144 Adam Gabryelów. Humanitarne samobójstwo

https://i0.wp.com/www.euroislam.pl/wp-content/uploads/2015/07/image00111-300x179.jpg

21/07/2015 o 06:42 MarekNo pisze:
dawno nie czytałem równie dobrego tekstu: “kiedy jedna grupa już tu dotrze i jakoś się urządzi, prześle pieniądze swojej rodzinie, aby i ich ściągnąć do Europy (…) Nielegalna imigracja finansowana jest więc pośrednio przez same państwa europejskie, które wypłacają zasiłki ludziom już przybyłym. Tak koło się zamyka.”

23/07/2015 o 17:05 MarekNo pisze:
Na artykuł trafiłem przypadkiem i muszę przyznać, że z początku myślałem iż będzie to standardowa propaganda mająca na celu przedstawienia w pięknym świetle imigrantów i uspokojenie czytelnika, pokazanie mu iż nie stanowią żadnego problemu. Bardzo cieszę się, że się pomyliłem. Świetny artykuł który porusza realne problemy o których telewizja i prasa nie chce mówić.Islam jest religią nietolerancyjną, nie przyjmującą żadnych kompromisów i mającą tylko i wyłącznie swoje dobre na uwadze. Dlatego też jak autor wspomniał uchodźcy nie asymilują się, jak bardzo sprawa jest poważna można zobaczyć w tym materiale wideo:https://www.youtube.com/watch?v=9up0CLLPPpoNiestety, ale kierując się jakimiś bzdurnymi ideami i mrzonkach o multikulturowości wpędzimy się w ogromne tarapaty. W te bzdury nie wierzy nikt poza Europejczykami i Amerykanami którzy to próbują je z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu “pociskać”. Przykład w materiale wideo który tutaj zamieściłem pokazuje chyba idealnie jak sprawa wygląda w rzeczywistości. Przedstawiciele innych kultur po prostu nie uznają czegoś takiego, w przypadku takich jak Islam jest to wręcz zabronione przez Koran. Cieszę się iż w końcu ktoś otworzył oczy i opisał tak rzetelnie tą jakże bardzo istotną kwestię.

23/07/2015 o 10:10 czeslawNo pisze:
Sytuacja jest poważna, bo muzułmanie przyjęci do Europy dzisiaj ściągną wielokrotnie więcej swoich rodaków w ciągu kilku lat. Za 20 lat z obecnych 50 mln będzie ponad 100 mln. To będzie 1/4 populacji jak w Kenii, Ugandzie i na Kaukazie. Gospodarka Szwecji już dołuje z powodu obciążenia socjalem. Co stanie się po wyczerpaniu ropy u Arabów ? Wszyscy będą żyć na nasz koszt ? Humanitaryzm zniszczy sam siebie przez swój masochizm.

23/07/2015 o 07:45 MelonNo pisze:
Dlaczego rząd polski nie ogłosi referendum w sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu?

http://www.euroislam.pl/index.php/2015/07/humanitarne-samobojstwo/

Humanitarne samobójstwo

Żyjemy w świecie pełnym hipokryzji, w którym nikt nie ma odwagi nazywać rzeczy po imieniu. Chcemy o sobie dobrze myśleć, więc myślimy schematami.

Nasze dzieci wierzą, że mięso pochodzi ze sklepu, a nie z ciała zwierzęcia – z krówki, która kiedyś była słodkim cielaczkiem. Takim samym jak w bajkach czy filmach familijnych. Ale w końcu ten cielaczek dorósł i ktoś musiał go zabić. Po to, aby można było zjeść pysznego burgera lub nosić piękne skórzane buty.

Śmierć śmierci nierówna

Śmierć jest częścią tego świata. Chociaż bardziej jest częścią innego świata, którego zwykle nie widzimy. Kiedy myślimy Afryka lub Indie, przed oczami stają nam piękne widoki sawanny lub imponujący gmach Tadż Mahal. Ale to nie wszystko. Jeśli spuścimy głowę i spojrzymy w dół, zobaczymy ludzi umierających na ulicach lub bezpośrednio na pustyni. Widziałem i jedno i drugie, a także okrutne traktowanie zwierząt, z publicznym katowaniem ich włącznie. Dla mnie, jako dla Europejczyka, było to szokiem. Ale nie dla miejscowych. Inne kultury inaczej podchodzą do cierpienia i śmierci. I my z perspektywy Europy tych różnic nie rozumiemy, ponieważ przekładamy swoje standardy na zupełnie obcych nam ludzi.

Dla nas dzieci są przede wszystkim sposobem na samorealizację – choćby instynktu macierzyńskiego. Wielkim mitem jest założenie, że ujemny przyrost naturalny jest wynikiem biedy. Niewiele wyższy niż w Polsce jest w bogatych Niemczech, a w nie mniej zasobnej Japonii nawet niższy niż u nas. Dużo dzieci rodzi się za to w kulturach ubogich, gdzie nie ma powszechnych ubezpieczeń społecznych. Dzieci są tam inwestycją w przyszłość rodziców. Rodzi się ich dużo, nawet kiedy nie ma gwarancji, że uda się je wszystkie wykarmić. Wedle prostej zasady, że im więcej się urodzi, tym więcej przeżyje z korzyścią dla rodziców. W krajach trzeciego świata (które dziś – często życzeniowo – nazywa się „krajami rozwijającymi się”) śmierć głodowa lub z chorób związanych z niedożywieniem zawsze była naturalnym ogranicznikiem populacji. Działa tam paradoksalna zasada – im więcej dzieci przeżyje, tym więcej dzieci umrze, ponieważ te uratowane dzięki pomocy żywnościowej także urodzą większą liczbę dzieci, niż ten region będzie mógł utrzymać przy życiu. To przykre, ale tak było zawsze i gdzieniegdzie dalej jest. Nie zmienimy tego tak długo, jak długo nie zmieni się lokalna kultura.

Czego oczy nie widzą

Obecnie Europejczycy ubolewają nad losem imigrantów tonących niekiedy podczas przeprawy na Stary Kontynent. Ale jedyna różnica między wczoraj a dziś polega na świadomości tej śmierci. Także kiedyś Afrykańczycy umierali – z głodu, czy w wyniku wojen. Tyle, że kiedyś nie musieliśmy się z tym faktem konfrontować, bo tamci ludzie nie byli w stanie dopłynąć do Europy. Ale także ginęli, równie okrutną śmiercią.

Nic się tak naprawdę nie zmieniło i nie zmieni. Nawet jeśli przyjmiemy miliony uciekinierów z Syrii czy Libii, dalej kolejne ich miliony będą cierpieć w państwach, które nie mają dostępu do Morza Śródziemnego. A populacja Afryki szybko rośnie i dalej będzie się powiększać. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – im więcej uchodźców przyjmiemy, tym więcej przypłynie. To równie obrazoburcze jak przyznanie, że im więcej ludzi z regionów o permanentnej nadwyżce ludności uratujemy od śmierci głodowej, tym więcej umrze w przyszłości. Nasze „humanitarne” umysły po prostu nie chcą się z tymi faktami konfrontować, ponieważ chcemy myśleć o sobie jako o dobrych ludziach. „Jakoś to będzie”, nie możemy pozwolić im tonąć, ani nie możemy deportować z powrotem do ich biednych i niestabilnych krajów. Tak zdaje się myśleć współczesna Europa. Aż dziw bierze, że nikt nie postuluje, aby wysyłać po imigrantów europejskie wycieczkowce, wtedy już na pewno podróż upłynęłaby im w pełnym bezpieczeństwie i komforcie.

Prawda jest brutalna – dopóki Europa nie zniechęci imigrantów do podejmowania ryzyka lub nie zacznie ich odsyłać, będą przypływać coraz szerszym strumieniem. Także z tego paradoksalnego powodu, że kiedy jedna grupa już tu dotrze i jakoś się urządzi, prześle pieniądze swojej rodzinie, aby i ich ściągnąć do Europy. Warto przypomnieć, że przekazy pieniężne takie jak Western Union działają nawet w regionach znajdujących się pod rządami islamistów. Nielegalna imigracja finansowana jest więc pośrednio przez same państwa europejskie, które wypłacają zasiłki ludziom już przybyłym. Tak koło się zamyka.

Osobną kwestią jest pytanie, dlaczego do krajów Zatoki Perskiej nikt się nie wybiera. To kolejny paradoks. Tamtejsze państwa – choć znacznie bliższe kulturowo i bogate – są konsekwentne i imigrantów nie przyjmują. Zapewne wiedzą, czym by się to skończyło.

Zabójcze panaceum

Kolejnym mitem – choć tym razem bardziej typowym dla naszych pobratymców zza oceanu – jest przeświadczenie, że demokracja to najlepszy system społeczny. Pewnie tak jest, ale tylko… w naszym kręgu kulturowym. Powszechnie zapominamy, że demokracja powstała na gruncie państw narodowych. To naturalne, bo tylko taka jedność pozwalała ludziom odczuwać realną wspólnotę i skupić się na ideach, a nie stopniu pokrewieństwa i zbieżności interesów plemiennych. Dlatego ten system nie działa w Afryce i części Azji. W tych regionach wybory sprowadzają się do plebiscytu, czyje plemię lub grupa wyznaniowa są liczniejsze. Demokracja nie ma prawa tam zadziałać i zamiast do pokoju, próby jej wprowadzenia prowadzą do wojny. Ale Ameryka tego nie dostrzega, tak samo jak kiedyś ZSRR równie bezskutecznie próbował przeszczepić swoją ideologią państwową – socjalizm – na grunt państw do tego nieprzystających kulturowo. Wtedy też się nie udało.

Zniszczyliśmy funkcjonujące państwa północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, które chroniły nas zarówno przed masową imigracją do Europy jak i powstaniem tworów takich jak Kalifat. Lecz zamiast naszej cudownej demokracji dzisiaj panuje tam teraz anarchia i stan permanentnej wojny domowej. To wszystko dało się przewidzieć – ale nie z punktu widzenia ideologii, tylko trzeźwego patrzenia na rzeczywistość. Brutalną rzeczywistość. Ale jednak dużo mniej brutalną niż obecnie, po interwencjach zachodnich mocarstw naiwnie szerzących ideologię demokracji.

Feministka w burce

Europejczycy nie lubią konfrontować się ze sprzecznościami, które mogą budzić dysonans. Tak właśnie działa ideologia, czyli przekonania, które z założenia nie potrzebują weryfikacji, a nawet ich unikają. Powszechną współcześnie ideologią są „europejskie wartości”, które łączą idee multikulturalizmu, feminizmu i gender studies. Zrezygnowaliśmy z asymilowania przybyszów z innych kręgów kulturowych na rzecz ich integrowania. Pozwalamy rozwijać się w Europie ruchom islamistycznym, które domagają się własnych praw i przywilejów, np. oddzielnego sądownictwa opartego o szariat. A nawet sami te ruchy wspieramy finansowo. Zupełnie nie biorąc pod uwagę, że wspomniane grupy negują inne europejskie wartości, takie jak prawa kobiet czy homoseksualistów. Boimy się oskarżeń o rasizm, choć zupełnie nie o rasę tu chodzi. Problemem nie jest kształt nosa czy kolor skóry, ale obca kultura i stojące za nią wartości – sprzeczne z europejskimi. W końcu, czy można być jednocześnie zwolennikiem równości i akceptować grupy, które tę równość chcą z definicji ograniczać? Logicznie rzecz biorąc – nie. Ale praktycznie, jak najbardziej. Wystarczy o tych sprzecznościach nie myśleć.

Nasz zachodni świat jest pełen hipokryzji. Ale Europa nie chce tych sprzeczności zauważać, a tym bardziej nazywać po imieniu. Jesteśmy jak ludzie z bajki Andersena. Boimy się powiedzieć „król jest nagi” w obawie, że inni wezmą nas za głupców lub rasistów. Na takim zbiorowym konformizmie żerowali właśnie oszuści, którzy sprzedali królowi jego tytułowe „nowe szaty”. Tyle, że były one niewidzialne, a tak właściwie nieistniejące, tylko wszyscy bali się o tym głośno powiedzieć, aby nie wyjść na głupców.

Quo vadis, Europo?

Obecny poziom życia świat zachodni osiągnął dzięki naszej laickiej, naukowej kulturze. Ale to nie kulturę chcą od nas brać imigranci oraz kraje trzeciego świata. One wolą pomoc materialną, choć czasem dochodzi do takich paradoksów jak w Gambii, gdzie otrzymywana pomoc humanitarna jest dodatkowo opodatkowana przez państwo. Czyli, trzeba płacić państwu, aby móc pomagać jego mieszkańcom. Prawdziwie afrykańska to logika.

Nie wszystko da się wytłumaczyć dawnym kolonializmem. Niegdyś Afryka stanowiła ląd pełen małych plemiennych państewek, w których ludzie także umierali wskutek wojen i głodu. Tyle, że kiedyś zabijali się dzidami, a dzisiaj karabinami maszynowymi. Wymowny jest nawet fakt, że popularny kałasznikow trafił na godło państwowe Mozambiku. Kraju tyleż niepodległego, co jednego z najbiedniejszych na świecie. Poza tym, czy nie jest paradoksalne, że dawni poddani państw kolonialnych tak bardzo chcą teraz przyjechać do swoich byłych „panów”?

Polska nie miała kolonii, a będzie miała imigrantów. Ale prawdziwy problem czeka państwa zachodu. Co prawda my – z perspektywy Starego Kontynentu – jeszcze tego nie widzimy, dostrzegają to jednak już analitycy z USA. George Friedman ze słynnej agencji analitycznej Stratfor wieszczy wielkie konflikty, które wstrząsną Francją czy Niemcami. Konflikty między rodowitymi mieszkańcami, a przybyszami, którzy nie przyjeżdżają tu, aby zostać Europejczykami, tylko po prostu za lepszym życiem. I nie zamierzają się zasymilować ani porzucać swoich radykalnych przekonań.

“Dochodzimy do punktu, z którego nie ma wyjścia. Wszystkie wybory będą złe. To, co musi się stać, stanie się. Ci, którzy odmówią dokonania wyboru, będą widzieli się jako bardziej moralni od tych, którzy go dokonają. Toczy się wojna i jak w przypadku wszystkich wojen, ta wojna jest inna niż poprzednie w sposobie jej prowadzenia. Tym niemniej – to jest wojna i zaprzeczanie jej jest zaprzeczaniem oczywistości.” (George Friedman; A War Between Two Worlds)

Rzeczywistość jest brutalna

Świat ciągle się zmienia, choć często tego nie dostrzegamy. W dobrej wierze dopasowujemy rzeczywistość do naszych oczekiwań, wypierając z siebie to, co niewygodne, a nawet bolesne. Nie pierwszy to raz zresztą – po pierwszej wojnie światowej powszechne było przekonanie, że ludzkość nie zazna już więcej tak wielkich konfliktów. Zaznała, a świat zamknął oczy i nie powstrzymał nadchodzącej rzezi, kiedy jeszcze była taka możliwość.

Uspokajamy swoje sumienia, przyjmując uchodźców, których tym samym tylko zachęcamy do dalszej imigracji. To okrutne, ale im mniej ich utonie, tym więcej przypłynie, bo tym mniejsze będzie ryzyko, które podejmują, decydując się na wyprawę. A ostatecznie na dno pójdziemy wszyscy. Nie dzisiaj, nie jutro, ale za jakiś czas. To brutalne, ale świat jest brutalny. Zawsze był. A mięso pochodzi z zabitego cielaczka.

Publikacja za zgodą autora bloga http://3dno.pl/humanitarne-samobojstwo/

21/07/2015 o 09:20 AgasNo pisze:
“Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – im więcej uchodźców przyjmiemy, tym więcej przypłynie.””Osobną kwestią jest pytanie, dlaczego do krajów Zatoki Perskiej nikt się nie wybiera. To kolejny paradoks. Tamtejsze państwa – choć znacznie bliższe kulturowo i bogate – są konsekwentne i imigrantów nie przyjmują. Zapewne wiedzą, czym by się to skończyło.””George Friedman ze słynnej agencji analitycznej Stratfor wieszczy wielkie konflikty, które wstrząsną Francją czy Niemcami. Konflikty między rodowitymi mieszkańcami, a przybyszami, którzy nie przyjeżdżają tu, aby zostać Europejczykami, tylko po prostu za lepszym życiem. I nie zamierzają się zasymilować ani porzucać swoich radykalnych przekonań.” Dlatego za wszelką cenę trzeba zablokować niekontrolowaną i beztroską imigrację z Afryki i Bliskiego Wschodu.

21/07/2015 o 18:24 anNo pisze:
W swym artykule Pan Adam Gabryelów wyłożył w niezwykle klarowny sposób, jakie zagrożenia nas czekają, jeśli zezwolimy na osiedlanie się ludzi zupełnie nie poddających się asymilacji. Takimi ludźmi są wyznawcy islamu. Religia nie zezwala im na akceptację innych praw, niż prawa szariatu, a od tej religii nie ma ucieczki. Każdy jej wyznawca ma obowiązek ścięcia głowy apostacie. Nasze obawy są uzasadnione, o czym wiem doskonale z mych bardzo bliskich kontaktów z muzułmanami i głęboko skrywającymi swe przekonania eks-muzułmanami. Dziwi mnie mętlik w głowach obrońców obecnej polityki UE, takich jak Pan Tadeusz Ostrowski. Czy potrafi Pan, Panie Tadeuszu, odnieść się do meritum artykułu: NIGDY NIE ZDOŁAMY ZAPOBIEC WSZELKIM NIESZCZĘŚCIOM TRZECIEGO ŚWIATA JEŚLI PRZYROST DEMOGRAFICZNY BĘDZIE NADAL TAK WIELKI. PRZYJMOWANIE NAWET SETEK TYSIĘCY UCHODŹCÓW NICZEGO TU NIE ZAŁATWI. EUROPA JEST ZAGROŻONA ROZSADZENIEM OD ŚRODKA PRZEZ WYZNAWCÓW ISLAMU, KTÓRZY NIGDY NIE BĘDĄ MOGLI ZAAKCEPTOWAĆ DEMOKRACJI, PONIEWAŻ RELIGIA IM NA TO NIE POZWALA.

21/07/2015 o 21:55 HankaNo pisze:
Panie Janie- jakie masz Pan kontakty z muzułmanami? Z którymi – sunnitami (których jest znaczna większość) czy może z szyitami (którzy są nieliczni – obecnie jeszcze dodatkowo mocno tępieni przez is). Zakładając, że z sunnitami – to czy na pewno wie Pan o czym Pan za przeproszeniem tu zagaduje? Sunnici w ogromnej większości nie uznają prawa szariatu (w kontekście kodeksu prawnego) i nie chcą swojej religii nikomu narzucać. Nie mówiąc już o tym, że UWAGA! cytat: “Każdy wyznawca religii muzułmańskiej ma obowiązek ścięcia głowy apostacie.” haha! Serio – mooocno śmieszne. Totalny brak wiedzy i faktów. Już Panie Janie tłumaczę: W zasadzie prawo szariatu (pomijając Arabię Saudyjską) zaczynało obowiązywać w krajach w których zaczynał panować chaos polityczny (Irak za czasów Chomeiniego i Afganistam – z wiadomych powodów politycznych i jeszcze Libia oraz Sudan). Do tych konfliktów często przykładały się takie mocarstwa jak USA no i w przypadku Afganistanu Rosja. Czy miał pan kontakty z muzułmanami stamtąd? No chyba, że ma pan kontakty z bojownikami isis, którzy ogłosili się (wbrew woli większości państw muzułmańskich, co zostało ogłoszone zbiorowym listem z 24 września 2014 r. ) sunnitami dążącymi do szariatu??? Albo jakiś przystojny Arab okazał się zbyt przystojnym dla pana żony? Mam delikatne wrażenie, że ta histeria związana z muzułmanami ma głębokie podłoże w lękach seksualnych niektórych Polaków. Tak chyba nawet byłoby lepiej, bo przynajmniej tłumaczyłoby otępienie umysłów, bezkrytyczną wiarę w media, niesprawdzanie informacji, po prostu gadzi umysł ponad zdrowym rozsądkiem. Czysty lęk o własnego plemniki – wiadomo – Freud i te sprawy:) czy stąd te lęki panie Janie? Jak nie to dlaczego zabiera Pan głos nie mając zielonego pojęcia o temacie?

22/07/2015 o 10:46 chomikNo pisze:
Pani Hanno. Na temat poparcia dla wprowadzenia szariatu wśród europejskich muzułmanów napisano sporo i przeprowadzono badania socjologiczne. Wyniki może Pani znaleźć jeśli tylko chce. Polecałbym Pani także przeczytanie Koranu i hadisów. Bardzo ciekawa lektura z niezwykle barwnym bohaterem – Mahometem. Po lekturze proszę zapytać znajomych muzułmanów kim dla nich jest Mahomet. Do usłyszenia.

22/07/2015 o 12:42 AntyislamistaNo pisze:
“Freud i te sprawy” – słuszna diagnoza! Zapewne to jest przyczyną apologetycznej postawy p. Hanny wobec islamu. Brawo.

22/07/2015 o 16:24 Słowiańska DuszaNo pisze:
Cytuję ” ta histeria związana z muzułmanami ma głębokie podłoże w lękach seksualnych niektórych Polaków” i “Albo jakiś przystojny Arab okazał się zbyt przystojnym dla pana żony?” Śmieszne są Pani tezy, po pierwsze my przeciwnicy islamizacji (szeroko pojętej) świata jesteśmy przeciwko totalitarnej ideologii jaką jest islam bez względu na to jakiego pochodzenia etnicznego czy narodowości są jej wyznawcy, tak samo protestowalibyśmy przeciwko sprowadzaniu do naszego kraju muzułmanów z Bośni, Serbii, Francji czy jakiegokolwiek innego państwa, więc Pani zarzuty jakoby rozchodziło się o Arabów (i seksualnych frustracji z tym związanych) są bezzasadne.
Odpowiedz

22/07/2015 o 16:29 Słowiańska DuszaNo pisze:
Odnośnie seksu to nie wiem czy zdaje sobie Pani sprawę z faktu,iż np.w Szwecji ( i nie tylko tam) głównymi sprawcami gwałtów i mordów (i ogólnie przestępstw wszelakich) na kobietach są właśnie muzułmańscy “uchodźcy” również z krajów arabskich.Poza tym wśród zagorzałych przeciwników zbrodniczej ideologii jaką jest islam są również kobiety do których grona ja również się zaliczam i zapewniam Panią,że nie mam żadnych seksualnych frustracji.Naprawdę nie rozumiem jak Pani jako kobieta może bronić ideologii w której sprowadzona Pani jest do roli seksualno-rozpłodowo-służebniczej i nie ma Pani tak naprawdę żadnych praw,to jest straszne.

22/07/2015 o 01:10 JanNo pisze:
@ Hanka – No, pięknie Pani się tu zaprezentowała. A więc pięknym za nadobne: czy jacyś muzułmanie zaspokoili Panią seksualnie i stąd to zauroczenie? Ja Pani za to nie potępiam, bo często miłość odbiera rozum, ale proszę nie wmawiać mi, że nie znam tematu. Mieszkałem poza Polską 35 lat. Moją asystentką była libańską ateistką. Przyjechała do Belgii wraz z mężem, także ateistą, aby żyć zgodnie se swymi przekonaniami. Ale synów musieli i tak posyłać do meczetu i szkoły koranicznej, aby zadowolić rodzinę i belgijsko-muzułmanskie społeczeństwo. Po zdanej maturze starszy poprosił o sfinansowanie podrózy z kumplami do krajów ich przodków. Po roku powrócił i oświadczył rodzicom, że jeśli nie powrócą do religii, to on sam, poderżnie im gardła. A jeśli nie on, to zrobią to jego koledzy. Miałem muzułmańskich przyjaciól, sąsiadów, studentów i studentki, To byli bardzo mili i zwykle przyzwoici ludzie. Niestety, są oni niewolnikami zbrodniczego, totalitarnego systemu zwanego religią, a od którego nie ma ucieczki. Móglbym napisać książkę na ten temat, lecz z uwagi na mój wiek już przestaje mnie to interesować. Róbcie sobie, co chcecie. Jak kto sobie pościele, tak się wyśpi..

22/07/2015 o 08:45 MoiraNo pisze:
„Sunnici w ogromnej większości nie uznają prawa szariatu (w kontekście kodeksu prawnego) i nie chcą swojej religii nikomu narzucać.”

No i już pierwsze zdanie dyskwalifikuje do prowadzenia dalszych rozmów. Co za bzdura. W takie bajki wierzą już tylko naiwne panienki. Nawet jeśli uznamy, że w Europie nikt nam nic siłą nie narzuca- proszę zabrać swoje pobożne życzenia i udać się tam gdzie muzułmanie porywają chrześcijanki (Pakistan, Egipt) i zmuszają do konwersji oraz małżeństwa. To oczywiście nie jest narzucanie religii. Jeśli ktoś uważa, że sunnici w ogromnej większości nie uznają szariatu, to najwyraźniej ma blade pojęcie o islamie. Czy mamy tłumaczyć, że szariat jest nieodłączną częścią islamu? Prawem boskim, które stoi ponad prawem stanowionym przez człowieka? Może przybierać różne formy w różnych państwach ( skrajna postać w AS, po mniej radyklane, które w swojej konstytucji mogą wykorzystywać elementy szariatu, lub wzorować się na szariacie), warto przypomnieć , że sądy szariackie pojawiły się też w UK (więc jest to raczej sprzeczne z twierdzeniem o nie uznawaniu szariatu, w momencie kiedy są próby wprowadzenia szariatu w krajach zachodnich, na razie tylko dla muzułmanów).

„Mam delikatne wrażenie, że ta histeria związana z muzułmanami ma głębokie podłoże w lękach seksualnych niektórych Polaków.”

A oto klasyczna retoryka….. Doprowadzone do furii apologetki i neofitki bardzo często używają tego argumentu. O czym to ma niby świadczyć? Z własnego doświadczenia widzę, że spora część obrończyń islamu doznała oświecenia w “łóżku” i zazwyczaj takie osoby mają czelność mówić o kontekście seksualnym? Jak długo jeszcze niektórzy będą wszystko spłycali do żałosnych wywodów o lękach seksualnych, odrzuceniu przez muzułmanina.

„można by tak całą noc przemawiać do Was chłopaki, a powinniście raczej poczytać też coś w innych miejscach”

No i znowu to samo. Jak zwykle tępe przeświadczenie, że ludzie poznali islam dzięki portalowi euroislam i tylko stąd czerpią wiedzę. Jeśli jesteś tak bezkrytyczna wobec islamu szanowna Hanno, to wytocz najcięższe działa- masz sury Koranu, masz hadisy. Udowodnij swoje racje a nie brnij w takie bzdurne ataki personalne jak ten :”Albo jakiś przystojny Arab okazał się zbyt przystojnym dla pana żony”. Ponadto dokonaj wnikliwej analizy pewnych zjawisk (mam na myśli islam, muzułmanów żyjących w UE) i udowodnij, że to wszystko to medialna manipulacja.

23/07/2015 o 08:48 MoiraNo pisze:
Musimy sobie to szczerze powiedzieć – wymieramy. Już za kilkanaście lat politycy wszystkich opcji będą się mocno głowić jakich imigrantów do naszego kraju ściągnąć by utrzymać walący się w gruzy system emerytalny. Sorry, ale taką mamy demografię. Przy takiej polityce za kilkadziesiąt lat Europa stanie się kontynentem trzeciego świata. Cóż z tego, że UE będzie przyjmować imigrantów mając na uwagę demografię, jeśli powiem wprost rozmnażać (w tempie ekspresowym)będą się najbardziej pasożytnicze grupy. Ujmę to dość brutalnie, gęb do socjalu będzie przybywało ale kto na to będzie pracował? Cóż zmieni wzrost urodzeń jeśli mentalność pewnych ludzi nie ulegnie zmianie (a jeśli przyzwyczaili się do życia na koszt podatnika europejskiego, uczą tego poniekąd własne dzieci…. koło się zamyka)

30 thoughts on “144 Adam Gabryelów. Humanitarne samobójstwo

 1. ~qra 4 godziny i 24 minut temu
  BRAK TOLERANCJI TO MOJE DEMOKRATYCZNE PRAWO!!!!

  ~tj 3 godziny i 40 minut temu
  Myślący inaczej cierpią na heterofobię …. ja jako heteroseksualista czuję się znienawidzony i myślę, że osoby występujące przeciwko mnie są rasistami …

  ~WM 3 godziny i 56 minut temu
  Fobia oznacza strach. Nieakceptowanie zarówno odchyleńców seksualnych jak i imigrantów którzy przysporzą nam problemów społecznych nie wynika ze strachu, tyko sprzeciwu wobec masowego ich przywożenia do naszego kraju. Widok całujących się na ulicy facetów nie powoduje strachu lecz obrzydzenie. W związku z tym określenia kseno- czy homofobia jest zupełnie nie na miejscu.

  m 4 godziny i 28 minut temu
  Homofobia to wymysl cieplych spod znaku teczy. Fobia to strach. Ludzie sie ich nie boja a brzydza sie nimi. Wiec okreslenie homofobia jest tak dobre jak para cieplych jako rodzice.

  ~olaboga 4 godziny i 13 minut temu
  Czy homofobia jest karalna? Dlaczego mam lubić pederastów? Ksenofobia też jest karalna? Nie mogę się dowiedzieć od naszych „autorytetów”.

  ~marco 4 godziny i 21 minut temu
  Dlaczego nikt nie pisze o homoseksualnej heterofobii i nienawiści do Polski !!!???

  ~ania 6 godzin i 37 minut temu
  to nie sa przestepstwa z nienawisci tylko ze strachu!!!!, ja nie chce by jakis muzulmanin mi mowil jak mam sie ubierac na plaze

  ~Lidiawczoraj
  Aniu zanim zaczniesz krytykować postaraj się poznać kulturę z innego źródła , niż tylko siedząc tyłkiem przed telewizorem . Bzdury piszesz i jak papuga powtarzasz to co gdzieś uslyszalaś.

  ~Saswczoraj
  Lidiu, to Ty bzdury piszesz. Muzułmanie juz dali sie poznać, choćby w Hamburgu, Paryżu czy Kopenhadze. My Polacy ich tu nie chcemy, i niech sobie gadają, że jesteśmy ksenofobami….

  ~Mieszko I 4 godziny i 27 minut temu
  Bardzo dobrze pisze – jadąc do krajów arabskich musisz sie dostosowywać do ich zasad a w naszym kraju NIE???!!!

  ~krak 4 godziny i 16 minut temu
  Brak argumentów to obrażamy?. Sama poczytaj kobieto o tym co robią muzułmanie we Francji , Niemczech. Tylko czytaj nie „nasze” portale ale zagraniczne , dowiesz się co sie dzieje .

  ~mk 22 godzin i 12 minut temu
  czemu ja mam znowu coś poznawać, analizować i dostosowywać się. koniec tego! niech spadają na drzewo i nie obchodzi mnie ich kultura…czy jest piekna dobra i wspaniała czy nie…won bo tak mi sie chce. A ty Chołowonia wara od moich 10 groszy – nie rozdawaj pieniedzy, które nie należą do Ciebie!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Ksenofobia-przed-homofobia,wid,17731761,wiadomosc.html

  Ksenofobia przed homofobią

  Nie mniejszości seksualne, lecz narodowe i etniczne są w większym stopniu narażone na przestępstwa z nienawiści.

  Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka MSW od 2004 roku monitoruje przestępstwa motywowane nienawiścią. Pod koniec 2013 roku jego badania zyskały szczególną wagę. Zostały wpisane do rządowego programu działań na rzecz równego traktowania, a zespół w MSW rozszerzył prace analityczne. Z wynikami jego prac za 2014 rok zapoznała się „Rzeczpospolita”. Uwagę zwraca niewielka liczba spraw związanych z homofobią.

  Program działań na rzecz równego traktowania został przyjęty pod wpływem byłej minister ds. równości Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz. W programie zapisała, że osoby LGBT „są szczególnie narażone na przemoc fizyczną i psychiczną”. Powoływała się na badania, z których wynika, że ofiarami przemocy fizycznej pada 9,4 proc. lesbijek oraz 13,5 proc. gejów, a psychicznej – odpowiednio 41,8 proc. i 45,6 proc.

  Dlatego w programie rządowym badanie przestępstw z nienawiści wobec osób LGBT zyskało status wyszczególnionego zadania MSW obok monitoringu podobnych zdarzeń motywowanych rasizmem i ksenofobią.

  Tymczasem w 2014 zespół MSW stwierdził tylko cztery takie przestępstwa. Wszystkie są powszechnie znane. Chodzi o zakłócenie promocji książki Anny Grodzkiej w Warszawie, podpalenie tęczy na pl. Zbawiciela, zabójstwo osoby homoseksualnej w Szczecinie oraz pobicie Roberta Biedronia, byłego posła, a obecnie prezydenta Słupska.

  To tylko nieco ponad 1 proc. wszystkich przestępstw motywowanych nienawiścią, które badał zespół MSW. Było ich 314. Wśród nich 121 odnosiło się do mniejszości narodowych i etnicznych, głównie romskiej i żydowskiej. Chodzi m.in. o malowanie obraźliwych napisów na murach, dewastowanie miejsc pamięci, a nawet zniewagi i groźby w kontakcie bezpośrednim. 77 spraw związanych było z rasizmem, 59 z propagowaniem ustroju totalitarnego, a 12 dotyczyło religii i wyznania, głównie islamu.

  Na ile dane MSW oddają prawdę o przestępstwach z nienawiści? Rzecznik MSW Małgorzata Woźniak zastrzega, że zespół zbiera informacje na własną rękę: – Zgłaszają się do niego prywatne osoby, organizacje pozarządowe, monitoruje sprawy poruszane w mediach.

  Jednak niewielki odsetek spraw motywowanych homofobią wynika też ze statystyk Prokuratury Generalnej, która monitoruje sprawy z pobudek rasistowskich lub ksenofobicznych w całym kraju. W 2014 r. prokuratury prowadziły 1365 takich postępowań, z których gejów dotyczyło tylko pięć. Motywem sprawców najczęściej była przynależność danej osoby do narodowości żydowskiej (207 postępowań), wyznania muzułmańskiego (188) lub rasy czarnej (175).

  Dlaczego ofiarami przestępstw tak rzadko padają osoby LGBT? Eksperci tłumaczą to w różny sposób, w zależności od strony sporu światopoglądowego, z którą są związani.

  – Problem przemocy wobec osób LGBT został rozdmuchany przez organizacje gejowskie – uważa Bartosz Lewandowski z konserwatywnego Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. – Mają one wysoką świadomość prawną, są na bieżąco z legislacją i orzecznictwem trybunału europejskiego. Na pewno zgłaszają więc wszystkie przypadki złamania prawa do prokuratury – dodaje.

  Tomasz Szypuła, były prezes Kampanii Przeciw Homofobii, zwraca z kolei uwagę na to, że w polskim prawie osoby homoseksualne nie są objęte ochroną przed mową nienawiści. Oznacza to, że ich znieważenie nie jest ścigane z urzędu, jak w przypadku np. Żydów. – W rezultacie prokuratury prowadzą tyko sprawy z innych paragrafów, co zaniża statystyki. Jednak przede wszystkim w grę wchodzi problem podwójnej wiktymizacji. Zgłaszając się na policję w małej miejscowości, poszkodowana osoba LGBT nie tylko musi poinformować o przestępstwie, ale też dokonać coming-outu przed funkcjonariuszem – wyjaśnia.

  Małgorzata Woźniak mówi, że MSW zależy na podniesieniu wrażliwości policjantów, więc planuje dalsze szkolenia dotyczące przestępstw nienawiści.

  Zdaniem Bartosza Lewandowskiego wpływ na statystyki będzie niewielki. – Czy organizacje gejowskie tego chcą czy nie, w Polsce głównym problemem jest przemoc w odniesieniu do kolory skóry czy wyznania – konkluduje.

  ~Ala 4 godziny i 42 minut temu
  LGBT to rasiści RASIŚCI!!! Nie szanują wyboru, inności, nie tolerują innej myśli. Liczą się z sobą i tylko z poglądami własnymi. Prawo jest układane pod ich potrzeby. Każdego kto myśli inaczej jak oni wsadzą za kratki. Oni nie są słodkomkolorowi jak tęcza. To jest hipokryzja, a ta tzw wolność.? Jest hipokryzją!!! Nie mają szacunku do odmiennych poglądów. Powiedz tylko, że się nie zgadzasz , że nie podobają ci się ich związki itd… Uśmiechną się a potem w sądzie obsmarują. Ksenofoby, homofoby….. to terminy rasistowskie ! dyskryminują wolność myśli! Wolność wyboru, kształtujące rzeczywistość dla potrzeb jednej grupy! To nacjonalistyczna krucjata. Przykro mi. Ale ten ruch z demokracją nic nie ma wspólnego. Narzucając społeczeństwu jak ma myśleć…. tworząc terminy wulgarne typu ksenofob czy homofob. Szacunek każdemu człowiekowi się należy. Ale każdy człowiek ma prawo do wyboru co ma tokerować a czego nie chce tolerować. Ta tęcza w WARSZAWIE, jest wyrazem ośmieszenia wolności. Wolność którą ona reprezentuje jest hipokryzją. Skończyła się w momencie osądzania , wyzywania i z walką z ludźmi mającymi inne zdanie, wybierającymi inne poglądy. Przeszli ze skrajności w skrajność.

  ~marian 5 godzin i 1 minutę temu
  Ciągle ktoś nam mowi jacy to Polacy są zli. Nie kochają gejów , cyganow, murzynów i o zgrozo nawet muzułmanów. Czy Polak w Polsce może jeszcze decydować o tym kto ma mieszkać po sąsiedzku? Czy już UE postanowiła że mamy mieć z islamem takie same problemy jak Francja czy Anglia. Czy jeszcze możemy decydować kogo lubimy a kogo nie?

  ~Zbychu 5 godzin i 9 minut temu
  Ludzie te „mniejszości” zawładnęły naszym porządkiem dnia ludzi normalnych. Te geje lesbijki etec, etc to po prostu trzeba wyplenić jednoznacznie izolując ich . A do tego islamiści – ci zrobią tu porządek, ale z prawowitymi obywatelami Polski.

  ~trotylsmolenski 4 godziny i 32 minut temu
  jedyna mniejszosc, ktora kiedys byla wiekszoscia i wtedy zaqwladnela zyciem Polakow to katolicy. Dzis stanowia zaledwie 30% spolecznenstwa ale rzadza zyciem wszystkich. Zaden gej nie zmusi cie do malzenstwa z nim ale katolik zabroni ci prawem np. zaplodnienia in vitro. Zaden gej nie zmusi cie do calowania sie z innym facetem ale katolik prawem zabroni ci robienia np. zakupow w niedziele bo jego religia tak nakazuje. Trzeba ograniczyc prawa katolikom to islamisci tez ich nie beda mieli i beda musieli sie podporzadkowac. Jesli nie bedzie szopek procesyjnych katolikow to nie bedzie muzulmanow modlacych sie na ulicach. Jesli nie bedzie finansowania wydzialow teologicznych z kasy panstwowej to nie bedzie szkol koranicznych za panstwowe pieniadze.

  ~xXx 2 godziny i 18 minut temu
  jesteś pojebany jakie 30% społeczeństwa ? 95% Polaków to chrześcijanie obrządku katolickiego :p

  ~TylkoPolska 4 godziny i 45 minut temu
  To jest normalna walka o zachowanie swojego kraju, swojej tożsamości, a te „naukowe” słówka tylko „rasizm”, „ksenofobia”, „homofobia” wymyślili lewaccy ideolodzy, bo to oni chcą zniszczyć nasze państwo za pomocą islamistów i promowania dewiacji seksualnych

  seg3 5 godzin i 7 minut temu
  „zwraca z kolei uwagę na to, że w polskim prawie osoby homoseksualne nie są objęte ochroną przed mową nienawiści”- normalna większość też nie jest, ciekawe ile mln zł wydano na te „badania”.

  ~Mieszko I 5 godzin i 12 minut temu
  To straszne ale wolność i demokracja w państwach europy prowadzi do zawłaszczania przez wrogie i destrukcyjnie nastawione obce kultury przestrzeni publicznej tychże państw. Demokracja jest słaba gdy pozwala sie na wszystko i daleko idącą liberalizację życia. Wolność która prowadzi do anarchii. Przybysze w ramach prawa i zasad demokracji kolonizują cywilizowaną Europę a jak się zadomowią domagają się poszanowania swoich praw i zasad jednocześnie nie akceptując praw i zasad ludności do której przybyli. Jest taka chińska doktryna wojenna która mówi, że najmniej skutecznym wyjściem jest otwarty konflikt a o wiele skuteczniejszym i tańszym sposobem wniknięcie w struktury i organizacje wroga i rozłożenie go od środka. Takim właśnie sposobem jest imigracyjna ekspansja na EUROPĘ!

  ~Pani Stop 4 godziny i 20 minut temu
  Proponuję naszemu rządowi, aby jeszcze zakładał listy. Koleżanka już z 5 lat temu poinformowała mnie, że w Anglii można donieść o osobach które sprzeciwiają się ruchom homoseksualnym? Jeśli dziecko w szkole, czy w przedszkolu wyrazi negatywną opinię na ich temat , to znajdą się na jakiejś liście. Tak samo rzecz dzieje się w piaskownicy. Jeśli dziecko komuś przypadkiem coś będzie mówiło wbrew tym zasodom opiekunki mogą naskarżyć i wówczas nazwisko jest na tejtajemnej liście…. Czy to jest wolność. Nie możesz wyrazić swojego zdania , bo np, Grodzka ochlapie cię kawą a potem wygra sprawę w sądzie i będziesz jej płacił emeryturę do końca życia? Do tego jej środowisko będzie wysyłało listy przeciwko tobie do każdej twojej pracy z opinią jakiego złego człowieka podejmują? Ludzie. Czy to jest wolność? Swobodne wyrażanie myśli? To jest gorsze od komunizmu. Niby w tzw demokracji. A w totalnej hipokryzji. Ale na to więzienie sami sobie zarabiamy. Podejmujemy takie rządy, które tą hipokryzją nas karmią.

  ~w 4 godziny i 4 minuty temu
  Przestańcie w końcu traktować tych „innych” jak dzieci specjalnej troski. Skoro na siłę sprzeciwiaj się normom społecznym panującym w Polsce, to niech potem nie biadolą, jacy to oni „pokrzywdzeni”. Sami taki los sobie wybrali.

  ~wena 4 godziny temu
  Największymi terrorystami społecznymi są środowiska lewacko LGBT które terroryzują ludzi swoimi fobiami nt równości. Czy ktos to w końcu zauważy ?

  ~ola 3 godziny i 59 minut temu
  W środowisku lbtg jest tyle przemocy ze każdy boi się o tym nawet napisać. Jeśli szukacie ludzi nietolerancjnych to poszukajcie właśnie tam. Oni nienawidzą tych „normalnych” stawiając swoje zboczenie na pierwszym miejscu.

  ~ak 2 godziny i 38 minut temu
  Ciągle ktoś nam mówi, że musimy być tolerancyjni i akceptować wszystko i wszystkich. Nigdy nie zaakceptuje adopcji dzieci przez pedałów! Najlepsze są zestawienia typu: czy nie lepiej dac dziecko dwom wykształconym, bogatym i milym gejom zamiast patologicznej todzinie alkoholików i złodzieji?! Mniejszość ma się podporządkować większości, a nie odwrotnie!

  ~szkoda gadac 4 godziny i 42 minut temu
  Jezeli sie codziennie pisze antyrosyjskie i antyputionowskie tytuly i wywiady z roznymi rusofobicznymi „ekspertami” to jacy w koncu maja byc Polacy? Klamstwo powtarzane tysiac razy staje sie prawda….

  ~zzzzz 3 godziny i 15 minut temu
  Mam pytanie..ile kosztowały te badania..???? Z moich.. między innymi podatków.! I komu są one potrzebne.??? czyżbyśmy…nie mieli na co wydawać..Naszych pieniędzy..???

  ~jt 3 godziny i 17 minut temu
  „Przestępstwem motywowanym nienawiścią” jest próba zastraszania i odbierania pod groźbą kary prawa narodu i każdego obywatela do posiadania i wypowiadania własnej lecz niezgodnej ze zdradzieckimi trendami opinii. Analogicznie do obecnych chorych tendencji „równościowych” właściciel mieszkania/domu winien wpuszczać każdego przechodnia, który po dobroci lub siłą zechce zamieszkać w tymże mieszkaniu/domu i który z gruntu musi posiadać w tym przybytku absolutnie takie same prawa i możliwości. Przy czym, istotna, choć zbagatelizowana i „niewarta” rozpatrywania jest ta różnica, że wszelkie koszta ponosi właściciel. Oczywiście ten gospodarz, który nie zechce się dostosować do tych równościowych zasad jest zły, popełnia przestępstwo i musi być ścigany przez wymiar jedynego sprawiedliwego, ustalonego, prawa … Groteska, paranoja, absurd, zbrodnia w jednym. Wiem jedno, to wszystko to wymysł qwy i szatana.

  ~lol 4 godziny i 23 minut temu
  ksenofobia i homofobia są cool.

  Polubienie

 2. ~a-mol 6 godzin temu
  A była taka szansa powiedzieć nie! Trzeba się było ugadać po cichu z Węgrami, Czechami, Słowakami, Rumunami, Bułgarami i wspólnie powiedzieć w Brukseli twarde NIE!!! A tak, to nie dość, że będziemy mieli w kraju tą czarną hołotę, to jeszcze zostawiliśmy samym sobie naszych braci Węgrów. I jak my teraz wobec nich wyglądamy? Ale to zawsze tak będzie, jak rządzić będą baby. I to nie ważne z której opcji politycznej.

  ~skarabeusz 5 godzin i 45 minut temu
  PO miała jeszcze szansę, żeby odwrócić spadkową tendencję i może nawet wygrać wybory, ale je przegra. Bo gdyby Kopacz walnęła pięścią w stół i powiedziała w Brukseli twarde nie imigrantom z Afryki, to Polacy by to na pewno docenili i różnie w tych wyborach mogłoby być. Ale PO stchórzyło i po cichu jak złodziej (Polacy dowiedzieli się o tym po fakcie z mediów) przyklepało nasz narodowy zgon. Bo chyba nikt nie ma złudzeń, że po tych 2 tysiącach będą następne i następne. Stworzy się precedens, którego skutków nie da się już powstrzymać. Niestety, ale mamy przerąbane. Dziękujemy pani, pani Kopacz. I żeby panią piekło pochłonęło, jeśli gdzieś tam istnieje.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Media-zdradzaja-sekretny-plan-Wielkiej-Brytanii-na-wypadek-serii-zamachow,wid,17732648,wiadomosc.html

  Media zdradzają sekretny plan Wielkiej Brytanii na wypadek serii zamachów

  Londyn z dużym niepokojem przygląda się ostatnim atakom terrorystycznym, za którym stali islamscy ekstremiści. Brytyjskie władze mają szczególnie obawiać powtórki w ich kraju zamachów z Francji. Właśnie dlatego – jak donosi dziennik „Daily Mail” – opracowany miał zostać sekretny plan na wypadek, gdyby doszło do serii ataków. Gazeta ujawnia niektóre jego szczegóły.

  Jak opisuje „Daily Mail”, gdyby w Wielkiej Brytanii doszło do serii zamachów Państwa Islamskiego czy też innych ekstremistycznych grup, do akcji weszłoby wojsko. Brytyjski dziennik zdradza, że władze mają planować w takim wypadku wysłać na ulice różnych miast ponad 5 tys. żołnierzy. Patrolowaliby oni miejsca, które są celami wysokiego ryzyka, i wspierali policję. Zielone światło takiej akcji musiałby dać tzw. komitet Kobra, któremu przewodniczy brytyjski premier. Gdy wojsko pilnowałoby bezpieczeństwa, agenci wywiadu zajmowaliby się szukaniem sprawców ataków i powiązanych z nimi grup.

  Brytyjczycy mieli przygotować taki plan zaniepokojeni styczniowym zamachem w Paryżu na redakcję magazynu Charlie Hebdo, po której nastąpiła seria innych ataków. Zginęło w nich w sumie 20 osób, w tym napastnicy. Także Francuzi wysłali wówczas na ulice miast 10 tys. żołnierzy.

  Szczegóły brytyjskiego tajnego planu na wypadek zamachów – według „DM” – były omawiane przez Narodową Radę Szefów Policji (NPCC) w kwietniu, a gazeta wpadła na nie, gdy protokół ze spotkania został przypadkowo i na krótko opublikowany na stronie internetowej NPCC.

  Tymczasem inny brytyjski dziennik „The Guardian” opisuje, że armia ma nie być wcale zbyt przychylna pomysłowi wyprowadzenia na ulice wojska. Wśród argumentów wymienia się znaczną redukcję liczby żołnierzy, a delegowanie kolejnych 5 tys. do obowiązków policyjnych mogłoby więc być problematyczne. „Ale największym przeciwwskazaniem jest to, że żołnierzy raz wyprowadzonych na ulice będzie trudno potem wycofać. Wymagałoby to obniżenia poziomu zagrożenia (przed atakami terrorystycznymi – red.) przez siły bezpieczeństwa” – argumentuje „The Guardian”.

  Szacuje się, że w szeregach ISIS walczy kilkuset Brytyjczyków. Powrotu jeszcze bardziej zindoktrynowanych i przede wszystkim doświadczonych w boju radykałów boją się służby bezpieczeństwa wszystkich zachodnich państw. Ale ISIS nie tylko rekrutuje islamistów i zachęca ich do przyjazdu na Bliski Wschód, ale także do dokonywania zamachów na terenie ich rodzimych krajów.

  ~bolek po kolacji. 7 godzin i 45 minut temu
  prosze nie mozna bylo im uwagi zwrocic bo rasista, a teraz do tylka im bomby wkladaja. co za goscinosc.

  ~waldek 7 godzin i 51 minut temu
  A nie prościej wyłapać i wysłać do krajów z których pochodzą ????? Taniej.

  ~Terminus 7 godzin i 15 minut temu
  Ale jakże niepostępowo.

  ~Polak w kraju 7 godzin i 20 minut temu
  Po prostu czytam i nie wierzę !! Najpierw Wlk. Brytania zafundowała sobie to całe szemrane towarzystwo islamskie, a teraz snuje sekretne plany na wypadek serii zamachów. Ja proponuję Brytyjczykom prewencję – ciche „sekretne” usuwanie podejrzanych osób na zasadzie „zniknął bez śladu” .

  ~Terminus 7 godzin i 55 minut temu
  Wystraszony naród, zgodzi się na wszystko.

  ~ada 6 godzin i 12 minut temu
  komuś zależy na słabej Europie i swój plan realizuje

  ~Max 6 godzin i 42 minut temu
  United Kingdom of Islam nawet niezle brzmi taaak dosc niefrasobliwie ale poprawnie inaczej… jednak

  ~misiek 6 godzin i 56 minut temu
  Niech sobie więcej sprowadzą tych nierobów, dzieci allacha. A Polaków niech wypędzą, bo zarabiają na nich a nie potrzebują. Na koniec niech wyjdą z Unii i już mają gotowy arabistan na wyspie. Można byłoby wtedy deportować do nich resztę kolorowych z kontynentu, zawalić tunele i zaminować wybrzeże. Ale byłaby fajna mała brytania.

  Polubienie

 3. http://wiadomosci.wp.pl/gid,17730284,kat,1342,title,Manifestacja-Mlodziezy-Wszechpolskiej-w-Warszawie,galeria.html

  Nie chcą w Polsce imigrantów

  Przeciwnicy przyjęcia przez Polskę imigrantów przeszli ulicami Warszawy. Manifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska.

  9 lipca wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk poinformował w Luksemburgu, że Polska będzie gotowa przyjąć 2 tysiące osób w ramach unijnych planów przesiedlania i relokacji uchodźców. Liczba uchodźców, jaką gotowa jest przyjąć Polska, jest mniejsza, niż zaproponowała w maju Komisja Europejska. Według pierwotnej propozycji Brukseli, do Polski miałoby trafić 2659 imigrantów przejętych od Włoch i Grecji, a także 962 uchodźców z obozów poza UE.

  ~TOm 2015-07-25 (17:48)
  Nie dość, że trzeba utrzymywać nieudaczników polityków to jeszcze mam płacić za ich durne pomysły. Zadłużono kraj, a oni jeszcze każą utrzymywać imigrantów! Październik już blisko!

  ~xxxpol 2015-07-25 (18:11)
  szkoda ,że nie wiedziałam o proteście, podpisuję się obiema rękami i nogami !! Nasi dziadkowie oddawali życie w obronie terytorium i prawdziwych Polaków a rząd sam oddaje naszą ziemię i nasz spokój !!!! z 2000 rozmnożą się jak króliki (bo tylko to potrafią!!!) i będzie 2 miliony !!!! a ich obrońcy, dobrzy ludzie niech przyjmą po kilku pod swój dach !!! idioci !!!

  ~alkomat 2015-07-25 (18:35)
  Jedno jest pewne ,każda religia to zło ,ale islam to religia już czystego zła . Rzadko zgadzam się z prawicą ,ale w tym przypadku maja rację . Nasze państwo i jego urzędnicy bardziej martwią się o los leniwych cyganów ,murzynów i arabów ,a Polak ma tylko tyrać i nic nie gadać .Jestem tolerancyjny i dlatego żeby ratować tę wolność i tolerancję , nie chce w swoim kraju osób nietolerancyjnych i nie szanujących praw mojego państwa .Błędy innych państw mających u siebie np. muzułmanów i problemy z tym związane są widoczne aż za bardzo ,żeby Polska miała te błędy powtarzać . Wzrost przestępczości np. plaga gwałtów na białych kobietach , wykorzystywanie systemów zasiłkowych , nieróbstwo , zastraszanie rdzennych mieszkańców i wiele innych rzeczy nie dających się pogodzić z cywilizowanymi zwyczajami ,to aż nadto .

  ~bulbulbul 2015-07-25 (19:29)
  Rozpropagujcie tę akcję w innych miastach Polski.Zobaczycie ile ludzi was poprze.A tych jest z pewnością mnóstwo. Wiele osob wam sprzyja , ale może się boją, albo nie mają gdzie wyrazić swego dla was poparcia.Nie chcemy imigrantów, czyli młodych ok. 30 letnich nierobów, ktorzy często sa analfabetami, nie są nauczeni szacunku , pracy ani jakichkolwiek zasad. Oczywiście umieją się tylko rozmnażać.Pomóc można tylko kobietom, dzieciom i starcom. Żadnych cwaniaczków. To prawda, że nie każdy muzułmanin jest terrorystą , ale każdy terrorysta to muzułmanin. Mamy prawo być bezpieczni we własnym kraju, gdzie na rozwój państwa i poziomu życia Polaków pracowały i ginęły za to pokolenia. Mamy dość własnych problemów, nie chcemy mieć ich więcej

  ~Jerry_MD_PhD 2015-07-25 (21:35)
  Imigrantow nie przyjmować. Pomagać krajom dotkniętym konfliktami, przesyłając pomoc humanitarną i pomagając w odbudowie ich infrastruktury. Ludzie są równi, natomiast kultury już nie. Nasza cywilizacja łacińska oparta na chrześcijaństwie i kulturze Rzymu i Grecji jest najlepsza na świecie (być może dlatego wszyscy chcieliby w takiej żyć). Nie zmienia to faktu, że przyjmowanie imigrantów (wszyscy wiemy jakich) jest hodowaniem węża na własnej piersi. Demografię Polski ratujmy repatriantami, a nie imigrantami. Europa zaczyna dojrzewać do rozwiązań siłowych, jak mawiał śp. Lem.

  ~ba… 2015-07-26 (17:02)
  NIE!! dla muzułmanów w naszym kraju. Wszyscy przyjaciela i znajomi mojego syna którzy wyjechali z kraju, byli zatwardziałymi orendownikami peace i love, w stosunku do każdej nacji, do momentu jak zaczęli mieć styczność z muzułmanam i czarnymii. Teraz nie znam większych przeciwników tych populacji. Kto miał styczność z tym tałatajswem, to wie o czym mówię. Może najpierw zajmijmy się naszymi rodakami na wschodzie, im pomagajmy, nie nacjom które nie będą przestrzegać praw kraju gdzie osiadają, bo tak nakazuje islam -religia mordu .

  Polubienie

 4. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-okolo-2-tys-imigrantow-probowalo-dostac-sie-do-eurotunelu/729m23

  Francja: około 2 tys. imigrantów próbowało dostać się do eurotunelu

  Około 2 tys. nielegalnych imigrantów próbowało w nocy z poniedziałku na wtorek przedostać się na teren tunelu pod kanałem La Manche, w pobliżu Calais. Była to najpoważniejsza taka próba od ponad sześciu tygodni – poinformował rzecznik eurotunelu.

  W piątek podano, że już osiem osób od początku czerwca poniosło śmierć przy próbie dostania się do tunelu, który łączy Francję z Wielką Brytanią.

  Tunel liczy około 50 km i umożliwia kursowanie pociągów towarowych przewożących samochody i ciężarówki, a także pociągów pasażerskich Eurostar.

  W samym Calais i w pobliżu miasta w obozowiskach mieszka ok. 3 tys. imigrantów, głównie z Erytrei, Etiopii, Sudanu i Afganistanu, którzy każdego dnia próbują dostać się do ciężarówek i pociągów jadących do Wielkiej Brytanii.

  Spółka Eurotunnel, zarządzająca tunelem, poinformowała, że nocami imigranci przedostają się przez bariery wokół terminalu i próbują wskoczyć do pociągów będących w ruchu. Eurotunnel poinformował ostatnio, że zwrócił się do władz brytyjskich i francuskich o 9,7 mln euro na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z bezprecedensowym napływem imigrantów.

  ~Hrod Loptrsson : Wpuszczajmy ich więcej do Europy, będzie tylko lepiej. Jak lewactwo tak ich kocha to każdemu lewakowi dajmy czarnego islamistę na utrzymanie i niech odpowiadają za nich – jak opiekunowie. Dlaczego z moich podatków mają iść na nich ogromne sumy? Dlaczego to moja kultura i wartości mają być gorsze, jak to się JUŻ DZIEJE w Europie? Ja ich tu nie chcę i mówię wprost – WON STĄD DO SWOJEGO BAJZLU. A jak lewactwo ich tu chce to –> jak napisałem powyżej.

  ~XXXXXX do Hrod Loptrsson: Ale czytaj komentarze na onecie – jakie jest poparcie dla lewackich teorii, jakie plusy dla Środy gdy pluje na kościół i chrześcijaństwo, z którego, czy to się komuś podoba czy nie wyrosła Europa i jej kultura jak i ekonomiczny dobrobyt.. Europa, której tradycyjne wartości lewactwo tak krytykuje i stara sie wszelkimi możliwymi środkami zdemontować. Wyrzekając się naszej kultury, zaprzeczając chrześcijańskim korzeniom Europy podcinamy gałąź na której siedzimy. A te lewackie plewy to robią przy wtórze internetowej gawiedzi. Ja jestem już w takim wieku, że nie dożyję islamskiej Europy i jej kulturowego upadku, ale wy, młodzi tak. Zastanówcie się więc za jakiemi wartościami się opowiadacie.

  ~lestek do ~XXXXXX: Jest jeszcze inna opcja 😉 Trzeba wrócić do naszych starych bogów 😉 Już się budzą na wschodzie 😉

  ~lestek do ~XXXXXX: „Dawny Kościół uważał niewolnictwo za instytucję niezbędną, nieodzowną dla utrzymania ładu świata. Niewolnictwo było dla Kościoła czymś równie oczywistym, jak państwo czy rodzina, i Kościół — jego krytyczni historiografowie są co do tego zgodni — wręcz utrwalał istnienie klasy ludzi niewolnych (…) podczas gdy dawniej niewolnik był posłuszny przez swą bezradność i zwykły strach, Kościół chrześcijański narzucił mu później owo trupie posłuszeństwo jako obowiązek moralny” Deschner

  ~lestek do ~XXXXXX: „Dla osła — pasza, kij i ciężary; chleb, ćwiczenie i praca — dla niewolnika. Spraw, by sługa pracował, a znajdziesz odpoczynek, zostaw mu ręce bez zajęcia, a szukać będzie wolności. Jarzmo i rzemień zginają kark, a słudze krnąbrnemu wałek i dochodzenia. Wyślij go do pracy, by nie był bez zajęcia, lenistwo bowiem nauczyło wiele złego. Daj go do pracy jemu odpowiedniej, a jeśliby cię nie słuchał, zakuj go w cięższe kajdany” (Mądrość Jezusa, syna Syracha, 33, 25)

  ~XXXXXX do ~lestek: Ale ty jesteś mądry i robisz wrażenie, aż poraża. Świat nie jest dany ale się rozwija. Myśl hstoryczna, społeczna, religijna się rozwija. Co, standardy z I-go wieku przykładasz do XXI? Zdrowy na umyśle czy niedokształcony? Pojęcie historii nie jest znane? Nic nie jest statyczne. Społeczeństwa się zminiają, standardy się zmieniają. Ręce doprawdy opadaja na taka argumentację.

  ~alibaba : Czasami wydaje się , że rządzący działają na zasadzie jak najwięcej spieprzyć przez odejściem od koryta. Czy stać nas na wyżywienie, zakwaterowanie, leczenie, naukę języka, przyuczanie do zawodu i budowę meczetów dla 2 tysięcy, którzy za chwilę rozmnożą się do 4 tysięcy…5 tysięcy….., kiedy dla młodych, wykształconych Polaków nie ma pracy ani warunków? Jak odróżnić kto faktycznie jest uchodźcą, a kto emigrantem dla socjalu? Dlaczego Orban dba o swój kraj, a nasi nie?

  ~yh54 : Odsyłać tam skąd przybyli. Gdybyśmy, my biali, przybyli do nich, to zapewne byśmy zakończyli żywot, jako pokarm kanibali. Dziś widziałem (brzydką i grubą) biała kobietę z Murzynem i „czekoladowym” dzieckiem. Ten widok wzbudził we mnie rasizm. Jak ona mogła dać sobie wciskać ciemnotę? Nie mam nic przeciwko kolorowym, jeżeli oscylują w swojej rasie. Moje negatywne poglądy ugruntowały się podczas pobytu w USA i GB. Szanuję odmienności, inne rasy i narody, ale nie mogę zaakceptować mieszania ras. Ta sama kobieta mająca dziecko z czarnym nie pozwoliłaby swojej rasowej suce, czy kotce na mezalians. A sama, …..

  ~miette do ~yh54: Ja tez „rasizmu” czy raczej niechęci do czarnych nauczyłem się w Londynie. Jest to reakcją na rasizm czarnych. W Polsce nigdy nie chciałbym mieć sasiada z Afryki co nie oznacza ze nie spotkalem milych i sympatych czarnych. Zdaję sobie sprawę że samo wyreażenie „czarny” jest na zachodzie Europy kaalne.

  ~bebec : Pracuje teraz w Finladii [wczesiej w Norwegii i Szwecji] i widze co sie dzieje.Mlode kobiety z Aryki wyznania muzulmanskiego bedaece zazwyczaj w natepnej ciazy okupuja place przed blokami socjalnymi wraz z gromadami dzieciakow.Wszechpanoszaca sie muzyka i nabozenstwa z okien.Zero ubiegaia sie o jakakolwiek prace tylko robienie dzieci i socjal.Ratujmy Polske przed nimi bo na zachod juz za pozno. To jest celowa polityka sponsorowana przez bogatych szejkow.Za kilka lat beda obcinac nam glowy jako niewiernym.

  ~Taki klimat do ~bebec: To sam jesteś emigrantem a odmawiasz prawa do emigracji bardziej od ciebie poszkodowanym…

  gbl do ~Taki klimat: Raczej imigrantem. Tylko, że on (zakładam) pracuje. A oni żerują na społeczeństwie i nie dostosowują się do jego zasad i kultury.

  ~takjest do ~bebec: Dokładnie tak jest . Bogate kraje arabskie – Arabia Saudyjska, Emiraty, Kuwejt nie przyjmują swoich muzułmanów, tylko wypychają wszystkich do Europy. Przy pomocy poprawnego politycznie lewactwa niszczą Europę .

  ~teresa : No normalnie jaja jakies. Niedlugo cala Afryka przyplynie do nas na pontonach…a my nic, tylko przygladamy sie temu z niedowierzaniem. Chytry plan. Za jakis czas wystarczy tylko zamieszac w tym europejskim worze jakims kijem i bedziemy sie zagryzac nawzajem z wyznawcami allaha. Bo do tego moi drodzy to wszystko zmierza. Zbyt dlugo w Europie byl pokoj i ktos postanowil „przewietrzyc” odrobine,aby ukryc te braki w finansach, a przy okazji pozbyc sie bialej rasy. Widocznie jestesmy sola w oku jakichs szalencow.

  bereza kartuska(3) : Ale czemu się ich nie wyłapie i nie odeśle do krajów ich pochodzenia ???? Jeśli nie wiedzą skąd pochodzą to trzeba wybudować im ośrodki aby mogli tam sobie miejsce swoich narodzin w spokoju przypomnieć !!!

  ~ee do bereza kartuska(3): To jest jakaś ściema. Anglicy tracili dziennie 250 mln funtów za przestój w porcie Dover. Niech nikt mi nie p…że rzeczą niemożliwą jest wyłapanie tego cyrku w Calais, zapakowanie na prom i odesłanie do domu czyli do Afryki. Kwestia zamknie się w kwocie 100-200 tys funtów. Francuska policja nie daje rady bo na 5 tys koczowników z Afryki jest tylko 80 funkcjonariuszy to ja się pytam co to K ma być? Jak były rozruchy we Frankfurcie n/Menem to jakoś mogli uruchomić 5 tys policjantów do ochrony banksterów w nowo oddanym budynku EBC a tu nie mogą sobie poradzić z nielegalnymi emigrantami/ Jak to jest,że we Francji emigranci z Afryki są legalni a przy „wpełznięciu” na cięzarówkę do Anglii staja się nielegalni? O co tu K chodzi?

  ~solo do ~ee: O co K chodzi? O demontaż Europy od wieków pchającej cywilizowany świat do przodu. O zanegowanie i rozwalenie fundamentów europejskiej historii, kultury, sztuki. Zniszczenie chrześcijaństwa. Całego dorobku europejskiego człowieka. Tego, że nie sramy w krzakach. Dlaczego K ma tak być? Pojęcia nie mam. Ale, wygląda to wszystko na zorganizowane i przemyślane działanie jakiejś „organizacji”, bardzo wpływowych ludzi w ściśle określonym celu którego nie potrafię zdefiniować.

  ~liberalna Pinky do ~ee: Ja już od dawna sie zastanawiam do czego to wszystko doprowadzi, i kto tym steruje, bo że steruje to jest pewne. Najgorsze że wszystkiego sie dowiemy gdy będzie posprzatane i za póżno na jakąkolwiek reakcję. W europie tylko prezydent Austrii i Węgier potrafili stanąć okoniem, że nie przyjmą ani jednego murzyna, reszta to barany cieszące się na strzyżenie potem na rzeż .Społeczeństwo europejskie nie ma nic do gadania, możemy sobie pomachać palcem w bucie, i tak nas nikt nie słucha, plan z góry załozony musi być zrealizowany.Boję się nawet mysleć ze zostaliśmy wszyscy sprzedani, bo nie wierzę że ta cała elita rzadowa UE pozwala za darmo zaświniać swoje kraje i wywalać kupę euro na utrzymanie tego tałatajstwa.Oczy nam sie otworzą to kwestia naprawdę króciutkiego czasu .

  ~Pablo 62 : Czy to prawda, że Australia nielegalnych odsyła do Kambodży ? Podobno wybudowali tam ośrodki. Płacą rządowi i za utrzymanie uchodźców. Europa też powinna sobie znaleźć taką drugą Kambodże . Jak by się kolorowi dowiedzieli, że ich się odsyła do baraków , karmi ryżem z robalami , to by przestali przybywać. A tak rodzinka w Afryce dostaje fotki jak to się zomale ustawili. Woda czysta sama z kranu leci , kasę , dach i jedzenie dają. I następni wsiadają i płyną. Nie po to parę pokoleń moich przodków walczyło o tą naszą polską ziemię by teraz ją rozdać. My mamy już parę set tys. emigrantów z Ukrainy. To „limit” wypełniliśmy. Może najpierw spowodujmy by młodzi Polacy nie wyjeżdżali.

  Polubienie

 5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dwa-tysiace-imigrantow-probowalo-wedrzec-sie-do-eurotunelu,wid,17736023,wiadomosc.html?ticaid=1154e9&_ticrsn=3

  Kolejny szturm nielegalnych imigrantów na tunel pod kanałem La Manche. Nie żyje jedna osoba.

  Tej nocy z Francji do Anglii przez tunel próbowało się przedostać około 1,5 tysiąca osób. Jedna osoba zginęła w trakcie tej próby. Ciało zmarłego odnaleźli strażacy. Dobę wcześniej, w nocy z poniedziałku na wtorek nielegalnie przejść przez tunel próbowało około 2 tysięcy nielegalnych imigrantów.

  Zaniepokojenie sytuacją w Kanale La Manche wyraził premier Wielkiej Brytanii. David Cameron zwołał na dziś posiedzenie Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego COBRA.

  Około 2 tys. nielegalnych imigrantów próbowało w nocy z poniedziałku na wtorek przedostać się poprzez tunel pod kanałem La Manche z Francji do Wielkiej Brytanii. Była to najpoważniejsza taka próba od ponad sześciu tygodni – poinformował rzecznik eurotunelu.

  Rzecznik dodał, że imigranci próbowali sforsować wejście do tunelu w rejonie Calais oraz, że „pewna liczba osób” została ranna. Uchylił się od podania bliższych informacji.

  Incydent spowodował poważne zakłócenia i opóźnienia w kursowaniu pociągów w tunelu między Francją i Wielką Brytanią. Po stronie brytyjskiej pasażerowie czekali na pociąg ponad godzinę, a po francuskiej ok. 30 min.

  Do tego rodzaju incydentów dochodzi w eurotunelu prawie codziennie, przy czym często dochodzi do tragicznych wypadków. W ub. piątek podano, że już osiem osób od początku czerwca poniosło śmierć przy próbie dostania się do tunelu.
  (…)

  ~abcabc 12 godzin i 53 minut temu
  Więcej afrykanczkow wpuszczać do Europy! Na początek 10 milionów ludzi.Dajmy im domy i zazasiłki! Najlepiej pracujmy tylko na nich! Wtedy spełni się marzenie o multi kulti!

  ~wojtek12 godzin temu
  Dobra wypowiedz, ale lemingi nie kumają, już dawno mówiłem ze afryka sie zemsci za dewstacje jakie kraje cywilizowane tam robią.

  ~maciek11 godzin temu
  Albo wpuscmy najlepiej wszystkich od razu i solidarnie jak murzyny nic nie robmy i PObierajmy zasiłki. Wtedy mi wszystko jedno kopaczowa może nawet 100% POdatek dochodowy ustalić, byle zasiłek był wysoki. W końcu wszystkim obiecuje jednym dodatki drugim mieszkania trzecim sfinansuje życie na wysokim poziomie i jeszcze frankowiczom załatwi. Tylko oczywiście to się odbije kosztem nas, ludzi pracujących w jeszcze wyższych POdatkach. W takim razie dziękuje i ide po zasiłek jak te 3tysiące murzynów, których tu ściąga nam. Socjaliści z po ich dobrze rozumieją, bo sami nic nie robią tylko kradną.

  ~Yoko 12 godzin i 42 minut temu
  A głupi Hołownia chce ich do Polski importować. Gdzie toto ma mózg?

  ~Walentinas12 godzin temu
  Hołownia jest użytecznym idiotą.

  ~Red2 godziny temu
  Czego wymagasz od Hołowni, mózgu??? Wystarczy spojrzeć na tę „yntelygentną” inaczej twarz i wszystko jasne.

  ~bombelek2 godziny temu
  Hołownia ma pracę bo w telewizji trzeba głupoty opowiadać wierzącym w szklany ekranik.

  ~vcxz 1 godzinę i 4 minuty temu
  Hołownia zamiast muzgu ma pasztet, jak i cała reszta redaktorków TV

  ~Pablo 13 minut temu
  Hołownia do tylko TVN, pamiętaj. To nie jest polska telewizja!

  Polubienie

 6. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/historia-terroryzmu-we-francji-od-ubogich-imigrantow-do-wojownikow-dzihadu/f5w6zg

  Historia terroryzmu we Francji. Od ubogich imigrantów do wojowników dżihadu

  Z początkiem lat 60. do Francji zaczęli masowo przyjeżdżać najbiedniejsi mieszkańcy kolonii – Algierii, Maroka i Tunezji. Mieli oni zapewnić Francji to, czego powojenny kraj potrzebował najbardziej – tanią siłę roboczą, do najcięższej pracy. Wśród uchodźców był algierczyk Kouachi, ojciec Cherifa i Saida Kouachi – terrorystów, którzy na początku stycznia tego roku zaatakowali redakcję Charlie Hebdo.

  Tacy jak Kouachi-senior mieszkali w barakach, na przedmieściach dużych miast, byli pogardzani, często sięgali po alkohol, mimo że islam zabrania pić. Znajdowali się z dala od swoich rodzin, byli nisko opłacani, choć dla nich samych – zarabiali niebotyczne pieniądze, które mogli też wysyłać do swoich ojczyzn.

  W latach 70. wstrzymano emigrację. Na świecie wybuchł kryzys paliwowy, a zamożna Francja przestała potrzebować taniej siły roboczej. W ostatnim akcie miłosierdzia wyrażono zgodę na łączenie rodzin. Tym samym Arabowie mogli pościągać do Francji swoje żony i dzieci. Zrozumieli wówczas, że we Francji zostaną na stałe. A przyjazd ich rodzin oznaczał powrót do tradycyjnych, muzułmańskich wartości.

  Zaludniali budowane dla nich blokowiska, ale pracy zaczynało już brakować, więc zaczęli lądować na bezrobociu. Podział na lepszych i gorszych Francuzów zaczął się umacniać. Ich blokowiska stały się rewirem wyjętym spod prawa, gdzie władze przejęły gangi narkotykowe, a zamieszki wybuchały, ilekroć pojawiała się tam policja. Jednak szkołą terroryzmu okazały się nie walki uliczne, a więzienia.

  Około 70 proc. osadzonych dziś we Francji to Arabowie, którzy są doskonałym celem dla werbujących radykałów. Wstąpienie w szeregi terrorystów staje się usprawiedliwieniem dla popełnianych zbrodni oraz chroni przed falą w więzieniu. Taką drogę przeszli też bracia Kouachi, którzy zradykalizowali się właśnie w więzieniu. A następnie wypowiedzieli wojnę ojczyźnie, w której ich ojciec, biedny Algierski imigrant, chciał tylko zarobić na rodzinę.

  ~Zbig : Taka naiwna bajeczka dla grzecznych dzieci i cwiercinteligentow, za ktorych ci co pisza ,nas maja. Naplyw muzulmanow z Afryki trwa caly czas, a tak naprawde sie nasila. Ci poszkodowani maja czesto po 3 do 5-iu zon i 15-cioro dzieci , na ktore dostaja ogromne zasilki. A to wszystko w kraju w ktorym bigamia jest przestepstwem. Ci poszkodowani calymi dziesiatkami lat siedza na zasilkach, poniewaz nie chce im sie pracowac. Oprocz rego sa skrajnymi rasistami i napadaja na kazdego bialego, ktory osmieli sie wejsc do ich dzielnicy. Ci poszkodowani czekaja na ten dzien kiedy zacznie sie mordowanie bialych do ostatniego, A nastepnie to oni beda wlascicielami wszystkiego. Niestety nie zdaja sobie sprawy , ze sa zbyt glupi , aby poprowadzic kraj do dobrobytu.

  ~Mag do ~Zbig: W zupelnosci zgadzam sie z wielodzietnymi rodzinami zyjacymi z zasilkow,to jest plaga!!!! Ale dobieraja im sie do tylkow coraz bardziej a jak tak dalej pojdzie to za 2 lata partia nacjonalistyczna dojdzie do wladzy i wtedy dopiero bedzie gadanie jacy to francuzi rasisci bo biednych arabkow juz maja dosc;) a maja,oj maja!!! Ale wtedy zaczna sie martwic wszyscy ci ktorzy z ogromna checia jezdza sobie do Francji zarabiac dobre pieniazki.

  ~hv do ~Mag: Mieszkam ponad 30 lat we Francji i ni slyszalam zeby arabi wracali do swoich krajow.Zmarli napewno wracaja ,jest bardzo malo grobow arabskich.Moze co niektorzy emeryci ,ale mlodziez zostaje .Oni wiedza ze w kraju ojcow nie wolno pic ,palic ,krasc islam zabrania ,a we w Fancji pozwalaja sobie na wszystko.Jeszcze nie napadaja na bialych.Ale kradna ,pala samochody nie pracuja , pobieraja zasilki .

  ~Islamista : Tak w ramach informacji to ci bracia nie znali arabskiego i byli wychowywani we francuskich rodzinach zastępczych jeżeli dobrze pamietam . Kilka lat temu spatkali się nawet z prezydentem Francji . Autora tego artykułu proszę o lepsze opisanie tej histori dwóch młodych terrorystów . Artykuł może być ciekawy jak ktos lepiej opisze życie tych baranów

  ~in do ~Islamista: Rodzice tych bandytow juz dawno zmarli.Wychowywali sie w rodzinach francuskich.

  Polubienie

 7. ~Asp 16 godzin i 9 minut temu
  Zaczyna sie, nie pasuje to wypier….. Chca najlepiej 3000zl na głowę i apartamenty. Sporo polakow nawet nie ma tego co oni i tez nikt im nie pomoze.

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17784719&kat=1329&title=Syryjczyk-wole-umrzec-od-bomb-w-Syrii-niz-z-glodu-w-Polsce&ticaid=1156ee&_ticrsn=3

  Syryjczyk: wolę umrzeć od bomb w Syrii niż z głodu w Polsce

  Mocne zarzuty pod adresem fundacji Estera od jednego z Syryjczyków. W liście przekazanym, między innymi, do mediów i kurii, Antoine Char (czytaj Antłan Szar) skarży się na warunki, jakie chrześcijanie z Syrii zastali w Polsce.

  „Mieliśmy otrzymać pomoc finansową, nie otrzymujemy. Fundacja Estera miała wszystko zapewnić i we wszystkim pomóc, ale nas oszukała” – takie zarzuty można przeczytać pod adresem organizacji, która sprowadziła do Polski ponad 150 syryjskich uchodźców.

  Antoine Char twierdzi wręcz, że sytuacja jego i jego rodziny jest dramatyczna. – Nie mamy co jeść. Przyjechałem z odrobiną oszczędności, ale już wszystko wydałem. Nie dam rady przetrwać do końca miesiąca – mówił Syryjczyk. Antoine Char narzeka, że fundacja ulokowała ich w Pruszkowie w małym 30-metrowym mieszkaniu. – Jest nas szóstka; śpimy na podłodze – skarży się. Dodaje, że od przybycia dostał na cała rodzinę tysiąc złotych. Twierdzi też, że fundacja się nimi nie interesuje i przestała odpowiadać na telefony. – Wolimy umrzeć w Syrii niż tutaj z głodu – podkreśla Antoine Char.

  Potwierdza to pochodzący z Syrii pan Adam, który stara się, jakoś pomóc rodakom. – Oni oczekiwali zupełnie czegoś innego, a zastali zupełnie coś innego. Co więcej są zostawieni na pastwę losu – podkreśla pan Adam. Dodaje, że Syryjczycy liczyli również na możliwość nauki języka polskiego, ale im tego nie zapewniono. – Także jeśli chodzi o komunikację – nie przekazano im, w jaki sposób mają się poruszać. Jeżdżą praktycznie bez biletów – ubolewa.

  Rozmówcy uważają, że Syryjczycy zostali oszukani. Myśleli, że w Polsce czekają na nich rajskie warunki i będą mogli w spokoju przeczekać zagrożenie. Przyjechali do nas z nastawieniem, że pobędą tu rok i tak przeżyją syryjską gehennę. Chcieliby także pracować i uczyć się języka polskiego.

  Fundacja Estera zapowiada, że zamierza do Polski sprowadzić kolejne osoby. Podawano, że do naszego kraju w sumie ma być sprowadzonych 1500 Syryjczyków.

  Fundacja Estera tłumaczy się z zarzutów

  Fundacja Estera, która jest odpowiedzialna za ściąganie do Polski chrześcijan z Syrii, tłumaczy się z zarzutów, jakie zrodziły się wokół jej przedsięwzięcia.

  Miriam Shaded, prezes Fundacji, zapewnia, że Syryjczycy na bieżąco byli informowani, o tym, co zastaną w Polsce i że są to najlepsze warunki przyznawane w takich sytuacjach. I zaznacza, że imigranci przyjechali prywatnym czarterem, nocowali w hotelach w Libanie, a tu dostają dwa razy więcej pieniędzy, niż, gdyby ubiegali się o pomoc finansową w urzędach. Miriam Shaded podkreśla, że Syryjczycy nie musieli przeprawiać się przez morze ani przebywać w ośrodkach dla cudzoziemców. – Tutaj są bezpieczni i mają naprawdę godne warunki życia, a to, że są np. niegospodarni, bo kupują jogurt za 12 zł, a nie za 2 zł, to w tym przypadku Fundacja nie ponosi odpowiedzialności – mówi prezes.

  Fundacja ma zasadę, że kwateruje maksymalnie po dwie osoby w pokoju. Nie lokuje kobiet i mężczyzn razem chyba, że są to małe dzieci lub małżeństwa. Jak mówi Miriam Shaded, ewentualne niezadowolenie wynika z tego, że Syryjczycy sami się relokują. – Informują, że oni podjęli decyzję, że przeprowadzają się do cioci, do wujka lub znajomych, stawiając fundację przed sytuacją dokonaną, a następnie mówią, że chcieliby dostać inne mieszkanie – mówi prezes. I zapewnia, że Fundacja pomaga szukać nowego mieszkania, ale potrzebuje na to czasu.

  Fundacja Estera odpiera także zarzuty, że namawiała Syryjczyków do przyjazdu. – Nikt ich na siłę nie ściągał – mówi prezes. Dodaje, że Syryjczyków nikt nie zmuszał, nikt nie kazał im aplikować, nikt nie kazał im się pakować.

  Prezes Fundacji podkreśla także, że cała Syria jest zagrożona wojną, a świadectwem tego jest choćby fakt, że nie działa tam polska ambasada czy nie ma przedstawicielstw instytucji międzynarodowych takich jak np. Biuro Wysokiego Komisarza NZ do spaw Uchodźców.

  Pieniądze na utrzymanie Syryjczyków – jak deklaruje Fundacja – pochodzą od kościołów, parafii, społeczności lokalnych, ludzi dobrej woli oraz od angielskiej fundacji Baranbas Fund. Miesięcznie pięcioosobowa rodzina otrzymuje 3 tys. złotych. Syryjczycy, którzy przyjechali są zakwaterowani w różnych miastach w Polsce.

  ~Bernadetaboinska@wp.pl 16 godzin i 35 minut temu
  W polsce jest bieda, a oni dostali wiecej niz ma przecietny Kowalski. … Musza sie nauczyc zyc oszczedniej a nie jak jasnie panstwo. Skoro tak zle, to niech wracaja do domu!

  ~sklave 15 godzin i 50 minut temu
  3 tys. na pięcioosobową rodzinę? Miliony polskich rodzin ma jeszcze mniej i żyją a Syryjczycy narzekają. Znaczy się za dużo dostali. Więcej na sklave.smieszne-zdjecia?

  ~Marta 9 godzin i 33 minut temu
  Na jedzenie – bo mieszkanie, media i ubrania mają zapewnione.

  Polubienie

 8. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/macedonia-prosi-o-wagony-na-stacjach-dochodzi-do-dantejskich-scen/t5cghq

  Macedonia prosi o wagony. Na stacjach dochodzi do dantejskich scen

  Macedonia prosi sąsiednie kraje o dostarczenie wagonów do transportu imigrantów, przedostających się na jej terytorium przez granicę z Grecją. Rząd w Skopje alarmuje, że nie ma już jak zapewnić uchodźcom głównie z Syrii, Iraku, Afganistanu i Somalii miejsc w pociągach jadących na północ.

  Uchodźcy przedostają się z Turcji do Grecji na łodziach i statkach. Ateny wypychają problem poza granice i pozwalają im na dalszą podróż na północ – bałkańskim szlakiem przez Serbię, Węgry do bogatej Europy Zachodniej. Szef macedońskich kolei Nikola Kostov mówił w lokalnej telewizji Telma, że jego firma nie jest w stanie obsłużyć tysięcy imigrantów, którzy w Gewgeliji – mieście na pograniczu grecko-macedońskim – koczują, szukając szansy na dalszą podróż. Na razie na apel o wagony nie odpowiedziało żadne z państw.

  Tymczasem grecka prasa alarmuje, że przybywający w tysiącach imigranci tylko w części są ewidencjonowani. Według serwisu Kathimerini, tylko od części imigrantów pobierane są odciski palców. Także tylko część z nich posiada oficjalne dokumenty, wydane w krajach, z których uciekają, ale ich wiarygodność nie musi być wysoka. Od stycznia do Grecji przybyło 160 tysięcy uchodźców. Większość udała się w podróż na północ. Według Berlina, Niemcy w tym roku przyjmą 800 tysięcy imigrantów.

  ~123 : Czy ktoś się w końcu opanuje? Zrozumiałbym, gdyby z terenów bezpośrednich działań wojennych uciekali starcy, kobiety i dzieci. A co mamy? Masowy napływ młodych, zdrowych, zdolnych do walki w obronie swych rodzin młodych mężczyzn. Przypatrzcie się Państwo zdjęciom i filmom w necie. Napływają nie tylko z terenu objętych bezpośrednimi walkami. Słowacja powiedziała już „nie” dla muzułmanów. Oczywiście muzułmanom należy pomagać, ale mądrze. W czyim interesie jest utrzymywanie takiej sytuacji? Kto płaci za przyjazd tych ludzi?

  ~ww : I tak oto muslimy wpuścili nam do Europy konia trojańskiego. Zauważyliście ,że 99 % tych „uchodźców” to byki w sile wieku (tak od 20 do 30 lat) moim zdaniem to „śpiochy” mające wjechać i osiedlić się w Eurokouchozie a na dany sygnał z okrzykiem „allahu akbar” podrzynać nam/wam gardła. Bo jak inaczej wytłumaczyć niechęć do przygarnięcia braci w wierze przez tak bogate kraje jak Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia saudyjska?Przecież KAŻDY muzułmanin ma zapisane w kanonie wiary JAŁMUŻNĘ jako podstawową powinność zamożnego muzułmanina. Dlaczego więc te ultrabogate kraje pozwalają swoim współbracią w wierze na tułaczkę ? Nie zastanawia was to ?

  ~kibi91 : To co robi Merkel to jest nie do pomyślenia to jest po prostu sabotaż dla Europy . Merkel powinno się jak najszybciej odsunąć od władzy ta kobieta jest niepoczytalna i grożna dla całej Europy ! Nikt przy zdrowych zmysłach nie obciąża podatników własnego kraju przyjmując osiemset tyś nie wykształconych i nic nieumiejących imigrantów . To jest chore tą kobietą powinien się zająć psychiatra, to jest niebezpieczne dla wszystkich Europejczyków . A Tusk siedzi cicho w Brukseli i chce się załapać na drugą kadencję – jakim kosztem P. Tusk. , karierowiczu !!

  ~morris : Jak mozna dopuscic inwazje niechcianych elementow do Europy. Czy Macedonia nie ma sil zbrojnych, policji zeby powsztrzymac ich zalew? Macedonia prosi o dostarczenei wagonow zeby mogli oni swobodnie podrozowac do tych krajow ktore sobie upatrzyli. Przeciez to nie jest przypadek zeby kraj europejski nie mogl obronic sie przed hordami Somalijczykow, czy innych dzikich elementow z krajow Afryki czy krajow muzulmanskich. Mozna sobie wyobrazic jak potezne, ukryte lobby, stoi za ta zbrodnicza wobec narodow Europy procedura. Dziwne ze nie dotyczy to ani USA ani Izraela.

  ~zagubiony na saharze : Proszę zauważyć jak media sprytnie zaczynają kształtować opinię społeczeństwa na problem imigrantów z państw ogarniętych „Arabską Wiosną”. Coraz więcej artykułów w których pokazywane są dzieci, kobiety lub obdarci mężczyzni. Widzimy ruiny ich domostw oraz tragiczne warunki w tymczasowych obozach. Zaczynają się pojawiać pojedyncze opowieści o katordze uciekinierów oraz ich marzeniach odnalezienia spokoju w Europie (dziwne że nie u pobratymców z naftowych rajów). To wszystko ma na celu wzbudzenie litości u odbiorcy oraz poczucie winy za ich los. Propaganda rozpoczęła zmasowaną akcję uświadamiającą!

  ~Majk : Na naszych odbywa się kolejna wędrówka ludów. Kilka tak ogromnych przetasowań ludów już mieliśmy w historii. Koniec starej Europy. Zaczyna się Eurabia. Z takim potencjałem demograficznym, Europę szybko czeka zubożenie. Żaden socjał tego nie wytrzyma. A pracować nie będą… Oby Europa Środkowo- Wschodnia się przed tym jakoś wybroniła. Zachód już jest stracony.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17790478&kat=1356&title=Macedonia-policja-uzyla-gazu-lzawiacego-wobec-uchodzcow

   Macedonia: policja użyła gazu łzawiącego wobec uchodźców

   Oddziały prewencyjne macedońskiej policji użyły gazu łzawiącego do rozproszenia kilku tysięcy imigrantów i uchodźców, próbujących wtargnąć do Macedonii przez granicę z Grecją – informuje agencja Reuters.

   Według Associated Press siły bezpieczeństwa użyły też granatów ogłuszających; kilka osób ucierpiało.

   Uchodźcy spędzili noc w macedońskiej Gewgeliji – mieście na pograniczu z Grecją.

   Kilka tysięcy ludzi z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, w tym wielu syryjskich uchodźców, spędziło noc w pasie granicznym na ziemi niczyjej między Grecją a Macedonią.

   W przeddzień Macedonia wprowadziła stan wyjątkowy na części swych granic, w tym na południowym odcinku, na granicy z Grecją, odcinając praktycznie drogę uchodźcom zmierzającym do państw Europy Zachodniej.

   Wystosowano prośbę do sąsiednich krajów o dostarczenie wagonów do transportu uchodźców.

   Uciekinierzy z Syrii, Iraku, Afganistanu i Somalii próbują przez Macedonię i Serbię przedostać się na Węgry i innych krajów strefy Schengen.

   Uchodźcy przedostają się z Turcji do Grecji na łodziach i statkach, dalej na północ – bałkańskim szlakiem przez Serbię, Węgry do bogatej Europy Zachodniej.

   Od stycznia do Grecji przybyło 160 tysięcy uchodźców. Większość udała się w podróż na północ.

   Według Berlina, Niemcy w tym roku przyjmą 800 tysięcy imigrantów.

   ~Jasio 11 godzin i 34 minut temu
   Sa agesywni, roszczeniowi i ich religia jest najlepsza. Bedzie dym,..

   ~jh 11 godzin i 50 minut temu
   odsyłać z powrotem. Inaczej fala będzie coraz większa. Jeśli nie zaczniemy ich odsyłać TERAZ to za kilka lat (a raczej wcześniej!) wybrani zostaną politycy SKRAJNI, a za kilkanaście lat ponownie zapłoną piece krematoryjne i otwarte komory gazowe – tym razem nie dla Żydów, a Islamistów.

   ~Mortales 11 godzin i 13 minut temu
   Za kilka lat to Islamiści będą palic Europejczyków….

   Polubienie

 9. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Slowacja-oslabia-kontrowersyjne-wypowiedzi-nt-uchodzcow,wid,17789567,wiadomosc.html

  Słowacja osłabia kontrowersyjne wypowiedzi nt. uchodźców

  Po zamieszaniu, wywołanym doniesieniami, że władze Słowacji chcą przyjmować tylko chrześcijańskich uchodźców, słowacki resort spraw wewnętrznych usiłował w czwartek osłabić wcześniejsze sformułowania – pisze agencja dpa.

  „Jeśli migrant z kraju muzułmańskiego zdecyduje się wystąpić o azyl na Słowacji i zamieszkać na Słowacji, zostanie potraktowany zgodnie z prawem” – cytuje dpa maila, otrzymanego w czwartek od słowackiego resortu spraw wewnętrznych. W mailu podkreślono też, że nikt nie powinien być dyskryminowany z powodu religii.

  Wcześniej pojawiły się doniesienia sugerujące, że Słowacja odmawia przyjmowania muzułmańskich uchodźców. Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Ivan Netik powiedział, że nie ma „dobrych podstaw integracji” uchodźców muzułmańskich na Słowacji. Wskazywał, że społeczność islamska liczy na Słowacji tylko ok. 2 tys. osób i że nie ma ona w tym kraju swojej infrastruktury, np. meczetów.

  Rzecznik twierdził też, że migranci w ogóle nie chcą pozostawać na Słowacji, lecz udać się do takich krajów jak Niemcy, gdzie mają krewnych i inne osoby, z którymi mogą nawiązać kontakt.

  – Chcemy wybrać ludzi, którzy naprawdę chcą rozpocząć nowe życie na Słowacji. Jako kraj chrześcijański możemy naprawdę pomóc chrześcijanom z Syrii w znalezieniu tu nowego domu – powiedział Netik.

  Agencja dpa odnotowuje, że słowacki minister spraw wewnętrznych Robert Kaliniak i premier Robert Fico „wielokrotnie podkreślali, iż Słowacja chce przyjąć tylko chrześcijańskie rodziny z Syrii”. Nie ma jednak formalnej decyzji rządu w tej sprawie.

  Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland napisał w czwartek na Twitterze, że „odmawianie (przyjęcia) uchodźców z uwagi na ich religię to rażąca dyskryminacja” i dodał, że Słowacja powinna zmienić swe stanowisko w tej kwestii.

  ~Piotr Europejczyk antyevil 23 godzin i 42 minut temu
  Panie thorbjorn Jagland z Norwegii ,prosze sie nie wpierdala….ć w sprawy innych krajów i nie napietnować ich tylko z powodu ,braku zgody na zło ,które prezentuje Islam .Wystarczy że pańska partia pracy zrobiła burdel w Norwegii i ślepo Pan udaje że nie ma problemu ,czyżby petrodolary odebrały panu trzeźwość myślenia i wręcz ślepotę ,ktora nie przystoi na tym stanowisku ,jak Pan nie widziproblemu zapraszam do MĂĽlmo u sasiadów w Szwecji

  ~kolega 6 godzin i 27 minut temu
  panie Norweg nie dziwie sie ze Brevik sie wkurzyl takich jak on potrzebuje Europa wiecej

  ~KPINA-2 21 godzin i 36 minut temu
  Popieram Słowaków, pan thorbjorn Jagland z Norwegii,niech robi porzadek we własnym kraju, bo tam islamiści czują sie bardziej u siebie jak Norwegowie,!!!!!

  ~grzes 16 godzin i 41 minut temu
  dziekuje panie za madre slowa

  ~sxdcer 22 godzin i 43 minut temu
  Nie dla przyjmowania islamistów w Europie. Odsyłać desanty terrorystów islamskich z ich lewackimi sponsorami z UE do Arabii Saudyjskiej.

  ~europejczyk 21 godzin i 30 minut temu
  odwróćmy sytuację: czy chrześcijański imigrant dostałby się do kraju muzułmańskiego bez zmiany wiary na islam? nigdy! kiedyś – tak, teraz – nie. A ponieważ obowiązuje zasada wzajemności: do krajów chrześcijańskich – tylko chrześcijanie…. a p. Jagland niech zgłosi się na ochotnicze ścięcie pustej głowy w kalifacie….

  ~Templariusz 17 godzin i 20 minut temu
  Niech spada baran jeden. Breivik miał rację!

  ~Kaa 21 godzin i 50 minut temu
  Francja, Anglia miały kolonie grabili tubylców to teraz niech ich utrzymują. Myśmy nie mieli to i nie mamy obowiązków wobec nich.

  Polubienie

 10. http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Terrorysci-ponownie-groza-Belgii-Wszyscy-niewierni-zostana-zamordowani,wid,17788157,wiadomosc.html

  Terroryści ponownie grożą Belgii. „Wszyscy niewierni zostaną zamordowani”

  Terroryści z Państwa Islamskiego ponownie grożą Belgii. O możliwym ataku donoszą belgijskie media, powołując się na wypowiedź jednego z dżihadystów. – Wszyscy niewierni zostaną zamordowani. Zabijemy ich, jak oni zabijają nas – powiedział Abdellah Nouamane, znany także jako Abu Jihad Al-Belgiki.

  Dżihadyści mają planować kolejny zamach, a potencjalnym celem są biblioteki, szkoły, szpitale, ulice sklepowe i kluby. – Wszyscy niewierni zostaną zamordowani. Zabijemy ich jak oni zabijają nas – przekazał w nagraniu wysłanym mediom Nouamane.

  Znany także jako Abu Jihad Al-Belgiki, 20-latek pochodzący z Antwerpii przez wiele lat był członkiem radykalnej organizacji Shariah4Belgium. Zajmował się rekrutacją osób, które chciały wyjechać do Syrii, by walczyć u boku dżihadystów. Sam Nouamane od połowy 2013 roku przebywa w Syrii.

  Nouamane miał kontakty z grupą terrorystów, którzy planowali wcześniejsze ataki w Belgii. Nie doszło do nich dzięki interwencji belgijskich służb antyterrorystycznych.

  ~aleks 7 godzin i 11 minut temu
  to sa niedouczeni ludzie, po praniu mozgow w szkolach koranicznych myslacy ze sila europejczykow nawroca na islam……jak widac Koran nawoluje do zbrodni, gwaltow, nietolerancji religijnej itp. i jako krzewiacy jezyk nienawisci powinien byc zakazany ….

  ~monikawczoraj
  100% popieram!

  ~Wierzący_nie_praktykującywczoraj
  A wyznawcy ubogiego cieśli z Nazaretu i jego Ojca co przez setki lat robili. Czym różniły się średniowieczne wyprawy krzyżowe i podbój Ameryki od tego co teraz robią islamscy terroryści ? Skalą bo chrześcijańscy rycerze i konkwistadorzy mordowali na znacznie większa skalę i też „wyżynali” całe wioski z kobietami dziećmi i starcami włącznie. A to wszystko w imię Boga który w V przykazaniu powiedział „NIE ZABIJAJ”.

  ~Michał…wczoraj
  Wyobraź sobie XVI wiek, odkrywanie obu Ameryk, krzewienie chrześcijaństwa. Twój post brzmiał by tak: „to sa niedouczeni ludzie, po praniu mozgow w szkolach katolickich myslacy ze sila Indian nawroca na katolicyzm……jak widac Biblia nawoluje do zbrodni, gwaltow, nietolerancji religijnej itp. i jako krzewiaca jezyk nienawisci powinna byc zakazana ….”. Coś nam to przypomina, prawda?

  ~zxcwczoraj
  Pośrednio sam sobie odpowiedziałeś – w średniowieczu poziom wiedzy i świadomości był inny ale rozumiem, że współczesny islam, zwłaszcza ten wojujący skupia ludzi z adekwatną do średniowiecza wiedzą? Czy to chcesz powiedzieć?

  ~Mariowczoraj
  Ale masz świadomość, że konflikt między Islamem a chrześcijańską Europą nie zaczął się od wypraw krzyzowych. Wyprawy zaczęły się około 1096 roku, a 360 lat wcześniej Karol Młot musiał bronić Europy pod Poitiers. Skąd oni się tam wzieli? Przyszli w pokoju? Przez 250 lat podbili cał apólnocną Afrykę, potem Hiszpanię i zagrozili Francji i w ogóle Europie. A bezposrednią przyczyną I wyprawy była prośba Aleksego władcy Cesarstwa Bizantyjskiego o pomoc w związku z atakami Muzulmanów.

  ~wqwczoraj
  to prawda, ale zagrożenie już przeszło, teraz jest inne realne…

  ~Kris19 godzin temu
  Nie rozumiem dlaczego nie ma tutaj ze 100 wpisów katoli? Prawda w oczy kole? Może wielebny Rydzyk by się wypowiedział dlaczego mordowali!?

  coldlech 14 godzin i 4 minuty temu
  Robili , ale w mrokach średniowiecza . Teraz mamy 21 wiek.

  coldlech 14 godzin i 4 minuty temu
  Tak było , ale już nie możemy pozwolić żeby się powtórzyło .

  ~Adam K. 9 godzin i 24 minut temu
  Wyprawy krzyzowe to jeden z pierwszych etapow walki Europy z fala chorej ideologii Islamu. Nastepny to rozwalenie ich hord pod Wiedniem. Teraz trzeci – walka z fanatykami na naszym wlasnym podworku. Nic sie nie zmienilo, walczymy z zaraza, ktora od 1,5 tysiaca lat chce zniszczyc zachodnia, chrzescijanska cywilizacje.

  ~psj 21 minut temu
  Dokładniej to I etap to od VIII wieku do XV (od bitwy pod Poitiers) czyli rekonkwista – zatrzymanie marszu muzułmanów na Francję i odzyskanie Hiszpanii i Portugalii – w tym etapie są również wyprawy krzyżowe, które są tylko odpowiedzią na najazdy muzułmanów. II etap to wojna z imperium Osmańskim od XV w aż do końca I wojny światowej (tutaj jest Wiedeń i późniejsze odzyskiwanie Europy środkowej i Bałkanów). III etap słusznie to obecna walka z fanatykami islamskimi. Jak widać Europa od 1500 lat zmaga się z ustawicznymi najazdami muzułmanów.

  ~rty 16 minut temu
  wystarczy, że będą mieć mnóstwo dzieci, które kilkanaście lat później przegłosują wprowadzenie szariatu przy lewackim podejściu do rodziny Europa już ma pozamiatane

  Polubienie

 11. ~US Soldier 6 godzin i 13 minut temu
  Zlikwidować social dla ludzi z poza UE i problem sam się rozwiąże… resztę zapakować na pociągi lub statki i wio wyjazd z Europy do siebie do lepianek bidę rypać i pokłony walić na dywaniku…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Financial-Times-kryzys-imigracyjny-zagraza-strefie-Schengen,wid,17790816,wiadomosc.html

  „Financial Times”: kryzys imigracyjny zagraża strefie Schengen

  „Financial Times” apeluje do liderów UE o rozwiązanie kryzysu imigracyjnego przy unijnych granicach. W przeciwnym razie zagrożona może być strefa Schengen, a podziały wokół krajów członkowskich UE mogą się powiększyć – pisze brytyjski dziennik. „Przywódcy UE muszą podwoić wysiłki i znaleźć wspólny cel w radzeniu sobie z kryzysem, który w przeciwnym razie może uczynić nieodwracalne szkody dla reputacji Europy” – podkreśla gazeta.

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w tym tygodniu, że kryzys imigracyjny będzie w przyszłości zajmował UE w znacznie większym stopniu niż kryzys w Grecji czy stabilność strefy euro. Każdy, kto śledzi ostatnie dane o fali uchodźców z Bliskiego Wschodu, Afryki i Bałkanów, będzie musiał zgodzić się z Merkel – uważa „FT”. Przypomina, że według unijnej agencji ds. ochrony granic Frontex w lipcu liczba imigrantów, którzy dotarli do granic UE potroiła się w porównaniu z ubiegłym rokiem i wyniosła 107 500 osób. Niemcy ostrzegły, że w tym roku oczekują rekordowych 800 tys. wniosków o azyl.

  „Biorąc pod uwagę gospodarcze i polityczne wstrząsy w krajach sąsiadujących z Unią Europejską można by oczekiwać spójnej odpowiedzi ze strony krajów członkowskich. Ale takiej jedności brakuje, a unijne zasady dotyczące przyznawania azylu okazują się niewystarczające” – podkreśla „FT” w artykule redakcyjnym.

  Unijne rozporządzenie Dublin II stanowi, że odpowiedzialność za rozpatrywanie wniosku azylowego spoczywa na pierwszym kraju UE, którego granicę uchodźca przekroczył. Jednak kraje takie jak Włochy czy Grecja są podejrzewane o niestosowanie się do tych zasad i zachęcanie imigrantów, by udali się na północ. Nic więc dziwnego, że szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere ostrzegł, iż w przypadku dalszej fali imigrantów do Niemiec konieczne może być wycofanie się ze strefy Schengen, która pozwala na poruszanie się po większości krajów Europy bez paszportu.

  De Maiziere apeluje o „europejską odpowiedź” na kryzys. „Działając jako blok UE powinna uruchomić operację zarządzania przepływem uchodźców na południowych granicach. Unijni urzędnicy powinny oddzielać osoby słusznie ubiegające się o azyl, które uciekają przed prześladowaniem, od imigrantów ekonomicznych” – pisze „FT”. Podkreśla, że choć nie jest to łatwe, to Unia powinna następnie odesłać do domów tych imigrantów, którzy uciekają przed biedą, a ubiegających się o azyl przesiedlać do krajów członkowskich. „Działając w ten sposób UE zademonstrowałaby, że nielegalna imigracja do Europy nie jest gwarantowanym biletem w jedną stronę” – zaznacza dziennik.

  Bez takich działań napływ imigrantów będzie nadal wywoływał chaos i poróżniał państwa członkowskie. Niemcy wciąż są krajem, który przyjmuje największą liczbę uchodźców spośród wszystkich członków UE i mimo kontrowersji wokół twardego stanowiska dotyczącego Grecji, uchodzą za najbardziej humanitarne państwo w Europie – dodaje „FT”.

  Dziennik krytykuje z kolei podejście rządu Wielkiej Brytanii do kryzysu imigracyjnego. Premier David Cameron, który dąży do renegocjacji warunków członkostwa swego kraju w UE, mógłby zyskać przychylność unijnych przywódców poprzez udział w niedawnej relokacji 40 tys. ubiegających się o azyl w UE. Zamiast tego skorzystał z opcji pozwalającej Wielkiej Brytanii na rezygnację z unijnych postanowień w sprawie polityki migracyjnej. W kwestiach humanitarnych „działania brytyjskiego premiera nie wychodzą ponad wzmocnienie bezpieczeństwa w Calais” – ocenia „FT”.

  „Jeśli to zamieszenie się nie skończy, największym zagrożeniem dla UE będzie prawdopodobna erozja strefy Schengen. Jej śmierć nie oznaczałaby końca swobody poruszania się dla obywateli UE. Ale byłby to potężny krok wstecz dla projektu europejskiego, a przywrócenie kontroli paszportowych na granicach pogłębiłoby podziały wśród krajów UE, gdyż kolejni migranci wciąż koczowaliby we Włoszech, Grecji i Hiszpanii, co wywoływałoby niezadowolenie rządów i obywateli” – konkluduje „FT”.

  ~marriusz7 6 godzin i 17 minut temu
  Jaki odkrywczy artykuł. Dopiero na to wpadli, że Europie grozi kryzys?

  ~qwerty 30 minut temu
  wpadli już wcześniej, tylko dominował durnolewacki przekaz,czyli więcej multikulti.

  ~kolox 6 godzin i 28 minut temu
  Czy chcemy drugiej Szwecji ???? Elin Krantz była 27 letnią lewicową fanatyczką, która otwarcie wspierała inwazję kolorowych do Szwecji i która była śmiertelną przeciwniczką partii patriotycznej o nazwieSzwedzka Demokracja. Ta młoda, rodowita Szwedka, będąca ładną blondynką należała do grupy na Facebooku o nazwie Lubimy różnorodność i oczywiste już teraz jest że popełniła ogromny błąd. Jej ultra-lewicowa, ekstremalnie liberalna natura doprowadziła ją do opinii, że Szwecja powinna w ogóle nie mieć granic a chora ideologią mieszania się ras stała się jej obsesją i jawnie ją promowała. Niestety los chciał, że pewnego wieczora Elin jechała w jednym metrze z negroidem z Etiopii , który wyszedł za nią a następnie śledził ją. Był to Ephrem Tadele Yohaness, który po odsiedzeniu wyroku w USA poprosił o status azylanta w Szwecji na podstawieprześladowania w USA na tle rasowym. Rząd w Szwecji przyjął go oczywiście z otwartymi ramionami i zapewnił mu darmowe mieszkanie i dożywotnie zasiłki. Negroid ten, który był bezrobotny przez cały swój pobyt w Szwecji, a wcześniej także w USA, podążył za Elin pod osłoną nocy. Według naocznego świadka próbował nawiązać kontakt z dziewczyną lecz ona nie robiła tego chętnie dlatego ten zaatakował ją, brutalnie zgwałcił a potem zabił. Aby mieć pewność, że Elin już nie żyje napastnik wziął 83.6 kg kamień i rostrzaskał jej głowę a potem rzucił jej nagie zwłoki w krzaki i odszedł jakby nic się nie stało. Elin wyraźnie nie zdawała sobie sprawy jak bardzo zmieniła się Szwecja przez ludzi takich jak ona sama i przyszło jej za to zapłacić najwyższą cenę.” Szwecja jest liderem w Europie i w czołówce światowej jeżeli chodzi o liczbę gwałtów, prawie 100% tych przestępstw popełniają muzułmanie i uchodźcy z Afryki (Somalii)

  ~celny 6 godzin i 6 minut temu
  Europie zagraża zagłada. Trzeba powstrzymać napływ imigrantów odsyłając ich tam skąd przybyli i uszczelnić granicę choćby za pomocą karabinów maszynowych. A tym którzy już przyjechali w ciągu ostatnich 20 lat i ich dzieciom postawić ultimatum albo się dostosowujecie do kultury europejskiej albo do widzenia i wracać do siebie. Żarty się skończyły chodzi o nasze życie i życie następnych pokoleń. Najlepiej ujął to premier Węgier : Europa dla Europejczyków. Imigranci niech płyną do Kuwejtu , Arabii Saudyjskiej i Kataru najbogatszych państw na świecie gdzie panuje islam.

  ~666 6 godzin i 13 minut temu
  A może trzeba wziąć przykład z Australii?

  ~zelda 6 godzin i 13 minut temu
  Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu jest pozbycie się przyczyny jego powstania. Oni przybywają tu, bo wiedzą, że dostaną wszystko na tacy! Mają postawę roszczeniową! Zlikwidować socjal, nieprzystosowanych zachowujących się jak dzicz odesłać i zamknąć granice, a jak i tak będą chcieli się dostać to dziurawić pontony!

  ~wina usa 6 godzin i 24 minut temu
  tych trolli zza oceanu i cienkich sługusów zasiadających w ue ich marionetek niech całe te zło wywołane przez usa teraz ich zabiorą do siebie a nie chcą aby pod przykrywką wywołać w Europie zamieszki rasowe i przemycić swój produkt zwany isis do nas !!!!

  ~jasio 5 godzin i 42 minut temu
  To jest ukryta islamizacja Europy!!!!!!! Nie wolno do tego dopuścić. problem nie leży w tej fali emigrantów ale w NASTEPNYCH POKOLENIACH. Dzieci imigrantow wychowane w dobrobycuie, zasymilowane i wyedukowane w Europie Zachodniej masowo powracaja do swoich korzeni. To są pokolenia przyszłych terrorystów, rekrutowanych przez islamskie organizacje zmierzające do wasalizacji Europy. CZY NIKT TEGO NIE ROZUMI9E? Popatrzcie jacy ludzie dokonali zamachów w Wlk Brytanii, czy Francji???? Czy to tak trudno wyciągnąć wnioski?

  Polubienie

 12. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-uzbrojony-napastnik-w-pociagu-thalys/ys10yv

  Francja: uzbrojony napastnik w pociągu Thalys

  Trzy osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko, gdy w pociągu Thalys na trasie między Amsterdamem a Paryżem zaatakował mężczyzna uzbrojony m.in. w broń palną. Napastnik, obezwładniony przez pasażerów, został zatrzymany na dworcu w Arras w płn. Francji.

  Jak poinformowała agencja AFP, do zdarzenia doszło krótko po godz. 18. Rzecznik francuskich kolei SNCF podał, że napastnik był uzbrojony w broń białą, a także broń palną.

  Według rzecznika dwie osoby odniosły ciężkie obrażenia, a trzecia lżejsze. Co najmniej jedna z rannych osób ucierpiała na skutek postrzału z broni palnej.

  Wieczorem do Arras ma się udać szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve – powiadomił rzecznik resortu Pierre-Henry Brandet. Potwierdził, że sprawca otworzył ogień w pociągu, ale na tym etapie „jego motywy nie są znane”. Rzecznik zastrzegł, że „mówienie o motywie terrorystycznym byłoby obecnie przedwczesne”.

  Na Twitterze przewoźnik Thalys zapewnił, że „pasażerowie są bezpieczni, a sytuacja została opanowana”. Pociąg został zatrzymany, a na miejscu są służby ratownicze – dodano.
  (…)

  ~jasam1 : „. Rzecznik zastrzegł, że „mówienie o motywie terrorystycznym byłoby obecnie przedwczesne”.- zatem na 100% był to muslim.

  ~Logiczny : Co wiemy o napastniku? Że na MILION procent był muslimem. A skąd to wiemy? Stąd że nie piszą „biały napastnik zaatakował”, tylko „napastnik zaatakował”.

  ~taka drobna analogia : Pewnie „uchodźca” z Afryki.
  Był sfrustrowany, bo od półtora miesiąca bezskutecznie próbował przedostać się tunelem pod kanałem do UK, a w urzędzie do spraw imigrantów odmówili podwyższenia mu zasiłku.

  ~zabojad : Napastnik to Marokanczyk, ktory zostal obezwladniony przez dwoch Amerykanow (zolnierze). Na razie tylko tyle informacji…..kalasz, bron biala takim arsenalem dysponowal terrorysta.

  ~kawa na ławę do ~zabojad: Zwykle nasze ” polskie ” media potrzebuja ok. 2 dni aby sprawę wyciszyć lub dopowiedzić kilka dodatkowych faktów ktore w dzisiejszym internetowym świecie można znaleźć po kilku kliknięciach. Wiele świeżych, nie pierwszostronicowych wiadomości wyskakuje na polskich mediach ok. 2 dni po fakcie i opisywane jest tak jak gdyby to miało miejsce przed chwila. Czyżby cenzor lub sponsorzy tak długo preparowali papke medialna dla Kowalskich.

  ~nie popełniajmy więcej tego samego błędu :
  Polska już bardzo źle wyszła przez wielowiekową tolerancję dla uchodźców w tym szczególnie żydów! A Kopacz i Tusk koniecznie chcą na Polskę sprowadzić nowe nieszczęścia!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Uzbrojony-napastnik-w-pociagu-Thalys-Trzy-osoby-ranne,wid,17791982,wiadomosc.html?ticaid=11571e&_ticrsn=3

   ~nick 1 godzinę i 5 minut temu
   niech zgadne- przedstawiciel religii pokoju?

   ~Podlaszuk 54 minut temu
   Motywy nieznane, pochodzenie nieznane czyli wszystko jasne. A nasi rządzący chcą wyznawców religii miłości sprowadzać do Polski.

   ~Odyseusz 58 minut temu
   Mówienie o motywie byłoby przedwczesne na dodatek brak jakiejkolwiek wzmianki o tożsamości! Wnioskuję że to islamista terrorysta – ale „poprawność” polityczna zabrania o tym mówić głośno!!!!!!!!!!!

   ~maasdamer 52 minut temu
   Czy to był imigrant? Jeśli tak, to dlaczego nie nazywają rzeczy po imieniu? Kolonko miał rację jeśli chodzi o polityczną poprawność w mediach :/

   ~bartek 58 minut temu
   Dlaczego nie piszecie o tym ze jest to obywatel Maroko ? Dlaczego nie ma nic na temat tego ze jest on wyznania Islamskiego? Takich ludzi wlasnie chcecie nam sprowadzic do Polski i utrzymywac z naszych podatkow.

   Przemo2 52 minut temu
   Jak muslimki pobiły białą Francuzkę bo opalała się w bikini to prokuratura stwierdziła: że muzułmanka idąć z 4 koleżankami zwróciła uwagę opalającej się, że jest za zimno jak na taki strój. Opalająca bezczelnie odpowiedziała jej, że jak ktoś wygląda tak jak ona (znaczy zwracająca uwagę) to oczywiście musi chodzić w namiocie z dziurą na głowie. To tak wkurzyło je, że pobiły kobietę. Ciekawe co tym razem wymyśli prokuratura. Ktoś z pasażerów zwrócił mu uwagę, że ma brudne buty więc zaczął strzelać?

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Skandaliczne-zachowanie-obslugi-pociagu-w-ktorym-doszlo-do-proby-zamachu,wid,17793153,wiadomosc.html?ticaid=115734

   Skandaliczne zachowanie obsługi pociągu, w którym doszło do próby zamachu?

   Znany francuski aktor filmowy Jean-Hugues Anglade ostro skrytykował zachowanieobsługi pociągu Amsterdam-Paryż, w którym doszło w piątek do strzelaniny. Aktor, którego polscy widzowie widzieli między innymi w filmie „Leon zawodowiec”, udzielił wywiadu tygodnikowi „Paris-Match”.

   Jean-Hugues Anglade jechał pociągiem Thalys wraz ze swoją partnerką i dwójką dzieci. Byli w ostatnim wagonie składu. Gdy z przedostatniego wagonu dobiegł do nich odgłos strzałów, aktor zobaczył członków obsługi, którzy biegli w stronę lokomotywy znajdującej się z tyłu pociągu. Specjalnym kluczem otworzyli drzwi do pomieszczenia zarezerwowanego dla personelu i zamknęli się od środka. Pasażerowie, a wśród nich Anglade i jego rodzina, znaleźli się w potrzasku między zbliżającym się terrorystą a zamkniętymi drzwiami.

   – Waliliśmy w drzwi, krzyczeliśmy, by pracownicy obsługi wpuścili nas, chcieliśmy, by zareagowali, ale bez skutku – powiedział z żalem Anglade w rozmowie z tygodnikiem „Paris-Match”.

   Aktor dodał, że to poczucie porzucenia i samotności było „nie do zniesienia”. Ulga nastąpiła dopiero wtedy, gdy podszedł do nich Amerykanin Anthony Sadler i powiedział, że napastnik został unieszkodliwiony.

   Anglade powiedział, że pasażerowie „znaleźli się w niewłaściwym miejscu, ale z właściwymi ludźmi” i podziękował amerykańskim wojskowym za ich „bohaterską odwagę”.

   ~marcin 35 minut temu
   w irlandii wszystkie media mowia o 26 letnim marokanskim radykalnym islamiscie a polskie mowia o „napastniku”.smutne to jest

   … 33 minut temu
   Nie obsłu, a tu zawiniła a władze które tolerują tę inwazję na Europę.

   ~Warszawiak 47 minut temu
   Nie wymagajcie od zwyklych kolejarzy, aby zachowywali sie jak komandosi.To tylko zwykli wystraszeni ludzie.W obecnych czasach, w srodkach komunikacji, centrach handlowych,itd.powinna byc ochrona po cywilnemu, antyterrorysci po cywilnemu.Wiem ze to koszta, ale takie sa czasy.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Hiszpanskie-sluzby-podaja-ze-napastnik-z-pociagu-do-Paryza-byl-wczesniej-w-Syrii,wid,17792621,wiadomosc.html

   Hiszpańskie służby podają, że napastnik z pociągu do Paryża był wcześniej w Syrii

   Mężczyzna, który w piątek zranił trzy osoby w pociągu na trasie między Amsterdamem a Paryżem był wcześniej w Syrii – powiedział agencji Associated Press anonimowy członek hiszpańskich służb antyterrorystycznych. Napastnik do 2014 r. miał mieszkać w Hiszpanii.

   Rozmówca AP podkreślił, że mężczyzna następnie przeprowadził się do Francji, skąd podróżował do Syrii. Napastnik po zatrzymaniu w mieście Arras na północy Francji został przewieziony w inne miejsce, gdzie poddawany jest przesłuchaniu. W chwili ataku przy sobie miał mieć dwie torby z bronią automatyczną i nożami. Do pociągu wsiadł w Brukseli – podało natomiast źródło agencji Reutera.

   Tymczasem francuski minister spraw zagranicznych Bernard Cazeneuve powiedział, że podejrzany może być 26-letnim Marokańczykiem, o którym hiszpańskie władze donosiły wcześniej, iż mógł mieć powiązania z muzułmańskimi ruchami radykalnymi. Jednocześnie szef MSW w Paryżu zaznaczył w sobotę, że na chwilę obecną nie można mieć całkowitej pewności co do jego tożsamości.

   „Jeżeli jednak potwierdzimy tożsamość, którą nam podał, będzie ona identyczna z danymi 26-letniego mężczyzny narodowości marokańskiej, o którym hiszpańskie władze informowały nasze służby wywiadowcze w lutym 2014 roku, w związku z jego powiązaniami z radykalnymi ruchami islamistycznymi” – mówił Cazeneuve.
   (…)

   ~Multi 6 godzin i 57 minut temu
   Biedny islamista pewnie mu ręce powykręcali i go obrażali a on tylko chciał niewiernych nawracać

   ~Kto. 5 godzin i 46 minut temu
   Za krzywdy dostanie stosowne odszkodowanie.

   ~pol 5 godzin i 15 minut temu
   zaraz oskarżą tych amerykanów że byli zbyt brutalni

   ~No tak 6 godzin i 38 minut temu
   … Więcej jeszcze wolności dla islamistów. Więcej ukrywania w imię dziwnej poprawności kto jest kto. Dojdzie do tego, że „etniczni obywatele” w swoim własnym kraju będą bali się wyjść na ulicę. W zasadzie to już zaczynają się bać. Najwyższy czas nazywać „rzecz po imieniu” i działać ……

   ~jankowalski 6 godzin i 48 minut temu
   Chyba zawładnęło mną uprzedzenie połączone z nietolerancją. Od samego początku byłem pewien, że niecnego czynu dokonał jakiś Abdullah, choć do tej pory ani razu nie podano nazwiska napastnika.

   ~Rav 6 godzin i 16 minut temu
   jak brak informacji o nazwisku lub pochodzeniu to możesz być pewien co to za jeden…

   ~DzikiWschód 6 godzin i 14 minut temu
   Francji już nie ma. Hiszpanie informowali rok wcześniej o tym gościu a żabojady jak zwykle…jajco.

   ~Antek 5 godzin i 48 minut temu
   A gdzież informacja o tym kim byli obezwładniający obywatele USA? To żołnierze, kolejny raz wypaczacie informacje, gdyby nie ci marines to wystrzelałby tych ludzi jak kaczki.

   ~apollo 77 5 godzin i 12 minut temu
   POprawość gówniana nocnikarzy Kim był napastnik ? Ufo

   Polubienie

 13. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Uzasadniony-strach-przed-milionami-imigrantow,wid,17740999,wiadomosc.html

  Uzasadniony strach przed milionami imigrantów

  Nie najlepszy czas na takie wieści. W momencie gdy Unia Europejska prowadzi najbardziej burzliwą w swojej historii debatę o imigrantach, uchodźcach i azylantach, pojawił się raport ONZ o przyszłości demograficznej globu.

  Wynika z niego, że liczba ludności w Europie będzie powolutku malała, a na kontynentach z nią sąsiadujących – galopująco rosła.

  Do tego suchego – i nieodkrywczego – stwierdzenia trzeba przyporządkować kilka liczb. Otóż za 15 lat, czyli za trzy, cztery kadencje w parlamentach demokratycznych państw zachodnich, Europejczyków będzie o cztery miliony mniej niż dziś. W tym samym czasie liczba Afrykanów i Azjatów wzrośnie o miliard (to tyle: 1 000 000 000).

  Oczywiście nie wszyscy będą chcieli zamieszkać na Starym Kontynencie, ale nawet procent z tego dodatkowego miliarda (w sumie mieszkańców Afryki i Azji będzie wtedy 6,58 mld) to niewiarygodna liczba. Skoro dziś Polska ma problem z przyjęciem 2 tysięcy uchodźców z dalekich krajów, to co się stanie, gdy będzie musiała w ramach solidarności (piszę o solidarności bez ironii) przyjąć ich kilkaset tysięcy?

  Miejmy nadzieję, że poziom życia w ojczyznach potencjalnych uchodźców z Afryki i Azji wzrośnie tak bardzo, że nie będą musieli uciekać. Miejmy nadzieję, że wojny się pokończą, a dyktatorzy zasiądą do okrągłych stołów z przebywającymi teraz w więzieniach przeciwnikami politycznymi oraz terrorystami, którzy skruszeją. To pozwoliłoby Europie prowadzić prawdziwą politykę imigracyjną, czyli przyjmować głównie takich cudzoziemców, którzy są jej potrzebni jako pracownicy i płatnicy emerytur oraz nie są wrogo do niej nastawieni.

  Głównie takich, bo pomoc potrzebującym, ofiarom wojen i represyjnych reżimów, nie może być istotą polityki imigracyjnej. Może dotyczyć dziesiątek tysięcy ludzi, a nie dziesiątek milionów, gdyż z tak wielką liczbą UE sobie nie poradzi. I nie chodzi wcale o finanse. Przede wszystkim zaburzyłoby to porządek społeczny.

  Tak się nieszczęśliwie złożyło, że te masy uchodźców pojawiły się u bram Europy w czasie, gdy przeżywa ona kryzys. W wielu państwach unijnych co trzeci, nawet co drugi młody człowiek nie ma pracy. Wpuszczenie milionów konkurentów do pomocy społecznej to nie jest to, co łatwo się da wytłumaczyć im i ich rodzicom.

  Już dziś europejskie rządy, bojąc się swoich wyborców, bronią się przed otwarciem na tysiące imigrantów z daleka. Otwarcie na miliony doprowadziłoby do wielkich zmian politycznych. Ich skutki nie będą raczej dobre ani dla Europejczyków, ani dla imigrantów.

  Jerzy Haszczyński

  ~nick 16 godzin i 25 minut temu
  Lczba afrykanczykow nie wzrośnie dramatycznie jeśli Europa przestanie ich finansować… Cały problem zniknie wraz z zaprzestaniem ingerencji w tamten region. Innymi słowy jeśli będa mogli się wykarmic ok, jeśli nie to zginą. To odwieczne prawo natury…

  ~Lidia2015-08-01 08:49
  Nie masz pojęcia o czym piszesz. Problem zniknie, jeżeli Europa u Ameryka zacznie uczciwie traktować mieszkańców globalnego południa w stosunkach gospodarczych i handlowych. Wtedy będą mogli się wykarmić i żyć godnie, a także rozwinąć. Nie będą uciekać, bo u siebie również będą mieli dostęp do leków i edukacji.

  ~nocomment2015-08-01 09:04
  A Ty zacznij uczciwie interpretować procesy które widzisz swoim Polakom mowi się won na zachod a na ich miejsce sprowadza emigrantów. Bez komentarza.

  ~Zagrożenie olbrzymie 14 godzin i 55 minut temu
  Jeżeli nie powtrzymamy ten napływ teraz to Europa zostanie zalana syfem i zamieni się w afrykę.

  ~bs// 14 godzin i 52 minut temu
  Lidia – To co napisałaś to jest święta prawda ….USA i kraje jak Włochy <Francja i jeszcze kilka , zgadzały się na rozwalanie życia ludziom w Północnej Afryce.Zniszczone miast ,zniszczone ich fabryki ,żyć tam normalnie się już nie da ,więc ludzi szukają pomocy u tych ,którzy się do tego skandalu przyczynili !!!!!!!!!USA i inne kraje powinni odbudować te kraje ,które zniszczyli a nie udawać ,że problem z uchodżcami….

  ~Mati 14 godzin i 44 minut temu
  A dlaczego miliony Polaków zaczęło przesiedlać się od czasów wojny do teraz? Kiedyś do Australi li Ameryki teraz do większości krajów Europy. Myślisz że Polacy mogą mieszkać gdzie chcą a inni nie mają takiego prawa? Bo niby ty decydujesz. Ludzie wyjeżdżają ze swojej ojczyzny nie dlatego że mają taki kaprys tylko chcą lepszego życia. Kazdy ma prawo do życia i do wolności. Oczywiście nie mowię tu o przypadkach przestępców ale tacy są na całym świecie i w każdym kraju.

  ~Krewetka 22 godzin i 19 minut temu
  Ingerencje innych krajów (europejskich i azjatyckich -Chiny) w sprawy Afryki polega na jej okradaniu. Ciekawe np. Dlaczego nieboszczyk Kulczyk inwestował akurat w Afryce ??? I co to były za inwestycje? Dlaczego Mark syn Margaret Thatcher mial proces o organizację grupy najemników mających przejąć władzę w Gwinei Równikowej??? Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Nigerii żeby nie opowiadać bredni.

  ~nnn 13 godzin i 27 minut temu
  Polacy przybywali do krajów zbliżonych kulturowo NA ZAPROSZENIE TAMTYCH KRAJÓW. Widzisz różnice? Czy jak ja powiem że uciekam od biedy, wtargnę do 5 gwiazdkowego hotelu i poproszę o azyl w tym hotelu to ujmiesz się za mną w ramach wolności do bycia gdzie się chce?

  ~WHITE POWER 15 godzin i 39 minut temu
  Nareszcie jakas rzetelna ocena sytuacji z imigrantami. Lewacy mysla ze przyjecie wszystkich ktorzy chca sie dostac do Europy rozwiaze wszsystkie problemy i uszczesliwi Europejczykow "wzbogaceniem kultury" – niech sobie przeczytaja ten raport i gadaja wiecej glupot. Prawda jest taka ze dajemy sie islamizowac i afrykanizowac!

  ~@@@2015-08-01 07:46
  jacy lewacy? Polska przyjmuje setki tysiecy emigrantow z Ukrainy.. Funduje studia ,stypendia itd

  ~Arturo 14 godzin i 50 minut temu
  O jakich ty lewakach bredzisz? Cameron albo Merkel to lewacy? Z tego co mi wiadomo wywodzą się z partii konserwatywno-prawicowych.Turasów do Niemiec kto sprowadził? Lewacy czy Helmut Kohl i wielki niemiecki biznes? Pierwsze wielkie fale imigrantów z innych kontynentów do Anglii i Francji przybyły za rządów Margaret's Thatcher i de Gaulle'a.Politykę kolonialną tych krajów przez wieki kto prowadził? Lewacy czy absolutystyczne reżimy tych krajów?

  ~problem to UE 14 godzin i 45 minut temu
  Problem to nie dzicz tylko UE: To UE wszystko robi żeby było coraz więcej tego w Europie!!! Co gorsze, UE lepiej traktuje imigrantów niż Białych, widać wyraźnie, że to Biali ciągle muszą ustępować i dopasowywać się do napływających mniejszości.

  ~STatystyka ostrzegawcza 14 godzin i 33 minut temu
  Dzisiaj Biała rasa to około 13% całej populacji na ziemi. Za 50 lat populacja rasy Białej na ziemi będzie wynosić około 6%. Przyjmowanie "uchodźców" to samobójstwo dla naszej rasy! Biali będą mniejszością w Europie. Strach pomyśleć co będzie się działo kiedy islam będzie dominującą religią w Europie. W tym roku zaczęły powstawać partie czysto muzułmańskie które będą startować w wyborach parlamentarnych UE. Robi się niebezpiecznie dla nas!

  ~nnn 13 godzin i 25 minut temu
  Zachowują się jak lewacy w kwestii imigrantów= lewacy. Głównym autorem pomysłu wpuszczania Afryki do Włoch i reszty UE jest zresztą socjalistka Mogherini

  Polubienie

 14. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bijatyka-w-obozie-dla-imigrantow-w-Niemczech-8-osob-rannych,wid,17744276,wiadomosc.html

  Bijatyka w obozie dla imigrantów w Niemczech. 8 osób rannych

  Osiem osób, w tym kobieta, zostało rannych w sobotę podczas bijatyki, jaka wywiązała się między imigrantami z Syrii i Afganistanu w obozie dla uchodźców pod Dreznem, na wschodzie Niemiec – poinformowała miejscowa policja.

  Policjanci, w tym funkcjonariusze oddziałów prewencji, rozdzielili grupę około 50 walczących ze sobą osób. – Mężczyźni i kobiety ruszyli na siebie nawzajem z tym, co im wpadło pod rękę, od sztachet z płotu po listwy z ram łóżek – przekazał policyjny rzecznik.

  Nie ustalono jeszcze, z jakiego powodu wybuchł konflikt.

  W tymczasowym miasteczku namiotowym, w którym od tygodnia przebywa ok. 1000 imigrantów, porządku będzie teraz pilnowało około 80 policjantów.

  Imigracja jest obecnie jedną z najbardziej palących kwestii w Niemczech. W zeszłym roku o azyl w RFN wystąpiło ponad 200 tys. obcokrajowców; w tym roku ich liczba ma się zwiększyć do 300 tys. Lokalne władze nie zawsze radzą sobie z zakwaterowaniem przybyszów i zapewnieniem im godziwych warunków.

  W lipcu niemiecki prezydent Joachim Gauck potępił akty przemocy wobec uchodźców, a akcje protestacyjne przeciwko ośrodkom dla nich nazwał „obrzydliwymi atakami”.

  Z danych przedstawionych niedawno przez MSW Niemiec wynika, że liczba ataków na schroniska dla uchodźców w zeszłym roku uległa podwojeniu. Tendencja wzrostowa utrzymuje się także w roku bieżącym. Od stycznia doszło do 150 zamachów na placówki przeznaczone dla azylantów i uchodźców.

  ~karol 1 godzinę i 54 minut temu
  niemcy maja jeszcze za malo islamistow dlatego Merkel startuje do nowych wyborow. Chce przez nastepne 4 lata dalej swoj kraj i Europe islamizowac.

  ~cynik 21 godzin i 7 minut temu
  ~karol… nie chce już, teraz chce przenieść imigrantów do Polski.

  ~amina 9 godzin i 13 minut temu
  To zrozumiałe. Ilu islamistów przyjmie – tyle głosów w przyszłości jej przybędzie.

  ~jkjk 16 godzin i 26 minut temu
  No właśnie, głupia Europa. Przecież to USA jest winne destabilizacji tych państw skąd pochodzą uchodźcy, czemu więc Europa ma się zajmować imigrantami?! Wywieźć ich do USA i niech to państwo ponosi konsekwencje swoich wojenek. USA jak zwykle ślizga się na tyłku Europy, kiedy wreszcie Europa powie dość?

  ~Szabla-McLaren 10 godzin i 39 minut temu
  Chłopie nikt tego narazie nie widzi, więc ciiiichoSZAAA!!!!

  Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,65-mln-zl-z-UE-na-przyjazd-i-pobyt-2-tys-uchodzcow-w-Polsce,wid,17737776,wiadomosc.html

  65 mln zł z UE na przyjazd i pobyt 2 tys. uchodźców w Polsce

  Pierwsi spośród 2 tysięcy uchodźców, głównie Syryjczycy, trafią do Polski w przyszłym roku. Koszt związany z ich przyjazdem i pobytem to 65 mln zł ze środków Unii Europejskiej – poinformował Tomasz Cytrynowicz z Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

  W Warszawie odbyła się konferencja prasowa pt. „Polska przyjmie uchodźców – i co dalej?”, zorganizowana przez polskie przedstawicielstwo UNHCR, agendy ONZ upoważnionej do koordynacji międzynarodowych działań w celu ochrony uchodźców.

  W ramach polityki migracyjnej UE w ciągu dwóch lat Polska ma przyjąć od Włoch i Grecji 1100 osób oraz zaoferowała 900 miejsc dla uchodźców przesiedlanych bezpośrednio z obozów poza Unią.

  – Pierwsi uchodźcy nie pojawią się w Polsce w tym roku, więc mamy kilka miesięcy, żeby się na to przygotować. Na pewno będziemy mieli wpływ na to, kto to będzie. Głównym celem jest uratowanie tym ludziom zdrowia i życia – powiedział Cytrynowicz.

  Podkreślił, że Unia Europejska przeznacza na każdego uchodźcę przesiedlonego (z obozów spoza UE) – 10 tys. euro, a na każdą osobę relokowaną z Grecji lub z Włoch – 6 tys. euro. – Te środki będą refundowane. To znaczy po przyjeździe tych osób te pieniądze zostaną Polsce zwrócone. Za 2 tys. osób to jest 65 mln złotych – powiedział Cytrynowicz.

  Zapewnił, że każdy uchodźca, który w ramach unijnych programów przesiedlania i relokacji trafi do Polski, zostanie zweryfikowany przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i jeśli nie będzie zastrzeżeń, trafi do ośrodka dla cudzoziemców. – Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – powiedział.

  Szczegóły związane ze sprowadzeniem tych osób na razie nie są znane. Cytrynowicz poinformował, że przedstawiciele UdSC spotkają się z każdym uchodźcą. Następnie osoby te trafią do otwartych ośrodków dla cudzoziemców. Przypomniał, że każda z tych osób będzie miała prawo do darmowej opieki medycznej, zakwaterowania i wyżywienia.

  Poinformował, że w związku z przyjazdem tych osób do Polski, UdSC – we współpracy z UNHCR – przygotuje kampanię informacyjną. – Będziemy robić wszystko żeby przekonać zarówno społeczeństwo, jak i samych uchodźców, że Polska jest dobrym miejscem do życia – powiedział Cytrynowicz.

  W Polsce cudzoziemcy mogą złożyć wniosek o tzw. indywidualny program integracyjny realizowany przez powiatowe jednostki pomocy rodzinie, które nadzoruje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

  Katarzyna Oyrzanowska z polskiego przedstawicielstwa Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców podkreśliła, że przesiedlenie można rozpocząć po stworzeniu efektywnych programów integracyjnych. Jak podkreśliła, należy jednoznacznie określić, kto będzie świadczył podstawowe usługi, w jaki sposób będą one finansowane i w jaki sposób uchodźcy będą mogli z nich skorzystać.

  Do podstawowych usług dla przesiedlonych uchodźców zaliczyła m.in. opiekę zdrowotną, pomoc finansową i rzeczową, zakwaterowanie, edukację i szkolenia, naukę języka polskiego, pomoc w znalezieniu pracy oraz pomoc społeczną.

  Z przedstawionych przez UNHCR danych wynika, że na świecie jest już prawie 60 mln uchodźców. Ponad połowa z nich nie ma 18 lat. Tylko przez pierwsze sześć miesięcy tego roku przez Morze Śródziemne do Włoch i Grecji trafiło po 68 tysięcy uchodźców. Podczas dramatycznych prób przedostania się tą drogą do Europy utonęło ponad 1,8 tys. osób.

  – Zdecydowana większość z tych osób, które trafiają do Europy, to nie imigranci ekonomiczni, tylko osoby uciekające przed wojną i konfliktami – powiedziała Maria Pamuła z UNHCR.

  Cudzoziemcowi nadaje się status uchodźcy, jeżeli na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem w kraju pochodzenia – z powodu rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej – nie może lub nie chce korzystać z ochrony tego kraju.

  ~ahmed 7 godzin i 6 minut temu
  Nic nieznaczace grosze w stosunku do realnych kosztow i nieodwracalnych strat spolecznych.

  ~Crusader 7 godzin i 36 minut temu
  TAKI MAŁY PRZYKŁAD W październiku 2012 roku policja w Oslo opublikowała raport, z którego wynika, iż 65% sprawców napaści na tle seksualnym było imigrantami z krajów pozaeuropejskich (tzw. azylanci). Spośród pozostałych 35%, blisko połowa miała korzenie afrykańskie lub azjatyckie, ale z tytułu, iż jeden z rodziców miał obywatelstwo norweskie, zostali zaliczeni do Norwegów”. – jak ta UNHCR chce przekonać Polaków że zasiedlanie Polski da nam jakiekolwiek korzyści? Ludzie – jak nie chcemy tego samego u nas to chodźcie zorganizujemy MANIFESTACJE w całej Polsce – pokażemy jak wielu nas jest co o tym myślimy

  ~AKA 8 godzin temu
  Dlaczego swoich Islamskich pobratymców nie przyjmują bogate kraje Zatoki Perskiej: Arabia Saudyjska, Katar, Kuwejt, Oman, Bahrajn lub Zjednoczone Emiraty Arabskie ??? Tylko podrzucają swoich braci w wierze na socjal Chrześcijańskiej Europie. Europa ich nie chce !

  ~kaHa 21 minut temu
  Te kraje jeszcze sponsorują ich przeprawę przez Morze Śródziemne, aby kolonizowali ziemie „niewiernych”!!!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Syryjscy-uchodzcy-zatrzymani-na-granicy-Chcieli-uciec-z-Polski,wid,17796006,wiadomosc.html

   Syryjscy uchodźcy zatrzymani na granicy. Chcieli uciec z Polski

   Czworo obywateli Syrii, którzy próbowali nielegalnie przedostać się do Niemiec, zatrzymała straż graniczna. Jak podaje RMF FM, to członkowie grupy uchodźców, którzy przyjechali do naszego kraju na zaproszenie Fundacji Estera.

   Obywatele Syrii mogli przebywać na terenie Polski, pod warunkiem, że nie będą jej opuszczać.

   Ponad miesiąc temu do naszego kraju przyleciało ponad 150 osób. To chrześcijańskie rodziny, które – jak zapewniała Fundacja – uciekły z Syrii w obawie o życie. Syryjczyków, którzy przyjechali do Polski, wskazywali tamtejsi katoliccy duchowni.

   Ustalono, że jedna syryjska rodzina dostanie miesięcznie od sponsorów 2 tys. 600 złotych. Przekazuje je bezpośrednio Fundacja Estera. Pieniądze są gwarantowane przez rok.

   ~eszeweria 6 godzin i 8 minut temu
   Hahaha, obawiali sie o życie, i co w Polsce dalej sie obawiaja,że chca ja opuscić? Niech idą, nikt nie bedzie ich trzymał na siłę. Tak sie kończa pseudohumanitarne mrzonki i naprawianie świata.

   ~naga prawda 4 godziny i 57 minut temu
   To chyba najlepszy dowod po co oni przyjezdzaja do Europy…

   ~qwerty 3 godziny i 55 minut temu
   Znaczy o bezpieczeństwo im nie chodzi, bo przecież w Polsce ich nikt nie mordował tylko o kasę.

   ~Kolega/koleżanka ma racje! 1 godzinę i 33 minut temu
   Trafiłeś w same sedno!!! Gratuluje, najlepsze spostrzeżenie jakie czytałem! Serdecznie pozdrawiam Ciebie 🙂

   Polubienie

 16. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Kryzys-uchodzczy-Londyn-i-Paryz-apeluja-do-UE,wid,17745679,wiadomosc.html

  Kryzys uchodźczy. Londyn i Paryż apelują do UE

  Londyn i Paryż zapowiedziały wzmocnienie zabezpieczeń tunelu pod Kanałem La Manche, by bronić go przed inwazją nielegalnych imigrantów. Od dwóch tygodni co noc atakują oni wlot do tunelu, aby dostać się do zmierzających do Aglii ciężarówek i przewożących je pod Kanałem pociągów.

  Ministrowie spraw wewnętrznych Francji i Wielkiej Brytanii opublikowali wspólny artykuł w niedzielnej gazecie „Sunday Telegraph”. Podkreślają w nim, że sytuacja w Calais to pochodna problemów Włoch, Grecji i innych państw z napływem wielkich rzesz nielegalnych imigrantów. Wymaga to wspólnego podejścia do przyczyn tego masowego zjawiska – twierdzą ministrowie Theresa May i Bernard Cazeneuve. Przybyszom trzeba uświadomić, że – jak piszą – „nasze ulice nie są pokryte złotem”. Te apele nie przekonują jednak wszystkich Europejczyków. Szwedzki minister sprawiedliwości i imigracji Morgan Johansson powiedział BBC, że „starania o azyl to jedno z praw człowieka, to nie jest nielegalne i Europa powinna rozwiązać to w bardziej cywilizowany sposób”. Wielka Brytania – dodał – mogłaby zrobić o wiele więcej, ale i Francja – jego zdaniem – nie bierze na siebie takiej odpowiedzialności, jak powinna.

  Brytyjski premier David Cameron zapowiedział tymczasem wysłanie do Calais na pomoc dyrekcji Eurotunelu dużej grupy ochroniarzy, dodatkowych kamer telewizji przemysłowej, reflektorów i noktowizorów wykrywających promieniowanie cieplne.

  ~BERLINER 16 godzin i 40 minut temu
  POLACY CZY WIECIE JAK TO DZIAŁA – W prawie Unijnym jest zapisane, mają prawo do łączenia się rodzin, Tu w Niemczech na mojej ulicy, do klatki wprowadziła się rodzina 5 osób, teraz tam mieszka około 30 – 40 osób, do tego stopnia że Niemcy wyprowadzają się z tej klatki, oni będą mieli większe prawa niż wy Polacy, bo jak coś to ich się dyskryminuje i za to będziecie karani, latami będą siedzieć a wy na nich będziecie pracować i płacić a ich będzie co raz więcej przybywać, oni rozmnazają się jak szczury

  ~Gregor2015-08-03 08:19
  Ja wiem jak to działa bo mieszkam w Koln i jest tutaj dokladnie to samo.Pzdr

  ~matka2015-08-04 12:16
  masakra!! sami sobie sznur na szyje wiążą 😦 (niemcy)

  ~Gosc2015-08-04 17:08
  Tak wlasnie wyglada to w Niemczech mnożą sie jak szczury wszystko im sie nalezy bo jesli nie to zaraz sie ich dyskryminuje pieprzone nieroby

  ~EUROPA DLA EUROPEJCZYKOW 1 godzinę i 16 minut temu
  JA MIESZKAM W SZWECJI I JEST TAK SAMO DOKLADNIE JAK PISZESZ ! PASOZYD NIEMIECKO UNIJNY ZA LAPOWY Z EMIRATOW ARABSKICH SPROWADZA DO SZWECJI MAHOMETANSKIE BADZIEWIE DO SZWEDZKICH MIAST I KAZE NAM EUROPEJCZYKOM Z NIMI MIESZKAC !

  ~Vallhal 13 godzin i 51 minut temu
  Mieszkam w Norwegii! Tutaj to samo co w Danii i Szwecji, szczury sa wszedzie i sie mnoza na potege zyjac na socjalu. Wiecej dzieci lepsze zapomogi!

  ~strach sie bac 6 godzin i 29 minut temu
  co 9 miesiecy liczba ich sie podwaja. Zasraja Europę te nieroby

  ~Moher Power 3 godziny i 14 minut temu
  Wszyscy narzekamy i mówimy jak jest. Przyszedł czas, żeby zacząć bronić się. Walczyć czynnie nawet wbrew lewackiemu prawu. Nie patrzmy bezczynnie, jak ta zaraza opanowuje nasze terytoria.

  ~Predator 18 godzin i 41 minut temu
  W Hamburgu to samo. Niemcow ogarnia przerazenie, wszyscy co do jednego z ktorymi rozmawialem nie chca miec multi kulti i maja dosyc emigracyjnych nierobow. Kto za tym stoi, zeby rozwalic Europe od srodka ? A ta dzicz kosmata rozmnaza sie w blyskawicznym tempie. U mnie na dzielnicy nasiliły sie znacznie włamania po zasiedleniu emigrantami. Chodzą nocami grupami po 10-15 osob i kradnąco się da.

  Polubienie

 17. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Czech-Milosz-Zeman-do-imigrantow-nikt-was-nie-zapraszal-szanujcie-nasze-przepisy,wid,17745250,wiadomosc.html

  Prezydent Czech Milosz Zeman do imigrantów: nikt was nie zapraszał, szanujcie nasze przepisy

  Czeski prezydent Milosz Zeman upomniał nielegalnych imigrantów, którzy według niego powinni przyswoić sobie trzy zasady: „Nikt cię tu nie zapraszał. Skoro już jesteś, szanuj nasze przepisy. Jeśli ci się to nie podoba, odejdź”.

  – Być może to trzecie zdanie ktoś uzna za odwołanie się do najniższych ludzkich instynktów, ale myślę, że jest to takie samo podejście, jakie mają Węgrzy, którzy budują mur na granicy z Serbią, jakie ma brytyjski premier David Cameron, kiedy chce coś podobnego zrobić w Wielkiej Brytanii, i w końcu jak Amerykanie, którzy zbudowali długi na 2000 km płot na granicy z Meksykiem, a Meksykanie w Stanach Zjednoczonych asymilują się znacznie łatwiej niż uchodźcy, głównie z muzułmańskich krajów, u nas – powiedział Zeman w wywiadzie opublikowanym na internetowych stronach dziennika „Blesk”.

  Dramat syryjskich uchodźców
  – Ludziom tym możemy najlepiej pomóc na ich własnym terytorium – dodał. – Musimy pracować nad likwidacją reżimów terrorystycznych, a Państwa Islamskiego w szczególności, aby wyeliminować główną przyczynę wyjazdu imigrantów do Europy – stwierdził.

  Według opublikowanego w piątek sondażu instytutu Sanep 70,8 proc. Czechów niechętnie odnosi się do imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Czechy zobowiązały się do przyjęcia 1500 imigrantów do 2017 roku. W chwili obecnej są dla nielegalnych imigrantów przede wszystkim krajem tranzytowym do Europy Zachodniej.

  W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku zatrzymano w Czechach ponad 3 tys. nielegalnych imigrantów, o 48 proc. więcej niż w całym ubiegłym roku – powiedziała przedstawicielka policji Katerina Rendlova.

  Policja czeska użyła w piątek gazu łzawiącego wobec protestujących imigrantów oczekujących na deportację, którzy próbowali uciec z zamkniętego ośrodka w miejscowości Biela pod Bezdiezem w kraju (województwie) środkowoczeskim. W obozie bunt podniosło około 100 imigrantów pochodzących z Afganistanu, Pakistanu i Iraku.

  Czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec powiedział, że imigranci być może widzieli w telewizji, co się dzieje w Calais we Francji. – Muszą respektować prawo Republiki Czeskiej – podkreślił. Według niego imigranci żądali, by ich zwolnić, aby mogli udać się w dalszą drogę, do Niemiec.

  ~Oklo 6 godzin i 40 minut temu
  Powiedział prawdę. Taki jest każdego obowiązek.

  ~Moher Power 5 godzin i 31 minut temu
  Powiedział:..”Nikt was tu nie zapraszał.”.. Niech sprawdzi, kto ich tu wpuścił.

  ~mazda1962 6 godzin i 37 minut temu
  Pełne poparcie dla Pana prezydenta Czech a także dla premiera Węgier przynajmniej dbają o swoich rodaków a nie że nabierze się motłochu którzy mają tylko żądania nic w zamian nie dając o przepraszam dają gwałty ,rozboje ,kradzieże i swoją religię.

  ~POLAK 6 godzin i 26 minut temu
  Brawo PANIE ZEMAN. BRONEK I KOPACZ ZAPAMIĘTAJCIE TE TRZY ZASADY NAPISAĆ POWIESIĆ NAD ŁÓŻKIEM I CODZIENNIE POWTARZAĆ DZIĘKI WĘGROM I CZECHOM MOŻE EUROPA SIĘ URATUJE.

  ~Ragnarok 2 godziny i 50 minut temu
  Zobaczymy jak to będzie za waszego dudy…. jaki będzie dzielny i jak będzie bronił interesu tego kraju. Biorąc pod uwagę pochodzenie żony może głównie bronić interesu izraela…..

  ~wojtek 13 godzin i 20 minut temu
  Władze Słowacji wyrażają się podobnie.Nie my mieszaliśmy w post kolonialnym świecie europejskich potęg,nie my wymysliliśmy ARABSKĄ WIOSNĘ.SSALI tubylców od wieków,zniszczyli ich świat,ich władze,bo mało demokratyczne były?Nie dało sie nic przewalić za 100 ojro?To niech ich teraz żywią …ale u siebie..

  ~Zezem 6 godzin i 34 minut temu
  Gość z jajami !! Powiedział to do czego podporządkować się muszą ci co tu się pchają.Powinni zapomnieć o tym co było i przystosować się do nowych warunków a nie wprowadzać swoich.!!! A jak im to nie pasuje to nie ma dla nich tu miejsca!!!!!!!!!

  ~jary 6 godzin i 32 minut temu
  jedynie słuszne rozwiązanie. Zeman powiedział to co wielu myśli i ma 100 % racje.

  ~realista 6 godzin i 21 minut temu
  to jest wlasnie prawo – powinni szanowac kraj w jakim sie znalezli i nie ma tutaj zadnej poprawnosci politycznej w sprawie jego pochodzenia. nie szanujesz prawa i kraju do jakiego sie dostales to wracaj do siebie skoro tak zle sie czujesz z danym prawem.

  ~iko 6 godzin i 21 minut temu
  Brawo dla Pana Prezydenta Zemana

  ~Polak 6 godzin i 22 minut temu
  Może w końcu Europa się zbuntuje. Ci wszyscy przybysze mają swoją ojczyznę , mają soja ziemię niech zrobią u siebie porządek. Niech walczą u siebie o lepsze jutro.

  ~v.v. 5 godzin i 46 minut temu
  Im pracować się nie chce – a co dopiero walczyć…

  ~szamuchy 6 godzin i 9 minut temu
  Ten czeski Prezydent może być wzorem postępowania dla naszych miałkich i dupowatych bez charakteru ” prezydencików.”

  Polubienie

 18. http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Problem-z-imigrantami-Do-Macedonii-bedzie-przybywac-3-tys-uchodzcow-dziennie,wid,17797813,wiadomosc.html

  Problem z imigrantami. Do Macedonii będzie przybywać 3 tys. uchodźców dziennie

  Do Macedonii będzie w najbliższych miesiącach przybywać do trzech tysięcy uchodźców dziennie – takie są szacunki Biura Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców.

  Według Biura, będą to przede wszystkim Syryjczycy. Rzeczniczka Wysokiego Komisarza Melissa Fleming powiedziała, że nie widać końca tego exodusu.

  W Syrii i Iraku ciągle trwają bowiem walki, a warunki pobytu uchodźców w Turcji, Jordanie i Libanie się pogarszają.

  Rzeczniczka dodała, że państwa Unii Europejskiej muszą zapewnić zrównoważony rozdział uchodźców pomiędzy siebie.

  Uchodźcy z Bliskiego Wschodu przybywają do Macedonii z Grecji. Dalej kierują się do Serbii, na Węgry i do krajów zachodniej Europy.

  ~Regulamin 6 godzin i 2 minuty temu
  Nie wyobrażam sobie jak maleńka Macedonia to wytrzyma. Przed zimą ta fala dotrze do Polski. Mam nadzieję, że Polski rząd z PiS i Prezydent staną na wysokości zadania !!! I jasno, zdecydowanie powiedzą fali nielegalnej imigracji stanowcze NIE ! Ja pracuję w tym kraju dla swoich dzieci, a nie obcych muzułmanów którzy będą obcinam nam łby !!!

  familli 3 godziny i 17 minut temu
  Puknij sie,jaka fala?- nie dramatyzuj,pobyt w Polsce to nawet nie marzenie wiekszosci polakow nie tylko młodych .

  ~Sierściuch 2 godziny i 37 minut temu
  To właśnie ISIS zapowiadał – tu niby biedni murzyńscy uchodźcy, uciekają przed wojną, chcą na Zachód i ani się ludzie nie obejrzą, a tu już Macedonia zostanie sterroryzowana przez państwo islamskie, które stworzy swój przyczółek…

  ~Mississippi_Hmong 1 godzinę i 27 minut temu
  Czas nazwac rzeczy po imieniu – jest to nowe oblicze wojny.. Przygotowywalismy sie do konfliktu Wschod Zachod budujac rakiety i lotniskowce, dopadl nas konflikt Polnoc Poludnie .. Dopadl nas calkowicie nieprzygotowanych.. Jedyna sila przeciwnika jest nasza slabosc.. nasze bleeding hearts jak to ladnie nazwali Amerykanie.. Sprzedajemy przyszlosc naszych dzieci w imie politycznej poprawnosci..

  ~nemo 6 godzin i 24 minut temu
  Inwazja na Europę pod przykrywką emigracji. Wysoki komisarzu czas wytrzeźwieć.

  ~qwerty 3 godziny i 59 minut temu
  To może być wojna hybrydowa, terroryści przenikają do Europy jak ruscy na Ukrainę. Dlaczego toleruje się nielegalne przekraczanie granicy?

  ~PLN 6 godzin i 49 minut temu
  deportowac natychmiast!!!niech walcza w syrij a nie budauja panstwo islamskie w EUROPIE!!!

  Polubienie

 19. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wicepremier-Czech-natychmiast-zamknac-strefe-Schengen,wid,17798694,wiadomosc.html

  Wicepremier Czech: natychmiast zamknąć strefę Schengen

  Czeski wicepremier i minister finansów Andrej Babisz oświadczył, że należy natychmiast zamknąć zewnętrzne granice strefy Schengen i chronić ją przed napływem migrantów, a uczestniczyć w tym powinno NATO.

  – Jeśli popatrzycie na mapę, Schengen ma szczególny kształt. Jest tam osamotniona Grecja, a dalszą granicą są Węgry. Istnieje pytanie, czy macedońska lub bułgarska armia nie potrzebuje od NATO pomocy – powiedział Babisz dziennikarzom w Pradze. Dodał, iż jeśli z ochroną granicy zewnętrznej strefy Schengen nie poradzą sobie jej państwa skrajne, sprawę tę należy uzgodnić na najwyższym szczeblu.

  Zdaniem czeskiego wicepremiera Unia Europejska musi ogłosić w krajach, z których przybywają uchodźcy, że nie może przyjąć dziesiątek milionów uciekinierów z całego świata. – Musi powiedzieć: nie możecie do nas przyjeżdżać, byście byli bezrobotni i od razu pobierali zasiłki społeczne – powiedział Babisz.

  Wyraził również opinię, że należałoby utworzyć wielki obóz dla uchodźców i przeprowadzać tam selekcję. – Rozdzielać ich na tych, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy, głównie matki z dziećmi, i na uchodźców ekonomicznych – zaznaczył.

  Kanclerz Austrii Werner Faymann skrytykował wcześniej Polskę, Republikę Czeską i państwa bałtyckie za przeciwstawianie się w ramach UE wprowadzeniu obowiązkowych kwot w przyjmowaniu migrantów.

  – Państwa takie jak Republika Czeska, ale i dalsze, Polska, państwa bałtyckie nie chcą obowiązkowych kwot. Trzeba to krytykować, gdyż bez tych kwot nie posuniemy się dalej – powiedział Faymann w porannej audycji informacyjnej austriackiego radia publicznego Oe1.

  Krytykę tę zdecydowanie odrzucił czeski premier Bohuslav Sobotka. „Zdaniem Republiki Czeskiej kwoty dla migrantów nie pomogą w stabilizowaniu sytuacji. Jedynym rozwiązaniem jest zakończenie walk w Syrii i Libii i na tym musi się skupić nacisk UE, jak również całej społeczności międzynarodowej” – napisał Sobotka w wysłanym państwowej agencji CTK SMS-ie. Według niego konieczne jest także zapewnienie ochrony zewnętrznej granicy unijnej i wdrożenie skutecznej polityki repatriowania ludzi, którzy nie uzyskali w UE azylu.

  „Republika Czeska zachowuje się w sposób odpowiedzialny, przyłączyła się do solidarnego projektu UE i w jego ramach gotowa jest przyjąć stopniowo 1500 uchodźców” – dodał szef czeskiego rządu.

  ~uff 48 minut temu
  Nareszcie ktoś zaczyna myśleć ,może jeszcze nie jest za późno

  ~przem 45 minut temu
  Nasz rząd przyjmie wszystkich A za rok bez maczety na ulicę nie wyjdziesz Brawo Czesi

  ~Polak_7 44 minut temu
  A czy nasi sojusznicy Amerykanie przyjmą do siebie chociaż część tych imigrantów? Gwarantujemy, że nie będą to Polacy, których tak nie lubią, więc może jest szansa?

  Polubienie


 20. Foto: AFP Ponad 300 tys. imigrantów przedostało się przez Morze Śródziemne w tym roku

  ~Han : Europa to masochistka,sama sobie lubi stwarzać kryzysy,ledwo Grecje reanimują to z Rosją sankcje,teraz biadolą że wojsko granic nie pilnuje bo otwierane i wparowuje kto chce,niedawno robili marsz jestem harlie hebdo- za chwile bedzie lament bo ilu miedzy biednymi emigrantami to wierzący w niebo i dziewice którzy za skrócenie niewiernego o głowe tam trafią w chwale.Głowa mi już pęka od tej głupiej UE i prostych bananów.

  ~JaCie : To nie są żądni imigranci, to nie jest nawet V kolumna islamu, to jest desant islamskich fanatyków ,którzy dziwnym trafem nie udają się do Francji czy Włoch lub Grecji by uciec przed wojną. Oni wszyscy przy aprobacie zniewieściałych unijnych polityków prą do Niemiec by w samym środku Europy wywołać islamską wojnę. Patrząc na zdjęcia i reportaże widać ,że 90% tych niby uchodźców to młodzi faceci w wieku 18 – 30 lat.. Prawie wcale nie widać rodzin.

  ~jaro7 : Oto odpowiedz na pro imigrancką propagandę:
  21 sierpnia około północy szwedzcy policjanci na przedmieściach miasta Tumba zostali obrzuceni kamieniami przez grupę kilkunastu agresywnych imigrantów. Następnie posterunek w centrum miasta zaatakowano koktajlami Mołotowa. W końcu w kierunku policyjnego busa rzucono granat ręczny. Zdaniem policjantów, tylko dzięki masywnej budowie pojazdu czwórka funkcjonariuszy, którzy znajdowali się wewnątrz, wyszła z tego cało.

  „Gdyby to był inny samochód, najprawdopodobniej mielibyśmy dziś kilkoro martwych kolegów” – powiedział jeden z policjantów. Policja oficjalnie nie potwierdziła, że użyto granatu ręcznego, tłumacząc się trwającym dochodzeniem w tej sprawie.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kryzys-migracyjny-w-ue-najwiekszy-od-ii-wojny-swiatowej/kbxtj7

  Kryzys migracyjny w UE, największy od II wojny światowej

  Kraje UE stoją w obliczu napływu imigrantów określanego jako najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy – głównie z Afryki i Bliskiego Wchodu – napływają w rosnącej liczbie przez Morze Śródziemne i ostatnio przez Bałkany Zachodnie.
  (…)

  ~Alla : Co to znaczy – „napływają”? Przecież każde państwo europejskie ma przepisy emigracyjne, służby graniczne, w razie potrzeby wojsko i antyterrorystów. Wyglada na to, że lobby przemytników albo rządy bogatych krajów arabskich przekupiły europejskich decydentów, aby tolerowali to zjawisko. Ale to jest tragiczna w skutkach krótkowzroczność. To, co jest nazywane problemem teraz, kiedy „uchodźcy napływają” stanie się rzeczywistym mega problemem jak już się zainstalują w Europie, obciążą budżety socjalne państw, zaczną się reprodukować i narzucać swoją religię i prawo. Wtedy będzie już za późno. Może Europejczyków przyjmie Kanada, Rosja albo Chiny? Podobno w Mongolii jest sporo miejsca.

  ~antytuman do ~Alla: A co się robi w Ameryce kiedy złapią biednego, głodnego Meksykanina zamykają ich w specjalnych obozach przy granicy a potem czasami nawet tego samego dnia wywożą z powrotem do Meksyku. A tu jeszcze słowa premiera Australii na temat muzułmańskich emigrantów z Birmy którzy próbują przedostawać się do Australii „Naszym zadaniem jest uczynienie wszystkiego, co w ludzkiej mocy, żeby powstrzymać przemyt ludzi – powiedział Abbot dziennikarzom w Adelaide. Wyraził przekonanie, że trzeba całkiem jasno pokazać, że „jeśli się wsiada do przeciekającej łodzi, nie dostanie się tego, czego się chce, czyli nowego życia w którymś z krajów zachodnich”. Zdaniem Abbota „jeśli uczynimy cokolwiek, by zachęcić tych ludzi do wsiadania do łodzi, sytuacja stanie się gorsza, a nie lepsza”. Jak widać są na świecie Państwa i politycy którzy sobie z problemem potrafią poradzić.

  ~syf sie robi : Ponownie wzrosła już po upadku reżimu Muammara Kadafiego, w 2013 roku. Pogrążona w chaosie Libia stała się ważnym punktem tranzytowym, gdzie bezkarnie działają gangi przemytników migrantów. W 2014 roku ponad 170 tysięcy ludzi przybyło przez morze tylko do Włoch, co było rekordem w przypadku jednego kraju unijnego.A ja sie pytam kto do tego doprowadzil?Byl Kadafi byl spokoj Libia bogata jak diabli,polscy pracownicy wyjezdzali do LIbi dorabiali sie domy budowali eldorado bylo,ale swiatowemu zandarmowi sie nie podobalo rozwali Kadafiego teraz europa musi sie borykac z problemem.Moze tak unie zasponsoruje kilka duzych promow zaladuje to cialatajstwo i podrzuci pod wybrzeze usa niech kolorowy prezdent sie nimi zajmie,patrzac po kolorze skory to szybko sie dogadaj .

  ~Egzekutor : Ile czasu upłynie zanim ci wszyscy muzułmańscy uchodźcy zaczną nas europejskich chrześcijan tu w Europie na koran siłą nawracać? Dlaczego za te wszystkie amerykańskie awantury w Iraku, Afganistanie, Libii nam Europejczykom przychodzi zapłacić? Nie wszystkim ludziom na świecie potrzebna do życia jest demokracja. Są nacje, dla których dyktatura i zamordyzm, to jedyny zrozumiały ustrój i nam nic do tego. Czy ci pożal się Boże przywódcy demokratycznych krajów – koalicjantów USA w kolejnych krucjatach nie wiedzieli, że otwierają puszkę pandory? Jakie oni poniosą konsekwencje swojej ignorancji i zwykłej głupoty? Kto rozliczy takiego niedouka Kwaśniewskiego z udziału naszych żołnierzy w krucjatach?

  Polubienie

 21. ~maks : Po kiego napedzacie mu koniunkture wy pseudo dziennikarze? Sami pasiecie takich pustakow zainteresowaniem, budujecie jego ego a potem macie spiki do kolan, gdy taki buc zabija dziennikarzy. Wtedy lament, gadanie, czy mozna bylo tego uniknac itp. Mozna tego uniknac. Takiego pseudo muzlumanina nalezy okryc niewiedza. Nie gadac z nim, nie cytowac, nie pisac o nim. Tyle w temacie. DZiennikarze jak wy z onetu macie krew na rekach. Krew zabitych przez skretynialych muzlumanow.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rozmowa-z-polskim-dzihadysta-adrianem-al-n-zginiecie-jak-wszyscy-niewierni-czesc-2/6z6yk5

  Rozmowa z polskim dżihadystą Adrianem Al N. „Zginiecie jak wszyscy niewierni” – część 2

  My muzułmanie nie zabijamy niewinnych ludzi. Zabijamy tylko tych, którzy walczą przeciwko nam albo tych, którzy wspomagają walczących przeciwko nam – mówi Abu Bakr Al Sham, który przez sześć miesięcy walczył po stronie dżihadystów z Państwa Islamskiego w Syrii. Zobacz drugą część rozmowy przeprowadzonej przez Witolda Gadowskiego i Michała Króla.

  Abu Bakr Al Sham, a właściwie Adrian Al N., urodził się w Niemczech – jego matka jest Polką, a ojciec Palestyńczykiem. O islamie „zaczął myśleć” w wieku 15 lat. Witoldowi Gadowskiemu i Michałowi Królowi opowiada o działaniach i planach Państwa Islamskiego.

  Według Abu Bakr Al Shama, tylko ci, którzy szerzą zło i kłamstwo mogą obawiać się w Syrii o swoje życie. – Muzułmanie nie ścinają głów niewinnym ludziom, tylko dziennikarzom, którzy przyszli rozpowszechniać złe wiadomości i kłamstwa. Są dziennikarze, którzy przyjeżdżają do Państwa Islamskiego, pokazują reportaże bez wycinania, bez słówek wyrwanych z kontekstu. Nic tym dziennikarzom się nigdy nie stało – mówi.

  Adrian Al. N. przekonuje też, że Państwo Islamskie dąży do tego, „żeby słowo Allaha było najwyższe, żeby Szariat był pierwszym prawem na tym świecie, a nie prawa stworzone ludzką ręką”. – Allah stworzył ten świat, stworzył wszystkie prawa, których musimy się trzymać. Prawo ludzkie to nie jest prawo – konkluduje.

  – Dojdziemy do Rzymu, bo taka jest obietnica Allaha. Przede wszystkim jednak chcemy odzyskać ziemie zniszczone przez plany szatana. Plan był taki, żeby podzielić muzułmanów jak ciasto i zasiać w ich sercach nacjonalizm. Za czasów Osmańskich, gdy wszyscy byli pod jedną flagą, kalifat był potęgą świata – mówi. Zapowiada jednocześnie, że na Placu Świętego Piotra w Watykanie „muzułmanie będą nawracać na islam”. – Wszyscy rodzą się islamistami – dodaje.

  Do Polaków ma jedno przesłanie: aby zastanowili się nad sensem życia. – Nie chodzi o to, by pracować pięć dni w tygodniu, o posiadanie domu, samochodu. Bóg jest jeden, a życie jest krótkie. Prawdziwe życie zaczyna się dopiero po śmierci – mówi.

  Prezentowany materiał jest fragmentem filmu „Insha Allah – Krew męczenników” w reżyserii Witolda Gadowskiego, Macieja Grabysy i Michała Króla. Premiera: jesień 2015 r. Produkcja: Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU i CitizenGO.

  ~Lilly : Mózg ma sprany. Chce dobrze, ale to jest strasznie pokrętny tok rozumowania. Jak każdy fanatyczny. Hipotetycznie, jeśli już nas wszystkich zabiją, to dalej bez sensu będzie „zwykłe” życie? Praca, dom, rodziny? Skąd będą mieć za co żyć? Allah im ześle odpowiednik manny z nieba? Będą musieli kogoś wykorzystać, tych słabszych, żeby harowali na ich dżihad. Logiki w tym nie ma. Nie ma miłości oprócz tej toksycznej. Jeśli chcą być męczennikami – świetny pomysł. Tylko mordujcie siebie nawzajem a nie kogoś o odmiennych priorytetach.

  ~Jan : Oto macie obraz tego jak myśli islamista,a właściwie fanatyk muzułmański.Czuje nawet jakiś cudowny zapach krwi i raju.Najdziwniejszym jest to że cały cywilizowany świat nie może sobie poradzić z państwem islamskim ,które tak naprawde może zgnieść jak orzech w dłoni.Skutkiem tego jest zalew świata zachodniego przez imigrantów muzułmańskich,którzy są piątą kolumną islamu który jest równoznaczny z polityką opanowania świata przez jego wyznawców.Poprawność polityczna Unii Europejskiej doprowadzi do tego że za sto lat islam będzie religią Europy a jej państwa będą stosowały prawo szariatu.Najwyższy czas aby Europa się obudziła.

  ~turystka : Macie odpowiedz na wspolczucie dla imigrantow-beda nas nawracac na islam,albo lby ucinacinnego wyjscia nie ma.najpierw bencki dla mamusi,ze sie z arabem parzyla,a potem temu smarkaczowi,ze propaguje przemoc posrod niewinnych ludzi.Po tym wypadku w Austrii,po tym,ze te hordy juz sie skarza,ze ich serby lepiej traktuja,niz unia,to oni ,jak juz dotra do miejsca,gdzie sie wybrali-ochlona po trudach podrozy.Wtedy nam pokaza co to slodka zemsta,ze ich nie chca w Europie.Podam przyklad-siedze przy stoliku kawiarnianym w Hiszpanii-podchodzi czarny z podrobkami plyt-i nachalnie probuje mnie sprzedac ten chlam.Moziw dziekuje nie chce,a on kup ,bo ja kasy potrzebuje-ja zapalam papierosa-a on mnie pyta skod ty jestes,ja mowie z Europy,a ty-ja z somalii.I mowi nie kupisz,ja ze nie.Za to,ze palisz papierosa,juz w moim kraju bylabys stracona-moglbym ci uciac leb-ja w krzyk,a on w nogi.Tak sie panosza,ze strach sie odezwac,i trzeba schodzic im z drogi,bo obrazaja,szczegolnie kobietyfacetow troche sie boja,ale jak ida w grupie to i faceci z drogi im schodza.Zyja ,jak krole,bez pracy,dobre ciuchy,smarfony w pazurach i dziki wzrok w slepiach.

  ~Europejczyk : I dlatego Europa ma przechlapane. Jeśli mieszkaniec Europy wraca do nas i opowiada o tym jak mordował niewiernych, ma program w tv i jedynie zainteresowanie służb. Może tez krzyczeć że jest dyskryminowany i dostanie socjal. Jeśli mieszkaniec Kalifatu wróci do swoich i powie że walczył po stronie niewiernych przeciw swoim to co z nim będzie…?
  Miękka Europa równa się równi pochyłej po której zjeżdżamy do grobu naszego społeczeństwa.

  Polubienie

 22. ~Anka : Jestem bardzo ciekawa Pani Różo, co by Pani mówiła gdyby została Pani zgwałcona przez grupę takich imigrantów w imię religii. Lub np. Gdyby imigranci dokonali mordu kogoś z Pani bliskich za obrazę uczuć religijnych. Islam jest religią z chorymi zasadami. I jakim prawem uchodźcy narzucają nam swoją religię w sposób brutalny i okrutny. Chce Pani ich przyjmować z otwartymi rękami ku wzbogaceniu kulturowym , a realnie na to patrząc wzbogacimy się o większą liczbę gwałtów, pobić, zamieszek i mordów. I dojdzie do tego, że my Polacy będziemy musieli się bronić z całych sił przed wrogimi uchodźcami. I to nie są domniemania, to są fakty. Tylko dlaczego nikt nie pyta nas , rodaków o zdanie ? To dotyczy nas wszystkich , naszego spokoju i dalszego życia w kraju, a nie mamy nic do powiedzenia w tym temacie

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/roza-thun-uchodzcy-to-dla-nas-wyzwanie-obowiazek-i-szansa-wywiad/znvelk

  Róża Thun: uchodźcy to dla nas wyzwanie, obowiązek i szansa

  Ludzie, którzy podejmują straszne ryzyko dotarcia do Europy, mogą stać się cennym elementem w społeczeństwie – mówi o uchodźcach europosłanka Róża Thun w rozmowie z Deutsche Welle. – Właściwie nie mieliśmy nigdy dyskusji o społeczeństwie wielokulturowym, wieloreligijnym, wielojęzycznym. I w Polsce nie jesteśmy na to w ogóle przygotowani. Muszę przyznać, że budzi to mój niepokój, ponieważ przybysze z innych krajów i tak się u nas znajdą, i tak. Wcześniej lub później – dodaje.
  (…)

  Father Ted : Jakim trzeba byc czlowiekiem zeby udawac ze sie nie widzi problemu i za pieniadze Brukseli opowiadac takie klamstwa. Jakim trzeba byc czlowiekiem ? Przeciez Europa pada a oni mowia ze to szansa. Baroso za 200 tys odprawy i 100 tys euro rocznie emerytury po odejsciu tez tak opowiadal. Oni nie musza miec sasiadow z Somalii, martwic sie o corke ze zostanie napastowana w ciemnej ulicy. W Norwegii wszystki gwatly popelnione od 2010 sa przez ludzi spoza Europy. ja nie klamie, to sa fakty, prosze sprawdzic oficjalne statystyki za ktorych cytowanie mozna w wielu krajach Skandynaiwi isc juz do wiezienia. Europejczycy sie sami unicestwiaja a Roza mowi ze to szansa ? Chyba nie dla bialych pokolen swieckich , chrzescijanskich Europejczykow.

  ~PL : PANI RÓŻO :
  1. Islamscy imigranci we Włoszech zbiorowo zgwałcili pracownicę ośrodka pomocy społecznej która wcześniej im pomagała i troszczyła się o nich

  2. Na Greckiej wyspie Kos potężne zamieszki imigrantów, burmistrz mówi, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Imigranci domagają się natychmiastowego wydania im dokumentów, nakramienia i pozwolenia na imigrację do Aten. Podpalają samochody, demolują ulice, atakują policjantów

  3. W Lido de Licola, 30 km od Neapolu, 350 nielegalnych imigrantów przebywa na koszt państwa w hotelu Di Francia Park. Otrzymują tam całodzienne wyżywienie oraz kieszonkowe na podstawowe wydatki. Jednak to nie zaspokaja żądań imigrantów. By wzmocnić ich wymowę postanowili zdewastować zasiedlany przez nich hotel. W ten sposób domagają się większych środków finansowych

  4. Imigranci we Włoszech wyrzucili podarowane im ubrania. Dostali pomoc w postaci odzieży, przejrzeli worki z odzieżą po czym je wyrzucili na ulice. Uważają, że zasługują na lepsze ubrania niż te które dostali. Służby porządkowe boją się oczyścić ulice z walających się worków z ubraniami jak powiedziała urzędniczka „Aby nie drażnić imigrantów”

  5. Szwecja, uchodźcy z Erytrei zadźgali nożem dwie osoby w sklepie Ikea

  ~emes : Czy w traktacie unijnym było coś o obowiązku przyjmowania uchodźców ? Nie? To dziękujemy. Proponuję referendum w tej sprawie. A swoją drogą nie rozumiem, że ktoś może mieć mózg tak wyprany jak pani Róża. Zachwycać się nad przyjęciem 800 tys ludzi z których większość nie ma szans się zintegrować i dołączy do milionów żyjących za darmo na marginesie świadczy o
  ignorancji w dziedzinie ekonomii, socjologii, bezpieczeństwa, może krócej – totalnej ignorancji. Zabawne jest też jak osoby, które usuwają chrześcijańskie korzenie z forum publicznego ( żeby było jasne, jestem ateistą ) teraz, w tej sprawie powołują się na wartości chrześcijańskie!! 🙂

  ~jeyr : Śmiejcie się lewacy do czasu. Niszczycie chrześcijaństwo – islam idzie!!! tysiącami, rodzinami, klanami, plemionami, pokonując bezprawnie granice, pontonami, przez płot i wpław, obracając w proch międzynarodowe prawa, znacząc fizjologią swoje trasy, pod pozorem biedy, bezpieczeństwa i pod nadzorem politycznej poprawności idzie do nas islam. Odwieczny wróg cywilizowanej Europy, odwieczny wróg demokracji i pracowitości. Nadchodzi islam. Nadchodzi by urządzić nam tu swój kalifat. I urządzi. Rozleniwiona, lekko naćpana Europa jest bezradna. Otwiera granice dla nieprzewidywalnej tłuszczy. Wiemy jak się to zaczęło, ale nie wiemy jak się skończy. Nadchodzi dzicz, a z nią zupełnie inne prawa własności, inna obyczajowość, inny stosunek do pracy. Zadepczą nasze „przaśne” chrześcijaństwo i kulturę, w ogródkach urządzą obozowiska, wezmą co zechcą. Najpierw zjedzą pracowicie zebrane zapasy żywności, potem sięgną po nasze domy, a na końcu po nasze kobiety. Odziana w dżinsy i koszulki z angielskimi napisami orda już ruszyła. W imię prawa do życia wszystkich zabierze prawo do życia innym. Nachodzi islam w swoim najgorszym, tłumnym wydaniu. Wcale nie są inni niż ci, którzy niszczą bezcenne zabytkowe świątynie i wprowadzają terror. Są tylko chwilowo bezradni. Ale wszyscy w jednej chwili mogą stać się talibami. Idą nas skolonizować, nawrócić, ogołocić i żądać, żądać, żądać. Ilu tam jest chrześcijan? A ilu nagle stało się chrześcijanami aby tu dotrzeć? Nieważne. Bo przecież przejmujemy się tylko tym, co powie o nas Merkel i Hollande. A jak będziemy podskakiwać, to dostaniemy po łapach jak Macedonia.

  Polubienie

 23. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-Slowacji-Robert-Fico-zbulwersowany-wypowiedzia-szefa-francuskiego-MSZ,wid,17810169,wiadomosc.html

  Premier Słowacji Robert Fico zbulwersowany wypowiedzią szefa francuskiego MSZ

  To nie Słowacja zrzucała bomby na Syrię i Libię – tak premier tego kraju odpowiedział na krytykę Laurenta Fabiusa, szefa MSZ Francji. Robert Fico jest zbulwersowany wypowiedzią francuskiego ministra.

  Fabius oskarżył kraje Europy Wschodniej o prowadzenie „skandalicznej” polityki wobec kryzysu imigracyjnego (czytaj więcej).

  Tymczasem podczas obchodów rocznicy słowackiego powstania narodowego Robert Fico przypomniał, że Słowacja nie brała udziału w destabilizowaniu takich państwa jak Syria czy Libia, dlatego dzisiaj odrzuca francuską krytykę o braku solidarności wobec uchodźców. Co więcej, Fico dodał, że europejska polityka imigracyjna nie istnieje, a z ostatniego szczytu pozostały tylko puste obietnice zatapiania łodzi przemytników i pilnowania zewnętrznych granic strefy Schengen.

  – Nie widzę zatopionych łodzi. Przeciwnie – widzę jeszcze więcej łodzi. Nie widzę straży na granicach Schengen. Przeciwnie, widzę kolejne dziesiątki i setki tysięcy ludzi swobodnie idących do Europy – oświadczył polityk. Premier Słowacji zwrócił też uwagę, że kiedy Grecja potrzebuje pieniędzy to szczyt w tej sprawie zbiera się w ciągu 24 godzin. Zaś w przypadku uchodźców od kilku miesięcy nikt nie potrafi podjąć żadnych działań.

  Na zakończenie wystąpienia słowacki premier powiedział, że jeżeli obecne demokratyczne rządy europejskie nie podejmą żadnych decyzji, to po kolejnych wyborach zrobią to nowe władze. Te jednak w ocenie Fica sięgną po rozwiązania faszystowskie i nacjonalistyczne.

  ~oko 3 godziny i 54 minut temu
  no i slowak ma 100% racji,

  ~da 3 godziny i 39 minut temu
  ale polski premier tego nie powie bo nie ma jaj tylko jajniki…

  ~Gandalf Sprawiedliwy 3 godziny i 24 minut temu
  Do diaska….muszę się dowiedzieć jak można zmienić obywatelstwo na słowackie…..

  Polubienie


  • Ogrodzenie z drutu kolczastego na granicy węgiersko-serbskiej (PAP/EPA / Zoltan Mathe)

   ~fakt. 9 godzin i 49 minut temu
   Jak przypominam to Francja miała duży wpływ na chaos jaki powstał w Libii i jego następstwa.

   ~hanss kloss 8 godzin i 29 minut temu
   Francja sobie przypomniała ze istnieje EUROPA WSCHODNIA ?? I znowu nie słucha Francji?? A Ile firm naftowych my mamy w Afryce lub Iraku???

   ~francja arogancja 8 godzin i 7 minut temu
   nie ma co na te ich prowokacyjne zaczepki zwracać uwagę. niedługo muszyny i yzlamiści ich tam rozsadzą od środka 😉 trzeba zrobić wszystko by nie wpuścić tej zarazy do nas! dla zachodu już za póżno – „time of no return” dla nich już minął 🙂

   ~wet 7 godzin i 56 minut temu
   Władze Francji to V kolumna dzihadu-finansują z podatków francuzów budowę 1200 meczetów

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szef-MSZ-Francji-krytykuje-Europe-Wschodnia-za-polityke-ws-imigrantow,wid,17809577,wiadomosc.html

   Szef MSZ Francji krytykuje Europę Wschodnią za politykę ws. imigrantów

   Minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius oskarżył kraje Europy Wschodniej, w tym szczególnie Węgry o prowadzenie „skandalicznej” polityki wobec kryzysu związanego z gwałtownym wzrostem imigrantów, która jest sprzeczna z wartościami Unii Europejskiej.

   – W odniesieniu do wszystkich tych ludzi, którzy z przyczyn politycznych zdecydowali się uciekać z kraju, musimy być w stanie ich przyjąć – powiedział Fabius w wywiadzie dla francuskiego radia Europe1.

   Jak podkreślił, każdy kraj należący do Unii Europejskiej musi na to wyzwanie odpowiedzieć. – Francja, Niemcy, inne kraje też, ale gdy widzę pewne kraje, które nie akceptują tych uchodźców, uważam to za skandaliczne – oświadczył szef francuskiej dyplomacji.

   Jak dodał, chodzi o niektóre kraje Europy Wschodniej, a zwłaszcza o Węgry, które – zdaniem Fabiusa – mimo iż są częścią Europy i strefy Schengen, to poprzez stawianie ogrodzeń wzdłuż granicy z Serbią udowadniają, że nie przestrzegają wartości europejskich.

   Węgry zakończyły w sobotę budowę ogrodzenia z drutu kolczastego, które ma zatrzymać napływ imigrantów przez granicę z Serbią. Bariera składająca się z trzech linii zasieków z drutu kolczastego, która powstała na 175 km granicy z Serbią, nie powstrzymuje jednak imigrantów przed próbami dotarcia do strefy Schengen – pisze AFP.

   Barierę dopełnić ma wysoki na cztery metry mur, który już budowany jest przez węgierskie wojsko. Minie jednak parę miesięcy zanim ogrodzenie to będzie w pełni gotowe. Mimo budowy muru przejścia graniczne będą wciąż otwarte.

   Kraje UE stoją w obliczu napływu imigrantów określanego jako najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy – głównie z Afryki i Bliskiego Wchodu – napływają w rosnącej liczbie przez Morze Śródziemne i ostatnio przez Bałkany Zachodnie.

   Według najnowszych danych, ogłoszonych w piątek przez Urząd Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (UNHCR), ponad 300 tysięcy imigrantów i uchodźców przedostało się przez Morze Śródziemne od początku br. Około 200 tys. dotarło do Grecji, a 110 tys. do Włoch; ponad 2,5 tys. ludzi zginęło na morzu, próbując dotrzeć do Europy.

   Dla porównania, w całym 2014 roku unijną granicę nielegalnie przekroczyło 276 tys. osób, z czego ponad 220 tys. przypłynęło przez Morze Śródziemne.

   Ministrowie spraw wewnętrznych Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii zaapelowali w niedzielę we wspólnym oświadczeniu do państw Unii Europejskiej o pomoc w procesie przyjmowania imigrantów z południa Europy.

   Niemiecki minister Thomas de Maiziere, Francji Bernard Cazeneuve oraz Wielkiej Brytanii Theresa May wspólnie wskazali na potrzebę pilnego zwołania posiedzenia ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości państw UE poświęconego kryzysowi imigracyjnemu w Europie.

   Ministrowie zaapelowali także o utworzenie, jeszcze przed końcem bieżącego roku, specjalnych punktów na terytorium Grecji i Włoch, w których nielegalni imigranci mogliby być szybko identyfikowani i rejestrowani przez odpowiednie służby.

   Jak dodali, takie działanie na pewno pomogłoby lokalnym władzom w szybszym zidentyfikowaniu tych uchodźców, którzy w obawie o swoje życie w pierwszej kolejności powinni wystąpić z wnioskiem o azyl.

   Szefowie MSW ponadto zwrócili uwagę na potrzebę utworzenia listy tzw. bezpiecznych państw, do których kierowani byliby imigranci, którzy nie otrzymali azylu.

   W ocenie brytyjskiej minister, fala tysięcy uchodźców każdego dnia przedostających się do Europy świadczy o tym, iż system migracyjny na starym kontynencie jest „wadliwy” i nie spełnia oczekiwań. Jej zdaniem Unia Europejska musi zaostrzyć przepisy w zakresie swobodnego przepływu osób.

   Jak podkreśliła na łamach jednego z brytyjskich dzienników, jedną z przyczyn obecnego kryzysu jest układ z Schengen, umożliwiający swobodne przemieszczanie się osób w ramach UE.

   Zdaniem May, w krajach Europy dotkniętych falą imigrantów coraz częściej zdają sobie sprawę z potrzeby przywrócenia pierwotnego celu, z jakim otwierano granice europejskie.

   „Gdy po raz pierwszy została zapisana zasada swobodnego przepływu osób miała ona na celu umożliwienie podjęcia pracy w każdym z krajów członkowskich, a nie, jak to jest teraz, swobodę do szukania pracy lub otrzymywania zasiłku. Musimy podjąć takie działania, aby przywrócić tej fundamentalnej zasadzie pierwotne znaczenie” – podkreśliła.

   ~Polak 8 godzin i 53 minut temu
   To niech Francja przyjmuje, oni tacy „nowocześni” a jednocześnie odpowiedzialni za to co w tych krajach się wyrabia. Poza korzyściami jakimi w przeszłości osiągali, niech teraz z godnością przyjmą i skutki , a nie przerzucają odpowiedzialność na innych.

   ~qwerty 8 godzin i 7 minut temu
   Czy Afryka to czasem w dużej częsci nie byłe kolonie francuskie? Było ich tak nie grabić przez wieki, to teraz by byli bogatsi i nie musieli uciekać.

   ~EMIGRANT 8 godzin i 59 minut temu
   NAJPIERW ICH ZŁUPILI ,WYKORZYSTALI( KOLONIE) TO TERAZ NIECH TO PIWO SAMI WYPIJĄ !A W SZCZEGÓLNOŚCI FRANCJA I ANGLIA.JEŚLI ICH TAK KOCHACIE TO ICH SOBIE DO SIEBIE WPUSZCZAJCIE !!!POLSKA ,WĘGRY,RUMUNIA I INNE SŁOWIAŃSKIE NARODY NIE DAJCIE SIĘ OMAMIĆ ZACHODNIM OSZUSTOM !!!!!

   ~naiwny 8 godzin i 25 minut temu
   Francja chce się podzielić zyskami z byłych kolonii i do tego z procentami

   ~abc 7 godzin i 17 minut temu
   Co ma do tego kolonializm?? Uważasz, że gdyby nie kolonializm, nie byłoby dziś problemu uchodźców? To tak jakby powiedzieć, gdyby nie obecność Polski na kresach wschodnich nie byłoby dziś problemu ukraińskiego, więc niech Polska sama sobie radzi ze wschodem.

   ~siwy 6 godzin i 51 minut temu
   @abc, oczywiście że ma wiele wspólnego, Kolonie łupiono bezlitośnie ze wszystkiego co miało jakąkolwiek wartość przez kilkaset lat. Wyniszczano je wojnami o wpływy i bogactwa. Likwidowano wszelkie osrodki władzy czy tez tamtejsze elity zastepując je własnymi kacykami czy juntami. Dzięko kolonializmowi zaznali IIWŚ która tych krajów w żaden sposób nie dotyczyła. Kiedy kolonializm sie zakończył pozostawiono sporne tereny i granice oraz zafundowano im sąsiedztwo wroga w postaci Izraela przy czym nie zakończono wyzysku ekonomicznego, mało?

   ~321 6 godzin i 39 minut temu
   tak dla scisłosci ani wegrzy ani rumuni nie sa słowiańskimi narodami co do reszty zgadzam sie z toba w 100% zachód chce zeby piwo jakie nawarzył w afryce i na bliskim wschodzie wipili inni

   ~praktykant 6 godzin i 35 minut temu
   Wyjściem utworzenie Unii Państw Słowiańskich?

   Polubienie


 24. Premier Francji Manuel Valls (PAP/EPA / LAURENT DUBRULE)

  ~real 3 godziny i 36 minut temu
  zastanawiam sie czasami czy politycy europejscy zostali wybrani do bycia politykami broniacymi interesow swoich narodow czy narodow najezccow?bo jak na razie broni sie praw nie tubylcow ale inwazji muzulmanskiej.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Francja-wybuduje-nowy-oboz-dla-uchodzcow-KE-obiecuje-pomoc-finansowa,wid,17812074,wiadomosc.html

  Francja wybuduje nowy obóz dla uchodźców. KE obiecuje pomoc finansową

  Premier Francji Manuel Valls w czasie wizyty w Calais, gdzie koczują tysiące nielegalnych imigrantów, zapowiedział budowę w przyszłym roku obozu z pomocą humanitarną dla uchodźców. Komisja Europejska obiecała pomoc.

  Valls podkreślił, że Europa się mobilizuje, by znaleźć przemyślane rozwiązanie w obliczu zjawiska masowego napływu imigrantów. Wyjaśnił, że – z jednej strony – chodzi o pomoc humanitarną, z drugiej – o stanowczą walkę z przemytnikami ludzi.

  W Calais był obecny wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Holender Frans Timmermans, którego zdaniem sytuacja, jaka tam powstała, wymaga wspólnego działania. Dlatego Europa powinna się przede wszystkim wykazać solidarnością wobec tych państw Unii, które w najpoważniejszym stopniu zostały dotknięte zjawiskiem imigracji.

  Komisja Europejska zamierza dodatkowo przeznaczyć na sfinansowanie francuskiego przedsięwzięcia 5 milionów euro. Dotychczas przekazała na ten cel niemal cztery miliony.

  ~Mika 6 godzin i 39 minut temu
  Kogo to obchodzi? Mieli kolonie więc niech teraz za to płacą. Jak dla mnie to mogą przyjmować nawet milion arabusów każdego roku. Guzik mnie to interesuje, ale od Polski, Węgier, Słowacji i Czech wara!

  ~pinokio 7 godzin i 17 minut temu
  kiedy padniemy ,co dziennie pare tysiecy najezdzcow ,100 dni kilkaset tysiecy.

  ~Marcin 6 godzin i 27 minut temu
  Dokładnie! Wyobraźmy sobie, że do małej Litwy, która ma niecałe 3 miliony ludzi w ciągu kilku lat napływa milion islamistów. Przecież to całkowicie rozwaliłoby ten kraj. Musimy bronić się przed tą zarazą i nie ulegać presji Francuzików. Polska, Węgry, Słowacja, Czechy trzymają się razem!

  ~kodi 3 godziny i 2 minuty temu
  Te ostatnie katastrofy emigracyjnych rozbitków na Morzu Śródziemnym są naprawdę okropne i wstrząsające, niemniej myśląc o nich nasuwają się równie realne pytania – dlaczego my, biali i nie muzułmanie mamy pomagać. Patrząc na rozbite statki i tonących na wprost Lampeduzy bezbronnych pasażerów pytam się po prostu: dlaczego ci emigranci nie wybieraja kierunku na Katar, Nigerie, Arabie Saudyjska, Bahrein czy Kuwejt? Dlaczego oni chcą absolutnie ryzykować życie jadąc do Europy, do heretyków i niedowiarków, kiedy kraje Golfu są dzięki nafcie bardzo bogate i do tego muzułmańskie? W telewizji na okrągło oglądamy apele Unicefu do walki z klęską głodową w Afryce, więc przypomnę, że kraje objęte tą klęską są w przeważającej większości muzułmańskie, lecz ci wszyscy bracia są zajęci bratobójczą wojną i przepędzają się wzajemnie, prowokują klęski głodowe i zabijają się bez skrupułów. A co robią w tej sprawie sąsiadujące kraje muzułmańskie jak Maroko, Egipt, Tunezja? Absolutnie NIC nie robią. A Czerwony Półksiężyc który jest odpowiednikiem Czerwonego Krzyża co robi – również NIC nie robi, bo i po co. Wiedza doskonale ze Reszta Świata zrobi wszystko żeby pomoc. Bowiem do nas należy dawać pomimo 2000 miliardów euro długów, co zmusza nas co rok do zaciągania pożyczek.od krajów Golfu. Prawdziwa manna, która służy muzułmańskim krajom Golfu do budowy luksusowych hoteli, futurystycznych miast, kupowania od nas samolotów, najdroższych aut i otwierania na pustyni lodowisk i narciarskich szlaków. Tak wygląda dobroczynność tej religii. Zamiast otworzyć swój portfel i wspomóc sąsiednich współwyznawców, Emiraty arabskie działają tak, aby robotnicy i klasy średnie tego niedobrego Zachodu otworzyły swój portfel w ramach miłosierdzia dla obcych, czego jednak one same nie praktykują wobec swoich religijnych braci. Podczas gdy większa część muzułmańskiego świata pogrąża się z każdym dniem w wojnach i biedzie, gdy kraje Golfu już nie wiedza jak wydać swoja bezmierna fortunę, każdego dnia boat people przepełnione ludzką nędzą dobijają do Europy lub tona w Morzu Śródziemnym, każdego dnia dzikie hordy rozdzierają się nawzajem na wojnach w imię islamu. Kobiety, dzieci i chore ofiary są systematycznie eksponowane w celu wywołania u nas odruchów winy, litości i miłosierdzia. A przecież te populacje płodzą więcej dzieci niż będą mogły wyżywić, chyba, ze z pomocą i dzięki finansowej mannie Zachodu i ciągle im za mało. Ta ślepa religia islamu burzy równowagę calego Zachodu i prowadzi do chaosu. Ale czy to nasza wina, jesli islam bez złoża naftowego produkuje tylko biedę i wojny? A co będzie gdy pokłady nafty się skończą w Emiratach?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.