167 Nieszczęśliwe stwory, czyli jak spróbować napisać słowiańską prawdę, tak żeby niektórzy jej odbiorcy poczuli ją jak bat na swojej skórze, na przykładzie Jana Tomasza Grossa i jemu podobnych

!Uwaga! Dodane informacje 16,09,2015 o 00,07

Ten wpis został „sprowokowany”, kilkoma „facktami prasowymi” i nawiązuje do tego, jak napisać doskonały felieton, tyle że w moim skromnym wydaniu, będzie to zrobione zwyczajnie, prosto i przaśnie, po słowiańsku, za:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Tomasz-Wroblewski-10-zasad-jak-napisac-doskonaly-felieton-lewicowy,wid,17843060,wiadomosc.html

Nie będę przytaczał tu żadnego z „10 przykazań/zasad” tam zapisanych, bo gorąco zapraszam do samodzielnego ich przeczytania, ale z konieczności muszę odnieść się do jednej z nich, a mianowicie:

„Zasada numer trzy: zawsze, ale to zawsze, należy się trzymać ogólnie obowiązujących poglądów mainstreamu, czyli głównego koryta myśli lewicowej. Środowisko zostawia niewielki, ale pewien margines błędu. Poczatkującym autorom nie radzę jednak eksperymentów, bo łatwo wylecieć za nawias, o czym przekonało się w przeszłości wielu wybitnych lewicowców z Ryszardem Bugajem na czele, który otrzymał zakaz publikacji w „Gazecie Wyborczej”. Żeby zwrócić na siebie uwagę, radzę na początek skupić się na dobieraniu odpowiedniej liczby drastycznych przymiotników. Nigdy, ale to nigdy, nie dajmy się złapać na tym, że ktoś przelicytuje nas przymiotnikami. Zawsze powinniście być gotowi i mieć ich w zanadrzu więcej niż ktoś, kto już wcześniej pisał na ten sam temat.

Uczmy się od najlepszych. W niedawnej debacie o imigrantach, trend został wytyczony przez nie byle kogo, bo red. zarządzającego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego. On pierwszy napisał, że mu „Wstyd”. Wstyd mu było oczywiście za Polskę i jej niechęć do imigrantów. Tytuł obudował trzema mocnymi wyrażeniami przymiotnikowymi – „ksenofobiczny bluzg”, „moralny szalet”, „ludzie, tchórzliwie ukrywających swe nazwisko…”.

Zgodnie z zasadą, że każdy kolejny lewicowy felieton, choć ma mówić to samo, to ma to mówić dosadniej, red. Tomasz Lis w tytule swojego felietonu użył słowa „wstyd” aż dwa razy. Po prostu jeszcze więcej wstydu – „Wstyd, Polsko, wstyd”. Następnie red. Lis zwiększył natężenie przymiotnikowe pisząc – „Kompromitująca jest ostentacja i nonszalancja…” „ …Oto żałosny egoizm i nietolerancja”.

Redaktor Jacek Żakowski wystąpił jako trzeci i miał najtrudniejsze zadanie. Ale trafiło na człowieka, który jak mało kto zna swoją robotę: „…Nie tylko ksenofobiczną, rasistowską i islamofobiczną. Także – bez względu na kontekst – egoistyczną, samolubną, okrutną, tchórzliwą, agresywną i paranoiczną. Złą w niemal każdym wyobrażalnym sensie”. Żakowski wykonał Lisa do drugiej potęgi na znacznie mniejszej powierzchni. Mistrz.
(…)

No więc,.. a GÓWNO PRAWDA, bo prawdziwy Miszcz może być tylko jeden i tym jedynie prawdziwym i najlepszym z najlepszych, był i nieodmiennie jest nasz ukochany ulubieniec, nie kto inny, jak Jan Tomasz Gross, który popełnił był ostatnio taki tekst:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Jan-Tomasz-Gross-ostro-o-Polakach-Faktycznie-zabili-w-czasie-wojny-wiecej-Zydow-niz-Niemcow,wid,17844785,wiadomosc.html?ticaid=11595a

akt. 14.09.2015, 15:47

Jan Tomasz Gross ostro o Polakach. „Faktycznie zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców”

Jan Tomasz Gross ostro zaatakował Polaków, pisząc m. in., że „w czasie II wojny światowej” zabili więcej Żydów niż Niemców. Oskarżenia padły w kontekście zarzutów o brak solidarności w związku z falą uchodźców i imigrantów, docierających do Europy. Autor kontrowersyjnej książki „Sąsiedzi”, traktującej o mordzie w Jedwabnem, w tekście napisanym dla Project Syndicate, twierdzi, że „mroczne oblicze” Wschodniej Europy nie jest niczym nowym. Polska edycja serwisu już zapowiedziała, że nie zamierza publikować tekstu Grossa.


d.wpimg.pl/1525754318–1254166552/jan-tomasz-gross-jedwabne.jpg

W tekście dla Project Syndicate, opublikowanym przez internetowe wydanie niemieckiego dziennika „Die Welt”, Gross pisze, że kraje Wschodniej Europy, łącznie z Polską, oblały test na solidarność w związku z napływem uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu. „Okazały się nietolerancyjne, nieliberalne, ksenofobiczne i niezdolne do pamięci o duchu solidarności, który przyniósł im wolność ćwierć wieku temu” – pisze autor.

Gross nie kryje zdziwienia, że te same kraje, które będąc za żelazną kurtyną, marzyły o powrocie do Europy, dziś odmawiają do niej wstępu innym ludziom w potrzebie. Jego zdaniem Wschodnia Europa zyskała na „gigantycznych finansowych transferach”, a teraz jest „niechętna, by w jakikolwiek sposób przyczynić się do rozwiązania największego kryzysu uchodźczego w Europie od czasu II wojny światowej”.

„Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”

Przechodząc do Polski, Gross podkreśla, że nastawienie społeczeństwa jest do tego stopnia wrogie, że internetowe wydanie największego dziennika w Polsce („Gazety Wyborczej”) zablokowało możliwość dodawania opinii pod artykułami o uchodźcach, z uwagi na wulgarne komentarze.

Historyk przypomina o tym, że tuż po wojnie około ćwierć miliona Żydów, którzy wrócili do swoich dawnych ojczyzn (Polski, Węgier, Słowacji i Rumunii), znów z nich uciekło przed pogromami i antysemityzmem – tym razem do Niemiec. Gross uważa, że sytuacja dzisiejszych uchodźców jest podobna – znów muszą uciekać do Niemiec przed wojną i nienawiścią Wschodniej Europy.

Zdaniem Grossa, „mroczne oblicze” tej części Starego Kontynentu dało o sobie znać jeszcze w czasie II wojny światowej. „Polacy, którzy zasłużenie są dumni z oporu ich społeczeństwa wobec nazistów, faktycznie zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców” – pisze ostro Gross i dodaje, że choć katolicy byli ofiarami nazistowskiej okupacji, to „nie znajdowali w sobie zbyt wiele współczucia dla losu ostatecznych ofiar nazizmu”.

„Europa Wschodnia nie pogodziła się z morderczą przeszłością”

Gross przytacza wprawdzie, że w gronie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata najwięcej jest Polaków, ale ocenia, że wynika to z faktu, że w przedwojennej Polsce żyło najwięcej Żydów w Europie. Autor ocenia także, że ich zachowanie było niezgodne z ówczesnymi normami społecznymi, a po wojnie woleli ukrywać swoje bohaterstwo w obawie przed sąsiadami, którzy mogliby niechętnie spoglądać na nich z powodu ratowania Żydów.

Gross podkreśla, że Holokaust był doświadczeniem całej Europy i każdy z narodów w pewnym stopniu uczestniczył w nazistowskiej próbie zagładzenia narodu żydowskiego. Jego zdaniem powojenna denazyfikacja sprawiła, że Niemcy skutecznie zmierzyli się ze swoją „morderczą przeszłością”. „Wschodnia Europa, dla porównania, jeszcze nie pogodziła się ze swoją morderczą przeszłością. Tylko gdy tego dokona, jej obywatele będą w stanie dostrzec swój obowiązek ratowania tych, którzy uciekają sprzed oblicza zła” – podsumowuje autor.

Polska edycja nie opublikuje Grossa

Kontrowersyjny tekst Jana Tomasza Grossa nie pojawi się w polskiej odsłonie serwisu Project Syndicate. – Nie planujemy publikacji tego artykułu – mówił w rozmowie z WP Michał Kobosko, redaktor naczelny polskiej edycji. – Uznaliśmy, że prof. Gross przekroczył granice swobody publicystycznej i zawarł w tekście szereg tez, których na podstawie treści w nim zawartych nie da się ocenić pod kątem umocowania w faktach – dodaje. W oświadczeniu na swoim profilu w serwisie Facebook, Michał Kobosko uściślił, że chodzi w szczególności o tezę, jakoby Polacy w czasie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców. „Autor nie zaproponował cienia dowodu, który uwiarygadniałby tę dość szokującą tezę” – pisze Kobosko.

Redaktor naczelny Project Syndicate Polska ujawnił, że rozmawiał z kolegami z amerykańskiego wydania przed publikacją tekstu i już wtedy zaznaczył, że artykuł nie pojawi się na polskiej witrynie. – Powiedziałem jasno, że tekst musiałby być rozbudowany o informacje źródłowe, które w jakikolwiek sposób uprawdopodobniałyby tezy prof. Grossa – mówi.

Kobosko zaznaczył, że nie ma żadnego wpływu na publikacje amerykańskiej edycji, ale próbował wytłumaczyć redaktorom z USA problem. – Wyjaśniłem kolegom, dlaczego ten tekst może być szkodliwy, nie tylko z punktu widzenia polskiego interesu, ale także prawdy historycznej oraz emocji, które w tej chwili towarzyszą kryzysowi uchodźców w Europie. Porównywanie sytuacji teraźniejszej z okupacją wojenną i zestawianie losów ludności żydowskiej, m. in. na ziemiach polskich, z losami uchodźców jest przekroczeniem granicy i stawianiem Polski w niezasłużenie złym świetle – ocenił Michał Kobosko w rozmowie z WP.

…..

Sami zobaczcie, że Jan Tomasz Gross pobił wszystkich wymienionych tu czerwonych redahtoróff, bo mimo, że użył tu tylko poczwórnego zaklęcia, no to jednak całościowo najbardziej dopierdolił tym wszystkim, „złym Słowianom z parszywej itd. Wschodniej Europy”, czyli Nam!!!

„Okazały się nietolerancyjne, nieliberalne, ksenofobiczne i niezdolne do pamięci o duchu solidarności, który przyniósł im wolność ćwierć wieku temu”

No i co, niezłe no nie, nawet pomijając ten tekst o zabijaniu, no bo co Jan Tomasz Gross, „może wiedzieć o zabijaniu”? Czyli można mniej, a więcej i jeszcze lepiej niż, Kurski, Lis, Żakowski? Jan Tomasz Gross udowadnia jak zwykle, że MOŻNA!!! Tyle tylko,.. tak sobie myślę, że ci dla których Jan Tomasz Gross pracuje, jak i on sam, to GÓWNO WIEDZĄ min. o tym, jak myślą Słowianie i dlatego uważam, ze Jan Tomasz Gross powinien w nadchodzących wyborach parlamentarnych, zostać twarzą partii Potwornie Obrzezanych, a nawet jej przywódcą, bo pełniłby te obowiązki lepiej niż Skopacz, Tfusk, czy Komoruski i inni!!!

Janie Tomaszu Grossie, prowadź obrzezanych, gdzie tam kcesz i wskażesz! A oni skruszeni, na kolanach, pójdą za Tfą w każdy ogień!!!

No dobra, a teraz sami osądźcie, jaki wpływ ma na zwykłych ludzi, to co głosi Jan Tomasz Gross…

(A tak swoja drogą, szczere gratulacje Janku Tomku Groszku – celowe zdrobnienie – patrz zasada nr 7, jak zwykle dobra, klasowa robota!!!) 🙂

~Zalogowałem się 5 godzin i 56 minut temu
Zdaje się, że stwierdzenie iż Polacy „[…] zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców” kwalifikuje się do całkiem poważnego pozwu sądowego. Za kłamstwo oświęcimskie idzie się pod sąd, a za to nie? Czy władze mają jaja żeby to zrobić i raz na zawsze skończyć fanaberie tego człowieka?

~negat 2 godziny i 16 minut temu
Potomek faszysty osądza Polaków. My mamy brudne ręce ale obrzucić błotem ofiary nie zaszkodzi zawsze to lepiej wygląda ojciec czy dziadek SS-man. Zarzuca się nam brak solidarności w obliczu kryzysu imigracyjnego w sytuacji gdy wypowiedzi Angeli Merker dodatkowo przyczyniły się do napływu nielegalnych imigrantów do Europy. Ci sami solidarni Niemcy zamykają teraz granicę przed przybyszami gdy chciały tak zrobić Węgry posypały się na nie gromy. Ot Niemiecka dwulicowość

~hola 1 godzinę i 3 minuty temu
W programie u Lisa na pewno będzie Tomek łączył się z Grossem, żeby ten znowu nakłamał i opluł Polaków. Wielowieyska też kłamała, żeby Lichocką oskarżyć o żydo-komuchów.

~Beste 5 godzin i 58 minut temu
Nie dosyć ,że kłamie parszywiec, to ani się nie zająknie o zbrodniach żydokomuny na polskich patriotach po wojnie, ani o tym że Polacy ratowali pejsów mimo grożącej za to kary śmierci. Jak widać popełnili błąd!

~Podpis 5 godzin i 58 minut temu
Gdzie są źródła? Takiego absurdu dawno nie było. A o braku solidarności to w kontekście 17-09-1939? Ktoś się jeszcze pyta dlaczego w Polsce narasta antysemityzm?

~Paweł 2 godziny i 52 minut temu
Nie ma żadnych źródeł, bo ich po prostu nigdy nie było. Tak samo wygląda książka Grossa sąsiedzi. Pisana na podstawie zeznań świadków, którzy nie mogli tego widzieć, bo ich tam nie było albo byli za daleko. Kilkukrotnie zawyżona liczba zabitych Żydów w Jedwabnem (Gross pisze o 1600 ofiarach podczas, gdy wg niemieckiego spisu ludności w Jedwabnem mieszkało ok. 500 Żydów, a zginęło ok. 300). Prawda jest np. w książce Zapomniany Holokaust Lucasa, którą strasznie Żydzi w USA zjechali jako rzekomo antysemicką, a Lukas opierał się na źródłach. Wiem, bo czytałem. Polecam. Bardzo dobra pozycja.

~pogorach 5 godzin i 52 minut temu
obowiazkiem MSW jest pozwanie tego pana przed sad i zmuszenie go do publicznego odwołania kłamstw we wszystkich gazetach na pierwszych stronach. dodam tylko, że państwo izrael-z małej litery, bo to nie państwo tylko organizacja terrorystyczna- nie przyjał i nie przyjmie żadnego uchodźcy z Syrii. czas, żeby ci bezwstydni kłamcy musieli zapłacić z swoje kłamstwa.

~edek 6 godzin i 2 minuty temu
Co on chce osiągnąć?Chce byśmy w akcie skruchy otworzyli drzwi i ugięli się pod naporem islamu?Chce aby ekstremizm islamski zrobił z nami to,co rzekomo zrobiliśmy żydom?

~realista 5 godzin i 58 minut temu
a kto to jest, ze tak pluje na Polske i Polakow? czy to z powodu tego najazdu muzulmanskich analfabetow i kryminalistow? wyglada to na stek klamst pisanych przez niemieckiego SS-mana

~keks 3 godziny i 7 minut temu
Pan Gross jest polskim żydem, który osiadł w USA i tendencyjnie szkaluje Polaków wybielając SS, gestappo, UB i SB. Przecież nie może napisać prawdy o prokuratorach PRL Wolińskiej, Szechterze i innych, swoich pobratymcach, wydających żołnierzy podziemia na śmierć lub w łapy NKWD.

~marian 2 godziny i 46 minut temu
Pewnie żyd, którego rodziców uratowali polscy „mordercy”. Pewnie jeszcze zapłacili za ratowanie żydów spaleniem całej rodziny w stodole.

~Gość 2 godziny i 36 minut temu
a może ten Pan tak broni nazistowskich Niemców bo moze jako ich człowiek miał lub ma z tego korzyści może wcale nie jest taki poszkodowany nagina historie jak mu się podoba a może trzeba to sprawdzić i się okaże że Pan G wcale święty i bez winy nie jest

~COGITO_ERGO_SUM 5 godzin i 48 minut temu
prawda jest taka, że NAJWIĘCEJ ŻYDÓW ZGINĘŁO Z RĄK NIEMCÓW, UKRAIŃCÓW I … SAMYCH ŻYDÓW! to Żydzi w niemieckich obozach koncentracyjnych byli od „brudnej roboty”, to Żydzi w żydowskich gettach współpracowali z niemiecką policją i Gestapo! Ba, to Żydzi amerykańscy (tak hojnie opłacający Grossa) odesłali z wód terytorialnych USA statki z zydowskimi uchodźcami z Europy … A z drugiej strony frontu … to w sowieckim aparacie terroru pracowało masę żydowskich komunistów! Ciekawostka: gaz „Cyklon B” którym zabijano więźniów m.in. w Aushwitz to „wynalazek” … Żyda (profesora uniwersytetu we Wrocławiu), który wymyślił go, żeby ułatwić zwycięstwo Niemiec nad Francją (szukaj w net-cie)!

~vox 5 godzin i 44 minut temu
analfabetom historycznym wciska podłe kłamstwa. Polacy zostali wzięci w dwa ognie; polskie z nazwy instytucje nie reagują na takie kalumnie i wręcz finansują antypolskie produkcje filmowe, wydawnicze i medialne. Dlatego należy wymagać informacji o proweniencjach decydentów zaczynając od Prezydenta poprzez wszystkich polityków i ludzi dysponujących publicznym groszem. Kiedy doczekamy się uczciwej monografii o UB i jego roli we wprowadzaniu komunizmu w Polsce. Ze znanych faktów wynika, że w tej operacji większość katów stanowili Żydzi a większością ofiar byli Polacy. Ale nie należy generalizować, bo są też uczciwi Żydzi.

~Andrzej 5 godzin i 51 minut temu
czy to przypadkiem nie Amerykanie utrudnili ostatnio Assadowi pozbycie się islamistów? Mało brakowało, a podobnie jak w innych krajach bliskiego wschodu amerykańska polityka doprowadziłaby islamistów o władzy. Szkoda, że im jeszcze broni nie dowieźli. Z tego co widzę, to jedni rozwalają istniejący porządek (Amerykanie) a drudzy zapraszają uciekających ludzi do siebie (Niemcy). I jedni i drudzy krytykują się m.in. Polaków BEZ SENSU. Niepoważni ludzie, a temu panu grossowi to przydałby sie chyba psychiatra

~gość 4 godziny i 14 minut temu
100 % geszeft misiu, geszeft

~frogo 5 godzin i 36 minut temu
tu niestety Państwo Polskie powinno wkroczyć do akcji i „pan ” powinien zostać postawiony w stan oskarżenia rozpowszechniając kłamstwa

…..

Osobiście uważam, jak „frogo” i innymi, że Jan Tomasz Gross, wielokrotnie już zdążył znieważyć i zniesławić Słowianki i Słowian, a w szczególności Polki i Polaków, Laszki i Lachów, więc zgłaszam publiczny wniosek o podanie naszemu sprawiedliwemu osądowi, jego jak i każdego, kto podziela takie przeciw-słowiańskie, przeciw-polskie kłamliwe poglądy, jak te zacytowane powyżej.

Jak rozumiem, Jan Tomasz Gross naturalnie, jak każdy tzw. żyd, jest obrzezany nie tylko fizycznie, ale również psychicznie i umysłowo, więc ma pełne prawo żeby „chujowo” czuć się i sądząc po jego „dziedzictwie”, wcale mu się nie dziwię, że czuje się jak się czuje…

Przykre, przykre no ale to nie moja broszka,.. niemniej jednak, ja będąc na jego miejscu, zamiast bezskutecznie próbować zrzucić ciężar nieodpokutowanych przez siebie i swoich obrzezanych przodków niezliczonych win, wyrządzonych przez nich całej ludzkości, uderzyłbym się w pierś i ze łzami w oczach ukorzyłbym się i padł na twarz w proch i pył przed Wielkim Narodem Słowiańskim i błagał Go o wybaczenie, za swoje obrzezane bluźnierstwa i psychopatyczne przeciw-słowiańskie, przeciw-polskie kłamstwa, bo kto wie… może wkrótce zostać sam, a inni „semici miłujący pokój inaczej” ,już nadciągają i znając życie chętnie upomną się także o niego…

Ja, Jana Tomasza Grossa nie broniłbym i jak pokornie wykonujący polecenia władz okupacyjnych, taki Judasz, czy inny żydowski policjant z łódzkiego getta, wydałbym go w ich miłościwe ręce, zgodnie z ich wspólnym semickim zwyczajem i niech się, jak to między tzw. semitami… pokochają… tradycyjnie… po swojemu… jak nauczają ich pustynne źródła i poleca ich pustynna tradycja… 🙂

A tak na poważnie, to na miejscu Jana Tomasza Grossa zajął bym się raczej szukaniem i piętnowaniem np. takich haniebnych zachowań, które nie licują z powagą sytuacji, a nie są one powodowane przez Słowianki i Słowian, a przez osoby z innych kręgów kulturowych, zwłaszcza związanych z tradycją pustynną, jak te tu pokazane poniżej:


Little Einsteins Theme Song

Uploaded on Mar 17, 2009

Who can’t just love this song? ;D

LYRICS:
We’re going on a trip,
In our favorite rocket ship.
Zooming through the sky,
Little Einsteins.
Climb aboard,
get ready to explore.
There’s so much to find.
Little Einsteins.
We’re going on a mission,
start the countdown.
5,4,3,2,1!
Everyone to rocket,
rev it up now.
BRRRRRRRRR!
We’re going on a trip in our favorite rocketship,
zooming through the sky.
Little Einsteins!
Climb aboard,
get ready to explore.
There’s so much to find.
Little Einsteins!
Come on!
Let’s go!
Little Einsteins.
We need you,
Little Einsteins!
YEAH!


They’re going on a trip to a place called Auschwitz


BESEIGE:Nazi Generator 2015

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Tancza-i-smieja-sie-w-Auschwitz-Kontrowersyjna-wystawa-w-MOCAK-u,wid,17742674,wiadomosc.html

Czarne chmury znowu zawisły nad MOCAK-iem. Przez kontrowersyjną wystawę, część Żydów chce zdjęcia plakatu, który – ich zdaniem – jest haniebny i godzi w powagę holocaustu. Ale to tylko jedna strona medalu.

Krakowska wystawa w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zbulwersowała środowiska żydowskie, które protestują przeciwko jednej z fotografii, na której znajduje się młoda, uśmiechnięta Żydówka, na tle obozu koncentracyjnego Auschwitz.

– Uważamy, że ten plakat jest ohydny i szarga pamięć ofiar – to oficjalne stanowisko krakowskich Żydów. Wraz ze społecznością międzynarodową, apelowali o zdjęcie kontrowersyjnej ilustracji.

Poza oficjalnymi komentarzami, w kuluarach można usłyszeć odmienne zdania na temat wystawy – „Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz”.

– Ten plakat jest żałosny, ale śmieszny i pokazuje boleśnie jak naprawdę jest. Po pierwsze, tak wyglądają wycieczki żydowskie do muzeum. Po drugie, na zdjęciu jest Żydówka z Izraela, więc dobitnie pokazała postawę swoich rodaków – mówi jeden z młodych Żydów podczas nieoficjalnej rozmowy. – Więc jeśli kogoś mamy się czepiać, to nie MOCAK, a systemu edukacji w Izraelu i tego, jak młodzież przygotowuje się do takich wycieczek – dodaje.

– Zachowanie w Auschwitz to problem nie tylko izraelskich wycieczek, kiedyś przyjechała do obozu Amerykanka, która tańczyła do piosenki „I will survive” Glorii Gaynor. Wszyscy amerykańscy Żydzi twierdzili zgodnie, że to jest zwycięstwo życia nad śmiercią i na pohybel Hitlerowi. Ma to związek z pozytywnym myśleniem, które również wycieczki izraelskie przejmują – stąd ta wystawa. Ważne, że autorem jest Żyd i Niemiec, a nie Polak. W innym przypadku byłoby to szarganie pamięci ofiar. Prawda jest szokująca, ale prawdziwa – tłumaczy rozmówca WP.

Mimo oficjalnych protestów środowiska żydowskiego, plakat ze zdjęciem Sary Schönfeld cały czas widnieje na elewacji Muzeum. Niestety, do momentu publikacji, nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem placówki.

Natomiast w przesłanym komunikacie, możemy przeczytać:

„Wystawa w MOCAK-u podkreśla istotną obecność tematu Auschwitz w dyskursie historyczno-społeczno-kulturowym. Pokazuje, w jaki sposób współcześni artyści z Polski, Izraela i Niemiec interpretują przeszłe wydarzenia. Nie chodzi o prezentowanie sztuki, której tematem jest ogólnie pojęty Holokaust, ale o prace odnoszące się do anus mundi – Auschwit, jako miejsca masowej zbrodni, najbardziej tragicznego symbolu, który wyprodukował człowiek. Wystawa stawia pytania: Czy Auschwitz po śmierci ostatnich świadków stanie się mrocznym i pustym motywem popkultury, czystą prowokacją, disneylandem horroru, czy te obawy są jednak przesadzone? Czy drugie i trzecie pokolenie po Auschwitz czuje odpowiedzialność pamiętania o tych wydarzeniach?”

~Jan Kowalski 9 godzin i 9 minut temu
Za jakiś czas Gross lub jemu podobni Ido-twórcy Pokłosiów napiszą że Polscy naigrywają się z Holokaustu prezentując takie obrzydliwe zdjęcia na wystawach w swoim kraju. Ludzie z zewnątrz nie będą mieli pojęcia że to Żydówka, że to inicjatywa i wykonanie środowisk żydowskich. Pomyślą zgodnie z lansowaną od lat przez antypolskie środowiska żydowskie przy cichym rechocie Niemców że prawdą jest teza o antysemityzmie Polaków wyssanym z mlekiem matki.

~pawel.zdolinski 21 godzin i 4 minuty temu
Holocaust był owocem postawy Żydów w Europie w XIX i XX w. Oni ciężko pracowali na swój los. Oczywiście było też wielu porządnych Żydów, którzy też zostali wciągnięci w tryby bezdusznego systemu. A ilu Żydów służyło Hitlerowi ? Ilu Żydów służyło w NKWD ? Ilu dziś w pogoni za MAMONĄ depcze ludzką godność i PRAWA CZŁOWIEKA…. ? Historia niczego tych ludzi nie nauczyła …. A brak stanięcia w PRAWDZIE sprawia, że dalej popełnia się te same błędy i być może podobne mogą być tego jakże straszliwe konsekwencje…

~pitu pitu 8 godzin i 52 minut temu
weź pawełek się ogarnij – niby inne nacje, w szczególności imperialiści z UK, Francji,Hiszpanii, Belgii czy Holandii to nie byli pazerni i kosztem innych nie budowali swojego bogactwa i dobrobytu? pierwsze obozy koncentracyjne – Afryka dzika pod rządami Angoli, masakry całych narodów – Belgowie, zmieciona cywilizacja Ameryki Południowej – Hiszpanie i Portugalczycy, długo by wymieniać, a ty oczywiście Żydów się będziesz czepiał, bo w Polsce to modne

~??? 19 minut temu
To, ze inni mordowali ma byc usprawiedliwieniem niegodziwosci Zydow?

~Bylam przewodniczka wycieczek w Auschwitz 25 minut temu
To co ich wlasciwie tak oburza – to ze mloda Zydowka smieje sie na tle tej czesci obozu, gdzie jej rodacy, moze przodkowie, zostali zabici w masowych ilosciach, czy to, ze ktos ten bezmyslnie radosny usmiech pokazal? W drugim przypadku – jest to zalosny infantylizm i myslenie zyczeniowe – jak czegos nie pokazemy, to tego nie ma. W pierwszym zas przypadku – nie rozumiem dlaczego czepiaja sie MOCAK, niech zglaszaja pretensje do Izraela i tych, ktorzy stamstad przyjezdzaja! A swoja droga – bylam w Auschwitz wiele razy z wycieczkami polskiej mlodziezy i TYLKO RAZ zdarzylo mi sie widziec tak radosnie usmiechnieta twarz chloptasia, ktory uwazal, ze oboz jest cool! Nawet nie musialam mu nic wyjasniac – zrobili to jego koledzy i usmieszek zniknal, dotarlo do niego z czego sie tak cieszy. Wiec jak to jest, ze polska mlodziez potrafi zachowac powage i przezywa to, co widzi, a zydowskie wycieczki z Izraela czy USA maja tam takie radosne miny i tak sie ciesza? Z czego sie ciesza? Ze dzis moga w nieskonczonosc zadac KASY za tamte trupy???? TFU!!! Niech przedstawiciele srodowisk zydowskich w Krakowie pojada z kilkoma takimi wycieczkami mlodziezy izraelskiej czy amerykanskiej do Auschwitz, a potem pouczaja tych, ktorzy rzeczywiscie takich pouczen wymagaja!!

~Anka 23 godzin i 33 minut temu
ten uśmiech to nie drwina a oznaka zwycięstwa nad holokaustem ja tak to odbieram dlaczego ludzie jeżdżący na wycieczki mają mieć ponure miny, wszyscy znają Historię i wiedzą co było ważne by pamiętać o tym i zwiedzać takie miejsca niekoniecznie płacząc..

~ajwaj 10 godzin i 30 minut temu
czy aaron szechter (vel a. michnik) jest polskim żydem, ukraińskim żydem, izraelskim żydem, amerykańskim żydem? czy po prostu żydem?

~max 17 minut temu
To trzeba zapytac Michnika, ktorym Zydem sie czuje. Pisz na forum Wyborczej, a nie tu.

~Vodka(kosher) 3 godziny i 23 minut temu
Żydem polakożercą,bo dużo już wyżłopał wódy,aby sobie udowodnić,że to co robi, to nie jest holokaust gazetowy na Polakach…

~goj 22 godzin i 26 minut temu
a tak a propo`s Auschwitz, to Niemcy stworzyli ten obóz K.L Konzentrazionlager do wymordowania Polaków których aresztowano, zwożono i kazano im budować..czyli kolejny pretekst dla zydowskich śmieci medialnych żeby Polaków obrażać i obwiniać, ze to Polacy wywołali II Wojnę Światową!…Żydów dopiero pod koniec 1942 roku zaczęto zwozić z Europy czyli tych państw którymi po napaści zawładnęli i te narody mordowali! Żydzi zachowują się tak, jak by to tylko oni byli jedynymi mordowanymi przez Niemców te pępki świata za których się uważają !

~batnabuce 1 godzinę i 25 minut temu
Parę lat temu oglądałem film, który przedstawiał przeżycia Żydów ocalałych z Getta Warszawskiego, gdzie jeden z ocalonych opowiadał, że pierwszy raz w swym życiu zaznał szczęścia dopiero w Getcie, bo mógł chodzić do kina na co wcześniej nie było go stać. Czuł się szczęśliwy mimo iż szedł „po trupach” zastrzelonych Żydów na ulicy przez Niemców oraz zatłuczonych pałkami przez żydowską policję. Więc dlaczego te obłudne buce teraz się tak oburzają? Pewnie boją się stracić kasę na kreowanie się jako naczelnych męczenników świata.

~Lenin 21 godzin i 33 minut temu
Przy kazji warto przypomnieć, ze Bydlaszewski był jedynym Żydem, który wyszedł z Auschwitz nie kominem, ale bramą, bo dostał urlop zdrowotny od SS w nagrodę za dobre kapowanie innych swoich ziomali i Polaków których więcej sie bał jak Niemców!

~pppp 12 godzin i 20 minut temu
Nie rozumiem o co chodzi…. Przecież te plakaty wiszą od połowy kwietnia i dopiero wszczęto larum…. przecież to załosne

…..

I na koniec pytanie, a może Jan Tomasz Gross zaprosi jeszcze chlebem i solą, tych jego ukochanych semickich imigrantów, do „polskiego obozu koncentracyjnego”, o jakże polsko i swojsko brzmiącej nazwie „Auschwitz”, jak to jego niemieccy, postępowi jewropejscy koledzy zrobili tu:

https://terazbedziebylo.wordpress.com/2015/09/12/obozy-zaglady-nowym-domem-dla-uchodzcow-faszyzm-2-0/

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1367738,Niemcy-chca-umiescic-uchodzcow-w-dawnym-obozie-Dachau

http://polska.newsweek.pl/na-facebooku-wysylali-uchodzcow-do-auschwitz-sciga-ich-prokuratura,artykuly,370132,1.html

http://wpolityce.pl/swiat/265170-uchodzcy-zakwaterowani-w-dawnym-obozie-koncentracyjnym-niemiecki-entuzjazm-wobec-przybyszow-z-poludnia-nabiera-nowego-wymiaru

Może jeszcze im powiedzieć np. tak:

WITAMY!!! Praca i was wyzwoli!!! 🙂

…..

Wiadomości powiązane z tym wpisem:

https://skribh.wordpress.com/2015/07/15/137-prof-marek-jan-chodakiewicz-9-maja-1945-koniec-czy-poczatek-wielkiej-wojny-o-tozsamosc-polek-i-polakow-polaszek-i-polahow-polek-i-polakow-02/


Marek Jan Chodakiewicz kontra Gross

https://skribh.wordpress.com/2015/07/20/141-dr-ewa-kurek-9-maja-1945-koniec-czy-poczatek-wielkiej-wojny-o-tozsamosc-polek-i-polakow-polaszek-i-polahow-polek-i-polakow-03/


„Umrze śmiercią naturalną każde kłamstwo” – Ewa Kurek dla Solidarnych2010


ZNIESŁAWIENIE, CZYLI PRAWDA O TZW. ANTYSEMITYZMIE


” Amerykański radykał ” – Dr Norman G. Finkelstein i kwestia żydowska


Przedsiębiorstwo Holocaust

…..

I byłbym zapomniał o najważniejszym!

Janku Tomku Groszku, pragnę ci podziękować z całego mojego słowiańskiego teraz serca, za wszystko co zrobiłeś!!! Tak, tak… to nie ściema! Gdyby nie twoja książka o Jedwabnem i cała ta dalsza szopka z wiecznie pijanym Kwasem i innymi Jewropejczykami uczynnie przepraszającymi za Jedwabne, w imieniu gojów, to nigdy bym nie był tym kim jestem teraz i nie robiłbym tego, co teraz robię! To ty mnie stworzyłeś, bo z nicości wywołałeś mój święty gniew i rozbudziłeś we mnie szczerą odrazę do wszystkiego, co ma związek z tobą i tę twoją zbrodniczą i zakłamaną pustynną tradycją, czego przez większość mojego życia nie czułem! Pewno było to jeszcze w 2006 lub 2007 roku, kiedy to pierwszy raz w moim życiu kogoś tak „gorąco polubiłem” i już mi tak zostało! Dzięki stary, udało ci się, no i przefajnowałeś, nie ma co!

Oj, coś czuję, że już niedługo zliżesz pianę z plamy po „piwie”, które jak już widać, sam na siebie i swoich ziomków pełnej krwi wylałeś. I to właśnie tacy jak np. oburzony przodownik Smolar, dokładnie ci to wyjaśnią, tak że nie trzeba będzie nawet kiwać na ciebie palcem… a ja będę tylko klaskał z zachwytu, stojąc z boku szczerze uśmiechnięty… LOL i ROTFL 🙂

44 thoughts on “167 Nieszczęśliwe stwory, czyli jak spróbować napisać słowiańską prawdę, tak żeby niektórzy jej odbiorcy poczuli ją jak bat na swojej skórze, na przykładzie Jana Tomasza Grossa i jemu podobnych

 1. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gross-oskarza-polske-msz-ostro-reaguje/c5wbzl

  Gross oskarża Polskę. MSZ ostro reaguje

  Słowa Jana Tomasza Grossa są nieprawdziwe, szkodliwe i obrażają Polskę – tak ocenia opublikowany w dzisiejszym „Die Welt” artykuł rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Gross, na łamach niemieckiej gazety, komentuje polski opór przeciwko przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu.
  (…)

  ~Andrzej : Mentalności Żyda nie da się zmienić. Jakim on jest historykiem i na jakiej podstawie wypowiada takie poglądy. Bardziej żenująca w tym temacie jest postawa Seweryna Blumsztajna, który w audycji „Tak jest” gorąco bronił swojego przyjaciela i ziomala. I to mówił dziennikarz opiniotwórczej gazety, który całe swoje życie mieszka w Polsce i pewne fakty są mu doskonale znane. Nie ma to jednak żadnego znaczenia kiedy trzeba bronić interesów swojej nacji i przyjaciela. Ci ludzie sami swoimi wypowiedziami doprowadzają do krytykowania ich co jest kwitowane stwierdzeniami o polskim antysemityźmie. Czasami słuchając takich jak oni mam pytanie. Po jakiego grzyba tylu Polaków nadstawiało kark i poświęcało swoje życie aby tych gudłaji ratować w czasie wojny.

  ~kuba pl do ~Andrzej: Współczuję tym Polakom, którzy ratowali żydów podczas II WŚ …
  Pewnie dziś wielu z nich słuchając tego żyda nie zrobióby NIC!

  Niemiecki żyd Martin Schulz, groził w Brukseli użyciem siły wobec Polski, …
  – cyt.”Polska zostanie zmuszona do przyjęcia imigrantów siłą”.
  Uchodźcy, to nieroby liczące na socjal w krajach, które go dają. Na ten cel (socjal) Szkopy w Brukseli wymyśliły niby dla nas pomoc finasową! Niestety, ale arabskie Multi-kulti daje inną mozlwość, tj tworzenia struktur terrorystycznych w Europie! Niemcy pod tym względem sa szczególnie chronieni, bo są dla muzułmanów bazą wypadową. Pomimo incydentów, araby chronią Niemców przed atakiem, takim jakie miały miejsca we Francji, czy Hiszpanii. Zresztą! Liczna turecka społeczność, to przysłowiowe baranki w porównaniu, co teraz napływa do nich!
  Niemcy o tym wiedzą i godzą się na wszystko, bo zdają sobie sprawę, że jest już dla nich za późno, aby odrękcić sprawę tych przyjmowanych przez lata! Siłą rzeczy przyjmują kolejnych nie z przyjaźni, a z obawy i strachem. Eskalacja możliwych ataków terrorystycznych w niemczech jest tak wysoka, że przerasta możliwości tego państwa i ochronę obywatelii! Obecnie następuje przerzucanie kolejnych arabskich grup na inne kraje, w tym Polskę i budowanie podobnych struktur w UE na wzór Niemiec! To początek III wojny światowej!

  ~rsjwj : Gross I Baumann to przyjaciele takich ..polakof jak Tusk Szynukowycz czy Lisienko

  ~Dziawuj : Jeżeli tacy ludzie ja ten Gross będą publikować takie kłamliwe teksty, to niech się nikt nie dziwi, że w Polsce przybędzie anty Grosssemitów.

  ~morwa : Czy wzorem podejścia Polaków do Żydów powinno być podejście nowojorskich Żydów do ich eksterminowanych pobratymców w Europie podczas II wojny światowej? Jeśli tak, to chyba nie możemy mieć zbyt wiele sobie do zarzucenia…

  ~Falstaff : Gross wyskakuje jak królik z kapelusza zawsze wtedy, kiedy wbrew obowiązującym wytycznym i na przekór cudzym interesom musimy twardo i jednoznacznie bronić naszej własnej racji stanu. Wtedy pojawia się Gross. Niczym sezam otwierają się przed nim łamy najbardziej opiniotwórczych gazet. Polacy bronią swoich interesów, więc Polacy to ludzie źli. Tako rzecze Gross. Polacy, słuchajcie Grossa, pochylcie pokornie głowy i bez szemrania otwórzcie granice przed najeźdźcami nazywanymi w poprawmowie uchodźcami. A czy nasz królik z kapelusza już policzył, ilu uchodźców przyjął Izrael???

  ~Inteligent- czytelnik ,,Wyborczej” : Dlaczego czepiacie się wybitnego badacza dziejów z USA? Przecież to powszechnie ceniona postać, na przykład Prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył Profesora Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej!!! Dlaczego zawsze czepiacie się mądrych, sprawiedliwych i nieskazitelnych moralnie ludzi?? Nienawistnicy!! ciemnogród!!

  ~Hrabia : Niemiec cię uszanuje dopiero wtedy, jak mu łe**b bu**tem do ziemi przyciśniesz.

  ~a tatuś był w policji? : Takich jak ten Gross to nic dziwnego, że mordowano. I to sami zydzi mordowali za policję zydowską.

  ~BIG DICK : Następnym razem nie trzeba pomagać żadnym Żydom – wtedy nikt nie przeżyje i nie będzie problemu z kłamcami w rodzaju pana Dużego.

  ~Tylko matka jest pewna do ~BIG DICK : Pan Duży musi mocno się starać ponieważ jest Żydem tylko po ojcu.

  ~wstyd : Jan Tomasz Gross pisze w niemieckim dzienniku „Die Welt”: „Polacy (…) faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”. To nie jest przecież prawdą, więc dlaczego fałszuje historię?Nawet Aleksander Smolar z Fundacji Batorego powiedział w Radiu Zet o tekście Grossa: „Cały ten artykuł jest nieodpowiedzialny, jest – jak na pracownika naukowego – prymitywny,Smolar powiedział, że słowa Grossa są „obrzydliwe”

  ~Znowu klopot z tym Grossem! : No popatrzcie kto to mowi ! „Zyd” Gross z polskiej matki, ktora ukrywala jego ojca! Zyd, ktory ozenil sie z Zydowka Gudzinska (zmienione nazwisko po wojnie), ktorej rodzice byli moskiewskimi czynownikami.

  ~bo na sady niepolskie nie ma co liczyc : gross sie calkiem zagubil w swojej nienawisci do Polakow. Coz, ziemia wszystko wyciagnie, a Pan Bog rozliczy

  ~MOS-COM-PL : GROSS próbuje przykryć moralnego kaca wynikającego z tego, że … JEGO RODZINA WSPÓŁPRACOWAŁA Z NIEMIECKIMI NAZISTAMI W HOLOKAUSCIE!

  ~x do ~MOS-COM-PL: On wg. żydowskich praw w ogóle nie nie jest Żydem. Jego matka była Polką, która ukryła jego ojca a swojego męża przed Holokaustem. Wychodzi na to, ze pluje na włąsną matkę.

  …..

  Masz moje współczucie, ale nie masz mojego szacunku Janku Tomku Groszku! I tak sobie myślę, że mama to cię też nie szanuje… bo wygląda na to, że nie ma za co…

  Polubienie


 2. Nasz Prezydent, oby miał jaja jak Orban,.. chociaż ustawę o szczepionce rzekomo przeciw HPV podpisał…

  http://wiadomosci.onet.pl/echa-wypowiedzi-andrzeja-dudy-w-londynie-petru-az-nie-chce-mi-sie-wierzyc/r7ldz7

  Echa wypowiedzi Andrzeja Dudy w Londynie. Petru: aż nie chce mi się wierzyć

  Prezydent Andrzej Duda stwierdził w czasie wizyty w Wielkiej Brytanii, że jako głowa państwa „nie ma dzisiaj odwagi powiedzieć rodakom: wracajcie do kraju”. Jego słowa spotkały się z krytyką. Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru nazwał wypowiedź Dudy „żenującą” i szkodliwą dla wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. – Aż nie chce mi się wierzyć w te słowa – powiedział polityk.
  (…)

  ~zjs : A nam jest wstyd za głupotę propagandzistów w rodzaju Petru, tych wszystkich wielbicieli „zielonej wyspy”. Ode mnie z pracy wyjechał kolejny kolega z całą rodziną (żona i dwoje dzieci) na stałe do Anglii.Prezydent powiedział prawdę i dzięki mu za to, że nie łgał jak Tusk, Petru, Kopaczowa i całe to towarzystwo od bajeru. A ty”oburzona” to walnij się głową w jakiś mur.

  ~refresh : Ja takze nie wide zmian na lepsze. I nie widze w wypowiedzi prezydenta nic niestosownego. Mit o zielonej wyspie pozostal mitem. Zreszta jego tworca pozostal rowniez emigrantem zarobkowym podobno? Nie widze tez powodu, dla ktorego wybrany za rzadow tej mitologizujacej formacji, a wlasciwie u schylku jej rzadow, mial brac na siebie odpowiedzialnosc za efekt jej rzadow I pomyslow, w tym rowniez mamienia spoleczenstwa bajkami o dobrobycie. I wstydzic to mozna, a nawet trzeba wlasnie tego. Tego zaklamania. Bo jesli jest tak dobrze to co robia ci wszyscy ludzie za granicami wlasnej ojczyzny? I trzeba miec tez duzo odwagi zeby temu zaklamaniu sie przeciwstawic. Szacunek dla pana prezydenta. A wy, co tak zgodnie go opluwacie wstydzcie sie swojej obludy. Nie wstyd wam bylo za szoguna, ofiary zolnierzy wykletych, pro cywili I wiele innych? Wtedy zaden z was nie krytykowal, a teraz ujadacie jak sfora. To dopiero moralnosc. Wstyd.

  ~warszawiak42 : Panie Petru – opamiętaj się i bądź Pan uczciwy w swoim osądzie. To właśnie pański mentor życiowy Balcerowicz, doprowadził 90% społeczeństwa na skraj większego czy mniejszego niedostatku. Pan chcesz kontynuować jego sposób zarządzania ekonomią polską i to jest tragedia, bo następne pokolenie młodych Polaków łapie się na „tzw. zmiany na nowoczesność”, pod zmienionym hasłem Balcerowicza (czytaj Petru). Stań sobie Pan prze licznikiem (największy szczyt hipokryzji sic!) na Rondzie Dmowskiego i zobacz Pan do czego doprowadził nas pański guru, a potem dopiero osądzaj innych. Teraz parę słów do młodych – Nie dajcie się zwieść temu Petru bo za jego plecami stoi Balcerowicz i jego pomysły na Polskę!!!

  ~patriotaa : Powiedział prawdę i zawistni zdrajcy narodu chcą go zbesztać. Brawo dla Pana Prezydenta. Panie Andrzeju nie dopuśćmy do tego aby muzułmanie zaleli nasz kraj. My Polacy tego nie chcemy, nie dajmy sobie narzucić woli unii. Polska Węgry Słowacja Czechy wg mnie to dobry układ i kierunek na przyszłość. Nie oszukujmy się unia nam nie pomoże, nie dopuśćmy do tego co się dzieje np. we Francji, WB, Niemczech…
  POLACY WALCZMY O NASZ KRAJ

  Polubienie

 3. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gw-slowa-jana-tomasza-grossa-sa-nie-do-przyjecia/6smzjf

  „GW”: słowa Jana Tomasza Grossa są nie do przyjęcia

  „Podczas wojny byli Polacy, którzy zabijali Żydów lub wydawali ich w ręce niemieckie, ale łączenie tych zbrodni z niechęcią do muzułmanów jest nie do przyjęcia. To jątrzący nonsens” – napisał w dzisiejszym wydaniu „Gazety Wyborczej” Bartosz T. Wieliński. Odpowiedział tym samym na tekst prof. Jana Tomasza Grossa, który w dzienniku „Die Welt” analizuje przyczyny oporu Polaków wobec przyjęcia muzułmańskich uchodźców. Jako jedną z nich historyk podał znaczny udział Polaków w zagładzie Żydów.

  Jan Tomasz Gross stwierdził m.in., że Polacy są narodem antysemickim, który „podczas wojny zabił więcej Żydów niż Niemców”. Gross wytyka Polakom zapomnienie własnej historii, której istotną częścią jest emigracja. Twierdzi też, że w latach powojennych ludność żydowska uciekała znad Wisły ze strachu przed prześladowaniami m.in. do Niemiec.

  Szczególne kontrowersje wzbudziły słowa: „Polacy słusznie byli dumni z oporu, jaki stawiali nazistowskim okupantom, ale faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”.

  Z tekstem historyka polemizuje w dzisiejszym wydaniu „Gazety Wyborczej” publicysta Bartosz T. Wieliński. „Tak, mamy się za co wstydzić, ale wyciąganie wniosku, że Polacy nie chcą dziś muzułmanów, bo od zakończenia II wojny światowej nie rozliczyli swojego antysemityzmu, jest absurdem” – pisze Wieliński. Dodaje, że Polacy rozliczają się z udziału w Holokauście „znacznie głębiej i szczerzej niż Czesi, Węgrzy czy Rumuni”. Dodaje, że łączenie tych zbrodni z niechęcią do muzułmanów jest „nie do przyjęcia”.

  Dziennikarz twierdzi, że wyliczenia Grossa, jakoby Polacy mieli w trakcie wojny zlikwidować więcej Żydów niż Niemców, są „nieoparte na żadnych historycznych dowodach”.

  Wieliński nie zgadza się również na porównywanie postawy Polaków i Niemców wobec uchodźców. Argumentuje, że Niemcy i Austriacy „znają muzułmańskich imigrantów od pół wieku”, dla Polaków jest to jednak problem dopiero odkrywany.

  Ostra reakcja na słowa Grossa

  Słowa Jana Tomasza Grossa są nieprawdziwe, szkodliwe i obrażają Polskę – tak ocenia opublikowany w „Die Welt” artykuł rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

  Aleksander Smolar, prezes Fundacji im. Stefana Batorego, określił w Radiu Zet twierdzenia Grossa mianem „prymitywnych”. Jednocześnie powiedział, że wprawdzie jest możliwe, że twierdzenie Grossa jest bliskie prawdy historycznej, ale Gross – jako historyk z Żydowskiego Instytutu Historycznego – powinien swoje tezy opierać na źródłach. Tymczasem słowom Grossa brakuje dostatecznego uzasadnienia. – Ja nie pamiętam, żeby on kiedykolwiek w swojej książce napisał i nie pamiętam żadnego źródła, które by to powiedziało, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców – powiedział Smolar.

  Dodał także, że stawiając tak kategoryczne tezy bez odpowiednich dowodów historycznych, Gross zachował się nieodpowiedzialnie. Zdaniem Smolara, jego słowa są „obrzydliwe i nieodpowiedzialne”.

  Kontrowersyjny historyk

  Szerokim echem odbiła się w Polsce książka Jana Tomasza Grossa i Ireny Grudzińskiej-Gross „Złote żniwa. Rzecz o tym, co się działo na obrzeżach Zagłady Żydów”, która ukazała się na początku 2011 roku. Autorzy stawiają w niej tezę, że Polacy czerpali materialne zyski z Holokaustu: ukrywali Żydów za pieniądze, szantażowali denuncjacją tych, którym udało się zbiec z getta, dopuszczali się mordów na swoich żydowskich sąsiadach, przejmowali ich majątki i posady. Grossowie podkreślają, że grabież żydowskiej własności i mordowanie Żydów były ze sobą ściśle powiązane. Nie podają, ilu Żydów wymordowali sąsiedzi na terenie rdzennie polskim, zaznaczając, że badania wciąż trwają, jednak piszą, że „liczbę ofiar można szacować na kilkadziesiąt tysięcy”.

  W 2011 Krakowska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie znieważania narodu polskiego i nawoływania do nienawiści w książce „Złote żniwa”. Uznano bowiem, że nie można mówić o popełnieniu przestępstwa.

  W 2008 roku wydawnictwo „Znak” wydało książkę Jana Tomasza Grossa „Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści”. Autor stawiał w niej m.in. tezę, że antysemityzm w Polsce po II wojnie światowej miał przyzwolenie społeczne. Według Grossa miało tak być m.in. wskutek udziału licznych Polaków w zagrabieniu mienia ofiar holokaustu, czego po wojnie komuniści nie rozliczali.

  W lutym 2008 roku krakowska prokuratura po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego odmówiła wszczęcia śledztwa związanego z publikacją „Strachu”. Uznała, że autorowi książki, jak również wydawcy nie można przypisać przestępstwa publicznego znieważenia narodu polskiego. Stwierdziła także, że lektura książki nie ujawnia wypowiedzi, które wskazywałyby na zamiar czy to autora, czy też wydawcy książki nawoływania do nienawiści do narodu polskiego na tle różnic narodowościowych.

  ~suma zdarzeń : Niech Gross opowie w jaki sposób żydowskie dzieci adoptowane przez polskie rodziny były im zabierane po wojnie. Niech opowie ile polskich rodzin zostało przy tej okazji zastrzelonych jak wściekłe psy, a dzieci uprowadzane. Do tych działań powołali specjalną organizację, która działała bezwzględnie, a życie Polaków było dla nich niczym. Sam Szewach Weiss, były ambasador Izraela to przyznał przed kamerami, ale przy tym mało go szlag nie trafił. Nigdy nie byłem wychowywany w atmosferze antysemityzmu, teraz jestem antysemitą i nigdy, przenigdy w przypadku zagrożenia nie ratowałbym żadnego Żyda ani jego dzieci. Żydzi na całym świecie są narodem znienawidzonym, ale pracowali na to wiele, wiele lat. O tym fakcie powiedział sam ich rabin, który zalecił im zastanowienie się skąd ta nienawiść wypływa i czy na nią nie zasłużyli.

  ~wio do ~do głupoty….: obecnie w Izraelu jest zaledwie kilka procent krwi semickiej, więcej jest właśnie w Syrii i w Palestynie. Dlatego nie jest antysemitą. Może być antyżydowski – tak jak całe społeczeństwo żydowskie jest antypolskie. Tyle

  ~… do ~wio: Ciekawe, skąd ta antypolskość się wzięła u Żydów ? Takie maja hobby…. ?Za co maja nas lubić ,za te komentarze na forach ?

  ~wio do ~…: A Ty w obronie kogo stoisz, człowieka czy Gminy. Wiem kto jest żydem i oddany Polsce – i jego szanuje, pamietaj że oni moga co najwyżej się utożsamiać a nie tworzyć tożsamości, mogą być wierni krwi ale i naRodowi który go przygarnał. Dobrze znamy historie – wieć nie wybielaj. Poczawszy od Kazimierza Wlk. i wczesniejsze kroniki. Ten lud nie miał takiej wolności a jak u Nas. On tutaj nie ma takiej historii na tej ziemi jak Slowianie, Slowianie byli na długo przed nimi, Wszeðzie w średniowieczu byli tępieni, Taka Francja, dzisiejsze Niemcy czy Włochy – czy to nie tam dokonywano pogromów żydowskich. Więc lepiej nie zaczynaj tematu bo przegrasz

  ~…. do ~wio: Niestety ale to my przegrywamy…Żydzi są wszędzie na całym świecie .Mają wpływy i pieniądze .Nasza nienawiść do nich , w niczym im nie zaszkodzi a nam nie pomoże .Bezsensowna nienawiść…

  ~wio do ~….: źle pojmujesz rzeczywistość – nie wszystko złoto co sie świeci.
  To nie jest nienawiść – to niesprawiedliwość. To nie ejst zazdrość, czy pogarda – lecz wypersfadowania, że to Polacy są przynależni tym ziemiom od 7500 lat. Od 7500 lat nasi Przodkowie bronili jej przed najazdami wrogów.
  Pośród żywotów kaliend i darów szych przodków,
  haftem spisanych wiana od tysięcy lat splątanych
  w naszej krwi słowiańskiej od początku naszych czasów
  Oyczyzna moja na murach wiary zbudowana
  kłodżami okraszona, jako młoda dziewica co
  swe dary dla wybranka w tajemnicy u rąbka
  swej sukni skrywa, jako ona co siłę posiada
  nowego stworzenia -ludzkiego życia

  Jako ta Oyczyzna – Rod nasz Bielny, lecz
  kartami burz, gwałtów i rozbojów szarpana
  jej suknia bogata,
  przez wrogów co od tysięcy lat próbują
  zetrzeć, spalić i splądrować jej dar niebiański
  siłą Woli jako miecz i tarcza,
  swą walkę przekuła na lud swój Polski,

  Wierny, Mężny i niezjednany,
  jak skrzydła Orła, lotny ich duch
  jak wzrok Sokoła, przenikliwy druh
  jak Odyniec; dzielny jak zuch
  Chroniona nasza Polska,
  pogonią wiernych mężów, co na swych
  wierzchowcach, pośród setek burz,
  Pędzą -chmury czarne, ognisty kurz
  i ciemne wody odmętu wezbrane
  co nad naszą Matką; w urnie popiołów
  historii zostały zebrane

  My Synowie, kuci od Pioruna,
  mądrzy od Swaroga
  szybcy niczym myśli Stwórcy
  po wsze czasy bronić będziemy
  naszej Matki Polki –
  naszej Rodziny i Oyczyzny

  ~… do ~wio: Piękne.. Pozdrawiam.

  ~m do ~….: Żydzi mają wpływy i pieniądze i to ich upoważnia to spotwarzania, lżenia i obrzucania kogoś błotem??? Ciekawa logika. Myśleć, że z powodu przewagi ekonomicznej można kogoś zeszmacać może tylko żyd. I o jakiej naszej bezsensownej nienawiści w ogóle mówisz??? Jeśli ktoś się broni przed PERMANENTNYM spotwarzaniem go (np. „polskie obozy śmierci”) to jest to wyrazem nienawiści???!!! To żydzi zieją do nas bezsensowną nienawiścią po setkach lat w naszej Ojczyźnie, gdzie znaleźli schronienie, żyli i stanowili najliczniejszą diasporę w Europie.

  ot do ~suma zdarzeń: kiedyś w wywiadzie tv Gross wylewał żale jak to rodzina matki /Polka/ kręciła nosem na męża żyda…..teraz leczy kompleksy atakując Polaków

  ~Krak do ~suma zdarzeń: Nie rozumiem dlaczego nie można być antysemitom?
  Nie lubię muzułmanów
  Nie lubię Niemców
  Nie lubię Ruskich
  Nie lubię Ukraińców
  Nie lubię Żydów
  dlaczego mam ich lubić jeżeli to wrogowie, uwielbiają pluć na mnie jako Polaka Nie mówię o jednostkach, bo z nimi można porozmawiać ale w masie jakoś za nami nie przepadają.

  W imię poprawności mam być masochistą?

  ~Benek : Żydzi zmuszeni byli uciekać z nad Wisły do Niemiec … ha, ha, do swoich oprawców. Nie wiedziałem, że żydzi widzieli większe niebezpieczeństwo dla siebie w Polsce. W kraju gdzie pozwolono im mieszkać od czasów średniowiecza. W Polsce jedynie czuli się dobrze. Żeby po tylu latach stwierdzić, że Polacy są źli ??? Żydzi nigdy się nie zasymilowali z Polakami, zawsze tworzyli odrębność a Polaków – gojów traktowali z pogardą. Jeszcze żaden naród tak pogardliwie nie wyraża się o Polakach jak żydzi. Niewdzięcznicy i tyle. Może wreszcie znajdzie się ktoś odważny z redaktorów i napisze prawdę o żydach. zwiń

  ~Żydzi powinni się wstydzić talmudu a nie otwierać japy do ~Benek: Żydzi się nie asymilowali bo Talmud twierdzi, że oni są od nas lepsi. Oni uważają się za nadludzi. Niewiele się różnią od faszystow

  Polubienie

  • http://facet.wp.pl/kat,1034185,wid,17849648,wiadomosc.html?smgnzebaxbaxhefticaid=11598a

   Mocna kampania „Powiedz stop mowie nienawiści”

   Najgorzej jest być Żydem, Romem i homoseksualistą. Z raportu Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że choć w internecie najwięcej jest mowy nienawiści o podłożu rasistowskim, to ponad 90 proc. młodzieży uważa tego typu komentarze za niedopuszczalne. Co innego, jeśli chodzi o osoby homoseksualne – tu przyzwolenie na „hejt” jest o wiele wyższe, szczególnie wśród nastolatków. Właśnie temu problemowi poświęcona jest nowa kampania społeczna Fundacji Batorego.
   (…)

   ~moralista 51 minut temu
   Zrównują powiedzenie „rzygać mi się chce jak na nich patrzę” z masowym mordowaniem ludzi. Czy każdy kogo biorą mdłości na widok obściskujących się gejów to masowy morderca ? Użycie takich zrównań świadczy o całkowitej socjopatii i braku jakichkolwiek norm moralnych u tych którzy takie zrównania społeczeństwu fundują. Ludzie mają prawo czegoś nie lubić, zwłaszcza że potępienie homoseksualizmu jest w Biblii, gdzie nazywa się to grzechem sodomii.

   ~Reakcja 1 godzinę i 29 minut temu
   „Co innego, jeśli chodzi o osoby homoseksualne – tu przyzwolenie na „hejt” jest o wiele wyższe, szczególnie wśród nastolatków”. Mądrzy ludzie mówili kilka lat temu, że karmienie ludzi propagandą homoseksualną zadziała przeciwko homoseksualistom. Ponieważ najwięcej tego jest w szkołach, to i stopień niechęci (wyolbrzymianej ale jednak realnej) najwyższy. A autorzy badania jakoś nie zauważyli obiektu największej nagonki w sieci i nie tylko: Kościoła Katolickiego. Polacy też są prawie zawsze atakowani gdy tylko trafi się, choćby najsłabszy, pretekst.

   ~zez (16:02)
   falę nienawiści do żydów rodem z bolszewii propaguje sam grossssssss – żyd – prowokator – ziejący jadem do Polaków, pomawia i kłamie, czeka na niego sąd, domagamy się wysokiej kary pieniężnej od niemieckiej gazety za artykuł tego twórcy

   ~alex 1 godzinę i 59 minut temu
   Jako Polak z całego serca popieram. Każdy, kto oczernia, szkaluje i wylewa pomyje na naszą Ojczyznę, zasługuje na potępienie i karę. Każdy, czy to Żyd z USA , czy polski prezydent. Rzeczywiście od czasów Hitlera nikt nie wyrządził samym Żydom tyle zła co Gross, który sam jest Żydem. Jego ziejące jadem antypolskie artykuły powodują, ze nawet ci, którzy szczerze współczuli Żydom z powodu Holocaustu, teraz się od nich odwracają. Dziwię się, że Mossad do tej pory nie odstrzelił tego szkodnika, który społeczności żydowskiej wyrządził niepowetowane szkody.

   ~areb 1 (16:35)

   Obraz fundacji BATOREGO!Spotkanie w siedzibie fundacji 06.08.1998 r. Przewodniczący – B. GEREMEK Proszę o ciszę zaczynamy. Referować krótko tematy znane … MICHNIK – jak zwykle o polaczkach ha ! ha ! … BALCEROWICZ – ja zacznę od tego, że transfer pieniędzy do Izraela idzie pełną parą, oni się niczego nie domyślają ! W prywatyzacji bierze udział ponad 3,5 tyś naszych Żydów. Banki są już prawie wszystkie nasze, a to najważniejsze ! … -Wykup najlepszych terenów w Warszawie i największych miastach załatwiony. Sprzedaż najlepszych zakładów kontynuujemy dla naszych za grosze albo dajemy kredyty z pieniędzy budżetowych, a potem umarzamy. GEREMEK – Leszek, wystarczy ! Od siebie chcę powiedzieć, że w MSZ nie ma już żadnych Polaków. Ambasadorzy i I- sekretarze to nasi Żydzi ! W Brukseli są tylko nasi. PAŁUBICKI – kartoteki : p.Geremka, Mazowieckiego, Olechowskiego, Michnika oraz Jankowskiego, a także 328 naszych zostały do końca wyczyszczone ! Wcześniej siedział tam Adaś z naszymi, ale do końca nie wyczyścił … OLECHOWSKI – jeżeli dowiedzą się, że ja, Kwaśniewski i Buzek jesteśmy Żydami, to źle ! KUROŃ – wszędzie mamy swoich ! w Radach Nadzorczych, Funduszach Powierniczych, Dyrekcjach, Bankach ! Zresztą z Izraela i Stanów przyjeżdża ok. 8,5 tys. Żydów, po to są powiaty, trzeba trzymać polaczków za mordę ! … Zresztą już i tak niedługo wszystko będzie nasze! Za trzy lata obudzą się z łapą w nocniku. SUCHOCKA – Jacek znowu piłeś i jesteś wulgarny ! KUROŃ – nie przejmuj się oni są ogłupieni. Telewizja, radio i prasa są nasze ! OSIATYŃSKI – może porozmawiamy o wyborach ? Adaś dał 3 miliardy zł. Turowicz z Tygodnika 500 milionów, to skąpiec, Sorosz 10 miliardów, Biznes Club 10 miliardów, Urban 1,5 miliarda,Niemiec 4 miliardy, 15 miliardów dał Leszek z Budżetu … MAŁACHOWSKI – wszędzie gdzie się da niszczyć ” Naszą Rodzinę” i ks. Rydzyka, oni są najbardziej niebezpieczni, ale też i ” Ojczyznę” i „Przymierze”. Popatrzcie ośmieszyliśmy Pawlaka i już go nie ma, kolej na Kalinowskiego, ale powtarzam przede wszystkim niszczyć „Naszą Rodzinę” i Radio Maryja”, ich gazetą – „Nasz Dziennik” i ks. Rydzyka. … KUCZYŃSKI – zobaczcie jaka dobrą robotę zrobił dla nas pan Kulesza. Lityński – ale swoje pieniądze wziął ! Jak wejdą do Unii będą tylko regiony, żadnej Polski już wtedy nie będzie !… CÓŻ MOŻNA JESZCZE DODAĆ …

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Aleksander-Smolar-problem-imigrantow-powoduje-przeciwstawienie-sobie-krajow-UE,wid,17846758,wiadomosc.html?ticaid=115983&_ticrsn=3

   akt. 15.09.2015, 10:41

   Aleksander Smolar: problem imigrantów powoduje przeciwstawienie sobie krajów UE

   Problem imigrantów powoduje przeciwstawienie sobie krajów, narodów UE, osłabianie więzi w ramach Unii – mówi prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar. Jak dodał, ten problem może też doprowadzić do zakwestionowania otwartych granic i kryzysu strefy Schengen.
   (…)

   ~Ala 7 godzin i 55 minut temu
   Panie Smolar, mieszka Pan w Polsce, podobno kraju demokratycznym. Niech więc Pan – zgodnie z zasadami demokracji – uszanuje wolę większości, która – z różnych względów – nie chce imigrantów we własnym kraju. I proszę nie stosować szantażu, że „UE nie będzie łożyć środków na Polskę”, bo po pierwsze wielu Polaków nie odczuwa tego „łożenia” osobiście, bo zarabiamy nędzne grosze, tak jak w poprzednim ustroju. A po drugie niech Pan nikogo nie poucza o solidarności narodów europejskich, bo to śliski temat, co widzimy na przykładzie kolejnej nitki Nord Stream – porozumienia ponad naszymi głowami między Rosją, a Niemcami. I błagam, proszę nie porównywać emigracji Polaków z najazdem arabskim, bo to jest – zacytuję ulubione słowo GW – nadużycie. Polacy pojechali tam DO PRACY, NIE PO SOCJAL! I wielu moich Rodaków to ludzie wykształceni i wykwalifikowani w swoich zawodach, uczciwie wykonujący swoje zadania w pracy. Proszę o umieszczenie mojego wpisu.

   ~Marcos9 godzin temu
   Pan Smolar jest prezesem Fundacji Batorego, założonej przez niejakiego globalistycznego finansistę George’a Sorosa. Polecam przeczytanie artykułu na prison planet pl pt.”Sponsorowany przez Sorosa “libijski scenariusz” rozwija się na Ukrainie” W google znajdziecie.

   ~ja 7 godzin i 41 minut temu
   W Programie „Świat się kręci” w poniedziałek była sonda. 91% wysyłających smsy opowiedziało się za uszczelnieniem naszej granicy, tymsamym za powstrzymaniem imigracji.

   ~ewa 9 godzin i 50 minut temu
   pan smolar reprezentuje międzynarodową masonerię. Nie zająknie się o przyczynach emigracji. Czy nie lepiej zadbać o polaków w polsce niż jak robiła tuskolandia wypchnąć ich poza kraj a sprowadzać arabów.KOpaczowa teraz pieknie mówi a przez 8 lat PO zdradzała polskę

   gekonn 9 godzin i 53 minut temu
   Nie ma szan się przebić na WP z jakimkolwiek nie zmanipulowanym materiałem – masakra!! jedyne media które pokazują jak jest to wykop i youtube

   Polubienie


 4. Imperium zła – Lektor PL

  Published on Jan 5, 2014
  Mógłbym tu wiele wytknąć wytykającemu, ale pozostawię to oglądającym (KRK który kradł, mordował, spiskował, stworzył strukturę „mafijną”-kościelną, rządził światem jako państwo-religia nadal chce mieć władzę nad światem.) Nagranie dla tych którzy umieją rozdzielić fakty od manipulacji.

  Polubienie

 5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jakub-Dymek-retoryka-zblizona-do-III-Rzeszy,wid,17847847,wiadomosc.html

  akt. 15.09.2015, 13:44

  Jakub Dymek: retoryka zbliżona do III Rzeszy

  – Pan Jakub Dymek sugeruje, że władze węgierskie lubowały się w biciu ludzi, psikaniu w oczy gazem. Moim zdaniem władze, jak na skalę chaosu na Węgrzech, zachowywały się bardzo powściągliwie. Bardzo dużo ekip obserwowało to, co się tam działo – mówił w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Piotr Semka z „Rzeczpospolitej”.
  (…)

  ~Qwerd 6 godzin i 48 minut temu
  Dymek zdaje się nie rozumieć, że Viktor Orban broni swojego kraju przed imigrantami. Każde normalne państwo by tak zareagowało i nie wierzę, żeby ktokolwiek chciał bawić się w „szlachetnego rycerzyka”, żeby się przypodobać Zachodowi i narazić swój kraj i kulturę na importowany islamski fundamentalizm

  ~Obywatel 3 godziny i 46 minut temu
  Typowe dla lewactwo jak ktoś ma inne poglądy to hitlerowiec. Wstyd Panie Dymek

  Polubienie

 6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Jacek-Zalek-sklada-zawiadomienie-ws-artykulu-Jana-Tomasza-Grossa-w-Die-Welt,wid,17848885,wiadomosc.html

  akt. 15.09.2015, 21:33

  Jacek Żalek składa zawiadomienie ws. artykułu Jana Tomasza Grossa w „Die Welt”

  Poseł Jacek Żalek zawiadomił Prokuratora Generalnego o możliwości popełnienie przestępstwa przez Jana Tomasza Grossa. Chodzi o artykuł w niemieckim „Die Welt”, w którym Gross stwierdził, że w czasie II wojny światowej Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców.

  Podlaski poseł Polski Razem Jacek Żalek uważa, że stwierdzenie to może stanowić przestępstwo znieważenia Narodu Polskiego. Jednocześnie parlamentarzysta uznał zawarte w artykule stwierdzenia za absurdalne i nie poparte historyczną analizą.

  Wcześniej na artykuł w „Die Welt” zareagowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski uznał tekst za nieprawdziwy historycznie, szkodliwy i obrażający Polskę.

  ~Marek Słowiński 5 minut temu
  Brawo Panie Pośle!!! Trzeba tępić takie kłamstwa o naszym narodzie

  ~neos 6 minut temu
  Jeżeli to prawda (trudno aż w to uwierzyć, że tak napisał), to Gross zwariował. A jeżeli zwariował, to nie warto ścigać.

  ~pavlo 3 minuty temu
  Jeden się odważył a reszta cicho siedzi.

  ~ewa1 4 minuty temu
  i to jest prawdziwy poseł RP !!!!!!!!!!!

  ~polski żyd 4 minuty temu
  BRAWO! też tak uważam, warto by nawet złożyć sprawę do sądu przeciwko oszczerstwom jakie ten Pan wygłasza publicznie. Nie ma takich dowodów, które potwierdzałyby tezę tego żałosnego profesorka.

  ~ka-ma 4 minuty temu
  Czy na tego pejsa nie ma kary.Co jeszcze ten śmieć musi zrobić żeby ktoś zamknął mu mordę.

  ~Zabiegowiec 5 minut temu
  Więzienie albo wydalenie z Polski. Dobry to test na to, czy Polskie państwo jest naprawdę, czy tylko z nazwy Polskie.

  ~art-b 7 minut temu
  Brawo! Choć jeden ma jaja,bo ani Duda, ani Kopacz na to nie wpadli.

  ~inga 8 minut temu
  Brawo, panie Żalek. Stop antypolskiej propagandzie.

  Polubienie


 7. Lewacy zakłócili konferencję prasową Partii KORWiN na temat imigrantów! – 12.09.2015

  !UWAGA! Polecam obejrzeć do samego końca! Gówno Wybiórcze i jego czytelnicy mają problemy… I bardzo qrf dobrze! 🙂

  Polubienie


 8. Марш против мигрантов – Варшава, Польша / Marsz przeciwko imigrantom – Warszawa, Polska

  Polecam wszystko, ale zwłąszcza 5 min 50s… HEJ!!! 🙂

  Polubienie


 9. POLACY PRZECIWKO „IMIGRANTOM”. TEGO NIE ZOBACZYSZ W TELEWIZJI! Materiał Marcina Roli

  Prince Vegeta 2 days ago
  Świetny materiał, wypowiedzi osób bardzo rzeczowe i elokwentne. Zwykli ludzie mają znacznie bardziej trzeźwe myślenie niż nasze „elity”. Jestem dumny, że jestem Polakiem. 🙂

  acisknight 4 hours ago
  +Prince Vegeta Napisałeś to co ja chciałem. Media main gówniane ustawiają te wszystkie wypowiedzi polaków, albo szukają debili. Tutaj było normalne, uczciwe dziennikarstwo.

  Polubienie


 10. Uchodźcy / imigranci w Niemczech – pierwsze problemy

  Miasteczko 1800 osób i… 3500 imigrantów! Niemcy, moje gratulacje, ale najbardziej gratuluje tym przyszłym gwałconym NIimkom!!! 🙂

  Polubienie

 11. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2015/38/facebook-chce-cenzurowac-rasistowskie-antyimigranckie-wpisy.aspx

  Facebook chce cenzurować rasistowskie, antyimigranckie wpisy

  W związku z rosnącą liczbą obraźliwych, antyimigranckich wpisów na Facebooku, niemiecki minister sprawiedliwości poprosił o zwiększenie kontroli po stronie przedstawicieli mediów społecznościowych.

  Wszystko za sprawą ostatniego komunikatu wydanego przez przedstawicieli serwisu Marka Zuckerberga, którzy zobowiązali się do współpracy z rządem Niemiec. Cel? Usuwanie wpisów, które w obraźliwy i rasistowski sposób odnoszą się do innych. To reakcja na prośbę niemieckiego ministra sprawiedliwości o aktywniejszą rolę mediów społecznościowych w walce z internetową agresją względem przybywających się do Europy imigrantów.

  Na tym historia się jednak nie kończy – Facebook zapowiedział także pomoc finansową dla organizacji, które skupiają się na śledzeniu i eliminowanie w sieci tak zwanej „mowy nienawiści”. Co dokładnie jest za taką uważane – póki co nie wiadomo, w całym procederze ma jednak brać udział pokaźna część niemieckiej administracji. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zapowiadana regulacja odnosi się póki co tylko i wyłącznie do „niemieckiej” części Facebooka – rozciągnięcie jej na pozostałe kraje wymagałoby nawiązania współpracy z kolejnymi rządami.
  (…)

  Realista (gość)2015-09-1520:03
  Facebook jakoś nie ma żadnych problemów z antypolskimi komentarzami od których roi sie w ich serwisie.

  Renstein (gość)2015-09-1520:05
  Pejsbuk, platforma wymiany myśli obrzezanych

  Mac (gość)2015-09-1520:09
  Kolejny dowód na to, że ta nagła, nieprzypadkowa, zaplanowana fala islamu na Europę jest autorstwa Izraela. Bo Facebook to Izrael, jakby kto jeszcze nie wiedział…

  GUN-freedom (gość)2015-09-1520:31
  Ty samym Facebook dołącza do GównaWybiórczej, która zamyka możliwość komentowania. Reżym stoi w obliczy zemsty zdradzonych obywateli.

  Ergo (gość)2015-09-1520:40
  Ale kołtuneria !. Mowa nienawiści ?. Niech zaczną od Koranu,którego w cudowny sposób nie dostrzegają !.

  tom (gość)2015-09-1520:42
  jedynie słuszna przewodnia rola przestępczej organizacji jaką jest Unia Europejska nakłada kaganiec na nasze poglądy. Zastanówcie się czy nie ma to nic wspólnego z gestapo. Dlaczego na siłę mam kochać imigrantów skoro są to zwykłe darmozjady chcący wyłudzić zasiłki w europie.

  wredniak (gość)2015-09-1520:44
  Oto ta „wolność”, „demokracja” i „tolerancja”. Możesz powiedzieć wszystko pod warunkiem że będzie to zgodne z polityczną poprawnością. Za komuny też mogłem mówić wszystko pod warunkiem, że to nie godziło w Związek Radziecki, sojusze i partię. No cóż, nawet FB nie odcina się od starych sprawdzonych wzorów.

  multipulti (gość)2015-09-1520:45
  A pies was je… z tym waszym fejsem. Sram na was i tych waszych umiłowanych.Fejs mi tak potrzebny jak tektura do podcierania tyłka.

  obsewator (gość)2015-09-1520:46
  Kazdy moze wyrazac glosno swoja opinie ale tylko wtedy kiedy jest ona politycznie poprawna.

  Polubienie

 12. http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Pawel-Lisicki-Jan-Tomasz-Gross-czyli-kariera-pewnego-hucpiarza,wid,17849315,wiadomosc.html?ticaid=11598a&_ticrsn=3

  akt. 16.09.2015, 08:44

  Paweł Lisicki: Jan Tomasz Gross, czyli kariera pewnego hucpiarza

  – Pierwszą moją reakcją była złość. Zwykle ze spokojem przyjmuję różnego rodzaju bzdury, które wypisują eksperci od polskiej historii i spece od rachunku sumienia polskiej duszy, jednak to, co napisał Jan Tomasz Gross przekroczyło wszelkie granice. Zalała mnie krew – pisze Paweł Lisicki w felietonie dla Wirtualnej Polski.

  Pomysł, żeby w debacie na temat uchodźców używać pałki antysemityzmu i walić nią po głowach Polaków, Węgrów czy Czechów tylko dlatego, że nie dość entuzjastycznie zareagowali na wizję napływu setek tysięcy uchodźców muzułmańskich to coś absolutnie niewiarygodnego. A to właśnie zrobił Gross. Zemścił się na mieszańcach Europy Środkowej i wykorzystał w tym celu najbardziej obrzydliwą broń – pomówienie o współpracę w Holokauście.

  W opublikowanym przez „Die Welt” artykule Gross napisał, że Polacy w czasie II wojny światowej „zabili więcej Żydów niż Niemców”. Dodał, że „ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich”. Dowodem tego, pisał autor „Sąsiadów”, było to, że „nie tak dawno, w pierwszych latach po wojnie Żydzi, którzy przeżyli Holokaust, musieli uciekać przed morderczym antysemityzmem swoich polskich, węgierskich, słowackich i rumuńskich sąsiadów – właśnie do Niemiec, gdzie szukali schronienia w obozach dla uchodźców”. Mocne, nieprawdaż?

  To swoiste połączenie łgarstw i półprawd spotkało się, pierwszy raz chyba, ze stanowczym potępieniem ze strony tych środowisk i ludzi, którzy do tej pory zdawali się Grossa wspierać. Szczególnie mocno zabrzmiał głos Aleksandra Smolara, prezesa Fundacji Batorego. Smolar uznał, że tekst Grossa jest nieodpowiedzialny i prymitywny, a sam historyk się zhańbił. Ba, z ust Smolara padło nawet określenie „obrzydliwy”. Podobnie ostro zareagował MSZ, który w specjalnym oświadczeniu uznał, że słowa Grossa obrażają Polskę. Słusznie. To rzeczywiście właściwa i adekwatna reakcja na pomówienia i oszczerstwa, a tym są opinie autora „Strachu”.

  Twierdzić, że Polacy zamordowali więcej Żydów niż Niemców to w nikczemny sposób opluwać pamięć tak polskich żołnierzy walczących z Niemcami jak i tych tysięcy, które, ryzykując życie, pomagały Żydom. Podobnie prawdziwe są inne opinie tego historyka o tym, że Żydzi po wojnie uciekali przed polskim antysemityzmem do Niemiec. Czekam jeszcze kiedy Gross ustali, że hitlerowskie ostateczne rozwiązanie było humanitarną próbą ratowania Żydów przed Polakami. Albo kiedy ogłosi, że to Polacy byli prekursorami Holokaustu, Hitler zaś jedynie niechętnie i z oporami realizował polski plan Zagłady.

  Jednak ta historia na tym się nie kończy. Gdyby chodziło o to, że pewien znany historyk-publicysta zaczął nagle wygłaszać absurdalne tezy, mielibyśmy do czynienia jedynie z jednostkowym przypadkiem szaleństwa. Problemem nie są jednak ostatnie wypowiedzi Grossa, ale raczej cała jego kariera i pozycja, jaką sobie zdobył. Ilu radykałów i ekstremistów ma szansę publikować swoje wynurzenia w „Die Welt”, jednej z najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych gazet niemieckich? Ilu jest profesorami na uznanych amerykańskich uczelniach? Tu jest pies pogrzebany.

  W istocie Gross nie powiedział niczego nowego. Już wcześniej, w czasie dyskusji o „Sąsiadach” czy „Strachu”, podobne opinie padały z jego ust. Problem nie jest ten jeden akt wrogości wobec Polski, ale cały fenomen jego popularności. Krótko: jak to się stało, że człowiek, który łączył w sobie przez lata hucpiarstwo i antypolską obsesję, wyrósł na jednego z najważniejszych komentatorów polskiej przeszłości?

  Wydaje się, że to najważniejsze pytanie. Kilka ładnych lat temu Jan Tomasz Gross opublikował ważną książkę „W czterdziestym nas matko na Sibir zesłali …”, w której opisywał losy polskich wygnańców, ofiar sowieckiej okupacji. Przytoczył w niej również świadectwa Polaków, wskazujących na poparcie części ludności żydowskiej dla nowej bolszewickiej władzy. Rzecz przeszła bez echa. I wtedy Gross doznał oświecenia. Uznał, że polska martyrologia to nie temat. Wtedy odkrył, że negatywne opinie o Żydach są dowodem uprzedzenia; tylko żydowskie świadectwa miały zawierać w sobie prawdę.

  Naznaczenie Holokaustem – cokolwiek by to nie znaczyło – miało być gwarantem autentyczności przekazu. Tak narodzili się „Sąsiedzi”, „Złote żniwa” i „Strach”. Autor zorientował się, że tym, co zapewnia mu uznanie i pochwały są coraz ostrzejsze oskarżenia pod adresem Polaków, Kościoła katolickiego, polskiego państwa. Dzięki takiemu sposobowi pisania zyskał poparcie wpływowych środowisk tak w USA, jak w Polsce. Gross awansował z dnia na dzień na mędrca, na proroka, którego głównym zadaniem miało być rozliczenie Polaków z ich rzekomo strasznej i haniebnej antysemickiej przeszłości.

  Pisał książki, które coraz bardziej abstrahowały od kontekstu, coraz mocniej zaś przekształcały się w pamflety przeciw polskości. W tym sensie idealnie realizował zadanie, jakim była walka z ksenofobią, nacjonalizmem i innymi koszmarami lewicowej inteligencji. Wspierały go nie tylko „Gazeta Wyborcza” czy „Newsweek”. Przypomnę, że jeszcze niedawno występował jak równoprawny uczestnik debaty z prezesem IPN lub z szefami innych instytucji polskich odpowiedzialnych za pamięć o historii.

  Gdyby nie tekst w „Die Welt” dalej mógłby uchodzić za ważny autorytet. Dalej zapraszano by go na konferencje i dalej z troską pochylałby się nad rozbitą polską duszą. Tym razem na szczęście przeholował. Sytuacja, w której polski autor publikuje w niemieckiej gazecie tekst oskarżający Polaków o nazizm i mówiący, że Żydzi uciekali z Polski do Niemiec przed antysemityzmem – tego nie zdzierżyli już nawet jego dawni poplecznicy.

  Jednak trzeba pamiętać, że Gross nie jest sam i że swoimi uczniami obsadził wiele znaczących instytucji naukowych w USA. Mam nadzieję, że ostra reakcja polskich władz jest pierwszym znakiem nadziei, pierwszym sygnałem, że politycy poważnie zaczynają traktować walkę o pamięć. Że w polskich intelektualistach, także tych lewicowych, obudziła się uczciwość. Na jak długo, pokaże czas.

  Paweł Lisicki dla Wirtualnej Polski

  ~ptr 8 godzin i 32 minut temu
  Najbardziej jadowici są stalinowcy wyrzuceni z Polski w 1968 roku. Tak jak Gross

  ~Jurand 8 godzin i 58 minut temu
  Nie można całej winy zwalać na Grossa. W POlinie jest PRZYZWOLENIE, by oskarżać Polaków o najgorsze!. Taka jest atmosfera wśród środowisk politycznych i intelektualnych ! Przykład to Kwasniewski …. . NIgdy nie słyszałem, by przepraszał Polaków za czyny swojego ojca Stolzmana wobec Polaków. Ale w imieniu Polaków przepraszał zydów za Jedwabne. Podobnie Michnik …. . Nigdy nie przepraszał za czyny Szechterów, ale o winie Polaków niejednokrotnie pisał i mówił. Pamiętamy jak Czerska wspierała Grossa w jego antypolskiej kampanii. Przed Grossem otwierały się aule największych polskich uczelni. Tam Gross siał jad przeciwko Polakom. Profesor Nowak, który ujawniał KŁAMSTWA Grossa był postponowany. Utrudniano mu dotarcie do opinii publicznej !. Czas to zmienić! Polak w Polsce nie może czuć się obywatelem II kategorii ! ! !

  ~obserwator obserwatora8 godzin temu
  Jurand …czy jak będzie rządzić PIS to Gross zostanie rozstrzelany a każdy inny który ma swoje zdanie odbiegające od ideologii Pis-u wsadzony do więzienia?Co zrobi PIS z tymi którzy ” antypolsko” czyli inaczej będą pisać o Polsce czy o PIS -ie ?Wsadzicie ich do obozów ,więzień?Ekstradycja inaczej myślących?

  ~toro moreno7 godzin temu
  Mam nadzieję, że jak będzie rządził PIS, to prawnie za każde łgarstwo, które dzisiaj nazywacie „fakt prasowy”, będą stosowane wysokie kary finansowe i nie tylko, a za fałszowanie historii polski będzie więzienie. Prawda „obserwatorze obserwatora” ponad wszystko, prawda oparta na faktach, a nie na propagandzie.

  ~mac7 godzin temu
  obserwator obserwatora, a co ma do PiS prawda historyczna o IIWŚ, którą Gross notorycznie zakłamuje? Lecz się, bo już ci się na mózg rzuca z nienawiści.

  ~Drzymała 8 godzin i 50 minut temu
  Czy wiecie, że w Jedwabnem, żydzi owacyjnie witali w roku 1939 Sowietów? Czy wiecie, ze brali aktywny udział w wywózkach Polaków? Pomagali w sporzadzniu list, dawali podwody … . Czy wiecie, że z wdzięczności wybudowali na rynku w Jedwabnem w roku 1940 …. pomnik Lenina ?. Dlaczego te ponure karty z historii Polski przemilczają historycy, dziennikarze, politycy ?. Relacje polsko-żydowskie trzeba budować na prawdzie, a nie na falszu ! ! !

  ~td2 godziny temu
  W Grodnie pierwsze strzały padły nie ze strony Niemców czy Sowietów, ale ludności żydowskiej. 17 września 1939 roku na wieść o sowieckiej agresji miejscowi Żydzi komuniści przywdziali czerwone opaski i zaczęli strzelać do Polaków z balkonów przy ulicy Brygidzkiej. Zdrada wobec Rzeczypospolitej, jakiej dopuściła się po 17 września 1939 roku skomunizowana ludność żydowska, a następnie jej służba w sowieckim aparacie bezpieczeństwa, jest faktem, o którym niechętnie się wspomina w III RP. Zawsze można bowiem oberwać antysemicką pałką. Jednak fakty i prawda obronią się same. Nie ulega bowiem wątpliwości, że wśród żydowskiej biedoty, środowisk inteligenckich, większość z radością witała sowieckich agresorów i wspierała ich rządy

  ~zameczek Gdańsk 12 minut temu
  Zgadzam się w 100% a najbardziej podoba mi się to, że napisałeś słowo żydzi bez błędu ortograficznego z małej litery lub jak inni wolą małą literą – obie formy są poprawne w języku polskim. Serdecznie pozdrawiam Polaków.

  ~warszawiak 8 godzin i 54 minut temu
  Czy Polacy wiedzą, że środowisko żydowskie blokuje budowę pomnika w Warszawie ku czci 200 000 rdzennych Polaków zamordowanych i zagazowanych w … KL Warschau ! . Dlaczego ukrywany jest fakt ISTNIENIA KL Warschau ? ? ? Hanne Gronkiewicz ulegając lobby żydowskiemu ODMAWIA wydania zgody na budowę pomn ika. Komitet Społeczny zabiega o to od lat ! ! ! .

  ~yoyek 8 godzin i 48 minut temu
  Jakim cudem jeszcze nie odebrano mu polskich odznaczeń państwowych!!!???

  ~jurys 5 godzin i 17 minut temu
  Nie wierzysz chyba ,ze polskie wladze NIE wiedzialy NIC na temat jego stosunku do polakow i Polski!!!Sadze,zeto byla proba przekupstwa i WYCISZENIA tego faceta!!!

  ~jurys 5 godzin i 13 minut temu
  Groos to persona non grata!!!Najlepiej po polsku:TEGO czlowieka NIE chcemy OGLADAC w POLSCE!!! i jemu PODOBNYCH!!!

  ~Ala 5 godzin i 5 minut temu
  Ukarać tych, co mu te odznaczenia dali!!!

  ~baqsior 8 godzin i 42 minut temu
  Janek Gross to przyjaciel Polski……… mówił pan Bronisław Komorowski. A przecież pan Komorowski wie co mówi.

  ~eraz 22 minut temu
  Kłamiesz. Przyjacielem to on był Prez. Kwaśniewskiego który go nawet odznaczył.

  Polubienie


  • Wysiedlenie Polaków z Wielkopolski, 1939 r./Bundesarchiv/CC BY-SA 3.0 de

   http://ksiazki.wp.pl/gid,17844378,tytul,Ukazala-sie-ksiazka-Wypedzeni-1939-o-niemieckich-deportacjach-Polakow,galeria.html

   Ukazała się książka ”Wypędzeni 1939…” o niemieckich deportacjach Polaków

   Niemiecka zbrodnia

   Okoliczności i przebieg deportacji obywateli polskich, mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy, prezentuje książka „Wypędzeni 1939… „. To jedno z nielicznych wydawnictw dokumentujących tę jedną z pierwszych niemieckich zbrodni wojennych.

   Według różnych szacunków historyków, z ziem zachodniej i północnej części II Rzeczpospolitej, które zostały wcielone do III Rzeszy, w latach 1939-1944 deportowano na teren Generalnego Gubernatorstwa, pozbawiono majątku lub umieszczono w gettach od miliona do półtora miliona Polaków i Żydów. W niemieckie ręce trafiło na wcielonych ziemiach blisko 100 proc. polskiego majątku.


   Wysiedlenie Polaków z Wielkopolski, 1939 r./Bundesarchiv/CC BY-SA 3.0 de

   Dla Polaków i Niemców

   Publikacja pod redakcją Agnieszki Łuczak i Jacka Kubiaka przy współpracy Małgorzaty Schmidt i Janusza Zemera zawiera m.in. materiały z poświęconej deportacjom wystawy „Wypędzeni 1939…”, prezentowanej od 2009 roku w całej Polsce. Wydawnictwo zostało przygotowane w formie dwujęzycznego albumu: po polsku i po niemiecku.

   Książka „Wypędzeni 1939… Deportacje obywateli polskich z ziem wcielonych do III Rzeszy” zawiera ponad 200 fotografii i dokumentów obrazujących historyczne konteksty deportacji, ich przebieg, losy polskich wysiedleńców, jak również zasiedlanie dawnych polskich ziem przez Niemców. Zawiera również teksty omawiające genezę i efekty niemieckiej polityki względem obywateli polskich po wybuchu II wojny światowej.


   Lokalizacje, z których niemiecka organizacja VoMi przesiedlała volksdeutschów na teren Kraju Warty i Pomorza Nadwiślańskiego w miejsca po wysiedlonych Polakach i Żydach/Bundesarchiv/CC BY-SA 3.0 de

   ”To jest wciąż nieznana historia”

   – To jest wciąż nieznana historia. Dzieje Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na ziemiach wcielonych do III Rzeszy nie przebiły się do wyobraźni i pamięci zbiorowej. Wysiedlenia z Wielkopolski, Pomorza i ziemi łódzkiej, terror i egzekucje były doświadczeniem mieszkańców tych ziem od pierwszego dnia agresji niemieckiej w 1939 roku. A przecież ziemie te stanowiły 25 proc. przedwojennej II Rzeczpospolitej – powiedziała PAP jedna z autorek książki, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu dr Agnieszka Łuczak.

   W październiku 1939 roku do III Rzeszy wcielono ponad 91 tys. km kw. ziem II Rzeczypospolitej na których mieszkało ok. 10 mln osób. Historyk prof. Czesław Łuczak wyliczył, że wypędzenia obywateli polskich z tych terenów dotknęły około 1,5 mln osób.


   Obóz w Biłgoraju dla wysiedlonych z Zamojszczyzny/PAP

   Wywóz, pozbawienie mienia, zakładanie gett

   Ponad 400 tys. osób zostało wywiezionych do Generalnego Gubernatorstwa. Blisko 500 tys. pozbawiono domów i mienia. Ok. 600 tys. osób pochodzenia żydowskiego trafiło do gett – niemal wszyscy zostali wymordowani. Majątek obywateli polskich przejąć mieli niemieccy przesiedleńcy ze Wschodu, z ziem będących w strefie wpływów ZSRR. Według różnych szacunków, z krajów bałtyckich, Ukrainy i Besarabii i innych obszarów sprowadzono do nowych okręgów Rzeszy od 500 do ponad 600 tys. Niemców.

   Ofiarami wysiedleń byli w pierwszym rzędzie ziemianie, fabrykanci, kupcy, członkowie polskich organizacji społecznych i politycznych, a także inteligencja i powstańcy wielkopolscy. Wywózkę Polaków i Żydów organizowała niemiecka administracja pod kontrolą ustanowionego w październiku 1939 roku Komisariatu Rzeszy ds. Umacniania Niemczyzny. Deportacjom towarzyszyły egzekucje i masowe mordy.


   Tegoroczna wystawa ”Wygnańcy” w Parlamencie Europejskim w Brukseli przygotowana przez IPN/PAP

   ”Poligon zbrodni”

   Współredaktor książki i współautor wystawy Jacek Kubiak podkreślił, że deportacje obywateli polskich były dla Niemców „poligonem zbrodni, pierwszą tej skali operacją obezwładniania i degradowania wielkich mas ludzkich”.

   – W europejskim, a także chyba i polskim dyskursie historycznym, zbrodnia tych deportacji przesłonięta jest przez Holocaust i obozy śmierci. To zrozumiałe – Holocaust skalą przesłania inne nazistowskie zbrodnie. Ale warto sobie uświadomić, że są one ze sobą powiązane, że nie można ich rozpatrywać w izolacji – ocenił. Według relacji ofiar wypędzeń, Niemcy przychodzili do ich domów w nocy lub nad ranem. Nierzadko dawano im zaledwie kilkanaście minut na spakowanie się.

   ~jus [pół godziny temu]
   Wyślijcie jeden egzemplarz te książki Grossowi, zapłacę!!!!!!

   ~gocha [pół godziny temu]
   Nas się rozlicza? Nie chcemy uchodźców ? – A DLACZEGO CHCEMY MIEĆ ICH PRZYJĄĆ ???? Kiedy była wojna i nasz kraj zajęli wrogowie to…. DO WALKI STANĘŁY NAWET DZIECI !!!!!! Z info uchodźcy to młodzi chłopcy i mężczyźni !!!!! – A GDZIE ICH MATKI, ŻONY , SIOSTRY!!!! …………………….:(

   ~444 [wczoraj]
   Moi dziadkowie na Kaszubach, przez 5 lat pracowali na własnym majątku, jak parobki, dla niemieckiego obszarnika. Po wojnie z wioski dziadków wywieziono prawie wszystkich mężczyzna „za Ural”. Wróciła garstka… „z pooranym czołem i wyplutymi na gwiazdy zębami”. Cały lud PRL przez 50 lat pracował na swoim terenie dla Rosji. Niemcy i Rosjanie traktują nas jak niewolników.

   ~Słowo na marginesie! [wczoraj]
   Chciałbym zapewnić autorów książki „Wypędzeni 1939 …”, że Polacy nie zapomnieli o tej zbrodni niemieckiej. A szczególnie dotyczy to Polaków urodzonych, wychowanych i zamieszkałych na Pomorzu, w Wielkopolsce oraz na Śląsku. Przypominam, że po zakończeniu Wojny Obronnej we wrześniu 1939 roku, wspomniane wyżej dzielnice II RP zostały bezpośrednio włączone do III Rzeszy. Natomiast bardzo wielu Polaków, którzy nie podpisali jednej z niemieckich list narodowościowych, zostało deportowanych do Generalnego Gubernatorstwa bądź niemieckich obozów koncentracyjnych. Na terenach włączonych do Rzeszy, Niemcy bez pardonu zajmowali polski majątek oraz polskie dziedzictwo kulturalne i historyczne. Oczywiście, dotyczyło to także majątku Żydów polskich oraz innych grup narodowościowych, które zamieszkiwały obszar II RP. Podkreślam, nikt nie zapomniał o tych zbrodniach niemieckich, pamiętamy o nich doskonale. Wbrew pozorom, Polacy nie cierpią na zanik pamięci historycznej. Co prawda w ostatnich 25 latach, zdecydowanie więcej mówiono i pisano na temat okupacji radzieckiej na wschodnich terenach II RP oraz związanych z tym zbrodni wojennych, deportacjach obywateli polskich na Wschód, utracie majątku państwowego i prywatnego itp. Jednak zapewniam raz jeszcze: zbrodni i ludobójstwa Niemców na terenach przez nich okupowanych podczas II wojny światowej – nikt rozsądny nie zapomniał i nie zamierza puścić ich w niepamięć. Przy okazji, dziękuję autorom za kolejną publikację książkową, która omawia zbrodnie niemieckie podczas wojny.

   ~córka wywiezionego i okradzionego [wczoraj]
   Mój tata wraz z rodzicami i bratem został deportowany z własnego gospodarstwa w 1940 roku przez Niemców w mroźną styczniową noc. Niemcy rozebrali ich gospodarstwo do gołej ziemi i użytkowali ziemię do końca wojny. To nie byli faszyści, ani hitlerowcy to byli Niemcy! Dziadkowie wraz z tatą wrócili w 1945 roku po zakończeniu wojny na gołą ziemię. Nigdy Niemcy nie zapłacili żadnego odszkodowania, a teraz znów zmuszają Polaków do podejmowania zachowań na swoją szkodę!!! Gospodarstwo: Góry Zborowskie, gmina Żelazków, powiat kaliski

   ~kj [wczoraj]
   Tak, to dziwne, że w III RP częściej słyszałem o niemieckich wypędzonych, a nie słyszałem o polskich! To jednak tak ma wyglądać, według znanej gazety. Polacy mają być wszystkiemu winni i za wszystko przepraszać i zapominać o zbrodniach dokonanych przez SĄSIADÓW – tak także tych wywodzących się z mniejszości narodowych w aparacie bezpieki w PRL. Na szczęście to trwające 25 lat kłamanie powoli się kończy i mam nadzieję, że pozwoli to nam budować na nowo wspólnotę, gospodarkę i bezpieczeństwo.

   ~ada [wczoraj]
   Było „Przebaczamy i prosimy o wybaczenie” – po więc przypominać i podsycać emocje. To już HISTORIA

   ~wujo Moshe [wczoraj]
   @ada ^ Powiedz to Grossowi, który nie tylko zieje nienawiścią powołując się na czasy II wojny światowej, ale jeszcze ubarwia i wymyśla nowe historie. Wszystko po to, aby ukryć, kto finansował Hitlera i zarabia do dziś na skutkach wojny…

   ~pulpecior [wczoraj]
   @ada ^ Powiedz to pani E.Steinbach i tym Polakom którym odebrano domy porzucone przez Polskich-Niemców

   ~Hobo. [wczoraj]
   @ada ^ Przypominać po to, żeby pamiętać. Ci, którzy nie pamiętają swojej historii, są skazani na jej powtarzanie… „Przebaczyć” nie znaczy „zapomnieć”.

   Polubienie

 13. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kontrowersje-ws-kryzysu-imigracyjnego-dr-sokolowski-po-popelnila-blad-ktorego-nie-da/be5kw3

  Kontrowersje ws. kryzysu imigracyjnego. Dr Sokołowski: PO popełniła błąd, którego nie da się już odwrócić.
  (…)

  ~ania z poznania : i już. A tak pani premier dobitnie akcentowała, że nie pozwoli narzucić Polsce kwot imigrantów. A tu kolejny bęc. Już po głosowaniu ! Ci, wstrzymali się od głosu:
  Jerzy Buzek, Krzysztof Hetman, Danuta Jazłowiecka, Jarosław Kalinowski, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht, Julia Pitera, Dariusz Rosati, Jacek Saryusz-Wolski, Czesław Siekierski, Adam Szejnfeld, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka

  a ta czwórka poszła jeszcze dalej i zagłosowała Z A :
  Michał Boni, Róża Thun, Danuta Hubner, Lidia Geringer de Oedenberg

  ~Janek : Liberalnym wyborcą to byłem kiedyś, przyjmowanie muzułmanów, wśród których mogą być dżihadyści nieodwracalnie zmieniło moje nastawienie. Początkowo byłem przeciw tylko z powodu terrorystów, ale w trakcie dyskusji, im więcej się dowiaduję o tym, jak wygląda Europa z islamistami, tym bardziej jestem przeciw. Problem z islamem to nie tylko radykałowie terroryści, ale także wzrost przestępczości, gwałtów. Islam jest religią skrajnie nietolerancyjną, totalitarną, obejmującą wszystkie dziedziny życia.

  Nigdy wcześniej żadna kwestia nie była dla mnie tak ważna i nie sądziłem, ile może być w mediach manipulowania i nieprawdy. Bardzo silna kampania, także w onecie próbująca przekonać mnie do imigrantów jest przeciwskuteczna. Np. dzięki artykułowi o rzekomo potrzebnych imigrantach w gospodarce, dowiedziałem się o analfabetyzmie w Erytrei, szkołach koranicznych w Afganistanie, niedorozwiniętej edukacji w Syrii. Trudno nie dostrzec manipulacji w pokazywaniu zdjęć utopionego chłopczyka, używających gazu policjantach.
  Wymownym milczeniem pominięto natomiast wzrost przestępczości, gwałtów w krajach zachodnich, które imigrantów przyjęły (np. Szwecja, Szwajcaria, Francja, UK).

  Imigranci do Polski przyjeżdżać nawet nie chcą, ale wciska się ich na siłę, nawet wbrew im. W imię współczucia? Świat nie będzie już taki sam. Poprawność polityczna zaczęła właśnie pękać. Tworzony przez lewicowe ideały świat wcale nie jest taki piękny. Imigranci nie są wcale tacy pokrzywdzeni, a wielokulturowość – nie jest drogą do szczęścia – tylko przeciwnie, do wzrostu przestępczości, do kłopotu z nienawistną i nietolerancyjną religią. Lewicowi politycy promujący tolerancję ponad wszystko są nieodpowiedzialni i niebezpieczni, a konserwatyści jednak mają rację.

  Jeśli sprzeciwiając się imigracji mam być dla was faszystą, to mogę być.

  ~Maciek : Byłem swiadkiem kiedy jeden człowiek z nozem pod pachą sterroryzował cały wagonik metra berlinskiego. On pluł na Niemca ,ktory siedział spokojnie i czytał sobie gazetę a reszta stała sparalizowana patrząc na to bez ruchu i udając ,ze tego nie widzi. Takich i innych zachowan jest w duzych miastach Europy setki jesli nie tysiące. Ci ludzie to nie uchodzcy przed wojną ale barbarzyncy i trzeba sie przed nimi bronic wszelkimi sposobami.

  Kontrowersje ws. kryzysu imigracyjnego. Dr Sokołowski: PO popełniła błąd, którego nie da się już odwrócić.
  (…)

  ~ania z poznania : i już. A tak pani premier dobitnie akcentowała, że nie pozwoli narzucić Polsce kwot imigrantów. A tu kolejny bęc. Już po głosowaniu ! Ci, wstrzymali się od głosu:
  Jerzy Buzek, Krzysztof Hetman, Danuta Jazłowiecka, Jarosław Kalinowski, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht, Julia Pitera, Dariusz Rosati, Jacek Saryusz-Wolski, Czesław Siekierski, Adam Szejnfeld, Bogdan Zdrojewski, Tadeusz Zwiefka

  a ta czwórka poszła jeszcze dalej i zagłosowała Z A :
  Michał Boni, Róża Thun, Danuta Hubner, Lidia Geringer de Oedenberg

  ~Janek : Liberalnym wyborcą to byłem kiedyś, przyjmowanie muzułmanów, wśród których mogą być dżihadyści nieodwracalnie zmieniło moje nastawienie. Początkowo byłem przeciw tylko z powodu terrorystów, ale w trakcie dyskusji, im więcej się dowiaduję o tym, jak wygląda Europa z islamistami, tym bardziej jestem przeciw. Problem z islamem to nie tylko radykałowie terroryści, ale także wzrost przestępczości, gwałtów. Islam jest religią skrajnie nietolerancyjną, totalitarną, obejmującą wszystkie dziedziny życia.

  Nigdy wcześniej żadna kwestia nie była dla mnie tak ważna i nie sądziłem, ile może być w mediach manipulowania i nieprawdy. Bardzo silna kampania, także w onecie próbująca przekonać mnie do imigrantów jest przeciwskuteczna. Np. dzięki artykułowi o rzekomo potrzebnych imigrantach w gospodarce, dowiedziałem się o analfabetyzmie w Erytrei, szkołach koranicznych w Afganistanie, niedorozwiniętej edukacji w Syrii. Trudno nie dostrzec manipulacji w pokazywaniu zdjęć utopionego chłopczyka, używających gazu policjantach.
  Wymownym milczeniem pominięto natomiast wzrost przestępczości, gwałtów w krajach zachodnich, które imigrantów przyjęły (np. Szwecja, Szwajcaria, Francja, UK).

  Imigranci do Polski przyjeżdżać nawet nie chcą, ale wciska się ich na siłę, nawet wbrew im. W imię współczucia? Świat nie będzie już taki sam. Poprawność polityczna zaczęła właśnie pękać. Tworzony przez lewicowe ideały świat wcale nie jest taki piękny. Imigranci nie są wcale tacy pokrzywdzeni, a wielokulturowość – nie jest drogą do szczęścia – tylko przeciwnie, do wzrostu przestępczości, do kłopotu z nienawistną i nietolerancyjną religią. Lewicowi politycy promujący tolerancję ponad wszystko są nieodpowiedzialni i niebezpieczni, a konserwatyści jednak mają rację.

  Jeśli sprzeciwiając się imigracji mam być dla was faszystą, to mogę być.

  ~Maciek : Byłem swiadkiem kiedy jeden człowiek z nozem pod pachą sterroryzował cały wagonik metra berlinskiego. On pluł na Niemca ,ktory siedział spokojnie i czytał sobie gazetę a reszta stała sparalizowana patrząc na to bez ruchu i udając ,ze tego nie widzi. Takich i innych zachowan jest w duzych miastach Europy setki jesli nie tysiące. Ci ludzie to nie uchodzcy przed wojną ale barbarzyncy i trzeba sie przed nimi bronic wszelkimi sposobami.

  Polubienie

 14. http://ndie.pl/to-nie-koniec-protestow-w-polsce-to-dopiero-poczatek/

  To nie koniec protestów w Polsce… to dopiero początek!

  Politycy partii rządzącej muszą liczyć się z tym, że 12 września był dopiero początkiem masowych protestów. Już teraz w wielu miastach Polski zaplanowane są manifestacje przeciwko próbie islamizacji Polski – przeciwko służalczej polityki rządu nastawionej na realizację interesów Niemiec i Unii Europejskiej.

  Po ostatnich protestach ton wypowiedzi części polityków nieco zmienił się – to jednak nie koniec, należy nadal wywierać nacisk na polityków. Nie ma zgody na przyjęcie na nasz koszt ludzi, którzy pragną zniszczyć naszą kulturę, czerpać korzyści z naszej pracy i wprowadzić tu swoje chore zasady pod płaszczykiem tolerancji i multikulturalizmu. Inicjatywa „Nie dla islamizacji Europy” popiera wszystkie manifestacje:

  ==============17 Września:
  =>Poznań (Plac Wolności) 17.09.2015, godz. 17:00
  https://www.facebook.com/events/763567470438197/?__mref=message_bubble

  ==============19 Września:
  =>Wrocław (Plac Dominikański) 19.09.2015, godz. 17:00
  https://www.facebook.com/events/1517882761836384/

  =>Radom (Ul. Żeromskiego – przy fontannach), 19.09.2015, godz. 15:00
  https://www.facebook.com/events/989655461091374/

  ==============20 Września
  =>Płock (PLAC TEATRALNY) – 20.09.2015, godz. 13:00
  https://www.facebook.com/events/811078722340438/

  ==============25 Września:
  =>Sosnowiec Patelnia) 25.09.2015, godz, 16:00
  https://www.facebook.com/events/1483757541919552/

  ==============26 Września:
  =>Warszawa (Plac Defilad), 26.09.2015, godz. 16:00
  https://www.facebook.com/events/1627660860831514/

  =>Łódź (Plac Wolności) 26.09.2015, godz. 16:00
  https://www.facebook.com/events/835060666530206/

  => Katowice (Plac Sejmu Śląskiego) 26.09.2015, godz. 16 00
  https://www.facebook.com/events/1611336639115536/

  => Szczecin (Wały Chrobrego) 26.09,2015, godz 16:00
  https://www.facebook.com/events/1065089006834719/

  =>Siedlce (Plac Sikorskiego), 26.09.2015, godz. 15:45
  https://www.facebook.com/events/1614708785458267/

  =>Wyszków (Plac wokół fontanny przy ul. Sowińskiego 61), 26.09.2015, godz. 16:00
  https://www.facebook.com/events/896097883772774/

  =>Ostrołęka (Plac im. Lecha Kaczyńskiego), 26.09.2015, godz. 16:00
  https://www.facebook.com/events/1627549947523138/

  =>Żyrardów (Plac Jana Pawła II – naprzeciwko Urzędu Miasta), 26.09.2015, godz. 16:00
  https://www.facebook.com/events/136976946650098/

  =>Piastów (Skwer przed Urzędem Miasta – ul. 11 Listopada 2), 26.09.2015, godz. 16:00

  =>Szydłowiec (Park Niepodległości), 26.09.2015, godz. 16:00
  https://www.facebook.com/events/171918536475974/

  =>Kraków Plac im. ojca Adama Studzińskiego (przy Krzyżu Katyńskim)
  https://www.facebook.com/events/1610326749218332/

  =>Gorzów Wielkopolski godz 15.00
  https://www.facebook.com/events/546297812187307/

  ===========27 września:

  =>Toruń https://www.facebook.com/events/1492262571068507/

  ===========2 Października:
  => Bielsko-Biała( Plac Bolesława Chrobrego) 02.10.2015, godz. 20.00
  https://www.facebook.com/events/892634967482796/

  ===========17 Października
  => Częstochowa (Plac Daszyńskiego) 17.10.2015, godz. 15.00
  https://www.facebook.com/events/962871540436775/

  =========== 30 Listopad
  Rzeszów
  https://www.facebook.com/events/120109745009681/

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17843755&kat=1329&title=Czarna-jesien-Platformy
   (…)
   – Jeszcze w poprzedniej kadencji, kiedy wszyscy się poznaliśmy stanowiliśmy grupę przyjaciół – opowiada poseł Platformy. – Spotykaliśmy się, przysiadaliśmy się do siebie w kawiarniach, odwiedzaliśmy w pokojach poselskich. Teraz się popsuło, bo poseł z twojego okręgu to twój największy konkurent. Tworzy się dystans, bo kolega może zabrać ci głosy i mandat.

   Sflaczały balon

   Jedyną ostoją władzy Platformy mogą po wyborach okazać się samorządy. Kilkuset prezydentów, burmistrzów, wójtów związanych z PO poddało się wyborczej weryfikacji w ubiegłym roku. Przed nimi jeszcze trzy lata spokojnych rządów. Już podczas ostatniej samorządowej kampanii pozbywali się partyjnego szyldu, chowając się za lokalnymi komitetami wyborczymi.

   – Nikt nie wierzy w zwycięstwo – przyznaje związany z Platformą burmistrz z Zachodniopomorskiego. – Wprost się o tym nie mówi, żeby nie demobilizować działaczy i elektoratu, ale dawnego ognia nie widać. Jest zniechęcenie, jakby wszyscy już pogodziliśmy się z porażką.

   Mówi, że Platforma przypomina mu sflaczały balon z którego zeszło powietrze i nie wiadomo jak go nadmuchać. – Czuć koniec długiego dla nas lata. Zbliża się zima – mówi burmistrz.

   Partyjna góra mami działaczy wizją utrzymania się w Warszawie przy władzy. Miałoby to zapewnić Platformie stworzenie wielkiej antypisowskiej koalicji w następnym Sejmie. Wszystkie ugrupowania – od Platformy, poprzez PSL, Lewicę i Nowoczesną Polskę – miałyby się skrzyknąć, utworzyć większość i przez cztery lata trzymać PiS z dala od władzy. Ale to wizja tak nierealna i fantastyczna, że nie wierzą w nią najwięksi optymiści. Zwłaszcza, że nie wiadomo, kto wejdzie do Sejmu, z jakim wynikiem i jak po wyborach zachowa się PSL.

   Kto daje nadzieję?

   Na spotkaniach z senatorami premier Ewa Kopacz powiedziała, że ma zamiar wygrać te wybory. – Czy ktoś w to wierzy? – zastanawia się senator. – Raczej, nie, bo coraz bardziej widać, że się wygrać już nie da. Dostaniemy łupnia. Pytanie tylko, ile, kto wejdzie do Sejmu, kto nie wejdzie, co będzie robił po wyborach.

   Jedne z kandydatów na posłów mówi mi, że Platforma przypomina mu dziś oblężony Berlin z maja 1945 roku. Dowódca Ewa Kopacz ze swoimi generałami-doradcami: Michałem Kamińskim, Marcinem Kierwińskim, Sławomirem Nitrasem, siedzą odcięci od świata w bunkrze w Alejach Jerozolimskich, wysyłając do wyborczego boju nieistniejące dywizje. Cała reszta dowiaduje się, że za chwilę dostarczona zostanie kandydatom cudowna broń, która zmieni losy wyborów.

   – Ma to się stać wkrótce i być czymś wyjątkowym – mówi senator Platformy. – Na najbliższej konwencji mają nam dostarczyć wreszcie amunicję, bo dotychczas byliśmy bezbronni w debacie z elektoratem. To ma być nasza oferta na najbliższe lata.

   – Czy pan w to wierzy?

   – To daje nadzieję. Wierzę w zdarzenia nieprzewidywalne, które mogą odwrócić losy tej kampanii. Może tym być napływ imigrantów.

   Cezary Łazarewicz

   Zobacz także: Ewa Kopacz na konwencji programowej PO
   (…)

   Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,IPN-prostuje-Grossa,wid,17855078,wiadomosc.html

  akt. 18.09.2015, 03:42

  IPN prostuje Grossa

  Instytut Pamięci Narodowej przesłał do redakcji niemieckiej gazety „Die Welt” list wiceprezesa Instytutu Pawła Ukielskiego, w którym obala on nieprawdziwe twierdzenie zawarte w felietonie Jana Tomasza Grossa na temat historii Polski – informuje „Nasz Dziennik”.

  „Wbrew twierdzeniom Grossa działania tysięcy ludzi ratujących Żydów nie były podejmowane tylko na własną rękę. Polskie Państwo Podziemne jasno określiło swój stosunek do ludobójstwa na ludności żydowskiej, penalizując zbrodnie i denuncjacje” – czytamy w liście. Również rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski stwierdził, że tekst Grossa jest „nieprawdziwy historycznie, szkodliwy i obrażający Polskę”.

  Amerykański publicysta i historyk w publikacji na portalu internetowym „Die Welt” zarzucił Polakom niechęć do imigrantów, która miała się ujawnić także podczas II wojny światowej, kiedy to według niego „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”.

  ~afera 4 godziny i 10 minut temu
  Niech Gross powie ilu uchodźców z Syrii przyjmie Izrael, bo z tego co wiem to na razie też pokazują swoją „ohydną twarz”. I niech też powie ilu Polaków a ilu Niemców zabili Żydzi. I jak Żydzi z sowietami kolaborowali w czasie wojny i po niej.

  ~Nicko 58 minut temu
  A może napiszesz jak Polacy kolaborowali z hitlerowcami? Dziś nawet kolaborują z bandziorami gloryfikującymi UPA. A Żydzi zaczęli zabijać Niemców zanim Polacy pomyśleli jeszcze o oporze. Poczytaj o powstaniu w getcie.

  ~takie nicki to nosem wciągam 29 minut temu
  Do książek tłuku! do książek. inaczej zostaniesz takim intelektualnym przybłędą jak bajdularz gross

  ~lobo 24 minut temu
  Polski opór zaczął się równo z kapitulacją. Słyszałeś o Hubalu? Poczytaj trochę historię zamiast nawijać bzdury

  ~WaR! 4 godziny i 3 minuty temu
  To w końcu ktoś podał go za mowę nienawiści do sądu, czy znowu się rozejdzie po kościach ?

  ~jesttaki 3 godziny i 12 minut temu
  Żalek dał zawiadomienie do prokuratury na żyda grossa. Piłeczka po stronie prokuratury, sprawdzimy czyich interesów broni „polska” władza.

  ~Rafał 2 godziny i 42 minut temu
  Jakbyś nie wiedział…

  ~magic;-) 3 godziny i 33 minut temu
  Pamiętajcie drodzy Polacy, że antysemita to nie ten kto nie lubi żydów ale ten którego żydzi nie lubią !!!. Tak więc dajmy sobie już spokój z jakimiś kompleksami jak w europie na temat podejrzeń o antysemityzm bo to się stało już nudne. A najlepiej widać to na „Oskarach” za filmy. Chcesz dostać Oskara nakręć coś o martyrologi żydów a o holokaust oskarż Polaków bo Niemcy już zapłacili daninę to czas zrobić geszeft z Polakami a nuż znajdzie się jakiś VIP z poczuciem winy…itd

  ~afera 3 godziny i 17 minut temu
  tak jak Ruscy powiedzieli, ich film Lewiatan nie wygrał Oscarów bo nie był koszerny

  ~asdfg 3 godziny i 51 minut temu
  odpowiedź napisał wiceprezes Instytutu, a dlaczego nie prezes lub minister MSZ?

  ~NNNN 3 godziny i 37 minut temu
  Bo nie umie, jak to w rządzie Kopaczowej !

  ~Le Chapelier fou 2 godziny i 36 minut temu
  Nie uważam, żeby koniunkturalny (kariera działacza partyjnego na uczelni) historyk i chyba nie renomy światowej- wymagał zajmowania się jego twórczością przez szefa MSZ. Wedle stawu grobla, waćpanie.

  georg 55 4 godziny temu
  .. nadszedł już czas, aby polskie społeczeństwo było informowane o postawie Żydów w 1939 r. na wschodnich kresach i współpracy z sowietami w tworzeniu UB w 1945 r.. wydawnictwa literackie o tych tematach nie muszą być wznawiane, wierzę że zmiana polityczna która nastąpi w październiku przyniesie tez katharsis w tej pataologii

  ~gryzli 2 godziny i 53 minut temu
  Państwo Polskie powinno pozwać tego pajaca i skończyć z nim raz na zawsze

  ~pseudohistoryk 3 godziny i 53 minut temu
  W podręczniku do historii do 6 klasy szkoły podstawowej napisali, że NIEKTÓRZY POLACY pomagali Żydom w czasie IIWŚ. Co na to Gross, co na to IPN?

  ~chrześcijanin 35 minut temu
  Ważne jest podkreślone stwierdzenie NIEKTÓRZY Polacy, czyli WYJĄTKOWI. Reszta zaś o ile nie była obojętna na ich los to zwyczajnie ich denuncjowała lub mordowała dla pieniędzy bądź z nienawiści. Polecam książki udokumentowane naukowo „Szanowny panie Gistapo”, „Jak Polacy Niemcom Żydów mordować pomagali”, „Zagłada domu Trynczerów” czy „Jest taki piękny słoneczny dzień” i „Jugendjagt – polowanie na Żydów” o wsi polskiej i jej antysemityzmie. Może powinny to byc lektury w szkołach?

  ~ja 2 godziny i 4 minuty temu
  SPROSTOWANIE?! Dlaczego Polska nie pozwie tego sk..syna?! Gdyby Polak odważył się coś takiego o „bezcennych” powiedzieć, skończyłby jako seryjny samobójca! Moja babcia, której rodzinę wymordowano za ukrywanie tych kłamliwych wszy (notabene życzliwy sąsiad-żyd na nich doniósł) w grobie się przewraca!

  ~bucomstop 2 godziny i 46 minut temu
  Gdzieś dzwoni tylko w którym kościele panie Gross? Oskarżenie, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców pasuje akurat do samych Żydów. Żydowska grupa „bojowa”, którą zorganizowali bracia Bielscy do ochrony uciekinierów z gett zajmowała się rozbójniczą grabieżą wiosek, wielokrotnie dochodzącą do pacyfikacji i mordów. Znamienne jest, że z ochrony tych „bohaterów” mogli skorzystać tylko bogaci Żydzi lub atrakcyjne fizycznie Żydówki – bracia założyli burdel z, którego oni sami korzystali. Żydzi, którzy buntowali się byli likwidowani. Przez cały okres działalności bandy Bielskich nie oddali oni ani jednego strzału do Niemców!!! Stąd prawdziwy wniosek – Żydowska „partyzantka” zabiła dramatycznie więcej Żydów niż Niemców. Podobne „osiągnięcia” miała także banda „bohaterskiego” Żyda Simchy Zorina.

  ~mirje 2 godziny i 56 minut temu
  Porządne wydawnictwa prasowe, książkowe i portale netowe powinny skreślić Grossa z listy i nie drukować i nie powoływać się więcej na manipulanta prawdopodobnie z założenia nienawidzącego Polaków.

  ~moduł elementarny 43 minut temu
  Polska niewiedza swojej historii, zbrodniczej historii, jest wręcz przerażająca. Przerażające jest też zakłamanie i niechęć do poznania i przyznania przez polską nacjonalistyczną (a może nawet nazistowską) prawicę przykościelną swojego współudziału w tej historii. Każda publikacja nawet najlepiej udokumentowana będzie odrzucana pod znanymi pretekstami i podnoszone są te same bezsensowne tezy. A przecież nieraz chodzi o zbrodnie na kobietach i dzieciach, młodych dziewczynach żydowskich i ukrywanych młodych ludziach. A literatura jest bogata, ale prawica woli czytać Bubla i Lisickiego. Żałosne.

  ~Jezus 2 godziny i 37 minut temu
  Polacy to antysemici – bez dwóch zdań.

  ~Longin Wielki 1 godzinę i 33 minut temu
  Bohater IPN-u a teraz trzeba go prostować ? A babcia mi zawsze mówiła kundel to kundel

  ~s 1 godzinę i 51 minut temu
  Panie GROSS napisz pan jak to Żydzi mordowali Polaków. Jak brak źródel, to polecam POŻOGĘ Kosak Sztuckiej na początek.

  ~dz 2 godziny i 1 minutę temu
  Gross, Urban, Michnik i im podobni są prawdziwym źródłem antysemityzmu

  Polubienie

 16. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ryszard-Schnepf-krytykuje-Jana-Tomasza-Grossa,wid,17851535,wiadomosc.html

  akt. 16.09.2015, 21:49

  Ryszard Schnepf krytykuje Jana Tomasza Grossa

  Ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf krytykuje Jana Tomasza Grossa za jego artykuł dla niemieckiego „Die Welt”. Według ambasadora, Gross nie tylko wygłasza poglądy krzywdzące Polaków, ale rażąco mija się z prawdą historyczną.

  Ryszard Schnepf oświadczył, że artykuł Jana Grossa dla „Die Welt” przyjął z niedowierzaniem i konsternacją – nie tylko jako ambasador, ale również jako historyk i jako człowiek. Według Schnepfa, porównywanie obecnej debaty w Polsce w trudnej kwestii uchodźców z tragedią Holocaustu i stosunkiem Polaków do Żydów w czasie okupacji jest co najmniej niestosowne. Ambasador zwrócił uwagę, że trafniejsze jest porównanie obecnego exodusu Syryjczyków do postawy wielu krajów Zachodu, które zamknęły drzwi przed Żydami uciekającymi przed terrorem hitlerowskim.

  W opublikowanym przez ambasadę RP w Waszyngtonie oświadczeniu Ryszard Schnepf odnosi się również do słów Jana Tomasza Grossa, że „w czasie drugiej wojny światowej Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”. Jego zdaniem, amerykański historyk taką tezą przekroczył granice absurdu. „Udokumentowane przypadki polskiej kolaboracji z nazistami są kroplą w oceanie współczucia i praktycznej pomocy, jakiej Polacy udzielili prześladowanym” – podkreślił Ryszard Schnepf, przypominając, że Sprawiedliwi wśród Narodów Świata to w większości Polacy.

  ~Antysemita 13 godzin i 12 minut temu
  Wszyscy są oburzeni, a ja się pytam dlaczego jeszcze Polski MSZ nie zażądał od tego typa przeprosin i sprostowania a jak nie to wytoczenie procesu…??!

  ~tomwczoraj
  Nie zarządali bo wiedza że na Polakow można pluc bezkarnie itp , takich mamy polityków , Oni maja na glowie jaka fakture wystawićdo budrzetu za ciastka itp , na 20 tyś czy może przejdzie jakoś na 200 tyś

  ~Bobsonwczoraj
  Wrona wronie oka nie wykole

  ~zasmuconywczoraj
  A wydaje ci się,że MSZ jest w polskich rękach? Tylko popatrz na tego półgłówkowato uśmiechniętego garbusa,który nawet o historii nie ma bladego pojęcia,a na ministra spraw zagranicznych nadaje się tak,jak idiotka Mucha na „ministrę” sportu…

  ~Al 11 godzin i 32 minut temu
  Bo MSZ Polski, to instytucja działająca w imieniu Najjaśniejszej RP i wytaczanie procesów jakimś domorosłym historykom nie licuje z powagą tej instytucji.

  ~tom 11 godzin i 15 minut temu
  Gdyby w MSZ rzadzili prawdziwi polacy gross by nie plutl takich glupot.Na takiego grossa jest lepszy sposob,nieznany sprawca.

  ~hhh 9 godzin i 42 minut temu
  bo sie boi

  ~Sawa nadaje 8 godzin i 1 minutę temu
  W imieniu bolszewików z Katynia działa MSZ

  ~swa 4 godziny i 48 minut temu
  Bo to taki polski MSZ!!!!

  ~ewa 12 godzin i 56 minut temu
  Jak długo ten Gross będzie nas ponizal i obrazal Ha!! Ale on ma przeciez pozwolenie GWyborczej ,ma tam przyjaciół ,ot niejaki red Daniel….Blumsztain ach i inn tez

  ~haha 12 godzin i 11 minut temu
  Ty na serio przejmujesz się tezami i tekstami jakiegoś tam Grossa? Przecież to człowiek nienawidzący Polaków od lat i nalezy go olewać.. niech sobie pisze co chce, większość światowych historyków i tak nie podziela jego zdania 🙂

  ~wyborca 11 godzin i 38 minut temu
  Będzie dopóki POlski rząd będzie mu na to POzwalał przymykając życzliwie oko…

  ~moherow berecik 13 godzin i 21 minut temu
  Prawdziwy Polak. Brawo Panie Ryszardzie. Dobrze, że są tacy ludzie jeszcze i , że grosomania nie zawładneła Polską

  ~Bat na syjonwczoraj
  ambasador też jest Góralem.I to jest żałosne!!!

  ~Wmordepchaj Dollar 12 godzin i 6 minut temu
  Nie rozpędzaj się tak z tym Schnepf’em-Prawdziwym Polakiem, byś się nie zdziwił…

  ~PM 12 godzin temu
  A Ryszard to kto, właśnie że grosomania zaczyna się od góry

  ~lhk 9 godzin i 10 minut temu
  Ambasador RP w USA jest Zydem, jawnym czlonkiem lozy masonskiej. TO O CZYM TY BREDZISZ..????

  Polubienie

 17. http://www.fronda.pl/a/tomasz-nalecz-krytykuje-ksiazke-jana-tomasza-grossa,10099.html

  Tomasz Nałęcz krytykuje książkę Jana Tomasza Grossa

  – Gdzież lata 1939-45 były latami „złotych żniw dla narodu polskiego”? Przecież byliśmy narodem najbardziej dotkniętym przez faszyzm i przez totalitaryzm! – mówił w środę w RMF FM doradca prezydenta Komorowskiego ds. historycznych, Tomasz Nałęcz.

  – Jan Gross stawia tezę: „Polacy nie tylko korzystali na tym, co robili Niemcy, wręcz sami mordowali Żydów, żeby odnieść z tego korzyści materialne „. Tezy straszne. Prawdziwe? – pytał Konrad Piasecki byłego posła Unii Pracy. Historyk zdecydowanie odrzucił sugestię: – Nieprawdziwe, w gruncie rzeczy – odpowiedział Nałęcz. – Oczywiście wojna rodziła zdziczenie, wojna rodziła też takie zachowania, ale to nie był główny nurt polskich zachowań. (…) O tym, że byli ludzie przez wojnę zdemoralizowani, którzy w sposób obrzydliwy traktowali – ale na zasadzie jednostkowych zachowań – swoich żydowskich sąsiadów, o tym świetnie wiedzieliśmy. Państwo polskie ich karało. Polska podziemna ich już karała. Szmalcownictwo było jednym z przestępstw karalnych przez sądy Polski podziemnej – odpowiedział.

  Polityk skrytykował podejście Jana Tomasza Grossa do badania historii. – sądząc z relacji, że metoda jest ta sama [co w „Strachu” – poprzedniej książce Grossa’/>- że bierze się pewne jednostkowe zachowania i nie pisząc o innych zupełnie zachowaniach stara się stworzyć wrażenie, że to był główny nurt wydarzeń, główny nurt zachowań. I moim zdaniem przeciwko temu powinniśmy protestować – uważa Nałęcz.

  – Gdzież lata 1939-45 były latami „złotych żniw dla narodu polskiego”? Przecież byliśmy narodem najbardziej dotkniętym przez faszyzm i przez totalitaryzm! – oburza się doradca prezydenta. I dodaje: – Hieny są wszędzie. A ta wojna, niebywałe doświadczenie, demoralizowała też w sposób niebywały. (…) Natomiast jak patrzę na zachowania społeczeństwa polskiego, to ono ten egzamin, jaki niosła ta wojna zdało w sposób znakomity. Moim zdaniem Gross jest o tyle nieuczciwy wobec naszego społeczeństwa, że zachowania ekstremalne zdemoralizowanych jednostek przedstawia jako zachowania całej społeczności.

  Nowa książka autora „Strachu” i „Sąsiadów” ma ukazać się w pierwszych miesiącach 2011 roku nakładem Wydawnictwa Znak. Jeszcze zanim została opublikowana, wzbudziła kontrowersje tezą, iż Polacy szabrowali podczas i po II wojnie światowej na potęgę, a także osiągali profity z zagłady Żydów. Jan Tomasz Gross jest znany z wmawiania Polakom antysemityzmu i nieudolnych prób udowodnienia, że są oni współodpowiedzialni za Holocaust.

  sks/GW 6.01.2011, 11:07

  Polubienie

  • Jan Tomasz Gross o książce „Złote żniwa”

   Arcanna Art. 4 months ago
   gdyby to żydzi mieli narazac swoje zycie dla ratowania Polaków, nie przetrwałby żaden Polak” (cytuje słowa zydówki z wykładu który polecam ponizej) szkoda ze tak mało mówi sie o tym ze w żydowskim prawie narażenie swojego życia dla ratowania nawet drugiego żyda nie mówiac juz o goju było zakazane, Polecam wykłady na youtube Pani Ewy Kurek, byłam zdumiona gdy usłyszałam o wynikach jej badań, ona zajmuje się relacjami polsko żydowskimi od 30 lat. Gdyby to prawo zydowskie było powszechnie znane, roszczenia Zydów ze za mało Polaków zgineło za nich brzmiałyby co najmniej niestosownie, polecam jej wykłady wystarczy wpisac Ewa Kurek youtube a cytat pochodzi z wykładu „Umrze śmiercią naturalną każde kłamstwo” – Ewa Kurek tez na youtube

   Grzegorz Puchacz 8 months ago
   Ciekawe ile mu obiecano za sianie propagandy antyżydowskiej i zakłamywania historii . Dupek jest na tyle leniwy że nie posiłkuje się dokumentami ogólnie dostępnymi gdzie partyzantka żydowska sama opisuje ja zabawia się ciałami zabitych przez siebie mieszkańców wsi w Polsce .Układając ciała kobiet i mężczyzn w gwiazdę i strzelając w krocze patrzyli jak ciała podskakują gdy kule trafiały w nerwy .Albo kładąc głowę kobiety na kamieniu drugim kamieniem uderzał krzycząc to za moją zamordowaną matkę itd.gdzie jego rodzinę zabili Niemcy. Jeżeli już to róbmy to rzetelnie i rozliczajmy obie strony a nie tylko jedną z chęci uzyskania ,wymuszenia korzyści .Gross jest pospolitą szują pasożytem i hańbą dla żydów

   Tomasz Woloszyn 6 months ago
   Mr. Gross is an example of people who are trying to justify their existence by promoting delusional conclusions based on their selective research that supposedly reflects reality. It is very sad that Princeton University chooses to award teaching position to an individual who replaces scientific methods with his bias opinions.

   TheFrancuz1982 1 year ago
   85% Żydów zasilało szeregi NKWD byli to oficerowie polityczni którzy mordowali to są zwierzęta ich trzeba piętnować

   TheFrancuz1982 1 year ago
   Anty Polak który sieję nienawiść do narodu Polskiego pisze kłamstwa i zostaje odznaczony przez prezydenta Kwaśniewskiego

   Polubienie

  • Dość szkalowania Polaków – Pikieta w sprawie książki J.T.Grossa Złote żniwa

   Domarat11111 4 years ago
   Jśli chcecie walczyc z żydostwem, bojkotujcie żydowskie sieci handlowe, olewajcie hoolywoodzkie filmidła, nie kupujcie żydowskiej prasy, nie oglądajcie ich telewizji. „Bojkot jest gorszy od pogromów”, jak powiedział pewien Żyd.

   Polubienie

 18. Manifestacja Poznań 17.09.2015

  michnikuremek 3 hours ago
  25 października odsuwamy od władzy lokajów Angeli Merkel – skorumpowaną sitwę o nazwie Platforma Obywatelska. WON!!!

  Szigetlakok 14 hours ago
  Poland & Hungary forever! Respect from Hungary!

  Władysław Kranc 3 hours ago
  ja akurat jestem ze wschodniej części i jak słysze w mediach, że ci z zachodniej są nowocześni, tolerancyjni, otwarci itd to mnie szlag trafia, nie ma żadnego podziału, cała Polska jest przeciwko emigrantom, BRAWO

  Polubienie

  • Islamista brudna kurwa Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała 13.09.2015

   AgniesZka Soltys 1 day ago
   brawo chłopaki, Nasz rząd nie wie co robic 🙂 każdy teraz walczy o ciepła posadke… teraz słyszymy obietnice o likwidacji zus itp… śmiech na sali; oni próbują odwrócić naszą uwagę od tego co teraz dzieje się w Europie, więc myślę że to jest dobry czas dla Nas. Nie wierzmy w to co mówią media, idzmy za glosem serca … może to jest ostatnia szansa dla Polski (Polski nie z zaklamanym rządem). To jest czas dla Nas, dla naszych rodzin, dla naszego życia bez burki, hijabu, islamu

   Sobol BanglaREC 4 hours ago
   Jestem kibicem Legii, ale jak najbardziej propsuję i szanuję zachowanie kibiców Lecha. Im Nas więcej tym lepiej, niech rząd zobaczy że My ich tu nie chcemy. Pozdro

   hools1929 1 day ago
   Serce rośnie… Dobrze, że jeszcze mamy kibiców którzy nie boją się postawić sprawy jasno!

   Marcin Zimny 1 day ago
   Tym kibolom naród będzie jeszcze dziękował za ich i powtarzam to cały czas wspomnicie sobie o nich jak te KOLOROWE ŚWINIE TUTAJ DOTRĄ JAK NA NICH NASKAKIWALIŚCIE WSZYSCY. Bardzo dobrze mają się lać za granicą ile wlezie żeby się nas bali i dwa razy się zastanowili czy do nas zawitać . BRAWO LECH BRAWO INNI KIBOLE !!!!!!!!!!!!!

   Taumantis 3 days ago
   Tak jak nie znoszę pseudokiboli .. to tak tutaj kurwa… szacun bando łysych! Raz zrobiliście coś dobrego

   mariusz kozieł 1 day ago (edited)
   +Taumantis rząd chce byś ich nie lubił nie tolerował i nie popierał! Kiedy o pseudo kibicach słyszysz?! tylko kiedy opasłe mordy polityków chcą coś zrzucić na nich na przykład marsz niepodległości wyprany masz mózg poczytaj poszukaj nie dawaj się wyruchać tvn-owi i Gazecie wybiórczej!!

   calabria81000 17 hours ago
   +Taumantis Nie znoisz kiboli? Pamiętaj chłopcze, że tzw. kibole i byli rezerwiści służby zasadniczej to jedyni ludzie, którzy są w stanie nie tylko ochronić ten kraj, ale pogonić i tych arabów, szwabów i ruskich. Bo dla nas umrzeć dla Ojczyzny to w razie potrzeby konieczność i obowiązek. To przysięgaliśmy, jedni z bronią i beretem w ręku, a inni z szalikiem. Bóg, Honor i Ojczyzna, tak wyśmiewane dzisiaj w mendiach, na stadionach to rzecz święta. (L)

   Polubienie


 19. Jan Tomasz Gross uważa, że ostra reakcja polskich polityków na słowa dyrektora FBI to wyraz „poczucia winy za nierozliczenie się z własną historią” • Fot. „Newsweek”

  http://natemat.pl/140731,jan-tomasz-gross-w-newsweeku-polacy-nie-rozliczyli-sie-z-tematem-holokaustu

  Jan Tomasz Gross w „Newsweeku”: Polacy nie rozliczyli się z tematem Holokaustu

  Słowa dyrektora FBI Jamesa Comey’a, który zasugerował, że Polacy ponoszą współodpowiedzialność za Holokaust, wywołały dyplomatyczną burzę. Jan Tomasz Gross powiedział „Newsweekowi”, że były one wynikiem „niezręczności językowej”, a ostra reakcja polskich polityków to wyraz „poczucia winy za nierozliczenie się z własną historią”.

  W udzielonym „Newsweekowi” wywiadzie autor „Sąsiadów” przyznał, że wypowiedź Comey’a oraz podobne jej sformułowania są naganne. Niemniej „trzeba je traktować w kategorii idiotyzmów, bo to są przecież zazwyczaj pomyłki i nieporozumienia językowe, a nie wielkich międzynarodowych batalii”.

  – Nas w stan alarmu stawia właściwie każde zestawienie słów „Polska” i „Holokaust”, co może już świadczyć o tym, że próbujemy zakrzyczeć wyrzuty sumienia. Trzeba uważać, bo to zaczyna stawiać Polskę w jednym szeregu z Turcją, która w równie nerwowy sposób przeczołguje ambasadorów państw, gdzie zostało wspomniane ludobójstwo Ormian – powiedział Gross.

  Pisarz zaznaczył, że ustalenia historyków, w tym polskich autorów, pokazują, iż podczas II wojny światowej Żydzi padali ofiarami agresji sąsiadów na całym terenie, jaki okupowali Niemcy. Polska, gdzie wielu „sprawiedliwych wśród narodów świata” Żydów ratowało, nie była pod tym względem wyjątkiem.

  – Przypominanie, że Polacy mają najwięcej drzewek posadzonych w Yad Vashem w Jerozolimie, nie zmieni prawdy. Sprawiedliwi byli w okupowanej Polsce pariasami bezwzględnie i okrutnie tępionymi przez polskie społeczeństwo. Oczywiście były od tego, jak od wszystkich reguł, wyjątki, ale zwykle Polacy musieli ukrywać Żydów w kompletnej tajemnicy przed otoczeniem – podkreślił Gross.
  (…)

  Zbigniew Tański · Grodzisk Mazowiecki
  Niech Żydzi najpierw się rozliczą ze swojej działalności pod okupacją radziecką 1939 – 1941. Te wydarzenia były wcześniej, więc i przeprosiny powinny paść pierwsze. No i ciekawe ile wtedy byłoby zasadzonych drzewek w polskim Yad Vashem, chociaż za ratowanie Polaków nie groziła kara śmierci. Ja proponuję coś takiego stworzyć z tytułem „Żydom, którzy ratowali Polaków spod bagnetów sowieckich oprawców”. Fajnie będzie wyglądał pusty obiekt.

  Polubienie

 20. http://www.pch24.pl/koniec-z-bezkarnym-lzeniem-polakow–jan-tomasz-gross-za-swoje-slowa-moze-trafic-przed-sad,38191,i.html

  Koniec z bezkarnym lżeniem Polaków? Jan Tomasz Gross za swoje słowa może trafić przed sąd
  Data publikacji: 2015-09-15 09:00
  Data aktualizacji: 2015-09-15 11:33:00

  Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciwko Zniesławieniom analizuje artykuł Jana Tomasza Grossa. Chodzi o tekst zamieszczony na łamach niemieckiego „Die Welt”, obarczający Polaków winą za niemieckie zbrodnie na Żydach. Amerykański historyk żydowskiego pochodzenia może stanąć przed sądem za zniesławienie narodu polskiego. Jego słowom przygląda się także MSZ.

  „Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców” – napisał antypolski publicysta o znamionach historyka. Jan Tomasz Gross zaatakował Polaków w związku z naszą niechęcią do przyjmowania w kraju imigrantów. Jej korzeni doszukuje się on w czasach II Wojny Światowej. Już w poniedziałek autor kontrowersyjnych książek został ostro skrytykowany za swoje słowa. Zastrzeżenia do jego stanowiska zgłosiły nawet środowiska medialne niekojarzone z obroną dobrego imienia Polski. Pisaliśmy o tym na Portalu PCh24.pl.

  Obelgi Grossa pod adresem Polaków mianem „nieprawdziwych historycznie, szkodliwych i obrażających Polskę” określił rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marcin Wojciechowski. Powiedział on także, że Ambasador Polski w Republice Federalnej Niemiec, Jerzy Margański, pracuje nad listem w tej sprawie. Nie wiadomo jednak, czy polska dyplomacja zdecyduje się złożyć do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przez Grossa przestępstwa.

  Taki krok rozważa fundacja Reduta Dobrego Imienia. Obecnie analizuje ona tekst Grossa pod kątem prawnym w celu podjęcia działań na drodze sądowej. „Najprawdopodobniej zostanie złożone doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia Narodu Polskiego, czyli przestępstwa określonego w Art. 133 Kodeksu Karnego” – czytamy w oświadczeniu Reduty. Autorzy odezwy zwrócili także uwagę na fakt, że w Sejmie od ponad roku czeka na rozpatrzenie projekt nowelizacji ustawy o ściganiu takich przestępstw. W myśl proponowanych nowych zapisów zniesławienie narodu polskiego byłoby ścigane z urzędu.

  Źródło: stefczyk.info / kresy.pl

  Polubienie

 21. http://ludzie.wprost.pl/sylwetka/4100615/Jan-Tomasz-Gross.html

  http://www.gloria.tv/media/c5CD7zU3X2x

  Gross zarzuca Polsce nazistowskie zbrodnie na Żydach. Tak tłumaczy niechęć do imigrantów
  Agata.B Monday, 10:43

  „Gazeta Wyborcza” w swoim stylu relacjonuje stanowisko niemieckiej prasy w sprawie sceptycyzmu Polski wobec przyjmowania uchodźców. „Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców” – napisał cytowany przez „GW” żydowski historyk znany ze szkalowania Polaków, Jan Tomasz Gross.

  „Gazeta Wyborcza” na swoim portalu cytuje między innymi niemieckiego dziennikarza Armina Coerpera z portalu ZDF. Jego zdaniem Polska rozwija się gospodarczo wyłącznie dzięki unijnym dotacjom, dlatego też bez zająknięcia powinna przyjąć każdą liczbę imigrantów narzuconą przez Brukselę.

  Zdaniem korespondenta ZDF Warszawa ma czelność opierać się Berlinowi. „Premier Kopacz od tygodni kategorycznie broni się przed kwotami uchodźców proponowanymi przez Brukselę, a jej minister obrony we wtorek powiedział głośno, co wielu w Warszawie po cichu myśli: Niech nas Niemcy nie pouczają, czym jest solidarność” – napisał cytowany przez redakcję z Czerskiej Coerper. Słowem – skoro Polska otrzymuje dotacje, to musi chodzić na pasku Berlina. Inna postawa jest dla niemieckiego dziennikarza i cytującej go „Gazety Wyborczej” przejawem niewdzięczności. Oczywiście w takiej narracji nie może być mowy o sumach wpłacanych przez nas do brukselskiej kasy.

  Inny sposób na wciągnięcie Polski w niemiecki problem z imigrantami stosuje Jan Tomasz Gross. Ten amerykański historyk żydowskiego pochodzenia – urodzony w Warszawie – nie raz oskarżał Polaków o zbrodnie, jakich nie dokonali. Sławę przyniosły mu wątpliwe pod względem warsztatu historycznego książki o pogromach na ludności żydowskiej, w których Gross wskazuje Polaków jako winnych. Teraz poszedł krok naprzód.

  „Polacy byli nie bez racji dumni z oporu, jaki stawiali nazistowskim okupantom, ale faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców” – napisał w „Die Welt” Jan Tomasz Gross. „W tym przypadku historia nie jest żadną metaforą. Wręcz przeciwnie: korzenie postawy wschodniej Europy, która teraz pokazuje swoje ohydne oblicze, biorą się bezpośrednio z drugiej wojny światowej i z czasów tuż po jej zakończeniu” – przekonywał żydowski historyk uzasadniając w ten sposób niechęć Europy Środkowej do rozwiązywania problemów Berlina.

  „Żydzi, którzy na wschodzie Europy przeżyli Holocaust, musieli uciekać przed morderczym antysemityzmem swoich polskich, węgierskich, słowackich i rumuńskich sąsiadów, i to akurat do Niemiec” – napisał autor „Złotych żniw”, nazywając naszą zachowawczą postawę wobec narzucania nam obowiązku przyjmowania uchodźców „ohydnym obliczem Polaków”.

  Zdaniem Grossa owa „nazistowska przeszłość” powoduje w Polsce powszechną niechęć wobec imigrantów z państw islamskich. Jak widać, pewnym ośrodkom medialnym zależy na zmuszeniu nas do przyjęcia uchodźców. Dotychczas ich argumentacja nie osiągnęła zamierzonego celu. Jak widać teraz postanowiono sięgnąć po pedagogikę wstydu.

  Źródło: gazeta.pl

  Agata.B Monday, 11:42
  Zdaniem Grossa owa „nazistowska przeszłość” powoduje w Polsce powszechną niechęć wobec imigrantów z państw islamskich. Jak widać, pewnym ośrodkom medialnym zależy na zmuszeniu nas do przyjęcia uchodźców. Dotychczas ich argumentacja nie osiągnęła zamierzonego celu. Jak widać teraz postanowiono sięgnąć po pedagogikę wstydu.

  Agata.B Monday, 11:40
  prof. Norman Finkelstein….Jan Tomasz Gross nie jest szerzej znanym naukowcem. Nawet kiedy był profesorem na Uniwersytecie w Nowym Jorku, zajmował się inną tematyką. Jego wcześniejszych książek nie uznaję za pozycje naukowe. Wydaje mi się, że Gross w pewnym momencie zrozumiał – tak jak wiele innych osób – że podejmowanie tematu antysemityzmu jest intratnym zajęciem. Zrozumiał, że to jest sposób, by odnieść sukces w USA. To nic szczególnego w naszym kraju. Wielu „naukowców” wybrało tę drogę, aby zrobić karierę. Mało tego, po publikacji pierwszej książki Grossa poprosił mnie o wywiad współpracownik jednej z dużych polskich gazet. Gdy go opublikował, zaczął przedstawiać się w USA jako polski Żyd, choć wcale nim nie był. Wszystko po to, by zarobić! Później – o ile mi wiadomo – wzbogacił się na handlu meblami. Niedługo okaże się, że wszyscy jakoś zostali poszkodowani podczas holokaustu… W ten sposób przybywa oszustów. To po prostu biznes.

  http://www.traditia.fora.pl/historia,41/z-prof-finkelsteinem-odnosnie-ksiazki-grossa-zlote-zniwa,5556.html

  Polubienie

  • http://www.traditia.fora.pl/historia,41/z-prof-finkelsteinem-odnosnie-ksiazki-grossa-zlote-zniwa,5556.html

   Teresa
   Administrator

   Dołączył: 07 Cze 2007
   Posty: 24644 Przeczytał: 397 tematów

   PostWysłany: Czw 18:51, 13 Sty 2011 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry
   O Wydawnictwie ZNAK wspominaliśmy tu:

   http://www.traditia.fora.pl/swobodna-dyskusja,11/piosenki-i-ksiazeczki-dla-dzieci-promocja-homoseksualizmu,776.html
   … gdy wydało promującą homoseksualizm książkę „Chłopak czy dziewczyna?”

   Obecnie trzeba przypomnieć to Wydawnictwo ZNAK, które to Wydawnictwo wkrótce wyda, książkę Jana Tomasza Grossa “Złote żniwa”. Na bibula.com można przeczytać artykuł:

   Dr Gontarczyk: Gross manipuluje liczbami, przemilcza niewygodne dla siebie fakty i wypacza historię
   (…)
   http://www.bibula.com/?p=30248

   Dziś w Naszym Dzienniku możemy przeczytać ciekawy wywiad z prof. Normanem Finkelsteinem, politologiem, niezależnym naukowcem, autorem głośnej książki „Przedsiębiorstwo holokaust”.

   Gross po prostu zrozumiał, że podejmowanie tematu antysemityzmu jest intratnym zajęciem. Powinniście mu powiedzieć: „Zajmij się Pan lepiej historią Indian amerykańskich!”
   Przedsiębiorstwo holokaust umiera

   Jan Tomasz Gross wydaje kolejną książkę, tym razem oskarżając Polaków o wzbogacenie się kosztem ofiar holokaustu. Czy jego działalność nie wpisuje się w schemat opisany przez Pana jako „przedsiębiorstwo holokaust”?
   – Nie czytałem tej książki, nie jest jeszcze dostępna w języku angielskim.

   Może Pan jednak ocenić jego dwie wcześniejsze publikacje.
   – Jan Tomasz Gross nie jest szerzej znanym naukowcem. Nawet kiedy był profesorem na Uniwersytecie w Nowym Jorku, zajmował się inną tematyką. Jego wcześniejszych książek nie uznaję za pozycje naukowe. Wydaje mi się, że Gross w pewnym momencie zrozumiał – tak jak wiele innych osób – że podejmowanie tematu antysemityzmu jest intratnym zajęciem. Zrozumiał, że to jest sposób, by odnieść sukces w USA. To nic szczególnego w naszym kraju. Wielu „naukowców” wybrało tę drogę, aby zrobić karierę. Mało tego, po publikacji pierwszej książki Grossa poprosił mnie o wywiad współpracownik jednej z dużych polskich gazet. Gdy go opublikował, zaczął przedstawiać się w USA jako polski Żyd, choć wcale nim nie był. Wszystko po to, by zarobić! Później – o ile mi wiadomo – wzbogacił się na handlu meblami. Niedługo okaże się, że wszyscy jakoś zostali poszkodowani podczas holokaustu… W ten sposób przybywa oszustów. To po prostu biznes.

   Czy nowa książka Grossa może wzbudzić w USA zainteresowanie?
   – Myślę, że także najnowsza publikacja Grossa nie wzbudzi większego zainteresowania. Wynika to w dużej mierze z tego, że pokolenie holokaustu odchodzi, ludzie umierają. Dlatego liczba publikacji na ten temat spada.

   Uważa Pan, że pisanina Grossa może wpływać na sposób myślenia samych Żydów, także tych mieszkających poza Izraelem, i na ich relacje z Polakami?
   – Myślę, że to zależy od samych Polaków, od tego, czy pozwolą się szantażować. Jan Tomasz Gross po prostu robi interesy. Stany Zjednoczone również mają wiele spraw w przeszłości, które powinny zostać wyjaśnione. A jednak Grossowi nie przyszło do głowy, by się nimi zająć. Mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale pisze o Polsce. Gross nie prezentuje żadnej wielkiej myśli, ze względu na którą musielibyście rewidować własną historię. On po prostu wykorzystuje Polskę, aby robić karierę akademicką.

   Powinniśmy po prostu zignorować jego działalność?
   – Oczywiście. Przecież w Polsce byli i są naukowcy, którzy prawdziwie i obiektywnie przedstawili zarówno tę sprawę, jak i w ogóle rzeczywisty obraz relacji polsko-żydowskich. Twórczość Grossa nic nie znaczy wobec prac poważnych historyków. Polacy powinni robić wszystko, aby Gross nie był w stanie wykorzystywać trudnych momentów z waszej historii jako maczugi, którą w was uderza. Chodzi przede wszystkim o prowadzenie rzetelnych badań będących najlepszym antidotum na jego tezy. Dziwię się, że znajdują się w Polsce środowiska, które z powagą pochylają się nad książkami Grossa. Powinniście mu powiedzieć: „Idź do diabła razem ze swoją książką. Zajmij się Pan lepiej historią Indian amerykańskich!”. Grossa nie obchodzi ani Polska, ani Polacy, ani polska historia. On po prostu wykorzystuje je dla autopromocji.

   Pseudonaukowe wywody Grossa budzą w Polsce obawy, ponieważ stanowią rodzaj presji w sprawach dotyczących restytucji mienia żydowskiego.
   – W pewnym okresie próbowano tę sprawę wykorzystać do rozstrzygnięcia sprawy zwrotu żydowskiej własności. Ale to był po prostu szantaż, całkowicie nieuczciwe działanie. Prawowici spadkobiercy tej własności nie życzą sobie interwencji np. Światowego Kongresu Żydów (WJC). Mój nieżyjący już ojciec miał tartak w Polsce, a mama (również nie żyje) sklep z tytoniem. Więc formalnie, my – z bratem – mamy prawo do starania się o rekompensaty z tego tytułu. Ale nigdy nie podjęliśmy takich kroków i mogę zapewnić, że ich nie podejmiemy. Takie roszczenia podnosi WJC wspierany przez Grossa. Celem jest przejęcie byłej własności żydowskiej w Polsce „w imieniu” ofiar, w tym mojej rodziny. Ale nikt im nie dał na to zgody. Powiedziałbym im: „Kim wy jesteście, że chcecie występować w imieniu ofiar? To nie wasza własność. To była własność m.in. mojej rodziny. A my nigdy nie prosiliśmy, by ktoś domagał się jej zwrotu w naszym imieniu”. To są działania typowe dla bandy oszustów. Mogę też pana zapewnić, że żadnych odszkodowań z tego tytułu nie otrzymaliśmy od organizacji żydowskich. Jeśli uzyskali takowe, to zostały rozkradzione przez oszustów.

   Czy antypolskie paszkwile Grossa mogą wpłynąć na rozstrzygnięcie sprawy odszkodowań za mienie pożydowskie?
   – Nie wydaje mi się. Ta sprawa już właściwie została zamknięta. Była rozpatrywana w okresie administracji prezydenta Billa Clintona w latach 1996-2000. Było to możliwe przede wszystkim dzięki temu, że jednym z głównych donatorów Clintona był Edgar M. Bronfman, ówczesny szef Światowego Kongresu Żydów. Z „wdzięczności” za to wsparcie administracja Clintona wspierała próby organizacji żydowskich, w szczególności WJC, zmierzające do szantażowania państw europejskich. Działania te przez pewien czas przynosiły efekty. W okresie administracji prezydenta George´a W. Busha te awantury umilkły. Większość osób walczących o odszkodowania, w tym prawnicy, miała problemy z prawem z powodu stosowanych nieuczciwych metod. Także Israel Singer [były szef WJC – przyp. red.] był podejrzewany o defraudację 1,2 mln USD z funduszy organizacji. Niemal wszyscy uczestnicy tamtej kampanii szantażu wydają się oszustami. Ukradziono już miliony dolarów. Wybuchło wiele skandali z powodu tego, w jaki sposób te pieniądze wydzierano krajom europejskim. Część z tych środków nigdy nie trafiła do ofiar, które przeżyły holokaust. Dlatego uważam, że ubieganie się o odszkodowania czy zwrot własności w Europie jest kwestią zamkniętą.

   Jaka jest obecna kondycja „przedsiębiorstwa holokaust”? Pana popularna książka poświęcona tej sprawie ukazała się 10 lat temu…
   – Przedsiębiorstwo holokaust umiera. Ludzie są już zmęczeni tym tematem. Coraz mniej osób chce go podejmować, niektórzy boją się, powstaje coraz mniej publikacji. Po prostu zainteresowanie tą kwestią ustaje.

   Ale część organizacji żydowskich domaga się odszkodowań „w imieniu ofiar”.
   – Te starania są skazane na porażkę. Jedyną osobą, która zdecydowała się przekazać fundusze na odszkodowania w ręce osób niewiarygodnych, jest kanclerz Niemiec Angela Merkel. Ona jest niereformowalna. A przecież każdy dzień dostarcza nowych skandali: pojawiają się informacje o pieniądzach przekazanych na odszkodowania, które nie były wykorzystywane i zostały zmarnowane.

   Jak Pan postrzega relacje polsko-żydowskie? Posiada Pan poniekąd polskie korzenie – Pana rodzice urodzili się w Polsce…
   – Staram się uczciwie podchodzić do tej sprawy. Pamiętam, że moja matka prawie przez całe życie miała złe wspomnienia z Polski. Przede wszystkim zaważyły na tym doświadczenia z okresu studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Mama przez całe życie narzekała na Polaków i krytykowała ich. I proszę sobie wyobrazić, że tuż przed śmiercią, gdy bardzo cierpiała z powodu choroby nowotworowej, pomagała jej… polska katoliczka o imieniu Klara. To jest cudowna kobieta. Mama traktowała ją jak siostrę. Rozumiem zarówno żydowskie uprzedzenia wobec Polaków, jak i polskie wobec Żydów. Moja mama, podobnie jak wielu polskich Żydów, zachowywała się snobistycznie. Dopóki nie poznała Klary, traktowała Polaków z wyższością. My reprezentujemy już kolejne pokolenie. Nie wydaje mi się, by pan i obecne pokolenie Polaków miało być odpowiedzialne za wypłatę odszkodowań za holokaust. Pokolenie, które było uprawnione do takich odszkodowań, zasadniczo już odchodzi. Dlatego ten problem „umiera”. Nikt nie ma prawa ożywiać go „w imieniu ofiar”, ponieważ zmarli nie proszą o nie… Ta sprawa powinna zostać zakończona.

   Czy państwo Izrael troszczy się o właściwą politykę historyczną ukazującą – zwłaszcza młodym Żydom – prawdziwych winnych holokaustu?
   – Władze Izraela nie biorą pod uwagę tego, czy mają do czynienia z Polską, Australią czy Alaską. One po prostu wykorzystują holokaust, by wzbudzić histerię wśród Żydów, wmawiając im, że cały świat chce ich zabić, dlatego muszą walczyć i bronić się. I Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem. „Cały świat jest przeciw nam”, „chcą nas eksterminować”, „musimy zabijać każdego, zanim zabiją nas” – takie hasła to dewiza kolejnych izraelskich rządów. Zwłaszcza ostatnie z nich oddaje ideologię państwa Izrael. Dlatego organizują wycieczki do muzeów-obozów koncentracyjnych. Władz izraelskich nie obchodzi nic poza samym Izraelem.

   Odnośnie do „zabijania” – władze izraelskie usprawiedliwiają podejmowane działania zagrożeniem ze strony Palestyńczyków i organizacji islamskich.
   – Władze izraelskie wcale nie boją się Palestyńczyków. To nie jest kwestia strachu. One wykorzystują ten konflikt, aby usprawiedliwić nielegalne działania podejmowane w walce z Palestyńczykami. Nienawidzą ich, ale to nie oznacza, że się ich boją.

   Nie liczy Pan na szybkie zakończenie konfliktu izraelsko-palestyńskiego?
   – Niestety, nie jestem w tej sprawie optymistą. Obawiam się, że w tym roku Izrael będzie próbował wywołać wojnę z Libanem, aby zniszczyć pozycje Hezbollahu [palestyńskiej organizacji zbrojnej, która z przygranicznych terenów Libanu dokonuje ataków na terytoria izraelskie – przyp. red.]. To może być poważny problem. Władze izraelskie uważają, że „Arabowie rozumieją jedynie język siły”, dlatego Tel Awiw powinien prowadzić coraz twardszą politykę. Efektem takiego postępowania będzie eskalacja konfliktu.

   Dziękuję za rozmowę.

   http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110113&typ=my&id=my02.txt

   Polubienie

 22. http://www.bibula.com/?p=30248

  Dr Gontarczyk: Gross manipuluje liczbami, przemilcza niewygodne dla siebie fakty i wypacza historię – See more at: http://www.bibula.com/?p=30248#sthash.UWOOUuEj.dpuf

  Aktualizacja: 2011-01-9 11:07 pm
  Polecamy państwu serdecznie niezwykle ważny tekst jaki w dodatku “Plus Minus” dziennika “Rzeczpospolita” (dostępne wyłącznie w wydaniu papierowym) opublikował historyk, dr Piotr Gontarczyk.

  Ten głos tym bardziej jest cenny, że powstał po lekturze książki Jana Tomasza Grossa “Złote żniwa”, którą wkrótce wyda krakowskie wydawnictwo “Znak”.

  Książka, jak wiadomo zaczęła się od fotografii, którą Gross zobaczył w “Gazecie Wyborczej”. Ma ona rzekomo pokazywać grupę Polaków, którzy tuż po wojnie w miejscu pochówku spalonych szczątków ofiar obozu zagłady w Treblince mieli poszukiwać drogocennych przedmiotów, przede wszystkim złota. Problem w tym, jak stwierdza Dr Gontarczyk, że sprawa z fotografią nie jest tak prosta jak się wydaje:

  Punktem wyjścia powstania kolejnego eseju Jana Tomasza Grossa jest fotografia przedstawiająca grupę ludzi stojących – w cywilu i mundurach – obok masowego grobu w Treblince. „Zrobione tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej, czyli w połowie XX wieku zdjęcie przedstawia scenę zbiorową gdzieś w środku Europy. Na fotografii obok grupy podlaskich chłopów uwieczniono wzgórze usypane z popiołu 800 000 Żydów zagazowanych w Treblince od lipca 1942 r. do października 1943 roku. Europejczycy, których oglądamy na zdjęciu, najprawdopodobniej zajmowali się rozkopywaniem spopielonych szczątków ludzkich w poszukiwaniu złota i kosztowności przeoczonych przez nazistowskich morderców”.

  Rzeczywiście – komentuje Gontarczyk – tuż po wojnie miał miejsce godny pożałowania proceder rozkopywania przez okoliczną ludność cmentarzyska w poszukiwaniu złota, kamieni szlachetnych i innych kosztowności. Ale nie wiadomo, czy mieli z tym procederem związek ludzie stojący na fotografii. Z dokumentów wynika, że władze partyjne i państwowe uważały ten proceder za absolutnie naganny i usiłowały mu przeciwdziałać, m.in. przepędzając kopaczy, ogradzając teren albo porządkując rozkopane cmentarzysko.

  Gontarczyk podkreśla, że nie wiadomo kto i kiedy zrobił omówioną fotografię, ani w jakich okolicznościach powstała. Nie ma nawet jednoznacznych dowodów – choć pewnie tak było – że zdjęcie zostało wykonane w Treblince.

  Kim wreszcie są sfotografowani ludzie i co robią na cmentarzysku? Są kopaczami? A może ekipą porządkującą cmentarzysko, na co, moim zdaniem wyraźnie wskazuje mieszany, mundurowo-cywilny skład grupy, a przede wszystkim fakt działania w biały dzień? Czy hieny cmentarne rzeczywiście chciałyby dokumentować swoje działania za pomocą fotografii? A po co byłoby takie zdjęcie łapiącej ich milicji?

  Czy w MO w ogóle była wówczas procedura dokumentowania podobnych przestępstw? A jeśli tak, to jak fotografia trafiła w prywatne ręce? A może była w nich od zawsze, bo zachował ją sobie ktoś, kto nie widział w niej niczego zdrożnego, bo porządkował cmentarz i nigdy nie przyszło mu do głowy, że ktoś na jej podstawie może posądzić go o wykopki?

  Jak zauważa polski historyk, dla Grossa takie kwestie jak poważna analiza zdjęcia nie istnieją.

  Nie ma on większych wątpliwości, że fotografia przedstawia grupę polskich hien cmentarnych, jakby współuczestników Holokaustu: „sygnał, że jest to fotografia z gatunku trophy pictures, to ułożone na kupkę z przodu piszczele i czaszki. Podobnie jak myśliwi obok upolowanej zwierzyny fotografowali się mordercy Żydów na miejscach egzekucji, albo prześladowcy zebrani wokół torturowanej ofiary, którą zmuszano publicznie do upokarzających czynności albo której, ku uciesze zebranej publiczności, obcinano brodę”.

  Autor stawia już znak równości pomiędzy hitlerowcami mordującymi Żydów a osobami na zdjęciu, udowadniając, że i one przecież, rozkopując cmentarzysko, wykonywały „czynność ściśle związaną z Holokaustem – grabienie żydowskiego mienia”.

  Ale ja żadnego konkretu w tej całej opowieści nie widzę. W przeciwieństwie do ewidentnej skłonności do konfabulacji autorów.

  Jak podkreśla Autor tekstu w “Rz”, nie takie kuriozalne potknięcia są najważniejszym mankamentem eseistyki Grossa.

  Istotniejszą rolę odgrywa tu sposób, w jaki ów autor posługuje się cudzymi tekstami naukowymi lub wskazanymi przez innych źródłami. Jednym nadaje fałszywe znaczenie, inne wypacza, robiąc z nich wycinanki, jeszcze innym, opisującym wydarzenia skrajnie patologiczne, ale incydentalne – nadaje walor opisów uniwersalnych. Nie mniej chętnie sięga po informacje nieprawdziwe, jak w wypadku tzw. granatowej policji: „na terenie Generalnej Guberni tzw. policja granatowa, składająca się w przeważającej części z przedwojennych policjantów, odpowiedzialna jest w ocenie Emanuela Ringelbluma za wymordowanie »dziesiątek tysięcy« Żydów”.

  Książka Ringelbluma powstawała w czasie okupacji w Warszawie. Ten znany żydowski historyk ukrywał się wówczas i nie miał możliwości prowadzenia badań naukowych. Opierał się na docierających doń ustnych informacjach ludzi, często dotkniętych osobistą krzywdą lub czysto ludzkim nieumiarkowaniem w przesadzie i stronniczością w osądzie. Jego książka na temat stosunków polsko-żydowskich – z całym szacunkiem dla innych dokonań autora – jest niewiele warta. W ogromnej mierze składa się bowiem z niezweryfikowanych i nieprawdziwych informacji. Jedną z nich to „dziesiątki tysięcy” Żydów zamordowanych przez granatową policję – taka liczba nie znajduje potwierdzenia w żadnych współczesnych badaniach. Gross dobrze to wie, ale celowo sięga w tej materii po książkę – a raczej relację – żydowskiego historyka zamordowanego w 1944 r. Bo przynosi ona najwyższe liczby, jakie w tej materii znalazł. Kto zarzuci mu kłamstwo, skoro informacja nie pochodzi od niego, tylko jest „naukową oceną” wielkiego uczonego Ringelbluma?

  Nie jest to jest odosobniony przypadek, lecz konsekwentnie stosowana przez Grossa metoda. Autor świadomie, tak jak posługuje się fałszywymi informacjami, przemilcza niewygodne źródła albo dokonuje ich kuriozalnych interpretacji.

  Oto przykład jeszcze jednej takiej manipulacji:

  Tak, żeby dla wszystkich potencjalnych chętnych starczyło ofiar Gross stwierdził, że Polacy wymordowali w czasie wojny pomiędzy 100 a 200 tys. Żydów. Kilka dni temu w telewizji mówił już tylko o kilkudziesięciu tysiącach ale nie ma co „czepiać się drobiazgów”. 200 tysięcy, 50 tysięcy, 5 tysięcy, czy 500 tysięcy. A jakie to ma znaczenie? Przecież i tak podawane przez Grossa dane liczbowe są z reguły wyssane z palca, czasem ozdabiane magicznym słowem „przypuszczam”.

  W opowieści Grossa, jak widać zdecydowanie nie naukowej, ani nawet porządnie publicystycznej, odbiorcę znającego trochę temat razi całkowite pominięcie bohaterstwa tych tysięcy Polaków, którzy Żydów ratowali. Piotr Gontarczyk też o tym wspomina:

  W „Złotych żniwach” nie ma takich opis[ó]w ratowania Żydów przez Polaków. Za to nazwami miejscowości i nazwiskami polskich morderców i złodziei autor sypie jak z rękawa. Ale nie ma w jego eseju ani jednego nazwiska wielopokoleniowych rodzin, które, od starców do niemowląt, jak rodzina Ulmów z Makowej na Podkarpaciu, zostały po znalezieniu ukrywanych przez nich Żydów w całości wymordowane. Nie ma nazw wsi i klasztorów, które z narażeniem życia ich ukrywały. Są w tej materii dwa zdanie o grekokatolikach. Nie ma informacji o tym, że kara śmierci groziła nie tylko tym, którzy ich ukrywali, ale też ich sąsiadom, tym, którzy chcieliby podwieźć Żydów chłopskim wozem albo podać im kromkę chleba, a nawet o tych, którzy do takich czynów – w języku hitlerowców – „podżegali”.

  I to smutna puenta książki, która wydaje się mieć za zadanie nie dochodzenie prawdy, ale zbudowanie fałszywego obrazu historii.

  (kam, źródło: “Rzeczpospolita”)

  KOMENTARZ BIBUŁY: “Gross stwierdził, że Polacy wymordowali w czasie wojny pomiędzy 100 a 200 tys. Żydów. Kilka dni temu w telewizji mówił już tylko o kilkudziesięciu tysiącach ale nie ma co „czepiać się drobiazgów”. 200 tysięcy, 50 tysięcy, 5 tysięcy, czy 500 tysięcy. A jakie to ma znaczenie?” – No właśnie: jakie to ma znaczenie? Jakie znaczenie dla Żydów mają liczby? Polecamy:

  “Liczba nie ma żadnego znaczenia!”, czyli nowa interpretacja sporu o “6 milionów pomordowanych Żydów”
  Holokaust czy “99-procentowy” mit?

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Gross i towarzysze – Zbigniew Żmigrodzki
  Gross donosi na Chodakiewicza
  Niemcy powielają tezy Grossa
  Francuska telewizja: Polski obóz koncentracyjny
  “Antysemityzm Niemców to pikuś”… – Tadeusz M. Płużański
  Żydowski ruch roszczeniowy: “Idźcie i odbierzcie naszą własność”… przekupując polskich polityków!
  Minister promuje antypolskie filmy w Europie
  Żydzi jadą nas rabować!
  – See more at: http://www.bibula.com/?p=30248#sthash.UWOOUuEj.dpuf

  Polubienie

 23. http://www.bibula.com/?p=35532

  Gross i towarzysze – Zbigniew Żmigrodzki

  Aktualizacja: 2011-03-31 10:51 am
  Pojawiła się nowa książka Jana Tomasza Grossa pt. “Złote żniwa”, pełna jak zwykle u tego autora przeinaczeń, nieścisłości, a przede wszystkim nieprawdy i półprawd. Jej tezą jest, że Polacy obłowili się na mieniu pożydowskim, wydobywając je z masowych grobów zamordowanych Żydów, ale i w inny sposób, zabierając to, co pozostało w gettach. Tego rodzaju treści, tak jak inne teksty “przemysłu holokaust” skierowane przeciw Polsce i Polakom, obliczone są na ludzi, którzy lat okupacji niemieckiej na miejscu nie przeżyli oraz o ówczesnych Niemcach i terrorze, jaki sprawowali, nie mają najmniejszego pojęcia.

  Przeżyłem czasy okupacji, pamiętam ostatnie lata przedwojenne. Mieszkałem z rodzicami w domu należącym do Żyda, naszymi sąsiadami byli Żydzi – żadnego “antysemityzmu” sobie nie przypominam, a drobne konflikty wzajemne miały zwykły, międzyludzki charakter.

  Gross jest czołowym publicystycznym funkcjonariuszem antypolskiej, holokaustowej ofensywy, udrapowanym na uczonego-historyka. Jego poprzednie książki: “Sąsiedzi. Historia zagłady żydowskiego miasteczka” i “Strach: antysemityzm w Polsce tuż po wojnie” spotkały się ze strony polskiego żydowskiego lobby ze szczególnym poparciem. Niektóre środowiska intelektualne, zwłaszcza nasycone byłymi członkami PZPR i eks-agentami SB, a także liberalno-lewicowe media, uruchomiły nadzwyczajną promocję Grossowych konfabulacji poprzez spotkania z autorem, natrętne reklamowanie i narzucanie wymienionych tytułów księgarniom oraz bibliotekom. Na szczęście znaleźli się krytyczni polscy historycy i publicyści broniący prawdy w swoich pracach, artykułach i publicznych prelekcjach. Czołową rolę pod tym względem odegrał prof. Jerzy Robert Nowak; w dwóch ważnych książkach: “100 kłamstw J. T. Grossa” i “Nowe kłamstwa Grossa” udowodnił błędy i fałszerstwa tego autora, a w sześćdziesięciu z górą prelekcjach, jakie wygłosił w wielu miejscowościach na terenie całej Polski i za granicą, upowszechnił znajomość rzeczywistych faktów.

  Przeżyłem czasy okupacji, pamiętam ostatnie lata przedwojenne. Mieszkałem z rodzicami w domu należącym do Żyda, naszymi sąsiadami byli Żydzi – żadnego “antysemityzmu” sobie nie przypominam, a drobne konflikty wzajemne miały zwykły, międzyludzki charakter. Niemcy utworzyli getto dopiero w trzecim roku okupacji; w moim mieście było ono dla Polaków dostępne – przechodziłem przez nie aż do jego likwidacji; mogłem też kupować w żydowskich sklepach. Po “wywózce” pozostało 3 tysiące Żydów skupionych w przyfabrycznych obozach pracy. Na terenach byłego getta nic wartościowego nie ocalało – wszystko Niemcy dokładnie rozkradli, zabierając również wywożonym, co tylko zechcieli. W opowieści, że z grobów żydowskich można było jakiekolwiek prawdziwe “skarby” wydobywać, uwierzy tylko ktoś, kto o Niemcach i niemieckiej okupacji nic nie wie. Niestety, taka jest większość członków dzisiejszych społeczeństw; na to właśnie liczy mistyfikator Gross.

  Książki Grossa są częścią akcji prowadzonej przeciwko Polsce przez Światowy Kongres Żydów i Żydowską Organizację ds. Restytucji. Jej celem jest wyłudzenie od naszego państwa 65 mld dolarów, które się nie należą, ponieważ jeszcze “Polska Ludowa”, wypłaciwszy rządowi USA w 1960 r. ogromną kwotę na wyrównanie żydowskich pretensji, zawarła umowę dotyczącą obowiązku ich uregulowania przez Amerykę. Przypomniał o tym teraz minister Sikorski, gdy żądania żydowskie poparła Hillary Clinton, jednak nasze media starannie tę sprawę przemilczały. Wprowadzenie do Polski żydowskiej loży Bnai Brith, powitanej przymilnie przez Ewę Junczyk-Ziomecką w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, oznaczało dalsze wzmożenie antypolskiej agresji. Loża określiła dwa swoje główne cele: wyegzekwowanie od nas pieniędzy i zwalczanie Radia Maryja (!). W jej skład wchodzą także prominentni Żydzi polscy.

  Nowa książka Grossa, wydana – jak poprzednia – przez “Znak”, wypełniła wystawy księgarń. Oby otrzymała ze strony polskich czytelników stosowną odprawę.

  Zbigniew Żmigrodzki

  Artykuł ukazał się w tygodniku ‘Nasza Polska’ nr 13 (803) z 29 marca 2011 r.

  – See more at: http://www.bibula.com/?p=35532#sthash.9TquF7O3.dpuf

  Polubienie

 24. http://www.bibula.com/?p=16393

  Gross donosi na Chodakiewicza

  Aktualizacja: 2009-12-7 6:33 pm
  Nasz autor, Marek Jan Chodakiewicz, jest, jak Państwo pewnie wiedzą, członkiem rady programowej amerykańskiego Holocaust Memorial Museum – organizacji, która wbrew nazwie jest czymś w rodzaju amerykańskiego IPN. Został powołany na to honorowe stanowisko przez prezydenta George’a W. Busha przed pięcioma laty. Od początku ten fakt był solą w oku dla filosemicko-lewackich środowisk w Polsce, które nie mogą znieść faktu, że nikt z ich kręgów nie trafił (i pewnie nigdy nie trafi) do tej instytucji, natomiast znalazł się tam ktoś uznawany przez nie za wroga.

  Teraz kadencja profesora Chodakiewicza dobiega końca i choć wcale nie zabiega on o przedłużenie swej obecności w radzie, padł właśnie ofiarą donosu jednej z potężnych Ameryce organizacji „walczących z rasizmem i ksenofobią”, mającego prawdopodobnie zapobiec jego powtórnej nominacji. Głównym donosicielem jest oczywiście człowiek, który w delatorskim fachu od co najmniej 1968 roku przoduje, czyli osławiony Jan Tomasz Gross.

  – Ten człowiek to ideolog skrajnej prawicy. Nie mam żadnych wątpliwości, że to antysemita – donosi Gross organizacji SPLCenter. – Czy byłem zdziwiony, gdy dowiedziałem się o jego nominacji? Nie, ja byłem zaszokowany! – wtóruje mu niejaki Piotr Wróbel, określony w donosie jako „profesor historii Polski z Uniwersytetu Toronto”. Tenże Wróbel wskazuje również, iż Chodakiewicz podstępnie udaje, że antysemitą nie jest. – Po 30 latach spędzonych w Ameryce on nie użyłby zdania albo przymiotnika, który jasno kwalifikowałby go jako antysemitę. Ale nie ma jakichkolwiek wątpliwości, że on nie lubi Żydów – przekonuje.

  Delatorem trzecim jest oczywiście Rafał Pankowski – człowiek, który nie gorzej niż Hitler żyje z rasizmu. To zapewne jemu zawdzięczamy przytoczone obszerne fragmenty z tekstów profesora Chodakiewicza w „NCz!”, w których nasz autor śmiał określić samego prezydenta Obamę „radykałem” i „pieszczoszkiem komunistów”, co oczywiście w oczach filosemickiego lewactwa pogrąża go już zupełnie i ostatecznie. Jaki z historii tego donosu wypływa morał? Otóż taki, że dla zachowania dobrego imienia Polski oraz zapewnienia propolskiego lobbingu na świecie wcale nie trzeba walczyć z „mitem polskich obozów koncentracyjnych”. Trzeba natomiast walczyć z takimi kreaturami jak Wróbel (którego katedra w Toronto została ufundowana przez miejscową Polonię), Gross i Pankowski, którzy powodowani zawiścią czy po prostu chęcią zarobienia paru groszy zawsze będą starali się umniejszyć najskromniejszy nawet polski sukces – by nikt nie wystawał ponad poziom bagienka, w którym się tkwi.

  Niestety nie rozumie tego chyba prezydent Lech Kaczyński, który właśnie posłał na posadę Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku swą byłą ministerkę, Ewę Junczyk-Ziomecką – członkinię stowarzyszeń: Żydowski Instytut Historyczny oraz Otwarta Rzeczpospolita. Równie dobrze mógłby to stanowisko dać mieszkającemu w pobliżu Janowi Tomaszowi Grossowi.

  Tomasz Sommer

  KOMENTARZ BIBUŁY: Zamieszczamy powyższy tekst – przekazujący ważne informacje – z wyraźnym zastrzeżeniem i uzupełnieniem. Otóż ulokowany w Waszyngtonie “Holocaust Memorial Museum”, można określić wieloma przymiotnikami i różnie opisać, lecz na pewno nie jest “czymś w rodzaju amerykańskiego IPN”. Absurdalności tego stwierdzenia chyba nie trzeba udowadniać, a autor tego porówania chyba nie w pełni zdaje sobie sprawę z czym ma do czynienia i na pewno nie był nigdy w tymże Muzeum. W skrócie: “Muzeum Holokaustu” jest zaawansowaną pod względem inżynierii społecznej instytucją, której frontonem jest wspomniane Muzeum, przepełnione socjotechnicznie dobranymi eksponatami. Bije z nich “główny motyw” II Wojny Światowej, czyli tzw. Holokaust, jednakże na próżno szukać w Muzeum odpowiedzi na zasadnicze pytania i wątpliwości dotyczące tegoż “Holokaustu”, jak na przykład sprawę ludobójczego wykorzystania komór gazowych, wykreowania liczby “6 milionów ofiar”, prawdziwego przebiegu, decyzji i znaczenia tzw. języka maskującego stosowanego w dokumentach tzw. Konferencji Wannsee, i wielu innych pytań. Zamiast tego, mamy piorunującą dawkę żydowskiego szowinizmu, rasizmu i zawoalowaną i zapakowaną w politycznie poprawne złotka “tolerancji” – nienawiść do chrześcijaństwa. Jeśli mielibyśmy porównać tę instytucję do czegokolwiek, to należałoby stwierdzić, że mamy do czynienia z żywym Muzeum myśli talmudycznej podlanej sosem stalinowskiej propagandy wykorzystującej socjotechniczne osiągnięcia XXI wieku. Przyrównywanie “Muzeum Holokaustu” do polskiego i wielce zasłużonego (pomimo swoich lepszych i gorszych okresów) IPN-u, jest gorszącym nieporozumieniem.

  – See more at: http://www.bibula.com/?p=16393#sthash.lObmL0Jz.dpuf

  Polubienie


 25. Belfast Telegraph: Polacy nie mogą zaprzeczyć swojej roli w Auschwitz

  http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/irlandzki-historyk-polacy-nie-moga-zaprzeczyc-swojej-roli-w-auschwitz/b3kgsy

  Irlandzki historyk: Polacy nie mogą zaprzeczyć swojej roli w Auschwitz

  Na łamach „Belfast Telegraph” ukazał się tekst, którego autor twierdzi, że Polacy „nie mogą zaprzeczyć, że odegrali swoją rolę w tragedii Auschwitz”. „Polska, ze swoim głęboko zakorzenionym antysemityzmem była jedynym krajem pod kontrolą Niemiec, który zaakceptowałby zaistnienie takiego centrum eksterminacji” – pisze dr Kevin McCarthy w swoim tekście.

  McCarthy wykłada na irlandzkim uniwersytecie w Cork, jest też „okazjonalnym doradcą” Muzeum Żydowskiego w Dublinie. Jego zainteresowania skupiają się wokół „irlandzko-żydowskiej historii politycznej, syjonizmu irlandzkiego i doświadczeniu irlandzkiego holocaustu” – możemy przeczytać w materiałach na temat autora dostępnych na stronie Irlandzkiego Stowarzyszenia Historyków.

  Sprawę jako pierwszy opisał portal „Polish Express”. W sieci już wcześniej pojawiały się informacje na temat szkalujących Polskę wypowiedzi dokonywanych przez autora.

  „Technicznie rzecz biorąc Kaja Kazmierska mówi prawdę, kiedy stwierdza, że obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau znajdował się na terenie okupowanej przez Niemców Polski i nie był kontrolowany przez niezależny polski rząd. Ale powód ku temu jest prosty: Naziści wiedzieli, że Polska, ze swoim głęboko zakorzenionym antysemityzmem, była najprawdopodobniej jedynym krajem pod kontrolą Niemiec, który zaakceptowałby zaistnienie takiego centrum eksterminacji” – pisze McCarthy.

  Jego zdaniem „antysemityzm był historycznie tak mocno wrośnięty” w naszym kraju, że „4 lipca 1946 roku, zaledwie 16 miesięcy po wyzwoleniu obozu Auschwitz, rozwścieczona polska społeczność w Kielcach rozpoczęła serię brutalnych pogromów, w mieście zamordowanych zostało 50 osób ocalałych z Holocaustu”.

  McCarthy w swoim tekście stwierdza też, że „to wrodzone antysemickie poglądy na świat były powodem, dla którego Naziści zlokalizowali obozy koncentracyjne w Polsce”.

  Jak donosi „Polish Express” Jan Niechwiadowicz – Polak wyróżniony przez polskie MSZ za walkę z kłamliwym i krzywdzącym obrazem zachowań Polaków podczas II wojny światowej – koordynuje protest przeciwko autorowi oraz wydawcy tekstu w „Belfast Telegraph”.

  ~abc : „Żeby łatwiej rozmiękczyć Polaków i w ten sposób wyciągnąć od Polski co najmniej 60 miliardów dolarów, trzeba z jednej strony oczerniać nas przed światem jako naród morderców, a z drugiej – doprowadzać nas do stanu bezbronności wobec żydowskich żądań poprzez systematyczną tresurę w tak zwanej tolerancji i w tak zwanym dialogu. Owa tolerancja, to nic innego, jak przyjęcie żydowskiego punktu widzenia, zaś dialog – to nic innego, jak potulne spełnianie wszystkich zachcianek przedsiębiorstwa holokaust.”. Wczesniej Gross pisal bzury, teraz jakis drugi kretyn

  ~xzx : Do dziś pamiętam łzy w oczach mojego niedawno zmarłego dziadka który jako młody chłopak podczas 2 wojny światowej przemycał drewno do kieleckiego getta na opał zaprzyjaźnionej rodzinie żydowskiej. Mówił że w podzięce nawet chcieli go zawsze jakimś posiłkiem poczęstować.

  Albo widok mojej płaczącej babci która mówiła jak to jako mała dziewczynka w lesie natknęła się na pociąg towarowy z więźniami. W nieznanym jej języku prosili o wodę. Moja babcia szybko pobiegła do strumienia żeby w garnuszku przynieść choć trochę wody. Na palcach starała się dosięgnąć zakratowanego otworu w wagonie. Na nic jej starania. Została przepędzona przez NIEMIECKIEGO żołnierza.

  Tak tak w tych łzach widziałem ten głęboko zakorzeniony Polski antysemityzm…

  ~andrzejc : Czy ktos zadawal sobie kiedys pytanie, dlaczego to wlasnie Polska, wiklana jest przez szereg krajow, w takie oskarzenia? Niemcy, ktorzy sa glownym winowajca i sprawca tych zdarzen, nie sa tak czesto obarczane ta odpowiedzialnoscia. Polska w okresie panowania komunistow, nie byla tak atakowana. Teraz niestabilna politycznie, bez zadnego autorytetu Polska, jest obiektem atakow srodowisk zydowskich w wielu krajach. Przez 26 lat polskiej demokracji, nikt nie usilowal wywierac presji, na srodowiska zydowskie w Polsce, domagajac sie reakcji na takie oskarzenia. Byly ambasador Izraela w Polsce, czesto sprytnie unikal odpowiedzi na stawiane mu niewygodne pytania, taktycznie gloryfikujac zaslugi Polakow. Uleglosc kazdej polskiej wladzy, wobec zadan o wyplacanie rekompensat za utracone mienie zydowskie, bedzie nam ciazyc dotad, dokad ten problem nie zostanie uregulowany, raz na zawsze. To jest rowniez glownym powodem, dla ktorego Polacy nie maja zniesionych wiz do USA. Dziwi mnie, ze zaden polski rzad, do tej pory nie wyjasnil tego Polakom.

  ~homik do ~andrzejc: jestem przekonany, że te permanentne ataki Żydów w Stanach i zachodniej Europie mają określony cel. Na pewno chodzi o rekompensaty za mienie żydowskie stracone w czasie wojny. Problem nie jest uregulowany. A co mamy powiedzieć my – Polacy, którzy ponieśli ogromne straty ludzkie i materialne.Zginęło około 6 mln obywateli polskich.Byliśmy 4 razy przewalcowani przez Niemców i Sowietów – licząc przejścia tam i z powrotem. Co nie zostało zrabowane , to zostało zniszczone.Pisze Pan,że żaden polski rząd nie odniósł się do sprawy mienia i zniesienia wiz do Stanów .A który to polski rząd był polski? Cyrankiewicza, Jaroszewicza, Mazowieckiego? Nie wymieniam wszystkich, bo to zbyt długa lista Nie wiem czy doczekam chwili kiedy Polacy będą rządzić w swoim własnym kraju a nie mniejszość żydowska,sterowana przez swoich braci w USA i Izraelu.

  ~dron21 do ~Bigos: A nie zastanawiałeś się, że to również działa w odwrotną stronę? Żydzi na ten”antysemityzm” mocno pracują. Miałem z wieloma ich do czynienia i naprawdę tylko nielicznych mogę zaliczyć do przyjaciół. Reszta to chciwi, nieufni i podstępni, wiecznie pokrzywdzeni ludzie. Ci najprzyzwoitsi zginęli w obozach. Najsprytniejsi i najcwańsi zdołali przeżyć, Spłodzili potomstwo równych sobie, dzisiaj zwłaszcza Polska ma tego efekty i dowody w postaci takich kwiatków jak Gross i cała fura jemu podobnych i wspierających. Forum też jest tego dobitnym przykładem

  ~emigrant : Dlaczego RZAD ne moze ,wytoczyc procesu, takiemu kolesiowi ,przecież stać chyba nasz Kraj na walke w sadzie ,kto ma to robic jak nie scigane z urzedu za pomowienia ,jak mozna pisac ze pozwolilismy na obozy ,parodia ,jak tak beda pisac wszyscy to sie okaże ze to PL budowala obozy ,wojne też zaczęła ,KARAC Finasowo TYLKO ,tylko MILONOWE kary ,dlaczego nie ma jeszcze pozwu ,tylko durne gadanie ze wyrażamy niezadowolenie ,TYKO KARY FINASOWE

  ~W Samo Sedno! do ~nina: Trafnie piszesz. Mozna dodac jeszcze, ze naleza sie nam, Polakom, olbrzymie odszkodowania za prowadzona od dziesiecioleci globalna propaganda nienawisci przeciwko nam, przedstawiajaca nas jako wspoluczestnikow czy glownych uczestnikow tzw. holokaustu, tworcow „obozow smierci”, itp. Czy te propagande nienawisci popiera i po cichu sponsoruje rzad Israella? Tak czy siak, za szkody spowodowane przez te propagande, wlaczajac szkody ekonomiczne, naleza sie nam olbrzymie odszkodowania. Wiecej niz 64 miliardy dolarow USA.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/polacy-domagaja-sie-sprostowania-od-belfast-telegraph-w-sprawie-listu-o-auschwitz/whxt0w

   Polacy domagają się sprostowania od „Belfast Telegraph” w sprawie listu o Auschwitz

   We wrześniu na łamach „Belfast Telegraph” ukazał się list dra Kevina McCarthyego, w którym twierdzi on, że Polacy „nie mogą zaprzeczyć, że odegrali swoją rolę w tragedii Auschwitz”, a „Polska, ze swoim głęboko zakorzenionym antysemityzmem była jedynym krajem pod kontrolą Niemiec, który zaakceptowałby zaistnienie takiego centrum eksterminacji”. Polskie organizacje bezskutecznie domagają się sprostowania od dziennika.

   Od czasu publikacji liczne polskie organizacje, osoby publiczne i Ambasador RP Witold Sobków napisali sprostowania do „Belfast Telegraph”, komentując zarzuty wobec Polaków. Gazeta do dzisiaj nie umieściła na swoich łamach ani jednego z tych listów i ignoruje problem.

   Polonijny działacz Jan Niechwiadowicz wraz z British Poles Initiative postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zasypać redakcję „Belfast Telegraph” skargami. W przeciągu 24 godzin ponad 600 osób zadeklarowało wysłanie listu lub e-maila do redakcji gazety. W przeszłości, gdy wysłano podobną liczbę e-maili do Roystona Smitha MP, ten przeprosił za swoje słowa na temat Polaków, a dziś współpracuje z polską społecznością w Southampton.

   W celu wzięcia udziału w obronie dobrego imienia Polski należy dołączyć do wydarzenia na Facebooku, skopiować list i przesłać go redakcji „Belfast Telegraph”. Jeśli ta akcja również nie przyniesie skutku, organizatorzy planują podjąć następne kroki.

   ~hotedas : No i to jest ta sprawiedliwość w Polsce, za powiedzenie coś na winnego zyda może być więzienie, ale zydy mogą mówić na Polaka etnicznego i żadnej kary nie ma. Wprost przeciwnie następuje milczenie władz, jakby tam sami zydzi i banderowcy byli. Przykładem jest zwolnienie z pracy bibliotekarki chyba Białostockie. Bo napisała ze zydzi mordowali Polaków. Oczywiście jest to prawdą, polecam książkę zydzi w służbie Hitlera, oraz inne na ten temat, ile to zydowskich oficerów i szwei szeregowych szło z hitlerowcami i mordowali nie mniej jak banderowscy podczas powstania w Warszawie.

   ~Father Ted : Powinna byc kara wiezienia za przylepianie Polakom latki kolaborantow. Jesli jest kara wiezienia nawet do 5 lat za zaprzeczanie Holo kaustowi czy Ludobojstu Turkow na Ormianach to powinno byc cos podobnego o zaprzeczaniu Rzezi WOlynskiej. Niedawno czytalem ze w 5 czy 6 krajach europejskich jest kara wiezienia za zaprzeczanie ludobojstwu ormianskiemu. Kiedy cos sie zrobi o Wolyniu ???

   ~Londoner : Nie ma co sié obrazac na goscia. Wiékszosc jego pobratymców nie zna wlasnej historii a nawet nie potrafiá wskazac na mapie gdzie sié znajdujá. Jemu nie chodzi o fakty , jemu chodzi o dowalenie Polakom tak aby zabolalo jak kopniécie w zéby. Ot zwykla nagonka medialna kierowana wiadomo przez kogo… .

   ~szalom : Te oskarżenia nie są przypadkowe. To jest wymuszenie rozbójnicze, które ma różną formułę. Kto to inspiruje? Kto to robi? O co w tym wszystkim chodzi? Przecie praktycznie mamy do czynienia z szeroką agresją na nasz Naród i Ojczyznę. Jest to bezwzględna agresja.

   ~Jacek : Belfast… To duzo tlumaczy. Banda rozwrzeszczanych wsiokow z pretensjami do wszystkich. Irlandia Polnocna to jedno z gorszych zadupi Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego ze redaktorek niedouczony skoro zapewne jest rasowym polkrwi menelem podobnie jak jego ziomkowie.

   ~myszka : Sugeruję wytoczyć Belfast Telegraph proces. Nic tak nie otrzeżwia jak dotkliwa finansowa kara !!!

   Polubienie

 26. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Reykjavik-na-czarnej-liscie-centrum-Wiesenthala-za-bojkot-Izraela,wid,17857607,wiadomosc.html?ticaid=1159ed&_ticrsn=3

  akt. 19.09.2015, 02:02

  Reykjavik na czarnej liście centrum Wiesenthala za bojkot Izraela

  Stolica Islandii, Reykjavik, została wciągnięta na prowadzoną przez Centrum Simona Wiesenthala czarną listę miejsc, których nie powinni odwiedzać żydowscy turyści. Powodem – ogłoszony przez tamtejszą radę miejską bojkot Izraela.

  Głosami lewicowej większości we wtorek rada miejska przyjęła uchwałę zalecającą miejskim służbom rezygnację z zakupów produktów izraelskich z powodu prowadzonej przez Izrael okupacji terytoriów palestyńskich.

  Następnego dnia rzecznik izraelskiego MSZ skrytykował to stanowisko jako „wulkan nienawiści (…) bez żadnego powodu ani uzasadnienia”.

  – Skoro radni tego miasta przyjmują skraje antyżydowskie i antysemickie prawo, wszystkim członkom wspólnoty żydowskiej, którzy chcieliby się tam udać, doradzamy ostrożność – podało centrum Wiesenthala z siedzibą w Los Angeles.

  Zdominowany przez prawicę rząd w Islandii skrytykował stanowisko stołecznej rady miejskiej, uznając je za dyskryminujące, a zatem sprzeczne z prawem. „Uchwała nie jest zgodna ani z prawem islandzkim, ani zobowiązaniami w zakresie zamówień publicznych w ramach Światowej Organizacji Handlu – napisało islandzkie MSZ w oświadczeniu przesłanym agencji France Presse.
  (…)

  ~hoho 13 godzin i 30 minut temu
  to jest podpowiedz co powinna zrobic polska by sie od nich uwolnic

  ~RÓWNOŚĆ?! 13 godzin i 50 minut temu
  Chciałbym zobaczyć polską wycieczkę szkolną w Izraelu otoczoną przez polskich ochroniarzy pod bronią, którym żaden izraelski policjant nie może nic zrobić nawet jak kogoś przez przypadek zastrzelą…

  ~keks 13 godzin i 46 minut temu
  nakładanie sankcji na Rosję za prowadzone działania wojenne jest okay, na Izrael -nie koniecznie…

  ~miro 13 godzin i 23 minut temu
  BRAWO ISLANDIA !!! Po wypowiedziach Grossa wobec Polaków zmieniam zdanie w postepowaniu Hitlera w stosunku do Zydów !!

  Polubienie


 27. Ewa Kopacz (AFP / Janek Skarżyński)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ewa-Kopacz-w-oredziu-do-narodu-Polska-przyjmie-uchodzcow-a-nie-imigrantow-ekonomicznych,wid,17859764,wiadomosc.html

  akt. 20.09.2015, 20:34

  Ewa Kopacz w orędziu do narodu: Polska przyjmie uchodźców, a nie imigrantów ekonomicznych

  Polska przyjmie uchodźców, a nie imigrantów ekonomicznych. I już dziś mogę powiedzieć, że nie będzie ich zbyt wielu – powiedziała premier Ewa Kopacz w orędziu do narodu, wyemitowanym na antenie telewizji publicznej.

  Premier oświadczyła, że oczekuje się od Polski gestu solidarności i przyjęci przez nas uchodźcy to tylko ułamek całości. Dodała, że koszt ich pobytu w naszym kraju pokryje Unia Europejska.

  Według Kopacz przyjętych migrantów będzie „z całą pewnością mniej, niż w latach 90., gdy Polska przyjęła ponad 80 tys. uchodźców z Czeczenii” – Dziś już nawet o tym nie pamiętamy – dodała szefowa rządu.
  (…)

  ~Kriss 1 godzinę i 54 minut temu
  Już PO tobie !!!

  ~emilabogusz1958 41 minut temu
  Ona o tym wie i daje nogę za Tuskiem … pozostawiając Państwo w ruinie i zadłużone …..

  ~Sukces Ewci 1 godzinę i 35 minut temu
  BRAWO EWKA,! Właśnie DEFINITYWNIE I OSTATECZNIE ZATOPIŁAŚ PLATFORMĘ!!! Nie przeskoczycie teraz nawet 5 procent!

  ~xcv 1 godzinę i 48 minut temu
  Takie dwie uwagi Jak ja przekraczam granice samolotem to muszę mieć paszport z odciskami palców, przekraczam granice w wyznaczonym punkcie na lotnisku, wyrzucam wszystkie butelki (niektóre płyny mogą być zapalnikiem do bomby) , moje bagaże są prześwietlane. A tutaj masa gości w wieku poborowym łazi po Europie jak chce, przekracza granice gdzie chce i kiedy chce, nie ma dokumentów, a plecakach może mieć wszystko – łącznie z bombą atomową I po drugie – jak kiedyś bodaj salezjanie zabrali młodzież do Afryki w pobliże ognisk Ebola to rejwach był taki w mediach, że narazili nasz naród na niebezpieczeństwo ściągnięcia śmiertelnej choroby, że hej A teraz w ogóle nie ma problemu chorób zakaźnych . No po prostu wszyscy imigranci są na wszelkie choroby zaszczepieni (np na chorobę Heine-Medina czyli polio) i są zdrowi (np nikt nie jest nosicielem Ebola)

  Polubienie


 28. Poland and Jews Polska i Żydzi – Max Kolonko Tells It Like It Is – Mówi Jak Jest

  Published on Nov 18, 2014

  CLOSED CAPTIONED ENGLISH
  00:00 Chaos on Poland’s Independence Day
  07:31 Poland and Jews – Is Poland an anomaly?
  16:12 Glen Beck – Don’t Mess with Poles
  19:53 First real hoverboard
  21:55 TOP TEN English lesson for EU Donald Tusk
  23:24 new logo for Poland – what it really is…

  Max Kolonko – MaxTV Shared on Google+ · 10 months ago
  MaxTV – Czy Polska to „anomalia”? Polietniczność państw, 11/11 Chuligani czy Patrioci? Co naprawdę oznacza nowe logo Polski plus TOPTEN lekcji językowych dla Tuska!

  atj1973 10 months ago
  Panie Mariuszu, to był bezapelacyjnie najlepszy odcinek Max TV w historii !!! Gratuluję odwagi w mówieniu jak jest. Zwłaszcza w kwestii hucpy, którą Żydzi uprawiają wobec Polaków. No i bardzo dziękuję za informację o tym, że inicjatorem budowy tego żydowskiego centrum w Warszawie był Kaczyński! Warto czasem ściągnąć PiS-owi spodnie i pokazać Polakom, skąd tej partii „wyrastają nogi”…. 🙂

  zazu102 8 months ago
  Rowniez w zupelnosci sie zgadzam z przedmowca. Chyba po raz pierwszy pan Kolonko poruszyl ten temat. I bardzo dobrze ze nie zabraklo w tym temacie informacji o kaczynskich jako wspoltworcach tego muzeum. A jesli sie tyczy innych partii, to jest to wielki show robiony dla glupich ludzi ze sa to przeciwne partie. Fakt jest jeden, ze dyrektywy i pieniadze biora z jednego zrodla a ty glupi czlowieku mysl inaczej i wierz w to co ci mowia.

  Glov00 10 months ago (edited)
  Im państwo bardziej jednolite etnicznie, językowo i kulturowo tym stabilniejsze w trudnych chwilach (np. wojny, kryzysy). Wystarczy spojrzeć choćby na przykład Ukrainy gdzie żyje ponad 8 mln Rosjan i oni nigdy nie będą myśleć tak jak Ukraińcy z zachodu. Wschód i zachód tego kraju różnią się znacznie i prędzej czy później Ukraina się podzieli (patrz. Krym). Tak samo w Izraelu nigdy nie będzie zgody między Palestyńczykami a Żydami. Takie przykłady można mnożyć. Wyobraźmy sobie, że we wschodnich województwach Polski mamy 5 mln Arabów i muzułmanów a do tego z 5 mln Rosjan i 2 mln Żydów. Czy będzie tam spokój w takiej sytuacji? Obecna Polska znajduje się na rdzennie polskich (lechickich i słowiańskich) ziemiach zamieszkiwanych wcześniej przez plemiona lechickie. Polska wróciła na tereny piastowskie (wystarczy spojrzeć na Polskę za czasów Mieszka i Bolesława Chrobrego). Jesteśmy krajem jednolitym etnicznie oraz kulturowo i bardzo dobrze, że tak jest. Bardzo podoba mi się Japonia jako kraj, w którym 98,5% ludności to Japończycy. Japończycy bardzo mocno chronią swoją unikalną, charakterystyczną, japońską kulturę i to jest wzór dla innych narodów.

  malyrycerz84 10 months ago
  Panie Kolonko, generalnie się z panem zgadzam, ale byłem na Marszu Niepodległości, widziałem tych którzy prowokowali zajścia z policją i to co mogę powiedzieć to nie był przejaw słusznego zniecierpliwienia władzą. To byli bandyci szukający okazji by się ponapierdalać taka jest prawda ! Mówię jak jest !

  Polubienie

 29. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/list-do-zagranicznych-mediow-przed-rocznica-wyzwolenia-obozu-auschwitz


  Lokalizacja obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Większość z nich znajdowała się na terenie III Rzeszy. Źródło: Wikipedia

  List do zagranicznych mediów przed rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Poniedziałek, 25 stycznia 2016 o godz. 09:09:51

  W związku ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz, do zagranicznych mediów zostanie rozesłany list, który ma na celu zapobiec używania kłamliwego sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  W porozumieniu z MSZ akcję prowadzi Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Adresatami są głównie niemieckie media, gdzie między 26 a 27 stycznia pojawia się wiele artykułów dotyczących wkroczenia Armii Czerwonej do Auschwitz. Po otrzymaniu takiego listu, trudniej im będzie wytłumaczyć się z użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  – Chodzi o to, by nie pojawiały się te oszczerstwa w druku, bo one zatruwają relacje polsko-niemieckie. Zwłaszcza w tym trudnym momencie, kiedy Niemcy wywierają nacisk na polski rząd i polskie społeczeństwo w celu przyjęcia tych warunków, które oni nam narzucają w związku z imigrantami, albo też chcąc obalić rząd RP – mówił Maciej Świrski, prezes Reduty.

  „Polskie obozy koncentracyjne” (ang. Polish concentration camps) to błędne określenie stosowane w niektórych mediach, publikacjach, w tym również w opracowaniach historycznych w odniesieniu do niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych znajdujących się w granicach okupowanej od 1939 roku przez Niemców Polski. Termin „polskie obozy koncentracyjne” nie tylko wyznacza położenie geograficzne tych obozów, ale sugeruje, że zakładali je i zarządzali nimi Polacy. Według niektórych poglądów sformułowanie wprowadzane jest celowo jako propaganda wymierzona w państwo polskie. Spotyka się także określenia pochodne jak „polskie obozy zagłady” (ang. „Polish death camps”) lub „Polski Holocaust” (ang. Polish Holocaust), niem. »polnische Häuser des Todes« – »Polish death houses«, »polnische Vernichtungslager«, »polnische Vernichtungslager Sobibor und Treblinka«.

  Państwo polskie, organizacje pozarządowe oraz środowiska polonijne od lat próbują przeciwdziałać pojawianiu się tego określenia w przestrzeni publicznej.

  Polubienie

 30. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.