160 Granica z Austrią: wstrząsająca relacja Polaka z autokaru napadniętego przez imigrantów

Bez komentarza.

To co teraz, to co będzie i było

Oto relacja Kamila Bulonisa:

Półtorej godziny temu na granicy Włoch i Austrii na własne oczy widziałem ogromne zastępy imigrantów… Przy całej solidarności z ludźmi znajdującymi się w ciężkiej sytuacji życiowej muszę powiedzieć, że to, co widziałem, budzi grozę…

Ta potężna masa ludzi – przepraszam, że to napiszę – ale to absolutna dzicz… Wulgaryzmy, rzucanie butelkami, głośne okrzyki „Chcemy do Niemiec” – czy Niemcy to obecnie jakiś raj? Widziałem, jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar, w którym się znajdowałem z grupą, próbowano rozhuśtać. Rzucano w nas gównem, walili w drzwi, żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę… Pytam się, w jakim celu? Jak ta dzicz ma się zasymilować w Niemczech? Czułem się przez chwilę jak na wojnie…

Naprawdę tym ludziom współczuję, ale gdyby dotarli do Polski – nie sądzę, by otrzymali u nas jakiekolwiek zrozumienie… Staliśmy trzy godziny na granicy…

View original post 397 słów więcej

47 thoughts on “160 Granica z Austrią: wstrząsająca relacja Polaka z autokaru napadniętego przez imigrantów

 1. http://wp.tv/i,szwajcarska-policja-uzyla-broni-do-tlumienia-demonstracji-poparcia-dla-uchodzcow-,mid,1775175,cid,4051,klip.html?ticaid=61589c

  Szwajcarska policja użyła broni do tłumienia demonstracji poparcia dla uchodźców

  Specjalny oddział policji do tłumienia zamieszek spacyfikował za pomocą broni gładkolufowej nielegalną demonstrację, domagającą się przyjęcia uchodźców do Szwajcarii. Lewicowi organizatorzy wystąpili do władz o pozwolenie na manifestację jako stacjonarną. Demonstranci wyruszyli jednak z Helvetiaplaz. Próbujący ich powstrzymać policjanci w pewnym momencie rozpoczęli ostrzał gumowymi kulami.

  06.09.2015
  szwajcaria, zurych, imigranci

  ~polka 58 minut temu
  KALIE TO STRASZNE O ZGROZO JAK W PANSTWIE FASZYSTOWSKIM MIEJMY NADZIEJE ZE NASZYM KRAJU IMIGRANCI NIE BEDA MIELI ZADNYCH PROBLEMOW I MY POLACY BEDZIEMY ICH WSPIERAC FINANSOWO

  miras67 2 minuty temu
  Dzis 2000 jutro 5000 za tydzien 10000 za miesiac 30000 imigrantow to nie bedzie mialo konca. za jakis czas wszystkin ci imigranci bokiem wyjda, ale juz bedzie za puzno.

  Polubienie


 2. Premier Izraela Benjamin Netanjahu (AFP / Gali Tibbon)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-Izraela-zapowiada-ze-nie-przyjmie-imigrantow-z-Syrii-i-Afryki,wid,17825037,wiadomosc.html

  akt. 06.09.2015, 16:15
  Premier Izraela zapowiada, że nie przyjmie imigrantów z Syrii i Afryki

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu uprzedził w niedzielę, że jego kraj nie zgodzi się na zalanie imigrantami z Syrii i Afryki. Ogłosił też, że powstanie ogrodzenie na granicy z Jordanią.

  – Nie pozwolimy, aby Izrael został zalany falą nielegalnych imigrantów i terrorystów – powiedział na spotkaniu z rządem nazajutrz po apelu przywódcy opozycyjnej Izraelskiej Partii Pracy Isaaka Herzoga o przyjęcie Syryjczyków uciekających przed wojną domową.

  – Izrael nie pozostaje obojętny na tragedię uchodźców syryjskich i afrykańskich (…), lecz jest małym państwem, bardzo małym demograficznie i geograficznie i dlatego musimy kontrolować nasze granice – oznajmił.

  Jednocześnie poinformował, że z tego powodu Izrael „zaczyna dziś budowę ogrodzenia na granicy z Jordanią”, czwartego „muru” stawianego przez Izrael.

  Dodał, że pierwsza część ogrodzenia z Jordanią powstanie w okolicach Ejlatu, kurortu nad Morzem Czerwonym, gdzie Izrael ma zbudować nowe lotnisko. Zapowiedział także, że Izrael wzmocni umocnienia na Wzgórzach Golan, których część, 1200 km kw., okupuje od 1967 roku, a w 1981 roku oficjalnie zaanektował, czemu sprzeciwiła się Rada Bezpieczeństwa ONZ. Ok. 510 km kw. Wzgórz pozostaje pod kontrolą syryjską.

  Herzog zaapelował w sobotę do izraelskich władz o przyjęcie uchodźców z Syrii; odwoływał się do pamięci o ucieczkach Żydów w czasach konfliktów.

  Oficjalnie Izrael i Syria są w dalszym ciągu w stanie wojny i Izrael zabronił swoim obywatelom podróży do Syrii. Od początku konfliktu w Syrii cztery lata temu, ponad cztery miliony uchodźców uciekło do sąsiednich krajów, takich jak Jordania, Liban i Turcja, ale żaden z nich nie próbował dotrzeć do Izraela.

  ~Patryk 3 godziny i 56 minut temu
  trudno będzie naszym propagandzistom wytłumaczyć to stanowisko lokalnym gojom ale myślę że podołają.Będzie ciekawa do obserwacji pojęciowa gimnastyka

  ~uważny3 godziny temu
  raczej koszerny przekladaniec

  ~Bryz3 godziny temu
  Może też powinniśmy już zacząć budować mur na granicy z Ukrainą??

  ~zeni3 godziny temu
  No to potrzeba ich wykopać z Polski , jak oni nie chcą nikogo poza sobą , to czemu MY mamy być inni od nich ???

  ~Ande2 godziny temu
  Zauważcie że najinteligentniejsze narody na świecie, które zawsze umiały zadbać o swoje dobro (Szwajcaria i Izrael) są stanowcze i przeciwne przyjmowaniu imigrantów. Polacy ich nie chcą ale są zmuszani by przyjąć niechcianych lokatorów do swojego domu wbrew woli mieszkańców !

  ~seb 3 godziny i 59 minut temu
  Nie poznaję siebie, nie mogę uwierzyć że do tego doszło, ale musze pogratulować narodowi żydowskiemu ich premiera. Szok!!

  ~Lakszli444 godziny temu
  Dokładnie te same odczucia,seb- Żydzi stają się dla mnie przykładem Racjonalnosci…nie tylko w sprawie geszeftów

  ~ares4 godziny temu
  Ale was mośków na forach.

  ~Marek4 godziny temu
  Kolejny, któremu dobro własnego narodu jest ważniejsze niż opinia u lewaków. Lista Szlachetnych wśród Narodów: Victor Orban – Węgry Benjamin Netanjahu – Izrael Vaclav Klaus – Czechy Robert Fico – Słowacja

  ~aaa3 godziny temu
  Muzułmanie chcą dojść do władzy krzykiem i płaczem, natomiast żydzi doszli do władzy myśląc, zdobywając władzę stopień po stopniu. Media, banki itd.

  ~v.v.3 godziny temu
  A skąd zaskoczenie? Oni zawsze potrafili zadbać o swoje interesy

  Polubienie

 3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Sztokholmie-wiec-solidarnosci-z-uchodzcami,wid,17825225,wiadomosc.html

  W Sztokholmie wiec solidarności z uchodźcami

  W Sztokholmie tysiące Szwedów manifestowały solidarność z uchodźcami. Premier Stefan Loefven, który wystąpił na wiecu jako jeden z mówców, wezwał Europę do „wspólnego wzięcia odpowiedzialności”.

  Loefven podkreślił w przemówieniu, że jego Europa „nie buduje murów” oraz „przyjmuje uchodźców uciekających przed wojną”. Według szwedzkiego premiera „Unia Europejska poradzi sobie z kryzysem migracyjnym, jeśli zostanie wprowadzony obowiązkowy system relokacji uchodźców”.

  – Szwecja i Niemcy nie poradzą sobie same. Teraz czas na resztę Europy – zaapelował Loefven.

  We wtorek premier Szwecji spotka się w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Tematem rozmów ma być właśnie kryzys migracyjny.

  W niedzielnym wiecu na sztokholmskim placu Medborgarplatsen mimo ulewnego deszczu wzięło udział kilka tysięcy osób.

  Pomysłodawcami manifestacji były organizacje pozarządowe pomagające azylantom oraz młodzieżówki partyjne. Zabrakło tylko przedstawicieli ugrupowania Szwedzcy Demokraci, jedynej siły w szwedzkim parlamencie sprzeciwiającej się napływowi imigrantów.

  Od stycznia tego roku Szwecja przyjęła już ponad 48 tys. wniosków o azyl. Według wstępnych prognoz w całym 2015 roku może ich być więcej niż 80 tysięcy.

  W 2014 roku napłynęło 81,3 tys. takich próśb.

  ~FX 1 godzinę i 8 minut temu
  Czy przypadkiem ten premier „szfecji” nie nazywa się mohammed abdullah benrazi? Szwecja już zginęła,

  ~Mariusz 33 minut temu
  Anglia też „chętnie” przyjmuje. Właśnie wróciłem z angielskich forums. Anglicy wypisują na rząd że ich całkiem pogięło. Mają mase bezdomnych, starszych ludzi bez opieki, weteranów kilku ostatnich wojen. Dla tych ludzi nie ma pieniędzy i mieszkań. Normalna Anglia się gotuje.

  ~Maku 1 godzinę i 4 minuty temu
  Powodzenia! tylko dokad szwedzi beda uciekac z wlasnego kraju??? skad tyle skrajnej glupoty u tych rzadow? V-ta kolumna islamska (lewacy) sa wszedzie i sa bardzo niebezlieczni.

  ~roberto 24 minut temu
  jego trzeba odseparowac i leczyc a nie wladze dawac lewactwo to najgorsza zaraza

  Polubienie


 4. Milosz Zeman (AFP / Patrick Kovarik)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Czech-popiera-petycje-antyimigracyjna-swojego-poprzednika,wid,17825203,wiadomosc.html

  Prezydent Czech popiera petycję antyimigracyjną swojego poprzednika

  Prezydent Czech Milosz Zeman poparł petycję antyimigracyjną wystosowaną w sobotę przez jego poprzednika, eurosceptycznego Vaclava Klausa – podały czeskie media.

  Klaus powiedział w sobotę, że skierował do rządu petycję, w której wzywa do zapewnienia nienaruszalności czeskich granic i odrzucenia kwot relokacji imigrantów, przewidzianych przez Komisję Europejską.

  – My (sygnatariusze) nie jesteśmy obojętni na cierpienie tysięcy ludzi spowodowane przez wojny i katastrofy, ale (…) jesteśmy przeciwni manipulacji opinią publiczną poprzez tworzenie fałszywego poczucia solidarności z migrantami – powiedział Klaus na konferencji prasowej w Lysej nad Labem niedaleko Pragi.

  – Ta inicjatywa głosi idee, które zawsze wyrażałem. Myślę, że zgadzam się z Klausem – powiedział Zeman w Pekinie, gdzie składał wizytę.
  (…)

  ~echhh 1 godzinę i 56 minut temu
  I tradycyjnie Czesi wyjdą lepiej niż Polacy…

  ~vvvfr 1 godzinę i 51 minut temu
  Kolejny rozsądny głos. Oby więcej takich 🙂

  Polubienie


 5. Abdullah Kurdi, ojciec małego Aylana (AFP / OZAN KOSE)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025895,title,Smierc-Aylana-Kurdiego-poruszyla-swiat-W-prasie-pojawil-sie-wzruszajacy-nekrolog,wid,17821517,wiadomosc.html

  Śmierć Aylana Kurdiego poruszyła świat. W prasie pojawił się wzruszający nekrolog

  Światowe media obiegły w ostatnich dniach zdjęcia przedstawiające zwłoki małego Aylana Kurdiego wyrzucone na plażę w Bodrum na południowym wschodzie Turcji. W australijskiej prasie pojawił się poruszający nekrolog, który kończy się słowami: „może Bóg wybaczy nam, że Cię zawiedliśmy”.

  Aylan Kurdi uciekł wraz z rodziną przed prześladowaniami w Kobani w północnej Syrii. Ich łódź wywróciła się u brzegów greckiej wyspy Kos. Na morzu zginął jego brat oraz mama. Ocalał tylko ojciec Abdullah, który półprzytomny trafił do szpitala w pobliżu Bodrum, położonym nad Morzem Egejskim, naprzeciw greckiej wyspy Kos.

  Śmierć chłopca poruszyła światowe media. W australijskiej gazecie „Sydney Morning Herald” zamieszczono bardzo emocjonujący, anonimowy nekrolog.

  „Aylan, nie zasłużyłeś na to, by utonąć w zimnej wodzie i chłodzie ludzkiej obojętności. Nie byłeś imigrantem. Nie byłeś uchodźcą. Byłeś 3-letnim małym chłopcem, który chciał się bezpiecznie bawić, z dala od przemocy i wojny. W niebie będziesz pielęgnowany przez tych, którzy Cię trzymali, przez tych którzy Cię całowali i przez tych, którzy ryzykowali wszystko, w nadziei, że dotrzesz bezpiecznie do brzegu. Spoczywaj w pokoju, może Bóg wybaczy nam, że Cię zawiedliśmy”.
  (…)

  ~Ania 8 godzin i 8 minut temu
  Takich jak Aylan pewnie utonęło setki. Tylko miał „szczęście” ze jakis żerujący na trupach fotograf zrobił to zdjęcie. Osobiście nie wierze zeby te dzieci zasymilowały sie z europejskim społeczeństwem, chyba zeby zostały odseparowane od kultury i pewnie rodziców i żyły pomiędzy europejczykami a nie w swoich gettach czy dzielnicach.

  ~Wara od Polski muslimom 2 godziny i 40 minut temu
  Wszelkie nekrologi, apele petycje kierujcie do zydow, ktorzy to wywolali pieklo w Syrii, Afganistanie Iraku, Egipcie, Libanie itd To zydy nie wezma tych uchodcow do Israela DO USA a nie kieruja ich do Polski.

  ~realista 2 godziny i 38 minut temu
  Biedne dziecko! Utonęło zanim zdążyło się wysadzić pasem szahida w jakimś europejskim centrum handlowym czy na dworcu…

  ~emigrant 8 godzin i 10 minut temu
  ..niestety tak jest w Londynie !!! /Harrow, Brixton,Brent,/

  ~niezasymilowałybysie 5 godzin i 37 minut temu
  100/100

  ~d 6 godzin i 32 minut temu
  Wczoraj pisali, że kanadyjczycy odmówili azylu tej rodzinie, a dzisiaj, że ich łódź wywróciła się u brzegów greckiej wyspy Kos. O azyl starali się w Turcji i pytam dlaczego tam nie zostali?. TYlko ciągnęli do Europy. bo jasna sprawa, że nie chodzi tu o przystań, tylko o bogaty kraj, którego można wydoić. A dzisiaj nawet w artykule nie zająknęli się na temat Kanady (bardzo bogaty kraj).

  ~III 3 godziny i 10 minut temu
  Ci ludzie uciekli z Kobane do Turcji i tam starali się o kanadyjskie wizy, ale ich nie dostali. Dlatego postanowili przedostać się do Grecji (bo było najbliżej) i próbować znowu. Mnie wkurza to, że nikt nie wspomina o tym, dlaczego tak zawzięcie próbowali uciec z Turcji – to była rodzina Kurdyjska i można się tylko domyślać jak byli przez Turków traktowani.

  ~titi 23 godzin i 24 minut temu
  Prawdziwe przyczyny tragedii opisała w telewizji Sky News ciocia chłopca, mieszkająca od jakiegoś czasu w Kanadzie. Zdradziła ona, że ojciec chłopca – Abdullah Kurdi – chciał wstawić sobie zęby, nie miał jednak na to pieniędzy.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemieckie-media-o-zdjeciu-martwego-chlopca-z-Syrii,wid,17821105,wiadomosc.html

   Niemieckie media o zdjęciu martwego chłopca z Syrii

   Największe niemieckie gazety tłumaczą w piątkowych wydaniach, dlaczego nie opublikowały zdjęcia martwego chłopca znalezionego na plaży w tureckim Bodrum nad Morzem Egejskim. Należało uszanować godność tego dziecka – pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.
   (…)

   ~admus 11 godzin i 12 minut temu
   foto pulapka!!!! a nikt nie pokazuje jak bestialsko islamisci zabijaja male dzieci i jeszcze cos emigranci to KON TROJANSKI DLA EUROBY . Arababskie kraje nie chca przyjmowac uchodzcow bo plan pojdzie na marne

   ~tradycja2015-09-04 11:37
   Przerażające zdjęcia stosów trupów w niemieckich obozach zagłady

   ~hansen2015-09-04 13:40
   jak w Europie bedzie duza przewaga imigrantow z Bliskiego Wschodu to zniknie demokracja i dobrobyt bo ONI nie sa w stanie tego utrzymac

   ~ja2015-09-04 14:11
   Foto pułapka? Sugerujesz, że to dziecko na zdjęciu żyje? I to ściema? Prawda jest taka, że ten chłopiec nie żyje i tyle. Czy „islamiści” bestalsko zabijają małe dzieci? Pewnie niektórzy tak. Ale nie generalizujmy. Bo znam również przypadki Europejczyków zabijających bestialsko małe dzieci, chrześcijan zabijających małe dzieci, ateistów zabijających małe dzieci etc. Problem emigrantów nie dotyczy tylko islamistów, zatem teza jest mało adekwatna. I żeby było jasnym – ja uważam, że zbyt liberalna polityka emigracyjna może spowodować problem. Uważam, że duża część arabów to nieroby i część z nich uprawia fundamentalizm etc. Ale nie możemy zamykać oczu na fakt, że w syrii ginie dziennie od jakichś 4 lat średnio 250 osób. Na to, że część emigrantów nie jest w stanie przeżyć w kraju gdzie jest wojna. Wszyscy się podniecają znieczulicą, tym, że nikt nam nie pomógł w 1939, ze Anglicy chcą się pozbyć polskich emigrantów… Mamy szansę wykazać się człowieczeństwem. Zrobić cokolwiek dla innego człowieka. Może jednak warto by pomóc, kobietom i dzieciom? Czasowo? jakkolwiek. Bo opcją jest zamknąć oczy i temat zignorować – to trochę tak, jak widzieć wypadek samochodowy i się nie zatrzymać, bo przecież zatrzyma się ktoś inny, albo pogotowie kiedyś przyjedzie i się tym zajmie, albo „przecież oni pewnie już nie zyją”…

   ~LOL2015-09-04 16:50
   Ta, oczywiście, uciekali przed islamistami. Ze strachu przed nimi tak się rozpędzili, że uciekłszy im skutecznie za granicę turecką (gdzie ci islamiści już nie sięgają i jest całkiem bezpiecznie) wyhamowali dopiero parę tysięcy kilometrów dalej, w Budapeszcie.

   ~Kasandrawczoraj
   Well, życzę Ci żebyś za kilka lat znalazł się na ich miejscu. Mam nadzieję, że przypomnisz sobie wtedy tą chwilę. A potem umrzesz.

   ~tg 21 godzin i 6 minut temu
   Kasandro, nie mam wątpliwości, że wkrótce znajdę się na ich miejscu. Wcześniej niż myślisz. I będę dobrze pamiętał tę chwilę. Ta chwila to moment, w którym mój własny rząd zdradził mnie i wydał mnie na pastwę tym najeźdźcom. Ponad wszelką wątpliwość będę zmuszony stąd przed nimi uciekać. Mam już plan ucieczki – na antypody. Na szczęście ty tego nie dożyjesz – bezideowych lewaków powieszą (zetną, spalą, zrzucą z wysokiego budynku, ukamienują, zastrzelą – wybiorą za ciebie, więc nic nie skreślaj) pierwszych. Postudiuj fatwy.

   ~cynik 7 godzin i 32 minut temu
   Ty… to dziecko na zdjęciu nie żyje, podobnie jak nie żyją chrześcijańskie dzieci na terenach opanowanych przez islamistów. Tylko tamtych zdjęć nie pokazywano w mediach… bo są straszne i nie wolno epatować taką tragedią. W tym przypadku wolno… Zważ, że w swoich półprawdach gloryfikujesz kłamstwo. Nie porównuj rzeczy nieporównywalnych, bo to świadczy o mizerii Twojej wiedzy, niespecjalnie sprawnym umyśle albo… o tym, że jesteś zwolennikiem półprawd i całych kłamstw. Ludziom trzeba pomagać… nieprawdaż? To powiedz, czy należy pomagać ludziom czyniącym zło? Chyba, że zła też nie uznajesz… za fakt.

   ~cynik 7 godzin i 30 minut temu
   Ty… chrześcijanie z Syrii uciekają przed muzułmanami, ale teraz – o wielki w swej mądrości – zechciej powiedzieć, przed kim uciekają muzułmanie? Chyba, że twierdzisz, że to wyłącznie chrześcijanie chcą dostać się do Niemiec. Możesz odpowiedzieć?

   dzam się z opinią
   1
   ~cynik 7 godzin i 27 minut temu
   ~Kasandra … w zasadzie masz rację, jeszcze trochę i też będziemy musieli uciekać przed islamistami ze swoich domów i ze swojego kraju, chcąc zachować życie. Tylko czy Ty zamierzasz przejść na islam, że życząc innym śmierci same jesteś spokojne o swe życie?

   ~fg 21 godzin i 25 minut temu
   człwieku, ten tatuś zapragnął sobie zęby na koszt podatnika zrobić, więc nakazał całej rodzinie emigrować. W Turcji by mu nie zrobili, jego interesowały Niemcy albo Szwecja albo Kanada. Kolejne żony urodzą mu mnóstwo muzulmanków.Poczytaj o nim to dowiesz sie prawdy. Kanada nie ma się z czego tłumaczyć.

   Polubienie

  • http://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AAebzH8.img?h=500&w=728&m=6&q=60&o=f&l=f

   http://www.msn.com/en-gb/news/uknews/woman-on-alan-kurdi-boat-claims-drowned-toddlers-father-is-a-people-smuggler/ar-AAebuK9?li=AAaeUIW&ocid=SK2MDHP

   Woman On Alan Kurdi Boat Claims Drowned Toddler’s Father Is A People Smuggler

   A woman who was on the boat carrying drowned Syrian toddler Alan Kurdi claimed on Friday that the boy’s father was a people smuggler.

   Australian broadcaster Channel Ten has reported that Zainab Abbas, who lost her two children in the same tragedy, claimed Abdullah Kurdi was navigating the boat at the moment it capsized off the Turkish coast last month.

   „He was a smuggler, yes,” she said, speaking from Iraq over Skype. „He was the one that was driving the boat.”

   Abbas claims Kurdi was speeding just before the boat capsized and pleaded with her while they were still both bobbing in the water, not to „dob me in”.

   The father, who lost his wife and two children in the incident that made headlines across the world, strongly denies the allegations, telling The Wall Street Journal that the boat’s Turkish captain jumped into the water shortly after the engine stalled.

   „I lost my family, I lost my life, I lost everything, so let them say whatever they want,” he told the paper.

   Abbas says she met Kurdi and another, unidentified man in a café and was told by the pair to hand over $10,000 to get her family smuggled to Europe.

   The boat was safe to make the dangerous journey, she claims to have been told.

   „[The other man] said, ‚Don’t worry, the captain of the boat, the driver, is going to bring his two kids and his wife’,” Abbas said.

   http://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AAed8OP.img?h=400&w=281&m=6&q=60&o=f&l=f&x=704&y=697

   Her husband had pleaded with Kurdi to slow down, but the man refused to listen, she claimed.

   Thrust into the ocean in the dead of night when their boat overturned, Abbas said she and her husband and daughter held on to a life jacket, but could not find to save her other two children, a boy and girl. They both drowned, along with Alan and his brother Galip.

   „I was screaming, calling out for them, but there wasn’t anyone replying,” she recounted.

   „They were my life, I have no life now. Right now I can’t believe they are gone.”

   Abbas said that Kurdi’s claim a Turkish man had pioneered the boat, was a lie.
   (…)

   http://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AAed11d.img?h=404&w=728&m=6&q=60&o=f&l=f&x=1248&y=642
   © Reuters Zainab Abbas along with her family poses with pictures of her kids

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041269,title,Utoniecie-Aylana-To-ojciec-wywrocil-lodz,wid,17842388,wiadomosc.html?ticaid=11593a

   akt. 13.09.2015, 03:03

   Utonięcie Aylana. To ojciec wywrócił łódź

   Ojciec trzyletniego Aylana Kurdiego – chłopca, którego zdjęcie na plaży obiegło świat, kierował łodzią, która zatonęła – podaje agencja Reutera powołując się na relacje innych płynących nią uchodźców.

   Zeznania świadków stoją w sprzeczności do relacji Abdullaha Kurdiego, który mówił mediom, że inny człowiek kierował łodzią. Według relacji Ahmeda Hadi Jawwada i jego żony, którzy w wyniku zatonięcia łodzi stracili syna i córkę, ojciec Aylana był też organizatorem podróży. Gdy w łódź uderzyła duża fala, mężczyzna miał wpaść w panikę i zwiększyć prędkość. Tę wersję zdarzeń potwierdzają także inni współpasażerowie – pisze portal tvn24.pl, który powołuje się na doniesienia Reutersa.

   Na początku września świat obiegło zdjęcie 3-letniego Aylana Kurdiego, leżącego na plaży w tureckim kurorcie Bodrum. Ciało chłopca zostało wyrzucone przez morze, po tym, jak łódź, którą płynął z innymi uchodźcami z wioski Akyarlar na Półwyspie Bodrum do greckiej wyspy Kos, rozbiła się na Morzu Egejskim.

   Zginęło najprawdopodobniej 12 z 23 osób, które dwiema małymi łódkami próbowały dopłynąć do Grecji.

   ~ngj 6 godzin i 39 minut temu
   A wszystko dlatego ze szanowny tatus chcial sobie zrobic nowe zeby za FREE w Unii Europejskiej. Mozna sie o tym dowiefziec z wywiadu z siostra szanownego tatusia na SKY NEWS A lewaki wciskaja ciemnote ze ” szukal lepszego zycia”. Rodzina od kilku lat zyla w Turcji wiec niczego im nie brakowalo !!!!

   ~zz4 godziny temu
   pewnie swiadczenia socjalne byly za male i TATA chcial sobie dorobic na przemycie poszukiwaczy lepszego zycia… a zeby tez wazna( specjalnie jak za darmo)

   ~gogo4 godziny temu
   Dopisz że je stracił w więzieniu, gdy mu je tam wybili… I nie mieszkał w Turcji tylko w Syrii….

   ~554456645656576573 godziny temu
   Do „gogo”- No to wybili mu zęby jego ziomkowie, a przybywając do Turcji był bezpieczny wraz z rodziną, więc po co pchał się dalej??? Czy w islamskiej Turcji źle mu było, że nielegalnie zapragnął dotrzeć do chrześcijańskiej Europy??? Jest wiele krajów islamskich, bogatych zresztą, którzy mogą i powinni przyjmować braci muzułmanów, a tzw uchodźcy jednak pchają się poza region islamu. Ilu jest jeszcze takich indolentów jak ty, którym trzeba trąbić bezpośrednio czym tak naprawdę kierują się muzułmanie, czym jest islam i jakie są jego cele????

   ~zyd2 godziny temu
   tak samo jak 90% uchodzcow pedzacych do matki merkel. Zyli latami w turcji, mieli mieszkania , ale merkel zaprosila ich do siebie,– reszte zrobil darmowy internet i podarunki, o ktorych inni uchodzcy–np z polski, czy rosji moga tylko marzyc. OBLUDA , ktorej rozmiary swiat ujzy dopiero za kilka lat a moze wczesniej.

   ~uta2 godziny temu
   mylisz sie, mieszkal od 2 lat w Turcji

   ~kasandra2 godziny temu
   Po czym wrocil do Syrii (w ktorej nie da sie niby mieszkac) I spokojnie pochowal swoich bliskich. Jest film; spokoj , cisza ekipy telewizyjne robiace show. O co tu chodzi? Czy europejczycy mu te zeby wybili, zeby za to placic?

   ~darecki 2 godziny i 16 minut temu
   ciesze sie, ze takie informacje jednach przechodza sito cenzury, jest jeszcze nadzieja, by choc 5% prawdy o tych jurnych chlopakach uchodzcach ujrzalo swiatlo dzienne… te 5% wystarczy – wszystkim sie bardzo odechce uchdzcuf!

   Polubienie

 6. http://pikio.pl/putin-o-kryzysie-imigranckim-w-europie-przewidzialem-to-i-ostrzegalem/

  Prezydent Putin myśli o koalicji przeciw ISIS. Przy okazji krytykuje politykę Zachodu i twierdzi, że przewidział europejski kryzys związany z uchodźcami.

  – Ten kryzys był do przewidzenia. Od dawna już ostrzegałem przed błędną polityką zagraniczną Zachodu, szczególnie w regionie Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Zachód wciska swoje standardy narodom, nie uwzględniając historycznych i religijnych uwarunkowań w tych regionach – mówił Putin.

  – To wszystko, ta tragedia jest następstwem polityki naszych amerykańskich partnerów. Europa, niestety, ślepo stosuje się do tej polityki w ramach tzw. zobowiązań Sojuszu i musi teraz ponosić tego konsekwencje – dodał prezydent Federacji Rosyjskiej.

  Ważą się również losy sojuszu militarnego Rosji oraz USA. Władimir Putin do tej pory wspierał Baszara al-Asada w Syrii, teraz planuje zmontować koalicję przeciwko Państwu Islamskiemu.

  Słowa, które poruszyły świat padły podczas konferencji gospodarczej we Władywostoku. Prezydent Federacji Rosyjskiej przyznał, że prowadzi rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi na temat wspólnej strategii skierowanej przeciwko światowemu terroryzmowi, a w szczególności przeciw Państwu Islamskiemu.

  Putin twierdzi, że Stany Zjednoczone są nieskuteczne w swych działaniach. Najprawdopodobniej spróbuje więc zmontować koalicję. Przyznaje, że rozmawiał już na ten temat z prezydentem Obamą, prezydentem Turcji Recepem Erdoganem oraz władzami Arabii Saudyjskiej, Jordanii i Egiptu. Zapewne Putin będzie próbował ratować prezydenta Syrii al-Asada, bowiem jego pozycja wciąż jest zagrożona.

  Hanna Słomińska
  Wszystki kraje powinny brać czynny udział w likwidacji panstwa islamskiego, Putin ma rację, ale nic z tego nie wyjdzie, ponieważ wszyscy sprzedają im bron i mają z tego tytułu „złoty interes”

  Dawid Zdrowak · Czechowice-Dziedzice
  Mówię wam coś tu śmierdzi… I boję się czy za jakiś czas Putin nie wjedzie jako „oswobodziciel Europy”…

  Sławomir Durawa · I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie – strona oficjalna
  Wolę Putina niż biednych uchodźców

  Dawid Zdrowak · Czechowice-Dziedzice
  Sławomir Durawa Nie wyraziłem żadnego zdania na temat uchodźców ziomku… Wyszedłem myślami nieco dalej wink emoticon Co do imigrantów: Przyjmować tylko kobiety i dzieci ewentualnie jeszcze chrześcijan, reszta niech wraca skąd przybyła.

  Polubienie

 7. http://wiadomosci.wp.pl/kat,9271,title,Nowa-propozycja-KE-ponad-9-tysiecy-nowych-uchodzcow-dla-Polski-w-sumie-ponad-11-tys,wid,17827861,wiadomosc.html

  Nowa propozycja KE: ponad 9 tysięcy nowych uchodźców dla Polski, w sumie -​ ponad 11 tys.

  Komisja Europejska zaproponuje, by w ramach rozdzielenia między kraje UE dodatkowych 120 tysięcy uchodźców do Polski trafiło 9 287 osób – wynika z informacji przekazanych przez unijne źródła. Razem z pierwszą propozycją KE, w której padła liczba 2,6 tys. osób, Polska miałaby przyjąć w sumie 11 946 uchodźców.
  (…)

  ~78965 8 godzin i 21 minut temu
  Co to za dyktat i karanie za coś z czym się nie zgadzamy? KE gorsza jak Putin!!!!!!!!! Co to jest demokracja czy dyktat!!!!!!!!!!!!! Niech sami sobie ich przyjmą!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ~Lokita 8 godzin i 17 minut temu
  Uchodzcom powinno sie pomagac w ich wlasnym kraju W EU nalezy raczej uszczelinc granice

  ~puszatek 7 godzin i 8 minut temu
  A guzik, niby im pomagać. Niech im pomagają ci, którzy ich wydrenowali gospodarczo.. CO MA DO TEGO POLSKA? w ŻOPU TO MAM.

  ~M.T. 7 godzin i 3 minuty temu
  Zgadzam się z Lokita, ale nie powinniśmy się zamykać na inne kultury i ludzi.

  ~as440 1 godzinę i 11 minut temu
  do M.T. Masz zupełną rację. Raz w roku dzień kultury syryjskiej w Polsce i do widzenia. Było miło. Pojedziemy z rewizytą pooglądać starożytne ruiny.

  Polubienie

 8. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Uchodzcy-wydostali-sie-z-osrodka-Wegierska-policja-uzyla-gazu,wid,17829042,wiadomosc.html

  Uchodźcy wydostali się z ośrodka. Węgierska policja użyła gazu

  Węgierska policja użyła gazu pieprzowego przeciwko grupie uchodźców, którzy siłą wydostali się z ośrodka rejestracyjnego dla imigrantów w miejscowości Roeszke przy granicy z Serbią i ruszyli w stronę Budapesztu.

  Kilkuset imigrantów przełamało po południu kordon policyjny wokół ośrodka i udało im się po starciach z policją przedostać przez pola na autostradę M5 Belgrad-Budapeszt, skąd ruszyli po niewłaściwej stronie drogi na północ w kierunku stolicy Węgier.

  Policja zablokowała ruch samochodów w obu kierunkach, lecz nie próbowała już zatrzymać uchodźców. Nad autostradą krążył śmigłowiec, monitorujący sytuację. Gdy ekipy telewizyjne filmowały pieszych, dziesiątki z nich wznosiło ramiona, wykrzykując „Niemcy, Niemcy”.

  ~Surpol 1 godzinę i 23 minut temu
  Z ostatniej chwili?…Kolega Irakijczyk,mówił mi o tym dzisiaj rano w pracy,mówił też,że ISIS użyło gazu…Coś te nowiny w Polsce są nieświeże albo niepełne… I uwierzcie ….nawet nie chcecie wiedzieć co to za ludzie podają się teraz za „emigrantów”…

  ~eve 57 minut temu
  Pisze o tym na forach juz od kilku dni. Jeszcze kilka miesiecy temu przed eskalacja problemu we wszystkich krajach mowilo sie o tym ze wsrod tzw. „uchodzcow” moze byc wielu ukrytych terrorystow. Teraz ze strachu przed panika spoleczenstw lokalnych nikt juz o tym nie wspomina. W Austrii znajoma powiedziala mi ze dziwna sprawa, wielu z tych „uchodzcow” z Syrii urodzilo sie 01.01., czy ktos wie moze dlaczego?…A moze ktos podpowie dlaczego od poczatku falszuja swoja date urodzenia (prawdziwych danych tych ludzi nikt nie jest w stanie zweryfikowac, nie ma ambasad, zadnych wiarygodnych rejestrow a panowie przybyli na tzw. krzywy ryj…) Mam nadzieje ze Merkel odstrzela jako pierwsza w odpowiedzi na jej wielkodusznosc.

  ~cleo. 15 minut temu
  NIE WOLNO NAM PRZYJĄĆ WIĘCEJ, NIŻ USTALONE OK. 2000 UCHODŹCÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH Z SYRII I ANI JEDNEGO WIĘCEJ. NIEMCY I AUSTRIA MOGĄ SIĘ NA NAS BOCZYĆ, ALE MY MAMY ICH DOKŁADNIE TAM, GDZIE ONI NAS PODPISUJĄC UMOWY Z ROSJĄ NA NOWY RUROCIĄG. STREFĘ SCHENGEN NIECH SOBIE ZAMYKAJĄ, JEŚLI ICH TO BAWI. UWAGA! JESTEŚMY W PRAWDZIWYM NIEBEZPIECZEŃSTWIE!

  Polubienie

 9. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szef-finskiego-banku-centralnego-przekaze,229,0,1897701.html

  Szef fińskiego banku centralnego przekaże pensję na pomoc dla uchodźców

  Prezes Banku Finlandii Erkki Liikanen oświadczył w poniedziałek, że przekaże całe swe miesięczne pobory w wysokości 10 tysięcy euro na pomoc dla uchodźców, którzy przybywają do jego kraju. Szef rządu Finlandii zaoferował z kolei azylantom swój wiejski dom.

  – Zdecydowałem się wesprzeć Fiński Czerwony Krzyż kwotą, która odpowiada mojej miesięcznej pensji netto. Wiem, że w ten sposób pieniądze dotrą do tych, którzy najbardziej cierpią – napisał w oświadczeniu Liikanen.

  Decyzja prezesa Banku Finlandii jest odpowiedzią na apel fińskiego premiera Juhy Sipilae, który wezwał do solidarności z imigrantami. W sobotę szef rządu zaoferował azylantom swój wiejski dom w miejscowości Kempele na północy kraju. Będzie tam mogło zamieszkać nawet 20 osób.

  Fiński Czerwony Krzyż w dniach 17-19 września przeprowadzi ogólnokrajową zbiórkę, znaną pod nazwą „Dzień głodu”. W trakcie tej corocznej akcji Finowie przekazują na cele charytatywne pieniądze, które w danym dniu wydaliby na jedzenie. W tym roku zbiórka zasili fundusz pomocy imigrantom.

  Rząd Finlandii ogłosił w zeszłym tygodniu, że spodziewa się w tym roku około 30 tys. wniosków o azyl, osiem razy więcej niż w 2014 roku. Jeszcze dwa tygodnie temu prognozowano, że wnioski o azyl złoży w tym roku 15 tys. osób.

  Polubienie

 10. http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/lech-walesa-przyjalbym-uchodzcow-pod-swoj-dach-ale-musialbym-uzgodnic-to-z-zona/crbp5p

  – Jeśli ci ludzie ratują życie, uciekając, to musimy ich przyjąć – mówi Lech Wałęsa, odnosząc się do kryzysu migracyjnego w Europie.

  Były prezydent uważa, że państwa UE powinny się podzielić pomocą i współpracować w kwestii przyjmowania uchodźców.

  – Musimy się jakoś podzielić. Wiadomo, jedna parafia jest bogatsza, inna biedniejsza, ale powinniśmy maksymalnie jednak zrozumieć tych ludzi i ich ratować – mówi Lech Wałęsa. Były prezydent zapewnił, że sam przyjąłby pod swój dach uchodźców.

  ~starszy Pan : Jeden z Polskich młodych dziennikarzy nie tak dawno dokonał prowokacji dziennikarskiej co zostało nagrane i pokazane publicznie. Przebrał sie za bezdomnego i poszedł w Gdańsku do domu Lecha Wałesy prosząc go o pomoc i jedzenie .Wałesa odmówił jakiejkolwiek pomocy i odpędził tego człowieka od bramy swojego domu .Jak bardzo jest to osoba prymitywa , podła, nikczemna chytra , pazerna i zakłamana w sobie wielu starszch Polaków to wie już od dawna, A inni młodzi Polacy potrzebują jeszcze trochę czasu i wiedzy z historii aby się przekonać jakim podłym i nikczemnym człowiekiem jest ten fauszywy bohater

  ~Adam : O imigrantach:
  „Każdy przedstawiciel mniejszości, pochodzący z dowolnego miejsca na świecie, jeżeli chce żyć i pracować w Polsce, powinien mówić po polsku, i przestrzegać polskiego prawa. Jeśli muzułmanin woli prawo szariatu to należy mu poradzić, aby przeniósł się do tych krajów, miejsc gdzie szariat obowiązuje. Polska nie potrzebuje mniejszości muzułmańskich, a raczej na odwrót. Polska nie powinna tworzyć specjalnych przywilejów lub zmieniać naszego prawa zgodnie z ich (muzułmanów)życzeniami. Nawet kjeśli będą krzyczeć głośno o „dyskryminacji” – nie powinniśmy tolerować braku szacunku dla naszej kultury. Obecnie na naszych oczach ma miejsce coraz bardziej przyspieszajacy proces SAMOBÓJSTWA KULTUROWEGO, które szczególnie widoczne jest w Ameryce, Anglii, Holandii i Francji gdzie muzułmanie stopniowo przechwytują władzę. Jeśli mamy przetrwać jako naród to nie powinniśmy iść tą drogą. Polskiego prawa i tradycji nie da się pogodzić z brakiem kultury i prymitywnych zwyczajów szariatu. Jeśli nasz szanowny ustawodawca uważa, że należy stworzyć nowe prawa – powinien przede wszystkim mieć na uwadze interes Polski. Należy przy tym pamiętać, że mniejszości muzułmańskie nie działają w interesie Polski lecz wyłącznie w swoim własnym. Interesy te absolutnie nie są tożsame.

  ~xXx : Przebogate: Arabia Saudyjska, Zjed.Emiraty..mowia NIE! Stany Zjednoczone(jako kraj emigrantow)-NIE! Ale my-Europa(nie cala) i L Walesa TAK!?. -Bliscy im (tym imigrantom) kulturowo, religijnie i nawet..klimatycznie (bo cieplo) bogaci szejkowie ich nie chca-dlaczego???Nasz „narodowy prorok” ktory zawsze wie (post faktum) zawsze przewidzial..no wiec ON chce pod „swoj dach” Kolejne PRowskie posuniecie! Panie Lechu pan juz nic nie musi niech pan nie udaje sumienia Narodu niech pan poczyta wypowiedzi!!!

  ~woman_in_love : Ci ludzie nie mają prawa uciekać, by ratować życie. Ci ludzie to w 80% młode byczki i ich obowiązkiem było zostać, walczyć o swój kraj i zginąć jeśli trzeba. Biorąc pod uwagę, że Kurdyjki walczą, dotyczy to też młodych kobiet bez dzieci. Wszyscy powinni zostać zatem deportowani do Syrii i potraktowani tam jak terroryści albo dezerterzy, a w czasie wojny kara za to jest jedna. Im się należy nie obóz uchodźców, tylko więzienie w Syrii za dekownictwo, dezercję, zasłanianie się dziećmi i zdradę kraju.

  ~Jadzia : Z książki pani Danuty Wałęsowej wynika, że jej mąż jest skończonym despotą i nigdy niczego z nią nie uzgadniał, ta zmiana to chyba kolejna medialna zagrywka mająca na celu korzyść wizerunkową…Tak naprawdę to mściwy, zadufany w sobie i zarozumiały człowieczek…przy tym często mija się prawdą, kiedy np. kilka lat temu, mając problemy zdrowotne mówił, że nie może związać końca z końcem, niewiele brakło, a Polacy poskładaliby się na jego operację…

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lech-walesa-jesli-przyjmiemy-uchodzcow-do-domu-to-ja-bede-gotowal/pfh35d

   Lech Wałęsa: jeśli przyjmiemy uchodźców do domu, to ja będę gotował

   Lech Wałęsa zadeklarował, że pomoże uchodźcom z Bliskiego Wschodu i jeśli będzie taka potrzeba, przyjmie ich nawet pod swój dach. O swoim pomyśle już dyskutuje z żoną. – Na razie to trudne rozmowy, dlatego że żona się napracowała. Mieliśmy dużo dzieci i znów musiałaby pracować. Więc muszę mówić, że to ja będę więcej pracował. To ja będę gotował – mówi były prezydent RP.

   ~Leszek : Wyemigrowałam z Polski 29 lat temu bo nie miałem gdzie mieszkać . Chciałbym wrócić , czy Walensa przyjmie mnie do swojego domu , Napewno nie . Ale przyjmie muzułmanów , którzy do pracy nie pójdą i zrobią z jego domu meczet , i siedlisko terrorystów , z jego domu bedom wysyłać na cała Polskę przez komputery muzułmańskie teorie i werbować ochotników ,

   ~kapral od elektryki : Kurde panie Danka powiedziała że mnie panie wywali na zbity pysk razem z tymi Ibrahimami panie. Powiedziała że jednego nieroba i dziecioroba panie utrzymywała, a ja jej tu panie dziesięciu nygusów chce sprowadzić panie. Ale ja jom panie urabiam że to panie trzeba być miłosiernym panie . Bo to one sobie tam wojne panie zrobiły i krześcijanów murdujom to ja panie tu ich do waszego domu zapraszam. Danka panie na polityce sie niezna i ona sie panie narobiła przy mnie. a ja tu jeszcze panie jakiś muzunmanów panie do chałupy chce przyprowadzić.Panie ja im panie bendem gotować , już panie zaszlachtowałem wieprzka i kaszankie bendem robić…

   ~AD : Panie Wałęsa, muzułmanin nie tknie „smierdzącego jedzenia” niewiernego. On musi mieć halal. Zwierzęta zarżnięte na islamski obiad musi mieć poderżnięte gardło nozem i wykrwawic się w męczarniach. Przy zarzynaniu obowiązkowo należy wypowiedzieć imię Allacha, tak jak to robi Jihadi John na filmach Państwa Islamskiego. A Pana jedzenie muslimy wyrzucą z pogardą do kosza tak jak to zrobili z jedzeniem zaoferowanym im przez wolontariuszy na Węgrzech.

   Polubienie

 11. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ewa-kopacz-pomoc-dla-uchodzcow-splata-dlugu-dla-polski/mvbf03

  Ewa Kopacz: pomoc dla uchodźców spłatą długu dla Polski

  – Polska też korzystała z solidarności europejskiej. Teraz pomoc dla uchodźców, może być spłatą długu – mówiła Ewa Kopacz na antenie TVP Info. Premier zaznaczyła także, że Polska musi otworzyć się tylko na uchodźców, a nie na emigrantów ekonomicznych.
  (…)

  ~UE nie dla nas do ~Referendum: Dzięki imigrantom z Afryki można w końcu obalić fałszywą tezę, że to co dobre dla UE jest dobre dla Polski, lansowaną przez PO od lat. Masowa emigracja młodych i wykształconych Polaków do UE jest dobra dla UE, ale bardzo zła dla Polski. Masowa imigracja afrykańskich imigrantów, przeważnie analfabetów z IQ w okolicach 60, z UE do Polski jest dobra dla UE, która się pozbywa problemu, ale bardzo zła dla Polski. PO szkodzi Polsce. To co dobre dla UE jest złe, zabójcze dla Polski. Zginiemy, jeśli tego nie zrozumiemy i nie pozbędziemy się szkodników i wrogów Polski w nadchodzących wyborach.

  ~Venom : To chyba jakaś kpina. Polska ma jakieś długi wobec Europy! To my obaliliśmy mur, który dzielił Zachód i Wschód Europy. To my na etapie przygotowawczym do UE ponieśliśmy olbrzymie koszty – zlikwidowano u nas przemysł a wszystkie prawie najlepsze firmy przejęli tzw. inwestorzy zagraniczni. To przyczyniło się do bezrobocia, które wówczas oficjalnie wynosiło 3,8 mln. osób tj. ok. 18%, a z bezrobociem ukrytym tj. ok. 5 mln. ludzi czyli ok. 28%. Wtedy Unia zarobiła na Polsce dziesiątki mld dolarów na eksporcie do Polski swoich nadwyżek produkcyjnych. To my utrzymywaliśmy w Unii od 1 mln do 1,5 mln. miejsc pracy. A w zamian jesteśmy niepełnoprawnym członkiem UE. Natomiast Kopaczowa skupia się na wymyślaniu kolejnych beznadziejnych usprawiedliwień. To znaczy że jutro możemy się spodziewać kolejnej jej przegranej w negocjacjach.

  ~Prometeusz : Polska ciągle jest coś komuś dłużna: a to Żydom za ich utracony majątek w wyniku wojny oraz grabieży przez Niemców i Rosjan, a to Związkowi Wypędzonych, a to Rosjanom bo ich jeńcy w roku 1920 padali jak muchy od dyzenterii, a to Ukraińcom za akcję „Wisła” czy też oprawcom z UB za traumę jaką musieli przechodzić katując innych a dziś wypoczywając nad ciepłym wybrzeżem Hajfy. Teraz jeszcze mamy oddać „złoty pociąg” Żydom, Niemcom i Rosjanom no bo przecież to ich. A ja się pytam kiedy wszyscy rozliczą się z Polską za to co temu krajowi ukradli?

  ~### : Nie jesteśmy nikomu nic winni ! Nasi wyjeżdżając za chlebem brali się za robotę i przyczyniali się do rozwoju krajów w których zamieszkali. A ci przyjeżdżają po socjal. Kto jest w stanie określić kim ci ludzie są, co potrafią. Moim zdaniem to niewielu z nich uciekło ze strachu o własne życie, a reszta to lenie, obiboki Wkrótce okaże si, jak się osiedlą, co potrafią. Moim zdaniem, jak nie dostaną tego, czego chcą, to znaczy dużo wszystkiego za darmo, to szybko się wyniosą Zobaczymy jacy to chętni do pracy, po 5 zł za godzinę.

  ~Rafał Świderski : Jedno trzeba powiedzieć dzisiaj uczciwie, Ewa Kopacz nie nadaje się na premiera, jest słaba intelektualnie i mentalnie, jest bardzo słabym mówcą, nie ma charyzmy i jej wręcz anty medialna osobowość denerwuje ludzi. Dzisiaj w kraju jeszcze bardziej pogrąża i tak już skompromitowaną na wszelkie możliwe sposoby Platformę Obywatelską. Mało inteligentne wypowiedzi Kopacz pełne inwektyw i ataków na Prezydenta odniosą skutek odwrotny od zamierzonego. Taka sama buta i arogancja zgubiła byłego Prezydenta Komorowskiego, kiedy zaczął wygrażać pięściami protestującym na wiecach wyborczych. To był jego tragiczny błąd.

  Polubienie

 12. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Monachium-zmaga-sie-z-fala-uchodzcow-i-apeluje-o-pomoc-Sytuacja-jest-dramatyczna,wid,17828301,wiadomosc.html

  Monachium zmaga się z falą uchodźców i apeluje o pomoc. „Sytuacja jest dramatyczna”

  W miniony weekend do Monachium przyjechało niemal 25 tys. uchodźców. Władze stolicy Bawarii wzorowo radziły sobie do tej pory z falą azylantów, ostrzegają jednak, że ich siły i możliwości są na wyczerpaniu. Bawaria apeluje do innych landów o pomoc. Burmistrz Monachium Dieter Reiter ostrzega, że sytuacja w mieście stała się dramatyczna.
  (…)

  ~LUX 4 godziny i 25 minut temu
  Angela jest kanclerzem a nie właścicielem Niemiec niestety weszła na niebezpieczną ścieżkę. Pogubiło się babsko ale trzeba dumę niemiecką schować,uderzyć się w piersi i przyznać do błędu nim będzie zbyt późno. Poszukać też trzeba wspólnego rozwiązania a takie np mogą zaproponować Węgry. Trzeba te mniejsze i mniej zamożne państwa też słuchać skoro tak zachód mówi ciągle o ideach EU.

  ~Generał Admirał Aladeen 4 godziny i 10 minut temu
  Polska powinna wyrazić „głębokie zaniepokojenie”. To wystarczy.

  ~Moni 20 godzin i 15 minut temu
  Właśnie trafiłeś w samo sedno. Tak jest „jesteśmy zaniepokojeni”.

  ~aleks 3 godziny i 59 minut temu
  niech niemcy szybko buduja mieszkania i szykuja zasilki bo muzulmanie maja swoje wymagania co do poczynan niewiernych……a z czasem moga liczyc na wybuchowa wdziecznosc przygarnietych…..

  ~bez_zludzen 3 godziny i 47 minut temu
  muzulmanie juz teraz urzadzaja bombowe imprezy ale chirurgicznie, jeszcze bez fajerwerkow…

  Polubienie

  • roni7 pisze:
   Chodzi mi o pewne korelaty wynikające z pewnych praw cybernetyki. Bo jak wiadomo nasz system jest autonomiczny czyli jest homeostatem(w równowadze) . Inaczej mówiąc system zmienia formę i jest to okres przejściowy tworzy się pewna luka w systemie(brak homeostazy czyli CHAOS) która może posłużyć garstkom ludzi dążących do wyzwolenia. Coś jak w filmie Cube samo przemieszczający się teserakt z tylko jednym wyjściem i właśnie to jedno wyjście powoli będzie się otwierać( lata 2014-2017). Potem nie wiem kiedy następne się otworzy. Czym jest te otwarcie wrót – to pewna fala a raczej impuls elektromagnetyczny docierający z trudem do ziemi. Czym on się objawia – to oczywiście gwałtowny ruch świadomości ludzie się budzą internet aż kipi. Proszę zobacz jak ludzie teraz mają postrzeganie na temat polityki, pracy, finansów,geopolityki czy zdrowia medycyny a jak to było ze 15 czy 20 lat temu. Jest gigantyczny progres ( oczywiście nie u wszystkich tylko u tych którzy mieli się przebudzić).
   To są oczywiście skomplikowane sprawy jak na komentarze do tematu. Im bliżej kolapsu to tych otworzeń wrót będzie więcej i coraz częściej aż do całkowitego zamknięcia na kolejne 12500 lat.

   Polubienie

   • Straszny język, jak pole pełne „chwastów”!

    kolaps = zapadnięcie się, załamanie
    skomplikowany = złożony
    a korelaty? co to jest?!! Nie można zwyczajnie napisać czegoś po słowiańsku, zamiast w takiey ucunei polacinie?

    Polubienie

   • Skomplikowane, ale wg mnie to coś większego szerszego.

    Znasz zagadnienia kalendarza słowiańskiego? https://slowianowierstwo.wordpress.com/polecane-strony/slowianskizegar/

    Spójrzmy na historię… Zmierzch ludów plemiennych/ odbywał się w wczesnym średniowieczu, co także był świtem chrześcijaństwa. Zgodnie z kalendarzem, przypada to na okres 392 do 2012r n.e. (1620 lat) nazywała się Erą Lisa, pod wpływem Bogini Marzanny lub Moreny (MoR znaczy śmierć)

    Za to lis oznacza to:
    „Tak jak epoka Lisa był to czas kłamstwa, chytrości, zastraszenia oraz nauki zdrowomyślenia – uodpornienia się na kłamstwo i oszustwo”.

    Dlatego nagle zbliża się rok 2012 i mamy boom! Mnóstwo różnych dziwnych wydarzeń politycznych. Lis walczy z Wilkiem.

    „Epoka wilka to epoka duchowego rozkwitu, zdrowia, radości i piękna, a także silnej i wolnej woli, która umożliwia rozwinięcie talentów wewnętrznych pozwalając przejawić siebie z jak najlepszej strony, a zatem dostrzegania bardziej subtelnych energii, które pomogą w rozwoju duchowym”

    Era pod opieką Boga Welesa – dziwne, nie wiedziałem o tym wcześniej i palę np. ognie dla Welesa, a nawet noszę pierścień z symbolem welesowym.

    ————-

    A co do kalendarza nie wiem na ile jest prawdziwy, ale zgodnie z wyliczeniami i latopisami, kalendarz oblicza lata prawidłowo. Ale nikt nie powiedział mi skąd się wzięły te konkretne lata.

    Bo 392 rok jest między dwoma wydarzeniami:
    391 – cesarz Teodozjusz wydał zakaz wyznawania pogańskich kultów
    393 – cesarz Teodozjusz zakazał organizowania igrzysk olimpijskich, uznając je za relikt pogaństwa

    Mija 1620 lat i zauważam że coraz więcej osób własnie po roku 2012 wraca do wiary Przodków. Widać to po obrzędach, że z każdym kolejnym obrzędem pojawiają się nowe osoby i jest ich coraz więcej.

    Sam politycznie też wtedy się przebudziłem, bo jeszcze w 2011 w wyborach oddałem nieważny głos – bo PO i PiS dostały czerwoną kartkę, a reszta była mi nieznana. Teraz bym wiedział. Ale po 2012 moje obserwacje i zainteresowania polityczne, geopolityczne, kulturowe, narodowe bardzo wzrosły.

    Polubienie

  • (…)
   Bo 392 rok jest między dwoma wydarzeniami:
   391 – cesarz Teodozjusz wydał zakaz wyznawania pogańskich kultów
   393 – cesarz Teodozjusz zakazał organizowania igrzysk olimpijskich, uznając je za relikt pogaństwa
   (…)

   W tzw. 392r cesarz Teodozjusz knuł, co by tu wymyślić w tzw. 393?

   Polubienie

   • Myślę że Teodozjusz to symbol końca pewnej epoki, a początku kolejnej.
    Pytanie, kto jest ludzkim symbolem teraz? Putin? Bo Obama, Franciszek to raczej nie.

    Polubienie

  • Podobno tzw. Wielki Zderzacz Hadronów popracował tej nocy. Podobno jest to wytłumaczenie tego, że wiele osób miało problemy ze spaniem itp. Ja nie wiem, ale noc była niespokojna…

   Polubienie

   • Tak patrząc na jego wyliczenia:
    1994 – rynek akcji
    2001 – WTC
    2008 – kryzys
    2015 – wojna?

    ale cofając się do 1987 to był Czarny Poniedziałek na giełdach całego świata.

    W 1980 w Polsce zaczęły się strajski na masową skalę.

    Polubienie

  • „Na filmie widać jak imigrant rzuca na tory muzułmankę z dzieckiem na ręku, kobieta w ostatniej chwili chroni głowę dziecka przed uderzeniem o tory, ale muzułmański mężczyzna nie zwraca na to uwagi i w tym czasie odstawia teatr. Kładzie się na kobiecie, macha rękami, tak jakby ją ochraniał przed węgierskimi policjantami, na koniec bije się sam po głowie.
   A wszystko dlatego, że Węgrzy nie wpuszczają imigrantów do pociągów jadących do Niemiec i Austrii tylko chcą kierować imigrantów do obozów dla uchodźców. Nie po to jednak muzułmańscy imigranci dostali się do Europy, aby siedzieć w jakichś obozach. To musi budzić zdenerwowanie i protesty”

   Polubienie

 13. https://terazbedziebylo.wordpress.com/2015/09/09/za-artykul-o-prawdzie-na-temat-uchodzcow-autor-jest-pietnowany-w-internecie/

  Za artykuł o prawdzie na temat uchodźców – autor jest piętnowany w internecie
  4 odpowiedzi

  „Dżihad już po ciebie idzie”, „Spłoniesz za Allaha!” – takie m.in. pogróżki otrzymuje Kamil Bulonis, Polak, który zdał wstrząsającą relację z zachowania uchodźców na granicy włosko-austriackiej. Poza tym jego facebookowe konto zostało dwukrotnie zablokowane. „Niech żyje wolność słowa… Ciekawe, jak długo teraz nacieszę się niezablokowanym kontem” – napisał Bulonis.

  Relacja Kamila Bulonisa z podróży autokarem jadącym z Włoch do Austrii spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Odbiegała jednak znacznie od wizerunku uchodźców, który serwują mainstreamowe media. Nie było tam nic o „biednych imigrantach”, tylko o wściekłym tłumie, który atakuje innych. Wystarczy przytoczyć ten fragment: „Widziałem, jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar, w którym się znajdowałem z grupą, próbowano rozhuśtać. Rzucano w nas gównem, walili w drzwi, żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę…”.

  Niestety, nie wszystkim prawda o uchodźcach się podobała. Oto, co napisał Bulonis po kilku dniach od opublikowania relacji:

  Cytuję: „Panie Kamilu jest Pan nietolerancyjnym rasistą, ksenofobem i najprawdopodobniej niepoprawnym politycznie, biernoagresywnym homofobem”, „Dżihad już po ciebie idzie”, „Spłoniesz za Allaha!”. Przy okazji dalej nie istnieję, mój profil to trolling – przy okazji proszę o wytłumaczenie mi czym jest ten trolling? Moja opowieść to fake, a ja sam nigdy nie byłem za granicą. Usłyszałem też, że jestem zakamuflowanym agentem… Innych wulgarnych maili nie zacytuję przez grzeczność dla czytających.

  To jednak nie wszystko, dwukrotnie zablokowano również facebookowe konto Bulonisa.
  (…)

  Tomassus Autor wpisu
  9 Wrzesień 2015 o 18:41

  badziewiak66 | 09.09.2015 [17:45]
  W internecie nikt nie próbuje odpowiedzieć na pytanie czy można powiązać wydarzenia w Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz na Ukrainie z masową emigracją Polaków po 2004 roku. Powiem szczerze , że mnie tak szybkie otwarcie granic dla polskich pracowników przez Brytyjczyków bardzo zdziwiło. To region który nigdy nie pałał do Polaków miłością. Zawsze traktowali Nas jako kartę przetargową , handlowali nami i używali jako narzędzia swej polityki. To oczywiście nic nienormalnego, każdy kraj ma przecież swoje interesy, kieruje się swoją racją stanu. Każdy kto choć trochę próbował zrozumieć dzisiejszy świat wie, że Wielka Brytania , a przede wszystkim Anglia to potężne centrum dowodzenia, siedzibą Committee Of 300 , organizacji stojącej na samym szczycie piramidy władzy i wpływów. Na marginesie tylko dodam , że członkiem tej elitarnej loży masońskiej jest Marek Belka, może w dowód wdzięczności za jego wkład w akcję w Iraku i profesjonalne zastępstwo Bremera. Belka oddał spore przysługi Wielkim Koncernom tego świata ( choćby Halliburtonowi ). W każdym razie Brytyjczycy są raczej znakomicie poinformowani. Rzekłbym, że mają wiedzę z pierwszej ręki. Już wtedy można było podejrzewać że coś się święci. Sporo miejsca się zrobiło w Polsce. Nie powiem , że jestem tego pewien, ale mam nieodparte wrażenie , że kalkulowano już dawno skutki rozróby w Iraku, Syrii, Egipcie, Tunezji, Libii, na Ukrainie. Zdawano sobie sprawę z tego że dojdzie do wielkiej fali emigracji , bo populacja Afryki , od 1950 roku, urosła pięciokrotnie ( z 220 mln do 1 mld ), Azji także ( z 1,3 mld do 5 mld ). Widzimy teraz jak na dłoni jak kontrolowane są media. Prawdy dowiadujemy się z relacji żywego człowieka, choć mamy blisko 200 kanałów telewizji i tysiące stacji radiowych. Ten nieprawdopodobny knebel na informację pozwala zobaczyć z jak wielkimi siłami mamy do czynienia i jak są one zdeterminowane by swoje plany zrealizować. To z kolei zmusza nas do zadawania pytań dlaczego ktoś za nas decyduje i jakim prawem narzuca nam swoją wizję świata. Im więcej sobie zadajemy pytań tym wyraźniej widzimy, że tu działa bardzo mobilna i świetnie zorganizowana siła , mają ogromne środki i jeszcze większe wpływy. Na koniec dochodzimy do przekonania że to wszystko zostało precyzyjnie zaplanowane.

  Polubienie

  • http://pikio.pl/niemcy-siedmioletnie-dziecko-zgwalcone-przez-muzulmanskiego-imigranta/

   W Chemnitz, na południowym-wschodzie Niemiec, doszło do wstrząsającego zdarzenia. Imigrant zgwałcił w parku siedmioletnią dziewczynkę, która była na spacerze ze swoją mamą.

   Do sytuacji doszło w parku, kiedy to wieczorem dziecko jeździło rowerem niedaleko swojej mamy. W pewnym momencie, gdy matka dziewczynki straciła ją z oczu, dziecko zostało pochwycone przez imigranta. Gwałciciel zatkał dziewczynce usta, zaciągnął w krzaki i brutalnie zgwałcił.

   Wszystko wydarzyło się tak szybko, że mama dziewczynki zorientowała się o tym, że zgwałcono jej córkę dopiero, gdy dziecko przybiegło do niej z płaczem. Mimo natychmiastowego zawiadomienia policji, mężczyzna zdołał zbiec w kierunku stacji kolejowej w Chemnitz. Wygląd gwałciciela jest jednak znany. Tragedia miała miejsce w sierpniu, ale została pominięta przez większość mediów.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rewelacje-polskiego-blogera-nt-imigrantow-obiegly-swiat-wladze-i-policja-wszystkiemu/5pp5gq

   „Rewelacje” polskiego blogera nt. imigrantów obiegły świat. Władze i policja wszystkiemu zaprzeczają

   „Wulgaryzmy, rzucanie butelkami, głośne okrzyki. Widziałem jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli odjechać” – opisywał na Facebooku wydarzenia, jakie miały rozgrywać się na pograniczu Włoch i Austrii polski bloger Kamil Bulonis. Atakującymi mieli być imigranci. Włoska policja nie kryje zdumienia i wszystkiemu zaprzecza. – To jakiś żart – komentują.

   Wpis polskiego blogera i przewodnika turystycznego obiegł media zarówno w Polsce, jak i na świecie. W internecie pojawił się 4 września. Wydarzenia, o których pisał Bulonis miały się natomiast rozegrać dwa dni wcześniej.

   Informacji tej nie towarzyszyły jednak żadne zdjęcia. Doniesień o atakach imigrantów nie można było również znaleźć we włoskich czy austriackich mediach. Relacja polskiego przewodnika była wyjątkowo brutalna. I przekonywał, że autokar, którym jechał został przez imigrantów „zmasakrowany”.

   Od samego początku wpis ten, ale także jego kolejne informacje budziły wątpliwości. Dziennikarz „Gazety Wyborczej” skontaktował się z włoską oraz policją. Funkcjonariusze wszystkiemu zaprzeczają. Oburzenia nie kryją też przedstawiciele władz prowincji Bolzano. I także dementują rzekome informacje o ataku ze strony imigrantów.

   Mimo tak jednoznacznych reakcji władz i służb, sam Bulonis, w kolejnych wpisach na Facebooku, z niczego się nie wycofuje. Podaje jednocześnie kolejne wersje wydarzeń okraszone dosadnymi komentarzami na temat imigrantów.

   ~kuba pl :
   Prezydent Putin o imigrantach:
   „Każdy przedstawiciel mniejszości, pochodzący z dowolnego miejsca na świecie, jeżeli chce żyć i pracować w Rosji, powinien mówić po rosyjsku, i przestrzegać rosyjskiego prawa. Jeśli muzułmanin woli prawo szariatu to radzimy mu, aby przeniósł się do tych krajów, miejsc gdzie szariat obowiązuje. Rosja nie potrzebują mniejszości muzułmańskich. To mniejszości potrzebują Rosji, a my nie będziemy tworzyć specjalnych przywilejów lub zmieniać nasze prawa zgodnie z ich życzeniami. Mogą krzyczeć głośno o „dyskryminacji.” Nie będziemy tolerować braku szacunku dla naszej rosyjskiej kultury. Takie samobójstwo kulturowe ma miejsce w Ameryce, Anglii, Holandii i Francji, muzułmanie przechwycą władzę w tych krajach. Jeśli mamy przetrwać jako naród to Rosja nie pójdzie tą drogą.
   Rosyjskiego prawa i tradycji nie da się pogodzić z brakiem kultury i prymitywnych zwyczajów szariatu. A jeśli nasz szanowny ustawodawca uważa, że należy stworzyć nowe prawa, musi przede wszystkim mieć na uwadze interes Rosji, a należy pamiętać, że mniejszości muzułmańskie nie są rosyjskie.”

   ~… : Pewnie, ze zaprzeczaja, bo wystepki tej dziczy od lat sa tuszowane. Slyszeliscie jak w Anglii czarny muzulmanin poderznal w dzien garlo zolniezowi na ulicy, tak, ze prawie obcial mu glowe? Po wszystkim z nozem w reku i zakrwawionymi dlonmi, opowiadal do kamery jakiego jest wyznania i dlaczego to zrobil (czyli, ze zabil niewiernego i bedzie to robil, bo taka ma misje). Stacje telewizyjne z calego swiata wyciszaly, zagadywaly to co on mowi – wszystko po to, zeby nie ujawnic jego motywow. Max Kolonko pokazal na swoim kanale oryginalny zapis zdarzenia, a potem to, co z materialem wyprawialy poszczegolne stacje telewizyjne.

   ~koralik : Nawet jak ponabijają Włochów na pale a policja nie otrzyma przyzwolenia na ściganie emigrantów to znaczy ,że oficjalnie taki fakt nie będzie miał miejsca. A to najlepszy żart ,że „gazeta wyborcza” sprawdziła hahaha! Pismo ,które nam tę całą drakę stręczy. Kto pamięta cygańskie sąsiedztwo i próby zgłasżania kradzieży z ogródków itp policji czy jeszcze milicji to też wtedy wszystkiemu by zaprzeczyli

   Polubienie

   • Czytałem dzisiaj o tym jak to nazwali: informacjach wyssanych z palca, typowe zagranie umniejszające, a zarazem…sami nie prezentują miażdżących dowodów że było inaczej.

    Wypowiedzi policji i innych służb, gazeta może także sobie wyssać z palca i powiedzieć że to rzetelny wywiad z daną osobą.

    Polubienie

 14. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kanclerz-Austrii-w-Spieglu-domaga-sie-kar-dla-przeciwnikow-kwot-imigrantow,wid,17841044,wiadomosc.html

  akt. 12.09.2015, 06:50

  Kanclerz Austrii w „Spieglu” domaga się kar dla przeciwników kwot imigrantów

  Kanclerz Austrii Werner Faymann powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel”, że należy zastanowić się nad sankcjami dla krajów UE sprzeciwiających się obowiązkowym kwotom imigrantów. Zaproponował, aby opornym obniżać unijne fundusze strukturalne.

  – Przeciwnicy kwot nie powinni się czuć zbyt pewnie. Jeżeli odrzucą rozwiązania kompromisowe, to powinniśmy próbować przeforsować kwoty (w głosowaniu) za pomocą większości kwalifikowanej. A równocześnie powinniśmy się zastanowić nad sankcjami, obniżając na przykład środki z funduszy strukturalnych, z których korzystają przede wszystkim kraje wschodnioeuropejskie – powiedział Faymann w wywiadzie, który ukazał się w najnowszym wydaniu „Spiegla”.

  Jak zaznaczył, w UE „wszystko ze wszystkim jest powiązane”. W przypadku funduszy strukturalnych chodzi – jak podkreślił – o „nierówność socjalną”, a w przypadku kryzysu imigracyjnego o „nierówność humanitarną”.

  Kanclerz Austrii przypomniał, że w UE istnieją już kary dla krajów z nadmiernym deficytem budżetowym. – Aby poradzić sobie z falą uchodźców, potrzebne są kary dla państw naruszających solidarność – wyjaśnił austriacki socjaldemokrata.

  Faymann zaznaczył, że on sam już dwa lata temu domagał się wprowadzenia w UE kwot dla uchodźców. „Wtedy wszyscy byli przeciwni, nawet Niemcy” – powiedział.

  Kanclerz Austrii skrytykował stanowisko reprezentowane przez niektóre kraje z Europy Środkowej i Wschodniej, zgodnie z którym napływ większej ilości muzułmanów byłby dla nich zbyt dużym obciążeniem. – Uzależnianie stosowania praw człowieka od religii jest nie do zaakceptowania – powiedział Faymann „Spieglowi”.

  Państwa Grupy Wyszehradzkiej, czyli Polska, Węgry, Czechy i Słowacja, odrzuciły w piątek po raz kolejny obowiązkowe kwoty imigrantów.

  ~łolaboga 2 godziny i 42 minut temu
  Imigranci to problem Niemiecki nie Europejski.

  ~twardy 2 godziny i 31 minut temu
  Panie kanclerz jeszcze raz obrazicie majestat RP. to bez oporów wyjdziemy ze struktur UE

  ~Konrad 2 godziny i 41 minut temu
  Kanclerz Austrii żyje z głową w chmurach. A gdzie poszanowanie praw obywateli niezgadzających się państw? Codziennie mam styczność z muzułmanami i znam ich mentalność. Oni się nie asymilują. Mają w pogardzie europejskie wartości. Mówią że Ameryka to kraj szatana, a wszyscy korzystają z iPhone’ów – przykłady można by mnożyć. Myślę, że Polsce nie zaszkodzi te 12 tys. uchodźców, bo i tak uciekną na zachód. Jednak trzeba ich dobrze sprawdzić osoba po osobie i nic ponad określoną kwotę.

  ~Xerxes 16 godzin i 43 minut temu
  ” Mówią że Ameryka to kraj szatana” No właśnie i jak to ma się do tego że niby USA wspiera terrorystów? Ciekawe że żaden nie ma nic przeciwko Rosji … Reszty się domyślcie. Nie zdziwiłbym się jak by Rosja wspierała terrorystów aby destabilizowali Europę bo tylko im zależy na tym a UE jeszcze daje się temu podkładać i sprowadza na siebie zagładę.

  Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemieckie-media-rzad-wprowadza-kontrole-na-granicy-z-Austria,wid,17843305,wiadomosc.html?ticaid=115942

  akt. 13.09.2015, 17:55

  Niemiecki rząd wprowadza kontrolę na granicy z Austrią

  Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere poinformował w niedzielę w Berlinie, że niemiecki rząd przywrócił czasowo kontrole na swoich granicach. Punktem ciężkości kontroli będzie początkowo granica południowa z Austrią.

  „To oznacza zawieszenie porozumienia z Schengen” – napisały w niedzielę dzienniki „Bild” i „Spiegel”. Jednocześnie austriackie Koleje OeBB zawiesiły o godz. 17 ruch kolejowy pomiędzy Austrią a Niemcami – podała agencja dpa. Decyzja została podjęta na życzenie Niemieckich Kolei DB – poinformowała rzeczniczka OeBB.

  Minister podkreślił jednak, że podjęte kroki są zgodne z umową z Schengen.

  Dziennik „Passauer Neue Presse” poinformował ponadto, że władze niemieckie wstrzymały ruch pociągów z i do Austrii.

  „To oznacza zawieszenie porozumienia z Schengen” – napisały w niedzielę dzienniki „Bild” i „Spiegel”. Jednocześnie austriackie Koleje OeBB zawiesiły o godz. 17 ruch kolejowy pomiędzy Austrią a Niemcami – podała agencja dpa. Decyzja została podjęta na życzenie Niemieckich Kolei DB – poinformowała rzeczniczka OeBB.

  Minister podkreślił jednak, że podjęte kroki są zgodne z umową z Schengen.

  Dziennik „Passauer Neue Presse” poinformował ponadto, że władze niemieckie wstrzymały ruch pociągów z i do Austrii.

  „Bild” pisze, że rząd Bawarii zwrócił się do władz centralnych z prośbą o wsparcie ze strony policji federalnej. Do ochrony granicy zostanie skierowanych 21 kompanii policji. Policja wzmocni kontrole funkcjonariuszy cywilnych w pasie przygranicznym z Polską i Czechami, aby uniemożliwić imigrantom ominięcie kontroli na granicy niemiecko-austriackiej – czytamy w „Bildzie”.

  Minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt oświadczył przed południem, że możliwości przyjmowania uchodźców wyczerpały się. Polityk CSU zapowiedział podjęcie działań w celu powstrzymania napływu imigrantów. „Doszliśmy do granicy wytrzymałości” – powiedział Dobrindt.

  Węzłem komunikacyjnym, do którego przyjeżdżają pociągi z uchodźcami, jest Monachium. Tylko w sobotę do stolicy Bawarii dotarło 12,2 tys. imigrantów. Część z nich spędziła noc na dworcu ze względu na brak wolnych miejsc noclegowych. W niedzielę do Monachium przyjechało kolejnych 3 tys. uchodźców. Burmistrz Monachium Dieter Reiter apelował w sobotę do władz w Berlinie o pomoc.

  Kanclerz Angela Merkel podjęła ponad tydzień temu decyzję o czasowym otwarciu granicy dla uchodźców z Syrii, którzy – protestując przeciwko szykanom władz węgierskich – wyruszyli na piechotę z Budapesztu w kierunku granicy austriackiej. Deklaracja niemieckiej kanclerz, że zostaną wpuszczeni do Niemiec bez zwykłych biurokratycznych procedur spowodowała, że liczba przyjeżdżających gwałtownie wzrosła.

  Podczas ubiegłego weekendu do Niemiec wjechało blisko 30 tys. azylantów. Szef MSZ Frank-Walter Steinmeier powiedział, że w ten weekend spodziewa się 40 tys. uciekinierów.

  Merkel broni swojej decyzji, uważając, że podjęła ją w sytuacji kryzysowej z pobudek humanitarnych. Jej bawarski koalicjant CSU jest natomiast zdania, że deklaracja była błędem, który wywołał falę przyjazdów.

  Z Berlina Jacek Lepiarz

  ~nimo 31 minut temu
  oj jak miprzykro tępe ch**je niemieckie zbieraja plony…

  ~peter 42 minut temu
  Strefa Schengen miała być dla Europejczyków a zewnętrzne granice szczelne, jak zwykle poprawni politycznie głupole z UE wszystko wywrócili.

  ~trolololo 24 minut temu
  ‚Islamista brudna ku*wa, nam Polakom nie dorówna. Cały stadion śpiewa z nami, wypie*dalać z uchodźcami’

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Orban-cieszy-sie-z-wprowadzenia-kontroli-na-niemieckiej-granicy,wid,17843520,wiadomosc.html

   akt. 13.09.2015, 21:41

   Orban cieszy się z wprowadzenia kontroli na niemieckiej granicy

   Premier Węgier Viktor Orban powiedział w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Bild”, że cieszy się z wprowadzenia kontroli na granicy niemiecko-austriackiej. Dodał, że jest to dopiero pierwszy krok i należy umocnić teraz granice Grecji.

   W wywiadzie, który „Bild” opublikuje w całości w poniedziałek, Orban powiedział, że krok, jaki podjął Berlin, był konieczny, „by chronić wartości niemieckie i europejskie”.

   „Mamy głębokie zrozumienie dla decyzji Niemiec i chcemy wyrazić swą solidarność” – dodał premier.

   Orban powiedział ostatnio, komentując wydarzenia związane z napływem uchodźców, że „nie jest to kryzys europejski, tylko kryzys Niemiec”. Węgierski premier obarczał wielokrotnie Berlin odpowiedzialnością za wywołanie fali uchodźców.

   Niemiecka kanclerz Angela Merkel podjęła na początku września decyzję o otwarciu granicy dla syryjskich uchodźców, reagując na marsz, w kierunku Austrii, tysięcy migrantów z Budapesztu, gdzie od wielu dni koczowali na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie. Rząd Niemiec podkreślał, że była to jednorazowa akcja spowodowana nadzwyczajną sytuacją i podyktowana względami humanitarnymi. W wyniku decyzji Merkel w ciągu kilku dni do Niemiec przyjechało co najmniej 30 tys. azylantów.

   W niedzielę minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere poinformował, że niemiecki rząd przywrócił czasowo kontrole na swoich granicach, począwszy od granicy południowej z Austrią, aby ograniczyć masowy napływ imigrantów. Zawieszony został też ruch kolejowy między Niemcami a Austrią.

   W ubiegłym tygodniu węgierskie MSW zaproponowało wprowadzenie w kraju stanu kryzysowego w związku z masowym napływem migrantów. Najnowsze węgierskie przepisy przewidują kary za nielegalne przekroczenie węgierskiej granicy z Serbią, gdzie budowane jest ogrodzenie z siatki i drutu żyletkowego.

   ~X X X 1 godzinę i 52 minut temu
   Niemcy zapluwali się na Orbana. I KTO MIAŁ RACJĘ?

   ~Agitator 1 godzinę i 57 minut temu
   Brawo premier Orban. Słowa o solidarności z Niemcami bezcenne!!!

   ~obywatel 1 godzinę i 52 minut temu
   PREMIER z JAJAMI, a nasz ??????????????????????

   Polubienie

 16. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/niemcy-przywracaja-kontrole-na-granicach-300polityka-pl-bedzie-spotkanie-u-kopacz/80g26s

  Niemcy przywracają kontrole na granicach. 300polityka.pl: będzie spotkanie u Kopacz

  W poniedziałek o godzinie 10 odbędzie się spotkanie Ewy Kopacz z przedstawicielami MSZ, MSW, MAiC i Straży Granicznej w sprawie przywrócenia przez Niemcy kontroli na granicach – informuje serwis 300polityka.pl. Do spotkania dojdzie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
  (…)
  Niemcy przywracają kontrole na granicach

  – Celem przedsięwziętych środków jest ograniczenie aktualnego napływu (imigrantów) i przywrócenie uporządkowanej procedury przy wjeździe do Niemiec – wyjaśnił decyzję Niemiec Thomas de Maiziere na spotkaniu z dziennikarzami w Berlinie, dodając, że decyzja jest ważna „również ze względów bezpieczeństwa”.

  Telewizja publiczna CDF, komentując na gorąco decyzję rządu, uznała, że świadczy ona o bezradności władz. Komentator przypominał, że tydzień temu kanclerz Angela Merkel zapewniała, że Niemcy „poradzą sobie” z napływem imigrantów.

  Jak zaznaczył de Maiziere, decyzje podjęte przez stronę niemiecką są całkowicie zgodne z umową z Schengen.

  Szef MSW zapewnił, że Berlin będzie nadal przestrzegać przepisów europejskich i niemieckich o udzielaniu schronienia uchodźcom.

  ~c : W internecie pojawił się film z francuskiej konferencji muzułmanów. Widać na nim próbę zakłócenie obrad przez dwie aktywistki lewicowej organizacji Femen. Muzułmanie potraktowali je bardzo brutalnie. Jedna z nich została skopana.

  Jak widać na nagraniu kobiety przeszkodziły w przemówieniu. Do krzyczących do mikrofonu działaczek szybko jednak przybiegło kilku mężczyzn. Kobiety zostały brutalnie odciągnięte i wywleczone za kulisy sceny.

  Jedną z aktywistek przewrócono. Kilku stojących nad nią mężczyzn kopało ją po ciele.

  Jak widać muzułmanie są bardzo tolerancyjni…

  Dziennikarz Cezary Gmyz publikując link do filmiku pyta, co na to polskie środowiska lewicowe.

  Czy @Joanna_Senyszyn lub @AnnaGrodzka albo @JanHartman1 czy choćby @renatagrochal zabrały już głos?

  ~ZK : Jest możliwe, że muzułmańscy uchodźcy zwolnią Angelę Merkel z posady kanclerza Niemiec. Dziś po południu wszystkie serwisy informacyjne obiegła wiadomość: „Wracają kontrole na granicy niemiecko-austriackiej – zawieszenie układu Schengen” Oznacza to klęskę polityki pani kanclerz.

  ~hmm do ~ZK: Przecież sama deklarowała, że Niemcy przyjmą każdą ilość uchodźców bez zbędnych formalności, to i idą do tych Niemiec. Niech teraz Merkelowa i jej rodacy jedzą tę żabę.A nie wciskają biednym krajom takim jak Polska uchodźców. Trzeba brać odpowiedzialność za to co się mówi.Swoją drogą to ciekawe na co naprawdę Ewka się zgodziła, by ułatwić reelekcję Donaldowi na druga kadencje króla Europy.Czy to na co się zgodziła tak ją oszołomiło, że traciła orientacje na dywanie i dla płotu pokłon oddawała bawiąc swego czasu u Merkeli?

  ~he… do ~hmm: Tu nie ma mowy o pomyłce, czy jakiejś samowoli! Jest realizowany precyzyjny plan! Dodam tylko, że „uchodźcy przyjechali na zaproszenie Niemców, dystrybuowali film propagandowy namawiający arabów do pracy w Niemczech. Obiecano im – socjal, mieszkanie, pracę! I fakt II. Grecy wśród kontenerów z pomocą humanitarną odnaleźli kontenery z karabinami i amunicją. Ciekawe dlaczego w nacie film jest, a w mediach cisza….

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szef-MSZ-za-wprowadzeniem-kontroli-na-granicach,wid,17843741,wiadomosc.html

   akt. 14.09.2015, 04:34

   Szef MSZ Austrii za wprowadzeniem kontroli na granicach

   Wobec kryzysu migracyjnego Austria, tak jak Niemcy, musi wprowadzić kontrole na swych granicach – powiedział w niedzielę późnym wieczorem minister spraw zagranicznych Austrii Sebastian Kurz.

   – Musimy działać identycznie jak Niemcy – stwierdził Kurz w austriackiej telewizji ORF i dodał: – W przeciwnym razie naszemu krajowi grozi całkowite przeciążenie.

   Podkreślił, że wprowadzenie przez władze w Berlinie kontroli na granicach oznacza, że dla tysięcy uchodźców Austria nie będzie już – jak do tej pory – krajem tranzytowym w drodze do Niemiec, lecz docelowym.

   W niedzielę Niemcy przywróciły czasowo kontrole na swoich granicach państwowych, aby ograniczyć masowy napływ imigrantów.

   – Musimy działać identycznie jak Niemcy – stwierdził Kurz w austriackiej telewizji ORF i dodał: – W przeciwnym razie naszemu krajowi grozi całkowite przeciążenie.

   Podkreślił, że wprowadzenie przez władze w Berlinie kontroli na granicach oznacza, że dla tysięcy uchodźców Austria nie będzie już – jak do tej pory – krajem tranzytowym w drodze do Niemiec, lecz docelowym.

   W niedzielę Niemcy przywróciły czasowo kontrole na swoich granicach państwowych, aby ograniczyć masowy napływ imigrantów.

   ~pl 1 godzinę i 16 minut temu
   Efekt domino, czyli początek końca Schengen, a może i UE?

   ~Justyna 1 godzinę i 12 minut temu
   No pani Kopacz ma pani jeszcze szanse odbudowac zaufanie spoleczenstwa i zamknac szybciutko nasze granice na wszelki wypadek zeby nie 11 tys a 100.000 dorodnych islamistow pani zaraz pod Klodzkiem i Wroclawiem albo w Swinoujsciu czekajac na prom do Szwecji-nie siedzialo.I co pani wtedy pocznie?Nadal lawirowanie bez zadnych konkretow czy sama pani stanie wreszcie po stronie wlasnego kraju i wlasnych obywateli.ma pani ostatnia szanse.

   ~@ w kapieli 23 minut temu
   Odbudować zgliszcza? Obiecankami, po okresie arogancji i olewania Narodu? Daruj sobie takie żarty.

   ~zx 1 godzinę i 13 minut temu
   Czyli teraz Węgry są krajem docelowym, chyba że imigranci zdecydują się na Polskę. Mogą próbować też dostać się do Szwecji.

   ~z 43 minut temu
   Szwecja, Norwegia i Finlandia. To nie jest zły pomysł. Spore obszary, niewiele ludzi, mają tam rozległe pustkowia subpolarne, można tam osiedlać imigrantów i niech kopią : żelazo, nikiel, może i uran…

   ~jhgfds 32 minut temu
   Właśnie tego się obawiam. Chcesz mieć w Świnoujściu to co na Lesbos?

   Polubienie

 17. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wlochy-chca-zamknac-jeden-z-najwiekszych-w-UE-osrodkow-dla-uchodzcow,wid,17843424,wiadomosc.html?ticaid=115952&_ticrsn=3

  akt. 13.09.2015, 19:08

  Włochy chcą zamknąć jeden z największych w UE ośrodków dla uchodźców

  Problemy, jakie mnożą się w jednym z największych europejskich ośrodków dla cudzoziemców ubiegających się o azyl, który znajduje się w Mineo na Sycylii, skłoniły włoski rząd do ogłoszenia, że rozważa jego zamknięcie.

  Włoska minister ds. reformy konstytucyjnej Maria Elena Boschi oznajmiła, że rozważa się zamknięcie ośrodka po zakończeniu rozpatrywania już złożonych wniosków o udzielenie azylu.

  Prokuratura włoska prowadzi obecnie dochodzenia w związku z podejrzeniem, że pięcioro członków administracji ośrodka w Mineo i burmistrzyni tej miejscowości, Anna Aloisi, działając jako grupa przestępcza, ciągnęli zyski z przetargów ogłaszanych na różne usługi i dostawy dla ośrodka.

  Ośrodek w pięciotysięcznym miasteczku w prowincji Katania na Sycylii, na południu Włoch, składa się z czterystu domków, w których mieszkają cudzoziemcy ubiegający się o azyl.

  Do 2010 roku osiedle w Mineo należało do marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych i było obliczone na ok. 2 000 osób. Obecnie przebywa tam czasowo 3 219 osób, które czekają na decyzje w sprawie azylu.

  W „Niezależnej Republice Uchodźców”, jak niektóre włoskie dzienniki ochrzciły ośrodek w Mineo, gdzie w różnych okresach przebywało do 4 000 cudzoziemców niemających szans na integrację z miejscową ludnością ani na normalne życie, od kilku lat narastają problemy wynikające z przebywania tam również elementów przestępczych.

  Organizacja Lekarze na rzecz Praw Człowieka, prowadząca działalność w ośrodku w Mineo, napisała w swym ogłoszonym ostatnio raporcie: „Ci potrzebujący pomocy ludzie uciekli ze swych krajów z powodu prześladowań politycznych, religijnych, seksualnych, z powodu działania dyktatur, toczących się wojen domowych oraz zagrożenia gwałtami w obrębie ich wspólnot”. Podczas ucieczki, jak podkreśla raport organizacji, wielu z uchodźców było ofiarami tortur i gwałtów, które wywołały u nich wstrząsy i schorzenia psychiczne wymagające leczenia.

  Mieszkańcy ośrodka w Mineo – dodają autorzy raportu – „żyją bez perspektyw na lepsze jutro i w odosobnieniu (…). Wprawdzie nikt im nie zabrania opuszczać ośrodka, ale nie mają dokąd pójść”.

  ~Rafi 14 godzin i 43 minut temu
  Popłakałam się ze wzruszenia ….naprawdę ! Może jednak tak już czas odp..r…lić się od Europy i przestać nas szantażować !!!Mam dość słów solidarność i humanitaryzm !Nienawidze ich tak mocno ,jak oni nas -Europejczyków !

  ~rober 13 godzin i 55 minut temu
  Skoro bierzemy wszystkich jak leci – to jest do przygarnięcia jakieś 60 milionów obywateli . Czy Włochy , Niemcy , Francja już są gotowe – dzięki takie polityce daje im 3 pokolenia – czemu się dziwić że ci ludzi korzystają z naiwności Europy. Jak powiadał Lenin – sprzedadzą nam sznurek na którym ich potem powiesimy – tak to wygląda – zachód już zatracił instynkt samozachowawczy

  ~sss 30 minut temu
  AMEN!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 18. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Angela-Merkel-broni-decyzji-o-otwarciu-granicy-dla-uchodzcow-z-Syrii,wid,17842175,wiadomosc.html

  akt. 13.09.2015, 03:15

  Angela Merkel broni decyzji o otwarciu granicy dla uchodźców z Syrii

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel, odpowiadając na krytykę polityków bawarskiej CSU, powiedziała, że jej decyzja o otwarciu granicy dla syryjskich uchodźców koczujących na dworcu w Budapeszcie była słuszna.

  Merkel powiedziała na spotkaniu CDU w Berlinie, że jest „głęboko przekonana”, iż postąpiła słusznie. Jak podkreśliła, działała w sytuacji kryzysowej. Niemcy nie będą nigdy unikać odpowiedzialności, gdy będzie chodziło o pomoc dla ludzi wymagających opieki – zapewniła niemiecka kanclerz.

  Szefowa niemieckiego rządu wezwała inne kraje UE do włączenia się do pomocy imigrantom. – Odpowiedzialność ponoszą nie tylko Niemcy, lecz wszystkie kraje UE – powiedziała.

  Merkel jest przewodniczącą CDU, największej partii tworzącej koalicyjny rząd, w którym uczestniczą także SPD oraz bawarska CSU.
  (…)

  ~SumA 8 godzin i 16 minut temu
  Nawet Niemcy się budzą i zaczynają widzieć iż hazarska agentka właśnie instaluje na ich podwórku kolejnego konia trojanskiego, uprzedni (napływ turkow) widocznie był za mały i trzeba przyśpieszyć agonię europy zachodniej.

  ~ssswczoraj
  Skąd ta troska o losy Niemiec ?

  ~ann 22 godzin i 10 minut temu
  popatrz na mapę, to nasz sąsiad

  ~slawek 20 godzin i 2 minuty temu
  Turcy sa najbardziej europejscy wsrod muzlmanow. wielu odchodzi od swojej religii i czesc z nich zostaje katolikami a czesc bez wyznania. obchodza swieta Bozego Narodzenia itp. Nawet w Turcji europejczyk nie czuje sie przygnieciony islalem jak w innych krajach muzulmanskich. Tak bylo prznajmniej jeszcze 5 – 7 lat temu. Bez zadnego obciachu moglem spacerowac po ulichach miast z krzyzem na piersi. Nie odczulem ani razu oznak nienawisci. Moja zona nie byla opluwana za to, ze nosila spodniczke nad kolano i ogolnie bylo w parzadku. Ja sam wspolpracuje z kilkoma Turkami. Ich sie nie trzeba bac. Porownywanie Turkow do tej dziczy ktora tu nadchodzi jest dla nich niesprawiedliwe.

  ~abrakadabra 19 godzin i 59 minut temu
  pani merkel jest zydowka z rodziny pochodzacej z polski, a jej zaproszenie z podtekstem demograficznym przypomina nawolywania himmlera skierowane do faszystowskich zolnierzy, aby ploodzili dzieci przed wyruszeniem na front / zreszta kto wie,moze zamierza migrantow zmobilizowac, kiedy wszystko ucichnie, no bo skad wezma tyle stanowisk pracy?

  ~precz z muslimami 19 godzin i 13 minut temu
  Ja nie mam takiego dobrego zdania o Turkach .Spotkaliśmy się z nimi w Rotterdamie w „ich”dzielnicy .Pomimo płatnych wszystkich miejsc parkingowych rościli sobie prawo do parkowania tam tylko dla swoich samochodów .Koledze najpierw wybili szybę w samochodzie a gdy to nie odstraszyło to wypchnęli auto na ulicę podczas naszej nieobecności i wezwali policję która odholowała go na parking ,efekt kilka stówek do zapłaty .Już nie mówię o nachalnych handlarzach narkotyków na każdym rogu bo to w każdym większym holenderskim mieście jest oczywiste .

  bagart47 13 godzin i 2 minuty temu
  Myślę, że troski o losy Niemiec tu się nie doczeka, natomiast troska o zupełnie niegotowych na przyjęcie tak odmiennych (nie piszę odmieńców!) i kipiących gniewem ludzi przez przeciętnego mieszkańca miejskiego blokowiska, czy tonącej w błocie polskiej wioski jest wielka. A Merkel zrobi wszystko, żeby wybrać coś potrafiących z tego pół (czy całego miliona (to jest jeszcze do ustalenia) a resztę (bez kóz) wypchnąć na wschód, bo Francuzi, Holendrzy czy Anglicy mają już tego multikulturowego miodu po pachy i pokażą jej, no co jej pokażą?

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemieckie-media-Merkel-przyznaje-sie-do-bledu-ws-uchodzcow,wid,17843788,wiadomosc.html

   akt. 14.09.2015, 05:22

   Niemieckie media: Merkel przyznaje się do błędu ws. uchodźców

   Niemieccy komentatorzy uznali decyzję rządu w Berlinie o czasowym przywróceniu kontroli na granicach za przyznanie się Angeli Merkel do błędu w polityce wobec uchodźców. Kanclerz pogodziła się z tym, że sama nie zmieni polityki azylowej UE.

   Jeszcze nigdy Angela Merkel nie musiała w tak spektakularny sposób jak obecnie skorygować swojej polityki – ocenił w poniedziałek opiniotwórczy dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.

   Autor komentarza przypomina, że zaledwie dwa tygodnie temu Merkel rozpoczęła „ofensywę wielkoduszności” Niemiec wobec uchodźców pod hasłem „Poradzimy sobie”. W niedzielę szefowa rządu dokonała zwrotu o 180 stopni, przyznając, że „jednak sobie nie poradzimy”. Dla Merkel oznacza to przyznanie się do błędu w ocenie sytuacji politycznej, jaka nie przytrafił się jej dotychczas w ciągu 10 lat sprawowania funkcji kanclerza.

   Jak tłumaczy „SZ”, Merkel skierowała do Europy przesłanie o treści: „Niemcy zrozumiały, że na własną rękę nie zdołają zrewolucjonizować polityki imigracyjnej UE”. Niemcy nie mogły pozostać otwarte dla wszystkich, ponieważ liczba uciekinierów przewyższała możliwości – „nie tyle finansowe, co społeczne” – pisze komentator.

   błędu ws. uchodźców
   Niemieccy komentatorzy uznali decyzję rządu w Berlinie o czasowym przywróceniu kontroli na granicach za przyznanie się Angeli Merkel do błędu w polityce wobec uchodźców. Kanclerz pogodziła się z tym, że sama nie zmieni polityki azylowej UE.
   PAP/DPA / Kay Nietfeld

   Marsz ONR przeciw imigrantom
   Marsz ONR przeciw imigrantom
   Zobacz galerię (18)

   Jeszcze nigdy Angela Merkel nie musiała w tak spektakularny sposób jak obecnie skorygować swojej polityki – ocenił w poniedziałek opiniotwórczy dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.

   #OniJeszczeNieWiedzą hitem Internetu
   Autor komentarza przypomina, że zaledwie dwa tygodnie temu Merkel rozpoczęła „ofensywę wielkoduszności” Niemiec wobec uchodźców pod hasłem „Poradzimy sobie”. W niedzielę szefowa rządu dokonała zwrotu o 180 stopni, przyznając, że „jednak sobie nie poradzimy”. Dla Merkel oznacza to przyznanie się do błędu w ocenie sytuacji politycznej, jaka nie przytrafił się jej dotychczas w ciągu 10 lat sprawowania funkcji kanclerza.

   Jak tłumaczy „SZ”, Merkel skierowała do Europy przesłanie o treści: „Niemcy zrozumiały, że na własną rękę nie zdołają zrewolucjonizować polityki imigracyjnej UE”. Niemcy nie mogły pozostać otwarte dla wszystkich, ponieważ liczba uciekinierów przewyższała możliwości – „nie tyle finansowe, co społeczne” – pisze komentator.

   Jego zdaniem niemiecka polityka „poniosła fiasko z powodu sprzeczności pomiędzy moralnymi i prawnymi o obowiązkami, gwarantującymi każdemu uciekinierowi wojennemu azyl, a rozmiarami tego problemu”. Niemcy przeceniły własne możliwości, a Europa okazała się niezdolna do kompromisu – czytamy w „SZ”.

   W minionych tygodniach Europa znalazła się na niebezpiecznym zakręcie – ocenia komentator. Wskazuje na napięcia między Węgrami a ich sąsiadami, czy też spory między Danią i Niemcami, które zagroziły istnieniu swobody przemieszczania się, a tym samym obszarowi prawnemu Europy. Autor pisze, że można potępiać brak woli kompromisu wśród państw UE, ale „solidarność jest obosieczną bronią”. Zwraca uwagę, że ci, którzy czuli, że uchodźcy są zbyt dużym obciążeniem, byli w większości.

   Merkel znalazła się w końcu pod ostrzałem, przede wszystkim ze strony własnej partii (CDU).

   „SZ” przewiduje, że kontrole graniczne nie spowoduję – przynajmniej początkowo – dużych zmian w liczbie imigrantów. Kontrole mają raczej symboliczne znaczenie – pisze komentator. Określa je „niemieckim wariantem przesłania”, które bardziej brutalnie formułują Francja, Wielka Brytania czy Węgry – „Nie możemy i nie chcemy przyjmować wszystkich”. Trudna lekcja wynikająca z tragedii uchodźców brzmi: „Serce i rozum nie dadzą się pogodzić” – konkluduje „Sueddeutsche Zeitung”. .

   „Kontrole na granicach, ruch pociągów zawieszony. Kiedy ostatni raz mieliśmy do czynienie z taką sytuacja?” – pyta „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. „To, co wydaje się być powrotem do czasów podziału na państewka, jest nakazem chwili. Niemcy chronią siebie i działają zgodnie z europejskim prawem” – uważa „FAZ”.

   Zdaniem gazety fakt, iż w sporze o uchodźców linia podziału przebiega między Wschodem a Zachodem, nie powinien nikogo dziwić. „Młode” kraje europejskie wstępując do UE nie przyswoiły sobie wszystkich aspektów liberalnego zachodnioeuropejskiego systemu wartości – uważa „FAZ”.

   „Die Welt” podkreśla, że chociaż wystąpienie szefa MSW Thomasa de Maiziere’a trwało tylko kilka minut, to miało ono „historyczne znaczenie”. „To prawdziwa cezura” – pisze komentator „Die Welt”. Berlin unieważnił de facto umowę z Schengen, chociaż de Maiziere zapewniał, że umowa przewiduje taką możliwość.

   „Berliner Morgenpost” zwraca uwagę, że winę za dramat imigrantów ponoszą także Europejczycy. Dla obywateli krajów bałkańskich zniesiono wizy, a w Libii obalono reżim nie troszczyć się o zapewnienie porządku. Europejska polityka zagraniczna zawiodła na całej linii. Autor komentarza podkreśla, że Europa powinna „dobrze zrozumieć decyzję podjętą przez Niemcy”. „Tak, to decyzja podjęta z rozpaczy. Ale także akt odwagi. Niemiecki rząd będzie teraz jeszcze mocniej niż przedtem zabiegał o uczciwą i solidarną politykę europejską wobec uchodźców” – czytamy w „Berliner Morgenpost”.

   ~Tajfun 3 godziny i 43 minut temu
   Najpierw przez miesiące i lata media głównego nurtu, nie tylko Niemieckie pokazywały do czego są zdolni muzułmańscy fanatycy (terroryzm,obcinanie głów). Później ot tak z soboty na niedzielę Pani Merkel chciała zaprowadzić politykę miłości. Prokuratorzy nawet w Polsce ruszyli do pościgu za internautami. Portale zaczęły cenzurować trochę mocniejsze wpisy. Co z tego wyszło? porażka. Merkel nawarzyła piwa niech więc go pije.

   ~Wołyń 3 godziny i 38 minut temu
   Na co czeka Polski rząd? Dlaczego nasze granice są jeszcze otwarte? Czekacie aż Merkel wan na to pozwoli? Ona to zrobi dopiero jak w Polsce będzie ze 100 tyś. arabów i będzie się bezczelnie z nas śmiać że i tak dopieła swego.

   ~ert 30 minut temu
   wyluzuj…..od nas to jak narazie uciekaja:)

   Polubienie

 19. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/le-figaro-imigranci-rozbijaja-strefe-schengen/eqhfw5

  „Le Figaro”: imigranci rozbijają strefę Schengen

  „Imigranci rozbijają strefę Schengen” – pod takim tytułem francuski dziennik „Le Figaro” pisze o posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych UE, którym nie udało się osiągnąć jednomyślności w sprawie dyslokacji uchodźców. Włoskie media piszą o porażce.
  (…)

  ~marzan : Nie ma kryzysu imigrantów. Jest kryzys gdy chodzi o polityków europejskich. Mają wszelkie możliwe narzędzia, by niemal do zera zredukować napływ obcych do Europy. Tylko rozumu albo dobrej woli im brakuje.
  To bardzo dobry moment, by społeczeństwa podziękowały za pracę paniom i panom, którzy w praktyce pokazali, że się nie nadają, że byle kryzys paraliżuje ich i czyni kompletnie bezradnymi. Należy tych państwa wymienić na kogoś innego – niemal na pewno będzie lepszy, bo weźmie nauczkę z losu poprzedników.
  Nie mam wpływu na Merkel czy Hollanda, ale Kopacz też dała ciała – i dlatego musi odejść.

  ~Hermansworld(2) : Niemcy suto zastawili stoly a wiec glodni przyjezdzaja.Pani kanclerz w wywiadzie TV powiedziala, ze kazdy bedzie przyjety.Ta Fata Morgana Merkel prowadzi kraje zwiazkowe w RFN do ruiny.Wszystkie kanaly TV po arabsku dodaly o planowanej budowie mieszkan.Malo tego trzeba rowniez placic zasilki dla obywateli UE, ktorzy po nie przybywaja.
  Dzis sad europejski odrzucil skarge Rumunki, ktorej nie przyznano zasilku.Tak daleko doszlo juz .Czy ma dosc do konfliktow narodowosciowych na terenie Niemiec?Co do komentarza Le Figaro.Francuzi przylozyli reke do tej sytuacji.Trzech prezydentow Francji i robia to do dzis.

  ~wrrr : strefę szengen rozbili Niemcy i mówcie to..Niemcy teraz za wszelka cenę beda forsować swoje stanowisko i zmuszac inne kraje…bo jak powiedza wszem i wobec że dali ciała, że ich p.kanclerz nie jest taka mądra…Niemcy chcą rządzić Europą i dawać instrukcje pozostałym, ale jak zostać głównym graczem jak sie tak nawywijało ??? kto będzie chciał słuchać Niemców po czymś takim ?? chyba, ze wmówi sie wszystkim, że to Polacy, Czesi, Wegrzy, Słowacy sa bebe bo nie maja empatii dla imigrantów…proste ? proste!

  ~obsewator : Strefa Shengen tak naprawde to istniala od czasu jej powstania tylko na papierze
  Unia Europejska nie zrobila nic aby zabezpieczyc swoje zewnetrzne granice, byla to tylko kwestia czasu kiedy chetni do korzystania z wypracowanego przez lata dobrobytu zapukaja do granic „raju”, ten czas nadszedl teraz. Zastanawia mnie logika wypowiedzi niektorych politykow i komentatorow, otoz twierdza oni iz to jest calkiem naturalne ze ludze ze wszystkich stron Swiata zdazaja do EU a EU powinna ich przyjac. Tak wiec idac dalej tym sposobem myslenia nalezy sie spodziewac naplywu milionow ludzi, dlatego ze miliony a moze nawet miliardy ludzi zyje w gorszych warunkach niz my w Europie, maja oni wiec prawo poprawic swoj byt – przybyc do EU i korzystac ze wszystkiego czego dorobila sie Europa. Inaczej byloby niesprawiedliwie.
  Za chwile nie tylko panstwa ale i poszczegolni ludzie beda musieli sie podzielic z biedniejszymi. No bo dlaczego ja mam zyc w swoim wlasnym domu czy mieszkaniu (na ktore pracowalem cale zycie) a wielodzietna rodzna z Polnocnej Afryki przybyla do Europy niema gdzie mieszkac!!!.. trzeba sie bedzie podzielic, przciez tak jest sprawiedliwie. Poco ci dwa samochody mozesz oddac jeden uchodzcom, oni tez maja swoje potrzeby i tez chca godnie zyc, chca kultywowac swoje tradcje wiec nalezy im w tym pomoc. Coz takiego sie stanie jezeli kobiety troche bardziej sie zakryja, oczywiscie aby nie denerwowac niepotrzebnie naszych gosci. Poco komu ta glosna muzyka czy tam jakies muzea, a tak w ogole to z tym alkoholem to tez trzba by skonczyc.
  Jak by tak jeszcze kobiety przestaly chodzic do szkly i pracowac ile to by bylo pracy i miejsca w szkolach dla nowych europejczykow. Europa jest otwarta na nowe bodzce kulturowe i w pelni tolerancyjna wiec jakos damy rade, nauczymy sie arabskiego i pomozemy wybudowac meczet w kazdej gminie a nawet na kazdej wsi, udalo sie z orlikami uda sie a meczetami.

  ~JóZeK : Od jedenastu lat media intensywnie propagowały niechęć do islamu i jego odłamów. Przekazywały, jako newsy, filmy z egzekucji innowierców, skutki zamachów, wywiady ze zgwałconymi i porwanymi kobietami, pokazywały bestialskie mordy na chrześcijanach, karmiły nas nienawiścią do wszystkiego, co islamskie. Dziś te same media szydzą z opinii publicznej, gdy ta daje jasny sygnał, że pamięta o tych zbrodniach i nie życzy sobie w kraju nad Wisłą choćby kilku tysięcy „dodatkowych” muzułmanów. Mamy prawo, by obawiać się tego, czym „karmiono” nas przez tyle lat A co będzie się działo, w UE, jak imigranci przywloką ze sobą wszystkie plagi i zarazy EBOLA, AIDS i inne? Wszak nie przechodzą żadnych badań czy kwarantanny, wszystko idzie na żywioł. Gdzie są europejskie służby medyczne i sanitarne, siedzą cicho? Dlaczego w mediach o tym problemie ani słowa? A może to ja jestem niedoinformowany?

  ~znalezione w sieci do ~Damiann: Cały kontynent europejski jest obecnie zalewany przez islamskie masy na skalę nie spotykaną jeszcze w historii. Nie jest to jednak ‚kryzys humanitarny’. Jest to hidżra.
  Hidżra (dżihad poprzez imigrację) puka do naszych drzwi. Dowód na to, że napływ emigrantów z Bliskiego Wschodu jest inwazją motywowaną religijnie wypłynął zeszłego lutego, jednak nie został należycie rozpatrzony i prawie natychmiast zapomniany. W lutym 2015r. Państwo Islamskie opublikowało dokument zatytułowany ‚Libia: Strategiczna Brama dla Państwa Islamskiego’. Brama do Europy, ma się rozumieć. Dokument ten jasno i wyraźnie nawołuje muzułmanów do wyjazdu do Libii, skąd mieliby udać się do Europy udając uchodźców. Mówi też potencjalnym dżihadystom, że broni z arsenału Gaddafiego jest pod dostatkiem i można łatwo nabyć ją w Syrii. ISIS dodaje też, że Libia ‚posiada długie wybrzeża wyglądające na południowe państwa Krzyżowców, które można dosięgnąć nawet na lichej tratwie’.

  Państwo Islamskie nie miało w planach jedynie garstki dżihadystów napływających z Libii. W lutym wyszło także na jaw, że dżihadyści z ISIS planowali zalać Europę uchodźcami w liczbie sięgającej nawet 500 tysięcy. Na dzień dzisiejszy ta liczba w samych tylko Niemczech będzie wyższa, jeśli sprawdzi się scenariusz sprowadzenia 800 tysięcy osób. Oczywiście, nie wszyscy z tych uchodźców stanowią terroryści. Nie wszyscy nawet są muzułmanami, mimo, iż większość z nich jest. Nie widać jednak żadnego wysiłki, by rozróżnić i określić poglądy tych uchodźców i ich przywiązanie do islamskiego prawa szariatu i w jakim stopniu pragnęliby to prawo stosować w Europie. W końcu taka inicjatywa byłaby uznana za ‚islamofobiczną’ i uprzedzoną. Jednak istnieje już wiele wskazówek, że Państwo Islamskie realizuje swój plan.

  800 tysięcy muzułmańskich uchodźców w ciągu tylko jednego roku. Przemieni to Niemcy i Europę, nadwyrężając ekonomie i systemy socjalne jej najbogatszych narodów i zmieniając krajobraz i kulturę nie do wyobrażenia. Jednak pilna debata publiczna o tym kryzysie jest zakrzykiwana przez ten sam niezmieniony nonsens: amerykański dziennik Washington Post opublikował nieprzemyślany artykuł porównujący sytuację „uchodźców” muzułmańskich do sytuacji Żydów w III Rzeszy w latach 30stych. Hollywoodzka gwiazdeczka Emma Thompson oskarżyła rząd Wielkiej Brytanii o „rasizm”, kiedy ta odmówiła przyjęcia większej ich ilości – jakby brytyjski rząd nie zrobił już wystarczająco dużo, by wykopać grób własnemu narodowi.

  Tak więc widzisz: jeśli nie zaakceptujesz nowego, wspaniałego świata, w którym zaimportujemy więcej dżihadu i szariatu do Europy, jesteś rasistą i nazistą. W tym samym czasie nikt nie pyta, a tym bardziej nie tłumaczy, dlaczego to właśnie Europa ma wsiąknąć te napływające masy? Dlaczego nie mogą tego zrobić obrzydliwie bogate kraje typu Arabia Saudyjska, które mają masę pieniędzy i sporo miejsca? W tym miejscu następuje głucha cisza, bo nie-muzułmańskie rządy chowają głowy w piach i zatykają sobie uszy, nie chcąc uwierzyć w niewygodną prawdę, a sami muzułmanie nie chcą by została ona poznana – ponieważ to właśnie jest hidżra.

  Polubienie

 20. http://wiadomosci.onet.pl/krakow/rafal-trzaskowski-strefa-schengen-moze-stanac-pod-znakiem-zapytania/q5z4qb

  Rafał Trzaskowski: strefa Schengen może stanąć pod znakiem zapytania

  Wczoraj kraje UE doszły do porozumienia, że podzielą między siebie 160 tys. uchodźców przebywających już w Europie. Wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski tłumaczy, że ile dokładnie uchodźców przypadnie Polsce, zależy od przebiegu negocjacji. – Jeżeli Europa nie znajdzie sposobu, żeby sobie z tym poradzić, to wszyscy będziemy mieć problem. Strefa Schengen może stanąć pod znakiem zapytania – mówił w Krakowie Trzaskowski.
  (…)

  ~sceptyk : Dlaczego wsród tych syryjskich uciekinierów nie ma ludzi starych ? Czy im tam nic nie grozi, ze dzieci pozostawiły swoich rodziców na łasce i niełasce losu ? Przeważaja wśród uciekinierów młodzi mężczyźni. Czy nie powinni oni bronić swego kraju ?

  ~Buba : Dla mnie to moga zniesc Schengen na najblizsze 3 lata, jesli to ma zapewnic spokoj i zapobiec islamizacji. Niech ten pionek Trzaskowski nie opowiada glupot. Wegrzy , Czesi i Slowacy na nic sie nie zgadzali. Wiec czemu Kopacz nie slucha Polakow tylko wbrew nam chce zadowolic niemieckich politykow? Nie chcemy islamistow i nawet medialna propaganda tego nie zmieni.

  ~marzan : Im dłużej się przyglądam politykom, tym większą mam pewność – oni niczego nie umieją przewidzieć zawczasu, do niczego nie są w stanie państw przygotować, a wyobraźnia to dla nich słowo kompletnie obce i niezrozumiałe. Krótko mówiąc: parają się tym fachem osobnicy za głupi i tępi, by w jakiejś innej dyscyplinie osiągnąć choć umiarkowane sukcesy. No bo co można powiedzieć o środowisku, które dopiero teraz zadaje sobie pytanie, czym się różni uchodźca wojenny od emigranta politycznego? I które dopiero teraz się zastanawia, co tu zrobić, jeśli granicę Unii atakuje wielotysięczny tłum, ale bez czołgów i karabinów? I jak wolno a jak nie wolno takiego intruza, który samym wtargnięciem na nasz teren podeptał nasze prawa, utrzymać potem w ośrodku dla uchodźców -gdy on nie zechce tam siedzieć i będzie uparcie rozwalał płoty oraz bił strażników. Nic, tylko ręce załamać, bo przypomnijmy – ci sami tępi, bezmyślni ludzie odpowiadają za to, by się nasze kraje nie dały znienacka napaść i podbić jakiemuś wrogowi dużo groźniejszemu niż rzesza arabskich imigrantów. Boże, chroń Europę, bo jej na pewno politycy unijni nie ochronią.

  ~odpowiedź potrzebna od zaraz : Panie ministrze. Poszczególne kraje zamykają swe granice. Wg prognoz znawców tematu nowy szlak uchodźców może biec przez Polskę. Czy ktoś w rządzie pomyślał nad tym, co będzie, gdy to samo uczynią Czesi, a Niemcy zamkną swoją granicę z Polską?

  Polubienie

  • Im dłużej się przyglądam politykom, tym większą mam pewność – oni niczego nie umieją przewidzieć zawczasu, do niczego nie są w stanie państw przygotować, a wyobraźnia to dla nich słowo kompletnie obce i niezrozumiałe.

   Nie zgadzam sie, są ludzie którzy potrafią przewidzieć pewne czynności, ale są demonizowani w polityce, ludzie uważają ich za wariatów i nie mają zaufania ludzi.

   Dopiero jak coś się stanie, to okazuje się że mieli rację. Jest to przykre. Ale kierują nami media całkowicie. Nawet internet jest tym medium które nami kieruje.

   Polubienie

 21. http://kobieta.wp.pl/kat,136796,title,Kontrowersyjna-wypowiedz-Gretkowskiej-Kurek-z-imigrantami-odkrecaja-Rosjanie,vid,17847656,wideo.html

  Kontrowersyjna wypowiedź Gretkowskiej. „Kurek z imigrantami odkręcają Rosjanie”

  Od początku roku do Europy przybyło ponad 500 tys. uchodźców. Komisja Europejska zaproponowała, by około 12 tys. z nich trafiło do Polski. Wielu Polaków podchodzi sceptycznie do pomysłu. Z czego to wynika? Manuela Gretkowska, pisarka i felietonistka, mówi otwarcie:

  – Od 2001 roku uosobieniem zła był facet w turbanie z brodą. Teraz Europa zwraca się do Polaków, aby poczuci solidarność na zawołanie. To trudne.

  I jest przekonana, że fala migracji to moskiewski plan i wynik sprzeciwu świata wobec przejęcia przez Rosję Ukrainy.

  – Kurek z imigrantami syryjskimi odkręcają Rosjanie. Za te sankcje, które Europa nałożyła, dostała emigrantów – wyjaśniła Gretkowska.

  ~agt 24 minuty temu
  Tak rozumując należy wyciągnąć wnioski że lewactwo a szczególnie G.Wybiórcza jest rosyjską agenturą bo to oni cały czas nas nieufnych katoli namawiają na otwarcie ramion dla islamistów. Jest ziarno prawdy pani Manuelo ale akurat tych Syryjczyków ktoś inny namówił by po dwóch latach przebywania w spokojnym obozie na terenie Turcji ruszyli na Niemcy. Nie tylko Rosja nie lubi UE ale kraj który źle znosi wprowadzenie euro.

  ~voyteck (16:21)
  Dziwne ! Uchodżcy walą do Europy głownie z Libii i Turcji i ta baba twierdzi, że to „plan Putina”!!! Rusofobia to choroba psychiczna !!!!

  ~anti sejm it (16:15)
  Łojestu co za idiotka! Zero logicznego myślenia Jak Putin mógł przekonać wojska USA do bombardowania Syrii, Iraku, Libii co było początkiem kłopotów tamtego regionu? Jak Putin mógł przekonać całąÂ UE i NATO by nie chronili zewnętrznych granic UE?

  Polubienie

 22. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019409,title,Na-Slasku-odbedzie-sie-wielki-marsz-przeciw-imigrantom-Swoj-udzial-zapowiedzialo-juz-27-tys-osob,wid,17849961,wiadomosc.html

  Na Śląsku odbędzie się wielki marsz przeciw imigrantom. Swój udział zapowiedziało już 27 tys. osób

  Mieszkańcy Śląska zapowiadają wielki masz antyimigracyjny. 26 września przez stolicę regionu ma przejść ponad 25 tys. osób, które domagają się interwencji w sprawie zatrzymania fali uchodźców, próbujących dotrzeć z Bliskiego Wschodu do Europy.

  – Na upadające górnictwo czy tworzenie nowych miejsc pracy w regionie polski rząd nie znajduje pieniędzy. Teraz, pod naciskiem UE, znalazły się za to środki na kwaterunek dla obcych kulturowo imigrantów. To skandal, że Polacy we własnym kraju są traktowani gorzej niż przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki – mówią przeciwnicy imigrantów, mieszkańcy Śląska.

  Dlatego w Katowicach ma odbyć się marsz antyimigracyjny. 26 września ma ruszyć z placu Sejmu Śląskiego o godz. 16.00.

  Choć w zgłoszeniu do katowickiego urzędu deklarowano 1000 osób, na portalu społecznościowym już potwierdziło swój udział 27 tys. osób.

  – Nie dajmy się nabrać! To nie są żadni wojenni uchodźcy, 3 na 4 imigrantów to zdrowi mężczyźni, którzy wolą żyć w Europie za nasze pieniądze niż w swojej ojczyźnie pracować i walczyć dla swojego kraju – mówią organizatorzy marszu.

  Urzędnicy z katowickiego magistratu, na pytanie o legalność manifestacji, przekazali, że nie mogą zakazać marszu.

  – W Polsce wystarczy, że ktoś złoży zawiadomienie o organizacji zgromadzenia publicznego i to jest podstawa do legalności. W tym przypadku taki wniosek złożyła osoba prywatna – słyszymy w urzędzie.

  ~wara 16 godzin i 25 minut temu
  BRAWO!!! Jestem dusza z Wami!!! nie dajmy sie Polacy tym muzulmanskim najezdzcom!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.