89 „Polskie prawo i sprawiedliwość”. To ja już raczej wybiorę tzw. szariat i Wam to polecam, a co rasiści wszelkiej maści, wolno mi!

No co za niesprawiedliwość! A ja wszystkim im w nagrodę, dałbym duże nagrody pieniężne wypłacane co miesiąc z budżetu Generalnego Katolandu! Głosujcie na mię!!! Jestem uczuciowy i dobry i mam miętkie serce i dobrze nadstawiam nie tylko drugi policzek!!! Aaa… i przy okazji wprowadźmy jeszcze więcej „demokracji”, czyli demokratyczne prawo szariatu… i wtedy będzie „po ludzku”, krótka piłka, kamienny nóż lub kamienie i do piachu… Tego przecież chcemy… no tego przecież właśnie chcą dla nas i dla siebie nasi najmądrzejsi „demokratycznie” jewropejscy zarządzający… nieprawdaż?

~słucham 3 minuty temu
To jest śmieszny wyrok. Dziecku swojemu żądać taki ból. Patrzeć jak umiera. Później pozbyć się… to jest takie same zabójstwo jak Madzi… 25 lat to najmniejszy wyrok. Jestem zniesmaczona tym wyrokiem… zaczynam wątpić w nasze sądy… Jak widać tu się dzieją różne rzeczy… Mam nadzieję że ten wyrok jeszcze się zmieni.

~zaliczyła 6 minut temu
Te wyroki z dodatkiem miesięcy to chyba po to żeby było równo po ogłoszeniu wyroku do wyjścia na wolność. Mamuśka już ma z głowy odsiadkę.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Jest-wyrok-dla-rodzicow-Szymona-z-Bedzina,wid,17517813,wiadomosc.html?ticaid=114d23&_ticrsn=3

Katowicki sąd wydał wyrok w sprawie śmierci dwuletniego Szymona, zmarłego pięć lat temu w wyniku obrażeń doznanych po silnym uderzeniu w brzuch. Ojciec Szymona został skazany na 9 lat i 6 miesięcy więzienia, matka zaś na 4 lata i 8 miesięcy. Dla rodziców dziecka, którzy po śmierci syna porzucili ciało chłopca, prokurator żądał 15 lat więzienia.

W poniedziałek sąd przez blisko sześć godzin wysłuchiwał końcowych wystąpień stron procesu.

Zdaniem oskarżenia niezależnie od tego, który z rodziców uderzył chłopczyka, obydwoje powinni zostać skazani za zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym. Prokuratura przyjęła, że oboje godzili się na śmierć dziecka, nie udzielając mu pomocy, pomimo konieczności natychmiastowego podjęcia leczenia.
(…)
Dziecko zmarło w 2010 r. w Będzinie (Śląskie). Ciało chłopca oskarżeni porzucili później na peryferiach Cieszyna, w stawie. Proces Jarosława R. i jego byłej partnerki – matki Szymona Beaty Ch. rozpoczął się we wrześniu 2013 r.

Oskarżeni wzajemnie obarczają się winą. Ich wyjaśnienia dotyczące okoliczności śmierci dziecka są sprzeczne. Zdaniem Beaty Ch. Jarosław R., nie mogąc uspokoić płaczącego Szymona, po raz pierwszy miał go uderzyć 24 lutego 2010 r. Trzy dni później ojciec miał zadać Szymonowi kolejny silny cios pięścią w brzuch. Tego samego dnia dziecko zmarło. Jarosław R. mówił, że to Beata Ch. uderzyła dziecko otwartą dłonią w brzuch, a innym razem – że nadepnęła na brzuch Szymona, a chwilę wcześniej klęczała na dziecku, leżącym na wersalce.
(…)
Prokurator: rodzice zasługują na karę za zabójstwo

W opinii prokuratora Arkadiusza Jóźwiaka to, który z rodziców w rzeczywistości zadał Szymonowi skutkujące śmiercią obrażenia miało drugorzędne znaczenie. – Jeden rodzic w obecności drugiego użył brutalnej siły fizycznej wobec dziecka. Potem nie oddali dziecka pod opiekę medyczną – powiedział oskarżyciel.

Podkreślił, że Szymon konał przez wiele godzin, tymczasem jego matka i ojciec wykazali całkowitą obojętność wobec pogarszającego się stanu zdrowia dziecka, a reanimację podjęli dopiero po tym, jak chłopczyk przestał oddychać. Nie pojechali do szpitala, bo Szymon miał także inne ślady przemocy, tymczasem nawet na kilka godzin przed śmiercią można go było uratować – mówił prokurator.

Poza skazaniem oskarżonych na 15 lat pozbawienia wolności oskarżyciel chciał też pozbawienia obojga prawa publicznych na 10 lat oraz podania wyroku do publicznej wiadomości.

Obrona: nie można mówić o zabójstwie

Zdaniem mec. Marka Krupskiego, żadnej z tych kwalifikacji nie da się przypisać jego klientce, bo nie ma ku temu podstaw dowodowych. Według niego, Beata Ch. nie miała powodów, by przypuszczać, że jej dziecku może grozić śmierć. Inny obrońca Beaty Ch., mec. Michał Ergietowski mówił, że Jarosław R. prowadził z partnerką wyrachowaną grę, by odsunąć od siebie podejrzenia. Przypomniał m.in. o listach R., przechwyconych przez strażników aresztu, w których oskarżony namawiał bliskich, by w sądzie przedstawiali go w korzystnym świetle.

Także zdaniem obrońcy Jarosława R., mec. Andrzeja Hermana, w tej sprawie nie może być mowy o zabójstwie, nawet z zamiarem ewentualnym. Według tego adwokata, opinie biegłych wskazują, że to nie jego klient uderzył Szymona. W opinii obrońcy Jarosława R. był on „zapobiegliwym i czułym ojcem”. Adwokat kwestionował opinię biegłej psycholog, która scharakteryzowała oskarżonego jako osobę impulsywną i skłonną do niekontrolowanej agresji.
(…)
Zwłoki anonimowego dziecka w cieszyńskim stawie

Jeszcze w dniu śmierci Szymona rodzice zwłoki syna przewieźli samochodem do Cieszyna, gdzie porzucili je w stawie. Do auta zabrali też pozostałą dwójkę wspólnych dzieci – dziewczynki: 4-letnią i niespełna roczną. Chłopiec został kompletnie ubrany, odpowiednio do pory roku. Został włożony do torby i przewieziony w bagażniku, a następnie położony przez matkę na krawędzi stawu.

Policja długo nie mogła ustalić, kim jest znalezione w stawie dziecko. Prowadzone po znalezieniu ciała śledztwo w sprawie śmierci chłopca zostało umorzone w kwietniu 2012 r. z powodu niewykrycia sprawców. Sprawa wyszła na jaw, gdy do ośrodka pomocy społecznej w Będzinie zgłosiła się osoba, twierdząc, że od dawna nie widziała dziecka sąsiadów. Rodziców chłopca zatrzymano dopiero w czerwcu 2012 r. Śledztwo ws. śmierci dziecka prowadziła Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

Poza zabójstwem rodzice Szymona odpowiadają przed sądem także za składanie fałszywych oświadczeń w będzińskim magistracie, dzięki czemu wyłudzili świadczenia socjalne w wysokości blisko 4 tys. zł, a Jarosław R. dodatkowo za nielegalne posiadanie kilku nabojów.

~if 5 minut temu
Farsa, bili ale nie chcieli zabić. No tylko brać przykład!

~daro 5 minut temu
dożywocie i sterylizacja…..

~Rex 4 minuty temu
To są jakieś kpiny nie wyroki

~Radical 7 minut temu
Wbicie na pal – to jest adekwatna kara.

~qw 3 minuty temu
Nie wiem po co i dla kogo mamy utrzymywać takie bestie. Powinni od razu zawisnąć.

~ja 7 minut temu
Dlaczego „mamusia” tylko 4 latka ? To dyskryminacja.

A teraz kto za to odpowiada, a w sumie odpowiada inaczej…

~? 8 godzin i 27 minut temu
O czym jest ten artykuł?

~pol 7 godzin i 46 minut temu
Oj ciężkie czasy idą robią miejsce w Polsce dla islamistów

~stanley 7 godzin i 21 minut temu
To jest PO to zeby nikt nie śmiał skrytykować afrykańskich muzułmanów których kopaczowa przyjmie do Polski

~gosciu 7 godzin i 23 minut temu
Bedzie tak jak w Anglii. Ciemny kolor skóry, muzułmanin -im wszystko wolno., W pracy obijają się bo zwrócenie uwagi to mobing i rasizm.

~Jam 8 godzin i 13 minut temu
Przugotowuja na przyjęcie nygusow zgodnie z wola uni w krajach zachodnich panuje shiza pt rasizm, ludzie są na każdym kroku bombardowani chora propaganda przez co mimo ze nie chcą obcokrajowcow to nawet słowa nie powiedzą bo przecież to był by rasizm.

~Zbyszek 3 godziny i 57 minut temu
Tolerancja = brak własnego zdania.

~ha 8 godzin i 8 minut temu
To jest zniewolenie człowieka całkowity zakaz nacjonalizmu tylko po co ? Kto na tym zyskuje i jaki jest tego cel ? Sprowadzanie ludzi z innych kultur to głupota nie sprawdziło sie na zachodZie w Polsce tez sie nie sprawdziło przez 800 lat mieliśmy Żydów którzy na koniec nie czuli sie Polakami , pomagali Rosjanom wywozić ludzi na sybir , tak kończy sie wlaEnie komuś w tyłek zwane tez TOLERANCJA

~Gość 2 godziny i 50 minut temu
Rozróżniam [Ż][ż]yda od [J][j]udaizmity ( nie nacja,a stan umysłu) , a na takiej samej zasadzie jak nie rozróżniam anty-semityzmu od anty-rasizmu. Najpierw trzeba odczarować język definicji Wierzeń Babel, potem można gdybać.

~df 7 godzin i 7 minut temu
Nie zapomnij pan że różnice rasowe zostały udowodnione w badaniach naukowych. To po pierwsze. Po drugie – ech – przejdźmy z żydów na Izraelczyków, choć to ciut ciężkie semantycznie 🙂 Choć my i tak powinniśmy mówić „Chazarów” z nie „żydów” bo z prawdziwym żydem mało kto w Polsce miał kiedykolwiek do czynienia a chazarów ci u nas .. zalew. Bo to chyba o ten watek chodzi. No, chyba że jest to przygotowanie pod masową imigracje arabów…

~Cygan 7 godzin i 27 minut temu
Do talmudycznego i murzyńskiego rasizmu dolączył odstatnio ukrobanderowski rasizm jako postępowe, zgodnie z dyrektywami UE, ONZ, Światowej Opinii Publicznej

~Misiu 3 godziny i 55 minut temu
Dlaczego nawet Ukraina chroni prawnie i gloryfikuje swoich przodków ,nawet jeżeli byli to ludobójcy Polaków z OUN_UPA, a Polska na kolanach nie tylko pozwala bezkarnie się oskarżać o współudział w Holocauście, stale jest „na kolanach”, stale przeprasza za nie swoje winy? Dlaczego Polska nie uchwaliła prawa chroniącego dobre imię Polski i Polaków??? A może to już nie Polska?

~Ed 4 godziny i 4 minuty temu
Facet zapowiada polowanie na czarownice.

~obserwator 7 godzin i 15 minut temu
W Polsce najwiekszym problemem jest wymiar sprawiedliwości – bandytów wypuszcza uczciwych karze.

~zdan 7 godzin i 31 minut temu
Moim zdaniem ściganie KORUPCJI powinno być priorytetem prokuratora generalnego, bo to jest najważniejsza bolączka naszej ojczyzny. Drugim poważnym problemem jest brak prawdziwej NIEZALEŻNOSCI wymiaru sprawiedliwości i dyspozycyjność prokuratorów wobec polityków.

~Jan 4 godziny i 4 minuty temu
I tak to jest w krajach Europy wszyscy oficjalnie lubią imigrantów , a prywatnie uważają ze kraj ma problem dokładnie biała rasa ma problem , a ma go dlatego ze przybysze po zebraniu sie w większa grupę nie zamierzają sie asymilować , tak jak Żydzi przez 800 lat w Polsce . A tak jest przez to ze władza dosłownie gwałci tych ludzi propaganda w stylu pana sreteteta

~kiedy 6 godzin i 3 minuty temu
Kiedy będzie zagwarantowanie ścigania z urzędu za ANTYPOLONIZM !!!!!!

~X X X 5 godzin i 44 minut temu
W Wielkiej Brytanii bojąc się oskarżenia o rasizm pozwalali muzułmanom gwałcić tysiące młodych kobiet. Ciekawe czyim interesem kierują się u nas?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Seremet-sciga-rasizm-To-jego-piorytet,wid,17516695,wiadomosc.html

Ściganie rasizmu to jeden z priorytetów prokuratora generalnego. Andrzej Seremet wydał prokuratorom wytyczne, jak prowadzić takie śledztwa. Zaczynają już przynosić efekt – mówi „Gazecie Wyborczej” szef PG. Jak ocenia Seremet, zmienia się mentalność śledczych – wiedzą, że to poważne przestępstwa. Rok temu było tylko jedno umorzenie z powodu niskiej szkodliwości, które zresztą uchyliłem; wcześniej były ich dziesiątki – wylicza szef PG.

Anna Tatar ze stowarzyszenia Nigdy Więcej chwali Seremeta za wytyczne dla śledczych. Uwrażliwił ich na rasizm – ocenia. Jak wskazuje, problem jest jeszcze z sądami – zapada za dużo wyroków w zawieszeniu.

~Franzz 7 godzin i 39 minut temu
a ja mam inny pomysł: zacznijcie po prostu normalnie pracować, a waszym priorytetem niech będzie sprawiedliwość

~nation 4 godziny i 4 minuty temu
Czy oskarżanie Polaków za tzw. „obozy” i cudze zbrodnie będzie ścigane?

~Rzuf 8 godzin i 14 minut temu
to są jakieś jaja? ważnym przestępstwem to są wałki gospodarcze… a to co Pan robi to tylko przygotowanie gruntu pod dokwaterowanie przybyszów „socjalnych”….

~gosciu 8 godzin temu
Moze by sie zajal mafiami w sadach, tych mniejszych, gdzie pracuja juz rodziny, nieraz po trzy pokolenia, mafiami komorniczymi, ktore jak zbrojne bandy pustosza kraj, bandytami „policyjnymi”i inna cholota „rzadzaca” tymkrajem, a nie pierdolami!!

~PISior 7 godzin i 16 minut temu
Może lepiej by się zabrał za ściganie afer w POlsce. Żaden aferzysta nie wyleciał z rządu i nie odpowiada przed sądem. Łapówkarze nie są ścigani. A suoer hero zajmie się za to ściganiem rasistów. Może jeszcze prokuratorzy będą dzieciakom z podstawówki sprawdzali piórniki?

~KRICH 7 godzin i 43 minut temu
A MOŻE PRIORYTETEM BĘDZIE ŚCIGANIE ZŁODZIEI.

~Obywatel 8 godzin i 16 minut temu
Moze by tak zaczac scigac zlodzieji z wiejskiej a nie zajmowac sie pierdolami

~szakal 6 godzin i 23 minut temu
Sikorskiemu umorzyli postępowanie za okradanie NARODU POLSKIEGO, chyba nie trzeba wykładni dlaczego !!! Zyd za żydem, a gdzie Polacy???!!!

~Kac 8 godzin i 20 minut temu
To teraz złodzieje są de mode? Szkoda partyjnych kumpli? W tym kraju trzeba być zboczonym czarnoskórym z Ukrainy?

~Zadra 7 godzin i 43 minut temu
O jojojka ale jakoś nie widzi Pan Seremet przestępstw kryminalnych szkodzących narodowi Polskiemu ,który go żywi i ubiera dając mu tak zaszczytne stanowisko ..Panie Seremet w pierwszej kolejności zajmij się Pan zgnilizną kryminalną w pseudzo rządzie PO-PSL bo niszczą kraj .Nie rasizmen ,mało ważnym, nikt nie robi ajwajkom krzywdy to oni szmącąc i machlując dokonuję rzeczy co najmniej nie godnych ..Osobiście nie lubię masonerii żydoskiej i nikt mię do tego nie zmusi ..Autorytet i poszanowanie się wyrabia nie ekzekwuje Ale wy tego nie rozumiecie stąd rodzą się tak zwani (rasiści) przez was zwani w kwestii formalnej ..

~irek 8 godzin i 17 minut temu
a co Szeremiet na temat obrzezania dziewczynek u ciemnoty ? . w zawieszeniu mu się nie podoba ? ciekawe .

~wój 7 godzin i 29 minut temu
Panie Seremet Za daleko się Pan posuwa z narzucaniem poglądów .

~pocz68 8 godzin i 14 minut temu
Polska prokuratura i sądy to g…kto ma pieniądze ten jest niewinny..DOŚĆ TYCH OSZUSTÓW!

~ścigac żydów za sianie nienawisci 7 godzin i 46 minut temu
Juz sprawiedliwosc niedosiegnie władka bartoszewsk. powinien byc za życia ścigany karnie za szał żydobolszewicki na wiecu PO-NSDAP bartoszews. wyzywał Polaków od BYDŁA i rękami gestykulował jak adolf hitler na wiecu NSDAP w 1933r., scigany powinien tez byc sikorski ktory nawoływał na wiecu PO do mordów na Polakach tzw. dorzynanie watachy uważnie radka słuchał rysiek cyba i zaczĂĄł mordowac

~Walentinas 8 godzin i 16 minut temu
Oczywiście rasizm tylko przeciw smoluchom i innym ciapatym sie liczy. W momencie gdy murzyn bije białego to jest to zwykły bandytyzm. Gdy murzyn gwałci białą kobietę, bo jest biała, to jest to zwykły gwałt itd. Znamy te lewackie zagrywki.

~ja38 4 godziny i 34 minut temu
~Walentinas bo gdy Murzyn gwałci białą kobietę – to nie dlatego ,ze jest biała, tylko że jest kobietą – więc nie jest rasistą – tylko zwykłym zboczeńcem. Rasizm byłby gdyby Murzyn-hetero zgwałcił białego faceta 😉

~klaudiuszowa 8 godzin i 13 minut temu
Dzisiaj aresztowaliby Tuwima za ciepły wierszyk „Murzynek Bambo”. A pewnie także uznano by za obrazę pytanie: czy pochodzi pan z Afryki, bo ma pan taką ciemną skórę? Ci poszukiwacze rasizmu traktują inny kolor skóry jak garb. To są właśnie prawdziwi rasiści.

~Maja 4 godziny i 56 minut temu
Dzisiaj wyzwaliby Tuwima od żydów, bo był żydem z pochodzenia

~Darek 3 godziny i 22 minut temu
~Maja . Nie sądzę . Zdarzają się w tej nacji porządni ludzie .

~black cook 2 godziny i 50 minut temu
Ależ my nie mamy nic przeciwko żadnej nacji, ani przeciwko porządnym ludziom, zwłaszcza gdy mieszkają u siebie we własnym kraju i nie próbują mieszać nam w naszym garnku.

~Jamto 6 godzin i 46 minut temu
Miłości nie można nakazać i narzucić. Nic wam to nie da.

~krak 8 godzin i 13 minut temu
co to jest rasizm? czy to ze wladza zabiera pensje pielegniarkom to jest rasizm? czy to ze ludzie w polsce gloduja to jest rasizm? czy to ze przestepcy chodza po ulicach ze jest korupcja i kolesiostwo to jest rasizm? jesli tak to niech scigaja a zadne jakies ideologie dobroczynnosci polakow nie interesuja. i nie przysylac obcokulturowych emigrantow do polski. bo polska to nasz kraj przez naszych dziadow broniona. my z niewolnictwa nie zylismy wiec nic nie jestesmy nikomu winni.

~zlosliwy 3 godziny i 40 minut temu
Rozumiem, ze w takim razie sad zajmie sie sprawa rasistowskiego traktowania przez rzad POLAKOW w Polsce? Z podatkow Polakow postawiono np wysoce rasistowskie muzeum Zydow w Polsce. Zaznaczam ze nie ma analogicznego muzeum Katolikow, Protestantow czy Swiadkow Jehowy. Jesli to nie jest dyskryminacja rasowo/wyznaniowa to co to jest???

~George 7 godzin i 4 minuty temu
Seremt może wydać i 1000 postanowień, a dla mnie żyd zawsze pozostanie zbrodniarzem i łajdakiem najgorszego autoramentu.

~Zadra 6 godzin i 41 minut temu
Oj to myślę że nie jsteś ani odosobniony ani nie moralny .Takie odczucie mają setki tysięcy Polaków i słusznie ..Żydzi szmącą i kombinują pod swoich niszcząc co Polskie Niech ujawnią swoje rodowe nazwiska nie ukrywają się pod Polskimi

~z 6 godzin i 46 minut temu
Nie będzie rasizmu, ale za to będą wybuchy i obcinanie głów. Polacy są zbyt biali. Dlatego rządzący myślą jak to zmienić.

~z Niemodlina 6 godzin i 56 minut temu
To tylko przejściowe, islamizacja Zachodniej Europy postępuje w zastraszającym tempie, rdzenni mieszkańcy Europy każdego dnia są mordowani, gwałceni, okradani przez imigrantów z Azji i Afryki, tylko wtedy jakoś nic nie słychać o rasizmie ????

vigSS 5 godzin i 51 minut temu
Przygotowania do przyjęcia Arabów, żydów i innych obcych naszej cywilizacji rozpoczęły się na dobre. Glosujcie nadal na PO, PIS i SLD zamiast na Ruch Narodowy to poczujecie swoją twardą…

~V-2 5 godzin i 14 minut temu
Wiem to ja i wielu innych, ale jak dotrzeć do pozostałej części Narodu Polskiego?

~George 7 godzin i 2 minuty temu
Spójrzmy prawdzie w oczy: nie chodzi o żaden rasizm, tylko antysemityzm, żebyśmy nie protestowali kiedy żydy będą nas okradać na słynne 65 mld USD, których od nas się domagają. Cały świat ma się składać na dobrobyt żyda, bo jak nie….

~brówka 5 godzin i 31 minut temu
…przecież wiadomo, że Seremetowi (a właściwie temu kto kazał mu obwieścić te wytyczne) nie chodzi o rasizm w dosłownym tego słowa znaczeniu lecz przede wszystkim o antysemityzm a właściwie wszelkie krytyczne uwagi czy też opinie o Żydach, którzy natomiast mają przyzwolenie na krytyczne, często niesprawiedliwe i krzywdzące opinie o Polakach. A problemy nasiliły się po rozmaitych, prowokacyjnych wypowiedziach niektórych polityków dotyczących odpowiedzialności Polski za Holokaust itp. Inna sprawa, że przed falą napływową uchodźców z Afryki , których premier Kopacz zaprosiła do Polski, istnieją obawy, że nie wszyscy będą z tego powodu tak zachwyceni jak premier Kopacz właśnie. Zatem na wszelki wypadek zagrożono Polakom, że wszelkie niezadowolenie w tym temacie jest zabronione. Jakie następne rozporządzenia polityczno-towarzyskie otrzymają Polacy od Seremeta w kontekście nowych standardów demokracji regulowanych przez wytyczne ?

~irek 5 godzin i 58 minut temu
A może befzie wkońcu ścigał za antyPOLONIZM za polskie obozy śmierci i za inne sytuacje gdzie sie obraża Polaków

~X X X 6 godzin i 3 minuty temu
Podpisali umowę o przenoszeniu muzułmańskich imigrantów do Polski. Teraz to. Zaraz będzie jak w Wielkiej Brytami gdzie muzułmanie bezkarnie gwałcą sobie młode kobiety i dziewczyny bo ich ściganie to byłby rasizm. Ciekawe czy krytykowanie Żydów za wyłudzanie majaków po obywatelach Polski pochodzenia żydowskiego to będzie rasizm? Pewnie tak. To tylko przygotówka do przekazania Izraelowi majaków po polskich Żydach zabitych w czasie WW2. By nikt nie warzył się tego krytykować.

15 thoughts on “89 „Polskie prawo i sprawiedliwość”. To ja już raczej wybiorę tzw. szariat i Wam to polecam, a co rasiści wszelkiej maści, wolno mi!

 1. ~Menelao : Świadek koronny jest ważny w tej sprawie. To była osoba, która była na miejscu zdarzenia i przedstawiła nam okoliczności takie, jakie zaobserwowała z wszystkimi brakami w zakresie obserwacji wynikającymi z przebiegu sytuacji, w której się znalazła… Prok. Jarosław Szubert wow, NOBEL LITERACKI

  ~jasek : Złodzieje samochodów nie strzelają do ich kierowców przez szybę idealnie w środek czoła. Te bajko opowiadajcie Amerykanom. Oni są dostatecznie głupi, żeby w to uwierzyć.

  ~przecież w Polsce to normane jest : Generał Petelicki też zszedł do piwnicy stanął za winklem tab aby monitoring go nie złapał i strzelił sobie kilkukrotnie w głowę

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokurator-nie-ma-dowodow-na-zlecenie-zabojstwa-gen-papaly/0c5lcr

  Podejrzany o zabójstwo b. szefa policji gen. Marka Papały, 40-letni Igor M. ps. Patyk nie działał na zlecenie – twierdzą łódzcy prokuratorzy, którzy przez ponad pięć lat prowadzą śledztwo ws. zabójstwa b. szefa policji. Śledczy nie znaleźli też żadnych dowodów potwierdzających, aby w ogóle w tej sprawie miało miejsce zlecenie zabójstwa.
  (…)

  ~przemek : oczywiście, poszedł przypadkowy złodziej,który jakoś tak się złożyło, ze miał przy sobie broń, strzelił, jak jakiś nowinciusz, który ma pistolet w ręce pierwszy raz, 7 razy w głowę generała policji, po czym ukrał mój dewoo … gdzie my żyjemy ! >?

  ~pol : Nie, nie na zlecenie. Złodziej luksusowych samochodów Patyk zabił mieszkającego w sąsiedztwie generała policji żeby nacieszyć się jego kilkuletnim Espero po czym zamiast odjechać wypasioną furą po prostu sobie poszedł…Bardzo mądre wyjaśnienie.

  ~MARO : W tym kraju za żadnych rządów nie było dobrej woli do wyjaśnienia tego zabójstwa,i przypuszczam że nigdy jej nie będzie,a pozorowane śledztwo będzie być może prowadzone nawet do „szczęśliwego” przedawnienia,do którego coraz bliżej ! ! !

  ~he… : Tak, tak – Papałę zabito bo chciano mu ukraść stare Daewoo – to już było!
  Jaroszewicz z żoną popełnili samobójstwo, Lepper wyskoczył przez okno, a szef NIK Pańko sam sobie podłożył bombę gazową pod swoją Lancię…

  ~glina : Ale generał miał pecha …. .Mafii spodobał się stary rzęch Daewoo generała. Postanowili go zdobyć za wszelką cenę. Zastrzelili generała i …. zamiast odjechać samochodem, uciekli.

  ~Polak : Komusze pomioty z zaprzańcami z WSI dalej mają się świetnie. Nadszedł czas na tych padluchów i ich ochroniarzy z sitwy aferzystów z PO-PSL. Tyle zakłamanych samobójstw ważnych świadków to nie przypadek. Czas zmienići ukarać tych morderców narodu.

  Polubienie

 2. ~lol : A tak z innej beczki… 2 lata kobieta siedzi bez procesu ? Tak jak w czasach stalinowskich. Tego gościa Mudoffa czy jak mu tam skazali w pół roku w USA?. Ile lat można trzymać człowieka bez wyroku … to kpina z prawa. Powinno być tak. Areszt 3 miesiące, Po 3 miesiącach proces albo do domu. Koniec.

  ~juziak : Trzymają tych dwoje oszustów już tyle czasu a pensje im lecą.Ile my za to zapłacimy?!
  Ta sprawa już dawno powinna być załatwiona. Prawnikom przecież to jest na rękę aby ją jak najdłużej przeciągać !!

  ~bleble : „wyjaśnić, jak doszło do zajścia w ciążę aresztowanej Katarzyny P” – a jak miało dojść, oczywiście poprzez penetrację. Już w podstawówce o tym uczą, a ci śledztwo prowadzą…

  ~psa : …jak doszło do tej sytuacji ? No to jest mega problem ! Ja znam odp. Facet spryskał się do środka i…. zakiełkowało…. To taka podpowiedź dla spec komisji dochodzeniowej. Szkoda mi dyrektora; nie zasadził, a go wysadzili…ze stanowiska. Biedaczek

  http://wiadomosci.onet.pl/lodz/ciaza-zony-prezesa-amber-gold-sluzba-wiezienna-zakonczyla-postepowanie/8lhj5h

  Służba Więzienna zakończyła wewnętrzne postępowanie mające wyjaśnić, jak doszło do zajścia w ciążę aresztowanej Katarzyny P., żony prezesa Amber Gold – poinformowała „Gazeta Wyborcza”.
  (…)
  Jak dodał przedstawiciel SW, od momentu ujawnienia ciąży Katarzyny P. funkcjonariusz wciąż pełni służbę w łódzkim więzieniu. W toku postępowania grozi mu nagana, ostrzeżenie, wyznaczenie na niższe stanowisko, obniżenie stopnia lub wydalenie ze służby.
  (…)
  W związku z tą sprawą – według informacji „DŁ” – zwolniony został dyrektor zakładu karnego. Rzecznik dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Łodzi Bartłomiej Turbiarz potwierdził jedynie fakt odwołania dyrektora ZK nr 1. Nikt oficjalnie nie potwierdzał doniesień dotyczących ciąży Katarzyny P.

  ~opolanka : Dyrektor wyleciał, a główny winowajca pracuje dalej ??!! O co tu chodzi ??!! To jest debilna czyjaś decyzja.!! Dyrektor powiniem dalej pracować, a wylecieć powinien wychowawca !! Jaka tu wina Dyrektora ?? Przecież nie da się być wszędzie i pilnować wszystkiego przez jedną osobę. Po to Dyrektor ma personel, żeby ten ogarniał. Bedac wychowawcą miał sposobność osobistego kontaktu. Nie widzę winy Dyrektora. Czy ktoś to rozumie ??

  ~Stanisław : Dyrektora zwolnili za współudział? Jakoś trudno zgodzić się z decyzją władz o zwolnieniu Dyrektora. To jakiś żart. Pracownik,który jest bezpośrednio winnym powinien wylecieć ze służby a Dyrektor dostać upomnienie albo naganę, ale z drugiej strony za co? Za brak nadzoru? Opolanka na rację, to wszystko jest chore i trudne do wyleczenia w tym kraju.

  ~klawisz emeryt : Powiem wam nieświadomi co jest grane, takie nry robiono we Włoszech za czasów świetności mafii. Jak aresztowano żonę ,któregoś z mafiozów to do roku będąc w więzieniu zachodziła w ciążę. Przemycano spermę od męża również będącego w więzieniu i nikt nie był w stanie temu przeszkodzić. Do naiwnych -myślicie ,że żona gościa posiadającego setki mln i układy na szczeblach władzy zrobi sobie dzidziusia z klawiszem? otóż nie i po stokroć nie! Tylko nad jednym się zastanawiam czy zastraszyli czy zapłacili.

  ~Chlop : Zaszła w ciaze, bo myślała, ze w tym stanie wyjdzie na warunkowe zwolnienie i będzie odpowiadać z wolnej stopy.Swiadoma,ze maź pozostanie dłużej na „wczasach państwowych” odpaliła wychowawcy, ktory z racji pozycji w więzieniu, wie jak edukować i resocjalizowac podwładnych.

  ~rotor : Ale grubo jada- ciąża, powikłania jakaś choroba i po 2 lata warunkowe zwolnienie ze względu na zły stan zdrowia. Trzeba pamiętać ze z Amber Gold zniknęło 800mln, gdzieś to jest i czeka- układ okrągłego stołu cały czas działa.

  Polubienie

 3. ~Szok 1 godzinę i 22 minut temu
  To po co szedł za nią i wrzucił do scieków ?

  ~EWA 1 godzinę i 7 minut temu
  12 lat – dla dorosłych – dla niego nie więcej niż 3/2/3 czyli 8 a wyjdzie po 4 !! SKANDAL

  ~Normalka 1 godzinę i 37 minut temu
  W Polsce to normalka, hello.

  ~mark 1 godzinę i 19 minut temu
  polskie sądy…brak słów.

  ~hyj 1 godzinę i 21 minut temu
  To może inaczej, kim czyim synalkiem jest ten zwyrodnialec? Sprawdźcie i od razu będzie wiadomo o co chodzi.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Smierc-15-letniej-Wiktorii-z-Krapkowic-17-latek-nie-odpowie-za-zabojstwo,wid,17525108,wiadomosc.html

  17-latek podejrzany o spowodowanie śmierci 15-letniej Wiktorii z Krapkowic nie odpowie za zabójstwo, a jedynie za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym? – Zobaczymy, co zrobi sąd. Sąd nie jest związany kwalifikacją prawną podaną przez prokuratora w akcie oskarżenia – powiedział karnista, prof. Piotr Kruszyński, w programie „Po przecinku” w TVP Info.

  Prokuratura Okręgowa w Opolu postawiła Arturowi W. z Gogolina zarzuty dokonania rozboju i spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała, które doprowadziło do śmierci dziewczyny.

  – Czynów tego typu nie kwalifikuje się jako zabójstw, choćby w zamiarze ewentualnym – powiedział na antenie TVP Info prof. Kruszyński. Jak tłumaczył, zamiar ewentualny polega na tym, że „sprawca przewiduje skutek i godzi się na to, chociaż, niby, nie chce tego przestępstwa popełnić”.

  – Tzw. ciężki uszczerbek na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym polega zaś na tym, że sprawca chce pobić, chce, aby ofiara poniosła ciężki uszczerbek na zdrowiu i w tym zakresie działa z winy umyślnej, natomiast skutek w postaci śmierci jest objęty winą nieumyślną – zaznaczył karnista.

  Ustalenia prokuratury

  Na konferencji prasowej rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Opolu Lidia Sieradzka wyjaśniła, że dotychczasowe ustalenia śledczych badających sprawę zabójstwa 15-latki „nie pozwoliły na zebranie dowodów i jednoznaczne przesądzenie, iż sprawca działał z zamiarem zabójstwa”. – Jak ustalono do tej pory zamiarem sprawcy miało być dokonanie rozboju, a jego przedmiotem miał być telefon komórkowy nieletniej – tłumaczyła Sieradzka.

  Jak wyjaśniła rzeczniczka w przekazanym mediom komunikacie, dotychczasowe ustalenia „nie dostarczyły dowodów, aby na tym etapie śledztwa postawić podejrzanemu zarzut działania z zamiarem zabójstwa, a w konsekwencji postawienia mu zarzutu dokonania takiego czynu”.

  W związku z tym, iż – jak ustalili prokuratorzy – zatrzymany, któremu w środę postawiono zarzuty, w chwili, gdy miało dojść do przestępstwa, nie miał ukończonych 17 lat, prowadząca sprawę prokuratura w Strzelcach Opolskich zwróciła się do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich o wydanie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności „na podstawie kodeksu postępowania karnego, a więc na zasadach jakim podlegają osoby, które popełnią przestępstwo po ukończeniu 17. roku życia”. – Prokuratura dla dobra śledztwa nie ujawnia, czy podejrzany przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu i czy składa wyjaśnienia – mówiła prokurator.

  Według niej z zebranych dotąd dowodów wynika, że 15-latka „nie żyła już w momencie, kiedy jej ciało zostało umieszczone w zbiorniku, w którym później je znaleziono”. – Jaki był przebieg tego zdarzenia, to nie jest moment w tej chwili na ujawnianie, a prokuratura cały czas jeszcze zbiera w tej sprawie dowody – podkreśliła Sieradzka.
  (…)

  ~mba150 1 godzinę i 6 minut temu
  Ludzie to jest k…..a jakiś kabaret normalnie, ręce opadają. To tylko w Polsce

  ~Polak 1 godzinę i 17 minut temu
  „Nie zabił jedynie odpowie za ciężkie uszkodzenie ciała które doprowadziło do śmierci”. To są szczyty aby takie bzdury wypisywać. To co? została pobita i poszła do zbiornika się utopić. Dać mu nagrodę jak kara się mu nie należy. To nasz wymiar sprawiedliwości!!!!!!!!!!!

  ~J 1 godzinę i 36 minut temu
  I dziwic sie ze czasem dokokuje się samosądów? gdyby zrobił to mojemu dziecku i dpostał za to max.12 lat kupiłabym pistolet istrzeliła mu w łeb. Mogę potem iść do więzienia.Moje dziecko nie zyje, nie mam już po co życ.

  ~wobi 1 godzinę i 27 minut temu
  …kto „wyleczy” idiotyzmy w naszym prawie karnym?…czy maja być samosądy?zabójcy powinni być eliminowani ze spo9łeczeństwa!!!

  ~Andrzej 1 godzinę i 30 minut temu
  Czy oni są kur…normalni?!!!!!Jaki rozbój jakie pobicie.Co za pieprzenie.Nie do wiary.To było zabójstwo!!!!!!!!Żal słuchać tego.A młoda dziewczyna nie żyje przez takiego śmiecia którego na miejscu wypadałoby zutylizować bo i tak z niego nic już nie będzie

  ~qwerty 1 godzinę i 26 minut temu
  dlaczego prokuratora nie bierze pod uwage że ukrywał ciało i że je prawdopodobnie przenosił

  ~paula 1 godzinę i 27 minut temu
  Dla mnie nie ma znaczenia ze ” nie chcial zabic” , a tylko przywlaszczyc sobie telefon. Skutkiem tego napadu jest smierc mlodej dziewczyny , ona juz nie spelni swoich marzen . Jej zycie zakonczyl ten chlopak i nie na tlumaczenia ze tego nie chcial. Gdyby nie chcial to Wiktoria dzisiaj by zyla. Powinien byc sadzony za morderstwo i otrzymac wysoki wyrok. Zal dziewczyny i zal rodzicow.

  ~regtr 1 godzinę i 25 minut temu
  W Anglii Polak za gwałt i ciężkie pobicie Brytyjki i to mimo bardzo wielu wątpliwości, była to głośna sprawa dostał chyba dożywocie, jednak po ekstradycji do Polski automatycznie miał wyrok dostosowany do polskiego prawa, czyli chyba 10 lat? To jest kolosalna różnica, tam za coś takiego wyszedłby jako starszy pan.

  ~milka 1 godzinę i 6 minut temu
  Przyszło na żyć w kraju bezprawia , gdzie prokurator zachowuje się jak adwokat w stosunku do przestępcy. Prawo obecnie broni bandytę. Nie dziwi mnie już powiedzenie, siedzę za niewinność „, pewnie jest bardziej prawdziwe niż nam się wydaje, ponieważ prawdziwi zwyrodnialcy nie trafiają za kraty. Jednak czemu się dziwić. Dziś byle smark dewastując osiedlowe place zabaw czy tłukący lusterka samochodowe jest bezkarny. Zaczynają już 9-letnie gnojki, którym mamuśki nawet nie raczą zwrócić uwagi. Rośnie totalna patologia, a pretensje możemy mieć tylko do siebie i do ,,bezstresowego wychowania”.

  ~miras 1 godzinę i 9 minut temu
  Czy człowiek który zadaje ciosy jest w stanie stwierdzić czy będzie to cios po którym ofiara będzie miała uszczerbek na zdrowiu, czy też będzie to cios śmiertelny? Jeżeli rodzice nie byli w stanie rozpoznać własnego dziecka to ten zwyrodnialec dosłownie ją skatował. Tak więc to nie było tylko zabójstwo lecz zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jaki kraj kraj taki wymiar sprawiedliwości. Nie mogę nic sugerować ale ja bym sobie poczekał aż ten bandzior wyjdzie z pierdla i osobiście wymierzył mu karę na jaką zasługuje.

  ~hanys 1 godzinę i 11 minut temu
  Polskie prawo to kpiny z ofiar i ochrona przestępców.

  Polubienie

 4. ~Mrk 2 godziny temu
  Gdyby u nas tak było, to mielibyśmy kraj jednorękich polityków.

  ~X X X 1 godzinę i 56 minut temu
  Spokojnie. Jeszcze 20-30 lat i dożyjemy takich czasów i w UE. Dzięki niekompetentnym młotom rządzącym UE i ich „humanitarnemu” podejściu do imigrantów. Szkoda ze imigrantów im żal a własnych wnuków już nie.

  ~:-( 1 godzinę i 44 minut temu
  Szkoda tylko, że za cudzołóstwo kara się tylko kobiety…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sprawiedliwosc-wedlug-Panstwa-Islamskiego,wid,17533391,wiadomosc.html?ticaid=114db7&_ticrsn=3

  Za obrazę Allaha i islamu – śmierć. Za homoseksualizm – zrzucenie z wysokiego budynku. Za cudzołóstwo – ukamienowanie. Za kradzież – amputacja dłoni i stopy. Tak wygląda „sprawiedliwość” według Państwa Islamskiego. Każdy wyrok wykonywany jest publicznie i przyciąga nieprzebrane tłumy gapiów. Pytanie, skąd się tam biorą – i po co.
  (…)
  Surowe prawo

  Biurokraci z Państwa Islamskiego nie musieli specjalnie się głowić, by stworzyć kodeks karny „kalifatu”. Dla porównania w Polsce potrzeba było do tego 363 artykułów (nie licząc paragrafów i punktów) spisanych na 140 stronach. Dżihadystom wystarczyła jedna kartka formatu A4.

  Co innego „plutony egzekucyjne” tego fundamentalistycznego quasi-państwa. Od jego oficjalnego utworzenia pod koniec czerwca ubiegłego roku mają pełne ręce roboty. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy istnienia PI i tylko na terenie Syrii przeprowadzono egzekucje prawie 1,9 tys. osób, w tym prawie 1,2 tys. cywilów. Większość z nich została skazana na śmierć za bluźnierstwo lub zdradę.

  A to nie jedyne paragrafy, za które na ziemiach kontrolowanych przez ISIS grozi najwyższy wymiar kary. Oprócz obrazy Allaha i islamu, która plasuje się na czele listy, wyrok śmierci można ściągnąć na siebie także za: apostazję, szpiegostwo na rzecz wroga, zwłaszcza kufarów (niewiernych), cudzołóstwo, morderstwo, a nawet pomówienie i homoseksualizm. Zbrodnia zbrodni jednak nie równa, z czego dżihadystyczni karniści doskonale zdają sobie sprawę, więc i kary są zróżnicowanie.

  I tak na przykład za utrzymywanie stosunków homoseksualnych grozi zrzucenie z wysokiego budynku, a za cudzołóstwo – ukamienowanie. Ale tylko wtedy, gdy sprawcy pozostają w związkach małżeńskich. Dla panien i kawalerów przewidziane jest tylko wygnanie, a wcześniej 100 batów. Nieco lżejsza publiczna chłosta (80 batów) czeka też tych przyłapanych (albo tylko oskarżonych) o pomówienie oraz picie alkoholu.

  Kodeks karny PI nie precyzuje natomiast, w jaki sposób ma zostać wykonany wyrok śmierci na „zwykłych” mordercach. „Niezwykłych”, a więc takich, którzy dopuścili się przy okazji kradzieży, czeka za to na pewno dodatkowo ukrzyżowanie – nie zawsze pośmiertne. To dlatego, że miejscowi dżihadyści za największe przewinienie wobec Allaha i proroka uznają bluźnierstwo, a wobec ludzi – korupcję i rabunek. Gwoli ścisłości trzeba jednak dodać, że za zwykłą kradzież, bez uszczerbku na zdrowiu ofiary, grozi tylko odcięcie prawej dłoni i lewej stopy. Z życiem mogą ujść też ci, którzy terroryzują cywilów – ich czeka jedynie banicja.

  Aby sprawiedliwości stało się zadość, wystarczy spełnić jeszcze jeden tylko warunek: wyroki muszą być wykonywane publicznie.
  (…)
  Mentalne średniowiecze

  Działający pod banderą Państwa Islamskiego apologeci współczesnego dżihadu niestrudzenie walczą o oczyszczenie moralne i powrót do korzeni, czyli pierwotnej wykładni prawa szariatu i budowy globalnej ummy (społeczności) muzułmańskiej na wzór państwa stworzonego przez proroka. Jednocześnie na Zachodzie wciąż pokutuje przekonanie, że demokracja i państwo muzułmańskie to oksymoron.

  Tymczasem wzorca islamskiej demokracji, która nie byłaby nierozerwalnie związana z szariatem, można szukać, i to nawet w bardzo odległej przeszłości, w czym tak lubują się dżihadyści. – Istnieje precedens: w czasie panowania dynastii Umajjadów w latach 661-749 mieliśmy do czynienia z rozdzieleniem religii i państwa, oba systemy prawne funkcjonowały równolegle. Współcześni fundamentaliści kultywują jednak wzorzec wieków późniejszych, kiedy religia stała się podporą władzy państwowej – wyjaśnia dr Bieniek.

  Według europejskich kryteriów – tkwią więc wciąż w średniowieczu. Jest zatem nadzieja, że gdzieś tam na horyzoncie czeka jutrzenka renesansu. Tylko że na razie nie widać nawet jednego jej promienia. Arabista UJ przypomina bowiem smutną konkluzję Bassana Tibiego, autora książki „Fundamentalizm”. – Błędem jest uznawanie dżihadystów za działaczy religijnych, którzy dążą do osiągnięcia jakichś celów politycznych. To są politycy, albo wręcz politykierzy, którzy posługują się religią dla zdobycia władzy. Religia jest tylko narzędziem do prania mózgów.

  ~etiene 2 godziny i 2 minuty temu
  Prawo w islamie jest skuteczne i szybkie. Przestępca zostaje ukarany na oczach publicznych ku przestrodze innych. Za to u nas bandziory mają się lepiej niż nie jeden uczciwie pracujący człowiek. Skazanie na śmierć,obcięcie palcca,wykastrowanie.To zapewne bedzie skuteczna broń. Złodziej za nim napadnie okradnie drugi raz popatrzy na uciety palec i zastanowi się co zrobił i,że może stracic kolejny palec.

  ~dederko 1 godzinę i 46 minut temu
  A u nas : w Polsce czy W Europie lub Ameryce jest inaczej?Rządzi finansjera a demokracja jest tylko listkiem figowym.Polityka i media ,podobnie jak religia w społeczeństwach prymitywnych, służą do ogłupiania ludności i trzymania władzy.Niwiele nasi rzadący różnią sie od dżihadystów-zamiast mordować i okaleczać wsadza sie niepokornych do pierdla, grzebiąc ich za zycia.

  ~Faraon 1 godzinę i 53 minut temu
  Nikt nie ma prawa nikogo zmuszać do wyznawania jakiejkolwiek religii .Każdy człowiek ma rozum i powinien nim się kierować. Bo co kogo to obchodzi czy czyjaś dusza będzie zbawiona czy też nie ! To tak jakby bogaci zmuszali biednych /pod karą smierci /aby oni również byli bogaci. Przecież to nie ma sensu !!!! W tych obu przypadkach chodzi tylko o władzę nad ludźmi i dominację nad światem.

  Polubienie

 5. ~ObywatelRP 16 minut temu
  Że co? Skutymi rękoma kajdankami na plecach odpiął kaburę, wyciągnął pistolet, przeładował i strzelił sobie w plecy w stanie upojenia alkoholowego? Może to był James Bond?

  ~marekmarecki 8 minut temu
  Ktoś tu z kogoś idiotę robi ? Wiadomo że jak się mocno przyciśnie na kręgosłup albo uderzy – to bardzo boli . A do takiego przyciskania świetnie nadaje się lufa pistoletu . Nie można naciskać albo bić po karku bo to widać przez szyby radiowozu , ale nisko na wysokości paska od spodni można walić po kręgosłupie i nerkach .

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Umorzono-sledztwo-w-sprawie-smiertelnego-postrzelenia-w-radiowozie,wid,17542534,wiadomosc.html

  Prokuratura w Radomiu umorzyła śledztwo ws. śmiertelnego postrzelenia w radiowozie konwojowanego przez policjantów 24-letniego aresztanta. W ocenie śledczych postrzelenie było wynikiem niewłaściwego zachowania pokrzywdzonego, a funkcjonariusze nie naruszyli prawa.

  Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, śledztwo w sprawie „nieumyślnego spowodowania śmierci 24-latka w wyniku postrzału z broni policyjnej” zostało umorzone wobec braku znamion przestępstwa.

  Według rzeczniczki w toku śledztwa ustalono, że postrzelenie było wynikiem niewłaściwego zachowania pokrzywdzonego; obaj funkcjonariusze nie naruszyli prawa, działali zgodnie z obowiązującymi ich procedurami, zachowali wszelkie środki ostrożności, aby broń nie dostała się w ręce osób niepowołanych.

  „Pijany i agresywny”

  Do zdarzenia doszło w maju ub.r. 24-letni Łukasz K. odbywał w areszcie karę pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Jednocześnie codziennie mógł wychodzić z aresztu, gdyż bezpłatnie pracował na wolności. Jak ustalono w śledztwie, feralnego dnia nie zgłosił się po pracy do aresztu, więc do domu przyjechali po niego policjanci.

  Mężczyzna chował się przez funkcjonariuszami, był pijany i agresywny, został więc skuty kajdankami – z rękoma z tyłu. W trakcie jazdy, gdy radiowóz wykonywał manewr na rondzie w Lipsku, pokrzywdzony przechylił się i przycisnął siedzącego obok funkcjonariusza. Prawdopodobnie właśnie wtedy wyciągnął mu broń z kabury. Po kilku sekundach policjanci usłyszeli strzał. Mężczyzna zmarł po kilku godzinach w szpitalu. – Sekcja zwłok wykazała, że wlot pocisku znajdował się w bliskiej odległości od kręgosłupa, z tyłu na wysokości paska od spodni, zaś wylot na brzuchu, a w rezultacie pocisk utknął w dachu radiowozu – powiedziała Chrabąszcz.

  Biegli: postrzelił się sam

  Zespół biegłych powołany przez prokuraturę stwierdził, że 24-latek postrzelił się sam. Wskazywał na to ruch pocisku, tor jego lotu oraz fakt, że strzał został oddany z przyłożenia. Śledczy zbadali też, jak pokrzywdzony, który miał skute z tyłu ręce, mógł wyciągnąć pistolet z kabury towarzyszącemu mu policjantowi i strzelić sobie w plecy. „Przeprowadzono eksperyment, który potwierdził, że jest to możliwe” – powiedziała rzeczniczka.

  Postanowienie o umorzeniu śledztwa nie jest prawomocne. Rodzice pokrzywdzonego i jego pełnomocnik mogą złożyć zażalenie. Wówczas akta sprawy zostaną przekazane do sądu w celu rozpoznania.

  ~ja 9 minut temu
  Już dawno ludzie powinni wymierzać gestapowcom sprawiedliwość we własnym zakresie, a nie liczyć na nierządny sąd. JA bym dokładnie tak zrobił. Do pajaców sądowych w ogóle bym nie chodził bo to strata czasu.

  ~olo 10 minut temu
  niebywałe,wyciągnął z zapiętej kabury mając ręce skute z tyłu, w chwili kiedy przytulił się do policjanta dzięki sile odśrodkowej lub dośrodkowej w zależności od kierunku skrętu,odbezpieczył ,przeładował i się zastrzelił.

  ~wzk 14 minut temu
  Chyba nikt nie wierzyl ze bedzie inaczej raczka raczke myje

  ~111 14 minut temu
  Miał ręce skute z tyłu, a mimo to: – wyjął pistolet z kabury (z pewnościa jakoś zabezpieczonej/zamknietej) – przeładował broń – odbezpieczył ją – wystrzelił Siedząc na kanapie samochodu w towarzystwie policjanta. Jest lepszy niż Dabvid Copperfield. Może prokuratura pokaże film z tym eksperymentem.

  ~111 18 minut temu
  Ktoś w to wierzy?

  ~mariuszko 20 minut temu
  Rączka rączkę myje zawsze nie zawiniła policja i prokuratura

  ~zzz 23 minut temu
  obecnie jest przyzwolenie dla policji na zabijanie, takie bezprawie jak teraz to nie bylo za komuny

  ~Poldek 23 minut temu
  Z tego co wiem to skuwa sie z rękoma w tyle. Musiał być nielichym akrobatą skoro wyciagnął broń.

  Polubienie

 6. ~juzek 2015-05-15 (16:50)
  Święte krowy

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Jest-wina-nie-ma-kary-Prezydent-i-jego-ludzie-stoja-ponad-prawem,wid,17541814,wiadomosc.html?

  Podczas środowej wizyty prezydenta na stacji metra Politechnika, zarówno Bronisław Komorowski jak i jego ochroniarz złamali regulamin przewozu środkami lokalnego transportu zbiorowego m.st. Warszawy. Za podobne wykroczenia mieszkańcy stolicy karani są mandatami. Dlaczego pierwsza osoba w państwie i jej pracownicy uniknęli odpowiedzialności?

  „W pojazdach lokalnego transportu zbiorowego, na stacjach metra oraz na przystankach zabrania się:(…) 15). kwestowania, nalepiania plakatów i ogłoszeń, rozrzucania i rozdawania ulotek oraz materiałów reklamowych bez zgody Zarządu Transportu Miejskiego; 16). przekraczania zamkniętych bramek metra” – czytamy w regulaminie przewozu. W środę oba punkty zostały złamane. Osoby, które to uczyniły do tej pory nie poniosły żadnych konsekwencji, choć w Internecie został opublikowany film z całego zdarzenia.

  Jako pierwszy regulamin łamie mężczyzna z osobistej ochrony prezydenta. Na peron dostaje się skacząc przez bramkę. Bronisław Komorowski wchodzi zgodnie z prawem, kasując bilet. Chwilę później prezydent łamie jednak inny przepis. Na peronie zaczyna rozdawać ulotki. Co ciekawe, robi to w obecności policji, tej samej która za łamanie regulaminu nie waha się karać warszawiaków.

  – Przeskoczyłem kiedyś bramkę prowadzącą na peron. Zatrzymała mnie policja, choć miałem ważny bilet, dostałem 50 zł mandatu – mówi Wirtualnej Polsce Adam, mieszkaniec Warszawy. O tym, że policja wystawia kary pieniężne za łamanie wspomnianego regulaminu mówią również inni pasażerowie stołecznego metra. Funkcjonariusze powołują się przy tym na artykuł 54. kodeksu wykroczeń: „kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”. Dlaczego tym razem zrobiono wyjątek?

  Zdaniem ZTM w powyższym przypadku powinny zareagować służby pilnujące porządku w podziemnej kolejce. Interwencji w tej sprawie nie podjął funkcjonariusz ochrony metra. – Głównym zadaniem wartowników jest ochrona bezpieczeństwa pasażerów – tłumaczy Wirtualnej Polsce Anna Bartoń, rzeczniczka prasowa Metra Warszawskiego. W momencie pojawienia się prezydenta ochroniarz opuścił jednak peron, co widać na nagraniu z wizyty.

  Na tym samym filmie widać jak Bronisław Komorowski podaje ulotkę pasażerom, czemu biernie przyglądają się funkcjonariusze policji. O sprawę zapytaliśmy Komendę Stołeczną Policji. – Regulamin ZTM mówi o tym, że ulotki można rozdawać w przypadku uzyskania zgody ZTM. Takie informacje nie są przekazywane policji – czytamy w piśmie przesłanym przez biuro prasowe. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował jednak, że takiej zgody nie było.

  Stołeczną policję zapytaliśmy również o brak reakcji policjantów na przeskakiwanie przez bramkę. – Policjant widział, jak funkcjonariusz BOR-u skasował bilet zbliżając się do bramki, ale przez chwilę była ona zablokowana – informuje KP w Warszawie. Przypomnijmy, że w podobnych sytuacjach mieszkańcy stolicy, mimo posiadania ważnego biletu otrzymują upomnienia lub mandaty.

  ~pedro 2015-05-15 (17:21)
  Właśnie w takich sytuacjach wychodzi to kim jest człowiek. W tym przypadku: „i tak mi nic nie zrobicie”. W sejmie też mam większość. Wulgarny i pewny siebie komar.

  ~alabaster 2015-05-15 (16:03)
  niech ktoś powie panu prezydentowi że kotyliony nosi w karnawale w czasie zabaw tanecznych

  obywatel jozef k 2015-05-15 (17:10)
  Kolezanka Gronkiewicz wybaczy!

  ~wszystko im wolno 2015-05-15 (19:39)
  Oni wszyscy tacy sami, HGW nie chciała zapłacić 5,-zł za bilet do parku w Wilanowie. Myślą ze wszystko im się należy i wszytko za darmo

  ~Ola’Bogaaa! 2015-05-15 (18:01)
  Autor zdaje się zapomina, że „co wolno wojewodzie to nie tobie…narodzie”!!

  Polubienie

 7. ~321qaz : serdecznie kibiców Legii nienawidzę, ale widać na tym przykładzie że aparat sądowniczy w Polsce to patologia gorsza od speców od zegarków, kilometrówek itd. Jest facet winien to proces i kara, jest niewinny to wypuścić do domu, przeprosić i dać odszkodowanie. Przetrzymywanie człowieka przez trzy lata bez wyroku to powrót do czasów stalinowskich. Różnica tylko taka że wtedy mordowali na dużą skalę a dziś… no właśnie, dziś ludzie popełniają samobójstwa w więzieniach, ulegają wypadkom podczas przesłuchań i tyle.

  ~kolec : Mamy najgorszą w UE prokuraturę i sądownictwo. Jeśli dołożymy do tego mętne i niejasne przepisy podatkowe, to jest oczywistym, że łamanie prawa przez urzędy państwa staje się normą. Tu właśnie jak na dłoni mamy przykład patologii wymiaru tzw. „sprawiedliwości”. Ale dramat dotyka prawdopodobnie niewinnego człowieka, a konsekwencji nie poniosą za to osoby personalnie temu winne /prokurator i sędzia/. Konsekwencje ponosimy my, obywatele. Nie tyle płacąc /ze swoich podatków/ odszkodowanie, ile przez utratę wiary we własne państwo.

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/kibic-legii-spedza-w-areszcie-trzeci-rok-bez-wyroku/18e0mg

  Stracił już trzy lata życia, pracę, narzeczoną. Cały świat Maćka zawalił się, bo „skruszony” przestępca, świadek koronny, wskazał go jako uczestnika przemytu narkotyków. Nikt więcej tego nie potwierdził, nie ma też na to dowodów. Mimo to sąd kolejny raz przedłużył mu areszt. – To tragedia dla nas wszystkich. I nie widać jej końca – mówi ojciec Maćka Dobrowolskiego, kibica Legii Warszawa, siedzącego od trzech lat za kratami bez wyroku.
  (…)

  W środowisku kibicowskim był dość znany, głównie dlatego, że aktywnie działał na rzecz swego klubu. Pracował w redakcji pisma „Nasza Legia”, pisząc artykuły i relacje, organizował wyjazdy, to on był współorganizatorem „meczu przyjaźni” w 2010 r., pomiędzy stołecznym klubem a holenderskim ADO Den Haag, z którego dochód przekazano na rzecz Wojtka, kibica Legii, chorującego na sarkoidozę. To po tym meczu Holendrzy zaprosili Maćka do swego kraju. Pojechał. Potem był tam jeszcze kilka razy. Koledzy chętnie zabierali go ze sobą, bo znał biegle angielski i pomagał załatwić noclegi. Możliwe, że właśnie to przyczyniło się do jego późniejszych kłopotów. Ale o tym za chwilę.

  Maciek skończył studia związane z reklamą. Na co dzień pracował w dużej firmie deweloperskiej. Jakoś mu się wiodło, nie było źle. Życie prywatne też mu się układało. Miał wielu przyjaciół, a po mundialu szykowało się jeszcze większe święto. We wrześniu Maciek miał wziąć ślub ze swoją ukochaną. Wszystko już było przygotowane: zarezerwowana sala, zaproszeni goście, jego wybranka miała już nawet suknię. Niestety, do ślubu nie doszło.

  Podejrzany o przemyt narkotyków

  Nadszedł ten feralny dzień. To było 28 maja 2012 roku. Kiedy Maciek z narzeczoną spali w swoim mieszkaniu na Mokotowie, nagle, o godz. 6.00 rano, wpadli do niego policyjni antyterroryści. Wyciągnęli go z łóżka i skuli kajdankami. Przetrząsnęli cały dom, ale nic nie znaleźli. Maciek zdążył się tylko ubrać, po czym został wsadzony do policyjnego auta i zabrany na „dołek”.

  – Dowiedziałem się o tym od narzeczonej Maćka. Nie wiedziała, o co chodzi. Ja też zachodziłem w głowę, co się mogło stać. Pierwsza myśl, że to pewnie jakaś pomyłka i zaraz wszystko się wyjaśni – wspomina Jerzy Dobrowolski, ojciec Maćka. – On przecież nigdy nie miał żadnych konfliktów z prawem, nigdy nawet nie był w sądzie. Nie mieściło mi się w głowie, że coś takiego się wydarzyło. Takie akcje to ja widziałem co najwyżej w telewizji – wzdycha.

  Kiedy zaczęli wyjaśniać, o co chodzi, okazało się, że Maciek jest podejrzewany o przestępstwa związane z narkotykami. Usłyszał zarzut udziału w wewnątrzwspólnotowym przemycie marihuany – z Holandii do Polski. Grozi za to do 15 lat więzienia. Proceder, w którym rzekomo miał brać udział, trwał ponad rok. Jego uczestnicy w tym czasie przewieźli przez granicę blisko 700 kilogramów marihuany.

  Jak się okazało, swoich kolegów „wsypał” Marek H., ps. „Hanior”. Za to ten stadionowy chuligan i diler narkotyków uzyskał status świadka koronnego i… nienawiść na trybunach. „Hanior” zeznał, że w procederze brał udział również Maciek. Miał pełnić rolę tłumacza podczas transakcji. Maciek przyznał, że zna Marka H., głównie z racji tego, że on również obracał się w środowisku kibicowskim. Przyznał też, że był z nim w Holandii, ale nie więcej niż dwa razy. I nie w celach przestępczych, tylko dlatego, że w Legii to on odpowiadał za kontakty z tamtejszym klubem piłkarskim. Zapewnił też, że nigdy nie brał udziału w żadnym przemycie narkotyków, nigdy w nim nie pośredniczył, ani nie był tłumaczem przy transakcjach.
  „Wyciągnijcie mnie…”

  – Od początku twierdził, że jest niewinny. Znam go, przecież to mój syn i wiem, że nigdy by czegoś takiego nie zrobił. To naprawdę dobry chłopak, zawsze trzymał się z daleka od burd, chuligaństwa i niejasnych sytuacji. Mimo to podczas pierwszego widzenia w areszcie zapytałem, czy to zrobił – czy przemycał narkotyki. Patrząc mi prosto w oczy, odpowiedział, że nie. Odetchnąłem. Wierzę mu. Ale to już nawet nie o to chodzi, czy jest winny, czy nie. On się przecież nie uchyla od niczego, składa wyjaśnienia, wykonuje wszystko, co chcą, a oni ciągle go tam trzymają. Po co? Dlaczego? Niech oddadzą nam syna – pan Jerzy ma łzy w oczach. – Jak wychodziłem, Maciek powiedział „Tato, zrób coś, wyciągnijcie mnie…”.

  Sąd początkowo aresztował Maćka tymczasowo na trzy miesiące. Wszyscy sądzili, że po upływie tego czasu wyjdzie. Niestety, tak się nie stało. Sąd przedłużył areszt o kolejne miesiące, potem o kolejne. W tym miesiącu mijają trzy lata, od kiedy siedzi za kratami. – Argumenty sądu od trzech lat są właściwie niezmienne. Wynika z nich, że jeżeli pan Maciej wyszedłby na wolność, może mataczyć i utrudniać postępowanie, w związku z tym, że przestępstwo, o które jest oskarżony, zagrożone jest wysoką karą. Z tej samej okoliczności sąd wywodzi niebezpieczeństwo, że mój klient może się ukrywać lub uciec za granicę przed zakończeniem procesu – tłumaczy Michał Korolczuk, adwokat Maćka.

  – Argument o mataczeniu jest o tyle niezasadny, że oskarżony złożył już obszerne wyjaśnienia. Zeznania złożyli również świadkowie dotyczący zarzutów postawionych Maćkowi, w tym kolejny, tzw. mały świadek koronny, który miał być w tym całym procederze „zmiennikiem” Maćka przy transakcjach narkotykowych. Tymczasem on go nie zna, a nawet o nim nie słyszał. O jakimkolwiek uczestnictwie mojego klienta w przemycie, nic wiedzą też inni oskarżeni. Tak więc wszystko opiera się tylko na słowach jednego człowieka – Marka H. Śledczy nie przedstawili też żadnych innych dowodów na to, że Maciek brał udział w przemycie – dodaje Korolczuk.

  Dwa postępowania

  Proces Maćka rozpoczął się w lipcu ubiegłego roku. Problem w tym, że w związku z oskarżeniem o przemyt, nazwisko Maćka pojawia się obok osób, które wiązane są przez śledczych z tzw. gangiem „Szkatuły” – zorganizowaną grupą o charakterze zbrojnym. W związku z tym sąd założył, że Maciek również może być z nimi powiązany. Oprócz zarzutu o przemyt „wisi” więc nad nim możliwość oskarżenia go o działanie we wspomnianej zorganizowanej grupie o charakterze zbrojnym. Tu jednak proces nawet się nie rozpoczął. Trwa zbieranie dowodów.

  – Czy on ma siedzieć za kratami, aż skończą zbierać dowody? Niech go wypuszczą za kaucją, jakoś uzbieramy. Albo niech dadzą mu zakaz wyjazdu z kraju, zabiorą paszport, zastosują dozór policyjny, niech nawet codziennie stawia się na komendzie, sam tego dopilnuję. Ale po co go tyle czasu trzymać za kratami, razem z naprawdę groźnymi przestępcami? Ja już zacząłem podejrzewać, że oni po prostu chcą go złamać, żeby zaczął „sypać”, żeby podał jakieś nazwiska. Już sam nie wiem, co o tym wszystkim myśleć – Jerzy Dobrowolski załamuje ręce.

  Co zastanawiające, w innych procesach w tej samej sprawie, oskarżeni nie są przetrzymywani tak długo w areszcie. – Jeden z oskarżonych z podobnymi zarzutami wyszedł po kilku miesiącach. Inny po wpłaceniu kaucji w wysokości 15 tysięcy złotych. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego sąd tyle czasu stosuje areszt wobec mojego klienta. Na dodatek wcale nie jest powiedziane, że nie przedłuży mu aresztu po raz kolejny. Ten proces jest dość skomplikowany i zapewne będzie trwał dość długo, pewnie następne kilka lat. Czy pan Maciej będzie przebywał za kratami do jego zakończenia? To zupełnie bezzasadne. Przecież on może odpowiadać z wolnej stopy, tak, jak inni – uważa Michał Korolczuk.

  Limitowane widzenia i telefony

  Jakby tego było mało, sędzia postanowiła jeszcze bardziej zaostrzyć warunki pobytu Maćka w areszcie. Zabroniła mu kontaktów telefonicznych z adwokatami, chociaż Sąd Apelacyjny w Warszawie polecił ich umożliwienie. Zakazała też widzeń z rodziną przy stoliku, tak, jak było to wcześniej. Teraz Maciek może rozmawiać z najbliższymi tylko przez plastikową szybę. Poza tym sędzia wprowadziła limit jego widzeń z rodziną, wydając zarządzenie, że ma prawo do czterech widzeń w miesiącu, z jedną tylko osobą dorosłą. Tego 37-latkowi już było za dużo. Złożył pozew przeciwko sędzi, wnosząc o zakazanie jej podejmowania decyzji naruszających jego dobra osobiste, w postaci prawa do prywatności i prawa do komunikowania się z obrońcą.
  (…)
  Tymczasem sąd upiera się przy swoim. – Postanowienie o przedłużeniu wobec tego oskarżonego tymczasowego aresztowania do dnia 30 sierpnia 2015 r., wydał w dniu 28 kwietnia 2015 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie, na wniosek Sądu orzekającego w sprawie w I instancji. Sąd Apelacyjny szczegółowo uzasadnił swoją decyzję, wskazując, dlaczego dalsze stosowanie wobec oskarżonego Marcina D. uznaje za konieczne. Z pisemnych motywów postanowienia wynika, że powyższe podyktowane jest w pierwszym rzędzie uzasadnioną obawą bezprawnego utrudniania przez oskarżonego postępowania celem uniknięcia grożącej jemu surowej kary. Oskarżony stoi bowiem pod zarzutem popełnienia licznych przestępstw o bardzo wysokim stopniu społecznej szkodliwości, w warunkach art. 65 kk, w tym zbrodni, a ilość i rodzaj zarzucanych jemu przestępstw orzeczenie kary surowej, czyni dalece realnym – tłumaczy sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Warszawie.
  (…)

  ~lucjan : chory kraj …. u mnie tez jest smiesznie. mieszkam w przygranicznej miejscowosci i jezdze se czasem po paliwo. okazjonalnie jak wracam kupuje se litra whiski, jako ze nie pije nazbierało sie tego przez pare lat 20 butelek. alkohol wwieziony na teren wspolnoty legalnie, zgłaszany celnikowi. ktos z żyliwych ludzi nasłał na mnie straz graniczna znalezli ów alkohol. w sądzie sedzina zasięgnęła opinii IC czy wwiozłem alkohole legalnie , IC to potwierdziła mimo to dostałem pismo ze trunek ulega konfiskacie na rzecz panstwa bo był dowodem w sprawie …. cyrk na kołach.

  ~PragaPN : OJ, Po cichu mówi się że Hanior bał się sprzedawać ludzi z samej czołówki elity, więc podawał policji nazwiska osób które po prostu znał i o których wiedział że jeździli do Holandii ale nie koniecznie są powiązanymi z handlem. A Maciek siedzi tak długo nie dlatego że sąd uważa go za winnego, a dlatego że nie chce sypnąć kto naprawdę handlował, a jeżdżąc do Holandii zna tych ludzi, przynajmniej z widzenia. Hanior okazał się być kiepskim świadkiem koronnym, więc chcą Maćka zmiękczyć by to on zaczął sypać. Trafili na chłopaka z charakterem i dlatego ciągnie się to tak długo. Mam nadzieję że w końcu polscy sędziowie zaczną z własnej kieszeni odpowiadać za swoje decyzje!

  ~Kazimierz Hołyszewski : Współczesne prawodawstwo europejskie jest oparte na prawie rzymskim. Jeśli tak, to: „Testis unus testis nullus” ! Dlaczego ta stara i ze wszech miar słuszna zasada nie ma tu zastosowania? Przecież „Jeden świadek to żaden świadek”! W innym miejscu antyczni prawodawcy mówią: „Corruptissima re publica plurimae leges”, co oznacza: „W najbardziej skorumpowanym państwie najwięcej praw” (Im większy nieład w państwie, tym liczniejsze ustawy). I to jest ten RAK, który toczy od dziesięcioleci mój kraj…

  ~czyściciel : Po uwolnieniu powinien zażądać wysokiego odszkodowania od prowadzących sprawę za bezpodstawne uwięzienie bez wyroku nieomal jak w putinowskiej Rosji oraz od tego niby świadka który nadal handluje narkotykami za fałszywe oskarżenia. Tego drugiego powinien nie tylko wydrenować finansowo ale i doprowadzić do więzienia wraz z tymi którzy nadali mu status świadka. może któryś z prowadzących sprawę sędziów chroni swego synka i znalazł kozła ofiarnego do odwrócenia uwagi

  ~W : Jesli Maciek zostanie uniewinniony myśle , ze ludzie którzy śledzą blisko tą sprawę powinni doprowadzić domsprawy karnej przeciwko temu sędziemu tak żeby ewentualne odszkodowanie zapłacił z własnej kieszeni oczywiscie należy temu panu odebrać dożywotnie prawo wykonywania zawodu sędziego , a wrecz każdego prawniczego dowodu no i powinien dostać wyrok z bezwzględnym pozbawieniem wolności. Być moze to on jeste w te dziwne sprawy zamieszany ….. Ale to oczywiscie tylko po zakończeniu sprawy pomyślnie dla Macka.

  ~look do ~W: I co z tego ze zostanie uniewinniony? Kto mu odda stracone lata zycia? Kto mu odda te wszystkie lata strachu i zwatpienia? Zycie ma sie tylko jedno. Jego zycie zostalo juz zniszczone. Nawet jak wyjdzie nie znajdzie pracy bo kto bedzie chcial zatrudnic kogos kto ma 3 lata przerwy w zyciorysie? To jest chore panstwo, chory system. Traktuja nas obywateli bez nalezytego szacunku zyjac z naszych podatkow. Sedzia powinien sie rowniez rozliczac ze swoich bledow lub prawo powinno byc odpowiednio zreformowane…

  ~Ktoś do ~W: Niemożliwe. W Polskim prawie sędzia nie odpowiada za treść wyroków (czyli za decyzje jakie podejmuje) a co najwyżej za administracyjną stronę postępowania. Sędziego również nie można „zwolnić”. Jest to pozycją dożywotnia, a żaden inny sędzia immunitetu sędziowskiego nie unieważni. Zważywszy że prawo nie działa wstecz, nawet zmiana praw chroniących sędziów już nic nie zmieni. Sędziowie są skorumpowani bo są „nietykalni”. W końcu są anomalią, aparatem państwowym który „w imię bezstronności sam się osądza”. Nie mają nikogo nad sobą.

  Polubienie

 8. http://nocoty.pl/gid,17558718,kat,1013545,title,Piotr-K-mimo-zarzutow-prokuratorskich-lansuje-sie-na-salonach,galeria.html?_ticrsn=3&ticaid=514e8f

  Piotr K.

  Jeszcze niedawno imprezy celebryckie były dla niego chlebem powszednim. Samozwańczy młody milioner, Piotr K., lansował się na salonach, promował swoje interesy i brylował w towarzystwie, chwaląc się bogactwem. Teraz już wiadomo, że miało to niewiele wspólnego z prawdą. K. okazał się oszustem, któremu prokuratura postawiła cztery zarzuty. Grozi mu nawet do dwóch lat więzienia.

  Piotrowi nie przeszkadza to jednak pojawiać się na bankietach. K. zachowuje się, jakby nic się nie stało.

  ~MAC (08:53)
  Jakie salony tacy cielebryci.

  ~aga 48 minut temu
  A dlaczego miałby się przejmować? Przecież prokuratura i tak umarza każde śledztwo 😉 gość jest śmieciem, ale na jego miejscu też śmiałabym się prokuraturze w twarz. Tak niestety działa polski wymiar sprawiedliwości.

  ~OBYWATEL 1 godzinę i 32 minuty temu
  takim śmieciem nie należy się interesować tylko spuścić po nim wodę bo to zwykłe chodzące gó… i takich cwaniaków powinno się tępić tak jak w chinach, strzałem w tył głowy na stadionie i na narządy

  ~` (11:51)
  Kolejny resortowy bękart.

  ~Goha (11:45)
  Ma dobre samopoczucie ponieważ zna polskie realia sądownicze mozna sie sadzić 10 lat az się przedawni.

  ~iga (11:32)
  gdzie w tym chorym kraju jest wymiar , policja i slużby ?????

  ~molko (11:30)
  im wszystko wolno i pejs z glowy im nie spadnie,caly czas probuja nasza cierpliwosc.

  ~lkjl (11:25)
  nie słyszeliście o kaucji?? jak grozi mu 2 lata to pewnie kaucja wynosi 2 tyś albo mniej co to jest dla nie go

  ~noe111 (11:19)
  aż dwa lata mu grozi ?????? Przestraszył się z pewnością nie na żarty, jak widać. Prawo w polandii – za batona posadzić człowieka na kilka miesięcy – pajacowi za umyślne krętactwa i otwarcie mówiąc – złodziejstwo – obiecuje się że, być może, jeśli się da zatrzymać, w przyszłości, a nuż, jak sprawa nabierze tempa, kiedyś tam – aż 2 letnia odsiadka grozi a w rzeczywistości to możecie go w d….ę pocałować. Niech jeszcze obrabia naiwnych ludzi…

  ~jor (11:18)
  To przyszły premier a może prezydent z ramienia PO

  Polubienie

 9. ~maxx 7 godzin i 8 minut temu
  Przeciez Bogucki dostał 25 lat za zabójstwo . To jak ma dostac odszkodowanie jak i tak siedzi w pace i nie wyjdzie .

  ~laik 7 godzin i 22 minut temu
  Bogucki odsiaduje 25lat za zabójstwo Andrzeja K. i w tym samym czasie jest aresztowany w związku z prowadzona nowa sprawą. I za siedzenie w tej samej celi ma dostać 1,1 mln??? No chyba, że jest z człowiekiem „służb” lub PO.

  ~agno 7 godzin i 36 minut temu
  sędziowie są do wymiany. mnie nie interesują uzasadnienia. brak logiki w tym wszystkim. najlepiej wypi…ić wszystkich, napisać kodeksy od nowa albo kupić od Niemców i z głowy. ten cały resort jest do wygaszenia.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Ryszard-Bogucki-ma-dostac-11-mln-zl-za-niesluszny-areszt-ws-zabojstwa-Marka-Papaly,wid,17584493,wiadomosc.html?ticaid=114f3f&_ticrsn=3

  Ryszard Bogucki, uniewinniony prawomocnie od zarzutu nakłaniania do zabójstwa gen. Marka Papały, ma otrzymać 1,1 mln zł zadośćuczynienia za niesłuszne aresztowanie w zawiązku z tą sprawą – poinformował rzecznik katowickiego sądu Jacek Krawczyk. Prawnicy reprezentujący Boguckiego, którzy żądali prawie 22,5 mln zł, rozważają apelację.
  (…)
  Składając wniosek o zadośćuczynienie prawnicy Boguckiego przypomnieli, że sprawa zabójstwa gen. Papały od lat jest przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. Wyrazili przekonanie, że wiele wypowiedzi na temat ich klienta naruszało zasadę domniemania niewinności, a doznane przez niego w ten sposób krzywdy są nie do naprawienia.

  – Przyznanie Ryszardowi Boguckiemu zadośćuczynienia i odszkodowania w żądanej przez niego wysokości zostanie zauważone społecznie i wywoła konieczną dyskusję nad kondycją polskiego wymiaru sprawiedliwości, odpowiedzialnością funkcjonariuszy publicznych, podejmujących decyzje i działania kluczowe dla losu poszczególnych jednostek, jest też jedynym racjonalnym działaniem, mogącym wywołać refleksję polskich władz nad koniecznością głębokich zmian w polskim porządku prawnym – ocenili pełnomocnicy.

  W 2009 r. śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Z. „Słowikowi” i Ryszardowi Boguckiemu, zarzucając im m.in. nakłanianie do zabójstwa komendanta głównego policji Marka Papały, zastrzelonego w Warszawie 25 czerwca 1998 r. W lipcu 2013 r. warszawski sąd uniewinnił Boguckiego i „Słowika” od tych zarzutów. Sąd krytycznie ocenił wiele działań organów ścigania w sprawie, a dowody uznał za „kruche”. Wyrok ten jest już prawomocny.

  W połowie maja br. o zabójstwo Papały łódzka prokuratura oskarżyła Igora M., ps. Patyk. Według prokuratury to on zastrzelił Papałę w trakcie próby kradzieży jego auta, a b. szef policji był przypadkową ofiarą złodziei samochodów. Akt oskarżenia, sporządzony po ponad pięciu latach śledztwa, trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie.

  Bogucki odsiaduje wyrok skazujący go na 25 lat więzienia za zabójstwo w 1999 r. szefa gangu pruszkowskiego Andrzeja K. „Pershinga”. Taką karę wymierzył mu w 2003 r. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu.

  Ryszard Bogucki, w latach 90. był znanym na Śląsku przedsiębiorcą zajmującym się handlem samochodami. W 2001 r. zatrzymano go w Meksyku, który wydał go Polsce.

  ~t.runo 7 godzin i 47 minut temu
  Trochę to dziwne. Najpierw wszystko pasowało do Mazura i Boguckiego, wszystkie dowody i poszlaki, tylko ich zamknąć. Teraz wszystko pasuje do niejakiego „Patyka” To dowód na to że, dajcie mi człowieka a my znajdziemy dla niego paragraf.

  ~muuuuu 6 godzin i 4 minuty temu
  A jak by to wyglądało w mediach gdyby mówili o zwykłym napadzie,fajniej zrobić z kogoś mafiozo i jeszcze dobrze żeby go połączyć z politycznymi wrogami ot IV RP w pigułce.

  ~nihilnovilista 7 godzin i 48 minut temu
  Sprawiedliwość po polsku – bez wyroku 9 i pół roku w więzieniu, kibic Legii 3 rok w więzieniu. Ilu jeszcze takich??? Teraz trzeba by prokuratora i sędziów, którzy o tym zdecydowali wsadzić na tyle samo.

  Polubienie

  • ~*Karolina* 14 godzin i 34 minut temu
   Daewoo Espero najbardziej chodliwy i pożądany samochód, więc dlatego postanowili napaść na samego szefa policji! Naprawdę, dajcie już spokój z tymi kłamstwami, bo w te bajki, to nawet 5-latek nie wierzy!

   ~precz z komuna 14 godzin i 36 minut temu
   To jest jak naplucie myslacemu człowiekowi w twarz!

   ~kara1953 14 godzin i 38 minut temu
   Ale numer. Po tylu latach takie ustalenia. Koń by się uśmiał.

   http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17523985&title=Sledczy-gen-Papala-przypadkowa-ofiara-zlodziei-samochodow&kat=1342

   W połowie maja do warszawskiego sądu powinien trafić akt oskarżenia ws. zabójstwa 17 lat temu b. szefa policji gen. Marka Papały. Jedynym podejrzanym o zbrodnię jest 40-letni Igor M. ps. Patyk, wówczas członek gangu złodziei samochodów. Grozi mu dożywocie.

   Według łódzkiej prokuratury gen. Papała zginął w wyniku napadu rabunkowego i był przypadkową ofiarą złodziei samochodów, którzy chcieli ukraść akurat jego auto. Śledczy utrzymują natomiast, że nie ma dowodów, aby było to zabójstwo na zlecenie, ani żeby w ogóle w tej sprawie było zlecenie zabójstwa gen. Papały.

   17 lat śledztwa

   Prowadzone od ponad pięciu lat przez łódzką prokuraturę apelacyjną (trwające w sumie 17 lat) śledztwo ws. zabójstwa gen. Marka Papały przedłużone jest do końca maja i w połowie tego miesiąca prawdopodobnie zostanie zamknięte. Śledczy w ostatnim czasie przesłuchali w Wielkiej Brytanii świadka, którego szukali od ponad dwóch lat – deklarował on, że złoży zeznania, ale nie przyjedzie do Polski. Jego zeznania miały służyć weryfikacji wyjaśnień jednego z podejrzanych.

   – Świadek ten został przesłuchany, a jego zeznania były o tyle istotne, że umożliwiły nam dotarcie do kolejnego świadka, którego również przesłuchaliśmy – powiedział rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi i jeden z prowadzących śledztwo prok. Jarosław Szubert. Według prokuratury były to jedne z ostatnich dowodów zebranych w śledztwie. – Jesteśmy w trakcie pisania decyzji końcowej w tej sprawie. Prawdopodobnie będzie ona gotowa w połowie maja – dodał Szubert.

   Według łódzkiej prokuratury do zabójstwa b. szefa policji doszło w 1998 r. w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej, a sprawcy zamierzali ukraść jego samochód Daewoo Espero. Podczas napadu Igor M. miał oddać do Papały śmiertelny strzał. Zdaniem śledczych były szef policji był przypadkową ofiarą złodziei samochodów, którzy prawdopodobnie nie wiedzieli, że auto należało do niego.

   Szubert twierdzi, że prokuratura ma dowody, które wyjaśniają, dlaczego złodzieje chcieli ukraść auto należące właśnie do b. szefa policji, dlaczego akurat ten samochód i w tym czasie był im potrzebny.
   (…)

   ~Straznik_sumien 14 godzin i 33 minut temu
   Broń z tłumikiem i stępione naboje to jak nic podstawowe wyposażenie „przypadkowych” złodziei samochodów…

   ~Lili 14 godzin i 33 minut temu
   „Ale jaja…!” Jakby powiedział Młody z „Psów”… Złodziej strzela kierowcy prosto w czoło gdy ten jeszcze nie wysiadł z samochodu… …bo chce ukraść mu ten samochód… Panie prokuratorze, im głupsza teoria tym lepsza… …no to udało się wymyślić najlepszą… …i to wszystko żeby ukryć prawdziwe powody i sprawców… Gratuluję niech pan uważa, żeby nie stał się pan seryjnym samobójcą…

   ~ABC 4 godziny i 14 minut temu
   Kto się założy że Patyk się powiesi? Tak do końca roku.

   ~eLo 14 godzin i 34 minut temu
   Tak tak, Petelickiego przestraszył na parkingu 14-to latek a ten ze strachu strzelił sobie w głowę, w kamery w celach gdzie popełniano samobójstwa strzelił piorun, a Lepper chciał tylko wkręcić żarówkę ale bał się wysokości więc się zabezpieczył sznurem ale się potknął….

   ~tak jest 13 godzin i 35 minut temu
   Dorzuciłbym jeszcze Blidę, Olewnika i tych samobójców w sprawie Smoleńska i mamy komplet.

   ~gyr 14 godzin i 35 minut temu
   Od kiedy złodzieje samochodów używają broni z tłumikiem, poczytajcie na wiki, generał miał wyjechać do stanów aby pomagać w zwalczaniu szlaków narkotykowych do Europy, więc ktoś kto kieruje dochodzeniem miał z narkotyków kasę, pan kwas, bronkobil, graĹĄĹĄ

   ~andre 13 godzin i 54 minut temu
   Dożywocie dla sędziów, prokuratury i sprawców, za te brednie co naprodukowali przez 20 lat by zatrzeć ślady swojej zbrodniczej działalności. Są wybory wystarczy nie głosować na kryminalistów z PO i takie sprawy się wyjaśnią

   ~antyrecydywa 14 godzin i 36 minut temu
   cha cha cha hahah koniowi takie opowiastki zginal bo był dobrym policjantem i chciał zlikwidować mafie posesbeckommmm[miała interesy w każdej dziedzinie lacznie z samochodami]

   Polubienie

 10. Myślę, że „artysta” Pągowski jest tak zdolny, że mógłby nawet z kupy ulepić figurkę papieża, za te pieniądze… Efekt byłby ten sam… A tak poważnie podoba Wam się to „logo”? Artysta ma chyba jakiś udar,.. zresztą nigdy nie przepadałem za jego „kreską”… Kolejny latawiec, tylko tym razem chyba wysmarkany… Jewropejska jakość…Dziwię się prokuraturze… albo w sumie jej nie dziwię się…

  ~zez 4 godziny i 2 minuty temu
  Krezka oznacza brudne majtki miedzy posladkami z powodu braku papieru toaletowego, a czerwona kropa w kroczu miesiaczke ! I za to g*…. 93 tys. zlotych? Chyba radnych poje… !!

  ~Zuzanna 2 godziny i 32 minut temu
  Takie plamki robię od niechcenia patrząc w okno. Myślę, że nie miałabym jednak odwagi skasować nawet 50 zł.

  ~żabka3 4 godziny i 45 minut temu
  w całej tej aferze nie chodziło o sposób udzielenia zlecenia, tylko o to, jaki bęcwał odebrał robotę i zatwierdził logo. cały świat artystyczny podziela zdanie, że logo ma znamiona amatorszczyzny, a internauci zgodnie twierdzą, że takie logo to obciach.

  ~Dodo 6 godzin i 43 minut temu
  A może wystarczyłby konkurs na uczelniach artystycznych?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019379,title,Nie-bedzie-sledztwa-w-sprawie-nowego-logo-Pomorza,wid,17638569,wiadomosc.html

  Nie będzie śledztwa w sprawie nowego logo Pomorza – taką decyzję podjęła Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Zdaniem śledczych zarząd województwa nie przekroczył swoich uprawnień, zlecając wykonanie nowego znaku graficznego Andrzejowi Pągowskiemu. Zapłacił za to 93 tysiące złotych.

  Śledczy ustalili, że cała procedura odbyła się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zarząd województwa zanim zlecił wykonanie pracy Andrzejowi Pągowskiemu, wysłał zapytania ofertowe do kilku agencji reklamowych. Odzew był niewielki. Oprócz Pągowskiego zgłosiła się tylko jedna firma, ale nie spełniała wymogów. Przygotowanie nowego logo powierzono więc Andrzejowi Pągowskiemu. Zawarto z nim umowę-zlecenie, na podstawie regulaminu udzielania zamówień, który został przegłosowany uchwałą zarządu województwa.

  Śledczy doszli do wniosku, że nie może być mowy o przekroczeniu uprawnień czy niedopełnieniu obowiązków. Odmówili więc wszczęcia śledztwa. Postanowienie jest prawomocne, bo zawiadomienie było anonimowe. Ktoś zeskanował artykuł prasowy i wysłał do prokuratury.

  ~model 4 godziny i 55 minut temu
  I w ten właśnie sposób trwoni się pieniądze podatników. Arogancja władzy.

  ~ede 22 godzin i 33 minut temu
  Za logo 93 tys. To skandal. CHYBA RZADZACYCH P…LO. Ludzie na co wy czekacie. Nie widzicie jak ta banda was okrada. Skandal.

  ~as 2 godziny i 2 minuty temu
  93 tys zł za co ??? Wy nie macie na co kasy wydawać ? Za takie marnotrawienie powinni was wywieźć na taczkach

  Polubienie

  • ~lex : Proszę o nazwiska kto zarobił na tym „logo” i kto podjął decyzję o wypłacie za ten bubel kasy. Jako podatnik mam prawo to wiedzieć. To pytanie do premier Kopacz.

   ~Zorientowany : Przecież tu nie chodziło o żadne logo tylko o przewałkę kasy. Kasa przelana, to i z logo można już zrezygnować.

   ~(A) do ~Zorientowany: tak jak słomiany miś Barei, z tym że na większą skalę i przy niższych kosztach własnych.

   http://biznes.onet.pl/wiadomosci/marketing/logo-polski-najdrozsze-bazgroly-swiata/evb3pb

   Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR właśnie zrezygnowało z promowania logo Polski – podaje serwis Press. Chodzi o legendarne, szeroko krytykowane „sprężynki”. Wychodzi na to, że projekt opracowany przez brytyjską firmę Wally’ego Olinsa może teraz kandydować do miana najdroższych bazgrołów świata.
   (…)
   Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR zrezygnowało z dalszego promowania logotypu. Ile ostatecznie kosztowało? Tego też dokładnie nie wiadomo. Choć na jesieni podawano kwotę 220 tys. euro, czyli prawie 1 mln zł, to – jak podaje serwis Press – cenę renegocjowano. SAR miał nie zamówić tzw. książki znaku, która zakładał kosztorys. Ile dokładnie zmarnowano na logo, którego nikt nie będzie używał? Nie wiadomo.

   W tym tygodniu branża marketingowa wydała manifest, czyli plan zintegrowanych działań prowadzących do szybkiej poprawy wizerunku Polski na świecie. Deklaracja podpisana zostanie przez okazji wydarzenia podsumowującego ćwierćwiecze budowania świadomości polskich marek – czytamy w komunikacie prasowym informującym o wydarzeniu. Branża trąbi o świadomości budowania jednolitej narracji, świadomości marki itd. Tymczasem brutalna rzeczywistość wygląda tak, że znany polski producent butów odkrył, że od kiedy sprzedaje swoje produkty pod włoskobrzmiącą nazwą, ma o wiele lepsze wyniki. Klienci kupują u niego więcej i są skłonni więcej zapłacić za tę samą jakość. Wszystko dlatego, że nazwa brzmi włosko, czyli modnie.

   Ciekawe, jak na wyniki sprzedażowe firmy wpłynąłby emblemat czerwonej sprężynki? Tego się niestety nie dowiemy. Sprężynki Wally’ego Olinsa teraz mogą co najwyżej startować w kategorii najdroższych bazgrołów świata.

   ~Hmmmmm…. : Czy mozna cos blizej o sfinansowaniu tej hecy przez przedsiebiorcow. Jak ich znam bo niechetnie wydaja forse na bzdury. Cos czuje ze jest ciekawie…

   ~gg : Od początku sprawa cuchnęła gigantycznym przekrętem – był to doskonały sposób, żeby w majestacie prawa wyprowadzić z firm (w znacznej części państwowych, jak PKO BP) kasę, gdzie skutek był z góry wiadomy.

   ~salomon : Pągowski za 100 napisał POMORSKIE ! ale myślał przez rok.

   Polubienie

 11. Tu przykład, że nie tylko „polskie” prawo jest jakie jest, czyli żadne… Poprawność polityczna zjada swoje własne dzieci, a z Albańczyka recydywisty robi niewinnego Serba…

  ~Dno Dna 14 godzin i 59 minut temu
  niemieckie Sądy zaczynają powoli przypominać polskie …

  ~porażka 16 godzin i 44 minut temu
  orzecznictwa sądowego liberalnej EU.

  ~manhu 17 godzin i 53 minut temu
  Jak widać wściekłe lewactwo jest wszędzie i broni zwyrodnialców. Zamiast kary śmierci 3 lata i jeszcze wściekła obrona przez lewacki „sąd”.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zabojca-22-letniej-studentki-skazany-na-trzy-lata-wiezienia,wid,17640200,wiadomosc.html

  Sąd w Darmstadt skazał na trzy lata pozbawienia wolności 18-letniego imigranta z Serbii, który w listopadzie zeszłego roku podczas sprzeczki uderzył 22-letnią studentkę powodując jej śmierć. Sąd skrytykował media za przedwczesne napiętnowanie sprawcy.

  Sędziowie uznali Sanela B. winnym uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, zastrzegając, że sprawca nie chciał zabić kobiety. – Ten, kto z taką siłą uderza, musi jednak liczyć się z uszkodzeniem ciała – zaznaczył przewodniczący składu sędziowskiego Jens Assling.
  (…)
  W trakcie procesu nastolatki nie potwierdziły faktu napastowania ich przez Serba i jego kolegów. Wyszło też na jaw, że zarówno młodzi mężczyźni, jak i Tugce i jej koleżanki, byli pod wpływem alkoholu. Obie grupy wyzywały się.

  Śmierć Tugce wywołała w Niemczech falę współczucia i solidarności. Jej znajomi uznali ją za bohaterkę i domagali się przyznania jej odznaczenia państwowego. Większość mediów przedstawiała incydent jako walkę dobra ze złem. Tabloidy opublikowały bezpośrednio po incydencie zdjęcia z kamer, które zarejestrowały zajście, co – zdaniem sądu – utrudniło śledztwo i mogło wypłynąć na świadków.

  O Tugce wypowiadali się „z wielką sympatią” kanclerz Angela Merkel i prezydent Joachim Gauck. W liście kondolencyjnym do rodziców zmarłej Gauck napisał, że Tugce zasłużyła na wdzięczność i szacunek. – Tam, gdzie inni ludzie odwracali wzrok, Tugce wykazała się przykładnym męstwem i odwagą cywilną – napisał prezydent.

  Sędzia powiedział, że Sanel B. nie jest ani „kilerem”, ani „bijącym do nieprzytomności zabijaką”, na jakiego kreowały go media. Jest natomiast gotów do stosowania przemocy w celu osiągnięcia wyznaczonego celu. 18-latek był już wcześniej znany policji; dotychczas czterokrotnie wchodził w kolizję z prawem, m.in. z powodu poważnego uszkodzenia ciała. W 2013 roku przebywał w areszcie dla nieletnich.

  ~bzyku 17 godzin i 10 minut temu
  Od kiedy albańcy to Serbowie? Bądzcię obiektywni i nie piszcie bzdur, napiszcie zgodnie z prawdą że zabójcą jest albańczyk. !!

  khhhk 17 godzin i 53 minut temu
  Śmiechu warte.Gdyby nie była Turczynką to byście słowem nie wspomnieli.

  ~Qwerty 11 godzin i 4 minuty temu
  Tugce i Sanel w reichu….. Świat schodzi na psy… Nie będzie już Gertrud i Heinrichów …

  ~jkm 13 godzin i 19 minut temu
  Bijąc człowieka wiesz, że może on umrzeć od ciosów.Jeśli mimo to bijesz, jesteś winny śmierci i jest to równoważne zbrodni z premedytacją.I tylko taka powinna być wykładnia a nie żadne pobicie ze skutkiem smiertelnym.

  ~jkm 13 godzin i 17 minut temu
  Pobicie jest wtedy, kiedy ofiara przeżyła.Jeśli ofiara nie przeżyła ,to z automatu powinno to być morderstwo.Z autoamtu a nie z widzimisię prokuratora czy sędziego.

  ~kat 8 godzin i 32 minut temu
  „nie jest bijącym do nieprzytomności zabijaką” a następnie : „dotychczas czterokrotnie wchodził w kolizję z prawem, m.in. z powodu poważnego uszkodzenia ciała” czy sąd jest głupi ? pobił wcześniej zabił teraz i nie jest kilerem?

  ~hm 10 godzin i 34 minut temu
  gdyby była Niemką dostałby dożywocie

  Polubienie

 12. 2015-07-03 20:33:41 159.205.43.* | goim
  A jak miała się zakończyć sprawa żyda gdy Polskę okupuje żydostwo a sędziowie to żydzi i kolaboranci współpracujący z żydami. Polak patriota dla takiego sędziego to nazista. Mam nadzieję że wkrótce zawisną na gałęzi no chyba że wcześniej uciekną do iSSrahella

  http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawa-art-b-umorzona-20-lat-nie,138,0,1847690.html

  2015-07-03 19:35
  Sprawa Art B. umorzona. 20 lat nie wystarczyło na dojście do prawdy

  Sprawa przeciwko Andrzejowi Gąsiorowskiemu (na zdjęciu), współtwórcy spółki Art. B, została umorzona. Biznesmen odpowiadał za wyprowadzenie z firmy ponad 70 milionów złotych. Nowelizacja prawa, która weszła w życie w środę, przedawnia zarzuty w przyszłym roku w lipcu, dlatego prokuratura wniosła o jej umorzenie. 310 tomów akt w ubiegłym roku zostało przekazanych do sądu w Kaliszu.
  (…)
  Art. B. powstało w 1989 roku. Według śledczych Andrzej Gąsiorowski i Bogusław Bagsik, wykorzystując tzw. oscylator, wielokrotnie oprocentowywali w bankach tę samą wpłatę. W ten sposób oszukali system bankowy na 4,2 biliony starych złotych (po denominacji 420 mln nowych złotych). Proceder wyszedł na jaw w 1991 roku. Wtedy wspólnicy uciekli do Izraela. Bagsik w 1994 roku został zatrzymany i skazany na 9 lat pozbawienia wolności. Andrzej Gąsiorowski do Polski wrócił po 23 latach i wtedy usłyszał zarzuty. Kara za przywłaszczenie ponad 70 milionów nowych złotych ominie biznesmena.

  2015-07-03 21:36:27 83.21.55.* | pin760
  wszystkie afery przedawnią się.Tak to sie robi w POlsce.

  2015-07-03 21:35:24 37.152.18.* | ooooooooooooooooooooo
  ile to jałowe sledztwo mnie kosztowało jako podatnika? ile w tym czasie p******* prokurator wziął pensji?! za nieudolnosc, za „prace ” przez 20 lat ten dziad powin ien wyleciec z roboty !!!

  2015-07-03 21:25:03 37.248.38.* | hager52
  magistrzy prawa pod wpływem pomroczności jasnej. Aby ukończyć studia prawnicze wystarczy wykuć na pamięć parę wierszyków. Zero logicznego , analitycznego myślenia. Prawnicy tworzą rodzinne (mafijne) klany. Jedno bagno. Nigdy w żadnych wyborach nie zagłosuję na prawnika. W sejmie pełno jest posłów prawników i ta grupa zawodowa ma się znakomicie. Jest praktycznie bezkarna a pazerna jak katabasy

  2015-07-03 21:02:41 79.163.131.* | soms
  oskarżeni brali udział w AKCJI MOST tzn przerzucania żydów z ZSRR do Izraela , dlatego Gasiorowskiego na deportowali go Polski ,kasa z OSCYLATORA POszła na transport Żydów . za naszą kasę Mossad załatwił sprawę …..

  2015-07-03 20:53:55 87.206.96.* | Wkurzony
  Przypadek, że nowelizacja Kodeksu karnego sprawiła, że zarzuty stawiane przez śledczych Andrzejowi Gąsiorowskiemu przedawniają się po 20, a nie 25 latach. [0]

  Niektórzy głupole mogą mówić głupoty, o jakichś żydach, o krukach – a to wszystko nieprawda ! Oskarżeni uciekli z Polski z jakiegoś innego powodu, a jeden – „Oskarżony żałuje, że nie będzie mógł dowieść swojej niewinności.”. Aż się popłakałem z tej jego krzywdy i tych zmian w kodeksie uniemożliwiających mu obronę. Już nawet nie zastanawiam się za co skazano na 9 lat jego kumpla ? Teraz nawet PiS już nie pomoże.

  2015-07-03 20:35:06 46.112.177.* | jedrek584
  Tych dwóch żydów schowało się w swojej ojczyżnie i śmieją się z nas . Trzeba stworzyć specjalne jednostki , które by ścigały takich przestępców . Powinny one w miarę możliwości doprowadzić ich przed sąd , a jak nie to kulka na koszt podatnika . Żydzi ścigali zbrodniarzy to my nie możemy ?.

  Polubienie

 13. ~arek Poznan : jak zyje,nigdy nie slyszalem zeby policjant ktory zabil,lub zrobil co kolwiek dostal taki sam wyrok jak przecietny Kowalski.Najnowszy przyklad osądzonych juz policjanta i straznika miejskiego w Szczecinku,za wywiezienie do lasu i sadystyczne maltretowanie nastolatka dostali wyroki w zawieszeniu.Zabij policjanta,to media zrobia z niego bohatera,przeciez on mial rodzine,plany na przyszlosc.,a gdy sytuacja jest odwrotna to przewaznie policjant w obronie wlasnej zabil,,przestepce,,

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/takiej-rany-nie-da-sie-zaleczyc/q7fnch

  Takiej rany nie da się zaleczyć

  Na początku w ogóle nie dopuszczaliśmy do siebie myśli, że Przemka już nie ma. Im więcej czasu mija, tym bardziej się zastanawiamy, kim byłby nasz syn. Jaki miałby zawód, jaką rodzinę, jakim byłby człowiekiem. Miałby przecież dzisiaj 31 lat – wspominają rodzice Przemka Czai, młodego kibica ze Słupska, który zginął w 1998 roku pobity przez policjanta. Chłopiec miał wtedy 13 lat.

  Marzenna Czaja: Wie pan, chcielibyśmy złożyć kondolencję. Najbliższym tego śmiertelnie postrzelonego kibica ze Śląska (na początku maja podczas meczu w Knurowie doszło do zamieszek. Interweniowała policja, która użyła broni gładkolufowej. Postrzelony został 27-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu – red.). Bezsensowna śmierć, bo przecież zginął młody człowiek, osierocił małego synka. Szczegółów nie znamy, tyle co z telewizji, ale nigdy do takiej sytuacji nie powinno dojść, nigdy taka tragedia nie powinna się przydarzyć. Jak pan może to od nas napisać – że współczujemy rodzinie. Rozumiemy ich stratę, chyba jak nikt inny.

  Przemek idzie na mecz

  Żeby zrozumieć, o czym mówi Marzenna Czaja, musimy wrócić do wydarzeń sprzed kilkunastu lat, dokładnie do 10 stycznia 1998 roku. Tego dnia w Słupsku odbył się mecz koszykówki – miejscowi Czarni podejmowali drużynę z Koszalina. Wygrali gospodarze, a kibice po meczu w grupach rozchodzili się do domów. Z meczu wracał też 13-letni Przemek, syn Marzenny i Jana Czajów.

  Było mniej więcej kwadrans przed dwudziestą, kiedy praktycznie w pochód kibiców wjechał policyjny radiowóz. Funkcjonariuszom nie spodobało się to, że kibice przez skrzyżowanie zaczęli przechodzić na zielonym świetle i szli dalej, mimo iż zapaliło się czerwone. Ponoć ktoś z tłumu coś krzyknął w stronę radiowozu. Z auta wyskoczył jeden z policjantów, tłum się rozpierzchł. Policjant dopadł Przemka. Uderzył go kilka razy pałką – w okolice głowy i szyi, nawet gdy chłopiec leżał już na ziemi. Chwilę potem Przemek zmarł.

  Marzenna i Jan Czajowie: Wie pan, że on wtedy pierwszy raz sam poszedł na mecz. Bardzo lubił koszykówkę, czasami mówił, wiesz mamo, zostanę koszykarzem, choć taki szczuplutki był, nieduży. Interesował się tym sportem. Mecze oglądał w telewizji, kilka razy kibicował z trybun razem ze starszymi braćmi. Bardzo chciał zobaczyć ten mecz. Nie chciałam go puścić samego, a synowie nie mogli mu towarzyszyć. A on tak prosił, mamusiu pójdę. Sam uzbierał pieniądze na bilet, był z tego bardzo dumny. Zgodziłam się. Poszedł taki zadowolony, uradowany. I już nie wrócił.
  (…)
  Usłyszeliście słowo „przepraszam”?

  Tak, od prezydenta Kwaśniewskiego, ministrów, urzędników, władz miasta, komendanta głównego policji, rzeczniczki policji. Przepraszam bardzo, przepraszam bardzo, przepraszam bardzo.

  A Dariusz W., ten, który śmiertelnie uderzył waszego syna. Przeprosił?

  Nie. Nigdy nas nie przeprosił, nigdy z nim nie rozmawialiśmy. Po latach, kiedy już wyszedł z więzienia, spotkaliśmy go przypadkiem na rynku. Zauważył nas i szybko odszedł w drugą stronę. A mnie zamurowało.
  (…)

  ~ML : Moja niespełna 14-letnia córka zginęła 3 miesiące po Przemku. Tu nie policjant lecz wariat drogowy odebrał Jej życie. Walczyłam o prawdę – ale jej nie uzyskałam. A żałoby do dziś nie przeżyłam – cały czas wmawiam swojemu sercu, że tylko wyjechała gdzieś daleko. Żyję dla pozostałych dzieci. Chciałam zginąć pod kołami samochodu – myślę, że wtedy Córka mnie obroniła. Łączę się w żalu z Rodzicami Przemka – bo czuję to samo.

  ~s// do ~l: i bardzo dobrze że to robili bo te bydlaki z policji jakie kłamstwa serwowali w mediach za mało jeszcze policyjnych ryjów dostało wtedy nauczkę gdyby nie te zamieszki to sprawa byłaby skręcona tak jak wiele takich pobić gdzie ludzie są wywożeni sztywni z tych gestapowskich czy ubowskich posterunków ktoś umiera bo się przewrócił tak i złamał sobie podstawę czaszki, bo nagle dostał jakiejś niewydolności krążeniowej czy oddechowej usłużny koleżka prokurator przyklepie koledzy lekarze sądowi napiszą co trzeba i sprawa z głowy człowieka nie ma rodzina w żałobie a policyjne ćwoki bezkarne że zakatowali człowieka

  ~KACHA do mirmir: 13 latek do 22 godziny ma prawo wyjsc z domu sam. Nie cierpie polskiej policji, zadna wladza tylko zwykle zbiry. Niestety moj syn tez mial z nimi do czynienia, a byl bogu ducha winnny, po prostu przechodzil blisko pewnego wydarzenia i policjant go dorwal i nie pomogly tlumaczenia. Mial 16 lat , byl trzezwy i wracal do domu o 21 30. dotarl do domu o 11 30 bo przetrzymali go w suce policyjnej. A ja w domu umieralam ze strachu. Znam jeszcze kilka podobnych sytuacji. Babcia z pietruszka na targu tez im nie straszna. Policja w naszym kraju to zwykle zero i zdania nie zmienie.

  ~Marian : W prawie czterdziesto milionowym narodzie stutysięczna banda zwyrodnialców utrzymywana za nasze pieniądze co jakiś czas kogoś zabije,gdzie pobicia stały się już codziennością a łapanki na kierowców są urządzane jak gdyby chcieli dostać się do Księgi Guinessa. Czy to jest normalne? Jak długo to ma jeszcze trwać? Czy nie nadszedł czas aby to zmienić? Ci psychopaci z założenia mają nas chronić, a co robią. Chronią przestępców których żeśmy wybrali aby aby dbali i reprezentowali nasze interesy. To co mamy jest obrazem współczesnego niewolnictwa.Tak, niewolnictwa w którym garstka popierających się wzajemnie cwaniaków wraz z usłużną watahą wiernych dobermanów uznała ten kraj i jego mieszkańców za swoją własność. Myślę że najwyższy czas czynnie przeciwstawić się tyranii i zniewoleniu. Najlepszy niewolnik to taki, który będąc niewolnikiem nie zdaje sobie z tego sprawy. Jeżeli ktoś z Was tego nie rozumie to znaczy że jest już niewolnikiem. Pozdrawiam myślących.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.