162 Przyszłość Jewropy, czyli krześcijańskie otumanienie papierza i otrzeźwienie wg Pawła Lisieckiego i jego towarzyszy, czyli katolicki Manifest antyimigracyjny

Pope001b

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Pawel-Lisicki-Nie-miluj-blizniego-swego-bardziej-od-siebie-samego-Manifest-antyimigracyjny,wid,17825435,wiadomosc.html?ticaid=1158cc&_ticrsn=5

Paweł Lisicki: Nie miłuj bliźniego swego bardziej od siebie samego. Manifest antyimigracyjny

– Słowa papieża wywołały wręcz entuzjazm zachodnich mediów. Niestety, akurat kiedy obecny biskup Rzymu kolejny raz zdradza świadomość utraty związku z rzeczywistością i przedkłada utopijne pięknoduchostwo nad realizm. Masowy napływ muzułmańskich rodzin do katolickich parafii jest prostą drogą do upadku i tak już mocno osłabionego chrześcijaństwa na Zachodzie – pisze Paweł Lisicki w felietonie dla Wirtualnej Polski. Redaktor naczelny „Do Rzeczy” twierdzi, że przyjęcie danej społeczności na swe terytorium pociągnie za sobą groźbę konfliktów i niepokojów. Zdaniem publicysty odpowiedzialni politycy nie mogą kierować się odruchami serca i działać pod wpływem emocjonalnego szantażu, gdyż ich pierwszym moralnym obowiązkiem jest dobro własnego państwa i narodu.

Papież Franciszek wezwał wspólnoty klasztorne i parafie, by każda z nich przyjęła po przynajmniej jednej rodzinie uchodźców. „Kieruję apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażenie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców” – mówił w czasie niedzielnego spotkania z wiernymi Ojciec Święty. I, by nikt nie zarzucił mu, że to czcze deklaracje, dodał, że rodziny uchodźców przyjmą dwie watykańskie parafie.

Jak łatwo się domyślić, słowa papieża wywołały wręcz entuzjazm zachodnich mediów. Publicyści i komentatorzy odetchnęli z ulgą i prześcigali się w wymyślaniu pochlebnych określeń dla słów Franciszka. Niestety, akurat kiedy obecny biskup Rzymu kolejny raz zdradza świadomość utraty związku z rzeczywistością i przedkłada utopijne pięknoduchostwo nad realizm. Masowy napływ muzułmańskich rodzin do katolickich parafii jest prostą drogą do upadku i tak już mocno osłabionego chrześcijaństwa na Zachodzie. Gorzej, że dodatkowym efektem takich słów musi być zwiększenie fali uchodźców i osłabienie tych sił politycznych, które mają jeszcze resztki odwagi i starają się bronić granic Europy przed inwazją islamskich imigrantów. Dlaczego bowiem mowa tylko o jednej rodzinie, a nie o dwóch, trzech czy dziesięciu? Dlaczego tylko dwa kościoły watykańskie mają przyjąć uchodźców? W samej bazylice świętego Piotra znalazłoby się dość miejsca dla setek uciekinierów. Dlaczego się ograniczać i wytyczać jakiekolwiek bariery?

Oczywiście, apel o pomoc potrzebującym to rzecz piękna i szlachetna. Jednak polityka imigracyjna nie może się kierować tylko takimi, powiedzmy, że humanitarnymi, motywami. Zdecydowana większość uciekinierów szuka w Europie lepszego, bardziej wygodnego i bezpiecznego życia. Mają do tego prawo. Jednak to coś całkiem innego niż ucieczka przed groźbą śmierci i prześladowań. Z faktu, że ludzie chcą zapewnić sobie lepszy byt nie może wynikać moralny obowiązek innych, którzy im ten lepszy byt mają zapewnić. Tym bardziej w sytuacji, kiedy z góry można wiedzieć, że przyjęcie danej społeczności na swe terytorium pociągnie za sobą groźbę konfliktów i niepokojów.

Jak pokazują liczne przykłady wspólnot muzułmańskich w takich krajach jak Francja i Niemcy, przybysze z Biskiego Wschodu nie akceptują zachodniej kultury. Nie asymilują się, nie doceniają pomocy, którą się im oferuje, zamiast wdzięczności pełni są uraz i roszczeń. Zachód jest w ich oczach z jednej strony ziemią obiecaną, bo oferuje bogactwo, zdobycze socjalne i wysoki poziom życia; z drugiej – miejscem zepsucia i degrengolady, krainą grzechu i niegodziwości, zamieszkaną przez niewiernych. Wielu przybyszów łatwo ulega radykalizmowi. Są przekonani, że w nowych miejscach azylu należy wprowadzić, jeśli to tylko będzie możliwe, muzułmańskie prawo, obyczaje i sposób życia. Co więcej, można być pewnym, że wśród uchodźców znajdują się zakamuflowani członkowie komórek terrorystycznych, czy to potajemni wysłannicy państwa islamskiego, czy to zwolennicy innych, równie krwawych i bezwzględnych organizacji. Łatwość przenikania na Zachód, brak próby oddzielenia prawdziwych ofiar wojny od szpiegów i zabójców będzie musiał przynieść tragiczne konsekwencje.

Sam widziałem niedawno, że większość najstarszych bazylik rzymskich chroniona jest przez uzbrojonych po zęby włoskich żołnierzy. Przed kim bronią oni tych świątyń? Przed krasnoludkami? Nie. Pilnują oni najstarszych kościołów – świętego Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore czy innych – przed ewentualnymi zamachami, które zapowiedzieli przecież przywódcy państwa islamskiego. Otwarcie na oścież granic Europy i zgoda na przypływ kolejnych fal uciekinierów jest de facto ogłoszeniem kapitulacji i, przykro to powiedzieć, robi wrażenie samobójstwa.

Różnej maści lewaccy ideologowie krzyczą, że niechęć do masowego przyjmowania muzułmańskich uciekinierów jest objawem islamofobii, zaściankowości, ksenofobii lub nacjonalizmu, no i oczywiście ciasnego i nieczułego serca. Nic bardziej mylnego. Dokładna obserwacja rozwoju sytuacji w krajach, gdzie już dzisiaj żyją duże skupiska wyznawców Allaha, nie pozostawia złudzeń: społeczności te bywają wylęgarnią terrorystów. Islam, inaczej niż chrześcijaństwo, nie uznaje godności i wartości osoby ludzkiej. W samych źródłach tej religii, w Koranie i hadisach, znaleźć można wiele przykładów pochwały dla użycia przemocy wobec niewiernych. Tym samym wielu muzułmanów, którzy nie potrafią się na Zachodzie odnaleźć, którzy czy to faktycznie są ofiarami dyskryminacji czy też po prostu mają poczucie krzywdy, wyjątkowo łatwo sięga po broń i terror. Są wychowani w tradycji, która aprobuje przemoc wobec niewiernych, więc kiedy czują się pokrzywdzeni odwołują się do niej.

Miłuj bliźniego jak siebie samego – mówi chrześcijańskie przykazanie. To jednak nie to samo, co miłuj bliźniego swego bardziej niż siebie samego. Politycy, którzy postępują odpowiedzialnie, nie mogą się kierować tylko odruchami serca lub działać pod wpływem emocjonalnego szantażu. Ich pierwszym moralnym obowiązkiem jest troska o dobro własnej wspólnoty, własnego państwa i narodu. Dopiero kiedy to jest zapewnione, mogą pomagać innym. Pomysł, żeby w imię pomocy uchodźcom ryzykować życie i dobro własnych obywateli nie ma, obawiam się, nic wspólnego z roztropnością. Dziwne, że jakoś nie zauważają tego ci wszyscy politycy i publicyści, którzy od tygodni powadzą głośną kampanię medialną, wzywającą do masowego przyjmowania imigrantów. Dlaczego to robią?

Być może faktycznie mają wyrzuty sumienia. Szczególnie zdaje się to dotyczyć Niemców, którzy cierpią na nieuleczalny kompleks winy po Holocauście i w związku z tym starają się podporządkować politycznej poprawności. Przyjmując na masową skalę imigrantów walczą o pozycję prymusa dziejowego postępu. Inni z kolei dawno już zapomnieli na czym zasadza się tożsamość i wartość chrześcijańskiej kultury. Dla nich islamscy przybysze będą środkiem do budowy nowego, multikulturowego i niezachodniego społeczeństwa. Tak rozumują jednak elity. Zwykli ludzie coraz częściej patrzą na nadciągające tłumy muzułmanów z rosnącą konsternacją i strachem.

Szkoda, że ani europejscy przywódcy, z chlubnym wyjątkiem Viktora Orbana, ani przedstawiciele Kościoła, na czele z papieżem Franciszkiem, nie chcą ich zrozumieć.

Paweł Lisicki dla Wirtualnej Polski

~noel 12 godzin i 27 minut temu
O pomocy dla polskich rodzin na wschodzie już nikt nie wspomni? A gdyby tak każda parafia przyjęła jedną chętną do powrotu rodzinę?

~rozenek 6 godzin i 49 minut temu
Prezydent Duda obiecal nie zapomniec

~cleo. 6 godzin i 50 minut temu
NIE WYKLUCZONE, ŻE PAPIEŻ POSTRADAŁ ZMYSŁY, ALBO COŚ BIERZE. OD RZECZYWISTOŚCI ODERWAŁ SIĘ JUŻ JAKIŚ CZAS TEMU.

~Red 5 godzin i 30 minut temu
Bo to nie jest poprawnie polityczne, dzisiaj Kopacz w ramach lizania d..y makreli przyjmuje łajzy z afryki.

~KRYSTYNA 12 godzin i 28 minut temu
CZYTAŁAM Pańską ostatnią książkę DŻIHAD I SAMOZAGŁADA ZACHODU NIESTETY to SAMA PRAWDA, gratuluję ttrzźwości spojrzenia i znakomitej analizy sytuacji. TAKICH DZIENNIKARZY więcej , a nie niedouków, oportunistów (nie mylić z opozycjonistami). POZDRAWIAM.

~anka 4 godziny i 50 minut temu
jeszcze bedziemy plakac ,islam sie rozbawi w calej Europie jak powiedziala Oraiana Fellici i wcale sie nie dziwie ze Wegrzy nie chca nikogo

~j 12 godzin i 19 minut temu
Panie Lisicki. Rzadko się z panem zgadzam, jednak też mi się wydaje, że Europa straciła instynkt samozachowawczy. Nawoływania Franciszka wynikają zapewne ze, zrozumiałej w tym wieku, niepełnej sprawności umysłu. W każdej parafii jedna muzułmańska rodzina – to jak na każdym poletku jedna sadzonka barszczu Sosnowskiego. Za dwa pokolenia to rdzenni Europejczycy, chrześcijanie będą sp…ć gdzie pieprz rośnie.

~xyz 11 godzin i 22 minut temu
jestem katoliczką i nie przyjmę zadnego muzułmanina do mojego domu. Po co? żeby za 10 lat zgwałcił mi córke a za 20 lat mojej wnuczce kazał chodzic w burce i spalił mi kościół, nie chce islamizacji i terroryzmu w Polsce.Chrystus kazał pomagać ale nie kazał braci ze wspólnej wiary skazywać na niewolę i śmierć z powodu wiary w niego a pomagając muzułmaninowi ja to właśnie robię. Szwecja Niemcy Francja maja dzis z nimi ogromne problemy.Unia Niemiecka nie może nas do niczego zmusić.PO chcesz się znaleźć na jesieni w parlamencie to pokaż że umiesz się postawić jak Orban

~MerlinM 11 godzin i 26 minut temu
pamiętam jak ciężko pracowaliśmy w Niemczech na czarno, we Włoszech, poniżali nas, okradali, taka równa była dla nas Europa, a dziś… niech sobie sami wezmą uchodźców, na pewno im pomogą i chętnie zostaną robolami… po 2 kierunkach studiów pracowałam jako sprzątaczka, opiekunka, przy pracach polowych, ciekawa jestem czy muzułmańskie panienki będą oporządzały niemieckich i włoskich staruszków, życzę powodzenia!!!!

~oik 7 godzin temu
Potwiedzam – tak było. Pracowaliśmy z kumplami na budowach i rozbiórkach za 5-7 marek za godzinę ( niemiecki robotnik i trochę nasz nadzorca miał 28 marek ), tyraliśmy wszędzie tam gdzie Niemca nie uświadczyłeś bo i wstyd ( dla niego ) i płaca żadna. Na wszystko sobie zapracowaliśmy i nikt – ani Niemiec ani tzw. Europa nic nam nie dał. Gorzej – za materac na strychu, za możliwość dojścia do kibla i kuchenki i nasi i Niemcy kazali sobie słono płacić. Ale takie to były czasy – oni płacili my zapieprzaliśmy, o socjalu nikt nie myślał. A zresztą nawet ten ówczesny i obecny socjal został przez naszych rodaków „z górką” odpracowany. Że są wyjątki? ano są tyle, że w większości to równie ciekawe jak obecni „uchodźcy” hm… mniejszości polskie, co to i kurkę ukraść i powróżyć.

~Marek 11 godzin i 58 minut temu
Nie tylko kościół, ale i partie polityczne udają, że nie widzą prawdziwych nastrojów w swoich społeczeństwach. Gdyby jakieś ugrupowanie jasno powiedziało, że jest zdecydowane bronić terytorium Polski przed inwazją muzułmanów natychmiast poprawiłoby swoje przedwyborcze notowania!

~baśka 11 godzin i 56 minut temu
Dlaczego spadł obowiązek tylko na chrześcijan a co z Gminami Żydowskimi

~yogi 11 godzin i 23 minut temu
Nie należy wszystkich ładować do jednego kotła. Mam przekonania lewicowe i może nawet jestem bardziej na lewo niż inni ale też mam zastrzeżenia do przyjmowania imigrantów. Zarzucają nam że wcześniej jak Polacy uciekali z kraju to nikt im nie odmawiał pomocy. Zgadza się. Ale Polak na zachodzie szybko się asymilował znajdywał pracę i nikogo nie zmuszał do zachowania innego niż miał do tej pory. Obawa jest taka że przyjadą, rozejrzą się – a potem będą wymagania: postawić im meczet, przestrzegać świąt islamskich, kobiety ubrane w namioty, a najlepiej ustanowienie prawa szariatu. Jak chcą tego wszystkiego to po co tu przyjechali skoro to wszystko mieli na miejscu. Jestem zdecydowanie przeciwko imigrantom islamskim. Jeżeli już to zabrać stamtąd chrześcijan a reszta z powrotem.

~kolosiewicz 12 godzin i 2 minuty temu
Dobrze pisze Lisicki . Tych emigrantów niech przyjmują teraz te państwa , które wmieszały się w wewnętrzne sprawy państw muzułmańskich , narobiły tam bałaganu i wycofały się rakiem . Po co było obalać pułkownika Kadafiego , czy Husajna ? Chyba po to , aby wprowadzić kompletną anarchię . Ciekawe , czego bogate państwa arabskie nie przyjmują emigrantów ?

~666 9 godzin i 22 minut temu
Bo one chcą POZOSTAĆ bogatymi państwami…

~promyk51 12 godzin i 28 minut temu
moze niech papierz przyjmie emigrantow do siebie majac tak wielkie dziedzictwo watykanu i ponad standart finansowy a nie niszczyc Panstwo Polskie ktore zostalo ograbione przez PO A LUDZIE ZYJA w skrajnym niedostatku wystarczy z calej polski zobaczyc ile osob jest w mopsie

~Ankaa 12 godzin i 15 minut temu
Nic dodać nic ująć. Będzie piękna rozpierducha. Może uwierzymy dopiero jak zaczną gardłą podrzynać naszym dzieciom. Wtedy jednak będzie już za późno.

25 thoughts on “162 Przyszłość Jewropy, czyli krześcijańskie otumanienie papierza i otrzeźwienie wg Pawła Lisieckiego i jego towarzyszy, czyli katolicki Manifest antyimigracyjny

 1. http://pikio.pl/zawisza-ostro-o-niemcach-ksiadz-chcial-wyjsc-ze-studia-to-skandal/

  Zawisza ostro o Niemcach, ksiądz chciał wyjść ze studia. „To skandal!”

  Do ostrej wymiany zdań doszło w programie „Tomasz Lis na żywo” na antenie TVP2. W dyskusji wzięli udział pisarka Manuela Gretkowska, Draginja Nadażdin (Amnesty International), Artur Zawisza, ksiądz Paweł Gurzyński i Andrzej Celiński.

  W trakcie dyskusji, Artur Zawisza z Ruchu Narodowego zaczął wytykać problemy jakie mają państwa zachodnie z imigrantami, po czym stwierdził, że Niemcy czują się jak rasa panów, która chce wykorzystywać imigrantów, aby pracowali na nich jako „obcy niewolnicy”.

  – W Szwecji liczba gwałtów wzrosła szesnastokrotnie wraz z falą imigracji, we Włoszech, mimo iż imigranci stanowią 2 procent społeczeństwa, 35 procent więźniów to imigranci.

  – A Niemcy mając 5 milionów Turków chcą jeszcze milion muzułmanów – wtrącił Tomasz Lis.

  – Niemcy to przypadek osobny, bo pod szczytnymi hasłami tak naprawdę myślą o sobie jako o Herrenvolk, rasie panów, która chce, aby obcy niewolnicy na nią pracowali… ale to jest problem niemieckiego sumienia, ja nie proponuję Polakom takiej hipokryzji. Ta fala imigracji to jest rozsadnik przestępczości, to są późniejsi klienci opieki społecznej z syndromem wyuczonej bezradności, to wszystko grozi katastrofą humanitarną w Polsce – mówił Artur Zawisza czym wpędził w osłupienie gospodarza oraz księdza Gurzyńskiego.

  – Jeszcze nigdy w żadnym programie publicystycznym nie miałem ochoty wyjść i nie wyjdę, ale stosując takie dżentelmeńskie, wyspiarskie, brytyjskie zasady po tym co usłyszałem à propos Niemców powinienem wstać i wyjść. To jest absolutny skandal, żeby wypowiadać tego typu insynuacje pod adresem Niemców, kogokolwiek, nie mając na to żadnych rzetelnych dowodów – odpowiedział ksiądz Gurzyński.

  Bernadette Kacer · Bethlehem, Pennsylvania
  Czy zauwazyliscie, ze ksiezulek nie majac zdnych argumentow i konkretow, raptownie zmienia temat i rozwaza czy wyjsc czy nie wyjsc ze studia ! Kler – najbardziej zaklamana kasta spoleczenstwa, !!!!

  Maria Godzwon
  NIE WIEM,JAKI POWOD MIAL TEN KSIADZ,ZEBY SIE TAK ZACHOWAC????SMIESZNE!!!

  Mateusz Kapałka · Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie
  To nie Kler, nie nazwywaj tego agenta „O.” Gużyńskiego klerem! To nie jest ksiądz z powołania, tylko agent bezpieki ze święceniami kapłańskimi

  Krzesimir Zadora
  papiez Franek smiechu warty, w obliczu holocaustu chrzescijan nabral wody w usta i milczy jak zaczarowany nawolujac tylko od czasu do czasu do przyjmowania uchodzcow. z tym pracowaniem dla Herrenvolk , to ahem , obawiam sie ze Deutsche sie przelicza, to co wlasnie teraz przyjmuja pod swoj dach nie ma zamiaru na nich ciezko pracowac, wrecz odwrotnie, TO CO TERAZ POD SWOJ DACJ PRZYJMUJE, CZYLI ISLAM, POGRAZY ICH CALKOWICIE

  Bernard Bartkowiak · Poznań University of Technology
  Kościół jak zwykle nie ma jaj żeby bronić swoich wiernych… Piękne słowa kardynała Wyszyńskiego – prymasa tysiąclecia. „nie ulegajcie pokusie zbawiania świata kosztem własnej ojczycny”

  Mamy tylu cierpiących i żyjących w skrajnej biedzie rodaków – pomóżmy im, przekażmy pieniądze na to żeby to POLSKIM imigrantom pomóc. Tylu ludzi wyjechało za chlebem na obcą ziemię a wy obrzydliwi globaliści myślicie o jakiś imigranatch z końca świata.

  Życzę aby temu ksiądzu aby opamiętał się w swojej przysze i zakłamaniu…

  Stanisław Kondominium · Radom
  za kilka lat stwierdzicie barany ze mial racje

  Polubienie


 2. Manifestacja „Polacy Przeciw Imigrantom” cz.1

  Published on Sep 12, 2015

  Wideorelacja z Marszu ONR i Młodzieży Wszechpolskiej.
  „Polacy Przeciw Imigrantom”

  12.09.2015 Warszawa, Plac Defilad

  Montaż i realizacja:
  Jakub Ludwiszewski

  https://www.facebook.com/events/1487457864881242/

  Marcin Gustaw Osadowski
  Niezależna Polska TV (NPTV)
  —————————————-­—————————————-­——————
  ***Materiał można dowolnie używać także we fragmentach z wyłączeniem negatywnej manipulacji w każdych mediach z podaniem informacji o źródle: NPTV.pl.*** https://www.youtube.com/nptvpl
  http://nptv.pl/

  Wilhelm Friedrich 18 hours ago
  trzeba sie organizowac, trzeba budzic na nowo ducha w narodzie!! idą dziwne czasy…

  raphael balcerzak 15 hours ago
  bardzo dobrze !!!! Jak najwiecej takich demonstracji!!! Precz z islamem i presja z Brukselii

  Antonius2903 15 hours ago
  Tak to jest wojna! Ona przeniesie się z Bliskiego Wschpdu do Europy, bo ucodźcy muzuł,ański to rzeczywiście koń trojański:
  http://pl.blastingnews.com/swiat/2015/09/tajna-armia-panstwa-islamskiego-ukryta-w-tlumach-uchodzcow-00552451.html

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,New-York-Times-o-powodach-silnego-oporu-Europy-Wschodniej-wobec-uchodzcow,wid,17843425,wiadomosc.html?ticaid=115947&_ticrsn=3

   akt. 13.09.2015, 19:38

   „New York Times” o powodach silnego oporu Europy Wschodniej wobec uchodźców

   Silny opór państw Europy Wschodniej wobec przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki odzwierciedla mieszankę skrajnie prawicowych ruchów, nacjonalizmu, rasizmu, uprzedzeń religijnych oraz argumentów ekonomicznych – pisze niedzielny „New York Times”.

   W opublikowanej na pierwszej stronie korespondencji z Warszawy „NYT” przedstawia stanowiska takich państwa, jak Polska, Słowacja czy kraje bałtyckie, które „choć zostały poproszone o przyjęcie niewielkiej części uchodźców” masowo napływających do Niemiec i innych krajów zachodnich, „silnie się przed tym opierają”.

   „Nowy prezydent Polski Andrzej Duda skarżył się na dyktat Unii Europejskiej w sprawie przyjęcia imigrantów napływających z Bliskiego Wschodu i Afryki; a słowacki premier Robert Fico powiedział, że jego kraj przyjmie tylko chrześcijańskich uchodźców, gdyż przyjmowanie muzułmanów w kraju, gdzie nie ma ani jednego meczetu, byłoby fałszywą solidarnością” – pisze „NYT”.

   Zdaniem gazety silny opór krajów Europy Wschodniej wobec przyjęcia uchodźców jest „główną przeszkodą wypracowania wspólnej europejskiej odpowiedzi na obecny kryzys uchodźców” i dodatkowo nadwyręża Unię Europejską osłabioną kryzysem euro oraz greckiego zadłużenia.

   „Ich postawa – odzwierciedlająca mieszankę skrajnie prawicowych ruchów, nacjonalizmu, rasizmu, uprzedzeń religijnych, jak też argumentów ekonomicznych (…) – jest najnowszym dowodem na utrzymywanie się silnych politycznych i kulturowych podziałów między Wschodem a Zachodem (Europy)” – uważa „NYT”.

   Nowojorski dziennik przypomina, że wstępując od 2004 roku do UE, byłe kraje bloku komunistycznego zostały zobowiązane do przyjęcia tzw. europejskich wartości, takich jak otwarte rynki, przejrzyste rządy, poszanowanie dla niezależnych mediów i kulturowej różnorodności oraz ochrona mniejszości i odrzucenie ksenofobii.

   „Ale rzeczywistość jest taka, że byłe kraje komunistyczne okazały się powolne w przyjmowaniu i przestrzeganiu wielu z tych wartości. Oligarchowie, kumoterstwo, rozpowszechniona korupcja są częścią codziennego życia w wielu tych krajach; wolność prasy bywa ograniczana, podczas gdy nasilający się nacjonalizm i populistyczne ruchy polityczne podsycają antyimigracyjne napięcia” – pisze „NYT”.

   W swym artykule „NYT” cytuje między innymi Lecha Wałęsę, który postawę Polaków tłumaczy sytuacją gospodarczą kraju, która jest znacznie gorsza w porównaniu z Zachodem. Z kolei szef warszawskiego biura think tanku CEPA (Center for European Policy Analysis) Marcin Zaborowski wskazuje na „bardzo słabe tradycje” regionu Europy Wschodniej w przyjmowaniu uchodźców kulturowo odmiennych raz na „brak infrastruktury, pozwalającej na zajęcie się kulturową asymilacją” uchodźców.

   Zdaniem dyrektora Human Right Watch (HRW), jednej z największych organizacji na świecie zajmującej się ochroną praw człowieka, Kennetha Rotha, reakcja ruchów prawicowych, które najbardziej burzą się przeciw napływowi uchodźców do Europy, ma podłoże rasowe i religijne. „Tu nie chodzi o miejsca pracy czy zdolności pomocy społecznej. Tak naprawdę chodzi o to, że są to muzułmanie” – powiedział Roth.

   „NYT” zaznaczył, że w przeciwieństwie do zachodnich państw Europy, które mają długą historię przyjmowania imigrantów pochodzących z różnych kultur, byłe kraje komunistyczne są bardzo jednorodne, „na przykład Polska jest w 98 proc. biała i w 94 proc. katolicka”. – A kraje, które są najmniej różnorodne, należą do tych najbardziej niechętnie nastawionych do uchodźców – powiedział dyrektor ds. mediów w HRW Andrew Stroehlein.

   ~No tak… 3 godziny i 35 minut temu
   Zabrali głos ci, którzy rozpętali to nieszczęście, a właściwie piekło. Z charakterystyczną „życzliwością”, amerykanscy Żydzi opluwają nas, Polaków. Niech napiszą prawdę, że za całym tym bałaganem stoi Izrael i żydowskie lobby w USA!

   ~Aga 3 godziny i 5 minut temu
   Czy dobrze mi się wydaje ,ze akurat oni to powinni zamknąć mordę ….Kto zaczął tą całą rozpierdziuche …

   ~Czy? 3 godziny i 18 minut temu
   Czy napisali też jaka jest przeciętna pensja Polaka, jaką będzie miał emeryturę, a jakie są ceny i koszty utrzymania? Dlaczego nie napiszą, kto rozpętał tę wojnę?

   ~TnT 1 godzinę i 48 minut temu
   Dziennikarzom z USA ciężko przechodzi przez gardło, że to ich politycy doprowadzili do tej wojny. A teraz jeszcze mają pretensje do Europy wschodniej, którą zdradzili w Jałcie.

   Polubienie

 3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Bierzynski-glos-pelen-uprzedzen-Lisicki-lekarzu-ulecz-samego-siebie,wid,17845447,wiadomosc.html?ticaid=11595f&_ticrsn=5

  akt. 14.09.2015, 17:41

  Bierzyński: „głos pełen uprzedzeń”. Lisicki: „lekarzu, ulecz samego siebie”

  – Zawsze, jeszcze od wspólnie spędzonych lat szkolnych, różniliśmy się w poglądach, ale do tej pory różniliśmy się z szacunkiem. Twój felieton o uchodźcach ten szacunek zburzył. Jest to bowiem głos pełen uprzedzeń i fałszywych tez. Głos egoistyczny i pełen hipokryzji – pisze Jakub Bierzyński w nadesłanym do Wirtualnej Polski liście otwartym skierowanym do Pawła Lisickiego. Redaktor naczelny „Do Rzeczy” odpowiada na zarzuty dawnego szkolnego kolegi i dostrzega w słowach Bierzyńskiego m.in. niechęć do chrześcijaństwa i polskości. Poniżej publikujemy polemiczny list Jakuba Bierzyńskiego oraz odpowiedź Pawła Lisickiego.
  (…)
  Pawle, skąd twoja bojaźń? Czyżby zabrakło Ci wiary? Czy wątpisz w moc swej narodowej tradycji, w 1000-letnią historię swego Kościoła, w moc swego narodu tak bardzo, że 10 tysięcy emigrantów może mu zagrozić?

  Marny Twój patriotyzm, tak bardzo lękiem podszyty.

  Jakub Bierzyński

  Jakub Bierzyński – prezes zarządu domu mediowego OMD. Założyciel pierwszego w Polsce domu mediowego – Optimum Media (dzisiaj OMD), a także jeden z założycieli SMG/KRC Poland, największej w Polsce agencji badań rynkowych.

  Odpowiedź Pawła Lisickiego:

  Kubo,

  dzięki za ten list, choć, jak na początku stwierdzasz, mój tekst opublikowany w Wirtualnej Polsce zburzył Twój szacunek do mnie. Napisałem bowiem, według Ciebie, artykuł „pełen uprzedzeń i fałszywych tez”. Szkoda tylko, że mimo tylu słów, które poświęciłeś temu, co napisałem, nie potrafiłeś wykazać ani moich uprzedzeń, ani fałszywości.

  Cieszy mnie bardzo, że jesteś po stronie bitych, choć nie słyszałem, byś po 1989 roku jakoś specjalnie ucierpiał. Może się mylę i może faktycznie toczysz jakąś ukrytą walkę z mocami zła, zdaje się ona jednak głęboko zakamuflowana. Odwaga polega też na tym, by podejmować niepopularne decyzje. Cokolwiek byś na ten temat mówił i ilu byś sztuczek retorycznych nie użył, to głos Viktora Orbana jest w mniejszości. To głos przeciwników nieskrępowanego przyjmowania fali imigrantów jest zakrzykiwany.

  Czyżbyś nie zauważył, że stoisz po tej stronie co najsilniejsi – kanclerz Niemiec, szef Rady Europejskiej, przewodniczący Komisji Europejskiej, zdecydowana większość mediów i komentatorów? Rozumiem, że bardzo byś chciał wciąż należeć do bitych, jednak trochę to paradne, byś Ty, szef jednego z największych domów mediowych w Polsce przywdziewał się w szaty uciśnionego i prześladowanego. Byś, mając za sobą chór gazet i telewizji, występował w roli ofiary. Ośmielam się powiedzieć, że to wręcz groteskowe.

  Stwierdzasz: „W Polsce jest 10 tysięcy parafii katolickich. Dokładnie tyle, ile wynosi negocjowana liczba uchodźców, którzy mają trafić nad Wisłę.”. Jeśli potrafię liczyć, to wychodzi co najmniej czterdzieści tysięcy uchodźców, a nie jedenaście tysięcy. Mniejsza jednak o błędy arytmetyczne, chociaż łatwość z jaką w Twoim liście z 11 tysięcy uchodźców zrobić się może czterdzieści, mówi za siebie. Ważniejsze jest co innego.

  Kategorycznie stwierdzasz, że „sugerowanie, że to emigranci zarobkowi to kłamstwo”, a to akurat opinia wszystkich znawców przedmiotu, którzy przyznają, że nie da się obecnie oddzielić uchodźców od emigrantów zarobkowych. Tak samo nie rozumiem, jak możesz nie dostrzegać prostego związku logicznego między wezwaniami papieża Franciszka i przyzwoleniem polityków Unii na powiększenie kwot, a rosnącą falą imigrantów. Tak na wszelki wypadek przypomnę, że jeszcze dwa miesiące temu politycy UE mówili o 60 tys. przybyszów, a już dzisiaj mowa o 160 tys. W ciągu miesiąca liczba się niemal potroiła! Za miesiąc będzie 320 tysięcy, za pół roku może milion, może dwa.

  Cieszy mnie Twoja troska o nie Twój Kościół i nie Twoje chrześcijaństwo. Jednak czytając Twój list, miałem wrażenie, że istotnym powodem, dla którego postanowiłeś zabrać głos, był strach i lęk. Trudno inaczej rozumieć Twoje słowa o „klaustrofobicznej perspektywie homogenicznego narodu nad Wisłą ze swoją coraz bardziej endemiczną wersją chrześcijaństwa, któremu bliżej nie tylko geograficznie, ale także duchowo, do Torunia niż Rzymu”. W tym miejscu zupełnie się nie zgadzamy. Polaków nie uważam ani za naród o „klaustrofobicznej perspektywie”, ani nie uważam, że polskim chrześcijanom „bliżej do Torunia niż do Rzymu”. W Twoich uwagach widzę niechęć do polskości, do polskiego katolicyzmu, a w zaangażowaniu na rzecz uchodźców dostrzegam instrumentalizm. Posługujesz się uchodźcami jako wehikułem do walki z „endemiczną wersją chrześcijaństwa”, co skrywasz za humanitarnymi farmazonami.

  Dziękuję, że przypomniałeś mi o przykazaniach. Jednak i ja przypomnę Tobie, który tak walczysz z hipokryzją, pewną biblijną mądrość”: „Lekarzu, ulecz samego siebie”.

  Paweł Lisicki

  Paweł Lisicki – redaktor naczelny „Do Rzeczy”, stały felietonista Wirtualnej Polski.

  ~Sara 6 godzin i 53 minut temu
  do Grossa: Pan Minister MSZ powinien wystąpić o zniesławienie i przeprosiny nas Polaków , na których Zydzi donosili do Niemców a po wojnie pracowali w SB i wydawali na śmierć Polaków Myślę,że czas rozprawić się z takim mącicielem między Polakami i Żydami

  ~ja rekinek 49 minut temu
  najpierw ci którzy powinni się z tym mącicielem rozprawić musieliby mieć po prostu jaja

  ~tete 31 minut temu
  Nie musi występować o zniesławienie, Gross już to zrobił. Sam z siebie, jak zawsze.

  ~lekarz 5 godzin i 42 minut temu
  popieram teks pana Lisickiego w zupelnosci, a ten drugi jak mu tam bierzynski, to pisze pod dyktature makreli i chyba z nienawisci do Polski i Polakow i jest takze slepy na to co widac teraz WSZEDZIE, a juz od wielu lat w krajach europy zachodniej! niech ten bierzynski sobie popatrzy na getta muzulmanskie we Francji, na dzielnice wiekszych miast w Niemczech, na statystyki gwaltow w Szwecji (gdzie juz jest co prawda zabronione pisanie, ze gwalcicielem byl muzulmanin, bo bylo by 100% muzlow jako gwalcicieli!). temu bierzynskiemu polecam z calego serca dobrego lekarza psychiatre, okuliste i laryngologa, moze po terapiach zrozumie, zobaczy i uslyszy, w co jednak niezbyt wierze…

  Polubienie

 4. http://wiadomosci.onet.pl/slask/marsz-antyimigracyjny-przejdzie-przez-katowice/54s03e

  Marsz antyimigracyjny przejdzie przez Katowice

  Młodzież Wszechpolska organizuje w Katowicach marsz antyimigracyjny „Śląsk Przeciw Imigrantom”. Jeśli wierzyć deklaracjom w internecie, w wydarzeniu może wziąć udział nawet 25 tys. uczestników. – Nie możemy zabronić marszu – informują przedstawiciele katowickiego magistratu.
  (…)

  ~Natalia_22 do ~klauny: Oh wzruszałam się, a potem przypomniała mi się 7-latka z Niemiec zgwalcona przez muzułmanina kilka dni temu/info w necie/ Przypomniały mi się polskie dzieci cierpiące głód i biede, kórym Państwo tak skapliwie nie pomaga bo miały tego pecha, że urodziły się białe w Polsce i nie dostaną 1000 euro co miesiąc socjalu.
  Przytoczyć statystyki ile polskich dzieci zjada w ciągu dnia tylko jeden posiłek???

  Z dedykacją dla zwolleników „uchodźców” pozdrowienia do małego islamisty, tzn biednego dziecka, przestraszonego, uciekającego przed przemocą.

  Youtube: Next small terrorist in the germany

  ~yesyesyes : Jaki ten nasz onet kochany. Do tekstu o marszu przeciw imigrantom lepiej pasują dzieci niż muzułmańscy mężczyźni trzymający pod bronią uczennice chrześcijańskiej szkoły, niż islamiści podrzynający dziennikarzom gardła maczetami. Tak zdecydowanie nie publikujcie prawdy o dobrych, pracowitych i pokojowo nastawionych do nas arabach. Niemcy tego nie lubią. To taki wrażliwy naród.

  ~MS do ~Ismail: Bylam w krajach Arabskich nie raz ale to co zobaczylam to przerazilo mnie brat siostrze wbil noz w brzuch za to tylko ze chciala sprzedac kwiaty w jego „resteuracji” Kobieta lezala na ulicy z nozem i nikt jej nie pomogl bo jak powiedziano tak Allachh chcial.I to jest religia milosci Nie dziekuje,Popieram naszych mlodych i ide tez protestowac przeciw Muzulmanom

  ~klauny : Zaraz wyśle onecie zdjęcie naszych POLSKICH DZIECI, które to często jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia dostają w szkolnej stołówce. Nimi się nie interesujecie? Pewnie,że nie!!!! Bruksela karze to wazeliniarze muszą wykonywać wytyczne. Żal mi was i tymi zdjęciami tylko sobie szkodzicie bo 90% tych pseudo imigrantów to młode silne byczki

  Polubienie


 5. Wysiedlenie Polaków z Wielkopolski, 1939 r./Bundesarchiv/CC BY-SA 3.0 de

  http://ksiazki.wp.pl/gid,17844378,tytul,Ukazala-sie-ksiazka-Wypedzeni-1939-o-niemieckich-deportacjach-Polakow,galeria.html

  Ukazała się książka ”Wypędzeni 1939…” o niemieckich deportacjach Polaków

  Niemiecka zbrodnia

  Okoliczności i przebieg deportacji obywateli polskich, mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy, prezentuje książka „Wypędzeni 1939… „. To jedno z nielicznych wydawnictw dokumentujących tę jedną z pierwszych niemieckich zbrodni wojennych.

  Według różnych szacunków historyków, z ziem zachodniej i północnej części II Rzeczpospolitej, które zostały wcielone do III Rzeszy, w latach 1939-1944 deportowano na teren Generalnego Gubernatorstwa, pozbawiono majątku lub umieszczono w gettach od miliona do półtora miliona Polaków i Żydów. W niemieckie ręce trafiło na wcielonych ziemiach blisko 100 proc. polskiego majątku.


  Wysiedlenie Polaków z Wielkopolski, 1939 r./Bundesarchiv/CC BY-SA 3.0 de

  Dla Polaków i Niemców

  Publikacja pod redakcją Agnieszki Łuczak i Jacka Kubiaka przy współpracy Małgorzaty Schmidt i Janusza Zemera zawiera m.in. materiały z poświęconej deportacjom wystawy „Wypędzeni 1939…”, prezentowanej od 2009 roku w całej Polsce. Wydawnictwo zostało przygotowane w formie dwujęzycznego albumu: po polsku i po niemiecku.

  Książka „Wypędzeni 1939… Deportacje obywateli polskich z ziem wcielonych do III Rzeszy” zawiera ponad 200 fotografii i dokumentów obrazujących historyczne konteksty deportacji, ich przebieg, losy polskich wysiedleńców, jak również zasiedlanie dawnych polskich ziem przez Niemców. Zawiera również teksty omawiające genezę i efekty niemieckiej polityki względem obywateli polskich po wybuchu II wojny światowej.


  Lokalizacje, z których niemiecka organizacja VoMi przesiedlała volksdeutschów na teren Kraju Warty i Pomorza Nadwiślańskiego w miejsca po wysiedlonych Polakach i Żydach/Bundesarchiv/CC BY-SA 3.0 de

  ”To jest wciąż nieznana historia”

  – To jest wciąż nieznana historia. Dzieje Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na ziemiach wcielonych do III Rzeszy nie przebiły się do wyobraźni i pamięci zbiorowej. Wysiedlenia z Wielkopolski, Pomorza i ziemi łódzkiej, terror i egzekucje były doświadczeniem mieszkańców tych ziem od pierwszego dnia agresji niemieckiej w 1939 roku. A przecież ziemie te stanowiły 25 proc. przedwojennej II Rzeczpospolitej – powiedziała PAP jedna z autorek książki, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu dr Agnieszka Łuczak.

  W październiku 1939 roku do III Rzeszy wcielono ponad 91 tys. km kw. ziem II Rzeczypospolitej na których mieszkało ok. 10 mln osób. Historyk prof. Czesław Łuczak wyliczył, że wypędzenia obywateli polskich z tych terenów dotknęły około 1,5 mln osób.


  Obóz w Biłgoraju dla wysiedlonych z Zamojszczyzny/PAP

  Wywóz, pozbawienie mienia, zakładanie gett

  Ponad 400 tys. osób zostało wywiezionych do Generalnego Gubernatorstwa. Blisko 500 tys. pozbawiono domów i mienia. Ok. 600 tys. osób pochodzenia żydowskiego trafiło do gett – niemal wszyscy zostali wymordowani. Majątek obywateli polskich przejąć mieli niemieccy przesiedleńcy ze Wschodu, z ziem będących w strefie wpływów ZSRR. Według różnych szacunków, z krajów bałtyckich, Ukrainy i Besarabii i innych obszarów sprowadzono do nowych okręgów Rzeszy od 500 do ponad 600 tys. Niemców.

  Ofiarami wysiedleń byli w pierwszym rzędzie ziemianie, fabrykanci, kupcy, członkowie polskich organizacji społecznych i politycznych, a także inteligencja i powstańcy wielkopolscy. Wywózkę Polaków i Żydów organizowała niemiecka administracja pod kontrolą ustanowionego w październiku 1939 roku Komisariatu Rzeszy ds. Umacniania Niemczyzny. Deportacjom towarzyszyły egzekucje i masowe mordy.


  Tegoroczna wystawa ”Wygnańcy” w Parlamencie Europejskim w Brukseli przygotowana przez IPN/PAP

  ”Poligon zbrodni”

  Współredaktor książki i współautor wystawy Jacek Kubiak podkreślił, że deportacje obywateli polskich były dla Niemców „poligonem zbrodni, pierwszą tej skali operacją obezwładniania i degradowania wielkich mas ludzkich”.

  – W europejskim, a także chyba i polskim dyskursie historycznym, zbrodnia tych deportacji przesłonięta jest przez Holocaust i obozy śmierci. To zrozumiałe – Holocaust skalą przesłania inne nazistowskie zbrodnie. Ale warto sobie uświadomić, że są one ze sobą powiązane, że nie można ich rozpatrywać w izolacji – ocenił. Według relacji ofiar wypędzeń, Niemcy przychodzili do ich domów w nocy lub nad ranem. Nierzadko dawano im zaledwie kilkanaście minut na spakowanie się.

  ~jus [pół godziny temu]
  Wyślijcie jeden egzemplarz te książki Grossowi, zapłacę!!!!!!

  ~gocha [pół godziny temu]
  Nas się rozlicza? Nie chcemy uchodźców ? – A DLACZEGO CHCEMY MIEĆ ICH PRZYJĄĆ ???? Kiedy była wojna i nasz kraj zajęli wrogowie to…. DO WALKI STANĘŁY NAWET DZIECI !!!!!! Z info uchodźcy to młodzi chłopcy i mężczyźni !!!!! – A GDZIE ICH MATKI, ŻONY , SIOSTRY!!!! …………………….:(

  ~444 [wczoraj]
  Moi dziadkowie na Kaszubach, przez 5 lat pracowali na własnym majątku, jak parobki, dla niemieckiego obszarnika. Po wojnie z wioski dziadków wywieziono prawie wszystkich mężczyzna „za Ural”. Wróciła garstka… „z pooranym czołem i wyplutymi na gwiazdy zębami”. Cały lud PRL przez 50 lat pracował na swoim terenie dla Rosji. Niemcy i Rosjanie traktują nas jak niewolników.

  ~Słowo na marginesie! [wczoraj]
  Chciałbym zapewnić autorów książki „Wypędzeni 1939 …”, że Polacy nie zapomnieli o tej zbrodni niemieckiej. A szczególnie dotyczy to Polaków urodzonych, wychowanych i zamieszkałych na Pomorzu, w Wielkopolsce oraz na Śląsku. Przypominam, że po zakończeniu Wojny Obronnej we wrześniu 1939 roku, wspomniane wyżej dzielnice II RP zostały bezpośrednio włączone do III Rzeszy. Natomiast bardzo wielu Polaków, którzy nie podpisali jednej z niemieckich list narodowościowych, zostało deportowanych do Generalnego Gubernatorstwa bądź niemieckich obozów koncentracyjnych. Na terenach włączonych do Rzeszy, Niemcy bez pardonu zajmowali polski majątek oraz polskie dziedzictwo kulturalne i historyczne. Oczywiście, dotyczyło to także majątku Żydów polskich oraz innych grup narodowościowych, które zamieszkiwały obszar II RP. Podkreślam, nikt nie zapomniał o tych zbrodniach niemieckich, pamiętamy o nich doskonale. Wbrew pozorom, Polacy nie cierpią na zanik pamięci historycznej. Co prawda w ostatnich 25 latach, zdecydowanie więcej mówiono i pisano na temat okupacji radzieckiej na wschodnich terenach II RP oraz związanych z tym zbrodni wojennych, deportacjach obywateli polskich na Wschód, utracie majątku państwowego i prywatnego itp. Jednak zapewniam raz jeszcze: zbrodni i ludobójstwa Niemców na terenach przez nich okupowanych podczas II wojny światowej – nikt rozsądny nie zapomniał i nie zamierza puścić ich w niepamięć. Przy okazji, dziękuję autorom za kolejną publikację książkową, która omawia zbrodnie niemieckie podczas wojny.

  ~córka wywiezionego i okradzionego [wczoraj]
  Mój tata wraz z rodzicami i bratem został deportowany z własnego gospodarstwa w 1940 roku przez Niemców w mroźną styczniową noc. Niemcy rozebrali ich gospodarstwo do gołej ziemi i użytkowali ziemię do końca wojny. To nie byli faszyści, ani hitlerowcy to byli Niemcy! Dziadkowie wraz z tatą wrócili w 1945 roku po zakończeniu wojny na gołą ziemię. Nigdy Niemcy nie zapłacili żadnego odszkodowania, a teraz znów zmuszają Polaków do podejmowania zachowań na swoją szkodę!!! Gospodarstwo: Góry Zborowskie, gmina Żelazków, powiat kaliski

  ~kj [wczoraj]
  Tak, to dziwne, że w III RP częściej słyszałem o niemieckich wypędzonych, a nie słyszałem o polskich! To jednak tak ma wyglądać, według znanej gazety. Polacy mają być wszystkiemu winni i za wszystko przepraszać i zapominać o zbrodniach dokonanych przez SĄSIADÓW – tak także tych wywodzących się z mniejszości narodowych w aparacie bezpieki w PRL. Na szczęście to trwające 25 lat kłamanie powoli się kończy i mam nadzieję, że pozwoli to nam budować na nowo wspólnotę, gospodarkę i bezpieczeństwo.

  ~ada [wczoraj]
  Było „Przebaczamy i prosimy o wybaczenie” – po więc przypominać i podsycać emocje. To już HISTORIA

  ~wujo Moshe [wczoraj]
  @ada ^ Powiedz to Grossowi, który nie tylko zieje nienawiścią powołując się na czasy II wojny światowej, ale jeszcze ubarwia i wymyśla nowe historie. Wszystko po to, aby ukryć, kto finansował Hitlera i zarabia do dziś na skutkach wojny…

  ~pulpecior [wczoraj]
  @ada ^ Powiedz to pani E.Steinbach i tym Polakom którym odebrano domy porzucone przez Polskich-Niemców

  ~Hobo. [wczoraj]
  @ada ^ Przypominać po to, żeby pamiętać. Ci, którzy nie pamiętają swojej historii, są skazani na jej powtarzanie… „Przebaczyć” nie znaczy „zapomnieć”.

  Polubienie

 6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wiecej-wiedzy-mniej-strachu-uchodzcy-w-Polsce-Informator-pod-patronatem-Urzedu-ds-cudzoziemcow,wid,17855127,wiadomosc.html

  akt. 18.09.2015, 07:21

  Więcej wiedzy -​ mniej strachu -​ uchodźcy w Polsce. Informator pod patronatem Urzędu ds. cudzoziemców

  Od wielu dni temat uchodźców nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali, otwiera wszystkie serwisy informacyjne w programach radiowych i telewizyjnych. Dyskusja na forach internetowych pokazuje jak ważna jest to sprawa dla Polaków, ale też ile lęków wywołuje, jak brakuje rzetelnej i praktycznej informacji. Ponad czterdzieści polskich redakcji uznało, że warto zorganizować wspólną akcje informacyjną, która dotrze do milionów Polaków.

  Informator „Więcej wiedzy – mniej strachu – uchodźcy w Polsce” w piątek publikują w wydaniach papierowych największe dzienniki, ukazuje się na stronach wiodących portali i serwisach opiniotwórczych tygodników, będą mówić o nim redakcje radiowe i telewizyjne. Nasz wspólny “Informator” nie przekonuje do niczego, przedstawia tylko odpowiedzi, fakty, definicje, liczby, porady. Jego treść została skonsultowana z ekspertami Urzędu d.s. cudzoziemców.

  Do akcji „Więcej wiedzy – mniej strachu” zainicjowanej przez „Gazetę Wyborczą” przystąpiły następujące redakcje: „Fakt”, Gazeta.pl, „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Gazeta Prawna”, Interia, „Krytyka Polityczna”, „Nasze Miasto”, Natemat.pl, „Newsweek”, „Metrocafe.pl”, Onet, Polityka.pl, Polsat, Polska Press Grupa (22 regionalne dzienniki), Portal plolskieradio.pl, Radio dla Ciebie, Radio Eska, „Rzeczpospolita”, „Super Express”, Telewizja Polska, TOK FM, Trójka – PR3, „Tygodnik Powszechny” i Wirtualna Polska.
  (…)

  ~bigipatriota 5 godzin i 22 minut temu
  I tak nas nie przekonacie! Nie nie nie! Europa dla Europejczykow!!!

  ~Rick 5 godzin i 10 minut temu
  Polakom oferuje się głodowe pensje (1750zł i to brutto) a dla imigrantów będą darmowe lokale mieszkalne i zasiłki. To jest przejaw dyskryminacji wobec własnych obywateli!

  ~alfons-van-worden 5 godzin i 12 minut temu
  DOŚĆ GADZINOWEJ MUSLIMPROPAGANDY !

  ~razik 2 godziny i 12 minut temu
  Jestem na bezrobociu zadzwoniłem do MOPS czy mogę skorzystać z ich pomocy ale usłyszałem że zasiłek bezrobotnego przekracza limit biedy i żadna pomoc się nie należy.Jak to się ma do pomocy przyznanej imigrantom.A zaznaczam że w Polsce przepracowałem 40 lat i płaciłem podatki.

  ~rozsądek 22 minut temu
  Instrukcje medialno rządowe nie zmienią poglądów odpowiedzialnych Polaków. Nie chcemy ponosić konsekwencji za bombę demograficzną krajów afrykańskich, ani za nieodpowiedzialne interwencje zbrojne w krajach z wojną domową.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/amerykanski-polityk-odpowiedzialnosc-za-kryzys-humanitarny-ponosi-obama/hzt105

   Amerykański polityk: odpowiedzialność za kryzys humanitarny ponosi Obama

   Bobby Jindal, gubernator stanu Luizjana, powiedział w trakcie debaty telewizyjnej, że istnieje „zależność między bieżącym kryzysem migracyjnym a polityką zagraniczną (…) prezydenta” Baracka Obamy.

   Jindal stwierdził też, że nie jest dobrym rozwiązaniem otwarcie granic dla uchodźców z terenów objętych działaniami wojennymi. Zamiast tego, USA powinny zdecydować się na operację militarną, mającą na celu ostateczne obalenie Baszszara al-Asada i zniszczenie struktur Państwa Islamskiego.

   Bobby Jindal powiedział także, że w naturze narodu amerykańskiego leży pomaganie innym wokół.

   ~cesar : Bobby Jindal,Hindus z pochodzenia, nie powiedzial,a moze nie wiedzial,ze wsrod tych tak zwanych uchodzcow trzecia najliczniejsza grupa sa obywatdele P A K I S TA N U!! Tak Pakistanu.Przeciez tam nie ma wojny.A Bangladesz,i inne bananowe kraje.A przybysze z Afryki.Ale,Jindal,jak to zwykle bywa u amerykanskich politykow jest nieukiem,i to jego nieuctwo uwidacznia sie w jego glupawych wypowiedziach.Zreszta u innych kandydatow na prezydenta USA wcale nie jest lepiej z wiedza i logika.U wielu z nich jest jeszcze gorzej.Niektorzy sadza ze Rosja to panstwo cos w wielkosci Iraku czy Afganistanu, i odgrazaja sie ze jak zostana prezydentem USA to z miejsca zabiora sie za Rosje.Ubaw co nie miara.Komedia w najlepszym wydaniu.

   ~pyttam : myli sie ten glupek. Obama ponosi wine za te kleske humanitarna ale dlatego, ze jako laureat pokojowej nagrody nobla rzucal bomby i eksterminowal ludzi poczawszy od syrii poprzez afganistan i libie eksterminujac niewinne cywilne ofiary i obracajac kraje w perzyne, nie nadajace sie do egzystencji dla tych, ktorzy przezyli. Ten komentujacy glupek chce zrobic z tych krajow cmentarz. To nie tylko glupota. To – zbrodnia.

   ~dwawa : ” mającą na celu ostateczne obalenie Baszszara al-Asada” ———— Bobby Jindal powiedział także, że w naturze narodu amerykańskiego leży pomaganie innym wokół. hahahahahahahahaha

   Polubienie

 7. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielka-brytania-przemarsz-wspolczucia-artystow-dla-uchodzcow/44swzg

  Wielka Brytania: przemarsz współczucia artystów dla uchodźców

  Dwaj sławni artyści – chiński dysydent Ai Weiwei i brytyjski rzeźbiarz indyjsko-żydowskiego pochodzenia Anish Kapoor – przemaszerowali ponad 11 km przez Londyn z kocami na ramionach, by okazać współczucie i solidarność z 60 mln uchodźców na świecie.

  – To marsz współczucia, idziemy razem, jakbyśmy szli do pracowni – powiedział Kapoor, który dwa lata temu otrzymał tytuł szlachecki za zasługi dla sztuk wizualnych. I dodał: „Pokojowo. Spokojnie. Twórczo”. Kapoor i Ai mieli na ramionach szare, tandetne koce w charakterze symbolu „tego wszystkiego, czego potrzebuje 60 mln uchodźców na świecie” – podali organizatorzy marszu, zwołanego, by domagać się od Unii Europejskiej zwiększenia zaangażowania w przyjęcie tysięcy uchodźców uciekających przede wszystkim z Syrii.

  Obaj artyści, którym towarzyszyło ponad stu ludzi, w dużej mierze także artystów, plus kilkudziesięciu dziennikarzy, wyruszyli spod Królewskiej Akademii Sztuki do wieży widokowej Orbit Arcelor Mittal w Parku Olimpijskim, zaprojektowanej przez Kapoora we wschodniej części miasta na igrzyska olimpijskie w 2012 roku.

  Ai, którego retrospektywna wystawa zostanie otwarta w sobotę w Królewskiej Akademii, zapowiedział, że taki spacer będą w najbliższych miesiącach powtarzać w innych miastach, jak długo będzie to potrzebne.

  „Jesteśmy artystami, jesteśmy częścią całej sytuacji – powiedział. – Ten problem ma taką długą historię, ludzką historię. W jakiś sposób wszyscy jesteśmy uchodźcami, gdzieś, w jakiejś chwili”. Wtórował mu Kapoor: „Można powiedzieć, że w pewnym sensie artyści są uchodźcami: zawsze na skraju, zawsze nastawieni na to, co znajduje się dalej, nieco poza” zwykłym życiem. Jednak „my nie stoimy sobie z boku (…) nie możemy stać obok i pozwolić, żeby odpowiedzi udzielali inni”.

  W demonstracji wzięła udział Eliza Bonham Carter, dyrektor Królewskiej Akademii Sztuki.

  Ai w Londynie okazał też solidarność z Julianem Assange’em, założycielem demaskatorskiego portalu WikiLeaks, ukrywającym się od ponad trzech lat w ambasadzie Ekwadoru – na Instagramie umieścił w środę w nocy wspólne z nim zdjęcie.

  Młot Thora : „chiński dysydent Ai Weiwei i brytyjski rzeźbiarz indyjsko-żydowskiego pochodzenia Anish Kapoor” Sami widzicie do czego prowadzi przyjmowanie emigrantów, nie ma miejsca dla tubylców, nawet wśród artystów.

  ~adam1970 : jakos wsrod tych ,,artystow,, znanych zapewnie jedynie w gronie najblizszej rodziny nie zauwazylem brytyjsko-brzmiacych nazwisk. Nikt procz politykow ich nie chce ,ale fala klamliwej i ckliwej propagandy ,,jak my ich bardzo chcemy,, sposobem Goebelsa jest wszechobecna . Najlepiej zamykac usta przeciwnikom i z marszu 35 tysiecy zrobili nagle kilkanascie tysiecy a z marszu poparcia zrobili kilka tysiecy choc bylo 200 tylko. Mamy prawo miec swoje zdanie pod warunkiem ,ze myslimy tak samo jak wladza….jestesmy bananowa republika i robia z nas idiotow

  Polubienie


  • Foto: mi5.gov.uk Andrew Parker

   http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/szef-mi5-chce-wiekszych-kompetencji-do-walki-z-terroryzmem/2xkmxn

   Szef MI5 chce większych kompetencji do walki z terroryzmem

   Szef kontrwywiadu Wielkiej Brytanii Andrew Parker zaapelował o przyznanie MI5 i innym agencjom większego zakresu uprawnień w zwalczaniu zagrożeń terrorystycznych. Parker dodał, że tylko w zeszłym roku udaremniono sześć zamachów terrorystycznych.

   W wywiadzie dla radia BBC szef MI5 ocenił, że Wielka Brytania staje naprzeciw największego zagrożenia terrorystycznego od 11 września 2001 roku, czyli od zamachów na World Trade Center w Stanach Zjednoczonych.

   – Jest to zagrożenie, które wciąż wzrasta, na co wpływ ma sytuacja w Syrii, odbijająca się na naszym bezpieczeństwie – dodał Parker. Zwrócił uwagę, że brytyjskie służby muszą nadążyć za rozwojem technologicznym środków wykorzystywanych przez terrorystów.

   Ocenił jednak, że jest to trudne zadanie, ponieważ zamachowcy korzystają z najnowocześniejszych technologii podczas planowania ataków i stosują je do ukrywania swych zamiarów przed władzami i służbami.

   – Jeżeli chcemy znaleźć i powstrzymać ludzi, którzy planują nas skrzywdzić, MI5 i inne służby muszą mieć możliwość poruszania się w internecie i odnajdywania w ten sposób dróg komunikowania się terrorystów – podkreślił szef MI5.

   – Musimy móc korzystać z zestawów danych, dzięki którym połączymy wszystkie tropy i będziemy mogli odnaleźć i powstrzymać grożących nam terrorystów, zanim zrealizują swoje plany – podsumował Parker.

   Rząd brytyjskiego premiera Davida Camerona planuje później w tym roku wprowadzić nowe prawo, które zwiększy zakres kompetencji służb i policji w walce z terroryzmem. Jednak agencja Reutera zwraca uwagę, że planom tym sprzeciwiają się organizacje broniące praw obywatelskich; ich zdaniem propozycje Londynu naruszają wolności obywateli.

   W sierpniu w Wielkiej Brytanii podniesiono poziom zagrożenia terrorystycznego na „poważny” – co oznacza, że prawdopodobieństwo zamachu jest wysokie. Londyn podjął tę decyzję w związku ze wzrostem zagrożenia ze strony dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS). Wielu obywateli brytyjskich wyjechało do Syrii i Iraku, aby walczyć w szeregach islamistów.

   ~smiley : krotko mowiac… przyjmijmy wiecej muzulmanow, a pozniej dla wlasnego bezpieczenstwa poswiecmy kolejne prawa za ktore umierali nasi ojcowie,..zebysmy sie czuli bezpiecznie. a moze zachowajmy swoje prawa i nie wpuszczajmy problemow do siebie. bedzie taniej.

   ~Nzambi : Tylko mi się wydaje, czy ta wyspa tonie?

   ~angielskie pedki na zydowskim pasku : niech ten zydek wiecej pakoli zatrudnia w mi5,kompetencje od razu mu skocza.

   Polubienie

   • http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/bezrobotni-imigranci-nie-beda-mogli-byc-deportowani-z-wielkiej-brytanii/3592yr

    Bezrobotni imigranci nie będą mogli być deportowani z Wielkiej Brytanii

    Zgodnie z najnowszym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Wielka Brytania nie będzie mogła deportować bezrobotnych imigrantów pochodzących z krajów członkowskich wspólnoty.

    Przypadek, który został zgłoszony do Trybunału, dotyczył czwórki obcokrajowców mieszkających na terenie Niemiec. Zdaniem unijnych ekspertów, niemieckie władze nie mogą ich deportować, jeśli tylko osoby te będą w stanie udowodnić, że poszukują pracy i mają realne szanse na jej znalezienie.

    Co orzeczenie Trybunału daje imigrantom z krajów Unii w praktyce? „Możliwość praktycznie nieograniczonego przebywania w innych krajach członkowskich” – sugerują eksperci. „Władzom i urzędnikom kraju-gospodarza będzie bowiem bardzo trudno udowodnić, że konkretna osoba nie ma szans na znalezienie zatrudnienia” – wyjaśniają.

    Wyrok jest wiążący dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Zmusza tym samym Wielką Brytanię do weryfikacji planów dotyczących ewentualnej deportacji bezrobotnych przyjezdnych.

    Jak zauważają komentatorzy, decyzja Trybunału może stać się jednym z mocniejszych argumentów Zjednoczonego Królestwa za wyjściem z Unii. Przypomnijmy, że reforma przepisów dotyczących imigracji była jednym z priorytetów Davida Camerona, kiedy rozpoczęły się dyskusje o Brexit.

    Przypomnijmy, że wcześniej sędziowie tego samego trybunału orzekli, że kraje UE mogą wstrzymać wypłacanie zasiłków dla bezrobotnemu imigrantowi, jeśli przybywa do kraju nie po to, by pracować, a by korzystać z systemu socjalnego. Wypłacanie świadczenia takim osobom może zostać wstrzymane po sześciu miesiącach.

    Polubienie


 8. Foto: PAP Uchodźcy na granicy serbsko-węgierskiej

  ~zapluty karzel reakcji : Europejska solidarnosc ? Wspolne podejmowanie zywotnych decyzji ? A kto pytal panstwa postsowieckie o zgode na nieograniczony naplyw dzihadystow do Europy ? Zrobily to Niemcy pod wodza aroganckiej Makreli !! Obecnie dziennikarskie hieny wyszukuja wsrod desantowcow kobiety z dziecmi na reku, zeby pstryknac oszukana fotke i wzruszyc publike … Ale prawda jest taka, ze ponad 80 % „biednych uchodzcow” to mlode byki w sile wieku, zdolne do walki za swoj kraj, wolace jednak wyludzic socjalne zasilki w Europie i przygotowac sie do ostatecznej walki o „Swiatowy Kalifat” muzulmanski !!! W tej sytuacji Zachod jeszcze smie posuwac sie do szantazu wobec krajow Europy Wschodniej … Jesli solidarnosc europejska ma na tym polegac, to moze faktycznie lepiej opuscic ten zgnily Eurokolchoz, poki jeszcze czas …

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/widmo-reakcji-lancuchowej-w-unii-europejskiej-28-panstw-w-obliczu-kluczowej-decyzji/q3mf56

  Widmo „reakcji łańcuchowej” w Unii Europejskiej. 28 państw w obliczu kluczowej decyzji

  Kryzys imigracyjny, który ostro podzielił Unię Europejską, jest najpoważniejszym zagrożeniem dla europejskiej solidarności w XXI wieku. Ofiarą braku zgody, w drodze „reakcji łańcuchowej”, może paść kilka strategicznie ważnych projektów, takich jak unia energetyczna czy polityka sankcji wobec Rosji. Europa płaci obecnie cenę za brak decyzji, które należało podjąć kilka lat temu; cena ta będzie dużo wyższa, jeśli w ramach UE nie powstanie nowy strategiczny plan, zapewniający także bezpieczeństwo jej państw członkowskich.

  Najostrzejszy spór w UE w XXI wieku. Skutki mogą być katastrofalne

  Nabierająca tempa debata na temat skutków kryzysu imigracyjnego stała się najostrzejszym sporem dzielącym Europę na początku XXI wieku. Kwestia rozwiązania politycznego konfliktu, do jakiego doszło na tle kryzysu, to poważny test dla perspektyw dalszej integracji w ramach Unii Europejskiej oraz dla tych działań na arenie międzynarodowej, w których Unia może zaprezentować się jako całość. Najbardziej wyraźną oznaką kryzysu są coraz głębsze rysy na tzw. solidarności europejskiej, ale jak na razie niewielu polityków ma odwagę przyznać, jak katastrofalny dla jedności UE może być brak zgody w tej sprawie.

  Solidarność europejska to pewna konstrukcja polityczna, która poprzez odwoływanie się do wartości międzyludzkich, ma prowadzić do budowania jedności działań 28 państw wchodzących w skład UE. Do europejskiej solidarności odwoływano się w ramach Unii wielokrotnie – czy to podczas debat dotyczących kształtu unijnego budżetu, czy kwestii wspólnej reakcji na konflikt zbrojny na Ukrainie. Konsekwencje braku koniecznego kompromisu w sprawie obecnego kryzysu będą wykraczać jednak daleko poza samą kwestię rozlokowania imigrantów i potrzebę stworzenia spójnej polityki imigracyjnej.

  Eskalacja politycznego napięcia. Dojdzie do dalszego zaostrzania konfliktu

  W najbliższych tygodniach dojdzie do dalszej eskalacji politycznego sporu – w związku z planowanymi na jesień kolejnymi szczytami na forum UE. Kwestia dobrowolności przyjmowania imigrantów, w tym wysokość kwot, podzieliła już głęboko państwa zachodniej i wschodniej części Europy. Zaczęły pojawiać się pierwsze głosy, by ograniczyć fundusze dla państw sprzeciwiających się ustaleniu wysokości kwot imigracyjnych. Choć takiemu stawianiu sprawy sprzeciwia się Komisja Europejska, trzeba być świadomym, że w debacie politycznej ten argument będzie powracał coraz częściej.

  Rozwiązanie obecnego kryzysu będzie niezwykle skomplikowane. Unia Europejska, chcąc osiągnąć konsensus, musi spotkać się „w pół drogi”, co jest niezwykle trudne z uwagi na rozbieżne interesy poszczególnych państw członkowskich. Przeciągający się klincz i odkładanie niepopularnych decyzji „na później” pogorszą tylko i tak już trudną sytuację. Decyzja w sprawie imigrantów, którzy już przybyli do Europy oznacza, że na unijną agendę musi wrócić także kwestia zbudowania prawdziwej europejskiej polityki imigracyjnej oraz skutecznej polityki bezpieczeństwa dla całej Europy.

  Pierwsza ofiara braku zgody w Europie. Niepokojące widmo reakcji łańcuchowej

  Pierwszą ofiarą braku zgody w UE i przedłużania się sporu na tle kryzysu imigracyjnego będzie solidarność europejska, w duchu której 28 państw Europy podejmuje decyzje dotyczące konkretnych działań. Europejską solidarność można wprawdzie ujmować tylko w kategoriach słownika pojęć politycznych, ale jej załamanie będzie mieć także konkretne skutki wykraczające daleko poza świat „czystej” polityki. Będąca rezultatem takiego scenariusza reakcja łańcuchowa przyczyni się do utrwalenia podziału Europy na „Wschód” i „Zachód”, osłabiając także możliwości wspólnych działań całej UE na różnych „frontach”.

  Konsekwencjami odejścia od zasady solidarności w polityce europejskiej może być np. koniec unijnej polityki sankcji wobec Rosji, przekreślenie europejskich szans Ukrainy i Mołdawii czy zahamowanie strategicznie ważnego procesu tworzenia unii energetycznej. Będzie to także oznaczać brak możliwości pogłębienia integracji w ramach Unii Europejskiej i przechodzenia do unii politycznej, czego chce część jej państw członkowskich. Podziały osłabią również gotowość do udzielania doraźnej pomocy państwom UE, takim jak Grecja, oraz odsuną o lata proces rozszerzania Unii, np. o kraje Bałkanów.

  Zła wiadomość dla Polski. Niekorzystne trendy w Europie Zachodniej

  Upadek europejskiej solidarności byłby złą wiadomością także dla Warszawy – z uwagi na możliwość eskalacji konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Gdyby doszło do wybuchu walk na pełną skalę w tym kraju, do Polski mogłyby trafić tysiące ukraińskich uchodźców. Warszawa, w pojedynkę, nie byłaby w stanie rozwiązać takiego kryzysu. W takim scenariuszu konieczne byłoby odwołanie się Polski do europejskiej solidarności i wspólne działania całej UE w zakresie pomocy tym uchodźcom. Jak na razie jest to scenariusz teoretyczny, ale cały czas trzeba go brać pod uwagę. Solidarność będzie potrzebna także dla utrzymywania reżimu sankcji nałożonych na Rosję.

  Trzeba przy tym jasno podkreślić, że reakcja Europy na kryzys imigracyjny będzie zależeć nie tylko od zachowania Polski oraz pozostałych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Kraje naszego regionu są obecnie obiektem krytyki części europejskich mediów, ale antyimigracyjne trendy są bardzo silne także w Europie Zachodniej. Dobitnie świadczą o tym wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, w których sukces odniosły ugrupowania opowiadające się za zahamowaniem napływu imigrantów do Europy oraz przywróceniem wewnętrznych granic na kontynencie.

  Wyzwanie dla całego Zachodu. Krytycznie ważny element debaty

  Rozwiązaniem kryzysu imigracyjnego powinna zająć się nie tylko Europa, ale cały Zachód, który nieustannie deklaruje przywiązanie do walki w obronie praw człowieka. Wśród państw, które powinny wykazać się solidarnością są m. in. Stany Zjednoczone, Kanada czy Australia, które mogłyby przyjąć część uchodźców z Bliskiego Wschodu. W innym razie, niestety, w wątpliwość będzie można poddać deklaracje zachodniej społeczności o gotowości do upominania się o podstawowe prawa człowieka na całym świecie; to już nie kwestia wzniosłych haseł, ale kwestia politycznej wiarygodności i gotowości do wyjścia poza same słowa.

  Krytycznie ważnym elementem debaty na temat pomocy dla imigrantów i losów europejskiej solidarności musi być kwestia polityki bezpieczeństwa, w tym m. in. wzrost nakładów na służby specjalne, a w dłuższej perspektywie także na wojskowość. Kolejnymi elementami muszą być konsekwencje ekonomiczne dla państw przyjmujących imigrantów oraz kwestie kulturowe, tak by nie powstały zamknięte społeczności podatne np. na propagandę organizacji terrorystycznych. Obecna kondycja Zachodu stawia jednak uzasadnione pytanie o realną gotowość do wdrożenia konkretnych działań.

  Zagrożenie dla państw Unii Europejskiej. Wysoka cena za brak potrzebnych decyzji

  Debata na temat kryzysu imigracyjnego, jak na razie, stała się kolejnym narzędziem politycznej walki w Europie. Coraz częściej pojawiają się w niej także hasła dotyczące potrzeby obrony suwerenności przed narzucaniem konkretnych rozwiązań przez Unię Europejską. Narastający polityczny spór, który może skutkować osłabianiem europejskiej solidarności, to zagrożenie dla poszczególnych państw członkowskich. O tym, jak poważne mogą być skutki obecnego stanu rzeczy świadczy chwiejąca się strefa Schengen, będąca jednym z fundamentów zjednoczonej Europy.

  Obserwując poziom debaty można mieć jednak uzasadnione obawy co do gotowości państw europejskich w zakresie rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Odwracanie się plecami od konkretnych problemów nigdy nie przynosi nic dobrego, o czym cała Europa mogła się już wielokrotnie przekonać. „Lekcją z historii” było uruchomienie procesu europejskiej integracji i budowanie solidarności, ale ta przeżywa teraz ewidentny kryzys; warto jednak przypomnieć, że wszystkie państwa przystępujące do Unii Europejskiej miały świadomość, że nabywają nie tylko prawa związane z członkostwem, ale biorą na siebie także gotowość do rozwiązywania konkretnych problemów.

  Tylko kompleksowy, strategiczny plan całej Europy może złagodzić obecny kryzys imigracyjny oraz obronić jej solidarność. Uzasadnione jest jednak dążenie do sprawiedliwego rozłożenia kosztów tego procesu pomiędzy bogatsze i mniej zasobne państwa Unii Europejskiej, a koniecznością jest uwzględnienie w takiej strategii wyraźnego komponentu dotyczącego kwestii bezpieczeństwa. Żadne państwo, w pojedynkę, nie rozwiąże problemów o tak wielkiej skali. Niestety, jak na razie, cały kontynent płaci wysoką cenę za brak decyzji, które należało podjąć już kilka lat temu.

  Polubienie

  • ~ubawiony głupotą : Są ludzie i ośrodki decyzyjne które stawiają sobie za cel wyeliminowania państw o charakterze narodowym. Chcą koniecznie „rozcieńczyć” czynnik narodowy w takich państwach jak Węgry , Polska czy Czechy. Państwa narodowe są najczęściej niepokorne i trudne do sterowania. W kilka pokoleń zrobiono tak z Niemcami czy Francuzami. Osobiście nazywam to ..KASTROWANIEM NARODU. Niemcy zostali wykastrowani tak skutecznie, że dziś z ich strony można się obawiać najwyżej bandy facetów w różowych rajstopach. Ten sam scenariusz zaczyna być realizowany na wschodzie Europy. Praktyczna jednolitość Polaków jako narodu dominującego w Polsce NIE JEST WADĄ, jak próbuje się nam wmawiać, ale NIEPOWTARZALNYM SKARBEM na straży którego musimy stać. Żaden argument lansujący tzw. multi kulti, nijak się ma do faktów.
   To w kolorowych gettach rządzonych przez lokalnych imamów nocami płoną samochody. To pod Paryżem, Londynem czy Sztokholmem niszczone są całe dzielnice zasiedlone przez kolorowych.

   Mam pytanie do rządzących.
   Czy wiedzą jaka jest średnia dzienna stawka żywieniowa polskiego emeryta po 35 latach pracy i jaką stawkę przeznaczą dla młodych, wypasionych byczków?
   Czy liczą na to, że zadowolą się oni talerzem pomidorowej z makaronem przyprawionej kciukiem kucharki z baru mlecznego?
   Czy zostaną oni objęci opieką medyczną na ogólnych zasadach stosowanych dla Polaków (czyli 1.5 roku w kolejce do ortopedy) czy na innych?
   Czy będzie dla nich dostępna wołowina i jagnięcina? Pytam, bo polski emeryt je mięso (najczęściej tańszą wieprzowinę mieloną z bułką bo tak jest najekonomiczniej) raz w tygodniu a często zadowala się kilkoma plastrami salcesonu.
   Co z dziećmi w wieku szkolnym? Czy jedyną formą szkoły będzie dla nich szkoła koraniczna? Bo mułłowie tu przyjdą w ślad za nimi jak 2+2=4
   Co z małymi dziećmi? Pytam bo polskie prawo zabiera biednym polskim rodzicom dzieci i oddaje je do domów dziecka. Czy te same kryteria prawne będą stosowane wobec nich? Czy może inne?

   Pytań nasuwa się dużo bo mam poważne obawy, czy we własnym kraju Polacy nie staną się kastą pariasów a wobec OBCYCH (nie bójmy się tego słowa) będą stosowane inne reguły prawne. Coś wydaje mi się, że Polacy będą musieli zakasać rękawy i więcej pracować. I nie narzekać !

   P.S.
   Jak to jest, że do przyjmowania emigrantów najwięcej namawiają Polaków, ba…chcą o tym decydować….np. Tusk-Kaszub, Michnik-Żyd, Cimoszewicz-Białorus, Balcerowicz-Żyd, Kopacz-półUkrainka…itd…itp…

   ~a nie? do ~ubawiony głupotą: Powoli zaczyna się klarować, o co w tym wszystkim chodzi. Niemcy zapraszający niezliczone rzesze, Austriacy dowożący zwabionych prywatnymi autami zrobili to, co sobie założyli. Wywołali ogromną falę migracji. Ale prawie natychmiast zamknęli granice. „Die Zeit” pisze, że Niemcy nie będą już przyjmowali imigrantów z tzw. „bezpiecznych krajów trzecich” Unii, takich jak Grecja, Węgry, odmówią im też prawa do świadczeń socjalnych. A więc Orban i Słowenia musiały o tym wiedzieć, dlatego tak desperacko ich nie wpuszczają. Bo plan jest taki, że jak ich wpuszczą, to się już nie pozbędą. Na rezultaty „integracji” rozwścieczonych imigrantów i tubylców w wielu biednych tranzytowych krajach chyba nie będziemy długo czekać.

   ~Venom : Pierwszą decyzją musi być zatrzymanie dopływu imigrantów. Koniec i kropka. UE musi dać do zrozumienia że już więcej nie jest w stanie przyjąć tylu imigrantów. Trzeba sobie tu uzmysłowić że zgodnie z przepisami unii każdy imigrant z pozwoleniem na osiedlenie może sprowadzić do 10 członków swojej bliższej i dalszej rodziny. Przy prawie 1 mln wniosków daje to olbrzymią armię ludzi. Ludzi nastawionych roszczeniowo i stojących w ramach proponowanej pomocy wyżej niż duża część tubylców zwłaszcza w krajach Europu Środkowo-wschodniej. Oczywiście dla PO to żaden problem – w końcu pożyczają pieniądze na lewo i prawo zadłużając kraj i czyniąc z Polaków niewolników na pokolenia. Aby im żyło się dostatnio …

   ~Snowball effect do ~Oloś: Powinniśmy się uczyć od nich asertywności, a nie jak dotychczas grzecznie jak Bruksela nas wytresowała wypełniać całe sterty dokumentów. Okazuje się, że te papiery to niepotrzebne, da się i bez nich, nawet i bez paszportu. No to mi musieli dopiero ci „uchodźcy” otworzyć oczy. Pewnie do USA te wizy to też tylko ściema. Wszystko się da załatwić, tylko musimy być tak samo asertywni, jak bohaterowie z załączonych onetowych obrazków. A i sprzątać po sobie na pikniku też nie musimy, to taki nowy zwyczaj, też bardzo fajny.

   ~pm : Viktor Orban: Do Europy może przybyć jeszcze 100 milionów imigrantów! To rywalizacja kultur. I my, chrześcijanie, tę rywalizację przegramy/…/Chodzi o naszą chrześcijańską kulturę. Muzułmanie nie są indywidualistami tak jak my. Stawiają na rodzinę, dzieci, wspólnotę. Dlatego koniec końców będzie ich więcej niż nas. To prosta matematyka /…/„Nie mam zachodnim politykom za złe, że mnie atakują. Taki jest już podział pracy w Socjalistycznej Międzynarodówce. Dziś jeden musi mnie obrażać, jutro drugi. Nie przejmuję się tym. Martwi mnie jednak władczy ton Niemiec wobec krajów wschodniej Europy”.

   ~Makrela temu winna , na sybir zesłana być powinna do ~Dziadek emeryt: Zgadza się . Ale ta cała UE i ci dziennikarze to jakaś banda naiwnych dzieci …. Mówi się o 160 tyś ludzi z Afryki i Bliskiego wschodu – z tym że do dziś tylko w tym roku dotarło do UE 480 tyś ludzi z tamtych regionów … 160 tyś podzielimy a co z resztą 320 tyś ? Druga rzecz same te 12 tyś dla Polski to nie jest jakaś katastrofalna liczba ale pod warunkiem że byśmy przyjęli tak znaczną liczbę jednorazowo w najbliższych latach .. Bo ci z zachodu Europy i ta banda naiwniaków na dworcach koleiowych witająca owacjami uchodźców chyba nie zdaje sobie sprawy z tego że z dniem 31 Grudnia ta ”fala ” emigracji się skończy …. Ba ona się nie skończy ona się dopiero teraz rozkręca – w tym roku mamy przyjąć 12 tyś , a w następnym ile 30 tyś ? a w 2017 50 tyś ? itd … W Libanie jest milion uchodźców z samej Syrii – duża część z nich pewnie już się pakuje na szalupy albo o tym poważnie myśli bo po co mają wracać do zrujnowanego kraju jak mogą jechać do bogatej Europy na zasiłki ? Jeszcze gorzej jest w w Turcji gdzie jest 2 mln uchodźców …. Przecież większość z nich oleje swój zrujnowany kraj i nędzę i będzie dążyć do bogatej Europy a przecież kolejne setki tysięcy podróżuje z takich krajów jak Afganistan , Erytrea , Somalia , Nigeria i z innych ubogich krajów z regionu …..A uchodźcy widząc to jak ochoczo przyjmuje się w UE ich krajan nie będą za długo czekać tylko spakują walizki i na północ do Niemiec Makreli i innych Europejskich państw … Prędzej czy później cała UE będzie musiała wdrożyć działania rodem z Węgier bo w przeciwnym razie będziemy musieli przyjmować miliony ludzi czego UE nie udźwignie na dłuższą metę a co gorsza tych milionów nie będzie widać końca , dlatego mimo że dziś są wznoszone tak piękne hasła o pomocy bliźniemu to za kilkanaście miesięcy na Europejskich granicach pewnie będą stały mury jak ten między USA a Meksykiem – i mam taką nadzieję że tak się stanie i czego i wam życzę tylko szkoda że dopiero teraz a nie tuż po 11 września 2001 roku … Bo zamiast wydawać biliony $ na bezsensowne wojny na bliskim wchodzie powinniśmy zainwestować w obronę antyterrorystyczną i uszczelnić granice … Taki mur nie kosztował by tak wiele jak te wojny a jeszcze sporo by zostało na pomoc tym ludziom w ich krajach o ile była by im potrzebna gdyż bliski wschód zapłonął na dobre po interwencji Amerykanów w Iraku …
   A tak nawiasem z tymi milionami uchodźców przez te kilka lat przyjedzie do nas kilkanaście tysięcy fanatyków islamskich którzy będą tylko wypatrywać okazji by się gdzieś wysadzić albo wystrzelać kilkanaście osób – bo gdy się tej fali nie postawimy to za kilkanaście miesięcy ulice naszych miast a zwłaszcza Europy zachodniej mogą przypominać ulice Bagdadu i Kabulu gdzie co parę dni zamach a za jakiś czas nasze media już nawet nie będą tak nagłaśniały tych zamachów bo już tak się wyryją w naszą rzeczywistość że będzie to chleb powszedni tak jak to robią dziś nie informując nas o zamachach na Biskim Wschodzie

   ~Pit : Nie rozumiem jednego, skoro Merkelowa tak współczuje i tak chce przyjąć emigrantów, a emigranci tak bardzo chcą do Niemiec, bo Merkelowa jest ich dobroczyńcą, to po co męczyć inne kraje (Węgry, Chorwację, Słowenię i resztę krajów tranzytowych) i uchodźców. Niemcy powinny podstawić autokary, a jeszcze lepiej samoloty na granicy tureckiej i jak najszybciej przetransportować wszystkich uchodźców do siebie. Inne kraje plują na Polskę, że nie jesteśmy solidarni i współczujący dla uchodźców, ale takie państwa jak Bułgaria, Czechy, Słowenia, Austria, mówią o utworzeniach przez ich terytoria „korytarza” którym będą mogli przejść do Niemiec, a nic nie mówią o przygarnięciu uchodźców.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/gid,17858765,kat,1342,title,Dolny-Slask-przeciwko-islamizacji,galeria.html

   Marsz przeciwko islamizacji Europy

   Marsz przeciw imigrantom przeszedł w sobotę po południu ulicami Wrocławia. Demonstracja została zorganizowana z inicjatywy partii KORWIN. Uczestniczyło w niej ok. 2 tys. osób „zaniepokojonych zalewem Europy przez emigrantów islamistycznych”.

   Na wrocławskim rynku spalono flagi UE i ISIS. Demonstracja przebiegła pokojowo, pojawiło się tylko kilka niecenzuralnych okrzyków. Wydarzeniu towarzyszyły wystąpienia polityków startujących w najbliższych wyborach. Ruch Narodowy zadeklarował kolejny marsz przeciwko islamizacji, który ma się odbyć za tydzień.

   Marsz, który zorganizowali sympatycy partii Janusza Korwin-Mikkego, przeszedł od Galerii Dominikańskiej, przez Kazimierza Wielkiego, Gepperta, Ofiar Oświęcimskich, Świdnicką i zakończył się przy Oławskiej.

   Demonstranci na banerach nieśli m.in. napisy „Polak Węgier, dwa bratanki”, „Solidarność z Węgrami, nie z uchodźcami”, „Nie dla islamizacji”, „Chcemy repatrianta, nie imigranta” i „Stop islamizacji Europy”.

   Według Międzynarodowej Organizacja do Spraw Migracji, granice Unii po pokonaniu Morza Śródziemnego przekroczyło w tym roku 473 887 migrantów i uchodźców.

   ona (08:47)
   dobrze, że pokazaliście te zdjęcia „skrajnej prawicy”, jak już o tym marszu napisał wrocławski oddział gazety wyborczej…widziałam ten pochód, normalni ludzie, nieagresywni (w przeciwieństwie do „uchodźców”) i po prostu rz*gać się chce, jak „media” manipulują informacjami :/

   ~zwykły_Polaczek (11:46)
   Internet to jest złota rzecz…. koniec ze ściemnianiem i manipulowaniem ludżmi ;] ! Już media są nie potrzebne,swój kredyt zaufania spaliły bezpowrotnie. Ludzie sami się poinformują… BRAWO POLACY! …jeszcze uratujemy swój kraj 🙂 !

   ~karol (11:19)
   RZAD KOPACZ DO DYMISJI NATYCHMIAST !!!!!!

   ~kokso83 (11:15)
   Nie bedzie tu zadnej islamizacji nie w Polsce,nie bedziemy przyjazni.

   Polubienie


 9. Robert Fico (AFP / KENZO TRIBOUILLARD)

  ~33 27 minut temu
  Wstyd na całą słowiańską Europę. Nie było takiego wstydu od 966 roku.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-Slowacji-zlamiemy-prawo-Poki-bede-premierem-nie-wprowadzimy-obowiazkowych-kwot,wid,17864528,wiadomosc.html?ticaid=115a1d&_ticrsn=3

  akt. 22.09.2015, 20:11

  Premier Słowacji: złamiemy prawo. Póki będę premierem, nie wprowadzimy obowiązkowych kwot

  Słowacja nie będzie respektować decyzji o wprowadzeniu obowiązkowych kwot rozmieszczenia uchodźców w państwach Unii Europejskiej i jest gotowa wejść w tej sprawie w spór prawny z Brukselą – oświadczył słowacki premier Robert Fico.

  Wprowadzenie kwot uchwalili we wtorek większością głosów ministrowie spraw wewnętrznych państw UE.

  – Raczej wejdziemy w procedurę naruszenia unijnego prawa, niż będziemy respektować ten dyktat, który jest dziełem większości niezdolnej do osiągnięcia konsensusu w ramach Unii Europejskiej – powiedział Fico na posiedzeniu komisji do spraw europejskich parlamentu słowackiego.

  – Dopóki będę szefem rządu Republiki Słowackiej, obowiązkowe kwoty nie zostaną na słowackim terytorium wprowadzone – dodał.

  ~vcv 56 minut temu
  Kopacz do dymisjii!!!!!!

  ~Adam 28 minut temu
  Niebawem trzeba będzie prosić o azyl na Słowacji, na Węgrzech, w Rosji lub w Czechach! Kopaczowa musi zniknąć. Jak nie uszczęśliwia nas ukrami to islamistami. Dość już tej baby.

  ~kamil 58 minut temu
  zdradziliśmy jedyne państwa na które moglibyśmy liczyć.grupa wyszogradzka przestała istnieć dzięki tuskowi i jego służącej kopacz .

  ~koperea 58 minut temu
  Polska zdradziła grupę wyszehradzką. Wstyd mi na mój rząd. Sprzedaliśmy własne interesy i naszych sąsiadów na rzecz kraju, którego prominentny polityk grozi nam siłą jeśli się nie dostosujemy. Co za wstyd.

  ~Szymon 55 minut temu
  Brawo Słowacja ostatni niepodległy kraj w Uni. PO zdrajcy. Pis mam nadzieje że się wycofa z tych zdradzieckich zapisów.

  ~Ampo 50 minut temu
  Premier z „jajami”, nic tylko pogratulowac postawy

  ~moherow berecik 50 minut temu
  Politycy są po to aby reprezentować swój naród i mówić głosem tego narodu. Ja się pytam kto liczy sie ze zdaniem Polaków, kto nas k….a reprezentuje ? No kto ? PO? WSTYD i ZENADA, ŻENADA I WSTYD. To zdrada Brawo Słowacja

  ~matel 58 minut temu
  Kopacz przyniosła Polakom wstyd !!!!!!!!

  Polubienie

 10. http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pieniadze-dla-uchodzcow-szef-ke-chce,154,0,1910170.html

  Pieniądze dla uchodźców. Szef KE chce wykorzystać unijny budżet

  Pomoc dla uchodźców powinna być sfinansowana z unijnego budżetu – apeluje szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Wtóruje mu minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble. Jego zdaniem państwa UE powinny szybko wyasygnować środki na ten cel.

  – Musimy przede wszystkim wykorzystać budżet, aby rozwiązać kryzys uchodźczy. Uchodźcy śpią w Europie w 2015 roku na ulicach, w deszczu. Mamy wrzesień, robi się coraz zimniej. Widzimy kraje, które zamykają swoje granice, niektóre z nich zamykają swoje serca. Zamykanie granic to nie jest rozwiązanie- powiedział Juncker na konferencji „Budżet UE skoncentrowany na rezultatach”.

  Szef Komisji apelował do wszystkich państw członkowskich o wykazanie się solidarnością w obliczu tego wyzwania. Zaznaczył, że UE będzie potrzebowała więcej środków na agencję ochrony granic zewnętrznych Frontex, a także inne działania.

  – Musimy zainwestować w sąsiednie (do konfliktów – przyp. red.) regiony, gdzie obciążenie związane z przyjmowaniem uchodźców jest znacznie większe niż u nas – mówił. Juncker zdradził, że zastanawia się czasem, czy mieszkańcy Libii, z których co czwarty to uchodźca, lub mieszkańcy Jordanii, gdzie jest 600 tys. uchodźców, rozumieją dyskusję, jaka odbywa się na ten temat w Europie. – My rozmawiamy o 120 tys. Jesteśmy śmieszni, biorąc pod uwagę skalę problemu – ubolewał.
  (…)

  tra-ge-dia 83.6.186.* 2015-09-22 21:23
  Ten dziad ze zdjęcia, Junker, zdechnie za maksymalnie 10 lat. A swoją nieodpowiedzialną, zdradziecką i zbrodniczą decyzją „załatwi” Europę na następne 1000 lat. Czy ten świat jest normalny?

  kam22 83.22.108.* 2015-09-22 21:05
  myślałem że w europarlameńcie jest kilka mądrych osób ale sie pomyliłem bezrobocie dwucyfrowe w UNI a oni przyjmują emigrantów socjalnych bo arab robić nie będzie Polsce już się nie opłaca być tym nie uczciwym związku bo wplacamy do niej prawie tyle ile wyciągamy ale myśle że tacy pokroju naszego rudego ją szybko rozwalą wielki szacun dla Węgier Słowacji Rumuni i Czech oraz wstydze się że jestem Polakiem gdzie wybiera się ludzi bez honoru

  Kaśka419 5.172.238.* 2015-09-22 21:02
  Dlaczego UE nie zrobi czegoś z tym „od środka”? Dlaczego oni masowo nadciągają do Europy? To inna kultura, religia, zwyczaje, obyczaje. Oni się wśród nas nie odnajdą. Wystarczy popatrzeć na to, co dzieje się we Francji, czy w Wielkiej Brytanii. Nie chcę mieć takich sąsiadów. UE powinna wziąć udział w jakiejś pokojowej misji w Syrii, a nie kusić ich pomocą.

  Andre80 151.224.45.* 2015-09-22 21:17
  Wiedzialem, ze będą problemy ze znalezieniem pieniędzy bna ten cel. A Słowacja ma racje nie przyjmując i nic jej nie zrobia

  grzesiek zd-wola 194.150.251.* 2015-09-22 21:16
  Zapłacą wszyscy EUROPEJCZYCY.Będziemy z*******….ć na tych brudasów tak długo,aż padniemy na ryj, a jak już nie będziemy dawać rady to nam pościnają łby.

  rg3 31.182.87.* 2015-09-22 21:15
  Ty szwabie ja w Polsce mieszkam od urodzenia i nie mam mieszkania nawet socjalnego a ty jakimś rasistom islamskim muzułmanom morderco chesz mieszkania za darmo dawać !!!

  Polubienie

 11. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Marine-Le-Pen-stanie-przed-sadem-za-wypowiedz-w-sprawie-islamu,wid,17864437,wiadomosc.html

  akt. 22.09.2015, 19:29

  Marine Le Pen stanie przed sądem za wypowiedź w sprawie islamu

  Szefowa francuskiego skrajnie prawicowego ugrupowania Front Narodowy (FN) Marine Le Pen stanie 20 października przed sądem w Lyonie za swe wypowiedzi w 2010 roku, gdy porównała modlitwy muzułmanów we Francji do nazistowskiej okupacji – podano we wtorek.

  Po raz pierwszy szefowa FN będzie sądzona z oskarżenia o „szerzenie nienawiści rasowej”. Zapowiedziała już, że będzie na rozprawie, gdyż „nie chce pozbawić się takiej okazji”.

  W grudniu 2010 roku na spotkaniu z działaczami FN w Lyonie podczas kampanii o przywództwo w partii ówczesna wiceprzewodnicząca tej partii Marine Le Pen ubolewała nad tym, że z roku na rok we Francji jest coraz więcej muzułmańskich chust, burek i nikabów, a także coraz częściej zbiorowe modlitwy wyznawców islamu odbywają się w przestrzeni publicznej, np. na ulicach czy chodnikach. Według Le Pen utrudnia to ruch np. w paryskiej dzielnicy Barbes.

  „Przykro mi, ale jeśli na użytek tych, którzy lubią dużo mówić o drugiej wojnie światowej, można mówić o okupacji, to i w tym sensie mamy do czynienia z pewną okupacją terytorialną” – powiedziała Le Pen.

  „To jest okupacja terytorium – dzielnice, w których stosuje się prawo religijne. To prawda, że nie ma tam pojazdów pancernych ani żołnierzy, ale jest to jednak okupacja, która jest bardzo uciążliwa dla mieszkańców” – dodała Le Pen, nagrodzona za te słowa oklaskami swoich sympatyków.

  Wypowiedź ta skłoniła Ruch Przeciwko Rasizmowi i na Rzecz Przyjaźni Między Narodami (MRAP) do złożenia skargi w prokuraturze w Lyonie; w styczniu 2011 roku wszczęła ona wobec Le Pen wstępne śledztwo w związku z zarzutem „podżegania do nienawiści rasowej”.

  2 lipca 2013 roku Parlament Europejski na wniosek francuskiego ministerstwa sprawiedliwości pozbawił immunitetu Marine Le Pen, wówczas już przywódczynię Frontu Narodowego, co otworzyło drogę do postawienia jej przed sądem.

  ~jurand 2 godziny i 2 minuty temu
  za to ze powiedziala prawde????? hanba Francjo!!! juz cie nie ma!!!!

  ~duduś 22 minut temu
  363 głosów za i 4 przeciw po 1 godz. i 34 min. -wniosek my też tak myślimy .

  ~zUK 17 minut temu
  Przyjac ja jako uchodzce w Polsce!!!

  ~kuna 2 godziny i 1 minutę temu
  Jezu jaka mądra kobieta. Broni durnych francuzow przed islamizacja

  ~ok 1 godzinę i 41 minut temu
  ta kobieta za kilkadziesiąt lat będzie doceniana.ale będzie już za póżno.

  Polubienie

 12. ~ksenofob i rasista : Przyszłe pokolenia będą wspominać rząd Kopacz jako rząd zdrajców, drugą Targowicę! Od początku było wiadomo, że Kopacz i Schetyna kręcą i kombinują w sprawie muslimskich imigrantów. Za nic mają honor i ojczyznę. Zdradzili nie tylko nas, Naród, lecz także naszych prawdziwych sojuszników z grupy wyszechradzkiej. Przyjdzie pora, że spotka ich kara, i to prawdziwa – to oni będą dyndać na sznurach a nie ich obrazy, jak to było z targowiczanami.
  29.09.2016 pod sejmem ma być organizowana demonstracja przeciw zdrajcom. Ja przyjdę, chociaż na pewno ta demonstracja zostanie zabroniona pod jakimś głupim pretekstem. Polska jest najważniejsza, Polska dla Polaków! Precz ze zdrajcami!

  ~PO Przeciw Grupie Wyszehradzkiej : Wiec peowscy urzednicy glosowali ZA sposobem rozdzielenia tych 120 tysiecy „uchodzcow” z Afryki i Azji ustalonym przez KE? Ze slow premiera Slowacji Fico wynika, ze sa to „kwoty”, czyli po polsku: przydzialy, obowiazkowe. A Czechy, Słowacja, Węgry, czyli pozostale Kraje Wyszehradzkie glosowaly przeciwko temu sposobowi?Wynika stad, ze rzad peowski zlamal solidarnosc z tymi krajami. w jakim celu? Zeby Tusk czul sie wygodnie na swoim stolku w Brukseli? PO dziala na szkode Polski nawet teraz, kiedy juz dni rzadow tej koszmarnej partii dobiegaja konca.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/reakcja-po-ogloszeniu-propozycji-ue-ws-imigrantow/kb7d3x

  Reakcja po ogłoszeniu propozycji UE ws. imigrantów

  Kraje Europy Środkowej krytykują decyzję o rozdzieleniu między państwa członkowskie 120 tysięcy uchodźców. W Brukseli na posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych krajów Unii, większość zagłosowała za propozycją Komisji Europejskiej. Przeciw były Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, a wstrzymała się Finlandia. Pomysł poparła również Polska. Słowacja jako pierwszy kraj zadeklarowała, że nie będzie respektować porozumień.
  (…)

  ~Unijny Bałagan : Jeżeli Kopacz przyjmie uchodźców, a to się cie skończy na 10 tysiącach to PO powinno być zlikwidowane jako Partia Polityczna Wroga dla Polski i Polaków. Naród wyraźnie nie chce w Polsce Islamistów ponieważ Polacy przeżyli wiele wojen i dosyć mają cierpienia i wyrzeczeń. Zginęło miliony polaków w ostatnich dwóch wojnach światowych i Polacy walczyli o wolność, a te nieroby z Syrii w większości młodzi nie walczą o swój kraj tylko wolą być utrzymywani przez Europę. Polacy nie pozwólcie sobą manipulować Kopacz wykonuje wyraźnie polecenia Tuska, który broni swoją ” D ” kosztem Polski i Narodu. Wykonując polecenia Merkel zmusza Rząd Polski do przyjmowania Islamistów.

  Marco Kon(2) do ~Marco Kon: Okazuje się, że druk tych książeczek finansuje między innymi organizacja W2eu czyli Welcome To Europe, należąca do słynnego żydowskiego „filantropa” Georga Sorosa. Wśród licznych teorii co do przyczyn tej indukowanej przez kogoś migracji ludności pojawia się taka, że ma to doprowadzić do łatwiejszego wprowadzenia Nowego Porządku Świata. Stworzenie totalitarnego państwa policyjnego będzie po prostu konieczne, bo ze względu na terroryzm nie będzie się dało normalnie żyć w krajach europejskich. W takiej sytuacji mieszkańcy sami będą się cieszyli z narzucanych im ograniczeń i wszyscy będą kiwali ze zrozumieniem głowami, że ich niedogodności są koniecznością, aby mogli być bezpieczni.
  George Soros jest wiązany z planami wprowadzenia NWO od bardzo dawna, dlatego aktywność jego organizacji w podsycaniu islamskiej nawały na Europę może wskazywać na to, że jest jakiś cel nadrzędny, który chcą osiągnąć unijni lewacy i dlatego pojawiają się niemądre wypowiedzi zapraszające miliony uchodźców i media wciąż opowiadają bajkę o schorowanych ludziach, kobietach i dzieciach, uciekających z obszarów wojennego kataklizmu. Oficjalnie nie wolno tego dostrzegać, ale na szczęście widzi to zdecydowana większość społeczeństw Europy.

  ~ONA : Skoro EU nawołuje do solidarności, to ja poproszę, żeby kraje EU solidaryzując się z naszym krajem podzieliły budżet EU nie na imigrantów (bo to nie żadni uchodźcy) tylko na podwyżki płac w Polsce. Żeby było solidarnie to należałoby podwyższyć je 4 krotnie, żeby dorównać do unijnych zarobków. Bo jakoś umknęło ej uwadze, żeby akurat kraje, z których ci imigranci pochodzą dokładały do budżetu EU. Dlatego nie znajduje powodu, dla którego obywatele tych państw mieliby korzystać z kasy EU. A jeżeli Niemcy na czele z panią Merkel czują się zobowiązane w stosunku do tych imigrantów (np. z tego powodu, że zarabiają krocie na eksporcie broni do krajów zatoki perskiej), to niech finansują tę wiosnę ludów z niemieckiej, a nie unijnej kasy. Najlepiej z wpływów z eksportu broni. A i jeszcze w ramach solidarności i lojalności w szczególności z Polską, zrezygnują z gazociągu Nord Stream I i II.

  Polubienie

 13. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nazywaja-ich-tanczacymi-chlopcami-usa-oskarzaja-afganskich-dowodcow-o-wykorzystywanie/btlh42

  „Nazywają ich tańczącymi chłopcami”. USA oskarżają afgańskich dowódców o wykorzystywanie dzieci

  Nazywa się ich „tańczącymi chłopcami” albo „chłopcami do herbatki”, ale ci, którym kazano przymykać oko na tę afgańską „tradycję”, mówią wprost: to niewolnicy seksualni. Amerykańscy żołnierze opowiadają, że zwyczaj wykorzystywania dzieci w Afganistanie był trudny do zwalczania, bo praktykowali go afgańscy dowódcy, których Amerykanie mieli wspierać.

  – Miałem chłopca jak każdy dowódca. Inaczej nie liczyłbym się wśród przełożonych – przyznał otwarcie jeden z Afgańczyków.

  W rozmowie z dziennikarzem CNN rzecznik Pentagonu odpierał zarzuty i zapewniał, że polityka ministerstwa obrony nigdy nie zakłada i nie akceptuje tolerowania „karygodnego łamania praw człowieka albo krzywdy seksualnej”.

  ~kinreip : Islam to żadna religia tylko ideologia dotkniętych obłędem zboczeńców. Przypomnę tylko że ten ich „prorok” Mahomet ożenił się z dziewczynką która miała 6 lat. Do dzisiaj w islamie nie ma dolnej granicy wieku dla dziewczynek z którymi jakiś ich zboczeniec chce się ożenić. Zaleca się tylko by ich jeszcze nie „penetrować” tylko odbywać tzw stosunek udowy. Co oznacza że nawet niemowlęta są narażone na pedofilskie praktyki. Homoseksualizm jest w islamie jak najbardziej dozwolony bo wg muzułmanów grzech popełnia tylko ten „bierny”. Czyli jak dorosły mężczyzna zgwałci takiego małego chłopca, grzech ma……ten chłopiec ! To ja się teraz pytam: Kto w Polsce jest za tym by tych zboczeńców u nas gościć ? Chyba tylko takie same zboki jak oni którzy liczą że w naszym kraju też będą mieć takie „atrakcje”.

  ~kinreip do ~stach: Islam nie składa się z samego Koranu. Istnieją jeszcze tzw „fatwy” czyli interpretacje i wskazania jakie wydają „duchowni” muzułmańscy. Jedną z takich „fatw” wydał znany nam ajatollah Chomeini który wskazywał w niej że jeśli mężczyzna odbywa stosunek z krową czy np wielbłądem to potem nie może tego zwierzęcia sprzedać w swojej wiosce. Ale już w innej może 🙂 Nie wolno mu także spożywać mięsa ze stworzenia z którym obcował seksualnie. Czyli normalnie dopuszczał zoofilię byle potem nie jest samemu mięsa „kochanki” i nie sprzedawać go we własnej wiosce.

  martinez31 do ~kinreip: Masz na myśli chyba „hadisy”. Hadisy są rodzajem apokryfów, traktujących o życiu Mahometa, cytującymi jego słowa, streszczającymi jego myśli. „Fatwa” w islamie to rodzaj klątwy – fatwą został przez Chomeiniego obłożony Salman Rushdie za napisanie i opublikowanie „Szatańskich wersetów”, powieści, którą muzułmanie postrzegają jako bluźnierczą. Fatwa rzecz jasna oznacza najczęściej orzekaną w islamie karę, czyli – śmierć. Co do hadis – część z nich zawiera opisy stosunków seksualnych nie tylko ze zwierzętami, lecz nawet przypadki nekrofilii – seksu uprawianego z ludzkimi zwłokami. Sporo miejsca hadisom poświęca w swoich „Pismach społeczno-filozoficznych” ajatollah Chomeini, snując rozważania na temat seksu ze zwierzętami oraz nekrofilii i obdarzając tę formę ludzkiej aktywności stosownymi teologicznymi komentarzami.

  ~uopi do ~gość: Nie – skora można zadowalać się legalnie wg koranu między stopami niemowlaka a obmacywać dziewczynki od urodzenia, dla stosunku udowego niema wyraźnej granicy, a pełne wejście właściwie dowolne choć coś tam przebąkuje się o pierwszej miesiączce lub 9 latach, zadowalać się z dzieckiem bez względu na płeć można wszystkimi otworami i wszystkimi między……przy takim podejściu koza i muł to za mało.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.