95 Sienkiewicz podpalał budkę a Komorowski w reakcji wprowadzał ustawę ograniczającą prawo obywateli do zgromadzeń na wzór ustawy Putina. 25 lat WOLNOŚCI!


Bartłomiej Sienkiewicz (PAP / Tomasz Gzell)

~wolny obywatel 43 minut temu
Sienkiewicz podpalał budkę a Komorowski w reakcji wprowadzał ustawę ograniczającą prawo obywateli do zgromadzeń na wzór ustawy Putina. 25 lat WOLNOŚCI!

~upr 1 godzinę i 57 minut temu
no dobra lemingi, czekam na wyjaśnienia

~upr 28 minut temu
widzę, że jeden dał mi minusa, ale na polemikę się nie zdecydował, odważny i honorowy….., jak sienkiewicz

~Jola 1 godzinę i 35 minut temu
„Za chwilę się dowiem, że czarną wołgą porywam dzieci. Szkoda, że nie ma ikonografiki, jak tam idę z hubą i krzesiwem”… Stary ubecki sposób, by próbować ośmieszyć osoby, które mówią prawdę, a całą sytuacje sprowadzić do poziomu żartu, głupoty, niedorzeczności. Skoro to nieprawda, to normalna osoba byłaby oburzona i wniosła pozew. Ale jak się probuje obrócić to w żart, to coś musi być na rzeczy !!

~erfgaq 1 godzinę i 38 minut temu
Dlaczego ten człowiek jeszcze nie siedzi??? Przeciez za to co powiedział na taśmach to powinien miec kilka zarzutów!!! Czy obrona domniemanych przestępców to kolejna praca PO?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sienkiewicz-kazal-podpalic-budke-przed-ambasada-Rosji-Cezary-Gmyz-jade-do-prokuratury,wid,17545675,wiadomosc.html

Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz kazał podpalić budkę przed ambasadą Rosji – sugeruje szef CBA Paweł Wojtunik w rozmowie z ówczesną wicepremier Elżbietą Bieńkowską na nagraniu rozmowy podsłuchanej w 2014 roku w restauracji Sowa i Przyjaciele w Warszawie, do którego dotarł tygodnik „Do Rzeczy”. Dziennikarz gazety, Cezary Gmyz, w rozmowie z Wirtualną Polską oznajmił, że jest umówiony w prokuraturze w sprawie przekazania nagrania z rozmowy.

Chodzi o incydent z listopada 2013 roku, kiedy podczas Marszu Niepodległości doszło do podpalenia budki strażnika, stojącej przed ambasadą Rosji.

Od razu pojawiły się sugestie, że komuś zależało na sprowokowaniu zamieszek. Pytano m.in. dlaczego policja i warszawscy urzędnicy zgodzili się na trasę przemarszu przebiegającą tuż obok rosyjskiej ambasady.
(…)
Zdaniem Kidawy-Błońskiej trzeba sprawdzić, „czy na taśmach jest coś, co jest wykroczeniem”. – Jeśli nie, trzeba zakończyć sprawę – stwierdziła.

„Jadę do prokuratury”

Cezary Gmyz, współpracujący z tygodnikiem „Do Rzeczy” w rozmowie z WP stwierdził, że prokuratura wysunęła żądanie wydania nagrania. – Jadę do prokuratury i przekażę to nagranie – dodaje dziennikarz.

 • Dokonaliśmy wstępnej analizy tego, co otrzymaliśmy. Wszystko wskazuje na to, że nagranie jest integralne i bez cięć. Myśmy absolutnie żadnych manipulacji wypowiedzi pana Wojtunika nie dokonywali. Są to słowa dosłownie spisane z taśmy – ocenił Gmyz.

„To bzdura i absurd”

Innego zdania jest Paweł Wojtunik, który w rozmowie z Radiem ZET ostro skomentował opublikowane nagranie rozmowy z wicepremier Elżbietą Bieńkowską. – To bzdura i absurd. Nie można wyciągać wniosków na podstawie zlepionych czy pociętych i niekompletnych wypowiedzi – mówił Radiu ZET Wojtunik.

Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA, wydał w tej sprawie oświadczenie. – „Sugerowanie jakoby Paweł Wojtunik powiedział, że policja na zlecenie ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza miała podpalić budkę przy ambasadzie jest niedorzecznością, nadużyciem, twierdzeniem nieprawdziwym i sprawia wrażenie celowej manipulacji. Nieprzypadkowy według mnie termin ukazania się tego artykułu odczytuję jako próbę uwikłania CBA w bieżące wydarzenia polityczne. Stanowczo oświadczam, że Paweł Wojtunik nigdy nie twierdził by ktokolwiek, a tym bardziej urzędujący minister wydawał polecenia celowego podpalania budki. Niedorzecznością i absurdem jest powielania tak wierutnych bzdur” – poinformował rzecznik prasowy CBA.

Główny oskarżony, Bartłomiej Sienkiewicz w rozmowie z Radiem ZET stwierdził, że jest to „absurd i bzdura”. – Za chwilę się dowiem, że czarną wołgą porywam dzieci. Szkoda, że nie ma ikonografiki, jak tam idę z hubą i krzesiwem – dodał były szef MSW.

W tygodniku „Do Rzeczy” Cezary Gmyz zacytował rozmowę wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i szefa CBA Pawła Wojtunika, w którym omawiają zachowanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Oto fragment z tygodnika:

„Paweł Wojtunik: – Znaczy Bartek ma ze mną taki problem, że Bartek się nauczył zarządzać wszystkim przez telefon. Nawet jak siedzieliśmy na tej trybunie, to szef BOR-u do niego telefonem, czy śmigłowiec nie może dalej latać. No ja pierniczę. No to minister. Jak on do mnie zadzwonił, czy może śmigłowiec dalej latać czy nie. Jakbym go pierdyknął telefonem.

Elżbieta Bieńkowska: ha, ha, naprawdę?

PW: Stołeczny dostaje telefon, żebyśmy…

E.B.: Ale jaja, ale jaja, ale jaja.

PW.: Widzisz, ale facet nauczył ich, że on dzwoni i on im rozkazuje. I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką…wiesz z takiego…

E.B.: Taką koncepcję, tak, tak.”

~a 2 godziny temu
Utrwalacze władzy kolesi ze WSI; a kto powiedział, że państwo polskie już nie istnieje?

~felek 1 godzinę i 39 minut temu
To Sienkiewicz mówił, że Polska istnieje teoretycznie i puścił to na cały świat. Takiego faceta chyba stać na taki numer. Z jakiś względów PO go przechowuje. Coś tu może śmierdzieć.

~hehe 1 godzinę i 43 minut temu
To nie dzięki sympatii do PiS-u wygra Duda, lecz poziom nienawiści do PO jest już zbyt wielki! Nadchodzi wasz Koniec i żadna nowa partia pod przykrywką Balcerowicza nie pomoże… Nie uciekniecie, tak jak kiedyś z Unii Wolności!!! CZAS SKOŃCZYĆ z układem z okrągłego stołu!!!

~NIE PLATFORMIE 1 godzinę i 19 minut temu
Panie Komorowski ,Polskę to jak widać podpala platforma poleceniem Sienkiewicza ,może i tęcza na placu Zbawiciela to wasza robota aby wszystko zwalić na Kaczyńskiego i Macierewicza ,pieprzeni manipulanci ,afera podsłuchowa jest tez zamieciona pod platformiany dywan .Więc apel do Polaków kochających ten kraj i ceniących prawdę w życiu politycznym .WYRZUĆ KOMOROWSKIEGO Z BELWEDERU ,Polska to kraj dla uczciwych ,nie malwersantów.

~OJ się Będzie działo 1 godzinę i 52 minut temu
Jestem po lekturze Do Rzeczy. Czemu polscy dziennikarze nie chcą podjąć na poważnie tego tematu tych przekrętów? Czy pisanie kto ma jakie majtki czy kolor włosów i jak się ubrał jest ważniejsze od dobra Państwa Polskiego i nas wszystkich. Trzeba w końcu skończyć z tymi układami i układzikami.

eryko 1 godzinę i 42 minut temu
„Zdaniem Kidawy-Błońskiej trzeba sprawdzić, „czy na taśmach jest coś, co jest wykroczeniem”. – Jeśli nie, trzeba zakończyć sprawę – stwierdziła. ” Prokuratura mianowana z partyjnych rozkazów włądz PO i sprawy nie ma… jak wszystkich afer przez ostatnie lata

~Obserwator. 1 godzinę i 28 minut temu
W PO i PSL nie ma uczciwych ludzi, to zbieranina lekkoduchów,po komunistycznych i uwikłanych w różne kryminogenne sprawy, czarnych charakterów.To odpad po byłym PZPR, razem z naczelnym L.W. To tak, jak by wymieszał w starym szambie i tak właśnie wyszło. Na szczęście koniec ich bliski!

~A_S 1 godzinę i 59 minut temu
Zadyma przed ambasadą wyglądała na ustawkę na zamówienie Rosji. I tym tropem bym szedł. Jak można skierować przemarsz trasą pod ambasadą akurat Rosji i zdjąć posterunki, aby ułatwić rozróbę. Mieliśmy wyjść na dzikich i się udało.

LXX 1 godzinę i 58 minut temu
W chwili gdy piszę komentarz jest tylko 18 komentarzy. Czyżby WP czekało na wpisy sympatyków PO i zielone łapki tak jak w innych publikowanych na tej stronie artykułach ? To nie ma co komentować, to szok. Dawid rzuca się na Goliata. Zostawią nas odpalą samoloty i tak jak 1939 r. za granicę. Tam będą nas pouczać jak mamy walczyć z okupantem.

~awasikus 47 minut temu
Aroganckie, żenujące i kłamliwe zachowanie PO i Bronka Szoguna sięgnęło szczytów!!! Widocznie tylko takie znają metody prowadzenia kampanii. Metody oparte na otumanianiu ludzi i kłamstwie. Propozycja zgody w rozumieniu tych ludzi, to stołki i kasa dla ludzi PO, Szoguna oraz ludzi takich jak były generała WSI Dukaczeskiego i ludzi jemu podobnych ….. – inaczej agentury i służb ……

3 thoughts on “95 Sienkiewicz podpalał budkę a Komorowski w reakcji wprowadzał ustawę ograniczającą prawo obywateli do zgromadzeń na wzór ustawy Putina. 25 lat WOLNOŚCI!

 1. ~Jarko 5 godzin i 31 minut temu
  DOWODY DOWODAMI, ALE WOKÓŁ SIENKIEWICZA STALE COŚ ŚMIERDZI.

  ~nico 5 godzin i 30 minut temu
  Jesteś gościu umoczony. Mało jest dowodów Trzeba być perfidnie zakłamanym, aby tak gadać. Ale taka jest cała PO i PSL Kłamią, podnoszą podatki, rozwijają administrację pod siebie, niszczą szkolnictwo, realizują eutanazję w białych rękawiczkach. A ty ludu „ciesz się i raduj”

  ~SPRAWIEDLIWY 5 godzin i 25 minut temu
  Nie przypominam sobie żeby ten pan przeprosil za aferę taśmową,którą mu udowodniono. Żądam aby przeprosil za „…ch..,d… i kamieni kupa…” oficjalnie i glośno!

  ~adam 5 godzin i 24 minut temu
  Ten szyderczy uśmiech to znak arogancji tej władzy,która doprowadza Polskę do ruiny. Gdzie pan Sienkiewicz tam afera.

  ~JoteM 5 godzin i 33 minut temu
  sztucznie wywołany, ślepy temat. na 100% nic nie mają. i o to chodzi żeby pokazać kryształowość sienkiewicza. jak bierze w tym udział GW to wszystko jasne

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bartlomiej-Sienkiewicz-albo-dowody-albo-przeprosiny,wid,17301541,wiadomosc.html

  Bartłomiej Sienkiewicz w Radiu ZET powiedział, że domaga się dowodów na swój udział w aferze podsłuchowej opisanej przez „Gazetę Wyborczą” lub przeprosin. – Dowodami nie są opowieści „jedna baba drugiej babie”, które kończą się stwierdzeniem, że według informatorów prawdopodobnie to Sienkiewicz ma z tym coś wspólnego – mówił były szef MSW w rozmowie z Moniką Olejnik.
  (…)
  „Tajna grupa w MSW?”

  Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła z urzędu postępowanie sprawdzające pod kątem ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Sprawa dotyczącą publikacji „GW”, jakoby tajna grupa w MSW badała, czy za „aferą podsłuchową” stoją byli szefowie służb.

  Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak, postępowanie sprawdzające zostało wszczęte na podstawie artykułu w piątkowej „Gazecie Wyborczej”. – Zauważamy w tej chwili kilka wątków w tej sprawie, które należałoby wyjaśnić. W postępowaniu sprawdzającym prokurator podejmie decyzję o zakresie i kierunku przyszłego śledztwa – powiedział.

  Nowak dodał, że postępowanie sprawdzające będzie prowadzone w kierunku art. 231 kodeksu karnego, który stanowi, że funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Postępowanie sprawdzające kończy się albo wszczęciem śledztwa, albo jego odmową. Od decyzji odmownej strona uznana za pokrzywdzoną może się odwołać.

  – Do warszawskiej prokuratury okręgowej trafi także zawiadomienie Bartłomieja Sienkiewicza, które były szef MSW w piątek skierował do Prokuratury Generalnej – poinformował rzecznik PG Mateusz Martyniuk.

  Zawiadomienie, do którego dotarła PAP, dotyczy „możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, który mieli stworzyć i działać w ramach tajnej grupy, o którym mowa w materiale prasowym”.

  Jednocześnie Sienkiewicz zaprzecza, jakoby wiedział o działaniu grupy w MSW. „Podane w artykule informacje dotyczące rzekomo mojej osoby są nieprawdziwe i stanowczo im zaprzeczam. Nie jest prawdą, abym powołał taką grupę albo ją nadzorował. Nie wiem również nic o jej utworzeniu i działalności” – napisał Sienkiewicz.

  Rzeczniczka resortu spraw wewnętrznych Małgorzata Woźniak zapewniła, że w MSW „nie działała żadna tajna grupa wykonująca czynności w tzw. aferze podsłuchowej”. „Policja, w tym Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji nie prowadziły żadnych czynności wobec szefów służb wymienionych w treści artykułu” – poinformowano w oświadczeniu MSW i policji.

  Także SKW i ABW zaprzeczają, by prowadziły takie działania.

  W piątek „Gazeta Wyborcza” podała, że w czasie, gdy Sienkiewicz był ministrem w MSW tajna grupa badała, czy za aferą podsłuchową stoją byli szefowie ABW, SKW i BOR oraz urzędujący szef CBA. Według „GW” Sienkiewicz miał ich podejrzewać o spisek. Z informacji gazety wynika, że nadzorował grupę, w której pracowali policjanci z BSW Komendy Głównej Policji oraz oficerowie SKW.

  ~Krzysztof 5 godzin i 18 minut temu
  To, co opowiadał wstawiony Sienkiewicz każdy słyszał!!! Teraz mam jedno pytanie; KTO GO ZROBIŁ DYREKTOREM INSTYTUTU OBYWATELSKIEGO I Z SKĄD OTRZYMUJE KASĘ! Czy WYBORCY płacąc PO-datki płacą temu pajacowi????

  ~jula 7 godzin i 36 minut temu
  No proszę,jakie relatywizowanie afer przez banalne tłumaczenie,że to tylko „jedna baba drugiej babie”,tak towarzysko i tyle.I co tu udowadniać?

  ~ja 5 godzin i 34 minut temu
  Ten człowiek jest amoralny- jak oni wszyscy!

  ~darek 5 godzin i 30 minut temu
  Albo cynizm, albo bezczelność, albo chamstwo, albo brak honoru, albo Platforma Obywatelska, albo to wszystko na raz. Jak w tym przypadku.

  ~bob 5 godzin i 28 minut temu
  za co mają cię przepraszać sb-ku jeden wykpiłeś się z podsłuchów i teraz chcesz się wykpić !!!!!

  ~dida 5 godzin i 27 minut temu
  Sienkiewicz Ty nie masz za grosz honoru, jako minister zblazniles sie i to bardzo, za afere podsuchowa powinnienes siedziec i ma nadziej ze siedzial bedziesz bo by to bylo nie sprawiedliwe wobec uczciwych Polakow Ty Sienkiewicz nie jestes uczciwy tyle w temacie belkoczesz i mlaskasz jak reszta tych z PO

  Polubienie

 2. Bardzo rozsądny wpis. Polecam.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/05/19/uwaga-na-pisowska-operacje-naglasniania-afery-z-podpaleniem-budki-strazniczej-pod-ambasada-rosji-11-11-2013-roku/

  19/05/2015 by opolczykpl
  Uwaga na pisowską operację nagłaśniania afery z podpaleniem budki strażniczej pod ambasadą Rosji 11.11.2013 roku

  Przyznam się szczerze, że nie zaskoczyło mnie ujawnienie akurat teraz rozmowy szefa CBA Wojtyniuka z obecną komisarzycą jewrounijną Bieńkowską.

  Zbliża się II tura farsy wyborczej na lokatora Belwederu, tytularnego nadzorcy polskiego jewrobaraku i pisowcy robią co mogą, aby skompromitować kandydata PO chrabjego Bula Komorowskiego i wypromować Obłudę Dudę, uczestnika posiedzenia knessetu w Krakowie.

  Innym uczestnikiem tej żydowskiej imprezy był były minister obrony Klich z PO. Jak widać obie agenturalne, na codzień niby walczące ze sobą partie, gdy idzie o interesy Izraela, są ze sobą zgodne jak członkowie tego samego kibucu. Walka o Belweder pomiędzy PO i PiS-em (Bulem i Obłudą) to walka fikcyjna. Okupantowi jest obojętne, czy w Belwederze rezydować będzie marionetka z PO czy PiS. Obie te agenturalne partie służą interesom Izaela, USraela i żydo-banksterów. A walczą ze sobą na pokaz, aby skłócić i wykołować Polaków.

  Podejrzenie budzie we mnie w związku z tą aferą kilka spraw:

  – dlaczego to nagranie ujawniane jest teraz – w trakcie „ostrej walki” o Belweder pomiędzy Bulem a Obłudą? Jest oczywiste, że skompromitowanie POpierdoleńców jest na rękę PiSdzielcom.
  – Dlaczego robi to Cezary Gmyz – żydowska wtyka, który kolportował pomysł zajęcia Obwodu Kialiningradzkiego, co oznaczałoby wojnę z Rosją:

  „Cezary Gmyz, publicysta i dziennikarz m.in. tygodnika „Do Rzeczy”, uważa, że Polska powinna w dłużej perspektywie zająć rosyjski obwód kaliningradzki. Gmyz motywuje konieczność podjęcia tego kroku względami bezpieczeństwa.”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fpolski-dziennikarz-powinnismy-zajac-obwod-kaliningradzki#

  Ta gnida chce nas popchnąć do wojny z Rosją. Bezczelność tej prowokacji polega na tym, że jako przykład podaje on aneksję Synaju przez Żydów. Mamy więc naśladować bandyckie poczynania Izraela.

  Operacja ataku na ambasadę Rosji była starannie przygotowana już wcześniej. Nie było to tak, że Sienkiewicz w ostatniej chwili zadzwonił do kogoś i powiedział „podpalajcie”. Agentura okupanta kierująca tzw. „ruchem narodowym” w uzgodnieniu z MSW (polskojęzycznej przybudówce Mosadu i CIA) wszystko staranie wspólnie zaplanowała: organizatorzy marszu celowo wybrali trasę prowadzącą obok ambasady Federacji Rosyjskiej, aby łatwiej było ją podpalić. Władze Warszawy nakłaniały organizatorów do zmiany trasy przemarszu, ale oni uparli się i nie chcieli trasy przemarszu zmienić. Bo wiedzieli, że będzie atak na ambasadę. I to oni upierali się przy tej trasie a nie Sienkiewicz. Ponoszą więc taką samą współodpowiedzialność jak tamten. Wcześniej jeszcze przy pomocy służb i policji ochrona marszu przećwiczyła wpuszczanie zadymiarzy do środka kolumny. Opanowali to do perfekcji – jak widać w poniższym filmiku nagranym rok później.

  Być może Sienkiewicz tego dnia rzeczywiście gdzieś dzwonił, ale podpalenie szczegółowo zaplanowano na długo przed marszem, przećwiczono wszystko, zadbano o trasę przemarszu, o indolencję policji i o niewykrycie sprawców podpalenia. Incydent ten mógł rzeczywiście wywołać poważny kryzys na linii Warszawa – Moskwa – i to na dziesięć dni przed początkiem sterowanego z Waszyngtonu jewromajdanu (tak, tak – jewromajdan zaczął się 10 dni później – 21 listopada). Chodziło zapewne o podgrzanie atmosfery rusofobii. Bul Komorowski naturalnie musiał władze Rosji za ten haniebny wyczyn przeprosić, ale rzeczywistego sprawcy nie złapano i prokuratura na smyczy okupanta umorzyła ślectfo. Ja ze swej strony też przeprosiłem Rosjan. I to szczerze, a nie jak Bul Komorowski z konmieczności. https://opolczykpl.wordpress.com/2013/11/13/rosjanie-przepraszam-was/

  Zastanawiające jest to, że aferę nagłaśniają najbardziej pseudopatriotyczne media gorliwie pro-pisowskie, katolickie i ślepo rusofobiczne („niezależna”, rebe rydzykowe RM itp.).

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/budka-przed-ambasada-rosji-podpalona-na-rozkaz-sienkiewicza/
  http://niezalezna.pl/67135-szok-gmyz-dotarl-do-nagrania-i-ujawnia-podpalenie-przy-ambasadzie-rosji-moglo-byc-prowokacja-s
  http://gloria.tv/media/9i3iGmoAjyh
  http://telewizjarepublika.pl/spalenie-budki-przed-rosyjska-ambasada-bylo-zaplanowana-akcja-msw-ruch-narodowy-zapowiada-zlozenie-zawiadomienia-do-prokuratury,20040.html
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/przedstawiciele-ruchu-narodowego-w-prokuraturze-sienkiewicz-mogl-popelnic-przestepstwo-foto

  Normalnie to one chcące mnieć monopol na antyrosyjski „patryjotyzm” powinny o tym milczeć. I to z kilku powodów. Przede wszystkim nagłaśniając współudział ministra z PO w podpaleniu budki wartowniczej demaskują własną propagandę, zgodnie z którą PO to „ruska agentura”. A tu nagle okazuje się, że to ta właśnie „ruska agentura” jest zamieszana w atak na rosyjską ambasadę. Ponadto pisdzielcy, dla których rusofobia jest najwyższym przejawem patryjotyzmu nie mając podobnego „wyczynu” wypadają w porównaniu z PO cieniutko. Oni tylko grożą pięścią Rosji, a PO zrobiła atak na rosyjską ambasadę. Przez co PO zgodnie z kryteriami „patryjotyzmu” PiS jest bardziej „patryjotyczna”.

  Przy okazji nagłaśniania tej afery i zwalenia całej winy na marionetkę Sienkiewicza (on musiał zgodę na tę operację otrzymać od przełożonych z Mosadu i CIA, bo sam takich kompetencji nie posiadał) pisdzielcy oczyszczają ze współwiny gorliwie katolicki i gorliwie rusofobiczny tzw. „ruch narodowy”. Który jest tak samo współwinny tej prowokacji jak MSW i Sienkiewicz. Marsz tzw. „RN” był po prostu zasłoną dymną i osłoną dla zadymiarzy, którzy dokonali ataku na ambasadę. Nie wykluczam, że zadymiarze w kominiarkach, którzy ambasadę podpalili byli funkcjonariuszami ubranymi po cywilnemu i wmieszanymi w kolumnę uczestników marszu.

  Nagłaśnianie tej afery akurat teraz służy najprawdopodobniej przede wszystkim mobilizacji bydełka wyborczego do udziału w II turze wyścigu do Belwederu. Okupant boi się, że frekwencja może być katastrofalnie niska. Taka afera jak ta może frekwencję podnieść. Tyle, że nagłaśnianie tej afery przez pisdzielców może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Bo może się okazać, że ten czy inny zaślepiony rusofob pod wpływem tej afery pójdzie do ur(y)ny i zagłosuje na Bula. Bo dojdzie do wniosku, że pisowcy tylko szczekają na Rosję, a PO podpala jej ambasadę. Czyli jest bardziej antyrosyjska, a więc bardziej „patryjotyczna”.

  Co do samej II tury farsy wyborczej – z polskiego punktu widzenia jest obojętne, czy w Belwederze będzie urzędował Bul Komorowski czy Obłuda Duda. Oboje służą okupantowi. Zresztą, prezydęt III Rzydopospolitej to figurant, tytularny nadzorca polskiego jewrobaraku. Jest głównie od przyjmowania gości i wręczania orderów. Może wprawdzie blokować ustawy knessejmu, ale tych najważniejszych dla okupanta nigdy żaden prezydęt nie blokował. Nawet więc, gdyby przypadkowo do Belwederu trafił nieagenturalny prezydent, niewiele by zdziałał. Gdyby za bardzo się stawiał, zlikwidowano by go jak A. Leppera czy D. Ratajczaka. Bandyci na oczach całego świata ubili w 1963 roku JFK, przy lecących kamerach. Po czym winę zwalili na ofiarę losu Oswalda. Likwidacja nieagenturalnego prezydenta urzędującego w Belwederze byłaby dla nich pestką. Wypadek, zawał, zamach, a nawet „samobójstwo” – repertuar mają duży.

  Tak więc nie ma się czym epatować. Ta afera to głównie pisdzielska operacja na rzecz uatrakcyjnienia inscenizowanej walki o Belweder i zwrócenia uwagi na swojego kandydata Obłudy Dudy. Wiemy jednak z wypowiedzi byłego rezydenta Belwederu Kalksteina, że obojętnie kto wybory wygra, polityka proizraelska będzie kontynuowana.

  opolczyk

  Polubienie

 3. ~naiwna za 2400 brutto 22 godzin i 30 minut temu
  Czy nie ma sposobu na tego aroganckiego babsztyla?Typowe podejscie cwaniaczycy, złodziejki i aferzystki. Kruk krukowi oka nie wykole, umieja zadbac o siebie. Jako obywatel tego kraju nie chce oplacac z moich podatkow tej niewydarzonej ,guffatej pieknosci. I nie interesuje mnie komu obciaga, ma mnie nie obrazac…

  ~Magda 14 godzin i 31 minut temu
  Dokladnie! „kruk krukowi oka Nie wykole! To potwierdza ” ostre po traktowanie Wesolowskiego w Palcu Piotrowym gdy czekajacych na wyrok” zapomnienia” zyje w luksusie! Naiwny kto wierzy w uczciwosc tam gdzie jest kasa! Polityka to zrodlo zla! Wszyscy pracuja na cwaniakow Nie wazne tych w cywilu,czy tych naganiaczy do Nieba czy tych asystentow naganiaczy Jak PIS ” krukowi oka Nie wykole !”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,139634,title,Afera-tasmowa-Bienkowska-do-Wojtunika-za-6-tys-zl-to-pracuje-zlodziej-albo-idiota,wid,17556562,wiadomosc.html?ticaid=114e79

  Na taśmach ujawnionych przez gazetę „Do Rzeczy” zarejestrowano wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej na temat pensji jej znajomej. – Mówi, ja dostawałam, powiem ci 6 tysięcy… 6 tysięcy… Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota… To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował – mówi Bieńkowska do szefa CBA Pawła Wojtunika. Taśmy trafiły do prokuratury, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

  Podsłuchana rozmowa Elżbiety Bieńkowskiej i Pawła Wojtunika miała miejsce w 2014 roku, w restauracji Sowa i Przyjaciele. W pewnym momencie, Elżbieta Bieńkowska wypowiada się na temat zarobków swojej koleżanki. – Mówi, ja dostawałam, powiem ci 6 tysięcy… 6 tysięcy… Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota… To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował. Ona mówi, że jej koledzy z uczelni się w głowę pukają, albo nie wierzą właśnie, a jak uwierzą, to się w głowę pukają, co ona tu jeszcze robi – stwierdziła Bieńkowska.
  (…)

  ~Callahan 22 godzin i 7 minut temu
  Iranistka, nauczyciel, socjolog politolog, absolwenci WUML-u (Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu i Leninizmu, był taki Leszek Miller ukończył z wyróżnieniem), to u nas profesjonaliści, którzy znają się na wszystkim i mogą szefować każdemu ministerstwu oraz brylować w polityce. Fachowcy, ekonomiści , prawnicy , menadżerowie i ludzie sukcesu są gdzie indziej, ich do polityki wołami się nie wciągnie! A swoją drogą wypowiedź iranistki Bieńkowskiej obrazuje gdzie są politycy władzy, a gdzie jest miejsce dla wyborców, dla 85% społeczeństwa 6 tys. to pensja marzeń!!!!

  ~fgakj 21 godzin i 45 minut temu
  Nie ma juz prokurtury w polsce….. PO zklikwidowała praworządność. W normalnym kraju ludzie by wyszli na ulice

  ~Nawrócony POpapraniec 21 godzin i 49 minut temu
  Dzięki peowska ……….. za wytłumaczenie większości Polakom, jakie masz o nich zdanie. Nie zapomnimy, wkrótce wybory

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.