208 Tomasz Wróblewski o szczycie maltańskim: Europa i jej lewicowe samobójstwo

Tomasz Wróblewski

akt. 10.11.2015, 18:41

Tomasz Wróblewski o szczycie maltańskim: Europa i jej lewicowe samobójstwo

W Polsce lewicowe media i odchodząca koalicja grzmi, że na tak ważnym szczycie zabraknie polskiego głosu. A jakiż to był ten nasz głos w sprawie uchodźców? Dotychczas dyskusja sprowadzała się do technicznych ustaleń, kto i ilu przyjmie imigrantów. Teraz pojawił się pomysł płacenia łapówek państwom-gangom w Afryce i Turcji. 2 mld euro za pilnowanie imigrantów, żeby mniej ich wsiadało na łódki – pisze Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny „Wprost”, w felietonie dla Wirtualnej Polski. – Skoro nie mamy nic do powiedzenia, to może i lepiej, żeby nikt tam nie jechał. W tym zbiorowym samobójstwie Europa świetnie sama sobie radzi – dodaje publicysta.

W rozpalonej debacie nad maltańskim szczytem, powracają: czeski premier, kolizja kalendarzy, konstytucyjne intrygi i złośliwe memy. Zabrakło tylko polskiego stanowiska. Nie kto, ale co powinien głosić w imieniu Polski na unijnym szczycie.

Miesiąc temu w Paryżu, premier Kopacz za dobrą monetę przyjęła zapewnienia kanclerz Merkel, że to tylko przejściowy kłopot i jak wszystkie kryzysy wcześniej, Niemcy zasypią także ten kryzys pieniędzmi. Polska ugości 12 tysięcy osób, Berlin zapłaci, uchodźcy zwieją z powrotem na Zachód i po problemie.

Od tej pory, według ONZ, do Europy wtargnęło kolejne 300 tysięcy osób. Bezładna, chaotyczna masa ludzi, coraz częściej uciekających nie tylko z Syrii przed państwem islamskim i rosyjskimi bombami, ale z Afganistanu, Iraku, Pakistanu, Etiopii, Sudanu, Indii, Bangladeszu przed ubóstwem.

Kolejne fale rozdeptują kolejne państwa i napędzają, dawno nie widziane na tę skalę, sentymenty nacjonalistyczne. Ośrodki dla uchodźców stają w płomieniach, nie ma tygodnia bez ulicznych demonstracji podsycanych doniesieniami o gwałtach, napadach i coraz bardziej roszczeniowych postawach uchodźców. W odpowiedzi na gwałty, rządy oferują szkolenia z seksualności dla uchodźców, a niemieckie i francuskie sądy żądają dodatkowych środków na socjalizowanie zagubionych dusz. Przeciwko demonstrantom rząd wysyła siły policyjne, a „postępowe” media tłumaczą, coraz bardziej rozżalonej opinii publicznej, moralne i społeczne korzyści z większej dywersyfikacji kulturowej.

50 lat temu amerykański filozof James Burnham, którego intelektualna droga prowadziła od anarchizmu i marksizmu do liberalnego konserwatyzmu, napisał głośny esej – „Samobójstwo Zachodu”. Przestrzegał w nim przed ideową próżnią lewicowego progresywizmu, którą wypełnią wartości wrogie wolności i demokracji. Burnham przewidział „bezmyślną wspaniałomyślność” lewicowych elit, które zawsze podporządkują interes własnego narodu altruistycznym impulsom i utopijnym ideałom. Co w końcu musi doprowadzić do upadku zachodniej cywilizacji.

Szacował, że Zachód ze swoimi wolnościami i demokracją przetrwa góra 50 lat. Warto dodać, że wcześniej Burnham przewidywał upadek sowieckiego imperium, jeszcze za jego życia – zmarł w 1987 roku. Pomylił się o dwa lata. Czy tym razem to też tylko różnica kilku lat?

Wbrew uspakajającym głosom z Paryża i Berlina, ONZ ostrzega przed „…kolejnymi falami uchodźców”. Łódka za łódką, tydzień po tygodniu, niezależnie od pogody, exodus może trwać latami.

Afryka liczy dziś miliard ludzi, w Azji głoduje kolejny miliard. W ciągu 25 lat ta liczba się podwoi. W międzyczasie islamskie organizacje terrorystyczne z Afryki Północnej przenoszą kaganek swojej piekielnej ideologii dalej w głąb kontynentu. Do Nigerii, Afryki Południowej i z Syrii dalej na Wschód, gdzie podają sobie ręce z pakistańskimi czy indonezyjskimi fundamentalistami.

Katarski instytut badawczy Arab Center Research and Policy Studies opublikował najnowsze badania z których wynika, że 13 proc. syryjskich uchodźców w Europie przyznaje się do sympatii dla ISIS, a 24 proc. jest otwarte na argumenty państwa islamskiego.

Czy da się obronić tezę, że jak już przejdą szkolenia z seksualności, dostaną więcej kieszonkowego i gwarancje pracy to, wtopią się w kulturę państw w których wylądowali i staną się pełnowartościowymi obywatelami? Albo to, że miliony biednych , prześladowanych i pozbawionych domów, wkrótce uznają, że jednak zostaną w swoim kraju rządzonym przez niekompetentnych despotów i nie skorzystają z szeroko otwartych drzwi do europejskiego dobrobytu.

Szybciej Europie skończą się pokłady altruizmu niż Afryce i Azji zabraknie pokrzywdzonych i poszukujących lepszego życia. W międzyczasie Niemcy, Austriacy, Szwedzi, Francuzi przylgną do skrajnych socjal-narodowych ugrupowań, opowiadających się za zawieszeniem wolności osobistych, przywróceniem granic i rozmontowania Europy, jaką znamy od 26 lat. A w zasadzie od 70 lat, kiedy to po raz ostatni różnice narodowe doprowadziły nasz kontynent na skraj przepaści.

W Polsce lewicowe media i odchodząca koalicja grzmi, że na tak ważnym szczycie zabraknie polskiego głosu. A jakiż to był ten nasz głos w sprawie uchodźców? Dotychczas dyskusja sprowadzała się do technicznych ustaleń, kto i ilu przyjmie imigrantów. Teraz pojawił się pomysł płacenia łapówek państwom-gangom w Afryce i Turcji. 2 mld euro za pilnowanie imigrantów, żeby mniej ich wsiadało na łódki.

Stanowisko odchodzącego rządu też znamy i wiemy, że nie ma tam miejsca na pytanie o europejskie wartości. Chyba, że za wartości uznamy powtarzanie bezmyślnie wspaniałomyślnych sloganów o solidarności z ludźmi, którzy kpią z naszych praw i obyczajów. Pytanie, czy nowa premier, albo już nie tak nowy prezydent będą gotowi na fundamentalny spór o wartości z najpotężniejszymi przywódcami Europy? To też umknęło nam gdzieś w pyskówce o zajmowaniu krzeseł i kolizji terminów. Skoro nie mamy nic do powiedzenia, to może i lepiej, żeby nikt tam nie jechał. W tym zbiorowym samobójstwie Europa świetnie sama sobie radzi.

Tomasz Wróblewski dla Wirtualnej Polski

~Ala 3 godziny i 9 minut temu
Smutne, ale jakże prawdziwe. Dziękuję P. Tomaszu za trafną ocenę tragicznej sytuacji, w jakiej znalazła się Europa przez swoją spolegliwość wobec lewactwa i międzynarodówki socjalistycznej.

~hjknb 59 minut temu
Afryka liczy dziś miliard ludzi, w Azji głoduje kolejny miliard. W ciągu 25 lat ta liczba się podwoi. Oni wszyscy chca do Europy, zyc z europejskich pieniedzy…i urzadzic nam te same pieklo co u nich

~receptura 31 minut temu
To jest tragiczna prawda. Fale imigracji zawdzięczamy globalnym oszołomom, którym marzy się władza nad światem i wywołują wojny w celu wprowadzenia NWO! Tych morderców powinno się postawić przed międzynarodowym trybunałem i sądzić jak kiedyś faszystów.

~pinokio 29 minut temu
no nie a kto wspieral ssameryke jak nie nato w rozwalaniu swiata, prawiczki tez, a teraz zapraszaja awanturnikow na wlasna ziemie.

~Faryzeusze z POII 3 godziny i 22 minut temu
No i Wielka Brytania też nie wysłała reprezentanta na szczyt – no i co? A z artykułem się zgadzam – jest to obecnie bez znaczenia czy tam będziemy…a może to poprawi naszą reputację w grupie Wyszehradzkiej, osłabioną ostatnio przez Kopacz…

~tomas2 godziny temu
najgorzej, ze Niemcy i bogate kraje Eu sa wstanie placic Polsce za emigrantow byle tylko ta ich przyejla, czyli zaleja nas islamem aby usunac ten burdell ze swoich ulic…Musi PIS jechac i wyrazic swoje zdanie, protest a nie chowac ogon pod siebie, po to aby zaprotestowali w sparwie ’emigrantow” wiele polakow ich wybralo nawet nie zgadzajac sie do konca z PIS’em

~Www 1 godzinę i 14 minut temu
Wielka Brytanie nie jest w strefie Schengen i to nie jej sprawa.

~b9 45 minut temu
Tomas, Niemcy już zapłacili Polakom raz a porządnie. Tusk za darmo swojej posady nie dostał, więc Merkel liczy, że Tusk w gratisie przyjmie każdą ilość i w zasadzie się nie myli, bo Tusk w polskiej polityce ma już pozamiatane. Oczywiście media kreują jego cudowny wizerunek, ale nadchodzi zmiana w mediach więc trzeba się liczyć z tym, że mit cudownego Tuska pryśnie, a jego partia w większości skończy w więzieniu.

~fatamorgan 2 godziny i 35 minut temu
Oto jeden z nielicznych głosów rozsądku w polskojęzycznych zdebilałych mediach.

~Djv 27 minut temu
Bo nie nalezy do koncernu niemieckiego. Wiekszosc mediow naleza.

~olek 2 godziny i 27 minut temu
Wreszcie normalny artykuł pokazujący jak jest naprawdę:) lewica doprowadziła do ogromnego burdelu w Europie

~odpowiedź na pytanie 1 godzinę i 6 minut temu
A prawica w tym czasie waliła konika. To nie lewica jest problemem tylko system nierówności zbudowany przez korporacje – koniec sytego zachodu i tak nastąpi, bo cywilizacja białego człowieka tuczy się od lat na cierpieniu innych – teraz to jest pokłosie takiej polityki. trzeba było inwestować w prawdziwe miejsca pracy i dbać o socjal w krajach gdzie są fabryki, zyski byłyby mniejsze, ale sprawiedliwiej dzielone i w tych krajach nie byłoby takiej biedy i niestabilności – zachód płaci dziś nie za lewicę, prawicę czy centrum, ale za pazerność korpokratów. I w sumie bardzo dobrze.

~justyna 2 godziny i 37 minut temu
zobaczycie co ci imigranci z wami zrobią !!!!!!!!to co zrobili z samolotem rosyjskim w Egipcie -będziecie przechodzić na islam aż będzie huczało! Jeszcze tylko parę latek…naprawdę tego chcecie „wy poprawni politycznie dobrzy ludzie”

~pogodzony z losem 1 godzinę i 13 minut temu
a co mi za różnica islam czy katotaliban? że niby większy poziom opresji? to przyjdzie umrzeć i tyle

~pogodzony z losem 1 godzinę i 13 minut temu
a co mi za różnica islam czy katotaliban? że niby większy poziom opresji? to przyjdzie umrzeć i tyle

~FJJ 1 godzinę i 2 minuty temu
Po naszym Slowianskim trupie!!!

~recept 23 minut temu
„pogodzony z losem” jest wielka różnica bo islamiści stosują wobec gejów karę śmierci więc może bardziej powinieneś się obawiać muzułmanów?

~ela 2 godziny i 26 minut temu
Sama prawda w każdym słowie. Lewactwo zabiło Europę.

~Naggut 2 godziny i 30 minut temu
Czyli co? Breivik miał rację?

~Alfer 2 godziny i 19 minut temu
TRAFNE. POPIERAM !!! …. wysłać lewaków do ośrodków , gdzie ich pupile !

~rychu901212 2 godziny i 29 minut temu
to jest celowy najazd na europe i jej destabilizacje trzeba ich pozabijac niech wojsko ich wystrzela !!!bo nasze dzieci nam tego nie wybaczą a kopaczowa powinna wisiec

everybody_lies_gl 2 godziny i 21 minut temu
Całe szczęście ciągle jeszcze zdarzają się głosy rozsądne. Nawet w poprawnościowych mediach. Tym niemniej jest to wołanie na puszczy. Obywatelka Merkel z obywatelem Tuskiem będą ciągle z otwartymi rękami przyjmować kolejne fale nielegalnych islamskich imigrantów. Potem będą zwoływać konferencje, zebrania, szczyty i bóg jeden wie co jeszcze, celem biadolenia nad sytuacją w którą nas wpędzili. A to przecież nikt inny tylko ONI i reszta europolityków, zamiast trzymać twardą ręką granice UE, otwarli je i zaczęli ten potop wpuszczać. Analogia handlowa do tej sytuacji to „działanie na szkodę spółki”. Analogia wojskowa: zdrada. A w polityce nazywa się to zdaje się „zdrada stanu”. I zdaje się, że podlega karze. A nie kolejnej kadencji na ciepłej posadce. Swoją drogą: nie tylko za potop ci Państwo odpowiadają, ale za szerzący się nacjonalizm, radykalizm, przepowiadany rozpad strefy „bez granic” również. Dziękuję. (znów mnie zmoderujecie?!)

~Twój nick 22 minut temu
Australia nie wpuszcza do siebie żadnych nielegalnych imigrantów .Także Kanada i Stany mają bardzo rygorystyczne procedury .Jest to bardzo zastanawiające jak łatwo imigranci mogą wjechać do Europy praktycznie bez żadnych dokumentów a euroliderzy wręcz do tego zachęcają ! Widać ewidentnie że nie jest to spontaniczna ucieczka tylko zamierzone działanie .

69 thoughts on “208 Tomasz Wróblewski o szczycie maltańskim: Europa i jej lewicowe samobójstwo


 1. Foto: AFP Uchodźcy napływają do Szwecji. Powracają kontrole na granicach

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szwecja-przywroci-tymczasowo-kontrole-graniczne/4w74yz

  PAP wczoraj 21:24

  Szwecja przywróci tymczasowo kontrole graniczne

  W związku z masowym napływem uchodźców Szwecja przywróci tymczasowo od czwartku od godz. 12 kontrole graniczne – podał w Sztokholmie rząd. Kontrole mają zostać wprowadzone na 10 dni, w razie potrzeby zostaną przedłużone.

  Zaostrzenie przepisów ma dotyczyć w pierwszym rzędzie przeprawy drogowo-kolejowej przez most nad cieśniną Sund oraz połączeń promowych z Niemiec oraz Danii.

  – Urząd ds. migracji jest pod ogromną presją w związku z falą uchodźców. Tu chodzi o kwestie bezpieczeństwa i porządku publicznego – uzasadnił wprowadzenie kontroli minister spraw wewnętrznych Anders Ygeman. Wieczorna konferencja w tej sprawie została zwołana w Sztokholmie niespodziewanie, gdy na Malcie trwa pierwszy dzień poświęconego imigracji szczytu UE-Afryka.

  Minister Anders Ygeman powiedział, że rząd zwróci się do przewoźników promowych o wprowadzenie wymogu posiadania przez pasażerów dokumentów tożsamości. Armatorzy mają także przekazywać władzom listy pasażerów.

  O tym, że wśród imigrantów zmierzających do Skandynawii krąży pogłoska, że Szwecja może zamknąć granice, informował w środę szwedzki dziennik „Metro”. W ciągu ostatniego tygodnia padł w Szwecji rekord liczby wniosków o azyl, o pozostanie w tym kraju wystąpiło ponad 10 tys. osób.

  Szwedzkie władze, początkowo otwarte na przyjmowanie uchodźców, w ostatnich dniach zaczęły przyznawać, że nie radzą sobie z sytuacją. Brakuje miejsc noclegowych, w Skanii powstaje pierwsze pole namiotowe dla imigrantów.

  Niespełna 10-milionowa Szwecja oczekuje w tym roku do 190 tys. uchodźców, co – proporcjonalnie do liczby mieszkańców – plasuje ją w czołówce krajów przyjmujących najwięcej uchodźców w UE.

  ~kik : Nie mogę pojąć jednego. Czy ta cała Merkel z poplecznikami, Szwedzi, Holendrzy i cała ta poprawna politycznie elyta myślała, ze emigranci przyjadą w jakiejś tam określonej liczbie, a reszta powie „nie, nas już jest u was tak dużo, to my już podziękujemy”? Zwłaszcza, gdy im mówili „chodźcie, chodźcie, zapraszamy, dla wszystkich znajdzie się miejsce” Musieliby chyba z Merkelową na głowę się pozamieniać. Poza tym gadanie o tych niby kontrolach. Niedawno leciałam do Anglii i jak zawsze niezliczone kontrole, nawet książkę mi przeglądali w białych rękawiczkach, a ta horda lata w tą i z powrotem po całej Europie, jak chce. Jestem więc większym zagrożeniem z tą swoją słowiańską gębą?

  ~bom : cos sie chyba nie uklada na szczycie unijnym,skoro taka panika…czyzby unijne plany zniewolenia Europy byly zagrozone.cameron straszy wyjsciem z tego pegeru,Hiszpanii grozi oderwanie catalunii,polacy za nic nie chc multikulti,inni maja dosc burdelu,jaki niosa ze soba przybysze z calego swiata-roboty nie ma,kasy panstwowe oglolone,szwajcarzy chca refernedum ws pieniadza fikcyjnego,za duzo jak na glowe pijaka i ciamajdy.Wielu poprostu olalo ten szczyt i tam nie pojechalo,bo uznali,ze lepszy wrobel w garci,noz golab na dachu,i postanowili pilnowac miejsca,gdzie chleb jedza,a nie wspomagac lewactwo,ktoremu sie bulki marza,ale nie ma komu pszenicy siac,i zbierac,tylko wpieprzac gotowizne,na ktora wszyscy beda sie skladac,minus bogacze.

  ~ciecierzyca : Wczoraj rozmawiałam ze swoją przyjaciółką , która mieszka w Szwecji i jest nauczycielem otóż opowiadała mi, że zwykli obywatele Szwecji też są zmęczeni imigrantami i mają ich dość , ostatnio podczas likwidacji pola namiotowego na którym koczowali cyganie rumuńscy zjawiło się sporo Szwedów , którzy wygrażali i krzyczeli , że mają ich dosyć i mają wyjeżdżać do swojego kraju bo to jest ich ziemia i nie pozwolą niszczyć to co stworzyli, albo będziecie pracować i szanować naszą kulturę , nasze zwyczaje, nasze przepisy a jak nie to wynocha – cytuję. Zwykli ludzie mają dosyć a elity ? cóż oni tych imigrantów nie będą mieli za sąsiadów ani też ich dzieci nie będą chodziły do przedszkola ani do szkoły z tymi przybyszami itd. To w końcu kto za tym stoi i tym steruje?

  ~wredniak : No jak tak można? A gdzie ta empatia, ta tolerancja, ta otwartość, gdzie te humanistyczne wartości, gdzie poprawność polityczna, gdzie ta wielokulturowość którą tak zachwalali? Czyżby Szwedzi stawali się ksenofobami i faszystami, co tak chętnie nam zarzucano? Inna sprawa, że te kontrole to ci „uchodźcy” będą mieli w baaardzo wielkim poważaniu. Bo niby co im zrobią, jak wielka kupą „uchodźcy” ruszą przez przejście? Czyżby Szwedzi wierzyli, że jakieś tam ichnie ustawy i prawa coś dla islamistów znaczą? Bo tak właśnie nasze panie lewaczki odpowiadają na informacje o gwałtach dokonywanych przez imigrantów, że przecież mamy ustawę antyprzemocową.

  ~Hasse : Mieszkam w Szwecji i dzis, moze to przypadek ale stojac w kolejce do kasy w markecie rozejrzalem sie wokolo i bylem tylko ja i jedna starsza Szwedka jako Europejczycy, reszta to niemowiacy po szwedzku Arabowie, Erytrejczycy itp… Sami faceci. Nie wiem skad ich sie nagle tylu wzielo w tym sklepie w jednym momencie, wszyscy ok 20-30 lat… Sklep nie znajduje sie w jakiejs emigranckiej dzielnicy… A co do zamykania granic to rzad nie ogranicza naplywu uchodzcow, a jedynie chce miec kontrole kto wjezdza do Szwecji- to w wiadomosciach o 21:00 oglosili dzis. Czyli dalej wszystkich beda przyjmowac… Ja tego nie pojmuje co sie dzieje w Europie… Do tego strasza ze powinno sie takim krajom jak Polska zabrac fundusze unijne bo nue chca emigrantow (ktorzy chca tak naprawde tylko do Niemiec i Skandynawii) – nie pojmuje tej paranoi.

  ~i tyle do ~hindi: Oficjalnie Polska przyjęła 80 tys Czeczeńców, z czego zostało w Polsce tylko 6 tysięcy ale i tak tam gdzie są, wcale się nie integrują a wyjątki tylko potwierdzają regułę. Dlaczego tyle ich wyjechało juz z Polski??? Bo życie w Polsce jest tak trudne, że jeśli nie są wyjątkowo inteligentni, sprytni czy wykształceni to w naszym kraju nawet na przeżycie im nie starczy. Dlaczego nikt nie pisze ilu jednak jest w Polsce imigrantów zarobkowych z Ukrainy, Armenii czy innych krajów byłego ZSRR. Tylko, że ci ludzie u nas pracują a nie przyjechali po zasiłek, a Ukraina jest przecież ogarnięta konfliktem. Przypominam też, że w okresie międzywojennym Polska przyjęła 200 tys. Żydów, którzy uciekli prze bolszewikami. Dostali od nas obywatelstwo i schronienie, a teraz organizacje amerykańskich Żydów, chcą 65 miliardów odszkodowania za mienie podobno pozostawione w Polsce a należące do Żydów, mimo że nie mają do tego żadnego prawa. A co będzie z ziemią pod meczetami …przecież jest święta i nic tam już innego stać nie może, ….to tylko jeden przykład a takich miejsc konfliktu jest wiele bo islam to nie tylko religia tylko styl życia.

  ~EKONOMISTA : Polska dla Niemców i Szwedów była i jest przydomowym śmietnikiem, do którego oni wyrzucają odpady atomowe, śmieci, wiezionych kryminalistów, złom samochodowy i inny, wadliwe produkty, chorych i starych, zaproszonych przez Merkel kolorowych nie badanych przez lekarzy setek tysięcy bojowników islamskich. Od 1989 w Polsce kapitalistycznej ciągle płaca jest 4 razy mniejsza niż w Niemczech jak w czasach Generalnego Gubernatorstwa za Hitlera.

  ~hindi do ~i tyle: Żydów w naszej historii to przyjmowaliśmy wiele razy i dawali nawet przywileje, mieli własny sejm. A jak car wyrzucił to mieliśmy 0,5 mln Litwaków (Żydów) – tego dzisiaj nikt nie liczy. Nie liczą Greków po wojnie, dziś Ukraińców i Białorusinów – ale oni pracują i się integrują. Mam u siebie wielu Ukraińców, ale nie ma problemu. Natomiast Czeczeni – ugh trzeba zapytać policję, kradzieże i rozboje, narkotyki, zero integracji – poszukaj w statystykach policyjnych, a jest ich niewielu bo reszta się rozpłynęła. Islam to jest coś czego należy się bać, nie chodzi o ludzi, a o ten straszny ustrój bo robi z ludzi potwory

  ~deParis do Father Ted: Media nic nie informuja , a we francuskim Calais trwaja regularne bitwy imigrantow z policja. Okolo 6 tysiecy imigrantow zgrupowanych przy przejsciu pod kanalem La .Manche jest bez przerwy pilnowanych przez 1.5 tysiaca policjantow. Co pare godzin wybuchaja „bitwy”. Angole kloca sie z rzadem francuskim i o zadnym pozwoleniu przejscia tych ludzi do UK nie chca nawet slyszec. Imigranci sa coraz bardziej agresywni i mocno zdeterminowani. Zaden z nich o pozostaniu we Francji nie chce nawet slyszec. Oficjalnie Francuzi sa „cacy”. Nieoficjalnie nikt w Fr im nie udziela zadnej pomocy i musza latami „mieszkac na ulicach”. Niemozliwe jest wynajecie mieszkania i pomocy socjalnej, bez ponad dwuletniej procedury administracyjnej…..

  ~Human do ~Ambassador: a co to znaczy? w falszywy paszport jak polakom misia mu wwalili? w syrii za 2000$ wydrukuja mu nowy jeszcze na orginalnym papierze jak isis urzedy przejelo. wroci za miesiac znowu, jak oni w uk na taxi jezdza, jeden ma prawko a 20 jezdzi bo nie moze zdac i jak sami mowia, w brodzie to kazdy z nas tak samo wyglada. maja 6000 funa dla przemytnika, iphone 6 to co to dla nieo nowy paszport, a jak nie bez papierow go puszcza jak wszystkich albo walnie to jego brat blizniak byl, kto to zweryfikuje

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemiecki-portal-polska-zachowuje-sie-nikczemnie-wobec-uchodzcow/fdg5xd

   15 maja, 07:10

   Niemiecki portal: Polska zachowuje się nikczemnie wobec uchodźców

   „Kraj, z którego pochodzi prezydent Rady Europejskiej Donald Tusk, w kwestii przyjmowania uchodźców zachowuje się nikczemnie” – zaznacza portal „Deutsche Wirtschafts Nachrichten”. DWN pisze o problemie, jakim dla Polski jest przyjęcie uchodźców.

   „Polska, skąd pochodzi prezydent Rady Europejskiej Donald Tusk, w kwestii przyjmowania uchodźców zachowuje się nikczemnie: nie chce zgodzić się na unijne kwoty dla uchodźców. W grudniu Polacy zapowiedzieli, że w roku 2016 przyjmą stu uciekinierów z Syrii. Niemcy dali już schronienie 25 tys. Syryjczyków” – czytamy.

   „Podobnie jak kraje bałtyckie, Polska odrzuca wprowadzenie kwot wobec uchodźców dla wszystkich państw UE” – pisze niemiecki portal.

   Schronienie i integracja

   – Bardzo mnie to dziwi, bo szefowie rządów podjęli klarowne decyzje, że przyjmowanie uchodźców będzie odbywało się na zasadzie całkowitej dobrowolności, a teraz Komisja Europejska chce narzucić kwoty. Na to nie ma obecnie żadnej zgody – tak portal DWN cytuje wiceministra spraw zagranicznych Rafała Trzaskowskiego, który wypowiedział się w tej sprawie w TVN24.

   Zdaniem polskiego polityka, państwa UE powinny same decydować, ilu chcą przyjąć uchodźców i jakie warunki ich integracji są w stanie stworzyć.

   „Niemcy przyjęli ok. 25 tys. uchodźców z Syrii. Polski w ogóle nie ma w tej statystce, ponieważ kraj, skąd pochodzi prezydent Rady Europejskiej, odmawia aktywnego udziału w uporaniu się z problematyką uchodźców” – podkreśla DWN.

   „Dopiero w roku 2016 ten 38-milionowy kraj jest gotów przyjąć stu uchodźców z Syrii, jak wyjaśnił polski wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Strachańczyk na portalu Polen Today. Austria wyraziła gotowość przyjęcia 1500 uchodźców, Szwecja da schronienie 1200, Hiszpania przyjmie tylko 130”.

   Podwójna moralność

   Portal „Deutsche Wirtschafts Nachrichten” ocenia: „Postawa Polski to perfekcyjna podwójna moralność: prezydent Rady Europejskiej pochodzi z Polski i ani nie jest chętny, ani nie jest w stanie nakazać Polsce, choć minimum solidarności. Zamiast tego polskie instytucje kasują pieniądze podatników, przejmując wiodącą rolę w unijnych oddziałach policji Frontex. Polska zapewniła sobie lukratywną pozycję, przejmując zlecenie centralnej roli w zabezpieczaniu granic UE”.

   ~ściema : Niemcy nagotowali sobie bigosu, a teraz szukaja frajera który by go zjadł???? Jakoś do tej pory ci imigranci jakoś sobie zyli w swoich krajach. Ale jak niemcy ogłosili że wezmą wszystkich, to normalne że wszyscy ciągną po pożądne zasiłki, a media jeszcze próbują grać na uczyciach europejczyków pokazując jacy nieszczęśliwi ludzie idą. Ale szczególnie przy zadymie na granicy węgierskiej było widać jacy to ludzie idą i po co……W turcji też byli bezpiecznie, ale jak Merkel wysłała zaproszenie do lepszego życia, to niech nie szuka teraz frajerów w Polsce. Aby patrzeć jak rodowici niemcy wyjdą na ulicę, i dopiero wtedy będzie zadyma!!!!! Niemcy już mają dosyć tej polityki przyjmowania wszystkich nieszczęśliwych z całego świata!

   ~Enter how you want to introduce : Oburzający atak na chrześcijan w Niemczech. Islamiści pobili młode małżeństwo, bo mężczyzna miał na szyi drewniany krzyżyk. Napaść jest tym bardziej bulwersująca, że ofiarą padła kobieta w zaawansowanej ciąży. O zdarzeniu w niemieckim miasteczku Hemer (zachodni land Nadrenia Północna-Westfalii) jako pierwszy poinformował serwis pch24.pl, który dowiedział się, że napadniętym był 25-letni azylant z Erytrei, a napastnikami islamscy „uchodźcy” z Algierii. „Chrześcijańskie małżeństwo zostało zaatakowane przez grupę około dziesięciu muzułmanów. Przyczyną sporu stał się najprawdopodobniej drewniany krzyż, który chrześcijanin nosił na szyi” – pisała Polonia Christiana. Awantura zaczęła się od słownych obelg kierowanych przez „uchodźców” pod adres młodego małżeństwa. Po chwili jednak muzułmanie zaczęli bić mężczyznę. Nie tylko pięściami: „użyli między innymi szklanych butelek”. Bandyci nie oszczędzili nawet kobiety, która była w zaawansowanej ciąży, w ósmym miesiącu. Na koniec zerwali Erytrejczykowi z szyi krzyż. Okazali się też zwykłymi złodziejami, bo zabrali ofiarom telefon komórkowy i gotówkę. Jak podaje niemiecki portal katolicki kath.net, ofiary napadu trafiły do szpitala, a policja niemiecka szuka agresywnych „uchodźców”.

   ~Maron : KTO TU JEST NIKCZEMNY ???!!! CYTAT : ” Kontrowersyjna ustawa. Władze zarekwirują budynki gospodarcze dla uchodźców !

   W Hamburgu zabrakło kwater dla uchodźców. Nowo przybyli imigranci musieli spędzić noc pod gołym niebem. Władze landu przyjęły w pierwszym czytaniu w środę ustawę umożliwiającą konfiskatę obiektów gospodarczych nawet wbrew woli ich właścicieli. 81 posłów SPD, Zielonych i Lewicy zagłosowało w parlamencie Hamburga za projektem ustawy umożliwiającej władzom przejmowanie nieruchomości dla potrzeb imigrantów. CDU, FDP i Alternatywa dla Niemiec (AfD) były przeciwne. Ostateczne uchwalenie ustawy zaplanowano na czwartek. „Właściwy urząd może zabezpieczyć działki i budynki lub ich część w celu ulokowania uchodźców” – brzmi kontrowersyjny fragment ustawy.

   ~zolnierz wyklety do ~Maron: To jest gorzej, niz bylo za komuny, gdzie jednak pomieszczen nie rekwirowano dla ulokowania islamskich przybledow ! To, co opowiada moj mieszajacy w Hamburgu syn, przechodzi ludzkie pojecie i zapewne dlugo to nie potrwa, az zaczna plonac kolejne przytulki dla tzw. „azylantow” … Jesli Szwajcaria potrafi rozpatrzyc wniosek azylanta w 48 godzin a jego samego wydalic w przeciagu tygodnia, to dlaczego nie potrafia tego Niemcy ??? Aha, no tak – bo Makrela ich zaprosila – wiec sama Makrele nalezy wywiezc na taczkach, bo dziala na szkode swojego kraju i narodu !!!!!!

   ~Traper47 : Polska nie powinna przyjmować uchodźców, ponieważ za to co się dzieje odpowiedzialność ponoszą USA, Francja, Wielka Brytania oraz Niemcy. Oni powinni ponosić wszystkie konsekwencje związane z falą uchodźców. W imię swoich interesów wywołali tzw. „Arabską Wiosnę” oraz cały czas popierają tzw. „bojowników”. Korzystają na tych konfliktach dodatkowo sprzedając walczącym stronom swoją broń. Polska ma przyjąć 7000 uchodźców. Jest to nieprawda, ponieważ w UE obowiązuje prawo łączenia rodzin. Polska w ramach tego prawa będzie zmuszona przyjąć co najmniej 10 razy więcej. Ale o tym nie dowiemy się z TVP i innych oficjalnych środków przekazu.

   Polubienie


  • Imigrant na granicy serbsko-chorwackiej (AFP / Andrej Isakovic)

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Slowenia-stawia-tymczasowe-ogrodzenie-na-granicy-z-Chorwacja,wid,17964921,wiadomosc.html

   akt. 10.11.2015, 16:52

   Słowenia stawia tymczasowe ogrodzenie na granicy z Chorwacją

   Premier Słowenii Miro Cerar zapowiedział we wtorek, że jego kraj postawi tymczasowe ogrodzenie z drutu żyletkowego na granicy z Chorwacją, by lepiej kontrolować przepływ migrantów. Przejścia graniczne pozostaną otwarte.

   – W najbliższych dniach rozpoczniemy stawianie tymczasowego technicznego ogrodzenia na granicy, by kierować napływem migrantów – powiedział Cerar na konferencji prasowej. – Nie zamykamy granicy. Chcemy zapewnić kontrolowany i bezpieczny przepływ migrantów i uniknąć katastrofy humanitarnej”.

   Ponad 170 tys. migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu przybyło do liczącej 2 mln mieszkańców Słowenii od połowy października, kiedy to Węgry zamknęły swą granicę z Chorwacją. Słowenia stała się głównym krajem tranzytowym dla migrantów zmierzających ku Austrii i Niemcom.

   W ciągu najbliższych dni spodziewanych jest kolejnych 30 tys. uchodźców. Cerar powiedział, że Austria planuje przyjmowanie tylko 6 tys. dziennie.

   Zaznaczył, że Słowenia nie ma możliwości stawienia czoła dużej liczbie migrantów.

   „W razie konieczności podejmiemy dalsze kroki, ponieważ nie mamy wystarczających środków, by zapewnić dużej liczbie migrantów przetrwanie zimy w Słowenii” – dodał premier.

   Słoweńska minister spraw wewnętrznych Vesna Gyoerkoes Żnidar na tej samej konferencji prasowej wezwała Unię Europejską do wzmocnienia kontroli na granicach, by ograniczyć napływ migrantów na Bałkany w drodze do Austrii i Niemiec.

   Słoweńskie władze podają, że wydatki w związku z napływem migrantów wynoszą 770 tys. euro dziennie. Dotąd Komisja Europejska zatwierdziła przekazanie Słowenii dodatkowych 10 mln euro na stawienie czoła kryzysowi.

   ~komandos 18 godzin i 1 minutę temu
   To już nie są uchodżcy to jest jawna islamizacja i zagrożenie!!! co gorsza ten tasiemiec nie ma końca.

   ~takie prawo 18 godzin temu
   PO co tu się w ogóle tłumaczyć?! Każde państwo ma prawo i obowiązek bronić skutecznie własnej suwerenności, bezpieczeństwa obywateli poprzez obronę granic państwowych przed hordą nielegalnych przybyszów…

   ~Janko 18 godzin i 2 minuty temu
   Brawo Pani Duda teraz kolej Polski Stawiajmy płot dla koziojebców!!!

   ~do dającychwczoraj
   minusy.PROSZĘ SIE ZGŁASZAĆ DO WŁADZ REJONÓW W KTÓRYCH MIESZKACIE I PISEMNIE DEKLARUJCIE ILU UCHODZCÓW CHCECIE PRZYJĄĆ POD SWÓJ DACH RESZTY POLAKÓW W TO NIE MIESZAJCIE !

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Problem-z-uchodzcami-Geert-Wilders-chce-zamknac-granice-i-powstrzymac-islamska-inwazje,wid,17964720,wiadomosc.html

   akt. 10.11.2015, 15:26

   Problem z uchodźcami. Geert Wilders chce zamknąć granice i powstrzymać islamską inwazję

   Przywódca holenderskiej antyimigranckiej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders potwierdził w wywiadzie dla AFP, że chce zamknięcia granic swego kraju, aby uniemożliwić napływ tysięcy uchodźców, który określa jako „islamską inwazję”.

   Jego ugrupowanie osiągnęło obecnie najwyższą popularność w swej historii w sytuacji kryzysu migracyjnego, co może mieć odbicie w wynikach wyborów parlamentarnych przewidzianych na 2017 rok.

   – Jedynym sposobem na poradzenie sobie z kryzysem uchodźczym jest odzyskanie naszej suwerenności narodowej. Nie proszę o nic głupiego, domagam się, aby nasz rząd zamknął granice, podobnie jak Węgry, abyśmy zamknęli nasze granice dla tych, których uważamy za migrantów ekonomicznych, a nie uchodźców – podkreślił.

   Opinie Wildersa trafiają na podatny grunt wśród robotników i klasy średniej, którzy obawiają się napięć społecznych, jeśli tysiące uchodźców z Syrii, Afganistanu czy Iraku osiedlą się w Holandii. Według rządu kraj ten przyjął w ubiegłym tygodniu 1,8 tys. uchodźców.

   – Ludzie są wściekli, przestraszeni, chcą innej polityki, chcą, aby ich słuchać i dlatego takie partie jak moja są coraz bardziej popularne – uważa szef PVV.

   – Nie powinniśmy płacić za głupotę Angeli Merkel – dodał Wilders, nawiązując do decyzji kanclerz Niemiec otwarcia granic dla uchodźców z krajów objętych wojnami.

   Według ostatnich sondaży, gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, PVV zdobyłaby rekordowe 38 miejsc w 150-osobowym parlamencie.

   Wilders uzyskał największy sukces polityczny w wyborach w 2010 roku – jego partia zdobyła 24 mandaty. Dwa lata później PVV otrzymała jedynie 15 miejsc w parlamencie.

   Wilders zapowiedział, że jeśli wygra wybory, chciałby „wszcząć proces wyjścia Holandii z Unii Europejskiej”.

   Według Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) od początku roku do Europy drogą przez Morze Śródziemne przybyło 752 tys. migrantów.

   Wilders sądzony będzie w 2016 roku za podżeganie do dyskryminacji i nienawiści. Powodem są jego komentarze wygłaszane pod adresem Marokańczyków podczas wystąpienia w Hadze po wyborach lokalnych w 2014 roku. Było ono transmitowane na cały kraj i wywołało liczne protesty, a na policję wpłynęło prawie 6,5 tys. zażaleń. Oburzenie wywołało pytanie Wildersa do zwolenników: czy chcecie w swoim mieście mniej czy więcej Marokańczyków. Na odpowiedź „mniej” zapewnił: „zajmiemy się tym”. Ponadto w jednym z wywiadów telewizyjnych mówił o „marokańskich szumowinach”.

   ~grzegorz 21 godzin i 41 minut temu
   Szacun Geert !

   ~kaja 21 godzin i 23 minut temu
   od początku roku do Europy drogą przez Morze Śródziemne przybyło już ponad 760 tys. migrantów, a ile przez Turcję i Bałkany? Trzeba było słuchać prezesa Kaczyńskiego, który oferował pomoc w postaci kilku miliardów na miejscu, w obozach dla uchodźców jeszcze w maju. Spóźnione reakcje p. Merkel i rozpad Unii gwarantowany. Wielka Brytania, teraz Holandia, a później jeszcze kto zapragnie stanowić za swój kraj bez Unii?

   ~unia na pochylej 21 godzin i 39 minut temu
   Wilders swoje Merkel sie wycofuje Cameron tez swoje……. zaczycza sie na dobre ………..

   Polubienie


 2. Foto: PAP Uchodźcy na granicy macedońsko-serbskiej

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/msw-naplyw-imigrantow-moze-zradykalizowac-ugrupowania-antyislamskie/q7zyes

  PAP wczoraj 09:33

  MSW: napływ imigrantów może zradykalizować ugrupowania antyislamskie

  Napływ imigrantów do UE może prowadzić do wzrostu popularności postaw ksenofobicznych – stwierdza raport MSW. Wśród zagrożeń wskazuje radykalizację ugrupowań antyislamskim, które organizują manifestacje i zamieszczają treści antymuzułmańskie w internecie.

  „Raport o stanie bezpieczeństwa w Polsce w 2014 roku” opisuje m.in. zagrożenia związane z ekstremizmem w oparciu na analizach i danych Komendy Głównej Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratury Generalnej. Jak podkreślono, działania grup ekstremistycznych koncentrowały się w ub. roku na zakłócaniu porządku publicznego głównie w czasie narodowych świąt i rocznic państwowych – takich jak Święto Niepodległości lub obchody Święta Pracy.

  „W odniesieniu do skrajnej prawicy należy zwrócić uwagę na zjawisko przenikania się jej zwolenników ze zorganizowanymi grupami przestępczymi oraz grupami pseudokibiców, którzy wykorzystują elementy rasistowskie i antysemickie do wywoływania stadionowych awantur. Pseudokibice stanowią grupę podatną na hasła ekstremistyczne, co sprzyja ideologizacji tego środowiska, a także rekrutacji do bojówek istniejących w ramach organizacji skrajnie prawicowych” – stwierdza raport.

  Kolejnym wskazanym zagrożeniem jest aktywizacja i radykalizacja ugrupowań o charakterze antyislamskim, które organizują manifestacje i zamieszczają treści antymuzułmańskie w internecie. Jak wskazuje MSW, może to prowokować antyspołeczne reakcje części wyznawców islamu mieszkających w Polsce i prowadzić do ich radykalizacji. „W 2014 r. obserwowane były pojedyncze czyny skierowane przeciwko przedstawicielom społeczności muzułmańskiej, które mogły być inicjowane lub inspirowane przez organizacje antyislamskie” – głosi raport.

  Innym zagrożeniem, które może prowadzić do wzrostu popularności postaw ksenofobicznych, jest zwiększony napływ nielegalnych imigrantów do UE. „Wzrostowi tego rodzaju tendencji sprzyjać może prowadzona obecnie na poziomie politycznym debata dotycząca ewentualnych rozwiązań mających na celu przeorientowanie polityki migracyjnej i zwiększenie zaangażowania krajów członkowskich w przyjmowanie uchodźców przybywających do krajów UE” – podkreślono.

  Z kolei aktywność ekstremistycznej lewicy skupia się głównie na prowadzeniu działalności propagandowo-informacyjnej. „Środkami wykorzystywanymi w tym celu są przede wszystkim plakaty, ulotki oraz organizowanie demonstracji. Zorganizowane akcje konfrontacyjne przeprowadzane są sporadycznie, a ich celem są osoby przynależące lub będące zwolennikami organizacji skrajnie prawicowych” – podkreślają autorzy raportu.

  Jak wskazano, zarówno skrajnie lewicowe, jak i skrajnie prawicowe organizacje ekstremistyczne tworzą bojówki wykorzystywane do prowadzenia motywowanych ideologicznie ataków i walki z przeciwstawnymi organizacjami. Coraz częściej organizacje ekstremistyczne przeprowadzają dla członków bojówek także szkolenia paramilitarne. „Środkiem ułatwiającym rekrutację do bojówek są m.in. organizowane przez środowiska ekstremistyczne turnieje sztuk walki i obozy sportowe pozwalające dotrzeć z promowanymi hasłami do nowych odbiorców” – podkreśla MSW.

  W 2014 r. policja wykryła 773 przestępstwa o charakterze ekstremistycznym. To o blisko połowę więcej niż rok wcześniej, kiedy odnotowano ich – 535. Zarzuty postawiono 239 podejrzanym (168 w roku 2013). Dotyczyły one propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa oraz publicznego znieważenia, stosowania przemocy lub gróźb, z powodu przynależności narodowej, etnicznej lub rasowej.

  Według danych PG wzrasta liczba prokuratorskich postępowań dot. przestępstw popełnionych z pobudek rasistowskich lub ksenofobicznych – 835 w 2013 r. i 1365 w 2014 r (najwięcej w Warszawie i w Białymstoku). Spośród wszystkich spraw prowadzonych w 2014 r. zakończono 1160 spraw; za przestępstwa związane z ekstremizmem skazano 147 osób.

  Jak podano, ABW prowadziła w 2014 r. trzy śledztwa związane z ekstremizmem. Raport nie ujawnia szczegółów tych śledztw.

  ~aereae : w meczecie w każdym kraju arabskim wychodzi immam i mówi ze swiat zachodni to zło, które należy zniszczyć, nawoluje do mordowania europejzykow, chrześcijan i zydow i nikt nie tego nie potepia. Malo tego prawo szariatu sankcjonuje nienawiść religijna, narodowa i uwazaja ze wszyscy maja się odczepić bo to taka ich tradycja. Nikt tego nie potepia, z krajami w ktorych takie rzeczy sie odbywaja wszyscy rozmawiaja, uprawiaja normalne stosunki dypolomatyczne, a nienawisc wobec nas jest tam wrecz prawnie podsycana. Mam tak serdecznie dosyć tej hipokryzji współczesnego swiata, tzw demokracji i poprawności ale tylko wobec niektórych.

  ~anka : Po co te artykuly? Najpierw, wbrew woli spoleczenstwa (WIEKSZOSCI) podejmuje sie decyzje o przyjeciu tlumow imigrantow a potem ma sie pretensje, ze spoleczenstwo protestuje. Nie jestem za tym, zeby atakowac tych ludzi fizycznie jesli oni sami nie wywoluja awantury ale dlaczego krytykowac marsze protestacyjne? Zawsze jest nadzieja, ze wyrazanie niezadowolenia spolecznego wplynie na decyzje natomiast tzw. siedzenie na tylku i czekanie z pewnoscia nic nie zmieni.

  ~Omega do ~anka: Te artykuły i cała propaganda jest po to aby wmówić jak największej liczbie Polaków, że jak jesteś przeciwko imigrantom to jesteś rasistą, ksenofobem, wrogiem Unii Europejskiej i w ogóle złym człowiekiem. Ja cały czas nie mogę zrozumieć skąd ta cała bezmyślna polityka pro-imigracyjna dla ludzi spoza Europy. Czy decydenci (czołowi politycy) z Unii kompletnie zgłupieli i nie widzą jak przyjmowanie tych ludzi jest szkodliwe dla Europy? Coś w tym jednak musi być (mam na myśli, że w tym szaleństwie jest/musi być jakaś metoda???). Mimo swojej wiedzy i doświadczenia cały czas nie mogę tego zrozumieć. Może ktoś potrafi to wytłumaczyć?

  ~Dzieci jedynie… do ~#: Znam i więcej nie mam zamiaru , dobrowolnie poznawać . A Ty jaki masz cel w tym by tu przyjeżdżali i na mój koszt się rozpychali , pogardzając mną i naszą kulturą > Jesteś masochistą ? , ja nie . Polacy na zachodzie , nie wszyscy piją, i kradną a przede wszystkim , nie obcinają nikomu głów , stosują się do praw Państwa w którym są, pracują i płacą podatki , nie mają najbliższej rodziny składającej się z 15 do 25 członków , które ściągają i pobierają na wszystkich socjal. Co ty mi chcesz zafundować? co złego Ci zrobiłem że tak chcesz mnie ukarać ?.

  ~tamtam : Skoro rządzący na siłę wciskają narodowi niechcianych pseudouchodźców-w większości młodych, dobrze odżywionych mężczyzn, to jedyne co może zrobić zlekceważony naród to wyraźne wyrażenie swej woli. W konsekwencji błędnych decyzji EK to my, ze swych podatków, mamy utrzymywać darmozjadów, którzy wciąż będą mnożyć żądania i grozić nam, jakby byli u siebie. NIE! NIGDY! Możemy pomagać na odległość ale nie będziemy wpuszczać zła do naszego domu. Rząd, który miał działać w naszym imieniu i na naszą korzyść sprzeniewierzył się widząc w perspektywie za lizusowskie decyzje złote stołki w Brukseli lub inne równie poniżające bakszysze. Jeszcze długo będziemy sprzątać po sprzedawczykach bez charakteru i ojczyzny.

  ~ANTY : I ja jestem antyislamistą. No i co? No i nic ! Ich przekonania religijne wprowadzają zamęt i nie muszę tolerować takiej sytuacji we własnym kraju. A poza tym, ciekaw jestem dlaczego różni „nowocześni” i „pro-świedzcy” płaczą, że po wygranej PIS ( co prawda nie głosowałem na to ugrupowanie ale to bez znaczenia) będziemy „chodzić na kolanach”, modlić się na każdym kroku itp. pierdoły, jednocześnie przekonują nas, że nie ma nic strasznego w zbiorowisku muzułmanów odprawiających swe gusła na ulicach, w parkach i innych miejscach publicznych często destabilizując tym życie obywateli…

  ~czemu nam to zrobili : Jasne, biedni pseudouchodźcy -a na filmach i zdjęciach widzimy brutalnych i agresywnych najeźdźców szturmujących granice obcych państw. Czy tak zachowują się ludzie szukający pomocy ? Na zdjęciu w tym ścisku jest TYLKO JEDNA KOBIETA! Reszta to zdrowe i agresywne młode byki. Czemu nie walczą o swój kraj? Gdzie ich rodziny? Zostawili je w kraju, bezpieczne, a sami wyjechali by spełnić dżihad, za co czeka ich po śmierci 1000 dziewic w niebie. Ale wg EK to biedni uchodźcy, których powinniśmy utrzymywać i ich rodziny do końca naszych dni. Jeśli tu zamieszkają na nasz koszt -już nigdy nie będziemy bezpieczni we własnym kraju za to oni będą tu u siebie; dostaną mieszkania (Polaków nie stać na nie), dostaną wysokie zasiłki (większość Polaków marzy o takiej pensji), każdy z nich będzie mógł sprowadzić cztery najbliższe osoby, zażądają meczetów, wprowadzą prawo szariatu, zażądają sklepów z żywnością halal, założą policję religijną i będą karać Polki za krnąbrność wobec prawa szariatu, zaczną się napady, gwałty, zamieszki i zamachy bombowe. Już raczej nigdy spokojnie nie spędzimy Święta Niepodległości. Dziękujemy PO za sprowadzenie na nas kolejnych kłopotów brzemiennych w skutkach w przyszłości.

  ~… do ~czarny kot: Jest tylko jedna drobna różnica. KK z kamienowani, palenia na stosie, publicznej chłosty i tym podobnych praktyk wyleczył się kilkaset lat temu a bracia muzułmanie z lubościa uprawiają w/w ceremoniały do dzisiaj. Ty rób jak chcesz. Ja wybieram mniejsze zło czyli tego strasznego księdza, procesję raz do roku, tak strasznie utrudniająca ruch, itp. Rozumiem, że dni wolne w święta kościelne jako wyraz zabobonu i ciemnoty ciebie też nie dotyczą i jesteś strasznie nieszczęśliwy, że nie możesz iść do roboty i budować świetlanej przyszłości nowoczesnego, laickiego państwa.

  ~wredniak do lekarzniezwarszawy(2): No i jak długo zamierzasz ich w tych zamkniętych obozach trzymać i co potem z nimi zrobić? Przecież ich nie odeślesz skąd przybyli, ani nie zasymilujesz. Po wsze czasy mają być w tych obozach, razem z rodzinami i potomstwem? I po wsze czasy mamy ich tam utrzymywać? I jak zamierzasz „postępowej” Europie tłumaczyć, że Polacy zamiast dać „godne życie” biednym uchodźcom zbudowali „polskie obozy” tym razem dla wyznawców najbardziej pokojowej z religii. Przyjmij może paru do siebie na próbę, a potem dopiero pouczaj innych co powinni zrobić.

  Polubienie

 3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,AI-apeluje-do-Polakow-domagajcie-sie-by-wladze-nie-byly-bierne-wobec-dramatu-migrantow,wid,17967434,wiadomosc.html?ticaid=115edb&_ticrsn=3

  akt. 11.11.2015, 17:53

  AI apeluje do Polaków: domagajcie się, by władze nie były bierne wobec dramatu migrantów

  Amnesty International apeluje o poparcie petycji wzywającej polskie władze do podjęcia działań wspierających państwa przyjmujące najwięcej uchodźców. „Otwartość, tolerancja i gościnność są częścią polskiej tożsamości. Domagaj się, by władze nie pozostawały bierne wobec dramatu tysięcy ludzi i wzięły odpowiedzialność za obecny kryzys uchodźczy” – apeluje organizacja.

  „Podpisz petycję i wezwij władze Polski, by działały aktywnie na rzecz poszanowania praw uchodźców poprzez m.in. wsparcie finansowe dla państw przyjmujących najwięcej uchodźców oraz tworzenie bezpiecznych i legalnych dróg do Europy dla uchodźców najpilniej potrzebujących przesiedlenia” – napisało Amnesty International.

  Organizacja przypomina, że obecnie trwa globalny kryzys uchodźczy, który – jak podkreśla AI – został wywołany przez konflikty i kryzysy na całym świecie.

  „Dramatyzmu dodaje mu bierność społeczności międzynarodowej. Nie pozwólmy, aby Polska była kojarzona z przemocą wobec różnorodności, a język nienawiści był uznawany za głos całego społeczeństwa. Domagaj się, by władze nie pozostawały bierne wobec dramatu tysięcy ludzi i wzięły odpowiedzialność za obecny kryzys uchodźczy” – apeluje organizacja.

  Amnesty International dodaje, że 4 miliony uchodźców schroniło się w krajach ościennych Syrii a kraje takie jak Pakistan, Etiopia czy Czad goszczą o wiele więcej uchodźców niż państwa Unii Europejskiej.

  „Otwartość, tolerancja i gościnność są częścią polskiej tożsamości. Pokażmy, co tak naprawdę oznaczają wartości, które nas łączą. Bądźmy solidarni z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia, bo musieli uciekać przed wojną i prześladowaniami” – napisało AI.

  Petycje można podpisać na stronie internetowej Amnesty International.

  ~Paszeko 16 godzin i 23 minut temu
  AI niech się w zad pocałuje, powiedzą wszytko na zawołanie możnych tego świata. Imigrantów, współwyznawców niech sobie weźmie Arabia Saudyjska.

  ~Chacha 16 godzin i 22 minut temu
  To te młode 20-30 lenie ,,byki” , to ci biedni uchodzcy. !!!??? Ci co to zgwałcili dziewczyne która przynosiła im pomoc i jedzenie!!!

  ~Abcd 16 godzin i 22 minut temu
  Jakoś nikt nie wzywa do protestu gdy polskie dzieci umierają na izbie przyjęć, starsi w kolejkach do specjalistów. Brakuje pieniędzy na wszystko. A mnie maja interesować imigranci z którymi zapewne za 10-20 lat Europa będzie walczyć!!!

  ~norbi 234 16 godzin i 22 minut temu
  NIE DLA ISLAMU NA EUROPE ,MAJA SWOJ KONTYNENT ,TAM TEZ JEST POTENCJAL WIEC TAM NIECH SOBIE BUDUJA PRZYSZLOSC A NIE ZEROWAC NA DOROBKU EUROPY

  ~Uspam 16 godzin i 21 minut temu
  A gdzie można podpisać, żeby AI odpiep…łya się od Polski? Niech AI zajmie się przekonywaniem np. Arabii Saudyjskiej, żeby ta przyjęła kulturowo im zbliżonych uchodźców, w dodatku wyznających tą samą religię?

  ~janko 16 godzin i 23 minut temu
  Bezczelność! Konflikty wywołały USA i do nich niech pisze AI. Pocałujta w … wójta!

  ~robert 16 godzin i 21 minut temu
  Nie mam zamiaru pomagać uciekinierom w wieku poborowym , którzy boją się walczyć o swój kraj .

  ~bar 16 godzin i 21 minut temu
  A ja apeluje o to by nie przyjmować, zbierajmy podpisy

  ~bioder 16 godzin i 23 minut temu
  Olać ich

  ~polak 16 godzin i 21 minut temu
  czy to jest żart czy prima aprilis [ zaprasza ich makrela to do nich ]

  ~niegościnna 16 godzin i 19 minut temu
  jestem niegościnna …dla ludzi którzy mnie nie szanują, mają w nosie nasze prawo i naszą tradycję…

  ~ADAM 16 godzin i 17 minut temu
  Domagam się nie wpuszczenia ani jednego muzułmanina.

  ~blue 16 godzin i 23 minut temu
  Tia…. a świstak siedzi i zawija..

  ~? 16 godzin i 22 minut temu
  Czy do Arabii Saudyjskiej też wysłali taki apel, powołując sie na tradycyjną arabską gościnność ?

  ~mp 16 godzin i 17 minut temu
  kryzys zostal wywolany przez Niemcy, przez zaproszenie ze strony Merkel. Polska nie musi pomagac Niemcom. Amnesty International jest niepolską i antypolską organizacją, dzialajacą w interesie Niemiec.

  ~z boku 16 godzin i 21 minut temu
  Wezwij władze Polski, by działały aktywnie na rzecz poszanowania praw Polakow

  ~hans 16 godzin i 24 minut temu
  „”Otwartość, tolerancja i gościnność są częścią polskiej tożsamości. ” – ha ha ha ha wspamialy polish joke ha ha ha ha

  ~Dresu 16 godzin i 21 minut temu
  Jedyne co podpisze to protest przeciw imigrantom a to całe AI to niech się w d… pocałuje.

  ~baba 16 godzin i 24 minut temu
  won!

  Polubienie

 4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przyszly-szef-MSZ-nie-zmienimy-zobowiazan-wobec-uchodzcow,wid,17963182,wiadomosc.html

  akt. 09.11.2015, 21:32

  Przyszły szef MSZ: nie zmienimy zobowiązań wobec uchodźców

  – Polska nie ma obowiązku przyjmować imigrantów zarobkowych, ponieważ sami jesteśmy dostarczycielem milionów emigrantów zarobkowych dla Europy – powiedział na antenie TVN24 Witold Waszczykowski, przyszły minister spraw zagranicznych.

  Waszczykowski, zapytany o imigrantów, odpowiedział: – Polska nie zmieni zobowiązań wobec uchodźców. Wszyscy, którzy uchodzą z obszarów wojny i wykażą, że byli albo mogą być represjonowani, gdyby tam wrócili, mają prawo ubiegania się o azyl polityczny i Polska ma obowiązek rozpatrzyć wnioski o azyl.

  Dodał, że nie oznacza to, że Polska ma obowiązek przyjmowania kwot imigrantów „w ciemno”, bo każda sprawa jest indywidualna.

  Waszczykowski odpowiadał również na pytanie o relacje z Niemcami. Mówił, że z Niemcami do dyskusji są kwestie bezpieczeństwa regionu w ramach NATO, polityki energetycznej i klimatycznej. – To kwestie do rozwiązania przez spokojną, cierpliwą dyplomację i perswazję – powiedział.

  Waszczykowski dodał, że nie ma pretensji o to, w jaki sposób Angela Merkel prowadziła politykę wobec migrantów. – Jest krytykowana w Niemczech, bo popełniła błąd: nie rozróżniła uchodźców od imigrantów – ocenił.

  ~obywatel 14 godzin i 13 minut temu
  Głosowaliśmy na PIS, bo liczyliśmy na wstrzemięźliwość w przyjmowaniu imigrantów. Więc proszę nas nie zawieść.

  ~Jak Kuba Bogu tak… 5 godzin i 25 minut temu
  A bazy NATO chcesz miec w Polsce? A wiesz co to solidarnosc europejska? Nie chcesz immigrantow OK ale my nie chcemy tez ratowac twojej doopy gdy dobierze sie do nie Putin, got it?

  ~bb 5 godzin i 12 minut temu
  dodam że wielu głosowało głównie dla tego więc prosimy o utrzymanie takiego kursu.NIE DLA ISLAMIZACJI POLSKI

  ~Do „Jak Kuba…” 3 godziny i 58 minut temu
  A ty wiesz co to solidarność europejska? Wiesz co to Nord Stream i Nord Stream II? Co tu łajasz Polaków – zniszczonych w czasie wojny przez Niemców i Ruskich, a na koniec zdradzonych w Jałcie i Poczdamie…

  ~Kama 3 godziny i 46 minut temu
  Solidarność Europejska?… to Nord Stream 2.

  ~Proszę nie wpuszczać ich do Polski 13 godzin i 58 minut temu
  Oby to była zapowiedź stanowczego oporu przeciwko pontonowej inwazji, którą subiektywne media próbują nam wciąż osładzać i pokazywać jako exodus biednych uchodźców!

  ~Szarik 12 godzin i 58 minut temu
  Nie przyjmować, ! Zrobić tak jak Czesi, Słowacy i Węgrzy .won

  ~kiki 3 godziny i 34 minut temu
  zobaczymy jak sie wywiaza, ja slyszalam ,ze pomagamy za granicami Polski

  ~Miron 16 godzin i 13 minut temu
  A dlaczego nie Jesli wiekszośc obywateli nie chce Gdzie tu demokracja

  ~Daniel 2 godziny i 41 minut temu
  To zapierniczac na Malte i im to powiedziec.

  ~HUK 5 godzin i 16 minut temu
  BARDZO DOBRZE TEN PAN PRAWI PODOBA MI SIĘ

  ~A CO, NIE? 17 godzin i 24 minut temu
  PANIE WASZCZYKOWSKI,TEGO SIĘ PROSIMY TRZYMAĆ I NIE ZAWIEŚĆ WYBORCÓW !I MOŻE SIĘ MERKEL NIE PODOBAĆ,NAM TEŻ SIĘ NIE PODOBA TO,CO TA WARIATKA WYPRAWIA,ALE JEJ TO NIE OBCHODZI.WOBEC POWYŻSZEGO KAŻDY NIECH DBA O WŁASNY INTERES.DLACZEGO MY MAMY ZAWSZE KOMUŚ ROBIĆ LASKĘ,JAK MAWIAŁ MIN.S I SŁUSZNIE MÓWIŁ!

  ~dyszel 4 godziny i 4 minuty temu
  Hehehe! Tak wygląda polityka „twardych” Polaków w wykonaniu PIS??? Cmok w pupę pani Merkel i deklaracja- nie zmienimy zobowiązań ws imigrantów! Hańba i zdrada!

  ~Andy 17 godzin i 42 minut temu
  Jeśli PiS zgodzi się na przyjęcie emigrantów to będzie to poczatek ich końca.

  ~mk 14 godzin i 2 minuty temu
  Moze byc podobna sytuacja jak z Czeczencami w latach 90 tych..Maja prawo prosic o pobyt czasowy do czasu zakonczenia wojny w ich krajach.Bez mozliwosci sprowadzania swoich rodzin I przestrzegania przepisuw prawa . W kraju w innym wypadku beda natychmiast deportowani.To jest zezwolenie na pobyt ale pod regorystycznymi warunkami.

  ~zotop 5 godzin i 19 minut temu
  Ciekawe czy spełnią to,co nam mówią. Skład rządu pokazuje że na starcie nas Polaków okłamali.

  ~mk 13 godzin i 58 minut temu
  Jesli zlamia polskie prawo a. nie moga byc deportowani do swoich krajuw bo jest tam wojna powinni byc deportowani do krajuw trzecich gdzie nie ma wojny.

  ~roi 16 godzin i 17 minut temu
  Obowiązek? ??? To jakaś kpina na świecie jest kilka miliardów biednych i głodnych ludzi pomagać owszem ale nie nie przyjmowac bo za chwilę zaleje nad miliardy to nie tedy droga

  ~Sony 4 godziny i 12 minut temu
  Kaczyński skończyłeś zanim zacząłeś! Przez Waszczykowskiego ukląkłeś przez Merkel!

  ~Ula 13 godzin i 21 minut temu
  Ten facet najgłupszy z tej ekipy nierozgarniętych ,widać po tępej,bezmyślnej,gebie. I takie coś ma nas reprezentować? Kaczynski z nas kpi. Naprawdę nie widzicie tego osła jak wygląda ?

  ~janek 5 godzin i 22 minut temu
  Haha już nie mówią nie! Chodziło tylko aby dopchać się do władzy! Czytaj do żłobu i zaraz Jaruś wyskoczy jak królik z kapelusza i pokaże marchekwę cieszcie sie i patrzcie przez 4 lata kogo wybraliście i co narobiliście.

  Polubienie


 5. David Cameron (PAP/EPA / ANDY RAIN)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dzisiaj-rozpoczna-sie-negocjacje-ws-Brexitu-Cameron-pisze-do-Tuska,wid,17963576,wiadomosc.html

  akt. 10.11.2015, 11:47

  Dzisiaj rozpoczną się negocjacje ws. Brexitu. Cameron pisze do Tuska

  Wielka Brytania ogłosi dziś warunki pozostania w Unii Europejskiej. Żądania będą przedstawione w liście premiera Davida Camerona do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Tym samym rozpoczną się oficjalne negocjacje Londynu z Brukselą.

  Jeszcze przed publikacją listu brytyjski premier David Cameron oświadczył w czasie przemówienia w Chatham House, że UE musi odgrywać mniejszą rolę w niektórych aspektach funkcjonowania jej członków. Dodał, że Unia Europejska musi się zmienić i stać się bardziej konkurencyjną. Oznajmił, że Wielka Brytania domaga się zmian w czterech obszarach, m.in. ochrony krajów nienależących do strefy euro, zmniejszenia biurokracji i przyznania większych kompetencji narodowym parlamentom.

  W przemówieniu zaznaczył, że największą siłą Europy jest jej różnorodność. – Wielka Brytania stoi na stanowisku: celebrujmy ten fakt, uznajmy, że odpowiedź na każdy problem nie zawsze brzmi „więcej Europy”. Czasem to mniej Europy – przekonywał.

  Szef brytyjskiego rządu powiedział też, że Wielka Brytania potrzebuje mechanizmów ochrony w strefie euro. Jak podkreślił, należy uznać fakt, że UE jest unią więcej niż jednej waluty. Cameron mówił także o prawie poszczególnych krajów do większej kontroli napływu migrantów.

  Zastrzegł również, że zasada swobodnego przemieszczania się osób nie powinna stosować się do nowych krajów UE, dopóki ich gospodarki nie zrównają się w większym stopniu z poziomem brytyjskim.

  Brytyjski premier David Cameron powiedział, że UE powinna zapewnić parlamentom grupy państw członkowskich możliwość odrzucania unijnego prawodawstwa, jeśli są im przeciwne.

  – Nie sugerujemy prawa weta dla każdego parlamentu krajowego z osobna – oświadczył. – Zdajemy sobie sprawę, że w Unii 28 krajów oznaczałoby to impas – dodał.

  Opowiedział się jednak za „nowym rozwiązaniem, zgodnie z którym grupy narodowych parlamentów mogłoby występować wspólnie i odrzucać unijne prawa, które nie są w ich narodowym interesie”.

  Referendum ws. Brexitu w 2016?

  Cameron stwierdził podczas poniedziałkowego przemówienia do członków Stowarzyszenia Brytyjskiego Przemysłu, że utrzymanie unijnego status quo to dla Londynu za mało. Brytyjski premier powtórzył, że jeśli uzyska zwolnienie Wielkiej Brytanii z wymogu „stałego zacieśniania unii” i gwarancje „redukcji nacisku imigracyjnego”, z ochotą podejmie kampanię za pozostaniem w Unii Europejskiej.

  Podkreślał, że chodzi mu przede wszystkim o zapewnienie elastyczności ze strony unijnych władz. Dodał, że rozpoczyna się formalny etap negocjacji z Unią, zgodnie z postulatami zawartymi w liście, który we wtorek otrzyma jej przewodniczący, Donald Tusk. – Jeśli Unia okaże się dość elastyczna – zostaniemy. Jeśli nie, będziemy sobie musieli zadać pytanie: czy to jest organizacja dla nas? – oświadczył Cameron, podkreślając, że traktuje sprawę jak najbardziej poważnie.

  Ponadto władze w Londynie postulują reformę systemu instytucjonalnego Unii Europejskiej, która doprowadziłaby do zrównoważenia wpływów 19 państw strefy euro oraz dziewięciu państw pozostających poza unią walutową, przyznając tym ostatnim równoprawny status i osobowość instytucjonalną.

  Postulaty Londynu zostaną w najbliższych tygodniach omówione przez europejskie rządy. Kluczowa dyskusja na ten temat zaplanowana jest na grudniowy szczyt w Brukseli, a zakończenie negocjacji spodziewane jest wiosną. Oczekuje się, że referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbędzie się jesienią 2016 roku.

  ~~ K 81 1 godzinę i 40 minut temu
  Ale w przypadku konfliktu Anglikowi nie będzie przeszkadzała dalsza integracja. Znów Polak będzie bronił doopy Anglika.

  ~Brit 2 godziny i 45 minut temu
  Jak Cameron może stawiać warunki gdy juz dopuścił do wolnego referendum w sprawie wyjścia? Przecież on nie ma większego wpływu na to jak Brytyjczycy zagłosują. Ten facet to porażka…

  ~mili 1 godzinę i 40 minut temu
  Cameron niedawno podpisał wielomiliardowe umowy z Chinami z którymi zacieśnia współpracę gospodarczą więc ma całą UE generalnie gdzieś

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Izrael-zawiesza-spotkania-z-UE-z-powodu-oznaczania-produktow,wid,17967600,wiadomosc.html?ticaid=115ecf&_ticrsn=3

   akt. 11.11.2015, 20:22

   Izrael zawiesza spotkania z UE z powodu oznaczania produktów

   Izrael poinformował, że dyplomaci z tego kraju nie będą uczestniczyć w pewnych spotkaniach z przedstawicielami UE. W ten sposób chce zaprotestować przeciwko decyzji o znakowaniu importowanych do Unii produktów pochodzących z izraelskich osiedli na terytoriach palestyńskich.

   „Biorąc pod uwagę ostatnią decyzję UE, Izrael zawiesza swój dialog dyplomatyczny z Unią na wielu forach, które były przewidziane w najbliższych tygodniach” – podało izraelskie MSZ.

   Wiceszefowa dyplomacji Cipi Hotoweli podkreśliła, że Izrael wysyła „bardzo mocny sygnał” niezadowolenia. – Mówimy, że nie można być zaangażowanym w to, co dzieje się na Bliskim Wschodzie, jeśli się podejmuje tak radykalne kroki znakowania produktów, bojkotowania nas – powiedziała w izraelskiej telewizji Channel 2.

   Komisja Europejska przyjęła w środę wykładnię unijnych przepisów, zgodnie z którą importowane do UE produkty pochodzące z izraelskich osiedli na terytoriach palestyńskich powinny być wyraźnie oznakowane.

   W czwartek wykładnia zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym UE. Przewiduje ona, że produkty rolne, jak warzywa i owoce, a także kosmetyki pochodzące z osiedli izraelskich na terytoriach okupowanych nie mogą być oznakowane jako produkty wyprodukowane w Izraelu, gdyż UE nie uważa tych obszarów za część państwa izraelskiego. Etykiety muszą wyraźnie wskazywać, że towary zostały wyprodukowane na terenie osiedli izraelskich i w związku z tym nie mogą nosić etykiety „Made in Israel”.

   Również ogólna informacja, że produkt wytworzony w osiedlu izraelskim pochodzi z Zachodniego Brzegu Jordanu czy też z Palestyny nie jest w tym przypadku wystarczająca – wyjaśniają źródła w KE. Taka interpretacja unijnych przepisów ma na celu właściwe poinformowanie unijnych konsumentów o pochodzeniu produktów, które kupują. Produkty importowane z terenów okupowanych przez Izrael nie są też objęte preferencjami handlowymi, które obowiązują między tym krajem a UE.

   O ile dla produktów rolnych i kosmetyków oznaczenia dotyczące pochodzenia są obowiązkowe, o tyle kraje członkowskie mają swobodę we wprowadzaniu oznaczeń dla produktów przemysłowych i przetwórstwa z terenów okupowanych. Według źródeł unijnych przykładem kraju UE, który objął obowiązkiem oznaczeń pochodzenia wszystkie produkty z terenów okupowanych, jest Belgia. Większość importu z osiedli izraelskich to jednak produkty rolne i kosmetyki.

   Szacuje się, że przepisy te dotyczą około 1 procenta całej wymiany handlowej między UE a Izraelem, której wartość sięga 30 mld euro rocznie.

   Wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis podkreślił w środę, że przyjęta przez Komisję decyzja to nie nowe prawo czy polityka, a jedynie interpretacja i doprecyzowanie zasad już obowiązujących. O wykładnię tę zwróciły się kraje członkowskie Unii. – To kwestia techniczna, a nie polityczna – powiedział Dombrovskis. – UE nie popiera żadnej formy bojkotu czy sankcji wobec Izraela – dodał.

   Jednak w Izraelu decyzja KE spotkała się z ostrą reakcją. Służby prasowe Benjamina Netanjahu, przebywającego obecnie w USA, przekazały stanowisko premiera, według którego Unia Europejska „powinna się wstydzić” z powodu swojej decyzji; określił ją jako „dwulicową i podyktowaną polityką podwójnych standardów”. Zaznaczył, że takie środki wprowadzono jedynie wobec Izraela, a nie „200 innych konfliktów (terytorialnych) toczących się w świecie”.

   Jak pisze agencja dpa, były minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman powiedział, że oznaczenia produktów z osiedli izraelskich przypominają mu znaki żółtej gwiazdy Dawida, do których noszenia Żydzi byli zmuszani przez nazistowskie Niemcy. Z kolei izraelski ambasador przy UE Dawid Walzer zagroził, że Izrael nie będzie akceptował UE jako mediatora w procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie.

   Z kolei Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP) oceniła, że decyzja o oznakowaniu produktów pochodzących z osiedli jest krokiem pozytywnym, ale „niewystarczającym”. OWP na Twitterze oświadczyła, że „produkty uzyskane w wyniku zbrodni wojennych (jak określono izraelskie osadnictwo) powinny być zakazane, a nie tylko oznakowane”.

   ~Polak 2 godziny temu
   I bardzo dobrze, należy jeszcze wyrzucić Izrael z Europejskich rozgrywek sportowych, przesadne przymilanie się prowadzi do zguby.

   ~rarrara 2 godziny i 1 minutę temu
   bojkot czosnkowych produktow!

   ~wehg 2 godziny i 2 minuty temu
   Bardzo dobrze, że Unia poważnie traktuje konsumentów i informuje ich, skąd pochodzi dany produkt. Chcę to wiedzieć, żeby omijać szerokim łukiem produkty z państw opresyjnych i okupantów.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Angela-Merkel-otwarta-na-brytyjskie-propozycje-ws-UE,wid,17964908,wiadomosc.html

   akt. 10.11.2015, 17:14

   Angela Merkel otwarta na brytyjskie propozycje ws. UE

   Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła pozytywnie szanse na porozumienie z Wielką Brytanią w sprawie zaproponowanych przez premiera Davida Camerona reform Unii Europejskiej.

   – Chcemy przepracować te propozycje w duchu poszukiwania rozwiązań. Są tam zarówno bardziej skomplikowane, jak i mniej skomplikowane punkty – powiedziała Merkel w Berlinie. Szefowa niemieckiego rządu dodała, że wierzy, „iż to się uda”.

   Zapewniła, że Niemcy przyczynią się, na ile pozwolą na to europejskie ramy, do wypracowania porozumienia.

   Merkel poinformowała, że Cameron powiadomił ją telefonicznie o swoich propozycjach. – Znam postulaty. Nie jestem nimi zaskoczona – wyjaśniła.

   W wystąpieniach w parlamencie Merkel w przeszłości podkreślała, że jest gotowa wyjść Cameronowi naprzeciw, zaznaczała jednak, że „czerwoną linią” jest dla niej swoboda przemieszczania się w UE.

   We wtorek opublikowany został oficjalny list Camerona do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, rozpoczynający renegocjację brytyjskiego członkostwa w UE. „Nasze zastrzeżenia dotyczą jednego – elastyczności” – napisał szef rządu w Londynie. Zaznaczył, że Wielka Brytania oczekuje reform w czterech głównych obszarach polityki europejskiej: zarządzaniu gospodarczym i roli państw pozostających poza strefą euro, konkurencyjności, suwerenności państw członkowskich i migracji w ramach Unii Europejskiej.

   ~Prywatne rancho makreli 19 godzin i 20 minut temu
   Ta baba swoim gadaniem i czynami doprowadzi do rozpadu

   ~co za baba 19 godzin i 22 minut temu
   „ONA” jest otwarta tzn ze ona to cala Unia ??

   ~ann089 18 godzin i 5 minut temu
   Bo Anglia widzi naocznie u siebie co ISLAMIŚCI wyrabiają w ich kraju, i chce temu zaradzić.

   Polubienie

   • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemcy-Wolfgang-Schaeuble-poparl-ograniczenie-przywilejow-dla-Syryjczykow,wid,17961226,wiadomosc.html?ticaid=115ecd&_ticrsn=5

    akt. 09.11.2015, 09:49

    Niemcy: Wolfgang Schaeuble poparł ograniczenie przywilejów dla Syryjczyków

    Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble udzielił publicznie wsparcia szefowi MSW Thomasowi de Maiziere, który domaga się ograniczenia przywilejów dla uchodźców z Syrii. Spór o politykę migracyjną w rządzie Angeli Merkel nasila się.

    – Musimy ograniczyć napływ członków rodziny (uchodźców). Nasze możliwości przyjmowania uchodźców są ograniczone. Sprawdzanie (indywidualnej sytuacji każdego przybysza) jest zabiegiem koniecznym. Syryjczycy muszą sobie uświadomić, że nie wszyscy mogą przyjechać do Niemiec – powiedział Schaeuble w niedzielę wieczorem w wywiadzie dla telewizji ZDF.

    Wypowiedź Schaeublego to kolejny dowód na istnienie głębokiego podziału w rządzie kanclerz Merkel na tle polityki wobec uchodźców. Minister finansów, zasiadający od 1972 roku w Bundestagu, należy do najbardziej wpływowych członków rządu.

    Radykalny zwrot władz niemieckich

    Szef MSW de Maiziere poinformował nieoczekiwanie w piątek o ograniczeniu przywilejów dla uchodźców z Syrii. Jak tłumaczył w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk, imigranci z tego kraju powinni otrzymywać prawo pobytu tylko na rok bez możliwości sprowadzenia rodziny. Oznaczałoby to radykalny zwrot władz niemieckich w podejściu do Syryjczyków traktowanych dotychczas w sposób uprzywilejowany.

    Inicjatywa de Maiziere’a spotkała się z gwałtownym sprzeciwem współrządzącej SPD. Przedstawiciele tej partii podkreślali, że pomysł szefa resortu spraw wewnętrznych jest niezgodny z ustaleniami uzgodnionymi w czwartek przez liderów partii tworzących koalicję – CDU, SPD i bawarska CSU. – Powstaje wrażenie, że w rządzie nie wie prawica, co czyni lewica – powiedział przewodniczący SPD Sigmar Gabriel.

    „De Maiziere ma rację”

    Propozycja ministra była też zaskoczeniem dla koordynatora polityki migracyjnej rządu Petera Altmaiera – szefa urzędu kanclerskiego. Premier Bawarii Horst Seehofer, a także kilku deputowanych CDU publicznie poparło propozycję szefa MSW. „De Maiziere ma rację” – oświadczył sekretarz generalny CSU Andreas Scheuer.

    Syryjczycy są najliczniejszą grupą imigrantów w Niemczech. Od początku roku przyjechało ich 244 tys.; w samym październiku ponad 88 tys. Dotąd otrzymywali od razu prawo do trzyletniego pobytu w Niemczech, a ich wnioski były rozpatrywane w trybie uproszczonym.

    Partie koalicji rządowej zakończyły w czwartek trwający od tygodni spór o politykę migracyjną. Koalicjanci zgodzili się na przyspieszenie procedur rozpatrywania wniosków o azyl i szybsze odsyłanie do kraju pochodzenia osób, którym odmówiono ochrony. Zdaniem komentatorów działania de Maiziere’a podważyły wypracowane z wielkim trudem porozumienie.

    Z Berlina Jacek Lepiarz

    ~szymon 2 godziny temu
    kiedy niemcy tak naprawdę się otrząsną z tej chorej tolerancji. Tolerancja i apatia to ostatnie cnoty umierającego społeczeństwa. Uchodźcy nie będą tolerancyjni w stosunku do Europejczyków.

    ~J 23 1 godzinę i 57 minut temu
    WRESZCIE JAKIEŚ KONKRETY ALE TAKĄ OPCJĘ PROPONOWAŁ KAŻDY PROSTY NIEMIEC PRZY PIWIE JA MIESZKAM W DE I BURZA ONI MÓJ SPOKÓJ SAMYM JUŻ BYCIEM TUTAJ…MAM NADZIEJĘ ŻE TERAZ PRZYJDZIE CZAS NA REALIZACJE TEGO PLANU…..CZY TRZEBA BYŁO TYLE CZASU ŻEBY ZROZUMIEĆ TEN PROBLEM…NIERAZ WYSTARCZY POCZYTAĆ FORA CZY ZROBIĆ REFERENDUM BĄDŹ PO PROSTU ZAPYTAĆ PROSTYCH LUDZI CO OTYM SĄDZĄ….

    ~EUropejczyk 1 godzinę i 35 minut temu
    Szkoda,że nasza rodzima telewizja nie zechce pokazać faktycznych materiałów nt. sytuacji niemieckich kobiet i niemieckich dzieci w swoim kraju. Spacer w parku wieczorem zagraża życiu, sale gimnastyczne pozajmowane – uczniowie ćwiczą na zewnętrznych boiskach. Rozróby na tle religijnym w tzw. obozach uchodźcó (znowu toe obrazy uczuć religijnych). CACY i CUDA… Poprawność. Gratulacje.

    Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Komisja-Europejska-odniosla-sie-do-propozycji-Davida-Camerona-wysoce-problematyczne,wid,17964481,wiadomosc.html

   akt. 10.11.2015, 13:55

   Komisja Europejska odniosła się do propozycji Davida Camerona: wysoce problematyczne

   Niektóre propozycje dotyczące reformy UE, przedstawione przez brytyjskiego premiera Davida Camerona, są wysoce problematyczne – powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas. Jak dodał, chodzi m.in. o dyskryminację części obywateli UE.

   Komisja Europejska i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, potwierdzili, że otrzymali list od premiera Camerona dotyczący reform UE. Sześciostronicowy list uważany jest za początek negocjacji w sprawie warunków dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii. Brytyjczycy mają wypowiedzieć się w tej sprawie w referendum.

   Tusk zapowiedział na Twitterze, że w przyszłym tygodniu rozpocznie dwustronne konsultacje z krajami członkowskimi oraz Parlamentem Europejskim na temat brytyjskich propozycji.

   Z kolei rzecznik KE przedstawił bardzo wstępną ocenę tych propozycji, które zostaną poddane szczegółowej analizie. – Na pierwszy rzut oka dostrzegamy wiele elementów, które wydają się wykonalne, jak np. możliwość zwiększenia roli parlamentów narodowych. Niektóre sprawy są trudniejsze, jak dotyczące zasady „coraz ściślejszej Unii” i relacji między krajami strefy euro i spoza niej, a inne są bardzo problematyczne, gdyż dotyczą fundamentalnych swobód na wspólnym rynku – powiedział Margaritis Schinas.

   – Bezpośrednia dyskryminacja części obywateli UE wyraźnie zalicza się do tej ostatniej kategorii – dodał.

   Uwaga ta dotyczy brytyjskich postulatów w sprawie dostępu do świadczeń socjalnych dla imigrantów z innych krajów unijnych. W swoim przemówieniu, wygłoszonym we wtorek rano w Londynie, Cameron powiedział, że liczy na wprowadzenie obowiązku czteroletniego stażu pracy w Wielkiej Brytanii przed uzyskaniem prawa do zasiłków i dopłat socjalnych, a także zlikwidowanie świadczeń na dzieci, które mieszkają w innym kraju członkowskim. Przyznał jednak, że uzyskanie politycznej zgody na te propozycje może być trudne.

   – Komisja uważa list premiera Camerona za początek, a nie koniec negocjacji. Przewodniczący KE Jean-Claude Juncker kilka razy powtarzał, że jesteśmy gotowi pracować nad sprawiedliwym porozumieniem dla Wielkiej Brytanii, które będzie także sprawiedliwe dla pozostałych krajów członkowskich – zaznaczył Schinas.

   Rzecznik wskazał, że w swoim przemówieniu Cameron zapewnił, iż będzie otwarty na poszukiwanie różnych dróg osiągnięcia swoich celów.

   Referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE odbędzie się zgodnie z przedwyborczymi zapowiedziami Davida Camerona „najpóźniej do końca 2017 r.”; najprawdopodobniej w drugiej połowie 2016 roku. Wyborcy odpowiedzą na pytanie, czy chcieliby, by Wielka Brytania pozostała lub opuściła Wspólnotę. – Decyzja, która zapadnie, będzie prawdopodobnie najważniejszą decyzją w naszym życiu – podkreślił Cameron w swoim przemówieniu.

   ~123 21 godzin i 37 minut temu
   Ciekawe ile tygodni Tusk będzie tłumaczył sobie te 6 stron od camerona. Jak przetłumaczy sobie zadzwoni do Merkel zapytać się co ma zrobić ..

   ~emil 2 godziny i 47 minut temu
   Rozsądny facet z tego premiera Wielkiej Brytanii w myśl zasady którą stosują od wieków że stałe to kraj ma tylko interesy własne

   ~V 18 godzin i 53 minut temu
   aby być kierowcą , a nie daj Boże przewozić ludzi trzeba przejść wiele badań , psychotestów itp. , a ci pożal się … władcy… co ?

   ~bosman 17 godzin i 39 minut temu
   Osobiście nie chciałbym by taksówką ,którą jadę prowadził jakiś niezrównoważony wariat.

   Polubienie


 6. Premier Malty Joseph Muscat oraz szef Rady Europejskiej Donald Tusk podczas szczytu nt. imigrantów (PAP/EPA / LINO ARRIGO AZZOPARDI)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szczyt-UE-na-Malcie-kolejna-proba-mobilizacji-ws-kryzysu-migracyjnego,wid,17967925,wiadomosc.html

  Szczyt UE na Malcie kolejną próbą mobilizacji ws. kryzysu migracyjnego

  Czwartkowe spotkanie przywódców państw UE na Malcie to kolejna próba wywarcia presji i mobilizacji krajów członkowskich do działania w obliczu kryzysu migracyjnego. Decyzje, podjęte do tej pory są wdrażane zbyt wolno, a napięcia polityczne wciąż się utrzymują.

  Stanowisko Polski będzie na szczycie reprezentowane przez premiera Czech Bohuslava Sobotkę, bo tego samego dnia odbędzie się zwołane przez prezydenta inauguracyjne posiedzenie Sejmu, na którym premier Ewa Kopacz ma złożyć dymisję rządu. Zgodnie z regulaminem Rady Europejskiej w szczytach mogą uczestniczyć tylko głowy państw lub szefowie rządów, a w razie nieobecności można poprosić przywódcę innego państwa UE o reprezentację.

  – Ciągle jest jeszcze wiele do zrobienia i jesteśmy pod ogromną presją wydarzeń. Realizacja działań, które Unia Europejska uzgodniła na pięciu szczytach w tym roku poświęconych walce z problemami migracji musi zostać przyspieszona – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, wyjaśniając we wtorek w maltańskim parlamencie powody zwołania odrębnego, nieformalnego szczytu UE w czwartek, który zacznie się po południu, tuż po zakończeniu spotkania przywódców unijnych i krajów afrykańskich, również poświęconego imigracji.

  Według najnowszych danych unijnej agencji Frontex od początku roku do Unii Europejskiej dotarło 1,2 mln migrantów, czyli czterokrotnie więcej niż w całym zeszłym roku. Ponad 540 tysięcy osób przedostało się z Turcji do Grecji. Wielu z nich udaje się w dalszą podróż przez Bałkany Zachodnie, próbując dotrzeć do Niemiec. Przepuszczanie uchodźców przez państwa bałkańskie doprowadziło do poważnych napięć politycznych w tym regionie.

  Spory i napięcia wokół podejścia do kryzysu uchodźczego utrzymują się też między samymi państwami UE. Zdaniem komentatorów w tej sprawie odnowił się podział na Europę Środkowo-Wschodnią, która sprzeciwiała się obowiązkowemu przejmowaniu uchodźców od innych państw UE i na Zachód, na czele z Niemcami, który domagał się solidarności.

  Z jednej strony krytykowano premiera Węgier Viktora Orbana za budowę płotu na granicy z Serbią i zarzucano mu niehumanitarne traktowanie uchodźców, a z drugiej – oskarżano kanclerz Angelę Merkel, że skomplikowała sytuację, zapowiadając, iż Niemcy będą przyjmować uciekinierów z Syrii, co zwiększyło napływ uchodźców.

  W rezultacie pod znakiem zapytania stanęła strefa Schengen, gdy Niemcy i Austria czasowo przywróciły kontrole na niektórych granicach. Ratowanie strefy Schengen to jeden z celów czwartkowego szczytu UE. „Musimy zrobić wszystko, aby zachować strefę Schengen nienaruszoną, więc każda inicjatywa, która może prowadzić do przywrócenia granic wewnątrz Schengen, powinna zostać zatrzymana” – napisał Tusk w zaproszeniu do liderów na szczyt.

  Choć we wrześniu udało się przegłosować podział 160 tysięcy uchodźców, docierających do Włoch i Grecji, to okazał się on jak dotąd mało skuteczny. Według Komisji Europejskiej do początku listopada udało się przemieścić niespełna 150 uchodźców, w Grecji i we Włoszech nie funkcjonują jeszcze wszystkie punkty rejestracji imigrantów (tzw. hotspoty), a pozostałe kraje unijne zwlekają z udostępnianiem miejsc dla relokowanych uchodźców.

  Jak przyznał niedawno wysoki rangą unijny urzędnik, większość unijnych przywódców przyznaje obecnie, że kluczem do złagodzenia kryzysu uchodźczego jest wzmocnienie ochrony granic zewnętrznych UE, a nie relokacja uchodźców, która absorbowała Unię przez kilka miesięcy. – Okazuje się, że Viktor Orban, choć nie był zbyt dyplomatyczny, miał jednak więcej racji niż Angela Merkel. To powoduje frustrację, napięcia i utrudnia racjonalną dyskusję – ocenił urzędnik.

  Cały czas część krajów, na czele z Niemcami, chce wprowadzenia w UE stałego mechanizmu podziału uchodźców, który byłby automatycznie uruchamiany w sytuacji kryzysowej. Według źródeł dyplomatycznych, temu sprzeciwia się blisko połowa państw UE, w tym Polska.

  Kryzys związany z napływem uchodźców prowadzi też do napięć wewnątrz niektórych krajów UE. W Polsce był to jeden z głównych tematów kampanii przed wyborami parlamentarnymi z 25 października. Z kolei w Niemczech, które są głównym celem napływających do UE imigrantów, o rozwiązania w tej sprawie spierają się nie tylko rządzący w koalicji chadecy i socjaldemokraci, ale konflikt tli się również wewnątrz chadeckiej CDU/CSU.

  Z Brukseli Anna Widzyk

  ~hgf34 5 godzin i 15 minut temu
  Nie będą nam obce kraje mówić co mamy robić, i sprowadzać nam tutaj niechcianych gości. Niech sobie ich teraz zakiszą.

  ~precz4 godziny temu
  z emigrantami,precz z rządem jeśli zdecyduje się przyjąć ciapaków.NIE MA ŻADNEJ SOLIDARNOŚCI UE !przykladem jest Nord Strim 2!niech Merkel sama sobie radzi,dobry gaz od Ruskich to niech emigrantom na nim herbatki parzy .

  ~Moher Power4 godziny temu
  Jeżeli rząd PiS-owski nie odwoła decyzji w sprawie przyjęcia uchodźców, to zapewne wielu wyborców PiS-u będzie czuło się oszukanych.

  ~Moher Power 3 godziny i 29 minut temu
  Jeżeli ..”Szczyt UE na Malcie kolejną próbą mobilizacji ws. kryzysu migracyjnego.”.., to powinna być mobilizacja w sprawie ochrony granic przed imigrantami i mobilizacja dotycząca deportacji imigrantów.

  ~patriota 3 godziny i 27 minut temu
  „precz” co się rzucasz zaprosiła Merkel imigrantów to trzeba wymagać żeby wywiązała się za swoich obietnic. Niech podstawi autokary na granicy UE i prosto do Niemiec. Ewentualnie jak zapłaci to się jej pociągami do Berlina czy Wiednia też przywiezie.

  ~Ann 3 godziny i 26 minut temu
  POPIERAM i myślę że nowa władza nie wycofa się z obietnic składanych podczas wyborów. Tylko dlatwgo na nich zagłosowałam

  ~faszyzm odradza sie niemczzech 3 godziny i 16 minut temu
  Przez niemców ciągle są kłopoty w Europie! d. im odrosła i znowu zachowują się jak tuż przed II WŚ. Szantaże, zastraszenia użycia siły jeśli nie ulegniemy ich żądaniom(np. wypowiedzi schulza i steinmeiera). merkel mówiła niedawno, że islam jest częścią niemiec to niech sobie swoich zaproszonych muzzlyrnów trzyma w niemczech! Naród Polski nie ulegnie żadnym szantażom!

  ~pp 1 godzinę i 50 minut temu
  będę czuł sie oszukany. Głosowałem na PIS tylko dlatego, że w kampanii wyborczej stanowisko pisu było takie jak większości Polaków. Pis obiecywał, że będzie słuchał obywateli. Zwracam się do ludzi z pisu czytających te komentarze. Słuchajcie obywateli! Nie chcemy muzłumanów

  ~janko 5 godzin i 15 minut temu
  OBRZE< ŻE Kopacz nie pojechała bo wróciłaby z tabunem muzułmanów.

  ~jk 5 godzin i 13 minut temu
  Frau Merkel pod sąd za nieodpowiedzialne zaproszenia w imieniu całej UE, które spowodowały: – śmierć i cierpienie wielu imigrantów, – bałagan w krajach tranzytowych EU, – niekontrolowany napływ śmieci, przestępców i terrorystów. Merkel jest nieodpowiedzialna ma kaprys to niech mosty powietrzne porobi z obozów gdzie czeka 3-mln biednych ludzi.

  Polubienie


  • Uczestnicy szczytu (PAP/EPA / LINO ARRIGO AZZOPARDI)

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Na-Malcie-rozpoczal-sie-szczyt-UE-Afryka-ws-migracji,wid,17967489,wiadomosc.html

   akt. 11.11.2015, 18:30

   Na Malcie rozpoczął się szczyt UE-​Afryka ws. migracji

   W stolicy Malty, Valletcie, rozpoczął się szczyt przywódców państw UE i krajów Afryki, który ma poszukać wspólnych rozwiązań w obliczu kryzysu migracyjnego. Mają przyjąć plan konkretnych działań oraz zmobilizować dodatkowe wsparcie finansowe dla Afryki.

   W spotkaniu biorą udział 63 delegacje, którym w większości przewodniczą szefowie państw i rządów. Na Malcie nie ma polskiego przywódcy ze względu na zwołane na 12 listopada inauguracyjne posiedzenie Sejmu, na którym premier Ewa Kopacz ma złożyć dymisję rządu.

   Unia ma nadzieję, że decyzje szczytu pomogą ograniczyć napływ uchodźców i imigrantów do Unii. Według najnowszych danych unijnej agencji Frontex od początku roku do UE dostało się nielegalnie 1,2 mln osób. Obecnie jeden na siedmiu migrantów dociera do Europy przez środkową część Morza Śródziemnego z Afryki, a pozostali przeprawiają się z Turcji przez Grecję i Bałkany Zachodnie. Przybysze z Afryki to w dużej części imigranci ekonomiczni, ale także uchodźcy z niestabilnych i niebezpiecznych krajów, jak Erytrea, Sudan Południowy czy Somalia.

   – Kraje afrykańskie i kraje UE mają wspólne interesy. My musimy pomóc Afrykanom w rozwiązywaniu problemów uchodźców, które tam także występują, a Afrykanie muszą nam pomóc ograniczyć napływ uchodźców do Europy, a może nawet go zahamować. I o tym będziemy rozmawiać – powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przed rozpoczęciem szczytu.

   Według szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini na szczycie w Valletcie UE i kraje afrykańskie będą budować partnerstwo i wypracują narzędzia rozwiązywania wspólnych problemów związanych z nielegalną migracją. Jednym z tych narzędzi będzie specjalny fundusz powierniczy dla Afryki, który ma zostać zainaugurowany w czwartek. Komisja Europejska przeznaczyła na ten cel 1,8 mld euro, a kraje członkowskie mają złożyć swe deklaracje właśnie w Valletcie.

   – Nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale o stworzenie możliwości dla ludzi, ochronę życia ludzkiego i walkę z siatkami przestępczymi, które wykorzystują desperację ludzi. Tym wszystkim musimy zająć się razem – powiedziała Mogherini.

   Jak podkreśliła niemiecka kanclerz Angela Merkel, szczyt ma przyjąć plan działań mający na celu „zwalczanie nielegalnej migracji, zwiększenie możliwości legalnej migracji, a także podejmowania pracy w Europie i równocześnie zwiększenie pomocy rozwojowej dla Afryki”. Dodała, że plan ma także zawierać zobowiązania dla krajów afrykańskich.

   Jednym z najtrudniejszych tematów negocjacji między UE a krajami afrykańskimi jest kwestia readmisji i odsyłania nielegalnych imigrantów do krajów pochodzenia. Unia nalega na przyjęcie praktycznych rozwiązań, które ułatwią identyfikację migrantów, ustalenie ich obywatelstwa oraz wydawanie dokumentów podróży, aby nielegalny imigrant mógł bez przeszkód zostać odesłany do kraju pochodzenia. Zdaniem ekspertów w trakcie przeprawy do Europy wielu imigrantów wyrzuca swoje dokumenty tożsamości i potem podaje się za np. Syryjczyków, aby otrzymać azyl w UE.

   Przedstawiciele krajów afrykańskich mówili przed spotkaniem, że w sprawie readmisji wciąż nie ma konsensusu.

   Zapowiadany plan działań, który zostanie przyjęty na szczycie, ma być zakrojony zarówno na dłuższy, jak i na krótszy czas. Ma on pomóc w zwalczaniu przyczyn migracji, czyli biedy i niestabilności w Afryce. Unia ma też otworzyć więcej kanałów legalnej imigracji z krajów afrykańskich, np. poprzez podwojenie liczby stypendiów dla studentów i kadry naukowej. Zamierza też zwiększyć pomoc dla uchodźców w Afryce oraz lepiej zapobiegać katastrofom statków, którymi imigranci przeprawiają się do Europy. Wspólnym celem ma być też nasilenie walki z przemytnikami migrantów.

   Szczyt w Valletcie rozpoczęto od ceremonii odsłonięcia pomnika w kształcie węzła, który ma symbolizować więzi między Europą a Afryką. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy zginęli, próbując przedostać się przez Morze Śródziemne z Afryki do Europy.

   ~kot 18 godzin i 4 minuty temu
   żadnych imigrantów ekonomicznych do naszego kraju. Nawet w święto narodowe musicie wałkować ten temat? My ich tu nie chcemy. Gdy PIS spełni obietnicę 500 zł na dziecko wtedy nas bedzie stać na rodzenie więcej dzieci. Sam machne jeszcze jedno. Problem z urodzeniami jest taki że nas po prostu na to nie stać. Niech w końcu rząd to zrozumie.

   ~jer 18 godzin i 8 minut temu
   Ble ble ble a muslimy jak płynęły tak będą płynąć. Europa nie ma jaj, a niedługo nie będzie mieć głowy 🙂 Kocham Polskę i wiem że tu przetrwamy.

   ~tyle 18 godzin i 4 minuty temu
   kolejne miliardy a i tak nic z tego nie bedzie.

   Polubienie

   • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Donald-Tusk-ratowanie-strefy-Schengen-to-wyscig-z-czasem,wid,17968780,wiadomosc.html

    akt. 12.11.2015, 14:41

    Donald Tusk: ratowanie strefy Schengen to wyścig z czasem

    Ratowanie strefy Schengen to wyścig z czasem, który chcemy wygrać – powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk po zakończeniu szczytu UE-Afryka na Malcie. Po południu zaczęło się tam nieformalne spotkanie przywódców UE ws. kryzysu migracyjnego.

    Na konferencji prasowej w Valletcie Tusk podkreślił, że wydarzenia w Niemczech, Austrii, Szwecji, które postanowiły tymczasowo przywrócić kontrole graniczne w związku z napływem uchodźców, „wyraźnie pokazują, pod jak wielką presją są kraje członkowskie”.

    – Uratowanie Schengen to wyścig z czasem i jesteśmy zdeterminowani, by wygrać ten wyścig – podkreślił Tusk. Dodał, że drogą ku temu jest wdrożenie wszystkich decyzji, jakie UE dotychczas podjęła w związku z kryzysem uchodźczym. – To dotyczy przede wszystkim skutecznego przywrócenia kontroli granic zewnętrznych UE. Nie mam wątpliwości, że bez skutecznej kontroli naszej granicy zewnętrznej Schengen nie przetrwa – podkreślił szef Rady Europejskiej.

    Dodał, że jednocześnie konieczne jest także wzmocnienie współpracy z krajami pochodzenia i tranzytu uchodźców i imigrantów, a także relokacja uchodźców oraz lepsza ich integracja w społeczeństwach krajów unijnych. – Musimy się śpieszyć, ale nie (możemy) wpadać w panikę – powiedział Tusk.

    Zwołany przez niego w Valletcie nieformalny szczyt UE nt. migracji ma na celu mobilizację krajów członkowskich do wdrażania podjętych dotąd decyzji dotyczących złagodzenia kryzysu uchodźczego. Uzgodniony program rozmieszczenia w UE 160 tysięcy uchodźców docierających do Włoch i Grecji, a także zbieranie pieniędzy na pomoc uchodźcom oraz rozmowy z Turcją, która jest głównym krajem tranzytowym dla uciekinierów z Syrii, przebiegają bardzo wolno.

    W środę Szwecja poinformowała, że od południa w czwartek przywraca tymczasowo kontrole graniczne, dołączając do Niemiec i Austrii, które uczyniły to już kilka tygodni temu.

    W czwartek Komisja Europejska poinformowała, że choć wie o planach Szwecji, to nie otrzymała jeszcze oficjalnej noty Sztokholmu w tej sprawie. Kodeks graniczny Schengen przewiduje, że państwa mają obowiązek notyfikować Komisji Europejskiej zamiar czasowego przywrócenia kontroli granicznych. KE ocenia potem, czy decyzja kraju członkowskiego jest uzasadniona. – Oczekujemy takiej notyfikacji bardzo szybko – powiedziała rzeczniczka KE ds. migracji Tove Ernst.

    Szwecja wprowadziła kontrole graniczne na 10 dni, ale w razie potrzeby zostaną one przedłużone. Zaostrzenie przepisów ma dotyczyć w pierwszym rzędzie przeprawy drogowo-kolejowej przez most nad cieśniną Sund oraz połączeń promowych z Niemiec oraz Danii. Szwedzka policja zaapelowała do osób podróżujących do Szwecji z krajów sąsiednich, aby podczas przekraczania granicy miały przy sobie paszport.

    Szwedzkie władze, początkowo otwarte na przyjmowanie uchodźców, w ostatnich dniach zaczęły przyznawać, że nie radzą sobie z sytuacją. Brakuje miejsc noclegowych, w Skanii powstaje pierwsze pole namiotowe dla imigrantów. Niespełna 10-milionowa Szwecja oczekuje w tym roku do 190 tys. uchodźców, co – proporcjonalnie do liczby mieszkańców – plasuje ją w czołówce krajów przyjmujących najwięcej uchodźców w UE.

    Premier Szwecji Stefan Loefven bronił na marginesie szczytu na Malcie decyzji swego rządu. – Jeśli nasze służby mówią nam, że nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa i kontroli na naszych granicach, to musimy ich słuchać – powiedział. Jak dodał, w Unii Europejskiej potrzebna jest dyskusja na temat obecnych zasad podróżowania bez paszportu w Europie. – Potrzebujemy innego systemu. To jest oczywiste – ocenił.

    Według danych unijnej agencji Frontex od początku roku do UE dostało się nielegalnie 1,2 mln osób.

    ~Tomi milion 8 godzin i 29 minut temu
    Tusku , mówisz jakimis frazesami i okrąglymi slowami tak , że rozmydlasz cała sytuacje , wyjście jaest takie : nikogo nie wpuszczac z terenow Afryki i Turcji kto ma podejście imigranckie , wprowadzic dla nich wizy i postawic wojsko na granicach a przede wszystkim , ZLIKWIDOWAC SOCJAL , jesli jest tam tak wielu ( jak deklaruja ) lekarzy , ekonomistow i przedsiebiorcow – jednym slowem fachowców to dadza sobie rade pracujac rekami i sie utrzymaja a jesli nie to mozemy byc pewni że nigdy praca sie nie skalaja – tylko radykalne dzialania w tych okolicznosciach moga przynieśc efekt

    ~sobi 3 godziny i 49 minut temu
    Tusk jest az tak glupi, czy to zwyczajny hipokryta???

    ~lolek 8 godzin i 21 minut temu
    I po to zwołuje się przywódców wszystkich państw, płaci za drogie hotele, zajada ostrygami i pije szampana, by stwierdzić to o czym wszyscy wiedzą. W takiej UE to ja nie chcę być!!!

    ~Gość hw 8 godzin i 16 minut temu
    Ja tego nie rozumiem?!?!?! Schengen jest przecież dla członków UE, więc do k….wy nędzy wystarczyło ochronić granice zewnętrzne!!! i nie wpuszczać na terytorium UE tego dziadostwa!!! A skoro niemcy ich zaprosili to niech się sami martwią!!!! O CO TU K…WA CHODZI?! kto na to pozwala???!!!

    ~xxx 8 godzin i 29 minut temu
    To ten pajac ponosi współodpowiedzialność za taki stan rzeczy.

    ~JóZeK 8 godzin i 14 minut temu
    Pani Premier Niemiec już nie zaprasza wszystkich emigrantów do siebie?

    Polubienie


 7. Premier Chorwacji Zoran Milanovic (PAP/EPA / IGOR KUPLJENIK)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Konserwatywni-opozycjonisci-wygrywaja-wybory-w-Chorwacji,wid,17960772,wiadomosc.html

  akt. 09.11.2015, 02:28

  Konserwatywni opozycjoniści wygrywają wybory w Chorwacji

  – Konserwatywny opozycyjny sojusz Chorwackiej Wspólnoty Demokratycznej (HDZ) Tomislava Karamarki wygrał niedzielne wybory do parlamentu, uzyskując 60 ze 151 mandatów – podała komisja wyborcza, publikując wstępne wyniki po zliczeniu ok. 50 proc. głosów.

  Na drugim miejscu uplasowała się koalicja skupiona wokół rządzącej Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji (SDP) premiera Zorana Milanovicia. Tym samym SDP straciła większość w parlamencie, uzyskując 53 mandaty.

  Dwie i pół godziny przed zamknięciem lokali wyborczych frekwencja wynosiła ponad 46,5 proc.

  Przewaga zwycięzców nad socjalistami jest niewielka, co zdaniem agencji Reutera może oznaczać długie, trwające nawet tygodniami, powyborcze rozmowy z ewentualnymi koalicjantami. Utworzenie nowego rządu będzie zależało od mniejszych ugrupowań, które także przekroczyły próg wyborczy.

  Niespodzianką jest trzecie miejsce dla centrowej partii Most, która według wstępnych wyników zdobyła 19 miejsc w parlamencie. To decyzje szefów tego ugrupowania mogą mieć kluczową rolę w rozmowach koalicyjnych – pisze hiszpańska agencja EFE. Jednak 36-letni założyciel Mostu Bozo Petrov zapowiadał, że nie wejdzie w sojusz z żadną formacją, która nie poprze proponowanych przez niego zmian – m.in. reformy rozbudowanej nadmiernie administracji, stworzenia lepszego klimatu dla biznesu oraz większych możliwości dla ludzi młodych.

  Koalicja patriotyczna skupiona wokół HDZ, której kandydatka Kolinda Grabar-Kitarović wygrała na początku roku wybory prezydenckie, zapowiada zaostrzenie ochrony granic i zacieśnienie współpracy z Grupą Wyszehradzką (Polska, Węgry, Czechy, Słowacja), niechętną systemowi relokacji imigrantów na podstawie kwot określonych przez Unię Europejską.

  Niedzielne wybory parlamentarne są pierwszymi od przystąpienia tego bałkańskiego kraju do UE w 2013 roku. Kampania toczyła się przede wszystkim wokół kryzysu migracyjnego; kwestie gospodarcze zostały zepchnięte na drugi plan.

  Chorwacja należy do najbiedniejszych krajów Unii, z długiem publicznym sięgającym 90 proc. PKB. Dodatkowo w ostatnich miesiącach ten ponad 4-milionowy kraj zmaga się z masowym napływem uchodźców. Od połowy września chorwacką granicę przekroczyło ponad 300 tys. migrantów zmierzających do Europy Zachodniej.

  ~wojtek 13 godzin i 42 minut temu
  Skoro konserwatyści wygrywają to jaki to remis z lewakami?

  ~olo 6 godzin i 45 minut temu
  powstrzymać napływ muzułmańskich świń do Europy!

  ~Upadek i Ruina 11 godzin i 29 minut temu
  Redaktor PO maturze z wynikiem 30% z jęz.polskiego?Koszmar…

  ~peter 14 godzin i 54 minut temu
  „Na Chorwacji”? Analfabeta to pisał? W… tłumoki. Chorwacja nie jest wyspą.

  Polubienie


 8. Foto: Materiały prasowe Paweł Krzysiek

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wstrzasajaca-relacja-nt-uchodzcow-z-syrii-jedyna-alternatywa-to-smierc-lub-powolna/jkv4y8

  Wstrząsająca relacja nt. uchodźców z Syrii. „Jedyna alternatywa to śmierć lub powolna agonia”

  Przemysław Henzel Dziennikarz Onetu

  – Syria to kryzys o niespotykanej dotąd skali. Myśl o ucieczce rodzi się z obawy o życie i biedy. Nie widzę „fali” uchodźców, lecz pojedyncze osoby, które tak jak kiedyś my, Polacy, chcą wyjechać na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia – alternatywą jest albo śmierć, albo powolna agonia – powiedział Paweł Krzysiek, rzecznik prasowy Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Krzysiek przypomina gest, jaki wcześniej Syryjczycy wykonali wobec uchodźców z Iraku. – Teraz nikt o tym nie pamięta, a Syryjczycy witani są „nowymi barierami i drutami kolczastymi”. Odczuwam ogromny smutek, widząc, jak szybko role mogą się odwrócić. Niesprawiedliwością jest postrzeganie tych ludzi jako terrorystów i źródła wszelkiego zła – podkreślił.

  Z Pawłem Krzyśkiem rzecznikiem prasowym i specjalistą do spraw medialnych w misji Międzynarodowego Czerwonego Krzyża przebywającym obecnie w Syrii rozmawiał Przemysław Henzel.
  (…)

  ~Robin Hood : Kwiatami nikt ich nie będzie witał nigdzie. Kobiety,dzieci,stracy tak bo są bezbronni ale nie młodzi w pełni sił mężczyźni a których to 80% stanowi liczba uchodźców dlaczego nie broni swojego państwa? Bo narobili u siebie syfu przez wygodnictwo i nieróbstwo. Mieli swoją arabską wiosnę i co? Na gotowe do kogoś po zasiłki bo raczej nie do pracy. Kraje rozwinięte nawet takie jak Polska i POLACY dochodziły przez kilkadziesiąt lat do obecnego stanu ponosząc mnóstwo wyrzeczeń ażeby osiągnąć obecny poziom. A oni ? Myśmy też mieli komunę i oswobodzili się. Ukraina też walczyła i walczy i nie robi exodusu na zachód. Do roboty do walki z państwem islamskim a nie kita pod siebie i w nogi. Dla porównania Polacy w czasie okupacji jakoś wszyscy nie wypiepszyli z Polski tylko walczyli z wrogiem i to z dwóch stron!

  ~Bizzi82 : Sam jestem synem emigranta ale podzielam zdanie i obawy milionów polaków. Malo kto wie ale polska ludowa otworzyla kiedys granice dla emigrantow z grecji ogarnieta wojna domowa. Tylko ze to sie tyczylo dzieci, kobiet I starcow. Nikt nie dostal socjala, domu I wszelakich przywilejow, moj ojciec niesiony przez moja babcie zostal postrzelony gdy ucielaki od wojennej zawieruchy. Po wyjsciu ze szpitala wyslali go do domu dziecka w Policach gdzie przebywal kilka lat zanim moja Babcia go odnalazla. Polaka stala sie domem dla mojej rodziny I innych ktorzy tu przybyli. Nikt nie krzyczal ze bedzie zmienial polske na wzor grecji, czy bedzie gwalcil polki- bylismy wdzieczni za goscinnosc. Polska wtedy byla biednym krajem jednak przez wciaz swieze doswiadczenia wojenne otworzyla sie na cierpienie innych. Grecja jednak to nie Syria- roznica „kulturowa” (jesli oni maja jakas) jest przeogromna. Oni uwielbiaja brac nasze pieniadze ale gardza wszystkim innym- nie szanuja naszego prawa ale oczekuja ze my zastosujemy sie do ich zacofanych praw. Historia pokazuje ze nie ma bata na polaka I ze nie podda da NIKOMU. Polska przetrwala nie takie sytuacje I wiem ze tym razem tez tak bedzie. Jeszcze raz dziekuje tym dzieki ktorym moja rodzina I inni grecy poczuli się jak w domu. Pozdrawiam

  ~karaluch do ~multikulti się nie sprawdziło: Rzygac sie chce od tych wszystkich „swiatlych” pomyslow na integracje dziczy muzulmanskiej … W Szwecji w tym roku nie bedzie choinek w miejscach publicznych, bo one – UWAGA – „obrazaja uczucia religijne islamistow” … Poniewaz te uczucia sa stale obrazane przez chrzescijanskie budowle sakralne, nastepnym krokiem bedzie pewnie rozbiorka lub wysadzenie w powietrze kosciolow w Szwecji – nastepny etap to juz otwarte stworzenie Kalifatu i wpowadzenie szarii jako jedynej wykladni prawa – WIWAT SKANDYNAWIA

  ~RYS : My nie bylismy fanatykami religijnymi ,tylko jechalismy dla kasy a uchodzcy to 99.8procent faceci w wieku poborowym wyszkoleni w rozróbach i wojnie .wiec dziennikarze niechaj otworza oczy i spojrza na to co sie dzieje na swiecie a nie mydlili nam oczu bo niebawem i u nas nie uswiadczymy nioedługo choinek i radosci swiat które sa od wielu lat dla dzieciaków okresem oczekiwanym przez cały rok.a teraz islamisci w NASZYM kraju mają wprowadzac swoje racje ?To Oni niech sie dopasuja do naszych realii i obyczajów.

  ~ert do ~nienawisc odbiera rozum: nasza religia nie nakazuje zabijania i wywolywania wojen a ich tak.Katoliocy w wiekszosci prestregaja przykazan Bozych pomijajc wiare pzrestzregamy prawy a oni.Nasze kobiety sa cewilizowane ubrane zgodnie z nasza kultura im sie to nie podoba mowia ze sa mnagie.Chcesz zeby nasze corki i zony chodzily w burkach.To jest moj kraj i to Polacy rzadza a nie musliny dla nich moze Polska dac schronienei ale tylko dla tych ktorzy uciekaja pzred wojna a nie tym ktorzy chca tutaj pracowac i sciagnac swoje rodziny.

  ~hihkukjunkjn : Ależ się szmacą dziennikarze tutaj.
  Otóż:
  – po pierwsze: kobiety i dzieci z Syrii to nie więcej niż 0,18 *0,16 *100 % = 2,88 % !!!
  – po drugie: te 3 % ogółu, kobiety i dzieci, nie dotarły bezpośrednio z Syrii, bo ona nie graniczy z krajami UE, Szczególnie z RFN czy Szwecją, ale dotarli z krajów, w których byli bezpieczni, ale trzeba było pracować i żyć biedniej niż w NIEKTÓRYCH krajach UE z SOCJALU prawowitych obywateli tych krajów.
  Trzeba mieć naprawdę za głupców odbiorców. Zresztą komentarze ośmieszają twórców artykułu. Dobrze, że wisi na pierwszej stronie,. Teraz redaktorzy zastanawiają się co zrobić 🙂 Nie przewidzieli reakcji internautów i ich zimnej analizy ?
  Zaraz na FB rozpowszechnię ten nieudolny twór.

  ~Templariusz : To Europy nie dotyczy ! Są bogate kraje w regionie jak : Arabia Saudyjska , Emiraty , Iran , Turcja , Egipt , Dubaj , To ich sprawa !! Kraje Arabskie czerpią niesamowite zyski za ropę i gaz ! To są biliony $ i nie potrafią się podzielić ze swoimi braćmi ? Europa to nie Eldorado ! Nie mamy żadnego moralnego obowiązku pomagać tym ludziom !! Pobyt islamu w Europie stworzy kolejne problemy społeczne , nie chcemy arabów w Europie i trzeba to uszanować !! A wszelkie analogie są nieuzasadnione ! Nie chcę mieć Araba za sąsiada i tyle ! Takich jak ja są miliony ! Tu jest Europa i nich tak zostanie ! Po zaopatrzeniu proszę o odesłanie tych biednych ludzi do Arabi Saudyjskiej , Iranu , Iraku !! Bo to jest ich naturalne środowisko !!

  ~Bull : Pamietam, ze Polacy po II wojnie światowej spieszyli zewsząd do zrujnowanej Ojczyzny by ja odbudować z ruin. Niektórzy, ci od Maczka i Andersa, stali przed trudnym wyborem, bo niejednokrotnie byli więzieni i torturowani na służbę w armii na Zachodzie.Syria ma legalny rząd z prezydentem Assadem na czele.Jezeli ktoś był naiwny i pomagał obalić ten rząd, nie chce akceptować władzy a daje manipulować sobą, uwierzyl wszelkiej maści naciągaczami,ze Europa da mu wiecej niż uczciwa praca u siebie, ten wybrał włóczęgę nie jako uchodźca, a emigrant socjalny, nawet nie zarobkowy ( Ci panowie nie beda pracować dla niewiernych , im wmówiono, ze wszystko sie należy).

  ~taktak : Polacy szukali lepszego zycia w krajach o podobnej kulturze, bardzo szybko sie asymilowali, wiekszosc z nas nie byla dla tych krajow balastem lecz cenna zdobycza: lekarze, pielegniarki, inzynierowie, rzemieslnicy czy tez nawet ludzie bez zawodu… kazdy wie dobrze, ze Polak potrafi ciezko pracowac, placic podatki i wszystkie ubezpieczenia. PROSZE ZATEM NIE OBRAZAC POLAKOW POROWNUJAC ICH DO LUDZI, KTORZY ZMIERZAJA TUTAJ WYLACZNIE PO SOCJAL( kladac w dodatku podloze pod rozwoj fanatycznej islamskiej ideologii).

  Polubienie

 9. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Niemieckie-willkommen-destabilizuje-Balkany,wid,17968054,wiadomosc.html

  Dominika Ćosić akt. 12.11.2015, 11:07

  Niemieckie „willkommen” destabilizuje Bałkany

  Niemiecka kanclerz Angela Merkel wyraziła niedawno zaniepokojenie sytuacją na Bałkanach. Jej zdaniem kryzys uchodźców może doprowadzić do kolejnej wojny. Obawy kanclerz są uzasadnione. Jednak w jej ustach brzmią kuriozalnie, bo to Niemcy swoją polityka „willkommen” doprowadziły do eskalacji sytuacji na Bałkanach. Chorwacja kłóci się z Serbią, Słowenia z Chorwacją, napięta sytuacja jest w Macedonii i Czarnogórze. Spory o imigrantów między sąsiadami odnawiają stare, jeszcze niezabliźnione po wojnie rany. Bałkany to szczególnie wrażliwy region. Niestety, niemiecka wrażliwość okazała się zbyt mała, by zawczasu wyczuć jego problemy.

  Uchodźcy najpierw zaczęli docierać do Serbii. Stamtąd początkowo wyruszali na Węgry. Gdy patrzyło się na to z zewnątrz, zastanawiające było milczenie i akceptacja sytuacji przez Belgrad. Pomimo że do tego zubożałego po wojnie kraju docierały tysiące ludzi, Serbia nie protestowała i nie domagała się pomocy unijnej. Nie robiła rabanu i zamieszania. Tajemnica wyjaśniła się niebawem. Otóż szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaszantażował Serbię (podobnie jak inne, aspirujące do członkostwa w UE kraje bałkańskie): jeśli chcecie przyśpieszenia w negocjacjach z Unią, macie przyjmować uchodźców.

  Wszystko jakoś działało do momentu, w którym Węgry (słusznie zresztą) zamknęły granicę z Serbią. Wówczas uchodźcy zaczęli kierować się w stronę Chorwacji. I tu zaczęły się problemy, bo Chorwacja bardzo szybko przestała sobie radzić z tysiącami przybyszów. Czemu się zresztą dziwić, skoro w ciągu zaledwie kilku miesięcy przez 4-milionową Chorwację przeszło ponad 350 tys. ludzi? W efekcie kraj ten zamknął granicę z Serbią. Punktem kulminacyjnym sporu chorwacko-serbskiego było opuszczenie granicznych szlabanów także dla serbskich ciężarówek. Naraziło to sąsiada na potężne straty finansowe. – To uderzenie w naszą gospodarkę, to upokorzenie Serbii i akt wrogości wobec niej – oświadczył serbski premier, Aleksandar Vucić. Chorwacki premier, Zoran Milanović nie był dłużny i oskarżył Serbię o sabotaż. Taką retorykę pamiętam z czasów wojen w byłej Jugosławii. Chorwaci tłumaczyli swoją decyzję tym, że (ponoć) Serbowie w ciężarówkach przemycali na teren Chorwacji imigrantów, sami pozbywając się problemu. Serbia się wypierała.

  Po niedługim czasie zarzut przemycania uchodźców wrócił, ale tym razem to Słowenia oskarżała o to Chorwację. I też zamknęła przejście z Chorwacją. Z kolei Austria, łamiąc traktat z Schengen, zaczęła budować mur na granicy ze Słowenią (o który oburzała się na Węgry, mimo że te zbudowały ogrodzenie na granicy zewnętrznej Unii, nie wewnątrz strefy Schengen). W Słowenii sytuacja pogarsza się z każdym dniem. Dochodzą niepokojące wieści. Moje źródła z tego kraju, a nie są to neofaszyści ani panikarze, mówią, że około 30 tys. uchodźców, które dotarły do Słowenii, po prostu zniknęło. Nie zgadzają się statystyki – liczba osób, które wkroczyły do Słowenii, liczba osób, które opuściły kraj i wreszcie liczba osób, które są w Słowenii. Z wyliczeń wynika, że brakuje około 30 tys. osób, głównie młodych, urodzonych po 1985 roku mężczyzn. Co się z nimi stało? Część być może została przeszmuglowana przez działaczy NGO w samochodach do Austrii. A reszta? Słoweńskie gazety donoszą, że imigranci kupują od słoweńskich policjantów i żołnierzy broń. Po co? I gdzie są teraz ci ludzie? To pytania bez odpowiedzi, ale budzące bardzo duże zaniepokojenie.

  Kryzys uchodźców otworzy wojenne rany?

  Jak to wygląda w całości? Chorwacja jest skonfliktowana z powodu uchodźców ze wszystkimi sąsiadami: z Serbią, Słowenią i Węgrami. Mało tego, kryzys z uchodźcami stał się głównym tematem kampanii wyborczej. Paradoksalnie w kontekście tego problemu chorwacka prawica i lewica zaczęły mówić niemal tym samym językiem. Minimalnie w wyborach wygrała prawica, która prawdopodobnie stworzy nowy rząd. Może on się stać potencjalnym sojusznikiem Grupy Wyszehradzkiej w kwestii niechęci co do relokacji uchodźców.

  Relacje polityczne między byłymi jugosłowiańskimi republikami są coraz trudniejsze. Pojawiają się akcenty nacjonalistyczne, jednak nie można o to oskarżać ani Serbii, ani Chorwacji, ani Słowenii. Kraje te bronią po prostu swojego bezpieczeństwa, co zresztą w ich sytuacji robiłyby chyba wszystkie inne państwa. Jeśli ktoś odpowiada za eskalację problemu, to w dużej mierze są to prowadzące nieodpowiedzialną politykę „willkommen” Niemcy i szef Komisji Europejskiej, szantażujący kraje bałkańskie i nie zdający sobie chyba do końca sprawy z tego, czym grozi wybuch bomby imigranckiej w państwach byłej Jugosławii.

  Czy może przerodzić się to w otwarty konflikt? Tego niestety nie można wykluczyć, bo poza ranami wojennymi uchodźcy to kolejny punkt sporny. A już wcześniej między Słowenią a Chorwacją panowała szorstka przyjaźń – kością niezgody była kwestia banków. Z kolei relacje Belgrad-Zagrzeb utrudniają wypłacanie (lub nie) przez Chorwację odszkodowań Serbom wysiedlonym z Krajiny. Jest w tym wszystkim jeszcze Bośnia i Hercegowina, w której po wojnie osiedliły się tysiące, walczących po stronie bośniackich muzułmanów, mudżahedinów. Bośnia już nieraz była przedmiotem inwigilacji i obiektem zainteresowania fundamentalistów islamskich. Poparcie dla radykałów rośnie z każdym rokiem. Sprzyja temu bieda, bezrobocie, brak perspektyw i ustawiczna indoktrynacja. Można się domyślać, że obecny kryzys z uchodźcami radykalni imamowie będą próbowali wykorzystać do podburzenia ludzi przeciwko „nieczułemu Zachodowi i chrześcijanom”.

  Cena pokoju

  Jakby sytuacja było zbyt mało skomplikowana, część z uchodźców, którzy dotarli do Niemiec to Albańczycy i Cyganie z Kosowa, Albanii, Serbii. Niedawno albański korespondent z Niemiec pisał, że na około 70 tys. Syryjczyków przypada ponad 70 tys. obywateli Albanii i Kosowa plus 60 tys. obywateli Bośni, Macedonii, Czarnogóry i Serbii. Większość z nich zostanie prawdopodobnie – jak zapowiada to Berlin – deportowana. Niemcy chcą przecież wydalić 100 tys. ludzi, tych którzy nie spełniają kryteriów kwalifikujących ich do bycia uchodźcami i zaostrzają politykę imigracyjno-azylancką. Kosowo to odrębny problem. Mafia albańska, która stworzyła tu państwo w państwie, próbuje co rusz zdestabilizować sytuację, także na granicach z Serbią.

  Na pewno ryzykowne są słowne przepychanki i wzajemne oskarżenia o choćby przemycanie uchodźców. Niedługo mogą bowiem się pojawić zarzuty o naruszanie granic. Potem wystarczy przypadkowa utarczka, jeden głupi strzał oddany z np. ze strony chorwackiej do serbskiej lub odwrotnie. Rany wojenne i nierozwiązane problemy to paliwo konfliktu. A taki scenariusz już kilka razy powtarzał się w przypadku sporów bałkańskich, które dla krajów ościennych są świetną okazją do politycznej awantury o strefę wpływów i do zrobienia interesów na handlu bronią. To oczywiście czarny scenariusz, który wcale nie musi się spełnić. Warto jednak o nim pamiętać, by starać mu się zapobiec.

  Co teraz? Mleko się rozlało, fala uchodźców zalała Bałkany. Kolejne kraje – ostatnio Bułgaria, Rumunia i Serbia – zapowiadają zamknięcie granic. Z jednej strony, po prostu żal ludzi, którzy uciekają przed wojną, Z drugiej, trzeba zrozumieć biedne kraje troszczące się o własne bezpieczeństwo.

  W tej sytuacji mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem będzie szczelne zabezpieczanie zewnętrznych granic Unii Europejskiej. I koniecznie pomoc finansowa dla krajów bałkańskich. Owszem, to kosztuje, ale pokój kosztuje. To cena, jaką warto ponieść.

  ~akwarium24 2 godziny i 44 minut temu
  Polityka Niemiec destabilizuje pokój w Europie i jest najbardziej niebezpieczna od 1939 roku .

  ~xxx7890 1 godzinę i 40 minut temu
  Słoweńskie gazety donoszą, że imigranci kupują od słoweńskich policjantów i żołnierzy broń. Po co? – Imigranci = Koń trojański.

  ~poz 1 godzinę i 28 minut temu
  deportować to całe towarzystwo skąd przybyło a merkiel zamknąć w więzieniu za nieodpowiedzialne i szkodliwe dla Europy decyzje

  ~wujo Moshe 56 minut temu
  Tak by było najprościej, ale wtedy Junkcer zwyzywa cię od faszystów i ksenofobów, bo przeszkodzisz mu w otrzymaniu awansu w strukturach pewnych kopidołowatych organizacji…

  Polubienie

 10. http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/imigranci-w-europie-400-euro-miesiecznie-za,78,0,1951566.html

  Imigranci w Europie. 400 euro miesięcznie za przyjęcie uchodźcy

  400 euro miesięcznie otrzyma każda rodzina w Trieście na północy Włoch, która przyjmie migranta starającego się o azyl. To projekt władz położonego przy granicy ze Słowenią miasta, gdzie coraz bardziej odczuwa się bliskość bałkańskiego szlaku migracji.

  Triest jest kolejnym miastem po Genui, Turynie i Asti, których władze zaapelowały do mieszkańców o udzielenie gościny uchodźcom.

  – Jesteśmy u wrót szlaku bałkańskiego – przypomniał burmistrz Triestu Roberto Cosolini. Zauważył, że cały region Friuli Wenecja Julijska notuje zwiększony napływ migrantów drogą lądową.

  To, przypomina się, zjawisko we Włoszech nowe, gdyż dotychczas przybywali oni wyłącznie przez Morze Śródziemne.

  W 200-tysięcznym Trieście do tej pory obowiązywał system udzielania gościny migrantom w wolnych internatach, hotelach i innych podobnych obiektach. Obecnie jednak wszystkie te miejsca są już przepełnione, a władze miejskie nie są w stanie uporać się z rosnącą liczbą osób ubiegających się o azyl. Dlatego postanowiły zwrócić się o pomoc bezpośrednio do mieszkańców.

  Zgodnie z projektem rodzina może przyjąć maksimum dwóch uchodźców na czas nie dłuższy niż pół roku. Ci, którzy się na to zdecydują, otrzymają wsparcie innych instytucji, takich jak Caritas i kuratorium. Chodzi, jak wyjaśniono, o pomoc w procesie integracji; od edukacji po mediację kulturową.

  Plan władz miejskich wywołał pierwsze protesty. Politycy prawicowej, niechętnej imigrantom Ligi Północnej uznali ten pomysł za „szaleństwo”. Ich zdaniem władze miejskie zachęcają do udzielania gościny nielegalnym imigrantom.

  – To nie są nielegalni imigranci, lecz ludzie uciekający przed wojną i głodem. Kto używa błędnych sformułowań w złej wierze, robi to tylko dla cynicznych celów wyborczych – odpowiedział burmistrz.

  hulaaa ;-
  95.49.149.* 2015-11-12 13:35
  Heh to se przyjmujta 🙂 xd Niemcy są teraz obcym panstwem ;( dobrze że u nas nie ma ich zreszto oni nie chcą tu przychodzić a to dobrze dla mnie 🙂 i dla naszego narodu 🙂

  troll700
  195.216.219.* 2015-11-12 13:33
  Ja też chcę 400 euro na swojego, bezrobotnego syna. Chodzi na rozmowy a przyjmują tylko

  KalifatEuropejski
  89.228.238.* 2015-11-12 12:19
  A jak nie przyjmiesz to zabierzemy ci 400 Euro (w podatkach) aby dać je zdrajcom co ich przyjmą dla kasy. Dzięki lewaki multi kulti

  nie wierzący w bajki
  31.1.100.* 2015-11-12 13:04
  400 euro miesięcznie, a jako bonus dla żony i córek brzuchy

  jack475
  89.231.48.* 2015-11-12 11:44
  400 euro tyle kosztuje bilet w jedna strone na samolot,jednorazowy wydatek i problem obywateli europy rozwiazany

  antyuchodźca
  84.82.84.* 2015-11-12 10:22
  Proszę Państwa czytam wiele forów w ostatnim czasie gdzie jest te 50 procent polaków którzy chcą wziąść uchodźców ?

  xcxcxccx
  178.235.251.* 2015-11-12 10:34
  To tylko tani chwyt. Liczą na to, że Polak jest podatny na „psychologię tłumu”.

  AntyIslam
  213.238.116.* 2015-11-12 10:11
  [video src="http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4" /]
  To dla osób o mocnych nerwach, ja mało co nie zemdlałem. Do tej pory uważałem się za twardziela, którego niewiele wzrusza – na pewno nie jest to link dla dzieci i bez żartów proszę traktować to poważnie.

  lol2150
  83.8.148.* 2015-11-12 10:55
  mocne pamiętaj jednak że taki był zamiar tego filmu. Islamiści myślą że ich metody robią na nas wrażenie ale ja wiem co działo się na wojnie opowiadał mi mój dziadek znam historie i jak naprawdę będą tak szpanować to zobaczą metody europejczyków.

  Polubienie

 11. http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys-migracyjny-to-rowniez-szansa,69,0,1952325.html

  Kryzys migracyjny to również szansa? Przyjęcie migrantów będzie miało korzystny wpływ na gospodarkę

  Nowi imigranci w Europie to samo dobro – uważają ekonomiści Banku Światowego. Najnowszy raport tej instytucji pokazuje, że dzięki przybyszom spoza Wspólnoty globalny handel ma szansę porządnie się rozpędzić.

  – Migracje są korzystne dla świata w średniej i dłuższej perspektywie – zapewnia Philip Schellekens, główny ekonomista Grupy Banku Światowego. Zgodnie z najnowszymi danymi, do tej pory w krajach Wspólnoty złożonych zostało ponad 700 tys. wniosków o udzielenie azylu. Tylko w tym roku do Europy przez Morze Śródziemne trafiło ponad 330 tys. imigrantów, z czego 210 tys. wylądowało u wybrzeży Grecji, a 120 tys. – Włoch. Najnowszy raport Banku Światowego przekonuje, że to, co nazywamy kryzysem migracyjnym, jest także szansą dla krajów, które zdecydują się przyjąć uchodźców.

  Ma to związek przede wszystkim ze zjawiskiem starzenia się Europejczyków. Jak zaobserwowali autorzy publikacji, jeszcze kilkadziesiąt lat temu światowa populacja wzrastała na poziomie 2 proc. rocznie. Obecnie ta wartość jest dwukrotnie mniejsza, a szacuje się, że w 2050 roku osiągnie jedynie 0,5 proc. Społeczeństwa szybko się starzeją, a liczba dzieci systematycznie maleje – na całym świecie jest ich jedynie około 2 mld.

  Będzie to miało bezpośredni wpływ na odsetek ludzi w wieku produkcyjnym, czyli osób, na barkach których będzie złożony ciężar utrzymania starzejącego się społeczeństwa i gospodarczej kondycji poszczególnych krajów. Jak pokazują dane Banku Światowego, jeszcze trzy lata temu osoby w wieku produkcyjnym stanowiły 66 proc. całego społeczeństwa. Ich odsetek od 2012 roku systematycznie się obniża.

  Największe szanse na zbilansowanie tych strat i utrzymanie poziomu gospodarczego, zdaniem autorów raportu, mają te kraje, które dziś stanowią główny cel przemieszczania się ludności. – Migracje są szansą na ożywienie sytuacji gospodarczej krajów napływowych. Przyjmowanie uchodźców ma korzystny wpływ na gospodarkę w dalszej perspektywie – podkreśla Philip Schellekens, główny ekonomista Grupy Banku Światowego.

  Do podobnych wniosków doszli autorzy raportu OECD. Autorzy publikacji twierdzą, że Europa jest w stanie poradzić sobie z kryzysem migracyjnym, ale tylko udana integracja przyniesie jej wymierne korzyści ekonomiczne i finansowe.
  Szansa, a nie tylko problem

  Jak podaje Urząd Wysokiego Komisarza do spraw Uchodźców (UNHCR), aż 15 procent uchodźców stanowią dzieci. UNHCR zauważa również, że 80 proc. spośród 330 tys. przybyłych do Europy imigrantów stanowią młodzi mężczyźni w wieku produkcyjnym. Jego zadaniem integracja uchodźców musi być postrzegana jako inwestycja.

  Dodatkowo, jak wynika z raportu OECD, nowa fala imigrantów różni się od poprzednich nie tylko większą różnorodnością względem kraju pochodzenia, profilu i motywacji, ale przede wszystkim poziomem wykształcenia. Przeważający uchodźcy z Syrii są bardziej wykwalifikowani niż inne grupy napływające do Europy. Choćby te, które w latach 90. uciekały przed wojną na Bałkanach.

  – Ogólnie na imigrację można też patrzeć jako na szansę, a nie tylko problem. Pierwsi uciekający najczęściej są lepiej wykształceni i młodzi. Niemcy są mądrym narodem i potrafią liczyć. Są szalenie pragmatyczni i ta otwartość na imigrantów może wynikać właśnie z tego. Jest to moja prywatna opinia wynikająca ze znajomości tego kraju i ludzi, a nie badań – zastrzegała w rozmowie z money.pl Karolina Majdzińska z Instytutu Gospodarstwa Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

  Podobnego zdania jest również znany ekonomista z Business Centre Club profesor Stanisław Gomułka, który w wywiadzie dla money.pl przekonywał, że Polsce też potrzebna jest pewna liczba imigrantów.

  Szacunki, jakie przywołuje ekspert, wskazują na to, że aby utrzymać liczbę ludności na obecnym poziomie, potrzebujemy napływu imigrantów rzędu 200 tys. osób rocznie. I tak nie jesteśmy w najgorszej sytuacji, bo Niemcy potrzebują nawet do 500 tys. – Imigracja w znacznej skali byłaby zatem czymś pożytecznym i pożądanym. Ważne też, by utrzymywała się na stałym poziomie, by w ciągu 10 lat oznaczało to napływ dwóch milionów, a w bardziej odległej perspektywie 25 lat – nawet 5 milionów osób – uważa prof. Gomułka.
  Liczba migrantów i tak będzie rosła. Potrzebna integracja

  Bank Światowy udowadnia, że demografia jest istotnym napędem rozwoju. Dodatkowo odpływ najlepiej wykształconych, młodych ludzi z krajów biednych pogłębia ich problemy i ma wpływ na PKB. Korzystają na tym kraje przyjmujące migrantów. To jednak, jak prognozuje Bank Światowy, wywoła kolejne kryzysy.

  – Będziemy mieć do czynienia z rosnącym napięciem między krajami biednymi. Z drugiej strony z ożywieniem gospodarczym na świecie przy jednoczesnym spadku liczby ludności w wieku produkcyjnym. Istnieje więc możliwość, aby kraje mogły ściślej ze sobą współpracować, a migracje mogą to ułatwić – stwierdza Philip Schellekens.

  Jak pokazują dane zebrane przez instytut Gallupa, liczba imigrantów w najbliższych latach stale będzie rosła – działoby się tak nawet gdyby nie było wojny w Syrii (co w oczywisty sposób zwiększyło liczbę uchodźców z tego kraju).

  Ile potrzeba czasu, by uchodźcy zintegrowali się ze społeczeństwem kraju, do którego emigrowali? Badania European Labour Force 2008 pokazują, że długo – średnio od 6 do 15 lat.

  Proces ten jednak można przyspieszyć za sprawą właściwej polityki imigracyjnej. Według raportu OECD, jednym z najważniejszych jej elementów powinno być jak najszybsze wdrożenie dzieci i młodych do systemu edukacji oraz intensywna nauka języka.

  Nie mniej istotnym elementem jest pomoc dorosłym w znalezieniu pracy. Tego wszystkiego nie da się jednak zrobić bez wcześniejszego poznania sytuacji rodzinnej, umiejętności już posiadanych i potencjału uchodźców. Podstawowym błędem, według OECD, jest sposób rozmieszczania imigrantów w dużych jednolitych skupiskach. Tworzenie gett nie sprzyja integracji między imigrantami a społeczeństwem gospodarza.

  Jednak takie działania oznaczają też, że polityka integracji dla uchodźców nie zwróci się natychmiast. Na to potrzeba lat. Wszyscy uchodźcy, którzy się osiedlają, muszą budować podstawowe umiejętności, które umożliwią im funkcjonowanie w społeczeństwie przyjmującym. Tylko udana integracja przyniesie wymierne korzyści ekonomiczne i fiskalne państwom przyjmującym – konkludują autorzy raportu OECD.

  Hopkins
  Co za brednie -niech dadzą takie warunki polskim rodzinom a nie islamistom !!

  ktosia467
  Wszystko oczywiście dla naszego ….. czy ktoś wie kto jest właścicielem wirtualnej polski?
  Dla kogo te kłamliwe artykuły?

  TOm449
  Czy ci ludzie oprócz wartości dolara w coś jeszcze wierzą…. Oni sprzedadzą matkę i najbliższych żeby mieć tylko korzyść finansową.

  Famas
  Oczywiscie i placic im za to ze zyja ???? bo te leniwe k**** nie wezma sie do roboty chyba ze jest lekka i max 8h !!!niemcy juz niedlugo beda mieli problem z emeryturami bo wszystko pojdzie na brudasow

  magi1962
  Co to znaczy, swoich wrzucamy za granicę i w to miejsce weżmiemy islamskich imigrantów , gdzie sens i logika ?

  Famas
  Dokladnie !!! gdzie patriotyzm ???? jak mozna swoich traktowac gorzej niz obcych ??? czy naprawde za pieniadze mozna kupic juz wszystko ???

  ged998
  Czy wzrastajaca liczba gwaltow i przemocy napędzi gospodarke? Oni nie chcą pracować wystarczy pojechac do Niemiec, Anglii czy szwecji. Pobierają socjal, modlą sie kilka razy dziennie i produkują dzieci.

  gość938
  „Migracje są korzystne dla świata w średniej i dłuższej perspektywie” – Powiedzcie to tysiącom zgwałconych Szwedek (od 2013 roku do dziś) przez islamskich imigrantów… Część z nich niestety została zamordowana w trakcie gwałtu… Czemu w Niemczech brakuje w sklepach gazu pieprzowego? Do zupy sobie dolewają? Ludność cywilna musi się zbroić we wszelkie możliwe sposoby przed dziką hołotą…

  w.p.
  To prawda, jeżeli ktoś jest miliarderem, to ma same korzyści z imigracji bo zarobi kolejne miliardy, a na ochronę wyda głupie 100 mln $ rocznie – ergo jest do przodu. A los zwykłych pracujących kobiet gwałconych i zabijanych przez imigrantów lata mu jak kilo kitu.

  czosnek555
  Ekonomiści Banku Światowego mają mocne problemy z głowami, na szczęście można spróbować to leczyć w odpowiednich warunkach. Mając takich ekonomistów BS szybko puści nas z torbami.

  frędzell
  Takie brednie na portalu ekonomicznym? Marksizm wrócił na salony, czy jak?

  frędzell
  Liban, Jordania i Turcja uważają, że uchodźcy doprowadzili ich gospodarki do ruiny. Kraje Zatoki Perskiej także z obawy przed tym scenariuszem odmówiły przyjęcia tych ludzi. Zresztą skoro to takie bogactwo, to dlaczego Niemcy chcą ich wciskać innym? Ciekawe też, że każdy jeden kraj imigrantów częściej się pozbywa niż ich ściąga – Japonia, Izrael, Chiny, Rosja, USA, Australia. USA nawet mur wzniosło a teraz 5 mln nielegali będzie deportować.

  akwarium24
  To dlaczego polscy emigranci lat kilka zagrażali gospodarce Niemiec ,choć są bardziej integrujący i nie w takiej liczbie ???

  vyedzma
  Ciekawe. Imigrantom z Polski i innych nowych krajów członkowskich z Europy Wschodniej Niemcy udostępnili swój rynek pracy dopiero po 7 latach, bo rzekomo zagrażało to stabilności gospodarki niemieckiej, choć byli to imigranci znacznie mniej kłopotliwi. Coś tu śmierdzi.

  marcoxxx
  Jasne, będę miał na kogo pracować do 67 roku życia. Już się cieszę.

  ZK590
  muzułmany za pieniądze europejskich podatników będą napędzać handel. Europejczycy wiedza jak wydać własne, zapracowane pieniądze, nie potrzeba nam „pomocników”.

  seg
  Idiotyczne tezy, kłamliwa argumentacja, na czyje zlecenie powstał taki artykuł. Nie polski właściciel mediów realizuje obŻYDliwe interesy.

  misio_pysio1
  Chyba dane z kapelusza są brane. Liczba emigrantów przybyłych do europy to w tym roku 1,7mln. W przeciągu 5lat ma być do 50mln osób. W samych Niemczech od 2004r przybyło 9mln emigrantów. Tu są dane: Federalny Urząd Statystyczny Niemiec: http://www.destatis.de/
  Federalny Urząd Niemiec ds. Migracji i Uchodźców: http://www.bamf.de/
  a nie dane z kapelusza.

  romsur
  Niemiecka propaganda!? Do którego koncernu należy money.pl???

  „26 maja zmienił się główny udziałowiec wrocławskiej spółki Money.pl, wydawcy portalu finansowego oraz inwestora w siedmiu innych spółkach Grupy Money. Wydawnictwo Handelsblatt zastąpiła siostrzana spółka Holtzbrinck Networks.”

  Rzygam już tymi bredniami smażonymi na potrzeby niemieckiej racji stanu.

  ZK590
  to dlaczego NIKT nie chce tego „prezentu” i nikt nie potrzebuje tej „szansy”. Od starożytności wiadomo, że przeludnienie prowadzi do wojny co sugeruje tytuł na głównej stronie.

  Polubienie

   • http://prostozmostu.net/swiat/niemcy-obnizaja-poziom-nauczania-imigranci-maja-problemy-z-nauka

    Niemcy obniżają poziom nauczania. Imigranci mają problemy z nauką
    13 listopada 2015 10:23:00

    Niemieckie MSW chce obniżyć poziom nauczania by dostosować go do muzułmańskich imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. A wszystko to w imię lepszej asymilacji z narodem niemieckim.

    Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière zapowiedział, że obniżenie poziomu nauczania jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Niemieckie władze obawiają się, że jeśli poziom nauczania utrzyma się na obecnym stopniu to większość z przebywających w Niemczech imigrantów nie dostanie się do szkół, a pozostali będą mieli ogromne problemy z przejściem z klasy do klasy. Słabe wyniki w nauce przełożą się oczywiście na późniejsze życie zawodowe imigrantów. Przy braku kwalifikacji i nieskończonej szkoły żaden z imigrantów nie dostanie w Niemczech pracy.

    Stąd pomysł niemieckiego MSW. Celem ułatwienia integracji imigrantów z niemieckim społeczeństwem de Maizière chce by obniżyć standardy nauczania w większości niemieckich szkół państwowych tak, by imigranci bez większych problemów je kończyli i szli do pracy nie pobierając od państwa zasiłków.

    za:ndie.pl

    Polubienie

  • http://prostozmostu.net/swiat/imigrant-z-somalii-zabil-kobiete-gwalcac-ja

   Imigrant z Somalii zgwałcił kobietę doprowadzając do jej śmierci

   3 listopada 2015 17:39:00

   Uchodźca z Somalii, który osiedlił się w Szwecji zgwałcił kobietę, w skutek czego zmarła.

   Miało to miejsce na jednym z parkingów hotelowych. Sprawca napadł na napotkaną tam kobietę i zgwałcił ją. Napastnik był tak brutalny, że kobieta zmarła w trakcie gwałtu. Nie wiedział jednak o tym imigrant, który nie przerwał swojego aktu barbarzyństwa. Od ciała kobiety odciągnęli go policjanci, którzy przyjechali na interwencję.

   To jedna z wielu strasznych historii na tle z imigrantami. Coraz częściej słychać o gwałtach na kobietach, bardzo często jeszcze nieletnich, których sprawcami są przybysze z krajów Bliskiego Wschodu. W Szwecji odkąd otwarto granicę dla uchodźców odsetek gwałtów ciągle wzrasta. Tylko w ubiegłym roku zanotowana tam 6 620 aktów napaści seksualnej, w dużej mierze wywołanych właśnie przez imigrantów.

   KD

   Maciej Kowalski · Pracuje w firmie: Zagranica
   Jakieś źródło ? Wiecie tak żeby z gęby dupy nie robić. Naprawdę nie rozumiem takich wpisów bez podowania źródła. Tak Na marginesie co to z NEWS ? Podajecie szczegółowo, że zgwałcił ją na parkingu hotelowym a nie napiszecie nawet w której części Szwecji. #TVN24Zawstydzony

   Karolina Szymańska · Kraków
   Masz żródło http://www.friatider.se/atal-for-valdtakt-pastas-ha-fortsatt-overgreppet-efter-kvinnans-dod

   Mariusz Drygiel · Pracuje w firmie: Własna działalność gospodarcza
   Chlopie a myslisz ze TVN ci to powie w glownym wydaniu faktow?

   Maciej Kowalski · Pracuje w firmie: Zagranica
   Mariusz Drygiel To bez znaczenia ! Liczy się rzetelność i prawdomówność. Nie bronie TVN ale wolę ich oglądac bo tam chcociaż wiem podświadomie że mówią nie prawdę i jeśli chcę dochodze do prawdy we własny sposób a tutaj ? Niby „nasze” media a robią z nas większych idiotów bo najpier oskarżają innych o manipulację później chwalą swoich czytelnikó że tacy mądrzy a na końcu jebią takie artykuły jak ten powyżej.

   Grzegorz Kasprzyk · Technikum Budowlane Sosnowiec
   Fakt faktem od roku 1975 liczba gwałtów w Szwecji wzrosła 1600%

   Polubienie

 12. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Francja-przywraca-kontrole-na-granicach-Strzeze-ich-30-tysiecy-policjantow,wid,17972297,wiadomosc.html

  akt. 13.11.2015, 19:47

  Francja przywraca kontrole na granicach. Strzeże ich 30 tysięcy policjantów

  Francja wprowadziła na miesiąc kontrole na swoich granicach. Jest to związane ze światową konferencją klimatyczną. Będzie się ona odbywała od 30 listopada do 11 grudnia.

  Do operacji zmobilizowano 30 tysięcy policjantów. W stan gotowości postawiono celników. Bezpieczeństwo uczestników konferencji jest zagrożone nie tylko ze strony islamskich terrorystów, ale i lewaków. Największe obawy francuskiej policji wzbudza grupa powstała w Niemczech, która teraz ma swoje filie w innych krajach europejskich.

  W punktach kontroli na granicach lądowych Francji ponownie są funkcjonariusze policji i celnicy. Wzmocniono patrole na lotniskach, na kolejowych i morskich przejściach granicznych.

  Porozumienie z Schengen dopuszcza tymczasowe zawieszenie prawa do swobodnego poruszania się, jeśli w grę wchodzą kwestie bezpieczeństwa związane z dużym wydarzeniem – czy to politycznym jak szczyt G-7, czy sportowym jak finały mistrzostw Europy w piłce nożnej.

  ~jac04 2 godziny i 31 minut temu
  Po co na lotniskach w portach itd. Przecież można bez dokumentów iść przez UE co pokazali imigranci. Żenada !

  ~Romek 2 godziny i 13 minut temu
  Jak to po co, jakby imigranci lecieli samolotem. hehe he

  ~POlitowanie 2 godziny i 33 minut temu
  Socjalistyczne buce dobiły Francę. Teraz to se możecie skoczyć…..

  ~Tak! 2 godziny i 1 minutę temu
  100/100!!!

  ~td 2 godziny i 35 minut temu
  „Bezpieczeństwo uczestników konferencji jest zagrożone nie tylko ze strony islamskich terrorystów, ale i lewaków.”- banan na mordzie 🙂

  ~jhook 1 godzinę i 46 minut temu
  No tak, jeszcze niedawno wszystkiemu winni byli Żydzi, teraz lewacy, no ewentualnie Tusk. Tak jednak nieśmiało ośmielę się zauważyć, że zgodnie z twym tokiem myślenia największym lewakiem jest Merkel i papież Franciszek, bo to oni chętnie za imigrantami się ujmują. Tak się jakoś dziwnie składa, że socjaliści, czyli lewacy są w opozycji do Merkel i jej polityki w stosunku do imigrantów.

  ~Wielmożny Pan 1 godzinę i 3 minuty temu
  jhook ale Ty durny jesteś 😉

  Polubienie

 13. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Profesor-Kazimierz-Kik-Czyje-interesy-realizuje-PO-Niczyje,wid,17972225,wiadomosc.html

  akt. 13.11.2015, 18:58

  Profesor Kazimierz Kik: Czyje interesy realizuje PO? Niczyje

  Co dalej z Platformą Obywatelską i kto byłby najlepszym przywódcą tego ugrupowania po przegranych wyborach parlamentarnych? Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście programu Wirtualnej Polski #dziejesienazywo. – Platforma powinna nade wszystko dokonać gwałtownego zwrotu, odejść z tego głównego nurtu, w którym tkwiła w Europie, ten główny nurt w tej chwili właśnie w Europie przegrywa – uważa profesor Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

  – Jeżeli Platforma chciałaby w tej chwili realizować interesy swoich wyborców, to byłyby to interesy nikogo. Ponieważ nie jest w stanie zrealizować interesów lewicowych, centrowych i konserwatywno-prawicowych – twierdzi prof. Kik.

  Jego zdaniem, Grzegorz Schetyna nie będzie najlepszym liderem Platformy. – Będzie liderem sprawniejszym, bardziej konsyliacyjnym od Ewy Kopacz, natomiast czy to będzie lider na miarę tego zwrotu programowo-ideowego, który powinna przeprowadzić Platforma? Nie wiem – zastanawia się prof. Kik.

  – Wszystko wskazuje na to, że Schetyna ma największe szanse, by wygrać wybory w Platformie. Będzie liderem pragmatycznym, dobrze umocowanym w strukturach i z nimi współpracującym. To też jest potrzebne, ale nie tylko. Jest pytanie, kto będzie jego pierwszym, drugim, trzecim zastępcą i jak bardzo kolegialne będzie to przywództwo w Platformie Obywatelskiej – twierdzi prof. Ewa Marciniak, politolog z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

  – Schetyna będzie liderem, ale nie mesjaszem – uważa prof. Kik. – A Platforma czeka na mesjasza.

  ~KIK ogarnij się 3 godziny i 15 minut temu
  PO reprezentuje interesy zdrajców i wrogów Polski oraz złodziei.

  ~PO ma poniżej 5% 3 godziny i 15 minut temu
  Epitafium na grobie PO

  ~heee 3 godziny i 11 minut temu
  Interesy narodu Izraelskiego

  ~Ragnarok 1 godzinę i 59 minut temu
  Nie obrażaj pierwszej damy, wildstaina i innych wassermanów…. ło jezu to pisiory?????

  Polubienie

 14. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Angela-Merkel-przeciwna-wprowadzeniu-limitu-liczby-uchodzcow,wid,17972247,wiadomosc.html

  akt. 13.11.2015, 22:32

  Angela Merkel przeciwna wprowadzeniu limitu liczby uchodźców

  Niemiecka kanclerz Angela Merkel podtrzymała swój sprzeciw wobec ustalenia konkretnej górnej granicy liczby przybywających do Niemiec uchodźców.

  – Górnych granic nie mogę jednostronnie zdefiniować. To, czego nie możemy w Niemczech zrobić, to jednostronne ustalenie: kto jeszcze przyjedzie, kto nie przyjedzie – powiedziała szefowa niemieckiego rządu w programie „Co teraz, pani Merkel?” telewizji publicznej ZDF.

  Żądanie ustalenia górnego limitu liczby przyjmowanych uchodźców powtórzyli ostatnio dwaj politycy kierowanego przez Merkel chadeckiego bloku CDU/CSU – premier krajowy Saksonii-Anhaltu Reiner Haseloff i krajowy minister finansów Bawarii Markus Soeder.

  Kanclerz powołała się ponownie na podjętą dwa tygodnie decyzję chadecko-socjaldemokratycznej koalicji rządowej, by w ramach Unii Europejskiej zostały wynegocjowane kontyngenty uchodźców, których będzie można legalnie przejąć z Turcji w ramach swego rodzaju podziału pracy.

  Na pytanie, czy jej mocno krytykowane zdanie „Podołamy temu” nadal obowiązuje, odpowiedziała: „Uważam, że musimy mimo to pracować nad tym, byśmy temu podołali, i nie ma wątpliwości, że temu podołamy”.

  Dodała, że Niemcy nie uporają się z kryzysem migracyjnym same. Jak zaznaczyła, w kryzysie tym najbardziej rozczarowało ją to, iż tak trudno jest osiągnąć w UE uczciwe rozłożenie związanych z nim ciężarów.

  Polubienie

 15. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/strzelanina-w-centrum-paryza-kilkanascie-osob-nie-zyje/4jld5z

  Strzelanina w centrum Paryża. Kilkanaście osób nie żyje

  W pobliżu stadionu w podmiejskiej dzielnicy Paryża doszło do dwóch eksplozji. Nieznani napsatnicy zaatakowali też w kilku miejscach w centrum miasta. Według wstepnych informacji nie żyje 18 osób. Trwa obława na napastników – informuje stacja tvn24.pl.

  Do dwóch eksplozji doszło w pobliżu stadionu na przedmieściach Paryża. Ze stadionu ewakuowany został m.in. prezydent Francji Francois Hollande.

  Nieznani sprawcy otworzyli też ogień z karabinów w pobliżu Placu Republiki. – Mężczyźni nie miali żadnych masek, byli ubrani normalnie – mówią świadkowie. Mieli jechać samochodem i strzelać do ludzi w 11 dzielnicy Paryża.

  Francuskie media podają, że do strzelaniny doszło m.in. w restauracji kambodżańskiej, gdzie wtargnął uzbrojony w kałasznikowa napastnik. Media informują, że napastnicy wzięli zakładników.

  ~rawa : Zaczyna się druga strona medalu islamskich byczków. A milion szykuje się do najścia na Europę. A co na to tolerancja francuska.

  ~Cyrk : Czy można się spytać o pochodzenie etniczne tych napastników, czy to już będzie ksenofobia, ciemnogród i zacofanie?

  ~ja : Nie strzelanina, a kilka strzelanin, w kilku miejscach!

  ~Wojtek : I pewnie nikt nie odważy się napisać kim są zamachowcy.

  ~dex : Jutro G.Wyborcza napisze, że to polscy narodowcy.

  ~Jk : Oglądam relacje na żywo w Stanach . To muzułmanie .

  ~Bunia : zaczęło się… pokojowy islam namawia do przejscia na jedyna słuszna religię….

  Polubienie

 16. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/strzelanina-w-centrum-paryza-i-wybuchy-w-poblizu-stadionu-sa-ofiary/4jld5z

  Strzelanina w centrum Paryża i wybuchy w pobliżu stadionu. Są ofiary

  W pobliżu stadionu w podmiejskiej dzielnicy Paryża doszło do dwóch eksplozji. Nieznani napastnicy zaatakowali też w kilku miejscach w centrum miasta. Według wstępnych informacji nie żyje 26 osób. Napastnicy wzięli zakładników, trwa obława na terrorystów – informuje stacja tvn24.pl.
  (…)
  Media informują też, że napastnicy wzięli kilkudziesięciu zakładników i przetrzymują ich w jednym z klubów muzycznych, gdzie odbywał się wieczorem koncert rockowy. Według nieoficjalnych informacji, zakładnicy są przetrzymywani w sali koncertowej, w której może się zmieścić nawet 1500 osób. Na miejsce została skierowana specjalna jednostka policji.

  ~ja : (to prawdziwa informacja) Mieszkam w Paryzu i wlasnie czytam wywiad z jednym ze swiadkow. Napastnik zakrzyczal „Allah Akbar” zaraz przed tym, jak zaczal strzelac. Watpie, zeby ktokolwiek byl zdziwiony, ale chcialam sie podzielic z Wami informacja.

  ~ii : Dlaczego na TVN mają takie smutne głosy.Ile razy ci co prowadzą teraz program specjalny krytykowali Polskę za niewpuszczanie imigrantów i zachęcali do wielokulturowości .To właśnie przez takie media krytykujące ludzi którzy nie chcą obcych doszło do tego terroru.Takie media mają wpływ na to co robią politycy,bo za każdy objaw nietolerowania napływu obcych są atakowani na wizji i w różnych programach

  ~ZNAM SIE : Zakladnikow jest 60, pierwsze strzaly byly w restauracji kambodzanskiej, drugie w innym lokalu z muzyką amerykanska gdzie koncetrowal jeden z amerykanskich zespolow.Ciagle trwa obława by uwolnic 60 zakladnikow. W lokalach strzełano z kałasznikowow. Do trzech eksplozji doszlo nieopodal stadionu … rozwiń całość

  ~wladek do ~ZNAM SIE: dzieki za info, zeby tylko polskie media mialy taki dostep do info jak ty. Chyba nie ma w polsce dobrych korespondentow lub tlumaczy. Oszczedza sie.

  ~jola do ~ZNAM SIE: wlasnie ogladam france24. Tu tez to pokazuja. Dobrze ze przetlumaczyles,bo tu podaja tylko dwa wybuchy a byly 3 tak jak piszesz

  ~ZNAM SIE do ~ZNAM SIE: W sali koncetrowej podobno jest przetrzymywanych 60 zakladnikow, sala miesci 200osob wiec co te patalachy pisza ze sala miesci 1500osob

  ~znaniak : Śmierć od kuli to mimo wszystko jeden z najbardziej humanitarnych sposobów uśmiercania, jakie stosują wyznawcy proroka. Filmy z egzekucji są systematycznie usuwane z internetu ale przypadkiem dzisiaj trafiłem na jeden. Przyznam że jestem w szoku. Pod względem okrucieństwa i wymyślnych sposobów zadawania męki zbliżyli się bardzo do niepokonanych w tej dziedzinie starożytnych rzymian.

  ~human : Właśnie tyle co powiedziałem w rozmowie, że będą takie ataki i już to się dzieje. Ten motłoch trzeba wypędzić z Europy a na granicach zbudować mur europejski coś na wzór chińskiego. Jeżeli Merkel nadal nic nie rozumie to pewnie sama się przekona na ziemi niemieckiej. Czy nadal ktoś chce przyjmować uchodźców.?

  ~Mr M : jeżeli to muzułmanie to fantastycznie otwarty i tolerancyjny naród francuski im wybaczy, mało tego jeszcze z otwartymi ramionami będzie zapraszać kolejnych, nie szkodzi że giną Francuzi, nie szkodzi że po ulicach biegają szaleńcy, ale nikt nas nie posądzi o nietolerancję to jest przecież najważniejsze.

  ~Wacek do ~Mr M: Zaraz zorganizują marsz, jakby to miało wzruszyć terrorystów, i będą się pocieszać, że nie mogą się poddać… i tak do następnego ataku. Naprawdę żal mi Francuzów.

  ~hgjgh do ~Mr M: ale ty jestes nietolerancyjny.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Strzelanina-w-centrum-Paryzu-sa-zabici-i-ranni,wid,17972602,wiadomosc.html?ticaid=115f00&_ticrsn=5

   akt. 13.11.2015, 23:22

   Seria ataków w centrum Paryża. Są zabici i ranni

   Co najmniej 40 osób zginęło w wyniku kilku strzelanin oraz wybuchów w centrum Paryża. W hali koncertowej Bataclan napastnicy wzięli ok. 100 zakładników. Zginęło tam już 15 osób. Świadkowie mówią też o dwóch eksplozjach, do których doszło w pobliżu Stade de France, gdzie odbywał się mecz piłkarski Francja-Niemcy. Ze stadionu ewakuowany został prezydent Francois Hollande i wraz ze współpracownikami pojechał do ministerstwa spraw wewnętrznych, by śledzić na bieżąco sytuację – podaje BBC.
   (…)
   Na razie nie wiadomo, czy był to atak terrorystyczny. Policja nie dopuszcza na miejsce dziennikarzy w obawie przed kolejnym atakiem zabójców.

   W hali koncertowej Bataclan napastnicy wzięli ok. 100 zakładników. Zginęło tam już 15 osób.

   Miejscowe media informują o dwóch eksplozjach niedaleko stadionu Stade de France, gdzie wieczorem rozgrywano mecz Francja-Niemcy. Ze stadionu ewakuowany został prezydent Francois Hollande i wraz ze współpracownikami pojechał do ministerstwa spraw wewnętrznych, by śledzić na bieżąco sytuację

   ~Hans 47 minut temu
   Dalej potępiajcie Putina, Baszszara al-Asada i kochajcie Amerykę. Ile jeszcze trzeba, żeby do was doszło to, że trzeba pomóc Asadowi, a nie słuchać się Amerykanów.

   ~Ola 45 minut temu
   Gość wpada z bronią i zabija ludzi i nie wiadomo, czy to byl atak terrorystyczny? A co to było, promocja, kabaret, recital?

   ~Żbik 34 minut temu
   Dzięki Boże że w ostatniej chwili wygrał PiS + Kukiz z Narodowcami. Miejmy nadzieję że nie zawiodą oni oczekiwań większości społeczeństwa i uchronią nas przed napływem terrorystów…

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10403,title,Seria-atakow-w-centrum-Paryza,nazywo.html

   Seria ataków w centrum Paryża

   Co najmniej 60 osób zginęło, a ponad 60 zostało ciężko rannych w wyniku kilku strzelanin oraz wybuchów w centrum Paryża. W hali koncertowej Bataclan napastnicy wzięli ok. 100 zakładników. Zginęło tam już 15 osób.

   Świadkowie mówią też o dwóch eksplozjach, do których doszło w pobliżu Stade de France, gdzie odbywał się mecz piłkarski Francja-Niemcy. Ze stadionu ewakuowany został prezydent Francois Hollande i wraz ze współpracownikami pojechał do ministerstwa spraw wewnętrznych, by śledzić na bieżąco sytuację. Kolejne strzały padły w rejonie jednego z centrów handlowych – podaje BBC.

   Francois Hollande zdecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w całym kraju. Granice państwa zostaną zamknięte.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nieprawdopodobna-sytuacja-Francja-zamyka-granice,wid,17972752,wiadomosc.html?ticaid=115f01&_ticrsn=5

   akt. 14.11.2015, 00:41

   Nieprawdopodobna sytuacja. Francja zamyka granice

   W związku z zamachami w Paryżu prezydent Francji Francois Hollande ogłosił w wystąpieniu telewizyjnym stan wyjątkowy na terenie całego kraju oraz zamknięcie granic.

   – Wprowadzony będzie stan wyjątkowy. Drugim środkiem będzie zamknięcie granic narodowych – powiedział prezydent. Dodał, że w zamachach przeprowadzonych w Paryżu zginęło kilkadziesiąt osób.

   Prezydent zwołał pilne posiedzenie Rady Ministrów.

   Liczba ofiar strzelanin oraz wybuchów, do których doszło w piątek w centrum oraz na północy Paryża, wzrosła do co najmniej 35 osób – informuje agencja AP, cytując źródła policyjne.

   W sali koncertowej Bataclan napastnicy przetrzymują ok. 100 zakładników.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/gid,17972713,kat,7631,title,Krwawe-zamachy-w-Paryzu,galeria.html

   Terror na ulicach francuskiej stolicy

   Seria ataków terrorystycznych wstrząsnęła Paryżem. W kilku strzelaninach i wybuchach zginęło co najmniej kilkadziesiąt osób, a drugie tyle zostało rannych. Napastnicy wzięli też ok. 100 zakładników w sali koncertowej Bataclan. Ataki miały miejsce w X i XI dzielnicy francuskiej stolicy.

   Z powodu ataków MSW Francji wraz z prezydentem Francois Hollandem, premier Manuelem Vallsem i szefem MSW Bernardem Cazeneuve stworzyli specjalny sztab kryzysowy. AFP informuje, że jeden z zamachów przeprowadził zamachowiec samobójca.

   W związku z zagrożeniem policja zaleciła wszystkim mieszkańcom pozostanie w domach i wychodzenie na ulice wyłącznie w razie konieczności. Wcześniej podobne zalecenie wydały władze miejskie stolicy Francji.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szturm-w-paryzu-policja-odbija-zakladnikow-z-rak-zamachowcow/ryk1m5

   Szturm w Paryżu. Policja odbija zakładników z rąk zamachowców

   Rozpoczął się szturm policji na salę koncertową w Paryżu, gdzie zamachowcy w piątek wieczorem uwięzili nawet 100 osób. W pobliżu stadionu Stade de France w podmiejskiej dzielnicy Paryża doszło wieczorem do dwóch eksplozji. Nieznani napastnicy zaatakowali też w kilku miejscach w centrum miasta. Według najnowszych informacji od policji nie żyje 40 osób, choć niektóre media donoszą o 60 ofiarach. Prezydent Francji Francois Hollande ogłosił stan wyjątkowy.

   Jak informują francuskie media, zakładnicy są małymi grupami wyprowadzani z sali koncertowej. Nie wiadomo jednak, ile osób zostało uwolnionych. Pojawiały się informacje, że wśród zakładników zginęło 15 osób.

   Potężne eksplozje

   Do dwóch eksplozji doszło w piatek wieczorem w pobliżu stadionu Stade de France na przedmieściach Paryża, gdzie wieczorem rozgrywano mecz Francja – Niemcy. Ze stadionu ewakuowany został m.in. prezydent Francji Francois Hollande.

   Do jednego wybuchu miało dojść w barze, ale świadkowie mówią o dwóch głośnych eksplozjach. Według nieoficjalnych informacji, były to samobójcze ataki terrorystyczne. Policja nie wpuszcza nikogo na teren stadionu. Nikt też nie może wyjść na zewnątrz, na płycie stadionu zgromadzili się zdezorientowani widzowie, którzy oglądali wieczorny mecz. Policja zapewnia, że stadion jest ochraniany.

   Strzelanina na ulicach Paryża

   Nieznani sprawcy otworzyli też ogień z karabinów w pobliżu Placu Republiki. – Mężczyźni nie mieli żadnych masek, byli ubrani normalnie – mówią świadkowie. Mieli jechać samochodem i strzelać do ludzi siedzących w restauracjach w 10 i 11 dzielnicy Paryża. Francuskie media podają, że do strzelaniny doszło m.in. w restauracji kambodżańskiej, gdzie wtargnął uzbrojony w kałasznikowa napastnik. Świadkowie relacjonują, że zamachowcy strzelając do ludzi, krzyczeli: „Allahu Akbar”.

   Policja informuje, że doszło w sumie do kilku wybuchów i strzelanin w całym mieście.

   Zakładnicy w sali koncertowej

   Media informują też, że napastnicy wzięli ok. 100 zakładników i przetrzymują ich w paryskiej sali koncertowej Bataclan, gdzie odbywał się wieczorem koncert rockowy. Według nieoficjalnych informacji, zakładnicy są w sali, w której może się zmieścić nawet 1500 osób. Na miejsce została skierowana elitarna jednostka policji RAID, która specjalizuje się w uwalnianiu zakładników z rąk terrorystów.

   „Zostańcie w domach”

   Mieszkańcy informują, że nie działa paryskie metro, a po mieście można przemieszczać się tylko taksówkami. W związku z zamachami w Paryżu policja zaleciła wszystkim mieszkańcom pozostanie w domach i wychodzenie na ulice wyłącznie w razie konieczności. Wcześniej podobne zalecenie wydały władze miejskie stolicy Francji.

   Pierwsze doniesienie mówiły w sumie o 18 ofiarach śmiertelnych, ostatnie informacje potwierdzone przez francuską policję dotyczą 40 osób, które zginęły.

   Stan wyjątkowy

   Z powodu ataków w Paryżu MSW Francji wraz z prezydentem Francois Hollandem, premier Manuelem Vallsem i szefem MSW Bernardem Cazeneuve stworzyli specjalny sztab kryzysowy.

   Ambasada RP we Francji poinformowała na Twitterze, że sprawdza, czy wśród ofiar są polscy obywatele.

   Prezydent Francji Francois Hollande został ewakuowany ze stadionu Stade de France i nadzorował akcję z ministerstwa spraw wewnetrznych. Tuż przezd północą ogłosił stan wyjątkowy. Zapowiedział zamknięcie granic Francji, aby ująć napastników, kontrole i przeszukania. Prezydent zażądał też wsparcia wojskowego w celu zapobieżenia kolejnym atakom. Mieszkańcy muszą być też przygotowani na utrudnienia w podróżowaniu po kraju.

   Kolejny atak na Francję

   To kolejny atak zamachowcóe na Francję. Przypomnijmy, że 7 stycznia 2015 r. miał miejsce zamach na redakcję francuskiego magazynu satyrycznego „Charlie Hebdo”. Zginęło w nim 12 osób, w tym ośmiu członków redakcji tygodnika. Ataku dokonali islamscy terroryści, którzy w ten sposób chcieli dokonać odwetu za zamieszczanie przez gazetę karykatur ośmieszających ich zdaniem proroka Mahometa i islam.

   manbearpig : Jeszcze kilkadziesiąt takich akcji w Paryżu i Francuzi opuszczą stolicję Francję. Taktycznie ISIS ładnie wykańcza Francję. Odpowiedni ludzie są już zapewne na pozycjach

   xman007 : Od dawna powtarzam że Europa zachodnia otworzy oczy dopiero wtedy gdy dojdzie do tragedii.

   ~Ignacy : Barbara Nowacka nazwała uczestników Marszu Niepodległości „zakapturzonymi, łysymi hordami”, Inni nazywają ich faszystami porównując do marszów „,brunatnych koszul” stawiając jakby między nimi znak równości. Według tego rozumowania stanowiliby oni największe zagrożenie dla demokracji i swoiście pojmowanych swobód demokratycznych i wolności obywatelskich. Ba, można by powiedzieć, że stanowią oni największe zagrożenie dla bytu całej Europy, a na pewno dla Unii Europejskiej. Ci, tak zwani narodowcy, przeciwstawiają się napływowi imigrantów, czytaj wyznawców islamu, miłujących pokój inaczej. Ileż trzeba przestróg, ileż trzeba tragedii, ileż zbrodni, zamachów terrorystycznych, takich jak wczoraj w Paryżu, aby Europa przejrzała na oczy, a wszelkiej maści lewactwo zostało wyrugowane z wpływu na życie polityczne i społeczne?!

   ~taki : Wiecie co, nie powinienem tego mówić, bo takich rzeczy się nie mówi ale jedna z tych kul powinna dosięgnąć któregoś z francuskich wysokich rangą oficjeli. Może to dałoby im do myślenia co francuski parlament zrobił z Francją i jej obywatelami.
   Francja pod względem wprowadzania szeroko pojętej polityki liberalnej, tak bardzo chwalonej przez zachód stała się niemal gościem we własnym domu. Sprzedali się totalnie i wszelkiej maści podrzutki czy to z bliskiego wschodu czy to z afryki czy jakiegokolwiek innego miejsca wykorzystują to na potęgę. To właśnie dlatego jakiś czas temu jakiś muzułmanin obciął głowę swojemu szefowi, to właśnie dlatego nie dawno mieliby zamach w pociągu (ale na ich szczeście amerykańscy żołnierze uratowali sytuację), to właśnie dlatego mają katastrofalną sytuację w Calais, to właśnie dlatego Paryż został sprzedany na rzecz multi kulti i wreszcie to właśnie dlatego dziś mają ten zamach. Francja tak bardzo propagowała laickość państwa, że nawet plakaty w metrze z napisem „Boże narodzenie” musiały zniknąć aby nie obrażać uczuć innych ludzi. Czy oni nie widza co oni zrobili z tym krajem? Czy nie widać, że Francja stoi na skraju przepaści kulturowej i nieuchronnie tę walkę przegra? Sytuacja jest nie do opanowania już. Tego się już nie da zmienić. Ta sytuacja rozprzestrzenia się niczym zaraza przerzucając się tylko na coraz to dalsze tereny. Niemcy kroczą tą samą ścieżką i jedyny powód dla którego to nie było u nich tak widoczne to to, że są bardziej zorganizowani i zdyscyplinowani. Niestety, dzięki decyzjom Pani Merkel, Niemcy również przegrają wojnę kulturową.

   Jedynie z czego jestem rad to fakt, iż w Polsce się to nie stanie. Raz, że obecnie w rządzie mamy sporo ludzi, którzy powiedzą NIE polityce imigracyjnej oraz polityce liberalnej a dwa, że naród jest umiarkowanie radykalny i nie pozwoli na krzewienie dziwactw i zagranicznych kultur. Mam nadzieje, że dzisiejsza sytuacja Francji, która nota bene jest dramatyczna (ale na własne życzenie) będzie swego rodzaju znakiem ostrzegawczym dla tych, którzy witają z otwartymi rękami wędrówkę ludów.

   forumowy paul : Skoro już nawet tu piszą o tym Allahu, to chyba nie można mieć złudzeń co do sprawców. W szoku to są może lewacy. „Ksenofoby” wiedziały. Czekam aż niezrównany Lis poszuka jakichś prawicowych manipulacji albo spisków wokół tych zamachów. On jest też winny.

   ~Greg : Zycze kazdej osobie ktora jest za przyjeciem uchodzcow zeby spotkal ja taki los, nie rozumiem jakim mozna byc kretynem zeby sciagac do swojego kraju takie zagrozenie, skoro francuskie sluzby, ktore sa o wiele bardziej zaawansowane niz nasze nie potrafia sobie dac rady, to co dopiero bedzie u nas? Obudzcie sie barany zanim bedzie za pozno!

   ~tedBHi : Koniec .Koniec z wspolczuciem dla ucikinierow niezaleznie od wyznania. Koniec z tolerowaniem muzulmamow i ich rodzin. Usunac muzulmanskie nasienie z Europy, wszelkimi mozliwymi sposobami. Smierc za smierc zgodnie ze starym kodeksem Hammurabiego. Zero wspolczucia.Koniec!

   ~Ewaxx : Mieszkam w Paryzu i wlasnie czytam wywiad z jednym ze swiadkow. Napastnik zakrzyczal „Allah Akbar” zaraz przed tym, jak zaczal strzelac. Watpie, zeby ktokolwiek byl zdziwiony, ale chcialam sie podzielic z Wami informacja.

   23:39 Telewizja BFN TV podaje, że co najmniej 60 osób zginęło. Podczas jednego z zamachów, jeden z terrorystów krzyczał, że „to za Syrię! Allah Akbar”

   Czy Europejczycy strzelaliby do swoich????? NIE!!!! Mają imigrantów muzułmańskich we Francji i oto są skutki sprowadzenia tej hołoty do Europy!!!!!
   Czy jeszcze i jak długo bezmózgowcy w UE będą ściągać tą islamską zarażę do Europy??

   Już rozpoczęła się III wojna, a muzułmanie pokazują co potrafią.- nie tylko w Afryce, na Bliskim Wschodzie , ale udawadniają, że wtargnęli do Europy na całego i ten sam cyrk przemocy stosują na europejskim kontynencie!!!

   Muzułmanie są gorsi niż Hitler , bo ich obłędny islam nakazuje zabijać innowierców, gdziekolwiek są!!!!Czytajcie Koran po polsku i poznajcie zamiary tych barbarzyńców, bo stamtąd biorą te chore pomysły!!

   Polubienie

   • http://r-scale-05.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/aff0a6a4521232970b2c1cf539ad0a19/21669ad0-8477-4807-b267-6c0fed0fe17f.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000
    Odpowiedź na karykatury „Charlie Hebdo” w gazecie Żyrinowskiego

    http://www.tvn24.pl/rosyjska-zemsta-na-charlie-hebdo,594375,s.html

    Wojna na karykatury, czyli zemsta na „Charlie Hebdo”. „Domyśliliście się, co on robi?”

    Wiceprzewodniczący Dumy Władimir Żyrinowski postanowił odpłacić „Charlie Hebdo” za rysunki z katastrofy rosyjskiego airbusa na Synaju. W parlamentarnej gazecie Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji ukazały się trzy karykatury skierowane pod adresem francuskiego pisma. Kontrowersyjną karykaturę zamieścił także dziennik „Moskowskij Komsomolec”. „Jeden z rysunków w gazecie Żyrinowskiego ukazuje człowieka w rosyjskim mundurze ułanów Wojny Ojczyźnianej 1812 r. Wymiata miotłą grubego karła, który najwyraźniej ma przedstawiać Napoleona. W innej ilustracji, podpisanej ‚Rozstrzelani dziennikarze Charlie Hebdo’ przedstawia lekarzy, którzy wynoszą ludzkie ciało – zapewne redaktora naczelnego, który trzyma w zębach zaciśnięty egzemplarz pisma. Na trzecim zdjęciu narysowano plastry zepsutego owocu z podpisem [Francuzi, to jedyne, co możecie zjeść!]” – napisał rosyjski portal newsru.com.

    Nie tylko w Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji postanowili zadrwić z francuskiego pisma. Gazeta „Moskowskij Komsomolec” opublikowała kontrowersyjną karykaturę z napisem: „Chciałeś tego, Charlie?”. „Domyśliliście się, co robi?” „Nagi związany mężczyzna jest redaktorem naczelnym ‚Charlie Hebdo’. Z nim, od tyłu, coś robi nagi, stojący mężczyzna. Domyśliliście się, co robi?” – głosi napis do karykatury.

    http://r-scale-50.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/aff0a6a4521232970b2c1cf539ad0a19/19341f2d-ba2a-436f-8638-17635c4d4c54.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000
    Kontrowersyjny rysunek w gazecie „Moskowskij Komsomolec”

    Tymczasem – jak informuje rozgłośnia Echo Moskwy – na okładce najnowszego wydania „Charlie Hebdo” ukazała się kolejna karykatura, nawiązująca do katastrofy rosyjskiego airbusa na Synaju. Przedstawia spadający pasażerski samolot, w ogon którego uderza pocisk. Rosyjskie media rozpowszechniają wpis na Twitterze autora karykatury, który opublikował zdjęcie rysunku.

    https://twitter.com/walterfoolz/status/664076485603512320?ref_src=twsrctfw

    „Czaszka zapewne rozmyśla” 6 listopada „Charlie Hebdo” zamieścił dwa rysunki z katastrofy airbusa na Synaju, które rosyjscy politycy uznali za obraźliwe. „Charlie Hebdo” szydzi z katastrofy airbusa. Burza w Rosji: to „szumowiny” Francuski… czytaj dalej » Jeden z rysunków ukazywał uzbrojonego islamistę, na głowę którego spadają szczątki samolotu wraz z pasażerami. Karykatura nawiązywała do rosyjskiej operacji w Syrii i została opatrzona podpisem: „Rosyjskie samoloty nasilają bombardowanie”. Na drugim rysunku widniała czaszka leżąca na pustynnym piasku wśród szczątków samolotu i ciał. „Czaszka ta zapewne rozmyśla o niebezpieczeństwie rosyjskich linii lotniczych, podpis zaś brzmi: może powinien był lecieć liniami Air Cocaine?” – napisano na portalu rosyjskiej telewizji REN TV, która nagłośniła sprawę. Podtekstem drugiej karykatury, zatytułowanej „Niebezpieczeństwa rosyjskich tanich linii” miał być protest byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego przeciwko wciąganiu jego osoby do śledztwa w sprawie przemycania narkotyków przez firmę lotniczą, z której usług korzystał. Informacja o rysunkach wywołała oburzenie w Moskwie. Pismo krytykowali zarówno politycy, jak i dziennikarze. W styczniu tego roku islamscy terroryści zastrzelili w redakcji „Charlie Hebdo” 12 osób, w tym dziesięcioro pracowników pisma. Do tragedii doszło po opublikowaniu na jego łamach karykatur proroka Mahometa.

    Polubienie

 17. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Przyszly-minister-ds-europejskich-nie-odwolamy-decyzji-ws-przyjecia-uchodzcow-przez-Polske,wid,17968046,wiadomosc.html

  akt. 12.11.2015, 09:43

  Przyszły minister ds. europejskich: nie odwołamy decyzji ws. przyjęcia uchodźców przez Polskę

  – Nie ma podstaw prawnych, by decyzja w sprawie przyjęcia uchodźców przez Polskę została unieważniona. Nie mam co do tego wątpliwości – powiedział na antenie RMF FM przyszły minister ds. europejskich Konrad Szymański. Wypowiedział się również na temat unijnego szczytu, na którym Polska będzie reprezentowana przez Czechy.
  (…)

  ~janko 14 godzin i 45 minut temu
  I w tym momencie Polacy zwiedli się na ministrze Szymańskim. W sprawie przyjmowania muzułmanów powinni odbyć się referendum.Co prawda wynik jest już dawno znany ale formalności należy spełnić.

  ~X X X 14 godzin i 45 minut temu
  Ale brednie. Czyli przyjmą ile Merkel karze. Wymieniliśmy marionetki ale sznurki zostały te same.

  ~kijek 14 godzin i 45 minut temu
  Już rura mięknie?

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-duda-sklada-kondolencje-biernacki-nie-ma-podwyzszonego-zagrozenia-w-polsce/lngxx5

   Prezydent Duda składa kondolencje; Biernacki: nie ma podwyższonego zagrożenia w Polsce

   Prezydent Andrzej Duda przekazał wyrazy współczucia dla Francuzów, zwłaszcza rodzin, które straciły najbliższych w piątkowych zamachach w Paryżu. „Jesteśmy z Wami myślą, żalem i modlitwą” – napisał prezydent na Twitterze.
   (…)

   ~No to jak będzie Prezesie Kaczyński ? : Duda niech nie skamli tylko niech zamknie granice i zakaże importu terrorystów do Polski. Nie jesteśmy temu bydłu nic winni.

   ~Diabeł : Teraz poczujecie moc państwa islamskiego i jego bojowników wyszkolonych i uzbrojonych przez żydowski Mosad i CIA. To pewne jak to że w piekle jest gorąco.

   Polubienie

  • Jeszcze dwa dni temu ten sam koleś bredził co innego, proszę sprawdzić dwa wpisy wyżej! Wystarczy 300 trupów w Paryżu i proszę nagle zmienił zdanie! 🙂

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przyszly-minister-ds-europejskich-w-rzadzie-PiS-po-zamachach-relokacja-uchodzcow-niemozliwa,wid,17973259,wiadomosc.html


   Konrad Szymański, minister ds. europejskich w rządzie Beaty Szydło (European Conservatives and Reformists Group)

   akt. 14.11.2015, 13:06

   Przyszły minister ds. europejskich w rządzie PiS: po zamachach relokacja uchodźców niemożliwa

   Wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu Polska nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców. Polska musi zachować pełną kontrolę nad swoimi granicami, nad polityką azylową i migracyjną – napisał na łamach portalu wPolityce.pl Konrad Szymański, przyszły minister ds. europejskich w rządzie Beaty Szydło.

   Były europoseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że wydarzenia w Paryżu pokazały słabość Europy. Wskazał, że ataki nastąpiły mimo wzmacniania współpracy europejskich służb antyterrorystycznych po zamachach w Madrycie i Londynie, a Europa jest wciąż narażona na skutecznie zadawane ciosy w niesymetrycznej wojnie z terroryzmem islamskim.

   „Państwa europejskie muszą wrócić do tego tematu. Zamachy w Paryżu dokonują się w bezpośrednim kontekście kryzysu migracyjnego i francuskich bombardowań pozycji ISIS oraz pól naftowych, kontrolowanych przez islamistów” – podkreślił Konrad Szymański.

   Zaznaczył, że zamachy „oznaczają konieczność jeszcze głębszej rewizji europejskiej polityki wobec kryzysu migracyjnego”.

   „Europa musi pilnie postawić na agendzie migracyjnej postulaty kontroli granic zewnętrznych UE oraz przeciwdziałanie kryzysowi u źródeł, w porozumieniu z krajami trzecimi. Potrzebna jest intensyfikacja prac nad programem readmisji, który powinien dotyczyć każdej osoby, której nie jest należna ochrona międzynarodowa” – zaznaczył przyszły minister ds. europejskich w nowym rządzie PiS.

   „Krytykowane przez nas decyzje Rady UE o relokacji uchodźców i imigrantów do wszystkich krajów UE mają wciąż status obowiązującego prawa UE. Wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu nie widzimy jednak politycznych możliwości ich wykonania” – napisał Szymański.

   ~Dora!!! 1 godzinę i 52 minut temu
   Brawo PiS !!!! Nareszcie rządzą nami ludzie dbający o interes Polaków. Precz z po!!!

   ~robert 19 minut temu
   jakie dno musiała osiągnąć polityka ws polskich interesów za PO-PSL, jeśli oczywistą rzecz którą mówi ten człowiek witamy z takimi owacjami ??? Brawo PIS !!!!

   ~henio 1 godzinę i 48 minut temu
   Pani Barbara Nowacka dalej za przyjmowaniem biednych muzułmanów?

   Polubienie

   • A to podły i nieczuły rasssista, jak on może, a co na to Szechter, Żakowski i Gross i inni?!! Pewno ci biedni islamiści nie zabili żadnych tzw. żydów, tylko goi, więc nie ma problemu… Trzeba dać islamistom więcej zasiłków, bo zestresowani są… i muszą rozerwać się jak mogą… hehehe… Pis, bro!!!

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Muzulmanie-z-Polski-potepiaja-zamachy-we-Francji-Czyny-niezgodne-z-nauczaniem-islamu,wid,17973086,wiadomosc.html

    akt. 14.11.2015, 12:37

    Polscy muzułmanie potępiają zamachy we Francji. „Czyny niezgodne z
    nauczaniem islamu”

    Liga Muzułmańska RP potępiła zamachy terrorystyczne, do których doszło w piątek wieczorem w Paryżu. Organizacja wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy, że „tego rodzaju czyny są nie tylko niezgodne z nauczaniem islamu, ale najzwyczajniej nikczemne i odrażające”. – Jako część społeczeństwa polskiego podpisujemy się w pełni pod oświadczeniem prezydenta RP skierowanym do narodu francuskiego – to z kolei słowa Musy Czachorowskiego, rzecznika prasowego Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce.

    W wydanym oświadczeniu Liga Muzułmańska RP przekazała wyrazy współczucia rodzinom ofiar oraz wyraziła ubolewanie i solidarność z narodem francuskim. „Pozostajemy również w nieustannej modlitwie o to, aby podobna tragedia, której rozmiary trudno opisać słowami, nigdy więcej nie miała miejsca” – czytamy w piśmie LM RP.

    Dramatyczne relacje świadków ataku na klub Bataclan
    – Te zamachy w równym stopniu uderzają w społeczność muzułmańską, jak i islam oraz są sprzeczne z zasadami naszej religii – mówi Wirtualnej Polsce Paweł Dudek, rzecznik prasowy Ligi Muzułmańskiej RP. I dodaje, że działania terrorystów są skierowane również w wyznawców Mahometa mieszkających w Europie. – W zamachach, które wcześniej miały miejsce na Starym Kontynencie ginęli również muzułmanie. Uważam, że terrorystów nie można nazywać muzułmanami – tłumaczy Dudek.

    Rozmówca WP uważa, że zamachy te negatywnie wpływają na wizerunek religii Mahometa w Polsce i Europie. – One uderzają w to, czym naprawdę jest islam i zniekształcają jego obraz – mówi rzecznik prasowy LM RP.

    Zamachy potępił również Muzułmański Związek Religijny w Polsce. – To jest ohydna zbrodnia. My muzułmanie pochodzenia tatarskiego jesteśmy tym wszystkim wstrząśnięci oraz solidaryzujemy się z rodzinami ofiar. Jako część społeczeństwa polskiego podpisujemy się w pełni pod oświadczeniem prezydenta RP skierowanym do narodu francuskiego – tłumaczy rzecznik prasowy MZR, Musa Czachorowski. I dodaje, że te zamachy mogą przyczynić się do pogorszenia stosunków pomiędzy Polakami, a muzułmanami mieszkającymi w naszym kraju.

    – Ludzie z obawy przed zamachami, które miały miejsce we Francji, prewencyjnie będą się obawiać osób kojarzących się z muzułmanami oraz islamem. Z tego powodu może dochodzić do aktów przemocy, również w stosunku do polskich muzułmanów, którzy mieszkają w Polsce od kilkuset lat – mówi WP Czachorowski.

    ~kiziamizia 4 godziny i 14 minut temu
    No jasne, ze potepili ! nie moga cieszyc sie publicznie i na glos, bo jest ich za malo i mogliby oberwac. Ale jak tylko ich bedzie wiecej, to juz nie potepia ale pochwala.

    ~pogo4 godziny temu
    Polscy Tatarzy tego nie pochwalą – oni są Polakami i mieszkają tu od wieków. I też obawiają się Ligi Muzułmańskiej finansowanej przez Arabów.

    ~sobi2 godziny temu
    Polscy Tatarzy sa muzulmanami i musza stosowac sie do Koranu. Wedlug ich religii wolno oklamywac niewiernych, czyli wszystkich niemuzulmanow!!! Dotrze do was w koncu, ze jadowity waz zawsze bedzie kąsał, nawet jezeli jest wychowywany „od kolyski”???

    ~kRZYK!2 godziny temu
    Polscy Tatarzy są zasymilowaną grupą. Jest to efekt polityki Polskiej prowadzone wieki temu: Otwartość, tolerancja, ale jednocześnie wierność Rzeczypospolitej. Poczytaj historię. Podobnie jak nie wszyscy Katolicy są „wierni” kościołowi, tak i muzułmanie. Tu oczywiście są różnice, ale proszę nie utożsamiać Tatarów Polskich, którzy swego czasu walczyli także z najazdem Islamu na Europę… z ISIS, a także innymi skrajnymi islamistami. Radzę także poczytać o różnicach między sunnitami i szyitami. Swoją drogą… chrześcijanie też są podzieleni – czyż nie? Żeby było jasne. Bronię tu Polskich Tatarów, nie popieram Islamu w Polsce, ale także w Europie.

    ~~za20lat 4 godziny i 3 minuty temu
    „Niezgodne z nauczaniem islamu”? Mantra Koranu to zabj albo nawróć. Nic pomiędzy.

    ~MK3 godziny temu
    Nie prawda, można miłosiernie wygonić niemuzułmanów z danego terytorium, darując im życie. Ewentualnie pobierać podatek za to że nie jest się muzułmaninem.

    ~Obudźcie się ! 1 godzinę i 16 minut temu
    Tak miłosiernie wyganianie rozpoczęło się już jakiś czas temu w Europie! Nie bredź już.

    Polubienie

 18. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,We-Wloszech-zwiekszono-srodki-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-atakami-w-Paryzu,wid,17972709,wiadomosc.html

  akt. 14.11.2015, 00:52

  We Włoszech zwiększono środki bezpieczeństwa w związku z atakami w Paryżu

  Po serii zamachów w Paryżu we Włoszech natychmiast zwiększono środki bezpieczeństwa – podała Ansa. Decyzję w tej sprawie podjęło w ciągu kilkudziesięciu minut od informacji o atakach we Francji kierownictwo włoskich sił porządkowych.

  W całych Włoszech zwiększone zostały kontrole i monitoring w miejscach o znaczeniu strategicznym.

  Prezydent Włoch Sergio Mattarella i premier Matteo Renzi nazwali barbarzyństwem serię ataków terrorystycznych w Paryżu. Na sobotę w Rzymie zwołano nadzwyczajne posiedzenie włoskiego komitetu bezpieczeństwa.

  W depeszy do prezydenta Francji Francois Hollande’a szef państwa włoskiego napisał, że to, co zdarzyło się w Paryżu, wywołuje szok i przerażenie.

  „Śledzę z niepokojem i wielkim bólem barbarzyńskie ataki terrorystyczne” – podkreślił Mattarella. Dodał, że kilka miesięcy po styczniowych zamachach w Paryżu „terroryzm znów otworzył głęboką ranę w sercu Francji, wolności i demokracji”. Naród francuski – stwierdził prezydent Włoch – znów pada ofiarą „ślepej i zabójczej furii terroryzmu”.

  Premier Renzi napisał zaś w reakcji na ataki: „Włochy opłakują ofiary z Paryża i łączą się w bólu z francuskimi braćmi. Europa ugodzona w serce będzie umiała zareagować na barbarzyństwo”.

  W sobotę rano szef rządu będzie przewodniczył posiedzeniu narodowego komitetu ds. porządku i bezpieczeństwa publicznego.

  Świat wstrząśnięty serią ataków we Francji

  Prezydent USA Barack Obama określił zamachy „okropną próbą sterroryzowania niewinnych ludzi”. Obama powiedział, że sytuacja w Paryżu „rozdziera serce”, ale nie chce spekulować, kto stoi za zamachami, póki władze Francji nie opanują sytuacji i nie poznamy więcej szczegółów. Ale zapewnił, że USA są gotowe dostarczyć Francji każdą niezbędną pomoc, by pociągnąć sprawców do odpowiedzialności.

  – Chcę, by to było jasne: jesteśmy z Francuzami w walce z terroryzmem i ekstremizmem – powiedział prezydent USA. – My wiemy, co to znaczy, bo też przez to przechodziliśmy. Zawsze mogliśmy liczyć na Francuzów – dodał.

  Obama powiedział, że zamachy „to atak nie tylko na Paryż i Francuzów, ale na całą ludzkość i uniwersalne wartości, które dzielimy” – powiedział. Wymawiając po francusku hasło Wielkiej Rewolucji Francuskiej: Wolność, Równość, Braterstwo Obama zapewnił, że są to wartości ważne nie tylko dla Francuzów, ale także dla Amerykanów.

  Obama został zbriefowany ws. ataków w Paryżu przez swą doradczynię ds. terroryzmu Lisę Monaco. Powiedział, że na razie osobiście nie rozmawiał jeszcze telefonicznie z prezydentem Francji Francoisem, bo zapewne jest on teraz bardzo zajęty. Ale zapewnił, że skontaktuje się z nim w najbliższym czasie i USA będą z Francją ściśle koordynować sytuację.

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła, że jest głęboko wstrząśnięta zamachami. Niemiecki rząd jest stałym kontakcie z władzami Francji.

  – Jestem głęboko wstrząśnięta informacjami i zdjęciami, które dochodzą do nas z Paryża – oświadczyła Merkel. – Myślami jestem w tych godzinach przy ofiarach terrorystycznych zamachów – zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu.

  Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych podało wcześniej na Twitterze, że szef resortu Frank-Walter Steinmeier jest wstrząśnięty atakami w Paryżu.

  – Jesteśmy po stronie Francji – oświadczył Steinmeier. Szef niemieckiej dyplomacji oglądał wraz z prezydentem Francji Francois Hollende’em towarzyski mecz reprezentacji narodowych Francji i Niemiec. Steinmeier opuścił już Paryż i jest w drodze do Wiednia, gdzie będzie uczestniczył w międzynarodowej konferencji dotyczącej Syrii.

  Trener drużyny niemieckiej Joachim Loew powiedział, że „wszyscy są wstrząśnięci i zszokowani”. – Aspekt sportowy i bramki schodzą na drugi plan – powiedział selekcjoner telewizji ARD. Szef ekipy Oliver Bierhof dodał, że w szatni niemieckiej drużyny panowały strach, niepewność i przygnębienie

  Polubienie

 19. http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jakub-Majmurek-o-11-listopada-oddalismy-swieto-faszystom,wid,17971998,wiadomosc.html

  Jakub Majmurek

  akt. 13.11.2015, 17:05

  Jakub Majmurek o 11 listopada: oddaliśmy święto faszystom

  Z każdym można rozmawiać i zasiąść przy stole, ale nie z tym, kto od początku otwarcie mówi, że nie chce nas widzieć przy stole, tylko na szubienicy. A to milionom Polaków i Polek znów powiedział w środę marsz niepodległości. I naprawdę nie ma znaczenia, że przy okazji nie rozbił żadnej witryny i wyjątkowo nie spalił wozu transmisyjnego żadnej telewizji – pisze Jakub Majmurek dla Wirtualnej Polski.

  Przed tegorocznymi marszami 11 listopada w mediach społecznościowych trwała dość ponura zabawa: „co w tym roku sprowokuje narodowców i co tym razem zdemolują”. Czy znów będziemy słyszeć o „Niemcach bijących Polaków”, „lewackich bojówkach”, „policyjnych prowokacjach”? Czy ofiarą wrzeszczących uczestników marszu padną drzewka (wiadomo, eko-lewactwo), kostka Bauma (sama nazwa jest przecież prowokacją dla narodowego ucha), jakiś skłot czy zbyt opaleni przechodnie znajdujący się na trasie marszu.

  Marsz Niepodległości w Warszawie – patriotycznie i spokojnie
  Gdy okazało się, że w tym roku Marsz Niepodległości wyjątkowo niczego w Warszawie nie zdemolował, część mediów odtrąbiła sukces. Nie podzielam ich sentymentów. Kłopot z Marszem nie polega bowiem tylko na wandalizmie. Problematyczne jest samo to, co marsz od dawna głosi, co się na nim krzyczy i jaką wizję polskości promuje. Od kilku lat za sprawą marszu doszło do niezwykłej sytuacji – narodowe święto, które powinno jednoczyć wszystkich Polaków i Polki, zostało „porwane” przez jedną, skrajną grupę, propagującą wizję polskości, w której nie mieści się większość obywateli.

  Polska dla Polaków…

  Widać to było także w tym roku. Marsz odbywał się pod hasłem „Polska dla Polaków”. Dla cudzoziemca, któremu przetłumaczylibyśmy to hasło, może się ono wydawać dość oczywiste. Bo dla kogo ma być Polska, jeśli nie dla jej wszystkich obywateli – Polaków? Każdy, kto ma jednak minimalną wiedzę na temat historii polski, dobrze wie, co to hasło znaczy. „Polska dla Polaków” znaczy przede wszystkim „Polska nie dla tych, którzy prawdziwymi Polakami nie są”. Nie dla tych, którym skandujący to hasło polskości odmawiają.

  W okresie międzywojennym oznaczało to obywateli polskich narodowości ukraińskiej i żydowskiej. Podczas antysemickiej nagonki ’68 roku – „syjonistów”. Dziś oznaczać może Ślązaków, uchodźców, urodzoną w Warszawie Polkę wietnamskiego pochodzenia, libańskiego sprzedawcę kebabów, studentkę z Afryki, ale także „lewaków”, czy „pedałów”. Wszystkim, którzy czymś podpadli rozwrzeszczanym, narodowo wzmożonym młodzieńcom. Jak twierdzi wybitna prawniczka, profesor Monika Płatek [czytaj tutaj], „Polska dla Polaków” to hasło sprzeczne z pierwszym artykułem Konstytucji RP – stanowiącym, iż „Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli”. Wszystkich – także tych, którzy zachowując lojalność wobec polskiego państwa są muzułmanami, Żydami czy Ślązakami. Jak hasło to działa w praktyce, pokazał przypadek Syryjczyka pobitego niedawno w Poznaniu. Mieszkający w Polsce od jakiegoś czasu kucharz, z wyznania nawet nie muzułmanin, a chrześcijanin, został pobity w centrum wielkiego miasta przez trzech pijanych młodzieńców skandujących rasistowskie hasła. Organizatorzy Marszu wrzucili informację o pobiciu na swojego fanpage’a na Facebooku. Spotkała się z entuzjastycznym aplauzem. „Dobrze mu tak, po co się pchał do Polski, wiedział, że go tu nie chcemy” – można by zrekonstruować dominujące głosy. Właściciele fanpage’a w ogóle się do tych haniebnych głosów nie odnieśli. Widać „Polskę dla Polaków” rozumieją podobnie.

  Pod hasłem „Polski dla Polaków” nie da się radośnie świętować polskiej niepodległości. Polskość wyrażająca się w tym haśle nie jest żywotna i ekspansywna, ale przestraszona i wsobna; nie radosna i twórcza, ale chorobliwie paranoiczna; nie szczodra w przejawach swej mocy, ale defensywnie agresywna. Tak też według różnych relacji [zobacz] wyglądał marsz. Zdominowany przez młodych mężczyzn, wyglądających jak wyjęci z kibolskich ustawek i aresztów śledczych; ogłuszający hukiem petard; pełen wewnętrznej agresji i podejrzliwości. Osoby nie pasujące do kibolskiej stylistyki były na marszu witane staropolskim „spierdalaj pedale”, oprócz tego skandowano znane hasła „Przecz z żydowską okupacją”, „Cała Polska śpiewa z nami, wypierdalać z brudasami”, czy „Jebać Araba, bo kozy nie wypada”. Zamiast jakiejkolwiek narracji, tłumaczącej dlaczego Polska jest fajna, a bycie Polakiem powinno być powodem do radości i dumy, bezmyślne szczucie na wyimaginowanych „wrogów ojczyzny”.

  …faszyści w parlamencie

  Polityczna podmiotowość, jaka tworzy się na marszu – z jej absurdalną ksenofobią, nienawiścią do innych, naciskiem na homogeniczność, fantazjami o sile i przemocy – nie może nie kojarzyć się z Niemcami lat 30. W III RP słowa „faszyzm” często nadużywano i określano nimi osoby, które używającym tego terminu po prostu się nie podobali. Jednak patrząc na to, co przedstawiają kolejne marsze niepodległości, słowo „faszyzm”, jako termin opisowy, wydaje się jak najbardziej adekwatny. Nawet jeśli nie mamy dziś w Polsce pełni rozwiniętej faszystowskiej ideologii na wiek XXI, to z pewnością mamy coraz silniej obecną w przestrzeni publicznej faszystowską mentalność.

  Potwierdzają to działania liderów Ruchu Narodowego, którzy w dzień marszu zaprosili do polskiego Sejmu swoich europejskich sojuszników – przedstawicieli węgierskiego Jobbiku i włoskiej partii Forza Nuova. Obie siły wyraźnie odwołują się do faszystowskich praktyk i idei. Forza Nuova wprost – jej lider Roberto Fiore określa się jako neofaszysta. On i drugi założyciel partii, Massimo Morsello, to w ogóle dość dziwne postaci. Aktywne na skrajnej prawicy od lat 70. Gdy w 1980 roku, po zamachu bombowym na dworzec autobusowy w Bolonii, w biurze ich ówczesnej partii znaleziono materiały wybuchowe, obaj zostali oskarżeni o udział w terrorystycznym spisku. Nie zdecydowali się stawić czoła zarzutom w sądzie – uciekli do Wielkiej Brytanii. Otrzymali azyl polityczny. Część historyków przypuszcza, iż dzięki współpracy z brytyjskim wywiadem. W końcu cofnięto im zarzuty i wrócili do Włoch. Ich partia znana jest z homofobicznych i ksenofobicznych postaw, jej działacze oskarżani są o stosowanie przemocy.

  Z aktów przemocy, głównie wobec licznej na Węgrzech mniejszości romskiej, słynie także Jobbik. Partia, nawołująca do powrotu „wielkich Węgier”, ma też umundurowane, paramilitarne bojówki. Jest zdecydowanie pro-rosyjska, stanowi część frontu skrajnej prawicy, wspierającej Rosję w Europie. Obie te partie są izolowane na europejskiej scenie politycznej. Zaproszenie ich w narodowe święto do polskiego Sejmu przez polskich narodowców, także powinno być kolejnym argumentem na rzecz ich izolacji na polskiej scenie politycznej.

  Ukradzione święto

  Wielkim paradoksem 11 listopada jest też to, że tak skrajna i politycznie marginalna siła ukradła Polakom ich święta i ich symbole – od flagi po kotwicę państwa podziemnego. Symbole, które ze skrajną, narodowo-szowinistyczną prawicą nic nie mają wspólnego. 11 listopada świętujemy przecież objęcie przez Józefa Piłsudskiego stanowiska naczelnika państwa od Rady Regencyjnej. Gdy w międzywojniu ustanowiono tę datę świętem niepodległości, ówcześni ideowi koledzy Winnickich protestowali.

  I nic dziwnego. Piłsudski był przecież działaczem PPS, socjalistą, redaktorem pisma „Robotnik”, zwolennikiem polski wielonarodowej, w której jest miejsce dla Polaków, Litwinów, Ukraińców, Żydów, katolików, ewangelików i bezwyznaniowców. Hasła „Polska dla Polaków” z perspektywy Marszałka zawsze były absurdalne i odrażające. Polscy skrajni nacjonaliści świętujący dzień związany z Piłsudskim to ahistoryczny absurd.

  Rządy odrodzonej Rzeczpospolitej, jako jedne z pierwszych na świecie, przyznały prawo głosu kobietom, wprowadziły ośmiogodzinny dzień pracy i prawo do strajku. Mamy z czego być dumni. Zamiast jednak cieszyć się z tego dziedzictwa pozwoliliśmy je zawłaszczyć skrajnej prawicy. Jest w tym oczywiście sporo winy lewicy, która w ciągu ostatniego ćwierćwiecza nie potrafiła zaproponować progresywnej i patriotycznej jednocześnie narracji. Zapomniała o tradycjach Ciołkoszów, niepodległościowego PPS, Pużaka. Pojawiały się pojedyncze książki, swoją robotę robiły takie portale jak lewicowo.pl, ale nie przebijało się to szerzej. Zaczyna dopiero od nie dawna. W tym roku partia Razem swoje obchody niepodległości zorganizowała 7 listopada – w dzień powołania lubelskiego rządu Daszyńskiego. To wspaniała data i na pewno powinniśmy ją pamiętać. Czy jednak warto oddawać 11 listopada skrajnej prawicy? Czy wyprowadzenie lewicowych obchodów wolnej Polskie cztery dni wcześniej do Lublina, nie jest odczytywane przez opinię publiczną, jako ucieczka przed skrajną prawicą, panującą 11 listopada na warszawskich ulicach? Zawłaszczenie 11 listopada przez Winnickiego i Bosaka jest problemem także dla cywilizowanej prawicy. Nie ma ona miejsca na wyartykułowanie własnego patriotyzmu. Nie może ani podłączyć się pod mogące w każdej chwili eksplodować przemocą, wznoszące kompromitujące hasła obchody, ani zupełnie się od nich odciąć. Andrzej Duda, by rozwiązać ten problem, ewakuował się ze swoimi obchodami do Białej-Podlaskiej.

  Faszyzm i wykluczenie

  Problem marszu nie jest tylko problemem zawłaszczonego święta i symbolu, ale także artykulacji obecnego w Polsce gniewu. Marsz wywołał w tym roku szerokie dyskusje. Jeden z głośniejszych głosów należał do Rafała Betlejewskiego [czytaj tutaj]. Betlejewski twierdzi, że w marszu nie chodzi o żaden nacjonalizm i ksenofobię, ale o wykluczenie, poczucie braku wpływu na rzeczywistość milionów Polaków i Polek.

  „Polska flaga, hymn, tradycja to wszystko są symboliczne rekwizyty majątku, który został tym ludziom odebrany. Nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale o wpływ na rzeczywistość, o jakieś miejsce na ziemi, o przynależność, poczucie bezpieczeństwa. To wszystko miało do nich wrócić, ale nie wróciło. Kapitaliści i politycy mieli to tylko pożyczyć, żeby unowocześnić i oddać. Ale teraz w fabryce siedzi jakiś gbur kierownik, który mówi ‚wypierdalaj’ […] A wokół sporo ludzi, którzy mówią podniosłym tonem: ten kwit, który macie w ręku, ma wielką wartość… nie dajcie nim szargać, nie dajcie sobie go odebrać, bo zostaniecie zupełnie z niczym. Jak bydło” – pisze publicysta.

  Gniew uczestników marszu ma bez wątpienia klasowy komponent. Ale nie można powiedzieć, że to nie o ksenofobię chodzi, gdy właśnie ksenofobia jest tym, co pierwsze się narzuca w obrazach marszu. Gniew wykluczonych nie zawsze musi przybierać ksenofobiczne, agresywne formy. Zamiast w kibolską ustawkę przeciw „brudasom i pedałom” zarabiający 1500 na rękę na czarno pracownicy ochrony mogą organizować się w związki zawodowe, czy spółdzielnie. Ktoś nauczył ich nienawiści, ktoś w ten sposób zorganizował ich często zrozumiały gniew. Nie byli to inni wykluczeni, tylko aspirujące elity, które na szczuciu na słabszych chcą wejść na szczyt społecznej drabiny: zawodowi politycy narodowi z klasy średniej, czy finansujący ich milionerzy, sponsorzy ruchu narodowego – piwowar Marek Jakubiak, czy znany z antysemickich wypowiedzi polinijny działacz z Urugwaju, Marek Kobylański. Jak przypomina Betlejewskiemu w polemice z nim Sonia Milch [zobacz], ofiarą takiej mobilizacji padają także przedstawiciele wykluczonych – np. osoby homoseksualne z małych miasteczek, Romowie żyjący na głębokiej prowincji itd.

  Co robić?

  Co w takim razie robić? Jak odzyskać dla nas zawłaszczone przez skrajne siły symbole? Jak inaczej organizować słuszny gniew? Na ile trzeba się sił narodowo-szowinistycznych bać? Na razie ciągle są marginalne. Choć widać jak rosną w siłę. Dzięki Pawłowi Kukizowi dostały się do parlamentu. Trafiły tam jednak przez przypadek, pewnie większość obecnych wyborców Winnickiego nie wiedziało na kogo w zasadzie głosuje, nie głosowało na idee narodowe, tylko na Kukiza i przeciw całej klasie politycznej. Gdy Winnicki i jego koledzy startowali pod własnymi sztandarami, wyniki były mizerne.

  Od całej klasy politycznej zależy teraz, czy obecność sił narodowo-szowinistycznych utrwali się w naszej polityce. Czy agresja, ksenofobia i okrzyki „Polska dla Polaków” staną się głównym nurtem parlamentarnych debat. Czy zwycięży pozytywna (obojętnie, czy prawicowa, liberalna, czy lewicowa) wizja Polski, czy paranoiczna i agresywna, wykluczająca, oparta na kulcie siły i przemocy.

  Lewica musi nauczyć się docierać do wykluczonych, efektywnie organizować ich i ich interesy. Musi dać Polakom pozytywne emocje i odzyskać symbole, wokół których polscy obywatele mogliby się organizować w takich dniach, jak 11 listopada. Cywilizowana prawica musi pokonać pokusę antyimigranckiej retoryki i języka nienawiści, musi nauczyć się mówić raczej wkluczającym językiem mądrego, konserwatywnego solidaryzmu z pięknego przemówienia Kornela Morawieckiego w Sejmie, nie antyimigranckich okrzyków.

  Obie siły wokół narodowych szowinistów od Winnickiego powinny roztoczyć kordon sanitarny. Polski ruch narodowy zbyt często sięga bowiem po przemoc i język nienawiści, by można było z nim rozmawiać, jak z każdą inną demokratyczną siłą. Z każdym można rozmawiać i zasiąść przy stole, ale nie z tym, kto od początku otwarcie mówi, że nie chce nas widzieć przy stole, tylko na szubienicy. A to milionom Polaków i Polek znów powiedział w środę marsz niepodległości. I naprawdę nie ma znaczenia, że przy okazji nie rozbił żadnej witryny i wyjątkowo nie spalił wozu transmisyjnego żadnej telewizji.

  ~Ram 8 godzin i 39 minut temu
  Dzisiaj przeczytalem o genetycznych kodach pedofilii (na wp ). Po przeczytaniu tego artykulu jestem pewny ze istnieja tez genetyczne kody debilizmu.

  ~Kargul 8 godzin i 28 minut temu
  Twierdzenie że Jakub Majmurek jest satanistą jest bliższe prawdzie niż te które on sam głosi. Nazwanie go idiotą byłoby nieprecyzyjne.

  ~mike96 8 godzin i 27 minut temu
  Pana radykalne, lewackie skrzywienie jest równie szkodliwe jak happeningi narodowców. Poza tym jest demokracja i skoro pan może wypisywać swoje bzdury publicznie, wsparty przez różne media, dlaczego oni nie mogą wykrzykiwać swoich głupot? Gdzie równość i toleracja dla inności? A może jest pan nietoleralncyjnym ksenofobem w stosunku do tych kolesi?? Trochę luzu w gaciach nie zaszkodzi 😉

  ~st 8 godzin i 16 minut temu
  No tak stu Niemców ubranych na czarno ganianych przez policje na krakowskich przedmieściu na jednym z poprzednich marszów to oczywiście faszyści sobie wymyślili..

  ~Biały Brat 8 godzin i 24 minut temu
  Po co promować wynurzenia pajaca? Tak bardzo go zabolało, że antypolski rząd PO upadł i nie był w stanie zepsuć obchodów 11 listopada? Od kiedy ów dzień jest świętem sowieckich kundli, którzy robili co mogli by Rzeczpospolitą zniewolić i zniszczyć? „Imigrantów” tow. Jakiw może przyjąć w swoim domu. Ciekawe jak może się skończyć konfrontacja islamskiego zamordyzmu z takim „postępowcem”. Mam nadzieję, że w razie czego raport z autopsji tow. Jakiwa będzie upubliczniony.

  ~TUBYLEC 8 godzin i 42 minut temu
  Dlaczego mafia sowiecko-żydowska nie rozumie że Polak to taki obywatel, który chce dobrze dla Polski. Nie oszukuje swoich rodaków i nie udaje patrioty z kwiatuszkiem w klapie zjadając czekoladowego orła i służąc obcym mocarstwom kantuje społeczeństwo i podważa sens rodziny. Może być chińczykiem…

  ~ble ble ble 7 godzin i 47 minut temu
  Mam pytanie do tego Majmurka : W jaki sposób w haśle „Polska dla Polaków, Polacy dla Polski” nie mieści się większość obywateli Polski ? Z kogo składa się zatem według tego organicznego kretyna polskie społeczeństwo i w czym uwłacza mu dbanie o jego przyszłość jako Polaka ?

  ~Paolito 7 godzin i 11 minut temu
  Rosja – dla Rosjan, Ameryka – dla Amerykanów, Chiny – dla Chińczyków , Izrael dla Żydów…. to „oczywista oczywistość”…. ale Polska dla ….POLAKÓW ?!! No nie ! To jest k…. FASZYZM !!! Polska ma być DLA WSZYSTKICH , byle nie dla Polaków !!! Oto LEWACKA dialektyka….

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,141634,publicysta,Jakub-Majmurek,komentarze.html

   Jakub Majmurek

   Jakub Majmurek – z wykształcenia filmoznawca i politolog. Działa jako krytyk filmowy, publicysta, redaktor książek, komentator polityczny i eseista. Związany z Dziennikiem Opinii i kwartalnikiem „Krytyka Polityczna”. Publikuje także w „Kinie”, „Gazecie Wyborczej”, portalu „Filmweb”. Redaktor i współautor wielu publikacji, ostatnio „Kino-sztuka. Zwrot kinematograficzny w polskiej sztuce współczesnej”.

   …..

   Najmurek, czy jak tam ci obrzezana lewacka łajzo…

   Przeszkadzają ci Polacy? Nie ma problemu!!! Polecamy „rozrywkową” wycieczkę do Paryża! 🙂

   Ciekawe ilu podobnych temu tu lewków narżnęli tam miłujący pokój islamiści?
   Pewno za mało, żeby taki stwór otrząsnął się… No to teraz Najmurek, ja bym się na waszym miejscu zaczynał bać… bo jeszcze was ktoś siłą deportuje do Paryża, za karę… albo w nagrodę!!!

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nieprawdopodobna-sytuacja-Francja-zamyka-granice,wid,17972752,wiadomosc.html

   akt. 14.11.2015, 01:47

   Nieprawdopodobna sytuacja. Francja zamyka granice

   W związku z zamachami w Paryżu prezydent Francji Francois Hollande ogłosił w wystąpieniu telewizyjnym stan wyjątkowy na terenie całego kraju oraz zamknięcie granic. Terroryści, którzy napadli na salę koncertową Bataclan w Paryżu i wzięli tam zakładników, wznosili okrzyki „Allah Akbar” (arab. „Bóg jest wielki”) – wynika z relacji świadków.
   (…)
   Do zamachów terrorystycznych doszło w siedmiu różnych miejscach Paryża – poinformowała agencja AFP, cytując źródła bliskie śledztwu.

   Policja przypuściła szturm na salę, w której w piątek wieczorem odbywał się koncert rockowy. Szturm się zakończył, potem źródła policyjne podały, że zginęło tam około setki osób.

   …..

   Najmurek… w odróżnieniu od ciebie przemądrzały lewaku, ja wolę „polskich nazistów”, niż różnych takich semickich miłośników pokoju!!! 🙂

   Polubienie

 20. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Baszar-al-Asad-to-wina-francuskiej-polityki,wid,17973371,wiadomosc.html

  akt. 14.11.2015, 13:22

  Baszar al-​Asad: to wina francuskiej polityki

  Syryjski prezydent Baszar al-Asad powiedział, że polityka Francji przyczyniła się do rozprzestrzeniania się terroryzmu, a to doprowadziło do ataków w stolicy Francji. Krytykował on politykę Francji podczas spotkania z delegacją francuskich prawników w Damaszku.

  Dodał, że ataki terrorystyczne wymierzone w stolicę Francji nie mogą być oddzielone od tego co stało się ostatnio w Bejrucie oraz tego co dzieje się w Syrii w ciągu ostatnich 5 lat.

  W serii zamachów terrorystycznych w Paryżu zginęło co najmniej 128 osób, ponad 200 jest rannych, 99 w stanie krytycznym – to najnowszy bilans tragedii, która wstrząsnęła Francją. Do ataków oficjalnie przyznało się Państwo Islamskie.

  Nie żyje ośmiu zamachowców odpowiedzialnych za ataki. Siedmiu z nich zginęło w wyniku samobójczych detonacji ładunków wybuchowych, jeden został zastrzelony przez policjantów. Funkcjonariusze wciąż starają się ustalić, czy na terenie Paryża nie znajdują się ich ewentualni współpracownicy.

  Prezydent Francji Francois Hollande ocenił, że paryskie zamachy to „akt wypowiedzenia wojny” państwu i wartościom, których jego kraj broni na całym świecie. Zapowiedział, że Francja będzie bezlitosna wobec odpowiedzialnych za piątkowe ataki.

  Na ulicach Paryża pojawiło się wojsko. Wcześniej Hollande zdecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w całym kraju. Granice państwa zostały zamknięte, a wszystkie paryskie lotniska zostały zablokowane.

  Zobacz też: Szok we Francji. Prezydent zamyka granice i wprowadza stan wyjątkowy

  ~TW Bolek 1 godzinę i 12 minut temu
  Amerykanie chcą koniecznie wojny w Europie.

  ~kk 17 minut temu
  ci amerykanie z pejsami

  ~dfa 11 minut temu
  amerykanie chce szriatu na całym świecie ossama obama już o to zadba. Czy myślicie że muzumanin jako prezydent przestał bać się allacha

  ~broniarek 1 godzinę i 10 minut temu
  Pan Baszar należy do nielicznych rozsadnych politykow tego świata,jeszcze francuzi na kolanach będą go prosic o pomoc a byl „be”

  ~Gość 1 godzinę i 9 minut temu
  Macie swoich imigrantów

  Polubienie

 21. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Reporter-nagral-moment-ataku-w-Paryzu-Uwaga-na-drastyczne-sceny,wid,17973210,wiadomosc.html

  akt. 14.11.2015, 12:30

  Reporter nagrał moment ataku w Paryżu. (Uwaga na drastyczne sceny)

  Podczas ataku terrorystów w sali koncertowej Bataclan w pobliżu był Daniel Psenny, dziennikarz „Le Monde”. Francuskie media określają nagranie, które zarejestrował reporter, jako przerażające. Uwaga na drastyczne sceny.

  W serii zamachów terrorystycznych w Paryżu zginęło co najmniej 128 osób, ponad 200 jest rannych, 99 w stanie krytycznym – to najnowszy bilans tragedii, która wstrząsnęła Francją. CNN pisze nawet o 153 ofiarach.

  Nie żyje też ośmiu zamachowców odpowiedzialnych za ataki. Siedmiu z nich zginęło w wyniku samobójczych detonacji ładunków wybuchowych, jeden został zastrzelony przez policjantów. Funkcjonariusze wciąż starają się ustalić, czy na terenie Paryża nie znajdują się ich ewentualni współpracownicy.

  ~PiS.da 2 godziny i 12 minut temu
  NO !? Kto chce jeszcze przyjmować tych pseudo emigrantów muzułmańskich?

  ~to straszne 2 godziny i 14 minut temu
  Jezu, to straszne, młodzi ludzie ginęli w cierpieniu i bólu. Ich rodziny tego nie zniosą. Co sie dzieje z tymi rządzącymi , czy oni zwariowali, czy maja plan trzeciej wojny światowej!!!!!!!! Do czego doprowadziliście swoja durną polityką! Macie krew na rekach tych niewinnych ludzi. Potwory!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ~Lio 2 godziny i 10 minut temu
  Wg Angeli, im trzeba pomóc. Oni uciekli do Francji przed wojną. Co, P.Ewo, zaprosimy ich do siebie?

  ~zysk najwazniejszy 2 godziny i 13 minut temu
  I w takiej chwili jeszca REKLAMA takie zydowskie portal.

  ~48 2 godziny i 7 minut temu
  Nie wiem co jest większym kuwerstwem działania tych islamistów czy …. puszczanie tych reklam przy tym temacie i ” robienie kasy ” na trupach !!!???

  ~Dosadny 2 godziny i 18 minut temu
  Przerażające jest również mieszanie sie tonu z jakiejś durnej reklamy z dźwiękami z tej tragedii.

  ~niech żyje tolerancja 2 godziny i 17 minut temu
  polityczna poprawność i lewactwo

  ~celny 2 godziny i 15 minut temu
  Niezłe , zacznijcie się przyzwyczajać ,Kopaczka z Tuskiem już zadbali o to by u nas było równie wesoło. 12 tysięcy przyjaźnie nastawionych przybyszów już jedzie , a będzie ich jeszcze dużo więcej. Na koniec najlepsze : oni nas tak będą ,,ubogacać kulturowo” za nasze pieniądze.

  ~KUBA 2 godziny i 7 minut temu
  ciekawe ilu z tych napastników to przybyło do Francji jako biedni uchodźcy…. zaprośmy całą Afryke do Europy, będzie „wystrzałowo”…. SZOK

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tomasz-Otlowski-dla-WP-to-juz-nie-samotne-wilki-zamachy-w-Paryzu-bardzo-zle-rokuja-dla-Europy,wid,17973075,wiadomosc.html

   akt. 14.11.2015, 10:57

   Tomasz Otłowski dla WP: to już nie „samotne wilki”, zamachy w Paryżu bardzo źle rokują dla Europy

   Nie wiemy, czy nie mamy do czynienia z początkiem jakiejś większej serii ataków w całej Europie – przestrzega w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Otłowski, publicysta i ekspert ds. terroryzmu. Jak podkreśla, paryskie zamachy „bardzo źle rokują dla Europy – bo jeśli Francuzi dali się podejść, co dopiero mówić o służbach w innych krajach UE”.

   Zdaniem Tomasza Otłowskiego ataki były nie tylko dobrze skoordynowane, ale też dobrze zaplanowane i przygotowane. Dlatego nasuwa się wniosek, że musi stać za nimi określona komórka ekstremistyczna. – To już nie były klasyczne ataki „samotnych wilków” jak w przypadku „Charlie Hebdo”. Tym bardziej więc dziwi, że francuskie służby nie wykryły żadnych śladów przygotowań do tych ataków; to z pewnością będzie to pilny temat do analiz i oceny ich pracy – podkreśla.

   Dramatyczne relacje świadków ataku na klub Bataclan
   Z drugiej strony jego zdaniem świadczy to też o wysokim profesjonalizmie zamachowców. – Francuzi mają jedne z największych w Europie, o ile wręcz nie największe, doświadczenia w walce z terroryzmem jako takim, a islamskim w szczególności. Jeśli więc przegapili taką operację terrorystyczną, to świadczy o naprawdę wysokim stopniu wyszkolenia terrorystów. A to bardzo źle rokuje dla Europy – bo jeśli Francuzi dali się podejść, co dopiero mówić o służbach w innych krajach UE – ocenia.

   Analityk podkreśla, że zdobycie broni typu kałasznikow czy materiałów wybuchowych, to wbrew pozorom żaden problem, nawet w Polsce. To tylko kwestia ceny. – Terroryści z „Charlie Hebdo” pozyskali broń na czarnym rynku, od jednej z grup przestępczych – przypomina. Otłowski zauważa, że gangi na zachodzie Europy, a zwłaszcza we Francji, często tworzone są na zasadzie etniczno-wyznaniowej – marokańskiej, algierskiej, albańskiej, macedońskiej itp.

   – Obawiam się, że w najbliższej przyszłości może pojawić się taka „hybryda” w postaci podwójnego charakteru aktywności części struktur złożonych z młodych muzułmanów. Na zasadzie: „w ciągu dnia jesteśmy gangsterami, a w nocy stajemy się islamskimi radykałami i terrorystami” – prognozuje.

   Otłowski ostro odniósł się też do deklaracji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która poinformowała w obliczu ataków w Paryżu, że takiego zagrożenia nie ma w Polsce. – Dla mnie każdy oficer służb, który publicznie mówi coś takiego w sytuacji, jaką mamy w zakresie wojny z islamizmem, nadaje się do zwolnienia ze służby! – deklaruje. – Zagrożenie jest cały czas od 15 lat, można co najwyżej mówić o różnych jego stopniach – teraz, wobec tego co wydarzyło się w Paryżu, to zagrożenie bez wątpienia wzrosło, bo nie wiemy, czy nie mamy do czynienia z początkiem jakiejś większej serii ataków w całej Europie – przestrzega ekspert.

   ~Polaczek 5 godzin i 54 minut temu
   Pierwszy ekspert, któremu jestem w stanie uwierzyć, bo widzę to samo i tego samego się boję. Miliony potencjalnych terrorystów, miliony, które tylko w drobnym procencie integrują się z europejskim społeczeństwem, miliony żyjące w muzułmańskich enklawach w Szwecji, Niemczech, Francji, miliony sprowadzane do Europy aktualnie bez należytej kontroli. Wystarczy iskra.

   ~amn6 godzin temu
   Mylisz sie uchodźcy to uchodźcy a terroryści to terroryści. Mam nadzieje, ze jak najwięcej uchodźców znajdzie schronienie w Europie bo nie sa niczemu winni

   ~Nick5 godzin temu
   Mylisz sie amn. Wlasnie razem z uchodzcami przenikaja do nas terrorysci z ISIS.Mam nadzieje,ze jak najmniej uchodzcow znajdzie ” schronienie” w Europie. Co to za uchodzca ktory wybiera sobie najlepszy kraj, zamiast zostac w pierwszym, w ktorym nie ma wojny?

   ~Jack 4 godziny i 8 minut temu
   Tak w worku jest tylko kilka zgniłych jabłek. Poczekaj tydzień i zobaczysz ile zostanie zdrowych. I uchodźcy to uchodźcy a emigranci to emigranici w aktualnej fali mamy 90% imigrantów

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zamach-w-Paryzu-To-poczatek-nowej-wojny,wid,17973340,wiadomosc.html

   akt. 14.11.2015, 13:12

   Zamach w Paryżu. To początek nowej wojny?

   Jaka będzie reakcja Francji i Europy na serię piątkowych zamachów w Paryżu? Według ekspertów, Europę czekać mogą ściślejsze kontrole na granicach, zwiększenie współpracy i możliwości służb oraz większe zaangażowanie w wojnę w Syrii – Paryskie ataki, a wcześniej zamach na rosyjski samolot, pokazują, że kalifat jest coraz bardziej niebezpieczny i nie można dłużej zwlekać z jego zniszczeniem – mówi WP Tomasz Otłowski, ekspert ds. Bliskiego Wschodu.
   (…)

   ~Polak 1 godzinę i 4 minuty temu
   Trzba być idiotą żeby wierzyć że europa nie była w stanie uszczelnić granic i nie wpuścić tych wszystkich ludzi. Przecież tymczasowe obozy dużo łatwiej i taniej mozna było zrobić w ciepłych krajach w pobliżu syrii. To zostało zaplanowane i przeprowadzone przez marionetkowe wydmuszki z eu w jakimś celu.. Tylko w jakim??

   ~Ja 19 minut temu
   Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

   ~esgfdsfg 8 minut temu
   może chodzi o łatwe uzasadnienie wprowadzenia totalnej inwigilacji społeczeństwa?

   ~Ink 26 minut temu
   Kontrole na granicach?! To chyba tylko nas jak będziemy lecieć na wakacje, sprawdza dokładnie wszelkie niebezpieczne picie odbiorą! A ta dzika horda dalej będzie szła jak idzie

   ~Polak 16 minut temu
   Politycy chcieli wojenek na własne życzenie, a odkąd unia powstała w europie zaczęły się problemy. Stworzono tego stwora do kontroli własnych społeczeństw nie mając wizji co jeszcze może być zagrożeniem.

   ~gupizachod 23 minut temu
   mam już dosyć słuchania, że jednoczą się w bólu z ofiarami, chcę zacząć czytać artykuły, że dziś zostało zabitych 100 terrorystów, i tak każdego dnia…

   vigSS 8 minut temu
   A skąd islamiści mają pieniądze na finansowanie swojego „państwa”? Ze sprzedaży ropy naftowej po zaniżonych cenach. A kto tę ropę kupuje? Głównie Izrael. Wszystko jasne? Jakieś pytania?

   ~Pablo 15 minut temu
   To jak to? Nie będzie już radosnego witania imigrantów chlebem i solą na granicy? Jaka szkoda…

   ~leon satanista 5 minut temu
   Francois Hollande obiecał Państwu Islamskiemu prowadzenie „bezlitosnej wojny”. Jak taka wojna może wyglądać? – Francuzi zorganizują kolejny piękny Marsz Milczenia…

   ~Jarząbek 8 minut temu
   Trzeba koniecznie zwiększyć ilość kobiet w wojsku i policji. Patrole mieszane to najlepsza gwarancja sukcesu w walce z terrorystami

   ~drut kolczasty 13 minut temu
   A więc ten najmądrzejszy gatunek na ziemi, po tym jak zrobił piekło innym gatunkom teraz szykuje go swojemu własnemu. Bardzo mądrze.

   Polubienie

 22. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Gen-Skrzypczak-wszystko-rozpoczelo-sie-od-najazdu-Amerykanow-na-Panstwo-al-Kaddafiego,wid,17973158,wiadomosc.html

  akt. 14.11.2015, 12:54

  Gen. Skrzypczak: wszystko rozpoczęło się od najazdu Amerykanów na Państwo al-​Kaddafiego

  – Wszystko rozpoczęło się w momencie najazdu Amerykanów na Libię Kaddafiego. Myśmy obalili dyktaturę, która dawała stabilizację, porządek i bezpieczeństwo w tamtym rejonie. Natomiast obalenie tych dyktatur wywołało wojny i to jest tego konsekwencją. Arabowie twierdzą, że „to wyście nas najechali, a teraz my będziemy was najeżdżać” – mówi WP gen. Waldemar Skrzypczak, komentując wydarzenia we Francji.

  Zdaniem gen. Waldemara Skrzypczaka, wojna w Europie trwa od dawna i tylko politycy twierdzą, że nie ma żadnego zagrożenia i wszyscy są silni, zwarci i gotowi. – Jednak Francja jest przykładem tego, jak słaba jest Europa. Jak politycy są nieodpowiedzialni, a szczególnie Bruksela, która buduje przekonanie o miłości emigrantów do nas – mówi.

  Zagrożenie, jak sugeruje generał, przeniesie się na inne państwa Europy. – Jest to kwestią czasu. Teraz rozlewać się będzie fala emigracji, której pierwszy etap już się wydarzył. Wszyscy przygarniają uchodźców, wśród których na pewno są przemycani rebelianci z państwa ISIS, którzy są radykałami. To już się zaczęło i będzie miało charakter lawinowy. Zburzy to nasze wyobrażenie o współczesnym świecie, podejściu do bezpieczeństwa, w jakim teraz żyjemy, a także zburzy to, co rozumiemy pod pojęciem pokój, spokój i demokracja – zaznacza.

  Skrzypczak uważa, że brak dojrzałości politycznej, szczególnie polityków brukselskich i organizacji, które bardzo dobrze mówią o emigracji, powoduje to, że my wszyscy będziemy mieli problemy. – Jest to polityka drogi donikąd. To jest katastrofa, która dzieje się na nasze własne życzenie – twierdzi.

  – Francja powinna i może liczyć na wsparcie ze strony NATO. Problem jednak jest globalny. Dopóki nie zdusimy źródeł zagrożeń, to świat sobie z tym nie poradzi – dodaje.

  „Polska powinna patrzeć na siebie”

  Według generała, nikt w sytuacji wewnętrznej Francji nie pomoże, jeżeli sama tego nie zrobi. – Francja ma ogromny problem wewnętrzny. W czym my możemy jej pomóc? Jedynie we wsparciu duchowym i publicznym poparciem. Francja jest na tyle silna militarnie i posiada tyle sił bezpieczeństwa, które musi skutecznie wykorzystać. Natomiast Polska powinna patrzeć na siebie i na ewentualny stopień zagrożenia – mówi.

  Generał nie wyklucza również, że Polska jest podobnie zagrożona, jak inne państwa w Europie. Natomiast zamknięcie granic przez prezydenta Francji jest jednym z etapów wprowadzenia stanu wyjątkowego. – Stan wyjątkowy daje wielkie i szerokie uprawnienia służbom bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o kontrolę, nadzór i obserwację – dodaje.

  – Wszystkie służby bezpieczeństwa we Francji są uruchomione. Teraz Francuzi muszą sobie odpowiedzieć, na ile mogą pozwolić sobie na to, żeby ci ludzie robili to, co chcą w ich kraju. Nie przewidują bowiem scenariusza, który może okazać się najgorszym. Terroryści są zdeterminowani i ich własne życie nie ma dla nich znaczenia. Oni idąc na akcję wiedzą, że zginą i ich celem jest zabicie jak najwięcej niewiernych – zaznacza Skrzypczak.

  Zdaniem generała, wszystko rozpoczęło się w momencie najazdu Amerykanów na Państwo al-Kaddafiego. – Myśmy obalili dyktaturę, która dawała stabilizację, porządek i bezpieczeństwo w tamtym rejonie. Natomiast obalenie tych dyktatur wywołało wojny i to jest tego konsekwencją. Arabowie twierdzą, że „to wyście” nas najechali, a teraz my będziemy was najeżdżać” – podkreśla.

  ~Przerażony 5 godzin i 17 minut temu
  Słuszne słowa gen. Skrzypczaka. USA, Francja i inne państwa wyobrażają sobie, że mogą bombardować kogo chcą, organizować przewroty, zabijać dyktatorów monopolizować czy wręcz zabierać bogactwa naturalne słabszych krajów.Nie da się. Zdestabilizują świat i doprowadzą do totalnej wojny.

  ~Mrz 4 godziny i 52 minut temu
  Dobrze, że jest ktoś kto głośno o tym mówi.

  ~EUROPEJCZYK 5 godzin i 6 minut temu
  Szczerze to mam nadzieje, ze wkoncu narody Europy powstaną i się złącza przeciwko lewackiej i prozydowskiej Brukseli , która ewidentnie niszczy wartości Europy oraz wspolwinna jest śmierci tysięcy niewinnych osób przez ostatnie lata. Pani Merkel powinna natychmiast zostać aresztowana i w Hadze postawiona przed sąd za zbrodnie przeciwko ludzkości. Ewidentnie jest współorganizatorka tej tragedii! Polska wraz z krajami grupy wyszehradzkiej powinny taki wniosek wystawić. Powinniśmy raz na zawsze zakończyć ta oblude i kłamstwa medialne. Ogolnie wiadomo , że broń, ładunki wybuchowe przywożone jest wraz z emigrantami Centrala a Europe ma mieścić się w Bośni. O tym się nie mówi Jedynie co politycy potrafią to łączyć się w rozpaczy z poszkodowanymi. Pisza tylko listy kondolencyjne Jestesmy Paryża nami I co ?? I nic Za tydzień wszystko wróci do normy i media będą pokazywać biedy emigrantów , którzy nic innego nie pragną jak zniszczyć europe

  Polubienie

 23. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francuzi-jeszcze-bardziej-silni-i-zjednoczeni-Korespondencja-z-Paryza,wid,17973264,wiadomosc.html

  akt. 14.11.2015, 13:09

  Francuzi jeszcze bardziej silni i zjednoczeni. Korespondencja z Paryża

  Francuzi wydają się być jeszcze bardziej silni i zjednoczeni w obliczu ostatniej tragedii niż po styczniowym zamachu na redakcję „Charlie Hebdo”. – Strzelanie do ludzi, którzy leżą na ziemi i są nieuzbrojeni to tchórzostwo. Nie boimy się i zamierzamy dalej normalnie żyć – powiedział jeden z zakładników zamachowca samobójcy. Relacja Katarzyny Opydo z serwisu iFrancja.fr dla Wirtualnej Polski.
  (…)

  ~norbikus 3 godziny i 46 minut temu
  Zamierzają normalnie życ ? Czyli dalej sprowadzać obcych , ustępować i udawać że nic się nie dzieje ?Jeśli liczą na współczucie i litość terrorystów to niestety – nie tak to działa.

  ~łoooooo 3 godziny i 46 minut temu
  Niech kraje europejskie wpuszczają wiecej tej hołoty to wszyscy będziemy mieli gardła poderżnięte.

  ~brod 3 godziny i 46 minut temu
  Francuzom nie da się już pomóc, ale są kraje w Europie, gdzie muzułmanów można i należy powstrzymać.

  ~Czarna Brygada 2 godziny i 8 minut temu
  Francuzi i Francja dadzą sobie radę … natomiast poważnie winieneś zastanowic się nad sobą.

  ~100procent 1 godzinę i 55 minut temu
  Prawdziwy problem się zacznie, gdy muzułmanie dojdą we Francji do władzy. Dostęp do arsenału jądrowego i jest pozamiatane.

  Polubienie

 24. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polak-ktory-walczyl-po-stronie-IS-zostal-deportowany-Dzisiaj-uslyszy-zarzuty,wid,17974781,wiadomosc.html?ticaid=115f2a&_ticrsn=3

  akt. 15.11.2015, 13:03

  Polak zatrzymany w śledztwie dotyczącym działalności o charakterze terrorystycznym

  Zatrzymano Polaka w związku ze śledztwem dotyczącym działalności o charakterze terrorystycznej – potwierdzili wcześniejsze doniesienia mediów rzecznik łódzkiej PA i rzecznik ABW. Służby specjalne działają skutecznie – ocenił z kolei ich koordynator Marek Biernacki.

  – Tak, potwierdzam zatrzymanie takiej osoby, w związku ze śledztwem prowadzonym przez ABW wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi – powiedział rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Maciej Karczyński.

  Rzecznik łódzkiej PA Jarosław Szubert wyjaśnił, że „mężczyzna jest na razie zatrzymany w charakterze podejrzewanego”. – Śledztwo dotyczy przestępczości związanej z działalnością terrorystyczną. Zatrzymany został na terenie Polski. Czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone w PA w Łodzi – powiedział Szubert.

  Pytany o to, czy zatrzymany mężczyzna zostanie w niedzielę przesłuchany lub zostaną mu postawione zarzuty odparł, że jest na to 48 godzin. – Mamy 48 godzin na czynności z zatrzymanym, gdy je przeprowadzimy będziemy o nich informowali. Dziś nie będzie więcej informacji – zaznaczył rzecznik łódzkiej PA.

  Koordynator służb specjalnych Marek Biernacki powiedział – pytany o zatrzymanie Polaka – że jest szereg operacji ABW i służby działają skutecznie. – Ta osoba była stale monitorowana przez służby, mimo że była w Norwegii – przez służby partnerskie i przez nas – dodał.

  – Staramy się monitorować wszystkie osoby, które uważamy za niebezpieczne, które przeszły konwersję na radykalny islam, które uczestniczyły w wojnie w Syrii – zaznaczył. – W ostatnim czasie nie tylko ta operacja była przeprowadzana – dodał, nie ujawniając czego dokładnie operacje dotyczyły.

  Według mediów Polak we wrześniu został zatrzymany w Norwegii. Rzecznik ABW informował wtedy, że Agencja od kilku miesięcy współpracowała z Norwegami w tej sprawie, byli też w tym kraju po zatrzymaniu Polaka.

  Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że Polak z obozu dla uchodźców w Norwegii trafił na lotnisko w Warszawie i tu został zatrzymany. Następnie przewieziono go do Łodzi.

  Informacje o zatrzymaniu podało radio Zet. Według stacji we wrześniu mężczyzna został w Norwegii aresztowany za złamanie prawa migracyjnego, a kilka miesięcy wcześniej zatrzymano go pod zarzutem działalności terrorystycznej na terytorium Syrii od marca 2014 do kwietnia 2015 roku – grozi mu za to do 6 lat więzienia, 23-latek nie przyznał się do winy.

  ~hmm 3 godziny i 56 minut temu
  za 6 lat wyjdzie i będzie nienawiść do całego państwa i jedno wielkie boom, 300 ofiar, smutek i zastanawianie się jak to się stało. I wtedy dopiero dojdzie do ludzi że może lepiej dawać dożywocie albo karę śmierci dla przyszłych terrorystów?

  ~asdasdsa3 godziny temu
  No i w tym aspekcie Korwin ma rację.

  ~nie możliwe3 godziny temu
  W tym chorym chrześcijańskim kraju nigdy nie będzie to możliwe niestety.

  ~szal3 godziny temu
  Tak kara smierci dla łódzkich łowców skór,bandytów okradajacych nasz kraj ,sprzedawczykow,kto ci takie prawo napisze,przeciez musieli by polowe spoleczenstwa zaszczepić pawulonem

  Polubienie

 25. http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uchodzcy-w-niemczech-wkrotce-rusza,97,0,1937761.html

  2015-10-24 15:53

  Uchodźcy w Niemczech. Wkrótce ruszą deportacje

  W Niemczech wcześniej niż planowano, wchodzą w życie zaostrzone przepisy azylowe. W najbliższych dniach mają rozpocząć się deportacje osób, którym nie przyznano prawa pobytu.

  Niemiecki parlament w ekspresowym tempie znowelizował przepisy azylowe. Zmiany miały obowiązywać od listopada, ale w obliczu ogromnej fali uchodźców zdecydowano przyspieszyć ich wprowadzenie. Nowe regulacje skracają postępowanie azylowe i ułatwiają procedurę odsyłania osób bez prawa pobytu w Niemczech. Media informowały, że już w nachodzącym tygodniu może dojść do pierwszej dużej deportacji.

  Nowe przepisy ograniczają też świadczenia socjalne dla uchodźców. Każdego dnia do Niemiec dociera po kilka tysięcy imigrantów. Niemieckie samorządy mają coraz większe problemy z zapewnieniem im schronienia. Jak pokazują sondaże, sytuacja ta coraz bardziej niepokoi mieszkańców kraju.

  2015-10-24 22:30:51 37.47.3.* | szowinista polski
  too late, sorry but too late. mleczko już sie rozlało

  2015-10-24 22:22:01 90.156.99.* | marek68
  will komen czyż nie tak a polacy to nietolerancyjni są!

  2015-10-24 22:15:00 155.133.7.* | B52100
  mamuśka doszła do wniosku że ją nie stać na wszystkie dzieci bo własne zdechły by z głodu

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/niemcy-bka-bije-na-alarm-rosnie-przemoc-na-tle-rasistowskim/qkmgsv

   Niemcy: BKA bije na alarm. Rośnie przemoc na tle rasistowskim

   Pałki, noże, podpalenia – Federalny Urząd Kryminalny (BKA) liczy się ze wzrostem ataków skrajnej prawicy na uchodźców i polityków. Wewnętrzna analiza zdradza, kto kryje się za zamachami na schroniska dla uchodźców.
   (…)

   ~:/ : Makreli chyba już zwieracze puszczają ze strachu.

   ~Na prawdę? : Jak to możliwe przecież to biedni i pokrzywdzeni emigranci, których Niemcy chcą rozlokować w innych państwach UE 🙂

   ~antek : Czyżby szwaby się budziły?

   ~chochlik : No przecież to wyłącznie w Polsce jest rasizm i ksenofobia. Niemcy kochają uchodźców. A ten kwas solny to taka tradycyjna niemiecka forma gościnności wstępnej. Później , jak się bardziej poznają to będzie grany Cyklon B. Tradycja zobowiązuje.

   ~www : To nie terrorysci tylko samoobronna przed ta muzulmanska dzicza ! To oni sa terrorystami ( muzulmanie ) ktorzy wtargneli ( nielegalnie ) do obcych krajow bez jakiegokolwiek zezwolenia ze strony spoleczenstwa i narzucaja ich chore prawa i chora religie !

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szwecja-zaostrzy-zasady-polityki-azylowej-Wprowadzi-zezwolenia-na-pobyt-ograniczony-czasowo,wid,17929334,wiadomosc.html

   akt. 23.10.2015, 17:37

   Szwecja zaostrzy zasady polityki azylowej. Wprowadzi zezwolenia na pobyt ograniczony czasowo

   W obliczu zwiększonego napływu uchodźców złożony z socjaldemokratów i Zielonych rząd Szwecji zawarł w piątek ze znaczną częścią opozycji ponadpartyjne porozumienie w sprawie zaostrzenia polityki azylowej.

   Wraz z partiami mieszczańskiej opozycji rządząca koalicja zamierza wprowadzić między innymi zezwolenia na pobyt ograniczony czasowo. Rozwiązanie to nie będzie jednak dotyczyć niektórych kategorii uchodźców, na przykład rodzin z dziećmi.

   Przewiduje się również przyspieszenie rozpatrywania wniosków azylowych i szybsze odsyłanie z powrotem osób, których wnioski uznano za bezzasadne, co zwolni miejsca dla nowych uchodźców. Strony porozumienia nie osiągnęły jednak zgody w kwestii wprowadzenia ograniczonych czasowo kontroli granicznych.

   Do porozumienia nie przystąpiło zdecydowanie przeciwne jakiejkolwiek migracji prawicowo-populistyczne ugrupowanie Demokratyczni Szwedzi oraz postkomunistyczna Partia Lewicy, której poglądy w sprawach polityki azylowej są dla innych partii zbyt liberalne.

   Według najnowszych prognoz do Szwecji przybędzie w bieżącym roku 190 tys. osób ubiegających się o azyl, a w roku przyszłym dalsze 170 tys.

   ~tu teraz 2 godziny i 20 minut temu
   trochę czasu trzeba aby politycy zrozumieli, że imigrantów przyciaga tu głównie socjal, czysty raj-kasa za nic nie robienie. Tak naprawdę nie ma kryzysu imigracyjnego, jest tylko kryzys w myśleniu polityków, poprawność polityczna spowodowana propagandą multikulti paraliżyje jakiekolwiek sensowne rozwiazania, najważniejsze aby nie uradzić odmiennych. Deportować pseudouchodźców czyli 80-85% tych co przyjechali, a reszta zostanie bez problemu przyjęta.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tusk-stracilismy-zdolnosc-do-ochrony-granic-UE,wid,17926843,wiadomosc.html

   akt. 22.10.2015, 20:37

   Tusk: straciliśmy zdolność do ochrony granic UE

   UE straciła zdolność do ochrony swoich granic – ocenił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w wystąpieniu na kongresie europejskiej centroprawicy w Madrycie. Zaapelował też o zakończenie „haniebnego sporu” o podział uchodźców.
   (…)

   ~recenzent 4 godziny i 11 minut temu
   Tusk jak zawsze – geniusz i odkrywca! Odkrył to co choćby na tym forum wiedzieliśmy wszyscy bodajże od przełomu sierpnia i września, że UE jest słabizną! Merkel jak zawsze – cięźka idiotka lub konsekwentna agentka druha Putina, a ORBAN jak zwykle – trzeźwy realista. Jeśli by UE miała się próbować obronić to Merkel trzeba by natychmiast zutylizować, Tuska wsadzić na dożywocie,a ORBANA zrobić szefem całej Unii!

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Coraz-mniej-Brytyjczykow-chce-pozostania-w-UE,wid,17926871,wiadomosc.html

   akt. 22.10.2015, 21:22

   Coraz mniej Brytyjczyków chce pozostania w UE

   Za pozostaniem w Unii Europejskiej głosowałoby obecnie 52 proc. Brytyjczyków, natomiast za wyjściem z niej 39 proc. – poinformował brytyjski instytut badania opinii publicznej Ipsos MORI, prezentując wyniki swego najnowszego sondażu.
   (…)
   ~DENVER 3 godziny i 24 minut temu
   To poczatek konca UE.

   ~wrf 2 godziny i 28 minut temu
   Polaków też coraz mniej tego chce

   Polubienie


 26. War of the Worlds – Wojna Swiatów – Max Kolonko Mówi Jak Jest


  Cała prawda o imigrantach w Polsce i Europie !!!!


  Szydło w POtrzasku – Max Kolonko Mówi Jak Jest

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-dotkliwy-cios-dla-panstwa-islamskiego-armia-usa-ujawnila-kulisy/qqb1vv

   „Na linii frontu”. Dotkliwy cios dla Państwa Islamskiego. Armia USA ujawniła kulisy działań zbrojnych

   W Iraku pojawiają się oznaki, mogące świadczyć o tym, że siły rządowe powoli zaczynają przełamywać klincz na polu walki z ISIS. Irakijczycy odnieśli taktyczny sukces obijając z rąk terrorystów miasto Bajdżi, szykują się także do szturmu na Ramadi, podczas gdy Kurdowie nasilili ataki, by przerwać strategiczny szlak łączący terytoria kalifatu w Iraku i Syrii. W ocenie gen. Josepha Dunforda, operacje te stanowią „pozytywny sygnał” i „skutecznie utrudniły życie terrorystom”. Wojskowy opisał także kulisy walki przeciwko ISIS oraz zarysował elementy strategii na najbliższy czas.
   (…)

   ~Patriota : Zobaczcie na pierwszej stronie niemieckiego ONET, przypominają jakiś Niemiecki zatopiony przez Rosjan okręt z Niemcami uciekającymi w panice przed frontem i sprawiedliwością, przedstawiając to tak jakby to była nasza wina bo przecież było to przy polskiej granicy. Takiej obrzydliwej propagandy jeszcze nie widziałem. Należało się tym Niemcom nie żadnym nazistom ale NIEMCOM z nawiązką! Chwała na wieki kapitanowi rosyjskiego okrętu podwodnego który posłał na dno ten pełen Niemieckich fanatyków Niemiecki okręt.

   ~Polak mały : No i proszę… Ruscy im łoją turbany, a Stany sobie przypisują sukcesy w walce ze stworzoną przez siebie ISIS. Wystarczyłoby żeby nie dozbrajali tych brodaczy, nie zrzucali im amunicji i nie kupowali od nich taniej ropa, a niedługo byłoby pozamiatane. No ale właśnie nie o pokój im chodzi, a o wpływy i duże pieniądze dlatego walka trwa. A zapomniałem jeszcze o walce o demokrację i usunięciu „reżimu Assada” przez „umiarkowaną opozycję” Hahaha!

   ~peka : To ciekawe co mówi pan generał nt. Syrii. Nie było nalotów Rosjan, nie było ŻADNYCH znaczących sukcesów w walkach z ISIS, były tysiące uchodźców z terenów zajętych przez islamistów a islamiści mordowali ludność niemuzułmańską na kolejno zdobywanych terenach. I nagle okazuje się, że wyraźne osłabienie ISIS na terenie Syrii utrudnia osiągnięcie celów USA i ich sojuszników. No tak, bo USA nie walczy ze swoim dzieckiem – ISIS, ale z Asadem. Przecież w/g nich Asad jest o wiele groźniejszy dla świata od zalewających nas wraz z uchodźcami terrorystów. A jak już W Eu zaczną częściej wybuchać bomby, zacznie ubywać sojuszników, wtedy wujo Sam wyciągnie pomocną dłoń i ze zniszczonych dokumentnie państw arabskich przeniesie się ze swoją pomocą do Europy. tak żandarm światowy będzie dalej zwalczał i uwalniał świat przed światem, jednych przed drugimi, byle tylko trzymać stery rządzenia w rękach. Ale jak się włączy Rosja czy w przyszłości Chiny ( a napewno się włączą), to wtedy będą be, bo będą przeszkadzali tworzeniu nowego ładu. Amerykańskiego ładu, oczywiście

   ~Aty : Przy tak dużej ilości nalotów amerykańskich możnaby zbombardować całą Syrie i doprowadzić do zakończenia wojny ale reżim USA oszukał poraz kolejny świat . Amerykańskie naloty były wsparciem dla PI gdzie samoloty amerykańskie zrzucały broń dla tych terrorystów.
   Ujawnione zostały informacje o tym jak iracka obrona przeciwlotnicza zestrzeliła w tym roku brytyjskie i amerykańskie samoloty, które transportowały broń dla PI. PI zostało stworzone przez reżim USA w konkretnym bandyckim celu, który został pokrzyżowany przez działania rosyjskie. Teraz kiedy włądze Iraku wolą współprace z Rosją to reżim USA się obudził i chce pokazać za wszelką cene,że zwalcza PI i chce pomóc Irakowi. Amerykańska obłuda poraz kolejny pokazuje chamstwo i obłude amerykańskiego reżimu

   ~tak dla porzadku : Te naloty amerykanskie to byly loty na cele zrzutu z zaopatrzeniem dla dla islamistow a nie niszczenie ich. Hipokryci amerykanscy kapneli sie ze ruscy przejma kontrole nad Irakiem i nagle zaczeli zwalczac ISSIS. Te zaklamane szuje wykorzystuja tureckich do bombardowania Kurdow ktorzy jako jedyni walcza z terrorystami i wmawiaja calemu swiatu ze to oni walcza z islamistami. Lepiej by bylo gdyby kowboje wrocili do pasienia krow i nie pakowali sie tam gdzie ich nie chca. Same wladze irackie podaja ze amerykanie zaopatruja terrorystow a murzyn i ferajna rzna glupa ze az wiory leca.

   Polubienie


 27. „W imię czego?” – jedno z miejsc w Paryżu, gdzie doszło do ataku terrorystycznego (AFP / Loic Venance)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Politycy-o-kwestii-przyjmowania-uchodzcow-w-kontekscie-zamachow-w-Paryzu,wid,17974784,wiadomosc.html

  akt. 15.11.2015, 16:26

  Politycy o kwestii przyjmowania uchodźców w kontekście zamachów w Paryżu

  Po zamachach w Paryżu w dyskusjach powróciła kwestia przyjmowania uchodźców. Zobowiązania trzeba wypełniać, priorytetem jednak musi być bezpieczeństwo Polaków – uważają politycy PiS. Bezpieczeństwo tak, ale odgradzanie się od uchodźców prowadzi donikąd – ocenią politycy innych ugrupowań.

  (…)
  Stanowiska innych partii

  Lider Nowoczesnej Ryszard Petru stwierdził w niedzielę, że z retoryką tych wypowiedzi Waszczykowskiego może się zgodzić. – Wypowiedź taka, że przyjmujemy ich, ale w bezpieczny sposób, bo mamy taką możliwość, bo akurat nie mamy ryzyka, że ktoś nam wjedzie tylko dokładnie wiemy, kogo przyjmujmy, jest zupełnie innym podejściem – powiedział Petru w radiu Zet.

  Stwierdził też, że przyczyną zamachów w Paryżu nie jest to, że kanclerz Niemiec Angela Merkel „przyjęła za dużą część uchodźców, ale to, że jest wojna z Państwem Islamskim”. – Pytanie jest, jak zapobiec konfliktowi tamże. Przypomnę, że to była zemsta za to, że Francja uczestniczy w wojnie z Państwem Islamskim – powiedział zaznaczając, że w pewnym stopniu Francja spodziewała się zamachów.

  Z kolei Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) podkreśliła, że bardzo zdziwiła ją wypowiedź Szymańskiego. – Wiązaliśmy nadzieję z jego obecnością w przyszłym rządzie, ponieważ jest człowiekiem, który doskonale zna realia europejskie i wychodzi z tamtego środowiska – mówiła w radiu Zet.

  – Jeszcze w listopadzie będzie kolejny szczyt Rady Europejskiej. Na tę sytuację należy odpowiadać, reagować, bardzo szybko i to na forum całej Unii Europejskiej, a nie poszczególnych państw, bo sami nie bardzo znajdziemy rozwiązanie”. Jak dodała, model ogradzania się płotami proponowany przez Węgry prowadzi donikąd.

  Z kolei polityk PSL Stanisław Żelichowski mówił, że po zamachach w Paryżu „politykom będzie najłatwiej zwalić winę na uchodźców, pokazać, że to ich wina”. – Natomiast gdybyśmy w takim kierunku poszli, to niczego nie rozwiążemy – ocenił.

  Poseł Ruchu Kukiz’15 Robert Winnicki stwierdził z kolei, że „Zachód Zachodowi zgotował taki los”. Powoływał się na informację, że jeden ze sprawców piątkowych zamachów w Paryżu, który miał przy sobie syryjski paszport, dostał się na terytorium UE w październiku przez Grecję.

  ~wiem 3 godziny i 26 minut temu
  Przyjęcie imigrantów, bo w 90% nie są to uchodźcy, jest nie do przyjęcia. Jak ich zaczniemy przyjmować, to przyjmowaniu nie będzie końca, bo sprowadzą rodziny i ściągną następnych. Poza Szymańskim PiS daje d. w tej sprawie, nie mówiąc o PO i lewactwie, które jest oczywiście za. A kto będzie płacił podatki na tajne służby pilnujące naszych milusińskich imigrantów? Przecież będziemy płacić na to naszą krwawicą, no i ofiarami zamachów w wojnie cywilizacyjnej, która póki co jest tylko na zachodzi. I tak ludzie z Polski wyjeżdżają, bo zarobki są tak niskie.

  ~Eu 3 godziny i 54 minut temu
  Co my tu mamy do ,,rozwiązywania?” Wszystkich wysłać do krajów arabskich,to ich ziomkowie,a nie europejczykow!

  ~olek 3 godziny i 38 minut temu
  Dlaczego nikt nie liczy się ze społeczeństwem??? 95% ludzi nie chce przyjmowania uchodźców!!

  ~Rafael 1 godzinę i 58 minut temu
  Dokładnie! Jeśli mamy z tym jakiś problem,to najlepiej rozstrzygnijmy to w ogólnonarodowym referendum. I będzie po sprawie. Państwo musi wysłuchać głosu swoich obywateli – nie robi łaski. Jeśli tego nie zrobi,to może liczyć się z ogólnonarodowymi niepokojami i protestami… Naciskajmy na władze..niech w końcu zacznie nas słuchać!Niech zacznie się z nami liczyć!

  ~Gfgg 42 minut temu
  Patrzac na zielone i czerwone cyferki chyba 99 procent hehe. Problem jest do rozwiazania tylko zachod miekki. Pogadajcie z putinem.

  ~kocik 30 minut temu
  Obywatele wolnego swiata, obywatele Polski!!! Nie badzmy Francuzami, co siedza i czakaja, az ich Araby wytluka. Walczmy!!!! Zlikwidujmy meczety, odetnijmy islamcom fundusze, deportujmy podeirzanych i niewiadomego pochodzenia…. Najwazniejsze: NIE WPUSZCZAJMY MUZULMANOW DO UNII.

  Polubienie

  • ~mateo 2015-11-14 (18:38)
   I wszystkie przeprowadzone przez islamistów

   Dajmy im więcej „benefitów”, czyli zasiłków,.. bo tzw. islam… religią pokoju jest i basta!!! 😉

   http://wiadomosci.wp.pl/gid,17973159,kat,1356,title,Najkrwawsze-zamachy-ostatnich-lat,galeria.html

   Hiszpania, Madryt – 11 marca 2004

   Wczesnym rankiem 11 marca 2004 roku dziesiątki podmiejskich pociągów jak każdego dnia dowoziły do centrum Madrytu tysiące ludzi do szkoły i pracy. Nagle nastąpił wybuch, później drugi, trzeci… Zamachowcy ukryli w pociągach 13 bomb, 10 z nich eksplodowało. Zginęło 191 osób, a ponad 2000 zostało rannych.

   Autorstwo zamachów szybko przypisano islamskim fundamentalistom spod znaku Al-Kaidy. Ogrom zniszczeń i śmierć setek niewinnych ludzi miały zmusić hiszpański rząd do wycofania wojsk z Iraku. Ataki przeprowadzono trzy dni przed wyborami parlamentarnymi. Nowy socjalistyczny premier Jose Luis Zapatero szybko wyciągnął hiszpańskie wojska znad Eufratu i Tygrysu.

   Efekt ataków był piorunujący zwłaszcza, że do zamachów doszło równo 2,5 roku po atakach terrorystycznych 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych.

   Wielka Brytania, Londyn – 7 lipca 2005

   7 lipca 2005 roku, gdy w Szkocji trwał szczyt G8, a Londyn dzień wcześniej zdobył prawo do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2012 roku, czterech młodych mężczyzn zdetonowało ładunki wybuchowe w metrze i autobusie miejskim.

   W zamachach przeprowadzonych przez członków – jak się później okazało – Tajnej Grupy Dżihadu Al-Kaidy w Europie zginęło 56 osób (w tym czterej terroryści), a ponad 700 zostało rannych.

   „Bohaterscy bojownicy narodu arabskiego! Nadszedł czas zemsty na syjonistycznym, prowadzącym krucjatę rządzie brytyjskim. To odpowiedź na masakry, jakich Wielka Brytania dopuszcza się w Iraku i Afganistanie” – napisała Al-Kaida w oświadczeniu opublikowanym w internecie i dzienniku „Al-Kuds al-Arabi”.

   Francja, Paryż – 7 stycznia 2015

   Dochodziła godz. 11:30 7 stycznia 2015 roku, gdy do redakcji znanego satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” wkroczyło trzech uzbrojonych mężczyzn. Ze słowami „Allahu Akbar” na ustach otworzyli ogień do pracowników gazety. Łącznie zabili 12 osób (w tym dwóch policjantów), a 11 ranili.

   Napastnicy – dwóch braci, obywatele francuscy algierskiego pochodzenia – zostali osaczeni dopiero po dwóch dniach pod Paryżem i zginęli w wymianie ognia z policją. Okazało się później, że starszy z nich był szkolony przez Al-Kaidę w Jemenie.

   Nie ulegało wątpliwości, że atak był zemstą islamistów na „Charlie Hebdo” za głośne karykatury Mahometa. Tygodnik wielokrotnie wcześniej otrzymywał pogróżki, a w 2011 siedziba gazety doszczętnie spłonęła.

   Rosja, Biesłan – 1 września 2004

   Nie tylko Europa Zachodnia padała ofiarą islamskich ekstremistów. W pierwszej dekadzie XXI wieku przez Rosję przetoczyła się fala wyjątkowo krwawych zamachów terrorystycznych, organizowanych przez radykałów wywodzących się przeważnie z Inguszów i Czeczenów.

   Największa tragedia rozegrała się w Biesłanie w Osetii Północnej na początku września 2004 roku. Grupa uzbrojonych terrorystów należących do sił czeczeńskiego dowódcy polowego Szamila Basajewa, znanego też jako Abdallah Szamil Abu-Idris, zajęła budynek szkoły biorąc ponad 1100 zakładników, w przeważającej większości dzieci. W wyniku wydarzeń, które nastąpiły w kolejnych dniach – działań terrorystów i szturmu rosyjskich sił specjalnych – zginęło prawie 400 osób, a dwa razy tyle zostało rannych.

   Dwa lata wcześniej do niewiele mniej tragicznego zamachu doszło w Moskwie w teatrze na Dubrowce, gdzie zginęło co najmniej 170 osób. W ostatniej dekadzie doszło też do kilku poważnych ataków terrorystycznych na metro i port lotniczy w Moskwie.

   Indonezja, Bali – 12 października 2002

   W październiku 2002 roku obywatele krajów zachodnich stali się celem ataków bombowych na indonezyjskiej wyspie Bali. W kurorcie Kuta zginęły wtedy 202 osoby, w zdecydowanej większości turyści. Wśród ofiar znalazła się polska dziennikarka i reporterka Beata Pawlak.

   Zamachowcy zaatakowali nocny klub, w którym przede wszystkim bawili się zachodni goście, pragnący zasmakować uroków rajskiej wyspy. Do zamachu przyznała się powiązana z Al-Kaidą azjatycka organizacja fundamentalistyczna Dżimah Islamija.

   Indie, Mumbaj – 26 listopada 2008

   Wieczorem 26 listopada 2008 r. w Mumbaju w Indiach rozpoczęła się seria skoordynowanych zamachów terrorystycznych, w których zginęło 166 osób, w tym 26 obcokrajowców, a ponad 300 ludzi zostało rannych.

   Grupa napastników sterroryzowała miasto na 60 godzin. Ostrzelali popularną wśród turystów kawiarnię, posterunki policji, podłożyli bomby w taksówkach, zaatakowali żydowskie centrum kultury i dwa hotele – Oberoi Trident oraz Taj Mahal Palace & Tower. Ten drugi stał się główną sceną dramatu, gdzie przez kolejne doby zakładnicy walczyli o swoje życie. W hotelu znajdowała się m.in. grupa europarlamentarzystów, w tym Polak – Jan Masiel.

   Za krwawymi atakami stało 10 terrorystów należących do pakistańskiego ugrupowania islamskich fundamentalistów – Lashkar-e-Taiba. Tylko jeden z nich przeżył szturm, by cztery lata później zostać powieszonym po wydaniu przez sąd wyroku skazującego.

   Kenia, Nairobi – 21 września 2013

   21 września 2013 roku grupa terrorystów weszła do nowoczesnego centrum handlowego Westgate Mall w stolicy Kenii. Napastnicy metodycznie zabijali wszystkich, którzy nie potrafili posługiwać się językiem arabskim, muzułmanów wypuszczając na wolność. Następnie zabarykadowali się w budynku wraz z zakładnikami.

   Gdy kenijskie służby odbiły obiekt, doliczono się ponad 70 ofiar śmiertelnych. Rannych zostało 175 osób. Jeszcze w trakcie trwania kryzysu okazało się, że za zamachem stoi somalijska grupa Al-Szabaab, formalnie filia Al-Kaidy w Rogu Afryki. Atak miał być odwetem za działania wojsk kenijskich, które operują w Somalii w ramach międzynarodowej misji pokojowej.

   Polubienie

 28. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Terrorysci-to-uchodzcy-Szef-niemieckiego-wywiadu-malo-prawdopodobne,wid,17975169,wiadomosc.html

  akt. 15.11.2015, 20:12

  Terroryści to uchodźcy? Szef niemieckiego wywiadu: mało prawdopodobne

  Szef niemieckiego wywiadu wewnętrznego Hans-Georg Maassen uważa, że „jest rzeczą mało prawdopodobną”, aby islamscy terroryści przybywali do Europy jako uchodźcy. Na jego polecenie została powołana nowa grupa robocza z zadaniem zbadania, czy wśród osób występujących o azyl mogą znajdować się elementy ekstremistyczne.

  – Drogi, którymi przybywają do nas uchodźcy są skrajnie niebezpieczne. Podróżowanie z Turcji na jedną z greckich wysp z pomocą przemytników nie byłoby typowym postępowaniem osób wyruszających z misją bojową – powiedział Maassen w rozmowie z dziennikarzami reprezentującymi grupę medialną Funke.

  Mimo to na jego polecenie powołana została w wywiadzie wewnętrznym nowa grupa robocza z zadaniem zbadania, czy wśród osób występujących o azyl mogą znajdować się elementy ekstremistyczne. Grupa będzie działała w ścisłej współpracy z niemieckim wywiadem zewnętrznym i z wywiadami innych krajów.

  Maassen przyznał, że ośrodki i hotele, w których przebywają uchodźcy, stały się celem zainteresowania radykalnych organizacji islamistycznych działających w Niemczech.

  Jak dotąd wykryto w Niemczech około stu przypadków kontaktowania się przez te organizacje z uchodźcami, którym proponują one swą pomoc.

  Po zamachach w Paryżu rozpoczyna się w Europie „nowa era”?

  Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere apelował wcześniej, aby nie mieszać debaty, jaką wywołał w kraju nieustający napływ uchodźców ze sprawą zamachów Paryżu i aby nie dopuścić do instrumentalizowania sprawy przez ultraprawicę.

  Jednak minister finansów Bawarii Markus Soeder, członek koalicyjnej CSU i sojusznik kanclerz Angeli Merkel ostrzegł, że wraz z zamachami w Paryżu rozpoczyna się w Europie „nowa era”. Nalegał na Angelę Merkel, aby wzmocniła kontrolę nad napływającymi uchodźcami.

  „Czasy niekontrolowanej imigracji, imigracji nielegalnej nie mogą trwać nadal. Paryż wszystko zmienił” – oświadczył Soeder w wywiadzie dla „Welt Am Sonntag”.

  ~mowiejakjestOnion 19 godzin i 8 minut temu
  to chyba jakaś kpina , to skąd się wzieli, z kosmosu? 🙂

  ~Pat 19 godzin i 1 minutę temu
  Droga przedostania się do Europy jest niebezpieczna… przecież i tak ostatecznie się wysadzą w akcie terroru, wiec co tak na prawdę mają do stracenia?

  ~marcin 19 godzin i 6 minut temu
  Jasne…. A za zamach są odpowiedzialne są syryjskie smerfy i irakijskie troskliwe misie

  ~James 18 godzin i 53 minut temu
  Przecież Grecy już potwierdzili, że dwójka z nich dostała status azylanta i przybyli w okolicach października.

  ~Fury 18 godzin i 50 minut temu
  No przeciez stwierdzili ze jeden z zamachowcow byl uchodzca z Syrii zarejestrowanym w Grecji.

  ~12ÂŁ822 18 godzin i 57 minut temu
  Mowi to co Makrela kaze, w innym wypadku beda musieli wziac cala pule sami

  ~Polak 18 godzin i 57 minut temu
  Niech gadają sobie co chcą.My i tak swoje wiemy…!

  ~Spokojny 18 godzin i 51 minut temu
  To jest przyklad zupelnego oderwania od rzeczywistosci na koszt poprawnosci politycznej. Dzisiaj niema samodzielnych politykow, jest tylko jedna mysl przewodnia, jak w czasach najglebszego komunizmu. Dzisiejszy polityk im bardziej popada w absurd, tym wiekszy sukces odnosi.

  ~rtyu 18 godzin i 56 minut temu
  I dlatego Niemcy nie złapali ani jednego Terrorysty.

  ~Spitfire 18 godzin i 46 minut temu
  Poprawność polityczna wyżarła im mózgi…

  ~joter 18 godzin i 55 minut temu
  To przypomina szukanie konkretnego ziarnka piasku na plaży ?? Albo on jest „mądry inaczej”, albo innych za takich ma.

  ~damian 18 godzin i 47 minut temu
  lepiej być żywym ksenofobem niż martwym dzięki wam

  ~czosnek 18 godzin i 52 minut temu
  Kpiny, nie mogą się doliczyć około 35 tyś emigrantów ale o tym cisza.

  ~Farhi 19 godzin temu
  Niestety nielegalni imigranci są przedstawiani w roli ofiar a przejaw strachu przed terroryzmem i sprzeciw dalszemu wzbogacania kulturowego rasizmem. Kiedy zostanie przekroczona granica?

  ~ja 18 godzin i 51 minut temu
  a ten czlowiek skąd ma taka wiedzę?chyba,ze kazą jemu tak mowić.Ciekawe kiedy niemcy sie przebudza.

  ~pilat 18 godzin i 53 minut temu
  mam to…chcecie na chama wprowadzic multikuli! …kiedy w przekonaniach ludzi sa prymitywne mysli …sami sie pchacie na kose…nie dorosliscie do tego

  ~Klaus 18 godzin i 47 minut temu
  Niemcy zgłupieli do reszty od bogactwa i chęci bawienia się.

  ~gfhj 18 godzin i 47 minut temu
  Niemiec, jak zwykle, twardo trzyma się kłamstwa… Niemcy też w tym paluch maczają (import z Turcji taniej siły roboczej), więc kombinują.

  ~jp2 18 godzin i 47 minut temu
  czy nie przypomina Himlera?

  Polubienie

  • akt. 15.11.2015, 21:56

   Prezydent Niemiec: zamachy w Paryżu wojną nowego rodzaju

   Prezydent Niemiec Joachim Gauck nazwał zamachy terrorystyczne w Paryżu wojną nowego rodzaju. W przemówieniu wygłoszonym z okazji Dnia Żałoby Narodowej Gauck podkreślił, że demokracja jest silniejsza od terroryzmu.

   – Żyjemy w czasach, w których przyszło nam opłakiwać ofiary wojny nowego rodzaju; ofiary perfidnie działającej bandy morderców, terrorystów – powiedział Gauck podczas uroczystego posiedzenia Bundestagu poświęconego pamięci ofiar wojen i dyktatur.

   Prezydent zaznaczył, że ataki w Paryżu skierowane były nie tylko przeciwko Francji, lecz także otwartemu społeczeństwu. Jak dodał, sprawcy muszą wiedzieć, że „wspólnota demokratów jest silniejsza od międzynarodówki nienawiści”. – Chylimy czoło przed zmarłymi, lecz nigdy nie ugniemy się przed terrorem – zapewnił prezydent Niemiec.

   Minister obrony Ursula von der Leyen ostrzegła przed zbyt pochopną dyskusją o ewentualnym udziale Niemiec w militarnych działaniach NATO przeciwko Państwu Islamskiemu. – Nie powinniśmy podejmować pochopnych decyzji w tę czy inną stronę – powiedziała von der Leyen telewizji ARD. – Konieczny jest spokój – dodała szefowa resortu obrony.

   ~Kiedy BRD da Gauckowi i Merkel kopa? 17 godzin i 16 minut temu
   Przyczynił się razem z Merkel do tej rzezi, a teraz rżnie głąba nie zapominając o unijnej politycznej poprawności.

   ~$ 17 godzin i 24 minut temu
   Ze tez sie taki niemiecki jeden z druga nie wstydza jeszcze pokazywac publicznie!!!

   ~Gośc 17 godzin i 6 minut temu
   Cuda opowiada, stara jak krzyżowanie czy podpalenie Rzymu, a możne nawet Reichstagu. Dopóki władcy na usługach mają tajne służby do kontrolowania socjotechnika tłumów, a nie tłumu do kontrolowania władców takie numery są i będą stare jak świat satrapii..

   ~skończyć z głupotą! 15 godzin i 20 minut temu
   Dosyć gadania, bierzcie się do rozsądnego działania! Czas, by Francuzi, Szwedzi, a szczególnie Niemcy się przebudzili, bo jest z nimi znowu coś nie tak! Znowu są przyczyną nieszczęścia całej Europy, pierwsza, druga wojna światowa a teraz trzecia, wojna demograficzna, chyba najgorsza bo tej chyba nie wygramy :(( Merkel rozdaje Europę, naszą ziemię, OBCYM!!

   wolf.1968 16 godzin i 17 minut temu
   Demokracja silniejsza od terroryzmu, żałosne!

   ~Janosik 16 godzin i 40 minut temu
   Konieczny jest spokój… Bo co? Się boimy? Wpuściliśmy i teraz mamy? I oni chcieli rządzić światem. Dobre:)

   ~Taj fun 14 godzin i 36 minut temu
   A co słychać w meczetach wybudowanych w Polsce? Policja sprawdza kto wchodzi i wychodzi?

   ~Gucio 16 godzin i 3 minuty temu
   Pan Gauck kpiny sobie urządza! Demokracja jest silniejsza od terroryzmu?! Cha, cha, cha! Demokratyczna „poprawność polityczna” nie ma ŻADNYCH szans w starciu z terroryzmem. Nie ma na świecie takiej siły, która wygra z partyzantką. Terrorystów może zniszczyć tylko totalna zagłada ich oraz wszystkich i wszystkiego co ma z nimi jakikolwiek związek. No, ale „demokracie” nie pozwoli na to jego głupie podejście do życia. Więc niech ginie, ale sam.

   ~Jaguar 15 godzin i 3 minuty temu
   Narozrabiali z tą Merkel a teraz unikają odpowiedzialności i działań militarnych w ramach NATO – w 1939 roku jakoś nie mieli skrupułów……..

   ~123 15 godzin i 59 minut temu
   To jest plan, który jest krok po kroku realizowany według z góry ustalonego scenariusza. Na początek zalanie Europy emigrantami. Krok drugi to zamachy terrorystyczne, by w ludziach zasiać niepokój. Trzeci krok to wprowadzenie środków zapobiegawczych w postaci zamknięcia granic. Krok czwarty to kolejne ataki terrorystyczne, ale już na trochę większą skalę. Krok piąty to wprowadzenie środków zapobiegawczych w postaci wojska na terenie krajów objętych zamachami terrorystycznymi. Krok szósty to wprowadzenie czipów w celu kontrolowania i zapobiegania przyszłym zamachom terrorystycznym. Krok siódmy- osoby niemające czipa są traktowane jako potencjalne zagrożenie i eliminowane ze społeczeństwa. W ten sposób wchodzi w życie NWO i wszyscy żyją długo i szczęśliwie 🙂

   ~as 5 godzin i 39 minut temu
   A co na to ta mądra Merkel , zaprosiła ich do Europy i jest za to odpowiedzialna

   ~ala 5 godzin i 37 minut temu
   to Niemcy mają krew tych niewinnych ludzi na rękach niech teraz nie mówią jak im przykro i że to wojna całej Europy Merkelowa powinna wisieć na sznurze pod Bramą Brandenburską ku przestrodze innym porąbanym lewakom i tyle i aż tyle w tym temacie

   ~gewaral 5 godzin i 38 minut temu
   Co za hipokryzja z tym lamentem po zamachach w Paryżu. Dlaczego jest i była cisza po katastrofie rosyjskiego samolotu nad Synajem??? Tam też byli ludzie i to więcej , i też był zamach. Czy tamci nie zasługują na pamięć ??????

   ~ala 5 godzin i 34 minut temu
   nie wiesz dlaczego przecież to byli „tylko Rosjanie”a to według niektórych lewackich kmiotów naród nienawidzonego Putina

   ~olo 5 godzin i 30 minut temu
   Bo wedlug Niemcow, Francuzow i Polakow rosjanie to nie ludzie

   ~szwaGIEREK 15 godzin i 3 minuty temu
   demokracja nie pokana terroryzmu, zdrowe i madre akcje militarne i czyszczenie UE z elementu terrostycznego (wysiedlanie podejrzanych arabow w ciagu 48 godzin) z przepadkiem mienia do swoich krajow i tam niech sie bawia w terroryzm. Jest stki sposobow tylko trzeba zmienic wiele praw w UE w stosunku do obcokrajowcow i rodzimych terrorystow.

   ~css 15 godzin i 9 minut temu
   Niewątpliwie dzięki demokracji mamy terroryzm…

   ~Gosc 15 godzin i 52 minut temu
   Hmmm… Francuzi wzmocnił ataki na islamskich terrorystów a Niemcy chowają glowę w piasek…

   ~sam 6 godzin i 12 minut temu
   Wg. Arystotelesa demokracja to zły system polityczny – obok tyrani i oligarchii. od jego czasów nic się nie zmieniło.

   ~kultimulti 5 godzin i 19 minut temu
   Własnie ta otwartość jest przyczyną tego co się stało. Teraz pewnie cały zachód ostro przeciwstawi się terroryzmowi islamskiemu i zrobi marsz milczenia, który bardzo płynnie przeobrazi się w paradę równości i z pewnością osłabi islamistów

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Serbski-Blic-publikuje-zdjecie-i-tozsamosc-jednego-z-terrorystow,wid,17974452,wiadomosc.html

   akt. 15.11.2015, 09:00

   Serbski „Blic” publikuje zdjęcie i tożsamość jednego z terrorystów

   Serbski „Blic” opublikował fotografię paszportową jednego z terrorystów, którzy zaatakowali Paryż. „Blic” twierdzi, że jest nim 25-letni Ahmed Almuhamed, który 7 października przekroczył granicę macedońsko-serbską w Miratovce.

   Jak informują z kolei greccy urzędnicy, Almuhamed wjechał na terytorium Grecji w dniu 3 października. Według podawanych informacji 7 października mężczyznę zarejestrowano w punkcie rejestracji w Preszewie, gdzie oficjalnie wystąpił o azyl. Dość szybko opuścił Serbię. Dzień później mężczyznę zanotowano w kolejnym punkcie dla uchodźców w Opatovac w Chorwacji. Serbskie portale informują, że mężczyzna na pewno nie był uzbrojony, bo przeszedł autoryzację.

   Francuska służba bezpieczeństwa po znalezieniu syryjskiego paszport na nazwisko Ahmed Almuhamed poprosiła o pomoc kolegów w Serbii, którzy obsługują przyjeżdżających tam uchodźców. Serbia ma najbardziej kompletną bazę danych uchodźców przemieszczających się bałkańskim szlakiem.

   „Blic” jako pierwszy na świecie opublikował wizerunek i tożsamość jednego z ośmiu terrorystów , którzy zginęli po krwawych zamachach w Paryżu.

   ~blabla 6 godzin i 16 minut temu
   Serbia ma najbardziej kompletną bazę… no to fajnie, szkoda, że nie wszystkie kraje się tak starają.

   ~wyborca 4 godziny i 32 minut temu
   Dobrze że już odchodzący wiceminister spraw zagranicznych powiedział że nie ma dowodów na to że wśród terorystów mordujących Francuzów nie było tam ludzi , czytaj uchodźców z tych nowej fali.teraz już ma ten niezbity dowód.Choć wcześniej już Francuzi informowali że przy jednym z terorystów znaleziono dowód przekroczenia graanicy Unijnej w Grecji.Ludzie ci mimo że odchodzą to kłamią do końca i kłamstwem żywili nas przez ten cały okres 8-miu lat.

   ~Polak 1 godzinę i 43 minut temu

   Zgroza, co za wstyd! Polski minister, a myśli o polskich interesach! Wstyd na całą Europę ogłosiła Gazeta.pl potępiając kandydata na ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego za jego wypowiedź kwestionującą możliwość przyjęcia przez Polskę nakazanych jej przez Berlin i Brukselę tysięcy imigrantów. Wstydem na całą Europę nie jest samowolne otwarcie europejskich granic i zaproszenie przez nie mającą do tego żadnego mandatu Angelę Merkel milionów – praktycznie niekontrolowanych przez nikogo – młodych, dziarskich i roszczeniowych mężczyzn z ajfonami, nie jest wstydem spowodowanie setek konfliktów i zamieszek, o których nie wolno wspominać w polit-poprawnych mediach. ale wstydem jest myślenie o bezpieczeństwie własnego państwa i jego obywateli. Wstydźcie się Polacy, że ośmielacie się myśleć, że ośmielacie się być! Przecież wam na zawsze wyznaczona jest rola potakiwaczy, lokajów, pomywaczy, taniej siły roboczej, milczącej mierzwy historii, o której decydują na Czerskiej, w Berlinie, w Moskwie, w Brukseli. autor: Maciej Pawlicki

   ~Wolny Obywatel 4 godziny i 14 minut temu
   Angela Melker i Jean-Claude Juncker swoją bezmyślną polityką zmniejszają bezpieczeństwo w całej Unii Europejskiej. Już każdy się domyśla, że nie chodzi tu o pomoc tylko wyrachowanie. Potrzebna jest nowa wielomilionowa generacja taniej siły roboczej z bliskiego wschodu, która zastąpi starą generację europejskich emerytów. Ale za kilka pokoleń takiej polityki czy to jeszcze będzie Europa ? I czy przyszłe pokolenia, chrześcijańskich europejczyków nie będą musiały uciekać przed dzisiejszymi uchodźcami do np. Ameryki ? Konflikty, są ciągle podsycane by zapewnić ciągłość taniej siły roboczej. Może też to doprowadzić do kryzysu ekonomicznegoa w następstwie do kolejnej wojny światowej. Przypominam, że po kryzysie ekonomicznym drugą wojnę światową wywołały takie kraje jak: Niemcy z Austrią i Rosja Radziecka. Analogicznie dzisiaj te kraje wykazują najbardziej nie stabilne zachowanie. Policja zamiast zajmować się tysiącami terrorystów zajmuje się milionowym tłumem migrantów w większości bez dowodów tożsamości.

   Polubienie

 29. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Associated-Press-iracki-wywiad-ostrzegal-przed-atakami-terrorystycznymi,wid,17975485,wiadomosc.html

  akt. 15.11.2015, 23:59

  Associated Press: iracki wywiad ostrzegał przed atakami terrorystycznymi

  Wysokiej rangi oficerowie wywiadu irackiego ostrzegli członków koalicji walczącej z Państwem Islamskim (IS) o rychłych atakach „organizacji militarnej” na dzień przed zamachami terrorystycznymi w Paryżu – poinformowała agencja Associated Press powołując się na poinformowane źródła.

  Według AP wywiad iracki wysłał raport, według którego przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi zarządził ataki na państwa koalicji walczącej z IS oraz na Iran i Rosję. Miały to być m. in. zamachy bombowe.

  AP dotarła do kopii tego raportu. Ataki miały być planowane w nieformalnej „stolicy” IS, mieście Ar-Rakka na północy Syrii. Mieli tam być również szkoleni zamachowcy, którzy zostali wysłani do Paryża. Przyjęli ich tam członkowie „uśpionej” komórki terrorystycznej, którzy pomogli w dokonaniu zamachów.

  Według irackiego wywiadu w całej operacji miało być zaangażowanych 24 osób – 19 zamachowców i 5 zajmujących się logistyką i planowaniem.

  Irakijczycy nie wiedzieli – według raportu – kiedy i gdzie dokonane zostaną ataki. AP cytuje wysokiej rangi funkcjonariusza francuskich służb bezpieczeństwa, według którego francuski wywiad otrzymuje tego rodzaju informacje „cały czas i każdego dnia”.

  Minister spraw zagranicznych Iraku Ibrahim ad-Dżafari powiedział dziennikarzom w niedzielę, że według wywiadu jego kraju „na celowniku” dżihadystów, poza Francją, znalazły się Stany Zjednoczone i Iran.

  Rzecznik Pałacu Elizejskiego odmówił komentarzy w tej sprawie.

  Anonimowy przedstawiciel amerykańskich służb wywiadowczych oświadczył, że nic mu nie było wiadomo o jakichkolwiek ostrzeżeniach wysłanych do państw zachodnich, które byłyby na tyle precyzyjne aby zapobiec zamachom w Paryżu. Przyznał jednak, że w ciągu ostatnich miesięcy rządy USA, Francji i innych państw zachodnich coraz bardziej niepokoiły się możliwością dokonania ataków terrorystycznych przez IS. W ciągu ostatnich tygodni niepokoje te nasiliły się.

  ~Ulas 9 godzin i 6 minut temu
  Niemcy chcą zrzucić na całą Europę odpowiedzialność za to do czego przyłożyła ręce wraz z Francją i USA. Teraz szantaż ” chcesz dotację przyjmij uchodźcę” To nie jest solidarność . Polska nie była partnerem do rozmów w sprawach ekonomicznych, a teraz jest… Trzeba się zjednoczyć by nie nastąpił rozrost islamu w Europie. Zawsze będziemy dla nich „giaurami” , bez względu na to jak się zachowamy

  ~Ktos 9 godzin i 13 minut temu
  Deportowac wszystkich Arabów i pochodnych dosiebie niech. Tam się. Wysadzana do Allaha

  gosc8612 13 godzin i 24 minut temu
  obrzydliwe lewactwo wlacznie z WP.PL , dla nich najwiekszym zlem jakie niosa zamachy to „nienawisc do muzulmanow”. To jest przedmiotem ich zmartwienia, oby zabili was wszystkich. Tego wam z calego serca zycze.

  Polubienie

 30. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,MSW-Francji-zapowiada-zamykanie-meczetow-Eksperci-komentuja-to-nic-nie-zmieni,wid,17975794,wiadomosc.html

  akt. 16.11.2015, 15:32

  MSW Francji zapowiada zamykanie meczetów. Eksperci komentują: to nic nie zmieni

  Szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve w rozmowie z telewizją France 2 oświadczył, że Francja zamknie meczety, w których „szerzona jest mowa nienawiści”. – To nie rozwiąże problemu. Islamscy ekstremiści z tego powodu nie wyjadą z Francji. Zamykanie meczetów jest typowym działaniem prewencyjnym, które na dłuższą metę nic nie zmieni – mówi w rozmowie z WP dr Daria Orzechowska-Słowikowska z Instytutu Nauk Politycznych PAN, autorka publikacji o muzułmanach we Francji.

  Piątkowe zamachy w Paryżu sprawiły, że Francja przeszła do ofensywy w walce z Państwem Islamskim oraz terroryzmem. Źródła rządowe donoszą, że sponsorzy i prowokatorzy ataków wywodzą się z Syrii. Stamtąd miały zostać wydawane rozkazy dżihadystom znajdującym się na terenie Belgii i Francji. W odwecie francuskie myśliwce bombardujące dokonały zmasowanego ataku na umocniony bastion Państwa Islamskiego (ISIS) w mieście Ar-Rakka na północy Syrii.

  Szef MSW Bernard Cazeneuve zapowiedział natomiast, że podjęte zostały działania zmierzające do zamknięcia świątyń, w których „szerzona jest mowa nienawiści”. Procedurze mają zostać poddane 34 meczety. Według ministra stan wyjątkowy sprzyja szybkiemu przeprowadzeniu takiej operacji. Zdaniem ekspertów takie działania nie rozwiążą jednak problemu islamskich ekstremistów, a mogą nawet nasilić problem.

  Kij w mrowisko?

  Meczety pełnią funkcję religijną, ale również integracyjną. Po deklaracji Cazeneuve’a pojawiły się więc pytania, czy zamknięcie muzułmańskich świątyń nie będzie wsadzeniem kija w mrowisko i nie przyniesie skutków odwrotnych do zamierzonych. Zdaniem ekspertów nie należy się spodziewać gwałtownych reakcji muzułmanów, którzy w większości rozumieją motywy działania rządu Francji.

  – Nie obawiam się sprzeciwu muzułmanów żyjących we Francji. W przeszłości podejmowano już bowiem mniej popularne decyzje tj. zakaz noszenia znaków religijnych. Wydaje mi się, że społeczność muzułmańska we Francji jest również dotknięta tymi atakami. Oni odczuwają pewną odpowiedzialność w związku z tym, że zamachowcy odwoływali się do ich religii. Myślę, że większości z nich zamknięcie miejsc propagujących radykalny islam przyniesie ulgę. Rozrastanie się tej ideologii wzbudza również ich niepokój – komentuje pomysł francuskiego ministra dr Marta Widy-Behiesse z Zakład Islamu Europejskiego UW.

  W podobnym tonie wypowiada się dr Daria Orzechowska-Słowikowska z Instytutu Nauk Politycznych PAN, która podkreśla, że przez pryzmat działań islamskich terrorystów w Paryżu nie można oceniać wszystkich muzułmanów zamieszkujących terytorium Francji. Paryż obok Marsylii skupia największą liczbę muzułmanów. Co najmniej 4 z 20 dzielnic Paryża, nie licząc jego przedmieść to dzielnice zamieszkiwane przez muzułmanów pochodzących z państw arabskich m. in. z Afryki Północno-Zachodniej oraz Bliskiego Wschodu… Ale nie tylko. W każdej z tych dzielnic mieszczą się meczety i domy modlitwy – kiedyś miejsca kultu i integracji, dziś także miejsca szerzenia „mowy nienawiści”. Obecnie w ogóle trudno mówić o integracji zachodzącej zarówno między muzułmanami a rdzennymi mieszkańcami Francji, jak i samymi muzułmanami.

  Eksperci zwracają jednak uwagę na inne zagrożenie. Zlikwidowanie „niewygodnych” meczetów może spowodować jeszcze szybszą radykalizację tego środowiska.

  – Obecnie te meczety są łatwe do zidentyfikowane i infiltrowania. Obawiam się, że zamknięcie tych miejsc sprawi, że proceder zejdzie do podziemia i służby wywiadowcze będą miały poważne trudności z ich zlokalizowaniem. Może więc dojść do jeszcze większego zradykalizowania – tłumaczy dr Marta Widy-Behiesse.

  Zdaniem dr Orzechowskiej-Słowikowskiej francuscy politycy nie deklarują nic nowego, co nie zostałoby już zrobione po wcześniejszych zamachach w tym kraju. W 2017 roku we Francji odbędą się wybory prezydenckie, w których kartą przetargową, zwłaszcza dla kandydatów z prawicowych partii politycznych, będą stanowić muzułmanie i kwestie z nimi związane. Co ciekawe, wraz z eskalacją działam islamskich fundamentalistów dochodzi do zacieśnienia politycznych relacji między François Hollandem a Nicolasem Sarkozy’m. Dlaczego François Hollande spotkał się po zamachach z Nicolasem Sarkozy, a nie z Marine Le Pen? Spotkanie jeszcze do niedawna pierwszych rywali Francji jest niczym innym jak „czerwoną kartką” dla Marine Le Pen, przekazem, że liczą się kandydaci prawicowi, a nie skrajnie prawicowi, którzy postulują przywrócenie we Francji kary śmierci. Jak wynika z sondaży, z roku na rok przywódczyni Frontu Narodowego Marie Le Pen zyskuje coraz większe poparcie francuskiego społeczeństwa. Jednak w ostatecznej rozgrywce, która nastąpi za dwa lata Francuzi wybiorą mniejsze zło – tłumaczy dr Orzechowska-Słowikowska.

  Błędy i wnioski

  W zgodnej opinii ekspertów winna obecnemu stanowi rzeczy w Europie jest zła i nieprzemyślana polityka państw zachodniej Europy ws. imigrantów.

  – Europa pozwoliła na to by na jej terytorium rozwijały się meczety i miejsca kultu prowadzone przez osoby, które nie zostały zweryfikowane. Te miejsca są często finansowane przez ośrodki zagraniczne, z bogatych krajów Zatoki Perskiej. Wiadomo natomiast, że za tymi funduszami płynie z kolei ideologia. Miejsca kultu, w których dochodzi do radykalizacji i szerzenia mowy nienawiści, są pokłosiem tego procederu. Winna jest także nadmierna poprawność polityczna wobec różnych mniejszości. Należałoby traktować je tak samo jak innych obywateli, stawiając przed nimi te same obowiązki i wymagania – nie ma wątpliwości dr Widy-Behiesse.

  Eksperci zwracają też uwagę na fakt, że Francja ma na swoim terenie największą ilość muzułmanów spośród wszystkich państw zachodniej Europy, a polityka integracyjna tego kraju legła w gruzach. Republikański model zupełnie się nie sprawdził, podobnie zresztą jak wielokulturowy model integracji wprowadzony w Wielkiej Brytanii.

  W świetle tych wypowiedzi kluczowe wydaje się być rozwiązanie kwestii uchodźców, którzy masowo migrują z krajów arabskich do Europy. Nawet entuzjastycznie zapatrujące się na ten proceder Niemcy zmieniły już swoją politykę i proponują imigrantom zasiłki w wysokości 900 euro za powrót do swoich krajów.

  – Napływ nielegalnych imigrantów do Europy będzie trwać latami. Prędzej czy później, dotknie on każde państwo członkowskie. W pierwszej kolejności państwa starej Unii Europejskiej. Polska, Czechy, a nawet Węgry będą dla większości imigrantów wyłącznie państwami tranzytowymi. Problem w tym, że wraz z uchodźcami z Syrii, rzeczywiście potrzebującymi schronienia i pomocy do Europy przedostają się także terroryści ISIS. Sytuacja wydaje się być patowa; z wyjątkiem zapowiedzi rządów państw Europy i Stanów Zjednoczonych nic nie wskazuje na rychłe rozbicie Państwa Islamskiego oraz przywrócenie dawnej świetności Syrii – mówi dr Orzechowska-Słowikowska.

  Rozmówczyni WP zwraca również uwagę, że Francja sama nie poradzi sobie z problemem jakim jest niekontrolowany napływ nielegalnych imigrantów. – Tu rodzi się jednak pytanie: kto powinien przyjść jej z pomocą, skoro najważniejsi sojusznicy mają ten sam problem? – kończy ekspert PAN.

  ~z 1 godzinę i 3 minuty temu
  to „troche” chyba za poźno? 10 mln islamistów we Francji z tego 1/4 oficjalnie popiera założenia IS.. tam już chyba nawet Le Pena nie pomoże. Obudzili sie z ręką w nocniku

  ~ans 1 godzinę i 3 minuty temu
  Mysle ze to jest krok w dobrym kierunku. Radykalni muzulmanie powinni byc likwidowani lub deportowani. Meczety powinny btc burzone jako element obcej kultury, ktory zagraza naszym wartosciom i naszej kulturze.

  ~ben 56 minut temu
  U nas wezwać imamów z meczetów warszawskich na rozmowy ostrzegawcze i stanowcze pouczenia . arabiści powinni być na modlitwach celem monitorowania czy nie sieją zamętu .Mają czuć że są pod kontrolą

  Polubienie

  • http://prostozmostu.net/swiat/francuscy-narodowcy-zaatakowani-przez-swoich-rodakow-podczas-demonstracji-antyimigranckiejwideo

   Francuscy narodowcy zaatakowani przez swoich rodaków podczas demonstracji antyimigranckiej[WIDEO]
   15 listopada 2015 18:02:00

   Mieszkańcy francuskiego Lille zorganizowali manifestację w geście solidarności z ofiarami piątkowych zamachów. Na swojej drodze napotkali i zaatakowali grupkę, która protestowała przeciwko imigrantom i islamowi.

   Zdarzenie miało miejsce na Placu Republiki. O 15 zgromadziło się tam ok. 500 osób, którzy chcieli uczcić zmarłych w paryskim zamachu. Akcję zorganizowała lewicowa Liga Praw Człowieka. Równolegle odbywała się demonstracja licząca 15 sympatyków nacjonalistycznego Frontu Narodowego, którzy to w obecności rac i transparentu, wyrazili swój sprzeciw dla wpuszczania imigrantów do Francji, islamu oraz obecnej polityki władz państwa. Na ich widok ,,obrońcy praw człowieka” „wybuczeli” ich i zaczęli do nich wykrzykiwać, próbując ich przepędzić. W ostateczności zrobiła to za nich policja. Narodowcy zostali wygnani z placu i zakuci w kajdanki, co spotkało się z oklaskami.

   Krystian Małyszko · ZSR w Ostródzie
   Stwierdzam niedojebanie mózgowe… Z kraju potężnego zmienić się w taki śmieć

   Michał Saczyk · Warszawa
   Mistrz komentarz

   Pasza Ogiński
   Po Karolu Młocie i Płatie był jeszcze tylko jeden zryw żabojadów, ale to właśnie było preludium do lewackich rządów z szumnym hasłem ,,egalite, liberalite, fratelite”. Pomimo, że Napoleon był liberałem to miał jaja, później ślimakorzercy zniżyli się do poziomu zdrajców i kolaborantów z hitlerem,

   Ireneusz Biedrzycki
   Lewactwo to stan umysłu=głupota bez granic.Niech giną nie żal mi Francji.

   Krystian Małyszko · ZSR w Ostródzie
   Nie żal francji ale francuzów którzy nie są temu winni. A pewnie jest tak taka grupa

   Krzysztof Woźniak · Uniwersytet Warszawski
   A jaka była podstawa prawna aresztowania? Bo to ciekawe jest.

   Bartosz Picher · Pracuje w firmie: Helgeland Båtservice A/S
   ksenofob , rasista , islamofob ….. żydostwo ma na to swoje określenia….

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.