230 Podczas okupacji Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców. Leszek Żebrowski o kampanii kłamstw przeciwko Polsce – Targi Książki Historycznej (29.11.2015)


Leszek Żebrowski – Czerwona trucizna

Tym razem soczysty film + książka, więc oglądajcie to wszyscy, a zwłaszcza wy córki i synowie „Polek i Polaków”, ubeków, morderców, kłamców, tzw. żydów, czy innych sprzedajnych komuchów itd, ale szczególnie wy moi byli koledzy (i koleżanki) i przyjaciele (i przyjaciółki), którzy tak długo ukrywaliście przede mną, waszą prawdziwą przeciw-polską i przeciw-słowiańską naturę…

Nadal jesteście zdziwieni, że ci tak obmierźli wam Polacy nie przyjęli jeszcze do wiadomości, tych wszystkich waszych zakłamanych obrzezanych prawd, które dla Nas przygotowaliście, wy i wasi obżydliwi przodkowie, a które następnie próbowaliście nam podstępnie wepchnąć w głowy? Hehehe… jak mi przykro… Coś to nie do końca udało się wam, bo po okresie otumanienia, coraz więcej Polek i Polaków, Słowianek i Słowian ANI NIE ŁYKA, ANI NIE KUPUJE TEJ WASZEJ KOSZERNEJ PRAWDY!!! 🙂

Jesteście jeszcze siebie i swoich zbrodniczych przodków dumni? Po co ja się pytam?! A co wam innego pozostało, jak nie wiara w te wasze „prawdy” i komunały… Jakoś nawet współczuję wam, ale was nie szanuję, bo nie mam za co i wy dobrze wiecie, że mam rację! Możecie się kryć i wypierać, ale własnej karmy nie oszukacie!

Ja i mi podobni nigdy wam nie darujemy tego co wszyscy robiliście i robicie nadal, knując przeciw Nam Słowianom i nigdy wam nie odpuścimy! Mam nadzieję, że wszyscy już wkrótce otrzymacie należną wam zapłatę, a tymczasem mała przedpłata, taki podarek na Szczodre Gody.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/zebrowski-podczas-okupacji-zydzi-zabili-wiecej-polakow-niz-niemcow-video

Żebrowski: Podczas okupacji Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców [VIDEO]

Takiej tezy można bronić – uważa Leszek Żebrowski.

Dodane przez wachmistrz_Soroka Opublikowano: Wtorek, 08 grudnia 2015 o godz. 10:10:05

Podczas spotkania autorskiego na Targach Książki Historycznej w Warszawie Leszek Żebrowski mówił o prowadzonej przez środowiska żydowskie i prożydowskie kampanii zniesławiania Polski.

– Spotka nas coś więcej. Pewnie ze strony tych samych ludzi, ale pewnie dojdą nowi – bo ciągle dochodzą nowi. Tak jak ostatnio pani Olga Tokarczuk, czy pan Mirosław Tryczyk, którzy wymyślili, że przedstawiają nam nową historię Polski, że trzeba ją pisać na nowo, a oni są do tego chętni – mówił Leszek Żebrowski.

Historyk przypomniał sławetne zdanie Jana Tomasza Grossa, iż w czasie okupacji niemieckiej Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców.

– Myślę, że ciekawsze byłoby odwrócenie tej sytuacji, gdyby ktoś napisał – ale nie na podstawie tego, że mu się wydaje, tylko zbadał, pokazał wiele przykładów – że podczas okupacji Żydzie zabili więcej Polaków niż Niemców. I tego można bronić – mówił Leszek Żebrowski.

Całe wystąpienie historyka do obejrzenia poniżej:

Zan:08.12.2015 11:31
Bardzo sprytna strategia: powiedzieć o Żydach to samo co Żydzi mówią o innych. tzn. strategia działa gdy jest równość wobec prawa (choćby popierniczego). Natomiast jeśli III RP uznała Żydów za rasę panów, to z automatu tracimy symetrię i sąd wprost powie, że Żydzi mogą więcej a Polacy mniej.

malkontent:08.12.2015 12:13
I tą tezę o odwrotności przyczyn i skutków można łatwo udowodnić !!! Jednym z dowodów jest ilość Polaków zamordowanych przez Niemców z powodu pomocy Żydom . Tylko w Polsce obowiazywało prawo kary śmierci za pomoc Żydom , tak wiec ta teza pana Leszka Żebrowskiego jest bardzo mocna poparta faktami. Natomiast finansownie przez państwo takich gniotów jak Ida, Pokłosie i.t.d. i nagradzanie ich , promowanie niejakiej Tokarczuk za plwociny i jad w swych wypocinach to skandal który musi w świecie skutkować opluwaniem Polaków i przypinaniem im łatki morderców Żydów a nie odwrotnie, a już skandalem nad skandalami jest nieustanne przeinaczanie historii nie tylko przez obcych ale i rodzimych polityków jak niejaki Schetyna.

mopveljerzyjj:08.12.2015 12:50
… sposobem na poprawienie „materiału ludzkiego” przygotowywanego do emigracji były rozmowy „Palestyńczyków” z gminami żydowskimi, celem pomocy Niemcom w zmuszaniu do emigracji Żydów oczekiwanych przez Strategów budujących Państwo Izrael. Były więc tworzone dokładne listy społeczności żydowskiej w gminach, z wyselekcjonowaniem osób, które nadawałyby się (z racji zawodów, hermetyczności i statusu majątkowego) do osiedlania w Palestynie. Te listy były przekazywane władzom Niemieckim, by wiedziały komu stawiać warunki „emigracja albo Dachau”. Proceder ten od pewnego okresu był tak powszechny i funkcjonował w takim nimbie działania właściwego na rzecz stworzenia państwa żydowskiego, że nie został wstrzymany nawet po wybuchu II Wojny Światowej, gdy Niemcy przestali realizować porozumienie, a zaczęli się przygotowywać do ostatecznego „rozwiązania kwestii żydowskiej”. W tym kontekście można założyć, że holokaust Żydów został sprowokowany przez Strategów Palestyńskich i nie byłby możliwy bez wieloletniej współpracy Nazistów z Agencją Żydowską i Betarem. WIĘCEJ TO NA: http://3obieg.pl/zydzi-z-hitlerem-wywolali-holokaust

Leszek Żebrowski o kampanii kłamstw przeciwko Polsce – Targi Książki Historycznej (29.11.2015)


Opublikowany 06.12.2015
Spotkanie z okazji promocji ksiązki „Czerwona trucizna”.
http://blogpress.pl/node/22033

http://telewizjarepublika.pl/quotczerwona-truciznaquot-leszka-zebrowskiego-quotpoprzednia-epoka-ciagle-nad-nami-panujequot,26951.html


Leszek Żebrowski – Czerwona trucizna

http://multibook.pl/pl/p/-Leszek-Zebrowski-Czerwona-trucizna/6155
Dane techniczne
Autor: Leszek Żebrowski
Format: 148 x 210
Liczba stron: 340
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2015
Wydawca: Capital

Czerwona trucizna to zbiór esejów historyczno-politycznych z ostatnich kilkunastu lat, traktujących o naszej sytuacji po 1989 roku, przypominających również o tym, co było wcześniej. Jest on kontynuacją pierwszego tomu pt. Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, komunizm 1939–2012. Teksty ukazywały się systematycznie w bezkompromisowym tygodniku „Nasza Polska”. Wszystkie pozostają nadal bardzo aktualne – czyli pod wieloma względami cały czas drepczemy w tym samym miejscu. Nie udało się nam wyjść z pajęczyny zależności instytucjonalnych i personalnych z tzw. minionego okresu. Okazało się, że „właściciele Polski Ludowej” znakomicie odnaleźli się w nowej (?) rzeczywistości, bezkarni i uwłaszczeni na tym, co rabowali przez kilkadziesiąt lat. Nie potrafiliśmy wypracować sensownej i sprawiedliwej polityki historycznej, opartej o wyniki konkretnych badań – pozostajemy zatem w sferze mitów i pomówień, idących tak daleko, że stajemy się już nie ofiarami wojny i planowego ludobójstwa obu ideologicznych imperializmów (III Rzeszy Niemieckiej i Związku Sowieckiego), ale jej sprawcami i… ludobójcami. To wydaje się jeszcze niedorzeczne na gruncie krajowym, ale jest coraz bardziej akceptowane na gruncie międzynarodowym, w tym także w obecnych Niemczech, Rosji oraz w Izraelu, który powinien być szczególnie wrażliwy na wszelkie kłamstwa dotyczące ludobójstwa, popełnianego również na ludności żydowskiej. Trwa zatem w dalszym ciągu walka o prawdę historyczną prezentowaną w tym zbiorze i o rzetelną politykę historyczną państwa, albowiem porządki należy rozpocząć na własnym podwórku.

SŁAWA PANIE LESZKU!!! CHYLĘ CZOŁA!!!
SŁAWA NASZYM SŁOWIAŃSKIM BOHATERSKIM PRZODKOM!!!
SŁAWA NASZEJ SŁOWIAŃSKIEJ WSPANIAŁEJ TRADYCJI!!

19 thoughts on “230 Podczas okupacji Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców. Leszek Żebrowski o kampanii kłamstw przeciwko Polsce – Targi Książki Historycznej (29.11.2015)

 1. Pamiętacie, kto powstrzymał wykopki w Jedwabnem… i dlaczego? Słowianki i Słowianie, POlki i Polacy, dlaczego macie taką krótka pamięć?!!

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,18035115,kat,7631,title,Chanuka-w-Palacu-Prezydenckim,galeria.html?ticaid=116183&_ticrsn=3

  Prezydent zapalił chanukową świecę w Pałacu Prezydenckim

  W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość zapalenia świec chanukowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. Tradycję chanukowych spotkań zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński. Zdjęcia z Chanuki w Pałacu Prezydenckim znalazły się też na oficjalnym facebookowym profilu prezydenta Andrzeja Dudy. I wywołały tam ożywioną dyskusję.

  „Niech płomień chanukowych świec świeci na Rzeczpospolitą dając radość”
  Chanukowe świece zapalili wspólnie prezydent i Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. W spotkaniu wzięli też udział: były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce Lesław Piszewski oraz szef Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman.

  Andrzej Duda przypomniał, że Święto Chanuki to święto radosne, osiem dni ciepła, rodziny. – To dni właśnie tego, żeby być razem. Cieszę się i dziękuję ogromnie, że państwo promieniejecie tym swoim świętem, swoją radością także na Rzeczpospolitą, tutaj poprzez Pałac Prezydencki (…) Chciałbym, żeby też płomień chanukowych świec świecił na całą Rzeczpospolitą, dając radość, ciepło, dając to poczucie wspólnoty, które wszystkim nam jest tak ogromnie potrzebne, a przecież jesteśmy wspólnotą na tej ziemi, różnych narodów, różnych wyznań od ponad tysiąca lat – powiedział prezydent.

  „Ogromnie się cieszę z pańskiej obecności”
  – Isaac Singer napisał kiedyś w jednym ze swoich „Chanukowych opowiadań”, że Pan Bóg czyni cuda we wszystkich pokoleniach, chociaż nie zawsze jesteśmy tego świadomi – mówił prezydent.

  Andrzej Duda podkreślił, że ogromnie go cieszy obecność na uroczystości Szewacha Weissa. – Dla mnie to spotkanie, to jest świadectwo czegoś, co nazywamy „Rzeczypospolitą przyjaźni”, ale dla mnie takim symbolem „Rzeczypospolitej przyjaźni” jest pańska zawsze uśmiechnięta, niezwykle ciepła twarz. Ogromnie się cieszę z pańskiej obecności – powiedział prezydent.

  ~Gabi (14:45)
  Szkoda słów zawiodłam sie

  ~pop 1 godzinę i 53 minuty temu
  czego się dziwisz jezus był żdydem a wy mu hołd oddajecie , całować żyda po stopach wierni a rydzowi kase dawać

  ~tralala 50 minut temu
  Przecież od początku było wiadomo że żona pana Dudy na Żydowskie korzenie.

  ~As (14:44)
  Ożeż Ty zdrajco

  ~obywatel 47 minut temu
  Przecież wiadomo było, że żona pana Dudy, Agata Kornhauser-Duda, ma Żydowskie korzenie. Nie rozumiem zdziwienia.

  ~POLAK OKRADZIONY PRZEZ ZŁYCH ŻYDÓW (14:56)
  CZEKAM NA DZIEŃ KIEDY POLSKA BĘDZIE WOLNA OD Pejsatej Okupacji – żaden Żyd nie będzie zajmował żadnego stanowiska w Polsce. – Czekam na dzień kiedy Żydzi wypłacą odszkodowania Polakom i Polsce,spłacą zaciągnięte po-życzki,bez zgody Polaków,zapłacą za hotel Polska i po-jadą w pizdu z Polski.

  ~cos w tym jest (14:56)
  Duda był jedynym polskim politykiem na posiedzeniu żydowskiego sejmu w Krakowie styczeń 2014 czego nie zabierze kosciol wezma zydzi

  ~maria 1 godzinę i 16 minut temu
  A ten rycerz Lecho Kaczynski gdy byl prezydentem to przywlokl z USA do Polski bardza grozna zydowska Loze BnaiBirth. Po czym skakal pod sufit z zydlakami w Palacu Prezydenckim gdy wspolnie obchodzili poganskie swieto swiatla czyli wlasnie Chanuki. Ci , ktorzy tak chetnie krytykuja religie katolicka niech sie bardziej zapoznaja z jaskiniowymi, religijnymi obrzedami zydow a w tym z okaleczeniem niemowlecia i wyssaniem mu przez dziada krwi splywajacej z siusiaka. A ten krwisty zabieg to wedlug tych prymitywow jest dowodem /znakiem/ przymierza zydow z Bogiem. Ich Bog, ich zdaniem jest nadal zadny krwi. Istny cyrk. A odnosnie w/w Lozy to zostala ona zdelegalizowana o przegnana, przez Prezydenta Polski kilka lat przed II wojna swiatowa.

  ~SŁOWIANIN 🙂 (14:49)
  Panie Duda nad jaką ” rzeczypospolitą ” ??! 😦 , NAZYWAJMY TO LEPIEJ WPROST !!!.. NAD JUDEOPOLONIĄ 😦 !!! ..

  ~Żydpospolita (15:51)
  Żydpospolita

  ~pompa12 (14:44)
  Jak to, jako katolik???

  ~no tak (15:41)
  Jak inni katolicy-Wałęsa, Komorowski. Pamięć zawodzi?

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/winnicki-nie-bede-palil-swiec-chanukowych

   Winnicki: Nie będę palił świec chanukowych

   Dodane przez wachmistrz_Soroka Opublikowano: Czwartek, 10 grudnia 2015 o godz. 12:12:01

   „Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie, ale nie skorzystam”.

   „Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie przesłane na moją skrzynkę poselską, ale nie zamierzam zapalać świec chanukowych. Powód? Ten sam, dla którego nie obchodzę ramadanu czy hinduskiego święta holi – I przykazanie” – napisał poseł Robert Winnicki na Twitterze.

   ” Wg statystyk w Polsce jest jakieś 10 razy więcej rodzimowierców niż wyznawców judaizmu. Czy możemy również liczyć na obchody np. święta Kupały w Sejmie RP?” – dodał Winnicki.

   Wczoraj z okazji żydowskiego święta Chanuka w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której Para Prezydencka wspólnie z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, zapaliła świecę chanukową.

   fb.com/KRESY.PL

   piotr3005:10.12.2015 13:35
   Brawo za odwagę i jasne wytłumaczenie

   jaroslaus:10.12.2015 14:17
   wstyd i hańba – hołd parchaty. Ciekawe czy miał chociaż wazelinę czy Szczynukiewicz ukradł.

   wlkp:10.12.2015 15:33
   a to nieobchodzenie jakiś żydowskich guseł wymaga odwagi ? To jest chyba normalne, że katolik nie angażuje się w jakieś sekciarskie obrzędy!

   Zan:10.12.2015 17:36
   Gdy władcy składają propozycje, to się nie odmawia. Nie wiem kto jeszcze nie je z ręki Żydom. Może chińscy politycy i jacyś Indianie w Amazonii. Wyrazy poparcia dla Izraela, Chanuka, kult holokau$tu, walka z antysemityzmem – ignorowanie tego trendu wyraźnie szkodzi karierze politycznej.

   Zan:10.12.2015 15:56
   Bezwstydne złamanie dekalogu – o tym szczerze mówiąc nie pomyślałem. Za bardzo skoncentrowałem się na kwestii zdrady na gruncie świeckim. No, ale wyroby katolikopodobne głosujące na PIS mają gdzieś dekalog. Tupolew jest ich Chrystusem, Ukraina mesjaszem, Izrael Bogiem.

   Polubienie

  • Ambasador Izraela: „Chanuka to polskie święto”

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 10 grudnia 2015 o godz. 22:10:27

   Dziś w Sejmie świętowano żydowskie święto świateł – Chanukę. W uroczystości wzięły udział m.in. ambasador Izraela w Polsce, a także wicemarszałkowie Sejmu i Senatu.

   „Już nie wiem, czy Chanuka to polskie czy żydowskie święto. Jestem już drugi rok w Polsce i Chanuka jest świętowana. Wczoraj u prezydenta, dzisiaj w Sejmie. Myślę, że to jest polskie święto” – powiedziała Izraela w Polsce Anna Azari.

   W uroczystości wzięła udział także wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) oraz wicemarszałek Senatu Maria Koc (PiS), a także rabin domu modlitwy Chabad Lubavitch w Warszawie Szalom Ber Stambler i były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss.

   „To także święto myślenia o tym, by poprawić się, doskonalić. Może – patrząc na innych ludzi – powinniśmy zastanowić się, czy jesteśmy wobec nich tolerancyjni, akceptujemy ich takimi, jakimi są” – powiedziała Kidawa-Błońska.

   Przeczytaj: Winnicki: Nie będę palił świec chanukowych

   PAP / Kresy.pl

   pro_fide:10.12.2015 22:29
   twoja opinia ambasadorku nie jest dla mnie wiążąca

   rebeliant80:10.12.2015 23:22
   Żydzi robią się wyjątkowo bezczelni, widać obecne władza bardzo im odpowiada

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polska-zydowskie-obrzedy-w-sejmie-foto

   Polska: żydowskie obrzędy w Sejmie [+FOTO]

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 11 grudnia 2015 o godz. 14:02:02

   Żydowskie święto Chanuka było obchodzone nie tylko przez prezydenta Andrzeja Dudę, ale też przez parlamentarzystów.

   Święto Chanuka, podczas którego żydzi tradycyjnie palą przez osiem dni świece, było obchodzone zarówno w Pałacu Prezydenckim z udziałem Andrzeja Dudy, jak i przez parlamentarzystów w Sejmie. Jednym z posłów, którzy odmówili udziału mimo zaproszenia, był Robert Winnicki. Prezes Ruchu Narodowego tłumaczył się przy tym względami religijnymi, powołując się na I przykazanie Dekalogu.

   Tradycja palenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim została zainaugurowana przez Lecha Kaczyńskiego.

   https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xla1/v/t1.0-9/12342600_1182907155056234_2421778787781562321_n.jpg?oh=7f8114582230ab89d798d753fc688cb7&oe=572271BD

   https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12316660_1182907158389567_6757497900934404589_n.jpg?oh=8c7a72bdc7d361f10952698e85ba5309&oe=571C0E94

   https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12342471_1182907161722900_5849901382574997729_n.jpg?oh=b3198f49d66cb395ad823068f9b2bcf4&oe=56ECB5E6

   Bor:11.12.2015 17:15
   Ten sejm każdy normalny powinien traktować jak bandę tchórzliwych zdrajców, zaprzańców i renegatów.

   zefir:11.12.2015 17:52
   O ile z dużą dozą wyrozumienia podchodziłem do obchodzenia parchackiego święta „chanuka” w pałacu prezydenckim ze wzgłędu na Szanowną małżonkę p. Prezydenta, to zupełnie nie rozumiem i nie akceptuję lizania rowa parchów przez Sejm RP. Wprawdzie jak mówią myślenie nie kosztuje, ale nie dotyczy ta maksyma posłów Sejmu RP, oni zapłacą srogą cenę za bałwochwalstwo antypolskie!

   kraszan:11.12.2015 20:06
   Dla mnie to skandal! ciekawe czy Kneset równie hucznie obchodzi święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy…cóż wiele musi się zmienić aby wszystko zostało po staremu.

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/zydowski-polityk-nie-ma-czegos-takiego-jak-zydowski-terrorysta

   Żydowski polityk: Nie ma czegoś takiego jak żydowski terrorysta

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 11 grudnia 2015 o godz. 13:01:14

   Przedstawiciel syjonistycznej partii Żydowski Dom zasiadający w Knessecie Bezalel Smotrich stwierdził, że Żydzi nie mogą być terrorystami.

   Według słów syjonistycznego polityka, pojęcia żyd i terrorysta wzajemnie się wykluczają. Polityk udzielił takiej wypowiedzi w związku z atakiem na palestyńską rodzinę w tym roku. Żydzi mieli wrzucić bombę do mieszkania Palestyńczyków, co spowodował pożar i śmierć ludzi.

   Terroryzm to zawsze przemoc stosowana przez naszych wrogów w ramach wojny z nami. Wszystko inne to tylko przestępczość- ogłosił w magazynie dla żydowskich osadników. Tym samym uznał, że wobec Żydów i Palestyńczyków trzeba stosować odmienne standardy. Smotrich wezwał wszystkich by nie nazywali ataków na Palestyńczyków terroryzmem ponieważ służy to jedynie prowadzącym wojnę z Izraelem, terrorystom. Zażądał także lepszego traktowania dla zatrzymanych w sprawie podpalenia Żydów.

   TimesofIsrael/KRESY.PL

   artur188:11.12.2015 13:54
   Nie jest są terroryści tylko okupanci. Istny rak.

   jazmig:11.12.2015 14:07
   Żydzi byli terrorystami. Robili zamachy takie, jak Palestyńczycy później. Menachem Begin był takim terrorystą.

   rebeliant80:11.12.2015 14:19
   Żydzi mają też ograniczoną możliwość bycia zabójcami, bo tylko zabicie Żyda jest grzechem w przypadku goja zabójstwo nie ma miejsca

   Zan:11.12.2015 15:21
   Żydzi z TV Republika konsekwentnie nazywali separatystów „rosyjskimi terrorystami”. Każdy kto wejdzie w drogę to nienawistnik, terrorysta, przestępca. Wybraniec natomiast jest prawem.

   Polubienie

   • http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/palestyna-zydzi-znowu-klamia

    Palestyna: premier Izraela rozmija się z prawdą

    Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 12 grudnia 2015 o godz. 15:03:11

    Premier żydowskiego państwa położonego w Palestynie, Benjamin Netanjahu, powiedział, że na terytorium obecnego Izraela 100 lat temu żyła ludność arabska, lecz „nie było jej zbyt wiele”. Stoi to w sprzeczności z faktami – w roku 1922 na Brytyjskim Terytorium Mandatowym Palestyna żyło ponad 590 tysięcy Arabów przy około 85 tysiącach Żydów.

    „Byliśmy tutaj nie tak dawno temu, jedynie 4000 lat” – powiedział przewrotnie Netanjahu, upatrując ciągłości między biblijnymi Żydami a współczesnymi wyznawcami judaizmu z różnych stron świata, skupionymi w Palestynie głównie po utworzeniu państwa Izrael w roku 1948.

    „Nie jesteśmy Belgami w Kongo [Belgowie prowadzili tam brutalną politykę kolonizacyjną, dopuszczając się ludobójstwa – red.] ani Francuzami w Algierii, ani Hiszpanami w Meksyku. Byliśmy tutaj długi czas. Ale uznajemy, że są tutaj też inni, mimo że przybyli tu tysiące lat później. Oni wciąż tu mieszkają i musimy koegzystować” – powiedział izraelski premier. Netanjahu dodał, że w XIX wieku „żyli tu Arabowie, lecz nie było ich zbyt wielu”.

    Tymczasem, jak przypomina „Times of Israel”, w roku 1922 na Brytyjskim Terytorium Mandatowym Palestyna żyło ponad 590 tysięcy Arabów przy około 85 tysiącach Żydów.

    Prof. Szlomo Sand z Uniwersytetu Tel-Awiwskiego w Izraelu przekonuje, że współczesny naród żydowski został wymyślony w XIX wieku przez syjonistów, nie ma zaś nic wspólnego z biblijnymi Żydami. Potomkami tych ostatnich mają być w przeważajacej mierze Palestyńczycy, którzy zostali w toku dziejów zarabizowani, poddani wpływom arabskim – także w wyglądzie zewnętrznym:

    „Potomkowie starożytnych Żydów to dzisiejsi Palestyńczycy. Ludzie ci zostali bowiem zarabizowani po tym, gdy w VII wieku Palestyna została podbita przez Arabów. Nie ma się im zresztą co dziwić. Arabowie ogłosili, że każdy, kto uzna Mahometa za proroka, zostanie zwolniony od podatków” – tłumaczył profesor w wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita”.

    Profesor Sand wyjasnił też, skąd się wzięli ludzie wyznania mojżeszowego w Europie i czy wypędzenie Żydów przed Rzymian miało miejsce naprawdę:

    „Mit o wypędzeniu Żydów to wytwór chrześcijańskiej propagandy z IV wieku. Miała to być kara za zabicie Syna Bożego. Właśnie do tego mitu nawiązali syjoniści w XIX wieku. Aby zbudować naród, trzeba było spreparować jego pamięć. Francuscy nacjonaliści odwoływali się do starożytnych Galów, włoscy do Juliusza Cezara, a niemieccy do Teutonów. Żydzi wzięli z nich przykład. Ogłosili, że Rzymianie wypędzili ich przodków z Palestyny, ci rozeszli się po całej ziemi, ale teraz muszą znowu połączyć się w jeden naród” – mówił profesor. Jak zaznacza naukowiec, żydami nie byli ludzie narodowości żydowskiej, lecz żydami (stąd mała litera na początku) byli wyznawcy judaizmu:

    „Tak, ale wszyscy ci ludzie nie są wcale potomkami wypędzonych Żydów z Palestyny. Mało tego, w sensie etnicznym wcale nie są Żydami. To przedstawiciele rozmaitych innych ludów i narodów, których przodkowie przed wiekami nawrócili się na religię judaistyczną. Żydzi znaleźli się na całym świecie nie dzięki jakiejś mitycznej wędrówce ludów, tylko dzięki masowemu nawracaniu! Bycie Żydem w Europie czy Afryce nie miało nic wspólnego z narodowością. Żydami byli po prostu wyznawcy judaizmu” – zaznaczał Szlomo Sand.

    W tym samym wwiadzie profesor wyjaśnił też genezę żydów w Polsce:

    „Na judaizm nie nawracali się tylko poszczególni ludzie, ale – tak samo jak w przypadku chrześcijaństwa – całe królestwa. Na przykład w Jemenie czy Afryce Północnej. Podobnie stało się z leżącym pomiędzy Morzem Kaspijskim a Morzem Czarnym królestwem Chazarów. W XII wieku ten nawrócony na judaizm turecki lud zaczął być jednak spychany przez Tatarów i Mongołów Dżyngis-chana na zachód. Zatrzymali się we wschodniej Polsce. Odpowiedź na pańskie pytanie jest więc prosta: 75 procent polskich Żydów wygląda inaczej niż Polacy, gdyż jest pochodzenia chazarskiego” – czytamy w wywiadzie.

    – See more at: http://www.bibula.com/?p=59583#sthash.ObOI7qvB.dpuf

    Mit o „powrocie Żydów do Izraela” jest jednym z fundamentów syjonizmu i syjonistycznego państwa Izrael. Wątek wypędzenia Żydów przez Rzymian i powrotu do „ojczyzny” został zapisany także w deklaracji niepodległości Izraela z 1948.

    Profesor Szlomo Sand jest autorem głośnej książki „Wymyslenie żydowskiego narodu”. W Izraelu pozycja ta przez 19 tygodni znajdowała się na liście najlepiej sprzedajacych się książek. We Francji zdobyła z kolei zdobyła prestiżową nagrodę Prix Aujourd’hu. Rozprawa naukowa profesora została skrytykowana między innymi przez Federację Syjonistyczną Wielkiej Brytanii i Irlandii.

    „Rzeczpospolita” / „Times of Israel” / Kresy.pl

    Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/zebrowski-trzecie-pokolenie-ub-walczy-z-trzecim-pokoleniem-ak-video

  Żebrowski: „trzecie pokolenie UB walczy z trzecim pokoleniem AK” [VIDEO]

  Dodane przez wachmistrz_Soroka Opublikowano: Czwartek, 10 grudnia 2015 o godz. 11:11:48

  „Postkomunizm wciąż jest i to bardzo mocno wrośnięty. Są dwie partie postkomunistyczne w obecnym Parlamencie” – powiedział Leszek Żebrowski, historyk i publicysta, wskazując na Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe.

  – Musimy pamiętać, że w szeregach rządzącej do niedawna Platformy Obywatelskiej, która organizuje w tej chwili kampanię nienawiści, (…) jest bardzo dużo przedstawicieli tej poprzedniej władzy lub ich dzieci. Mamy przecież Marcina Święcickiego, byłego członka Komitetu Centralnego, sekretarza Komitetu Centralnego. Mamy innych funkcjonariuszy – Dariusza Rosatiego. Mamy trzecie pokolenie Cimoszewiczów – obecnego posła Platformy Obywatelskiej – tłumaczył historyk.

  Historyk skrytykował także zachowanie posłów największej partii opozycyjnej, którzy w Sejmie krzyczeli: „precz z komuną”.

  – Mam takie powiedzenie na własny użytek, że jest to rozrzedzona frakcja post PZPR-owska. (…) Jeśli w niej (red. Platformie Obywatelskiej) działają osoby, które były w najwyższych kręgach władzy komunistycznej, są akceptowane i mają władzę w tej partii, to znaczy, że ta ciągłość w jakimś sensie jest – podkreślił Leszek Żebrowski.

  W ocenie historyka w polskim Sejmie zasiadają dwie partie postkomunistyczne, a obok Platformy Obywatelskiej jest to Polskie Stronnictwo Ludowe.

  – Przecież to był sojusznik komunistów w podbijaniu i zniewalaniu Polski. Lokalnie i terytorialnie oni mieli właściwie pełnię władzy. (…) To nie była już partia Mikołajczyka, to nie była partia Korbońskiego. Tamci uciekli, inni zostali zabici, a partia została przekształcona w Zjednoczone Stronnictwo Ludowe przy pomocy tzw. Stronnictwa Ludowego „Wola Ludu”, które było komunistyczną agenturą, stworzoną jeszcze podczas okupacji niemieckiej właśnie w tym celu – akcentował Leszek Żebrowski.

  Historyk zwrócił uwagę na swoistą „reprodukcję” komunistycznych kadr.

  – Ci mordercy wychowywali swoją kadrę zastępczą. Ci, co dzisiaj są w tych instytucjach prawnych przy władzy, to jest drugie, trzecie pokolenie tych samych ludzi, często z rodzin ubeckich – mówił Żebrowski. – Jest takie powiedzenie, które jest bardzo celne w tej chwili i odpowiada rzeczywistości, z jaką mamy do czynienia: trzecie pokolenie UB walczy z trzecim pokoleniem AK. To się niestety tragicznie sprawdza – zauważył historyk.

  pro_fide:10.12.2015 15:38
  platforma już zdycha w konwulsjach teraz szechter zakochał się w rumuńskim swetru, ta nomenklatura wymaga dokładnego opisu

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/dziennikarze-wyborczej-na-stronach-niemieckiego-tygodnika-beda-informowac-o-autorytaryzmie-w-polsce

   Dziennikarze „Wyborczej” będą na bieżąco informować w niemieckim tygodniku „o autorytaryzmie w Polsce”

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 10 grudnia 2015 o godz. 12:12:08

   Trzech dziennikarzy „Gazety Wyborczej” będzie na stronach internetowych „Die Zeit” informować Niemców na bieżąco o tym, jak w Polsce „powstaje państwo autorytarne”.

   „Krok po kroku nowy rząd w Polsce buduje państwo narodowo-prawicowe. Te zmiany będą dokumentować polscy dziennikarze” – napisano na stronie internetowej niemieckiego „Die Zeit”.

   Jak informuje niemieckie medium, „Nasi koledzy z liberalnego polskiego dziennika „Gazeta Wyborcza”” wyrażają obawy, że w Polsce „może być gorzej niż na Węgrzech rządu Orbana”. Dalej napisano o zmianach w wymiarze sprawiedliwości i w mediach twierdząc, że Polska będzie zmieniała się w szczegółach, które w Niemczech mogą nie być uchwycone, a które mają fundamentalne znaczenie.

   „Trzech redaktorów będzie na „Zeit Online” prowadzić blogi na temat rozwoju swojego kraju. Żeby w Niemczech i Europie pojęto, co się dzieje w Polsce” – poinformowano. Wspomniani, dziennikarze to: Paweł Wroński, Roman Imielski oraz Michał Kokot, główny autor tekstów nt. Polski w „Die Zeit”, cytowanych później prze część mediów w Polsce jako opinie mediów niemieckich.

   Patriota:10.12.2015 15:28
   Kolejna hańba dla państwa polskiego. Nie przypominam sobie, aby 3 dziennikarzy „Die Zeit” informowało Polskę jak ich kanclerz stopniowo robi z Niemiec chaotyczny szlam multi-kulti, a jest o czym pisać. Poza tym działania tych pseudo-redaktorzyn są na szkodę Rzeczpospolitej, więc są pospolitymi zdrajcami. To coś zwane gazetą wyborczą powinno być zamknęte, a zdrajcy w trybie przyśpieszonym zlikwidowani.

   mis_uszatek:10.12.2015 18:08
   Problem jest taki, że oni się nie boją narodu. Ciągle uwalają się za „Panów”, a ludzi za ciemnotę. Jak najszybciej wprowadzić na wzór węgierski podatek od reklam.

   Polubienie


 3. Dmytro Korczyńskyj, wikipedia.org

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-nacjonalista-do-1945-lwow-byl-polski-ukraincow-bylo-tam-niewielu-video

  Ukraiński nacjonalista: do 1945 Lwów był polski, Ukraińców było tam niewielu [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 12 grudnia 2015 o godz. 13:01:32

  W jednym z ukraińskich programów telewizyjnych dotyczących udziału Ukraińców w holokauście ludności żydowskiej nacjonalistyczny polityk i działacz społeczny Dmytro Korczyńskyj przyznał, że przed zakończeniem II wojny światowej Lwów był miastem polskim.

  „Bez wątpienia doszło do pogromu lwowskiego. Ale we Lwowie… kto mieszkał we Lwowie? We Lwowie było 10% Ukraińców. Polacy i Żydzi stanowili większość ludności Lwowa. Ukraińców była tam mizerna ilość. Nie wystarczyłoby ich na jakikolwiek pogrom” – powiedział Korczyńskyj, związany w przeszłości z nacjonalistyczną UNA-UNSO, a obecnie z ugrupowaniem Bractwo. Przyznał on jednak, że Ukraińcy brali udział w holokauście.

  Korczyńskyj mówił również, że przeprosiny wobec Żydów powinny iść w parze z przeprosinami Żydów wobec innych narodów – m.in. za uczestnictwo w sowieckim aparacie represji. Nacjonalistyczny polityk zwrócił również uwagę na służbę tysięcy Żydów w Wehrmachcie oraz w policji pomocniczej za czasów niemieckiej okupacji.

  Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/sumlinski-uniewinniony-wobec-braku-dowodow-dziekuje-sedziemu-ze-nie-ulegl-naciskom

  Sumliński uniewinniony wobec braku dowodów. „Dziękuję sędziemu, że nie uległ naciskom”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 16 grudnia 2015 o godz. 20:08:20

  Sąd nie miał wątpliwości, że prokuratura nie zebrała jakichkolwiek dowodów potwierdzających winę dziennikarza.

  „Dzisiejszy dzień jest jednym z najważniejszych w życiu moim i rodziny. Dla mnie ten wyrok jest dowodem, że można wygrać walkę nawet ze służbami specjalnymi”- skomentował wyrok dziennikarz śledczy, Wojciech Sumliński. Wojciech Sumliński został uniewinniony w procesie o powoływanie się na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI oraz pośrednictwo w załatwieniu pozytywnej weryfikacji oficera WSI płk. Leszka T. w zamian za 200 tys. zł. Równocześnie na 4 lata więzienia i grzywnę skazał Sąd Rejonowy Warszawy Woli emerytowanego płk. WSW i WSI Aleksandra Lichockiego. Sąd nie miał wątpliwość, że prokuratura nie zebrała żadnych dowodów winy poza zeznaniami Leszka T. oraz Aleksandra Lichockiego, które nie zostały jednak uznane za wiarygodne. Aleksander Lichocki został skazany na 4 lata więzienia i 54,5 tys. zł grzywny.
  tvp.info/ kresy.pl

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/hollywood-nie-zaluje-ofiar-stalinizmu

  Hollywood nie żałuje ofiar stalinizmu

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 19 grudnia 2015 o godz. 23:11:08

  Hollywood przypomina o swoich korzeniach w Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych poprzez film dla pisarza, który był jej członkiem.

  W filmie „Trumbo” przemysł Hollywood przedstawia swojego bohatera, Daltona Trumbo. Jest to postać autentyczna, która w 1970 r. wypowiedziała się przeciwko tzw „czarnej liście” (liście osób powiązanych z przemysłem filmowych i podejrzanych o związki z Komunistyczną Partią Stanów Zjednoczonych) określając ją jako „kreującą ofiary”.

  Trumbo był członkiem partii komunistycznej, w pełni finansowanej poprzez Związek Radziecki, a która przez lata 30te posiadała silną sieć powiązań w całym Hollywood. Kiedy w 1939 Stalin razem z Hitlerem dokonał inwazji na Polskę i państwa Bałtyckie oraz wydał wielu niemieckich komunistów żydowskiego pochodzenia w Hollywood była to jedyna szansa by czysto wyjść z partii komunistycznej. Trumbo z niej nie skorzystał, zmieniając się w tzw. „artystę zaangażowanego politycznie”. W czasie inwazji niemieckiej na Wielką Brytanię Trumbo napisał nowelę w której bohater wypowiedział się przeciwko pomaganiu brytyjczykom. Kiedy Hitler zaatakował „wujka Joe” Trumbo zmienił swoje nastawienie o 180 stopni, było to w czasie szczytu sowieckiego uwielbienia kiedy powstawały filmy takie jak „Thirty seconds over Tokyo” czy Mission to Moscow”.Po wojnie Trumbo i inni wiedzieli jak skończyli komuniści żydowskiego pochodzenia lecz wybrali drogę ignorowania lub obrony stalinowskich zbrodni.

  Amerykański przemysł filmowy wielokrotnie pokazywał, że nie zależy mu na odkłamywaniu stalinowskich zbrodni i uczczeniu pamięci ich ofiar. Hagiograficzny film „Trumbo”, jest ukoronowaniem stosunku całego Hollywood do stalinizmu i jego zbrodni.

  providencejournal.com/ kresy.pl

  Polubienie

 6. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/premier-izraela-przypomina-zaslugi-albanczykow-w-ratowaniu-zydow

  Premier Izraela przypomina zasługi Albańczyków w ratowaniu Żydów

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 21 grudnia 2015 o godz. 18:06:41

  Premier Izraela Bejnamin Netanjahu powitał premiera Albanii Ediego Ramę z okazji jego dwudniowej wizyty w Izraelu.

  Obaj przywódcy podpisali porozumienie o współpracy. Netanjahu zauważył, że porozumienie zawarte zostaje w 25 rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami. Dodał, że przyjaźń między Żydami a Albańczykami ma znacznie dłuższe tradycje.

  W czasie Holocaustu Albańczycy mieli ofiarnie ratować Żydów przed niemieckimi represjami.

  Nigdy nie zapomnimy naszych przyjaciół – powiedział Netanjahu i dodał, że Albania była jedynym krajem, w którym po wojnie żyło więcej Żydów niż wcześniej. Netanjahu podkreślił, że o dużej ofiarności Albańczyków w ratowaniu Żydów świadczy fakt, że aż 73 z nich zostało uznanych za Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

  jpost.com/KRESY.PL

  pro_fide:21.12.2015 19:22
  dla równowagi niech przypomni zasługi albańczyków w mordowaniu serbów

  Polubienie

 7. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ambasadza-izraela-protestuje-przeciwko-rzekomemu-antysemityzmowi-na-marszu-pis

  Ambasada Izraela protestuje przeciwko rzekomemu antysemityzmowi na marszu PiS

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 21 grudnia 2015 o godz. 11:11:29

  Michałowi Sobelmanowi, rzecznikowi Ambasady Izraela w Warszawie, nie spodobał się jeden transparent na Marszu Wolności i Solidarności. W związku z tym napisał list do redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, Tomasza Sakiewicza, który uważa, że taki tekst od rzecznika ambasady to prowokacja.

  „Domagamy się od rządu likwidacji masonerii żydowskiej w Polsce” – transparent z takim hasłem nieśli uczestnicy V Marszu Wolności i Solidarności organizowanego przez polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

  Rzecznik Ambasady Izraela w Warszawie, Michał Sobelman, napisał dotyczący tego hasła list do współorganizatora Marszu i redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, Tomasza Sakiewicz.

  „Z wielkim zdumieniem, niesmakiem i wręcz przerażeniem zobaczyłem we wczorajszych [13 grudnia – red.] telewizyjnych przekazach poświęconych Marszowi Wolności i Solidarności antysemickie transparenty” – cytuje treść listu „GPC”. Sobelman dodał, że takie treści przypominają mu antyżydowskie działania PZPR z 1968 roku i mogą rzucać się cieniem na dobre imię Polski.

  Na takie zarzuty odpowiedział Tomasz Sakiewicz. Zauważył on, że Kluby „Gazety Polskiej” zwalczają postawy wrogości wobec Żydów. „Jedyni znani mi antysemici z marca 1968 r. znajdują się w Platformie Obywatelskiej i nie wykluczam, że prowokacja, którą Pan opisuje, miała związek z tymi siłami, bo leżało to w ich interesie” – stwierdził Sakiewicz.

  Naczelny „GP” wyraził zdziwienie kanałem jakim dotarła do niego wiadomość o liście Sobelmana. Materiał nie trafił do niego bezpośrednio, a przez dziennikarkę „Polityki”. Jak przypomniał Sakiewicz, tygodnik ten był organem partii komunistycznej, która dokonała antysemickiej czystki.

  PCh24.pl

  antymajdan:21.12.2015 13:46
  A co one, te kurwy, takie wrażliwe na krytykę się zrobiły? To nie wolno już nie chcieć masonerii takiej czy innej? A kto im zabrania napisać, że chcą masonerii? W państwie demokratycznym można wyrażać swoje przekonania. Co innego bombardować inne państwa, zabijając ludzi inaczej myślących. Tu jest granica.

  pro_fide:21.12.2015 17:39
  niech przestaną ingerować w prywatne sprawy polski

  Polubienie

 8. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/zydzi-oburzeni-wypowiedzia-sluchacza-bbc

  Żydzi oburzeni wypowiedzią słuchacza BBC

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 29 grudnia 2015 o godz. 13:01:01

  Żydowskie media są oburzone tym, że w BBC pozwolono wypowiedzieć się człowiekowi uznanemu przez nich za antysemitę. Ich zdaniem cała jego wypowiedź przypominała najgorsze nazistowskie czasy.

  O sprawie doniósł watchdog o nazwie Kampania Przeciwko Antysemityzmowi. 22 grudnia w BBC pozwolono się wypowiedzieć jednemu ze słuchaczy. Przez 13 minut opowiadał on o wpływie żydów na brytyjskie władze i o tym jak daleko sięgają ich wpływy. Organizacja nazwała to wydarzenie „szokującym”.

  Słuchacz, który przedstawił się jako Andy z St. Margaret zadzwonił do BBC i powiedział, że jego zdaniem elity finansowe świata składają się w większości z żydów i że realizują one żydowską agendę dominacji nad światem. Dodał, że większość żydów to nie żydzi biblijni lecz Chazarscy syjoniści. Prawdziwi potomkowie biblijnych żydów to jego zdaniem Palestyńczycy, mordowani obecnie przez Chazarów by zataić prawdę o ich pochodzeniu i okupacji Palestyny przez syjonistów.

  BBC broni się, mówiąc, że celem programu jest dyskusja i każdy powinien móc wyrazić swoje zdanie. Jednak zdaniem Kampanii Przeciwko Antysemityzmowi nie na tym polega demokracja i wolność słowa. Organizacja domaga się złożenia publicznych przeprosin przez BBC i przekazania numeru telefonu słuchacza na policję, aby mógł on zostać aresztowany za głoszenie antysemickich poglądów.

  Timesofisrael/KRESY.PL

  Trachu:29.12.2015 14:17
  ….nie na tym polega demokracja i wolność słowa. Az chce się zapytać a na czym? Czy już wolność to niewola?

  jaroslaus:29.12.2015 14:56
  cała prawda o parchatych objawiona bardziej w ich działaniach niż w słowach tego bohaterskiego człowieka. Jam mawiał Wolter, aby dowiedzieć się kto tobą rządzi spraw kogo nie możesz krytykować. Nienawistna, szowinistyczna hołota.

  rebeliant80:29.12.2015 15:13
  Demokracja i wolność słowa jest wtedy, kiedy głupi goj siedzi cicho i nie ma pojęcia co wyrabiają jego żydowscy panowie, w przeciwnym razie mamy do czynienia z antysemityzmem, faszyzmem

  Leszek1:29.12.2015 15:21
  A ja sie obawiam, ze ” najgorsze nazistowskie czasy” dopiero nadejda.

  artur188:29.12.2015 17:25
  Leszek1:29.12.2015 15:21 Wszystko na to wskazuje. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/unia-europejska-przeksztalca-sie-w-supermocarstwo-na-wzor-usa-i-izraela-2015-12

  grzesiu:29.12.2015 23:56
  Gość miał racje, mógłbym tu tłumaczyć wszystko po kolei. Jednak ograniczę się np. do wątku, że obecni żydzi nimi nie są. Dla zainteresowanych proponuje poszukanie i zakup książki http://www.wydawnictwodialog.pl/index.php?route=product/product &product_id=440

  grzesiu:29.12.2015 23:58
  Poprawny link „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski” http://tnij.org/t9griaz

  Polubienie

 9. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/list-do-zagranicznych-mediow-przed-rocznica-wyzwolenia-obozu-auschwitz


  Lokalizacja obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Większość z nich znajdowała się na terenie III Rzeszy. Źródło: Wikipedia

  List do zagranicznych mediów przed rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Poniedziałek, 25 stycznia 2016 o godz. 09:09:51

  W związku ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz, do zagranicznych mediów zostanie rozesłany list, który ma na celu zapobiec używania kłamliwego sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  W porozumieniu z MSZ akcję prowadzi Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Adresatami są głównie niemieckie media, gdzie między 26 a 27 stycznia pojawia się wiele artykułów dotyczących wkroczenia Armii Czerwonej do Auschwitz. Po otrzymaniu takiego listu, trudniej im będzie wytłumaczyć się z użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  – Chodzi o to, by nie pojawiały się te oszczerstwa w druku, bo one zatruwają relacje polsko-niemieckie. Zwłaszcza w tym trudnym momencie, kiedy Niemcy wywierają nacisk na polski rząd i polskie społeczeństwo w celu przyjęcia tych warunków, które oni nam narzucają w związku z imigrantami, albo też chcąc obalić rząd RP – mówił Maciej Świrski, prezes Reduty.

  „Polskie obozy koncentracyjne” (ang. Polish concentration camps) to błędne określenie stosowane w niektórych mediach, publikacjach, w tym również w opracowaniach historycznych w odniesieniu do niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych znajdujących się w granicach okupowanej od 1939 roku przez Niemców Polski. Termin „polskie obozy koncentracyjne” nie tylko wyznacza położenie geograficzne tych obozów, ale sugeruje, że zakładali je i zarządzali nimi Polacy. Według niektórych poglądów sformułowanie wprowadzane jest celowo jako propaganda wymierzona w państwo polskie. Spotyka się także określenia pochodne jak „polskie obozy zagłady” (ang. „Polish death camps”) lub „Polski Holocaust” (ang. Polish Holocaust), niem. »polnische Häuser des Todes« – »Polish death houses«, »polnische Vernichtungslager«, »polnische Vernichtungslager Sobibor und Treblinka«.

  Państwo polskie, organizacje pozarządowe oraz środowiska polonijne od lat próbują przeciwdziałać pojawianiu się tego określenia w przestrzeni publicznej.

  Polubienie

 10. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

 11. Pingback: 102 SKRiBH 653 Ręce precz od Polski, Polek i Polaków potomkowie niemieckich, chazarskich, czy innych nazistów, ludobójców Słowian, swoich ziomków i innych ludów! 01 | SKRBH

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.