175 Ukraina robi zamach na wolne media – Polacy uznani za terrorystów

Wkurzyłem się.

Ciekawe co mają na to teraz do powiedzenia „wolni ludzie” z Majdanu i nie tylko… bo jakoś coś dziwnie zamilkli na temat różnych akcji przeciw-polskiej upainy, przedsięwziętych przeciw Polsce i Jej obywatelkom i obywatelom, (o jej ukraińskich obywatelkach i obywatelach nie wspominając)…

I  co podoba wam się to, co wyrabia „demokratyczna” upaina i jej władze, czy już nie? Jesteście za upaińcem Poroszenko i jego „demokratyczną” ekipą i ich najświetniej święcie przenajświętszą, oficjalnie oficjalną ustawą parlamentarna z tego roku, sławiącą bestie z oun, upa itp, czy już nie? Popieracie jeszcze tych przeróżnych zbrodniarzy i kłamców, czy już nie? Nie można mieć ciastka i je zjeść… Decyzja…

Ja na stówę, znalazłbym się na tej liście „zbrodniarzy”, jak ci wymienienie poniżej… no nie? Pewno mnie tam dopiszą, znając życie. Dobrze, że nie wybieram się na upainę, bo pewno marnie bym skończył, np. tak jak ludzie z Odessy…

Czy te wiadomości, są wg. was „wolnych ludzi”, (jak to tu zostało nazwane) tzw. „pro-moskiewską propagandą”, czy jest to jednak tylko INNY I RÓWNIE UPRAWNIONY (jak wasz) SPOSÓB WIDZENIA RZECZYWISTOŚCI, DO KTÓREGO MAM JAKO CZŁOWIEK PRAWO?

A może już go nie mam… bo jestem już wg was „rasistowskim zdegenerowanym faszystą” itd, bo ośmielam się mieć inne od was zdanie? Jak by co, to po poprawnie polityczne słownictwo proszę sięgać tu:

https://skribh.wordpress.com/2015/09/15/167-nieszczesliwe-stwory-czyli-jak-sprobowac-napisac-slowianska-prawde-tak-zeby-niektorzy-jej-odbiorcy-poczuli-ja-jak-bat-na-swojej-skorze-na-przykladzie-jana-tomasza-grossa-i-jemu-podobnych/

Macie jeszcze jakieś argumenty, na swoją obronę? Jeśli tak, pochwalcie się co tam jeszcze macie i napiszcie to tu. Zapraszam.

To co teraz, to co będzie i było

Piszę szczególnie że temat dotyczy, mojego znajomego który trafił na czarną listę ukraińską uznany za terrorystę, sprzyjającym działalności terrorystycznej czy godzi w interesy narodowe Ukrainy oczywiście. Dekret Poroszenki to długa lista bo aż 388 nazwisk, w większości Rosjan, ale na liście trafili trzej Polacy, trzej polscy dziennikarze:

 • Dawid Hudziec (Noworossia Today)
 • Dawid Berezicki (Novorossia News Agency, Adnovum)
 • Jakub Korejba (wyrzucony z Newsweek.pl i Nowa Europa Wschodnia)

Listę można przeczytać tutaj: http://www.president.gov.ua/storage/j-files-storage/00/10/80/2d4767fb72f7b288e15059d6867f9a3c_1442423766.pdf

Nie znam głębszych poczynań pozostałych, ale Dawid Berezickiego można czytać na jednym z blogu podobnym do mojego, Jakub Korejba został uznany za prorosyjskiego propagandzistę, bo pisał o tym że Polacy szkolili banderowców i innych sprawach sugerujących (udowadniających) że Polacy są współwinni całego bałaganu na Ukrainie.

A co do Dawida? Publikuje zdjęcia z szczęśliwymi i mniej szczęśliwymi mieszkańców Noworosji, mieszkańców Doniecka i okolic. Zdjęcia tego co robią wojska Ukraińskie po za linią frontu. Poniżej przykładowe zdjęcia Dawida, a więcej: http://tragediadonbasu.net/?p=2773

10421340_745524752242260_1806919441382176283_n12002962_745443085583760_818603818735385480_n12038940_745021885625880_1480293538018472629_o12001051_743325512462184_1245029259220738751_o

View original post

36 thoughts on “175 Ukraina robi zamach na wolne media – Polacy uznani za terrorystów

 1. http://swiat.newsweek.pl/ukraina-uchodzcy-europa,artykuly,371080,1.html

  Ola Hnatiuk/Kultura Liberalna
  24-09-2015 , ostatnia aktualizacja 24-09-2015 15:34

  Dwa miliony uchodźców… z Ukrainy

  Wojna na Ukrainie nie ogranicza się do rosyjskiej agresji wobec sąsiada. To wojna przeciwko Unii Europejskiej i Stanom Zjednoczonym, przy czym rozgrywana na tyle umiejętnie, że ani UE, ani USA wciąż jeszcze się co do tego nie zorientowały – pisze Ola Hnatiuk w „Kulturze Liberalnej”.

  Masowy exodus z krajów Bliskiego Wschodu w ciągu kilku tygodni zmienił agendę w krajach Unii Europejskiej. Ukraina znalazła się na marginesie. Wmówienie zachodniej opinii publicznej, że to wojna domowa, to tylko jeden z wielu sukcesów kremlowskiej propagandy. Zdumiewająca jest łatwość, z jaką Rosja narzuca własne pojęcia, oraz skwapliwość, z jaką część zachodniej opinii publicznej godzi się na coś, co nazywa „poszanowaniem interesów Rosji”, a co w istocie swej przypomina poszanowanie praw gwałciciela i oskarżanie gwałconej.

  Nie ja pierwsza na łamach „Kultury Liberalnej” wyrażam przekonanie, że tocząca się na terytorium Ukrainy wojna nie jest sprawą wewnątrzukraińską. Ta wojna nie ogranicza się do rosyjskiej agresji wobec sąsiada. To wojna przeciwko Unii Europejskiej i Stanom Zjednoczonym, przy czym rozgrywana na tyle umiejętnie, że ani UE, ani USA wciąż jeszcze się co do tego nie zorientowały.
  (…)
  Ola Hnatiuk – ukrainistka, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Instytucie Slawistyki PAN. Pracuje w Studium Europy Wschodniej Wydziału Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywna tłumaczka i popularyzatorka literatury ukraińskiej w Polsce. W 2012 r. została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  ~góral : Pani Ukrainka podnosi lament bo muślimy ubiegły Ukraińców,którzy też chcieli zalać Europę.Teraz już się nie da,bo zabraknie miejsca i pieniędzy.Mimo wszystko jednak najwięcej uciekło do tak znienawidzonej Rosji a także do Polski,którą się kiedyś rezało.Trzeba też stwierdzić że zachowanie ,dużego odsetka młodych Ukraińców w Polsce nie odbiega znacznie od zachowania się arabskich uchodżców.

  ~cymbał : Jedynie pani Ola, na całym świecie jedyna, wie w czym problem. Jaki ten świat głupi.

  ~j-23 : Troche za duzo dymu w tym artykule pani doktor,Rosja chyba ma racje,przeciez w Krymie sa ochotnicy z Niemiec i innych krajow Europy,nie piszny nowej historji jak za komuny.

  ~Krewetka : W tym całym Newsweeku jest chyba specjalne biuro propagandy i agitacji.

  ~sposnor : Za MOJE podatki, kształci się Ukraińców. A dla POLSKICH emerytów, którzy całe zycie ciężko tyrali i płacili składki w wys. 58% od płac zasadniczych, GŁOD, brak środków na leczenie, brak dostępu do słuzby zdrowia, i PODWYŻKA aż TRZY zlote !!! I WY SMIECIE namawiac mnie na POMOC uchodzcom ??!! Wezcie sobie ich do własnych domów i PŁAĆCIE ze SWOICH KIESZENI !!!! Jakim prawem OKRADACIE GŁODUJACYCH POLAKÓW na rzecz OBCOKRAJOWCÓW ?!

  ~amerykanin : Zupelne glupstwa. Szkoda czasu na czytanie nonsensow

  ~Red : Bzdury

  Polubienie

 2. http://swiat.newsweek.pl/rosja-i-ukraina-rozpoczal-sie-anszlus-bialorusi,artykuly,371010,1.html

  Jurij Felsztyński/Marta Tomaszkiewicz
  23-09-2015 , ostatnia aktualizacja 23-09-2015 14:26

  Rozpoczął się anszlus Białorusi

  Władimir Putin podpisał dekret o utworzeniu bazy lotniczej na terenie Białorusi bez wstępnej zgody Aleksandra Łukaszenki. – Ten dokument rozpoczyna aneksję tego kraju – mówi „Newsweekowi” rosyjski analityk prof. Jurij Felsztyński.
  (…)

  ~chichol : No nie to nadaje się do kabaretu .Panie Flansztajn pan śni i jest chory z nienawiści. Nie dali panu zrobić interes w Rosji ?…a to niewdzięcznicy. W Polsce umiemy czytac i to nie tylko w j.polskim a panu się wydaję że ma przed sobą kmieci.

  ~miggi 24.09.2015 : USA i Polska rozpoczął się anszlus Polski, która praktycznie nie istnieje, ot ch…, dup…i kamieni kupa, tako rzecze minister. Prawdę rzecze!.

  ~Addolfo : Education
  Felshtinsky’s parents died when he was 17 years of age. He began studying history in 1974 at Moscow State Pedagogical University. A couple of years later he decided to emigrate from the Soviet Union to Israel travelling first to Vienna. But instead of going from Vienna to Israel he went further to the United States where he arrived in April 1978 and there subsequently continued his studies.

  Jeszcze jakies pytania?

  Polubienie

  • Powiem tak… komentarze są tradycyjne… że Łukaszenko to produkt Moskwy, więc teraz tylko wykonuje polecenia.

   Najbardziej tą sytuacje krytykują Ukraińcy (bo o dziwo oni najwięcej krytykują tą sprawę) a także zachodnie media, w tym Polskie. To że baza wojskowa to początek przejęcia Białorusi.
   Białorusini co ciekawe chcą mieć ochronę silniejszego, ponieważ nie mają sojuszników militarnych na Zachodzie, a są także w granicach unii handlowej. Należy pamiętać, że Polski rząd robi dokładnie to samo, tylko z marnym skutkiem… chcieli mieć tarczę antyrakietową USA, chcą aby obce wojska stacjonowały na terytorium Polski (w ramach akcji szybkiego reagowania).

   Czy obserwator z zewnątrz też nie mógłby pomyśleć że np. Niemcy szykują przejęcie terytorium Polski?

   Polubienie

 3. Wylizywanie z mlaskaniem obrzezanego rowka i brak możliwości komentowania, czyli „wolność słowa” wg. koszernego Newsweeka… 🙂 Naprawdę napracowali się, żeby nam zwoje prostować!

  http://swiat.newsweek.pl/mity-o-islamie-rozprawiamy-sie-z-mitami-o-muzulmanach-,artykuly,370776,1.html

  Krzysztof Adamski

  19-09-2015 , ostatnia aktualizacja 19-09-2015 16:02
  Rozprawiamy się z mitami o islamie

  Obrodziło nam ekspertami od teologii islamu. Czerpiąc wiedzę z internetowych memów – dostrzegli i rozgryźli zagrożenie dla cywilizacji europejskiej.

  Ludzki umysł ma tendencję do tego, by wierzyć w to, co potwierdza nasze uprzedzenia. Jak choćby obiegowa fałszywka przypisywana „anonimowemu polskiemu muzułmaninowi”. Te mity, zwykle zapoczątkowane na islamofobicznych portalach internetowych, pozwalają przeciwnikom przyjmowania uchodźców formułować fachowo brzmiące wypowiedzi. Przedstawiają w nich islam jako immanentnie wrogi Europie, a samych muzułmanów jako groźne, niemal demoniczne postaci o nieczystych intencjach, co niestety niektórym łatwowiernym pozwala zupełnie zabić w sobie odruch współczucia dla przeżywających trudy uchodźców. Jak większość skrajnych uproszczeń, na ogół są zupełnie niezgodne z rzeczywistością. Spróbuję z kilkoma z nich się rozprawić.
  „Fala uchodźców to hidżra, czyli systematyczna inwazja pod pozorem pokojowego osadnictwa.”

  Nonsens. Hidżra to była wędrówka Mahometa i jego zwolenników, pierwszych muzułmanów, na wygnaniu z Mekki do Mediny – wydarzenie, które 622 r. n.e. zapoczątkowało islam i jest początkiem tamtejszego kalendarza. W arabskim słowo to oznacza migrację w ogóle, ale w kontekście religijnym odnosi się konkretnie do założycielskiej tułaczki Proroka. Żaden szanujący się muzułmanin nie porównałby własnych problemów do najważniejszego wydarzenia w dziejach swojej religii. Żadne słowo na „podstępne szerzenie religii poprzez kolonizację” w islamie nie istnieje, ponieważ nigdzie i nigdy w historii islam nie został w ten sposób zaniesiony. W epoce swojej ekspansji docierał do nowych terytoriów w zupełnie tradycyjne sposoby, tak samo jak chrześcijaństwo: za pomocą misjonarzy, nawracających miejscową ludność przekonywaniem, i zupełnie zwyczajnych inwazji z bronią w ręku. Nie mamy do czynienia ani z jednym, ani z drugim.

  „W islamie dopuszczalna jest takijja, czyli można do woli okłamywać innowierców, jeśli to będzie dobre dla religii.”

  Takijja, co tłumaczy się jako ostrożność, oznacza, że w obliczu prześladowań religijnych nie jest grzechem skłamać i wyprzeć się islamu, by chronić swoje życie i zdrowie. To może oczywiście brzmieć bardzo obco dla chrześcijan, wychowanych na kulcie męczenników, którzy woleli zginąć z rąk Rzymian niż nawet słowem wyprzeć się wiary. Jednak w zasadach islamu często jest podkreślane, że nie należy ślepo się ich trzymać, jeśli to miałoby prowadzić do autodestrukcji albo szkody dla wspólnoty, takijja jest tego przykładem. Według uczonych w prawie islamskim, nie można powoływać się na takijję ani żeby osiągnąć korzyści osobiste, ani nawet aby krzewić wiarę, gdyż to należy czynić otwarcie i dając świadectwo. Podstęp w sprawach religijnych dopuszczalny jest wyłącznie wobec groźby przemocy. Klasycznym przykładem były prześladowania w Hiszpanii w XV i XVI w., gdy muzułmanie – ścigani przez inkwizycję, pod groźbą wygnania albo śmierci – przyjmowali chrzest, w zaciszu domowym praktykując islam i przekazując potomkom wiarę. Takijja oznacza tylko tyle, że ten dokonany pod przymusem nieszczery chrzest nie był aktem apostazji, a także że nikt nie mógł oskarżyć ofiary prześladowań, które wybrały tę drogę, o zdradę lub tchórzostwo.
  „Nie powinniśmy pozwalać na budowanie meczetów w Europie, bo w krajach muzułmańskich nie ma kościołów.”

  To już tak utarta opinia, że przyjęta jest praktycznie jako oczywistość, ale w rzeczywistości to wierutna bzdura. Na świecie jest 48 państw, w których muzułmanie stanowią większość ludności, a w 44 z nich znajdują się kościoły chrześcijańskie. Czasem są to tylko kaplice, ale wynika to z braku chrześcijan, a nie z obostrzeń prawnych.

  I nic w tym dziwnego, bo nauczania islamu jednoznacznie nakazują zezwalać innowiercom na swobodne praktykowanie swojej wiary. W trzech państwach panuje zakaz wyznawania innych religii niż islam – są to Malediwy, Mauretania i Arabia Saudyjska. Czwartym jest Somalia, gdzie kościoły chrześcijańskie zostały zniszczone w wojnie domowej. W Somalii jednak rząd centralny nie istnieje, a panuje anarchia i rządy watażków, więc trudno to terytorium nazwać państwem. Poziom faktycznych swobód, jakimi cieszą się mniejszości religijne w krajach muzułmańskich jest rzecz jasna bardzo różny. Ale wbrew obiegowym opiniom, opartym na represyjnych reżimach w Arabii Saudyjskiej i Iranie, większość nie wyróżnia się jakoś specjalnie na tle reszty świata.
  „Koran nakazuje zabijanie i nawracanie siłą niewiernych”

  To chyba najpoważniejsza kwestia. Odpowiedź jest podobna jak w przypadku Biblii: tak i nie, ale raczej nie. Istnieją wersy Koranu, w których jest wyraźny nakaz, by iść i wojować przeciwko poganom (tzw. wersy miecza), ale te nieodmiennie należą do narracyjnych części księgi. Np. zawarty w surze At Tauba nakaz Boga, by ruszać na zbrojną wyprawę w imię religii i wywrzeć krwawą zemstę, dotyczy konkretnego przypadku, w którym bizantyjscy Grecy złamali rozejm z muzułmanami. W średniowieczu było to uznawane za wyjątkowo ciężkie przewinienie, a jego sprawcy wyłączali się spod praw wojny. To dość podobne do licznych fragmentów Starego Testamentu, które nakazywały Żydom mordować wrogie ludy.

  Równolegle w Koranie znajdziemy tzw. wersy pokoju, które nakazują dobre traktowanie współistnienie z innowiercami, również żyjącymi pod panowaniem islamskim. Te z kolei przeważnie nie odnoszą się do konkretnych wydarzeń, lecz stanowią ogólne wskazania dla muzułmanów. Oczywiście sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, gdyż oprócz samego Koranu ważne są hadisy, czyli komentarze i opowieści o Mahomecie. Te, jak to bywa z doktrynami religijnymi, są nieraz wzajemnie sprzeczne i cieszą się o różnymi stopniami akceptacji w zależności od szkoły, a nawet konkretnego imama.

  Muzułmanie są więc bardziej czy mniej pokojowo nastawieni od wyznawców innych religii? Ani jedno, ani drugie. Z Koranu, podobnie jak z Biblii, można wywnioskować zarówno przekaz pokoju, jak i przekaz wojny. Islam jest wbrew pozorom dość pragmatyczną religią i przygotowuje wiernych na obie ewentualności.

  Jednak co ważniejsze, musimy pamiętać o tym, że klucz do zrozumienia muzułmanów nie mieści się w teologii, tekście Koranu czy wypowiedziach imamów. Obecne wojny na Bliskim Wschodzie wynikają z wielu złożonych czynników politycznych, społecznych i ekonomicznych, nie z religii. Tak samo jak wcześniejsze setki lat względnego pokoju w tym regionie pod panowaniem Imperium Osmańskiego. Dwie wojny światowe również nie były spowodowane jakąś szczególną, genetyczną czy kulturową, predyspozycją Europejczyków do bezsensownych rzezi.

  Zaklinanie w tej czy innej świętej księdze tak ludzkiej skłonności do przemocy, jak i zdolności do wielkoduszności jest typową prostą odpowiedzią na złożone pytanie: jest łatwe, klarowne i całkowicie błędne. W rzeczywistości dogmaty religii czy ideologii, choć ważne, prawie nigdy nie są najważniejszym czynnikiem kształtującym postawy ludzi i społeczeństw. Wszak np. buddyzm nie pozostawia wyznawcom wątpliwości i bezwzględnie nakazuje pacyfizm, traktując nawet produkcję broni jako niegodne zajęcie, ale kraje buddyjskie i tak prowadziły i będą prowadziły wojny. W tej łatwej odpowiedzi tkwi właśnie rdzeń islamofobii. Nie polega ona na krytyce islamu, która często jest słuszna, gdy krytyk faktycznie wie o czym mówi. Islamofobia zaczyna się, gdy traktujemy muzułmanów jako wyjątek od wszystkiego, co wiemy o naturze ludzkiej i sądzić, że możemy ich zrozumieć wyłącznie przez pryzmat uproszczonego pojmowania ich religii. Różnorodność postaw wśród katolików jest oczywista, z kulturą krajów protestanckich mamy do czynienia na co dzień, ale ludzi ze słabo znanego Polakom świata islamu łatwo zredukować do bycia jego przedstawicielami i szukać klucza do zrozumienia ich w stereotypach. Tymczasem, jak wszyscy inni ludzie, kierują się w większości najpierw uczuciami, osobowością, myśleniem i doświadczeniem życiowym, a dopiero potem wersetami.

  Zrozumienie różnic i podobieństw między nami to złożony proces, który wymaga zarówno odrobiny rzeczowej wiedzy o samym islamie w jego różnych postaciach i interpretacjach, jak i zwykłej empatii. Cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo.

  Polubienie

 4. To też jest pro-moskiewska propaganda?

  Otwórzcie kurfa oczy zakłamane lewaki, już czas, bo jak nie… to islamiści wam pierwszym je wydłubią…

  Polubienie

 5. Małe sprostowanie:

  Otóż Autorze zamieściłeś tu taką oto informację, cytuję:

  „Dawid Berezicki (Novorossia News Agency, Adnovum)”

  Dawid Berezicki to nie jest Adnovum.

  Pozdrawiam: AdNovum.

  Polubienie

  • To cytat i „przedruk”, czyli „reblogowanie” z podanej tam oryginalnej strony. Jeśli coś jest nie tak, proszę o uszczegółowienie, bo ja nie podejmuje się stwierdzania, co i jak jest naprawdę. Ja jedynie przeniosłem wszystkie dane tu, tak jak leciało, a właściwie to wp to zrobił sam… PZDRWM.

   Polubienie

  • !UWAGA! STRONA GODNA POLECENIA!

   https://adnovumteam.wordpress.com/

   Właśnie dowiedziałem się o tej stronie, jak widać poświęconej w całości jak mi wydaje się Ukrainie, a może szczególnie Donbasowi i wojnie tam toczącej się.

   Czy mogę prosić o jakiś szerszy komentarz, bo widać, że macie tam ciekawe wiadomości. O co tam chodzi, z tym Majdanem i całym tym nieporządku, który powstał po nim. Bardzo proszę, o objaśnienie tu czytelnikom, jakie jest Wasze zdanie o co chodzi na Ukrainie. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi, na nieścisłość związaną z oryginalnym wpisem, zamieszczonym u Tomassusa. PZDRWM.

   Polubione przez 1 osoba

 6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Siergiej-Andriejew-Polska-czesciowo-odpowiedzialna-za-katastrofe-we-wrzesniu-1939-roku,wid,17872132,wiadomosc.html

  akt. 25.09.2015, 21:39

  Siergiej Andriejew: Polska częściowo odpowiedzialna za katastrofę we wrześniu 1939 roku

  – Problem w stosunkach z Rosją to wybór Polski – powiedział ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew w programie „Czarno na Białym” w TVN24. Stwierdził również, że nasz kraj jest częściowo odpowiedzialny za wybuch wojny z wrześniu 1939 roku.

  Siergiej Andriejew ocenił, że polityka Polski doprowadziła do katastrofy we wrześniu 1939 roku. Tłumaczył, że nasz kraj wcześniej wielokrotnie „blokował zbudowanie koalicji przeciwko Niemcom”.

  Ambasador stwierdził, że w związku z tym na Polskę spadła częściowa odpowiedzialność za wybuch wojny.

  – Wojska radzieckie weszły na teren zachodniej Białorusi i zachodniej Ukrainy 17 września 1939 roku, kiedy los wojny między Niemcami a Polską był już przesądzony. Przedtem było już jasne, że Wielka Brytania i Francja nie przyjdą na pomoc Polsce. W tamtych warunkach chodziło o zagwarantowanie bezpieczeństwa ZSRR – dodał ambasador.

  Andriejew uważa, że stosunki polsko-rosyjskie są najgorsze od 1945 roku. – Nie jest to nasza wina. To wybór strony polskiej, która zamroziła nasze kontakty polityczne, ale i kulturalne – powiedział w TVN24.

  Iskrzy na linii Warszawa-Moskwa

  W piątek MSZ Rosji nazwało „kolejnym nieprzyjaznym krokiem” Polski decyzję o niewpuszczeniu do kraju wiceprzewodniczącego krymskiej Rady Ministrów Gieorgija Mudarowa.

  Według komunikatu MSZ przedstawiciel Krymu miał w Warszawie wziąć udział w spotkaniu OBWE.

  Z kolei polska ambasador w Moskwie została wezwana na rozmowę w sprawie zniszczenia przez nieznanych sprawców 57 tablic na nagrobkach żołnierzy radzieckich na cmentarzu w Milejczycach w woj. podlaskim. Wandale pozrywali czerwone gwiazdy, które były stałym elementem tych tablic. Trzy dodatkowe tablice zupełnie wyrwano. Rosyjskie MSZ wyraziło oburzenie i domaga się rzetelnego śledztwa w tej sprawie.

  ~lol 40 minut temu
  błędem naszego kraju było to że nie dogadali się z Niemcami przeciwki wam.

  ~jh 40 minut temu
  myślę, że ten facio nie chce już być w Polsce ambasadorem. I porównajcie go do Stevena Mulla, ambasadora USA – dzieli ich przepaść.

  Polubienie

 7. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/czy-polska-boi-sie-powiedziec-prawde-o-nord-stream-2/mrdghw

  Czy Polska boi się powiedzieć prawdę o Nord Stream 2?

  – Nord Stream II to biznesowe porozumienie zachodnich firm z Gazpromem – ocenił polski minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Tym samym powtarza on stanowisko niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych, które również przekonuje, że porozumienie nie ma charakteru politycznego. Nie jest to prawda.
  (…)

  ~Obserwator : Jeżeli Schetyna twierdzi, że” Nordstream II” nie ma charakteru politycznego, to nie powinien zostać ministrem jakiegokolwiek resortu, a spraw zagranicznych w szczególności. Totalna infantylność jego wypowiedzi zapewne nie wynika z głupoty, wynika więc z czołobitności do bólu w stosunku do Niemiec, Angeli Merkel i niedouczonych biurokratów z unijki.

  ~aqs : Prawda jest banalna, rury zamiast na dnia Bałtyku mogły biec przez Polskę.
  Polska by na tym sporo zarabiała i miałaby argument do negocjacji cen gazu, niestety ówcześni władcy Polski postawili interes Ukrainy nad polskim. Kolejny raz wyszliśmy jak Zabłocki. Może i dobrze.

  ~George do ~Venom: Komorowski przepadl w wyborach miedzy innymi za nachalnie narzucana Polakom milosc do Ukrainy. Jezeli Duda zacznie robic to samo zostanie wywieziony na taczkach z Palacu _ NIE ZARTUJE. Na bardziej aktywnych popychajacych nasz Kraj w przepasc czekaja tez latarnie My Polacy mamy dosyc pomagania ekstermistom ukrainskim potomkom mordercow naszych Rodakow na Wolyniu. Obecni politycy doprowadzili do tego , ze wokolo mamy samych wrogow

  Polubienie


 8. Zdjęcie faszysty pod Szirokino,zwróćcie uwagę na naszywkę na mundurze.
  Zdjęcie dedykuję naszym politykom.

  A jaka to naszywka? Tu można przeczytać.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/36_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_Dirlewanger

  Liked by you and 6 other people
  adalbert05 , Kwiecień 22, 2015 at 09:39

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/04/21/wojna-domowa-na-ukrainie-21-04-2015r-61-dzien-od-nowego-rozejmu/

  Wojna domowa na Ukrainie 21.04.2015r- 61 dzień od nowego rozejmu.

  „Jak można nawet zająknąć się, że Ukraina będzie wyłącznie państwem unitarnym; jak na wschodzie Ukrainy ludzie mają czcić banderowców? Nigdy do tego nie dojdzie” – powiedział wczoraj szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow oceniając przyjętą podczas ostatniej wizyty polskiego prezydenta przez ukraiński parlament ustawy o heroizacji organizacji OUN-UPA i jej członków.

  „Przypomnę oświadczenie takich oficjalnych przedstawicieli Kijowa jak Dmytro Jarosz, który publicznie głosi, że wschód Ukrainy zostanie odebrany separatystom i terrorystom. Ci ludzie, którzy chcą żyć tak, jak przywykli na swojej ziemi, są nazywani oficjalnie terrorystami i organizowane jest na nich polowanie, na całej Ukrainie rozklejane są billboardy z instrukcjami, jak ujawniać separatystów, a ci, którzy chcą żyć po swojemu, nie po ukraińsku, podlegają kodeksowi karnemu, który przewiduje za separatyzm karę pozbawienia wolności od siedmiu do dwunastu lat (…) Nieustannie panuje atmosfera odrzucenia samej kultury, samego sposobu życia ludzi na wschodzie Ukrainy. Dotyczy to pakietu ustaw o dekomunizacji i heroizacji faszystowskich kolaborantów”– powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow.

  Jak z tego widać przyjęta przez ukraiński parlament, w czasie wizyty polskiego prezydenta w Kijowie, ustawa o uznaniu za „bojowników o wolność i niezależność Ukrainy” m.in. członków organizacji OUN i UPA, którzy są odpowiedzialni za mordy na Polakach, odbiła się szerokim echem i jednocześnie dowodzi ona, że niemożliwe stanie się obecnie współistnienie w granicach jednego państwa ludzi kwestionujących bohaterstwo członków organizacji OUN-UPA, gdyż za samo to można trafić na wiele lat do więzienia.

  Oczywiście problem ten nie dotyczy tylko mniejszości rosyjskojęzycznej żyjącej w obecnych granicach Ukrainy i nabiera szerszego znaczenia, bo dotyczy także wszystkich innych mniejszości narodowych i etnicznych, które przez „bojowników o wolność i niezależność Ukrainy” byli wcześniej w imię tej idei brutalnie mordowani.

  Jednocześnie na kanwie tej skandalicznej, i urągającej uznanym powszechnie prawom gwarantującym określone przywileje mniejszościom narodowym, równie istotnym wątkiem jest możliwość obiektywnego wyjaśnienia zbrodni popełnionych przez członków OUN-UPA na ludności polskiej zamieszkującej Kresy Wschodnie i wschodnią część Polski w czasie trwania II WŚ i po jej zakończeniu. Bo jakże można obiektywnie prowadzić obecnie dialog historyczny z krajem, który zagroził w swej ustawie karami dla tych, którzy będą negowali cel walki członków ukraińskich organizacji OUN-UPA?

  Ta ustawa po prostu przekreśla możliwość wyjaśnienia tragicznych wątków wspólnej historii, a bez tego nigdy nie dojdzie do pojednania na uczciwych warunkach i właśnie ta ustawa przyjęta przez ukraiński parlament podczas oficjalnej wizyty polskiego prezydenta, pojednanie takie wykluczyła.

  Co najgorsze w tym wszystkim, wizyta polskiego prezydenta w Kijowie- kiedy to ukraiński parlament przyjął tą ustawę- uwiarygodniła ukraińską interpretację historii, w której nie ma miejsca na przyznanie się do popełnionych przez siebie zbrodni na Polakach i innych mniejszościach narodowych.

  Czy w takim razie polski prezydent dobrze przysłużył się naszemu interesowi narodowemu?

  Nie!- i nie dość tego jego postawa przyczyniła się do powstania pomiędzy naszymi narodami przepaści, której już nie uda się zasypać, bo nie możliwe będzie pojednanie, gdyż na kłamstwie nie da się nawiązać partnerskich stosunków pomiędzy graniczącymi z sobą narodami.

  Dlatego też, gdy zawiodły nasze władze honoru Polaków, zmuszeni byli bronić Węgrzy, którzy nie uwikłani w zależność polityczną od światowego hegemona mogą sobie pozwolić na szczerość.

  I tak węgierska partia opozycyjna na swojej oficjalnej stronie opublikowała w języku polskim apel do rządów krajów sąsiadujących z Ukrainą o adekwatną reakcję na ujawniający się na poziomie instytucji państowych szowinizm ukraiński:
  „Jobbik przeciwko odrodzeniu ludobójczych tradycji na Ukrainie

  9 kwietna ukraiński parlament przyjął ustawę, która nadała Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) status formacji walczącej o niepodległość kraju. Jednocześnie podważanie celowości działań UPA będzie od tej pory sprzeczne z prawem i może być karane.

  W latach 1943-47 UPA dokonała ludobójstwa na ponad 100 tysiącach bezbronnych polskich cywilów na Wołyniu oraz w Galicji Wschodniej. Głównym celem Ukraińskiej Powstańczej Armii było państwo pozbawione ludności nie-ukraińskiej, zbudowane na terenach, gdzie żyło wiele innych narodów: Węgrzy, Polacy, Rusini, Rosjanie, Rumuni. Kwestia mniejszości narodowych miała być rozwiązana w formie czystek etnicznych.

  Jobbik podkreśla stanowczo, że budowa tożsamości narodowej na tego typu tradycjach jest niebezpieczna dla państw sąsiednich oraz dla wszystkich mniejszości narodowych żyjących w państwie ukraińskim. Jeśli władze Ukrainy akceptują metody UPA, to wówczas możliwe jest powtórzenie się podobnej tragedii w przyszłości.

  Apelujemy do rządów krajów sąsiadujących z Ukrainą, szczególnie do rządu węgierskiego, o adekwatną reakcję na aprobowany na poziomie państwowym szowinizm ukraiński. Wzywamy, by podjęły one działania zmierzające do ochrony mniejszości narodowych i by domagały się autonomii politycznej, kulturalnej oraz w zakresie szkolnictwa. Jest to niezbędne w przypadku, gdy ukraiński rząd oraz parlament oddają honory i aprobują tradycje oraz osoby, które mają na rękach krew niewinnej ludności.

  Wzywamy również ukraiński rząd i władzę ustawodawczą do rozważenia konsekwencji swoich decyzji. Jobbik zadaje także publicznie pytanie, jak rząd w Kijowie zamierza zapewnić respektowanie praw tysięcy Węgrów, Polaków, Rusinów, Rosjan, Rumunów i innych wspólnot narodowych oraz w jaki sposób członkowie tych społeczności mają być równoprawnymi obywatelami Ukrainy, jeśli władze państwa honorują odpowiedzialnych za ludobójstwo szowinistów.

  Ruch na rzecz Lepszych Węgier zamierza obserwować każdy kolejny ruch związany z wprowadzaniem wspomnianej ustawy – bez względu na to, której mniejszości narodowej będzie on dotyczył. Będziemy także zwracać uwagę na kolejne działania reżimu w Kijowie oraz będziemy informować węgierską i międzynarodową opinię publiczną o każdej niedogodności dla mniejszości narodowych na Ukrainie.

  Márton Gyöngyösi”

  http://www.jobbik.com/jobbik_przeciwko_odrodzeniu_ludobojczych_tradycji_na_ukrainie

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jobbik

  Na zakończenie tego wątku dodam, że jeśli postępowanie obecnych ukraińskich władz może być zrozumiałe w kontekście tego jaką ideologię one uznają za jedynie słuszną, to wypowiedź czołowego przedstawiciela amerykańskich instytucji rządowych, dyrektora FBI Jamesa Comey o współudziale Polaków i Węgrów w zbrodni holokaustu Żydów podczas II WŚ. jest- w świetle tego, że władze naszego kraju prowadzą skrajnie lokajską politykę wobec Stanów Zjednoczonych- pokazaniem prawdziwego stosunku elit politycznych USA do Polaków.

  Tym bardziej jest to haniebne, bo jednocześnie dyrektor FBI nie zająknął się- wymieniając kraje fałszywie przez niego oskarżone o współudział w zbrodni holokaustu- aby ujawnić te, które rzeczywiście współpracowały z władzami nazistowskich Niemiec w eksterminacji ludności pochodzenia żydowskiego.

  Tak więc w ciągu ostatniego tygodnia doszło do bardzo poważnych dwóch incydentów w stosunkach naszego kraju z liczącymi się partnerami zagranicznymi, które dobitnie świadczą, że polityka władz polskich prowadzona od 1989 roku całkowicie legła w gruzach. Jedynym jak dotychczas szczęściem jest to, że Polacy jak na razie nie ponieśli takich samych konsekwencji jak po 1 września 1939 roku, ale kto wie jak taka dobra passa będzie jeszcze długo trwała, tym bardziej, że obecnie rządząca opcja bezkrytycznie prozachodnia, nadal konsekwentnie wykonując z poza granic kraju płynące dyspozycje pcha nas w otchłań tragicznej i bezsensownej wojny.

  Tak więc my- Polacy coraz bardziej będąc obciążani konsekwencjami takiej polityki, w efekcie zapłacimy- i już płacimy- za jej antypolskie oblicze. Tak więc, my finansujmy zakup broni, pomoc dla Ukrainy, cierpmy biedę i siedźmy cicho, bo taką rolę rozpisał naszym władzom światowy hegemon. Zaś o nasze prawa będą się upominać inne kraje, bo my mamy zakneblowane usta i spętane ręce.

  Czy o to nam chodziło gdy w 1989 roku jak ćmy podążaliśmy za mirażem „demokracji”, dzięki której Polska miała być bogata, a my żyć dostatnio?

  Jak sądzę, już czas zweryfikować swoją postawę, bo może niedługo być za późno, a wtedy zapłacimy bardzo wysoką cenę za naszą głupotę i umysłową gnuśność.
  (…)

  Polubienie

 9. https://adnovumteam.wordpress.com/2015/01/02/wojna-domowa-na-ukrainie-2-01-2015r-118-dzien-rozejmu/

  Kijów- demonstracja dla uczczenia 106 rocznicy urodzin ukraińskiego bohatera narodowego Stepana Bandery.

  Mimo, że wczoraj na Ukrainie w wielu miastach odbyły się wielotysięczne demonstracje dla uczczenia kolejnej rocznicy urodzin jednego z twórców i ideologów nacjonalizmu ukraińskiego, Stepana Bandery, na próżno można szukać relacji z tych uroczystości w wiodących polskich mediach.
  (…)

  „Wolni ludzie”… wolne żarty!!! 😦 WSTYD I HAŃBA!!!

  Polubienie

 10. Polish Fourth Republic IV Rzeczpospolita – Max Kolonko Mówi Jak Jest

  psyhoolx 2 weeks ago
  Polacy podświadomie pragną silnego ośrodka władzy. Wystarczy spojrzeć na wybory prezydenckie, które się cieszą większą popularnością niż jakiekolwiek inne głosowanie, mimo że Prezydent to tylko funkcja reprezentacyjna.

  Tomasz Trela 1 week ago
  Szczerze mówiąc to problem leży właśnie w tej drugiej cześci wypowiedzi: KTO?! Oddać tytuł błękitnokrwistym czy przez demokratyczny wybór ludu (ale sposób wiecowy, a nie referendalny), czy drogą losowania (raczej najgorszy pomysł).

  Polubienie

 11. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zobacz-jak-radykalno-nacjonalistyczny-prawy-sektor-zaprawia-sie-do-walki/fph6d5

  Zobacz, jak radykalno-nacjonalistyczny „Prawy Sektor” zaprawia się do walki
  Deutsche Welle

  „Prawy Sektor” to koalicja różnych radykalnych i nacjonalistycznych ugrupowań, które odgrywały bardzo ważną rolę w starciach z Berkutem na Majdanie w Kijowie w roku 2013. Odwołują się do dziedzictwa Stepana Bandery, Ukraińskiej Armii Powstańczej i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnych za wymordowanie ponad 100 tysięcy Polaków w trakcie II wojny światowej.
  (…)

  ~abramis do ~antybanderowiec: Światełko w tunelu jednak zabłysło. Otóż prezes Kaczyński wykopał z listy do senatu ambasadora banderowców w Polsce niejakiego Kowala. Biorąc pod uwagę pro ukraińską wściekliznę polskich polityków, to co zrobił Kaczyński to nadzieja na to, że polityka polityka wschodnia jeszcze kiedyś się zmieni na lepsze i będzie rozsądniejsza. A rozsądna polityka wschodnia to taka polityka, która zdystansuje Polskę od Ukrainy. Trzeba skończyć z bezkrytyczną i bezwarunkową, szkodliwą dla Polski i Polaków, nieodwzajemnioną miłością polskich polityków do Kijowa.

  ~Paweł Ziemiński do ~Lwów: Aktywność sierot po Banderze wzrasta w Polsce. Próbują oni zakrzyczeć własną i polska historię ostatnich stu lat. A dowodzi ona, że banderowska wizja zasadza się jedynie na nienawiści i ludobójstwie, że żywi się ofiarami innych narodów, ale i własnego, że jest to wizja straceńcza.

  Ukraińcy hodują w sobie chorobę, której następstwem jest fakt, że tylko wówczas im się wiedzie jako społeczeństwu, gdy pozostają częścią obcej państwowości. Wolność dla Ukrainy jest jej prawdziwym ciężarem i zawsze wiedzie ten naród do samozatracenia, ale wcześniej do mordów sąsiadów.

  Sława Ukrainie, sława bohaterom – to w rzeczywistości sława samozatraceniu, sława mordercom! Państwa nie można stworzyć wyłącznie na negacji i nienawiści wypływającej z własnych kompleksów.

  Młodym Ukraińcom wznoszącym hasła banderowskich siepaczy w Warszawie należy postawić tamę i nieświadomych wyedukować, a szowinistów wyprosić z Polski natychmiast!

  stranger.pl do ~hehehe: Gwoli prawdy 14 Dywizja Grenadierów SS (1 ukraińska) czyli „Galizen” pokazywała w 1944 r. pod Brodami plecy Armii Czerwonej – 7300 żołnierzy ukraińskich okrążonych w kotle brodzkim zostało uznanych za zaginionych w akcji – zginęło lub zostało rozstrzelanych przez Rosjan po wzięciu do niewoli. Kilkuset spośród ocalałych przeszło w szeregi UPA. Pomimo to dywizja cieszyła się dużą popularnością wśród Ukraińców (80 tysięcy kandydatów na rekrutów) , o czym świadczą przypadki przekazywania ochotnikom sztandarów ukraińskich jednostek z I wojny światowej, czy tłumaczenie skrótu SS jako…. Strzelcy Siczowi.

  Ale za to jej jednostki wzięły „bohaterski” udział w niemieckich akcjach przeciwpartyzanckich i pacyfikacjach, w czasie których dopuszczały się zbrodni na polskiej ludności cywilnej.

  O samej UPA szkoda słów! Po II w. ś. zwalczając bandytów zginęło ca. 40 tysięcy Czerwonoarmistów (w większości Ukraińcy)!

  ~remek do ~retz_: PAMIĘTAJMY TE SŁOWA:

  „Śmierć jednego Lacha to metr wolnej Ukrainy, albo będzie Ukraina albo lechicka krew po kolana, Polaków w pień wyciąć”. – R. Szuchewycz.

  „W związku z sukcesami wojsk sowieckich konieczne jest przyspieszenie likwidacji Polaków, muszą zostać całkowicie zgładzeni, ich wioski spalone (…) ludność polską należy zniszczyć.” (Roman Szuchewycz, rozkaz z 1944 r.).

  „Szpital w Chełmie jest pełen straszliwie pokaleczonych dzieci, kobiet i mężczyzn. Oto chłopiec dwunastoletni ma przecięte policzki od ucha do ucha jako zemsta – „masz Polskę od morza do morza”. Inne dziecko dwuletnie wbite na pal walczy ze śmiercią, miało ono przedstawiać polskiego orła zatkniętego na maszcie. Kilka kobiet leży pokłutych widłami, nad jedną znęcano się specjalnie, ucinając jej piersi.”

  ~Wschód : Jeszcze oligarchiczna i sponsorowana z zewnątrz władza Ukrainy będzie miała spore problemy z P.S. Będzie się działo, bez rozlewu krwi się nie obędzie.
  Dla nas to też kiepska wróżba, z jednej strony nacjonaliści odwołujący się do idei Bandery, Doncowa i innych dla których to Polacy byli głównym wrogiem, z drugiej strony jeszcze jedna kosmopolityczna „demokracja” zaciskająca pierścień wokół Polski. Chyba Janukowycz to była najlepsza opcja dla nas i Ukrainy.

  ~Kasper do ~fark: Lepiej zamiast wspierać Ukrainę, wspierać Noworosję. Nie było, nie ma i nie będzie większego wroga Polaków, Polski i polskości niż Ukraińcy. Kto wybrał parlament czyli Radę Werchowną która uchwaliła bohaterstwo OUN-UPA i sankcję karną za krytykowanie tych krwawych zbirów? Ukraińcy czy Marsjanie? Rozpamiętywanie Wołynia nic nie da? A co da budowanie przez Ukraińców pomników i muzeów Banderze i Szuchewyczowi? Kto buduje te pomniki od 2004 roku (z przerwą na prezydenturę Janukowycza)? Polski Czerwony Krzyż czy Ukraińcy? Odgrodzić się od Ukrainy i niech sobie pada.

  ~antybanderowiec : Proponuję szanownej Pani Premier aby jeszcze więcej pieniędzy polskiego podatnika przeznaczyć na dozbrajanie niedawnych morderców Polaków na Wołyniu. Oni w nagrodę odwdzięczą się nam jak tylko trochę staną na nogi. Pomniki Bandery i Szuchewycza już są stawiane.

  ~Bogu dzięki, Polska miała generała Jaruzelskiego. CHWAŁA PANU! do ~Ludź: Minister Radek Sikorski też walczył po stronie talibów, czym się do dzisiaj szczyci. W internecie Sikorski zamieścił nawet swoje zdjęcia w ubraniu taliba z czasów walki w Afganistanie. Al Kaida została stworzona za amerykańskie dolary przez agentów CIA. Zbigniew Brzeziński był autorem planów USA rozpętywania wojen za pomocą sprzedajnych padalców z danego państwa lub fanatyków islamu. Po udanym rozpętaniu pierwszej wojny w Afganistanie w latach siedemdziesiątych Zbigniew Brzeziński został nazwany w USA Krwawym Zbigiem. Wojna w Libii, Arabska Wiosna, Solidarność i pierestrojka oraz Majdan i wojna na Ukrainie robione były według tego planu. Polska stanęła po stronie Antychrysta

  ~Wołyń pamiętamy : Polacy mają wspierać Ukrainę , gdyz taki jest globalny cel USA., a na UKrainie prawy sektor- spadkobiercy ideologii UPA i Adolfa Hitlera zgłaszają pretensje terytorialne w stosunku do 19 polskich powiatów z Rzeszowszczyzny. i Lubelszczyzny., a rząd „polski/?/ milczy i wspiera dalej faszystów. . Ukraina nigdy nie była i nie jest polskim sojusznikiem . To państwo jawnie pluje nam w twarz !!!! Ale tego nie widzą polskie władze z Prezydentem na czele . Fanatyzm nienawiści do Rosji zaślepił ich całkowicie i odebrał resztki zdrowego rozsądku .

  Polubienie


  • Wojciech Smarzowski na planie filmu ”Wołyń”

   http://film.wp.pl/id,153782,title,Wolyn-Wojciecha-Smarzowskiego-w-kinach-w-2016-roku,wiadomosc.html?ticaid=115a8b&_ticrsn=3

   ‚Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego w kinach w 2016 roku
   środa, 16 września 2015 01:04

   Skończyły się zdjęcia do „Wołynia”, najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Ostatni klaps padł 21 sierpnia. Tydzień temu rozpoczął się montaż. Premiera, o ile wszystko pójdzie dobrze, odbędzie się za rok na festiwalu w Gdyni.

   Na konferencji prasowej, zorganizowanej w trakcie 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, reżyser zwracał uwagę, że – jak wykazały badania – „połowa Polaków nie wie, co się wydarzyło na Kresach”. Smarzowski podkreślił, że zrealizowanie filmu o Wołyniu uważa za obowiązek. – Wierzę, że jest grupa ludzi, która czeka na ten film. Są kresowiacy, którzy mają swoje lata, odchodzą od nas. Oni jeszcze pamiętają ten okres. Są rodziny. Im się też to należy. To jest nasz filmowy obowiązek – tak jak opowiadamy o Katyniu, jak opowiadamy o Powstaniu Warszawskim, trzeba również opowiedzieć o ludobójstwie na Kresach – powiedział reżyser.

   „Wołyń” jest obecnie na etapie montażu. Do kin w Polsce trafić ma za rok. Smarzowski poinformował, że chciałby pokazać go również na Ukrainie, gdzie zamierza z tym filmem pojechać. Pytany, czy nie obawia się skrajnie negatywnych reakcji na „Wołyń”, zaznaczył:

   – Oczywiście, że się obawiam, ale chciałem ten film zrobić, żeby sprowokować do dyskusji”.

   Ekipa pracowała na planie przez ponad 70 dni, ale warto zauważyć, że zdjęcia rozłożone były na cały rok – tak, by pokazać cztery pory roku. W filmie jest około 130 ról aktorskich. Mówi się pięcioma językami – po polsku, ukraińsku, niemiecku, rosyjsku i w jidysz.

   Podczas konferencja, Wojciech Smarzowski zdradził również, że główną bohaterką filmu będzie dziewczyna grana przez aktorkę Michalinę Łabacz (na zdjęciu poniżej) wplątana w relacje z trzema mężczyznami: Ukraińcem, swoją pierwszą miłością, polskim bogatym gospodarzem, za którego ma wyjść z woli ojca, wreszcie z AK-owcem.

   – Gdy kręciłem „Różę”, obiecywałem sobie, że nie będę już więcej robił filmów historycznych – mówił Wojciech Smarzowski w Gdyni. – Reakcja na ten film spowodowała jednak, że zmieniłem zdanie i postanowiłem powrócić do tematyki historycznej. Dużo czytałem o wydarzeniach na kresach, aż natrafiłem na książkę „Nienawiść” Stanisława Srokowskiego. Kilka wątków z opowiadań w niej zawartych wykorzystałem w scenariuszu.

   Opowiadana historia jest fikcyjna, ale zarazem bardzo mocno odnosi się do wydarzeń, które przez historyków określane są mianem „rzezi wołyńskiej”. Film posiada liczne grono konsultantów – ekspertów z dziedziny tamtych wydarzeń, stosunków polsko-ukraińskich, od muzyki, języka.

   – Chciałem zrealizować film, który wzruszy i poruszy, opowie o naszej historii, może wywoła dyskusję – podsumowywał Smarzowski.


   Michalina Łabacz w filmie „Wołyń” (fot. filmpolski.pl)

   „Wołyń” w trafi do kin jesienią 2016 roku.

   ~tt 2015-09-16 (13:23)
   W calej historii polsko- niemieckiej nie ma przypadku zeby zwykla ludnosc niemiecka napadla siekerami i widlamo zeby pozabijac dzieci ,kobiety, i mezczyzn.Nawet kiedy niemcy sie mscili za napady partyzanckie to 99% wzieli pare facetow i ich rozstrzelali

   ~`Ja 2015-09-16 (15:02)
   Niestety tak nie było, mordowano całe wioski, z kobietami i dziećmi. To Niemcy pokazali Ukraińcom ze można mordować całe wsie, z kobietami i dziećmi włącznie.

   ~wijek 2015-09-16 (10:26)
   Siostra mojego dziadka zostala ukrzyzowana,miala 24 lata.ijek

   ~ do wijek [2015-09-16 11:34]
   Mojego dziadka ze strony mamy ukraincy zywcem spalili. Mowmy o tych tragediach na kazdym kroku, aby prawda o tych okropnych zbrodniach dotarla jak najdalej. Pozdrawiam

   ~ fddsfdsf [2015-09-16 11:48]
   A co oni tam robili? Chyba byli okupantami. Poczytaj jak ci wspaniali Polacy traktowali ludność ukraińską.

   ~ mm [2015-09-16 12:55]
   Tak budując im szkoły itp. Nawet sam Bandera w Polsce nie dostał w czapę nie mówiąc np. o spaleniu żywcem. Wasalu rosyjski nazywający siebie Ukraińcem doktryna zrobiła ci wodę z mózgu i nic do ciebie nie dociera. W okresie 1939 – 1945 Polska nie była okupantem bo sama była pod okupacja. A przy okazji kto wam Ukraińcom nadal ziemię byście mogli mieć Państwo ? Wskaż jakikolwiek dokument? Nie ma więc jak można coś okupować co nie istnieje. Szkoda, że jednak po 1921r nie zrobiliśmy tego co robili Rosjanie z wami wasalami swoimi. Nie było by Wołynia. Niestety demokracja i umiłowanie wolności kolejny raz zgubiło Polaków.

   ~dolores 2015-09-16 (13:26)
   A mój ojciec żyje dzięki Ukraińcom bo z narażeniem życia pomagali swoim sąsiadom.

   ~tak ale 2015-09-16 (13:42)
   Wielu Ukraińców pomagało, to prawda, wielu zostało jednak za pomoc Polakom zamordowanych.

   ~`ja 2015-09-16 (14:10)
   Jeżeli tak, to dlaczego banderowcy mordowali najpierw tych z Polaków, którzy sprzyjali Ukraińcom?

   ~`ja 2015-09-16 (14:58)
   Zwłaszcza te małe dzieci które z taką dziką radością zabijali banderowcy, te to dopiero się wykazały okrucieństwem wobec biednej ludności ukraińskiej. 3 letni chłopczyk nabijany na karabin z bagnetem i noszony po wsi z rechotem że oto niosę „polskiego orła”, ten to dopiero maił na sumieniu morze ukraińskiej krwi. Cóż to była za radość ukraińskich patriotów i walecznych bojowników jak ten chłopiec zanim zmarł, machał rączkami i nóżkami i płakał z bólu. Taki fajny widok dla tych prawdziwych „bohaterów” UPA.

   ~`ja 2015-09-16 (15:00)
   O tych Ukraińcach tez nie wolno Polakom zapomnieć. Nie każdy był banderowskim psychopatą

   ~fredzia 2015-09-16 (14:05)
   Akcja Wisła była dobrodziejstwem dla ukraińców. Ze swoich brudnych i śmierdzących chat przenieśli się do murowanych, porządnych poniemieckich domów. Poza tym był to jedyny sposób na przerwanie tej rzezi niewinnych Polaków. Co to jest ukraina- sztuczny twór bez żadnej historii. Znacie jakiegoś ukraińskiego króla, cara czy innego władcę.

   ~anna 2015-09-16 (14:54)
   Ukraina, kraj nirządem stający,

   ~alibaba 2015-09-16 (14:08)
   swietna mentalnosc… aby oczernic ukraincow wybiela sie niemcow. aby oczernic amerykanow wybiela sie rosjan. genialne!!! nigdzie sie tego nie znajdzie.

   ~fredzia 2015-09-16 (14:46)
   Nie pisałbys takich bzdur, gdyby banderowcy zabili ci w okrutny sposób całą rodzinę. Zapoznaj się bliżej z historią Wołynia i dopiero będziesz miał prawo wydawać opinie o tych sprawach a na razie lepiej pomilczeć niż być osłem

   ~Gratuluję 2015-09-16 (10:20)
   Gdy są tam wątki żydowskie to Oscar murowany.

   ~fredzia 2015-09-16 (14:40)
   A tobie wszystko kojarzy się z Zydami?

   ~misiek 2015-09-16 (14:24)
   Przychodziła do mnie do sklepu kobieta ,która te zbrodnie widziała na własne oczy , to co opowiadała mroziło krew w żyłach, ale zabijano najwięcej kobiet i dzieci , ocalała przypadkiem tylko Ona. Zmarła w tym roku mimo żelaznego zdrowia. Nie mogła zrozumieć jak nasz władza może bratać się z największym wrogiem i to pod banderowskimi sztandarami. Wieczny jej pokój.

   ~wicka 2015-09-16 (14:20)
   Chciałabym by powstał prawdziwy film fabularny również na temat bohaterskich Ulmów! Kto podejmie te wyzwanie będzie również bohaterem!

   ~gads 2015-09-16 (12:19)
   Rzeź wołyńska była prawdą i wymaga najwiekszego potępienia. Ale prawdą jest również tło historyczne, dlaczego Ukraińcy tak nienawidzili Polaków. Ano dlatego, że Polacy to były Pany, a Ukraińcy ludźmi drugiej kategorii. Polski Pan mógł publicznie dać w mordę ukraińskiemu chłopu i tamtem nie mógł oddać. Dlatego Ukraińcy nienawidzili Polaków, marzyli o wyzwoleniu się spod polskiej okupacji i gdy nadarzyła się okazja, to odreagowali te lata upokorzeń. Nadmieniam, ze w mojej rodzinie nie ma żadnych korzeni ukraińskich.

   ~ alibaba [2015-09-16 12:27]
   brawo, brawo. ale w polskich szkolach w ktorych wplywy posiada kk nigdy nie naucza polakow myslec logicznie.

   ~ bahalas [2015-09-16 12:29]
   gads – masz rację , nie bronię Ukraińskich oprychów ale musimy zacząć od siebie , mamy sporo na sumieniu .

   ~ olaf9000 [2015-09-16 12:35]
   Oczywiście różne są przyczyny konfliktu, tylko nadal nie usprawiedliwia to tak bestialskiego zachowania, to raz. Dwa Spod polskiej okupacji? Jakiej k..a okupacji? To były polskie tereny, a w takim Lwowie Ukraińcy, ani jednej kamienicy nie postawili.

   ~ sfef [2015-09-16 12:41]
   Uciskany był tak samo chłop polski co chłop ukraiński. Po drugie- w Powstaniu Wielkopolskim walczyliśmy z wojskiem niemieckim, cywilów niemieckich nikt nie ruszał!

   ~ mm [2015-09-16 12:43]
   Chłopcze kto cię uczył historii ? Po pierwsze Ukraina nie była państwem i nie miała króla. Po drugie jeśli trochę poczytasz jeśli umiesz to robić to się dowiesz, że jak to określasz potomkowie Ukraińców to zbieranina wyjętych spod prawa i zbiegłych chłopów osiadłych na kresach czy można nazwać ziemiach narażonych na najazdy i w zasadzie niczyich. Choć niby prawnie przynależał do Rzeczypospolitej. Za tamtych czasów Ukraińcy większe mieli prawa niż jak złożyli przysięgę Rosji. W końcu na ich grzbiecie Rosja dokonała swoich podbojów, zbudowała na dalekiej Syberii wiele miast, a jak byli niegrzeczni to zarobili wielki głód 1932-1933 i był z nimi spokój. Także niewolniku nie szczekaj tylko dalej bądź sobie niewolnikiem Rosji

   ~ lupi [2015-09-16 12:47]
   to co opisujesz mogło być przed I Wojna Światową ale w 20-30 leciu jeśli dziecko polskie skrzywiło się na ukraińskie to juź nauczyciel miał pretencje a za stuknięcie potrafił stłuc ale Polaka.

   ~ anty bolszewik [2015-09-16 12:56]
   Nie ma żadnego wytłumaczenia dla zbrodniachrzy Bandery: rozcinania brzuchów ciężarnym kobietom i wyrywania płodów, roztrzaskiwania i nabijania na sztachety niemowląt, na przepiłowywania ciał bezbronnych cywilów, albo podrzynania im gardeł. Tylko ludzie bez sumienia mogą te potworności usprawiedliwiać czymkolwiek. Smaczku sprawie dodaje wyasygnowanie przez kopacz kilkudziesięciu milonów zł. na pomoc dla ukraińskiego rządu, honorującego odznaczeniami i przywilejami uczestników tych zbrodni wojennych.

   ~ as [2015-09-16 13:03]
   Tylko że Ukraińcy nie mordowali Polskich Panów ale prostych chłopów i ich rodziny

   ~ Ponial?… [2015-09-16 13:05]
   gads – Powielasz rosyjsko-sowiecko-banderowską propagandę: 1/ Na terenach Rusi (obecna Ukraina) „Panami” byli kniaziowie ruscy. Pojęcie „polskie pany” pochodzi z bolszewickiej propagandy i zostało zaadoptowane w propagandzie banderowskiej. 2/ „Okupacji”???… Wiesz co to słowo znaczy? Tereny obecnej Ukrainy weszły do Rzeczpospolitej w wyniku umów a nie podbojów. Do roku 1991 NIE BYŁO PAŃSTWA „UKRAINA”. Więc jak mogło być okupowane państwo, którego.. nie było? 3/ Za propagandę anty-polską odpowiadają sowieci, którym skłócanie Polaków i Ukraińców zawsze było, jest i będzie korzystne oraz pomocne w trzymaniu obu narodów za mordę….

   ~ kasia [2015-09-16 13:09]
   Cieszę się ,że ktoś normalny tak uczciwie mówi o tych czasach na Wołyniu. Rodzina moja ( bez korzeni ukraińskich ) też pochodzi z tamtych stron i dokładnie mówili to samo.Duża część panów Polskich źle traktowała przez lata Ukraińców . I to potem oni przy nadarzającej sytuacji próbowali się wyswobodzić z tego jarzma w taki sposób -zły ( ale pies wielokrotnie kopany w końcu kopiącego ugryzie ). Dzisiaj gdyby sytuacja się w Polsce zaogniła , zapewne „jedna partia robiłaby z drugą podobnie „i to Polak Polakowi.

   ~dolores 2015-09-16 (13:17)
   Mnie uczył mój ojciec. dziecko urodzone na Wołyniu w 1933 roku. Potwierdzał to, co zostało wyżej napisane. Miał kolegę, który cieszył się, że jedzie do pracy do Niemiec bo tam jest jedzenie, którego u polskiego pana nie było.

   ~baramunda 2015-09-16 (13:30)
   Niewiele rozumiesz,wlasnie zwykly,prosty jak mowisz polski chlop byl wlasnie bialoruczkim panem.Polacy byli od nich duzo lepiej sytuowani,wielu z nich bylo wojskowymi osadnikami, ktorzy na tamte czasy I okolice byli ludzmi zamoznymi.Mieli duza pomoc panstwa,za zaslugi wojenne dostawali duze gospodarstwa,kredyty i zwykle za bardzo sie z ukrainska biedota nie zadawali.To oczywiscie nie usprawiedliwia nawet jednego morderstwa i calego bestwialstwa tej dziczy.Moim zdaniem rzad poski popelnil blad,bo albo trzeba bylo ukraincow traktowac duzo lepiej-jak wszyskich innych obywateli,probowac wciagnac ich oferta kulturowa,ekonomicznie itd,itp,albo zlapac za gardlo jak Stalin.Stalo sie inaczej,Brak zdecydowania ,tumiwisizm miejscowych notabli(z niewielkimi wyjatkami) oraz oderwanie od rzeczywistosci”elyt”warszawskich pomoglo ho

   ~eu 2015-09-16 (13:44)
   Tych zbrodni nie da się usprawiedliwić i próby uczynienia tego są żałosne i niegodziwe. Mają tyle samo sensu co mówienie, że Żydzi zasłużyli na holocaust. Nie mordowano żadnych „panów”, ale zwykłych ludzi, chłopów, rzemieślników, nauczycieli. Nie pytano o zawód, większość „zarezanych” to były dzieci. Cięto piłą, rąbano siekierami, nabijano na płoty, krzyżowano na drzwiach, rozrywano na pół, wydłubywano oczy, wyrywano języki. Jak chcesz to usprawiedliwić? W XX wieku… jeśli usprawiedliwisz te zbrodnie, to powinieneś usprawiedliwić każda zbrodnię na słabych i bezbronnych.

   ~Polak 2015-09-16 (14:06)
   Ale tu Ukraińców się rozpisało, ciekawe ilu z nich to z prawego sektora. Na Donbas walczyć a nie przed komputerem siedzieć

   ~gregor3425 2015-09-16 (14:18)
   zgadzam sie z ta opinia w 100%

   ~Jerry62 2015-09-16 (12:48)
   Wyrażam Nadzijeę, że ów reżyser nakręci również film o „AKCJI WISŁA”niech rodacy wiedzą co się działo w tym chsześcijańskim kraju.

   ~Rena 2015-09-16 (13:13)
   W sprawie akcji „Wisła” zwróć się do swoich prawosławnych, słowiańskich braci Rosjan. W tamtym czasie na terenie okupowanej przez CCCP Polski rządził niepodzielnie Jozef Stalin. Wywoził (np. na Sybir) tak samo Polaków jak i Ukraińców.

   ~Aicd787 2015-09-16 (13:33)
   Próbujesz porównać ackję wisła do niewybrażalnego bestialstwa rzezi wołyńskiej ?!

   ~alex 2015-09-16 (13:55)
   Istnieje jednak pewna zbieżność. Zarówno akcja „Wisła” jak i Rzeź Wołyńska dowodzone były przez oficerów sowieckiego NKWD.

   ~Pulpecior 2015-09-16 (14:01)
   Jerryry62 Ty na prawdę jesteś taki głupi czy prowokujesz

   Polubienie


 12. Pogrzeb Żołnierzy Wyklętych (PAP / Rafał Guz)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,130496,title,Na-uroczystosci-pogrzebowe-Zolnierzy-Wykletych-zaproszono-corke-rotm-Pileckiego-Syna-juz-nie,wid,17875011,wiadomosc.html?ticaid=115aad&_ticrsn=3

  akt. 28.09.2015, 11:03

  Na uroczystości pogrzebowe Żołnierzy Wyklętych zaproszono córkę rotm. Pileckiego. Syna już nie

  Po latach poszukiwań i pracach ekshumacyjnych udało się doprowadzić do pogrzebu Żołnierzy Wyklętych. Na uroczystości pogrzebowe zaproszono bliskich osób, których szczątki pochowano w niedzielę. Organizator, czyli Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, zaprosiła na mszę żałobną córkę i wnuczkę rotmistrza Witolda Pileckiego, którego ciała do tej pory nie odnaleziono. Zaproszenia zabrakło jednak dla jego syna Andrzeja. – Dostaliśmy informację, że źle się czuje i nie będzie mógł przyjść, dlatego go nie zapraszaliśmy – mówi WP Andrzej Krzysztof Kunert, który kieruje ROPWiM. Andrzej Pilecki pojawił się jednak na mszy i stał wśród tłumu warszawiaków.

  W niedzielę na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbyła się msza żałobna w intencji ofiar terroru komunistycznego, które zamordowano w więzieniu na stołecznym Mokotowie. Przy ołtarzu wystawiono 35 trumien ze szczątkami ofiar, pięć udekorowanych wstęgami Orderu Virtuti Militari. Następnie bohaterów pochowano na „Łączce” na Powązkach Wojskowych.

  Jak informuje ROPWiM, na uroczystości zaproszono 350 osób spośród bliskich Żołnierzy Wyklętych, których szczątki zidentyfikowano w czasie ekshumacji prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej. – Rotmistrza Pileckiego nie udało się jeszcze odnaleźć, ale na uroczystość zaprosiliśmy jego córkę Zofię i wnuczkę. Chcieliśmy zaprosić także syna rotmistrza – Andrzeja, ale otrzymaliśmy informację, że źle się czuje. W związku z tym zaproszenia nie było – mówi WP Andrzej Krzysztof Kunert.

  Syn polskiego bohatera pojawił się jednak na uroczystościach pogrzebowych. Stał w tłumie warszawiaków, którzy chcieli oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. – Gdyby na miejscu dał znać komuś z organizatorów, to natychmiast dalibyśmy mu honorowe miejsce. Nie było jednak informacji, że pan Andrzej się pojawił – mówi sekretarz ROPWiM.

  Część mediów informowała także, że miejsca wśród gości w pierwszym rzędzie nie otrzymał prof. Krzysztof Szwagrzyk, który kierował pracami ekshumacyjnymi IPN na Wojskowych Powązkach. – Nie wiem, jak mógł nie zauważyć. Stało dla niego wolne krzesło w pierwszym rzędzie z widoczną tabliczką z wypisanym imieniem i nazwiskiem – wyjaśnia Kunert.

  W Panteonie na „Łącze” zostaną pochowani: Stanisław Abramowski „Bury”, Władysław Borowiec „Żbik”, por. Henryk Borowy-Borowski „Trzmiel”, Bolesław Budelewski „Pług”, por. Edmund Bukowski „Edmund”, mjr Jan Czeredys, por. Julian Czerwiakowski „Jurek”, Bolesław Częścik „Orlik”, mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”, Adam Gajdek „Agata”, por. Stefan Głowacki „Smuga”, Marian Kaczmarek „Paweł”, ppłk Stanisław Kasznica „Maszkowski”, ppłk Aleksander Kita, mjr Bolesław Kontrym „Żmudzin”, por. Józef Kozłowski „Las”, Zygfryd Kuliński „Albin”, Stanisław Kutryb „Ryś”, kpt. Stanisław Łukasik „Ryś”, Józef Łukaszewicz „Kruk”, ppłk Antoni Olechnowicz „Pohorecki”, płk Marian Orlik, Henryk Roman Pawłowski „Henryk Orłowski”, por. Tadeusz Pelak „Junak”, ppor. pil. Edward Pytko, Karol Rakoczy „Bystry”, Eugeniusz Smoliński „Kazimierz Staniszewski”, kpr. pchor. Dionizy Sosnowski „Zbyszek”, por. Zygmunt Szymanowski „Jezierza”, mjr Ludwik Świder „Johann Puk”, kpt. Aleksander Tomaszewski „Al”, por. Edmund Tudruj „Mundek”, por. Wacław Walicki „Tesaro”, por. Arkadiusz Wasilewski „Biały”, Ryszard Widelski „Irydion”.

  ~darek 10 godzin i 57 minut temu
  Pomyłka – to nie Andrzej Pilecki, tylko Andrzej Kunert „źle się czuje” i dlatego powinien odpocząć od kierowania ROPWiM.

  ~wicek 10 godzin i 48 minut temu
  Brak kultury, to delikatne odniesienie się do opisywanego zdarzenia. Natomiast sposób tłumaczenia się wskazuje, że osoba ta nie nadaje się do sprawowania powierzonej funkcji, gdzie cześć ofiarom i im bliskim powinna być podstawową kompetencją.

  ~szok 11 godzin i 3 minuty temu
  SKANDAL, SKANDLA, ABY NIE ZAPROSIĆ, zwolnić tych urzędników, dalej go poniżają pachołki komunizmu SKANDAL, SKANDLA, ABY NIE ZAPROSIĆ, zwolnić tych urzędników, dalej go poniżają pachołki komunizmu

  ~knick 9 godzin i 29 minut temu
  Eeeeeeeeeeeeee… tam – teraz to styropian rządzi!!!!!

  ~ytr 5 godzin i 54 minut temu
  O obecności obcych interesów świadczy fakt współpracy świętokrzyskiej brygady NSZ z hitlerowcami jeszcze pod koniec wojny, a także lokalne porozumienia ?polskiego? podziemia z ukraińskim ? UPA. Swoją drogą zastanawiam się, czy 1 marca obchodzimy również święto UPA, gdyż spełniało ono kryteria podziemia antykomunistycznego. A że wcześniej dokonali ludobójstwa na Wołyniu, kto by się tym przejmował. Przecież walka z ?komunizmem? najważniejsza. Tak przynajmniej uważają polskie władze, potępiając akcję ?Wisła?, czy starając się nie urazić ukraińskich nacjonalistów stwierdzeniem o ludobójstwie na Wołyniu.

  ~cx 10 godzin i 51 minut temu
  Co za wstyd. Nie zaprosić tych najbardziej zasługujących na zaproszenie. Tylko PO tak potrafi.

  Polubienie


 13. Foto: PAP Putin w siedzibie ONZ

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-w-siedzibie-onz-polityka-swiatowa-jest-zdominowana-przez-jeden-osrodek/pwvh7w

  Putin w siedzibie ONZ: polityka światowa jest zdominowana przez jeden ośrodek

  Władimir Putin przemawiał przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Zwracając się do reprezentantów państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych, prezydent Rosji powiedział, że po II wojnie światowej w polityce światowej „pojawił się pojedynczy ośrodek dominacji i w tym momencie pojawiła się pokusa, że jeśli ktoś jest tak silny, to lepiej wie, co zrobić”. Władimir Putin dodał także, że brak współpracy z obecnym rządem w Damaszku jest olbrzymim błędem.

  Na czym polega błąd państw Zachodu w walce z ISIS?

  Prezydent Rosji Władimr Putin opowiedział się dziś na sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych za powołaniem szerokiej koalicji antyterrorystycznej do walki z dżhadystami w Syrii i Iraku.

  Powiedział, że taka koalicja byłaby podobna do antyhitlerowskiej koalicji z czasów II wojny światowej (w której czołową rolę odegrały USA i ZSRR). Putin powiedział też, że Rosja wzywa wszystkich do współpracy mającej doprowadzić do „społeczno-gospodarczego odrodzenia Bliskiego Wschodu”, dzięki czemu „nie trzeba będzie budować obozów dla uchodźców”.

  Według rosyjskiego prezydenta „kluczowymi uczestnikami (takiej koalicji) powinny stać się kraje muzułmańskie”. „Przecież Państwo Islamskie nie tylko stanowi zagrożenie przede wszystkim dla nich”, ale też poprzez swe krwawe praktyki doprowadza do „ataków na jedną z największych religii świata” – dodał.

  Brak współpracy w walce z terroryzmem z obecnym rządem w Damaszku Putin uznał za olbrzymi błąd wspólnoty międzynarodowej. Jego zdaniem jedynie wojska reżimu Baszara el-Asada i siły Kurdów zwalczają obecnie siły Państwa Islamskiego w Syrii.

  – Powinniśmy wreszcie przyznać, że nikt poza siłami prezydenta Asada i kurdyjskimi milicjami nie walczy naprawdę z Państwem Islamskim i innymi organizacjami terrorystycznymi – powiedział prezydent Rosji.

  Przemawiając wcześniej z tej samej oenzetowskiej trybuny, prezydent USA Barack Obama powiedział, że Stany Zjednoczone są gotowe do współpracy z każdym krajem, w tym Rosją i Iranem, by rozwiązać konflikt w Syrii. Rosja i Iran to najważniejsi polityczno-wojskowi sojusznicy obecnego reżimu w Damaszku.

  Jednak w przeciwieństwie do Putina Obama podkreślił, że rozwiązanie konfliktu nie może oznaczać poparcia dla Asada, przywrócenia status quo sprzed wojny domowej. Przypomniał, że to prezydent Syrii eskalował konflikt, reagując użyciem siły na pokojowe protesty Syryjczyków.

  Putin: „obłuda i nieodpowiedzialność” państw Zachodu przyczyną powstania ISIS

  „Obłudą i nieodpowiedzialnością” nazwał postępowanie niektórych krajów polegające na „głośnych deklaracjach na temat zagrożenia międzynarodowym terroryzmem” przy jednoczesnym przymykanie oczu na „kanały finansowania wspierającego terrorystów”, wśród których są „dochody z narkobiznesu, nielegalnego handlu ropą i bronią” bądź też na manipulowanie grupami ekstremistów obliczone na osiągnięcie „własnych celów politycznych”.

  Prezydent dodał, że Rosja zawsze i zdecydowanie występowała przeciw terroryzmowi „we wszystkich jego formach”.

  Podkreślił, że Rosja udziela „wojskowo-taktycznej pomocy Irakowi i Syrii oraz innym krajom regionu, które prowadzą walkę z ugrupowaniami terrorystycznymi”.

  Zarzucił też ONZ, że jest organizacją, która staje się „przestarzała w wypełnianiu swojej historycznej misji”. Dodał jednak, że Rosja „gotowa jest do współpracy ze wszystkimi partnerami na rzecz dalszego rozwoju ONZ”.

  Putin zapowiedział też, że pojutrze, czyli w ostatni dzień rotacyjnego przewodnictwa Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, odbędzie się spotkanie Rady, poświęcone przeanalizowaniu „zagrożeń dla Bliskiego Wschodu”. Rosja liczy na to, że RB ONZ przyjmie rezolucję, która „prowadzić będzie do skoordynowania działań wszelkich sił walczących z IS oraz innymi ugrupowaniami terrorystycznymi.

  Ponadto Putin uznał, że konflikt w Syrii jest wynikiem destabilizacji w regionie, która z kolei jest konsekwencją arabskiej wiosny, ponieważ doprowadziła ona do „rażącej destrukcji instytucji państwowych” w krajach, które objęła.

  Putin: pojawił się jeden ośrodek dominacji

  – Po końcu zimnej wojny pojawił się pojedynczy ośrodek dominacji i w tym momencie pojawiła się pokusa, że jeśli ktoś jest tak silny, to lepiej wie, co zrobić – mówił Putin – i nie trzeba liczyć się z ONZ-em – dodał.

  – Mówi się często, że organizacja ta stała się przestarzała. Rosja na drodze szerokiego konsensusu jest gotowa współpracować ze wszystkimi partnerami, ale uważamy działania zmierzające do zniszczenia autorytetów za bardzo niebezpieczne, bo prowadzi do nieszanowania żądnego prawa oprócz prawa sił, więc będziemy mieć do czynienia ze światem, gdzie dominuje tylko dyktat, a nie równość- twierdził prezydent Rosji.

  Na Bliskim Wschodzie doszło do agresywnych interwencji zamiast reform

  Władimir Putin odniósł się także do obecnego kryzysu na Bliskim Wschodzie, w szczególności do przyczyn niestabilnej sytuacji. – Eksport rewolucji demokratycznej jest kontynuowany, tym razem na Bliskim Wschodzie. Agresywne interwencje zostały prowadzone zamiast reform. Zamiast tryumfu demokracji mamy do czynienia z narzucaniem reform – mówił.

  – Zasady opierające się na przekonaniu o własnej bezkarności prowadzą do tego, co zdarzyło się w północnej Afryce, powołanie tak zwanego Państwa Islamskiego, pod sztandarem którego wojują już dziesiątki tysięcy ludzi – powiedział prezydent Rosji.

  Jego zdaniem, Państwo Islamskie „nie powstało w próżni, szuka dominacji w świecie islamskim i nie tylko tam. Sytuacja jest więcej, niż niebezpieczna”.

  Władimir Putin dodał także, że brak współpracy z obecnym rządem w Damaszku jest olbrzymim błędem. Zdaniem Putina jedynie wojska reżimu Baszara el-Asada i siły Kurdów dzielnie zwalczają terrorystów w Syrii, czyli siły Państwa Islamskiego.

  Putin: Państwo Islamskie jak Hitler

  Władimir Putin wezwał do utworzenia koalicji państw na rzecz zwalczania terroryzmu na Bliskim Wschodzie. – Nie jesteśmy w stanie dłużej tolerować tego typu sytuacji na świecie. Musimy kreować szeroką koalicję przeciwko terroryzmowi, podobną do koalicji, która powstała przeciwko Hitlerowi, która legła u początków ONZ-u, przeciwko wrogowi, który jest równie okrutny jak Hitler – powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej.

  Putin zapowiedział powołanie posiedzenia ministerialnego w ramach ONZ. Powiedział, że koalicja powinna działać na podstawie Karty ONZ. – Wówczas nie będzie potrzeby tworzenia nowych obozów dla uchodźców. (…) Uchodźcy z pewnością zasługują na nasze wsparcie, jednak fundamentalnym sposobem pomocy jest zapewnienie pomocy tym krajom i tym organizacjom, które wbrew wszystkim ciężkim zmaganiom będą w stanie naprawdę im pomóc – mówił Putin. – Wszystko, co przeczy Karcie ONZ musi zostać odrzucone – podkreślił.

  – Państwo Islamskie wypacza jedną z najpiękniejszych religii na świecie – dodał. Zwrócił się także do przywódców islamskich „wasze przywództwo jest konieczne”.

  Prezydent Rosji odparł także krytykę funkcjonowania instytucji ONZ. Szczególnie mówił o często komentowanej możliwości blokowania decyzji ONZ poprzez prawo veta, o którym prezydent Duda powiedział, że powoduje „impas” w działaniach Organizacji.

  – Chciałbym przypomnieć, że (…) z prawa veta korzystały i USA, i Rosja, i Chiny i Związek Radziecki. Trudno się spodziewać, że tutaj będzie występowała jednomyślność – mówił Putin.

  Na Ukrainie został przeprowadzony „zamach stanu”

  Prezydent Rosji skomentował także niespokojną sytuację na Ukrainie. Jego zdaniem, „niezadowolenie ludności zostało wykorzystane przez siły zewnętrzne i został przeprowadzony zamach stanu. Można wyjść z tej sytuacji przez efektywne wdrożenie układu z Mińska.”

  Na początku przemówienia Putina salę posiedzeń demonstracyjnie opuścili członkowie delegacji ukraińskiej z prezydentem Petrem Poroszenką na czele. – Nasza delegacja wyszła z sali podczas wystąpienia towarzysza Putina. Na balkonie rozwinięto przed nim (Putinem) flagę Ukrainy z Iłowajska! Niech patrzy – napisał na Twitterze ukraiński ambasador przy ONZ Jurij Siergiejew.

  Wydarzenia pod miastem Iłowajsk na wschód od Doniecka rozegrały się pod koniec sierpnia ub. roku. Oddziały ukraińskie zostały tam otoczone przez przeważające siły separatystów i wojska Federacji Rosyjskiej. Poniosły ogromne straty. Według ukraińskiej prokuratury zginęło tam ponad 360 ukraińskich żołnierzy.

  ~fred do ~smutny: Asad reprezentuje jeden z najbardziej liberalnych reżimów na Bliskim Wschodzie. jeszcze niedawno był z największymi honorami podejmowany w europejskich stolicach. w Syrii nie było żadnych prześladowań religijnych chociaż w tym kraju jest kilkanaście różnych wyznań, ze znaczną przewagą islamu. nagle Asad przestał się podobać i tzw. Zachód zainwestował olbrzymie pieniądze w jego obalenie. całkiem podobnie jak w obalenie Kadafiego. ale tym razem Putin nie dał się oszukać i Asad pozostanie u władzy a pieniądze na jego obalenie zostaną bezpowrotnie stracone.

  ~Poźyczone do ~Enter how you want to introduce: Unia stała się celem zmasowanej agresji, a sztandarem ich jest ISLAM.O tym cisza. Ogłoszenie togo byłoby wprowadzeniem stanu wojennego,lub jak kto woli stanu wyjątkowego. Drugą rzeczą jest odsunięcie od władzy winnych doprowadzenia do tej katastrofy. Jasne stwierdzenie sytuacji, ogłoszenie dla Europy stanu oblężenia i zmiana Unii kierownictwa. Bez tych podstawowych trzech kroków nic się w tej sprawie nie załatwi. Od zaraz zamknąć zewnętrzne granice Unii siłą zbrojną i to zamknąć na ostro. Mówić: wstęp wzbroniony – jak nie – oddać salwę ostrzegawczą – idą dalej – strzelać w nich. Wtedy zrozumieją. Zapowiedzieć zamknięcie zewnętrznych granic Unii i zamknąć je naprawdę, żeby nikt nie myślał, że to jest na żarty. Tej fali ludzkiej nie powstrzyma się gadaniem. Kto liczy na to jest durniem, albo kłamcą. To się bez przelewu krwi nie obędzie. Winne są Niemcy w osobie Angeli Merkel, a może nie tylko

  ~MartiniM do ~robocop: Widać, że nie masz pojęcia. Tak za Sadama, jaki i Asada panowała np. wolność religii. Oni trzymali towarzycho żelazną ręką, ale z Arabami tak trzeba. W Syrii była najstarsza parafia chrześcijańska i miała się bardzo dobrze, aż przyszli brodaci demokraci wysłani przez USA i już jej nie ma. Za Sadama, Kadafiego i Asada przeciętni ludzie mieli spokój i dobrobyt. Teraz jest tam piekło. Ale to Ci się pewnie nawet podoba…

  ~Surpol : Jedno z lepszych wystąpień Putina. Pamiętacie jak za komuny wpierano nam,że kapitalizm jest zły? Teraz wpierają nam,że to Ruscy są źli…Nie tak do końca…Zawsze ktoś wmawia Nam co mamy myśleć. Tymczasem proste pytanie : Jakie może być najlepsze rozwiązanie dla ludzi ,którzy szanują tylko argumenty siłowe(ISIS)? Podpowiem,że Putin wie jakie,a świat zachodni udaje ,że można to rozwiązać …rozmową.,…bo? Bo trzeba był by przyznać w pewnym sensie rację Rosji a to świadczyło by o przyznaniu się do wielkiego błędu. I tak mamy impas, islamiści napływają do Europy,śmieją się w nam w twarz,ludzie giną a wszyscy próbują poprzez rozmowę namówić złych ludzi do stania się dobrymi. ….ehhhh

  ~mix do ~imas: Nie rozumiesz sytuacji i mieszasz sprawy. Arabia Saudyjskie to własność rodowa rodziny Saudów.Monarchia absolutna jak w Europie do 18 wieku. Tradycja Królestwa Hedżasu. Egipt to tradycyjne państwo autorytarne, które w spokoju może funkcjonować tylko przy silnej i niekwestionowanej pozycji egalitarnego wojska. Prezydent Abd al Fattah as Sisi to osoba powszechnie szanowana i popierana przez 50 % społeczeństwa głównie w miastach. Przeciw są fellahowie czyli niepiśmienna wieś. Wieś jest ogłupiana przez kler muzułmański. A były prezydent z Bractwa Muzułmańskiego dr Mursi miał obywatelstwo USA ! Rozumiecie?

  ~Chłopzesłomowbutach : Państwo Islamskie to Hitler. Teraz po latach doskonale wiemy kto sponsorował Hitlera. Więc przyjrzyjmy się KTO sponsoruje PI. Jaką bronią dysponują, jakim szkoleniem. Po nitce do kłębka. To nie Rosja ma zapędy imperialistyczne. Wystarczy popatrzeć na jej polityke zagraniczną, na ilość baz wojskowych do okoła świata, czy ilość konfliktów w których brała udział w ostatnich np. 40latach. Wystarczy porównać to z wynikami USA.

  ~Słowianka : Dlaczego komentarz mojego rodaka nie podobał się Onetowi? Nie zawierał brzydkich słów, a może prawda zabolała? 100% poparcia dla tego komentarza. Pozdrawiam Demokrata. 🙂

  cyt…~Demokrata : No i co? Putina można nie lubić, choćby dlatego, że nazywa sie Putin, ale ten facet ma rację w stu procentach. Niestety, Amerykanie nie dorastają mu do pięt, potrafią tylko robić „demokrację” w krajach, gdzie płynie nafta, a potem do Europy płynie islam szerokim korytem. Tylko Rosja możę uratować Europę przez inwazją całkowitą, bo Amerykanie już szukają zaczepki w innych krajach. Oj, zrobią tam „demokrację”!

  Polubienie

 14. http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-wybor-Polski-Putin-juz-zaciera-rece,wid,17868083,wiadomosc.html?ticaid=115abb&_ticrsn=3

  Jacek Żakowski akt. 24.09.2015, 14:28

  Jacek Żakowski: wybór Polski. Putin już zaciera ręce

  W obliczu narastającego kryzysu zachowywaliśmy się jak rozkapryszony bachor, marudzący, że kaszka jest nie taka, gdy dorośli walczą, by ugasić pożar. Cena tego naszego marudzenia będzie bardzo duża. Jeszcze trudniej będzie przekonać teraz zachodnią opinię publiczną do jakichkolwiek ofiar na rzecz polskich potrzeb. Putin już zaciera na Kremlu ręce i obmyśla, jak między nas i Niemców wbić kolejne kliny. Niewątpliwie stało się to dużo łatwiejsze – pisze Jacek Żakowski w felietonie dla Wirtualnej Polski.

  W Polsce tylko partia rosyjska jest zainteresowana demonstrowaniem braku naszej solidarności z Zachodem w rozwiązaniu kryzysu uchodźców. Bo tylko rosyjska ekspansja w Europie Wschodniej może zyskać na osłabieniu unijnej solidarności. I ci europejscy politycy, którzy uważają, że Polska należy do Wschodu, a Wschód należy do Rosji.

  Uff, uciekliśmy spod gilotyny. Rząd bał się, plątał, na przemian straszył i uspokajał, ale na koniec jakoś się pozbierał i dokonał trafnego wyboru. Zrobił to, co musiał był zrobić, żeby możliwie mało zaszkodzić naszemu bezpieczeństwu w przyszłości.

  Wybór nie był łatwy. Islamofobiczna, antykościelna i antyeuropejska, wroga uchodźcom fala dawno przekroczyła w Polsce granice obrzydliwości. Nie tylko Korwin, Kaczyński i Kukiz robili co mogli, żeby ją napędzić. Platforma też dołożyła trzy grosze, opowiadając głównie o zagrożeniach rozdętych przez paranoiczne umysły, zamiast poprzeć inicjatywę Kościoła i mówić głównie o cierpieniu uchodźców oraz o pomocy bliźniemu. Duża część społeczeństwa tej histerii uległa i rząd znalazł się w pułapce, którą częściowo sam na siebie zastawił, obawiając się wejść w starcie z ksenofobią.

  Kiedy Europa powiedziała „sprawdzam” i trzeba było wybrać między infantylnym, egoistycznym awanturnictwem małych krajów dawnego bloku sowieckiego a odpowiedzialnością za integralność Unii i bezpieczeństwo Polski, rząd podjął właściwą decyzję. Nie przyłączył się do Rumunii, Węgier, Słowacji i Czech, nie zagłosował „przeciw” ustaleniom szczytu i dzięki temu pokazał, że postsowieckie piętno nie stworzyło, jak pisała amerykańska i rosyjska prasa, nowego podziału w Europie. Dla Polski jest to ważna decyzja, bo ustanowienie takiego trwałego podziału mogłoby być dla nas śmiertelnie groźne.

  Polska jest w innej sytuacji niż Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia. Z całej tej grupy tylko my mamy granicę z Rosją. I tylko Polska jest w putinowskiej wewnętrznej polityce istotna. Gdyby Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia nagle wyparowały, dla spraw wewnątrzrosyjskich nie miałoby to absolutnie żadnego znaczenia. Zniknięcie Polski byłoby dla wielkorusów dramatycznym wyzwaniem, jak zniknięcie Żydów dla antysemitów. Musieliby sobie szukać nowej tożsamości, nowego kozła ofiarnego, nowego winnego wszystkich swoich nieszczęść i nowego wroga.

  Przynajmniej od powrotu na urząd prezydenta Putin robi z Polski głównego „złego luda” Zachodu, który w tej narracji dybie na „matuszkę Rossiję”. Antypolonizm jest starą tradycją rosyjskiej polityki. Powody są oczywiście złożone, ale istotne jest to, że w rosyjskiej historii mało było tak symbolicznie dramatycznych faktów, jak okupacja Kremla przez Polaków w latach 1610-1612. Z wyzwolenia Moskwy w roku 1612 Putin (choć nie on pierwszy) zrobił symbol i mit założycielski odrodzonej Rosji. Najkrócej mówiąc, w odróżnieniu od naszych wyszehradzkich przyjaciół, jesteśmy jako wróg niezbędnie potrzebni imperialnej Rosji. Rosja szukając integracji z Zachodem (jak za pierwszej prezydentury Putina) zacznie od układania lepszych stosunków z Polską. Rosja imperialna, wielkoruska, marząca o ekspansji – będzie dbała o to, żeby wciąż dostarczać Rosjanom dowodów na wredność Polaków i ohydę Polski.

  Póki Kreml realizuje imperialną strategię, nasz geopolityczny wybór jest prosty. Możemy być sami w konfrontacji z Rosją lub korzystać z solidarności naszych sojuszników. Sami mamy małe szanse i ryzykujemy bardzo bolesne ciosy. Nawet jeżeli wierzymy, że Amerykanie z jakichś swoich powodów gotowi są chronić nas przed czysto militarną agresją, co symbolizują cztery samoloty, które tu przysłali, trudno jest zakładać, że będą zainteresowani chronieniem innych naszych interesów – na przykład energetycznych czy szerzej ekonomicznych.

  Żaden inny kraj wyszehradzki nie ma takiego problemu. Słowacja i Węgry już wybrały taktykę zbliżenia z putinowską Rosją – na przykład w sprawie Ukrainy są dużo bardziej prorosyjskie nawet niż Niemcy i Francja. A Czechy i Rumunia zachowują się neutralnie. Choćby z tego powodu grupa wyszehradzka nie jest dla Polski strategicznie przydatnym towarzystwem. Wbrew temu, co twierdzi Beata Szydło, zarzucająca rządowi zdradę Wyszehradu, nie mamy żadnego powodu, by bardzo wątpliwą spójność byłych państw bloku sowieckiego przedkładać nad polski, najbardziej żywotny interes, jakim jest spoistość Unii Europejskiej i podtrzymywanie, a nawet wzmacnianie, unijnej solidarności.

  Próbą tej solidarności jest kryzys wywołany przez falę uchodźców. Niczego poza gestem w tej sprawie nikt od nas nie oczekiwał. Kilka tysięcy osób, których przyjęcie nam proponowano i na które wreszcie, po dąsach i grymasach, Polska się zgodziła, to kompletnie symboliczna kropla w oceanie ludzkiego nieszczęścia, zalewającego Unię. Są dni, kiedy tylu uchodźców ląduje we Włoszech i w Grecji.

  Cena marudzenia będzie bardzo duża

  Nie chodziło o realną pomoc z naszej strony. Chodziło tylko o zademonstrowanie udziału we wspólnocie. Ale nawet tego Polska nie była w stanie zrobić. W obliczu narastającego kryzysu zachowywaliśmy się jak rozkapryszony bachor, marudzący, że kaszka jest nie taka, gdy dorośli walczą, by ugasić pożar. Cena tego naszego marudzenia będzie bardzo duża. Jeszcze trudniej będzie przekonać teraz zachodnią opinię publiczną do jakichkolwiek ofiar na rzecz polskich potrzeb. Putin już zaciera na Kremlu ręce i obmyśla, jak między nas i Niemców wbić kolejne kliny. Niewątpliwie stało się to dużo łatwiejsze.

  Gdyby jednak polski rząd razem z resztą krajów postsowieckich zagłosował przeciw porozumieniu, to nic byśmy na tym nie zyskali, bo reszta Europy i tak by nas przegłosowała, a solidarność Zachodu wobec naszych problemów na Wschodzie osłabłaby jeszcze bardziej. Zapłaciłaby za to także Ukraina, gdzie wiele państw Zachodu zaangażowało się głównie pod polskim naciskiem i wbrew naszym partnerom z grupy wyszehradzkiej. Polskim dyplomatom jeszcze trudniej byłoby przekonać Francuzów czy Niemców do solidarności, gdybyśmy sami całkiem się z niej wyłamali.

  Beata Szydło krytykująca ostateczną decyzję rządu w sprawie podziału uchodźców jest osobą prywatną i teoretycznie może mówić, co jej się podoba. Ale prezydent Duda nie ma takiego prawa. Zapowiadając renegocjację porozumień, jeśli PiS dojdzie do władzy, prezydent jeszcze bardziej zniechęca Zachód do okazywania nam solidarności. Dziś trudno sobie wyobrazić, by polski prezydent mógł zrobić większy prezent swemu odpowiednikowi na Kremlu.

  Nie wiem, dlaczego Andrzej Duda to robi. Mam nadzieję, że po prostu nie ogarnął jeszcze złożoności polskiej sytuacji, choć miał na to czas, kiedy pracował jako eurodeputowany. Ale faktem jest, że w Polsce tylko partia rosyjska ma powód cieszyć się z takiego stanowiska prezydenta. W niczym nam ono się nie przysłuży, a niewątpliwie przybliża moment, kiedy zachodnia opinia, a za nią politycy, uzna, że jednak jesteśmy jacyś inni i że eksperyment z rozszerzeniem na Wschód się nie udał, więc trzeba jednak wrócić do Unii w starym składzie. Jeśli nie formalnie, to przynajmniej faktycznie, ograniczając proces dalszej integracji do krajów strefy euro oraz rozwadniając dotychczasową unię wedle wschodnioeuropejskich wyobrażeń wspólnoty i solidarności. Tych właśnie, które postsowieccy członkowie prezentują teraz i tych, które prezydent zapowiada po zmianie rządu w Polsce.

  Jacek Żakowski dla Wirtualnej Polski

  ~kaczus1 29 minut temu
  Od kiedy to Żakowski jest rusofobem? Od wtedy ,kiedy USA zapłaciło więcej.

  ~uiyguj 20 godzin i 1 minutę temu
  co za obłudnik , do niedawna wychwalał rosję i putina pod niebiosa

  ~XaX2015-09-25 00:16
  Co nie podoba się to rusofilom że przejrzał na oczy i zobaczył jaka Rosja jest na prawdę? Pewnie chcielibyście aby i w mediach takie coś się uskuteczniało…

  ~siwy 23 godzin i 52 minut temu
  To żadne przejrzenie na oczy. Wtedy mu płacili z za pisanie peanów o Rosji a teraz mu płacą za plucie. Jaka Rosja jest każdy widzi i bez Żakowskiego.

  ~Fakt 19 godzin i 28 minut temu
  Musicie dużo czytać. By poznać prawdę. By dostrzec korzenie zła ze strony USA i UE!

  ~hans 17 godzin i 38 minut temu
  to bolszewik i pacyfista

  ~Ertyk 17 godzin i 4 minuty temu
  Przeciez oni pisza wszystko na zamowienie w zaleznosci od slupka na barometrze taki zawod maja w rzeczy samej ale mozesz znalezc inne felietony o pogladach roznorakich dopasujsobie ktorys jak koszule na bazarze do wydarzenia wlacznie

  ~GŁOS WOLNEJ POLSKI 15 godzin i 10 minut temu
  PROSZĘ CIĘ PRZESTAŃ BRONIĆ CZŁOWIEKA, KTÓRY SZUKA ARGUMENTÓW POPIERAJĄCYCH POLITYKĘ P.O.

  ~Europoseł 17 godzin i 49 minut temu
  p.Żakowski jeszcze cała Europa będzie żałowała że wpuściła konia trojańskiego, a pan będzie na kolanach oddawał pokłony nowej religii! innego wyjścia nie będzie! UE powinna myśleć jak obronić przed ekspansją (obcą kulturę, religię), swoich obywateli

  ~też obłudnik2015-09-25 15:11
  Przemku-posłuchaj Grossa,Zakowskiego ,Stuhra ,Sierakowskiego z Krytyki politycznej o Michniku nie wspominając-mamy wstydzic się za Pileckiego ,że nie uratował Żydów,za Polaków chcących wrócic z Ukrainy do Polski bo wpieprzają sie przed muzułmanów i za dzieci nadziane na kopie pod Cedynią

  ~Rarog2015-09-25 17:21
  Zapewne bo Rosji potrzebna jest Polska z problemami, lepiej zatem miec takiego psa podnozka jak Zakowski swietnie sprawdza sie jako lyzka maciciela, a uzycie metafory o antysemitach i zydach bylo zalosne ze strony tego prostaka bo co temat artykulu tego ma sie do mitycznych zydow. Alez wiem swietnia rzecza jest nastawiac Polakow wrogo do Rosji a najlepiej do wszystkich krajow do okola Aps bron boze ameryki tego robic nam nie wolno. I wreszcie kiedy wszystkich ze wszad bedziemy juz nie nawiedziec wspolobywatela ,sasiada, rodziny a nawet siebie az udusimy sie wymiocinami naszej zolci ludorzerca redaktor, polityk,celebryta herszt forumowy i ksiadz z ambony oni wszyscy prestens macic, bo miesa zmielone juz na polkach lezec bedzie. Rusz wiec mozgownicom czleku i nie przepisuj od innych , nie oceniaj ksiazki po okladce a porywczoc przytrzymaj za kolnierz zanim ostateczna dasz ocene

  ~niePOprawny2015-09-25 18:23
  O jakiej solidarności mówi pan Żydowski? Gruba Aniela robi interesy ze zbrodniarzem Putinem wzmacniając jego agresję wobec sąsiadów. Przez to Polska przyjęła około miliona uciekinierów ze wschodu bez unijnego wsparcia. Ale gdy do Niemiec ruszyło 100 tyś z południa na ich własne zaproszenie, od razu chcą się dzielić kosztami z innymi i to grożąc z typowo hitlerowską butą.

  Polubienie

  • Syryjski Blitz Rosji – Max Kolonko Mówi Jak jest

   blackIwaterIpark 2 days ago
   Z 11 minut od Maxa dowiecie się więcej, co dzieje się na świecie, niż z tygodnia spędzonego przed TV, zalewanego gównem przez Kraśków, Olejnikowe, Lisów i inne wyroby pseudo-dziennikarskie.

   johnlennonistheman 2 days ago (edited)
   Wszystko wina neo-konserwatywnych i demoliberalnych idiotów z USA, i oczywiście Obamy który robi wszystko na polecenie żydowskiego lobby. Ile to już lat USA zaprowadza pokój na bliskim wschodzie? 30? Ile jeszcze można tolerować totalitarne zapędy tych żydowskich marionetek? Wszystko skleja się powoli w jedną całość, USA robiąc dym na BW chciało pokazać jak bardzo Rosja jest zła gdy wkroczy do Syrii, na szczęście ludzie w Europie maja dość emigrantów i nie połknęli propagandy unijnej/amerykańskiej. USA się po prostu przeliczyło. Im szybciej Rosjanie zaprowadzą porządek tym lepiej dla Europy, chyba nie chcemy milionów islamistów w Europie? Anty-lewacka część ich na pewno nie chce.

   Polubienie


  • The Vth Estate – V Władza nadchodzi – Max Kolonko Tells it like it is

   TheNWOChannel 1 week ago
   Wszyscy młodzi ludzie powinni swoich rodziców odciągać od telewizorów i TVNowskiego ścieku i kierować do internetu po rzetelne informacje.

   Dewastacjusz Dewastacjusz 2 days ago
   +Paralitykify „Wiesz jak ciężko ? Oni myślą że to My jesteśmy manipulowani” Moi rodzice myślą dokładnie tak samo, Przez tą jebaną telewizje pojawiły w mojej rodzinie konflikty na lini „telewizorowcy” kontra „internetowcy”

   Andrzej Kanafocki 1 week ago
   „Był chłop – nie ma chłopa” – aforyzm stulecia. 😀

   Polubienie

 15. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dzieci-we-wschodniej-ukrainie-uciekaja-przed-wojna/6520v5

  Dzieci we wschodniej Ukrainie uciekają przed wojną

  – Konflikt na Ukrainie trwa już ponad półtora roku. Sytuacja nadal jest niestabilna. Ucierpiało już ponad 5 mln osób, w tym 1,7 mln dzieci. Liczby te wciąż rosną. Dlatego UNICEF Polska ponownie apeluje o pomoc dzieciom we wschodniej Ukrainie. Pomóc można na unicef.pl/ukraina.
  (…)

  – Spotkaliśmy dziś dzieci, które zostawiły dom, bliskich, kolegów i znalazły się w zupełnie obcym miejscu. Nie wiedzą, jak długo tu zostaną i czy następnego dnia znów nie będą musiały uciekać. Ich największym marzeniem jest powrót do domu, powiedziała Karolina Pukszta z UNICEF Polska. Przedstawiciele UNICEF rozmawiali m.in. 4-letnią Sofijką i jej mamą, które mieszkają w noclegowni. – Na początku mieliśmy przyjechać na tydzień, potem na dwa tygodnie. Mija rok, a my nadal tu jesteśmy. Warunki są trudne. Nie wiem, jak przetrwamy zimę – powiedziała mama dziewczynki.

  Działania wojenne w obwodzie donieckim i ługańskim zmusiły do przesiedlenia 1,5 mln Ukraińców, w tym ponad 180 tys. dzieci. Dostęp do podstawowych usług, w tym do edukacji jest ograniczony. Około 200 000 dzieci jest narażonych na ryzyko związane z minami i niewybuchami, a 500 000 dzieci do 10. roku życia, które mieszkają na obszarach niekontrolowanych przez rząd, wymaga natychmiastowego podania szczepionki przeciw polio. Wsparcia wymaga również ponad 3000 dzieci przebywających w instytucjach państwowych.

  UNICEF jest obecny na Ukrainie od 1997 r., ale od nasilenia kryzysu w 2014 roku UNICEF skupia swoje działania na pomocy we wschodniej części kraju. Dzięki dotychczasowemu wsparciu darczyńców UNICEF do 1 września 2015 r. ponad 800 tys. osób otrzymało dostęp do czystej wody, a 130 tys. podstawową pomoc medyczną. Ponadto 176 tys. dzieci mogło kontynuować naukę w szkole, 248 tys. zostało przeszkolone w zakresie zagrożeń minami, a 37 tys. otrzymało wsparcie psychologiczne. Potrzeby są jednak ogromne. Brakuje czystej wody, sanitariatów i podstawowych leków. Infrastruktura szkolna jest zniszczona.

  Kampanię wspiera partner UNICEF – portal Onet.pl

  ~wykluczona : ja pierdziela. Trza pomóc Ukrainie .. trza pomóc uchodźcom….. a mnie kto pomożę.
  Ja we wlasnym kraju pracy nie mam. Rachunki do zapałaty. Dziecko lat 14. I jak ja mam żyć we własnym kraju?? Kto mi pomoże? mam orzeczenie o niepełnosprawnościale II grupy. Do zakądów pracy chronionej przyjmuja teraz tylko i wyłącznie z grupą I, lub specjalną? Nikt się takimi rodzinami jak moja nie interesuje, nigdzie żadnej pomocy.. we własnym kraju umierać mam pomału…..

  ~MK do ~urkazkremla: Według konwencji ONZ o referendach w tym przypadku nie ma powodów ani podstaw do uznawania czegokolwiek.

  Referendum ogłoszone przez lokalny parlament dysponujący takimi uprawnieniami, według konstytucji Republiki Ukrainy, w którym bierze udział co najmniej 50% uprawnionych do głosowania – jest ważne.

  Sprawa miałaby się inaczej, gdyby Krym ogłosił niepodległość! Wtedy uznanie nowego państwo wymagane jest przez inne państwa, celem ustalenia akredytacji ambasadorskiej w poszczególnych krajach.

  W przypadku Krymu nastąpiło połączenie z innym krajem i wejście w skład jego granicy, co automatycznie wyklucza potrzebę uznania.

  Proponuje zapoznaj się z konwencją założycielską ONZ z 1945 r. podpisaną w Nowym Jorku przez państwa założycielski. Jest tam dość jasno określone, co to jest referendum, przez kogo może być zarządzone i jaki warunki musi spełniać, żeby było ważne.

  I nie jestem – żeby było jasne – jakąś tam tubą Moskwy, tylko miałem okazje zapoznać się z tą kwestią z zupełnie innego powodu – powiedzmy, zawodowego…

  ~_ehe_ do ~Enter how you want to introduce: Autonomiczna Republika Krymu przeprowadziła referendum, w którym przygniatająca większość mieszkańców tej autonomicznej republiki opowiedziała się za odłączeniem się od Ukrainy i za POWROTEM do Rosji. Obecny wówczas na Krymie i prawnie NIEKWESTIONOWANY prezydent Janukowycz poparł działania krymskiego parlamentu. Wszystko to było zgodne z prawem, czego dowodem jest fakt, że ani owa republika, ani Federacja Rosyjska nie została postawiona w stan oskarżenia przed jakimkolwiek trybunałem na świecie.

  Obecny stan rzeczy nie wymaga „uznania” przez kogokolwiek na świecie, bo Republika Krymska nie zadeklarowała o swojej niepodległości, lecz przystąpiła do Federacji Rosyjskiej, która żadnego uznania nie potrzebuje, co oczywiste.

  Co najważniejsze – nikt z mieszkańców Krymu z pewnością nie marzy o powrocie na łono UPA-iny i podzieleniu losu Doniecka. I to jest rozstrzygające.

  Coś jeszcze?

  ~olaaala : a pamietacie ludzie o Wolyniu i Poludniowej Galicja jaka okrytna i nie do opisania smierc stkom tysieci Polakow zgotowali Ukraincy? Po dzien dzisiejszy czci sie tam tych mordercow jako bohaterow narodowych walczacych o niepodleglosc Ukrainy, tylko ze Polacy byli niczemu winnymi ofiaram, niewinnymi ludzmy , ktorych Ukraincy cieli pilami recznymi i obdzierali zywcem ze skory tylko, a dzieci nabijano na pal czy wieszano za ich wlasne jelita tylko dlatego, ze byli Polakami. Ludzie pamietajcie o tym ludobojstwie , to mogl byc wasz dziadek albo matka.

  ~aar : No, zaczyna się. Lada moment pojawią się „uchodźcy” z Ukrainy, ofiary wojny i prześladowań. Problem w tym, że obszar zajęty niepokojem jest skromnym procentem kraju jako całości. Zatem nie ma żadnego powodu, aby owi znękani „uchodźcy” zalewali Europę.
  Wystarczy jak przeniosą się lub władza im pozwoli przenieść się w obszar, gdzie niepokojów nie ma. Warte podkreślenia jest również to,że w opinii władz Ukrainy oficjalnie wojny nie ma, nie został nawet ogłoszony stan wojenny. A zatem o co naprawdę chodzi?…

  ~koliber do ~ee: Ukraińska paranoja:
  Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę „w sprawie ludobójstwa narodu ukraińskiego w trzynastym wieku popełnionego przez przestępczy reżim Imperium Mongolskiego” i wysłała wniosek w tej sprawie do Churału (parlament Mongolii). Ukraiński parlament, jako organ przedstawicielski władzy, domaga się uwolnienia przez Mongolię wszystkich potomków obywateli Ukrainy zapędzonych w niewolę, odszkodowania za szkody wyrządzone przez zbrojną agresję z uznaniem ludobójstwa na narodzie ukraińskim. Strona ukraińska uznaje Mongolię za agresora.
  „W przypadku negatywnej odpowiedzi Mongolii na żądania Rady Najwyższej, Ukraina wzywa społeczność międzynarodową do nałożenia sankcji przeciwko Mongolii, jako państwa agresora” – przeczytać można w podsumowaniu dokumentu. Przedstawiciele mongolskich władz zachowali się rozważnie i przyjęli w odpowiedzi własną uchwałę. Przewodniczący Churału nazwał rezolucję Rady Ukraińskiej „śmieszną” i uznał ją za „zagrywkę propagandową Ukrainy w sprawie Mongolii”.
  W odpowiedzi napisano: „Świat nie zna i nigdy nie słyszał o żadnej ukraińskiej nacji, zwłaszcza w dobie spadkobierców Wielkiego Temudżyna. Miliony Ukraińców, którzy zginęli w trzynastym wieku, to owoc chorej fantazji ukraińskich deputowanych”. W rozmowie z ukraińską stacją Kanał 5 przewodniczący mongolskiego Churału pozwolił sobie na szyderczy komentarz:

  „Mongolia jest gotowa do naprawienia szkód wyrządzonych przy zdobywaniu Kijowa przez Batu-chana, ale tylko ofiarom i ich rodzinom. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie pełnej listy ofiar”. Na razie nie ma oficjalnej reakcji Kijowa na to oświadczenie.

  Polubienie

  • ~Ukraińcy nie chcieli tej wojny, ludzie szli bez broni i zagradzali czołgom, wozom bojowym drogę włas do ~smutne: Był czas żeby zatrzymać ten obłęd, pamiętam jak Obama ,,demokrata” napuszczał ukraińskie władze do stanowczych reakcji( wojny).Jak było u zarania powstania? Ukraińcy nie chcieli tej wojny, ludzie szli bez broni i zagradzali czołgom, wozom bojowym drogę własnymi ciałami . Mieszkańcy wychodzili na ulice z ikonami i krzyczeli do ukraińskich żołnierzy, aby ci nie strzelali do swoich braci i oni odchodzili, bez walki. Dlatego rzucono na front ochotnicze/sponsorowane bataliony i przymknięto oczy na zlot międzynarodówki nazistowskiej, która sobie znalazła okazję do postrzelania (do białych, ale kto by się Słowianami przejmował). Zamachowcy z Majdanu (tak, wydarzenia na nim były najczystszą formą demokracji, prawie jak referendum) doskonale wiedzieli, że jeżeli poślą armię do walki w Donbasie to ta armia wróci, ale po nich samych. Następnym krokiem było ogłoszenie akcji antyterrorystycznej i wymyslenie sobie rosyjskiej inwazji, aby zyskać mandat społecznego poparcia. Aby zyskać argumenty przeciwko własnym obywatelom- tak naprawdę ATO trwa na całej Ukrainie, a nie tylko w Donbasie, sęk w tym, że to terroryści ją prowadzą.

   Polubienie

  • ~eres do ~urkazkremla: Chcesz ludziom wmawiać, że przygniatająca większość Rosjan mieszkająca na Krymie nie chciała powrotu do macierzy? Może jeszcze powiesz, że Polacy z okręgu wileńskiego nie zagłosowaliby za tym samym? Nie rób z siebie błazna, pajacu!

   ~Daniel do ~pytek: Dokładnie, ponad milion Rosjan i Ukraińców rosyjsko-języcznych z terenów objętych wojną domową uciekło do… Rosji !! Szkoda, że w polskich mass mediach jest na ten temat cisza, tym bardziej, że są to oficjalne dane ONZ !!!

   Polubienie

 16. Syria = Upadlina!!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Rosjanie-zaatakowali-oboz-w-ktorym-CIA-szkolilo-rebeliantow,wid,17883867,wiadomosc.html

  akt. 01.10.2015, 16:13

  Rosjanie zaatakowali obóz, w którym CIA szkoliło rebeliantów

  Rosyjskie siły zaatakowały w Syrii obóz treningowy rebeliantów, w którym byli szkoleni przez amerykańską CIA. Informację o nalocie potwierdził senator John McCain.

  Szef rebelianckiej grupy Liwa Suqour al-Jabal, Hassan Haj Ali, poinformował Reutera, że na obóz w regionie miasta Idlib spadło około 20 pocisków, które zrzucono podczas 2 osobnych nalotów. Dodał, że lekko ranne zostały osoby pilnujące obozu.

  Fakt nalotu na obiekt treningowy, z którym związek ma CIA potwierdził w rozmowie z CNN amerykański senator John McCain. Mówił o ataku na grupy „finansowane i szkolone” przez CIA. Polityk dodał, że pokazuje to prawdziwy cel Moskwy, którym ma być wsparcie prezydenta Syrii Baszara al Asada.
  (…)

  ~Dawac w doope 19 godzin i 48 minut temu
  bardzo dobra nauczka na przyszlosc. Trzeba chciec i umiec wspolpracowac z innymi a nie strugac z siebie „ratownika” calego swiata.

  ~Ziggy 18 godzin i 4 minuty temu
  USA produkuje uchodzcow a Europa ich przyjmuje. Ktos to moze zrozumiec?

  ~a123 17 godzin i 58 minut temu
  Mc Cain proszę powiedzieć ile jeszcze takich terrorystów wspiera USA na całym świecie ? Skoro są w Syrii, Libii a byli w Egipcie to właściwie USA walczy z terroryzmem używając terroryzmu ? Mocarstwo powinno mieć odwagę wystepowania jawnie a nie pokatnie.

  ~Prawdzic 14 godzin i 20 minut temu
  USA tak postępuje, bo – czy się to komuś podoba, czy nie – dąży do obalenia legalnego rządu w Syrii, który ma tę wadę, że nie chce podporządkować się dyktatowi „wzorcowej demokracji świata”. „Jawne” – jak sugerujesz – występowanie przeciw państwu będącemu członkiem ONZ, byłoby propagandowo przecież niestrawne.

  ~jack. 7 godzin i 48 minut temu
  a kto rzadzi w usa-ot i masz odpowiedz kto za tym stoi

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Rzecznik-Kremla-ostrzeliwujemy-nie-zastanawiamy-sie-ktore-bojowki-sa-lepsze,wid,17892632,wiadomosc.html

   akt. 06.10.2015, 17:16

   Rzecznik Kremla: ostrzeliwujemy, nie zastanawiamy się, które bojówki są lepsze

   Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że bojówek terrorystycznych w Syrii jest tak dużo, że strona rosyjska nie zamierza zastanawiać się, które z nich są lepsze, a które gorsze. Była to odpowiedź na zarzuty, że Rosjanie w rzeczywistości nie ostrzeliwują pozycji terrorystów z Państwa Islamskiego, a pozycje opozycji antyassadowskiej.

   Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa zaprzeczyła tym twierdzeniom. – Jeśli oni mówią jak terroryści, jeśli walczą jak terroryści i działają jak terroryści, to są terrorystami – oświadczyła Zacharowa.

   Rosyjskie samoloty zaatakowały pozycje terrorystów w okolicach syryjskiego miasta Palmyra. Na razie rosyjskie Ministerstwo Obrony nie informuje o szczegółach tej operacji.

   Rosyjskie media przekazują doniesienia na ten temat, powołując się na syryjską telewizję. Jak sugeruje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie, podczas nalotów zniszczono 20 wozów opancerzonych, 3 wyrzutnie rakiet i 3 magazyny broni.

   Według zachodnich ekspertów, to pierwsza seria rosyjskich nalotów w pobliżu rzeczywistych pozycji terrorystów z Państwa Islamskiego.

   ~Szulka 10 minut temu
   Oglądam właśnie film o Czeczeni… ten bandzior ma wszystko w do pie. Zabija kogo chce i kiedy chce… a świat tak wtedy jak i dziś biernie patrzy na jego podskoki, wszystko mu wolno wtedy i dziisiaj to niebywałe jak świat boi się tego karakana. Do kogo musi wyciągnąc broń by świat zechcial zareagować właściwie, pokazując mu, ż e nie on sam rządzi swiatem. To zwyrodnialec o chorej psychice.

   ~hę? 7 minut temu
   Mówisz o każdym kolejnym prezydencie USA jak rozumiem?

   ~cenzura wp 12 minut temu
   to proste wszystkie są sponsorowane przez usa tak jak w iraku libii afganistanie do obalania prawowitych władz za pomocą genderowskich rewolucji

   ~M 13 minut temu
   Rosja to nie moja bajka , ale wlasnie. By jak najszybciej zakończyć konflikt to trzeba wesprzeć jedna stronę czyli oficjalne struktury rzadowe. Wcprzeciwnym razie bedzie chaos jak w libi. Błędem Ameryki było popieranie opozycji która przekształci sie w skrajny islam

   ~carewicz 14 minut temu
   Robimy, nie wiemy co. Typowe. Heh. W rzeczywistości chodzi im o wstrzymanie budowy gazociągu z Kataru do Europy, więc nie ma co patrzeć na to, co konkretnie bombardują, chodzi im o chaos.

   ~Alek 9 minut temu
   Chłop ma rację

   ~arezo 9 minut temu
   No przecież USArelcy mowili że ci których oni szkola i zbroja to dobrzy terorysci a łatwo ich poznać bo jeżdżą nowymi Toyotami i mają takie czarne flagi z mapisami z koranu…a więc uwaga!!!

   ~Him 8 minut temu
   No i dobrze , USA zależy na tej wojnie z jakiś względów a tu Rosjanie im mieszają !

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ambasada-Rosji-zamieszcza-kontrowersyjny-wpis-nt-sytuacji-w-Syrii,wid,17891389,wiadomosc.html

   akt. 06.10.2015, 10:33

   Ambasada Rosji zamieszcza kontrowersyjny wpis nt. sytuacji w Syrii

   Ambasada Federacji Rosyjskiej w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zamieściła na swoim profilu na Twitterze „humorystyczny” rysunek. Zdaniem Rosji ma on być komentarzem do aktualnej sytuacji w Syrii. Wpis został jednak odebrany jako kpiny z wojny domowej, która jest w rzeczywistości tragedią narodu syryjskiego.

   Rysunek odnosi się do kwestii grup rebeliantów walczących w Syrii. Zadanie do rozwiązania brzmi: znajdź właściwego syryjskiego rebelianta, którego należy dozbroić. Poniżej widać identyczne sylwetki rebeliantów podpisane nazwami ich organizacji.

   Brytyjski dziennik „The Independent” zarzuca Rosjanom, że post ambasady sugeruje, iż wszystkie grupy walczące w konflikcie syryjskim są grupami terrorystycznymi.

   Z kolei Rosjanie tłumaczą, że w ten sposób odnoszą się do zarzutów Zachodu odnośnie ich operacji skierowanej przeciwko dżihadystom z Państwa Islamskiego.

   Niektórzy użytkownicy Twittera są zbulwersowani humorystycznym traktowaniem tragedii, jaką jest wojna. Jednak niektórzy uważają, że rysunek trafnie ocenia syryjską rzeczywistość.
   (…)

   ~rob 12 godzin i 59 minut temu
   Rosja w tym przypadku ma rację

   ~jury 12 godzin i 56 minut temu
   Brawa dla Rosji!!! Propaganda UE nie pokazuje faktów za to świetnie szerzy propagandę antyrosyjską.

   ~imię 40 i 4 12 godzin i 58 minut temu
   wszystkie grupy walczące tzw opozycyjne w konflikcie syryjskim są grupami terrorystycznymi. Wszystkie są szkolone, finansowane, zbrojone przez państwa bandyckie: USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Turcji oraz Arabii Saudyjskiej i Kataru

   Polubienie

 17. http://biznes.pl/magazyny/media/godzic-odwracamy-sie-od-mediow/47f3vy

  Godzic: odwracamy się od mediów
  Krzysztof Domaradzki Dziennikarz

  O zbyt dużej roli, jaką przypisuje się mediom, ich niepokojącej powierzchowności i tym, jak odbiorcy zaczynają się od nich odwracać – opowiada prof. Wiesław Godzic, czołowy polski medioznawca.

  ~Co ten profesorczyna pitoli? :
  Oto prawdziwy obraz mediów: Słowa niejakiego Johna Swintona, amerykańskiego dziennikarza znanej gazety ”The New York Times”, który w dzień odejścia na emeryturę nie wytrzymał i powiedział prosto z mostu to, co mu od dawna leżało na sercu, szokując przy tym Amerykanów! Oto, co powiedział:

  ”Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu wzamian za chleb swój powszedni, czy też – co sprowadza do tego samego – za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc szaleństwo, wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!”

  ~miodoznafca :
  Propagandyści mediów głównego ścieku doszli już do ściany absurdu w kierowaniu nastrojami i emocjami lemingów, tak że nawet lemingi mają już dość lewackiej papki i propagandy sukcesu zielonej wyspy szczęśliwości, stąd biadolenie pana psorka o braku czasu, płytkości odbiorcy i wszystkiemu winny jest ten internet a kiedyś tak było pięknie ….

  ~_i_wszystko :
  To nie Polacy odwrócili się od mediów tylko media od Polaków. Wszelkiej maści dziennikarzynom pomyliło się kto wobec kogo pełni rolę służebną. To Polacy mają kreować rzeczywistość, a media ja opisywać, tymczasem media chciały odwrócić tę rolę. No to sayonara.

  ~Patriota :
  Nie od mediów tylko od państwowej propagandy w mediach. Ile w Polsce jest prawdziwych gazet i stacji nie powiązanych z sektorem państwowym? Gdzie zwykła rozrywka bez urzędnika bez mundurowca na ekranie. ?

  ~oj dana, dana… :
  prof. Wiesław Godzic, czołowy polski dyżurny specjalista od wszystkiego, potrafi uzasadnić każdą wskazaną tezę i podać przykłady

  ~aaa :
  To o Newsweek i chytrym Lisie

  ~Andrzej W :
  przecie w mediach to sam kał i mocznik się sączy … więc co się dziwić ?

  Polubienie


 18. Relacja z frontu

  Published on Oct 2, 2015

  Wspaniała odtrutka na medialny ściek pseudo mediów…Niemiecki dziennikarz mówi jak jest. Po polsku – w Radio WNET. 25 minut wywiadu warte każdej sekundy. Otwiera oczy człowiekowi otumanionemu przez media głównego ścieku. Bardzo polecam każdemu. Porównajcie z tym, co wam wciska TV.

  Polubienie

 19. ~arezo 14 minut temu
  Ciekawy jestem jak by wyglądał ten artykuł gdyby ten zamach zdarzył by sie w konsulacie RP w Moskwie? ??

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kto-rzucil-granatem-w-polski-konsulat-w-Lwowie,wid,17900113,wiadomosc.html

  akt. 09.10.2015, 14:52

  Kto rzucił granatem w polski konsulat w Lwowie?

  Ukraińska prokuratura bada okoliczności wybuchu przed polskim konsulatem we Lwowie. – W miejscu zdarzenia pracują śledczy. Uzyskaliśmy pozwolenie od polskich przedstawicieli zgodę na przegląd terenu. Szukamy rzeczowych dowodów i przeprowadzamy kompleksowe badania. Według wstępnych danych był to przejaw chuligaństwa – powiedział Dmitro Zagaria, pułkownik milicji w obwodzie lwowskim.

  W środę (07.10) wieczorem przed konsulatem Polski we Lwowie doszło do wybuchu. Prawdopodobnie eksplodował granat. Jak informowała lwowska milicja, zniszczony został tylko betonowy kosz na śmieci. Według świadków, w pobliskich domach zadrżały szyby.

  Sprawą również zajęła się prokuratura w Warszawie. – Badamy, czy nie doszło do aktu terrorystycznego na terenie konsulatu – poinformował przedstawiciel Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie w rozmowie z portalem tvn24.pl.

  ~nastu 28 minut temu
  A Kraśko w głównym wydaniu wiadomości TVP o tym zajściu ZERO informacji. Nie wolno ? Tfujjjjjjjjjjjjjj ” dziennikarzu ” Tfujjjjjjjjjjjjj

  ~nu pagadi 18 minut temu
  od resortowego potomka i kolaboracyjne tvp Islam oczekujesz rzetelności?

  ~Inmedio 27 minut temu
  Rzucenie grantem to przejaw chuligaństwa ? Skoro tak nazywam Ruskich separatystów chuliganami … FU !

  ~Jarema we Lwowie 20 minut temu
  Banderowscy faszyści dokonali zamachu terrorystycznego na terytorium Polski. Następnie w polskim Lwowie zaczną palić żywych Polaków jak to miało miejsce w rosyjskiej Odessie z Rosjanami. A popis zdrajców z ich antypolskimi mediami będzie nam wmawiał, że nic się nie stało

  ~Husaria polska 24 minut temu
  Jesli potomkowie ludobójców np. Szychlewicz dzisiaj uchwalają prawa nazistowskie o gloryfikowaniu satanistycznego banderyzmu, wzywania do niszczenia mniejszości zamieszkałej na obszarze zwanym Ukrainą, o zakazie posługiwania sie jeżykami ojczystymi (rosyjski i polski). Napadaja na Polaków, rzucają granaty. To już było jak w 39 strzelali do WP z ukrycia, jak mordowali dzieci i bezbronna ludność polską Coś takiego jak upanina nie powinno nigdy powstać. Za ludobójstwo, które dzisiaj hołdują i dalej nawołują do mordowania i mordują ludzi ( oddziały bandyckie Azow). Niczym sie nie różnią od bestii z IS. V kolumna czy to islamska czy banderowska zawsze jest wrogiem naszego społeczeństwa. upanina musi przejść czyściec i 40 lat pustyni by naród sie nawrócił i pojął czego w historii dokonal, wtedy po przeproszeniu i po pokucie możemy mówić o budowaniu wzajemnych stosunków. Lepiej będzie upanine odgrodzić od świata niż znowu przechodzić z banderowcami i islamistami piekło „integracji”. I dla wszystkich komentatorów. Miejcie wyczucie i badajcie kto i co wam przedstawia, aby na manowce się nie wyprowadzić. Myślenie ma przyszłość. A teraz pomyślcie co by sie działo gdyby tak upanina miała rakiety atomowe i prosienko z banderowcami dalej rządzili? Jak ich knucie i pokrętna demagogia uzasadniała ich użycie? Małpe się trzyma albo w buszu albo na zamknietym wybiegu a nie daje brzytwę.

  mar911 28 minut temu
  Ojtam, ojtam, pewnie jakiś zabłąkany fajerwerk się odezwał. Przecież Ukraina kocha Polskę, c’nie?

  ~SAS 18 minut temu
  To nie chuligaństwo a polityczna poprawność miłość faszystowsko-banderowska

  Polubienie

  • ~the us polak 55 minut temu
   A na onecie pisali ze to petarda byla…….

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Milicja-wybuch-przed-konsulatem-RP-to-akt-chuliganski,wid,17900871,wiadomosc.html

   akt. 09.10.2015, 18:50

   Milicja: wybuch przed konsulatem RP to akt chuligański

   Ukraińska milicja zakwalifikowała wybuch przed Konsulatem Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej we Lwowie jako akt chuligański.

   W nocy ze środy na czwartek przed polską placówką dyplomatyczną eksplodował ładunek wybuchowy. Lwowska milicja rozważała dwie wersje wybuchu – atak terrorystyczny albo chuligański wybryk.

   Według stróżów prawa zdarzenie nosiło jednak cechy czynu chuligańskiego z wykorzystaniem materiału wybuchowego. Pod takim kątem jest prowadzone postępowanie karne. Milicja szuka przestępców.

   Zdaniem milicyjnych specjalistów pod konsulatem najprawdopodobniej wybuchł granat zaczepny RG-42. Eksplodując zniszczył betonowy pojemnik na śmieci. W wyniku eksplozji nikt nie został ranny.

   ~PaPa KaAn 1 godzinę i 43 minut temu
   Huliganski wybryk powiadacie.. z granatem.. hm.. a u nas za uzycie medycyny naturalnej do wiezienia wsadzaja…

   ~baj 1 godzinę i 37 minut temu
   Wyobraźmy sobie że w polskim konsulacie w Moskwie wybucha granat. Jak zachowuje się MSZ i polskojęzyczna prasa?

   ~viper 1 godzinę i 39 minut temu
   To przyjaciele Ukraińcy z miłości do Polski rzucili granat , to się dopiero zaczyna . A my im z litości pomagamy biednym banderowcom .

   ~papa 22 minut temu
   Kupie rakietę ziemia-ziemia, zamiar wybryk chuligański, cel sejm Polski i ambasador UPAiny

   Polubienie

 20. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,388-osob-na-ukrainskiej-czarnej-liscie-Zakaz-wjazdu-maja-tez-Polacy,wid,17854310,wiadomosc.html

  akt. 17.09.2015, 17:55

  388 osób na ukraińskiej „czarnej liście”. Zakaz wjazdu mają też Polacy

  Trzej Polacy znaleźli się na „czarnej liście” osób oskarżonych o destabilizację Ukrainy. Osoby objęte sankcjami będą miały zakaz wjazdu na teren tego kraju.

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zatwierdził w środę przygotowaną przez Radę Bezpieczeństwa i Obrony rozszerzoną listę osób i organizacji, przyczyniających się do destabilizacji kraju. Znalazło się na niej trzech Polaków: Jakub Korejba, Dawid Berezicki i Dawid Hudziec, którzy współpracują z rosyjskimi mediami.

  Długa lista

  Na liście umieszczono co najmniej 388 osób, wśród których są dziennikarze i urzędnicy, głównie z Rosji, ale także z krajów bałtyckich, zachodniej Europy i z Izraela. Wszyscy mają zakaz wjazdu na Ukrainę, zamrożono także ich aktywa.

  – Ci, którzy znaleźli się na czarnej liście zagrażali bezpieczeństwu państwowemu, promowali terroryzm i naruszali prawa człowieka, interesy Ukraińców i naszego państwa – mówił Poroszenko.

  Na listę wpisani byli też trzej dziennikarze BBC. Jednak po proteście stacji, Petro Poroszenko polecił Radzie Bezpieczeństwa i Obrony usunąć z „czarnej listy” dziennikarzy BBC. – Wolność prasy jest dla mnie najwyższą wartością – zacytował wypowiedź prezydenta Światosław Cehołko, jego rzecznik.

  Zakaz wjazdu dla Berlusconiego

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wydała trzyletni zakaz wjazdu na terytorium tego kraju dla byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Zakaz to wynik jego wizyty na okupowanym przez Rosję Krymie, gdzie podejmował go prezydent Władimir Putin.

  W opublikowanym w czwartek w mediach komunikacie SBU wyjaśniła, że Berlusconi nie może przyjeżdżać na Ukrainę w trosce o „bezpieczeństwo państwa”. Na dokumencie widnieje data 17 września. Były włoski premier był na Krymie 11 września.

  Relacjonując wizytę Berlusconiego rosyjskie media podkreślały, że jest on pierwszą tak znaną postacią z Europy Zachodniej, która przybyła tam od marca 2014 roku, czyli od chwili aneksji półwyspu przez Moskwę.

  Przeciwko jego wizycie protestowało wówczas ukraińskie MSZ, które uznało, że „jest ona kolejną, dokonaną przez Rosję próbą zalegalizowania za wszelką cenę bezprawnej okupacji Krymu” oraz „przejawem braku szacunku wobec niezawisłości Ukrainy”.

  ~moherow berecik 23 godzin i 35 minut temu
  „Zaprzyjaźnione” państwo nakłada na sąsiada sankcje…. Te osoby to nie teroryści , to dziennikarze których jedyną bronią jest pióro i słowo… Kraj który boi sie prawdy o sobie, nigdy nie będzie krajem demokratycznym.

  ~bob 21 godzin i 56 minut temu
  korejba dwa lata temu pisał ostro o rosji. I nagle zmienił front. Pewnie ruscy mają na niego haka.

  ~Bat narusa 21 godzin i 19 minut temu
  Niestety agentow ruskich u nas jest duzo wiecej a tu na forum wrecz bez liku

  ~Kasper 21 godzin temu
  Albo po prostu zobaczył prawdę o Ukrainie

  jqa 21 godzin i 52 minut temu
  Brawo dać im więcej pieniędzy skradzionych polskim podatnikom to wybudują więcej pomników bandery z widłami, którymi mordowano polskie dzieci, dadzą wyższą emeryturę żyjącym jeszcze ludobójcom, którzy przeprowadzili czystkę etniczną na narodzie polskim, przedłużą embargo na polskie mięso i wpiszą na listę kolejnych Polaków. Bo banderowski faszysta jest największym wrogiem narodu polskiego i każdy kto go wspiera szykuje sznur na szyję Polakom

  ~jak może 22 godzin i 22 minut temu
  samozwaniec dokonujący zamachu stanu na demokratycznie wybranym i potwierdzonym przez zachód rządzie się tak panoszyć ? tylko i wyłącznie poprzez poparcie unii i usa czytaj sponsorów demokracji !!! hańba narodów zachodnich zamiast potępić pucz zbratały się z banderowcami !!!!!

  Polubienie

 21. „Wolni ludzie”, a co wy na to? Nadal kochacie upaińców wolna miłością? WSTYD I HAŃBA WAM!!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Coraz-wiecej-Ukraincow-chce-uznania-UPA-za-formacje-walczaca-o-niepodleglosc,wid,17904961,wiadomosc.html

  akt. 12.10.2015, 17:29

  Coraz więcej Ukraińców chce uznania UPA za formację walczącą o niepodległość

  Na Ukrainie rośnie liczba zwolenników uznania członków Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) za bojowników o niepodległość. Według grupy socjologicznej Rejtynh po raz pierwszy w historii badań tego tematu zwolenników uznania UPA jest więcej niż przeciwników.

  Za uznaniem UPA za uczestników walk narodowowyzwoleńczych opowiedziało się w październiku 41 procent respondentów. 38 proc. badanych było przeciwko, a 21 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

  Rejtynh podkreśla, że jeszcze rok wcześniej za uznaniem UPA za formację walczącą o niepodległość państwową opowiadało się 27 proc. respondentów. Przeciwnego zdania było 52 proc. badanych.

  Uznanie UPA za bojowników walk niepodległościowych cieszy się największym poparciem na zachodniej Ukrainie, gdzie ideę tę popiera 76 proc. ankietowanych. Najmniej zwolenników kwestia ta ma na południu i wschodzie kraju (odpowiednio 27 i 23 proc.).

  Wyniki sondażu ukazały się dwa dni przed zaplanowanymi na środę obchodami Dnia Obrońcy Ukrainy. Przypada on w dniu święta Opieki Matki Boskiej, zwanego tutaj Pokrową. 14 października uznawany jest także za dzień ukraińskiego kozactwa oraz dzień utworzenia UPA.

  W maju na Ukrainie weszła w życie ustawa, która uznaje prawny status uczestników walk o niepodległość kraju w XX wieku, w tym członków UPA. Ustawa otworzyła możliwość udzielania weteranom tych walk i ich rodzinom zniżek i innych gwarancji socjalnych oraz uznała odznaczenia i stopnie wojskowe walczących o niepodległość, które przyznano im w formacjach, w jakich służyli. Dokument zakłada też karanie wszystkich tych, którzy okazywaliby lekceważenie dla weteranów i negowali celowość ich walki.

  Ustawa dotycząca UPA została przyjęta przez parlament w Kijowie w kwietniu. Jest ona częścią tzw. pakietu ustaw dekomunizacyjnych, m.in. wraz z ustawą, która zakazuje propagandy komunizmu i nazizmu oraz ich symboli.

  UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.

  ~…. 3 godziny i 42 minut temu
  ” Ustawa otworzyła możliwość udzielania weteranom tych walk i ich rodzinom zniżek i innych gwarancji socjalnych ” – a nasza premier jeszcze im na to 100 milionów pożyczyła.

  ~m-m 3 godziny i 43 minut temu
  dalej pomagajcie banderowcom

  ~JJ 3 godziny i 44 minut temu
  Polska i Europa wychodowala na Majdanie faszystowskiego potworka. Jak maja teraz wygladac kontakty Polski, Europy i czczacej nazistowskich ludobojcow z UPA, Ukraincow.

  ~toja242 3 godziny i 48 minut temu
  Szykuje się „przyjacielski” REWIZJONIZM…

  ~WOLODY 3 godziny i 42 minut temu
  ODDAC UKRAINE POD OPIEKE PUTINA , NIE WARCI SA SWEJ WLASNOSCI

  ~cvq 3 godziny i 43 minut temu
  Spakować wszystkich,, bohaterów” w Polsce i odesłać do niepodległej Ukrainy. Zdaje się że mają tam jeszcze dużo do zrobienia w sprawie swojej wolności.

  ~nation 3 godziny i 16 minut temu
  Niedługo Ukraińcy oficjalnie zażądają wschodnich powiatów. Niektóre odłamy Prawego Sektora domagają się Krakowa. Na manifestacjach w Kijowie obnoszą się z emblematami SS Galizien, SS Hałyczyna, wrzeszczą „Pamiętaj Lasze, do Wisły to nasze”. Gloryfikują i stawiają pomniki mordercom. Ukraińcy przesiedleni do Polski na Pomorzu, Warmii i Mazurach też kultywują pamięć banderowców. To jest ich V kolumna. Pod Przemyślem zniszczono nielegalny pomnik Stepana Bandery a policja szukała sprawców! Ciekawe jak zareaguje rząd polskojęzyczny gdy wkrótce zaczną się akty agresji w stosunku do Polaków, najpierw tych żyjących w tym sztucznym kraju zwanym Ukrainą a niedługo na terenie Polski we wschodnich powiatach i tam gdzie są większe skupiska Ukraińców np. Wrocław. Polacy są bezbronni, młode pokolenie karabin widziało na filmach. W Rosji każdy normalny obywatel może legalnie posiadać broń palną różnego kalibru (tak jak w wielu stanach USA). Politycy każą bratać się z Ukraińcami i szczekać na Rosję. Jeszcze zapłaczemy krwawymi łzami. A Ruscy będą się śmiać że Polak zawsze głupi jak but i najlepiej wychodzi mu opłakiwanie klęsk na własne życzenie.

  ~wołyń 3 godziny i 11 minut temu
  UPA to mordercy, banderowcy, zwyrodnialcy,zwykłe bandziory !!! I Prezydent Ukrainy może mnie pocałować w d…pe !

  ~Wojtek 3 godziny i 44 minut temu
  Skoro UPA sie aktywuje,z pewnoscia tez hitleryzm w Niemczech da znac.To formacje zblizone do siebie bardzo.

  ~ziomek 3 godziny i 47 minut temu
  Czyli dla 59% respondentow albo UPA wisi albo sa przeciw, i to nie liczac tych ktorym to wisi do tego stopnia ze nie odpowiedzieli na sondaz.

  kled 3 godziny i 21 minut temu
  Coraz bardziej zaniża sie liczbę ofiar Polaków ze strony banderowców! Kto za tym stoi? Co na to ksiądz Zalewski , wybitny badacz tych zbrodni?

  ~merrs 3 godziny i 17 minut temu
  zdradziecka władza Polski, wspiera ukraińskich faszystów i banderowców, pomimo, że większość Polaków jest przeciwna pomocy dla faszystów.

  ~Polka 3 godziny i 23 minut temu
  Oczekujemy uznania za ludobójstwo rzeź wołyńską a UPA za zbrodniarzy wojennych.

  ~pepe 3 godziny i 13 minut temu
  A głupi rząd pcha tam kasę i wbija nam na siłę miłość do tych bandytów. W Warszawie tego tałatajstwa panoszy się od cholery!

  ~antyupa 3 godziny i 13 minut temu
  Szkoda że tylu bojownikow UPA a nie ma kto walczyć w Dombasie. Bohaterowie zasran.

  Polubienie

 22. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/merkel-walka-z-korupcja-warunkiem-inwestycji-na-ukrainie/80lljv

  Merkel: walka z korupcją warunkiem inwestycji na Ukrainie

  Kanclerz Angela Merkel powiedziała w cotygodniowym internetowym posłaniu do obywateli, że warunkiem niemieckich inwestycji na Ukrainie jest ograniczenie dominacji oligarchów i walka z korupcją. W piątek do Berlina przyjedzie Arsenij Jaceniuk.
  (…)

  ~montffa : Ja się ciągle dopytuję, kim jest Angela Merkel, która ciągle chce ustawiać wszystkie państwa europejskie. Jak widać wielkomocarstwowe dążenia nie tylko dotyczą Rosji. Już dawno zwracałem uwagę, że jeżeli UE ma przetrwać, to konieczne są rządy unijne nie przywódców poszczególnych państw. Dość już tych pogrywek niemieckich. A to z Rosją jakiś gaz, a to teraz z Ukrainą, no co się do diaska dzieje?

  ~ad : Ukraina zlikwiduje korpucje? Pfff.. predzej świnie zaczną latac. Ukraina ma PKB na osobe w „twardej walucie” (USD) 6x MNIEJSZY, niz Polska. A prawidlowosc jest taka, ze im biedniejszy kraj i ludzie, tym wieksza sklonnosc do wszelkich patologii, jak wlasnie łapówkarstwo. Oni maja to we krwi. „Tradycju” wrecza sie juz na przejsciu granicznym, zeby nie czekac wiele godzin, a nastepnie milicji, bo np. cisnienie w kole zapasowym było za niskie. Polska przy samostijnej UPAkrainie to niedoscigniona potega gospodarcza. Wie o tym 1,5 mln Ukraincow, ktorzy tu yemigrowali, a nastepnie czekaja w kolejce.

  Polubienie

 23. http://wiadomosci.onet.pl/prasa/znowu-tu-sa/p4kjv2

  Znowu tu są

  Blokują ulice przed schroniskami dla azylantów, wszczynają bijatyki z dziennikarzami. Ruch obywatelski Pegida (Patrioci Europy przeciw Islamizacji Zachodu) powrócił do Niemiec i jest bardziej radykalny niż kiedykolwiek wcześniej. Najgorsze jest to, że kampanie nienawiści prowadzone przez skrajną prawicę coraz częściej trafiają do tak zwanych porządnych obywateli.

  – Nie jestem nazistą – mówi właściciel restauracji, który bez parasola stoi na deszczu. – Znam Murzynów i Turków. Chcę tylko mieć spokój i swoje prawa jako Niemiec.

  – To nie są naziści – stwierdza sąsiad, wskazując na grupę mężczyzn. – To młodzi ludzie, których ów system zrobił tym, czym dzisiaj są.

  – Musimy bronić się przed tymi „brudasami” – mówi porządkowy w białej opasce na ramieniu.

  W Einsiedel, dzielnicy Chemnitz w Saksonii, zapada wieczór. Barykada wzniesiona przez mieszkańców trzyma się już od 48 godzin. Znowu setki ludzi zebrały się przy Anton-Herrmann-Straße, która ciągnie się w prostej linii wzdłuż ładnych kamieniczek, prowadząc do dawnego obozu pionierskiego. Nie przejdzie jednak tędy nikt, kto tu nie mieszka. Zaimprowizowany punkt kontrolny przed hotelem Zur Talsperre działa przez 24 godziny na dobę. Occupy Einsiedel.

  Autobusy pełne „najeźdźców” jadą do obozu – można było przeczytać w poniedziałek na stronie Pegidy na Facebooku. Mieszkańcy natychmiast zamknęli jedyną drogę wiodącą do zaplanowanego w tym miejscu schroniska dla uchodźców. Policja nie interweniowała.

  Niedawno ponad tysiąc osób maszerowało w deszczu przez przedmieścia Chemnitz, mijając wymalowane sprejem na ścianach hasła, takie jak „Chrońmy naszą ojczyznę!”. „Opór będzie trwał – krzyknął ktoś przez megafon – tak długo, jak będzie to konieczne”. Potem mówca podziękował Pegidzie, bez której to wszystko nie byłoby możliwe. Wybuchły wiwaty. – Dzięki Bogu – westchnął jeden z saksończyków. – Bałem się już, że to się nie uda.

  „Jesteśmy w stanie wojny”

  Jednak się udało. Pegida znowu tu jest, najwyraźniej silniejsza niż dotąd. Na pewien czas ów ruch niemal zniknął z życia publicznego. Jego założyciele pokłócili się, szef Pegidy, Lutz Bachmann ustąpił przejściowo z funkcji przewodniczącego po tym, jak opublikowano jego zdjęcie w pozie Adolfa Hitlera. Cotygodniowe demonstracje ustały. Ale teraz Pegida znowu wyprowadziła 10 tysięcy ludzi na ulice Drezna, prawie tylu, co w okresie swego apogeum zeszłej zimy.

  Tym razem jednak nie skończyło się już na pokojowych protestach, w ślad za słowami poszły czyny, co widać nie tylko w blokadzie ulicy w Einsiedel. „Patrioci Europy przeciw Islamizacji Zachodu” czerpią korzyści z podgrzewania debaty o uchodźcach. Pozycje zarezerwowane jeszcze kilka miesięcy temu dla takich demagogów, jak Bachmann, zostały obecnie zajęte przez polityków CDU/CSU. To jak zaproszenie dla zwolenników Pegidy, by stali się jeszcze bardziej radykalni.

  Spotkana na demonstracji Tatjana Festerling, która w czerwcowych wyborach na nadburmistrza Drezna przyniosła Pegidzie prawie 10 procent głosów, stwierdza krótko: „Jesteśmy w stanie wojny”.

  Pegida wystartowała jako rozproszony ruch oburzenia – mówi drezdeński politolog Hans Vorländer. W tej chwili skupił się jednak na kwestii uchodźców i na Angeli Merkel jako tarczy strzelniczej. Retoryka jest przy tym kompletnie pozbawiona hamulców. I nie tylko ona.

  Coraz częściej obiektem fizycznych napaści stają się przedstawiciele „kłamliwej prasy”. Niedawno zwolennicy Pegidy zaatakowali dziennikarzy radiowo-telewizyjnej stacji MDR i dziennika „Dresdner Neueste Nachrichten”. Jeden z nich otrzymał cios pięścią w twarz. Wszystkie regionalne studia poinformowały o skierowanych przeciwko nim aktach wandalizmu, obelgach i fizycznych atakach podczas demonstracji Pegidy – podaje stacja MDR, która rejestruje coraz więcej podobnych incydentów, głównie w Saksonii. „Przybierająca na sile agresja” wobec jej pracowników to „całkiem nowe doświadczenie”.

  „Nie czekajcie na rozkazy z góry”

  Jürgen Elsässer, mówca i autor przemówień Pegidy, w magazynie „Compact” wzywał Bundeswehrę do stawienia oporu rządowi. „W obecnej sytuacji wszystko zależy od was, żołnierze – nawoływał. – Spełnijcie swoją przysięgę i brońcie narodu niemieckiego oraz wolnościowego porządku! Zajmijcie posterunki graniczne, zwłaszcza dworce kolejowe, i zamknijcie wszelkie możliwe przejścia, głównie te od południa. Nie czekajcie na rozkazy z góry!”.

  Ten ruch dokonuje co najmniej „werbalnych podpaleń” – ostrzega politolog Vorländer. – Pegida przygotowuje grunt dla brutalnych ekscesów na ulicach – stwierdza. Również Federalna Policja Kryminalna pisze w swojej analizie obecnej sytuacji, że owa nagonka uprawiana przez „prawicowa klientelę” działa jak katalizator. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zarejestrowano ponad 400 ataków na schroniska dla azylantów – podczas gdy w całym minionym roku było ich około dwustu.

  Droga od słowa do czynu jest, jak się wydaje, coraz krótsza. Pokazuje to akcja Pegidy „Pomagamy przy budowie granic”, jaką na początku października zapowiedziano w saksońskim mieście Sebnitz i która ma być kontynuowana w Bawarii. Na ósmego listopada umówiły się na Facebooku setki „zwolenników ogrodzeń z drucianej siatki”, chętnych do własnoręcznego uszczelnienia niemieckich granic. Jednym z prowodyrów jest Michael Viehmann, były pracownik supermarketu w Kassel.

  W zeszłym roku założył on zachodnioniemiecką filię Pegidy, a w międzyczasie angażował się w demonstracje skłonnej do stosowania przemocy grupy „Chuliganie przeciwko salafitom”. Po hejcie zamieszczonym w sieci otrzymał sadowy nakaz karny. Zamieszczał na Facebooku posty podżegające przeciwko Żydom i zapowiadał, że „wkrótce wybuchnie rewolucja i rozbije czaszki całej tej niemieckiej szajce politycznej”.

  Viehmann zgłosił protest, sąd rejonowy będzie musiał zdecydować o dalszym przebiegu sprawy. Wszystko to nie przeszkodziło mu w karierze w owym pokojowym podobno ruchu – wręcz przeciwnie, trafił do kręgu przywódców Pegidy w Niemczech.

  Jak bardzo w Pegidzie rozmywają się granice ze skrajną prawicą, widać w jej filiach w Nadrenii Północnej-Westfalii, Turyngii i Saksonii-Anhalt, które już dawno temu zostały zdominowane przez nazistów. Albo na przykładzie Monachium. Tam wiosną powstała odnoga Pegidy „do wspierania spraw obywatelskich”. Prokuratura Federalna w Karlsruhe prowadzi śledztwo przeciwko jednemu z jej przewodniczących, Heinzowi Meyerowi, podejrzanemu o stworzenie organizacji terrorystycznej. Najprawdopodobniej pozostawał on w kontakcie z Martinem Wiese, zdeklarowanym neonazistą i skazanym wyrokiem sądowym prawicowym terrorystą.

  Polowanie na „monstrum”

  Również w innych przypadkach bawarscy zwolennicy Pegidy nie są zbyt wybredni w wyborze swoich przywódców. W zarządzie monachijskiej organizacji oprócz Meyera znaleźli się były kandydat do Bundestagu z ramienia neonazistowskiej NPD oraz dawna towarzyszka Michaela Stürzenbergera, kluczowej postaci islamofobicznego blogu „Politically Incorrect”, który za pomocą coraz bardziej bezwzględnych metod podburza swoich czytelników.

  Autorzy owego bloga zaczęli nawoływać do polowania na „monstrum”, jakim jest według nich kanclerz Angela Merkel. Każdy obywatel codziennie, punktualnie o godzinie 18.00, miał przy dźwiękach gwizdka lub klaksonu skandować: „Merkel musi odejść!”. Swój „opór” macherzy z „Politically Incorrect” zainscenizowali w tradycji Clausa von Stauffenberga, autora zamachu na Adolfa Hitlera. Podobnie jak on – stwierdzili – stajemy dziś przed pytaniem: „Czy chcemy biernie przyglądać się temu, jak niszczy nas nasze polityczne kierownictwo?”.

  Bawarski Urząd Ochrony Konstytucji mówi o „zmasowanym werbalnym ataku” islamofobicznego środowiska. Niepokój budzi to, że prawicowi ekstremiści swoimi „kampaniami nienawiści” coraz częściej trafiają do porządnych dotychczas obywateli. Również oni mogą stać się sprawcami „aktów przemocy powodowanych wrogością wobec obcych”. Solidarność skrajnie prawicowych partii i rozgniewanych obywateli spędza sen z oczu niemal wszystkim niemieckim urzędom ochrony konstytucji. Federalna centrala chce obecnie wytropić prowodyrów z NPD, neonazistowskich partii Die Rechte i Der III. Weg, a także innych, i spróbować wprowadzić zamieszanie do tego środowiska. – Musimy postarać się to zatrzymać – mówi wysoki rangą pracownik Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji.

  grot do ~Marek : Tak najłatwiej zdyskredytować ludzi którzy sprzeciwiają się przymusowej islamizacji. Wystarczy powiedzieć w mediach głównego ścieku to Naziści i spora część społeczeństwa zaczyna traktować ich jak trędowatych. Nawet nie przemyśli sprawy, nie zainteresuje się tym co Ci ludzie mówią i jakie hasła mają na transparentach. Odrzuca ich bo to Naziści a skąd ludzie wiedzą że to Naziści bo w tv tak powiedzieli. Dzisiaj ludzie nie potrafią już sami myśleć i wyciągać wniosków, tylko bez myślnie i bezwolnie powtarzać papkę informacyjną którą serwują nam stacje telewizyjne.

  ~MARTA : Merkel wprowadziła chaos do swojego kraju i próbuje ograniczać swobody obywatelskie, nakazując dziewczynkom nie zakładać spódniczek, nie chodzenia samym kobietom i dzieciom. Jeśli uchodźcy to taki poszkodowany naród to skąd te ograniczenia. Przecież to pokojowy naród i musze krzywdy by nie zrobił. Powiem tak, ludzie mają dość tego śmietnika jaki tworzą uchodźcy pozostawiają po sobie wysypisko. Mają dość wyciągania z ich portfeli pieniędzy na nierobów. Za nim dostaną jakiekolwiek pieniądze powinni być wysłani do oczyszczenia ulic, parków i itp. Muszą wiedzieć, że pieniędzy nikt za darmo nie dostaje. Popieram ludzi, którzy walką o swoje i dzieci dobro, jak i dobro własnego kraju. Wiem takich nazywa się nazistami i nie tylko, takimi straszy się własne społeczeństwo, a w Polsce powołuje się na katolicyzm. Co to za rząd, który wlasny naród pozbawia mieszkań dając je uchodźcom. Co to za rząd który nie dba o własny naród i jego bezpieczeństwo. TO NIE JEST RZĄD TO JEST NIERZĄD .

  ~Janek : Setki lat granice zwsze były bronione przed najeźdżcami, a teraz otworzyli je na ościerz, idzie armia nierobów, chcących zyć na nasz koszt, a jk sie temu sprzeciwiamy, nazywa sie nas ksenofobami itd. ta sytuacja jest nienormalna, wyglada tak, jakby ktoś na górze brał niezłe pieniadze za wpuszczanie tej bandy do naszego domu. To jest bezprawie, najazd takich hord na nasze narody, dlaczego nikt nas przed tym nie broni. Dlaczegp na siłę, wbrew woli narodów wprowadza sie tzw. multi kulti”, które nie zdaje egzaminu, a ci przybysze ani ich dzieci i tak nie beda pracować, tylko będa naszym kamieniem u szyi, tak jak to jest we Francji , Szwecji/

  ~Jack : Co za idiota używa słowa nienawiść. To nie nienawiść. To instynkt samozachowawczy, który przez 4 miliardy lat ewolucji sprawdził swoją wartość. Ci, którzy go nie słuchają – zginą. Ksenofobia i rasizm to wytwory ewolucji. Obcy to wróg. Wszystkie cywilizacje zginęły przez napływ obcych kultur – pokojowy lub wrogi. Jeśli chcemy uchodźców i się z tym zgadzamy – chcemy likwidacji wartości europejskich i Europy – i się z tym zgadzamy. I jeszcze za to płacimy. Albo zrezygnujemy z uchodźców albo z Europy jaką znamy. Ta (chora) miłość do emigrantów to nienawiść do Europy i chęć jej likwidacji. Każdy kto jest za uchodźcami jest przeciw Europie i przeciw nam.

  ~Kot : Pegida istnieje też w uk i tez oczywiście padły hasła: naziści, rasiści i wiele osób było przeciwnym nawet nie interesując się co to. Gdy miała być pierwsza demonstracja w Newcastle ludzie pisali rzeczy typu: „nie wpuscimy tu tych Niemców” xD wiec widać jaka mają o tym wiedzę. Tym bardziej, że jest to ruch przeciwko islamizjacji a nie całkowitemu wydaleniu imigrantów. Ludzie z pegidy są za tym by muzułmanie zostali w europie o ile chcą pracować jak każdy normalny człowiek. A oczywiście tolerancyjni multi kulti ludzie wrzeszcza, że Pegida jest be bo nazisci.

  Polubienie

 24. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.