96 Już wiem kto pisał to przemówienie temu Comeyowi, czyli… Czy jest chociaż jeden Polak, który spodziewał się innej wypowiedzi ‚Zaoceanicznych” Hien czekających na Sute „Odszkodowania”?

A k… nie mówiłem?!! 😦

Którzy jesteście za to odpowiedzialni, czyli tzw. żydzi i wasi pomocnicy (kimkolwiek  jesteście) słuchajcie! Te wasze parszywe kłamstwa i rasistowska mowa nienawiści, nie od dziś obrażają moje poczucie sprawiedliwości, przyzwoitości, jak i moje uczucia religijne, jako Słowianina i wyznawcy Tradycji Słowiańskiej.

NINIEJSZYM OSKARŻAM WAS I WASZYCH PRZODKÓW, O WSPÓŁUDZIAŁ W POTWORNEJ ZBRODNI PRZECIW CAŁEJ LUDZKOŚCI, JAK I O POŚREDNI I BEZPOŚREDNI WSPÓŁUDZIAŁ I WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ, W  MORDOWANIU WASZYCH KAMRATÓW (kimkolwiek by nie byli, jakich haplogrup by nie mieli), A TAKŻE O NISZCZENIE PRASTAREJ SŁOWIAŃSKIEJ TRADYCJI MOICH PRZODKÓW, JAK I O BEZPODSTAWNE, SZARGANIE ICH DOBREGO IMIENIA!!!

Jeśli chcecie jeszcze więcej dowodów, na te i inne wasze i ich zbrodnie, kłamstwa i bezpodstawne oszczerstwa, dostaniecie je tutaj. Uroczyście to wam OBIECUJĘ i PRZYSIĘGAM, że nie spocznę w działaniach w obronie dobrego imienia Moich Słowiańskich Przodków, tak mi dopomóż Pierwsza Matko, a Ty Perunie mnie prowadź!!! Rzekłem, ja skribha!

~hamlet : Czy jest chociaż jeden Polak, który spodziewał się innej wypowiedzi ‚Zaoceanicznych” Hien czekajacych na Sute „Odszkodowania”

~Mariusz : Co się dziwić jak Komorowski to samo mówi…!!! Wszyscy wokół się wybielają z Niemcami na czele tylko Polska cały czas bije się w piersi… zapytaj kogoś na świecie z czym kojarzy Ci się Polak to zaraz odpowiedzą…-antysemita…!!! To są właśnie skutki polityki historycznej zagranicznej Komorowskiego…!!!

puchatek67 : No i wszystko w temacie Polacy – teraz musimy jeszcze uzgodnić jak nisko mamy jeszcze „spuścić majtki….”
Polacy – nic się nie stałooo, za niedługo przeczytamy o biednych Niemcach/nazistach gnebionych przez zbrodniczych Polaków… zgroza

~cogito ergo sum : No coz, na prozno bylo oczekiwac, ze sprostuja, ze sie ujma, ze skrytykuja Comeya. Trzeba robic swoje, dbac o dobre imie ojczyzny, jej rozwoj, krytykowac za niesluszne oskarzanie- jak ten wlasnie przypadek i co najwazniejsze – kiedy przyjdzie odpowiedni czas- nie byc tak bezkrytycznie skorym do placenia roznego rodzaju „odszkodowan” i unikac roznego rodzaju przytulanek z tym srodowiskiem.

~jasiu : Ten rzecznik jest jakiś nie spełna rozumu. Albo całą II wojnę spędził w ukochanej Ameryce. On sugeruje, Szkopy wybrali się do Polski na wycieczkę i poprosili Polaków żeby razem z nimi pospacerowali. W stosunku do Polaków Niemcy byli najbardziej okrutni w stosunku do innych nacji. Za byle co była kula w głowę często dla całej rodziny. Jak polscy kolejarze budowali dla nich tory do obozów to nie na ochotnika. Mieli wybór kula albo robić co karzą. Już wiem kto pisał to przemówienie temu Comeyowi.

~FBI_aja jaj jaj : Podziekujmy Bronkowi Komorowskiemu za krzewienie „prawdy historycznej” i za slowwa o współsprastwie narodu polskiego w holokauscie. Dziekujemy Bronku i prosimy o wiecej. np baraki w obozach byly budowane z polskich drzew rosnacych na polskiej ziemi, polskich lasów. wyrąbanych przez polskich lesników. ( moze dlatego nalezy je sprywatyzowac?) panie Bronku.

~M.Taborski : A może by tak Muzeum wypowiedziało się o Polakach narodowości żydowskiej działających aktywnie w tamtym czasie w Judenratach? Jedna z najsłynniejszych żydowskich myślicielek XX wieku Hannah Arendt w 1963 roku wystąpiła w książce Eichmann w Jerozolimie z dramatycznym oskarżeniem przeciw Judenratom. Twierdziła, że bez ich udziału w rejestracji Żydów, koncentracji ich w gettach, a potem aktywnej pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów, ponieważ Niemcy mieliby więcej kłopotów z ich spisaniem i wyszukiwaniem. W okupowanej Europie naziści zlecali funkcjonariuszom żydowskim sporządzenie imiennych wykazów wraz z informacjami o majątku. Zapewniali oni także pomoc żydowskiej policji w chwytaniu i ładowaniu Żydów do pociągów transportujących do obozów koncentracyjnych. W swojej książce Arendt napisała: „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii.”

~Super star : Naziści niemieccy organizowali pracę dla budowy największych zakładów chemicznych w Europie. Kto był ich właścicielem? Rody niemieckie, angielskie, amerykańskie. IG FARBEN. koncern który w zasadzie przetrwał 2 w.św. I dalej sponsoruje pod innymi nazwami „rządzących”. w UE i w USA.

~Polak : Może trochę prawdy:
Ewa Kurek „Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945”
Autorka obala w nim wszechpotężny mit, podtrzymywany przez większość wpływowych historyków, iż Żydzi byli wyłącznie ofiarami hitlerowców. Po wnikliwym przebadaniu źródeł żydowskich Ewa Kurek podaje, iż od 6 do 10 procent polskich Żydów stało się podczas okupacji katami własnego narodu, nie licząc niemałej liczby różnych kolaborantów z Niemcami i 150 tysięcy żołnierzy żydowskiego pochodzenia służących w Wehrmachcie. Największą gorliwość w wysługiwaniu się Niemcom przejawiali przedstawiciele inteligencji. Zapewne dla większości kolaboracja była sposobem na przetrwanie. Była to najczęściej zawodna droga, bowiem w finale i kolaboranci skazani byli na zagładę. Bardzo niewielu przeżyło. Tych, co zginęli zaliczono w poczet żydowskich męczenników, jakby śmierć oczyściła ich z wcześniejszych win. A były to winy iście straszliwe. Autorka przytacza przykłady tak wymowne, że powinny one spowodować gruntowne przenicowanie obowiązującej „odgórnie” prawdy o postawach tysięcy Żydów w stosunku nie tylko do Niemców, ale przede wszystkim do swoich braci. Władysław Szpilman w książce „Pianista” tak pisał o żydowskiej grupie kolaborantów w warszawskim getcie – „Składała się głównie z młodych ludzi, pochodzących z zamożnej warstwy. Mieliśmy wśród nich sporą grupę znajomych i tym większe ogarniało nas obrzydzenie, im wyraźniej zauważaliśmy, jak jeszcze niedawno przyzwoici ludzie, którym podawało się rękę i których traktowało się jak przyjaciół, przeradzali się w kanalie. Zarazili się duchem gestapo, tak należałoby to chyba nazwać. Z chwilą kiedy wkładali mundury i czapki policyjne i dostawali pałki do ręki, stawali się zwierzętami. Ich najważniejszym celem było nawiązanie kontaktów z gestapowcami, usługiwanie im, paradowanie razem z nimi po ulicach, zadawanie szyku znajomością języka niemieckiego oraz popisywanie się przed swoimi szefami brutalnością wobec ludności żydowskiej”. Zapis Szpilmana (oczywiście nie tylko ten) stał się znany dzięki niebywałej karierze jego wielkiej książki i dla bardzo wielu był nieprawdopodobnym wręcz szokiem. Niestety nie spowodował on – jak dotychczas – zmiany optyki historyków i badaczy, nie mówiąc już o publicystach. Nie spowodowały ich także zapiski Emanuela Ringelbluma, Adama Czerniakowa, świadectwa dawane w rozmowach przez Marka Edelmana, wnioski Hannach Arent zamieszczone w książce „Eichman w Jerozolimie” ani badania amerykańskiego historyka Bryana Marka Rigga. W konkluzji swych badań Ewa Kurek dochodzi do przerażającego wniosku, że „najtrudniejszą, najbardziej haniebną i brutalną część ludobójstwa Żydów wykonali sami Żydzi”.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rzecznik-muzeum-holokaustu-komentuje-slowa-dyrektora-fbi-o-polakach/0l9g6x

Wraca sprawa domniemanego współudziału Polaków w Holokauście. Temat poruszył rzecznik waszyngtońskiego Muzeum Holokaustu. W komentarzu do słów szefa FBI Jamesa Comeya, wskazał na wiele przypadków współdziałania Polaków z Niemcami w zagładzie Żydów. Główną odpowiedzialnością za Holokaust muzeum obarczyło nazistowskie Niemcy.

Andrew Hollinger we wpisie z 1 maja odnosi się do słów szefa FBI o nazistowskich mordercach i ich „wspólnikach z Niemiec, Polski, Węgier i wielu innych miejsc”.

Jak pisze, choć Polska była poddana brutalnej okupacji, wielu obywateli współuczestniczyło w likwidacji Żydów. Planując na przykład budowę obozów śmierci, naziści korzystali między innymi z pomocy polskich sił zbrojnych i kolejarzy, a także osób do pilnowania gett i deportacji Żydów do obozów.

Ponadto niektórzy obywatele pomagali w identyfikacji, denuncjacji i odnajdywaniu ukrywających się Żydów i aktywnie uczestniczyli w plądrowaniu ich majątków. Oprócz tego mieszkańcy miasteczek wschodniej Polski przeprowadzali pogromy i mordowali żydowskich sąsiadów, między innymi w Jedwabnem koło Łomży.

Hollinger podkreśla również, że w Europie bez zakrojonej na szeroką skalę współpracy z innymi krajami, naziści nie mogliby wymordować sześciu milionów osób w cztery lata. Dodaje, że jeszcze przed II wojną światową w Polsce rósł poziom antysemityzmu, a władze podejmowały różne działania, których celem było wykluczenie Żydów z kluczowych sektorów społeczeństwa. Niektórzy polscy politycy wzywali do masowej emigracji tej mniejszości z Polski.

Rzecznik Muzeum Holokaustu przyznaje, że w Polsce istniał ruch oporu przeciwko nazistom, jednak rzadko jego celem było pomaganie Żydom. – Choć wiele osób ryzykowało życiem, by ich ratować, stanowili niewielką mniejszość – dodaje.

Przyznaje jednak, że takie organizacje jak Żegota pomagały w ukrywaniu Żydów, choć groziła za to kara śmierci. Podkreśla również, że w czasie okupacji zginęło co najmniej 2,5 miliona polskich obywateli, niebędących pochodzenia żydowskiego.

Polski MSZ na razie nie komentuje wpisu rzecznika Muzeum Holokaustu.

~bn : Przecież cały postępowy świat wie, że pierwszą ofiarą nazistów przybyłych z Marsa były Bogu ducha winne Niemcy, po zdobyciu Niemiec naziści okupowali je przez wiele lat, wywołali II wojnę, wspólnie z Polakami, stworzyli sieć obozów koncentracyjnych, napadli na Francję, Szwecję, Belgię CCCP i tylko z Anglikami im nie wyszło, a po klęsce udali w bliżej nieokreślony rejon galaktyki, knują i wysyłają swoich nazistowskich emisariuszy a to na Węgry, a to do Grecji a to do Polski – jedynie Niemcy dają im zdecydowany odpór.

~Stanisław : Jaskrawo widać celowość działania. Pierwszy atak Comeya został odparty, więc nastąpiło uderzenie ze strony, z której Polacy na pewno się nie spodziewali, bo od szefa Muzeum Holokaustu w N.Y. Słowa, :”główną winę za holokaust ponoszą Niemcy, należy odebrać, jako oskarżenie, że my ponosimy część winy. Zobaczymy, co wymyśli Schetyna. Z tym myśleniem, to czysty eufemizm.

~Bertold Czubek do ~Stanisław: Osobiście odpowiedzialny jest za to Bronisław Komorowski, który lżył publicznie Polskę i Polaków tak samo, jak Comey!

~Jaka : Andrew Hollinger tak pisze bo Izrael stale zgłasza roszczenia do Polski o wyimagonowane nieruchomości w imieniu właścicieli którzy nie pozostawili spadkobierców. Mimo, że Polska w latach 60-tych wypłaciła milionowe odszkodowanie rządowi USA na pokrycie tych roszczeń. I co? I jeszcze raz próbują, może głupie Polaczki łykną i coś im wypłacą.

~M.Taborski : A może by tak Muzeum wypowiedziało się o Polakach narodowości żydowskiej działających aktywnie w tamtym czasie w Judenratach? Jedna z najsłynniejszych żydowskich myślicielek XX wieku Hannah Arendt w 1963 roku wystąpiła w książce Eichmann w Jerozolimie z dramatycznym oskarżeniem przeciw Judenratom. Twierdziła, że bez ich udziału w rejestracji Żydów, koncentracji ich w gettach, a potem aktywnej pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów, ponieważ Niemcy mieliby więcej kłopotów z ich spisaniem i wyszukiwaniem. W okupowanej Europie naziści zlecali funkcjonariuszom żydowskim sporządzenie imiennych wykazów wraz z informacjami o majątku. Zapewniali oni także pomoc żydowskiej policji w chwytaniu i ładowaniu Żydów do pociągów transportujących do obozów koncentracyjnych. W swojej książce Arendt napisała: „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii.”

~olo : …W czasie drugiej wojny światowej nie było narodu, który nie splamiłby się kolaboracją z hitlerowskim okupantem. Z faszystami kolaborowali zarówno Europejczycy z Zachodu, jak i ci z krajów słowiańskich. Nie ma co ukrywać, że również Polacy zajmowali się tym niecnym procederem, co ostatnio bardzo dobitnie nam przypomniano na przykładzie Jedwabnego. Ale również i naród żydowski splamił się kolaboracją z hitlerowcami, dlatego też uważamy, że wypominanie innym grzechów przeszłości jest wielce niesprawiedliwe gdy samemu ma się nieczyste sumienie. Poniżej prezentujemy przykłady żydowskiej kolaboracji z okupantem w czasie drugiej wojny światowej, naszym celem nie jest szkalowanie narodu żydowskiego, którego cierpienia w czasie wojny są niepodważalne, a jedynie pokazanie, że w czasie wojny każdy może być kolaborantem, również i ten który później jest ofiarą.

(…) Od wiosny 1942 r. kontaktowałem się bliżej z sekcją wywiadu ŻZW (Żydowski Związek Wojskowy – podziemna organizacja żydowskiego ruchu oporu – dop. red.). stąd moja dobra znajomość tego zagadnienia. Policja żydowska i Zarząd Gminy, zasłużyli sobie na miano zdrajców. Nikt i nic ich nie może obronić ani wytłumaczyć ich postępowania. Istniało ponadto szereg żydowskich placówek gestapowskich, podległych bezpośrednio kierownikowi referatu żydowskiego w gestapo – Karlowi Brandtowi, mieściły się one m.in. przy ul. Leszno 13 i Leszno 14. Sprawy te były już częściowo omawiane w różnych pracach wydanych przez ŻIH (Żydowski Instytut Historyczny) choć np. as „13” i „Żagwi” kpt. Dawid Sternfeld nie doczekał się jeszcze miejsca w pisanej historii. Bardzo mało napisano dotychczas o kierownictwie żydowskich „szopów”, czy o kierownikach różnych oddziałów w „szopach” niemieckich. Nikt dotąd prawie nie wspomniał o takim – zdawałoby się – niewiarygodnym fakcie, że działała wewnątrz getta dość duża grupa żydowskich szmalcowników. Czyhali oni na Polaków nielegalnie przedostających się z pomocą do getta, aby wymusić od nich okup. Tymi szmalcownikami byli głównie żydowscy szmuglerzy, wśród których dominowali tragarze, oraz – działający z nimi w zmowie – niektórzy żydowscy policjanci.

Obstawiali oni gmachy Sądów, mury i różne przejścia do getta. Zdarzały się wypadki wydawania tych Polaków Niemcom, gdy nie mieli się oni czym wykupić. Np. Jan Nowakowski szmuglujący do getta na polecenie ojca prasę PPR (Polskiej Partii Robotniczej), żywność, czasem amunicję, został złapany przez policje żydowską i wydany Niemcom. Było to na początku kwietnia 1943 roku. Żandarm Niemiecki widząc, że jest to 14 letnie dziecko ulitował się, skrzyczał go i kopniakiem wyrzucił za bramę. Prawie nic nie wiadomo do dziś o „Żagwi”, za wyjątkiem tego, że istniała i że kilku zdrajców zastrzelono. Na tych kartach autor ograniczy się jedynie do opisu walki z „Żagwią” i z kolaborantami, prowadzonej przez ŻZW przy udziale oficerów OW-KB. Szczegóły tych wydarzeń są dotychczas nieznane zupełnie (jest hasło w wielkiej encyklopedii).

Kolaboracja i zdrada wśród Żydów, przybrała większe rozmiary z chwilą zamknięcia getta i powołania do życia żydowskiej policji porządkowej. Na o wiele wyższym szczeblu zdrady własnego narodu, stali żydowscy agenci gestapo, jedna ich siedziba znajdowała się przy Leszno 14, gdzie szefami byli Kohn i Heller (zausznicy Karla Brandta) a druga przy Leszno 13. Tą drugą placówką dowodził Gancweich i kpt. Dawid Sternfeld. Leszno 14 zakamuflowane było jako przedsiębiorstwo przemysłowe m.in. ich były tramwaje konne zwane konhellerkami, zaś Leszno 13 jako placówka policji przemysłowej występującej pod różnymi nazwami np. Urząd do Walki z Lichwą i Spekulacją, albo Urząd Kontroli Miar i Wag, Oddział Rzemiosła i Handlu, Biuro Kontroli Plakatów, Oddział Pracy Przymusowej a nawet Pogotowie Ratunkowe i inne. Według naszej obserwacji, specjalnie ożywioną, szeroką i szkodliwa działalność prowadziła ta ostatnia, zwana popularnie „trzynastką”. Spośród specjalnie dobranego elementu z „trzynastki”, i osobistych agentów Brandta, powstała w końcu 1940 roku organizacja „Żagiew”. Organizacja ta dostała zadanie penetrowania wszystkich przejawów życia w getcie, z agendami gminy włącznie. Miała obserwować szczególnie akcję zorganizowanego szmuglu, by w ten sposób rozpoznać źródła polskiej pomocy dla getta i tą drogą dojść do organizacji konspiracyjnych, wspierających getto. Autor był bodajże pierwszym, który zwrócił uwagę na działalność Sternfelda i „Żagwi”. (…)

(…) Zauważyliśmy, że „Żagiew” prowadzi również przemyt żywności, a właściwie tylko go udaje, przy przerzucaniu bowiem ich transportów, zawsze widziało się w pobliżu policje granatową lub nawet patrol żandarmerii dla asekuracji, chcieli zatem wobec Żydów grać rolę grupy o charakterze przemytniczo-konspiracyjnym. Pozyskawszy tą drogą zaufanie niektórych naiwnych ludzi, usiłowali montować rzekomo jakąś organizacje wojskową. Zdradziły ich jednak kontakty ze Sternfeldem i z jednym z jego oficerów w stopniu podporucznika. Zdołali początkowo wciągnąć do tej organizacji kilkudziesięciu młodych ludzi. Tych nowo zwerbowanych ŻZW uprzedzał o prawdziwych celach „Żagwi” i dużo uczciwych – zdołano z niej wycofać. Ci , co pozostali na służbie – pomimo ostrzeżeń – ponieśli zasłużona karę. A „Żagiew” ilościowo rosła, dawała korzyści materialne.

Pierwsze uderzenie w „Żagiew” odbyło się na przełomie 1940/41 roku. Po zastrzeleniu, bądź zabiciu nożem kilku jej członków, organizacja rozleciała się i przestała przejawiać swą działalność. Drugi rzut „Żagwi”, przystąpił jednak do pracy wiosna 1941 roku, bowiem Niemcy żądali istnienia tej organizacji. Po rozpoznaniu ich działalności, ŻZW i kilku oficerów OW-KB przystąpiło w drugiej połowie 1941 roku do ponownego uderzenia, częściowo tylko skutecznego. Pojedynczych gorliwych żagwistów zlikwidowano w międzyczasie. W maju 1942 roku autor otrzymał rozkaz z Komendy Głównej włączenia się do końcowego etapu akcji likwidacyjnej „Żagwi”, do pracy wywiadowczej wewnątrz getta. Praca „Żagwi” przybrała wtedy bowiem dość niebezpieczne rozmiary. Wpadło wówczas i zostało aresztowanych kilku szeregowych członków ŻZW. Widać było, że żagwiści węszą coraz skuteczniej. Wpadł w końcu – późną wiosna 1942 roku – Kosieradzki, a z nim podręczny magazyn broni.

Ażeby nie demaskować się w oczach getta kontaktami z „trzynastką” lub Befehlstelle Karla Brandta (Żelazna 103), „Żagiew” udoskonaliła metody swej pracy. Agenci „Żagwi” zaczęli przekazywać meldunki i donosy swym mocodawcom nie w getcie, a w kilku punktach rozrzuconych w Warszawie. Znajdowały się one między innymi na Poczcie Głównej, w kawiarni Rival (Plac na Rozdrożu, w pobliżu Al. Szucha), oraz w sklepie z tekstyliami, mieszczącym się przy ul. Mazowieckiej 7, na I piętrze od frontu. Żydowscy agenci gestapo chodzili do pracy na tzw. placówki i w drodze powrotnej do getta składali tam swoje meldunki. Wielu z nich miało nawet specjalne przepustki, uprawniające do swobodnego poruszania się po terenie całej Generalnej Guberni, gdyż jako fachowcy byli używani do prac także w innych miastach, np. niejaki Meryn z Sosnowca czy Grajer były fryzjer i restaurator z Lublina, znany zausznik Hoeflego, ściągnięty przez niego do Warszawy w lipcu 1942 roku. Mieli oni wydane przez gestapo pozwolenia na broń, w okładkach koloru pąsowego oraz pistolety służbowe, co zostało stwierdzone już w końcu 1940 roku, przy likwidacji pierwszego rzutu „Żagwi”. Likwidacja drugiego rzutu trwała cały rok i chociaż przynosiła raz większe, raz mniejsze efekty, to jednak nie została zakończono. Likwidacje trzeciego rzutu przerwała latem 1942 roku wielka akcja likwidacyjna Hoeflego (22.07 do 13.09.1942)

Za okres likwidacji czwartego rzutu „Żagwi” należy przyjąć czas od września 1942 do kwietnia 1943. Niedobitki „Żagwi” trudniące się szmalcownictwem, były likwidowane przez OW-KB nawet w czasie Powstania Warszawskiego, jak np. Bursztyn-Wisniewski, dyrektor szopu Hoffmana. Wypada dodać, że w tym okresie około 300 żagwistów i agentów gestapo mieszkało stale na terenie budynku gestapo w al. Szucha 11, skąd wychodzili „do pracy” w Warszawie, bądź na wyjazdy terenowe, gdzie pod szyldem prześladowanych Żydów wślizgiwali się do oddziałów partyzanckich dla ich rozpoznawania i wydawania; specjalizowali się oni w tropieniu Żydów w aryjskiej części Warszawy. Dostęp do nich i ich likwidacja były bardzo trudne. (…)

(…) Wykonywanie wyroków odbywało się na podstawie materiału dowodowego, zebranego przez sekcje śledczą i dostarczanego sądowi ŻZW. Sąd ŻZW składał się z wybitnych prawników, był całkowicie niezawisły i samodzielny w ramach narodowej odrębności. W ten sposób Żydzi samodzielnie, we własnym zakresie walczyli o morale getta i usuwali zło. Jeśli zapadł wyrok śmierci, podlegał on jednak zatwierdzeniu przez komendanta ŻZW i dopiero wówczas mógł być wykonany. (…)

(…) Chociaż akcje ŻZW i ŻOB (Żydowskiej Organizacji Bojowej) mobilizowały ludzi zdrowych moralnie, to jednak nie przełamały otępienia i zastraszenia ogółu społeczności getta. Bazując na takiej postawie Żydów „Żagiew”, nie została – niestety – rozbita doszczętnie. Wszelkiego rodzaju uderzenia ŻZW w tę organizację miały szczególne nasilenie po akcji styczniowej 1943 roku i trwały aż do samego powstania w getcie. W czasie powstania udało się żołnierzom ŻZW i ŻOB dopaść i zlikwidować jeszcze kilku zdrajców, lecz dużo ich zostało, czego dowodem m.in. były wydane Niemcom bunkry bojowców, w tym i Anielewicza, co potwierdzili mi sami Żydzi. „Praca” ocalałych żagwistów nie skończyła się z upadkiem powstania. Byli oni Niemcom nadal potrzebni. Tym razem do pomocy w wyłapywaniu Żydów ukrywających się nie tylko w Warszawie, ale i w całej Generalnej Guberni. Żagwiści byli też wykorzystywani przez gestapo, jako prowokatorzy, wdzierający się podstępnie w szeregi polskich organizacji podziemnych. To właśnie m.in. żagwiści i inni żydowscy szmalcownicy i zdrajcy, byli winni większości śmierci ukrywających się Żydów, a tym samym winni byli śmierci ukrywających ich Polaków.

Dni 21 lutego 1943 roku wykonano na kilku żydowskich gestapowcach wyroki śmierci, na Leonie Skosowskim („Lolek” – został wtedy ranny), Pawle Włodowskim, Areku Weintraubie, Chaimie Mangelu i Lidii Radziejowskiej. Dni 28 kwietnia 1943 roku na ul. Warmińskiej zlikwidowano Luftiga – Żyda, agenta gestapo, który pracował jako tłumacz w warsztacie kolejowym na Pradze.

Powszechnie znana afera Hotelu Polskiego (VII.1943), też jest dziełem żydowskich zdrajców (główny agent – naganiacz Leon Skosowski i Adam Żurawin – żyje w USA). Wpajali oni w swych współwyznawców przekonanie o specjalnym propagandowym, wypuszczeniu ich do krajów neutralnych. Działali na polecenie gestapo – Hahna i Brandta – ściągnęli około 2000 bogatych Żydów mających za ogromne pieniądze kupić paszporty zagraniczne. Niemcy ich ograbili i pomordowali (część wysłali do obozów), nielicznych wypuścili, w tym kilkudziesięciu swoich agentów dla działań propagandowych na rzecz Niemiec – patrz C. Arch. Sygn. 202/XV-2, tom 2, k.158, przechodzili ci Żydzi przez luksusowy obóz w Bergen Belsen i Vittel we Francji, oczekując na wymianę za towary z USA, byli internowani, ocaleli (a rząd polski na emigracji posyłał im pomoc!!)

Ilość Żydów – agentów gestapo była tak duża, że działalność ich zaczęła obejmować nie tylko dzielnicę aryjska Warszawy, ale i całą Generalną Gubernię. Stali się oni szczególnie niebezpieczni przez perfidne przybieranie maski ludzi prześladowanych i szukających pomocy u Polaków. Zdrajcy ci, szybko zaczęli zapełniać listy zdemaskowanych agentów gestapo, zestawiane przez Armie Krajową i inne polskie organizacje. Wyroki na nich zaczęły się sypać na terenie całej Generalnej Guberni.

Wiadomo nam było o działaniu zdrajców we wszystkich skupiskach żydowskich. Np. w Krakowie działali dwaj znani agenci gestapo – Żydzi – Zeligner i Forster. Forster zdołał nawet zmontować szeroko rozgałęzioną siatkę konfidentów.

Po likwidacji getta krakowskiego (23 marca 1943) pojawiły się jesienią 1943 roku w Krakowie, dwie zorganizowane grupy gestapo, rekrutujące się z Żydów. Specjalizowały się one w wykrywaniu ukrywających się Żydów w tzw. aryjskiej części miasta. Pierwsza taka zbrodnicza grupę stanowili: Diamand, Julek Appel, Natan Weissman i Stefania Brandstatter-Poklewska, a drugą: Forster, Marta Purec-Porzecka, Rosen, Goldberg, Loeffler, Kleinberger, Kerner, Pacanower, Rotkopf, Taubman, Weininger i wielu innych. Większość z nich – jako w końcu bezużytecznych – zlikwidowało gestapo.

W końcu sami Niemcy mieli ich dość i 24.05.1942 roku urządzili nocną rzeź kierownictwu „13”. Szefowie Gancweich i Sternfeld uratowali się ucieczką, ale zabici zostali ich najbliżsi współpracownicy: Lewin, Mendel, Gurwicz, kuzyn Gancweicha Szymonowicz. Po tym sprawa przycichła i żydowska policja nadal pełniła zdrajcą służbę. Dotarcie do takich z wyrokiem było bardzo trudne, dlatego przeważnie dożyli do 1943 roku. Mniej ważni zdrajcy szybciej doczekiwali się kary. Np. były bokserski mistrz Polski Rotholc – popularny „Szapsio” tak dokuczył ludziom swą pałką policjanta, że na prośbę samych Żydów dostał karę ciężkiej chłosty, która egzekwował na nim członek mojego oddziału Teodor Niewiadomski. W zestawieniu z nim, biedacy idący podczas akcji Hoeflego dobrowolnie na śmierć, też dla mirażu chwilowego szczęścia, tylko w postaci bochenka chleba i kilograma marmolady, stanowili razem obraz z najkoszmarniejszych snów. (…)

(…) Pora na wstęp zbilansować ilość zdrajców z getta warszawskiego. Było ich ca 10 000 osób. Z tego w policji było (rotacyjnie) ca 2500. Specjalnych agentów Gestapo i „Żagwi” było ponad 1000 osób. W kolaboracyjnej Gminie Żydowskiej było ponad 6000 osób; z tego za szczególnie zdrajczych, biorących udział w specjalnym wyzysku i ekonomicznym wyniszczeniu narodu, w wyniszczaniu przesiedleńców i skazywaniu ich na śmierć głodową uważano co najmniej 2500 osób. Te 10 000 stanowiło w 1940/41 ca 2% ogółu społeczności getta; zaś w skali krajowej dochodziło do tego dziesiątki tysięcy ludzi, gdyż byli oni w każdym getcie. Wywodzili się oni ze sfer zamożnych, plutokracji, inteligencji, dużo pracowników policji. Im mniejsze getto tym procent zdrajców większy. Nie ma możności ustalenia ich liczby, skoro sami Żydzi i ŻIH ich ukrywają, skoro Kneset w 1950 roku uchwalił nie pociąganie ich do odpowiedzialności karnej. To jest niemoralne! (…)

Powyższy tekst jest fragmentem książki „Życie codzienne warszawskiego getta” autorstwa Tadeusza Bednarczyka. Autor (płk. WP) od stycznia 1940 r. kierował Wydziałem ds. Mniejszości Narodowych i Pomocy Żydom przy K.G. Organizacji Wojskowej. Był inicjatorem pierwszych zbrojnych grup w getcie warszawskim, osobiście przyczynił się do powstania Żydowskiego Związku Wojskowego zwalczającego siatki konfidentów i nazistowskich kolaborantów. W getcie po raz ostatni przebywał nocą z 30 kwietnia na 1 maja dostarczając amunicje walczącym powstańcom.

~wytyk : Nasze władze budują muzeum za 100 mln dolcy i będą łożyć rocznie 10 mln na jego utrzymanie a oni twierdzą że my to właśnie jesteśmy tym nieznanym narodem nazistów, ale co się dziwić jak u nas w sejmie, senacie i wszystkich władzach narodu wybranego nawtykane jak w „dobrej kaszy słoniny”

5 thoughts on “96 Już wiem kto pisał to przemówienie temu Comeyowi, czyli… Czy jest chociaż jeden Polak, który spodziewał się innej wypowiedzi ‚Zaoceanicznych” Hien czekających na Sute „Odszkodowania”?

 1. ~towarzysz 3 godziny i 59 minut temu
  Kiedy Żydzi nas przeproszą za zbrodnie popełnione na na rodzie Polskim?. I kiedy przestaniecie nam wciskać kit że Polacy też są winni zagłady żydów, fakt sporadyczne przypadki się zdarzały ale żydzi na terenach pierwszej okupacji sowieckiej co robili z polakami , a no wydawali ich sowietom itp. Więc później spotkała ich zemsta na tych terenach

  ~Wkurzony 6 godzin i 46 minut temu
  Masz rację! Żydowskie UB popełniało zbrodnie na Polakach! Dlatego Gomułka wysiedlił ich z Polski!

  ~hff 2 godziny i 23 minut temu
  zgadza się, dlaczego Michnik uciekł do Szwecji a słynna prlowska sędzina która zasłynęła ze skazywania polaków na śmierć uciekła do Anglii, kim byli ci ludzie, ano byli żydami, o tej historii się nie mówi a wręcz się tuszuje

  ~Gość 5 godzin i 33 minut temu
  Nie dziwcie się to jest i tak mącenie wody i cedzenie Jordanki z Wisły, a dzięki Wierzeniom Babel – emocjonalno pojęciowy bajzel (nie wystarczy pomieszać brzmienie słów, mogło by nie pomóc i ludzie by obeszli. Należy pomieszać ich znaczenia) .. Czym jest semityzm, aby antysemityzm uznać za rasizm? Antysemityzm jest tu używany w znaczeniu niedozwolonego anty-rasizmu Inne rasizmy oprócz wybrańca są ludobójstwami, ale ten wybrany nie. Tak samo nie każda forma rasizm musi być ludobójstwem lub przybierać jakiekolwiek jego formy – kolejne kłamstwo ponieważ tak można zdefiniować wszelkie ruchy narodowościowe, nie zaś znowu wybrane)…

  ~polak 3 godziny i 47 minut temu
  Kto to jest antysemita? ten którego nie lubią żydzi.

  pilott1000 3 godziny i 55 minut temu
  Wstydzę się prezydenta .

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,140394,title,Narodowy-zakapior-gra-karta-zydowska,wid,17546051,wiadomosc.html?ticaid=114e46&_ticrsn=5

  Pytanie Andrzeja Dudy dotyczące zbrodni w Jedwabnem wielu wprawiło w osłupienie. „Od 25 lat żaden poważny polityk nie grał kartą żydowską” – napisał Piotr Paziński, krytyk literacki i eseista, redaktor naczelny czasopisma „Midrasz”. Nazwał też kandydata PiS „narodowym zakapiorem”. Zdaniem rozmówców WP, prof. Radosława Markowskiego i prof. Rafała Chwedoruka to był pojedynek o politykę historyczną a nie przejaw antysemityzmu.

  Andrzej Duda podczas debaty prezydenckiej wypomniał Bronisławowi Komorowskiemu, że w 2011 r. na uroczystości upamiętniającej wydarzenia w Jedwabnem Komorowski wystosował list, w którym – jak stwierdził – prezydent zawarł określenie: „naród ofiar był także sprawcą”.

  – Proszę mi powiedzieć, jak wygląda, w takim razie, pana polityka obrony dobrego imienia Polski, jeżeli pan w swoich wystąpieniach używa określenia, które niszczy rzeczywistą pamięć historyczną, zadaje kłam temu, co jest tak niezwykle ważne, żebyśmy nie byli kłamliwie oskarżani przez innych, że to my uczestniczyliśmy w Holokauście? – pytał Duda.

  – Gdyby pan chciał robić zarzuty z pytań o przepraszanie za trudne sprawy, to musiałby pan zacząć od polskich biskupów, którzy mówili przebaczmy i prosimy o przebaczenie. To jest postawa chrześcijańska, która powinna nam wszystkim dać wiele do myślenia – odparł na to prezydent.

  „Naród ofiar musiał uznać tę niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą. Długo trwało zanim zrozumieliśmy, że przyznanie się do tej winy nie przekreśla polskiej martyrologii i polskiego bohaterstwa w walce z niemieckim i sowieckim okupantem, że nie oznacza relatywizacji win i wywrócenia proporcji w ocenie historycznych zasług i grzechów” – pisał prezydent w liście, do którego odwołał się Duda.

  „Od 25 lat żaden poważny polityk nie grał kartą żydowską”

  Pytanie Dudy oburzyło Piotra Pazińskiego, który na swoim profilu na Facebooku stwierdził, że od 25 lat „żaden poważny polityk (a kandydat na prezydenta w drugiej turze jest z konieczności poważnym politykiem) nie grał kartą żydowską”. „Ostatnim był Lech Wałęsa w 1990 r., kiedy sugerował, że Tadeusz Mazowiecki ma niearyjskie pochodzenie. (…) Miałem nadzieję, że takie odwołujące się do antysemickiego elektoratu aluzje Wałęsy już nigdy w polskiej kampanii prezydenckiej się nie powtórzą, że nie ma na nie miejsca w polityce, że kilka procent głosów elektoratu Bolesława Tejkowskiego, Kazimierza Świtonia i Grzegorza Brauna nie są warte, żeby się po nie schylać” – napisał krytyk literacki i eseista.

  „Duda uznał, że temat żydowski grzeje w Polsce na tyle, że nie tylko warto się nim posłużyć w debacie prezydenckiej, ale należy potraktować go priorytetowo, na otwarcie, w pierwszym pytaniu do politycznego rywala. Sprawa mordu jedwabieńskiego (i głosów, które można dzięki temu uciułać) okazała się dla Dudy ważniejsza od polityki społecznej, obronności czy stanu polskiego górnictwa. Bezbarwny prymusik prezesa pokazał swoją prawdziwą twarz: narodowego zakapiora. Dla mnie jest całkowicie skreślony” – stwierdził w emocjonalnym wpisie.

  „To prezentacja PiS-owskiej wizji historii”

  Zdaniem prof. Radosława Markowskiego pytanie nie było przejawem antysemityzmu, ale pojedynkiem o politykę historyczną. – To prezentacja PiS-owskiej wizji historii. Wyraz przekonania, że o naszej przeszłości możemy mówić tylko dobrze – mówi WP socjolog. – To starcie dwóch koncepcji: jednej, która zakłada, że trzeba rozliczać różne elementy własnej historii i drugiej mówiącej, że rozliczenia nie mogą zagubić proporcji całości – zgadza się politolog prof. Rafał Chwedoruk.

  Prof. Markowski wskazuje, że współcześnie państwa zyskują na tym, że ich historiografia zajmuje się zarówno pozytywami, jak i czarnymi kartami historii. – W zawierusze wojennej większość Polaków zachowywała się bardzo godnie, walczyliśmy z wrogami, ponieśliśmy wielkie straty, Polacy ratowali Żydów, ale byli też szmalcownicy i było też Jedwabne, za które powinno nam być wstyd. To nie do zniesienia w XXI w., w jednoczącej się Europie, żeby nie można było o tym mówić – oburza się.

  „Elektorat PiS utwierdzi się w przekonaniu, że Komorowski nie szanuje polskości”

  Jednocześnie socjolog zwraca uwagę, że dla większości elektoratu Dudy to mogło być dobre zagranie. – Utwierdzą się w przekonaniu, że Komorowski to prezydent, który nie szanuje polskości – wskazuje.

  Prof. Chwedoruk przypomina, że Duda był kiedyś związany ze środowiskiem Unii Wolności, które trudno posądzać o ataki nacjonalistyczne i antysemickie. Z kolei trzon PiS stanowią ludzie dawnego Porozumienia Centrum, które bardzo silnie odwoływało się do tradycji piłsudczykowskiej, a te były bardzo odległe od jakiegokolwiek antysemityzmu. – Józef Piłsudski cieszył się poparciem głównych ugrupowań żydowskich w II Rzeczypospolitej – wskazuje rozmówca WP.

  Ekspert zwraca uwagę, że środowiska postendeckie zostały w Polsce zupełnie zmarginalizowane. – Warto zauważyć, że nawet w szalonych latach 90., kiedy niemal mógł założyć partię i startować w wyborach, także prezydenckich, egzotyczni kandydaci, często odwołujący się do antysemityzmu, dostawali śmieszne poparcie. Dlatego nie ma sensu w obecnej kampanii wprowadzać tematu, który w Polsce umarł trochę śmiercią naturalną, a trochę na drodze niepisanego paktu, że tego rodzaju zjawiska należy z życia politycznego wyeliminować – konkluduje rozmówca WP.

  ~Hornetwczoraj
  To Żydzi wg twojej teorii, też są winni za holokaust. Policja żydowska jawnie współpracująca z gestapo, komórki żydowskich agentów gestapo na terenie gett.

  ~Heeee???wczoraj
  To ciekawe, bo tesc pana Dudy pisal antypolskie wiersze, o tym jak Polacy dokonywali pogromu na Zydach. I nota bene tesc Dudy JEST ydem. I teraz Duda broni Polakow przed szkalowaniem ich jako narodu sprawcow? Co za zalgany typ. Zrobi wszystko by sie swoim potencjalnym wyborcom podlizac. Zreszta sam Duda chyba tez jest ydowskiego pochodzenia – tak jak maly prezio.

  ~xcv22 godziny temu
  Po takim wystąpieniu Duda ma przechlapane u Żydów a przecież go poparli ” 2 kwietnia w Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę: Uchwała nr.4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia . Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. ” Więcej łącznie z filmem znajdziecie w necie .

  ~YankieDoDo 3 godziny i 56 minut temu
  Czyli jednak Polacy maja przepraszać Żydów za holocaust? Przy takiej postawie nie ma się co dziwić, że cały zachód będzie nas uważać za głównych sprawców II wojny światowej. Zagłosujcie na Bronka, to dokończy sprawę wypłaty narodowi wybranemu 60 mld $ z waszych kieszeni. Wystarczy zmienić konstytucję i sprzedać coś, np lasy państwowe. W drugiej kadencji musi się udać

  ~maks 17 godzin i 8 minut temu
  Sprawdz kim jest Pazinski to bedziesz wiedzial czemu to pisze…

  ~wyborca 3 godziny i 59 minut temu
  kto to jest p. Paziński? pierwszy raz widzę i słyszę…. PO wyciągnęło kolejnego „eksperta” z kapelusza? dlaczego tak boją się Dudy? to już wystarczający argument, żeby właśnie na Dudę głosować….

  ~qa 25 minut temu
  Wiadomo kto – redaktor czasopisma „Midrasz”, a więc przedstawiciel wiadomej nacji przypisującej nam coraz częściej Holokaust, aby wydoić odszkodowania. Oni nie odpuszczą. Także były dziennikarz GW, zresztą na wiki masz opis.

  ~Adam 17 godzin i 7 minut temu
  Pazinski to przeciez polski zyd przyjazny polsce 🙂 🙂 Poczytaj w wikipedi kto to .

  ~luba 3 godziny i 45 minut temu
  Radzę posłuchać żyjącego świadka Jedwabnem P. Hieronimy Wilczewskiej. To nie Polacy są winni. BK kłamie.

  ~darek 3 godziny i 39 minut temu
  jaki antysemityzm zydz wspolpracowali z okupantem rosyjskim ,witali armie czerwona jak wyzwolicieli ,staniwili bardzo wysoki odsetek oficerski w ub i sb wyliczac dalej ? o tym zapomnieli ?? co mam sie rozczulac nad setka zydow ,gdy oni zamordowali tysiace polaków w czerwonych mundurach

  ~li kum 20 godzin i 23 minut temu
  właśnie tak było;..! mój ojciec to pamięta….żydowskich towarzyszy zaraz po wojnie było pełno, !!! a dziś świętych udają ! Jedna nawet do Angli uciekła, co wyroki śmierci podpisywała ,…

  Polubienie

  • ~ja22 5 godzin i 11 minut temu
   Duda sprzeciwia się tylko i wyłącznie określeniom, że winę za Jedwabne i inne akty mordu na rodzinach żydowskich ponosi NARÓD POLSKI. Niemcy NIE piszą- MY NARÓD NIEMIECKI mordowaliśmy, paliliśmy, gwałciliśmy, gazowaliśmy, odbieraliśmy matkom dzieci i zniemczaliśmy. Niemcy NIE piszą że to Naród Niemiecki dokonał Holokaustu, zakładał obozy koncentracyjne, przeprowadzał nieludzkie eksperymenty. Naród niemiecki nie odpowiada za skutki II wojny światowej w trakcie której zginęło 72 miliony ludzi, z tego 47 milionów cywilów. Po stronie aliantów zginęło 61 milionów ludzi a 11 milionów po stronie państw Osi. Za to wszystko odpowiadają jacyś tam NAZIŚCI już nawet bez przymiotnika niemieccy. To nie chodzi o wypieranie się aktów mordów dokonywanych przez bandytów, zwyrodnialców z obywatelstwem polskim. O tym trzeba mówić jak i o tym,że akty agresji zdrajców pochodzenia żydowskiego też się zdarzały. Naród polski w tym nie uczestniczył.

   ~dora 4 godziny i 14 minut temu
   Zgadzam się w 100% . O wszystkich aktach mordu na rodzinach żydowskich należy mówić i zachowanie pojedynczych zwyrodnialców napiętnować. Ale nie wolno mówić o czynach narodu polskiego. Naród polski podczas II wojny światowej nie utworzył struktur do zagłady ludności żydowskiej. Państwo podziemne tworzyło struktury mające pomóc Żydom w przeżyciu.

   ~Potomek „polskiego Nazisty” 1 godzinę i 42 minut temu
   Popieram w całości tą opinie. Dodam tylko jeszcze ze , wsród Nazistów przeważali Polacy -taki jest przekaz a do eksterminacji Żydów przyczynili sie głównie Polacy , no i częściowo Węgrzy a przescigali sie w udzielaniu im pomocy Ukraińcy ,Amerykanie Łotysze, Litwini no i oczywiście Niemcy. Taka jest oficjalna wykładnia tego problemu ” NASZYCH ” władz i instytucji . I tacy ludzie dalej chcą upokarzac naród polski zamiast pełnić role słuzebna wobec tego doświadczonego przez historie narodu!

   ~polak 2 godziny i 11 minut temu
   izzak stolzman zydowsko-sowiecki agent i nkwd

   ~DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ 5 godzin i 35 minut temu
   OJCEM ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO JEST ROSYJSKIŻYD IZAAK STOLZMAN, PO 1945 ROKU BYŁ PŁK NKWD NA POMORZE WSCHODNIE I ZACHODNIE I MORDOWAŁ POLAKÓW. KWACH JEST SOWIECKIM AGENTEM NKWD „KAT” ORAZ SB „ALEK”.

   ~POLAK 2 godziny i 9 minut temu
   PODOBNE ZYCIORYSY JAK SZCZYNUKOWYCZ

   ~Alfgodzinę temu
   Stolzmann się odezwał w swojej sprawie . Pijaku zamilcz !!! wstyd to przewracać się na grobach Polakó zabitych przez twoich mocodawców z KPZR !!!!!!!!!

   ~sprawdzam 53 minut temu
   im większa szumowina to zaczyna ze strachu coraz bardziej bulgotać!

   ~oburzony kresowiak 5 godzin i 43 minut temu
   Zanim zabierzesz głos w imieniu Polaków, to wpierw przeproś za to co wyprawiał z polskimi patriotami twój ojciec zaraz po wojnie na Pomorzu !. Nie zmuszaj Polaków do kajania się za niepopełnione zbrodnie ! Sam się kajaj przed Polakami za to, ze po pijaku deptałeś groby katyńskie …

   ~kkhkhk 39 minut temu
   dlaczego zbrodnie stalinowskie nie sa w Rzeczypospolitej Polskiej naglasniane i scigane tak jak zbrodnie hitlerowskie? czy to są inne zbrodnie?

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,140394,title,Duda-pyta-o-Jedwabne-Kwasniewski-to-wstyd-dla-niego-i-jego-wyksztalconych-rodzicow,wid,17548942,wiadomosc.html

   – To jest wstyd. Dla niego, dla jego wykształconych rodziców, dla środowiska Uniwersytetu Jagiellońskiego. To jest dla niego wstyd także w Parlamencie Europejskim – powiedział Aleksander Kwaśniewski w Radiu ZET, oceniając pytanie o przeprosiny za Jedwabne, które Andrzej Duda zadał Bronisławowi Komorowskiemu.

   Kwaśniewski powiedział, że list Bronisława Komorowskiego z okazji obchodów upamiętniających 70 rocznicę mordu w Jedwabnem, był „mądry i dojrzały”. – Przecież nie odbierał Polakom, ani zasług, ani cierpień, ani tej ofiary, które ponieśliśmy. Zwracał uwagę, że również zdarzały się takie tragedie, takie zbrodnie, jak ta w Jedwabnem – mówił prezydent, który jako pierwszy przeprosił w imieniu Polski za tę zbrodnię.

   Były prezydent przypomniał, że wytyczoną przez niego ścieżką rozwoju dialogu polsko-żydowskiego podążali następni prezydenci – zarówno Lech Kaczyński, jak Bronisław Komorowski. Ocenił, że „myśmy się z tego problemu nie wyleczyli”. – Takie słowa jak Andrzeja Dudy niczemu dobremu nie służą. Myślę, że dał się zwieść manipulatorom, którzy są wokół niego. Powinien się wstydzić – stwierdził.

   ~obelga 5 godzin i 40 minut temu
   W tym sek, ze Komorowski obarczyl caly narod, a nie garstke ludzi, ktorzy to uczynili, a na to sie nie zgadzam, nie przekrecajcie sensu zadanego pytania, panimajesz alkoholiku?

   ~Historyk 5 godzin i 57 minut temu
   Niech każdy się wstydzi za siebie.A p.Kwaśniewski ma długą listę wstydu.Mam wymieniać????

   ~vox 5 godzin i 49 minut temu
   wstydem to jest uporczywe udowadnianie że Polska była współodpowiedzialna, jest to działanie wbrew racji stanu i antynarodowe. Jakoś nie słychać o roszczeniach w stosunku do Rosji, Białorusi, Ukrainy, Węgier że nie wspomnę o Francji kolaborującej z Niemcami i USA które nie wpuściły statku z uchodźcami

   ~smutna prawda 5 godzin i 52 minut temu
   Wałęsa, Balcerowicz, Kwak, Niesioł, Nałęcz i im podobni – zdradzili Polskę i polaków. Rządząc, współrządząc i doradzając, rozkradli i zdewastowali spory majątek narodowy, a społeczeństwo gnębili i zubożyli podatkami oraz umowami śmieciowymi. Dużo obiecywali, a sami się nachapali. I teraz wspierając skompromitowane PO – chcą utrzymać się przy korycie.

   ~Polka 5 godzin i 48 minut temu
   IO czym mowi ten komunista? To szczyt wstydu , jaki robi sobie były prezydent , pro rosyjski namiestnik na Urzędzie Polskim. Czy wierzy książkowym bredniom ( ” Sasiedzi „) ,czy historii Polaków? To szczyt , żeby z ośmieszonej , choćby za Jedwabne postaci kandydata drugiego , siłą woli i jak to drzewiej było – propagandy sukcesu- zrobić pierwszym. To szczyt , żeby medialnym służącym tak się chcialo. To szczyt , żeby kandydat na reelekcję oskarżał niewinnych Polaków wmanipulowanych po latach w pogrom Zydów , choć to nieprawdziwe brednie Grossa. Ale trudno się dziwić , jeśli były prezydent potrafi po kilku latach swojej kadencji , wyjść kompletnie pijanym na mównicę w celu stworzenia z Palikotem nowej partii ( tym , co krzyż w Sejmie najbardziej przeszkadża ) .To nie Polacy mordowali w Jedwabnem , a bezczelnie prominenci , nawet ten u władzy oskarża za nieprawdę Grossa!

   likor 5 godzin i 43 minut temu
   KOMOROWSKI NAZWAŁ POLSKE NARODEM SPRAWCÓW, CZY TO JEST GODNE PREZYDENTA RP.

   ~Polak mały 2 godziny i 39 minut temu
   jemu sie myli juz kanapa i kloaka, ma juz wode zamiast mozgu, taki wypchany barchan , kopa i w kosmos na planete małp niedołęge wysłac, nie z Niesiołem szczawik zagryza wsrod małp , beda mialy ubaw, bo tutaj ich czas sie skonczyl

   Polubienie

 2. ~Darek 1 godzinę i 37 minut temu
  Izraelski akcent w kampanii wyborczej ? Bardziej interesuje Polaków na kogo głosowali nasi „rodacy” z izraela . Przecież podanie tych danych nie powinno być niczym wstydliwym – a tu cisza .

  ~Aldona 1 godzinę i 45 minut temu
  jak słychać dzień bez kłamstwa i pomówień to dla wielu żydów dzień stracony

  wieja 1 godzinę i 37 minut temu
  Prawda niestety jest taka, że gdyby nie pomoc gmin żydowskich Niemcy nie doliczyliby się nawet połowy żydów

  ~1256 2 godziny i 1 minutę temu
  „IBM i Holocaust” — strona w internecie i…wszystko jasne . ta „kreatura” jak i ten od CiA po prostu ‚przypominają’ polakom że ~ 70mld $ należy się „wybrańcom” narodów jak Prezesowi PiSu …kot! kto zrobi z „tym” porządek…nie zanosi się…

  ~( 2 godziny i 39 minut temu
  To już przechodzi ludzkie pojęcie !!! Jak możecie ??? !!! :((( … Polacy mordowali , plądrowali … a nieliczni pomagali ??? LITOŚCI !!! A może powiecie coś na temat Waszych granatowych ??? Za X lat napiszecie może, że to byli Polacy ??? W Jedwabne, też Nas wrabiacie (w sumie już wrobiliście ) … a prawda o tym jest zgoła inna … TO NIEMCY TAM ZABIJALI !!! Dlaczego nie godzicie się na ekshumację ??? Bo by wyszło, że pierwsi zginęli od niemieckich kul ??? Dlaczego nie są dopuszczani Nasi historycy do głosu, którzy obalili kłamstwo jedwabieńskie??? Polecam wykład „Żydzi przeciw Żydom ” prof. Nowaka !!! TAM JEST PRAWDA!!! Ocalali Żydzi mówili, że bardziej się bali granatowych, niż SSmanów!!! Jeden z nich wlasną rodzinę zaprowadził na śmierć, żeby target wyrobić!!! Jedn z nich własnych rodziców powiesił, żeby się przypodobać kochankowi z SS !!! ZGROZA !!! A o Polakach sie bardzo dobrze wypowiadali !!! :(((

  ~zameczek Gdańsk2 godziny temu
  Ja bym proponował pracę profesora Jasiewicza z PAN. W prosty sposób udowadnia, że Jedwabne to była zemsta Polaków na żydach za współpracę z sowieckim najeźdzcą po 17-tym września 39′. Za wywiezienie na śmierć na Sybierji za ich właśnie sprawą miliona Polaków. Żydzi nie zapłacili jeszcze rachunków za współpracę z zaborcami i okupantami i niszczenie państwa i narodu Polskiego. Żydzi nie zapłacili jeszcze za zbrodnie Urzędu Bezpieczeństwa i PRL-u który zafundowali Polakom po II wojnie światowej

  ~Polak 50 minut temu
  Dlaczego w czasie prac śledczych podczas ekshumacji szczątków spalonych Żydów w stodole w Jedwabnem żydowscy obserwatorzy zażądali natychmiastowego jej przerwania i całkowitego jej zakończenia gdy wśród szczątków żydowskich ofiar zaczęto znajdować coraz więcej kul z niemieckich karabinów … ?

  ~Darek2 godziny temu
  Są dowody na to ,że Polacy nie mieli z Jedwabnem nic wspólnego . Polska „wina” potrzebna jest do robienia na tym geszeftów .

  ~Darek 1 godzinę i 1 minutę temu
  ~loko Przeprowadzili ekshumację, którą po ujawnieniu kul z broni palnej w ciałach ofiar, przerwali.

  ~nation 55 minut temu
  Żydzi najbardziej bali się Policji Żydowskiej a nie granatowej! Bardziej niż Niemców i Ukraińców! Sprostuj ten wpis.

  ~ty 10 minut temu
  Ekshumacja została przerwana w momencie znalezienia kul w grobach na polecenie L.echa Kaczyńskiego, ówczesnego prezydenta RP.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Muzeum-Holocaustu-Polacy-ratowali-Zydow-choc-bylo-wiele-przypadkow-denuncjacji,wid,17550014,wiadomosc.html

  Waszyngtońskie Muzeum Holokaustu, w komentarzu do słów szefa FBI Jamesa Comeya, wskazało na wiele przypadków współdziałania Polaków z Niemcami w zagładzie Żydów. Główną odpowiedzialnością za Holokaust muzeum obarczyło nazistowskie Niemcy. Przypomniano, że 6,5 tysiącom Polaków nadano tytuł „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” – najwięcej ze wszystkich narodów, ale z drugiej strony wytknięto antysemityzm i pogromy.

  W opublikowanym 1 maja, ale nie nagłaśnianym wcześniej oświadczeniu, rzecznik Muzeum Holokaustu Andrew Hollinger stwierdził, że antysemityzm w Polsce narastał jeszcze przed II wojną światową. Przypomniał, że Polska była poddana brutalnej niemieckiej okupacji, że zamordowano dziesiątki tysięcy polskich księży, polityków i intelektualistów, i że podczas wojny zginęło ponad 2,5 miliona Polaków nie będących Żydami.

  Hollinger napisał, że to Niemcy stworzyli w Polsce machinę zagłady w postaci gett i obozów koncentracyjnych, ale korzystali z pomocy części polskich policjantów albo pracowników kolei w ochronie w gettach i transporcie do centrów zagłady.

  „Pojedynczy Polacy często pomagali w identyfikacji, denuncjowali i wyłapywali ukrywających się Żydów. Często stosowali wobec nich szantaż i plądrowali żydowską własność” – pisze rzecznik Muzeum Holocaustu.

  W dalszej części oświadczenia przypomina też o pogromach ludności żydowskiej na terytorium Polski, ale też o ratowaniu Żydów przez Polaków, mimo że było to zagrożone karą śmierci. Hollinger przypomina działalność Żegoty oraz fakt, że Instytut Yad Vashem nadał ponad 6,5 tysiącom Polaków tytuł „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” – najwięcej ze wszystkich narodów.

  ~:( 1 godzinę i 55 minut temu
  Dlaczego w tym raporcie nie ma wzmianki o tym jak naród żydowski wskazywał rosjanom gdzie się kryją polacy, którzy potem byli rozstrzeliwani ? Często też sami żydzi zabijali polaków aby się przypodobać ruskim. Jeśli już pisać raport to rzetelnie.

  ~BOB 47 minut temu
  Z tymi zydami , to to samo co z czarnymi w usa . Oni wszystko moga , nic im nie mozna zrobic , oczekują od wszystkich aby im pomogli , im wolno zabijac ale nie ich , maja uczulenie na prace fizyczna , sa ponad prawem bo sa zydami czy czarnymi , odszkodowania sie naleza tylko im bo …. tak , oni moga mordowac ale nie ich …. Zyd i czarny , im sie wszystko nalezy ????????? A kraje w ktorych mieszkaja maja im wskoczyc w pupe ??????????? WON , OUT , SPADAĆ ….

  ~ehhh 38 minut temu
  cytuje: „Hollinger napisał, że to Niemcy stworzyli w Polsce machinę zagłady w postaci gett i obozów koncentracyjnych, ale korzystali z pomocy części polskich policjantów albo pracowników kolei w ochronie w gettach i transporcie do centrów zagłady”, tak i nagle to juz nie sa polscy zydzi a Polacy, tja jasne, pamietajdzie dzieci, kapo zawsze byli zydami!!!

  ~Dziadek 2 godziny i 4 minuty temu
  I co na to Pan prezydent Komorowski ? Warto używać takich sformułowań jak te z 2011 w Jedwabnem ? Prezydent powinien prowadzić politykę państwa a ta zabrania takich uogólnień z których później inne narody mogą korzystać by prowadzić swoja politykę niekorzystną dla nas.

  ~z-za 49 minut temu
  Będziesz miał prezydentową Dudę-Kornhauser, to na pewno załatwi rzecz całą pozytywnie. Powodzenia

  ~wertuqq 1 godzinę i 55 minut temu
  Wybudujcie im jeszcze ze dwa muzea za nasze pieniądze. Żydzi to najfałszywsza nacja na świecie. Dlatego mają złą opinię na całym świecie.

  ~antyWertuqq 1 godzinę i 32 minut temu
  Hm…. To dlaczego Polacy przyjeli zydowska religie i Zyda czcza jak boga? Oto jest zagwozdka. I jeszcze Zydowke zrobili sobie Krolowa Polski. Glupota musi bolec.

  ~szkoda słów 1 godzinę i 46 minut temu
  BRAK SŁÓW….zapomnieli dodać ze to Polacy wywołali wojnę…Zydzi też mordowali a policja żydowska była gorsza od niemieckiej w gettcie Amerykanscy żydzi odesłali okręty z zydami eueopejskimi spowrotem skazując ich na śmierć i czy ktoś mowi o współudziale żydów w Holokauście??? przecież to trzeba znać proporcje ilu Polaków pomogło w jakich warunkach sami zyli przecież to była okupacja to tego tylko w Polsce groziła kara śmierci, a mimo to byli bohaterami i to nie pojedynczo a większość nimi była tylko w Polsce była taka organizacja jak Żegota to Polacy alarmowali Świat o tym co się dzieje a wszyscy nagle ogłuchli łącznie z Amerykanami, Francuzi i inne europejskie kraje ochocze podsuwali Hitlerowi pociągi z zydami a to MY TERAZ NA RÓWNI Z NIEMCAMI????? do czego to doszło!

  ~luśnia 1 godzinę i 45 minut temu
  Muzeum holokaustu bez żydów !!! Dlaczego ? Ponieważ m.in. to policja żydowska miała zawołanie „Motłoch (żydowski) musi zginąć!” – to oni są odpowiedzialni za wyłapanie i transport, a także wyjątkowo podłe traktowanie swoich ziomali. Muzeum holokaustu nie mówi nic o wymordowanej biedocie żydowskiej, a za to wszystko o bogatej elicie (2%) populacji – jest czystym zakłamaniem !!!

  ~maly szczegol 1 godzinę i 31 minut temu
  policja zydowska w geccie warszawskim do konca jego istnienia czynnie przyczyniala sie do extermnacji wlasnego narodu, za pieniadze!!! Polanski mial odwage pokazac to w filmie Pianista

  ~Inka 1 godzinę i 44 minut temu
  Może jednak warto przypomnieć sobie o Judenratach ? Niemcy Żydowskimi rękami tysiące zapędzili do obozów i komór gazowych. To swoim współplemieńcom musieliście się wykupywać , byli okrutniejsi od SS. Nie wiem jak trzeba być podłym aby tak przekłamywać historię.

  ~@@@ 1 godzinę i 44 minut temu
  czy jest naród który zrobił więcej dobrego dla żydów niż POLACY???????? i czy w końcu żydzi zrobili dla innego narodu tyle dobrego ile Polacy dla nich??????

  ~NZydom nie wolno ufac ! 1 godzinę i 9 minut temu
  Nie bo Zyd niczego dobrego dla nikogo nie zrobi. Zyd chce tylko brac i klamac.Treść komentarza

  ~tsr 1 godzinę i 46 minut temu
  Czy w tym muzeum jest może fotka z ostrzału statku, na pokładzie którego setki Żydów usiłowało dostać się do Ameryki? Rozkaz wydał osobiście „demokrata” prezydent Stanów , a strzelali „bojownicy o wolność i pokój” czyli Amerykanie! Kazdy kto choć trochę zna historię USA wie, że to najbardziej bandycki kraj ostatnich 2 wieków. Nasz „wielki przyjaciel”, który razem z Churchillem sprzedał Polskę Stalinowi!

  ~ad 1 godzinę i 31 minut temu
  A co ze współdziałaniem narodu żydowskiego z bolszewikami w zbrodniach popełnionych na Polakach? Tego nie trzeba się wstydzić?

  ~sen 2 godziny i 3 minuty temu
  Polska w ten czas to był istny tygiel. Działo się w Niej – w ten czas – dużo niesprawiedliwości. Dlaczego nie zestawili: donosów i denuncjacji volksdojczowskich – w stosunku do Żydów i do Polaków. Razem?! A „pogrom kielecki”?! … Państwo żydowskie – Izrael – potrzebował w ten czas Obywateli. Po „pogromie” przybyli zmanipulowani Ludzie… cały: Naród – do „ziemi obiecanej”. By zaiwaniać kolejny raz. By budować Państwo Izrael. Są przekonani, że Polska(wtedy w Kielcach) – Ich wygnała. Ale nie chcą dopuścić do siebie świadomości. Że „pogrom” Żydów, organizowali: Żydzi w polskiej Służbie Bezpieczeństwa(widocznie na potrzeby „braków” ludzi w Palestynie).

  Boguszewski 1 godzinę i 20 minut temu
  Zanim się stworzy historię, warto ją poznać. Pogrom 1946, Izrael 1948 więc jak Izrael (powstały w 1948) miał potrzebować obywateli w roku 1946? Do tego niespodzianka: po 1945 Brytyjczycy hamowali imigrację żydowską. Najgorsze są tzw. uczone nieuki.

  ~Verayher 1 godzinę i 41 minut temu
  Dlaczego Hollinger nie wspomniał o udziale ŻYDOWSKICH policjantów pracujących w getcie? O ich akcjach wyłapywania ludzi do transportów do Treblinki i Auschwitz? Bo to niewygodne?

  ~henryk 1 godzinę i 56 minut temu
  czy muzeum holokaustu udokumentowało zbrodnie Żydów strażników i kapo w obozach dla żydów, żydów policjantów w gettach którzy bez litości pałowali swoich pobratymców, żydów którzy w NKWD denuncjowali , katowali ich na przesłuchaniach i mordowali, to też jest historia Żydów powinniśmy też o tym rozmawiać

  ~Hist. 1 godzinę i 54 minut temu
  W niemieckich obozie zagłady w Treblince było tylko 20-25 SS-manów Niemców i Austriaków i aż 80-120 SS-manów Ukraińców w stopniach podoficerskich. Dlaczego o tej kolaboracji dziwnie cicho?????????????

  ~@@@@@ 1 godzinę i 57 minut temu
  czy jest naród który zrobił tyle dobrego dla Żydów co POLACY??? I CZY ŻYDZI zrobili dla jakiegokolwiek innego narodu tyle dobrego co Polacy dla nich???? czy ukrywaliby Polaków ratowaliby im życie narażając siebie i swoje rodziny?? czy alarmowaliby Świat o tym że Polakow się wybija w pien? ciekawe………

  ~DaaD 1 godzinę i 39 minut temu
  To Żydzi z USA uczestniczyli w holokauście. Kiedy? Wtedy gdy nie przyjęli statku z żydami, którzy nim uciekali z Niemiec. Polacy czasem uczestniczyli w Niemieckich egzekucjach wykonywanych na Żydach, ale to margines jednostki zagubione w Niemieckiej zawierusze wojennej.

  ~open up 1 godzinę i 47 minut temu
  Hitler tez mial ZYDOWSKIE korzenie, podobnie wielu nazistow niemieckich

  ~wiadome 1 godzinę i 50 minut temu
  Wiecej filmow typu „Ida” . Jak mozna bylo ten syf wyslac na konkurs? A prezydent zajarany oskarem. Ja pier…… DNO i WODOROSTY

  ~Zabadak 1 godzinę i 49 minut temu
  Może by tak wyraźnie powiedzieć, ze terror niemiecki był terrorem państwowym. Nic takiego w Polsce nie miało miejsca. To nie państwo Polskie oficjalne ani podziemne niczego takiego nie nakazywało. Oto właśnie różnica. A bandyci byli wszędzie. Nawet wśród Żydów. Patrz->policja żydowska.

  ~METE…….. 1 godzinę i 28 minut temu
  TO JEST WŁAŚNIE TYPOWE ŻYDOWSKIE POWIEDZENIE POMAGALIŚCIE ALE WIELE DENUCIOWAŁO. ALE JAK NIEMCY ZŁAPALI ŻYDA, TO PIERWSZE PYTANIE BYŁO KTO CIĘ UKRYWAŁ, ZAWSZE I TO ZAWSZE ŻYD WYDAŁ POLAKA . POLACY WYDAWALI ŻYDÓW , A CO ROBILI FRANCUZI ,CZESI ,WĘGRZY, CHOLĘDRZY , WŁOSI , HISZPANIE,STATEK Z ŻYDAMI WYSŁANY Z NIEMIEC DO USA,KANADY I ODESŁANY DO NIEMIEC, JAKOŚ TU NIK NIE ZABIERA GŁOS W CAŁEJ EUROPIE WYMIENIONE PAŃSTWA POZBYWAŁY SIĘ ŻYDÓW.POGROMY ŻYDÓW W EUROPIE BYŁY OD WIEKÓW A DLACZEGO BYŁY TE POGROM JAKIŚ BYŁ POWÓD. WSTYD IZRAELCZYCY,ŻE NIE MACIE ZBIOROWEJ AMBICJI BY POWIEDZIEĆ PRAWDĘ O HOLOCAUŚCIE .POLICJA ŻYDOWSKA MALTRETOWAŁA I MORDOWAŁ WŁASNYCH ZIOMKÓW.NIEMA WYJĄTKU, ŻE ŻYDZI MIELI HOLOCAUST ,HOLOCAUST MIAŁY WSZYSTKIE NARODY, KTÓRE UCIERPIAŁY W WOJNIE.W NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ULEGŁY HOLOCAUSTOWI WSZYSTKIE NARODOWOŚCI EUROPY I AZJI . TAK ŻE NAZWA HOLOCAŁST NIE DOTYCZY WAS TYLKO WSZYSTKICH. JEDNO JEST TYLKO ZASTANAWIAJĄCE DLACZEGO ŻYDZI NIE SĄ LUBIANI , KATOLIKÓW ,ISLAM TO JESTŻE MOŻNA WYTŁUMACZYĆ , ALE PRZEZ INNE WYZNANIA I ATEISTÓW TO JEST NIEWYTŁUMACZALNE .ŻYDZI POWINNI TO WYTŁUMACZYĆ BO ONI TO WIEDZĄ.

  ~Rzędzian 1 godzinę i 47 minut temu
  Nikt nie kwestionuje, że oczywistych faktów, że brali udział w tym też Polacy. Dlaczego się tak chętnie wspomina „granatową” policję, za to ani słowem nikt tu nie wspomniał o działającej w gettach policji żydowskiej, a więc własnej, nie mniej okrutnej. Dlaczego nikt nie wspomina o żydowskich działaczach w NKWD i polskiej bezpiece, którzy niszczyli zawzięcie polski ruch oporu? Dlaczego nikt nie chce opisać tych krwawych morderców – tysiące Morelów? Że władza „ludowa” na ten temat nie chciała mówić, to każdy rozumie, ale ta po przemianach ustrojowych również milczy jak zaklęta.

  ~czeslaw.mozdrzen 1 godzinę i 36 minut temu
  Co to ma być? Oburza mnie ta nagonka na Polaków prowadzona przez wszelkiej maści żydowskie środowiska a co jest szczególnie wredne to brak reakcji jakiej oczekiwałbym od polskich władz i instytucji publicznych. Panie prezydencie Komorowski jak pan śmie jednoznacznie w tych sporach o stosunkach Polaków i Żydów opowiadać się jednoznacznie po stronie Żydów, mówi pan, że nie ma pan nad sobą żadnego prezesa a ja wiem, że jest ktoś taki( może nie bezpośrednio i nie w Warszawie) ale na przykład w Tel Awiwie albo w Waszyngtonie. Słuchając niektórych pańskich wypowiedzi odnoszę wrażenie, że słucham prezydenta Moshe Kacawa a nie polskiego” przywódcy”. A jeśli jakimś cudem wygra pan te wybory i jako prezydent wpłynie pan na decyzję o zwrocie tych 1700.000 nieruchomości, których domaga się międzynarodowy syjonizm(żydowskie lamusy) to obiecuję, że bez względu na konsekwencje odpowiem pięknym za nadobne. Niestety jedyny kandydat na którego oddałbym głos nie przeszedł do drugiej tury nad czym ubolewam. Mam jednak nadzieję, że niebawem wrócimy, ale jak już wrócimy to „wytniemy watahy” do ostatniego z …………..włącznie. I po raz kolejny proszę panie hm,hm prezydencie nie wycierać sobie buzi śp Gen Jaruzelskim bo nie dorasta mu pan do pięt.

  ~kriss 33 minut temu
  Jeśli wskazują na pojedyncze przypadki i stawiają Polskę w jednym szeregu z Niemcami to trzeba postawić i Amerykanów w tym szeregu ponieważ np Ford słynny producent samochodów był antysemita i wspierał finansowo hitlera

  ~Wisełka 51 minut temu
  W tym „muzeum” nie ma zdjęć, że w gettach funkcjonowała policja żydowska, że to Żydzi sami tworzyli listy, kogo pierwszego wysłać do Sobiboru czy Treblinki, a potem pilnowali załadunku do transportów ? Że amerykańscy Żydzi odmówili pomocy swoim pobratymcom w Europie, a prezydenta Roosevelta bardziej interesował los koni niż Żydów, kiedy Jan Karski dostarczył raport o eksterminacji Żydów ? Niestety prawda należy do tego, kto ma media i pieniądze (albo na odwrót), a polskie władze od lat są całkowicie bierne i nie sprzeciwiają się aktywnie szkalowaniu Polski. Gdyby zachować proporcje to takie kraje jak Francja, Holandia, Belgia, Węgry, Słowacja powinny być piętnowane na wieki wieków za pomoc w zagładzie swoich żydowskich obywateli.

  ~rex 52 minut temu
  W eksterminacj żydów Niemcy korzystali z wszechstronnej pomocy samych żydów vide Romkowski a getcie w Łodzi. Takich Romkowskich, wśród polskich żydów był ogrom. O tym piszcie, a od Polaków wara. Kasy i tak nie dostaniecie.

  ~wis 57 minut temu
  Proponuje wszystkim posłuchać wykładów na YT pani dr Ewy Kurek na temat Żydów. Bardzo rzeczowo pewne problemy wyjaśnia. Myślę ,że wielu osobom uzmysłowi skąd się wziął i kiedy problem z Żydami na obszarze Polski.

  ~tabu 1 godzinę i 15 minut temu
  Ilu Żydów w tym kobiet i dzieci wysłała do obozów zagłady policja żydowska oraz żydowskie Judenraty w Gettach ? Ilu Żydów i pomagających im Polaków wpadło w ręce Gestapo i straciło życie dzięki działalności żydowskiej organizacji „Żagiew” kolaborującej z hitlerowcami w warszawskim Getcie ?

  ~ziki 56 minut temu
  Zyd to zyd . Nie ma polskiego zyda . Nie ma amerykanskiego zyda . Zyd to zyd .

  ~Janek 37 minut temu
  To żeby nie wyprowadzać icków z błędu w sprawie polskiego antysemityzmu,to uczciwie mówię że każdy żydek z ub który przyszedł mordować polskich Patriotów zasługuje na dokładnie taką samą śmierć jak Ci których wasza bandycka liżąca d…y silniejszego rasa zadawała Nam Polakom

  ~adam 1 godzinę i 10 minut temu
  „Przed wojną w Polsce antysemityzm narastał”, tak ale do antysemityzmu który wtedy panował już w USA, w Kanadzie i w zahodniej Europie, nawet wykluczając z tego rachunku Niemcy, Polska miałaby jeszcze dużo do nadrobienia. W Kanadzie Żyd nie mógł wejść do parku miejskiego, w Ameryce były ograniczenia miejsc dla Żydów na studia. Między innymi na Harvard. W Polsce Żydzi mieli swoje sądy, swoje władze, szkoły itd. Tyle, że nie chcieli się asymilować z przekonania o swojej wyższości. Ogólnie lubię Żydów i ich popieram, popieram Izrael itd. Ale jeśli mówimy prawdę, to mówmy wszystką prawdę.

  ~asdda 1 godzinę i 14 minut temu
  Gdzie w raporcie ze zydzi wskazywali ruskom Polakow oraz gdzie w raporcie ze przewaznie zandarmeria w obozach koncentracyjnych byla pochodzenia zydowskiego.

  ~Nerka 1 godzinę i 38 minut temu
  Gdzie są polscy historycy? Czemu nie piszą o niemieckiej jednostce stacjonującej w Jedwabnem? Niemcy zorganizowali akcję i zmusili Polaków do pilnowania Żydów . Jeśli Polak by się wycofał, to by dostał karabinem w łeb. Niemcy nawet robili zdjęcia, ale swoich odsuwali. Nie rozumiem , jak można tak dziś manipulować historią. Ze zgrozą przeczytałam kłamstwo jedwabińskie w podręczniku do 6 klasy. Kto Polakom pisze podręczniki? Babcia mi opowiadała jeszcze w latach 80 tych, że Niemiec tak uderzył karabinem w rączkę dziecka trzymanego przez matkę , że rączka odpadła . Naoczni świadkowie nie żyją i amerykańscy Żydzi piszą nam historię II wojny światowej. Nikt się nie zastanawia Skąd Polacy mieliby wtedy wziąć benzynę?

  ~Aaron 43 minut temu
  Polacy ukradli benzynę spuszczajac ją z niemieckich samochodów ,motocykli i samolotów w nocy gdy Niemcy spali.

  ~xel 36 minut temu
  uprzejmie informuję, że nacją która najbardziej pomagała Niemcom w „pilnowaniu” „porządku” w gettach była policja żydowska, ona również w największym stopniu wraz z judenratami uczestniczyła z zagładzie żydów w organizowaniu i zaganianiu ludzi do transportów.

  ~Paweł Z 2 godziny i 17 minut temu
  Pójdźmy dalej: Polacy są odpowiedzialni za współudział w wymordowaniu 6 mln Polaków, bo nie uratowali ich, nie pomogli im w czasie II wojny Światowej. Nie uratowali obywateli naszego państwa, następujących narodowości: polskiej, ormiańskiej, żydowskiej, tatarskiej, ukraińskiej, litewskiej, czeskiej, niemieckiej, śląskiej, kaszubskiej i innych. Polska jest winna temu, że brała udział w Wojnie!!! Po co w niej uczestniczyła? przecież wiadomo, że wtedy dochodzi do zezwierzęcenia ludzi, działania podłego, budzącego najniższe instynkty, chęci przetrwania za wszelką cenę, kosztem innych. I to bez względu na rasę, narodowość i status społeczny. Czy żydowscy Kapo nie prowadzili polskich żydów do komór gazowych? Nie należy ich za to winić, bo walczyli w ten sposób o przetrwanie? Czy szmalcownicy specjalizowali się tylko w żydach? Polacy nie donosili Gestapo na Polaków? Czy wykorzystywano wojnę żeby zarobić, coś przejąć tylko kosztem Żydów? Polakom, Niemcom, Ormianom, Ślązakom nie zabierano mieszkań, dobytku, życia? Nie gwałcono ich kobiet? Łatwo jest oceniać postępowanie głodnych, walczących o przetrwanie ludzi, nie posiadających takiej wiedzy jak my obecnie z perspektywy 70 lat.

  ~Twój nick 2 godziny i 20 minut temu
  Po wojnie ogłoszono „reset” czyli ulubioną „grubą kreskę” i nigdy nie wspomina się o tym, że w tym narodzie byli tacy którzy swych braci wiedli na śmierć. Może czas skończyć z zakłamaniem? Na zachodzie już od dawna jest znana historia powstania w Getcie Warszawskim(Massada of Warsaw), a nam się wciska bajeczki komunisty.

  Polubienie

 3. Zobaczcie co ta „Polka”, bo o ile wiem mam polskie obywatelstwo, powiedziała w „obronie”, „jej współobywateli”…

  ~polak 11 godzin i 57 minut temu
  Może lepiej, żeby się ta Ania Applebaum nie odzywała. Syjoniści srają dalej w polskie gniazdo… Sugestie, że Polacy też byli odpowiedzialni za holokaust, ale nie w podobnej odpowiedzialności co Niemcy, to w najwyższym stopniu antypolska propaganda…

  ~SEK 11 godzin i 57 minut temu
  Pani żono marszałka Sikorskiego My Polacy nie tylko nie ponosimy „podobną odpowiedzialność za holocaust co Niemcy”!!!, My Polacy jesteśmy Najbardziej doświadczonymi ofiarami holocaustu, ponieważ największą liczbę zamordowanych przez Niemców stanowią Polacy. Pani przebiegła sugestia, że odpowiedzialność za holocaust ponoszą Polacy, choć jest ona NIEPODOBNA do Niemców jest obrzydliwa, skrajnie podła, metodyczna, przmyślana, budząca nienawiść i w pełni ujawnia pani zakłamany stosunek do holocaustu- musisz się Anno jeszcze dużo nauczyć o historii eksterminacji Polaków, bo bez tego nie zrozumiesz cierpienia Żydów, którzy jako mniejszość szczęśliwe i serdeczne mieli tu miejsce na ziemi.

  ~kuba 11 godzin i 6 minut temu
  Nieco inaczej (i lepiej) brzmi ta wiadomość na portalu TV REPUBLIKA. Pani Applebaum słusznie zauważa, że w okupowanej Polsce nie było kolaboracyjnego rządu polskiego. Zadziwia mnie jednak to, że tego argumentu nie użyto w czasie nagłaśniania zbrodni w Jedwabnem i pan Prezydent pokornie za tę zbrodnię przepraszał naród Żydowski nakładając odpowiedzialność za tę zbrodnię również „na moją klatę”.

  ~ola 11 godzin i 32 minut temu
  czytaj tekst ze zrozumieniem…. Twoja nadinterpretacja jest niepoważna!

  ~Jasiek z IV b 12 godzin i 32 minut temu
  Masz Pani Rację ! On nie ma pojęcia, że za HOLOKAUST ODPOWIEDZIALNI SĄ ŻYDZI ! – bo TO ŻYDZI WYMYŚLILI HOLOKAUST !

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Anne-Applebaum-krytykuje-szefa-FBI-Jamesa-Comeya-za-slowa-o-Holocauscie,wid,17466498,wiadomosc.html?ticaid=114d88&_ticrsn=3

  Publicystka dziennika „Washington Post” Anne Applebaum krytykuje szefa FBI Jamesa Comey’a za jego wypowiedź o odpowiedzialności za Holocaust. Appelbaum zarzuciła Comey’owi, że nie rozumie historii zagłady Żydów podczas II Wojny Światowej. Do sprawy odniosła się też dyrektor biura prasowego prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Jeżeli pojawiły się szkodliwe i jątrzące słowa wypowiedziane przez urzędnika, bez względu na to, czy wynikają one z niewiedzy czy ze złej woli, należy na nie odpowiednio reagować – powiedziała Wirtualnej Polsce Joanna Trzaska-Wieczorek.

  W komentarzu zamieszczonym na politycznym blogu „Washington Post” „Postpartisan” Anne Applebaum uznała za niedopuszczalną sugestię Jamesa Comey’a, że kraje okupowane ponoszą podobną odpowiedzialność za Holocaust co Niemcy. Applebaum zwróciła uwagę, że eksterminacja Żydów była oficjalną polityką państwa niemieckiego w czasie II wojny światowej i że stworzenie machiny zagłady wymagało setek biurokratów, tysięcy żołnierzy oraz planów.

  Amerykańska publicystka podkreśliła, że podczas wojny państwo polskie nie istniało, a na terenach naszego kraju Niemcy stworzyli pełen przemocy obszar bezprawia. Przypomniała też, że za ratowanie Żydów Polakom i ich rodzinom groziła natychmiastowa śmierć. „I wielu zginęło” – napisała Applebaum.

  Przyznała jednocześnie, że wielu Polaków było zastraszonych lub obojętnych wobec losu Żydów, a niektórzy dopuścili się morderstw. Jej zdaniem, nie czyni to jednak Polaków i innych odpowiedzialnych za Holocaust. – Dyrektor FBI James Comey, który apelował na łamach „Washington Post” o więcej edukacji na temat Holocaustu, pokazał, że sam jej bardzo potrzebuje” – stwierdziła Anne Applebaum.

  Do sprawy odniosła się też dyrektor biura prasowego prezydenta Bronisława Komorowskiego Joanna Trzaska-Wieczorek.

  – Jeżeli pojawiły się szkodliwe i jątrzące słowa wypowiedziane przez urzędnika, bez względu na to, czy wynikają one z niewiedzy czy ze złej woli, należy na nie odpowiednio reagować. Właściwą odpowiedzią jest wezwanie przez MSZ ambasadora USA w celu wręczenia mu oficjalnego protestu – powiedziała Wirtualnej Polsce.

  Ambasador USA w Polsce Stephen Mull w związku z wypowiedzią dyrektora FBI Jamesa Comeya został w niedzielę wezwany do MSZ. – Sugerowanie, że Polska była w jakikolwiek sposób odpowiedzialna za Holokaust, to nie stanowisko Stanów Zjednoczonych – podkreślił Mull. Ambasador przyznał, że „teraz ma przed sobą wiele pracy, aby naprawić tę sytuację”. Poinformował również, że jest w kontakcie z biurem FBI.

  Joanna Trzaska-Wieczorek przypomniała, że gdy trzy lata temu prezydent Obama bez złej woli niezręcznie użył sformułowania „polskie obozy”, prezydent Komorowski, wysłał do niego list, po którym prezydent USA wyraził ubolewanie.

  Wypowiedź szefa FBI

  Chodzi o przemówienie Comey’a wygłoszone 15 kwietnia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, a następnie przedrukowane w dzienniku „Washington Post” z okazji Dnia Pamięci o Holokauście. Comey mówił w nim, że Holokaust był „najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii ludzkości” i zapowiedział, że każdy nowy funkcjonariusz FBI będzie miał obowiązek odwiedzić Muzeum, by zobaczyć, że „dobrzy ludzie pomagali mordować miliony”, podporządkowując się ideologii nazistów.

  Tłumaczył, że najbardziej przerażającą lekcją Holokaustu jest to, iż pokazał on, że ludzie są w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności i przekonać się do prawie wszystkiego, poddając się władzy grupy.

  – W ich mniemaniu mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić – dodał Comey.

  ~Kolaborcja Żydzi 12 godzin i 57 minut temu
  Ciekawe hasło : Żagiew organizacja żydowska , w necie jest pare artykułów

  ~Mariusz 11 godzin i 55 minut temu
  Holokaust, to najlepszy geszeft przełomu wieków. Ten wredny i zawistny naród nawet z tragedii biedoty żydowskiej, która pozostała w Polsce podczas II wojny światowej potrafi zbić kapitał.

  ~yogi 12 godzin i 22 minut temu
  Mull nie ma innego wyjścia jak się tłumaczyć – dlaczego tamtego nie pogonili żeby zamieścił przeprosiny. Wracając do amerykańskich żydów – wiedzieli dokładnie co się w Europie dzieje ale szkoda im było kasy żeby pomóc swoim. Za to muzeum w Stanach to już wybudowali bo potrzebowali ukryć własne grzechy związane z II wojną światową.

  ~Cassie 12 godzin i 9 minut temu
  Kiedyś gdzieś czytałam wypowiedź jednego Żyda, bardzo przyjaznego Polsce, niestety nie pamiętam jego nazwiska, ale on powiedział, że nikt tyle dla żydów nie zrobił co Polacy, którzy wykazali się niezwykłym heroizmem narażając siebie i swoje rodziny na śmierć i dodał, że gdyby było odwrotnie i to żydzi mieli okazję ratować Polaków, to nie przeżyłby ani jeden Polak.

  ~mario 10 godzin i 35 minut temu
  dokładnie jest tak jak mówisz, bo ja też tą wypowiedź słyszałem i pamiętam. jestem na 100% pewien, że to nie jest przypadkowa wypowiedź. TO zostało dokoanne z premedytacją. jak nie będziemy silni gospodarczo i militarnie i rządzący będą tylko patrzeć aby dobrze w życiu się ustawić to tak będę wszyscy z nas kpili. Jest taka zasada, że amerykański prezydent za nic nie przeprasza, a Polski przeprasza za wszystkich za wszystko. Nasz Śp. Papież też przeprosił za dawne błędy chrześcijaństwa- inkwizycję i krucjaty.

  ~Ikar 10 godzin i 48 minut temu
  A dlaczego żaden z przedstawicieli tego „narodu wybranego” nie zaprotestował oficjalnie przeciwko bezczelnemu zakłamywaniu historii i szkalowaniu Polaków? Bo Bartoszewski aż „wyraził ubolewanie” (LOL).

  ~zaz 11 godzin i 44 minut temu
  Holokaust to wielka lipa głoszona przez żydów.To żydzi (policja żydowska) wyłapywała swoich plemieńców i wysyłała do obozów zagłady.

  ~emeryt 12 godzin i 49 minut temu
  ALE ZNALAZŁ SIĘ „AUTORYTET”??JAKIE TO PODŁE, OBLEŚNE, TYPOWA „MURZYŃSKOŚĆ”? POMYŚLEĆ, ŻE TAKIM AMERYKANOM POpaprańcy ROBILI „LASKĘ”, O CZYM PO KIELICHU PRZECHWALA SIĘ PIZZA-RADUŚ.NAPISZCIE O ŻYDACH, CO DOBROWOLNIE PRACOWALI, DONOSILI NIEMCOM, PO WOJNIE „AKTYWNIE” SIĘ UDZIELALI W SB, UB (NASTĘPNIE ZMIENIALI NAZWISKA), ORZEKALI W SĄDACH (SZECHTER, WOLIŃSKA I IN), A O TAKIM ŻYDZIE KTÓREGO MOTTO ŻYCIOWE BYŁO „ZROBIĘ WSZYSTKO, ŻEBY MIEĆ LEPIEJ OD POLAKA”– A DLACZEGO ŻYDZI W USA NIE WPUŚCILI STATKU Z ŻYDAMI, TYLKO ODESŁALI DO RZESZY??? JAK JUŻ PISAĆ TO PRAWDĘ

  ~Rufus 11 godzin i 46 minut temu
  Tak samo można oskarżyć USA i amerykańskich Żydów, którzy nie tylko nic nie zrobili dla ratowania swoich współplemieńców w Europie a przez całe lata udawali,że nic o tym nie wiedzieli mimo informacji od Jana Karskiego. To do nich bardziej pasują słowa dyr.FBI o tzw. „dobrych ludziach”

  ~Amelia 11 godzin i 7 minut temu
  Zamiast rzucać kalumnie na Polaków, jako naród, proponuję, aby żydzi spojrzeli prawdzie w oczy i dojrzeli do zmierzenia się z własną winą. Najbardziej podle było donoszenie na swoich obywateli i pomoc w wyłapywaniu ich, polecam także to, co działo się w gettcie, jak wyglądał ich samorząd. Oczywiście to, co zrobiły hitlerowskie Niemcy jest straszne i niczym nie usprawiedliwione, ale dziś ich ofiary jednoczą się w wybielaniu ich roli kosztem nas Polaków także ofiary, bo my nic wspólnego z niemieckim holocaustem nie mieliśmy! Wdzięczność tego narodu jest bardzo wybrakowana. Nikt z nich nie widzi np. potrzeby współfinansowania pomnika dla rodziny Ulmów, czy dlatego, że to psuje ich narracje o naszej współwinie? Okropność! I dziękujemy, sami taki pomnik postawimy!

  ~Harpun 12 godzin i 26 minut temu
  Kiedy nareszcie zacznie się mówić oficjalnie o żydach z NKWD a potem UB mordujących polskich patriotów po wojnie i o tym jak żydzi w sowieckich mundurach wprowadzali komunizm w Polsce? Kiedy przestanie się gloryfikować takie śmieci jak Wolińska, o której to nawet film został, za pieniądze POLSKIEGO PODATNIKA!!! zrobiony, oczywiście wiadomo było, że OSKARA dostanie. Kiedy zacznie się mówić o policji żydowskiej w gettach, która swoich traktowała gorzej niż Niemcy? Policja żydowska, donosiła na swoich Niemcom za byle co, głównie po to, żeby zagarnąć ich majątek. A teraz na Polkach psy wieszają? Bezczelny narodek.

  ~Ikar2015-04-20 10:01
  Hehe, ciekawi mnie, kto tu daje „łapki w dół”? Może zaprzeczycie temu? Tak było. prawda w oczy kole?

  ~ja382015-04-20 14:20
  Jedwabne też cię tak kole w oczy?

  ~Dex_PL 5 godzin i 14 minut temu
  A co to ma do rzeczy? Jedwabne to margines, a żydzi z NKWD to powszechność.

  ~Trofi 4 godziny i 26 minut temu
  Nie Polacy mordowali w Jedwabnem, tylko oddział niemiecki. Siłą zagnano Polaków. IPN miał wyjaśnić sprawę ale zaprzestano ekshumacji, gdy zaczęto znajdować niemieckie pociski.

  ~nicek 12 godzin i 46 minut temu
  i o to chodzi ,trzeba ciągle podgrzewąć temat holocaustu,bo jeśli będzie nieaktywny ,to jak tu doić kasę od goi?

  ~todarek 4 godziny i 3 minuty temu
  Pogadają, uścisną dłonie, a Przedsiębiorstwo Holokaust jedzie dalej. Ustawa o antysemityzmie obowiązuje w ponad 100 krajach na świecie i pozwala na wpakowanie do wiezienia każdego delikwenta za szeroki wachlarz rzekomego przestępstwa. I to dlatego, że 1,5 mln żydów „wyleciało kominem”. Gdzie podobna ustawa chroniąca Polaków? Nawet polskie prawo jej nie posiada.

  ~zbulwersowany 12 godzin i 31 minut temu
  Państwo polskie istniało, było tylko pod okupacją. Był niezłomny naród, był emigracyjny rząd, były regularne siły zbrojne oraz największa konspiracyjna Armia Krajowa. A stwierdzenie pani, że „…Że wielu Polaków było zastraszonych lub obojętnych wobec losu Żydów, a niektórzy dopuścili się morderstw…” stanowi nieudolne wstawiennictwo po stronie Polski. Polacy narażali swoje życie i życie swoich rodzin ratując Żydów, to należy bezwzględnie podkreślać. Bo taka jest prawda historyczna.

  ~Amelia 10 godzin i 48 minut temu
  Czyżby? Niestety film IDA, to nie film o prawdzie, to prawda grossa, niczym nie poparta. IPN bada nadal, a nieprawda o Polakach poszła w świat i mamy takie skutki. I to my z naszych pieniędzy, tak sobie dokładamy, niestety! gross to kolejny człowiek honoru, przyjmowany z honorami przez michnika!

  ~historia 18 godzin i 12 minut temu
  i za pieniadze polskiego podatnika byle tfurca robi szkalujące Polaków filmy, zakłamuje historię i milczy o zbrodniach żydowskich na polskich patriotach, kiedy naród POgoni tę watahę odrażającą i kłamliwą

  ~goj 12 godzin i 25 minut temu
  Polecam znakomita ksiazke:Ireneusz Lisiak Hitlerowscy kolaboranci Hitlera. Jest opisana rola samych Zydow ,jako wspoluczestnikow Holokaustu.Nalezy tez pamietac o roli obywateli pochodzenia zydowskiego w dzialaniach UB,probolszewickiej prokuratury.Krecimy filmy o marginalnych przypadkach dzialan przeciwko Zydom ,bo latwo jest o poklask zydowskiego jury w Hollywood.Natomiast na filmy przedstawiajace bohaterstwo Polakow nie ma pieniedzy!

  ~Amelia 10 godzin i 36 minut temu
  Dobrze, to ująłeś! Nie uda się wmówić nam odpowiedzialności za holocaust, i to bezczelność, aby z nas ofiar czynić katów, podobnych do hitlerowskich Niemców. Trzeba poznać nazwiska , tych, którzy wydają decyzję finansowania: Pokłosia, Idy i ten jakiś film o Wolińskiej, czy reżyser tego ostatniego filmu nie jest przypadkiem żydem? Patent sobie na cierpienie wojenne przyznali! Dość oczerniania nas i z wyjątków czynienia regułę! W każdym narodzie zawsze znajdzie się jakaś czarna owca, ale oni takie insynuacje wysuwają pod adresem całego narodu polskiego! A, tak dla przyzwoitości zapytam, czy jakiś reżyser żydowski nakręcił film o Polakach ratujących życie żydom, np. taki polański! Albo jak piszesz o żydach z MBP, ub/nkwd, czy chociaż ktoś z nich uratował wtedy życie chociaż jednego Polaka?

  ~alBEERcik 12 godzin i 3 minuty temu
  Nie rozumie? Tu nie chodzi o brak wiedzy, ale o przygotowanie gruntu pod żądania Żydów o odszkodowania, które ma płacić Polska i tylko w tym celu od lat są powtarzane kłamstwa. Jak już cały świat uwierzy, że to Polacy spowodowali holocaust, wtedy Żydzi wszystko nam zabiorą….

  ~Mateo 11 godzin i 12 minut temu
  To Amerykanie i amerykańscy żydzi są współwinnymi holokaustu i wspólnikami Niemców w zagładzie nie tylko Żydów ale i Polaków . Wiedzieli o niemieckich zbrodniach na ziemiach okupowanej Polski od Jana Karskiego, rotm. Pileckiego, „Żegoty” i palcem nie kiwnęli. Próbował też robić to Szmul Zygelbojm, członek Rady Narodowej RP, który otrzymywane z Polski raporty o zbrodniach niemieckich przekazywał Światowemu Kongresowi Żydów i Amerykańskiemu Kongresowi Żydowskiemu, licząc na wykorzystanie wpływów i środków finansowych obu potężnych organizacji, w celu wywarcia nacisku na rządy alianckie i skłonienie ich do pomocy polskim Żydom. W dążeniach tych wspierał go emigracyjny premier Sikorski. Bezskutecznie. Zygelbojm wysyłał także listy do prezydenta USA, Roosevelta, przemawiał na antenie radia BBC, a także proponował, aby alianckie samoloty rozrzuciły nad Niemcami ulotki zawierające informacje o zagładzie Żydów. Bezskutecznie. Popełnił w Londynie samobójstwo w proteście przeciw bezczynności aliantów wobec ludobójstwa Żydów.

  ~Ealdon 10 godzin i 42 minut temu
  @ Mateo – Dodam, że największa organizacja reprezentująca Żydów brytyjskich – Board of Deputies of British Jews zaapelowała do rządu brytyjskiego aby nie zwiększać liczby przyjmowanych żydowskich uchodźców z Europy środkowej, bo wzbudzi to w Wlk. Brytanii nastroje antysemickie.

  ~Ruppert 12 godzin i 3 minuty temu
  Wszystkim zainteresowanym obiektywnym naświetleniem tematu polecam opisy „Intelligenzaktion Tannenberg” oraz „Generalplan Ost”. Gdyby te niemieckie plany zostały zrealizowane to dzisiaj po Słowianach / nie tylko po Żydach/ nie było by śladu na wschód od Odry aż za Ural! Taka jest PRAWDA!

  ~P 12 godzin i 2 minuty temu
  Tu nie ma miejsca na pomyłki i gafy. Jest tylko robienie gruntu pod żądania finansowe na zadośćuczynienie za pozostawione mienie, ok, 62 mld $. Po to była potrzebna prywatyzacja lasów. Już część oczekiwanych decyzji podjęto a Bul podpisał.

  ~NIE PLATFORMIE 10 godzin i 40 minut temu
  Pani Applebaum powiedziała prawdę ,niektórzy Polacy zachowali się w stosunku do tej tragedii obojętnie lub wręcz na niej skorzystali co nie oznacza ze jesteśmy winni temu co się stało na równi z Niemcami ale krystalicznie czyści w tej sprawie to nie jesteśmy .Amerykanie próbują pouczać innych zapominając o swoich grzechach i nie chodzi o wymordowanie większości prawowitych mieszkańców tych ziem ale o krótką pamięć ,udawanie ze nie wie się co robią z Żydami Niemcy w obozach ,które można było zbombardować i nie tak łatwo wtedy można by mordować jak na taśmie ofiary ,udawanie ze nie wie się co zrobili Rosjanie z Polakami wziętymi do niewoli ,bomba atomowa na Hiroszimę i Nagasaki ,używanie napalmu w Wietnamie i przedstawiciel takiego kraju śmie pouczać i oskarżać innych ,którzy żyli w okupowanym przez Niemców kraju ,śmiech na sali ,nic więcej a w ogóle czy oni znają jakąś inną historię oprócz historii własnego kraju.

  ~kiciuś 11 godzin i 29 minut temu
  Jeśli „stary Testament” mówi prawdę to @ydzi cały czas zabijali mordowali rabowali gwałcili – co czynia do dziś – ale w takim razie ich tez trzeba traktować tak jak oni traktowali ludzi (wycinali w pień bez litości kobiety dzieci starców, zajmowali się niewolnictwem są odpowiedzialni za zagładę i cierpienie wielu plemion) śmierć wszystkim ludobójcą.

  ~brt 11 godzin i 34 minut temu
  no tak bo w obozach przecież zginęli tylko żydzi…. a o setkach tysięcy Polaków, którzy zginęli w obozach zagłady to już się nie mówi, jak holocaust to tylko mowa o żydach.

  ~historiakołemsiętoczy 21 godzin i 59 minut temu
  „Jeżeli gdzieś na świecie zaobserwujemy kiedyś jakiś nowy początek holocaustu, powinniśmy wcześniej zareagować” – tak mniej więcej wyraził się pan Mull. No więc wobec narodu Palestyńskiego prowadzony jest holocaust już od długiego czasu. Ich nazwę państea skasowano z mapy świata. Resztki narodu wepchnięto w getto zwane Gazą. I co dalej ? Ktoś zareagował ? Ktoś spojrzał w tę stronę i podniósł krzyk ???

  ~okular 10 godzin i 10 minut temu
  A dlaczego nikogo nie interesuje że na Polakach OBECNIE odbywa się globalna akcja wyniszczenia? Wielu może zaprzeczy, ale tym panom i paniom dziękujemy, wiemy że niektórym jest naprawdę dobrze.

  akwarium24 12 godzin i 28 minut temu
  Naród ofiar musiał uznać niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą – napisał Komorowski do uczestników uroczystości w Jedwabnem w 70. rocznicę mordu Żydów. Jego list odczytał były premier Tadeusz Mazowiecki. Ja 10 maja br będę o tym pamiętał pozdr

  Polubienie

 4. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.