204 Przeciw i pro rosyjska propaganda, a ostatnie wydarzenia, jak np. bombardowanie szpitali, katastrofy lotnicze itp, czyli czy prawda spadła po środku tego wszystkiego?

Cztery artykuły i różne punkty widzenia… Sami osądźcie, gdzie leży prawda i czy spadła dokładnie po środku…


Foto: AFP USA: 85-90 proc. rosyjskich ataków w Syrii trafia w umiarkowaną opozycję

~stefans : W propagandzie wszystkie chwyty dozwolone. Mamy więc tu mieszankę mającą zohydzić działania reżimu Asada wspieranego przez Rosję. Najpierw standardowa formuła o atakach na „dzielną”opozycję, która akurat stanowi naturalne zaplecze państwa islamskiego. Argument drugi to oczywiście zwiększająca się fala uchodźców po nalotach ( co potwierdza niezawodne Syryjskie Obserwatorium z …Londynu ). Mówiąc jezykiem ks. Tischnera to jest akurat ta trzecia prawda. Teraz p. Nuland zaczyna się zamartwiać o rosyjskich ( właśnie kogo ? ) żołnierzy (?), ekspertów(?) będących zbyt blisko linii frontu.
Cała ta mieszanka ma zaspokoić właściwie amerykańską opinię publiczną, bo większość opinii publicznej w Europie jest znudzona tą powtarzanką. Na dokładkę w Afganistanie trzeba zostawić zwiększony kontyngent wojskowy bo zniszczona do cna Al Kaida nagle się odnalazła i to na dokładkę w całkiem dużym obozie ( 40 km kwadratowych ) szkoleniowym. A eksperci twierdzą, że to nie jest jedyny taki „ośrodek”. A wniosek jest prosty. Trzeba światu zamydlić oczy, że się walczy z terroryzmem. Walka, owszem trwa, ale tylko na frontach które są istotne z punktu widzenia amerykańskich interesów. A że nie są one najczęściej zbieżne z tym co jest w tej walce najważniejsze ( pokonać terroryzm ), to akurat jest najmniej istotne.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-85-90-proc-rosyjskich-atakow-w-syrii-trafia-w-umiarkowana-opozycje/bwt6wk

Od 85 do 90 proc. rosyjskich ataków z powietrza trafiło w cele umiarkowanych syryjskich rebeliantów – powiedziała przed komisją spraw zagranicznych Izby Reprezentantów asystentka sekretarza stanu USA ds. Bliskiego Wschodu Anne Patterson.

– Moskwa cynicznie usiłowała twierdzić, że naloty koncentrują się na terrorystach, ale do tej pory 85-90 proc. ataków trafiło w umiarkowaną syryjską opozycję – powiedziała kongresmenom Patterson.

Zeznająca z nią przed komisją asystent sekretarza stanu USA ds. Europy Victoria Nuland poinformowała, że Rosja zaczęła również rozmieszczać środki naziemne, takie jak artyleria, na obszarach, które zostały utracone przez siły prezydenta Baszara el-Asada na rzecz sił umiarkowanej opozycji. Chodzi o tereny niedaleko takich miast jak Hama i Hims na zachodzie Syrii.

– Rosja rozmieszcza swą własną artylerię i inne środki naziemne wokół Hamy i Hims, ogromnie zwiększając ryzyko narażenia swych własnych żołnierzy na kontratak – powiedziała Nuland.

Patterson wskazała, że prezydent Barack Obama rozważa dodatkowe sposoby na „zwiększenie kampanii” przeciwko Państwu Islamskiemu (IS), które opanowało znaczne obszary w Syrii i Iraku. – Prezydent przygląda się kilku innym możliwościom w celu zintensyfikowania naszych wysiłków w tej walce – dodała.

Prezydent Obama podjął w piątek decyzję o wysłaniu do 50 żołnierzy sił specjalnych USA na północ Syrii, gdzie mają wspierać lokalne siły w walce z ekstremistami z IS. Biały Dom nie sprecyzował, na czym polegać będzie misja tego oddziału.

Patterson poinformowała, że co najmniej 120 tys. osób musiało porzucić swoje miejsce zamieszkania w syryjskich prowincjach Aleppo, Hama i Idlib od końca września, kiedy rozpoczęły się rosyjskie ataki z powietrza.

Na początku ub. tygodnia dane takie przedstawiło oenzetowskie biuro ds. koordynacji spraw humanitarnych OCHA. Po raz pierwszy jednak – jak zauważa agencja AFP – administracja amerykańska bierze je pod uwagę i bezpośrednio oskarża Moskwę.

Ze swej strony Nuland dodała przed komisją Kongresu, że od czasu rozpoczęcia rosyjskich operacji bojowych w Syrii Grecja odnotowała największy tygodniowy napływ migrantów w całym 2015 roku; chodzi o około 48 tysięcy uchodźców i imigrantów, którzy przekroczyli granicę z Turcji do Grecji.

~Niemoge : Nuland (to ta cwaniara I klamczucha od Ukrainy) dodała przed komisją Kongresu, że od czasu rozpoczęcia rosyjskich operacji bojowych w Syrii Grecja odnotowała największy tygodniowy napływ migrantów w całym 2015 roku; chodzi o około 48 tysięcy uchodźców i imigrantów, którzy przekroczyli granicę z Turcji do Grecji. Czyli Umiarkowana opozycja 48 tysiecy chlopa zwala sie do Europy. Ta baba zrobila juz jeden balagan na Ukrainie teraz mamy now w calej europie! Kochajmy wiecej USAel

~MartiniM do ~Niemoge: Victoria Nuland (prawdziwe nazwisko rodziny: Nudelman) jest żoną Roberta Kagana i jest związana z American Enterprise Institute, który od ćwierćwiecza wytycza kierunek amerykańskiej polityki zagranicznej. Jest to neokonserwatywna „wylęgarnia myśli”, której przewodzą głównie syjonistyczni żydzi jak bracia Kagan, Wolfowitz, Richard Perle, Michael Ledeen (wielbiciel Duce Mussoliniego) i parę innych „gwiazd”. To Nuland potwierdziła, że USA wpompowało 5 miliardów dolarów w ukrainę (pewnie głównie w chóry ludowe, teatrzyki kukiełkowe i kółka szydełkowe), angażowała się aktywnie na Majdanie i zapowiedziała, że Yats-Jaceniuk zostanie premierem jeszcze przed wyborami.

~ee : Jak jest różnica pomiędzy ISIS a „Umiarkowaną Opozycją”?? Inaczej obcinają łby niewiernym? A może używają maczet „Made in U.S.A? Jak to jest,że przez 4 lata bombardowań przez wojska sprzymierzone ISIS rozrósł się do takich rozmiarów jakby tych bombardowań w ogóle nie było lub nie robiły żadnej im szkody? Czy bombardowali pustynie? Dlaczego „demokracji” zależy na obaleniu Assada? Aby „Umiarkowana Opozycja” wyrżnęła do końca najstarszych Chrześcijan? Przed wprowadzaniem „demokracji” na Bliskim Wschodzie 20% stanowili Chrześcijanie, dziś to już jest tylko 2%. Dlaczego „demokracje” utworzyły w Sercu Serbii muzułmańskie państwo? Czy to nie jest wojna z Chrześcijaństwem? Kto na tym korzysta? Zgadnijcie.

~no problem : Gdyby przyjąć, że artykuł przedstawia prawdziwe wydarzenia, należałoby uzupełnić, że po stronie PI prawdopodobnie walczy 30.000 obywateli rosyjskich. Dlaczego więc Rosja miałaby atakować ziomków? Przecież nie taki był układ. Miała zapewnić spokojne rządy Asadowi, co też czyni likwidując rebeliantów. Szkopuł w tym, że w tym artykule trudno doszukać się choćby jednego słowa prawdy. Ale to już nie jest mój problem. Mam głęboką wiarę, że inni też nie dadzą się oszukać. Amerykanie powinni się dobrze zastanowić nad tym, czy warto dalej prowadzić wojnę informacyjną, zwłaszcza w dobie internetu. Co prawda można dostać mętliku w głowie sięgając do różnych źródeł, ale trzeba kierować się intuicją i zdrowym rozsądkiem.

…..


Rosyjski pilot opuszcza kokpit Su-25 w bazie lotniczej w Syrii (AFP / Komsomolskaya Pravda / Alexander Kots)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-o-zarzutach-po-nalotach-w-Syrii-tam-nigdy-nie-bylo-szpitali,wid,17948784,wiadomosc.html

akt. 02.11.2015, 18:35

Rosja o zarzutach po nalotach w Syrii: tam nigdy nie było szpitali

Rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony Igor Konaszenkow poinformował o celach nalotów rosyjskiego lotnictwa w Syrii w ciągu ostatnich dwóch dni. Zdementował zachodnie zarzuty zbombardowania szpitali w kilku miejscach na terytorium tego kraju.

Rosyjskie lotnictwo bojowe w ciągu ostatnich 48 godzin raziło w 131 nalotach 237 obiektów terrorystów w Syrii. Według generała Konaszenkowa bombardowano obiekty takich terrorystycznych ugrupowań, jak Państwo Islamskie (IS) i Dżabhat an-Nusra (Front al-Nusra).

– W ostatnich dwóch dobach z bazy Hmejmim przeprowadzono 131 lotów bojowych, w trakcie których rażono 237 celów terrorystów w prowincjach Hama, Latakia, Hims, Damaszek, Aleppo i Rakka – powiedział na briefingu rzecznik resortu obrony Rosji.

Tam nie było szpitali

Zdementował formułowane przez niektóre zachodnie media zarzuty zbombardowania przez rosyjskie samoloty bojowe szpitali w kilku syryjskich miejscowościach. Oświadczył, że po sprawdzeniu tych doniesień okazało się, że z wyjątkiem jednej w wymienianych przez zachodnie media miejscowościach w ogóle nie było placówek medycznych.

Przypomniał, że ponad tydzień temu media utrzymywały, że w miejscowości Sarmin w prowincji Idlib w następstwie działań rosyjskiego lotnictwa zginęło 13 osób, 30 zostało rannych, a sam szpital został zniszczony.

Na dowód tego, że budynek szpitala jest nieuszkodzony, generał Konaszenkow zaprezentował zdjęcia szpitala w Sarmin sprzed dwóch dni.

Podkreślił, że „oskarżenia tradycyjnie formułowano gołosłownie, bez jakichkolwiek materiałów faktograficznych”.

Odpowiedź na zarzuty

Przed tygodniem ministerstwo obrony Rosji oświadczyło, że starannie zbada wszystkie doniesienia zagranicznych mediów i polityków o rosyjskich nalotach w Syrii na obiekty cywilne, lecz że państwa NATO i Arabia Saudyjska muszą dowieść słuszności swych oskarżeń, gdyż jeśli tego nie zrobią lub oficjalnie nie sprostują tych doniesień, Moskwa uzna to za część wojny informacyjnej przeciw sobie.

Wiceminister obrony Anatolij Antonow poinformował wówczas, że zaproszono attache wojskowych USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Turcji, Włoch i Arabii Saudyjskiej z prośbą o uzasadnienie istoty tych oświadczeń lub też ich zdementowanie. Zwłaszcza, jak podkreślił, dotyczących „oburzających oskarżeń w szeregu anglojęzycznych mediów o domniemanych nalotach na szpitale”.

20 września Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii poinformowało, że rosyjskie bomby spadły na szpital w prowincji Idlib, zabijając co najmniej 13 osób. Dwa dni później brytyjski dziennik „The Guardian” informował, że wśród ofiar rosyjskich nalotów na szpital w Sarmin w prowincji Idlib, gdzie toczą się ciężkie walki, znaleźli się oprócz pacjentów także lekarze i personel medyczny. Ocaleni i świadkowie relacjonowali, że szpital został trafiony przez rosyjskie samoloty dwukrotnie.

Miesiąc temu Rosja podjęła w Syrii operacje lotnicze wymierzone oficjalnie w IS, a obliczone na wsparcie osłabionego reżimu prezydenta Baszara el-Asada; jego ustąpienia domagają się Amerykanie i ich sojusznicy.

~CZ. K. 1 godzinę i 1 minutę temu
I CO, ANI JEDNEGO KOMENTARZA, BO TRZEBA ROSJI PRZEDSTAWIĆ DOWODY BOMBARDOWANIA SZPITALI, ALBO „ZAMKNĄĆ SWÓJ ŚWIĘTOKRADZKI ANGLOJĘZYCZNY RYJ” ….. I PRZEPROSIĆ!!!!!!!! . TO NIE W POLSCE, ŻE MOŻNA OPLUWAĆ INNYCH BEZ KONSEKWENCJI .

~lord martin. 36 minut temu
Europa zostala skazana przez izrael i usa na wojne domowa. Celem jest wzrost produkcji i ilosci sprzedanych sztuk broni i chemikaliow. Dzieki wojnie domowej padnie euro a europa uzalezni sie od dolara. Wlasciciele dolara wywoluja wojny nie po to by zarabiac na handlu bronia. Oni wywoluja wojny by przez wojne utrzymac dolara i jego dominacje przy zyciu. Dolar jest prywatnym srodkiem platniczym ktorego usa nie moga zgodnie z prawem kontrolowac. Usa sa niewolnikiem prywatnego banku.

…..

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-wyniku-nalotow-rosyjskich-w-Syrii-zginelo-juz-600-osob-w-tym-cywile,wid,17942699,wiadomosc.html

akt. 29.10.2015, 21:17

W wyniku nalotów rosyjskich w Syrii zginęło już 600 osób, w tym cywile

Rosyjskie ataki lotnicze w Syrii spowodowały jak dotąd śmierć około 600 osób, spośród których jedną trzecią stanową cywile – oceniło mające siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Z danych udostępnionych przez obserwatorium wynika, że prowadzona przez Rosję operacja wojskowa przyczyniła się do śmierci 410 syryjskich rebeliantów walczących w różnych formacjach zbrojnych. Ofiary wśród ludności cywilnej oszacowano na 185 osób.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka gromadzi i przetwarza dane napływające bezpośrednio z Syrii od miejscowych informatorów. Wynika z nich, że tylko w okresie od 20 października w wyniku rosyjskich nalotów zginęło 230 osób. Dyrektor Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdul Rahman informował w połowie października o stratach sięgających 370 osób.

Rosja włączyła się do konfliktu syryjskiego 30 września. Deklaruje, że jej lotnictwo zwalcza Państwo islamskie (IS), ale – jak podają źródła zachodnie – dokonuje nalotów także na pozycje wspieranych przez USA rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Moskwa stanowczo zaprzecza, że ataki rosyjskiego lotnictwa powodują straty wśród ludności cywilnej.

~daria 22 godzin i 16 minut temu
przez ponad rok jak USA robila naloty to zginelo tysiace cywilow i o tym jest cicho.

~0000 21 godzin i 59 minut temu
A ilu zginęło z rąk bojowników wspieranych przez rząd USA, oraz bezpośrednio z rąk ich żołnierzy? Ostatnio nalot na szpital lekarzy bez granic…

~Stańczyk 21 godzin i 52 minut temu
N cóż świat już dawno mówu o tym że to bzdura, ale jak zwykle WP jest z poślizgiem 2 dni. A ten ośrodek w UK (to juz tez dawno w światowych mediach pokazano) to jeden słownie jeden człowiek, który twierdzi, że ma informacje przez Skypa od swoich ok 240 informatorów z Syrii. Równie „WIARYGODNĄ” INFORMACJĄ NA TYM PORTALU mogłaby byś taka np. Z dobrze poinformowanego źródła z NASA dowiedzieliśmy się, że w ramach szerzenia demokracji i uprzedzenia agresywnej ekspansji Rosji na marsie wylądował oddział marines , by nie dopuścić do zbałamucenia marsjan przez rosję…. 😉

~obserwator 5 godzin i 38 minut temu
Ale za to jak poważnie brzmi… Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka..

~Ken 6 godzin i 26 minut temu
Syryjskie Obserwatorium……. ależ to brzmi naukowo. Dobry socjotechnik to wymyślił.

…..

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjskie-bomby-spadaja-na-syrie-co-z-kosztami-putin-ma-wolna-reke/g1mxpg

 28 paź, 21:29

Rosyjskie bomby spadają na Syrię. Co z kosztami? „Putin ma wolną rękę”

Na syryjską ziemię spada coraz więcej rosyjskich bomb. Według oficjalnych danych miniony weekend zbombardowano 285 celów. Czy Rosję stać na przedłużającą się interwencję w tym kraju?

Potężna rosyjska armia utrzymywana za pomocą sporego budżetu. W tym roku ma on przekroczyć 50 miliardów dolarów, osiągając ponad 4 procent PKB i dwukrotnie więcej niż wynoszą budżety niektórych krajów NATO.

– Rosjanie zwykle nie interesują się finansowaniem sił zbrojnych, brakuje przejrzystych procedur – twierdzi ekspert rynku obronnego Vasily Zatsepin. – Dzięki temu Putin ma w zasadzie wolną rękę w Syrii.

~obserwator : Był sobie kraj na Bliskim Wschodzie. Nikt tam nie ścinał głów chrześcijanom i nie podkładał bomb pod kościoły. Nikt nie bombardował Kurdów. Turyści mogli zwiedzać wspaniałe zabytki , a archeolodzy prowadzić wykopaliska. Nie było rzezi i mordowania w imię Allacha. Nikt nie głodował i nie uciekał do Europy.Ale był to kraj rzekomo rządzony przez strasznego dyktatora Assada. No i był to kraj który , jeden z ostatnich mógł sie przeciwstawić Izraelowi. No i współpracował z Iranem i Rosją. I pozwalał Kurdom na autonomię.To wystarczyło , aby Arabia Saudyjska i Turcja przy wsparciu USA i Zachodu /i po cichu Izraela/ wywołały straszną wojnę domową. Winnym oczywiście obarczono Assada. I dalej to trwa…

~reallife : och ,, jakze dramatyczne hasła propagandowe ! „Na syryjska ZIEMIE biedna , umęczoną, przesiąknieta krwią patriotów walczacych z prezydentem nielubianym w białym Domu ) To brzmi lepiej niz ” na pozycje terrorystów z ISIS w Syrii” prawda ? Za to amerkanskie bomby nie spadaja ,, laduja mieciutenko … nie wybuchaja i robią guza na łbie islamisty . Oczywiscie bomby made in USA rozpoznaja z lotu ptaka czy ow islamista umiarkowany czy ekstremalny. No ale ,, w niemieckim onecie nie wolno nigdy nawet szepnac ze Rosja cokolwiek robi dobrze a nie daj Boze lepiej niz USA

~Poruszony wielce : Lotnictwo amerykańskie podobno walcząc z terrorystami IS już od roku bombarduje ich pozycje w Syrii. Ale nie zauważyłem w Onecie pełnego zatroskania stwierdzenia …”Rosyjskie bomby spadają na Syrię”… i podobnego w tonie …” Na syryjską ziemię spada coraz więcej rosyjskich bomb”… „Polskich” mediach nie nie wykazywały też „zatroskania” w sytuacji gdy amerykańskie i natowskie bomby spadały na Jugosławię, Irak, Libię czy Afganistan. No ale wiadomo, amerykańskie jak głosi propaganda, to bombardowania i bomby „humanitarne”.

~ijo : W Izraelu trwa właśnie trzecia intifada, czyli powstanie Palestyńczyków przeciwko okupacji. Sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna i pojawia się pytanie czy państwo żydowskie przygotowuje się właśnie do kolejnej wojny.

W Strefie Gazy i w Zachodnim Brzegu Jordanu mają miejsce intensywne walki między Palestyńczykami a izraelską policją i wojskiem. W ruch poszły kamienie i koktajle Mołotowa a służby porządkowe używają gazu łzawiącego, gumowych kul a czasem nawet ostrej amunicji. Liczba zabitych i rannych rośnie w dramatycznym tempie.

Na przejściu granicznym Erez w północnej części Strefy Gazy, wojsko zaczęło strzelać do tłumu który starał się przedostać na drugą stronę. Łącznie ponad 50 osób zostało rannych. Podobna sytuacja miała miejsce w Betlejem – Palestyńczycy rzucali kamieniami i koktajlami Mołotowa ale służby szybko rozpędziły napastników przy pomocy gumowych kul i gazu łzwiącego. Ponad 30 osób zostało rannych.

W ostatnich tygodniach zginęło co najmniej 65 Palestyńczyków i 11 Izraelczyków a rannych zostało ponad 2,100 osób. W tym samym czasie, władze Autonomii Palestyńskiej złożyły do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości kolejne dokumenty które wskazują, że Izrael podczas zeszłorocznego konfliktu zbrojnego w Strefie Gazy popełnił zbrodnie wojenne.

Należy również dodać, że Izrael prowadził teraz dwutygodniowe manewry wojskowe „Blue Flag 2015”. Symulowano między innymi walki powietrzne z wrogiem oraz ataki na ruchome i stacjonarne cele. W ćwiczeniach wzięły udział Stany Zjednoczone, Grecja oraz Polska (sześć myśliwców F-16 i kilkudziesięciu żołnierzy). Warto zadać pytanie czy są to przygotowania do zbliżającej się wojny – ze Strefą Gazy i organizacją Hamas, z libańskim Hezbollahem czy może z Syrią/Iranem?

~winetou :
Naród rosyjski nigdy, nigdy nie był antypolski. Rosja uratowała przygarniając do siebie i dając im równe prawa wiele małych narodów. Np. car gruziński prosił cara rosyjskiego o przyłączenie Gruzji do Imperium aby Turcy nie wyrżnęli Gruzinów tak jak potem Ormian (jedno z większych ludobójstw w historii). Chmielnicki prosił uniżenie cara rosyjskiego o przyłączenie Ukrainy do Rosji aby ją ratować od Tatarów i Polaków. Rosja walczyła z Turcja (kilkanaście wojen) ratując przy tym biologicznie wiele małych kaukaskich narodów i ratując Europe Zachodnia od inwazji Islamu (nasz Sobieski raz, ale tez uratował). W carskiej Rosji i w ZSRR te małe narody nie wyginęły, a ich podstawa biologiczna znacząco wzrosła, wielu narodom na Syberii i Azji Środkowej Rosjanie stworzyli alfabet i piśmiennictwo, wspomagali ich tradycje. W czasie najgorszej sytuacji na frontach w II WŚ, Stalin wydał dekret aby nie brać do wojska mężczyzn z tych małych narodów aby nie wyginęły biologicznie. W Rosji rządzili i Gruzini i Ukraińcy; Polacy – Czartoryski, Rokossowski i Dzierżyński zajmowali najwyższe funkcje. Rosjanie to naród, który na przestrzeni swojej historii, nauczył się z innymi żyć po ludzku; doceniać i szanować inne narody

W ZSSR słabe cywilizacyjnie kulturowo i przemysłowo azjatyckie narody: Turkmeni, Kirgizi, Tadżycy, Kazachowie mieli swoje wielkie republiki, które będąc w wielkim organizmie gospodarczym rozkwitały cywilizacyjnie i przemysłowo; dziś upadają. Gdy w latach 80-tych Breżniew był z wizytą w Polsce, w swoim przemówieniu powiedział: ‘naród radziecki, jest dumny z przyjaźni z polskim narodem – narodem 1000-letniej historii..”
Projekt rozbioru Polski narodził się po wybuchu wojny rosyjsko-tureckiej w 1768 w głowie kanclerza austriackiego Kaunitza. Rozbiorów Polski dokonali nie Rosjanie a trzech niemieckich monarchów: król Prus Fryderyk II, cesarzowa Austrii Maria Teresa i Niemka ze Szczecina Zofia Anhalt-Zerbst (Katarzyna II, która nie umiała słowa po rosyjsku). To żywioł niemiecki, nie Rosjanie, zniszczył wtedy Polskę. Teraz też.

W Warszawie car założył i zbudował Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską ( tak, te budynki pochodzą z czasów caratu) aby Polacy mogli się kształcić. Niemcy budowali w Polsce tylko obozy zagłady, a polskich profesorów wyłapywali i eksterminowali, byliśmy dla nich untermensch’e ; podobnie robili banderowcy. Gdyby Rosjanie w 1944 roku zatrzymali się na Zbruczu i Niemnie, szaulisi i banderowcy dorżnęli by Nas aż za Kraków a dalej był Oświęcim, gdzie Niemcy spalili by Nas zaraz po Żydach i żadne AK (ilu Polaków oni uratowali ?), żaden Zachód by Nas nie obronił. W 45 roku gdy Rosjanie i Polacy zdobywali Reichstag i Kancelarie Rzeszy bronili go nie Niemcy ale ponad 800 francuskich esesmanów z liczącej 7300 ludzi Brygady Grenadierów SS (1 francuska) „Charlemagne”. Od Churchilla Anders usłyszał tylko: „Może Pan zabierać swoich żołnierzy, nie jesteście Nam już potrzebni..” Amerykanie mając lotnictwo strategiczne dalekiego zasiegu (bombardowali pola naftowe w Ploeszti w Rumunii) mogli zbombardować tory dojazdowe i infrastrukturę Oświęcimia (wiedzieli doskonale o rozgrywającej się tam tragedii). Po II wojnie, tylko dzięki Rosji uzyskaliśmy b. dobre granice bez mniejszości narodowych (to olbrzymia zaleta dla państwa) z olbrzymią linią brzegową; przez 45 lat sprzedawali nam ropę i gaz po b. preferencyjnych cenach, mogliśmy odbudować kraj i stworzyć kilka gałęzi polskiego przemysłu (tysiące nowych, polskich zakładów przemysłowych), biologicznie przybyło nas kilkanaście milionów. Było to odrodzenie nacji, nie eksterminacja. W Ameryce z wielkich milionowych plemion Indian, zostało dziś kilku, których w cyrku pokazują, albo siedzą w rezerwatach po kilkaset szt. Rozpili i wystrzelali te dzielne plemiona Indiańskie, a potem Hollywood robił o tym jeszcze filmy, żeby jeszcze na ich tragedii kasy dorobić. Ameryka ma w najnowszej historii (nowożytnej historii) kilkaset lat niewolnictwa murzynów i ich strasznego wyzysku, a jeszcze w 60-tych latach panowała tam usankcjonowana segregacja rasowa. USA, Kanada i Ukraina nie podpisały niedawną (sprzed 5 miesięcy) ustawę antyfaszystowską zgłoszona w ONZ. Członkowie SS (von Braun i inni) zamiast być osądzeni tworzyli amerykański program rakietowy. Kilka lat temu USA wyciągnęły na forum polityki europejskiej i finansują najbardziej bestialską i nieludzka formę faszyzmu – banderyzm, nie licząc się zupełnie z odczuciami i historią innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej: Polaków, Rosjan, Czechów, Słowaków, Białorusinów, dla których ta ideologia jednoznacznie jest związaną z ludobójstwem i eksterminacją w czystej postaci. To nie Rosja pchała się na Zachód, to Zachód zawsze chciał zniszczyć Rosję. Wielonarodowe armie Napoleona i Hitlera szły na Moskwę. To nie sam Hitler i Niemcy szli na Rosję, to szła cala Europa; były w tej armii dywizje rumuńskie, węgierskie bułgarskie, włoskie byli esesmani Francuzi, Hiszpanie, nawet Szwedzi; jedynie Serbowie, Grecy i Polacy, nie mieli swoich jednostek w armii Hitlera (choć było tam kilkanaście tys. Polaków, Ślązaków w większości, siłą wcielonych do Wermachtu). I to nie była wojna o terytorium tylko, to była wojna aby zniszczyć całkowicie ten dzielny naród i jego państwo. Nie udało im się to. I teraz tez się nie uda. Co daj Boże.

~zew : „Rosyjskie bomby spadają na Syrię. ” – niewyobrazalnie bezczelna nowo-faszystowska czarna propaganda… Nawet najwiekszy głupiec już nie da sie nabrać na histeryczny bełkot na rzecz NWO , ochrony bestii z ISIS, pochwały bestialstwa , zacofania, zbrodni, zdziczenia i zniewolenia wolnych narodów…CNN to taka sama zakłamana gadzinówka jak „GW” i Onet tylko z wielokrotnie wiekszym budżetem. .. Kiedy w Polsce będziemy gospodarzami i kiedy wywalczymy wiarygodne, nasze własne, polskie niezależne i opozycyjne media ? Kiedy bedzie prawdziwa demokracja i pluralizm…

~Obserwator do ~zaciekawiony: Jednym z powodów, że właśnie od roku wojska syryjskie nie prowadziły skutecznych operacji zaczepnych, było właśnie to, że islamiści byli zaopatrywani w broń, szczególnie przeciwpancerną. Na YouTube można obejrzeć wiele filmików pokazujących użycie amerykańskich rakiet przeciwpancernych TOW przeciwko syryjskim czołgom. Dopiero teraz, gdy magazyny broni i pozycje islamistów są niszczone przez rosyjskie lotnictwo, możliwa stała się ofensywa lądowa wojsk rządowych. Pierwsze efekty widoczne są już w północno-zachodniej Syrii. Waszyngton i klika innych stolic są zaskoczone w sposób dość nieoczekiwany...

~Aleko : Według najlepszych naukowych szacunków liczba cywilów zabitych w nielegalnych wojnach prowadzonych pod dowództwem Stanów Zjednoczonych w Iraku, Afganistanie i Pakistanie wynosi co najmniej 1,5 miliona i obejmuje ona jedynie bezpośredni skutek takich czy innych operacji militarnych Zachodu. Do tego należałoby doliczyć jeszcze kilka milionów ofiar, które poniosły śmierć wskutek innych czynników, będących następstwami inwazji militarnych. Dodatkowo co najmniej 20 milionów musiało opuścić swoje domy. …

 

43 thoughts on “204 Przeciw i pro rosyjska propaganda, a ostatnie wydarzenia, jak np. bombardowanie szpitali, katastrofy lotnicze itp, czyli czy prawda spadła po środku tego wszystkiego?

 1. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Do-rzeczy-Goraczka-w-sluzbach,wid,17944789,wiadomosc.html

  akt. 30.10.2015, 18:29

  „Do Rzeczy”: Gorączka w służbach

  W każdej ze służb trwa nerwowe wyczekiwanie nowej władzy. Trudno się dziwić – służby specjalne są dziś uwikłane w każdą większą aferę w kraju – piszą w tygodniku „Do Rzeczy” Cezary Gmyz i Wojciech Wybranowski.

  – W służbach specjalnych została wdrożona procedura RWD (ratuj własną d…) – mówi jeden z funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego. – Tak musiała wyglądać końcówka w Służbie Bezpieczeństwa pod koniec lat 80. – dodaje.

  Zamieszanie w SKW

  W ubiegłym tygodniu Radio Zet podało informację o zniknięciu z funduszu operacyjnego Inspektoratu Służby Kontrwywiadu Wojskowego w Gdyni kwoty ponad pół miliona złotych. Nie podano jednak wszystkich ważnych okoliczności tego zdarzenia. A te budzą spore wątpliwości.

  Okazało się bowiem, że gdy na trop zaginionych pieniędzy wpadła funkcjonariuszka Biura Bezpieczeństwa Wewnętrznego SKW (czyli komórki badającej nieprawidłowości wewnątrz służby), zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Kobietę, która jechała w tej sprawie do Trójmiasta, kierownictwo SKW zawróciło ze służbowej podróży.

  Jednocześnie w BBW przeprowadzono czystkę. Szefa biura płk. Łukasza Warchała pozbawiono certyfikatu dostępu do informacji niejawnych pod banalnym pretekstem. Uznano, że zataił informacje przed przełożonymi, bo w tzw. ankiecie bezpieczeństwa nie wpisał, iż posiada wspólnie z matką mieszkanie. Pułkownik Warchał dysponuje analizami prawnymi, że tej informacji wpisywać nie musiał.

  Ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego wiąże się też kolejna sprawa – dotyczy zarządzonej przez szefa SKW gen. Piotra Pytla zmiany bazy danych „Syzyf”. To jedna z najważniejszych baz tej służby, gromadząca informacje o prowadzonych operacjach. Ma zostać wymieniona na nowocześniejszą. – Informatycy twierdzą, że podczas zmiany bazy może dojść do utraty informacji. Kiedy się zmieni szefostwo służby, następcy mogą być bezradni, bo nie będą wiedzieli, gdzie czego szukać – mówi „Do Rzeczy” żołnierz SKW.

  Nie tylko to może stworzyć problem nowym władzom SKW. Nasze źródła w służbie twierdzą też, że „zarchiwizowanych” ma być wiele spraw związanych z koalicją PO-PSL. Archiwizacja oznacza mniej lub bardziej formalny nakaz zaprzestania operacji, które nie rokują rozwiązania.

  Co w praktyce oznacza przeniesienie do tzw. archiwum? – Kiedy pojawi się nowe szefostwo w służbach, będzie ono zainteresowane przede wszystkim sprawami „na biegu”, gdy tymczasem w archiwum będzie wiele spraw, które rokowały na przyszłość – uważa źródło „Do Rzeczy” w SKW.

  Pokazówka „Gazora”

  Niecałe dwa tygodnie temu media obiegła wieść o tym, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli na Giełdę Papierów Wartościowych i do Ministerstwa Skarbu, szukając dokumentów dotyczących zbycia przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego akcji Ciechu SA. – To zwykła pokazówka na zlecenie „Gazora”, chcącego się pokazać jako szef CBA, który nie waha się ścigać również przestępstw związanych z rządzącymi – mówi nam funkcjonariusz CBA. „Gazor” to pseudonim Pawła Wojtunika z czasów, kiedy pracował w policji.

  Inny funkcjonariusz twierdzi jednak, że CBA wolało przed wyborami nie ruszać spraw, które mogłyby zaszkodzić PO. Jego zdaniem służba zajmuje się obecnie dwiema sprawami o charakterze korupcyjnym, w które zamieszani mają być politycy Platformy Obywatelskiej. – Zgromadzony materiał dowodowy jest wystarczający, by prokuratura mogła stawiać zarzuty – mówi nasz informator. – Nie ma jednak woli, by te realizacje doprowadzić do końca. Zapewne „Gazor” nakaże ich realizację już po wyborach, by pokazać, jak dzielnie walczy z aferzystami nawet wtedy, gdy byli związani z władzą – dodaje.

  Spakowani w ABW

  Nerwowa atmosfera przed zmianą władzy panuje też w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – cywilnym kontrwywiadzie, którego działania w ostatnich latach zbyt często przypominały działania policji politycznej. I to zarówno w sprawach błahych, takich jak wkroczenie do domu młodego człowieka, który prowadził satyryczną stronę internetową Antykomor.pl, jak i takiej rangi jak wejście do redakcji „Wprost” w poszukiwaniu kompromitujących establishment nagrań z afery podsłuchowej lub inwigilacja dziennikarzy.

  – Niektórzy są spakowani, czekają tylko na decyzję o zwolnieniu – mówi nam jeden z oficerów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dodaje, że służba przypomina dziś wrzący kocioł. – U góry jest strach, na dole nadzieja, że „starzy pójdą w piz…”. Nie powiem, że ABW jest upolityczniona, ale rzeczywiście jest tak, że tym, którzy do służby przyszli jeszcze za prawicy, w ostatnich latach nie było u nas łatwo – zaznacza.

  ~AntyMarsjanin 21 godzin i 16 minut temu
  ..a jeszcze przed paroma godzinami pod artykulem o kierowcy, ktory nagral wykroczenia drogowe popelnione przez kierowce policyjnego radiowozu i przez to spadly na niego klopoty wyrazilem zyczenie, aby partia, ktora wygrala wybory, po porzadkach w mediach z Lisem (i Krasko) wziela sie za porzadki w MSWiA, a szczegolnie w PP….no i teraz , po paru godzinach moje zyczenie jakby sie spelniac zaczyna…az nie do wiary, jakich cudow moze dokonac demokratyczna zmiana rzadu…:D…

  ~Ram 5 godzin i 17 minut temu
  W sluzbach na wysokich stanowiskach nie bylo ludzi ktorzy sluzyli Polsce, oni sluzyli PO. Sluzba powinna odejsc ze swoim panem. To chyba normalne.

  ~Polak rdzenny 9 godzin i 53 minut temu
  Mogę przekazać, myślę, że to nie jest objęte tajemnicą państwową, że w jednej ze służb kupiono już nawet najnowocześniejsze niszczarki, bo zakres niszczenia ma być tak duży, że dotychczasowy park maszynowy może nie wystarczyć. Oni są świadomi, że będą się musieli bardzo śpieszyć, a więc coś chcą ukryć mówił o nowej ustawie dot. niszczenia dokumentów Antoni Macierewicz. 1 listopada ma wejść w życie ustawa, która w instytucjach państwowych umożliwi niszczenie dokumentów na olbrzymią skalę. Wedle wspólnego śledztwa Gazety Polskiej i Telewizji Republika służby specjalne chcą zniszczyć pozostające w ich zasobach dokumenty dotyczące m.in operacji zagranicznych Agencji Wywiadu, raportów w sprawie przygotowywania wizyty śp. prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego w Katyniu oraz raportów powstałych po katastrofie smoleńskiej w Agencji Wywiadu oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  Polubienie

 2. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-poinformowala-o-zniszczeniu-umocnionego-rejonu-panstwa-islamskiego/cb8z65

  PAP wczoraj 21:26

  Rosja poinformowała o zniszczeniu umocnionego rejonu Państwa Islamskiego

  Rosyjski bombowiec Su-24 zniszczył w okolicach miejscowości Tadmur w środkowej Syrii umocniony rejon bojowników Państwa Islamskiego – poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony Rosji generał Igor Konaszenkow.

  – W okolicach miejscowości Tadmur w prowincji Hims bombowiec Su-24 zniszczył duży rejon umocniony bojowników Państwa Islamskiego, jak również znajdujące się na stanowiskach ogniowych czołg, samobieżny artyleryjski zestaw przeciwlotniczy ZSU-23 oraz baterię moździerzy – powiedział Konaszenkow.

  – Zniszczony rejon umocniony terrorystów Państwa Islamskiego znajduje się ponad 30 kilometrów od starożytnej Palmiry – dodał rosyjski generał. Położone na terenie dzisiejszego Tadmuru monumentalne ruiny dawnego miasta Palmira zostały niedawno poważnie zdewastowane przez islamistów.

  Konaszenkow zaznaczył, że „rosyjskie lotnictwo dokonuje uderzeń tylko na te obiekty infrastruktury terrorystycznej, które znajdują się w znacznej odległości od zabytków architektury”.

  henrykbujak : „rosyjskie lotnictwo dokonuje uderzeń tylko na te obiekty infrastruktury terrorystycznej, które znajdują się w znacznej odległości od zabytków architektury” – Wstyd dla nas, że to akurat Rosjanie chronią naszą historie.

  ~kinreip : Amerykanie na spółkę z UE robiąc „arabską wiosnę” wypuścili muzułmańskiego dżina z butelki z którym nie mogą sobie teraz poradzić. Najpierw obalili Hussajna i teraz w Iraku jest burdel na kółkach z czego skorzystali muzułmańscy ultrasi robiąc tam kalifat. To samo zrobiono w Libii i próbowano w Syrii. A teraz chcą nam fundnąć muzułmanów w całej Europie z ich wojującym islamem i całą tą ideologią. Ale jakby co to wszystkiemu jest winny Putin i Rosja. No ręce opadają. I do tego ta pitolona poprawność polityczna którą próbują nam wtłoczyć do głów żebyśmy się sami wstydzili mówić co tak naprawdę myślimy o tym całym burdelu w jaki nas się usiłuje wpakować. Granice Unii Europejskiej istnieją tylko na papierze bo może je przekraczać praktycznie każdy bez żadnych konsekwencji. Armie europejskie zamiast brać w swoje szeregi największych zabijaków, składają się z pryszczatych młodzianów w okularach, panienek oraz chłoptasiów co czują się panienkami. Jak przyjdzie co do czego to połowa z nich zamiast walczyć będzie machać zwolnieniami lekarskimi. Do tego rządy rozbroiły swoich obywateli wprowadzając zakaz posiadania broni. Jest powiedzenie że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu najpierw rozum odbiera.

  ~cbs : No i Rosjanie pokrzyżowali jankesom plany: wojenka niebawem się skończy i nie będą mogli od naiwniaków kasy doić na „walkę z terrorystami”. Zresztą tych „terrorystów” sami wyhodowali od Afganistanu poczynając w latach 70. tamtego wieku. A i z Osamą Bin Ladenem krzaczory (bushowie) interesy naftowe robili, a jak się poróżnili w tych naftowych interesach to wojenkę z Irakiem światu zafundowali. Ale trzeba znać hoistorię, trzeźwo patrzeć na wydarzenia i samodzielnie myśleć, a nie resztki umysłu karmić propagandową mainstreamową papką.

  ~uchodźcy i Rosjanie do henrykbujak: W wypowiedziach wybitnych, refleksyjnych rosyjskich dziennikarzy i intelektualistów, którzy zastanawiają się nad przyszłością Europy słychać wyraźnie taki ton i przesalanie: Polacy wy jesteście jak my Słowianie, wy (Sobieski) jak i my broniliśmy Europy przed Turkami i Tatarami. Rosja toczyła kilkanaście wojen z Turcją, chroniąc Zachód Europy, który mógł żyć spokojnie rozwijając swoją kulturę, technikę cywilizacje łacińską, bo na Wschodzie stała i walczyła przez wieki rosyjska armia. Wasze obecne rządy są całkowicie zależne i robią to, co każe amerykański ambasador w Warszawie, plują m. in. na nas. To rozumiemy i mniejsza o to. Ale naród który sam się nazywał przedmurzem katolicyzmu nie powinien pozostać obojętny. Węgrzy i Czesi już to rozumieją powoli. Dzisiejsza Europa z tysiącami arabów w tłumie na Polach Elizejskich na placach i ulicach Berlina, Londynu..z tysiącami meczetów, to już nie Europa Cezanne’a, Montaigne’a, T. Mana, Hegla, Heideggera, Prousta i innych, którzy razem z naszymi – Dostojewskim, Czechowem, Czajkowskim waszym Chopinem, Mickiewiczem, Skłodowską tworzyli niezwykłą, promieniującą na cały świat cywilizacje europejską. Brońmy razem Europy i świata Słowian, cywilizacji białego człowieka i chrześcijaństwa, bo tworzące się obecnie emiraty niemieckie i francuskie stają się coraz bardziej bezsilne.

  glos wolajacego na pustyni : Kto podtrzymuje, że Putin to straszliwy wilkołak, a Obama to płomienny obrońca pokoju? Kto dostarcza/dostarczał ludziom stanowiącym obecnie IS broń? Putin czy Obama? Kto obala działającą zgodnie z prawem władzę w Syrii? Putin czy Obama? Powiecie, że tam ‚reżim’ i trzeba obalać. A jakim prawem rządy w Syrii to reżim a rządu USA to pokój? Ile państw zaatakowała Syria a ile USA? Najniebezpieczniejszy reżim robi nagonkę na „tyranów”, a sam jest hoduje żmije, które potem kąsają ludzi. USA wtrącają w chaos wojny kolejne państwa, a ludzie naiwni cieszą się, że tam będzie tzw. demokracja, czyli władza amerykańskiej agentury. Jeśliby USA tak bardzo chciały walczyć z tyranami to by obalili władze w Korei Północnej, która jest jednym wielkim obozem koncentracyjnym.

  ~MartiniM do ~bin in Laden: W Syrii mamy kilkadziesiąt grup islamistycznych, które możemy podzielić z grubsza na trzy stronnictwa:

  – umiarkowana opozycja, czyli podżynacze gardeł
  – radykalna opozycja, czyli obcinacze głów
  – ekstremiści, czyli kanibale, którzy zjadają na surowo organy zabitych wrogów.

  USA dostarcza broń tylko i wyłącznie umiarkowanej opozycji, która za to obiecała nie podżynać gardeł w piątki i w soboty. A to już nie wina Amerykanów, że te stronnictwa co tydzień zamieniają się rolami, żeby im nie było nudno…

  ~MartiniM do ~pinkis: Te Toyoty na marginesie dostali od USA, co wyszło na jaw, kiedy amerykańskie media udawały oburzenie wobec koncernu, że dostarcza samochody islamistom z ISIS. Toyota oświadczyła, że nie ma wpływu na to, kto kupuje u nich samochody i komu je przekazuje. 3 dni była wrzawa w mediach, aż się okazało, że te Toyoty zostały kupione przez… USA. Sprawa natychmiast ucichła.

  ~VIII krzyżyk do ~trochę przeżyłem: Zniszczą każdego słabego…Kiedyś (bodaj w 2008 r. kiedy Putin był prezydentem Rosji) Stany chciały zniszczyć Iran bombami atomowymi. Putin powiedział NIET (!!!!! ), bo Rosja jest za Morzem Kaspijskim. Wtedy Izrael podał myśl o zbombardowaniu Iranu bombami konwencjonalnym. Na to Putin sprzedał Iranowi rakiety S-300 (obronne – niezwykle skuteczne) i wypożyczył 2 baterie rakiet obronnych S-400 (są praktycznie niewykrywalne, a ich skuteczność sięga 100 %). Tych rakiet Rosja NIKOMU nie sprzedaje w obawie przed podrobieniem. Kiedy wróciłem z zagranicy, to syn mnie poinformował, że polska, amerykańska i izraelska propaganda robi straszny wrzask na temat tego, że Putin sprzedał rakiety S-300 i wypożyczył Iranowi rakiety S-400…. ale nikt nie tknął Iranu, bo żadne państwo świata nie chciało by z tysiąca samolotów wysłanych na akcję do bazy wróciło tylko 50 samolotów, albo mniej. Stany NIGDY nie zaatakują Rosji, bo Rosja ma się czym odgryźć, a w tamtym roku wojskowi doradcy Obamy orzekli, że Rosja może całkowicie wymazać USA z mapy świata w ciągu 25 minut! Dlatego Stany atakują TYLKO słabych.

  ~kinreip do ~Denaturat Boys: Mylisz się kolego. Pierwsze akcje terrorystyczne na Bliskim Wschodzie przeprowadzili Żydzi w Palestynie walcząc z administracją brytyjską. Potem ONZ pod naciskiem żydowskiego lobby przyznało im połowę Palestyny i tak powstało państwo Izrael. Które zaanektowało drugą połowę i od tej pory Palestyńczycy nie mają już swojego państwa a w Izraelu tworzy im się getta. Izrael do dzisiaj olewa wszystkie rezolucje ONZ które są nie po jego myśli. I wbrew wszelkim układom o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej posiada ją na co oczywiście wszyscy przymykają oczy bo oficjalnie Izrael się do tego nie przyznaje. Czemu jednak nie buszują tam międzynarodowi eksperci by tej broni poszukać ? Ale za to jak Iran postanowił mieć swoją bombę to wtedy krzyk i huzia na Józia. A najwięcej krzyczał właśnie Izrael namawiając USA do wojny z Iranem. Nie bronię Rosji bo swoje za uszami ma. Ale to nie znaczy że USA można usprawiedliwić za rozbójniczą politykę. Że przypomnę choćby wojnę NATO z Serbią i oderwanie serbskiego Kosowa by podarować je muzułmańskim Albańczykom. To niby Albańczycy są jakimś uprzywilejowanym narodem który musi mieć aż dwa swoje państwa ? I to kosztem chrześcijańskiej Serbii.

  ~Orewll wysiada.. do ~Vis : Jak sie panu tak podoba kalifat to jedz pan do dowolnego panstwa skandynawskiego i poznaj smak kalifatu na wlasnej skorze.Pare dni temu w Danii trzech muzulmanow porwalo z domu 14 letnia biala dziewczynke ,trzymali ja kilka dni w swoim mieszkaniu ,byla bita i gwalcona….Podobaja sie panu takie klimaty ?Po tym zdarzeniu dunskie wladze doszly do wniosku ,ze muzulmanom naleza sie od rzadu szkolenia seksualne ,to pewnie po tych szkoleniach przestana gwalcic biale kobiety ha,ha,ha….

  Polubienie

 3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,9972,title,Coraz-wiecej-Polakow-przeciwko-przyjmowaniu-uchodzcow,wid,17957026,wiadomosc.html?ticaid=115e50&_ticrsn=3

  akt. 06.11.2015, 12:42

  Coraz więcej Polaków przeciwko przyjmowaniu uchodźców

  51 proc. Polaków jest przeciwna przyjęciu w naszym kraju części z przybyłych do Europy uchodźców z Bliskiego Wschodu lub Afryki, ale 43 proc. akceptuje takie rozwiązanie. 6 proc. ankietowanych nie ma na ten temat zdania – wynika z sondażu CBOS.

  „Nadal jednak większość społeczeństwa (54 proc.) popiera udzielanie pomocy osobom uciekającym przed wojnami, choć zazwyczaj tylko do czasu zakończenia konfliktu w kraju pochodzenia uchodźców (46 proc.)” – podkreślono w sondażu przysłanym w piątek PAP.

  W najnowszym sondażu zbadano także nastawienie do uchodźców i imigrantów wśród internautów. W okresie od 14 do 21 października w polskim internecie i mediach społecznościowych łącznie opublikowanych zostało ponad 25 tys. materiałów na temat uchodźców, imigrantów i osób ubiegających się o azyl. 12 proc. publikacji pojawiło się w serwisach internetowych, pozostałe 88 proc. materiałów zostało opublikowanych w mediach społecznościowych.

  Internauci najchętniej wypowiadali się na temat uchodźców w trakcie debat wyborczych 19 października (debata Ewa Kopacz kontra Beata Szydło) oraz 20 października (debata liderów ośmiu ugrupowań). „Wpisy te to w dużej mierze wypowiedzi użytkowników mediów społecznościowych konfrontujących swoje poglądy odnośnie uchodźców z wypowiedziami polityków biorących udział w debacie” – podkreślono.

  Jak wskazują autorzy sondażu obecnie polscy internauci jednoznacznie kojarzą słowa uchodźca, imigrant i azylant z problemem wojny w Syrii. „Polscy internauci wyrażając opinie na temat kryzysu migracyjnego w Europie sporadycznie zestawiają uchodźców syryjskich z ukraińskimi, jednak gdy to robią, zdecydowanie opowiadają się za przyjęciem Ukraińców, jako kulturowo podobnych do Polaków” – wskazano.

  Z badania wynika, że 6 proc. polskich internautów wypowiadających się na temat kryzysu migracyjnego ma pozytywny stosunek do kwestii pomocy imigrantom i ich asymilacji w Polsce. Deklarują pomoc każdemu, bez względu na kolor skóry czy religię, a postawę internautów myślących inaczej uważają za ksenofobiczną i niezgodną z dominującą w Polsce religią chrześcijańską.

  Spośród internautów biorących udział w dyskusji 13 proc. neutralnie odnosi się do kwestii udzielenia uchodźcom schronienia w Polsce. „Są to osoby, które widzą Polskę jako członka UE – zgodnie z jej polityką nasz kraj powinien włączyć się w pomoc uchodźcom. Jednak wątpliwości budzi liczba uchodźców, którzy powinni trafić do Polski. Internauci są przeciwni narzucaniu przez UE ‚kwot’, uważają, że każdy kraj powinien przyjąć tylu imigrantów, ilu sam uzna za stosowne” – podają autorzy sondażu.

  81 proc. wpisów internautów negatywnie odnosi się do kwestii przyjmowania uchodźców do Polski. Głównymi czynnikami decydującym o niechęci wobec uchodźców są odmienna religia i kultura (20 proc. wypowiedzi).

  Jak podkreślono Polacy obawiają się, że przybysze nie będą szanować polskich tradycji świeckich i religijnych, że będą agresywni w stosunku do białych kobiet, będą wcielać w życie prawa islamu, który – jak podał CBOS – bardzo często określany jest przez uczestników dyskusji mianem „religii nienawiści”.

  Kolejnym czynnikiem wpływającym na niechęć do uchodźców jest obawa przed epidemiami chorób, które mogą przenosić z odległych krajów podróżujący uchodźcy (16 proc. wypowiedzi). Internauci, obserwując proces przyjmowania imigrantów w innych europejskich krajach, zauważają, że procedury medyczne nie są wystarczające, co prowadzi do wybuchu chorób w ośrodkach dla uchodźców.

  10 proc. wpisów internautów jest przeciwnych polityce UE wobec uchodźców, spekulując, że poprzez nieograniczone przyjmowanie imigrantów władze UE dążą do osłabienia tożsamości narodowej mieszkańców poszczególnych krajów. Pozostałe 12 proc. wypowiedzi to wpisy, które nie zawierają uzasadnienia niechęci wobec imigrantów.

  Sondaż został przeprowadzony przez CBOS między 15 a 21 października na liczącej 1114 osoby reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

  ~NA PRZEKÓR. 2 godziny i 59 minut temu
  Zamiast to wszystko rozmydlać ,napiszcie prawdę którą podaliście sami w tym badaniu ze 81% Polek i Polaków jest przeciwnych muzułmańskim imigrantom ,jedynie to ma sens .

  ~Miś 13 minut temu
  Ale lewactwo i koszerni mają się za większość, stąd te manipulacje, normalni Polacy, nie chcą islamistów, biedy i kłopotów mamy dzięki PO patologi pod dostatkiem, nie potrzeba nam więcej dzięki niebezpiecznym islamistom…

  ~Kaziu 2 godziny i 58 minut temu
  Skadmacie te dane ? 80% osob nie akceptuje w polsce uchodzcow a 20% wstrzymalo sie od glosu

  ~IslamPrecz 3 godziny temu
  Pokażcie mi te 46% ludzi, którzy są za przyjęciem islamistów! Media robią z nam wodę z mózgu w biały dzień!

  ~46 a nie 46% 1 godzinę i 17 minut temu
  to chodzi o 46 ludzi a nie 46%….znak procenta to blad drukarski…

  ~znaniak 27 minut temu
  Brałem udział w tej sondzie. Pytanie brzmiało: Czy jesteś wrednym nacjonalistą i chciałbyś topić wszystkie dzieci innych ras w morzu czy też zgadzasz się by mogły mieszkać w Polsce za co dostaniemy górę Euro od Uni Europejskiej.

  ~Miś 18 minut temu
  Liberalne lewactwo i koszerni są za, choć sami nikogo nie przyjmą, to Polaków tak nienawidzą, że z całych sił, chcą nas wpędzić w kłopoty…

  Polubienie

 4. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/globalna-kampania-przeciwko-panstwu-islamskiemu-zachod-nie-moze-pozwolic-sobie-na/fwxt72

  19 mar, 17:59

  Globalna kampania przeciwko Państwu Islamskiemu. Zachód nie może pozwolić sobie na kolejny strategiczny błąd

  Przemysław Henzel Dziennikarz Onetu

  Zachód musi nasilić działania wojskowe i wywiadowcze w globalnej kampanii przeciwko Państwu Islamskiemu. Otwieranie kolejnych frontów przez ISIS powoduje konieczność znacznych zmian w strategii, a zakładanie nowych baz terrorystów w pobliżu Europy sprawia, że Zachodu nie stać na kolejne strategiczne błędy. Dr Marcin Andrzej Piotrowski z PISM podkreśla, że „główną bronią” powinien być HUMINT, czyli wywiad i kontrwywiad oparty na ludziach oraz na zdobywanych przez nich informacjach.

  Niedostatki w wojnie z terrorem. Zachód będzie musiał skorygować strategię

  Zamach terrorystyczny w Tunezji pokazał niedostatki wojny z terroryzmem, której toczy się już od blisko 15 lat. Pomimo zaangażowania znaczących środków w walkę z terrorystami cały czas powstają kolejne „mutacje” organizacji terrorystycznych, takich jak np. Al-Kaida. Od dwóch lat największe znaczenie mają działania Państwa Islamskiego, które może mieć także związek z wczorajszym atakiem na turystów w Tunisie. Walka z bojownikami „terrorystycznego kalifatu” Abu Bakra al-Baghdadiego od kilku miesięcy jest priorytetem dla państw Zachodu, ale coraz częściej pojawiają się głosy domagające się korekt w obecnej strategii.
  (…)

  ~Ferenc : „Zachód będzie musiał skorygować strategię” – szlag mnie trafia, kiedy czytam podobne dyrdymały. Jaką w ogóle Zachód miał strategię? Na przykład zabić Husajna, żeby rozwalić najstabilniejsze państwo w regionie. Dlaczego teraz dyplomaci USA nie wspominają o jego rzekomej broni nuklearnej i biologicznej? Ponieważ pierwsza nigdy nie istniała, a drugą może mieć każde państwo na świecie. Musieliby przyznać, że druga wojna w Zatoce była fatalnym błędem, a jej przyczyny były finansowe, nie militarne. Poza tym: Husajn krzewił w swoim państwie oświatę, budował drogi (podobnie Kadafi), a przede wszystkim: wszyskich mułłów oszołomów trzymał za mordy, bo wiedział jak, więc mu się udawało robić to skutecznie, Amerykanie zaś nie mają teraz pojęcia, co zrobić z bagnem, do którego sami nalali. Tam żadna „demokracja” po prostu nie działa, zresztą już w Europie nie działa, czy tego aż tak nie widać? Tyle w temacie.

  ~Fakty : Stany Zjednoczone i Wielka Brytania regularnie wysyłają broń dla terrorystów
  John Moll, czw., 2015-03-19 11:36
  Kategorie:
  broń
  Irak
  Państwo Islamskie
  terroryści
  USA
  Wielka Brytania
  wojna z terroryzmem

  Źródło: moheet.com
  Wiele osób do dziś nawet nie chce dopuścić do siebie takiej myśli, że ten cały terroryzm na Bliskim Wschodzie mógł powstać celowo przez kraje zachodnie. Tymczasem pojawia się coraz więcej oskarżeń, według których Stany Zjednoczone wysyłają broń dla organizacji ISIL.

  Irak już wielokrotnie wypowiadał się na temat dozbrajania terrorystów. W sieci można również znaleźć wiele nagrań, na których islamiści otwierają skrzynki z amerykańską bronią. Jednak najnowsze oskarżenia są bardzo poważne. Iracka armia po raz kolejny powiadomiła, że całe wsparcie militarne trafia w ręce terrorystów.

  Irackie siły powiadomiły o zestrzeleniu amerykańskiego helikoptera, który chciał dostarczyć broń dla organizacji ISIL. Również w zeszłym tygodniu armia zestrzeliła dwa brytyjskie samoloty. Według Hakema al-Zameliego, szefa Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Iraku, informacje na temat dostaw, które nie wiedzieć czemu trafiają do regionów opanowanych przez terrorystów, pojawiają się codziennie.

  Niektóre raporty wskazują również, że amerykańskie helikoptery nawet lądowały w bazie w Fallujah, która opanowana jest przez bojowników z organizacji Takfiri, współpracującej z ISIL. Zaskakujące jest to, że w mediach panuje niemal całkowita cisza na ten temat. Rząd w Iraku domaga się przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie oraz ujawnienia związków między Zachodem a terrorystami.

  Wpisz tytuł w Google to znajdziesz źródło

  ~sdg do ~Ferenc: ZACHOD sam kreuje problemy a potem je chce rozwiazywac. Zabili Sadama zabili Kadafiego chcieli zabic Sadata ale naszczescie sie nie udalo a teraz maja wscieklych psow islamskich na karku. Dlaczego nikt nie ponosi odpowiedzialnosci za takie glupawe strategie?
  A z Ukraina co innego? Byl spokoj z Rosja 25 lat to sami podpuszczaja do wojen jak w Gruzji. Ja wam mowie to jest BANDA KRETYNOW gotowym nam sprowadzic wojne na polska ziemie tez. Glosujcie tylko na PO i PIS a tak wlasnie bedzie.

  ~szkoda gadac do ~Fakty : Bo USA o to chodzi. ISIS to zaden przeciwnik. Boja sie tylko glowic atomowych Rosji. I Rosja jest najwiekszym smiertelnym wrogiem dla amerykanskich oligarchow. A ISIS musi byc. To lezy w amerykanskim interesie. Mozna wszedzie sprzedawac bron. Bod pozorem walki z terroryzmem ograniczac prawa obywatelskie amerykanom, dokonawac, roznych agresji, obalac rzady „ktore sprzyjaja terrorystom”. Dlatego tez z jednej strony pozorowana „walka z terroryzmem”, a z drugiej ich dozbrajanie i „utrzymywanie przy zyciu”.

  ~snooker : Libia to klasyczny przykład tego jak „humanitarna pomoc” może zniszczyć kraj. Kadafi był jaki był ale Libia i jej mieszkańcy żyli na poziomie chyba nawet wyższym niż my dzisiaj w Polsce. Opieka socjalna była z pewnością wyższa. Komu przeszkadzał stary porządek świata jaki był jeszcze 20 lat temu? Po jakiego diabła usunięto Kadafiego, Husajna, Mubaraka i innych? Może dalecy byli oni od demokracji w stylu Zachodu ale przynajmniej na krótkiej smyczy trzymali całe to towarzystwo wściekłych psów nie pozwalając rujnować własnych krajów. Taki np Kadafi gdy jawnie wspomagał terrorystów był nie do ruszenia. Gdy wyzbył się terrorystów, gdy zaczął współpracować z Zachodem, gdy zdjęto sankcje gospodarcze to nagle stał się wrogiem nr 1. W Iraku też nie znaleziono słynnej broni chemicznej i biologicznej. Teraz zamiast ich rządów mamy rządy radykalnych islamistów którzy otwarcie zmierzają do zbrojnego konfliktu z Europą. Bliski Wschód i Afryka na północ od równika zamienia się w jeden wielki chaos. Nie wierzę w przypadki i w to że takie zmiany w polityce zdarzają się bez czyjegoś wsparcia. Pytanie tylko komu taki chaos jest na rękę?

  ~jatymy : Wiele osób do dziś nawet nie chce dopuścić do siebie takiej myśli, że ten cały terroryzm na Bliskim Wschodzie mógł powstać celowo przez kraje zachodnie. Tymczasem pojawia się coraz więcej oskarżeń, według których Stany Zjednoczone wysyłają broń dla organizacji ISIL. Irak już wielokrotnie wypowiadał się na temat dozbrajania terrorystów. W sieci można również znaleźć wiele nagrań, na których islamiści otwierają skrzynki z amerykańską bronią. Jednak najnowsze oskarżenia są bardzo poważne. Iracka armia po raz kolejny powiadomiła, że całe wsparcie militarne trafia w ręce terrorystów. Irackie siły powiadomiły o zestrzeleniu amerykańskiego helikoptera, który chciał dostarczyć broń dla organizacji ISIL. Również w zeszłym tygodniu armia zestrzeliła dwa brytyjskie samoloty. Według Hakema al-Zameliego, szefa Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Iraku, informacje na temat dostaw, które nie wiedzieć czemu trafiają do regionów opanowanych przez terrorystów, pojawiają się codziennie. Niektóre raporty wskazują również, że amerykańskie helikoptery nawet lądowały w bazie w Fallujah, która opanowana jest przez bojowników z organizacji Takfiri, współpracującej z ISIL. Zaskakujące jest to, że w mediach panuje niemal całkowita cisza na ten temat. Rząd w Iraku domaga się przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie oraz ujawnienia związków między Zachodem a terrorystami.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/is-ma-strategie-wobec-europy-a-europa-nie-wie-jak-je-zwalczac/dsnwvv

   8 maja, 12:32

   IS ma strategię wobec Europy, a Europa nie wie, jak je zwalczać

   Państwo Islamskie (IS) ma długoterminową strategię terrorystyczną wobec Europy, tymczasem Zachód już jest spóźniony, by się z tym wrogiem uporać – mówi wybitny znawca świata muzułmańskiego, arabista i historyk, prof. Jean-Pierre Filiu.

   – Daesh (Daesz), czyli arabski akronim dla tak zwanego Państwa Islamskiego, to organizacja terrorystyczna stosująca totalitarne praktyki i mająca totalitarne plany. Priorytetem numer jeden jest zawsze służba bezpieczeństwa i inwigilowanie lokalnej ludności – charakteryzuje pokrótce ekspert, wykładowca w Instytucie Nauk Politycznych (Science Po) w Paryżu.

   IS w czerwcu ub.r. ustanowiła na części terytorium Iraku i Syrii kalifat. Według prof. Filiu „nic tam dobrze nie działa poza represjami”. „Edukacja została całkowicie przeorganizowana tak, żeby szerzyć propagandę. Pomoc społeczna generalnie jest sposobem nagradzania za lojalność wobec totalitarnego aparatu. Policja jest wszechobecna, często pochodzący z Europy dżihadyści denuncjują, biją, a czasami torturują i zabijają lokalną ludność” – opisuje ekspert. Zwraca przy tym uwagę, że problemem jest nierównowaga, jeśli chodzi o stan wiedzy IS i Zachodu na temat strony przeciwnej. Dżihadyści w swoich nagraniach w internecie często na bieżąco odnoszą się do toczonych na Zachodzie debat na tematy polityczne i społeczne.

   Filiu podkreśla, że dżihadyści wiedzą o nas bardzo dużo, a my o nich niewiele.

   Liczbę bojowników IS w Syrii i Iraku szacuje się na 30-40 tysięcy, z czego 5-6 tysięcy to osoby z europejskimi paszportami. „Ci (ostatni) ludzie są coraz ważniejsi, dlatego IS rekrutuje ich do utrzymywania porządku, pilnowania lokalnej ludności, która generalnie sprzeciwia się tej totalitarnej organizacji” – mówi arabista.

   Wiadomo także, że terrorystyczny program IS został przyjęty jako kierunek działań przez dwa główne dżihadystowskie ugrupowania: na Synaju – przez tak zwanych Zwolenników Świętego Domu (Ansar Bait al-Maqdis; inaczej Zwolenników Jerozolimy – Ansar Jerusalem), oraz ostatnio w Nigerii – przez islamistyczne ugrupowanie Boko Haram.

   W kontekście ostatnich konfliktów na Bliskim Wschodzie prof. Filiu, jeden z najlepszych francuskich znawców świata muzułmańskiego, zastanawia się jednak nie nad tym, „co jest nie tak z islamem, ale co jest nie tak z Europą; jak może być tak ślepa”. Jest przekonany, że „potrzebny jest większy udział Europy w odstraszaniu, albo pokonaniu tego bezprecedensowego zagrożenia”, jakim jest IS. „Zamiast tego – zastrzega – widzimy, że Europa, każdy europejski kraj coraz bardziej skupia się na swych własnych wewnętrznych sprawach i priorytetach”. – W niewystarczający sposób wymieniamy się wiedzą i zasobami, żeby zaplanować wspólną wizję, która z europejskiego punktu widzenia powstrzymywałaby coraz większy napływ dżihadystów – dodaje.

   Rozmówca wskazuje, że koordynator UE ds. zwalczania terroryzmu Gilles de Kerchove wykonuje „imponującą pracę”, ale walka z IS to „nie tylko kwestia zwalczania terroryzmu”. – Mówimy tu o potrzebie deradykalizacji, a co ważniejsze – wspólnej strategii wobec Syrii, gdzie leży klucz do rozwiązania problemu. Od 2011 r. trwa tam wojna domowa przeciwko reżimowi Baszara el-Asada – podkreśla arabista. – Asad i Daesh to dwie strony tego samego medalu i nie da się walczyć z jednym, bez walki z drugim – dodaje.

   – Daesh to wróg i nie ma strategii, żeby go zwalczać – uważa wykładowca Sciences Po. Według niego Zachód już jest spóźniony, by się z tym wrogiem uporać.

   Ekspert jest za to przekonany, że IS ma długoterminową strategię terrorystyczną wobec Europy. – Podczas gdy Daesh powoli rozwija strategię, rekrutuje ludzi w środku Europy, albo wysyła dżihadystów z powrotem (do Europy) z Bliskiego Wschodu, to my czekamy na ich następny atak – zauważa Filiu.

   Wzywa on do prowadzenia polityki, która mogłaby – jak to ujmuje – „zneutralizować podstawową przyczynę zagrożenia” ze strony IS. Jak tłumaczy, główne przyczyny nie leżą ani w Europie, ani w naszych społeczeństwach, ani w naszych więzieniach. – Są w Syrii, gdzie ten „potwór Daesh” się rozwinął. Do tej pory operacja sił amerykańskich z powietrza nie uderzyła znacząco w Daesh. W naszym wspólnym europejskim interesie jest zwalczanie tej kwestii u samych korzeni – dodaje.

   Na pytanie o skalę przygotowań dżihadystów do przeprowadzenia ataku w Europie, Filiu odpowiada, że „są oni nie tylko przygotowani, lecz rozmawiają wyłącznie o tym”. – Niestety mam bezpośredni dostęp do ich propagandy w internecie, znam więc ich oryginalne teksty. I tak np. jedna z ostatnich wiadomości głosiła, że będą sprzedawać francuskie kobiety i dzieci na targach niewolników. A więc chcą zaatakować w Europie – konstatuje ekspert i zaznacza, że od ponad roku przestrzega przed groźbą 11 września w Europie.

   Styczniowy atak na francuski tygodnik satyryczny „Charlie Hebdo” i sklep koszerny w Paryżu, w którym to zginęło 12 osób, był opisywany w mediach właśnie jako francuski 11 września. – Obawiam się, że na kontynencie europejskim możemy mieć w przyszłości do czynienia z atakiem porównywalnym nie pod względem skali (liczby ofiar), ale pod względem koordynacji i symultaniczności działań – wskazuje.

   Jego zdaniem atak może nastąpić w Europie „wszędzie, ponieważ dżihadyści usprawiedliwiają atak dopiero po jego dokonaniu”. – Chcą uderzyć, kiedy mają możliwość, a dopiero później znajdują motyw – tłumaczy.

   Zwraca uwagę, że Zachód może mieć do czynienia z „niekończącą się walką (z IS), jeśli będzie jedynie próbował śledzić cele”. – Musimy przewidywać ataki i uderzać w struktury dowódcze aparatu terrorystycznego – podkreśla.

   Spytany o rolę Turcji w regionie i jej politykę wobec IS, Filiu odparł, że w tym kontekście widać jaskrawy brak współpracy ze strony UE i USA. – Musimy grać na Turcję, zwłaszcza, że jest główną bramą dżihadystów z i do Syrii – zaznacza.

   Do tej pory Turcy wydalili 1400-1500 dżihadystów, którzy chcieli wkroczyć na terytorium Turcji, by następnie móc wjechać do Syrii. Filiu jest przekonany, że gdyby UE zintensyfikowała współpracę z Turkami, zrobiliby oni dużo więcej w kwestii przeciwdziałania podróżom dżihadystów.

   Jego zdaniem przyszły duży atak dżihadystów w Europie będzie miał dwie główne konsekwencje: odwet na społeczności muzułmańskiej i interwencję wojskową o zbyt dużej skali. – To jest błędne koło, dlatego musimy je przerwać, ustalając nasze własne priorytety i plany tak, żeby nie wpaść w pułapkę dżihadystów, którzy za nas będą ustalać agendę – podsumował.

   Na koniec dodał, że polityka USA bombardowania IS w Iraku i Syrii wykazała brak skuteczności.

   ~Mykoła :
   Jeszce trochę a Poroszenko z Jaceniukiem będą gadać to samo o Ukrainie.
   Prywatne bataliony a zwłaszcza AZOW, przeszkolone przez jankesów umundurowaniem i metodami działania względem ludności cywilnej upodabniają się do żołnierzy kalifatu. Ich nowy dowódca A.Bielecki przyjmuje nowe „deklaracje wierności, posłuszeństwa i oddania aż do śmierci” Systematycznie pacyfikowany jest obszar przylegający do linii frontu.

   ~Adas : UE dzisiaj istnieje tylko na papierku.To twór chory na raka i utrzymywany sztucznie przez ludzi którzy biją tam kasę dla siebie.Nie ma mowy o solidarności bo sami Niemcy sa wobec nas wredni tak samo jak W.Brytania czy Francja.To tylko debilni Polacy myślą że Warszawa to pępek świata i okradają własny naród by oddać to Unijnym złodziejom.Gdyby Merkel nie była taką cwaniarą to by przyznała że Orban ma rację.

   ~Board : Europa nie wie, jak je zwalczać?- to proste , tak jak to zrobił rząd Angoli , zdelegalizował islam, wszystkie meczety mają zostać zburzone. Czy niemrawa europejska cywilizacja musi uczyć się od krajów trzeciego świata taktyki przetrwania? Widać proste kraje mają nieskomplikowane sposoby na najazd średniowiecza w postaci Islamu

   ~Moher49 : Europa nie wie jak sobie z tym poradzić. Większego niechlujstwa nie można wymyślić. Uzbrojona po zęby Europa jest bezsilna wobec pastuchów. Rozwiązanie jest proste. Tych co wyjeżdżają na wojnę nie wpuszczać z powrotem. Wszystkie łodzie z „uchodźcami” zatapiać. Wszystkich protestujących wywalać z Europy i jest spokój.

   ~stare dzieje : E pic fotomontaż. IS ma konkretnych mocodawców, którzy rozgrywają sytuację międzynarodową w tym prowadzą, ja twierdzę zaplanowaną, eksterminację chrześcijan. Nawet podejrzewam co to za duet państw, który na jednym ogniu robi dwie pieczenie. Ale to może wymknąć síę z pod kontroli i ktoś moźe mocno poparzyć síę.

   ~solomalejkiem : Jednym z kluczowych elementów tej strategii jest wysyłka setek tysięcy ludzi przez Morze Śródziemne na wszystkim co powinno pływać do Europy.

   Polubienie


  • Foto: Francisco Leong / AFP – Stoimy przed wielkim międzynarodowym wyzwaniem – oświadczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg

   http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-zwrot-w-dzialaniach-ue-i-nato-isis-otworzylo-sobie-drzwi-do-europy/5hjkxf

   3 maja, 16:22

   „Na linii frontu”. Zwrot w działaniach UE i NATO. „ISIS otworzyło sobie drzwi do Europy”

   Pogorszenie sytuacji na południowej flance NATO, której symbolem stały się katastrofy na Morzu Śródziemnym i tragiczna śmierć uchodźców, doprowadziło do zwrotu w działaniach UE i NATO. „Priorytetem nr 1” dla państw Zachodu stała się walka z przemytem ludzi oraz wsparcie wojskowe dla Libii w walce przeciwko ISIS, które, zdaniem adm. Jamesa Stavridisa, „otworzyło sobie drzwi do Europy”. Obecna sytuacja to wyzwanie dla bezpieczeństwa Europy – przyznał europoseł Javi Lopez.

   Tragedia na Morzu Śródziemnym. UE i NATO szykują odpowiedź na zagrożenia
   REKLAMA

   Pogarszająca się sytuacja w basenie Morza Śródziemnego, której symbolem stała się tragedia uchodźców z Afryki Północnej, pokazała konieczność odpowiedzi ze strony Unii Europejskiej oraz NATO. Po katastrofie kutra w Cieśninie Sycylijskiej, państwa UE uzgodniły m.in. wzmocnienie misji patrolowych i wydanie walki przemytowi ludzi. Także władze Sojuszu Północnoatlantyckiego zapowiedziały podjęcie kroków, które mogłyby zapobiec takim tragediom w przyszłości. Obydwie instytucje muszą jednak wypracować i wdrożyć całościowe strategie, ponieważ dotychczasowe działania mają jedynie charakter doraźny.

   UE, ogólnie, mogłaby skoncentrować się na pomocy humanitarnej, podczas gdy NATO mogłoby zająć się walką z gangami przemycającymi imigrantów oraz wysłać doradcze misje wojskowe do państw Afryki Północnej. Jens Stoltenberg, podczas wizyty w Portugalii, podkreślił, że „tragiczne wydarzenia” na Morzu Śródziemnym są wynikiem ekspansji terroryzmu w Afryce Północnej. – To ogromna ludzka tragedia (…). Stoimy przed wielkim międzynarodowym wyzwaniem, które wymaga od nas całościowej odpowiedzi – oświadczył sekretarz generalny NATO, podkreślając, że źródła tego problemu obejmują także Bliski Wschód oraz Azję.

   Ryzyko na flance południowej. „Wspólny front” dla Brukseli i Sił Odpowiedzi NATO

   Zdaniem Stoltenberga, główną rolę w wysiłkach Sojuszu powinny odgrywać Siły Odpowiedzi NATO (NATO Response Force, NRF), a zwłaszcza wydzielone z nich siły tzw. szpicy, które powinny być zdolne do reagowania w sytuacjach kryzysowych także na południowej flance Sojuszu. Jak zaznaczył, NATO musi zwiększyć współpracę ze swoimi partnerami w regionie, takimi jak Jordania, która wkrótce oficjalnie przyłączy się do sił NRF. Nie jest tajemnicą, że z uwagi na konflikt zbrojny na Ukrainie, wysiłkom tym będą przewodzić państwa Europy Południowej, takie jak Włochy, Hiszpania czy Grecja.

   Szanse na efektywne działania daje postulowane zacieśnienie współpracy pomiędzy Unią Europejską i Sojuszem Północnoatlantyckim, o czym Stoltenberg rozmawiał już kilka miesięcy temu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Strategia współpracy powinna przewidywać podział obowiązków pomiędzy UE i NATO, tak by uniknąć „konkurencji” i chaosu kompetencyjnego pomiędzy obiema organizacjami. Ale akcje ratunkowe ma Morzu Śródziemnym to tylko część szerszego problemu. Odbudowanie bezpieczeństwa na flance południowej będzie wymagać także pokonania ISIS oraz odbudowy struktur państwowych w Libii, która stała się głównym krajem tranzytowym dla uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu.

   „Priorytet nr 1” dla Europy. Lopez: w polityce UE doszło do zwrotu

   Eurodeputowany Javi Lopez przypomina jednak, że NATO to organizacja stricte wojskowa, skoncentrowana na kwestiach bezpieczeństwa i walce z terroryzmem. Hiszpański polityk w rozmowie z Onetem ocenił, że taki mandat Sojuszu sprawia, iż nie jest on w stanie efektywnie, w pojedynkę, odpowiedzieć na obecny kryzys. – Sytuacja stwarza wyzwania dla bezpieczeństwa, ale moim zdaniem, nie możemy na tę sprawę patrzeć tylko z tej perspektywy. Zwrot w polityce UE to szansa, by Bruksela przewodziła koniecznym wysiłkom – głównie w zakresie misji ratunkowych oraz otwierania dróg na rzecz legalnej imigracji – stwierdził Lopez.

   Z drugiej strony, hiszpański europoseł ocenił jednak, że odbudowanie instytucji państwa w Libii powinno być „najważniejszym priorytetem” dla państw europejskich. Jak zaznaczył, NATO powinno nadal wspierać państwa należące do Dialogu Śródziemnomorskiego, poprzez wzmacnianie ich możliwości do walki z organizacjami terrorystycznymi. Ale pomimo to reagowanie na kryzys imigracyjny nie może ograniczyć się tylko do poprawy bezpieczeństwa i kontroli na granicach krajów Europy Południowej.

   – Należy zwrócić uwagę także na korzenie tego problemu, przede wszystkim na bardzo trudne warunki społeczno-ekonomiczne i potrzebę pomocy humanitarnej na Bliskim Wschodzie i w Afryce Subsaharyjskiej; Unia Europejska oraz jej państwa członkowskie powinny zwiększyć zakres pomocy humanitarnej oraz pomocy rozwojowej – zaproponował Lopez w rozmowie z Onetem.

   Kontrowersje wokół interwencji z 2011 r. Adm Stavridis: ISIS otworzyło drzwi do Europy

   Jens Stoltenberg, podczas wizyty w Portugalii, zapewnił, że NATO jest gotowe do udzielenia wparcia Libii w zakresie doradztwa w budowaniu „instytucji obronnych”. Misja tego typu powinna być wysłana do Libii jak najszybciej, ponieważ w kraju swoją pozycję umacniają terroryści z Państwa Islamskiego. Krytycy Sojuszu twierdzą jednak, że obecna sytuacja to wynik interwencji zbrojnej NATO z 2011 roku, która ułatwiła libijskim powstańcom obalenie płka Muammara Kaddafiego. Zachodnie media coraz częściej zwracają jednak uwagę, że to nie interwencja Sojuszu przyczyniła się do obecnego chaosu, lecz faktyczne porzucenie nowych libijskich władz przez Zachód.

   Dziennik „The Guardian” przyznał, że społeczność zachodnia powinna była zrobić więcej na rzecz libijskiego państwa, ale, jak zaznacza, w wysiłki te powinny były mocniej zaangażować się także Stany Zjednoczone. Tymczasem wysiłki społeczności międzynarodowej, takie jak np. misje szkoleniowe dla policji, ograniczone w swojej skali, na dobrą sprawę nie stały się nigdy elementem całościowej strategii, co przesądziło o kruchości budowanych od nowa instytucji państwowych. W rezultacie doszło do wybuchu wojny domowej, która ułatwiła także ekspansję ISIS.

   Wsparcie zbrojne Zachodu dla Libii jest nieuniknione, np. w zakresie doradztwa, logistyki i misji szkoleniowych. Zdaniem admirała Jamesa Stavridisa, dowódcy sił NATO w Europie w latach 2009-2013, Sojusz powinien zwiększyć swoją obecność na Morzu Śródziemnym, z uwagi na ryzyko, że wraz z falami uchodźców do Europy mogą przybyć także emisariusze Państwa Islamskiego. Jak ostrzegł, jest to wynik ekspansji ISIS w Afryce Północnej, głównie w Libii.

   – To otwarte drzwi do Włoch, kraju, który jest atrakcyjnym celem dla ISIS z uwagi na Rzym, Watykan oraz inne symbole chrześcijaństwa – ocenił wojskowy w rozmowie z magazynem „Stars and Stripes”. Zdaniem felietonisty dziennika „New York Times” Thomasa L. Friedmana, NATO mogłoby ustanowić, i objąć swoją kontrolą, „strefy zakazu żeglugi” wzdłuż libijskiego wybrzeża. Decyzje w tej sprawie muszą zostać wdrożone jak najszybciej, by zapobiec przenikaniu ISIS do państw znajdujących się w południowej części Europy.

   ~ewgsggrgeg : Kto rozpętał arabską wiosnę? Kto wtedy pierwszy urządzał manewry wojenne na morzu śródziemnym i nakłaniał inne kraje europejskie do do uczestnictwa w nich? Kto doprowadził do rozpadu Libii, Iraku i Syrii, tworząc podwaliny terytorialne do powstania IS? Kto urządzał rajdy wojenne by dopaść Kadaffiego? Kto zostawił Europie ten burdel a teraz siedzi cicho, bo napykał sobie w międzyczasie wrogów Rosja, Chiny, Brazylia, Argentyna etc etc. Winowajca musi być nazwany po imieniu, to: USA. Należałoby USA obciążyć kosztami wszelkich następstw tych działań także w przyszłości jak też odpowiedzialnością historyczną przed światem.

   ~Pan FERDEK : Najpierw BAN .. DYCI z NATO rękami terrorystów zamordowali KADAFIEGO a teraz z tymi samymi terrorystami będą walczyć. Ktoś by powiedział że to nielogiczne. Nic bardziej mylnego. To zarządzanie przez chaos i destrukcję. Czy państwa arabskie bardziej ze sobą są skłócone, czym bardziej zdestabilizowane, tym słabsze a znaczenie USA w tamtym regionie większe. Jest to strategia jeszcze z czasów kolonizacji kontynentu amerykańskiego. Napuszczano jedne plemiona indiańskie na drugie, odgrzebując stare waśnie i spory. Potem ci co pozostali przy życiu byli mordowani przez kolonizatorów. Niedobitki zamykano w rezerwatach jak zwierzęta w ZOO.

   ~bmw : A kto tego potwora wyhodował? Jakoś pan „redaktor” o tym nie mówi, tylko jakieś peany popełnia na cześć umiłowanych jankesów. Właśnie oni tego dżina z butelki wypuścili wspierając logistycznie, zbrojnie i finansowo bin ladena (ongiś kumpla krzaczora-busha w petrobiznesie i którego dopadli i zabili, gdy sam już był nad trumną) i jego kumpli w afganistanie. Oczywiście na złość wrednym ruskim. Nie ma to jak wojenny biznesik: rozpętać na całym świecie wojenki, straszyć ludzi jakimś zagrożeniem i … zarabiać na handlu bronią. A polskojęzyczne pomioty w ramach robienia jankesom „łaski” chętnie zadłużają nasze praprapraprawnuki kupując jankeski szmelc.

   ~Wlocieski : Jak się narobiło bigosu,to ten bigos trzeba teraz zjeść. Próbowałem dwukrotnie dzisiaj napisać,kto jest winny tej sytuacji,że ludzie z Libii decydują się na ucieczkę morzem,bo mają już dość nieszczęścia ,w które ich wepchnięto,ale cenzura nie puściła,obawiając się (słusznie) naruszenia dobrego imienia naszych dzielnych sojuszników ,czyli polskiego interesu narodowego. Gdybym o Putinie zabredził,komentarz z całą pewnością by się pojawił na forum zgodnie z polską racją stanu..

   ~ad : może otworzyć tanie linie lotnicze z afryki do europy? Biedny uciekinier wydaje na podróż łodzia 10 000 $ ,samolotami mogłoby za te pieniądze przelecieć 10 członków jego rodziny,mogliby ladowac w Polsce to i my bysmy na tym zarobili i nie musielibysmy dodatkowo płacic za sprowadzanie islamistów z Włoch .Same plusy.Gdybyśmy dogadali sie z Arabia Saudyjska to może nie trzebaby było płacić za budowę meczetów w Polsce,a i ropę mielibyśmy najwyżej 50% droższą niż europa zachodnia.Nowy prezydent Bronisław Wspaniały juz pewnie otrzymał wytyczne z USA

   ~WYBÓR NALEŻY DO WAS : Zrozumcie na czym polega wasza (i tylko wasza) decyzja. To nie jest wybór między „pomóc biednemu Bambo” czy „nie pomóc biednemu Bambo”, jak próbują wam wmówić polityczni zdrajcy. To jest wybór między „pomóc moim dzieciom” czy „zaszkodzić moim dzieciom”. Tylko głupiec, hipokryta lub zdrajca może ignorować obiektywne statystyki dotyczące przestępczości wśród emigrantów z krajów arabskich. Jestem tolerancyjny, ale moim obowiązkiem jest stać na straży niewinnych bliskich, którzy nie mogą dziś decydować o swoim losie. Nie zgotujcie im piekła, bo wam nie wybaczą.

   ~Sas : Kiedyś, żeby obcokrajowiec mógł się osiedlić w Polsce musiał udowodnić królowi i jego urzędnikom, że jest potrzebny Polsce i nie będzie stanowił dla niej zagrożenia. Dzisiaj przygarniamy oto ludzi, którzy nie odnajdą się w naszej rzeczywistości, nie mają nic nam do zaoferowania, a na pewno będą dla nas zagrożeniem. No tak, ale też i nie królowie o tym decydują tylko ludki zgoła innego formatu i wcale propaństwowo nie nastawieni. Gorze nam!

   ~cool story bro do ~bulululu: Imperium Osmańskie skolonizowało Grecję i Półwysep Bałkański. Czy Turcy są następni na twojej liście ludów przeznaczonych do eksterminacji? Arabowie skolonizowali Bliski Wschód, Azję Centralną, Indie, Indonezję, Afrykę Północną, Hiszpanię, Portugalię i część Francji. Czy Arabowie są następni na twojej liście ludów przeznaczonych do eksterminacji? Nie, ponieważ chcesz się pozbyć JEDYNIE białych ludzi, a kolonializm to twoja wymówka. To LUDOBÓJSTWO. Antyrasista to kryptonim dla anty-biały.

   Polubienie


  • Foto: NICHOLAS KAMM / AFP Jednym z powodów, dla których terroryści napływają z zagranicy do Syrii, jest to, że chcą walczyć z Asadem

   ~BAT : Bha ha ha ha o czym ta niedojda umysłowa gada co zniknie ha ha ha IS , ale ta propaganda jankeska jest ŻAŁOSNA , a dlaczego ma zniknąć jak dopiero co ją jankesi wyszkolili IS , uzbroili ha ha ha , bo ASSAD ma ustąpić tak chce jankeski terrorysta światowy , co ma na swoim koncie 70 napadów i 30 razy obalali rządy w innych krajach , co nie dają sobie rady jankeskie meduzy to zgonić na ASSADA , najlepiej tak jak i Husajn powołał IS niedawny program propagandowy , z za grobu chyba , te kraje jak żyły tak sobie żyły do póki nie napadło na nich terrorystyczne państwo jankeskie , i jakoś za czasów tych niby DYKTATORÓW , nie było takiej DEMOKRACJI jak dzisiaj co ze szczęścia codziennie się mordują ,

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-problem-is-z-syrii-zniknie-jesli-baszar-el-asad-ustapi-wladzy/qtzctf

   6 maja, 07:02

   USA: problem IS z Syrii zniknie, jeśli Baszar el-Asad ustąpi władzy

   – Problem, jaki stanowi dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) w Syrii i w innych częściach Bliskiego Wschodu, nie zostanie rozwiązany, dopóki prezydent Syrii Baszar el-Asad pozostanie u władzy – oceniła we wtorek ambasador USA przy ONZ Samantha Power.

   – Prezydent Barack Obama jest przekonany, że nie można w sposób trwały radzić sobie z problemem, jaki stanowi IS, tak długo, jak nie zostanie rozwiązany problem z Asadem – powiedziała Power w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji publicznej PBS.

   – Jednym z powodów, dla których terroryści napływają z zagranicy do Syrii, jest to, że chcą walczyć z Asadem (…) Nie można oddzielać tych dwóch rzeczy – dodała ambasador.

   Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja oskarżają siły prezydenta Asada o stosowanie chloru przeciwko cywilom w Syrii. Rosja utrzymuje, że nie ma twardych dowodów na odpowiedzialność w tej kwestii ze strony władz w Damaszku.

   Samatha Power oświadczyła, że chce przekonać Rosję i Iran, aby przestały wspierać reżim Asada. – Zwolennicy Asada muszą zrozumieć, że reżim ten nie ma legitymacji oraz, że wojna domowa (w Syrii) nie zakończy się, dopóki Asad nie odda władzy – podkreśliła.

   ~45144043 : To nie jest prawda. Zlikwidowalismy Saddama Huseina – Irak pogrążąny w wojnie wybijaja sie nawazajem i konca nie widać – Irak stracony.
   Zabito Kadafiego i spokojna Libya przemienila sie w kraj bez pracy i Afryka zamiast kierować się do pracy w Liby dla Kadafiego i Libijczykow skierowala sie do Europy przeplywajac w pław Morze środziemne. Likwidujac Assada w Syrii cała Afryka Bliski wschod Syria i Libya wsiądzie na łodki i przypłynie do Europy. Europa nie ma żywności dla milionowej masy przybyszów ze wszystkich krajow arabskich i Afryki i Azji. Europa jest już zalana religia mahometańska to jest kolejny zalew Europu od czasów Tuchan Beja i Turkow w XVII wieku ale nie ma już Polski by Wojska Sułtanów i Arabskich mahometan zatrzymac. Dlatego Assad musi zostać.. Kadafiego wycieli z całą rodzina więc nie ma jak Afryki zatrzymać w Libyii.

   ~dyslektyk : jeśli Baszar el-Asad ustąpi to powstanie kolejne IS ten artykuł odwraca kota ogonem przypomnę że te państwo właśnie powstawało na terenach obalonych władców panstw bliskiego wschodu i nie tylko obalenie kolejnego przyniesie jeszcze szybszy efekt z racji ze to panstwo jak zaraza powieksza sie coraz szybciej.\problem polega na tym ze ci co walcza niby z problemem sami sa jego przyczyna, ostatnio z libii miliony emigrantow płynie do europy ja natomiast sie pytam czeimu jedno z najbogatszych krajów afryki w ostatnich latach stalo sie krajem nedzy i rozpaczy odpowiedz jest taka sama dla czego powstalo IS czyli „amerykanska demokracja”

   ~Mariusz C : Widać już jak na dłoni , że USA prą do wojny światowej . Jej największe koszty poniosą oczywiście państwa frontowe , jak choćby Polska . Co do Syrii , Al-Asad jest przeszkodą w planie USA , by kolejny kraj do cna zdestabilizować i popchnąć do rozpadu . Irak na dnie , Afganistan w ruinie , Libia nie istnieje , Egipt się chwieje , Syria tak samo . Teraz bez skrupułów destabilizują Europę poprzez najazd „imigrantów” A oni sieją swoją „demokrację” od której cierpienia narodów rosną jak lawina . Wszytko dlatego , że USA są bankrutem i tylko wojna może ożywić tego gospodarczego trupa .

   ~Dorota Chorązka : Totalna bzdura , obalono Husajna , obalono Kadafiego i zamiast pokoju zapanował tam dopiero chaos i terroryzm :ISIS; salaficka organizacja terrorystyczna oraz samozwańczy kalifat ogłoszony w 2014 roku na terytorium państwowym Iraku i Syrii. Państwo Islamskie to nie tylko ugrupowanie, ale również dżihadystyczne quasi-państwo” Rząd USA to grabieżca , destabilizujący bliski wschód, ..dla własnych interesów. Kadafi, kochał swój kraj i dbał o swoich obywateli jak mało kto na tym świecie,. .Ostrzegał już w 2011 roku: jeśli usuniecie władze , która zapewnia stabilność, to fala emigrantów zaleje Europe…i miał racje… Rząd USA nadal wciska nam ciemnotę,

   ~Hrabia Walgodeską : Skąd my to już znamy? Jakże wspaniale żyje się obecnie w Iraku, Libii, Egipcie, Afganistanie, gdzie wolni ludzie dziękują Ameryce za dostarczenie im wzorcowej demokracji i usunięcie gnębiących ich tyranów. Tylko ta przeklęta Syria, która nie chce iść w ślady swoich poprzedników, i trzeba dostarczać broń „bojownikom” z ISIS żeby zrobili porządek z legalnymi władzami. Czy trzeba być durnym jak Amerykanin, żeby w to uwierzyć? Pan prezydent Obama ma nas wszystkich za idiotów? Nie wystarczą mu polscy politycy?

   ~!!?!!?! : tylko dwie informacje – 9.01.15 – Około 3 tysięcy bojówkarzy tak zwanej „Wolnej Armii Syrii” w rejonie Qalamun w południowo-zachodniej części Syrii złożyło przysięgę wierności ekstremistycznemu „Państwu Islamskiemu”. „Wolna Armia Syrii” od trzech i pół roku wspierana jest materialnie i wywiadowczo przez mocarstwa zachodnie oraz luty 2015 – gen. W. Clark w CNN: Clark wyraźnie zaakcentował: „ISIS startowało jako ufundowane przez naszych przyjaciół i sojuszników. To powiedzą ci ludzie w regionie: jeśli potrzebujesz kogoś kto będzie walczył do śmierci przeciw Hezbollahowi nie ustanawiasz punktów webrunkowych i nie mówisz – zaciągnij się, a stworzymy lepszy świat. Bierzesz fanatyków, bierzesz tych religijnych fundamentalistów, żeby zwalczyć Hezbollah”.

   ~Dawid : Syria jest ofiarą amerykańskiej agresji prowadzonej za pomocą band najemników, terrorystów, fanatyków i kryminalistów tworzących najpierw różne frakcje antyrządowej zbrojnej opozycji w tym najsilniejszej z nich syryjskiej al-Kaidy a kiedy nie udało się obalić legalnie urzędującego i demokratycznie wybranego prezydenta Syrii CIA stworzyła projekt pod nazwą ISIL aby mieć pretekst do interwencji zbrojnych w tym głównie bombardowań z powietrza w Syrii i w Iraku. Wiadomo, że USA nie chodzi o żadnych islamistów tylko o obalenie Asada.

   Polubienie


 5. Patriarcha Cyryl i Władimir Putin (PAP/EPA / Natalia Kolesnikova/POOL)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Patriarcha-uznajmy-sukcesy-modernizatorow-Rosji-mimo-nikczemnosci,wid,17952809,wiadomosc.html?ticaid=115e57&_ticrsn=3

  akt. 04.11.2015, 14:41

  Patriarcha: uznajmy sukcesy modernizatorów Rosji, mimo nikczemności

  Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl ocenił, że nie należy kwestionować sukcesów przywódców, którzy przyczynili się do modernizacji kraju, nawet jeśli cechowali się oni nikczemnością. Mówił o tym otwierając wystawę poświęconą XX-wiecznej historii Rosji.

  Przemawiając na otwarciu wystawy „Ruś Prawosławna”, obejmującej lata 1914-45, patriarcha przyznał, że opowiada ona o „trudnych kartach historii” kraju. – Wszyscy wiemy, że okres porewolucyjny był czasem chaosu – powiedział. Wskazał, że było „wiele krwi i niesprawiedliwości”, co – zaznaczył – „nigdy nie powinno zniknąć z naszej pamięci”.

  – Sukcesów tego czy innego przywódcy państwowego, który stał u źródeł odrodzenia, modernizacji kraju, nie należy podawać w wątpliwość, nawet jeśli ten przywódca odznaczył się nikczemnością – zastrzegł następnie patriarcha. Dodał: „tam, gdzie przejawiała się wola, intelekt, determinacja polityczna, mówimy: tak, sukcesy są niewątpliwe – jak w przypadku zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. A tam, gdzie była krew, niesprawiedliwość i cierpienia, mówimy, że my, ludzie XXI wieku, nie akceptujemy tego”.

  Wystawa w moskiewskim Maneżu, jak co roku, zorganizowana została z okazji obchodzonego 4 listopada w Rosji Dnia Jedności Narodowej. Jej tytuł brzmi: „Ruś prawosławna – moja historia. Wiek XX, lata 1914-45: od wielkich wstrząsów do Wielkiego Zwycięstwa”.

  W otwarciu ekspozycji wziął udział prezydent Rosji Władimir Putin, który zaznaczył, że historię kraju „należy znać i szanować bez żadnych wyjątków i przemilczeń”.

  Dzień Jedności Narodowej upamiętnia rocznicę wyzwolenia Moskwy spod polskich rządów w 1612 roku i zakończenia okresu zamętu (smuty), w jakim na przełomie XVI i XVII stulecia pogrążyła się Rosja. Kryzys gospodarczy, polityczny i dynastyczny doprowadził wówczas do wojny domowej i interwencji z zewnątrz. Ustanowione w grudniu 2004 roku święto zastąpiło święto 7 listopada, które upamiętniało rocznicę przewrotu bolszewików z 1917 roku.

  Święto zbiega się z obchodzonym przez rosyjską Cerkiew prawosławną Dniem Ikony Matki Boskiej Kazańskiej. To właśnie cudownemu wpływowi tego obrazu, przyniesionego z Niżnego Nowogrodu do Moskwy przez oddziały kupca Kuźmy Minina i księcia Dymitra Pożarskiego, przypisuje się wypędzenie w roku 1612 polskich wojsk z Kremla.

  ~CZ 4 godziny i 25 minut temu
  Czyli zgodnie z tym szamanem Moskwy i Wszechrusi gułagi były o.k.?

  ~naprzekór2 3 godziny temu
  kosztem, może tyle, ze wysokim. Wszak wiekszości religii zakładających nawracanie , nigdy nie było obce hasło, że „cel uświęca środki”

  naprzekór2 3 godziny i 5 minut temu
  Cóż, nic zaskakującego – wpisuje się to w dzisiejszą ogolnoświatowo pseudoideologię „sukcesu za wszelką cenę” promowaną na kazdym kroku a znaną od dawna pod nieco inną postacią zasady, że „cel uświęca środki”. Wystarczy się rozejrzeć i zastanowić dlaczego tak rzadko jeśli w ogóle slyszymy w mediach takie pojecia jak „honor” „fair play” i parę innych (ciekawe czy sami je skojarzycie? 🙂 )

  ~Dobko P. 22 godzin i 54 minut temu
  He he. Typowo ruskie podejście do sprawy. „…mimo nikczemności.” Dobre :()))

  ~pit 1 godzinę i 34 minut temu
  Chrześcijanin a wielbi wojnę. I to wcale nie obronną. Wszak to Stalin podzielił się z Hitlerem Europą wschodnią w 1939 roku. A potem po prostu jeden złodziej wbił nóż w plecy drugiemu złodziejowi.

  Polubienie

 6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Politico-Saakaszwili-gotow-objac-urzad-premiera-Ukrainy-Silne-panstwo-to-szach-dla-Rosji,wid,17954893,wiadomosc.html

  akt. 05.11.2015, 14:02

  „Politico”: Saakaszwili gotów objąć urząd premiera Ukrainy. „Silne państwo to szach dla Rosji”

  Były prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili, a teraz szef administracji obwodowej w Odessie powiedział brukselskiemu tygodnikowi „Politico”, że jest gotów objąć urząd premiera Ukrainy, by kraj ten stał się zaporą chroniącą przed ekspansjonizmem Kremla w Europie. Saakaszwili podkreśla, że „nie chce mieć nic do czynienia z ukraińskimi oligarchami” i chce być „wyznacznikiem standardów reform” na Ukrainie.

  Omówienie rozmowy z nim, zatytułowane „Najpopularniejszy polityk na Ukrainie”, ukazało się na stronie internetowej „Politico”.

  „Chciałbym wziąć udział w wielkich przemianach i reformach i bez względu na to, w jakim charakterze, mogę to zrobić, mogę to zrobić” – podkreślił Saakaszwili, spytany o potencjalną kampanię przed ewentualnymi wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi na Ukrainie. Po wyborach samorządowych z 25 października spekuluje się o przedterminowych wyborach parlamentarnych, do których mogłoby dojść na wiosnę.

  W jego ocenie niedawne wybory samorządowe ujawniły rozpadanie się bazy poparcia dla prozachodniego rządu w Kijowie. W tych okolicznościach według Saakaszwilego jedynie silna i stabilna Ukraina może powstrzymać Moskwę przed wchłanianiem większych obszarów w regionie. „Jeśli Ukraina nie powstrzyma Rosji, myślę, że Rosja może z łatwością wymazać Gruzję i państwa bałtyckie z mapy” – przestrzegł gruziński polityk. „Silna Ukraina to największy szach dla Rosji” – podkreślił Saakaszwili, który od końca maja jest szefem państwowej administracji obwodowej w Odessie.

  Saakaszwili zaatakował Jaceniuka. „Musimy zresetować ten rząd”

  W sposób „miażdżący” – jak pisze brukselski tygodnik – Saakaszwili skrytykował decyzję obecnego premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka, by jego Front Ludowy nie startował w wyborach samorządowych. „Nie jest normalne, że partia premiera rządu nie startuje w wyborach. Jeśli nie chce się sprawdzić swej popularności, nie uważam, by miało się mandat do tego, by realizować reformy” – skomentował Saakaszwili.

  Oskarżył Jaceniuka o pomijanie ministrów i stworzenie „gabinetu cieni”, reprezentującego interesy biznesu, w tym Mykoły Martynenki, parlamentarzysty poszukiwanego w Szwajcarii w związku z zarzutami o korupcję. „Musimy zresetować ten rząd. Powinniśmy wziąć się za ten rząd cieni (…), osoby, które kierują państwowymi firmami naftowymi i gazowymi. Ostatnio zrobili oni olbrzymie przetasowanie w sektorze naftowym i gazowym, a wszystko to zgodnie ze strategią Martynenki, a nie ministra energetyki” – cytuje „Politico” Saakaszwilego, zwracając uwagę, że w rozmowie rzadko kończy on zdanie i przeskakuje z tematu na temat.

  W związku z przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi w Gruzji tygodnik spytał byłego prezydenta tego kraju, czy urząd w Odessie jest trampoliną do polityki w ojczyźnie. Na co Saakaszwili odparł: „Jestem głęboko zaangażowany na Ukrainie i nie sądzę, bym wyskoczył z okrętu i popłynął z powrotem do Gruzji. Gruzja jest moim planem na emeryturę” – oświadczył.

  ~Fred 7 godzin i 46 minut temu
  To Ukraina nie ma juz swoich obywateli na eksponowane stanowiska? Tak jest zle?

  ~Longin Wielki 7 godzin i 1 minutę temu
  AGENT CIA już gotowy nauczył się troch,ę gadać po Ukraińsku i koleżanka już z agencji jest w tym rządzie to będzie pasował do kompletu

  ~Q 6 godzin i 28 minut temu
  Jak nazwać kraj w którym premierem będzie, a ministrem już jest obcokrajowiec i agent obcego wywiadu? Protektorat? Prowincja? Kolonia? Dependencja?

  ~alex 4 godziny i 34 minut temu
  -urwa ruSSka ci się od nicka urwała. Chciałby wasz obłąkany putasior kolonii? Chcieć to sobie może, ale na szczęście dla świata brak pozerowi cojones.

  ~OLENCJA 2 godziny i 48 minut temu
  Tylko temat „Ukraina” i od razu jazgot Olgino. Wynocha.

  ~ls42 1 godzinę i 53 minut temu
  Pani Olencjo pani tu też? Ktoś napisał, że pani reprezentuje Ukrainę i to może być prawdą. Skoro nie mają swojego kandydata na premiera to niech pani poleci naszego technicznego. Ten załatwi wszystko

  Polubienie

 7. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Spiegel-wywiad-BND-inwigilowal-min-polskie-MSW,wid,17958404,wiadomosc.html

  akt. 06.11.2015, 20:03

  „Spiegel”: wywiad BND inwigilował m.in. polskie MSW

  Niemiecki wywiad zagraniczny BND systematycznie inwigilował kraje zaprzyjaźnione, w tym resorty spraw wewnętrznych USA, Polski, Austrii, Danii i Chorwacji – napisał tygodnik „Der Spiegel” w wydaniu internetowym. Redakcja nie podała źródła.

  Z materiału wynika, że niemiecki wywiad kontrolował łącza ambasad USA w Brukseli i przy ONZ w Nowym Jorku, a także amerykańskiego ministerstwa finansów w Waszyngtonie. Na terenie Niemiec BND kontrolował adresy poczty elektronicznej oraz numery telefonów i faksów przedstawicielstw dyplomatycznych USA, Francji, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajów UE, a także Watykanu.

  W polu zainteresowania niemieckich służb były też organizacje pozarządowe – Care International, Oxfam i Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża w Genewie.

  „Der Spiegel” zaznacza, że placówki dyplomatyczne nie są objęte zapisaną w konstytucji ochroną przed podsłuchem.

  Trzy tygodnie temu wyszło na jaw, że niemieckie służby inwigilowały europejskich partnerów nie tylko na polecenie USA, lecz że czyniły to także na własną rękę.

  Tygodnik przypomina w tym kontekście wypowiedź kanclerz Angeli Merkel z października 2013 roku: „Szpiegowanie wśród przyjaciół – to nie uchodzi”. Merkel skomentowała w ten sposób informacje o działalności amerykańskich służb w Niemczech. „Ta zasada najwidoczniej nie obowiązuje BND” – zauważa „Der Spiegel”.

  ~kizoo 1 godzinę i 51 minut temu
  A co, myślicie, że niemcy się zmieniły? Ten kraj jest sobą już tysiąc lat i zawsze wychodziła z nich prawdziwa natura co jakiś czas. Tusk to niemiecki agent, Lis pracuje w niemieckiej prasie Springer… Pobudka ludzie!

  ~Kasia 1 godzinę i 14 minut temu
  Pomyslałam to samo o Tusku i Lisie.

  ~wqrwiony 1 godzinę i 51 minut temu
  nas nikt nie inwigilował.Banda tuska sama donosiła i robią to nadal.

  ~max 1 godzinę i 7 minut temu
  teraz będa informowac o wszystkim USrael. Dominacja niemiecka Polakom nie przypadła do gustu więc wybrali usraelską. Naród z mentalnością niewolniczą.

  ~asd 2 godziny i 6 minut temu
  pewnie nagrania u sowy też do nich należą :] a PO im w tyłek wchodzi :DD

  ~sceptyk 1 godzinę i 32 minut temu
  Polska jest krajem zaprzyjaźnionym dla Niemiec? Od kiedy? za czasów rządów PO stał sie krajem wasalnym, ale z pewnością nie zaprzyjaźnionym. I jak świat światem, Niemiec nie będzie Polakowi bratem.

  ~GGWP 1 godzinę i 41 minut temu
  Oto nasze zaufanie, solidarność i przyjaźń polsko-niemiecka. Nie było, nie ma i nie będzie czegoś takiego. Mamy sprzeczne interesy i należy to pojąć!

  ~Inmedio 1 godzinę i 22 minut temu
  Najlepszym Niemieckim agentem jest Donald Tusk

  ~Bruno1967 1 godzinę i 23 minut temu
  Szpiegowanie inwigilacja jak Abwera a może by wrócili do tej starej nazwy.Oni jeszcze raz dadzą czadu ale do władzy musi dojść ktoś bardziej bliski rewizjonistom takim jak dobrze wszystkim znana Erika Steinbach (CDU) (1998-2014) lub Bernd Fabritius (od 2014).To będzie też sprawdzian kolejny dla naszych przyjaciół za Wielkiej Wody.Proszę przyjrzeć się jak Hitler doszedł do władzy a zrozumiecie jak to działa.

  ~CZKAWKA 1 godzinę i 27 minut temu
  pchi też mi news ..normalne …USA robi to w Polsce jawnie

  ~ABP 1 godzinę i 28 minut temu
  Od zawsze wszyscy śledzą wszystkich, nieważne czy to przyjaciel, czy wróg. Zabawa nie polega na tym, żeby nie śledzić, a na tym, żeby nie dać się złapać.

  ~max 1 godzinę i 13 minut temu
  ależ mi odkrycie. Wywiady zaprzyjaźnione i nie zaprzyjaźnione inwigilują się wzajemnie. Nie tak znowu dawno wyszło, że USA podsłuchiwały Niemców a Izrael swojego dobroczyńcę USA.

  ~goldbaum 32 minut temu
  No i wlasnie przez takie ukierunkowywanie dzialan wywiadu niemiaszki nie dosrzegly fali islamskich imigrantow szturmujacej bawarska granice lol

  Polubienie

 8. http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Pojednawczy-gest-Rosjan-Rozbuduja-katynskie-muzeum-powstanie-memorial-upamietniajacy-oficerow,wid,17957043,wiadomosc.html

  akt. 06.11.2015, 12:10

  Pojednawczy gest Rosjan? Rozbudują katyńskie muzeum, powstanie memoriał upamiętniający oficerów

  W Katyniu powstanie nowy pawilon muzealny, poświęcony ofiarom stalinizmu. Jak napisał dziennik „Izwiestia”, na 300 metrach kwadratowych będą prezentowane wystawy upamiętniające tragiczną historię rozstrzelania polskich jeńców wojennych i obywateli ZSRR.

  Pieniądze na budowę pawilonu muzealnego wydzieliło ze swojego budżetu Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej. Oprócz inwestycji w Katyniu, resort polecił też dokończenie budowy memoriału upamiętniającego zamordowanych przez NKWD polskich oficerów w Miednoje.

  Realizacją przedsięwzięcia zajmą się specjaliści z Centralnego Muzeum Historii Rosji. Jego szefowa Irina Wielikanowa tłumaczy, że chodzi o miejsca szczególne, w których obok siebie spoczywają Polacy i Rosjanie – ofiary represji stalinowskich.

  Według gazety „Izwiestia”, tego typu inwestycja to gest dobrej woli wobec Polski. Dziennik podkreśla, że w ostatnim czasie stosunki Warszawy z Moskwą nie są najlepsze.

  „Krok Rosji pokazujący jej troskę o zachowanie pamięci o zamordowanych Polakach może nieco złagodzić negatywne nastroje” – przekonują historycy cytowani przez „Izwiestia”. Jednocześnie dają oni do zrozumienia, że Moskwa nie powinna liczyć na jakąś radykalną poprawę kontaktów z Warszawą.

  ~Lech 9 godzin i 29 minut temu
  Jeśli to o czym piszą media zmaterializuje się a dodatkowo Rosja odda wrak samolotu, to nie widzę przeszkód do nawet bardzo dobrych – jak na realia polsko-rosyjskie – stosunków międzypaństwowych. Ostatecznie dzisiaj Polska jest już w takiej sytuacji gospodarczej, że nie musi obawiać się jakichś retorsji ze strony Rosji. Z kolei Rosja jest tak dużym militarnie państwem, ze nawet stacjonowanie na terenie Polski żołnierzy NATO, nie stanowi istotnego zagrożenia dla niej; szczególnie gdy będą intensywnie rozwijać się stosunki gospodarcze między naszymi krajami. A więc do dzieła, lub jak zwykł mówić klasyk – Alleluja i do przodu!

  ~adam 2 godziny i 29 minut temu
  To super! A tak w ogóle to Polska i cała Unia powinna połączyć siły z Rosją celem zwalczania islamistów, nielegalnych imigrantów, terrorystów. Brońmy wspólnej chrześcijańskiej cywilizacji europejskiej. A najlepsza książka o Rosji, jaką przeczytałem to Jak podbiliśmy Rosję, autor Mariusz Świder, arabista, absolwent słynnego MGIMO. Można bez problemu znaleźć i kupić w necie (kilkanaście złotych). Kto się interesuje relacjami polsko-rosyjskimi ten bardzo wiele się dowie.. niesamowitych rzeczy, historii związanych z Polakami w Rosji.. ilu największych Rosjan (Szostakowicz, Glinka, Gogol, Ciołkowski, Gromyko, Potiomkin, Malewicz a nawet caryca Katarzyna I, która nazywała się naprawdę Marta Skowrońska w książce podano setki innych nazwisk Polaków w Rosji), autor opowiada wiele ciekawych historyjek z nimi związanych pokazuje, że biologicznym ojcem Stalina był Polak hrabia Przewalski Chruszczowa też Polak, Gaswickiżona Chruszczowa, słynna gruba Nina to Polka urodzona pod Zamościem, Janina Kucharczuk Głową państwa rosyjskiego po odejściu Wrangla był Denikin, znający Pana Tadeusza na pamięć, urodzony w Łowiczu z matki Barbary Wrzesińskiej. W tym czasie szefem sztabu generalnego wojsk rosyjskich był Polak Władysław Kłębowski Całe CzeKa (pozniej przemianowane w NKWD) było założone i kierowane przez Polaków: Dzierżyński, jego zastępca Wacław Mężyński, sekretarz Stanisław Redens (szwagier Stalina, pozniejszy generał), dyrektorzy departamentów: Świderski, Stachowski i Unszlicht (jego brat był księdzem, działaczem polonijnym we Francji). A generalnym prokuratorem ZSRR był Andrzej Wyszyński, kuzyn naszego kardynała, syn Januarego Wyszyńskiego, działacza polskiego z Baku. Pierwszym bolszewickim ministrem spraw zagranicznych był Wacław Worowski, ministrem ds. socjalnych pani Aleksandra Domątowicz-Kołłątaj (pierwsza w historii świata kobieta-minister), ministrem ds. zaopatrzenia Jan Teodorowicz, a pierwszym szefem sowieckiego banku centralnego był Jakub Hanecki wszyscy Polacy. Bardzo bardzo bardzo zachęcam do tej lektury, jest fantastyczna i niesamowita.

  Polubienie


 9. Wystawa okładek „Charlie Hebdo”. Praga, Czechy – styczeń 2015 r. (PAP/CTK / Vit Simanek)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosjanie-oburzeni-na-Charlie-Hebdo-to-bluznierstwo-brudne-i-nieetyczne-wyszydzanie,wid,17956716,wiadomosc.html

  akt. 06.11.2015, 12:21

  Rosjanie oburzeni na „Charlie Hebdo”: „to bluźnierstwo”, „brudne i nieetyczne”, „wyszydzanie”

  Rosjanie są oburzeni drwinami „Charlie Hebdo” z katastrofy airbusa. Francuski tygodnik zamieścił rysunek pokazujący dżihadystę, na którego spadają szczątki rosyjskiego samolotu, opatrując go podpisem „Rosja nasila bombardowania Państwa Islamskiego”. 31 października w Egipcie rozbił się rosyjski samolot. W wypadku zginęły 224 osoby.

  – U nas w kraju określa się to bardzo pojemnym wyrazem – bluźnierstwo. Nie ma to żadnego związku ani z demokracją, ani z wolnością wypowiedzi, ani z niczym podobnym. To bluźnierstwo – powiedział rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.

  Przewodniczący Związku Dziennikarzy Rosji Wsiewołod Bogdanow określił karykatury jako „obrazę”. Jak zaznaczył, w obliczu żałoby rodzin ofiar katastrofy publikacje takie są „szczególnie brudne i nieetyczne”.

  Pierwszy zastępca przewodniczącego Dumy Państwowej, komunista, Iwan Mielnikow nazwał karykatury przejawem „brudnego wyszydzania” i „oburzającego cynizmu”. Wyraził jednocześnie nadzieję, że francuskie społeczeństwo nie podziela upodobań czasopisma. – To nie jest żadna satyra – podkreślił.

  Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa na swoim blogu zamieściła pytanie „Czy jeszcze ktoś chce być Charile?”. W ten sposób odniosła się do głośnej akcji zorganizowanej po tym, gdy islamscy terroryści zastrzelili pracowników gazety za to, że opublikowali karykatury proroka Mahometa. Także Internauci uznali za niedopuszczalną tego typu satyrę, w której jak to ujmują „szarga się pamięć 224 ofiar katastrofy lotniczej”.

  Niepokorne „Charlie Hebdo”

  Jedna z dwóch zaprezentowanych, również na rosyjskich portalach internetowych, karykatur „Charlie Hebdo” nawiązuje do działań rosyjskiego lotnictwa wojskowego w Syrii. Przedstawia przestraszonego brodatego terrorystę, na którego spadają szczątki samolotu wraz z pasażerami. Podpis głosi: „Daesz: lotnictwo rosyjskie intensyfikuje swe bombardowania”. „Daesz” to arabski akronim nazwy Państwo Islamskie.

  Podtekstem drugiej karykatury, zatytułowanej „Niebezpieczeństwa rosyjskich tanich linii”, jest niedawny protest byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego przeciwko wciąganiu jego osoby do śledztwa w sprawie przemycania narkotyków przez firmę lotniczą, z której usług korzystał. Z leżącej na pustynnym piasku obok rozbitego samolotu trupiej czaszki wydobywa się napis: „Lepiej byłoby lecieć Air Cocaine”.

  Wcześniej tygodnik „Charlie Hebdo” był już w Rosji krytykowany za drwiny z uczuć religijnych.

  W Czeczenii muzułmanie zorganizowali nawet wielotysięczną demonstrację podczas, której dali do zrozumienia, że niedopuszczalne są kpiny z jakiejkolwiek religii.

  ~yuyut 9 godzin i 37 minut temu
  Dziwne, Jak zabili tych pismaków to robili z siebie straszne ofiary, gdyby ktoś z tego się śmiał to by była straszna nagonka na tych ludzi…

  ~Piotr 7 godzin i 56 minut temu
  Może i dobrze że pismaków zaszlachtowali.. Widać im się należało.. Jak będzie ponownie to chetnie sie z nich pośmieję ..

  ~Mariusz 20 minut temu
  CAŁYM SERCEM Z ROSJĄ!!!

  ~Avalon 9 godzin i 43 minut temu
  To nie jest juz karykatura ktora wyobrzymia jakas wade czy stereotyp tylko bezdystansowe nasmiewanie sie z ludzkiej krzywdy. Jak na moje powinni teraz karykature wydac na temat 11. Wrzesnia! Pod tytulem „Nie buduj za wysoko” lol Prawda, ze smieszne!? Chyba nie… Grüß Gott aus Deutchland

  ~i 8 godzin i 45 minut temu
  rysunek jest na tvn24 pl

  ~julka 8 godzin i 13 minut temu
  Po jakiego diabła są komentarze????????? olać tę gazetę nie reagować,nie kupować – proste jak budowa cepa.Tak to jest jak jest się świętszym od boga i udaje się,ze uczucia religijne są świętsze od jedzenia -durnota totalna.Uczucia religijne ????????co to jest????????? dla mnie to zasłona za,którą chowają się ludzkie padalce,fałszywcy,hipokryci ,wredoty mściwe, życiowe zawistne miernoty i wszelkiej maści nieudacznicy czyli Polacy katolicy

  ~Dziwnytenświat99 9 godzin i 21 minut temu
  Jestem ciekawy kto określa z czego można kpić a z czego nie? Co by było jakbym ja sobie zakpił z „redaktorów” Charlie Hebdo pod kątem ich pochodzenia, rasy, koloru skóry, orientacji seksualnej, kalectwa no i ja miałbym bekę a ciekawe czy oni też? Jakby mieli do mnie pretensję to oskarżyłbym ich o brak tolerancji.

  Polubienie

 10. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosyjska-gra-w-Syrii-Amerykanie-podbijaja-stawke,wid,17957093,wiadomosc.html

  akt. 06.11.2015, 13:41

  Rosyjska gra w Syrii. Amerykanie podbijają stawkę

  Trwająca już ponad cztery tygodnie rosyjska interwencja militarna w Syrii – niezależnie od jej faktycznych celów strategicznych i stojących za nią politycznych zamysłów włodarzy Kremla – ma także swój konkretny wymiar operacyjny, a nawet wręcz taktyczny. W artykule dla Wirtualnej Polski Tomasz Otłowski przeanalizował rosyjską grę, która na razie ma ujemny bilans, bo – jak ocenia ekspert – Amerykanie nie tylko podjęli grę, ale także mocno podbili stawkę, dostarczając rebeliantom wielkie zasoby broni przeciwpancernej.

  Wielka międzynarodowa polityka (czy nawet geopolityka), która bez wątpienia odgrywa bardzo ważną rolę jako tło dla operacji Federacji Rosyjskiej (FR) w Lewancie, ma jednak niewielkie (jeśli nie żadne) znaczenie dla dziesiątków tysięcy członków syryjskich sił lojalistycznych, złożonych z żołnierzy dawnej armii rządowej, paramilitarnych sił samoobrony, ochotników szyickich z całego regionu, bojowników Hezbollahu oraz irańskich „specjalistów”. Dla tych ludzi, już piąty rok zmagających się z kilkoma śmiertelnymi wrogami równocześnie, liczy się tylko i wyłącznie to, co zaangażowanie rosyjskie oznaczać może dla ich codziennej egzystencji oraz powodzenia ich walki. Jak na razie, efekty zmasowanej operacji sił powietrznych FR w Syrii są jednak dalekie od oczekiwań zarówno Damaszku, jak i – choć o tym głośno się nie mówi – samej Moskwy.

  Przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest jednak niedostatecznie intensywne zaangażowanie sił rosyjskiego kontyngentu. Wręcz przeciwnie – jeśli wierzyć oficjalnym komunikatom Minoborony (ministerstwa obrony Rosji), to operacja w Syrii imponuje swą skalą i rozmachem operacyjnym. Liczący nieco ponad 30 samolotów bojowych i kilkanaście śmigłowców uderzeniowych kontyngent rosyjski dosłownie dwoi się i troi, przeprowadzając w ciągu każdej doby od 50 do nawet 100 nalotów. Ponoć każdy z samolotów dyslokowanych w bazie w Latakii spędza w powietrzu co najmniej 1,5 godziny dziennie – to wbrew pozorom bardzo dużo, bo w syryjskich realiach oznacza to, że każda maszyna wykonuje minimum dwa loty bojowe dziennie. Obciążenie sprzętu, załóg i obsługi naziemnej jest więc olbrzymie i rośnie wprost proporcjonalnie do wydłużania się czasu trwania całej operacji.

  Naloty – lekcja nieskuteczności

  A zatem dlaczego, pomimo obiektywnie dużego tempa działań rosyjskiego kontyngentu, dodatkowo „podkręcanego” przez kremlowską propagandę, efekty „w terenie” nie są jak na razie oszałamiające? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ani jednoznaczna, a powody takiego stanu rzeczy tkwią w istocie w kilku różnych aspektach aktualnej sytuacji operacyjnej w Syrii, a także ewolucji sytuacji strategicznej wokół tego kraju.

  Pierwszą, najważniejszą sprawą jest stara jak istnienie lotnictwa bojowego prawda, że samymi nalotami, nawet najbardziej intensywnymi, nie uda się nie tylko wygrać wojny, ale nawet często – tak jak w przypadku Syrii – przechylić wyraźnie szali zwycięstwa na korzyść strony dysponującej – jak Rosjanie – absolutną przewagą powietrzną wobec „terrorystów” (czytaj: przeciwników władzy Baszara al-Asada).

  Historia tylko ostatnich dwóch dekad dobitnie pokazała, że same zmasowane naloty powietrzne niewiele pomogą w wygraniu wojny, jeśli nie pójdzie za nimi skorelowana i równie intensywna operacja sił lądowych. Przekonali się o tym Amerykanie (wraz z NATO) w Kosowie w 1999 roku, przekonali się o tym również Izraelczycy w 2006 roku w Libanie. Obecnie lekcję tę przerabiają Saudyjczycy, których półroczna, niezwykle intensywna i kosztowna kampania nalotów na siły szyickich rebeliantów w Jemenie nie przekłada się póki co na wyraźny sukces strategiczny.

  Problem na lądzie

  W Syrii rosyjskie naloty – w większości o charakterze bezpośredniego, taktycznego wsparcia pola walki, bo Rosjanie dysponują w Syrii głównie samolotami Su-25 i Su-24, przeznaczonymi do takich właśnie działań – miały w założeniu wesprzeć działania lądowych sił wiernych władzom w Damaszku.

  Niestety, jak się wydaje zasadniczy problem polega na tym, że oddziały syryjskie są już dzisiaj, po ponad czterech latach nieprzerwanego i zażartego boju, skrajnie wyczerpane i w istocie niezdolne do długotrwałych, a co ważniejsze skutecznych, działań ofensywnych. Sytuacji formacji rządowych w tym zakresie nie poprawia nawet szybko rosnące i znaczące liczebnie wsparcie sojuszników z zagranicy – tylko w samym październiku br. w postaci ok. 1 tys. doświadczonych i dobrze wyszkolonych bojowników szyickiej milicji Kata’ib al-Hizb’allah (Brygady Hezbollahu) z Iraku, a także co najmniej 2 tys. (a według niektórych źródeł nawet 6 tys.) żołnierzy irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (Pasdaran).

  Obecnie jednak bolączką lojalistów nie jest brak żołnierzy, broni lekkiej czy amunicji, a nawet – jak się wydaje – ciężkiego uzbrojenia. Zasadniczym problemem Damaszku jest szybko kurczący się zasób wyszkolonych i doświadczonych załóg czołgów, bojowych wozów piechoty czy artylerzystów. W warunkach ciężkich walk, głównie w terenie miejskim, ludzie ci po prostu giną szybciej, niż można wyszkolić nowych… W tym kontekście warto odnotować pojawienie się w ostatnich tygodniach w internecie (m.in. na rosyjskojęzycznej wersji portalu YouTube) wielu filmów wideo, nagranych w Syrii, a przedstawiających mówiących po rosyjsku niezidentyfikowanych (mundury bez oznak) żołnierzy, stanowiących załogi czołgów i BWP sił rządowych. Do tej intrygującej kwestii jeszcze za chwilę wrócimy.

  Braki rosyjskiej taktyki

  Kolejną kwestią, która ma wpływ na relatywnie niewielką efektywność rosyjskich działań, jest … brak precyzji i celności tych nalotów. Jak dotychczas, sposób prowadzenia rosyjskich działań w Syrii i ich efekty potwierdzają tezę, znaną od dawna ekspertom, że rosyjskie siły powietrzne po prostu nie znają czegoś takiego, jak misje typu CAS (close air support) w ich zachodnim rozumieniu.

  Taktyczne wsparcie powietrzne działań sił lądowych to, w wydaniu rosyjskiej myśli wojennej, niemal wyłącznie masowe bombardowanie z powietrza rejonu, w którym okopały się/ukryły siły przeciwnika, bez starania się o eliminację konkretnych, punktowych celów, np. stanowisk wrogiej broni przeciwpancernej.

  Efekty takiej taktyki, a raczej jej braku, szczególnie wyraźnie widać było podczas kilku operacji ofensywnych, podjętych w Latakii, regionie Aleppo oraz Homs przez siły syryjskie w połowie października br. Ewidentny brak komunikacji i bliskiego współdziałania między rosyjskim lotnictwem a oddziałami lojalistów na ziemi skutkował ciężkimi stratami sił rządowych, szczególnie w czołgach i sprzęcie pancernym. W kilku przypadkach (Aleppo, wschodnia prowincja Homs) całe kolumny zmechanizowane nacierających formacji lojalistycznych były przez dłuższy czas bezkarnie masakrowane przez rebeliantów, dysponujących kilkoma lub nawet kilkunastoma wyrzutniami przeciwpancernymi typu ATGM (przeciwpancernych pocisków kierowanych). W większości takich sytuacji lotnictwo rosyjskie lub syryjskie interweniowało za późno i nieskutecznie.

  Zachód i Saudowie zbroją rebelię

  Wspomniane wyżej uzbrojenie przeciwpancerne typu ATGM, znajdujące się na wyposażeniu sił rebelianckich, to w większości efekt najnowszych dostaw z zagranicy. Wśród wyrzutni tych są zarówno najlepsze w swej klasie amerykańskie TOW, jak i nieco starsze radzieckie typy, np. „Fagot”, „Malutka”, „Konkurs” – prostsze w obsłudze, a do tego znane już wcześniej w syryjskiej armii. Ta „znajomość” oznacza, że można wykorzystać tysiące rakiet do nich, zalegających w zdobytych przez rebeliantów składach i magazynach wojskowych. Dotychczas brakowało jednak sprawnych wyrzutni – teraz CIA skupuje je za bezcen m.in. na Bałkanach oraz Ukrainie i wysyła do Syrii.

  To śmiercionośne dla wszelkiego opancerzonego sprzętu wojskowego uzbrojenie napływa do ugrupowań syryjskiej opozycji szerokim strumieniem, a głównymi sponsorami tego procederu są Arabia Saudyjska i Katar, ale też państwa zachodnie (USA, Wlk. Brytania, Niemcy, Francja).

  Wydaje się, że od miesiąca aktywność członków „Grupy Przyjaciół Syrii” nakierowana jest niemal wyłącznie na dostarczenie opozycji najnowocześniejszego uzbrojenia. Sami tylko Saudowie (i to tylko w październiku!) przekazali Wolnej Armii Syryjskiej (FSA) partię najnowszej generacji 500 rakiet do wyrzutni typu TOW.

  Wcześniej, począwszy od wiosny 2014 roku, dostarczyli syryjskim rebeliantom ok. 100 wyrzutni tego typu i niemal 6 tys. (!) rakiet do nich. Dla przypomnienia – stan posiadania sił syryjskich w kategorii broni pancernej i zmechanizowanej szacuje się obecnie na ok. 2 tys. czołgów i tyleż samo bojowych wozów piechoty, tj. ok. 35-40 proc. stanów wyjściowych z chwili wybuchu wojny domowej.

  Urodzaj rakiet

  W chwili obecnej poziom nasycenia oddziałów rebelianckich (zarówno FSA, jak i islamistów) bronią typu ATGM jest tak duży, że jest ona używana także jako środek walki z siłą żywą przeciwnika, a nawet sporadycznie, acz z oczywistych względów bezskutecznie, jako broń przeciwlotnicza wobec nisko i wolno lecących celów powietrznych, np. śmigłowców.

  Lokalni dowódcy polowi FSA i innych ugrupowań rebelianckich, w tym także – uwaga! – powiązanego z Al-Kaidą Frontu al-Nusra, otwarcie już chełpią się, że mają pod ręką „dziesiątki wyrzutni i setki rakiet”, nie muszą więc przejmować się brakiem dostatecznego wyszkolenia swoich operatorów tego typu broni i oszczędzać amunicję do ATGM ze względu na słabą celność strzelców.

  Statystyki w pełni to potwierdzają. Ośrodki analityczne, zajmujące się monitorowaniem aktywności militarnej w Syrii, odnotowały w październiku br. 140 celnych wystrzeleń rakiet typu ATGM (z czego aż 115 przypadało na amerykańskie TOW), wobec 22 podobnych incydentów we wrześniu i 37 w sierpniu. A można mieć pewność, że skoro odnotowywane w tych statystykach są jedynie wystrzelenia trafiające w cel (z różnym zresztą skutkiem, nie zawsze terminalnym) – to faktyczna liczba odpaleń ATGM z pewnością jest znacznie wyższa, być może nawet trzy- lub czterokrotnie.

  Rosjanie zginą z amerykańskiej broni?

  Kluczem do w pełni efektywnego wykorzystania na polu walki tak precyzyjnego i wartościowego uzbrojenia, jakim są ATGM, jest wyszkolenie ich operatorów. Wyrzutnia kierowanych pocisków przeciwpancernych to nie byle RPG, którego obsługi można się nauczyć w kilka minut. Tu konieczny jest co najmniej kilkudniowy intensywny trening. Dotychczasowe szkolenia z obsługi tych systemów, prowadzone dla rebeliantów syryjskich w Jordanii, Turcji czy Katarze, okazały się niewystarczające.

  Być może dlatego właśnie Amerykanie zdecydowali się ostatnio wysłać do Syrii swoich żołnierzy z sił specjalnych. Jednym z ich celów z pewnością będzie szkolenie na miejscu operatorów ATGM z sił opozycyjnych. Warto jednak postawić pytanie, jak owi „specjalsi” zamierzają unikać ataków ze strony rosyjskiego lotnictwa i co stanie się, kiedy jednak jakiś amerykański komandos zginie wskutek rosyjskiego nalotu.

  W kontekście rozważań o wzroście skuteczności sił rebelianckich w zakresie zwalczania opancerzonych formacji rządowych i udziału sił zbrojnych USA i FR w konflikcie, warto wrócić do wspominanej wyżej informacji o rzekomym udziale żołnierzy rosyjskich („zielonych ludzików”, a może ochotników?) w walkach po stronie władz w Damaszku. Jeśli te nagrania i zdjęcia odzwierciedlają stan faktyczny, oznacza to, że być może wielu Rosjan (Białorusinów, Ukraińców?) już zginęło – lub zginie niedługo – w ciasnych i dusznych skorupach obsługiwanych przez siebie czołgów, dział samobieżnych lub bojowych wozów piechoty syryjskich sił rządowych, wystawionych na zmasowany ogień rebelianckich ATGM-ów. A więc broni dostarczonej do Syrii przez Amerykanów i ich regionalnych sojuszników, którzy ponadto szkolą syryjskich rebeliantów w jej obsłudze.

  Rosja przegrywa we własnej grze

  A co to wszystko oznacza w wymiarze strategicznym ? Krótkie podsumowanie: Rosjanie podjęli pod koniec września zmasowaną, zakrojoną na wielką skalę, zarówno w sensie militarnym, jak i propagandowym, operację w Syrii, której celem było w istocie uratowanie władzy prezydenta Baszara al-Asada. Miało to, w zamyśle Kremla, nastąpić niejako dwutorowo: po pierwsze, przez radykalne poprawienie sytuacji operacyjnej sił lojalistycznych, wiernych Damaszkowi. Po drugie, co wynika niejako z tego pierwszego faktu, poprzez zmuszenie głównych sponsorów antyrządowej syryjskiej rebelii, czyli USA i państw arabskich, do zaniechania intensywnej pomocy dla opozycji.

  Ostatecznym celem Moskwy było zatem wypracowanie dogodnych warunków militarnych i politycznych dla takiego uregulowania całego konfliktu, w którym status równoprawnego partnera i uczestnika porozumienia miałby zarówno obecny obóz władzy w Syrii, jak i sama Rosja.

  W tym sensie plany rosyjskie spaliły jednak na panewce. Akcja zbrojna w Lewancie nie tylko nie polepszyła dotychczas znacząco operacyjnej sytuacji sił syryjskich, ale też nie zmusiła oponentów, głównie USA, do zmiany ich stanowiska względem władz w Damaszku.

  Wręcz przeciwnie – intensyfikacja procederu dostarczania syryjskim rebeliantom zaawansowanego technologicznie uzbrojenia świadczy o tym, że Amerykanie i ich sojusznicy podjęli rosyjską grę, do tego podbijając jej stawkę.

  Nasycenie szeregów rebelii systemami typu ATGM sprawia bowiem, że błyskawicznie znika jakakolwiek, nawet nominalna przewaga, zyskiwana przez siły syryjskie ze względu na zaangażowanie lotnictwa rosyjskiego. Jak mydlana bańka pryska tym samym podstawowe założenie operacji sił powietrznych FR, że syryjskie czołgi i BWP – operujące pod osłoną rosyjskich samolotów – będą w stanie ostatecznie zmienić losy wojny.

  W tym sensie nowoczesne ATGM w rękach syryjskiej opozycji skutecznie niwelują potencjalny wpływ rosyjskiej operacji powietrznej na operacyjne i strategiczne aspekty kampanii w Syrii. Tak więc, jak się wydaje, rosyjski odpowiednik osławionego „Legionu Condor” raczej nie spełni dziś w Lewancie swego zadania.

  Kolej na broń przeciwlotniczą?

  Sprawy mogą przybrać jeszcze gorszy obrót. Najnowsze „przecieki” z Waszyngtonu i Brukseli mówią o rozważanej ponoć przez Zachód opcji dostarczenia siłom „umiarkowanej” syryjskiej opozycji najnowocześniejszych przenośnych zestawów przeciwlotniczych, tzw. MANPADs (Man-Portable Air-Defense Systems). Amerykanie już raz, w latach 80. XX w., pokonali w ten sposób Rosjan w Afganistanie, dostarczając słynne Stingery tamtejszym mudżahedinom. Teraz jednak chyba zapomnieli, że nad Syrią i Irakiem latają także ich samoloty, jak również ich sojuszników.

  Co więcej – Lewant to dzisiaj środowisko strategiczne zdominowane przede wszystkim przez islamskich radykałów, w większości dżihadystów, co sprawia, że kontrola nad wysyłaną w ten region bronią jest w istocie niemożliwa. A im jest ona nowocześniejsza, tym większe zagrożenie, że ktoś kiedyś użyje jej przeciwko tym, którzy ją tam posłali. Albo przeciwko samolotom rosyjskim.

  Należy wątpić, aby prezydent Barack Obama i jego doradcy mieli już plan awaryjny na wypadek sytuacji, w której jakiś syryjski rebeliant, przy użyciu świeżo dostarczonej nowoczesnej przenośnej rakiety przeciwlotniczej „Made in U.S.A.”, strąca rosyjski samolot lub śmigłowiec. Prezydent Władimir Putin raczej nie należy do takich przywódców państwowych, którzy przeszliby nad tego typu zdarzeniem do porządku dziennego.

  ~Viking. 5 godzin i 19 minut temu
  A ja się pytam! Na kij dozbrajać rebeliantów?! Skoro mają dostawy z USA to nigdy ich święta wojna nie wygaśnie…

  ~Olencja 8 godzin i 55 minut temu
  Czyli utkną jak w Afganistanie.

  ~VV 2 godziny temu
  TOMASZ OTOŁOWSKI JESTES MIZERNYM PROPAGANDYSTOM SYJONISTÓW

  ~ET 32 minut temu
  „Syjoniści” w Syrii (i nie tylko) maja sztamę z Putinem, tylko fani Putina w Polsce jakoś tego nie potrafią dostrzec (np. kto się z kim umawiał w Soczi w sierpniu 2009 i w jakich sprawach). Zacznij wreszcie myśleć po polsku, nie po rusku, bo się bardzo zdziwisz w czyjej tu kombinacji operacyjnej występujesz, frajerze.

  Polubienie


 11. Imigranci czekający w kolejce do rejestracji; Berlin (AFP / Odd Andersen)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemcy-zalagodzono-rzadowy-spor-o-uchodzcow,wid,17955991,wiadomosc.html

  akt. 05.11.2015, 21:36

  Niemcy: załagodzono rządowy spór o uchodźców

  Partie tworzące niemiecką koalicję rządową porozumiały się, co do dalszych działań w sprawie kryzysu migracyjnego. Na wieczornym spotkaniu w urzędzie kanclerskim w Berlinie zdecydowano w czwartek między innymi o tworzeniu nowych centrów rejestracji uchodźców.

  Pytanie o to, jak postępować z uchodźcami doprowadziło w ostatnich tygodniach do poważnych napięć w rządzie. Koalicyjny kryzys udało się jednak opanować.

  Rządzące partie uzgodniły, że należy nadal przyspieszać postępowanie azylowe. Mają w tym pomóc nowe centra rejestracyjne, które zajmą się uchodźcami mającymi najmniejsze szanse na azyl. Koalicja chce też ograniczyć uchodźcom możliwość sprowadzania do Niemiec swoich rodzin.

  – Zrobiliśmy dobry krok do przodu – mówiła po spotkaniu kanclerz Angela Merkel. Porozumienie oznacza też porzucenie pomysłu utworzenia na granicy tak zwanych stref tranzytowych. Stref chciała bawarska partia CSU. Przeciw byli jednak socjaldemokraci z SPD.

  ~www 36 minut temu
  Wszyscy obywatele europy powinni opuscic swoje domy i isc spac na ulice a do swoich domow zaprosic Afroamerykanów i Muzłumanów w przeciwnym razie beda rasistami i ksenofobami!

  ~fck u13 godzin temu
  mały masz interes i stąd te kompleksy?

  ~niepoprawny 12 godzin i 14 minut temu
  fck u- tego wymaga poprawność polityczna której jak się domyślam hołdujesz, przecież nie moze być abyś ty żył w wygodnym domu, a biedni emigranci którzy zapłacili po 10K euro za przyjazd, gnieździli się z jakiś ośrodkach. Na pewno zintegrują sie lepiej w twojej sypialni niż w jakimś gećcie

  ~geeee 8 godzin i 59 minut temu
  Do „fck u” – Niepoprawny juz Tobie odpowiedzial. Co mozna dodac to jesli masz taki duzy interes to mozesz fck yourself.

  ~Hansolo 7 godzin i 8 minut temu
  Przerażający poziom polskiego społeczeństwa-pełnego nienawiści i rasizmu. Odpowiedzcie mi jakim zagrożeniem dla twojego zatrudnienia jest uchodźca bez języka i potwierdzonych kwalifikacji?

  ~niepoprawny 6 godzin i 20 minut temu
  sam sobie odpowiedziałeś, koleś ma kwalifikacje wypasać kozy, półanalfabeta bez chęci do nauki, więc będzie siedział na socjalu, albo kradł, a to budzi frustracje agresje. Mało mamy biednych ludzi w Polsce, po co nam kolejne gęby do socjalu, nawet szwedzi odpadają

  ~do hansolo 5 godzin i 8 minut temu
  Przerazajacy to jest poziom glupoty twego prostego lewackiego umyslu Ktory nie ogarnia tak prostych spraw ktory pod przykrywka poprawnosci politycznej pseudo toleracji czy innych banalnych regolek probuje zmosic na sile innych do takiego samego myslenia i dzialania

  alfons-van-worden 14 godzin i 10 minut temu
  Ta naiwność unijnych pięknoduchów skończy się z pierwszym zamachem terrorystycznym w BRD

  ~dość 4 godziny i 28 minut temu
  Oby. Jak najszybciej. Bo na dłuższą metę islamskie kobiety mnożące się jak królice są groźniejszą bronią niż bomby. Bronią w rękach międzynarodowej finansjery przeciwko Europie. To koń trojański. Poczytajcie na przykład co mówił Orban o Sorosie.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019379,title,Sopot-przyjmie-17-uchodzcow-Sluzby-musza-byc-czujne,wid,17957046,wiadomosc.html

   akt. 06.11.2015, 13:52

   Sopot przyjmie 17 uchodźców. „Służby muszą być czujne”

   Sopot przyjmie 17 syryjskich imigrantów. W mieście działa zespół, który przygotuje model adaptacji uchodźców. – Syryjscy uchodźcy przyjęci do Polski nie będą ludźmi niewyedukowanymi – uważa Samer Samaan, syryjski mieszkaniec kurortu.

   – Zależy nam na tym, by nasze działania były kompleksowe. A do tego, aby być dobrze przygotowanym, potrzebna nam jest wiedza. Tę wiedzę czerpiemy bezpośrednio od osób, które pochodzą z kręgu syryjskiej kultury, w niej się wychowały i z niej czerpią wartości, którymi kierują się w życiu. To pomaga nam w opracowaniu systemu, który nie osaczy tych ludzi opieką, a wesprze ich na drodze powrotu do bezpiecznego życia. Chcemy stworzyć dla nich możliwości, który pozwolą im na jak najszybsze zapoznanie się z polską kulturą, poznanie okolicy i sąsiadów, podjęcie pracy i przede wszystkim samodzielność – mówi Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.

   Miasto przygotowuje się na przyjęcie w 2016 roku około 17 osób, które uzyskają status uchodźcy, w tym trzech rodzin i trzech osób samotnych. Mieszkanie imigrantom zapewni miasto. Zostaną oni zakwaterowani w mieszkaniach komunalnych, które wkrótce przejdą remont.

   – Obecnie w szkołach młodzież uczy się dwóch języków. Jeśli w grupie będą osoby z młodszych pokoleń, to kontakt powinien być ułatwiony. Starsi rzeczywiście mogą mówić tylko po arabsku. Dlatego podstawą dla budowania programu wsparcia uchodźców powinna być nauka języka polskiego, która będzie dla nich przepustką do odnalezienia się w polskiej kulturze, znalezienia pracy i samodzielności – mówi Samer Samaan, Syryjczyk mieszkający w Sopocie.

   Urzędnicy chcą ułatwić przybyszom asymilację poprzez warsztaty oraz edukację. Według Kaliny Czwarnóg z Fundacji „Ocalenie” podstawową przeszkodą jest bariera językowa. Bez znajomości polskiego ciężko jest wynająć mieszkanie czy znaleźć dobrze płatną pracę, inną niż lepienie pierogów lub praca na budowie.

   – W mojej ocenie problem jest dość złożony. Z jednej strony samorządy powinny wspierać uchodźców potrzebujących pomocy humanitarnej, wedle swoich możliwości. Jednakże służby muszą być czujne i bezpieczne, ponieważ wraz z kobietami i dziećmi mogą przeniknąć do Polski terroryści – przyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską Hasan Ciftci, prezesa Towarzystwa Polsko-Tureckiego.

   Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poprosiło wojewodów o przygotowanie informacji na temat ewentualnej liczby uchodźców z Syrii i Erytrei, których mogłyby przyjąć samorządy. Jak twierdzą urzędnicy kompletna informacja na ten temat będzie dostępna dopiero w przyszłym tygodniu. Z naszych ustaleń wynika, że na Pomorzu poza Trójmiastem chęć pomocy zadeklarowały Chojnice, Słupsk oraz Gniewino. Pomocy, odmówiły zaś wszystkie gminy z lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Z planów Komisji Europejskiej wynika, że na Starym Kontynencie nowy dom znajdzie 120 tys. osób.

   ~ja 7 godzin i 53 minut temu
   Czyli cztery polskie rodziny, czekające na mieszkania komunalne, pozostaną bezdomne. W najdroższym mieście Wybrzeża odda się te mieszkania muslimom, którzy je zdemolują, po czym spieprzą do Niemiec.

   ~Rick 42 minut temu
   Posłuchajcie ilu ich sprowadza Miriam Shaded ze swoją fundacją Estera. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce: „TAK czy NIE – Miriam Shaded vs Robert Winnicki 03.09.2015”. Sama o tym mówi.

   ~marga 28 minut temu
   13 lat czekalam na mieszkanie komunalne ,bylam samotna matka z malym dzieckiem,w jakich warunkach mieszkalam tego nie da sie wyobrazic,walily sie sufity zamarzala woda palily intalacje elektryczne czasem myslalam ze sie nie obudzimy bo po prostu zamarzniemy tak bywalo zimno.Moj dziadek byl oficerem w WP,babcia pomagala partyzantom…dla mnie nie bylo mieszkania dla nich sa

   ~Mówiący po Polsku 7 godzin i 56 minut temu
   „Bez znajomości polskiego ciężko jest wynająć mieszkanie czy znaleźć dobrze płatną pracę, inną niż lepienie pierogów lub praca na budowie.” Ci co wyemigrowali z Polski znają przecież język polski. Co im dało nasze państwo? Ale obcym dżihadystom dadzą pracę lepszą niż budowa!!! To dopiero jest absurd.

   ~mamrot3 godziny temu
   Znasz język angielski?? Oni znają i są lepiej wykształceni niż ty bo wielu z nich ma wyższe wykształcenie, a zanim wybuchła wojna i prześladowania mieli dobrze prosperujace firmy. Siedzisz stale przed komputerem i wymyslasz komentarze podżegające do nienawiści ,poniżające ludzi ktorzy szukaja pomocy. Nazywasz się człowiekiem? ! Nie jestes czlowiekiem – jestes Polakiem.

   ~wqrwiony3 godziny temu
   ty chyba mamrota za dużo wypiłeś skoro tak bredzisz

   ~Ed 1 godzinę i 46 minut temu
   Panie mamrot, ja znam angielski biegle w mowie i piśmie i też jestem dobrze wykształcony. Obecnie pracuję w Wielkiej Brytanii ponieważ w Polsce bez znajomości lub tzw „pleców” nie dostałem szansy na dobrą pracę a szukałem długo. Tu gdzie jestem widzę na własne oczy co się dzieje i że społeczności muzułmańskie się nie integrują. Nie wierzysz Pan ? To przyjedź Pan do Londynu np dzielnicy Forest Gate i zobaczysz Pan o czym ja pisze bo widać że nie masz pojęcia o czym mamrzesz. Przez ludzi takich jak ty którym brak wyobraźni Polska została postawiona w obliczu ogromnego zagrożenia jakim jest islam. Wydaje ci się Panie mamrot że w Europie nie ma wojny ? Wojna już dawno się rozpoczęła Panie mamrot dzięki takim ludziom jak Pan. Zamachy w Londynie, Madrycie czy ostatnio w Paryżu to tylko przypadek że spowodowali je ekstermiści islamscy ? Chcesz Pan powiedzieć że ekstremiści katoliccy są bardziej niebezpieczni ? Skąd się biorą ludzie tacy jak Pan mamrot ?

   ~kane 1 godzinę i 37 minut temu
   Polecam przeczytanie wywiadu z psycholog niemiecka zajmujaca sie emigrantami w niemczech. Z jej słów wynika, że blisko 90 procent z nich jest analfabetami… wszystkie dokumenty podpisuja krzyżykiem – wiec to co tobie sie wydaje wsadź sobie w d… w buty..

   ~maxio 1 godzinę i 27 minut temu
   jestem Polakiem-znam angielski i dlatego jestem w Szwecji!

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Partia-Razem-wina-za-pobicie-Syryjczyka-w-Poznaniu-obarcza-ksenofobiczna-nagonke-politykow-PiS-u,wid,17957027,wiadomosc.html

   akt. 06.11.2015, 12:08

   Partia Razem winą za pobicie Syryjczyka w Poznaniu obarcza „ksenofobiczną nagonkę” polityków PiS-​u

   Poznańscy działacze Partii Razem organizują w piątek demonstrację sprzeciwu dla rasistowskiej przemocy. Ich zdaniem chuliganów do pobicia Syryjczyka na ul. Półwiejskiej popchnęła „ksenofobiczna nagonka na uchodźców”, w której wzięli udział politycy PiS-u.
   (…)

   ~Lach 9 godzin i 23 minut temu
   Tak,u mnie w mieście cyganie pobili młoda parę i nikt nie wrzeszczał że to rasistowski akt,jak biały pobije „kolorowego” to rasizm a jak tak samo zrobi „kolorowy” to akt huligański.Gdzie jest ta szmatława Partia Razem gdy obcy dokonują przestępstw na Polakach?,dlaczego wtedy siedzą cicho?.

   ~realizm 9 godzin i 15 minut temu
   Komuniści niech spadają razem z muzlami do turcji czy arabi saudyjskiej, jak ich tak niewolniczo uwielbiają! Wara od Polski!

   ~polishdefenceL 9 godzin i 20 minut temu
   Niestety jak pisze pani Miriam Shaded ten mężczyzna jest chrześcijaninem. Panowie, przed atakiem proście o znak krzyża, pozwoli to uniknąć pomyłek.

   ~ula 8 godzin i 14 minut temu
   To Miriam spowodowała tę nagonkę!

   ~Rick 51 minut temu
   Zobaczcie ilu ich ta Miriam tu sprowadza. W wyszukiwarce trzeba wpisać: „TAK czy NIE – Miriam Shaded vs Robert Winnicki 03.09.2015”. Może wreszcie ktoś się nią zajmie.

   Polubienie

 12. http://www.forbes.pl/lista-najbogatszych-ukraincow,artykuly,200177,1,1.html

  Lista najbogatszych Ukraińców
  ostatnia aktualizacja 04.11.2015 10:46

  Najbogatsi Ukraińcy biednieją. Z rankingu opublikowanego przez tygodnik „Nowyje Wremia” („Nowe Czasy”) wynika, że tylko jeden z dziesięciu najbogatszych ukraińskich miliarderów powiększył swój majątek w ciągu ostatniego roku.

  Kolejność nazwisk na liście „Stu najbogatszych Ukraińców” nie zmieniła się znacząco względem podobnego zestawienia w 2014 r., ale cyfry opisujące bogactwo już tak. Bogactwo oligarchów stopniało. Majątki szacowane są w dolarach, a ukraińska hrywna w stosunku do dolara straciła od 2014 r. 45 proc. swojej wartości.

  Jedynym biznesmenem, który odnotował wzrost jest prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Wprawdzie Poroszenko znajduje się z dala od samego podium, ale w pewnym sensie jest zwycięzcą. Do Poroszenki należy największy w kraju koncern cukierniczy, prezydent jest także właścicielem Channel 5 oraz przedsiębiorstwo rolnicze Ukrprominvest.

  Zobacz 10 najbogatszych Ukraińców.

  Polubienie

 13. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17948907&kat=141202&title=Dawid-Wildstein-Kaczynski-najwiekszy-koszmar-Putina

  akt. 03.11.2015, 01:46

  Dawid Wildstein: Kaczyński, największy koszmar Putina

  – Największym prezentem dla Putina wcale nie jest wygrana Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Największym prezentem dla Putina były rządy Platformy Obywatelskiej i PSL, a więc partii, które właśnie straciły władzę. Zastąpił ich Jarosław Kaczyński, czyli największy koszmar Putina – pisze Dawid Wildstein w polemice dla Wirtualnej Polski. Poniżej odsyłamy do lektury tekstu Ziemowita Szczerka oraz prezentujemy odpowiedź publicysty. Polemika Wildsteina to kolejny głos w dyskusji Opinii WP na temat Polski po wyborach parlamentarnych.
  (…)

  ~mel 22 godzin i 40 minut temu
  Przeciez wiadomo ,że cały świat boi się Kaczyńskiego 😀

  ~observ 2 godziny i 12 minut temu
  Mały zakompleksiony człowieczek największym koszmarem Putina ? To jakiś kabaret ?

  ~realista 4 godziny i 37 minut temu
  Ten ‚niezależny” gostek liże bo szykuje sie pewno na jakieś intratne stanowisko.

  ~Tomasz 21 godzin i 46 minut temu
  Przecież to jest bełkot pana Wildsteina a nie rzetelny komentarz! O czym on pisze? To właśnie PIS uzależnił nas od dostaw gazu rosyjskiego, podpisując w 2005 roku kontrakt „take or pay”… w tym „komentarzu” nie ma żadnych treści tylko żałosne dywagacje. Np. te o wywiadzie rosyjskim…zero treści same insynuacje. PIS lubi gmerać w życiorysach więc idąc tą samą drogą: Wildstein, oj Wildstein, tatuś utorował drogę a synek na tej samej nucie grając karierę chce zrobić. Żenada!!!

  ~Kasia 1 godzinę i 35 minut temu
  wildstein to nie jakis ziomal tego geobelsowskiego chłystka bronisława piszącego na zamówienie kacztyńskiego i jego sekty? Putin widzi większe zagrozenie ze strony muchy któa wleci mu do kibla niż ze strony pajac kaczyńskiego – taka jest prawda.

  ~ugor 1 godzinę i 3 minuty temu
  Dawid Wildstein rozumiem, że syn Bronisława Wildsteina? Któż może być w mediach jak nie dzieci i wnuki starych działaczy…

  ~Ktonastepny? 1 godzinę i 7 minut temu
  Dobra to teraz z innej beki…Polecial nasz K. do Gruzji wspierac? Polecial-co Gruzja z tego ma? Ano Osetie i zamrozony konflikt z Rosja…Ukraincy pamietam jak dzis mowili-Ukraina to nie Gruzja, latali nasi K. wspierac? Ano latali…co Ukraina z tego ma-ano Krym i zamrozona wojne z Ruskimi..idac tym tokiem rozumowania strach sie bac..

  Polubienie

 14. http://wiadomosci.wp.pl/gid,17959252,kat,1342,title,Marsz-przeciw-faszyzmowi,galeria.html

  2 tysiące demonstrujących

  Pod hasłem „Solidarność zamiast nacjonalizmu – razem ponad granicami” przeszła w sobotę w Warszawie demonstracja przeciw nacjonalizmowi, faszyzmowi, rasizmowi i ksenofobii. Według organizatorów wzięło w niej udział ok. 2 tys. osób.

  „Warszawa wolna od rasizmu”, „Dość straszenia uchodźcami, solidarność naszą bronią” – skandowali demonstranci” – skandowali manifestanci.

  Przemowa na Umschlagplatzu

  – 77 lat temu z tego miejsca setki tysięcy Żydów zostało wywiezionych do obozu zagłady w Treblince” – mówiła na Umschlagplatzu, skąd wyruszała demonstracja, Agata Kwiatoń z Amnesty International. – Zostali wymordowani ze względu na swoje wyznanie i pochodzenie. Innym groziło uchodźstwo. Członkowie rodzin wielu z nas przeżyli piekło ucieczki z kraju i tułaczki w poszukiwaniu schronienia; często, dzięki zwykłemu ludzkiemu odruchowi drugiej osoby, udało im się przeżyć. Wierzymy, że wartości narodowe nie stoją w sprzeczności z poczuciem solidarności – dodała.

  Marsz różnych środowisk

  Manifestację zorganizowały nieformalne ruchy i organizacje pozarządowe, m.in. Pracownicza Demokracja, Antyfaszystowska Warszawa, 161 Crew, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, Fundacja Inna Przestrzeń i polski oddział Amnesty International.

  „Polska może być pewna siebie”

  – Dla nas i organizacji, które się przyłączyły, ważne, że jesteśmy razem; wierzymy, że Polska może być pewna siebie, ma swoje wartości i nie boi się uchodźców – powiedział Witek Hebanowski z Centrum Wielokulturowego Warszawa. – Ważne jest, byśmy wszyscy potrafili zademonstrować, że nie oddamy przestrzeni publicznej mowie frustracji i nienawiści, że możemy być razem, różniąc się w pewnych sprawach – dodał.

  „Jesteśmy razem”

  – Dla nas i organizacji, które się przyłączyły, ważne, że jesteśmy razem. Wierzymy, że Polska może być pewna siebie, ma swoje wartości i nie boi się uchodźców – powiedział Witek Hebanowski z Centrum Wielokulturowego Warszawa. – Ważne jest, byśmy wszyscy potrafili zademonstrować, że nie oddamy przestrzeni publicznej mowie frustracji i nienawiści, że możemy być razem, różniąc się w pewnych sprawach – dodał.

  UE winna?

  Demonstranci zatrzymali się też pod punktem informacji Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. W wystąpieniach obarczali UE współodpowiedzialnością za kryzysy, który spowodowały napływ uchodźców.

  „Razem ponad granicami”

  „Siódmego listopada, w okolicach międzynarodowego dnia antyfaszyzmu oraz w bliskim sąsiedztwie corocznej farsy odbywającej się 11 listopada, wychodzimy na ulicę. Idziemy RAZEM PONAD GRANICAMI, pokojowo, jednak stanowczo. Każdy bowiem jest inny, ale wszyscy są równi. Nacjonalizm zaślepia ludzi i jesteśmy przekonani o tym, że osób, którym nie odpowiada obecna antyimigracyjna i ksenofobiczna polityka jest wiele” – napisali organizatorzy sobotniej manifestacji kilka dni temu w mediach społecznościowych.

  „Solidarność zamiast nacjonalizmu – razem ponad granicami”

  Pod hasłem „Solidarność zamiast nacjonalizmu – razem ponad granicami” kilkaset osób demonstrowało w Warszawie przeciw nacjonalizmowi, faszyzmowi, rasizmowi i ksenofobii. Manifestacja, zorganizowana przez nieformalne ruchy i organizacje pozarządowe, m.in. Antyfaszystowską Warszawę, 161 Crew, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, Fundację Inna Przestrzeń i polski oddział Amnesty International, ruszyła z Umschlagplatzu,skąd za hitlerowskiej okupacji wyruszały pociągi wiozące Żydów do obozów zagłady.

  Jak szacują organizatorzy, w marszu wzięło ponad dwa tysiące osób. Na trasie przemarszu – ulicami Karmelicką, Zamenhofa, Andersa, placem Bankowym, Marszałkowską, Królewską, Jasną i Świętokrzyską – zaplanowano przystanki m.in. przy Pomniku Bohaterów Getta i Zachęcie.

  – Te miejsca są symbolami, pokazują, czym może skończyć się nacjonalizm, jaką przemoc i zniszczenie pociąga za sobą – mówił zapowiadając demonstrację Michał Szymanderski-Pastryk z Amnesty International Polska.

  Demonstracja odbywa się na dwa dni przed Międzynarodowym Dniem Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem, ustanowionym w rocznicę Nocy Kryształowej – pogromów Żydów w rządzonej przez narodowych socjalistów Rzeszy Niemieckiej w roku 1938.

  ~gosc (17:49)
  Po nauke tolerancji powinni pojechac do ktoregos z krajow arabskich .

  ~URSUS 161 59 minut temu
  My nie tolerujemy, my odczuwamy empatię. Tym się różnimy od osób potrafiących tylko zalewać internet mową nienawiści i edukacją bezwstydu.

  ~Lach (17:42)
  Zapakować wszystkich uczestników i wysłać do Afryki i na Bliski Wschód,miejscowi nauczą ich tolerancji.

  ~URSUS 161 59 minut temu
  Empatia a nie tolerancja, to jest słowo klucz, którego chyba nie rozumiesz?

  ~TOm (17:40)
  To ten Amnesty International maszeruje razem z zamaskowanymi faszystami? Co to się porobiło…

  ~161 57 minut temu
  Widać po Twoim wpisie jaki jest kłopot z edukacją. Nie przyswoiłeś nawet podstawowej informacji, że AI szła razem z ANTYfaszystami 🙂 – wybacz, ale na ironię Twój wpis nie wyglądał, stąd to sprostowanie.

  ~wolf (17:40)
  Żałosne to było.

  ~URSUS 161 54 minuty temu
  A po czym tak sądzisz? Wg. mnie to dobrze, że poza ludźmi zarażonymi strachem przed innością są jeszcze ludzie nie zmanipulowani przez media i polityków pokazujący, że prawdziwy terror to prawicowa demagogia a nie drugi człowiek.

  ~szymonik zd-wola (18:17)
  Życzę wszystkim tam obecnym sąsiadów muzułmanów i murzynów.Dlaczego na siłę chcecie uszczęśliwiać nimi cały naród za pieniądze narodu (a nie swoje). Życzę wam również,aby wszelkie akty przemocy zwłaszcza seksualnej którymi sprawcami będą właśnie wasi uchodźcy dotykały bezpośrednio was,waszych żon, córek, matek ogólnie waszych rodzin. Niestety to moje pobożne życzenie ponieważ za waszą tolerancję zapłacą bogu ducha winni ludzie. Na koniec dwa mądre cytaty dla zdrajców i lewaków: Islam w człowieku jest tak niebezpieczny jak wścieklizna w psie. Winston Churchill Tolerancja i apatia to ostatnie cnoty umierającego społeczeństwa. Arystoteles

  ~URSUS 161 50 minut temu
  Ja już mam – 2 czarnoskórych obywateli, 2 z Ameryki Południowej i jedną, ale liczną rodzinę muzułmańską na moim osiedlu. Wszyscy spoko ludzie, mają dzieciaki, bawiące się z naszymi na placu zabaw, mają swoje życie, swoje troski i nikt nikomu nie wadzi. To ty masz problem, bo nie akceptujesz inności, nie rozumiesz jej, a życie jest różnorodne. KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI – my tak mówimy, a nie św. pamięci filozofowie i politycy 🙂 i dobrze nam RAZEM.

  ~olo (18:07)
  Wszystkich wysłać LOT’em na wakacje do Egiptu

  ~URSUS 161 48 minut temu
  Dziękujemy za propozycję darmowej wycieczki, ale naprawdę kochamy Polskę, mamy szacunek dla naszych sąsiadów z innych krajów i prędzej z nimi podjedziemy na zwiedzanie Krakowa niż Egiptu. ANTIFA URSUS 161 – PONAD PODZIAŁAMI – SOLIDARNI Z UCHODŹCAMI

  ~Polak (18:39)
  Czy to nowe polskie odziały ISIS?

  ~URSUS 161 44 minuty temu
  Nie, to Polska ANTIFA – ruch oporu wobec nacjonalistów, populistów, ksenofobów, homofobów i innych wylęknionych osób, które zamiast się z tego strachu leczyć obrzucają błotem innych ludzi. CHODŹCIE Z NAMI, ANTYFASZYSTAMI !

  ~Zabiegowiec (18:28)
  Oni nie chcą być najwidoczniej Polakami…

  ~URSUS 161 45 minut temu
  Po czym tak sądzisz dobry człowieku? My jesteśmy solą tej ziemi, wyrośliśmy w duchu tolerancji na robotniczym Ursusie. Na moim osiedlu żyją rodziny które przyjechały do Polski za lepszym życiem, są moimi sąsiadami, nie pozwolę ich krzywdzić wszawą nacjonalistyczną retoryką. Jak nie macie pojęcia o imigrantach to lepiej zamilczcie, bo oni są wśród nas i dobrze wspólnie się nam żyje.

  ~Kazik (19:10)
  Przecież jest zakaz zasłaniania twarzy podczas demonstracji. Dlaczego policja nie interweniuje?

  ~URSUS 161 41 minut temu
  Bo nie ma powodu – w przeciwieństwie do hołoty na marszu „niepodległości” nikt burd nie wszczynał.

  ~gosc (20:00)
  Pozwólcie, że Wam coś napiszę. Znam te środowiska bo miałem z nimi do czynienia. To wszystko zaszczepiane jest za młodu, i nie zawsze świadomie. Powiem Wam co Ci ludzie mają w głowie. To przeważnie zaczyna się w szkole średniej, ktoś był na koncercie, powiedział innym, albo czyiś starszy brat słucha takiej i takiej ostrej muzyki i zaczynają się tym dzielić. W technikach, liceach, młodzi już trochę imprezują, słuchają muzyki typu rock, punk rock, dobierają się w grupki, często takie fajne, zabawne, wyluzowane i grające nauczycielom na nosie. Jedni za daleko w to popadają i po szkole średniej gdzieś giną, marginalizują się lub wyjeżdżają. Inni, ci z często trochę lepszych rodzin idą na studia. Tam okazuje się, że zespoły które słuchali w liceum nagle są tak blisko! Wcześniej mama nie pozwalała pójść na koncert, czy pojechać na woodstock, a tu nagle co? Juwenalia! I zespoły-idole z średniej szkoły grają za darmo tuż pod akademikiem. Więc chodzą, tańczą, pogują, piją, śpiewają. Odpowiedzialność spada – nie idą skacowani na studia, kasa na imprezy się skończyła więc trzeba od rodziców wziąć, tak uczą się polegania na innych, nie odpowiedzialności, pracy, walki o swoje. Co się dzieje jeszcze na studiach? ERAZMUS! Otóż to! Tacy sami studenci, a nawet często weselsi, z różnych krajów, nagle na tej samej imprezie! Popatrz, a ten chłopak, ten Turek z Niemiec taki w porządku, też z nami się napije, co ci niektórzy ludzie gadają, że Islam taki zły, co oni wiedzą! Nic z tego, że często ten Arab ze Szwecji, Turcji czy Francji ma bogatszych rodziców których stać na wysłanie go na studia. Nie ma on nic wspólnego z biedotą uciekającą z Syrii, ale tego nasi bohaterowie nie wiedzą. Także mamy po kolei – średnia, zaszczepienie idei przez muzykę, koncerty, imprezki. Studia – kontynuacja, darmowe koncerty, imprezy i integracja międzynarodowa. Przebierają się, jadą w grupach na demonstrację, krzyczą hasła z piosenek idolów. Ale coś tu nie gra, wcale nie jest ich tam tak dużo jak zapisało się na internecie… Hm… Później idzie taki ‚wyprany’, mija na ulicy tego ‚faszystę’ ‚kibola’ i ‚drecha’ z łysą głową, z wypracowanym ciałem twardo patrzącego na świat przez swoje zahartowane oczy. Ale na spojrzenie prosto w te oczy, nasz student bohater nie ma już niestety odwagi… Tak to wygląda, taka jest prawda, może nie wszędzie, może nie zawsze, ale w większości. Sam przez to przechodziłem i prawie sam dałem się tak wyprać. Niestety nie wszyscy młodzi budzą się w porę. Jedyne, czego im życzę to wpadnięcie później w takie środowisko, w którym ta ich cała złudna idea zetknie się z rzeczywistością i przetrze im zamydlone lewe oko. Czy mogę Wam dać dowody? Spójrzcie na ubrania i na wiek. Młodzi dobrze ubrani, lub w kurtkach takich jak te czarne firmy Twarzy Północy często przychodzą na zajęcia. Inny dowód, jedno z pierwszych zdjęć, dziewczyna ma na sobie koszulkę zespołu Leniwiec, taki ludzik z rozpostartymi rękoma (w jednej trzyma granat czy bombę, nie pamiętam). Jedna z piosenek Leniwca – Komunizm cytuję: Być komunistą to znaczy po prostu być dobrym człowiekiem[…]Nie porównuj komunizmu do totalitaryzmu[…]Komunizm jeszcze nadejdzie tu[…] Poza tym to jeden z częstszych zespołów obecnych na Juwenaliach. I jak, bzdury pisałem wcześniej? Tak samo jak te wszystkie Comy, Strachy, Pidżamy, LaoCze i inne… Nie koniecznie wprost lewe. Nie koniecznie ze złym zamiarem. Niestety w ‚praniu’ wychodzi, szczepienie jednego i tego samego, zawsze. Niemiłości do Ojczyzny.

  ~URSUS 161 39 minut temu
  Coś Ci odpowiem – nie masz zielonego pojęcia o środowisku antyfaszystów.

  ~krytyk (19:38)
  W hasłach tej manifestacji jest wiele sprzeczności i niezrozumienia dla pojęć, a także nieznajomość historii, a zewnętrzna wymowa marszu, po strojach, gestach i gadżetach, trochę przypomina znane hasło z komuny ,, złodziej krzyczy – łapać złodzieja.” Twarze znanych polityków w tym marszu, potwierdzają jego intencje.

  ~161 40 minut temu
  Jakich sprzeczności? Jeden jasny przekaz – NO PASARAN! dla prawicowej nagonki na imigrantów.

  ~123 (20:23)
  O imigrantach niech mówią ci którzy mają ich na co dzień bo znają temat, a nie nawiedzone lewaki które chcą razem ze zdradzieckim PO ostatecznie pogrążyć nasz kraj.

  ~URSUS 161 38 minut temu
  Mam ich na co dzień – to moi sąsiedzi, dobrze nam się razem mieszka. Coś jeszcze chcesz wiedzieć na ten temat?

  ~zdzichu (21:02)
  czy te tępe kosy nie mają internetu i nie wiedzą co sie w Europie dzieje ????

  ~161 34 minuty temu
  Mają internet, widzą co się dzieje, dlatego właśnie protestują przeciw propagandowym kłamstwom o imigrantach. Jako ich dzisiejsi sąsiedzi, a często i przyjaciele, mamy jasność, że wszelkie słowa przeciw nim to kłamstwa. SOLIDARNOŚĆ PONAD PODZIAŁAMI! ANTIFA Robotniczy URSUS – 161 Team

  ~wangler (20:17)
  Dobrze, że ilość takich odmieńców w Polsce mieści się w granicach błędu statystycznego. Ja nawet nie słyszałem że coś takiego ma się odbyć, co słabo świadczy o „tysiącach na marszu i milionach zwolenników w domach” xD. Jak chcą „tolerancji”, „multikulti” i „kobiet z jajami” to niech sobie jadą do Niemiec albo do Szwecji. Szczególnie młode dziewczęta niech zaczną pomagać „biednym emigrantom” w ośrodkach. Jak jedna z drugą zostaną zbiorowo ubogacone to może przejrzą na oczy…Smutne jest to, że Ci biedni ludzie biorący udział w marszu, w większości robią to tylko dla tego, że boją się zostać nazwanymi ” polskim ciemnogrodem”, a są przecież tak bardzo „zachodnio-postępowi”…

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/w-warszawie-odbyla-sie-manifestacja-pod-haslem-solidarnosc-zamiast-nacjonalizmu/8bs9h8

   PAP wczoraj 17:47

   W Warszawie odbyła się manifestacja pod hasłem „Solidarność zamiast nacjonalizmu”

   W Warszawie odbyła się dziś manifestacja pod hasłem „Solidarność zamiast nacjonalizmu – razem ponad granicami”. Kilkaset osób demonstrowało przeciw nacjonalizmowi, faszyzmowi, rasizmowi i ksenofobii.

   Manifestacja, zorganizowana przez nieformalne ruchy i organizacje pozarządowe, m.in. Antyfaszystowską Warszawę, 161 Crew, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, Fundację Inna Przestrzeń i polski oddział Amnesty International, ruszyła z Umschlagplatzu, skąd za hitlerowskiej okupacji wyruszały pociągi wiozące Żydów do obozów zagłady.

   ~Andrzej : Jak oni śmią robić z ludzi mających swoje zdanie chorych psychicznie „ksenofobów”, „faszystów”. To po prostu mowa nienawiści i próba nowej inkwizycji! Tak, inkwizycji. Lewacy są zdecydowani potępiać i nawet prawnie prześladować ludzi innych niż oni przekonań. Do tego wszystkiego to kłamstwo, że Polacy się boją obcych. Polacy przyjęli Czeczenów, nie boją się Chińczyków czy Hindusów. Natomiast wiemy co oznacza arabski Islam i takich gości po prostu „nie chcemy”. Tak lewaccy inkwizytorzy. To jest wiedza, a nie strach! Ludziom biednym trzeba pomóc, ale można to robić w Turcji płacąc za lepsze warunki życia dla uchodźców. Media uczestniczą też w tej bezczelnej nagonce. Pokazują czterystu lewackich demonstrantów jako tłum… Wyzywają oponujących przed przyjmowaniem Islamistów jako faszystów. Ohyda! zwiń

   ~ja do ~Andrzej: Dobrze piszesz!!! Wysłać ich do Izraela!!! Niech tam poprotestują.

   ~Emeryt do ~Andrzej: przecież Polska przyjeja już nie dziatki tysięcy a setki tysięcy z Ukrainy i ze wschodu. I jakos nie słyszy się o problemach z tymi ludzmi, bo sa kulturowo podobni do nas, sa tez nauczeni pracy. Ale co innego z muzułmanami. No nie każdy muzułmanin to terrorysta ale KAZDY TERRORYSTA TO MUZULMANIN. I o tym trzeba pamietac

   ~absmack do ~Emeryt: Dla muslima każdy chrześcijanin to niewierny.
   Należy go więc nawrócić a jak się nie nawróci to wypad z ich nowej Ojczyzny albo ścięcie główki…

   ~Adam : Cytując słowa Wielkiego muftiego Sheikh Abdul Aziz bin Abdullah, teologa-uczonego w państwie, który ogłosił właśnie fatwę, zgodnie z którą „mężczyźni mogą zjeść swoje żony, jeśli cierpią z powodu poważnego głodu”. Kiedy indziej czytałem, że mogą współżyć z nimi po ich śmierci, oczywiście haha rozsądny czas. Mogą mieć żony w wieku kilku lat, mogą je sprzedać, zabić itd. Jakie to jest nam Słowianom „bliskie” tfu. Zresztą jeśli w skład uchodźców wchodzi ponad 70% mężczyzn w wieku poborowym, to może mamy do czynienia z inwazją, podbojem Europy. Jakoś słowo mono do mnie bardziej przemawia.

   ~OczywistaOczywistość : ISLAMIŚCI mordują NIEWIERYCH czyli nas nie patrząc czy to Europejczycy, Amerykanie, Rosjanie (ostatnio – bomba w rosyjskim samolocie), kobiety, dzieci, a czasami nawet ich lewaccy sympatycy ! Wszystkich NIEWIERNYCH należy wg. nich zabić ! W odpowiedzi Unia Europejska zaprasza setki tysięcy ISLAMISTÓW do siebie, na swój „garnuszek” – tylko kretyn zaprasza swojego wroga, wychowanego od dziecka w nienawiści do NIEWIERNYCH – do swojego domu, na swoje utrzymanie aby ten „gość” mógł w „sprzyjajacym momencie” poderżnąć mu gardło !

   ~asdasd do ~xxx: A to dlaczego będzie odstawał w rozwoju od innych? Jakie korzyści przyniosą nam ciapki i murzyni? Co może mnie, mojej rodzinie i mojej ojczyźnie dać niepiśmienny murzyn wyrwany z lepianki lub islamski świr czytający co dzień o mordowaniu, grabieniu i gwałceniu niewiernych (czyli nas)? Co on mi przyniesie? Prymitywizm i brutalność 10 razy wyższą od naszych rodzimych cyganów. Czy przyniesie coś innego – tak HIV, cholerę, dur, gorączki krwotoczne, pasożyty:) Czy przyniesie nam technologie, organizacje, kontakty handlowe, kapitał? Nie bo sam ich nie ma i jest cofnięty o kilkadziesiąt do kilkuset lat w rozwoju w porównaniu do nas. Nie mam nic do chińskich, wietnamskich czy tajskich imigrantów – oni są pracowici, nie szerzą żadnej obcej religii, nie wysadzają się, nie gwałcą i nie kradną (przynajmniej nie częściej od innych nacji). Przynoszą swoją pracę, nie chcą socjalu – są wartościowi. Mogą sobie do Polski przyjeżdżać informatycy, prawnicy, ekonomiści, inżynierowie, spokojni i pracowici chińczycy czy tylko spokojni hindusi – proszę bardzo. Ale żadnych islamistów i murzynów z Afryki nie chcemy. Nie będziemy na nich płacić, nie będziemy znosić ich zaczepek, przestępstw, terroryzmu ani agresywnej wiary.

   ~marecki711 : Nie rozumiem paru rzeczy dotyczących tych manifestacji i migracji jakiemuś palantowi nie podobają się rządy w jakimś kraju i robi wszystko żeby doprowadzić do przewrotu w tym kraju i doprowadza do wojny giną ludzie zaczynają się wędrówki ludów inne palanty rozsyłają wieści przyjedżcie do nas u nas jest dobrze póżniej ich nie chcą, migranci znowu nie chcą się zintegrować z mieszkańcami danego kraju uważając że im się wszystko należy jakieś pretęnsje nie wiadomo do kogo że zupa za ciepła a koce za żimne najlepiej jakby przyszli dostali kasę mieszkania i rządy a wszyscy inni precz

   ~Adam : Taki opis tego wydarzenia znalazłem: Taki opis tego wydarzenia znalazłem: Komuniści, anarchiści, antyfaszyści i działacze homoseksualni chcą w Warszawie przypomnieć o Nocy Kryształowej. Manifestanci, należący do wielu różnych efemerycznych lewicowych grupek zebrali się na Umschlagplatzu przy ul. Stawki przed godz. 14. Ogólnopolska manifestacja zebrała wedle róznych szacunków od 200 do 1000 członków. Manifestanci wyrażają solidarność z uchodźcami i niosą banner Refugees Welcome.Manifestacja ma tez uczcić rocznice Nocy Kryształowej z 1938 roku. Nie jest na razie jasne jak rocznica ta powiązana jest z Polską

   ~Mgr unz. Tom wawa : Jako wyksztalcony Warszawiak z dziada pradziada nie podzielam ich pogladow. Nie mam ochoty tyrac i placic z moich podatkow na niepracujacych uchodzcow i w tym samym czasie widzac jak na smieciowce Polka lub Polak odgarnia snieg o wczesnym poranku jasnie niepracujacym przybyszom. Wspolczuje tez ciezko pracujacej sympatycznej mlodej blondynce tyrajacej od 5 rano i sprzedajacej smaczne bulki przy Metrze Wilanowska. W tym samym czasie uchodzcy za nasza i jej kase smacznie spia.

   Polubienie


 15. Prorosyjscy separatyści (AFP / ALEKSEY FILIPPOV)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukrainski-sztab-generalny-prorosyjscy-separatysci-daza-do-eskalacji-konfliktu,wid,17960072,wiadomosc.html

  akt. 08.11.2015, 12:28

  Ukraiński sztab generalny: prorosyjscy separatyści dążą do eskalacji konfliktu

  Prorosyjscy separatyści dążą do eskalacji konfliktu w Donbasie – alarmują przedstawiciele ukraińskiego sztabu generalnego. Może to spowodować wstrzymanie wycofywania uzbrojenia z linii rozdziału sił.

  Prorosyjscy bojówkarze ostrzeliwują zarówno pozycje ukraińskiego wojska, jak i zabudowania cywilne. Według ukraińskiego sztabu separatyści, używając granatników, wielkokalibrowej broni strzeleckiej i broni snajperskiej atakowali kilkukrotnie miejscowości Zajcewe, Opytne, Pisky i Awdiejewka. W Krasnohoriwce ostrzały miały miejsce podczas przebywania tam misji OBWE.

  Jak informują ukraińscy wojskowi, w sobotę wieczorem bojówkarze ostrzelali cywilne zabudowania w Nowoseliwce. Separatyści również wcześniej naruszali trwające od początku września zawieszenie broni.

  Ukraińscy przedstawiciele Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni oceniają, że od 18 października do soboty bojówkarze 26 razy zrywali porozumienie o wstrzymaniu ognia. Centrum podkreśla że stanowi to zagrożenie dla procesu wycofywania uzbrojenia.

  separatyści dążą do eskalacji konfliktu
  Prorosyjscy separatyści dążą do eskalacji konfliktu w Donbasie – alarmują przedstawiciele ukraińskiego sztabu generalnego. Może to spowodować wstrzymanie wycofywania uzbrojenia z linii rozdziału sił.
  Prorosyjscy separatyści Prorosyjscy separatyści (AFP / ALEKSEY FILIPPOV
  )
  Prorosyjscy bojówkarze ostrzeliwują zarówno pozycje ukraińskiego wojska, jak i zabudowania cywilne. Według ukraińskiego sztabu separatyści, używając granatników, wielkokalibrowej broni strzeleckiej i broni snajperskiej atakowali kilkukrotnie miejscowości Zajcewe, Opytne, Pisky i Awdiejewka. W Krasnohoriwce ostrzały miały miejsce podczas przebywania tam misji OBWE.

  Jak informują ukraińscy wojskowi, w sobotę wieczorem bojówkarze ostrzelali cywilne zabudowania w Nowoseliwce. Separatyści również wcześniej naruszali trwające od początku września zawieszenie broni.

  Ukraińscy przedstawiciele Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni oceniają, że od 18 października do soboty bojówkarze 26 razy zrywali porozumienie o wstrzymaniu ognia. Centrum podkreśla że stanowi to zagrożenie dla procesu wycofywania uzbrojenia.

  Kilka dni temu o możliwym wstrzymaniu wycofywania broni informowała również Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

  http://wp.tv/i,nagranie-z-amerykanskich-szkolen-ukrainskich-zolnierzy,mid,1776058,cid,4051,klip.html?ticaid=515e7f

  ~estou 39 minut temu
  Co robia zolnierze USA na ukraine??????? ci bandyci wymordowali juz mieszkancow Laosu, wietnamu, nikaraguii, dominikany ,afganistanu, iraku, libii, serbi, itd teraz zabrali sie za ukraine czas popedzic ta bande terrorystow z europy.

  ~Barbara 36 minut temu
  Zagraniczne media podają, że jest wręcz odwrotnie i to armia junty kijowskiej dokonuje prowokacyjnych rajdów sił pancernych na tereny Ukrainy Wschodniej.

  ~kozaczek z prawdziwkiem 58 minut temu
  O, tak. To są niepokojące doniesienia. Kogo niepokoją? I dlaczego doniesienia a nie fakty? Ale dla Polaków są bardziej niepokojące niż decyzje nowo rządzących w Polsce. Polskojęzyczna prasa:)))

  ~tell 59 minut temu
  „niepokojące doniesienia”, „rośnie napięcie”… Niech was krew zaleje, pismaki z wp.

  romek 52 minut temu
  Jedna wielka ściema !!!!!!!!!

  ~Barbara 36 minut temu
  Zagraniczne media podają, że jest wręcz odwrotnie i to armia junty kijowskiej dokonuje prowokacyjnych rajdów sił pancernych na tereny Ukrainy Wschodniej.

  ~kozaczek z prawdziwkiem 58 minut temu
  O, tak. To są niepokojące doniesienia. Kogo niepokoją? I dlaczego doniesienia a nie fakty? Ale dla Polaków są bardziej niepokojące niż decyzje nowo rządzących w Polsce. Polskojęzyczna prasa:)))

  ~Patryjota 1 godzinę i 7 minut temu
  Co za kłamstwa, to Ukraińcy ostrzeliwują Donieck z wyrzutni Grad co potwierdza OBWE.

  ~Anna Donieck 48 minut temu
  Kłamią dranie! Pod sąd za zabijanie ludzi!!!

  ~jeszcze czytający tę propagandę. 1 godzinę i 5 minut temu
  Czy kiedykolwiek odważycie się uczciwie poinformować Polaków o aktualnej sytuacji w Donbasie? Separatyści atakują ale giną cywile na terenach separatystycznych republik? Strzelają do swoich czy jednak jest to robota ukraińców?

  ~tyle w temacie 1 godzinę i 19 minut temu
  „OBWE rejestruje masowe ataki na DNR przy użyciu wyrzutni Grad. Tylko ostatniej doby było ich około 20. Ostrzał ze strony Krasnogorowki i Marinki padał na przysiółki Staromichajłowka i Trudowskie Doniecka, na które spadło 60 pocisków. Ostrzelane zostały Spartak, Żabiczewo i Volvo Center na północy Doniecka. Spadły tam 53 miny. Jest też ostrzał od strony Piesek, miejsca stacjonowania ukraińskich wojsk. Ostrzały ukraińskie trwają w sytuacji wycofywania sprzętu militarnego: miotaczy min, czołgów przez DNR i ŁNR zgodnie z grafikiem, co rejestruje OBWE. Nasilenie ostrzałów nastąpiło jak zwykle, w przeddzień spotkania w Berlinie normandzkiej czwórki, zbierającej się w celu oceny realizacji porozumień mińskich. USA oczywiście uparcie twierdzą, że porozumienia łamane są przez republiki DNR i ŁNR – tak mówi John Kirby z Departamentu Stanu USA. Również UE i Donald Tusk zagrozili dalszymi sankcjami za łamanie porozumień”

  ~the us polak 1 godzinę i 2 minuty temu
  Za sprawa imigrantow do EU ukraina zostala sama ze swoimi problemami Jej piec minut bezpowrotnie przeminelo z wiatrem historii……

  ~bruno 1 godzinę i 3 minuty temu
  A moze by tak w imie rzetelnosci dziennikarstwa zacytowac co druga strona ma do powiedzenia w tej sprawie? A zapewne miala by bardzo duzo. Wiedzac jak klamliwe sa przekazy ukrainskiego sztabu generalnego nalezy wnosic ze sprawa wyglada zgola odmiennie od tego co probuje nam sie wmawiac.

  ~realista 44 minut temu
  Przed wczoraj obserwatorzy OBWE poinformowali,że strona upowska nie przestrzega rozejmu i ostrzelała centrum Doniecka.Dzisiaj więć łże banderowcy podali nieprawdę aby przykryć swoje zbrodnie.Upowcy chcą wojny a nie pokoju.

  ~moher 1 godzinę i 2 minuty temu
  Za tydzień na wschodzie Ukrainy II tura wyborów, ukry tworzą napięcie by wyborów tam nie przeprowadzić wszak wiadomo kto je wygra.

  ~Feliks 42 minut temu
  Znając rzetelność mediów i „jedynie słuszny kierunek” pewnie jest zupełnie odwrotnie.

  ~marco 37 minut temu
  Wschód Ukrainy to zupełnie inni ludzie niż na jej zachodzie. Na zachodzie to typowi banderowcy , nie znający litości dla inaczej myślących .

  ~ktoś 35 minut temu
  Coś muszą mówić bo świat pomału zapomina o Ukrainie ma inne ważniejsze sprawy.

  gkko 1 godzinę i 5 minut temu
  Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to agenci amerykańscy ostrzeliwali pozycje Ukraińców. Świat zachowuje się jakby USA wolno było wszystko. Wszystko im płazem umyka- gdyby to Rosjanie zbombardowali szpital i zabili niewinnych cywilów, mielibyśmy chyba 3 wojnę światową. A sprawa ucichła w dwa dni. Pamiętajmy też, że amerykanie jako jedyni zbomardowali dwa miasta przy użyciu bomb atomowych. Oni nie mają żadnych skrupułów!! Moje kolana nie zegną się przed tymi sk%^&^%^&&^ami….

  ~GIVI 20 minut temu
  Kłamią.

  ~wołyniak 26 minut temu
  Powiem krótko, faszyści i banderowcy powinni być zawsze atakowani i unicestwieni…chociażby za wymordowanie setek tysięcy Polaków na Wołyniu, likwidację Powstania Warszawskiego, okrucieństwo w obozach koncentracyjnych…

  Polubienie


  • Gen. Ben Hodges (PAP / Marcin Obara)

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gen-Ben-Hodges-Wladimir-Putin-chce-odwrocic-uwage-od-Ukrainy,wid,17960501,wiadomosc.html

   akt. 08.11.2015, 17:22

   Gen. Ben Hodges: Władimir Putin chce odwrócić uwagę od Ukrainy

   Zaangażowanie Rosji w Syrii ma jeden cel: odwrócenie uwagi od Ukrainy – uważa gen. dowódca sił amerykańskich w Europie gen. Ben Hodges, który w niedzielę złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Oceniając relacje między USA i Polską, ocenił je jako „naturalne” i „bardzo silne”. – Kiedy myślę o Polsce, myślę o ludziach, którzy kochają wolność i którzy umieją o nią walczyć – podkreślił.
   (…)

   ~Polka 13 godzin i 27 minut temu
   A jaki cel mają jankesi????zniszczyć Rosję???? która jako jedyne państwo w świecie sprzeciwiło się okupacji jankesów na świecie. Jako jedyne państwo sprzeciwiło się hegemonii jankesów w świecie.

   ~ziomek 2 godziny i 22 minut temu
   Amerykanie to nadzieja tego swiata na normalne zycie.

   ~babcia roma. 14 godzin i 49 minut temu
   Jankesi stworzyli ISIS i udają, że z nimi walczą. Są wściekli, że Rosjanie nie chcą dopuścić tych morderców do swego kraju i nisczą ich tam gdzie są. Pan Obama nie złożył kondolencji w związku z katastrofą samolotu nad Synajem. A fe! To świadczy o klasie wodza.

   ~ziomek 2 godziny i 19 minut temu
   To Rosjanie stworzyli ISIS by pozniej moc pokazac swiatu jaka to potega oni sa. Tak samo jak Putin wysadzil budynki w Moskwie by zaatakowac Czecznie, a potem kazal spetznasti te dzieci w Bieslanie zamordowal by uciszyc opinie publiczna. Widzisz? My tez mozemy.

   ~yesyesyes 14 godzin i 5 minut temu
   I w uznaniu tych wszystkich zasług i dla podkreślenia wspaniałych relacji między naszymi krajami to właśnie Polaków wyróżniać będziemy nadal obowiązkiem posiadania wiz wjazdowych do najbardziej przyjaznego dla Polski kraju, czyli USA.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Sekretarz-obrony-USA-Ashton-Carter-oskarza-Rosje-Stanowi-zagrozenie-dla-swiatowego-porzadku,wid,17960188,wiadomosc.html

   akt. 08.11.2015, 14:12

   Sekretarz obrony USA Ashton Carter oskarża Rosję. „Stanowi zagrożenie dla światowego porządku”

   Rosja stanowi zagrożenie dla światowego porządku. W Europie narusza ona suwerenność Ukrainy i Gruzji, chce zastraszyć też kraje bałtyckie. Z kolei w Syrii dolewa oliwy do ognia i przedłuża wojnę domową w tym kraju – powiedział sekretarz obrony USA Ashton Carter. Zaznaczył jednak, że USA „nie dąży do zimnej, ani tym bardziej do gorącej wojny z Rosją”.

   Jak powiedział Carter, „Rosja podejmuje prowokacyjne działania na morzu, w powietrzu, kosmosie i cyberprzestrzeni”. Dodał, że „niepokojące jest wymachiwanie nuklearną szablą przez Moskwę”.

   Według niego, „Rosja stanowi zagrożenie dla światowego porządku”. – W Europie narusza ona suwerenność Ukrainy i Gruzji, chce zastraszyć też kraje bałtyckie. Z kolei w Syrii dolewa oliwy do ognia i przedłuża wojnę domową podsycając ekstremizm, który rzekomo chce zwalczać – ocenił Carter. Zaznaczył, że USA ma „stanowcze podejście, które ma zapobiec rosyjskiej agresji”.

   – Nie dążymy do zimnej, ani tym bardziej do gorącej wojny z Rosją. Nie próbujemy uczynić z Rosji wroga. Ale jedno musi być jasne: Stany Zjednoczone będą bronić swoich interesów, naszych sojuszników i światowego ładu – mówił.

   Szef Pentagonu uważa, że należy przestrzegać kilku zasad: pokojowego rozwiązywania sporów, poszanowanie suwerenności innych państw oraz swobody żeglugi. Wyraził również zaniepokojenie rosnącymi wpływami i potęgą militarną Chin.

   ~Rozśmieszony 4 godziny i 58 minut temu
   Dla mnie mogą Putina sądzić w „Norymberdze” i ew. powiesić (co do Ukrainy to może mieć rację ten z USA), ale co do Syrii to już bezczelność ! Suwerenny Irak napadły USA i ich pomocnicy, do Afganistanu znowu USA, napaść na Syrię szyitów za forsę Arabii Saudyjskiej czyli sunnitów – też wina Rosji ?! Kto za ciężką forsę sprzedaje broń rebeliantom, kto umożliwił powstanie fanatyków PI, kto utworzył śmieszne Kosowo, kto rozwalił Libię – wszędzie USA lub NATO ! Jedyna nadzieja, że natkną się na Chiny?

   ~gin 8 godzin i 17 minut temu
   Co do tytułu. Rosja stanowi zagrożenie dla światowej układanki USA ale tak było zawsze nic nowego.

   ~goral 6 godzin i 33 minut temu
   rosja faktycznie moze stanowi zagrozenie porzadku na swiecie,ale nie pokoju,tak jak usa-„panie” Carter!!!!

   ~han solo 8 godzin i 47 minut temu
   Znowu psa wypuścili ,aby szczekał ?Putin zagrożeniem? Dla kogo? Dajcie mi tego Cartera na 10 minut ,wyjaśnię mu o co chodzi.Musiał biedny przespać ostatnie 26 lat.Putin oczywiście przeszkadza ekspansji USA ,jest winny ,że żyje.Amerykanie wpompowali 5 miliardów dolarów aby wywołać konflikt na Ukrainie.Flota czarnomorska przeszkadzała im w ataku na Syrię od dawna ,więc znalezli Rosjanom zajęcie na Ukrainie.

   Polubienie

 16. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-ewakuowala-z-egiptu-w-ciagu-ostatnich-24-godzin-11-tys-obywateli/05tvzk

  PAP dzisiaj 10:32
  Rosja ewakuowała z Egiptu w ciągu ostatnich 24 godzin 11 tys. obywateli

  Rosja ewakuowała z Egiptu w ciągu ostatnich 24 godzin 11 tysięcy rosyjskich turystów – poinformowała agencja RIA-Nowosti, powołując się na wicepremiera Arkadija Dworkowicza. Kolejni Rosjanie zostaną sprowadzeni do kraju jeszcze w niedzielę.

  Operację wywozu z Egiptu ok. 80 tysięcy swych obywateli, którzy utknęli w tym kraju, gdy zawieszono wszystkie połączenia lotnicze między Rosją a Egiptem, rozpoczęto w sobotę.

  Zawieszenie lotów zalecił dzień wcześniej rosyjski Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK) i ma ono obowiązywać do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy rosyjskiego Airbusa A321, który rozbił się 31 października na egipskim półwyspie Synaj. W katastrofie zginęły 224 osoby, w większości rosyjscy turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie.

  Turyści z Egiptu wywożeni są bez bagażu, co jest spowodowane względami bezpieczeństwa. Podróżni na pokład mogą wziąć jedynie bagaż podręczny z najniezbędniejszymi rzeczami, w tym jedzenie dla dzieci i lekarstwa.

  W sobotę Dworkowicz za najpilniejszą obecnie sprawę uznał przewiezienie bagażu, w tym m.in. przez samoloty resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych. Z Moskwy bagaże mają być rozwożone do regionów, skąd pochodzą turyści, którzy odpoczywali w egipskich kurortach, głównie w Szarm el-Szejk i Hurghadzie.

  Przyczyny katastrofy rosyjskiego airbusa nie są na razie znane, ale eksperci z kilku krajów zachodnich skłaniają się do wersji, że na pokładzie samolotu mogło dojść do eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego w luku bagażowym na lotnisku w Szarm el-Szejk.

  ~Bingo : To kolejna prowokacja Putina! Bez pomocy i zgody ONZ bez czarteru amerykańskich transportowców,bez specjalnych szczytów i spotkań ot tak sobie po prostu Federacja Rosyjska ewakuuje 11 tys obywateli z Egiptu. Demokratyczna III Rp członek największego sojuszu militarnego na globie i czlonek wspólnoty gospodarczej nie była zdolna ewakuować trzydziestu paruswoich obywateli z Jemenu. Musieli z litości zabrać ich Ruscy i paru Hindusi. Czas skończyć z tymi nieodpowiedzialnymi prowokacjami wschodniego satrapy!!

  ~Wlasciwie lubie Rosjan do ~Bingo: Putinowi nie potrzebna niczyja zgoda.I tak mu nic nie zrobia bo go potrzebuja. On moze oalc to cale niemrawe ONZ +Zachod.I olewa.

  ~normalnym : Jak czytam co nie które wpisy na temat Rosji , ze tam wszyscy jeszcze chodzą w walonkach i są cały czas pijani, to proszę porównać z nami gdzie wszyscy są trzeżwi, chodzą w oficerkach, mają demokrację a 11 tys. turystów sciagają przez miesiąc. Widocznie w tej ” biednej” Rosji państwo jest zorganizowane znacznie lepiej.

  ~bingo bongo do ~Bingo: Jednocześnie , o czym się w polskich mediach zupełnie nie mówi, podobną akcję ewakuacyjną próbowali przeprowadzić Anglicy, na kilkukrotnie mniejszej populacji turystów brytyjskich w Egipcie i wyposażeni w kilka razy więcej środków finansowych.
  I wiecie co – doprowadziło to do zupełnego chaosu i dantejskich scen na lotnisku w Sharm El Sheikh. Tak właśnie porównuje się całkowity bezład sytych i ogłupionych propagandą sukcesu zachodnich sybarytów z dobrze zorganizowaną rosyjską dyktaturą. Nad czym unosi się uśmiechnięty od ucha do ucha duch kolegów i ziomków szanownego profesora Grossa.
  P.S.
  Ja już abstrahuje od faktu, że nie było żadnych przypadków ataku islamistów na turystów a katastrofa samolotu wydaje się nieszczęśliwym wypadkiem `

  Polubienie


  • Foto: AFP Szczątki samolotu A321

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/egipscy-sledczy-halas-w-ostatniej-sekundzie-nagrania-z-airbusa-a321/ez3xke

   Egipscy śledczy: hałas w ostatniej sekundzie nagrania z Airbusa A321

   W ostatniej sekundzie nagrania z kokpitu rosyjskiego airbusa, który rozbił się na egipskim półwyspie Synaj, słychać głośny dźwięk – poinformował szef komisji śledczej badającej katastrofę Ajman al-Mukaddam. Zastrzegł, że jest zbyt wcześnie na wnioski.

   Na konferencji prasowej w Kairze oświadczył, że śledczy w dalszym ciągu rozważają wszystkie możliwe scenariusze katastrofy samolotu z 31 października, a pochodzenie zarejestrowanego na nagraniu dźwięku ma zostać wyjaśnione.

   Według Mukaddama znalezione na miejscu zdarzenia szczątki maszyny nie pozwalają ustalić charakteru oddziaływań, jakim została poddana. Szef zespołu śledczych oznajmił, że między startem rosyjskiego Airbusa A321 z Szarm el-Szejk, a ostatnimi zarejestrowanymi danymi minęły dokładnie 23 minuty i 14 sekund. Szczątki samolotu są rozrzucone na obszarze 13 kilometrów kwadratowych – dodał.

   Odnosząc się do sugestii zachodnich źródeł wywiadowczych, według których przyczyną katastrofy mógł być zamach bombowy, Mukaddam zaznaczył, że jego zespół nie przedstawił żadnych dowodów potwierdzających tę hipotezę.

   Kilka godzin wcześniej źródła w egipskich służbach bezpieczeństwa poinformowały agencję Reutera, że władze sprawdzają nagrania z kamer na lotnisku w Szarm el-Szejk, aby ustalić, czy zarejestrowano na nich podejrzaną aktywność. – Chcemy ustalić, czy na przykład, ktoś nie przemknął obok kontroli bezpieczeństwa czy wykrywaczy metali. Chcemy także ustalić, czy nie było żadnego podejrzanego zachowania wśród policjantów lub personelu lotniska – powiedział informator agencji.

   Jak komentuje Reuter, to pierwsza sugestia, iż egipskie władze mogą podejrzewać, że do katastrofy rosyjskiego samolotu mogło doprowadzić celowe działanie.

   Przyczyny tragedii nie są na razie znane, ale eksperci z kilku krajów zachodnich skłaniają się do wersji, że na pokładzie airbusa mogło dojść do eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego w luku bagażowym na lotnisku w kurorcie Szarm el-Szejk.

   W katastrofie zginęły 224 osoby, w większości rosyjscy turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie.

   W piątek zbliżone do śledztwa źródło agencji AFP poinformowało, że analiza dwóch czarnych skrzynek (rejestratorów parametrów lotu i rozmów w kokpicie), zestawiona z ustaleniami z miejsca katastrofy, pozwala dać „zdecydowane pierwszeństwo” hipotezie o zamachu bombowym.

   W sobotę londyńskie media poinformowały, że w sierpniu tego roku samolot brytyjskich linii czarterowych Thomson musiał wykonać unik, gdy pilot w czasie lądowania w Szarm el-Szejk zobaczył lecący w stronę maszyny pocisk rakietowy. Anonimowe źródło powiedziało gazecie „Daily Mail”, że pocisk miał znajdować się w odległości 300 metrów.

   Brytyjskie władze potwierdziły, że doszło do takiego zdarzenia, ale zbagatelizowały jego znaczenie. Ministerstwo transportu podało w oświadczeniu, że przeprowadzone wówczas dochodzenie wykazało, iż samolot nie był celem ataku, a incydent był związany z „rutynowymi ćwiczeniami prowadzonymi w tym czasie przez egipskie wojsko w tym miejscu”. Źródło rządowe zdementowało także informację o odległości, na jaką miał zbliżyć się pocisk.

   ~szkoda nawet czytać tych bredni : Zasadą jest nie wierzyć w nic co mówią oficjalne mendia. Te wszystkie „przecieki”, pogłoski i inne bzdury są tylko po to, żeby manipulować nami. Dziwnym trafem teraz opowiadają o jakichś zamachach, w których islamiści strącają Ruski samolot, choć według nich Ruscy walczą nie z państwem islamskim tylko z „umiarkowaną” :))) opozycją. Sami się pętlą już w tych kłamstwach. A Ameryka i GB straszliwie walczą z ISIS, a jakoś ich samolotów terroryści z ISIS nie strącają. Czyż to nie dziwne??? No chyba, że nie walczą tylko pociskają kity. Kłamstwo na kłamstwie kłamstwem pogania.

   ~Niktwazny : Bomba jest bardzo prawdopodobna- egipskie wladze probuja wymyslic jakikolwiek sposob by turysci nadal przyjezdzali- wazniejsza ekonomia od bezpieczenstwa…

   ~ZK : W sierpniu 300 m od brytyjskiego samolotu pasazerskiego przeleciala rakieta wystrzelona prawdopodobnie przez egipskie prawdopodobnie (?) wojsko odbywajace akurat manewry.Wiadomosc wyszla na jaw dopiero teraz.

   ~Polonus1 : W calej tej sprawie zastanawia mnie milczenie Izraela.Przeciez Synaj lezy tuz obok nich,a oni maja takie mozliwosci podsluchu elektronicznego,taki dobry wywiad itp.Maja,ale milcza. Ciekawe dlaczego?

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/grozny-incydent-z-udzialem-brytyjskiego-samolotu/eepbt7

   dzisiaj 14:23

   Groźny incydent z udziałem brytyjskiego samolotu

   23 sierpnia rakieta ziemia-powietrze omal nie uderzyła w brytyjski samolot linii Thomson Airways przelatujący nad Egiptem. Od tamtego czasu trwały prace nad rozwiązaniem zagadki. Wczoraj ujawniono fakt, że w ogóle doszło do incydentu.

   Pod wieloma względami był to niezwykle groźny incydent. Uczestniczył w nim samolot brytyjskich linii Thomson Airways, który leciał z Stansted do Sharm el-Sheikh. Gdy maszyna zaczęła zniżanie przed lądowaniem, drugi pilot zauważył pewien obiekt, być może pocisk rakietowy, który leciał w kierunku samolotu.

   Kapitan natychmiast zdecydował się wykonać manewr unikowy. Według relacji pilotów, obiekt przeleciał w odległości około 300 metrów od maszyny. Brytyjskie ministerstwo transportu wszczęło śledztwo, w toku którego ustalono, że nie był to celowy atak, tylko przypadkowy incydent związany z ćwiczeniami, które wówczas przeprowadzały w tym rejonie wojska egipskie. Wiele osób chciałoby się dowiedzieć, dlaczego pocisk ziemia-powietrze został wystrzelony w pobliżu lotniska.

   Polubienie


  • W Luksorze udostępniono zwiedzającym trzy, dotąd niedostępne grobowce

   http://podroze.onet.pl/aktualnosci/w-luksorze-udostepniono-zwiedzajacym-trzy-dotad-niedostepne-grobowce/t584v5

   6 lis, 10:50

   W Luksorze udostępniono zwiedzającym trzy, dotąd niedostępne, grobowce

   Władze Egiptu zdecydowały, że w Luksorze zostaną udostępnione zwiedzającym trzy, dotąd niedostępne, grobowce. Wszystko po to, by pobudzić turystykę, która przeżywa kryzys po katastrofie rosyjskiego samolotu na Półwyspie Synaj.
   (…)
   ~wawa : W zeszłym roku byłam z wnukami i mężem w Sharm El Shejk . Któregoś dnia po powrocie do pokoju , widzimy z przerażeniem , ze coś wisi , jakby człowiek . Zasłony sprzątający pozasuwał . Mąż wchodzi zapala światło i widzi, że z ręczników była zrobiona świnia wielkości dorosłego człowieka , miała racice a w miejscu ryja na kartce papieru była narysowana ludzka twarz ! Od tamtej pory baliśmy się własnego cienia , czekaliśmy do dnia wyjazdu ( a było to w połowie turnusu ) . Po powrocie do kraju napisałam reklamację do biura podróży . I wiecie co ? Odpisali mi , że jestem rasistką . Dałam sobie spokój i z tym biurem i z Egiptem . Dziękujemy Bogu , że szczęślwie wróciliśmy do domu .

   ~Nurek : Egipt ma wspaniałą pogodę cały rok – dużo słońca przy minimalnej wilgotności. Nawet w dzień przy 35 stopniach można pójść na jogging i się nie spocić. Mają też przecudowne morze do nurkowania – światowy top. Mogliby być turystyczną potęgą i dorównać w ilości turystów Kanarom, zwłaszcza że jest nieco taniej. Muszą być jednak spełnione pewne warunki: Likwidacja zwyczajów islamskich, wywalenie wyjących 1h przed wschodem słońca meczetów z miast (strasznie wqqwiają), obecność kobiet w przestrzeni publicznej i to bez żadnych burek, koniec zwyczaju ‚bakszyszu’ za byle co, odejście od zasady że ‚oszukać infidela jest ok’ – krótko mówiąc koniec z islamem. Jak z nim skończą – chętnie znowu zacznę jeździć, podobnie jak miliony innych.

   ~borys do ~wawa: Ja byłem w Tunezji 15 lat temu. Umęczyłem się sporo i stwierdziłem, że islamista i chrześcijanin nigdy nie znajdą porozumienia. To dwa różne światy. Islamista zawsze będzie nienawidził drugiego człowieka a szczególnie chrześcijan. Oni mają moralność Kalego. Tunezja należy do bardziej cywilizowanych krajów a miałem wrażenie, że ci ludzie nie potrafią niczego poza kłótnią, tanim oszustwem, wrzaskiem i wyciąganiem pieniędzy. Chociaż w tym czasie trenowałem sztuki walki i miałem dosyć sporą muskulaturę to miałem obawy o bezpieczeństwo. Czuło się napięcie które może w każdej chwili doprowadzić do wybuchu. Islam to bardzo chora ideologia, nie tylko religia ale cały system polityczno-prawny który prał mózgi tym ludziom przez wieki. Nawet Obama który rzekomo już nie jest islamistą (był muzułmaninem jako dziecko) wyraża się tak jakby nadal nim był. Jest to skrajnie niebezpieczna sytuacja gdy najpotężniejsze mocarstwo ma prezydenta wspierającego islam. Większość islamistów żyje po to by zginąć na wojnie za wiarę zabijając tylu ludzi ilu się da, a wrogów zawsze się wymyśli. Jeśli chrześcijaństwo w swojej doktrynie jest religią miłość (nie mówię o wypaczeniach w postaci inkwizycji czy wypraw krzyżowych) to Islam z pewnością jest religią nienawiści w każdym aspekcie.

   ~Marcin ze Ślaska : Egipt już sie skończył. Islam go załatwił na zawsze. Nikt tam nie pojedzie już. Zachęcam po podróżowania i wypoczynku w Polsce dzieki temu dajemy naszym pracę a nie jakiemuś potencjalnemu terroryście. Niech wlasciciele hoteli w Mielnie, Ustce, Kołobrzegu i innych kurortach w Polsce obniżą ceny to sezon bedzie udany. nie mam na myśli tylko noclegów. Restauracje, sklepy bary. My w Polsce mamy wszystko. W Egipcie byłem kilka razy i co wizyta to było gorzej. W tym roku byłem w Ustce w sierpniu piękna miejscowość

   ~Nurek do ~razabi: Obawiam się że się mylisz, chłopcze. Będzie ubolewał i to bardzo. Takich jak ja są miliony. W szczytowym okresie do Egiptu jeździło 14 milionów turystów rocznie, teraz jeździ jakieś 9-10, po tym samolocie jak 5 milionów przyjedzie to będzie to duże osiągnięcie. Setki tysięcy ludzi straci pracę, będą miliardy dolarów strat. Z tym Mielnem to chyba jakaś złośliwość miała być, jak sądzę. No cóż – ok:)

   Polubienie


 17. Kanclerz Angela Merkel walczy o polityczne przetrwanie, fot. flickr/Bundesregierung

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/los-merkel-w-rekach-kaczynskiego/kk5hcm

  Los Merkel w rękach Kaczyńskiego
  Krzysztof Rak ekspert Ośrodka Analiz Strategicznych

  Przyszłość niemieckiej kanclerz zależy od tego, czy uda się jej opanować kryzys migracyjny. Merkel ma gotowy plan ratunkowy, w którym szczególną rolę odegra Polska. Politycy PiS mogą jednak pokrzyżować jej zamiary.

  Przed kilkoma dniami kanclerz Angela Merkel przekonała swoich koalicyjnych partnerów z CSU i SPD do zaostrzenia prawa azylowego. W Niemczech powstanie kilka specjalnych stref, w których grupowani będą ci imigranci, którzy nie mają wielkich szans na otrzymanie azylu. Obowiązywać będą także przyspieszone procedury. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie będzie można odesłać do domu emigrantów ekonomicznych, którzy przybyli z południowej Europy do Niemiec (przede wszystkim Kosowa, Albanii i Serbii). Eksperci wskazują, że może być ich nawet kilkaset tysięcy.

  Kanclerz Merkel do pełnego sukcesu brakuje jeszcze porozumienia z Turcją oraz zgody na rozdzielenie kolejnych setek tysięcy imigrantów po innych krajach unijnych.

  Od Turcji zależy wielkość fal imigracyjnych zalewających Europę. W obozach na terytorium tego kraju znajduje się ok. 2 mln uchodźców. Kryzys imigracyjny zaostrzył się w momencie, gdy Turcy pozwolili na to, by ich kraj stał się punktem tranzytowym, przez który przebiega główny szlak z Bliskiego Wschodu do Europy.

  Dopiero przed kilkoma tygodniami kanclerz Merkel odkryła rolę, jaką w kryzysie migracyjnym odgrywa Turcja. Od tego czasu kokietuje prezydenta Erdoğana. Odwiedziła nawet Ankarę na dwa tygodnie przed wyborami do tureckiego parlamentu. Nie przejęła się tym, że mogło to zostać odebrane jako udział w kampanii wyborczej i wsparcie prezydenckiej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju. Turcja w zamian za zatrzymanie uchodźców na swoim terytorium otrzyma miliardy euro z unijnej kasy, a być może nawet perspektywę członkostwa w UE. Negocjacje w tej sprawie zmierzają już ku końcowi.

  Najbardziej ślimaczy się ostatnie przedsięwzięcie konieczne do zrealizowania planu kanclerz Merkel. W tym roku do Europy dotrze dobrze ponad milion uchodźców. W ostatnim miesiącu było ich ok. 200 tysięcy. Niemcy i Austria trzeszczą w szwach. Dlatego inne kraje UE będą musiały przyjąć dodatkowe kilkaset tysięcy imigrantów. Berlin chciałby narzucić swego rodzaju automatyzm i zobowiązać swoich partnerów do przyjmowania nie konkretnej liczby osób, ale z góry określonej części, niezależnie od tego jak wielką będzie fala migracyjna.

  Poparcie Polski dla tego planu pozwoliłoby po raz kolejny spacyfikować niechętne mu kraje środkowoeuropejskie. Z kolei jego brak oznaczać będzie zimną wojnę pomiędzy starą i nową Europą, a to będzie równoznaczne z klęską wizerunkową kanclerz Merkel. Niemcy dostrzegą, że straciła ona dotychczasową skuteczność w narzucaniu swojej woli krajom naszego regionu.

  Decyzje w tej sprawie odłożono do czasu wyborów w Polsce, aby nie zmniejszać szans Ewy Kopacz i Platformy Obywatelskiej. Jednak obecnie rokowania ulegną przyspieszeniu. O tym jak bardzo Angeli Merkel zależy na czasie, świadczy fakt, że zadzwoniła ona do Beaty Szydło i zaprosiła ją do wizyty w Berlinie nie tylko przed formalnym zaprzysiężeniem nowego rządu, ale przed powierzeniem jej misji przez prezydenta. Ten niezgodny z dobrym zwyczajem pośpiech świadczy, że grunt pali się pod nogami niemieckiej kanclerz. Gra ona bowiem o swój polityczny byt. Największy paradoks polega na tym, że o być albo nie być „cesarzowej” Europy może rozstrzygnąć tak nielubiany przez niemiecką chadecję PiS.

  ~Pit : Jak Europa otworzyla swoje granice dla Polski i innych krajow Europy to Niemcy wprowadzili przejsciowe siedmioletnie prawo zeby przyjrzec sie rozwojowi sytuacji czyli migracji ekonomicznej Europejczykow.Po siedmiu latach stwierdzili ze warto ludzi pracy wpuscic tez do siebie z duza korzyscia dla ekonomii’ Teraz Polska powinna tak jak Niemcy wprowadzic prawo zakazujace przyjmowania migrantow z Syrii i Afryki na okres 7 lat i ewentualnie przyjrzec sie rozwojowi sytuacji w krajach gdzie migranci zamieszkali.Jezeli beda pozytywne przeslanki do ich przyjecia w Polsce , wtedy dopiero mozna ich tu sprowadzic

  ~EUropejczyk : Merkel jest w b.niebezpiecznym amoku, praktycznie blokuje kazda sensowna incjatywe ograniczenia nalywu emigrantow, Teraz bedzie usilowala szantazem finansowym zmusic oporne panstwa do otwarcia granic zalewowi. Niemcy sa niestety podatni na propagande i w ogromnej czesci , zaprogramowani mlodzi idioci wierza swiecie , ze dzialania kanclerzycy sa dobre dla UE. Nie rozumieja, ze jedynym celem Merkel i jej mocodawcow jest zniszczenie naszego kontynentu, by „wybranym” jeszcze latwiej sie rzadzilo ciemnymi i pozbawionymi wlasnej kultury masomi.

  ~antol : Trzydziesci procent ludnosci muzumanskiej i arabskiej w basenie morza srodziemnego nie skonczyla 20 lat. Bezrobcie w tej grupie to 70 %. 20% tamtejszej ludnosci nie ma dostepu do wody pitnej. Aktualna liczba ludnosci w basenie morza srodzimnego to 420 mln. Za 20 lat w wyniku nieskrempowanego i nieograniczonego przyrostu naturalnego liczba ta przekroczy 520 mln. Tych mlodych ludzi juz tam nic juz tam nie trzyma. Perspektywa glodu, nedzy i braku mozliwosci zaspokojenia potrzeb seksualnych kaze im wsiadac na pontony i plynac do ziemi obecanej. Gdzie nie beda juz glodni, spragnieni, bez pieniedzy i gdzie jesli beda mili dla bialych kobiet moga liczyc na sex bez zobowazan. Czy my Europejczycy mamy obowazek ich przyjac do naszego ciezka praca zbudowanego domu jakim jest Europa? Co najmniej watpliwe! Ale tej brutalnej ekspansji juz nie da sie zatrzymac! Nie ma takiej woli wsrod elit rzadzacych w Europie! Biada kolejnym pokoleniom rdzennych Europejczykow!

  ~qew do ~antol: e tam nie da się zatrzymać – wystarczą dwa kutry z wojskiem między Lesbos i Turcją, taka to „armia” załatwia sprawę

  ~KORAL do ~antol: Za kilka lat Europy nie będzie.W czasie II wojny w mojej rodzinie zgineło kilkanąscie osób Nikt Polakom nie pomagał Ameryka nie zbierała pieniędzy dla Polaków a my mamy teraz zbierac kase dla nich??? Co roku kościól zbiera do 8 mln A ile trafi do tych ludzi) lwią część pochłonie biurokracja reszte rozkradna Wieszczę że juz w roku 2020 Europa bedzie muzułmANSKA A TYCH CO NIE PRZEJDA NA ISLAM TO WYMORDUJĄ

  ~bom do ~MattX: Putin zajal Krym,to wrzask na caly swiat,Kosowo odebrali Serbii ok.ruskie wojskow Syrii,to zle,bo leja umiarkowana opozycje,ktora ucina glowy ,ale nie nadziewa na ploty,jak robi opozycja nieumiarkowana.Te hordy ida bez kontroli,bez dokumentow,i domagaja sie wszystkiego,toz to inwazja,wojna bez wystrzalu,a jak dostaliby kalachy,to tylko mozemy sobie wyobrazic,bo policja na szlaku nie wykazuje sie stanowczoscia,jak wykazuje sie w stosunku do eksmitowanych np hiszpanow na bruk.Widzialem,to byla prawdziwa mlocka broniacych eksmisji starszej kobiety na ulice.Teraz krzycza,ze mamy zmienic nasze zwyczaje zywieniowe,ze boczek i kielbasa jest be,i tak powoli urabiaja nas na nowa modle-nic tylko pale w reke,i sie bronic,bo na te lewackie smieci nie ma co liczyc.

  ~Marek : co za megalomania autora, Kaczyński ma decydować o losie Merkel, kpi Pan czy o droge pyta? Będzie akurat odwrotnie, albo Kaczyński zgodzi się z planem Merkel, albo koniec z Unijna kasą…, proste? proste.

  ~asd do ~Marek: a możesz sprecyzować jakimi narzędziami odbierze się nam tą kasę – bo jest przyzna do 2020 roku a potem miał być koniec dotacji. Więc wyborco PO trzęsący się, że rodzinka nie będzie mogła do Wiednia na kawę dwa razy w miesiącu lecieć i dlatego głosujący za zdradzającą Polskę PO jesteś głupi po prostu. Bo tej kasy z dotacji nie ma prawnie jak zabrać Polsce

  ~Vox Populi : Podobno mają odsyłać tych „ekonomicznych”. Jak odeślą, to zostanie pewnie kilkaset osób, więc w czym problem?? A tak nawiasem mówiąc – widział ktoś jakąś relację z takiego odsyłania? Bo powinny być codziennie w tv, a tu nic! Czyli jesteśmy okłamywani…

  ~Lesser Damazy do ~Arnoldek: Sytuacja robi sie bardzo napieta, w szpitalach, na ulicach, w sklepach, w szkolach dzieciaki nie chca chodzic do szkoly i wszedzie gdzie jest pelno migrantw! …. Tez sadze, ze moze dojsc do wiekszych zamieszek, bo stara baba stracila kontrole nad sytuacja i granicami Schengen, ze wszelka holota moze sobie wejsc niekontrolowanie?! Powinna odejsc i to jak najszybciej, zanim nie zacznie sie palic i strony nie zaczna walczyc ze soba, ale widac, ze ona wcale sie tym nie przejmuje i nie zamierza zastopowac te zaplanowana inwazje islamistow na Europe..

  ~Waligóra : Panie Kaczyński! Niech Pan prowadzi nadal politykę antyemigracyjną, tylko na Pana można liczyć! Nie po to Nasi ojcowie i dziadkowie walczyli na śmierć i życie za Naszą Ukochaną Ojczyznę, aby osiedlali się tutaj muzułmanie. Wszyscy z mojej rodziny walczyli i nauczyli mnie patriotyzmu jak szanować swoją Ojczyznę w Polsce i poza Polską. Poza Polską musimy się dostosować do warunków tamtejszych, ale godnie i uczciwie reprezentować nasz kraj. Muzułmanie narzucą nam powoli wszystkie swoje warunki , a Arabia Saudyjska już obiecała wybudować kilkaset meczetów w Europie. Taki plan jest niebezpieczny…Wychodzi na to, że najważniejsze są meczety, a nie ucieczka przed wojną, nie trzeba długo myśleć, o co chodzi? W spokojny sposób zawładnięcie Europą. Te wszystkie nadzwyczajne spotkania dotyczące uchodźców nic nie wnoszą, jest nadal chaos i następni są już w drodze. Najrozsądniej byłoby z pieniędzy unijnych, zbudować punkty zborne na granicy Greckiej, gdzie bezpośrednio przypływający byliby natychmiastowo weryfikowani przez wyznaczonych urzędników. Obok przygotowany statek dla powrotnych, którzy nie spełniają warunków. Oczywiście zaplecze dla oczekujących, a w tej chwili muszą przedostać się nielegalnie do Niemiec, aby zostać zweryfikowanym. Gdzie te mądre głowy, które biorą tyle pieniędzy? Czyżby ich mózgi od dobrobytu przestały funkcjonować?

  ~Arnoldek : Uczestnicy marszu dali jej, wszyscy pokazywali CZERWONA KARTKE i plakaty: Merkel muss weg! Powinna odejsc ta niedpowiedzialna dederowka, zanim sie poleje krew, takich manifestacji bylo duzo, duzo wiecej gdzie bralo wiele wiecej uczestnikow i jakos do tej pory media manipulujac faktami, jakos nie pokazywaly tego dopiero teraz, a to dziwne)?(.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-5-tys-osob-demonstrowalo-w-berlinie-przeciwko-merkel/9d70g7

   PAP wczoraj 20:48

   Niemcy: 5 tys. osób demonstrowało w Berlinie przeciwko Merkel

   Pięć tys. osób demonstrowało w Berlinie przeciwko polityce migracyjnej kanclerz Angeli Merkel. Demonstrację zorganizowała prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD). Do protestu dołączyli neonaziści. Lewica usiłowała zatrzymać pochód.

   Demonstranci przeszli przez śródmieście Berlina skandując: „Merkel musi odejść” i „My jesteśmy narodem”. Wznoszono także hasła zarzucające mediom szerzenie kłamstw.

   Przewodnicząca AfD Frauke Petry powiedziała podczas wiecu, że realizowana przez rząd polityka wobec uchodźców doprowadziła do „całkowitego fiaska państwa prawa”. – Pani Merkel, pokazujemy pani czerwoną kartkę – mówiła szefowa zdobywającej coraz większe poparcie partii.

   Przewodniczący AfD w Brandenburgii Alexander Gauland zarzucił władzom w Berlinie „moralny imperializm” wobec innych krajów Unii Europejskiej. – Narzucamy innym państwom politykę, której one nie chcą – mówił Gauland, zwolennik XIX-wiecznej polityki Cesarstwa Niemieckiego, opartej na sojuszu z Rosją. Polityk AfD bronił porównania obecnej sytuacji do schyłkowego okresu Cesarstwa Rzymskiego „najechanego przez hordy barbarzyńców”.

   Eurodeputowana AfD Beatrix von Storch podkreślała, że jej partia nie jest wroga obcokrajowcom, lecz nie zgadza się na politykę otwartych drzwi forsowaną przez rząd.

   Jak pisze agencja dpa, wśród demonstrantów było 20 neonazistów.

   Wzdłuż trasy marszu ustawili się przeciwnicy Alternatywy dla Niemiec. Kilkaset osób gwizdało i wyzywało demonstrantów od „rasistowskiej hołoty”. Policja użyła pałek i gazu łzawiącego przeciwko osobom, które usiłowały zatrzymać marsz. Porządku strzegło 1,1 tys. funkcjonariuszy.

   AfD powstała na wiosnę 2013 roku jako ugrupowanie eurosceptyczne domagające się usunięcia Grecji i innych krajów południowoeuropejskich ze strefy euro. Od tego czasu partia odniosła szereg sukcesów w wyborach lokalnych, nie zdołała jednak przekroczyć progu wyborczego w wyborach do Bundestagu. Partia, która pozbyła się w lecie liberalnych działaczy gospodarczych, skręciła w stronę prawicowego populizmu. Wobec kryzysu migracyjnego poparcie dla AfD wzrasta – ostatnie sondaże wskazują na 8-procentowe poparcie w skali całego kraju i znacznie wyższe, sięgającej 15 proc., w landach wschodnich, czyli dawnej NRD.

   ~Gastarbeiter : Niemiecka imigracyjna „Matka Teresa” -Merkel straciął już kontrolę nad imigrantami.PS:A jej klakier Donald jest już skończony jak i ona sama.PS:Nie powie przecież do swych wyborców „Przepraszam,przeliczyłąm się z tymi imigrantami – tej fali bez uszczelnienia zewnętrznych granic Unii nie da się zatrzymać.Pamiętacie Węgry jak ich Unia zostawiła z imigrantami z ręką w nocniku?Jak musiały na własny koszt budować płoty i zasieki po kilkaset km.wokół swych granic?Czy to jest wreszcie ta Unia bez granic?

   ~MattX : …… mam nadzieję, że Merkel odejdzie i ktoś zacznie stanowczo przeciwstawiać się migracji ….. To nie może tak działać że każdy kto chce będzie łamał zasady, nie uznawał granic i szedł, leciał tam gdzie musie podoba. Świat bez granic i wiz …. każdy jedzie gdzie chce …. nie zależnie od tego gdzie się urodził, to anarchia, bezprawie. Większość tych uchodźców nie pochodzi z Syrii, nie mają dokumentów, nie pozwalają sobie ściągać odcisków palców, to mieszanina egipcjan, pakistańczyków, marokańczyków troszkę syryjczyków itp … Merkel popełniła poważy błąd zapraszając, uchodźców nie potrafiła wyobrazić sobie skali napływu imigrantów. Ona zdecydowanie powinna odejść.

   ~niedlugo do ~tak : Niedlugo demonstracje popierajace naplyw imigrantow do Niemiec beda wielotysieczne – a demonstrowac w coraz wiekszym % beda sami azylanci. Co za problem, jak tylko w tym roku do pazdziernika Merkel sprowadzila juz milion azylantow, a co miesiac przybywa ich ok 300 tysiecy. Ciekawe, ze rzad Merkel i prasa popiera demonstracje zwolennikow nieograniczonego naplywu azylantow, a gdy Niemcy we wlasnym kraju protestuja przeciwko zalewowi Niemiec przez obcych, to traktuje sie ich prawie jak przestepcow. Slowa: patriotyzm, ojczyzna powazane jeszcze kilka lat temu, staja sie synonimen „przestepczej dzialalnosci”

   ~bom : Jak jakas grupa chce bronic wartosci swojego narodu,od razu dostaje latke populistow.Populistow,nacjonalistow,i faszystow.Przeciez polityka uprawiana przez merkel,i inne lewackie rzady jest dokladnie wlasnie taka.Narzucanie innym narodom,jak maja myslec,postepowac,czy czuc,to nic innego,jak faszyzm.Nie moze byc,zeby europejczyk byl dyskryminowany na wlasnym kontynencie.Nas sie przesladuje,inwigiluje,zmusza do roznych niechcianych przepisow.musimy placic podatki,posylac dzieci do szkoly w wieku,jaki sie nam narzuci,szczepic je pod grozba kary,placic na czas wszelkie rachunki,i mamy siedziec cicho,bo kilka zakutych lbow uznalo,ze koniecznie musimy sie ‚wzbogacac’ w gwalty,przemoc,i obnizenie poziomu zycia za nasza ciezka prace.polityka wielokulturowosci moze byc stosowana w obrebie tych samych wartosci,a mieszanie nas na sile z islamistami to zamach na nasze zycie.bo nie religia jest powodem,a system polityczny,jaka islam prezentuje.religie dzialaja wobec siebie z szacunkiem,i nie nawoluja do obcinania glow,czy przyjmowania kanonow traktowania kobiet,czy spozywania jedzenia na swoja modle.Islam to system polityczny ,z religia majacy tyle wspolnego,co lewactwo z wiara w boga,jakby sie on nie nazywal.Protesty mieszkancow Europy beda coraz wieksze,jak ta islamaska ekspansja dotrze wszedzie,bo narazie Balkany sa zainfekowane,i wlasnie Niemcy Szwedzi norwegowie tez sie ockna, jak nie beda mogli wysadzic nosa z wlasnego domu, albo jak przybysz go z niego wygoni. Nie wiezmiecie wszystkich na sznurek, i za morde, bo zbyt duzo nas jest,i chcemy europy dla nas i naszych dzieci, tylko dajcie nam sznse, bysmy ich mieli, bo za 600 euro trudno sie utrzymac samemu.

   ~vertigo : Islamiści chcą mieć własne państwo w Norwegii i grożą zamachami. Islamiści domagają się, by dzielnica Grønland w stołecznym Oslo została uznana przez centralne władze za suwerenny kraj. Grożą oni zamachami na wzór tego z 11 września 2001 roku. W razie sprzeciwu islamiści grożą, że może powtórzyć się masakra na wzór tej z 22 lipca na wyspie Utøya w 2011 roku czy też z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Jak zaznaczają, nie należy brać ich cierpliwości za oznakę słabości, gdyż ta może się w gwałtowny sposób skończyć. W celu rozpowszechnienia swojego postulatu wysłali oni do norweskich polityków list, w którym napisali między innymi:

   ~too late : Niemcy już przegrali, tylko jeszcze o tym nie wiedzą. Ten milion islamistów który w tym roku dotarł do Niemiec już tam zostanie, nawet jak oficjalnie nie dostaną azylu. Tylko naiwny wierzy, że ci którym Niemcy odmówią prawa pobytu grzecznie się spakują i ruszą w drogę powrotną. Nic takiego nie nastąpi – zaszyją się wśród współwyznawców w muzułmańskich gettach gdzie nawet policja boi się zaglądać, i będą żyć z kradzieży i rozbojów. A w drodze do Niemiec są już kolejne miliony. Merkel otworzyła puszkę pandory, i już jej nie zamknie. To tylko kwestia czasu, kiedy ci imigranci urządzą Niemcom nową noc długich noży.

   „Nie chcemy być częścią norweskiego społeczeństwa. Również nie uważamy za konieczne aby się wyprowadzić ponieważ jesteśmy urodzeni w Norwegii i tutaj się wychowaliśmy. A ziemia Allaha jest własnością wszystkich. Ale niech Grønland stanie się nasz. Ogródźcie dzielnicę i dajcie nam rządzić nią jak chcemy. To jest najlepsze dla obu stron. NIe chcemy żyć razem z takimi brudnymi zwierzętami jak wy”.

   ~Z neta !!! :
   Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego? Dlaczego tak często? Dlaczego z tak różnych narodów i kultur? Dlaczego żaden inny naród nie spotkał się z tak wielką awersją? Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. „Lantisémitisme son histoire et ses causes”, wydanej w 1894 r., przedstawił taką opinię tyczącą się żydowskich wypędzeń: „Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi pryncypiami, mieli różną moralność, różne zwyczaje te wszystkie zasady społeczne, niepozwalające niczego ocenić w ten sam sposób toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.” Profesor Jesse H. Holmes w „The American Hebrew”, wyraził podobną opinię: „To może nie być przypadkiem, że antagonizm antyżydowski znajduje się prawie wszędzie tam, gdzie współistnieją żydzi i nie-żydzi. Skoro żydzi są wspólnym elementem układanki, wydaje się prawdopodobnym, że przyczyna tkwi w nich samych, a nie w tak różnych grupach odczuwających ten antagonizm.” Tylko w Europie i Rosji żydzi byli wypędzani 47 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia: Mainz, 1012 Francja, 1182 Górna Bawaria, 1276 Anglia, 1290 Francja, 1306 Francja, 1322 Saksonia, 1349 Węgry, 1360 Belgia, 1370 Słowacja, 1380 Francja, 1394 Austria, 1420 Lyon, 1420 Kolonia, 1424 Mainz, 1438 Augsburg, 1438 Górna Bawaria, 1442 Niderlandy, 1444 Brandenburgia, 1446 Mainz, 1462 Litwa, 1495 Portugalia, 1496 Neapol, 1496 Nawarra, 1498 Norymberga, 1498 Brandenburgia, 1510 Prusy, 1510 Genua, 1515 Neapol, 1533 Włochy, 1540 Neapol, 1541 Praga, 1541 Genua, 1550 Bawaria, 1551 Praga, 1557 Państwo Papieskie, 1569 Węgry, 1582 Hamburg, 1649 Wiedeń, 1669 Słowacja, 1744 Mainz, 1483 Warszawa, 1483 Hiszpania, 1492 Włochy, 1492 Morawy, 1744 Czechy, 1744 Moskwa, 1891 Powyższe zaczerpnięto z „Synagogi Szatana” Andrew Carrington Hitchcocka. Czy Henry Ford, legendarny producent samochodów, znalazł część odpowiedzi na przyczynę żydowskich wypędzeń? „Żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Jeśli użyjemy tu słowa „pasożytniczy” do opisania go, to będzie to trafne określenie.” „Żydowska nacja jest jedyną która posiada sekrety pozostałych… niema na świecie rządu tak im poddanego jak w Ameryce. Brytyjczycy zrobili to … Niemcy zrobili to, wtedy gdy w rzeczywistości zrobił to międzynarodowy żyd.” „Amerykanie są (znani jako) wstrętni, chciwi, okrutni ludzie. Dlaczego? Ponieważ żydowska władza-pieniądz jest tutaj skoncentrowana.” Henry Ford „Międzynarodowy żyd

   Polubienie


  • Foto: AFP Horst Seehofer

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-premier-bawarii-krytykuje-merkel-zapowiada-odsylanie-imigrantow/9m63qh

   PAP 9 paź, 09:39
   Niemcy: premier Bawarii krytykuje Merkel, zapowiada odsyłanie imigrantów

   Premier Bawarii Horst Seehofer ponownie skrytykował politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel, zarzucając szefowej rządu zachęcanie uchodźców z Bliskiego Wschodu do przyjazdu do Niemiec; zapowiedział, że Bawaria będzie cofać imigrantów z granicy z Austrią.

   – Wskutek błędnych sygnałów wysyłanych z Niemiec w obozach dla uchodźców na Bliskim Wschodzie powstało +zjawisko zasysania+ z przesłaniem: Niemcy chcą, abyśmy przyjechali. Dlatego Angela Merkel musi teraz jasno powiedzieć: jesteśmy ludzcy, pomagamy, ale nasze możliwości są ograniczone – powiedział Seehofer w w wywiadzie dla dziennika „Bild”.

   Premier Bawarii uznał za błędną tezę Merkel, że uchodźcy i tak byliby przyjechali do Niemiec, niezależnie od słów wypowiedzianych przez nią. – Fakty świadczą o czymś wręcz przeciwnym – zauważył bawarski polityk.

   – Bawaria dotarła do granicy swoich możliwości – stwierdził Seehofer, który jest też szefem bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej CSU. Opowiedział się za stałymi kontyngentami dla ofiar wojen domowych w skali całego świata. – Amerykanie nie mogą udawać, że nie mają nic wspólnego z sytuacją w Syrii, Libii czy Iraku – powiedział. Jak dodał, ilość uchodźców przyjmowanych przez USA i Francję „graniczy z żartem”.

   Seehofer zaprzeczył sugestii „Bilda”, że chce doprowadzić do ustąpienia Merkel. „To całkowita bzdura. Chcę rozwiązać problem. Problemem nie jest Angela Merkel, lecz duża liczba uchodźców” – wyjaśnił. Jego zdaniem konieczne jest ograniczenie liczby imigrantów. – Mówienie, że mamy do czynienia z wędrówką ludów i poradzimy sobie, nie rozwiąże problemu – zastrzegł bawarski polityk.

   Seehofer zapowiedział, że Bawaria będzie cofać imigrantów z granicy z Austrią lub będzie odsyłać ich z Bawarii do innych krajów związkowych Niemiec. Bawarski rząd ma podjąć decyzję w tej sprawie na nadzwyczajnym posiedzeniu jeszcze w pitek.

   Codziennie przez granicę niemiecko-austriacką przedostaje się do Bawarii kilka tysięcy imigrantów. Od 1 września do 3 października do Bawarii wjechało w ten sposób 225 tys. osób.

   Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere poinformował, że od początku roku na terenie Niemiec doszło do 490 ataków na obiekty przeznaczone dla azylantów. „Hańbą” dla Niemiec nazwał podpalenia ośrodków i schronisk oraz przypadki pobicia imigrantów. Dwie trzecie sprawców tych czynów to wcześniej niekarani mieszkańcy z okolicy.

   ~prawniczka : Gdyby ci ludzie naprawdę uciekali przed wojną, a nie przyjeżdżali dla zarobków i zgodnie ze swoim planem podbicia Europy przez zasiedlenie, to by poszli do ambasady danego kraju i poprosili o azyl. A ci niszczą swoje dokumenty, przekraczają granice i zachowują się jak bydło. Ostatnio jechałam metrem i wsiadł młody arab… z plecakiem. Cały wagon patrzył na niego i jego tobołek a ja wysiadłam wcześniej bo się bałam, że cholera wie co on w tym plecaku ma. Narzeczony w drodze do pracy został zaczepiony przez araba z torbą wypchaną po brzegi ewidentnie kradzionymi perfumami i bardzo nachalnie chciał mu je wcisnąć. Nie chcę żyć w takim kraju. Niech przyjeżdżają Ukraińcy, niech przyjeżdżają wszyscy ale nie araby, które nie chcą się asymilować i mają roszczeniową postawę do wszystkiego i wszystkich.

   madyar : Plan globalistów pokroju Sorosa (który finansuje transport Arabów do Europy) wspiera ich pacynka – Merkel, ale już nie ludzie niższego szczebla, jak Seehofer, a jeszcze mniej – zwykli ludzie. Czas na zmianę władz, odkłamanie mediów, rewolucję informacyjną, nowy, lepszy system. I pozbawienie psychopatów – „elit”, globalistów, banksterów – na nasze życie.

   ~lulas : Co robią Niemcy to ich sprawa. Sprawą kluczową dla nas jest by wybrać za dwa tygodnie władze, które nie przyłączą się do tego szaleństwa. Wybór niestety jest cieniutki i raczej nie są to formacje słynące z poszanowania dla prawa, wolności czy zdrowego rozsądku a jednak.. Nie czas żałować demokracji gdy grozi nam zniszczenie całej naszej kultury w jednym pokoleniu. Turcja właśnie dzisiaj ogłosiła, ze kolejne 3 mln ludzi ruszyło z Syrii na Europę. Jak przyjadą to jak myslicie – ilu nasza p. Premier usłużnie weźmie od koleżanki Angeli, kiedy nie będzie już presji wyborów i nie będzie trzeba udawać, że się słucha Narodu przez kolejne 4 lata? A milion oznacza po 100 tys w 10 największych miastach i po kilka tysięcy w mniejszych. To wystarczy byście bali się wypuszczać dziewczynki w sukienkach a sami po zmroku będziecie drzwi barykadować. Wystarczy by zniszczyć małe sklepy i restauracje, gdzie 20-osobowe grupy będą wchodziły i brały co chcą bez płacenia, jak to miało miejsce na oczach mojego kolegi wczoraj we Frankfurcie. Mamy jedyną i niepowtarzalną szansę wyłączyć się z tego szaleństwa które zniszczy Europę. Ta szansa będzie przy Urnach. Potem nikt nie będzie pytał nas czego chcemy.

   ~duduś : cyt. „”Hańbą” dla Niemiec nazwał podpalenia ośrodków i schronisk oraz przypadki pobicia imigrantów. Dwie trzecie sprawców tych czynów to wcześniej niekarani mieszkańcy z okolicy.” Panie ministrze, to nie „hańba” tylko prewencja. Bo to nie wy, politycy będziecie żyć z tymi ludźmi w sąsiedztwie tylko ci którzy wam płacą pensję. Politycy nie jeżdżą autobusami, tramwajami czy metrem. Pomiędzy nimi a tym potencjalnym zagrożeniem wrzeszczącym „Allach akbar” stoją policyjne kordony, rządowi ochroniarze, kuloodporne szyby, bramy z elektronicznymi kontrolami itd. Z tej pozycji łatwo jest udawać matkę Teresę z Kalkuty. Mam w związku z tym propozycję dla tych wszystkich którzy chcą przytulić w swoich krajach Arabów: Niech zostaną zarejestrowani w jakiejś bazie danych. I niech wypłacają z własnej kieszeni na spółkę z tymi przepełnionymi altruizmem na niby politykami solidne zadośćuczynienia w każdym przypadku gdy ktoś w Europie poniesie szkodę od Araba. Oj, po pierwszym uderzeniu w kieszeń liczba „altruistów” spadłaby chyba do zera 🙂

   ~qaduq : Patrz Sobieski na nas z nieba. Celem wędrówki ludów są tylko i wyłącznie Niemcy i Wielka Brytania. Żadne zaklęcia, relokacje, dofinansowania tego nie zmienia. Kraje, zmuszone do przyjęcia niechcianych gości maja najprostsze rozwiązanie. Natychmiastowe obywatelstwo i paszpost Schengen, a te kilka milionów samo trafi do rodzin, już tam mieszkających. Wmawianie wszystkim, że jest to spontaniczna ucieczka przed reżimem Asada, to samookłamywanie się, a z pewnością okłamywanie Europejczyków. Willkommen i welcome to tylko chcą słyszeń gromady ludu spragnionego zachodniej cywilizycji.

   Polubienie


 18. Robert Kalinak, szef słowackiego MSW (PAP)

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17960521&kat=1356&title=Problem-z-uchodzcami-Slowacja-uwaza-ze-przyjecie-kwot-bedzie-oznaczac-koniec-Europy

  akt. 08.11.2015, 16:47

  Problem z uchodźcami. Słowacja uważa, że przyjęcie kwot będzie oznaczać koniec Europy

  Przyjęcie stałego mechanizmu rozdzielającego uchodźców będzie oznaczać koniec Europy – oświadczył słowacki minister spraw wewnętrznych Robert Kalinak. Słowacja nadal stoi na czele państw, które sprzeciwiają się kwotom proponowanym przez Komisję Europejską.

  W czasie rozmowy w słowackiej telewizji TA3 minister Kalinak zwrócił uwagę, że przy obecnych liczbach imigrantów na Słowację w ciągu pięciu lat trafi ponad 50 tysięcy osób. A tyle właśnie liczy przeciętne duże miasto w tym kraju.

  Szef słowackiego MSW przypomniał też, dlaczego jego zdaniem mechanizm proponowany przez Komisję Europejską jest nielegalny. Jak powiedział, ta sytuacja nie była nagła, ponieważ wiemy o niej trzy czwarte roku. Powstała również w sposób zawiniony przez nieprzestrzeganie przepisów europejskich. Przypomniał też, że propozycja ta dotyczy przyszłości i nie rozwiązuje obecnej sytuacji.

  Słowacja przestaje być europejską „czarną owcą” ws. kwot

  Tymczasem zgodnie z unijnymi przepisami rozwiązania nadzwyczajne dotyczące wszystkich krajów Unii można przyjmować tylko w przypadku sytuacji nagłych, niezawinionych i bieżących.

  Robert Kalinak zwrócił również uwagę, że Słowacja przestaje być europejską „czarną owcą”, ponieważ coraz więcej krajów sprzeciwia się pomysłowi kwot. Poza Grupą Wyszehradzką są to również takie państwa jak Finlandia, Estonia, Bułgaria czy Belgia.

  ~Szeryfwc 3 godziny i 21 minut temu
  Lewactwo europejskie na czele z brzydką makrelą sprzedało Europę. Totalnie głupim i ślepym trzeba być, żeby tego nie zauważyć. Miesiące mijają, a to się nieustannie dzieje na oczach wszystkich. Tragedia ludzkości europejskiej, światowej, bo zaraza systematycznie rozrasta się, a sprzedajni decydenci udaje, że nic się złego nie dzieje. STOP głupocie i islamizacji !!!

  ~X X X 15 godzin i 42 minut temu
  OBCIĄĆ SOCJAL I ŚWIĘTY SPOKÓJ. Większość tych co jadą, jedzie po socjal i po „chętne” Europejki. Obetną socjal dla imigranta w każdym kraju do minimum krajowego lub 1/3 średniej krajowej ale nie dłużej niż rok (oczywiście w przypadku rodziny kolejni członkowie mniejsze kwoty bo rodzinie na kupie żyć taniej). Potem dać prawa bezrobotnego. Jednak bezrobocie też obciąć by pomoc była nie dłużej niż 6 miesięcy i koniec. Zarówno dla obecnych jak i nowych „bezrobotnych”. Oczywiście bez gwarantowanych mieszkań socjalnych! Nagle przestanie być Europa rajem dla nierobów i ruch zmniejszy się co najmniej o połowę.

  ~Piotr 15 godzin i 28 minut temu
  A ja to okreslę prosto. Kraje Europy były, są i będą krajami Białych ludzi. A Merkelówna poprzes głupie gdakanie dopraowadza Europę do wojny pomiedzy rasami i to na terenie Europy.. I to nie biali ją rozpoczną.. Jeżeli ktośpowie że jestem rasistą. To wtakim przypadku dumny jestem z tego że nim się stałem…

  ~pp 11 godzin i 11 minut temu
  wszystko pięknie, tylko że jak nie będą mieli co do paszczy włożyć, to pójdą rabować i napadać w biały dzień, bo i tak im nic nikt nie zrobi. Myślisz że gołymi rękami się obronimy?

  ~Patryk 3 godziny i 36 minut temu
  Słowację pozdrawiam i podziwiam. Niech Polska też weźmie pod uwagę klęskę Europy a imigranci zawładną naszymi polskimi miastami!! Już niedługo . Niech PiS weźmie to pod uwagę. Żadnych ustępstw wobec fali pseudo uchodźców!

  ~MAX 3 godziny i 34 minut temu
  Jak PIS nie dotrzyma słowa danemu wyborcom w sprawie nieprzyjmowania już więcej tych emigrantów, to nie porządzą dłużej niż rok.

  ~HAHAAHA 13 godzin i 43 minut temu
  PIS dotrzyma słowa i tak jak mówili przed wyborami PRZYJMĄ !! NIESTETY

  ~to nie śmichy chichy 12 godzin i 30 minut temu
  do hahaaha – Pewnie dlatego Duda nie chce jechać na „szczyt”, bo prędzej, niż by chcieli, wyszłoby szydło (nomen omen) z worka, że jednak przyjmą. A jeśli nie pojedzie, to da się jeszcze przez czas jakiś bujać.

  ~aqu@ 3 godziny i 14 minut temu
  Ślepota Merkel doprawdy zadziwia,Czyżbyśmy wstępując do Unii stracili niezależność? Takie pytanie powinna zadać nasza nowa premier , lub prezydent..aneks o przystąpieniu do Unii nic o tym nie wspominał.Jakoś makrelke nie interesowały nasz zarobki, kilka razy mniejsze niż Niemieckie..za to pod naciskiem Unii podnoszono ceny na paliwo, VAT..Czy ktoś k..wa tej wiedźmie powie to prosto w oczy? czy znajdzie się taki polityk u nas jak Orban?Zaprosiła ich do siebie, jej problem, nie nasz.Popieram w 100% politykę Czech, Słowacji, Węgier..Mieszkam teraz w Finlandii, poobcinali finom świadczenia socjalne, jak myślicie? Dlaczego?Na północy Finlandii, w mieście Komio powstały oddziały Odyna, gonią ciapatych, którym marzy się rozróba.Na pewno skończy się to rozpadem Unii, bo w takiej formie, z dyktatem kilku durniów , nie przetrwa..

  ~a2 2 godziny i 31 minut temu
  To nie sa durnie, ale osoby, ktore robia ciezkie pieniadze na rozwalaniu i destabilizacji Europy oraz wlasnych krajow. Juz u ciebie w Finlandi ludzie zaczynaja sie lac miedzy soba (tzn europejczycy vs muzlumanie), a tam macie prawie nic tych muzluman. Sa kraje juz tak przesiakniete uchodzcami, ze politycy boja sie wprowadzac prawa ograniczajace ich w jaki kolwiek sposob, by nie zaplonely ulice. Politykom tylko wlasne stolki sa drogie, a nie cudze zycie. W Szwecji dziennikarze pare razy probowali wejsc do dzielnicy muzlumanskiej i kamieniami ich obrzucono, musieli uciekac. W glownych mediach nic w tym temacie nie napisano, ale sa wideo w internecie i alternatywne media podaly. Z reszta kazdy g.t czarnego na bialej (czesto grupowy) jest tu tuszowany, ale jak bialy zabil niewinnych muzluman w szkole to nie pisano, ze mlodociany, ale dorosly (21lat) podkreslajac slowo rasista na kazdym kroku. Tymczasem choc morderca z Ikei przyznal sie juz od poczatku, ze szukal Szwedow do zabicia by sie zemscic za to, ze mu odmowiono azyl…nie zostal skazany jako rasista, wrecz zadna gazeta ani slowem nie wspomniala o rasizmie, a koncentrowala sie na wyjasnianiu jak to biedaczek w rozpaczy dokonal takiego aktu. Niestety choroby psychicznej nie udalo sie dopisac bo moze by i wolno go puscili. Ot wiele wiecej…eh szkoda gadac. Bedzie sie lac krew chrzescijan w Europie jak teraz sie leje w krajach islamu. 100 tys i wiecej chrzescijan ginie co roku…

  ~gwoli informacji!!! 10 godzin i 8 minut temu
  ONZ już planuje nowe podatki na utrzymanie imigrantów

  ~justyna 5 godzin i 35 minut temu
  Czemu nie mogę dać + twojej wypowiedzi , co blokady dali ?

  ~islam stop 3 godziny i 29 minut temu
  Polska też się sprzeciwia. To zdrajczyni Narodu, niejaka Ewa Kopacz, się sprzeciwiła. To tylko jej głos, a nie głos Polski.

  ~jerko 10 godzin i 25 minut temu
  Kopaczowa to kukła żyda – Tuska !!!

  Polubienie

 19. http://www.kufel.pl/pelnykufel/1761/w-rosji-chca-zaostrzaja-prawo-wobec-gwalcicieli-i-pedofilow-bedzie-przymusowa-chemiczna-kastracja/

  W Rosji chcą zaostrzają prawo wobec gwałcicieli i pedofilów. Będzie przymusowa chemiczna kastracja

  26 października 2015 11:58:10

  Do rosyjskiego parlamentu wpłynął projekt ustawy zakładający kastrację przestępców seksualnych. Rosyjskie media są pewne przegłosowania tej ustawy. Nowe prawo zakładałoby karanie najcięższych przestępstw jak pedofilia czy gwałty, chemiczną kastracją. Chodzi o przymusowe podanie środków drastycznie obniżających popęd seksualny. Cała procedura miałaby być finansowana tylko częściowo ze środków publicznych.

  Ze względu na znaczne obciążenie budżetu państwa, związane z konfliktem na Ukrainie i sankcjami nałożonymi przez UE, część kosztów będą ponosić prywatne fundacje.

  Prawo dopuszczające chemiczną kastrację już w Rosji istnieje. Trzy lata temu wprowadzono taką możliwość w zamian za skrócenie wyroku. Chętnych jednak nie było zbyt wielu, stąd pomysł, aby prawo zaostrzyć.

  Ireneusz Kowolik
  Takie prawo powinno być w każdym kraju na świecie… Dla mnie nie ma różnicy czy to muslim , katol, buddysta czy ateista jest przestępcą sexualnym . Kastracja i po kłopocie. Religioznawstwo w szkołach zamiast lekcji RELIGI a i o Islamie ludzie dowiedzą się prawdy, nikt nie będzie chciał przyjmować ludzi głoszących doktrynę islamu ! Multi kulti z muzułmanami to mrzonka debili bez szkoły.

  Jacek Mstowski · Pracuje w firmie: Kierowca
  brakuje tego w polsce

  Waldemar Krasnicki · Repairer toys w firmie Children of the revolution
  To u nas nie ma kastracji? Bo słyszałem jak król Europy mówił, że będzie.
  A to ci niespodzianka. Emotikon wink

  Marek Tyc · Bielsko-Biała
  Kara pozbawienia wolności wobec pedofili, gwałcicieli czy też innych osób z zaburzeniami seksualnymi jest niczym innym niż odizolowaniem takich osób od potencjalnych ofiar na okres odbywania przez nie zasądzonej kary. Państwo powinno zagwarantować obywatelom prawną ochronę przed zboczeńcami seksualnymi również po odbyciu przez nich kary. W przypadku takich przestępców stosowanie kastracji chemicznej jest w pełni uzasadnione. Większość przestępców seksualnych po odbyciu kary i opuszczeniu ZK dopuszcza się ponownie przestępstwa seksualnego natomiast brak skutecznego działania państwa wobec tych osób jest niczym innym, niż świadomym i cichym przyzwoleniem na dokonywanie przez te osoby kolejnych przestępstw o charakterze seksualnym.

  Polubienie

 20. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Katastrofa-ukrainskiego-smiglowca-na-Slowacji-Nie-zyje-6-osob,wid,17971697,wiadomosc.html?ticaid=115eff&_ticrsn=3

  akt. 13.11.2015, 18:05

  Ukraiński Mi-​2 rozbity na Słowacji. Na pokładzie byli uchodźcy

  Co najmniej siedem osób zginęło w katastrofie ukraińskiego śmigłowca Mi-2, który rozbił się we wschodniej Słowacji niedaleko granicy z Ukrainą – poinformowały słowackie władze.
  W swym komunikacie o wyniku poszukiwań ukraińska straż graniczna podała, że na pokładzie śmigłowca było dwóch Ukraińców i czworo uchodźców z państw Azji Południowo-Wschodniej, w tym dwie kobiety, a maszyna służyła najprawdopodobniej do przemycania nielegalnych migrantów.

  Według władz słowackich do wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek, kiedy to odnotowano niedozwolony przelot przez granicę. Rozbitą maszynę znaleziono w piątek w gminie Stretavka, około 15 kilometrów na zachód od wiodącego na Ukrainę drogowego przejścia granicznego Vyszne Nemecke.

  Szczątki śmigłowca zajmowały obszar o przybliżonych rozmiarach 300 na 300 metrów w pobliżu rzeki Uż. Helikopter prawdopodobnie zderzył się z ziemią lecąc na małej wysokości w gęstej mgle.

  – W środę w nocy odnotowaliśmy przelot niezidentyfikowanego statku powietrznego, który przekroczył naszą granicę. Podjęto następnie poszukiwania, które komplikowała niesprzyjająca pogoda, a zwłaszcza bardzo gęsta mgła. Gdy dziś mgła się podniosła, wykryliśmy szczątki śmigłowca Mi-2 w powiecie Michalovce, gdzie znaleziono także martwych pasażerów – powiedział słowacki minister spraw wewnętrznych Robert Kaliniak.

  Według niego pilot najprawdopodobniej starał się wymknąć słowackiej kontroli powietrznej. – Wykonywał niebezpieczne manewry. Do tego przy bardzo złej pogodzie i lecąc bardzo nisko. Rzeczywistej, bezpośredniej przyczyny wypadku oczywiście w tej chwili jeszcze nie znamy i wszystko zostanie zbadane. To niezwykle smutne wydarzenie. I jak państwo widzą przemytnicy towarów i ludzi nie cofają się przed jakimikolwiek niebezpiecznymi działaniami, by sforsować naszą granicę – zaznaczył szef słowackiego MSW.

  Początkowo informowano, że w katastrofie zginęło sześć osób, ale Kaliniak uściślił liczbę zabitych na siedem. Zwłoki siódmej ofiary policjanci znaleźli przy przeszukiwaniu otoczenia miejsca wypadku.

  ~eksport banderyzmu. 41 minut temu
  Ukraina stała sie dzikim państwem zagrażającym sąsiadom.Zobacz w Google „20 granatników z Ukrainy”

  ~GIVI 50 minut temu
  Oto ,czym zajmują się banderowcy.

  ~jan 39 minut temu
  UKRAIŃCY wszystko potrafią tylko bezprawnie!!nawet samolot do przemytu uruchomią bo oni budują państwo prawa!!w/g tuska sikorskiego i komorowskiego.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.