młodych pracowników, by utrzymać starzejące się społeczeństwo. Jednak czy potrzebujemy rąk, czy głów do pracy? A tu z poziomem wykształcenia imigrantów, a także osób pochodzenia imigranckiego bywa kiepsko.

  W Niemczech, Francji, Holandii, krajach skandynawskich badania pokazują, że osoby pochodzące ze środowisk imigranckich średnio kończą edukację na wcześniejszym etapie niż młodzież rdzenna. Duńskie wyniki PISA (badanie uczniów po 15. roku życia) są alarmujące, dwie trzecie osób pochodzenia arabskiego jest funkcjonalnymi analfabetami. A gospodarka ulega zmianie. Dziś już tylko 2 proc. unijnego PKB jest generowane z rolnictwa, 25 proc. z przemysłu, a 73 proc. z usług, które wymagają lepszego wykształcenia.

  Dodatkowo analitycy firmy Gartner, zajmującej się badaniami i doradztwem w zakresie IT, szacują, że w ciągu 10 lat 30 proc. stanowisk pracy przejmą roboty. Może to nazbyt optymistyczne przywidywania i może szeroko rozumiana branża IT wytworzy nowe miejsca pracy, ale tu znowu wracamy do problemu wykształcenia, a tu na razie brak pomysłów.

  Koszty przewyższają zyski?

  Już dziś badania poważnych instytucji, jak niemiecki think tank gospodarczy IFO, ostrzegają, że imigracja ma ujemny wpływ netto na gospodarkę. W Niemczech, zdaniem IFO, statystyczny imigrant kosztuje państwo około 1800 euro rocznie. Z kolei University College of London pod koniec ubiegłego roku opublikował badania, według których imigranci spoza Europy przez 17 lat kosztowali brytyjskie społeczeństwo prawie 120 miliardów funtów. W tym czasie rdzeni Brytyjczycy obciążyli budżet 591 miliardami funtów. Jest ich jednak 20 razy więcej.

  W parze z gorszym statusem ekonomicznym idzie większa przestępczość. To koszt dla społeczeństwa, który można przeliczyć na pieniądze, ale dla poszczególnych ofiar i ich rodzin wymiar jest niematerialny. Mamy do czynienia z plagą brytyjskich „grooming gangs” – grup gwałcących i zmuszających do prostytucji nieletnie. 90 proc. skazanych w ostatnich latach to osoby pochodzące z Pakistanu, Indii i Bangladeszu. Brookings Institution badając integrację we Francji stwierdza, że sprawcami 80 proc. poważnych przestępstw są osoby pochodzące z Afryki Północnej, a 70 proc. ofiar to rdzenni Francuzi. W Danii za przestępstwa skazano już ponad jedną czwartą młodzieży – w przedziale wiekowym 20-24 lata – wywodzącej się spoza Europy.

  Ta przestępczość, skoncentrowana w dzielnicach, gdzie osiedlają się imigranci, tworzy strefy o utrudnionym dostępie służb, popularnie zwane „no-go zones”. Rząd Francji analizuje te wrażliwe strefy, które trzeba „odbić” przestępczości. W samej Marsylii mowa o 184 kilometrach kwadratowych, gdzie wymagana jest zwiększona praca policji. Naciskają na to obywatele, 60 proc. ankietowanych w 2011 roku Francuzów chętnie widziałoby armię patrolującą przedmieścia. Szwedzki raport policji wymieniający 55 stref „no-go” nieprzypadkowo pokrywa się ze strefami wykluczenia ekonomicznego, zamieszkałymi w znacznym stopniu przez imigrantów.

  Z napływem imigrantów z krajów muzułmańskich wiąże się jeszcze jedno poważne ryzyko – terroryzm. Państwo Islamskie zapowiedziało już, że wykorzysta rzesze uchodźców do przemycania swoich agentów na nasz teren i destabilizacji europejskiego bezpieczeństwa. Zwykle dotrzymuje obietnic. Już dzisiaj coraz więcej aresztowań, według statystyk Europolu, związanych jest z terroryzmem islamskim. Także krwawe i liczne w ofiary zamachy to także domena islamskich terrorystów, którzy przejęli już pałeczkę pierwszeństwa od terroryzmu separatystycznego.

  Imigrantów będzie jeszcze więcej

  Dzisiejsze problemy z nielegalną imigracją mogą okazać się jednak błahe. Do roku 2050 liczba mieszkańców Afryki podwoi się, znaczący przyrost będzie też na Bliskim Wschodzie. W Afryce to oznacza ponad miliard nowych osób i wątpliwe jest, że gospodarka kontynentu będzie rozwijać się szybciej. Nasilą się dotychczasowe konflikty, pojawią się nowe, choćby o zasoby takie jak woda. Nigeria będzie już w połowie islamska i nic nie zapowiada reform, które sprawią, że dystrybucja bogactwa kraju będzie bardziej równomierna. Jak podołamy wtedy zwiększonym napływom imigrantów, skoro dzisiejsze próby dostania się ich do Europy stanowią trudność przerastającą możliwości UE?

  Propozycja relokacji imigrantów w innych krajach Europy, to nie jest rozwiązanie problemu. To tymczasowa próba jego rozwodnienia. To próba utrzymania status quo przez rządzące w Niemczech, Włoszech i Francji ugrupowania. Uspokajając antyimigranckie nastroje społeczeństwa liczą, że osłabią partie populistyczne, które gromadzą coraz większy, niechętny imigrantom elektorat.

  Unia zapowiada, że nie będzie stosować podejścia Australii, która odsyła imigrantów z powrotem, a ci ubiegający się o azyl czekają w obozach przejściowych w innych państwach. To dzięki temu Australia praktycznie ograniczyła przemyt żywego towaru, który podobnie jak w Europie, miał tragiczne, morskie epizody. My czekamy na zgodę Rady Bezpieczeństwa ONZ, a tę blokuje Rosja, w której interesie jest przysporzyć Unii problemów.

  Nie patrzy się też na ekonomikę pomocy uchodźcom. Jeżeli we Włoszech utrzymanie dzienne uchodźcy kosztuje 35 euro, to ilu uchodźcom możemy pomóc w Libanie, Jordanii, Czadzie czy Turcji, przekazując te pieniądze? Zapewne większej liczbie niż tylko jednemu. Nie ma rozmowy o próbie unormowania sytuacji w regionach objętych konfliktem, a przecież to Unia Europejska miała być tym „imperium”, które będzie oddziaływało stabilizująco na otoczenie. Tymczasem wsparła Arabską Wiosnę z jej demokratycznym marzeniem, które w praktyce, co było do przewidzenia, doprowadziło albo do powstania państw upadłych jak Libia czy Syria, czy ponownego powrotu dyktatury, a jedna Tunezja wiosny nie czyni.

  I wreszcie ostatnie pytanie – co z naszymi, polskimi „uchodźcami”. Według GUS, dane na rok 2013, prawie trzy miliony Polaków zagrożone są skrajnym ubóstwem. Czy nie rozmawiamy o nich, bo nie giną w spektakularnych katastrofach, tylko cierpią czekając w skandalicznie długiej kolejce do lekarza?

  Uchodźcy prześladowani w swoich krajach za demokratyczne poglądy czy za religię, jak chrześcijanie czy ateiści, powinni mieć prawo osiedlić się w Europie. Czy Europa jednak uzdrowi cały świat i przyjmie wszystkich ubogich na kontynent? W Libii czeka ponoć jeden milion, żeby dostać się do nas, a to może być dopiero początek.

  ~regis592 9 godzin i 40 minut temu
  Zadnych uchodzcow!!!!Uratowac,nakarmic i z powrotem do Afryki!!!Niech Obama sobie przygarnie pobratymcow!!!Zachcialo sie niesc”swiatlo demokracji”do Libii,Egiptu,Syrii,to niech teraz zbieraja owoce!!!!

  ~jam2015-05-14 11:01
  Potwierdzam, ŻADNYCH emigrantów ! ! ! Nie zgadam się by z moich podatków ich utrzymywać.

  ~Moher Power2015-05-14 11:29
  Żadnych uchodźców. Nie ratować i nie karmić. Obalić rząd, który zgodziłby się na osiedlanie uchodźców w Polsce.

  ~mrrrrrrrrrrrruuuu 3 godziny i 48 minut temu
  „Obalić rząd, który zgodziłby się na osiedlanie uchodźców w Polsce”. Tyle tylko, że na to zgodził się rząd Unii Europejskiej, a nie Polski. Śmiało, spróbuj go „obalić”.

  Moher Power 2 godziny i 56 minut temu
  Nie wmawiaj, że rząd Unii Europejskiej może nakazać polskiemu rządowi przyjmowanie uchodźców.

  ~erg2015-05-14 11:57
  Niech przyjmują ich ci, którzy bombardowali Libię i Syrię, czyli Francja, Włochy, Wielka Brytania i USA. Od Polski wara!

  ~WujekStan2015-05-14 13:01
  Nie uratowac. Wziac na hol i zaciagnac do Libii. Tam wysadzic na brzeg, lodke wyciagnac na morze, a potem zatopic.

  ~PETER 6 godzin i 40 minut temu
  PRZYJMOWANIE ICH NIC NIE ZMIENI TYLKO POGORSZY JEŚLI EUROPA ICH PRZYJMUJE TO ICH CORAZ WIĘCEJ BĘDZIE PRZYBYWAĆ I TU SIĘ ZNAJDĄ ŻLI NA ŚWIAT BO PRACY NIE MOŻE ZNALEŚĆ MIESZKANIE MAŁE I NERWÓWKA NO I CO BOMBKA ODSYŁAĆ ICH Z POWROTEM A NA MORZU OD RAZU ZAWRACAĆ I TAM ICH KSZTAŁCIĆ POKAZYWAĆ TECHNOLOGIE ITP.

  ~! 9 godzin i 38 minut temu
  Niech sobie ich wezmą te państwa, które przez wieki rabowały gospodarczo te Narody, Libijczyków niech przyjmą Francuzi, gdyż to oni doprowadzili do upadku Libię i zamordowali Kadafiego!

  ~Normalny 9 godzin i 40 minut temu
  Jest oczywiste, że przyjęcie nawet niewielkiej grupy spowoduje nasilenie potoku imigrantów w tym ich rodzin, znajomych i nieznajomych. Nikt nie wie kto kryje się w takiej grupie i czy rzeczywiście powodem emigracji jest jedynie ucieczka przed prześladowaniami. Wiem jedno, że prawdziwe kłopoty przyjdą dopiero z czasem. Dziś działanie unii wygląda szlachetnie i niewinnie, ale już wkrótce tak nie będzie. Uważam, ze powinny ich przyjąć kraje arabskie. A najlepiej pomóc im w regionie, I to nie dając rybę, a wędkę.

  Polubienie

  • ~rex 16 godzin i 59 minut temu
   Setki lat eksploatowali swoje kolonie a teraz emigrantów na pastwę losu.

   ~FINDMUCK 17 godzin i 41 minut temu
   JEŚLI LEWICOWA FRANCJA MÓWI ŻE JUŻ DOŚĆ EMIGRANTÓW TO JEST TO OMEN. A POLSKA DALEJ SIĘ PAKUJE W TYŁEK UNII

   ~lizardwczoraj
   Ale Francja wcale nie mówi dość imigrantów. Francja jest tylko niezadowolona z systemu ich dystrybucji.

   ~kotfilemonwczoraj
   Francja niech nie będzie taka cwana bo emigrantów ma w głównej mierze ze swoich byłych kolonii. Od tego się w ogole zaczęło. Imperializm kosztuje.

   ~realista 7 godzin i 41 minut temu
   Oni mówią dość emigrantów u nas, wyślijmy ich gdzie indziej, np do Polski. To nie do końca to samo co „dość już emigrantów”.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francja-przeciwna-ustanowieniu-kwot-imigrantow-dla-krajow-UE,wid,17543905,wiadomosc.html?ticaid=114e0a&_ticrsn=3

   Premier Francji Manuel Valls wypowiedział się przeciw ustanowieniu kwot w celu rozdzielenia przyjmowanych w UE imigrantów i uchodźców pomiędzy poszczególne kraje unijne. Taką propozycję ogłosiła w tym tygodniu Komisja Europejska.

   – W tej kwestii chcemy wypowiedzieć się szczególnie jasno: jestem przeciwny ustanowieniu kwot migrantów. To nigdy nie było zgodne z propozycjami francuskimi – oświadczył Valls. Premier Francji wypowiadał się w departamencie Alp Nadmorskich (Alpes-Maritimes) na granicy francusko-włoskiej.

   Złagodzić skutki fali imigracji

   Komisja Europejska opowiedziała się w środę za systemem rozmieszczania uchodźców w różnych krajach UE, tak aby złagodzić skutki fali imigracji w regionie Morza Śródziemnego. Uchodźcy mieliby być rozmieszczani w poszczególnych krajach UE według klucza opartego przede wszystkim na wielkości PKB oraz liczbie ludności, a także poziomie bezrobocia oraz liczbie już przyjętych uchodźców w latach 2010-2014.

   – Azyl jest prawem przyznawanym według międzynarodowych kryteriów stosowanych przez wszystkie kraje Unii Europejskiej. To także z tego powodu liczba osób korzystających z tego prawa nie może być przedmiotem kwot – albo się jest proszącym o azyl, albo nie – ocenił Valls.

   – Francja mówi, że uchodźcy powinni być rozdzieleni pomiędzy państwa członkowskie w sposób bardziej sprawiedliwy. Chodzi też o to, by brać pod uwagę wysiłki już poczynione przez każdego – kontynuował premier. Obecnie – dodał – Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania i Szwecja przyjmują „75 proc. uchodźców, proszących o azyl w Europie”.

   „Europejska straż graniczna”

   Szef francuskiego rządu mówił też, że należy „stworzyć system europejskiej straży granicznej” – podał „Le Parisien”. Valls zaapelował ponadto o „szerszą prewencję” w krajach pochodzenia migrantów.

   Obowiązkowe kwoty rozmieszczania uchodźców mają w UE wielu zwolenników, jak Niemcy czy Włosi. Polska uważa, że przyjmowanie uchodźców powinno być dobrowolne.

   Ze wstępnych wyliczeń KE wynika, że w ramach programu przejmowania uchodźców z krajów trzecich, głównie z niestabilnych regionów Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Rogu Afryki, na Polskę przypadłoby 962 uchodźców (4,81 proc. z 20 tysięcy). Według danych Eurostatu w latach 2008-2014 Polska nie przyjęła żadnego uchodźcy w ramach przesiedleń z krajów trzecich. Program ten miałby objąć wszystkie państwa Unii.

   ~obserwator 16 godzin i 42 minut temu
   Problem imigrantów zawdzieczmy właśnie Francji i usa bo gdyby nie obalenie Kadafiego i bajzel jaki po tym powstał w Libii, uchodzców byłoby ze 20 razy mniej

   ~zzz 17 godzin i 28 minut temu
   Podstawowe pytanie. Skoro to są nielegalni imigranci, to dlaczego mamy ich wogóle przyjmować do Europy? Przyjeżdżają tu tylko po darmową kasę, a nic z siebie nie dają.

   ~UE 15 godzin i 29 minut temu
   Od kiedy to Europa ma obowiazek przyjmowania i utrzymywania murzynow i obcokrajowcow?! KTO to narzuca i wymysla?! To koniec Europejskiej cywilizacji. Kraje Europejskie i ich mieszkancy maja prawo decydowac kogo przyjac a kogo nie! Europejczycy mowia dosyc!

   ~mike 18 minut temu
   Europejczycy nie mówią dosyć, wręcz przeciwnie. Europejczycy (oprócz Węgier) mówią jednym głosem i są za przyjmowaniem emigrantów do poszczególnych państw. Dowodem na to są wybierane partie które popierają przyjmowanie imigrantów jak PIS i PO. W Polsce partie te mają zdecydowane poparcie wsród ludzi, pozostałe partie które są przeciwne przyjmowaniu imigrantów są daleko w tyle z poparciem kilku procentowym. Polacy są w zdecydowanej większości za przyjmowaniem imigrantów do naszego kraju.

   ~ss 17 godzin i 39 minut temu
   z tego co rozumiem przesladowani to chrzescjanie,a unia I wlosi przyjmuja przesladowcow muzulmanow

   ~Kargul 16 godzin i 4 minuty temu
   Gaszenie pożarów benzyną, czy się ktoś zastanawiał nad konsekwencjami?

   Polubienie

 11. ~gosc 4 godziny i 26 minut temu
  nie dziwmy sie niemcom ze maja dosyc czarnych emigrantow i arabow w swoim kraju bo doszlo do tego ze musza pracowac na nich i bac sie ich na ulicach wlasnego kraju wyobrazcie sobie jakies miasto w polsce np KOLNO i nagle polowa mieszkancow to czarni i arabowie ktorzy nigdy nie beda chcieli pracowac nigdy do reki nie wezma lopaty nigdy nie zaplaca czynszu a miasto postawi dla nich cale osiedle z elektrycznoscia ogrzewaniem i jeszcze bedzie placic zasilki za to ze siedza i nic nie robia a ten sam polak siedzi bezrobotny bez prawa do zasilku lub zasuwa codziennie do roboty do fabryki lub na budowe naginac karku za 1300 zl i czy wtedy tolerancja i moralizowanie ma sens nie wtedy wlacza sie prawo przetrwania i chcec obrony wlasnego kraju przed zalewem brudu,przestepczosci i patologi i obojetne czy to bedzie reka policjanta czy zwyklego czlowieka – w polsce namiastka tego sa cyganie ktorzy nigdy nie pojda do pracy i w grupach zawsze prowokowali zaczepki i agresje a ktos kto mowi inaczej to pwnie mieszkal na tyle daleko by nie miec z nimi doczynienia i wtedy mysli o cyganach romantycznie jak w piosence maryli rodowicz a cygan w polsce nie spi pod mostem ani glodny nie chodzi a do roboty o 5 rano nie wstaje i co ma powiedziec polak ktory zdrowie stracil na budowie ? ze to tolerancja?? w jaka strone jest ta tolerancja??

  ~wolf 4 godziny i 34 minut temu
  To nie jest ksenofobia. To krzyk rozgoryczenia i rozczarowania klasą rządzącą i jej naiwną polityka multi-kulti. Polska jest biednym krajem i dlatego u nas tego nie ma. Na razie.

  ~Ojciecj Jan 4 godziny i 39 minut temu
  Potem drań musiał zjeść resztkę popsutej wieprzowiny z lodówki. A co mial dostal siwza prosto z restauracji.Jak sie przyjezdza do chrzescianskiego kraju bez zaproszenia i jeszcze wyludza pomoc socjalna to – trzeba jesc kaszane i swinskie kotlety. A jak sie nie podoba to do domu.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Niemczech-narasta-wrogosc-wobec-imigrantow,wid,17555386,wiadomosc.html

  Szok w Niemczech – policjant w Hanowerze miał wielokrotnie znęcać się nad imigrantami. To nie pierwszy taki przypadek, bo w ostatnim czasie liczba ataków na imigrantów wzrosła o 120 procent. Specjaliści ostrzegają przed narastającą ksenofobią – pisze Agnieszka Hreczuk, korespondentka Wirtualnej Polski w Berlinie.
  (…)
  Narastająca ksenofobia

  Pełnomocnik rządu ds. integracji Aydan Özoguz (SPD) określił sprawę jako „przerażającą”, szczególnie ze względu na funkcję sprawcy. – Policja federalna musi zakończyć ten przypadek jednoznacznymi konsekwencjami – powiedział pełnomocnik. Pikanterii tej historii dodaje fakt, że prokuratura w Nadrenii jeszcze nie skończyła postępowania w podobnej sprawie, gdzie dwóch strażników (wynajętej prywatnej firmy) pracujących w ośrodku dla azylantów znęcało się nad nimi i też rozsyłało zdjęcia swoim znajomym. Jak przyznał potem mediom jeden ze strażników, „nie mam pojęcia dlaczego to robiłem i teraz się wstydzę”.

  Agresja na tle ksenofobicznym w Niemczech przybiera na sile – alarmują organizacje pozarządowe. W ostatnim czasie liczba tak motywowanych ataków na imigrantów wzrosła o 120 procent. Minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière (CDU) również przyznał, że te statystyki mogą niepokoić.

  Już przed rokiem Rada Europy zarzuciła Niemcom „ignorancję, nietolerancję i rasizm”. Do podobnych wniosków doszła w tym miesiącu specjalna komisja ONZ, która stwierdziła, że „ksenofobia urosła w Niemczech do poważnego społecznego problemu”. ONZ żąda od Niemiec szkoleń dla policjantów, sędziów i prokuratorów, na których nauczyliby się „rozpoznawać objawy rasizmu”. Instytucje sprawiedliwości miałyby dzięki temu właściwiej oceniać zagrożenie ksenofobi i nacjonalizmem.
  (…)
  Tylko w maju w Niemczech doszło do kilkudziesięciu ataków na tle rasistowskim, ksenofobicznym bądź politycznym. Pierwszego maja w Weimarze neonaziści zaatakowali związkowy marsz pierwszomajowy, dwa tygodnie później w Krakow am See, w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, napadnięto młodzież z Hamburga, która przyjechała na spotkanie z okazji ich konfirmacji – wśród konfirmantów było dwóch o ciemnej skórze. W Magdeburgu pobito Tajkę, w Halle dwóch Afrykańczyków. W Berlinie w ostatnią niedzielę grupa neonazistów głośno hajlowała na ulicy – przechodnie, którzy interweniowali, zostali pobici. Zdarzały się też udane bądź udaremnione w ostatniej chwili przez policję ataki na domy uchodźców.

  Radykalizacja pod znakiem Pegidy

  Pozarządowa niemiecka organizacja „Pro Asyl” o radykalizację nastrojów ostatnim czasie oskarża Pegidę – ruch społeczny, którego nazwa to skrót od „Patriotyczni Europejczycy przeciw islamizacji Zachodu”. Stowarzyszenie pojawiło się 20 października zeszłego roku, kiedy zorganizowało pierwszą demonstrację.

  Oficjalnie Pegida odcina się od ksenofobii, rasizmu i neonazizmu, przedstawiając się jako nawet nie antyislamska, a raczej antydżihadowska. Na dowód podaje m.in. fakt, że wśród uczestników jej demonstracji są nawet Polacy. Rzeczywiście, podczas jednej z demonstracji w pochodzie szli ludzie z polskimi flagami – ale próby porozumienia się z nimi po polsku, które podejmował korespondent TVP, spełzły na niczym.

  Prawdą jest, że wśród niemieckiej Polonii sporo jest zwolenników Pegidy. Jednak wbrew rozpowszechnionym w Polsce opiniom, Pegida nie występuje tylko przeciwko zdeklarowanym dżihadystom i konserwatywnym muzułmanom. „Obrońcy zachodniej cywilizacji”, jak sami się określają, złapani zostali przed kilkoma tygodniami podczas ataków na Serbołużyczan, rdzenną mniejszość słowiańską zamieszkującą południową Brandenburgię i Saksonię.
  (…)
  Niemcy nie dają sobie rady

  Faktem jest jednak, że wielu Niemców czuje się coraz bardziej sfrustrowanymi i zagubionymi. Po dużej fali imigracji z byłego ZSRR i krajów bałkańskich w latach 90., następna znacząca liczba cudzoziemców, głównie z Polski, napłynęła po rozszerzeniu Unii Europejskiej w 2004 roku. Coraz częściej pojawiały się wtedy oskarżenia o „cudzoziemcach żyjących z zasiłków”. Na tej atmosferze korzystały neonazistowskie ugrupowania – najsłynniejsza to NPD, która wchodziła do lokalnych zgromadzeń i krajowych parlamentów (m.in. w przygranicznych okręgach Meklemburgii, czy Saksonii, ale również do Landtagów tych krajów).

  Niemcy powoli nie dają sobie rady z liczbą uchodźców. Tylko w ostatnim roku złożonych tu zostało ponad 200 tysięcy wniosków o azyl (dla porównania – w Polsce, w rekordowym pod tym względem 2014 roku, było to niecałe 7 tys.). Brakuje miejsc w ośrodkach i schroniskach dla azylantów; coraz częściej kwaterowani są w przekształconych naprędce byłych szkołach czy hotelach, w maksymalnym tłoku, co prowadzi do narastających przypadków agresji, podgrzewanych jeszcze przez media.

  Najczęściej ośrodki lokalizowane są na prowincji, bez połączeń komunikacyjnych do pobliskich miast, co utrudnia integrację i naukę języka. Przeciwdziałać mają temu liczne inicjatywy społeczne, w ramach których obywatele zapraszają do zamieszkania u siebie uchodźców lub przynajmniej organizują wspólne zajęcia i imprezy.

  ONZ zauważa w Niemczech dyskryminację imigrantów na rynku pracy i mieszkaniowym, antyislamskie wypowiedzi polityków oraz przemoc wobec azylantów. W kraju, jak brzmi konkluzja, „brak środków karzących i zabraniających określonych zachowań w wypowiedzi”.

  ~vendaval 4 godziny i 29 minut temu
  Ten niemiecki policjant jest niewinnym harcerzykiem w porównaniu z przecietnym, muzulmanskim rzeznikiem z ISIS – on nikogo nie zastrzelil ani nie pozbawil glowy zardzewialym kozikiem…

  ~Ja 5 godzin i 11 minut temu
  A ty jestes rasistowskim smieciem i co, dostajesz dlatego kule w leb ? Nie, a moze szkoda…

  ~rebeliant 3 godziny i 55 minut temu
  rasistowskim śmieciem jesteś ty, bo jak na rasistowskiego śmiecia przystało usiłujesz nam tu wmówić, że jesteśmy gorsi od innych. śmieciu !!! U nich w kraju nie zaznalibyśmy niczego innego poza maczetą w głowach – tacy to oni nierasiści. Chcesz to jedź do Jemenu nauczać tamtejszą ludność miłości do rdzennych Europejczyków. No ale ty jesteś rasistowskim śmieciem uważającym nas za gorszych. A dalej won kundlu!!!

  ~Monika 1 godzinę i 16 minut temu
  Jasne. Mam nadziehe, ze jak ci sie kiedys nie uda kupic biletu autobusowego i pojedziez na gape, to tez ci sie to przydarzy. I zaakceotujesz takie zachowanie z godnoscia.

  ~YARON 4 godziny i 26 minut temu
  To nie fala nienawisci,.. to przejaw budzacego sie rozsadku i odpowiedzialnosci za swoj narod. Przjezdzaja do Europy, pogardzaja nasza kultura i religia, nie szanuja naszych kobiet, nie respektuja praw niemieckich , okradaja system opieki spolecznej i zdrowotnej..to maja

  ~Waldi 7 godzin i 34 minut temu
  Tzeba jeszcze dodac,..kradna i dominuja swiat przestepczy, sprzedaja narkotyki. Wystarczy poatrzec na tzw. klany rodzinne arabow w Berlinie czy Hamburgu,.., a impotentna demokracja nie moze sie im przeciwstawic, bo niemieccy adwokaci lubia pieniadze i „bronia” te smieci.

  ~OBSERVER 4 godziny i 20 minut temu
  Mufti meczetu w Lipsku zapytany przez „wiernych” co mamy robic jako muzulmanie czy respektowac prawa kuffar ( niewiernych), czy prawo szariatu, odpowiedzial: „jak dlugo jestesmy w mniejszosci obowiazuje prawo kuffar (niewiernych), bedziemy w wiekszosci to sprawa posluszenstwa w Niemczech wyglada inaczej. Bedzie obowiazywac prawo zariatu,.. mysle ze nie trzeba tu nic dodawac, odpowiedz juz mamy i to przekonywujaca,..

  Polubienie

 12. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-Wielkiej-Brytanii-zaostrzy-polityke-wobec-nielegalnych-imigrantow,wid,17557713,wiadomosc.html

  Premier Wielkiej Brytanii David Cameron ogłosił plan zaostrzenia polityki wobec nielegalnych imigrantów, w tym konfiskatę ich płac przez policję oraz kontrolę rachunków bankowych osób podejrzanych, iż mają nieuregulowany status prawny na Wyspach.

  Lider konserwatystów, którzy 7 maja wygrali wybory do Izby Gmin, poinformował o tym w siedzibie brytyjskiego MSW po opublikowaniu danych, iż w ubiegłym roku imigracja netto do Wielkiej Brytanii osiągnęła najwyższy poziom od 10 lat.

  Jak podaje dziennik „Independent”, szczegóły nowych rozwiązań znajdą się w programie rządowym, który 27 maja zostanie odczytany w Izbie Lordów przez królową Elżbietę II na uroczystej inauguracji brytyjskiego parlamentu.

  Zgodnie z projektem nowej ustawy imigracyjnej nielegalna praca zarówno osób przybyłych do Wielkiej Brytanii nielegalnie, jak i tych, którzy przekroczyli czas pobytu na Wyspach, będzie uważana za przestępstwo kryminalne. Projekt przewiduje ściganie nielegalnych pracowników, a także osób, które zatrudniają pracowników na czarno; z kolei banki będą musiały sprawdzać rachunki osób, które nie mają uregulowanej statusu w Wielkiej Brytanii – podaje agencja EFE.

  Do tej pory za nielegalne zatrudnianie firmy mogły zostać ukarane grzywną w wysokości 20 tys. funtów (26 tys. euro), natomiast w świetle nowych przepisów zatrudnianie na czarno będzie przestępstwem. Dotyczy to również osób spoza UE, które wjeżdżają legalnie do Wielkiej Brytanii jako turyści lub studenci, ale chcą pracować po wygaśnięciu wizy.
  (…)

  ~winetou2015-05-21 18:43
  Ale to jest przeciez rasizm. Chyba ze beda faktycznie brac sie tylko za bialych. To wolno. Anglicy wymyslili polityczna poprawnosc wiec niech sie uspokoja i lepiej wysla bombowce nad jakies europejskie miasto, np. Drezno, i niech wymorduja znowu 200 tys. kobiet i dzieci. Najpierw jednak niech sie upewnia, ze nie ma tam kolorowych. Te 200 tys. kobiet i dzieci koniecznie musza byc biale. Bo przeciez wiadomo, ze biali sa winni wszystkiemu. I wtedy spokojnie beda sobie mogli przypinac medale za bohaterstwo.

  ~tyle w temacie2015-05-22 14:42
  Sek w tym, ze nie bedzie ich mozna tak po prostu stad wyrzucic. Zostali przyjeci tutaj wtedy, kiedy mozliwy byl naplyw legalny na Wyspy. Niektorzy pozakladali tu rodziny, inni je tu sprowadzili. Kazdy juz tu przynalezy; do jakiegos zespolu w pracy,do klasy w szkole itp. Wyrzutka tylu imigrantow bedzie niemozliwa, a jesli ktos bedzie probowal, wybuchna zamieszki. Anglicy powinni byli pomyslec o wprowadzeniu jakichs zasad ZANIM zdecydowali sie otworzyc swoje granice innym krajom Unii. Teraz jest o dekade za pozno, i mozna tylko postarac sie skorygowac to, o czym kiedys nie pomyslano.

  Polubienie

 13. ~Qń : Na ładną minę wsadziły Europę zydki z USA zdestabilizują całą Afrykę północną i będą kupować za grosze od państwa islamskiego ropę i dodatkowo sprzedawać im broń a unia niech sobie wojuje z „emigrantami ” to jest interes ! Teraz zydki z USA kombinują jak zdestabilizować obszar pomiędzy Rosją a unią ,pomału im to się udaje .Ukraina potem Polska , Białoruś itd . Powstanie niestabilny pas oddzielający Rosję od unii a Rosja i unia zamiast wspólnie rozwijać się gospodarczo będą z sobą „wojować ‚ku uciesze zydków z USA .Konkurenta na długie lata będą mieli z głowy !

  ~to ja : polityka pomocy emigrantom z afryki jest żle prowadzona przez UE. branie uchodzców pod swoją opiekę jest złym ruchem. UE powinna pomagać stwarzać warunki do poprawy życia w krajach z których wywodzą się uchodzcy. tam jest ich naturalne miejsce pobytu. angażowanie środków do adaptacji tych ludzi do życia w krajach UE jest bardzo złym posunięciem. ci ludzie nie pasują do europejskiego stylu życia.są to ludzie bez zawodu i wykształcenia. stanowią zbędny balast dla gospodarek krajów do których trafiają . myślę, że w każdym takim kraju są ludzie którzy takiej pomocy potrzebują.tak więc kraje te powinny skupić się na pomocy dla swoich obywateli. takie działanie powinno być dla nich priorytetem.

  ~lolek : Zastanawia mnie jedno. Czemu Europa ich przyjmuje. Można im udzielić pomocy na morzu, i odtransportować z powrotem do kraju pochodzenia. To jest i humanitarne i logiczne. Przecież tak robi USA z nielegalnymi emigrantami. I nikt im nie zarzuca brak humanitarności. Kontrola na emigracją to kluczowa sprawa dla naszego bezpieczeństwa. Naszego czyli Europy. Nie jestem rasistą. Ale spójrzmy na to z perspektywy wydarzeń we Francji. Tam widać jak na dłoni czym kończy się brak kontroli nad emigracją. Mieszkańcy Syrii czy Libii to ludzie całkowicie odmienni kulturowo i religijne. Oni może w 3% procentach będą zdolni do asymilacji. Pozostali będą tylko obciążeniem dla społeczeństwa. A ilu z nich to potencjalni terroryści?. Obawiam się że jesteśmy świadkami ostatnich lat bezpiecznej Europy w obecnym wymiarze.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ue-szykuje-wielka-operacje-na-morzu-srodziemnym-propozycje-ws-uchodzcow-wzbudzily/z47jyf

  Unia Europejska podjęła decyzję w sprawie rozpoczęcia wielkiej operacji morskiej, której celem ma być walka z przemytem ludzi na Morzu Śródziemnym. Propozycje unijnych władz dotyczące m.in. mechanizmu relokacji uchodźców wzbudziły jednak poważne kontrowersje w 14 państwach UE, także w Polsce. – Niestety, nie ma szybkiej i prostej recepty na kryzys migracyjny – oceniła Marta Stormowska z PISM.

  Dramatyczna sytuacja na M. Śródziemnym. Jak będzie wyglądać operacja morska UE?

  W ubiegłym tygodniu forum Unii Europejskiej zapadła decyzja o powołaniu misji EUNAVFOR Med, której celem ma być walka z siatkami przemytników zajmujących się przemycaniem imigrantów przez Morze Śródziemne do Europy. W oficjalnym komunikacie podkreślono, że decyzja ta, będąca jedynym z elementów „całościowej odpowiedzi UE” na wyzwania związane z imigracją, umożliwi formalne zaplanowanie operacji morskiej. Pierwszym etapem ma być zebranie danych wywiadowczych dotyczących skali zjawiska przemytu ludzi, a faza druga będzie polegać na faktycznej walce z przemytnikami.

  Kwaterą misji będzie Rzym, a na czele operacji stanie admirał Enrico Credendino z Włoch. Koszty działań w ciągu 12 pierwszych miesięcy oszacowano na 11,82 mln euro. Plan odpowiedzi jest doraźną reakcją Europy na powtarzające się coraz częściej przypadki tragicznych zatonięć łodzi z imigrantami z Afryki Północnej, wypływającymi głównie z ogarniętej wojną Libii. Unijne władze podkreślają, że celem działań jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa w basenie Morza Śródziemnego, ale także rozwiązanie przyczyn imigracji.

  Stormowska: Unia ma ograniczony wpływ na przyczyny migracji

  – Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, zwołując jej nadzwyczajne posiedzenie, podkreślił, że choć zdecydowane działanie jest koniecznie, to niestety nie ma szybkiej i prostej recepty na kryzys migracyjny – powiedziała w rozmowie z Onetem Marta Stormowska. – UE ma ograniczony wpływ na przyczyny migracji nieregularnych w tym regionie: biedę, łamanie praw człowieka, kryzys uchodźczy, sytuację w Libii ułatwiająca działanie przemytnikom – a bez ustania tych przyczyn, nie ustaną też ruchy migracyjne – dodała ekspert Polskiego Instytut Spraw Międzynarodowych.
  (…)

  ~wiener : Mieszkam od 25 lat w Wiedniu, ale ostatnie lata to jakas tragedia. Wczesniej to miasto bylo bezpieczne, czyste, w srodku nocy mozna bylo przejsc przez cale miasto i czlowiekowi wlos z glowy nie spadl. Teraz strzelaniny,napady, rabunki walki nozownikow. Czeczency, marokanczycy,tunezyjczycy,algierczycy,turcy,albancy i coraz wiecej murzynow,murzynek wszyscy wypasieni ze zgraja dzieci, kazdy „biedny azylant” dobrze ubrany w reku najnowsze telefony. Myslalem jak sie juz tu nie da wytrzymac to zjade do Polski, ale jak sie okazuje teraz w Polsce beda ich osiedlac. Nie wiem moze Lukaszenka albo Putin da mi „azyl” bo jak nie to nie wiem, to nie jest zycie.

  ~Nie dla terrorystów w Polsce! do jerzyjj: Dzień 13 maja przejdzie do historii jako początek końca społeczeństwa polskiego jakie obecnie znamy. Komisarze eurokołchozu za przyzwoleniem europosłów PO zmusili nas do przyjęcia 1000 (teraz jak się okazuje 3600) nielegalnych imigrantów oraz narzucili na nas obowiązek przyjmowania 5,6% każdej kolejnej partii, która będzie rozdzielana. W tym miejscu wystarczy dodać, że w zeszłym roku, łącznie przybyło ich do Europy ok 400 tysięcy…

  Wbrew obiegowej opinii to nie są żadni biedni uchodźcy uciekający przed cierpieniem i wojną (wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia). By dostać się na taką łódkę trzeba przynajmniej 1000$, więc na pewno nie trafiają tam ludzie potrzebujący lub z przypadku. Zresztą wystarczy wspomnieć, że samo Państwo Islamskie przyznało, że zaleje Europe uchodźcami z Libii, a nie dalej jak miesiąc temu włoskie władze ku swojemu „zdziwieniu” odkryły, że na pokładzie jednej z takich łódek, do Włoch dotarł Abdel Majid Touil – jeden z zamachowców z Tunisu. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie wszyscy ci „uchodźcy” są wyznawcami „religii pokoju”. Jeśli byli z nimi na tych łódkach jacyś „niewierni”, to pewnie zostali wyrzuceni za burtę po drodze do Europy, tak jak to miało miejsce ostatnio.

  Import Islamistów do Polski będzie też w dalszej perspektywie importem wojny religijnej oraz wszystkich problemów społecznych z nimi związanych, natomiast my zwykli obywatele, wzorem zachodu, szczuci hasłami poprawności politycznej i walki z rasizmem będziemy pokornie tyrać na ich socjal, który zgodnie z odpowiednimi dyrektywami uni będziemy musieli zapewnić. Oni w ramach wdzięczności urządzą nam coroczne zamieszki i palenie samochodów tak jak we Francji.

  Trzeba sobie jasno powiedzieć, że o jakiejkolwiek integracji nie może być mowy. Wystarczy tylko posłuchać tego co mówią „zwykli” imigranci muzułmańscy przebywający od lat w krajach Europy zachodniej. Uważają oni, że nie muszą respektować prawa ustanowionego przez „niewiernego”, a jedynym prawem które uszanują będzie prawo Szariatu. Europejskie kobiety określają mianem „dziwek” – jak powiedział pewien duński imam: „Europejki ubierają się jak dziwki, więc trzeba je traktować jak dziwki”. Zresztą przekonanie to wydaję się być dość popularne wśród wyznawców „religii pokoju” bo ultra liberalna Szwecja dzięki imigrantom, w rankingu liczby gwałtów na 1000 mieszkańców jest jedynie wyprzedzana przez RPA, Botswanę i Lesotho. W szwedzkich czy francuskich miastach są dzielnice gdzie nawet policja boi się wejść. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze rzecz najgorsza czyli zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Tylko w zeszłym miesiącu, w samych Niemczech i Francji udaremniono 3 zamachy terrorystyczne.

  Projekt ten niesie niewyobrażalne konsekwencje dla naszej ojczyzny i narodu. Gdyby nasi rządzący kierowali się interesem Polski to tak jak Węgrzy bądź Czesi, powiedzieli by w tej sprawie stanowcze NIE uni europejskiej. No ale jak widać Polska nie jest już krajem suwerennym, skoro nawet w tak ważnej społecznej kwestii unia ma zdecydować za nas, a nasze słońce Peru zbytnio się boi o swój stołek „króla Europy”, by przejmować się jakąś tam Polską i Polakami. No ale z drugiej strony nie ma się mu co dziwić skoro sam został emigrantem…

  ~Nie dla terrorystów do ~trzeźwo myślący: Na chwilę obecną cała ta sytuacja może się wydawać abstrakcyjna, a problem odległy, jednak jest to ogromne zagrożenie, które w perspektywie paru dziesięcioleci może nas doprowadzić do sytuacji, w której są obecnie kraje zachodniej Europy. Import Islamistów do Polski będzie też w dalszej perspektywie czasu importem do nas wojny religijnej, oraz wszystkich problemów społecznych z nimi związanych. Natomiast my zwykli obywatele, szczuci hasłami poprawności politycznej i walki z rasizmem będziemy pokornie tyrać na ich socjal, który zgodnie z odpowiednimi dyrektywami uni będziemy musieli zapewnić. O jakiejkolwiek integracji nie może być mowy. Wystarczy tylko posłuchać tego co mówią „zwykli” imigranci muzułmańscy przebywający od lat w krajach uni. Uważają oni, że nie muszą respektować prawa ustanowionego przez „niewiernego”, a jedynym prawem które uszanują będzie prawo Shariah. Europejskie kobiety określają mianem „dziwek” – jak powiedział pewien duński imam: „Europejki ubierają się jak dziwki, więc trzeba je traktować jak dziwki”. Co zresztą wydają się brać dość poważnie do serca, bo ultra liberalna Szwecja dzięki imigrantom, w rankingu liczby gwałtów na 1000 mieszkańców jest jedynie wyprzedzana przez RPA, Botswanę i Lesotho. W szwedzkich czy francuskich miastach są dzielnice gdzie nawet policja boi się wejść. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze rzecz najgorsza czyli zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Tylko w zeszłym miesiącu, w samych Niemczech i Francji udaremniono 3 zamachy terrorystyczne.

  Czy naprawdę to wszystko jest nam tutaj potrzebne? Czy naprawdę nie mamy wystarczająco własnych problemów, żeby ściągać sobie na głowę nowe, w dodatku śmiertelnie niebezpieczne?

  Polubienie

 14. ~mm : Miriam ich sprowadzi a panstwo, pan, pani bedzie je utrzymywac. Miriam dostanie medal a pan, pani wyzszy podatek. Sprytne.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/miriam-shaded-60-syryjskich-rodzin-ma-trafic-do-polski-przez-liban/0c55wl

  – 60 rodzin prześladowanych w Syrii chrześcijan będzie musiało przedostać się do Libanu i aplikować o wizy prawdopodobnie w polskiej ambasadzie w Bejrucie – mówi Miriam Shaded, szefowa Fundacji Estera, która zabiega o przyjazd tych osób do Polski.

  ~/-/ : Po traktacie w Lizbonie z 2007 roku obecnie musimy wykonywać dyrektywy UE. Dlatego w tytule artykułu nie ma już słowa „może”. Jest słowo „ma”. Zawdzięczamy to naszemu kochanemu sejmowi, który, bez referendum, poddał w Lizbonie nasze prawo prawu UE. Ciekawostką dla wielbicieli PiSu jest obejrzenie hasła „traktat lizboński” w Wikipedii. Hasło ilustrowane jest zdjęciem prezesa podpisującego traktat.

  ~wer : Wszystko OK. Ale ja proponuje żeby ich utrzumywali ze swoich pieniędzy
  pasożyty sejmowe

  ~paradox : podobno polski kościół się zadeklarował że przyjmie,da wikt i opierunek dla 1500 chrześcijan z Libii…

  ~xman do ~valdez76: A ile polskich rodzin boi sie o swoje dzieci ze z powodu braku mieszkań socjalnych wylądują pod mostem? Niech Papież ich przygarnie nie będzie czuł się samotnie w tym swoim watykańskim pałacu

  ~xman : W Polsce tysiące rodzin czekają latami na mieszkania socjalne a tu proszę dla 60 rodzin nagle się mieszkania znajdą

  Polubienie

 15. ~arabista 14 godzin i 40 minut temu
  I bardzo dobrze, islam to religia agresywna nastawiona na ekspanję,wroga wszystkim i wszystkiemu co nie islamskie.

  ~jkbrenna11 godzin temu
  szkoda tylko, ze tylko Czesi o tym otwarcie mowia, wszyscy inni poprawie polityczni sa, widac, ze wojen religijnych mieli juz pelno ( Husyckie, Szwedzkie ( 30 letnia), Tureckie itd)

  ~wrrr 8 godzin i 36 minut temu
  Czescy politycy dbają o swój kraj, Nasi włażą bez mydła Unii

  ~zxc 7 godzin i 53 minut temu
  Co raz bardziej imponuje mi ten kraj (Czechy znaczy), jest na prawdę bardzo mądrze zarządzany.

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17583489&kat=1329&title=Politycy-z-Czech-polityczny-islam-jest-zagrozeniem-dla-Europy

  Kolejni czescy politycy wypowiadają się krytycznie na temat islamu. Po prezydencie Miloszu Zemanie przyszedł czas na chrześcijańskich demokratów. W Zlinie na Morawach członkowie KDU-ČSL przyjęli rezolucję potępiającą polityczny islam. Gościem partyjnego zjazdu był popularny europoseł Pavel Svoboda – pisze Piotr Ślusarczyk z euroislam.pl.

  „Tak” dla demokracji, „nie” dla politycznego islamu

  Czescy ludowcy i chrześcijańscy demokraci w oficjalnej rezolucji partyjnego zjazdu wypowiedzieli się przeciwko politycznemu islamowi, argumentując, że islam zawiera treści nie dające się pogodzić z demokracją i prawami człowieka. „Widzimy różnicę między islamem rozumianym jako religią a islamem jako ideologią polityczną, której nie sposób pogodzić z demokracją” – czytamy w dokumencie. Stanowisko partii uzupełnił Svoboda. – Dla wielu muzułmanów rozumienie demokracji i praw człowieka jest grzeszne, ponieważ sprzeciwia się szariatowi – zaznaczył. Czeski polityk zarzucił jednocześnie europejskiej klasie politycznej chowanie głowy w piasek, na czym zyskiwać mają ugrupowania nacjonalistyczne. – Dlatego że partie głównego nurtu nie rozwiązywały problemu politycznego islamu, zajęła się nim skrajna prawica z całym swoim nacjonalizmem i populizmem – argumentował eurodeputowany. Działacze KDU-ČSL podkreślają, że dialog prowadzić można jedynie domagając się szacunku od muzułmanów dla podstawowych wartości europejskich. – Wielonarodowościowa Europa – tak, podważanie podstaw cywilizacji europejskiej – nie – dodał Svododa.

  Przyczynkiem dla krytyki politycznego islamu stała się dyskusja na temat pomysłu Komisji Europejskiej, która chce wyznaczyć krajom Wspólnoty obowiązkowe kwoty imigrantów. – Jesteśmy zwolennikami wprowadzenia wspólnych rozwiązań w ramach Unii Europejskiej, ale decyzja o przyjmowaniu uciekinierów musi pozostać w kompetencjach państw narodowych – deklarują działacze KDU-ČSL. Zwracają również uwagę na problem prześladowań chrześcijan w krajach muzułmańskich.

  Zeman: Islam uważam za antycywilizację

  Stanowisko polityków czeskiej chadecji na tle głoszonych wcześniej opinii na temat islamu przez obecnie urzędującego prezydenta Milosza Zemana wydaje się dość łagodne. W zdecydowanie ostrzejszym tonie wypowiadał się jako działacz partii socjaldemokratycznej. W 2011 roku mówił: – Islam to nie jest religia miłości, nie jest to też religia tolerancji. Jest to religia nienawiści. Myślę, że można współżyć z buddyzmem, hinduizmem, konfucjanizmem, ale nie można koegzystować z islamem. Ten ma w swoich świętych tekstach zapisane, że powinien opanować świat i podporządkować sobie niewiernych.

  Zeman ostro odniósł się do pozycji kobiet w świecie muzułmańskim. Wywiad dla czasopisma „Reflex” został krytycznie przyjęty przez część klasy politycznej. Trzy lata później krytyczne stanowisko Zemana wobec islamu stało się zarzewiem dyplomatycznego zgrzytu.

  Prezydent Czech nie przeprosił urażonych muzułmanów

  Zeman już jako urzędujący prezydent w czerwcu 2014 roku powiedział: – Muzułmańscy fanatycy uprowadzili w Nigerii 200 młodych chrześcijańskich dziewczynek. A w maju miał miejsce odrażający zamach w żydowskim muzeum w Brukseli. Nikt mi nie wmówi, że to tylko małe grupki pochodzące z marginesu; wręcz przeciwnie, przypuszczam, że ksenofobia i ten, powiedzmy, rasizm czy antysemityzm, leży u podstaw ideologii, na której się te dwie fanatyczne grupy opierają.

  Słowa te padły na spotkaniu prezydenta z ambasadorem Izraela. Niezwłocznie po ich opublikowaniu protest wystosowała Organizacja Wspólnoty Islamskiej, domagając się przeprosin. Szef czeskiej dyplomacji spodziewał się, że Arabia Saudyjska nałoży sankcje na Czechy. Ostatecznie Zeman nie przeprosił, a rząd w Rijadzie zaprzestał nacisków dyplomatycznych.

  Urząd Rzecznika Praw Obywatelskich podzielony

  Czeskie media szeroko komentowały sprawę skargi muzułmańskich uczennic, domagających się prawa do noszenia hidżabu szkole. Sprawą zajęła czeska rzeczniczka praw obywatelskich Anna Szabatova, która przyznała rację muzułmankom.

  Decyzję rzeczniczki skrytykował nawet jej zastępca Stanislav Krzeczek, argumentując, że nie wszystkie muzułmanki muszą nosić chustę. Jego zdaniem chusta to nie tyle symbol religijny, ile przywiązania do fundamentalnej wersji islamu. „Noszenie chusty nie jest warunkiem wyznawania islamu, a u niektórych obywateli może wywoływać niechęć i strach”. Ostatecznie uczennice zrezygnowały z dalszej edukacji w murach Szkoły Pielęgniarsko-Medycznej w Pradze.

  Większość Czechów boi się islamu

  Politycy, krytykujący islam, wpisują się w dominującą nad Wełtawą postawę. Dane Czeskiej Akademii Nauk mówią, że 2/3 Czechów postrzega islam jako zagrożenie dla społeczeństwa. Tylko 10 proc. nie obawia się islamu. Najmniej kontrowersji islam budzi wśród zwolenników Partii Zielonych. Wizerunkowy problem muzułmanów pogłębiła akcja służb bezpieczeństwa. Śledczy uznali, że czeskie wydanie książki Bilala Philipsa „Podstawy tauhidu” zachęca do przemocy.

  Ateistyczne dziedzictwo

  Na czeskiej scenie politycznej partii w zasadzie jedyną partią przychylną islamowi jest Partia Zielonych. Niezbyt z resztą popularna. Czescy Zieloni są silnie związani z europejską lewicą i reprezentują ideologię multikulturalizmu. Pozostałe frakcje polityczne pozostają krytyczne wobec islamu. Dlaczego? Postawa nieufności wobec religii (także chrześcijaństwa) u naszych południowych sąsiadów ma swoją długą tradycję. Dziedzictwo Jana Husa, okres przymusowego nawracania na katolicyzm (wiek XVII), czy lata programowego ateizmu w czasach komunizmu sprawiły, że Czesi dystansują się od prawie każdej religii. Politycy czescy, jeśli stają w obronie islamu, robią to przede wszystkim ze względów pragmatycznych, bojąc się strat w relacjach ekonomicznych z krajami muzułmańskimi.

  ~atos 10 godzin i 51 minut temu
  Islam precz z Europy na swoje pustynie!!! Głupie, biedne lewaki, geje i lesbijki, nie rozumieją niestety, ze jak damy się zdominować przez muslimów, to oni pierwsi zostaną np. zrzucani z wieżowców! Wole krzyże i kościoły niż burki i meczety! Amen

  ~m 10 godzin i 9 minut temu
  Katolicy robili to samo, co muzułmanie, a gdyby nie narzucony im kaganiec demokracji, to mordowaliby nie-katolików do dzisiaj. Wszystkie religie i ideologie to zło i należy się ich wystrzegać, a już na pewno nie przyznawać żadnych specjalnych praw ich wyznawcom.

  ~socjaldemokrata 10 godzin i 59 minut temu
  BRAWO!!!! Czesi jak zawsze pragmatyczni… a my POlacy… uczmy sie od nich…

  ~plus/minus 9 godzin i 15 minut temu
  Okazuje się, że Czesi i Węgrzy używają własnej głowy w odróżnieniu od Polaków, którzy pozwalają innym myśleć za siebie. Choć coś się w ostatnich wyborach ruszyło. Oby tylko znowu nie poprzypinali się jacyś „doradcy”.

  ~ww 10 godzin i 33 minut temu
  a kogo ma przepraszać… te odrażające, bestialskie zwierzęta ucinające Europejczykom głowy???

  ~Jano 10 godzin i 55 minut temu
  Mądry naród ci Czesi!!!

  ~fafi 10 godzin i 47 minut temu
  W końcu ktoś głośno powiedział, że obcy powinni szanować zasady kultury, w której chcą żyć, a nie na odwrót! Chcesz żyć w Europie? Zostaw swoją szmatę na głowę w granicach państw islamskich, a nie przyjeżdżają do nas, bo tam im źle i chcą na naszych ziemiach robić taki sam burdel jak u siebie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.