92 Panie Szechter…. miałem nie iść na II turę wyborów…. ale dzięki panu pójdę i zagłosuję na Dudę.

~VIIII krzyżyk : Panie Szechter…. miałem nie iść na II turę wyborów…. ale dzięki panu pójdę i zagłosuję na Dudę. Po to by tacy ludzie jak Balcerowicz, Lewandowski, Wałęsa, Bielecki, Wąsacz, Buzek nie mieli nic do gadania w Polsce! To jest nasz kraj; kraj ludzi grzebiących w śmietnikach, śpiących pod mostami lub w altanach, bezrobotnych, emigrantów (już ponad 4 miliony ludzi wyjechało z Polski „za chlebem”). Zło jakie uczyniliście temu narodowi ocenią dopiero historycy za 200 lat. I suchej nitki na formacji zwanej „Solidarność” nie zostawią. I na was też! Pan będziesz oceniany gorzej niż Siciński, gorzej niż Efialtes spod Termopil, gorzej niż biskupi Kossakowski czy Massalski, gorzej niż Berman, Bistygierowa, Wolińska, Radkiewicz, Minc, gorzej niż Petain czy Quisling. Bo to się panu bardziej należy niż psu buda!

jurek110 : No cóż na porażkę Komorowskiego i PO zapracowały również media tzw. „głównego nurtu” w tym GW oraz „establishment” intelektualno – polityczny reprezentujący ten nurt w Polsce. Ignorancja, hipokryzja, arogancja, lizusostwo w polityce zagranicznej, brak wizji strategicznych interesów Polski wreszcie zwykłe chuligaństwo intelektualne doprowadziło to towarzystwo do bankructwa. Bezczelne odwoływanie się przez michnikowszczyznę do swoich rzekomych zasług dla Polski i mieszanie swoich interesów z z polską racją stanu musiało wywołać w końcu w społeczeństwie odruch wymiotny unoszący całą zgniliznę do szamba. Brawo wszelkiej maści michnikowcy, klakierzy, członkowie świty Komorowskiego. Wasze osiągnięcia są bezcenne dla III RP.

~dwight do jurek110: Teraz ten, jak to ująłeś, „establishment” intelektualno – polityczny reprezentujący ten nurt w Polsce zajmie się cenzurą internetu. Zdają sobie sprawę, że głównie dzięki swobodnemu przepływowi myśli i informacji nie mogą ogłupiać ludzi w skali, w jakiej by chcieli. Wycinanie niewygodnych wypowiedzi na tym forum to za mało.

~lopez do jurek110: michnik SPIEPRZAJ DZIADU żałosny narcyzie z manią wyższości

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-prezydenckie-2015-adam-michnik-komentuje-wyniki-sondazowe/gbq84z

Adam Michnik: Polska może dostać się w ręce ludzi nieodpowiedzialnych i niekompetentnych

Adam Michnik w komentarzu w dzisiejszym numerze „Gazety Wyborczej” pisze: „Szkoda Polski”. Komentując wyniki wyborów, redaktor naczelny dziennika stwierdza, że „rezultaty pierwszej tury wyborów pokazują, że Polska może dostać się w ręce ludzi nieodpowiedzialnych i niekompetentnych”. Wspomniał też rządu PiS-u i dodał, że „powrót tamtego czasu jest możliwy”.
(…)

~stary : A moze tak, polskiej młodziezy, nalezało by udostępnic fotografie, te z czesci nieoficjalnej „magdalenkowego pikniku? A moze tak polskiej młodziezy nalezało by przyblizyc jakie rodowody maja prtawdziwi beneficjenci przemian lat 80-tyvch? A moze polskiej młodzieży nalezałoby przypomnieć „ratowanie” stoczni gdańskiej za pieniadze z akcji, zbieranych przez jednego cwaniaka na ten cel? A moze nalezało by polskiej młodziezy wyjaśnic dlaczego znaczna czesc ubowców nie przeszła na emerytury tylko renty chorobowe i inwalidzkie? Jak wygladała prywatyzacja zakładów budowanych przez rodziców i dziadków? Takich pytań sa setki! I tak przedstawiciele KAŻDEJ, POWTAZAM KAZDEJ PARTII, nie udziela na nie odpowiedzi! Tego niestety małolatów nie uczą, o tym sie im nie mówi!

~stary wiarus : Panie Michnik, Polska jest już od wielu dziesięcioleci w rękach ludzi niekompetentnych i nieodpowiedzialnych, a przede wszystkim pod wpływem przedstawicieli „narodu wybranego”, którzy opluskwili to państwo. Inna rzecz, że ponad 50% polskiego narodu to śmierdzące lenie, którym nawet nie chce się iść na wybory, ale potem będą narzekać i przeklinać. Już Żeromski, jak wizjoner, pisał: „rozdziobią nas kruki, wrony’ i miał stuprocentową rację, bo ten naród nie jest już w stanie obronić swojej godności i zaprezentować swoją siłę.

~Zwykły obywatel : Panie Adamie, chyba nie „o take Polskę” Pan walczył. Przykro mi, że z wiekiem Pan popiera stabilizację w najgorszym jej wydaniu. Skok na kasę PO, afery finansowe, kolesiostwo, wykorzystywanie do maksimum społecznych pieniędzy, a przede wszystkim nie liczenie się ze zwykłymi obywatelami, a wyłącznie służenie maleńkiej grupie najbogatszych (nie zawsze uczciwie wzbogaconych) to faktyczny program PO. Wyniki głosowania w obecnych wyborach to sygnał, że zwykły Kowalski ma dosyć dotychczasowego układu i chce zmian. Panowie Duda czy Kukiz nie są może idolami, ale symbolizują zmiany. A zmian nie należy się bać i z góry przewidywać, że będzie gorzej. Obecny układ rządzący pokazuje, że gorzej być nie może.

~Krys : Michnik juz straszy PiS-em. Dla Michnika idealnym stanem jest stan, w ktorym sie nie mowi ilu kolegow i rodziny Michnika, Tuska, Bieleckiego, Lewandowskiego, Komorowskiego itd. zasiada w radach nadzorczych, radach bankow i ilu pracuje w urzedach centralnych. Skad wzieli majatki i srodki na powolanie np. Gazety Wyborczej. Dla Michnika i jego kolesiow nie ma znaczenia, ze Polacy chcieli referendum w sprawie emerytur, szkoly dla 6 latkow i jeszcze innych waznych wydarzen. Dla Michnika i jego kolegiów licza sie VIP -y. A do bani z takimi politycznymi oslami jak Michnik!

~kaziuk : panie michnik to pan ze swoim środowiskiem zrobiłeś z polski to co mamy. myślę ze tylko dzięki temu że byleś jednym z tz komisji michnika która miała dostęp do rożnych dziwnych dokumentów, a jej praca niczego nie wniosła… mowi się wręcz, że zbiory zubożały, a pan jako jeden z żyjących z tej komisji, jesteś właścicielem wiedzy, tajemnic w nich zawartych, a tym samym szarą eminencją, która w dowolnym momencie może co poniektórym zaszkodzić. dzięki temu również wszyscy mogą ci naskoczyć bo jesteś jak ta łezka…

~Olo do ~Kloss: Głosowałem na Kukiza. Dziś poseł PO w TV widział przyczynę porażki Komorowskiego w HASŁACH, powinny być ostrzejsze?!! Nie w braku pracy, olbrzymiej emigracji jakbyśmy przegrali kolejną wojnę, w szkolnictwie, służbie zdrowia, ile tego jest trudno zliczyć. Nic nie działa jak trzeba w kraju. Ten ćwok uważa, że jak po 8 latach władzy będzie mi dwa tygodnie wciskać kit to jak zagłosuje jak ćwok zechce. Ci ludzie żyją w zupełnym oderwaniu od rzeczywistości.

~marsjanin jp : Niestety Polska już jest w rękach ludzi niekompetentnych i nieodpowiedzialnych. Zmiana PO na PIS niczego nie poprawi ale pewnie i niewiele zepsuje. PO poza deklaracjami słownymi stała się konserwatywną prawicą sprzyjającą bankowcom i korporacjom. Znajdźcie mi choćby jedną grupę poza urzędnikami szczebla centralnego, członkami zarządów i rad nadzorczych spółek państwowych, bankowcami i zarządami korporacji no i oczywiście politykami – której interesy PO reprezentuje. Nie są to polscy przedsiębiorcy, nie są młodzi wchodzący na rynek pracy, nie artyści i ludzie kultury (o kulturze PO w ogóle milczy a niby taka inteligencka), nie obywatele – bo stali się dla państwa zbędni poza oddaniem głosu, nie uczniowie, nie nauczyciele. Staliśmy się państwem przyjaznym politykom, korporacjom, bankom i celebrytom. Mamy teraz GŁOS i najlepiej byłoby go już nie oddawać.

20 thoughts on “92 Panie Szechter…. miałem nie iść na II turę wyborów…. ale dzięki panu pójdę i zagłosuję na Dudę.

 1. ~dfdfd : Ekstra ta baba ma mnie za frustrata chociaż nigdy mnie nie widziała nawet na oczy. Chociaż w ogóle mnie nie zna to jednak wie jakie były moje pobudki, którymi się kierowałem oddając głos na Kukiza. Najpierw odebrali mi moją podmiotowość jeśli chodzi o możliwość wpływania na to co dzieje się wokół mnie to teraz chcą mnie pozbawić moich myśli, bo oni przecież lepiej wiedzą ode mnie co jest dla mnie lepsze. Paranoja.

  ~daros : Doskonale ! Niech grupa rządząca dalej nazywa nas frustratami. Jeszcze więcej arogancji poprosimy. Mamy „was” już tak dosyć, że takie słowa tylko Nas budują. Panowie i Panie z PO, panowie i Panie z Pisu, lekceważcie Nas. Dzięki Wam rośniemy w siłę. Na jesień przygotujcie się na zmiany, trzeba będzie szukać innej pracy. Traktujecie kraj jak firmę. Pamiętajcie, że my jesteśmy waszymi pracodawcami. Zwalniamy was z powodów ekonomicznych.

  ~wyborca Polaków : To ja „sfrustrowany” mgr inż. Mam świetną dobrze płatną pracę i świetną rodzinę. Jestem Polakiem i Patriotą. Też głosowałem na Kukiza. I będę głosował jeśli tylko zachowa swój honor, patriotyzm, chęć zmiany Polski i się nie sprzeda. I będę go wspierał dopóki, dopóty będzie podtrzymywał swoje poglądy, dopóty będzie walczył: z chorym systemem, z zakłamanym pressszambem, z jidokomuną i jej wpływem na Polskę, z wygaszaniem polskiej gospodarki. Tyle …

  ~Premier Kukiz : Zwróćcie uwagę , jak zaczyna się zaklinanie rzeczywistości ! Bronisław nie dostanie nawet części głosów Pawła Kukiza, bo to były głosy wyraźnie przeciw Gajowemu ! Nie wierzę także w to,że jego wyborcy zostaną w domu, tak byłoby na rękę obecnym korytowcom. A już ta charakterystyka Kukizowców to jawna kpina ! Siedzą mądre (opłacone ?) głowy w studiach tv, i klepią coś o młodych buntownikach. Mam 38 lat, jestem ojcem i mężem, i nie jestem wcale zdesperowany . Żyje mi się jak na polskie warunki całkiem wygodnie. Sytuacja w gronie moich znajomych wygląda podobnie, a oni także w większości głosowali na Pawła Kukiza, bo także mają już dość tego chamstwa i arogancji władzy. Teraz zagłosuję na Dudę, tak aby zakończyć rządy tych bufonów! A jesienią Kukiziaki będą co najmniej drugą siłą w parlamencie. Jeszcze nigdy żaden człowiek w polityce nie przekonał mnie do siebie i swojej wizji tak jak Paweł Kukiz. Dziękuję Panie Pawle, dzięki Panu ponownie uwierzyłem że jednak jesteśmy wielkim narodem, a nie tylko bandą świń szarpiących się przy korycie!!!

  ~Polak w D : Tak ja głosowałem na Kukiza, bo jestem desperatem. Wyrzucony zostałem z własnego kraju, bo pracowałem 15h dziennie za 1600 zł, bo mój pracodawca płacił mi 5,04 Euro za wyżywienie za granicą, bo byłem w domu co 6 tygodni i widziałem płacz moich dzieci jak wyjeżdzałem do pracy. Tak jestem desperatem, bo jak mówili Panowie Kaczyńscy jestem nieudolnym pasożytem na ciele wspaniałego organizmu jakim jest Polska. Dlatego głosowałem na Kukiza. Obyś z…chła stara s..ma…o

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/na-pawla-kukiza-zaglosowali-sfrustrowani-wyborcy/xwmt3e

  – Na Pawła Kukiza zagłosowali sfrustrowani wyborcy – mówi Julia Pitera po niespodziewanie słabych wynikach Bronisława Komorowskiego. – Nie wiem, czy Paweł Kukiz będzie namawiać do niegłosowania w drugiej turze wyborów na Bronisława Komorowskiego, ale chciałam przypomnieć, że ci, którzy przekazują swoje głosy, biorą niejako współodpowiedzialność za wynik wyborów i wszystkie skutki z tego wynikające – dodała Julia Pitera.

  ~PL : Bzdura! Nie sfrustrowani, tylko wściekli, baaaardzo wściekli. Ja wiem, że tam gdzie pani jest, tam po drugiej stronie lustra nie widać prawdziwej Polski, tam widzi pani tylko wlasne cudowne odbicie, tam jest cieplo, wygodnie i dostatnio. Gdy tymczasem tutaj jest znój dnia codziennego i łzy. Nic jednak tak nie boli jak to, że zdradzacie Polskę, gardzicie nami, opluwacie pamięć naszych dziadów i pradziadów. POLSKA TO MY, a wy jestescie po to by służyć temu krajowi, a nie okradać nas z wszystkiego, nawet z pamięci.

  ~sfrustrowana : Tak na Kukiza głosowali sfrustrowani, na Dudę niedouczeni tylko na Komorowskiego głosowali najmądrzejszy i najpiękniejsi!!!!!Każdy ma dość życia w takim kraju gdzie ci co są przy korycie robią co chcą!!!!! Pracuje w tym naszym kraju za 1200 zł miesięcznie niech mi ktoś podpowie jak np.zabrać dzieci na wczasy bo może nie jestem oszczędna.Szlag mnie trafia na to wszystko.Tylko się spakować i wyjechać oby jak najdalej od tego chorego kraju.

  ~”Frustrat” : Przyznaję, jestem sfrustrowany – tym, że głosowałem na PO w 2007 (uproszczenie podatków, podatek liniowy) i na Komorowskiego w 2010. Jestem też sfrustrowany tym co robią – ta nieszczęsna p. Kopacz, a zwłaszcza Komorowski. Nie jestem naiwny i nie chcę, żeby rząd mi coś dawał. sam znajdę sobie zajęcie, potrafię ciężko pracować i nic od nikogo nie chcę – poza uczciwością i nie przeszkadzaniem. Tymczasem oni upodabniają się do komuny – bezczelni urzędnicy, beznadziejne sądy, podłe media (byle im sprzyjały, to mogą pluć na Polaków). Duda to nie jest facet z mojej bajki, bo obiecuje socjał (za który ja zapłacę ze swoich coraz wyższych podatków). Ale co tam – skoro Komorowskiego popiera wyborcza czy inny tvn, to trzeba głosować na jego przeciwnika. Mam nadzieję, ze przynajmniej będzie się zachowywał z większą godnością narodową. I że nie będzie sobie przypominał że jest Polakiem tylko dwa razy w roku (na 3 Maja i 11 Listopada), a w pozostałe dni realizował żydowską politykę (historyczną i całkiem bieżącą). A w pomoc PO dla „przedsiębiorczych i pracowitych” już nigdy nie uwierzę. I wam też nie radzę.

  Polubienie

 2. Take it easy, Bro! Chłopie nie denerwuj się, bo ci jeszcze pikawa albo jakaś żyłka pierdolnie i dopiero wtedy poczujesz się niezadowolony…

  ~ferdek 15 godzin i 9 minut temu
  a gdzie się podział uśmiech bronka z płyty lotniska w momencie gdy z samolotu wynoszono kolejne trumny z tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej Bronek śmiał się od ucha do ucha aż mu tusk pogroził palcem noi wtedy łaskawie bronek się pohamował od rżnięcia głupa

  ~am 12 godzin i 54 minut temu
  Ta wściekłość jest bezcenna. Pseudo hrabia pokazuje prawdziwą twarz, bo nie chce się puścić koryta.

  ~kas 1 godzinę i 36 minut temu
  Chrapia-spioch

  ~odporny na kit 12 godzin i 4 minuty temu
  Panie Tyszkiewicz, zamilknij pan i wstydu sobie oszczędź! „Prezydent bliski zwykłym ludziom…” Zwłaszcza tym, których dzieci zezwolił odbierać z powodu biedy (by zabijano je w rodzinach zastępczych i sierocińcach!)! Zwłaszcza tym, którzy ostatkiem sił ciągną do emerytalnej mety, co wciąż się oddala! I szczególnie tym, co chcieli mieć prawo decyzji, w jakim wieku poślą dziecko do szkoły! To my już nie chcemy tak „bliskiego nam” człowieka na tym urzedzie!!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Robert-Tyszkiewicz-prezydent-jest-wsciekly,wid,17530393,wiadomosc.html

  Prezydent reaguje złością, wściekłością i pobudzeniem wszystkich wokół. Sztabowcom powiedział: ciężka robota przed nami, trzeba to przyjąć na klatę i walczyć – mówił w „Kontrwywiadzie” RMF FM szef sztabu Bronisława Komorowskiego Robert Tyszkiewicz.

  – Ten wynik jest dla nas trudny, musimy się z nim zmierzyć – nie ukrywał Tyszkiewicz. Dodał, że już koniec tygodnia był sygnałem, że coś się dzieje. – Z sondaży zaczęło wynikać, że poparcie dla Kukiza narasta lawinowo i odbywa się to kosztem poparcia dla Bronisława Komorowskiego – zaznaczał. Zdaniem Tyszkiewicza w kampanii przede wszystkim zabrakło pokazania, że Komorowski jest politykiem bliskim zwykłym ludziom.
  (…)

  ~antybul 2 godziny i 35 minut temu
  Oni cały czas trwają w myśleniu, że wygrana im się po prostu należy. Nie dociera do nich, że Polacy mogą myśleć inaczej niż oni im wmawiają. Teraz miotają się jak szczury w klatce.

  ~Sobieski 1 godzinę i 37 minut temu
  Komorowski wsciekly bo ludu nie udalo sie omamic klamstwami. Twierdzi ze ciezka robota przed nimi bo trzeba wygrac wybory a potem zniwu 5 lat wakacji. …..mstwo nie zna granic !!!!!!!!

  ~ts 15 godzin i 11 minut temu
  Podwyższenia wieku emerytalnego nie miał czasu zablokować. Wręcz obydwoma rękami się pod tym podpisywał. Mierzył swoim łokciem. On jako prezydent mógłby pracować i do setki. Zgodzi się przed wyborami na wszystko a jak wygra to szybciutko zapomni o obietnicach.

  ~polak 15 godzin i 38 minut temu
  Jeśli Bronisław Komorowski jest za JOWami to niech wycofa się z kandydatury na prezydenta. Przez pięć lat tak walczył o JOWy że 750 tysięcy podpisów poszło w przemiał. Gdyby druga tura była w tym momencie Duda-Kukiz mielibyśmy wygraną Kukiza

  ~wkurzona 15 godzin i 3 minuty temu
  Czy taki sztabowiec nie rozumie,ze wmawianiem ludziom,ze Komorowski jest dobry juz nic nie zalatwi.Otumanianie ludzi juz sie skonczylo. Ludzie maja swoje mozgi i oceniaja czarna rzeczywistosc. PI-arowskie zabiegi niczego tu nie zmienia. Widac przeciez,ze ludzie wybieraja szczerosc i prawde. Ponad 6000 ludzi popelnia rocznie samobojstwo z przyczyn ekonomicznych,a pan prezydent bedzie pierdzielil,ze Polska jest krajem przyjaznym dla obywateli .Moze jest,ale nie dla polskich obywateli.

  ~danton 13 godzin i 5 minut temu
  To jest zapłata za oszustwa,kłamstwa,bierność i popieranie ustaw szkodliwych dla Polaków.I to nie koniec,bo druga tura będzie jeszcze gorsza,a na jesieni odejdzie PO i SLD.Wątpię czy utrzyma się PSL,bo tej politycznej kurtyzany Polacy także mają dosyć.

  ~RYSK 9 godzin i 20 minut temu
  KOGO OBCHODZA JEGO FOCHY–POALCY chcą mieć POLAKA ZA PREZYDENTA I TYLE.

  ~milo 2 godziny i 46 minut temu
  prezydent jest wściekły …a co ma mówić naród po 5 latach jego urzędolenia ???

  Polubienie

  • Hahahahahaha… TAK!!! TAK!!! TAK!!! 🙂

   http://wiadomosci.wp.pl/gid,17528828,gpage,4,img,17528903,kat,1342,title,Zaskakujaca-przegrana-w-I-turze,galeria.html

   Oni nie wierzyli w przegraną Komorowskiego – zdjęcia

   Jeszcze w piątek ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski był przedstawiany jako faworyt. W niedzielę okazało się, że ci, którzy typowali go jako pewnego zwycięzcę w pierwszej turze, nie mieli racji.


   – Bronisław Komorowski mógłby przegrać wybory, gdyby pijany przejechał na pasach zakonnicę w ciąży – powiedział Adam Michnik, będąc gościem programu „Tomasz Lis na żywo” podczas kampanii wyborczej. W swojej opinii nie był wtedy osamotniony.


   – Nie widzimy sensu dyskusji 11 osób w jednym czasie. Podział czasu to 5,5 minuty na uczestnika, a zdecydowana większość buduje swoją pozycję na ataku. Wątpię, żeby znalazł się sztab, który zgodziłby się na to, aby kandydat miał 5,5 minuty na 55 minutowy atak – stwierdził niedawno w TVN24 szef sztabu wyborczego Komorowskiego Robert Tyszkiewicz, odnosząc się do unikania debaty z pozostałymi kandydatami przez prezydenta.


   – Dzisiaj jest taki cel podstawowy do zrealizowania: żeby Bronisław Komorowski został powtórnie wybrany na prezydenta i żeby to stało się w I turze. To by nam oszczędziło czekania kolejne dwa tygodnie, ale przede wszystkim byśmy wydali sto kilkadziesiąt milionów złotych mniej – mówił w TVP INFO były minister sportu Mirosław Drzewiecki przekonując, że głosowanie na Komorowskiego to dla Polaków oszczędność.


   – Ten pokaz był ciekawy, sprawny, ale merytorycznie bardzo miałki – stwierdził w TVN24 Jan Lityński, komentując wystąpienie Andrzeja Dudy na konwencji PiS. – Oczywiście to jest raczej taka political fiction, że wygra ktokolwiek inny niż Bronisław Komorowski, nie mniej wybory, to rzecz poważna i trzeba wyborców traktować bardzo poważnie – podkreślił doradca prezydenta Komorowskiego.
   Niedzielne głosowanie pokazało, że coś jest na rzeczy.

   Polubienie

 3. tensor-1 6 godzin i 40 minut temu
  Jeszcze wybory się nie skończyły Kowal zawinił krawca poiwies Jak można obwiniać Komorowskiego za wszystko.co się działo po 1989r? Prezydent nie jest dyktatorem.Wszyscy chcą zmizn.w1989r teżch cielii teraz te zmany nie pasują .Dobro państwa nie zależy od prezydenta, Jestem staruszkiem i tych zmian nie doczekam,ale one dla zjadacza chleba nic nie przyniosą Problem tkwi w gospodarce.a nie w prezydenturze

  ~patriota 2 godziny i 8 minut temu
  To wygooglaj komorowski od 1989 i zobacz cor robil i jak to sie przyczynilo na niekorzysc Polakow szkoda ze polacy sa tak slabo poinformowani co sie dzieje u nas w kraju i wierza w zaklamane media propagande,Pozdrawiam

  ~jeż 1 godzinę i 22 minut temu
  Jasne,że Bul nic nie winien. Wina jest…..Kaczyńskiego!

  ~gvrfv 1 godzinę i 16 minut temu
  Poczytaj trochę, układ rządzi niezmiennie, może oprócz tych 2 lat, którymi się teraz straszy ludzi, nie to układ się boi tak naprawdę. Te 2 lata to za mało aby rozwalić ten układ. Ty nie wiesz w jakim kraju żyjesz, poczytaj i to nie jest wyssane z palca, bo nikt by niczym takim się nie zajmował. Takie są fakty, poczytaj choćby o SKOK-ach, które wiąże się z PiS-em, ale kto przewałki tam zrobił? I to media przemilczają, wspomniały coś tylko o tym, że są to informacje porażające. Poczytaj w necie, w niezależnych mediach, przyszłość należy do internetu i tego się boją i dlatego próbowali zakładać kaganiec na internet, tylko wówczas ludzie wyszli na ulice, nie pamiętasz? Poczytaj trochę, a nie tylko to pudło gdzie jedynie słuszna wersja jest przedstawiana.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Wieslaw-Debski-taka-piekna-katastrofa,wid,17531770,wiadomosc.html

  Ach, taka piękna katastrofa… Nie jedna zresztą. Ta najmniej spodziewana spowodowana została przez Bronisława Komorowskiego, jego otoczenie, wspierającą go partię i rząd. Sam, jak ten głupi, powtarzałem, że obecny prezydent z pewnością wygra ten wyścig. Komorowski przegrał pierwsze rozdanie, bo uznał, że Dębski ma rację – wygrana jest już w kieszeni. Stąd spóźniona i ospała kampania, samozadowolenie sztabu – pisze Wiesław Dębski w felietonie dla WP.

  Komorowski przegrał, bo w jego obozie nie pochylano się nad problemami ludzi, którzy stracili nie tylko na przemianach 26 lat, ale także na ostatnim kryzysie gospodarczym. Ciągłe udawanie, że polska łódź z werwą przemierza wzburzone wody kryzysowego oceanu, że jesteśmy prymusami, zderzało się z zawodem Polaków, przede wszystkim tych młodych. Okazało się, że elity nie mają znaczącej części społeczeństwa nic do zaoferowania. Nie dostrzeżono oburzenia Polaków na olbrzymie przekręty, zwykłe złodziejstwo, ustawiane przetargi. Na każdym kroku spotykane skręcane konkursy na ważne i mniej ważne stanowiska. Nie tylko w Warszawie, ale i na dalekiej prowincji pracę dostawali tylko krewni i znajomi królika. A królikiem byli politycy PO i PSL.

  To przecież ten rząd, pod naciskiem prezydenta, postanowił wydać 130 mld zł na wojenne żelastwo. A jednocześnie obserwowaliśmy na ekranach telewizorów premiera Tuska, jak walczy z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, by nie dać im za wiele pieniędzy. Brakowało państwowej kasy na wsparcie obywatelskich inicjatyw Polaków, na pomoc dla ruchów miejskich, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. A jednocześnie tolerowano (nie tylko obóz rządowy, oczywiście) dotacje dla partii politycznych. I wyłudzanie pieniędzy przez posłów i samorządowców.

  A jak ludzie mogli spokojnie patrzeć na sposób w jaki wprowadzono zmiany w ustawach emerytalnych, każąc im pracować do 67 roku życia!!! I proszę mnie nie przekonywać, że taka była potrzebna, że inaczej padłby system emerytalny. Trzeba było wtedy ludzi przekonać, rozmawiać z nimi, pokazać jakie będą z tej hucpy korzyści. A nie oszukiwać. Bo oszukali: to przecież przedstawiciele rządu i partii rządzącej w czasie dyskusji o zmianach w emeryturach obiecali, że przygotują specjalny program aktywizacji zawodowej ludzi 60+. Miał ten program powstać w 2014 roku (prawda panowie Kosiniak-Kamysz i Rosati?). I co? Cisza!!!

  Prezydent nie interweniował. Nie dostrzegł narastającej wściekłości społeczeństwa. Widać ją było na forach internetowych, na portalach społecznościowych. I coraz częściej na ulicach. Sukces Pawła Kukiza polega na tym, że jako jedyny potrafił te nastroje odczytać.
  (…)
  Ale sporą grupę – jak sądzę – elektoratu Pawła Kukiza stanowili wyborcy PO, zawiedzeni swoją partią. I w większej jeszcze części – SLD. Ci ludzie mogą poprzeć obecnego prezydenta – jeśli on i jego sztab zastanowią się dlaczego przegrali. I wycofają się z kolejnych błędów, takich, jak poniedziałkowa poranna konferencja.

  I na koniec katastrofa mniejsza, ale niezwykle bolesna. To kompromitacja Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wystawienie przez Leszka Millera kandydatki nieznanej, bez żadnego doświadczenia politycznego, bez oparcia w jakimkolwiek lewicowym środowisku było kpiną. Pewien prawicowy polityk powiedział kiedyś, że ciemny lud wszystko kupi, kierownictwo Sojuszu próbowało tę zasadę wcielić w życie. Ale okazało się, że lewicowy lud wcale taki ciemny i wcale taki głupi… Pokazał więc państwu z centrali SLD środkowy palec…
  (…)

  ~cybant 3 godziny i 5 minut temu
  Nie bardzo rozumiem, skąd ten bezkrytyczny entuzjazm wokół jednego rockmena. Słuchałem co miał do powiedzenia i własciwie poza hejtowaniem i JOW-ami zero jakichs sensownych propozycji. Przepraszam, ale to nie jest żaden polityk, człowiek który mógłby cos zmienić w Polsce. To kolejny (a było ich już wielu poczynajac od Stana Tymińskiego) wrzaskliwy Dyzma na polskiej scenie – czy właściwie – estradzie…

  ~niezależna 1 godzinę i 47 minut temu
  No, cóż z Twojego postu wynika, że Duda i Komorowski mają fantastyczne programy wyborcze. % lat prezydentury Komorowskiego już, to pokazało. A Duda obiecuje to, co może zrealizować rząd i parlament z większością w sejmie. Kukiz jeszcze nie jest skażony rutyniartwem politycznym. Nie jest on z mojej bajki, ale liczę, że może da podwaliny pod państwo obywatelskie, gdzie to społeczeństwo będzie decydować w referendach o prawach i obowiązkach obywatelskich, a nie jakiś przypadkowy i sprzedajny politykier. Może jestem nazbyt optymistyczna, ale jakaś szansa na zmiany jest.

  ~Rolnik z warmii 1 godzinę i 33 minut temu
  Ten rockmen różni się od dzisiejszych postkomunistycznych polityków- nie chce kombinować przy korycie tylko zmieniać naszą rzeczywistość. Nie mami obietnicami bez pokrycia a jowy to dobry początek na uzdrowienie klasy politycznej. Reszta programu na naprawę Polski wyjdzie w praniu w miarę możliwości na tyle ile nas stać.

  ~ann 26 minut temu
  On sam mowi ze nie ma zadnych propozycji,poza przywroceniem panstwa obywatelom.Dla ciebie tylko tyle,a dla ludzi myslacych az tyle.

  ~Michael 4 godziny i 37 minut temu
  Wstyd mi za ten ciemny naród wierzący w bajki krzykaczy Dudy (Kaczyńskiego) i Kukiza. Każdy wylewa pomyje aby tylko dostać się ze swoją kliką do koryta , a potem robi to samo albo nic nie robi bo jest przecież logiczne że jak się jednym da to trzeba innym zabrać .A to już wiedzą nawt dzieci w przedszkolu. Faktycznie jest za długo po wojnie i dlatego ludzie marzą o zmianach. Przecież zawsze może być gorzej . Oj głupoto, głupoto naiwności

  ~olo 1 godzinę i 27 minut temu
  Michael ! Duda i Kukiz może i faktycznie nic nie zrobią, ale to i tak lepsze niż twój Tusk który zrobił wszystko odwrotnie niż obiecał ! Ty zaś zrozumiesz swoja głupotę patrząc na swoich wnuków spłacających długi twego guru !

  Polubienie

 4. ~kozucha-klamczucha2 godziny temu
  kiedy pani Kopacz mowi „szczerze” to wychodza z tego same klamstwa

  ~Na2metry 13 minut temu
  Teraz będzie Kopaczka włazić do tyłka Kukiza „na dwa metry” :).Śmiech

  ~xxyyzzpół godziny temu
  „Prawdomówna” pani Kopacz – należy jej wierzyć tak jak w to, że przekopywała na 1 metr i przesiewała ziemię pod Smoleńskiem

  ~komoreczek 40 minut temu
  mam łopatę dla kopaczki, niech kopie sobie grób!!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ewa-Kopacz-pelny-szacun-dla-Pawla-Kukiza-za-to-co-zrobil,wid,17534423,wiadomosc.html

  Premier Ewa Kopacz powiedziała, że bardzo ceni Pawła Kukiza. Jej zdaniem oprócz Bronisława Komorowskiego, to drugi człowiek w kampanii, który był prawdziwy w tym, co robi i z wielką pasją porwał ludzi.
  (…)

  ~danton 2 godziny i 11 minut temu
  Wam w tej PO już całkowicie odebrało rozumy i został tylko strach przed utratą stołków.Nagle wszyscy zapałaliście miłością do Kukiza,a on się z was po prostu śmieje.Pokazaliście klasę,że rży z was cały naród.Ośmieszacie się nadal i już nawet nie posiadacie zwykłej ludzkiej godności.

  ~wyborcapół godziny temu
  Niechcący prawdę powiedziała Kopaczka że Bronisław Komorowski to człowiek w kampanii, który był prawdziwy w tym, co robi – on nic nie robi poza bredzeniem i macaniem kur i tak wygląda jego kampania. Wstyd, analfabeta na poziomie Bolka po zawodówce.

  ~pa pa 17 minut temu
  „oprócz Bronisława Komorowskiego, to był drugi człowiek, który był prawdziwy w tym, co robi”… ewa, błagam – nie porównuj bronka z Pawłem Kukizem… Uwłaczasz tym nie tylko Pawłowi, ale i milionom głosujących na Pawła wyborców. Sprawdź lepiej w słowniku, co oznaczają słowa „honor” i „godność”. Cytując klasyka, Kazika Staszewskiego: „Coście sk…syny uczynili z tą krainą?”. Powinniście słuchać tej piosenki codziennie po kilkanaście razy. Na jesieni was pożegnamy, pakujcie się, pa pa.

  ~jula 2 godziny i 2 minuty temu

  Jest taki drugi kraj z politykami bez honoru,kameleonami, ludźmi z plasteliny, których można uformować i nakręcić w każdej chwili dla osiągnięcia doraźnych celów? Jeszcze w Gdańsku, rządowi,pałacowi mieli Kukiza za nie najlepszego obywatela,co głośno wypowiedziała tramwajarka-celebrytka,a dzisiaj umizgi do Kukiza i „szacun” od Kopacz. Doprawdy obrzydliwa polityka! Zero wiarygodności i klasy! Jak się na to nabierają kształcone warszawskie lemingi, pozostanie tajemnicą.

  ~zen 1 godzinę i 34 minut temu
  Takiej obłudy i zakłamania to jeszcze nie widziałem. Nie tak dawno pan Niesiołowski mówił że Kukiz to praktyczne zero pan Prezydent też nie wyrażał się z szacunkiem o nim. A teraz nagle taka zmiana? Ja tego nie kupuje.

  Polubienie

 5. ~calver56 10 minut temu
  Prezydent komorowski oszuka własną matkę aby utrzymać się przy korycie.

  ~roman uj 9 minut temu
  Tym stwierdzeniem chlopak z ulicy zabral szanse na nastepna kadencje komorowskiemu

  ~socjolog 10 minut temu
  Nie mozna go wypuszxzac na ulice to zdanie moze go kosztowac prezydenture

  ~ale ubaw 12 minut temu
  niech dalej wkur….ludzi, to zamiast obciazac budzet beda obciazali latarnie.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Duda-Komorowski-pyta-co-ja-moge-zrobic-tak-jest-najlatwiej,wid,17535537,wiadomosc.html

  Wczoraj prezydent pytał na ulicach Warszawy „co ja mogę z tym zrobić?” – tak jest najłatwiej. Nie ośmieliłbym się powiedzieć kobiecie, która przez trzy lata szukała pracy, żeby znalazła sobie inną i wzięła kredyt – powiedział Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta odniósł się do filmiku ze spaceru prezydenta, który robi furorę w internecie.
  (…)
  Bronisław Komorowski zabiegał we wtorek o poparcie wyborców na ulicach Warszawy. Szukając nowych głosów spacerował ulicami miasta. W pewnej chwili podszedł do niego młody chłopak, który zapytał, co zrobi prezydent, żeby on nie musiał wyjeżdżać z kraju do pracy. – To twoja będzie decyzja – odpowiedział Komorowski.

  Nastolatek powiedział również, że jego siostra po trzech latach szukania pracy, znalazła taką, w której zarabia 2 tys. zł. – Jak ma kupić mieszkanie? – pytał chłopak.

  – Znaleźć inną. Wziąć kredyt. Mieć pracę. Wiesz, że w Polsce spada bezrobocie? A w Anglii idzie w górę – odparł prezydent. Ta wymiana zdań robi furorę w internecie. Na pierwsze komentarze i memy nie trzeba było długo czekać.

  ~kola 11 minut temu
  To pokazuje jak żenującego , pustego i oderwanego od realiów mamy prezydenta. Oby jeszcze tylko 2 tygodnie.

  ~citizen 10 minut temu
  Jestem przerażony jak ten człowiek mieniący sie Prezydentem Polski jest oderwany od rzeczywistości

  ~x15 11 minut temu
  Co z Bronka za Polityk! On się nie nadaje. Czy nie można czasem rzucić małego kłamstewka? Przecież mógł powiedzieć też „będę dążył do wprowadzenia Państwowego Programu Pracy” w ramach którego zostanie utworzonych milion miejsc pracy dla młodych i starych oraz będę dążył do ustalenia minimalnej płacy na poziomie 1.3 dziesiąte płacy średniej. Od razu miałby 80% i nie było by problemu z Dudą co da (DuDaDa)

  Polubienie

 6. ~fransua 4 godziny i 25 minut temu
  To jest twarz PO mirabelkach i majowym szczawiu rezydenta.

  ~obywatel 4 godziny i 26 minut temu
  Zaszczuł Komorowski8 -nas obywateli- obezwłasnowolnił. Szczytem było podpisanie ustawy o interwencji obcych państw w razie protestów obywateli- to niestety himalaje renegactwa!!! Rodzicom odebrał prawo do decydowaniu o dzieciach, dopuścił by faszyzm na Ukrainie kwitł i był tolerowany w Polsce – pod wodę z tym złym człowiekiem. Hańbi Polaków!

  ~f 4 godziny i 27 minut temu
  Strach pane komorowski

  ~maniek 1 godzinę i 27 minut temu
  on juz sra w portki probuje omamic w ostatniej chwili Polakówale temu panu juz dziekujemy

  ~jonek 4 godziny i 29 minut temu
  szczynukowicz idziemy po ciebie !!!!!! najpierw wylejemy cię na zbitą mordę fałszywy dziadu, a później POstawimy przed trybunałem stanu ciebie i całą bandycką sitwę Parti Oszustów, chyżemu rujowi też się nie upiecze, ma to jak w banku

  ~Borys 2 godziny i 16 minut temu
  Jonek, dzięki dawno się tak nie uśmiałem 🙂 chyży ruj, ja jebyyye hahhhaahhha

  ~cresi 4 godziny i 8 minut temu
  Chcę podziękować narodowi polskiemu, że w końcu pokazał środkowy palec Bronkowi. Apeluję do wszystkich którzy oddali głos oraz tych co go nie oddali a myślą i czują tak jak Kukiz pokarzmy teraz środkowy palec PO-PSL w jesiennych wyborach. Czas dać kopa tym nieudacznikom.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Eksperci-o-propozycjach-Komorowskiego-jest-kompletnie-niewiarygodny,wid,17527935,wiadomosc.html

  – To ucieczka do przodu. Prezydent próbuje zaostrzyć kurs, by zdjąć wiatr z żagli konkurenta – komentuje specjalnie dla WP prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w poniedziałek, że chce referendum ws. jednomandatowych okręgów wyborczych, zmian systemu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz zmian w systemie podatkowym. Problem prezydenta polega jednak na tym, że składając taką propozycję nagle, w sytuacji zagrożenia jest niewiarygodny.

  Eksperci są zgodni, że prezydent nie wypada przekonująco w nowej roli. – Przez pięć lat prezydentury konsekwentnie ograniczał wolności i prawa obywateli. Popierał represyjne regulacje prawne. Podpisał m.in. ustawę ograniczającą wolność zgromadzeń, dezawuował inicjatywę obywatelską ws. pozostawienia rodzicom wyboru, czy posyłać 6-latki do szkół, poparł ograniczenie dostępu obywateli do informacji publicznej na temat działalności ekonomicznej organów administracji rządowej, popierał podwyższanie podatków, a teraz – gdy widmo opuszczenia Belwederu zagląda mu w oczy – przedstawia propozycje o charakterze pro-obywatelskim. To brzmi fałszywie – mówi WP dr Jacek Zaleśny. Zdaniem politologa z Uniwersytetu Warszawskiego intencje prezydenta nie są czyste. – To cyniczne zagranie wyborcze. Mało prawdopodobne, by wyborcy nabrali się na ten tani chwyt – ocenia. – To tak, jakby sąd uwierzył wielokrotnemu recydywiście, że od dzisiaj będzie już żyć uczciwie.
  (…)

  ~zip 4 godziny i 27 minut temu
  hehe tonący brzytwy się chwyta… i tak kończy się era Platformy w polsce 🙂

  ~Aza 4 godziny i 17 minut temu
  Trzeba być ślepym żeby nie widzieć jak tuczy się władza na koszt podatnika

  ~hhhaaa 4 godziny i 6 minut temu
  Hahahaha, Kompromitowski po pięciu latach siedzenia pod żyrandolem nagle zobaczył jakie są potrzeby Polaków. Kończ pan i wstydu dla siebie oszczędź.

  ~gosc 4 godziny i 34 minut temu
  on nigdy nie byl wiarygodny-to oszust i sprzedawca polski i polakow-grunt sie pali to teraz chce referendum-a co zrobil z podpisami o emeryture i szesciolatkami ,wyrzucil do kosza ,,,precz z nim

  ~Pan Sułek 4 godziny i 27 minut temu
  a tak media tvn lis olejnik koppara zachwyceni byliscie szogunam buhahaha jaki to jest super prezydent a trza bylo oklamywac Polakow pluc jadem na wszystko a wychwalac komora ??? za klamstwa macie zaplate polacy maja oczy uszy ale peowcy o tym zapomnieli precz z szogunem peo psl wont

  Polubienie

 7. https://scontent-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11013626_946387905413482_418775835489851894_n.png?oh=80baf31dc4931e0d23b2957548029040&oe=55D3C12C

  ~Elbląg_kasia 1 godzinę i 5 minut temu
  Żenada Komor pcha się teraz wszędzie. Głosowałam na p. Kukiza a teraz zagłosuje na p. Dude. Ani Korzeniowski ani Karolak ani Wojewódzki i cała reszta tych pajaców nie wpłynie na moją decyzje.

  ~ja 1 godzinę i 41 minut temu
  Wciskają tego Komorowskiego jak prawie przeterminowane masło w markecie 🙂

  ~real 1 godzinę i 29 minut temu
  Po kwachu następny pocałunek śmierci. Bronek tak trzymaj

  ~TeFałeN smiechu warte 1 godzinę i 49 minut temu
  Łącze się w bulu.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bronislaw-Komorowski-wystapi-w-programie-Kuby-Wojewodzkiego,wid,17539717,wiadomosc.html

  Bronisław Komorowski weźmie udział w programie Kuby Wojewódzkiego. Poinformował o tym dziennikarz TVN, publikując na Facebooku swoje zdjęcie z prezydentem.

  Wojewódzki poinformował, że program będzie nagrywany w piątek, a jego emisja zapowiedziana jest na wtorek. „Spotkanie pod hasłem Dudobus Stop” – napisał dziennikarz.
  (…)

  ~a występ w tańcu z łamagami będzie? 1 godzinę i 3 minuty temu
  będzie orzeł z czekolady czy wtykanie flagi w psie gów….?

  ~szogun 1 godzinę i 30 minut temu
  bronek czekamy na Celebrity Splash!

  ~prl 1 godzinę i 29 minut temu
  to juz ROZPACZ , DETERMINACJA i totalny brak gustu aby wystepowac u tego pajaca i geja … p.prezydencie : troche szacunku dla siebie / rodziny i NARODU !!! Juz dosc nas osmieszyles !! a z drugiej strony : dwoch pajacow w 1 programie ….moze byc wesolo,ale ja nie ogladam a Duda z pewnoscia nawet nie pomyslalby aby w tym smiesznym programie wystapic ….Najlepiej jeszcze ,zeby golaska wode im podawala 🙂 No to Bronek – nie masz po co wracac do domu , juz tam anka z wałkiem w drzwiach czekac bedzie

  ~Zip 1 godzinę i 3 minuty temu
  Jak trzeba być zdesperowanym i tak nisko upaść żeby imać się tak tanich chwytów. To wręcz zaszkodzi. Ale Ok niech się pogrążą.

  ~bobi 1 godzinę i 41 minut temu
  Trafił swój na swego.Załosne.

  ~marco 1 godzinę i 30 minut temu
  Pewnie w przyszłym tygodniu Brunek zatańczy na rurze w klubie GoGo!

  ~kjm 1 godzinę i 9 minut temu
  Niech idzie lepiej do „Sprawy dla reportera” Jaworowicz. Jak zobaczy jakiego kraju jest Prezydentem to sam na Dudę zagłosuje. Oczywiście jeśli rozumie znaczenie powiedzenia „ryba psuje się od głowy”. A udział w programie tego autolansera to taka tania kokieteria, chyba,że na koniec „wywiadu” będzie koszulka z podobizną aktora Karolaka- to byłoby jakieś uzasadnienie tej wizyty.

  ~BAAAA 1 godzinę i 7 minut temu
  Teraz Bronisław będzie we wszystkich „wolnych” mediach, które mówią prawdę 24 h i będą pokazywać jaki to on nie jest wspaniały, i że trzeba głosować na niego bo tylko on jest właściwym wyborem, śmiech na sali, płakać się chce oglądając te wszystkie wiadomości i spotkania z „gwiazdami”, w wyborach będzie Bronkobus STOP! Temu AGENTOWI WSI trzeba podziękować!

  ~POLSKA DLA POLAKOW 1 godzinę i 30 minut temu
  no to bedzie poziom „zerowy / zero” dwa pustaki jeden w trampkach drugi w kaloszach.

  Polubienie

  • Dawniej Śpiący Krul, a obecnie Jaśnie Przebudzony Prezydent Wszystkich „POlaków”, na gościnnych występach u Krula TVN 🙂

   ~anonimus : Kochani Rodacy musicie zrozumieć ze tu nie chodzi o sam fotel prezydenta ale o mega szwindle które robią a my nawet o nich nie wiemy . Mało kto wie ze żydzi otrzymują comiesięczna emeryturę 100 euro z polski a Polacy emeryci klepia biedę . Cała ekipa panikuje . Wszyscy wspierają Bronka ale przynosi to efekty odwrotne .bo my inteligentni jesteśmy i jak nam ktoś na sile chce coś narzucić robimy odwrotnie . Lata zaborów nas nauczyły tego . Teraz też jesteśmy pod zaborami finansowymi . Czas I’m przeszkodzić w okrada no polski i Polaków

   ~dziwne to wszystko ! : Coś tu faktycznie nie gra ! Jeszcze niedawno Kuba popierał Kukiza, a teraz Komorowskiego. Z kolei Paweł Kukiz wydaje się być bardziej za Dudą ! Ostatnie dni przed drugą turą mają naprawdę dziwny przebieg; chyba, że wszyscy obserwujemy jakąś dziwna szopkę i ustawkę. Jeśli chodzi o samego Kukiza, to jego wiarygodność zostanie potwierdzona podczas wyborów parlamentarnych. Jak dostanie się na Wiejską, to zobaczymy z kim zrobi koalicję !

   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bronislaw-komorowski-podarowal-kubie-wojewodzkiemu-zyrandol-kandydat-wystapi-w/zzzrl1

   Bronisław Komorowski podarował Kubie Wojewódzkiemu żyrandol. Kandydat wystąpi w programie TVN we wtorek

   Bronisław Komorowski intensyfikuje działania kampanijne przed drugą turą wyborów prezydenckich. Wsparcia starającemu się o reelekcję prezydenta udzieliła mu jego rodzina, ale także celebryta i dziennikarz Kuba Wojewódzki, który pochwalił się prezentem od prezydenta.
   (…)

   ~lupo : Ja co do Wojewódzkiego nigdy wątpliwości nie maiłem, typowy pajac na usługach mendiów. Natomiast ciekawi mnie, czy jego wielbiciele po tej szopce, która będzie miała miejsce we wtorek w końcu oprzytomnieją czy nie? Przecież scenariusz jest już rozpisane, pytania, te właściwe, już ustalone. Bronek pewnie teraz wkuwa na pamięć odpowiedzi plus dopiski kiedy się uśmiechnąć, PBK wyjdzie na swojego chłopa na którego warto zagłosować, i taki miły, normalnie Przygarnij Kropka. Z dużym prawdopodobieństwem pójdzie to jako nagrane wcześniej a nie na żywo, co by nie było nieprzewidzianych sytuacji.

   j.krystyna do ~zz: A ja nie byłabym tego pewna jak i rezultatu tych wyborów. Jeśli taki program Pospieszalskiego mógł się ukazać i nie było telefonu z bazy jak w przypadku rozmowy M. Olejnik-Adam Hofman, który pytał o związki BK ze SKOK Wołomin – to oznacza że wajcha została przestawiona. Świadczą o tym także wszystkie wpadki BK ukazywane na bieżąco, co wcześniej było skrzętnie przemilczane. Wojenka na samej górze służb. Tylko ciekawe, jakie to będzie miało odniesienie do wyboru prezydenta, czy pozwolą mu wygrać.

   ~Str do j.krystyna: Wojewódzki to naczelna tuba propagandowa PO. Wojewódzki w każdej swojej audycji musi choć raz przejechać się po „prezesie”. To jest jedna klika, Wojewódzki, Olejnik, Lis. Oni najgłośniej będą krzyczeć, że PiS to tragedia i koniec świata. Co oni mają z obecnego stanu rzeczy to wiadomo, Ferrari Kubusia to fajny samochód, Tusk uciekł na ciepłą posadkę. A co mają zwykli Polacy? – pensje po 500 Euro (i to nie wszyscy), Europejskie ceny, wyzysk i kraj trzeciego świata w środku Europy. Młodzi i tak się dadzą nabrać ich dmucha kto chce, tylko potem w pracy przyjdzie otrzeźwienie.

   ~Dyzio Zniesmaczony : Pan Prezydent Komorowski nie miał czasu na spotkanie się z Panami Kandydatami Na Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Ma natomiast czas na spotkanie z Panem Wojewódzkim, Uznanym Telewizyjnym Błaznem. Panie Komorowski, ja Pana szacunku dla samego siebie uczył nie będę, bo to dla mknie za wysokie progi. Natomiast ja, mały ciężko pracujący Dyzio, podatnik na co dzień i wyborca od czasu do czasu informuję, że Pańskie zachowanie jako urzędującego Prezydenta jest obraźliwe dla mnie, Dyzia, osobiście i uwzględnię to w drugiej fazie wyborów.

   sztos : Z widowni programu TVN „Kuba Wojewódzki” – w którym gościem był Bronisław Komorowski – wyrzucono studentkę. Z opisu całej sytuacji wynika, że powodem był najprawdopodobniej transparent, który przygotowała, choć nie wniosła na widownię. Treść umieszczona na transparencie miała dotyczyć powiązanej z WSI fundacji Pro Civili. Kandydat PO wobec dotkliwej porażki w pierwszej turze i kolejnych klęsk swojej kampanii chwyta się nawet reklamowania się w show Wojewódzkiego. To nic, że udzielający mu wsparcia celebryta posługuje się językiem, który w dwóch przypadkach skutkował prokuratorskimi oskarżeniami, za które jest teraz sądzony…..

   Polubienie

 8. ~UE ma być neutralna3 godziny temu
  Przede wszystkim Tusk reprezentuje UE i jego wypowiedzi oznaczają, że organizacja jawnie popiera jednego z kandydatów.

  ~stefano3 godziny temu
  desperados

  ~MIKUS 3 godziny i 35 minut temu
  Tusk POgrąży Komoroskiego. Kto wpadł na taki POmysł? Stefan?

  ~Zadra3 godziny temu
  Oby pogrążył jak najszybciej ..A te warchlaki szczekają jak najęte już wszędzie ..Aż się zwracać chce ..I ten dzieciorób Karolak porażka elektorat mafii TfujSSke i żydokomuny z układu poza prawnego.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Donald-Tusk-Komorowski-jest-i-mam-nadzieje-bedzie-dobrym-prezydentem,wid,17542367,wiadomosc.html

  Bronisław Komorowski był, jest i mam nadzieję, będzie dobrym prezydentem, ale może nie jest najskuteczniej walczącym kandydatem – ocenił przewodniczący Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk.

  – Leży mi to na sercu, może nie powinienem tego robić, ale uznałem, że powinienem skomentować to co się dzieje w tej chwili w naszym kraju w kampanii wyborczej. Nie z tytułu funkcji jaką pełnię, ale dlatego, że czuję się cały czas współodpowiedzialny za to co w Polsce się dzieje. Jako obywatel Polski, Gdańska jestem tym wszystkim bardzo przejęty – powiedział Tusk w trakcie konferencji zorganizowanej w bibliotece Europejskiego Centrum „Solidarności”.

  „Oceniajcie pięć lat”

  Podkreślił jednak, że „dużo ważniejsze w przypadku Bronisława Komorowskiego jest to co robił przez pięć lat jako prezydent”. – On nie jest człowiekiem zagadką – zaznaczył Tusk. Zaapelował, by porównać pięć lat prezydentury Komorowskiego z tym, co może się w Polsce zdarzyć.

  Tusk dodał, że Bronisław Komorowski „jako dobry, mądry i prostolinijny człowiek zawsze miał problem wtedy, kiedy miał walczyć o swoje”. – Pamiętam wtedy, kiedy walczył o sprawy najważniejsze i wtedy był bezbłędny. Nigdy się nie wahał i był jednym z najodważniejszym z nas, a kiedy od czasu do czasu – a tym jest właśnie kampania wyborcza – trzeba także sprzedać samego siebie, trzeba zawalczyć o swoje, to wydaje się niektórym nieporadny, albo zagubiony, bo tak chyba w rzeczywistości jest – powiedział szef Rady Europejskiej.
  (…)
  Uchodźcy ze Wschodu

  Szef Rady Europejskiej skrytykował też głosy niemieckich mediów, według których Polska zachowuje się nikczemnie, nie chcąc przyjąć imigrantów spoza Unii Europejskiej. Przypomniał, że władze Unii zdecydowały, iż każde państwo samo podejmie decyzję, ilu uchodźców przyjąć.

  Donald Tusk zauważył, że Polska jest szczególnie narażona na napływ uchodźców ze Wschodu. Dodał, że naszemu krajowi będzie łatwiej wywiązywać się ze zobowiązań wobec imigrantów z tego kierunku, a nie z Północnej Afryki.

  ~bibi13 godziny temu
  Ty ryży to już lepiej się nie pokazuj w Polsce.Taki gnuśny prezydent to twoja robota.Bałeś się mały człowieczku,żeby czasem nikt lepszy od ciebie nie został prezydentem i obsadziłeś ten najwyższy urząd w państwie człowiekiem,który nawet nie umie rozmawiać z ludzmi.Przez 5 lat nic dobrego dla Polaków nie zrobił.Teraz obudził się i zaczął pozorować działania. Myśli, że Polacy mu uwierzą. Nic z tego.Polacy już nie są tacy naiwni.Twój żyradnol będzie musiał opuścić pałac.

  ~… 3 godziny i 38 minut temu
  Słońce wyszło.

  ~Sobieski3 godziny temu
  Jak tusk kogos popiera to wszystko jasne. Komorowski uciekaj jak tusk zanim sie wszyscy dowiedza co zrobiles z krajem

  ~hmmmm3 godziny temu
  a czy te slonce nie zlamalo jakiegos prawa? czy „prezydent” unii moze namawiac do glosowania na jakiegokolwiek kandydata suwerennego kraju???

  ~kykol 1 godzinę i 38 minut temu
  No to Bronek pakuj sie juz , ryzy po Ciebie przyjechal

  Polubienie

  • ~Rewolucjonista 6 godzin i 46 minut temu
   Komorowski jest w poważnych tarapatach,ponieważ 80% Polaków nienawidzi jego.Większa część wyborców już nie chce Bronka na stanowisku prezydenta, ponieważ wyborcy wiedzą z kim mają do czynienia.

   ~lo 6 godzin i 58 minut temu
   Bronek już jest gotowy nawet diablu duszę odsprzedać!!! Żałosne

   ~sprawiedliwy2015-05-12 18:19
   on już dawno sprzedał już mu nic nie zostało.pozdrawiam

   ~sw2015-05-12 19:03
   W diabla raczej nie wierzy bo jakby wierzył inaczej by postępował z Polakami

   ~no 16 godzin i 20 minut temu
   …… on gotów się nawet obrzezać i to nie tylko dla swojej Salci ….

   ~zosia 15 godzin i 30 minut temu
   Treść komentarza Nowe hasło Komorowskiego – Jak się nie uda wszystkiemu winny jest Tusk a nie Duda-

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Eksperci-Bronislaw-Komorowski-w-powaznych-tarapatach,wid,17532184,wiadomosc.html

   Andrzej Duda niech pozostanie sobą, a Bronisława Komorowskiego może uratować tylko lęk przed PiS i Donald Tusk, który z Brukseli przyjedzie mu na ratunek – takie rady przed drugą turą wyborów prezydenckich mają dla kandydatów eksperci ds. wizerunku, z którymi rozmawiała WP.

   Dla kandydata PiS eksperci mają tylko jedno wskazanie: niech postępuje tak, jak do tej pory. Jego kampanię oceniają jako bardzo skuteczną. Przede wszystkim dlatego, że nie jest przesadnie napastliwa, nie tworzy podziałów, co odróżnią ją od poprzednich kampanii PiS. – Schowanie Jarosława Kaczyńskiego, pozycjonowanie Dudy w opozycji do PiS – ta taktyka w pierwszej turze przyniosła mu 34,76 proc. głosów, w drugiej zaowocuje ponad 50 proc. – przewiduje Tomasz Łysakowski, psycholog i specjalista od marketingu politycznego. Urzędujący prezydent powinien za to – jak mówi Wiesław Gałązka, wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej – „spuścić łomot swojemu sztabowi”.

   Zdaniem rozmówców WP w tej chwili to PiS rozdaje karty, a Andrzej Duda ma duże szanse na wygraną. Choć, jak wskazuje Gałązka, to kandydat-substytut, który dopiero za jakiś czas będzie poważnym politykiem. – Ci, którzy obawiają się powrotu IV RP nie dadzą się zwieść Dudzie. Wśród tych, którzy nie głosowali w pierwszej turze większy potencjał ma prezydent, jednak wyborcy Pawła Kukiza prędzej zagłosują na Dudę niż na Komorowskiego – ocenia.

   Komorowski jest więc w poważnych tarapatach. Popełnił wiele błędów, zgubiła go pycha i rutyna – twierdzą eksperci. – Za długo tkwił w letargu, żeby teraz ratować się w ciągu dwóch tygodni. Brakuje mu żaru i charyzmy, żeby to wszystko odkręcić. Nie ma też w swoim otoczeniu nikogo, kto umiałby to zrobić – uważa Wiesław Gałązka.

   Łysakowski wskazuje, że w 2010 r., kiedy Komorowski miał naprzeciw siebie Jarosława Kaczyńskiego obarczonego balastem negatywnego PR-u, łatwiej było mu zmobilizować wyborców. Teraz straszenie PiS-em przestało działać. – Kaczyński nie rządzi już od ośmiu lat, negatywne emocje opadły. PiS jest zupełnie inaczej postrzegany niż 10 lat temu. Wtedy PiS sprzedawał się jako partia, która zrobi rewolucję, wywróci system do góry nogami. Teraz to domena Kukiza, PiS jest elementem tego systemu – tłumaczy. Sztabowcom Komorowskiemu pozostaje prowokowanie Kaczyńskiego i Macierewicza, w nadziei, że zdenerwowani zepsują udaną kampanię, ale teraz to ich kandydata obciążają afery PO. – Komorowski tych, których mógł w większości już przyciągnął – ocenia Łysakowski.

   Gałązka dostrzega szansę dla sztabu Komorowskiego w punktowaniu niejasnych związków Dudy ze SKOK-ami. – Weszli na wojenną ścieżkę ws. in vitro, niech teraz podejmą temat SKOK-ów. Sytuacja jest jednak trochę patowa, bo Polacy nie lubią, jak się kogoś kopie i mogą tym bardziej skłaniać się ku temu kandydatowi – wskazuje Wiesław Gałązka.
   (…)

   ~gg 6 godzin i 54 minut temu
   Uahahahaahhaah ! Tusk to go jeszcze dobije 🙂 DAWAC TUSKA ! Ludzie doskonale wiedza ILE MU ZAWDZIECZAJA !

   ~elektor2015-05-12 18:35
   O yes yes yes przecież zawdzięczmy drugą irlandię.

   ~vigo 5 godzin i 38 minut temu
   Tak,Tuskowi zawdzięczamy zieloną wyspę:) Ewa Kopacz metr w głąb jest wielką kontynuatorką jego dzieła.

   ~kamil 5 godzin i 26 minut temu
   Dlaczego Tusk to największy polski literat? Bo pobił na głowę Mickiewicza i Żeromskiego w tworzeniu dziadów i ludzi bezdomnych.

   ~Piotr 12 godzin i 59 minut temu
   Tak będą pacany gadać jak Komor się wyprowadzi z pałacu. Puki co jeszcza ma dwa tygodnie na odkrecenie żyrandola..Szkoda zostawić.. Bedzie pamiatka..

   ~martyna 7 godzin i 2 minuty temu
   To nie wina sztabu tylko bieda w Polsce,nic PO nie zrobiło dla nas tylko z nas doją……tu nic nie pomoże naród jest mądry

   ~Panzer 16 godzin i 14 minut temu
   Dobre sobie, naród mądry. Naród jest tępy, bo dawał się doić przez co najmniej 20 lat a teraz trwoga. Mądry naród analizowałby sytuację i już dawno zrobiłby porządek z tą bandą czworga.

   ~Lilja 6 godzin i 59 minut temu
   Tylko niech to co zrobią w TV będzie debatą dwóch kandydatów a nie rzucaniem pytań przez dziennikarzy i tylko wcześniej przygotowanymi do nich odpowiedziami. Bul inaczej nie potrafi. Nie ma nic do zaoferowania. Wstyd za takiego „Prezydenta” nie wspominając o 1-szej damie :/ Wstydze się za nich!

   ~Anna 1 godzinę i 28 minut temu
   Czytałam, że kandydaci nie będą mogli sobie zadawać pytań. Komorowski dostanie tydzień wcześniej pytania, sztab przygotuje odpowiedzi i zapisze na kartce, a prezydent przeczyta. Jeżeli własnej małżonce raz czytał z kartki podziękowania, to o czy my mówimy.

   ~j 14 godzin i 58 minut temu
   Jak widzę tę tzw.”Pierwszą Damę”to jest mi tak wstyd za nasz Kraj, że zagłosuję na każdego byle nie na Komorowskiego.

   Polubienie

 9. ~aVox 46 minut temu
  Żeby Komor mógł wygrać w I turze, elektorat SLD-PSL musiał zasilić Bula a nie ich (oficjalnych) kandydatów. Mafia PO-SLD-PSL gra na wygraną Bula!!!

  ~Olo 2 godziny i 48 minut temu
  Brawo. Jestem zażenowany tym, że oddałem głos na panią. Wstyd mi, że okazała się pani człowiekiem bez honoru i pisze rzeczy o których się milczy. Zwłaszcza, że ktoś podał ręke i nie utonęła pani w szambie. Tu SLD nacięło się jak nigdy.

  ~felek 9 godzin temu
  Jak ona dziękował ludziom aparatu „baronom” za głosy ? Tego nie powiedziała. Może dowiemy się za jakiś czas ?

  ~Korozja 2 godziny i 9 minut temu
  Dziunia ile forsy otrzymałaś od firmy odzieżowej za promowanie?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Magdalena-Ogorek-oskarza-SLD-Grali-na-przegrana,wid,17542712,wiadomosc.html?ticaid=114dfa

  Magdalena Ogórek twierdzi, że SLD uniemożliwił jej przeprowadzenie skutecznej kampanii wyborczej. Dodaje, że partia „grała na przegraną”. Ogórek milczała tydzień, ale w piątek na blogu przedstawiła swoją wersję wydarzeń. Kandydatka opisała m.in. szczegóły ustaleń z partią Leszka Millera.
  (…)
  „Z chwilą, gdy podpisałam pełnomocnictwa, nagle powstał sztab, złożony wyłącznie z ludzi, wyznaczonych przez SLD. Ani jedna osoba nie była ode mnie. Pełnomocnik finansowy nie odbierał telefonów, albo nie udzielał żadnej odpowiedzi. Przez pierwsze dwa miesiące budżet, jaki był do dyspozycji, to 0 zł. O tym, jaki był końcowy budżet, dowiedziałam się z mediów. Gdy tylko zebrano podpisy i chciałam przejść do drugiego etapu, natychmiast rozpoczęły się straszne naciski i presja, iż muszę teraz podziękować aparatowi i zrezygnować z mojej wizji kampanii. Poinformowano mnie, że zapłacą za nakręcone spoty TV i pozostałe materiały pod warunkiem, że zrezygnuję ze swojej strategii i będę jeździć do lokalnych baronów. Byłam bez wyjścia, bo nie miałam nikogo w sztabie, a zrealizowane materiały były nieopłacone. Dalej to już były tylko przepychanki, nie kampania. Oni grali na przegraną z wynikiem, zbliżonym do dziesięciu procent, a ja skoro poświęciłam karierę i pracę w TV, starałam się na początku walczyć o zwycięstwo, ale ich strategia była dla mnie nie do pojęcia i nie dawała żadnych szans. Przegrana z 1% czy 15% to i tak przegrana. Tak więc zrezygnowałam z kampanii i jeździłam już tylko do ludzi aparatu dziękować za głosy, bo codziennie mnie naciskali, że jestem im to winna” – czytamy w oświadczeniu Magdaleny Ogórek.

  ~phi 7 godzin i 32 minut temu
  Tak głupia, że aż nieprawdopodobne. Jaka niezależna? Jaki ona ma dorobek, aby sobie roić takie warunki. Miller miał koło niej stać jako kto? Przewodniczący partii, która daje kasę i słucha bzdur? Patria miała dać milion na co? Na kiecki? Wszystko się tej mizernej Ogórek pomyliło.

  ~sink sink 10 godzin i 29 minut temu
  Pani Ogorek to rzeczywiście pomyłka SLD-jezeli była to kandydatka niezależna to czemu znalazła sie w tej właśnie partii.. Mogła startować po prostu jako „niezależna” A tak pięknie sie uśmiechała,spacerowała elegancko ubrana i opowiadała o zmianie Konstytucji.To była wielka pomyłka,ale nie ubolewam

  ~gość 😉 9 godzin i 44 minut temu
  Trudno uwierzyć, że jest taka głupia. To zaczyna wyglądać tak, jakby myślała albo myśli, ze miała jakiekolwiek szanse. SLD zagrała na przegraną w momencie kiedy Cię wystawili jako swoją kandydatkę, dziewczyno. Masakra jakaś umysłowa 😀

  ~Nagan 4 godziny i 12 minut temu
  Jeszcze parę lat temu mainstreamowe media chociaż udawały obiektywizm, nawet zaprzeczały zarzutom na jego brak. Teraz już nawet nie udają. Dziennikarstwo zeszło całkowicie na psy

  Polubienie

  • ~ggge 23 godzin i 7 minut temu
   Tak kończy prawdziwy męszczyzna a wraz znim jego kompani.

   ~123 23 godzin i 13 minut temu
   NAPIERALSKI I MILLER GRABARZAMI LEWICY !

   ~toja 22 godzin i 52 minut temu
   a na co liczył Miller,że taka Ogórkowa nie robiąc nic tylko wydymając napompowane botoksem usta zdobędzie poparcie mądrych Polaków ?….chyba trochę nie docenia naszego NARODU

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,W-sobote-padnie-wniosek-o-odwolanie-Leszka-Millera,wid,17541032,wiadomosc.html

   Grupa polityków SLD chce odwołania szefa SLD Leszka Millera – dowiedziało się Radio Merkury. W sobotę zbiera się zarząd partii – ma dyskutować między innymi o porażce Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich i strategii na jesienne wybory parlamentarne.

   Próbę złożenia wniosku o odwołanie Millera z funkcji przewodniczącego partii deklaruje Grzegorz Napieralski, od marca zawieszony w prawach członka SLD. – Nawet gdyby mi się to nie udało, to zrobi to jeśli nie kilku, to kilkunastu moich kolegów – powiedział Radiu Merkury. Nie podał jednak żadnych nazwisk.

   Zdaniem Napieralskiego, SLD musi dotrzeć do młodych, a z Leszkiem Millerem to się nie uda.

   W sobotę zarząd partii dyskutować ma o porażce wyborczej Magdaleny Ogórek, a także o strategii na jesienne wybory parlamentarne. Ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii odpowiedzialność za niski wynik Ogórek ma spaść na szefa jej sztabu i wiceprzewodniczącego zarządu partii Leszka Aleksandrzaka.

   Wiceszef partii Leszek Aleksandrzak w rozmowie z Radiem Merkury mówi, że to nie czas na partyjne rozliczenia. Podobnie uważa lider Sojuszu Leszek Miller, który apeluje by poczekać na wynik wyborów parlamentarnych.

   ~Anastazja 23 godzin i 2 minuty temu
   Ten żałosny staruch poświęcił SLD dla paru uścisków jakiejś żałosnej lalki Barbie! Gdyby miał choć odrobinę honoru to dawno by sam zrezygnował!

   ~observer 22 godzin i 56 minut temu
   co za różnica Miller czy Napieralski-to jakby wybór miedzy dżumą a cholerą, w Polsce niema prawdziwie lewicowej partii -tylko koterie udające lewicę powiązane z biznesem, lewackimi przystawkami i bezideowymi cynikami wszelkiej maści

   ~Ssss 22 godzin i 33 minut temu
   Miller pasuje do lewicy jak pięść do nosa. Oligarchowie PZPR już dawno sprzeniewierzyli się wszelkim zasadom partii lewicowych z których najważniejszą jest ochrona klasy najbiedniejszej, która rośnie nam w tempie lawinowym. Pan Miller powinien przypomnieć sobie słowa Międzynarodówki i w ramach pokuty śpiewać ją w każdą niedzielę na Placu Zbawiciela po Mszy Świętej.

   Polubienie

 10. ~belfer 4 godziny i 50 minut temu
  Balcerowicz wie, że w wolnej Polsce czeka go stryczek.

  swiat19maj 4 godziny i 36 minut temu
  Na Ukrainie długo by nie pochodził po świecie, gdyby zrobił to co Polakom. Z reżimem to on mi się kojarzy, gdy podnosił do 100% oprocentowanie miesięczne kredytów.

  ~Leszek Balcerowicz 2 godziny i 45 minut temu
  Kto to jest Aaron Bucholtz?

  ~keks 2 godziny i 35 minut temu
  Przedstawicie jewrejskich banków i interesów na Polskę, pod łatwiej przyswajalnym pseudonimem dla ludności tubylczej, z typowo polskim imieniem?

  ~Polka 1 godzinę i 34 minut temu
  Złodziej i niszczyciel Polski. W wolnej Polsce czeka go stryczek.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Leszek-Balcerowicz-trzeba-oslonic-Polske-przed-powrotem-rezimu-Duda-jest-mlodszym-Kaczynskim,wid,17542793,wiadomosc.html

  Polska nie powinna być wystawiona na ryzyko powrotu reżimu, gdzie mieliśmy upolitycznienie prokuratorów – mówił Leszek Balcerowicz o wyborach prezydenckich w „Piaskiem po oczach” w TVN24.

  – Andrzej Duda to zastępca Ziobry z najgorszego okresu PiS. Polska nie powinna być wystawiona na ryzyko powrotu reżimu, w którym mieliśmy upolitycznienie prokuratorów, gdzie panował strach. Ludzie zadecydują czy Andrzej Duda, który jest młodszym Kaczyńskim, będzie prezydentem Polski. Uważam, że Polska nie zasługuje na tak wielkie ryzyko jak prezydent Duda – powiedział Balcerowicz.
  (…)

  ~OKO 5 godzin i 11 minut temu
  WSZYSTKIE JEWREJE NA PO-KŁAD POLACY CHCĄ NAM WŁADZĘ ODEBRAĆ !!! REŻIM TO MAMY TERAZ ; SĘDZIÓW NA TELEFON I DYSPOZYCYJNYCH PROKURATORÓW , WSZYSTKIE AFERY POD DYWANEM ŚCIGA SIĘ TYCH CO AFERY ODKRYLI A NIE AFERZYSTÓW PANIE BALCEROWICZ PAN JUŻ POLSKĘ ZNISZCZYŁ CZAS PRZESTAĆ PO-UCZAĆ POLAKÓW , MAMY SWÓJ ROZUM !!!

  ~idealista 8 godzin i 9 minut temu
  Uwaga: wszystkie rece na pokład.Na onecie zablokowane wszystkie!! Komentarze WSTYD

  ~wrona 53 minut temu
  Zauważyłem -reżim działa . Tu jest to samo.

  ~polak2 godziny temu
  BLOKUJA MOJE WPISY W KRORYCH UWIDACZNIAM ZYDOWSKIE POCHODZENIE TYCH CO ZGOTOWALI NAM TEN DOBROBYT

  ~oby2 godziny temu
  tu też i aaron buch…..

  ~sisi 1 godzinę temu
  przestań wchodzić na ten portal i setki innych internautów. spadnie oglądalność to polecą żydom reklamy. to samo z g-no wartymi gazetami i telewizjami. ja nie mam telewizora od 12 lat i żyję, nie kupuję żydowsko – niemieckich gazet a onet olałm ponad rok temu. teraz przymierzam się do olania wp.pl

  ~Polak 53 minut temu
  Nie można dopuścić do powrotu Balcerowicza którego Petru widział jako lidera nowej partii( popłuczyn po UW i PO) jak współrządził z Buzkiem to nie bał się finansowania poronionych reform kraju na które nie było kasy. Dosyć obywateli o pozmienianych nazwiskach i wiadomym pochodzeniu na wysokich stanowiskach. Nie prezentują oni polskiej racji stanu.

  ~zax 3 godziny i 13 minut temu
  Dzięki reżimowi z Magdalenki mamy same sukcesy: Balcerowicz zlikwidował 25% produktu krajowego, a do dziś 90% przemysłu, 3 miliony Polaków zaczęło żyć w nędzy , większość juz wymarła z głodu i pijaństwa ( skutek bezrobocia). Dziś po 25 latach sukcesów mamy 3 miliony bezrobotnych, 3 milionmy na saksach, 3 milionu głodujących i zasiłki oraz płace na poziomie 1/4 tego co płaci biedna Grecja. 10 lat przed polskim skokiem do nowoczesności, wystartowała Hiszpania, wcześniej wiejski i feudalny kraj pod reżimem Franko od 1939 rok. Hiszpania potrzebowała tylko 15 lat , aby z zacofania stać się partnerem w Europie. Polska ma 25 lat rozwoju i jest na poziomie Bułgarii ( tak nas plasuje ONZ). Cygańska Rumunia powoli wyprzedza Polskę. Sukcesy mamy tylko w mediach i partii rezimowej, oni mają nowe zegarki.

  Polubienie

 11. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-zeit-wynik-wyborow-to-rewolta-mlodych-polakow/6xrhfh

  ~zwykły obywatel : Platfusy czując mokro w gaciach wypuściły wszystkie swoje pieski Aarony itp, nawet celebrytami się nie POgardza, ale to jest upadek tych ludzi jak takich karolaków czy inne szajby powiatowe bądź wojewódzkie się montuje, to musi tam być ogromna panika, cały żyrandol się trzęsie, spuszczają ze smyczy brukselaka, i całą szechteriadę, RATUJCIE NAS BO BELWEDER TONIE, STYROPIAN PĘKA. Tow. stolzman rzuca koło betonowa, tow. berman krytykuje kukizowców, na czas jakiś odstawili nałęczowiankę i koziej-nostrę schowali do szafy. Istny przewrót majowy, SMUTNA ZABAWA

  ~kaziu : Jak zwykle nie znając realiów piszą głupoty a to co się dzieje w Polsce jest banalnie proste.25 lat po t/z upadku komunizmu elitom żyje się coraz lepiej i to kosztem społeczeństwa bo na jego barkach zostają długi i rodzi się taki obraz że społeczeństwo żyje gorzej jak za komuny a elity nie chcą tego widzieć tylko ograniczają prawa pracownicze i duszą podatkami a wyprzedażą majątku narodowego zamykają drogę do poprawy bytu społeczeństwa.Ciągle tylko mowa o wolności o demokracji a jaka to wolność jak społeczeństwa nie stać na zaspokojenie spraw bytowych a do tego nad głową eksmisja komornik czy urzędnik zabierający dzieci rodzicom nie mówiąc o niesprawiedliwych sądach i to ta wolność i demokracja komuna jaka była to była ale takich rzeczy nie dopuszczała i społeczeństwu nic nie groziło.

  ~acton : Gdzie wyscie byli przez ostatnie lata, ci oburzeni teraz? Jak stado dawaliscie sie wodzic za nos manipulatorom, ktorzy wskazywali wam Kaczynskiego i PiS jako chlopcow do bicia (no bo obciachowi, starzy, religijny, patriotyczni, nienowoczesni). Skąd teraz tyle odwagi w wiekszosci? Dobre i to oczywiscie, ale zastanowcie sie nad tym, aby w przyszlosci znow sie nie dac nabrac. Dla mnie od wielu lat jest jeden drogowskaz: im bardziej media cos zachwalają, tym bardziej podejrzane sie to wydaje. Myslcie krytycznie, bez owczego pędu za Lisami, Olejnikami, Pochankami, Tadlami i calą plejadą innych sprzedajnych funkcjonariuszy mendiow

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-zeit-wynik-wyborow-to-rewolta-mlodych-polakow/6xrhfh

  Pierwsza tura wyborów w Polsce ukazała, że elektorat jest wrogo nastawiony do elit – pisze tygodnik „Die Zeit”. Politolog Kai-Olaf Lang analizuje na łamach opiniotwórczego czasopisma przyczyny zaskakującego wyniku wyborów prezydenckich w Polsce. Jego zdaniem, wyniki popularność Kukiza i Korwin-Mikkego wśród młodych świadczy o „rewolcie generacji” i powinien być „ostrzeżeniem dla polskiej polityki”.

  „W walce wyborczej Bronisławowi Komorowskiemu, który prezentował się jako mąż stanu i gwarant stabilizacji, nie udało się przekonać elektoratu. Jego centralny temat – bezpieczeństwo w niespokojnych czasach – nie wypalił czy wręcz obrócił się przeciwko niemu”.

  Komorowski bez pasji

  „Generalnie Komorowskiemu brakowało ikry i energii. Jawił się bardziej jako solidny, ale pozbawiony konturów administrator sukcesów niż jako polityk z pasją i porywającą wizją Polski. Jako kandydat rządzącej PO reprezentował treści i styl tej partii: proeuropejski, profesjonalny, bez profilu. Podczas gdy w ostatnich tygodniach walki wyborczej podkreślał wciąż jedność i współpracę, faktycznie otworzył walkę politycznych obozów. Przedstawiał wybory jako rozprawę Polski »racjonalnej« z »radykalną«”, ocenia Lang.
  (…)

  ~prokop do ~fikoł: Wy Mlodzi, macie dwie rzeczy, ktorych my nie mielismy. Macie Internet i telefony, ktore ulatwiaja przebieg informacji i niemal natychmiast wiecie to czego my sie dowiadywalismy z ust do ust, czasami przez lata. Macie taka mozliwosc organizacji protestow, ze moglibyscie spowodowac obalenie tego ukladu w ciagu trzech dni. Jednoczesnie, na szczescie, a moze na nieszczescie, macie mozliwosc wyjazdu. Gdybyscie tego nie mieli, musielibyscie wyjsc na ulice, zeby zawalczyc o swoje i i ten uklad by sie nie utrzymalal, a tak kto moze to emigruje.

  ~fred : hahaha…ale ameryke odkryli ! Nie trzeba wcale wyborów żeby wiedzieć , że „elektorat jest wrogo nastawiony do elit” Stąd sukces Kukiza. Bo ludzie mają dosc arogancji Nowaków, pijaństwa Wiplerów, czy bezczelnosci Hofmanów. Każdemu chodzi tylko o KORYTO bez żadnego poczucia misji, bez żadnej odpowiedzialnosci. Pamiętam tytuły gazet po ’89 roku. Wtedy szarpali sie z komuchami obiecując rozliczenie złodziei po objęciu władzy. Okazało sie że NATURA LUDZKA jest niezmienna – niewazne czy kto łajdak, czy krzyżem lezy w kosciele. Władza i pieniądze demoralizują kazdego po równo .

  ~prokop do agnostyk24: Chce sie i to bardzo. Tylko, ze to chcenie idzie w innym kierunku.
  Chyba mniejszym lenistwem jest wyjazd za granice, gdzie trzeba wszystko zaczynac od nowa, niz pozostanie w Polse i wyjscie kilka razy na ulice, zeby zamanifestowac niezadowolenie. Prawie 3 miliony wyjechalo, zeby raczej nie wracac, a drugie tyle jest na emigracji sezonowej. 6 milionow, ktorzy wyjechali plus kilka milionow niezadowolonych, ktorzy zostali w Polsce to jest wystarczajaca sila, zeby zmusic rzadzacych do pracy na rzecz narodu, albo do opuszczenia stanowisk. dlaczego nie protestuja? Z rozmow ze znajmomymi wynika , ze nie z lenistwa, tylko dlatego, ze stracili nadzieje na zmiany. Cala swoja energie zuzywaja na to, zeby przetrwac. Kukiz jest osoba, ktora niektorym przywrocila nadzieje, stad wysokie poparcie i zobaczymy czy Polacy jesienia rusza tylki. to bedzie ostatnia szansa.

  ~Ferdynand Kot : Pamiętajmy o tym, iż siedmioletni okres błędów i wypaczeń, polegał także na wygenerowaniu teatru pogardy i nienawiści, względem tych środowisk które sprzeciwiały się działaniom sieci pasożytniczych Układów antyrozwojowych, i przekształcaniu naszego kraju w terytorium neokolonialne, tracące nie tylko twarde podstawy rozwoju gospodarczego, ale także tracące ziemię, na korzyść obcych, oraz zamachy na lasy państwowe. Wiedzmy o tym, iż taka strategia służąca także do ogłupiania obywateli, była pośrednią przyczyną masakry smoleńskiej, w której zginęli Polacy, sprzeciwiający się strategii neokolonialnej. Jednym z aktorów teatru pogardy i nienawiści, był także kandydat Wielki Gawędziarz herbu Czekoladowy Orzeł.

  Polubienie

 12. ~poznaniak 56 minut temu
  A na co jeszcze czekać, aż wszystko zgarną Żydzi i Niemcy? W każdym razie trzeba odsunąć od władzy tych gnoi i złodziei z PO. To jest podstawą. Potem ratować ten kraj. Póki jest co ratować i o co walczyć.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lech-Walesa-ostro-o-Pawle-Kukizie-Jak-tak-wybiora-to-rozroba-jest-pewna,wid,17545100,wiadomosc.html?ticaid=114e1c&_ticrsn=3

  Według Lecha Wałęsy wyniki najnowszego sondażu Millward Brown S.A. dla „Faktów” TVN i TVN24, który przewiduje duże poparcie dla partii Pawła Kukiza, są niepokojące. – Paweł Kukiz wodzi niewyrobione społeczeństwo. Wodzi pokazując absurdy. Rodacy lubią emocje. Lubia trudne wyzwania. Chcą rozróby krótko mówiąc. Jak tak wybiorą, to rozróba jest pewna – stwierdził Lech Wałęsa.

  ~oficer prowadzący 56 minut temu
  PRAWIE ŻE ANALFABETA WCHODZI DO GRY

  ~M-ka 59 minut temu
  Polacy dali się nabrać na twoje rozróby i obudzili się w państwie mafijnego bezprawia.

  ~POLAK 53 minut temu
  TO JUDASZ ZA AMERYKANSKIE SREBRNIKI SPRZEDAL KOLEGOW ZE STOCZNI JAK TEZ CALA POLSKE W NIEWOLE ZYDOWSKA

  ~kyrneho 56 minut temu
  Panie były prezydencie, nie pieprz głupot.Naród to nie barany. Czas na zmiany. Dorobiłeś się na naszych plecach i spadaj. Polska to jest FIRMA a nie zabawka. Spadaj.

  ~POPIEL 1 godzinę i 8 minut temu
  Sz.P Kukiz , jeżeli krytykuje Pana Wałęsa to nie potrzeba lepszego argumentu że ma Pan RACJE !!!!

  ~Oszukany 56 minut temu
  Boimy się prawdy panie Wałęsa oj boimy się, ale niestety nie unikniemy tego przyjdzie czas na rozliczenie, oj przyjdzie…..

  ~Dar 59 minut temu
  Bolek i jego kolesie chcieli by wiecznie okradać i niszczyć Polskę więc Kukiz to dla nich wróg nr 1 będą teraz wszystkie pomyje na niego wylewać byle zniszczyć zagrożenie !! Paweł masz mój i bierz się za tych złodziei którzy zawłaszczyli sobie Polskę i ją przehandlowali .

  ~Juve 1 godzinę i 8 minut temu
  Wypier.alaj Bolek. Nikt cię już nie slucha

  ~pomirze 54 minut temu
  No I doczekalismy sie, zyd Walesa zabral glos To co mamy obecnie,jemu zawdzieczamy Czego mozna spodziewac sie PO elektryku ze WSI

  ~śmiech na sali 56 minut temu
  „Prawie całkowitom nieprawdom „jest to że Lechu jest mądry .A całkowitą prawdą jest to że Lechu jest mądry prawie jak słoik po musztardzie .

  ~Mikun 1 godzinę i 8 minut temu
  I mówi to nasza „GWIAZDA ” solidarności ? Nasz wielki przywódca który obiecał po 100mln ??? Dziwne ze sam zrozumiał co powiedział a to już progres . Trudno tylko ze zycia mało zostało ale to dla nas dobra nowina.

  Polubienie

 13. ~Aga : Nie mogę patrzeć na tego komunistę, który kapował na wszystkich dookoła!!!! Gadają tak bo się boją rozliczenia za swoje zbrodnie, korupcję i bóg jeden wie co jeszcze!!! Nasi przodkowie, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę w grobach się przewrócili już nie wiem ile razy!!! Michnik znikaj bo dzień staję się gorszy jak się na ciebie patrzy! MAm nadzieję, że nadejdzie koniec ery POparańców!!! Miłego Dnia

  ~nie rozumiem takich wypowiedzi do ~rozbawiony: Pan Michnik powiada, ze jak wygra pan Duda to rzadzic bedzie Kaczynski i Macierewicz???????? Kto bedzie rzadzic to obywatele wybiora dopiero na jesieni rzad w wyborach parlamentarnych. Teraz wybieraja jedynie prezydent. Czy to do niedawna bylo mowione, ze prezydent nie ma duzo do gadania, prezydent nie ma takiej mocy aby rzadzic… wiec dlaczego teraz mialoby to sie zmienic? Jak jest prezydent Komorowski to wedlug pana Michnika nie ma takiej mocy i uprawnien do rzadzenia, a jak prezydentem mialby byc pan Duda to nie nawet ze on bedzie rzadzil, tylko, ze za jego plecow beda rzadzic. to jest wszystko niespojne. A tak naprawde od 8 lat rzadzi rzad PO. Wiec o co chodzi?

  ~Szkiełkiem i okiem : Na szczęście ilość czytelników Wyborczej z roku na rok szybko maleje, więc ideolog Pzpro-styropianowy może straszyć do woli. Niestety media „w pełni polskie typu onet lub interia” natychmiast podchwytują ten ślinotok w „słusznej sprawie”. W miarę inteligentnym czytelnikom te miałkie wywody; mogą tylko powodować odruch wymiotny i spowodować efekt odwrotny – pójście do wyborów i głosowanie na opluwanych. Ja w każdym razie tak zrobię, bo mam dość głosów chamstwa, nienawiści i zacietrzewienia prezentowanych przez Panów: Michnika, Karolaka, Lisa itd. Polska jest Nasza, Wspólna i nie damy jej do końca zawłaszczyć przez warszawskie koterie i grupy interesów reprezentowanych przez tych Panów i straszących „malutkich” wyimaginowanymi wrogami narodu byleby ich interesy i przewały się dalej intratny kręciły.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/adam-michnik-w-gw-o-andrzeju-dudzie-i-bronislawie-komorowskim/rnqfcj

  – Jeżeli wygra Duda, to rządzić będą Kaczyński z Macierewiczem, a to jest najgorsze, co może się dzisiaj Polsce przydarzyć. Bo to ludzie, którzy bez skrupułów posługują się kłamstwem, insynuacją, oszczerstwem – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Adam Michnik.

  Redaktor naczelny „GW” na początku wywiadu skomentował zwycięstwo w I turze wyborów Andrzeja Dudy i ponad 20-procentowy wynik Pawła Kukiza. Jak zaznaczył Michnik, interpretacji tych wyników jest kilka. – Mamy chyba do czynienia ze znużeniem obozem rządzącym. Osiem lat rządów PO-PSL to jest dużo. To, co jest zaletą obozu rządzącego, my już traktujemy jak oczywistość – jak oddychanie powietrzem – powiedział Adam Michnik.

  Jako kolejny element wymienił wielką zmianę generacyjną. – W tej chwili upomina się o swoje miejsce pokolenie między 20. a 35. rokiem życia. Ono uznało, że nie ma swojej reprezentacji, że jej zasadnicze życiowe interesy nie są realizowane – stwierdził Michnik.

  Rozmówca Agaty Nowakowskiej i Dominiki Wielowiejskiej przyznał, że pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych jest rozsądny. – Jeżeli 3 mln wyborców podpisuje się pod tym hasłem, to prezydent ma przynajmniej moralny obowiązek zapytać społeczeństwo, co o tym myśli – argumentował redaktor naczelny „GW”, podkreślając jednak, że sam jest JOW-om przeciwny.

  W dalszej części wywiadu Michnik stwierdził, że młodzi wyborcy Lewicy, którzy w II turze nie pójdą do urn, zagłosują w ten sposób na Jarosława Kaczyńskiego. Michnik przedstawił wybór, jaki oni mają. – Po jednej stronie są ci, którzy nie będą im przeszkadzali ani ograniczali praw obywatelskich, ich wolności. Po drugiej – ci, którzy będą im przeszkadzali permanentnie i będą chcieli ich wtłoczyć w swój jedynie słuszny model życia – przekonywał.

  Adam Michnik podkreślił, że „jeśli chodzi o kandydaturę Dudy, to mamy do czynienia z oszustwem”. – Myśmy zobaczyli skrajnie niesamodzielnego Dudę w debacie z Komorowskim. Nie powiedział ani jednego zdania, które byłoby jego własnym, oryginalnie sformułowanym – skonkludował rozmówca „Gazety Wyborczej”.

  ~chłodny Kazio : Panie Michnik, masz rację – to najgorsze, co może się przydarzyć tej Polsce, jaką nam urządziliście, bando zakłamanych postkomuchów zza okrągłego stołu, z Magdalenki, z „nocnej zmiany”. Dwudziestu Kaczyńskich i dwustu Macierewiczów nie byłoby w stanie wyrządzić narodowi polskiemu tyle zła, ile wam się „udało” przez tych dwadzieścia kilka lat. Za takie wypowiedzi takich kreatur kiedyś jedynym właściwym posunięciem było to, co Krowin zrobił Boniemu.

  aniax1 : To jest ciekawe , że dziennie pojawiają się artykuły wbijające szpile w A.D. Nie jestem jego zwolenniczką, jednak wkurza mnie ta nachalna, wręcz chamska nagonka na Dudę, a B.K jest cacy, pracowity ,tyle dobrego dla nas zrobił, a my niewdzięcznicy tego nie doceniamy. Jest to wredna taktyka, chwyty poniżej pasa. Żenada , wydaje mi się ,że media powinny być neutralne, kandydaci mieć jednakowe szanse .A czyjeś prywatne poglądy zachować dla siebie.

  ~Duda ostatnią szansą – teraz albo nigdy : Ludzie !!! Jeżeli teraz nie zagłosujecie na Dudę to jesteśmy przegrani. Jak Komorowski wygra to już nie będzie nigdy szans na zmianę elity rządzącej. Tak jak teraz rządzi niepodzielnie Putin. PO nie pozwoli przez długie lata odebrać sobie rządów. Tak się zabetonuje to wstrętne PO, że nic go nie wypleni. Zwolennicy Kukiza, wśród nich ja nie będą już mieli możliwości zagłosować na niego w jesiennych wyborach. Nie wiecie jeszcze do czego zdolne jest PO? To spójrzcie jak sobie pozwalali przez te wszystkie zmarnowane dla Polski lata. Zagłosujcie teraz na Dudę abyście w brodę sobie później nie pluli i swój los przeklinali.

  ~Piotr : Drodzy Państwo właśnie w TVP info zakończyła się transmisja ze spotkania Komorowskiego z działaczami z PO (nazywanymi wyborcami) – nie wiem dlaczego nie nazywają tego uczciwie konwencjami PO. Dlaczego? Bo kolejny raz odbywa się to za zamkniętymi drzwiami. Wstęp tylko dla zaproszonych, żeby nikt niepowołany nie zakłócił wyreżyserowanego starannie przekazu – tu np. kłamano, że stocznie padły przez PiS. Śmieszne i straszne to. No i to żałosne zawodzenie wodzireja i śpiewy których nie powstydziliby się napruci biesiadnicy – prymitywne i poza linią melodyczną.

  ~pikuś : A kogo obchodzą geszefciarskie poglądy postkomunistycznego politycznego rabina, skompromitowanego do szpiku kości ? Kończą się powoli wasze rządy,rządy zdrady i handlowania Polską. Jeszcze w to nie wierzycie bo wasi bracia mocno trzymają Europę za mordę, ale takie pierwiosnki jak Węgry czy GB pozwalają wierzyć ,że już niedługo. Zbudujemy sobie nowa inną Europę, opartą na faktycznej współpracy narodów i państw, w której rządzić będą prawa rynku i wola mieszkańców a nie interesy korporacji.

  Polubienie

 14. ~krewetka 3 godziny i 5 minut temu
  Aleksader Smolar kolega Adama Michnika od żłobu.

  ~Mariusz 3 godziny i 1 minutę temu
  Panie Smolar Pan ma nas wszystkich za nie myślących głupków . O wyborze zdecyduje odpowiedź na pytanie ,kto nam ukradł kilka lat emerytur . I kto szanował najwyższą władzę w demokracji -czyli odwołanie się do woli narodu . Jakie szkoły Pan kończył – że Pan o tym nie wie???

  ~PATRIOTA 3 godziny i 9 minut temu
  ZYDOWSKI JASNOWIDZ SIE ODEZWAL, ODZYWA SIE TEZ AARON BUCHOLTZ (BALCEROWICZ , ZARAZ BEDZIE BLUMENFELD, STLOZMAN, BERMAN I INNI, KTORZY ZGOTOWALI NAM RAJ NA ZIEMI ZADLUZYLI POLSKIE NA NIEBOTYCZNA SKALE, WYGONILI 2,5 MILN MLODYCH, WYPRZEDALI WSZYSTKO OPRUCZ LASOW PANSTWOWYCH

  ~PRAWDZIWY POLAK 3 godziny i 6 minut temu
  DOSC TYCH ZYDOWSKICH POUCZEN JAK MAMY ZYC W NASZYM KRAJU-IIZRAEL CZEKA NA TAKICH FACHOWCOW

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Debata-prezydencka-Aleksander-Smolar-Bronislaw-Komorowski-utrzymal-sie-na-poziomie,wid,17558824,wiadomosc.html?ticaid=114e8b&_ticrsn=3

  – Bronisław Komorowski utrzymał się na poziomie z poprzedniej debaty w telewizji publicznej – uważa szef fundacji imienia Stefana Batorego Aleksander Smolar.

  Gość radiowej Jedynki odniósł się do czwartkowej debaty prezydenckiej w TVN. Podkreślił, że prezydent był sprawny w argumentowaniu i przedstawianiu swoich racji.

  Andrzej Duda – zdaniem politologa – wypadł lepiej niż w poprzedniej debacie. – Poprzednio był to dość żałosny widok człowieka zestresowanego, który wyraźnie nie dawał sobie rady w obliczu człowieka, wobec którego odczuwał szacunek i pewną niższość – mówi Smolar.

  Jego zdaniem, to frekwencja zdecyduje o tym, który z kandydatów wygra drugą turę wyborów. Aby zwyciężyć, prezydent Komorowski potrzebuje większej mobilizacji ludzi, którzy kiedyś głosowali na Platformę Obywatelską. Andrzejowi Dudzie zależy natomiast na demobilizacji tego obozu oraz mobilizacji zwolenników PiS.

  Smolar dodał, że istotne będą również głosy ludzi popierających Pawła Kukiza – choć ich duża część w ogóle nie zagłosuje, ci z nich, którzy to uczynią, wybiorą prawdopodobnie Andrzeja Dudę.
  (…)

  ~Darmi 2 godziny i 52 minut temu
  Olejnik odstawia Platformę… bezcenne!

  ~rdf 3 godziny i 5 minut temu

  fundacja Batorego- acha- dalej już czytać nie muszę, wiadomo powszechnie kto jest w tej fundacji, wypowiedź-szczyty obiektywizmu

  ~rt6u 2 godziny i 50 minut temu
  smolar komuszo-esbeckie dziecko cholubione przez po

  ~oborowy 2 godziny i 58 minut temu
  Smolary, Michniki, Blumsztajny to cały czas kwiczą bo koryto sie Bronkowi oddala.

  ~POLLKA 3 godziny i 10 minut temu
  WSZYSCY EKSPERCI ZYDOWSCY BIJA NA ALARM-DOSC WASZYCH POUCZEN-MY CHCEMY RZADZIC W NASZYM KRAJU A WAN JAK SIE NIE PODOBA TO IZRAEL,SZKODA,ZE GOMULKA NIE ZROBIL DO KONCA PORZADKU

  ~alik 2 godziny i 45 minut temu
  nikt nie słucha opini tego Pana, niech się nie kompromituje, naród mobilizuje się aby oddać głos na Dudę, dość Waszych nieudolnych rządów, buty i pychy , rządziliście dla siebie , dla własnych interesów nie dla obywateli, koniec

  ~gabiko 2 godziny i 30 minut temu
  Tak Panie Smolar wystarczy zgodnie z bolszewicka tradycja sfałszować wybory jak 1947 roku!! Tylko 1 element!!!

  ~z Zachodu 1 godzinę i 57 minut temu
  Jezeli tym razem nie wygracie, t.z.n., ze juz NIGHDY nie wygracie,a tacy jak bienkowska beda sie w twarz smiac, ze jestescie idiotami, lub zlodziejami, bo pracujecie za 6 tys. zl. Pracujecie za 2 tys. zl. Wybierajcie, a moze to syndrom bitego, ze i tak zawsze przylgnie i wybierze swego tyrana…

  Polubienie

 15. ~urzędniczka z Warszawy 6 godzin i 14 minut temu
  Walęsa o logice . Buhahahahahah zesikałam sie pod biurko .

  ~bul bul 6 godzin temu
  gdzie obiecane 100 baniek zlamasie

  ~Profesor 5 godzin i 54 minut temu
  Rady dla wykształconego społeczeństwa polskiego prostego analfabety, który ma urojenia wielkościowe. Czy to rodzaj kabaretu czy diagnoza stanu skuteczności polskiej psychiatrii?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Walesa-wygra-jednak-Komorowski-ale-Dudy-sie-nie-boje,wid,17558870,wiadomosc.html

  W drugiej turze prezydenckich wyborów wygra jednak Bronisław Komorowski – uważa były prezydent Lech Wałęsa. Zwraca uwagę na rozsądek obecnego prezydenta i na to, że lepiej zna on możliwości państwa niż Andrzej Duda. Były prezydent przedstawił również swój pomysł na kadencję prezydenta – powinna ona trwać 7 lat.

  Wałęsa podkreślił w radiu RMF FM, że podczas czwartkowej debaty prezydenckiej „więcej logiki” było w odpowiedziach Bronisława Komorowskiego niż Andrzeja Dudy.

  Jego zdaniem w drugiej turze wygra Komorowski, bo to rozsądek. Duda – według byłego prezydenta – „jest ograniczony Kaczyńskim i PiS-em”. – Ja musiałem być prezydentem, bo nikt nie chciał dokończyć tego dzieła. A on nie musi, bo już funkcjonuje demokracja. (…) Jak usiądzie na to miejsce, to dopiero zobaczy, jakie możliwości i ‚wietrzenie’ jest bardzo trudne – ocenił.

  Wałęsa pytany, czy będzie się denerwował podczas II tury wyborów, odpowiedział, że nie, bo zarówno jedna, jak i druga koncepcja mu pasuje. Zaznaczył, że nie boi się Dudy. – On będzie prowokował, niszczył, denerwował, ale i tak wyjdziemy na to, co ja proponuję, bo to jest jedyne rozwiązanie dla polskiej demokracji – podkreślił. Dodał, że Duda ” jest ograniczony PiS-em i Kaczyńskim”.
  (…)

  ~Omo komo 6 godzin i 11 minut temu
  Komorowski był slaby , blady i niepewny , juz od początku kiedy nie wiedził gdzie isc z flagą PO było widac ze się chlopina przestraszył . Ale nic dziwnego, popierający o Olechowski powiedział w marcu w TVN ze w razie zagrozenia ze strony Rosji pakuja walizy i uciekaja do Australii .

  ~]johuigytrh 6 godzin temu
  Zdrajca to człowiek Solidarności jaki jest Wałęsa.Robotnicy Wałęsę wyprowadzili do Prezydenta,ginęli za solidarność a tu mamy zdrajcę jakim się okazał Bolek.Wstyd mi że mamy w Polsce takich zdrajców.

  ~Mirek 5 godzin i 54 minut temu
  Walesa ty za to miales rozeznanie jak rzadzic panstwem co? Cynizm i brak samokrytycyzmu u tych cholernych cwaniakow jest niewyobrazalny.

  ~Magda 5 godzin i 56 minut temu
  Ty marny człowieku!! Strzelaj gola do swojego paskudnego gniazda, tak jak Gocłowski. Twoja wizja spełni się tak jak twoje poprzednie.Tonacy brzytwy się chwyta. To skandal,aby byle jaki urzedas zarabiał krocie a dzieci w szkole są głodne, nie obchodzi mnie,czy rodzice dziecka są zaradni czy nie,to dziecko. Skandalem tez jest Vat na ubranka dzieciece.

  Polubienie

 16. Dorobkiewicz za 1300 / 79.186.95.* / 2015-05-22 15:55
  Balcerowicz musi pamiętać że istnieją tysiące Polaków którzy przyjdą na jego grób by go zafajdać w podzięce za reformę.

  Bredzisław / 89.74.227.* / 2015-05-22 15:25
  Razem z Komorowskim tacy bandyci jak : Wałęsa, Balcerowicz, Michnik, Kiszczak, Kwaśniewski powinni wisieć za jaja anie udzielać wywiadów i huśtać się za naszą kasę.

  obserwer / 79.184.172.* / 2015-05-22 15:22
  złodziej co okradł ludzi pracy w polsce pieprzy od rzeczy.może ćwoku porozmawiamy jak chłodziłeś gospodarkę w 1997 roku bo solą w twoim oku było to że ludzie zaczęli zarabiać. marksistowski bydlak

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/balcerowicz-o-wyborach-gra-toczy-sie-o,13,0,1807117.html

  Balcerowicz o wyborach: Gra toczy się o ogromną stawkę dla młodych

  – Stoimy przed sytuacją, gdy bez dalszych reform będziemy się wolniej rozwijać. Za mało mamy inwestycji prywatnych, za dużo jest barier, słabiej niż wcześniej poprawia się wydajność – mówi w wywiadzie dla Money.pl prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i prezes NBP, obecnie przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju.

  Zdaniem Balcerowicza, bez odpowiedniej dawki reform będziemy wolniej doganiać Zachód i młodzież nadal, w dużej liczbie, będzie emigrować. – Z tego punktu widzenia decyzja, którą podejmiemy w niedzielę, ma ogromne znaczenie – twierdzi Leszek Balcerowicz.

  – To jest ogromna stawka dla młodszych ludzi – mówi Balcerowicz. – Trzeba zmierzać w takim kierunku, by było jak najwięcej atrakcyjnych miejsc pracy i aby ta praca nie była „mordęgą”. Ludzi może w kraju zatrzymać szybki wzrost gospodarczy. Rocznie musielibyśmy rosnąć o 4-5 procent. Do tej pory tak było.

  Zdaniem byłego prezesa NBP są w Polsce ustawy „zabójcze” dla inwestycji i tym powinien zająć się prezydent w pierwszej kolejności. Przyszły prezydent, będący jednocześnie dobrym gospodarzem ekonomicznym, powinien odblokować szkodliwe ustawy – przy założeniu, że będzie towarzyszyć mu odpowiedni układ parlamentarny.

  – Jeśli chcemy mieć lepszych polityków, musimy więcej od nich wymagać – przekonuje Leszek Balcerowicz. – Nie chodzi o puste hasła na potrzeby kampanii. Trzeba domagać się od każdego kandydata, aby sprecyzował, skąd weźmie pieniądze na spełnienie swoich obietnic wyborczych.

  boruta pies / 86.139.81.* / 2015-05-22 15:45
  Panie BaLcerowicz, jesli pan mysli, ze uda sie panu i jego nowej partii omamic Polakow, to sie pan myli. Nic juz wam nie pomoze, zdrajcy!!!

  woyteck / 178.43.140.* / 2015-05-22 15:39
  Pan Balcerowicz nie ma wielkiego pojęcia o ekonomii .Cały czas powtarza te same, nieaktualne od co najmniej 15 lat,neoliberalne komunały o inflacji,prywatnej inicjatywie i zawysokich podatkach. A przecież niebywały, dla Polaków niewyobrażalny, rozwój Japonii, Korei Płd i Chin był możliwy dzęki połączeniu 3 głownch elementów :pracowitości i inteligencji tych narodów ,agresywnego wspierania przez państwo rodzimej gospodarki {olbrzymia rola państwowych ban.ków inwestycyjnych] i w poczatkowym okresie tego skoku gospodarczego permanetna akumulacja wiedzy i kapitału

  Taczka czeka / 94.254.199.* / 2015-05-22 15:00
  Mam nadzieje ze nikt sie nie nabierze aby głosować na partie tego człowieka!!!!!! Nagle sie pojawia alternatywa dla Pustych Obietnic. Przecież tosa ci sami ludzie!!!!!!tylko zmieniają koszulkę….a raczej flagę której Komorowski sie wstydzi.

  ab703 / 31.61.136.* / 2015-05-22 14:54
  Teraz jest prezesem fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Oczywiście fundatorzy są nieznani.

  Obserwator poltyki / 31.178.101.* / 2015-05-22 14:52
  Ten człowiek doprowadził do ruiny cały Polski przemysł, że nie wspomnę o PGR -ach gdzie w początkach transformacji politycznej od razu ponad 2 miliony ludzi zostało bez pracy i środków do życia on ma jeszcze czelność zabierać głos w różnych sprawach dotyczących Polski i Polaków. Media powinny się wstydzić zapraszając tego człowieka.

  .obiektywny. / 81.190.59.* / 2015-05-22 14:57
  Przecież za swoją niszczycielską działalność począwszy od roku 80-tego otrzymał duży medal od „naszego” prezydenta.

  Drosk / 145.237.2.* / 2015-05-22 13:35
  Panie Balcerowicz, syf który dziś mamy zapoczątkował pan osobiście przed laty wraz ze swoim kolesiem Januszem Lewandowskim. Rozwaliliście cała polską gospodarkę. W tym kraju nie ma już nic. Tylko sieci zachodnich hipermarketów wybudowanych na zgliszczach dawnych fabryk. Poza drobnymi zakładami rzemieślniczymi dotkliwie gnębionymi przez chore przepisy, jesteśmy wyłącznie konsumentami towarów trzeciej kategorii zachodnich koncernów spożywczych. Czekam na tę chwilę jak pan i pana kolesie zostaną zakuci w łańcuchy i skierowani na długie lata do pracy w kamieniołomach. Trzeba mieć naprawdę tupet, żeby jeszcze afiszować się publicznie i w dalszym ciągu udzielać chorych rad!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.