131 101 rocznica urodzin Jana Karskiego. Misja Jana Karskiego w USA. Dlaczego Zachód zignorował zagładę tzw. żydów? 01

Publikuję kolejny materiał (jeden z kilku), nawiązujący do PEŁNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI Usraela i jego pro-syjonistycznych, rasistowskich elit, https://pl.wikipedia.org/wiki/Syjonizm za WSPÓŁUDZIAŁ W LUDOBÓJSTWIE RÓŻNYCH LUDÓW, W TYM PRZEDE WSZYSTKIM INDIAN I SŁOWIAN, mającym miejsce podczas 2 Wojny Światowej, ale nie tylko podczas niej.

Usrael i jego elity, jako sponsorzy i współpracownicy zarówno hitlerowskich, nazistowskich, faszystowskich Niemiec, żydo-komunistycznego Związku Radzieckiego, jak i innych krwawych, ludobójczych, zbrodniczych reżimów, NIE MAJĄ ŻADNEGO ETYCZNEGO PRAWA WYPOWIADAĆ SIĘ W TEMACIE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TAKIE ZBRODNIE, A TYM BARDZIEJ NA WSKAZYWANIU WINNYCH!!!

Rozumiem, że zbrodniarze wojenni i inni, ich finansowi i polityczni sponsorzy, jak i ich potomkowie mają nieczyste sumienia i że nie jest im z tym dobrze, ale no cóż, nie jest to mój problem. Pokuta i zadość uczynienie finansowe ich ofiarom, jest JEDYNYM SPOSOBEM W JAKI MOGĄ OCZYŚCIĆ SIĘ Z WIN, także do roboty roboty!!!

Przerzucanie odpowiedzialności tego zbrodniczego pustynnego systemu, na bogu ducha winne słowiańskie ofiary nic wam nie da, bo jest to tylko kolejne pustynno-goebbelsowsko-żydowsko-syjonistyczne-usraelskie kłamstwo i oszczerstwo i jako taki ma krótkie, krzywe i obrzezane nóżki…

JAKO SŁOWIANIN NIE ZGADZAM SIĘ NA TAKIE RASISTOWSKIE I NIESPRAWIEDLIWE TRAKTOWANIE I MOIM ŚRODKOWYM PALCEM POKAZUJĘ WAS ZNIESŁAWIAJĄCYCH NAS I NASZYCH BOHATERSKICH PRZODKÓW, JAKO WSPÓŁWINNYCH STRASZLIWYCH ZBRODNI, W TYM LUDOBÓJSTWA!!! 

ZA TE ZBRODNIE NIE BĘDZIE I NIE MOŻE BYĆ PRZEBACZENIA!!!

WASZA KARMA JEST STRASZNA. WSPÓŁCZUJE WAM JAKO ISTOTOM, ALE NIE SZANUJĘ WAS, BO NIE MAM ZA CO, BO WY I WASI PRZODKOWIE NIE SZANOWALIŚCIE I NIE SZANUJECIE NAS SŁOWIAN, NASZYCH BOHATERSKICH PRZODKÓW  I NASZEJ PRASTAREJ SŁOWIAŃSKIEJ TRADYCJI!!!

WIECZNA HAŃBA WAM I WSZYSTKIM, KTÓRZY TRZYMAJĄ Z WAMI I POPIERAJĄ WAS!!!

~leov 33 minut temu
No to Polacy zapoznają się z historią i postacią Jana Karskiego. Czy jednak za granicami ten wizerunek będzie jakoś rozpowszechniony?

~P 3 godziny i 43 minut temu
To poinformował prezydenta USA o dziejącym się Holocauście, ale ten nie zareagował, udając, że nie wierzy.

~lux 43 minut temu
Nieprawda! Zareagował jeszcze podczas rozmowy z Karskim! Przerwał mu relację i się spytał czy w Polsce nie potrzeba koni, bo w USA mają nadwyżkę. SERIO! Poczytajcie.

~Sara 4 godziny i 18 minut temu
W stanach chciano nakrecic film o Karskim,tylko bylo jedno ale,jego pochodzenie musialo miec znamiona zydowskie,ale na to jego polska rodzina sie nie zgodzila.Wielki szacunek dla wybitnego Polaka

~… 3 godziny i 2 minuty temu
gardze nim za jego polskość

~Tadek 2 godziny i 28 minut temu
Gardzę tobą za twą nijakość …

~… 2 godziny i 17 minut temu
nie nijakosc tylko racjonalność i brak naiwności, wiary i czczenie abstrakcji czyt. patriotyzm.

~Davo 20 godzin i 39 minut temu
A gardzę tobą i twoim brakiem szacunku dla narodu. Co z ciebie za polak?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,101-rocznica-urodzin-Jana-Karskiego,wid,17473308,wiadomosc.html

101 rocznica urodzin Jana Karskiego

Akcja internetowa na portalach społecznościowych i otwarta w piątek do północy wystawa w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana – tak będą przebiegały łódzkie obchody 101. rocznicy urodzin Jana Karskiego, legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego.

Dla upamiętnienia 101. rocznicy urodzin emisariusza zaplanowano w czwartek grę miejską dla młodzieży „Mission Karski”, a w piątek specjalną akcję internetową na portalach społecznościowych.

– Akcja jest prosta. Prosimy, żeby tego dnia wpisać w status na Facebooku, Twitterze czy Instagramie wpis: #101karski. Mile widziane będą zdjęcia, które będzie można oznaczyć tym tagiem. Czym więcej osób tak zrobi, tym więcej dowie się o Janie Karskim – powiedziała Justyna Tomaszewska z Centrum Dialogu.

Pod koniec dnia na facebookowym profilu Centrum Dialogu pojawi się link do strony, która zbierze wszystkie wpisy i zdjęcia z takim opisem.

W piątek od godz. 9 rano aż do północy będzie można w Centrum zwiedzać wystawę „Karski. Nie dać światu zapomnieć”. Dla pierwszych 50 osób, które pojawią się po godz. 17 będzie czekać prezent, kolejne osoby także otrzymają niespodziankę.

Przygotowana rok temu z okazji stulecia urodzin Jana Karskiego wystawa Narodowego Centrum Kultury „Karski. Nie dać światu zapomnieć” to próba przybliżenia szerokiej publiczności postaci legendarnego emisariusza, który jako pierwszy przekazał przywódcom państw alianckich informacje o zagładzie Żydów.

Opowieść o życiu Karskiego jest podzielona na dziewięć rozdziałów poświęconych najważniejszym momentom jego biografii: „Współzamieszkiwanie” „Wojna”, „Wobec Żydów”, „W warszawskim getcie”, „Obóz w Izbicy”, „Raport”, „Lata milczenia”, „Misja trwa” i „Klęska?”. W każdym z nich historia osobista zostaje ukazana na szerszym tle, pozwalając uzmysłowić sobie kontekst podejmowanych przez bohatera wyborów, decyzji i działań.

Materiał wizualny – archiwalne filmy i fotografie ukazujące tło epoki, zdjęcia rodzinne, kopie dokumentów – zostają zderzone z fragmentami wywiadów filmowych przeprowadzonych z Janem Karskim w ciągu ostatnich 20 lat jego życia. Istotnym elementem wystawy jest jej architektura. Na jej potrzeby stworzony został labirynt pomieszczeń o nieregularnych planach, raz rozświetlanych, innym razem pogrążonych w mroku co ma budować odpowiednią oprawę kolejnych momentów z życia Karskiego.

Wystawa opiera się na materiale wizualnym pochodzącym z licznych archiwów polskich i zagranicznych m.in. z Hoover Institution Library and Arichves w Stanford, YIVO Institute for Jewish Research w Nowym Jorku, USC Shoah Foundation w Los Angeles, Steven Spielberg Film ans Video Archive w Waszyngtonie, Muzeum Miasta Łodzi, Międzynarodowego Instytutu Dialogu i Tolerancji im. Karskiego w Rudzie Śląskiej oraz IPN.

Prof. Jan Karski (właściwie Kozielewski) urodził się w 1914 r. w Łodzi w katolickiej rodzinie. Po studiach prawniczych podjął pracę w dyplomacji. Po wybuchu wojny trafił do niewoli, jednak udało mu się zbiec i podjąć działalność konspiracyjną. Zasłynął jako polityczny emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego, który jako pierwszy przekazał przywódcom państw alianckich informacje o zagładzie Żydów.

Polski kurier wielokrotnie osobiście apelował o ratunek dla Żydów, m.in. w lipcu 1943 roku został przyjęty przez ówczesnego prezydenta USA Franklina Roosevelta. Jednak jego dramatyczne apele nie przyniosły rezultatów – większość nie dowierzała jego doniesieniom lub je ignorowała. Po wojnie Karski uzyskał obywatelstwo amerykańskie i od 1952 r. był profesorem Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie.

W 1982 roku został odznaczony izraelskim tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, a w 1994 roku otrzymał honorowe obywatelstwo Izraela. W 1998 r. izraelski Instytut Pamięci Yad Vashem zgłosił jego kandydaturę do Pokojowej Nagrody Nobla.

Tuż przed śmiercią Jan Karski otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Zmarł 13 lipca 2000 roku w Waszyngtonie. Za swoją działalność został uhonorowany polskim Orderem Orła Białego, a w maju 2012 r. prezydent USA Barack Obama odznaczył go pośmiertnie Prezydenckim Medalem Wolności. 2014 rok został ogłoszony przez Sejm Rokiem Jana Karskiego.

Zobacz także: 100. rocznica urodzin Jana Karskiego

~Iwa 2 godziny i 30 minut temu
Wszędzie tylko biedni żydzi, holocaust, dzielni emisariusze, a z drugiej strony bezkarne obrażanie Polaków na arenie międzynarodowej przez różnych oficjeli typu dyrektor FBI, brak reakcji lub bagatelizowanie sprawy wobec takiego obrażania godności Narodu Polskiego przez polskojęzyczne obecne tzw. władze Polski. Czy w Polsce jest jeszcze miejsce dla Polski i Polaków? Postać jednego Jana Karskiego tego nie zmieni, zwłaszcza, że z pochodzenia był też żydem. I pewnie to najbardziej się liczy, kiedy mówi się o nim na świecie. Taka prawda.

~ra 3 godziny i 40 minut temu
czas przypomnieć USA że nie zrobiły NIC by pomóc Żydom chociaż o tym wiedziały, szczególny mail do tego pajaca z fbi.

~jad 30 minut temu
To Jankesi są współodpowiedzialni za śmierć milionów ŻYDÓW … !!! Gdyż wiedzieli od naszego rodaka, ale ten fakt DLA PARSZYWYCH JANKESÓW jest NIEWYGODNY … !!! I co na to, ten PAJAC z FBI … ??? Jego wystąpienie – jest OFICJALNYM stanowiskiem USA … !!! W ten sposób chcą zatrzeć SWOJĄ NICOŚĆ … !!!

~Polak mały 15 godzin i 5 minut temu
To Nowak-Jeziorański latał tam i z powrotem, gadał z prezydentami i premierami. Tak głosili przez długie lata, potem okazało się, że był niemieckim zarządcą dóbr pożydowskich w Wielkopolsce i nigdzie tyłka nie ruszył. Razem z Wehrmachtem uciekł na zachód i stał się „piewcą wolności” RWE. A prawdziwi bohaterowie musieli czekać do 100 lat, jeśli się doczekali …

~Kamil 22 godzin i 50 minut temu
Idioci z FBI uważają Polaków za współodpowiedzialnych za holokaust, a sami zapominają, że zatrudniali nie tylko nazistowskich naukowców ale też i zbrodniarzy wojennych. Niech też nie zapominają, że oni dokonali zbrodni wojennej zrzucając bomby atomowe na głowy cywili z Hiroszimy i Nagasaki i z tego powodu powinni usiąść obok nazistów w procesie norymberskim.

…..

http://wp.tv/i,100-rocznica-urodzin-jana-karskiego,mid,1458139,cid,4051,klip.html?ticaid=5152c6

100. rocznica urodzin Jana Karskiego

24 kwietnia 1914 roku, urodził się Jan Karski, legendarny kurier Polskiego Państwa Podziemnego. Żołnierz Armii Krajowej, świadek Holocaustu. Jako pierwszy przekazał na Zachód osobistą relację o zagładzie Żydów w okupowanej przez hitlerowców Polsce. Po wojnie osiedlił się w Stanach Zjednoczonych. Zmarł w Waszyngtonie, w wieku 86 lat. (ad)

 

4 thoughts on “131 101 rocznica urodzin Jana Karskiego. Misja Jana Karskiego w USA. Dlaczego Zachód zignorował zagładę tzw. żydów? 01

 1. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,15-rocznica-smierci-Jana-Karskiego,wid,17703270,wiadomosc.html?ticaid=115371

  15. rocznica śmierci Jana Karskiego

  13 lipca mija 15. rocznica śmierci Jana Karskiego, legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, świadka Holocaustu.

  Żołnierz Armii Krajowej, Jan Karski, jako pierwszy przekazał na Zachód osobistą relację o zagładzie Żydów w okupowanej przez hitlerowców Polsce. Po wojnie osiedlił się w Stanach Zjednoczonych. Zmarł 13 lipca 2000 roku w Waszyngtonie w wieku 86 lat.

  Po klęsce wrześniowej Karski trafił do Krakowa i tam wstąpił do ruchu oporu. Kilkakrotnie jako kurier-emisariusz dostarczał informacji rządowi na uchodźstwie. W listopadzie 1942 roku przedostał się do Londynu i przekazał doniesienia o sytuacji w okupowanej Polsce, a zwłaszcza informacje o eksterminacji Żydów, które zdobył, docierając w przebraniu do obozu zagłady w Bełżcu i do getta warszawskiego. W 1943 roku złożył raport prezydentowi Franklinowi Rooseveltowi.

  Po wojnie osiadł w Stanach Zjednoczonych. Podjął pracę na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, gdzie wykładał historię dyplomacji. W 1952 roku otrzymał tytuł doktora filozofii. Prowadził także wykłady w Pentagonie dla amerykańskiego korpusu oficerskiego. Był autorem wielu prac historycznych, między innymi „Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-1945. Od Wersalu do Jałty”.

  Jan Karski został uhonorowany najwyższym polski odznaczeniem Orderem Orła Białego, otrzymał także amerykański Medal Eisenhowera. W 1982 roku przyznano mu tytuł „Sprawiedliwy Wśród Narodów świata” i honorowe obywatelstwo Izraela. Pośmiertnie został odznaczony Prezydenckim Medalem Wolności – najwyższym odznaczeniem cywilnym Stanów Zjednoczonych.

  ~ravi 3 godziny i 52 minut temu
  Warto zauważyć, że on w USA nie osiedlił się, bo taki miał kaprys, tylko dlatego, że gdyby wrócił do kraju do komuniści by go zamordowali. No i ten mityczny ruch oporu – to był ZWZ, poźniej AK. Pojęcie „ruch oporu” propagowali komuniści, żeby ukryć istnienie AK i innych organizacji niepodległościowych (taki prosty zabieg – mówili o komunistycznym ruchu oporu, czyli sowieckiej agenturze i ruchu oporu, co u nie znających historii miało doprowadzić do zbitki i przeświadczenia, że komuniści walczyli z Niemcami, a w dodatku, że tylko komuniści). Warto też wspomnieć, że w istocie nazywał się Jan Kozielewski

  ~ELLENNA 3 godziny i 24 minut temu
  Karski , to Jego pseudonim . Był Polakiem . Z narażeniem własnego życia dał świadectwo o zagładzie Żydów . Amerykański prezydent po wysłuchaniu relacji nie wierzył albo nie chciał uwierzyć , bardziej był zainteresowany losem koni w Polsce . Karski nie doceniony w Izraelu . Burzy obraz w celu odzyskania nienależnych ODSZKODOWAŃ . 14;05

  ~volvo 1 godzinę i 13 minut temu
  Pewien jankeski szubrawiec na wózku, który nas sprzedał Stalinowi miał w serdecznym poważaniu informacje zdobyte przez naszego bohatera. Wiele lat potem jego równie szmatławy następca p…dolił o „polskich obozach śmierci” podczas wręczanie Medalu Wolności dla Jana Karskiego, na co uratowany przez Polaków od niechybnej śmierci takichże obozach /oczywiście niemieckich/ niejaki Rotfeld nie pierdnął ani jednego słowa sprzeciwu. Historia jest niekiedy bardzo okrutna…

  ~MarioBros 6 godzin i 56 minut temu
  Facet miał jaja!SZACUN

  ~nowa 114 2 godziny i 18 minut temu
  Żydzi amerykańscy wiedzieli o holokauście i nic nie zrobili żeby ratować swoich ziomków .

  ~~obywatel X 1 godzinę i 15 minut temu
  Moja opinia antyhitlerowska tez się nie pojawiła. Sprzedaliście się wszyscy bandziorom zza Odry ?

  ellenna57 2 godziny i 33 minut temu
  dlaczego są blokowane opinie. nie ma powodu . naprawdę . 14;58

  ~ELLENNA 2 godziny i 50 minut temu
  dlaczego nie ma mojego wpisu , nie rozumiem . 14;40

  Polubienie

 2. ~Czy ja dobrze rozumiem? [11 godzin temu]
  „Pożyczył ” sobie uniform (?!) poogladał sobie , a potem wrócił do „siebie”. A o wszystkim przypomniał sobie po kilkudziesięciu latach (?!) wydając książkę…

  http://ksiazki.wp.pl/opage,2,tytul,Zmarl-Denis-Avey-autor-ksiazki-Czlowiek-ktory-wkradl-sie-do-Auschwitz,wid,21322,wiadomosc.html#opOpinie

  Zmarł Denis Avey, autor książki ”Człowiek, który wkradł się do Auschwitz”
  (…)
  Denis Avey urodził się w 1919 roku w Essex. Po wybuchu wojny zaciągnął się do wojska i wkrótce został wysłany na front w północnej Afryce. Walcząc w Tobruku przeciwko oddziałom Erwina Rommla, słynnego „Lisa pustyni”, młody Brytyjczyk dostał się do niewoli. Denis Avey zbiegł i wyruszył drogą morską do Grecji, ale po dotarciu do brzegu po raz drugi wpadł w ręce nieprzyjaciela. Stamtąd Niemcy przetransportowali go do obozu jenieckiego dla brytyjskich żołnierzy w Monowicach (obecnie dzielnica Oświęcimia).

  Przebywając w niewoli, Avey poznał Ernsta Lobethala, Żyda z pobliskiego obozu Auschwitz III-Monowitz. Brytyjski weteran, chcąc ujrzeć na własne oczy sposób traktowania Żydów przez hitlerowców, pożyczył żydowski uniform i przekradł się do obozu koncentracyjnego. Kilkadziesiąt lat później opisał całą historię w książce „Człowiek, który wkradł się do Auschwitz”, wydanej w Polsce przez Insignis w 2011 roku.

  ~Zniesmaczony [11 godzin temu]
  Oto Wasz nowy bohater Polacy. Nie ma Pileckiego, nie ważne są czyny Polaków. Tylko Wybrańcy Mojżesza, Brytyjczycy oraz najwięksi bohaterowie II wojny czyli Francuzi mają swoje miejsce na piedestale historii. Poszedł zobaczyć Oświęcim – prawdziwy bohater dla Polaków – naprawdę w tym kraju nie ma już o kim pisać? PO powinno podlizać się komu trzeba i postawić pomnik tego Pana w każdym polskim mieście.

  ~Włodek [10 godzin temu]
  Artykuł jest napisany tak ,jak gdyby Auschwitz był obozem tylko dla Żydów .Czyżby Polaków oraz przedstawicieli innych narodowości tam nie było ? Określenie „żydowski uniform” to już coś zupełnie nowego .Przecież więźniowie Auschwitz nosili pasiaki .O jaki „żydowski uniform” chodzi?

  ~Felek [10 godzin temu]
  Im dalej od tamtych czasów, coraz więcej odnajduje się bohaterów.

  ~jura [10 godzin temu]
  Widać czyje sa u nas media , o naszym rodaku rotm. Pileskim ani słowa, a jakiegoś zyda wygrzebali i będzie wisiał przez trzy dni

  ~Montee [10 godzin temu]
  Wkradł się do pod obozu, a Pilecki do gł. i jeszcze stamtąd uciekł 😉

  ~januszcc [9 godzin temu]
  I chwała mu za to. Ale my Polacy mamy swojego wielkiego bohatera, jest nim rotmistrz Pilecki, który również ryzykując życiem dobrowolnie dał się aresztować by wniknąć do KL Auschwitz, tam na ile to było możliwe zorganizował ruch oporu, a uciekając wyniósł wiele cennych informacji na temat „życia” więźniów oraz ich oprawców niemieckich żołnierzy i oficerów SS. Ale o tym pamiętają jedynie środowiska patriotyczne, do których WP niestety się nie zalicza.

  ~Hades [12 godzin temu]
  Widzicie jak „nasze”, obce media, wydawnictwa sprzedają nam obcą historię jako naszą? Pileckiego nikt nie zna, ale książki o Anglikach nam wypuszczają. Nasza kultura i historia się nie liczy. Prasa jest w ponad 90 procentach niemiecka, więc i niemieckie spojrzenie na historię nam serwują. Także na politykę. A TVN, TVP czy GW? Propaganda POlszewików.

  ~Zenko [12 godzin temu]
  Kilkadziesiąt lat później opisał całą historię w książce „Człowiek, który wkradł się do Auschwitz”. Szkoda, że jeszcze nie był czarny. A może i ja napiszę historię jak wkradłem się do Auschwitz?

  ~ZNAJĄCY_HISTORIĘ [12 godzin temu]
  A oczywiście, obozy były polskie.

  Polubienie

 3. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

 4. Pingback: 102 SKRiBH 653 Ręce precz od Polski, Polek i Polaków potomkowie niemieckich, chazarskich, czy innych nazistów, ludobójców Słowian, swoich ziomków i innych ludów! 01 | SKRBH

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.