97 ~prosba : Niech Zydzi pokaza na tym zdjeciu, ktora ich kamienica!

~prosba : Niech Zydzi pokaza na tym zdjeciu, ktora ich kamienica!~

~Warszawiak : To zdjęcie powinno być pokazywane na wszystkich rozprawach sądowych dotyczących roszczeń do budynków w stolicy. TO SĄ WASZE DOMY, do Niemców idźcie po pieniądze! Pani Waltz, razem z mężem też!

~Pytająca : Tak właśnie wyglądała Warszawa po II wojnie światowej !!!!!!!! O zwrocie jakiego zatem majątku starsi bracia w wierze mówią 75 lat po wojnie ??? Jakie budynki? Gdzie oni je widzą na tych zdjęciach, bo ja widzę jedynie morze RUIN ?? Skąd się 75 lat po wojnie wzięła cała masa spadkobierców, skoro Niemcy wymordowali prawie wszystkich w obozach zagłady i w gettach. Skąd roszczenia sięgające dziesiątek miliardów dolarów kierowane wobec Polski, która przecież najbardziej jako kraj ucierpiała w Europie na skutek działań zbrojnych Niemców i Sowietów? Kto odbudował zrównaną z ziemią stolicę i kto nam zwrócił koszty odbudowy zrujnowanego po wojnie państwa? Kto odpowie wreszcie na te pytania w kraju rządzonym podobno przez Polaków?

~ja do ~Pytająca: i jeszcze 100 lat a będą mówić że Polacy im to wszystko uczynili. do tego to zmierza…

~AJK do ~ja: Jakie 100 lat, przecież już to robią. Jeżeli się obudzimy za sto lat, to historii nie poznamy.

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/przejmujacy-widok-zniszczonej-warszawy-szukaja-dziewczynki-ze-zdjecia/xcyfde

Na widok tej fotografii aż przechodzą dreszcze. Dziewczynka w za dużych butach i koszuli patrzy na ruiny getta na Muranowie w powojennej Warszawie. Kim jest, co tam wtedy robiła, jak potoczyły się jej losy? Jedna ze stołecznych organizacji, wraz z autorem książek o Warszawie zainicjowała akcję poszukiwania dziewczynki ze zdjęcia. Włącza się w nią również Onet.

Warszawa, 3 kwietnia 1946 roku. Widok na ruiny getta na Muranowie. Na dachu jednego z budynków stoi kilkuletnia dziewczynka, w za dużych butach i zbyt obszernej koszuli. Spogląda na zrównane z ziemią domy i ulice powojennej Warszawy. Na prawdziwe morze ruin. Patrząc na to zdjęcie aż trudno uwierzyć, że miasto zdołało dźwignąć się po takich zniszczeniach, po takiej tragedii.

Kim jest ta dziewczynka? Jakie miała marzenia? Jak potoczyła się jej przyszłość? Czy dziewczynka, bez której zdjęcie nie miałoby takiej siły rażenia, kiedykolwiek je zobaczyła? Czy pozostała w mieście i obserwowała jego odbudowę? A może je na zawsze opuściła? – te i inne pytania zadają sobie Patrycja Jastrzębska ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Mazowieckiej „Masław”, autorka i kuratorka projektu „Tu było, tu stało” oraz Grzegorz Kosson, warszawski pisarz, którego owe zdjęcie zainspirowało do napisania książki „Gruzy, czyli obrazy zwycięstwa”.

Oboje zainicjowali w internecie akcję poszukiwania dziewczynki z tej fotografii. – To zdjęcie robi piorunujące wrażenie. Obrazuje ogrom powojennych zniszczeń w Warszawie, a jednocześnie obecność tej dziewczynki, jej wygląd, te za duże buty, wzbudzają chęć poznania jej osobistej historii. Bardzo chcielibyśmy ją odnaleźć, aby dowiedzieć się wszystkiego o niej i sytuacji z tej niesamowitej fotografii. Chcielibyśmy usłyszeć to z jej ust. Marzeniem byłoby zrobienie tego samego zdjęcia po latach. W tym samym miejscu, z tym samym miastem, a jednak całkiem odmienionym po 70 latach – mówi Onetowi Patrycja Jastrzębska.

Sporo wiadomo na temat samego zdjęcia. Jego autorem jest Reginald Kenny, amerykański fotograf, który towarzyszył Herbertowi Hooverowi, byłemu prezydentowi USA, podczas wizyty w Warszawie. Hoover przybył, aby zobaczyć skalę zniszczeń w Europie i dowiedzieć się na miejscu, jakiego rodzaju pomoc jest najpotrzebniejsza. Polska była jednym z 25 krajów na kontynencie, który odwiedził w ramach misji pomocowej UNRRA.

Jak informują organizatorzy akcji na facebookowym profilu „Tu było, tu stało”, zdjęcie prawdopodobnie zostało wykonane na dachu dawnej szkoły powszechnej nr 153 przy ul. Stawki 21 (Niska 20). – Samochód z lewej strony jedzie ulicą Zamenhoffa, drogą do nieba warszawskich Żydów zdążających na Umschlagplatz. Widać zabudowania Gęsiówki oraz wieżę kościoła Świętego Augustyna. Druga wieża to kościół Świętego Wojciecha na Woli – tłumaczą.

Prywatne „śledztwo” dotyczące miejsca zrobienia tego zdjęcia przeprowadził też warszawski dziennikarz Marek Kossakowski. Po wielu godzinach analiz i trzech wizjach lokalnych, uznał, że zdarzyło się to jednak na dachu budynku przy Stawki 5/7. Mieści się w nim obecnie Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dawniej znajdowało się tam studium nauczycielskie, a jeszcze wcześniej – komenda SS. To jeden z nielicznych budynków ocalałych z terenu warszawskiego getta. To właśnie na jego dachu 3 kwietnia 1946 roku stała dziewczynka w za dużych butach.
(…)

~Polka do ~Pytająca: najwspanialsze pytania ,jakie kiedykolwiek czytałam na forach pozdrawiam serdecznie bratnią duszę

~MP do ~Pytająca: Adolf H. byłby dumny i pogłaskałby cię po głowie. Chore jest to co wypisujesz!!!!!!!!!!!!

~As do ~MP: Świetny wpis – Pytającej. Widać nie rozumiesz o czym Ona pisze. Przeczytaj ze dwa razy może dotrze cos.

~video do ~Pytająca: 1. Parcele zostały, 2. Nie myl zamordowanych Żydów z polskimi oszustami, którzy pojawili się po 1989 ze sfałszowanymi „dokumentami” sprzedaży np. z roku 1944, kiedy 95 % Żydów już wymordowano.

~? do ~video: „polskimi” czy polskojęzycznymi?

~. do ~video: Zapomniałeś o armii braci starszych, która przyszła ze wschodu z sowietami. To przecież głównie oni jako Polacy instalowali w Polsce nowy ustrój.

~Ekonomic do ~video: O.K. na początek niech „właściciele” zapłacą zaległy podatek gruntowy Z ODSETKAMI za 75 lat, możemy im na poczet podatku zaliczyć wartość tych parcel W MOMENCIE ICH UTRATY (TO AKURAT ZGODNE Z PRAWEM) Zaręczam, że liczba chętnych się zmniejszy!

~x do ~Pytająca: Patrzac na to zdjecie te sama pytania zaswitały w mojej głowie.Bo tu czarno na bialym widac ruiny i zgliszcza. To Polacy za swoje pieniądze w trudzie i znoju dzien po dniu odbudowywali Warszawę a teraz za tę cięzką pracę musimy dodatkowoszplacać żydostwo.dlaczego nasz rząd oddaje im budynki, które wcale nie są ich dziełem.Starówka była cała zrównana z ziemią po wojnie została odbudowana przez Polaków dla Polaków a obecnie wszystkie kamienice praktycznie przejeli żydzi.To jest skandal i zwyczajne złodziejstwo

~fakt do ~Pytająca: jeśli zyją spadkobiercy ustawowi mogą wziąć parcelę ale muszą zapłacić opłaty adiacenckie za odgruzowanie i odbudowę w tym miejscu miasta bo zagruzowane parcele przy nieistniejących ulicach nie były nic warte

~Lepik do ~Pytająca: Skąd? Ano stąd, że dawaliśmy sobą pomiatać. Żydzi pluli i plują nam w twarz, a my im stawiamy muzeum za ciężkie pieniądze, do którego będziemy teraz dopłacać, bo samo nie jest w stanie się utrzymać. Oni widzą, że mają do czynienia z miękkimi fajami, więc to wykorzystują. Powinien znaleźć się wreszcie prawdziwy przywódca, który powiedziałby krótko: nic od nas nie dostaniecie, bo nic wam się od nas nie należy. Niestety, nie widzę takiego na horyzoncie.

~rocznik 45 : „Patrząc na to zdjęcie aż trudno uwierzyć, że miasto zdołało dźwignąć się po takich zniszczeniach, po takiej tragedii”.
Oczywiście, w pierwszym szeregu odbudowujących stanęli tzw. „żołnierze wyklęci” zwłaszcza z Narodowych Sił Zbrojnych wspólnie z kolegami z UPA. A może by tak postawić jakiś kolejny pomnik tym „bohaterom”?

~Invader7 : Straszny widok,jak z Hiroszimy po wybuchu bomby atomowej.

~to prawda : Jak się mają te riuny do zwrotów kamienic w W-wie? Państwo odgruzowało, odbudowało wybudowało, utrzymywało i konserwowało, a teraz przychodzą cwaniaki z podrobionymi papierami lub „właściciele i potomkowie” i żądają jeszcze ciężkich pieniędzy za porzucone przez nich ruiny. Bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Te koszty odbudowy poniosło społeczeństwo, każdy z nas.

~wnuk do ~to prawda: Mój dziadek kupił rozwaloną kamienice, odbudował i potem państwo ją zabrało. to nie wyjątek że nie państwo odbudowywało

~heniek do ~to prawda: Żydzi swoje pretensje powinni kierować do Niemiec, które rozpętały II wojnę światową, do Rosji, która po zakończeniu wojny położyła łapę na krajach Europy wschodniej i do USA oraz Anglii, które Polskę najzwyczajniej przehandlowały. jakiekolwiek domaganie się zwrotu mienia to jakiś ponury żart, który jak się domyślam powstał w głowach osób zaślepionych wizją łatwego zarobku bez spojrzenia na historyczne i geopolityczne aspekty.

~desw do ~1: „własność rzecz święta” – tego trzymają się najwięksi złodzieje, własność powstała z wyzysku, kombinatorstwa nie jest niczym świętym

~heniek do ~1: tak, własność rzecz święta, tyle tylko, że została ona utracona z powodu wybuchu wojny, a dokładnie agresji hitlerowskich Niemiec na Polskę. gdyby nie to, losy Żydów mieszkających w Polsce potoczyłyby się zupełnie inaczej. jeśli tego nie potrafisz zrozumieć, to dalsza dyskusja nie ma sensu. nie usprawiedliwiam zbrodni dokonanych na społeczności żydowskiej. to było bestialstwo. nie rozumiem tylko, dlaczego kraj na dorobku, wcześniej dotkliwie obciążony przez zabory, dwie wojny światowe i czasy stalinizmu miałby ponosić odpowiedzialność za decyzje, które zostały podjęte w Berlinie i Jałcie.

~no i co tam, plebanie do ~to prawda: Na razie widzę, albo polskich fałszerzy albo polskich potomków magnaterii, szlachty, mieszczaństwa. Jaka tam hrabinia żąda zwrotu Wilanowa? – który już przed wojną był na full zadłużony do skarbu państwa? A jak klechy kładą łapy na cudzym? To jest ich moralność. Złodziejska.

~stara : cała społeczność która została /a nie uciekła za granicę ze strachu/ na dobre i na złe bo przecież nie dla komuny tylko dla Polski odbudowywała Warszawę z wynagrodzeń pracowników wszystkich zakładów pracy potrącano obowiązkową składkę na odbudowę Warszawy, później odbudowę stolicy nawet potrącano na budowę DOMU CHŁOPA w Warszawie po to by Warszawę odbudować teraz ci co bali się takiej Polski śmieją i kpią z pracy na budowach Warszawy i odzyskują odbudowane kamienice z pretensjami że mają za mało życzą sobie i dostają z pieniędzy podatników tj nas wszystkich odszkodowania za zniszczenia ich kamienic nie należałam do PZPR -u ale to wydaje mi się przesadą

~Grazynka Tuwalska z Paeszowic Malych : 12 wrzesnia bawilam sie na Krakowskiej na ulicy z dzicmi kiedy na nasz dom spadla niemiecka bomba. Dozorca powiedzial ze szukali mamusi i tatusia przez trzy dni ale zostaly tylko buty, Po tygodniu wzielam za raczke trzyletniego braciszk i poszlismy pieszo do cioci do Olsztyna. Niemcy nam nie przeszkadzali, bo bylysmy za male, a ludzie przenocowali i dali kromke chleba i wody ze studni. Szlismy tak dwa miesiace, bo dwa razy zabladzilismy w lesie kolo jakiegos miasta, ale jakos doszlismy. Po nazwisku ludzi szukali nam cioci i dowiedzielismy sie ze ze wyjechali do Hajnowki do babci – to nam dali adres i poszlimy do Hajnowki. Po drodze jakis ruski zolnierz jak nas zobaczyl to sie rozplakal i mowi ze u niego takie jak my – i nawet nam dal kawallek boczku z chlebem i podwiozl 12 kilometrow. Doszlismu dopiero po dwoch tygodniach, bo braciszek juz nie mial bucikow, to mu nozki obwiazalam sianem i lipowym lykiem jak ludzie radzili. Babcai sie bardzo ucieszyla i mieszkalismy tak do konca wojny, az wojsko ruskie wyzwolilo ta czesc Polski. Po wojnie moj brat niestety po tych wszustkich przezyciach dostal cos w glowie bo nie mozna juz nim porozmawiac – tylko placze. Rodzicce nic nam nie pomogli bo juz byli starzy po wojnie i nie zabardzo byla robota. Pracowalam na PGR jako pomoc przy swiniach i utrzymywalam braciszka asz poszedl do zakladu. Cala mlodosc stracona, zadnej szkoly i przyszlosci – wszystko dzieki Niemcom.

~tedex811 : patrzcie i uczcie sie to moze zrozumiecie dlaczego jestesmy w tyle za trzonem europy (ekonomicznie i mentalnie) Paryż , Praga bez jednego wystrzału zdobyte. 50 lat komunizmu a przedtem ponad 120 okupacji zaborców, a spora czesc ludzi mysli ze w 25 lat po odzyskaniu niepodległości mozna to odrobic hehe dobre sobie sluchajcie wiecej obietnic polityków. Sytuacja sie poprawia w wiekszosci przypadków idzie ku lepszemu ale to nie dla nas (mam 33 lata) nie dla mnie nie dla dzieci moze dla wnuków zadanie dogonienia zachodu > Nie wierzcie politykom co obiecuja za 5 lat tutaj ameryke calkowicie surrealistyczne bzdury

~Topsel : Powstanie Warszawskie; czyli jak zamienić zbrodnię w sukces i kłamstwa temu służące.
1. Gdyby nie PW mówilibyśmy po rosyjsku; kłamstwo, bo już w Teheranie (1943) Alianci uzgodnili podział stref wpływu w Europie po przyszłym zwycięstwie nad Hitlerem.
2. Gdyby nie PW bylibyśmy republiką radziecką; kłamstwo, bo zgodnie z ustaleniami w Teheranie państwa nowej Europy podporządkowane Związkowi miały mieć status państw, a nie republik. Nawet Rumunia, będąca oficjalnie sojusznikiem Niemiec nie została „za karę” wchłonięta do ZSRR.
3. Lepiej zginąć niż żyć na kolanach; kłamstwo, bo tylko żywy może dziecko wychować na swojego następcę, tylko żywy może budować swój Kraj. Martwy nic nie może zrobić; jego dziecko zostanie wychowane przez zabójcę na kolejnego zabójcę a jego Kraj zostanie ograbiony.
4. AK czekała śmierć po wejściu Rosjan do Warszawy, więc woleli zginąć w walce; kłamstwo, bo gdyby tak było, to powinni byli wyjść z Warszawy i zginąć w otwartej walce gdzieś pod Warszawą. A tak można im zarzucić chowanie się pośród cywilów i używanie mieszkańców Warszawy jako żywych tarcz. Ten zarzut jest całkiem realny, bo w PW zginęło 200 tysięcy cywilnych Warszawiaków a tylko 14 tysięcy Akowców.
5. Najważniejszy jest honor; no, tutaj to aż nie wiadomo co powiedzieć, skoro całe dowództwo AK przesiedziało PW gdzieś w piwnicy a po poddaniu Powstania spokojnie cali i zdrowi udali się do niemieckiej niewoli, z której ich wyzwolili Amerykanie, aby resztę życia spędzić na Zachodzie, otwierając od czasu do czasu kolejną szkołę swojego imienia…
Gdzie na litość boską ci panowie generałowie (awansowani podczas Powstania…) mieli honor?
Gdzie mieli honor idąc przez zniszczone Miasto, idąc pośród 200 tysięcy zamordowanych Warszawiaków?? No gdzie mieli? Dlaczego żaden z nich nie zginął w walce? Dlaczego żaden z nich nie palnął sobie w łeb?? Honor.. dobre sobie…
6. PW pokazało światu heroizm Polaków; kłamstwo, bo PW wywołane było przeciwko Stalinowi ale wbrew ustaleniom Aliantów, a więc pokazało ono brak możliwości uzgodnień z Polakami! Proszę zwrócić uwagę, że Alianci tak naprawdę nie pomogli Powstańcom, bo ci złamali uzgodnienia Aliantów!
7. Rosjanie są winni, bo nie pomogli PW; kłamstwo, bo PW było przeciwko Rosjanom! Czy Rosjanie mieli być na tyle głupi, aby wesprzeć akcję przeciwko samym sobie? Stalin nie był idiotą i poczekał, aż Niemcy zniszczą Warszawę i wymordują 200 tysięcy Warszawiaków.
8. Alianci są winni, bo nie pomogli PW; kłamstwo, bo PW było wbrew ustaleniom z Teheranu! Panowie z AK wystąpili zbrojnie przeciwko całemu ówczesnemu światu; potężnej koalicji i upadającym Niemcom; na co liczyli wodzowie PW? Na cud? He, he! To Niemcy mieli na pasach „Bóg z nami” a nie Polacy… To jasne, że Polacy przegrali..
9. Jak prawica może teraz narzekać, że zginęła elita w Warszawie, skoro sama prawica do tego doprowadziła?? Jak ONI mają czelność oskarżać wszystkich dookoła skoro sami wywołali to samobójcze Powstanie??
10. Polska zyskała szacunek na świecie; kłamstwo! Jedynym, co zyskał był Stalin!! To on zyskał na PW, bo dosłał od wodzów AK potężny argument przeciwko Polakom, że nie rozumieją sytuacji politycznej, że nie szanują uzgodnień Aliantów, że wolą wysłać na rzeź 200 tysięcy własnych obywateli dla politycznej mrzonki!! To Stalin wszedł do zniszczonej Warszawy (bez elit…) i zaczął ją odbudowywać… Czy wodzowie PW działali świadomie na korzyść Stalina? Nie wiem..
11. Dla porównania w Hiroszimie i Nagasaki bomby atomowe zabiły w sumie ok 160tyś ludzi.. I o tej zbrodni cały świat mówi do dzisiaj, pomimo oczywistych faktów, że te straty zmusiły Japończyków do kapitulacji, a więc ocaliły kilka milionów ludzi, którzy najprawdopodobniej zginęliby podczas desantu na Wyspy Japońskie…A samobójcze PW zabiło 200 tysięcy cywilów!! I Polacy zmuszani są przez prawicę do czczenia tej zbrodni na własnym narodzie!!!
12. Wieczna pamięć ofiarom Powstania, wieczna chwała żołnierzom Powstania i wieczna hańba decydentom!

1 thought on “97 ~prosba : Niech Zydzi pokaza na tym zdjeciu, ktora ich kamienica!

  1. to ja tylko dodam w temacie:

    Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.