124 „Wolne polskie media” i ich pro-ukraińska bezstronność :-)

A tu proszę taka zabawna ciekawostka… Wygląda na to, że ktoś chyba znów zdrowo w mózg się uderzył… Nie napiszę nic więcej, sami przekonajcie się o co chodzi… 🙂

~galn 23 godzin i 59 minut temu
Nie ma to jak siać propagandę pisząc o propagandzie hehehe to jak przysłowiowy „szczyt szczytów”

~hajduczek 8 godzin i 8 minut temu
Jakim prawem ukrainski propagandysta poucza, co Polacy powinni zrobic, by obronic sie przed rosyjska propagandą? Kazdy, kto posługuje się własnym rozumem widzi, że najwieksza propagande to uprawia rząd w Kijowie, a wszystkie media w Polsce to łykają. I jeszcze propozycja tworzenia jakichs „czarnych list” dziennikarzy, którzy są rzekomo na usługach Rosji? Jewhen, ty się opamietaj, Polska to nie Ukraina, gdzie ludzie boją sie odezwać, a dziennikarze (np Oles Buzyna)są zabijani w biały dzień i wowczas sie mówi,ze to ruska prowokacja.

~A.B. 11 godzin i 46 minut temu
A co ten Jewhen powie o zbrodniach Ukrainców na Polakach?to tez jest „ruska” propaganda? A spalenie zywcem w Odessie50 ludzi, ostrzeliwanie cywilnych osiedli Noworosji z niecelnej broni rakietowej, zestrzelenie pzrez ukraiński mysliwiec cywilnego samolotu to tez jest „ruska” propaganda? PS Ta banderowska ,głupawa propaganda saczona Polakom tylko smieszy. Zastanawia ,dlaczego powazne polskie media publikuja takie odkrywcze przemyślenia?

~Komu ten kit? 9 godzin i 51 minut temu
Bednarzak ty żałosny propagandysto na banderowsko-żydowskim pasku Jefhena Fedczenko ile Ci zapłacili za ten bełkot ? Ty i twój „ekspert” za forse CIA mozecie plesc te bzdury prymitywnym ukraincom. Na szczescie Polacy nie ukry i swój rozum mają. Wciskacie kłamstwa, judzicie i szczujecie przeciwko Rosji ale kiepsko wam wychodzi wiec dla usprawiedliwienia swojej nieudolnosci wymyslacie mityczna „propagande Putina”, ruskie trolle i inne miejskie legendy.

~KARAKAL 12 godzin i 8 minut temu
Ludzie uczcie sie historii, tej prawdziwej, obecna propaganda robi wam wode z mozgu, Ten specjalista ukrainski probuje Polske wciagnac w wiekkszy konflikt z Rosja.

~jamesbond20 11 godzin i 39 minut temu
Halo, stop ja czegoś nie rozumiem. Skoro mamy w naszym „demokratycznym” państwie i mamy „wolne” media, to każdy ma prawo czytać i słuchać kogo chce. To co? Obcy rząd który mówi mi że przemarsz jego wojsk przez moje państwo to wspaniałe wydarzenie a kilku motocyklistów chcących uczcić pamięć swoich dziadków (bo mają do tego prawo, tak jak my) jeszcze przed wjazdem do Polski już są obwołani terrorystami. I to nie jest propaganda? A wy znowu jak te barany wpatrzone w te swoje gazety, w których teksty rodem są jak z Trybuny Ludu, jedynie zmieniły się strony – wrogi zachód na wrogi wschód, i wielki brat ZSRR na wielkiego brata UE. I co znowu będziecie 40 lat dochodzić do wniosku że znowu jesteście manipulowani? Węgrzy jakoś potrafili zadbać o siebie, dogadać się obiema stronami i jeszcze wyjść na tym na plus. A wam wystarczy że przyjedzie słońce Peru Obama i wy już języki na wierzch, a nawet wpuścić nas nie chcą do tej całej sojuszniczej ameryki.

~Sebsonp2015-06-28 12:10
Nie będę się rozpisywał nt. Rosji itp. (między innymi dlatego, że nie uważam ich za naród tylko za żołnierzyków Putina każdego z osobna – nie zmienią władze na demokratyczną nie propagandową wtedy zmienię zdanie) Powiem tylko jedno Putinizm tak samo tak samo ja dżihat to ogromne zagrożenie spokoju współczesnego Świata.

~Tedy 132015-06-28 20:57
do jamesbond – Zgadzam się z Tobą w całości, tylko mimo wszystko, dlaczego Q-wa, te nasze, pożal się Boże. „media” i „politycy” sieją tą żałosną, śmieszną i czarną propagandę. Niech tym „wojskowym” dadzą te cholerne pieniądze i odwalą się od tych ruskich, którzy nie chcą nas ani nic od nas – od takiego żałosnego Narodu, nawet jak byśmy sami do Nich hccieli – Nas nikt nie chciałby. Poprostu „SMUTNO MI BOŻE”.

~Rodak2015-06-29 12:33
Tylko tyle potraficie? Powyzywać się wszyscy nawzajem od pijanych Iwanów? To Stany z bandą z Brukseli skłócają nas z tymi, do których w rzeczywistości nam najbliżej. Spójrzcie, co się dzieje w świecie. Czego nam nie naobiecywano przed wstąpieniem do UE… Nasza gospodarka leży, podobnie jak gospodarka innych państw członkowskich. Co ze wzrostem bezrobocia? Co z górnikami? Dlaczego rodzime przedsiębiorstwa upadają, a polskie zakłady sprzedawane są zagranicznym przedsiębiorcom niemalże za darmo? Są kupowane po taniości i niszczone. A polskie ziemie? Nie wiem, czy jeszcze jakiś metr kwadratowy można kupić w Warszawie czy cała została sprzedana Niemcom. A pomyślcie, co z naszym rolnictwem. Niestety, ale polscy rolnicy nie mają szans konkurować z tanią, bo genetycznie zmodyfikowaną żywnością, która jest masowo transportowana z Zachodu. Dajcie spokój z tą UE i skończcie w końcu bronić NATO, bo płakać się chce.

~Olencja2015-06-29 12:39
UWAGA, ZABAWA KONKURS TROLLOBRANIE. Namierz na forum ruskiego trolla. Podpowiadam. Ruski troll: 1.LUBI I PROMUJE ZSRR/ROSJĘ. 2.PODZIWIA KGB/FSB. 3.NIENAWIDZI DZIENNIKARZY I OPOZYCJI. 4.KOCHA PUTINA – wpatrzony w swego wodza, mówiąc wprost – robi mu… 5.NIENAWIDZI USA (pisze, że to państwo agresor, stanowiący zagrożenie dla świata, wszczynające wojny), UKRAINY, ZACHODU, GRUZJI, IZRAELA. Mówi o nich: jankesy, banderowcy, wrogowie… 6.OSKARŻA O RUSOFOBIĘ. 7.MA UBOGIE SŁOWNICTWO/OBRAŻA/CHCE ZASTRASZYĆ/PROWOKUJE – inwektywy: prostytu.ka, wodogłowie, szma.a, ście.ka, głupi… 8.OPLUWA DOROBEK POLSKI – głównie ostatnich 25 lat – upadek państwa, rozkradanie, obce wpływy, emigracja, bezrobocie… 9.ATAKUJE W GRUPIE (bądź jedna osoba pisze pod kilkoma pseudonimami). 10.OSKARŻA O PRACĘ U WROGÓW/PODSZYWANIE SIĘ POD POLAKA. 11.DOMAGA SIĘ BLOKOWANIA/USUNIĘCIA POSTÓW. CZAS START…

~Rodak2015-06-29 12:58
Olencja, daruj sobie. Może to, co wyżej napisane wcale nie jest prawdą? A jak jest z Grecją, a co z Bułgarią? Anglia też ma dużo racji. Wszyscy mamy te same problemy. Początkowo UE miała być wielkim przełomem – otwarte granice, jedność Europy. Ładnie się mówi, ale w ten sposób członkowie sojuszu na własne życzenie pozwolili sobie zniszczyć to, co mieli najcenniejsze. Nie mówię, że ktoś zrobił to celowo, ale to nie mogło się udać, a teraz za wszystko oskarżamy Rosję. Poza tym, nie wiesz, że najbardziej opłacane inwestycje to te związane z przedsiębiorstwem zbrojeniowym? Kupujmy te wszystkie, nic nie warte, tarcze antyrakietowe za miliony i miliardy… Kupujmy stary sprzęt od Niemców i Francuzów. Znowu pozamykajmy polskie fabryki i pozwólmy kolejnym absolwentom politechniki wyjechać z kraju.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polska-jednym-z-glownych-celow-rosyjskiej-propagandy-Kreml-nie-szczedzi-na-nia-srodkow,wid,17665328,wiadomosc.html?ticaid=11520a&_ticrsn=3

Polska jednym z głównych celów rosyjskiej propagandy. Kreml nie szczędzi na nią środków

– Polska jest jednym z głównych celów propagandy Kremla, bo opiera się jego wpływom. Moskwa widzi ją jako zagrożenie dla swoich interesów i nie chce, by była silnym krajem. Dlatego tyle środków kierowanych jest na to, by oddziaływać na polską opinię publiczną i przeciągnąć ją na bardziej prorosyjskie pozycje – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską dr Jewhen Fedczenko z Akademii Kijowsko-Mohylańskiej, współzałożyciel StopFake.org, serwisu demaskującego kłamstwa rosyjskiej propagandy. Fedczenko był jednym z gości międzynarodowej konferencji Global Media Forum, organizowanej w Bonn przez Deutsche Welle.

Tomasz Bednarzak: Propaganda Kremla kierowana poza granice Rosji różni się w zależności od kraju, do którego jest adresowana. Co można powiedzieć o przekazie propagandowym przeznaczonym konkretnie dla Polski?

Jewhen Fedczenko: – Właściwie Polska, obok Ukrainy i republik bałtyckich, jest jednym z głównych celów rosyjskiej propagandy. Ma to związek z działaniami politycznymi i militarnymi Moskwy. W Polsce działa rosyjska agencja informacyjna Sputnik, propaganda jest też silnie obecna w mediach społecznościowych. Jestem również przekonany, że Rosjanie używają wielu kanałów nieformalnych. Mamy więc w Polsce do czynienia całą infrastrukturą rosyjskiej propagandy.

Jaki jest cel rosyjskiej propagandy kierowanej do Polski i innych państw zachodnich? Dlaczego Kreml ma taką obsesję na tym punkcie?

– Ponieważ Polska opiera się rosyjskim wpływom. Kreml bierze na celownik najbardziej oporne kraje, bo w jego interesie leży zmiana ich postaw, przeciągnięcia na pozycje bardziej prorosyjskie. Dlatego tyle środków kierowanych jest na to, by oddziaływać na opinię publiczną w tych państwach. Celem rosyjskiej propagandy jest nie tylko wpływ informacyjny, ale także polityczny, poprzez próby zakładania nowych partii oraz oddziaływania na wybory i partycypację polityczną. Więc praktycznie robią to samo, co w czasach sowieckich, tyle że używają do tego nowych środków i technologii oraz mają więcej pomysłów, jak to wszystko wykorzystać. Różnica jest taka, że teraz ta agenda jest bardziej ukryta, ponieważ w czasach ZSRR wszystko było dość oczywiste, natomiast dziś Rosjanie robią to pod przykrywką rzekomo prawdziwych procesów medialnych i politycznych.

Podsumowując, kluczem do odpowiedzi na pytanie, dlaczego Kreml ma taką obsesję na punkcie propagandy, jest zrozumienie, że Moskwa widzi Polskę jako zagrożenie dla swoich interesów i nie chce, by była silnym krajem. Podobnie, jak nie chce, by silne były republiki bałtyckie i Ukraina.

Co zachodnie państwa, media i dziennikarze powinni robić, by skutecznie zwalczać kremlowską propagandę?

– Przede wszystkim powinni przyjąć do wiadomości fakt, że ona istnieje i odrzucić fałszywy dyskurs dwóch stron. Bo rosyjska propaganda twierdzi, że jest równoprawną, drugą stroną debaty. Ale to nieprawda, bo w rzeczywistości jest to ukryta propaganda, przebrana jedynie w szaty dziennikarskiej opinii. Prawdziwa debata koncentruje się wokół problemów i wartości. Jednak gdy wartością jednej strony jest prowadzenie wojny, której ofiarą jest druga strona, to wtedy nie mamy do czynienia z debatą, ale raczej z pewnym rodzajem agresji realizowanej za pomocą dezinformacji.

Rządy powinny również korzystać z dostępnych im prawnych instrumentów. Na przykład, jeżeli w Polsce działa Radio Sputnik, dlaczego polski rząd miałby nie sięgnąć po istniejące w przepisach prawa narzędzia regulacyjne czy licencjonowanie mediów. Zaraz podniosłyby głosy, że ograniczamy wolność słowa.

– Ale to nie jest kwestia wolności słowa, bo nie mówimy tutaj o zwykłych mediach. Przestańmy postrzegać rosyjską propagandę w kategorii mediów, bo tak naprawdę jest to ramię rządu wykorzystywane do prowadzenia wojny informacyjnej. Więc Polska może używać wszelkich środków, by się przed tym bronić, włączając w to instrumenty prawne.

Uważam również, że powinniśmy tworzyć tzw. listy Niemcowa (lista przedstawicieli rosyjskich mediów, którzy uczestniczyli w nagonce na zamordowanego jednego z liderów rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa – przyp. red.). Nie jest to mój pomysł, ale się pod nim podpisuje. Na takiej liście umieszczano by wszystkich „dziennikarzy”, którzy uczestniczą w rosyjskiej propagandzie. Nie tylko szefów mediów, bo to wierzchołek góry lodowej, ale wszystkich redaktorów, dziennikarzy, kierowników itd. W miarę możliwości, osoby te powinny zostać objęte sankcjami. I przede wszystkim powinniśmy przestać nazywać ich dziennikarzami.

Czy Pana zdaniem po drugiej stronie barykady, na Ukrainie, mamy do czynienia z ukraińską propagandą? W tym sensie, że w warunkach wojny zawsze istnieje tendencja do jednostronnych relacji, półprawd i manipulowania faktami.

– To uprawnione pytanie z pana perspektywy, ale mogę powiedzieć, że na Ukrainie nie ma jednego dominującego dziennikarstwa, w przeciwieństwie do Rosji, gdzie istnieje praktycznie jeden punkt widzenia i jest bardzo niewiele wyjątków, gdzie można usłyszeć odmienne głosy. Nawet kiedy mówimy o ukraińskich stacjach telewizyjnych, to prawda, że należą one do oligarchów. Ale są to różni oligarchowie i każda z tych telewizji prezentuje odmienny punt widzenia. Nawet oglądając wyłącznie telewizję na Ukrainie, można poznać różne perspektywy tego, co się dzieje. Z kolei w ukraińskim internecie możemy znaleźć wszelkie punkty widzenia. Tak więc nie ma jednego, sterowanego przez rząd w Kijowie poglądu na tę wojnę. Jest wielu dziennikarzy, którzy widzą ją zupełnie inaczej niż władze.

Jak bardzo kryzys gospodarczy na Ukrainie odbija się na kondycji tamtejszych mediów?

– Ma bardzo dotkliwe konsekwencje. Kurczy się rynek reklamowy, przez co zamykane są całe domy mediowe i wydawnictwa. Negatywnie odbija się na prasie i telewizji, z tym że te ostatnie zawsze były dofinansowywane przez oligarchów, więc one tak tego nie odczuwają. Z drugiej strony coraz częściej jesteśmy świadkami powstawania nowych projektów medialnych, start-upów, tworzonych przez młodych dziennikarzy, które nie potrzebują wielkich pieniędzy i wsparcia ze strony oligarchów. Oni naprawdę wykonują świetną pracę i są prawdziwą konkurencją dla tradycyjnych mediów. Kłopoty gospodarcze mają tu niewielki wpływ, bo często te start-upy są częściowo oparte na wolontariacie i nie operują wielkimi pieniędzmi. To klasyczne małe projekty zakładane przez kilku dziennikarzy, które rozwijają się krok po kroku. Myślę, że to jest przyszłość ukraińskich mediów.

~brednie 11 godzin i 50 minut temu
Polska na celowniku ukraińskiej , prymitywnej propagandy. Co najgorsze to polski rząd to lyka. Skutki w postaci przyzwolenia na wojne bratobojcza na wschodzie, pomoc militarna, finansowa i wpuszczanie nieograniczonej liczby ukraincow do Polski i przyznawanie im przywilejow o jakich polski podatnik może pomarzyć, narazanie polskiego państwa na działania wojenne/ stacjonujące wojska obcych państw skierowane przeciwko Rosji/ Nie wierzymy już w żadne newsy typu, a Putin to, a Putin tamto, a Rosja be a Ukraina biedna i niewinna. Brednie.

~joźin 9 godzin i 55 minut temu
No to Ukrainiec będzie uczył Polaków. Może uczyć przedstawicieli naszego głupiego rządu a nie normalnych Polaków.

~Ala 11 godzin i 18 minut temu
Polska tez to stosuje.To jest konflikt miedzy Stanami a Rosja.W Polsce propaganda tez ma sie calkiem niezle.Media Polakom tez oczy mydla.

~Wasz rodak 11 godzin i 6 minut temu
Cóż to znowu za komedia? Tego już się czytać nie da. Nikomu nie jest potrzebna „rosyjska propaganda”. Otwórzcie oczy, ludzie. Nie widzicie, co robią nasze media? Chcecie mieć tutaj drugą zacofaną Amerykę? Trochę wyobraźni, rodacy, trochę wyobraźni…

~alfa 10 godzin i 58 minut temu
Chęć narzucenia swoich warunków narodowi przez rządzących daje taki efekt że głosy niezadowolenia artykułowane przez Polaków są tłumaczone jako propaganda kremlowska.

~Sęk 9 godzin i 15 minut temu
Ruska propaganda mnie nie martwi, nawet gdyby ruskie wydali na nią absolutnie wszystkie pieniądze, ponieważ każdy rodowity Polak jest na nią całkowicie odporny. Natomiast martwi mnie bardzo że Polak nie jest jeszcze odporny na zachodnią propagandę.

~Leszek 1963 7 godzin i 56 minut temu
Oczywiście fachowiec z upadłej ukrainy, widać upadamy jeżeli podpieramy się takimi fachowcami !!!!!!!!!!!!!

~zz 11 godzin i 51 minut temu
Lepiej niech ten Jewhen Fedczenko powie prawdę o swoich rządzących i ich brudnych przekrętach,. Tylko czy ktoś na świecie zna Ukrainca,który mówi PRAWDĘ?

~realista 8 godzin i 9 minut temu
To może jeszcze jakiś artykuł o niemieckiej propagandzie w Polsce. Dziesiątki instytucji (instytut Goethego), t.zw. organizacji pozarządowych (fundacja Schumana) finansowanych bezpośrednio lub pośrednio przez Berlin. Na to jesteśmy głusi?

~Jato 7 godzin i 41 minut temu
Na Ukrainie myślących inaczej niż nacjonaliści się morduje. Ostatnio zamordowano m.in. Buzynę. Ukraina będzie niewiarygodna gdyż do tej pory wypira się ludobójstwa Polaków na Kresach.

~hhhhhhhh 33 minut temu
jezeli tujest jakas propaganda to tylko ukrainsko polska przeciw rosji

~jagrudz 7 godzin i 14 minut temu
A ja to najbardziej odczuwam propagandę Polsko – Unijną .Różne zakazy i to bzdurne ,chwalenie ile to pomaga nam Unia ,zakłamanie naszych środków przekazu i politków , a nie nagłaśnia się tego ile zachód z nas cierpie [banki ,handel itp.] Zastanówcie sie w końcu dlaczego ponad połowa nie głosuje ,bo największego wroga mamy w kraju ,bogacącego się kosztem innych .

~Ewa 7 godzin i 20 minut temu
Niestety ale to polskie media wstawiają wredną propagandę wobec Rosji wiec odpowiedz jest reakcją na nasze opluwanie – a obecna Rosja to nie Sowiety ! A młodzi Rosjanie nie są winni temu co było dawniej i mają swój honor .

~G 5 godzin i 26 minut temu
Miło czytać głos rozsądku. Pzdr .

~Magda 5 godzin i 24 minut temu
100/100 !!!

~Opinia 23 godzin i 14 minut temu
Ewa, dobrze piszesz !!!

~G1 15 godzin i 40 minut temu
Brawo Ewa!

~ten 7 godzin i 31 minut temu
banderowiec ma być wiarygodny dla Polaków… TFU!!!

~taka prawda 1 godzinę i 13 minut temu
Rosja i rosjanie ,szczególnie Putin,ma w d…pie Polskę,i ma w pełni rację.A za co?;za politykę usa,eu i pO.Polski już NIE MA!Są tylko media rusofobiczne i inne które skłócają,tych co jeszcze pozostali w kraju.

~antybandrrowiec 1 godzinę i 16 minut temu
Mało mnie obchodzi opinia ukrolskiego propagandysty. Majdaniarze prze… li swój kraj. I to jeszcze nie koniec. A różne kraśki, oracze, radziwinowicze niech szczekają dalej. Putinowi to na pewno nie zaszkodzi. A napędzani kompleksikami niech brną dalej w swoje kłamstewka.

~baloun 2 godziny i 42 minut temu
jak probanderowiec może tak gadać? niech lepiej powie co sądzi o ludobójstwie wołyńskim, uhonorowaniu faszystów UPA i OUN … nie kocham rosji, ale ukrainiec nie będzie mi wmawiał że czarne jest białe

~stachu 3 godziny i 28 minut temu
Jewhen Fedczenko – nastepny zydowski jatrzyciel, jesli zyd usiluje nam wmowic ze Rosja jest naszym wrogiem to jest akurat odwrotnie….Brawo Rosja…jestesmy z wami, Ukrainskie zydy musza upasc z wielkim hukiem.

~jarema 3 godziny i 16 minut temu
Jaka propaganda prawda jest okrutna na ukrainie trwa bratobojcza wojna z winy takich ludz jak Jaceniuk, W Polsce rusofobow na peczki .idiotow machajacych szabelka rowniez politykow nierobow do groma biznesmenow kretaczy bez liku

~suetr 3 godziny i 11 minut temu
Jeśli Rosja jest taka niedobra to dlaczego blisko milion Ukraińców uciekło do Rosji?, dlaczego żołnierze ukraińscy przechodzą na stronę separatystów, dlaczego na majdanie ludzie domagają sie odwołania Jaceniuka?, dlaczego Poroszenko do rządu zatrudnia obywateli z obcych państw?….W/g mnie największymi zdrajcami ukrainskiej rewolucji sa dzisiejsi żydowscy przywódcy na Ukrainie.

~a 12 godzin i 4 minuty temu
Polska w zamiarze Kremla ma być słaba? To dlaczego za ZSRR mieliśmy zmilitaryzaowane państwo z milionową armią i wielkim przemysłaem zbrojeniowym? Teraz nie mamy już nic i oczywiscie Usa wmawia nam, że jest za tym byśmy byli silni .9 Śmieszne? Nie, tragiczne ilu głupców jest w kraju i w to wierzy. Rosja dzisiejsza jest wrogiem bo nie zgodziła się po Resecie z USA na wspieranie Izraela w jego polityce burzenia wszystkich państw przyległych. Syrii w szczególności. Syria jest szczególnie cenna dla Rosji ze względu na bazy jakie tam mają. Izrael przesadził i przegrał a buntując Ukrainę stał się otwartym wrogiem . Ciekawe jak USA wytrzyma konfrontację z miliardowym sojuszem BRICS. Za dwa lata dolar przestanie byc monopolistą w rozliczeniach handlowych a za 10 lat USA stracą panowanie na oceanach łącznie z Pacyfikiem. USA mogą podziękować Izraelowi za politykę , która doprowadziła to imperium do unicestwienia. Gratul;acje. Bez wojny pada 1000letnia ostoja lichwy. Bez obaw teraz lichwą zajmą się chinole .

~Polak Patriota 6 godzin i 56 minut temu
Wielkie Brawa Panie Prezydencie Putin! Najwyższe uznanie Panu się należy! Jest Pan Wielkim Człowiekiem, Patriotą i Mężem Stanu dla swojego Narodu! Rozgrywa Pan tych zachodnich politycznych błaznów niczym największy arcymistrz w szachach Podźwignął Pan kraj po rządach alkoholika Jelcyna, co było szokiem dla USAralskiego państewka. Nie udała im się intryga w Syrii i bombardowanie kraju przez ich brudne żołdactwo tak jak w Iraku, Afganistanie i Libii gdzie śmierć poniosły setki tysięcy cywilnych ofiar tamtych wojen. Pogrążając te kraje w całkowitej anarchii i bezprawiu. Nie udała im się aneksja rosyjskich surowców. Dlatego tego Panu darować nie mogą że słusznie przyłączył Pan rosyjski Krym do swojego kraju. Polska dzisiaj odbiera rosyjską ropę i gaz za miliardy dolarów i przez nieodpowiedzialnych polskich polityków każdy normalny Polak w kraju płaci za to wyższą cenę niż bogate kraje w UE, Polska ma przez nieodpowiedzialnych polskich polityków zablokowany eksport mięsa i innych wyrobów w tym warzyw i owoców nie tylko do Rosji ale do Ukrainy, Białorusi i Chin przez co kraj traci dziesiątki milionów zł dziennie, a rynki ajatyckie dalekowschodnie nie są żadną alternatywą ze względu na koszty transportu. Do końca roku w kraju pracę straci kilkadziesiat tysięcy Polaków przez to. W Polsce nie potrzeba było żadnej wojny żeby wygnać za chlebem i z przymusu ekonomicznego kilka milionów młodych pracowitych i zdolnych Polaków do bogaczy w UE jako gastarbeiterów wraz z dziećmi i rodzinami, większość z nich już nie wróci przyczyniając się do i tak dramatycznej sytuacji demograficznej w Naszym kraju, Zachód Europy robi z Rosją interesy na pełną skalę, mimo propagandy polskojęzycznych mediów głównego ścieku w Polsce. Do tego przez Polskę codziennie jedzie kilka tysięcy wyładowanych Tirów z niemieckimi i zachodnimi i towarami za miliardy euro z adnotacją na unijnych świadectwach z wyłączeniem Polski mimo medialnych sankcji, łączne obroty Niemiec i Rosji to ponad 70 miliardów rocznie i ponad 400 tysiecy miejsc pracy w Niemczech. Zachód nie patrzy na interes bankruta ekonomicznego, militarnego i politycznego a także demograficznego i społecznego jakim jest dzisiaj niestety Polska, dlatego większosć Polaków gardzi swoim państwem. Ja stanowczo protestuję przeciwko takiej retoryce wojennej nawiedzonych krajowych pseudo militarystów i leśnych mundurowych pasożytów, tacy pierwsi uciekali w 1939r. Macie przykład byłego premiera Donalda Tuska jak błyskawicznie ewakuował się z zadłużonego, skłóconego i podzielonego kraju.

~polano 5 godzin i 45 minut temu
Polak Patriota – Brawo !!!

10 thoughts on “124 „Wolne polskie media” i ich pro-ukraińska bezstronność :-)


 1. Max Kolonko – Telling it like it is

  Damian Śliwa 2 days ago
  Mariusz (sorry, ale tak lepiej) weź coś powiedz o tej całej pedalskiej akcji ‚tęczy’ na fejsie.. nie wiem- weź się za dyskryminację homoseksualistów- jak tak można.. Internet wyznacza co raz bardziej drogę co raz to młodszym pokoleniom.. już 13latkowie ustawiają sobie tęcze, piszą „jestem za”, a jak się spyta: „a gdyby Twój tato/mama zmienili swoje nastawienie do płci to co?” – „moj tato jest normalny..” – i do cholery nikt nie potrafi odpowiedzieć konkretnie na to pytanie.
  PS! Świetne nagrania, wrzucaj je częściej.. a najlepiej go back to home (polska) i załóż własną stację telewizyjną, jeden programik, jakoś poleci 😀

  rebeliant80 5 days ago
  Max, a nie powiesz nic o rewolucji pederastów w USA?

  kill’ em all 5 days ago
  Gdyby Ci więźniowie byli czarni, to wszystkie murzyńskie środowiska dostałyby wścieklizny i doszukiwały się rasizmu, bo przecież „strzela się tylko do czarnych!” A cały biały świat musiałby ich za to przepraszać.

  johnlennonistheman 5 days ago (edited)
  Jeżeli Rand Paul nie wygra wyborów prezydenckich w 2016 – szykujmy się na trzecią wojnę światową. Jestem o tym przekonany, że w ramach szerzenia demokracji USA wyśle wojska na Ukrainę, a Polska jak zwykle będzie w epicentrum wojny i znów zostaniemy „zresetowani”.

  Polubienie


 2. US bans its own history by banishing the Confederate flag – Max Kolonko Telling it like it is

  Tas123x 1 week ago
  A jakby jakiś Amerykanin zastrzelił dziesięć osób, wymachując flagą USA, to zbanowali by i ją?

  MrExelxi 1 week ago
  Jak bedę robił sobie zdjęcia z flaga Unii europejskiej i zabije 10 prawicowych katolów, to czy na terenie polski zabronią używania flagii unii europejskiej?

  Mókry Wynż 1 week ago
  Wolność w USA, może zakażą asfaltu, bo się z rasizmem kojarzy i będą wszystkie drogi betonem wylewać.

  Daniel Zaparty 1 day ago
  +DeseRt tych co urządzają parady i się odnoszą ze swoim zboczeniem nienawidzę. 😉 Mamy to samo zdanie.
  Obecnie cały świat próbuje naśladować USA i być poprawnym politycznie do bólu. Mnie to wkurwia jak ciebie. 😉 ostatnio widziałem na molo w gdańsku murzyna z urzędniczką jak sobie kawke pili na koszt skarbu państwa. Za takie cos to jestem skłonny przypierdolić w ryj zwłaszcza że mi się nie przelewa obecnie z pracą.
  A tego Gouranga, zbanuj czym prędzej za bycie dyzmózgiem. bede ogromnie wdzięczny.

  Michał Kondratowicz 1 week ago (edited)
  USA i Europa są skażone lewactwem, a prosty i tępy lud całkowicie omamiony i zmanipulowany nieustającą promocją multi-kulti, socjalizmu, homoadopcji, feminazizmu i innych, chorych, lewackich ideologii. Ostatni bastion białego człowieka, który się trzyma to Australia. Reszta naszej cywilizacji sukcesywnie umiera ekonomicznie i moralnie, a pałeczkę lidera przejmują Azjaci.

  Kadi Boss 1 week ago
  Max, miałem wczoraj egzamin na uniwersytecie z historii USA. Bardzo chciałem napisać prawdę o wojnie secesyjnej ale w książkach piszą zupełnie co innego i znając życie pisząc jak jest pewnie bym nie zaliczył. YAFUD

  Polubienie


 3. The Last Rhodesian Ostatni Rodezyjczyk – Max Kolonko Telling it like it is

  patryq111 1 week ago
  W Polsce się tak samo powoli zaczyna dziać. Jak powiesz, że jesteś przeciw małżeństwom homoseksualnym to jesteś homofobem, jak powiesz, że jesteś dumny ze swojego koloru skóry to jesteś rasistą, nawet jak nie masz nic przeciwko innym rasom.

  Przemek Owczarski 1 week ago
  w Norwegii policja podała informację, że 9/10 gwałtów dokonują muzułmanie, i w tedy komuniści (lewacy) zaczęli krzyczeć, że to rasizm itd. główny komendant powiedział, że przykro mu, ale to nie jego wina, że 9/10 gwałtów dokonują muzułmanie… współcześni komuniści nienawidzą mówieni prawdy, podobnie jak komuniści z lat 70 i 80 tych, jeśli info jest niewygodne to powinno być zakazane, a ludzie powinni tkwić w nieświadomości

  Karol Sledzinski 1 week ago
  Widzę, że dopóki sami się nie przekonacie w praktyce czym jest różnica cywilizacji (wiele więcej jak narodowości) to dalej będziecie p***lić takie farmazony – także proponuje nieco praktyki bo czytać się tego nie da i zwyczajnie szkoda mi czasu na dyskusje. Max też swoje przesiedział na emigracji i mówi to co każdy ( NIGDY nie spotkałem na emigracji polaka który po roku dalej by twierdził, że multi-kulti przydałoby się w PL ) dlatego należy uznać, że jest szczery.

  Polubienie


 4. The Curious Case of Rachel D. – Dziwny przypadek Racheli D – Max Kolonko Telling it like it is

  Yuki Nara 2 weeks ago
  Aha, czyli wychodzi na to, że najlepiej ma czarny, który jest Żydem i który jest pedałem. Dlaczego musiałam urodzić się w tych czasach? Co się dzieje z tymi ludźmi?

  Michał Kondratowicz 2 weeks ago (edited)
  Najwięcej rasistów i najmocniejsze przejawy tego zjawiska widać u czarnych prymitywów. Nie oszukujmy się – czarni są przeciętnie lepiej rozwinięci fizycznie od białych, ale różnica intelektualna między tymi rasami jest ogromna (biali ok. 100 IQ, czarni 87 IQ). Wszystkie największe cywilizacje są dziełem białych i azjatów. Jest cała masa faktów naukowych, które pozwalają klasyfikować murzynów jako ogniwo pośrednie między małpą a człowiekiem.

  Polubienie


 5. Polska – Gambit Rosyjski – Max Kolonko Mówi Jak Jest

  Sylwester Bieńkowski 2 weeks ago
  +Emerych135 Nie boję się Rosji, ani Niemiec – oni tak jak i my są „pod Żydowskim zarządem powierniczym” (cytat z pana Brauna). Niemcy nie mają swojej prasy, ani TV to, że mają – to tak im się tylko wydaje… Wszystko jest kontrolowane przez kraj też będący „pod Żydowskim zarządem” który oficjalnie nazywa się USA zaś lepszą nazwą byłby USRael… Jak masz wątpliwości – to sprawdź, kto ma pod nasłuchem telefonik pani Merkel… A – i nie bądźmy idiotami i nie sądźmy, że pani Merkel – to Niemka i że nic o tym nie wiedziała… by tak myśleć trzeba zostać na poziomie piaskownicy…

  medureczek 2 weeks ago
  Przecie wszystkie poyebane dzienniki w TV ciągle napierdalają o tym, jaki to Putin okrutny, co on nie robi i ogólnie – „Obszczyjcie się na jego widok, złamasy. Hamerykanie was ocalo.”

  KJKzK 3 weeks ago
  Nie wiem dlaczego Polacy mieszkający w USA jak np. pan Kolonko czy Cejrowski przedstawiają Amerykanów jako bezinteresownych przyjaciół Polski. Instalowanie obcych wojsk na swoim terytorium to zawsze w jakimś stopniu rezygnacja z suwerenności. Polsce potrzebny jest przede wszystkim rząd, który w sposób mądry i skuteczny usprawniałby armię rodzimą.

  Jaz Mig 3 weeks ago
  Panie Mariuszu, pan sobie siedzi wygodnie w USA, a my w Polsce mamy realizować szkodliwe dla Polski rzeczy. Rosja nie jest zagrożeniem dla Polski, bo to, co chciała, Stalin już nam zabrał. Zagrożeniem dla Polski jest awanturnicza polityka USA w świecie, a szczególnie przy naszych granicach, w Ukrainie. Broń atomowa w Polsce to pierwszy cel Rosji w przypadku konfliktu, do którego Amerykanie mogą doprowadzić bez naszej zgody.

  Tomasz XXL 3 weeks ago
  +Sława Wolnej Polsce Od wieków nasz kraj jest kasynem, w którym gra zachód ze wschodem. Nasi politycy zawsze stawali po czyjejś stronie przez co zawsze naród tracił. Nikt nie wpadł na pomysł by ogrywać ich wszystkich. Robić to co dla nas jest opłacalne. Zamiast wojować z Putinem handlujmy z nim, handlujmy też z Ameryką. Mamy masę dobrych produktów , które mógłby iść na cały świat. Niestety nasi politycy wplątują nas w pseudo sojusze, które doprowadzają nas do ruiny. Po co mamy wysyłać nasze wojska do afganu czy iraku, lub na ukraine? Nasz kraj potrzebuje silnej gospodarki, a nie konfliktów zbrojnych.

  Palin Drom 3 weeks ago
  Budowanie baz NATO, sprowadzanie wojsk USA na nasze terytorium i do tego zabieganie o broń atomową. To ma być polityka otwierania się na Rosję? Co za absurd

  2serveand2protect 2 weeks ago (edited)
  OCZYWIŚCIE, ŻE NIEMCY NIE CHCĄ AMERYKANÒW W UKRAINIE i CHCĄ TAM IŚĆ SAMI!
  To jest LOGICZNE! SZWABY i BANDEROWCY! „STARE PRZYJAŹNIE” wychodzą znowu na światło dnia! …przecież KTO ZBROIŁ CHORWATÒW PRZECIWKO SERBOM jeszcze KILKA LAT TEMU???

  Playonstereo 1 week ago
  Libertarianie nie mają lekko, bo są tępieni przez rodzime media glównego nurtu (m.in. za nie wystarczającą proizraelskość). A co do wyborów – neokony (czyli popłuczyny po trockistach) są znacznie bardziej wojowniczy i jeśli uznają to za stosowne to bez skrupułów utopią Polskę we własnej krwi (i bynajmniej nie znaczy to, że mam jakikolwiek szacunek wobec Demokratów).

  Polubienie

 6. – Realnie Trzeci Majdan możliwy jest albo w przypadku bardzo bolesnej porażki wojennej, albo jeżeli zakończy się operacja antyterrorystyczna (ATO w Donbasie – przyp.) i prawicowi kombatanci wrócą do Kijowa z chęcią zmiany władzy. Wtedy rzeczywiście możliwy jest protest, któremu towarzyszyć będzie rozlew krwi. Ten ruch również może zostać wykorzystany przez siły polityczne, głównie przez Prawy Sektor, ale Europa powinna wtedy natychmiast zareagować i dać liderom tego protestu do zrozumienia, że w żadnym wypadku nie zostaną oni oficjalnie uznani – podsumowuje Fedorenko w rozmowie z WP.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Trzeci-Majdan-na-Ukrainie,wid,17693654,wiadomosc.html

  Trzeci Majdan na Ukrainie?

  Ostatnio wśród ukraińskiego społeczeństwa, pewnej części polityków oraz w mediach coraz częściej mówi się o możliwości Trzeciego Majdanu na Ukrainie. Przyczyną wybuchu miałaby być pogarszająca się sytuacja ekonomiczna i brak efektywnych reform ze strony nowych władz.

  Jak teraz wygląda sytuacja nad Dnieprem? Od początku kryzysu kurs hrywny wobec zachodnich walut spadł na łeb na szyję, a ceny paliwa, gazu, energii elektrycznej i wody wzrosły kilkukrotnie. Podwyżki są tłumaczone warunkami kredytów udzielonych Ukrainie przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. W tym samym czasie korupcja na szczytach władzy wcale nie zmalała.

  Mimo powszechnej drożyzny i ubożenia społeczeństwa, ukraińskie władze konsekwetnie oświadczają, że w najbliższej przyszłości nie będą rewidować wysokości minimalnej pensji i emerytury (minimalna pensja wynosi obecnie 1218 hrywien, czyli około 50 euro, emerytura – 949 hrywien, czyli około 40 euro). Jest nadzieja, że za parę lat rząd Ukrainy „wygra z ubóstwem”, lecz przy takim tempie biedni Ukraińcy umrą albo z głodu, albo od chorób.

  Jedna czwarta Ukraińców za protestami

  Według wyników sondażu przeprowadzonego w połowie maja przez Fundację Demokratyczne Inicjatywy im. Ilka Kuczeriwa, już jedna czwarta (25,5 proc.) Ukraińców uważa, że w najbliższym czasie w ich miejscowościach mogą odbyć się masowe protesty z powodu „pogorszenia życia” albo „w celu obrony praw i wolności”.

  Jednocześnie jedna trzecia respondentów (34 proc.) nie widzi żadnych powodów, które mogłyby ich skłonić do wyjścia z protestem na ulice. Według ekspertów Fundacji, główną tego przyczyną jest fakt, że ludzie nie wierzą, iż Trzeci Majdan może cokolwiek zmienić.

  Jak mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Kostiantyn Fedorenko, analityk polityczny Instytutu Współpracy Euroatlantyckiej, Europa może spodziewać się pewnych rozruchów przed wyborami samorządowymi (na Ukrainie w październiku – przyp. red.) oraz aktywnych protestów wraz z początkiem sezonu grzewczego w kontekście wzrostu opłat. Akcje protestacyjne prawdopodobnie zostaną wsparte i będą rozkręcane przez niektóre siły polityczne.

  – Ciężko jednak spodziewać się, że rzeczywiście dojdzie do Trzeciego Majdanu. Akcje nie osiągną odpowiedniej skali, a co za tym idzie, również rezultatów. Tak więc najprawdopodobniej przywódcy europejscy nadal będą mieli do czynienia z obecną władzą – przewiduje Fodorenko.
  (…)

  ~Realista 1 4 godziny i 28 minut temu
  Od czasu majdanowej kontrrewolucji, na Ukrainie nie dzieje się nic bez wiedzy i aprobaty tajnych służb USA, które sfinansowały i zrealizowały niekonstytucyjny przewrót w Kijowie. A wszystko po to, by jak najbliżej rosyjskich granic zainstalować amerykańskie bazy wojskowe.

  ~Prawda w oczy kole 22 minut temu
  Ameryki w konserwach nie odkryłeś kolego. Dla sprostowania nie jestem trollem ruskim jak to ładnie nazywacie ale prześledźcie tylko prawdziwe nazwiska i pochodzenie ludzi, którzy po przewrocie na Ukrainie doszli do władzy np. Poroszenko ( prawdziwe nazwisko „Valtsman” ). Pomijając różne kwestie Ameryka ma duży interes przed sobą i jej najbardziej zależy na sporej wojence w Europie bo jako pierwsza upchnie starą broń za grube dolary. Powodzenia dla myślących.

  ~voyteck 2 godziny i 27 minut temu
  To nie będzie 3 Majdan ale jak już parę razy o tym pisałem to będzie 1000 Majdanów jednocześnie i poleje się dużo bardzo dużo krwi — a politycy z USA i UE i tak nie poniosą za to żadnych konsekwencji!!! Chyba, że Europejczycy zrobią w Brukseli, Paryżu, Berlinie , Londynie i Warszawie jeden wielki Majdan!!

  ~soaidumf 1 godzinę i 41 minut temu
  od samego poczatku bylo wiadomo, ze Poroszenko i Jaceniuk wymienili oligarchow Janukowicza na swoich….poza tym nic sie nie zmienilo, tamci kradli chrywny a ci nowi euro i dolary.

  ~as wywiadu 2 godziny i 8 minut temu
  kraj banderowcow to jest miecho armatnie dla uSSmanow ktorzy rekami banderowcow i naszymi chca rozkladu ruskich aby przejac ich surowce

  ~b2 1 godzinę i 56 minut temu
  Jaceniuk myślał, że Ruscy szybko wybiją aktywistów z prawego sektora i będzie mógł okradać Ukrainę do woli. Sprawa się jednak komplikuje…. ciekawe kiedy ucieknie do Nowego Jorku….. Ukraińskie złoto już tam jest

  ~tiaa 1 godzinę i 44 minut temu
  I wlasnie dla tego mieszkancy Krymu chcieli i przylaczyli sie do Rosji … jak teraz media beda tlumaczyly bunty na ukrainie ?

  ~Jolka 2 godziny temu
  Dlaczego od tygodni pokazujecie morde tego zapasionego kryminalisty z Gruzji???

  ~pinokio 1 godzinę i 1 minutę temu
  bo jak sam powiedzial teraz pensje wyplaca mu departament stanu ssameryki ,to nie moj wymysl ,powiedzial to sam na konferencji prasowej/

  ~Twój nick 1 godzinę i 52 minut temu
  Bez amerykańskiego pieniądza żaden Majdan się nie uda. Kto będzie im płacił dniówki, organizował żarcie, spanie, ochronę lekarską, nawet transparenty dawał do ręki ? USA przyznaje że na Majdan wydali 5 mld $.

  ~OTTO 1 godzinę i 38 minut temu
  Tak kończą kraje,których władze są wspierane przez USA a nie przez naród.

  Polubienie

 7. http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/fundusz-z-arabii-saudyjskiej-zainwestuje-w-rosji-miliardy-dolarow/6dyt8z

  Fundusz z Arabii Saudyjskiej zainwestuje w Rosji miliardy dolarów

  Arabskie fundusze państwowe zainwestują ponad 10 mld dolarów w Rosji. To wynik porozumienia zawartego między Public Investment Fund z Arabii Saudyjskiej i rosyjskim Russian Direct Investment Fund (RDIF). Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje bezpośrednie w sektorze rolnictwa, logistyki, medycyny itd – poinformowała CNBC.
  (…)

  ~ABADON : „Nasi filozofowie dawniej mówili – że jak nie możesz pokonać przeciwnika albo jesteś słabszy to się z nim zaprzyjaźnij. Polska nie miała filozofów, w związku z czym nikt nie mógł powiedzieć czegoś takiego… Nie pokonasz NIGDY Rosji, to się z nimi zakumpluj! Zarobisz tyle szmalu, że nie wiem…

  Przyjechałem ze Stanów, był 1997 rok, Rosjanie zaproponowali II-gą nitkę gazociągu. Pan Jerzy Buzek stwierdził że „tak, przyjmiemy od Was ten prezent (przecież Rosja by płaciła co roku) – ale pod warunkiem że gazociąg będzie szedł przez Ukrainę”. Taki był warunek… Ja byłem zszokowany, ponieważ mieszkając kilkanaście lat w Stanach zapomniałem o zwyczajach komunistów, przepraszam – patriotycznych, tylko myślałem o biznesach. Że to jest świetny interes. Pan Jerzy Buzek się nie zgodził, no więc powstał „Nord-Stream” imienia Jerzego Buzka…”

  Tylko Ya : “Dziękujemy” Georgowi W. Bushowi i Barackowi Obamie (laureatowi POKOJOWEJ nagrody Nobla) za destabilizację Afganistanu, Iraku, Syrii i Libii i utworzenie terrorystycznego “państwa” ISIS, które dziwnym trafem granicząc z krajem Izrael, którego mieszkańców islamisci PODOBNO nienawidzą, mimo to nie garną się by Żydów zaatakować. Dziękujemy im za wymordowanie przez armię amerykańską kilkuset tysięcy osób w krajach na całym świecie. Dziękujemy za zamknięcie wiezienia w Guantanamo, co “pokojowy” Obama obiecał jeszcze w czasie swojej kampanii prezydenckiej. Dziękujemy USA za wysłanie dywersantów udających powstańców ludowych w państwach, które nie zgadzaja sie na amerykański dyktat i dolara jako miedzynarodową walutę. Dziękujemy im za uzbrojenie fanatyków religijnych mordujących wszystkich, którzy mają zdanie odmienne na temat tego czy innego boga i udawanie, ze się z nimi walczy od kilkunastu lat. Dziekujemy za wojnę prz naszych granicach, na Ukrainie gdzie amerykanie jawnie popierając zbrojny puch (Majdan), zmienili demokratyczną władzę na dyktat, mordujacy ludzi w imie “integralnosci terytorialnej” jak zwykły zamordystyczny reżim. Ale oczywiscie to jest prozachodni reżim, czyli dla amerykanów do przyjęcia. Dziękujemy USA za piekło, które zgotowali tym ludziom na zamówienie amerykańskiego kompleksu finansowo-zbrojeniowego. Oby „dobro”, które tam uczynili wróciło do nich w zwielokrotnione. Jak nie na tym, to na tamtym świecie. Amen.

  P. S. NIKT ze zwykłych ludzi NIE chce wojny. Tylko garstka rządzących. Niech przywódcy się tłuką jeden na jeden jak chcą, szaraczków w swoje wojenki nie mieszając.

  Tylko Ya do ~he: Hehee… to niby Rosja jest agresywna, USA/NATO nie? No to może przypomnę o FAKTACH, od powstania Rosji:
  – 1991, 17 stycznia-28 lutego-operacja wojskowa USA i ich sojuszników, o nazwie „Pustynna burza;
  – 1991-1995 i 1998-1999-wojna etniczna w Jugosławii i agresja NATO przeciwko Federalnej Republice Jugosławii 1993;
  – 17 stycznia 1993 – USA rozpoczęły atak rakietowy na iracki obiekt gdzie, według twierdzeń Waszyngtonu, prowadzono prace nad bronią jądrową w odległości 20 kilometrów od centrum Bagdadu;
  – 26 czerwca 1993 – USA dokonały uderzenia rakietowego w główny kompleks dowodzenia wywiadu irackiego w Bagdadzie w odpowiedzi na rzekome opracowanie przez Bagdad planów zabicia amerykańskiego prezydenta George’a Busha;
  – 3 września 1996 – USA dokonały ataku rakietowego na Irak po tym jak wojska irackie przeprowadziły operację przeciwko Kurdom w rejonie Erbil na północy Iraku;
  – 20 sierpnia 1998 – atak na „cele terrorystyczne” w Afganistanie i Sudanie w odpowiedzi na zamachy terrorystyczne na ambasady amerykańskie w Tanzanii i Kenii;
  – 24 marca 1999 – operacja „Sojusznicza siła”- atak na Jugosławię . Interesujący jest zwłaszcza ten historyczny przegląd na tle tego jak zachowują się USA i sojusznicy w sytuacji kiedy jeden niepodległy kraj próbował spacyfikować jedną samozwańczą republikę;
  – 7 października 2001 – Afganistan. USA przeprowadzają operację w Afganistanie w ramach operacji „Enduring Freedom”, rozpoczętej rzekomo w odpowiedzi na zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku;
  – 20 marca 2003 – wojna iracka, konflikt który rozpoczął się od napaści sił USA i ich sojuszników na Irak w celu obalenia reżimu Saddama Husseina. Operacja nosiła nazwę „Iracka wolność”;
  – sierpień 2008 – konflikt zbrojny w południowej Osetii. Nieudana próba USA rozpoczęcia wojny z Rosją z wykorzystaniem Gruzji;
  – 19 marca 2011 – wojna w Libii. Pod wymyślonym i kłamliwym pretekstem stworzono powód do napaści na Libię;
  – 2013 – wspieranie Al-Kaidy i reszty islamskiego betonu(co za perfidia!) w Syrii;
  – 2014 – obalenie legalnie wybranego Prezydenta i rewolta na Ukrainie;
  – …

  KOPIOWAĆ I WKLEJAC TO, GDZIE SIĘ DA… bo wielu tutaj piszących, jakoś pamięc zawodzi w temacie “pokojowej” przeszłosci USA/NATO…

  Tylko Ya : Czy to ROSJANIE podwyższyli Ci wiek emerytalny, nie podwyższając pensji i emerytur? Czy to Rosjanie przyjęli do Polskiich szpitali rannych Ukraińców z Majdanu, gdy Polacy stoją w wielomiesięcznych kolejkach do lekarzy? Czy to Rosjanie maja kartę Polaka, i korzystając z niej studiują w Polsce ZA DARMO robiąc sobie fotki z banderowska flagą? Czy banki Polskie za bezcen kupili Rosjanie? Czy Polskie stocznie kazał zlikwidować Putin? Czy Stocznie Gdańską, Ursus, PZL Mielec, PHS… kupili Rosjanie? Czy rozbrajanie Polskiej armii jest z rozkazu Rosjan? Czy na wojnę łupieżczą w Iraku i Afganistanie wysłali nas Rosjanie? Czy za zalew hipermarketów i niszczenie Polskiego handlu też winni są Rosjanie? A… CZY SOROS I BALCEROWICZ TO ROSJANIE? Trzeba widzieć gdzie jest obecnie nasz wróg, a nie żyć zakłamaną historią, którą kreują w Polsce polskojezyczni politycy międzyinnymi z mniejszości banderowskiej(ukraińskiej) w Polsce jak Miron Sycz, czy Paweł Kowal, a w mediach Maria Stepan i Arleta Bojke w TVP.
  Czy Rosjanie wychodowali najgrozniejszych terrorystow , którzy obecnie zagrażają światu?
  Czy to Rosjanie zalewają Cię chłamem na kupno którego dają Ci kredyt bez szansy spłaty ?
  Czy to Rosjanie wykulipi Polskie zakłady, by pózniej je zamknąć(tzw wrogie przejęcie)?
  Czy to Rosjanie podwyższyli Ci wiek emerytalny, nie podwyższając pensji i emerytur?
  Czy to przez Rosjan 3 MILIONY Polaków uciekło z Polski za chlebem?
  Czy to w rekęch Rosjan są niemal wszystkie banki w Polsce?
  Czy to Rosjanie odpowiadają za bezrobocię, biedę i beznadzieję w Polsce?
  Czy to przez Rosjan KILKASET tysięcy dzieci w Polsce głoduje?
  Itp, itd… wnioski… dla ludzi potrafiących myśleć.
  Samodzielnie.

  Taaa… jestem „rosyjskim trollem”, bo tak teraz sie nazywa Polaków, którzy odpowiednim palcem pozdrawiają banderowskie ścierki, czyli mniejszość ukraińską w Polsce. Nie szukajmy przyjaciół tam, gdzie ich nie mamy i nigdy nie mielśmy.

  KOPIOWAĆ I WKLEJAĆ TEN TEKST GDZIE SIE DA, wystarczy już te ogłupiajacej rusofobii serwowanej przez naszych sprzedajnych polityków i nie mniej sprzedajne media.

  ~13456 : Władimir Putin i Xi Jinping na spotkaniu w Ufie porozumieli się w sprawie podjęcia konkretnych działań w celu udzielenia pomocy finansowej, w tym w zakresie realizacji dużych wspólnych projektów na trasie wschodniej i zachodniej — dodał Qingyu….Arabia Saudyjska wie, ze może włączyć sie w ogromne inwestycje azjatyckie i wiecej zyskać niz na permanentnym straszeniu wojna jaka oferuje im Waszyngton….brawo dla Saudow .

  ~Sprawa ma drugie dno … : A tak naprawde chodzi o zestawy S 400 Saudowie od dawna tuptaja i chca je miec … i pewnie za pare miesiecy sie dowiemy ze Rosja je dostarczyla takze widzicie ze te cale embargo to tylko jeden wielki pic.. za ktory my Polacy pewnie najwiecej zaplacimy bo najwiecej ujadlismy…. Ruskie takich jokerow w rekawie maja wiecej wiec od poczatku specjalnie nie przemowali sie …. no ale onety i te nasz media pisza wam bajki a wy lykacie jak glodne gesi…….

  Polubienie

 8. http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Bondarienko-antyrosyjskie-nastroje-w-Polsce-przekraczaja-wszelkie-granice,wid,17656967,wiadomosc.html?ticaid=1152f2&_ticrsn=3

  Bondarienko: antyrosyjskie nastroje w Polsce przekraczają wszelkie granice

  Stosunki polsko – rosyjskie są złe – tak oceniają rosyjskie media. Politycy i eksperci występujący w programach telewizyjnych twierdzą, że w najbliższym czasie nie ma mowy o znaczącej poprawie relacji Warszawy z Moskwą.

  W niedawno emitowanym programie telewizyjnym „Prawo głosu” skrytykowano Polskę za rzekomą rusofobię. Podobne opinie można usłyszeć w innych audycjach, które poruszają kwestię kontaktów rosyjsko – polskich.

  Występujący w rosyjskiej telewizji dyrektor Rosyjsko – Polskiego Centrum Dialogu i Porozumienia Jurij Bondarienko stwierdził, że „antyrosyjskie nastroje w Polsce przekraczają wszelkie granice”. W jego opinii winni temu są dziennikarze i politycy.

  Zdaniem politologa Bogdana Biezpałko, „stosunki polsko – rosyjskie poprawią się, gdy do władzy dojdą ludzie, którzy skorzystają ze słów Romana Dmowskiego i zaczną Polskę bardziej kochać, niż nienawidzić Rosję”.

  Wypowiedzi rosyjskich polityków i ekspertów przekładają się na opinie publiczną. Według niedawnych sondaży Polacy zajęli 5 miejsce na liście narodów wrogo nastawionych do Rosji, zaraz za: Ukraińcami, Gruzinami, Amerykanami i Brytyjczykami.

  ~Bart 19 godzin i 52 minut temu
  Żadnej rusofobii u nas nie ma. Kaliningradczycy tłumnie odwiedzają Gdańsk, Elbląg i Polacy ich goszczą jak najlepiej potrafią. Są w Polsce nastroje antykremlowskie nie antyrosyjskie i nie powinno to nikogo dziwić. Pogróżki Dimy Rogozina, Włodzimierza Żyrinowskiego, czy generała Szojgu nie przysparzają kremlowi przyjaciół w Polsce.

  ~mozarella 18 godzin i 23 minut temu
  Tyle Polski na Warmii i Mazurach, ile Rosji w Kalinina murach? To nasz wspólny interes i przymierze? Kto nas skłóci, ten go zabierze?

  ~rusek? 18 godzin i 11 minut temu
  Oni nie grożą,ono ostrzegają przed tym do czego są prowokowani.

  ~Mykoła 19 godzin i 24 minut temu
  Najwięcej rusofobów jest wśród dyspozycyjnych dziennikarzy oraz byłych członków TPPR, którzy jeździli „pociągami przyjaźni” do Moskwy po żelazka i telewizory.

  ~Kanis 19 godzin i 49 minut temu
  To prawda że rusofobię nakręcili w Polsce politycy i ich medialni konfidenci. To oni wkręcają nas w konflikt z Rosją. Można zapytać czym się kierują? Oczywiście chciwością i zawiścią albo nawet zdradą, bowiem konflikt Polski z Rosją nie leży w interesie Polski i Polaków.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.