102 9 Maja 1945 – koniec, czy początek wielkiej wojny o tożsamość Polek i Polaków, PoLaszek i PoLahów, „Polek i Polaków”? 01

(Ten wpis w trochę innej postaci, miał pojawić się 20 dni wcześniej, ale z kilku względów publikuję go dopiero teraz. Jest to rozwinięcie wpisu https://skribh.wordpress.com/2015/03/24/4-jak-tak-dalej-pojdzie jak i pytania o tożsamość tzw. Polaków, kimkolwiek by nie byli, gdzie by nie urodzili się itp. Ponieważ ciągle mam pewne problemy z potwierdzeniem pewnych wiadomości, muszę ten wpis podzielić na co najmniej dwie części i jego kolejna część będzie opublikowana, jak już wszystko będzie dokładnie sprawdzone).

Polka, Polak, PoLaszka, PoLah, czy „Polka” i „Polak”… Czy to jedno i to samo, czy jednak tylko niby to samo? Kim Ty jesteś, kim czujesz się, komu lub czemu służysz..? Zwróć uwagę, że nie pytam się o Twoje geny…

Nie wszystko jest czarno-białe, albo kolorowe inaczej, jak nam wmawiają od dawna różni tacy „zawsze święci”, „zawsze niezbrukani”, „zawsze demokratyczni”, „zawsze przyjaźni”… mędrcy, sojusznicy, przyjaciele, albo inni różni tacy… Przynajmniej ja tak to teraz widzę i pokażę o co mi chodzi na kilku przykładach.

Przykład pierwszy

Ponieważ obraz jest lepszy od słów, więc proszę przyjrzeć się tym obrazom wyświetlanym w tempie 24 na sekundę. Proszę przyjrzeć się im szczególnie dobrze od 42,30 minuty… 44,30 potem od 49,05… a także posłuchać jakie słowa tam padają… Ja wiem, że to tylko film… ale czy ktoś ma jakieś problemy ze zrozumieniem, kto tu jest kim? Czy Gruzin może być Polakiem? Jeśli chce nim być… TO NIM PO PROSTU JEST…


Czterej Pancerni I Pies część 13 Zakład o Śmierć mp4

Pragnę dodać, że zdaje sobie sprawę, że to tylko film i że grali tam aktorzy, jak np. pan Włodzimierz Press grający Gruzina Grigorija Saakaszfiliego, który sam Gruzinem bynajmniej nie był… Ciekawe, kim on czuje się dzisiaj, Gruzinem, Polakiem, a może kimś zupełnie innym?

Dodatkowo dla wyjaśnienia „miecz” pokazywany od 42,30 minuty jest najprawdopodobniej tzw. polską szablą wzór 21 lub 34.

http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,szabla-wz192122,13295
http://www.szablapolska.com/index.php/szabla-wz-1934
http://en.wikipedia.org/wiki/Szabla_wz._34

Czyli co, można być kimś tam, ale walczyć z jakimiś tam Polakami przeciwko wspólnym wrogom i utożsamiać się ze swoimi towarzyszami broni? Ktoś powie, że to zwykła propagandowa komunistyczna bajka i że nie ma o czym i o kim pamiętać… że powinniśmy pamiętać o kimś i czymś zupełnie innym… Pytanie o kim mamy pamiętać, a o kim mamy zapomnieć? Kto to mówi i dlaczego? Czy znów jakieś „prawdziwe Polki” i jacyś „prawdziwi Polacy”, czy wręcz jakieś „światłe Europejki”, czy jacyś „światli Europejczycy”, mówią co wolno i wypada, a co nie, bo mają takie swoje widzimisię?

Ja ja pytam się: A jakim k. prawem one/oni mówią, co np. taki ja mam myśleć? Kto im dał taką władzę, żeby mówić co wolno, co wypada, co należy… a co nie?

…..

~oficer do sztygar37: Bardzo ciekawy artykul, nasuwajacy automatycznie wnioski o „zachodniej przyjazni” typu „Murzyn zrobil, Murzyn moze odejsc”. Niestety „polskim” politykom brakuje nie tylko umiejetnosci REFLEKSYJNEGO myslenia, ale rowniez, a moze przede wszystkim, HONORU i GODNOSCI narodowej. I to jest przyczyna, ze byli i pozostana „ratlerkiem na komende zachodniego pana”. Pozdrowienia i dzieki za interesujacy artykul.

~krk : Wielki sztab ludzi pracował dla telewizji polskiej w wyszukiwaniu tzw. wpadek podczas parady zwycięstwa w Moskwie. Poza tym, że wczoraj popsuł się jeden czołg, z czego wyśmiewano się przez cały dzień, dzisiaj nic specjalnego się nie stało. Więc kpienia i wyśmiewania nie za dużo w naszych mediach. Za to dużo bezskutecznego szukania przeciwników tej parady i ironizowania tego co ci ludzie mówią i co niosą na tej paradzie.

mgarlicki : To co wyprawiają media to jest poniżające nie dla Rosji a dla Polski tyle nienawiści to jest niesłychane. 70 rocznica to święto całej Europy która przypomina o ludobójstwie faszystowskich Niemiec i tych milionów żołnierzy w 80% radzieckich którzy oddali życie za zniszczenie faszyzmu Polscy żołnierze na wschodzie stanowili własną dywizję w mundurach polskich z orzełkiem i kapelanami. Ci na zachodzi traktowani byli jak gnój z napisem tylko na ramieniu Poland Obecne polskie władze to jest zbiorowisko ludzi nie wiadomo skąd przepojone nienawiścią do swojego Narodu fałszując historię i upokarzając ludzi którzy żyli i pracowali w PRL-u. traktując ich jak drugą kategorię. Propaganda ta już robi spustoszenie w mdłych umysłach. Przykro że muszę żyć w tak obrzydliwym kraju bo jestem za stary na wyjazd i za upokarzającą emeryturę która jest niższa od zapomogi na Zachodzie.

~tamarynka : 500 000 w Moskwie, 100 000 w Petersburgu, 30 000 w Tomsku plus wiele tysiecy w innych mniejszych miastach Rosji plus w kilkunastu miastach na swiecie, miedzy innymi w Berlinie. Za kazdym potrtetem kryje sie ludzka biografia, ktora rodzina zna i pamieta. Pamiec o bohaterach zachowaja kolejne pokolenia. W parku Treptow motocyklisci z klubu Nocne Wilki plus motocyklisci z Austrii, Wegier, Czech, Polski, Niemiec zlozyli kwiaty przed Pomnikiem Zolnierza Wyzwoliciela. Cytujac rosyjskiego dziennikarza, Europa przestraszyla sie dwudziestu nieuzbrojonych rosyjskich motocyklistow, dostala w zamian wiele tysiecy. Lider Nocych Wilkow powiedzial, ze w samym parku Treptow bylo 500 motocyklistow z roznych krajow. Ci, ktorzy nie dostali wizy i swietowali w Moskwie postawili symboliczna replike pomnika przed niemiecka ambasada w Moskwie i tam zlozyli kwiaty. Rosjanie godnie swietowali dzien zwyciestwa nad faszyzmem. UE i USA odswietowali swoje swieto 8 maja, a jednoczesnie wspieraja faszyzm w wydaniu ukrainsko-banderowskim. Z przywodcow UE w Moskwie byl tylko Prezydent Czech Zeman.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/moskwa-setki-tysiecy-ludzi-w-pochodzie-niesmiertelnego-pulku/hqbmzf

Setki tysięcy ludzi – według źródeł oficjalnych nawet do 400 tysięcy – wzięło udział w Moskwie w pochodzie „Nieśmiertelnego pułku”. Jego uczestnicy przeszli przez centrum miasta, niosąc tablice ze zdjęciami bliskich, którzy walczyli w II wojnie światowej. Na jego czele szedł Władimir Putin.
(…)
Na pytanie o to, co znaczy dla niej pamięć o dziadku, kobieta opowiada: „Wcześniej nie bardzo to do mnie docierało, a teraz uświadamiam sobie to bardzo mocno. Wojna mnie dogoniła dwukrotnie. To »druga wojna czeczeńska«, mój syn walczył, a teraz wojna w Donbasie”. Wyjaśniając, że kilka osób z jej rodziny mieszka na wschodzie Ukrainy, kobieta mówi ze łzami: „Trudno mówić o tym. Wojna nas dogania”.

Kiedy pochód zbliża się do murów Kremla, starsza kobieta w towarzystwie rodziny składa kwiaty pod grobem nieznanego żołnierza. Kiedy wybuchła wojna, miała 12 lat – wyjaśnia jej córka – przeżyła wojnę w Moskwie m.in. pracując w szpitalu, a pod koniec wojny w obsłudze lotniska. Zapytana, co chciałaby powiedzieć młodszemu pokoleniu, starsza pani kobieta mówi: „Żeby nie było więcej wojny. To koszmar. Do jakiego Boga się modlić, żeby nie było wojny”.

Według sondażu opublikowanego pod koniec kwietnia przez niezależne Centrum Lewady dla 42 proc. Rosjan Dzień Zwycięstwa 9 maja jest najważniejszym świętem (tyle samo wybrało w odpowiedzi swoje urodziny, a 80 proc. – Nowy Rok). 52 proc. wskazało, że ktoś z ich krewnych zginął w czasie wojny w latach 1941-45, 32 proc. – że ktoś z krewnych był ranny, a 20 proc. – że zaginął bez wieści.

~też syn weterana do ~aPOLonia: W odróżnieniu od Ciebie wiedzę na ten temat czerpałem wprost z pierwszej ręki, od tych którzy tych „gwałcicieli” mieli okazję widzieć na własne oczy. Różne rzeczy się działy, ale ogólnie czerwonoarmiści zachowywali się przyzwoicie, a to za sprawą bardzo surowej dyscypliny. Opowiadano, że jak jakichś dwóch bojców poszło do polskiego gospodarza trochę trofiejnego wziąć, to po zameldowaniu o tym ich dowódcy, nie było litości dla nich. Sam byłem zdziwiony, że tak surowo ich karano. Na pewno gwałty i rabunki były, ale nie śmiałbym jakiemuś Rosjanowi wytykać, że jego ojciec, czy dziad to gwałciciel, a nie bohater. Ale to jest już kwestia tzw. taktu.

~Robert : 1941 to początek wojny? Zapomnieli, że wojna dla nich zaczęła się 17 września 1939 r.

~jappa do ~Robert: No jeżeli tak – to dla nas wojna zaczęła się 2 października 1938 wkroczeniem ma Zaolzie. I nie bez porozumienia z Hitlerem. I nie tłumacz się od razu, że odbieraliśmy swoje. Związek Radziecki też tak uważał o polskiej części Ukrainy.

~Adam do ~Robert: Wojna dla Rosji zaczęła się 30 września 1938 roku kiedy w Monachium powstała antyrosyjska koalicja „zjednoczonej Europy”. Anglia, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania (sojusznik Niemiec) oraz Polska (sojusznik Anglii) – 6 największych państw Europy – połączyły siły przeciwko Rosji. Niemcom pozwolono zająć austriackie rezerwy złota (największe w Europie) oraz czeski kompleks przemysłowy (co trzeci niemiecki czołg wysłany na front wschodni został wyprodukowany w zakładach Skody) aby wygrały wojnę z Rosją. Pakt Ribbentrop-Mołotow to genialne posunięcie Stalina. Rozbił antyrosyjską koalicję. Hitler po neutralizacji Polski skierował swoją agresję na Francję i Anglię. Dopiero negocjacje z Anglią prowadzone przez Rudolfa Hessa, pozwoliły Hitlerowi wrócić do planu wojny z Rosją.

~Wayne do ~Adam: Warto zaznaczyć że to zachodni bankierzy finansowali Hitlera. JP Morgan, Standard Oil Rockefellerów, Ford, DuPont i wiele innych umożliwiły militaryzację gospodarki Niemiec. Max Warburg (brat Paula Warburga – pierwszego szefa Federal Reserve) był wiceszefem Reichsbanku III Rzeszy. Żyd Max Warburg był szefem hitlerowskiego banku centralnego w czasie kiedy Niemcy prześladowali Żydów! Dlaczego dziś nikt o tym nie mówi? Podobnie Wall Street oraz City of London finansowali Lwa Trockiego. Kiedy Stalin wymordował zwolenników Trockiego oraz zminimalizował wpływy zachodnich bankierów w Rosji to postanowili oni wykorzystać niemiecki rasizm i szowinizm aby przejąc kontrolę nad Rosją. Nad Niemcami nie musieli przejmować kontroli ponieważ cały czas ją posiadali. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego w Holokauście ginęli biedni Żydzi, a bogaci za zgodą Niemców emigrowali do Stanów Zjednoczonych albo Szwajcarii?

~Marcos do ~Wayne: Odpowiadając na ostatnie pytanie. Bogaci Żydzi tacy jak Kuhn, Loeb, Schiff, Warburg, Baruch czy Rotszyld byli syjonistami oraz dążyli do stworzenia państwa Izrael na Bliskim Wschodzie. Jak skłonić żydowską hołotę z Europy do emigracji na półpustynne obszary Palestyny? Ostatnio prasa we Francji pisała że to dwóch Żydów o pogladach syjonistycznych odpowiada za rysowanie swastyk i antysemickich haseł na żydowskich cmentarzach pod Paryżem. Chcieli oni przestraszyć miejscową społeczność żydowską (we Francji mieszka ponad pół miliona Żydów) oraz poprzez wywołanie strachu zachęcić ich do emigracji do Izraela. Po zamachu na redakcję Charlie Hebdo premier Beniamin Netanjahu zachęcał francuskich Żydów do emigracji do Izraela. Oficjalnie podaje się że w Holokauście zginęło 6 mln Żydów. Każde rzetelne badania w tej sprawie są zakazane, a jeśli ktoś się ośmieli to jest prześladowany. Istnieją poważne obawy co do rzetelności tej liczby. Faktem jest że bez Holokaustu nigdy nie powstałoby państwo żydowskie, a zdecydowana większość ocalonych Żydów emigrowała na Bliski Wschód.

~Mosiek Cymerman do ~Marcos: Nie będzie polaczek pluł Nam w twarz
Ni dzieci nam polaczył
Musiałbym chyba wypalić hasz
Mojżesz by tego nie wybaczył
Polin jest nasza i tak już zostanie
Żaden polaczek nam na drodze nie stanie
A nawet gdyby pospolite ruszenie
Miało naruszyć naszej władzy rdzenie
Poprosim naszego brata Germańca
Un już założy polaczkom kagańca
I zginie naród polski niepomny wielkości
A każdy Żyd na świecie będzie tańczył z radości

~Kamil do ~Marcos: Trzeba być naprawdę debiIem, ale to naprawdę „zidiociałym debiIem”, żeby w XXI wieku widzieć wpływ Żydów, Chrześcijan, Kalwinów, Mułzumanów i.t.p. na prawdziwych Polaków.

~Luana do ~Wayne: Bankierzy wyznaczyli Hitlerowi trzy strategiczne cele. Miał zjednoczyć Europę, pokonać Rosję oraz wypędzić biednych Żydów z Europy do Palestyny. Rosji nie pokonał, udowodnił że nie można militarnie zjednoczyć Europy oraz wymordował miliony Żydów…

~Rachela do ~Wayne: To jest skandal ze zaden zyd o tym nie pamieta.

~Będzie mat do ~Wayne: lenina też finansowali czoskowi, poza tym gdyby nie konwoje do Murmańska to nie było by przełomu na froncie wschodnim, itd itp zahłystywanie ruskim to jedynie śmieszna propaganda bo nikt o zdrowych zmysłach tym bandytom nie wierzy, hitler im pokrzyżował plany bolszewizacji Świata, byliśmy dla nich buforem i jadalną częścią tortu który wygrali na loterii zwanej IIWW. winni są nam niewyobrażalne krocie za to co nam wyrządzili. a my im wdzięczność za wyzowlenie spod hitlerowskiej okupacji. rosja ma się najlepiej w okolicach uralu i zach Syberii, reszta to ziemie podbite z setkami milionów ofiar. Czekamy na Ruch Żóltego Wilekiego Brata.

~Agata do ~Wayne: Putin jest popierany przez 90% swojego spoleczenstwa i glownie w tym tkwi jego sila. W przeciwienstwie nasz straznik zyrandola, nieudacznik i skandalista komorowski ma poparcie armii biurokratow zatrudnionych przez PO w celu ratowania sondazy i frekwencji wyborczych. Putin jest prawdziwym Rosjaninem a nasz „szogun” nie wiadomo kim.

3 thoughts on “102 9 Maja 1945 – koniec, czy początek wielkiej wojny o tożsamość Polek i Polaków, PoLaszek i PoLahów, „Polek i Polaków”? 01

 1. ~Yabber : Setki tysięcy takich samych „Polaków” pracowało w sowieckim NKWD mordując miliony obywateli ZSRR i państw okupowanych takich jak m.in. Polska.

  Zeit Geist do ~Yabber: Nikt nie kwestionuje faktu że w paracie ucisku NKWD czy w polskim UB byli ludzie pochodzenia żydowskiego. Nasza Fajga Wolińska, Luna Brystygierowa, czy Salomn Morel to potwory w ludzkiej skórze. jednak mówienie że to żydzi „nam to zrobili” jest typową mowa nienawiści. Jednak jakbyś nie kręcił i nie manipulował faktami, to przede wszystkim Polacy wespół z sowietami – zarządzali zbrodnią przeciwko narodowi polskiemu. To te „10”milionów szeregowych członków PZPR – uwiarygadniających zbrodnie sytemu czynione rękoma UB i różnych tam „Różyckich” czy „Brystygierowych” – jak bys nie kręcił i nie łgał – to Polacy Polakom zgotowali ten los

  ~kalba do Zeit Geist: Wasza Fajga, wasz Morel. Racje. Wasze rzady od momentu „wyzwolenia” Polski. Wasze rzady do tej pory. Nawet gdybyc nazwal się Kowalski, to nie będziesz Polakiem. A teraz spadaj.

  ~genzeryk do Zeit Geist: To wg ciebie „medrcu” uwiarygadniania zbrodni jest ważniejsze od niej samej? TO żydzi w auschwitz urwiarygadniali zbrodnie niemców – wszak „uczestniczyli” w tym procederze, byli kapo jak komuchy w Prl? Aparat bezpieki był żydowski, Polacy byli niższym szczeblem (jak i w innych dziedzinach życia). A brystygierowe i inne nie mieli „żydowskiego pochodzenia” al e byli żydami, tak jak żydowskiego pochodzenia nie mieli ben gurion czy golda meir )urodzili sią w posce) ale byli po prosstu żydami. Myśleć trochę, a pojęcie „mowy nienawiści” stowrzono dla takich jak ty pacanów, by wklejać im do łepetyny różne politpoprawne brednie. Zadaj sobie pytanie KTO ocenia co jest „mową nienawiści” i co ważneijsze, dlacezgoóż to wyrażanie uczucia (słownie) ma być karalne – to czysty faszyzm i bolszewizm. Dlaczego mają cię karać za powiedzenie – nienawidzę Kowlskiego, żyda , brazylijczyka?

  ~re do ~kalba: Jeśli ktoś działa dla dobra Polski I Polaków, oraz deklaruje się jako Polak , moim zdaniem , niezależnie od nazwiska, jest Polakiem

  ~kalba do ~re: Wprowadz to dekretem, kaz smiercia za inne opinie i tak nie zmienisz tego, ze Żyd jest Żydem, Polak Polakiem. Poznalem wielu Żydó, którzy byli polskimi patriotami nie uajac Polakó. A w dzisiejszej Polsce widze wielu Żydó udających Polakó i działających na szkode Polski.

  andrzej.t(2) do ~kalba: Dziś prawdziwy Polak-patriota MUSI działać na szkodę takiej Polski jaka jest. Oby upadłą jak najszybciej i odrodziła się odmienioną!

  ~ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ do andrzej.t(2): Przenigdy nie należy działać na szkodę Polski. Natomiast bezwzględnie trzeba, by Polacy przejęli władzę w Polsce i pogonili ukraińskich i żydowskich sprzedawczyków, którzy doprowadzili nasz kraj na skraj bankructwa. Dość już niszczenia naszej Ojczyzny przez to bydło nie posiadające żadnych zasad moralnych. Żeby tego dokonać, trzeba pokazać Polsce tych łotrów z imienia i nazwiska, dowodząc ich agenturalnej działalności na rzecz USA!

  http://facet.onet.pl/ary-sternfeld-polak-dzieki-ktoremu-rosjanie-polecieli-w-kosmos/hy3rnx

  Ary Sternfeld, Polak, dzięki któremu Rosjanie polecieli w kosmos

  Dzień, w którym pierwszy człowiek poleciał w kosmos, był wielkim sukcesem Związku Radzieckiego. Nie byłoby to jednak możliwe bez Polaka – Arego Sternfelda, urodzonego w żydowskiej rodzinie w Sieradzu.

  ~van : Skoro przyszedl na swiat w rodzinie zydowskiej to taki z niego polak jak ze mnie australijczyk. Ale w tym nawiedzonym kraju jak jest cos o kims dobrego to jest polak ale jak cos zlego to zyd, niemiec itd. Dlaczego sie nie przyznajecie do Mariana Lenskiego albo Sigera? tworcow i budowniczych Las Vegas? Bo to byli i zydzi i gangsterzy chodz urodzenie w polsce wiec juz nie polacy ale ten Sternfeld to takie calkiem polskie nazwisko ze nikt tego nawet by nie kwestionowal. Oj po co takie bajzle jak onet istnieja i daja idotom mozliwosc takimi wypocinami na chleb zarabiac???? Wstyd i hanba z tepactwa i nieuctwa

  ~gaga rin do ~asix: Ary Sternfeld. To w końcu Polak czy Żyd? No bo nie znam Polaka coby miał na imię Ary. Jak mi ktoś odpisze polski żyd to ja zapytam a są niemieccy anglicy albo rosyjscy polacy? Niedługo napiszą, że Lenin mieszkał w Poroninie i też był Polakiem a okręt Aurora zwodowano w wietnamskiej stoczni w Buenos Aires…

  ~trend : Żeby dokopać tym Ruskim głupkom , dziennikarzyny z onetu potrafią nawet z Belzebuba zrobić Polaka . Polski Żyd , brzmiało by znacznie lepiej . Poza tym był jednym z wielu „dzięki którym” Rosja weszła w erę kosmiczną . Nie rozumiem że przyjmuje się jako oczywistość że niejaki Werner von Braun i jego ekipa „przetransferowanI” po wojnie do USA , uczynili z nich kosmiczną potęgę , a sekuje Rosjan za , w gruncie rzeczy , podobne działania .

  ~Lumen Veritas do ~trend: Polski żyd to poprawne określenie tak jak polski katolik czy polski ateista, gdyż określenie żyd tyczy się grupy wyznaniowej w tym przypadku wyznawców Mojżesza choć to pojęcie ogólne. Narodu żydowskiego nie ma i nigdy nie było został wymyślony co udowodnił profesor historii uniwersytetu w Tel Awiwie Shlomo Sand opisując to w swojej książce ( dostępna w tumaczeniu polskim ). Izraelscy rabini zaliczyli tego naukowca do antysemitów ! ! . Jak sam stwierdził jest obywatelem izraelskim wyznania mojżeszowego czyli żydem od pokoleń, którego rodzice pochodzili z Polski. Czy czuje się narodwości polskiej – tego nie wiem.

  ~lex do ~Lumen Veritas: Naród to nie krew (czy DNA i geny). Naród to świadomość. Istnieje naród amerykański, choć różnym tępakom wydaje się, ze to niemożliwe.

  ~ciekawy do ~qqw: Ponieważ przyjęcie obcego obywatelstwa nie zmusza do rezygnacji z własnych korzeni Znakomity polski pilot Janusz Żurakowski, który po II wojnie osiedlił się Kanadzie i oblatywał jedyny kanadyjski myśliwiec odrzutowy Arrow, przed swoim domem zawsze miał wywieszone dwie flagi: polska i kanadyjską.

  ~qqw do ~ciekawy: No więc właśnie, obywatelstwo to nie narodowość, czego najlepszym przykładem są usa. Dzielnice: chińskie, włoskie, murzyńskie, latynoskie ………. EOT

  ~Światowit. Bóg Polan. do ~Wilalia: To jakie te twoje korzenie? żydowsko katolickie, czy może nawet ty coś o historii, tradycjach i zwyczajach Słowian Zachodnich wiesz? O ich bogach i obrzedach na przykład. Bo większość tych co sie do Polskości przyznaje, żydowskie ma korzenie mentalne…

  ~gość do ~K. M.: Chyba cię pogięło, żaden Żyd nie chwyci się za pracę fizyczną, ilu znasz znanych żydowskich sportowców? W Polsce opanowali rzemiosło, handel i lichwę. W rzemiośle nie musieli się specjalnie starać, bo mieli zdolnych polskich czeladników. Z chłopami spotykali się co najwyżej w karczmie, podając im wódkę, zaś robotnikom mieszali w głowach, co doprowadziło do powstania komuny. Ale pracować rękami? Fe!

  ~kosmas : Polak – Arego Sternfeld, urodzony w żydowskiej rodzinie . Coś nie tak. W żydowskiej rodzinie rodzi się chyba żyd, a w polskiej Polak. Nie słyszałem , żeby Polak urodził się w żydowskiej rodzinie…

  ~Komitet do ~kosmas: Urodził się w rodzinie żydowskiej w Sieradzu. W 1935 został obywatelem radzieckim. Od 1944 mieszka Moskwie, aż do śmierci w 1980. Pochowany na Cmentarzu Nowodziewiczym w Moskwie, gdzie leżą ludzie zasłużeni dla Rosji. I taki to z niego Polak.

  ~mik do ~kosmas: polak, żydowskiego pochodzenia. jasne?

  ~Poll do ~mik: Żydzi o sobie nie mówili Polacy! wiec dlaczego na sile zawyją sie ich od naszej nacji? oni działali na szkodę panstwa POLSKIEGO od setek lat razem z niemcami (Prusakami)

  ~mik do ~Poll: żyd urodzony na terenie państwa polskiego, był polskim zydem. a to, że nie zawsze lubił to państwo, to inna sprawa.

  ~homik do ~pees: Historię własnego narodu znam i wydaje mi się zupełnie dobrze Będąc Polakiem nigdy nie potrafiłbym,tak jak ty, wyrażać się negatywnie o swoich przodkach.Zaś historia Żydów w Polsce to twoja sprawa i jej się ucz, ale jej nie gloryfikuj. Nie ma się czym chwalić.Żydzi – karczmarze rozpijali naszych chłopów, rzemieślnicy wykorzystywali polskich robotników banki i kiedyś i teraz prowadzą swoją lichwiarską robotę. I my mamy was szanować? Za co?

  ~buszujący w trawie do ~Poll: Może podasz przykłady tego szkodzenia państwu polskiemu? Ja ci mogę podać parę przykładów jak rdzennie polska szlachta i magnateria szkodziła Polsce. Jak np. sprzedali Polskę carycy Katarzynie ll. A może omijałeś szkołę szerokim łukiem i stąd masz braki w edukacji? No dawaj gościu te przykłady szkodzenia Polsce przez Żydów. Dawaj.

  ~sans pitie do ~buszujący w trawie: Chcesz to masz, zaczynając na literkę A……i dalej buszuj:
  Jerzy Albrecht – Finkelstein
  Leszek Balcerowicz – Aaron Bucholtz
  Bronisław Bartoszewski – Lejzor Bartman
  Jan K. Bielecki – Izaak Blumenfeld
  Bolesław Bierut – Rotenschwanz
  Michał Boni – Jakub Bauer
  Jerzy Borejsza – Beniamin Goldberg
  Marek Borowski – Szymon Berman – jego wuj – Jakub Berman
  Stefan Bratkowski – Blumstejn
  Jerzy Buzek – Myszures Zweino
  Włodzimierz Cimoszewicz – Dawid Goldstein
  Józef Cyrankiewicz – Izaak Cymerman
  Lech Falandysz – Aaron Fleischman
  Bronisław Geremek – Berele Lewartow
  Maria Górowska (sędzia) – Sad lub Berger
  Hanna Gronkiewicz-Waltz – Haka Grundbaum
  Andrzej Jaroszewicz – Aron Samet
  Jerzy Jaskiernia – Aaron Aksman
  Grzegorz Kołodko – Samuel Hanerman
  Maria Komar (generałowa) – Riwa Zukerman
  Jerzy Kosiński – Josek Lewinkop
  Marian Krzaklewski – Dawid Zimmerman
  Jacek Kuroń – Icek Kordblum
  Aleksander Kwaśniewski – Izaak Stoltzman
  Jolanta Kwaśniewska -Konty – Kohn
  Janusz Lewandowski – Aaron Langman
  Jan Lityński – Jakub Leman
  Helena Łuczywo – Chaber (ojciec), Guter (matka)
  Tadeusz Mazowiecki – Icek Dikman
  Adam Michnik – Aaron Szechter
  Andrzej Milczanowski – Aaron Edelman
  Karol Modzelewski – Samuel Mendel
  Stefan Niesiołowski – Aaron Nusselbaum
  Andrzej Olechowski – Mosze Brandwein
  Józef Oleksy – Szymon Buchwio (Łemek)
  Janina Paradowska – Rachela Busch.
  Mieczysław Rakowski – Mojżesz Rak
  Jan Maria Rokita – Izaak Goldwicht
  Hanka Sawicka – Szapiro
  …ITP., ITD…..żeby nie wymieniać dalej.

  ~homik do ~mik: Nie ,to nie jest jasne. Powinno być: Obywatel polski pochodzenia żydowskiego. Czy cygana też nazwiesz Polakiem?

  ~mik do ~homik: jeśli jest obywatelem Polski

  ~zbig do ~mik: Gdybym przyjął obywatelstwo chińskie, byłbym chińczykiem? Tylko kto by mi w to uwierzył.

  ~zbig do ~mik: A także nie jest narodowością

  ~dingo do ~zbig: no i na calym swiecie traktowaliby ciebie jako obywatela chinskiego. nikomu by nie przyszlo do glowy, by traktowac cie jako polaka z pikutkowa, skad mentalnie pochodzisz.

  ~zbig do ~dingo: Bredzisz dziki piesku, dla Chińczyka zawsze byłbym nie Chińczykiem.
  Tobie (i twoim pobratymcom), wiecznie i wszędzie przybłędo, zależy właśnie na tym abyś był tym (w znaczeniu narodu) gdzie jesteś, ale nie wyrzekając się tego kim w rzeczywistości jesteś.
  Tu i teraz, mylisz obywatelstwo z narodowością, ale innych do „swojego narodu” nigdy nie przyjmiesz…

  Polubienie

 2. https://terazbedziebylo.wordpress.com/2015/02/26/wypierdolimy-polakow-i-sami-bedziemy-rzadzic/

  (…)
  Michnik dość spokojny małomówny, z uśmiechem na ustach włączył się do dyskusji, pragnąc nas sponiewierać. Powiedział nam, że „My weźmiemy władzę, a wy Polacy pójdziecie z torbami”. Giedroyć dodał, że „Nasi ludzie są już przy władzy, mamy kontakty i tylko czekamy na odpowiedni czas i ujawnimy prawdziwe nazwiska”. Geremek bez kurtuazji powiedział: „Wypierdolimy Polaków i sami będziemy rządzić”. Jak echo to samo powtórzy Michnik. Powiedziałem im, że to się uda po moim trupie.

  Panowie korowcy używali języka bardzo ordynarnego, górnik z dołu był przy nich wtedy człowiekiem kulturalnym i powściągliwym. Geremek wykrzykiwał, że zrobią porządek z Polakami za 1968 rok za deportacje i za to, co z „nami” zrobili. Zapytałem się, co rozumie przez „nami”. Jarek powiedział, że później porozmawiamy w drodze powrotnej do Jastrzębia w samochodzie. Wtedy jeszcze nie widziałem podziału na Polaków i Żydów, widziałem tylko niszczącą działalność KOR-u dla Polski i wiedziałem, że trzeba ich trzymać najdalej jak to możliwe od Śląska. Oczywiście nie podpisaliśmy dokumentu z KOR-owcami, kierowca odwiózł nas do domów do Jastrzębia. Jarek po drodze powiedział mi, że za kilka dni dowiem się dokładnie co znaczyło „nami”.

  Dwa dni później w Ministerstwie Górnictwa w Katowicach w gabinecie w-ce ministra Glanowskiego powiedział mi, żebym zapytał go, co znaczy „nami”, ten też się roześmiał głośno i powiedział mi, że potrzebuje się przekonać na własne oczy, kto należy do KOR-u. Samochód Fiat z ministerstwa zawiózł mnie i Jarka Sienkiewicza do Warszawy do Instytutu Narodowościowego. W ogromnym pomieszczeniu czekały na nas już dokumenty dotyczące członków KOR-u, informacje na temat Giedroycia, Kuronia o szkalowaniu Polski i Polaków na łamach szmatławej gazety „Kultury”. Informacja o Geremku o jego nienawiści i wstręcie do całego narodu polskiego, komentarze w prywatnych rozmowach. Michnik i jego brat określeni zostali jako najgorszy żydowski motłoch. Starszy pan pokazujący nam te dokumenty był profesorem i powiedział przy odejściu, abyśmy zawsze pamiętali z kim mamy do czynienia. Byłem świadkiem właśnie takich rozmów dwa dni wcześniej. Wtedy też dowiedziałem się, że istnieją inne narodowości w Polsce jak Łemkowie, Białorusini, muzułmanie, którym wtedy polski papież blokował budowanie miejsc religijnych na terenach Polski. Wtedy też załatwiliśmy pieniądze na odbudowę meczetu koło Białegostoku dla potomków muzułmańskich osiadłych tu za czasów Batorego i odbudowę jakiegoś kościoła w Bieszczadach. Ludzie ci walczyli przez lata o przyznanie tych pieniędzy, dostali więc od nas dobrą wiadomość po powrocie z Warszawy.
  (…)

  Polubienie

 3. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.