212 „Zamachy terrorystyczne” w Paryżu z 13 listopada to kolejna operacja fałszywej flagi…

Źródło: „Zamachy terrorystyczne” w Paryżu z 13 listopada to kolejna operacja fałszywej flagi…

Tym razem krótko i zwięźle…

Gdy usłyszałem o ostatnich krwawych „zamachach” w Paryżu rzekomo przeprowadzonych przez ISIS zadałem sobie natychmiast pytanie – dlaczego zaatakowali oni Francję a nie Rosję? To Rosja zadaje terrorystom ISIS (stworzonej przez USrael) ciężkie straty. A nie Francja. Dodatkowo, gdy znalazłem informację, że społeczność żydowska we Francji została w piątek rano ostrzeżona przed bardzo prawdopodobnymi zamachami terrorystycznymi byłem w domu.

http://www.timesofisrael.com/in-france-defense-experts-see-parallels-to-israel/

Dlaczego o zamachach ostrzeżono społeczność żydowską a nie wszystkich Francuzów? I skąd izraelskie służby o nich wiedziały? Wygląda na to, że były w tę operację obcej flagi zaangażowane przynajmniej pośrednio.

Rosyjska gazeta rządowa winą za ostatnie „zamachy” obarcza USrael. Ale jedynie winą pośrednią.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-dziennik-rzadowy-oskarza-usa-w-zwiazku-z-zamachami-w-paryzu/850l5m

Jest to oczywiście słuszne – to bandycki USrael i jego wasale, także jewropejscy, doprowadzili ich wojnami i kolorowymi rewolucjami w świecie islamu do niewyobrażalnego chaosu. Ale zamachy w Paryżu nie były dziełem islamistów/terrorystów z ISIS – była to operacja obcej flagi. Osiągnięto nią kilka celów:

– Wzrosło w jewrounii poczucie zagrożenia bezpieczeństwa, przez co ludzie chętniej zgodzą się na jeszcze większą policyjną inwigilację i dalsze ograniczanie praw obywatelskich – rzekomo dla własnego bezpieczeństwa.
– Nienawiść wobec uchodźców u tych, którzy przeciwko uchodźcom już protestowali osiągęła poziom amoku.
– Pogłębiona została polaryzacja i rozbicie społeczeństw zachodnich – ci którzy chcą pomagać uchodźcom narażeni są na jeszcze wścieklejsze ataki ich przeciwników i wrogów.
– Wzrosło przekonanie o zagrożeniu ze strony islamu. A to odsuwa z pola widzenia zagrożenie ze strony żydo-banksteryzmu i żydo-globalizmu.
– Ta operacja obcej flagi daje alibi wojskom zachodnich bandytów do dalszej obecności w rejonie Bliskiego Wschodu. No bo przecież należy „walczyć” z tymi terrorystami. A ta walka polega tymczasem w Syrii na zwalczaniu prezydenta al-Asada. Bo jest sojusznikiem Rosji.

I tak wyglądały owe „zamachy terrorystyczne” – była to rutynowa operacja obcej flagi zachodnich służb zwalona na islamistów. Nie dajmy się oszukać i ogłupić.
.
.
opolczyk

77 thoughts on “212 „Zamachy terrorystyczne” w Paryżu z 13 listopada to kolejna operacja fałszywej flagi…


 1. Foto: AFP Francuzi oddają hołd ofiarom piątkowych zamachów

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/paryz-zamach-terrorystyczny/jg8px3

  Seria zamachów w Paryżu. Akcja policji i służb

  „Francja znajduje się w stanie wojny” – powiedział dzisiaj prezydent Francji Francois Hollande w przemówieniu przed połączonymi izbami parlamentu. Prezydent Francji wezwał także do wprowadzenia zmian w konstytucji w celu ułatwienia walki z terroryzmem. Zapowiedział także intensyfikację nalotów na cele w Syrii. Dzisiaj francuskie służby dokonały w okolicach Brukseli obławy na sprawców i organizatorów piątkowych zamachów w Paryżu. Jej celem był podejrzany o udział w paryskich atakach 26-letni Belg Abdeslam Salah. Mężczyzny nie udało się jednak ująć. Ponadto w Niemczech aresztowano 39-letniego Algierczyka, który mógł wiedzieć o planowanych w Paryżu zamachach. Obecnie obława toczy się również w północnych Włoszech. Tamtejszym poszukiwanym jest obywatel Francji Baptiste Burgy, mający mieć związek z paryskimi zamachami.

  Ataki w Paryżu wstrząsnęły światem. W piątek wieczorem doszło do serii skoordynowanych krwawych zamachów terrorystycznych w okolicach Stade de France, barach i restauracjach X i XI dzielnicy, a także do ataku na salę koncertową Bataclan. Łącznie zginęło 129 osób. W kraju obowiązuje trzydniowa żałoba narodowa. Zamachy w Paryżu to najbardziej tragiczne wydarzenie we Francji od czasów II wojny światowej.

  ~deParis do ~emigracja: A bedzie jeszcze gorzej, gdyz Francuzi nie robia nic aby to zmienic. Opinia publiczna jest ciagle dezinformowana przez lewicowe media prawie 80% rynku medialnego). Wszyscy zapraszani na wywiady to „lewicowe gaduly”, ktorych jedynym celem jest ochrona ich osobistej sytuacji . A ta jest znkomita, dzieki glosom okolo 6 milionow muzulmanow. Lewica moze byc przy korycie dzieki ich glosom. Stad to medialne mataczenie. Wczoraj, z jednych z wywiadow pracownik policji powiedzial ze w Fr jest zarejstrowanych ok 10000 (slownie dziesiec tysiecy) potencjalnych terrorystow islamskich (fichiers „S”). W Syrri i Iraku walczy ich juz 732….To co robia obecni lewaccy rzadzacy Francja to tzw; „leczenie syfu pudrem”…..

  ~tez emigracja do ~jw: On to wszystko wie, to jest facet po studiach, wiec niby wyksztalcony…. Mnie tylko chodzi o to, zeby pokazac ludziom, jak to spoleczenstwo z zachodu ma wyprany mozg. Arabskie dziecko opluje malego Belga, ten go za to walnie. Przyleci nauczyciel, to karany jest Belg, bo Arabowi kuku sie nie robi. I tak juz od najmlodszych lat, od podstawowki … Bo Belgowie maja byc tolerancyjni i otwarci na inne kultury. Nie wiadomo, czy smiac sie , czy plakac na takie „porzadki”.

  ~tez emigracja do ~emigracja: Ja tez sie boje. Mieszkam w Belgii. Moj dzieciak takze jezdzi do szkoly komunikacja miejska. Ja sie boje, a moj belgijski malzonek, a jego ojciec, nabija sie ze mnie i mowi, ze Polacy to c.ykory. Oni tutaj sa naiwni. Lata dobrobytu zabily w nich instynkt samozachowawczy. Ludzie z bylego bloku wschodniego przynajmniej maja troche oleju w glowach, bo przez lata zyli w niedostatku, a to wyrabia zdrowe odruchy … Smutno mi i straszno na to wszystko. Oby tylko nie doszlo to wszystko do Polski …. Naprawde, nie zycze Wam tego.

  ~tyle do ~Polak: Ja tez mieszkam za granica, w miasteczku w ktorym jest osrodek dla azylantow i tez nam rozne watpliwosci chodza po glowie. Ale do PL nie wroce, bo nie moge tam normalnie funkcjonowac. Choruje na chroniczne nieswoiste zapalenie jelita i koszty leczenia tego dziadostwa przekraczaly moje mozliwosci finansowe (blisko 500 zlotych miesiecznie na leki plus wizyty prywatne u lekarza bo na fundusz miejsca za X miesiecy), a mieszlalam wowczas sama. Do tego brak dostepu do dobrych specjalistow powodowal ze notorycznie bylam na L4. O ciazy mowy nie bylo, bo zestaw lekow jaki byl mi podawany w ciazy jest niepolecany. Wyjechalam , bo zawsze z lekkoscia uczylam sie jezykow obcych – znalam ich wowczas 5, nauczylam sie ich sama. Zaczelam za granica od drobnych prac na zlecenie jako pomoc biurowa + zlecenia przez Internet na tlumaczenia. Z podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego (w Niemczech) w koncu otrzymalam porzadna pomoc lekarska oraz stuprocentowa refundacje lekow. Odzylam. Mam prace na stale oraz meza. Jedna ciaze udalo mi sie donosic, mam wspaniale dziecko. W PL nie zylabym „mniej zamoznie”. Nie zylabym w ogole, bo ciezko nazwac zyciem ciagly bol, zapozyczenia na leki, ciagle L4 i tlumaczenia przed pracodawca (zwlaszcza, ze wygladam na chorobe zdrowa „na zewnatrz”) a przez to stres etc. 9 lat tutaj dalo mi poczucie szczesliwszego i normalniejszego zycia niz 23 lata w PL.

  ~retz_ do ~Katyn: Rosja w osobie prezydenta Jelcyna przeprosiła za Katyń – w 1994 r. Jelcyn nawet łzę uronił w Warszawie przy Krzyżu Katyńskim (nie wnikam czy szczerze). A na premierze filmu Wajdy „Katyń” obecni byli i prezydent i premier Rosji. Później film o Katyniu pokazano we wszystkich rosyjskich kanałach TV. Jeszcze później Putin był na grobach katyńskich i jawnie przyznał, że to dzieło rąk NKWD.

  13 kwietnia 1990 r. ówczesny prezydent ZSRR, Michaił Gorbaczow, wręczył ówczesnemu prezydentowi Polski, gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu, dwie teczki zawierające listy blisko 10 tys. zamordowanych oficerów różnych formacji i inne dokumenty oraz publicznie przeprosił Polskę i Polaków za tę zbrodnię. Następnego dnia, tj. 14 kwietnia, na cmentarzu w lesie katyńskim odbyła się podniosła uroczystość. O obu tych faktach panuje dziwna zmowa milczenia. Ale okazjonalnie pojawiają się żądania przeproszenia Polaków za tę zbrodnię.

  Ukraina – przeciwnie. Wznoszone są pomniki katów, ideologię OUN szczepi się młodym ludziom. Cały czas na Majdanie Prawy Sektor prowadził takie szkolenia. Setki sztandarów UPA widać na każdej demonstracji. I nie jest to epizod, ani sprawa miniona. Przeciwnie – aktualna!

  Za zasługi dla Ukrainy Banderze zbudowano pomniki w takich miastach jak: Stanisławów, Drohobycz, Stryj, Borysław, Kołomyja, Kamionka Strumiłowa, Dublany, Mościska, Uhrynów Stary, Lwów, Tarnopol, Buczacz, Strusów, Sambor (poświęcony przez 11 kapłanów z miejscowych cerkwi). Kolejne planowane są w Łucku, Czerkasach, Równem, Kijowie i Czerniowcach.

  Dodatkowo, zapewne w ramach przyjaźni polsko-ukraińskiej, Bandera otrzymał honorowe obywatelstwo w następujących miastach: Łuck, Lwów, Iwano-Frankiwsk (dawny Stanisławów), Tarnopol, Truskawiec, Kowel, Sokal, Czerwonogród (dawny Krystynopol), Chust, Brody, Żółkiew, Trembowla, Jaworów, Nowojaworowsk, Borysław, Radziechów, Dublany, Rawa Ruska, Kuźniecowsk, Kołomyja, Dolina, Stebnik, Skole, Morszyn, Wołświn, Zborów.

  ~Z Polski do ~emigracja: Współczuję…u nas w Polsce jak się mówi że się do tego nie chce doprowadzić i dlatego nie chcemy uchodźców to się jest nazywanym rasistą a ja nigdy nie byłam i zawsze broniłam czarnych czy zydów… Teraz dziwię się dlaczego Francuzi nie biorą spraw w swoje ręce i nie zbroją sie oraz nie zaczynaja wysiedlać muzułmanów..ja zdaję sobie sprawę z ilości i konsekwencji, nie jestem dzieckiem…i wiem jak to brzmi ale wydaje mi się że wygnanie ich będzie dla Europy nieuniknione.

  ~hehe do ~Ben: Bo oni bezlitośnie inwigilują zwykłych obywateli a nie podejrzanych! Pamiętasz jak szybko zareagowali w stosunku do jakiegoś chłopaka, który założył stronę antykomor! Jak mu zrobili wjazd na chatę, tak jakby posiadał z 10 kg narkotyków! Z przestępcami to oni obchodzą się jak z jajkiem! Mają większe prawa niż zwykli ludzie, Nawet widać to po wyrokach sądowych – za morderstwo zaraz mu żółte papiery załatwiają i wypuszczają!

  ~turysta do ~warszawiak: I to właśnie dzięki tam miernotom muśliny wymuszają na nas swoje obyczaje.Jesteś w swoin kraju i obcy ma się dostosować do obowiązującego prawa i obyczajów.Pojedz na Bliski Wschód,Indii szybko cię nauczą ich kultury ,a jak nie dostosujesz się to cię skrócą o głowę lub wsadzą do więzienia.

  ~Proste : Bardzo ważna i ciekawa informacja.
  Ahmed Almuhamed, jeden z paryskich zamachowców, został aresztowany na greckiej wyspie Leros. Jednak wypuszczono go ponieważ twierdził, że jest syryjskim uchodźcą. Te szokujące informację ujawnił dziennikarz brytyjskiego „Daily Mail”.

  ~Muhhamad do ~Joshe: Islam to jedyna religia na swiecie która nie opiera się na etyce i etycznym systemie wartości, na zasadzie jeśli jesteś dobry czeka cię nagroda. Najwyższym celem muzłumanina jest „brak kary”. Żeby zasłużyć na raj trzeba czegoś więcej niż tylko bycia dobrym. Trzeba realizować „karę”.

  ~PanLusterko do ~Joshe: wszystko bardzo ładnie,zgadzam się,ale mam jedną,hmm sprawę – mianowicie Bóg chrześcijański i Allah to przecież ten sam Bóg,prawda? ciekawe,że dwóm(no nie dwóm,ponieważ i tu i tu jest mnóstwo odmian/sekt) grupom dawał całkowicie inne pojęcie moralności. Więc teraz albo Allah to w istocie Niosący Światło (lucyfer, szatan) albo Bóg ma dwa oblicza i jedno z nich bynajmniej jest dobre….

  Polubienie


 2. Foto: THIERRYCHARLIER / AFP Robert Fico

  Premier Słowacji: zamachy potwierdziły ryzyka związane z kryzysem migracyjnym

  Zamachy terrorystyczne w Paryżu potwierdziły ryzyka dotyczące bezpieczeństwa, jakie wiążą się z obecnym kryzysem migracyjnym w Unii Europejskiej – oświadczył Robert Fico. – Sprawdza się najgorszy scenariusz – dodał szef słowackiego rządu.

  – Co najmniej w dwóch przypadkach spośród ośmiu zamachowców chodzi o migrantów. Sprawdza się najgorszy scenariusz, a jest to scenariusz ogromnych ryzyk dotyczących bezpieczeństwa, jakie są związane z falą migracyjną – powiedział Fico słowackiej komercyjnej telewizji Markiza.

  Słowacja jest przeciwna uzgodnionym w ramach UE obowiązkowym kwotom przyjmowania uchodźców i zamierza zaskarżyć to rozwiązanie przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości.

  – Traktuję z respektem to, że mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym. Przed prawami migrantów, przed potrzebą zadbania o nich na pierwszym miejscu muszą być obywatel Republiki Słowackiej i bezpieczeństwo tego kraju – zadeklarował Fico.

  Dodał, że francuskie tajne służby zwróciły się do wszystkich państw europejskich o pomoc w ustaleniu tożsamości dalszych sprawców. – Oznacza to, że ludzie ci nie byli rejestrowani we Francji i istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że będą między nimi także dalsi migranci – powiedział.

  W serii zamachów terrorystycznych, do których doszło w Paryżu, zginęło co najmniej 129 osób. Ataki przeprowadzono w różnych miejscach miasta, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników.

  W zamachach rany odniosło także ponad 200 osób; 80 z nich jest w stanie ciężkim. Było to najtragiczniejsze wydarzenie, jakie dotknęło Francję od czasów drugiej wojny światowej – ocenia agencja Associated Press.

  W związku z tragicznymi wydarzeniami prezydent Hollande ogłosił stan wyjątkowy na kontynentalnym terytorium kraju i na Korsyce oraz podjął decyzję o zamknięciu granic. Powołano specjalny sztab kryzysowy; prezydent, który udał się na miejsce tragedii w klubie Bataclan, nazwał ataki „okropnością i barbarzyństwem” oraz zapowiedział „bezlitosną walkę” z terrorystami. Wezwał także Francuzów do jedności w obliczu tragedii.

  ~Ojciec : Jeśli za zamachami zarówno w Paryżu, jak i na rosyjski samolot, rzeczywiści stoi kalifat i nie jest to li-tylko czosnkowa prowokacja, to mamy otwartą wojnę o podłożu religijnym chrześcijaństwa z islamem. W tej wojnie muzułmanie mają rozprzestrzenić islam na całym świecie albo zginąć. Nie pozostaje więc nam nic innego, jak nie wpuszczać muzułmanów do Polski albo w dalszej perspektywie wszyscy Polacy będą chodzić trzy razy dziennie do meczetu.

  ~Polska to nie ośrodek internowania ani obóz koncentracyjny! : „Traktuję z respektem to, że mamy do czynienia z kryzysem migracyjnym. Przed prawami migrantów, przed potrzebą zadbania o nich na pierwszym miejscu muszą być obywatel Republiki Słowackiej i bezpieczeństwo tego kraju – zadeklarował Fico” I TO ROZUMIEM!!! Ekipa PO uczestnicząca w sprzedawaniu bezpieczeństwa Polaków powinna zgnić w więzieniu, a GW i wszystkie okołoagorowe media powinny zostać zakazane w tym kraju.

  ~PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE : STUDIUM NIEKOMPETENCJI zaś teraz także WSTYDU – czyli kilka faktów o tym jak w sprawie przyjęcia uchodźców przedstawiały się twarde wobec UE działania Ewa Kopacz i jej ministra Trzaskowskiego… co rusz z dumą przywozili coraz nowsze wiadomości o sukcesach z Brukseli. Kolejność była mniej więcej taka:
  – nie będzie obowiązkowych imigrantów;
  – będą tylko 2000 tysiące;
  – przyjmiemy tylko chrześcijan;
  – przyjmiemy tylko 12 tysięcy;
  – nie będziemy się kierować kryterium religijnym.
  Przeplatane to było wzmiankami o tym co nam UE obetnie, bądź ile dołoży do imigranta i jakie to korzystne, humanitarne i cacy oraz jacy to Niemcy i Szwedzi szczęśliwy, że mają dziesiątki tysięcy islamistów u siebie.

  Z socjologicznego punktu widzenia, ksenofobia w Polsce na wymiar marginalny. Tak samo jak bardziej radykalne jej oblicze – rasizm. Dziedzictwo historyczne Polski oparte jest na wielokulturowości. Jakkolwiek dochodziło do różnorakich incydentów na przełomie wieków, to jednak kohabitacja była bardzo poprawna. Swego czasu Rzeczpospolita była wzorem tolerancji religijnej dla innych państw, czego dobitnym przykładem była uchwała – konfederacja warszawska z 1573 r., która w dobie kontrreformacji przyczyniła się do tego, że na obszarze Rzeczypospolitej nie miały miejsce takie wydarzenia jak „krwawe wesele paryskie”, podczas którego katolicy zamordowali 20 tys. hugenotów. Z kolei Jan Sariusz Zamoyski bardzo chętnie na obszarze Ordynacji Zamoyskiej przyjmował cudzoziemców (w tym innowierców) na podstawie cenzusu utylitarności (co na ówczesne czasy było bardzo nowatorskim przedsięwzięciem… dziś żaden polski polityk w tych kategoriach nie odnosi się do kwestii relokacji uchodźców). Homogenizacja kultury w Polsce nastąpiło dopiero po II wojnie światowej.

  Obecnie ksenofobię przypisują Polakom głównie media. Znaczna część najbardziej znanych mediów w Polsce oraz większość gazet lokalnych jest w rękach niemieckich. Taką etykietę przypisuje Polakom wielu polityków z ramienia PO, PSL, SLD i Nowoczesnej. Trudno dziwić się ich postawie, ponieważ są to potomkowie folksdojczów, inni mają korzenie żydowskie, a jeszcze inni realizują partykularne interesy różnych grup interesu. A gdy jeszcze wspomnieć, iż za exodusem uchodźców stoi Mossad i CIA, więc aktywność mediów i polityków już zupełnie nie może dziwić.

  Zatem jeśli pod adresem Polski, Węgier, Czech i Słowacji padają zarzuty o braku solidarności z Europą, ksenofobii, czy zaściankowości, to należy je przyjmować jako dobry omen. W ten sposób łatwo można ustalić, jacy politycy w Polsce są wierni polskiej racji stanu, a którzy są kolaborantami. Zresztą rdzenni Niemcy, Francuzi, Skandynawowie czy Hiszpanie, którzy coraz bardziej borykają się z negatywnymi skutkami multikulturowości, solidaryzują się ze zwykłymi Polakami i kibicują nam, byśmy nie ulegali presji mediów i polityków, gdyż za dekadę bądź dwie, będziemy zmagać się z podobnymi problemami.

  Jeśli państwa V4 jeszcze bardziej zacieśnią sojusz, mogą bardzo skorzystać na problemach państw „starej Unii” i wysunąć się ich kosztem na pierwszy szereg w tej strukturze. Zatem skoro „ksenofobia” Polaków, Węgrów, Czechów i Słowaków ma doprowadzić do wzmocnienia pozycji i wzrostu znaczenia wyżej wymienionych państw w Europie – nawet jeśli miałoby to w przyszłości skutkować rozpadem UE – to ja nie mam nic przeciwko temu, aby takie przewartościowanie sił w Europie mogło się ziścić. Naturalnie państwa „starej Unii” już dostrzegają to zagrożenie, więc w każdy możliwy sposób (propaganda, szantaże, dywersje, sabotaże) będą chciały takowym zmianom zapobiec.

  ~Polacy : Wczoraj w programie prowadzonym przez Czyża w TVP info ten niedorobiony doktorek (nie wiem za co) Sobiech czy jakość tak mówił o jakiś badaniach które przeprowadzał nie wiadomo kto i kiedy że 65% Polaków popiera przejęcie emigrantów. To jest świadome działanie tych debili. Bierze się do dyskusji takie niedoróbki (niby autorytety, nie wiadomo z skąd i dla kogo) którzy pieprzą takie głodne kawałki. I tak te media kreują tą niby politykę. Wierze w to że Prawo i Sprawiedliwość wypieprzy tych pseudo naukowców i tych prowadzących takie audycje. Nawet taka debilka jak Dominika Wielowieyska zdanie już zmienia. Tacy dziennikarze dawno powinni zejść z audycji.

  ~wyborca : Polacy są bezdomni otrzymują emerytury i renty poniżej minimum socjalnego.
  Ewa Kopacz chce sprowadzić do Polski 17.tys muzułmanów trzeba dać im mieszkania, dużo większe pieniądze niż najniższe emerytury i renty, darmową opiekę medyczną naukę języka i.t.d. Ta banda będzie sprowadzać dziesiątki tysięcy swoch krewnych, Młodzi Polacy będą utrzymywać dziesiątki tysięcy muzułmanów, Muzułmanie będą wprowadzać swoje prawa .
  Mordować polaków tak jak we Francji. Nie ma na to naszej zgody Pani Kopacz !!!!

  ~AQQ : i oni uciekaja przed smiercia bombami mordercami isis ? ja sie was pytam przecien kazdy taki normalny uchodzca gdyby wreszcie mogl spokojne zasnac i zjesc miske cieplej zupy u pierwszego napotkanego ktory mu to zaofiarowal to go by po rekach do konca zycia calowal…a tu co od razu zamiast myslenia o smierci otwiera sie klapka..tam lepszy geszeft u niemcow Wlasnie to jest powodem ich emigracjigdyby wiedzieli ze z chwila wkroczenia do jakiegos kraju dostajac schronienie w nim to juz nie dostana wizy wyjazdowej do innego… mysle ze nie uciekali by tak masowo…no i wczoraj kolesiowska tefaupe zaserwowala jak widac zgodnie z wytyczna firerin angeli by zmiekczyc serca Polakow by okazali sie spolegliwi jej rozkazom propagandowke z syri w ktorej to male dzieci szybko mosza stac sie mezczyznami.gwozdziem tej propagandowki okazal sie filmik ktory maly syryjczyk nakrecil sobie komorka..otoz na nim widac jak strzela z kalasznikowa a w tle slychac opentancze ryki jego kolesiow…allach akbar

  ~Beta 50+ : Dlaczego jedność Europy ma oznaczać TAK dla polityki przyjmowania imigrantów, a nie może oznaczać Nie dla takiej polityki – zachodnie państwa mają szereg błędów na przestrzeni ostatnich wieków np.: wyprawy krzyżowe, kolonizacja, I i II w.św. Jałta, Irak, a nawet stosunek do Rosji /przy zagrabieniu Krymu/ – my Polacy bez takiej przeszłości z Jagiełło, Sobieskim, walkami w czasie zaborów, w I i II w.św., ruchem oporu, Solidarnością, naukami JP II nigdy nie mamy nic do powiedzenia w Europie, jesteśmy tym gorszym i wręcz się z nas wyśmiewa ?! Gdzie rozmowy, wymiana zdań, wspólne podejmowanie decyzji ?

  ~ja : A w Polsce lewacki głupki wciąż udają, że nie ma zagrożenia ze strony migrantów. Co gorsza w polskich mediach (telewizja) znajdują sprzymierzeńców i i atmosferę do szerzenia swoich zwariowanych teorii. Pozbawieni rozumków kontynuatorzy komunistycznej propagandy (proletariusze wszystkich krajów łączcie się) chcieliby przemieszać społeczeństwa by stwarzając tzw .multikulturowość zlikwidować w nich naturalne bariery chroniące ludzi przed wynaturzeniami. Taka „profersor” Płatek jest oburzona tym, że ludzie chcą być ludźmi i żyć jak ludzie. PO też licząc na głosy lewaków i „dążąc jedyną słuszną drogą” obraną przez wazeliniarza Tuska zrobiło dużo złego.

  ~mmm : Uchodźcy cierpią i trzeba im pomagać, ale nie możemy poświęcić swojego życia dlatego, że im współczujemy. Słyszeliście gdzieś, żeby syryjski uchodźca wyrażał chęć walki za swoją ojczyznę. Nasz naród też emigrował w czasie wojen, ale nasi dziadkowie za granicami kraju organizowali oddziały zbrojne, żeby za wszelką cenę odebrać wrogowi to, co zagrabił.

  Polubienie


 3. Foto: AFP Dzieci Adela Termosa

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/adel-termos-bohater-z-bejrutu-uratowal-kilkadziesiat-osob/d8ev6x

  Adel Termos – „bohater z Bejrutu” uratował kilkadziesiąt osób

  W zamachu w Bejrucie zginęły w ubiegłym tygodniu 44 osoby, a 200 zostało rannych. Choć to wydarzenie nie było tak szeroko komentowane, jak zamachy w Paryżu, na symbol wyrósł Adel Termos, który chcąc ratować własną córkę, rzucił się na zamachowca i aktywował bombę. Mężczyzna zginął na miejscu. Dzięki jego poświęceniu udało się uratować kilkadziesiąt osób.

  Dramatyczną historię Termosa i jego córki jako pierwsze opisało Public Radio International. Dziennikarze podają, że Libańczyk w feralnym dniu miał spacerować ze swoją córką po dzielnicy Burdż al-Baradżna w Bejrucie. Do dramatycznych wydarzeń doszło, kiedy Termos usłyszał pierwszy z wybuchów i zobaczył zamachowca chcącego zdetonować kolejną bombę. Bez namysłu rzucił się na niego i uratował kilkadziesiąt osób. Sam jednak zginął na miejscu.

  – Termos rzucił się z nim na ziemię, aktywując tym samym bombę. W okolicy było wiele, wiele rodzin, prawdopodobnie setki osób, które ten mężczyzna uratował – mówi w rozmowie z PRI bloger Elie Fares mieszkający na co dzień w Bejrucie.

  Choć o zamachach w Bejrucie nie informowano w Europie tak szeroko, jak o zamachach w Paryżu, internauci uznali Adela Termosa za bohatera i nie zapominają o jego historii. O sprawie piszą również największe media na świecie.

  Dokonany w czwartek zamach, do którego przyznało się Państwo Islamskie (ISIS), jest najkrwawszym atakiem dokonanym przez ISIS w Libanie i jednym z najtragiczniejszych od zakończenia wojny domowej z lat 1975–1990.

  Do ataków doszło w Burdż al-Baradżna, południowej, zdominowanej przez ludność szyicką części Bejrutu. Obszar ten pozostaje pod kontrolą szyickich bojówek Hezbollahu, które walczą też po stronie sił reżimu prezydenta Baszara el-Asada w Syrii. Od wybuchu konfliktu syryjskiego w marcu 2011 r. zginęło ponad 250 tysięcy ludzi.

  ~Andrzej : Islam jako ideologia i religia propagująca , szerząca nienawiść do innego człowieka na tle religijnym – posunięta do nakazu zabójstwa innego człowieka, powinna być w Europie zdelegalizowany – podobnie jak zakazane jest w Europie propagowanie ideologii faszystowskich a hitleryzmu w szczególności. Osoby szerzące i manifestujące tę ideologie / religię, jako sprzeczną z podstawowymi prawami człowieka i obywatela powinny być ścigane z mocy prawa. Propagowanie treści Koranu powinno być prawnie zakazane i ścigane z urzędu, podobnie jak to ma miejsce wobec „Mein Kampf” A. Hitlera.

  ~aaaa : I to jest prawdziwy kochający ojciec…i o takich osobach należy pamiętać.Ocalił życie swojego dziecka i wielu innych osób! Płakać mi sie chciało jak to czytałam,ile osób miałoby odwagę!? My nie chcemy w Polsce uchodzców typu…20-35 rodzju męskiego idzcie i rozmanżajcie się i czekajcie na socjal. Tylko normalne rodziny które,uciekają przed wojną. Moja rodzina jak uciekała za czasów II wojny światowej to zawsze razem.Dziadek nigdy by nie zostawił babci i nie uciekł jak szczur do innego kraju. Uchodzcy z dziećmi to 10% a reszta…do zapładniania. :/ przykre ale prawdziwe.

  Polubienie


 4. Paryż po zamachu, fot. FB

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polka-z-paryza-to-nie-jest-wina-imigrantow-islamu-i-multi-kulti/ee22df

  Polka z Paryża: to nie jest wina imigrantów, islamu i „multi-kulti”

  Michał Piasecki dziennikarz i publicysta, interesują mnie kontrowersje

  – Czy o ludziach, którzy w piątek w Le Cadrillonie pili piwo i nagle przestali istnieć można powiedzieć, że zebrali żniwo tego, że codziennie z uśmiechem mówili „dzień dobry” muzułmańskiemu piekarzowi?
  (…)

  ~strachliwy ksenofob : Pewnie ta multikulturalna ,podobno Polka inaczej by mówiła gdyby w zamachu zginęły np.jej dzieci ,takie przez nią tradycyjnie urodzone .Może wtedy by radośnie przytuliła jakiegoś afrykańczyka ,co by ją multikulturalnie pocieszał.Pani nie zna sprawców ale Pani jest pewna że to nie wina mulikulti ,islamu,czy imigrantów, moż ,krwiożerczych Chińczyków,Meksykanów czy Eskimosów ale nie obłędnej ideologi i religii, skądże ?! Skąd taka zawziętośc ludzi w tępieniu gryzoni czy insektów ,przecież nie wszystkie są zakażone chorobami a tępi się je wszystkie nawet i te śliczne białe myszki ? zwyczajna profilaktyka choć mamy antybiotyki.Co się stanie gdy pojawią się równie radykalne odłamy chrześcijaństwa ?

  ~ja nie : ta pani pewnie dostała dużą kasę na napisanie tych bzdur .Francuzi nienawidzą araków ,islamu i multi-kulti , mają zabronione wyrażanie swoich uczuć publicznie tak samo jak Niemcy. Ta głupia baba pewnie związana sama jest z jakimś muzułmanem albo murzynem i lepiej by sie nie wypowiadała . Może Onet sam na kolanie napisał ten artykuł wyobraźnia dziennikarska Onetu nie ma granic.

  ~ares : filtrujcie te wszystkie pijarowe przeważnie lewackie artykuły na tych ‚głównych” portalach. N stety to nie są nasze polskie portale informacyjne. Wszystkie większe typu onet WP itd. zostały sprzedane w całości obcemu kapitałowi. Najczęściej niemieckiemu z główną siedzibą na Manhattanie.

  ~Yanina : Do autora: jak rozumiem sam mieszka Pan na przedmiesciach Paryza w Saint Denis np i swietnie i bezpiecznie sie Pan tam czuje? I w Rer, jak wlazi banda czarnych kolezkow tez ca va? Rozmawial Pan z poprawna politycznie idiotka. Prosze znalezc moze tak innego rozmowce? Portal wtedy niechetnie wpusci artykulik?;)

  ~anonim : Zobaczcie jakie oni mają zryte łby, trwa wojna w Europie (przejęcie terytorium wroga przez zasiedlenie), a oni nadal użalają się nad losem młodych byczków przybywających do Europy. Czy ta pani nie rozumie tego, że innych Francuzów z zimną krwią zabił Francuz, który nie zasymilował się nawet w kolejnym pokoleniu?

  ~Ap : Dlaczego wszystkie media wszystkie, wciskają nam do mózgu że to nie wina emigrantów/. Każdy ma (lub nie ma) rozum i potrafi ocenić każdą sytuację i odpowiednio interpretować. Media jak sekty, chcą z nam narzucić własne poglądy i wciskają największe kity.Nie róbcie z nas idiotów .

  ~radek : zaslepiona polityczna poprawnoscia dziweczynka. Jak ja muslim zgwalci to powie ze miala za krotka spodnice i go sprowokowala, jak zabija ja i jej znajomych to powie ze przeciez i w Polsce mogl sie trafic przestepca…. Dobrze ze siedzi we francji a nie w Polsce

  ~Yanina : Pracuje z Francuzami. Znam ich. Dopiero przy blizszym poznaniu przestaja ukrywac swoje prawdziwe, nie tak postepowe poglady… Ta idiotka nie wie co pisze, zwlaszcza teraz.Boja sie swoich multi kulti w 2 pokoleniu, ze wezmie taki i sie rozerwie. Marie Le Pen ma w kieszeni wybory

  Polubienie


 5. Foto: Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta Nominowany na stanowisko szefa MSZ Witold Waszczykowski

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/waszczykowski-z-bolem-serca-ale-bedziemy-musieli-wypelnic-zobowiazania/m0rhmc

  Waszczykowski: z bólem serca, ale będziemy musieli wypełnić zobowiązania

  Witold Waszczykowski w wywiadzie dla „Super Expressu” skomentował kontrowersje pojawiające się wokół kwestii przyjęcia do Polski uchodźców z Bliskiego Wschodu.- Z bólem serca, ale będziemy musieli jako państwo praworządne i przestrzegające międzynarodowych zobowiązań wykonać te, które zaciągnął poprzedni rząd – powiedział nominowany na stanowisko ministra spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło Waszczykowski.

  Przed nowym gabinetem m.in. wdrożenie w życie decyzji dotyczących przyjęcia do Polski uchodźców z Syrii. Nowy minister spraw zewnętrznych zapowiedział na łamach „Super Expressu”, że decyzja rządu Ewy Kopacz o relokacji w Polsce części napływających do Europy Syryjczyków będzie respektowana.

  Jak zapowiada, nastąpi to jedynie „na zasadach ustalonych przez nas, przy przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa”. Pytany o zagrożenie terrorystyczne, jakie pojawiło się w Europie po piątkowych zamachach w Paryżu przyznał, że „po tym, gdy tak doświadczone służby jak francuskie nie poradziły sobie z tymi zamachami, rodzi się pytanie, czy podołają tej selekcji polskie służby”.

  Uchodźcy, których Polska przyjmie, będą musieli przejść przez bardzo szczegółowy proces weryfikacji ich tożsamości. – Po przyjeździe do Polski będą mieli prawo wyjechać, dokąd im się podoba, i niestety znacząca większość to zrobi – powiedział Waszczykowski. Dodał, że „każdy mieszkaniec z prawem stałego pobytu w UE ma prawo podróżować po całej strefie Schengen”.

  ~PEKA : Nie panie Waszczykowski, nie musicie wykonywać zobowiązań międzynarodowych kosztem zobowiązań wobec własnego społeczeństwa. I dość zrzucania (przewidywanego zresztą przez co mądrzejszych wyborców) winy za kolejne niedotrzymanie obietnic przedwyborczych na przegrane PO. Jak się mówi A to się mówi i B. Siedzi pan od lat ws. międzynarodowych, wiedział pan jakie są zobowiązania. TO DLACZEGO PAN PERFIDNIE KŁAMAŁ twierdząc że nie bedą przyjmowani uchodźcy, ,,tylko dajcie nam wygrać wyborczy motłochu! Nie mówiliście tak dosłownie, ale do tego sprowadzał się sens waszych obietnic. I tak będzie z większością waszych obiecanek-cacanek. Winny będzie zawsze ten sam -myśmy chcieli dobrze, ale nie da się, bo PO…i dopisać sobie możecie kolejną obietnicę z której się wycofacie.Moglibyście (gdybyście tylko chcieli) wyjść z twarzą i wobec zobowiązań dla UE i wobec zobowiązań w stosunku do własnych obywateli. Wystarczy w jak najkrótszym czasie rozpisać referendum, ja wiem że kosztowne, ale socjal dla potencjalnych uchodźców będzie jeszcze bardziej kosztowny, i zgodnie z wynikiem referendum przedstawić stanowisko Polskiego Narodu w sprawie przyjmowania uchodźców. Ale przecież wam nie chodziło o naród, wam chodziło o zdobycie władzy, o stanowiska opuszczone przez PO, o synekury, o ustawienie swoich. Już to kiedyś słyszeliśmy: Teraz, k…a my!”. Ludzie częściowo inni ale zasada ta sama

  ~Polak : Przyjmiemy muzułmanów – będziemy mieli zamachy. Nie jesteśmy Generalnym Gubernatorstwem, żeby nam Niemcy przysyłali siłą osadników. Rząd ma się trzymać interesu Polski, a nie układów. Dała nam przykład w 1940 roku Francja, jak się trzymać zobowiązań. De facto zaczynamy więcej wpłacać, niż dostajemy z UE (biurokracja unijna jest kosztowna) więc kit z Unią. Możemy przyjąć uchodźców – na statek zmierzający do Afryki lub Azji – takie powinny być nasze zasady. Samobójstwo niech sobie sami popełniają. Nie ma i nie będzie żadnych gwarancji bezpieczeństwa. Jest tylko gwarancja, że jak przyjmiemy muzułmanów, to będą w końcu zamachy i zginie wielu naszych obywateli. To kiedy kolejna demonstracja przeciw imigrantom?

  ~ja : Panie Waszczykowski… My, Polacy nie chcemy tu utrzymować naszych przyszłych katów. Nie można sprzedać kraju byle jakiej Uni, której nie zależy na naszym kraju już od dawna i która chce zrzucić na nas odpowiedzialność za wszystkich przez siebie sprowadzonych przybyszów (najezdzcow) z Afryki. Prosze zauwazyć, ze nie bedzie tego konca… Oni oferują pomoc wszystkim…calej Afryce…na nasz wszystkich koszt!
  Nie dosyc, ze placimy na Unie, nie dosyć, ze wspomagamy pomoc na ich kontynencie to teraz bedziemy zywic ich tutaj, bedziemy zapewniac domy tutaj a Oni nigdy nie powiedza Dziękuję, Oni beda chcieli wiecej, i wiecej….az nas wybiją! Wszystkie dzialania zapowiadaja… a jak zapowiadaja, tak robią. Gloszą, ze chrześcijan zabija a My, jako Polska jestesmy państwem chrześcijanskim!!!! Jak mamy gościc wlasnego kata???? Jak mamy pozwolic zyc na nasz koszt osobą, ktore za chwile zabiją nasze rodziny???? Jest czas to zatrzymac bo jesli Oni juz tu bedą, to bedzie za pozno…

  ~Alicja : Ja i moja rodzina nie zgadzamy się na sprowadzanie osadników muzułmańskich. Proszę wypełnić to co obiecaliście.Słucham jak składacie rotę przysięgi przed Prezydentem, dotrzymajcie jej. Głosowaliśmy na PIS. Nie obchodzą nas media innych krajów i co piszą. Mieszkamy w biednym kraju to chociaż niech będzie bezpieczny. Zostały zniszczone prawie wszystkie gałęzie przemysłu,mamy tylko montownie. Będziemy patrzeć czy dotrzymujecie to co obiecaliście.

  ~krzysztof londyn : Brytyjskie gazety podaja a w polskich mediach nie moge sie doczytac (moze ktos na to natrafil?) Jeden z terrorystow z sali koncertowej byl wylowiony z morza w trakcie akcji ratowania „uchodzcow” .No to czysty przyklad konia trojanskiego. Europa uratowal mu zycie a on w podziece wymordowal tyle ile mogl. Spodziewalem sie, ze PIS wycofa sie z ostrej retoryki, ktora posrednio przyniosla mu sukces. Kasa z Brukseli i przywileje ponad wszystko. Wali farmazony zupelnie jak Trzaskowski:(

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Witold-Waszczykowski-bezpieczenstwo-Polski-przede-wszystkim,wid,17975559,wiadomosc.html

   akt. 16.11.2015, 00:19

   Witold Waszczykowski: bezpieczeństwo Polski przede wszystkim

   Trzeba zlikwidować przyczyny fali uchodźców i imigrantów napływającej do Europy. Zanim będziemy interweniować zbrojnie, należy wykorzystać inne możliwości – mówił w TVP Info Witold Waszczykowski, od jutra minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło.

   Jego zdaniem, chodzi przede wszystkim o wywarcie presji na te państwa w regionie, które wspierają Państwo Islamskie w celu realizacji swoich swoich partykularnych, regionalnych interesów. – Bo to rykoszetem godzi w Europę – wyjaśniał. Witold Waszczykowski przypomniał, że ma ono wielu wrogów na Bliskim Wschodzie: walczy z Kurdami i z szyickim Iranem. Są tam także kraje, które wspierają fundamentalistów, choć przyszły minister nie wymienił ich z nazwy.

   Witold Waszczykowski jest zdania, że z Państwem Islamskim niekoniecznie musi walczyć wojsko europejskie. Można utworzyć poddziały z kilkuset tysięcy młodych Syryjczyków, którzy wjechali do Europy. – Z nas kiedyś też tworzono legiony i biliśmy się – podkreślał. – Czy można wyobrazić sobie, że my wyślemy swoje wojsko, a kilkaset tysięcy Syryjczyków będzie piło kawę na Unter den Linden, czy na placu Zamkowym? Mogliby odwojować sobie to państwo” – mówił gość TVP Info.

   Witold Waszczykowski uważa, że wojska europejskie nie muszą być zaangażowane w konflikt w Syrii, bo jest tam wystarczająco dużo sił regionalnych.

   Zapowiedział też, że w jedną z pierwszych podróży jako minister spraw zagranicznych uda się na Bliski Wschód. – Pomoc dla uchodźców tam, gdzie jest ich miejsce, plus pomoc polityczna – podkreślał Witold Waszczykowski.

   Przyszły minister spraw zagranicznych mówił też w TVP Info, że krytyka wypowiedzi polityków PiS w sprawie uchodźców, często wynika z nadinterpretacji ich słów i jest nieuzasadniona.

   Witold Waszczykowski powiedział, że Polska przyjmie uchodźców tylko wtedy, gdy będzie zapewnione bezpieczeństwo i gdy będą oni bardzo dokładnie kontrolowani.

   Witold Waszczykowski podkreślił, że bezpieczeństwo należy do prerogatyw każdego państwa członkowskiego Unii Europejskiej i każde z nich zdecyduje o tym, jak te zobowiązania odnośnie uchodźców będą realizowane.

   Powiedział też, że nowy rząd ma dwa lata na weryfikację zadeklarowanych przez gabinet Ewy Kopacz siedmiu tysięcy uchodźców. Przypomniał również, że ich przyjazd do Polski jest dobrowolny, muszą wyrazić na to chęć. Kolejnym argumentem jaki – jego zdaniem – musi być podnoszony na forum międzynarodowym jest to, że nasz kraj leży na flance wschodniej Europy i udzielił już prawa do pobytu i pracy ponad pięciuset tysiącom Ukraińców.

   ~Man 13 godzin i 48 minut temu
   Ma racje popieram niech oni walcza tam o swoje odeslac spowrotem.

   ~Iza 11 godzin i 41 minut temu
   Brawo panie ministrze! Dokladnie tak, w kamasze ich i niech walczą o swój kraj a nie tylko socjalu się domagają.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17974341&kat=1342&title=Przyszly-szef-MSZ-Witold-Waszczykowski-uchodzcy-w-Polsce-beda-bezwzglednie-sprawdzani

   akt. 15.11.2015, 06:29

   Przyszły szef MSZ Witold Waszczykowski: uchodźcy w Polsce będą bezwzględnie sprawdzani

   Emigranci, którzy będą chcieli osiedlić się w Polsce, nie mogą stanowić jakiegokolwiek zagrożenia dla Polski – mówił w TVN24 nominowany przez premier Beatę Szydło na Ministra Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski z PiS. Stwierdził, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego kraju i życie Polaków, to nie ma tu miejsca na żadne kompromisy.

   Jak zauważył, francuskie siły bezpieczeństwa mają wieloletnie doświadczenie w walce z terroryzmem i postrzegane są, jako jedne z najlepszych. – Mimo doświadczenia nie udało im się. Czy my możemy być lepsi? – pytał polityk w TVN24.

   Przyszły szef MSZ zapowiedział, że wszyscy uchodźcy przyjeżdżający do Polski będą musieli nie tylko wyrazić wolę zamieszkania w naszym kraju, ale przede wszystkim będą oni musieli udokumentować swoją przeszłość, swoją tożsamość, a następnie będą „bezwzględnie sprawdzeni pod kątem bezpieczeństwa”.

   Jak mówił, musimy ich przyjąć ze względu na zobowiązania międzynarodowe, ale to nie oznacza, że przyjeżdżający do Polski uchodźcy z marszu dostaną azyl polityczny. – Jakikolwiek cień na ich życiorysach, jakakolwiek wątpliwość będzie ich eliminowała – powiedział Waszczykowski.

   – Musimy wyciągnąć wnioski z negatywnych doświadczeń innych krajów – stwierdził przyszły minister spraw zagranicznych przypominając, że Francja sprowadzała od lat duże grupy ludzi z innych kontynentów, przede wszystkich z byłych kolonii francuskich.

   Waszczykowski zauważył też, że Europa wykazała się nadmierną naiwnością, idealizmem budując system wartości i zasad i licząc, że cały świat go przyjmie. – Tymczasem okazało się, że reszta świata ma to gdzieś – mówił przyszły szef MSZ.

   ~mateo 15 godzin i 25 minut temu
   To czemu min. Ds europejskich mowil ze nikogo nie przyjmiemy? Czemu teraz mowi sie że będą sprawdzani ? Beda sprawdzani jak ziemia w smolensku na metr w głąb ? Wezmy prxyklad ze Słowacji i Węgier. Nie prxyjmujmy nikogo. Obawiam sie ze jak sprawa Paryza przycichnie to znowu bedzie tak samo. Skonczy się tylko na poważnych wyrazach zaniepokojonie na twiterrze

   ~czarek 13 godzin i 36 minut temu
   Nie panie ministrze, nie beda dokladnie sprawdzani, bo na chwile obecna, nie beda wpuszczani. Nawet matki z dziecmi, bo jak sie okazuje nie uchroni nas to przed tym, ze z tych dzieci,nie wyrosna terrorysci.Tak wiec „zero” emirantow islamskich,arabskich na ziemi polskiej.Wpierw zapewnic powrot do Macierzy tym Polakom ze wschodu, ktorzy chca powrocic do Ojczyzny.I maja pierwszenstwo, przed Arabami czy Ukraincami.

   ~J3S 14 godzin i 7 minut temu
   Bądźmy realistami p Waszczykowski skoro Izrael z swoimi służbami nie wpuszcza uchodźców bo nie jest wstanie ich zweryfikować to my też nie będziemy w stanie. Nie wpuszczać, nie tworzyć problemów. Uczmy się na błędach innych ale konsekwentnie. A ile są warte zobowiązanie międzynarodowe to my jeszcze pamiętamy przykład z września 1939.

   ~polski patriota 13 godzin i 23 minut temu
   A ja głosowałem na PIS tylko i wylacznie dla tego bo mówili że są przeciwni islamizacji. Panowie stracicie wielu wyborców.

   ~j24 7 godzin i 35 minut temu
   Mówili to, co chciałeś usłyszeć, żeby na nich zagłosować. Wszystkie te obietnice tracą ważność sekundę po tym, gdy wrzucisz swój głos do urny. Nie wiedziałeś o tym? To gratuluję naiwności.

   ~kibic 13 godzin i 21 minut temu
   Panie Waszczykowski, weź mnie Pan nie rozśmieszaj, wszystkie kwity można kupic lub podrobić, do ich glow się tylko nie da zagladac.

   ~belk 12 godzin i 43 minut temu
   Jakie zobowiązania międzynarodowe. Nikt nie zobowiązuje do zgody na wysadzanie swoich współobywateli.

   ~zamknąć vranice 12 godzin i 24 minut temu
   Bzdurą jest wpuszczane emigrantów do Polski. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wysłanie do Syrii pomocy humanitarnej i militarnej. Stworzenie tam na miejscu obozów dla uchodźców, obrona ich, wyżywienie itd. I tak do końca konfliktu zbrojnego. I tak ma wyglądać cała pomoc. Obecnie podcinamy sobie gałąź na której siedzimy.

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Fwaszczykowski-wykonamy-zobowiazania-ws-uchodzcow#

   Waszczykowski: Wykonamy zobowiązania ws. uchodźców

   Przepuścimy uchodźców przez bardzo gęste sito – zapowiada nowy minister spraw zagranicznych RP.

   „Polska chce przestrzegać prawa międzynarodowego, chce być wiarygodnym partnerem, członkiem UE. I również przestrzegać zobowiązań podejmowanych przez poprzednie rządy, przez nas w ramach UE. Jednak wykonanie wszelkich zobowiązań musi przebiegać pod kątem dbałości o bezpieczeństwo państwa i obywateli” – powiedział dziś Witold Waszczykowski.

   Według polityka należy wprowadzić szczegółowe i surowe procedury, które zagwarantują, że do Polski nie przedostaną się osoby niebezpieczne.

   „Na razie nie przystąpiliśmy jeszcze do żadnej selekcji, do żadnego sprawdzania [uchodźców]. To będą ścisłe kryteria, ścisłe sito, które musimy opracować sami. Zakładam, że będziemy decydować o tym suwerennie w Polsce. To my będziemy decydować o tym, jakie służby, w jaki sposób będą selekcjonowały migrantów. Musi to być absolutnie 100-procentowa pewność; jakikolwiek cień podejrzenia rzutujący na ich przeszłość, na ich tożsamość, będzie eliminował z przyjazdu do Polski” – powiedział Waszczykowski.

   300polityka.pl/KRESY.PL

   cyna:16.11.2015 13:00
   Jakie decyzje suwerenne skoro ciągła zmiana podejścia do tych kwestii pokazuje że żadnej suwerenności tu nie ma a wyłącznie poddawanie się naciskom zewnętrznym, nie na to głosowałem. Precz z imigrantami i precz z islamem

   cyna:16.11.2015 13:08
   Chciałbym wiedzieć czym polski rząd jest szantażowany przez tą kurwę lewacką. To powinno byc podane do wiadomości

   :16.11.2015 15:03
   Cyna, nie chcę być złośliwy, ale ostrzegałem. Podział na PO-PIS to tylko socjotechnika. Będzie ta sama polityka. Teksty o ślepym przestrzeganiu „prawa” stanowionego poza Polską i przez niewiadomo kogo – powinny w myślącym człowieku budzić PRZERAŻENIE.

   cyna:17.11.2015 09:20
   Nigdy nie twierdziłem że PiS jest remedium na wszystko i nie zawsze musze się z nim zgadzać ale to nie zmienia faktu że jest to jedyna siła która w obecnej chwili jest potrzebna Polsce. Co do zamieszania z koz…bcami to nie jest jedyny problem i główne zagrożenie. Najpierw należy powyrzucać te lewackie ku..y ze wszystkich resortów urzędów i mediów i mam nadzieje że PiS to zrobi
   Lubię to! Zgłoś nadużycie Odpowiedz

   zefir:16.11.2015 15:16
   Nie chcę krakać,ale pachnie mi słowną ekwilibrystyką,którą zrobimy łuk,by powrócić na jewropejskie i usraelskie upatrzone poprawnościowe i multi-kultyzmu pozycje i miłosierdzia dla ciapactwa i wszelkiego kozojebstwa.Obym się mylił.

   Kojoto:16.11.2015 16:14
   Obawiam się, że zbyt wielu z nas widzi te oczywiste ściemy, żebysmy sie jeszcze mogli łudzić…

   ozzy:16.11.2015 19:14
   co ten idiota waszczykowski wymysla nie bedzie zadnych gwarancji oni maja to we krwi nasze religie od wiekow walcza ze soba nie to obiecywali przed wyborami precz z pisorami ostatni raz glosowalem na nich na pochybel piepszonym klamcom

   franciszekk:16.11.2015 19:14
   Niech tego nie lada wyczynu -selekcji dokona głupia Ewka z moskiewskiego prosektorium!

   Pol_AK:16.11.2015 19:53
   Pytanie czy ściągana przez nich rodzina też będzie 100% prześwietlona…
   Lubię to! Zgłoś nadużycie Odpowiedz

   mop:16.11.2015 20:09
   WASZCZYKOWSKI TO JEST WZORZEC DO NAŚLADOWANIA !!! Funkcjonariusze egipskiej policji wykryli grupę osób poruszających się w strefie przygranicznej na Półwyspie Synaj. Siły bezpieczeństwa Egiptu są tam szczególnie wyczulone ze względu na obecność w tej prowincji silnego odłamu tak zwanego „Państwa Islamskiego”. Policjanci doścignęli podejrzanych osobników pod samą granicą z Izraelem. Część z nich już wchodziła na płot graniczny. Ignorowali przy tym wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się oraz oddawane przez nich strzały ostrzegawcze. W efekcie policjanci zmuszeni byli użyć broni bezpośrednio. W wyniku tego zginęło 15 nielegalnych migrantów(BANDYTÓW), którzy okazali się być przybyszami z sąsiedniego Sudanu. Kolejnych 8 zostało rannych. haaretz.com/kresy.pl

   UPAdlina:16.11.2015 20:45
   i to tyle, co do nowej polityki nowych rządzących w naszym nieszczęśliwym kraju. Żydzi zawsze się śmieją podczas wyborów w okupowanych przez nich krajach i mówią: ” Bez względu kto wygra i tak to są nasi ludzie.” PIS będzie wierno-poddańczo wykonywać instrukcje międzynarodowego żyda. Czas aby popierający tę partię to zrozumieli. Różnica między nimi i PO polega tylko na tym, że jedni mają pana w Berlinie a drudzy w waszyngtonie

   Leszek1:17.11.2015 02:04
   Pan Waszczykowski zmienil poglady dotyczace migrantow z dnia na dzien o 180 stopni. Tak zachowuje sie szmata, a nie polityk odpowiedzialny za bezpieczenstwo kraju. Tutaj nie ma kompromisow. Jezeli teraz rzad ugnie sie przed obcymi nakazami, ktore godza w bezpieczenstwo obywateli Polski, nastapi eskalacja tych i podobnych polecen. Nakaz przyjnowania migrantow islamskich jest bezprawiem w swietle wyczynow tej nacji. Najgestsze sito nie daje zadnej gwarancji. Po prostu nie ma takiego sita przez ktore nie przejdzie dobrze wyszkolony terrorysta z odpowiednio dobranym zyciorysem. To co Pan mowi to bajka, mit tworzony na potrzebe chwili. Jedyna droga to stanowcza odmowa wykonania polecen MOGACYCH realnie – na podstawie istniejacych faktow, stanowic zagrozenie dla bezpieczenstwa. Wystarczy tylko poszlaka, przypuszczenie o grozbie, by zgodnie z prawem moc odmowic wykonania takiego nakazu czy rozkazu.

   Leszek1:17.11.2015 03:55
   „Polska chce przestrzegać prawa międzynarodowego, chce być wiarygodnym partnerem, członkiem UE. I również przestrzegać zobowiązań podejmowanych przez poprzednie rządy, przez nas w ramach UE. Jednak wykonanie wszelkich zobowiązań musi przebiegać pod kątem dbałości o bezpieczeństwo państwa i obywateli” Jak to ladnie brzmi – tak absolutna sprzecznosc w dwu nastepujacych po sobie zdaniach. Minister MSW jest wystarczajaco inteligentnym czlowiekiem, by zdawac sobie sprawe z faktu, iz wsrod tysiecy przefiltrowanych i krysztalowo czystych migrantow znajda sie dziesiatki, jezeli nie setki dobrze przeszkolonych terrorystow i w Polsce rozpoczna sie zamachy bombowe, czy tez podobne wypadki zbiorowych morderstw jak w Paryzu. Dlatego tez, jezeli pan Minister rzeczywiscie mysli o bezpieczenstwie panstwa i obywateli, to nie moze respektowac polecen ktore wyraznie zagrazaja bezpieczenstwu panstwa i obywateli. Bez wzgledu na pogrozki i inne naciski, powinien stanowczo odmowic wykonania tego rozkazu. Jezeli tego nie zrobi, wpisze sie w liste zdrajcow i zbrodniarzy, poniewaz zgoda na zaplantowanie na naszej ziemi wrogiej nam kultury przyniesie w przyszlosci wprost niewyobrazalne konsekwencje, co juz zostalo udowodnione – miedzy innymi we Francji.

   Polubienie

 6. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/co-stanie-sie-po-zakonczeniu-zaloby-we-francji-europa-ma-tylko-jedno-wyjscie/gnk6db

  Co stanie się po zakończeniu żałoby we Francji? Europa ma tylko jedno wyjście

  Przemysław Henzel Dziennikarz Onetu

  Ataki terrorystyczne, takie jak te we Francji, mogą powtórzyć się w innych państwach Europy. Bezpieczeństwo całemu kontynentowi może zapewnić jedynie obalenie kalifatu Państwa Islamskiego. W toczącej się debacie zapomniano jednak o bardzo ważnej sprawie – odpowiedniej roli czynnika wojskowego; powróciło także pytanie dotyczące gruntownej zmiany w europejskiej strategii względem ISIS. Odpowiedź jest związana z niepokojącym zjawiskiem – problemem, jaki Europa ma z przejściem od „słów do czynów”. Co stanie się, gdy we Francji skończy się żałoba?
  (…)

  ~jaro7 : A NO TO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO:
  „43 letnia kobieta została aresztowana w Wielkiej Brytanii za publikację “rasistowskich” komentarzy na Facebook.

  Brytyjska policja otrzymała zgłoszenie że kobieta, będąca właścicielką salonu spa Blinks of Bicester zamieściła na swoim profilu nielegalny wpis. Kobieta napisała Blinks of Bicester nie przyjmują już rezerwacji od muzułmanów, nie ważne czy mają brytyjski paszport czy też nie. Przepraszam ale to czas bym postawiła swoją ojczyznę na pierwszym miejscu. Do tej decyzji miały ją zmotywować zamachy w Paryżu.

  Kobietę aresztowano na podstawie artykułu 19 Ustawy o Porządku Publicznym. Dotyczy on mowy nienawiści.”

  PRECZ Z LEWACTWEM

  ~Głęboka Myśl : „Celem jest zastraszenie całej Europy. Hollande: to wojna przeciwko naszym wartościom” Tradycyjnie walczą politycy… giną w tej walce prości ludzie. Nasi sąsiedzi. „Co z odpowiedzią na zamachy w Paryżu? Ciężar operacji zbrojnych spoczywa na USA” Ubaw po pachy. Biedna Europa bez pozwolenia USA nie może pierdnąć w stronę ISIS…
  Dzisiaj Francja dostała dyspensę od USA w uznaniu paryskich ofiar… coś trzeba rzuci c ludowi na żer. „Wysoki poziom zagrożenia. Jakie wnioski wyciągną przywódcy?” Że lud domaga się jeszcze więcej islamskich imigrantów, bo ten milion, który najechał Europę to stanowczo poniżej europejskich ambicji… „Kondolencje to za mało. Eksport terrorystycznej przemocy na Zachód trwa” W żadnym razie Europa nie może dać się zastraszyć… islamski najazd ma nadal trwać… Europejczykom należy wytłumaczyć, że wprawdzie część imigrantów to terroryści… ale dla pozostałych warto umierać i tyrać na ich zasiłki, bo może jak się rozmnożą to Europa wyjdzie z kryzysu demograficznego…

  ~j..u : Czeska lekarka ujawnia dramatyczne szczegóły pracy wśród islamskich migrantów w Niemczech

  W jednej z niezależnych czeskich stacji telewizyjnych odczytano list czeskiej lekarki pracującej w Niemczech, w którym opisuje ona szczegóły pracy wśród napływających do Europy migrantów. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie listu.

  „Przyjaciółka z Pragi ma znajomą, która – jako emerytowany lekarz – wróciła do pracy w szpitalu w okolicy Monachium, gdzie potrzebowano anestezjologa. Prowadziłam z moją przyjaciółką korespondencję i przesłała mi maila od wspomnianej lekarki. Dziś rozmawiałam z nią na temat tego, jak bardzo nieznośna jest sytuacja szpitalu w Monachium oraz w okolicznych placówkach.

  Wielu muzułmanów odmawia leczenia przez kobiecy personel, a my, jako kobiety, odmawiamy udawania się do tych zwierząt, zwłaszcza z Afryki. Relacje pomiędzy personelem a migrantami stają się coraz gorsze. Ostatnimi czasy migranci udający się do szpitali muszą być eskortowani przez policję i psy policyjne.

  Wielu migrantów ma AIDS, syfilis, gruźlicę otwartą i inne egzotyczne choroby, których w Europie nie potrafimy leczyć. Gdy w aptece otrzymują receptę, dowiadują się, że muszą zapłacić gotówką. Wywołuje to niewyobrażalne oburzenie, zwłaszcza jeśli chodzi o leki dla dzieci. Imigranci porzucają wtedy swoje dzieci i powierzają je personelowi apteki mówiąc: ‘W takim razie sami je wyleczcie!’. Policja ochrania więc nie tylko kliniki i szpitale, ale również duże apteki.

  Mówimy więc otwarcie: ‘Gdzie są ci wszyscy, którzy przed kamerami telewizyjnymi witali imigrantów na dworcach kolejowych z transparentami? Owszem, teraz granice zostały zamknięte, ale milion migrantów już tu jest i z pewnością nie będziemy w stanie się ich pozbyć’.

  Do tej pory w Niemczech bez pracy pozostawało 2,2 miliona ludzi. Dziś będzie ich co najmniej 3,5 miliona. Większość z tych ludzi nie nadaje się do jakiejkolwiek pracy. Mało kto posiada jakiekolwiek wykształcenie. Co więcej, kobiety zazwyczaj w ogóle nie pracują. Szacuję, że co dziesiąta jest w ciąży. Setki i tysiące z nich przywiozły ze sobą dzieci poniżej szóstego roku życia, spośród których wiele jest wycieńczonych i zaniedbanych. Jeśli nadal będzie to tak wyglądać, a Niemcy ponownie otworzą granice, wrócę do domu, do Czech. Nikt nie zatrzyma mnie tutaj w takiej sytuacji, nawet dwukrotnie wyższa niż w domu pensja. Wyjechałam do Niemiec, nie do Afryki, czy na Bliski Wschód.

  Nawet profesor kierujący naszym oddziałem powiedział nam, że jest mu strasznie smutno, gdy patrzy na kobiety, które sprzątają codziennie od lat zarabiając 800 euro, i gdy spotyka następnie w korytarzach młodych mężczyzn, którzy chcą dostać wszystko za darmo, a jeśli tego nie dostają, wpadają w szał.

  Naprawdę tego nie potrzebuję. Obawiam się, że jeśli wrócę, któregoś dnia sytuacja w Czechach będzie dokładnie taka sama. Jeśli Niemcy ze swoją naturą nie są w stanie temu zaradzić, w Czechach zapanuje totalny chaos. Nikt, kto nie miał z nimi [imigrantami – przyp. red.] do czynienia, nie zdaje sobie sprawy, jakimi są oni zwierzętami, zwłaszcza ci z Afryki, i z jaką wyższością muzułmanie – kierując się religią – traktują nasz personel.

  Póki co personel lokalnego szpitala nie zaraził się chorobami przyniesionymi przez imigrantów, ale biorąc pod uwagę setki pacjentów przyjmowanych każdego dnia, pozostaje to tylko kwestią czasu.

  W jednym ze szpitali nad Renem migranci zaatakowali personel nożami, a ośmiomiesięczne dziecko doprowadzili na skraj wycieńczenia, targając je przez trzy miesiące przez pół Europy. Dziecko umarło po dwóch dniach, pomimo iż otrzymało najlepszą opiekę medyczną w jednej z najlepszych klinik dziecięcych w Niemczech. W konsekwencji ataków jeden z lekarzy musiał zostać poddany operacji, a dwie pielęgniarki trafiły na oddział intensywnej terapii. Nikt nie został ukarany.

  Lokalnej prasie zabroniono o tym pisać, więc wiemy o tym dzięki mailom. Co spotkałoby Niemca, gdyby ugodził lekarza i pielęgniarki nożem? Albo gdyby wylał swój zarażony syfilisem mocz na twarz pielęgniarki, narażając ją tym samym na infekcję? Trafiłby co najmniej do więzienia, a następnie do sądu. W przypadku tamtych ludzi jednak nic, póki co, nie zrobiono.

  Pytam więc – gdzie są ci wszyscy, którzy witali migrantów i odbierali ich z dworców kolejowych? Siedzą pewnie wygodnie we własnych domach, zadowoleni ze swoich organizacji non-profit, czekając na kolejne pociągi i kolejny zastrzyk gotówki w zamian za witanie przybyszów na stacjach. Osobiście zebrałabym tych wszyscy witających i zaprowadziła ich do naszego szpitalnego oddziału nagłych przypadków, gdzie pracowaliby jako asystenci. Następnie zaprowadziłabym ich do budynku zamieszkałego przez imigrantów, gdzie mogliby zarówno opiekować się nimi, jak i ochraniać samych siebie – bez pomocy uzbrojonej policji, bez policyjnych psów – które dziś znajdują się w każdym szpitalu w Bawarii – i bez opieki medycznej”.

  ~Panie Henzel, Pan bredzi : i to jak POtłuczony! Likwidacja ISIS nic nie zmieni. Przeciwnie – wojna przejdzie w tryb partyzancki i zamachy będą na porządku dziennym. Podejrzewam nawet, że towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzą nowy produkt do swych ofert – „Ubezpieczenie od zamachu terrorystycznego”. A tak na poważnie – tylko deportacja wszystkich wyznawców Islamu, niezależnie od tego, czy mają już obywatelstwo danego kraju, czy nie może rozwiązać problem zamachów. A żeby i Pan mógł zrozumieć postaram się przedstawić ten problem jeszcze prościej: Są islamiści – są zamachy. Nie ma islamistów – nie ma zamachów. Przepraszam, ale jeżeli nadal Pan nie zrozumiał, to przykro mi – prościej już nie potrafię.

  ~aaaa : „Eksport terrorystycznej przemocy na Zachód oraz ryzyko radykalizacji będą trwały tak długo, jak długo istniał będzie kalifat Państwa Islamskiego.”

  Bzdura do kwadratu. Ten eksport trwa od zawsze i będzie trwał od zawsze (chyba żeby totalnie znieść z powierzchni ziemi wszystkich muslimów co jest nierealne). Zatem załatwienie ISIS – aczkolwiek konieczne – niczego nie rozwiązuje.

  Na dłuższą metę problem rozwiązuje tylko bardzo – podkreślam bardzo twarda polityka przeciwko muzułmanom w Europie. To potrwa wiele lat – ale jeśli zaczniemy dzisiaj – za 10-20 lat będziemy bezpieczni. A jeśli nie – nie będziemy już bezpieczni nigdy.

  ~A skąd pewność : … że ta żałoba kiedyś się skończy? Cały ten lament to czysta fikcja i krokodyle łzy. Tzw. państwo islamskie czerpie profity z ropy, gazu i innych surowców.
  Przecież ktoś to kupuje… może Francja?… bo chyba nie kosmici przecie. Wystarczyłoby małe embargo… jak małe?… całkowite… i państwa islamskiego ni ma. Ponadto uprawiają handel ludźmi i handel organami… znaczy się są klienci. Toteż mają racje nadludzie co z uśmieszkiem na facjacie mówią coby się przygotować na dalsze. … pętla się zaciska.

  ~Głęboka Myśl do ~Głęboka Myśl: „Ponadto, premier David Cameron powiedział dziś w radiu BBC 4, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy służby specjalne udaremniły w Wielkiej Brytanii siedem zamachów.” jak to dobrze, że wcześniej o tym nie było mowy… lud Europy mógłby sobie pomyśleć, po co nam ten najazd islamskich turystów motywowanych względami terrorystyczno-ekonomicznymi. Mimo Paryża można jednak tak odwrócić kota ogonem, by imigranci byli cacy… Europa nie da się zastraszyć i będzie solidarna… również ze swoimi oprawcami. Ciekawe ile zamachów udaremniła BND w Niemczech…? Tak ogólnie przydałoby się wiedzieć coś o naszym bezpieczeństwie. Czy we Francji coś wcześniej udaremniono i ile tego było…?

  Polubienie


 7. Foto: LOIC VENANCE / AFP Cały świat opłakuje ofiary piątkowych zamachów we Francji

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/znane-sa-nazwiska-terrorystow-ktorzy-przeprowadzili-ataki-w-paryzu/yy2d2j

  Znane są nazwiska terrorystów, którzy przeprowadzili ataki w Paryżu

  Znana jest tożsamość sześciu spośród ośmiu napastników, którzy w piątek przeprowadzili najbardziej tragiczne zamachy w historii Francji. W atakach w Paryżu zginęły 132 osoby, a ponad 350 zostało rannych. Francuskie służby zdołały już także zidentyfikować ciała większości ofiar.

  Wiadomo, że jednym z liderów całej grupy był 30-letni Omar Ismail Mostefai. Mężczyzna urodził się w Paryżu, a w ubiegłym roku prawdopodobnie odwiedził Syrię. To on miał kontaktować się z przywódcami tzw. Państwa Islamskiego na krótko przed zamachami. Wczoraj policja zatrzymała siedmioro członków jego rodziny.

  Wśród zamachowców było także trzech francuskich braci, mieszkających w Brukseli. 26-letni Salah Abdeslam jest poszukiwany przez policję, a jego brat 31-letni Brahim wysadził się przed teatrem Bataclan. Razem z nim przed teatrem zginął też 28-letni Samy Amimour, który miał już na koncie oskarżenia o działalność terrorystyczną, a w październiku był w Grecji.

  Z kolei jednym z napastników, którzy wysadzili się przed stadionem Stade de France, ma być 20-letni Bilal Hadfi. Tam też miał zginąć 25-letni Ahmad al-Mohammad, Syryjczyk, który do Europy miał dostać się przez Grecję. W grupie miał być też jeszcze jeden Syryjczyk, ale jego tożsamości na razie nie podano.

  Jak relacjonuje z Paryża specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, śledczy przypuszczają, że mózgiem operacji był przebywający obecnie w Syrii Belg z marokańskimi korzeniami Abdelamid Abaaoud. To właśnie on miał wydawać rozkazy zamachowcom. Mężczyzna miał wcześniej mieszkać w dzielnicy Molenbeek w Brukseli, tej samej, z której wywodziło się co najmniej trzech zamachowców.
  (…)

  ~Stormborn xxx : A co na Polska, hmm.? Mamy tak stać z założonymi rękami, myślicie, że do nas to nie dojdzie? Dzisiaj? Jutro? Za miesiąc? Rok? Kto wie? Ale kiedy już zjawią się u nas musimy być przygotowani! My, Polacy. Walczmy za to co kochamy. Za nasz kraj. Za nasze rodziny. Za naszą wolność. Tyle w temacie.

  ~curious : A media pisały pierwszego dnia, że jeden z nich to rodowity Francuz. Który to? Salah? Omar? Bilal?

  ~kompromitacja : sami podejzani o wszystkich wiedzieli… sabotaz tylko to slowo pch sie pod palce…

  Polubienie


 8. Foto: Don Emmert / AFP John Brennan

  Występując w waszyngtoń

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/cia-paryz-to-zapewne-nie-jedyna-operacja-przygotowywana-przez-is/3r8gft

  CIA: Paryż to zapewne nie jedyna operacja przygotowywana przez IS

  Dyrektor CIA John Brennan powiedział, ze nie można traktować zamachów w Paryżu jako odosobnionego przypadku, gdyż zapewne Państwo Islamskie (IS) przygotowuje inne za granicą. Wyraził nadzieję na wzmocnienie współpracy wywiadowczej USA z Rosją.
  (…)

  ~Ojciec : Nie wierzę ani w jedno słowo wypowiedziane przez CIA – najpierw oszukali świat rozpowszechniając nieprawdziwe przyczyny napaści na Irak w 2002, potem porażka w Afganistanie, brak rozpoznania, zaskoczenie na Krymie, brak informacji o planach zamachu we Francji w styczniu i listopadzie, brak wiedzy o rzekomym zamachu na rosyjski samolot. Nie zdziwiłbym się, gdyby doszło do kolejnego zaskakującego CIA zdarzenia.

  ~asdf : oni akurat powinni wiedzieć, bo przecież to oni, oraz Turcja i Katar, stworzyli to coś. Nawet półinteligent by połączył kropki by stwierdzić, że ISIS zagraża przede wszystkim wrogom USA. Raportu o udziału wojsk tureckich też są wysoko podejrzane. Celem końcowym ISIS jest zaś Rosja, i wszystko sprowadza się do 8.12.1987, największego błędu jakie USA popełniło w swojej historii, i coś co do dzisiaj się odbija właśnie przez takie ISISy i inne podejrzane tematy.

  ~antyislam : zamiast gadac do kamery o tym co IS planuje lepiej aby USA wraz z Rosja i NATO juz walilo w cele IS i to tak aby kamien na kamieniu tam nie zostal dzien i noc na okraglo bombardowac i zrownac z ziemia !!!!!!! oczywiscie umiarkowana opozycje tez bo to rowniez jest IS tylko ladniej sie nazwali – zamiast czekac i glosic chore teorie juz powinien byc odwet i to taki zeby nie mieli czasu 5razy dziennie do Allaha sie modlic aby nie znali dnia ani godziny a tu ………. mowa trawa i smucie planow – normalnie krew czlowieka zalewa

  ~karlik : Na Śląsku jest takie powiedzenie: „dużo godki a mało picia”. Pasuje to jak ulał do działań rządów Zachodu i ich sużb, po piątkowym zamachu w Paryżu. Od rana nasze media trąbią o „intensywnych” nalotach francuskich samolotów na wybrane cele w państwie islamskim. I co słyszę? No że zrzucono ok. 20 ładunków. Ludzie trzymajcie mnie!. Przecież takie naloty i bombardowania powinny trwać od rana do wieczora i od wieczora do rana. Potem słyszę i czytam (między innymi na Onecie), że w Brukseli trwa obława na terrorystów. I co? NIKOGO NIE ZATRZYMANO! A jednocześnie w największym paryskim meczecie trwają modły za dusze zabitych terrorystów, a żeby głupio nie wyglądało to też za zabitych niewinnych ludzi. Ten cały Zachód jest już tak głupi że musi upaść. Dlatego powinniśmy sobie dać spokój z nim a związać się bardziej z Czechami, Węgrami , Słowacją, Litwą , Łotwą , Estonią, do których nam bliżej i kulturowo i politycznie a nie słuchać bełkotu przywódców Niemiec, Francji , Włoch, Belgii, Holandii, czy Hiszpanii i pouczeń ich lewackich „postępowych” mediów.

  Andrzej Moderski : Al-Kaida i ISIS maja wspolnie dziesiatki tysiecy chetnych na ataki terrorystyczne. Widok 100 dziewic w raju u Allaha wpajana jest debilom muzulmanskim od zarania, od momentu, jak dziecko zaczyna myslec i mowic. Wykarczowac tego sie nie da, wystarczy popatrzec u nas w Polsce na babiny w mocherkach czlapiace do kosciola i oddajace kazda zaoszczedzona zlotowke nierobom w czarnych sukienkach, a obraz fanatyzmu religijnego widac jak na dloni. Walka z ta szarancza muzulmanska moze isc tylko w jednym kierunku: wywalic wszystkich islamistow bez wyjatku z cywilizowanych krajow, przede wszystkim z Europy i Ameryki, nie wpuszczac zadnych uchodzcow do naszych krajow, przekupione babsztyle jak Merkel usunac od wladzy. Islam, to zaraza XXI, ktora zadusi demokracje i wolnosc czlowieka. Nie ma czegos takiego, jak sprawdzony Muzulmanin; dzis jest cichym, pokornym wyznawca Allaha, jutro dostanie rozkaz ataku i wysadzi sie w tlumie mordujac 100-ki niewinnych, przypadkowych osob. Pamietajcie: tych 19 bydlakow islamskich, co porwalo 4 samoloty 11 wrzesnia 2001 roku w USA mordujac ponad 3,000 ludzi, to byli studenci z wizami studenckimi, to byli LEGALNI, sprawdzeni przybysze do USA.

  Polubienie

 9. http://wp.tv/i,muzulmanie-modla-sie-za-ofiary-zamachow-w-paryzu-jestesmy-zszokowani,mid,1821076,cid,4051,klip.html

  Muzułmanie modlą się za ofiary zamachów w Paryżu. „Jesteśmy zszokowani”

  Ponad 200 muzułanów zebrało się w meczecie w Lyonie, aby pomodlić się za ofiary paryskich ataków terrorystycznych. – Jesteśmy zszokowani i zasmuceni tym, co stało się w naszym kraju. Chcielibyśmy potwierdzić, że razem z całą naszą społecznością islamską, łączymy się w cierpieniu z rodzinami ofiar – powiedział Bendini, przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Lyonie.

  ~Inga 30 minut temu
  Rozumiem muzułmanów, że nie chcą być kojarzeni z terroryzmem, przemocą, łamaniem praw człowieka, chciała bym im wierzyć, ale gdy czyta się coś takiego: Hadis Sahih Bukhari[1] To usłyszał apostoł Allaha mówiąc: Ten, który czyni pokój pomiędzy ludźmi poprzez wymyślanie dobrych informacji lub mówienie dobrych rzeczy, nie jest kłamcą. Hadis Sahih Bukhari[2] Ilekroć mówię ci opowiadanie od apostoła Allaha, przez Allaha, wolałbym raczej spaść z nieba niż przypisać mu fałszywą wypowiedź, ale jeżeli coś powiem pomiędzy mną a tobą (nie Hadis), wtedy to rzeczywiście był podstęp (tzn. mogę powiedzieć rzeczy po prostu by oszukać wroga) Hadis Sahih Bukhari[4] (Zaprawdę) uśmiechamy się do niektórych ludzi, podczas kiedy nasze serca przeklinają (tych samych ludzi). Koran 9:1 Bóg i Jego Posłaniec są wolni od zobowiązań względem tych spośród bałwochwalców, z którymi zawarliście przymierze! Ilu z tych prawomyślnych muzułmanów pomaga policji francuskiej w ściganiu terrorystów, zadam pytanie. Ilu muezinów, rzuca na nich fatwę? Ilu kapłanów ,,mowy nienawiści” zostało usuniętych przez muzułmanów? W islamie to kto naucza, jest zależne od wiernych. Bez czynów, wszystkie słowa, mogą być tylko pustą deklaracją, takijją w czystej formie.

  ~V 36 minut temu
  Islam to chora religia bardzo zacofana i kompletnie oderwana od rzeczywistości europejskiej, tam gdzie są rządzi prawo szariatu tam jest, terror, morderstwa, nikczemnośc i zezwierzęcenie islam to religa nienawiści, dla muslimów wszyscy którzy nie są z nimi są przeciwko nim i należy im się śmierc. W Koranie jest wszytsko dokładnie opisane, pomyślec że w zachodnich spoleczenstwach kobiety dorownały już mężczyznom a amatorzy kóz ciągle niewiele bardziej cenią je od swoich ulubionych zwierząt

  Polubienie

 10. http://wp.tv/i,merkel-po-spotkaniu-grupy-g20-kluczem-do-pokonania-terroryzmu-sa-dzialania-na-swiatowych-rynkach,mid,1822069,cid,4051,klip.html?ticaid=515f44

  Merkel po spotkaniu grupy G20: „Kluczem do pokonania terroryzmu są działania na światowych rynkach”

  Po spotkaniu grupy G20 na szczycie w Turcji, Angela Merkel oświadczyła, że z kwestią terroryzmu można sobie poradzić wyłącznie za pomocą skoordynowanych działań w wielu sektorach. – Kluczem do pokonania terroryzmu są działania na światowych rynkach: zatrzymanie przepływu pieniędzy, jakimi finansowane są działania terrorystów – oświadczyła.

  ~kola65 15 minut temu
  No to się troszkę wyjaśniło. Służby specjalne wiedziały o planach terrorystów ale nie interweniowały ponieważ było to na rękę rządom. Chodzi o ograniczenie wolności i swobód obywatelskich ( między innymi internet) tak jak to się stało w USA po 11.09. Nie udało się z ACTA, obecnie w Europie jest bardzo duży opór w sprawie TTIP więc trzeba stworzyć sytuacje w której to sami obywatele EU będą „żądać” zaostrzenia kontroli obywateli.

  ~quest 3 minuty temu
  Niestety,masz rację, zapewne o to chodziło. Stworzyć problem,społeczeństwo żąda rozwiązania, dobrze,rozwiążemy ten problem,ale musimy kontrolować internet i ograniczyć wasze swobody obywatelskie. Tak,tak zróbcie to!

  ~markaz 4 minuty temu
  wystawi swoją gołą d… i wszyscy uciekną

  Polubienie


 11. Brygady Izz ad-Dina al-Kassama, zbrojne skrzydło Hamasu. W tle bojownicy z pasami szahida (AFP / Mohammed Abed)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Fenomen-szahidow-lawinowy-wzrost-zamachow-samobojczych-Pojawia-sie-rowniez-u-nas,wid,17970815,wiadomosc.html

  Tomasz Otłowski

  akt. 16.11.2015, 09:08

  Fenomen szahidów -​ lawinowy wzrost zamachów samobójczych

  Zamachowcy w Paryżu byli nie tylko uzbrojeni w karabiny Kałasznikowa, ale nosili na sobie ładunki wybuchowe, również w ten sposób siejąc śmierć i zniszczenie. Choć ciężko w to uwierzyć, pierwszy islamski zamach samobójczy miał miejsce przed zaledwie 33 laty. 11 listopada 1982 roku 15-letni członek szyickiego Hezbollahu wysadził się w powietrze, zabierając ze sobą na tamten świat około 80 Izraelczyków.
  (…)

  ~smerf 6 godzin i 4 minuty temu
  Przyjmiemy 7 tysięcy oni ściągną rodzinę jakieś 70 tys a my zatrudnimy 100 tys ludzi do ich inwigilacji i pilnowania

  ~matko jedyna 7 godzin i 23 minut temu
  strach sie bac z fanatyzmem nikt nie wygra ile zesta tego do Europy na wpuszczali trza bylo przyjac matki z dziecmi starych ludzi to zesta mlode zdrowe byki razem z uchodzcami wpuscili no to sie zaczyna bo poco oni do Europy przyjechali chyba nie do pracy dzihadysci z uchodzcami swoich wyslali wyszkolonych i gotowych na wszystko

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Kornel-Morawiecki-to-jest-cos-w-rodzaju-zblizajacej-sie-wojny,wid,17976498,wiadomosc.html

   akt. 16.11.2015, 13:52

   Kornel Morawiecki: to jest coś w rodzaju zbliżającej się wojny

   – Podjęcie tematyki uchodźców jest nie na właściwym poziomie. Zbliża się cywilizacyjne zderzenie. Z jednej strony są ludzie, którzy mają Boga, ale są słabsi, z drugiej – ci, którzy są silni, ale nie widza sensu życia – stwierdził w programie #dziejesienazywo Kornel Morawiecki (Kukiz’15), komentując ataki terrorystyczne w Paryżu.

   – Jesteśmy dla nich zagrożeniem cywilizacyjnym – powiedział Morawiecki. – Nie chodzi o ilość, tylko o cały pas muzułmański, który chce żyć po swojemu i o nas, którzy też chcemy żyć po swojemu. To jest, jak mówił prezydent Hollande, coś w rodzaju zbliżającej się wojny – dodał.

   Na zamachach w Paryżu korzystają Putin i Asad? Zdaniem Morawieckiego, to, co się stało w Paryżu, to też nasza wina. – Myśmy zdestabilizowali ten układ – swoją siłą, swoim wojskiem, myśląc, że sprowadzimy ład. (…) My Polacy, my Anglicy, my Amerykanie zabiliśmy do miliona Irakijczyków i co się wykluło? Sto razy gorsze „coś”. (…) Trzeba było się tego spodziewać – oznajmił Morawiecki.

   – Oni chcą umierać i chcą nas zabijać, a my mnie chcemy ani ich zabijać, ani umierać – dodał. – Polska jest w Europie i musimy, my – Europejczycy, podjąć cywilizacyjne wyzwanie i na nie odpowiedzieć poważnie – nie liczbą uchodźców, tylko naszym prawem i wartościami – podkreślił.

   ~WIKTOR 1 godzinę i 13 minut temu
   Muzułmanie nie muszą walczyć.Wystarczy że będą się rozmnażać w tym samym tempie co teraz i w sposób demokratyczny przejmą władzę we Francji która jest mocarstwem atomowym.Po zdobyciu władzy we Francji zdobycie reszty europy będzie już formalnością.

   Polubienie

 12. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Na-zamachach-w-Paryzu-korzysta-Putin-i-Asad,wid,17976194,wiadomosc.html

  akt. 16.11.2015, 11:57

  Na zamachach w Paryżu korzystają Putin i Asad?

  – Coraz częściej dopuszczamy do obozu walczącego z Państwem Islamskim Putina i Asada. Zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma co wybrzydzać między większym a mniejszym złem. Jedno z nich dotyka nas bezpośrednio – stwierdziła dr Katarzyna Górak-Sosnowska z SGH w programie #dziejesienazywo.

  Putin i Asad korzystają na zamachach? – Oni nie wysyłają nam terrorystów do Europy, robi to kalifat – podkreśliła Górak-Sosnowska.

  Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem, oznajmił, że w obecnej sytuacji należy szukać porozumienia między głównymi graczami na arenie międzynarodowej. – Bez porozumienia z USA, Rosją, Arabią Saudyjską, Iranem cały czas będą prowadzone gry interesów – dodał.

  – Na tym wygrywa Państwo Islamskie. (…) Ta organizacja ma bardzo dobre zaplecze logistyczne i finansowe w tamtym regionie i jest przez to w stanie radykalizować, planować i przygotowywać ataki terrorystyczne na całym świecie – podkreślił Liedel.

  ~Gall 6 godzin i 48 minut temu
  Arabia Saudyjska, Katar, Turcja. Są głównymi sponsorami i dyrygentami. Słusznie stwierdził Waszczykowski który o tym wspomniał niewymieniając tych krajów z nazwy a mówiąc że ci co atakują Kurdów i szyicki Iran

  ~hboo 6 godzin i 8 minut temu
  Zgadza się , dodam jeszcze Kuwejt i Jemen.

  ~asat 5 godzin i 48 minut temu
  Nawet gdyby załozyć że to prawda, to Arabia czy Katar mogłyby coś zrobić bez wiedzy usraela? Follow money find criminals

  ~loki 5 godzin i 40 minut temu
  A ja dodam usa i nato

  ~arj38 4 godziny i 40 minut temu
  największy sponsor to izrael, przypominam że samoloty IDF bombardowały pozycje armii Syryjskiej I Hezbollahu za kżdym razem gdy te odnosiły sukces w walce z ISIS (najlepszym przykładem była zwycięska ofensywa armii Asada przeciw islamistom i odzyskanie lotniska Deir Ez-zor – izraelskie samoloty robiły co mogły by wspomóc ISIS). Izraelskie loty nad Syrią uniemożłiwił dopiero Putin.

  Polubienie

 13. http://wiadomosci.wp.pl/gid,17975912,kat,7631,title,Globalny-kalifat,galeria.html

  Państwo Islamskie na świecie

  Długofalowym celem Państwa Islamskiego jest utworzenie światowego kalifatu. Ekstremiści, którzy opanowali pokaźne obszary Syrii i Iraku, nie ograniczają się do tych dwóch krajów. Są obecni w szeregu państw, w niektórych udaje im się okupować terytoria na wzór Lewantu, a swoich stronników mają nawet na dalekich Filipinach.

  W galerii przedstawimy rozkład sił ISIS na świecie.

  Syria

  Państwo Islamskie rości sobie prawa do dziewięciu syryjskich prowincji, które rozciągają się niemal na całości terytorium Syrii. Większość z nich pokrywa się z faktycznymi granicami państwowych prowincji. Faktycznie kalifat nie kontroluje całości tych terytoriów i jego władza rozciąga się na około połowie obszaru Syrii.

  Władza kalifa al-Bagdadiego najskuteczniej jest egzekwowana w rejonach zamieszkałych przez sunnicką większość. Za bastion ISIS można uznać miasto Ar-Rakka, które właśnie padło ofiarą odwetowych bombardowań ze strony francuskiego lotnictwa. Idlib, Aleppo, Dajr az-Zaur, to ośrodki miasta, opanowane przez Państwo Islamskie.

  CIA szacuje, że w Syrii i Iraku islamiści mają pod bronią do 31 tys. bojowników, choć sami ekstremiście twierdzą, że walczy ich 100 tys.

  Na zdjęciu: członkowie Państwa Islamskiego w Syrii.

  Irak

  Kolejnym krajem, w którym Państwo Islamskie jest silnie obecne, jest oczywiście Irak. ISIS opanowało tam około 20 proc. terytorium. Najważniejszym miastem w rękach islamistów jest Mosul, który przed okupacją liczył 2,5 mln mieszkańców.

  Kluczowym źródłem dochodu dżihadystów zarówno na terenie Syrii, jak i Iraku, jest ropa naftowa, wydobywana dzięki przejęciu instalacji. Wiosną tego roku kurdyjscy bojownicy odbili z rąk dżihadystów część pól naftowych w okolicach Kirkuku.

  W ostatnich dniach można mówić o częściowym odwrocie Państwa Islamskiego z Iraku. Jego bojownicy zostali wyparci z Sindżaru przez Kurdów i Jazydów. Ważnym sukcesem może się okazać także opanowanie odcinka autostrady, który łączy Ar-Rakkę i Mosul, czyli dwa najważniejsze miasta islamistów w Syrii i Iraku.

  Po zajęciu Sindżaru, Kurdowie odkryli w nim masową mogiłę 78 jazydzkich kobiet, który najprawdopodobniej zostały zamordowane przez bojowników Państwa Islamskiego. To najnowszy z wielu przykładów okrucieństwa kalifatu. To właśnie jazydzi, obok szyitów i chrześcijan, są jego głównymi ofiarami. Ekstremistów z ISIS wszystkie te grupy za heretyków.

  Na zdjęciu: bojownicy z Iraku.

  Libia

  Państwo Islamskie dzieli terytoria, które faktycznie okupuje lub zgłasza do nich roszczenia, na prowincje (wilajaty). Jedną z nich jest wilajat libijski.

  Teoretycznie – zgodnie z rozkazem kalifa Państwa Islamskiego – w Libii powołano do życia trzy „województwa” – Fezzan na południu, Tripolitanię na zachodzie i Barkę na wschodzie. Jednak faktycznie dżihadyści z ISIS opanowali wyłącznie część środkowego wybrzeża kraju. Za „stolicę” ich wilajatu można uznać Syrtę, rodzinne miasto Muammara Kadafiego, które jest największym ośrodkiem na podbitych terenach.

  Według raportów bojownicy ISIS w Libii to głównie przyjezdni dżihadyści oraz dawni oficerowie armii Kadafiego. Zawiązali oni współpracę z lokalnymi ekstremistami z Ansar al-Szaria i Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu.

  W maju tego roku jeden z doradców, związanych z libijską administracją, ostrzegł, że islamiści z Syrty i okolic wykorzystują łodzie szmuglujące imigrantów do Europy do przerzutu własnych ludzi. Co więcej, ISIS zarabia na tym procederze, ściągając haracz od przemytników.

  Na zdjęciu: parada islamistów w Syrcie (Libia).

  Egipt – Półwysep Synaj

  Państwo Islamskie jest obecne na Półwyspie Synaj od listopada ubiegłego roku. Wówczas doszło do rozłamu w ugrupowaniu Ansar Bait al-Makids, którego część członków złożyło przysięgę na wierność kalifowi Abu Bakrowi Al-Bagdadiemu. Wilajat Synaj współtworzy dziś około dwóch tysięcy bojowników, którzy operują głównie na pograniczu Egiptu i Strefy Gazy.

  Spekuluje się, że to ekstremiści z Synaju stali za niedawną katastrofą samolotu rosyjskich linii Metrojet, w której zginęły 224 osoby. Islamiści z Egiptu, wzorem swoich zwierzchników z Syrii i Iraku, chcieli podbić ziemie na Półwyspie Synaj. W lipcu tego roku zaatakowali miasto Szejk Zuweid, które udało im się na krótko opanować. Zostali jednak odparci przez kontrofensywę egipskiej armii.

  Analitycy wskazują jednak, że ISIS wprowadziło nową „jakość” na Synaju. Eksperci zwracają uwagę, że próby podbicia konkretnego terytorium i nowa taktyka (ścisła współpraca na polu ataków samobójczych i konwencjonalnych) wcześniej były w regionie niespotykane.

  Na zdjęciu: członkowie synajskiego Państwa Islamskiego.

  Arabia Saudyjska

  Niewiele wiadomo o Państwie Islamskim w Arabii Saudyjskiej. W październiku tego roku terrorysta uzbrojony w karabin maszynowy i pas z ładunkiem wybuchowym wkroczył do meczetu w mieście Al-Katif nad Zatoką Perską, w którym mieszka liczna społeczność szyitów. Zamachowiec zabił pięć osób, modlących się w szyickim meczecie, po czym został zastrzelony przez policję.

  Do zamachu przyznał się nieznany szerzej wilajat Bahrajn. Jego nazwa nawiązuje do historycznych terytoriów tego wyspiarskiego państewka, którego granice rozciągały się na część dzisiejszej Arabii Saudyjskiej.

  Wcześniej w tym roku dwie inne grupy, powiązane z Państwem Islamskim, przeprowadziły dwa ataki na saudyjskich szyitów i służby bezpieczeństwa, w których zginęło prawie 70 osób.

  Kalif Państwa Islamskiego nie uznaje władzy saudyjskiej dynastii i chociaż kraju dominuje szariat i islam w wydaniu wahabickim, to Bagdadi otwarcie wzywa muzułmanów do obalenia monarchii.

  Na zdjęciu: członkowie Państwa Islamskiego.

  Jemen

  Zapleczem dla Państwa Islamskiego w Jemenie są organizacje ekstremistyczne, od lat obecne w tym kraju. W listopadzie ubiegłego roku pierwsi bojownicy złożyli przysięgę kalifowi, a w grudniu ISIS rozpoczęło w Jemenie rekrutację. Państwo Islamskie konkuruje na tym polu z Al-Kaidą Półwyspu Arabskiego (AQAP), udało mu się także dokonać rozłamu w lokalnym oddziale Ansar al-Szaria.

  ISIS wydzieliło na terenie Jemenu siedem małych wilajatów, zgodnych z administracyjnym podziałem państwa. Islamiści zaznaczają swoją obecność w wojnie domowej, w której szyickie bojówki Houti ścierają się z popieranymi przez Saudów i USA siłami rządowymi. Trzecią stroną konfliktu jest AQAP. Konkuruje z nim ISIS, za głównego wroga uznające jednak szyickich rebeliantów.

  Do tej pory Państwo Islamskiej w Jemenie Państwo atakowało głównie w stolicy, Sanie, gdzie dokonywało zamachów na szyickie meczety. W serii marcowych ataków na świątynie zginęło ponad 130 osób.

  Na zdjęciu: bojownicy Państwa Islamskiego w Jemenie.

  Algieria

  Państwo Islamskie w Algierii wywodzi się z ugrupowania Dżund al-Chalifa, które wcześniej operowało pod szyldem Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu, ale od września 2014 roku jest wierne kalifowi al-Bagdadiemu. W tym samym miesiącu rozgłos terrorystom przyniosła egzekucja francuskiego turysty, Herve Gourdela.

  W grudniu ubiegłego roku algierskie wojsko zabiło Abdelmaleka Gouriegi, lidera wilajatu Algieria. Władze państwa zarządzają cykliczne operacje i obławy na dżihadystów, które podkopują skromne – jak na standardy ISIS – zasoby w regionie.

  W czerwcu tego roku armia Algierii wysłała na granicę z Libię, długą na ponad tysiąc kilometrów, 50 tys. żołnierzy, którzy mają zapobiec infiltracji islamistów z okolic Syrty.

  Na zdjęciu: algierscy bojownicy z ISIS z francuskim zakładnikiem, którego ścięli.

  Afganistan

  W styczniu tego roku Państwo Islamskie ogłosiło powstanie wilajatu Chorasan, nazwanego na cześć historycznej krainy, leżącej na terenach dzisiejszego Iranu, Afganistanu i części krajów Azji Centralnej.

  NATO i armia afgańska skutecznie eliminują kolejnych liderów wilajetu. W lutym w nalocie NATO zginął zastępca emira prowincji, a miesiąc później jego następca. Z kolei w czerwcu Amerykanie poinformowali, że ich dron zabił samego emira, Hafiza Saida Khana.

  Według raportu ONZ, początek ISIS w Afganistanie wiąże się z transferem około 70 bojowników z Syrii i Iraku, którzy sformowali trzon oddziału. W sierpniu tego roku wilajat Chorasan otrzymał poważny zastrzyk w postaci członków Islamskiego Ruchu Uzbekistanu, którzy operują na terenie Afganistanu.

  ISIS w pod Hindukuszem próbuje wdrożyć swoją taktykę sprawdzoną w Syrii i Iraku – w czerwcu islamiści opanowali kilka wiosek w prowincji Nangarhar, skąd wyparli talibów.

  Na zdjęciu: Hafiz Said Khan (z kartką), lider wilajatu Chorasan.

  Nigeria – Zachodnia Afryka

  Od marca tego roku Boko Haram jest oficjalnie jednym z oddziałów Państwa Islamskiego. Na czele zachodnioafrykańskiego wilajatu stoi Abubakar Shekau, dotychczasowy przywódca nigeryjskich dżihadystów.

  W szeregach Boko Haram walczy do 10 tys. bojowników, jednak ostatnim czasie nie mają oni najlepszej passy. 9 września pułkownik Rabe Abubabakr ogłosił, że armia zniszczyła wszystkie obozy i siedziby islamistów, a Boko Haram jest tak osłabione, że nie jest w stanie utrzymać swoich terytoriów, z których wypierają ich żołnierze nigeryjskiej armii.

  Kilkanaście dni po tej deklaracji islamiści przeprowadzili w Nigerii dwa ataki, udowadniając, że obwieszczenie triumfu było przedwczesne. We wrześniu i październiku komórki Boko Haram przeprowadzały ataki także w Kamerunie, Nigrze i Czadzie, jednak wiele wskazuje na to, że ich struktury faktycznie zostały mocno naruszone.

  Na zdjęciu: Abubakar Shekau, lider Boko Haram

  Północny Kaukaz

  Na przełomie 2014 i 2015 roku część liderów ekstremistycznych ugrupowań z Czeczenii i Dagestanu złożyło przysięgę wierności Państwu Islamskiemu. W czerwcu z połączenia tych grupek powstał wilajat Kaukaz, na czele którego stanął Rustam Asildarow, wcześniej szef Emiratu Kaukaskiego w Dagestanie.

  ISIS na Kaukazie ma mocnego konkurenta właśnie w postaci wspomnianego Emiratu, oficjalnie współpracującego z Al-Kaidą. Analitycy wskazują, że odejście Asildarowa i innych kaukaskich terrorystów do Państwa Islamskiego mogło być związane z tym, że duża część liderów Emiratu Kaukaskiego nie popiera zamachów samobójczych i ataków wymierzonych w ludność cywilną, nawołując w pierwszej kolejności do budowy szerokiego poparcia społecznego.

  Na zdjęciu: dżihadyści z Kaukazu.

  Inne regiony

  Grupy, które przysięgły wierność kalifowi Państwa Islamskiego, operują także w Libanie (Wolni Sunnici z Brygady Baalbek), Jordanii (Synowie Zewu Tauhidu i Dżihadu). Komórki ISIS są obecne również w Maroko, Strefie Gazy, Turcji i Izraelu (Palestynie). W czerwcu swój akces do ISIS zgłosiła też Grupa Abu Sajjafa z Filipin, która wcześniej była komórką Al-Kaidy. W imieniu Państwa Islamskiego organizuje ona przede wszystkim porwania dla okupu.

  Na zdjęciu: bojownicy ISIS.

  Polubienie


 14. Francois Hollande (AFP / STEPHANE DE SAKUTIN)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francois-Hollande-Francja-jest-w-stanie-wojny,wid,17977423,wiadomosc.html

  akt. 16.11.2015, 17:07

  Francois Hollande: Francja jest w stanie wojny

  Francja jest w stanie wojny – ogłosił prezydent Francois Hollande, po piątkowych zamachach w Paryżu. Dodał, że „wojna wymaga trybu konstytucyjnego”. Hollande, który wystąpił przed połączonymi izbami parlamentu, chce zmian, by móc wprowadzić 3 miesięczny

  Jak mówił Hollande, nie jest to wojna przeciwko jakiejkolwiek cywilizacji, bo zamachowcy nie reprezentują żadnej cywilizacji. Prezydent dodał, że paryskie zamachy zostały zaplanowane w Syrii, a ich przygotowanie rozpoczęło się w Belgii, z francuską pomocą.

  Terroryści z Paryża nagrani telefonem? „Trzymali w rękach coś jakby strzelby” – Cierpliwość, twarda postawa i czas są teraz wymagane. Oni nie są nietykalni, nasi obywatele muszą zachować zimną krew. Francja jest w stanie wojny – powiedział Hollande.

  Francois Hollande chce również przedłużyć czas trwania stanu wyjątkowego we Francji do 3 miesięcy. Konstytucja zezwala prezydentowi na wprowadzenie go na dwanaście dni. Tylko Kongres, wspólne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego i Senatu mają prawo na przedłużenie tego okresu.

  Francuski prezydent zapowiedział, że po ostatnich wydarzeniach jego kraj zwiększy intensywność nalotów przeciwko dżihadystom w Syrii. Do tego będzie jednak potrzebna międzynarodowa koalicja. Dlatego w najbliższych dniach ma spotkać się z prezydentami Rosji i Stanów Zjednoczonych.

  Chce też, by Unia Europejska zgodziła się do końca roku w sprawie rejestru nazwisk pasażerów samolotów. Apeluje też o efektywną kontrolę zewnętrznych granic Unii. Inaczej grozi nam powrót do systemu przejść granicznych i dekonstrukcja Unii Europejskiej – powiedział.

  Francois Hollande poinformował też, że wśród ofiar piątkowych zamachów są przedstawiciele 19 narodowości. Dodał, że Syria stała się największą na świecie „fabryką produkującą terrorystów”.

  Podjął także temat uchodźców. Jego zdaniem ci, którzy na to zasługują, powinni mieć przyznawany status azylantów politycznych, reszta musi być odesłana do ich państw. Konieczne jest także wzmocnienie kontroli na granicach.

  W piątkowych zamachach na kilka miejsc w Paryżu zginęło 129 osób. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

  ~obserwer 2 godziny i 28 minut temu
  skoro francja jest w stanie wojny to wszyscy islamiści przebywający we francji powinni już siedzieć w obozach internowania. holland nie rozśmieszaj ludzi

  ~koko 1 godzinę i 6 minut temu
  i pierwsze transporty islamistow powinny juz ruszyc w kierunku ich pochodzenia

  ~sobi 1 godzinę i 3 minuty temu
  Getta powinny byc dla tej islamskiej dziczy wydzielone juz dawno! I otoczone wysokim murem zwienczonym drutami kolczastymi. Nic tych durnych zabojadow ta masakra nie nauczyla, „imigranci” niewinni… Wiec wpuszczajcie ich sobie na zdrowie wiecej!!!

  ~Kargul 2 godziny i 34 minut temu
  To jest stan klęski i rozpaczy a nie stan wojny. :-/ Białe flagi już wywieszone?

  ~WIKTOR 2 godziny i 27 minut temu
  Kiedy Rosjanie wkroczyli do Afganistanu spotkali na swej drodze ludzi zapraszających ich do domów i częstujących miejscowym jedzeniem.Ale w nocy ci dobrzy ludzie minowali drogi i strzelali z granatników.Po wszystkim uciekali do wioski i udając biednych cywili.Tak samo było w Iraku.Nawet jak Francuzi zabiją 100 najważniejszych ludzi z ISIS to na ich miejsce matki arabki mieszkające w europie urodzą 1000 wyznawców alaha.

  ZgłośZgadzam się z opinią6 Nie zgadzam się z opinią1
  ~A teraz w USA ma synekure. 1 godzinę i 18 minut temu
  Nie zapominaj także , że niejaki Radek „korespondent brytyjski” także miał w tym swój twórczy udział.

  ~pstefan 2 godziny i 41 minut temu
  „Jak mówił Hollande, nie jest to wojna przeciwko jakiejkolwiek cywilizacji, bo zamachowcy nie reprezentują żadnej cywilizacji.” ahahahaha!

  ~13cezary13 2 godziny i 9 minut temu
  Panie Hollande! Jest Pan durniem i idiotą. To nie Francuzi mordują Francuzów tylko muzułmanie mordują laicką ludność Francji.

  Polubienie

 15. Paweł Lisicki

  akt. 16.11.2015, 08:32

  Paweł Lisicki: terror -​ cena europejskiej utopii

  Znacznie łatwiej jest okazywać solidarność i współczucie niż prowadzić politykę. I to szczególnie politykę, która będzie podważać unijną polityczną poprawność. Niestety, bez jej odrzucenia, mimo szumnych zapowiedzi, nic się nie zmieni. Społeczności muzułmańskie będą coraz liczniejsze. Otaczać je będzie tylko jeszcze większy mur nieufności, to zaś będzie dalej utrudniać integrację i asymilację. Potencjał przemocy będzie wśród muzułmanów wzrastał, podobnie jak poczucie bezradności i strachu wśród pozostałych – pisze Paweł Lisicki w felietonie dla Wirtualnej Polski.

  Kiedy dzieje się coś tak potwornego, jak zamach w Paryżu, pierwszą reakcją zazwyczaj bywa szok. Ściśnięte gardło, łzy napływające do oczu. W miarę czasu, kiedy dowiadujemy się więcej, kiedy poznajemy przebieg wydarzeń i ofiary, ludzi, których los postawił na drodze bezwzględnych zabójców, rodzi się współczucie i chęć okazania bliskości. Zwykle uczucia te mieszają się z gniewem i wściekłością na tych, którzy owego aktu zbrodni dokonali, szczególnie kiedy dowiadujemy się więcej o ich zamiarach, o tym kim byli, jak działali, jak się przygotowywali. Łatwo dać upust takim uczuciom. Okazać solidarność i wykrzyczeć oburzenie. Niepomiernie trudniej ustalić właściwą odpowiedź na nowe wyzwanie. Pokazać, co trzeba zmienić, żeby do podobnych tragedii nie dochodziło w przyszłości. To, że trzeba wykryć winnych i ukarać sprawców to cele oczywiste. Prawdziwy problem rodzi się później. Wtedy, kiedy próbuje się, a trzeba to robić, wyciągnąć polityczne wnioski z zamachu terrorystycznego w Paryżu.

  Poprzedni zamach w stolicy Francji miał miejsce w styczniu, ledwie dziesięć miesięcy temu. Jakie wnioski wyciągnęły z niego europejskie elity? Prawdę powiedziawszy, żadnych. Jedyne co zostaje w pamięci, to wielka demonstracja, w której wszyscy znani i mniej znani kroczyli w powadze, pokazując kamerom swe zasępione oblicza, deklarując, że oni też są „Charlie”. I tyle. Prezydent Francois Holland od razu ogłosił, że zamach nie miał nic wspólnego z islamem. Inni znawcy zadeklarowali to samo. Ot, był to swoisty wypadek przy pracy, z którego nie wolno było wyciągać żadnych bardziej ogólnych wniosków.

  Kiedy kilka miesięcy później Unia Europejska stanęła przed nowym wyzwaniem, jakim stała się napierająca na granice Europy fala muzułmańskich imigrantów i uchodźców z Syrii, Iraku oraz innych państw Bliskiego Wschodu, przywódcy Unii, na czele z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, ogłosili, że Unia otwiera swoje granice i przyjmie setki tysięcy, może miliony przybyszów.

  Zamiast udzielić zdecydowanej pomocy premierowi Węgier, Viktorowi Orbanowi, który jako jedyny chyba wówczas próbował powstrzymać szturmujące Unię tłumy, przywódcy Niemiec, Francji oraz wysocy urzędnicy unijni uznali premiera Węgier za czarną owcę. Zamiast ograniczyć napływ przybyszów, zmuszono niechętne państwa Unii do przyjęcia obowiązkowych kwot uchodźców. Maszerowanie na rzecz pokoju sobie, a polityka sobie. Podstawowym dogmatem, jaki wyznają politycy europejscy jest bowiem przekonanie, że tożsamość kulturowa przybyszów nie ma istotnego wpływu na ich stosunek do wartości. Po prostu nie mieści się w ich głowach to, że tradycja religijna i pochodzenie może w dużym stopniu determinować późniejszy stosunek do prawa, do godności człowieka, do wolności słowa, do demokracji.

  Tego rodzaju myślenie zostało wyklęte. Ma posmak czegoś niedopuszczalnego, niewłaściwego. Mieści się gdzieś w szarej strefie między rasizmem a ksenofobią – ulubione hasła pięknoduchów. Skrywa się za tym ślepa wiara, że współczesne państwo liberalne potrafi poradzić sobie z każdą różnicą kulturową i ideologiczną. Państwo to oczach polityków jest tworem niemal doskonałym. Można go użyć jako idealnego instrumentu w procesie inżynierii społecznej. A skoro politykom nie mieści się w głowie, że ich możliwości przerobienia muzułmanów na dobrych obywateli zachodniej demokracji są ograniczone, robią wszystko, żeby niechcianą rzeczywistość wypierać, ukrywać, zamazywać.

  I tak zwykły czytelnik nie dowie się, że ponad połowa więźniów we Francji jest muzułmanami. Podobnie nie usłyszy, że francuskie więzienia są największymi wylęgarniami terrorystów – tam się poznają, tam radykalizują, tam uczą nienawiści. Z najwyższym trudem dotrze do informacji, że w siłach zbrojnych państwa islamskiego służy około tysiąca obywateli Francji i że niemal jedna trzecia młodych muzułmanów mieszkających we Francji w wieku od 15 do 24 lat popiera Państwo Islamskie. Zamiast tego będzie słyszał nieustanie powtarzaną mantrę, że islam i przemoc nie mają nic wspólnego, bo islam to religia pokoju. I będzie ją słyszał z ust niemal wszystkich ważnych polityków i najbardziej poważanych autorytetów, od oswojonych imamów zaczynając, a na popularnym papieżu Franciszku kończąc.

  Dlaczego tym razem miałoby być inaczej? Otóż nie będzie. Znowu usłyszę tę samą śpiewkę. Dowiem się, po pierwsze, że kto dostrzega związek między islamem a terroryzmem jest ksenofobem i faszystą. Następnie usłyszę, że jeśli chcę zamknąć granice przed muzułmańskimi uciekinierami, ulegam demagogom i populistom i robię dokładnie to, czego chcieli terroryści. Na dodatek okaże się, że wśród ofiar też byli muzułmanie, że było ich najwięcej, więc oskarżanie islamu jako takiego świadczy o niegodziwości. Wreszcie najbardziej nieprzejednani obrońcy utopii powiedzą, że niechęć do muzułmanów przypomina antysemityzm i że nie wolno posługiwać się odpowiedzialnością zbiorową. I tak dalej, i tym podobnie.

  Przedsmakiem tego, co będzie się działo, była reakcja na słowa nowego ministra do spraw europejskich, Konrada Szymańskiego, który stwierdził, że w obecnej sytuacji „Polska nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców”. Być może z taką deklaracją można było jeszcze poczekać i byłoby to lepsze niż późniejsze jej łagodzenie i wycofywanie się. Jednak pomijając kwestię czasu, wypowiedź Szymańskiego jest słuszna. Dlaczego, widząc kłopoty, jakie ściągnęła na siebie Francja i inne państwa prowadzące liberalną politykę wobec uchodźców, Polska ma popełniać takie same błędy? Dlaczego mamy brnąć w absurd? Czy na tym polega solidarność europejska, żeby powtarzać te same błędy co inni? Wszakże ledwo słowa te padły, musiało się oczywiście okazać, że Polska powinna się ich wstydzić! Doprawdy, to się nazywa zaślepienie ideologiczne. Nie ma się czego wstydzić Angela Merkel, która w nieodpowiedzialny sposób wpuściła do Europy setki tysięcy ludzi, mogących się okazać niebezpiecznymi. Ma się czego wstydzić polski minister, bo chce uchronić Polskę przed tym, czego doświadcza Francja.

  Tak, znacznie łatwiej jest okazywać solidarność i współczucie niż prowadzić politykę. I to szczególnie politykę, która będzie podważać unijną polityczną poprawność. Niestety, bez jej odrzucenia, mimo szumnych zapowiedzi, nic się nie zmieni. Społeczności muzułmańskie będą coraz liczniejsze. Otaczać je będzie tylko jeszcze większy mur nieufności, to zaś będzie dalej utrudniać integrację i asymilację. Potencjał przemocy będzie wśród muzułmanów wzrastał, podobnie jak poczucie bezradności i strachu wśród pozostałych. Zaklinanie rzeczywistości ma swoją cenę, a ta wciąż nie została, obawiam się, uiszczona.

  Paweł Lisicki dla Wirtualnej Polski

  ~Y8 godzin temu
  Brawo! Grupa Wyszehradzka musi powstrzymac to szalenstwo lewicowych „elit” europy. W belgijskuej wylegarni terrorystow skonfiskowano tylko wczoraj trzydziesci sztuk broni … Jezeli nie chcemy takich newsow za piec lat o Sopocie czy Warszawie to dzis musimy miec odwage powiedziec Angeli, ze oszalala …

  ~MamaP6 godzin temu
  Bardzo dobrze ujęte odczucia i ocena rzeczywistości które podziela wielu Polaków. Zwyczajnych Polaków którzy troszczą się o swoje rodziny, swój kraj. Mam wielka nadzieję ze nasz nowy rząd stanie na wysokości zadania- ze starczy im odwagi, determinacji i mądrości żeby uchronić nasz kraj od tego szaleństwa zachowując godność i poszanowanie naszych wartości. Mamy tak poważnego wroga zewnetrznego że walka o bezpieczeństwo kraju powinna być priorytetem

  ~:(((6 godzin temu
  odważnie??????? ja tu widzę jedynie tchórzostwo

  ~Lolo 9 godzin i 1 minutę temu
  Fajne, odważne wypowiedzenie tego co każdy trzeźwo myślący obywatel Polski dostrzega i widzi. Nie jestem kibolem, faszystą, ksenofobem, półgłówkiem i ciemniakiem i uważam dokładnie tak jak Pan to opisał. Mało tego, wszyscy moi znajomi z mojego kręgu, ludzie po studiach, klasa średnia uważa identycznie. To co to ma znaczyć? Że my wszyscy się mylimy i nie dostrzegamy dobrodziejstwa które widzą politycy i dziennikarze z Angelą Merkel na czele?

  ~normalny 9 godzin i 10 minut temu
  Kto ma miękkie serce musi mieć twardą doopę.

  ~zaniepokojona 8 godzin i 58 minut temu
  Bo w imię poprawności politycznej mamy dać się wyrżnąć w pień, a resztki zostaną zmuszone do przejścia na islam i problem z głowy. Demokracja i pokój i równouprawnienie bedzie w Europie. Prawa kobiet będą przestrzegane, parytety i cała ta paplainina będzie na co dzień w użyciu

  ~ben 7 godzin i 17 minut temu
  Zachodni przywódcy i UE realizują skryty plan WYNARODAWIANIA rdzennych mieszkańców Europy a pitolą jakieś zakłamane frazesy ,hasła poprawności politycznej ,demokracji i multikulti. Demokracja w istocie jest przez nich naruszana i niszczona. Nie przyjmujemy żadnych muzułmanów i pierdzielenie O DOKŁADNYM SPRAWDZANIU I WERYFIKACJI jest fikcją jak twierdzą fachowcy antyterrory$ci. !!!!! i znawcy arabiści . NIE BĘDĄ W STANIE WYELIMINOWAĆ ZAGROŻENIA DLA POLAKÓW !!!? I niech p. Waszczykowski nie zaczyna głupio zmieniać poglądów na przyjmowanie uchodźców bo zobowiązaliśmy się . Kto się zobowiązał. ???? Naród jest najwyższym decydentem. !!!!. Zawiera się różne umowy i uzgodnienia i także się je odwołuje -nastąpiły dramatyczne okoliczności i nie będziemy przyjmować muzułmanów. Merkel osobiście ich zapraszała do siebie a teraz będzie nimi obdarzać i tak może co pół roku co !!!???? Na drzewo.

  ~jajo 4 godziny i 31 minut temu
  To nazywa się POprawność liberalno-lewicowa . Najgorsze,że wybory nie pomogły !

  ~lis 8 godzin i 56 minut temu
  Wojnę religijną świat pseudo-muzułmanów rozpoczął już dawno, pierwszy atak to 11 września 2001. Nie rozumiem dlaczego we wspólnocie europejskiej panuje zaskoczenie atakami. Latem otworzyliśmy szeroko bramę do Europy, komórek terrorystycznych są pewnie dziesiątki w całej Unii. Kojarzycie info o zatrzymanym w niemczech człowieku przewożącym broń do Paryża? Jechał z południa, gdzie pewnie terroryści mają teraz „hurtownie” broni. A władze unijne udają szok i niezrozumienie.

  ~Tom 8 godzin i 56 minut temu
  Zaczynam podejzewac ze Merkel i cala reszta maja plan aby doprowadzic europe do kolejnej wojny. Zapraszajac te masy muzulmanow chca doprowadzic do osiagniecia masy krytycznej i w efekcie eksplozji nienawisci wewnatrz UE.

  Polubienie

 16. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Orban-unijne-kwoty-migrantow-rozprowadzaja-terroryzm-po-Europie,wid,17977531,wiadomosc.html

  akt. 16.11.2015, 18:36

  Orban: unijne kwoty migrantów rozprowadzają terroryzm po Europie

  Wprowadzone w Unii Europejskiej kwoty migrantów dla poszczególnych krajów mogą przyczynić się do szerzenia terroryzmu w Europie – ocenił premier Węgier Viktor Orban, występując przed parlamentem w Budapeszcie.

  Reuters pisze, że Orban, który po zamknięciu węgierskich granic przed migrantami ściągnął na siebie krytykę ze strony wielu unijnych partnerów i różnych organizacji, wykorzystał piątkowe zamachy terrorystyczne w Paryżu jako argument za twardą polityką imigracyjną.

  – W świetle tych zamachów terrorystycznych Bruksela nie może podważyć prawa krajów członkowskich do samoobrony – powiedział Orban. – Obowiązkowe kwoty relokacji są niebezpieczne, mogłyby bowiem prowadzić do szerzenia terroryzmu w całej Europie.

  Władze wielu krajów potwierdziły, że właściciel syryjskiego paszportu, który został znaleziony w pobliżu ciała jednego z paryskich zamachowców, przybył w październiku na grecką wyspę Leros, gdzie został zarejestrowany zgodnie z zasadami UE.

  W połowie września rząd w Budapeszcie zamknął granicę z Serbią i zbudował wzdłuż niej ogrodzenie z drutu żyletkowego, patrolowane przez policję i wojsko. W konsekwencji zmieniła się trasa wybierana przez migrantów w drodze do bogatych krajów Europy Zachodniej – teraz fala przybyszów napływa przez Serbię, Chorwację, Słowenię i Austrię, a następnie do Niemiec i innych państw.

  Węgry były jednym z krajów, które we wrześniu głosowały na forum UE przeciwko przymusowym kwotom migrantów i zapowiedziały zaskarżenie decyzji o ich wprowadzeniu przed Trybunał Sprawiedliwości UE.

  ~Polak 1 godzinę i 17 minut temu
  Jedyny mądry człowiek w UE.

  ~delegalizeislam 1 godzinę i 27 minut temu
  Brawo! Czas na prawicową Europe.

  Polubienie

  • http://wyborcza.pl/magazyn/1,149121,19109675,orban-poczul-zapach-krwi-wegierski-premier-i-uchodzcy-adam.html

   Orban poczuł zapach krwi. Węgierski premier i uchodźcy [ADAM MICHNIK POLECA]
   Janos Kis*, przeł. Justyna Goszczyńska
   31.10.2015 01:00

   To, co Viktor Orban proponuje Europie, jest alarmujące, bo jest nieludzkie. Ale niesie też ze sobą ziarna porażki. Bo Europa poradzi sobie z kryzysem imigracyjnym albo wspólnie, na gruncie praw człowieka, albo wcale.
   Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
   Kryzys imigracyjny zachwiał w posadach Unią Europejską. Nie sposób się z nim uporać zgodnie z regulacją Dublin III [z 2013 r., dotyczącą zasad rozpatrywania wniosków o azyl]. Jeżeli kraje graniczne będą się domagały postępowania zgodnego z jej zasadami, powstanie chaos nie do opanowania. Jeżeli je odrzucą, europejskiemu prawu grozi całkowity rozkład.

   Przeciążenie dróg ucieczki rodzi napięcia pomiędzy sąsiadującymi państwami. Kiedy jeden z krajów „przyjmujących” hamuje przepływ uchodźców, tłum gromadzi się w kraju „przekazującym” i wtedy jego sytuacja staje się fatalna. Gdyby każdy z krajów transferowych przepuszczał wszystkich bez ograniczeń, wówczas w miejscu docelowym należałoby się liczyć z napływem dziesiątek tysięcy ludzi, których w ekspresowym tempie trzeba by zewidencjonować i stworzyć im godne warunki bytu. To wyczerpałoby potencjał nawet bogatych Niemiec.
   (…)
   On nie ma racji

   Każdy z podmiotów politycznych będzie ponosił część odpowiedzialności za to, co się stanie. Nawet te słabe. Nawet pokonana, rozbita węgierska opozycja. Opozycja ta, nawet gdyby była silniejsza, nie byłaby w stanie nic poradzić na pełne histerii za sprawą rządu nastroje społeczne. Mogłaby jednak zaoferować punkt oparcia dla płynącej pod prąd mniejszości. Zbiorowe histerie nie trwają wiecznie. I nie bez znaczenia jest to, w jakim stanie moralnym będzie opozycyjna opinia publiczna w chwili osłabnięcia paniki. Żeby wówczas dokonać zmiany, już teraz trzeba bez szemrania i kombinowania odrzucić zbrodniczą politykę imigracyjną rządu.

   Demokratyczna partia nie może proponować umieszczania na uchodźcach nadajników. Nie może popierać pomysłu Orbana na „uporządkowanie” kryzysu imigracyjnego. Nie może wybrać stanowiska „pozytywnej neutralności” w stosunku do imigracyjnej polityki węgierskiego premiera.

   Demokratyczna inteligencja nie może twierdzić, że wprawdzie Orban jest autorytarnym, nacjonalistycznym, populistycznym i demagogicznym politykiem i wyeksploatował demokrację, ale w sprawie uchodźców wyjątkowo ma rację. Demokrata może powiedzieć tylko jedno i musi to powiedzieć z całą jasnością: to, co reprezentuje Viktor Orban, stanowi dla Europy śmiertelne niebezpieczeństwo – jest nie tylko haniebne, ale też bezmyślne.

   Polubienie

 17. http://wiadomosci.wp.pl/kat,9271,title,David-Cameron-wezwe-Wladimira-Putina-aby-Rosja-skoncentrowala-sie-na-atakach-na-IS,wid,17975560,wiadomosc.html

  akt. 16.11.2015, 00:42

  David Cameron: wezwę Władimira Putina aby Rosja skoncentrowała się na atakach na IS

  Brytyjski premier David Cameron zapowiedział, że zaapeluje do prezydenta Rosji Władimira Putina aby rosyjskie lotnictwo skupiło swoje ataki w Syrii na celach Państwa Islamskiego (IS). Cameron ma się spotkać z Putinem na marginesie szczytu G20 w Turcji.

  – Mamy różnice zdań z Rosjanami, m. in. dlatego, że uczynili on tak wiele aby osłabić opozycję wobec (prezydenta Syrii) Asada, która nie ma nic wspólnego z IS – powiedział Cameron dziennikarzom.

  – Podczas rozmowy, jaką chcę przeprowadzić z Władimirem Putinem, powiem: ‚co do jednego jesteśmy chyba zgodni – będziemy bezpieczniejsi, zarówno w Rosji jaki w Wielkiej Brytanii, jeśli zniszczymy IS i na tym powinniśmy się skupić’ – dodał brytyjski premier.

  Źródła w urzędzie premiera, na które powołuje się Reuter, poinformowały, że spotkanie obu przywódców – pierwsze od roku – będzie okazją do „pogłębionej rozmowy” na temat sytuacji w Syrii, a zwłaszcza przyszłości prezydenta tego kraju Baszara el-Asada.

  Według tych źródeł USA i ich europejscy sojusznicy konsultowali się przed szczytem w sprawie zajęcia „jasnego, spójnego stanowiska” wobec Rosji w sprawie Syrii.

  Na marginesie szczytu G20 doszło w niedzielę do spotkania prezydentów USA i Rosji Baracka Obamy i Władimira Putnia. Zgodzono się co do konieczności zmian politycznych w Syrii, m. in. poprzez rokowania pod auspicjami ONZ.

  ~Arabista 12 godzin i 43 minut temu
  Opozycję wobec Assada trzeba wysłać na mydło. Już załatwiliście Saddama, potem Kadafiego i macie cyrk!

  ~kartinaTrupina 12 godzin i 44 minut temu
  Naiwniaczek – mają bombardować tych którym dostarczają broń???Tych których wspierają finansowo? HE HE HE HE

  Polubienie

 18. http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10403,title,Seria-atakow-w-Paryzu,nazywo.html

  19:30
  Serbska policja zatrzymała mężczyznę, który posługiwał się takim samym paszportem jak jeden z zamachowców z Paryża – informuje „The Independent”. Paszport, wystawiony na nazwisko Almohammad Ahmad, różnił się jedynie zdjęciem. Zdaniem Serbów oba paszporty są fałszywe – zostały wykonane przez tego samego fałszerza w Turcji.

  http://www.independent.co.uk/news/world/europe/serbian-police-arrest-man-carrying-syrian-passport-with-exact-same-details-as-document-found-on-a6736471.html

  Polubienie

 19. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Turcja-dwa-razy-ostrzegala-Francje-przed-jednym-z-zamachowcow-z-Paryza,wid,17976495,wiadomosc.html

  akt. 16.11.2015, 12:52

  Turcja dwa razy ostrzegała Francję przed jednym z zamachowców z Paryża

  Turcja dwukrotnie w ciągu roku ostrzegała Francję przed jednym z dżihadystów, który w piątek wysadził się w powietrze w Paryżu, ale nie otrzymała żadnej odpowiedzi – powiedział agencji AFP przedstawiciel rządu w Ankarze.

  Turecka policja „informowała francuską policję dwa razy – w grudniu 2014 roku i w czerwcu 2015 roku” o Ismaelu Mostefaiu, jednym z kamikadze z sali koncertowej Bataclan – oświadczył anonimowy przedstawiciel tureckich władz.

  – Nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi z Francji na ten temat – dodał.

  W październiku 2014 roku Turcja otrzymała prośbę z Francji o informacje dotyczące czterech domniemanych dżihadystów. Paryż nie prosił o dane Mostefaia, ale Ankara przeprowadziła śledztwo w jego sprawie, gdyż był on powiązany z grupą, którą badały francuskie służby – dodało źródło.

  Urodzony we Francji w regionie Chartres 29-latek o algierskich korzeniach kilkakrotnie był skazywany za drobne przestępstwa. Francuskie służby od 2010 roku wiedziały o jego związkach z radykalnymi muzułmanami.

  Przedstawiciel tureckich władz podkreślił, że Mostefai w 2013 roku dostał się do Turcji w prowincji Edirne, na północnym zachodzie. Prowincja ta leży przy granicach z Bułgarią i Grecją. „Nie mamy żadnych danych świadczących o tym, że opuścił kraj” – dodał.

  Według anonimowego przedstawiciela Ankary władze Francji poprosiły Turcję o informacje dotyczące Mostefaia dopiero po piątkowych zamachach, do których przyznało się Państwo Islamskiego i w których zginęło co najmniej 129 osób.

  ~ASX 7 godzin i 1 minutę temu
  Za głupotę i krótkowzroczność polityków zapłacili jak zwykle niewinni. I to jak zwykle cenę najwyższą

  ~Lech 7 godzin i 7 minut temu
  Coś mi tu śmierdzi z tymi zamachami. Wywiad syryjski ostrzegał Francuzów, władze tureckie – ostrzegały, a wygląda na to, jakby komuś zależało aby zginęli ludzie. Może to było potrzebne żeby rozpocząć pewne działania?

  ~123 6 godzin i 8 minut temu
  100/100

  ~biret 5 godzin i 33 minut temu
  WspĂ´łczuję francuzom są oszukiwani, manipulowani i nawet terroryzowani przez swoje władze.Muzułom pozwalali na bardzo wiele stawiali ponad prawem zachęcali wręcz. A teraz faryzeusze niby współczują pieprzeni zdegenerowani libertyni. Poprzez selekcje kadry naukowej na uczelniach i szkołach francuskich wybierali ciągle o lewackich zapatrywaniach miłośników Hegla i skutecznie ogłupiali, demoralizowali młodzież. Oni-społeczeństwo dogłębnie zlaicyzowane, nie są zdolni moralnie podjąć skutecznego rozwiązania problemów z muzułmanami. Będą się teraz bez przewy ZTACZAĆ jak i inne zachodnie kraje. Nie wiem czy niemcy się wybronią przez rozkładem ,ale po tym ciągle trwającym najeździe wątpię. My mamy realną szansę z krajami Wyszehradu. Boże miej nas w opiece

  ~m 24 minut temu
  dokladnie jak z wtc

  ~stande 7 godzin i 15 minut temu
  chyba francuzom zależało na zamachach,albo tak jak w Polsce policja ma wyje..ane na to

  ~Marian 5 godzin i 52 minut temu
  Obstawiam to drugie. Musieli by go przecież aresztować, a wtedy trzeba by było pojechać do jakiejś szemranej dzielnicy i być może wdać się w szarpaninę z miejscowymi. Po co? Na komisariacie jest ciepło, bezpiecznie, przytulnie…

  Polubienie

 20. http://wp.tv/i,sarkozy-ostro-o-muzulmanach-radykalow-powinno-sie-deportowac,mid,1821087,cid,4051,klip.html?_ticrsn=3&ticaid=515f45

  Sarkozy ostro o muzułmanach. „Radykałów powinno się deportować”

  Były prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, powiedział, że w następstwie paryskich zamachów, kraj jest w stanie wojny, a radykalni imamowie (muzułmańscy przywódcy religijni) powinni zostać z Francji wyrzuceni.

  ~GOść 17 minut temu
  Teraz się kapneli przecież niektórzy z nich tak jak w Anglii i Niemczech nawołują do wojny od dawna .Poprawność zabija Europę im dłużej czekają z takimi rozwiązywaniami tym gorzej , jeszcze ze dwa dziesięciolecia i staną się mniejszością , bez prawa głosu .

  ~Tak 39 minut temu
  W kontenery i do domu niech walczą o wolność u siebie.

  ~JANKU 15 minut temu
  NIENWYRZUCENI TYKKO ZAMKNIECI W PSYCHIATRYKU DO KONCA ZYCIA ????!!!!!

  ~patrioto 17 1 godzinę i 58 minut temu
  trzeba deportować tę szwołoć islamską pierwszym lepszym samolotem.

  ~Gucio 2 godziny i 8 minut temu
  Panie Sarkozy, nie wyrzuceni lecz zlikwidowani, ponieważ wyrzuceni mogą wrócić inną drogą.

  ~asda 2 godziny i 24 minut temu
  sam ich wuscil do francji a teraz pali jana cymbal jeden. ZReszta to kolejny przykld false flag w wykonaniu rzadacych….. ale wiekszosc ludzi i tak lyka te brednie….

  ~Europejka 2 godziny i 33 minut temu
  Po tym okrutnym zabojstwie wielu niewinnych przedewszystkim mlodych ludzi,,poki jeszcze nie jest za pozno!!!! wyrzucic wszystkich muzulmanow, tam z kat przyszli!W tym przypadku nie ma juz zadnej litosci!!! przykro mowic ale ale ten rachunek: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego musi byc spelniony! Jeszcze raz podkreslam WYZUCIC WSZYSTKICH Z EUROPY, to nie jest ich dom! niech wracaja tam gdzie sie urodzili – i tam gdzie ich Allach stworzyl! Tu w Europie mamy swojego BOGA, i nie potrzebujemy nauk machometanskich.Niech zostawia nas z ta „rozpusta” w ktorej sie dobrze czujemy w spokoju!Chcemy i bedziemy tak zyc jak nas matka i ojciec nauczyli, a w tej nauce nie bylo ZABIJAJ!!!

  ~Banbinoo 2 godziny i 46 minut temu
  Sarkozy jest żydem.

  ~Młody 4 godziny i 26 minut temu
  Francji nic już nie pomoże.To zdegenerowany mentalnie i duchowo kraj,oni już przegrali,ale my mamy jeszcze szansę!!!Nie pozwólmy,aby poprawni politycznie samobójcy wmówili Wam,że jesteście zobowiązani udzielać schronienia Afrykańskiej zarazie!!

  ~mohamed 5 godzin i 10 minut temu
  myśle, że Francja powinna podnieść wysokość zasiłków dla imamów , to by się zajęli wydawaniem kasy a nie konstruowaniem bombek

  ~OBSERWATORR 5 godzin i 18 minut temu
  Jesli obecny Prezydent Francji nie podejmie realizacji zapowiadanych działań przeciwko ISIS i nie odniesie sukcesu , to może w sposób zdecydowany przegrać wybory., wystarczy jeszcze jeden udany atak terorystyczny w Francji i żle oceniany Prezydent bedzie do ,, wymiany „. Uratowanie swojego ,, fotela ” może upatrywać w współpracy z Amerykanami , ale muszą być widoczne sukcesy. Jego Przeciwnik w wyborach jest sprawniejszym ,, populistą ” i na pewno wykorzysta każdą słabośc obecnego prezydenta.

  ~fakt 5 godzin i 7 minut temu
  Nie podepnie ponieważ kraje NATO to sponsorzy ISIS!

  ~taki koniec 5 godzin i 34 minut temu
  Trzeba to było robić za swojej Prezydentury, a teraz ten czas bezpowrotnie minął frajerze. Swoim zaniechaniem – przyczynił się do obecnej sytuacji i powinien ponieść karną odpowiedzialność przed własnym Narodem. Francja traci ducha przetrwania

  ~jolka 5 godzin i 9 minut temu
  Dodam ze ten maly napolenik sam jest imigranckiego pochodzenie i serfuje na wadze nienawisci dzis . Ten Kutafon powiedzial wczoraj w telewzji ze wladze nic se nie robia z islamistow i np. ze jeden z zabitych terrorystow , ten „francuz” ktory zostal zidentyfikowany mial kilka wyrokow a glowie i powinien siedziec. Zapomnial dodac ze te wyroki byly wydane i powinny byc zrealizowane za wlasnie jego (Sarkoziego , kadentury i jako ministra spraw wewnetrznych i jako prezydenta . OBLUDA polityczna i tyle !

  ~Parisko 5 godzin i 12 minut temu
  Sarkozy chce dobrze zrobic ale tutejsze Lobby jego blokuje. Teraz najlepsza by była Marine Le Pen,ona moze zrobic tutaj mozliwy porzadek. Natomiast co do policji francuskiej to jest flegmatyczna i wymaga głębokiej restrukturyzacji,jesli tego nie zrobi min. spraw wew.,to wszystko pozostanie po staremu. Np. za kilka miesiecy znowu zobaczy sceny jak z filmu. W styczniu po zajsciach w paryzu,pisalem w internecie ze to nie koniec problemu,natomiast policja francuska dba tylko o to aby dobrze zjesc i kawe wypic. To prawda. Jest to najgorsza policja w europie nawet za Albanią. Szkoda mi tych ludzi co zgineli. Ja sam kiedys tutaj mialem problem z bandziorami na ulicach paryza,a na komisariacie to olewaja. I do dzisiaj mi nawet nie odpisali co jest w tej sprawie. Podobnie jest i dzisiaj pisza w prasie a za 2 tygodnie beda to olewac. Jest bardzo źle pod kątem bezpieczenstwa we francji . Powinien podac sie do dymisji minister spraw wew. Za braki w bezpieczenstwie obywateli. Tylko czy rzadzacy we francji sa zainteresowani bezpieczenstwem obywateli???. Oni zajmuja sie rysowaniem karykatur jak dzieci ktore nie maja co robic,a na ulicach paryza gina ludzie. Przykra prawda. /Paryżanin/

  ~Obserwator 5 godzin i 14 minut temu
  Deportowani wrócą po pewnym czasie z fałszywymi paszportami. Jeżeli będziemy słuchać obrońców praw człowieka, to wojna z terrorystami będzie trwać do końca świata. Jedyny sposób to zmusić ich oraz tych, których kochają do wykonania czynów skutkujących wiecznym potępieniem. Każdego radykała przed deportacją wraz z rodziną zawieźć do rzeźni, kazać się rozebrać i wrzucić do wanny ze świńska krwią. Dopiero jak przestanie być dobrym muzułmaninem odesłać do krajów arabskich. Kto będzie chciał ginąć jeżeli nie trafi prosto do raju.

  ~els 5 godzin i 19 minut temu
  A czy prawo francuskie na to pozwala? A czy to nie za późno? A dlaczego tego nie zrobił gdy rządził?

  ~Ali 5 godzin i 19 minut temu
  Ten Mikrus już radykalnie załatwił Kadafiego. Nic się nie uczy.

  ~referendum 5 godzin i 24 minut temu
  proponuje referendum w Polsce czy jesteś za przyjęciem imigrantów? Frekwencja byłaby 80 % a 90 % byłoby na nie

  ~jest git 5 godzin i 27 minut temu
  Japonia ma najlepsze na swiecie rozwiazania w kwestii islamskiej. Calkowity zakaz tej religii. Nie ma ani jednego meczetu. Nie wolno sie publicznie modlic do allaha. na dodatek jest tam kara smierci w systemie prawnym i jest wykonywana w praktyce. Ktos nazywa japonczykow zacofanymi barbarzyncami??

  ~elha 5 godzin i 29 minut temu
  Zidiocenie Francuzów osiągnęło wartość najwyższą w momencie, kiedy za wywieszenie flagi państwowej w oknie z prywatnego mieszkania zaczęły grozić obywatelom nieprzyjemności.A wszystko w imię politycznej poprawności i lewackiego postępu, m.inn. w usuwaniu krzyży z przestrzeni publicznej. A wszystko po to, aby się przypodobać napływającym koziojebcom.

  ~beti 5 godzin i 34 minut temu
  dlaczego tego nie zrobił jak rządził,pozwolił na meczety ,burki itp…. teraz trwoga ,chyba ciut póżno jak ludzie giną,a gdzie byli francuzi że sie na to godzili……………….

  Polubienie

 21. http://prostozmostu.net/kraj/gen-skrzypczak-wszystko-zaczelo-sie-od-najazdu-amerykanow-na-libie

  Gen. Skrzypczak: Wszystko zaczęło się od najazdu Amerykanów na Libię

  14 listopada 2015 17:17:00

  Nie milkną komentarze dotyczące zamachów terrorystycznych we Francji. Coraz częściej pojawiają się pytania o ich przyczyny oraz o przyszłość i działania, które zapobiegną eskalację terroru w wykonaniu islamskiego fundamentalizmu. W tym kontekście ostre zdanie wyraził gen.Waldemar Skrzypczak, były wiceminister obrony.

  Jak stwierdził gen. Skrzypczak:

  Wszystko rozpoczęło się w momencie najazdu Amerykanów na Libię Kaddafiego. Myśmy obalili dyktaturę, która dawała stabilizację, porządek i bezpieczeństwo w tamtym rejonie. Natomiast obalenie tych dyktatur wywołało wojny i to jest tego konsekwencją. Arabowie twierdzą, że „to wyście nas najechali, a teraz my będziemy was najeżdżać.

  W jego opinii:

  Francja jest przykładem tego, jak słaba jest Europa. Jak politycy są nieodpowiedzialni, a szczególnie Bruksela, która buduje przekonanie o miłości emigrantów do nas.

  Teraz rozlewać się będzie fala emigracji, której pierwszy etap już się wydarzył. Wszyscy przygarniają uchodźców, wśród których na pewno są przemycani rebelianci z państwa ISIS, którzy są radykałami. To już się zaczęło i będzie miało charakter lawinowy. Zburzy to nasze wyobrażenie o współczesnym świecie, podejściu do bezpieczeństwa, w jakim teraz żyjemy, a także zburzy to, co rozumiemy pod pojęciem pokój, spokój i demokracja- mało optymistycznie podsumowuje gen. Skrzypczak.

  Ryszard Wisniewski · Nauczyciel w firmie Na emeryturze
  Panie Waldemarze, problem zaczął się znacznie wcześniej niż najazd na Kadafiego. To prawda, że tak zwani dyktatorzy utrzymywali jako taki pokój i spokój w tym rejonie świata. Zarówno Saddam w Iraku, Kadaffi w Libii, wcześniej Tito w Jugosławii, Mubarak w Egipcie, Asad w Syrii. Każde naruszenie statusu tych rządów prowadziło do przelewu krwi i masowych mordów. Ten problem, jak mamy obecnie to także stosunki izraelsko-palestyńskie, praźródło terroryyzmu międzynarodowego. Należy wspomnieć także o znaczących zmianach geopolitycznych w obecnym świecie. To tak tylko dla głębszej zadumy nad tym jakże skomplikowanym problemem współczesnej cywilizacji.

  Polubienie

 22. http://wiadomosci.wp.pl/kat,110754,title,Rosja-w-samolocie-wybuchla-bomba,wid,17978957,wiadomosc.html

  akt. 17.11.2015, 10:09

  Rosja potwierdza: w samolocie wybuchła bomba!

  Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przyznała we wtorek, że katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju 31 października była rezultatem „aktu terroru”.

  Lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga A321 rosyjskich linii czarterowych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj w 24 minuty po starcie. Nie ocalał nikt z 224 pasażerów i członków załogi.

  Dyrektor FSB Aleksandr Bortnikow zameldował we wtorek prezydentowi Władimirowi Putinowi, że na częściach wraku Airbusa A321 wykryto ślady materiałów wybuchowych obcej produkcji. Poinformował, że katastrofę spowodował wybuch ładunku domowej roboty o sile rażenia odpowiadającej do 1 kg trotylu.

  – Rosja znajdzie terrorystów w każdym miejscu kuli ziemskiej i ukarze ich – oświadczył Putin.

  Powiedział też, że działania rosyjskiego lotnictwa w Syrii zostaną nasilone, by „rozbójnicy” zrozumieli, że zemsta jest nieunikniona.

  FSB poinformowała, że za informacje o osobach mogących mieć związek z zamachem wyznaczono nagrodę wysokości 50 mln dolarów.

  Odpowiedzialność za dokonanie zamachu na rosyjski samolot od razu wzięło na siebie Państwo Islamskie. Eksperci z rożnych krajów od początku przypuszczali, że na pokładzie samolotu mogło dojść do eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego w luku bagażowym jeszcze na lotnisku w Szarm el-Szejk.

  6 listopada Kreml poinformował, że Putin zgodził się z rekomendacją Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego (NAK) i podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich rosyjskich połączeń lotniczych z Egiptem. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow twierdził jeszcze wtedy, że zawieszenie lotów do Egiptu nie oznacza, iż Rosja przychyla się do „teorii zamachu terrorystycznego”.

  Od 14 listopada rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) wydała zakaz latania do Rosji samolotów egipskich linii lotniczych Egypt Air. Egipski przewoźnik obsługiwał połączenie Kair – Moskwa.

  Airbus rosyjskich linii lotniczych, lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga, rozbił się 31 października na półwyspie Synaj. Zginęło 224 pasażerów i członków załogi. Zaraz po tym zdarzeniu Rosjanie postanowili wywieźć z Egiptu wszystkich turystów. Rosjanie wracają do kraju samolotami pasażerskimi tylko z bagażem podręcznym. Natomiast ich walizki i torby są przewożone samolotami transportowymi.

  ~Ponury 20 minut temu
  Jakoś nigdzie nie widzę teraz zmienionych awararów i podświetlanych budynków flagą Federacji Rosyjskiej. Ciekawe czemu??

  ~duparyzowa 12 minut temu
  Będzie wojna szatanem diabłem

  ~OBAMA bin Laden 18 minut temu
  Tylko Putin zrobi porządek z islamistami!!!!

  Polubienie

 23. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-Francji-ostrzega-terrorysci-moga-uderzyc-znowu-w-najblizszych-dniach,wid,17975666,wiadomosc.html

  akt. 16.11.2015, 08:39

  Premier Francji ostrzega: terroryści mogą uderzyć znowu w najbliższych dniach

  Premier Francji ostrzega przed możliwością kolejnych zamachów. – Terroryści mogą uderzyć znowu w najbliższych dniach lub tygodniach, we Francji lub innych krajach Europy – powiedział Manuel Valls.

  Premier Valls potwierdził, że policja przeszukała w nocy domy kilku osób, podejrzanych o działalność w muzułmańskich grupach terrorystycznych. Dodał, że piątkowe zamachy zostały przygotowane w Syrii.

  Według szefa francuskiego rządu, służby specjalne zdołały w ostatnich miesiącach zapobiec kilku atakom terrorystów we Francji.

  Francuska policja ściga sprawców i organizatorów piątkowych zamachów w Paryżu. Poszukiwany jest przede wszystkim jedyny terrorysta, który przeżył zamachy i jest na wolności.

  Chodzi o 26-letniego Abdeslama Salaha, który mieszkał w Brukseli. Początkowo francuskie służby twierdziły, że napastników było siedmiu i że wszyscy zginęli. Teraz okazało się, że było ich ośmiu, a jeden z nich, 26-letni Abdeslam Salah, przeżył i uciekł.

  To właśnie on miał wypożyczyć w Belgii samochody, którymi posłużyli się terroryści. Krótko po atakach francuscy policjanci mieli nawet zatrzymać do kontroli auto, którym jechał mężczyzna, ale po sprawdzeniu dokumentów, wypuścili go. Teraz we Francji wydano za nim list gończy, a w Belgii międzynarodowy nakaz aresztowania. Jeden z braci Salaha zginął podczas zamachu w Paryżu, a drugi został aresztowany w Belgii.

  We Francji trwają poszukiwania terrorystów. Według mediów, policjanci prowadzą obławę w Bobigny na przedmieściach Paryża, w Grenoble i w miejscowości Jeumont przy granicy z Belgią.

  Belgijska policja przesłuchała tymczasem siedem osób, związanych z islamistami. Wiadomo, że wśród napastników było co najmniej trzech Francuzów. Jeden z nich, 30-letni Omar Ismail Mostefai miał mieć związki z islamistami w Syrii. Policja zatrzymała siedmiu członków jego rodziny.

  Wszystko wskazuje też na to, że w atakach brało udział dwóch Syryjczyków. Jeden z nich, 25-letni Ahmed Almuhamed, miał przyjechać do Europy przez Grecję, a w Serbii miał zostać dokładnie sprawdzony i puszczony dalej.

  Jak relacjonuje z Paryża specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, udało się też odnaleźć czarnego seata, którym najprawdopodobniej posługiwali się zamachowcy. Auto było wypełnione bronią maszynową.

  W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, trzy dalsze zmarły wczoraj w szpitalach. Ponad 350 osób zostało rannych. Premier Francji poinformował, że udało się już zidentyfikować zwłoki 103 osób. W kraju obowiązuje trzydniowa żałoba narodowa.

  ~Olo 1 godzinę i 26 minut temu
  „po sprawdzeniu dokumentów, wypuścili go”. Widać francuska sprawność dorównuje francuskiej odwadze…

  ~Smieszne 11 minut temu
  Najsmieszniejsze jest to że wy piszecie ” Belg ” lub ” Francuz” a potem podajecie jego imie Abdul, Ahmed, Ishmael, itd etc… Haha…

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Belgijskie-sluzby-podejrzewaja-ze-obywatel-ich-kraju-byl-mozgiem-zamachow,wid,17975952,wiadomosc.html

   akt. 16.11.2015, 10:09

   Belgijskie służby podejrzewają, że obywatel ich kraju był mózgiem zamachów

   Urodzony w Brukseli Abdelhamid Abaaoud jest podejrzewany przez belgijskie służby o zorganizowanie piątkowych zamachów terrorystycznych w Paryżu – podał w poniedziałek dziennik „De Standaard”, powołując się na własne źródła.

   29-letni Abaaoud wychował się w imigranckiej dzielnicy Molenbeek Saint Jean. Jest on najbardziej poszukiwanym podejrzanym o terroryzm w Belgii. Służby uważają, że miał on związki z zastrzelonymi w styczniu w miejscowości Verviers dwoma dżihadystami. Belg marokańskiego pochodzenia był prawdopodobnie mózgiem siatki, działającej w tym kraju i kierował nią z Aten.

   W styczniu belgijski dziennik „Le Soir” pisał, że Abaaoud utrzymywał kontakty telefoniczne ze swym bratem, który przebywa w więzieniu w Lantin na wschodzie Belgii i jednym z dwóch terrorystów zabitych podczas operacji służb specjalnych w Verviers.

   Teraz dziennik przypomina, że Abaaoud został zaocznie skazany w lipcu na 20 więzienia przez sąd w Brukseli. W styczniu miał on uciec z Europy do Syrii.

   „De Standaard” podkreśla, że dwóch z trzech zidentyfikowanych sprawców zamachów w Paryżu, mimo że miało obywatelstwa francuskie, mieszkało w Brukseli, w dzielnicy Molenbeek.

   Jednym z nich jest 20-letni Bilal Hadfi, który w ubiegłym roku wyjechał z Belgii do Syrii, aby wstąpić tam w szeregi Państwa Islamskiego (IS). Drugi „belgijski” terrorysta to Brahim Abdeslam. Obaj zginęli podczas zamachów w piątek. „De Standaard” podkreśla, że prawdopodobnie obaj również znali Abaaouda.

   W związku z piątkową serią krwawych zamachów terrorystycznych w Paryżu w Belgii zatrzymano już siedem osób. Dwa samochody, które wykorzystywali zamachowcy we francuskiej stolicy – Volswagen Polo oraz Seat – miały belgijskie numery rejestracyjne. Ten pierwszy samochód znajdował się obok sali Bataclan, w której zastrzelono 89 ludzi uczestniczących w koncercie. Auta zostały wypożyczone odpowiednio przez Abdeslama i Hadfiego.

   ~Solopan 17 minut temu
   Jaki to Belg to szurnięty muslim z doniczka na głowie. Chcecie mieć takich Polaków ja nie chcę.

   ~cddc 16 minut temu
   jeżeli mamy takich europejczyków to powodzenie Europo!!!

   ~trol 16 minut temu
   URODZONY w Belgii… ich sie nie da asymilowac… urodzony i wychowany w europejskiej kulturze… to co dopiero przyjezdni.

   Polubienie

 24. http://www.narodowalodz.pl/zapowiedzi/lodzianie-przeciwko-imigrantom/

  Łodzianie przeciwko „imigrantom”!
  Posted on Listopad 16, 2015 by Jan Nowak in Zapowiedzi // 0 Comments

  W środę, 18 listopada o godz. 17:00 pod Urzędem Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104) odbędzie się pikieta antyimigracyjna. Celem wydarzenia organizowanego przez Młodzież Wszechpolską jest publiczne wyrażenie sprzeciwu wobec polityki imigracyjnej Unii Europejskiej.

  Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/532085850284508/

  Polubienie

 25. http://prostozmostu.net/kraj/ostry-list-do-europejskich-przywodcow-przestancie-nas-mordowac

  Ostry list do europejskich przywódców. „Przestańcie nas mordować!”

  15 listopada 2015 13:43:00

  Jacek Matecki – pisarz i scenarzysta napisał ostro list, w którym bardzo wyraźnie krytykuje elity rządzące obecnie Europą. Pojawiają się w nim najbardziej wpływowe nazwiska kontynentu: Merkel, Hollande, Cameron czy Tusk.

  Całość listu:

  Przestańcie nas mordować! Nie kieruję tych słów do islamskich zbrodniarzy, którzy strzelali i wysadzali się w Paryżu, wcześniej w Londynie, czy w Madrycie. Te słowa są adresowane do ludzi, którzy dali im pieniądze, dach nad głową, którzy rozsyłają ich po całym kontynencie w nadziei, że zrealizują wreszcie swój obłąkany lewacki sen i zniszczą raz na zawsze starą dobrą Europę. Sto kilkadziesiąt ofiar w Paryżu! Ich krew jest nie tylko na rękach bezpośrednich morderców. Ich wspólników zobaczymy pewnie niedługo na kolejnym słynnym „marszu protestu”. Ostatni pokaz tej obłudy przeszedł ulicami Paryża po zamachach na Charlie Hebdo. Kto maszerował w pierwszym szeregu? Francois Hollande, Angela Merkel, Jean Junker, David Cameron, Donald Tusk, Ewa Kopacz i inni. Jeden z głównych ideologów tego obłędu Martin Schulz po ataku na Charlie Hebdo powiedział, że „naszym ratunkiem jest więcej tolerancji i więcej demokracji.Tłumacząc to na język zwykłego, szarego Europejczyka znaczy: niech ich zabiją jeszcze więcej, potem się zobaczy. Spójrzcie na ich zakrwawione ręce. To właśnie nimi już następnego dnia po tym obłudnym marszu podpisywali dokumenty powołujące nowe obozy przesiedleńców, podpisali przelewy, żeby opieka społeczna z naszych pieniędzy zakupiła im kałasznikowy i semtex. I dalej chcą to robić! Dalej chcą nas mordować.

  Zbigniew Zagórski
  Prawdziwe i uczciwe słowa. Wielki szacunek dla Pana.
  Lubię to! · Odpowiedz · 50 · 15 listopada 2015 05:46

  Olga Matecka
  TO MÓJ TATA!
  Lubię to! · Odpowiedz · 40 · 15 listopada 2015 08:13

  Ewuniahania Nowak
  Podpisuję się pod tym! Nareszcie,brawo! To ustami ludzi pióra, sztuki, musimy wyrażać to czego żądamy. Bo politycy muszą czuć silne poparcie za plecami.

  Ewa Gorecka
  Lewacka Unia Europejska zabija swoich obywateli w imię poprawności politycznej
  http://news24pl.net/News24pl_polityka_Unia_Europejska_zabija_swoich_obywateli_006.html

  Polubienie

 26. http://prostozmostu.net/kraj/ziemkiewicz-europa-rzadza-idioci

  Ziemkiewicz: Europą rządzą idioci

  15 listopada 2015 15:03:00

  Rafał Ziemkiewicz stwierdził ostatnio na łamach SuperExpressu, że Europa rządzona jest przez idiotów. Według niego obawiają się oni wizji narodzin nacjonalizmu, a nie zwracają uwagi na zagrożenie islamskim fundamentalizmem.

  Publicysta przewiduje, że zachodnie władze niczego nie nauczą się na piątkowych zamachach i dalej będą realizować politykę szkodliwą dla Europy. Oprócz tego Ziemkiewicz uważa, że nasz kontynent jest całkiem rozbrojony i bezbronny.

  Nie ma według niego w tym momencie instytucji, które kontrolowałyby to gdzie, kiedy i w jakich ilościach napływają do Europy imigranci.

  Ziemkiewicz ostro krytykuje spojrzenie elit rządzących Europą. Celnie zauważa, że przywódcy europejscy, politycy i media starają się walczyć z islamofobią przy czym absolutnie zapomina się o zapewnieniu bezpieczeństwa i powstrzymania islamskich radykałów.

  Marek Prządka · Zsz w Polkowicach
  A propos elit. To nie są idioci tylko kukły bez dusz , wolnej woli i charakteru. Najśmieszniejsze jest to ,że to oni przejdą do historii jako sprawcy całego zła które wydarzy się niebawem. Tak jak Hitler czy Stalin. Prawdziwi animatorzy pozostają niestety za kurtyną

  Łukasz Golis · Politechnika Częstochowska
  Podpisujemy petycje i rozpowszechniamy dalej. Petycja obywatelska o utworzenie Obrony Terytorialnej http://www.petycjeonline.com/petycja_obywatelska_o_utworzenie_obrony_terytorialnej

  Polubienie

 27. http://prostozmostu.net/swiat/globalna-wojna-z-islamem-zaatakowana-tajlandia

  Globalna wojna z islamem. Zaatakowana Tajlandia

  15 listopada 2015 13:58:00

  Kilka dni temu islamskie bojówki zaatakowały stolicę Libanu Bejrut i stolicę Francji Paryż. Te zdarzenia przyćmiły inne zamachy – w odległej Tajlandii.

  Na południu kraju wybuchła bomba w wyniku czego zginęły 4 osoby i kolejne 4 zostały ranne. Tajskie służby są pewne, że za tą zbrodnią stoją islamscy radykałowie.

  Tajlandia również ma olbrzymie problemy z muzułmanami. Od początku konfliktu trwającego tam ponad 11 lat zginęło prawie 7 tysięcy osób.

  Problemy z państwem islamskich ogarnęły już cały świat, który jednak wyraźnie nie ma pomysłu na to, jak rozwiązać te kwestię.

  za: prawy.pl

  Jacek Minge · Politechnika Poznańska
  Ja mam i to jedyny jest zastosowac ich kampanie wyborcza w postaci Koranu , i wybic wszystkich niewiernych ( niewierny = muzulmanin)

  Polubienie

 28. http://prostozmostu.net/opinions/kto-mordowal-w-paryzu


  Tomasz Pałasz

  Kto mordował w Paryżu?

  16 listopada 2015 08:59:00

  Establishment w postaci lewicowych i liberalnych liderów opinii wymyślił jak wytłumaczyć ciemnemu ludowi o co tak naprawdę chodzi. Oddajmy im na chwilę głos:

  Michał Tracz (tvn24): „Hollande: nie łączyć terroryzmu z dyskusją o uchodźcach Sarko: „święte przymierze” ponad politycznymi podziałami; A w Polsce…?”

  Tomasz Lis (TVP, Newsweek): „Zamachy terrorystów, zwycięstwo rasistów”

  Anne Applebaum (żona R. Sikorskiego, Washington Post): „Europe should shut its borders immidiately – to prevent being inundated by Far Right”

  Jarosław Kurski (Gazeta Wyborcza): „Te zamachy to prezent dla Marine Le Pen. M. in. o zwycięstwo Frontu Narodowego chodzi islamskim fanatykom. Ekstremizmy się sobą żywią”.

  Kto mordował ludzi w Paryżu? Nacjonaliści? Polscy narodowcy? Front Narodowy? Zamachowcy pod Saint Denis krzyczeli „Polska dla Polaków”?

  Im więcej ofiar w Paryżu, im więcej informacji że zamachowcy mogli dostać się do Europy z ostatnią falą imigrantów, tym mocniej maintstream próbuje zakrzyczeć fakty i zwrócić uwagę na rosnącą popularność ruchów antyimigranckich.

  Czy rośnie popularność naszej – przeciwników dotychczasowej polityki imigracyjnej – narracji? Na pewno tak. Ale nikt się z tego nie cieszy. Wolałbym żeby polityka imigracyjna od początku była inna. Żeby europejscy przywódcy od początku zdali sobie sprawę z zagrożenia i nie pozwolili setkom tysięcy ludzi ot tak przekraczać granic naszego kontynentu. Wolałbym żebyśmy nigdy nie musieli podnosić tego problemu.

  Ale skoro oni nie chcą dostrzec problemu, tym głośniej będziemy o tym mówić. Jesteśmy Europejczykami – mówimy nie wpuszczaniu do Europy niekontrolowanej fali imigrantów. Jesteśmy polskimi narodowcami – będziemy patrzeć na ręce rządowi PiS. Będziemy ich pilnować i będziemy na nich wpływać – żadnych ustępstw kiedy gra idzie o bezpieczeństwo Polski i Polaków!

  Czy islamscy terroryści rzeczywiście chcą aby Europa się pokłóciła i odeszła od światłych ideałów multikulturalizmu, solidarności z uchodźcami i czego tam jeszcze? Czy oni zabijają ludzi po to, żeby w Europie do władzy doszła skrajna prawica?

  Nie. Zabijają nas bo nasza cywilizacja im na to pozwala. Bo nasza cywilizacja wybrała na swój symbol pacyfkę i nie chce ani nie potrafi sama się obronić. Bo nasza cywilizacja nie rozumie że nie wystarczą wojskowe naloty na cele w Syrii. W wojnie w której to cywile we Francji są celem ataku, to cywile we Francji muszą sami bronić siebie, swoje kobiety i dzieci. Musieliby zrozumieć że nie obronią się hashtagiem w internecie, marszem solidarności z europejskimi przywódcami i popieraniem przyjmowania kolejnych imigrantów „bo nie możemy porzucić naszych ideałów”. Mogliby się obronić, gdyby wyrzucili na śmietnik historii te idiotyczne pacyfki i silni własną wiarą i kulturą postawiliby tamę idiotycznym pomysłom społecznej inżynierii.

  Patrząc na Francję, trzeba stwierdzić że chyba już nie są w stanie tego zrobić. Na szczęście w Polsce jest inaczej. W Polsce 150 tysięcy ludzi idzie w Marszu Niepodległości pod hasłem „Polska dla Polaków” i tym samym daje wyraz swoim przekonaniom.

  Nie każdy uchodźca, nie każdy muzułmanin jest terrorystą. Jednak fala uchodźców jaka zalewa Europę jest pod tak wieloma względami dla nas niebezpieczna, że trzeba ją powstrzymać. Ja osobiście myślałem że minie rok zanim ta fala przerodzi się w zamachy terrorystyczne w Europie, pomyliłem się.

  Post scriptum

  Niektórzy komentatorzy narzekają że to może być koniec strefy Schengen. Po to są kontrole na przejściach granicznych, żeby do danego kraju nie wjechała niepożądana osoba. Skoro Europa uzna że obniżenie poziomu bezpieczeństwa jest tak znaczne że trzeba przywrócić te kontrole, to nie rozumiem w czym problem. Niech przejścia graniczne zaczną znowu spełniać swoją rolę.

  Tomasz Pałasz – członek zarządu głównego Ruchu Narodowego, lider pomorskich struktur RN.

  Polubienie

 29. http://prostozmostu.net/swiat/niemiecka-prasa-o-merkel-kanclerz-nie-chce-odwetu

  Niemiecka prasa o Merkel: kanclerz nie chce odwetu!

  16 listopada 2015 12:51:00

  Niemcy zastanawiają się jaką postawę po paryskich wydarzeniach przyjmie kanclerz Merkel. Wszystko niestety jednak wskazuje na kontynuowanie przez Angelę Merkel dotychczasowej polityki migracyjnej.

  Komentarze w niemieckiej prasie wskazują jednoznacznie na bardzo ostrożną reakcję kanclerz Merkel. W przeciwieństwie do pozostałych europejskich polityków niemiecka kanclerz unikała odniesień zarówno do „walki” jak i „wojny”. Wskazywać to może na jej pokojowe i ugodowe nastawienie.

  Niemieccy komentatorzy twierdzą zgodnie, że Angela Merkel nie chce odpowiadać przemocą na przemoc. Przytaczają jedno z przemówień niemieckiej kanclerz kiedy to mówiła ona o tym, że Europa nie umie żyć inaczej jak współczuciem, miłością bliźniego, radością przynależności do wspólnoty i taka właśnie zdaniem dziennikarzy jest filozofia niemieckiej kanclerz wobec traktowania uchodźców. Niemiecka prasa podkreśla także, że ich przywódczyni nie łączy terroryzmu z falami uchodźców z Syrii.

  za:rp.pl

  Rafal Ziobron · London, United Kingdom
  No i? Przeciez ona realizuje plan Rompuy’a a ten realizuje plan Coudenhove-Kalergi. Nie powinno to dziwic.

  Marta Owczarek · Właściciel w firmie Zachodniopomorska Pracownia Badawcza
  Niech wejdzie do klatki z tygrysami i zarazi je swoim współczuciem, miłością bliźniego, radością przynależności do wspólnoty, powodzenia

  Daniel Sarnowski · Spawacz-monter w firmie Jobz
  nie musi wchodzic do klatki z tygrysami wystarczy ze zostanie ze swoimi pupilami [emigrantami ] na 1 noc w obozie bez ochrony , po takiej nocy byla by w 100 % asymilowana z nimi

  Polubienie

  • http://prostozmostu.net/swiat/jeden-z-paryskich-zamachowcow-byl-uchodzca

   Jeden z paryskich zamachowców był uchodźcą

   17 listopada 2015 11:04:00

   Potwierdziło się podejrzenie, że jeden z terrorystów dostał się do Europy jako uchodźca. Jak podaje francuska prokuratura, jego odciski palców zgodne są z odciskami mężczyzny, który został zarejestrowany w październiku w Grecji jako uchodźca.

   Terrorysta posłużył się syryjskim paszportem. Dokonał zamachu w pobliżu stadionu piłkarskiego Stade de France. Nie wiadomo, czy paszport został kupiony czy skradziony. Sprawę bada francuska prokuratura.

   Ahmad Almohammad, bo tak brzmi imię i nazwisko na dokumencie, zarejestrował się 3 października na greckiej wyspie Leros, gdzie przypłynął wraz z 198 innymi uchodźcami. Dalej udał się do Serbii. Tamtejsze władze przyjęły wniosek o azyl, co zostało już potwierdzone przez MSW w Belgradzie. Następnie jego podróż wiodła do Austrii, gdzie trafił przez Chorwację i Węgry. Austriacy nie potwierdzają tej informacji i mówią, że to „czysta spekulacja”.

   Tymczasem niemieccy politycy nawołują do powściągliwości. Niemiecki minister sprawiedliwości Heiko Maas (SPD) powiedział, że nie ma „żadnego wykrywalnego związku” pomiędzy uchodźcami a terrorystami. Podobnie twierdzi minister obrony Ursula von der Leyen (CDU). Jej zdaniem nie można popełnić błędu „utożsamiając uchodźców z terrorystami”.

   źródło: dw.de/Elżbieta Stasik

   WNdz.

   Polubienie

  • http://prostozmostu.net/swiat/niemcy-surowe-kary-za-mowe-nienawisci-wymierzona-w-uchodzcow

   Niemcy: surowe kary za „mowę nienawiści” wymierzoną w uchodźców!

   16 listopada 2015 10:00:00

   Wszyscy, którzy podburzać będą przeciwko tzw. uchodźcom zostaną uznani winnymi oraz zmuszeni do zapłacenia 5 tys. euro grzywny bądź spędzenia 120 dni w areszcie.

   Niemcy pomimo ostatniej tragedii jaka wydarzyła się w Paryżu ciągle lekkomyślnie próbują stać na straży poprawności politycznej. Za wyszukiwanie „podżegaczy” w sieci odpowiedzialny będzie specjalny program- Sieć Przeciw Nazistom (Netz gegen Nazis). Nie chodzi w nim jednak o wyłapywanie „internetowych nazistów” a o cenzurowanie komentarzy osób sprzeciwiających się przyjmowaniu przez państwo niemieckie imigrantów. Całą akcją kierować będzie jedna z lewicowych działaczek Anette Kahane, niegdyś agentka Stasi. W ramach operacji przeciwko internetowej „mowie nienawiści” niemiecka policja przeszukała ostatnio mieszkania osób podejrzanych o podżeganie przeciwko imigrantom. W ramach zbierania materiału dowodowego policjanci konfiskowali smartfony i komputery.

   Rząd niemiecki działając wespół z policją i lewicowymi organizacjami broniącymi praw uchodźców sprawnie manipuluje faktami próbując stworzyć obraz „uchodźcy bezproblemowego” lekceważąc obawy niemieckiego społeczeństwa.

   za:ndie.pl

   Seweryn Bonus Grzegorz · Menager w firmie 2get4
   5 tys. euro grzywny bądź 120 dni w areszcie dla rodaka… a ciapuch za gwałt prace społeczne …

   Krzysztof Wojciechowski · Spedytor w firmie Tajemnica służbowa
   Merkel dąży do islamizacji niemiec, a w konsekwencji… Samozniszczenie.

   Artur Adamus · Pracuje w firmie: GMMP Opel
   z tego co widziełam niemiecy obywatele niechcą uchodzców,za wszystko jest opdowiedzialny skorumpowany rząd,z marionetką merkel,tak jak i u nas trzeba się przed tym bronić,francja przyjmowała przez długie lata emigrantów i co tam się teraz dzieje,a to pewnie początek góry lodowej,umieją płakać tylko i zapalić świece za miesiąc i tak zapomną ,rząd am w tym biznes także obywatele się nie liczą

   Renata Błonka
   MAJĄ cały czas rezim hitlerowki

   Polubienie

 30. Mowa miłości, w wykonaniu najbardziej postępowych i wszystkowiedzących najlepiej… Tak sobie myślę, a co oni powiedzą, jak to samo zdarzy się np. na jakiejś paradzie równości…?

  Wyobrażacie sobie miny lewaków z GWN? Dobrzy islamiści napadli na jeszcze lepszych pederastów… no i kogo tu wtedy poprzeć? Ktoś powie, że to podżeganie do mordu? Nie to tylko przewidywanie następstw… A co może mi ktoś powie, że coś takiego nigdy nie zdarzy się? Oni mogą zrobić to samo co zrobił pewien jeszcze bardziej lepszy tzw. żyd, co to zadźgał nożem kilku paradujących na takiej samej paradzie w Jerozolimie…

  No i co tu rzec, panie Szechter i inni? Czy to zły żyd był, czy dobry? hehehe… A może tego nie było?


  Konrad Szymański, przyszły minister ds. europejskich w rządzie Prawa i Sprawiedliwości (Fot. ukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

  http://wyborcza.pl/1,75968,19198257,blad-nie-tylko-dyplomatyczny.html#TRNajCzytSST

  Błąd nie tylko dyplomatyczny

  Katarzyna Kolenda-Zaleska
  17.11.2015 01:00

  To jednak było za wcześnie. W życiu publicznym i w dyplomacji ma znaczenie to, kiedy i jakie słowa są wypowiadane.

  Cały świat w sobotę okazywał Solidarność – tak, dużą literą – Francji i Francuzom. Wyrazy współczucia, potępienia i poparcia płynęły od zszokowanych zwykłych ludzi i od głów państw. Z Polski też. Prezydent Duda wysłał depeszę kondolencyjną z zapewnieniem, że Polska stoi dziś u boku Francji. Wyraźnie poruszony Jarosław Kaczyński przyznawał, że w obliczu tej tragedii brakuje słów: „Bądźcie dzielni, bądźcie silni. To wszystko, co można w tej chwili powiedzieć”.

  Dlatego tak bardzo zdumiał tekst ministra Konrada Szymańskiego. Tekst, a nie wypowiedź, kiedy czasem pod wpływem emocji może się coś wyrwać. To musiało być przemyślane. Ta konstatacja, że „wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu nie widzimy jednak politycznych możliwości ich wykonania” [podjętych już decyzji o relokacji uchodźców].

  W chwili gdy cały cywilizowany świat potrzebuje zjednoczenia, polski minister daje sygnał, że nasz kraj nie tylko nie odczuwa potrzeby solidarności, ale wykorzystuje tragedię, by ugrać coś dla siebie. Te przemyślenia ministra to nic nowego, współbrzmią z sejmowym przemówieniem Kaczyńskiego. Politykom PiS, którzy weszli do nowego rządu, nie podobały się podejmowane przez rząd Ewy Kopacz decyzje w sprawie liczby uchodźców. Dawali temu wyraz niejednokrotnie. Ale też zapewniali, że raz podjętych decyzji nie da się teraz zmienić. Słowami Szymańskiego – które raczej nie były nieuzgodnionym wybrykiem – dali sygnał, że ich zapewnień być może nie należy brać poważnie. Reakcja Europy była łatwa do przewidzenia, słowa płynące od nowego polskiego rządu nie zginęły w atmosferze szoku po tragedii.

  Łagodzić sytuację próbował nowy szef MSZ Witold Waszczykowski, który subtelnie odcinał się od słów swojego zastępcy. Choć sam wielokrotnie dawał wyraz niezadowoleniu z europejskiej polityki w sprawie uchodźców.

  A prawicowy mainstream już zawyrokował, że krytykujący Szymańskiego to oszalali z nienawiści przeciwnicy rządu PiS. Nie o to chodzi, panowie i panie! Chodzi o to, by w sytuacjach takich jak ta w Paryżu, gdy nie zaschła jeszcze krew na ulicach, zachować minimum delikatności. Wtedy polityka schodzi na dalszy plan. A tu Polska – ta rządowa – pokazała się jako kraj pozbawiony wrażliwości.

  Z pewnością Europę czeka poważna debata o tym, jak pomóc uchodźcom i jak zapewnić bezpieczeństwo w Europie, jak ocalić naszą cywilizację, ale łączenie zamachów w Paryżu z tragedią uchodźców jest niegodne. Większość tych ludzi to ofiary terrorystów, które uciekają nie tylko przed nędzą, ale także w obawie o życie.

  Szymański zaczął już łagodzić swoje ostre słowa. A cała ta sprawa niech będzie nauczką, że czasem lepiej milczeć, niż wyrywać się z niepotrzebnymi deklaracjami, które szkodzą nie tylko nowemu rządowi, ale też wiarygodności Polski.

  I jeszcze jedno. Gdy runęły wieże WTC, prezydent Aleksander Kwaśniewski natychmiast zaczął działać. Spotykał się z premierem Buzkiem (przecież nie z jego obozu politycznego), zwoływał narady, konsultował, ogłosił żałobę narodową i wygłosił późno w nocy uspokajające oświadczenie. Prezydent Duda przez pierwsze 48 godzin po ataku na Paryż milczał. Przynajmniej w tej sprawie, bo w sprawie katastrofy smoleńskiej jego głos wybrzmiał donośnie.

  s0nar10 godzin temu
  A czego się spodziewaliście po bandzie nieobytych oszołomów? Przecież jeszcze przed chwilą oni chodzili w gumofilcach po oborach, więc nie mają pojęcia jak się zachować na salonach.

  taglinda 10 godzin temu
  „dyplomatołki” to jednak był komplement.
  Gdyby kilka tygodni temu ktoś mi powiedział, że będę z rozrzewnieniem wspominał „profesjonalizm” i „kompetencje” Fotygi, to bym zaśmiał go na śmierć. A jednak. Faktem jest, żę była głupia i nie miała pojęcia o polityce, ale jednak – uwaga! – nie była nieokrzesanym chamem.

  jackfrost610 godzin temu
  Bo to jest rzad PiS…..Psychole i Schizofrenicy……z prezedentem d**ą i premierem straszydło.

  leuciscus 10 godzin temu
  Powód takiego milczenia?… A może on tak po prostu ma. Taki gapcio, co to nawet kiedy usiądzie na kiblu musi się najpierw dobrze zastanowić po co? A jeśli dodatkowo prezes nie powiedział co robić? A jeśli szczerski i ta z solidną nadwagą nie znaleźli tej Francji na mapie? Warto też wiedzieć, kto go wybrał?

  gedwuihrfw 16 godzin temu
  Kolejne imiona PiS to wstyd, siara, kompromitacja, żenda, hańba…Było więcej niż pewne, że będziemy się za nich wstydzić. Jeszcze nawet rządzić nie zaczęli, a już 3 razy musielismy oczy zasłaniać przed światem ze wstydu. Szkoda, bo mowią w imieniu Polaków, gdy tymczasem głosowało na nich 5 711 687, gdy uprawnionych do głosowania było 30 629 150, czyli 24 917 463 na nich nie głosowało, a musi ich znosić.

  marsur 12 godzin temu
  Ależ nie milczał. Na własne uszy słyszałem, jak w sobotę pod ambasadą Francji powiedział: „w poniedziałek będzie nowy rząd i wszystko będzie dobrze”. I mam wrażenie, że był przerażony. Mamy kolejny duży kryzys w Europie a rządzą nami: przerażony prezydent i kierowniczka gminnego ośrodka kultury.

  Polubienie

  • http://demotywatory.pl/4531918/Zyd-zaatakowal-gejow

   https://cyklista.wordpress.com/2015/07/31/zydowski-nozownik-zaatakowal-pedalska-parade/

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/atak-na-parade-gejowska-w-jerozolimie/dqwk60

   Żydowski nożownik zaatakował pedalską paradę

   Atak na paradę gejowską w Jerozolimie

   Yishai Shlisse uzbrojony w nóż zaatakował w Jerozolimie wczoraj uczestników parady Gay Pride, raniąc sześć osób, w tym dwie ciężko. Sprawca, który jest ultraortodoksyjnym żydem, dokonał podobnego ataku w 2005 roku i kilka tygodni temu wyszedł z więzienia.

   Był to najpoważniejszy w Jerozolimie od lat atak na uczestników dorocznego marszu. Premier Benjamin Netanjahu nazwał go „nikczemnym przestępstwem motywowanym nienawiścią”.

   Rzeczniczka policji Luba Samri poinformowała, że napastnik został skazany na karę więzienia za podobny atak w 2005 roku, kiedy ranił trzy osoby. Według mediów wyszedł z więzienia przed kilkoma tygodniami. Jedna z kobiet ranionych przez niego w czwartek jest „w stanie bardzo poważnym” – podało pogotowie ratunkowe.

   Podniosły się głosy krytyki w związku z policyjnymi środkami bezpieczeństwa podczas marszu, który odbywał się w centrum Jerozolimy. Doroczna parada Gay Pride jest powodem napięć w izraelskim społeczeństwie pomiędzy świecką większością i religijnie ultraortodoksyjną mniejszością. Ta ostatnia sprzeciwia się publicznemu manifestowaniu homoseksualizmu. Organizatorzy marszu zapowiedzieli, że będzie on kontynuowany. W demonstracji brało udział ok. 5 tys. osób.

   Polubienie

 31. https://cyklista.wordpress.com/2015/11/17/nie-ma-europejskiego-zalu-po-234-ofiarach-rosyjskiego-airbusa-natomiast-po-130-paryskich-ofiar-europa-we-lzach-i-spazmach-tonie/

  Nie ma europejskiego żalu po 234 ofiarach rosyjskiego Airbusa.Natomiast po 130 paryskich ofiarach Europa we łzach i spazmach tonie

  17 Listopad 2015 by Zygfryd Gdeczyk

  ONET.pl dzisiaj 09:37
  FSB przyznaje: na pokładzie Airbusa A321 wybuchła bomba

  Na pokładzie rosyjskiego Airbusa A321 wybuchł improwizowany ładunek wybuchowy. Bomba miała wagę około kilograma trotylu. Informację tę podał szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow. Atak ten nazwał „aktem terroryzmu”. Jego słowa cytuje agencja Ria Nowosti.
  (…)

  margot2you pisze:
  17 Listopad 2015 o 11:04
  Reblogged this on Królowa Margot.Striptiz and commented:
  Troche trudno płakać,gdy mamy w pamięci dramat holenderskiego samolotu zestrzelonego przez dzicz rosyjskich separatystów nad Ukrainą. Jednak trzeba umiec rozdzielić polityczne historie i zastanowić się nad losem niewinnych ludzi w tym rosyjskim samolocie….Wszystko jest tak drażliwe i delikatne…Szale wagi sprawiedliwości przechylają się z prędkością swiatła raz na jedną,raz na druga stronę…I tak źle powiedzieć i tak źle pomyśleć……Zadziwia jednak…i to jest już pewnik: brak empatii po Zamachu w Kenii, w Libanie….natomiast nadmiar wylanych łez na temat Paryża zatapia w tych potokach rozsądek i racjonalną ocenę….Jeden wniosek jest bezsporny” WSZĘDZIE GINA NIEWINNI, PRZYPADKOWI LUDZIE…tak było w Madrycie, Londynie, Moskwie,na Synaju,w Tunezji,Libanie, na Bali, w Bostonie,NYC, w Kenii…w Paryżu wreszcie…….. Wszystko niby wiemy: kto jest terrorysta,a kto jest ofiarą, kto wspiera finansowo,a kto udaje,ze jest zainteresowany tylko usunieciem ISIS z map świata…Kto jest mocodawca,kto wywołał te lawine zdarzeń i kto jaka pełni w tym wszystkim rolę……Ale jedno jest pewne: KAŻDY MOZE BYC PRZYPADKOWĄ OFIARĄ….a nic nie daje nam nadziei,ze jest ktoś, kto rozprawi się z tym całym ZŁEM…bezinteresownie i totalnie…..i to najbardziej przeraża i napawa smutkiem.

  Polubienie

 32. https://cyklista.wordpress.com/2015/11/17/zaniedbania-francuskich-sluzb/

  Zaniedbania francuskich służb

  17 Listopad 2015 by Zygfryd Gdeczyk

  Onet dzisiaj 02:20

  Relacja Marcina Wyrwała z Paryża. „Francuskie służby dopuściły się zaniedbań”
  Marcin Wyrwał Dziennikarz Onetu

  – Wiele wskazuje na to, że francuskie służby dopuściły się pewnych zaniedbań. Po pierwsze, już wcześniej pojawiały się informacje dot. zagrożenia terrorystycznego w kontekście klubu Bataclan. Po drugie, dwaj zidentyfikowani zamachowcy byli już notowani przez policję. Co ważne – tureckie służby dwukrotnie ostrzegały Francuzów, że jeden z nich może stanowić zagrożenie – mówi Marcin Wyrwał, który dla Onetu relacjonuje wydarzenia z Paryża.

  W serii przeprowadzonych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (ISIS) ataków terrorystycznych w Paryżu zginęło co najmniej 129 osób, a ok. 350 zostało rannych.

  Do zamachów doszło w różnych miejscach miasta; trzy eksplozje miały miejsce w okolicach Stade de France, gdzie odbywał się wówczas mecz towarzyski Francja–Niemcy. Zdaniem francuskich władz zamachowcy chcieli dostać się na stadion, gdzie wraz z 80 tys. widzów przebywał na trybunach francuski prezydent Francois Hollande.

  Źródło: Onet

  Polubienie

  • http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/560893/mecz-niemcy-holandia-odwolany

   Mecz Niemcy – Holandia odwołany!

   Zaplanowany na wtorek mecz towarzyski Niemcy – Holandia nie dojdzie do skutku. Powodem odwołania spotkania były względy bezpieczeństwa i zagrożenie atakiem terrorystycznym.

   Jako pierwszy informację o odwołaniu meczu podał profil „Deutsche Welle” na Twitterze, a po chwili wiadomość potwierdziła miejscowa policja. „Deutsche Welle” podało, że w pobliżu HDI Areny w Hanowerze znaleziono niezidentyfikowany pakunek, w związku z czym ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o odwołaniu meczu.

   Źródła „DW” z niemieckiej policji zdradziły, że w okolicy HDI Areny znaleziono ambulans, w którym znajdowały się materiały wybuchowe.

   – Wystąpiło zagrożenie na obszarze całego miasta. Był konkretny plan doprowadzenia do eksplozji – mówi szef hanowerskiej policji, który dodał, że znaleziono również urządzenie przeznaczone do zdalnego zdetonowania bomby znajdującej się na stadionie.

   Decyzja o odwołaniu spotkania zapadła na niespełna dwie godziny przed zaplanowanym na godz. 20:45 pierwszym gwizdkiem. Kibice, dziennikarze i inni uczestnicy wydarzenia, którzy zdążyli pojawić się na stadionie, zostali ewakuowani z obiektu. Na meczu miała być obecna kanclerz Niemiec, Angela Merkel, ale nie dotarła na HDI Arenę przed ogłoszeniem ewakuacji.

   Ewakuowana została nie tylko HDI Arena, na której miał zostać rozegrany mecz Niemcy – Holandia, ale również położona ok. 10 km od stadionu TUI Arena, w której miał się odbyć koncert grupy Sahne Mannheims. Ok. godz. 20:30 policja podała, że koncert ostatecznie dojdzie do skutku.

   Rzecznik prasowy reprezentacji Niemiec, Jens Grittner zakomunikował na Twitterze, że autokar z drużyną mistrzów świata nie dotarł na stadion – w drodze na obiekt został zawrócony i odeskortowany przez policję w „bezpieczne miejsce”.

   Zaplanowana na godz. 20:30 konferencja prasowa niemieckiego ministra spraw wewnętrznych, Thomasa de Maiziere’a została przesunięta w czasie. Nowy termin nie został podany.

   Przypomnijmy, że w poniedziałek wieczorem podjęto decyzję o odwołaniu innego zaplanowanego na wtorkowy wieczór meczu towarzyskiego – Belgia – Hiszpania. Do starcia lidera rankingu FIFA z aktualnymi mistrzami Europy miało dojść w Brukseli.
   (…)

   Rick Grimes 29 min temu 0 0
   Pod stadionem w aucie znaleziono bombę więc nie był to fałszywy alarm.

   Polubienie

 33. http://wiadomosci.wp.pl/gid,17979406,kat,355,title,Wojska-Francji-w-Afryce,galeria.html?ticaid=115f5e

  Francuskie interwencje w Afryce

  Z racji kolonialnej przeszłości historia francuskich interwencji w Afryce jest bardzo długa, ale w ostatnich latach Paryż wyjątkowo wyraźnie zaznacza swoją obecność na kontynencie. Przypominamy francuskie zaangażowanie w Afryce, które po zamachach we francuskiej stolicy prawdopodobnie tylko wzrośnie.

  Syria i Irak

  Państwo Islamskie twierdzi, że paryskie ataki były przeprowadzone w akcie zemsty za francuskie zaangażowanie w militarne w ramach operacji Chammal, wymierzonej w dżihadystów. Władze już zapowiedziały, ze działania zostaną zintensyfikowane, choć do tej pory żadne zachodnie państwo nie przewidywało lądowej interwencji.

  Francja wyznaczyła do działań 12 samolotów bojowych Mirage i Rafale. Jeszcze przed zamachami, Paryż zapowiedział, że po raz drugi w czasie operacji Chammal, rozpoczętej we wrześniu 2014 roku, wyśle do walki grupę uderzeniową z lotniskowcem Charles de Gaulle, który miał duży udział we wcześniejszych walkach na kontynencie afrykańskim.

  Libia

  Francja była jednym inicjatorów interwencji NATO, która w 2011 roku pomogła rebeliantom obalić libijskiego dyktatora Muamara Kadafiego.

  To właśnie francuskie samoloty wielozdaniowe Rafale były pierwszymi jednostkami międzynarodowej koalicji, które uderzyły na cele Kadafiego. Paryż forsował także usankcjonowanie strefy zakazu lotów, a francuskie lotnictwo przeprowadziło najwięcej nalotów ze wszystkich państw NATO (35 proc.).

  W pobliżu Krety operował lotniskowiec Charles de Gaulle, który znacznie zwiększył możliwości przeprowadzenia szybkich ataków lotniczych na terytorium Libii. Francuski okręt jest największą jednostką bojową w Europie i jedynym lotniskowcem, napędzanym przez nuklearne reaktory, zbudowanym poza Stanami Zjednoczonymi.

  Na zdjęciu: lotniskowiec Charles de Gaulle w czasie operacji Harmattan (kryptonim francuskich działań operacyjnych), czerwiec 2011 r.

  Mali

  Operacja Serwal trwała od stycznia 2013 do lipca 2014 roku. Jej celem było powstrzymanie islamistów z Północy Mali, którzy coraz śmielej zmierzali ku centralnym regionom państwa. Decyzja o interwencji została rozpoczęta za zgodą Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz po bezpośredniej prośbie tymczasowego rządu Mali.

  Francuzi zaangażowali do walki 4 tys. swoich żołnierzy. Ciężar uderzenia wziął na siebie Paryż, choć wspierały go zachodnie stolice, które oddelegowały do Mali swoje siły wsparcia, samoloty transportowe.

  W walkach Francuzi wykorzystali myśliwce Mirage 2000D oraz wielozadaniowe samoloty Rafale. Nad Mali latały też śmigłowce szturmowe Eurocopter Tiger, a marynarka wojenna oddelegowała do operacji m. in. okręt desantowy typu Mistral, który pojawił się w pobliskim Sengalu.

  Sahel

  Operacja Serwal zakończyła się sukcesem, ale to nie oznaczało końca walk z islamistami w regionie. W sierpniu 2014 r. Paryż rozpoczął operację Barkhane, która powstała w wyniku połączenia interwencji w Mali z wieloletnią francuską obecnością w Czadzie. Do dziś francuskie działania operacyjne trwają w pięciu byłych koloniach: Burkino Faso, Czadzie, Mali, Mauretanii i Nigerze.

  Jego głównym celem są punktowe uderzenia na dżihadystyczne komórki, rozproszone po regionie Sahelu. Dlatego operacja ma charakter transgraniczny, na co wyraziły zgodę rządy państw. W założeniach ma to uniemożliwić rozrost struktur islamistycznych i zablokować ich odbudowę po stratach, jakie dotknęły je w Mali.

  Republika Środkowoafrykańska

  Operacja Sangaris rozpoczęła się w grudniu 2013 roku i trwa do dziś. Francuzi raz jeszcze zainterweniowali w swojej byłej kolonii, która od uzyskania niepodległości w 1960 roku już po raz siódmy „gościła” francuskie kontyngenty.

  Tym razem chodzi o złagodzenie konfliktu religijnego, który wybuchł pomiędzy islamską północą a katolickim południem. Obawiano się ludobójstwa i przywoływano przykład Rwandy. Francuskim siłom udało się temu zapobiec, ale kraj wciąż jest niestabilny i dochodzi do krwawych walk między bojówkami. 2 tys. żołnierzy z Francji i 10 tys. z misji ONZ MINUSCA, wśród których są także Polacy, wydają się nie znajdować długotrwałego rozwiązania tego konfliktu.

  Na zdjęciu: francuski patrol w stolicy kraju, Bangui, luty 2014 r.

  Wybrzeże Kości Słoniowej

  Francuzi pojawili się w Wybrzeżu Kości Słoniowej niedługo po wybuchu wojny domowej w tym kraju we wrześniu 2002 roku. Podobnie, jak w przypadku RŚA, chodziło o walki islamskiej północy z chrześcijańskim południem, które chciał powstrzymać Paryż

  W 2004 roku francuska baza została prawdopodobnie omyłkowo zbombardowana przez samoloty Su-25, które zostały wysłane na cele rebeliantów przez prezydenta Laurenta Gbagbo. Zginęło 9 francuskich żołnierzy.

  Odpowiedź Paryża była błyskawiczna. Francuskie siły zaatakowały lotnisko, zniszczyły dwa Su-25, trzy śmigłowce szturmowe a nad Abidżanem zestrzeliły dwa śmigłowce szturmowe. W godzinę po ataku na ich bazę, Francuzi przejęli także kontrolę nad lotniskiem w Abidżanie, gdzie do dziś utrzymują jedną z sześciu baz wojskowych w Afryce.

  Pokój udało się osiągnąć w 2007 roku, ale WKS nadal było podzielone i Francuzi pozostali w kraju, jako gwarant względnej stabilizacji. W 2011 roku kontyngent odegrał kluczową rolę w odsunięciu od władzy prezydenta Gbagbo, który nie chciał jej przekazać demokratycznie wybranemu następcy.

  Na zdjęciu: francuski żołnierz nad jeziorem Koussou, sierpień 2003 r.

  Dżibuti

  Warto też zwrócić uwagę na stałą obecność Francuzów w Afryce, którzy utrzymują na kontynencie sześć baz: Dakar w Senegalu, Libreville w Gabonie, Bouar w RŚA, Abidżan w WKS, Nadżamena w Czadzie oraz Dżibuti.

  To właśnie ostatnia z wymienionych baz jest największym skupiskiem zamorskim francuskich sił. W latach 1999-2001 w niewielkim kraju trwała walka z rebelią, którą Paryż pomógł stłumić.

  W Dzibuti stale stacjonuje 1,5 tys. żołnierzy z Francji, a baza była punktem wypadowym dla operacji wojskowych w Somalii, Demokratycznej Republice Konga czy WKS. Council on Foreign Relations ocenia, że ze wszystkich francuskich baz w Afryce, tylko baza w Dżibuti spełnia rolę realnej „projekcji” siły (w tym przypadku w regionie Bliskiego Wschodu). Reszta jednostek ma cele stabilizujące.

  Na zdjęciu: francuscy pancerni na ćwiczeniach w Dżibuti, kwiecień 2010 r.

  ~z 1 godzinę i 40 minut temu
  I dlatego te zamachy we Francji

  ~seen 52 minuty temu
  Gdyby nie to, że żołnierze z europy siedzą na całym bliskim wschodzie i afryce już dawno kalifat pukałby do naszych drzwi. teraz troche poluzowano i widać co się dzieje. Trzeba tam rzucić 10% sił zbrojnych z NATO żeby ustabilizować sytuację, a najlepiej wrócić do kolonializmu. Wtedy będzie spokój.

  ~tre 21 minut temu
  popracowałbym batem na twoich plecach kolonialnym zwyczajem , zobaczyli bysmy jak wielbil bys ten system -_- nie czyn drugiemu co tobie nie mile , spkoj w afryce moze byc juz jutro wystarczy pogonic stamtąd kncerny !!!

  Polubienie


  • Rosyjski bombowiec Tu-22M (Wikimedia Commons/Max071086)

   http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17979503&kat=1356&title=Rosja-uderza-w-bastion-ISIS-w-Syrii-Pociski-manewrujace-i-bombowce-strategiczne-w-akcji

   akt. 17.11.2015, 16:51

   Rosja uderza w bastion ISIS w Syrii. Pociski manewrujące i bombowce strategiczne w akcji

   W ramach ataków na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii rosyjskie bombowce strategiczne Tu-22M3, Tu-160 i Tu-95MS wystrzeliły 34 pociski manewrujące na cele w prowincjach Aleppo i Idlib – oświadczył minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

   Szojgu poinformował, że liczba wylotów rosyjskich maszyn na cele w Syrii została podwojona. Na wtorek zaplanowano 127 misji i zbombardowanie ponad 200 celów przeciwnika.

   Powołując się na przedstawiciela Pentagonu agencja Reutera poinformowała wcześniej tego samego dnia, że Rosja wykorzystała bombowce strategiczne i pociski manewrujące woda-ziemia do atakowania wybranych celów w Syrii. Waszyngton został o tym powiadomiony przez rosyjskie władze.

   Reuters podkreśla, że amerykańskie ministerstwo obrony dostało w tej sprawie oficjalną notę od Rosjan. Ma to związek z podpisanymi przez obie strony protokołami dotyczącymi bezpieczeństwa w powietrzu. Rozmówca Reutera dodał, że jednym z celów bombardowań miało być uznawane za stolicę Państwa Islamskiego (IS) miasto Ar-Rakka w prowincji o tej samej nazwie.

   O atakach z wykorzystaniem pocisków manewrujących na Rakkę informowały wcześniej tego dnia także światowe media. Według francuskiego dziennika „Le Monde” pociski wystrzelono we wtorek rano z rosyjskich okrętów znajdujących się na Morzu Śródziemnym. Dziennik pisze, że pociski manewrujące przeleciały nad terytorium Turcji.

   Rosyjska agencja RBK podała, że pociski manewrujące woda-ziemia Kalibr zostały odpalone z okrętu podwodnego. Powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony Rosji agencja przekazała, że wystrzelił je konwencjonalny okręt podwodny „Rostow-na-Donu”, płynący z rejonu operowania Floty Północnej do Noworosyjska nad Morzem Czarnym. Źródło RBK podkreśliło, że był to pierwszy w historii Rosji atak pociskami manewrującymi z okrętu podwodnego na pozycje realnego przeciwnika.

   RBK poinformowała, że celami były bazy treningowe, sztaby, składy broni i amunicji oraz punkty dyslokacji oddziałów bojowników IS.

   Wcześniej także francuski resort obrony informował, że Rakka była celem nalotów ich lotnictwa, a 10 samolotów Rafale i Mirage 2000 zrzuciło na obszar zajęty przez dżihadystów kilkanaście bomb.

   Operacja z użyciem pocisków manewrujących nastąpiła po zapowiedzeniu przez prezydenta Rosji Władimira Putina intensyfikacji nalotów w Syrii; wiąże się to z oficjalnym przyznaniem przez Moskwę, że katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju 31 października była rezultatem „aktu terroru”.

   Lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga samolot A321 rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako MetroJet, rozbił się na półwyspie Synaj w 24 minuty po starcie. Nie ocalał nikt z 224 pasażerów i członków załogi.

   manewrujące i bombowce strategiczne w akcji
   W ramach ataków na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii rosyjskie bombowce strategiczne Tu-22M3, Tu-160 i Tu-95MS wystrzeliły 34 pociski manewrujące na cele w prowincjach Aleppo i Idlib – oświadczył minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.
   Rosyjski bombowiec Tu-22M Rosyjski bombowiec Tu-22M (Wikimedia Commons/Max071086
   )
   Szojgu poinformował, że liczba wylotów rosyjskich maszyn na cele w Syrii została podwojona. Na wtorek zaplanowano 127 misji i zbombardowanie ponad 200 celów przeciwnika.

   Powołując się na przedstawiciela Pentagonu agencja Reutera poinformowała wcześniej tego samego dnia, że Rosja wykorzystała bombowce strategiczne i pociski manewrujące woda-ziemia do atakowania wybranych celów w Syrii. Waszyngton został o tym powiadomiony przez rosyjskie władze.

   Reuters podkreśla, że amerykańskie ministerstwo obrony dostało w tej sprawie oficjalną notę od Rosjan. Ma to związek z podpisanymi przez obie strony protokołami dotyczącymi bezpieczeństwa w powietrzu. Rozmówca Reutera dodał, że jednym z celów bombardowań miało być uznawane za stolicę Państwa Islamskiego (IS) miasto Ar-Rakka w prowincji o tej samej nazwie.

   REKLAMA: – Rozwiń
   O atakach z wykorzystaniem pocisków manewrujących na Rakkę informowały wcześniej tego dnia także światowe media. Według francuskiego dziennika „Le Monde” pociski wystrzelono we wtorek rano z rosyjskich okrętów znajdujących się na Morzu Śródziemnym. Dziennik pisze, że pociski manewrujące przeleciały nad terytorium Turcji.

   Rosyjska agencja RBK podała, że pociski manewrujące woda-ziemia Kalibr zostały odpalone z okrętu podwodnego. Powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony Rosji agencja przekazała, że wystrzelił je konwencjonalny okręt podwodny „Rostow-na-Donu”, płynący z rejonu operowania Floty Północnej do Noworosyjska nad Morzem Czarnym. Źródło RBK podkreśliło, że był to pierwszy w historii Rosji atak pociskami manewrującymi z okrętu podwodnego na pozycje realnego przeciwnika.

   RBK poinformowała, że celami były bazy treningowe, sztaby, składy broni i amunicji oraz punkty dyslokacji oddziałów bojowników IS.

   Wcześniej także francuski resort obrony informował, że Rakka była celem nalotów ich lotnictwa, a 10 samolotów Rafale i Mirage 2000 zrzuciło na obszar zajęty przez dżihadystów kilkanaście bomb.

   Operacja z użyciem pocisków manewrujących nastąpiła po zapowiedzeniu przez prezydenta Rosji Władimira Putina intensyfikacji nalotów w Syrii; wiąże się to z oficjalnym przyznaniem przez Moskwę, że katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju 31 października była rezultatem „aktu terroru”.

   Lecący z Szarm el-Szejk w Egipcie do Petersburga samolot A321 rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako MetroJet, rozbił się na półwyspie Synaj w 24 minuty po starcie. Nie ocalał nikt z 224 pasażerów i członków załogi.

   To drugi rosyjski atak na ISIS w Syrii z morza. W październiku Kreml informował, że rosyjskie okręty stacjonujące na Morzu Kaspijskim, skutecznie ostrzelały rakietami kilka baz dżihadystów. Rosja rozpoczęła operację przeciw Państwu Islamskiemu 30 września.

   ~qwerty 8 godzin i 32 minut temu
   Nie przepadam za Rosjanami, ale trzeba przyznać, że Prezydent Putin ma jaja.

   ~hj 8 godzin i 35 minut temu
   Nigdy nie sądziłem, że tak polubię Putina. Zachód tylko się waha i rozmawia, a facet działa jak należy niszcząc tych barbarzyńców.

   ~ader 8 godzin i 34 minut temu
   Ruscy się nie pie*dolą.

   ~Polak 8 godzin i 41 minut temu
   Po raz kolejny Rosja pokazuje jak powinno się zwalczać niebezpieczeństwo!! Nie za pomocą gadania, wyrażania smutku czy głębokiego zaniepokojenia, ale za pomocą CZYNÓW!!!

   ~ziomek 4 godziny i 17 minut temu
   Rosja nie ma zielonego pojecia co robi, 200 lotow i absolutnie NIC sie nie zmienilo na ziemi, w nastepnym tygodniu znowu beda swietowac sukces kolejnych 200 lotow

   ~Do kozojeb..y 2 godziny i 39 minut temu
   Kozoje..ie Siły Assada przy pomocy rosyjskiego lotnictwa odbiły już z rąk terrorystów 40 miast. i zbliżają sie do Palmiry.Zapoznaj sie z faktami a nie z kozą.

   ~Agat 8 godzin i 39 minut temu
   no to już wiemy czemu Tusk nie mógł wylecieć z Turcji:-)

   ~qwerty 8 godzin i 18 minut temu
   Ha ha przez te pociski co latają nad Turcją. Jakby dostał w tyłek… 🙂

   ~luk 7 godzin i 33 minut temu
   trafna diagnoza

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Sarkozy-wzywa-do-wojny-totalnej-Eksperci-dla-WP-slowa-ktore-nic-nie-znacza,wid,17978320,wiadomosc.html

   akt. 16.11.2015, 21:24

   Sarkozy wzywa do „wojny totalnej”. Eksperci dla WP: słowa, które nic nie znaczą

   – Wojna, którą musimy stoczyć, powinna być totalna – stwierdził były prezydent Francji Nicolas Sarkozy krótko po atakach islamskich terrorystów w Paryżu. Co to właściwie znaczy? Według ekspertów, z którymi rozmawiała WP, niedużo, bo retoryka Sarkozy’ego choć twarda, jest raczej pusta. I, paradoksalnie, to nie niszczycielska moc wojny totalnej jest najbardziej niepokojąca w tym apelu, ale to, że nikt nie jest tak naprawdę chętny i gotów do faktycznie efektywnej walki z Państwem Islamskim.

   – Taka wojenna retoryka jest reakcją na silny wstrząs paryski (…) i elementem polityki wewnętrznej – ocenia prof. Ryszard Machnikowski z Uniwersytetu Łódzkiego, ekspert ds. bezpieczeństwa, dodając, że na wypowiedź byłego prezydenta Francji należy patrzeć w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich nad Sekwaną. – Teraz będziemy mieli okazję wysłuchiwać takich silnych słów. Pytanie, czy pójdą za nimi jakieś równie silne, skoordynowane działania? Ja bardzo w to wątpię – mówi ekspert. W jego opinii mocno uderzyć w IS należało już najpóźniej latem zeszłego roku, gdy dżihadyści ogłosili swój samozwańczy kalifat. – W tej chwili, przy obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie, bardzo chciałbym poznać szczegóły planu Sarkozy’ego, w jaki sposób on to (wojnę totalną – red.) sobie wyobraża – dodaje ekspert.

   Także Robert Czulda, znawca tematyki bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie z Uniwersytetu Łódzkiego, który regularnie prowadzi badania na Bliskim Wschodzie, uważa, że słowa Sarkozy’ego to właściwie… tylko słowa, którymi w dodatku były prezydent próbuje zmniejszyć własną odpowiedzialność. – Pamiętajmy, że to Sarkozy jeszcze jako prezydent dokonał agresji na Libię i to właśnie obalenie Muammara Kadafiego otworzyło bramy do Europy – mówi ekspert, a wypowiedź o wojnie totalnej nazywa po prostu „demagogią”. – To są słowa bardziej marketingowe, które mają wpłynąć na morale społeczeństwa francuskiego, ale nic nie znaczą. Bo co to właściwie znaczy wojna totalna? – dodaje.

   W największym uogólnieniu podczas wojny totalnej wszystkie chwyty są dozwolone, byleby wygrać z wrogiem. A ten definiowany jest nie tylko jako przeciwne siły zbrojne, ale jako cały wrogi naród. Według właśnie takiej koncepcji wojnę prowadziły hitlerowskie Niemcy. Trudno podejrzewać byłego przywódcę Francji, by chciał się wzorować na Hitlerze. Samo IS to również nie państwo, a jeśli już twór roszący sobie taki status, i nie tworzy narodu. Co więc wojna totalna z taką organizacją mogłaby znaczyć? Zmiecenie z powierzchni ziemi Ar-Rakki, stolicy samozwańczego Państwa Islamskiego? W niedzielę francuskie lotnictwo – jak donosiła Polska Agencja Prasowa – przeprowadzić miało „zmasowany atak na umocniony bastion IS” w tym właśnie mieście.

   Według Machnikowskiego całkowite zniszczenie miasta nie wchodzi w grę, bo żyją tam też zwykli ludzie. Nawet ów ostatni „zmasowany” atak Francuzów nie robi na ekspertach dużego wrażenia. – Pod tym pojęcie kryje się nalot dziesięciu samolotów, które zrzuciły 20 bomb – komentuje ostro Machnikowski. – Po atakach na Paryż Francja zrzuciła raptem kilka bomb na pozycje Państwa Islamskiego. Jeżeli to jest wojna na dużą skalę, to jest to ciekawe podejście – dodaje z kolei Czulda.
   (…)

   ~ucho 4 godziny i 2 minuty temu
   niech przestana gadac,a w koncu zabiora sie za dzielnice Paryza, do ktorych nawet Policja francuska boi sie wejsc. Tam trzeba szukac terroryzmu i posrod tam meszkajacych muzli sie go napewno znajdzie! ale Francuzi to pierwsi do wyweszania bialej flagi i pewnie juz takowa przygotowywuja…

   ~bul 3 godziny i 19 minut temu
   Napoleon w grobie sie wywraca co zrobili ci lewacy z Francja stop dla islamizacji Polski

   ~Ram 3 godziny i 48 minut temu
   Gdzie się tacy legną?

   Polubienie

 34. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Prof-Zoledowski-dla-WP-niektorzy-Niemcy-chcieliby-takiej-postawy-politykow-jak-w-Polsce,wid,17979193,wiadomosc.html

  akt. 17.11.2015, 15:48

  Prof. Żołędowski dla WP: niektórzy Niemcy chcieliby takiej postawy polityków jak w Polsce

  Niemieckie media w bardzo krytycznych słowach odnoszą się do sceptycyzmu Polski ws. imigrantów. Dziennik „Sueddeutsche Zeitung” ocenia, że pod rządami PiS Polska zmierza w kierunku ksenofobii i nacjonalizmowi w stylu Viktora Orbana. – Wcale nie jestem pewien, że w tej sprawie poglądy przeciętnego Niemca są tożsame z tym, co wypisują niemieckie gazety. Jest pewnie grupa ludzi, która się z tym identyfikuje. Wydaje mnie się jednak, że jest i taka, która życzyłaby sobie by politycy w Niemczech byli tak zdecydowani jak polscy w sprawie uchodźców – komentuje opinie niemieckich mediów w rozmowie z WP dyrektor Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz przewodniczący Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Migracjami, dr hab. prof. Cezary Żołędowski.

  Gdy podczas pisania jednego z artykułów rozmawiałem z dr Darią Orzechowską-Słowikowską z Instytutu Nauk Politycznych PAN to stwierdziła ona, że jest zdziwiona postawą Niemiec, które przyjmują rzesze imigrantów, a zupełnie nie mają pomysłu jak ich „zagospodarować”.

  – Patrząc na politykę społeczną można stwierdzić, że żadne państwo nie dałoby rady wchłonąć tak dużej liczby uchodźców. Skala tego procederu zaskoczyła Niemców pod względem wydajności ich instytucji. Jeżeli można zatem mówić o nieprzygotowaniu, to instytucjonalnym, ale trudno robić z tego zarzut. Żadne państwo nie dałoby sobie rady z taką liczbą uchodźców.

  Polski rząd, patrząc na sytuację w Niemczech, stara się postępować bardzo ostrożnie w tej materii. Za to na głowę polskich polityków spadła fala krytyki ze strony naszych zachodnich sąsiadów.

  – To nie jest tak, że wszyscy Niemcy nas oskarżają. Robią to konkretne osoby, np. szef Parlamentu Europejskiego, Martin Schulz. Jeżeli chodzi o społeczeństwo niemieckie, to byłbym ostrożny z forowaniem takich wniosków. Tam obecnie dochodzi do przewartościowania poglądów dotyczących polityki wielokulturowości. Ona była wprowadzana w Niemczech w sposób oktrojowany. Opowiadali się za nią politycy oraz środowiska akademickie. Reakcja społeczeństwa przypominała trochę bierną akceptację.

  Pana zdaniem społeczeństwo niemieckie ma inne zdanie na temat uchodźców i postawy Polski, niż tamtejsi politycy i dziennikarze?

  – Jeżeli chodzi o postawy społeczne, to ciężko powiedzieć. Wcale nie jestem jednak pewien, że w tej sprawie poglądy przeciętnego Niemca są tożsame z tym, co wypisują niemieckie gazety. Jest pewnie grupa ludzi, która się z tym identyfikuje. Wydaje mnie się jednak, że jest i taka, która życzyłaby sobie by politycy w Niemczech byli tak zdecydowani jak polscy w sprawie uchodźców. Trudno jest to rozstrzygnąć. Trzeba oddzielić „fakty” medialne od procesów społecznych. Te pierwsze łatwo można wskazać, natomiast te drugie trzeba szczegółowo badać. Proszę pamiętać, że te procesy są bardzo dynamiczne.

  Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” we wtorek zarzucił naszemu krajowi, że pod rządami PiS zmierza on w kierunku ksenofobii i nacjonalizmowi w stylu Viktora Orbana.

  – Nie dysponujemy wystarczającymi badaniami socjologicznymi, które potwierdzałyby wysoki nacjonalizm lub ksenofobię polskiego społeczeństwa, szczególnie na tle innych społeczeństw europejskich. Jeżeli chodzi o inne kraje, to znane mi wyniki badań komparatywnych sprzed kilku lat wskazywały, że najbardziej ksenofobicznym społeczeństwem w Europie byli wówczas Austriacy. Jak już jednak wspomniałem, w tym temacie sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jeżeli mówimy o ksenofobii, w kontekście w jakim robią to unijni politycy, to tam gdzie jej nie było, teraz zaczyna się pojawiać. Tak jest np. w Holandii, która do niedawna uchodziła za wzór najbardziej tolerancyjnego i liberalnego państwa, szczególnie wyczulonego na prawa imigrantów. To się zmieniło, Holendrzy obecnie przewodzą unijnemu oporowi ws. imigrantów. Sama kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała zresztą w 2011 roku, że model społeczeństwa wielokulturowego się nie sprawdził.

  Stwierdziła wówczas: ten model się nie sprawdził, absolutnie nie sprawdził. Te słowa brzmią jak oksymoron w stosunku do zaproszenia, które kilka miesięcy temu kanclerz Niemiec skierowała do uchodźców.

  – Angela Merkel chciała się pokazać jako faktyczny przywódca UE i potwierdzić swoją pozycję. Jej wypowiedź miała na celu przełamanie niechęci społeczeństwa oraz wskazanie państwom europejskim kierunku, w którym powinny podążać. Ewidentne jest dla mnie, że kanclerz Niemiec na tej wypowiedzi straciła i myślę, że zapłaci za to wysoką polityczną cenę.

  Wówczas starano się jednak tłumaczyć innym krajom UE, w tym Polsce, że robią źle nie godząc się na tak otwartą postawę, jaką przyjęły Niemcy.

  – Nie chcę powiedzieć, że było to przymuszanie, ale z pewnością wywieranie presji na kraje, które nie chciały przyjmować uchodźców. Rozdzielanie emigrantów od początku budziło wielkie emocje. Proszę zwrócić uwagę, że jest to także przedsięwzięcie problematyczne od strony organizacyjnej. Przecież na przewiezienie tych ludzi do innego kraju trzeba uzyskać ich zgodę. Jeżeli tego nie zrobimy, to cała akcja będzie miała charakter deportacji. I co wtedy? Będziemy tych ludzi prowadzić pod bronią?

  W przypadku Polski chodzi o 7 tysięcy uchodźców. Warto kruszyć o to kopię?

  – Przyjęcie 7 tysięcy uchodźców nie jest dla Polski niebezpieczne, tu nie ma o co walczyć i się spierać. Rację mogą mieć jednak ci, którzy mówią, że na tym się nie skończy. Moim zdaniem ta sprawa nie została uregulowana. To jest zapewne kontyngent czasowy. Gdyby okazało się, że chodzi o np. 70 tysięcy uchodźców, to ich trzeba by było przymuszać do przyjazdu do naszego kraju lub na Węgry. Później trzeba by ich było jeszcze upilnować. Przecież oni oczekiwali, że trafią do krajów zachodniej Europy, a nie do Polski, Czech czy na Węgry.

  Wspomniał pan, że model społeczeństwa multikulturowego nie sprawdził się w żadnym z państw. Ostatnie wydarzenia były gwoździem do jego trumny?

  – Od kilkunastu lat mamy w Europie do czynienia z nabierającym dynamiki procesem odchodzenia od polityki wielokulturowości na rzecz mniej lub bardziej przymusowych programów integracji. Odbywa się to pod presją społeczną. Uważam, że polityka wielokulturowości będzie ofiarą exodusu, z którym mamy obecnie do czynienia. Ostatnie wydarzenia pogłębią niechętny stosunek społeczeństwa do tego, co nazywaliśmy wielokulturowością. Przewiduję, że w wyniku tych postaw nastąpi ograniczanie napływu osób z zewnątrz do UE oraz jeszcze szybsze odchodzenie od polityki wielokulturowości we wszystkich państwach europejskich.

  ~Ddrrff 7 godzin i 11 minut temu
  90% rodowitych Niemcow jwst przeciw polityce Merkel i chcieliby zeby ich rzad byl taki jak np. na Wegrzech

  ~Dziki 7 godzin i 13 minut temu
  Nie przyjmowac uchodzcow muzulmanskich. Dzisiaj 7 tys. jutro 1 tys, za tydzien kolejne 2 tys po roku bedzie ich 100 tys. w ten sposob koparka spelni swoje zobowiazanie co do merkel.

  ~olo 7 godzin i 9 minut temu
  Matko kochana, Andżela Makrela wygląda jakby ją co opętało… to szaleństwo w oczach. Czy jest na sali lekarz????

  ~Pan z Polski 6 godzin i 5 minut temu
  po tamtejszych wyborach Niemcy zaordynują jej takiego doktora, że dobrze będzie jak na Madagaskarze wyląduje…

  ~z niemiec 5 godzin i 43 minut temu
  jesli hitlerowcy z antyfy na to pozwola

  ~l 26 minut temu
  wyleczą ja przegrane wybory

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Austria-i-Slowenia-zamkna-granice,wid,17978499,wiadomosc.html

   akt. 16.11.2015, 23:54

   Austria i Słowenia zamkną granice

   Austria i Słowenia zamkną granice – poinformowała wieczorem serbska państwowa telewizja RTS. Stanie się to na podstawie porozumienia z Schengen. Według serbskiej telewizji powiadomione zostały już o tym władze w Belgradzie.

   We wtorek zbierze się biuro koordynujące służby bezpieczeństwa, by omówić stanowisko Serbii w tej sprawie. Belgradzki dziennik Blic podał, że z inicjatywą zamknięcia granicy z Austrią wystąpiła Słowenia argumentując to „spowolnieniem” przepływu imigrantów z Bliskiego Wschodu.

   Jeśli by do tego doszło to w trudnej sytuacji znalazłyby się Serbia i Chorwacja. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Zagrzebiu poinformowało wieczorem, że od początku kryzysu czyli od 16 września do Chorwacji przybyło ponad 400 tysięcy imigrantów. Obecnie w specjalnym zimowym ośrodku tranzytowym dla uchodźców w Slavonskim Brodzie przebywa ponad 3 tysiące osób i oczekuje się kolejnych, którzy przemierzają teraz przez Serbię.

   Uszczelnienie granicy z Grecją zapowiedziała w poniedziałek Macedonia. Po atakach w Paryżu, Rada Bezpieczeństwa Państwa wydała wojsku polecenie oczyszczenia pasa granicznego z Grecją w pobliżu Gewgelii.

   Rada Bezpieczeństwa, na czele której stoi prezydent Macedonii Gjorge Ivanov, chce przygotować teren pod postawienie ogrodzenia wzdłuż granicy. Celem nie jest zamknięcie granicy z Grecją, lecz ograniczenie napływu imigrantów. Gabinet prezydenta w wydanym oświadczeniu podkreślił, że postawienie ogrodzenia na granicy z Grecją będzie krokiem ostatecznym, jeśli kraje europejskie, do których zmierzają imigranci, znacząco ograniczą ich przyjęcie. Macedonia znalazłaby się wtedy w trudnej sytuacji, zostałaby z nadmiarem uchodźców na swoim terytorium. Decyzję o postawieniu ogrodzenia podejmie prezydent Macedonii.

   W Macedonii od sierpnia z powodu ogromnego napływu uchodźców z Bliskiego Wschodu obowiązuje stan wyjątkowy wzdłuż południowej granicy z Grecją i północnej z Serbią.

   ~saper 21 godzin i 35 minut temu
   Granica to granica, musi być ogrodzona to jest normalne.

   ~abr 11 godzin i 40 minut temu
   Szkoda , że robią to dopiero teraz. Chociaż lepiej późno niż wcale .

   ~kilo 11 godzin i 39 minut temu
   a kto tej granicy bedzie pilnowal ?Slowenia panstwo-kazel nawet tyle ludzi nie ma.Austria ?Armia zbankrutowala!Wysprzedali wszystko.Gimbusie ida do sluzb zastepczych(czerwony krzyz itp) a nie do armi.To co zostalo zaciaga sie do misji ONZ-tu bo wiecej placa!Niedawno niemcy zatrzymali goscia z bronia ktory przez te panstwa jechal.Zadnej kontroli !

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10403,title,Seria-atakow-w-Paryzu,nazywo.html

   Na żywo: Seria ataków w Paryżu. Ewakuacje w Hanowerze

   Zaplanowany na wtorek piłkarski mecz towarzyski pomiędzy Niemcami i Holandią w Hanowerze został odwołany ze względów bezpieczeństwa – poinformowała niemiecka policja. Ewakuowano stadion, który zdążyli już częściowo wypełnić kibice obu drużyn.

   Ewakuowano także halę TUI Arena w Hanowerze. Miał tam wystąpić zespół Söhne Mannheims. Policja podała, że otrzymała informację o „konkretnym zagrożeniu” bombą.

   Druga osoba bezpośrednio powiązana z zamachami w Paryżu jest poszukiwana przez władze – podała agencja AP, powołując się na anonimowe źródła we władzach.

   W zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Wśród ofiar jest co najmniej 20 obcokrajowców, w tym Belgowie, Chińczycy, Meksykanie i Amerykanie. Nie ma informacji, by wśród ofiar byli Polacy.

   21:58 PILNE
   Niemieckie służby dostały od francuskich szpiegów informację o możliwych zamachach w Hanowerze – podaje „Bild”.

   ~Lowca Lisow (22:12)
   Najsmiesniejsze, ze media wmawiaja ze zamachy planowal… BELG. Tak, nie muzulmanin, nie byly uchodzca tylko BELG. Media glownego scieku zawsze potrafia zadziwic.

   ~inspirujący Mirosław (21:59)
   Niech Aniela Makrela przyjmie jeszcze więcej „uchodźcow”, to za chwilę ludzie w ogóle będą się bali z domu wychodzić.

   ~Emi remi (22:10)
   @inspirujący Mirosław : Przeciez juz sie boja. Mieszkam w malym miasteczku niedaleko obozu dla uchodzcow, to jestmasakra. Dziewczyny same juz na ulice nie chca wychodzic.

   ~mon (22:10)
   @inspirujący Mirosław : i o to chodzi.

   ~ja (22:00)
   Nie piszcie glupot, ze imigranci nie niosa ze soba nic zlego. Wystarczy popatrzec na kraje, ktore obecnie maja najwieksze zagrozenie atakami – Niemcy, Francja, Belgia. O dziwo te kraje maja najwiecej muzulmanow. Ktokolwiek wierzy, ze to przypadek?

   Polubienie


   • Tunezyjski żołnierz na plaży w Susie po czerwcowym zamachu. (PAP/DPA / Andreas Gebert)

    akt. 17.11.2015, 16:03

    Władze Tunezji: udaremniliśmy „poważny atak terrorystyczny”

    Tunezyjskie służby poinformowały o udaremnienie ataku terrorystycznego na hotel w Susie. Reuters informuje, że zatrzymano 17 dżihadystów. Podczas akcji przechwycono karabiny Kałasznikowa i materiały wybuchowe, w tym bomby na pasach do ataków samobójczych.

    Agencja cytuje Rafika Chelli z tunezyjskiego resortu spraw wewnętrznych, który precyzuje, że zamach miał zostać przeprowadzony w ty miesiącu, a oprócz hotelu w słynnym kurorcie islamscy terroryści chcieli zaatakować również inne cele.

    Chodzi o posterunki sił bezpieczeństwa w tym Susie, instytucje państwowe oraz siedziby ugrupowań politycznych. – Rozbita komórka terrorystyczna chciała wywołać chaos w całym kraju – stwierdził Chelli.

    Dodał, że część zatrzymanych bojowników zostało przeszkolonych w Libii i Syrii. W Tunezji czekali na sygnał do przeprowadzenia ataku.

    Susa to miejsce jednego z dwóch głównych ataków Państwa Islamskiego w Tunezji w tym roku. W czerwcu na plaży zginęło tam 38 obcokrajowców. W marcu napastnicy zabili 21 turystów podczas zamachu w Muzeum Bardo w Tunisie.

    Trzej napastnicy, którzy brali udział w poprzednich atakach w Tunisie i Sousse również byli na przeszkoleniu w obozach dżihadystów w Libii.

    W ubiegłym tygodniu bojownicy islamscy zabili nastolatka z prowincji Sidi Bu Zajd, którego oskarżyli o współpracę z tunezyjską armią. Jako ostrzeżenie dla innych dżihadyści przesłali rodzinie chłopaka jego głowę.

    Tunezyjskie wojsko prowadzi stałą operację przeciw islamistom. W ostatnim czasie do starć doszło w górach Chaambi na granicy z Algierią. To tam zaszyli się bojownicy ISIS.
    (…)

    ~maras21 6 godzin i 15 minut temu
    A w Polsce i na zachodzie Europy odbędą się tymczasem „marsze milczenia” – terroryści na samą myśl o nich pewnie aż ślinią się ze strachu….

    ~Polak4 godziny temu
    A co mają ginąć? Mało Polaków poginęło za Europę i co z tego mamy . Dość przelewu krwi Polaków czas na odbudowę Państwa a nie potyczki w nie swoich wojnach.

    ~Barbara704 godziny temu
    I to jest różnica – islamiści radykalni są zorganizowani do walki, a Europejczycy walczyliby najchętniej dalej w milczeniu spacerując… Tyle, że tym spacerem – oprócz ewentualnego obtarcia stopy lub przeziębienia się – nic nie osiągną. Na przemoc odpowiada się przemocą.

    ~Karroll4 godziny temu
    Oczywiście – oko za oko, ząb za ząb – wg życzenia! Nie ma innego rozwiązania.

    ~NICKczemNICK 3 godziny i 35 minut temu
    Nie emocjonuj się tak niepotrzebnie. Maras21 wyraźnie napisał „i na zachodzie Europy”, a więc nie chciał uderzyć w Polskę. Zamiast „marszów milczenia” należy młodych byczków Syryjczyków wziąć w kamasze, przeszkolić, uzbroić i wysłać do Syrii aby wywalczyli dla siebie kawałek państwa. Najlepiej zamienić ich w „zielonych ludzików” aby ISIS nie wiedziało, kto ich przygotował do boju.

    ~Polak 2 godziny i 59 minut temu
    Nikczemny nick, czy kiedykolwiek Polski naród atakował kogokolwiek w średniowieczu gdy byliśmy potęgą Europy- otóż nie kolego, zawsze się broniliśmy. Czy to jest wojna z Europą , czy to jest wojna z chrześcijaństwem – otóż nie bo Europa jak również Francja już dawno odrzucili swoją kulturę na której opierali swoje życie. teraz to jest Sodoma i Gomora . W Europie jest tylko 12 Państw które praktykują katolicyzm łącznie z Watykanem Jest to Europa Środkowa i Europa Wschodnia . Reszta Państw to ateiści i nowoczesne Lewackie Państwa. Walczą z Katolikami jak tylko mogą i te ataki się nasilają, ale nie ze strony Islamu a ze strony Lewaków i ich medialnych broni. Skoro nasza wiara jest bez znaczenia to czemu tak z nią walczą, mało nie kipią ze złości na katolików .Więc sami się zastanówcie czy warto.

    ~ella 2 godziny i 42 minut temu
    Każda jedna religia, która jest niczym innym, jak wymysłem człowieka – powinna być tępiona do jej całkowitego unicestwienia – niesie ona ze sobą tylko oszustwo, przemoc, zacofanie i podjudzanie nienawieścią do innego człowieka, a kieruje tymi religiami nic innego, jak żądza pieniądza i władzy, tych, którzy ją tworzą i jej przewodniczą. I to najczęściej siłą. Tyle w tym temacie.

    ~samodzielnie myślący 2 godziny i 36 minut temu
    Oni nie walczą z „waszą” wiarą, tylko ukazują wam, że wiara w wymyślonego przez człowieka, jakigokolwiek boga jest nie warta nawet funta starych kłaków. Żyje się tylko raz i drugi raz taka gratka nikomu się nie trafi.

    ~Betaro 2 godziny i 35 minut temu
    Ej, Polak, kiedy wreszcie wypędzimy z NASZEGO kraju tego watykańskiego okupanta przywracając mu jednocześnie cały jego majątek na stan posiadania w 966 roku?

    Polubienie

 35. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/milosz-zeman-przeciwnicy-przyjmowania-uchodzcow-to-nie-rasisci/069z8x

  Milosz Zeman: przeciwnicy przyjmowania uchodźców to nie rasiści

  Osoby prezentujące odmienne poglądy w sprawie kryzysu migracyjnego nie powinny być etykietowane jako islamofobi, rasiści czy faszyści – oświadczył dzisiaj czeski prezydent Milosz Zeman.

  W dniu święta państwowego Zeman złożył w Pradze kwiaty pod tablicą upamiętniającą antyhitlerowski protest czeskich studentów 17 listopada 1939 roku, który był inspiracją dla uczestników zainicjowanej dokładnie 50 lat później „aksamitnej rewolucji”.

  Uroczystość odbyła się w obecności licznych zwolenników prezydenta – według czeskiej agencji CTK było ich kilka tysięcy, a według policji 2 tys.

  – Istnieje zapotrzebowanie na tolerancję wobec odmiennych poglądów, w wolnym społeczeństwie każdy ma prawo wyrazić swój pogląd, ale pogląd odmienny nie powinien być uciszany – powiedział czeski prezydent. Jak zaznaczył, etykieta ani obelga nie są dla niego argumentem i dlatego przeciwników islamu i uchodźców nie należy określać mianem rasistów.

  Zeman dodał, że w listopadzie 1939 i 1989 roku ludzie wyszli na ulice, by protestować przeciwko manipulacji i narzucaniu jedynego poprawnego poglądu. – Ten naród zasługuje na to, by rządził się sam i by nikt z zewnątrz nie dyktował mu, co ma lub czego nie ma robić – podkreślił. Nie wymienił jednak konkretnie w tym kontekście wprowadzenia przez Unię Europejską obowiązkowych kwot przyjmowania uchodźców, czego jest przeciwnikiem.

  ~Jamnik : „Istnieje zapotrzebowanie na tolerancję wobec odmiennych poglądów, w wolnym społeczeństwie każdy ma prawo wyrazić swój pogląd, ale pogląd odmienny nie powinien być uciszany” – Pan Zeman świetnie ujął problem nekajacy dzisiejszą Europę – każdy pogląd który jest odmienny od jedynego słusznego kierunku myślenia jest nekany, nazywany faszystowskim, etc. Jeszcze niedawno takim kierunkiem był socjalizm, dzisiaj jest nim tolerancja. Komunizm upadł ale wiele się nie zmieniło. Jedynie jest o tyle lepiej ze dzisiaj za swoje poglądy nie dostaniesz milicja pała po głowie.

  ~zły : W naszym kraju politycy pokroju Zemana, czy Orbana, traktowani są jako nietolerancyjne oszołomy, odsądzani od „czci i wiary” przez innych, poprawnych politycznie i miernych zarazem polityków i takie same media. Nasi „bracia Słowianie” Czesi i Węgrzy [Słowacy również] mogą być dumni ze swoich polityków najwyższego szczebla, choćby dlatego, że ci nie chodzą na sznurku ani pani Merkel, ani też UE. I co można? Ano można…i duma jest, i honor nie ucierpiał, szacunek u innych tez jest… Tylko pozazdrościć.

  ~rogatywka : Czesi, jestem z Wami 🙂 Popieram wypowiedź Zemana, aż miło czytać. Nikt, żadna UE, żaden kolejny „sojuz”, nie ma prawa narzucać suwerennym państwom i ich obywatelom, by robili to, czego robić nie chcą i zgadzali się z czymś, na co nie mają wewnętrznej chęci się zgadzać. A w przypadku, gdy mamy odmienne zdania, różniące się od „jedynie właściwego i poprawnie politycznego”, nikt z UE nie ma prawa wyzywać nas od nazistów i rasistów. To właśnie, paradoksalnie, jest reżim światopoglądowy wraz z moralnym szantażem okraszonym najcięższymi obelgami, który jest nam serwowany przez „tolerancyjne” głosy z Zachodu! To jest własne radykalizacja i piętnowanie ludzi, to jest ślepe szufladkowanie, dzielenie ich na „dobrych” i „złych” ze względu na ich stosunek do problemu imigrantów. Zarzucają nam radykalizm, a sami są radykalnie w ocenach pod naszym adresem, jedynie dlatego, że myślimy inaczej. Na Zachodzie rozumieją chyba wolność słowa jednostronnie – posiadają ją jedynie ci, którzy zamierzają mówić rzeczy, które są mile „właściwe”. Widzę, że głosy rozsądku jak na razie pojawiają się tylko w dawnym wschodnim bloku, czyli u nas, w Czechach, Słowacji, Węgrzech… Może jesteśmy ulepieni z innej gliny niż Zachodni Europejczycy? Najwyraźniej za wiele złego doświadczyliśmy, by ponownie dać sobie coś narzucać. I jeszcze słuchać ciężkich obelg na swój temat, tylko dlatego, że mamy śmiałość powiedzieć coś przeciwnego w stosunku do ogólnie przyjętego nurtu „wyznaniowego” UE.

  ~Jo : W pełni popieram tą wypowiedź prezydenta Czech !!! Merkel jest ciągle nieugięta a fakty mówią same za siebie , 132 ofiary(jak dotychczas) we Francji , odwołany mecz piłkarski w Niemczech , w Belgii podobna sytuacja i w Anglii spotkanie pilkarskie pod znakiem zapytania a wszystko za sprawą emigracji z Afryki , muzułmanów . Jeśli Polska posiada jakieś służby wywiadowcze mogące pomóc tym krajom w ramach współpracy UE to bardzo proszę dla dobra całej Europy ale nie narzucać nam swoją wolę !!! Mam nadzieję że dojdzie do zacieśnienia więzi z Czechami, Slowakami , Węgrami !! Te narody są nam bliskie

  tetsuya : Oczywiście że przeciwników islamu nie można nazywać rasistami i ksenofobami, bo czy można gościa który żyje bezproblemowo w jednym kraju z Białorusinami, Rosjanami, Azjatami, Hindusami nazwać rasistą tylko dlatego że nie chce w swoim kraju islamu który już pokazał w Europie co potrafi i czym się kończy tolerancja wobec niego ? Nikt nie zwraca uwagi na to, że Polacy nie mają nic przeciwko „innym” ,że nawet cenią sobie Tatarów a mówią wybitne i stanowcze „NIE” tylko napływowemu islamowi ? O czym to świadczy ? Chyba o problemach z islamem, bo na pewno nie o problemach z Polakami

  ~mal. : Prezydent Czech potrafi bronić nie tylko interesu swojej ojczyzny, ale także interesu narodów sąsiednich. Prezydent Czech Milosz Zeman w ostrych słowach odpowiedział grupie Ukraińców, którzy wysłali do niego list „w obronie Stepana Bandery”:

  „Szanowni Ukraińcy, otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery. Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania” – rozpoczyna swój list Zeman. Dalej stawia sprawę jasno: „Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: »Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?” Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami. A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?” – pyta prezydent Czech. „Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja” – czytamy.

  I dalej: „Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że już prezydent Juszczenko ogłosił Banderę bohaterem narodowym, a teraz jest w przygotowaniu podobna deklaracja w sprawie pana Szuchowycza, znanego z tego, że w 1941 roku we Lwowie rozstrzelał tysiące Żydów”.
  Zeman pisze też, że „nie może gratulować Ukrainie takich narodowych bohaterów”. „Cieszę się, że mogłem poszerzyć Waszą wiedzę i życzę wielu sukcesów w pracy” – kończy list.

  Polubienie

  • http://prostozmostu.net/kraj/duda-nacjonalizm-nienawisc-i-ksenofobiawideo

   Duda: nacjonalizm to nienawiść i ksenofobia[WIDEO]

   17 listopada 2015 22:09:00

   Prezydent Andrzej Duda powołał się na Lecha Kaczyńskiego i stwierdził, że patriotyzm znacząco różni się od nacjonalizmu, a ten ostatni jest negatywną postawą.

   „Kiedy patrzę na zachowanie młodych Polaków, na hasła podnoszone w różnych miejscach, to przypominają mi się słowa Lecha Kaczyńskiego – nie wolno postawić znaku równości pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem, dlatego że ich źródła są inne. Podstawą patriotyzmu jest miłość, podstawą nacjonalizmu i ksenofobii jest nienawiść” – mówił Duda.

   Nie wiadomo w jakim kontekście odczytywać słowa wypowiedziane przez Dudę. Prezydent wysłał niedawno ciepły list do organizatorów Marszu Niepodległości, a więc środowisk nacjonalistycznych. Internauci pytają czy to również do nich są skierowane słowa Dudy.

   Nikodem Dec
   Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Przejawia się głoszeniem pamięci o bohaterach danego narodu, głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu.

   Adrian De Lioncourt · Wrocław
   niestety politycy nie znaja znaczen slow ktore uzywaja… Ewentualnie kłamią liczac na to ze spoleczenstwo bedzie na tyle glupie zeby sie nie polapać.
   Duda zaczyna pokazywać swoje prawdziwe barwy…. nie czuje sie tym zaskoczony, bo czego innego mozna by sie spodziewac po czlonku partii nalezacej do tzw „bandy czworga”.

   Mariusz Klap
   Ala jaką niby nienawiść hehe??:D my nie chcemy tylko muslimów u siebie na ziemi i tyle, nie życzymy im śmierci i wszystkiego najgorszego, niech sobie siedzą w innej części świata i tam głoszą swoje szopki alpejskie i nakazują podporządkowanie, tutaj nie będą nakazywać swoich dupereli i tyle

   Patryk Mincewicz
   Problem polega na tym, że społeczna definicja nacjonalizmu o której mówi Pan Prezydent, jest zupełnie inna niż ta encyklopedyczna. Nacjonalizm nie jest złą postawą. Jest to postawa, jak słusznie ktoś wcześniej zauważył, za najważniejsze dobro stanwiąca naród. A to, czy ktoś ten naród stawia za najwyższe dobro(jak Ruch Narodowdy), czy bardziej na jednostkę( jak np. PiS, Korwin albo Braun), to już kwestia indywidualna, i nikomu nic do tego. To o czym mówi Duda to szowinizm. I racje, w Polsce jest dużo szowinistów oraz ksenofobicznych rasistów. Ale stawianie znaku równości pomiędzy jednymi a drugimi, uważam za niestosowne.

   Dominik Szymborski · SGGW / Warsaw University of Life Sciences
   sorry przesłuchałem i chyba osoba pisząca artykuł ma problemy z interpretacją… i tytuł artykułu jest bardzo naciągany.

   Maciej Skorupa · Radlin
   Nagłówek to kłamstwo. Te słowa nie zostały wypowiedziane przez Prezydenta Dudę, a przez Lecha Kaczyńskiego i brzmiały „podstawą nacjonalizmu CZY ksenofobii – jest nienawiść”

   Marcin Janusz Osowski
   Nadal jest to zrówanie Nienawiści i ksenofobii z nacjonalizmem któremu Polska zawdzięcza bardzo wiele.

   Maciej Skorupa · Radlin
   Marcin Janusz Osowski Nawet jeśli ktoś to tak zinterpretuje to, co ważne, słowa te były cytatem, a nagłówek przypisuje ich autorstwo p. Dudzie co jest błędem. Druga sprawa, od kiedy samo cytowanie czyichś słów jest jednoznaczne ze stwierdzeniem czegoś?

   Polubienie

  • http://prostozmostu.net/swiat/orban-bedzie-sie-sadzil-z-bruksela

   Orban będzie się sądził z Brukselą!

   17 listopada 2015 19:51:00

   Głośno artykułowany od wielu miesięcy sprzeciw Węgier wobec przyjmowania imigrantów dzisiaj nabrał prawnego wymiaru. Parlament Węgier uchwalił ustawę pozwalającą węgierskiemu rządowi wejść na drogę sądową przeciwko Unii Europejskiej.

   Węgry chcą zaskarżyć decyzję Unii Europejskiej nakazującą krajom europejskim przyjąć imigrantów pod przymusem. Według nich tzw. „system kwotowy” jest naruszeniem suwerenności niepodległych państw członkowskich, które same powinny móc decydować kogo chcą wpuścić na swój teren.

   Premier Węgier wyraził nadzieje, że inne kraje dołączą się do Kraju Madziarów i wejdą na drogę sądową z Brukselą. Takie kroki zapowiedziała już Słowacja.

   Paweł Błoch ·
   Panie, daj nam przywódcę takiego jak on!

   Mariusz Klap
   Nooo i super to mi się podoba Emotikon grin, gdybym siedział w polityce i miał jakieś znaczenie to bym bez zastanowienia szedł z nim i bym postawił się tej całej brukseli i temu całemu durnemu narzucaniu kwot imigrantów, to dojcze powinny się tłumaczyć bo to MERKEL zaprosiła do siebie, a inne kraje tego nie chciały, więc ona powinna za to odpowiadać, a nie że teraz przymusy
   trzaskają, naważyła browsa to teraz niech go wypije, proste.

   Polubienie

  • http://prostozmostu.net/opinions/intelektualne-szambo-wybilo


   Michał Patyk

   Intelektualne szambo wybiło

   17 listopada 2015 12:08:00

   Wystarczyło, by narodowcy weszli do Sejmu, aby wybitni intelektualiści i znawcy ideologii politycznych zaczęli medialną nagonkę na polski obóz narodowy. Odtąd każdy, kto sprzeciwia się pseudopostępowej indoktrynacji nie jest zacofańcem, a nazistą, naziolkiem, zastępcą esbeka, spadkobiercą ideologii faszystowskiej. Natomiast wszelkie marsze czy manifestacje nie są już przejawem swobód obywatelskich, a brunatnym zgromadzeniem.

   Po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości oraz wprowadzeniu kilku polskich narodowców do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, media ogłosiły śmierć polskiej demokracji. Jednak z zupełnie niezrozumiałych przyczyn, nie poinformowały, że to one i intelektualne miernoty zamordowały z premedytacją ostatnie tchnienia wzajemnego szacunku w debacie publicznej.

   Dlatego musisz zrozumieć Polaku, że nie masz prawa do własnego zdania. Przypomnij sobie słowa wieszcza XX wieku i politykiera XXI, że polskość, to nienormalność, która musi wywoływać u ciebie odruch buntu. I nie waż się podnosić ręki przeciwko tym, którzy pozwolili ci spędzać swoje życie w zagranicznych korporacjach! Przeciwko tym, którzy nauczą cię szacunku do płci społecznych-kulturowych i pogardy dla chrześcijańskich wartości! Zrozum Polaku, że nie wolno generalizować mówiąc o radykalnych islamistach, ale wręcz z bezwzględną stanowczością należy uogólniać wypowiadając się o faszystach biorących udział w Marszu Niepodległości.

   Tomasz Lis mówi o naziolkach u Kukiza. Wojciech Czuchnowski wspomina o spadkobiercach ideologii faszystowskiej. Sławomir Sierakowski rzuca się w otchłań intelektualnych mrzonek, zabawiając publikę zwrotem o zastępcach esbeków. Krakowski samorządowiec Łukasz Wantuch przy okazji marszu Młodzieży Wszechpolskiej przeciwko imigrantom, straszy brunatnym Krakowem.

   Wszystko to, co przytoczyłem wyżej jest twarzą polskiej tolerancji i polityki miłości. Zwroty używane przez te dziennikarskie i polityczne autorytety są przejawem szacunku i otwartości. Tak ma wyglądać debata w Polsce Okrągłego Stołu. Musisz się zgadzać z tym, co do ciebie mówią szaraczku, bo jak nie, to jesteś naziolkiem. Proste? Proste. Już pomijając, że używanie tych sformułowań w odniesieniu do polskiego obozu narodowego jest rezultatem skrajnej ignorancji. Bo są tylko dwa uzasadnienia, dla tych inwektyw. Pierwsze to lenistwo i nieuctwo. Tej postępowej części społeczeństwa nie chciało się poznać historii środowiska narodowego w Polsce – nie mówiąc już o zupełnym zignorowaniu założeń ideologicznych i fundamentu ideowego. Tego jednak nie oczekujmy. To zbyt dużo dla rozumu oświeconego i nowoczesnego.

   Drugie uzasadnienie, to działanie z premedytacją. Strażnicy III RP wiedzą jakie założenia ma polski obóz narodowy, ale kompletnie się z nimi nie zgadzają, bo widzą w nich zagrożenie dla układów Okrągłego Stołu. W obliczu takiego zagrożenia należy bombardować społeczeństwo nazistowskimi hasełkami, by przypadkiem panowie narodowcy nie stali się dużą siłą polityczną w państwie, którego misją jest służenie obcym wpływom. Jeśli tak jest, to nie można już współczuć braków w wykształceniu i logicznym rozumowaniu, a należy nazwać rzeczy po imieniu. Zatem: łżecie, panowie. Perfidnie łżecie i manipulujecie opinią publiczną.

   Czas skończyć zabawę i zamiast pisania kolejnych listów czy artykułów należy przenosić spory na salę sądową. Nie ma tolerancji dla bezczelnych kłamstw cynicznych graczy III RP! Jeśli szkoła nie nauczyła czym jest polski nacjonalizm i co odróżnia go od zbrodniczych ideologii XX wieku, to musi nauczyć tego sąd. Bo ileż można strugać durnia i robić z siebie otwartego na odmienność człowieka, jednocześnie urągając temu, co sprzeciwia się myśli politycznej tego intelektualnego szamba.

   Michał Patyk – student, sekretarz redakcji i publicysta „Mysl24.pl”, współpracownik portalu „ProstozMostu.Net” oraz kwartalnika „Myśl.pl”.

   Mariusz Majecki
   skladac pozwy do sadu,zadac odszkodowan idacych w miliony zl i gnebic pozwami az przestana,albo bankructwo .

   Polubienie

 36. http://prostozmostu.net/swiat/financial-times-nie-badzmy-jak-polska

  „Financial Times” nie bądźmy jak Polska!
  16 listopada 2015 11:07:00

  Jeden z najbardziej poczytnych dzienników na świecie krytykuje polskie stanowisko wobec zamachów w Paryżu. W komentarzu redakcyjnym dziennikarze podkreślają, że nie można jak Polska łączyć europejskiej polityki migracyjnej z zamachami terrorystycznymi we francuskiej stolicy.

  Zdaniem Brytyjczyków na terrorystyczne ataki na Europę cywilizowany świat powinien odpowiedzieć przede wszystkim solidarnością, bowiem teraz jak nigdy dotąd mamy czynienia z próbą jej osłabienia .W obliczu terroryzmu Europa powinna wykazać się zwiększoną czujnością i wymianą danych wywiadowczych. A także przemyślanymi działaniami zbrojnymi nie zaś populizmem. A taki zdaniem redakcji FT uprawiają polscy politycy twierdząc jakoby zamachy w Paryżu miały cokolwiek wspólnego z europejską polityką imigracyjną.

  Polskie stanowisko w opinii brytyjskiego dziennika jest niezwykle uproszczone i krótkowzroczne. Co więcej nie niesie za sobą nic innego jak tylko jałowe rozwiązanie skoncentrowane wokół twierdzenia, że ” swoich wartości należy strzec”. Oczywiście Europa nie powinna wykluczyć zwiększenia międzynarodowych kontroli czy przyznania większych kompetencji służbom aczkolwiek powinno się to odbywać w ramach demokratycznej debaty.

  FT stwierdza,że w obliczu wyzwań jakie stoją przed Europą jedynym skutecznym choć trudnym rozwiązaniem jest integracja mniejszości a nie ich demonizowanie, którego dopuszcza się m.in Polska. W dalszej perspektywie zaś państwa europejskie będą musiały podjąć się skoordynowanej akcji wymierzonej w totalitarne rządy al Assada w Syrii oraz pomocy wobec tamtejszych cywilów.

  C. za:rp.pl

  Krzysztof Wojtkowski · Wommelgem
  Ludzie zdajcie sobie wreszcie sprawę z tego co sie dzieje ,przetrzyjcie te oczy odsłoncie klapki z oczu bo jesteście jak krety ślepe !!!! Niech rządy wreszcie posłuchają ludu a nie decyduja same o tym czy przyjać te chmary ludzi co ida jak szarańcza i niszcza wszystko .Prasa i telewizyje kłamią nie pokazuja i nie mówia tego co trzeba ..PRAWDY !!!!!!!

  Agnieszka Tylak · Guziki przyszywam, nitki segreguję. w firmie Papavero
  Tak tak, oni nam krwawe zamachy a my im odpłacimy debatami. Co racja to racja, teraz najpotrzebniejsze są nam debaty i wspólne stanowisko, wyznaczone przez niemcy i francję. Po co tracić czas na inne stanowiska, jak już to właściwe jest. Podebatujmy nad tym jak zrealizować cele niemców, francji zamiast się rozdrabniać na własne cele. Polska sobie niepotrzebnie głowę zawraca jakimiś pierdołami, lepiej być grzecznym i posłusznym lemingiem. Lemingi są takie milusie, miluśniejsze niż takie np. drapieżne orły. A przecież Polacy nie chcą być Orłami, tylko od pokoleń marzą o tym, aby być milusimi lemingami. Dobre UE nam to dziś umożliwia.

  Narodowi Katolicy
  Przecież assad bije się z ISIS, powariowali na zachodzie !

  Alicja Łabędź · Uniwersytet Jagielloński
  Nie powariowali to świadome działanie:
  MUSISZ TO OBEJRZEĆ W CAŁOŚCI, DOPIERO WTEDY ZROZUMIESZ DLACZEGO NIEMCY SPROWADZAJĄ IMIGRANTÓW, UDOSTĘPNIAJ:

  Polubienie

 37. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bulgaria-nie-przyjmie-migrantow

  Bułgaria wypowiedziała posłuszeństwo Brukseli. Szef dyplomacji tego kraju Daniel Mitow stwierdził, że bez względu na naciski eurokratów, Bułgaria nie przyjmie więcej nielegalnych imigrantów

  Europa powinna zająć się ochroną swoich zewnętrznych granic i odsyłaniem migrantów […] Obecnie dzieje się tak: niezależnie od tego, czy dana osoba otrzymała status uchodźcy, pozostaje” – mówił Mitow. Słowa szefa dyplomacji Bułgarii padają wkrótce po opublikowaniu danych na temat migrantów przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tego kraju. Okazuje się, że spośród 28 tys. nielegalnych przybyszów umieszczonych w specjalnych ośrodkach uciekło już prawie 27 tys. W ośrodkach pozostało jedynie 1366 osób. Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Rumiana Byczwarowa przyznała, że bułgarskie służby mają problem z zapewnieniem szczelności granicy.

  tvn24.pl/kresy.pl

  Polubienie

  • http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kryzys-imigracyjny-bulgaria-nie-radzi-sobie-z-uchodzcami,595174.html

   17 listopada 2015, 12:36

   W obozach było 28 tys. uchodźców, 27 tys. uciekło. Bułgarzy nie wiedzą, jak i kiedy

   Migranci z Bliskiego Wschodu docierają do Europy Zachodniej m.in. przez Bułgarię

   Szef bułgarskiej dyplomacji Daniel Mitow oświadczył we wtorek, że jego kraj nie będzie przyjmować nowych uchodźców niezależnie od oczekiwań Unii Europejskiej w tym zakresie. Jednocześnie bułgarskie MSW opublikowało statystykę, z której wynika, że prawie wszyscy przyjęci w tym roku do obozów uchodźcy uciekli z nich i się „rozpłynęli”. Według Mitowa omawianie sprawy kwot i relokacji uchodźców w obecnej sytuacji ”jest absurdalne”. UE „nie wytrzyma” – Europa powinna zająć się ochroną swoich zewnętrznych granic i odsyłaniem migrantów. Rozwiązania należy szukać w korzeniach problemu, lądowa operacja przeciw Państwu Islamskiemu w Syrii i Iraku wygląda na nieuchronną, lecz dla niej należy utworzyć szeroką międzynarodową koalicję z udziałem wszystkich państw regionu i porozumieć się w sprawie jej celów – mówił Mitow.

   – Bez operacji lądowej Państwo Islamskie nie może być wykorzenione – zaznaczył minister. Jak podkreślił, Europa nie może przyjmować coraz większej liczby migrantów, gdyż system socjalny i ochrony zdrowia w państwach UE tego nie wytrzymają. Jego zdaniem następnym priorytetem powinno stać się odesłanie z powrotem migrantów ekonomicznych. – Obecnie dzieje się tak: niezależnie od tego, czy dana osoba otrzymała status uchodźcy, pozostaje (w UE).

   Tak dalej być nie może – stwierdził Mitow. Ponad 95 proc. migrantów uciekło z obozów Jednocześnie bułgarskie MSW opublikowało niepokojącą statystykę, z której wynika, że z ogólnej liczby ponad 28 tys. migrantów, którzy przybyli do Bułgarii od początku tego roku, w ośrodkach dla uchodźców znajduje się obecnie jedynie 1366 osób. Wszyscy pozostali uciekli przez zachodnią granicę. Tylko w okresie od 25 września br. liczba tych, którzy nielegalnie przekroczyli zachodnią granicę wynosi 6 702 imigrantów.

   Według bułgarskiego dziennika „Sega” są dwa powody „zniknięcia” tak dużej liczby cudzoziemców: albo przez granicę przechodzą kanały przemytu, na które MSW przymyka oczy, albo resort ten nie daje sobie rady z ochroną granic i ośrodków dla uchodźców. Na pytanie, w jaki sposób aż 28 tys. osób przedostało się do kraju, wicepremier i minister spraw wewnętrznych Rumiana Byczwarowa powiedziała, że nie jest w stanie zapewnić zwartej obecności policji na granicach. Granicy bułgarsko-tureckiej strzeże 900 policjantów; wybudowane zostało także wzdłuż granicy 30-kilometrowe ogrodzenie. Byczwarowa nie chciała odnieść się do sytuacji na zachodniej granicy, przez którą imigranci uciekają dalej do Europy, ani faktu, że rząd jeszcze w czerwcu wydzielił ponad 20 mln euro na przedłużenie ogrodzenia na granicy z Turcją, które wciąż nie jest gotowe. Autor: adso/tr / Źródło: PAP

   Polubienie

  • http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/imigranci-w-europie-slowenia-stawia-plot-slowacja-skarzy-decyzje-ue,593490.html

   10 listopada 2015, 17:35

   Słowenia postawi płot, Słowacja skarży decyzję UE, w Bułgarii strach

   Słowacja w swym pozwie przeciwko decyzji o rozmieszczeniu uchodźców w państwach Unii Europejskiej na podstawie obowiązkowych kwot zamierza zakwestionować prawo krajów członkowskich do przyjęcia takiego rozwiązania w głosowaniu większościowym. Premier Słowenii Miro Cerar zapowiedział natomiast postawienie tymczasowego ogrodzenia z drutu żyletkowego na granicy z Chorwacją, by lepiej kontrolować przepływ migrantów.

   – Mamy wątpliwości, czy podjęcie decyzji o rozmieszczeniu uchodźców w państwach Unii Europejskiej na podstawie obowiązkowych kwot większością głosów było w tej sprawie w ogóle możliwe. Zakwestionujemy prawo ministrów spraw wewnętrznych do decydowania o skierowaniu konkretnych ludzi na terytorium konkretnego państwa – powiedział słowacki premier Robert Fico w wykładzie dla studentów Wyższej Uczelni Paneuropejskiej w Bratysławie. Dodał, że na złożenie pozwu Słowacja ma czas do 18 grudnia.

   Słowacja się nie podporządkuje

   O rozdzieleniu 120 tys. uchodźców postanowili we wrześniu unijni ministrowie spraw wewnętrznych znaczną większością głosów. Przeciwko były Czechy, Słowacja, Rumunia i Węgry, natomiast Finlandia wstrzymała się od głosu. Jednak tylko Słowacja oświadczyła później, że nie podporządkuje się tej decyzji i zaskarży ją przed unijnym sądem. Szef słowackiego rządu już wcześniej proponował, by przedsięwzięcia związane z przeciwdziałaniem kryzysowi migracyjnemu uchwalali nie ministrowie spraw wewnętrznych, lecz unijni przywódcy w trakcie spotkań na szczycie. Podczas gdy do przyjęcia decyzji ministrów wystarczy tylko ich kwalifikowana większość, to na szczytach przywódców wymagana jest jednomyślność.

   Przyjmą dwustu migrantów

   Fico wskazał, że większość uchodźców stara się dotrzeć do Unii Europejskiej z powodów ekonomicznych, a UE nie zdoła w praktyce wyegzekwować obowiązkowych kwot. Jak zaznaczył, do tej pory w ramach UE udało się przemieścić tylko około 120 migrantów.

   – Skoro luksemburski sąd (czyli Europejski Trybunał Sprawiedliwości – red.) będzie rozstrzygał w sprawie pozwu w jakimś horyzoncie czasowym, to do tego czasu przeniesienie 120 tys. migrantów bez wątpienia nie nastąpi. Ci ludzie nie są tym zainteresowani – powiedział Fico.

   W ramach dobrowolnych działań na rzecz złagodzenia kryzysu wokół uchodźców słowacki rząd planuje przyjęcie dwustu syryjskich migrantów – czyli wyraźnie mniej niż przypada na to państwo z tytułu obowiązkowych kwot unijnych. Główny kraj tranzytowy Premier Słowenii Miro Cerar zapowiedział natomiast postawienie tymczasowego ogrodzenia z drutu żyletkowego na granicy z Chorwacją.

   – W najbliższych dniach rozpoczniemy stawianie tymczasowego technicznego ogrodzenia na granicy, by kierować napływem migrantów – powiedział Cerar na konferencji prasowej.

   – Nie zamykamy granicy. Chcemy zapewnić kontrolowany i bezpieczny przepływ migrantów i uniknąć katastrofy humanitarnej – zaznaczył. Ponad 170 tys. migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu przybyło do liczącej 2 mln mieszkańców Słowenii od połowy października, kiedy to Węgry zamknęły swą granicę z Chorwacją. Słowenia stała się głównym krajem tranzytowym dla migrantów zmierzających ku Austrii i Niemcom.
   (…)

   hamilton 9 dni temu
   Bardzo podoba mi się zdjęcie, naliczyłem 6 dzieci i kilka kobiet.

   Polubienie


 38. Eagles of Death Metal na scenie klubu Bataclan tuż przed zamachami (AFP / Rock&Folk / Marion Ruszniewski)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Czlonkowie-zespolu-Eagles-of-Death-Metal-po-raz-pierwszy-opowiedzieli-o-zamachu-w-Bataclan,wid,17991874,wiadomosc.html

  akt. 22.11.2015, 15:04

  Członkowie zespołu Eagles of Death Metal po raz pierwszy opowiedzieli o zamachu w Bataclan

  Członkowie zespołu Eagles of Death Metal, który grał koncert w paryskim klubie Bataclan, gdzie w ataku terrorystów zginęło 89 osób, po raz pierwszy zabrali głos ws. masakry. Jesse Hughes, wokalista grupy, ujawnił, że islamiści wtargnęli do garderoby, gdzie schowali się ludzie z publiczności.
  (…)
  Sala koncertowa Bataclan od dawna była „na muszce'” terrorystów, ponieważ dzierżawili ją Żydzi. Podczas przesłuchań sprawców dokonanego w Kairze w 2009 zabójstwa francuskiego studenta, można było usłyszeć od członków tej grupy terrorystycznej noszącej nazwę „Dżajsz al-Islam” (Armia Islamu), że mieli oni zamiar dokonać zamachu na tę salę prowadzoną przez żydowskich przedsiębiorców.

  Już w latach 2007-2008 ta paryska sala była na celowniku skrajnych ugrupowań, ponieważ urządzały tam konferencje organizacje żydowskie, a także izraelska Policja Graniczna.

  Pascal Lalux, który był właścicielem lokalu przez 40 lat, oświadczył, że obiekt został sprzedany we wrześniu innym właścicielom – odnotował izraelski dziennik „The Times of Israel”.

  ~anonymous 3 godziny i 54 minut temu
  ….zostal sprzedany po 40 latach we wrzesniu. LOL World trade center tez zostal sprzedany i ubezpieczony. 😀

  ~masło maślane frytki z ziemniakami 4 godziny i 19 minut temu
  Właściciel wiedział co zrobić ,a bandyci nie wiedzieli ,że lokal ma nowego właściciela

  ~staszek 3 godziny i 14 minut temu
  Trzeba było podać do wiadomości ze żydzi juz nie są właścicielami. ..nie było by masakry…

  ~kogel 16 minut temu
  Eagles of DEATH metal to taki głupi zbieg okoliczności z tym co się tam stało..nawiasem ciekawa ta niechęć isis do żydów…nawiasem.2, ponoć kilka tysięcy żydów nie przyszło do pracy w WTC dniu zamachu 11 wrzesnia

  ~33 35 minut temu
  Czyli żydzi sprzedali salę nagle po 40 latach, tuż przed zamachem?

  Polubienie

 39. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/obama-odejscie-asada-jest-konieczne-by-w-syrii-panowal-pokoj/715hvh

  19 lis, 09:42

  Obama: odejście Asada jest konieczne, by w Syrii panował pokój

  Odejście syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada jest konieczne, by wojna domowa w Syrii mogła się zakończyć – powiedział prezydent USA Barack Obama podczas spotkania z kanadyjskim premierem Justinem Trudeau.

  Zdaniem prezydenta Iran i Rosja (sojusznicy Asada) muszą zdecydować, czy chcą wspierać reżim Asada, czy „zachować państwo syryjskie”, pomagając w przeprowadzeniu transformacji ustrojowej i powołaniu prawomocnego rządu.

  Po spotkaniu z Obamą Trudeau zapewnił o poparciu Kanady dla walczącej z IS międzynarodowej koalicji pod egidą USA. „Kanada musi pozostać i pozostanie ważnym partnerem w koalicji”, jednak nie zmieni decyzji w sprawie zakończenia nalotów w Iraku i Syrii. Jednocześnie Trudeau potwierdził, że Kanada wycofa – jak zapowiadano – sześć swoich myśliwców, które atakują pozycje Państwa Islamskiego w tych krajach.

  Amerykańskie władze liczą na to, że Rosja skłoni się ku rozwiązaniu, by w powojennej Syrii nie panował reżim Asada – ocenia agencja Associated Press. Jak mówił w środę sekretarz stanu USA John Kerry, choć międzynarodowe negocjacje ws. przyszłości Syrii są bardzo skomplikowane, także Iran i Rosja podpisały się pod deklaracją, że Syria ma być zjednoczona, świecka i tolerancyjna wobec różnych religii i kultur, i zgodziły się na proces pokojowy, w ramach którego w Syrii zostanie utworzony przejściowy rząd oraz zostaną przeprowadzone wybory i zmieniona konstytucja.

  Rozmowy Obamy i Trudeau były pierwszą oficjalną rozmową obu przywódców. Odbyły się w kuluarach szczytu państw członkowskich Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w Manili, stolicy Filipin.

  jerzyjj : Odtajniony amerykański raport ujawnia, iż Pentagon „stworzył” ISIS jako „narzędzie” do obalenia prezydenta Syrii. Od pierwszego, nagłego i dość dramatycznego objawienia się fanatycznej grupy islamskiej znanej jako ISIS, która jeszcze rok temu była w dużej mierze nieznana na światowej scenie i która szybko zastąpiła zużytą i zmęczoną al Kaidę na miejscu terrorystycznego globalnego straszaka, sugerowaliśmy, że począwszy od „klipów na Youtube ścięcia dziennikarzy” cel finansowanego przez Arabię Saudyjską państwa islamskiego był prosty: by wykorzystać dżihadystów jako narzędzie dla osiągnięcia politycznego celu: obalenia syryjskiego prezydenta Assada, który przez lata stał na drodze budowy Katarskiego gazociągu. Gazociąg ten jest jedynym projektem, który mógłby zdetronizować dominującą energetycznie w Europie Rosję. Konflikt ten osiągając punkt kulminacyjny nieudanej wojskowej obecności na Morzu Śródziemnym w 2013 roku niemal doprowadził do quasi-wojny światowej.

  Narracja i fabuła tego konfliktu była jednak tak przejrzysta, że nawet Rosja szybko ją przejrzała. Przypomnijmy informacje z września ubiegłego roku: “Jak podaje LiveLeak jeśli Zachód zbombarduje bojowników państwa islamskiego ISIS w Syrii bez konsultacji z Damaszkiem, to sojusz anty-ISIS może skorzystać z okazji, aby uruchomić ataki na wojska prezydenta Baszara Assada, zgodnie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Oczywiście Ławrow rozumie, że nowa strategia Obamy wobec ISIS w Syrii jest pchaniem naprzód katarskiego rurociągu (co również było siłą napędową działań w 2013 roku) i Rosja zauważa, że ISIS jest pretekstem do bombardowania syryjskich sił rządowych i ostrzega, że „taki rozwój doprowadzi do ogromnej eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.”
  Jednak jedną rzeczą jest spekulowanie a czymś zupełnie innym jest mieć na to twarde dowody. I choć spekulacje na temat sponsorowania alKaidy przez CIA przez ostatnie dwie dekady były mocno rozpowszechnione i że organizacja ta jest wykorzystywana przez USA jako fasada dla osiągnięcia krajowych i geopolitycznych interesów i tym samym, że ISIS jest niczym więcej niż al-Kaidą 2.0, to nie istniały rzeczywiste dowody na potwierdzenie takich tez.

  Obecnie wszystko się zmieniło gdy odtajnione przez rząd USA tajne dokumenty pozyskane przez kancelarię Judical Watch pokazują, że zachodnie rządy celowo sprzymierzyły się z Al-Kaidą i innymi ekstremistycznymi grupami islamistów dla obalenia syryjskiego dyktatora Bashira al-Assada. Według reportera śledczego Nafeeza Ahmeda, „odtajnione dokumenty ujawniają, że w koordynacji z krajami Zatoki Perskiej i Turcją, Zachód celowo sponsorował brutalne islamistyczne grupy dla destabilizacji Assada, pomimo przewidywań, że takie działanie może prowadzić do powstania państwa islamskiego w Iraku i Syrii (ISIS).”

  Zgodnie z odtajnionym, amerykańskim dokumentem Pentagon przewidział prawdopodobny wzrost „państwa islamskiego”, jako bezpośrednią konsekwencję strategii, ale opisał taki obrót spraw jako strategiczną okazję „odizolowania syryjskiego reżimu.”

  I nie tylko to: jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, teraz gdy ISIS działa na całym Bliskim Wschodzie ścinając głowy w Hollywoodzkim stylu (być może dosłownie) w jakości HD, USA ma wiarygodne uzasadnienie do sprzedaży w regionie wyrafinowanych, nowoczesnych, wartych miliardy, broni w celu „modernizacji” i „uzupełnienia” arsenału sojuszników w Arabii Saudyjskiej, Izraelu i Iraku. To że amerykański kompleks przemysłowo militarny jest zwycięzcą za każdym razem gdy gdziekolwiek na świecie wybucha wojna (zwykle z pomocą CIA) jest już dla wszystkich jasne. To co nie było dotąd jasne to jak USA organizowało aktualny bieg wydarzeń na Bliskim Wschodzie.
  Teraz, dzięki odtajnionemu raportowi, mamy o wiele lepsze zrozumienie nie tylko jak doszło do obecnych wydarzeń na Bliskim Wschodzie ale tego jaka była rola Ameryki jako władcy marionetek prowadzącego do wszystkich tych konfliktów.

  Islamiści Zachodu.
  Odtajniony ostatnio dokument DIA z 2012 roku potwierdza, że główną grupą anty-Asadowskich rebeliantów w tym czasie byli islamscy rebelianci powiązani z grupami z których powstało ISIS. Mimo to, grupy te miały w dalszym ciągu otrzymywać wsparcie od zachodnich sił zbrojnych i ich regionalnych sojuszników. Zauważając, że „Salafici [sic], Bractwo Muzułmańskie i AQI [al-Kaida w Iraku] są głównymi siłami napędowymi rebelii w Syrii,” dokument stwierdza, że „Zachód, kraje Zatoki Perskiej i Turcja wspierają opozycję „, podczas gdy Rosja, Chiny i Iran „wspierają reżim [Assada].” 7-stronnicowy dokument DIA stwierdza, że Al-Kaida w Iraku (AQI), która była prekursorem „Islamskiego Państwa w Iraku” (ISI), który stał się „Islamskim Państwem w Iraku i Syrii,” od samego początku wspierała syryjską opozycję zarówno ideologicznie jak i poprzez media.” Tajny raport Pentagonu zauważa, że „wybuch rebelii w Syrii” przyjął „sekciarski kierunek” przyciągając różnorodne sunnickie “religijne i plemienne” wsparcie z całego regionu. W części zatytułowanej „Przyszłe założenia kryzysu” raport DIA przewiduje, że podczas gdy reżim Assada przetrwa, zachowując kontrolę nad terytorium Syrii, to kryzys będzie nadal eskalował w kierunku „wojny przez pośredników.” (proxy war) W dokumencie zalecono także tworzenie „bezpiecznych przystani w ramach międzynarodowej pomocy/schronienia, podobnego do tego jakie miało miejsce w Bengazi w Libii które zostało wybrane jako centrum dowodzenia dla tymczasowego rządu.” W Libii anty-Kaddafijscy rebelianci będący w większości milicją stowarzyszoną z al-Kaidą byli chronieni przez „bezpieczne przystanie” (aka „NATO-wską strefę zakazu lotów”).

  ~Gandalf : To nie Assad tylko Obama musi odejść żeby zapanował w Syrii pokój. Kto dostarcza Al-Kaidzie w Syrii broń ? Takie działanie jest nielegalne i to USA łamią prawo międzynarodowe. Akurat tak się składa, że w każdym cywilizowanym państwie opozycjonista z bronią z automatu staje się terrorystą wyjętym spod prawa. A międzynarodowe prawo zabrania udzielania wsparcia takim organizacjom. Jeśli już chcą to zrobić to niech otwarcie wypowiedzą wojnę Państwu Syryjskiemu – wtedy rozumiem. Co prawda nadal w świetle prawa byliby agresorem ale przynajmniej dokonaliby agresji z otwartą przyłbicą a nie jak tchórze nie swoimi rękami.

  Ciekawe co by zrobił Obama gdyby w tłumie protestujących przed Białym Domem znajdowali się ludzie z bronią którzy strzelają do policjantów ? Oddałby władzę ?

  ~vviki liks : po odejściu Asada w Syrii by zapanowal taki pokój jak w Iraku lub Libii i co do tego nie ma zadnej wątpliwości ,amerykanom chodzi o to by zainstalować tam swoja marionetke która zlikwiduje rosyjska baze wojskowa w Syrii, o to głównie amerykanom chodzi wtedy usrael będzie się mugl panoszyć bez przeszkód na całym bliskim wschodzie i polozy swoje brudne lapy od krwi na instalacjach naftowych w tym regionie

  ~17 : USA nie jest absolutnie wiarygodne. Przypomnę co już głosiło a co zakończyło się niespotykaną tragedią tych narodów którym USA przyniosło rzekomą demokrację ” odejście Saddama Husseina jest warunkiem pokoju w Iraku” potem było ” odejście Muamara al-Kadafiego jest warunkiem pokoju w Libii ” USA mówi ale fakty głoszą co innego.

  ~ravic : W Syrii panowal pokoj poki USrael na rozkaz Obamy, Netanuahu i żydowskich mafii nie zaatakowal tego kraju. Assad jest teraz jedynym gwarantem powrotu pokoju w Syrii, bo pokój na warunkach usraelskich oznacza – trwała okupacje Syrii przez Izrael i los Syryjczykow podobny do Palestynczykow – czyli obozy koncentracyjne i totalna eksterminacja.

  ~megrez : Obama otwarcie grozi Syryjczykom, albo będą cicho siedzieć i robić co on każe, albo US i posłuszne kundle zniszczą ich kraj. A presstytutki siedzą cicho. Ale gdyby to Putin powiedział, że na Ukrainie prezydentem ma być jakiś niby Ukrainiec od 30 lat mieszkający w Moskwie, to byłoby larum na cały świat.

  ~Marek : A Obama dalej swoje! Irak Libia nic go nie nauczyly!! Niech zyje „demokracja” ??Trzeba wyeliminowac ostatniego,ktory byl wstanie te dzicz za morde trzymac!! Od tej jego „demokracji” to w Europie bedzie goraco! Ale chyba o to tu chodzi!!

  Polubienie

 40. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ministerstwo-obrony-rosji-141-nalotow-w-syrii-uderzono-w-472-cele/1kc4ns

  Ministerstwo Obrony Rosji: 141 nalotów w Syrii, uderzono w 472 cele

  Rosyjskie siły powietrzne przeprowadziły przez weekend 141 nalotów w Syrii i uderzyły w 472 „cele terrorystów” – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji, na które powołuje się agencja RIA-Nowosti.

  Rosyjskie odrzutowce trafiły w cele w syryjskim Aleppo, Damaszku, Idlibie, Latakii, Hamie, Ar-Rakce, Hims i Dajr az-Daur – sprecyzował resort w komunikacie.

  W niedzielę prezydent Syrii Baszar el-Asad oświadczył, że jego wojska posuwają się naprzód „prawie” na wszystkich frontach dzięki rosyjskim nalotom, które rozpoczęły się 30 września. Według Asada rosyjskie naloty są skuteczniejsze niż naloty koalicji pod wodzą USA, ponieważ Moskwa koordynuje swe działania z rządem syryjskim.

  Od czasu, gdy rosyjskie lotnictwo rozpoczęło naloty w Syrii, wojska syryjskie zajęły dziesiątki miejscowości na północy i na zachodzie kraju. Na rozkaz prezydenta Władimira Putina Rosjanie znacznie nasilili naloty w Syrii po ujawnieniu, że przyczyną katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego 31 października na Synaju była bomba. Odpowiedzialność za ten zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie (IS).

  Rosja zapewnia, że celem jej działań w Syrii jest IS i inne terrorystyczne ugrupowania zbrojne, jednak krytycy jej zaangażowania twierdzą, że rosyjskie lotnictwo atakuje też umiarkowanych rebeliantów, przeciwników reżimu Asada.

  Od wybuchu konfliktu syryjskiego w marcu 2011 r. zginęło ponad 250 tysięcy ludzi.

  ~odrzuć to : Przestańcie z tym „umiarkowaniem” Nie istnieje takie coś jak umiarkowany rebeliant! Niby w czym to umiarkowanie miałoby się objawiać. Zachowując styl informowania powinni oni się nazywać „proamerykańscy rebelianci” W czym tkwi różnica między umiarkowanym a nieumiarkowanym? I czy proponowany przez cywilizowany zachód rząd przejściowy ma być równie skuteczny w utrzymaniu porządku jak ten w Libii i Iraku? Przestańcie manipulować nas w kierunku wojny światowej!

  ~Tyrion.L : Naloty są skuteczniejsze bo są autentyczne a nie udawane. Rosja postawiła Amerykanów w wyjątkowo nieciekawej sytuacji. Z jednej strony twierdzą , że walczą ( na niby) , a z drugiej strony pielęgnują swój wynalazek czyli isis i pilnują aby im się nie stała krzywda. Ruscy się nie przejmują tylko bombardują ile wejdzie aż wióry lecą. Z drugiej strony nie psądząm Rosjan o altruizm . Pilnują po prostu swoich interesów i pomagają przy tym Europie.

  ~śmieszna historia : Jeśli ci tzw. umiarkowani są przed siłami ISIS, to jak mają siły legalne Syrii uderzy na terrorystów z państwa islamskiego? Po prostu muszą się przedrzeć przez tych, którzy pośrednio współpracują z państwem islamskim. i to jest zwykła sztuka taktyczna i operacyjna prowadzenia walk. I tu widać, że głównym celem tej wojny dla północnej ameryki nie jest ISIS a tylko zniszczenie Asada. Niech mi ktoś powie jak zaatakować siłami lądowymi ISIS skupiony przy granicy z Turcją i rakiem oraz Jordanią, mając najpierw siły niby wspierane przez amerykanów którzy walczą z Asadem a mającymi za swoimi plecami ISIS i jeszcze do dziś walczącymi. Czyżby opozycja umiarkowana walczyła na dwa fronty? Propagandowa bzdura i bez logiki.

  ~Bolek : Zgraja ćwierćanalfabetów, muzułmańskich poganiaczy kóz wypowiedziała wojnę najbardziej zaawansowanej – pod każdym względem – cywilizacji wolnych ludzi. Najbardziej zaawansowana cywilizacja odpowiedziała w sposób adekwatny. Wysłała przeciw poganiaczom kóz okręty o napędzie jądrowym, oraz samoloty tak zaawansowane technicznie, że nikt nie wie jak one działają. Uruchomiono procedury dowodzenia o jakich najmądrzejsi z mądrych, muzułmańscy mędrcy nie mają bladego pojęcia. Odpór cywilizowanego swiata pochłonął astronomiczne sumy ofiarowane przez europejskiego podatnika. Wojna o pokój to nie żarty i musi kosztować.

  Odpowiedź ze świata poganiaczy kóz nadejdzie wkrótce i będzie kosztować niewspółmiernie mniej… jakieś dwa tysiące euro. Trzysta euro za stare, 15 – letnie Ranault Twingo, służące za bojowy środek transportu. Pozostałą kwotę pochłoną dwa AK – 47, oraz cztery magazynki i dwa ręczne granaty użyte w finale. Odpowiedź może nadejść w każdym czasie i w każdym miejscu. Takie odpowiedzi będą nadchodzić dopóki europejscy przywódcy nie dostrzegą sedna problemu i nie pojmą przyczyn i istoty muzułmańskiego terroryzmu. Akty muzułmańskiego terroru będą się zdarzać tak długo jak długo będziemy trwać w hipokryzji i pozwolimy sobie wmawiać, że to Belgowie zaatakowali Francuzów na Placu Pigalle, a w Sztokholmie – w salonie Ikea – dwóch Szwedów zarżnęło dwie Szwedki.

  Do działań tego typu nie trzeba skomplikowanych, tajnych struktur planowania i dowodzenia, nie potrzeba saudyjskich petrodolarów, ani armii konspiratorów. Wystarczą setki tysięcy – mieszkających w Europie – zindoktrynowanych religijnie muzułmanów gardzących nami, naszą religią, tradycją i kulturą.

  ~goodbye left side : I co na to „nasze niezależne” polskojęzyczne media!? Się okazało że Rosjanie posiadają nowoczesną i doskonałą broń, rażącą cele oddalone o setki kilometrów ze zdumiewającą precyzją! Jak się okazuje ich rakiety nie są zrobione z kartonu i gipsu a samoloty same nie spadają z nieba! Dalej tak będziecie zawodzić „majdanowcy” i wywijać zardzewiałą szabelką!?

  ~Hagan : Rosja atakuje również biednych „umiarkowanych” terrorystów. Co za pajac pisze takie bzdury. Trzeba być zaślepionym prozachodnim lemingiem, żeby nie widzieć co sie dzieje z Europą. A może chodzi o mącenie ludziom w głowach, żeby rozmydlić sukces Putina, bo on zrobił więcej w miesiąc niż „koalicja” przez rok.

  ~Litości! : Skoro trafiły to sukces czy nie? Gdyby nie trafiły to możecie napisać. A tak typowa dla onetu bajeczka – „kierowca był trzeźwy”. „spadł śnieg, był biały”, a teraz „myśliwce trafiły w cel”. W czasach gdy pożna sprawdzić człowiekowi co czyta z satelity, matoł z redakcji informmuje nas że bomba trafiła w cel. Litości!!!!

  Polubienie

 41. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/poroszenko-bledem-jest-ufanie-putinowi-w-sprawie-syrii/ll1ps3

  PAP 19 lis, 09:33

  Poroszenko: błędem jest ufanie Putinowi w sprawie Syrii

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że błędem jest ufanie przywódcy Rosji Władimirowi Putinowi w sprawie konfliktu w Syrii i walki z Państwem Islamskim. Putin nie pomoże sprawie pokoju – stwierdził w wywiadzie dla dziennika „La Repubblica”.

  W rozmowie opublikowanej w dniu wizyty w Rzymie Poroszenko oświadczył, że zdumiewające jest zaangażowanie prezydenta Putina w walkę z islamskim terroryzmem podczas gdy „wspomaga terrorystów na wschodzie Ukrainy”; tych samych – dodał – którzy zestrzelili malezyjski samolot w zeszłym roku.

  Petro Poroszenko stwierdził, że koalicja państw walczących z Państwem Islamskim nie powinna ufać Putinowi, bo do tej pory – jak zauważył – jego wojska bombardowały głównie pozycje przeciwników sił prezydenta Syrii Baszara el-Asada, a nie dżihadystów z Państwa Islamskiego. To zaś w jego ocenie zwiększyło liczbę uchodźców uciekających do Europy.

  Poroszenko przyznał, że podziela opinie tych, którzy uważają, że poprzez swoje zaangażowanie w Syrii Kreml chce renegocjować potem porozumienia z Mińska w sprawie Ukrainy. Jego zdaniem nie można na to pozwolić. Trzeba natomiast, dodał, doprowadzić do wycofania sił rosyjskich ze wschodniej Ukrainy i zaprzestania prowadzenia przez nie ostrzału.

  Zapytany o to, czy dla Ukrainy Krym jest na zawsze stracony, Poroszenko odparł, że na pewno nie. Za ważne uznał to, że wspólnota międzynarodowa nie uznała jego aneksji przez Rosję. „Ale nie będzie żadnej próby militarnego odzyskania” Krymu – zapewnił.

  Ukraiński przywódca spotka się w Rzymie z premierem Włoch Matteo Renzim, który powiedział kilka dni wcześniej, że „można ufać Putinowi”. W sprawie konfliktu syryjskiego „nie powinien on być głównym rozgrywającym, ale absolutnie fundamentalne znaczenie ma to, by był zaangażowany” – uważa Renzi. Powtórzył w poniedziałek, że jego krajowi zależy na udziale Moskwy w rozmowach na forum międzynarodowym.

  – Budowa tożsamości europejskiej bez Rosji byłaby absurdem – ocenił włoski premier.

  – Putin ze swymi pozytywnymi i negatywnymi stronami, które znamy, jest szefem państwa o absolutnie kluczowym znaczeniu dla stabilności na świecie – podkreślił. Jak zastrzegł, rozumie niektóre kraje bałtyckie, ale – dodał – „byłoby absurdem wznoszenie żelaznej kurtyny przeciwko Rosji”.

  ~kolo123 : Skazani na śmierć za Polskość. „Nie zawahasz się wykonać największego przestępstwa, jeśli tego będzie wymagać dobro sprawy” – tak brzmiało siódme przykazanie nacjonalisty ukraińskiego ustalone na pierwszym kongresie OUN (Wiedeń – Praga, 1929-1930).
  Banderowcy nie miewali chwil zawahania, udokumentowano 136 rodzajów tortur. Skalpowanie, wyjątkowo szeroki uśmiech, wianuszki, zaprzęg konny i orły. Przyjemne nazwy, pod którymi kryje się niewyobrażalna brutalność i straszna śmierć. Znacznie okrutniejsza niż ta stosowana przez radzieckie służby specjalne NKWD. Zdzieranie włosów z głowy wraz ze skórą, czy przybijanie małych dzieci dookoła grubego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. „wianuszki”, to tylko niektóre z bezdusznych metod uśmiercania Polaków.

  ~hehe : Przestańcie już z tą propagandą, bo już czytać tego nie można. 1. Napływ uchodźców rozpoczął się po zaproszeniu p. Merkel już latem, a Rosjanie weszli do Syrii dopiero 30 września. 2. Uchodźcy pochodzą głównie z obozów w Turcji, do tego Afgańczycy, Libijczycy, Tunezyjczycy itd, Putin tam też robi naloty? 3. Umiarkowana opozycja szkolona przez US do dosłownie 5 pięć osób, z tyloma ludźmi Amerykanie mają kontakt, reszta uciekła do Europy lub przeszła na stronę ISIS, to oficjalne dane Pentagonu.

  ~Pi… : Taak…poroszenko ( ukraiński oligarcha…)…człowiek, który rozpieprd… totalnie państwo…holduje faszystom i wszelkiego rodzaju mętom – to jest wzór do naśladowania „hieroj – przecież…:D ) cwaniaku w Rzymie to ty nie znajdziesz sojusznika…A Berlinie i Paryżu już też nie….więc mam nadzieję że i Warszawa da sobie spokój z popieraniem obecniej nacjonalistycznie zorientowaj ekipy…bo Słowacy , Czesi, i Węgrzy już dawno dali do zrozumienia ze nie popierają obecnego Kijowa…No jeszcze litwa Was poprze…pozdrawiam zdrowo myslacych

  ~Z tym idą do… Europy… do ~gloria: Ukraińskie dzieci uczą się podstaw alfabetu na podstawie historii OUN-UPA. Podręcznik nasycony jest banderowską symboliką, która nam, Polakom, kojarzy się jednoznacznie – z ludobójstwem i okrucieństwem.

  „Powstańczy alfabet” w założeniu ma nauczać ukraińskie dzieci czytania i pisania. Jego autorem jest Oleh Witwićkyj, historyk i działacz społeczny. Książka przedstawia historię i perypetie chłopca o imieniu Alyarmyk, który wchodzi do ruchu narodowowyzwoleńczego, gdzie dominują symbole i barwy OUN-UPA. W książce postaciami, jakie występują w podręczniku, w którym historia przeplata się z bieżącymi wydarzeniami na Ukrainie, są m.in. Adolfyk, Stalin, Liliputin, których odniesień chyba nie trzeba tłumaczyć, czy chociażby Medwedczukowycz, co stanowi połączenie nazwisk Wiktora Medwediewa i Wiktora Janukowycza.

  Podręcznik, z którego ukraińskie dzieci będą się uczyć liter, zawiera kult bojownika UPA w walce o niepodległą Ukrainę z armią sowiecką, z Rosjanami, stanowi też formę przeciwstawiania się innym nacjom. Pod poszczególnymi znakami alfabetu kryją się nazwy nastawiające negatywnie dzieci do określonych środowisk czy osób.

  Inny elementarz nosi znamienny tytuł „Stepan Bandera i ja”
  http://ic.pics.livejournal.com

  ~z sieci do ~hehe: Schizofrenia. Według Wikileaks, Panowie McCain i Saakaszwili przerzucają terrorystów z Ukrainy do Syrii. Senator McCain stara się usilnie doprowadzić do rozpoczęcia /sprowokowania/ operacji lądowej USA w Syrii. Pan Saakaszwili planuje dzięki swoim ludziom stworzyć na terenie Syrii „Nową Gruzję” – a może tylko uwić sobie nowe gniazdko? Według Wikileaks „tymi ludźmi” Saakaszwilego są gruzińscy Czeczeni którzy teraz znajdują się w Kramatorsku a są przerzucani do jednego z obozów „Dżebhat An-Nusra”.

  ~Piotr Paryz : Kto wpuszcza tego Burżuja-bandersyna na Polskie forum Onetu? Najpierw niech ta swołocz ukraińska przeprosi za morderstwa Wołyńskie!!! A także za morderstwa na wschodniej Ukrainie swojego narodu!!! Trybunał dla niego i jego folksdojczów typu Jaceniuk i reszta bandy UPA-dlincow!!!

  ~A2 do ~Pełen podziwu: Poroszenko także wysłał „pokojowo” nastawione bojówki nacjonalistów ukraińskich do Donbasu i jak się okazuje to był ten jego plan na pokój w tym regionie. Ciekaw jestem jak się potoczą jego losy bo bycie szczekaczką Usraela nie nakarmi ludności Ukrainy.

  Polubienie

 42. http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kontrola-dostepu-do-broni-w-ue-ekspert-ta,140,0,1962124.html

  Kontrola dostępu do broni w UE. Ekspert: ta dyrektywa to bubel prawny, służy tylko terrorystom

  Atak terrorystyczny na Paryż wywołał nie tylko energiczne działania policji i służb specjalnych w wielu państwach, ale także skłonił Komisję Europejską do ekspresowych zmian w prawie, które mają podnieść bezpieczeństwo obywateli Unii. Jak jednak przekonują niektórzy eksperci, przyjęty przez Brukselę kurs może oznaczać większą swobodę działań terrorystów i jeszcze słabszą pozycję obywateli.

  Chodzi o przyjętą właśnie dyrektywę w sprawie broni palnej, która zakłada przede wszystkim utrudnienie dostępu do takiego rodzaju broni, zwiększenie kontroli nad jej obrotem i zacieśnienie współpracy pomiędzy członkami UE w tej sprawie.

  Dyrektywa unijna zakłada między innymi zaostrzenie przepisów dotyczących kolekcjonowania broni, by ograniczyć ryzyko dostępu do niej przez przestępców, bezwzględny zakaz posiadania przez osoby prywatne broni samopowtarzalnej, nawet pozbawionej cech użytkowych i utrudnienie handlu bronią i amunicją w internecie.
  (…)

  elak 89.239.121.* 2015-11-23 19:51
  i tak powoli pod pretekstem zamachów terrorystycznych ograniczą ludziom dostęp do broni i swobody obywatelskie. A potem to juz tylko chipowanie i NWO.

  marek613 159.205.54.* 2015-11-23 19:52
  Czy wiadomo ile legalnej broni użyli terroryści?

  Jarek300 178.43.14.* 2015-11-23 19:52
  Co za debile unijni w tej Brukseli siedza albo ukryci terrorysci . To Obywatel powinienh miec ulatwiony dostep do broni by w razie napadu móc zastrzrelić łobuza teroryste. Jedno jest pewne gdyby kazdy uczciwy czlowiek mial broń to taki bandzior nie zdazylby wystrzelic 5 sztuk i już by odlecial do hurys w niebiosach .

  Aśka. 217.99.207.* 2015-11-23 19:42
  DEBILIZM NIE MA GRANIC Po zamachu chyba wszyscy powinni miec dostęp do broni oprócz emigrantów. A ustawa powoduje że tylko emigranci ją bedę mieć.

  aqu@ 83.245.232.* 2015-11-23 19:38
  Powoli składa się to w logiczną całość,sprowadzenie muzułmanów, tania siła robocza, skoro Polak przeżyje za 500 e na miesiąc to francuz i niemiec też może.A rozbrojenie,no cóż, gdyby się zbuntowali to mogą strzelać tylko z procy..Nadchodzi era taniej siły roboczej, o co zabiegają korporacje..

  krys780 46.5.0.* 2015-11-23 19:24
  Ci durnie z Brukseli najpierw otworzyli drzwi terrorystom a teraz zabierają społeczeństwu możliwość obrony. DEBILE. Nic dziwnego że terroryści mówią o tym iż wyrżną nas w pień. Bruksela właśnie wysyła nas w ich ręce jak stado owiec. Jedyny ratunek to odejść z unii !!! Niech sami giną jak owce.

  Tom616 94.2.91.* 2015-11-23 19:18
  Przestępcy nie pytają o pozwolenie. My jesteśmy wolnymi ludźmi co gwarantuje nam konstytucja przynajmniej powinna i nie musimy się pytać nikogo o żadne pozwolenie i mamy prawo bronić siebie swego mienia i swojej rodziny oraz życia wszelkimi dostępnymi środkami. Nie bądźcie głupotami i nie dajcie sobie wmówić że potrzebujecie jakie kolwiek pozwolenie na cokolwiek, nie jesteście niczyją własnością zrozumcie to wreszcie!!!

  koperek12 83.28.222.* 2015-11-23 19:16
  „W izraelu palestyńczyk zaatakował nożem ludzi w kawiarni, zastrzelił go obywatel pijący kawę ocalając być może kilka osób od ran bądź śmierci” Cytat z WP w sprawie Izraela z tamtego tygodnia. Czyli jakby nikt nie miał tam brni to on by pociął kilka osób zanim by ktoś go powstrzymał?o

  ala22 141.8.40.* 2015-11-23 19:06
  idioci, jak zwykle w ue, zamiast dać możliwość kupna broni każdemu kto chce, to się tego zabroni pod karą p******, a trorysta któremu wszystko jedno, obwiesi się pasem szachida i kupi kałacha na pchlim targu, wystrzylo wszystkich wokoło jak dzikie kaczki, bo kto mu przeszkodzi, i czym, palcem?

  Polubienie

 43. http://sportowybar.wp.pl/gid,17992352,kat,1041241,title,skandal-w-niemczech-minute-ciszy-przerwaly-krzyki-precz-z-merkel,galeria.html

  Skandal w Niemczech. Minutę ciszy przerwały krzyki „Precz z Merkel”

  Zaatakowali Merkel

  W trzeciej lidze niemieckiej spotkały się drużyny Erzgebirge Aue i Dynamo Drezno. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze stanęli w kółku. Po chwili miała się rozpocząć minuta ciszy. Szybko jednak została przerwana.

  Kibice nie uszanowali symbolicznych 60 sekund. Zamiast milczeć zaczęli krzyczeć.

  – Precz z Merkel – niosło się na trybunach.

  ~MataDor76 (12:35)
  To żaden skandal. Skandalem (i to lekko powiedziane) to jest to co Merkel zrobiła z Europą przyjmując muzułmanów do Europy. Najprawdopodobniej jesteśmy świadkami końca Europy narodów i cywilizacji białego człowieka. Makabra jakaś generlanie

  ~veto (11:31)
  Jaki skandal? Po prostu zdrowy głos ludu!!!!

  Polubienie

 44. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kurdyjskie-oddzialy-zblizaja-sie-do-stolicy-panstwa-islamskiego/g80x64

  Kurdyjskie oddziały zbliżają się do „stolicy” Państwa Islamskiego

  Oddziały kurdyjskie znalazły się bardzo blisko ar-Rakki – miasta, które Państwo Islamskie ogłosiło „stolicą” kalifatu. Kurdowie są bardzo zmotywowani, bo choć nie dysponują ciężkim sprzętem, są wspierani przez siły powietrzne Francji, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych. Czy miasto uda się odbić z rąk ISIS? Na to pytanie stara się odpowiedzieć reporter CNN Nick Paton Walsh.

  ~realista : Rosjo do ataku. Turcy nienawidzą Kurdów.Jak na wycieczce w Turcji zapytałem tureckiego przewodnika dlaczego tak traktują Kurdów myślałem,że mnie pobije. Polska przewodniczka powiedziała aby wszyscy uważali z tym tematem bo to straszni ludzie. Wymordowali przecież ponad milion Ormian.islamista Erdogan nawet ponawia wybory aby rządzić w imię Allaha.

  ~Laik : Jeśli to prawda, to pierwsza zapowiedź tego, że Zachód, szeroko rozumiany, zwija parasol ochronny nad „państwem islamskim” i niechlubnie kończy swoje dzieło zniszczenia. Z jednej strony to dobrze, bo ten koszmar powinien zakończyć się jak najprędzej. Z drugiej strony szkoda, że nie uda się prawdopodobnie złapać złoczyńców i osądzić tak, jak to zrobiono ze zbrodniarzami hitlerowskimi.

  ~morszczuk : Brawo Kurdowie. To dumny naród. Pod koniec lat 70tych zdarzyło mi się pić w akademiku wódkę z Kurdem. Na moje pytania skąd pochodzi, ciągle odpowiadał , że z Kurdystanu. Po godzinie nagabywania, gdzie leży ten Kurdystan, przyznał, że na terenie Iraku.

  ~ssa…sa do ~QmK: Głupiś. Turcja pod wodza Erdogana staje sie panstwem islamskim. Sam Erdogan odpowiedzialnym za zbrodnie wojenne na Kurdach. Kazdy narod ma prawo do samostanowienia a Kurdowie to ponad 40 mln narod bez panstwa .

  ~!! do ~ssa…sa: Uzyskali niepodległośc po I-szej wojnie, niestety rok póżniej znależli tam ropę i Francja, Anglia, Turcja podzieliły się terytorium Królestwa Kurdyjskiego.
  Hahahaha w imię prawa!!!!

  ~pol : Społeczność międzynarodowa powinna wywierać presję na Turcję , Irak i Syrię w kwestii utworzenia Kurdystanu . Wielki szacun dla Kurdów.

  ~wolność słowa&prawda : O sukcesach syryjskiej armii jak zwykle ani słowa 🙂

  Polubienie

 45. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/reuters-turkmeni-twierdza-ze-zastrzelili-dwoch-pilotow-su-24/jhqm2t

  Reuters: Turkmeni twierdzą, że zastrzelili dwóch pilotów Su-24

  Syryjscy Turkmeni zastrzelili dwóch rosyjskich pilotów, którzy katapultowali się z zestrzelonego przez siły tureckie rosyjskiego bombowca Su-24 – twierdzi zastępca dowódcy brygady syryjskich Turkmenów Alpaslan Celik. Natomiast tureckie władze zapewniają, że rosyjscy piloci wciąż żyją – donosi Agencja Reutera.

  Jak powiedział Celik, do rosyjskich pilotów będących w powietrzu otworzyli ogień członkowie brygady syryjskich Turkmenów, dążący do obalenia syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

  – Nasi towarzysze otworzyli ogień i oni zginęli w powietrzu – oświadczył Celik w pobliżu syryjskiej miejscowości Jamadi w prowincji Latakia, trzymając w ręku fragment rosyjskiego spadochronu.

  Putin: zestrzelenie rosyjskiego samolotu było „ciosem w plecy”

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że zestrzelenie rosyjskiego bombowca Su-24 w Syrii wykracza poza ramy walki z terroryzmem. Według niego to „cios zadany Rosji w plecy przez popleczników terroryzmu”.

  Cytowany przez agencję RIA-Nowosti prezydent Rosji powiedział na spotkaniu w Soczi z królem Jordanii Abdullahem II, że samolot wojskowy znajdował się o kilometr od terytorium Turcji, gdy został trafiony, a spadł na terytorium Syrii 4 km od granicy z Turcją.

  – Samolot został zestrzelony nad obszarem Syrii pociskiem powietrze-powietrze z tureckiego samolotu F-16. Spadł na terytorium Syrii 4 km od granicy z Turcją. Znajdował się na wysokości sześciu tysięcy metrów o 1 kilometr od tureckiego terytorium. W żadnym wypadku nasi piloci i nasz samolot nie zagrażali Republice Turcji – powiedział Putin.

  Zaznaczył, że Turcja zaatakowała rosyjski samolot, który bierze udział w walce z terroryzmem, i zrobiła to, mimo że Rosja zawarła z USA porozumienie w sprawie zapobiegania takim incydentom w Syrii.

  – Turcja, jak wiadomo, jest w szeregu tych, którzy twierdzą, że podobno walczą z terroryzmem w składzie amerykańskiej koalicji – oświadczył Putin.

  – To tragiczne wydarzenie będzie mieć poważne następstwa dla stosunków rosyjsko-tureckich. Zawsze odnosiliśmy się do Turcji nie po prostu jak do bliskiego sąsiada, lecz jak do zaprzyjaźnionego państwa – podkreślił Putin.

  – Nie wiem, komu było potrzebne to, co dziś zrobiono, w każdym razie nie nam – zaznaczył Putin w Soczi.

  – Zamiast niezwłocznie nawiązać z nami niezbędny kontakt, strona turecka, o ile mi wiadomo, zwróciła się do swych partnerów w NATO w celu omówienia tej sprawy, jakbyśmy to my zestrzelili ich samolot, a nie oni nasz – powiedział prezydent Rosji.

  Incydent na granicy

  Tureckie myśliwce zestrzeliły dziś rano rosyjski samolot wojskowy przy granicy z Syrią. Władze w Ankarze twierdzą, że był on wielokrotnie ostrzegany, iż narusza przestrzeń powietrzną Turcji. Tureckie wojsko poinformowało, że taki komunikat przekazywany był 10 razy w ciągu pięciu minut. Premier Turcji Ahmet Davutoglu uzasadnił decyzję tureckich sił powietrznych tym, że zgodnie z międzynarodowym prawem jego kraj ma prawo do wszelkich kroków, gdy jego granice są naruszane.

  Rosja utrzymuje, że maszyna nie opuściła przestrzeni Syrii. Według rosyjskiego ministerstwa obrony bombowiec Su-24 został zestrzelony, gdy wracał do bazy lotniczej Hmejmim (prowincja Latakia). Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że zestrzelenie rosyjskiego bombowca w Syrii wykracza poza ramy walki z terroryzmem. Według niego to „cios zadany Rosji w plecy przez popleczników terroryzmu”.

  ~morris : Zestrzelanie samolotu to jedno, ale zastrzelenie katapultujacych sie pilotow, to juz zbrodnia.Sadze ze Rosja odpowie adekwatnie Turcji tak, ze Turcja dlugo bedzie pamietala lekcje z tej prowokacji.

  kocioo : Nie wiem jak można strzelać do pilotów ratujących się z płonącego samolotu ale widać można Turkmani właśnie udowodnili ze nie sa niczym innym tylko terrorystami… nie wspominam już że prawdopodobnie dobili jednego z pilotów… mam nadzieję ze Ruscy dadzą im łupnia…

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10442,title,Turecka-armia-ujawnia-zapis-radarowy-przelotu-zestrzelonego-Su-24,nazywo.html

   Syryjscy bojownicy: zabiliśmy pilotów rosyjskiego Su-24 LIVE

   10:37 24-11-2015 WP.PL, TVN24, TVP Info, PAP, IAR, hurriyetdailynews.com, TASS, CNN Turk, Reuters

   Zastrzeliliśmy dwóch rosyjskich pilotów, którzy katapultowali się z zestrzelonego przez siły tureckie rosyjskiego bombowca Su-24 – twierdzi zastępca dowódcy brygady syryjskich Turkmenów Alpaslan Celik, cytowany przez agencję Reutera. – Zginęli w powietrzu – oświadczył Celik w pobliżu syryjskiej miejscowości Jamadi w prowincji Latakia, trzymając w ręku fragment rosyjskiego spadochronu. Tureckie władze twierdzą jednak, że piloci żyją.

   Syryjska opozycja informuje z kolei o ostrzelaniu jednego z helikopterów, które uczestniczyły w akcji poszukiwawczej pilotów Su-24. Śmigłowiec miał zostać zaatakowany na północ od miasta Latakia. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka wyjaśnia, że helikopter został zmuszony do awaryjnego lądowania, a 10 osób, które były na pokładzie ewakuowano. Rebelianci opublikowali z kolei nagranie, na którym widać moment zniszczenia maszyny.

   – Atak na Su-24 będzie mieć tragiczne konsekwencje dla stosunków turecko-rosyjskich – stwierdził Władimir Putin, odnosząc się do zestrzelenia rosyjskiego samolotu przez tureckie F-16.

   Rosyjski bombowiec Su24 został zestrzelony nad Turcją. Według źródeł w Ankarze, maszyna naruszyła turecką przestrzeń powietrzną. Na dowód turecka armia ujawniła radarowy zapis przelotu zestrzelonej maszyny.

   Ministerstwo Obrony Rosji, które przyznało, że straciło maszynę nad terytorium Syrii przekonuje, że tak zwane „obiektywne środki kontroli lotu” nie wskazują, aby samolot wleciał w turecką przestrzeń powietrzną.

   Na wniosek Ankary NATO zwołało specjalne spotkanie ambasadorów poświęcone wydarzeniom na pograniczu Turcji.

   …..

   Zdjęcie tych kolesi już zdjęto… Widać ISIS Usrealowi to już za mało…

   Polubienie


  • Foto: Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta Gen. Gromosław Czempiński

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/turcja-zestrzelila-rosyjski-samolot-gen-czempinski-decyzja-byla-od-wielu-dni/12jyfw

   Turcja zestrzeliła rosyjski samolot. Gen. Czempiński: decyzja była od wielu dni dyskutowana

   Dzisiaj na granicy Rosji z Syrią doszło do zestrzelenia rosyjskiego bombowca Su-24 przez tureckie F-16. – Decyzja o zestrzeleniu była ważka, pewnie od wielu dni była dyskutowana w Turcji i nie tylko – przekonywał gen. Gromosław Czempiński. – Scenariusz był przez Turcję zawczasu przygotowany i przerabiany – zgodził się gen. Władysław Skrzypczak. Wojskowi komentowali wydarzenia w Syrii na antenie TVP Info.
   (…)

   ~qsadqsad : Wywiad Turcji jawnie koordynuje działalność ISIL. Wystarczy zobaczyć z którym krajem ISIL i Al-Nusra mają dłuuugą granice, przez które idzie zaopatrzenie i kradziona ropa. Zanim strącili samolot. Szef tureckiej Narodowej Organizacji Wywiadu (MIT) Hakan Fidan powiedział, że Państwo Islamskie „to rzeczywistość”, której nie da się „wytępić” i którą należy zaakceptować. Wezwał swoich „zachodnich kolegów”, by zmienili swoje nastawienie względem „islamskich prądów politycznych” i udaremnili plany zniszczenia „syryjskich rewolucjonistów islamskich” przez Rosję. Szef tureckiego wywiadu opowiedział się za otwarciem w Stambule konsulatu Państwa Islamskiego lub przynajmniej jego biura politycznego w celu obsługi dużej liczby zagranicznych dżihadystów, udających się przez Turcję do Syrii. Fidan uchodzi za osobę związaną blisko z prezydentem Erdoganem.

   I jak tu nie bronić własnego dziecka przed rosyjskimi samolotami…

   ~prefiks do ~qsadqsad: Aż dziwne, ze nasze media tej informacji nie nagłaśniają. Przecież to jawne opowiedzenie się Turcji po stronie IS.

   ~… do prefiks: A dla mnie zagadkowym jest przytaczanie takich rozsądnych wypowiedzi Skrzypczaka i czempińskiego.

   ~. do ~qsadqsad: Hakan Fidan w zeszłym roku był zdania, ze Turcja powinna UZNAĆ Panstwo islamskie. Oficjalnie. Koniec świata.

   Akcja wygląda mi na rozpaczliwą próbę sprowokowania Rosji do otwartego odwetu na Turcji i wciągnieciu do konfliku NATO. Nie udało się na Ukrianie to USA próbuje od tej strony. Efekt tego jest taki:

   a) Rosja do otwartej wojny podobnie jak na Ukrianie wciagnac się nie da
   b) Turcja otwartym tekstem stwierdziła , ze ISIS to Turcja a Turcja to ISIS
   c) opinię publiczną po ataku w Paryzu zwłaszcza trudno będzie przekonać, ze ISIS jest cacy a walcząca z nim Rosja- be.
   d) Rosja pewnie uzbroi Kurdów
   e) Erdogan będzie miał wojnę domową w e wschodniej Turcji na całego i w jej efekcie Wolny Kurdystan

   Ergo: Erdogan przy Putinie to niedoswiadczony szczawik, który wykonał pewien szachowy ruch bez sensu grajac z arcymistrzem.

   ~antyislam : no prosze i juz wiadomo komu sprzyja Turcja te patalachy puszczaja uchodzcow jeszcze zachecaja mieszaja ciagle i zestrzelili samolot Ruskich chyba w odwecie za te cysterny z ropa ktore Ruscy ISIS zbombardowali – Turcja jest jak wsza na kolnierzu Europy nie mozna im wierzyc bo chca tego samego co ISIS tylko trzymaja z USA aby osoagnac cel atakuja Kurdow – mowilem ze nie mozna im wierzyc – ciekawe co z tym zrobi NATO?

   ~we : Turcja wysłała do Europy 1,2 mln uchodźców z tureckich obozów w tym tysiące terrorystów I prawdopodobnie broń chemiczną. To jest działanie wrogie. Turcja jest wrogiem Europy I świata zachodniego. Turcja jest dla Europy zagrożeniem.

   Goscioo : Turcy samowolnie rozszerzyli swoją przestrzeń powietrzną o 5 km w głąb Syrii – ot i cala tajemnica czy był czy nie był. Turcja po syryjskiej stronie granicy ma „swoich” islamistów, nerwicy tez dostali po tym jak Rosjanie zaczeli rozwalac tysiącami ISIS-owskie cysterny kolejowe z ropą, którą po 20 dol. kupuje głównie właśnie Turcja oraz Izrael.

   ~dno dna : Rosjanie przeszkadzają Turcji w handlu z bandytami. Kupowali od nich benzynę i śmiali się z całego świata. NATO powinno skrytykować postawę Turcji .To nie jest postępowanie gdy ktoś walczy z bandytami , odbije się to czkawką. Turcja boi się niepodległości Kurdów.

   ~taa : Jeżeli ta sytuacja była dyskutowana to tylko z Obamą. A jeżeli z Obamą to znaczy że USA chce wojny z Rosją i nie chce likwidacji IS. A jeżeli USA nie chce likwidacji IS to Europa ma przerane. Jedno jest pewne, Putin tak tego nie zostawi i ktoś za to beknie. Niedługo zobaczymy kto.

   ~sdfghj : Zawsze pojawiają się przy takich tematach informacje typu: To Putin sam zestrzelił samolot żeby oczernić Turków, które przecież są w NATO. A teraz nic

   ~Ebert : Gdyby ten samolot leciał w stronę granicy tureckiej, to spadłby na terytorium Turcji. A spadł na Syrię. Kłamstwo jest więc ewidentne. Turcja chce grać rolę patrona ruchów islamistycznych.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemiecka-prasa-zestrzelenie-rosyjskiego-samolotu-utrudni-powstanie-koalicji-przeciwko-dzihadystom,wid,18000280,wiadomosc.html

   akt. 25.11.2015, 09:34

   Niemiecka prasa: zestrzelenie rosyjskiego samolotu utrudni powstanie koalicji przeciwko dżihadystom

   Niemieccy komentatorzy uważają, że zestrzelenie przez Turcję rosyjskiego samolotu utrudni powstanie sojuszu przeciwko dżihadystom z IS, chociaż nie sądzą, aby doszło do otwartej konfrontacji między NATO a Rosja. Ich zdaniem incydent jest nauczką dla Putina.

   „Frankfurter Allgemeine Zeitung” uważa, że incydent z rosyjskim samolotem raczej nie doprowadzi do otwartej konfrontacji między NATO a Rosją. „Sprawa nie jest aż tak poważna; nie doszło przecież do zbrojnego ataku na terytorium sojuszu” – wyjaśnia autor komentarza Nikolas Buse.

   „W NATO nikt nie jest zainteresowany przekroczeniem progu zwykłych w takich sytuacjach not protestacyjnych; po stronie rosyjskiej kalkulacja wypada zapewne podobnie, gdyż potencjalna cena za wojskowy odwet byłaby tak wysoka, że nawet gracz pokroju rosyjskiego prezydenta nie chciałby jej zapłacić za stracony samolot” – czytamy w „FAZ”.

   Komentator zwraca uwagę, że Putin po raz drugi w krótkim czasie – po katastrofie samolotu nad półwyspem Synaj – dostał nauczkę. „Wojskowa interwencja powoduje często skutki, jakich nikt się nie spodziewał” – zauważa Buse.

   Zdaniem „FAZ” zabiegi o utworzenie szerokiego sojuszu przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) staną się po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu jeszcze trudniejsze. „Bez większego zaangażowania USA Syria pozostanie wylęgarnią terroryzmu i beczką prochu polityki światowej” – konkluduje Buse w „FAZ”.

   „Rosja i Turcja stoją przed wyborem” – pisze „Sueddeutsche Zeitung”. „Oba kraje mogą zaostrzać konflikt werbalnie, politycznie, a nawet militarnie, bądź też odwołać się do rozsądku. Rozsądek nie jest jednak cnotą nadmiernie cenioną przez tych aktorów sceny międzynarodowej” – ocenia szef działu międzynarodowego gazety, Stefan Kornelius.

   „Niebezpieczeństwo, że wojna całkowicie wymknie się spod kontroli i że sąsiedzi (Syrii) oraz mocarstwa im patronujące zostaną wciągnięte w wir masakry, jeszcze nigdy nie było tak wielkie” – ostrzega komentator.

   „Ani w szeregach opozycji, ani wśród ekipy Asada nie widać żadnej postaci przywódczej, która mogłaby objąć tymczasowe kierownictwo za zgodą wszystkich najważniejszych uczestników wojny” – wskazuje „SZ”. Kornelius obawia się „głębokiego regresu” w dotyczących Syrii negocjacjach w Wiedniu. „Zrozpaczony prezydent Francji Francois Hollande będzie musiał dwa i pół tygodnia po (zamachu) w Paryżu przyjąć do wiadomości, że zsuwanie się po równi pochyłej może ulec dalszemu przyspieszeniu” – konkluduje gazeta.

   „Die Welt” ostrzega przed całkowitą utratą kontroli nad konfliktem w Syrii. „W walce z IS nie wolno dopuścić do niepotrzebnej konfrontacji pomiędzy Rosją z Zachodem. Ankara i Moskwa muszą znaleźć drogę do odprężenia sytuacji” – pisze Michael Stuermer. Publicysta zaznacza, że USA nie mogą dłużej wykazywać braku zainteresowania sytuacją na Bliskim Wschodzie.

   „Zachodnia dyplomacja musi jak najszybciej wpłynąć mitygująco na obie strony” – uważa „Hannoverische Allgemeine Zeitung”. „Przede wszystkim konieczne jest większe zaangażowanie ze strony USA” – zaznacza autor komentarza ostrzegając, że Hollande nie powinien przeceniać swoich sił i możliwości.

   Gazeta ocenia pozytywnie spotkania prezydenta Francji z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem i prezydentem USA Barackiem Obamą oraz fakt, że będzie rozmawiał też z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. „Odpowiedź na nowy islamski terror wymaga jednak czegoś więcej niż tylko zrzucania bomb przez reaktywowaną formację czterech mocarstw rodem z XX. wieku” – czytamy w komentarzu.

   Z Berlina Jacek Lepiarz

   ~GIVI 3 godziny i 44 minut temu
   Turcy idą w zaparte . że samolot został zestrzelony na terytorium tureckim. A władze USA piszą ,,Władze USA uważają, że rosyjski Su-24 znajdował się przez chwilę w tureckiej przestrzeni powietrznej, po czym został zestrzelony w przestrzeni powietrznej Syrii – poinformowała w nocy z wtorku na środę agencja Reutera, cytując anonimowe źródła w Białym Domu. ,, Czyli piloci rosyjscy posłuchali poleceń i zawrócili a i tak terroryści tureccy zadali im cios w plecy już na terytorium Syrii.

   ~dagomirpan3 godziny temu
   GIVI – pomyśl troszeczke – z jaka prędkością leci samolot , znajdował sie nad terytorium tureckim posłali mu rakietę – leciał i rakieta także , przebyli jakąś drogę jedno i drugie przekroczyło granice nastąpło bum, rakieta to nie psiak -gwizdniesz wraca

   ~eLa2 godziny temu
   A napisali , jak głęboko zapuścił się rosyjski samolot w głąb granicy , lub jak często przekraczał granicę, także w którym momencie została odpalona rakieta/y ? Masz jakieś dowody, zdjęcia, satelitarne lub temu podobne?

   ~45onigodzinę temu
   Koreanski wtedy wlecial 350 km na teren zwiazku radzieckiego.rusacy 20 min krzyczeli ze zla droge obral.

   ~zuz 47 minut temu
   „Bez większego zaangażowania USA Syria pozostanie wylęgarnią terroryzmu i beczką prochu polityki światowej” – konkluduje Buse w „FAZ”. ” Tak samo jak twoi ukochani Amerykanie, też nie mieli problemu z zestrzeleniem pasażerskiego. Tak czy inaczej jaranie się, że państwo, które po cichu wspiera ISIS zestrzeliło samolot państwa, które walczy z ISIS, jest poniżej krytyki.

   ~obserwator 30 minut temu
   Turcy powinni zostac oskarzeni o wpsoludzla w akcjach terrorystycznych i wspieranie bandytow z Syrii. Ten niemiecki belkot jest nie do czytania, To nie Rosja dostala nauczke, ale raczej cios w plecy w przededniu tworzenia antyterrorystycznej koalicji. Nauczke to teraz powinna dostac Turcja i jej podobni. W jaki cudowny sposob 50 tysiecy terrorystow w kracju objetym wojna ma dostep do zarcia, wody i paliwa zyjac posrodku pustyni? W jaki cudowny sposob dostaja sie oni swobodnie na teren Europy i z powrotem? Turcja powinna zostac pociagnieta do odpowiedzialnosci!!!

   ~HeBo 2 godziny i 36 minut temu
   To nie jest nauczka tylko prowokacja, czytaliście agencje reutersa? Moim zdaniem tylko Rosji jako jedynej zalezy na zniszczeniu IS i obronie suwerennego panstwa jakim jest Syria. Reszta darmozjadów zapewne chciałaby powtórki z Libi lub iraku?

   ~reht 1 godzinę i 56 minut temu
   Rosja nie walczy z IS (które mało ją obchodzi), a z przeciwnikami Asada, których z kolei wspiera Turcja…

   ~U2 2 godziny i 27 minut temu
   Jak donosi amerykański wywiad,to samolot SU-24 został zestrzelony nad terytorium Syrii,wcześniej jednak przez chwilę naruszył przestrzeń Turcji,ale to nie był prawdziwy powód do zestrzelenia,bo tak naprawdę prawdziwym powodem była zemsta Turcji za to,że im Rosjanie zbombardowali cysterny z ropą,którą wywozili z państwa islamskiego.

   ~qwdewqeqweqweqweq 2 godziny i 37 minut temu
   Nauczkę to dostaną Szkopy od muzułmańskiej V kolumny.

   ~Szczery 2 godziny i 28 minut temu
   Turcy to muzulmanie wspierajacy terroryzm. Kupuja rope od Isis, Putin bombardowal te dostawy wiec zestrzelili rosyjski samolot. Prasa zydowska I ich medja w Europie robia wszystko by konflikt, izraelsko palestynski przeniesc do Europy i żebyśmy to mysmy mieli tutaj kłopoty z arabami muzulmanami I wojne w Europie. Stad ta ” polityka imgracyjna ” I zawlekanie muzulmanow do Europy, a szczególnie Niemiec. Wiemy kim sa I jakiego pochodzenia Junker I Schultz. Wystarczy spojrzec na nich. Ci bolszewicy dzialajacy dla światowego syjonizmu, masoneri, z premedytacja daza do 3 wojny św z muzulmanami w Europie, wg ich.geopolitycznego projektu zniszczenia cywilizacji zachodu I islamu razem I zaprowadzenia nowego ladu. Maja luksusowe bunkry przeciwatomowe z zaopatrzeniem na lata,wiec sami sie nie boja, podobnie jak ich szef Soros I pare innych kanalji.

   ~59 latek 1 godzinę i 3 minuty temu
   Niemiecka prasa: – musi być bardzo glupia, a polska jeszcze głupsza bo powtarza. Wygląda na to ze zachód wspiera terrorystów islamskich,

   ~55 latek 47 minut temu
   Mam takie same odczucia !

   Polubienie

   • ~oleg 2 godziny i 15 minut temu
    Samolot został zestrzelony nad Syrią ,jakoś nie słysze tego ze zginęli ludzie , ciekaw jestem jak by to Rosjanie zestrzelili samolot Amerykanski , swinstwo i tyle

    ~sdda 1 godzinę i 4 minuty temu
    Turcy nie mają racji, i Rosja im teraz pokaże co to znaczy zabawa pociskami 🙂 Pomagierom ISIS mówimy NIE ! ! !

    ~ryszardw 44 minut temu
    Az sie dziwie zabito w Paryzu kikuset francuskich lewaków i cała europa i czesc lewactwa z Polski łaczy sie bulu lub bólu palą znicze. A ciesza sie jak walczaca z terroryzmem rosja poniesie strate , ludzie nienawisc do Rosji odbiera wam rozum,zasługujecie na to zeby koziojebcy wam obcieli te wasze durne łby

    Polubienie

  • http://wp.tv/i,syryjscy-rebelianci-publikuja-wideo-ze-zniszczenia-rosyjskiego-smiglowca,mid,1827113,cid,4051,klip.html?ticaid=516016

   Syryjscy rebelianci publikują wideo ze zniszczenia rosyjskiego śmigłowca

   W mediach społecznościowych pojawiło się amatorskie wideo, na którym syryjscy rebelianci pokazują, jak niszczą rosyjski śmigłowiec. Na nagraniu widać mężczyznę, który przygotowuje się do odpalenia rakiety przeciwpancernej i strzela do Mi-8. Wideo ukazuje moment zniszczenia jednej z dwóch rosyjskich maszyn, które przyleciały nad turecko-syryjską granicę, by odszukać pilotów zestrzelonego wcześniej bombowca Su-24. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka rebelianci najpierw trafili Mi-8 jedną rakietą i uszkodzili go, zmuszając jednocześnie do awaryjnego lądowania. Na pokładzie było najprawdopodobniej 10 osób. Wszystkie zdążyły się ewakuować. Wtedy druga rakieta całkowicie zniszczyła maszynę.

   ~Polak 19 minut temu
   Rosja to kraj który ciemiężył Polskę od setek lat a tutaj wariaci ich jeszcze wspierają? Nóż się w kieszeni otwiera jak się poczyta wasze ruskie komentarze sponsorowane przez tego łajdaka Putina. Turcja to z kolei JEDYNY kraj który nie uznał naszych rozbiorów. Popieram Turcję, pluję na Rosję – niech ruscy giną! Najlepiej wszyscy!

   ~Marko 11 minut temu
   Rosja, to kraj słowiański, zawsze Polakom będzie bliżej do nich, niż do śmierdzących muslimów. Dlaczego miałbym przebaczyć wszystko Niemcom, a nawet dawać się im rządzić/ Merkel/ a pamiętać wszystko Rosjanom? Niemcy winni są większych zbrodni w Polsce, a jakoś puszczono im to w niepamięć ?! Coś tu nie gra .

   ~b 2 minuty temu
   Władca Turcji nie uznał rozbiorów ponieważ szanowali Polskę za wpierdziel jaki dostali w jeden dzień od Sobieskiego. Teraz angielscy historycy mówią, że to Bawarczycy, Saksończycy i Polacy z inicjatywy papieża Innocentego pokonali Turków. Słowa o Sobieskim nie było dzisiejszy dokument ”Pod władzą sułtanów” tvp historia.

   ~Piotr 4 minuty temu
   Rewelacja normalnie. ALLAH AKBAR na końcu dostatecznie obrazuje, z kim mamy do czynienia. Rebelianci = ISIS. Dozbroili ich Amerykanie i Francuzi, a teraz Rosja musi sprzątać. Wstyd

   ~igi 20 minut temu
   amatorskie wideo ? może nagrywane telefonem ale jest montaż scen, po lewej piękny znaczek z zachowaniem przezroczystości…. w amatorskim movie makerze się tego nie robi 😀 nie ważne z resztą.. piękna prowokacja – tak mówi telewizor to TAK MUSI BYĆ 😉

   Polubienie

   • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Siergiej-Lawrow-to-byla-zaplanowana-prowokacja,wid,18001200,wiadomosc.html

    akt. 25.11.2015, 13:18

    Siergiej Ławrow: to była zaplanowana prowokacja

    Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapewnił, że Rosja nie będzie prowadzić wojny z Turcją. Jednocześnie oświadczył, że zestrzelenie przez tureckie myśliwce rosyjskiego Su-24 nad granicą syryjsko-turecką było „zaplanowaną prowokacją”.

    – Mamy poważne wątpliwości co do tego, czy chodzi o spontaniczny akt, to przypomina zaplanowaną prowokację – powiedział szef rosyjskiej dyplomacji na konferencji prasowej, nawiązując do wtorkowego incydentu.

    Janusz Onyszkiewicz: na dobrą sprawę, Rosja nic nie może zrobić Ławrow dodał, że przeprowadził rozmowę telefoniczną z szefem tureckiej dyplomacji Mevlutem Cavusoglu, który wyraził ubolewanie z powodu zestrzelenia maszyny i przekazał wyrazy współczucia.

    – Wojować z Turcją nie zamierzamy, nasz stosunek do narodu tureckiego się nie zmienił. Nasuwają się tylko pytania do władz tureckich – powiedział.

    Ławrow podkreślił, że Moskwa ponownie rozważy stosunki z Ankarą, ale nie poinformował, jakie kroki mogą podjąć rosyjskie władze.

    Według Ławrowa „terroryści” wykorzystują tureckie terytorium, by przygotowywać zamachy w innych krajach. Nie podał nazw organizacji terrorystycznych ani państw.

    We wtorek szef dyplomacji odradzał Rosjanom wszelkie podróże do Turcji. W środę wyjaśniał, że powodem jest zagrożenie ze strony ekstremistów w Turcji.

    Turcja jest głównym celem wyjazdów turystycznych Rosjan, obok Egiptu. Jednak wszelkie rosyjskie loty do Egiptu zostały wstrzymane po katastrofie rosyjskiego airbusa na Synaju 31 października.

    We wtorek Turcja zestrzeliła rosyjski bombowiec Su-24, któremu zarzuciła naruszenie przestrzeni powietrznej Turcji przy granicy syryjsko-tureckiej. Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan zapewnił w środę, że zamiarem Ankary nie było eskalowanie w stosunkach z Moskwą. Jak argumentował, Turcja działała wyłącznie, „by bronić swego bezpieczeństwa”, „praw naszego narodu” i „praw naszych braci” w Syrii.

    Moskwa twierdzi, że rosyjski samolot nie opuścił syryjskiej przestrzeni powietrznej. Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło, że uważa zestrzelenie Su-24 za akt nieprzyjacielski, a prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że zestrzelenie maszyny w Syrii wykracza poza ramy walki z terroryzmem. Według niego to „cios zadany Rosji w plecy przez popleczników terroryzmu”.

    Polubienie

 46. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/raport-columbia-university-to-turcja-odpowiada-za-sukcesy-isis

  Raport Columbia University: to Turcja odpowiada za sukcesy ISIS

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 27 listopada 2015 o godz. 12:12:49

  Według raportu opracowanego przez Davida Phillipsa z Uniwersytetu Columbia na podstawie informacji medialnych, Turcja odegrała dużą i aktywną rolę w sukcesach, jakie dżihadyści z ISIS odnoszą na Bliskim Wschodzie.

  W raporcie stwierdzono, że Turcja wysyła dżihadystom z ISIS sprzęt wojskowy do ISIS. Przytoczono m.in. wypowiedź ich dowódcy z sierpnia 2014 roku dla „Washington Post”, w którym stwierdził, że przez Turcję pozyskiwano zapasy i sprzęt. Zarzuty te formułowała również Republikańska Partia Ludowa, według której broń miała być dostarczana pod pozorem pomocy humanitarnej dla Turkmenistanu. Turkmeński rząd zaprzeczył, by jakakolwiek pomoc humanitarna została dostarczona. 19 stycznia ubiegłego roku podczas inspekcji zatrzymano trzy ciężarówki z bronią dla ISIS. Władze Turcji miały również szukać pretekstu do interwencji w Syrii, o czym informował reporter Fuat Avni.

  Turcja miała również zapewniać bojownikom ISIS transport i wsparcie logistyczne. W sierpniu 2014 roku brytyjski Daily Mail informował, że wielu zagranicznych bojowników dołączyło do ISIS w Syrii i Iraku przedostając się przez terytorium Turcji. Jej władze nie próbowały ich zatrzymać. Z kolei stacja Sky News omawiała dokumenty, według których turecki rząd turecki podbijał paszporty zagranicznych bojowników chcącym przekroczyć granicę z Turcji do Syrii i przyłączyć się do ISIS. Ponadto, turecki wywiad, według anonimowego egipskiego urzędnika, przekazywał dowództwu ISIS zdjęcia satelitarne i inne dane wywiadowcze.

  Turcja, według autora raportu, szkoliła również terrorystów z ISIS. W ubiegłym roku CNN Turk informowało, że niektóre miejsca w Stambule stały się miejscami spotkań dla terrorystów, którzy byli szkoleni w niektórych grupach religijnych. Filmy szkoleniowe opublikowano na propagandowej stronie internetowej tureckiej ISIS. Tureckie służby, według CNN Turk, nie reagowały na te informacje. Istnieje również nagranie, na którym dżihadysta z tzw. państwa islamskiego prowadzi modlitwy na zgromadzeniu w jednej z dzielnic Stambułu. Zarzuty o szkolenie ISIS przez Turków formułował również jordański wywiad.

  Ponadto, Turcja w dalszym ciągu zapewnia opiekę medyczną dżihadystom, co potwierdził jeden z ich dowódców w rozmowie z Washington Post. Informowały o tym również tureckie media. Przytaczano również wypowiedź tureckiego ministra zdrowia, który powiedział, że pomaganie rannym dżihadystom z ISIS to „ludzki obowiązek”.

  Co więcej, Turcja miała wspomagać tzw. państwo islamskie poprzez zakup ropy. O naciskach USA na Ankarę, by odcięła ISIS od sieci sprzedaży ropy informował The New York Times. Według Jamesa Phillipsa z Heritage Foundation Turcja nie rozbiła tej sieci, gdyż korzysta z niższej ceny ropy naftowej, za niektórzy urzędnicy mogą wręcz korzystać na handlu. Tureckie media informowały też o nielegalnych rurociągach transportujących ropę z Syrii do pobliskich miast granicznych w Turcji. Ropa miała być sprzedawana po mocno zaniżonej cenie.

  Według raportu, Turcja ma również pomagać ISIS w rekrutacji bojowników. M.in. turecki serwis Takva Haber ma służyć rozsiewani propagandy ISIS i rekrutacji osób mówiących po turecku w Turcji i w Niemczech.

  Raport oskarża również Turcję, że jej siły zbrojne faktycznie walczą u boku dżihadystów. W październiku ubiegłego roku islamska organizacja wojskowa IBDA-C ślubowała wsparcie dla ISIS. Z kolei turecki dowódca dżihadystów sugerował, że Turcja jest „zaangażowana w to wszystko”. Premier Recep Erdogan był znany ze swojego poparcia dla al-Nusry, oraz innych grup islamistycznych. O tym, że tureckie siły specjalne walczą u boku ISIS mówił również Demir Celik, członek parlamentu z ramienia Ludowej Partii Demokratycznej (HDP). Ponadto, Turcja miała aktywnie wspomagać ISIS podczas bitwy o Kobane.

  Raport został przygotowany i opublikowany w we wrześniu ubiegłego roku przez Columbia University w ramach programu na rzecz Budowania Pokoju i Prawa. Pracował nad nim specjalny zespół naukowców z USA, Europy i Turcji, stworzono dla zbadania zasadności medialnych oskarżeń wobec Turcji i oceny wiarygodności zarzutów wobec Turcji. Raport opiera się na źródłach tureckich (CNN Turk, Hurriyet Daily News, Taraf, Cumhuriyet i Radikal), a także dużych mediów, jak The New York Times, Washington Post, The Guardian, The Daily Mail, BBC, czy Sky News. Raport dostępny jest TUTAJ. Jego tłumaczenie zamieścił serwis mediumpubliczne.pl.

  huffingtonpost.com / mediumpubliczne.pl / Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/francja-islamizacja-w-klubach-sportowych

  Francja: islamizacja w klubach sportowych

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 27 listopada 2015 o godz. 12:12:23

  W przypadku 30 francuskich klubów ich funkcjonowanie przerywane jest na na czas islamskich modłów. Warto dodać, że kluby te są one dofinansowane ze środków publicznych.

  Według ostatniego raportu francuskich służb wywiadowczych, w świecie sportu rosną wpływy islamu. Muzułmańskie modlitwy towarzyszą posiłkom, rozgrywki sportowe są przerywane na czas modłów do Allaha, a kobiety są odseparowywane od mężczyzn. 30 klubów sportowych wspieranych środkami z budżetu państwa angażuje się w szerzenie radykalnego islamu.

  Wymownym przykładem są kluby sportowe z podparyskiej dzielnicy Saint-Geneviève. Otrzymują one z publicznych środków ok. 3 tysięcy euro rocznie. W trakcie obozów sportowych organizują także kursy koraniczne. W Bobigny (Île-de-France) klub o nazwie „Sunna Club” korzysta z infrastruktury merostwa. Oferuje on m.in. szkolenia ze sztuk walki.

  – Wciąż mówi się o zaletachsportu, ale jest to środowisko takie jak i inne, gdzie dokonuje się werbunku i prozelityzmu – tłumaczy socjolog Tarik Yildiz, autor książki „Rasizm przeciwko białym”. Yildiz był w przeszłości wychowawcą we francuskich domach dziecka, w których islam polegał często na akceptowaniu islamskiego ekstremizmu.

  Francuski rząd – zdający sobie sprawę ze skali problemu i związanych z nim zagrożeń – zaczął wprowadzać w życie plan „Sportu Obywatelskiego”. Niewielu jednak komentatorów wierzy w jego powodzenie.

  PCh24.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/francja-ostrzega-odstapimy-od-czesci-zapisow-konwencji-praw-czlowieka

  Francja ostrzega: odstąpimy od części zapisów konwencji praw człowieka

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 28 listopada 2015 o godz. 10:10:00

  W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego, Francja poinformowała Radę Europy o możliwości odstąpienia od niektórych zapisów europejskiej konwencji praw człowieka.

  Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjorna Jaglanda zostal poinformowany przez władze w Paryżu „o pewnych działaniach podjętych w ramach stanu wyjątkowego ogłoszonego po zamachach terrorystycznych przeprowadzonych na wielką skalę w Paryżu”.

  „Te działania mogą wymagać odstąpienia od niektórych praw zagwarantowanych w europejskiej konwencji praw człowieka” – napisano w komunikacie.

  Rada ostrzegła, że od takich praw jak prawo do życia, zakaz tortur i nieludzkiego lub poniżającego traktowania nie można odstąpić. Podobna sytuacja dotyczy zakazu niewolnictwa i zakazu karania bez podstawy prawnej. Konwencja przewiduje jednak możliwość uchylenia się przez kraj od niektórych zobowiązań w przypadku wojny lub „innego niebezpieczeństwa publicznego zagrażającego życiu narodu”. Dane państwo musi wcześniej poinformować o tym sekretarza generalnego Rady.

  Wcześniej szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve zaznaczył, że stan wyjątkowy nie oznacza „porzucenia państwa prawa, gdyż państwo prawa przewiduje” możliwość wprowadzenia takich ograniczeń.

  PAP / bankier.pl / Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/stworzmy-niepodlegly-kurdystan-vojislav-seselj

  Stwórzmy niepodległy Kurdystan – Vojislav Šešelj

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 27 listopada 2015 o godz. 11:11:03

  Legenda serbskiego nacjonalizmu uważa, że niepodległy Kurdystan byłby cennym sojusznikiem w walce z terroryzmem oraz zaszachowałby Turków.

  „Zwracamy się do prezydenta Rosji Władimira Putina i władz Federacji Rosyjskiej, aby w odpowiedzi na brutalny akt agresji ze strony Turcji Rosja wzmogła współpracę z Kurdami. Kurdowie są narodem, którego liczebność wynosi 30 milionów ludzi, ale do tej pory nie mają swojego państwa. Jesteśmy przekonani, że Rosja po efektywnej konsultacji z władzami syryjskimi może sprzyjać temu, by Syria wydzieliła Kurdom niewielką częśc terytorium dla sformowania państwa kurdyjskiego. Kurdyjskie państwo zjednoczy się z okupowanymi ziemiami kurdyjskimi w Iraku, które w obecnym momencie mają szeroką autonomię” – powiedział Šešelj.

  Jak zaznaczył Vojislav Šešelj, stworzenie niepodległego Kurdystanu pokrzyżowałoby plany Turcji w regionie.

  info-balkan.ru / Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/islamscy-fundamentalisci-beda-uczyli-w-niemieckich-szkolach

  Islamscy fundamentaliści będą uczyli w niemieckich szkołach

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 28 listopada 2015 o godz. 15:03:53

  Rząd jednego z niemieckich landów chce pozwolić integrystycznym środowiskom islamskim na nauczanie religii muzułmańskiej w szkołach. Przeciwko tym planom protestują liberalni muzułmanie oraz „Zieloni”, obawiając się fundamentalistycznej indoktrynacji dzieci.

  Lewicowy rząd Nadrenii Północnej-Westfalii zamierza uchwalić ustawę, która pozwoli islamskim organizacjom o bardzo konserwatywnym, skłaniającym się niekiedy ku fundamentalizmowi profilu, do przejęcia nauczania religii muzułmańskiej w szkołach. Przeciwko temu zaprotestował ogólnoniemiecki przewodniczący „Zielonych”, Cem Özdemir oraz rzecznik partii ds. religijnych, Volker Beck.

  Postępowanie lewicowych władz ma szczególne znaczenie dla całych Niemiec, jako, że mowa o najbardziej ludnym landzie Niemiec (mieszka tam ponad 20 proc. ludności kraju). Tamtejszy rząd chce tymczasem uznać największy, od lat oskarżany o fundamentalizm, związek muzułmański za organizację religijną, co pozwoli mu na nauczanie religii w szkole.

  Podobnie rzecz ocenia przewodnicząca Liberalnego Związku Muzułmanów, Lamya Kaddor. W rozmowie z jedną z gazet wskazała, że od lat przestrzega przed absurdalnym uprzywilejowaniem konserwatywnych islamskich związków. Niestety, polityka lewicowego rządu w ogóle nie bierze tych obaw pod uwagę.

  Nadrenia Północna-Westfalia to land, który od dawna przoduje w próbach „wychodzenia naprzeciw” muzułmanom. Był to pierwszy kraj związkowy Niemiec, który wprowadził nauczanie religii muzułmańskiej w szkołach podstawowych, za czym wkrótce poszła także analogiczna reforma w szkołach wyższego poziomu.

  Krytycy tej polityki uważają, że niesie to ze sobą ogromne ryzyko indoktrynacji uczniów. Żadna kontrola ministerstwa edukacji nie jest w stanie sprawdzić, czego tak naprawdę naucza się za zamkniętymi drzwiami klasy. Sprawę pogorsza fakt, że nie ma jeszcze żadnego zaakceptowanego przez władze programu edukacyjnego. Taki ma pojawić się dopiero w roku 2019, a to oznacza, że obecnie muzułmańscy nauczyciele mają de facto wolną rękę. Dodatkowo nauczyciele islamu nie są nawet kształceni na uniwersytetach. To wszystko nie przeszkadza jednak lewicowemu rządowi landu. Najprawdopodobniej liczą po prostu na ich głosy w wyborach. Według niektórych badań muzułmanie (w zdecydowanej większości sunnici) stanowią nawet 8 proc. ludności Nadrenii Północnej-Westfalii.

  PCh24.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/turysci-uciekaja-z-paryza-

  Turyści uciekają z Paryża

  Dodane przez Zyga Opublikowano: Czwartek, 26 listopada 2015 o godz. 21:09:05

  Niedawne zamachy terrorystyczne we francuskiej stolicy wywołały prawdziwy strach wśród mieszkańców Europy. Ich probierzem jest gwałtownie zmniejszający się ruch turystyczny.

  Francuski portal branżowy Le quotidien du tourisme opublikował dane Narodowego Związku Hotelarzy, który zbadał jak zamachy wpłynęły na ruch w hotelach i lokalach gastronomicznych. Okazało się, że w ciągu tygodnia po zamachach z 13 listopada liczba gości barów i klubów spadła o 37,64% a w stosunku rok do roku o 44,12%. Obłożenie hoteli w ciągu tygodnia spadło o 51%, w porównaniu z zeszłym rokiem o 57%. Z restaturacji w ciągu tygodnia odpłynęło 37% klientów, w stosunku rocznym 45%.

  Jeśli chodzi o rezerwację miejsc na okres świąteczny (20-31 grudnia) było ich o 34,5% mniej w barach i klubach, 34% mnie w hotelach, 27% mniej w restauracjach.

  unian.net/kresy.pl

  Polubienie

 47. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/francuskie-wladze-wiedzialy-o-planie-ataku-islamskich-terrorystow-od-5-lat

  Francuskie władze wiedziały o planie ataku islamskich terrorystów od 5 lat

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 16 grudnia 2015 o godz. 18:06:29

  Francuskie władze już od 5 lat wiedziały o planach ataku na paryską salę koncertową Bataclan. Mimo tego zignorowano ochronę obiektu czego skutkiem było 90 ofiar w ataku islamskich terrorystów.

  Śledztwo w sprawie planowanego ataku zostało wszczętę 5 lat temu lecz później sprawę umożono i nie poinformowano o zagrożeniu właścicieli i dyrekcję sali.
  Na domiar złego już 5 lat temu z planowanym zamachem powiązani byli ekstremiści tacy jak Fabien Clain- francuz urodzony na Reunion, który obecnie jest członkiem Państwa Islamskiego. Fabien Clain nagrał komunikat ISIS po listopadowej serii krwawych ataków w Paryżu.

  rmf24.pl/ kresy.pl

  Zan:16.12.2015 19:25
  Powtórka z Gladio

  Polubienie

 48. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.