196 Po co wp.pl przerywa ciszę wyborczą, publikując kolejny przeciw-polski tekst?

O!!! No proszę!!! Czytam i własnym oczom nie wierzę… i to już trzeci raz z rzędu!!!

Komuś i to chyba nie tylko temu jednemu komusiowi, popuszczają zwieracze w mózgu,.. no bo jak to inaczej nazwać naruszenie tzw. ciszy wyborczej… no i po co to?!! Ktoś to rozumie?!!

I oto kolejny raz, same z ich nieprzymuszonej woli, podłożyły się nam tym razem wespół w zespół i wp.pl i GW, choć obie w istocie swej własności ponazistowska/niemiecka, ale tradycyjnie usłużne wobec panującej władzy i jej pustynnych wartości, wywodzących się w tym wypadku z ich jewropejskiej odchyłki marksistowskiej 🙂

Plan był inny, ale nie mam wyboru i dzisiejszy wpis z konieczności musi być o tym wszystkim właśnie, bo to ładnie wpisuje się w ciąg dalszy tematyki sprowokowanej przez naszego umiłowanego i miłującego pokój i nie tylko Benjiego! (Nadal spoko Benji! Szalam!)

Najpierw trochę informacji, o środowisku (i jego wartościach), z którego wywodzi się i tym razem ta nasza nowa jewropejska gwiazdka „mądrości wszelakiej”, a potem zacytuję trochę jej oryginalnego artykułu i komentarzy czytelników, opublikowanych na stronie głównej wp.pl w dniu ciszy wyborczej tu: http://ksiazki.wp.pl/opage,2,wid,21409,wywiad.html?ticaid=115d2e&_ticrsn=5#opOpinie

Najpierw dla takich jewropejskich pisarzy wzór niedościgły… czyli „nasza polska noblistka”, do imienia której odwołuje się kolejna nagroda stalinowska, którą (i pewno nie tylko ją) otrzyma w niedalekiej przyszłości, nasz pan tu pisarz… za swoją „pro-polską” pisaninę… Założycie się?

No chyba… no chyba że… cała ta żydo-komunistyczna sitwa dostanie w końcu zasłużonego kopa, zmieni się rząd, który przestanie zamieszczać ogłoszenia w GW, po czym to GW upadnie, a wraz z nią wszystkie te jewropejskie nagrody… itd, czego życzę im z całego serca!

A wracając do naszych jewropejskich wzorców, proszę zwrócić uwagę i zasługi „wzoru wzorów” i na rozbieżności, między wersjami angielskojęzyczną i polskojęzyczną… coś jakby trochę wygładzoną..?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b7/Szymborska_2011_%281%29.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/Wis%C5%82awa_Szymborska
(…)
Her first book was to be published in 1949, but did not pass censorship as it „did not meet socialist requirements”. Like many other intellectuals in post-war Poland, however, Szymborska adhered to the People’s Republic of Poland’s (PRL) official ideology early in her career, signing an infamous political petition from 8 February 1953, condemning Polish priests accused of treason in a show trial.[9][10][11] Her early work supported socialist themes, as seen in her debut collection Dlatego żyjemy (That is what we are living for), containing the poems „Lenin” and „Młodzieży budującej Nową Hutę” („For the Youth who are building Nowa Huta”), about the construction of a Stalinist industrial town near Kraków.[4] She became a member of the ruling Polish United Workers’ Party.

Like many communist intellectuals initially close to the official party line, Szymborska gradually grew estranged from socialist ideology and renounced her earlier political work.[4] Although she did not officially leave the party until 1966, she began to establish contacts with dissidents.[4]
(…)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wis%C5%82awa_Szymborska
(…)
W 1953 sygnatariuszka Rezolucji Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego[9] W 1964 znalazła się wśród sygnatariuszy sfałszowanego przez władze protestu potępiającego Radio Wolna Europa za nagłośnienie Listu 34[10]. W latach 1945-1966[11] była członkiem PZPR. W 1975 podpisała protestacyjny list 59, w którym czołowi polscy intelektualiści protestowali przeciwko zmianom w konstytucji, wprowadzającym zapis o kierowniczej roli PZPR i wiecznym sojuszu z ZSRR, a w styczniu 1978 deklarację założycielską Towarzystwa Kursów Naukowych.

Została członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi 2010[12].
(…)
Krytyka

Najważniejszym zarzutem stawianym Szymborskiej jest jej postawa we wczesnym okresie PRL-u[19][20]. W okresie stalinizmu zaliczana do Pryszczatych, grupy młodych pisarzy przełomu lat 40. i 50., entuzjastycznych propagatorów realizmu socjalistycznego, którzy za główne zadanie literatury przyjmowali wspieranie aparatu władzy w narzucaniu polskiemu społeczeństwu ustroju komunistycznego.

W lutym 1953 wraz innymi 52 osobistościami świata kultury podpisała tzw. Rezolucję Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego. Akcja zbierania podpisów pod rezolucją była elementem walki władzy komunistycznej z Kościołem Katolickim. W sfingowanym, pokazowym procesie grupa księży kurii krakowskiej została fałszywie oskarżona o działalność na rzecz Stanów Zjednoczonych. Zapadłe po procesie surowe wyroki, włącznie z trzykrotną karą śmierci, miały zademonstrować determinację władzy ludowej w zwalczaniu Kościoła katolickiego w Polsce i sparaliżować działalność wszelkich niezależnych wobec niej struktur[9][21][22][23]. W okresie socrealizmu Szymborska tworzyła poezję wychwalającą nowy ustrój komunistyczny (wiersze „Robotnik nasz mówi o imperialistach”, „Wstępującemu do Partii”, „Na powitanie budowy socjalistycznego miasta”), a także utwory ku czci Lenina, Stalina czy Bieruta[24]. Np. w jednym z wierszy z tomiku „Dlatego żyjemy” Lenin został przez nią nazwany „nowego człowieczeństwa Adamem”[25].

Ordery, odznaczenia i nagrody:

Order Orła Białego (2011)[26][27]
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (1974)
Złoty Krzyż Zasługi (1955, w 10 rocznicę Polski Ludowej za zasługi w dziedzinie kultury i sztuki)[28]
Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2005)[29]
Nagroda Kościelskich (1990 – przyznana wyjątkowo, jednorazowa Nagroda im. Zygmunta Kallenbacha za najwybitniejszą książkę ostatniego dziesięciolecia[30]
Nagroda Goethego (1991)
Nagroda Herdera (1995)
Doktor Honoris Causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (27 lutego 1995)[31] – jedyny doktorat honorowy, który przyjęła poetka[32]
Nagroda Literacka Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego (1996)
Nagroda Nobla w dziedzinie literatury (przyznana 1 października 1996, wręczona w Sztokholmie 9 grudnia 1996). Komitet Noblowski w uzasadnieniu przyznania poetce nagrody napisał: „za poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi ukazać się we fragmentach ludzkiej rzeczywistości”.
Tytuł Człowiek Roku tygodnika Wprost (1996)
Honorowe Obywatelstwo Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa[33] (1997)
Dziecięca Nagroda SERCA za pomoc dla świdnickich dzieci. Za pośrednictwem Jacka Kuronia i jego Fundacji „Pomoc Społeczna SOS” przekazała część Nagrody Nobla na zakup okien do budowanego w Świdnicy Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezolucja_Zwi%C4%85zku_Literat%C3%B3w_Polskich_w_Krakowie_w_sprawie_procesu_krakowskiego
Rezolucja Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego – rezolucja z 8 lutego 1953 r. podpisana przez 53 sygnatariuszy – członków krakowskiego oddziału Związku Literatów Polskich, wyrażająca poparcie dla stalinowskich władz PRL po aresztowaniu pod sfabrykowanymi zarzutami duchownych katolickich, skazanych na karę śmierci w sfingowanym procesie pokazowym zwanym procesem księży kurii krakowskiej[1][2].

Osobny artykuł: Proces księży kurii krakowskiej.

Rezolucja pisarzy epoki stalinizmu została podpisana po zakończeniu procesu krakowskich księży, w okresie gdy trzech skazanych oczekiwało na wykonanie wyroków śmierci. Rezolucja literatów miała stwarzać pozór społecznego poparcia dla rozprawy z Kościołem, a w rezultacie legitymizować wydane w stalinowskim procesie pokazowym wyroki śmierci. Rezolucja stanowiła element propagandowej nagonki na Kościół katolicki i dawała stalinowskim władzom PRL pretekst do dalszego zaostrzenia represji wobec ludzi wierzących.
(…)

…..

Teraz o naszym nowym dzisiejszym objawieniu, jego twierdzeniom itd, jak i uwagom do tego, zamieszczonym pod tym wywiadem, łamiącym zasady ciszy wyborczej…

http://ksiazki.wp.pl/tytul,Cos-sie-stalo-Ludzie-mowia-ze-nienawidza-wywiad-z-Marcinem-Kackim,wid,21409,wywiad.html?ticaid=115d2d

W maju 2013 roku w Białymstoku, niezidentyfikowani sprawcy podpalili drzwi mieszkania, w którym gościł Hindus. Nie był to jednak pierwszy niebezpieczny wyczyn neonazistów działających na Podlasiu. Podpalenia, zastraszanie, mury zamalowane swastykami. I ignorancja władz, które zidentyfikowały problem dopiero, gdy minister spraw wewnętrznych powiedział: „Idziemy po was”. Skąd biorą się w Polsce skinheadzi i neonaziści? Dlaczego to właśnie Białystok boryka się z tym problemem? I czy po interwencji ministra rzeczywiście coś się zmieniło?

„Ludzie pełni nienawiści wyzbyli się wstydu i zaczęli mówić głośno. Coś się stało. Ludzie z otwartą przyłbicą mówią, że nienawidzą. Kiedyś to były wyjątki, jednostki. Kiedyś to były szepty, dzisiaj to ryk. Kominiarki już nie są im potrzebne” – mówi Wirtualnej Polsce Marcin Kącki, autor książki „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”, w której opisuje, jak płomienie i nienawiść podchodziły pod Białystok, by w końcu wybuchnąć z wielką siłą.
(…)
Minister Sienkiewicz, być może we wzmożeniu wizerunkowym, bo z ksenofobią wypada walczyć – mówi: „Idziemy po was”. Swastyki są zamalowywane, ale nie przez władze miasta, ani policję. To społeczni działacze, aktywiści zrzeszeni wokół takich inicjatyw jak Teatr TrzyRzecze czy profil facebookowy „Normalny Białystok”. Kilka osób, fascynatów zgłasza doniesienia na policję, choć początkowo słyszą: „mamy ważniejsze sprawy”, a jeden z prokuratorów uznaje swastykę za „azjatycki symbol szczęścia” i odmawia ścigania sprawców.

Co w tym czasie robi policja?

Nie ma pojęcia po kogo ma iść. Nie prowadziła wywiadu kryminalnego, nie zna struktur faszyzujących grup, nie ma rozpoznania. Zna tylko personalia ludzi legitymowanych podczas demonstracji i zamieszek stadionowych. Więc uczy się, rozpoznaje teren. W końcu, wobec własnej bezradności ściąga posiłki z Centralnego Biura Śledczego. Przyjeżdżają agenci, zwani w policyjnej nomenklaturze – operatorami. To mężczyzna i kobieta, którzy udają skinów i wnikają w strukturę skinheadów. Po roku zostanie rozbita grupa około 60 osób, którym postawione zostaną przeróżne zarzuty – od propagowania faszyzmu (dla tych, którzy w komputerach mają zdjęcia, na których hajlują w miejscach publicznych) po handel narkotykami i czerpanie korzyści z nierządu (wielu z nich ochraniało agencję towarzyską). Z tej grupy zostaje wyłoniony twardy trzon – „Dragon”, „Staszyn” i „Buben” – których prokuratura uznaje za przywódców grupy.

Nie sądzę jednak, by można było dziś powiedzieć, że minister spełnił swoje obietnice. Jego wystąpienie nie tyle wzmogło działania policji, co pokazało jej bezradność. Okazało się, że środowiska neonazistowskie nie były rozpoznawane, bagatelizowano je. Tak samo, jak swastyki na murach.
(…)
Jak Białystok wyglądał przed wojną?

Miasto należało do zaboru rosyjskiego. Cały region był w strefie wpływów caratu. Żydzi pojawili się tam większą grupą prawie 300 lat temu, na zaproszenie Klemensa Branickiego, arystokraty, który wybudował prywatne miasto otaczające jego pałac. Białystok zaczął się szybko rozwijać, gdy zbudowano linię kolejową Petersburg-Warszawa. Ale wciąż kształtowały je przede wszystkim środowiska niemieckie i żydowskie.

Podlasie było wtedy regionem naprawdę wielokulturowym. Zamieszkanym przez wielu prawosławnych pochodzenia białoruskiego, Polaków, Tatarów, Żydów. Nie był to region wolny od konfliktów, ale jakoś żyli we względnej komitywie.

Wojna to zmiotła i wystawiła na próbę nie tylko człowieczeństwo Niemców, ale i wszystkich, którzy znaleźli się w strefie frontu. Do pogromów żydowskich z udziałem Polaków doszło w Jedwabnem, Wąsoszu, Radziłowie i innych miastach na Podlasiu.

Podczas wojny nie trzeba być bohaterem, ale nie da się wytłumaczyć morderstw. Można nie pomóc Żydowi, można go nie nakarmić, bojąc się śmierci swojej i rodziny. Ale nie można wytłumaczyć zbiorowego ludobójstwa. Trzeba skończyć z tym gadaniem, że Niemcy Polakom przystawiali karabiny do głowy, by mordowali Żydów. To element kołysanki, o której mówiła ostatnio Olga Tokarczuk. Polacy, jak wynika z wielu źródeł, często mordowali Żydów w sposób nieprzymuszony i systematyczny.

Po wojnie ludzie zaczynają pisać historię na nowo. Pojawia się wolna Polska, w której Podlasie jest polskie. Na stronach internetowych Urzędu Miasta w Białymstoku znalazłem wzmiankę, że w czasie wojny zniknęła „większość zabudowy”. Nie było słowa, że zniknęła też cała populacja żydowskich mieszkańców, ponad połowa miasta. Dewastujący w pisaniu tej historii był oczywiście okres komunizmu – zacierający pamięć o Żydach, karmiący się antysemityzmem, jak choćby w 1968 roku. Ale po 1989 roku, w wolnej Polsce, jak się okazuje, także nie widać, by tę pamięć chętnie pielęgnowano.

Jak mówiła Olga Tokarczuk: my, Polacy, wymyśliliśmy sobie pewną legendę o nas samych. Według niej jesteśmy bohaterami lub ofiarami, gnębionymi przez Ruskich i Niemców. Ale wojna nas sprawdziła i nie zawsze wypadaliśmy pozytywnie.

Wielu twoich rozmówców używa następującego argumentu: nawet jeżeli Polacy czynili źle, to była to odpowiedź na masową współpracę Żydów z NKWD.

To jest alibi. Dam ci przykład z Jedwabnego, o którym też mówiono przecież, że był to odwet za donosy do NKWD. W okolicach Jedwabnego operował partyzant Burski wraz ze swoimi ludźmi. NKWD namierzyło go jednak i wymordowało niemal cały oddział. A po torturach na tych, którzy przeżyli, odkryto długaśną listę okolicznych mieszkańców współpracujących z partyzantami. Niefrasobliwość partyzantów spowodowała, że bardzo wielu ludzi trafiło na Syberię. Opisuje to wspomniany Mirosław Tryczyk, w „Miastach śmierci”, który powołuje się na bogatą dokumentację. Ale ponieważ w tej okolicy z NKWD współpracowali Żydzi – tak samo, jak Polacy współpracowali z hitlerowcami – zostają oni obarczeni winą za wszystkie wywózki.

I tak powstawał mit, który powiela się do dziś. Mit bardzo odległy od prawdy. Równie dobrze Żydzi mogliby powiedzieć, że Polacy współpracowali z hitlerowcami. Przecież w niektórych wioskach Polacy budowali bramy powitalne dla wojsk niemieckich, gdy witali ich jako wyzwolicieli spod okupacji rosyjskiej. Nie dziwmy się więc, że Żydzi z wdzięcznością witali Rosjan – przecież Niemcy ich mordowali.
(…)

…..

Uwagi zostały podzielone, ze względu na ich tematykę.

1 Uwagi o złamaniu ciszy wyborczej:

~era [5 minut temu]
Ponoć mamy ciszę wyborczą?

~asdafasfad [przed kwadransem]
czemu takie rzeczy sa pokazywane w dzien wyborow ?

~śwo [przed chwilą]
@asdafasfad ^ Dlatego, że odzyskujemy powoli Polskę a oni tracą władzę

~ZGLASZA AGITACJE ANTY -POLSKA [przed kwadransem]
agitacja ZYDO – KOMUSZA PRZECIW PRAWICY W DNIU WYBOROW !!!

~nation [2 godziny temu]
Zastanawiam się czy nie zgłosić tego ‚chu ja’ na policję za złamanie ciszy wyborczej.

~Zdziwiony [2 godziny temu]
Skrajnie lewacka, bolszewicka propaganda w dniu wyborów? Czy to aby nie przestępstwo?

~patriota [przed chwilą]
Zgłaszam ten artykuł jako łamanie ciszy wyborczej! Ty cwaniaku z Wyborczej – bekniesz za to!

~tomma [2 godziny temu]
Ta tzw. „rozmowa” z dziennikarzem szmatławej „Gazety Wybiórczej” to naruszanie ciszy wyborczej, bo sugeruje na kogo nie głosować. Zgłaszam do PKW skargę!!!

~Ant [2 godziny temu]
Czego w ogole publikuja takie wypociny????

~ZGLASZA AGITACJE ANTY -POLSKA [3 godziny temu]
agitacja ZYDO – KOMUSZA PRZECIW PRAWICY W DNIU WYBOROW !!!

~Piotr [3 godziny temu]
Artykuł narusza ciszę wyborczą zdjęcie jest opisane nazwą partii która bierze udział w wyborach.

~Polak [3 godziny temu]
Łachudry z WP łamią ciszę wyborczą !!!!!! Zgłaszam do PKW

~Andrzej [3 godziny temu]
PasoŻydy robią wszystko by poprzez zastraszenie w dniu wyborów chociaz ten jeden procent zabrać a niezdecydowanych zachęcić by głosowali na ich zakamuflowane ukryte struktury partyjne i to ma być cisza wyborcza chyba dotyczy tylko Gojów.

~obywatel RP [3 godziny temu]
Niniejszy artykuł jest nielegalny, naruszajacy ciszę wyborczą promujący zbrodnicze lewactwo we we wszelkich jego odcieniach. Zgłoszę to do PKW. A miliony z kar przeznaczy na biedne dzieci i naukę o historii Polski

~dość [4 godziny temu]
Tym tendencyjnym artykułem politycznym WIRTUALNA POLSKA bezczelnie złamała CISZĘ WYBORCZĄ !!!

~wyborca [3 godziny temu]
Ten artykuł jest co prawda datowany 23 października, ale wrzucony na pierwszą stronę w dniu wyborów. Cyniczne, podprogowe propagandowe działanie lewackich mediów. Lewactwo spod znaku PO, wsteczne wobec rozwoju cywilizacyjnego, przemija coraz szybciej. To są ostatnie podrygi.

2 Uwagi o wp.pl i GW:

~JWrocław [2 godziny temu]
Napisze krótko WP=GW. I trochę szkoda bo myślałem że jest inaczej

~SZUKAM [7 minut temu]
dziennikarz Gazety Wyborczej – i wszystko jasne .

~Madlen [pół godziny temu]
Włączcie myślenie, wylaczcie tvn, przestańcie czytać ta lewacka i antypolska wyborcza. Radzę poczytać konkretnie o Zolnierzach wykletych i nie czytać ten belkotu… Skoro sobie nie życzymy osiedlania hindusow, arabów czy innych to może warto to uszanować i odpuścić. Bez odbioru

~DONEKBRONEK [2 godziny temu]
Ty śmieciu z Gazety wyborczej. Po dzisiejszych wyborach stracisz pracę bo ta gazeta przestanie istnieć. Nowy rząd przestanie tam zamieszczać sponsorowane ogłoszenia!

~XXX [godzinę temu]
@DONEKBRONEK ^ Zgłaszam łamanie ciszy wyborczej i groźby karalne. Portal jest prywatny jeśli coś to Polska dostanie embargo i zniknie może i dobrze na własne życzenie.

~Madlen [pół godziny temu]
Włączcie myślenie, wylaczcie tvn, przestańcie czytać ta lewacka i antypolska wyborcza. Radzę poczytać konkretnie o Zolnierzach wykletych i nie czytać ten belkotu… Skoro sobie nie życzymy osiedlania hindusow, arabów czy innych to może warto to uszanować i odpuścić. Bez odbioru

~lolo [3 godziny temu]
normalne Gwiazdy Smierci nie czytuje ale po przeczytaniu tych wypocin czuje sie jakbym tego szmatlawca prenumerowal. co to za pomysl zeby dawac wywiad z przydoopasem szechtera w dniu wyborów

~09 [3 godziny temu]
wp.pl się bardzo jasno zdeklarowała i dodatkowo złamała ciszę wyborczą. To ostatni raz jak jestem na tej stronie.

~hjgf [5 godzin temu]
TEN ARTYKUŁ TO ZŁAMANIE CISZY WYBORCZEJ !!!!! ZAGŁOSUJĘ OCZYWIŚCIE WBREW INTENCJOM AUTORA TYCH WYPOCIN. NIECH ŻYJE POLSKA !

~Alina [5 godzin temu]
Ten artykuł to zwane złamanie ciszy wyborczej i dlatego zagłosuje na przekór wp

3 Uwagi o żydo-komunie, żydo-komuchach i piewcach tego systemu:

~zasan [2 godziny temu]
jak moja pamięć sięga żydo-komuna organizowała strachy neonazistami. Towarzysz Gomułka wygłaszał przemówienia o rewizjonistach niemieckich, towarzysze z SB o V kolumnie niemieckiej i reakcjonistach . Zaś premier Cyrankiewicz groził, że ręka będzie odrąbana. Mimo, że rządziła żydokomuna to w 68 roku wyeksportowali 80.000 swoich towarzyszy ze wszystkich funkcji kierowniczych od gminnej spółdzielni do ministrów i rektorów. Młodzi z Krzywego Koła nie wyjechali a szkoda. Od 1995 do dziś roku strachy na lachy organizuje Michnik , dziś wydał Gazetę Wyborczą straszącą upadkiem demokracji i przyjściem faszystów a wezwał czytelników do głosowania na PO. Pan Kącki też wydał podobny manifest, że idą neonaziści. Mnie oni nie straszą, bo nigdy w życiu ich nie widziałem. Faszystów ja widzę codziennie w głównych mediach i w Gazecie Wyborczej. Napisy jude pamiętam od czasów Gomółki i mają takie znaczenie jak ” Kocham Julkę”.

~chir [godzinę temu]
@zasan ^ popieram w całej rozciągłości tematu!!!! Autor artykułu niejaki Kącki ma wyraźnie problem z rozróżnieniem Faszyzmu od nazi-komunizmu

~zasan [pół godziny temu]
@zasan ^ internet nie wie co to jest Klub Krzywego Koła. W 67-68 utworzony przez komandosów : Michnik, Lasota, Toruńczyk, Grudzińska, Zambrowski , Dojczgewant, Gross, Blumsztajn, Smolar i minister Komorowskiego ( prezydent otaczał się mocno tym środowiskiem) Lityński oraz inni. Byli to młodzi rewizjoniści żydokomuny, którzy chcieli osłabić Gomułkę, wzniecili zamieszki marca 68r. Z zemsty Gomułka i Jaruzelski wygonili żydów z władz państwowych.

~fel [pół godziny temu]
Być cool tzn. żle pisać o polakach. Za takie powieści otrzymuje się nagrody państwowe, Nike, itp. Odbrązawianie historii, odpowiedzialność za holokaust , polskie obozy śmierci. Co raz więcej i z większym tupetem. Obrona dobrego imienia pozostawiona organizacjom poza rządowym, których głos nie przebija się przez harmider antypolonizmu wspierany przez państwowe fundusze i nie tylko. Potrzebne zmiany i to może nastąpi od jutra.

~Misiuu [2 godziny temu]
Mam identyczne poglądy na tolerancję i wielokulturowość, jak Żydzi. Nie chcę wieokulturowości, tak jak oni nie chcą w Izraelu. Macie coś przeciez takiej postawie? Jeżeli tak, to macie coś przeciw postawie Izraela. A stąd blisko do oskarżenia o antysemityzm..

~ella [pół godziny temu]
@Misiuu ^ Misiuu, gdybys ty cokolwiek wiedzial o Izraelu, to bys bredni nie pisal. Tak sie sklada, ze w tym panstwie mieszka wiele narodowosci, to jedyne demokratyczne panstwo w tym rejonie.

~eszeweria [pół godziny temu]
Przez tą wielokulturowośc, przyjnmoiwanie barachła z całego świata, łączenie się z byle kim, Rzeczpospolita z europejskiego mocarstwa stała się pośmiewiskiem i znikła z map świata na 123 lata. Może dlatego polacy dzis sa ostrożniejsi?

~cekin [pół godziny temu]
Cała nasza ciężka historia świadczy tylko o jednym: nigdy nie powinniśmy liczyć na jakieś sojusze, unie, traktaty, tzw. bezinteresowną pomoc i przyjaźń. Nie powinniśmy też oczekiwać wdzięczności od tych, którym w swojej naiwności kiedyś pomogliśmy. Żydzi, których kiedyś przygarnęliśmy, choć nikt ich nie chciał, dziś plują nam w podzięce w twarz. Niemcy już zapomnieli jak uciekali z NRD-ówka przez Nysę i jak Polacy im pomagali dostać się do ambasady RFN w Warszawie. Zresztą oni jeśli chodzi o to, co są komu winni, to mają już tradycyjnie krótką pamięć. Na pierwsze skinięcie wsparliśmy USA w Iraku i Afganistanie. Odpłata? Wpakowali nas w jakąś aferę z CIA, a teraz nas jeszcze pouczają kogo to my powinniśmy przyjmować pod swój dach, a kogo nie. Grecy też nie lepsi. Kiedyś przyjęliśmy ok. 20 tys. ich uciekinierów. Czy wspierają nas dzisiaj swoim głosem w Brukseli? Nie. I dokładnie tak samo będzie z muzułmanami, których chcą nam wrzepić. Jeśli komukolwiek się wydaje, że będą nam w jakikolwiek sposób wdzięczni za naszą gościnę, to chyba żyje w jakimś matrixie, a nie w realnej rzeczywistości. Dobrych snów panowie redaktorzy i politycy. Dobrych snów.

~ufo [2 godziny temu]
Michnik, Żakowski, Kącki, Zandberg to wszystko jedna klika. Ich poglądy na muslimską imigrację są poniekąd zrozumiałe. Bo im więcej tej islamskiej szarańczy w Europie, tym mniej jej na bliskim wschodzie. A im mniej jej na bliskim wschodzie, tym lepiej dla prawdziwej ojczyzny tych panów.

~Polak mały [2 godziny temu]
Pani Olga Tokarczuk nie ma prawa mówić o sobie „my Polacy”, ponieważ jest żydówką, czy raczej chazarką, niszczącą polską tożsamość narodową. Odnośnie Jedwabnego, czy innych zbrodni „polskich” proponuję ujawnić zdradę żydów wobec Polaków i ich współpracę z bolszewickimi okupantami przy ich eksterminacji i wywózce na Sybir.

~Rzyd [4 godziny temu]
Skąd się to bierze? Przez 8 lat niszczycie Polskę, szkalujecie Polaków oraz historię. Zrobiliście z Polaków psów i dzisiaj jesteście ździwieni? Kto sieje wiatr burzę będzie zbierać.

~soter [3 godziny temu]
Jakbym czytal artykul w wybiorczej,ten sam tolerastyczny belkot

~never [3 godziny temu]
Artykuł sponsorowany przez Grossa, Michnika, Lisa i żydokomunę

~Zwykły Polak [4 godziny temu]
Nie mam żadnych uprzedzeń do innych, ale po Grossie, „Polkłosiu”, fałszywkach Michnika i innych obrzydliwych anty-polskich atakach na Polskę, Wiarę i Honor naszego narodu powoli staję się radykałem jak ci opisani w artykule.

~jurek [5 godzin temu]
Kim ten Kącki jest i kto dał mu prawo oczerniać Polaków .Dlaczego prokuratura nic nie robi w sprawie tego jełopa

~jaszczur [4 godziny temu]
@jurek ^ To człowiek Wyborczej, kolega Lisa i Żakowskiego.

4 Uwagi o manipulacji:

~Madlen [pół godziny temu]
NOP to nie swastyki… Nie wprowadzajcie laików w błąd.

~lysy11 [pół godziny temu]
Żałosne wypociny. Polski Naród Polska Kultura Tradycje .Ci którzy walczą o te wartości są Narodowcami i to jest podstawa każdego Narodu Walka o Polskę z Rdzennymi Polakami a nie Mieszanką rasową i kulturową tutaj potrzeba Polski Tolerancyjnej ale jak Polacy mają być tolerancyjni gdy nasz kraj sterowany jest przez Żydowsko komunistyczne i różne inne siły dlatego takie ruchy narodowe będą powstawać dopóki Polską nie zaczną RZĄDZIĆ PRAWDZIWI POLACY NIE FARBOWANE LISY . Takie anty -polskie artykuły świadczą o tym że niewielu Polaków jest w POLSCE………….

~2015 [5 minut temu]
proletariusze wszystkich krajów łączcie się ! sierp i mlot ! poczytajcie ,,WIELKĄ CZYSTKĘ ,, WEISBERGA o ROSJI SOWIECKIEJ w 1937 roku, eliminowaniu niewygodnych, faszystą byl też komunista, ten sam scenariusz lewakow !!!!!!!!!!!!!!

~zenka [przed chwilą]
Ciekawe dlaczego nie ma nic o Wołyniu, Stalinizmie… w czasie wyborów można pisać o NSDAP ale nic o czerwonej zarazie… :-)))

~Polak mały [5 minut temu]
Pani Olga Tokarczuk nie ma prawa mówić o sobie „my Polacy”, ponieważ jest żydówką, czy raczej chazarką, niszczącą polską tożsamość narodową. Odnośnie Jedwabnego, czy innych zbrodni „polskich” proponuję ujawnić zdradę żydów wobec Polaków i ich współpracę z bolszewickimi okupantami przy ich eksterminacji i wywózce na Sybir.

~słowianka [przed kwadransem]
Polska ty chyba jedyny kraj na Świecie w którym mając zaledwie obywatelstwo polskie, można bezkarnie opluwać Naród Polski , pisząc paszkwile o Polakach i jeszcze do tego niezłą kasiorę na tym trzepać !

~oburzony [3 godziny temu]
Obrzydliwy artykuł. Piszą o bandyctwie narodowej lewicy,a wstawiają zdjęcie narodowej prawicy, która nie ma z tymi działaniami nic wspólnego. Za takie coś NOP powinien podać wp do sądu.

~asdafasfad [3 godziny temu]
czemu takie rzeczy sa pokazywane w dzien wyborow ?

~Misiu [2 godziny temu]
@asdafasfad ^ Ta sytuacja Ta wściekłość młodych myślących Polaków bierze się z arogancji obecnych rządów !!!! Na każdym kroku tylko żydzi albo o żydach !!! Budowa albo dotacje na ich muzea, synagogi czy po niemieckie obozy gdzie tylko (według żydów) tylko oni ginęli !!!! Tylko im oddaje się odbudowany przez Polaków majątek !!! Czy myślicie (wy obrońcy żydów) że to nie jest właśnie powód tej nienawiści ??!! Przecież dawniej Polacy tolerowali jako nie liczni w Europie właśnie żydów !!!!! A teraz znowu jacyś szaleńcy chcą zaimportować do Polski zupełnie obcych nam kulturowo islamistów !!!!!! TO MUSI SIĘ ŹLE SKOŃCZYĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!

~śwo [2 godziny temu]
@asdafasfad ^ Dlatego, że odzyskujemy powoli Polskę a oni tracą władzę

~ostry [3 godziny temu]
Artykuł pod wybory, wy dranie! Brońmy naszej ojczyzny! Nie dajcie się oszukiwać. Taki artykuł jak ten ma na celu pokazać, że każdy kto głosuje na partie, które są przeciwko emigrantom to nazista. Tfu, co za oszczerstwa :/

~Krzysiek [3 godziny temu]
autorzyno….”Bury” był jest i będzie bohaterem !!!!!! Tępił ukraińskie robactwo bo doskonale zdawał sobie sprawę ,że jeżeli ich nie wytępi to nocą przyjdą mordować i palić polskie wsie !!!!! A tak a pro po to kiedy mosiek zmieniłeś nazwisko na polsko brzmiące ?

~T.S. [4 godziny temu]
bla bla bla, jacy to Polacy straszni, to może napiszesz pismaku o braciach bielskich, o obrońcach Grodna, o konfidentach żydowskich i białoruskich, dlaczego o tym nie napiszesz ?!

~kaaf [4 godziny temu]
@T.S. ^ Nikt nie pisze że Polacy są straszni, tylko że nasza historia nie jest wcale taka czarno-biała jak byśmy chcieli.

~Andrzej [3 godziny temu]
@T.S. ^ Oj nie napiszą w końcu te resortowe zakamuflowane bachory musiały by napisać o swoich żydoubeckich ojcach i dziadach.

~Jędrek [3 godziny temu]
Cyt.:”Zanim zaczniemy domagać się od państwa, by zaczęło nas edukować, to sami wytłumaczmy naszym dzieciom pewne oczywiste sprawy.” Przede wszystkim należałoby wyedukować Pana Marcina Kąckiego. Wyraźnie miesza ze sobą pojęcia faszyzmu i nazizmu. Faszyzm powstał we Włoszech, sprzeciwia się demokracji parlamentarnej i głosi wrogość przeciwko m.in komunizmowi. Natomiast nazizm narodził się w Niemczech, jest ideologią socjalistyczną (narodowy socjalizm) i, wbrew temu co pisze Wikipedia, lewicową. Dlatego też określanie ugrupowań prawicowych (czyli liberalnych w sensie ekonomicznym – bo tylko takie winny być określane jako prawicowe) mianem nazistowskich czy neonazistowskich jest skrajnie nieuprawnione i pachnie tzw. poprawnością polityczną i nowomową.

~Ja [3 godziny temu]
Straszni Polacy jak zwykle winni… Zadziwiające jest to, jak łatwo ludzie pokroju tego pana przypisują nam Polakom każdą zbrodnię. Śmieszy mnie to całe bicie się w pierś i posypywanie głów popiołem, przy jednoczesnej ignorancji w odniesieniu do krzywd jakie nam zadano. Dochodzi jeszcze plucie na Żołnierzy Wyklętych, no i te zestawienia: „Polacy też mordowali!” „Polacy też donosili!” – jacyś z pewnością, ale byłą to mniejszość. Ale Polacy nie robili bram powitalnych jak chociażby Żydzi w Białymstoku – wystarczy wklepać hasło w wyszukiwarkę i już mamy zdjęcia. A mimo tych zachowań ogromna część Polaków i tak Żydom pomagała, nawet pomimo kary śmierci jaka im za to groziła. Po dziś dzień najwięcej Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata jest właśnie Polaków. Na koniec autorowi powinno zostać zadane jedno, bardzo proste pytanie: Czy rozumie pojęcie polityki historycznej i jak ta polityka jest prowadzona przez naszych sąsiadów ?

~kier [3 godziny temu]
@Ja ^ Myślę, że on doskonale rozumie pojęcie polityki historycznej, czego dał dowód tym artykułem. Świetnie wpisał się w linię tejże polityki swojej ojczyzny. Swojej prawdziwej, a nie tej aktualnej, przybranej.

~Obywatel [3 godziny temu]
Polska jako pierwsza pokaże jak bronić się przed najeźdźcą. Na władze liczyć nie mogliśmy bo nie reprezentowała interesu państwa polskiego. Takie oszczerstwa jak w tym artykule mają nas przygotować do zadania chłopca na posyłki i wiernego sługi, tylko że my nie mamy żadnych obowiązków względem UE, a tym bardziej Niemiec które prowadzą cyniczną grę o dominację w Europie.

~polin [3 godziny temu]
A ja poproszę o artykuł o braciach Bielskich, bo jeszcze nie było.

~wolnapolska [3 godziny temu]
Witam. Ta ciagla nagonka na Polakow jest do obrzydzenia. Polacy zostali zaatakowani i nie mieli obowiazku pomagac zydom w ich ratowaniu. Polakow nikt nie bronil a byli u siebie ,w swojej Polsce .Od kiedy zydy przybyli do Polski zaczeli zagarniac majatek nie swoj a spolecznosc polska zaczela zubozec,a nawet musiala pracowac u bogatego zyda za jedzenie. Polak zawsze byl szczery i goscinny. Zydy nie uczciwie dorobily sie obrzydliwego bogactwa na Polakach . Dlatego tak upodobali sobie ten kraj,co widac golym okiem do dzis, jak Polski Narod jest wynagradzany za prace

GallAntonin [4 godziny temu]
Mimo wszystko widzę jednostronne podejście do tematu. Np to: jak Polacy współpracowali z Hitlerowcami, więc Żydzi z NKWD. To brzmi, jak usprawiedliwienie dla Żydów. Ale co było pierwotne, a co wtórne, to już nieważne. Najpierw na te ziemie wkroczyli Rosjanie, a nie odwrotnie. Potem się wycofali na podstawie porozumienia z Niemcami. Nie widzę też chęci autora do zdiagnozowania powodów takiej niechęci Polaków (ale i całej Europy także) do Żydów. Jeden wniosek mam. Jak Żydzi w Palestynie zasiedlają kolejne tereny palestyńskie spychając Palestyńczyków do gett, to najpierw zrównują teren z ich budynków, a potem budują osiedla dla siebie. Nikt wtedy nie powie, że są jakieś ślady po jakiś poprzednich mieszkańcach. Widzę też, że Żydzi wzmocnili działania propagandowe dla zdyskredytowania Polaków. Przypominam, że do dzisiaj np Belgowie, ale i Włosi, Hiszpanie nie rozliczyli się z kolaboracji z Hitlerem. Niemcy zaczęły jakiekolwiek swoje (często pozorowane) rozliczenia dopiero od roku 1960. Do dzisiaj żyje spokojnie dożywając starości tysiące nazistów niemieckich rozsiani od Niemiec, poprzez kraje Ameryki Południowej skończywszy na USA. Ukarano tylko garstkę z nich. My w ostatecznym rachunku mimo pogromów nie mamy takich powodów do wstydu, jak reszta Europy. Praktycznie wszystkie kraje, nawet z Wielką Brytanią kolaborowały z Niemcami. Wielka Brytania podobno negocjowała z Hitlerem strefy wpływów po zakończeniu wojny, ale do dzisiaj nie chcą pokazać na ten temat dokumentów. Dla nas okupantem były zarówno Niemcy, jak i Rosjanie. A Polska tak nienawistna wobec żydów miała ich 6 mln, podczas, gdy reszta Europy goniła ich ze swoich krajów. Oczywiste, że nazizm jest zły i wszelkie przypadki ruchów neonazistowskich trzeba likwidować, ale nie dawajmy historycznych argumentów Europie na odreagowanie ich win. Po wojnie wszelkie przypadki pogromów PRL starał się wyjaśniać i opisywać, dlatego teraz mamy tę wiedzę.

~TU [4 godziny temu]
Czy ktoś w WP.PL napisze wreszcie o narodowości oraz szlachetnych czynach „elit” NKWD i UB. Wstydzicie się swoich korzeni drodzy dziennikarze?

~ro [4 godziny temu]
Wbrew faktom i relacjom historycznym wmawiacie im jakieś zbrodnie np. Jedwabne a potem dziwicie się że się bronią.

~Dmow(s)ki [5 godzin temu]
Kilka różnych zdarzeń powiązanych zręcznie przez autora dla jednej tezy – grożą nam prawicowi ekstremiści. Haha w dzień wyborów – przypadek, czy WP narusza ciszę wyborczą? Ten wniosek wyciągam po przeczytaniu kilku zdań, zdjęć. Proste! Autor to skrajny lewak! Wolno mu, czemu nie. Wolno mu także pisać, czemu nie. Ale to „dziełko” nie jest warte przytaczania, omawiania itp., bo jest nieobiektywne, ale stanowi wynik ideologicznego (skrajnie lewicowego) skrzywienia autora. Mogą je czytać więc środowiska skrajnej lewicy w kawiarniach pełnych dymu i na salonie, ale dla obiektywnego czytelnika książka niczego nie wnosi!

~jorry123 [5 godzin temu]
lewackie bzdety, nazizm to wynalazek niemiecki i tylko niemiecki, więc nie ma co tego pojęcia przenosić na polski grunt… panie ładny

~Veritas [5 godzin temu]
Manipulacja jak za PRL-u u góry zdjęcie z swastyką na dole zdjęcie patriotów z ONR. Rozumiem, że mediom głównego ścieku marzy się wrzucenie do jednego worka skinhedów-faszystów, kiboli-bandytów i patriotów, którzy chcą sami decydować o przyszłości kraju w którym mieszkają. Przy czym wole skinheda z jego hasłem „White Power” (zaznaczam ci ludzie wg mojej opinie nie mają wiele wspólnego z chrześcijaństwem tylko przemocą) niż tęczowego lewaka z hasłem „Adopcja dzieci dla gejów”

~Hornet [5 godzin temu]
Nie popieram faszyzmu w każdej postaci, ale to, co przedstawia ten artykuł to jawnie antypolska agitka. Panie redaktorze, z rąk stalinowskich oprawców żydowskiego pochodzenia zostało zamordowanych tysiące niewinnych Polaków. Tymi oprawcami byli zarówno ci, którzy sporządzali listy proskrypcyjne dla sowietów, jak i ci, którzy zasiadali za stołami sędziowskimi oraz ci, którzy strzelali polskim patriotom w potylicę. Jeśli chce pan pisać prawdę, to proszę o tych rzeczach pisać merytorycznie i rzeczowo. Niech pan napisze też o tych, którzy denuncjowali i skazywali na wywózkę do obozów śmierci swoich współobywateli z gett. Byłoby co napisać.

~cogito1966 [5 godzin temu]
Dlaczego nikt nie ściga bandytow lewackich z sierpem i mlotem lub z koszulkami che

~Znawca [5 godzin temu]
Brak wiedzy aż bije po oczach. Ta wasza lewacka retoryka „dla prawosławnych jest demonem” To dlaczego zastępcą „Burego” był Mikołaj Kuroczkin „Leśny” prawosławny z pochodzenia Białorusin a w całej Brygadzie było sporo żołnierzy tej narodowości i tego wyznania mało tego niektórzy pełnili nawet i funkcje dowódce jak np. Władysław Jurasow „Wiarus”. Odejdź pan wstydu oszczędź !

~lol [5 godzin temu]
Polsko języczne „niemieckie” media w Polsce patriotom przypinają latki ksenofobi nazizmu itd.

~oran [5 godzin temu]
Próbuję odpowiedzieć na to pytanie i przyznam, że przychodzi mi to jak własnoręczne usuwanie wyrostka. Skoro gołym okiem widać, że ewolucja europejskiego społeczeństwa, stymulowana przez tzw. nowoczesnych polityków, gender ideologów i lewackich dziennikarzy, przypomina kurs Titanica na górę lodową, z tą różnicą, że tutaj, cała załoga i pasażerowie widzą to dokładniej, a nawet przynieśli ze sobą leżaki i drinki, aby lepiej obserwować swoją własna, nadciągającą katastrofę.

~Uważny [5 godzin temu]
Tekst zadaniowy , sponsorowany.

~marks rudy z brodą [5 godzin temu]
A dlaczego promujecie RUDEGO Z BRODA który chodzi w ekstremistycznych lewackich pochodach którym przyświeca MArks/ Lenin/ Stalin. wytłumaczcie to dlaczego promujecie partie która markuje sie zaciśnięta pięścią podniesioną w górę.

~demokracja [5 godzin temu]
Chwila, skoro lewacy, dewianci, pederaści, komuniści, masoni, sataniści i islamiści normalnie funkcjonują w kraju a nawet są lansowani w mediach to nie widzę powodu by rasista, homofob czy faszystka nie miał prawa znaleźć sobie miejsca na funkcjonowanie i głoszenie swoich poglądów skoro wszyscy inni mogą to robić!

~asdff [5 godzin temu]
fajna propaganda z ukrytą agitacją, tylko zapominacie że w demokracji głupich jest więcej niż mądrych, mądry tego nie kupi a głupi nie przeczyta bo za długie i nie zrozumie i woli piwo i piłkę nożną 🙂

~Jarek z Brzezin [5 godzin temu]
Kto pisze te artykuły? Najgorsze jest to że nie ma pojecia co pisze. Człowieku przeczytaj parę książek o Burym i jego historii a później weź napisz coś rzetelnego. Polecam książkę Wilczęta 2 dowiesz się wiecej. I nie pisz takich paszkwili bo prawdziwi patrioci w grobach się przekraczają. PS. Przygotuje się lepiej jak coś piszesz o Żołnierzach Wyklętych.

5 Uwagi o swastyce:

~bozena [3 godziny temu]
SWASTYKA TO ZNAK SZCZESCIA, BYL STOSOWANY JUZ HOHOHOHOHO 2000 LAT TEMU PRZEZ CHINCZYKOW. MYSLE ZE POWINNISMY ZAKAZAC „TECZOWEJ FLAGI” BO TA TAKZE WYWOLUJE WIELE KONTROWERSJI I PODZIALOW

~devo [3 godziny temu]
@bozena ^ Taaa ,tylko zależy w którą stronę się kręci ta swastyka 🙂

~ella [2 godziny temu]
@bozena ^ Tak, tak, tlumacz to sobie jak ci sie podoba. To, ze dzis jest wizana przed wszytskim z faszyzmem i Hitlerem nie ma przeciez najmniejszego znaczenia, a ci, ktorzy jej uzywaja chca propagowac szczescie. Smieszka jestes doprawdy.

~mama [2 godziny temu]
@bozena ^ bozena idiotko !!!!!!!!!!!!! obóz w Oświęcimiu to taki sam symbol szczęścia !??????? szkoda że nie miałaś okazji pomieszkać tam …

~Katarzyna [5 godzin temu]
Przecież swastyka jest symbolem szczęścia i była na długo przed II wojną światową…poznawanie historii własnego kraju nie boli, ale po co poznawać? ‚Trudne sprawy’ i inne dziadostwo lepiej obejrzeć, niż po porządną książkę sięgnąć…

~Katarzyna [5 godzin temu]
@Ktoś ^ To że jakiś pajac wybrał swastykę na swój symbol, nie zmienia jej prawdziwej roli, a to że komuś się źle kojarzy, bo nie wie z czym powinien ją skojarzyć i być z niej dumny… cóż, żyjemy w kraju gdzie nie uczymy się o swoich symbolach, o swoich prawdziwych tradycjach, o naszej potędze przez 966,o tym jak Chrobry oddał majątek Polski dla Watykanu, by ten go koronował i jak ludzie walczyli o to co nasze i jak obcej kultury tj. chrześcijaństwa tu nie chcieli…z dumą noszę kołowrót na szyi i żal mi że przestaliśmy walczyć o to co nasze i uśmiecham gdy widzę ‚brata’ na swojej drodze…Sława Słowianom!

~Rep 71 [5 godzin temu]
@Katarzyna ^ Nie ściemniaj, w Polsce swastyka nigdy nie była symbolem szczęścia. Zawsze była symbolem nazizmu i ludobójstwa. W Białymstoku też.

~prawda [4 godziny temu]
Swastyki malują lewacy, żeby móc oskarżać w mediach polskich narodowców o faszyzm!

~RR [5 godzin temu]
No, no… Ktoś namalował swastykę, ktoś nosi celtyk. Zły Białystok. Bla, bla, bla. To samo można powiedzieć np o tolerancyjnych szwedach. Strzelają, kłują nożami… A nikt nie zwraca uwagi że jest to reakcja na multikulti. Jeżeli zwykli ludzie się boją lub wstydzą mówić o swoich obawach i sprzeciwiać się głośno multikulti to do głosu dochodzą frustraci. Tyle.

6 Uwagi o „nazistach” z Białegostoku

~Jolka [2 godziny temu]
Faszyści to lewacy i ich media, a nie Ci chłopcy…

~olo ze sledzikowa [4 godziny temu]
Widzisz pryjacielu bialostoczanie wyciągnęli wnioski z historii i nie chcą żydów, islamistów,komunistow i faszystow w swoim mieście. Chcą spokoju w swoim mieście, ale żeby był spokój trzeba być silnym, nieugietym, a tacy są przedstawiciele ruchów narodowych. W wielu sprawach się z nimi nie zgadzam , ale może kedys im podziekujemy za miłość do ojczyzny.

~poznaniak [3 godziny temu]
Szukam normalności, miejsca na ziemi gdzie nie panuje unioeuropejski marksizm kulturowy, gdzie rodzina, wierność, dekalog jest wartością, może taką enklawą będzie Białystok

~Stolarerz [3 godziny temu]
A co, jeżeli Białystok nie chce wielokulturowości, tak po prostu i zwyczajnie nie chce, to czy wtedy należy im ją wmuszać? Po prostu PO CO?

~Marta1 [3 godziny temu]
”moze Bialystok nie chce byc multikulti” Wlasnie. Moze Bialystok nie chce byc multi kulti. Trzeba szanowac ludzi, a nie wypisywac historyjki, ktore wymuszaja na Polakach ”mieszanie” sie z innymi nacjami. ”przed wojna miasto bylo w 90% zydowskie”- moze i bylo. Teraz jest w 100% polskie. I to uwazam za normalne gdyz Bialystok lezy na terenie Polski.

~jury [pół godziny temu]
Brawa dla tych chłopaków. Robią im lewackie media propagandę, ale to są właśnie POLACY!!! Wiwat wolna Polska! Od kiedy homoseksualiści mogą naruszać nasze prawa i narzucać większości obywateli homoseksualne poglądy? Od kiedy obca władza może nam narzucać sposoby rządzenia? Nie ma się co dziwić skoro dziś grzech nazywa się dobrem i postępem, a dobro i moralność okrzyknięto jako zło, ciemnota i zacofanie!

~m [przed kwadransem]
@jury ^ Co jest wg ciebie „wolną Polską” ? W którym miejscu homosekusualiści naruszyli twoje prawo, gdzie i kiedy? co jest wg ciebie grzechem? Czy nie jest nim nienawiść, nawoływanie do niej, nawoływanie do przemocy? Mówisz o Polsce i polskości , a wyznajesz ideologię Hitlera, który wg tej ideologii chciał Polaków zrobić niewolnikami, a Polskę zniszczył?

~Misiu [przed chwilą]
@jury ^ Ta sytuacja Ta wściekłość młodych myślących Polaków bierze się z arogancji obecnych rządów !!!! Na każdym kroku tylko żydzi albo o żydach !!! Budowa albo dotacje na ich muzea, synagogi czy po niemieckie obozy gdzie tylko (według żydów) tylko oni ginęli !!!! Tylko im oddaje się odbudowany przez Polaków majątek !!! Czy myślicie (wy obrońcy żydów) że to nie jest właśnie powód tej nienawiści ??!! Przecież dawniej Polacy tolerowali jako nie liczni w Europie właśnie żydów !!!!! A teraz znowu jacyś szaleńcy chcą zaimportować do Polski zupełnie obcych nam kulturowo islamistów !!!!!! TO MUSI SIĘ ŹLE SKOŃCZYĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!

~Rozum [pół godziny temu]
Faszyzm powinno się zwalczać faszyzmem. Naziści to nie ludzie, to antyludzie. Do kamieniołomu i głęboka resocjalizacja. Jak nie to izolacja na wieki wieków amen!

~To ja [przed kwadransem]
@Rozum ^ Tak samo powinni robić ze śmierdzącymi , mąrdującymi islamistami . U mnie w mieście siedzą po cichu , ludzie nie wiedzą , władze pewnie tak . Bo jakby to byli Polacy śpiący pod namiotami a nawet nie pijący piwa to od razy było by rutynowe trzepanie i mandat . Precz z multi kulti !!! Tym ludziom jeszcze za to podziękujesz !

~Dex [przed chwilą]
@Rozum ^ I lewactwo też

~88 [przed kwadransem]
Ci narodowcy to banda kolaborantów. Skoro hitler jest dla nich bogiem to takich drani należy wieszać.

~Path [14 minut temu]
@88 ^ A ty nie używaj swojego rozumu tylko wierz w to co ci lewackie mendia napiszą to będziesz w zimie w trampkach biegał.

~trzy [godzinę temu]
Ci biedni czeczeni o których mowa to zwykła bandytka, narko-biznes tak ze nie było pewnie przypadku porachunki,a koleś nie ma pojęcia co za bzdury wypisuje. A co do tego ze Białystok był żydowski to prawda i zwykli Polacy byli szykanowani ..hasło brzmiało ”wasze ulice nasz kamienice ” i za to mamy być wdzięczni komu.

~radex [3 godziny temu]
Nie rozumiem, przecież faszyści byli socjalistami, a ONR czy inne ugrupowania to skrajna prawica. Jacy z nich neofaszyści? To nacjonaliści. Czytałem jak po wojnie władza ludowa nazywała Polskie Podziemie faszystami. Wyczuwam tą samą narrację w tym artykule.

~dd [3 godziny temu]
@radex ^ stara spiewka AK tez kiedys byla faszystowska:)))

~Michał [2 godziny temu]
@radex ^ W Polsce nigdy nie było faszystów, zawsze byli nacjonaliści. A jeżeli narkomańskie łazęgi,lewactwo i inne antypolskie szumowiny o tym zapomnieli, to przypomnę: Aktion A -B, lista 61 tys. Polaków, którzy mieli być zlikwidowani przez hitlerowców – powstańcy śląscy,narodowcy, inteligencja… A dlaczego po 1945 r. Polacy nie zlikwidowali morderców swego narodu ? Bo to nie oni rządzili !!! I tak zostało do dnia dzisiejszego !!!

~gosc [2 godziny temu]
no a zamiast tego jak dobrze pojdzie niedlugo pojda po sienkiewicza.

~Krystian [2 godziny temu]
@GallAntonin ^ Kapitalizm pod kontrolą państwa

~xxx [2 godziny temu]
@radex ^ niestety ale gazeta wyborcza nie rozumie dokładnych pojęć

~xxx [2 godziny temu]
A może po prostu ich rodziny doznały krzywdę przez Żydów z UB, NKWD?

~Gigaherc [2 godziny temu]
Nie chcemy być wielonarodowym państwem. Niemcy są multikulti, bo to spuścizma po wojnie oni za to pokutują. Niedługo nie będzie narodu niemieckiego. Franzui mają gigantyczne problemy z ludźmi którzy są 100 lat za nami w kulturze i mnoża się nie patrząc na koszty potem wyrasta z nich patologia. Polska dla Polaków.

~ja [3 godziny temu]
Boze skad biora sie tacy ludzie jak ten autor? Wygaduja bzdury i klamstwa i sieja nienawisc bo ludzie sluchajac bzdur o sobie czuja wscieklosc, tak hak ja teraz. Jestem z Bialegostoku i to wspaniale, spokojne miasto. Malo przestepstw, usmiechnieci ludzie. Moze kogos z Wawy czy Gdanska to drazni stad takie klamliwe paszkwile…

~staś [3 godziny temu]
Polska dla Polaków a Izrael dla żydów. Czy to takie trudne do zrozumienia. Buda dla psa, domek dla ptaków, nora dla myszy ,dziupla dla wiewiurki. Każdy ma swój dom i o niego zawsze będzie walczył . Wg tego pisma to mysz ma wejść do budy i spacyfikować psa.

~heeh [3 godziny temu]
Białystok przed wojną był miastem żydowskim pieje autor. I CO Z TEGO ? że żydzi którzy w Polsce gdzie chronili się przed prześladowaniami w całej Europie korzystali z gościny Polaków tak dobrze że zajęli całe miasto ? Wcześniej ich tam nie było , dziś też tam ich nie ma więc po co mącić takie historyczne kołomyje. Wcześniej może byli a dziś nie ma tam za wiele żydów i tyle. Na ziemiach dzisiejszego izraela nie było ich całe wieki , a teraz są. Co to ma do rzeczy ? Autor powołujący się na „szalejący antysemityzm” w jego mniemaniu nie jest w stanie wykazać jak w tym szalejącym antysemityzmie udało się tym żydom przetrwać tak radośnie całe wieki w Polsce że przed wojną było na terenach Polski ich drugie skupisko na świcie i a niektóre miasta jak Białystok jak sam autor przyznaje zajmowali w 100% ? Jakże się oni biedni w tej „antysemickiej” krainie przez tyle wieków uchowali tak dobrze ? Oto jest pytanie przed którym intelekt takiego Kąckiego klęka. Pamięć bywa „Wybiórcza” tak jak i autora tekstu. No cóż nie chcą pamiętać, tak samo jak żydzi nie chcą pamiętać jak w Skidlu mordowali Polaków we wrześniu 1939r. , jak mordowali Polaków w Nalibokach, Koniuchach , jak ochoczo współpracowali z NKWD i sporządzali listy Polaków do wywózki na Sybir po czym radośnie zajmowali po nich stanowiska. Nie chcą też żydzi pamiętać o takich swoich korzeniach w tym kraju jak stalinowski aparat w którym ochoczo uczestniczyli ich żydowscy przodkowie. Tak to bywa z pamięcią nic odkrywczego poza tym jakim sposobem na zaistnienie dla takich Kąckich jest wywlekanie jakichś Jedwabnych i zupełnie zapomnienie o Brzostowicy Małej. Ot taka „słaba pamięć” autora który jak wielu przed nim próbuje dorobić się na walce z „antysemityzmem” który najpierw sam musi mozolnie wykreować żeby potem dostać kasę na walkę ze stworzonymi przez siebie mitami

~Prostaczek [3 godziny temu]
A może to jest tak, że ci ludzie doznali i nadal doznają krzywd od cudzoziemców rządzących w ogromnym stopniu Polską (a w szczególności duszą Polski poprzez media reprezentujące nie nasz polski interes). Czy ktoś się nad tym zastanowił i spojrzał z naukowego punktu widzenie bo jak mówi nauka nie ma skutku bez przyczyny. Czemu nie ma w Polsce wystąpień przeciwko Eskimosom, Indianom a nawet Aborygenom, zgadza się ???

~stefan [3 godziny temu]
Poebana lewacka logika tylko wzmacnia skrajnie prawicowy ekstremizm, jeśli mam wybierać między multi kulti rodem z zachodnioeuropejskich stref don’t go, a skrajną prawicą jakakolwiek by nie była wybieram to drugie.

~Masakra [3 godziny temu]
Zupelnie nie rozumiem skad bierze sie ta „poprawnosc polityczna” skoro defakto caly narod mysli inaczej ? Czemu banda rozpieszczonych dzieciakow ktorym wmowiono ze wszystko co obce i brudne musza kochac jak swoje stawia symbol uprawiania milosci analnej miedzy dwoma faceta i w srodku stolicy ? Jak to wszystko jest mozliwe ?! Z kim sie nie rozmawia albo jest ostro na nie, albo zdystansowanie na nie… 1/10,20 osob jest wielce „tolerancyjna”… Wiec czemu cala to mase zmusza sie do wstydu ze swoich przekonan ktore wydaja sie byc naturalne… ?

~mmm [4 godziny temu]
Białystok piękne miasto, w każdym zakątku kraju mieszkają prawdziwi POLACY ( Ci dla, których Polska jest najważniejsza a nie sprzzedawczyki)

~aktor artykułu kanalia-kłamca [4 godziny temu]
a żydłacki autor artykułu słyszał o żydowskim wolnym mieście Białystok,jak nie słyszał to niech s…….a do macy.Słuszna uwaga jednego z przedmówców na temat łamania ciszy wyborczej.

~Tomuś [4 godziny temu]
Mieszkam całe życie w Białymstoku i nie wiem co ten człowiek właśnie napisał… 😉

~Jonasz [4 godziny temu]
Żyje tu czterdzieści lat i takich głupot o tym mieści i mieszkańcach nie czytałem. Siewca nienawiści, drugi Gross, i te zdjęcie – zadumany yntelektualysta – żenada. Wasz czas się właśnie kończy.

~remi [5 godzin temu]
Gratuluję tekstu panie Marcinie. Poruszane w nim tematy są ością w gardle Polaków-katolików. Jako naród, musi się z nimi zmierzyć i poznawać prawdziwą historię.

~next [5 godzin temu]
@remi ^ :Prawdziwa historię” dyktowaną pedagogiką wstydu… BTW – czy o Podlasie nie zahaczała swoją działalnością Otriad Bielskich?

~zet [4 godziny temu]
w 1918 roku żydzi domagali się statutu wolnego miasta białystok

~antykacki [7 godzin temu]
Jestem bialostoczaninem i wcale sie tego nie wstydze. Bialystok uwazam za jedno z piekniejszych i czystszych miast w Polsce. Jesli chodzi natomiast o ten artykul, to uwazam, ze jest zdecydowanie stronniczy. Nie chce wnikac co jest powodem tej stronniczosci, jak rowniez tego skad pochodzi autor tych obrazajacych slow o moim miescie i ludziach w nim mieszkajacych. Uwazam, ze cala Polska jest rasistowska w takim samym stopniu jak Bialystok. W calej Polsce zyja ludzie wierzacy w gusla, czy jakies inne wymysly. I skupianie zla wszelkiego na miescie, ktore znajduje sie w poblizu granicy bialoruskiej, czy rosyjskiej, jest zwykla podloscia ze strony pana autora. Emigranci – temat ostanio naglacy i niebezpieczny – nie sa delikatnie rzecz ujmujac mile widziani w calej Polsce i w Bialymstoku takze. Z reszta ostatnio chyba wielu Polakow (nie tylko bialostoczan) dowiedzialo sie, ze wedlug srodkow masowej dezinformacji sa rasistami o pogladach faszystowskich. Pana autora wiec nie pozdrawiam, bo uwazam, ze robi zla robote probujac dzielic Polakow na zlych i dobrych w imie… No wlasnie… Czego? Niech pan autor sam postara sie zajrzec w glab swojego serca, tylko mam nadzieje, ze jesli to zrobi, to zrobi to z nastawieniem bardziej obiektywnym niz robi to w stosunku do bialostoczan.

~Warszawiak [5 godzin temu]
Uważajcie bo kiedyś to My przyjdziemy po was i tak wesoło nie bedzie 😛

~Pl [5 godzin temu]
Nasza pseudodemokracja w której nawet nie masz prawa nie lubić Murzyna muzułmana żyda. A nasi pseudodziennikarze nie widzą różnicy pomiędzy nie lubianym i nie akceptowanie a mordowaniem jak to robili faszysci. Nie każdy musi wszystkich kochać i witać z otwartymi ramionami bo Polska to nasz kraj i albo akceptujesz i szanujesz nasza kulture albo wypad.

~Inny [5 godzin temu]
Zadeklarowanych, prawdziwych neonazistów w Polsce jest niewielu. Ci ludzie z artykułu to kilkuosobowa grupka której nie wystarczą burdy na meczach piłkarskich. Skierowali się w stronę imigrantów. To, że mają tatuaż, nieudaczne namalują obelgi na murach czy posuną się do wandalizmu nie świadczy to o nich że są neonazistami tylko chuliganami na tle rasowym.

~wt [5 godzin temu]
Właśnie się zeszczałem ze śmiechu !!!! Chce żyć w POLSCE bo jestem faszystą, nazistą, rasistą i czym jeszcze mogę być??? Bo KOCHAM MÓJ KRAJ!!!!

~duma [5 godzin temu]
to nie nazisci tylko patrioci ! to wlasnie tacy ludzie walczyli i walcza za nasza piekna Polske. Polske ktora powoli traci suwerennosc przez niemcow i pieprzona unie europejska.

~mentor [4 godziny temu]
To jest właśnie pokłosie lewackiego multi kulti. Czyli sztucznego i na siłę mieszania kultur i ras. To się nie udało nawet w USA, gdzie podskórny rasizm jest wciąż bardzo silny. Ta ideologia doprowadziła do powstania casusu Breivika, neofaszyzmu, ale i niedawnych aktów przemocy zarówno ze strony rdzennych Europejczyków jak i imigrantów i ich potomków. Integracja i asymilacja tak skrajnych kultur i mentalności nigdzie na świecie na dłuższą metę się nie udała i dalsze w to brnięcie przez europejskich polityków przypomina sytuację, w której ktoś siedzi już w szambie po pachy, ale idzie dalej bo chce się przekonać jak to będzie gdy go owno zaleje mu też i usta.

~Dante [5 godzin temu]
Przeciętni ludzie są coraz bardziej wnerwieni tym co wyrabia władza centralna i lokalna – i raczej to nikogo nie powinno dziwić. Gdyby władza działała porządnie dla dobra ludzi, naród by się nie wk*rwiał. A próba etykietowania nas przez media jako „faszystów” oraz „nazistów” jest jawną kpiną i tym bardziej działa jak płachta na byka. Dlatego polityków i dziennikarzy nie powinno dziwić, że naród żąda ukarania winnych obecnej sytuacji!

~Kac [5 godzin temu]
Przecież tę postawę ukształtowali lewacy sprawujący w Polsce, pośrednio lub bezpośrednio władzę od 25 lat. W początkach XX w. czerwone śmieci stworzyły Hitlera to dla czego tym razem ma być inaczej.

~adi [5 godzin temu]
Nareszcie coś się zaczyna dziać bo ktoś musi się za tą polską wstawić chłopaki tak trzymać pełen szacun dla was róbcie tak dalej.

~prawda [5 godzin temu]
Drodzy agitatorzy! Nie miejcie złudzeń i szkoda waszego wysiłku. Widząc co się dzieje i w jakim kierunku zmierzamy, zagłosuję na nich! Niech tylko wystawią kandydatów do rządu. To co piszecie że źle uczą, to już na naszych oczach się spełnia. Rząd z rozmysłem i świadomie sprowadza na nas zagrożenie. Na dodatek ten przymus ze strony Unii, to niedopuszczalne. Nie będę nikogo kochał na siłę.

7 Uwagi o autorze i jego słowach:

~greg [7 minut temu]
Stek bzdur, lecz fragment „Rodzice mają synów gdzieś, a synowie rodziców jeszcze głębiej” obraża mnie jako ojca dwóch synów. Haruję jak wół, często nie śpię po nocach czuwając nad nimi gdy są chorzy lub cierpią z innego powodu, staram się o ich przyszłość a taki pismak lekką ręką mówi, iż jestem ojciec do d*py. Co za bezczelny typ.

~Kaczkofan [przed chwilą]
Taki yntelygentny facet, a pisze takie bzdury o Jedwabnem…

~Naemi [2 godziny temu]
Ten artykuł to żenada , a autor jest nierzetelny i brak mu wiedzy. A fragment o Burym to aż się nóż w kieszeni otwiera po prostu. Wstyd mi, że taki ktoś jak autor tego tekstu śmie nazywać siebie POLAKIEM!!!

~ulalala [3 godziny temu]
Kącki to ten co wykończył medialnie Leppera ? Teraz widać dostał zlecenie na narodowców wszystko wrzucając do jednego wora. Jest symbolem „Wybiórczej” HIPOKRYZJI, OBŁUDY i ZAKŁAMANIA. Jedna wielka propaganda i manipulacja na miarę „Wybiórczych” bastionów medialnych. Nienawiść zaczyna się tam gdzie wskaże medialny mędrek. Mówi że opadły fasady. Ale kiedy duma lewicy dyrektor teatru PUBLICZNIE w necie papieża nazywa „chu… ” w imię jej wypaczonych urojeń taki Kącki nie pieje że padła fasada lewicowej tolerancji , nie mówi o nienawiści, kiedy jego lewackie ukochane bastiony medialne których jest częścią chłoszczą propagandą od rana do wieczora i falą inwektyw w stylu „ciemnogród, ksenofobia” itp itd wszystkich opornych którzy nie chcą przyjąć lewackiego punktu widzenia, nie pieje że to nienawiść i fasady opadły. Kiedy urządzają swoje antykatolickie seansy nienawiści Nergale , golgoty Picniki i inne itp itd pastwią się PUBLICZNIE nad przekonaniami czy wierzeniami innych szydzą i opluwają publicznie Kącki nie lamentuję że rodzi się nienawiść, że fasada opada.Wtedy ogłosi pewnie że to „wyraz artystyczny”,choć taka retoryka niczym nie różni się od tej kiedy prokurator uznał Kiedy maszerują dumnie z symbolami zbrodniczego systemu komunistycznego który był źródłem setek MILIONÓW ofiar na całym świecie i nawet faszyści się do niego nie umywają Kącki nie pieje o nienawiści, i eskalacji radykalizmu. Fasada mu nie opada 🙂 Kiedy paradują z bohaterami komunistycznego totalitarnego reżimu jak zbrodniarz Che też nie bije na alarm że trzeba już zrywać te koszulki , już wyrywać z łap te symbole żeby nie eskalowały. Kiedy żyd Gross autorytet jego „wybiórczego” bastionu medialnego publicznie pieje że Polacy w czasie wojny zabili więcej żydów niż niemców Kącki nie lamentuje że opadły fasady, kiedy taki Gross pieje że Polska że chce przyjmować „uchodźców” i urabia jakieś ideologie podczas gdy słowem nie odnosi się do tego że jego Izrael również nie chce tych uchodźców przyjmować , a ma dług uchodźczy chyba większa od Polaków, bo akurat żydzi przez całe wieki byli uchodźcami i ciągle korzystali z gościny innych , jak choćby w Polsce. Kiedy taki poseł Adam Szejnfeld w do celów politycznych lansuje obraz krzyża zestawiony ze słowami „paranoja , schizofrenia” to Kącki się nie oburza , nie pieje że opadły fasady, że trzeba taką agresję w symbolice zatrzymać i powiedzieć stop póki jeszcze można. Nie pieję kącki o nienawiści, szyderstwie . Słowem ten typ to chodząca HIPOKRYZJA , OBŁUDA i ZAKŁAMANIE. I tu dopiero opadła fasada na jaką sam siebie mozolnie pozuje i fasada towarzystwa jakie reprezentuje. Nienawiść i radykalizm jest tylko tam gdzie wskaże wam Kącki. Ubaw po pachy. Taki Kącki niech naprawianie świata zacznie od siebie i swojego towarzystwa bo tam mu wystarczy roboty na całe życie, niech przebada ich idoli i pochodzenie. Niech zbada drogi życiowe takich Michników, niech napisze o Różańskich, Baumanie i tym podobnych „autorytetach”. Bo tak to tylko można parsknąć śmiechem na takie tendencyjne artykuliki na polityczne zapotrzebowanie .

~Nemo [3 godziny temu]
Artykuł tendencyjny. Towarzysz Kącki to w wolnej Polsce za zdradę bw pierdlu będzie siedział.

~Prawda [3 godziny temu]
Panie towarzyszu Kącki Januszu, jeżeli tak lubi Pan pisać o rasizmie, faszyzmie i nacjonalizmie, jedź Pan do Izraela. Tam znajdzie Pan całe pokłady materiału na niejedną książkę na ten temat. Podróż po Europie i Rosji tez się Panu przyda. A od spokojnej i w miarę tolerancyjnej Polski.. wara!

~śwo [3 godziny temu]
Panie Kącki proszę nie obrażać nas Polaków, bo nazywanie narodowców neonazistami jest obrzydliwym syjonistycznym kłamstwem. Nie zdziwiłbym się jakby większość tych rasistowskich napisów robili pańscy ziomale tak jak ci na zachodzie co smarują antysemickie hasła na murach i jednocześnie oburzają się na antysemityzm (proszę poszukać sobie w internecie)

~wojt [4 godziny temu]
Ta książka to paszkwil opluwajacy normalnych ludzi a pan ,, autor,, doczeka sie paru procesow.

~chir [3 godziny temu]
Panie Kącki a co żydzi robili po wkroczeniu bolszewików w 1939r ?? Bury miał prawo i obowiązek tak postępować

~RP [3 godziny temu]
W normalnym kraju taki antypolski pismak by już wisiał (bez żadnej przesady: do 1939, w sumie aż do 1945, za szkalowanie Polski i żydokomunistyczną propagandę groziła kara śmierci, tym bardziej za zdradę; podobnie zresztą za poważną korupcję, z hienami nie można się patyczkować).

~Azazel [5 godzin temu]
Wystarczy że przez 50 lat oczernialiscie Wojsko Niepodległościowe,gdyby nie bolszewia nie było by partyzanki,nie musieli by się ukrywać przed oprawcami z NKWD,UB,KBW i MO.Proste kumuszy łbie

~śwo [3 godziny temu]
Dzięki takim żydokomunistycznym kłamcom mamy taką Polskę jaką mamy i tak już od 71 lat. Nie dajcie się duraczyć takim typom i szukajcie prawdy. Tym co chcą poznać prawdę polecam wykłady Leszka Żebrowskiego „Wymiana elit w Polsce po 1944 roku”.

~kk [3 godziny temu]
FAŁSZOWANIE historii przez pseudodziennikarzynę Kąckiego- usprawiedliwia postępowanie żydów i ich współpracę z NKWD- przecież zanim Niemcy wkroczyli na NASZE tereny już urzędowali tam sowieci , a żydom do tego czasu nic się nie działo. I jeszcze to indywiduum śmie twierdzić, że „moją pasją jest (…) tworzenie opowieści (…) uczciwej i szczerej”. Kolejny artykuł na zlecenie.

~DareK [3 godziny temu]
Bardziej szkodliwe dla życia społecznego są lewacy przesladujacy za pozwoleniem niektórych wykładowców pracowników naukowych o prawicowych poglądach.

~Koziołek [3 godziny temu]
Marcin Kącki jest z Gazety Wyb.do tego narodowości żydowskiej i dlatego pisze takie dłuuuuuugie rozprawy co są tyle warte i pełne prawdy co wypowiedzi grossa, czy wiesentala. Czy on myśli że naprawde mu ktoś w to uwierzy ? Ja piernicze przecież to propaganda jak za stalina. Niewątpliwie jego Ojciec mógł być w UB stąd ten cały syf. To poraniony duchowo człowiek jak i większość żydów, masonów i lewaków i resortkidsów. Macham mu skarpetami i pozdrawiam plwociną.

~ania [3 godziny temu]
Zyd Kącki niczego nie rozumie…..Czy temu jełopowi nie przyszło do pustego łba olśnienie ; przecież skądś się to wzięło !!!! Podstawą tego są rządy obcych agentów, nieważne: żydowskich, niemieckich, ruskich czy jeszcze innych. Obca swołocz tylko rabowała, gwałciła, wynaradawiała Polaków. Dzisiaj także się tak dzieje. A więc ludzie biorą sprawy we własne ręce. Boję się, że jak zaczniemy do Polski ściągać islamską hołotę to wraz z nią na szafot pójdą i rządzący !!!!!!!! A to nie żarty ! Młodzi Polacy umieją wyciągać wnioski z hostorii i z tego co się dzieje obecnie w Niemczech czy we Francji.

~qlfon [3 godziny temu]
Ty oseudo literacie z WP napisz jak po wejściu ruskiego NKWD te Chazary zaczęły mordować Polaków i wysyłać i w setkach tysięcy na Sybir do gułagów. Naucz się historii . Przypominam ci że na 100% zabitych akowców zamordowanych i zabitych w II wojnie świtowej I po 90% zostało zamordowanych przez NKWD i UB składające się w 85% z Chazarów. Obecnie miliony Polaków wyganiacie z Polski za chlebem , a po cichu co roku obywatelstwo polskie dostaje 2700Żydów. Nap[isz kłaco z WP prawdę, a nie piszesz jako pożyteczny idiota.

~JA [7 godzin temu]
Kolejny Gross nam kwitnie.

~nick [7 godzin temu]
co to za uposledzony chlopczyk na koncu. wyslicie sms zeby mu pomoc 🙂

alfons-van-worden [7 godzin temu]
Niedługo do Polski przyjadą terroryści bandyci z Afryki i Bliskiego Wschodu nastąpi zbilansowanie sił i chyba wtedy lewactwo już będzie zadowolone

~miś [7 godzin temu]
90% propagandy 10% prawdy. koniec prania mozgow polakow, nie damy sie juz nabierac na wasze klamstwa!

~Daro [7 godzin temu]
Totalny brak prawdy w artykule

~ania [4 godziny temu]
Autor tego gofna chciałby by po ulicach chodzili hindusi i czarni a żydzi znów przejęli miasto :). A co do pani Kowalczyk – jakby nauczyła, by nie wiązać się z jakimiś przybyszami to problemu by nie miała przecież. A multikulti zostało wymyślone po to by zatrzeć białą kulturę lub zrównać ją do poziomu czarnej i śniadej kultury.

~x [4 godziny temu]
Typowy, lewacki przedstawiciel „straszyzmu”, wywodzacy sie z żydowskich środowisk związanych z GW. To ludzie chorzy z nienawiści, opętani obsesją deprecjonowania wszystkiego co polskie, i jednocześnie, na zasadzie inwersji, nazywania obiektów swoich paranoidalnych fobii, faszystami. Biorąc pod uwagę, że redakcja GW to siedziba sztabu wyborczego PO, artykuł jest zawoalowana formą łamania ciszy wyborczej (nomen omen)

~Jaszczur [5 godzin temu]
Nie czytajcie tych anty polskich bzdur ten cały Marcin Kącki to jest człowiek Wyborczej, kolega Tomasza Lisa i Żakowskiego. Oni chorobliwie nienawidzą Polskę i wszystko co patriotyczne, dlatego pod wybryki chuligańskie prostych chłopaków podciągają szczerych patriotów i historię antykomunistycznego podziemia tak by ludzie kojarzyli słowa naród, patriotyzm, ojczyzna z chuliganami malującymi bezmyślnie swastyki na murach. Kącki to jeden ze szkodników srający do naszego gniazda.

~aleksy [4 godziny temu]
Podpalenia, zastraszanie, mury zamalowane swastykami…….w porównaniu z islamem gdzie się morduje, sprzedaje dzieci, namawia do zamachów itp., itd…….to są niewinne zabawy……

~fwe [5 godzin temu]
nie wszyscy chcą wielokulturowości i nie muszą być rasistami dlaczego na siłę chce się to zmieniać? polska jest jedno kulturowa i tak powinno pozostać jak wam się nie podoba to jedźcie sobie do belgi holandi…

~Meduza [4 godziny temu]
Pan chyba stara sie o angaż w wyborczej. Albo poprostu za dużo TVN oglada:D uśmiałem sie strasznie.

~Polak [4 godziny temu]
Panie śmieszny redaktorku w wolnej Polsce po wyborach rozliczamy takich jak Pan.precz z uchodzcami.niech żyje wolna Polska

~Toczone kłamstewka [4 godziny temu]
Przyłapałem autora tego paszkwila na kłamstwie. Napisał, że NKWD i Sowietom, żydzi stawiali bramy, bo byli mordowani przez Niemców………………drogi panie, o pseudonimie Kącki. Do 17-nastego września 1939 roku. Nie ginął żaden Żyd. Do dnia 17-nastego września, nikt z żydów nie wiedział, że nadchodzi, na nich Jom Kippur………………..ty bezczelny kłamco. ….Osiedlili byście się w Polsce, tylko „KLIMACIK”, polaków wam nie pasuje. Jazda do Izraela. Polin wam się marzy ? Powiedz swojemu jąkale, pseudonim Michnik, że w opluwaniu Polaków, przegoniłeś Gro$$a.

…..

Podsumowanie:

~Blondi [pół godziny temu]
Niebawem problem sam się rozwiąże. Polska wymiera. Polakom nie chce się płodzić dzieci, zamiast dziecka wolą sobie kupić wieśwagena, za kilkadziesiąt lat ostatni Polak umrze. A że przyroda nie znosi próżni, więc na tych ziemiach będą mieszkać inni, mądrzejsi ludzie. Całkiem prawdopodobnie będą to ludzie ze wschodu, muzułmanie, bo Rosjanie – prawosławni, też wymierają.

~Spioch [2 godziny temu]
Sory taki mamy klimat. Nie podoba ci sie sytuacja to wyjedz. Przeciez to nie jest dramat jak mowila zona bronka

~kggf [7 godzin temu]
Z Polski już nic nie zostało prawie. Trzeba jej bronić po trupach.

53 thoughts on “196 Po co wp.pl przerywa ciszę wyborczą, publikując kolejny przeciw-polski tekst?

 1. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Ekspert-Platforma-pomogla-wygrac-PiS-Zabraklo-Donalda-Tuska,wid,17932037,wiadomosc.html?ticaid=115d37&_ticrsn=3

  akt. 25.10.2015, 21:29

  Ekspert: Platforma pomogła wygrać PiS. Zabrakło Donalda Tuska

  Platforma nie wyciągnęła wniosków z wyborów prezydenckich i popełniała podstawowe błędy strategiczne i taktyczne, ewidentnie zabrakło Donalda Tuska – komentuje wstępny wynik wyborów Eryk Mistewicz, ekspert od marketingu politycznego, w rozmowie z Wirtualną Polską. Z kolei o wyniku Zjednoczonej Lewicy mówi: Dzisiaj mamy do czynienia z końcem postkomunizmu w Polsce.

  Według sondaży exit polls przeprowadzonych przez IPSOS dla TVP1, Polsat News i TVN, w wyborach parlamentarnych zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 39,1 proc. poparcia. Platforma Obywatelska zdobyła 23,4 proc. poparcia, Kukiz ’15 – 9 proc., Nowoczesna – 7,1 proc., Zjednoczona Lewica – 6,6 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,2 proc., KORWiN – 4,9 proc., Partia Razem – 3,9 proc.
  (…)

  ~juster 18 minut temu
  Z rudym paziem byłoby max 20%, chłopku komentatorze

  ~anT 18 minut temu
  zabrakło nowych POmysłów na kłamstwa

  ~wyborca 17 minut temu
  A kto to Tusk ? figura wielka? To oszust i intrygant…

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ewa-Kopacz-gratulujemy-zwyciezcom-dziekuje-Polakom-ktorzy-dzis-glosowali,wid,17932001,wiadomosc.html

   akt. 25.10.2015, 22:05

   Ewa Kopacz: gratulujemy zwycięzcom; dziękuję Polakom, którzy dziś głosowali

   Gratulujemy zwycięzcom i dziękuję wszystkim Polkom i Polakom, którzy dzisiaj poszli do wyborów – mówiła premier Ewa Kopacz, podkreślając, że „im też należą się brawa”.
   (…)

   (…)

   ~Anzelm 47 minut temu
   KOPARA! Czas rozliczenia ciebie i twoich zbrodniczych kolegów już się ZACZĄŁ!

   ~killerkopar 39 minut temu
   kopara bardzo ci się głosik łamał s..ko. ,,boisz’ troszkę co?

   ~won z PL zdrajcy 😛 38 minut temu
   abuuuuuu….

   Polubienie

   • 23:59

    Pierwszy program niemieckiej telewizji publicznej ARD uważa, że utworzenie rządu przez PiS grozi „orbanizacją” Polski, co w Niemczech powinno uruchomić „sygnał alarmowy”. Komentator ARD zastrzegł, że partia Jarosława Kaczyńskiego zmieniła się od 2005r.

    23:42

    Zdaniem węgierskiego portalu index.hu najwięcej na wyniku wyborów w Polsce zyska… premier Węgier Viktor Orban. Tymczasem zachodnia prasa określa polskie wybory jako sukces „nacjonalistów” i „eurosceptyków”.

    23:25

    Polacy zagłosowali w niedzielę za zmianą, wynosząc do władzy eurosceptycznych konserwatystów, którzy wypłynęli na fali populistycznych obietnic i obaw przed napływem uchodźców – odnotowuje agencja AFP. AP pisze o „decydującym zwrocie w prawo”.

    22:53

    Donald Tusk o rządach PO: to były dobre lata. Jestem dumny z premier Ewy Kopacz i z Polski

    22:39

    Tomasz Lis @lis_tomasz
    J. Kaczyński panem i władcą Polski
    20:24 – 25 paź. 2015

    Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Grzegorz-Schetyna-potrzebna-jest-nowa-Platforma,wid,17932415,wiadomosc.html?ticaid=115d3a&_ticrsn=3

   akt. 26.10.2015, 00:24

   Grzegorz Schetyna: potrzebna jest nowa Platforma

   Dziś nic się nie kończy, a wszystko się zaczyna – obiecuję wam to tu, w Kielcach, i obiecuję całej Polsce i całej Platformie – powiedział w niedzielę Grzegorz Schetyna. Dodał, że PO musi z przegranej w wyborach parlamentarnych wyciągnąć wnioski. – Potrzebna jest nowa Platforma – zadeklarował.

   – Musimy wyciągnąć wnioski, musimy sobie poważnie porozmawiać o wczorajszym dniu, o dzisiejszym i o tym, co przed nami – powiedział w niedzielę Schetyna podczas wieczoru wyborczego świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w Kielcach, gdzie otwierał listę.

   Według sondażu Ipsos niedzielne wybory parlamentarne wygrało PiS (39,1 proc. poparcia) przed PO (23,4 proc.).

   – Potrzebna jest nowa Platforma, nowe wyzwanie. Jesteśmy po 15 latach, ta partia rzeczywiście przeżyła bardzo wiele i wiele dla Polski zrobiła dobrego, a dzisiaj przegrywa wybory i trzeba z tego trzeba wyciągnąć wnioski – mówił Schetyna, komentując sondażowe wyniki wyborów.
   (…)
   Zdaniem Schetyny „od wtorku zacznie się nowa rzeczywistość”. Teraz – kontynuował – potrzebna jest diagnoza. – Musimy wyciągać wnioski z tej sytuacji – podkreślił. Według niego trzeba to zrobić w sposób „spokojny i racjonalny”.

   – Dzisiaj trudny wieczór, jutro ciężki dzień, a we wtorek wszystko się otworzy – powiedział dziennikarzom. Zapytany, czy to jest maksymalny wynik, na jaki mogła liczyć PO, odpowiedział: „nie przywiązuję wagi do tego, w jaki sposób przegrałem, ale dlaczego nie wygrałem”. – Osiem lat rządów w trudnych latach nigdy nie pomaga – mówił. Ocenił również, że wynik wyborów prezydenckich, w których przegrał Bronisław Komorowski, był „poważnym sygnałem”.
   (…)

   ~As 4 minuty temu
   Nie panie Schetyna! Nikomu w Polsce NIE JEST POTRZEBNA NOWA PLATFORMA! Czas jej ZATONĄĆ!

   Polubienie

   • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zbiera-sie-zarzad-PO-Temat-Ewy-Kopacz-jest-zakonczony,wid,17934767,wiadomosc.html

    akt. 26.10.2015, 18:07

    Zbiera się zarząd PO. „Temat Ewy Kopacz jest zakończony”

    We wtorek zarząd PO omówi wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych i podsumuje kampanię wyborczą – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa od polityków PO. W partii coraz częściej słychać o potrzebie zmian w jej władzach. Temat Ewy Kopacz jest zakończony – uważa jeden z liderów PO.
    (…)

    ~ali 7 minut temu
    SLD nie rzadzilo i jest OUT!

    ~Gość 7 minut temu
    Grabarczyk – zaufanie do PO odbuduje się samo, jak znikniesz ty i ta cała twoja świta którą powsadzałeś do różnych spółek i spółeczek Skarbu Państwa, banku itp.

    ~hej ho 8 minut temu
    Ewa do wora I do jeziora

    ~dadasda 8 minut temu
    Tyle afer wyszło na jaw i wy sie zastanawiacie czemu przegraliscie? Zostawiacie panstwo w dobrym stanie? Macie omamy chyba jakies…

    ~dr 9 minut temu
    Rezydent Szczynukowycz, Durna lewacka marionetkowa parytetowa Dyzma Kopaczowa probanderowska Bufetowa proniemiecka Stokrotka Pizdawa I Begowski aferal Petru. lapowkara Sawicka, lapowkara Blida, lapowkara Pitera. volksdeutsch Herr Tusk. feminazistka Nowacka.

    Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/gid,17932033,kat,7631,title,Wieczor-wyborczy-PO,galeria.html


   „Polska jest dziś lepszym krajem”

   Premier przekonywała, że „przez ostatnie osiem lat pod rządami koalicji PO-PSL Polska bardzo się zmieniła i jest dziś lepszym krajem”.


   „Nie byłoby to możliwe, gdyby Polacy dwukrotnie nam nie zaufali”

   – Nie byłoby to możliwe, gdyby Polacy dwukrotnie nam nie zaufali. Ale najbardziej dziękujemy tym, którzy byli z nami do końca – dodała Kopacz.

   No i po co był wam ten dzisiejszy artykuł?
   I co na to wszystko powie teraz obrzezany czerwony papierz, nieomylny Szechter? Kogo teraz PO zabiła na pasach… ? Aż strach pomyśleć… Powodzonka… czeluść czeka… Oby tak dalej tawariszcz, maładziec!!!

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/trzy-obrazki-ktore-zapamietamy-po-wieczorze-wyborczym/7csyvq

   Obrazek drugi: przerwane przemówienie Ewy Kopacz

   W tym samym czasie, w zgoła odmiennych nastrojach, wyniki komentowali działacze Platformy Obywatelskiej. Ewa Kopacz, która tuż po ujawnieniu sondażowych wyników wyszła na mównicę, mówiła bez przekonania. Symboliczne było również przełączenie się stacji telewizyjnych z jej przemówienia na wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Do tej pory – zgodnie z niepisaną zasadą – jako pierwszy po ogłoszeniu wyborów niemal zawsze występował zwycięzca. Tym razem Kopacz wyszła przed szereg i sporo na tym straciła – do sztabu PO nie wracano przez dłuższy czas.

   Brak bezpośredniej transmisji ze sztabu PO to jednak pewna strata, bo tam smutek mieszał się z niedowierzaniem. Platformie przez ostatnie lata – nawet w momencie najwyższej popularności – nie udało się nigdy osiągnąć takiego wyniku jak partii Jarosława Kaczyńskiego w tym roku. Ten policzek najmocniej odczuje pewnie Ewa Kopacz, która już niedługo może pożegnać się ze stanowiskiem przewodniczącej partii.

   Platformę czeka najtrudniejszy okres w swojej historii. Podobnie było w 2005 roku, kiedy partia przypominała boksera po pierwszym knockdownie. Wtedy jednak Donaldowi Tuskowi udało się skupić wokół siebie zdeterminowanych polityków, podnieść z desek i wygrał wybory w 2007 roku. Teraz PO dostała drugi, dużo mocniejszy niż w 2005 roku cios. Z takiej opresji może wyjść tylko dzięki charyzmatycznemu liderowi, którego zabrakło w ostatnich miesiącach. Kto nim będzie?
   (…)

   Obrazek III: stypa na lewicy

   O ile w sztabie Platformy Obywatelskiej smutek mieszał się z niedowierzaniem, to w sztabie Zjednoczonej Lewicy dziennikarze mogli czuć się jak na stypie. Kiedy kilka miesięcy temu rozmawiałem z Leszkiem Millerem po przegranej w wyborach prezydenckich, mówił – jak zwykle pewny siebie – że lewica jesienią pokaże swoje prawdziwe oblicze. I pokazała, przegrywając na ostatniej prostej.

   Upadek ZL jest szczególnie bolesny, bo po latach rozdrobnienia w kręgach lewicowych, najwięksi gracze wreszcie się porozumieli i stworzyli listę „ponad podziałami”. W kuluarowych rozmowach działacze lewicy wskazywali, że ta sztuka była niezwykle trudna, bo pogodzenie takich „samców alfa” jak Miller i Palikot było niemal niewykonalne. Ostatecznie udało się tego dokonać dzięki Barbarze Nowackiej okrzykniętej „cudownym dzieckiem lewicy”.
   (…)

   ~Albercikk : Fantastycznie !!! 🙂 PO wkońcu dostało na co zasłużyło, jednak uważaam że ich wynik i tak jest stanowczo za wysoki biorąc pod uwage z jaką pazernoścją kradli, pluli ludziom w twarz i mówili że deszcz pada. Mam nadzieje że PIS ich rozliczy i powsadza za kraty. Dobrze że lewica popłyneła (lewica tylko z nazwy, beznadziejni i bez pomysłu byli przez ostatnie pare lat) Żal jedynie że PSL znowu się dostał, każdy byłby lepszy od tyej bandy złdzieji.

   ~maxxu : Po juz pokazało przez 2 kadencje ze jest partią dla biznesmenow a nie dla zwyklego pracownika. Podnioslo podatki i wiek emerytalny by pracodawcy dluzej gnebili podwladnych. Koniec oszustw i debilnych spotow Ewy Kopacz ktora jadąc w pociagu podziwia piekne domy ludzi ktorzy dorobili sie ich pracujac w innych panstwach bo w Polsce mieliby tylko płot ze sztachet z odzysku

   ebola do ~i PO elycie: Tak pisałem przed wyborami………….
   Uważam, że Platformie „obywatelskiej” już nic nie pomoże, niezależnie od tego, czy zrobi krok do przodu, czy do tyłu. W moim przekonaniu to antyspołeczne ugrupowanie jest już politycznym trupem, którego fetor nie powinien po jesiennych wyborach rozchodzić się po Parlamencie. Ale dobrze opłacani „genialni sztabowcy” Ewy Kopacz wykombinowali, żeby mogła ona dotrzeć do społeczeństwa, to powinna jeździć pociągiem … To bardzo kosztowne, pijarowskie przedsięwzięcie (wiadomo, finansowane z pieniędzy podatników) wyglądało tak, że gdy pani premier jechała w pociągu, to za nią sunął orszak aut (limuzyny bmw, audi, mercedesy, nieoznakowane auta policji, pojazdy z dziesiątkami funkcjonariuszy BOR). Ten „genialny pomysł” okazał się jednak kolejną kompromitacją PO. Baardzo dobrze, że PO nie jest w stanie zakłamać rzeczywistości, bo na temat prawdziwego oblicza „obywatelskości” i „bliskości” ze społeczeństwem tej jedynej i słusznej partii, z perspektywy 8-miu lat można by powiedzieć bardzo dużo złego, a efektem tego stała się niedawna przegrana Bronisława Komorowskiego. Dlatego totalną żenadą jest fakt, że ci którzy destabilizują państwo przyzwalając na „import” tysięcy Muslimów, przy współudziale PSL odrzucają w Sejmie wnioski społeczne o referenda, sprowadzają najsłabszą grupę społeczną, tj. emerytów, rencistów, osoby niedołężne (vide: coroczne „waloryzacje” świadczeń) do poziomu żebraków, mają jeszcze czelność informować społeczeństwo, że ich doszczętnie skompromitowana „elyta” dostanie „jedynki” na listach wyborczych do kandydowania w jesiennych wyborach parlamentarnych!!! Zwyczajnie brak słów, które właściwie określiłyby ten haniebny bezmiar arogancji, hipokryzji i cynicznego kpienia sobie z polskiego społeczeństwa!!! Takimi właśnie metodami i standardami kieruje się „obywatelska” Platforma, nieuchronnie zmierzająca na śmietnik historii!!!

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kuba-wojewodzki-komentuje-wybory-2015/cycs64

   Kuba Wojewódzki komentuje wybory 2015

   Kuba Wojewódzki skomentował wybory parlamentarne 2015. Z pierwszych sondażowych danych wynika, że zwycięzcą jest partia Prawo i Sprawiedliwość. Dziennikarz zamieścił zdjęcie karty do głosowania, na której odręcznie dopisano: „Bardzo się boję!”. Pod napisem widnieją inicjały K.W.
   (…)

   ~Agata : Masz się czego bać, bo z wysokiego konia spada się boleśnie. Nagle przestaniesz byc pupilkiem władzy, skończą sie bajeczne zarobki i nasmiewanie z ludzi i opluwanie ich jak było ostatnio z Zelnikiem – mam nadzieję, że niezawisły wreszcie sąd każe panu go przeprosić!

   ~pjh : -do taka sytuacja
   A moze juz dosc tych zalow i jekow? Moze juz dosc tego jadu? Podnies sie wystraszony chlopczyku i wez sie w garsc, i wez sie do dobrej wspolpracy by ta NASZA WSPOLNA Polska wreszcie podzwignela sie i zaczela miec znaczenie w Europie i Swiecie? Moze starczy jej na tyle, by wyzywic nas WSZYSTKICH bez kolesiostwa, krecenia lodow i miliardowych przekretow, bez stronniczych sadow, bez policyjnego rozbijania pochodow Swieta Wyzwolenia, bez niedozywionych dzieci i ludzi bez pracy, recistow zyjacych za pareset zlotych miesiecznie i bez Zielonej Wyspy zamienionej w lodz podwodna. Moze tez Ten Co Nad Nami przywroci ci wzrok i rozum. Moze wybudzisz sie ze swego amoku i dostrzezesz jak ta Polska prawdziwie wyglada, gdy patrzysz na Nia bez okularow zalozonych ci przez Lisa, Gugale, Krasko, Pochanke, Olejnik – (mam dalej wyliczac?) i wreszcie zdecydujesz sie by obejrzec te druga strone medalu?

   ~wiedzmin : Od czasu profanacji polskich symboli pan ferrari przestał być dla mnie człowiekiem. Brak przyzwoitości, zasad i honoru dyskwalifikuje pana. Więc żegnam z przyjemnością.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Donald-Tusk-o-rzadach-PO-to-byly-dobre-lata-Jestem-dumny-z-premier-Ewy-Kopacz-i-z-Polski,wid,17932297,wiadomosc.html

   akt. 25.10.2015, 23:34

   Donald Tusk o rządach PO: to były dobre lata. Jestem dumny z premier Ewy Kopacz i z Polski

   To były dobre lata – tak rządy Platformy Obywatelskiej podsumował Donald Tusk, były lider tego ugrupowania, obecny szef Rady Europejskiej.
   (…)
   Donald Tusk pozytywnie ocenił lata, w których rządziła Platforma Obywatelska. – To były dobre lata, niełatwe, nie wszyscy mieli w tym czasie satysfakcję, czy wystarczająco dużo szczęścia, żeby cieszyć się z tych 8 lat, ale dla Polski były one naprawdę dobre i jestem też dumny z premier Ewy Kopacz, bo pokazała jak walecznym i konsekwentnym jest politykiem – powiedział Donald Tusk. Dodał, że jest też dumny z Polski. Jego zdaniem „wszyscy, bez wyjątku ludzie na świecie” bardzo wysoko oceniają wysiłki Polaków.
   (…)

   ~Zlodzieju 1 godzinę i 45 minut temu
   Zdrajco i oszuście powinieneś wisiec

   ~kukizek 1 godzinę i 47 minut temu
   Mam nadzieje ze Jarek tego bandyte w kajdankach przed Trybunalem postawi

   ~Rozgoryczonamatka 34 minut temu
   Satysfakcja, szczęście ????? Kogo na to stać ???? 1500zł i szczęścia dużo jeśli starczy do pierwszego !!!!!! Panie Tusk jest Pan oderwany zupełnie od rzeczywistości 😦 i mówi Pan co innego , a robi co innego ….obiecał Pan Polakom, że nie zostawi Polski i nie wyjedzie do Brukseli ..po czym zrobił zupełnie co innego ! I śmie Pan pisać o szczęściu !!!!! Tyrać do 67 roku życia i mając 68 lat szczęśliwie dla Was rządzących odejśc z tego świata !!!!! I satysfakcja z czystych oszczędnosci dla ZUS-ow ….brak słów

   ~Patriota 1 godzinę i 4 minuty temu
   To były dobre lata dla złodziejstwa Panie Tusk .To jest dla Pana powód do dumy??Pozostawił Pan Polskę zrujnowaną ,rozgrabioną i uciekł jak szczur kanałem!!!

   ~t 12 godzin i 30 minut temu
   Oj dobre tłuste lata były Tusk i Kopaczka nakradły tyle ze normalnemu Polakowi Kowalskiemu zabrakło by 300 lat zycia by tyle mogł zarobic.

   ~t 12 godzin i 28 minut temu
   Przed wojną taki tusk i kopaczka juz by wisieli publicznie, ale to były czasy kiedy honor był ważny a zdrajców i złodzieji wieszano

   ~t 12 godzin i 27 minut temu
   Ale on właśnie o tym mówi, w swej tuskowej wermachtowskiej budzie nie ma miejsca dla spoleczenstwa!

   ~zoska55 25 minut temu
   Szczęście za 1500zł pensji ????? Kolacje u Sowy za tysiące !!!! Satysfakcja gwarantowana !!!! Żałosne …..

   ~dzagu 22 godzin i 51 minut temu
   jak on smie tak mowic. 8 lat za unijna kase, korupcja, zlodziejstwo. mam naDZIEJE, ZE STANIESZ PRZED SADEM

   ~Ola 16 godzin i 11 minut temu
   Amen

   Polubienie

   • http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sukces-malgorzaty-kidawy-blonskiej-uzyskala-70-proc-glosow-po-w-swoim-okregu/m3mvqs

    Sukces Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Uzyskała 70 proc. głosów PO w swoim okręgu
    (…)
    Portal 300polityka.pl poinformował dziś, że z podwarszawskiego okręgu wyborczego do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej dostali się Małgorzata Kidawa-Błońska, Kinga Grajewska, Michał Kamiński oraz Jan Grabiec. Ze swojego wyniku może być zadowolona zwłaszcza marszałek Sejmu, która otrzymała ponad 80 tys. głosów, co stanowi 70 proc. wszystkich oddanych na PO.
    (…)

    ~dr POebbels : Wszystkim wyborcom „Pani Małgorzaty” proponuję przeczytanie rozmowy którą przeprowadził z nią red. Mazurek dla „Rzeczpospolitej” … kompromitacja.

    ~kobra : Kiedyś Michał Kamiński mówił że sam odszedł z PIS-u a dzisiaj u żelaznej damy M.Olejnik powiedział że jego wyrzucił J.Kaczyński a już myślałem że mój ulubienie medialny ma jaja a tu jak zwykle zbuki.

    ~cdx : Nie rozumiem jej wyborców i nie chcę ich obrażać. Słuchałem jej wyjaśnień w sprawie słabego wyniku wyborczego PO i .. ta kobieta zupełnie nie rozumie co się stało. Jakby spadła z księżyca. Dlatego nie rozumiem jej wyborców jak na taką kobietę można było głosować – zupełnie oderwana od problemów Polaków.

    ~hela do ~cdx: myślę,że rozumie, ale robi dobrą minę do złej gry

    ~cdx do ~hela: Gdyby była inteligentna toby znalazła inne sensowniejsze wytłumaczenie. A tak ośmiesza się.

    ~Yres : Na szczęście ten „sukces” nie przełożył się na wynik PO.

    ~WK : „Sukces Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Uzyskała 70 proc. głosów PO w swoim okręgu ” – trudno o lepszą ilustrację stanu umysłów wyborców PO. Cóż, trzeba się pogodzić, że ok. 24% społeczeństwa to bezrozumna masa ale z resztą chyba da się dogadać w najważniejszych sprawach dla Polski.

    Polubienie

 2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pawel-Kukiz-powstanie-nowy-ruch-ktory-wkrotce-zmieni-konstytucje,wid,17932040,wiadomosc.html

  akt. 25.10.2015, 21:58

  Paweł Kukiz: powstanie nowy ruch, który wkrótce zmieni konstytucję

  Dzisiaj 25 października mamy do czynienia z narodzinami nowego ruchu społecznego, który wkrótce zmieni konstytucję i przywróci państwo obywatelom – powiedział Paweł Kukiz podczas wieczoru wyborczego, po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.
  (…)

  ~TomaszPiotr 41 minut temu
  Brawo Kukiz !! Liczymy na Ciebie

  ~Gość 40 minut temu
  Gratulacje duży sukces gratulacje dla Ruchu Kukiz!!!!!!

  ~ROCK 35 minut temu
  Jeżeli za dwa lata padnie system to PiS ma znowu przerypane.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Znamy-juz-wyniki-exit-polls-wyborow-parlamentarnych,wid,17931770,wiadomosc.html

   akt. 25.10.2015, 21:48

   Znamy już wyniki exit polls wyborów parlamentarnych

   Znamy już wyniki exit polls wyborów parlamentarnych. PiS – 39,1 proc., PO – 23,4 proc., Kukiz’15 – 9 proc., .Nowoczesna – 7,1 proc., Zjednoczona Lewica – 6,6 proc., PSL – 5,2 proc., KORWiN – 4,9 proc., Razem – 3,9 proc. Frekwencja wyniosła 51,6 procent – wynika z badań Ipsos dla Telewizji Polskiej.

   Do Sejmu wejdzie pięć partii: PiS uzyska 242 mandaty, PO – 133, Kukiz’15 – 44, .Nowoczesna – 22, PSL – 18. To prognozowany podział mandatów.

   Jeśli wyniki sondażowe potwierdzą się do Sejmu nie wejdzie Zjednoczona Lewica, która startowała jako koalicja i nie uzyskała 8-procentowego progu wyborczego. Również KORWiN i Partia Razem, jeśli nie przekroczą 5-procentowego progu, nie wprowadzą swoich posłów do Sejmu.

   Frekwencja w niedzielnych wyborach, według Ipsos, wyniosła 51,6 proc.
   (…)

   ~Mm 1 godzinę i 26 minut temu
   Naprawdę ktoś głosował na nowoczesną po?trace wiarę w ludzi…

   ~wojwoj 1 godzinę i 27 minut temu
   Żaden Polak patriota nie głosował za PO ani Nowoczesną , tylko sprzedawczyk albo ślepy głupiec

   ~Brawo!!!!! 1 godzinę i 4 minuty temu
   Brawo! Jednak promowanie PO przez TVN, TVP, Polsat nic nie dalo. Promocja nowej gwiazdy czyli ADRIAN ZANDBERG (Partia Razem) rowniez g***no daly, widac jak na dloni proby manipulacji TV i porazke jaka poniesli resortowcy z TV Krasko!!!

   Polubienie

 3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Znamy-juz-laureatow-tegorocznej-nagrody-im-Wislawy-Szymborskiej,wid,17930745,wiadomosc.html

  akt. 24.10.2015, 23:25

  Znamy już laureatów tegorocznej nagrody im. Wisławy Szymborskiej

  Roman Honet i Jacek Podsiadło zostali ex aequo laureatami przyznanej po raz trzeci Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
  (…)

  ~toja56 1 godzinę i 18 minut temu
  Nagroda imienia Szymborskiej to tak jak nagroda imienia Stalina.

  ~Hymn Dąbrowskiegowczoraj
  Szczera prawda o całym dorobku kulturowym Wisławy Szymborskiej. 100% negatywnych wpisów , duch w narodzie Polskim nie zaginie i za to kocham internet.Nikt ludziom o prawdziwej histori ust nie zamknie.

  ~Wstrętna baba22 godziny temu
  Musiałam spiewać na lekcji piosenkę tej baby tego rozkudłanego Czupiradła – „Stalinowskie jasne słońce, opromienia cały świat, pozdrowienia śle dziś Polsce , cała młodzież kocha go”. Kto przyznaje takim ludziom Nagrodę Nobla

  ~dokladnie tak 19 godzin i 37 minut temu
  to samo chciałem napisać

  ~ydoska suka 15 godzin i 46 minut temu
  Pisałem pochwalne peany na część Józefa Wisarionowicza Stalina i za to dostala Nobla.

  ~Moher Power 14 godzin i 50 minut temu
  To samo chcialem napisać, ale inaczej pamiętam ten tekst. „Stalinowskie jasne słońce opromienia cały świat, pozdrowienia śle dzis Polsce, cała młodzież kraju rad.” Poeci pisali w tym okresie i takie wiersze; „Niech żyje nam tow. Stalin, co usta słodsze ma od malin.”

  ~Nagroda Nobla to wstyd 6 godzin i 13 minut temu
  Stalinowska Ropucha. Ten Nobel to sie pewnie w trumnie przewraca – Taka Stalinowska Ropucha dostaje nagrode jego imienia – Nobla. Dzis nagroda Nobla to obciach, wstyd i Groza

  ~Masakra 5 godzin i 30 minut temu
  Wstyd odebrać nagrodę Satlinówki

  ~ewa 56 minut temu
  Nie każdy wie ,że nasza noblistka swego czasu pisała LISTY WYCHWALAJĄCE STALINA. Ot hihot historii .

  ~realistka 23 godzin i 40 minut temu
  Nie każdy wie, że wielokrotnie łamałaś prawo w różnych kontekstach. Na pewno łamałaś 🙂 Nie ma ludzi idealnych. I co ?! Człowieku- kobieto, zajrzyj w swoje wnętrze, stań się krytykiem w jego środku, udoskonalaj własną przestrzeń i bądź ideałem, który uznają wszyscy. Co? Niemożliwe? Ha! No pewnie,że nie!!! „Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki we własnym nie dostrzegasz”. Zazdrościsz Pani Wisławie. Talentu? Nagrody Nobla? Prostoty wyrażania uczuć? Idiotą jest ten, kto nie umie ważyć sprawiedliwie, kto nie rozumie i nie uczy się zrozumienia! * Wybacz mi, Pani Ewo, nie chciałam urazić, ale poczułam w Pani komentarzu – i wielu innych, krytycznych- niestety- ignorancję. *2 Przykro mi stwierdzić, że chichot zapisujemy przez „ch” – to tak na marginesie.

  ~jarek 22 godzin i 55 minut temu
  Są tacy którzy wiedzą że żydzi zmieniają nazwiska by się ukryć. Prawdziwej żydowskiej natury noblistów nie da się ukryć. Szymborska, Miłosz czy Reymont zawsze opluwali Polaków i piali hymny żydowskim zbrodniarzom. Od kiedy kapitułą zarządzają żydzi przyznają nagrody w różnych dziedzinach zwykle żydowskim zbrodniarzom lub zdrajcom własnych narodów współpracujących z żydowską mafią. Przykłady to Perez, Obama, Wałęsa – to za „pokój”.

  ~Wojtek PL 22 godzin i 49 minut temu
  Jaka ty jesteś realistka? Widzisz kochana większość ludzi potrafi się przyznać do błędu, przeprosić, prosić o wybaczenie ale niestety nie Szymborska.

  ~Poszła won Tfu ! 21 godzin i 16 minut temu
  Nie znam żadnej wypociny tej szkarasdnej baby oprócz tego co musiała spiewać w szkole o Stalinie. Niech żyje nam towarzysz Stalin co usta słodsze ma od malin …

  ~obrona komuny to wstyd 20 godzin i 31 minut temu
  realistko nie sądź podłóg siebie, w środowisku, z którego wyrosłaś to o czym piszesz to norma; zapamiętaj, że są inne światy i inne wartości tobie nie znane więc zamilcz i posyp głowę popiołem, a może cokolwiek pojmiesz jak głębiej spojrzysz w siebie

  Polubienie

 4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Janusz-Korwin-Mikke-nasz-wynik-to-najgorszy-mozliwy-scenariusz,wid,17932069,wiadomosc.html

  akt. 26.10.2015, 00:03

  Janusz Korwin-​Mikke: nasz wynik to najgorszy możliwy scenariusz

  To dla nas najgorszy możliwy scenariusz – powiedział podczas niedzielnego wieczoru wyborczego Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN, która według sondażu znalazła się tuż pod progiem z wynikiem 4,9 proc. Szalę mogą przeważyć głosy z zagranicy – przekonywał z kolei Przemysław Wipler.
  (…)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wybory-parlamentarne-Zandberg-te-4-proc-to-jest-nasz-pierwszy-krok,wid,17932118,wiadomosc.html
  akt. 25.10.2015, 22:53

  Wybory parlamentarne. Zandberg: te 4 proc. to jest nasz pierwszy krok

  Udowodniliśmy, że inna polityka jest możliwa. Te 4 procent, jeśli się potwierdzą, to jest nasz pierwszy krok – mówił w niedzielę lider Partii Razem Adrian Zandberg po ogłoszeniu wyników sondaży.

  Z sondażu Ipsos dla TVP1, TVN24 i Polsat News wynika, że Partia Razem uzyskała 3,9 proc. głosów. Jeśli partia nie przekroczy 5-procentowego progu, nie wprowadzi swoich posłów do Sejmu; dostanie jednak – po przekroczeniu 3 proc. – subwencje z budżetu państwa.
  (…)

  Polubienie

 5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Aleksander-Kwasniewski-smutny-dzien-co-tu-duzo-gadac,wid,17932285,wiadomosc.html

  akt. 25.10.2015, 23:59

  Aleksander Kwaśniewski: smutny dzień, co tu dużo gadać

  Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość trafnie odczytało zmęczenie i znużenie wyborców, a PO ma za sobą słabszą drugą kadencję i dwie słabe kampanie wyborcze. Jego zdaniem brak lewicy w parlamencie burzy równowagę.

  – Żal lewic. Czuję się smutno. To źle, że nie ma lewicy, to burzy równowagę – powiedział Kwaśniewski, oceniając w TVN24 sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych. Według byłego prezydenta, pomysł zjednoczenia na lewicy mógł być zrealizowany już przy okazji wyborów europejskich w 2014 roku. – Wtedy łatwiej by było z tym programem dotrzeć, byłyby wyniki, które by dawały napęd – podkreślił. Jak mówił, docenia wysiłek liderki Zjednoczonej Lewicy Barbary Nowackiej, ponieważ „zrobiła niezwykle dużo; jeździła po Polsce, rozmawiała”.

  Jak zaznaczył Kwaśniewski, „elektorat lewicy istnieje”, ale zabrakło trochę czasu. Zabrakło kampanii prezydenckiej, która by pozwoliła kogoś wylansować, np. Barbarę Nowacką – dodał.

  PO – według Kwaśniewskiego – „zlekceważyła wybory prezydenckie, które były do wygrania”. – Gdyby PO wiedziała, że walka o prezydenturę Bronisława Komorowskiego to dla niej być albo nie być, może wynik byłby inny – powiedział b. prezydent. W jego opinii, druga kadencja PO była dużo gorsza, a dwie kampanie – prezydencka i parlamentarna – słabe.
  (…)

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wlodzimierz-Czarzasty-za-slabo-ostrzegalismy-przed-PiS,wid,17932514,wiadomosc.html

   akt. 26.10.2015, 01:21

   Włodzimierz Czarzasty: za słabo ostrzegaliśmy przed PiS

   Włodzimierz Czarzasty ze Zjednoczonej Lewicy gratuluje Prawu i Sprawiedliwości zwycięstwa i dodaje, że jego ugrupowanie za słabo ostrzegało przed partią Jarosława Kaczyńskiego. – Efekt: PiS ma większość w Sejmie – mówi.

   Na potwierdzenie swoich słów tłumaczy, że jeśli przedstawione dziś wyniki wyborów się potwierdzą, PiS dostanie w nowym Sejmie pięćdziesiąt procent plus jeden w mandatach. – To dzięki niewejściu lewicy do Sejmu, PiS ma taką władze – podkreśla Włodzimierz Czarzasty. Tłumaczy, że Zjednoczona Lewica przed tym ostrzegała, ale za słabo.

   – PiS będzie rządził samodzielnie w bardzo trudnym historycznie momencie – dodaje Włodzimierz Czarzasty. W Polsce potrzeba bardzo dużo tolerancji, ponieważ Unia Europejska jest w bardzo złym stanie. A trzeba rozwiązać sprawę uchodźców. PiS, aby znaleźć się w tej sytuacji będzie się musiało wykazać właśnie tolerancją i nie być eurosceptycznym. Życzę Prawu i Sprawiedliwości, aby sprostało tym wyzwaniom – podkreśla Włodzimierz Czarzasty.

   Polubienie

 6. http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/czechy-w-ue-najnowszy-sondaz-pokazuje,161,0,1937825.html

  Czechy w UE. Najnowszy sondaż pokazuje niezadowolenie z członkostwa we Wspólnocie

  Większość Czechów jest rozczarowana Unią Europejską. Tak wynika z najnowszego badania opinii publicznej.

  Jeszcze nigdy nie było tak źle jak w tym miesiącu. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez agencję STEM pokazuje, iż blisko 60 procent Czechów jest niezadowolonych z faktu, że ich kraj jest członkiem Unii. Gdyby referendum o akcesji do Wspólnoty odbyło się w tym tygodniu, nie byłoby szans na przyłączenie się Czech do Unii. Jest to wynik najgorszy od 2004 roku.

  Sondaż pokazuje, że tak wysoka dezaprobata dla członkostwa wynika przede wszystkim z tego, jak Komisja Europejska próbuje rozwiązywać kryzys imigracyjny. Czechom nie podoba się to, że Bruksela chce zmusić kraje członkowskie do przyjęcia z góry ustalonej liczby uchodźców. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Czechy są obecnie jednym z niewielu krajów, które otwarcie przeciwstawiają się brukselskim pomysłom.

  Satysfakcja Czechów z członkostwa w Unii systematycznie spada praktycznie od samego początku badań. Jeszcze wiosną 2011 roku społeczeństwo było równo podzielone na euroentuzjastów i eurosceptyków. Od tamtej pory stale przybywa tych drugich.

  Polubienie

 7. http://swiat.newsweek.pl/wybory-parlamentarne-2015-reakcja-niemiec-na-polskie-wybory,artykuly,372979,1.html

  To czarny dzień dla Merkel. Niemieckie media boją się Budapesztu w Warszawie

  Wygrana PiS-u w wyborach parlamentarnych jest jednym z ważniejszych tematów w niemieckich mediach.

  To polityczne trzęsienie Ziemi

  W Polsce doszło do politycznego trzęsienia ziemi, którego siłę na razie trudno oszacować – pisze w powyborczym komentarzu Florian Hassel, warszawski korespondent Süddeutsche Zeitung, największej opiniotwórczej gazety Niemiec. I choć jego zdaniem siłę siłę wstrząsu na razie trudno oszacować, to już tłumaczy jednak swoim rodakom, że parlamentarna większość, jaką zdobył PiS, będzie oznaczała wielkie zmiany dla Polski, także dlatego, że sprzyjającemu zwycięskiej partii prezydentowi już nic nie przeszkodzi w politycznej przebudowie państwa. – Wzorem tej przebudowy będą Węgry – ostrzega. „Jarosław Kaczyński i Beata Szydło nie ukrywają, że chcą stworzyć paternalistycznie-nacjonalistyczne państwo na wzór węgierski. I to w ścisłej współpracy z radykalnie tradycyjną częścią wszechmocnego w Polsce kościoła katolickiego“ – pisze Hassel.
  (…)

  ~bunia : No i co mnie obchodzi, co Niemcy piszą o naszych wyborach? Czy naczelny Newsweeka napisał w swoim szmatławcu jakie są wyniki wyborów u lepiej oświeconych Szwajcarów? Ponad 50% głosów ma partia mocno prawicowa. I jest cool. Tylko my jesteśmy zaściankiem Europy. Po wielu latach otwarcia na świat i po zwiedzeniu paru „bogatych i lepiej rozwiniętych” od Polski krajów wyzbyłam się choćby cienia kompleksów, które towarzyszyły mi we wczesnej młodości. Dobrze mi jest w TAKIM kraju: zaściankowym, monokulturowym, kościelnym. Dużo czytam a telewizora nie mamy już od 5 lat. Wystarczy trochę znajomości języka żeby nie być zależnym od przekazów medialnych, nie budować światopoglądu na serialach i zachować minimum pamięci co pletli dziennikarze czy politycy. To w zupełności wystarczy aby zrozumieć, że towarzystwo medialne nas codziennie oszukuje bądź grubo poniżej normy informuje. Czekam na rewolucję w mediach, abym mogła dowiedzieć się co faktycznie zdarzyło się w moim kraju, bądź co planuje się wprowadzić (rząd, sejm, itp).

  ~Przyjdzie czas ze Niemcy beda prosic o azyl w Polsce !!! : Czarne chmury to byly nad Polska jak rzadzila PO !!! Teraz po zwyciestwie PIS widac nareszcie przeblyskujace promienie slonca padajace na nasz Kraj !!! Czarne chmury gradowe to widac tylko nad Europa Zachodnia i Niemcami .Inne panstwa UE nie zdaja sobie jeszcze w pelni z tego sprawy ze niedlugo u nich lunie a wzebrana woda bedzie faktem na miare biblijnego Potopu. Tak jak przedtem nikt w to nie wierzyl tak samo dzisiaj stojac przed nieunikniona katastrofa kraje UE bagatelizuja nadchodzace nieszczescie ,wierzac w swoja ludzka nieomylnosc !!! I to bedzie dla nich zguba !!!

  ~Annamoro : Merkel na niedzielnym spotkaniu na szczycie w sprawie uchodźców znów sepleniłą swoje brednie””nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych działań”. a Orban skwitował , że on na tym spotkaniu jest tylko obserwatorem, bo jak poustawiał płoty to Węgry nie są już szlakiem imigracyjnym „jak się chce to się umie”

  ~w : tylko czy naszym zmartwieniem jest zmartwienie Merkel, że „sprawiedliwy ” (w jej pojęciu) podział uchodźców być może zostanie zablokowany? Czemu nasze pismaki nie napiszą co w Niemczech pisze się o Merkel i jak jej własne społeczeństwo ją ocenia właśnie za uchodźców. Mam wielu znajomych w Niemczech, również Niemców, i generalnie Merkel tak podpadła Niemcom, jak PO Polakom…

  ~:-))) : Merkel sama wie , że pierwsze wybory w Niemczech i jej nie ma jak naszej Kopacz !!!!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17932488&kat=1356&title=Niemiecka-telewizja-publiczna-Polsce-grozi-orbanizacja-powinien-zabrzmiec-alarm

   akt. 26.10.2015, 03:27

   Niemiecka telewizja publiczna: Polsce grozi „orbanizacja”, powinien zabrzmieć alarm

   Pierwszy program niemieckiej telewizji publicznej ARD uważa, że utworzenie rządu przez PiS grozi „orbanizacją” Polski, co w Niemczech powinno uruchomić „sygnał alarmowy”. Komentator ARD zastrzegł, że partia Jarosława Kaczyńskiego zmieniła się od 2005 r.

   – Rozmiary zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości są wielką niespodzianką – powiedziała warszawska korespondentka ARD Griet von Petersdorff. Jej zdaniem powodem tak wielkiego sukcesu narodowych konserwatystów – jak niemieckie media nazywają PiS – była słabość Platformy Obywatelskiej. PO rządziła przez dwie kadencje, co spowodowało przesyt – oceniła Petersdorff. Dodatkowym osłabieniem PO było odejście Donalda Tuska – zaznaczyła korespondentka. Rządząca partia sama poddała się, „a kto chce partii, która sama w siebie nie wierzy?” – pytała retorycznie.

   W osobnym odredakcyjnym komentarzu Robin Lautenbach podkreślił, że Polska jest po Francji najważniejszym partnerem Niemiec.

   – Utworzenie przez PiS następnego polskiego rządu powinno wywołać na lewo od Odry przenikliwy dźwięk sygnału alarmowego – powiedział komentator. Jak wyjaśnił, powodem do niepokoju jest „mocny człowiek tej partii – Jarosław Kaczyński”.

   Lautenbach przypomniał, że niemal 10 lat temu, gdy Kaczyński był szefem rządu, „stale prowokował polityczne awantury w polityce wewnętrznej i zaszkodził poważnie relacjom Polski z Niemcami i UE”.

   Zdaniem ARD w kampanii wyborczej Kaczyński „świadomie posługiwał się nienawiścią, podjudzając przeciwko muzułmańskim uchodźcom, chociaż w rzeczywistości nie ma ich w Polsce”. Jak dodano, szef PiS „posługiwał się słowami, które wprawiły w zdumienie nawet Pegidę i AfD”.

   Pegida to populistyczny antyimigrancki ruch społeczny domagający się natychmiastowego wstrzymania przyjmowania imigrantów; Alternatywa dla Niemiec (AfD) jest eurosceptycznym ugrupowaniem nalegającym na ograniczenie liczby uchodźców.

   – Czy kolejny wschodnioeuropejski kraj popadnie w „orbanizm”?” – pytał Lautenbach. – PiS kocha (premiera Węgier Viktora) Orbana, ma z nim tylko jeden mały ideologiczny problem – a problemem tym jest jego sympatia do (prezydenta Rosji Władimira) Putina – tłumaczył niemiecki komentator.

   Lautenbach zastrzegł, że sytuacja w Polsce nie musi rozwijać się według czarnego scenariusza. – PiS też się zmienił. Do władzy doszło nowe pokolenie, bardziej otwarte na świat, mniej fanatyczne, którego patriotyzm nie ogranicza się do poglądów antyniemieckich i antyeuropejskich – powiedział komentator. Jak dodał, prezydent Andrzej Duda i przyszła premier Beata Szydło symbolizują właśnie to pokolenie.

   Pozostaje „jedno nurtujące podejrzenie” – zauważył Lautenbach – to, że po niedługim czasie Kaczyński „wyrzuci miłą panią Szydło i sam ogłosi się premierem”. ARD przypomniał, że podobny manewr polski polityk przeprowadził w 2006 r. – Idą ciekawe czasy, także dla nas – podsumował pierwszy program niemieckiej telewizji publicznej.

   ~cvb 9 godzin i 15 minut temu
   Lepiej Orbanizacja niż Islamizacja tak jak u was.

   ~Robert 9 godzin i 1 minutę temu
   Wolę Orbanizację niż Merkelyzację.

   ~1313 9 godzin i 1 minutę temu
   Za rządów PO groziła nam germanizacja.

   ~nonor 1 godzinę i 57 minut temu
   Polecam wywiad Pospieszalskiego z Orbanem na Y.T. . Opowiadał że ciągle podlegał nagonce , krytyce, straszeniu przez zachodnie media i urzędasów z powodu dokonywany zmian korzystnych dla Węgier opodatkowujących ich banki markety ,. To samo będzie u nas- bronią swoich firm banków które doją bez litości Polskę wmawiając że burzymy porządek tyle że korzystny tyklo dla nich

   ~NIKT 8 godzin i 39 minut temu
   Polsce potrzeba orbanizacji. Jest to nasza nadzieja na wolny kraj od niemieckich mediow przede wszystkim.

   ~SPIRYT 8 godzin i 47 minut temu
   …nie mają ,,Helmuthy” własnych problemów, to niech rozliczą wnuczka Wehrmachtu i Angelę, a od Polaków to niech się odp……ą.

   ~POLAK 9 godzin i 34 minut temu
   JUŻ SIĘ ZACZĘŁO JUDZENIE NIE POLSKICH MEDIÓW NA DEMOKRATYCZNIE WYBRANY RZĄD. JAK SIĘ NIEMASZKI DENERWUJĄ TO ZNACZY ŻE DOBRZE WYBRALIŚMY.

   ~Polak 21 godzin temu
   dobrze prawisz, niemcy nigdy nie chciały dobrze dla polski, Polsko Powstań!!

   Polubienie

 8. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/andriej-lipski-wynik-wyborow-w-polsce-nie-wplynie-na-wzajemne-stosunki/nk3f7v

  Andriej Lipski: wynik wyborów w Polsce nie wpłynie na wzajemne stosunki

  Zastępca redaktora naczelnego „Nowej Gaziety” Andriej Lipski uważa, że wynik wyborów w Polsce nie pociągnie za sobą zmiany w stosunkach polsko-rosyjskich. – Będą one nadal bardzo trudne, a polityka historyczna będzie w nich odgrywać główną rolę – powiedział.
  (…)

  ~Oktawia do ~XaX: Owszem, zgadłeś. Rosja przeprosiła za zbrodnie ZSRR. Przypominam, że ZSRR to nie tylko Rosja. ZSRR to również inne republiki, w tym także Ukraina. Niestety Ukraina nie przeprosiła za zbrodnie dokonane przez UPA, a wręcz uznała za swoich bohaterów narodowych tych, którzy bestialsko mordowali cywilna ludność polską, w tym starców, kobiety i dzieci.Przebacza się temu, kto o to przebaczenie prosi. Nie widzę powodu, aby przebaczyć UPAinie.

  ~ja do ~XaX: My Polacy kochamy się oszukiwać. Rosjanie graja w otwarte karty, a Niemcy, a na pewno pani kanclerz zakłamana pozorantka. Rosja tak jak i Niemcy maja nas za ludzi drugiej kategorii. Niemcy kazali nam przyjąć. Ukraińców BANDEROWCÓW, przeciwstawić się Rosji, nałożyć embargo. Sami zajęli nasze miejsce przejmując rynek i zwiększając handel z Rosją. Wypieli sie na nas w sprawie gazociągu. Dla nas opłacałny jest układ z Rosja , a nie z Niemcami.

  Polubienie

 9. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kuzniar-mam-nadzieje-ze-oni-nie-maja-takiego-poczucia-teraz-wszystkich/6v5zw7

  Jarosław Kuźniar: mam nadzieję, że oni nie mają takiego poczucia – teraz wszystkich zaoramy

  – Chciałbym, aby to poczucie, że PiS i obóz prezydenta mają wszystko, sprawią, że oni będą robić mniej, niż mogliby zrobić. Mam nadzieję, że nie mają takiego poczucia – że teraz wszystkich zaoramy – mówił Onetowi Jarosław Kuźniar.
  (…)

  ~eva : Panie Kuzniar sondaze Gazety Wyborczej nadaja sie do toalety tak jak ta gazeta I jej tzw. dziennikarze. Panie Kuzniar to nie jest jeszcze Polska nowa, to jest Polska ktora pragnie powstac z kolan, ktora pragnie byc szanowana przez UE I reszte swiata, ktora pragnie byc sprawiedliwie traktowana I dostrzegana w swiecie jako panstwo prawa I spokoju. Nie pan zielonego pojecia o ochronie polskiej kultury, polskiego jezyka, nalezy pan do reszty szydercow z GW I TVN.

  ~dziadek : Naprawdę ludzie z PO i pan Kuźniar są oderwani od realu panującego w Polsce. Gdyby było tak pięknie jak oni przedstawiają to Polacy chcieliby zmiany dla zmiany???? Polacy cieli zmiany ponieważ tylko garstka czerpała pełnymi garściami profity a reszta musiała walczyć o codzienne przetrwanie!!!! Taka jest prawdziwa przyczyna porażki PO i żadne inne głupie tłumaczenia nie mają sensu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ~zzz : Panie Kuźniar nadzieja jest matką głupich tak mówi przysłowie polskie. Kim ty jesteś…..dziennikarzem…twoje wypowiedzi są mało znaczące . Ale za to irytujące. Jako prowadzący ddtvn sprawia pan że nie mam ochoty oglądać tego programu. Sztywny. Nie mający poczucia humoru …..Kuźniar. Chyba powinien pan prowadzić jakiś program późną nocą . Jest pan nudny…. A pana osobiste poglądy tym bardziej.

  ~condon54 : Jestes żałosny jak wspaniale ze cie nie widze juz w tvn24 jednostronny cwaniak zarabiajacy b dobrze i nie rozumi zwykłych ludzi tyrajacych od rana do nocy za grosze. przyjdzie czas ze i ciebie wywala z hukiem z tv ale nie Pis twoi kumple cie wyleja — czekam na tą chwilw i mysle ze nie tylko ja

  ~Alien : Panie Kuźniar, miej pan jakaś godność. Kaczyński czekał 8 lat żeby się zemścić i myśli pan, ze teraz wam odpuści. Rząd większościowy może zniszczyć każda firmę a taki TVN jest pierwszy do odstrzału. Poczekaj pan na ustawę medialna, będzie jedna z pierwszych…


  https://www.fronda.pl/a/kuzniar-krytykuje-a-sam-nie-glosowal,59277.html

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,130496,title,Giertych-juz-wie-ze-przegral-Nie-zostanie-senatorem,wid,17932875,wiadomosc.html

   akt. 26.10.2015, 08:42

   Giertych już wie, że przegrał. Nie zostanie senatorem

   Roman Giertych nie zostanie senatorem. Mecenas i były wicepremier już wie, że w okręgu podwarszawskim przegrał z kandydatem PiS Konstantym Radziwiłłem. W związku z tym pogratulował mu wygranej.

   Giertych startował do izby wyższej parlamentu jako kandydat niezależny, ale z poparciem PO. W kampanii wyborczej do głosowania na niego zachęcali politycy partii Ewy Kopacz Łukasz Abgarowicz oraz były marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Jednak wsparcie byłej już partii rządzącej nie pomogło mecenasowi.
   (…)

   wojtas75 16 godzin i 24 minut temu
   I to jest dobra wiadomość. Może wielki Roman przestanie się kręcic po mediach.

   ~Darek 11 godzin i 30 minut temu
   Tak się bidulek naskakał żeby coś dla siebie ugrać i nic z tego nie wyszło . Nie pomogły umizgi do bula i plucie na PIS u stokrotki .

   ~Miś 8 godzin i 27 minut temu
   Nie po mediach, tylko po więziennej celi powinien się kręcić, dowody są na taśmach prawdy, Koń namawia innych do szantażu…

   ~yasza 6 godzin i 26 minut temu
   nareszcie klown polityczny może zniknie z tv i z polityki ,bo jak go widzę to widzę lekturę z Krzyżakiem i koniem w jednym

   ~brawo 5 godzin i 30 minut temu
   Ten Roman to wielki ale tylko wzrostem ,Pawlak do Kargulla mowil wysoki do nieba a glupi jak czeba .

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/kraj/radoslaw-sikorski-przechodze-do-glebokiej-politycznej-rezerwy-na-wiele-lat/vvsj66

   Radosław Sikorski: przechodzę do głębokiej politycznej rezerwy na wiele lat

   Aleksander Kwaśniewski oraz Radosław Sikorski byli dziś gośćmi programu „Tomasz Lis na żywo”. Były minister spraw zagranicznych zapowiedział, że wycofuje się z życia politycznego. – Przechodzę właśnie do głębokiej politycznej rezerwy na wiele, wiele lat – powiedział Sikorski.

   Były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski, analizował w programie Tomasza Lisa przyczyny porażki w wyborach parlamentarnych Platformy Obywatelskiej i Zjednoczonej Lewicy. – Nastąpiło zmęczenie elitami i tymi samymi twarzami w mediach. Osiem lat czyśćca spowodowało, że ci którzy pamiętali – zapomnieli – powiedział.

   Dodał również, że za słabym wynikiem PO stoi przede wszystkim słaba kampania prezydencka. – Taśmy osłabiły PO, ale porażka w wyborach prezydenckich była ważniejsza – stwierdził Kwaśniewski. Wyraził również zawód wynikiem Zjednoczonej Lewicy. – Lewica nie wykorzystała możliwości. Nowacka to wielka wartość, ale prawdziwy test zaczyna się teraz – powiedział były prezydent.

   Sikorski: przechodzę do głębokiej politycznej rezerwy

   Sikorski był zawiedziony wynikiem PO. Były minister spraw zagranicznych skrytykował premier Ewę Kopacz. – Powinna jak najszybciej poddać się weryfikacji, co nie oznacza, że nie może kandydować – powiedział. Dodał również, że „każdy lider przechodzi test przywództwa”. – Teraz trzeba przekonać wyborców, że zrozumieliśmy swoje błędy – stwierdził.

   Pytany o swoją przyszłość Radosław Sikorski zadeklarował, że na wiele lat znika z polityki. – Przechodzę właśnie do głębokiej rezerwy na wiele, wiele lat – powiedział. Według dziennikarzy możliwym kierunkiem, w którym uda się były szef MSZ, jest USA.

   ~Polityczny : Powiem Tak …. Pan Sikorski to bardzo kontrowersyjna postac . Nie bronie go jak rowniez Nie chwale… Polityka to labirynt brudnych Interesow I mozna sie latwo zagubic…A Jezeli sie wie za duzo I balansuje z jednego do drugiego Konta … Czasami sa tragiczne konsekwencje…co moze robic w USA ? To czas pokaze… Bo Narazie sa afery nie rozliczone I wyprowadzone miliony. W sytuacji jaka stala sie w Polsce … Trudno przewidziec Jakie beda reperkusje dla tych co Polske doprowadzili do Stanu Ze Narod zwymiotowal.

   ~Basia… : Na miejscu pani Kopacz czułabym się obecnie fatalnie. Dzień po wyborach. Panowie od kieliszka i rubasznych interesów kupczenia Polską każą poddać panią Kopacz weryfikacji, śmiech na sali. Widzi pani, pani Ewo, nauczka na całe życie, iż nie trzyma się z mentalnymi łajzami, po ludzku pani współczuję, ale jako obywatelka napiszę wprost:

   Widziały gały kogo kryły. Szambo się wylało, śmierdzi. A Radziu? Chlapnie w Nowym Jorku teściowi, zresztą wpływowemu politykowi amerykańskiemu parę njusów gospodarczych o Polsce i głodny chodzić nie będzie, bosy też nie.

   Polacy kogo wy wybieracie, kogo ja się pytam?

   ~Ącek : To jest bardzo dobra wiadomość, odejście z polityki jest równoznaczne z rzeknięciem się immunitetu, na czas wyjaśnień afer jak znalazł. A propos, wiecie, że to żona tego pana rozpuszczała jawnie treści że biednego mężulka podsłuchiwał pis? Biedny Radzio, jeść mu nie dali i napić się też nie pozwolili cóż za zaścianek, przecież politykowi z taką polityczną aspiracją się po prostu należy. Proszę się nie martwić ,nie zapomnimy.

   ~Dekster : W Polsce powinien być ustawowy zakaz pełnienia ważnych funkcji publicznych przez dwupaszportowców (osoby z podwójnym obywatelstwem). Nie chcę aby o polityce zagranicznej mojego kraju decydował człowiek który wie że w razie kryzysu będzie chroniony przez obce państwo.

   ~Dosyć Lisów : Normalnie po zwycięstwie wyborczym robi się program z politykami tej partii, która zwyciężyła. No ale u Lisa, jak u Lisa. Chciałabym aby nigdy żaden polityk PiS nie zgodził się na udział w programie Lisa, aby mu tak słupki spadły, żeby program został zdjęty z anteny. A Lis znikł na zawsze.

   ~iza : zrozumiał wreszcie gościu, że jest nikim w polityce.Troche to jednak trwło,ale zrozumiał.

   ~Emigrant : Panie Sikorski a teraz bedziemy robic kase w USA. Majac zone o takim pochodzeniu duzo spraw da sie zalatwic. Pewnego dnia znow zajmie sie pan wielka polityka ale tylko wtedy kiedy znow PO dojdzie do wladzy. A moze by tak zdradzic PO i przeniesc sie z powrotem do PIS. Dlaczego by nie dla kariery zrobi pan wszystko.

   ~:((( : na Ukrainie reprezentowal interesy jankesow, a nie Polski i za to dostaje stolek w USA. Tusk reprezentowal interesy germancow i za to dostal stolek w UE. Cos to bardzo przypomina okres przed rozbiorami, gdy magnateria pracowala dla wrogow Polski

   ~ee do ~:(((: A propos UPAiny. Tam też odbyły się wybiory a w polskojęzycznych mendiach cisza.

   ~cyranka do ~ee: I jeszcze Polonie – ten symbol calkowitej niezaleznosci te marke chcial nazywac diaspora. Cymbal nad cymbaly

   ~redon do ~ee: Bo one te wybory na Ukrainie odbyly sie po ukrainsku nie po polsku, dlatego nasze pismaki nic nie piszą.

   ~Albawarden do ~redon: Za to o naszych wyborach pisały gazety niemieckie i francuskie no i martwili się biedacy nad naszym krajem oraz co wybrali sobie Polacy na kolejne parę lat no i że są zaniepokojeni. Oznacza to iż dla nas to jest jedynie na plus skoro oni się martwią to jest coś na rzeczy ???

   ~Albawarden do ~:(((: Tak to pokazuje właśnie jak było przed rozbiorami Polski , a najbardziej zadziwiają niemieckie i francuskie media martwiące się o Polskę i to jak Polacy wybrali sobie nowy rząd na kolejne lata. Skoro oni się martwią i wykazują swoje nie zapokojenie to to z pewnością musi być dobre dla Polski i Polaków. Pozdrawiam

   ~StanPan : Sikor do USA, Kopacz do Kanady, Tusku do Unijnych Niemiec… Zaczynają już spieprzać gdzie się da!!! Wstrętni POpaprańcy!!!

   ~asa : Siksa zwiewa przed odpowiedzialnością za Smoleńsk

   Polubienie

 10. http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,bazarek-pistacje-osmiorniczki-i-muszki-czyli-o-tym-jak-omijac-cisze-wyborcza,wid,17934709,wiadomosc.html?ticaid=115d52&_ticrsn=3

  akt. 26.10.2015, 16:53

  #bazarek, pistacje, ośmiorniczki i muszki, czyli o tym, jak omijać ciszę wyborczą

  Cisza wyborcza? Nie w internecie, a zwłaszcza na Twitterze. Publicyści i dziennikarze na bieżąco informowali poprzez tweety z tagiem #bazarek „po ile chodzą dziś pistacje, a po ile pomidory”. Wszystko po to, by informować jeszcze przed ogłoszeniem wyników exit polls, jak wygląda sondażowe poparcie partii w wyborach. I każdy kto załapał się do tej akcji, po wpisaniu: bazarek, mógł sprawdzić, która partia prowadzi.

  Najpierw, przedstawiamy mały poradnik i słowniczek, jak na grać na nosie Państwowej Komisji Wyborczej podczas wyborów:

  Andżelika Możdżanowska o wyniku PSL: to tylko sondaż
  Przede wszystkim #bazarek, którym oznaczano wpisy, nawiązujące do sondaży. Następnie, wpisywano produkty i ich ceny na owym „bazarku”. I w ten sposób: Prawo i Sprawiedliwość były to: pistacje, kaczki, kartofle, ziemniaki, Platforma Obywatelska: pomidory, ośmiorniczki, owoce morza, Zjednoczona Lewica: umywalki lub buraki, Kukiz ’15: ciastka lub kukurydza, KORWiN: muszki, cukier, kurkuma, Nowoczesna: swetry, pietruszka, franki, Partia Razem: zrazy, chleb razowy, a Polskie Stronnictwo Ludowe: jabłka.
  (…)

  ~żałosne prawo 2 godziny i 57 minut temu
  A co to w ogóle za baran wymyślił coś takiego jak cisza wyborcza? żałosne to wszystko jest i dosłownie czasami śmiać się chce a nawet płakać. Przykładowo ktoś ma zamiar oddać głos na PiS i idzie do lokalu wyborczego a w tym czasie ktoś z okna przez megafon krzyczałby „głosujcie na PO albo na lewicę” i co? ten pisowiec miałby niby pod wpływem takich okrzyków nagle zmienić zdanie i olać PiS?:):) no chyba, że jakiś upośledzony na umyśle, to wtedy może i tak ale z drugiej strony upośledzeni na umyśle obywatele w ogóle nie powinni mieć prawa głosu, bo tu chodzi o w końcu o dobro narodu a nie o jakieś hobby czy zabawę z kolegami na podwórku w czterech pancernych.

  Polubienie

 11. Ale ustawę o szczepionkach podPISssał…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Duda-zawetowal-nowele-ustawy-o-mniejszosciach-narodowych-i-etnicznych,wid,17935993,wiadomosc.html

  akt. 27.10.2015, 13:07

  Andrzej Duda zawetował trzy ustawy

  Trzy prezydenckie weta tuż po wyborach parlamentarnych. Andrzej Duda odmówił podpisania ustaw uchwalonych jeszcze w kończącej się kadencji parlamentu. Chodzi o ustawę o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym, ustawę o ratyfikacji Poprawki dauhańskiej do Protokołu z Kioto w sprawie zmian klimatu oraz ustawę o lasach.
  (…)

  ~Lauryn 3 godziny i 50 minut temu

  Bronisław Komorowski właśnie się dowiedział, że Prezydent RP ma prawo zawetować niekorzystną ustawę…

  ~VA 3 godziny i 47 minut temu
  Brawo dla prezydenta, jestem z niego dumna !

  ~olo 3 godziny i 18 minut temu
  I słusznie postąpił z językiem mniejszości.Urzędnicy w Opolu mają z petentami rozmawiać po niemiecku??? A w Suwałkach po litewsku??? Niech wpierw Litwini otworzą z powrotem pozamykane niedawno polskie szkoły i pozwolą na dwujęzyczną pisownię nazwisk i miekscowości .

  ~sarkan3 godziny temu
  Powtarzasz slogany od ponad 20 lat jeżdżę na Litwę przynajmniej raz w miesiącu i jakoś nie zauważyłem żeby ktoś zdejmował tabliczek polskojęzycznych z nazwami ulic czy też w urzędach np w Solecznikach. O zamkniętej szkole polskiej też jakoś nic nie słyszałem chyba że do remontu. Mało tego od sierpnia tego roku w samorządzie wileńskim wprowadzono obsługę m.in. w języku polskim „Nazwy świadczonych usług, wyświetlane na monitorze, również są przetłumaczone na języki angielski, rosyjski i polski, na biurku każdego pracownika zaś widnieją tabliczki informacyjne z flagami, oznaczającymi języki, którymi się pracownik posługuje” – czytamy w komunikacie Samorządu Miasta Wilna. „Samorząd powinien posługiwać się tym językiem, którym posługują się wilnianie. Naturalnie, mieszkając w wielonarodowym mieście, powinniśmy pokładać wszelkie starania, by Wilno było bardziej „wygodne”, otwarte, by w samorządzie pracowali uczynni, otwarci na wszelkie nowości ludzie, którym zależy na wynikach pracy”, – mówi mer miasta R. Šimašius.” Także powtórzę za klasykiem: „obywatelu olo, nie pier..ol bez sesnu”

  ~czarny2 godziny temu
  Litwinii mają na naszym punkcie uraz psychiczny za to, że im Mickiewicza podebraliśmy he he taki mniejszy niechciany brat dlatego na nas buczą

  ~wyborca2 godziny temu
  … a w Sejmie po hebrajsku??

  ~Atom2 godziny temu
  NIE! To przygotowanie dla urzędów pod wprowadzenie obsługi przez urzędników mniejszości emigrantów z Syrii, Afganistanu, Nigerii etc – aby żyło im się lepiej i do niemiec się nie ciśli.

  ~jas 1 godzinę i 53 minut temu
  @wyborca, nie, jiddisz. Hebrajski jest językiem kultu, językiem codziennym naszych starszych braci w wierze (jeżeli oni ją jeszcze mają) był właśnie jiddisz.

  ~Marcin 1 godzinę i 47 minut temu
  Co Tobie daje kult biało – czerwonej płachty?

  ~sdsdsdsd 1 godzinę i 17 minut temu
  TU chodzi o IMIGRANTOW MUZULMANSKICH PO zrobilo ustawe aby sprowadzni muzulmanie mieli z kim rozmawiac.za twoje pieniadze beda zatrudniani uzednicy z arabskim

  ~Reo 48 minut temu
  Atom pewnie masz rację. Kopacz i Po szykowało grunt przed imigrantami. Piszcie co chcecie. Mnie póki co podobają się decyzje Dudy…

  Polubienie

 12. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17935289&kat=1025897&title=Sueddeutsche-Zeitung-powrot-nacjonalizmu-i-populizmu-w-Polsce

  akt. 27.10.2015, 04:20

  „Sueddeutsche Zeitung”: powrót nacjonalizmu i populizmu w Polsce

  W niemieckiej prasie nadal sporo komentarzy na temat wyborów w Polsce. Dziennik „Sueddeutsche Zeitung” ocenia, że zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości to kolejny przykład powrotu nacjonalizmu i populizmu w Europie.
  (…)

  ~bph 20 godzin i 13 minut temu
  Niemcom pasuje partia ,która swoimi decyzjami bardziej służyła niemieckim firmom niż narodowi polskiemu,dlatego teraz wypisują durnoty w mediach,mając Polaków za niemyślącą masę.

  ~Stańczyk 17 godzin i 36 minut temu
  Pani Merkel zapomniała, że Tusk i Kopacz to nie Polacy. Mamy 123 letnie doświadczenie z zaborcami i dobrze wiemy kogo na swojej ziemi gościć a kogo nie chcemy. Próny narzucania nam czegokolwiek przez Niemcy zawsze będą spotykały się z naszym oporem. Merkel chce imigrantów u siebie, niech Merkel ich utrzymuje my jasno daliśmy do zrozumienia, że nie chcemy tu wyznawców religii „pokoju” z ich obyczajami.

  ~bb 16 godzin i 40 minut temu
  Jak ktos w Niemczech krytykuje to od razu wedlug klenczonow dlatego, ze PIS tak o dobro Polski dba.. Paranoja. Czas pokaze jak to wszystko wyjdzie. W hiatorii Polski juz niejednokrotnie „jedyni i prawdziwi patrioci” sprowadzali na kraj nieszczescia, niepotrzebne powatania wyniszczajace biologiczna tkanke narodu, wyniszczenia infrastruktury, upadek kraju etc. Oby obecni prawdziwi patrioci doprowadzili co najwyzej do izolacji kraju jak w poprzednich latach..

  Polubienie

  • http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Bienkowska-chce-ostrzejszego-nadzoru-nad-koncernami-Ale-nie-od-razu,wid,17935587,wiadomosc.html

   Bieńkowska chce ostrzejszego nadzoru nad koncernami. Ale nie od razu

   Skandal Volkswagena z oszukiwaniem klientów zatacza coraz szersze kręgi. Tymczasem do działania wzięła się milcząca do tej pory Komisja Europejska. Elżbieta Bieńkowska, odpowiedzialna za przemysł (jako Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług) chce tymczasowo odpuścić koncernom, ale potem zacząć kontrolować je skuteczniej i karać surowiej.

   Według dobrze poinformowanych źródeł w Brukseli, na które powołuje się Automotive News Europe, propozycja, którą ma zamiar przedstawić Bieńkowska, wynika z realnej oceny sytuacji podległej jej komisji. Skandal Volkswagena, czyli montowanie przez koncern oprogramowania mającego na celu ukrycie podczas testów prawdziwej emisji trujących gazów przez silniki wysokoprężne, uświadomił bowiem urzędnikom, że pewne ustalone normy są nierealne do spełnienia. Sprzedaje się więc samochody, które jeżdżąc po drogach emitują szkodliwe związki azotu w ilości 4-5-krotnie wyższej niż robią to w laboratoriach podczas testów.

   Elżbieta Bieńkowska chce tymczasowo odpuścić koncernom i dać im czas na opracowanie rozwiązań, które będą prawdziwie skuteczne.
   (…)

   ~ocochodzi 44 minuty temu
   gdybym ja dokonał podobnego oszustwa jak volkswagen w swojej firmie to siedziałbym już w więzieniu, ale przecież to niemiecka firma z tradycjami Gdyby hiltler wiedział, że jego marzenia się spełnią w przyszłości to pewnie by samobójstwa nie popełnił

   ~zdobywajgot. 45 minut temu
   Gdyby takie fałszerstwo o podłożu ekologicznym popełniło inne państwo niż Niemcy- to firma nigdy by się nie wypłaciła…

   ~P0rażka 8 lat 2015-10-27 1 godzinę i 39 minut temu
   Rozumiem, że przestała kraść odkąd zaczęła zarabiać P0nad 6 tys. zł. …. inna opcja to, że to idiotka i wyleczyć się z tego nie da ! To ogólnie jej słowa wypowiedziane u „Sowa i Przyjaciele” gdzie jadała na nasz koszt z koleżkami z Peł0 …. tfu ! ps. i taka gęga jest teraz na garnuszku Europejczyków … nie szanowała rodaków, a teraz uszanuje innych ?!

   ~tom 2015-10-27 (22:37)
   Za działanie na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej pozbawić to coś obywatelstwa z zakazem wjazdu na terytorium RP. Ty podła babo na jakiej ty planecie żyjesz – jak masz jeszcze trochę honoru babsztylu to nie wracaj do Polski bo większość Polaków sobie tego nie życzy. Jesteś dnem

   Polubienie

 13. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ryszard-Petru-Donald-Tusk-uciekl-do-Brukseli-przed-porazka,wid,17935544,wiadomosc.html

  akt. 27.10.2015, 16:33

  Ryszard Petru: Donald Tusk uciekł do Brukseli przed porażką

  – Sądzę, że Donald Tusk uciekł do Brukseli przed porażką. Nie chciał przegrać wyborów, a wiedział, że to się zbliża – stwierdził Ryszard Petru na antenie Radia ZET.

  W ocenie Petru, to Donald Tusk „doprowadził do tego, że PiS ma większość w parlamencie”. – On popełnił kilka strategicznych błędów. Założył, że na „antypisie” Bronisław Komorowski wygra, a Platforma być może przegra, ale Tusk będzie mógł wrócić na białym koniu – mówił przewodniczący Nowoczesnej.

  Zdaniem Petru, Ewa Kopacz osiągnęła w wyborach wynik lepszy od przewidywanego. – To jest porażka, ale biorąc pod uwagę sytuację myślałem, że będzie gorzej. Była perspektywa, że mogą zjechać poniżej 20 procent. Ona miała pecha, bo Donald Tusk przekazał jej rządzenie kraju w sposób zaskakujący, natomiast wynik dostali doskonały, biorąc pod uwagę sytuację. Polacy chcieli zmiany – powiedział Petru.

  „Ten wynik jest porażką”

  We wtorek zarząd PO omówi wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych i podsumuje kampanię wyborczą – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa od polityków PO. W partii coraz częściej słychać o potrzebie zmian w jej władzach.

  Ostry w osądach jest lider pomorskiej PO Sławomir Neumann. – Wynik jest porażką. Kampania miała wszystkie niezbędne elementy – billboardy, banery, spoty, ale nie miała takiego błysku, który by przełamał to, co było w kampanii prezydenckiej, nie udało nam się odbić – ocenił Neumann. – Teraz jest czas na analizę tego, bo inaczej będziemy brnęli w takich błędach dalej. Przegraliśmy dwie kolejne kampanie i to dość mocno, nie wolno przejść nad tym do porządku dziennego, bo to jest droga do samozagłady – podkreślił szef PO na Pomorzu.

  Jego zdaniem ci, którzy wzięli odpowiedzialność za kampanię, powinni wziąć teraz odpowiedzialność za wynik wyborów. Pytany kogo ma na myśli, odparł: – Myślę, że ci ludzie, którzy podejmowali decyzje, wiedzą, kto je podejmował i jakie były ich efekty. – Jest jakaś grupa ludzi, która podejmowała decyzje, które okazały się błędne – zaznaczył Neumann.

  Za błąd uznał oparcie całej kampanii na osobie premier Ewy Kopacz. – Okazało się, że to jest metoda, która się nie sprawdziła. W Platformie nie ma teraz takiej osoby jak Donald Tusk, który był w stanie sam pociągnąć ten projekt – uważa polityk. W jego ocenie, konieczne są więc zmiany w zarządzaniu partią. – Trzeba pomyśleć nad bardziej kolegialnym stylu zarządzania Platformą – powiedział Neumann. Polityk nie chciał jednak mówić o żadnych personaliach.

  „Platformie potrzebne jest nowe przywództwo”

  Głosów niezadowolenia z przywództwa Kopacz jest więcej. W niedzielę wieczorem mówił o tym również b. szef MSZ i b. marszałek Sejmu Radosław Sikorski. – Jestem osobiście przekonany, że potrzebne jest Platformie nowe przywództwo. To, że partia była dowodzona jednoosobowo, bardzo energicznie przez Ewę Kopacz, która pracowała bardzo ciężko w czasie tej kampanii, oznacza także jednoosobową odpowiedzialność za wynik. Jestem przekonany, że Ewa Kopacz będzie wiedziała, co zrobić w takiej sytuacji – powiedział Sikorski w Bydgoszczy.

  „Mocnego rozliczenia” wyniku wyborów spodziewa się też jeden z pragnących zachować anonimowość obecnych posłów PO. – Uważam, że będzie mocne rozliczenie, Grzesiek już tym razem tego nie odpuści – powiedział polityk Platformy. Zastrzegł jednocześnie, że – według niego – szef MSZ Grzegorz Schetyna, nie będzie stanowił żadnej nowej jakości. – Grzesiek na pewno będzie bardziej wyrazistym liderem, ale czy będzie nowym otwarciem? Nie będzie – jest ograną twarzą – uważa rozmówca agencji. Według niego, lepszym rozwiązaniem byłoby odmłodzenie przywództwa – powierzenie go np. ministrowi ds. europejskich Rafałowi Trzaskowskiemu.

  ~Marcin 5 godzin i 46 minut temu
  No pieknie! Nowoczesny Tusk krytykuje swojego guru? Petru przecież sam byłeś doradcą tuska „wielkiego liberała” w sprawach finansowych, wiec krytykujesz i siebie. Teraz pytanie? Kto kogo uczył tego liberalizmu. Czy nowoczesny tusk tuska czy tusk nowoczesnego tuska? Oni chyba zle ksiązki czytali… Liberalizm według marksa czy coś takiego? Bo na to by wskazywaly działania tych panów przez ostatnie lata.

  ~GOŚĆ 6 godzin i 20 minut temu
  Ryszard Petru… nowa twarz PO? Mówi i brzmi, jak niegdyś oni….

  ~Antyryżalec 6 godzin i 25 minut temu
  Po Bierucie i Jaruzelskim,to najbardziej znienawidzona gęba w Polsce !!!

  Polubienie

 14. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Frozdrobnienie-ukrainskiej-sceny-politycznej

  26 października 2015 o godz. 16:04:32

  Rozdrobnienie ukraińskiej sceny politycznej

  W dniu wczorajszym na Ukrainie odbywały się wybory samorządowe. Ze wstępnych wyników wyborów do rad dużych miast i obwodów (odpowiednik polskich województw) można wyciągnąć wniosek o postępującej fragmentaryzacji ukraińskiej sceny politycznej.

  Dobrym przykładem wyborczej tendencji są wyniki wyborów do rady obwodu żytomierskiego w zachodniej Ukrainie, gdzie do obwodowej rady dostaną się reprezentanci 8 partii spośród 16 jakie wystawiły swoje listy kandydatów.. Po przeliczeniu 66% protokołów Blok Petro Poroszenko ma 23,36% poparcia, Batkiwszina Julii Tymszenko 16,89%, zaś trzecie miejsce zajął postjanukowyczowski Blok Opozycyjny z poparciem 9,03% głosujących. Tuż za nimi uplasowała się Partia Radykalna Ołeha Liaszki – 8,99%, Samopomicz – 8,32%, neobanderowska Swoboda 7,41%, partia UKROP związana z oligarchą Ihorem Kołomojskim – 7,37%, i Partia Ludowa – 7,25%.

  unian.net/kresy.pl

  Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Dziennikarze-przewiduja-co-bedzie-dalej-z-mediami-publicznymi-po-przejeciu-wladzy-przez-PiS,wid,17938791,wiadomosc.html

  akt. 28.10.2015, 12:40

  Dziennikarze przewidują, co będzie dalej z mediami publicznymi po przejęciu władzy przez PiS

  – Media publiczne są zarówno jako instytucja, która ma robić biznes, jak i instytucja, która ma służyć obywatelom, wyjątkowo chorą strukturą, którą tak naprawdę trzeba wymyślić od nowa – mówił Cezary Gmyz, dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”, w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo. Zdaniem Gmyza, „dla Lisa i Kraśki, którzy zaprzeczyli misji naszego zawodu, nie powinno być miejsca w mediach publicznych”.
  (…)

  ~gacek 4 godziny i 15 minut temu
  Ciekaw jestem ile naszych pieniędzy PO pompowała corocznie w dofinansowanie GW czy innych lewackich gazet. Pewnie wkrótce dowiemy się, kiedy te subwencje ustaną i usłyszymy krzyk i lament.

  ~moje pytanie 38 minut temu
  tudzież wydawnictw i fundacyjek. Sporo niestety! Ile wyssał lizzzz pluszaczek rudego?

  ~Orlik 22 minut temu
  Nareszcie koniec reklam i ogłoszeń rządowych w „Wyborczej..”

  ~alik 44 minut temu
  MINA KRASKI JAK KOMOROWSKI PRZEGRAŁ WYBORY BYŁA BEZCENNA- nie możliwe, bladość i szok

  Polubienie

 16. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Juncker-trzeba-zmienic-system-dublinski,wid,17939850,wiadomosc.html

  akt. 28.10.2015, 17:29

  Juncker: trzeba zmienić system dubliński

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ocenił, że trzeba zmienić system dubliński, który „już nie funkcjonuje”. Zgodnie z nim za rozpatrzenie wniosku o azyl odpowiada kraj UE, w którym uchodźca przekroczy jej granicę.

  – Skoro już nie funkcjonuje, nie możemy go stosować i dlatego Komisja przedstawi odpowiednie propozycje wiosną, a jeśli się uda, to jeszcze wcześniej – powiedział Juncker w Paryżu podczas debaty Rady Ekonomicznej i Społecznej (CESE), konsultatywnego organu rządu francuskiego..

  Rozporządzenie dublińskie to tekst kluczowy dla europejskiej polityki azylowej; powierza ono analizę wniosków o azyl pierwszemu państwu członkowskiemu UE, do którego uchodźca przybędzie. Rozporządzenie to, od dawna kwestionowane przez różne stowarzyszenia, od kilku miesięcy osłabiają decyzje kilku państw członkowskich, które nie stosują go w praktyce.

  Szef KE bronił idei porozumienia z Turcją, stwierdzając, że rozumie „wahanie i wątpliwości tych, którzy mówią: nie można zawrzeć porozumienia z Erdoganem. To z kim innym w Turcji?”. – Jeśli Turcja otworzy zawory, przybędzie od 2 do 3 mln uchodźców, nie licząc tych, którym już musimy dać schronienie, i dojdzie do napływu do Turcji z Jordanii, za co będziemy musieli Turkom zapłacić – ocenił.

  UE zobowiązała się do odblokowania pierwszych „nowych, konkretnych i znaczących środków”, by pomóc Turcji unieść ciężar około 2,2 mln uchodźców, których przyjęła, ale także aby lepiej przyjąć migrantów na swoim terytorium, zgodnie z planem działania zatwierdzonym przez 28 przywódców UE w Brukseli 15 października.

  Nawiązując do zwołanego w ubiegłą niedzielę w Brukseli miniszczytu w sprawie współpracy krajów wzdłuż szlaku bałkańskiego, Juncker ocenił jako „niewiarygodne, że w UE są państwa członkowskie, które nie rozmawiają, a mają ten sam problem, i które nie mają siły, by spróbować rozwiązać ten problem na drodze rozmowy”.

  KE zorganizowała miniszczyt w Brukseli, by skoordynować współpracę krajów położonych na bałkańskim szlaku tranzytowym dla migrantów oraz opanować dramatyczną sytuację w regionie. W szczycie wzięli udział przywódcy 11 krajów z UE, jak i spoza niej: Albanii, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Macedonii, Niemiec, Rumunii, Serbii, Słowenii i Węgier.

  – Uczestniczyliśmy w spektaklu inwektyw i ataków, o jakim nie pomyślałbym nigdy, że może mieć miejsce w Europie, a który odbywa się ze względu na fakt, że rządy i społeczeństwa nie rozmawiają – powiedział Juncker, ubolewając, że istnieje „wrażenie, że widzowie wiedzą więcej o ruchach migrantów niż rządzący”.

  Polubienie

  • akt. 27.10.2015, 18:53

   Francuzi i Brytyjczycy najmniej przychylni imigrantom

   Spośród społeczeństw Europy Zachodniej Brytyjczycy i Francuzi są najmniej przychylni przyjmowaniu migrantów – wynika z sondażu na temat kryzysu migracyjnego w Unii Europejskiej.

   79 proc. Niemców, 77 proc. Włochów oraz 67 proc. Hiszpanów deklaruje, że są za przyjęciem migrantów i podziałem pomiędzy różne kraje UE. Z drugiej strony, opowiada się za tym 44 proc. Brytyjczyków, 46 proc. Francuzów i 48 proc. Duńczyków.

   Jednocześnie konsensus panuje w sprawie przekonania, że przyjęcie dużej liczby migrantów pociągnie za sobą kolejne rzesze mieszkańców Afryki, Syrii, Iraku albo Afganistanu chcących szukać schronienia w UE – tak sądzi 70-80 proc. ankietowanych.

   Od 64 proc. (Niemcy) do 85 proc. (Holandia) ankietowanych sądzi, że pomiędzy migrantami przyjmowanymi w UE mogą być potencjalni terroryści.

   Większość badanych jest przekonana, że przyjmowanie uchodźców jest obowiązkiem (od 54 proc. Francuzów i Brytyjczyków do 79 proc. Niemców), choć tylko Niemcy i Duńczycy sądzą, że mają wystarczające środki na sfinansowanie tego. Większość też opowiada się za tym, by migranci pozostawali w UE przez ograniczony czas i wracali do swoich krajów, kiedy sytuacja na to pozwoli (92 proc. Holendrów, 83 proc. Francuzów, 82 proc. Brytyjczyków, 72 proc. Niemców).

   Zdecydowana większość – poza Niemcami i Hiszpanami – sądzi też, że zdolność ich krajów do przyjmowania uchodźców jest już wyczerpana. 63 proc. Francuzów, Włochów i Holendrów oraz 60 proc. Brytyjczyków uważa, że nie ma możliwości, by ich kraj przyjął jeszcze jakichś migrantów.

   Sondaż przeprowadził instytut IFOP we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Danii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

   ~BREMER 22 godzin i 13 minut temu
   Redaktorki z WP: to niestety nieprawda , w Niemczech ca 49-50% jest przeciw migrantom a za przyjeciem jest ca 37 % reszta to niezdecydowani ale z tendecja na „przeciw”. Reszta to :nie wiem. Sledzcie wiadomosci z mediow. Akcje Merkel z 73 % spadly na 47 % .Nie idziecie z duchem czasu. To sa stare dane. Czy wszystko jasne ?

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/msw-niemiec-oskarza-austrie-o-pomoc-migrantom-w-dostaniu-sie-do-rfn/dsvk7t

   MSW Niemiec oskarża Austrię o pomoc migrantom w dostaniu się do RFN

   Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere oskarżył Austrię, że pomaga tysiącom uchodźców w dostaniu się na niemieckie terytorium, nie informując Berlina. Wyraził nadzieję, że austriackie władze niezwłocznie skończą z takimi działaniami.

   Szef niemieckiego MSW zaapelował do Wiednia o powrót do procedur dotyczących postępowania z migrantami, szczególnie że ostatnie działania nie były konsultowane z Berlinem.

   – Zachowanie Austrii w ostatnich dniach było niestosowne. (…) Widzieliśmy uchodźców wożonych po zmierzchu na niemiecką granicę bez żadnego zaopatrzenia i konsultacji. W związku z tym prowadziliśmy z nimi intensywne rozmowy. Wczoraj Austria zgodziła się na powrót do poprzednich procedur. Liczymy, że zostaną one wprowadzone w życie w trybie natychmiastowym – podkreślał de Maiziere na konferencji prasowej.

   Ocenił też, że nagły wzrost liczby osób przybywających do Niemiec z Afganistanu jest „nie do przyjęcia”. Szef MSW zwrócił uwagę, że Afgańczycy stali się drugą grupą narodową wśród migrantów przybywających do Niemiec.

   – Nie możemy tego akceptować. Zgadzamy się z rządem w Afganistanie, że nie chcemy takiej sytuacji, szczególnie że obserwujemy wzrost liczby migrantów z afgańskiej klasy średniej – wielu pochodzi z Kabulu – tłumaczył de Maiziere. Zaapelował jednocześnie do osób przybywających z tego kraju o „pozostanie na miejscu i pomoc w odbudowie swojej ojczyzny”.

   To pierwszy raz, kiedy Berlin uznał Afganistan za stosunkowo bezpieczny kraj. De Maiziere powiedział, że w tym kraju znajdują się „bezpieczne obszary”.

   – W związku z tym chcę jasno powiedzieć – ci, którzy przybywają jako migranci z Afganistanu, nie mogą liczyć na pozostanie w Niemczech – dodał szef MSW.

   Z zarzutami Berlina nie zgadzają się Austriacy, tłumacząc swoje ostatnie działania napływem migrantów.

   – Należy zrozumieć, że każdego dnia do Austrii przybywa ze Słowenii ok. 11 tys. migrantów. Większość z nich ma jeden cel – Niemcy. Południe Austrii jest pod presją migrantów, których należy szybko relokować – tłumaczył rzecznik austriackiej policji David Furtner.

   Niemcy i Austria postanowiły we wrześniu pozostawić otwarte granice na przybywających migrantów. Doprowadziło to do nagłego zwiększenia napływu osób szukających azylu. Od stycznia do września azylu w Niemczech szukało 577 tys. osób. Ponad 51 tys. z nich zadeklarowało, że pochodzi z Afganistanu.

   ~juzek : i powoli następuje to co było w planach sponsorów tego „uchodzstwa wojennego” , czyli rozwalanie Europy, jedności unijnej i współpracy, kraje zaczynają się od siebie odgradzać , wrogo na siebie spoglądać, kłócić, robić na złość …..o to chodziło inicjatorowi tych ruchów imigracyjnych, Europa a szczególnie Unia Europejska od dawna nie podobała się Ameryce, waluta jaką wprowadziła a która podkopała lekko dolara ,współpraca z Chinami, Indiami i krajami które odchodzą od dolara , sceptyczne nastawienie do wojen na bliskim wschodzie które są w interesie Ameryki a Europa nie chce już na nie tak ochoczo jezdzić jak kiedyś , dlatego wymyslono akcję z imigrantami , która rozwali Europe w niedalekiej przyszłości

   ~babcia : Wiecie, to ja ” tepa ” kobieta z pospólstwa, moge nie przewidziec efektow zaproszenia takiej chordy ludzi do swojego kraju obiecujac im zasilki. Ale te cholerne elity, ktore uwazaja sie za madrzejsze ode mnie , zeby tego nie przewidzialy to skandal!!!! Wladza deprawuje, wladza sprawia, ze politycy mysla, ze sa madrzejsi, niz w sa rzeczywistosci, doprowadza do tego, ze wydaje im sie , ze we wszystkim maja racje, a to z reguły konczy sie zle dla ludzi i kraju. Oni po jakims czasie durnieja i nie potrafia logicznie myslec i przewidywac efektow swoich decyzji.

   ~szczyt obłudy i kłamstwa : przeczytałem przed chwilą,że Tusk powiedział, za napływem imigrantów stoi Rosja,niby ,że uciekają przed bombardowaniami. Chyba mi coś umknęło. Czy Ruscy bombardują Turcję? Czy Putin zaprosił imigrantów do Niemiec. Tusk oklejony kasą,albo stracił kontakt z rzeczywistością,albo najnormalniej zgłupiał. Zakłamana facjata próbuje manipulować w sposób podły,nic się w tym człowieku nie zmieniło. Ten człowiek przejdzie do historii(jeśli jakaś jeszcze będzie) jako najbardziej haniebna kreatura…. Kto mu przyznaje rację, kwalifikuje się do Tworek.

   ~Karol : Te kraje wpadly w pulapke ideologicznej poprawnosci, ktora z postawienia odpowiednich barier granicznych uczynila polityczne tabu, wykorzystywane przez dobrze znawigowanych uchodzcow do nielegalnego przekraczania granic Europy na masowa skale. Znakomicie na tym przykladzie widac jak bardzo nieprzygotowany jest europejski establishment na problemy wychodzace poza codzienna rutyne. Jedynym facetem sprawnego czynu okazal sie Orban, wyklinany przez poprawna Europe od wszelkiej czci i chwaly. Na ironie zakrawa, jak korzystne stalo sie nasze geopolityczne polozenie.

   ~mika do ~aga: Żebyś wiedziała. Wyobrażasz sobie że Polacy wchodzą dziennie w ilości kilku tysięcy na teren przykładowo jakiegoś państwa i nie godzą się na pokazanie jakiegokolwiek dokumentu. Albo jakbyśmy sie tak wybrali do USA. Bez niczego tylko domagając się bezwzględnego przyjęcia nas bo chcemy i już. Bez paszportów, dokumentów, kart szczepień, dowodów osobistych mogą sobie tu wchodzić. Super. Czytałam że do jednego miasteczka na Słowenii przybyło prawie tyle imigrantów ile tam mieszkańców jest. A to co widać na nagraniu to zaledwie relacja z paru godzin jednego dnia. Koszmar.

   Polubienie

 17. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/orban-w-sprawie-uchodzcow-istnieje-lewicowy-plan/j92438

  Orban: w sprawie uchodźców istnieje lewicowy plan

  Premier Węgier Viktor Orban wyraził dziś opinię, że napływ uchodźców do Europy odbywa się w ramach inspirowanego przez ideologiczną lewicę planu politycznej degradacji europejskich państw narodowych. – Przeciwko temu spiskowi, przeciwko tej zdradzie musimy zwrócić się ku demokracji i ku narodowi – stwierdził.

  – To nie przypadek, że codziennie dostarcza się do Europy tysiące migrantów. Chce się urzeczywistnić określoną konstrukcję, którą można nazwać ukierunkowaną na lewo. Chce się pozbawić europejskie państwa narodowe znaczenia – powiedział Orban na konferencji we włoskim instytucie kultury w Budapeszcie.

  – Jeśli nie zaangażujemy się na rzecz Europy, kontynent nie będzie już więcej Europą żyjących tutaj obywateli, lecz urzeczywistnią się mętne marzenia kilku wielkich finansistów, transnarodowych aktywistów i nie wybieranych przez nikogo funkcjonariuszy – dodał węgierski premier.

  – Przeciwko temu spiskowi, przeciwko tej zdradzie musimy zwrócić się ku demokracji i ku narodowi – zaznaczył.

  Wystąpienie premiera we włoskim instytucie kultury związane było z prezentacją powstałego w jego otoczeniu dokumentu programowego „Znaki czasu”. Dokument ten może „słusznie rościć sobie pretensje do służenia przez najbliższe dziesięć lat jako igła kompasowa dla – jak mam nadzieję, ukierunkowanych na prawo – (europejskich) rządów” – zadeklarował Orban.

  Dziś rano w swym cotygodniowym wywiadzie dla państwowego radia zarzucił urodzonemu na Węgrzech amerykańskiemu miliarderowi i filantropowi George’owi Sorosowi współodpowiedzialność za kryzys migracyjny. – Ta inwazja (uchodźców) kierowana jest z jednej strony przez biznes przemytniczy, z drugiej zaś przez tych aktywistów (na rzecz praw człowieka), którzy wspierają wszystko, co osłabia państwa narodowe – zaznaczył.

  Będący prywatną fundacją Sorosa Instytut Społeczeństwa Otwartego wspiera osoby zaangażowane w pomoc dla przybywających do Europy uchodźców.

  ~Polak : Jeśli Amerykanie to lewica, to ja się zgadzam z Orbanem…

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/orban-ukraina-potrzebuje-od-zachodu-25-mld-euro-rocznie/7127s

   Orban: Ukraina potrzebuje od Zachodu 25 mld euro rocznie

   Premier Węgier Viktor Orban w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Handelsblatt” ocenił, że Ukraina jest obecnie skazana na wsparcie Zachodu i że koszt tej pomocy to ok. 25 mld euro rocznie.

   – Musimy wyjaśnić, kto zapłaci tych 25 miliardów euro rocznie, koniecznych do podtrzymania Ukrainy – powiedział Orban w wywiadzie, który ukaże się w poniedziałkowym wydaniu gazety. Fragment jego wypowiedzi został opublikowany w niedzielę.

   – Tu chodzi o koszt ponoszony na rzecz Ukrainy, państwa nienależącego do Unii Europejskiej – podkreślił premier Węgier.

   Zaznaczył, że jest w stanie wyobrazić sobie Ukrainę przyjętą w średniej perspektywie do UE. – Uważamy członkostwo Ukrainy za warte zachodu, ale w tym celu kraj ten musi być stabilny politycznie i gospodarczo oraz być w stanie kontrolować własne granice – ocenił.

   Węgrom zależy na tym, by między nimi a Rosją istniała suwerenna Ukraina – powiedział Orban. – Mieliśmy wspólną granicę ze Związkiem Radzieckim i długo trwało, nim udało nam się jej pozbyć. Nie chcemy jej z powrotem – dodał.

   ~@@@ : Polska wykazuje ogromną przychylność i wyrozumiałość wobec Ukrainy Życzliwość dla sąsiada ze wschodu dotyczy wydarzeń historycznych, gdy nie podnosimy oficjalnie tematu zbrodni na Wołyniu, ale także aktualnych problemów gospodarczych. Polska przez 7 lat spokojnie znosiła ukraińskie embargo na eksport naszej wieprzowiny i wołowiny, nie wszczynając alarmu czy nie wprowadzając żadnych retorsji. Trudno o większą wyrozumiałość i przychylność. Wyrozumiałość przejawiła się także w ocenie kryzysu zaopatrzenia gazu w styczniu 2006 roku, gdy odłączono dostawy do największych polskich zakładów przemysłowych. Ukraińcy w czasie surowych mrozów nielegalnie pobierali dla własnych potrzeb tranzytowy gaz z rurociągów, więc dostawy do Polski gwałtownie spadły. . I choć Gazprom zwiększył dostawy przez Białoruś, a Ukraińcy przyznali się do swoich działań, w Polsce oficjalnie mówiono o „Rosji zakręcającej gazowy kurek”. Próby importu gazu z Ukrainy także spełzły na niczym. W 2004 roku PGNiG i Naftogaz podpisały kontrakt na dostawy niewielkich ilości gazu przez przejście w Hermanowicach, jednak warunki kontraktu nie zostały dotrzymane. Ukraina wprowadziła prawo zakazujące eksportu gazu i w 2011 przerwała dostawy. Polska strona z wyrozumieniem podeszła do sprawy, nie żądając wywiązania się z kontraktu, nie nakładając kar, po prostu odstąpiła od umowy. Kilka lat wcześniej podobne wydarzenie miało miejsce z dostawami ropy z Ukrainy dla naszych rafinerii południowych, którym również przerwano dostawy, gdy pani premier Tymoszenko uznała, że eksport ropy powinien być zakazany. Teraz popieraliśmy Euromajdan, i co ? Mamy problem z eksportem żywności do Rosji ,ale czego nie robi się dla dobrych kontaktów z sąsiadem. Pytam się naszych polityków – ile jeszcze wyrzeczeń Polska ma ponieś w imię tej nagłej przyjaźni?

   mararkad : Kto zapłaci??? To pytanie,które warto zadawać a na które żaden europejski politykier wprost nie odpowie tylko będzie mataczył zasłaniając się imaginacją rosyjskiego imperializmu. Moi przodkowie pochodzą z terenów dzisiejszej Ukrainy (Połtawszczyna) ale wcale się nie wyrywam do płacenia i wcale nie dlatego, że sympatyzuję z Rosją a z Banderą mi nie po drodze, Głównym powodem jest to, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto oraz fakt, iż nikt podatników się nie zapyta czy chcą płacić haracz na rzecz utrzymania Donbasu w rękach Kijowa.

   ~ianus : orban chce niepodległej ukrainy, widzi ją kiedyś tam w eu, ale realnie pyta, kto będzie sponsorował ukrainę – i jest uważany za przyjaciela putina.
   steinmeier nie widzi ukry ani w eu, ani w nato – ale niemcy są uważane za przeciwnika putina, bo zagrzewają ukrainę do wojny słowami bez pokrycia.
   totalna medialna manipulacja.

   ~Ola : Kto kazal ukrainie walczyc z rosja. Kogo na to stac. Nie mieli pieniedzy nie nalezalo robic majdanu I demolki wlasnego kraju. Kazdy chce wygodnie zyc I nie ma nic za darmo. Jezeli cie stac na honor I masz pieniadze I mozesz liczyc na siebie to do boju. A jezeli nie to dyplomacja.

   ~zaqw : Ciekawe czy EU odpowie ? Raczej musi bo Orban nie da się zbyć milczeniem. Wcale się nie dziwię , że w Brukseli uważają go za wrzód na swoim tłustym tyłku.

   Polubienie

 18. http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-diabelski-wybor-Prezesa,wid,17944950,wiadomosc.html

  akt. 30.10.2015, 19:09

  Jacek Żakowski: diabelski wybór Prezesa

  – W najbliższych miesiącach Jarosław Kaczyński będzie musiał dokonać diabelskiego wyboru. Albo dużo odważniej niż jego poprzednicy ruszy w stronę integracji i będzie do niej zachęcał inne kraje na czele z Niemcami, Francją, Anglią i Wyszehradem, albo stanie się dla Europy kimś w rodzaju ojca rozdrobnienia, czyli Krzywoustego, po którym możemy znów wiele pokoleń czekać na europejskiego Łokietka – pisze Jacek Żakowski w felietonie dla Wirtualnej Polski. To kolejny głos w debacie Opinii WP na temat Polski po wyborach parlamentarnych.
  (…)

  ~Kargul 17 godzin i 26 minut temu
  Panie Żakowski nie jestem pewien czy dzisiaj jeszcze nawet Francja popiera te ekstrawagancje lewacko-imigracyjne Niemiec. Niemcy mąją do do siebie że nigdy nie przyznają się do błędu ani do porażki aż do kapitulacji bezwarunkowej. Rozbicie dzielnicowe rzeczywiście było błędem, szczególnie wobec najeźców, tylko że dzisia tych najeźdźców sprowadzają Niemcy. Coś się panu popierpapier?

  ~Stanisław 17 godzin i 55 minut temu
  Żakowski – kończ waść swoją działalność polityczną i wstydu oszczędź.

  ~nieczajmaria 17 godzin i 16 minut temu
  wyjedz czlowieku gdziekolwiek i zajmuj sie soba bo to juz demencja starcza

  ~zazarro 17 godzin i 5 minut temu
  Panie Żakowski, przestań pan pisać już te bzdury i straszyć społeczeństwo. Jest to żałosne co pan wypisuje, ni ładu , ni składu. Pana wywód jest zakręcony jak świński ogon, poplątał pan tyle wątków że nie wiadomo o co chodzi.

  ~aaa123678 14 godzin i 4 minuty temu
  Jak długo ten peowski naganiacz będzie tu seplenił……czas utonąć razem z tą przeżartą korupcją szalupą

  Polubienie

 19. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Kolejny-duzy-blad-PO-Moga-skonczyc-jak-SLD,wid,17944301,wiadomosc.html

  akt. 30.10.2015, 20:49

  Kolejny duży błąd PO? „Mogą skończyć jak SLD”

  Po klęsce w wyborach parlamentarnych Platformę Obywatelską czeka kolejny poważny sprawdzian – wybory przewodniczącego. Szansą na nowe otwarcie dla partii mogła być kandydatura Rafała Trzaskowskiego. Wiceminister spraw zagranicznych dość niespodziewanie zrezygnował jednak z ubiegania się o fotel lidera. – Jest to zła decyzja. PO zaczyna mieć ten sam problem, co miało SLD, który polega na wskazaniu dobrego przywództwa – przekonuje w rozmowie z WP politolog Uniwersytetu Opolskiego dr Adam Drosik.
  (…)

  ~Mamert 17 godzin i 20 minut temu
  Jeśli PO się rozpadnie, to .Nowoczesna przejmie jej polityków – czyli sprawdzi się przedwyborczy scenariusz, według którego partia Petru miała być kołem ratunkowym dla tonącej Platformy.

  ~hryc 13 godzin i 13 minut temu
  Po co przeszkadzać Platformie samej się utopić?! Nie przeszkadzać! Niech Kopacz zostanie dalej liderką to najlepsza recepta na definitywne zniszczenie PO w przeciągu najbliższego roku!

  ~jabol 5 godzin i 50 minut temu
  no coz rudy uciekl na saksy za miske ryzu pozostawil skrzeczaca babe ktora chyba zrobila mu loda za to stanowisko a ten o usmiechu trupa szykuje swoja smierdzaca dooope na foteli zeby nic nie robic ale zarobic. hehe.

  ~H2O 56 minut temu
  PO to zbrodnicza organizacja która miała na celu zniszczyć POLSKĘ a z POLAKÓW zrobić lokai europy a w szczególności lokai Niemców. Hitlerowi nie udało się siłą, więc teraz próbują zniszczeć Polskę od wewnątrz, a zdrajców NARODU POLSKIEGO jest wielu. Nie będę wymieniał nazwisk to ludzie z PO.

  Polubienie

 20. http://wiadomosci.wp.pl/kat,140716,title,Prof-Piotr-Glinski-Donald-Tusk-wydal-na-siebie-historyczny-wyrok,wid,17945577,wiadomosc.html

  akt. 31.10.2015, 11:04

  Prof. Piotr Gliński: Donald Tusk wydał na siebie historyczny wyrok

  – Tak mogą postępować najwyżej kacykowie republiki bananowej i do tego poziomu zszedł pan Tusk – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prof. Piotr Gliński, kiedyś kandydat na premiera technicznego rządu PiS. Jego zdaniem Donald Tusk „wydał na siebie historyczny wyrok”, opuszczając Polskę z dnia na dzień i udając się do Brukseli.

  Po tej wypowiedzi na temat Tuska, prof. Gliński został zapytany o to, czy „Tomasz Arabski (były szef kancelarii premiera, obecnie ambasador Polski w Hiszpanii i Andorze – red.) powinien się już pakować”. – Myślę, że tak. Odegrał bardzo szczególną i jednoznacznie złą rolę w tragicznym wydarzeniu, jakim była katastrofa smoleńska – odpowiedział. Dodał, że ktoś taki „nie może być ambasadorem Rzeczypospolitej”.

  ~zick 1 godzinę i 55 minut temu
  Brawo !!! Wreszcie zaczynają robić porządek …. Rozliczcie ich po to na was głosowałem… Mam nadzieje że dotrzymacie słowa i rozliczycie tą bandę ośmiorniczek.

  ~drOn 1 godzinę i 56 minut temu
  Zamiast szczekać POpaprańcy cofnijcie się w czasie i powiedzcie czy nie wymieniliście obejmując rządy po PiS ambasadorów , szefów służb specjalnych , członków rad nadzorczych itd, itp ? Pamiętam słowa Tuska który wymieniając szefa ABW powiedział że premier musi się otaczać ludźmi do których ma zaufanie.

  ~Bruksela++ 1 godzinę i 38 minut temu
  Nigdzie w Polsce nie było wiadomości, że 25 października Juncker odebrał Tuskowi kompetencje! Ciekawe kiedy to podadzą w polskojęzycznych mediach! Może kombinują jak „ubrać” tą informację.

  ~redneck 58 minut temu
  jakie kompetencje? przecież szef RE nie ma żadnych kompetencji więc nie ma mu co odbierać… to jest stanowisko czysto ozdobne, taki brukselski strażnik (energooszczędnego) żyrandola…

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Radoslaw-Sikorski-w-CNN-PO-padla-ofiara-wlasnego-sukcesu,wid,17943063,wiadomosc.html

   akt. 30.10.2015, 08:36

   Radosław Sikorski w CNN: PO padła ofiarą własnego sukcesu

   – Platforma Obywatelska stała się ofiarą własnego sukcesu – tak Radosław Sikorski skomentował wynik wyborów parlamentarnych w wywiadzie dla telewizji CNN.

   – Po ośmiu latach ludzie naturalnie chcą zmiany. Myślę, że to była główna przyczyna – tłumaczył były szef polskiego MSZ.

   – Poza tym kilka miesięcy temu przegraliśmy wybory prezydenckie. I to stworzyło warunki, które nie okazały się dla nas korzystne – dodał.

   ~Leonsjo 4 godziny i 24 minut temu
   Panie Sikorski, pan jeszcze na wolnosci?

   ~Stefan znany motylarz24 godziny temu
   A oni dalej oderwani od rzeczywistosci. Czlowieku, ty i twoja partia rzadzaca od 8 lat macie sie bronic w wyborach dotychczasowym rzadzeniem a nie jakimis kampaniami wyborczymi. znudzilo sie ludziom ? ja moglbym glosowac na kogos i przez 50 lat pod warunkiem ze dobrze by mi sie zylo pod ich rzadami.

   ~b921 godzin temu
   Wypadaloby się zastanowic, dlaczego CNN rozmawia z Sikorskim, który zostal skompromitowany i nawet PO się go wyrzeklo? Agenci różnych wywiadów juz nawet nie próbują kryć dla kogo pracuja.

   ~baca21 godzin temu
   sikorski ty zydowski bufonie! dzieki BOGU ze jestes juz historia, zasuszonym politycznym gownem!

   ~Krakowianka 4 godziny i 18 minut temu
   U nas jest taki sukce gospodarczy, że nawet „biedni uchodźcy” nie chca do nas przyjeżdżać. Może na to miejsce przyjedzie ktoś z CNN aby pokosztowac miodu?

   Polubienie

 21. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/desant-z-brukseli-ratunkiem-dla-po-dr-hab-drzonek-po-ma-krotka-lawke-tusk-usunal-cala/kj5hdj

  Onet dzisiaj 09:43

  „Desant z Brukseli” ratunkiem dla PO? Dr hab Drzonek: PO ma krótką ławkę, Tusk usunął całą konkurencję [WYWIAD]

  Jeśli PO nie zdoła skonsolidować się po ostatniej wyborczej porażce, to nie można wykluczyć, że jedynym ratunkiem dla partii Ewy Kopacz stanie się „brukselski desant” z Donaldem Tuskiem na czele. Takiego teoretycznego rozwiązania, w związku z wyborami w latach 2019 i 2020, nie wyklucza dr hab. Maciej Drzonek, choć, jak zaznacza, mogą to uniemożliwić „kontrowersyjne decyzje” UE względem Polski. Dużo zależy także od kondycji PO. – Tusk, zanim namaścił Ewę Kopacz na następcę, odsunął całą konkurencję. PO ma teraz krótką ławkę, ale kandydatem do przywództwa jest Grzegorz Schetyna – ocenił politolog.

  Porażka wyborcza PO. Początek politycznej dominacji PiS?

  Porażka wyborcza może doprowadzić do przetasowań personalnych w Platformie Obywatelskiej, ze zmianą na stanowisku przewodniczącego tej partii włącznie. Niezależnie od rozstrzygnięć w tym względzie, zdaniem niektórych politologów, PO może grozić rozpad na dwie partie – wzdłuż liberalnej i konserwatywnej linii podziału ideologicznego. Przewaga, jaką w wyborach zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, umożliwi tej partii nie tylko sformowanie większościowego rządu, ale da jej również szansę na zdominowanie sceny politycznej w ciągu następnych czterech lat.

  Scenariusz dominacji PiS, który może przełożyć się na utrzymanie przez tę partię wysokiego poparcia, jest możliwy także z uwagi na fakt, że urząd prezydenta, co najmniej do 2020 roku, sprawować będzie Andrzej Duda, który był wcześniej politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Po niedzielnej przegranej PO pojawiły się już głosy sugerujące, że być może jedynym ratunkiem dla Platformy, w dłuższym okresie czasu, będzie powrót polityków tej partii z Brukseli, z Donaldem Tuskiem na czele.
  (…)
  „Kontrowersyjne” decyzje UE wobec Polski. „Wina za nie spadnie na Tuska”

  Zdaniem dra hab. Drzonka, powrót Donalda Tuska z Brukseli do polskiej polityki i start w wyborach prezydenckich w 2020 roku jest „możliwym rozwiązaniem”. – Trzeba zauważyć, że nikt na kilka lat przed wyborami nie będzie deklarował, że będzie startował w jakichś wyborach. Powrót Tusk z Brukseli po 2019 roku jest możliwy, ale pytanie, dotyczy tego, jakim prezydentem będzie Andrzej Duda; jeśli Duda utrzyma swoją popularność, na co ma szansę, to Tuskowi trudno będzie przekonać do siebie wyborców – stwierdził.

  Politolog zwrócił także uwagę, że decyzje podejmowane na forum Unii Europejskiej wobec Polski są nieraz „kontrowersyjne”. – Nie zawsze interes unijny jest tożsamy z interesem Polski. Jeśli unijne gremia będą w ciągu kadencji Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej podejmować decyzje niezbyt korzystne dla Polski, to wina za nie spadnie właśnie na Tuska, co utrudni jego ewentualny powrót do polskiej polityki – dodał.

  – Pięć lat w polityce to prawie wieczność. Myślę jednak, że elektorat PO będzie z nostalgią spoglądał na Donalda Tuska, bo on zawsze kojarzył się ze „złotym okresem w historii PO” – ze spokojnym sprawowaniem władzy, odcinaniem kuponów i realizacją hasła „By żyło się lepiej” – przynajmniej niektórym Platformersom – powiedział dr hab. Drzonek w rozmowie z Onetem.

  ~przyszlosc : Wajcha została przelozona na poziomie sluzb specjalnych USA, wiec czeka nas prawdopodobnie 12 lat rzadów PIS, a 8 minimum. Jesli zostaną tylko spelnione obietnice socjalne, przede wszystkim 500 zł a Telewizja Publiczna przestanie byc jawnie antypisowska (nowa ustawa medialna) bedziemy cieszyc sie przez najblizsze dziesieciolecie silnym rzadem zapewniajacym spokoj. I nie pomoze nawet szczekanie Michnika i spółki. Mam nadzieję, ze tak bedzie i Tusku bedzie mógł co najwyzej zgrzytac zębiną…

  ~prosty chlop : Ajtam, to tylko spekulacje naukowca. A jaka to nauka ta politologia? Mowi się ze na politologie i historie ida najsłabsi. No tacy naukowcy a naukowo nie przewidzieli Kukiza. I te spekulacje naukowca ze Szczecina. Ze może tak albo tak albo i tak będzie. To każdy po wypiciu pol litra wie. To nauka precyzyjna jak z Macierewicza, tylko ze ten zajmuje się przeszloscia a nie przyszloscia (nowy dzial nauki który możemy nazwac historia spekulacyjna).

  ~Kontrola w spółkach – natychnmiast do wsi24: Jestem tego samego zdania , a nawet uważam ,że już dziś PiS powinien profilaktycznie powinien ustawić swoich przedstawicieli we wszystkich spółkach skarbu państwa , w których na potęgę zatrudnia się na fikcyjne stanowiska swoich ludzi z PO. To jest skandaliczne i tylko dowodzi ,że prezesi , rady nadzorcze i kierownictwa spółek maja gdzieś normy społeczne i uczciwość. Na każdym kroku na siłę wpychają swoich na fikcyjne stanowiska na maksymalne stawki. Pytam się – gdzie są związki zawodowe !!! Przecież ta mafia z PO okrada wszystkich ciężko pracujących. Ta sprawa powinno się szybko zająć PiS – Polacy chcą wreszcie uczciwości a nie perfidnego postępowania mafii z PO.

  ~mlodzi inteligienci. : JUz nigdy tych zlodziei!!!!Kopacz Tusk i inne potwory juz skonczyly swoja kadencje…Wsrod mlodych i wyksztalconych nie maja zadnych juz szans,a starsi ludzie juz odejda.Wiec Tusk jako pierwszy imigrant ktory zwial przed ododpowiedzialnoscia i ta banda martwia sie o dobrobyt rodzin!!!!! To juz przeszlosc.te komunistyczne potwory znikaja z areny.Tusk chce na sile wcisna sie do koryta gdyz UE juz ma go dosyc i nie wiadomo jak dlugo oni z tym bezmuzgowiem wytrzymaja.Jedna jest juz pewne ze w tamtych latach nikt go juz z ochota nie zatrzyma,MY TEZ

  wsi24 do ~hue hue: Jesteś głupi, czy tylko udajesz? A kto chciał sprzedać polskie lasy żeby spłacić żydowskie roszczenia? Czyżby nie twój guru Komorowski razem ze swoją pulchniutką małżonką których korzenia i prawdziwe nazwiska przodków prowadzą prosto pod Golan?

  PO Miłość bez Granic do wsi24:
  „Wskazał też na fakt, że do urn wyborczych poszło 50 proc. Polaków. Spośród uprawnionych do głosowania zaledwie 18,5 proc. wybrało PiS. – Partia rządząca musi mieć tego świadomość – podkreślił prof. Markowski”. Pan Markowski już w wieczorze wyborczym nie wytrzymywał i jako politolog kompromitował się ujawniając swoje lewicowo-platformerskie sympatie! A ja się pytam: Jaki % osób wybrał 4 lata wcześniej koalicję wielbicieli ośmiorniczek i nepotycznego Psl?

  michu1945 do ~of: Skoro wytyka błędy to relacjonuje rzeczywistość. To nie Zachód nas zniewala, tylko rządzący dają się zniewolić pod względem gospodarczym. Natomiast w polityce, jest wzorem do naśladowania. U nas żadna ze świętych krów nie spadła ze stanowiska podczas afery taśmowej. Na Węgrzech obalono cały rząd. Tak, obiektywne. Jeśli czegoś nie pojmujesz to nie neguj.

  Polubienie


  • Foto: PAP Uchodźcy na granicy austriacko-niemieckiej

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/fas-merkel-spodziewa-sie-w-tym-roku-1-mln-imigrantow/hd52wb

   „FAS”: Merkel spodziewa się w tym roku 1 mln imigrantów

   dzisiaj 10:44

   Kanclerz Angela Merkel spodziewa się w tym roku przyjazdu do Niemiec 1 mln imigrantów – podał tygodnik „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” (FAS). Dotychczasowe szacunki MSW przewidywały 800 tys. uchodźców.

   Jak pisze „FAS”, taką liczbę wymieniła Merkel tydzień temu podczas spotkania szefów rządów 10 krajów UE w Brukseli, poświęconego sytuacji na Bałkanach w związku z kryzysem migracyjnym.

   Według tygodnika podczas tego miniszczytu Merkel postawiła jego uczestnikom ultimatum, mówiąc, że „musimy się dziś porozumieć w sprawie niezbędnych działań, aby nie dopuścić do konieczności zamknięcia granic”. Groźby szefowej niemieckiego rządu poskutkowały. UE i jej sąsiedzi na Bałkanach Zachodnich przyjęli 17-punktowy plan, by spowolnić napływ migrantów przez ten region.

   Z danych przekazanych przez policję federalną wynika, że tylko we wrześniu i październiku do Niemiec wjechało 600 tys. imigrantów.

   Rano w Berlinie rozpoczęło się spotkanie liderów partii tworzących koalicję rządową – Merkel (CDU), wicekanclerza Sigmara Gabriela (SPD) i szefa bawarskiej CSU Horsta Seehofera, będącego równocześnie premierem Bawarii. Celem spotkania jest próba zażegnania ostrego sporu w koalicji o politykę migracyjną. CSU domaga się od Merkel podjęcia bardziej stanowczych kroków w celu ograniczenia napływu uchodźców.

   ~wajdelota : pani merkel zaprosila gosci a teraz jak wyruszyli w goscine (przewaznie z daleka) to chce im przed nosem zamknac granice i ugoscic ich u sasiadow na koszt sasiadow. I to wbrew woli zaproszonych, ktorzy jada w gosci do merkeli a nie tam gdzie kaza ich ugoscic.

   ~zydowski oned : Pozostałe kraje eurokołchozu wzywają Niemcy do do przyjęcia 20 mln imigrantów z całego świata do siebie. Polska za kilka miesięcy będzie budować mur na granicy zachodniej więc nic nam nie grozi. Po za tym mamy nasze jednostki paramilitarne o zabarwieniu prawicowym więc już żaden z lewizny nie będzie Polakom pluł w twarz. Jeśli miejsca będzie brakować dla Niemców w Niemczech to nich Niemcy wyjadą do Syrii a najlepiej to niech wykorzystają pontony którymi przypłynęli uchodźcy zarobkowi z Syrii do Niemiec. Cały eurokołchoz będzie wdzięczny Niemcom a Allah wynagrodzi makreli rajem z 74 prawiczkami aryjskimi. Amen

   ~Obserwator za Odrą : Mieszkam w Niemczech i czuję się dobrze zintegrowany. Mój krąg znajomych to w 80% Niemcy, w większości dobrze wykształceni i życiowo ustawieni. Nie jestem jednak w stanie za diabła zrozumieć dlaczego ten naród stracił kompletnie instynkt samozachowawczy. Widać raz na kilkadziesiąt lat Niemcom odbija totalna szajba i pół Świata musi krwią i łzami zapłacić za to ich szaleństwo. Niestety przewiduję, że obecna polityka Berlina rozhuśta w Europie pełnowymiarowy konflikt zbrojny i to jeszcze przed końcem dekady. Obym się mylił. Jednak historia uczy, że Niemcy całkiem niedawno podpalili pół Świata, doprowadzili do śmierci dziesiątków milionów ludzi i tylko po to, by u siebie jarmułki zastąpić tureckimi fezami. Gdzie tu logika?

   ~tak uważam : Byłem w sierpniu i we wrześniu w Niemczech i to co robi Merkel to jest dosłownie SELBSTMORD (samobójstwo) ! Na ulicach Berlina więcej muslimów niż rodowitych (genetycznych) Niemców. Podobne samobójstwo dokonuje cała Unia Europejska. I pomyśleć, że Jan III Sobieski pod Wiedniem ponad 300 lat temu uchronił całą Europę przed islamem, a dzisiaj ta głupia Europa sama zaprasza swych „ogławiaczy” do siebie. No, ale skoro Niemcy chcą popełnić samobójstwo to ich sprawa – niech się sami wymordują. Już wielokrotnie sprowadzali na Europę nieszczęścia, więc jak wyginą, to może będzie w Europie spokój.

   ~rada do ~Robenson: Zanim cos napiszesz najpierw sie dowiedz ile na terenie RP jest osrodkow i ilu w tej chwili jest w nich emligrantow. Niby nie ma emigrantow, a „jacys” Syryjczycy zgwalcili Polke za „zbyt krotka spodnice” obok osrodka w Lininie, wczoraj dwoch Turkow pocielo dziewczyne w Lublinie… (sa artykuly w sieci, turki sa poszukiwani przez policje) nikogo nie ma, samo sie wszystko, robi, „cuda i dziwy”… jak to w Polsce. A Ty dalej tkwij w swojej niewiedzy…

   ~Józef : Merkel jest wręcz pogrążona w żałobie, że przyjmie w tym roku tak mało imigrantów. Otóż Niemcy mają 81 mln. obywateli, a Japonia o porównywalnej powierzchni i mniejszej powierzchni gruntów uprawnych ma 127 mln mieszkańców. To oznacza, że Niemcy aby doścignąć liczbą ludności Japonię, będą musieli na imigrantów czekać ponad 40 lat. Islamiści powinni na chwilę odłożyć karabiny i wziąć się za robienie dzieci, żeby sprostać ambicjom pani Angeli.

   ~tl;dr : Dlaczego KAŻDY biały kraj jest ZMUSZANY do bycia wielorasowym/ wielokulturowym? Dlaczego KAŻDY biały kraj ZMUSZA się, aby położył kres swojej rasie i kulturze? Nikt nie żąda tego od żadnego nie-białego kraju
   Imigracja i asymilacja są PRZYMUSOWE TYLKO w białych krajach Anty-biali nazywają siebie „antyrasistami”, ale ich działania prowadzą do wyeliminowania tylko jednej rasy – białej rasy Celem „antyrasizmu” jest ludobójstwo białych dzieci
   Antyrasista to kryptonim dla anty-biały

   Polubienie

 22. ~europejczyk : Proponuję bardzo proste rozwiązanie, korzystne zarówno dla Unii jak dla migrantów: unia powinna wyczarterować kilkanaście airbusów i wraz kolejnymi falami przybyszów ładować ich partiami, np. po 500 osób do samolotów i wywozić np. do Arabii Saudyjskiej.Obie strony skorzystają; migranci – bo nie będą przeżywać stresów we współżyciu z „niewiernymi”, nie będą musieli cierpieć zimna w zimowym klimacie europejskim, znajdą się w ciepłej Arabii wśród życzliwych ziomków, Arabia nie będzie musiała budować tych 200 meczetów w Niemczech; natomiast Europa będzie miała czysty zysk netto, wynajęcie samolotów będzie kosztować o wiele mniej niż płacenie socjalu latami….. wszyscy zadowoleni…

  ~adam : Nigdy nie chodziło o życie „uchodźców” i tak zwane „względy humanitarne” tylko o stworzenie precedensu upodobniającego UE do systemu federacji I w rezultacie odebranie części suwerenności krajom członkowskim. Taki system funkcjonuje W USA gdzie poszczególne stany maja z góry narzucane przez centralę liczbe I miejsce lokacji imigrantów (głownie meksykańskich). To wyjaśnia dlaczego tyle dziwnych fundacji sprowadzających arabusow miało na stronach znaczek „sfinansowane ze środków unii europejskiej”. Sksyny planowali to od dawna

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/schulz-i-mogherini-ue-grozi-rozpad-z-powodu-kryzysu-migracyjnego/zt9htb

  29 paź, 12:56

  Schulz i Mogherini: UE grozi rozpad z powodu kryzysu migracyjnego

  Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz i szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini ostrzegli w wywiadach dla włoskiej prasy przed groźbą rozpadu i dezintegracji Unii, jeśli obecny kryzys migracyjny nie zostanie rozwiązany wspólnymi siłami.

  W dzisiejszym wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera” Schulz, komentując fakt, iż w ciągu miesiąca od zawarcia unijnego porozumienia w sprawie rozmieszczenia 40 tysięcy uchodźców w krajach członkowskich, wysłano z Włoch tylko 90 osób do Szwecji i Finlandii, uznał, że są to „dane szokujące”. – Ale nie jestem zdziwiony – zastrzegł.

  – Widzę dobrze i to od dawna niechęć rządów do dotrzymania obietnic, które składają w Brukseli – stwierdził szef PE. Jego zdaniem w sprawie obiecanej relokacji migrantów Włochy zostały oszukane. Zaapelował do krajów członkowskich, by wywiązały się ze swych zobowiązań przyjęcia uchodźców.

  – Pewnym państwom wydaje się, że mogą udzielić na poziomie krajowym odpowiedzi na problem globalny. To jest po prostu niemożliwe – uważa Schulz. Jego zdaniem „niestabilność w samej Unii może doprowadzić do jeszcze większego napływu migrantów”. Dlatego, dodał, jedyną możliwością jest wspólna odpowiedź. Polityczne podziały w Unii na tle kryzysu imigracyjnego mogą w jego opinii mieć negatywny wpływ na wspólny rynek.

  Relokacja uchodźców, wskazał Schulz, powinna być „systematyczna i obowiązkowa”. Zarazem przestrzegł przed jakimikolwiek cięciami finansowymi kosztem świadczeń dla obywateli z powodu napływu imigrantów. Wyjaśnił, że jako były burmistrz niemieckiego miasta Wuerselen wie, że oznaczałoby to „nastawianie jednych przeciwko drugim”.

  Włoski dziennik zapytał Schulza, dlaczego według niego w Polsce, która notuje szybki wzrost gospodarczy, w wyborach, jak określono, wygrały „siły antyeuropejskie”. – Jeśli jest kraj w Europie, który od lat cieszy się miliardami z funduszy unijnych, to jest to właśnie Polska. To jeden z najbardziej dynamicznych krajów, dzięki integracji ze wspólnym rynkiem. Ale także tam jest część kraju, która bardzo z tego korzystała, i taka, która nie. Problemem są nierówności, nie Europa – odparł przewodniczący PE.

  O skutkach obecnego kryzysu imigracyjnego dla przyszłości UE mówi w wywiadzie dla ekonomicznego dziennika „Il Sole 24 Ore” szefowa unijnej dyplomacji. Jej zdaniem kryzys ten pogorszy się i wywołała reakcję łańcuchową, jeśli nie zostaną znalezione odpowiednie narzędzia jego rozwiązania. – Bez nich istnieje ryzyko dezintegracji – stwierdziła Federica Mogherini.

  Według niej, jeśli takie wspólne unijne narzędzia uda się znaleźć, możliwy będzie „skok naprzód w procesie integracji”. – Żaden kraj nie może sam uporać się ze zjawiskiem migracji. Kryzys, jaki przeżywamy w Europie, nie wynika z liczby uchodźców napływających z północnej Afryki czy z Bliskiego Wschodu, ale z braku narzędzi wspólnotowych – oceniła Mogherini. Za bardzo poważny błąd uznała „rozdźwięk” między zjawiskiem o skali ogólnoeuropejskiej a będącymi do dyspozycji narzędziami podejścia do niego na poziomie poszczególnych krajów.

  – Rozmieszczenie uchodźców w innych krajach jest trudne z organizacyjnego punktu widzenia, ale możliwe i konieczne – dodała szefowa dyplomacji UE. Przyznała, że do tej pory udało się jedynie dokonać transferu „symbolicznej” liczby migrantów.

  ~Kot Copernikus : A to mi nowosc! Przeciez to juz dawno bylo do przewidzenia, to polityka Merkel wyprowadzila unitiw na manowce, taka dobra babcia ich zalatwila dzis na cacy, a problem niekontrolowanie tylko rosnie i rosnie… i co taaaka wielka unia i z nielegelnymi islamistami nie moze sobie poradzic?

  ……tak na mrginesie to ta madra-wloszka, lepiej by sie nie odzywala wcale i glupa nie palila ciagle do kamer, ze ona o czyms tam decyduje, bo nawet w swoim kraju, swoich wlochow szmuglownikow ludzi do Europy ..jakos nie pilnuje, to juz niiech lepiej sie schowa i nie dyskutuje!

  ~EWA : To jest taka sytuacja, jakby ktoś przez swoją głupotę zaraził się HIV, a następnie widział rozwiązanie problemu w zarażeniu całej swojej rodziny, razem z dalekimi krewnymi. Panie Schulz !!! Za te zasmarkane dotacje, na których głównie zachód zrobił interesy, nie sprzedaliśmy naszej suwerenności!!!! Jak chcesz, Niemcu, to rozliczymy dotacje netto (pomniejszając o nasze składki) a to, co będziemy winni UE oddamy z wyższych podatków nałożonych na niemiecki geszefty w Polsce!!! Zgoda?

  ~tadeusz : Rozwiązanie kryzysu jest bardzo proste. Ci „uchodźcy”, którzy idą na piechotę powinni być kierowani do najbliższego kraju nieobjętego wojną i tyle. Ci, którzy próbują przepłynąć morze w kierunku Europy powinni być zawracani przez okręt wojskowy i ostrzegani, że w razie dalszej próby przedostania się w ten sposób zostaną ostrzelani. Po takim ostrzeżeniu, jeżeli „uchodźcy” nie zawrócą- natychmiast należy wysłać włoski lub grecki myśliwiec. Dlaczego tych ludzi nazywa się uchodźcami? To są emigranci zarobkowi- w ponad 80-ciu % zdrowi, młodzi mężczyźni, ubrani w drogie ciuchy, wyposażeni w smartfony, gardzący pomocą humanitarną. To po prostu banda cykorów (jeżeli chodzi o obronę swojego kraju), która po przybyciu do Europy przerodzi się w bandę agresywnych roszczeniowych pasożytów, dążącą do wprowadzenia w Europie ich chorych zasad- szariatów, noszenia przez kobiety szmat na twarzy. Już było wiele przypadków gwałtów, pobić- bo muslimom (według ich religii) wolno bić i gwałcić kobiety innowierców- i nie jest to przestępstwem. Trzeba z tym skończyć. Najlepiej opisanymi wyżej sposobami.

  ~moher : I bardzo dobrze! Unia w takim kształcie powinna się rozpaść, bo jest to jakaś karykatura. Od dawna pisałem że unia powinna się składać z niezależnych, suwerennych państw, które akceptują lub nie jakieś pomysły i prowadzą wspólną politykę gospodarczą i polityczną. Ale bez żadnych limitów produkcji, kar za nie zlikwidowanie jakiejś gałęzi gospodarki itd. Cały brukselski nawis urzędniczy powinien zostać zlikwidowany, a bezsensowne przywileje byłych urzędników cofnięte. Wspólne ustalenia powinny być podejmowane na cyklicznych spotkaniach szefów państw członkowskich z ewentualnymi doradcami. Powinny wrócić waluty narodowe, a euro powinno być wyłącznie walutą rozliczeniową. Granice powinny być zamknięte, tylko dla obywateli państw członkowskich odprawa powinna byc uproszczona. Otwarte granice potrzebna są wyłącznie przestępcom wszelkiej maści. Uczciwy obywatel nie ma powodu bać się pokazać na granicy dowód tożsamości. Taka – w skrócie – unia ma sens i przeszłość

  ~ala : Nich UE weźmie się za ochronę granic zewnętrznych i w ten sposób zapobiega kryzysowi migracyjnemu a nie na siłę islamizuje wszystkie kraje członkowskie, no chyba, że islamizacja jest głównym celem, co mogą potwierdzać słowa „Kryzys, jaki przeżywamy w Europie, nie wynika z liczby uchodźców napływających z północnej Afryki czy z Bliskiego Wschodu, ale z braku narzędzi wspólnotowych” i dalej „Rozmieszczenie uchodźców w innych krajach jest trudne z organizacyjnego punktu widzenia, ale możliwe i konieczne” Nie chcę takiej porąbanej Unii, która na siłę próbuje nam zmienić życie w piekło

  Polubienie

 23. ~Vacio do ~BRAWO ORBAN !!!!!!!!!!!: A co to jest FOREIGN AFFAIRS? Dwumiesięcznik dla polityków, dyplomatów itp. , prezentujący światu zasady, kierunki i trendy amerykańskiej polityki zagranicznej, a utrzymywany za pieniądze i sterowany przez środowiska Żydów amerykańskich. bo reprezentujący interesy wielkiego kapitału i przemysłu USA (w znacznej części żydowskiego). Więc jak może pisać inaczej o Orbanie, który im psuje interes? Nie dajcie się nabrać na ten jankeski „autorytet”. A leczyć się powinni naiwni, którzy tego nie wiedzą. ~BRAWO ORBAN ma rację i nie powinien się przejmować drobnymi lewackimi poszczekiwaniami tych, którym wyraźnie nie starcza ani wiedzy ani argumentów.

  ~prawda : I prosze, Orban DMUCHA na UE a UE mu nic nie zrobi. Facet ma jaja!!!! I facet ma racje – potrafi jej bronic ! Pytanie – co to jest PRZYRODZONA godnosci czlowieka??? A w jaki sposob Unia szanuje parwa czlowieka, gdy jedne panswta pod grosba kary zmuszaja inne SUWERENNE panstwa do:
  -przyjmowania dzikusow z Afryki
  -Zywienia i utrzymywania ich i ich potomstwa do ultimo
  – sprzedazy takich a takich ogorkow i bananow
  – emisji tylu a tylu spalin z kominow, podczas gdy najwiekszy truciciel i agresor swiata (USA) i Chiny (tylko truciciel) emituja tyle spalin ile chca i w du… unie maja
  -zmuszaja mnie do tolerancji i zamykaja mi usta, gdy mam odmienne od lewakow zdanie, w sprawie: obyczajow muzulmanow w Europie i politycznej poprawnosci ( oni moga wszystko, my nie mozemy nic) To tylko pare przykladow. Gdzie ta moja wolnosc??? Gdzie ta demokracja??? Wg mnie to dyktatura przede wszystkim pieniadza i kolesiostwa, pochwala glupoty i umyslowego zniewolenia. Kiedys komuna zniewalala nas doktryna i strachem, dzis lewactwo zniewala nas mamona i „wolnoscia”.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/foreign-affairs-viktor-orban-kpi-z-wartosci-unii-europejskiej/n6cwhv

  22 wrz, 07:55

  „Foreign Affairs”: Viktor Orban kpi z wartości Unii Europejskiej

  Węgierski premier próbuje wprowadzić coraz bardziej autokratyczny reżim. Przez ostatnie lata polityka, jaką prowadził, była problemem dla Unii Europejskiej, a w tym momencie krótkowzroczność Viktora Orbana w kwestii uchodźców jest powodem do wstydu – w ten sposób działania więgierskiego przywódcy oceniają analitycy amerykańskiego magazynu „Foreign Affairs”.

  Cywilizacja europejska może być zagrożona nie tylko przez muzułmańskich terrorystów, ale również przez nieodpowiedzialne rządy węgierskiego parlamentu, które stwarzają rzeczywiste niebezpieczeństwo. Orban, który nazywa siebie obrońcą chrześcijańskiej cywilizacji, wydał pozwolenie na użycie gazu łzawiącego oraz armatek wodnych. Decyzja ta wywołała oburzenie analityków „Foreign Affairs”.

  Orban kpi z wartości UE

  Zgodnie z wartościami UE kraje członkowskie zobowiązane są szanować podstawowe prawa człowieka oraz przyrodzoną godność ludzką. Poprzez prowadzenie wrogiej polityki oraz ksenofobicznej retoryki Orban kpi sobie z wartości, jakie zobowiązane są prezentować wszystkie kraje UE – czytamy na łamach magazynu.

  Rządy Viktora Orbana są również zagrożeniem dla porządku prawnego w Europie. Konwencja Dublińska w jednolity sposób reguluje zasady przetwarzania wniosków o azyl. Bardzo ważnym aspektem jest też ochrona granic zewnętrznych UE. Rząd Viktora Orbana zniekształca stosowanie tych zasad realizując własne populistyczne hasła, które są niewątpliwie skierowane przeciwko imigrantom i naruszają normy UE w zakresie humanitarnego traktowania uchodźców – analizuje R. Daniel Kelemen.

  Z Viktorem Orbanem zgodzić się można w jednym przypadku. Pewne jest, że kryzys związany z uchodźcami pokazuje, że UE potrzebuje reform. Przepisy w sprawie migracji azylu wymagają natychmiastowych zmian. W ramach systemu Dublińskiego Unia Europejska kładzie nacisk na przetwarzanie wniosków o azyl w krajach na południu i wschodzie Europy, gdzie kraje te są pierwszymi państwami, z którymi migranci mają kontakt. Jest to w pewien sposób system niesprawiedliwy i nie do utrzymania, ponieważ to bardzo duże obciążenie dla najbiedniejszych państw UE, takich jak Grecja i Węgry – komentuje dziennikarz amerykańskiego dwumiesięcznika.

  Węgrzy wprowadzili surowe prawo wobec uchodźców

  Migranci będą mogli również łamać regulacje wewnętrzne UE oraz poszczególnych państw członkowskich. Prawdopodobnie będą chcieli opóźniać dochodzenia o status uchodźcy, aż do czasu przybycia do bogatych państw UE np. Niemiec. Kraje te będą zmuszane do łamania wewnętrznych przepisów i szybkiego przyjmowania oraz asymilacji uchodźców, którzy nie będą chcieli pozostawać w słabych gospodarczo państwach UE – informuje „Foreign Affairs”.

  Od momentu przejęcia władzy przez Viktora Orbana Unia Europejska nieskutecznie próbowała powstrzymać niekorzystne dla niej zmiany, które wprowadzał w swoim kraju. Parlament Europejski wydał wiele raportów, w których skrytykowano rządy Viktora Orbana.

  Komisja Europejska rozpoczęła działania prawne przeciwko rządowi węgierskiemu z tytułu rożnych naruszeń prawa UE. Niestety pomimo wielu starań Węgry pozostały krajem zamkniętym i nietolerancyjnym. Postawa, jaką prezentuje Orban ma również przełożenie na decyzje podejmowane w stosunku do uchodźców z Syrii. Tylko w tym miesiącu udało mu się przepchnąć przez węgierski parlament bardzo drakońskie prawo dotyczące imigrantów.

  Na jego podstawie penalizowana będzie już próba zniszczenia lub przekroczenia drucianego ogrodzenia, które powstało w ostatnich dniach na granicy z Serbią. Daje to możliwość aresztowania osób, które bez zezwolenia przekroczyły granicę z Węgrami. Na mocy nowego prawa można również ogłosić stan wyjątkowy. Do takiej sytuacji doszło 15. września, kiedy to aresztowano większość azylantów, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć granice. Planuje się, że druciane ogrodzenie powstanie również na granicy z innymi państwami np. z Rumunią lub Chorwacją. Parlament węgierski rozważa również przyznanie siłom zbrojnym oraz policji dodatkowych uprawnień na mocy których ich działanie w sytuacjach kryzysowych będzie ułatwione – przestrzega „Foreign Affairs”.

  System imigracyjny UE jest wadliwy

  Kryzys uchodźców pokazuje, że system imigracyjny jest wadliwy i nie będzie funkcjonował, jeśli którekolwiek z państw członkowskich UE pozostanie wrogo nastawione do pozostałych.

  Najnowsze działania Orbana naruszyły podstawowe wartości UE w zakresie poszanowania praw człowieka i godności ludzkiej.

  Unia Europejska powinna wykorzystać wszystkie narzędzia prawne, aby zakwestionować decyzje węgierskiego parlamentu, które nie są zgodne z polityką unijną. Państwa członkowskie powinny również powołać się na artykuł siódmy Traktatu o Unii Europejskiej. Na jego podstawie będzie można trwale zawiesić możliwość głosowania przez Węgry na forum UE. Kraj nie będzie miał wpływu na podejmowane we wspólnocie decyzje, co będzie karą za łamanie podstawowych wartości wspólnoty.

  Węgry dostają z unijnego budżetu 6 mld euro rocznie

  Według części ministrów spraw zagranicznych państw Wspólnoty władze UE powinny zawiesić finansowanie państw, które łamią jej prawo. Viktor Orban oburza się na krytykę, a jednocześnie jest zadowolony z pieniędzy, które państwo otrzymuje od wspólnoty. Węgrzy do unijnego budżetu wpłacają mniej niż miliard euro rocznie, natomiast ze wspólnego funduszu wyciągają około 6 miliardów euro.

  Ponad 95 procent wszystkich inwestycji publicznych na Węgrzech jest współfinansowanych przez UE. Wielu centro-prawicowych polityków chce ostrzejszych kontroli na granicach i prowadzenia polityki w taki sposób, aby była mniej zachęcająca do emigracji do pozostałych państw Europy. Nie zmienia to faktu, że polityka Viktora Orbana pozostaje poza nawiasem. Kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker, a także Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk walkę z kryzysem imigracyjnym powinni rozpocząć od potępienia działań Viktora Orbana – konkluduje amerykański magazyn.

  ~asdfg do ~loolo: Polecam oryginalne wystąpienie Premiera Orbana w parlamencie Węgierskim, z wczoraj lub sprzed 2 dni (nie jestem pewien). Jak bardzo różni się to od tego co przedstawiają media, sam się zdziwiłem bo tyle się o tym człowieku nasłuchałem… Największym kłamstwem jest stwierdzenie że Węgry zbudowały mur żeby zamknąć drogę uchodźcom z wojny. Prawda jest jednak taka że Węgry zamknęły jedynie „dziką” granicę i stworzyli punkty w których imigranci mogą się rejestrować, złożyć dokumenty, trafić do tymczasowego obozu, dostać jedzenie i tymczasowe warunki bytowe. Zrobili to po to by zapanować jakoś nad tym potokiem i zrobić to w cywilizowany Europejski sposób. Skąd więc ta nagonka?

  ~Duszek : USA , które nawet po legalnym przylocie samolotem potrafią nie wpuścić zwykłego człowieka z powodu jakiegoś błędu formalnego „zalecają uprzejmie ” , żeby muslimów traktować jak ludzi i wpuszczać do kraju bez dokumentów a od swoich serdecznych przyjaciół Polaków żądają wiz (chociaż wpakowali nas już w nie lada kłopoty międzynarodowe w Kiejkutach i odmawiają wsparcia prawnego w tej sprawie ….To dopiero podwójna moralność Jankesów . Jak rodowitych mieszkańców Ameryki pakowali do rezerwatów jak zwierzęta to jakoś skrupułów nie mieli a teraz innych chcą uczyć cywilizacji ?

  ~Andrzej do ~rim: W tamtym tygodniu byłem we Frankfurcie i powiem Wam tak… Niemców to jest tam najmniej. Pełno Turków, murzynów, arabów, muzułmanów z chustami na głowach i ćpunów w przejściach podziemnych. Jeden wielki bałagan! A pomyśleć, że kiedyś Niemcy były takim porządnym i dobrze poukładanym krajem. Niemiecki porządek był słynny na cały świat a teraz? Jedźcie do Frankfurtu to się za głowę złapiecie. Nie chcę czegoś takiego w moim kraju, za który mój dziadek przelewał swoją krew. Nie chcę i mam do tego prawo.

  ~Marek do ~stop pislamizacji Polski!: Czy Niemcy uważają , że oni – to Unia. Bo reszty państw nikt nie pytał. A jeśli Polska podejmie podobną decyzję i wystosuje „zaproszenie ” za naszą wschodnią granicę ( np. Ukraina) to Unia też stanie za nami murem i zażada, by wszystkie kraje Unii podzieliły się ciężarem tej decyzji?Nie, nie napewno nie. Nie dość, że Unia bardzo ostro zaprotesuje i pogrozi nie palcem a pięścią, to zostawi nas samych z tym problemem. Żaden inny przywódca żdnego innego kraju Unii nie pozwoliłby sobie na tak istotną decyzję bez zgody Unii. Ale Niemcy mogą, mało – Unia ma stać murem za samodzielną i samowolną decyzją jednego z jej członków. Czysty kabaret p.t – UNIA.

  ~Hamburg do ~tamarynka: piszesz ironicznie ,troche glupowato ,ale dla mnie to jak najbardziej wlasciwie,mieszkam od cwiercwieku w miescie multikulti i znam ten bol widzac codziennie mase z calego swiata ,ale nie dziwie sie ludzia ,ktorym w ich srodowiska wpycha sie obcych na sile ,wmawiajac im ze to potrzebujacy ,ze biedni,ze uciekli przed wojna ,kiedy ci migranic maja lepsze ciuchy niz ci miejscowi ,lepsze komorki,kase na mieszkanie,itd….nie mowiac juz o tym ze dostaja od panstwa co miesiac tyle ile np.bezrobotny ktory przepracowal 30 lat.

  ~mury i ogrodzenia do ~ ???:
  W Stanach Zjednoczonych mieszka 11,5 miliona meksykańskich imigrantów. Ocenia się, że 85% z nich przebywa tam nielegalnie. Aby uszczelnić granicę, rząd Stanów Zjednoczonych buduje mur na granicy z Meksykiem, który będzie patrolowany przez ponad 15 tys. agentów – obok nielegalnych imigrantów, zadaniem muru będzie powstrzymywanie przemytników narkotyków oraz terrorystów przedostających się na terytorium USA. Do czerwca wybudowanych zostało tysiąc kilometrów muru. Utrzymanie i konserwacja muru będą kosztowały w ciągu najbliższych 20 lat 6,5 miliarda.

  „Izrael buduje mur na granicy z Jordanią” – grzmiały tytuły wielu serwisów informacyjnych kilka tygodni temu. Powód? „Izrael został zalany falą nielegalnych imigrantów i działaczy terrorystycznych”. Izrael odgradza się od dawna – dla przykładu w 2010r. premier Netanjahu podjął decyzję o budowie kolejnego muru granicznego, aby zabezpieczyć się przed nowym wybuchem terroryzmu, który wzbiera w Strefie Gazy.

  Arabia Saudyjska buduje mur na granicy z Irakiem o długości 600 mil

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tysiace-uchodzcow-na-austriackiej-granicy-Liczba-migrantow-nie-maleje,wid,17948642,wiadomosc.html

   akt. 02.11.2015, 17:39
   Tysiące uchodźców na austriackiej granicy. Liczba migrantów nie maleje
   Według najnowszych policyjnych statystyk, w ośrodkach przyjmujących i na tymczasowych kwaterach w Słowenii przebywało w poniedziałek około południa ponad 6,2 tys. uchodźców, a 3,2 tys. migrantów przeszło w pierwszej połowie dnia przez granicę do Austrii.
   (…)

   ~jac04 2 godziny i 11 minut temu
   Można pisać i pisać jaki to błąd robi UE i tak nic z tego nie wychodzi. Włażą bez dokumentów jak do obory i nie wolno ich zawrócić bo to niezgodne z prawem międzynarodowym. Przecież oni uciekają przed „wojną” !!!! Żenada . oj odibije się to czkawką Niemcom i innym !! Ale już będzie za późno.

   ~rokitnickczka 2 godziny i 11 minut temu
   dzieci, kobiety i niepelnosprawni…ale sciema 🙂

   ~zdesperowany 2 godziny i 11 minut temu
   W Niemczech podczas szczytu partyjnego razem z koalicjantami nie osiagnieto w tej sprawie z makrela porozumienia . Poniewaz ona miedzy innymi chce przyjac w tym roku okolo miliona „gosci” wiec chyba jedynym wyjsciem bedzie dac tej babie w lape kalacha i postawic ja na strazy zewnetrzych granic Europy.

   ~You nick 36 minut temu
   Według niemieckich informacji… Niemcy chcą przeznaczyć ok. 16 miliardów Euro na utrzymanie uchodźców, z tego tytułu planuje się podwyższenie podatków. Z uwagi na probroblem z zakwaterowniem uchodźców planuję się zajęcie jako kwater prywatnych pustostanów, o protestach nie ma mowy ! Czy w powyższym przypadku wydawanie tak ogromnych unijnych pieniędzy na pseudo-uchodźców nie jest jednoczesnym dyskryminowaniem obawateli UE żyjących w skrajnej biedzie, a takich jest z pewnością nie mało. Już niemiecki cud gospodarczy pokazał, a raczej jego konsewencje, jak wielką „wdzięczność ” wykazują dziś tureccy obywatele za przyjecie ich i nadanie obywatelstwa niemieckiego.. i tu powinno dojść do masowych protestów, w przeciwnym wypadku poco komu ta „Unia Muzułańska”

   ~You nick 46 minut temu
   Jak Polska weszła w 2004 do UE , wtedy cała Szkoplandia protestowała przeciwko otwarciu rynku pracy dla Polaków, ostrzegając jednocześnie przed inwazją i ogromną konkurancją co stanowiło by ogromne zagrożenie na rynku pracy… hmmm ciekawe a dla uchodźców muzułmańskich praca jest i fryce nie widzą już żadnego zagrożenia…. no comment

   Polubienie

   • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Problem-z-uchodzcami-Afganistan-przyjmie-swoich-obywateli-deportowanych-z-Niemiec,wid,17947432,wiadomosc.html

    akt. 02.11.2015, 11:08

    Problem z uchodźcami. Afganistan przyjmie swoich obywateli deportowanych z Niemiec

    Władze afgańskie oświadczyły, że kraj przyjmie wszystkich swych obywateli deportowanych z Niemiec, które stały się celem podróży tysięcy uchodźców i imigrantów. Afgańczycy są obecnie najliczniejszą po Syryjczykach grupą przybyszów w Europie. Według szacunków, od początku tego roku z Afganistanu wyjechało, legalnie i nielegalnie, ok. 120 tys. obywateli.

    Jako sygnatariusz konwencji genewskiej Afganistan jest zobowiązany do przyjmowania obywateli afgańskich, których wnioski o przyznanie azylu zostały odrzucone – podkreślił prezydencki rzecznik Zafar Haszemi. Jak dodał, prezydent Aszraf Ghani i niemiecka kanclerz Angela Merkel niedawno rozmawiali o tej sprawie.

    Według szacunków władz w Kabulu od początku tego roku z Afganistanu wyjechało, legalnie i nielegalnie, ok. 120 tys. obywateli.

    Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere w ubiegłym tygodniu mówił o „nieakceptowalnym” napływie Afgańczyków ze stosunkowo bezpiecznych obszarów kraju i wskazywał, że wśród przybywających do Niemiec jest „coraz więcej przedstawicieli (afgańskiej) klasy średniej, w tym wielu mieszkańców Kabulu”. De Maiziere zapowiedział, że wielu z nich zostanie odesłanych z powrotem.

    W tym roku do Niemiec ma przyjechać ponad 800 tys. azylantów

    Afgański minister ds. uchodźców i repatriantów Husajn Alimi Balchi skrytykował w ostatnim czasie decyzję Niemiec w sprawie deportacji Afgańczyków. W rozmowie z agencją AP mówił, że władze w Kabulu „sprzeciwiają się zmuszaniu do powrotu jakichkolwiek ludzi z jakiegokolwiek kraju”. Wskazywał, że „problem, który zmusił (Afgańczyków) do opuszczenia Afganistanu, nie został rozwiązany – wciąż panuje wojna, konflikt, niestabilność”.

    Jednak doradca Balchiego, Rohullah Haszimi, powiedział, że decyzja Ghaniego będzie realizowana, a plan reintegracji dla chętnych uchodźców obejmie także osoby deportowane z powrotem do kraju.

    W tym roku do Niemiec ma przyjechać według szacunków MSW ponad 800 tys. azylantów. W rzeczywistości ich liczba może sięgnąć nawet 1,5 mln. Z danych policji federalnej wynika, że tylko we wrześniu i październiku do Niemiec wjechało 600 tys. imigrantów.

    Kryzys migracyjny doprowadził do spadku popularności niemieckiej kanclerz i jej partii CDU oraz wywołał spory w trójpartyjnej koalicji rządowej.

    ~cccc 8 godzin i 35 minut temu
    Wpiszcie w google bo cenzura żydowska linków nie przepuszcza ” Prace społeczne za gwałt na 14-letniej dziewczynie w Norwegii! ”

    ~link 4 godziny i 50 minut temu
    oraz Szwedka gwałcona 7 godzin przez „biednych uchodźców” z Afganistanu. wylądowała na wózku.

    ~Gościu 6 godzin i 37 minut temu
    Odsyłani emigranci wracają do niczego, bo często wysprzedali swój dorobek życiowy. Winna ich tragedi jest nieodpowiedzialna polityka pani Merkel, zaprasza wszystkich i potem robi selekcję, a selekcja to specjalność…

    Polubienie

 24. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/halina-grzymala-moszczynska-uchodzcy-z-bliskiego-wschodu-szukaja-w-europie-godnosci/h9lyzg

  Halina Grzymała-Moszczyńska: Uchodźcy z Bliskiego Wschodu szukają w Europie godności. Nie nowego samochodu [WYWIAD]

  – Jeśli się zapyta uchodźców o ich podróż, to jedno słowo będzie się powtarzało jak mantra. To słowo to godność. Nie nowy samochód, ale godność – mówi w rozmowie z Grzegorzem Żabińskim prof. Halina Grzymała-Moszczyńska, psycholożka kulturowa, religioznawczyni i badaczka psychiki uchodźców. Prof. Grzymała-Moszczyńska opowiedziała także o tym, jakie warunki panują w polskich ośrodkach dla uchodźców, a także skąd biorą się widoczni na zdjęciach liczni młodzi mężczyźni, na których często zwraca się naszą uwagę. Pracująca na Uniwersytecie Jagiellońskim profesor poświęciła kilka słów skojarzeniom, jakie w naszym kraju niesie z sobą islam.
  (…)

  ~staryjan : Pani profesor, czy pani sądzi, że jestesmy az takimi głupcami, i uważa że TYLKo pani ma monopol na prawde, na wiedze o zyciu?? Przeciez przez pani słowa przebija ordynarna agitacja „na zamówienie”, na zamówienie decydentów. Jeszcze powiem, że pani jako elita, jak by nie patrzył, powinna sie wstydzic tego co obłudnie głosi, za ju.d.a.s.zo.w.e. grosiwo. I na koniec podkreślę, ze MY NIE CHCEMY ŻADNYCH EMIGRANTÓW, nie mamy wobec nich żadnych zobowiązań, ani świeckich ani kościelnych, taka jest wola wiekszości moich rodaków, jak sądzę, i tego oczekujemy, niech panim to laskawie przemysli!!!

  ~ula : Jak widać osoba z tytułem profesora może być naiwna jak dziecko ze szkoły podstawowej.
  Jeżeli wszyscy uchodźcy chca tylko godnego życia (a nie dóbr materialnych) to dlaczego tak masowo ukrywają lub niszczą dowody tożsamości, narzekają na jedzenie, znak krzyża na butelkach, na brzydką pogodę a jedynym interesującym ich krajem jest RFN?! Czy takiej godności szukali członkowie pakistańskiego gangu aresztowani ostatnio w Warszawie?!Niech pani porozmawia z osobami pracującymi w obozach dla uchodźców, jak są poniżane i wyzywane przez agresywnych, roszczeniowych i chamskich „uchodźców”? Jak odmawiają oni sprzątania pomieszczeń w których mieszkają, bo to jest zajęcie niegodne muzułmanina i trzeba im zatrudniać sprzątaczki?!! Ostatnio szef policji w Niemczech narzekał na ich olbrzymią roszczeniowość, agresywność i niezdyscyplinowanie i prosił o dodatkowe oddziały policji, ostrzegając przed ewentualnym rozlewem krwi.. Naczytała się pani jakichś uczonych książek i teorią pomieszała się pani z rzeczywistością. Proponuję wizytę w takim ośrodku może wróci pani na ziemię..

  ~Wojskowy : Nie wiem dlaczego tylu internautów usiłuję „panią Halinkę” uświadamiać kim są islamiści. Pani Halinka to dokładnie wie, bo wchodzi w skład „ekipy” której celem jest unicestwianie państw narodowych w Europie. A co czeka Europejczyków już teraz, niech pojedzie do Berlina i zobaczy. Dostałem godzinę temu telefon od wnuczki tam pracującej – istne pieklo, np. grupa Arabów wchodzi do sklepu , każdy bierze po dwie pary butów i wychodzi, albo grupa podrostków arabskich wchodzi do sklepu, pobiera słodycze i wychodzi. Podaje też że mieszkańcy Niemiec już wiedzą że Merkel jest Zydówką i bierze odwet na Niemcach.

  Polubienie

 25. KomentATOR #171 – Najbardziej bezczelne żądania Imigrantów

  segman 3 weeks ago
  Atorze, pytasz w tym filmie jak oni mogą być tak bezczelni. Odpowiedź jest prosta – tak zostali wychowani, w takim systemie wartości żyją, gdzie facet ma walić pięścią w stół tak długo aż dostanie co chce. Przy czym walenie w stół to eufemizm, bo jeszcze z rok i zamienią walenie w stół na obcinanie głów. Ale nie o tym. Lewacy mają w głowie pewien schemat myślowy, w którym zapewniają sami siebie, że ci ludzie z pustyni nie tylko chcą żyć w naszym systemie wartości i dlatego tutaj przybywają, a tam są uciśnionym społeczeństwem. Eeee… nie. Ci ludzi nie żyją i nie chcą żyć w naszym systemie wartości i żadne tolerancyjne lewackie pierdolenie nie zmieni tego, że cywilizacja białego człowieka jest inna niż cywilizacja piaskowych małpek. Racjonalne argumenty i empatia nie działają, bo oni nie wiedzą czym jest empatia. Tym się różnimy od tamtych prymitywnych ludów i dlatego musimy bronić swojej cywilizacji przed tą zaplanowaną inwazją, bo grozi nam zezwierzęcenie.

  Prawdziwe przyczyny kryzysu imigracyjnego – KomentATOR #174

  Dziki Reks 1 day ago
  a moim zdaniem to ktos ich wysyla i za to płaci np. Arabia Saudyjska. Czysto ubrani, wygladaja prosto jak od fryzjera, w nowych ciuchach, nowych butach a w rekach smartphony . Kto normalny zostawiłby swoich rodzicow, siostry i zony w kraju gdzie toczy sie wojna a sam przez miesiace probowal dostac sie do Niemiec czy Szwecji? Wiec albo, nie jest tak zle w Syrii i nie boja sie zostawic tam rodzin albo to zołnierze ISIS.

  Polubienie

 26. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17949668&kat=1356&title=Angela-Merkel-ostrzega-przed-militarnym-konfliktem-na-Balkanach

  akt. 03.11.2015, 10:53

  Angela Merkel ostrzega przed militarnym konfliktem na Bałkanach

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegła podczas wystąpienia w Darmstadt, że zamknięcie niemieckiej granicy z Austrią dla imigrantów mogłoby doprowadzić do wybuchu zbrojnego konfliktu na Bałkanach. Zapewniła, że Niemcy poradzą sobie z falą uchodźców.

  Ograniczenia napływu imigrantów domagają się przede wszystkim władze Bawarii, kraju związkowego graniczącego z Austrią. To właśnie Bawaria jest głównym celem uchodźców zmierzających z Bliskiego Wschodu i Afryki do Niemiec. Postulat skuteczniejszego kontrolowania granicy podnoszony jest także przez uczestników spotkań z Merkel.

  Na Bałkanach Zachodnich powstały napięcia, które spowodowały konieczność zwołania konferencji państw położonych na „bałkańskim szlaku” – powiedziała Merkel w poniedziałek wieczorem na spotkaniu swojej partii CDU.

  – Chcę zapobiec temu, aby znów doszło tam (na Bałkanach) do militarnych konfliktów – mówiła szefowa niemieckiego rządu. Merkel zastrzegła, że „nie chce krakać”, ale ostrzegła, że do eskalacji konfliktu może dojść „znacznie szybciej, niż nam się wydaje”. – Kłótnia może przerodzić się w rękoczyny, a te w coś, czego nikt nie chce – ostrzegła kanclerz, cytowana przez „Spiegla” w wydaniu internetowym.

  Merkel skrytykowała po raz kolejny ogrodzenie zbudowane przez Węgry wzdłuż granicy z Serbią. – Węgierski płot spowodował, że imigranci wędrują nadal przez Chorwację, Słowenię czy Rumunię – zauważyła. Ponadto doszło do zadrażnień między Węgrami a Serbią.

  – Zadaniem Niemiec jako dużego kraju UE jest zaproponowanie innego, solidarnego rozwiązania kryzysu migracyjnego – wyjaśniła Merkel. Zastrzegła, że realizacja tego planu wymaga czasu. – Jestem pewna, że dokonamy tego – powiedziała. Zapewniła, że dostrzega obawy i lęki obywateli. Zaapelowała do uczestników konferencji, by w podejściu do uchodźców nie zapominać o godności tych ludzi.

  Podczas dyskusji Merkel broniła propozycji utworzenia „stref tranzytowych” – eksterytorialnych miejsc, gdzie byłaby prowadzona pierwsza selekcja imigrantów. Osoby bez szans na azyl byłyby szybko odsyłane do kraju pochodzenia.

  Konferencja w Darmstadt była czwartym z kolei spotkaniem przewodniczącej CDU Merkel z jej partyjną bazą. Spotkania miały być pierwotnie poświęcone przygotowaniu nowego programu partii przed zjazdem CDU w grudniu, zostały jednak zdominowane przez problematykę uchodźców.

  W tym roku do Niemiec ma przyjechać, według szacunków MSW, ponad 800 tys. azylantów. W rzeczywistości ich liczba może sięgnąć nawet 1,5 mln.

  mar911 11 godzin i 21 minut temu
  Mam już dość tego wygrażania Polsce. Unia z założenia miała być po to, by wspierać się, pomagać sobie nawzajem, ułatwiać handel, itd. I gdzie się podziały te ideały? Wiem, jesteśmy dla Niemców słabszym partnerem ale czy to znaczy, że mamy się ich bać? Wykonywać każde ich polecenia, bo ONI uważają, że ich zdanie jest decydujące i wszyscy inni mają się do nich dostosować? Jeśli tak ma wyglądać Unia to ja za taką Unię dziękuję, nie chcę być chłopcem do bicia. Nie jesteśmy kolejnym landem ale suwerennym państwem, a może już nie jesteśmy?

  ~ewas 11 godzin i 23 minut temu
  Czy Ona Nas straszy? My się nie damy pani Merkel Polska to jest Polska, a jak kobieto chcesz z Niemiec zrobić islam to nikt Ci nie broni.To moi rodzice odbudowali Polskę po zniszczeniu przez Was Niemcy i teraz się nie damy, nigdy więcej Niemcy nie będą Nami rządziły!

  ~gretta 11 godzin i 27 minut temu
  naiwna baba, „bez szans azylanci wrócą do kraju pochodzenia” ci którzy już przedarli sie do Europy nigdy jej nie opuszczą a jej czy innych selekcja to tylko mżonki.

  ~CzyKtośTuOszalał? temu
  Problem w tym że do Europy nikt nie musi się przedzierać. Bo Europa za makreli NIE MA GRANIC !!! Ta baba oszalała !!! I cały czas brnie w to bagno i dalej ich cały czas zaprasza a później ma pretensje ze oni walą drzwiami i oknami !!! Ale jak tu nie zalewać Europy skoro m innymi takie kraje jak Niemcy traktują ich lepiej niż swoich obywateli serwując im socjale , mieszkania i jeszcze zabraniając publicznie Niemcom się sprzeciwić jej polityce w tym zakresie . TO JAKIŚ ABSURD !!! W taki sposób nigdy się tej nawały nie opanuje za chwilę zamiast Europy bedziemy mieli Afrykę i cały biedny świat !!! Toż to jakieś szaleństwo !!!

  ~Opolanka 10 godzin i 13 minut temu
  Gratulacje dla Orbana, On jeden przewidział co się będzie działo i zabezpieczył swój kraj! Andżelika jak naspraszała, to niech sama ich teraz ich gości a nie podrzuca innym. Tylko Makreli zawdzięczac będziemy niepokoje w Europie. A co do imigrantów, to w d… mam ich godność, tak jak oni w d… mają godność gwałconych przez siebie kobiet!

  ~Ania 10 godzin i 8 minut temu
  Pani kanclerz najpierw zaprasza „Gości” a potem upycha ich po sąsiadach wstyd dla niemiec.

  ~Ardan 11 godzin i 6 minut temu
  Cokolwiek się stanie na bałkanach będzie winą niemieckiego pośliźnięcia z migrantami. Pierwszym aktem polityki proislamskiej Zachodu było zabranie Serbom ich historycznych ziem i ofiarowanie ich Kosowarom.

  ~;’90 8 godzin i 12 minut temu
  Bo chcieli zrobic sobie tam baze NATO..

  ~das auto 🙂 2 godziny i 28 minut temu
  No i znów ta rasa panów robi zadyme w Europie. Ledwie Amerykanie i anglicy opuścili RFN a Rosjanie DDR mija 20 lat a tym palma znów odbija. Jak nie czystość rasowa to teraz kundlenie się na potęgę. Chyba naprawdę mają zbiorową schizofrenie 😦

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,139954,title,W-Hiszpanii-zatrzymano-trzech-dzihadystow-Policja-czekali-tylko-na-rozkaz-do-ataku,wid,17950686,wiadomosc.html

   akt. 03.11.2015, 14:42

   W Hiszpanii zatrzymano trzech dżihadystów. Policja: czekali tylko na rozkaz do ataku

   Madrycka policja zatrzymała trzech dżihadystów gotowych – według śledczych – do dokonania zamachu na terenie Hiszpanii. Działali na rozkaz samozwańczego Państwa Islamskiego. Wszyscy zatrzymani są Marokańczykami, którzy od lat mieszkają na Półwyspie Iberyjskim.
   (…)

   ~Wolter 1 godzinę i 37 minut temu
   „Cała trójka ma karty stałego pobytu w Hiszpanii. Mieszkali w peryferyjnych dzielnicach Madrytu. Żaden z nich nie przekroczył 30 lat. Prawdopodobnie mężczyźni zostali zwerbowani przez internet.” Kojarzycie??? Takich samych jak oni właśnie w piz… przyjęła Europa, więc nowy narybek terrorystyczny już tu jest!!!

   ~espanola 7 godzin i 39 minut temu
   prasa Hiszpanska podaje ze mieszkali w Hiszpani 15 lat,..oni sie nie zmieniaja ,idei zabijanie nie da sie wyzucic z ich gloe

   Polubienie

 27. http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gospodarka-portugalii-z-kraju-wyemigrowal,247,0,1946871.html

  Portugalia jest europejskim państwem o proporcjonalnie największej liczbie obywateli mieszkających poza granicami. Na emigracji żyje już ponad 20 proc. osób urodzonych w tym iberyjskim kraju – wynika z najnowszego raportu Obserwatorium Emigracyjnego w Lizbonie. Tymczasem poza Polską na stałe żyje tylko około 5 proc. rodaków, czyli ponad 2 mln osób.

  Jak powiedziała Ines Espirito Santo z Obserwatorium Emigracyjnego (OEm), działającego przy stołecznym uniwersytecie ISCTE, poza 10-milionową Portugalią mieszkają ponad 2 miliony jej obywateli, z czego większość na terenie innych krajów Unii Europejskiej.

  Przedstawicielka instytutu badawczego przyznała, że precyzyjne ustalenie liczebności portugalskiej diaspory jest trudne z powodu mało szczegółowych statystyk urzędów konsularnych tego kraju. – Uwzględniają one wszystkich Portugalczyków mieszkających poza ojczyzną, bez wyszczególniania miejsca ich urodzenia. Dlatego mamy świadomość, że pełna liczba naszych rodaków mieszkających poza Portugalią jest znacznie większa niż 2 mln osób – powiedziała Santo.

  Wyjaśniła, że w najnowszym raporcie OEm uwzględnione zostały jedynie osoby, które urodziły się na terytorium Portugalii. – W badaniu za portugalskich emigrantów uznaliśmy zarówno obywateli naszego kraju, jak i osoby z podwójnym obywatelstwem. Nie braliśmy pod uwagę dzieci emigrantów, które choć mają nasze obywatelstwo, to jednak urodziły się poza Portugalią – poinformowała współautorka badania.

  Z raportu OEm wynika, że kryzys gospodarczy drastycznie nasilił tendencję wyjazdów zarobkowych z kraju. Autorzy badania oszacowali, że po 2010 r. emigracja zwiększyła się aż o 50 proc.

  Dokument przygotowany przez ekspertów OEm wskazuje, że od 2013 r. co roku opuszcza Portugalię 110 tys. obywateli, czyli liczba nienotowana dotychczas w statystykach demograficznych od 1973 r.

  „W chwili obecnej jesteśmy w ujęciu proporcjonalnym pierwszym krajem Unii Europejskiej pod względem liczby obywateli mieszkających poza ojczyzną. Tezę tę poprzedziliśmy wnikliwą analizą statystyk Eurostatu dotyczących innych państw członkowskich UE” – dodała rozmówczyni PAP.

  W dokumencie wskazano, że najwięcej Portugalczyków wyjeżdża obecnie do Wielkiej Brytanii (30 tys.) i Szwajcarii (20 tys.). Trzecie miejsce na liście ulubionych kierunków portugalskich emigrantów zajmuje Francja, ze średnią liczbą 18 tys. osób wyjeżdżających rocznie.

  Poza UE głównym kierunkiem wyjazdów Portugalczyków pozostaje Angola, gdzie średnio w roku emigruje 5 tys. obywateli.

  Emigranci są ważnym źródłem finansowym dla Portugalii. Ze statystyk Narodowego Banku Portugalii (BdP) wynika, że co miesiąc do ojczyzny wysyłają oni ponad 300 mln euro. W lipcu br. przesłali 318,4 mln euro, czyli o 10 proc. mniej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Największe kwoty napłynęły ze Szwajcarii (99 mln) i Francji (88 mln).
  Jak jest w Polsce

  Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, poza granicami naszego kraju żyje na stałe ponad 2,2 mln osób. Jest to więc około 5 proc. populacji Polski. Co drugi emigrant żyje w Niemczech lub Wielkiej Brytanii. Siedmiu na dziesięciu Polaków zna rodaka, który mieszka w innym kraju. Nadal najczęściej wyjeżdżamy za pracą, a najchętniej na takie rozwiązanie decydują się ludzie młodzi.

  anna teresa
  89.73.34.* 2015-11-05 22:53
  nie ma co jak UE i wolny handel

  Ateis
  83.11.240.* 2015-11-05 22:27
  Cóż za zakłamanie Polaków żyjących na stałe poza granicami Polski jest znacznie więcej nie wiem skąd te dane.Ale może autor chciał po prostu oznajmić iż to inne wyjeżdżają masowo a nie my !!!!!!!

  gość333
  213.77.117.* 2015-11-05 20:11
  Przecież większość wyjeżdżających nie wymeldowuje się.

  AVictor
  31.1.103.* 2015-11-05 17:31
  Polska liczba 38 mln… liczba Polonii za granicą 21mln… czyli jakieś 36%… także możemy się pochwalić pobiciem Portugali 2x

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.