206 O tzw. Piastach i ich niezbadanemu DNA i o pustynnym okupancie Słowiańszczyzny 02


Foto: Jakub Ociepa / Agencja Gazeta Biskup płocki Piotr Libera

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/na-razie-nie-bedzie-badan-dna-szczatkow-piastow-z-katedry-w-plocku/xxxlvb

PAP wczoraj 19:10

Na razie nie będzie badań DNA szczątków Piastów z katedry w Płocku

Na razie nie będzie badań DNA szczątków książąt z dynastii Piastów, którzy spoczywają w katedrze w Płocku. Nie jest jednak wykluczone, że badania te przeprowadzone zostaną w przyszłości – decyzję taką, po konsultacjach, podjął biskup płocki Piotr Libera.

Kaplica Królewska płockiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jednej z najstarszych bazylik w Polsce, jest największą nekropolią Piastów. Spoczywają tam średniowieczni polscy władcy: Władysław I Herman i jego syn Bolesław III Krzywousty oraz kilkunastu książąt mazowieckich.

W związku z planowanym gruntownym remontem Kaplicy Królewskiej bp Libera przeprowadził konsultacje w sprawie ewentualnych badań DNA spoczywających tam Piastów. Zasięgając opinii ekspertów „zdecydował, że w obecnej sytuacji niewskazane jest prowadzenie tego typu badań” – poinformowała dziś rzeczniczka płockiej kurii diecezjalnej dr Elżbieta Grzybowska.

Jak zaznaczyła, stanowisko bp Libery w sprawie badań DNA szczątków Piastów „oparte jest na opinii niezależnych ekspertów świeckich” z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, płockiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie oraz historyka, mediewisty prof. Henryka Samsonowicza. – Specjaliści uznali, że na tym etapie prac remontowo-konserwatorskich, prowadzonych w katedrze, otwieranie grobów księcia Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego jest przedwczesne – podkreśliła w komunikacie Grzybowska.

Rzeczniczka kurii przyznała, że badania DNA szczątków Piastów „mogłyby zostać podjęte po znacznym zaawansowaniu remontu wieży północnej i Kaplicy Królewskiej, m.in. ścian zewnętrznych, wewnętrznej polichromii, ołtarzy i nagrobków” i „byłyby to badania całościowe, stanowiące element tych prac”. – Nie można bowiem poprzestać na samych badaniach genetycznych, ale należy wpisać je w szerszy kontekst, wynikający z konieczności godnego pochówku książąt piastowskich – oświadczyła Grzybowska.

Zaznaczyła przy tym, że „gdyby w przyszłości miało dojść do badań DNA, to ich wykonanie zostanie powierzone wyspecjalizowanej instytucji naukowo-badawczej”.

O planach restauracji Kaplicy Królewskiej płockiej katedry bp Libera poinformował na początku października podczas specjalnej konferencji prasowej, na której prezes mającego w Płocku swą siedzibę Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) „Przyjaźń” Marcin Moskalewicz, zadeklarował częściowe, znaczące wsparcie finansowe prac restauracyjnych. Ich całkowity koszt szacowany jest na ok. 1 mln zł. Na razie nie jest znany termin rozpoczęcia przedsięwzięcia. PERN chciałby, żeby remont ruszył jeszcze w tym roku.

Od lipca trwa dobiegający końca remont północnej wieży płockiej katedry – 400 tys. zł przeznaczyło na ten cel ministerstwo kultury, co stanowi 2/3 potrzebnych środków, a pozostałą część płocki Urząd Miasta i fundusz parafialny. Remont był konieczny ze względu na stan wieży, ale także z uwagi na planowaną restaurację znajdującej się w jej dolnej części Kaplicy Królewskiej.

Według konserwatora dzieł sztuki Marcina Kozarzewskiego, odnowienia i zabezpieczenia wymaga całe wnętrze Kaplicy Królewskiej, w tym mury z widocznymi pęknięciami, łuszczące się tynki i polichromie z początku XX w., uszkodzony książęcy nagrobek, pochodzący z 1825 r., autorstwa architekta Zygmunta Vogla oraz XVIII-wieczna posadzka. Jego zdaniem, wszystkie konieczne prace mogłyby potrwać mniej więcej rok. W ocenie Kozarzewskiego, największe szkody w Kaplicy Królewskiej poczyniła woda z opadów atmosferycznych, przeciekająca z katedralnej wieży przed jej obecnym remontem.

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Płocku, wybudowana w latach 1130-44 w stylu romańskim, jest jedną z pięciu najstarszych w kraju i jedną z trzech, gdzie spoczywają dawni władcy Polski. Pochowani są tam książęta: Władysław I Herman (1043-1102) oraz jego syn Bolesław III Krzywousty (1086-1138). W czasach ich panowania Płock był stolicą Polski. W katedrze spoczywa też 15. książąt mazowieckich. Bazylika, która znajduje się na liście 40 zabytków najważniejszych dla polskiej historii, była wielokrotnie przebudowywana. Ostatnia przebudowa, dokonana według projektu architekta Stefana Szyllera (1857-1933), miała miejsce na początku XX w.

~??? : no wlasnie ,ciekawi mnie kto byl pierwszym Polakiem i gdzie mieszkal. kto wie

~Winicjusz do ~???: Kilkaset lat przed pamiętnym rokiem 966 na ziemiach dziś należących do Polski znajdowało się wiele państewek plemiennych. Żyły tam liczne małe wspólnoty: Gołęszyce, Opolanie, Ślężanie, Trzebowianie, Bobrzanie, Dziadoszanie. Na północ od nich mieszkało większe plemię: Polanie, jeszcze dalej – Pyrzyczanie, Wyklinienie, Pomorzanie. Nad środkowa Wisła żyli Mazowszanie, a na południu, w okolicach Krakowa, Wiślanie. Polska powstała ze zjednoczenia wielu plemion w jedno scentralizowane państwo.

~T o n i. do ~Winicjusz: A w okolicach Kielc mieszkali Kielczanie, w okolicach Ostwowca – Osrowczanie, Tak jest, odkryłeś Amerykę ! He he he he!

~leliwa do ~Winicjusz: dawni kronikarze zakonni o Słowianach
“…taka panuje u nich uczciwość i wzajemne zaufanie, że nie znając u siebie zupełnie kradzieży i oszustw, schowki i skrzynie trzymają niezamknięte. Niezwyczajni zamknięć i kluczy, wielce się dziwowali, widząc juki i skrzynie biskupa pozamykane.”
(Kronikarz biskupa Ottona Mistelbacha) Dokąd Słowianie byli poganami byli uczciwi i nie znali złodziejstwa. Nauczyli się złodziejstwa i nieuczciwości po ich „nawróceniu”. Tak więc mamy kolejną „wartość chrześcijańską” – złodziejstwo i nieuczciwość. „…nie znaleźć u nich kiedykolwiek żebraka albo kogoś w niedostatku” (Helmold kronikarz katolicki z XII wieku ) Dokąd Słowianie byli poganami, nie było u nich biedy i niedostatku obok bogactwa i sytości.”

~pio do ~leliwa: Wybiórczo coś czytujesz. Może poczytałbyś np. Prokopiusza z Cezarei (okres podboju Bałkanów) o okrucieństwie Słowian, wrzucaniu jeńców w ognisko, trupach leżących latami bo nie miał ich kto pogrzebać, bo Słowianie wszystkich wyrżnęli.

~leliwa do ~pio: masz i poczytaj

Thietmar – X wiek,
Prokosz – X wiek,
Gall zwany Anonim – XII wiek,
Helmold – XII wiek,
Cholewa – XIII wiek,
Wincent Kadłubek – XIII wiek,
Boguchwał – XIII wiek,
Dzierżwa – XIV wiek,
Jan Długosz – XV wiek,
Marcin Kromer – XVI wiek,
Adam Naruszewicz – XVIII wiek,
Antoni Małecki – XIX wiek.

~pio do ~leliwa: Prokopiusz z Cezarei przyjacielu to 6 wiek ne. jego kronika to najważniejsze dzieło dotyczące Słowian. Nie rób ze Słowian aniołków bo nimi nie byli.

~leliwa do ~pio: jeszcze to
Dopiero w 534 roku rozbił ich i rozproszył cesarz Justynian. Przejście po Europie południowej Lechitów odbyło się „przy świadkach”. Ich najazdy odnotowali dwaj ówcześni dziejopisarze: Prokopiusz, oraz żyjący w Italii Jordanes. Odbył się również katastrofalny dla Bizancjum najazd Słowian na Bałkany w VI w. który był skutkiem kolejnych wojen Justyniana, ze Słowianami czego bez naszej słowiańskiej Lechiady wyjaśnić się nie da i tu nie obyło się bez nich. To że armia Lechitów ZAWALIŁA ŚWIAT RZYMSKI jest kazusem bizantyjskiej cenzury, która zakazała pisania o Wandalach, aby nie wywoływać paniki. Świadczy o tym relacja Prokopa z Cezarei o zdobyciu przez armię słowiańską miasta Toperos nad Morzem Egejskim, miasto było bronione przez regularną armię bizantyjską a Słowianie, po zdobyciu tej twierdzy, wymordowali 25 tysięcy mężczyzn. Słowianie byli potęgą militarną

~pio do ~leliwa: „miasto było bronione przez regularną armię bizantyjską a Słowianie, po zdobyciu tej twierdzy, wymordowali 25 tysięcy mężczyzn.” m.in. właśnie o to mi chodziło

~leliwa do ~pio: no to masz a tak w ogóle to z kronik kronikarzy , których Ci wysłałem można sie sporo dowiedzieć. Jedno jest pewne Słowianie przed chrystianizacją przez wieki stanowili potęgę militarną i kulturową ale niestety w książkach tego nie znajdziemy taka poprawność polityczna ale warto poświęcić trochę czasu i pogrzebać w necie Jak lubisz szperać poczytaj -Bronocice waza, piramidy na Kujawach, Góra Zyndrama w Maszkowicach Bardzo ciekaw

~pio do ~leliwa: z tych kronik akurat wszystko przeczytałem (z wyjątkiem nowszych typu Kromer, bo to nie są żródła mimo wszystko), szczególnie lubię Helmolda. Hmm… chyba nastąpiło pewne niezrozumienie w intencjach, zresztą nieważne i tak muszę już iść.

~Marcelius Galio do ~leliwa: poleć jakieś źródło, książkę, opracowanie gdzie można więcej o tym poczytać… dymarki w Świętokrzyskim, gdzie wykuwano miecze, które pokonały rzymskie gladiusy wiedziałem ale to jest w sumie fascynujące:)

~leliwa do ~Marcelius Galio: szukaj w – zakazana historia, wiara przyrodzona, blog Białczyńskiego- coraz więcej w necie stron o naszych przodkach. Wiele jest róznych źródeł. Jest to czasochłonne ale jak ktoś lubi historię to warto poświęcić czas

~dama pik do ~leliwa: Dodaj jeszcze Pawła Szydłowskiego – ten gościu to nie owija w bawełnę. Wypaczono, a raczej wymazano nam piękną historię Słowian.

~leliwa do ~dama pik: no nie wiem Szydłowski chyba trochę przesadza, zwłaszcza gdy wywodzi Słowian od Izraelitów

~fx do ~leliwa: Takaż u nich panuje niewiedza, iż zamków ni kluczy nie znają… Hermenegilda Kunegunda z XI w.

~ee do ~leliwa: A co ma piernik do wiatraka?

~leliwa do ~ee: jak zakręcisz piernikiem to zrobisz z niego wiatrak

~Prawdziwy Gosc do ~leliwa: To raczej po wymieszaniu sie z Niemcami, Holendrami, Szkotami, i kto wie kim jeszcze.

~Winicjusz do ~leliwa: Według Prokopa z Cezarei Słowianie składali bóstwu w ofierze byki i inne zwierzęta. Sakso Gramatyk wspomina o ofiarach z bydła. Helmold i Ibn Fadnal informuje, że zabijali bogom w ofierze woły i owce.
Helmold wspomina dwukrotnie o ofiarach z LUDZI, podobnie jak Adam z Bremy, Thietmar i Nestor. Archeologiczny ślad krwawej ofiary ludzkiej odkryto w Płocku na wczesnośredniowiecznym obiekcie kultowym. Na oznaczenie ofiary Słowianie używali określeń: trzeba, obiata, żertwa. Kosmas skarżył się, że Czesi zabijali ofiary nad źródłami. [Zarys dziejów religii, Warszawa 1986, s. 442 nn.]

~and do ~Winicjusz: Ci Polanie to gdzie mieszkali? Jakoś o tym plemieniu cicho.Może chodziło o Goplan? Jakieś te nasze dzieje pokręcone.Może lepiej rzeczywiście nie robić tych badań DNA. Możemy dowiedzieć się takich rzeczy , że trzeba będzie historię pisać od nowa.

~frasunga do ~and: raczej chazarskie bo niemcy to chazarstwo

~Winicjusz do ~and: Polanie – nazwa plemienia słowiańskiego zamieszkującego Pojezierze Wielkopolskie, które miało doprowadzić do powstania pierwszego państwa na ziemiach dzisiejszej Polski. Z plemienia Polan wywodziła się dynastia Piastów. Wikipedia

~dama pik do ~Winicjusz: Przede wszystkim nie zapominaj o Bolesławie Chrobrym, którego powinniśmy tytułować cesarzem, a nie królem. Wypaczono nam historię i nie wiemy, jak potężnymi władcami byli Piastowie. Słowianie zakładali wiele obecnie niemieckich miast, podbili m.in. Cesarstwo Rzymskie itd. Lepiej zapytaj komu zależy na naszej niewiedzy?

~Winicjusz do ~dama pik: Lepiej zapytaj komu zależy na naszej niewiedzy? W podstawie programowej z zakresu nauczania historii w szkołach nastąpiła redukcja o 40 procent. Komuś zależy, aby młode pokolenie utraciło tożsamość, aby nie wiedziało skąd przyszliśmy i dokąd idziemy.

~Prawdziwy Gosc do ~Winicjusz: Zapomniales o Ledzianach na Zamojszczyznie.

~Winicjusz do ~Prawdziwy Gosc: Nie wymieniłem wszystkich plemion, które wędrowały i przywędrowały na terytoria obecnej Polski. O Lędzianach jest sporo na Wikipedii, mają związek z Madziarami, ale nie tylko.

~J. Had. do ~Winicjusz: Moje uwagi
Kilkanaście lat temu były dodatki historyczne do Rzeczpospolitej/ pewne informacje można potwierdzić korzystając z internetu, np. dotyczące kultur: łużyckiej i przeworskiej, konkretnie: do około 400 roku naszej ery ziemie obecnej Polski zamieszkiwały plemiona germańskie :Gotów od Lubelszczyzny po Gdańsk , południowy Zachód łącznie z Górnym Sląskiem zamieszkiwali Wandale> Plemiona germańskie uciekły z Polski przed wojowniczymi Hunami, którzy juz w roku 375 podbili na południowej Ukrainie germańskie plemię Ostrogotów. Po plemionach germanskich pozostały wykopaliska z czasów kultury łużyckiej- np w Dankowie , Zbrojewsku, Mokrej i Zajączkach na Północy województwa Śląskiego> W Dankowie istniał gród obronny przed powstaniem państwa polskiego,a parafia została załozżona na początku 11 wieku, a po powstaniu antykatolickim w latach 1032-1044 parafia przestała istnieć na 2 wieki, powtórnie powołana w 13 wieku. Po uciecze plemion germańskich ziemie polskie zarosły lasem na około 200 lat , dopiero pod koniec V i w VI wieku zaczęli napływać na ziemie obecnej Polski z górnego dorzecza Dniepru przodkowie Polaków, natomiast Małopolska łącznie z Krakowem należała w 8 i w 9 wieku do państwa Wielkomorawskiego, mieszkanców którego to państwa przybyli chrystianizować w w 9 wieku z Konstantynopola Cyryl i Metody, chodziło o cerkiew obrządku bizantyjskiego. Jeden z tych misjonarzy założył w roku 879 w Krakowie biskupstwo bizantyjskie, zbudowano kilka cerkwi, w tym jedną pod wezwaniem św Michała na środku placu wawelskiego, dlatego katedra katolicka stoi na skarpie, gdyż środek placu był już zajęty> Cerkiew ta zamieniona pózniej na kościół katolicki została rozebrana w 17 wieku Cerkiew bizantyjska była więc na ziemiach polskich 87 lat wcześniej niż Mieszko I przyjął chrzest katolicki jako mniejsze zło niz najazd margrabiego Hodona z Branderburgii na ziemie Polan./ dane o Krakowie zaczęrpnięto z artykółu zamieszczonego w krakowskich „Wieściach” w latach 80 przez byłego marszałka Sejmu PRL- Bronisława Malinowskiego. Jego relacje znajdują potwierdzenie poprzez znajdowanie w Krakowie i okolicach licznych krzyżyków bizantyjskich. niektóre wykonane ze złota/, oraz istnieniem w Krakowie tajnych archiwów- dane z Rzeczpospolitej sprzed około 12 lat..

~Winicjusz do ~J. Had.: Dziękuję za ciekawą wypowiedź. Są w „Wieściach” pewne nieścisłości, ale to już kwestia nowszych badań. Pozdrawiam.

~Ipsi Vandali do ~J. Had.: Nie było żadnej ucieczki plemion germańskich przed Hunami. To XIX-wieczne archaiczne bzdety oparte na szowinistycznej niemieckiej politykierskiej ideologii z XIX i początku XX w. Tylko ostatnie wymierające dinozaury wierzą w te bajdy. Żadni Słowianie nie przybyli do Polski w VI w. Żyją tu co najmniej od neolitu.

~Ipsi Vandali do ~J. Had.: Co do badań DNA, to osobiście nie mogę się doczekać aż zaczną je przeprowadzać w Polce. Obalą one wreszcie raz na zawsze głupie teorie niemieckich szowinistów i ich polskich piesków spod znaku bagien Prypeci. Skończy się raz na zawsze pisanie kretynizmów o pochodzeniu Słowian.

~boby do ~Winicjusz: Sorry, ale to nie była jeszcze taka Polska jak dzisiaj. Pojęcie naród w tamtym czasie jeszcze nie istniało. Jak byś się zapytał w tamtym czasie mieszkańca królestwa Polskiego kim jest to by odpowiedział „swój”.

~boby : Czemu kaplica nazywa się królewska? Przecież żaden król tam nie leży. Po Bolesławie Szczodrym pierwszym polskim koronowanym piastowskim władcą był dopiero Przemysł ll…

~Hanka do ~boby: Królami byli wcześniej Bolesław Chrobry i Mieszko II Lambert. Bolesław Szczodry był trzecim z kolei koronowanym władcą.

~boby do ~Hanka: Jeszcze raz się zapytam i może ktoś mi wytłumaczy – dlaczego ta kaplica nazywa się królewska, skoro żaden król tam nie jest pochowany?

~boby do ~Hanka: Należy się chyba lekkie wytłumaczenie – „pierwszy po” to nie znaczy pierwszy w ogóle 😉

~Hanka do ~boby: Sorry nie doczytałam, faktycznie ‚pierwszy po” to był Bolesław Szczodry.A dlaczego królewska to nie wiem. Nie znam historii Płocka. Być może wywodzi się stąd, że Płock był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Tzn. tereny na których został założony były własnością króla.

~boby do ~Hanka: Mam wrażenie, że raczej kogoś poniosło i nazwał kaplicę bo Piastowie byli rodem królewskim. Tak dla podniesienia prestiżu miejsca 😉

~Hanka do ~boby: Być może. Skoro miasto tytułuje się miastem królewskim i krótko było stolicą Polski, to należało to jakoś zaznaczyć, chociażby taką Kaplicą Królewską, choć żadnego króla tam nie pochowano.

~zbulwersowany : nie wiedziałem że doczesne szczątki naszych władców stanowią własność kleru watykańskiego..! Przecież to zdrada stanu..! Kto i kiedy przehandlował te wartości narodowe…??

~histeryczny mól : na pewno w prostej linii wywodzą się z rodu króla Salomona….he he he..! na 100 %…przecież inaczej być nie może ha ha ha ..!

~kopciuszek : Jak to jest mozliew,ze klecha mówi naukowcom co moga a co nie? TO JEST NASZA HISTORIA I POLACY maja prawo do tego typu badań. Klecha się czegos obawia????Bezczel jeden w rózowej sukienusi.

andrzej.t(2) : Pazerne sutannery chcą aby wykonać im generalny remont katedry w zamian za łaskawe zezwolenie na badania! Kiedy dobry Bóg spuści jakąś zarazę na tą świętą zgraję?!

~a : Myślałem, że żyję w państwie świeckim – zresztą zgodnie z konstytucją Polski. W tym kraju rządzą i łamią konstytucje oraz prawa Polaków pseudopanowie w sukienkach. Co biskup ma do badań naukowych???? To łamanie prawa i decydowanie o rzeczach, o których „faceci w sukienkach” nie mają pojęcia. Kto i dlaczego im na to pozwala????? zwiń

~Lechita : Jak myslicie, Chrobry wyprawil sie na Rus po to by wyszczerbic miecz o zlota brame w Kijowie

~boby do ~Lechita: Zdaje się miał ochotę tam solidnie się zabawić, co zresztą uczynił

portek51 : Co ty sobie wyobrażasz palańcie w sutannie ????

~pablo55 : Czyli jednym słowem: albo kasa na remont i badania DNA, albo gońcie się.

~zynio : To jakieś jaja , Państwo Polskie finansuje tę mafię watykańską , funduje im remonty , kasę . A oni focha strzelają i udając ,,właściciel,, dóbr narodowych w pełni finansowanych przez RP , poprzez swoją pychę odmawiają prawnych poleceń .
Wystarczy pokazać tej czarnej j zarazie środkowy palec i zaprzestać dawać kasę na remonty tych przybytków , a wtedy będą wiedzieli , gzie jest ich miejsce w szeregu .

~Tradycja. : Widocznie chcą wyrwać przy okazji remont za frico,tzn.za nasze podatki !!!!!!!!!!!! To już tradycja !!!

~Kitty : Przecież już badali DNA innych Piastów i wyszło, że pochodzą od Wikingów. A swoją drogą, jakim prawem KRK blokuje dochodzenie do prawdy. Władcy nie byli dostojnikami KRK, zakłamanie jak zwykle.

~x15 do ~Kitty: Żeby tylko nie okazało się, że to też byli Żydzi.

~Winicjusz do ~x15: Nie, ówczesne rody królewskie w Polsce nie były skoligacone z Żydami. Jednak w tamtych czasach pierwsza stała żydowska wspólnota, obecna w Przemyślu, została wspomniana w 1085 przez żydowskiego nauczyciela Jehudę ha-Kohena. Już w czasie panowania Władysława Hermana w roku 1096 Żydzi znaleźli w Polsce bezpieczną ostoję. Tu szukali schronienia po licznych pogromach w Europie.

~x15 do ~Winicjusz: Nie mówiłem na serio. Jeżeli już to faktycznie okaże się, że pierwsi Piastowie byli jakimiś Wikingami. Żydzi raczej zajmowali się handlem z tego co mi się wydaje. A żeby ustanowić władzę nad jakimś terenem raczej potrzeba było wtedy siły militarnej. Czyli przyszli wojownicy ze Skandynawii, podporządkowali sobie miejscowych chłopów, rozpylili swoje geny po miejscowych kobietach. Pewnie na języku im specjalnie nie zależało, więc z następnym pokoleniem zaczął przeważać miejscowy słowiański. Ciekawe, że rosjanie podobno mają trochę inne geny niż większość pozostałych Słowian. Wskazują one na dużą aktywność najeźdźców o genotypie zbliżonym do współczesnych Finów. Podobno w Rosji te badania wywołały szok i zostały wyklęte.

~Winicjusz do ~x15: Poruszasz bardzo ciekawy temat i cieszę się, że interesujesz się historia ludów prasłowiańskich. Na ten temat jest napisane sporo prac naukowych. Badania genetyczne przybliżają nam tajniki wiedzy o ludach z zamierzchłych czasów, przecież wędrowali po kontynentach w poszukiwaniu nie tylko przygody. Wiadomo nam, że Polska powstała ze zjednoczenia wielu plemion w jedno scentralizowane państwo. Dokonać tego mieli na przestrzeni lat książęta Polan: pradziadek Mieszka – Siemowit, dziadek – Lestek, ojciec księcia – Siemomysł i sam Mieszko. Powstałe państwo było różnorodne wewnętrznie, a poddani wyznawali różne religie. Jedna wiara – chrześcijaństwo, która głosiła konieczność posłuszeństwa wobec władzy, sprzyjałaby większemu zjednoczeniu kraju. Pozdrawiam.

~x15 do ~Winicjusz: Chrześcijaństwo było nie w celu integracji poddanych, tylko w celu legitymizacji wobec sąsiednich państw europejskich. Z dzikusem z lasu nikt nie będzie gadał. Można go najechać pod pretekstem misji chrześcijańskiej, zaszlachtować, a poddanych przejąć. Więc każdy, kto chciał zaistnieć na szerszych wodach musiał najpierw choćby formalnie się ochrzcić. Wtedy otwierała się perspektywa na spotkania, alianse, unie personalne itp. A chłopi mogli jeszcze przez wieki nie wiedzieć, że są chrześcijanami.

~leliwa do ~x15: „…Lechia, tajemnicze Lechici Imperii, jak zwie ten twór państwowy Johann Uphagen, pisząc o tajemniczym Slavici Foederis Imperatorem, które potwierdza XIX-wieczny historyk Bielowski dowodzi, że wspominany organizm państwowy ongiś istniał. Było to ogromne imperium, będące jedyną ogromną siłą zdolną przeciwstawić się rosnącej potędze Cesarstwa Rzymskiego. W wyżej wymienionych kronikach średniowiecznych Polskich również opisane są potyczki z Cesarstwem Rzymskim, a nawet z Aleksandrem Wielkim co potwierdzają i uwiarygadniają nie polskie, a obce kroniki jak np. czeskie. Wg nich wielki i dzielny lud Lechitów żyjący na terenach obecnej Polski stworzył ogromne państwo od Łaby po Ural, które toczyło liczne walki z Rzymianami. Co za tym przemawia? Ogromne dziedzictwo historyczne, które znajdujemy w innych kronikach wczesnośredniowiecznych. Przemawiają za tym także: opisy antycznych wypraw geograficznych poświęconych badaniu tych terenów, opis prowincji Lechickich np. pióra Adama z Bremy (żyjącego w latach 1050-1081 r.), wydarzenia z okresu panowania cesarza Nerona, zachowane nazwy toponimiczne z czasów starożytnych. Lechici (Wandale) toczyli zaciekłe walki przez kilkaset lat z Cesarstwem Rzymskim jak i Bizantyjskim, i były momenty gdzie łupili, i władali nie tylko Cesarstwem Rzymskim ale i Afryką (WP: Kolonizacja Afryki Północnej przez ówczesnych władców Imperium Lechickiego). A dokładniej po przełamaniu oporu legionistów na Renie i najechali rzymskie państwo. Złupili Galię (czyli obecną Francję) i Hiszpanię, przeprawili się do Afryki i tam założyli państwo na terenie obecnej Tunezji. Ślady tego rajdu podboju Wandali możemy odnaleźć w samej nazwie Andaluzja, „Wandaluzja”, czyli kraju Wandali, choć sami Wandalowie od dawna już tam nie zamieszkują.”

~Jan XIII do ~pio: Wikingowie szweccy, bo o nich mowa,zwani Rusami, (nazwa Rus, do tej pory uźywana w Szwecji) zajmowali południowe terytoria Szwecji. Mieli potęźną flote, wpływali przez zatoke gdańską, zakładali obozy, na brzegu Wisły, Wykopaliska to potwierdzają ( chełmy z osłoną nosa, zbroja, miecze, ozdoby). Ich głównym zajęciem był handel ludzmi ( dzieci,młode kobiety),męźczyźni jako niewolnicy, do noszenia łodzi między rzekami. Najeźdźane osady słowian były zniewalane, a dobytek palony ( dlatego słowianie nazywali ich”popielami”) Niewolnicy słowiańscy byli sprzedawani w Konstantynopolu. Stąd przypuszczenie źe jedna z rodzin Rusów, mogła osiąść w okolicy Poznania. Od tej pory Piastunowie ( opiekuni ) zaczęli budować Państwo Polan.

~leliwa do ~x15: Wikingowie nie byli Skandynawami. Wiking to nie nacja tylko zajęcie , szło sie na wiking czyli rabowanie osad , które wówczas nazywały sie wiki. Wikingiem trudnili się również Słowianie zwani chąśnikami, którzy zasiedlali Skandynawię, Brytanię.

~Hanka do ~x15: Mogli być też Celtami, chociaż raczej dotyczyłoby to Polski południowej. Profesor Norman Davies twierdzi żartem, że każdy polski góral to zakamuflowany Celt.

~Perun do ~Hanka: Davies to Walijczyk, a to zakamuflowana opcja Anglika taki Brytyjczyk z Brytani i jeszcze bialy.

~hydraulik do ~x15: Udowadnianie w Płocku że Piastowie mają geny Wikingów jest idiotyzmem matka Kazimierz Odnowiciela była Niemką żona Rusinką z genami skandynawskimi . Żoną Hermana była Niemką . Mieszanina genów u władców była wyjątkowo międzynarodowa . Co do genów fińskich u Rosjan mam wątpliwości czy nie są to geny węgierskie .

~LJB do ~x15: jako nizgodne z żydo- bolszewickim rozumieniem historii..

~T o n i. do ~Winicjusz: Tak było, wszyscy ich wyganiali, chyba nie bez powodów ??

~Boniu do ~Winicjusz: Taaa, niektórzy historycy skłonni są pewnie do twierdzenia że Bolesław Chrobry był z pochodzenia Żydem ??

~ee do ~Winicjusz: Polacy są autochtonami na swoich ziemiach w przeciwieństwie do skundlonych plemion germańskich. Odkrycie przez genetyków polskiej haplogrupy R1a1a7 męskiego chromosomu Y-DNA, potwierdziło tylko głoszone od pokoleń z ojca na syna, prawdę o naszym wspólnym pochodzeniu z resztą Słowian. Dla wielu, nie tylko moich znajomych jest to informacja wręcz sensacyjna i potwierdzona najnowszymi badaniami najwybitniejszych specjalistów z dziedziny genetyki, że my Polacy Rodacy ( Słowianie) żyjemy nieprzerwanie na naszych rdzennych terenach od przeszło 10 700 lat.Okazało się bowiem, że Polacy zamieszkują swoją Ojczyznę od zawsze, od przeszło 10 tysięcy lat. Dotąd wmawiano fałszywe teorie, że wszyscy Słowianie pochodzą od Indoeuropejczyków (haplogrupa R1a1) przybywając do Europy ze Wschodu, a na ziemie polskie przybyli z ziem środkowej Ukrainy w V wieku naszej ery. Niemcy do tej pory uważają ziemie między Odrą a Dniestrem za germańskie, gdy tak naprawdę nie ma żadnej nacji germańskiej, są tylko spokrewnieni z sobą osobnicy, a najlepszym przykładem jest Tusk, który mimo że studiował historię nie wie, czy jego rodzina to Polacy czy Niemcy.

~Winicjusz do ~ee: Tak, czytałem na ten temat sporo. Jednak nie można pominąć faktu wędrówki ludów, która miała różnoraką genezę historyczno-ekonomiczną. Pozdrawiam.

~Rick do ~Kitty: Rozumiem, że nie zaliczyłeś/aś czytania ze zrozumieniem. „Jak zaznaczyła, stanowisko bp Libery w sprawie badań DNA szczątków Piastów „oparte jest na opinii niezależnych ekspertów świeckich” z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, płockiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie oraz historyka, mediewisty prof. Henryka Samsonowicza. – Specjaliści uznali, że na tym etapie prac remontowo-konserwatorskich, prowadzonych w katedrze, otwieranie grobów księcia Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego jest przedwczesne – podkreśliła w komunikacie Grzybowska.” Błagam! Czytaj ze zrozumieniem.

~fred do ~Rick: Ty wierzysz tym kłamcom watykańskim?

~terry do ~Rick: Trzeba umieć czytać między wierszami. Prawda jest taka, że klechy się zwyczajnie targują. Wy nam wyremontujecie kościółek za friko, czyli na koszt podatnika, a my wam łaskawie udostępnimy zmurszałe gnaty do badań. Dokładnie w tej kolejności. Ot i cała tajemnica. Nie ma się o co spierać. Kościół katolicki nigdy nie robi niczego za darmo. Potrafi kasę wycisnąć i z kamienia. Alleluja!

~kasa misiu kasa do ~terry: nareszcie ktos przetlumaczyl koltunkom

Dariusz Lorens do ~Kitty: Wikingowie pochodza od Lechitów( czyt; Polaków) a nie odwrotnie. Lechici to oczywiście słowianie. Słowianie to słowo pochodne od Sława a wiec Miesko I nie był Wikingiem jak to co niektórzy piszą a raczej że Wikingowie pochodza od słowian a dokładnie od Lechitów.

~silaciemnoty : W XXI wieku istnienie kraju rządzonego przez biskupów to ewenement na skalę kosmiczną. W czystej postaci (poza rozwojem postępu technicznego, od tego kraju absolutnie niezależnego) mamy do czynienia z najczarniejszym średniowieczem. Naród absolutnie nie znający swojej historii ani pochodzenia. Znani dawniejsi historycy wszystko opierają na szczątkach zapisków kościelnych jako, że jeszcze w 14 wieku tzw. arystokracja nie mówiąc o tzw. szlachcie, to w większości analfabeci Ci którzy próbowali szukać prawdy zostali zniszczeni. Obecnie najwybitniejszy tu historyk jest Anglikiem, nie wnoszący nic od siebie tylko powtarzającym bzdury kościelne. Teraz gdy wszystkie najważniejsze instytucje w kraju przeszły pod panowanie kościoła, jakiekolwiek marzenia o wyjściu ze średniowiecza legły ostatecznie w gruzach. I o to chodzi, aby ciemnota popańszczyźniana wierzyła, że wywodzi się z panów. Bo to ona jest narzędziem do zwalczania takich co pierwszy raz w dziejach dali jej prawo do godnego życia, a kościól odsunęła do krucht.

~janko polak : Czyli okupanci mojej Ojczyzny ,zadaja remontu calosciowego za nasza kase , a nie badan DNA.
Polsko kiedy wstaniesz z kolan????

~Mariusz65 : Watykan – Kler , ponad Koroną Polską . Co na to jaśnie oświecony –prezydent . Polski .

~Zosia : Wyremontujecie katedę to wam może pozwolę pobrać próbki DNA! i koniec! To JA tu rządzę!

5 thoughts on “206 O tzw. Piastach i ich niezbadanemu DNA i o pustynnym okupancie Słowiańszczyzny 02

 1. Pustynia to pustynia, czy jest kamienista, czy piaszczysta, czy lodowa, czy oceaniczna…

  Tu jej przedstawiciel, niby tak odmienny od tego biskupa…

  http://ksiazki.onet.pl/michal-witkowski-nigdy-nie-zylem-i-nie-chcialem-zyc-w-swiecie-realnym/m6ns6z

  Michał Witkowski: nigdy nie żyłem i nie chciałem żyć w świecie realnym [WYWIAD]

  Anna Konieczyńska, Dziennikarka Onetu

  Jeden z największych skandalistów polskiej literatury wcale się za skandalistę nie uważa. Po flircie z modą i kryminałami książką „Fynf und cfancyś” powraca do postaci znanych z debiutanckiego „Lubiewa”. Męska prostytutka Dianka szuka pieniędzy, szczęścia i sukcesu w Monachium, Wiedniu i Zurychu lat 90. Pisarza pytamy o blichtr, nostalgię i rozczarowania.
  (…)

  ~głupców coraz więcej : Zastanawiam się co jeszcze można wymyślić, by zszokować media? Makijaż, kiecki, biustonosze, kapelusiki, szpilki, już noszą faceci – to już nie robi wrażenia. Obnoszenie się ze swoją innością od ogółu też spowszedniało, skandale, gołe tyłki, cycki na wierzchu – żadna nowość, co jeszcze może zszokować, czego jeszcze nie było? Może tak, na znak protestu przeciw czemukolwiek, codziennie odcinać sobie po jednym palcu i wysyłać do telewizji? Głupców mamy coraz więcej i w ciąż jakiś jest promowany, jako wyjątkowa postać, postać, która zastanawia, ciekawi i budzi kontrowersyjne zdania.

  ~ewelina do ~głupców coraz więcej: Niedługo bycie normalnym będzie szokować.

  ~lorka : znowu promocja dewiantów

  zbigman : Dlaczego w ogóle mówi się, pokazuje, lansuje zrytego debila ? Czyżby to robota innych zrytych debili ?

  ~Franek : Przeczytałem wywiad, bo myślałem że autorem będzie facet podpatrujący życie marginesu. Rozumiem, żeby być zaakceptowany przez margines to trzeba się do niego upodobnić. Ale teraz po dłuższym czasie oglądam tą istotę nie wiem jakiej płci i widzę że od po prostu przyrósł do środowiska które opisywał. W związku z tym myślę, że po obejrzeniu zdjęć i przeczytaniu tekstu Ci ludzie którzy go popierają są podobni do niego przynajmniej psychicznie czy charakterologicznie. W związku z tym życzę Wam powodzenia na Waszej drodze życiowej. zwiń

  ~grażyna : Nie zgadzam się z tym co Michał pisze o”ryju”.Wystarczy popatrzeć na twarze długoletnich alkoholików i narkomanów.Opadające powieki,podbite na sino oczy,odczłowieczenie widoczne na twarzy.Tryb życia do jakiego się dopuścili wynika wprost z ich charakteru.

  ~foch : zbok ma już z górki,ciekawe ile zapłacił za ten wywiad.stary oblech

  ~emma : Rozluznienie reguł życia społecznego (i nie tylko) coraz bardziej obnaża nas takich jakimi jesteśmy naprawdę: piękni i brzydcy, dobrzy i zli. kolorowi i bezbarwni, mądrzy i głupi itd. itp. Czy nam się to podoba czy nie rozluznienie będzie postępować, w żuciu seksualnym też, no chyba że zechcemy żyć w państwie dziś nazywanym totalitarnym ze sztywno określonymi i bezwzględnie przestrzeganymi regułami i zasadami ładu i życia społecznego. Jakkolwiek byśmy nie postępowali zawsze zależy to od nas samych.

  ~POLAK : KTO LANSUJE TEGO DEWIATA?

  ~fuj! : Jakie toto jest obleśne i irytujące. Fuj!

  ~Enter how you want to introduce : Kogo Wy promujecie. W sumie nie ma sie co dziwić, waszą rola jest rozpie..ć to społeczeństwo, omamić sexem, modą itd itd.

  ~sepa : Sodoma i Gomora…a ten niemiecki portal bierze aktywny udział w promocji tych dewiacji !!!

  ~Elis : Po co tego człowieka pokazujecie? Czy każdy wariat będzie promowany jako ktoś wyjątkowy? Patrzę temu człowiekowi w oczy i dochodzę do wniosku, że na każdym zdjęciu są jakieś jakby durnowate, oczy kogoś obłąkanego.

  ~zenek : patologia

  ~TO widać,TO słychać TO czuć… : Ten przebieraniec nie ma nic do zaoferowania? Po za tym ze robi z siebie idiote.Dziś już się opatrzył i swoim wyglądem przypomina samotnego schorowanego DZIWOLĄG potrzebującego pomocy psychologicznej.Nie zdziwiłbym się jak skończy z sobą….

  ~Chodowca wilków. do ~TO widać,TO słychać TO czuć…: Bingo.Szkoda słów i czasu na tego zapasionego kundla!

  ~Lee : „Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze” Jakie Wy artykuly umieszczacie?

  Polubienie

  • ~Przewidujący : Lansowanie dewiacji – w szczególności ludków na „g” i ich hobby – jest coraz mocniejsze i niedługo podejrzenie o nie bycie dewiantem stanie się powodem medialnego ostracyzmu. Oczami wyobraźni widzę za kilka – kilkanaście lat wywiad z takim delikwentem, którego dziennikarz pyta:

   – Pojawiły się podejrzenia, że jednak ciągnie ciebie do kobiet ?

   Delikwent: Cóż za podłe oskarżenia, to jest obrzydliwe, ja już nawet nie mam siły komentować tego całego hejtu, który się na mnie wylewa… Mój partner też bardzo przeżywa te wszystkie oszczerstwa, ale dzielnie mnie wspiera w walce z nimi…

   ~Howgh! do ~Przewidujący: Zgadzam się z postawioną tezą, ale słowo „niebycie” piszemy łącznie 🙂

   ~andy do ~Howgh!: Tak jak „odbycie”

   ~Japa do ~Howgh!: Też się zgadzam z tezą , ,,teza” tu najważniejsza W sprawie ,,niebytu ” czy ,,nie bycia ” radzę pogłębić swoja wiedzę . Polecam ,,razem czy osobno ” pani Ireny Arctowej .A tak prywatnie . Czy ta ortografia i gramatyka na tych forach jest bez zarzutu , że tylko tu ………..

   ~Przewidujący do ~Japa : Do Ciebie i do Howgh – może was pogodzę, zamieniając słowa „nie bycie” na „bycie kimś innym niż delikwent na „g” 🙂

   ~miki do ~Przewidujący: To lansowanie już przestaje być bulwersujące, po prostu staje się nudne. I nawet oni z przerażeniem to dostrzegają.

   ~maszek do ~Przewidujący: nie kumam, to w końcy on jest p.eddałemm czy nie?

   ~Przewidujący do ~maszek: A myślisz, że jakby nie był pdłm, to by go tak lansowali, wraz z tą jego (tfu!)rczością? No to spróbuj napisać jakąś normalną książkę – czyli nie taką, którą zachwycałyby się lewicowo – tęczowe środowiska. Zobaczysz, jak Cię zaczną „promować’ i „lansować” w omletach, tefałenach i innych takich – zwłaszcza, jakby się dodatkowo okazało, że masz żonę i dzieci. Pies z kulawą nogą o Tobie nie usłyszy.

   ~mietek : kto to lansuje?

   ~qw : Poszedłem do wychodka. Załatwiłem grubszą sprawę. Problemów nie miałem i nie mam. Bo kocham normalnie.

   ~Polak : Zwykły gej co chce zasłynąć…..
   To że z tyłka zrobił sobie pojemnik na spermę to jego sprawa i nich nie dorabia do tego ideologii !!

   ~Współczucie : Nadrabianie ekstrawagancją braku osobowości na zachodzie jest rozpoznawalne na kilometr a my jak zwykle za czarną masą – Dyzma na Dyzmie i Dyzmą pogania

   ~pytanie roku : Ciekawe kto jest głupszy , ten co pisze takie tandetne książki czy ten co je kupuje ??????

   ~Aga do ~pytanie roku: Głupszy jest ten, kto zadaje takie głupie pytania jak ty.
   Przeczytałeś chociaż jedną jego książkę? Przeczytałeś w tym roku jakąkolwiek książkę?

   ~Autodestruktant do ~Aga: Nie trzeba w życiu czytać aby rozróżnić pustkę głębi. Czytanie to kopiowanie a tu chodzi o oryginał.. Czytający jak słuchający muzyki nie zdolnieje ani o jotę . Jeśli ten pan napisał coś mądrego to skutecznie temu zaprzecza

   ~Akurat do ~Aga: Przeczytałam nawet kilka jego książek, nie podobały mi się. Nie interesuje mnie taka tematyka, ani postacie tam występujące. Ot, słynne Lubiewo – opis środowiska gejów. Jestem kobietą hetero, co ma mnie niby kręcić w tej tematyce i książce? Kto chce niech czyta, niech się zachwyca.

   ~Anna do ~Aga: Wiesz co? Zadałam sobie trud i policzyłam,że przeczytałam w tym roku 31 książek, jestem w trakcie czytania kolejnych 3 i PODZIELAM zdanie ~pytanie roku. Żałosne te promocje i żałośni ci, którzy silą się na udawanie, że rozumieją ten „wielki zamysł autora”

   Polubienie


 2. Foto: ETTORE FERRARI / PAP Papież Franciszek

  ~katolik niezakłamany : Szanowny Papieżu Franciszku!! gdyby te tzw. tajne dokumenty nie ujrzały światła dziennego, to proceder finansowy /używając łagodnego określenia/ trwał by kolejne wieki. Tych którzy przyczynili się do powstania tych książek, należy sowicie nagrodzić, a nie aresztować. Kościół Katolicki, potrzebuje oczyszczenia jak stajnia Audiasza i z przekrętów finansowych, pedofili, życia ponad stan porpuratów i innej obłudy. Z tymi zjawiskami trzeba walczyć, a nie zamiatac pod dywanik!!!

  http://wiadomosci.onet.pl/religia/papiez-o-aferze-vatileaks-ujawnienie-dokumentow-godne-potepienia/ftzspm

  PAP dzisiaj 14:10

  Papież o aferze Vatileaks: ujawnienie dokumentów godne potępienia

  Papież Franciszek potępił w niedzielę kradzież i publikację tajnych dokumentów o finansach Watykanu. Przemawiając do tysięcy wiernych podczas niedzielnego spotkania na Anioł Pański w bezpośredni sposób odniósł się do szeroko dyskutowanego skandalu Vatileaks. – Ten smutny fakt nie odwiedzie mnie na pewno od pracy nad reformą – powiedział papież. Wystąpienie papieża przerywane było gromkimi brawami.

  Tuż po ukazaniu się we Włoszech dwóch książek zawierających poufne materiały na temat finansowej sytuacji w Watykanie, przywilejów hierarchii oraz jej oporu wobec wprowadzanych reform Franciszek zwrócił się do wiernych. – Wiem, że wielu z was poruszyły doniesienia krążące w tych dniach na temat poufnych dokumentów Stolicy Apostolskiej, które zostały wykradzione i opublikowane – mówił.

  – Dlatego chciałbym powiedzieć wam przede wszystkim, że kradzież tych dokumentów to przestępstwo. To czyn godny potępienia, który nie pomaga. Ja sam prosiłem, by przeprowadzić tę analizę i dokumenty te ja i moi współpracownicy znaliśmy już dobrze i zostały podjęte kroki, które zaczęły przynosić owoce; niektóre nawet widoczne – zapewnił papież, odnosząc się do materiałów zredagowanych na potrzeby komisji przygotowującej gruntowną reformę watykańskich finansów i jej trwającej obecnie realizacji.

  – Ale chciałbym was też zapewnić, że ten smutny fakt nie odwiedzie mnie na pewno od pracy nad reformą, którą kontynuujemy z moimi współpracownikami i z poparciem was wszystkich. Tak, ze wsparciem całego Kościoła, ponieważ Kościół odnawia się poprzez modlitwę i codzienną świętość każdego ochrzczonego – podkreślił Franciszek.

  – Dlatego dziękuję wam i proszę, byście nadal modlili się za papieża i za Kościół, nie dając się zbulwersować, ale idąc naprzód z ufnością i nadzieją – wezwał papież.

  Jego wystąpienie było przerywane gromkimi brawami.

  Na podstawie poufnych dokumentów, opublikowanych w książkach włoskich dziennikarzy, Franciszek podjął decyzje o całkowitej przebudowie systemu koordynacji i nadzoru nad finansami. Powołał odpowiednik ministerstwa finansów, czyli Sekretariat ds. Ekonomii.

  W sprawie wycieku dokumentacji zatrzymani zostali na przełomie października i listopada sekretarz Prefektury Spraw Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej hiszpański ksiądz Lucio Vallejo Balda, przebywający nadal w areszcie za Spiżową Bramą i Włoszka Francesca Immacolata Chaouqui, specjalistka w dziedzinie PR. Oboje należeli do powołanej przez papieża komisji, która przygotowywała reformę finansów i zbierała raporty na temat sytuacji we wszystkich watykańskich urzędach.

  ~Remul : Czy hierarchowie przedstawieni w obu książkach nadal mieszkają w kilkusetmetrowych apartamentach i do tego za darmo? Czy ten gentelman, który ukradł 200 tysięcy € z funduszu na szpital dla dzieci i wyremontował za nie 700 metrowy apartament nadal jest na wolności? Obawiam się, że na oba pytania odpowiedź jest twierdząca. To zaś oznacza, że papież Franciszek nic nie może zrobić. Ewentualnie podzieli los papieża, który po 3 tygodniach od wyboru i kilka dni po ogłoszeniu planowanych zmian zatruł się zupką i zmarł.

  ~PRAWDA O KOŚCIELE : Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty. Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze. Z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe, że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarze egzystować i tak trwać przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był, jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To jego hierarchowie przez wieki całe czynili kobiecie krzywdę niewyobrażalną. I trwają w swoim uprzedzeniu do dzisiaj hołubiąc i broniąc swojego patriarchalnego tworu. To kościół katolicki z erotyzmu jego całego piękna uczynił mroczny i czarny grzech. Seks, miłość wolną, piękną, pełną doznań duchowych i zmysłowych sprowadził do ohydnego podziemia ludzkiej świadomości i trzyma tam świadomość swoich wyznawców do dzisiaj. To kościół katolicki do perfekcji doprowadził sztukę fałszerstw, kłamstw, przeinaczeń. To on przez wieki całe tworzył dogmaty, prawa jakieś wynaturzone wmawiając maluczkim boskie w tym sprawstwo. To kościół z boga uczynił pamiętliwego, złośliwego kata karzącego na lewo i prawo za wszystko i wszędzie i strącającego do wymyślonego przez kościół piekła bez opamiętania wszystkich, którzy mu pod rękę wpadną. To kościół wymyślił celibat. Jeden z najbardziej chorych i wynaturzonych pomysłów, jaki sobie można tylko wyobrazić. Posunął się nawet do super bzdury wymyślając niepokalane poczęcie i pozbawiając matkę Chrystusa – czołowej przecież postaci kościoła – wszystkich pięknych cech erotycznej kobiecości, macierzyństwa, miłości nie tylko zmysłowo – cielesnej, ale i duchowej. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią, kościołem wyznawcami jedynie słusznej religii. Jest wszędzie. W prasie, telewizji, radiu. Jest w szkole, w urzędach i na ulicy. Wciska się do mojego domu i łóżka. Nie mogę wysłuchać wiadomości bez informacji o poczynaniach biskupów, kardynałów, księży, papieża. Co tydzień jakieś ważne kościelne wydarzenie zajmuje łamy oficjalnych mediów. Co miesiąc jakaś ważna rocznica związana z JPII. Co pół roku następny wspaniały film o JPII. Im dalej od śmierci JPII tym więcej cudów, których rzekomo był autorem. Wszędzie krzyże, pomniki, tablice upamiętniające, dzwony, święte relikwie, cudowne obrazy, płaczące Madonny, cuda na kominach, drzewach i na szybach w blokowych oknach. Kraj prześciga się w budowaniu coraz większych krzyży, pomników, dzwonów i świątyń. Pielgrzymka goni pielgrzymkę. Młodzież wędruje tam i z powrotem pod szczupakiem czy też karpiem w Lednicy. Nawet na plaży w Międzyzdrojach pełno młodych ludzi ubranych w koszulki z napisem Pokolenie JPII. Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych. Nowi władcy Polski, którzy wygrali właśnie wybory zamierzają swojego boga i wyznanie wprowadzić do konstytucji, praw, prawodawstwa i ustawodawstwa. Wszystkie decyzje polityczne, ekonomiczne i gospodarcze zaczyna podejmować się tylko w obecności hierarchów kościoła. Instytucje kościelne i przykościelne stoją poza prawem i nad prawem. Nie obowiązują ich żadne prawa państwa Polskiego. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa. To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie. A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr…………………skóra mi cierpnie. Pozdrawiam wszystkich ludzi wolnych od uzależnień religijnych.

  ~gdzie jest papież :
  I gdzie tu sprawiedliwość? Polscy emeryci ledwie wiążą koniec z końcem. Głodowe świadczenia nie pozwalają im godnie żyć. Seniorzy nie mogą pojąć, jak to samo państwo, które rzuca im ochłapy, wydaje krocie na utrzymanie wybrańców.

  Takich jak arcybiskup Sławoj Leszek Głódź (69 l.). Nie dość, że dostaje ok. 10 tys. zł emerytury, to jeszcze mieszka w olbrzymiej rezydencji i ma szofera z limuzyną na każde zawołanie. Z kolei 250 tys. zł odprawy, którą dostał ten były biskup polowy Wojska Polskiego, wielu emerytom wystarczyłoby na 20 lat!

  W tak złej sytuacji polscy emeryci jeszcze nie byli. Głodowa waloryzacja sięgnęła ledwie kilkunastu złotych, a ceny w sklepach cały czas rosną. Podobnie jest z lekami. Miały być darmowe, a trzeba za nie płacić po kilkaset złotych. Mimo to Teresa Tumiel (65 l.) z Lipiny nie traci wiary i codziennie dziękuje Bogu za każdy dzień. I prosi o wsparcie. A jest o co. Bo dostaje zaledwie 1000 zł emerytury. Na dodatek 200 zł zabiera jej komornik, bo emerytka wzięła pożyczkę na pogrzeb męża i nie stać jej było na szybką spłatę. – Do lekarza nawet nie chodzę, bo i tak nie mam, za co wykupić recepty – załamuje ręce. – A/jeśli biskup Głódź ma tak wysoką emeryturę i jeszcze odprawę dostał, to widocznie zasłużył. Co mogę powiedzieć? Zwykli emeryci tego nie mają. Modlę się tylko o biskupa generała, aby wziął sobie do serca nauki papieża Franciszka i umiał się dzielić z innymi swoim bogactwem – mówi staruszka.

  Zobacz: Emerytka z Siedlec o wicepremier Bieńkowskiej: Moja emerytura to dla niej rachunek w knajpie!

  A biskup codziennie pławi się w luksusach i przebiera w wykwintnych potrawach. Nie musi się też martwić o leki, ponieważ opiekę medyczną ma zapewnioną w najlepszych szpitalach w Polsce. Sławoj Leszek Głódź co miesiąc dostaje ok. 10 tys. zł emerytury. Ale to nie koniec. Gdy odchodził z wojska, dostał ok. 250 tys. zł odprawy. Duchowny bardzo się zdenerwował, gdy zapytaliśmy go o pieniądze. – Nie powiem, ile dostałem odprawy, nie będę rozmawiać o pieniądzach – broni się jak może w rozmowie z „Super Expressem” abp Głódź.
  Za jakie pieniądze żyją polscy emeryci?

  Stanisław Dąbrowski (63 l.) z Warszawy: 529 zł

  Muszę się zapożyczyć, by przeżyć. Brakuje pieniędzy na światło, jedzenie. Nie mogę patrzeć na to, jak bogato żyją księża. Papież Franciszek to pierwszy papież, który stanął po stronie biedaków. Księża powinni pomagać biednym. 40 lat pracowałem, a dostaję 529 zł! To wielka niesprawiedliwość.

  Alina Pawuniak (69 l.) z Warszawy: 868 zł

  Dostaję 868 zł renty. Z tych pieniędzy płacę za światło 400 zł. Reszta idzie na jedzenie. To nie jest w porządku, że ksiądz dostaje tyle pieniędzy. Jesteśmy w tym samym wieku. Arcybiskup dostaje miesięcznie tyle, ile ja w ciągu roku. Głódź powinien dać przykład i pomagać biednym.

  ~ KIEDYŚ ŁOTRÓW WIESZANO NA KRZYŻACH… DZIŚ KRZYŻE WISZĄ NA ŁOTRACH W jednym z wywiadów bp. Pier do ~PRAWDA O KOŚCIELE:
  KIEDYŚ ŁOTRÓW WIESZANO NA KRZYŻACH… DZIŚ KRZYŻE WISZĄ NA ŁOTRACH

  W jednym z wywiadów bp. Pieronek stwierdził, że Konkordat jest jednym z najważniejszych osiągnięć Polski po transformacji ustrojowej, że umowa ta, to wielka korzyść dla naszego kraju. Jednakże pominął już kwestię, że podpisanie konkordatu przez odwołany rząd moralnie ?nie uchodzi?. Biskup pominął też, że konkordat znacznie obciąża finansowo biedne państwo. Pominął także fakt, że Kościół odzyskał z wielką nawiązką ziemie zabrane po wojnie, a mimo to nadal pobiera za nie pieniądze ze Skarbu Państwa (geneza Funduszu Kościelnego). Biskup pomija cały kontekst historyczny stosunków Kościoła w Polsce z Polską. Czy według biskupa Pieronka dalej wymienieni biskupi (i nie tylko) to były okazy patriotyzmu, czy zdrady: Szczepanowski, Muskata, Kordecki, Radziejowski, Massalski, Kossakowski, Poniatowski, Feliński, Kaczmarek, Adamski, Sokołowski.

  Rokrocznie z tytułu obowiązującej nas umowy konkordatowej, Polska przekazuje Kościołowi 10 miliardów złotych. Nie poruszam już kwestii wszelkich pasywów (m.in. nieruchomości i grunty), które Kościół uzyskał na podstawie odrębnych umów.
  Z pragmatycznego punktu widzenia duchowieństwo absolutnie nie wnosi żadnego udziału w PKB naszego kraju, zatem z ekonomicznego punktu widzenia jest znacznym balastem dla rozwoju polskiej gospodarki. Za sprawą zaoszczędzonych na konkordacie środków finansowych można by zwiększyć wydatki m.in. na edukację i naukę, by nie tylko powstrzymać drenaż mózgów, ale również podnieść poziom wykształcenia Polaków; usprawnić szereg gałęzi naszej gospodarki, a niektóre uzdrowić (m.in. służba zdrowia) ułatwić Polakom możliwość zakładania własnych przedsiębiorstw oraz poprawić jakość funkcjonowania szeregu innych obszarów mających wpływ na kondycję państwa i społeczeństwa. Następstwem tych posunięć byłaby poprawa nie tylko sytuacji materialnej Polaków, ale również i poprawa nastrojów społecznych wszystkich kategorii społecznych (począwszy od dzieci i młodzieży aż po emerytów i rencistów).

  Jakby tego było mało, prawnicy od dawna wskazują, że Kościół… złamał konkordat, co jest podstawą do natychmiastowego wypowiedzenia go. Chodzi o Artykuł 6, którego dwa paragrafy stanowią tak:

  2. Żadna część terytorium polskiego nie będzie włączona do diecezji lub prowincji kościelnej, mającej swą stolicę poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej.

  4. Biskup należący do Konferencji Episkopatu Polski nie będzie należał do Krajowej Konferencji Episkopatu w innym państwie.

  Tymczasem biskupi grekokatoliccy, którzy zasiadają w Episkopacie Polski są jednocześnie podporządkowani Metropolicie Większemu z siedzibą we Lwowie i wchodzą w skład ukraińskiego episkopatu. Choć jawnie łamie to ustalenia konkordatu i daje polskiemu rządowi prawo do wypowiedzenia go, premierowi Tuskowi nawet w obliczu kryzysu gospodarczego wcale to nie przeszkadza.
  Oszczędności woli szukać w portfelach Polaków, niż na kościelnych salonach.

  ~wrrr do ~yon: Panie Dziwisz, czy nie było wyuzdaniem aby pobierać aż po 50 tys. dolarów od bogatych osób, które chciały prywatnie się spotkać z JP2. Większość ludzi w Polsce musi ciężko tyrać przez kilka lat na takie pieniądze, a pan to inkasował w chwilkę i nawet podatków od tego nie płacił, więc przestań pan ludowi wciskać umoralniające farmazony. Lepiej wyskocz pan z pałacu przy Franciszkańskiej 3, za to wskocz pan we włosienicę na znak pokuty, zamieszkaj pan w namiociku na rynku w Krakowie i w kociołku warz sobie sam cienką zupkę – i dopiero wtedy lud pouczaj

  ~fakty do ~PRAWDA O KOŚCIELE:
  NA pewno niektórzy z Was jeszcze nie wiedzą, a Ci co się właśnie dowiedzą, będą wstrząśnięci zaistniałą sytuacją. Otóż jego ekscelencja arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został obdarty z godności i upokorzony przez władze naszego Państwa wypłatą jałmużny nazwanej odprawą w wysokości 250 tysięcy złotych i głodową emeryturą w wysokości około 10 tysięcy złotych. To skandal, jak jego ekscelencja arcymistrz arcybiskup uosobienie skromności i wszelkich cnót ma utrzymać ten pałac, ogród, służbę za marne 250 000 złotych odprawy i 10 000zł głodowej emerytury???? Za tyle lat harówki, wyrzeczenia, odejmowania od ust ostatnich Actimelków i ogromne kwalifikacje na poziomie światowego eksperta??? Tyle lat działalności dobroczynnej, rozdawania wszystkich dóbr potrzebującym, odznaczeń i honorów i na starość nagle takie potraktowanie prawdziwych bohaterów i mężów stanu ? to skandal. To musi być jakaś pomyłka, przecież w budżecie MON jest grubo ponad 20mln złotych na księży, a tu raptem taka jałmużna ćwierć małej bańki, wstyd Panowie z POPSL wstyd. Po takich haniebnych incydentach na pewno stracicie władzę, a PiS sprawiedliwie wynagrodzi te krzywdy i upokorzenie arcybiskupa. Postaram się ubiec PiS i napiszę interwencję w sprawie tego wstydliwego incydentu, celem zadośćuczynienia arcybiskupowi i zapewnienia jemu oraz innym kapłanom, których może spotkać taka niegodziwość, aby dostawali odprawy co najmniej po 100 000 PLN za każdy rok posługi oraz emeryturę chociaż te 30-40 tysięcy miesięcznie. Stop dyskryminowania i poniżania duchownych. Musimy bronić tego co mamy najcenniejsze. Wzywam prezydenta Komorowskiego, Kaczyńskiego, Tuska, Piechocińskiego, Rydzyka, Michalika, Hosera, Terlikowskiego, Dudę, Girzyńskiego, Gowina, Pawłowicz, Kaczmarka, Glińskiego, Bosaka, Zawiszę, kiboli oraz innych mniej znanych mężów stanu i patriotów, aby natychmiast głośno zaprotestowali ? najlepiej wyszli na ulice i żebyśmy przynajmniej w tej sprawie byli jednomyślni i ponad podziałami wywalczyli godną emeryturę dla arcybiskupów, proboszczów, wikarych i księży, ale także zakonnic w szczególności tych znanych z TV opiekunek dzieci niepełnosprawnych sióstr Boromeuszek. Wzywam PSL, PiS, SP, PO, Solidarność, stowarzyszenia, fundacje, TV Trwam, słuchaczy radia Maryja, widzów TV Republika, czytelników Uważam Rze, wszystkich posłów i senatorów także tych niezależnych do poparcia tej inicjatywy. Zmieńmy w Sejmie te upokarzające ustawy, ukarzmy tych co do tej hańby dopuścili, a jeżeli nie będzie w Sejmie większości to solidarnie zróbmy zbiórkę dla jego ekscelencji i innych duchownych. Jeżeli teraz odpuścimy to nasz kraj jest zgubiony. Teraz jest mi głupio, że walcząc o świeckie Państwo troszkę się zatraciłem i piętnowałem, krytykowałem księży i biskupów. Teraz już rozumiem w jakiej nieświadomości żyłem co do duchownych. Panie premierze teraz rozumiem, dlaczego nie ma Pan serca odebrać tym nieborakom Funduszu Kościelnego, gdyż już teraz balansują oni na granicy skrajnego ubóstwa, a odebranie im tej drobnej kwoty około 100 000 000 złotych skazało by ich na jeszcze większe upokorzenia i wyrzeczenia na co nie możemy za nic na świecie.

  Polubienie


 3. Foto: PAP Watykan wszczął śledztwo przeciwko dziennikarzom

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykanskie-sledztwo-przeciwko-autorom-ksiazek-o-finansach/z79qjj

  PAP wczoraj 20:59

  Watykańskie śledztwo przeciwko autorom książek o finansach

  Watykan wszczął śledztwo przeciwko dwóm włoskim dziennikarzom Gianluigiemu Nuzziemu i Emiliano Fittipaldiemu, którzy opublikowali książki o finansach Stolicy Apostolskiej. Napisali je na podstawie tajnych dokumentów, które wyciekły zza Spiżowej Bramy.

  Rzecznik Stolicy Apostolskiej ksiądz Federico Lombardi informując w środę o dochodzeniu prowadzonym przez prokuraturę watykańską wyjaśnił, że dotyczy ono udziału w przestępstwie rozpowszechniania poufnych informacji i dokumentów.

  Wcześniej zarzuty kradzieży i rozpowszechniania dokumentów postawiono aresztowanemu w Watykanie księdzu Lucio Vallejo Baldzie z Prefektury Spraw Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej i specjalistce PR Francesce Chaouqui. Oboje należeli do powołanej przez papieża Franciszka na początku jego pontyfikatu specjalnej komisji, która zbierała informacje o sytuacji finansowej w Watykanie w ramach przygotowań do reformy finansów.

  Dwójce tej, jak podano wcześniej, grozi do ośmiu lat więzienia.

  Ksiądz Lombardi dodał, że wymiar sprawiedliwości, zawiadomiony przez watykańską żandarmerię, dysponuje obecnie dowodami wskazującymi na udział dziennikarzy w przestępstwie wycieku materiałów.

  Emiliano Fittipaldi z tygodnika „L’Espresso”, autor wydanej 5 listopada książki „Chciwość”, komentując śledztwo oświadczył: „Kiedy dziennikarstwo śledcze odsłania skandale i sekrety, jakie władza, także ta doczesna w Watykanie, chce ukryć, ta władza się broni, reaguje”.

  – W istocie jestem objęty śledztwem tylko za to, że wykonałem swoją pracę, do czego mam prawo – powiedział dziennikarz w rozmowie z Ansą. „To ryzyko – stwierdził – które stanowi element mojego zawodu”.

  Fittipaldi zapewnił, że jeśli zostanie wezwany przez watykański wymiar sprawiedliwości, stawi się przed nim. Podkreślił, że nie ujawni swych źródeł, bo one – dodał – są „święte”. Włoski dziennikarz zastrzegł zarazem, że nie wie, czy w Watykanie istnieje pojęcie „tajemnicy zawodowej”.

  Śledztwa nie skomentował dotychczas autor książki „Via Crucis” Gianluigi Nuzzi, który już po raz drugi ujawnił tajne watykańskie dokumenty. Po raz pierwszy zrobił to w 2012 roku za pontyfikatu Benedykta XVI.

  W niedzielę o skandalu z wyciekiem materiałów mówił papież Franciszek. Zwracając się do wiernych podczas spotkania w Watykanie powiedział: „Wiem, że wielu z was poruszyły doniesienia krążące w tych dniach na temat poufnych dokumentów Stolicy Apostolskiej, które zostały wykradzione i opublikowane”.

  – Dlatego chciałbym powiedzieć wam przede wszystkim, że kradzież tych dokumentów to przestępstwo. To czyn godny potępienia, który nie pomaga. Ja sam prosiłem, by przeprowadzić tę analizę i dokumenty te ja i moi współpracownicy znaliśmy już dobrze i zostały podjęte kroki, które zaczęły przynosić owoce; niektóre nawet widoczne – zapewnił papież.

  „Ale chciałbym was też zapewnić – podkreślił – że ten smutny fakt nie odwiedzie mnie na pewno od pracy nad reformą, którą kontynuujemy z moimi współpracownikami i z poparciem was wszystkich”. – Tak, ze wsparciem całego Kościoła, ponieważ Kościół odnawia się poprzez modlitwę i codzienną świętość każdego ochrzczonego – dodał Franciszek.

  Poprosił wiernych, by modlili się za niego oraz za Kościół i nie dawali się „zbulwersować”.

  ~sztygar37 : Ja nie wierzę już w żadne słowo wypowiedziane przez przedstawiciela kleru. Nie ważne czy to będzie zwykły ksiądz, czy sam papież to i tak kłamstwo, fałsz obracają na swoją korzyść. Nie jest winien złodziej, winien jest ten, który upublicznił złodziejstwo. Zastanawiam się jak duże machlojki musiały się odbywać w finansach Kościoła za poprzednich papieży, którym udało się wszystko ukryć, poprzez zastraszanie. Dzisiaj gdy wolne media pokazują kanty urzędników Kościoła my rwiemy włosy, że daliśmy się naciągnąć na składki kościelne. A kler rwie włosy z głowy, że ich kłamstwa ich pazerność wychodzą na wierzch. Czy dalej będziemy tuczyć urzędników Pana B.???????

  ~tgj : Byłem w pośredniaku, czy jest może oferowane stanowisko „sekretarz papieża”. Niestety, nie było aktualnie takiej propozycji. Byłem zawiedziony, że nie mieli, a oni na to: „czemu się pan tak DZIWISZ, każdy by chciał przyjmować po 50 tys. dolarów za wpuszczanie bogatych osób na prywatne audiencje u papieża, a przecież do takiej odpowiedzialnej pracy trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, no i – przede wszystkim – odznaczać się wysoką moralnością”

  ~yju do ~tgj: http://www.newsweek.com
  To się zgadza, np. w elektronicznym wydaniu Newsweeka z dn. 11 marca 2013 roku, Jason Berry pisze w artykule pt. „Father Marcial Maciel And the Popes He Stained” m.in. o przyjmowaniu łapówek przez Dziwisza po 50 tys. dolarów ==>

  In 1997, according to a priest who left the Legion and spoke on the condition of anonymity, a wealthy family from Mexico gave Dziwisz $50,000 to attend a private papal mass. Dziwisz, now a cardinal in Kraków, did not answer my questions about the incident, sent by fax in 2010 and translated into Polish. “This happened all the time,” the ex-Legionary told me. “It was always in cash. And in dollars.”
  (W 1997, z relacji księdza, który opuścił Legion [Chrystusa] i zastrzegł sobie anonimowość, bogata rodzina z Meksyku dała Dziwiszowi 50.000 USD, aby wziąć udział w prywatnej mszy papieża. Dziwisz, teraz kardynał w Krakowie, nie odpowiedział na moje zapytanie ws. tego zdarzenia, wysłane faksem w 2010 i przetłumaczone na j. polski. „To się zdarzało cały czas”, były Legionista mi powiedział. „To zawsze było w gotówce. I w dolarach.”)

  ~wrrr do ~yju: Panie Dziwisz, czy nie było wyuzdaniem aby pobierać aż po 50 tys. dolarów od bogatych osób, które chciały prywatnie się spotkać z JP2. Większość ludzi w Polsce musi ciężko tyrać przez kilka lat na takie pieniądze, a pan to inkasował w chwilkę i nawet podatków od tego nie płacił, więc przestań pan ludowi wciskać umoralniające farmazony. Lepiej wyskocz pan z pałacu przy Franciszkańskiej 3, za to wskocz pan we włosienicę na znak pokuty, zamieszkaj pan w namiociku na rynku w Krakowie i w kociołku warz sobie sam cienką zupkę – i dopiero wtedy lud pouczaj

  ~bokn do ~yju: Gdyby to była nieprawda, co „Newsweek” napisał o przyjmowaniu łapówek przez Dziwisza, to Dziwisz by już dawno wytoczył redakcji proces, i dostałby duże odszkodowanie w dolarach (które tak wszak bardzo kocha). Ale nie wie, jakie jeszcze inne informacje ma „Newsweek” ws. łapówek (ew. innych ciemnych sprawkach Dziwisza i ferajny z firmy), więc boi się i siedzi cicho, i udaje, że go w ogóle nie ma

  Polubienie

 4. akt. 13.11.2015, 08:08

  Spotkanie ofiar księży pedofilów w Poznaniu

  Ofiary molestowania seksualnego przez księży pedofilów spotykają się w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski rozpoczyna się międzynarodowa konferencja „Stop nadużyciom seksualnym”. To pierwsze takie spotkanie w Polsce. Organizatorzy chcą pokazać społeczeństwu losy nieletnich ofiar takich przestępstw.

  Irlandzka Komisja Rządowa ujawniła, że przez ponad pół wieku w tamtejszym Kościele Rzymskokatolickim, tysiące dziewczynek i chłopców, były molestowane i gwałcone przez pedofilów w sutannach. Wysokie kary za przestępstwa seksualne duchowieństwa wobec dzieci płacą diecezje w Stanach Zjednoczonych.

  – Czas przerwać milczenie także w Polsce – przekonuje Marek Lisiński, prezes fundacji „Nie lękajcie się”, organizator konferencji w Poznaniu. Lisiński zwraca uwagę, że Kościół w naszej ojczyźnie jak dotąd nie przyznawał się w takich sytuacjach, że doszło do przestępstwa. – Nawet w niedawno zakończonej sprawie w Kołobrzegu pieniądze zostały wypłacone ”w ramach dobroci chrześcijańskiej”, a nie za skrzywdzenie młodego człowieka – twierdzi.

  Przyznaje, że sam jest ofiarą pedofila w sutannie. W jego przypadku sprawa toczyła się w Watykanie, ponieważ doszło do przedawnienia. Ksiądz, który go skrzywdził został odsunięty od czynności kapłańskich na trzy lata.

  Fundacja „Nie lękajcie się” zapewnia, że nie chce walczyć z Kościołem, a jedynie pomagać ofiarom nadużyć i ukrócić przestępstwa. Do Poznania zostali zaproszeni przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar i ofiary nadużyć z USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Fundacja twierdzi, że zapraszano także reprezentantów Kościoła Rzymskokatolickiego, lecz nikt nie odpowiedział na to zaproszenie. Konferencja potrwa do niedzieli.

  Według informacji podanych przez krajowego kościelnego koordynatora do spraw zwalczania pedofilii jezuitę ojca Adama Żaka, za czyny seksualne z nieletnimi skazano w Polsce dziewiętnastu duchownych. W naszym Kościele obowiązuje zasada „Zero Tolerancji” dla takich przestępstw. Jednak zgłoszenie do prokuratury musi złożyć ofiara. Nie ma też mowy o wypłacie odszkodowań.

  ~afa 12 godzin i 43 minut temu
  Nie ma tez mowy o wyplacie odszkodowan?! To sie tak tylko tobie, doooorny kmiocie, wydaje! Ukrywaliscie ich przez lata to teraz zabulicie. Pierwszy lepszy prawnik zje was na sniadanie. Juz zaczynacie placic… i slusznie!

  ~xxzz 5 godzin i 42 minut temu
  jesteś żydowskim demokratom tzn dopoki demokracja jest zgodna z twoimi pogłądami to ja akceptujesz. Jeśli by Polska była rzeczywiście krajem demokratycznym i wszyscy mieli takie same prawa to albo wszystkie instytucje (wojsko , wymiar sprawiedliwośi , uczelniei inne) płaciłyby za swoich pracowników ,członków pedofilów albo nie płaciłby nikt. Niestety w Polsce Kościół Katpolicki jest traktowany inaczej i nie ma to nic wspólnego z państwem prawa i demokracją

  ~ami 14 minut temu
  xxzz Zadna z wymienionych przez ciebie instytucji, nie wprowadziła z chciwości , wynaturzającego życie każdego czlowieka, CELIBATU.I dlatego właśnie Watykan powinien płacić bardzo wysokie odszkodowania wszystkich poszkodowanym . Czy udajesz idiotę,czy nim jesteś?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.