235 „Zaczynacie dawać doopy, skończycie jak PO…”, czyli PIS na wodę i fotomontaż


Premier Beata Szydło i minister ds. europejskich Konrad Szymański (PAP / Radek Pietruszka)

~nikt 1 godzinę i 9 minut temu
Zaczynacie dawać doopy, skończycie jak PO…

W tym jednym zdaniu zawarte się prawie wszystko, to co i ja mam na ten temat do powiedzenia, chociaż to nie wyczerpuje tematu, tego co jak wygląda nas nie ominie i ten skoniec może być nie zupełnie tak łagodny, jak to ma miejsce obecnie…

Jeszcze rok temu nie sądziłem, że napisze te słowa, ale teraz już mi to zwisa, bo dzięki pustynnej tradycji i jej wyznawcom, nie mam za wiele do stracenia, a te wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie czeka nas nic dobrego… więc nie ma już czego owijać w bawełnę.

Ludzie! To jest wojna i nie tylko medialna, bo jak pojawią się w Polsce pierwsi tzw. uchodźcy, czyli islamscy terroryści, to zaczną dziać rzeczy jak gdzie indziej, a po tym zaczną lecieć głowy… Zobaczycie, że tak stanie się i nie miejcie złudzeń, że jakoś to będzie, że jakoś to ułoży się!!! Tak samo było z „miłosiernymi” krześcijaństwem, chazarstwem, żydokomuną, a teraz z „demokracją” i „kapitalizmem” i jego „niewidzialną ręką rynku”!!! To jedna i ta sama ściema, co „miłosierny” islamski terroryzm!!! Tradycja pustynna jest tylko jedna, ale ma za to wiele twarzy!!!

Takich jak ja jest coraz więcej i nie zgodzimy się ot tak, żeby srać nam dłużej na Nasze Słowiańskie Dziedzictwo! Pamiętajcie, że zawsze możemy zostać słowiańskimi „islamistami”, wprowadzić słowiańskie „prawo szariatu” i zwyczajnie zgodnie z nim i Naszą Prastarą Słowiańską Tradycją, urządzić srogie kęsim… dla najeźdźców, zdrajców i… „niewiernych”, dokładnie tak samo jak to robili Nasi Przodkowie! A to wszystko nowocześnie, poprawnie politycznie i w darze dla Al Leha Ogromnego! Kto nam słowiańskim „islamistom” wtedy zabroni, kto nas powstrzyma?!! Przecież to byłoby niezgodne z naszymi przekonaniami religijnymi i „wartościami jewropejskimi”,.. a i Al Leh Ogromny bardzo pogniewałby się, na tych którzy ośmieliliby się stanąć Nam i Jemu na drodze! 😦

A co, przecież chyba o to wam chodzi, panie i panowie Jewropejczycy… czyli obrzezane bezpłciowe ciocie bez jaj, czyż nie?

SŁAWA NASZYM SŁOWIAŃSKIM PRZODKOM I HAŃBA PUSTYNNYM ZDRAJCOM!

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szymanski-nie-ma-mozliwosci-prawnych-aby-zmienic-decyzje-o-relokacji-uchodzcow,wid,18059992,wiadomosc.html

akt. 21.12.2015, 14:36

Szymański: nie ma możliwości prawnych, aby zmienić decyzję o relokacji uchodźców

• Szymański: rząd nie ma wpływu na decyzję UE ws. relokacji uchodźców
• Minister uważa, że system relokacji uchodźców w UE nie działa
• Rząd popiera utworzenie europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej

Nie ma możliwości prawnych, aby zmienić raz podjętą decyzję o relokacji uchodźców – powiedział minister ds. europejskich Konrad Szymański. Zadeklarował też poparcie rządu „co do zasady” dla utworzenia europejskiej straży granicznej. – Polska będzie przyjmować uchodźców, ale nie może sobie pozwolić na przyjmowanie imigrantów – zapowiedział to minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w czasie kilkugodzinnej wizyty w Rumunii.

Poseł Robert Winnicki (Kukiz’15) pytał podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. europejskich, czy rząd podtrzymuje stanowisko uzgodnione przez państwa unijne o przyjmowaniu kwot uchodźców. Rząd PO-PSL zadeklarował we wrześniu, że Polska przyjmie ok. 7 tys. uchodźców, w związku z kryzysem migracyjnym.

– Rząd nie ma dziś wpływu na to, aby w jakikolwiek sposób wpływać na kształt obowiązującego prawa w Unii Europejskiej (…) nie ma takich możliwości prawnych, aby zmienić decyzję raz podjętą, nie ma nikogo chętnego do tego, żeby tę decyzję zmieniać – podkreślił w odpowiedzi minister.

Zauważył jednocześnie, że „widać wyraźnie, iż zmienia się w Unii kontekst wdrażania w życie decyzji o przyjmowaniu uchodźców”. – Ta decyzja nie jest dziś implementowana nie tylko w Polsce, ale i we wszystkich pozostałych państwach członkowskich (Unii), stopień implementacji jest mizerny, mówiliśmy pierwotnie o relokacji 120 tysięcy, a łącznie z poprzednimi decyzjami 160 tysięcy uchodźców (do krajów UE), a efektywnie relokowanych osób na dzisiaj jest 160 – zaznaczył Szymański.

Jak ocenił, system relokacji uchodźców w UE nie działa. – System nie działa nie z powodu czynników politycznych, jest to decyzja (o relokacji uchodźców) źle przygotowana – podkreślił Szymański.

Posłanka Agnieszka Pomaska (PO) pytała, czy politycy PiS przeproszą za swoje wypowiedzi – dotyczące przyjmowania przez Polskę uchodźców. – Padały bardzo mocne słowa, m.in. o podlizywaniu się Niemcom, działaniu wbrew interesom Polaków, o zdradzie, (ówczesny szef klubu PiS) Mariusz Błaszczak mówił, że będziecie dążyli do zmiany decyzji (o relokacji uchodźców) – przypomniała.

– Wchodzenie w rolę mediatora między parlamentarzystami zdecydowanie wykracza poza moją kompetencję – odpowiedział Szymański.

Podkreślił jednocześnie, że rzeczywistość pokazuje, iż decyzja o relokacji uchodźców, była podjęta na wyraźne oczekiwanie polityczne.

– Polska decyzję (o relokacji uchodźców) będzie wykonywała zgodnie z własnymi oczekiwaniami w obszarze polityki migracyjnej. Nie będziemy wyrzekali się swoich własnych kompetencji w tym obszarze – bez względu na to, jakie to przyniesie skutki w zakresie procentowego stopnia wykonania tej decyzji – zadeklarował minister.

Jak zaznaczył, elementy takie jak: współpraca z krajami trzecimi i wzmocnienie unijnej granicy zewnętrznej – w związku z relokacją uchodźców – są dzisiaj w UE na „pierwszym planie”. – Jestem zadowolony z tej ewolucji, ponieważ to są dokładnie te elementy, których potrzebujemy. Zasadniczym celem naszej polityki jest powstrzymanie presji migracyjnej na Europę wszystkimi dostępnymi, praworządnymi środkami – podkreślił Szymański.

B. premier Ewa Kopacz (PO) w reakcji na wypowiedź Szymańskiego, przekonywała że to rząd PO-PSL bardzo mocno działał na rzecz ochrony granic zewnętrznych UE. – To nie jest efekt waszych działań, to my stawialiśmy na to, że granice zewnętrzne Unii powinny być chronione w sposób szczególny – podkreśliła.

W przyjętym na ostatnim unijnym szczycie dokumencie ponownie podkreślono konieczność wdrażania podjętych już decyzji w sprawie relokacji 160 tys. uchodźców, rejestrowania ich oraz odsyłania nielegalnych imigrantów do krajów pochodzenia, a także wzmocnienia ochrony granic zewnętrznych, przede wszystkim poprzez przeprowadzanie systematycznych kontroli oraz zapobieganie fałszowaniu dokumentów.

Kraje unijne mają też rozważyć objęcie programem relokacji innych poza Grecją i Włochami krajów członkowskich, które są pod dużą presją migracyjną i poprosiły, by przejmowano od nich część uchodźców. O taką pomoc zwróciła się dotąd Szwecja, gdzie liczba wniosków o azyl bardzo szybko rośnie.

Szymański zadeklarował też „co do zasady” poparcie rządu dla utworzenia europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej. – Co do zasady „tak”, (ponieważ) wspólne zarządzanie granicą i uszczelnienie granicy jest celem zasadniczym tego pakietu. Pierwszorzędnym problemem, z jakim się spotykamy, jest efektywne zahamowanie fali migracyjnej na zewnętrznej granicy europejskiej – powiedział minister.

Jak dodał, europejska straż graniczna nie będzie zastępowała krajowej straży granicznej. – Jakie relacje będą między tymi dwoma instytucjami, to się dopiero okaże. W moim przekonaniu, aspekt europejski powinien być aspektem antykryzysowym, który może odpowiadać w zakresie zarządzania i reakcji w obszarach absolutnie kryzysowych – ocenił minister.

Przywódcy państw unijnych podczas szczytu w Brukseli ustalili, że do końca czerwca 2016 r. kraje UE mają porozumieć się w sprawie utworzenia europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej. Propozycja KE zakłada przekształcenie unijnej agencji ds. granic zewnętrznych Frontex z siedzibą w Warszawie w silniejszą Agencję ds. Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

Nowa Agencja miałaby mieć do dyspozycji co najmniej 1 500 funkcjonariuszy straży granicznej i przybrzeżnej, których zapewniałyby państwa członkowskie. Agencja mogłaby też kupować sprzęt.

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski mówił w Rumunii, że Polska będzie respektować prawo międzynarodowe i przyjmie osoby, które uciekają do Europy przed konfliktami zbrojnymi. Równocześnie jednak podkreślał, że Warszawa nie zgodzi się na przyjęcie tych osób, które przyjeżdżają szukać pracy. – Polska mówi otwarcie, że nie stać nas na przyjmowanie dużych grup imigrantów, którzy poszukują pracy, bo takiej w Polsce nie znajdą. My jesteśmy państwem, które dostarczyło Europie dwa miliony imigrantów. Dwa miliony Polaków wyjechały z kraju w poszukiwaniu za pracą, a półtora miliona Polaków poszukuje w kraju w dalszym ciągu pracy – mówił Waszczykowski.

~potomek 3 godziny i 2 minuty temu
Po=PIS=PSL=LEWICA=NOWOCZESNA=PZPR

~gabi 3 godziny i 2 minuty temu
no przecież palili chanukowe świece to jak mają nie wpuszczać imigrantów !

~wilk 3 godziny i 9 minut temu
Uchodźcy w Polsce = koniec PIS-u. Zdradliwy karzeł

~BiBi 3 godziny i 11 minut temu
Czyli obietnice PIS, że nie będzie uchodźców to zwykłe kłamstwo.

~ona 3 godziny i 16 minut temu
Oszukaliscie narod. Polacy wam tego nie wybacza. Juz jest po was

~ja 1 godzinę i 11 minut temu
a ja wierzylem ze sie postawicie..

~bost2 godziny temu
Już wiecie, dlaczego skazali Brunona K. na 13 lat więzienia za ZAMIAR zrobienia im krzywdy. Pachnie zdradą Polski.

~Zuza2 godziny temu
” Rząd nie ma dziś wpływu na to, aby w jakikolwiek sposób wpływać na kształt obowiązującego prawa w Unii Europejskiej (…) nie ma takich możliwości prawnych, aby zmienić decyzję raz podjętą, nie ma nikogo chętnego do tego, żeby tę decyzję zmieniać – podkreślił w odpowiedzi minister ” . Danielku tak dziś mówi minister i całe PiS, a co mówili w kampanii? Zmienią decyzję w sprawie uchodźców i głośno krzyczeli , damy radę. Który to już raz was wykiwali?

~xor2 godziny temu
W pracy założyłem się z Niemcami o to, że Polska nie przyjmie uchodźców. Na szczęście wyceniłem obietnicę wyborczą PiS tylko na 5 EUR. Jednak wizerunek Polski w moim miejscu pracy ucierpi, skoro przegram zakład. A tak się starałem godnie reprezentować Polskę. Szkoda.

~realista2 godziny temu
Wymiekli i to bylo do przewidzenia. Polak zawsze duzo szczeka, a na koniec robi jak inni każą.

~h2 godziny temu
Nie Polak, tylko Pisowiec.

~Daniel2 godziny temu
Podziękuj Kopacz z PO, że zgodziła się na uchodźców, teraz rząd z Szydło na czele nie wiele mogą zrobić, skoro juz wcześniej PO to przyjęła, Szydło próbuje zmniejszyć i zmienić liczbę uchodźców

~nikt 27 minut temu
W kampanii parlamentarnej, jakoś hardo twierdzili, że można inaczej. Czy to nie oszustwo?

~stop islamizacji Polski !!! 18 minut temu
Pani Ewa K. chciałbym żeby Muzułmanin zgwałcił pani córkę ciekawe czy wtedy nadal by pani tak chętnie przyjmowała islamistów ..

~adwokat diabla 1 godzinę i 13 minut temu
jedlym z hasel wyborczych bylo cofniecie zgody na przyjecie imigrantow czyli tzw uchodzcow

~Stefan 43 minut temu
Jednym z haseł było też to, że Macierewicz nie zostanie ministrem obrony. Daliście się zwieść jak dzieci…

~Zuza 3 minuty temu
Stefan chciałoby się zapytać, który to już raz? A te naiwniaki nadal im wierzą.

~Stach 1 godzinę i 8 minut temu
Uzbrojone nie polskie służby na terenie RP?? Od razu do nich strzelać!!!

~poz 1 godzinę i 14 minut temu
Pani Premier; jeżeli wpuści Pani choć jednego nielegalnego imigranta do Polski zdradzi Pani znaczną część swoich wyborców;już jedni zdrajcy byli przy władzy

~x 1 godzinę i 14 minut temu
oj ludzie wyjdą na ulice w razie pojawienia się „uchodźców”

~z boku 1 godzinę i 4 minuty temu
Dzisiaj od rana 90,3 trabi ze Merkel wymusi przyjmowanie emigrantow przez kraje Europy wschodniej – no i masz kto rzadzi w Polsce.

~foijfspe 1 godzinę i 14 minut temu
żeby was zalała krew. Zawsze jest możliwość… wystarczy się sprzeciwić! W ostateczności wyjść z Unii!

~bunkier 3 godziny i 13 minut temu
To po jaką cholerę żeście obiecywali? Nagle okazało się że nie ma takiej możliwości?

~baba 1 godzinę i 38 minut temu
A ja myslalam,po tych zamachach,ze jest sila wyzsza i bezpieczenstwo wlasnego narodu.

~Tomasz 3 godziny i 6 minut temu
Układ między wyborcami a PISem jest prosty- żadnych imigrantów z krajów islamskich! Możecie zmieniać Polskę dzięki nam możecie uporządkować ten komuszy TK i nie tylko… Przypomina żadnych imigrantów!

~Anka 3 godziny i 9 minut temu
Ha,ha,ha…. To ta twarda polityka? Nie ma zgody na żadnych uchodźców? Jesteśmy suwerennym krajem, gdzie UE nie będzie nam narzucać co mamy robic w sprawie uchodźców? Jaja jak berety znowu oszukała pani swoich wyborców a miało być tak pięknie. Gratuluje pani Szydło i śmieję się dalej.

~PL 3 godziny i 5 minut temu
Do pisowców…… Przypominam że wygraliście wybory bo obiecywaliście że nie będzie osiedlania muzułmanów w mojej Ojczyżnie…

~zad 3 godziny i 21 minut temu
gdyby poprzednia władza podpisała zgode na zabijanie co miesiąc 100 polaków ze względu na wiek to wy nie zmienilibyście tej decyzji bo to decyzja unii? zawiedliście mnie i to bardzo konsekwencje będą straszne.

~menEl 3 godziny i 3 minuty temu
Głosowałem na PIS bo mówili NIE DLA EMIGRANTóW – okazuje się, że tylko mówili… Panie prezesie- poproszę o karabin i wiadro amunicji, bo czuję, że będę musiał sam bronić miru domowego…

~xxxx 3 godziny i 8 minut temu
Skoro decyduje Bruksela to po diabła utrzymywać całą bandę niby rządzących nierobów ?

~alik 3 godziny i 1 minutę temu
No i PiS zaczyna się ze wszystkiego wycofywać a mieli brać przykład z Orbana !!!

~Czarny Rycerz 3 godziny i 13 minut temu
„Rząd nie ma dziś wpływu na to, aby w jakikolwiek sposób wpływać na kształt obowiązującego prawa w Unii Europejskiej ” dalej wierzcie ze sa tylko 2 partie do wyboru i glosujcie na oszustow z okraglego stolu ,od 89 nic sie nie zmienilo bo polacy mysla ze 3cia sila nie ma zadnych szans. I mowiac 3cia sila nie mam na mysli partii zalozonej przez Balcerowicza za pieniadze Solorza.

~Polacy 2 godziny i 52 minut temu
My wyborcy PIS!!!!!!!!!!!!!! czujemy sie przez was zdradzeni i oszukani.!!!!!!!!!!!!! Mieliście nie przyjmować muzułmanów. Teraz polski naród będzie musiał sam tę sprawę wziąć w swoje ręce. To zdrada!!! Jak można powiedzieć że nic sie nie da zrobić. To my jesteśmy niewolnikami Unii i Merkel!!! Patrzcie na Węgrów, na Słowaków , na Czechów.

~gadzik 2 godziny i 20 minut temu
Tak jest ! Jesteśmy zdradzeni ! w najgorszy możliwy sposób , wykorzystano nas , nasze zaufanie i potrzebę poczucia bezpieczenstwa! co to jest? ja się pytam

~Mocni w gębie ale u siebie 3 godziny i 7 minut temu
A mówili że nie przyjmą w kampanii, ot macie pisowską siłę w europie ,nawet boją się odezwać ,tylko podkulają ogon a tak jechali na poprzedni rząd

~NA PRZEKÓR 3 godziny i 2 minuty temu
Wygraliście wybory bo mówiliście ze nie zgodzicie się na imigrantów muzułmańskich ,czemu przeciwnych jest 95% Polaków ,niedawno taki protest odbył się w Olecku ,dziś pod naciskiem Unii zmieniacie zdanie ,tylko daleko to was nie zaprowadzi .

~by 2 godziny i 49 minut temu
Tak moja schorowana zona bedzie pracować do 70 r. zycia na emigrantów. ?młodzi na dziecko 500 zł, a ilsamisci 2000 zł. Jeżeli to ma tak wgladać to chrzanię wszystkie rzady.

~koko 2 godziny i 36 minut temu
czulam, ze PiS sie przestraszy…Niemcy wrzeszcza i tupia… to trzeba sie zgodzic. Mysle, ze takie gadanie metne zawiera wiecej oktutnej prawdy dla Polakow, niz PiS nam oznajmia… prawda wyjdzie , kiedy zapukaja nam do dzwi muzulmanie.. legalni!!!! W zasadzie to mi juz wszytsko jedno czy Polska handluje PiS , PO, czy Swetru…Od dzis juz nie trzymam kciukow za PiS , nie wspieram i czuje sie oszukana. Polska nigdy nie bedzie miala polityka klasy Orbana.. zawsze mamy tchorzow, albo sprzedawczykow. Mialam nadzieje na honor naszego rzadu PiS… i zadne tlumaczenia , ze kontynuja polityke Kopacz nic nie daja. Holandia .Dania, iAustria.. wyraznie powiedzialy, ze po zamachu i po tym co sie dzieje, poddali swoja zdolnosc weryfikacji i wycofuja sie.. a Polska znow kleka, kolana Szydlo zmiekly jak zobaczyla Szildza i Merkel.. enigmatyczne byly te tumaczenia…owijanie w vawelne.. a prawda i tak wyjdzie.. i wyszla!!!!

~halny 2 godziny i 19 minut temu
No to PIS powoli zaczyna kończyć rządzić! Dranie, masa ludzi siedziała cicho, bo myślała, że nie będziecie przyjmować arabusów. Ale teraz ci sami ludzie wysadzą was z tronów władzy.

~Franek 2 godziny i 16 minut temu
Stanęło na moim- PO i PIS to ta sama zaraza i kolesie! A to że się kłócą i walczą to cyrk dla wyborców! ROBIĄ NAS W BALONA!

~aadcg 2 godziny i 21 minut temu
PIS macie przerabane!!! Albo sie popstaicie UE i taqma dla muzoli albo nowe wybory!

~mat 3 godziny i 11 minut temu
cyt: Nie ma możliwości prawnych, aby zmienić raz podjętą decyzję – jak to nie ma mozliwości prawnych – moze jaks uchwała sejmowa przeglosowana w nocy?

~ss 2 godziny i 1 minutę temu
A Czechy Słowacja Węgry mówią nie więc jak nie macie jaj to wasze ostatnie 4 lata rządzenia

~renia 3 godziny i 9 minut temu
Kolejne wyborcze kłamstwo pisu!!!

~Torres 2 godziny i 18 minut temu
myślałem ze PiS będzie działać zgodnie z polską racją stanu ale widzę ze to drugie PO

~carlos : 2 godziny i 53 minut temu
Rzad nie ma wplywu? to po co nam taki rzad ?

~patriot 3 godziny i 7 minut temu
Np to PiSiaki porządziły jak cholera !! Teraz to zaczną się rozruchy na ulicach !

~pio171 2 godziny i 12 minut temu
Nie po to glosowałem na PiS zeby teraz przyjmowali uchodźców. Trzeba wyjść na ulice, zobaczcie co się dzieje w Niemczech Grecji Włoszech. Trzeba walczyć !!!!!!!!!!!!!!

~Wszystko stracone 2 godziny i 26 minut temu
H…j stracilem juz nadzieje, skoro już nawet PiS chce przyjac muzulmanow, to ja chyba naprawde zostane. Faszystom. Widac szulc zaszantazowal szydlo.

~jer 2 godziny i 26 minut temu
To nie są uchodźcy, to nie są nawet imigranci. To są imigranci islamscy, wrogowie zachodniej cywilizacji, którzy jak pasożyty wykorzystają nas, a potem wyplują. To jest wojna, nawet jeśli na razie tak nie wygląda. Mamy prawo się bronić, żeby nie mieć takich kłopotów jak Szwedzi czy Francuzi. Ale kolejny rząd odmawia nam prawa do tej obrony. Żądamy referendum, bo nie potraficie sami bronić ojczyzny!

~Marian 2 godziny i 49 minut temu
Uchodźcy już tu są. Wystarczy się rozejrzeć. W centrach handlowych pełno ich już się kręci. Przyjeżdżają do nas z Niemiec, bo przecież nic ich nie ogranicza w strefie Schengen…

~Mackie Majcher 2 godziny i 44 minut temu
Hehehe! I macie swój PIS! Łyknie muslimów ile zostało przydzielone i jeszcze więcej! To chyba teraz czas ma masowe demonstracje! Wybraliśmy tych żłobów by nas bronili, a oni chętnie do koryta, ale już żeby nas obronić przed inwazją muslimów to już ” nie ma możliwości” . Kur….a – lagi w dłonie i pałować PIS- aków aż będą fioletowi!

~vlo 3 godziny i 1 minutę temu
Nie bardzo rozumiem PiS przyjmie uchodźców. Kolejna obietnica niespełniona. Więc się pytam 38% Polaków co tak wierzyli w obietnica PiS, i co teraz? Jeszcze raz przypominam dla Pana Pawła Kukiza, że miał walczyć z systemem a nie popierać Prawo i Sprawiedliwość (oczywiście nazwa nie ma nic wspólnego z prawdą).

~Ludwik 3 godziny i 16 minut temu
W sprawie TK były możliwości prawne a tutaj nie ma?? 😉

~loko 2 godziny i 8 minut temu
Postawią sie! Jazda zacznie się w momencie rozlokowywania „uchodźców”

~Zdrada 2 godziny i 42 minut temu
Czyli PiS przyjmie 7 tysiecy muzulmanow.. To po co ja głosowałem na PiS w takim razie? Oszukali nas. W takim razie co to za roznica czy PiS wygrało czy Po? Islamizacja tak I tak…Zdrada. Naród was przeklnie. Zaraz szejkowie z Arabi Saudyjskiej zaczna przysylac pieniadze na budowy meczetow… W Polsce… Meczetow… Rozumiecie? Tych imigrantow 7 tys pomnuzcie razy 5-plan laczenia rodzin I mamy juz 40. Tysiecy I problem terrorystow islamskich w Polsce. Tego chcecie!?

~rodzice 2 godziny i 53 minut temu
To będą ostatnie spokojne Pasterki w kościołach, ostatnie spokojne święta , Czy wiecie, że wystarczy jedno muzułmańskie dziecko w szkole i już nie stawia się!!!!!! choinki , nie urządza Jasełek!!!!!! tak!!!! bo to obraża ich uczucia religijne!!!!! Nie wierzycie???? A to sie już dzieje w polskich szkołach!!!!Było nawet na forach o tym pisane

~NIE 3 godziny i 4 minuty temu
NIE WOLNO ZDRADZAĆ WYBORCÓW- ZA CHWILE NIEMCY POGONIĄ ANGELĘ, OBY PANI TO NIE SPOTKAŁO!!!!

~Maniek 1 godzinę i 25 minut temu
Szmaciarze Pisowskie!!! Mialo nie byc zadnych islamskich uchodzcow.. Dzieki tym obietnicom doszliscie do wladzy!! Zlamaliscie swoje wyborcze obietnice!! Polska nie stanie sie Kalifatem!! My wyjdziemy na ulice ponownie!

~Wernyhora 1 godzinę i 36 minut temu
Waszczykowski mówi,że nie stać nas na przyjmowanie osób poszukujacych pracy-ależ oni nie poszukuja pracy, tylko socjalu. A więc, zgodnie z wypowiedzia pana ministra, nie oponujemy przeciwko przyjmowaniu imigrantów wszelkiej maści, z wyjatkiem poszukujacych pracy. Dziekuję, panie ministrze, kamień z serca. A staraliscie sie stwarzac wrażenie,że Polska nie podda sie dyktatowi unijnemu w sprawie imigrantów.

~polpat 1 godzinę i 25 minut temu
No i jednak wyszło szydło z worka !! Zostaliśmy wy….i przez pisowców też! . Ale daliśmy się nabrać! Jedna zgraja !! No ale teraz długo nie pociągną . Musimy brać sprawy we własne ręce.

~zeta 1 godzinę i 29 minut temu
pitolicie przecież obiecaliscie no ale to szambo pisuarskie zawsze tylko obiecuje

~mk 1 godzinę i 45 minut temu
Boją się UE albo podlizują się Jej !!!!!!!!!!!! Orban się nie bał i wygrał 🙂

~mina Kopacz 3 godziny i 2 minuty temu
Co to znaczy nie m? Kopacz zdrajczyni podłozyła Polakom minę- teraz ja trzeba rozbroić- nie chcemy to nie i nikt nas zmusic nie może…wiosna ruszą na Polske od strony Upainy- to jasne- gdzie sa ploty i zabezpieczenia pytam panów z PIS???? jeszcze możemy sie bronic- tylko zdrady nie zniesiemy!!! Jak ich wpuścimy i wypłoszymy- to beda dopiero mieli uzywanie na Polsce- lepiej ani sztuki nie wpuścić- jesteśmy przed szkodą…Francuzi tez mysleli,że to nie jest groźne i teraz Francji, Szwecji ..juz nie ma tylko barbaria muzułmańska…

~Konrad 3 godziny i 5 minut temu
Do tej pory w stu procentach popieram politykę obecnej władzy. Nie ukrywam jednak, że mocno liczyłem na zdecydowane działanie w sprawie NIE PRZYJMOWANIA TYCH BIEGNĄCYCH PRZEZ EUROPĘ LUDZI (sic!). Panie Prezydencie, pani premier, panie Jarosławie – wciąż mocno was popieram. Ale liczę także, że SPEŁNICIE WOLĘ SPOŁECZEŃSTWA. A wolą społeczeństwa jest zachowanie jednolitego kulturowo, religijnie, historycznie i obyczajowo kraju, który jest NASZ !!!!!! A teraz krótko i dobitnie: ZRÓBCIE COŚ, PÓKI JESZCZE CZAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Leming alfa 3 godziny i 33 minut temu
No to daliście się Pisiaki załatwić w trąbę 🙂

Polak z turkolandu 47 minut temu
Czyli mialem racje , twierdzac …iz tylko Ruch Narodowy moze Polske ocalic i uchronic przed islamem i juz islamskim zachodem Unii . Moja rodzina glosowala na PIS tylko dlatego , iz bylismy przekonani , ze PIS nie przyjmie tej dziczy . Mieszkamy 30 lat w Niemczech i wierzcie mi , ze tu juz jest tak czarno od arabow i murzynow , ze za 6-8 lat juz bedzie afro-arabia . Wracamy do Polski i nie chcemy tej dziczy w Ojczyznie . Jednak zawsze twierdzilem , iz cala banda z ukladu okraglego stolu to Lewactwo i wszyscy sa zdrajcami …….zaluje , ze glosowalismy na PIS , jednak Polacy nie sa swiadomi zagrozenia i w tej chwili Ruch Narodowy nie ma szans na zwyciestwo w wyborach . Rodacy , przyjedzcie na zachod i zobaczcie ….ilu tu jest islamistow i murzynow . W szkolach podstawowych ich dzieci stanowia 80 % liczby uczniow …..juz za 6-8 lat to oni beda spoleczenstwem . Dlaczego wy w PL tego nie rozumiecie ? To bedzie Polakow tez kosztowac utrate Ojczyzny …..na rzecz islamskich dzikusow . Na zachodzie juz biala cywilizacja sie bezpowrotnie konczy a raczej juz sie skonczyla . My nie chcemy wracac z deszczu pod rynne ! Przezywamy to tu i w naszej Ojczyznie tego nie chcemy ! Na ulice i z Ruchem Narodowym zmienic Rzad…….PIS to tacy sami klamcy jak PO ! Co innego mowia a co innego robia . Jak krzyczal Szymanski i Waszczykowski po objeciu wladzy , ze Polska nie bedzie przyjmowac dzikusow …..?! Trzeba wyjsc na ulice przeciw przyjmowaniu ich i przycisnac PIS do muru ….albo NIE w Polsce dla islamu …albo precz od koryta !

~OBSERVER 56 minut temu
ZROBIĆ REFEDRENDUM W SPRAWIE WYJŚCIA Z UE ! !

~Jan 3 godziny i 18 minut temu
mam pytanie, czy islamista będzie czekał w kolejce na specjalisty onkologiczego, czy będzie bez koleji, a Polakom wydłużą kolejkę do roku. Jeżeli nic nie umiecie, bo UE kazde to może zlikwidować rzady krajowe, bo bedzie oszczędność.

~koleba 59 minut temu
No to pani premier / przez małe p / wykazała się cholerną odwagą w brukseli i postawiła się ostro grubemu księgarzowi , temu co ciągle obraza Polskę !!! Uszy po sobie p.p. i wykonywać polecenia lewaków bo nam kasę obetną!! Wstyd mi za panią.

~gimp 1 godzinę temu
Kazdy zad doczeka sie kiedys sadu. Komunistyczny czy faszystowski. Na miejscu Szymanskiego balbym sie ze rodziny ofiar zamachow (do ktorych napewno w Polsce dojdzie jezeli bedziemy przyjmowac uchodzcow) kiedys mnie zlinczuja.

~Wernyhora 1 godzinę i 48 minut temu
Panie Waszczykowski, rozczarował mnie pan, chociaz mówiąc szczerze tego sie spodziewałam. Szczególnie po pańskim wywiadzie w „Do rzeczy”. Tak samo odnośnie Ukrainy, jedynie w retoryce antyrosyjskiej idziecie dalej nawet, niż PO.Tytuł artykułu mówi za siebie” Nie atakujemy juz Tuska”.

~kil 15 minut temu
Jak Kopacz mówiła to samo, to PiS ujadał, że jest na smyczy Berlina. To znaczy, że PiS są teraz także sługusami Merkel?

~PL 3 godziny i 24 minut temu
No to po takiej gadce, przedterminowe wybory to jedyna opcja.

~Obietnice 3 godziny i 39 minut temu
Nowa władza zaczyna gorzej niż poprzednia masakra …..

~XA 17 minut temu
Szlag, kiedy my będziemy mieli takiego prezydenta jak Czesi? Czy Polacy zawsze muszą być durniami?

~Weles 3 godziny i 10 minut temu
No cóż… banda czworga i tyle w temacie. Pis to element układu, zamienili się tylko na stołkach kosmetycznie ze zgranym PO, a będą Polskę dalej pchać w przepaść zapoczątkowana w 89tym. Jestesmy pod zaborami, nie mamy możliwości samostanowienia.

~referendum w sprawie wyjścia z UE 26 minut temu
żądamy referendum w sprawie przyjmowania muzułmanów i referendum w sprawie wyjścia z UE !!!

~Cieszyn4 godziny temu
W polskich mediach cisza ! Słowacy czynią przygotowania do budowy płotu na granicy z Ukrainą ! O to samo proszą Polskę , w przeciwnym razie wybudują płot także na granicy z Polską !

39 thoughts on “235 „Zaczynacie dawać doopy, skończycie jak PO…”, czyli PIS na wodę i fotomontaż

 1. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/winnicki-pis-prowadzi-liberalna-pro-unijna-polityke-ubrana-w-patriotyczny-frazes

  Winnicki: PiS prowadzi liberalną, pro-unijną politykę ubraną w patriotyczny frazes
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Poniedziałek, 21 grudnia 2015 o godz. 13:01:55

  Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego w zdecydowanych słowach określił politykę uprawianą przez Prawo i Sprawiedliwość na odcinku brukselskim.

  „Dziś minister Szymański, omawiając szczyt Rady Europejskiej w ubiegłym tygodniu, potwierdził, że Polska nie prowadzi ofensywy politycznej na rzecz zmiany decyzji UE w sprawie umieszczania w naszym kraju imigrantów. Co więcej, zapowiedział poparcie Polski dla powołania kolejnej, centralnej instytucji unijnej – Straży Granicznej. Oczywiste jest, że każda taka nowa instytucja jest kolejnym krokiem do budowy unijnego superpaństwa, a bieżących problemów, związanych z inwazją imigrantów, nie rozwiąże” – pisze prezes Ruchu Narodowego. Według Winnickiego, nazywanie PiS-u partią narodowo-konserwatywną jest ponadto określeniem na wyrost.

  Polityk uważa, że powodów do niepokoju jest więcej:

  „Sprawy unijne to tylko wycinek, niepokojących sygnałów jest więcej. Jeśli rewolucja PiSu ma polegać przede wszystkim na zmianach personalnych w państwie, w administracji, na zastąpieniu jednych ludzi drugimi, swoimi, to system jako taki się nie zmieni” – twierdzi Winnicki.

  Poseł na Sejm zaznacza również, iż wspomniane posunięcia PiS-u nie mogą liczyć na poparcie jego ugrupowania:

  „Jesteśmy w stanie popierać głębokie reformy, rzeczywistą, a nie udawaną, narodowo-konserwatywną rewolucję. A lewicowo-liberalną histerią w stylu KOD się brzydzimy. Ale nigdy nie będziemy popierać liberalnej, prounijnej i niesuwerennej polityki, ubranej jedynie w patriotyczny frazes” – podkreśla.

  facebook.com / Kresy.pl

  Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-idealy-lecha-kaczynskiego-nie-stracily-na-aktualnosci

  Kalkstein zablokował ekshumacje w Jedwabnem, szczuł na Rosję… i osiągnął, co osiągnął… czyli w sumie co?

  Prezydent: ideały Lecha Kaczyńskiego nie straciły na aktualności
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Poniedziałek, 21 grudnia 2015 o godz. 12:12:20

  – Ideały i dążenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie straciły na aktualności; co więcej, są coraz bardziej aktualne – podkreślił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. – To ten jedyny, słuszny kierunek polityki w Europie Środkowo-Wschodniej – dodał.

  Czy podoba Ci się ten materiał?

  Opodatkuj się!
  W październiku otrzymaliśmy od Was 3 550,00 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!.
  A Ty wsparłeś już nas w tym miesiącu?
  Duda podkreślił, że „został wychowany w jakimś sensie do polityki przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.

  Prezydent zaznaczył, że polityka, którą prowadził prezydent Kaczyński powinna nadal być ważna dla Unii Europejskiej. „To jest droga, z której absolutnie nie można schodzić” – ocenił.

  „Jeżeli patrzymy i rozmawiamy o tym, jakie były cele, ideały i dążenia pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to trzeba powiedzieć tak: czasy się zmieniły, ale one absolutnie nie straciły na aktualności. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że są one coraz bardziej aktualne. Uwzględniając to, co już się zdarzyło, mam osobiste, głębokie przekonanie, że to jest ten jedyny, słuszny kierunek polityki, jaki nam został do realizacji w Europie Środkowo-Wschodniej” – powiedział Duda.

  Konferencja „Suwerenność, solidarność, bezpieczeństwo. Lech Kaczyński a Europa Środkowa i Wschodnia” odbywa się z udziałem m.in. prezydenta Estonii Toomasa Hendrika Ilvesa oraz byłych prezydentów: Litwy – Valdasa Adamkusa, Czech – Vaclava Klausa, Gruzji – Micheila Saakaszwiliego oraz Rumunii – Traiana Basescu.

  PAP/KRESY.PL

  mopveljerzyjj:21.12.2015 12:59
  23 grudnia 2005 roku Lech Kaczyński został zaprzysiężony na prezydenta. Przy tej okazji wygłosił przemówienie. Dwa zdania poświecił Rosji. W kontekście katastrofy smoleńskiej brzmią one wręcz nieprawdopodobnie i na pewno dziś żaden z polityków PiS, by się pod nimi nie podpisał. A SZKODA… ,,Istotną kwestią są nasze stosunki z Rosją, która pozostaje od wieków, mimo zmiennych kolei losu naszym wielkim sąsiadem. Patrzymy na nie uwzględniając przede wszystkim historyczną perspektywę zachowując cierpliwość i przekonanie, że nie ma obiektywnych powodów, dla których nie mogłyby być one dobre – mówił Lech Kaczyński 23 grudnia 2005 roku w parlamencie, gdy był zaprzysięgany na prezydenta.”

  Jacek_POZ:21.12.2015 15:14
  Chyba za wiele przypisuje się prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i za bardzo go idealizuje. Dla zwolenników PIS był najlepszym prezydentem od 1989, ale wszyscy inni wcale go tak dobrze nie oceniali – zarzucono mu m.in. małą aktywność, prowadzenie polityki historycznej, angażowanie się w konflikt z Rosją, różne mniejsze czy większe wpadki dyplomatyczne. Moim zdaniem po prostu rządził on za krótko aby można go było oceniać jako prezydenta. Opowieści i gdybanie jakie miał zamiary, wizję to czyste spekulacje, nigdy się nie dowiemy co by było.

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polityk-pis-musimy-przyjac-uchodzcow

   Polityk PiS: Musimy przyjąć uchodźców
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Poniedziałek, 21 grudnia 2015 o godz. 14:02:34

   Minister ds. europejskich Konrad Szymański (PiS) przyznał, że nie ma prawnych możliwości wpłynięcia na zmianę decyzji Komisji Europejskiej o rozlokowaniu migrantów w Polsce.

   „Rząd nie ma dziś wpływu na to, aby w jakikolwiek sposób wpływać na kształt obowiązującego prawa w Unii Europejskiej. Nie ma takich możliwości prawnych, aby zmienić decyzję raz podjętą, nie ma nikogo chętnego do tego, żeby tę decyzję zmieniać” – powiedział Szymański na posiedzeniu sejmowej komisji ds. europejskich. O możliwość zmiany decyzji pytał ministra poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

   Szymański zaznaczył, że decyzja KE nie jest wdrażana w wielu krajach:

   „Ta decyzja nie jest dziś implementowana nie tylko w Polsce, ale i we wszystkich pozostałych państwach członkowskich (Unii), stopień implementacji jest mizerny, mówiliśmy pierwotnie o relokacji 120 tysięcy, a łącznie z poprzednimi decyzjami 160 tysięcy uchodźców (do krajów UE), a efektywnie relokowanych osób na dzisiaj jest 160” – mówił Szymański.

   Minister podkreślał ponadto, że sama decyzja i system relokacji migrantów został źle przygotowany.

   rp.pl / Kresy.pl

   Jacek_POZ:21.12.2015 15:22
   Polska powinna się przede wszystkim domagać uszczelnienia granic Unii, respektowania przepisów umowy z Schengen. Nie może być tak że jakiś kraj Unii przepuszcza wg własnego „widzimisię” ludzi przez granicę (bez dokumentów, bez weryfikacji) i mogą oni sobie później dowolnie podróżować po Unii. Póki granice nie będą szczelne i imigranci nie będą sprawdzeni (kto to jest, po co przyjeżdża, czy naprawdę ucieka ze swojego kraju przed prześladowaniem i wojną, itd.) żaden kraj Unii nie powinien mieć obowiązku przyjmowania kogokolwiek (dziwi mnie że wewnątrz Unii się o tym nie mówi).

   Czas_przebudzenia:21.12.2015 15:46
   Prawda, prawda, tylko to są takie prawdy do klepania przez naiwniaków, bo siły wyznawców zła mają dokładnie zaplanowane wręcz przeciwne działanie, które wykonują przez dekady z piekielną dokładnością. A dla naiwniaków są przekazywane takie brednie, jak to „uchodźcy” tak jakoś sobie weszli przypadkowo z tragarzami. I jakoś tak przypadkowo Makrela ich zapraszała. I jakoś tak przypadkowo spędzono demonstracje ogłupionego lewactwa, które od paru lat wykrzykuje bełkot, że „nikt nie jest nielegalny” w Europie. W „Folwarku zwierzęcym” Orwella rządzące świnie zapraszały stado baranów, by barany wiedziały co mają beczeć.

   Polubienie

   • A tu dla porównania jak to robią dzielni Węgrzy! WSTYD I HAŃBA DLA „POLAKÓW”, którzy nie umieją powstać z kolan i albo ciągną… Watykanowi, albo Brukseli, albo Berlinowi, albo Waszyngtonowi, albo Tel Awiwowi… itd.
    (Nie wiem, moze i ciągną Moskwie, ale jakoś teraz tego nie widzę!)

    http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/szef-wegierskiego-msz-austria-ws-uchodzcow-myli-solidarnosc-z-glupota

    Szef węgierskiego MSZ: Austria ws. uchodźców myli solidarność z głupotą

    Dodane przez wachmistrz_Soroka Opublikowano: Poniedziałek, 21 grudnia 2015 o godz. 09:09:30

    Wiedeń w sprawie kryzysu migracyjnego myli „solidarność z głupotą” – powiedział szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto.

    Wczoraj austriacki kanclerz Werner Faymann powiedział, że należy obciąć środki europejskie państwom, które odmawiają przyjęcia „uchodźców” oraz wezwał kraje UE do „jednomyślnej solidarności”.

    Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto odpowiedział, że jego zdaniem „solidarność to pomoc ludziom w niebezpieczeństwie, by mogli żyć gdzie indziej i wrócić do swojej ojczyzny po zakończeniu konfliktu. Głupotą jest pozwalanie na przybywanie do Europy bez kontroli setkom tysięcy ludzi, a nawet milionom, podczas gdy cały świat dziś widzi – zarówno Europejczycy, jak i migranci – że nie dostaną oni tego, czego oczekiwali”.

    PAP/KRESY.PL

    Polubienie

   • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/organizacje-miedzynarodowe-potepily-polityke-wegier

    Organizacje międzynarodowe potępiły politykę Węgier

    Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 21 grudnia 2015 o godz. 17:05:07

    ONZ i organizacje zajmujące się prawami człowieka skrytykowały Węgry za politykę jaką ten kraj prowadzi wobec uchodźców. Zdaniem ONZ Węgry promują „nietolerancję i nienawiść”.

    We wspólnym oświadczeniu UNHCR, Rada Europy oraz OBWE wezwały Węgry do pomocy tym, którzy zostali wygnani ze swoich krajów wbrew swojej woli a obecnie poszukują bezpieczeństwa w Europie.

    Skrytykowano kampanię, jaka prowadzi węgierski rząd a która skierowana jest przeciwko imigrantom przedstawiając ich jako bandytów, najeźdźców i złodziei. Zdaniem organizacji międzynarodowych kampania jest oburzająca bowiem implikuje, że uchodźcy są niebezpieczni bazując jedynie na ich religii oraz miejscu pochodzenia.

    Węgry twardo przeciwstawiają się narzuconym z Berlina kwotom. Zamknęły także południową granicę bo kolejni uchodźcy nie mogli dostać się tą drogą do Europy.

    W oświadczeniu napisano, że Węgry musza zrozumieć, że uchodźcy przybywają do Europy po przeżyciu strasznej traumy, tragedii i straty i chcą zacząć nowe życie z dala od wojny i konfliktów.

    The Daily Star/KRESY.PL

    UPAdlina:21.12.2015 18:15
    ONZ to organizacja mafijna kontrolowana przez koszernych pejsów, więc mówi, co jej każą, ale mnie już chce się rzygać na te gadki o nietolerancyjności!! Bądźmy ku..wa tolerancyjni i wpuśćmy do domu bandytów, żeby nas zaj..bali!! A pocałujcie mnie w du..ę porąby!!!!

    Poznaniak74:21.12.2015 20:40
    Chwila, chwila, a ilu tzw. uchodźców przyjęła ojczyzna pajaca Ban Ki-moona, czyli Korea Płd?

    Zeus:21.12.2015 20:57
    Wegrzy postępują właściwie i ZGODNIE Z PRAWEM MIĘDZYNARODOWYM, zgodnie z którym obywatele Syrii, Libii i innych państw bliskiego wschodu NIE SĄ NA WĘGRZECH UCHODŹCAMI. z prostej przyczyny: Węgry nie graniczą z żadnym z tych państw. Uchodźcą może być TYLKO ta osoba, która uciekła z uzasadnionych powodów DO KRAJU OŚCIENNEGO, graniczącego z krajem uciekiniera !!! Jeśli uchodźca z Syrii uda się do Turcji….jest uchodźcą. Jeśli opuści teren Turcji i dla lepszego bytu pojedzie gdziekolwiek dalej….PRZESTAJE GO OBOWIĄZYWAĆ PRAWO O UCHODŹCACH….jest zwykłym emigrantem zarobkowym, podlegającym wylapaniu przez odpowiednie słuzby i odesłaniu do kraju skąd przybył….a więc do Turcji.

    Polubienie

  • Duda to taki Kalkstein BIS, tylko bardziej obły!

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/duda-organizuje-konferencje-na-temat-polityki-wschodniej-sp-lecha-kaczynskiego

   Duda organizuje konferencję na temat polityki wschodniej śp. Lecha Kaczyńskiego
   Dodane przez wachmistrz_Soroka
   Opublikowano: Poniedziałek, 21 grudnia 2015 o godz. 09:09:58

   W Pałacu Prezydenckim odbędzie się dziś konferencja pt. „Suwerenność, solidarność, bezpieczeństwo. Lech Kaczyński, a Europa Środkowa i Wschodnia”. W spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 11.00, weźmie udział prezydent Andrzej Duda.

   Ma być to duża konferencja na temat polityki zagranicznej prezydenta Lecha Kaczyńskiego – mówi Adam Kwiatkowski, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

   – Na konferencji będziemy gościć obecnego prezydenta Republiki Estonii Toomasa Hendrika Ilvesa oraz kilku prezydentów, którzy pełnili tę funkcję w czasach, gdy prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej był prof. Lech Kaczyński. Ta konferencja pt. „Suwerenność, solidarność, bezpieczeństwo. Lech Kaczyński, a Europa Środkowa i Wschodnia” ma pokazać politykę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Politykę zagraniczną, którą on tworzył oraz sposób, w jaki była ona odbierana przez ówczesnych przywódców Republiki Litewskiej, Republiki Czeskiej, Gruzji czy Rumunii – podkreśla Adam Kwiatkowski.

   Transmisję konferencji można obejrzeć online na stronie http://www.prezydent.pl.

   radiomaryja.pll/KRESY.PL

   Polubienie

 3. Ten żont, to zwykłe pajace. Waszczykowski mówi swoje… a Szydło i inni swoje. No to teraz kto mówi, jak jest? Ja mówię, że pajace czy to z PO, czy to z PIS, czy to ten Nowy Sweter, KOD itp. tylko KŁAMIĄ!!! Czy uwalą Kukiza? Zobaczymy… On przynajmniej oprzytomniał z Upainą, czego nie można powiedzieć o innych!

  ~Pl 6 godzin i 27 minut temu
  Nareszcie Polska ma MINISTRA jak należy!

  Ludzie łykną nie jedno… A i zobaczcie jak udziela się tu propagandzista „~i dentka Panie Ministrze „. Zobaczcie jak wysrywa z siebie obłe jewropejskie prawdy obrzezane…

  Myślcie ludzie, bo żyjemy w bardzo ciekawych czasach…


  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski (Newspix / Michał Chwieduk)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Witold-Waszczykowski-krytykuje-plan-utworzenia-Europejskiej-Strazy-Granicznej,wid,18043258,wiadomosc.html

  akt. 14.12.2015, 10:11

  Witold Waszczykowski krytykuje plan utworzenia Europejskiej Straży Granicznej

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski krytykuje plan utworzenia Europejskiej Straży Granicznej.

  – Wzmocnienie Fronteksu, stworzenie jakiejś straży granicznej, ze wszech miar byłoby potrzebne i korzystne. Natomiast sposób, jaki zaproponowała Komisja, że to będzie jakaś struktura niezależna od państw narodowych, jest zadziwiający – powiedział minister dziennikarzom przed spotkaniem szefów MSZ w Brukseli.

  – To znaczy, że byłaby to struktura niedemokratyczna, niezarządzana przez państwa narodowe i podległa nie wiadomo komu – dodał minister. Ocenił też, że kwestia zgody na propozycję KE nie może być wiązana z członkostwem w strefie Schengen.

  – To zadziwiające. To znaczy, że byłaby to struktura niedemokratyczna, niezarządzana przez państwa narodowe, podległa nie wiadomo komu – skomentował w Brukseli szef polskiej dyplomacji, który uczestniczy w naradzie unijnych ministrów spraw zagranicznych.

  Waszczykowski zapowiedział, że jeśli temat ten pojawi się w poniedziałek na spotkaniu, zapyta o szczegóły Komisję Europejską.

  We wtorek Komisja Europejska ma przedstawić propozycję przekształcenia unijnej agencji ds. granic w europejską straż graniczną i przybrzeżną. Z projektu dokumentu w tej sprawie wynika, że straż mogłaby przejąć kontrolę nad problematycznym fragmentem granicy zewnętrznej UE nawet przy sprzeciwie państwa, w którym te siły miałyby się znaleźć. Zdaniem komentatorów oznaczałoby to poważny transfer suwerenności przez państwa unijne.

  PE o wzmocnieniu granic

  W Strasburgu rozpoczyna się w poniedziałek ostatnia w tym roku plenarna sesja Parlamentu Europejskiego. Posłowie będą mówili m.in. o wzmocnieniu unijnych granic.

  Plan lepszego zabezpieczenia unijnych granic przedstawi wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Projekt przewiduje wzmocnienie unijnej agencji ochrony granic Frontex jak również utworzenie europejskiej straży granicznej i przybrzeżnej. Odbędzie się na ten temat debata.

  Zagrożenie dla Schengen?

  – Jeśli nie powstanie europejska straż graniczna, Schengen się nie utrzyma – przekonuje tymczasem na łamach „Rzeczpospolitej” dyrektor unijnej agencji Frontex Fabrice Leggeri.

  – O takim rozwiązaniu mówiło się od blisko 15 lat, bez skutku. Ale teraz sytuacja jest nadzwyczajna. To się zaczęło od wybuchu wiosny arabskiej w 2011 r., potem mieliśmy dramat zatonięcia statku u wybrzeży Lampeduzy z przeszło 300 ofiarami. No i cały bieżący rok, kiedy półtora miliona ludzi nielegalnie przekroczyło granice zewnętrzne Unii – przekonuje Leggeri.

  – Takiego ruchu ludności nie mieliśmy od drugiej wojny światowej, stąd konieczność podjęcia środków nadzwyczajnych – dodaje.

  ~Inmedio 7 minut temu
  Unia Europejska kiedyś przypominała zielona krainę szczęśliwych ludzi. Taką bujdę wciskano nam przed referendum. Potem mydlono nam oczy pieniędzmi na rozwój i infrastrukturę. Za to kazali Tuskowi zamknąć stocznię gdy Merkel budowała w Niemczech nową stocznie, kazali nam zamykać kopalnie bo Polska ma więcej węgla niż całe UE razem wzięta, teraz naszych granic ma pilnować Europejski żandarm nad którym kontrolę będzie miał jakiś komisarz a nie Polak. Zaczyna mi się taka UE nie podobać.

  ~pytam sie 2 godziny i 15 minut temu
  jesteście Europejczykami wykształconymi a dajecie się oszukać bezdomnym z róznych krajów za których nasz kontynent nie ponosi odpowiedzialnośći, bowiem Europa nie wyżywi całej Afryki, krajów islamskich i rejonow zagrożonych biedą, to fizycznie niemożliwe

  ~i dentka Panie Ministrze 4 godziny i 21 minut temu
  Unia Europejska nie ma innego wyjścia, niż stworzenie wspólnotowych jednolitych struktur i służb broniących bezpieczeństwa obywateli UE przed różnymi zagrożeniami. Teraz mamy terroryzm. Będą zapewne i inne zagrożenia. UE musi stać na straży bezpieczeństwa obywateli UE, bo poszczególne kraje sobie same nie radzą.

  ~ehhh 3 godziny i 52 minut temu
  Po tym jak UE pokazała jak chroni granice wolę by kraje same jej pilnowały

  ~mina 3 godziny i 43 minut temu
  Czy nie chodzi przypadkiem o podbój opornych krajów przy pomocy „nachodźców”?

  ~oko 55 minut temu
  a jak do tego wezmiesz ustawe o dostepie do broni przez obywateli UE, to wiadomo po co bedzie ta ustawa o Frontex. Kazda manifestacja czy protest przeciwko muzlom moze zostac szybko i po bezprawiu UE zdlawiony zbrojnie

  ~i dentka Panie Ministrze 3 godziny i 47 minut temu
  Każda wspólnotowa struktura i służba podległa Komisji Europejskiej i Parlamentowi Europejskiemu jest jak najbardziej demokratyczna, bo Parlament Europejski i Komisja Europejska są w pełni demokratycznymi ciałami ustanowionymi w pełni demokratycznym trybie.

  ~asd 27 minut temu
  O nie, ja nie wybierałem komisarza do KE. Nawet nie było pewne czy każdy kraj unii takiego komisarza będzie miał , bo były pomysły ograniczenia ich liczby. I co to za demokracja jeśli PE zatwierdza w głosowaniu tylko to co wymyśli KE.

  ~gonia 3 godziny i 45 minut temu
  Tak jak konajacy człowiek nie zdaje sobie sprawy, jak bliski jest smierci, tak Europa nie czuje jak blisko jest śmiertelnej agonii? Wystarczy tego co jest w środku i przed czym nie ma ochrony? Jak przed śmiercionosnym wirusem?

  ~cvq 4 godziny i 35 minut temu
  Chodzi o to żeby Bruksela decydowała o tym kiedy granica jest zamknięta ,a kiedy islamiści mogą przechodzić bez przeszkód.

  ~kobza 3 godziny i 47 minut temu
  Mam nadzieje,ze PiS i Kukiz 15 uratuja Polske.

  Polubienie

 4. tagore:22.12.2015 16:57
  Istotnie ,widać ,że w totka rozumu nie da się wygrać. tagore

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/walesa-przez-500-lat-nie-bedziecie-mieli-tak-skutecznej-prezydentury-jak-moja

  Wałęsa: Przez 500 lat nie będziecie mieli tak skutecznej prezydentury jak moja
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Wtorek, 22 grudnia 2015 o godz. 14:02:24

  Były prezydent stwierdził, że „przez 500 lat nie będzie tak skutecznej prezydentury” jak jego.

  Błogosławiona, udana – tak swoją prezydenturę określa Lech Wałęsa w serwisie Wykop.pl

  „Gdybym miał drugą kadencję Polska byłaby w innym znacznie lepszym miejscu”, a „Kaczyńscy by się nigdy nie pojawili” – napisał Wałęsa.

  Były prezydent stwierdził, że „przez 500 lat nie będziecie mieli nigdy tak wielkiej prezydentury, jeśli chodzi o osiągnięcia, jak moja. Za każdy z tych wielkich punktów, które udało mi się osiągnąć można by powiedzieć, że prezydentura była błogosławiona, była największą zdobyczą”.

  Wykop.pl/Wprost.plKRESY.PL

  songo1985:22.12.2015 15:18
  Bolesław, daj spokój. Każdy wie z czyjego nadania te błogosławieństwo było…

  Cris_71:22.12.2015 16:10
  Jeśli była błogosławiona, to ja nie bardzo rozumiem dlaczego ty Bolek nadal żyjesz???

  Dajaman:22.12.2015 16:39
  Zadufany w sobie bufon… Skromnością to on nie grzeszy.

  Leszek1:22.12.2015 16:49
  Zamiast udostepniac mu media, nalezy skierowac go na przymusowe leczenie psychiatryczne, poniewaz oprocz objawow narcyzmu, widac wyraznie, ze staje sie niebezpieczny dla otoczenia.

  krok:22.12.2015 17:47
  TW Bolek póki żyje to będzie jątrzył. Ale jest nadzieja, że nie długo. Szkoda, bo mógłby zostać ikoną Polski, a stał się pośmiewiskiem. Kiedyś jego pomniki będą zwalać, jak niegdyś Dzierżyńskiego.

  Polubienie

 5. ~Oszukany przez PiS 32 minut temu
  Lech Kaczyński wsławił się jedynie tym,że zginął w katastrofie. Poza tym nic więcej nie zrobił.

  TO NIE PRAWDA!!! ZATRZYMAŁ EKSHUMACJĘ W JEDWABNEM I DAŁ KASĘ, GRUNT I POZWOLENIE NA NAJDROŻSZE MUZEUM W POLSCE – MUZEUM TZW. ŻYDÓW!!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Politycy-z-Europy-Srodkowej-wspominali-Lecha-Kaczynskiego-Byl-czlowiekiem-z-zasadami,wid,18060830,wiadomosc.html

  akt. 21.12.2015, 20:39

  Politycy z Europy Środkowej wspominali Lecha Kaczyńskiego. „Był człowiekiem z zasadami”

  • Odbyła się konferencja dot. polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego
  • Byli przywódcy m.in. Gruzji, Czech czy Litwy wspominali byłego prezydenta
  • Pojutrze mija 10 lat od zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta
  Reklama197sDzięki reklamie oglądasz wszystko za darmo

  Najdłużej wspominał polityka PiS były prezydent Gruzji. Micheil Saakaszwili podkreślał, że były polski prezydent był dla niego w wielu kwestiach politycznym mentorem. – Był jednym z najważniejszych walczących polityków w Europie. Był często staroświecki, ale miał swoją moralność polityczną, która nie jest teraz w modzie w Europie. Był też politykiem przyszłości. Wierzył, że przywództwo musi powrócić, ale też odwaga polityczna i bohaterowie – podkreślał Saakaszwili.

  Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves dodawał, że Lech Kaczyński był solidarny i uczciwy wobec mniejszych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Polityk przypomniał ich wspólny pobyt w Tbilisi w 2008 roku, kiedy trwała wojna gruzińsko – rosyjska. Był tam również prezydent Francji. Lech Kaczyński podszedł do niego i powiedział, że musimy porozmawiać. – Sarkozy odpowiedział, że tak, ale bez tych małych. Tak określił nas, czyli przywódców państw bałtyckich. Na to prezydent Polski odparł, że w ogóle nie dojdzie do spotkania. To był znak, że Lech Kaczyński jest człowiekiem z zasadami – wspominał Ilves.

  Z kolei były prezydent Litwy Valdas Adamkus zaznaczał, że Lech Kaczyński nie tylko ostrzegał przed neoimperialną polityką Rosji, ale też dostrzegał znaczenie uniezależnienia się krajów Europy Środkowej od dostaw surowców energetycznych ze Wschodu. – Bezpieczeństwo energetyczne nadal pozostaje jedną z najważniejszych spraw w regionie. Musimy nadal wspólnie koordynować naszą politykę w tej kwestii. Gdy będziemy mówić jednym głosem w całym regionie to będziemy lepiej słuchani – podkreślał Adamkus.

  Były prezydent Rumunii Traian Basescu dodawał, że z jednej strony Unia mówi o budowie jednolitego rynku elektrycznego, ale równocześnie powstaje gazociąg Norstream 2 , który będzie dostarczał surowiec z Rosji tylko do Niemiec.

  Na zakończenie konferencji prezydent Andrzej Duda przekonywał, że wizja polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego zwyciężyła. – Ta wizja polegała na szukaniu wspólnych elementów i solidarności między krajami Europy Środkowo-Wschodniej – mówił Andrzej Duda.

  ~lecho 2 godziny i 1 minutę temu
  Czym różnią się „prezydenci” L. Kaczyński od A. Dudy – ten pierwszy odrazu przyznał kto dowodzi, a ten drugi szuka głupszych od siebie żeby uwieżyli w jego „niezależnosć”.

  ~Ealdon 1 godzinę i 44 minut temu
  „Wbrew ostrzeżeniom ze strony swojego głównego sojusznika – Stanów Zjednoczonych i bez konsultacji z NATO, Saakaszwili rozpoczął coś, czego nie był w stanie sam zakończyć a następnie wzywał Zachód, żeby uprzątnął bałagan, jakiego sam narobił” – John Chipman, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych w Londynie (18.IX.2008). To ten sam Międzynarodowy Instytut Studiów Strategicznych gdzie Lech Kaczyński podczas swojej wizyty w Londynie wygłosił odczyt, po którym dostał 14 pytań, w tym 3 na temat Polski, przez 20 minut odpowiadał na pierwsze z nich – dotyczące Ukrainy a następnie wyszedł.

  ~Wacek 1 godzinę i 16 minut temu
  Lech wybudował jedno muzeum i ani metra ani mostu ani nawet nie naprawił żadnej ulicy. Jakim cudem dostał się na Wawel? To prawdziwy cud. Jednak swój chłop był, małpki opróżniał należycie.

  ~Kinga 41 minut temu
  Ale mi wizja! Sklocic i odizolowac Polske od krajow Zachodu, bogatych, rozwinietych z kultura polityczna i wpakowac nasz kraj do jednego worka z biedota i zasciankiem Europy. Gratulacje wizjonerstwa!

  ~gosc17 1 godzinę i 17 minut temu
  Duda ! czy ty chcesz aby Polska byla wlasnie taka Gruzja, Litwa czy Lotwa ? Jesli tak to won z palacu! Ja nie chce aby tak sie stalo jak w Gruzjii w 2008 !!!! Ze zaslepiony maly czlowiek – prezydent gruzji poklepany przez Lecha i innych podobnych zgotowali Gruzinom los jaki wlasnie teraz maja. To zasluga Lecha! Zapytajcie zwyklych Gruzinow – czy te z sa zachwyceni Lechem!

  ~Woju58 1 godzinę i 52 minut temu
  Co teraz porabia były prezydent Gruzji ? Jest pozbawiony obywatelstwa i zarządza jak najemnik jako gubernator Odessy ciekawe co ? Nie idźmy tą drogą.

  ~kil 1 godzinę i 23 minut temu
  Wizje Kaczyńskiego? Może i miał wizje, szczególnie po kolejnej małpce. Duduś nie musi mieć wizji, bo za niego ma je Kaczor. On ma tylko je realizować.

  ~wart 1 godzinę i 7 minut temu
  Lech Kaczyński ? Miał przed śmiercią najmniejsze poparcie. Jego klęska w wyborach była pewna, gdyż sondaże miał na poziomie 17%.

  ~chrum 23 godzin i 31 minut temu
  Mamy juź miesięcznice, rocznicę katastrofy, rocznicę przysięgi kaczora. Czekamy na obchody niepokalanego poczęcia obecnego prezydenta.

  ~prawda 1 godzinę i 24 minut temu
  dlaczego nikt z redaktorów nie przypomni ze kaczynski miał bardzo kiepskie notowania jako prezydent ba nawet miał mniejsze poparcie niż jego partia pis , i nie miał żadnej szansy na dalszą kadencie . a teraz robi się z niego na siłę męża stanu. to jest tragikomiczne , w jakim kraju ja żyję ???

  ~kruk 50 minut temu
  Kolejny popis prezydenta lizusa wobec swojego byłego szefa. Za nasze pieniądze bije „cukrową watę” Lechowi Kaczyńskiemu prześcigając się w spłacaniu długów wdzięczności -obu braciom .Żałosny spektakl !

  ~Jaśś 1 godzinę i 25 minut temu
  Jestem człowiekiem świadomy i dojrzałym, ale Lech Kaczyński żadnej spuścizny nie pozostawił ani żadnej wizji nie zbudował. Niech więc pan Duda Durnia ze mnie nie robi. Taki makaron na uszy to można w Gruzji po drodze do Afganistanu.

  ~niePISmienny 1 godzinę i 21 minut temu
  Co za żenujące brednie!!!!! Kilku 4 ligowych obecnie polityków zebrało się, żeby polizać kuper kaczora!!!!!

  ~Polak 23 godzin i 33 minut temu
  mam dość hołdów, wspomnień o zmarłych, temu służy 1 listopada każdego roku, a nie miesięcznice, rocznice, a może i miesięcznice zaprzysiężenia, skandal, weźcie się w końcu do pracy i to rzetelnie!

  ~złotol 1 godzinę i 16 minut temu
  Lata pokazały mierność prezydentury Lecha Kaczyńskiego, więc lizusy jego brata robią imprezę mającą na celu jego lakierowanie. Metoda prosta i żałosna – wystąpienia byłych prezydentów. Cóż oni mogą powiedzieć ,jak tylko laurki ? Ale nowej władzy potrzeba zachwytów , choćby pustych.

  Polski prezydent przekonywał, że podobne nastawienie zaczyna być widoczne wśród przywódców regionu, którzy coraz częściej mówią o idei Międzymorza (Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne) i współpracy w zakresie projektów energetyczno-infrastrukturalnych.

  Polubienie

  • ~jantek 1 godzinę i 6 minut temu
   TAK naprawdę nie ma wizji Lecha – to był człowiek słabej kondycji – Jarosław i Duda wiedzą o czym mowa!!!!!!! Lech był marnym i przypadkowym prezydentem. Duda idzie w jego ślady. NIESTETY!!!!! Agatka może nawet wyjść nago i tak nie zi Polaków. Dziwnee przy okazji, że pani Duda do wyborów prezydenckich była tylko DUDA, a teraz jest dwojga nazwisk – w tym jedno suuuuper żydowskie. Co wy na to narodowcy !!!!!!!!!!!!!!

   ~frębacz 23 godzin i 55 minut temu
   wstydu nie mają, pokazywać najgorszego prezydenta w historii nowoczesnej Europy. A ten Szaakaszwilii to chyba jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym

   wladyslaw 42 52 minut temu
   Dlaczego ciagle powtarzane jest klamstwo,że Rosja wywolala konflikt na Kaukazie i napadła na Gruzje.Przeciez bylo zupełnie odwrotnie.To Gruzja zbombardowała Abchazję,która zwróciła się o pomoc wojskowa do Rosji.A były Prezydent Gruzji,Saakaszwili narobił wielomilionowych przekretów i jest scigany przez władze Gruzji.Nie wiem dlaczego Polska przyjmuje takiego czlowieka i kogo on reprezentuje,przecież nie Gruzję.

   ~marek 23 godzin i 54 minut temu
   pracujecie dla czarnej mafii,dupki z PISu,wystawimy wam rachunek,będziecie uciekać do Watykanu jako kapciowi.

   ~Kola 12 minut temu
   Lech Kaczyński prezydent spóżnił się 30 minut na odlot samolotu ! to wprowadziło nerwową atmosferę .Gdyby piloci mieli te 30 minut to na spokojno podejmowaliby decyzję o lądowaniu! i jestem przekonany że do katastrofy by nie doszło.

   ~antyz 4 minuty temu
   Faktycznie, wizja Lecha Kaczyńskiego zwycięża. Niemcy z Rosją budują kolejny gazociąg a polski rząd ujada na Roję i wspomaga finansowo ukraińców nie patrząc na to, że rząd tego kraju czci morderców tysięcy Polaków z Wołynia.

   ~platinum 24 minut temu
   p.Duda przypominam ci tylko ze władza nie jest dana raz na zawsze i to co ty ewentualnie teraz zmienisz razem z tym buraczano-kartoflanym rządem , to następni po tobie też będą zmieniać. „nie miałbyś żadnej władzy gdyby nie była ci dana z góry”

   ~Paweł 23 godzin i 40 minut temu
   a kim jest ten Saakaszwili ? Amerykański agencik któremu zabrano obywatelstwo gruzińskie , a obecnie pełniący funkcję Gubernatora Odessy z naznaczenia drugiego pionka amerykanskich żydów – Poroszenki który dal mu obywatelstwo ukraińskie w jeden dzień , podobnie jak 3 innym NIEUKRAIŃCOM ( Amerykanka , Litwin i Gruzin) którzy pełnia funkcje Ministrów najważniejszych resortów !!! W rosyjskojęzycznej Odessie SAAKASZWILI NIE MA ŻADNEGO POPARCIA ; ludzie go tam nie nienawidzą; często tam bywam , mam rodzinę więc wiem ; Dlaczego w polskojezycznych mediach promuje się na siłę tylzawzietych wrogów Rosji ?

   leonidas123454321 1 godzinę i 33 minut temu
   Z całym szacunkiem dla naszego śp.prezydenta RP L.Kaczyńskiego ale nagłaśnianie jego koleżeństwa z byłym prezydentem Gruzji Saakaszwilim ściganym obecnie międzynarodowym listem gończym i pozbawionym obywatelstwa Gruzji za przestępstwa związane m.in. z malwersacjami finansowymi ,jest co najmniej nietaktem !!!

   ~Ealdon 44 minut temu
   ‚Był jednym z najważniejszych walczących polityków w Europie”. No to sprawdźmy, jak to widzą inni. W wydanych pod tytułem „No Higher Honor” pamiętnikach Condoleezzy Rice (była ona doradcą prezydenta GHW Busha do spraw bezpieczeństwa narodowego a następnie sekretarzem stanu), które obejmują m.in. wojnę na Kaukazie, nazwisko „Ławrow” jest wymienione ponad 20 razy, Sarkozy – 8 razy. Kaczyński – 0 razy. Hm. A na stronach 685-686 jest taki fragment (Rice do Saakaszwiliego): „Panie Prezydencie, musi Pan podpisać zobowiązanie, że nie użyje Pan siły… Ja z Rosjanami porozmawiam ale Pan nie ma wyboru”… Nie wolno Panu użyć siły a grożenie nią nie wyjdzie Panu na dobre. Proszę podpisać to zobowiązanie, dopóki cieszy się Pan poparciem międzynarodowym”. I tak przerzucaliśmy się argumentami aż wreszcie postanowiłam postawić sprawę na ostrzu noża: „Panie Prezydencie, cokolwiek Pan uczyni, nie może Pan dopuścić do sprowokowania Pana przez Rosjan. Pamięta Pan, jak prezydent Bush powiedział, że Moskwa będzie próbowała sprowokować Pana, żeby Pan zrobił coś głupiego. I proszę nie wchodzić w konflikt z rosyjskim wojskiem. Nikt Panu nie pomoże i przegra Pan”.

   ~Arek 1 godzinę i 45 minut temu
   Skoro zwyciężyła idea Lecha Kaczyńskiego, to czeka nas nowy Smoleńsk. Ostatecznie to na skutek jego presji podjęta została szaleńcza decyzja lądowania we mgle. Ciekawe ile teraz będzie trupów.

   Polubienie

 6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zwiazek-Gmin-Wyznaniowych-Zydowskich-RP-oburzony-slowami-Kukiza,wid,18063246,wiadomosc.html

  akt. 22.12.2015, 17:46

  Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP oburzony słowami Kukiza

  • Protest Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP przeciw słowom Kukiza
  • Polskich Żydów oburzyły słowa o finansowaniu KOD przez „żydowskiego bankiera”
  • Kukiz: zarzuty całkowicie bezpodstawne

  Oburzenie z powodu wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczącej finansowania Komitetu Obrony Demokracji przez „żydowskiego bankiera” wyraził Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP, domagając się reakcji m.in. ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło. Paweł Kukiz odpowiada, że zarzuty wobec niego o antysemityzm są całkowicie bezpodstawne.

  Oficjalne stanowisko zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP ws. jego wypowiedzi opublikowano na portalu społeczności żydowskiej w Polsce Jewish.org.pl.

  „Wyrażamy głębokie oburzenie z powodu wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczącej finansowania Komitetu Obrony Demokracji przez ‚żydowskiego bankiera’. Po raz pierwszy po demokratycznych wyborach ’89 roku polityk zasiadający w parlamencie, były kandydat na prezydenta, w tak jednoznaczny sposób używa antysemickiej retoryki” – czytamy w piśmie sygnowanym przez przewodniczącego zarządu związku Lesława Piszewskiego.

  Podkreślono w nim, że w ostatnim czasie w sposób niepokojący nasiliło się używanie haseł antysemickich.

  „Przekraczane są kolejne granice, które w państwie demokratycznym powinny być chronione przez stosowne organy. Mamy na myśli między innymi wydarzenia we Wrocławiu, gdzie spalono kukłę Żyda, oraz pojawienie się haseł: ‚Domagamy się od Rządu Likwidacji Masonerii Żydowskiej w Polsce. Zagrażają Polakom’ na Marszu Wolności i Solidarności z 13 grudnia” – alarmuje Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP.

  „Odczuwamy tym większą przykrość, że jeszcze niedawno podczas spotkania chanukowego u pana prezydenta Andrzeja Dudy wypowiedziane zostały życzenia spokoju dla wszystkich obywateli Polski, a pan prezydent odwołał się do ‚Rzeczpospolitej przyjaźni'” – zwrócono uwagę w piśmie. Podkreślono w nim, że wypowiedź Kukiza wstrząsnęła środowiskiem polskich Żydów.

  „Po drugiej wojnie światowej i wydarzeniach z marca ’68 roku nasza społeczność w Polsce jest bardzo mała, ale z całą stanowczością będziemy protestować przeciwko takim jawnie antysemickim wypowiedziom” – zapowiada zarząd związku.

  Antysemickie wypowiedzi są „niezgodne z polskim prawem, ale i poczuciem przyzwoitości” – podkreślono.

  „Dlatego domagamy się od władz Rzeczpospolitej Polskiej, zarówno pani premier Beaty Szydło, pana marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, jak i pana prezydenta Andrzeja Dudy stanowczej reakcji w tej sprawie. Oczekujemy, że polskie władze nie będą milczeć i stanowczo potępią ekstremistyczne, antysemickie wypowiedzi” – czytamy.

  Paweł Kukiz powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że zarzuty wobec niego o antysemityzm są całkowicie bezpodstawne. – Oskarżenie mnie o antysemityzm nadaje się do oskarżenia tych, którzy mnie o ten antysemityzm oskarżają. Od lat jako naczelny portalu nieobecni.com.pl dokumentuję m.in. cmentarze żydowskie na Kresach, od dłuższego czasu utrzymuję kontakt z Żydami z Izraela, walczyłem o nadanie jednej z ulic na terenie byłego getta warszawskiego imienia Stefanii Wilczyńskiej, osoby która była prawą ręką Janusza Korczaka – wyliczał.

  Jak podkreślił, „byłoby świetnie, gdyby Związek Gmin Żydowskich nie zrażał do siebie Polaków, którzy chcą doprowadzić do pojednania polsko-żydowskiego”.

  – Apeluję, żeby Związek Gmin Żydowskich jeszcze raz dokładnie przesłuchał moją wypowiedź u Moniki Olejnik. Powiedziałem tam, że KOD jest finansowany przez żydowskiego bankiera, potem dodałem, że Amerykanina żydowskiego pochodzenia, może nazbyt się tutaj zapędziłem, ale niech Związek Gmin Żydowskich przeczyta na jednym z portali opinię o panu George Sorosu – powiedział Kukiz.

  – A to, że bankier Soros jest żydowskiego pochodzenia, to ja nie jestem temu winien – dodał Kukiz.

  ~lucyana 1 godzinę i 43 minut temu
  Brawo panie Kukiz. Wyjawiac jak najwiecej faktow, demaskowac falsz.

  ~bez uszczerbku holocie 1 godzinę i 22 minut temu
  Kukiz -po pisałeś się ,co ciekawe ,że nawet podsumowanie zytkowskich szulerow,okazało się aktem antysemityzm kim, o nie zytki ,znam i nie ten tryk,jeśli my ,polacy uważamy ,że żydowski dopuścił się zbrodni lub kretactwa, to w oczach nas Polaków jest zwykłym przestępca ,I my naród prawa i demokracj musimy go przyskrzynic i dobitnie skazac,a jeśli jeszcze chce się chować pod hasłem antysemityowskim, to jeszcze otrzyma ostrzejsze kara za próbę haniebnej prowokacji

  ~POLACY 1 godzinę i 32 minut temu
  wara zydzi od polakow jesteście tu tylko gośćmi i dość waszych intryg i picia polskiej krwi wynocha

  ~POLAK 1 godzinę i 25 minut temu
  AJWAJ..OBURZENI…A CO ? MOŻE NIE PRAWDA? bRAWO PANIE KUKIZ

  ~Pola 1 godzinę i 9 minut temu
  A co w slowach Kukiza jest oburzajacego ,jesli polega na prawdzie . Oburzyc sie mozna nz zydow ,ze postepuja w ten sposob wywolujac zle nastroje ,destabilizujac Polske . To wlasnie powinno byc karalne !!!

  ~Igor 1 godzinę i 13 minut temu
  Oczywiście syjonisci boli to ze do władzy doszli ludzie którzy głośno mówią o konieczności zwalczania zydokomuny w naszym państwie 😉 kwestia czasu jak wróci temat ” POLSKICH” obozów zagłady o których oczywiście będzie krzyczał najbardziej demokratyczny żyd w Polsce pan Michnik którego Polacy krzywdzili całe życie nie dając mu nawet podstawowego prawa w życiu jakim jest nauka.

  ~normalny 1 godzinę i 15 minut temu
  Brawo panie Pawle. Wreszcie ktoś się odważył ujawnić prawde o tych pasożydach.

  ~markoski 1 godzinę i 15 minut temu
  Zydowskie srodowiska jak zwykle oburzone , ale finansujacy bankier nie zaprzecza.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-Kukiz-seria-pal,wid,18062960,wiadomosc.html

   akt. 22.12.2015, 19:38

   Jacek Żakowski: Kukiz, serią pal!

   Nagrałeś, co nagrałeś. To stało się kiedyś. A teraz tamtego ciebie nie ma. Jesteś całkiem nowy ty. Skórę masz może tę samą, ale rolę, pozycję, znaczenie, wpływ na ludzi – inne. Wtedy to była, na moje oko, niezbyt mądra zabawa. Dziś to już jest groza. I twoja odpowiedzialność. Głowa mała, żeby zrozumieć, jaka odpowiedzialność teraz spoczywa na tobie. Chyba jeszcze tego nie rozkminiłeś. A jest pora – pisze Jacek Żakowski dla Wirtualnej Polski po skandalicznych słowach Pawła Kukiza na Facebooku.

   Poseł Paweł Kukiz, przewodniczący klubu parlamentarnego Kukiz’15, wrzucił na Facebooku taki wpis: I na dobranoc – obrońcom „demokracji” dedykuję (zobacz): „Jak ja was kurwy nienawidzę! PO – SLD siostry dwie”. Nie mogłem uwierzyć, kiedy to zobaczyłem. Bo jest tam wyśpiewana przez Kukiza zwrotka, która brzmi tak: „Rozpasłe mordy, krzywe ryje. Ku…two wszędzie, tam gdzie wy. Jak ja was k…y nienawidzę. Jak do was bym z kałacha bił”. Ponieważ znamy się (choć przelotnie i ostatnio raczej niezbyt życzliwie) od lat, chciałbym mu uświadomić, co zrobił. Bo dotąd mnie martwił, a teraz mnie przeraził.

   Walisz, Paweł. Serią. Normalnie. Tak z biodra. Jak ci się marzyło. Długą serią. Tratatatata. I już leżą. Starzy i młodzi. Kobiety, dzieci, mężczyźni. Jedni na drugich. Ciała jeszcze ciepłe. Krew się sączy. Ze sterty czy dołu z wapnem jeszcze słychać jęki.

   Zmiana magazynka. Przestawiasz kałacha z automatu na pojedyncze strzały. Podciągasz cholewy saperek, żeby mniej chlapało na spodnie. Wchodzisz na tę stertę albo stajesz nad dołem. Rusza się, stęka – to trach. Już się nie rusza, nie stęka. Następny. I następny. I jeszcze jeden, jedno albo jedna. Aż przestaną się ruszać i zapadnie cisza. Uff, zabezpieczasz kałacha. Nareszcie dobrze się czujesz.

   Zrealizowałeś swoje wielkie marzenie. Już nikt ci nie powie, że jesteś komunistycznym wentylem, który w 1983 roku, ku uciesze gawiedzi i władzy, szarpał w Jarocinie druty oraz gardło, kiedy antykomuniści ganiali się z ZOMO na ulicach, dostawali po plecach pałami, gnili po kryminałach.

   Teraz jesteś gościu. Już ci nikt nie powie, że się pietrasz. Ani że „trzynastego grudnia spałeś do południa”, jak twój polityczny sojusznik. Z tym kałachem bardzo ci do twarzy i nikt ci nie podskoczy. A już na pewno żaden „ku…wski obrońca demokracji”. No i są laski, które to strasznie kręci. Skóra, kałach, krew na butach – twardziel.

   No, Paweł, pojechałeś. Z tą dedykacją dla „obrońców demokracji” po prostu przegiąłeś. Rymowanka „PO-SLD siostry dwie”, może nawet jest po twojemu śmieszna. Teledysk, jak teledysk. Politycy są jak piorunochrony. Dobrze, czy źle – tak jest. Masz kłopot z emocjami – walisz w polityka. Normalka w jakimś sensie. Ale nawet jak na polityków, pojechałeś po bandzie i wypadłeś.

   Ale ty to dedykowałeś „obrońcom >demokracji<". W tym kontekście, z tym kałachem, to zdecydowanie przeginka. Tak powiedzieć do zwykłych ludzi, którzy przejęli się tym, co teraz robi PiS, bo martwią się, że to Polsce zaszkodzi – to już jest poza miarą. Tak chcesz? O tym marzysz i śnisz na stare lata? Żeby kałach grzał ci się w zimnych rękach? Żeby krew polskich "obrońców demokracji" tryskała ci na skórę albo krawat? Tak ci się majaczy?

   OK. To jest chore. Ale choroby się przecież nie wybiera. Chociaż jednak trzeba się hamować, a jak nie możesz – bierz proszki. Trochę się nawet dziwię, że ci nikt z przyjaciół czy bliskich nie powiedział, żebyś się ogarnął i tego kałacha wyrzucił z piosenki.

   Domyślam się, że aż takim świrem nie jesteś, żeby te swoje fantazje wcielić w życie. Myślę, że byś jednak w ten tłum stojący w sobotę pod sejmem nie walił. Ale świat pełen jest kompletnych świrów, idiotów, popaprańców. Co zrobisz, jak któryś przejmie się twoimi fantazjami i weźmie je do siebie dosłownie? W Stanach to się zdarza parę razy w roku. U nas jeszcze nie, ale zawsze musi (tfu! tfu!) być pierwszy raz. Masz to wkalkulowanie?

   Kiedy nagrywałeś ten "muzyczny rzyg" swoich wstydliwych emocji, byłeś jednym z tłumu szarpidrutów, wykrzykujących wszelkiego rodzaju głupoty do rozmaitej muzy. Jednym z bardzo wielu. To jeszcze uchodziło w tłoku, chociaż moim zdaniem, już wtedy prokuratura powinna się tobą zainteresować i dokładnie zbadać sprawę. Tylko pewnie jej się nie chciało. A teraz pewnie będzie się bała. Pal sześć prokuraturę. Oni tyle spraw tu pozwalali, że głowa mała. Teraz jesteś facetem ze świecznika. Ogarniasz różnicę? Szef trzeciego klubu w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Ludzie cię słuchają inaczej niż szarpidruta, który kiedyś fantazjował, że dał komuś w nos, żeby bronić honoru jakiejś małej. Czy gadałeś o tym twoim problemie z rodziną – z żoną, z córkami itd. Myślałeś o tym, jak one będą się czuły, kiedy jakiś świr wywali z kałacha do tłumu i zezna, że go zainspirował pan poseł (wtedy może już minister a nawet prezydent) Paweł Kukiz, ich mąż albo tatuś?

   Co było, to było. Nagrałeś, co nagrałeś. To stało się kiedyś. A teraz tamtego ciebie nie ma. Jesteś całkiem nowy ty. Skórę masz może tę samą, ale rolę, pozycję, znaczenie, wpływ na ludzi – inne. Wtedy to była, na moje oko, niezbyt mądra zabawa. Dziś to już jest groza. I twoja odpowiedzialność. Głowa mała, żeby zrozumieć, jaka odpowiedzialność teraz na tobie spoczywa. Chyba jeszcze tego nie rozkminiłeś. A jest pora.

   Nie wiem, co kumasz z tego, co się w Polsce dzieje i ku czemu idziemy za twoją, między innymi, sprawą. Bardzo wątpię, żebyś mnie uważnie czytał i słuchał. Pewnie moje zdanie specjalnie cię nie obchodzi. Ale pomyśl sam i porozmawiaj z tymi, których kochasz i szanujesz. Idą święta. Będzie dobra okazja, żeby pomyśleć i porozmawiać o tym, czym jest nienawiść i co z niej może wyrosnąć, gdy ją tak obnoszą i sieją tacy ważni politycy, jak ty. Bo już nie jesteś wentylem. Teraz jesteś motorem.

   ~To targowica 13 minut temu
   PO i pseudonowoczesna niszczą Polskę, PIS za łagodnie z nimi się obchodzi

   ~kwik 19 minut temu
   Komitet Obrony Darmozjadów i prosiaków oderwanych od koryta… teraz słychać kwik świń prowadzonych do rzeźni…!!! hi..hi…

   Polubienie

  • http://www.fakt.pl/politycy/zydzi-oburzeni-slowami-kukiza-o-zydowskim-bankierze-,artykuly,599446.html

   Kukiz obraził Żydów? Jest oświadczenie

   Marsz Komitetu Obrony Demokracji był finansowany przez żydowskiego bankiera – stwierdził kilka dni temu Paweł Kukiz. Słowa te oburzyły Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP, który domaga się reakcji prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło! –Oczekujemy, że polskie władze nie będą milczeć i stanowczo potępią ekstremistyczne, antysemickie wypowiedzi– pisze Związek w oświadczeniu.

   Kilka dni temu Paweł Kukiz stwierdził na antenie radia ZET, że według niego marsze Komitetu Obrony Demokracji finansuje „żydowski bankier” George Soros. Słowa te wzbudziły wiele kontrowersji. Jako pierwszy zareagował na nie organizator marszu KOD Mateusz Kijowski. „W związku z oszczerczymi atakami jutro prawnicy KOD podejmą przygotowania działań prawnych, które zabezpieczą dobre imię nas wszystkich. Nie możemy pozwolić, żeby politycy obrażali obywateli przez publikowanie kłamstw ani żeby komunikowali się z nami przy użyciu wyzwisk”– oświadczył szef KOD na Facebooku.

   Teraz oburzenie wypowiedzią Kukiza wyraził Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. W swoim oświadczeniu domaga się reakcji premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy. „Wyrażamy głębokie oburzenie z powodu wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczącej finansowania Komitetu Obrony Demokracji przez ‚żydowskiego bankiera’. Po raz pierwszy po demokratycznych wyborach ’89 roku polityk zasiadający w parlamencie, były kandydat na prezydenta, w tak jednoznaczny sposób używa antysemickiej retoryki” – czytamy w piśmie zamieszczonym na stronie Związku.

   „Ostatnia wypowiedź Pawła Kukiza wstrząsnęła środowiskiem polskich Żydów. Po drugiej wojnie światowej i wydarzeniach z marca ’68 roku nasza społeczność w Polsce jest bardzo mała, ale z całą stanowczością będziemy protestować przeciwko takim jawnie antysemickim wypowiedziom. Są one nie tylko niezgodne z polskim prawem, ale i poczuciem przyzwoitości. (…) Oczekujemy, że polskie władze nie będą milczeć i stanowczo potępią ekstremistyczne, antysemickie wypowiedzi” – skwitował Związek.

   ~Prawdziwek :Szanowni Rodacy O żydach należy mówić tylko w samych superlatywach. Nawet o żydzie nazywającym się Izaak Rosenbaum, który jako rabin handlował ludzkimi nerkami. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to ten żyd przyznał się przed amerykańskim sądem do uprawiania tego procederu, dzięki któremu czerpał niezłe korzyści. Otóż, za nerkę płacił 10.000,00 USD, a sprzedawał za 160.000,00 USD. Oto skrót tekstu na ten temat: Podczas kontroli w amerykańskich synagogach zatrzymano także głównego rabina syryjskich Żydów w USA. Levy Izaak Rosenbaum został oskarżony o pośrednictwo w handlu organami ludzkimi. Kupował od ludzi nerki za 10 tys. dolarów, a sprzedawał je za 160 tys. dolarów. Rosenbaum handlował organami od 10 lat.
   Ostatnie zatrzymania są elementem prowadzonej od 10 lat operacji pod kryptonimem „Bid Rig”. Akcja została uznana za jedną z największych i najbardziej spektakularnych w USA. Co na to Gmina żydowska?

   ~kobra do ~Prawdziwek: Może napisz o polakach, bandziorach i złodziejach!W każdej nacji sa różni ludzie i dobrzy i zli!

   ~anty- do ~kobra: Ale „polskie gminy” nie protestują, nie żądają przeprosin, nie żądają odszkodowań za takie informacje. Mało tego, jeszcze nagłaśniają i potwierdzają przestępstwa Polaków. Natomiast każda informacja o przestępstwie jakiegoś Żyda jest odbierana jako antysemityzm. To znaczy, że wśród tej nacji są sami uczciwi i porządni ludzi? Nie wolno na nich złego słowa powiedzieć”

   ~Izaak do ~Prawdziwek: Ja znam jednego Żyda, tzw. ortodoksa. To chyba największy „antysemita” jakiego znam. Tyle, że on uważa za obraźliwe nazwanie Sorosa Żydem. Według niego to Izraelita. To bardzo ciekawe ale ortodoksyjni Żydzi są przeciwni państwu Izrael które reprezentuje Lucyfera i polityce prowadzonej przez ten kraj oraz jego popleczników, korzystających z historii i pochodzenia żydowskiego we własnych celach, sprzecznych z wiarą żydowską. Oni uważają, że państwo Izrael to straszne zło, a wyznawcy tego demonicznego państwa według nich nie są prawdziwymi Żydami.

   ~edward do ~Prawdziwek: a ja słyszałem ze w Polsce są polskie obozy koncentracyjne za które płacimy żydom odszkodowanie a oni sie za to na nas gniewają dłatego chcą dodatkowych przeprosin

   ~Pierre : Jakaś paranoja! Mógł równie dobrze powiedzieć: amerykański bankier, niemiecki bankier, polski bankier, brazylijski bankier itd. Trzeba rozumieć polski język i nie gadać bzdur. Taka reakcja to wręcz choroba! W jakimkolwiek kontekście pojawi się chociażby przymiotnik „żydowski”, to z miejsca jest podnoszony wrzask o obrazę i chociaż kowal zawinił, to pretensje są do cygana. Pytam: co wspólnego ma prezydent czy premier z wypowiedzią posła? Kogoś wyraźnie porąbało!

   ~tak jest qw do ~Pierre: Dlatego suwerenny kraj już dawno powinien oficjalnie zasponsorować międzynarodową konferencję np. pt. „udział żydów z Rosji w procesie wynaradawiania i mordowaniu Polaków w latach 1905-2015”. Tak działa porządna sprawna dyplomacja – na wrogi i bezpodstawny jazgot, serwuje dwa razy tyle jazgotu, aż jazgotacz zobaczy, że mu sie to nie opłaca.

   ~swinka do ~Pierre: Wiprzki-Zydzi oburzeni za „zydowskiego bankiera”, a jak mial go Kukiz nazwac? Amerykaninem? Wegrem? To by nie oddalo prawdziwego obrazu. Czego oni chca wlasciwie? Jakby ktos powiedzial „polski bankier” nikt z Polakow by sie nie obrazil. Nikt nam nie bedzie narzucal jak mamy mowic. Tu nikt nikogo nie obraza tylko stwierdza fakt. Ludzie normalni juz boja sie cokolwiek powiedziec zeby nie byc oskarzonym o antysemityzm. I o to chodzi Zydom, zeby jesli juz sie o nich mowi to tylko dobrze, a jak zle to wcale … Polityczna poprawnosc i swiat Orwella .

   ~ALDO do ~Pierre: CZY KAZDY POLAK MUSI KOCHAC ZYDOW? ZA CO ICH KOCHAC BO SA ZYDAMI? A JAK KTOS NIE MOZE NA NICH PATRZEC I NA TO CO ROBIA TO JEST ANTYSEMITA. A JAK POWIEM,ZE CZARNI SA NAJBARDZIEJ KRYMINOGENNYM SRODOWISKIEM W USA / CO JEST FAKTEM/ TO JESTEM RASISTA. ANTYSEMITYZM TO ZYDOWSKA CHOROBA.

   Polubienie


  • Anna Azari (PAP / Michał Zieliński)

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Oburzona-ambasador-Izraela-pisze-do-Kuchcinskiego,wid,18066122,wiadomosc.html?ticaid=1162c0

   akt. 23.12.2015, 17:57

   Oburzona ambasador Izraela pisze do Kuchcińskiego

   • Ambasador Izraela wystosowała list do marszałka Sejmu
   • Wyraziła zaniepokojenie „antyżydowskimi ekscesami”
   • Wśród spraw o których wspomina ambasador jest wypowiedź Pawła Kukiza

   Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari napisała list do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym wyraziła zaniepokojenie m.in. niedawną wypowiedzią przewodniczącego klubu Kukiz’15 Pawła Kukiza.

   „Piszę do pana zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami, w trakcie których doszło do antyżydowskich ekscesów” – oświadczyła Azari w liście do marszałka Sejmu.

   Jak zwróciła uwagę, „w ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami Marszu Wolności i Solidarności, gdzie pojawiły się antysemickie transparenty, w Sochaczewie doszło do profanacji żydowskiego cmentarza, a w ostatnią niedzielę poseł Paweł Kukiz bez żadnego uzasadnienia obwinił Żydów o finansowanie antyrządowych protestów”.

   Kuchcińskiego
   • Ambasador Izraela wystosowała list do marszałka Sejmu
   • Wyraziła zaniepokojenie „antyżydowskimi ekscesami”
   • Wśród spraw o których wspomina ambasador jest wypowiedź Pawła Kukiza

   Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari napisała list do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym wyraziła zaniepokojenie m.in. niedawną wypowiedzią przewodniczącego klubu Kukiz’15 Pawła Kukiza.

   „Piszę do pana zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami, w trakcie których doszło do antyżydowskich ekscesów” – oświadczyła Azari w liście do marszałka Sejmu.

   Jak zwróciła uwagę, „w ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami Marszu Wolności i Solidarności, gdzie pojawiły się antysemickie transparenty, w Sochaczewie doszło do profanacji żydowskiego cmentarza, a w ostatnią niedzielę poseł Paweł Kukiz bez żadnego uzasadnienia obwinił Żydów o finansowanie antyrządowych protestów”.

   „Wszystkie te wydarzenia rozniosły się szerokim echem po świecie, tworząc niezbyt przychylną Polsce atmosferę i marnując lata pracy całych pokoleń na rzecz zbudowania nowych, dobrych relacji między naszymi narodami” – oceniła Azari.

   W liście ambasador Izraela przypomniała, że „w Izraelu mieszka wielu polskich Żydów, część z nich przetrwała wojnę dzięki odwadze i ofiarnej pomocy swoich polskich przyjaciół i sąsiadów”.

   „Inni przybyli do naszego kraju po tzw. wydarzeniach marcowych, kiedy komunistyczna władza PRL rozpętała oszalałą kampanię antysemicką, powodując przymusową emigrację stąd tysięcy Polaków o żydowskich korzeniach” – podkreśliła. „Jedni i drudzy śledzą z najwyższym niepokojem ostatnie wydarzenia w Polsce” – dodała.

   „Nie wolno nam dopuścić, by powróciły dawne traumatyczne wspomnienia i aby znów na świecie pojawił się krzywdzący Polskę obraz, jako nieprzyjaznemu Żydom kraju” – zaznaczyła Azari. „Przez pamięć dla naszej wspólnej historii i wspólnych losów naszych narodów, przez świadomość dobrych i strategicznych relacji między naszym państwami nie wolno nam do tego dopuścić” – napisała.

   W związku z tym zwróciła się do marszałka Kuchcińskiego „z prośbą o uczynienie wszystkiego, by podobne ekscesy, wywołane przez posłów na Sejm nie powtórzyły się więcej”.

   We wtorek oburzenie z powodu wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczącej finansowania Komitetu Obrony Demokracji przez „żydowskiego bankiera” wyraził Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP, domagając się reakcji m.in. ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

   Kukiz odpowiedział we wtorek, że zarzuty wobec niego o antysemityzm są całkowicie bezpodstawne. – Oskarżenie mnie o antysemityzm nadaje się do oskarżenia tych, którzy mnie o ten antysemityzm oskarżają. Od lat jako naczelny portalu nieobecni.com.pl dokumentuję m.in. cmentarze żydowskie na Kresach, od dłuższego czasu utrzymuję kontakt z Żydami z Izraela, walczyłem o nadanie jednej z ulic na terenie byłego getta warszawskiego imienia Stefanii Wilczyńskiej, osoby, która była prawą ręką Janusza Korczaka – wyliczał.

   ~Polacy 4 godziny i 33 minut temu
   Kukiz to nie wiekszisc Polakow my Polacy szanujemy Żydów a wypowiedzi Kukuza sa nie do przyjęcia przepraszamy za niego

   ~F.A. 1 godzinę i 39 minut temu
   Mam prośbę – przepraszaj we własnym imieniu, za mnie, bez mojej zgody, tego nie rób. Masz przerośnięte ego – piszesz o sobie w liczbie mnogiej ,,my”. To się nazywa megalomania. Może masz objawy mesjanizmu?

   ~Skandal 1 godzinę i 50 minut temu
   Ta kobieta jest polonofobką i antysłowianką

   ~Gość 3 godziny i 1 minutę temu
   żydzi chcą zamknąć usta Polakom w naszym własnym kraju! to jest nie do zaakceptowania i ten list ambasador Izraela- to szczyt bezczelności !

   ~robg56 2 godziny i 53 minut temu
   Ta reakcja ambasady Izraela nie była przypadkowa. Najpierw media wskazały, że Kukiz napadł na społeczność żydowską ( co jest nieprawdą, gdyż wskazał na jednego konkretnego Żyda! ) a potem włączyło się w to państwo Izrael. Wydaje mi się, że pora wskazać na antypolonizm, rasizm i szowinizm pojedynczych Żydów jak i niektórych środowisk żydowskich. Czy Izrael reprezentuje te osoby i publicznie wygłaszane przez nich poglądy? Czy nie warto przyjrzeć się edukacji w szkołach w Izraelu? Czy nie warto podjąć tematu rasizmu na ulicach Izraela i segregacji rasowej w komunikacji publicznej?

   ~Michał 5 godzin i 42 minut temu
   Jeśli Soros nie jest żydowskim bankierem to jakim? Marsjańskim? Tylko obozy w prasie zachodniej są zawsze polskie…

   ~andrzejek 2 godziny i 48 minut temu
   ,,wyraziła zaniepokojenie”…….. niech spierdala

   ~qupacz 5 godzin i 42 minut temu
   żydzi nie są oburzeni tylko wtedy kiedy dymają inne narody

   ~BB 5 godzin i 33 minut temu
   buuuuu pani ambasador nie zakumala o co chodzi? Soros jest zydem i to on sponsoruje chuliganerke w Polsce , tak jak sponsoruje imigrantów zalewajacych EU

   ~motyl 5 godzin i 33 minut temu
   Polacy są oburzeni wypowiedziami antypolskimi z ich strony i tu już pani ambasador problemu nie widzi. najwidoczniej o Polsce i Polakach można mówić co się chce ale już o żydach nie.

   ~marek 5 godzin i 40 minut temu
   Kukiz nazwał żyda żydem i to ma być antysemityzm ????

   ~wstyd 5 godzin i 30 minut temu
   Wp juz kasuje wypowiedzi Polaków popierające Pawła

   ~jesteśmy Chinami 1 godzinę i 43 minut temu
   Moją też. Cenzura jak w Chinach. Zglaszam to do trybunału w Hadze, jestem prawnikiem w UK.

   ~brak sprawiedliwosci 1 godzinę i 57 minut temu
   Jak sie Polske co chwile oskarża o MORDY na Żydach razem z Niemcami to tej pani to nie przeszkadza i nie protestuje !!!

   ~sir 3 godziny i 16 minut temu
   Jeśli chodzi o Żydów, to jeśli cokolwiek o nich się powie, zawsze będzie to odbierane jako antysemityzm.

   ~Sweeney Todd 5 godzin i 34 minut temu
   Kiedyś takie „oburzenie” wyrażał ambasador ZSRR. Nic w Polsce bez jego zgody nie mogło się wydarzyć. Teraz mamy nowych władców.

   ~wolna palestyna 1 godzinę i 59 minut temu
   Miała okazję cicho siedzieć. Jestem oburzony antypalestyńskimi ekscesami w Strefie Gazy. To jest eksterminacja narodu palestyńskiego. Żołnierze izraelscy mordują cywili, w tym kobiety i dzieci, a świat w imie poprawności politycznej milczy… Niech Pani ambasador nie zapomina, że Polacy są najliczniejsci wśród sprawiedliwych, a było to w niezwykle brutalnie okupowanej przez hitlerowców Polsce bbohaterstwo o wiele większe niż w innych krajach Europy…

   ~bosman 5 godzin i 37 minut temu
   Oni mogą ,a my nie ,trzeba wziąć z nich przykład.

   ~antyfan 3 godziny i 47 minut temu
   bez histerii kobieto. Kukiz oskarżył tylko jednego!

   ~rytm 4 godziny i 50 minut temu
   Kukiz powiedział prawdę. Swetru to żydowski bankier i oszust.

   ~dapol 5 godzin i 49 minut temu
   Szanowna Pani ambasador, Pan Kukiz nie obwinił Żydów, tylko Żyda jakim jest jeden ze znanych na świecie bankierów który wspiera antyrządowe ekscesy w Polsce, nie mógł go nazwać Niemcem ani Amerykaninem bo jest on Żydem i od kogo jak od kogo ale od Pani -ambasadora- można oczekiwać więcej zrozumienia i umiaru w wysnuwanych wnioskach

   ~Polak 2 godziny i 3 minuty temu
   To Żydzi obrażają Polaków-np. ten Gross itd. itp

   ~rastek1 3 godziny i 32 minut temu
   No dobrze…Pani Ambasador, a gdzie jest Pani kraj…ojczyzna???!!! Nie czasem w Izraelu??! Polak jest „anty semitą”?! A ilu Żydów obywatele Polski uratowali??? Teraz upominamy się o swoje!!! Nie o wasze!!!!! „interesiki”!!!!!!!!!!!!!!

   ~Herostrates 3 godziny i 40 minut temu
   To kpina! Pan Kukiz wyraził się poprawną polszczyzną, używając słów „żydowski bankier”. To jest antysemityzm???

   ~lolo 2 godziny i 9 minut temu
   Czyżby napisanie żydowski bankowiec było antysemityzm em tak jak polski sportowiec antypolonizmem . Niedługo napisanie żyd będzie przestępstwem.

   ~j..c zagraniczne media 2 godziny i 5 minut temu
   znowu wlaczyli falszowanie lapek od opini nie po lini antypolskiego portalu bylo wczoraj

   ~jkhgtd 5 godzin i 38 minut temu
   ..bez żadnego uzasadnienia obwinił Żydów o finansowanie antyrządowych protestów”. BEZCZELNY..Jak mozna mowic..PRAWDE.

   ~sed 1 godzinę i 5 minut temu
   A jak żydzi : Hartman, wcześniej Geremek, Gross, Michnik i inni ( długi by jeszcze wymieniać!) szkalowali i szkalują Polaków i Polskę to to nie bulwersowało Panią ambasador? Nie zauważyła Pani tego? Dopiero jak Pan Kukiz powiedział trochę prawdy o złodzieju i bandycie żydzie Sorosu ( za którym w wielu krajach za złodziejstwa są listy gończe!!!) to się Pani oburzyła? Żydom wolno o wiele więcej? A jak pozwoli sobie na trochę prawdy ktoś inny to to już jest natychmiast antysemityzm? Jesteście wstrętni i ohydni!

   ~as 4 godziny i 12 minut temu
   Taki list to skandal i mieszanie sie w wewnętrzne sprawy Polski . To skutek przyjęcia migrantów żydowskich wypędzonych z półwyspu iberyjskiego w XII i XIV wieku , niech to będzie ostrzeżeniem przed przyjmowaniem kolejnych migrantów . Tp jest tak jak z tem wezem u Mickiewicza „ledwo ozył a kuz sie nasrozył ” finałł tej historii wskazówką dla nas .

   Polubienie


  • Żyd George Soros

   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/soros-ue-powinna-zaciagnac-kolejne-dlugi-na-wojne-z-rosja-2015-01

   Opublikowano Styczeń 7, 2015

   Soros: UE powinna zaciągnąć kolejne długi na wojnę z Rosją

   George Soros wzywa Europę, aby w ramach „wysiłków wojennych” zwiększyła swoje deficyty budżetowe, co lepiej przygotuje ją na wojnę z Rosją. Soros wzywa również do udzielenia 20 miliardów dolarów pożyczki dla Ukrainy, a środki miałyby pochodzić z podatków w krajach członkowskich.

   George Soros uważa, że „przywódcy europejscy, jak też jej obywatele, powinni rozumieć, że atak Rosji na Ukrainę jest bezpośrednim atakiem na UE i jej zasady”. Pisze o tym w artykule na temat Project Syndicate, że Europa musi reagować ze znacznie większą determinacją w odpowiedzi na ten atak: „Powinno być jasne dla każdego państwa lub grupy państw, które są w stanie wojny, że nie czas na politykę oszczędności budżetowych, jak nadal to przeważa w UE. Wszystkie dostępne zasoby powinny być wykorzystywane w działaniach wojennych, nawet jeśli doprowadzi to do zwiększenia deficytów budżetowych”.

   Klasyk żydo-satanistyczny, George Soros, własnymi słowami: „Członkowie UE znajdują się w stanie wojny. Należy wreszcie zacząć działać w tych warunkach. Oznacza to, że muszą oni zrozumieć i zmienić swoje przywiązanie do polityki oszczędności budżetowych, że lepiej dla nich pomóc Ukrainie bronić się, niż ufać, że UE nie musi bronić się bezpośrednio sama”.

   Soros, który zainwestował w ukraińskie obligacje państwowe, obawia się bankructwa w Kijowie, dlatego wzywa do „natychmiastowego zastrzyku gotówki w wysokości 20 mld dolarów oraz kolejnych obietnic finansowych, jeśli jest to konieczne, aby zapobiec zapaści finansowej”. Międzynarodowy Fundusz Walutowy może udostępnić te fundusze, jak to miało miejsce w przeszłości. Wymagałoby to, aby UE zobowiązała się do zapewnienia środków pochodzących z podatków w państwach członkowskich w tej samej wysokości, co nowy kredyt udzielony przez MFW dla Ukrainy. Wszystkie sprawy finansowania byłyby pod kontrolą MFW, a kredyt powinien być przyznany pod warunkiem „daleko idących reform strukturalnych”.

   Soros twierdzi, że „wsparcie dla nowej Ukrainy w 2015 i w latach kolejnych jest dla UE inwestycją najbardziej opłacalną”. Soros powtórzył w tym artykule swoją znaną tezę, że UE musi ratować Ukrainę, aby Unia sama mogła się uratować.

   Źródło: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/03/soros-eu-soll-fuer-krieg-gegen-russland-neue-schulden-machen/

   Polubienie

  • http://wolnemedia.net/polityka/fundacja-sorosa-niepozadana-w-rosji/

   Fundacja Sorosa niepożądana w Rosji

   Opublikowano: 01.12.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

   Biuro prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej uznało fundację Georga Sorosa działającą pod nazwą Open Society Institute oraz inną spokrewnioną z nią fundację za organizacje niepożądane, zakazując rosyjskim obywatelom i organizacjom udziału w ich projektach.

   W wydanym w poniedziałek oświadczeniu prokuratorzy powiedzieli, że Open Society Institute (OSI) oraz OSI Assistance Foundation zagrażają konstytucyjnemu porządkowi kraju oraz bezpieczeństwu narodowemu. Dodano, że ministerstwo sprawiedliwości jest na bieżąco informowane o działalności tych organizacji i dodaje je do listy organizacji niepożądanych. Prokuratura rozpoczęła sondę w sprawie działalności fundacji w lipcu tego roku, po tym, gdy rosyjscy senatorowie zatwierdzili tzw. „stop-listę” obejmującą 12 organizacji, które, ich zdaniem, wymagały uwagi ze względu na antypaństwową działalność. Inne organizacje umieszczone na liście to m.in. National Endowment for Democracy, Międzynarodowy Instytut Republikański, Narodowy Instytut Demokratyczny, Fundacja McArthura opraz Freedom House.

   W lipcu tego roku rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości uznało amerykańską organizację pod nazwą National Endowment for Democracy za organizację niepożądaną gdy prokuratorzy odkryli, że instytut ten poświęcił miliony dolarów na na próby kwestionowania wyników rosyjskich wyborów oraz podkopywania prestiżu rosyjskich sił zbrojnych.

   Ustawa w sprawie organizacji niepożądanych weszła w życiu na początku czerwca bieżącego roku. Umieszczenie danej organizacji na liście i zdelegalizowanie jej działalności wymaga zgody prokuratury generalnej oraz ministerstwa spraw zagranicznych. Gdy dana organizacja znajdzie się na tej liście, jej biura zostają zamknięte, aktywa zamrożone a publikacje wstrzymane. Jeśli organizacja nie stosuje się do zakazów jej aktywistom grożą wysokie grzywny a nawet kara więzienia. Fundacja Sorosa rozpoczęła działalność w Rosji w latach 90-tych, lecz aktywnie działa dopiero od 2003 roku.

   George Soros jest urodzonym na Węgrzech amerykańskim miliarderem żydowskiego pochodzenia. Zarządza on siecią fundacji działających w 37 krajach świata. Mają one na celu promowanie wartości liberalnych, znane są z promowania multikulturalizmu, kapitalizmu, masowej imigracji. Odbywa się to często pod płaszczykiem ochrony demokracji i „walki z rasizmem i dyskryminacją”.

   Soros jest znanym w USA aktywistą na rzecz liberalizacji prawa imigracyjnego i głównym finansowym sponsorem takich działań (wliczając w to starania o szybsze nadawanie obywatelstwa nielegalnym imigrantom) a dotowane przez niego fundacje i organizacje promują podobne rozwiązania także w Europie. Soros, będący jednym z 30 najbogatszych ludzi na świecie przez lata poświęcił około 11 miliardów dolarów na przeróżne fundację w wielu krajach. Finansował on m.in. aktywistów na rzecz obalenia apartheidu w Republice Południowej Afryki oraz szereg organizacji opozycyjnych za żelazną kurtyną.

   W Polsce fundacja Sorosa działa pod nazwą Fundacji Stefana Batorego, która wspiera finansowo i logistycznie organizacje „zawodowo” zajmujące się tzw. „walką z rasizmem i antysemityzmem” oraz promowaniem multikulturalizmu. Do beneficjentów Fundacji Batorego należy m.in. Otwarta Rzeczpospolita czy niesławne Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Z pieniędzy Sorosa finansowane są np. programy edukacyjne odnośnie „rasizmu i dyskryminacji”, które dostarczane są także w ramach szkoleń do państwowych instytucji takich jak prokuratury czy sądy. Stowarzyszenie Nigdy Więcej, które od lat występuje w roli „ekspertów” od „faszyzmu” w mediach organizowało szkolenia dla prokuratorów i funkcjonariuszy policji, których tematem było zwalczanie „ekstremistów” czyli krytyków liberalnego porządku, III Rzeczpospolitej, masowej imigracji czy mutlikulturalizmu. Jego pracownicy występują często w roli biegłych w rozprawach sądowych przeciwko nacjonalistom lub podobnym „ekstremistom”.

   Fundacja Sorosa działająca poprzez szeroko rozbudowaną sieć innych fundacji i organizacji (jak Fundacja Batorego w Polsce) ma wpływ na prawodawstwo w różnych krajach, edukacje oraz może liczyć na poparcie mediów głównego nurtu. Z fundacją Sorosa powiązanych jest wiele znanych osób, artystów, polityków, biznesmenów. Fundacja Batorego dotuje takie organizacje jak Otwarta Rzeczpospolita czy Nigdy Więcej m.in. w ramach ich walki z „homofobią”, promowania przywilejów dla homoseksualistów. Dotuje także organizacje aktywistów homoseksualnych takie jak Kampania Przeciwko Homofobii, którym na działalność przekazywała dziesiątki tysięcy złotych.

   Powiązane z fundacją Sorosa odnogi prowadzą szereg kampanii na rzecz masowej imigracji i walki ze środowiskami przeciwnymi multikulturalizmowi, organizują medialne kampanie przeciwko „rasizmowi” oraz wspierają i lobbują za rozwiązaniami prawnymi mającymi na celu zamknięcie ust przeciwnikom swoich idei poprzez zabieganie o kryminalizację tzw. „mowy nienawiści”. Fundacja Sorosa aktywnie działa także na polu legalizacji marihuany w USA i innych krajach i wspiera finansowo organizacje zajmujące się walką o nią.

   Na podstawie: RT.com, Batory.org.pl
   Źródło: Autonom.pl

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/kraj/list-ambasador-izraela-do-marszalka-sejmu-ws-m-in-wypowiedzi-kukiza/6ld1rp

   List ambasador Izraela do marszałka Sejmu ws. m.in. wypowiedzi Kukiza

   Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari napisała list do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym wyraziła zaniepokojenie m.in. niedawną wypowiedzią przewodniczącego klubu Kukiz’15 Pawła Kukiza. „Piszę do pana zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami, w trakcie których doszło do antyżydowskich ekscesów” – oświadczyła Azari w liście do marszałka Sejmu.

   Jak zwróciła uwagę, „w ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami Marszu Wolności i Solidarności, gdzie pojawiły się antysemickie transparenty, w Sochaczewie doszło do profanacji żydowskiego cmentarza, a w ostatnią niedzielę poseł Paweł Kukiz bez żadnego uzasadnienia obwinił Żydów o finansowanie antyrządowych protestów”.

   „Wszystkie te wydarzenia rozniosły się szerokim echem po świecie, tworząc niezbyt przychylną Polsce atmosferę i marnując lata pracy całych pokoleń na rzecz zbudowania nowych, dobrych relacji między naszymi narodami” – oceniła Azari.
   (…)

   ~hotelowy36 : Pracowałem w hotelu Novotel dawnym Forum ludzie jak wyglądają korytarze ile jest skarg gości hotelowych na tych ………….. przerażające
   napisy na tapetach ,rzucają się śmierdzącymi skarpetkami ,a pilnujący tego …….. odpowiada ” Proszę wybaczyć to tylko dzieci ” 17 lat dzieci ,ale jest jeden sposób i to wymyślili sami ich ochroniarze ,a mianowicie ” do hotelu wdarli się antysemici ” popłoch i cicho jak makiem zasiał wszyscy w swoich pokojach. DZICZ DOSŁOWNIE DZICZ

   ~wolna-polska.pl : George Soros twórca kontrolowanych rewolucji

   Od 1980 roku Soros wykorzystał swoje ogromne bogactwo i wpływy, aby „budować żywą i tolerancyjną demokrację, której rządy są odpowiedzialne wobec obywateli,” innymi słowy, rządy odpowiedzialne przed elitą finansową.

   Śledząc upadanie Związku Radzieckiego, Soros odegrał zasadniczą rolę w przenoszeniu dawnych narodów satelitarnych do rąk globalistów.

   „Od 1979 roku rozprowadzano 3.000.000 dolarów rocznie do dysydentów, w tym ruchu solidarnościowego w Polsce, Kart 77 w Czechosłowacji i Andriej Sacharow w ZSRR… W 1984 roku założył swój pierwszy Open Society Institute na Węgrzech i pompuje miliony dolarów w ruchy opozycyjne i niezależne media. Rzekomo na celu budowania „społeczeństwa obywatelskiego”, inicjatywy te zostały zaprojektowane tak, aby osłabić istniejące struktury polityczne i utorować drogę do ewentualnego wyzysku Europy Wschodniej przez globalny kapitał. Soros twierdzi, z charakterystycznym dla siebie bezwstydem, że był odpowiedzialny za „amerykanizację” Europy Wschodniej.”- Neil Clark
   W roku 2000r. w następstwie bombardowania NATO, Soros zaczął popychać „kolorową” rewolucję w Serbii. Serbską rewolucję NGO prowadził opozycjonista Slobodana Miloszevicia.

   „Jugosłowianie wielokrotnie uparcie wybierali zreformowaną Partię Socjalistyczną Slobodana Miloszevicia do rządu. Soros stanął na wysokości zadania. Od 1991 roku jego Open Society Institute przekazał ponad 100 mln dolarów do kasy opozycyjnej organizacji przeciwnej Miloszevicowi” – Neil Clark
   Miloszević upadł i został osądzony za zbrodnie wojenne przed międzynarodowym trybunałem w Hadze

   „Serbia, dzięki łasce Sorosa stała się „mniej, więcej, wolna”. Naród serbski podlegał standardowej procedurze globalizmu gospodarczego Sorosa ” Ta procedura była kopiowana i wdrożona na terenie całej Europy Wschodniej w celu propagowania” terapii wstrząsowej „i” wprowadzaniu reform gospodarczych”, następnym krokiem była wyprzedaż cennych aktywów państwowych po zaniżonych cenach” – Neil Clark
   Soros powtórzył ten wzór w sąsiedniej Gruzji gdzie fundusze z jego Open Society Institute sfinansowały tak zwaną „Rose Rewolucję”, która obaliła Eduard Shevardnadze i powołała dawnego ministra sprawiedliwości Mikhail Saakashvili. Dla gruzińskich działaczy prowadzono zajęcia przez Soros-backed Serbian Otpor (ruch oporu) gdzie uczono jak pokojowo obalić rząd.

   Gruziński minister spraw zagranicznych Salome Zourabichvili powiedział francuskiemu dziennikowi Hérodote że organizacja pozarządowa Sorosa była nie tylko odpowiedzialna za obalenie Szewardnadze, ale nie później stała się integralną częścią powstałego rządu.

   Soros wprowadził tą taktykę w Europie Wschodniej, posłużyła także do wzniecenia Arabskiej Wiosny na Bliskim Wschodzie i Afryce.

   „Zadanie ośrodka Sorosa w Europie Wschodniej jest prawie wykonane. Jego głównym celem jest teraz świat islamski, kraje arabskie, Turcja, Pakistan, Afganistan, etc, ” – Kian Tajbakhsh z Open Society Institute, po aresztowaniu za próbę obalenia Irańskiego rządu
   „Kolorowa” rewolucja w Egipcie była koloru krwi zanim udało się w końcu zainstalować dyktaturę wojskową, po tym jak nie powiódł się plan ustawienia jako marionetki Bractwa Muzułmańskiego. Bractwo Muzułmańskie służyło przez dziesiątki lat jako składnik aktywów amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu. Także słynąca z barbarzyństwa i masowych egzekucji na irackich żołnierzach organizacja islamskich ekstremistów ISIS w pokrętny sposób otrzymuje miliony od administracji Baracka Obamy,..

   ~rolo : Cytat:~Stach : Po pierwsze polecam pani ambasador (oraz szanownym Państwu) zabroniony w państwie Iz-el. doskonały film dokumentalny pt. ZNIESŁAWIENIE CZYLI PRAWDA O TZW. ANTYSEMITYŹMIE dostepny na youtubie.
   Film jest szokujący z wielu względów, ale nas Polaków najbardziej chyba uderza relacja z przygotowań i przebiegu wycieczki młodzieży ż.-wskiej do Polski. To co uprawia w tym wzgledzie państwo Iz-el nie ma żadnego usprawiedliwienia. Powiedzieć o tym zjawisku „nienawistny antypolonizm” – to nic nie powiedzieć. Wspólczuję wszystkim ofarom i rodzinom ofiar II wojny i przyznaję, że Holocaust był jedną z najwiekszych tragedii w historii, ale dzisiaj życzyłbym sobie tylko, aby obywatele Iz..ela zabrali do siebie te baraki, druty kolczaste i wszystko do czego tu przyjeżdzają i razem z panią ambasador wynieśli się znad Wisły raz na zawsze. Dlaczego?
   Ponieważ jesteście jak goście, którzy przychodzą na chwilę, zostają na lata, prawowitych właścicieli próbują eksmitować do piwnicy lub na ulicę i w końcu chcą przejąc cały dom. Jesteście pełni pretensji o wszystko i totalnie roszczeniowi. I nie mówię wam tego ja, Polak. Mówi wam to prosto w oczy wasz rodak. I jego babcia też.

   ~fufg : Do czego to doszło? Ktoś może psioczyć na Polaków, mówić jakieś zmyślone rzeczy, obrażać nas itp. ogólnie być nastawionym antypolsko i nie ma protestów. Tu Kukiz powiedział coś odmiennego od przyjętej przez nie wiadomo kogo doktrynie i wrzawa. A to nie można być antysemitą, ale np. tym ‚antypolakiem’ już można? Nic nie można powiedzieć, nic zrobić bo zaraz człowiek jest zwyzywany od antysemitów. Co za czasy…

   ~Kukiz tak uważa : Żeby tak niedawny jeszcze MSZ błyskawicznie reagował na sprawy antypolskie to by było właściwie…dlaczego tak nie było,gdy młodzież izraelska przyjeżdżając do Polski i zachowuje się nagannie…..w słowach p.Kukiza nie widzę nic niewłaściwego….w jego wypowiedzi nie ma krzty antysemityzmu…ot po prostu Kukiz tak uważa i nie boi się we własnym kraju tego powiedzieć…..czy to ma być zabronione???!!!!!

   Polubienie

  • Pustynna tradycja „miłości”… w wykonaniu hebrajsko-chazarsko-izraelskim:

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/izraelscy-weselnicy-swietowali-mord-na-palestynskim-dziecku-video

   Izraelscy weselnicy świętowali mord na palestyńskim dziecku [+VIDEO]

   Dodane przez Zyga Opublikowano: Czwartek, 24 grudnia 2015 o godz. 13:01:56

   Izraelski Kanał 10 wyemitował nagranie z wesela ortodoksyjnych Żydów z Jerozolimy. W szokujący sposób świętowali śmierć palestyńskiego niemowlaka spalonego żywcem w ataku żydowskich radykałów.

   Izraelska telewizja wyemiotwała nagranie w środę. Zostało ono wykonane na ceremonii ślubnej ortodoksyjnych Żydów, która odbyła się w Jerozolimie około trzech tygodni temu. Państwo młodzi i goście tańczą z bronią palną i nożami wzniesionymi w górę. Jeden z nich, ku uciesze tłumu, przebił nożem zdjęcie Ali Dawabeszeha. To palestyńskie niemowle, które zginęło 31 lipca w wiosce Duma na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu. Grupa izraelski osadników zaatakowała w niej dom palestyńskiej rodziny Dawabeszehów podpalając go. Rodzice Alego i jego czteroletni brat odnieśli ciężkie obrażenia, 18-miesięczny niemowlak zginął w pożarze. Jego ojciec Saad zmarł tydzień po ataku. Matka Reham zmarła w szpitalu w wyniku poparzeń trzeciego stopnia. Brat do tej pory przechodzi rehabilitację po poparzeniu 60% powierzchni ciała. Pierwszych aresztowań podjerzanych o popełnienie zbrodni izraelska policja dokonała dopiero 3 grudnia.

   Swoiste fetowanie zabojóstwa niemowlęcia potępili zgodnie politycy izraelscy największych partii. Politycy i działacze palestyńscy określają to jako hipokryzję w obliczu faktu bierności izraelskiego wymiaru sprawiedliwości, który do tej pory nie postawił nikomu aktu oskarżenia.

   aljazeera.com/kresy.pl

   jaroslaus:24.12.2015 14:13
   ostatnio Duda tym…stworzeniom „chanukę” robił, a cham Dutkiewicz chce by parchate „serce” biło w „Breslau”. Za zdradę winni stanąć przed dołem z wapnem.

   Leszek1:24.12.2015 15:44
   Patrzac na polskich Zydow wydawalo sie ze oni posiadaja jakas oglade i sa inteligentnym narodem. Nic bardziej mylacego. To narod prymitywny o najnizszych, zwyrodnialych instynktach – na poziomie Banderowcow i Bolszewikow,

   tagore:24.12.2015 18:55
   Izrael i jego społeczeństwo się zmienia, nieprzypadkowo Szewach Weiss przyjechał na starość do Polski . Na tej drodze doczekają się nowego Bar Kochby ,który poprowadzi ich do unicestwienia. tagore

   Polubienie

 7. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/coraz-wiecej-rozczarowanych-imigrantow-wraca-z-austrii-do-swoich-krajow

  Coraz więcej rozczarowanych imigrantów wraca z Austrii do swoich krajów
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Wtorek, 22 grudnia 2015 o godz. 12:12:15

  Coraz więcej imigrantów opuszcza Austrię i powraca do swoich krajów – donosi austriackie wydanie portalu The Local.

  Potwierdzają to dane MSW, wg których od stycznia do listopada z Austrii do krajów pochodzenia wyjechało ponad 1100 Kosowian, 530 Irakijczyków i 120 Afgańczyków. Za loty powrotne płaci im austriackie MSW i Unia Europejska.

  – Byliśmy tu tylko upokarzani. Przyjazd był błędem. Ludzie patrzą na nas, jakbyśmy byli terrorystami, a wszystko czego chcemy to pokój. Psy są traktowani lepiej niż uchodźcy, przynajmniej mają co jeść i czasem otrzymują nawet ubrania – mówi portalowi jeden z migrantów.

  Jako główną przyczynę swojej decyzji o powrocie migranci wskazują jednak rozczarowanie długością trwania procesu o przyznanie azylu politycznego oraz zbyt małą opiekę, jaką otrzymują.

  Wprost.pl/KRESY.PL

  Beresteczko1651:22.12.2015 16:26
  No jak to? Ci „uchodźcy” dobrowolnie wracają do krajów, w których rzekomo grozi im śmierć, tylko dlatego, że Austriacy dają im za mało kasy”? A co do psów, to nie słyszałem jeszcze o psie, który wysadziłby się w powietrze w autobusie albo w metrze:)

  Patriota:22.12.2015 19:54
  HAHAHAHAHAHAHA Beresteczko rules 🙂
  Lubię to! Zgłoś nadużycie Odpowiedz

  Polubienie

 8. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/saakaszwili-o-lechu-kaczynskim-usmiechal-sie-wsrod-swistu-kul/bct1yw

  Saakaszwili o Lechu Kaczyńskim: uśmiechał się wśród świstu kul

  – Ochrona była wyszkolona do pilnowania mojej osoby. To była bardzo typowa sytuacja, więc chwycili mnie i położyli na ziemi. Ale zapomnieli o prezydencie Kaczyńskim. Spojrzałem w górę i zobaczyłem, że prezydent stoi, kule świszczą wokół niego, a on się uśmiecha. Wtedy krzyknąłem do moich ludzi: „Co robicie?! Na ziemię go!” Tak też się stało – wspominał Micheil Saakaszwili incydent z udziałem Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Gruzji wybrał się w 2008 roku na granicę ze zbuntowanymi prowincjami w towarzystwie ówczesnego prezydenta RP.

  Micheil Saakaszwili był gościem konferencji „Suwerenność, solidarność, bezpieczeństwo. Lech Kaczyński a Europa Środkowa i Wschodnia” w Warszawie. Były prezydent Gruzji podczas swojego wystąpienia wspominał incydent z listopada 2008 r., gdy wraz z Lechem Kaczyńskim udał się na granicę ze zbuntowanymi prowincjami: Abchazją i Osetią Południową. Gdy wysiedli z samochodu, ze strony posterunku granicznego padły strzały w kierunku prezydentów.

  ~red : Gruzini na Saakaszwilim się poznali , przegonili i tyle. A udział L.Kaczyńskiego w tej całej awanturze wywołanej przez Saakaszwilego świadczy jedynie o nieodpowiedzialności i narażaniu Polski w imię awantur gruzińskiego watażki. Już lepiej jak siedział w kraju i obrażał ludzi swoim ” spieeprzaaj dziadu „.

  ~gruziń : Co ten amerykański pachołek bredzi.Sam zorganizował prowokacje a teraz opowiada o,, wielkiej odwadze polskiego niedorobionego prezydenta,,A może opowie o tym jak go pogonił gruziński naród. Dla czego nie został w Polsce aresztowany bo przecież jest poszukiwany listem gończym.Och zapomniałem w Polsce rządzi pis.

  Polubienie

 9. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/duda-dla-spiegla-slowa-schulza-byly-obrazliwe-dla-polski-i-polakow/prkwwq

  Duda dla „Spiegla”: słowa Schulza były obraźliwe dla Polski i Polaków

  Prezydent Andrzej Duda skrytykował w wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel” Martina Schulza za jego niedawną wypowiedź nt. Polski. – Nie tylko ja, lecz także wielu Polaków odbiera to, co powiedział pan Schulz, jako grubą przesadę, a nawet jako obraźliwe dla Polski i polskich obywateli – zaznaczył Duda.

  Prezydent skrytykował szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza za wypowiedź sugerującą, że sytuacja w Polsce „ma charakter zamachu stanu”.

  Jak powiedział Duda, Schulz jest „politykiem lewicowym”, należącym do innego politycznego nurtu niż konserwatyści, którzy wygrali w Polsce. – Uznaję jego wypowiedzi za element politycznego sporu, a to należy do polityki – wskazał prezydent.

  Duda powiedział „Spieglowi”, że w Polsce toczy się spór o to, „jaki kształt ma mieć państwo”. Demonstracje świadczą jego zdaniem o tym, że „demokracja jest żywa”. Prezydent zaprzeczył, jakoby Trybunał Konstytucyjny dał „jasne zalecenia” co do zaprzysiężenia sędziów, jak twierdzą politycy opozycji i dziennikarze.

  – Ważną zasadą TK jest jego pluralizm. W obliczu porażki stary rząd próbował pospiesznie zainstalować kilku swoich kandydatów. 14 z 15 sędziów pochodziłoby z ich obozu. Czy to jest pluralizm? – pytał Duda.

  – Będziemy prowadzili zdecydowanie proeuropejską politykę. Polacy chcą być w UE, znają korzyści wynikające (z obecności w UE) dla naszego kraju – zadeklarował prezydent.

  Wyraził opinię, że kierowane pod adresem Polski zarzuty o antyeuropejskość są nieuzasadnione. – to niektórzy politycy zachodnioeuropejscy chcą ograniczyć swobodę przepływu osób w Europie i atakują tym samym istotną zasadę UE. Takie wypowiedzi są moim zdaniem antyeuropejskie – wyjaśnił prezydent. Jak dodał, Polska chce przyczynić się do lepszej ochrony granic zewnętrznych Unii.

  Pytany, czy Polska przyjmie 7 tys. uchodźców, Duda zapewnił, że nasz kraj jest gotowy przyjąć „każdego, kto potrzebuje ochrony”. Zastrzegł, że „dotąd niemal nikt dobrowolnie tutaj (do Polski) nie przyjechał”, a większość imigrantów „przeniosła się do Niemiec”.

  Prezydent podkreślił, że imigranci „w żadnym wypadku” nie będą zatrzymywani w Polsce wbrew ich woli. – Ten, kto przyjedzie dobrowolnie i znajduje się w niebezpieczeństwie, będzie podlegał w Polsce ochronie – zapewnił.

  Duda zaznaczył, że Polska nie jest krajem, który tylko przyjmuje unijną pomoc, lecz także sama „wnosi wkład”. Jak wyjaśnił, zachodnie firmy korzystają z obecności Polski w UE. – Przyjęliśmy też obywateli ukraińskich uciekających przed wojną – dodał.

  Prezydent powiedział, że pogorszenie relacji polsko-niemieckich w latach 2005-2007, o którym wspominał dziennikarz „Spiegla”, było „wymysłem mediów”. Przypomniał, że jego druga podróż zagraniczna (po objęciu urzędu) prowadziła do Berlina.

  – Miałem dobre rozmowy. Pewne jest: Niemcy są jak najbardziej ważnym partnerem, z którym chcemy mieć jak najlepsze stosunki – powiedział. – Mówię otwarcie: mieliśmy nadzieję na większą solidarność ze strony Niemców – dodał. W tym kontekście wskazał na projekt Nord Stream 2. – Nasze stosunki z Niemcami można porównać do małżeństwa: zasadniczo panuje miłość, lecz ciągle dochodzi też do sporów – powiedział prezydent.

  W rozmowie ze „Spieglem” Duda wyraził obawę, że „nie tylko Niemcy, lecz także inne kraje” powrócą w relacjach z Rosją do „business as usual” i będą chciały znieść sankcje. Jak zauważył, takie stanowisko w Parlamencie Europejskim reprezentują m.in. Austriacy i Włosi. – Sankcje muszą pozostać w mocy, dopóki na Ukrainie nie ma stabilnego pokoju. To jest zgodne z interesami bezpieczeństwa całej Europy – podkreślił polski prezydent.
  (…)

  ~egon : Kto najwięcej stracił na zmianie rządu w PL ? Oczywiście Niemcy. Następuje rewizja społeczno-polityczna oraz gospodarcza. Wszystkie kraje budowały swoją potęgę gospodarczą przede wszystkim na kolonializmie. Niemcy nigdy nie mieli „zamorskich” krajów, ich potęga gospodarcza budowana była na podporządkowaniu wasali wokół siebie (stąd II w światowa). Tak samo zachowuje się Rosja, tylko ona ma w XXI wieku swój kolonializm wydobywczy ma na własnym terenie. Oczywiscie NImcy sa potęgą gospodarczą ale opieraną na wyzysku gospodarczym słabszych a do tego potrzebna jest „poprawność” polityczna. Całe nieszczęście Polski jest to, że znajduje się pomiędzy tymi krajami. Pyskata Polska nie jest na rękę Niemcom ze względu na uruchomienie innych krajów europy srodkowo-wschodniej, które mają problem ze swoją identyfikacją europejską. Jest takie stare powiedzenie „Wolność Tomku w swoim domku”.

  ~la strada : „Nasze stosunki z Niemcami można porównać do małżeństwa: zasadniczo panuje miłość, lecz ciągle dochodzi też do sporów – powiedział prezydent.” Tak dokładniej trochę to wygląda jak w muzułmańskiej rodzinie. Na początku partner mamił kasą, a po ślubie zmusza biciem do seksu, każe się obrzezać i mówi, że to nie gwałt, bo to przecież rodzina.
  Zostaje tylko wyjść „na ulice”.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Andrzej-Duda-dla-BBC-jestesmy-eurorealistami-nie-eurosceptykami,wid,18063835,wiadomosc.html

   akt. 23.12.2015, 08:10

   Prezydent Andrzej Duda dla BBC: jesteśmy eurorealistami, nie eurosceptykami

   • Duda w BBC o postawie polskich władz wobec Unii Europejskiej
   • Zdaniem prezydenta, wspólnota ma wiele słabości
   • Duda: wyjście Wlk. Brytanii z UE jeszcze bardziej osłabiłoby UE
   • Prezydent komentuje antyrządowe demonstracje KOD
   • Powtórzone stanowisko ws. uchodźców

   W wywiadzie dla BBC Duda odniósł się do antyrządowych manifestacji, stwierdzając, że biorą w nich udział ludzie, którym trudno się pogodzić z porażką w wyborach parlamentarnych.

   – Te demonstracje składają się przede wszystkim z tych, którzy ostatnio rządzili Polską i zostali zostali odsunięci od władzy przez polskich wyborców w wyborach parlamentarnych – powiedział Duda. Jak dodał, te osoby „nie chcą zaakceptować” tego faktu, więc – mówił prezydent – „podburzają” społeczeństwo i organizują demonstracje.

   Prezydent podkreślił, że chciałby widzieć „naprawioną” Unię Europejską, tak aby była bardziej skuteczna i bardziej demokratyczna. Zastrzegł jednak, że sprzeciwia się jednemu z warunków negocjacyjnych, jakie brytyjski premier David Cameron postawił Brukseli, czyli ograniczeniu świadczeń społecznych dla migrantów z innych krajów Unii.

   Duda oznajmił, że nie zaakceptuje żadnych przepisów dyskryminujących na rynku unijnym osoby z poszczególnych państw członkowskich.

   Prezydent ocenił, że Unia Europejska jest wielokrotnie wstrząsana kryzysami, na przykład finansowym czy uchodźczym. – Nie udawajmy – opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię byłoby bardzo poważnym kryzysem. Co do tego nie mam wątpliwości – powiedział. Do końca 2017 roku na Wyspach ma odbyć się referendum w sprawie członkostwa we Wspólnocie.

   Prezydent podkreślił, że Polska przyjmuje osoby, które chcą przyjechać do kraju. Powtórzył jednak, że rząd odmówił zaakceptowania unijnego planu zakładającego obligatoryjne rozdzielenie imigrantów.

   Zapytany o nastawienie Prawa i Sprawiedliwości do Unii, stwierdził, że jest to ugrupowanie eurorealistyczne, a nie eurosceptyczne. – Chcemy, by Unia była bardziej wydajna. Chcemy, by działała właściwie. Tak aby przewidywała różne problemy, które nadchodzą – zapewnił Duda.

   ~nowojorczyk 10 godzin i 45 minut temu
   DUDUŚ Ty nie jesteś Prezydentem, nie jesteś prawnikiem, jesteś ministrantem Jarusia……

   ~polak 10 godzin i 42 minut temu
   Prezydent RP jest tak samodzielny jak moje roczne dziecko

   Polubienie

 10. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ujawniono-plany-amerykanskich-bombardowan-nuklearnych-w-polsce-z-czasow-zimnej-wojny

  Ujawniono plany amerykańskich bombardowań nuklearnych w Polsce z czasów zimnej wojny

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 24 grudnia 2015 o godz. 10:10:31

  Po raz pierwszy w historii armia USA ujawniła plany bombardowań nuklearnych z czasów zimnej wojny. Ich celem miały być m.in. Warszawa, Poznań i kilkanaście innych polskich miast.

  Pentagon ujawnił ściśle tajny plany, „Studium Wymagań Broni Nuklearnej Strategicznego Dowództwa Lotniczego na rok 1959:, dzięki staraniom amerykańskiej organizacji pozarządowej National Security Archive (NSA). Dokument zawiera listę 1,2 tys. celów dla lotnictwa strategicznego w krajach bloku wschodniego i w Chinach, w razie wybuchu III wojny światowej. Miały na nie spaść bomby nuklearne.

  Najwyższe priorytety, a tym samym największe ładunki nuklearne, przypisano bazom lotniczym na terytorium ZSRR, na których w latach 50. stacjonowały radzieckie bombowce strategiczne. W samej Moskwie znalazło się 180 celów, w tym 12 lotnisk. Z kolei w Leningradzie (obecnie St. Petersburg) wytypowano ponad 140 celów.

  Bomby o mniejszej sile rażenia miały spaść na kraje poza ZSRR. Dotyczyło to również Polski, w której wskazano szereg celów. Wśród nich znalazły się bazy lotnicze i komunikacyjne działające w latach 50. XX wieku, jak również lotniska wojskowe i cywilne. Obiekty te zlokalizowane były w rejonie: Łeby, Tarnowa, Przemyśla, Mrągowa, Gliwic, Powidza, Dęblina, Wałbrzycha, Bielawy, Jędrzychowic, Ludwikowic Kłodzkich, Dzierżoniowa, Żarowa, Świdnicy, Sosnowca, Władysławowa oraz Włocławka.

  Na liście są też dwa duże miasta: Poznań i Warszawa. W tym pierwszym zamierzano zbombardować lotniska Bednary, Krzesiny oraz Ławica. Z kolei w stolicy amerykańscy stratedzy wyliczyli 15 celów wartych zbombardowania przy użyciu broni atomowej. Należały do nich: węzły komunikacyjne, port na Wiśle, infrastruktura energetyczna, infrastruktura telewizyjna, dowództwo lotnictwa, składy broni i amunicji oraz warsztaty kolejowe. Ponadto bomby miały spaść na lotniska Bemowo, Okęcie i Modlin, a także na cele w Ożarowie, Piastowie i Pruszkowie.

  Eksperci NSA twierdzą, że przy tak dużej liczbie celów w Warszawie Amerykanie zapewne zdecydowaliby się tu na użycie bomb atomowych dużego rażenia, by mieć pewność zniszczenia wszystkich celów podczas jednego nalotu.

  Rp.pl / Kresy.pl

  Leszek1:24.12.2015 16:32
  Niech nam zyja nasi Sojusznicy, Amerykanie i Anglicy…..

  Polubienie


 11. Podpisanie umowy swapowej pomiędzy NBP i NBU. Fot. twitter.com /@ ADeshchytsia

  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/czy-polska-zyska-na-umowie-swapowej-z-ukraina-

  Czy Polska zyska na umowie swapowej z Ukrainą?

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 24 grudnia 2015 o godz. 11:11:40

  Podpisana umowa swapowa pomiędzy Polską a Ukrainą to jedno z ważniejszych wydarzeń w polskiej polityce wschodniej w ostatnim czasie. Mimo tego, że większość szczegółów pozostaje nieznana, a dostępne informacje są bardzo skromne, portal Kresy.pl przyjrzał się umowie zawartej pomiędzy bankami centralnymi Polski i Ukrainy.

  We wtorek Narodowy Bank Polski podpisał tzw. ramową umowę swapową z Narodowym Bankiem Ukrainy. Wcześniej o tym, że tego rodzaju umowa zostanie zawarta, informowano m.in. przy okazji niedawnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie. To wówczas publicznie padła kwota 4 mld złotych. Nie było jednak wiadomo, o jaką dokładnie umowę chodzi. W jednym z wywiadów mówił o tym również minister Krzysztof Szczerski, który sprecyzował, że chodzi o umowę pomiędzy bankami centralnymi Polski i Ukrainy. O tym, że sprawa dotyczy umowy swapowej, dowiedziano się w zasadzie w dniu jej podpisania.

  Swap, czyli co?

  Transakcja swap polega na wymianie pewnej sumy pieniędzy między dwoma bankami centralnymi. Odbywa się to po określonym kursie i na określony okres. „Z finansowego punktu widzenia transakcja ta składa się z dwóch kredytów: jeden bank centralny udziela kredytu w swojej walucie drugiemu bankowi centralnemu i równocześnie otrzymuje kredyt od tego drugiego banku centralnego w jego walucie” – tłumaczył niedawno na łamach „Rzeczpospolitej” członek zarządu NBP, prof. Andrzej Raczko.

  Umowa podpisana we wtorek dotyczy kwoty miliarda dolarów. Prace nad nią trwały już od lutego tego roku. Jak wyjaśnia dyrektor biura prasowego NBP Przemysław Kuk, kwota ta – czyli w przeliczeniu ok. 4 mld złotych (a zarazem ok. 23,6 mld hrywien), to górny limit umowy. Podpisanie umowy nie oznacza jednak, że jakieś środki finansowe zostały już wymienione. W ramach umowy Ukraińcy mogą uzyskać od Polski kredyt w złotych, w zamian jednocześnie NBP otrzyma kredyt nominowany w ukraińskich hrywnach, w ramach czego obie strony wymieniają się oprocentowaniami. „Za pociągniętą walutę ‘płaci się’ w oprocentowaniu danej waluty” – tłumaczy Przemysław Kuk. W pewnym uproszczeniu, w takim przypadku rozliczenie polega na spłacie różnicy odsetek pomiędzy oprocentowaniami. „Zgodnie z umową swapową, w momencie „pociągnięcia” waluty umawiamy się na odkup po ustalonym kursie” – mówi Kuk. Podobne umowy z Ukrainą podpisały również Szwecja i Chiny.

  Umowa została zawarta na okres sześciu miesięcy. Oznacza to, że w tym czasie Ukraina może liczyć na pozyskiwanie złotówek w zamian za ich równowartość w hrywnach. Może ona zostać jednak przedłużona. W tym czasie może dojść do różnej liczby działań finansowych. Ich łączna wartość nie może jednak przekroczyć ustalonego limitu – tj. miliarda dolarów.

  Kwestia ryzyka

  Obecnie, podstawowa stopa procentowa NBP wynosi 1,5%, z kolei na Ukrainie: 22%. Jednak w przypadku tego rodzaju działań dochodzi jeszcze kwestia tzw. ryzyka kursowego. Dotyczy to szczególnie hrywny, która od czasu Majdanu bardzo straciła na wartości, a jeszcze na początku roku doszło do gwałtownego tąpnięcia jej notowań. Choć obecnie sytuacja została, jak się wydaje względnie opanowana, to nie można wykluczyć, że w obecnej sytuacji gospodarczej Ukrainy w ciągu najbliższych miesięcy nie dojdzie do wahnięć kursu hrywny. W tym również do spadku jej wartości. Choć w przyszłym roku Bank Światowy prognozuje 2-proc. wzrost gospodarczy na Ukrainie, to jednocześnie spadek PKB w tym roku ma wynieść łącznie nawet 12 proc. Ratingi dotyczące Ukrainy również znajdują się na bardzo niskim poziomie, a jej obligacje notowane są jako śmieciowe.

  Ze względu na to, że ukraińska gospodarka jest słabsza od naszej, większe ryzyko ponosi Polska. Przemysław Kuk podkreślił jednak, że umowa została tak skonstruowana, żeby to ryzyko, w tym także kursowe, minimalizować. Dodaje również, że w czasie negocjacji ryzyko walutowe zostało przeanalizowane.

  Kuk zauważa, że pomijając kwestię ryzyka kursowego, z uwagi na wyższy poziom stóp procentowy na Ukrainie niż w Polsce, to umowa byłaby dla Polski pozytywna. Jednak tego rodzaju ryzyko istnieje i należy się z tym liczyć. „Tak jak przy każdej transakcji finansowej, jeśli coś jest wyżej oprocentowane, to jest zawsze bardziej ryzykowane” – powiedział. Jak zaznacza, umowa podpisana pomiędzy NBP a NBU jest obwarowana pewnymi dodatkowymi warunkami. Te jednak nie zostały podane do publicznej wiadomości. „Każdy kredyt jest obarczony ryzykiem. Jest to kwestia tego, na ile to ryzyko zostało wycenione w tym kredycie i w warunkach jego udzielenia” – powiedział prezydent Centrum im. Adama Smitha, Andrzej Sadowski. Zaznaczył jednak, że w tym przypadku podane informacje są dość skromne, przez co trudno komentować, jaki faktycznie potencjał ma ta umowa dla Polski.

  Co z tego wynika?

  Pozostaje kwestia tego, jak umowa pomiędzy NBP a NBU wpłynie na pozycję Polski względem Ukrainy i na jaki zysk można w takim układzie liczyć. „Tego rodzaju kredyt to element realizacji polityki danego państwa” – komentuje Andrzej Sadowski. „To, na co taki kredyt ma być przeznaczony, zależy od szczegółów umowy” – dodaje ekonomista.

  Warunki te nie zostały jednak podane do publicznej wiadomości. Co prawda prof. Belka mówił podczas konferencji prasowej o możliwości pozytywnego wpływu tej umowy na polskich przedsiębiorców, m.in. poprzez wykorzystanie „polskich” hrywien na specjalnym koncie w celu zakupu przez nich ukraińskich towarów. Stąd jest to obecnie jedynie pewna możliwość, nie wynika to bowiem z treści umowy.

  NBP zaznacza, że podpisano na razie umowę ramową. Tym samym nie oznacza to, że doszło już do jakichś transakcji. Ponadto, może ona jeszcze zostać doprecyzowana. „Możemy mieć nadzieję, że jest to działanie realizowane w interesie Polski. Zwykle pożyczki udzielane przez rząd za pośrednictwem banku centralnego, lepiej lub gorzej, realizowały politykę w tym zakresie” – uważa Andrzej Sadowski.

  Zdaniem Kuka, dzięki umowie miałaby zostać pogłębiona współpraca gospodarcze pomiędzy Polską a Ukrainą. Przypomniał przy tym, że prezes NBP Marek Belka i gubernator NBU Wałerija Hontarewa mówili, że na zawartą umowę należy patrzeć jak na chęć wspierania Ukrainy przez Polskę i „eksportu stabilności”. Zaznacza, że swap walutowy pomaga Ukrainie stabilizować sytuację finansową, zaś polski złoty trafia do „elitarnego klubu walut, które pełnią rolę waluty rezerwowych czy quasi-rezerwowej”. „Do tej pory to NBP podpisywał umowy swapowe z innymi bankami centralnymi, aby „importować” stabilność. Teraz „eksportujemy” stabilność – podobnie jak EBC, czy inne wiodące banki centralne” – tłumaczy.

  Zdaniem Andrzeja Sadowskiego z CAS, władze Ukrainy mają szansę dokonania fundamentalnej zmiany systemu gospodarczego swojego kraju, a także wyeliminowania korupcji poprzez wprowadzenie wolności gospodarczej. „Korupcja jest konsekwencją regulacji, które przyjmuje rząd, a Ukraina jest krajem, w którym jest ich wyjątkowo dużo oraz braku niezależnego i sprawnego wymiaru sprawiedliwości”– uważa ekonomista. Dodaje również, że Ukraina ma potencjał, by tak jak niegdyś Polska, rozwijać się w tempie dwucyfrowym. Zauważa, że posiadanie jako sąsiada kraju rozwijającego się i będącego partnerem gospodarczym Polski, na podobnych zasadach gospodarki rynkowej, jest korzystniejsze, niż w przypadku kraju, w którym problemy stanowią przeszkodę we współpracy gospodarczej. „Lepiej, żeby kraje i ich obywatele doświadczali dobrobytu u siebie na miejscu, niż mieliby go szukać tysiące kilometrów od miejsca urodzenia” – stwierdza Sadowski.

  Marek Trojan / Kresy.pl

  jazmig:24.12.2015 12:26
  To co autor napisał, dotyczy normalnych krajów, a nie Ukrainy, która długów po prostu nie spłaca. Swap ma sens jedynie wtedy, kiedy obydwa kraje nie chcą używać w wymianie handlowej walut trzecich, takich jak dolar, czy euro. Złotówka jest walutą wymienną, którą można płacić w każdym kraju, hrywna taką walutą nie jest, zachodzi zatem pytanie, co Polacy mogą kupic na Ukrainie?

  Wilno:24.12.2015 12:35
  Za hrywnę możno kupić jeszcze więcej hrywny 🙂 a jak będziesz u ukrainca coś brać , to on ci powie, że hrywny nie przyjmuje, płać w dolarach 🙂

  Jajec:24.12.2015 15:24
  Myślę że można by zlecić im budowę elektrowni atomowej. Mają techniki rakietowe, mogli by pomóc nam w niektórych aspektach.

  cherrish:24.12.2015 15:57
  Tak, ponadto moglibyśmy nabyć licencje na produkcję ZAZ 1102 Tavria oraz ze 100 kilo sała, będziemy sobie przegryzać jeżdżąc dookoła wybudowanej w ukraińskiej technologii elektrowni atomowej.

  Leszek1:24.12.2015 16:00
  Idea tej umowy wyszla od poprzedniego rzadu. Nie wiem czy wowczas chodzilo o pozyczke, o ktorej mowila Kopacz. Umowa swapowa jest z pewnoscia kozystniejsza od pozyczki udzielonej bankrutowi. Pozwoli tez polskim przedsiebiocom na inwestycje na Ukrainie, jak np zakup zakladow produkcyjnych czy innego majatku trwalego, lub na wymiane handlowa. Tam ceny sa znacznie nizsze niz w Polsce, wiec pod tym wzgledem umowa jest korzystna dla nas. Naturalnie dochodzi element bardzo duzego ryzyka, bo Putin moze sie w koncu zdenerwowac i wejsc zbrojnie na Ukraine. Coz, ryzuko bylo zawsze powiazane z umowami handlowymi.

  Leszek1:24.12.2015 16:14
  Dlatego, Szanowni Koledzy przestancie wreszcie szukac dziury w calym za wszelka cene. Troche obiektywizmu, bo zachowujecie sie jak placzki zydowskie. Mnie tez nie podoba sie wiele posuniec nowego rzadu, a przedewszystkim robienie Synagog z budynkow rzadowych, ale przeciez nie mozna potepiac w czambul wszystkiego jak leci, dobrego i zlego. To jakas paranoja, albo zwyczajna bezmyslnosc. Jak nie widzicie zadnych pozytywow w dzialalnosci obecnego rzadu to przylaczcie sie do Petru i broncie demokraji.

  jaro7:24.12.2015 18:38
  A czym to mamy się zachwycać w działalności obecnego rządu? Jak widać jest kontynuacja polityki zagranicznej PO.najgorsze że nadal bezkrytycznie wchodzimy upainie i żmudzi w 4 litery. Do Niemców machamy szabelką w sprawie imigrantów ,po czym ich „łykamy”. I oczywiście wrogość do Rosji która się nam odbije czkawką (ale prezes będzie uradowany i zaspokojony). To oświeć nas tymi pozytywami, może chociaż na krajowym podwórku?! Nie każdy jest WYZNAWCĄ PiS !!!!!

  tagore:24.12.2015 16:01
  Przejęcie opracowanych w ZSRR technologii posiadanych przez Ukrainę to była by miła perspektywa. tagore

  Polubienie

 12. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/imigranci-chwala-sie-gwaltem-na-nagraniu-video-18-

  Imigranci chwalą się zbiorowym gwałtem na nagraniu [+VIDEO/18+]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 29 grudnia 2015 o godz. 15:03:17

  Na ujawnionym 6 dni temu nagraniu imigranci- będący w Europie prawdopodobnie już od wielu lat, chwalą się dokonaniem gwałtu na młodej kobiecie.

  W internecie pojawił się kolejny dowód na głębokie różnice kulturowe między europejczykami a przybyszami z Bliskiego wschodu. Na poniższym nagraniu mężczyzna chwali się udziałem w zbiorowym gwałcie na nastoletniej dziewczynie. Ze względu na treść filmu nie powinni oglądać nieletni.

  KRESY.PL

  Leszek1:29.12.2015 15:41
  Wiecej takich do Unii Europejskiej. Do Austrii, Niemiec, Francji i Anglii. Maja to czego chcieli, a powinni otrzymac jeszcze wiecej.

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/nowa-taktyka-imigrantow-w-calais-atakuja-samochody-osobowe

   Nowa taktyka imigrantów w Calais- atakują samochody osobowe.

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 29 grudnia 2015 o godz. 19:07:27

   Francuska policja ostrzega przed falą ataków na samochody osobowe na autostradach. Sprawcami ataków są nielegalni imigranci, którzy zatrzymują i niszczą pojazdy a także atakują te zaparkowane.

   Ataki mają być według francuskich źródeł odwetem za to, że Francuzi utrudniają uchodźcom dotarcie do Wielkiej Brytanii. Policja odgania całe tabuny imigrantów od przejść pod kanałem La Manche.

   Musiałem zawieźć moje dzieci na ostry dyżur, bo zraniła je rozpryskująca się szyba samochodu. Mam tego dość! Dajemy uchodźcom schronienie, a oni wypowiadają nam wojnę! My, Francuzi przestajemy się czuć u siebie- mówi jeden z mieszkańców Calais. Mieszkańcy już zorganizowali nielegalną, uzbrojona milicję bowiem ich zdaniem funkcjonariusze rządowi nie radzą sobie z problemem.

   RMF24.PL/KRESY.PL

   tagore:29.12.2015 19:42
   Ciekawe jaki wynik osiągnie Le Penn w wyborach prezydenckich. tagore

   jaro7:29.12.2015 22:50
   Nie wygra. W sondażach będzie prowadzić a potem kolejny cud nad urną i wygra Sarkozy. Teraz też prowadziła a skończyła na końcu. Nie dadzą jej dojść do władzy. Zrobią podobną histerię jak teraz w Polsce.

   Dajaman:29.12.2015 20:53
   Za niedługo będą strzelać i zabijać Francuzów, a rząd będzie się przyglądać. Jeśli ktoś zacznie sie bronić to go zamkną za rasizm.

   MP:30.12.2015 00:01
   żydy czuwają aby było jak pisze DAJAMAN

   Polubienie

 13. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/szwecja-czlonkowie-rodziny-krolewskiej-przygarneli-uchodzce-mlodzieniec-okradl-ich-z-kosztownosci

  zwecja: członkowie rodziny królewskiej przygarnęli uchodźcę. Młodzieniec okradł ich z kosztowności

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 30 grudnia 2015 o godz. 15:03:36

  Członkowie szwedzkiej rodziny królewskiej w 2010 roku zaopiekowali się 17-letnim uchodźcą, który dwa lata później okradł ich z kosztowności wartych ponad 850 tysięcy koron szwedzkich (ok. 400 tys. zł). Część z nich sprzedał dilerom marihuany.

  Jak informuje szwedzki dziennik „Aftonbladet”, Abdi Abdulqadir Osman został przyjęty przez księżną Kristinę, najmłodszą siostrę króla Gustawa XVI Karola. Jego opiekunem był jej mąż, Tord Magnuson, który jako pierwszy zorientował się, że jego podopieczny jest złodziejem. Prawdopodobnie większość skradzionych kosztowności, w tym biżuterię odziedziczoną po ojcu księżnej, królu Gustawie VI Adolfie, sprzedał za 9 tys. koron (ponad 4 tys. złotych) dwóm dilerom marihuany. Inny cenny przedmiot, tiarę wartą ponad 350 tysięcy koron szwedzkich, zrzucił do wody z jednego z mostów w Sztokholmie. Poszukiwania z udziałem nurków niczego nie dały.

  Młodzieniec przyznał się do kradzieży. Według jego relacji, udało mu się zdobyć klucz do pomieszczenia, w którym przechowywano drogocenne przedmioty. Planował obciążyć odpowiedzialnością personel sprzątający.

  Polsatnews.com / thelocal.se / Kresy.pl

  Dajaman:30.12.2015 15:45
  Hahahaha jeszcze powinien ich wystrzelać.

  cyna:30.12.2015 16:47
  To takie rasistowskie oskarżenia młodego uchodźcy, całkiem nie po europejsku zachowali się dygnitarze szwedzcy posadzajac tego młodzieńca o kradzież

  zefir:30.12.2015 17:43
  To niewybaczalne by rzucać cień na rodzinę królewską, solidarującą się przecież poprawnościowo z obywatelskim i demokratycznym czynem dorastającego ciapata.To również sprzeczne z elementarnymi prawami cziełowieka by nazywać zaproszonego, niemal adoptowanego młodzieńca, złodziejem! Toż to rasizm, wręcz onanizm, uprawiany przez szwedzką prasę kosztem zaproszonych gości i Allaha. Szwedom, co przykro zauważyć, daleko do germańskiej gościnności kozojebców. Co za wstyd!

  tagore:30.12.2015 18:41
  Dość zabawnym finałem tej sprawy było by urodzenie przez jedną z Pań z rodziny królewskiej ładnego śniadego dziecka. tagore

  Zan:30.12.2015 20:17
  Sweden Yes.

  malkontent:30.12.2015 20:55
  Nie zdziwiłbym się gdyby jeszcze do zupki robił siku a do deseru kupkę ;-(((((

  JOJEK:31.12.2015 18:26
  dobrze im tak

  dupek:31.12.2015 18:43
  idioci ?

  Polubienie


  • Viktor Orban, twitter.com

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/austriacka-gazeta-przyznaje-to-byl-rok-orbana

   Austriacka gazeta przyznaje – to był rok Orbana

   Dodane przez Zyga Opublikowano: Wtorek, 29 grudnia 2015 o godz. 21:09:00

   Liberalny dziennik „Der Standard” znany z ostrej krytyki Węgier, a ostatnio także Polski, przyznaje, że premier tych pierwszych Viktor Orban może ocenić kończący się rok jako pełen sukces.

   „Rok Orbana” – zatutułował swój artykuł wiedeński publicysta węgierskiego pochodzenia Paul Lendvai znany z krytycznego nastawienia wobec władz Węgier. Jak twierdzi „kalkulacje węgierskiego ministra okazały się być całkowicie prawidłowymi zarówno na wewnętrznym jak i międzynarodowym poziomie”. Lendvai uznaje Orbana za polityka, który najsprawniej potęgował swoje wpływy wśród wszystkich europejskich przywódców. „Pewnie zdominował politykę wewnętrzną” – twierdzi publicysta – w czasie gdy lewicowa opozycja uległa „fragmentacji” premierowi udało się także powstrzymać wzrost narodowego Jobbiku, który pozostaje obecnie główną partią opozycyjną.

   Lendvai przypomniał, że „twardą politykę migracyjną” premiera Orbana popiera 87% Węgrów. Ocenił, że przykład Orbana będzie inspiracją dla innych państw Europy Środkowej, także tych rządzonych przez partie socjaldemokratyczne jak Czechy i Słowacja. Dlatego też określa węgierskiego premiera mianem „człowieka roku”.

   hungarytoday.hu/kresy.pl

   pro_fide:29.12.2015 21:50
   no proszę ten Paul Lendvai to węgierski żyd ,pamiętam z nim wywiad w różowej Polityce sprzed roku bodajże gdzie żalił się ,że ”węgry to taki smutny prowincjonalny kraj”

   malkontent:29.12.2015 23:51
   Czy Żyd to nie wiem ale , że mądry Węgier i przewidujący to na pewno :-)))

   mopveljerzyjj:30.12.2015 11:57
   ZA http://niewygodne.info.pl/
   =================================
   Po przejęciu władzy przez Orbana protesty na Węgrzech trwały przez 8 miesięcy. Dziś Orban rządzi drugą kadencję Warto zauważyć, że tuż po przejęciu przez Viktora Orbana władzy na Węgrzech, kiedy to w demokratycznych wyborach jego partia zdobyła parlamentarną większość, na ulicach węgierskich miast pojawiły się wielotysięczne protesty niezadowolonych z tego faktu ludzi, a w mediach usłyszeć można było jęk elit podobny do tego, który słyszymy obecnie w polskich telewizjach. Protesty ucichły dopiero po około 8 miesiącach… Dziś Orban rządzi drugą kadencję wyciągając Węgry na prostą. Orban, po przejęciu władzy na Węgrzech, bardzo szybko zaczął wprowadzać zapowiadany jeszcze przez wyborami program naprawy swojego państwa. Węgierski parlament – w którym większość zdobyła jego partia Fidesz – bardzo szybko (w ciągu kilku miesięcy) uchwalił szereg ustaw drastycznie zmieniających dotychczasowy układ. Zmieniono prawo tak, aby większe podatki do kasy państwa płaciły zagraniczne banki i supermarkety. Wprowadzono 98 procentowy podatek od gigantycznych odpraw wypłacanych w spółkach należących do węgierskiego skarbu państwa. Uchwalono nową ustawę ograniczającą rolę węgierskiego Trybunału Konstytucyjnego oraz nową ustawę medialną. Za każdą zmianą na ulice węgierskich miast wychodzili przeciwnicy polityki Viktora Orbana. Demonstracje gromadziły wielotysięczne tłumy, które – w ostrych hasłach – domagały się wstrzymania uchwalanych przez Fidesz zmian. Na czele demonstracji zawsze stawali ludzie kojarzeni z odsuniętą chwile wcześniej od władzy liberalno-lewacką „elitą”. W kontrolowanych przez siebie mediach wyli niczym zarzynane świnie (przepraszam za to porównanie, ale nie znam lepiej opisującego tę sytuację), a los Węgier porównywali do losu Niemiec, kiedy władzę przejmował Adolf Hitler… Po kilku miesiącach histerycznego jęku, judzenia i straszenia wprowadzeniem ustroju totalitarnego, wielotysięczne protesty ustały (następne miały miejsce dopiero w 2012 roku, kiedy wprowadzano nową Konstytucję). Reformy proponowane przez rząd Viktora Orbana spodobały się Węgrom na tyle, że wybrali go na swojego lidera w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2014 roku, a kierowana przez niego koalicja uzyskała łącznie 2/3 mandatów w węgierskim Zgromadzeniu Narodowym. Histeryczny lęk przed działaniami na rzecz wzmocnienia państwa kosztem zagranicznego kapitału na niewiele się zdał. Orban rządzi dziś drugą kadencję wyprowadzając Węgry na prostą. Tak jak obiecał, tak zrobił. Źródło: Węgry: zmiana konstytucji ograniczająca Trybunał Konstytucyjny (Onet.pl) Źródło: Kaganiec na węgierskie media (Wyborcza.pl) Źródło: Węgry nie potrzebują MFW, wysoki podatek od banków przegłosowany (Wyborcza.biz) Źródło: Węgierski premier walczy o 98-proc. podatek od super odpraw w budżetówce (GazetaPrawna.pl) ====================================================
   Rząd Orbana idzie za ciosem: od nowego roku obniża VAT na domy i mieszkania z 27 do 5 proc. wpis z dnia 27/12/2015 Po tym jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) pochwalił Węgry za niezwykle skuteczną politykę makroekonomiczną (polegającą na m.in. opodatkowaniu zagranicznych banków, hipermarketów, koncernów medialnych i teleinformatycznych przy jednoczesnym wspieraniu rodzimego kapitału), rząd Viktora Orbana postanowił iść za ciosem. Od nowego roku stawki podatku VAT na domy i mieszkania dla Węgrów mają spaść z poziomu 27 proc. do jedynie 5 procent. Jednym z celów węgierskiego rządu na najbliższe lata jest rozwój budownictwa mieszkaniowego, który wpłynie na rozwój całej gospodarki. Aby stało się to możliwe ekipa Viktora Orbana postanowiła drastycznie obniżyć stawki obowiązującego na Węgrzech podatku VAT, które funkcjonowały w budownictwie mieszkaniowym. W latach 2016 – 2019 stawka ta ma być zmniejszona z 27 do zaledwie 5 proc. Jedynym ograniczeniem ma być powierzchnia użytkowa nowo wybudowanych lokali – w przypadku mieszkań niższe stawki podatku będą obowiązywały do limitu 150 metrów kwadratowych, a w przypadku domów – do limitu 300 metrów kwadratowych. Na marginesie powyższego warto przypomnieć, że Victor Orban, po przejęciu na Węgrzech władzy z rąk zdemoralizowanej pro-europejskiej lewicy, zaczął wprowadzać gruntowne reformy kraju o charakterze strukturalno-gospodarczym. Co jednak istotne – koszty tych reform w większości przerzucił na zagraniczne koncerny, banki i hipermarkety. Nowe podatki dotykały przede wszystkim zagranicznych firm działających na terytorium Węgier. Niektóre z nich były wręcz punktowo nakierowane na konkretne koncerny, których siedziby mieściły się we Wiedniu, Berlinie czy Paryżu (np. 50 proc. podatek od zysków z reklam naliczany po przekroczeniu odpowiednio wysokiej kwoty zysku; w praktyce dotykał on jedynie zagranicznych koncernów medialnych, bowiem tylko one przekraczały określoną granicę zysku z publikowanych reklam). Po kilku latach nieustającego hejtu ze strony Brukseli, Berlina i unijnich neofitów, okazało się, że Orban miał rację. Jego polityka makroekonomiczna, której jednym z głównych elementów było zmuszanie zagranicznych podmiotów działających na terytorium Węgier do partycypacji w kosztach funkcjonowania państwa, przyniosła całkiem przyzwoite rezultaty. Ograniczenie drenażu kapitału poza granice oraz wspieranie rodzimego biznesu stało się podstawą do trwałego wzrostu i gospodarczej odbudowy. Docenił to także – do tej pory krytyczny Węgrom – MFW. W wydanym kilka miesięcy raporcie przedstawiciele tej organizacji pochwalili politykę gospodarczą rządu Orbana stwierdzając, że: „Węgierska gospodarka systematycznie się rozwija dzięki korzystnej polityce makroekonomicznej”.

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/wiktor-orban-zrugal-europejskich-przywodcow&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

   Wiktor Orban zrugał europejskich przywódców

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 13 grudnia 2015 o godz. 18:06:40

   Węgierski premier Viktor Orban nazwał przywódców Unii Europejskiej, którzy odrzucają jego wezwanie do nie wpuszczania uchodźców, ludźmi słabymi, niepewnymi i bezsilnymi.

   Orban powiedział delegatom rządzącej partii Fidesz na jej kongresie w niedziele, że kontynent wygląda jak pole bitwy a najgorsze dopiero nadejdzie. Jak wielu jeszcze ruszy ku Europie? Myślę, że miliony lub dziesiątki milionów.

   Węgry broniąc się przed zalewem uchodźców wzniosły płot na granicy z Serbią i od września są właściwie zamknięte dla imigrantów.

   Yahoo News/KRESY.PL

   Polubienie

 14. http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-centralna?zobacz/afganistan-tlum-morduje-kobiete-oskarzona-o-spalenie-koranu-i-pali-jej-cialo-video-18-

  Afganistan: tłum morduje kobietę oskarżoną o spalenie Koranu i pali jej ciało [VIDEO / 18+]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 29 grudnia 2015 o godz. 23:11:48

  Na stronach internetowych amerykańskiego dziennika „The New York Times” opublikowano kompilację dostępnych nagrań przedstawiających lincz nad 27-letnią Afganką w Kabulu, którą oskarżono o spalenie Koranu.

  W marcu tego roku Farkhunda Malikzada, która studiowała islam, zastała fałszywie oskarżona o spalenie Koranu. Tłum ludzi publicznie zlinczował ją w centrum stolicy Afganistanu. Miejscowa policja nie zdołała powstrzymać rozwścieczonego tłumu. Jej ciało wywleczono na ulicę i rozjechano samochodem. Pojawiały się różne „pomysły” na to, co zrobić z ciałem, m.in. czy porzucić je psom na pożarcie, czy powiesić na widok publiczny. Ostatecznie, ciało kobiety zawleczono nad brzeg rzeki, gdzie je spalono.

  Śledztwo policyjne wykazało, że kobieta nie spaliła Koranu. Aresztowano 49 osób. Dwunastu mężczyzn otrzymało kary więzienia, podobnie jak 11 policjantów, którzy nie zapobiegli tragedii.

  UWAGA: nagranie zawiera bardzo drastyczne sceny.

  Nytimes.com / Kresy.pl

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/zenski-oddzial-isis-zabil-matke-karmiaca-dziecko-piersia-w-miejscu-publicznym

   Żeński oddział ISIS zabił matkę karmiącą dziecko piersią w miejscu publicznym

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 30 grudnia 2015 o godz. 12:12:56

   Oddział bojowniczek ISIS zabił w centrum Ar-Rakki na oczach ludzi matkę, która karmiła dziecko piersią w miejscu publicznym.

   Jak podał serwis informacyjny news.com.au, patrol dżihadystek zauważył ją mimo tego, że ukryła dziecko pod burką. Natychmiast odebrano jej niemowlę i wymierzono karę. Informacje na ten temat pozytywnie oceniła część islamskich użytkowników mediów społecznościowych. Ich zdaniem, matka karmiąca dziecko na ulicy, budziła zgorszenie publiczne.

   Dżihadyści formują na podległych sobie terytoriach żeńskie oddziały policji, których zadaniem jest zwykle kontrolowanie, czy miejscowe kobiety przestrzegają prawa szariatu.

   news.com.au / polishexpress.co.uk / Kresy.pl

   Polubienie


 15. Foto: Kacper Pempel / Reuters Witold Waszczykowski

  ~Venom : To jakaś kpina z Polaków. Co to za stawianie sprawy – bazy NATO w zamian za ograniczenie przywilejów (?) Polaków. Chyba Waszczykowskiemu coś się pomyliło. To nie są przywileje a równe prawa. Polak za granicą nie może być człowiekiem drugiej kategorii. Za tę wypowiedź powinien poddać się do dymisji. My nie potrzebujemy tu łaski NATO i robienia im laski aby tu w kraju były ich bazy. Jęsli Waszczykowski nie potrafi prowadzić innej polityki niż robienie laski możnym UE to jeszcze raz wzywam do jego dymisji. To jest skandal i brak godności. Kogo on reprezentuje?

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/waszczykowski-zgodzimy-sie-na-ograniczenie-przywilejow-dla-polakow-na-wyspach-ale-w/9f4rrg

  Waszczykowski: zgodzimy się na ograniczenie przywilejów dla Polaków na Wyspach, ale w zamian za bazy NATO

  Polska jest gotowa zgodzić się na pewne ograniczenia przywilejów dla naszych rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Stawia jednak warunek. W zamian za taki kompromis, nasze władze oczekują wsparcia Londynu w kwestii rozmieszczenia nad Wisłą baz NATO. Taki scenariusz zarysował w wywiadzie udzielonym Reutersowi Witold Waszczykowski.

  Ograniczenie przywilejów dla cudzoziemców mieszkających w Wielkiej Brytanii to pomysł, który wzbudził wiele kontrowersji w Polsce. Na Wyspach przebywają bowiem setki tysięcy naszych obywateli, którzy korzystają z przysługujących im świadczeń. Sprawa ograniczenia tych przywilejów jest kluczowa dla brytyjskiego premiera Davida Camerona.

  Chce uzgodnić reformy UE przed planowanym na 2017 r. referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie pozostania tego kraju w Unii. Najtrudniejszą kwestią jest właśnie propozycja ograniczenia dostępu do zasiłków dla imigrantów z innych państw UE. Brytyjski premier chce m.in., by osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii z innych państw unijnych, dopiero po czterech latach uzyskiwały prawo do zasiłków związanych z zatrudnieniem albo mieszkaniami socjalnymi.

  Takie rozwiązanie jednak oznaczałoby dyskryminację obywateli UE, na co nie ma zgody wśród pozostałych krajów unijnych oraz Komisji Europejskiej. Po grudniowym szczycie zarówno sam David Cameron, jak i większość liderów UE przyznawała, że różnice zdań pozostają, ale wszyscy są optymistami, zakładając, iż możliwe jest znalezienie rozwiązania, które będzie możliwe do przyjęcia dla wszystkich państw Wspólnoty.

  Z kolei dla Polski równie istotna jest kwestia utworzenia na naszym terytorium stałych baz NATO. Ma to być element zabezpieczający nasz kraj przed ewentualną agresją ze strony Rosji.

  – Wielka Brytania bardzo chce bronić i rozbudowywać wschodnią flankę NATO, brytyjskie siły zbrojne uczestniczą w patrolach powietrznych nad Morzem Bałtyckim, uczestniczą w szkoleniach, także na terenie Polski. Chcemy jednak robić więcej, Wielka Brytania jest jednym z pierwszych krajów, który włączył się do sił szybkiego reagowania NATO i dba o obecność NATO na wschodniej flance – przekonywał David Cameron podczas niedawnej wizyty w Polsce i spotkaniu z Beatą Szydło.

  Szef polskiej dyplomacji mówi otwarcie, że te dwie kwestie powinny być negocjowane wspólnie. W zamian za ustępstwa Polski ws. przywilejów dla imigrantów, Londyn może zaoferować coś, co poprawi nasze bezpieczeństwo na arenie międzynarodowej. Zaznacza on również, że wprowadzenie nowych świadczeń socjalnych w Polsce może w pewien sposób pomóc zrekompensować lukę, jaka w budżetach naszych rodaków może powstać po zmianie przepisów w Wielkiej Brytanii.

  – Wciąż uważamy się za kraj członkowski drugiej kategorii. Na terenie Europy Środkowej, poza tymczasową obecnością, nie ma żadnych istotnych jednostek NATO ani instalacji militarnych należących do Sojuszu. To sprawia, że Rosja może swobodnie rozgrywać swoją grę w tym rejonie – tłumaczy Witold Waszczykowski w rozmowie z Reutersem.

  Szef MSZ podkreślił również, że nowy rząd dotrzyma wcześniejszych zobowiązań i przyjmie siedem tysięcy uchodźców. Zaznaczył jednak, że procedurom sprawdzającym zostaną poddani tylko ci imigranci, których tożsamość zostanie ustalona i potwierdzona. Jednocześnie Waszczykowski dodał, że podstawa prawna decyzji o podziale uchodźców między kraje Unii Europejskiej była błędna.

  Wieczorem MSZ wydało oświadczenie, w którym napisano, że minister Waszczykowski w wywiadzie dwukrotnie i to w sposób jednoznaczny podkreślił, że Polska nie protestowałaby wobec obniżenia świadczeń socjalnych dla Polaków tylko w przypadku, gdyby rząd brytyjski zdecydował się na ich obniżenie także dla wszystkich mieszkańców Zjednoczonego Królestwa.

  „Jeśli Wielka Brytania zdecydowałaby się na ograniczenie benefitów dla wszystkich mieszkańców, to my nie będziemy protestować, bo wtedy wszystkich traktuje się jednakowo” – cytuje jego słowa MSZ. I dodaje, że minister Waszczykowski nie zgadza się w żadnym wypadku na „dyskryminacyjne traktowanie Polaków”.

  ~Strateg : Czyli jak zwykle : przechandlowac zwyklych Polakow za miske ryzu( deal jest b watpliwy , tak naprawde to brytole moga sie z tego wycofac albo nas jak zwykle wystawic)
  A tak naprawde to co ma jedna sprawa do drugiej?? No i kolejne pytanie dlaczego polski rzad po raz kolejny sprowadza obcych zolnierzy na nasza ziemie?przeciez zamiast rozbudowywac wlasny potencjal i szukac zblizenia z jakby nie bylo blizsza kulturowo Rosja ( Przyznaje ,ze nie lubie ale ,z ktora powinna byc dobrosasiedzka wspolpraca) A co polakom da radar gdy bedzie wojna to uderzenie rakietowe pojdzie pierwsze na nasz kraj .. Czyli tradycyjnie – Polska to kraj spalonej ziemi!

  ~„@ : Obluda , arogancja ,zaklamanie obecnej wladzy .Wypowiedzi Kaczynskiego w czasie kampanii wyborczej;;;;”W miejsce tego pojawiły się krzywdzące stereotypy, łączące nas z problemem świadczeń socjalnych. Chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że nie akceptuję tego typu poglądów i dałem temu bezpośredni i stanowczy wyraz w rozmowie z premierem Wielkiej Brytanii, panem Davidem Cameronem” – podkreślił prezes PiS.

  Kaczyński zapewnił, że jego partia będzie zawsze bronić praw Polaków mieszkających za granicą. „Polacy na całym świecie muszą czuć siłę i aktywność polskiego państwa w każdej sytuacji, gdy tego potrzebują. Działanie w tym względzie musi być konsekwentne i stanowcze” – uważa szef PiS.

  Zaapelował do brytyjskiej Polonii, żeby aktywnie korzystała z przysługujących jej praw obywatelskich. „Bądźcie państwo widoczni w życiu publicznym Wielkiej Brytanii. Zachęcam was do udziału w wyborach brytyjskich i polskich, bo jest to naturalny instrument walki o prawa Polaków nad Tamizą, prawa, które się nam słusznie należą” – napisał szef PiS.

  ~emigrant : Wszystkiego sie mogłem spodziewać po Polskim rządzie ale nie tego że sprzedają swoich obywateli za pieprzone bazy NATO że rząd chce okraś własnych rodaków polskie rodziny które już raz wygnał ze swej ojczyzny nie potrafiając stworzyć godnych warunków do życia we własnym kraju Rosja nie wydaje swoich obywateli nawet bandziorów Waszczykowski przyjedz do Londynu i zobacz ciężko pracujących polaków płacących podatki wychowujących dzieci i zobaczymy czy będziesz miał odwagę okradać polskie dzieći z benefitów kture legalnie się im należą i nie stawiaj na szale polskich rodzin wzamian za bazy NATO bo nie pomogliscie mi żyć we własnym kraju to nie utrudniajcie mi życia w obcym kocham Polskę tęsknie za nią ale cóż skoro nie mam warunków by w nie żyć

  ~lipa1944 : Pamiętacie jakie pretensje 30 lat temu mieliśmy pretensje do ZSRR że rozmiescili swoje bazy z bronią nuklearną, na naszym terytorium. Jakie larum, że groziło to uderzeniem nuklearnym USA (nawet pulkownik Kuklinski cele wyznaczył) i zniszczeniem kraju. Czy obecnie kiedy USA rozmieszczą swoje takie same bazy, tylko że na prośbę glupich politykow, to będziemy już bezpieczni? – czy ktoś widzi różnicę w tym, że zginie od rosyjskiej rakiety, czy wczesniej od amerykańskiej? – śmierć jest śmiercią, z tą tylko różnicą, że teraz to bedzie na własne życzenie, jeden polityk może decydować o samobójstwie 37 mln. obywateli.

  ~uk-man : Ty gamoniu w ***e hopsany, handlujesz wlasnymi rodakami w zamian za bazy NATO, ktorych poparcie UK i tak nic nie zmieni bez wypracowania lepszych relacji z Rosja !!!
  Zeby ci tak zona nie dala. Ja juz sobie obywatelstwo zmienie, bo zeby mnie tak Polska upokarzala… raz mnie Polska juz okradla po 1989, kiedy za zlikwidowane ksiazeczki PKO i PZU z wkladami powyzej polowy mieszkania moglem odebrac pieniazki starczajace na 1 (slownie: JEDNEGO) buta !!!

  Juz wiem, co mial na mysli ten wasz prezydencina Maliniak mowiac, ze nie ma odwagi nas zapraszac z powrotem do kraju. NIE MOGL POWIEDZIEC WPROST, ZE NIEDLUGO NAS OKRADNIECIE ZNOWU ! Choc nie – okradniecie to zle slowo: OKRADNIECIE I PRZEHANDLUJECIE ! Zeby was najgorsza zaraza spotkala, oby was zmiotlo ze sceny politycznej jak najszybciej. Banda gamoni.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/waszczykowski-w-bildzie-broni-decyzji-ws-mediow-i-tk-krytykuje-ke/pfr4n1

   Waszczykowski w „Bildzie” broni decyzji ws. mediów i TK, krytykuje KE

   Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie z niemieckim „Bildem” odrzuca zarzuty wysuwane przez Komisję Europejską pod adresem polskiego rządu w związku ze zmianami w polskich mediach i w Trybunale Konstytucyjnym. – Chcemy tylko wyleczyć nasz kraj z kilku chorób, aby mógł ponownie wyzdrowieć – powiedział Waszczykowski, uzasadniając zmiany w mediach publicznych.

   – Poprzedni rząd realizował tam (w mediach) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku – nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami – wyjaśnił szef polskiej dyplomacji.

   Minister podkreślił, że PiS stawia na pierwszym miejscu „to, co porusza większość Polaków – tradycję, świadomość historyczną, umiłowanie ojczyzny, wiarę w Boga i w normalne życie rodzinne pomiędzy mężczyzną a kobietą”. Jak dodał, w okresie Bożego Narodzenia „świętujemy ciągle jeszcze narodziny Jezusa”, co jest „szokiem” dla wierzących w postęp przeciwników rządzącej w Polsce formacji.

   Waszczykowski bronił też działań podjętych przez nowy rząd wobec Trybunału Konstytucyjnego. – Istniejący TK nie jest instancją niezależną. Jest politycznie ukierunkowaną instytucją, która dotychczas oceniała ustawy według politycznych kryteriów – powiedział. Dodał, że Donald Tusk jako premier nie zrealizował 48 orzeczeń TK. – Wtedy żaden unijny polityk nie protestował – zauważył minister. Jego zdaniem TK po reformie jest bardziej demokratyczny.

   Waszczykowski ostro skrytykował wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa, który 30 grudnia wysłał do niego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry list ws. projektu tzw. ustawy medialnej.

   – Ten list bardzo mnie zdziwił – powiedział minister. – Urzędnik UE, który objął urząd dzięki politycznym stosunkom, pisze do demokratycznie wybranego rządu. Skąd rości sobie do tego prawo? – pyta szef MSZ i dodaje: „Pan Timmermans nie jest dla mnie uprawnionym (posiadającym legitymację) partnerem”.

   Timmermans w piśmie do ministrów Waszczykowskiego i Ziobry prosił o jak najszybsze przedstawienie Komisji Europejskiej informacji dotyczących projektu ustawy i wykazanie, jak przepisy unijne, mówiące o konieczności promowania pluralizmu w mediach, były uwzględniane w przygotowywaniu tego projektu.

   Wypowiedź Waszczykowskiego została opublikowana w niedzielę w internetowym wydaniu „Bilda” w ramach większego tekstu poświęconego sytuacji w Polsce.

   ~opt : Ten Waszczykowski jest chory. O jakiej polityce zagrażającej religii on mówi. W moim mieście powstało chyba 11 nowych kościołów, krzyż co kawałek, krzyże w szkole, urzędach i sejmie, religia od przedszkola, więcej religii niż niektórych przedmiotów nauczania, Kościół zwolniony z podatków, symboliczne opodatkowania ryczałtowe, w radiu i telewizji msze, księżą w audycjach w dzień i w nocy,, w serialach księżą, a on jedyny zagrożony. Kiedy nie będzie, kiedy już wszyscy Polacy będą katolikami. Przecież to obsesja , ciągle gdzieś widzą wroga, ludzi drugiego sortu…

   jerry1949 do ~opt: Tylu podobno w Polsce katolików, a do tej pory rządzili Żydzi na przemian z komunistami.

   ~ed do jerry1949: Nie pisał że w Polsce jest dużo katolików tylko że w Polsce jest dużo kościołów. To się nazywa okupacja.

   jerry1949 do ~ed: To kościoły są budowane dla Marsjan. Ha, ha , ha….

   ~gość do ~opt: Kościół to jedyna instytucja w Polsce,która nie płaci podatków.Tam pracują ludzie tacy jak wszyscy.To nie są święci ludzie,wykonują swoja pracę tylko w innej formie dla wiary.Zarabiają krocie i nie odprowadzają nic do Fiskusa,Ciągnie za ogon z Parafii tylko Kuria.Nam zwykłym śmiertelnikom 1 zł. nie podarują ,to nie jest sprawiedliwe.

   ~olo do ~opt: Chory to ty jesteś – na niedowład dostrzegania, co się naprawdę wokół ciebie dzieje. Nie obrażaj Waszczykowskiego, bo mu do pięt nie dorastasz, czego dowód dałeś w swoim głupiutkim komentarzyku

   ~stop-p-p do ~olo: To może opowiedz wszystkim, chłopcze, co takiego dzieje się tutaj naprawdę, bo najwidoczniej gorszy sort nie dostrzega tego!

   ~bodzio1 do ~opt: Waszczykowski , bredzisz o wierze i kościele a ilu wśród Was Prawych i Sprawiedliwych jest rozwodników ? Po Edgarze dwie wdowy , manipuluje Wami stary kawaler z podobno inną orientacją seksualną .

   ~40i4 : Jżeli on to rzeczywiście powiedział to to jest chory człowkiek który manipulije już nie tylko swoimi wyorcami a cała opinia puliczna w europie którą interesuje co dzieje sie w Polsce!!! Marksistowski wzorzec?! W mediach publicznych realizowało PO?!!!??? Co on wygadywał o obchodzeniu w Polsce Swiat Bożego Narodzenia?! To żart?! Choroba Macierewicza mu sie udzieliła?! Przecież to stek manipulacji kłamstw i zwykłego zakrzywiania rzeczywistości!!! To rodzaj kłamstw które przekraczaja moja wyobraźnie!

   Polubienie

  • https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/03/dokad-zaprowadzi-nas-waszczykowski/

   BY PAZIEM | 3 STYCZEŃ 2016 · 13:43

   Dokąd zaprowadzi nas Waszczykowski?

   WaszczykowskiPomimo solidnego wykształcenia i praktyki dyplomatycznej ma opinię człowieka kontrowersyjnego. Jest radykalnym rusofobem i amerykanofilem – został szefem MSZ wbrew zamiarom ośrodka prezydenckiego, który lansował kandydaturę prof. Ryszarda Legutko.

   Jako zaufany prezesa Jarosława Kaczyńskiego od razu przeciął spekulacje na temat kto będzie kierował polityka zagraniczną. W krótkim czasie zaserwował cała serię radykalnych opinii, m.in. postuluje zerwanie umowy NATO-Rosja z 1997 roku.
   (…)

   Franz
   3 Styczeń 2016 o 15:13
   Czy Waszczykowski o tym wie:

   Dariusz Kosiur
   3 Styczeń 2016 o 18:06
   Przeniesiony komentarz z Neon24.pl

   Waszczykowski to Jawny agent żydów z USA !!!!!!!!
   Interes Polski Polaków zupełnie sie nie liczy bo Polska jako kolonia żydów
   ma dostarczać tylko tanią siłe roboczą dla między narodowego żyda !!!
   !
   Obecna sytuacja Koloni zwanej Polską JEST całkowite uzależnienie od eksportu na zachód ! Eksport na wschód całkowicie zamarł z woli polityków żydowskich z Polski i UE i USA ! SKUTEK ???!!!! na dziś jesteśmy bezbronni wobec szantażu żydów z UE !!! a tyle ścierwa żydowskie w Polsce mówią o dywersyfikacji [ gaz ] !!!!!! a dywersyfikacja EKSPORTU to co ścierwa żydowskie !!!!!!!
   !
   Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska krajem Neutralnym ! bez
   dominacji żydowskich rasistów !!!!

   ele 03.01.2016 16:14:05
   _______________________________________________

   Nie zgadzam się tylko z tezą o neutralności Polski – tzn. nawet nie tyle się nie zgadzam, co po prostu taki statut dla Polski nie jest możliwy, ponieważ jego przyznanie i respektowanie nie zależy od Polaków.
   Natomiast stoimy jeszcze przed szansą, że Polska może być państwem dobrze rządzonym przez Polaków i w interesie Polaków – oczywiście, jeśli będziemy potrafili stworzyć oddolny ruch narodowy, a jako państwo zawrzeć racjonalnie polityczne sojusze. Tym racjonalnym, strategicznym sojusznikiem może być jedynie współczesna Rosja. To co zbliża nas do Rosji, to nie tylko wspólne słowiańskie korzenie, ale przede wszystkim zagrożenie dla bytu naszych państw i narodów przez syjonistyczny imperializm opanowanego przez Żydów Zachodu.
   A więc szansa istnieje, ale mamy coraz mniej czasu na jej wykorzystanie. – Dariusz Kosiur

   Polubienie

 16. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/dr-kaczanowski-mial-byc-jednym-z-symboli-majdanu-a-zastrzelili-go-majdanowcy


  Szyling trafiony na ul. Instytuckiej. Fot. youtube.com

  Dr Kaczanowski: miał być jednym z symboli Majdanu, a zastrzelili go „majdanowcy”
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 12:12:27

  Ukraiński politolog z Uniwersytetu w Ottawie, dr Iwan Kaczanowski, opublikował nowe ustalenia ze śledztwa ws. masakry na Majdanie. Pokazują one, że jeden z demonstrantów, którego śmierć uwzględniono w nominowanym do Oscara ukraińskim filmie, został zastrzelony z obszaru kontrolowanego przez majdanowców.

  Dr Kaczanowski pisze, że wyniki raportów medycyny sądowej, które po raz pierwszy upubliczniono 22 grudnia podczas rozprawy sądowej wskazują, że Josyp Szyling, którego śmierć była jednym z ważniejszych elementów filmu dokumentalnego „Zima w ogniu”, opowiadającego o masakrze na Majdanie, został zastrzelony z obszaru kontrolowanego przez demonstrantów. Śmierć Szylinga przedstawiono jako przykład pokazujący, że za masakrę w pełni odpowiadały ówczesne władze. Według raportu, w momencie trafienia był zwrócony prawą stroną głowy w stronę miejsca, z którego strzelano. Został również trafiony z góry. „Owalny kształt i rozmiary rany wlotowej również wskazują, że strzał padł pod relatywnie niewielkim kątem bocznym”.

  PRZECZYTAJ: Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów.

  Zdaniem naukowca, nowe dane oraz te pochodząc z kilku dostępnych nagrań wskazują, że strzał padł z budynku Banku Arkada. Wcześniej, w oparciu o swoje badania wskazał, że na budynku tym znajdowali się snajperzy. Jednak zdaniem oficjalnych śledczych Szyling został zastrzelony od strony barykady Berkutu, która znajdowała się po jego lewej stronie i niemal na tym samym poziomie.

  Rozprawa dotycząca śmierci Szylinga koncentrowała się na szeroko rozpowszechnionym, ale – zdaniem Kaczanowskiego – zakłamanego nagrania, który wykorzystano w filmie „Zima w ogniu), nominowanym do Oscara, a także w jego oficjalnym zwiastunie. Pokazuje ono Szylinga tuż przed i po jego śmierci niedaleko młodego demonstranta w koszulce z portretem Stepana Bandery, Dmytro Hołubnyczyja. Nagranie pokazano w trakcie procesu, zwracając uwagę na jego zakończenie, gdy ucieka wraz z częścią osób z barykady na ulicy Instytuckiej – dwie minuty po trafieniu Szylinga w głowę i tuż po tym, jak jeden z protestujących krzyczy: „[strzelcy] są za nami!”. „Nie sięgnięto jednak po jego słowa wypowiedziane w jednym z wywiadów, w którym stwierdził, że on i inni demonstranci zostali ostrzelani z Hotelu Ukraina” – pisze Kaczanowski.

  „Tak jak w przypadku innych rewelacji z rozprawy, ukraińskie media, takie jak Hromadske TV, nie relacjonują ustaleń ws. śmierci Szylinga” – stwierdził na koniec dr Kaczanowski.

  Facebook.com / Kresy.pl

  Polubienie

 17. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/polska-jednak-przyjmie-tysiace-uchodzcow

  Polska jednak przyjmie tysiące uchodźców
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 21:09:48

  Rząd PiS jednak wywiąże się ze zobowiązań poprzedniej ekipy rządzącej odnośnie przyjęcia uchodźców. Rząd Beaty Szydło rozpoczął proces relokacji imigrantów do naszego kraju. Donosi o tym serwis Rmf24.

  Rząd Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie 5082 uchodźców. Przeciwko takiemu pomysłowy były praktycznie wszystkie państwa Europy Środkowo-Wschodniej czyli Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia. Teraz rząd Beaty Szydło zaakceptował tę kwotę, choć przed wyborami PiS krytykował ten pomysł i opowiadał się za solidarnością z naszymi południowymi sojusznikami.

  Warunkiem przyjęcia uchodźców ma być sprawdzenie ich tożsamości przed relokacją do Polski przez nasze służby a także, w miarę możliwości, bliskość kulturowa uchodźców. Oznacza to, że najpierw przyjmowani będą chrześcijanie.

  Rmf24/KRESY.PL

  UPAdlina:04.01.2016 21:44
  i jak zwykle robią ludzi w wała po wyborach. Znowu suki zdradzają Grupę Wyszehradzką! Pamiętam jak kaczor grzmiał na POsrańców: ” Takie decyzje nie mogą być podejmowane bez konsultacji z narodem!!”. A teraz……..proszę! No nic biedaki nie mogą zrobić, bo rura kopaczka już to obiecała!!!!!!!!!! To dobrze że nie obiecała, żeby polskie terytorium stało się poligonem dla prób nuklearnych zachodu, bo pewnie biedne PISiory też już nie mogły by tego anulować!!!!! Co za obłuda i zakłamanie!! PO = PIS, czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?? Kłótnie o pierdoły to szopka dla lemingów, aby wierzyły w obóz rządzący i opozycję, ale w kluczowych dla Polski decyzjach ci zdrajcy mają takie samo zdanie!! Jedni i drudzy liżą pejsate dupy!! Jedni i drudzy liżą usmańskie dupy!! Jedni i drudzy liżą banderowskie dupy!! Jedni i drudzy fundują nam w przyszłości poważny problem z tysiącami muslimów zainstalowanych w naszym kraju, którym przyznają prawa, o których my możemy tylko pomarzyć, płacąc za to pieniędzmi z naszych podatków. I założę się, że te pierwsze tysiące to tylko początek, bo ci jeb..ni zdrajcy zgodza się na wszystko, co im rozkażą w berlinie, tel-awiwie czy waszyngtonie!!!! Mogę mieć tylko nadzieję, że naród ich kiedyś rozliczy za zdradę!!!!!!!!!!!!!!

  jaro7:04.01.2016 22:02
  Już dawno pisałem że tak się stanie.Tylko po co było machać szabelką jak i tak na końcu robią to co chce Merkel.

  MP:04.01.2016 22:48
  w P I S rządzi opcja żydowska.Takie chabad lubawicz.Polacy w tej partii biegają za uzytecznych idiotów i za listek figowy czaSEM I JAKO GOJE SĄ OD RZECZY MNIEJ WAŻNYCH.Wszystko podlane sosem ”narodowo-katolickim”,krzyzem orłem i szabelką.Dla nas zmienił się tylko bat.Żydowskie operatory bata.Ciekawe co na to będzie nadawać RADIO z TORUNIA.a tak mimochodem-od czasu próby utworzenia PO-;PIS WSZYSTKO było jasne,a potem mieliśmy rok 2007 i podróże kaczyńskich za ocean a w rezultacie rozwalenie koalicji z Samoobroną i LPR-em.I ten dupek od służb co zamiast ratować resztki Polski i zamykać aferowiczów,podrzucał świnię A.Lepperowi z jakąś pieprzoną działką rolną na Mazurach.No i mamy jeszcze nasz milczący kościół katolicki i zamurowane ambony.Polacy muszą oddolnie wziąć sprawy w swoje ręce(wg.GRZEGORZA BRAUNA)

  Leszek1:05.01.2016 00:07
  Juz mam dosyc rzadow, ktore wykonuja czyjes polecenia wbrew zywotnym interesom naszego kraju.

  cyna:05.01.2016 10:33
  Poczekamy, zobaczymy na razie to informacje z RMF24, równie dobrze mogli by to ogłosic w TVN

  tagore:05.01.2016 11:41
  Kolejna podpucha dla chórku ,ciekawe ,że wiarygodność źródła dla komentujących jest nieistotna. tagore

  Polubienie

 18. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/eurostat-w-2014-roku-najwiecej-imigrantow-przyjely-polska-i-wielka-brytania&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

  Eurostat: w 2014 roku najwięcej imigrantów przyjęły Polska i Wielka Brytania
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Środa, 30 grudnia 2015 o godz. 11:11:25

  Jak wynika z oficjalnego raportu Eurostatu, w ubiegłym roku Polska przyjęła ponad 350 tys. imigrantów. To drugi najwyższy wynik w UE, za Wielką Brytanią, a przed Niemcami i Włochami.

  Według Eurostatu, w 2014 roku Polska wydała 355 418 pozwoleń na pobyt na swoim terytorium, z czego ponad połowa (206 tys.) dotyczyła osób przybywających z powodów zarobkowych. To największa liczba w skali całej UE. Dla porównania, Niemcy przyjęły wówczas ponad 237 tys. osób, głównie ze względów rodzinnych, a Szwecja niespełna 108 tys. – również z tego samego powodu.

  Jak stwierdzono w raporcie, w 2014 roku najwięcej imigrantów, ponad 303 tys. osób, pochodziło z Ukrainy.

  ec.europa.eu/eurostat / Kresy.pl

  KP:30.12.2015 11:41
  Niestety nasi politycy nie umieją przekuć tych danych na argument polityczny w sporze z UE o przyjmowanie i rozdział przybyszów muzułmańskich

  zefir:30.12.2015 17:18
  Tematyczne dane Eurostatu należy udostępnić parchatemu Schultzowi, pedalskiemu Juncker’owi, debilnym Luksemburczykom i Austriakom, oraz germańskiej prasie-do zapoznania się, przemyślenia i zamknięcia antypolskich jap propagandowych.

  Polubienie

 19. UWAGA!!! PIS ZDRADZA POLAKÓW!!! PODAJ DALEJ!!!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polska-przyjmie-imigrantow-szef-mswia-odpowiedzial-na-interpelacje-posla-kukiz15-

  Polska przyjmie imigrantów. Szef MSWiA odpowiedział na interpelację posła Kukiz’15
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Niedziela, 10 stycznia 2016 o godz. 19:07:33

  Poseł klubu Kukiz’15 i prezes partii Ruch Narodowy, Robert Winnicki, zwrócił się 15 grudnia do ministra spraw wewnętrznych i administracji z interpelacją. Parlamentarzysta pytał szefa resortu o stanowisko Rady Ministrów w kwestii przyjęcia przez Polskę imigrantów z krajów islamskich. W odpowiedzi z ministerstwa Winnicki dowiedział się, że mimo zastrzeżeń rząd PiS musi utrzymać w mocy decyzję rządu Ewy Kopacz. Mamy przyjąć osoby, które można zintegrować ze społeczeństwem, tj. chrześcijan.

  Na wstępie pisma z ministerstwa, jakie otrzymał poseł Robert Winnicki czytamy, że rząd RP ma zastrzeżenia co do przyjętego za zgodą poprzedniej ekipy unijnego planu relokacji „uchodźców”.

  „Rząd RP jest świadomy dotychczasowych zobowiązań podjętych na forum UE, pomimo zasadniczych zastrzeżeń co do stosowania automatyzmu zarówno w odniesieniu do relokacji uchodźców, jaki i do przesiedleń” – czytamy na początku tekstu odpowiedzi na interpelację. Mimo tego obecna ekipa rządząca sprowadzi do Polski imigrantów.

  „Rząd RP, mając na uwadze skutki prawne, społeczne i organizacyjne, dokonał analizy możliwości zmiany stanu prawnego w zakresie realizacji przyjętych przez Polskę zobowiązań. Z przedmiotowej analizy wynika, że brak jest możliwości prawnych odstąpienia od przyjętych zobowiązań. Z uwagi na powyższe, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podejmuje wstępne przygotowania do ewentualnego uczestnictwa w programach przesiedleń i realokacji w latach 2016-2017” – informuje pismo z MSWiA.

  „ (…) istnieje możliwość odmowy relokacji wnioskodawcy, w przypadku wystąpienia uzasadnionych powodów wskazujących, że dana osoba może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego lub porządku publicznego” – zapewnia w dokumencie przedstawiciel resortu spraw wewnętrznych jednocześnie informując, że Rzeczpospolita przyjmie osoby możliwe do zintegrowania. Kluczem będzie tutaj m.in. wyznanie.

  „Kwestia możliwości integracyjnych sprowadzanych do Polski uchodźców stanowi jedną z przesłanek działań władz polskich, gdyż wyznacza kierunek oferowania pomocy do osób możliwie jak najbardziej zbieżnych kulturowo, na przykład pod względem wyznaniowym” – czytamy w odpowiedzi na interpelację posła Roberta Winnickiego.

  pch24.pl

  UPAdlina:10.01.2016 20:09
  dzięki Bogu kopacz nie obiecała brukseli przeprowadzenia masowej depopulacji Polski, bo PISiory pewnie też nie mogli by już zmienić podjętej decyzji!! Cholera………. a może jednak obiecała……??

  Patriota:10.01.2016 20:29
  Typowa pisiorkowska retoryka: zasłaniają się błędnymi decyzjami popaprańców. Państwa Grupy Wyszehradzkiej mogły stanowczo zaprotestować i w imię interesu narodowego nie przyjmą żadnego śniadego Casa Novy. Czy strona polska nie mogła podać jako kontrargumentu faktu przybycia ponad mln. upaińców. Niemcy zrobią wszystko, by u nich nie osiedli.

  Polubienie

 20. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/uchodzcy-ktorzy-majacy-trafic-do-polski-to-osoby-relokowane-z-grecji-i-wloch/4hemht

  Uchodźcy, którzy mający trafić do Polski to osoby relokowane z Grecji i Włoch

  Czterystu uchodźców, którzy w ramach relokacji mają przyjechać do Polski do końca 2016 roku to osoby przenoszone z Grecji i Włoch. Rzeczniczka Urzędu do spraw Cudzoziemców Ewa Piechota mówi, że do tych krajów wysłano powiadomienia o gotowości przyjęcia cudzoziemców. Do tej pory Grecja zgłosiła 65 osób, a Włochy jedną.

  – W tej chwili trwa weryfikacja tych osób, dotyczy ona zarówno ich tożsamości, wiarygodności, jak i bezpieczeństwa dla naszego kraju – mówi Ewa Piechota. I dodaje, że dopiero kiedy ta weryfikacja przebiegnie pozytywnie i nie będzie żadnych wątpliwości co do tych osób, będą mogły zapaść decyzje o przewiezieniu ich do Polski.

  W tej grupie są osoby z Syrii, Iraku, Jemenu i Erytrei. Jednak ich przyjazd nie jest jeszcze przesądzony, bo mogą odmówić. Ewa Piechota zaznacza, że takie osoby poniosą konsekwencję swojej decyzji i zostaną przeniesione na koniec kolejki.

  We wtorek premier Beata Szydło ogłosiła, że do końca tego roku do Polski trafi maksymalnie 400 uchodźców. Jak zdradza Urząd do spraw Cudzoziemców, będą oni przyjeżdżać etapami. Na razie nie wiadomo, kiedy przyjedzie pierwsza grupa licząca około stu osób. Wiadomo natomiast, że trafi ona do środka dla uchodźców w Dębaku.

  Na przyjęcie całej zadeklarowanej grupy siedmiu tysięcy osób Polska ma czas do końca 2017 roku.

  ~Nastepni do oderwania od koryt. : Już jestem pewien, prawie w 100 %-tach, że PiS nie doczeka końca planowanej czteroletniej kadencji, jeśli zacznie sprowadzać naszych morderców! Sami wykopią sobie polityczny grób! Oznaczałoby, że są takimi samymi zdrajcami Narodu jak wszyscy inni z tzw, opozycji. I to zdrajcami pełnymi świadomości, że wdrażają międzynarodowy plan eksterminacji nas jako Narodu! Myślą, jak poprzednicy, że po zdobyciu władzy można wyborów, i nie tylko, traktować jak stado baranów, gorzej niż jakichś przybłędów, którzy wkrótce wyciągną knypy i kałachy by nas załatwić na amen? Oby jak najprędzej dotarło to do tych nowych tępych łbów, bo gotują Polsce piekło! Bezpartyjny.

  ~#whitegenocide do ~Bełdowski: Moi ludzie, biali ludzie, stanowią zaledwie 8% globalnej populacji, a kobiety w wieku rozrodczym stanowią zaledwie 2% tej grupy. Setki milionów nie-białych zalewają WSZYSTKIE białe i TYLKO białe kraje. Nasze rządy ZMUSZAJĄ nas do integrowania się z tymi wszystkimi nie-białymi i asymilowania z nimi. Jest to ewidentny program uczynienia z białych dzieci mniejszości (a nawet gorzej – wyeliminowania ich) we WSZYSTKICH krajach stworzonych przez ich przodków. Afryka JEST NADAL pełna Afrykanów. Azja JEST NADAL pełna Azjatów.
  LUDOBÓJSTWO jest wymierzone tylko i wyłącznie w białe kraje.

  ~wake up europe ! : Widziałem gdzieś w internecie obrazek z napisem ” jeżeli muzułmańscy imigranci molestują i gwałcą Niemki to aż strach pomyśleć co zrobią z Polkami ” Moim zdaniem jak by takie coś jak u niemniaszków stało się u nas to w każdym większym polskim mieście wyszło by po parę tysięcy wk#rwionych obywateli wspieranych przez kilka tysięcy kiboli i taki tysiąc muslimów co było i molestowało koło dworca w monachium czy jakim innym pierdolniku Niemiec , zostało by rozerwanych i pozabijanych jak żaby ! Co prawda są u nich skrajne grupy anty islamskie , ale ich liczebność jest skromna i trochę się pokazują w telewizji ale to i tak za mało .U nas po takim jednym muzułmańskim wybryku jak we francji czy niemiec następnego dnia żaden muslim nie pokazałby się na ulicy

  ~Blski : Mam nadzieje, ze rzadzacy naszym krajem zdaja sobie sprawe z tego, ze tych 400 ma rodziny i wkrotce po otrzymaniu prawa pobytu kazdy z nich bedzie wystepowal o ich sprowadzenie. Niektorych dziwi dlaczego uchodzcy to sa na ogol mlodzi mezczyzni. Tacy latwiej niz inni czlonkowie rodziny przetrwaja uciazliwa podroz, ale kazdy z nich jest forpoczta kilkudziesieciu czlonkow najblizszej rodziny i w ciagu najblizszych lat mozna spodziewac sie lawiny przybyszy. Jezeli UE zmusilo nas do przyjecia tego podarunku, to nasze wladze nie tylko powinny byc bardzo selektywne, ale tez stworzyc warunki ktore nie zachecalyby ich do pozostania w naszym kraju. Nie bedzie to latwe ze wzgledu na opieke jaka beda otoczeni przez UE. Samo spoleczenstwo moze im dac do zrozumienia, ze nie sa tu witani zotwartymi ramionami, chociaz napewno znajda sie tacy ktorzy zapalaja do nich niepohamowana miloscia.

  ~maciej : Szanowny polski Rzadzie – czy moge wiedziec jaka postawe przyjmiecie, gdy okaze sie, ze „emigranci”, ktorych nie mam pojecia dlaczego chcecie przyjac w naszym kraju wbrew zdecydowanej woli 99% spoleczenstwa, beda robic to samo co aktualnie w Niemczech i Skandynawii, albo nawet dokonaja krwawych zamachow?! Co zaproponujecie Polakom??? Monitoring, nieuniknionosc kary, nagane czy moze bedziecie ostrzegac ze bedziecie ich deportowac??? PO FAKCIE?! Widzicie, co sie dzieje w Europie – ze jest to zorganizowany transfer wojownikow mahometa na przyszla wojne – i z jakichs niezrozumialych pobudek decydujecie sie na narzucenie Polakom tego jarzma? Czy nie zdajecie sobie sprawy, ze wygraliscie wybory przede wszystkim dlatego, ze bylicie PRZECIWKO przyjeciu terrorystow i gwalcicieli wielbladow do Polski? I jak teraz wygladacie? Co teraz powiecie swoim wyborcom? Ze trzeba, bo jakas niedorozwinieta idiotka podpisala cyrograf w imieniu calego narodu nie majac do tego jego upowaznienia? Dlaczego w sprawie tak zywotnej dla narodu i jego przyszlych pokolen nie podjal decyzji sejm, dlaczego nie zorganizowano referendum, zeby bylo demokratycznie?! Igracie z ogniem i – osmiele sie powiedziec wiecej – bierzecie na swoje rece krew przyszlych ofiar! Nie kopara – ale wlasnie WY, ktorzy teraz Rzeczypospolita wladacie. Zastanowcie sie, poki nie jest za pozno. Nie chcemy u siebie tych bandytow. Ani jednego!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.