121 „Drastyczny atak barbarzyńców na naszą cywilizację”, czyli jak i dlaczego zdechła politycznie popaprawna Jewropa

Przytaczam cały artykuł, jednego z przodowników „wolnych mediów”, który rozmawia z panem pisarzem, który miał przyjemność poznać trochę wyznawców kolejnej pustynnej „religii pokoju”… Pan pisarz w sumie to rozdarł był popaprawnie politycznego pana redaktora. Tyle tylko, że on chyba tego nawet nie dostrzegł…

~mam prawo być wściekła : Zachód dopadła zmora politycznej poprawności, czyli zakaz krytycznego spojrzenia na inne cywilizacje i religie. Dialog z Islamem polega na tym, że Islam mówi a ty słuchasz. Nigdy nie zrozumiem dlaczego w imię tolerancji religijnej Europa wpuszcza do siebie religię, która tylko z założenia jest religią pokoju. Tak naprawdę sieje przemoc i nienawiść! Pierwsza podpalę meczet jak tylko postawią go w moim mieście!!!!!!

~MatkaBolka : Mam nieodparte wrażenie, że to „cywilizacja” pierwsza dokonała barbarzyńskiego ataku na Irak (pod pretekstem), Libię, Afganistan itp. Przypomnijcie, jeszcze kilka lat temu nie trzeba było zdejmować butów na lotnisku, bać się, że w koszu na śmieci jest podejrzana paczka, patrzeć na sąsiada_Araba jak na wroga… A nie wiecie kiedy to się zaczęło NAPRAWDĘ zmieniać?

~racjo : Po prostu, należało Arabów pozostawić w spokoju i nie leźć im w ich mieszkanie i i w ich dom i nie wprowadzać im fikcyjnej demokracji, bo to nie jest ich styl życia i ich tradycja kulturowa. Pewna „wiodąca demokracja świata” ze swej chciwości i rządzy panowania nad swiatem, który w ich mniemaniu powinien być rządzony na ich modłę, otworzyła puszkę Pandory zaczynając niczym nie usprawiedliwioną wojnę w Iraku, i w Afganistanie, a potem zainicjowała „arabską wiosnę”. Minione wieki pokazały, że arabowie potrafili żyć w zgodzie i pełnej tolerancji z chrzescijanami, nawet w okresie wojen krzyżowych. Tak mogło być nadal, ale w ich centrum powstał wrzód wspierany przez światowego hegemona, jątrzący rany przez cały powojenny okres na Bliskim Wschodzie i tak sytuacja dojrzewała do prowadzenia desperackiej walki którą nazwano terroryzmem. No i teraz mamy to nad czym poprawna politycznie amereuropa pracowała i pracuje do chwili obecnej. Taka jest morfologia terroryzmu. Ale to nie koniec, bo w odpowiedzi na terroryzm państwowy wobec swych obywateli, może rozwinąć się terroryzm społeczny wewnątrz państwowy i to dopiero będzie katastrofa zachodniej cywilizacji. Amen

~ber : a czego sie spodziewano? ze po WYMORDOWANIU ok 2 MILIONOW Arabow w Iraku, Libi, Egipcie i wielu innych krajach w czasie tzw. WIOSNY ARABSKIEJ ci LUDZIE beda spokojnie patrzec i przytakiwac usmanom jak to w naszych krajach sie dzieje? To przeciez tez LUDZIE, ktorzy mieli rodziny, swoj byt i widzieli przyszlosc a pozostal tylko chaos i zgliszcza. To bylo do przewidzenia. Ci „dobrzy”nazywaja ich terrorystami inni bohaterami walczacymi o wolnosc swoich panstw.

~zbych65 : tylko zbiorowa odpowiedzialność muzułmanów za działania islamiswó może uratowac europę , tylko zbiorowa odpowiedzialność !!!!!!!!!!!!!!!!!!jak się sami nie oczyszczą jeżeli chcą żyć w europie to europa przestanie istnieć !!!!!!!! Polska jasno powinna ( może nawet w referendum ) się opowiedzieć przeciw jakiejkolwiek imigracji islamskiej juz niedługo zamożni mieszkańcy europy zachodniej będa błagać o możliwośc zamieszkania na terenie Polaki ostatniej enklawy normalności !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a cała zgraja działczy lewackich nawołująca do tzw „rewolucji kulturalnej ” z czaplińskim , hartmanem i innymi na czele ,powinna natychmiast wyjechać do syrii i tam wdrażać swoje chore cele, może krótkim czasie będa trochę krótsi o głowę …….ale najwazniejsze są „idee” c.b.d.u.

~dr.Pajhivo : Pytania pytania i pytania a tak naprawde pytanie jest jedno: Dlaczego nikt z tym dziadostwem nic nie robi ??? Jakiś interesik w tym jest?

~Vlad Dracula ,,palownik” : Europa przegrała. Cywilizacja budowana od 3000 lat,przestanie istnieć jeśli nie zniknie poprawność polityczna co raz bardziej śmiesznych przywódców europejskich.Wojna z islamem nie zaczęła się 10-czy 20 lat temu,ona trwa od 1000 lat.Od czasu wojen krzyżowych,przez rekonkwistę w Hiszpanii, aż po Jana III Sobieskiego,europejczycy stosowali adekwatne metody walki z islamem i tylko dzięki temu jesteśmy tym kim jesteśmy.Jeśli Europa odrzuci swoją wspaniałą historię wyprze się siebie w imię idiotycznych pseudohumanistycznych dyrdymałów, to koniec jest bliski.

~Światowit. Bóg Polan. Ciebie nie znam, przechrzto. do ~Vlad Dracula ,,palownik”: Te, katotalib! Ostrz scyzoryk i idź walczyć jak mężczyzna zamiast jujczeć na necie. Ty o „naszej” kulturze bzdurzysz, jeśli sam wyznajesz żydowskiego boga i kultywujesz żydowskie tradycje i zwyczaje, o swoich bogach, tradycjach i zwyczajach plemiennych zapominajac. Dla mnie jesteś takim samym Semitą jak muslimy. Wasze wspólne tradycje ciągna się od Abrahama. Nie wierzysz,? Sprawdź w Biblii i Koranie.Czym ty, Żydłaku mentalny, od Arabusa lepszy jesteś? Te same kozy i barany pasiecie…

~Gastarbeiter : http://www.visitberlin.de
oto ta „nowoczesna” Europa to ma się obronić przed Islamem?
http://www.visitberlin.de/en/event/06-27-2015/37th-csd-berlin-christopher-street-day-2015

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zamachy-terrorystyczne-we-francji-tunezji-i-kuwejcie-drastyczny-atak-barbarzyncow-na/vye8v3

Zamachy terrorystyczne we Francji, Tunezji i Kuwejcie. „Drastyczny atak barbarzyńców na naszą cywilizację”

– To drastyczny atak barbarzyńców na naszą cywilizację – powiedział w rozmowie z Onetem Marek Orzechowski, mieszkający w Brukseli dziennikarz w reakcji na zamachy terrorystyczne we Francji, Tunezji i Kuwejcie. Autor książki „Mój sąsiad islamista. Kalifat u drzwi Europy” dodał, że mamy własnych „islamistów-terrorystów, którzy noszą nasze paszporty i są naszymi sąsiadami”. – Nawet samo piekło nie ma nad nimi już żadnej kontroli – dodał.

Świat przegrywa z globalnym terroryzmem. W ciągu jednego dnia doszło do trzech ataków. Nieznani sprawcy wysadzili zbiorniki z gazem na terenie zakładów w Saint-Quentin-Fallavier w pobliżu Lyonu we Francji. Kolejne zamachy miały miejsce w Kuwejcie i Tunezji. W tym drugim kraju – według Polskiej Izby Turystyki – nie ucierpieli Polacy.

Terroryści sami wybierają miejsca ataków i swoje ofiary. Im zamach bardziej przypadkowy, bardziej spektakularny, tym groźniejszy i dotkliwszy. Islamski terror w imię Allaha może uderzyć wszędzie, dlatego tak trudno się przed nim bronić. To najpoważniejsze dziś wyzwanie dla zachodniej cywilizacji, jeżeli chce przeżyć. Najważniejsze pytanie – czy możemy z islamem przegrać – znajduje na kartach książki Marka Orzechowskiego dramatyczną odpowiedź: my już przegraliśmy.

Kamil Turecki: Kolejny raz samozwańcze Państwo Islamskie uderzyło w Europę. Znów Francja. W Tunezji z kolei ponownie celem stali się turyści. Cel jest jasny – wywołać powszechny strach. Jak „na gorąco” oceni pan te wydarzenia? Po nitce do kłębka?

Marek Orzechowski: To kolejne odsłony dramatu, wobec którego jesteśmy kompletnie bezradni i w coraz większym stopniu bezbronni. Nie gramy w nim roli reżysera, nie jesteśmy w nim aktorami, nie jesteśmy nawet widzami. Jesteśmy tylko i wyłącznie ofiarami. Nie wiemy, kiedy i gdzie nastąpi kolejny jego akt. Kiedy słyszę, że zabójca we Francji, który swojej ofierze zdążył odciąć głowę, i nabić ją jeszcze na płot, był znany służbom bezpieczeństwa, to muszą mi przechodzić ciarki po plecach.

Francja jest w Europie państwem o najbardziej rozbudowanym systemie kontroli elektronicznej, więc musi pojawić się dramatyczne pytanie, co tak naprawdę przynosi ta powszechna inwigilacja. Trudno wyliczyć nasze wolności, które już poświęciliśmy w walce z terroryzmem, godzimy się na oddawanie odcisków palców, na skanowanie naszych źrenic, żyjemy ze świadomością, że nasze telefony są podsłuchiwane, komputer kontrolowany – a tymczasem islamiści jak nas mordowali, tak mordują. To oni decydują kiedy, gdzie i jak. Płynące stąd zagrożenie jest zagrożeniem dla całej naszej cywilizacji.

– Zagrożenie, które być może sobie sami poniekąd zgotowaliśmy. Słychać przecież coraz odważniej głosy, że to Zachód wywołał Arabską Wiosnę i teraz mamy tego skutki, których chyba nie do końca przewidzieliśmy…

Jest zbyt wcześnie, aby móc dociec prawdziwych źródeł arabskiej wiosny, która zapoczątkowała proces całkowitej destabilizacji całego olbrzymiego regionu, ważnego dla nas, bo naturalnie związanego z Europą. Słyszę, że wszystkie loty z Belgii do Tunezji zostały zawieszone. To bardzo znaczący sygnał, w którą stronę zmierza rozwój sytuacji. Tyle że rozpaczliwe zawieszenie lotów nie rozwiązuje żadnego problemu, bowiem chociaż już niebawem nigdzie w tamtym regionie nie będziemy latać, to i tak tysiące zdesperowanych i wyrzuconych z domów ludzi dobijać się będzie do naszych wybrzeży. Wybierają ten kierunek nie tylko dlatego, że bogata Europa jest jak latarnia morska, który wskazuje bezpieczny port. Płyną do nas, bowiem chociaż w większości są analfabetami, czują i wiedzą, że Europa ponosi współodpowiedzialność za ich nędzę i zagrożenie. To oni są pierwszymi ofiarami islamistów, to im obcinają oni głowy, to ich wysadzają w powietrze – więc uciekają. Niech mnie pan nie pyta, skąd się wzięli islamiści, bo odpowiedzi musielibyśmy szukać niekoniecznie w okolicach Kobane.

– A więc gdzie musielibyśmy zacząć krążyć?

Niestety, ich ekspansja to w dużej, jeżeli nie w przesadzającej mierze efekt starej/nowej polityki polegającej na wypędzaniu Belzebuba Lucyferem. I jeden i drugi – jak zawsze – w którymś momencie się usamodzielniają i nikt, nawet samo piekło nie ma nad nimi już żadnej kontroli. W gruncie rzeczy islamiści są geopolitycznym zjawiskiem, elementem nowego pozycjonowania się świata w tym niezwykle groźnym, zapalnym miejscu na kuli ziemskiej. Państwo Islamskie nie wzięło się z powietrza. Wypełniło w przemyślany sposób lukę, jaka powstała wskutek generalnej destabilizacji regionu, i będzie sięgało tak daleko, jak daleko sięgać będzie destrukcja władzy na Bliskim Wschodzie. I będzie istniało tak długo, jak długo będzie wspierane przez wszystkich, którym destablizacja w tym regionie jest na rękę. Nie wiadomo, co powstanie po nim, ale jedno jest pewne – jeżeli jego mocodawcy zmienią zdanie, znajdą nowego Belzebuba.

– I tak będziemy mieli okresy ciszy przed kolejnymi „burzami” islamskiego ekstremizmu? Powinniśmy zabronić wyjazdu do niektórych krajów na wakacje? Czy to w ogóle jakieś rozwiązanie?

Jest całkowicie obojętne dla dramatyzmu zdarzeń, czy władze jakiegoś europejskiego kraju zabronią nam teraz jeździć na wakacje, czy nie. Strach nie jest produktem ministerialnej decyzji, tylko konsekwencją zdarzeń, nad którymi nie panujemy, a przy tym sami ludzie wiedzą, czy mogą podjąć ryzyko, czy nie. Islamiści są wszędzie. I to jest nasz największy problem.

Właśnie niewinnemu Francuzowi obcięto głowę w centrum kraju. Z pewnością był pierwszym, który wpadł im w ręce, nawet nie wiemy, jak się nazywał, a przecież stał się naszym europejskim męczennikiem. Więc widać, że jeżeli chcą nam zrobić krzywdę, a chcą, wszędzie nas znajdą. Także u nas w domu. Przed chwilą mówiłem o Europie, która jest bezpiecznym portem. Otóż już nim nie jest, a nie jest dlatego, że mamy własnych islamistów-terrorystów, którzy noszą nasze paszporty i są naszymi sąsiadami. Trzeba przyjąć to wreszcie do wiadomości, aby w końcu naprawdę wiedzieć, jak na ten dramat reagować.

– Zatem jak należy zareagować? Prognoza, którą wysunął pan w swojej najnowszej książce „Mój sąsiad islamista” nie brzmi zbyt optymistycznie. Kalifat u bram Europy?

Kiedy pisałem tę książkę w tym roku, również po wielu dramatycznych zdarzeniach, o których myśleliśmy, że już dobrnęły do granicy morderczego absurdu, miałem cały czas przeczucie, że muszą ją jak najszybciej napisać, ponieważ jak będę zwlekał, nigdy jej nie skończę. Dopisałem jeszcze Tunis i polskie ofiary zamachu w muzeum Bardo. Ale ostatniej kropki nie postawiłem, ponieważ to nie jest powieść tylko smutna, bolesna relacja ze świata, który jest groźny.

Zatem moja książka nigdy się właściwie nie skończy, ponieważ nasi sąsiedzi islamiści wciąż będą do niej dopisywać nowe krwawe rozdziały. To właściwie jest straszne i pozbawiające nas nadziei. Ale w swojej książce wzywam też do realnego spojrzenia otwartymi oczyma na problem islamu i islamistów, ponieważ tylko wówczas będziemy wiedzieli, gdzie jesteśmy, z kim jesteśmy, dlaczego dzieje się tak jak dzieje i w końcu będziemy mieli odwagę stawić mu czoła. Kalifat, tak jak go rozumieją nasi sąsiedzi islamiści, nie jest państwem opiekuńczym, dobrotliwym stworem, który oferuje bezpieczeństwo. Czym jest, pokazują zdarzenia z Państwa Islamskiego. Nie wolno dopuścić, aby strach przed nim pozbawił nas rozsądku i sparaliżował nasze działania.

– Czyli Samuel Huntington miał rację, pisząc o „zderzeniu cywilizacji”…

Gdyby Huntington pojawił się ze swoją tezą dzisiaj, byłby papieżem politologii. Tymczasem widział ostrzej i lepiej w czasach, kiedy znękani konsekwencjami II wojny światowej i skutkami podziału świata na dwa bloki, tęskniliśmy za spolegliwością, przenikaniem, wymianą, zrozumieniem. To jest potrzebne i dzisiaj, ale jak się okazuje – tylko nam. Możemy wiele dyskutować na temat, czym jest zderzenie cywilizacji, ale przede wszystkim musimy postawić sobie pytanie – jakich cywilizacji? Czy oferta ze strony wojującego islamu to jest w ogóle jakakolwiek „cywilizacja”?

Prawdziwiej będzie, jeśli powiemy, że nie ma żadnego zderzenia cywilizacji, jest natomiast drastyczny atak barbarzyńców na naszą cywilizację. I tu oczywiście ulegamy, ponieważ mamy kodeksy i zasady i jesteśmy nimi skrępowani. Tamta strona jest w swoich perwersyjnych działaniach wolna od takiego refleksu. I co musimy jeszcze wiedzieć? To mianowicie, że kiedy w Państwie Islamskim, kilka tysięcy kilometrów od nas, barbarzyńcy topią w klatce muzułmańskich jeńców, topiona jest także cząstka naszej, a nie ich cywilizacji.

– W styczniu, po wydarzeniach z „Charlie Hebdo”, w programie „Ustalmy Jedno – Świat” gościłem między innymi pana Adama Abd el Aala, przewodniczącego Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce. Ku zdziwieniu pozostałych dyskutantów stwierdził, że nie ma takiego czegoś jak terroryzm chrześcijański, terroryzm judaistyczny, a zatem nie ma i terroryzmu islamskiego. Są przestępcy z różnych grup społecznych.

Trudno mi podejmować polemikę z panem Adamem Abd el Aal, przewodniczącym Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce, który mówi, że nie ma terroryzmu islamskiego, ponieważ nie ma terroryzmu chrześcijańskiego. Skoro tak, więc dorzucę tylko, że nie ma i nie było Tunezji, Lyonu, Charlie Hebdo, Brukseli, Kopenhagi i przede wszystkim nie ma Państwa Islamskiego, które w tej sytuacji jest wytworem naszej wyobraźni.

– Czy nie ma pan czasem ochoty powiedzieć światu islamskiemu: „Słuchajcie, nie współpracujecie z nami. Zróbcie porządek na własnym podwórku”.

W dyskusjach na ten temat często nam się zarzuca, że źle widzimy i źle słyszymy, no i oczywiście, że nie znamy i nie rozumiemy islamu. W takim razie, proszę bardzo, niech sprawę załatwią ci, którzy dobrze widzą i słyszą i znają i rozumieją islam. Dlaczego tego nie robią? Skoro islamiści to tylko mało znacząca grupka, tym bardziej nie powinno być z tym problemu. A jednak jest, i to coraz bardziej drastyczny. No i niestety, jest to nie tylko wrażenie, ale i fakt, w tym boju z nimi jesteśmy sami. Pokojowo nastawieni muzułmanie jakoś nam nie pomagają, ale dlaczego mają to czynić, skoro twierdzą, że nie ma islamskich terrorystów.

– Nie uważa pan, że cała zachodnia Europa ma w sobie taką cząstkę autodestrukcji? Sami się podkładamy polityczną poprawnością. Rezygnujemy z pocztówek bożonarodzeniowych, miasta, sklepy i szkoły rezygnują z bożonarodzeniowych choinek, bo muzułmańscy funkcjonariusze dbają o religijną neutralność…

Za uleganie poprawności politycznej srogo już zapłaciliśmy. Traciliśmy kontakt z własnym światem. Widzieliśmy nie ten, który był obok, tylko ten z naszych pięknych marzeń. Marzenia są potrzebne, pod warunkiem, że nie naginamy do nich naszej rzeczywistości – i pierwsza i druga źle na tym wychodzą. Zatem, czas najwyższy naprawdę przejąć się polityczną poprawnością i po prostu być prawdomównym. Na tym właśnie w dzisiejszych niespokojnych czasach powinna polegać nasza polityczna poprawność – z szacunku dla samych siebie i dla ratowania naszej substancji – ograniczmy się tylko do prawdy. Nazywajmy rzeczy po imieniu – przysłużymy się dzięki temu i prawdzie i poprawności. Politykę zostawmy z boku.

Zróbmy więc pierwszy krok – w swojej książce „Mój sąsiad islamista” nie zajmuje się w ogóle krytyką islamu, ponieważ prywatnie islam mnie w ogóle nie interesuje i nie dociekam, na czym polegają niuanse tej wiary, zostawiam to jego wyznawcom. To ich prywatna sprawa. Zajmuję się natomiast zjawiskiem islamu w przestrzeni publicznej i w jaki sposób wpływa on na moje życie i jakość stosunków społecznych. A tu dzieją się niepokojące rzeczy – od zawłaszczania przestrzeni publicznej po dramat terrorystycznych zamachów. Nie zająłbym się w ogóle tematem islamu, gdyby chodziło o islam w Arabii Saudyjskiej, gdzie jest też i jego miejsce, ale islam bardzo się do mnie zbliżył, a jego wojownicy są moimi sąsiadami.

– Politykę zostawiamy z boku. Więc co konkretnie mamy zrobić? Demograficzne dane wskazują, że prędzej czy później muzułmanie nas „zaleją”. Rozpasana i wygodna Europa przegra tę batalię, jeśli się w porę nie obudzimy….

W miastach jak Bruksela, która w 2030 roku, jak twierdzą belgijscy socjologowie, będzie już miastem w większości muzułmańskim (dziś mieszka w niej ponad 300 tysięcy muzułmanów), tę obecność bardzo się czuje, co sprawia, że miasto staje się krok po kroku obce dla jego starych mieszkańców. Są to procesy, których nie da się zatrzymać – ani dobrym słowem, ani siłą, ani perswazją. Niczym. To są bowiem nasi obywatele, którzy nigdzie już nie pójdą, ponieważ to jest już ich miejsce. Kiedy słyszy się różne projekty regulacji życia w takim mieście, z założeniem, że musimy uwzględnić ich wrażliwość – a lista takich postulatów jest długa – możemy przyjąć, że już nikt w naszym życiu nie zainteresuje się naszą wrażliwością. Więc może chodzić już tylko o takie ułożenie życia, aby nie czyniono nam krzywdy. Czy o to chodziło w Europie?

– No a Polska? Jesteśmy bezpieczni? Temat islamizacji Europy nas nie dotyczy? Nie jesteśmy atrakcyjnym państwem? Z czego to wynika? Paradoksalnie może zabrzmieć fakt, że chroni nas brak tolerancji.

Polska jest na tyle bezpieczna, na ile bezpieczna jest i Unia Europejska. Fakt, że nie ma w Polsce muzułmańskich dzielnic, w których lęgną się islamiści, gotowi obcinać nam głowy, nie oznacza, że dramat terroru islamskiego grany jest tylko na zachodnich scenach. Najbardziej deprymującym odkryciem po ostatnich zamachach w Europie zachodniej był fakt, że dokonali ich NASI terroryści. Żaden desant z Iraku czy Afganistanu. Przeciwnie – to byli nasi sąsiedzi. Tu się urodzili, tu chodzili do szkół, mają nasze paszporty. Ale nie mają naszych serc.

Ta dramatyczna prawda dociera obecnie do polityków, do dziennikarzy, do opublikowanej opinii publicznej. Bin Laden pisał sobie listy do Ameryki, w których groził jej zamachami z jakiejś dziury ukrytej daleko w górach. Zamachu w Brukseli na żydowskie muzeum dokonał Francuz, tak go przedstawiano. Czyli obywatel Francji z migracyjnymi, muzułmańskimi korzeniami. Rytualnego mordu na holenderskim reżyserze Theo van Goghu dokonał Holender, tyle że Marokańczyk. Paszport nie zmienia ani charakteru, ani wiary, ani nawyków, ani religijnego przymusu. Do raju też każdy idzie według własnej wiary, a nie na podstawie paszportu.Teraz, kiedy już to wiemy, będziemy wiedzieli jak się bronić. A ponieważ Polska należy do unijnej wspólnoty, też musi zdawać sobie z tego sprawę.

A teraz komentarze:

~lolo : Jakoś dziwnie Izrael otoczony tymi terrorystami niema problemu. Moze to dobrze zaplanowana robota? Był Kadafi i Ben Ali to był spokój – chcieliście wolności dla biednych arabów- zabiliście Kadafiego to macie amerykański sen.

~Antonio : Kto przyczynił się do zniszczenia Libii powinien zaopiekować się jej obywatelami. Za rządów Kadafiego to Europejczycy jechali do pracy w Libii i żyli tam jak w raju. Zazdrościli Arabom, bo prąd, woda i gaz były za darmo. Rzesze turystów zapewniały godziwe dochody rodzinom arabskich, którym dawny „reżym” zabezpieczał kredyty bez odsetek i procentów. Kto obecnie odpowiedzialny jest za wielką nędzę i za zbrodnie, które są codziennie dokonywane w tym kraju. Przyjęcie imigrantów to zadanie wyłącznie dla tych wszystkich, którzy destabilizowali sytuacje na Bliskim Wschodzie, którzy bombardowali Libię, Irak, Afganistan, Syrię, wzniecali rewolucje arabskie w tamtych krajach. Bogactwo Zachodniej Europy pochodzi m.in. z rabunkowej kolonizacji krajów całej Afryki. Uchodźcy z dowolnego obrabowanego afrykańskiego państwa mogą więc śmiało odwiedzać kraj dawnych kolonizatorów. Dokoła nas widać grozę pożaru globalnej rewolucji demokratycznej. Płomienie dotknęły już Afganistan, Irak, Tunezję, Egiptu, Gruzję, Libię, Syrię i Ukrainę. Cechą wspólną tych wojen rewolucyjnych to wsadzenie kija w mrowisko, czyn śmiercionośny i upadek niedoskonałych ustrojów politycznych na rzecz doskonałego chaosu, przynoszącego znaczne zyski koncernom zbrojeniowym i bankom.

~radzio : Moi drodzy biali Europejczycy powiedzmy sobie szczerze, tą kampanię już przegraliśmy. Mieszkam w UK i widzę co się dzieje. Żadne humanitarne rozwiązania nie powstrzymają już tego problemu a do nie humanitarnych nie jesteśmy zdolni ograniczeni naszymi normami moralnymi. Druga strona tej batalii nie ma z tym problemów. Powiedzmy sobie szczerze w tych społecznościach panuje przyzwolenie ogółu na to co się dzieje. Chyba nikt z nas nie wierzy, że w rodzinach muzułmańskich gdzie panuje reżim ojcowski większy niż w klasztorze sióstr magdalenek rodzice nie wiedzą, że ich 16 letnia córka planuje wyjazd do Syrii. W tych rodzinach córciom nie wolno za przeproszeniem pierdnąć bez zgody tatusia. To samo dotyczy braku zdecydowanych reakcji społeczności muzułmańskich na te zamachy i wszechobecną w śród nich indoktrynację młodzieży. Żeby zrozumieć ten brak reakcji ze strony tak zwanych dobrych muzułmanów trzeba sięgnąć do zarania historii islamu i powiedzieć sobie szczerze, że nie ma czegoś takiego jak dobry muzułmanin, a ta religia jest i zawsze była brutalnie inwazyjną i tylko o to tu chodzi muzułmanom. Już czas żeby oprzytomnieć i zamiast doszukiwać się problemów w emigracji zarobkowej europejczyków skupić się na zdecydowanym powstrzymaniu emigracji muzułmańskiej, choć na to jest już prawdopodobnie za późno.

pewex(2) do ~radzio: PRAWDA PARAWDA SWIETA PRAWDA MIESZKAM WE FRANCJI ZACZOLEM OD PARYZA 30LAT TEMU A DZIS JESTEM 60 KM NA POLNOC OD PARYZA BO JESTEM JUZ ZADNY BIELI ALE JAK NA ZLOSC MOJ STARSZY SYN PO FRANCUSKU MOWI Z AKCENTEM ARABSKIM A PO POLSKU Z WARSZAWSKIM BOJE SIE ZEBY NA SWIETO BARANA ZA 50 LAT NIE ZJEDLI MI JAKIEGOS POTOMKA

~taka prawda 55/59 : Na przemoc koniecznie odpowiadać trzeba adekwatnie – nie znającą litości i wyjątków – siłą. Tylko takie podejście umożliwi uratowanie Europy. W sytuacji autentycznego zagrożenia należy natychmiast porzucić wszelkie zbędne i szkodliwe skrupuły. Sytuacja dojrzała do tego, że islam z Europy trzeba po prostu metodami siłowymi wygonić wraz z jego wszelkimi wyznawcami. Wyrwać stąd te zatruwające nasz świat chwasty z korzeniami. Wszystkie osoby, nawet te które urodziły się w europejskich państwach należy natychmiastowo bezwzględnie usunąć z naszego kontynentu. Tylko najtwardsze z możliwych, ultraradykalne i konsekwentne kroki rozwiążą ten narastający problem i uratują kontynent dla przyszłych pokoleń autentycznych Europejczyków. I żadnych już eksperymentów z „multi kulti”, „arabskimi wiosnami”, „muslimskimi demokracjami”. Im wręcz trzeba na nowo zafundować trzymających ich za twarz dyktatorów. A Państwo Islamskie trzeba zniszczyć siłą militarną. USA i Europa mają wielką przewagę techniczną w uzbrojeniu. Nie powinny zawahać przed wykorzystaniem jej. Nawet gdyby miało to oznaczać użycie broni masowego rażenia. Jeśli Europa w porę po churchilowsku nie zmobilizuje się w obliczu zagrożenia porównywalnego w skutkach z hitlerowskim czeka nas bardzo ponura, pełna poniżenia i bezradności przyszłość. O ile obecnie rządzący Unią Europejską i jej krajami członkowskimi politycy będą nadal prowadzić dotychczasową obłędną politykę, narody europejskie nie powinny zawahać się przed ich obaleniem. Jeśli okaże się to niemożliwe w drodze wyborów, trzeba obalić ich w porę siłą. Jeśli nie umożliwimy przejęcia władzy przez ludzi zdrowo myślących, sensownie przewidujących dalszy rozwój wydarzeń, odpowiedzialnych i w pełni zdecydowanych na najtrudniejsze nawet, ale konieczne decyzje, czeka nas całkowita zguba.

~Alla mahla nahla dalla : Działania wielowątkowe czy ordynarna likwidacja niewiernych islamistów. Zmasowana akcja wojenna bo inaczej rak arabski nas pożre. Nawet za cenę katastrofy na miarę kontynentu.Specjaliści od misternych planów niech się bawią a republikanie swoje zrobią. Oni i tak nie boją się śmierci więc niech zdychają. Cywilizacja zachodnia ma na sumieniu mnóstwo moralnej zgnilizny ale stada oszalałych arabów potrafią ze świata zrobić jeden wielki obóz koncentracyjny o niewyobrażalnym okrucieństwie bez szans na zmianę

~zak : To nie tylko zachodnia Europa generalnie zdestabilizowała tenże region. Dziwnie zapominamy o roli USA. Najsilniejszego ogniwa zachodniego świata. Bez USA nie da się zdestabilizować żadnego regionu na świecie. Niestety obecnie tzw. uciekinierzy z tego regionu kierują się tylko do Europy. USA nie przyjmuje ich. Zbyt daleko. Jak będzie w przyszłości nie wiemy. To ,ze członkowie państwa islamskiego trafią za ocean nie ulega wątpliwości. Wojnę z radykalnym islamem można prowadzić i być może wygrać tylko wtedy gdy będą w nią zaangażowane wszystkie mocarstwa. Obecne i byłe.

~dobra rada : W całej Unii Europejskiej wprowadzić karę śmierci, w odwecie za zamach we Francji Francja powinna natychmiast ogłosić ,że jeszcze jedne islamski zamach i 1000 islamistów przypadkowych wylatuje z Francji i Unii bez prawa powrotu, bez względu czy maja obywatelstwo Francuskie czy nie , powinna być zbiorowa odpowiedzialność w islamskim stadzie bo wszystkie musliny w Europie przekazują składki na hamas, hesbolach i inne organizacje terrorystyczne, prześwietlać każdego muslina z czeygo żyje z skąd ma kasę czym się zajmuje, całkowita inwigilacja tego środowiska a będą potulni jak aniołki a jak nie to won.

~vis do ~dobra rada: kara śmierci to dla tych bandytów łaska. Wręcz przeciwnie, należy zamykać ich dożywotnio w pojedynczej celi bez okna, tak żeby nie mogli rozpoznać gdzie jest wschód, karmić wieprzowiną i ogolić brodę. 60 lat życia w takich warunkach będzie karą gorszą od śmierci

~vis do ~vis: jak umrą, pochować ich zwłoki razem ze świnią, w jednym dole

~bomba do ~dobra rada: Problem w tym, że jest już za późno aby ich odesłać. Wiesz co to by było? Zjednoczyli by się bardziej i byłyby walki uliczne w celu aby ich nie wyganiali. Niestety za późno już jest ale to winni są politycy.

~Khand El Abr do ~bomba: Super! O to chodzi! Niech zaczną walki uliczne a wtedy wystrzelamy ich z czystym sumieniem i PO PROBLEMIE!

~zbych65 do ~dobra rada: od dawna na forum wzywam właśnie do takiej zasady wobec imigrantów poprawność polityczna i multikulti likwiduje europę pozdrawiam

~Gigunia do ~dobra rada: Najpierw musimy oczyścić Europę z liberałów i ich multi kulturowego bełkotu. Może nie od razu metodami Breivika ale jak pokojowo się nie da, to i tego wykluczyć nie można.

26 thoughts on “121 „Drastyczny atak barbarzyńców na naszą cywilizację”, czyli jak i dlaczego zdechła politycznie popaprawna Jewropa

 1. To jest tak dobre, że zrobię z tego cały artykuł! No i co wszystkie lewe ciotki na to, co pisze pan Łukasz Warzecha? Jak nie wiecie co myśleć, to może Konczita wam podpowie… 🙂


  Defilada bojowników Państwa Islamskiego na drodze do miasta Rutba w prowincji Anbar (Twitter)

  ~rock 20 godzin i 25 minut temu
  Nareszcie obiektywny artykuł, brawo. Opisane odczucia i poglądy większości Polaków.

  ~czeczen 9 godzin i 48 minut temu
  O Boże ! To w Polsce wolno już pisać takie rzeczy tzn. prawdę ? Panie Łukaszu, naprawdę nikt Pana nie wyrzuci z pracy ?? Przecież to jest w najwyższym stopniu niepoprawne , jak można napisać że Czeczeńcy to wyznawcy agresywnego islamu, wszyscy wiemy że to niezłomni bohaterowie, bo takie „prawdy” wciskacie nam od dwóch dziesięcioleci…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lukasz-Warzecha-Islamska-agresja-to-takze-nasz-problem,wid,17668826,wiadomosc.html

  Łukasz Warzecha: Islamska agresja to także nasz problem

  Maj 2013 roku. Na ruchliwej ulicy w Londynie dwaj mężczyźni ucinają brytyjskiemu żołnierzowi głowę maczetą. Krzyczą „Allah akbar!”. Dwa lata później. Ubrani na pomarańczowo mężczyźni klęczą nad brzegiem morza. Za każdym z nich stoi człowiek w czarnym stroju i kominiarce. To bojownicy Państwa Islamskiego. Ludzie w pomarańczowych kombinezonach to Koptowie, chrześcijanie. Jak na sygnał, ubrani na czarno wyciągają noże i podrzynają gardła klęczącym.

  Dzień dzisiejszy – ośrodek dla uchodźców w Lininie w Polsce. Na 12-minutowym filmie kręconym telefonem komórkowym widzimy, jak Czeczeni kłócą się z uchodźcami z innych niemuzułmańskich krajów (po rosyjsku). Przekonują, że wszyscy w ośrodku powinni przestrzegać islamskich norm. Polscy strażnicy są bierni. – Ale my jesteśmy na terenie Unii Europejskiej! – stwierdza spoza kadru jakaś kobieta. – Nie, tu jest państwo islamskie! – odpowiada jeden z Czeczenów, a zaskoczonym wyjaśnia: Bo tu mieszkają muzułmanie!.

  Nagle problem uchodźców z krajów w ogromnej części muzułmańskich stał się w Polsce bardzo aktualny za sprawą wyjątkowo poronionego pomysłu Komisji Europejskiej, aby szturmujących Europę Afrykańczyków rozdzielać po wszystkich państwach członkowskich UE w ramach ustalonych z góry kwot. Powie ktoś, że z polskiego punktu widzenia to problem sztuczny, bo przecież nawet gdyby taka decyzja zapadła (na co się nie zanosi, sprzeciw jest zbyt duży), to imigranci i tak przy pierwszej lepszej okazji czmychną do Europy Zachodniej, która jest ich prawdziwym celem. Nie po to przecież ryzykują życie na Morzu Śródziemnym, żeby potem gnić w jakiejś Polsce.

  nasz problem
  Maj 2013 roku. Na ruchliwej ulicy w Londynie dwaj mężczyźni ucinają brytyjskiemu żołnierzowi głowę maczetą. Krzyczą „Allah akbar!”.
  Defilada bojowników Państwa Islamskiego na drodze do miasta Rutba w prowincji Anbar Defilada bojowników Państwa Islamskiego na drodze do miasta Rutba w prowincji Anbar (Twitter
  )
  Dwa lata później. Ubrani na pomarańczowo mężczyźni klęczą nad brzegiem morza. Za każdym z nich stoi człowiek w czarnym stroju i kominiarce. To bojownicy Państwa Islamskiego. Ludzie w pomarańczowych kombinezonach to Koptowie, chrześcijanie. Jak na sygnał, ubrani na czarno wyciągają noże i podrzynają gardła klęczącym.

  „Jest mała obawa, ale lecimy”. Polscy turyści wylecieli do Tunezji
  Dzień dzisiejszy – ośrodek dla uchodźców w Lininie w Polsce. Na 12-minutowym filmie kręconym telefonem komórkowym widzimy, jak Czeczeni kłócą się z uchodźcami z innych niemuzułmańskich krajów (po rosyjsku). Przekonują, że wszyscy w ośrodku powinni przestrzegać islamskich norm. Polscy strażnicy są bierni. – Ale my jesteśmy na terenie Unii Europejskiej! – stwierdza spoza kadru jakaś kobieta. – Nie, tu jest państwo islamskie! – odpowiada jeden z Czeczenów, a zaskoczonym wyjaśnia: Bo tu mieszkają muzułmanie!.

  Nagle problem uchodźców z krajów w ogromnej części muzułmańskich stał się w Polsce bardzo aktualny za sprawą wyjątkowo poronionego pomysłu Komisji Europejskiej, aby szturmujących Europę Afrykańczyków rozdzielać po wszystkich państwach członkowskich UE w ramach ustalonych z góry kwot. Powie ktoś, że z polskiego punktu widzenia to problem sztuczny, bo przecież nawet gdyby taka decyzja zapadła (na co się nie zanosi, sprzeciw jest zbyt duży), to imigranci i tak przy pierwszej lepszej okazji czmychną do Europy Zachodniej, która jest ich prawdziwym celem. Nie po to przecież ryzykują życie na Morzu Śródziemnym, żeby potem gnić w jakiejś Polsce.

  Tak może być faktycznie, ale to nie powoduje, że kłopot jest wydumany. To jest nasz problem, bo jesteśmy częścią Zachodu. A agresywny islam to problem całego Zachodu. I całej Unii Europejskiej. Jak zaś widać na wspomnianym na początku filmie z polskiego ośrodka dla uchodźców powoli także i nasz.

  Dziś zderzają się w Polsce dwie postawy. Pierwsza, typowa dla lewicy i fajnopolaków, wychowanych na czekoladowym orle i „Gazecie Wyborczej”, daje się streścić w następujących słowach: „Musimy być otwarci na inne kultury, musimy przyjmować biednych imigrantów z Afryki jak leci, agresywny islam to margines, a kto twierdzi inaczej, ten jest islamofobem i nie kultywuje tolerancji”. Czasami jeszcze pojawia się wzmianka o apelach Ojca Świętego, aby przyjmować imigrantów. Takie apele Franciszek faktycznie wygłasza, nie po raz pierwszy pokazując, że jego kontakt z rzeczywistością w tej części globu jest chwilami bardzo luźny.

  Po drugiej stronie stoją realiści. Tu nie ma miejsca na sentymenty. Na nie można sobie pozwolić, patrząc z punktu widzenia pojedynczej osoby, ale nie państwa. A lista powodów, dla których powinniśmy postawić stanowczy sprzeciw wobec planów przymusowego obdzielania imigrantami bez żadnej selekcji państw UE, jest długa. Ta sama lista uzasadnia sprzeciw wobec dotychczasowej polityki zamykania oczu na problem lub niedoceniania jego wagi. Jeśli Zachód nie oprzytomnieje, to zbudzi się w chwili, gdy poczuje na szyi chłód ostrza maczety, trzymanej przez islamskiego fanatyka.
  (…)

  ~Patriota 21 godzin i 24 minut temu
  Autorze artykułu wyjąłeś mi to z myśli i ust!Chwała Ci za to.Tylko PiS i Kukiz razem mogą zrobić porządek z tymi muzułmanami.Polacy zrobili porządek z komunizmem to i z tym szambem dadzą sobie radę.Potem z Zachodu będą przyjeżdżać do Polski po nauki.A obecny papież niech uważa,bo chyba zapomniał,że do naszego Jana Pawła II ktoś strzelał,niejaki Ali Akcza.Czy przypadkiem nie był on muzułmaninem?Nie zaprzepaśćmy Odsiecz Wiedeńskiej!!!

  ~pamiętam 4 godziny i 8 minut temu
  Nie licz na PiS ! Przecież to prez. Lech Kaczyński i premier Jarosław Kaczyński ściągali Czeczenów do Polski na złość Putinowi. No i teraz mamy.

  ~Ola 14 godzin i 49 minut temu
  Nic dodać, nic ująć. Choć dodać można — bo muzułmanie są nie tylko w Afryce i na Bliskim Wschodzie, ale i w Azji Środkowej, a nawet południowo-wschodniej — i wszędzie tam dochodzi do brutalnej agresji wobec innowierców. Islamowi stop, skądkolwiek by szedł.

  ~J. 10 godzin i 1 minutę temu
  Jestw w 100% za slowami autora, jeśli my natod polski nieruszymy swoich ciężkich i leniwych,, DUP,, to tylko kwestia czasu i jest po nas, ŻADNYCH MUZULMANINOW,,, 0000 TOLERANCJI

  ~Tomasz Z 10 godzin i 10 minut temu
  Najepszy artykuł jaki tu czytałem ! Rzeczowo punkt po punkcie opisanie sytucji jaka juz jest w Europie zachodniej , tego co nas czeka w Polsce jezeli dalej rzad bedzie promowal multikuti. PS.JESTEM MILE ZASKOCZONY WP

  ~parazytaror 16 godzin i 39 minut temu
  Zapomniał napisać, że w Lininie była akcja samych i okolicznych mieszkańców Linina (byli wojskowi). Czeczeni do lasu spie.dalali i się chowali po krzakach.

  ~asd 8 godzin i 10 minut temu
  a co tam sie działo?

  ~malabiala 6 godzin i 57 minut temu
  asd- wrzuć sobie w necie hasło :muzułmanie w Lininie.

  ~sun 9 godzin i 46 minut temu
  Dopuki nasz socjal leży doputy możemy spać spokojnie.Państwo o których wyżej napisano lubują się w benefitach.

  ~v. 6 godzin temu
  im przysługuje socjal europejski , nie polski!!!

  ~sfasdfsd 5 godzin i 32 minut temu
  Uchodźcy dostają znacznie większy socjał niż przeciętny obywatel Polski.

  Polubienie

 2. O, tu mu bezkarnie mordują 30 Brytyjczyków, a ten jak zwykle… pierdu pierdu…


  David Cameron (PAP/EPA / JULIEN WARNAND)

  ~CAMERON 17 minut temu
  Czy widziałeś kiedyś, żeby biały Europejczyk strzelał do Angola lub obcinał mu głowę. Pomyśl co zrobiliście ze swoim krajem i z EUROPĄ. Wiesz, że jesteś k..s!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,David-Cameron-Panstwo-Islamskie-planuje-straszne-ataki-w-Wielkiej-Brytanii,wid,17669906,wiadomosc.html

  Premier Wielkiej Brytanii David Cameron ostrzegł przed planowanymi przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) „strasznymi atakami” terrorystycznymi na terytorium jego kraju. Zdaniem Camerona IS stanowi „zagrożenie egzystencjalne” dla Zachodu.

  – Jest to zagrożenie egzystencjalne, ponieważ mamy do czynienia z wypaczeniem wielkiej religii i stworzeniem trującego kultu śmierci, który deprawuje zbyt wiele młodych umysłów – powiedział Cameron w wywiadzie dla radia BBC.

  – W Syrii i Iraku jest wiele osób, które planują straszne ataki w Wielkiej Brytanii i innych częściach świata, dlatego dopóki ISIL (Islamskie Państwo Iraku i Lewantu – wcześniejsza nazwa IS) działa w tych dwóch krajach, wszyscy będziemy zagrożeni – dodał szef brytyjskiego rządu.

  Agencja Reutera przypomina, że w Wielkiej Brytanii obowiązuje „poważny” stopnień zagrożenia terrorystycznego, co oznacza, iż potencjalny atak „jest wysoce prawdopodobny”. Tymczasem policja poinformowała, że rozpoczęła niedawno jedną z największych operacji antyterrorystycznych w ostatniej dekadzie. Doszło do tego po ataku terrorystycznym, który miał miejsce w piątek w Tunezji.

  W tekście napisanym specjalnie dla dziennika „Daily Telegraph” szef rządu podkreślił konieczność podjęcia bardziej zdecydowanych działań przeciwko ekstremistom muzułmańskim.

  – Musimy wykazać się większą nietolerancją dla braku tolerancji – odrzucić każdego, kogo poglądy odzwierciedlają narrację islamskich ekstremistów – podkreślił Cameron. Zwrócił uwagę, że terrorystów można pokonać poprzez promowanie „pokoju, demokracji, tolerancji i wolności”.

  W piątkowym ataku terrorystycznym IS w Tunezji zginęło co najmniej 30 brytyjskich turystów. Politycy z Londynu określili ten atak jako najgorszy akt terroru wymierzony w ich obywateli od 2005 roku, kiedy doszło do zamachu w na metro w Londynie.

  W poniedziałek przypada pierwsza rocznica utworzenia tak zwanego Państwa Islamskiego.

  ~TW66 3 godziny i 25 minut temu
  NO TO ZACHÓD OBUDZIŁ SIĘ Z RĘKĄ w nocniku i to mocno stalowym !!!!!!!!!!!

  ~hcgcy 2 godziny i 5 minut temu
  Wielka Brytania to jak sodoma i gomora razem wzięte mają zdeprawowane prawo i mówią ludziom co mają raobić lub kto jest dobry lub zły ludzie zrozumcie demokracja = deprawacja mają co chcieli

  qajko 2 godziny i 1 minutę temu
  Ale jak Farage gadał, że islam stanowi zagrożenie, to go Cameron wyzywał od szaleńców! Galileusza też wyzywano w ten sposób, to czyje jest teraz na wierzchu każdy widzi. Z islamem będzie tak samo, problem w tym, że nim oni podejmą ostre działania, to Ci państwo we Francji zorganizują Rewolucję Francuską vol. 2! Wtedy spadały głowy arystokracji, rojalistów i wszystkich podejrzanych o niesprzyjanie jakobinom, teraz będą ginąć francuscy mężczyźni, bo francuskie dzieci zindoktrynują, a z ich kobiet zrobią seksualne niewolnice! W UK będzie podobnie, fakt, że już teraz w londyńskich sklepach monopolowych grozi się sprzedawcom chłostą mówi wszystko… Współczuję ludziom którzy mają wtedy nocne zmiany! Nie popełnijmy tego samego błędu! Nie pozwólmy sprzedajnemu rządowi wpakować nas w podobny syf!

  Polubienie

  • ~Katarzyna do ~Olaf: W 2013r. grupka ludzi z Rosji a dokładnie z Syberi stworzyła propozycje ustawy (pod którą podpisały się wymagająca do złożenia liczba obywateli) Propozycja ustawy została złożona w Dumie a w Marcu br. weszła w życie. To spowodowało że otworzyłam oczy i zrozumiałam co tak naprawde dzieje się w Rosji i jaka daleko w tyle jest zachód nie wspominając o Polsce. Gdzie podpisane przez ponad milion obywateli, petycje, propozycje zmian wyrzucane są w Sejmie do kosza. Dziękuje Ci za konferencję którą poleciłeś, ona wiele udowadnia i jeszcze bardziej otwiera oczy. Zyje nadzieją że Polacy to kiedyś zrozumieją i wstaną z kolan.
   Pozdrawiam

   http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/timothy-garton-ash-nasze-wartosci-sa-w-defensywie-nie-wygramy/79ngef

   – Jesteśmy w defensywie. Wkracza autorytaryzm nie tyle w wersji rosyjskiej, co w szczególności w wersji chińskiej. Byłoby wielkim błędem oddzielanie Zachodu od reszty, ponieważ nie wygramy – ostrzegł Timothy Garton Ash podczas Wrocław Global Forum 2015. Profesor studiów europejskich Uniwersytetu w Oksfordzie dodał, że „polityczny liberalizm zaczął tracić na znaczeniu”. Nie zgodził się z tym Jacek Rostowski. – Większe zagrożenie płynie ze strony konserwatywnej Rosji – powiedział.

   Ash powiedział, że Rosja jest potęgą, ale regionalną. Świat powinien zwrócić oczy na Chiny, które określił mianem „budzącego się mocarstwa”. Tak jak od połowy poprzedniego wieku, najbardziej odpowiadającymi światu zasadami były wartości świata zachodniego, tak teraz atrakcyjne wydaje się myślenie w wersji chińskiej. – Sęk w tym, że nie wystarczy mieć dobre idee. Trzeba je rozpowszechniać. Zarówno Rosja, jak i Chiny wykonują kawał dobrej roboty jeśli chodzi o dystrybucję swoich wartości. Robią to lepiej niż ktokolwiek na Zachodzie – stwierdził.
   (…)

   ~Ryszard : Rostowski niby profesor a taki głupi, że nie zrozumiał wypowiedzi Gartona Asha. Rosja nie stanowi zagrożenia dla europy od czasu gdy Rosjanie odeszli od socjalizmu. Teraz państwa zachodnie obawiają się |Chin, ponieważ te ze swoim potencjałem produkcyjnym mogą zniszczyć gospodarkę zachodu. Moim zdaniem większym zagrożeniem dla zachodu jest ucieczxka islamistów ze swoich państw i osiedlanie się w Europie bez chęci przyjmowania kultury państw w których się osiedlają. Mało tego, jeszcze żyją na koszt pracujcych europejczyków. Jeżeli Bruksela nie znajdzie sposobu na pozbycie się tych emigrantów, to przy ich tempie rozmnażania się, za pięćdziesiąt lat będziemy mówić po arabsku a rosja dalej będzie krajem wolnym od tej szarańczy. Wtedy panie Rostowski zachodnie rządy będą błagały Rosję o pomoc w rozwiązaniu problemu, chyba że znajdzie się jakiś Adolf i zrobi porządek po swojemu.

   ~walden do ~Ryszard: Chyba błędnie stawiasz tu w opozycji poglądy Asha do Rostowskiego. Wg mnie obaj mają rację; zagrożenia dla nas płyną zarówno od strony Rosji jak i Chin. Obaj mówcy asekurancko pominęli zagrożenia płynące od strony pełzającego islamizmu, na który słusznie zwróciłeś tu uwagę. Każde z tych trzech zagrożeń należy traktować z osobna, bo każde z nich ma swoją specyfikę i dotyczy nieco innych dziedzin naszego życia. Największym błędem i naiwnym uproszczeniem jest stawianie tych problemów i zagrożeń alternatywnie; albo Chiny, albo Rosja, albo islam.

   ~bez emocji do ~Ryszard: Ależ Rostowski nigdy nie był profesorem! Profesor kontraktowy czyli dziwoląg z Zachodu może być teoretycznie nawet po szkole zawodowej lub być np znanym sportowcem golfa itp. Nie mylmy pojęć. Wiemy natomiast że w GB miał jakąś spółkę w stacji obsługi samochodów która marnie prosperowała ,jakieś drobne handelki itp. I tyle. Jak się objawił w Polsce jako ekspert klasy nieomal światowej? A, to temat na oddzielne opowiadanie.

   ~rezolutek : NIKT, powtarzam NIKT nie ruszy palcem w bucie w sytuacji gdy ktoś podskoczy do mocarstwa atomowego a to mocarstwo da mu atomowego kopa w tyłek. NIKT, powtarzam NIKT nie zaryzykuje spalenia i zaorania w 15 minut swego kraju, domu, rodziny, dzieci bo ktoś z członków NATO typu Litwa, Łotwa, Estonia czy nasza Polandia zalazły komuś za skórę i dostały ze 3-4 strzały ostrzegawcze Iskanderami lecącymi do Polski w ciągu 4-7 minut. Wyślą najwyżej samolot z kamerami i zrobią film co się jeszcze dymi w miejscach gdzie były ładne polskie miasta… Oczywiście główne figury poszczególnych państw wskoczą natychmiast w samoloty Hercules i rozlecą się na różne wyspy Atlantyku i Pacyfiku z daleka o smrodu spalonych ciał.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,David-Cameron-Panstwo-Islamskie-planuje-kolejne-straszliwe-ataki-terrorystyczne,wid,17670116,wiadomosc.html

   ~Ram 2 godziny i 12 minut temu
   Facet ma strach w oczach. Masz wladze, zamiast sie bac uzyj jej zeby tych atakow nie bylo. Za to ci placa.

   ~Ealdon 1 godzinę i 13 minut temu
   @ Ram – Przejedź się do Luton, to zobaczysz, dlaczego ma strach w oczach.

   ~irena 44 minut temu
   to ten sam, który po zamordowaniu przez islamistę żołnierza brytyjskiego w Londynie zalecał, aby żołnierze brytyjscy chodzili bez mundurów, aby nie prowokować muzułmanów. Niestety takie zgniłki duchowe jak Cameron rządzą nami.

   ~me 56 minut temu
   Szczekac tylko potrafi i nic z nimi nie zrobi tchórz. morde drez tylko do tych co chca pracowac i zalezy im a ciapakom nie podskoczy typowy johny english wyslugujacy sie innymi

   Polubienie

  • ~kalifat za 10lat : meczet lepiej nastepny niech lokaj usraela postawi i sklep z mat. wybuchowymi. anglia to historia.

   ~Ali : Nudzi mnie ten fałszywy człowiek. Nie potrafi nazwać sprawców po imieniu ale atakówac Polaków to potrafi. Brytyjczycy powinni mu pomnik obłudy i zakłamania postawić

   ~60 latek z PRL-u : …..to takie pomniki w UK-eju, będą teraz powstawać tak szybko, jak szybko rosną grzyby po deszczu….

   ~batman : Tak stawiajcie pomniki a islam bedzie sie szerzył tepie błyskawicy. Może czas zakasać rekawy i wziąć sie za zmiane prawa ograniczającego swobode islamu w naszej kulturze.

   http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/david-cameron-bedzie-pomnik-upamietniajacy-ofiary-ataku-w-susie/lwzb8f

   David Cameron: będzie pomnik upamiętniający ofiary ataku w Susie

   Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapowiedział wzniesienie dwóch pomników – w hołdzie ofiarom zamachu terrorystycznego w Susie w Tunezji oraz dla upamiętnienia Brytyjczyków, którzy zginęli w innych aktach terroru na świecie – podała BBC.

   Rodziny 30 brytyjskich ofiar zamachowca z Susy, który strzelał do ludzi na hotelowej plaży 26 czerwca, wezmą udział w konsultacjach na temat lokalizacji tego pomnika. W sumie w zamachu zginęło 38 osób, w większości brytyjskich turystów.

   W sobotę do Wielkiej Brytanii wróciły ciała pięciu ostatnich brytyjskich ofiar terrorysty. – Ci, którzy stracili życie w ubiegłym tygodniu w Tunezji, byli niewinnymi ofiarami brutalnego terrorystycznego okrucieństwa – oświadczył Cameron. Ogłosił także, że na jesieni odbędą się uroczystości religijne upamiętniające ofiary z Susy. W piątek ofiary uczczono w Wielkiej Brytanii minutą ciszy.

   – To właściwe, byśmy upamiętnili w godny sposób te osoby i inne zabite za granicą przez terrorystów i byśmy wspierali ich bliskich na wszystkie możliwe sposoby – zaznaczył.

   Przedstawiciel brytyjskiego MSZ (Foreign Office) Tobias Ellwood powiedział, że lokalizacja pierwszego pomnika zostanie ustalona w najbliższych miesiącach. Urzędnik, który wspiera rodziny ofiar z Tunezji, dodał, że rodziny będą także zapytane o opinię na temat projektu.

   Ellwood, który stracił brata w zamachu na Bali w 2002 roku, od dawna zabiegał o wzniesienie pomnika upamiętniającego ofiary zamachów terrorystycznych za granicą.

   Poza 30 Brytyjczykami w zamachu na plaży zginęło trzech Irlandczyków, dwóch Niemców, Belg, Portugalczyk i Rosjanin. Do zamachu przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie.

   ~rafal : To takie normalne, ze glupote sie wyjaskrawia. Zarowno w Polsce jak i w UK. Samolot spadl w wyniku bledu, braku orgaanizacji, kozactwa – pomnik. ISIS zabija turystow ale glupie jada jak muchy na lep. Bo ceny niskie. Potem takim debilom stawiaja pomnik. Czlowiek powinien sie uczyc, dopiero co w styczniu zabili tam 22 ludzi. Zenana panie…

   Polubienie

  • ~tk : To wszystko jest zalosne i sztuczne te pomniki, kwiaty, hold itd. Ale UK nic nie robi z jihadystami którzy plyna lodziami z Afryki tak samo nic nie robia z jihadystami którzy maja brytyjskie paszporty i jada walczyc do Syrii dla allaha. Zamach z przed 10 lat to byl dopiero poczatek. Niczego sie nie nauczyli brytole cos czuje ze do swiat bozonarodzeniowych bedzie goraco w Londynie!

   ~Irena 65 : Daje wam 20 lat dawidku… bedziecie 2 kalifatem w europie zaraz po francji:) I nic z tym nie zrobicie hahahahaahhaa A kazda Polka w uk splodzi przynajmniej jednego dzihadyste ! smutna wizja przyszlosci

   ~kaim : Londyn będzie istnym ciapatowem

   http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/wielka-brytania-david-cameron-zlozyl-hold-ofiarom-londynskich-zamachow-sprzed-10-lat/yktblz

   Wraz z burmistrzem Londynu Borisem Johnsonem Cameron złożył w Hyde Parku wieniec pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 7 lipca 2005 roku, kiedy to w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego czterej młodzi brytyjscy islamiści zdetonowali bomby, wniesione przez nich w plecakach do trzech pociągów metra i jednego autobusu. Poza zainspirowanymi przez Al-Kaidę sprawcami zginęły wtedy 52 osoby – w tym trzy Polki – a około 700 innych zostało rannych.

   – Dziś kraj łączy się w pamięci o ofiarach jednej z najbardziej morderczych zbrodni terrorystycznych w metropolitalnej Wielkiej Brytanii – napisał w swym oświadczeniu Cameron.

   – W 10 lat po londyńskich atakach 7 lipca zagrożenie terrorystyczne pozostaje równie rzeczywiste jak śmiercionośne – zamordowanie 30 niewinnych Brytyjczyków spędzających urlop w Tunezji było brutalnym przypomnieniem tego faktu. Nie damy się jednak nigdy zastraszyć przez terroryzm – dodał brytyjski premier.

   Spośród 38 osób, zastrzelonych 26 czerwca przez islamistycznego zamachowca na hotelowej plaży w tunezyjskim nadmorskim kurorcie Susa, tylko osiem nie było Brytyjczykami.

   ~Daniel do ~maly soton: Bo Polak jest bialy i jesli w cos wierzy to katolik. Czyli rasizm pod zadna postacia nie wystepuje. „Odwazni” anglicy pokazali wczoraj swoje oburzenie jak koles z flaga pewnej organizacji maszerowal po Londynie. Zaloze sie ze gdybym ubral koszulke z godlem Polski to zaraz znalazlby sie jakis gentlemen, ktory pokazalby mi swoja „milosc” do polskich imigrantow.

   Polubienie

 3. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemki-na-uslugach-islamistow/sxk7nv

  Jeszcze kilka miesięcy temu Nermin K. chciała zostać nauczycielką. Studiowała w Kolonii hispanistykę i historię. Mieszkała z rodzicami w niewielkim Moenchengladbach w Nadrenii Północnej-Westfalii. Nie wiadomo, dlaczego Nermin dołączyła do bojowników tzw. Państwa Islamskiego.

  Jeden z jej przyjaciół Abdul Kareem Hochhausen, który podobnie jak Nermin angażuje się w Uniwersyteckim Stowarzyszeniu Islamskim, opisuje ją jako miłą i nieco zamkniętą w sobie osobę. – Kiedy dowiedzieliśmy się, że Nermin najprawdopodobniej wyjechała do Syrii, byliśmy zszokowani, a jednocześnie zmartwieni – mówi Abdul Kareem Hochhausen. – Nie oczekiwaliśmy tego od osoby takiej jak Nermin – dodaje.

  Ich szok był jeszcze większy, kiedy dowiedzieli się, że Nermin wyszła za mąż. Rodzina dziewczyny poinformowała ich o ślubie z Mohammedem Mahmoudem. Pochodzący z Austrii Mahmoud jest jednym z najbardziej znanych dżihadystów i twórcą (w międzyczasie zakazanego) stowarzyszenia salafitów Milatuh Ibrahim w niemieckim Solingen. W Internecie widniało m.in. zdjęcie, na którym pozował z bronią obok zwłok żołnierza z odciętą głową.
  (…)

  ~literka : A mnie zastanawia jeden fakt: dlaczego w artykule cytują jakiegoś przyjaciela w/w „Niemki” niejakiego Abdula? „Jeden z jej przyjaciół Abdul Kareem Hochhausen, który podobnie jak Nermin angażuje się w Uniwersyteckim Stowarzyszeniu Islamskim..” Podobnie jak ona czyli mam rozumieć, że to jakiś miejscowy naganiacz mięsa dla wygłodniałej seksualnie arabszczyzny? Dziwnie to wszystko wygląda, w sensie takim, że panuje wielkie oburzenie, że dziewczyna uciekła, ale jakoś nikt pod lupę nie bierze tego typu ludzi ani jej rodziny, która ze spokojem szczyci się wiadomościami od terrorystki…
  Nie wiem też w związku z tym jaki szok tam może panować.

  ~termin : Już samo imie świadczy,że to nie Niemka lecz Turczynka ,która wcale nie uważa się za Niemkę i wcale nie zintegrowała się z narodem,który dał jej przodkom schronienie i godne życie. Przestańmy być tacy poprawni i nazywajmy rzeczy po imieniu. Muślim to muślim i taki pozostanie choćbyśmy go głaskali i wmawiali otoczeniu,że islam to religia zgody i współistnienia.. I tak w końcu zainteresuje się naszym podgardlem oraz zadba aby korzystać z wdzięków 77 dziewic.

  ~Nie poprawiajmy Boga : Problem tkwi w liberalnych przepisach migracyjnych. W przypadku opisywanego zagrożenia taka migracja powinna zostać zatrzymana. Problemem jest liberalizm unijny i uczulenie na tzw. „dyskryminację” czy „rasizm”. Otóż chyba najważniejsze jest bezpieczeństwo i niestety nawet niewinni Arabowie mieszkający w UE powinni się z tym liczyć. Jeśli ktoś z pochodzenia jest Arabem to nim jest, a nie Niemcem. Każdy człowiek ma taką naturę, którą powinniśmy już dobrze znać. Kto zna historię to doskonale o tym wie. Otóż przed II Wojną Światową mieszkało w Polsce wielu Niemców, posiadali polskie obywatelstwo… nawet byli w Polsce urodzeni. Byli dobrymi sąsiadami czy kumplami Polaków, Żydów czy innych nacji [znam to od naocznych świadków tamtych lat]. Kiedy Niemcy zajęli Polskę nagle stali się wrogami nr 1 polskich czy żydowskich kolegów i sąsiadów.. a nawet rodzin [przestawali ich znać…chyba że ci podpisali „volkslistę”]. Tzw. „V kolumna” dała znać już w 1939r. Potem wielu z nich było katami Polaków i Żydów. To jest historyczny fakt iż Państwo winno być niemal jednorodnym Narodem. Owszem jakaś tam migracja jest możliwa, ale nie na taką skalę jak obecnie. Podczas weryfikacji dziejowej terytoriów też powinno się dbać o przynależność narodową. Czego dramatycznym przykładem jest Ukraina [ i wiele innych]. Nie po to Pan Bóg stworzył Narody i języki, aby ludzie „mieszali w tym”. Co jak widzimy przynosi więcej szkody niż pożytku.

  Polubienie

 4. ~Maciek 3 godziny i 2 minuty temu
  Zdjęcia z flagami dzihadu i wysłanie ich do Syri nic nie znaczą to pewnie przez stres,na pewno nie jest muzułmańskim fanatykiem skoro tak mowi :/!!!

  ~bzdury 1 godzinę i 2 minuty temu
  oczywiście obcial golwę opisał po arabksu wbił na pal i posługiwał się falgami islamistycznymi. Oczywiście że to nie z powodów religijnych.

  ~MASAKRA 49 minut temu
  Nie jest dżihadystą a z milosci do blizniego ucial glowe pracodawcy,MASAKRA!!.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zamachowiec-spod-Lyonu-zaprzecza-by-mial-motywacje-religijna,wid,17671380,wiadomosc.html

  Zamachowiec spod Lyonu zaprzecza, by miał motywację religijną

  35-letni Yassin Salhi, podejrzany o zabicie swojego pracodawcy oraz próbę spowodowania eksplozji w zakładach gazowych niedaleko Lyonu we Francji, powiedział śledczym, że jego motywacja nie była religijna – podały źródła zbliżone do śledztwa.

  Według tych źródeł Salhi miał utrzymywać, że nie jest dżihadystą i powtarzać wcześniejsze twierdzenia, że zabójstwa dokonał w piątek po kłótniach – z żoną dzień wcześniej i szefem kilka dni wcześniej.

  Salhi aresztowany na miejscu przestępstwa może być zgodnie z francuskim prawem trzymany w areszcie najwyżej 96 godzin przed postawieniem mu zarzutów lub zwolnieniem.

  Odciętą głowę ofiary Salhiego, 54-letniego Herve Corony, właściciela firmy transportowej, znaleziono zatkniętą na ogrodzeniu zakładów gazowych współpracujących z tym przedsiębiorstwem transportowym. W pobliżu umieszczono dwa sztandary islamistyczne podobne do tych, jakich używają dżihadystyczni bojownicy w Syrii i Iraku.

  AFP informowała, że Salhi sfotografował się z głową swojej ofiary, a zdjęcie wysłał z telefonu komórkowego na numer kanadyjski. Śledczy ustalili jednak, że odbiorca w rzeczywistości znajdował się w strefie walk dżihadystów w Syrii i Iraku. Według nich odbiorca to francuski dżihadysta, który wyjechał do Syrii w listopadzie 2014 roku; walczy on w szeregach Państwa Islamskiego (IS) w okolicach syryjskiego miasta ar-Rakka.

  Nic nie wskazuje jednak, by sam Salhi kiedykolwiek był Syrii lub planował zamachy, choć był on w latach 2006-2008 obserwowany przez francuskie służby w związku z możliwością radykalizacji.

  Żona i siostra podejrzanego, zatrzymane w piątek, zostały już wypuszczone na wolność.
  (…)

  ~in88 2 godziny i 59 minut temu
  Niech wpuszczaja wiecej arabusow.narzekali na polskiego hydraulika.

  ~wukfu 2 godziny i 50 minut temu
  Chcieli pokazać że mają długie ręce i jak będzie trzeba to uaktywnią uśpionych braci i robotę – zemstę wykonają wszędzie gdzie są muzułmanie…. Trzeba się niestety przygotować na najgorsze. Dotyczyć to może niestety wszystkich muzułmanów. Wmawia się nam że to z biedy i wykluczenia ale to nie jest w 100% prawda bo w bazie wojskowej w USA swoich kolegów zastrzelił szanowany chirurg.

  ~Annan 2 godziny i 36 minut temu
  Każdego muslima terrorystę powinno się zabijać i chować w dole razem z zepsutą wieprzowiną i pokazywać to w necie by następni terroryści wiedzieli co się z nimi stanie.

  ~Lewak z PO 2 godziny i 57 minut temu
  Biedny Aaadaś. On nawet strony proislamskie finansuje przez swoją Gazetę a tu ciągle kłody na drodze do islamizacji Polski

  Polubienie

 5. ~kl : Prawdziwi promotorzy isis -towarzysze multi kulti są w Stanach i w UE.Jaki cel był w obaleniu Saddama , Kadafiego , próba obalenia Assada- to się dopiero okaże . Polacy na pewno nie pozwolą na szerzenie się tego bydła u siebie.W razie czego latarni dla promotorów multi-kulti nie brakuje.

  ~Te typki cieszą się, że są tak nazywani!!! : Tak prośba do mediów. Nie używajcie pojęcia „Państwo Islamskie” Nie ma takiego państwa, jest banda skrzywionych fundamentalistów, których działania nie są uznawana przez żadną społeczność. „państwo islamskie” nie istnieje i przstańcie takimi hasłami legitymizować ich działania!!!!

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rocznica-utworzenia-kalifatu-w-iraku-i-syrii-kolejne-panstwa-na-liscie-celow-panstwa/d1ky7j

  Rocznica utworzenia kalifatu w Iraku i Syrii. Kolejne państwa na liście celów Państwa Islamskiego

  Ostatnie miesiące to nieprzerwana ofensywa Państwa Islamskiego, którego ekspansja, według raportu władz USA, zwiększyła o 35 procent ryzyko ataków terrorystycznych nie tylko Azji i Afryce, ale także na Zachodzie. Kalifat jest obecnie zagrożeniem dla bezpieczeństwa na pięciu frontach. Kolejnym celem ISIS może być Azja Środkowa, która mogłaby stać się „strategiczną głębią” dla terrorystów. Bojownicy osiągnęli już sukces, doprowadzając do faktycznego rozpadu umowy Sykes-Picot wynegocjowanej w latach 1915-1916.

  Rocznica ustanowienia kalifatu. Rok wojskowych sukcesów Państwa Islamskiego

  Dziś mija rok od deklaracji o ustanowieniu samozwańczego kalifatu Państwa Islamskiego na części terytorium Syrii i Iraku. Znakiem rozpoznawczym ostatnich 12 miesięcy była nieprzerwana ofensywa ISIS, której nie zdołała zatrzymać nawet operacja koalicji antyterrorystycznej pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych. Bojownicy ISIS nie tylko kontynuują kampanię podbojów nad Eufratem i umacniają się na Półwyspie Synaj, ale przeniknęli także do Libii, Jemenu i Afganistanu, a poprzez „system sojuszy” zaznaczyli swoją obecność w Tunezji, Algierii, Nigerii czy Pakistanie.

  Islamscy ekstremiści, których sukces zapowiadały taktyczne zwycięstwa w ogarniętej wojną domową z Syrii, od 2013 roku zwiększali presję wojskową w Iraku organizując zamachy, w których każdego miesiąca ginęło kilkaset osób. Kampania strachu przygotowywała grunt pod letnią ofensywę, która w ubiegłym roku doprowadziła do osłabienia irackiej armii rządowej i jej panicznej ucieczki z terytoriów, które bez większego problemu zajęli terroryści. Co gorsza, postępującemu rozpadowi instytucji państwowych Iraku nie zapobiegła pomoc, jakiej Bagdadowi udzielili tak różni sojusznicy jak Stany Zjednoczone czy Iran.
  (…)
  Wzrost ryzyka zamachów na całym świecie. Kalifat zagrożeniem na pięciu frontach

  Zachód nadal kontynuuje kampanię nalotów, której rezultaty są bardzo ograniczone, tymczasem zagrożenie atakami terrorystycznymi na całym świecie, tylko w ciągu ubiegłego roku, wzrosło o 35 procent. Takie wnioski płyną z dorocznego raportu amerykańskiego Departamentu Stanu, na który powołuje się telewizja FoxNews. Coraz większe jest także ryzyko zamachów ze strony sympatyków ISIS, mieszkających na co dzień w państwach zachodnich. David Inserra, ekspert Heritage Foundation, wyliczył, że po 11 września 2001 roku władze USA udaremniły 71 prób ataków terrorystycznych, w tym już trzy tylko w tym miesiącu.

  David Cameron przyznał dziś, że istnienie kalifatu Państwa Islamskiego zagraża bezpieczeństwu państw zachodnich. Ocena brytyjskiego premiera jest słuszna, bo dopuszczający się aktów ludobójstwa bojownicy ISIS to wrogowie demokracji i praw człowieka utożsamianych przez Zachód. Łupem terrorystów w pierwszej kolejności padają państwa bliskowschodnie, które próbują, bądź próbowały, wprowadzać demokratyczny system rządów. Bojownicy Państwa Islamskiego stojący u granic Turcji, południowej Europy, Afryki subsaharyjskiej, Zatoki Perskiej i Azji Środkowej to zagrożenie, na lekceważenie którego dziś nie stać już państw obecnej koalicji antyterrorystycznej.

  ~SZpak : A gdzie się podział Biden, Kerry i ci wszyscy przemądrzali politycy amerykańscy, którym ktoś podarł mapę na pół i pozostawił tylko tę połówkę, na której jest Ukraina? Głupota polityków amerykańskich doprowadzi w końcu do tego, że Europa padnie, bo ISIS to nie jest zwykły ruch ideologiczny, to jest zaraza!!! Niestety, bez pomocy Rosji nie uda się zniszczyć tej zarazy, co akurat widać. Ale dla US-manów ważniejszy jest Poroszenko, który ma zostać królem całej Ukrainy. No to „sława Upainie!” Teraz tam dziarscy chłopcy z Zachodu robią „Wiosnę Ludów”. Uważajcie, żeby dżihad nie zrobił wam „wiosny” w Waszyngtonie!

  ~Realista : Moim skromnym zdaniem,to co wyprawiają ci islamiści z ISIS i brak zdecydowanej reakcji USA oraz jej popleczników jest celową,perfidną grą USA. Przez te wszystkie zamachy,zapanował ogólnonarodowy strach przed ISISi.Wszyscy się zbroją,a korzysta kto?Korzysta USA, na sprzedaży broni.Jaki oni mieliby interes, w definitywnym rozprawieniu się z ISIS,. Kto z biedniejszych państw kupował by wtedy broń?Dlatego USA nie pozwala na stagnację,od czasu do czasu zaatakują ich i odskok Tak że nawet te zamachy,są na rękę USA jak i „gorąca” atmosfera na upa-inie.Nawet „nasi” rządzący, są wystraszeni i dobroduszni dla banderowców.Tylko jeżeli ta nasza sitwa przebierze miarkę. to umrzemy głodni,ale uzbrojeni w amerykańską broń.Tak że byle jakoś dociągnąć do jesieni,gdy sitwa zostanie odsunięta na boczny tor,a Kukiz obiecuje nawet, rozliczenie tego towarzystwa.

  Endek39 : Skończmy wreszcie z tą nazwą ,,Państwo Islamskie” to nie jest żadne państwo lecz gromada świrów o zwichrowanej psychice mającej zakodowane mordy i niszczenie wszystkiego co przez wieki zbudowano na danym terenie.Nie było by tego wszystkiego gdyby nie obalono lub nie próbowano obalić świeckich dyktatorów których największym grzechem było to że byli lub są wrogami Izraela lub nie szli na pasku USA. Gdyby nie wsparcie ze strony USA,Turcji,krajów Zatoki Perskiej oraz Izraela to ten twór zwany ISIS już dawno by się zakończył.To będzie trwało nadal bo ci psychopaci niszczą i mordują co znajdą na swojej drodze i przy okazji sprzedawają za bezcen swoim protektorom duże ilości ropy za bezcen.

  Polubienie

 6. ~von Sternberg 1 godzinę i 32 minut temu
  o, widzę że wirtualna polska piszę teraz artykuły sponsorowane przez ISIS, no pięknie

  ~kkk 1 godzinę i 56 minut temu
  Islamska propaganda w natarciu…

  ~Testo 1 godzinę i 38 minut temu
  Oczywiście ci od buddyzmu powinni z otwartymi rękoma powitać tych od islamistów, a później jak ci drudzy urosną, to…ci pierwsi już będą krótsi o głowę….

  ~Opty 1 godzinę i 30 minut temu
  Leją muslimów? To wspaniale, uczmy się od buddystów!

  ~dfsdsf 1 godzinę i 25 minut temu
  kto walczy z islamem jest naszym przyjacielem

  ~sępik 1 godzinę i 31 minut temu
  No coś musi być na rzeczy z tą ‚religią pokoju’, skoro muzułmanie zdołali tak wkurzyć miłujących pokój buddystów, ze ci zdecydowali się wkurzyć.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wojujacy-buddyzm-na-Sri-Lance-Mroczne-oblicze-religii-pokoju,wid,17672493,wiadomosc.html?ticaid=115237&_ticrsn=3

  Wojujący buddyzm na Sri Lance. Mroczne oblicze „religii pokoju”

  Wojujący buddyzm zyskuje na Sri Lance coraz więcej sojuszników. Mnisi w szafranowych szatach walczą jednak nie na rzecz religii, tylko w obronie własnych interesów – pisze z Kolombo korespondent WP Tomasz Augustyniak.

  Aluthgama, południowa Sri Lanka, czerwiec ubiegłego roku. Na wiecu zorganizowanym przez organizację Bodu Bala Sena wrze. Jeden z przywódców BBS, mnich Galagoda Aththe Gnanasara, rzuca antymuzułmańskie hasła. Kilka dni wcześniej samochód, którym podróżował buddyjski duchowny, został zaatakowany przez dwóch młodych wyznawców islamu. – Ciągle mamy w tym kraju syngaleską policję, mamy syngaleskie wojsko. Odtąd, jeśli jakikolwiek muzułmanin albo inny obcy tknie Syngaleza, to będzie jego koniec! – krzyczy duchowny.

  Tłum jest wzburzony. Część uczestników wiecu przyjechała z zewnątrz, niektórzy są uzbrojeni. Kiedy Gnanasara kończy mówić, rozwścieczeni ludzie ruszają w stronę osiedli zamieszkałych przez muzułmanów, wznosząc antyislamskie hasła. Obrzucają domy kamieniami, wyciągają przerażonych ludzi z autobusów. Wkrótce płoną splądrowane muzułmańskie sklepy. Na wyspie wybuchają największe od lat starcia religijne. Żeby je ugasić, trzeba użyć gazu i wprowadzić godzinę policyjną. Bilans walk: kilka zastrzelonych osób i kilkadziesiąt rannych. Zachodni świat ze zdumieniem patrzy na nowe dla siebie zjawisko – agresywny, nacjonalistyczny buddyzm.
  (…)
  W obronie interesów

  Niemal rok przed wydarzeniami z Aluthgamy prowadzony przez mnichów tłum obrzucił kamieniami meczet w Kolombo, domagając się jego przeniesienia. Agresywni buddyści demolowali też protestanckie kościoły. Galagoda Aththe Gnanasara był dwukrotnie aresztowany pod zarzutem wzniecania nienawiści religijnej i brania udziału w nielegalnych zgromadzeniach, podczas gdy jego zwolennicy otwarcie nawoływali do przemocy. Przekonują współwyznawców do bojkotu muzułmańskich sklepów i towarów, rozpowszechniają antyislamską propagandę w internecie i obrażają buddystów wiążących się z wyznawcami innych religii.

  Na pytania dlaczego to robią, odpowiadają, że czują się zagrożeni. – Chociaż w kontekście lankijskim buddyści są większością, to w globalnym pozostają w mniejszości. Musimy bronić naszej religii i samych siebie – mówił w telewizji Al-Dżazira Dilantha Withanage, jeden z liderów organizacji. Takie stanowisko może być reakcją na powiększającą się rolę islamu na świecie i wywodzący się z Bliskiego Wschodu terroryzm. Jednak żaden z krajów w których dominuje buddyzm, gdzie wyznawcy Allaha są liberalni i pokojowo nastawieni, nie jest bezpośrednio zagrożony islamskim ekstremizmem.
  (…)

  ~han solo 1 godzinę i 35 minut temu
  Mała dygresja dla Pana Tomasza. Buddyzm nie jest religią. W mediach często jest asymilowany do statusu religii ,nie jest to jednak prawdą. Budda był zwykłym człowiekiem ,ani prorokiem ,ani świętym. Ktoś kto twierdzi ,że buddyzm jest religią ,generalnie nie ma pojęcia co buddyzm zawiera. Przemoc w buddyzmie jest bardzo rzadka ,można napisać ciekawy artykuł na ten temat ,ale nie dla wp.

  ~czanna 19 minut temu
  To kwestia definicji. Dla wyznawców „religii księgi” czyli chrześcijan, muzułmanów i żydów religia to wiara w boga, bogów itp. Generalnie buddyzm nie jest wiarą bo wiara w budyźmie należy do strefy niewiedzy a niewiedza jest czymś przymuszonym. Jednak buddyzm ma znaczenie religijne bo przez praktykę i doświadczenie pozwala wysnuć zasady przyzwoitego życia i nie bać się śmierci. Tylko nie dzieje się to przez ślepe zawierzenie kapłanom, i księgom tylko przez praktykę. Spokój który daje te religia nie oznacza, ze buddyści nie będą sie bronic przed najazdem islamistów.

  ~Heli0s P.G. 4 godziny i 47 minut temu
  Islam podobnie jak Judaizm to religie hermetyczne których członkowie nie asymilują się z autochtonami tylko chcą ich sobie podporządkować albo „nawrócić” w związku z powyższym nie dziwie się Buddystom na Sri Lance, że nie chcą przedstawicieli Islamu tej faszyzującej religii u siebie. Każdy imam powie ci, że pokój na ziemi nastąpi tylko wtedy gdy wszyscy ludzie będą muzułmanami.

  ~z boku2 godziny temu
  „pokój na ziemi nastąpi tylko wtedy gdy wszyscy ludzie będą muzułmanami” sunici są muzułmanami, szyici są muzułmanami i mimo to sie wyrzynaja w imie leprzej religii, oby jak najszybciej sie wyrzneli.

  ~GMgodzinę temu
  A czym oni różnią się islamiści od katolików ???? Parę wieków temu to katolicy mordowali i palili niewiernych i wszystkich którzy mieli odwagę myśleć inaczej i nie zgadzać się z nimi . Do tej pory uważają wszystkich którzy myślą inaczej jako gorszych .

  ~Pamięć 52 minut temu
  Tylko to katolicy w historii wymordowali najwięcej ludzi… Więcej niż I i II wojny światowe (dane historyczne). Papież niedawno przeprosił za to po kilkuset latach… Muzułmanów też mordowali na ich ziemi. Może muzułmanie też kiedyś przeproszą?

  ~IslamistaNieterrorysta 49 minut temu
  Hermetyczna i nie asymiluje? Co ty powiesz? Jaką rolę i z jaką czcią Islam ujmuje Abrahama, Jakuba, Jana oraz Chrystusa i jego matkę Maryję? Oczywiście mam na myśli Islam a nie rzeźników na zlecenie żydowskich magnatów. Polecam ci film oparty na faktach historycznych ,,Królestwo Niebieskie,,

  ~X X X 53 minut temu
  Bronią się. Z muzułmanami nie da się współistnieć. Gdzie się pojawia jest „albo my albo oni”. Nawet w polskim obozie dla uchodźców niedawno był taki skandal z Czeczeńcami-muzułmanami. Nie będę się powtarzał bo pewnie już wszyscy czytali. Po prostu z muzułmanami nie można współistnieć. To styl życia a nie tylko religia. Mają prikaz zabijać niewiernych i gwałcić im kobiety. Dlatego Szariat powinien być zakazany w kodeksie karnym tak samo jak faszyzm.

  ~sen 38 minut temu
  Widząc i słysząc to co niosą z sobą krzewiciele Islamu, też chcę – tych nowo przybyłych – wysłać w diabły! Tam skąd przyszli! Nie chcę w Polsce uchodźców islamskiego wyznania. Uważam Ich za przyszłych terrorystów. Kto tego nie widzi – jest najwyraźniej ślepy i głuchy. Ale to tak chyba jest ze społeczeństwami skazanymi na śmierć. Bozia najpierw odbiera rozum i zmysły, zanim wykonają Inni Wyrok śmierci. Izraelici, podobnie robili z Ludem Kanan – po drodze do ziemi obiecanej.

  ~dolores 24 minut temu
  Powinni pokornie poczekać aż muzułmanie narzucą im swoje prawa i religię. Przedstawienie buddyzmu jako brutalnej religii przeciwnej pokojowo nastawionym wyznawcom Allaha to jakiś żart. No tak ale tego wymaga poprawność polityczna. Muzułmanie będąc gośćmi w państwach europejskich zapomnieli o tym jak powinien zachowywać się gość. Gość szanuje prawa i zasady panujące u gospodarza a nie narzuca swoich. Jeśli nie odpowiadają im zasady panujące w Europie niech wracają „do domu” i tam żyją wg. prawa szariatu czy innego dowolnego. Nasz kontynent brutalnie doświadczony podczas II wojny w imię tolerancji i strachu przed nacjonalizmem popadł w jakiś rodzaj „kastracji” – brak naturalnych odruchów przy ratowaniu własnych praw i kultury.

  ~TnT 7 minut temu
  Ciekawe kiedy Europa się ocknie ze swego błogostanu? Zlaicyzowani Francuzi są tak „poprawni”, że nawet jeśli przestępstwo popełni mahometanin, to zmienia mu się imię w środkach przekazu na europejskie. Oj, będą zdziwieni Francuzi jak zaczną ich muslini skracać o głowę.

  Polubienie


 7. Władimir Putin (AFP / SERGEI KARPUKHIN)

  ~dario23 7 godzin i 40 minut temu
  Nie ma czegoś takiego jak państwo islamskie. Właśnie przez to , że wy , dziennikarze , tak nazywacie tę bandę morderców , oni rosną w siłę. Nazywajcie rzeczy po imieniu.

  str-a-teg 7 godzin i 36 minut temu
  Jeśli zachód nie dogada się z Rosjanami w sprawach najważniejszych dla naszej cywilizacji to śmierdząco widzę naszą przyszłość.

  ~Smith 5 godzin i 32 minut temu
  Nawet nie rozumiesz tego co napisales synku.

  ~zomo 1 godzinę i 9 minut temu
  Smith matka cie powinna p…ą udusić podczas porodu i tyle w tym temacie

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-Wladimir-Putin-wzywa-kraje-Bliskiego-Wschodu-do-walki-z-Panstwem-Islamskim,wid,17670862,wiadomosc.html?ticaid=115238&_ticrsn=5

  Władimir Putin wzywa kraje Bliskiego Wschodu do walki z Państwem Islamskim

  Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał wszystkie kraje Bliskiego Wschodu, aby połączyły siły w walce z bojownikami Państwa Islamskiego (IS). Putin udzielił także poparcia reżimowi syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

  Szef państwa rosyjskiego spotkał się w Moskwie z ministrem spraw zagranicznych Syrii Walidem el-Mualimem, który wcześniej rozmawiał z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem.

  Prezydent Rosji podkreślił, że polityka Kremla, która nastawiona jest na wspieranie władz Syrii, syryjskiego przywództwa w regionie oraz syryjskiej ludności, pozostaje bez zmian. Putin wyraził nadzieję, że trwający w Syrii już ponad cztery i pół roku konflikt zbrojny zostanie wkrótce zakończony.

  – Jesteśmy przekonani, że w końcu Syryjczycy odniosą zwycięstwo – zaznaczył.

  Putin wezwał także pozostałe kraje Bliskiego Wschodu, aby pomogły Syryjczykom w walce ze zbrojnymi grupami islamistycznymi, które kontrolują część Damaszku oraz przedmieścia stolicy.

  Jak zaznaczył, wszystkie kraje w regionie, bez względu na to, jakie mają stosunki z Syrią powinny „połączyć wysiłki” w walce z islamistami. Dodał, że kontakty Rosji z krajami bliskowschodnimi m.in. z Turcją, czy Arabią Saudyjską pokazują, że „każdy chce się przyczynić do walki ze złem”, jakim jest IS.

  W wyniku wojny w Syrii, która rozpoczęła się od protestów w marcu 2011 roku, zginęło do tej pory ponad 220 tys. osób. Jak podkreśla Associated Press, Rosja, która ma tradycyjnie silne więzi z Syrią i stanowczo odrzuca postulat USA o zmuszeniu do odejścia Asada, jest postrzegana jako kluczowe państwo mogące doprowadzić do pokojowego rozwiązania konfliktu.

  Według Amerykanów problem, jaki stanowi IS w Syrii i w innych częściach Bliskiego Wschodu, nie zostanie rozwiązany, dopóki Asad pozostaje prezydentem Syrii.

  Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja oskarżają wojska Asada o stosowanie chloru przeciwko cywilom w Syrii. Rosja utrzymuje, że nie ma twardych dowodów na odpowiedzialność w tej sprawie władz w Damaszku.

  ~znafca 7 godzin i 48 minut temu
  Jaki reżim Baszara? Z tego co wiem jest demokratycznie wybranym prezydentem i w dodatku chrzescijaninem

  ~Twój nick6 godzin temu
  Baszar jest alawitą (inna wersja islamu), ale nie robi rozpierduchy innym wyznawcom innych religii. W Syrii chrześcijanie i muzułmanie siedzą sobie obok i nic nie robią, co więcej chrześcijanie mają własne prawa i własne sądownictwo cywilne. A z tym „reżimem” to jest wymysł amerykanów. To oni właśnie wywołali rozpierduchę w Syrii gdzie tymi „buntownikami” przeciwko „reżimowi” (których zresztą amerykanie wspierali) są te poj*by państwa islamskiego, które teraz wysadzają wszystkich na całym świecie.

  ~Młot 5 godzin i 32 minut temu
  Wreszcie ! Zjednoczmy się i wyślijmy ich wspólnie do ich ukochanego Allacha ! zróbmy im taki Dżihad jakiego nie widzieli !

  ~z14 4 godziny i 56 minut temu
  Kolejny raz to Putin okazuje się bardziej przewidujący i dostrzegający zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego dla regionu jak i dla całego świata! A Nasza UE właśnie próbuje na fali populistycznej tolerancji zasiedlić Europę wyznawcami i umożliwić wprowadzenie w Europie szariatu. USA dba wyłącznie o własny interes i dla pieniędzy z diabłem się dogada za plecami wspierając bojowników IS, byle diabeł hasał nie u nich…

  ~kłamliwamordaputina 2 godziny i 49 minut temu
  No proszę! Wreszcie mamy współczesnego Wernyhorę! Ale, ale! Wernyhora był Ukraińcem. Ciekawe czy potrafi też jak Jagienka d…ą łupać orzechy, ależ ze mnie niedowiarek – z pewnością potrafi, a jak nie to towarzysz z14 napisze, że tak.

  Polubienie

 8. ~qwerty 8 godzin i 32 minut temu
  Nareszcie zaczyna docierać, do świadomości ,że nie każdy muzułmanin jest terrorystą , ale każdy terrorysta jest muzułmaninem. żle ,że idzie to za wolno Kończmy z tą głupia poprawnością polityczna. Trochę to późno , ale lepiej późno niż wcale. Jednocześnie w Warszawie za pieniądze saudyjskie powstaje kolejny meczet. Aby w oczy nie kuło nazwano to ośrodkiem kultury islamskiej czy coś takiego. Ciapate są podwójnie niebezpieczni , oni są sprytni.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pawel-Lisicki-aprobata-dla-przemocy-jest-scisle-zakodowana-w-islamie,wid,17674342,wiadomosc.html

  Paweł Lisicki: aprobata dla przemocy jest ściśle zakodowana w islamie

  – Oprócz pocałowania Koranu, Jan Paweł II w czasie jednej ze swoich pielgrzymek wzywał Jana Chrzciciela, by otoczył islam swoją troską. Ja tych gestów kompletnie nie rozumiem. Kontrargumentacja jest taka, że w Koranie można znaleźć podobieństwa do chrześcijaństwa. Ale pojawiający się w nim Jezus przedstawiony jest przecież jako radykalny antychrześcijanin – mówi Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” i autor książki „Dżihad i samozagłada Zachodu”. W rozmowie z Wirtualną Polską publicysta ocenia rozmiary zagrożenia ze strony radykalnych muzułmanów, krytykuje kierunek, w którym od ponad 50 lat zmierza zachodnie chrześcijaństwo i analizuje przewagi, jakie zyskał w tym czasie islam.
  (…)
  Czy trendy demograficzne w Europie mogą się zmienić? Na przykład za sprawą przyjęcia „zachodniego stylu życia” przez muzułmanów?

  – Według niektórych, konsumpcjonizm może zwyciężyć w starciu z tożsamością religijno-kulturową. Moim zdaniem, w przypadku muzułmanów to się nie sprawdzi. Wśród nich zawsze znajdziemy przykłady ludzi, którzy się całkowicie zeuropeizowali i religia nie odgrywa fundamentalnej roli w ich życiu. Jednak jeśli spojrzymy en masse, nie na jednostki, a na całość, to proces sekularyzacji środowisk muzułmańskich przebiega nieporównywalnie wolniej niż chrześcijan.

  Z czego wynika różnica w tempie sekularyzacji obu środowisk?

  – To skomplikowana kwestia, więc nie ma jednej odpowiedzi. Uważam, że istotnym elementem jest kierunek, w jakim zmierza chrześcijaństwo. Większość kościołów chrześcijańskich, włączając w to katolicki, dokonała tak daleko idącego aktu „dostosowania się” do świata, że utraciła pewną zaletę, którą zachował islam. Chrześcijaństwo utraciło możliwość reprezentowania tajemniczego i transcendentnego Boga na rzecz schlebiania i popierania ludzkich doczesnych dążeń.

  Kościół katolicki odpowiada za obecny stan rzeczy?

  – Sądzę, że w łonie Kościoła doszło do dwóch istotnych rzeczy. Po pierwsze, od lat 60. XX w. (od soboru watykańskiego II – przyp.) Kościół katolicki de facto zrezygnował z nauczania o grzechu pierworodnym. W praktyce oznacza to, że chrzest i wiara katolicka nie są już jedynymi kluczami do zbawienia. Bez tego Kościół stał się gigantyczną organizacją humanitarną, która wspiera pokój na świecie oraz dialog międzyreligijny. Po drugie, Kościół zrezygnował z roszczeń wobec państwa, uznając, że każda religia ma takie same prawo do publicznego kultu. Z kolei państwo umyło ręce od wszelkich obowiązków parareligijnych.

  Mówiąc o roszczeniach Kościoła wobec państwa, ma pan na myśli państwo wyznaniowe?

  – Nie o to chodzi. Weźmy Grecję. Kraj należy do Unii Europejskiej, dominuje w nim prawosławie, a jego konstytucja zaczyna się od inwokacji do Trójcy Świętej i do wyznania wiary typowego dla Kościoła prawosławnego. Ale to przecież wcale nie oznacza, że Grecja jest niedemokratyczna i tępi inne wyznania. Jeszcze w latach 60. XX w. podobne zapisy istniały np. w ustawie zasadniczej Irlandii. Jednak Kościół od tego odszedł i zgodził się na neutralność państw, co w dłuższej perspektywie jest dla niego zabójcze.

  Dlaczego?

  – Bo uznanie, że swoboda kultu publicznego wynika wprost z godności człowieka sprawia, że życie publiczne przestaje podlegać obiektywnej mierze. Okazuje się, że człowiek ma prawo do błędu religijnego, a zatem i moralnego. Kościół staje się wówczas tylko jedną z wielu sekt; prawda religijna już nie wiąże wszystkich, jest tylko jedną z licznych opinii. To kim jest Bóg i jaki jest, staje się obojętne dla prawodawców, prawo sekularyzuje się i dechrystianizuje. To ograniczona możliwość działania partii chrześcijańsko-demokratycznych. W efekcie bardzo liberalne zmiany, np. w Holandii i Belgii, były wprowadzane przez partie, które nominalnie mają korzenie chadeckie. Pozostawione same sobie przystosowały się do rewolucji obyczajowej, a czasem nawet widzimy je na czele postępowego pochodu.

  Czyli otwarty i ekumeniczny Kościół katolicki podcina gałąź, na której siedzi?

  – Tak, w takiej formule, w jakiej dzieje się to od lat 60. XX w., jest to działanie samobójcze. Nieustanny dialog uniemożliwia nazywanie rzeczy po imieniu. Do czego się to w gruncie rzeczy sprowadza? Że nie mówimy innym ludziom niemiłych rzeczy.
  (…)
  – Nie porównuję przy tym komunizmu i islamu, ale ten przykład dobrze ilustruje, jak zachodnie elity radzą sobie z pewnymi niewygodnymi problemami. Kiedyś wołano „Socjalizm – tak! Wypaczenia – nie!” lub proponowano „Socjalizm z ludzką twarzą”. Dziś zachodni politycy w miejsce „socjalizmu” wstawiają „islam”. Problem polega na tym, że moim zdaniem te „wypaczenia”, jak w przypadku komunizmu, są integralną częścią islamu. I to nie dlatego, że muzułmanie są z natury źli, ale dlatego, że ich tradycja wyraża aprobatę dla stosowania przemocy. Zupełnie inaczej niż w przypadku chrześcijaństwa i Ewangelii, która wielokrotnie potępia takie zachowania. Elementy antyprzemocowe są od początku wpisane w naukę Jezusa, więc jeśli chrześcijanin ucieka się do przemocy, to występuje przeciwko swojej tradycji religijnej.

  Ale przecież nie brak w historii przykładów, gdy to chrześcijanie stosowali przemoc.

  – Zdaję sobie z tego sprawę. Weźmy na przykład hiszpańskich konkwistadorów, traktujących Indian w nieludzki sposób. Spotkało się to jednak z protestami zakonników, którzy przybyli do Ameryki Południowej razem z konkwistą. Zresztą część z nich z tego powodu zginęła. Z drugiej strony mamy okrutny zwyczaj porywania chłopców z terenów podbitych przez Turków. To nie spotykało się z żadnym potępieniem w ramach tradycji muzułmańskiej, bo było uważane za właściwy sposób walki z chrześcijaństwem.
  (…)
  Stary Testament, święta księga Żydów, którą przejęło także chrześcijaństwo, również jest pełna przemocy. Mimo tego, nie jest wykorzystywana przez ekstremistów w taki sposób, jak potrafi być wykorzystywany Koran.

  – Trzeba pamiętać, że Żydzi mają na w swoim dorobku szereg nieudanych powstań. Po roku 70 Jerozolima została zniszczona, świątynia zburzona, a Żydzi zostali w dużej mierze wygnani z Palestyny. W 135 roku po powstaniu Bar Kochby Rzymianie zmienili nawet nazwę miasta. Judaizm rabiniczny zredefiniował podejście do mocno agresywnych partii Starego Testamentu, zawartych np. w Księdze Jozuego czy w Księdze Wyjścia, bo właśnie one doprowadziły naród żydowski na granicę totalnej anihilacji. Wspólnoty judaistyczne kierowane przez rabinów wykonały duży wysiłek, by „okiełznać” element przemocy.
  (…)

  ~Ja 11 godzin i 4 minuty temu
  Nie pojadę do Pakistanu, Iranu, Arabii z kałaszem aby „wprowadzać” TAM katolicyzm. Ale w mojej Ojczyźnie byłem, jestem i będę nietolerancyjny! W mojej ojczyźnie nie potrzebuję meczetów, imamów, burek i szariatu! A jak się komuś TU, w MOJEJ Ojczyźnie to nie podoba – to oferujemy tu WOLNOŚĆ WYBORU , ma PRAWO WYJECHAĆ!!!

  ~59 latek 7 godzin i 56 minut temu
  ojczyzna chrześcijaństwa jest ten sam teren co islamu, chrześcijaństwo wynocha z Polski.

  Polubienie

 9. ~dynio 1 godzinę i 14 minut temu
  autor artykułu w Guardianie: Adam Leszczyński z Wyborczej ;] i wszystko jasne i na temat ;]

  ~sas 58 minut temu
  Kiedyś na fotelu red. naczelnego Guardiana zasiądzie jakiś mocno opalony Abdullah ibn Sharim. Wtedy redaktorkom otworzą się oczy nt. solidarności wobec imigrantów islamskich.

  ~viper 50 minut temu
  Jak Wielka Brytania chce przyjmować czarnuchów , niech ich przyjmie wszystkich , a od Polski wara . Polacy nie chcą śmierdzieli , nierobów i terrorystów w swoim kraju , mamy dość kłopotów.

  (Tu odnośnik na oryginalny artykuł. Ciekawe, że wp.pl nie podała kto go napisał…)
  http://www.theguardian.com/world/2015/jul/02/poles-dont-want-immigrants-they-dont-understand-them-dont-like-them

  Tu jak oceniają pana redahtora inni:
  http://wpolityce.pl/polityka/120994-zapamietajmy-to-nazwisko-i-ten-tekst-adam-leszczynski-z-gw-chwali-pacyfikacje-redakcji-rz-i-z-cala-moca-potepia-warcholow

  http://niezalezna.pl/48432-rasistowskie-zarty-z-afryki-dziennikarza-gazety-wyborczej

  A tu namiar na ostatni płód tego pana :

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,The-Guardian-Polacy-nie-chca-imigrantow-nazywaja-ich-terrorystami,wid,17680623,wiadomosc.html

  Polacy nie chcą imigrantów w swoim kraju, nie rozumieją ich i nie lubią ich – pisze w komentarzu redakcyjnym „The Guardian”. Brytyjska gazeta uważa, że „pokolenie ‚Solidarności’ powinno okazać trochę solidarności” i przyjąć imigrantów z Afryki oraz Bliskiego Wschodu.

  Według „The Guardian” Polska nie jest gościnnym krajem dla imigrantów. W 2014 roku Urząd ds. Cudzoziemców udzielił ochrony zaledwie 732 uchodźcom, a odmówił aż 2 tys. Wśród przyjętych było 115 Syryjczyków, mimo że z powodu wojny domowej z tego kraju uciekło około 4 mln ludzi.

  Jak podaje dziennik, z informacji komisarza ONZ ds. uchodźców wynika, że Polska zobowiązała się do przyjęcia tylko stu syryjskich uchodźców w latach 2016-20. – Ludzie po prostu nie chcą tutaj imigrantów – mówi w rozmowie z „The Guardian” osoba z otoczenia Platformy Obywatelskiej. – Polacy nie rozumieją ich i nie lubią ich. Uważają, że ich utrzymanie w naszym kraju jest bardzo drogie – twierdzi polityk. Według brytyjskiego dziennika, to popularny w naszym kraju punkt widzenia.

  – Nie chcemy tutaj terrorystów. Widzieliście co oni robią na Zachodzie – powiedział emeryt z Polski, na pytanie „The Guardian” ws. umieszczenia uchodźców na terenie Polski. Jednym z głównych zarzutów wobec uchodźców jest również to, że mogą oni zabrać Polakom miejsca pracy.

  Polacy nie są mentalnie przygotowani na uchodźców

  Według organizacji pozarządowych problemem jest mentalność Polaków. „Polska nigdy nie przeszła publicznej debaty o uchodźcach. Nikt nie próbował im wytłumaczyć, że jednym z obowiązków krajów Unii Europejskiej jest pomoc osobom prześladowanym” – twierdzą przedstawiciele organizacji. Dodają, że „w tej sprawie należałoby przeprowadzić wielką kampanię edukacyjną, bo Polacy nie są mentalnie przygotowani”.

  „The Guardian” zwraca uwagę, że problemem uchodźców nie są też zainteresowani politycy. W obliczu kampanii wyborczej do parlamentu nie chcą ryzykować, by nie stracić wyborców. „Nie chcą nawet kilkuset uchodźców, mimo że narzucona przez Unię Europejską liczba tysiąca ludzi to tylko garstka w porównaniu z 38 mln mieszkańców Polski” – czytamy w dzienniku.

  Brytyjska gazeta zauważa, że w latach 90. Polsce zostało umorzone cześć długów oraz, że dostała ona miliardy euro od Unii Europejskiej. Dlatego teraz „pokolenie ‚Solidarności’ powinno okazać trochę solidarności”.

  ~Alan 51 minut temu
  Sluchajcie panowie W.Brytani, Francji, Wloch, Belgi itd czy przypadkiem to nie wyscie zniewalali te narody kiedys? czy nie wyscie mieli tam kolonie? Czy nie wyscie lupili wszystko oc sie dalo, i czy nie wyscie mordowali tych ktorzy sie wam sprzeciwiali w ich wlasnym kraju !!! To reraz sie odczepcie od Polski i sibie ich sami przyjmujcie w ramach zadoscuczynienia jak chcecie i nie probujcie narzucac Polakom by przyjmowali islamistow , tu od zawsze byla kultura chrzescijanska a nie islamska !! A ze sie boicie w wlasnym kraju emigrantow to wasz problem !!! Lepiej wystapic z Uni niz narazic Polske na terorystow, dzieci na gwalcicieli czy rodziny na dzialanie bandytow z roznych krajow , w Polsce juz mamy dosc swoich bandziorow i nie sa na potrzebni inni !!!

  ~ja- 53 minut temu
  Uchodźców niech przyjmą Amerykanie,Żabojady,Angole i inni przecież to oni wprowadzili demokrację w Syrii My nie musimy nikogo przyjmować i utrzymywać bandę darmozjadów i nierobów kosztem Naszych obywateli !!!

  ~JJ 51 minut temu
  Polacy nie sa glupi i doskonale widza jak wyglada multi-kulti w Wielkiej Bretanii, Francji, Hiszpanii, etc. Polska nigdy nie miala kolonii, chce pozostac jednolita kulturowo i pozbawiona patologii zwiazanych z emigracja – mamy do tego swiete prawo i angole nie beda nam mowic co mamy robic.

  ~Ja 54 minut temu
  Polska będzie potęgą świata tylko jeśli zachowa swoja kulturę i bialosc ,za 20 lat wszyscy najbogatsi biali Angole francuzi pojmany co się stało i wyemigruja do polski jedynego normalnego muslim free kraju tyle na temat stop islamizacji ,w Japonii jest on zakazany !!!

  ~decadent 52 minut temu
  Dlaczego tak nagle wszystkie kraje UE chca Polakow edukowac ze to „humanitarne” i „wlasciwe” (a teraz czytam ze to juz nawet nasz obowiazek) przyjmowac imigrantow? Ano dlatego ze sami ich nie chca i staraja sie ich wcisnac komus innemu. USA „kolebka wolnosci” czy Australia sie jakos nie przejmuja „prawami czlowieka” i nielegalnych imigrantow nie przyjmuja i jakos im nikt tego za zle nie ma. Wszedzie tylko hipokryci.

  ~GP 48 minut temu
  Skoro Brytyjczycy nie uważają imigrantów za problem, to niech biorą naszych w gratisie. Czy oni udają, czy ostatnie wydarzenia na prawdę niczego ich nie nauczyły? Pomagać można komuś kto okazuje choć odrobinę wdzięczności, a nie kradnie zabija i gwalci. Jak Brytyjczycy chcą to niech srają do własnego gniazda, a nie do naszego…

  ~Chiara 56 minut temu
  Polacy widzą co się dzieje na świecie…i mają wyobraźnię, nie chcą żeby w Polsce jakiś emigrant muzułmański obcinał na ulicy maczetą głowy, czy to tak trudno zrozumieć. Islam jest religią nienawiści do innowierców, których nakazuje zabijać. Brytyjczycy sami mają problem z islamistami, my nie musimy i nie chcemy tego problemu! Jeśli Europa w porę się nie opamięta, to niedługo jedyną, właściwą religią będzie islam i barbarzyńskie praktyki!

  Polubienie

 10. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Nasi-wspolni-imigranci-Na-razie-40-tysiecy,wid,17669202,wiadomosc.html

  Nasi wspólni imigranci. Na razie 40 tysięcy

  Unijni dyplomaci nie mają wątpliwości: to jest początek solidarności w sprawie imigrantów. Polska musi się do tego przygotować.
  (…)

  ~Mój KRAJ 13 godzin i 57 minut temu
  CH…A musi. Imigrantów to sobie niech biorą Francje, Anglie etc. czyli papułasy, które miały u bambusów swoje kolonie i ich dawniej okradali. My nie jesteśmy im nic winni. WARA OD POLSKI ZAS*AŃCY !!! Jak trzeba będzie – wyjdziemy na ulicę !!!

  ~Polak65 13 godzin i 55 minut temu
  Ci co tak zdecydowali niech ich sobie wezmą do własnego domu i tam karmią itd….. Co oni będą robić u nas siedzieć i czekać na michę !! Mamy własnych rodaków którym należy pomóc i nic. Najpierw ktoś wkłada swoje paluchy w rejon na świecie a efektami to mają się napawać inni. Jestem przeciwny tej emigracji. Czy ci którzy dziś decydują aby w moim kraju byli ci uchodźcy za 5 czy 10 lat jak co niektórzy z nich zaczną na ulicach strzelać i się wysadzać to kto będzie za to odpowiedzialny !! Uważam że właśnie ci którzy podejmują za mnie taką decyzję. Ja się nie zgadzam i tyle. Węgry czy Czechy wyraźnie mogły powiedzieć nie dla emigrantów – czy w naszym kraju ma ktoś jaja aby to powiedzieć ? A przepraszam w tych elitach już nie ma kogoś takiego. Wszyscy już dawno na misce unijnej.. smutne i niezbyt daje nadzieje na przyszłość dla nas. Najpierw robi się wiele by wyludnić aby później wmawiać że tych emigrantów potrzebujemy! bzdura !!!

  ~kolo 13 godzin i 47 minut temu
  70% uchodźców to muzułmanie. Pytanie: -ilu z nich to terroryści, którzy legalnie wjadą do Europy? Afryka to kontynent bogaty w surowce mineralne ( złoto, platyna, diamenty i inne kamienie szlachetne, węgiel, ropa ), a my „musimy” przejąć bagaż ich biedy? Przy takiej polityce wkrótce połowa tamtejszej ludności zamieszka w Europie. Dlaczego tak mało się mówi o wariancie australijskim dotyczącym uchodźców ( proponuję poczytać na ten temat )?

  Polubienie

 11. ~nico : Zachód wspiera islamizm. Jest to po prostu szokujące. Ten zgniły zachód postanowił zniszczyć kulturę europejską. Albo są głupi, albo przepłaceni, albo sam nie wiem co

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zachod-nie-ma-wizji-w-walce-z-panstwem-islamskim/g6kg0f

  Zachód nie ma wizji w walce z Państwem Islamskim?

  Brak strategicznej wizji, brak koordynacji, brak planu – taki obraz koalicji walczącej z Państwem Islamskim wyłania się z tekstu w dzienniku „Daily Telegraph”. Państwa Bliskiego Wschodu oskarżają zachodnie rządy, że działają tak, jakby nie zdawały sobie sprawy ze skali zagrożenia. Najwięcej krytyki spada na prezydenta Baracka Obamę.

  „Nie możemy czekać, aż Waszyngton się obudzi” – powiedział dziennikarzom gazety jeden z dyplomatów.

  Państwa Zatoki rozdrażnił szczególnie sprzeciw USA wobec pomysłu bezpośredniego dozbrajania Kurdów walczących z terrorystami na terenie Iraku. Waszyngton upiera się, że broń musi najpierw przejść przez Bagdad. Zdaniem krytyków, to droga mniej skuteczna i wolniejsza.

  Dziennik pisze, że Kurdowie odnoszą sukcesy militarne, mimo że mają do dyspozycji broń słabą pod względem technologicznym. Dochodzi często do paradoksalnej sytuacji, w której wyposażeni w prowizoryczny sprzęt bojowy Kurdowie stają naprzeciw członkom Państwa Islamskiego, dysponującym … amerykańskimi karabinami, zdobytymi podczas podboju Iraku.
  (…)

  ~mariowlkp : Amerykanie ten bajzel stworzyli niech go teraz posprzątają a nie liczą na inne nacje w tym na Polaków … kto im kazał mieszać w Iraku czy Syrii ? Teraz podobnie próbują na Ukrainie oby nie obudzili prawdziwego demona wojny , wtedy świat się dopiero obudzi gdy będzie za późno …

  ~Jack : Amerykanie walczą tam gdzie jest ropa albo opium. Albo tam gdzie jest łatwo. tam gdzie jest jakiś problem z pewnością ich nie będzie.

  ~ptyś 01 : Kto dozbraja Państwo Islamskie. Wiemy, że jest zaopatrywane w amerykańską broń, ale jaką drogą, skoro USA z nim walczą.

  Polubienie

 12. ~pytek : i to jest wszystko na co stac dawida zreszta co ma powiedziec po tym jak pial w zachwycie ze moze jesc zarcie typu hallah i ze to nie islam tylko [zielone ludziki] zabijaja Anglikow ja mysle ze to Polakow wina bo wzieli sie za robote a nie jak muslimy za dojenie systemu czy sie myle?

  ~nie jadam kebabow do ~pytek: czas na nastepny marsz w imie solidarnosci z ofiarami i tyle a po marszu na kebaba

  ~Goorg : A po minucie i tak multi kulti. Ps. Nie zabitych a Zamordowanych

  http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/wielka-brytania-minuta-ciszy-w-holdzie-ofiarom-zamachu-w-tunezji/k32rjn

  Wielka Brytania: minuta ciszy w hołdzie ofiarom zamachu w Tunezji

  Brytyjczycy minutą ciszy uczcili ofiary zamachu terrorystycznego w tunezyjskim kurorcie Susa, w którym w zeszłym tygodniu zginęło 38 osób, w tym 30 obywateli Wielkiej Brytanii. Hołd ofiarom oddali m.in. królowa Elżbieta II oraz premier David Cameron.

  Dokładnie tydzień po tragedii, jaka rozegrała się na plaży w Susie, flagi na Pałacu Buckingham oraz innych budynkach rządowych zostały opuszczone do połowy masztu. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii w południe opuścili miejsca pracy, szkoły, kościoły, meczety i wyszli na ulicę w celu upamiętnienia ofiar zamachu.

  W związku z minutą ciszy wstrzymano w Londynie ruch komunikacji miejskiej i przełożono godziny rozpoczęcia meczów w turnieju tenisowym na Wimbledonie.
  (…)

  ~To tylko dwie minuty : Wczoraj na zakupach w sklepie ogłosili ze za chwile wszystko ucichnie zeby na dwie minuty uczcić pamięć o ofiarach w Tunezji ……wszystko zamilkło muzyka ludzie stanęli w ciszy kasjerki przestały kasować towary i teraz zagadka kogo było słychać gadającego nieustannie przez telefon z afrykańskim akcentem?

  ~Allalala bum bum : Ciekaw jestem jak wypadla minuta ciszy w meczetach brytyjskich?

  Polubienie

 13. ~Artwer 6 godzin i 23 minut temu
  Nie wiem na co jeszcze czeka Europa i reszta ? Przecież mając taka przewagę militarna z państw islamskiego w miesiąc nie powinien zostać kamień na kamieniu. Widocznie czekamy na potężny zamach w Europie lub stanach. No to czekajmy dalej.

  ~ciao6 godzin temu
  Elita się bawi bawi a ogłupione zachodnie spoleczeństwo wierzy, najpierw w Alkaide teraz w Państwo Islamskie. Dalej oglądajcie telewizje korporacyjną – faszystowską.

  ~Alfa6 godzin temu
  Zagadka czemu USA nie bombardują rafinerii IS bo oni tą ropę kupują za broń cały czas tak jest liczy się kasa i tania ropa nie ważne skąd i od kogo i co on robi w dodatku wojna jest daleko od granic USA gorzej z Europą ale są i plusy nowy klient na broń z USA ?

  ~realista6 godzin temu
  ja myślę, że to jest prowokacja zachodu aby się pozbyć mniejszości; nic nie dzieje się ot tak samo

  ~Tomahawk5 godzin temu
  W miesiąc?? W tydzień by ich roznieśli , tak że nie zdążyli by się zorientować kto i czym ich trafiał . Gdyby tylko chcieli …

  ~darek5 godzin temu
  Do naszego poczciwego „Artwera”: dobry człowieku, o czym ty bredzisz??? Przecież Państwo Islamskie to twór istniejący na zamówienie Arabii Saudyjskiej i Izraela. Arabia Saudyjska to główny sojusznik Stanów Zjednoczonych w regionie, a Izrael to jedyny zwierzchnik i mocodawca USRaela. Europa??? A co to takiego? Masz na myśli ten skłócony zlepek marionetkowych krajów zwany UE lub NATO? Przecież tam jest już prawie drugie Państwo Islamskie, jedź gdziekolwiek na zachód, a sam się o tym przekonasz. Chrześcijaństwo na całym świecie jest zwalczane, ma prawo przetrwać tylko islam i judaizm. Wszyscy o tym piszą, wszyscy to mówią, w Internecie o tym aż huczy, a ty jeden jedyny o niczym nie wiesz…

  ~mig5 godzin temu
  Bo nie jest w interesie europejsów obrona starej Europy. Ta ma być zniszczona. Zastąpi ją multi-ikulti, gender i dno moralne.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kolejna-krwawa-egzekucja-dokonana-przez-Panstwo-Islamskie,wid,17684580,wiadomosc.html

  Kolejna krwawa egzekucja dokonana przez Państwo Islamskie

  Kolejna szokująca zbrodnia samozwańczego Państwa Islamskiego w Syrii. Dżihadyści opublikowali w internecie film pokazujący egzekucję 25 żołnierzy w starożytnej Palmirze w środkowej Syrii. Wszystko wskazuje na to, że zabójcami są dzieci.

  Do egzekucji doszło prawdopodobnie krótko po tym, jak dżihadyści zajęli miasto w drugiej połowie maja, ale film z tej zbrodni dopiero teraz trafił do sieci. Na nagraniu widać jak bojownicy, najprawdopodobniej dzieci lub nastolatki, rozstrzeliwują schwytanych żołnierzy w amfiteatrze. Wszystkiemu przygląda się zgromadzony tam tłum.

  O egzekucjach w Palmirze informowało jeszcze w maju Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Wtedy też pojawiły się obawy, że dżihadyści mogą zniszczyć starożytne zabytki, z których słynie miasto. Na razie tak się nie stało, ale islamiści dopuścili się między innymi profanowania grobów.

  Według tego samego źródła bojownicy ISIS zaminowali jednak miasto, którego zabytki są wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

  W marcu dżihadyści zamieścili w internecie wideo przedstawiające egzekucję Palestyńczyka oskarżonego o szpiegowanie dla izraelskiego wywiadu. Mężczyznę również rozstrzelał młody chłopiec. Podobne nagranie ze stycznia przedstawiało przesłuchanie i egzekucję dwóch mężczyzn określonych, jako „rosyjscy agenci”; strzelał do nich mniej więcej 10-letni chłopiec.

  fajnybandyta 6 godzin i 23 minut temu
  Oto „religia pokoju” w całej swojej odrażającej krasie

  ~sew 5 godzin i 45 minut temu
  Nie ma czegoś takiego jak religia pokoju. To jak chrześcijanie podbijali swoje tereny też budzi obrzydzenie.

  fajnybandyta 5 godzin i 12 minut temu
  no tak, należy się chrześcijanom za to co robili 800 lat temu i za co wielokrotnie przepraszali, prawda?

  Polubienie

 14. ~Riddick : Masakra jakby wysadzil sie pod parlamentem lub palacem krolowej to wtedy mogli by go juz aresztowac zajebiscie normalnie MASAKRA

  ~Freja : A jakby chodził ze swastyka i portretem hitlera to co? Wolno?

  ~Joozek do ~Freja : O tym samym pomyslalem. Sam chwycilbym za flage ze swasta i maszerowal za tym islamista. Ciekawe jaka bylaby reakcja policji…

  lubiepiwo : U nich gdyby brytyjczyk wędrował z brytyjską flagą to zaraz by go zastrzelili!

  http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/mezczyzna-z-flaga-panstwa-islamskiego-pod-big-benem-nie-zlamal-prawa/sgcgj6

  Mężczyzna z flagą Państwa Islamskiego pod Big Benem. „Nie złamał prawa”

  Nieznany osobnik przechadzał się z flagą Państwa Islamskiego pod londyńskim parlamentem, jednakże policja nie zareagowała – podaje Londynek.net za „Evening Standard”.

  Wstrząsające fotografie, zamieszczone na jednym z forów internetowych, pokazują, jak mężczyzna spaceruje beztrosko w centrum stolicy Wielkiej Brytanii z flagą organizacji terrorystycznej.

  Co więcej, mężczyzna ten trzyma na plecach kilkuletnią dziewczynkę, która macha flagą z emblematem tej samej organizacji.

  Państwo Islamskie odpowiedzialne jest za zamordowanie tysięcy osób nie tylko w Afryce, ale także w Europie. Pod koniec ubiegłego miesiąca, terroryści przeprowadzili serię zamachów, m.in. w Tunezji. Zginęło wówczas 39 osób, głównie pochodzących z Wielkiej Brytanii.

  Zdjęcia wywołały burzę wśród internautów. Zdenerwowanie spotęgował fakt, iż brytyjska metropolia obchodzi jutro okrągłą rocznicę zamachów terrorystycznych, które miały miejsce 7 lipca 2005 roku w londyńskim metrze. Zginęły wówczas 52 osoby.

  „Człowiek idzie w samym centrum miasta z flagą Państwa Islamskiego, ale nie został aresztowany, bo nie złamał prawa. Takie rzeczy tylko tutaj” – skomentował na Twitterze Tony Lancaster.

  Policja wystosowała oświadczenie, w którym zapewniła, że mężczyzna został zauważony przez funkcjonariuszy, jednakże – z prawnego punktu widzenia – nie zrobił nic, za co mógłby zostać aresztowany.

  „Noszenie godła bądź flagi samo w sobie nie jest przestępstwem, chyba że posiadanie go budzi podejrzenie, iż dana osoba jest zwolennikiem czy członkiem zakazanej organizacji. Podczas gdy wsparcie członków Państwa Islamskiego jest karalne, to przestępstwem nie jest popieranie utworzenia niezależnego państwa” – wyjaśniono w komunikacie.

  ~Hihi : Ale gdyby ktos mial flage bylej kolonii brytyjskiej…o to by zaraz poszedl siedziec za dyskryminacje, nietolerancje, ekstremizm, nawolywanie do nienawisci na tle rasowym itp.

  ~Bart : Islam to terror, zalewaja Europe jakie to przykre, ze za 30 lat bedzie ich tyle samo co europejczykow. Rzady nie zrobia z tym kompletnie nic… Jedyna nadzieja to My ludzie, ktorzy chca zachowac tradycje kulture i czuc sie bezpiecznie, zdecydowanie bezpieczniej jest gdy Islam zostaje ze swoimi kozami po za europa.

  ~wek : Hahaha! Weżcie wywalcie to UK z EU. Za parę lat z Londonabadu terroryzm będzie się siał po całej Europie, lepiej przerwać to już teraz. Posiedzę tu jeszcze parę lat (kończe studia) i spadam z tego kraju który jest podobny do Mongolii: czyli piękna przeszłość i podboje, ale bardzo guaniana przyszłość.

  ~tylko w UK : „Noszenie godła bądź flagi samo w sobie nie jest przestępstwem, chyba że posiadanie go budzi podejrzenie, iż dana osoba jest zwolennikiem czy członkiem zakazanej organizacji.(…)” To chyba oczywiste, że nie jest zwolennikiem :)))

  ~khan albionu : cameron coward narobil w pory jak sie dowiedzial.podobno postawi 2 nowe meczety .profilaktycznie

  Polubienie

 15. http://i.guim.co.uk/img/media/fc584c8ac9434d7f6c5ed9d3c15c4f3a41e4e070/0_0_2559_1536/master/2559.jpg?w=620&q=85&auto=format&sharp=10&s=1d060d969e55501e50ffcdb6eb467eab
  The man wrapped in the Isis flag with a child on his shoulders, also waving the flag, near parliament. Photograph: Mete Sohtaoğlu/Twitter

  http://www.theguardian.com/uk-news/2015/jul/05/man-carrying-isis-flag-near-parliament-not-arrested-police-criticised

  Police criticised for not arresting man carrying Isis flag near parliament

  Metropolitan police say actions were considered to be ‘within the law’ after photographs show man with flag on his back, carrying child holding another flag

  Police have been criticised for failing to arrest a man who was seen wandering near Big Ben draped in an Islamic State flag.

  The man was photographed walking past a group of Scouts outside the Houses of Parliament as he wore a large Isis flag on his back. He was carrying a small child on his shoulders, who was waving a smaller flag in their hand.

  A statement released by the Metropolitan police confirmed that the man was seen by police but that his actions were not considered to be unlawful.

  “The man was spoken to by officers, with consideration given to relevant legislation, particularly the Public Order Act. The decision was taken by officers at the time that the man was acting within the law. He was not arrested,” it said.

  “Wearing, carrying or displaying of an emblem or flag, by itself, is not an offence unless the way in which, or the circumstance in which, the emblem is worn, carried or displayed is such as to cause reasonable suspicion that the person is a supporter or member of a proscribed organisation.

  “While support of and membership of ISIS is unlawful it is not a criminal offence to advocate the creation of an independent state.”

  The decision not to arrest the man has been criticised on social media, with some using it to question wider notions of public safety.

  Images of the man were reportedly posted on a Korean forum after a tourist spotted him in central London.

  The incident comes just days before the capital marks the anniversary of those killed in the 7/7 terror attacks, and a week after 30 British tourists were killed in the Tunisia beach massacre.

  A Home Office spokeswoman declined to comment, adding that the decision not to arrest the man was an operational one.

  Charlotte J Hancocks @cjcreativejuice
  @metpoliceuk Is is true about the man walking around london with an ISIS flag? He wasn’t arrested? How can we feel safe in the same city? 😦
  8:42 PM – 5 Jul 2015

  Joseph Ross@jobieowen
  How can someone parade around central London draped in an #ISIS flag and not be arrested under public order offence? What a joke
  7:05 PM – 5 Jul 2015

  tosanabby @_tosana
  How can a man be walking around central London with a ISIS flag and not be arrested…. Bloody joke!
  8:31 PM – 5 Jul 2015

  Polubienie

  • ~Stary Grzyb : Rewelka.
   Już dawno słusznie zauważono, że żadne imperium nie upadło pod naporem zewnętrznym, o ile przedtem nie zgniło wewnętrznie.

   Ciekawe, czy Zachodowi uda się jeszcze gangrenę lewackiego postępactwa, multikulti, politpoprawności, mylenia praw człowieka z „prawem” do szerzenia zboczeń i kontrkulturowego rozkładu, tolerancji z afirmacją i promocją, itd., itp., powstrzymać i odwrócić, czy też to już podzwonne?

   Swoją drogą, brytyjskie służby mają talent do takich numerów – w końcu to u nich w szczytowym okresie zimnej wojny działała siatka, złożona z „ideowych komunistów”, którzy nie kryli się ze swoimi „ideowymi sympatiami” już od studiów.

   ~piotrek : hahahaha mieli szpiega na stanowisku kierowniczym z dostepem do wielu na pewno tajnych informacji, wiedza ze jest sympatykiem ISIS, glosi nienawisc do UK i demokracji. Nie ukrywal swoich przekonan i sympatii…. i co zrobila tolerancyjna UK??? Zwolnila go :):):) Smiech na sali. Po prostu zwolnili podwojnego agenta z pracy. Pewnie jeszcze go przeprosili i wyjasnili ze dalsza wspolpraca jest juz niemozliwa… Moze jeszcze dostal odprawe i obietnice pomocy w znalezieniu kolejnej pracy. Wszyscy dobrze wiemy co powinno sie stac z podwojnym agentem….

   http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/zenujaca-wpadka-brytyjskich-sluzb-bezpieczenstwa-zatrudnialy-islamskiego-ekstremiste/vw12kl

   Żenująca wpadka brytyjskich służb bezpieczeństwa – zatrudniały islamskiego ekstremistę

   Rządowa instytucja nadzorująca działalność policyjnych oddziałów antyterrorystycznych przez lata zatrudniała jednego z najbardziej znanych islamskich ekstremistów – Abdullaha al Andalusiego. Muzułmański kaznodzieja przez ponad dwa lata wiódł życie „podwójnego agenta”.

   Wieczorami, na spotkaniach islamskich radykałów, wygłaszał pochwały pod adresem armii Państwa Islamskiego, której poziom wyszkolenia „jest taki sam, jak na zachodzie”, oraz twierdził, że „niewierni powinni smażyć się w piekle”. Przekonywał również, że celem brytyjskiego rządu jest unicestwienie islamu.

   W dzień natomiast al Andalusi nie zajmował się planowaniem zamachów, czy studiowaniem podręczników do konstrukcji bomb. Zamiast tego, wkładał marynarkę i z teczką w dłoni zmierzał do budynku policyjnego inspektoratu, Her Majesty’s Inspectorate of Constabulary (HMIC) – instytucji nadzorującej działalność 44 jednostek antyterrorystycznych w Anglii, Walii i Północnej Irlandii.

   Pracownicy HMIC mają dostęp do wrażliwych i tajnych danych dotyczących działalności wywiadu i prowadzonych przez niego operacji. Do zadań personelu inspektoratu należy między innymi, nadzór nad działaniami mającymi na celu zapobieganie atakom terrorystycznym, nadzorowanie prewencji antyterrorystycznej oraz pracy funkcjonariuszy działających pod przykrywką, a także utrzymywanie sieci informatorów.

   HMIC potwierdza, że „ekstremistycznego kaznodzieję” zatrudniało. Jego pensja trafiała jednak na konto Moulouda Farida – bo tak brzmi prawdziwe nazwisko al Andalusiego. A było to wynagrodzenie niemałe, bowiem Farid szybko awansował na stanowisko kierownicze, tym samym zajmując bardzo wysoką pozycję w jednej z wiodących instytucji bezpieczeństwa narodowego.

   Z pracy zwolniono go dopiero po tym, jak przełożeni zobaczyli materiał z telewizyjnej debaty, w której Farid/ al Andalusi występował w roli eksperta z ramienia organizacji Muslim Debate Innitiative sponsorowanej z pieniędzy pochodzących z wątpliwych źródeł, prawdopodobnie ulokowanych w Arabii Saudyjskiej.

   Przedstawiciele inspektoratu utrzymują, że Farid nie miał dostępu do informacji tajnych. Z anonimowych źródeł wynika, że mogło być jednak inaczej. – Mówił, że jego zadaniem jest sprawdzanie gotowości policji i szybkości reakcji służb w przypadku ataków terrorystycznych (…) Nienawidził Wielkiej Brytanii, a jednocześnie pracował dla brytyjskiego rządu. Miał możliwości, żeby pracować jako kaznodzieja na pełen etat, ale nigdy się na to nie zdecydował, bo jako urzędnik miał stabilne warunki zatrudnienia i stałą pensję – twierdzi jeden z członków Muslim Debate Innitiative.

   Jak doszło do tego, że osoba aktywnie działająca w radykalnych organizacjach islamskich została dopuszczona do pracy w HMIC ma wyjaśnić wewnętrzne dochodzenie. Faktem jest bowiem, że Farid robił niewiele, aby swoje sympatie ukryć – jako członek organizacji Muslim Debate Innitiative był zarejestrowany pod prawdziwym nazwiskiem. Jednocześnie jako al Andalusi, działał w radykalnej grupie Hizb ut Tahrir, która głosi, że prawo do głosowania i demokracja w ogóle, są zjawiskami anty-islamskimi.

   ~Polak z UK : Cóż, nic szokującego i zaskakującego na wszystkich szczeblach tych rządowych jak i poza rządowych Wielka Brytania ma burdel na kółkach.
   Przy tak wymieszanej rasowo ludności oni już sami nie wiedzą kto swój a kto wróg. Ich poprawność polityczna i strach przed tym aby kogoś nie urazić (przeważnie czarnych i muzułmanów) doprowadziło do tego że za 10 -15 lat na Westminsterze zawiśnie flaga Państwa Islamskiego… a wszyscy nie-muzułmanie będą uciekając chować się w ciężarówkach jak teraz afrykańscy imigranci z Calais.

   ~taktak do ~Polak z UK: W innych mediach podaja, że facet który kierował zamachami w Tunezji to Imman z Angli ( Egipcjanin ) pobierajacy 50 tys. zasilku z kasy rzadowej na siebie i 5 dzieciaków ( ilość żon nie podaja ). Urzedy brytyjskie nie wiedza nawet gdzie w tej chwili ten egipski imman przebywa ale dalej płaciły mu zasiłki. Europa jest przekręcana i dojona z pieniędzy podatników, przez każdego cwaniaczka z tupetem o skórze w kolorze od żółtego poprzez wszystkie odcienie przypalanki.

   ~b : Przypomina mi sie jak Kopacz powiedziała że uchodzcy przyjeci do Polski z Syrii byli sprawdzani i jesteśmy bezpieczni, he he. Tylko patrzeć jak u nas zaczną sie takie ciekawostki.

   Polubienie

 16. ~Gosia 22 godzin i 37 minut temu
  W krajach islamskich cudzołóstwo jest zabronione i surowo karane, ale święci bojownicy z państwa islamskiego mogą gwałcić i korzystać z burdeli. Interesujące…

  ~Manka 22 godzin i 21 minut temu
  Skoro pojechały tam i wierzą w „ideały” państwa islamskiego, to wcale mi ich nie jest żal! Żal to mi kobiet, które są sprzedawane i zmuszane do prostytucji.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Panstwo-Islamskie-ma-domy-publiczne-tylko-z-Europejkami,wid,17495724,wiadomosc.html

  Państwo Islamskie ma domy publiczne tylko z Europejkami

  W Iraku i Syrii są specjalne domy publiczne, w których trzymane są wyłącznie Europejki. Trafiają tam te, które już nie podobają się terrorystom, albo co do których istnieje podejrzenie zamiarów ucieczki – informuje niemiecki serwis kath.net.

  Deputowany do parlamentu niemieckiej Hesjji, Ismail Tipi powiedział, że kobiety mamione są marzeniami o wielkiej miłości i bohaterstwie, wyjeżdżają na Bliski Wschód, a tam są zmuszane do bezwzględnego posłuszeństwa i wykorzystywane seksualnie.

  – Na początku jest zwykle wielka miłość. Marzeniem młodych kobiet jest silny mężczyzna, który je chroni, który się o nie zatroszczy. Imponuje im ten, który angażuje się po stronie rzekomo słusznych spraw – mówił w parlamencie Ismail Tipi.

  – Na koniec nic z tego nie zostaje, tylko śmierć lub życie jako seksualne niewolnice – kontynuował. Niemiecki deputowany ostrzegał, że szybko po przyjeździe młode Europejki są poślubiane muzułmanom. Wtedy zaczyna się męczeństwo.

  Kobiety, które znajdą się w szponach Państwa Islamskiego, już nie mogą uciec – ostrzegał Tipi. – Te, które popełniają błąd i uwierzą w obietnice salafitów, jeszcze przed swoim wyjazdem z Europy są przez nich obserwowane i zastraszane. Buduje się wokół nich całą siatkę kłamstw, tak, by bezpiecznie odciąć je od rodziny i znajomych. Zakazuje im się jakichkolwiek kontaktów z bliskimi. Odwrót nie jest już możliwy. Tylko nielicznym się to udało – ostrzegał Tipi.

  – Te, które próbują uwolnić się z tego koszmaru, albo są po prostu mordowane, albo są sprzedawane jako niewolnice seksualne wewnątrz samego Państwa Islamskiego lub do innych krajów arabskich. Handel kobietami stał się ostatnio dla salafitów bardzo opłacalnym interesem – opowiada niemiecki polityk.

  ~Yale 22 godzin i 41 minut temu
  Wspaniala wiadomosc dla polskich feministek.Niech jada i nawracaja zablakane siostry.Rownouprawnienie i prawa kobiet sa dla wszystkich wiec jaki problem?Niech promuja panie feministki wolnosc i brak przemocy w rodzinie.Bo chyba te frazesy nie sa tylko dla polek ale dla wszystkich kobiet wazne? Polskie feministki do Iraku.

  ~karolina 22 godzin i 59 minut temu
  Teraz niech kazda kobieta zastanowi sie przed wyjsciem za maz za przystojnego araba, ktory jest „inny”

  ~Jack 22 godzin i 46 minut temu
  Dzieje się bardzo dobrze. To tylko ewolucja i walka o byt (Idiotki muszą zginąć). Albo, jeśli ktoś woli, taka jest wola Boża

  Polubienie

 17. ~ja Mariusz : Czemu nas nikt nie pyta – ma być referendum to dołożyć pytanie – Czesi na ulicach protestuja ale u nas tego nie pokazują !!! – dobrze piszecie niech ci z rządu wezmą ich do siebie – k… mać

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-zadeklarowala-przyjecie-2-tysiecy-uchodzcow/6g6mj0

  Polska zadeklarowała przyjęcie 2 tysięcy uchodźców

  Jak poinformował w Luksemburgu wiceszef polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Stachańczyk, Polska przyjmie 2 tysiące uchodźców.
  (…)
  UNHCR: 137 tys. imigrantów przybyło do Europy przez Morze Śródziemne

  Rekordowe 137 tys. imigrantów przybyło od początku roku do Europy w niebezpiecznych warunkach przez Morze Śródziemne, większość z nich uciekła przed konfliktami zbrojnymi w krajach Afryki Północnej – informuje Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR). Jest to o 83 proc. więcej w porównaniu z pierwszym półroczem roku ubiegłego.

  Sytuacja ma jeszcze bardziej pogorszyć się wraz z nadejściem lata, gdy nielegalni przybysze podwajają swoje przeprawy. I tak liczba imigrantów w rejonie M. Śródziemnego wzrosła z 75 tysięcy w pierwszej połowie 2014 r. do 219 tys. pod koniec roku – informuje UNHCR.

  ~ADAM : Naród Polski nie chce imigrantów, nie chcemy drugiej Francji, wsadźcie ich na statki i odeślijcie tam skąd przypłynęli, my im rękę podamy a na drugi dzień będą nam głowy odcinać albo narzucać swoje obyczaje jak to już dzieje się na zachodzie, POLSKA MÓWI NIE

  ~wcpo39 : A jeszcze miesiąc temu nijaki Tusk protestował i mówił coś innego,że Polska nie przyjmie uchodźców. PO to już jest wasz koniec,od dzisiaj każdy kro zagłosuje na PO jest zdrajcą Polski.

  ~ma.ja : Polaków wygonić z Kraju , a na ich miejsce sprowadzić (nie)wiadomego pochodzenia, to są cele rządów w tzw. „wolnej Polsce”. PS Jakie jest prawdziwe nazwisko tego Piotra Stachańczyka?

  ~ebola : polska nie zdecydowala,,,tylko jakis pajac decyduje za nas kto bedzie tu mieszkal,,,,wstyd,,,polskie rodziny mieszkaja w nedzy teraz bedziemy utrzymywac 2 tys darmozjadow,,,wstyd

  ~dobra wymiana ! : My Polacy przyjmiemy 2 tys. uchodźców z Syrii. W zamian oddajemy do Syrii 5 tysięcy polskojęzycznych urzędasów z rządu i parlamentu w tym europarlamentu. Robotne ludziska, przydadzą się tam !!!

  Polubienie


 18. Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz (PAP / Andrzej Grygiel)

  ~Paragraf 17 godzin i 20 minut temu
  Pani Lipowicz deklaruje, ze interesuja ja prawa czlowieka… Krotkie pytanie: co pani Lipowicz zrobila z przypadkiem lamania podstawowych praw pana dr. Zbigniewa Kekusia przez krakowski bezmiar niesprawiedliwosci, ktory wielokrotnie zwracal sie do niej o pomoc?

  ~zorro 5 godzin i 44 minut temu
  A co ty myślałeś że czasy stalinowskie odeszły.Pana Kękusia którego bardzo szanuję chcą umieścić w psychiatryku.Tak działa żydokomuna.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prof-Irena-Lipowicz-Polska-jest-gotowa-na-przyjecie-uchodzcow,wid,17693403,wiadomosc.html

  Prof. Irena Lipowicz: z TTIP może być jak z ACTA

  Umowa o wolnym handlu z Ameryką może uderzyć w ochronę naszych danych osobowych. I narazić nasze państwo na kosztowne procesy – mówi w rozmowie z WP prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.
  (…)
  A jest czego się obawiać?

  – Merytorycznie mamy dwa problemy. Pierwszy dotyczy tego, czy umowa obejmie kwestię ochrony danych osobowych, czy nie. Niektórzy mówią, że „Amerykanie są z Marsa, a Europejczycy z Wenus”. Tego nie wiemy, ale wiemy, że mamy dwie inne filozofie: o ile dla Amerykanów tą najważniejszą źrenicą wolności jest prawo dostępu do informacji publicznej (my sami poszliśmy ścieżką amerykańską), o tyle dla Europejczyków jest to bardziej ochrona danych osobowych. Dlatego Ameryka nie ma tak ścisłych regulacji ochrony tych danych, jakie ma Europa. Tym bardziej, że Europa właśnie się dogadała co do zmiany rozporządzenia o danych osobowych, które wprowadzi wyższy standard ich ochrony. Tymczasem to się zderza z amerykańską koncepcją. Powstaje więc pytanie, czy dane osobowe będą przedmiotem tej umowy, czy nie. Czy kwestie, które zostały kiedyś „spakowane” w ACTA wchodzą, czy nie wchodzą do tej umowy. Włączenie tego obszaru do traktatu oznaczałoby, że musielibyśmy pójść na jakiś kompromis i z czegoś zrezygnować. Jak rozumiem w Europie, wśród europosłów, przeważa stanowisko, by nie włączać tej kwestii do umowy.

  Druga sprawa to klauzula pozwalająca wielkim firmom pozwać państwo, jeśli uznają, że jakieś prawo uchwalone przez nie miało negatywny skutek finansowy dla firmy. I o ile polscy przedsiębiorcy nie korzystają z tej możliwości, to stwarza zagrożenie, że amerykańscy przedsiębiorcy, o wiele sprawniej posługujący się prawem, będą skarżyć nasze władze za regulacje chroniące konsumentów lub inne, np. poprawiające sytuację z punktu widzenia ochrony praw człowieka, ale kosztowne dla firm.

  Druga sprawa to klauzula pozwalająca wielkim firmom pozwala pozwać państwo, jeśli uzna że jakieś prawo uchwalone przez nie miało negatywny skutek finansowy dla firmy. I o ile polscy przedsiębiorcy nie korzystają z tej możliwości, to stwarza zagrożenie, że amerykańscy przedsiębiorcy, o wiele sprawniej posługujący się prawem, będą skarżyć nasze władze za regulacje chroniące konsumentów.
  (…)
  Wzywa Pani, by Polacy byli bardziej otwarci na przyjęcie cudzoziemców. Ale czy rzeczywiście jesteśmy na to gotowi – jako państwo i jako społeczeństwo?

  – Polacy wiedzą, co to znaczy być ofiarą wojny. Widać to chociażby w sposobie, w jakim przyjmują uchodźców. Mówią o tym, na przykład, szefowie ośrodków Caritasu, ja sama także widzę wiele serdeczności i otwartości. W przedstawianiu tego problemu kluczową rolę odgrywają jednak media, szczególnie nowe media, takie jak państwa portal. Dzisiejszy świat jest światem narracji i emocji, dlatego warto promować ten pozytywny przekaz. Jeśli przedstawi się historię pojedynczego człowieka – np. starszego Syryjczyka, który stracił wszystko, lub Czeczenki, która została sama z piątką dzieci – i zapyta Polaków, czy im pomogą, to na pewno odpowiedzą, że tak. Takim pozytywnym przykładem jest pani Malika Abdoulvakhabova, wspaniała osoba, Czeczenka mieszkająca od lat w Polsce, która znalazła tu dobre przyjęcie i sama założyła fundację wspierającą integrację cudzoziemców. Jeśli natomiast podejdziemy do tego z prostym, agresywnym medialnie przekazem, że oto tysiące muzułmanów z terenów wojennych ma nagle trafić do Polski, to można się spodziewać również reakcji negatywnych.

  Wydaje się jednak, że póki co przeważa ta negatywna reakcja

  – Powtarzam: Polacy są otwarci i chętni do pomocy. Ale tak jak każdy naród, są też czasami skłonni do reakcji lękowych, zwłaszcza gdy słyszą zewsząd o terroryzmie i Państwie Islamskim. Nie chcę namawiać, byśmy przestali dostrzegać to niebezpieczeństwo. Lecz ludzie, którzy do nas przybywają to bardzo często właśnie ofiary terroryzmu. Oni chcą spokoju. Przeżyli straszne rzeczy, często mają traumę, bywa, że są ofiarami handlu ludźmi. Tu chcą po prostu zacząć nowe życie. Jeżeli wziąłby pan losowo sto polskich nazwisk, to założę się, że w wielu znajdzie pan jakiś obcy rdzeń. Będzie tam albo jakaś prababcia ze wschodu, albo z zachodu czy południa. Temu podobno zawdzięczamy urodę polskich dziewcząt. Pielęgnujmy więc tę różnorodność, wzbogacajmy ją, pomagajmy skrzywdzonym przez los.
  (…)

  ~Arek 17 godzin i 4 minuty temu
  Najlepsze jest to ze na temat integracji i imigracji najwiecej do powiedzenia maja ludzie ktorzy nigdy nie musza z tymi ludzmi wspolzyc. Celebryci ,aktorzy ,politycy czyli ludzie bogaci zyjacy w zupelnie innych realiach na wyspach otoczonych murem i calodobowa ochrona. Czasem taka „kolorowa” pani przyjdzie i posprzata czasem „kolorowy” ogrodnik przytnie roze w ogrodzie calujac swoich pracodawcow po rekach. I za co ich nie kochac ? Przeciez nikomu z elit nie zabieraja pracy ! Wiec o co chodzi !? A to ze czasem glowe utna… Comon… Nie robmy problemu gdzie go nie ma…

  ~panie 1 godzinę i 59 minut temu
  o co cały tyn szum, panie? Przeca chcemy być jak amerykany, panie, co nie? Toć amerykany to braty nasze, strażniki i pomocniki najlepsze, panie. Une chcą tylko naszego dobra, panie, więc nie trza sie zastanawiać, panie, i przedłużać negocjacjów, panie, ino podpisywać to co nasze braty i przyjaciele amerykany przygotują.

  ~o matko 15 godzin i 41 minut temu
  Lipowicz mówi o lepszej polityce informacyjnej i większej transparentnosci a jej wywiad to ściema , bełkot i mowa trawa.Nie słyszałem o jej sukcesach w dziedzinie obrony praw obywatelskich POLAKÓW natomiast martwi sie losem obcych,pomimo że to my składamy się na jej pensję

  Polubienie

 19. ~Ula 14 godzin i 49 minut temu
  o NIEEE, to moje dzieci wyemigrowały za granicę, żeby zarobić na chleb ponieważ rząd nie zapewnia Im żadnej pracy. A ja teraz za moja skromną emeryturę mam ich utrzymywać?!!! Niech jadą do krajów ościennych. Koniec Swiata!!!

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17697397&kat=8771&title=Problem-imigrantow-Ekspert-Polska-jest-w-stanie-przyjac-kilka-tysiecy-uchodzcow

  Problem imigrantów. Ekspert: Polska jest w stanie przyjąć kilka tysięcy uchodźców

  Polska jest w stanie przyjąć kilka tysięcy uchodźców – uważa Rafał Baczyński-Sielaczek z Instytutu Spraw Publicznych. Według analityka, są techniczne warunki do przyjęcia uchodźców, ponieważ Urząd ds. Repatriacji i Cudzoziemców ma cztery własne ośrodki, a do tego dochodzi kolejnych siedem ośrodków prywatnych.

  – Napływ uchodźców z południa wciąż trwa, dlatego też liczba uchodźców, których Unia Europejska będzie chciała przyjąć wciąż nie jest znana. Obecnie mówi się, że do Polski mogłoby trafić niecałe 3000 osób, nie to jest jednak istotne – uważa analityk. Zauważył, że „Polska jest jest w stanie przyjąć kilka tysięcy osób i stworzyć im warunki do integracji.

  W opinii analityka są techniczne warunki do przyjęcia uchodźców, ponieważ Urząd ds. Repatriacji i Cudzoziemców ma cztery własne ośrodki, a do tego dochodzi kolejnych siedem ośrodków prywatnych.

  Baczyński-Sielaczek zwraca uwagę, że jeszcze kilka lat temu w Polsce składano dużo więcej wniosków o nadanie statusu uchodźcy: ośrodki nie są obecnie przepełnione, a miejsca w nich po uśrednieniu są zajęte do połowy.

  Napływ imigrantów docierających do państw Unii Europejskiej przez Morze Śródziemne to konsekwencja arabskiej wiosny i konfliktów, które mają obecnie miejsce na północy Afryki.

  ~KamilB 20 godzin i 40 minut temu
  Wy macie warunki przyjąć kilka tysięcy uchodźców z Afryki a nie macie warunków zapewnić leczenia, wyżywienia, edukacji, stypendiów i dofinansowania POLSKIM DZIECIOM!!!! Czy UE będzie płacić łapówki za przyjęcia uchodźców tak jak CIA za więźniów ??? Polskim matkom odbieracie dzieci bo są biedne, wykluczone przez skorumpowany i szczelny system opierający się na nepotyzmie , a później płacicie 10X więcej rodzinom zastępczym, które jak mają ochotę mogą zamordować dzieciaczka!? JAKIE TO SZCZĘŚCIE MIEĆ TAKI RZĄD, TAKIE PO, I TAKĄ PREMIER, KTÓRA WSPOMOŻE UCHODŹCÓW KOSZTEM WŁASNYCH RODAKÓW!!! P.S Czy szanowny pan szef komisji europejskiej, pan Tusk mógłby nam zdradzić rąbka tajemnicy kiedy POLACY odzyskają 8mld EURO (30MLD ZŁ) ,które pan Tusk podarował Grecji??Wszak Grek żyje na 4-krotnie wyższym poziomie niż Polak!

  Moher Obserwator 21 godzin i 27 minut temu
  A ja powiem tak, że za tą emigrację odpowiadają bossowie tego świata. Premierzy, prezydenci, parlamenty z europejski włącznie! Nie robią nic żeby ci ludzie w swoich krajach mogli żyć godnie!

  ~Pola 20 godzin i 49 minut temu
  Ciagle inwazje na ich kraje spowodowaly masowe ucieczki i tu nalezy szukac winnych. Oprocz tego proponuje za kazdego przyjetego emigranta wyslac jednego z rzadu glosujacego za przyjeciem plus tego madrwgo analityka do cieplych krajow, bez prawa powrotu.

  ~sdfh 18 godzin i 14 minut temu
  usa jest winna tym nielegalnym uchodźcom a szczególnie zydzi co chcą zniszczyć w ten sposób społeczeństwa europy

  ~brian 13 godzin i 24 minut temu
  Jak dotąd, nikt nie pomógł licznej rzeszy Polaków mieszkającym na terenach dawnego ZSRR, którzy od lat tak mocno zabiegali o powrót do Polski, tym czasem jesteśmy tak otwarci dla cudzodziemców. Jaka jest moralność władz kolejnych rządów RP wobec tych ludzi, którzy od lat zabiegają o powrót na swoje Ziemie i do swoich rodzin. Czysta hańba!… i lekcewarznie tych ludzi.

  Polubienie

 20. ~JAY 1 godzinę i 27 minut temu
  No to mamy szach i mat. Nietykalni Żydzi kontra nietykalni geje. Lepszego scenariusza życie nie mogło wymyślić.

  ~qwerf 1 godzinę i 58 minut temu
  nie mam nic przeciw atakom żydów na homoseksualistów i odwrotnie

  ~JKP 47 minut temu
  I tutaj zgadzam się z ortodoksami żydowskimi. Jak widać z każdym można znaleźć wspólną płaszczyznę.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szaleniec-z-nozem-na-paradzie-gejow-w-Jerozolimie,wid,17741206,wiadomosc.html

  Szaleniec z nożem na paradzie gejów w Jerozolimie

  Sześć osób ranił szaleniec z nożem na dorocznej paradzie gejów w Jerozolimie. Policja podała, że ten sam mężczyzna dokonał identycznego ataku w 2005 roku, także podczas takiego pochodu.

  Ostatnio został zwolniony z więzienia, po odbyciu kary dziesięciu lat więzienia. Jedna z rannych osób – kobieta – jest w stanie krytycznym, trzy osoby odniosły lekkie obrażenia. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitali w Jerozolimie.

  Parada gejów w tym mieście jest corocznie pilnie strzeżona przez policję, gdyż ultraortodoksyjni żydzi sprzeciwiają się publicznemu manifestowaniu homoseksualizmu. Napastnikowi udało się jednak wtopić w tłum.

  Świadkowie relacjonują, że był to „ultraortodoksyjny żyd, który zadawał ciosy nożem wszystkim na swej drodze”.

  ~Jurek 1 godzinę i 46 minut temu
  Parada gejów w Jerozolimie jak to pięknie brzmi jest się czym szczycić osobiście nie mam nić przeciw takim ludziom ale żeby z tym się obnosić i robić z tego paradę to chyba przesada świat przewraca się pewne rzeczy mnie przerastają w koło piszą o zabawach nikomu w głowie uczciwa praca

  ~anna 1 godzinę i 28 minut temu
  Czemu lub komu te parady zbokow maja sluzyc?

  ~Olo 1 godzinę i 3 minuty temu
  Też zachodzę w głowe

  ~toles 1 godzinę i 57 minut temu
  kiedyś prawo kazało takich kamienować a teraz w świetle prawa manifestują swoją chorobę

  ~wisnia 1 godzinę i 48 minut temu
  Bo to antysemici byli!

  ~dixie 1 godzinę i 39 minut temu
  Wolność jednak pojmowana jest różnie. Jedni epatują seksem inni nożem…

  ~Yokka_Tokka 1 godzinę i 24 minut temu
  W POlszy szcunkowo mamy 5% osob homoseksualnych , wiec uwazam , ze tylez samo atencji i uwagi im sie nalezy. Na kazde 20 parad hetero jedna homo! A co sie dzieje ??? Wychodza na ulice homo to wtedy mlodzi wszechPOlacy zaczynaja dzialac. Mlodzi zdrowi wszechPOlacy wyjdzcie na ulice przynajmniej raz w miesiacu i zakrzyczcie ten chory belkot LGBT. Jeden fakt pociesza ,LGBT nie osiagna nigdy sukcesu genetycznego (nie rozmnoza sie) i nie przekaza kiepskich genow nowemu pokoleniu. Sa skazani na wymarcie przez matke nature. 😛

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.