242 ZDROWO MYŚLENIE, czyli SŁOWIANKO / SŁOWIANINIE OCKNIJ SIĘ… ale zrób to rozsądnie!!!

Tomassus, nie bierz tego chłopie do siebie…

Tomassus, którego bardzo szanuję, zamieścił u siebie na sieciopisie ostatnio taki niby niegłupi tekst, skopiowany z innego sieciopisu, patrz tu: https://terazbedziebylo.wordpress.com/2015/12/30/dlaczego-ukrywa-sie-nasze-dzieje-polski/

Powtarzam niby niegłupi,.. bo po dokładniejszym zapoznaniu się z tym, co można znaleźć w tym cytowanym przez Niego miejscu, postanowiłem… przestrzec przed takimi niby „słowiańskimi” tekstami, „mądrościami i wiedzą”…

Pokażę tu kilka wpisów z tego „słowiańskiego źródła”, częściowo dlatego, że te teksty nie są długie, ale przede wszystkim dlatego, że częściowo są obżydliwie i podstępnie zakłamane, co będzie pokazane, udowodnione i udokumentowane, dla przestrogi.

Taki mamy czas, jaki mamy i nic na to poradzić nie umiem. Robię tylko to, co zrobić mogę, nie mając przy tym pewności, czy robię dobrze i czy mam rację, pamiętajcie o tym zawsze…

Najpierw teksty w sumie w porządku… a potem… brrr…

Uwaga techniczna.
Trochę poprawiłem teksty – zaznaczone (*) i tzw. interpunkcję, jak i zamieściłem obrazki, tak jak mi pasowało. https://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja

https://indianchinook.wordpress.com/2013/05/19/zdrowo-myslenie/

ZDROWO MYŚLENIE

„Nigdy nikomu nie ufaj, po pierwsze – ten ktoś może sam się mylić, a po drugie – może celowo wprowadzać cię w błąd”.

„Kłamstwo z lewa, kłamstwo z prawa – A ja pośrodku”. Jak bronić się przed kłamcami, oszustami których pełno w naszym dzisiejszym świecie. Na każdym kroku można spotkać ludzi, którzy są święcie przekonani co do swoich racji – święcie wierzą w to co napisane w gazecie, wierzą ślepo w to co usłyszeli w „faktach”, „wiadomościach”, „wydarzeniach” i uznają to za prawdę, czytają książki i myślą, że zjedli wszystkie rozumy. Posługują się informacjami, które zdobyli w podstawówce, szkole średniej, na studiach – ufają autorytetom w postaci nauczycieli, doktorów, profesorów i ślepo wierzą, że oni mają rację.

– Czy nie zastanawialiście się czasem, że oni po prostu w świecie mogą kłamać, żeby czerpać zyski z waszej naiwności? Żebyście podnosili „słupki oglądalności” przeróżnym programom, dzięki czemu one dostają pieniądze, a choćby z tytułu reklam. Żebyście studiowali na przeróżnych, nikomu nie potrzebnych kierunkach, a później nie mogli znaleźć pracy. Można tutaj sypać przykładami, jak z rogu obfitości – kłamstwa i kłamców dziś pełno.

„Ślepa wiara” – to fanatyczna wiara. Kiedy człowiek nie sprawdza przydatności danej wiedzy na własnym przykładzie – poprzez własne doświadczenie, czy jest ona prawdą, czy też kłamstwem – wtedy jest wodzony za nos, jak ostatni frajer – pójdzie wszędzie tam, gdzie pokieruje go kłamca, będzie robił to co podsunie mu pod nos kłamca – suma summarum będzie tracił siły i energię trudząc się dla dobra kłamcy – A on będzie go wykorzystywał jak taką „dojną krowę”.

„Chociaż jest wiele rzek – w morzu i tak staną się jednym. Chociaż jest wiele kłamstw – jedna prawda obali je wszystkie. Kiedy pojawia się jedno słońce, ciemność, choćby była nieprzenikniona – znika.”

(!!!UWAGA, ta dalsza część także zaznaczona na czerwono to NIEPRAWDA I MANIPULACJA!!! Vedy, to nie to samo, co Mahabharata, Bhagavad Gita, Ramajana, a dodatkowo te tzw. „Słowiano-Aryjskie Wedy” to zwykłe fałszerstwo i oszustwo, patrz tu:
https://skribh.wordpress.com/2015/05/06/88-chaos-khaos-ktos-cos-czas-calosc-cialo-czelusc-szeol-czyli-dlaczego-nikt-poza-slowianami-nie-wymawial-i-nie-wymawia-dzwieku-zapisywanego-jako-c-01/!!!)

Dlatego ważne jest, aby nie ganiać bezmyślnie za obłudą i iluzją tego świata, a skupić swoją uwagę na sprawach, które pomogą nam rozwinąć nasze naturalne zdolności – cała wiedza o tym świecie zapisana jest w Wedach Słowiano-Aryjskich – http://vedagor.ru/index/0-6 – wersja po rosyjsku. Istnieją również Wedy, które przetrwały w Indiach – Mahabharata, Bhagavad Gita, Ramajana – lecz to są tylko części Słowiano-Aryjskich Wed – mają one polskie tłumaczenia, dlatego warto się nimi zainteresować – najlepiej jednak korzystać z oryginalnych Słowiano-Aryjskich Wed.

Wedy to nic innego jak Wiedza Pozostawiona Nam Przez Naszych Przodków. Nasi Przodkowie doskonale zdawali sobie sprawę z wyzwań jakie przed nami stoją i wiedzieli, że nadejdą czasy, kiedy to kłamstwo będzie wszechobecne, a kłamcy będą mieli swoje „pięć minut”. Pozostawili nam wiedzę na temat tej rzeczywistości i praw nią rządzących.

Przez ostatnie tysiąc lat Kultura Wedyjska na ziemiach Słowiańskich była z czystą premedytacją niszczona. Ludzie, którzy byli „nosicielami” tej kultury, byli po prostu unicestwiani fizycznie – paleni, ścinani, mordowani i tak przez ostatnie tysiąc lat. A to „święta” Inkwizycja, a to różnego rodzaju wojny wywoływane tylko po to, żeby skłócić ze sobą bratnie narody i zagarnąć ich dobra materialne oraz dorobek kulturowy.

To wszystko było i teraz przyszedł czas, żebyśmy otrząsnęli się z apatii – Pora Przestać Wierzyć w te ciągłe Kłamstwa serwowane nam na każdym kroku. Pora Wspomnieć Zapomniane – Pora Wspomnieć Naszych Przodków.

Nasi Przodkowie zalecali, że jedyną bronią, dzięki której można wygrać z kłamstwem jest ZDROWO MYŚLENIE.

„Wykorzystajcie Doświadczenie Przodków. To Jest Fundament, Na Którym Możemy Się Oprzeć. Stworzyć Silną Rodzinę, Silne Plemię, Ród, Naród, Dzierżawę. Nie mamy innego fundamentu poza Dziedzictwem Naszych Przodków. To Doświadczenie Przodków. Kto Nie Posługuje Się Doświadczeniem Swoich Przodków, Jest Skazany Na Popełnianie Ich Błędów. Kto Nie Zna Swojej Przeszłości, Ten Nie Ma Przyszłości. Drugiego Fundamentu Nie Posiadamy.”

CDN.
Wiecej: http://www.eioba.pl/a/3xb7/mysl-zdrowo#ixzz2Q90RoTh0

…..

https://indianchinook.wordpress.com/2015/04/05/dlaczego-ukrywa-sie-nasze-dzieje-polski/

Dlaczego ukrywa się nasze dzieje Polski?

„Dlaczego wymazano nasze dzieje, a uczymy się tzw pokrętnej historii dopiero od 966r…? Powód jest prosty, bowiem kto nie zna swojej przeszłości ten nie korzysta z doświadczenia i wiedzy przodków swoich i jest zmuszony do popełniana błędów. Dlatego dziś nie potrafimy rozpoznawać swój od obcego jak i również rozpoznawać i rozczytywać fałszywych ideologi, mechanizmów, systemów, które nas zniewalają. Z dobrej znajomości naszych dziejów znalibyśmy dokładnie swą własną kulturę, a wraz nią wiedzę przodków popartą doświadczeniem. A poprzez to jasne byłoby kto ma wrogie zamiary i intencje oraz jakimi metodami i sztuczkami się posługuje aby je realizować. A przede wszystkim znane byłoby swoje, a nie obce. Kultura Słowiańska*. Wiedza i doświadczenie Przodków*, Tradycje Słowiańskie*, czym jest to dziedzictwo dla nas dziś?

Obrazowanie.

Weźmy drzewo. Korzenie to przeszłość. Pień to teraźniejszość. A zieleniąca się co pół roku korona to przyszłość! U nas odcięto korzenie! (Więc z czego ma żyć pień i korona (jak)* odcięto tą życiodajną energię, wiedzę, źródło!?) Przez co nasza korona nie może zakwitnąć i zazielenić się pełnią życia. Odcięto nam nasze korzenie, zamiast tego wpojono nam obce, cudzą wiarę = religię, obce ideologie i prawa wg, których mamy żyć. W wyniku czego oni żyją z nas, a my jesteśmy niewolnikami na swojej własnej ziemi, a swoimi życiami budujemy obce nam narody ich drzewa, a sami przepadamy. Dziś ludzie zapomnieli o swoich Przodkach, o Swojej Kulturze*, którą jest Kultura Słowiańska*. Czyli o swojej wiedzy, mądrości, tożsamości, czyli tego kim są tak naprawdę. Czego następstwem jest dzisiejsza sytuacja naszego kraju i rodaków w jakiej się znajdujemy. Z wielkiej potęgi jaką była Polska (Lehia lub np. Rzeczpospolita), wielkich dumnych wolnych ludzi, gdzie rodzina była świętością, nie było wyzysku, biedy, niewolnictwa, dziś cudzoziemcy zrobili pośmiechowisko z naszego kraju, plantację biednych niewolników żyjących na cudzoziemskich warunkach. Rozsprzedali cały majątek narodu. A na czele naszego kraju stoją cudzoziemcy, zdrajcy, pedały i lesbijki, którzy dyktują nam jak mamy żyć, a społeczeństwo jest ogłupione i zmanipulowane i tak zdegradowane, że nic z tym nie robi, że nic nie widzi, nie widzi tego, że jako naród wymieramy, wymrzemy jak mamuty, jeżeli nic z tym nie zrobimy. Wszystko to bo zapomnieliśmy o Swoich Korzeniach, pozwoliliśmy sobie zaufać obcym i wmówić sobie kłamstwa głoszone przez nich, zaufaliśmy w ich bajki i kolejne cuda, które zniewoliły umysł, doprowadzili nas do okupacji myśli, uczynili z człowieka niewolnika, który nie tylko haruje dla okupanta, ale jeszcze się z tego cieszy.

Jak mówi stare powiedzenie: „Naród bez, tożsamości (bez korzeni) jest jak gnój, na którym wyrastają obce narody.” A dziś wszyscy usychamy. Dlatego aby korona naszego drzewa nie uschła musimy wrócić do swoich Naszych Słowiańskich Korzeni*. – One przetrwały! Tylko trzeba po nie sięgnąć. A wtedy na nowo zakwitnie piękną zielenią pełnią życia i natchnienia słowiańska korna życia…

BO KULTURA SŁOWIAŃSKA TO NASZE DZIEDZICTWO, TO DOŚWIADCZENIE PRZODKÓW, TO WIEDZA I MĄDROŚĆ. TO SĄ NASZE JEDYNE KORZENIE, TO JEDYNY FUNDAMENT, NA KTÓRYM MOŻEMY SIĘ OPRZEĆ I BUDOWAĆ NASZE ŻYCIE, INNEGO NIE MAMY.

…..

https://indianchinook.wordpress.com/2014/04/14/slowianie-wartosci-kobiet/

(Uwaga, ten wpis i film to w większej części manipulacja, na temat jak to być kobietą, niewiastą itd! Przestrzegam przed taka „wiedzą” i tymi którzy ją głoszą, patrz zastrzeżenie zrobione na początku tego wpisu! „Autor” tego filmu niejaki „michalxl600”, propaguje i poleca „wiedzę” tzw. Inglistów, która zwłaszcza co do kobiet, sprowadza się do tego jak być „słowiańską posłuszną samicą”… itp. Proszę zwrócić uwagę na „dziwne” niedopowiedzenia i „naukowe” dowody, jak i logiczne przekłamania i dwuznaczności np. „chrześcijańskie ludobójstwo”… a może raczej „słowiańskie ludobójstwo lub jeszcze czytelniej „Ludobójstwo Słowian”…) Dodatkowo, ja bardzo nie lubię, jak o „wartościach” kobiet rozprawiają „nie-kobiety”… bo dokładnie tak samo dzieje się to u wyznawców tradycji pustynnej… gdzie kobiety z reguły mają być posłuszne jakiemuś panu, rodzić dzieci, służyć, być pokorne… itp, itd…

Słowianie. Wartości Kobiet.

Mądrość, wiedza, moc, siła, urok, dusza, piękno i uczucia naszych słowiańskich kobiet były nieocenione, dawały naszym słowiańskim mężczyzną miłość, ochronę, otaczały opieką, uczuciami, dając siłę, natchnienie, sławę i chwałę czyniąc ich niezwyciężonymi. A przede wszystkim tworzyły i zradzały rodzinę.

Dlatego od wieków nasze boginie słowiańskie były prześladowane i niszczone.

„Chrześcijańskie ludobójstwo… Hierarchowie przyjęli w zestaw zasad dotyczących rodziny punkt o wykorzenieniu i zniszczeniu zasad Wedysjkiej nauki o rodzeniu i wychowywaniu dzieci, prześladowania Wiedźm (Wiedujuszczaja- czyli wiedząca Matka), ogłoszenia ich służkami szatana i postarali się je wszystkie zgładzić. Bez tej wiedzy ruskie (słowiańskie) kobiety nie rodzą już pełnowartościowych dzieci (słowiańskich). Czy to można nazwać planowanym ludobójstwem? Dziś 17% (materiał sprzed kilkunastu lat – więc dziś dziś może jeszcze mniej!)… (demograficzny próg urodzeń danego narodu, poniżej którego nie można przekroczyć??)… a uczeni wiedzą, że próg 18% powoduje, że następują nieodwracalne procesy i społeczeństwo wyradza się i umiera. Kto zaczął zabijać Wiedźmy? Chrześcijanie. Jeśli oni nazywają czarownicą tą, która jest po prostu Matką-mędrcem, czyli taka, która zna wszystkie tajemnice jak urodzić doskonałe potomstwo.

Było tak, dziewczynka wychowywała się od maleńkości nazywali ją Niewiastą, czyli taką która uczyła się jak być dobrą żoną i doskonałą matką. Później nazywaną ją Wiastą, gdy już nauczyła się wszystkiego. Następny stopień doskonałości określano mianem Wiedunia – tak która znała siebie (Ja-Wieduszczaja), czyli wie wszystko o prawidłowym zaistnieniu rodziny, a Wiedźma to ta, która już rodziła dobre dzieci – zdrowe, silne, mądre, tą nazywano Wiedźmą. (Wiedze–ma)

U nas istnieje taka nauka, a chrześcijanie wszystko to niszczyli, całą to wiedzę, a Matki zabijali (aby nie było ciągłości wiedzy, jej przekazywania, a zatem możliwość ingerencji w naród i wyradzanie go). Czy oni uczyli jak dobrze rodzić? – nic podobnego!!! Oni tylko sławę swojemu judajskiemu Bożkowi, a niczego dobrego nie uczyli. To co oni mogą wnieść dobrego? – wszystko o czym mówiłem jest zakazane, czy to jest ludobójstwo? naturalnie, że to również jest….”

Fragment jednego z obszernych wykładów z Rosji na temat dziejów przeszłych mających skutek dziś.

Mimo tych wszystkich cierpień, inkwizycji, prześladowań, wojen, okupacji i dzisiejszego uciemiężenia przetrwaliśmy i żyjemy i teraz się odradzamy! A nasze słowiańskie kobiety nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa… i na pewno przyczynią się do odrodzenia piękna chwały i sławy Słowian!!! ”Natchnionego życia Słowian”!

…..

(Uwaga, tutaj znów zaczyna się „czysta”, czyli brudna manipulacja, jak np. tzw. tarot słowiański itd!!! Przestrzegam przed taka „wiedzą” i tymi którzy ją głoszą, patrz zastrzeżenie zrobione na początku tego wpisu!!!)

https://indianchinook.wordpress.com/2015/08/07/glegolica-pismo-wieszczow-slowianskich-jacek-greczyszyn/

Glęgolica – pismo wieszczów słowiańskich – Jacek Greczyszyn

Bardzo ciekawy wykład o kulturze słowiańskiej

Tarot Słowiański, czym jest głagolica i runica

runy, bukwy
jawia, nawia i prawia
abecadło – obiecadło
nasza litera ą i sanskryckie om
czym jest kątyna
słowiańskie pory dnia
gra „Stanice – chorągwie bogów”
postać orła
czym jest orzeł jako godło Polski
Słowianie a Sławianie
skąd pochodzi słowo „Słowianie”
czym jest Księga Welesa – fragment http://www.elortnok.webd.pl/40i4_pl
dąb Chrobry
wstęp do ostatecznej esencji Trygława (obrazek poniżej)
o wróżeniu metodami starosłowiańskimi

http://porozmawiajmy.tv/glegolica-pismo-wieszczow-slowianskich-jacek-greczyszyn/

…..

Podsumowując przestrzegam przed takim „słowiańskim” podejściem do rzeczywistości, bo jak się temu bliżej przyjrzy… to tak jak z tych „słowiańskich Inglistów”… wyłazi tylko mocno przypudrowana przeciw-słowiańska pustynna tradycja!!! 😦 Jak już pisałem na samym początku, bez urazy Tomassus, ale czujnym trza być!!! 🙂

60 thoughts on “242 ZDROWO MYŚLENIE, czyli SŁOWIANKO / SŁOWIANINIE OCKNIJ SIĘ… ale zrób to rozsądnie!!!

 1. Przykład „myślenia po polsku”…


  Foto: Kacper Pempel / Reuters Witold Waszczykowski

  ~Venom : To jakaś kpina z Polaków. Co to za stawianie sprawy – bazy NATO w zamian za ograniczenie przywilejów (?) Polaków. Chyba Waszczykowskiemu coś się pomyliło. To nie są przywileje a równe prawa. Polak za granicą nie może być człowiekiem drugiej kategorii. Za tę wypowiedź powinien poddać się do dymisji. My nie potrzebujemy tu łaski NATO i robienia im laski aby tu w kraju były ich bazy. Jęsli Waszczykowski nie potrafi prowadzić innej polityki niż robienie laski możnym UE to jeszcze raz wzywam do jego dymisji. To jest skandal i brak godności. Kogo on reprezentuje?

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/waszczykowski-zgodzimy-sie-na-ograniczenie-przywilejow-dla-polakow-na-wyspach-ale-w/9f4rrg

  Waszczykowski: zgodzimy się na ograniczenie przywilejów dla Polaków na Wyspach, ale w zamian za bazy NATO

  Polska jest gotowa zgodzić się na pewne ograniczenia przywilejów dla naszych rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Stawia jednak warunek. W zamian za taki kompromis, nasze władze oczekują wsparcia Londynu w kwestii rozmieszczenia nad Wisłą baz NATO. Taki scenariusz zarysował w wywiadzie udzielonym Reutersowi Witold Waszczykowski.

  Ograniczenie przywilejów dla cudzoziemców mieszkających w Wielkiej Brytanii to pomysł, który wzbudził wiele kontrowersji w Polsce. Na Wyspach przebywają bowiem setki tysięcy naszych obywateli, którzy korzystają z przysługujących im świadczeń. Sprawa ograniczenia tych przywilejów jest kluczowa dla brytyjskiego premiera Davida Camerona.

  Chce uzgodnić reformy UE przed planowanym na 2017 r. referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie pozostania tego kraju w Unii. Najtrudniejszą kwestią jest właśnie propozycja ograniczenia dostępu do zasiłków dla imigrantów z innych państw UE. Brytyjski premier chce m.in., by osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii z innych państw unijnych, dopiero po czterech latach uzyskiwały prawo do zasiłków związanych z zatrudnieniem albo mieszkaniami socjalnymi.

  Takie rozwiązanie jednak oznaczałoby dyskryminację obywateli UE, na co nie ma zgody wśród pozostałych krajów unijnych oraz Komisji Europejskiej. Po grudniowym szczycie zarówno sam David Cameron, jak i większość liderów UE przyznawała, że różnice zdań pozostają, ale wszyscy są optymistami, zakładając, iż możliwe jest znalezienie rozwiązania, które będzie możliwe do przyjęcia dla wszystkich państw Wspólnoty.

  Z kolei dla Polski równie istotna jest kwestia utworzenia na naszym terytorium stałych baz NATO. Ma to być element zabezpieczający nasz kraj przed ewentualną agresją ze strony Rosji.

  – Wielka Brytania bardzo chce bronić i rozbudowywać wschodnią flankę NATO, brytyjskie siły zbrojne uczestniczą w patrolach powietrznych nad Morzem Bałtyckim, uczestniczą w szkoleniach, także na terenie Polski. Chcemy jednak robić więcej, Wielka Brytania jest jednym z pierwszych krajów, który włączył się do sił szybkiego reagowania NATO i dba o obecność NATO na wschodniej flance – przekonywał David Cameron podczas niedawnej wizyty w Polsce i spotkaniu z Beatą Szydło.

  Szef polskiej dyplomacji mówi otwarcie, że te dwie kwestie powinny być negocjowane wspólnie. W zamian za ustępstwa Polski ws. przywilejów dla imigrantów, Londyn może zaoferować coś, co poprawi nasze bezpieczeństwo na arenie międzynarodowej. Zaznacza on również, że wprowadzenie nowych świadczeń socjalnych w Polsce może w pewien sposób pomóc zrekompensować lukę, jaka w budżetach naszych rodaków może powstać po zmianie przepisów w Wielkiej Brytanii.

  – Wciąż uważamy się za kraj członkowski drugiej kategorii. Na terenie Europy Środkowej, poza tymczasową obecnością, nie ma żadnych istotnych jednostek NATO ani instalacji militarnych należących do Sojuszu. To sprawia, że Rosja może swobodnie rozgrywać swoją grę w tym rejonie – tłumaczy Witold Waszczykowski w rozmowie z Reutersem.

  Szef MSZ podkreślił również, że nowy rząd dotrzyma wcześniejszych zobowiązań i przyjmie siedem tysięcy uchodźców. Zaznaczył jednak, że procedurom sprawdzającym zostaną poddani tylko ci imigranci, których tożsamość zostanie ustalona i potwierdzona. Jednocześnie Waszczykowski dodał, że podstawa prawna decyzji o podziale uchodźców między kraje Unii Europejskiej była błędna.

  Wieczorem MSZ wydało oświadczenie, w którym napisano, że minister Waszczykowski w wywiadzie dwukrotnie i to w sposób jednoznaczny podkreślił, że Polska nie protestowałaby wobec obniżenia świadczeń socjalnych dla Polaków tylko w przypadku, gdyby rząd brytyjski zdecydował się na ich obniżenie także dla wszystkich mieszkańców Zjednoczonego Królestwa.

  „Jeśli Wielka Brytania zdecydowałaby się na ograniczenie benefitów dla wszystkich mieszkańców, to my nie będziemy protestować, bo wtedy wszystkich traktuje się jednakowo” – cytuje jego słowa MSZ. I dodaje, że minister Waszczykowski nie zgadza się w żadnym wypadku na „dyskryminacyjne traktowanie Polaków”.

  ~Strateg : Czyli jak zwykle : przechandlowac zwyklych Polakow za miske ryzu( deal jest b watpliwy , tak naprawde to brytole moga sie z tego wycofac albo nas jak zwykle wystawic)
  A tak naprawde to co ma jedna sprawa do drugiej?? No i kolejne pytanie dlaczego polski rzad po raz kolejny sprowadza obcych zolnierzy na nasza ziemie?przeciez zamiast rozbudowywac wlasny potencjal i szukac zblizenia z jakby nie bylo blizsza kulturowo Rosja ( Przyznaje ,ze nie lubie ale ,z ktora powinna byc dobrosasiedzka wspolpraca) A co polakom da radar gdy bedzie wojna to uderzenie rakietowe pojdzie pierwsze na nasz kraj .. Czyli tradycyjnie – Polska to kraj spalonej ziemi!

  ~„@ : Obluda , arogancja ,zaklamanie obecnej wladzy .Wypowiedzi Kaczynskiego w czasie kampanii wyborczej;;;;”W miejsce tego pojawiły się krzywdzące stereotypy, łączące nas z problemem świadczeń socjalnych. Chcę bardzo wyraźnie podkreślić, że nie akceptuję tego typu poglądów i dałem temu bezpośredni i stanowczy wyraz w rozmowie z premierem Wielkiej Brytanii, panem Davidem Cameronem” – podkreślił prezes PiS.

  Kaczyński zapewnił, że jego partia będzie zawsze bronić praw Polaków mieszkających za granicą. „Polacy na całym świecie muszą czuć siłę i aktywność polskiego państwa w każdej sytuacji, gdy tego potrzebują. Działanie w tym względzie musi być konsekwentne i stanowcze” – uważa szef PiS.

  Zaapelował do brytyjskiej Polonii, żeby aktywnie korzystała z przysługujących jej praw obywatelskich. „Bądźcie państwo widoczni w życiu publicznym Wielkiej Brytanii. Zachęcam was do udziału w wyborach brytyjskich i polskich, bo jest to naturalny instrument walki o prawa Polaków nad Tamizą, prawa, które się nam słusznie należą” – napisał szef PiS.

  ~emigrant : Wszystkiego sie mogłem spodziewać po Polskim rządzie ale nie tego że sprzedają swoich obywateli za pieprzone bazy NATO że rząd chce okraś własnych rodaków polskie rodziny które już raz wygnał ze swej ojczyzny nie potrafiając stworzyć godnych warunków do życia we własnym kraju Rosja nie wydaje swoich obywateli nawet bandziorów Waszczykowski przyjedz do Londynu i zobacz ciężko pracujących polaków płacących podatki wychowujących dzieci i zobaczymy czy będziesz miał odwagę okradać polskie dzieći z benefitów kture legalnie się im należą i nie stawiaj na szale polskich rodzin wzamian za bazy NATO bo nie pomogliscie mi żyć we własnym kraju to nie utrudniajcie mi życia w obcym kocham Polskę tęsknie za nią ale cóż skoro nie mam warunków by w nie żyć

  ~lipa1944 : Pamiętacie jakie pretensje 30 lat temu mieliśmy pretensje do ZSRR że rozmiescili swoje bazy z bronią nuklearną, na naszym terytorium. Jakie larum, że groziło to uderzeniem nuklearnym USA (nawet pulkownik Kuklinski cele wyznaczył) i zniszczeniem kraju. Czy obecnie kiedy USA rozmieszczą swoje takie same bazy, tylko że na prośbę glupich politykow, to będziemy już bezpieczni? – czy ktoś widzi różnicę w tym, że zginie od rosyjskiej rakiety, czy wczesniej od amerykańskiej? – śmierć jest śmiercią, z tą tylko różnicą, że teraz to bedzie na własne życzenie, jeden polityk może decydować o samobójstwie 37 mln. obywateli.

  ~uk-man : Ty gamoniu w ***e hopsany, handlujesz wlasnymi rodakami w zamian za bazy NATO, ktorych poparcie UK i tak nic nie zmieni bez wypracowania lepszych relacji z Rosja !!!
  Zeby ci tak zona nie dala. Ja juz sobie obywatelstwo zmienie, bo zeby mnie tak Polska upokarzala… raz mnie Polska juz okradla po 1989, kiedy za zlikwidowane ksiazeczki PKO i PZU z wkladami powyzej polowy mieszkania moglem odebrac pieniazki starczajace na 1 (slownie: JEDNEGO) buta !!!

  Juz wiem, co mial na mysli ten wasz prezydencina Maliniak mowiac, ze nie ma odwagi nas zapraszac z powrotem do kraju. NIE MOGL POWIEDZIEC WPROST, ZE NIEDLUGO NAS OKRADNIECIE ZNOWU ! Choc nie – okradniecie to zle slowo: OKRADNIECIE I PRZEHANDLUJECIE ! Zeby was najgorsza zaraza spotkala, oby was zmiotlo ze sceny politycznej jak najszybciej. Banda gamoni.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/waszczykowski-w-bildzie-broni-decyzji-ws-mediow-i-tk-krytykuje-ke/pfr4n1

   Waszczykowski w „Bildzie” broni decyzji ws. mediów i TK, krytykuje KE

   Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie z niemieckim „Bildem” odrzuca zarzuty wysuwane przez Komisję Europejską pod adresem polskiego rządu w związku ze zmianami w polskich mediach i w Trybunale Konstytucyjnym. – Chcemy tylko wyleczyć nasz kraj z kilku chorób, aby mógł ponownie wyzdrowieć – powiedział Waszczykowski, uzasadniając zmiany w mediach publicznych.

   – Poprzedni rząd realizował tam (w mediach) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku – nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami – wyjaśnił szef polskiej dyplomacji.

   Minister podkreślił, że PiS stawia na pierwszym miejscu „to, co porusza większość Polaków – tradycję, świadomość historyczną, umiłowanie ojczyzny, wiarę w Boga i w normalne życie rodzinne pomiędzy mężczyzną a kobietą”. Jak dodał, w okresie Bożego Narodzenia „świętujemy ciągle jeszcze narodziny Jezusa”, co jest „szokiem” dla wierzących w postęp przeciwników rządzącej w Polsce formacji.

   Waszczykowski bronił też działań podjętych przez nowy rząd wobec Trybunału Konstytucyjnego. – Istniejący TK nie jest instancją niezależną. Jest politycznie ukierunkowaną instytucją, która dotychczas oceniała ustawy według politycznych kryteriów – powiedział. Dodał, że Donald Tusk jako premier nie zrealizował 48 orzeczeń TK. – Wtedy żaden unijny polityk nie protestował – zauważył minister. Jego zdaniem TK po reformie jest bardziej demokratyczny.

   Waszczykowski ostro skrytykował wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa, który 30 grudnia wysłał do niego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry list ws. projektu tzw. ustawy medialnej.

   – Ten list bardzo mnie zdziwił – powiedział minister. – Urzędnik UE, który objął urząd dzięki politycznym stosunkom, pisze do demokratycznie wybranego rządu. Skąd rości sobie do tego prawo? – pyta szef MSZ i dodaje: „Pan Timmermans nie jest dla mnie uprawnionym (posiadającym legitymację) partnerem”.

   Timmermans w piśmie do ministrów Waszczykowskiego i Ziobry prosił o jak najszybsze przedstawienie Komisji Europejskiej informacji dotyczących projektu ustawy i wykazanie, jak przepisy unijne, mówiące o konieczności promowania pluralizmu w mediach, były uwzględniane w przygotowywaniu tego projektu.

   Wypowiedź Waszczykowskiego została opublikowana w niedzielę w internetowym wydaniu „Bilda” w ramach większego tekstu poświęconego sytuacji w Polsce.

   ~opt : Ten Waszczykowski jest chory. O jakiej polityce zagrażającej religii on mówi. W moim mieście powstało chyba 11 nowych kościołów, krzyż co kawałek, krzyże w szkole, urzędach i sejmie, religia od przedszkola, więcej religii niż niektórych przedmiotów nauczania, Kościół zwolniony z podatków, symboliczne opodatkowania ryczałtowe, w radiu i telewizji msze, księżą w audycjach w dzień i w nocy,, w serialach księżą, a on jedyny zagrożony. Kiedy nie będzie, kiedy już wszyscy Polacy będą katolikami. Przecież to obsesja , ciągle gdzieś widzą wroga, ludzi drugiego sortu…

   jerry1949 do ~opt: Tylu podobno w Polsce katolików, a do tej pory rządzili Żydzi na przemian z komunistami.

   ~ed do jerry1949: Nie pisał że w Polsce jest dużo katolików tylko że w Polsce jest dużo kościołów. To się nazywa okupacja.

   jerry1949 do ~ed: To kościoły są budowane dla Marsjan. Ha, ha , ha….

   ~gość do ~opt: Kościół to jedyna instytucja w Polsce,która nie płaci podatków.Tam pracują ludzie tacy jak wszyscy.To nie są święci ludzie,wykonują swoja pracę tylko w innej formie dla wiary.Zarabiają krocie i nie odprowadzają nic do Fiskusa,Ciągnie za ogon z Parafii tylko Kuria.Nam zwykłym śmiertelnikom 1 zł. nie podarują ,to nie jest sprawiedliwe.

   ~olo do ~opt: Chory to ty jesteś – na niedowład dostrzegania, co się naprawdę wokół ciebie dzieje. Nie obrażaj Waszczykowskiego, bo mu do pięt nie dorastasz, czego dowód dałeś w swoim głupiutkim komentarzyku

   ~stop-p-p do ~olo: To może opowiedz wszystkim, chłopcze, co takiego dzieje się tutaj naprawdę, bo najwidoczniej gorszy sort nie dostrzega tego!

   ~bodzio1 do ~opt: Waszczykowski , bredzisz o wierze i kościele a ilu wśród Was Prawych i Sprawiedliwych jest rozwodników ? Po Edgarze dwie wdowy , manipuluje Wami stary kawaler z podobno inną orientacją seksualną .

   ~40i4 : Jżeli on to rzeczywiście powiedział to to jest chory człowkiek który manipulije już nie tylko swoimi wyorcami a cała opinia puliczna w europie którą interesuje co dzieje sie w Polsce!!! Marksistowski wzorzec?! W mediach publicznych realizowało PO?!!!??? Co on wygadywał o obchodzeniu w Polsce Swiat Bożego Narodzenia?! To żart?! Choroba Macierewicza mu sie udzieliła?! Przecież to stek manipulacji kłamstw i zwykłego zakrzywiania rzeczywistości!!! To rodzaj kłamstw które przekraczaja moja wyobraźnie!

   Polubienie

  • https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/03/dokad-zaprowadzi-nas-waszczykowski/

   BY PAZIEM | 3 STYCZEŃ 2016 · 13:43

   Dokąd zaprowadzi nas Waszczykowski?

   WaszczykowskiPomimo solidnego wykształcenia i praktyki dyplomatycznej ma opinię człowieka kontrowersyjnego. Jest radykalnym rusofobem i amerykanofilem – został szefem MSZ wbrew zamiarom ośrodka prezydenckiego, który lansował kandydaturę prof. Ryszarda Legutko.

   Jako zaufany prezesa Jarosława Kaczyńskiego od razu przeciął spekulacje na temat kto będzie kierował polityka zagraniczną. W krótkim czasie zaserwował cała serię radykalnych opinii, m.in. postuluje zerwanie umowy NATO-Rosja z 1997 roku.
   (…)

   Franz
   3 Styczeń 2016 o 15:13
   Czy Waszczykowski o tym wie:

   Dariusz Kosiur
   3 Styczeń 2016 o 18:06
   Przeniesiony komentarz z Neon24.pl

   Waszczykowski to Jawny agent żydów z USA !!!!!!!!
   Interes Polski Polaków zupełnie sie nie liczy bo Polska jako kolonia żydów
   ma dostarczać tylko tanią siłe roboczą dla między narodowego żyda !!!
   !
   Obecna sytuacja Koloni zwanej Polską JEST całkowite uzależnienie od eksportu na zachód ! Eksport na wschód całkowicie zamarł z woli polityków żydowskich z Polski i UE i USA ! SKUTEK ???!!!! na dziś jesteśmy bezbronni wobec szantażu żydów z UE !!! a tyle ścierwa żydowskie w Polsce mówią o dywersyfikacji [ gaz ] !!!!!! a dywersyfikacja EKSPORTU to co ścierwa żydowskie !!!!!!!
   !
   Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska krajem Neutralnym ! bez
   dominacji żydowskich rasistów !!!!

   ele 03.01.2016 16:14:05
   _______________________________________________

   Nie zgadzam się tylko z tezą o neutralności Polski – tzn. nawet nie tyle się nie zgadzam, co po prostu taki statut dla Polski nie jest możliwy, ponieważ jego przyznanie i respektowanie nie zależy od Polaków.
   Natomiast stoimy jeszcze przed szansą, że Polska może być państwem dobrze rządzonym przez Polaków i w interesie Polaków – oczywiście, jeśli będziemy potrafili stworzyć oddolny ruch narodowy, a jako państwo zawrzeć racjonalnie polityczne sojusze. Tym racjonalnym, strategicznym sojusznikiem może być jedynie współczesna Rosja. To co zbliża nas do Rosji, to nie tylko wspólne słowiańskie korzenie, ale przede wszystkim zagrożenie dla bytu naszych państw i narodów przez syjonistyczny imperializm opanowanego przez Żydów Zachodu.
   A więc szansa istnieje, ale mamy coraz mniej czasu na jej wykorzystanie. – Dariusz Kosiur

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/msz-dementuje-jakoby-minister-waszczykowski-zgadzal-sie-na-dyskryminacje-polakow

   MSZ dementuje jakoby minister Waszczykowski zgadzał się na dyskryminację Polaków
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Niedziela, 03 stycznia 2016 o godz. 23:11:53

   Rzecznik MSZ wydał oświadczenie, w którym dementuje fragmenty wywiadu ministra Waszczykowskiego dla Reutersa.

   Rzecznik podkreśla, że Polska zgodzi się na obniżenie świadczeń socjalnych dla Polaków tylko w wypadku gdy zostaną one obniżone dla wszystkich imigrantów.

   Natomiast czwarte żądanie premiera Camerona jest antytraktatowe – żądanie, aby zatrzymać swobodny przepływ obywateli europejskich jest ciosem w podstawową swobodę traktatową. To jest nie do przyjęcia, bo to uruchomiłoby mechanizm rewizji być może także innych swobód, i znacząco wpływało na Schengen. Raczej jesteśmy w stanie rozmawiać o ograniczaniu benefitów, pod warunkiem, że będą one ograniczane dla wszystkich mieszkających w danej chwili w Wielkiej Brytanii, że tu nie będzie segregacji geograficznej, czy pod względem czasowym- miał także powiedzieć w wywiadzie Waszczykowski.

   MSZ/KRESY.PL

   Zan:04.01.2016 00:14
   Waszczykowski dba o to by Polacy na Wyspach pracowali, płacili podatki, ale w razie problemów nie brali benefitów. Tacy nowocześni niewolnicy. O to dna agent królewskiej mości – Waszczykwoski. Waszczykowskiego należy postrzegać jak kacyka plemiennego łapiącego własnych rodaków i sprzedającego na targu niewolnikow. Tfu!

   tagore:04.01.2016 01:02
   Całkiem sprytnie postawiona sprawa ,już widzę Niemca czy Holendra płacącego składki i nie otrzymującego benefitów. tagore

   Leszek1:04.01.2016 01:13
   Widac, ze na szefa MSZ pana Waszczykowskiego, Polacy moga liczyc w kazdej potrzebie! No, bo jak wszyscy to wszyscy – i babcia tez zostanie zgwalcona. Slyszalem, ze bedzie poruszal w sposob zdecydowany i ultimatywny problemy naszych mniejszosci na wschodzie. Moze sie przeslyszalem, ale mimo to on jest najwspanialszy ze wspanialych mezow stanu – zapewne tez i polskich. Widac jak dziala na wielu plaszczyznach wzbudzajac oprocz szacunku i aprobaty, coraz to wieksze politowanie.

   Polubienie

  • ~donionipół godziny temu
   W dzisiejszych czasach każda hiena i tak znajdzie temat i pretekst do komentarzy.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Eksperci-oceniaja-ofensywe-medialna-Waszczykowskiego,wid,18082668,wiadomosc.html

   akt. 04.01.2016, 16:56

   Eksperci oceniają ofensywę medialną Waszczykowskiego

   • Witold Waszczykowski udzielił dwóch szeroko komentowanych wywiadów
   • Reuters: kompromis ws. imigrantów w zamian za poparcie Londynu ws. NATO
   •”Bild”: poprzedni rząd realizował w mediach określony lewicowy program
   • Zamieszanie i brak profesjonalizmu – ocenia dr Janusz Sibora
   • Nie wierzę, że minister powiedział takie słowa – prof. Stanisław Faliński
   • Polska znów jawi się jako upiór w Europie – komentuje prof. Edward Haliżak

   Szef polskiego MSZ przeszedł w weekend do medialnej ofensywy. W rozmowie z niemiecką gazetą „Bild”, która ukazała się pod tytułem „Polska odpowiada ogniem”, Witold Waszczykowski stwierdził:

   – Poprzedni rząd realizował tam (w mediach) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku – nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami.

   Słowa polskiego dyplomaty spotkały się z dużym odzewem i są szeroko komentowane nie tylko w naszym kraju. Zdaniem ekspertów od stosunków międzynarodowych i dyplomacji nie przysłużyły się one pozytywnemu postrzeganiu naszego kraju w Europie.

   – O dyplomacie mówi się, że jest tragarzem słów i musi się nimi posługiwać z zegarmistrzowską dokładnością. W przypadku wypowiedzi dla „Bilda”, to należy pamiętać, że jest to tabloid i na miejscu szefa polskiego MSZ bardzo zwracałbym uwagę na wypowiedzi w tego typu mediach. Dokonywanie porównań, to bardzo delikatna sprawa. Jeżeli minister Waszczykowski zdecydował się odwołać do rowerzystów i wegetarian, to są to duże grupy społeczne, które mogły poczuć się urażone. Szydzenie z nich jest bardzo nierozsądne i nieprofesjonalne – analizuje wypowiedź ministra spraw zagranicznych dr Janusz Sibora, ekspert ds. komunikacji politycznej.

   Jeszcze ostrzej o słowach Witolda Waszczykowskiego wypowiada się profesor Edward Haliżak, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zdaniem wypowiedzi cytowane w niemieckiej gazecie są nadzwyczaj obelżywe w stosunku do oponentów politycznych.

   – Porównanie do wegetarian miało dać w przenośni do zrozumienia, że ktoś ma byle jakie poglądy, w odróżnieniu od mięsożerców, czyli ludzi prezentujących tradycyjne wartości. Co się tyczy rowerzystów, to można to było odebrać jako powrót do narracji z lat 60. Wówczas mówiono o cyklistach oraz syjonistach. Ta wypowiedź mogła mieć ordynarny, antysemicki kontekst, który zwłaszcza w Niemczech dał fatalny obraz Polski. Minister Waszczykowski musiał zdawać sobie sprawę z tego, że dla ludzi w średnim wieku i starszych był to PRL w najgorszym wydaniu. To jest czarny PR dla naszego kraju, który wynika z głębokich, prowincjonalnych kompleksów szefa MSZ – ocenia ekspert.

   Zdaniem prof. Haliżaka Polska znów zaczyna jawić się Europie jako upiór, a dla tamtejszych społeczeństw wracają stare koszmary.

   Bardzo ostrożny w ocenach wypowiedzi szefa polskiej dyplomacji jest natomiast ekspert z Colegium Civitas prof. dr hab. Stanisław Faliński.

   – Te sformułowania są dużym uproszczeniem i nie mają nic wspólnego z tym, co działo się w Polsce. Proszę jednak zwrócić uwagę, że zostały opublikowane w „Bildzie”, który jest tabloidem. Byłbym więc bardzo ostrożny w ocenach. Nie chce mi się wierzyć, że minister polskiego rządu powiedział te słowa i posługiwał się takim językiem – podkreśla.

   Przywileje socjalne za bazy NATO?

   Jeszcze więcej komentarzy zrodził wywiad Witolda Waszczykowskiego dla Reutersa. Szef polskiej dyplomacji miał stwierdzić w nim, że Polska jest skłonna do kompromisu w rozmowach z Wielką Brytanią na temat europejskich imigrantów w zamian za wsparcie ws. zwiększenia obecności NATO w Europie Środkowej.

   W dyskusji na ten temat pojawiły się głosy, że polski rząd chce pochwalić się sukcesem na lipcowym szczycie NATO w Warszawie kosztem rodaków, którzy emigrowali na Wyspy Brytyjskie. MSZ dość szybko zareagowało na artykuł Reutersa i w specjalnym oświadczeniu doprecyzowało, że Witold Waszczykowski powiedział, iż Polska nie protestowałaby wobec obniżenia świadczeń socjalnych dla Polaków tylko w przypadku, gdyby rząd w Londynie zdecydował się na ich obniżenie także dla wszystkich Brytyjczyków.

   Sam minister tłumaczył później, że ze względu na długość artykułu „ktoś zaczął skracać jego wypowiedzi, a nawet zmieniać ich interpretacje”. Agencja Reutersa zapytana przez Wirtualną Polskę o komentarz w tej sprawie, odpowiedziała, że nie komentuje swoich wywiadów, a to, co zostało opublikowane, jest tym, co agencja chciała przekazać.

   Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że zamieszanie, które wynikło po opublikowaniu wywiadu nie świadczy najlepiej o kompetencjach szefa MSZ.

   – Całe zamieszanie pokazuje, że minister nie panuje nad sytuacją i brak mu spójności poglądów. Ta nieprecyzyjność w wypowiedziach mówi wiele o jego personalnych kwalifikacjach oraz kompetencjach służb prasowych MSZ, które powinny zadbać o odpowiednią autoryzację tekstu. Być może minister nie miał intencji mówienia niektórych rzeczy, ale zaplątał się w odpowiedziach i tak wyszło – przekonuje prof. Haliżak, który zwraca uwagę, że jest to niewygodny temat dla PiS. To ugrupowanie z jednej strony ma duże poparcie polskiej emigracji, a z drugiej próbuje negocjować z bliską ideową partią brytyjskich konserwatystów.

   Zdaniem prof. dr hab. Stanisława Falińskiego trudno ocenić, czy opinia, którą wygłosił minister Waszczykowski, jest przedstawieniem stanowiska Polski w negocjacjach czy jego osobistych poglądów w tej kwestii. Niemniej sam sposób przekazywania takich informacji za pośrednictwem mediów pozostawia wiele do życzenia.

   – Jeżeli chcemy być postrzegani jako poważny partner, tak samo musimy traktować państwo, z którym rozmawiamy – komentuje ekspert Colegium Civitas.

   W podobnym tonie wypowiada się również dr Janusz Sibora. – MSZ wydał już kolejne w ostatnich tygodniach sprostowanie na temat wypowiedzi ministra Waszczykowskiego, w którym doprecyzowuje, co chciał on powiedzieć. Jest to brak zawodowego profesjonalizmu i bardzo źle wygląda. W dyplomacji słowa są orężem, a przez ten brak precyzji szefa MSZ Polska pojawia się w mediach zagranicznych w niepokojącym kontekście – kończy ekspert.

   ~Żoliborzanin 1 godzinę temu
   Waszczykowski nie ma pojęcia kto na niego głosował – jestem rowerzystą, wegetarianinem, nie chodzę do kościoła, w miarę możliwości używam odnawialnych źródeł energii. Głosowałem na PiS. Waszczykowski nie ma pojęcia co to są „tradycyjne polskie wartości”, bo ma klapki na oczach – ja tam w rodzinie miałem i wojujących ateistów i żarliwych katolików. I niech lepiej Waszczykowski na mnie nie bluzga, bo to była rodzina spokrewniona z Kaczyńskim.

   ~zytpół godziny temu
   Jego wypowiedź była przenośnią a nie ubliżeniem komukolwiek. Jeżeli Cię to dotknęło to przepraszam Cię w imieniu Waszczykowskiego. Sam też jestem rowerzystą. ta wypowiedź ma trafić do spowolnionych umysłowo mieszkańców zachodu.

   ~stoleczpolskipół godziny temu
   pomysl następnym razem na kogo oddajesz swój cenny głos pis juz 8 lat temu pokazało ze kompletnie nie umie zarządzać polską polityką ekonomią oraz polskim prawem widac wegetarianizm i ateizm szkodzi w podejmowaniu istotnych decyzji i jest szkodliwy dla twoich komórek mózgowych i dla ciebie jak widac po wpisie. ja głosowałem przeciw PIS i nie pluje sobie w brodę tylko idę z podniesiona głową zajmi sie może ekologią i zrozum że polityka prowadzona przez kaczynskiego i jego marionetki szkodzi społoeczenstwu tobie również

   ~filutekprzed kwadransem
   rowerzysta???,….u nas tak się nazywa homoseksualistów a jak w Żoliborzu????

   ~Moher Power 2 godziny i 55 minut temu
   Minister powinien być na tyle cwany, żeby nie trzeba było komentować jego wypowiedzi, ani nie powinien stwarzać możliwości do zmanipulowania wypowiedzi. Powinien ciągle pamiętać, że dziennikarz to wróg czyhający na potknięcie.

   ~uczciwy obywatelgodzinę temu
   Tylko wasi ministrowie opowiadali ble,ble ,ble, To jest właściwy człowiek na właściwym stanowisku-nareszcie po tych niekompetentnych ciapciakach z PO ! A dziennikarze żyja z sensacji i przękrętów na całym świecie !!KPW ?

   ~studenciakpół godziny temu
   Najpierw pisze się komentarz a potem odpowiednio preparuje wpowiedż. To stara, dziennikarska sztuczka. Prawdziwą robotę robią następni, oburzeni komentatorzy, którzy mają szansę zaistnieć w mediach

   ~jolka 30 minut temu
   Zmanipulowac można wszystko gdy się chce. Wypowiedzi Waszczykowskiego tez zostały zmanipulowane… Najpierw z niemieckiego ktoś niedokładnie przetłumaczył na polski a później wybrano z kontekstu kilka zdań i odpowiednio je ułożono tak by pozornie tworzyły jeden tok myśli. Pseudo dziennikarze znają bardzo dobrze chwyty potrzebne do podawania zmanipulowanej informacji . Mają opanowany ten anty dziennikarski warsztat dezinformacji. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego do jakiego stopnia są manipulowani przez zawodowe prostytutki . Celowa selekcja fragmentów wyrwanych z kontekstu. zbitka słów a wszystko w celu poniżenia komentowanej ofiary dziennikarskiej prostytutki., która to w sposób chamski i brutalny robi widza lub czytelnika w ……..

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemcy-wypowiedzialy-nam-wojne-musimy-takze-uderzyc-w-nich-

   „Niemcy wypowiedziały nam wojnę. Musimy także uderzyć w nich”
   Dodane przez wachmistrz_Soroka
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 13:01:16

   Kontruderzenie musi przebiegać na dwóch poziomach.

   – Niemcy wypowiedziały Polsce wojnę, broniąc się przed utratą polskiego protektoratu. To nie jest kwestia jakiegoś złego charakteru Niemiec, po prostu Berlin opierają swoją gospodarkę na eksporcie, co oznacza, że kolejne kraje będą kupowały produkty niemieckie, kosztem zlikwidowania własnej produkcji. Utrzymanie „Mitteleuropy” jest kwestią życia i śmierci dla Niemiec – mówił historyk dr Jerzy Targalski w jednej ze stacji radiowych.

   Zdaniem Targalskiego „lokalne grupy interesów odsunięte od władzy napędzają ataki na Polskę”, a nasi targowiczanie po pomoc „zgłaszają się do wszystkich naokoło”.

   Według Targalskiego Polacy nie powinni pozostawać w tej sytuacji bierni.

   – Jeżeli Niemcy uderzają w Polskę, to my musimy uderzyć w nich. Na dwóch poziomach, na poziomie gospodarczym, w interesy niemieckie, żeby zrozumieli, że jeżeli będą przeciwko Polsce walczyć to stracą więcej niż gdyby poszli na kompromis. A na poziomie informacyjnym trzeba przypomnieć, że Niemcy muszą znaleźć się pod kuratelą, ponieważ polityka imigracyjna kanclerz Merkel zagraża istnieniu Europy – proponował dr Targalski.

   wPolityce.pl/KRESY.PL

   Polubienie

  • Pamiętajcie… że to wszystko „wina Putina”!!! 😦

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ruch-narodowy-zapowiada-kolejne-interpelacje-w-sprawie-pis-owskiej-polityki-zagranicznej

   Ruch Narodowy zapowiada kolejne interpelacje w sprawie PiS-owskiej polityki zagranicznej
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Środa, 06 stycznia 2016 o godz. 15:03:17

   Jak informuje lider ugrupowania Robert Winnicki, złożone zostały kolejne interpelacje poselskie w sprawie polityki zagranicznej prowadzonej przez obecny rząd. Jedna z nich ma dotyczyć Polaków zamieszkujących Wileńszczyznę.

   „Dziś złożyłem kolejne interpelacje do Ministra Spraw Zagranicznych, m.in. w kwestii mniejszości polskiej na Litwie. Niestety, ostatnie wypowiedzi ministra Waszczykowskiego nie nastrajają zbyt optymistycznie i wskazują na to, że wiele błędów oraz zaniechań poprzednich rządów będzie kontynuowanych” – pisze Robert Winnicki. Poseł na Sejm zarzuca Prawu i Sprawiedliwości kontynuowanie polityki w duchu doktryny Jerzego Giedroycia i praktyk Bronisława Geremka. Przypomina też o stanowisku członka Gabinetu Poltiycznego ministra spraw zagranicznych, Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, w sprawie pożyczki udzielonej Ukrainie:

   ZOBACZ TEŻ: Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych – wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ

   „Jeśli połączyć je ze skandaliczną beztroską członka jego Gabinetu Politycznego, Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, który kwestię 4 mld pożyczki dla Ukrainy kwituje słowami „nieważne czy oddadzą”, to rysujący się obraz nie wygląda dobrze. Duch geremkowsko-giedroyciwski wydaje się ciągle mocny w ministerstwie przy Szucha” – pisze Winnicki.

   Na stronach sejmowych pojawiły się dwie kolejne interpelacje złożone przez Winnickiego: „w sprawie stanowiska MSZ wobec rozwoju kultu OUN-UPA na Ukrainie” oraz „w sprawie stanowiska MSZ wobec rozwoju kultu OUN-UPA na Ukrainie”. Adresatem obydwu jest minister spraw zagranicznych. Na razie nie jest dostępna ich treść.

   sejm.gov.pl / Kresy.pl

   jaro7:06.01.2016 20:02
   Jeszcze mógłby popytać o takie organizacje jak „Otwarta Rzeczypospolita’?
   ~jaro7 : Oto jedni ze sponsorów tej organizacji „Otwarta Rzeczpospolita” Centrum kultury Żydowskiej Fundacja Batorego Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie Jewish joint distribution committee i jeszcze kilka Czyli NIC nowego,wpiszcie sobie w google ich nazwę i poczytajcie o ich działalności. Co do samej sprawy,idziemy tą samą drogą co Niemcy i Francja i Szwecja gdzie ZAMYKA się usta przeciwnikom tej inwazji.A Fundacją Batorego i jej podobnymi organizacjami powinny zainteresować się odpowiednie służby.zwłaszcza tym przez KOGO są SPONSOROWANE Ta organizacja złożyła donos na 30 latkę ,bezrobotną z Lublina za to że na Facebooku zle pisała o imigrantach,i teraz musi zapłacić 800 zł.

   cyna:07.01.2016 09:54
   Czemu ten winnicki jest taki mało domyślny? Przeciez od początku wiadomo było ze to darowizna na wniosek USA w zamian za jakieś wymierne korzyści które Polska otrzyma od USA mam nadzieje. A jeśli pomoze to pognębić rosje to dodatkowy zysk i większe bezpieczeństwo dla Polski

   Polubienie

  • Pamiętajcie… że to wszystko „wina Putina”!!! 😦


   Lech Kaczyński podpisuje Traktat Lizboński, 13 grudnia 2007, źródło: prezydent.pl / YouTube.com

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/robert-winnicki-zarzuca-zdrade-polski-pis-owi-i-lechowi-kaczynskiemu&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

   Robert Winnicki zarzuca zdradę Polski PiS-owi i Lechowi Kaczyńskiemu
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Poniedziałek, 14 grudnia 2015 o godz. 10:10:26

   Poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki zarzucił zdradę politykom, którzy odpowiedzialni są za narzucenie Polsce zwierzchnictwa Unii Europejskiej na mocy Traktatu Lizbońskiego. 13 grudnia 2007 roku traktat został podpisany przez Lecha Kaczyńskiego, wcześniej ratyfikowany w Sejmie m.in. głosami PiS-u i PO.

   Winnicki wypowiedział się w sprawie Traktatu Lizbońskiego przy okazji podwójnej rocznicy upływającej 13 grudnia:

   „13 grudnia – data podwójnej zdrady. Pierwszej, by w 1981, wprowadzeniem Stanu Wojennego, utrzymać prymitywną, komunistyczną, sowiecką dominację nad Polską i Polakami. Drugiej, z 2007, by w białych rękawiczkach przypieczętować dominację brukselsko-berlińskiego neokolonialnego dyktatu za pomocą Traktatu Lizbońskiego” – napisał polityk.

   Prezes Ruchu Narodowego odrzuca argumentację obrońców decyzji o ratyfikacji i podpisaniu Traktatu Lizbońskiego:

   „Byli tacy, co „stanem wyższej konieczności” tłumaczyli wprowadzenie Stanu Wojennego. Są tacy, co podobnymi słowami tłumaczą lizbońską zdradę. Odrzucamy i jedno i drugie” – pisze Robert Winnicki.

   „Ani ZSRR ani ZSRE. Tylko Narodowa, Niepodległa Rzeczypospolita Polska” – konkluduje prezes Ruchu Narodowego.

   Facebook.com / Kresy.pl

   piotr3005:14.12.2015 10:23
   Ma chłop rację tylko czy inni zrozumieją

   cinderella49:14.12.2015 22:46
   Nie wystarczy mieć rację, trzeba jeszcze wygrać wybory. Winnicki, rozczarowaleś mnie, potrafisz tylko wiecowac na poziomie budki z piwem.

   zefir:14.12.2015 11:36
   Co prawda to prawda-Robert ma rację.Wbrew referendum i traktatowi akcesyjnemu,Polskę wyrolowano, zdradę lizbońską parchactwem i lewactwem, oraz trybunałowo zaklepano.

   tagore:14.12.2015 12:30
   Bruksela i Berlin mieli wtedy swobodę działania ,przeczołgali by nas tak samo jak Austrię z Haiderem by przepchnąć traktat potwierdzający dominację Niemiec. tagore

   Zan:14.12.2015 14:35
   Ten traktat oznacza de facto likwidację państwa. Gorzej już być nie może. Argument z ryzykiem agresji ze strony budowniczych UE jest taki jak argument za likwidacją armii. Po co armia, skoro opierając się komuś w boju możemy go tylko rozjuszyć? Nie ma oporu, nie ma gwałtu?

   jazmig:14.12.2015 15:26
   Polska miała możliwość wynegocjowania lepszego podziału głosów w UE i mogła otrzymać różne wyłączenia, jak UK i Dania. Ale do tego potrzeba polityków z jajami, takimi jak Miller, a nie szmaciarzy, jak Kaczyńscy i Tusk.

   Bor:14.12.2015 15:25
   I ja się z nim zgadzam. Argument, ze podpisaliśmy likwidacje państwa, bo jak nie my to zrobiłby to kto inny na gorszych warunkach to mierny argument. Gdyby wtedy Kaczyńscy nie zdradzili dziś mieliby inne pole manewru wobec Brukseli. Z większa swobodą można by dziś domagać się renegocjacji traktatu. Świadomość, że znaczna część elit kwestionuje anszlus powstrzymywałby ekspansję Berlina w Polsce, a tak skoro wszyscy się godzą, to róbta co chceta.

   KazimierzS:14.12.2015 16:51
   Winni są wszyscy Ci, którzy w referendum głosowali za wejściem do UE.

   ARCO:14.12.2015 21:08
   CÓŻ KOSZERNI ZAWSZE ZDRADZĄ -to nie ich naród nie ich problem …

   UPAdlina:14.12.2015 21:23
   i to prawda! NAZWIJMY RZECZ PO IMIENIU I BEZ OWIJANIA W BAWEŁNĘ!! Lech kaczyński podpisując traktat lizboński zasilił szeregi zdrajców Polski!!

   Dajaman:15.12.2015 11:06
   W pełni się zgadzam i popieram słowa Winnickiego.

   jazmig:15.12.2015 16:31
   Właśnie pisiory dali mld € banderowcom w prezencie. To są zdrajcy, równie nikczemni, jak komuniści.

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szef-polskiego-msz-nowoczesna-ukraina-to-zywotny-interes-polski

   Szef polskiego MSZ: Nowoczesna Ukraina to żywotny interes Polski
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Poniedziałek, 25 stycznia 2016 o godz. 10:10:07

   Podczas IX Forum Europa- Ukraina w łodzi szef polskiego MSZ wypowiedział się w sprawie przyszłej polityki Polski wobec Ukrainy

   Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski podczas ostatniego Forum Europa-Ukraina w łodzi, omawiał wizję polityki jaką powinna przedsięwziąć Polska wobec Ukrainy.

   „Jesteśmy z nimi, będziemy im w dalszym ciągu pomagać, wspierać zmiany samorządowe, reformy dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Jesteśmy gotowi na udzielenie wsparcia nie tylko na arenie międzynarodowej, ale we wszelkich formach, które pozwolą Ukrainie zbudować nowoczesne państwo, bo to jest żywotnym interesem Polski” – zadeklarował minister spraw zagranicznych.

   Minister Waszczykowski jest za pozostawieniem wolnej ręki Ukrainie względem swojej przyszłości. „Ukraina jako państwo suwerenne, transformujące się ekonomicznie, ma prawo podejmować suwerenne decyzje, wybierać sojusze, drogi rozwoju – zarówno ekonomicznego, jak i współpracy międzynarodowej” – mówił Waszczykowski

   Co ciekawe, szef resortu spraw zagranicznych wypowiedział się również w sprawie przyszłości Rosji posiłkując się przykładem Ukrainy.
   „To oznaczałoby, że na całym obszarze – również i w Moskwie – można byłoby spodziewać się przekształceń na wzór takich, jakie próbuje przeprowadzić Ukraina, a jakie myśmy z sukcesem przeprowadzili przez ostatnie 25 lat”

   pap.pl/ kresy.pl

   ted:25.01.2016 10:41
   Waszczykowski przestań pieprzyć głosowalem na pis ale wasza polityka względem ukrainy jest HANIEBNA Prawdziwi Polacy nigdy się nie pogodza z mordami jakie popełnili ukraińscy banderowcy

   UPAdlina:25.01.2016 12:13
   waszczykowski, jedź ty ku..wa na upadlinę i tam się zatrudnij jako minister, bo ty łajzo nie reprezentujesz Polski, tylko degeneratów banderowskich na upadlinie!!!!!!!!!! Poszła won, banderowska wszo!!!!!!!!!!!

   UPAdlina:25.01.2016 12:18
   i jaki to sukces mendo osiągnęliśmy przez te 25 lat??!! Staliśmy się kolonią szwabów i usmanów, którzy traktują nas jako rynek zbytu swoich towarów z niewolniczą siłą roboczą, ty usmańsko-banderowska gnido??!!

   Pirus:25.01.2016 12:36
   Ha ha ha a myślałem że wg obecnej siły przewodniej ostatnie 25 lat to Polska w ruinie a największym sukcesem jest to że SB nie kontroluje 100 % społeczeństwa tylko 98,998 %. Dla wyjasnienia 0,002 % Narodu przynależy do PiS

   Patriota:25.01.2016 16:47
   Żenada… Jednakże myślę, że nikt z forumowiczów po tym, co do tej pory powiedziały i uczyniły pisiorki nie jest zdziwiony. Szkoda, że tak otwarcie swoich poglądów względem dziczy banderowskiej nie prezentowali przed wyborami – wynik byłby diametralnie inny. Dlatego też nie żałuję jak niszczą ich oponenci (ci w kraju i za granicą), chociaż to też zdradziecka swołocz. Gdyby pisiorki nie były są zajęte szarpaniem się z nimi, już dawno wpompowywaliby w bankruta upainę wszelką pomoc. W ŻYWOTNYM INTERESIE POLSKI JEST JAK NAJWIĘKSZA SŁABOŚĆ TEGO ZWYRODNIAŁEGO TWORU, A POTEM JEGO BRAK NA MAPIE EUROPY.

   Leszek1:25.01.2016 17:25
   STEK BZDUR. Mnie sie spodobal fragment „można byłoby spodziewać się przekształceń na wzór takich, jakie próbuje przeprowadzić Ukraina”. Oznacza to, ze Waszczykowski pragnie by obalano legalne wladze za pomoca roznych „Majdanow” i instalowano bogatych Zydow na czele rzadow.

   jazmig:25.01.2016 17:27
   Żywotnym interesem Polski jest Ukraina demokratyczna, a nie banderowska.

   Kojoto:25.01.2016 18:55
   Ja tego śmiecia już słuchac nie mogę – tak jak omijam z daleka informacje na temat tego co powiedział Bolek, czy Bul, Tusk, Kopacz czy inny gnidy – Waszczykowski i Kaczyński dołączyli do tego zawszczytnego grona.
   Lubię to! Zgłoś nadużycie Odpowiedz

   Polubienie

 2. „Prawda” czasu = „prawda” ekranu… Jeśli nie porównuje się różnych źródeł i nie wyciąga z takiego porównywania niezależnych wniosków, to co wie się?

  „Strzeż się tego, kto czytał tylko jedną książkę.”
  Giovanni Giacomo Casanova (z książki Pamiętniki)

  Gibli godzinę temu
  Przestało mnie dziwić wiele lat temu, że media karmią ludzi takimi historyjkami jak ta powyżej. Dziennikarz sobie pojechał, wlazł w Państwo Islamskie, wyciągnął informacje i wrócił, po czym udzielił wywiadu, gdzie oczywiście ISIS boi się tylko Izraela. Co ciekawe, chłop ma się dobrze, choć cała Europa drży na sama myśl o zwyrodniałych muzułmanach. Kolejna bajka dla społeczeństwa Europy. Bójcie się, drżyjcie, bo nowoczesne armie Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Iranu i Iraku nie radzą sobie z tym wymyślonym niczym hasło marketingowe tworem. Dziwi mnie jednak nadal, że ludzie każdą bzdurę łykną, gdy tylko szarpnie się za strunę strachu.

  http://o2.pl/artykul/panstwo-islamskie-drzy-tylko-przed-izraelem-5946646593270913a

  Terroryści z samozwańczego Państwa Islamskiego nie boją się ani wojsk Stanów Zjednoczonych, ani armii Wielkiej Brytanii. Islamscy fanatycy drżą przed interwencją Izraela – twierdzi Jürgen Todenhöfer, niemiecki dziennikarz, który tworząc materiał o ISIS, spędził 10 dni w jego strukturach.

  Niemiec ryzykował życiem, by zdobyć unikalny dziennikarski materiał. Jego pobyt na terenach okupowanych przez islamskich terrorystów rzucił nowe światło na to quasi-państwo oraz sposób myślenia jego przywódców na temat jego przyszłości.

  Dowódcy terrorystów nie boją się przeciwników. Nieszczególnie przejmują się nalotami zachodniej koalicji, wymierzonymi w obiekty o znaczeniu strategicznym. Uważają, że zarówno Amerykanie, jak i Brytyjczycy nie mają pojęcia o tzw. partyzantce miejskiej, ani o taktykach walki terrorystycznej – twierdzi Todenhöfer w rozmowie z żydowskim dziennikiem „Jewish News”.

  – Jest na świecie tylko jeden kraj, którego ISIS boi się najbardziej. To państwo to Izrael. Terroryści uważają, że izraelska armia jest zbyt silna, by mogli ją pokonać. Islamiści wiedzą też, że żydowscy żołnierze potrafią doskonale radzić sobie w walce w mieście i bardzo skutecznie zwalczają partyzantkę – powiedział Todenhöfer w rozmowie z Sharonem Feinsteinem.

  Dziennikarz był pod wrażeniem tego, co zobaczył. Stwierdził, że Al-Kaida była przy Państwie Islamskim tylko małą, niewiele znaczącą, drobinką. Todenhöfer przyznał też, że ISIS nie ma w planach rozprawiać się z Izraelem w pierwszej kolejności, mimo że organizacja terrorystyczna niejednokrotnie odgrażała się Państwu Żydowskiemu.

  Jank 2 godziny temu
  Państwo Islamskie tak bardzo obawia się się Izraela, że ranni islamiści są leczeni przez Izrael na terenie okupowanych wzgórz Golan! Dobry żart 🙂

  Bombel 2 godziny temu
  Glupcy. Izrael to jest ISiS

  Real 2 godziny temu
  Pytam czym się różni USRael od Israela ? niczym to tylko część nazwy , tak rzeczywiście tymi krajami rządzą żydki . Natomiast na każde wezwanie amerykańscy chłopcy (rambo ) idą jak barany na wojnę .

  oczko 2 godziny temu
  Drży przed Izraelem – pewnie dlatego, że wśród wziętych w Iraku do niewoli bojowników ISIS znależli się też oficerowie mosadu – trwa afera z Irackiej prasie, a „na świecie” cicho sza…

  Gibli godzinę temu
  @Riffi – nie świadczy natomiast najlepiej o Tobie jeśli w tę desperacką akcję dziennikarza uwierzyłeś.

  Rififi 2 godziny temu
  To znakomicie świadczy o Mosadzie. Bo europejskie służby wiedzą tyle, ile zobaczą z samolotów. Chyba że jakiś desperat — niemiecki dziennikarz — z narażeniem życia się tam zakamufluje.

  malonek 4 godziny temu
  ISIS całą swoją potęgę zawdzięcza między innymi Izraelowi, który potajemnie wspiera islamistów przeciw władzy w państwach ościennych. Dlaczego, więc mieliby grozić sojusznikowi. W połowie listopada ubiegłego roku, Irackie wojsko podało wiadomość, że aresztowało izraelskiego pułkownika Yusi Oulen Shahaka, który walczył po stronie terrorystów ISIS. Aresztowany pułkownik wywodzi się brygady Golani – jest to elitarna jednostka piechoty zmechanizowanej Sił Obronnych Izraela. Jeszcze jakieś wątpliwości?

  underdog 4 godziny temu
  skoro ISIS jest finansowany przez Mojżeszowych to po co mają ich likwidować ?

  Rififi godzinę temu
  O, jaki dobrze poinformowany! Z takim nie podyskutujesz.

  Polubienie

 3. ~Das 1 godzinę i 25 minut temu
  Co zabojady boicie się mahometa na okładkę wrzucić?

  ~Bóg Mamon? 1 godzinę i 10 minut temu
  Bóg? Jak tak, to czyj, bo ta piramidka i jedno oko, to nie znaki chrześcijan.

  ~czas na myślenie 29 minut temu
  Bóg? jaki ? Czyj ? Obłudna masoneria! Ogarnijcie się Ludzie robicie wszyscy to czego oni oczekują! KTO? Zobaczcie filmik uważnie i cały! WEZWANIE DO PRZEBUDZENIA

  ~Zalosne 1 godzinę i 17 minut temu
  Zalosne. Tylko na tyle ich stac, na osmieszanie wlasnego boga. Nic dziwnego ze europa ginie na naszych oczach

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bog-z-kalasznikowem-na-pierwszej-stronie-rocznicowego-Charlie-Hebdo,wid,18082541,wiadomosc.html

  akt. 04.01.2016, 12:30

  Bóg z kałasznikowem na pierwszej stronie rocznicowego „Charlie Hebdo”

  • W środę trafi do sprzedaży specjalny numer „Charlie Hebdo”
  • Na okładce numeru Bóg z podpisem „Morderca nadal na wolności”
  • 7 stycznia 2015 roku doszło do ataku na redakcję „Charlie Hebdo”

  Ilustracja przedstawiająca Boga, z przewieszonym przez ramię kałasznikowem i podpisem „Morderca nadal na wolności”, znalazła się na pierwszej stronie francuskiego pisma „Charlie Hebdo”. Specjalny numer ma upamiętnić rocznicę zamachu na redakcję w Paryżu.

  Rocznicowe wydanie satyrycznego tygodnika w nakładzie miliona egzemplarzy trafi do sprzedaży w środę; dziesiątki tysięcy mają być dostępne za granicą.

  Według mediów w numerze ma się znaleźć pakiet ilustracji autorstwa rysowników, którzy zginęli w zamachu na redakcję rok temu, a także zewnętrznych współpracowników.

  7 stycznia 2015 roku bracia Kouachi dokonali ataku na redakcję znanego z karykatur Mahometa „Charlie Hebdo” w Paryżu. Sprawcy, deklarujący, że chcą pomścić proroka, zabili 12 osób, w tym pięciu rysowników pisma.

  Atak na redakcję rozpoczął serię zamachów we francuskiej stolicy; w ciągu trzech dni dżihadyści zabili 17 ludzi.

  W tydzień po zamachu do kiosków trafiło kolejne wydanie, nazwane „numerem ocalonych”, z nową karykaturą Mahometa; po policzku proroka płynęła łza, w rękach trzymał tabliczkę z napisem „Je suis Charlie”. Transparenty i tabliczki z tym hasłem miało ze sobą wielu uczestników antyterrorystycznych demonstracji, które odbyły się wówczas w Paryżu i na świecie.

  Pierwszy numer, który ukazał się po atakach, rozszedł się w nakładzie prawie 8 mln egzemplarzy. Miesiąc przed zamachem na redakcję sprzedaż wynosiła zaledwie 30 tys. egzemplarzy.

  Kulminacją tygodnia rocznicowych obchodów będą uroczystości zaplanowane na niedzielę w obecności prezydenta Francois Hollande’a, mające przypomnieć wielką manifestację przeciwko terroryzmowi, która przeszła ulicami Paryża 11 stycznia 2015 roku.

  ~Rizff1 2 godziny i 12 minut temu
  Żałośni żabojady to tyli i tylko tyle jako komentarz…Urągaj taki jeden z drugim a ci z turbanami was wyprostują a właściwie będą powalać na trotuary tak z 5 razy dziennie…i jeszcze podatkiem was obłożą

  ~jurek1959339 1 godzinę i 17 minut temu
  Jeśli chodzi o obłożenie podatkiem to nie jest wyłączna cecha tych z turbanami. Wszystkie religie ochoczo z tego korzystają.

  ~kristos2014 1 godzinę i 28 minut temu
  tępe żabojady mało wam jeszcze islsmistów? chcecie jeszcze żeby Katolicy was rozniesli? Francja przez tą żałosną redakcje będzie miała jeszcze problemy. i znów bedzie płacz …

  ~binio 1 godzinę i 16 minut temu
  za mało wam było w zeszłym roku? Boicie się muzułmanów więc opluwacie teraz chrześcijan? Pośmiejcie się z Izraelitów, a nie bo śmialibyście się sami z siebie , a tego nie wybaczyliby wam ortodoksyjni Ranini.

  ~Przemo 1 godzinę i 22 minut temu
  Niczego się nie nauczyli.

  ~csd 1 godzinę i 20 minut temu
  i am not charlie hebdo..moze teraz mnie uslysza.

  ~mirex 42 minut temu
  Ja też nie jestem… I’m not to…

  ~Stefan Sopel 1 godzinę i 10 minut temu
  no tchórze nie odważą się zbezcześci islamskiego boga bo bym im się isis znowu do d… dobrało więc nie ma jak znieważyć katolickiego Boga.

  ~Józef 1 godzinę i 13 minut temu
  Daleki jestem od popierania zamachów czy zamachowców ale obrazanie uczuc wierzacych osób w niewybrednym stylu, jaki dziennikarze z „Charlie …” uprawiali zasluguje równiez na potepienie. JE NE SUI PAS CHARLIE !!!

  ~wierzący inaczej 35 minut temu
  Ciekawe , że wierzący mają w kodeks wpisaną karalność uczuć religijnych , a niewierzący nie mają wpisanej karalności ich uczuć . Ci z definicji miłosierni katolicy są SAKRAMENTALNIE niemiłosierni !

  ~a szkoda gadać 1 godzinę i 18 minut temu
  I aby upamiętnić wydarzenia rysują karykatury i celują w uczucia innych religii. Może w proteście przeciw islamowi powinni rysować też karykatury buddy, hindu itd.. no pokazali im

  Polubienie

 4. ~Saceur 2 godziny i 32 minut temu
  Nie interesuje nas ile wydaje Rosja na wychowanie patriotyczne, nas interesuje ile wydają Polskie władze na wychowanie nie patriotyczne.

  ~mac 2 godziny i 16 minut temu
  Wychowanie patriotyczne wg. PO – likwidacja historii w szkole.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Rosja-przeznacza-na-wychowanie-patriotyczne-ponad-15-mld-rubli,wid,18082414,wiadomosc.html

  akt. 04.01.2016, 12:20

  Rosja przeznacza na wychowanie patriotyczne ponad 1,5 mld rubli

  • Rosja przeznaczy na wychowanie patriotyczne 1,66 mld rubli
  • Dokument zatwierdzający tę decyzję zamieszczono na stronie internetowej rządu
  • Rosyjskie władze chcą podnieść stopień odpowiedzialności obywateli za losy państwa

  Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym na wychowanie patriotyczne obywateli w okresie od 2016 do 2020 roku przeznacza się 1,66 mld rubli czyli ok. 22,5 mln dolarów. Dokument zamieszczono w weekend na stronie internetowej rządu.

  Rosyjskie media informują, że większość środków (1,57 mld rubli) będzie pochodzić z budżetu federalnego; zostaną one przeznaczone na stworzenie systemu patriotycznego wychowania obywateli.

  System ten ma odpowiadać „współczesnym wyzwaniom i zadaniom rozwoju kraju, a także społeczno-wiekowej strukturze społeczeństwa” – wynika z dokumentu.

  Zaznaczono, że celem polityki państwa w sferze wychowania patriotycznego „jest stworzenie warunków do podniesienia odpowiedzialności obywateli za losy państwa, podniesienia poziomu konsolidacji społeczeństwa na rzecz wypełnienia zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa narodowego i ciągłego rozwoju Federacji Rosyjskiej”.

  Realizacja programu, jak napisano w dokumencie, pozwoli na rozwijanie w Rosjanach zainteresowania literaturą, muzyką, naukami humanistycznymi, a w młodzieży – „poczucia dumy, szacunku dla symboli państwowych i historycznych świętości Ojczyzny”.

  Program, jak napisano w rozporządzeniu, jest skierowany do wszystkich grup społecznych i wiekowych z jednoczesnym zachowaniem priorytetu wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży.

  ~Krzychu 2 godziny i 28 minut temu
  Nie lubieruskich, ale brawo za tę decyzję! Unja Polsce by na coś takiego nie pozwoliła.patriotyzm w lewackiej UE to przestępstwo

  ~o matko 1 godzinę i 33 minut temu
  Pan Putin robi to co uważa za stosowne,madre i korzystne dla swojego kraju a u nas co?schetyna ,petrus…walczą w „obronie demokracji”z namaszczeniem ubekow i euro lewakow

  ~Human 2 godziny i 27 minut temu
  Będą produkować mięso armatnie i ciemny naród. Kaczyńskiemu też to się śni. Ale nie z nami takie numery!

  Polubienie

 5. Logika i ekonomia, itd. a „pro-polskosc i pro-patriotycznosc” PIS, przyklad dla naiwnych:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/niewazne-czy-ukraina-odda-nam-4-mld-zlotych-wysoki-urzednik-pis-owskiego-msz


  Przemysław Żurawski vel Grajewski, fot. youtube.com

  Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych – wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 11:11:02

  Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Gabinetu Politycznego ministra spraw zagranicznych z ramienia PiS, uważa, iż nie należy zwracać uwagi na to, czy Ukraina odda 4 miliardy złotych, które otrzyma od Polski w ramach otwarcia linii kredytowej.

  Wypowiedź Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, który bagatelizował kwestię zwrotu przez Ukrainę 4 miliardów złotych, padła w toku dyskusji na portalu społecznościowym Facebook. Na profilu członka Gabinetu Politycznego ministra spraw zaganicznych Witolda Waszczykowskiego (PiS) wywiązała się dyskusja na temat udzielonego Ukrainie kredytu:

  „Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda – warto zainwestować” – pisze Żurawski vel Grajewski.

  https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/1507753_1197480900265526_2255675514934668269_n.jpg?oh=ab8aebac31267c3ca74e30006613f576&oe=571BC0D7&__gda__=1464464353_4c840a7141a88b0d98fb21854d69fe65

  Z kolei w innej części dyskusji wysoki urzędnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaprzeczył, by państwo ukraińskie przejęło kiedykolwiek część polskich ziem lub mienia. Według Żurawskiego vel Grajewskiego polskie Ziemie Południowo-Wschodnie zagarnęła nie sowiecka Ukraina, a Rosja:

  „Nic mi nie wiadomo, by państwo ukraińskie zagarnęło jakiekolwiek ziemie czy majątek Rzeczypospolitej czy to w 1939 czy kiedykolwiek indziej. Zawsze czyniło to imperium rosyjskie” – pisze Żurawski vel Grajewski.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezydent Ukrainy uhonorował armię, która napadła na Polskę 17 września 1939 roku [+VIDEO]

  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1451416_1197480903598859_8101650568205981076_n.jpg?oh=583e1a093d78eb799ffd6b423c59b78e&oe=570B8819&__gda__=1459322995_55a1dbc96da5e64b0d1c5de346c7d566

  Facebook.com / Kresy.pl

  rebeliant80:
  04.01.2016 12:07
  Żurawski albo Grajewski to typowy amerykański włazidup, a przy tym tępy rusofob i ignorant historyczny oraz polityczny, obecność takiej osoby w rządzie bardzo źle świadczy o gabinecie Beaty Szydło

  mesua:
  04.01.2016 12:18
  100/100 niestety muszę się zgodzić :-(.

  krok:
  04.01.2016 12:38
  Nieważne, czy oddadzą nam dług ? A czy cokolwiek jest dla niego ważne, oprócz robienie na siłę z ruska wroga i pisanie antypolskich hasełek ? Pytanie oczywiście retoryczne, bo od takich ludzi nie spodziewam się logicznej odpowiedzi. Kradzież pieniędzy Polaków na prowadzenie polityki USA, poprzez parobów z ukrainy – ja to tak nazywam, bo to pożyczka, nie inwestycja. A pożyczkę trzeba spłacać.

  polski_Pan:
  04.01.2016 12:51
  Zdarzyło mu się niedawno opublikować pod swoim nazwiskiem opublikować całkiem przytomną analizę na temat obronności (pytanie kto pisał?) już miałem poprawic swoje zdanie na jego temat a tu proszę: masz babo taki placek …..

  zefir:
  04.01.2016 12:53
  To prawda,że członkowstwo vel Grajewskiego w gabinecie politycznym MSZ to niewybaczlna kompromitacja nie tylko Ministra SZ ale również gabinetu rządowego p.Premier Szydło.Mam nadzieję,że ten polityczny idiota szybko dostanie kopa w niebyt z MSZ. Vel Grajewski bagatelizując ewentualną utratę przez Polskę ok.4mld zł z kredytowego swapu tylko potwierdza swą szkodliwość w MSZ,swą ignorancję polskich interesów,genetyczną banderofilię i rusofobię kosztem wymiernych interesów Narodu Polskiego.Ten vel,pasożyt i szkodnik polskich interesów winien być trzymany z daleka od wpływu na polską politykę,w szczególności MSZ.Inną,równie niezrozumiałą sprawą jest promowanie przez polskojęzyczne media takiej vel gangreny.

  UPAdlina:
  04.01.2016 13:09
  ta franca to bezdyskusyjny szkodnik i zdrajca ale minister spraw zagranicznych waszczykowski to ta sama liga, więc nie ma zdziwienia!! Wykonują rozkazy panów zza oceanu i zrobią wszystko, aby zasłużyć na pochwałę z ich strony! Nawet jeżeli to co robią szkodzi Polsce!! Ci ludzie u władzy są tragedią dla tego narodu!!

  MP:
  04.01.2016 13:20
  żurawski dup grajewski albo pewnikiem jakiś cukierkranz albo innen szmul to wyjątkowy obwisły organ.Jesli ten nasz kato-narod-PIS nie zutylizuje takich obwisłych organów jak ten to JUDEOPOLONIA jak malowana+BĘDZIEMY MUSIELI RŻNĄĆ TZW.UKRAIŃCÓW.Nie ma tego złego LWÓW musi wrócić do nas.===CHĘDOŻYĆ UPAdlinę-bandera pedał i faszystowski dupek

  Wilno:
  04.01.2016 13:21
  Pozycja polskich elit jest od dawna wiadoma, każdy rozumiał, że tu bardziej chodzi o sponsorowanie, a nie kredytowanie.

  Kros:
  04.01.2016 13:28
  To się w głowie nie mieści. Co za idiota ! W normalnym kraju taki gość poleciałby z urzędu „na zbity pysk”. Nigdy więcej nie znalazłby zatrudnienia w żadnej państwowej firmie/ urzędzie. No chyba jako cieć.

  tagore:
  04.01.2016 14:14
  Przynajmniej wiadomo dlaczego jest na otarcie łez doradcą i stracił realny wpływ na bieg wydarzeń, wniosek o ekstradycję Karkocia dobrze koresponduje z jego wizjami. tagore

  adamgosc:
  04.01.2016 15:03
  Nowy serwis z au.kcjami na którym można kupić np Laptopa za 20 złotych http://www.dr.tl/948acc Polecam serwis, póki co mało użytkowników i łatwo się wygrywa 🙂 Ja wylicytowałem nowy telewizor smart za 169 złotych 🙂

  gotan:
  04.01.2016 16:11
  Żurawski vel coś tam….to ten sam co podpisywał listę dla neobanderowców wraz z Waszczykowskim…Poza wyrazistym wąsem, w pale ma tylko układ proOUNowski. W samej rzeczy jako „członek szczególnego gabinetu” może wyrokować,że 4 miliardy zł to na wieczne oddanie.Konsekwencji nie poniesie bo to nie są jego pieniądze! Takich wolnych myślicieli i sprzedawczyków w naszym państwie nie brakuje. Proszę prześledzić wcześniejszą działalność jegomościa i jego wypowiedzi dotyczące Polskiego interesu na Ukrainie i już wiemy kto zacz. Tu żadne inwektywy pod adresem tego vel coś tam ,niczego nie dadzą ….każdy kto chce odreagować(pisząc) ,może wylać pomyje na jego tępy łeb…i tyle. Sposobem,który mógłby przynieść efekt,to metoda Józefa Piłsudskiego…Ale to były inne czasy.Gdzie ścigano wszystkie kurwy i złodziei. Panie vel,,zasłanianie się powstrzymaniem Rosji to pańskie imaginacje. A któremu to oligarchie taki pieniądz wpadnie do kieszeni?…

  pro_fide:
  04.01.2016 16:44
  Teraz po tej wypowiedzi wysokiego rangą przedstawiciela msz ukraińcy ,,bankowo” nie zwrócą tej pożyczki

  Scorpio:
  04.01.2016 16:53
  Co ten obesrany, plugawy, pro banderowski szmaciarz robi w polskim rzadzie. Wypier..lic na zbity pysk tego szkodnika i karalucha. Nie powinno byc miejsca dola takich osob. Kogo ten PIS mianuje na stanowiska??? Ten szkodnik powinnien byc natychmiast zwolniony!!!!! Panie ministrze Waszczykowski czy pan popiera takie poglady swojego podwladnego, bo jesli tak to pan tez powinien byc natychmiast zwolniony ze stanowiska.

  gniezno:
  04.01.2016 18:05
  oto jest odpowiedź na pytanie roberta winnickiego „z czego ukraina odda nam pieniądze” otóż nie odda ale i tak warto inwestować w tą „przyjażń”

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/doradca-waszczykowskiego-warto-poswiecic-swiadczenia-dla-polakow-na-wyspach-w-imie-obrony-przed-rosja


   Przemysław Żurawski vel Grajewski. Fot. youtube.com

   Doradca Waszczykowskiego: warto poświęcić świadczenia dla Polaków na Wyspach w imię obrony przed Rosją
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 13:01:34

   Zdaniem dr Żurawskiego vel Grajewskiego, doradcy ministra spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski niepotrzebnie złagodził swoje stanowisko ws. świadczeń dla Polaków w Wielkiej Brytanii, ponieważ takie ustępstwo zwiększyłoby polskie szanse na osłonę militarną przed Rosją.

   „Uważam, że najważniejsze jest bezpieczeństwo państwa. Sytuacja międzynarodowa jest zła i musimy pilnie zadbać o militarną osłonę Polski, co jest warte swojej ceny” – powiedział dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski w rozmowie z „Super Expressem”.

   Zdaniem doradcy szefa polskiego MSZ, Witold Waszczykowski niepotrzebnie złagodził wymowę swojej wypowiedzi dla agencji Reuters, w której miał stwierdzić, że w zamian za poparcie Brytyjczyków dla baz NATO w Polsce nasz rząd może się zgodzić na pewne ustępstwa w sprawach socjalnych dla Polaków na Wyspach.

   Przeczytaj: Polska ustąpi Wielkiej Brytanii w sprawie świadczeń dla Polaków w ich kraju w zamian za bazy NATO

   „Czy ta cena byłaby wygórowana? Moim zdaniem nie, gdyż nie chodziło o pozbawienie Polaków na Wyspach przywilejów, jak to jest przedstawiane. Chodziło o pozbawienie możliwości wysyłania świadczeń na dzieci przebywające w Polsce” – stwierdził Żurawski vel Grajewski. Jego zdaniem, w związku z sytuacją międzynarodową, w tym działaniami Rosji na rzecz zbrojeń i groźbą wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, należy szukać kompromisu. Politolog podkreśla, że obecność Wielkiej Brytanii w Unii „jest istotnym interesem Polski”: „I możliwość powiedzenia przez rząd Camerona, że jakieś sukcesy odnosi, żeby przekonać swoich obywateli do pozostania w UE, jest także w interesie Polski. Unia bez Londynu to słabsze więzi transatlantyckie, słabsze stanowisko UE wobec Rosji itd.”

   Żurawskie vel Grajewski powiedział, że przetargi polityczne muszą zawierać pewien element kompromisu i gotowości do zapłacenia ceny politycznej, zaś inne podejście „jest naiwnością, przedszkolnymi dywagacjami”. Uważa, że w tym przypadku „zyski przeważają nad ceną”.

   „Czy wyjście Wielkiej Brytanii z UE leży w naszym interesie i warto je zaryzykować? Otóż leży i Unia powinna wspomóc tę część brytyjskich elit, które chcą w UE pozostać. Nawet jeżeli będzie to coś kosztowało” – powiedział politolog.

   PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych – wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ

   Se.pl / wpolityce.pl / Kresy.pl

   tagore:05.01.2016 14:12
   Pan Żur-Graj chyba skończy jak Kowal ,wyraźnie za dużo mu się wydaje. tagore

   pro_fide:05.01.2016 14:15
   a ten dalej brnie w swoje brednie, żałosny żurek-grajek

   rebeliant80:05.01.2016 15:47
   Miejmy nadzieję, że ten osobnik zostanie niedługo wyrzucony z rządu, bo takie wypowiedzi nie mogą padać z ust polskich polityków, a tym bardziej członków rządu

   KazimierzS:05.01.2016 15:47
   Żur – Graj : darmo dawajmy US, UA, UK. A nie całkiem darmo! – płaćmy za ich obiecanki !!

   krok:05.01.2016 16:48
   Nie lubię oceniać po wyglądzie, lecz czy tak idiotycznego wąsa może mieć osoba normalna ? Polska 35 milionów obywateli, żeby przez tyle lat, nie było na horyzoncie rozsądnego polityka. Sama wypowiedź poświęcenie Polaków dla jakiś tam idei dyskwalifikuje żurka jako polityka. Nie ma dla takich miejsca na naszej scenie politycznej.

   zefir:05.01.2016 16:56
   Przyznam,że nie chwytam co gra we łbie temu velowi Grajewskiemu.Przecież NATO to obronny związek militarny uczestniczących w nim indywidualnych krajów.To czy W.Brytania pozostanie,czy nie pozostanie w UE,nie ma istotnego znaczenia dla zupełnie odrębnego związku-paktu NATO.O jakim osłabieniu transatlantyckich związków bredzi ten vel tumi-Graj…?Twarda,czy miękka obrona interesów socjalnych Polaków na Wyspach”? Vel-Grajek & Żur opowiada się za miękką obroną i olewa istotne interesy rodaków na Wyspach,w interesie baz NATO na terytorium Polski.Ale przecież wszelkie bazy NATO na Wschód od rz.Łaby zależne są od zupełnie innych międzynarodowych uregulowań i porozumień.CZy vel również olewa te porozumienia? Jeśli tak to w oparciu o jakie podstawy militarne?Zajebisty wąs ser Vela,a nawet przy wsparciu kupy,sorry pół kopy wojska JKMości w pribałtyku to przecież śmiech na Kremlu.Pusty durny łeb tego Vel-Żura jest zwyczajnie niekompetentny i niebezpieczny.Jego jedyną paranoiczną siłą napędową jest rusofobia,którą sili się porazić Polaków,których interesy ma w głębi swego śmierdziela i d.pska,przedkładając je nad interesy bandersukinsynów i potomków,oraz żyjących jeszcze morderców i ludobójców z OUN-UPA z ukraińskiej swołoczy.Szefie MSZ,litości,pozbądż się ze swego otoczenia,płatnych lecz astronomicznie durnych doradców,w stylu paranoika vel-Graja.

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/waszczykowski-przedstawi-zalozenia-polityki-zagranicznej

   Waszczykowski przedstawi założenia polityki zagranicznej
   Dodane przez wachmistrz_Soroka
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 14:02:28

   Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przedstawi dziś na forum rządu założenia polskiej polityki zagranicznej w 2016 r.

   „Większa część tego dokumentu dotyczy problemów bezpieczeństwa Polski, ponieważ tego wymaga sytuacja międzynarodowa” – powiedział minister Waszczykowski jeszcze przed rozpoczęciem posiedzenia rządu.

   Politycy obozu rządzącego zapowiadają, że w związku z sytuacją międzynarodową, założenia polskiej polityki zewnętrznej będą skupiać sie na kwestiach bezpieczeństwa.

   – Jest to na pewno czas redefinicji nasze polityki w Unii Europejskiej, na zwrócenie uwagi kto Polskę traktował i traktuje w sposób suwerenny, nie podmiotowy, a kto Polskę traktował jak – można powiedzieć – młodszego brata. Ta sprawa także musi być przedmiotem naszej analizy i domagania się wyjaśnień, traktowania podmiotowego w UE, przede wszystkim w naszych relacjach z Niemcami. Na pewno tych wyzwań jest sporo. Sytuacja na świecie i w UE ulega zmianie. Wybory parlamentarne i prezydenckie zmieniły pewne priorytety polskiej polityki zagranicznej. Musimy wypracować pewną strategię, która pozwoli nam w pewien sposób zredefiniować naszą politykę zagraniczną – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

   radiomaryja.pl/KRESY.PL

   rebeliant80:05.01.2016 15:43
   Tutaj nie ma czego przedstawiać, bo znając tego pana polska polityka zagraniczna będzie się opierać na: wchodzeniu w odbytnicę Amerykanom (to samo w przypadku Ukrainy), szczekaniu na Rosję i zgrywaniu niezależnego państwa w kontaktach z państwami UE.

   cyna:05.01.2016 16:36
   A z kim wg ciebie Polska powinna umacniać sojusze, z niemcami i rosja? Może powinniśmy przystać na plan Merkelowej i przyjąć muslimów, później pozwolić na nowy pakt Ribbentrop Mołotow? Otóż najlogiczniejszym jest sojusz z USA i Chinami dopóty ci dwoje nie rozpoczną ze soba wojny i Wyszechrad ale żeby wyszechrad doszedł do skutku i nie został wysadzony przez niemców jak heksagonale to Polska potrzebuje gotówki na zbrojenia a z UE na taka nie ma co liczyć.

   Polubienie

 6. Spór o Trybunał Konstytucyjny w Polsce – Max Kolonko Mówi Jak Jest

  Oburzony imigrant w Niemczech : gdzie jest moje 2 tys. euro?! WIDEO

  Ziemkiewicz o „zamachu” na trybunał konstytucyjny, o Janie Burym i Tomaszu Lisie. MOCNE!!!

  Ziemkiewicz o „zamachu na demokrację” i o „majdanie” w Warszawie! NIEZŁY UBAW!!!

  Rafal Ziemkiewicz masakruje „obroncow” demokracji i PO

  Ziemkiewicz o straszeniu PiSem oraz zagranicznej szczujni Gazowni Wyb. SUPER!!!

  Cała prawda o KOD

  Wipler ujawnia wielką aferę związaną z Ryszardem Petru

  Stanisław Piotrowicz MASAKRUJE odrywane od koryta polityczne świnie!!!

  Robert Winnicki o ustawie medialnej

  Robert Winnicki (Kukiz’15) o lobby niemieckim w polskim Sejmie

  Paweł Kukiz mówi całą prawdę i masakruje TVN

  Robią nas w konia: Ryszard Petru i NowoczesnaPL -na czym polega szwindel #117

  Polubienie

  • http://prostozmostu.net/kraj/dziadek-lidera-kod-zwalczal-zolnierzy-wykletych

   Dziadek lidera KOD zwalczał Żołnierzy Wyklętych

   5 stycznia 2016 15:30:00

   Dotychczas niewiele było wiadomo o rodzinie Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji i jednego z organizatorów prounijnych protestów. Biuletyn IPN ukazuje jednak zaskakujące informacje – dziadek Mateusza Kijowskiego, Józef, był aktywnie zaangażowany w zwalczanie Podziemia Niepodległościowego po wojnie.

   Od 1946 r. w SL. 01.09-25.09.1939 uczestnik kampanii wrześniowej w szeregach Wojska Polskiego. Od 02-07.1944 r. żołnierz BCh na Lubelszczyźnie. „Po zakończeniu działań wojennych jako oficer WP walczył z bandami nacjonalistycznymi, zabezpieczał państwowe akcje polityczne i gospodarcze”. Od 06.1948-12.1956 kierownik działu i wykładowca w Centralnej Rolniczej Spółdzielni „SCh” w Warszawie. 12.1956-06.1965 sekretarz ZG Związku Zawodowego Pracowników Handlu i Spółdzielczości. Od 06.1965 do 12.1971 prezes Zarządu Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej „Gromada”. Od 12.1965 przewodniczący RG LZS. Od 21.03.1976-18.07.1983 poseł na Sejm PRL VII-VIII kadencji. Wiceprezes WK FJN w Olsztynie, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Olsztynie. Zmarł 18.07.1983. Źródła: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 863; T. Mołdawa, Ludzie władzy, 1944-1991, Warszawa 1991. – czytamy w biuletynie Instytutu Pamięci Narodowej.

   „Nacjonalistycznymi bandami” komuniści określali najczęściej żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Narodowcy po wojnie byli zwalczani z wyjątkową zawziętością, gdyż stanowili najbardziej nieprzejednany element oporu wobec „władzy ludowej”.

   Jak na ironię losu, wnuk Józefa stał się obecnie twarzą antyrządowych protestów. Podobnie jak jego przodek, również postanowił aktywnie bronić „demokracji” i odwoływać się do zagranicznych wzorców, przodujących w światowym postępie.

   źródło: niezwykle.com/IPN

   Nathan Forrest · Genera porucynik w firmie Armia Stanów Skonfederowanych
   Czyli dziecko trzeciego sortu.

   Jadwiga Danuta Grzybowska · Pool Live Tour
   Mało tego ,że dziecko trzeciego sortu to jest DYKTATOREM ponieważ uważa swoją rację za świętą co się nie mieści w granicach demokracji świadczą o tym blokowanie ludzi o odmiennym zdaniu.Jeśli chodzi o wolność słowa to ja tu czegość nie rozumię wszyscy na wszystkich bluzgają mowią co chcą zmyślają niestworzone rzeczy,i jakoś nikt im gęby nie zamyka ani nie karze.Żyjemy w takiej wolnej amerkance.

   Józef Wojtkowski · Biała Podlaska
   Zapłac dzieciom alimenta. Wypełnij podstawowe obowiązki wobec dzieci. Bądż męzczyzną a nie chłoptasiem z kucykiem Dobry przykład KOD-owca.

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lis-mamy-wielki-gwalt-na-polsce

   Lis: Mamy wielki gwałt na Polsce
   Dodane przez wachmistrz_Soroka
   Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 12:12:42

   Zdaniem Tomasza Lisa III RP to najlepsze państwo jakie Polacy kiedykolwiek mieli.

   Tomasz Lis w swoim ostatnim komentarzu w tygodniku „Newsweek” wierdzi, że mamy w Polsce do czynienia z gwałtem na demokracji.

   „Mamy do czynienia z wielkim gwałtem na Polsce, demokracji i na państwie prawa. Ale również, i absolutnie nie można tego bagatelizować, z brutalnym gwałtem na polszczyźnie” – pisze Lis.

   Lis porównuje Jarosława Kaczyńskiego do Nerona.

   „Nasz Neron, przebierając rączkami, siedzi w pierwszym sejmowym rzędzie i z rozkosznym uśmieszkiem patrzy, jak krok po kroku jego żołnierze demolują najlepsze państwo, jakie Polacy kiedykolwiek mieli. Żołnierze mówią z sejmowej trybuny niby do posłów i do widzów, ale to tak przy okazji. Prawdziwy adresat tego popisu arogancji, buty i prostactwa jest jeden. Neron. To dla niego ten show, to jemu żołnierze zapewniają rozrywkę” – pisze Lis.

   Naczelny agitator z „Newsweeka” stwierdza, że „polszczyzna żołnierzy, właściwa im poetyka to wykwit językowego szalbierstwa”.

   „Dialektyka oprawców, żadnej dystynkcji w rozumowaniu, łańcuchy tautologii, parę pojęć jak cepy, jak pisał poeta. Pisał o oprawcach z epoki, która – wydawało się – minęła. Ale właśnie wraca. Wraca stara epoka, stara retoryka, wracają stare propagandowe chwyty” – pisze Lis.

   „Newsweek”/Stefczyk.info/KRESY.PL

   zefir:04.01.2016 14:12
   Ten wypierdek komuszego rodu zwany Lisem wcale nie wygląda na giganta w sprawach seksu,tym bardziej w sprawach gwałtów.Ta redaktorska łajza dodaje sobie w ten sposób animuszu,samopodnieca się samogwałtem w sprawach korytowej polskości,licząc na zdegenerowany aplauz.Ten lewacki prymityw ucieka się ze swej wściekłości,nieporadności i nieudolności nawet do Nerona,wcielając się w pseudowartości propagandy bliskiego mu herr Goebelsa,pewnie patrona Newsweeka-wraca stara epoka,stara retoryka,wracają stare propagandowe chwyty Lisa.

   rebeliant80:04.01.2016 15:34
   O tym osobniku zostało już napisane i powiedziane wszystko, teraz tylko ciekawi mnie gdzie też nasz niezależny i obiektywny dziennikarz będzie bronił prawdy i demokracji

   Kmicic:04.01.2016 15:35
   Boli go qrwa, boli 😀

   UPAdlina:04.01.2016 19:05
   no nie można spokojnie słuchać tej szubrawej zdradzieckiej kanalii!! Rządy POje..ańców były czymś najlepszym co spotkało Polskę??!! Nic tylko napluć w ten zdradziecki pysk i wymierzyć parę fleków!!!!!

   mopveljerzyjj:04.01.2016 21:50
   „To, co się dzieje, te wszystkie zamieszki, manifestacje, to jest także kapitał zagraniczny. Co miałem na myśli? Miałem na myśli Ringer Axel Springer – kapitał niemiecki – ponieważ widzę Tomasza Lisa z tubą wrzeszczącego pod parlamentem jak medialny kundel” – stwierdził Kolonko.

   pympyrymszym:04.01.2016 22:56
   kiedyś spotkałem tę k. w muzeum narodowym (w dzień wolny od opłat wejściowych:) …i tak dziś tego żałuję …to była by piękna sceneria!

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/prawie-20-tys-zl-miesiecznie-emerytury-dla-pulkownika-nadzorujacego-sledztwo-smolenskie

   Prawie 20 tys. zł miesięcznie emerytury dla pułkownika nadzorującego śledztwo smoleńskie
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 10:10:12

   Dziennik „Fakt” dotarł do listy wojskowych emerytów, z której wynika, że prokuratorzy wojskowi mogą liczyć na uposażenia większe, niż generałowie z wieloletnim stażem – w tym na misjach za granicą.

   Najwyższą emeryturę, w wysokości 19, 749 zł miesięcznie pobiera pułkownik Zenon Serdyński, który m.in. nadzorował śledztwo smoleńskie po odejściu z prokuratury, w atmosferze skandalu, generała Krzysztof Parulskiego. Odszedł na emeryturę w kwietniu 2015 roku. Aż 14,827 zł wspomnianej kwoty stanowią stałe dodatki. Sam Parulski może liczyć na emeryturę w wysokości ok. 18 tys. złotych.

   Na drugim miejscu znalazł się pułkownik, który niegdyś akta dotyczące współpracy z wywiadem wojskowym dał do wglądu oskarżonemu o szpiegostwo Józefowi Oleksemu. Kolejne miejsce zajął inny pułkownik, były wizytator w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej. Jako jeden z dwóch z tej listy nie odszedł ze służby dobrowolnie, ale został z niej usunięty.

   Generał znalazł się dopiero na czwartym miejscu. To jeden z najmłodszych emerytowanych oficerów wojskowych. Ma 55 lat i miesięcznie pobiera świadczenie w wysokości 18241 zł. Dalsze miejsca zajmują prokuratorzy wojskowi, a dopiero 13 jest gen. Mieczysław Bieniek, który m.in. dowodził wielonarodowa dywizją w Iraku. Znani generałowie Waldemar Skrzypczak i Czesław Piątas znaleźli się w końcu trzeciej dziesiątki tej listy.

   Najstarszy wojskowy emeryt ma 74 lata, a najmłodszy – 53.

   Fakt24.pl / Kresy.pl

   polski_Pan:05.01.2016 12:27
   Potem się dziwią że nie ma pieniędzy na obronę przeciwlotniczą , śmigłowce, remonty , amunicję itp. Za dużo z budżetu MON idzie na te rozdmuchane emerytury dla młodych.

   Polubienie


 7. Dawid Wildstein

  Dawid Wildstein: rozpad Unii Europejskiej zagrożeniem dla Polski
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 10:10:27

  Publicysta Forum Żydów Polskich, a także takich mediów jak Niezalezna.pl i „Gazety Polskiej” martwi się wzrostem znaczenia sił podważających zasadność istnienia Unii Europejskiej w obecnym kształcie.

  W tekście, który ukazał się na portalu Wirtualna Polska, Wildstein upatruje zagrożenia w fali migrantów. Jednak Wildstein obawia się równie, źe Unia Europejska nie przetrwa w obecnym kształcie:

  „I nie chodzi tylko o samych migrantów, ale i o nastroje, jakie wywołują. Front Narodowy z Marine Le Pen rośnie we Francji w siłę. To bezpośrednie zagrożenie dla UE, a zwłaszcza dla Polski, bowiem jest to partia będąca właściwie oficjalnie ekspozyturą interesów Putina” – czytamy w tekście Wildsteina. Front Narodowy jest wschodzącą siłą na scenie politycznej Francji, otwarcie podważa on obecny porządek europejski, oparty na istnieniu UE w obecnej formie.

  W dalszej części tekstu Wildstein podejrzewa Władimira Putina o prowokowanie antypolskich nastrojów na Ukrainie oraz odmawia celowości wojnie o integralność terytorialną Ukrainy, jaka toczy się w Donbasie:

  „Tak się złożyło, że 2015 rok żegnałem na froncie w Doniecku. W zamarzniętych okopach, wśród oblodzonych wraków czołgów, gruzów domów. Widzę złość i desperację chłopaków w związku z tą, trwającą już kolejny rok, bezsensowną wojną. Sytuacja – wiele na to wskazuje – dąży do przesilenia i nastąpi ono właśnie w 2016. A jego konsekwencje będą także naszymi” – pisze publicysta Forum Żydów Polskich, a także autor takich mediów jak Niezalezna.pl i „Gazeta Polska”. Wcześniej Dawid Wildstein nie ukrywał, że sympatyzuje z kijowską stroną konfliktu.

  wp.pl / Kresy.pl

  pympyrymszym:
  04.01.2016 10:18
  kolejna dynastia…

  cyna:
  04.01.2016 10:29
  Przede wszystkim zydki obawiaja się o swoje żywoty i stąd ten lament

  MP:
  04.01.2016 11:02
  żyd WILDSTEIN szczeka karawana jedzie dalej.Pijak wildstein jak ma przed sobą dyskutanta w postaci G.BRAUNA,obsrywa gacie podkula ogon i z jazgotem spierdala do obowiązków.(YOU TUBE -KLUB RONINA)ale jak golnie zydek koszernej setunię to robi się agresywny,i atakuje przy stoliku w restauracji narodowych publicystów nie zważając na obecność żon,kobiet…Typowy talmudyczny osobnik rasy panów,najbardziej faszystowskiej szowinistycznej i ksenofobicznej.Niedługo zastępy dziennikarzy spod cycków T.SAKIEWICZA(GADŻETA PHOLSKA)zastąpi dziennikarskich folksdojczów niedawnej ekipy,i wtedy to ZERO WILDSTEIN może nawet tam dostanie jakieś buty do czyszczenia i dopiero wtedy będziemy mieć ”narodowe media”Jedne żydy pchną innych żydów mniej lub bardziej podrabianych

  jaroslaus:
  04.01.2016 11:31
  ten pejsaty komisarz powinien nie stać w okopie „za chłopakami” tylko ruszyć koszerną rzyć, wziąć pepeszę i iść walczyć „za samostijną”. A co do jego poglądów – no cóż – masońskie poglądy tate zioną z synka, zioną. żyd + EU = zagłada narodów.

  rebeliant80:
  04.01.2016 12:03
  Jeśli PiS chce uchodzić za partię pro polską, to musi się pozbyć ze swojego środowiska takich ludzi jak ten Żyd, pytanie tylko, czy jest taka wola i czy przypadkiem stanowisko tego osobnika nie jest także stanowiskiem przynajmniej części polityków Prawa i Sprawiedliwości

  Polubienie


  • George Soros. Fot. flickr.com

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polscy-zydzi-oburzeni-wypowiedzia-kukiza-nt-sorosa&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

   Polscy Żydzi oburzeni wypowiedzią Kukiza nt. Sorosa
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Wtorek, 22 grudnia 2015 o godz. 21:09:03

   Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP wyraził swoje oburzenie z powodu wypowiedzi Pawła Kukiza nt. finansowania KOD przez „żydowskiego bankiera”. „To, że bankier Soros jest żydowskiego pochodzenia, to nie moja wina” – stwierdził lider Kukiz’15.

   „Wyrażamy głębokie oburzenie z powodu wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczącej finansowania Komitetu Obrony Demokracji przez „żydowskiego bankiera”. Po raz pierwszy po demokratycznych wyborach ‘89 roku polityk zasiadający w parlamencie, były kandydat na prezydenta, w tak jednoznaczny sposób używa antysemickiej retoryki” – napisano w oświadczeniu.

   Przeczytaj: Paweł Kukiz: Żydowski bankier opłaca marsze KOD

   W dokumencie zaznaczono, że w ostatnim czasie w sposób „niepokojący” nasiliło się stosowanie antysemickich haseł, przy czym powołano się m.in. na spalenie kukły podczas manifestacji we Wrocławiu. Przypomniano o pozytywnych wypowiedział prezydenta Dudy pod adresem Żydów podczas spotkania chanukowego, a ponadto stwierdzono, że wypowiedź Kukiza wstrząsnęła środowiskiem polskich Żydów.

   Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP w swoim oficjalnym stanowisku domaga się reakcji ze strony prezydenta Dudy i premier Szydło: „Oczekujemy, że polskie władze nie będą milczeć i stanowczo potępią ekstremistyczne, antysemickie wypowiedzi”.

   Zdaniem Kukiza, zarzuty te są całkowicie bezpodstawne. „Oskarżenie mnie o antysemityzm nadaje się do oskarżenia tych, którzy mnie o ten antysemityzm oskarżają” – twierdzi polityk przypominając, że dokumentował m.in. cmentarze żydowskie na Kresach, a od dłuższego czasu utrzymuje „kontakt z Żydami z Izraela”.

   „Byłoby świetnie, gdyby Związek Gmin Żydowskich nie zrażał do siebie Polaków, którzy chcą doprowadzić do pojednania polsko-żydowskiego” – stwierdził Kukiz. Zwrócił się również do autorów dokumentu, by jeszcze raz przesłuchali jego wypowiedź na temat George’a Sorosa i przeczytali opinie na jego temat.

   „A to, że bankier Soros jest żydowskiego pochodzenia, to ja nie jestem temu winien” – stwierdził Kukiz.

   PAP/ wpolityce.pl / Kresy.pl

   Leszek1:
   22.12.2015 22:30
   Zwiazek Gmin Zydowskich uwaza, ze stwierdzenie iz Zyd jest Zydem, jest wyrazem glebokiego, wprost ekstermistycznego antysemityzmu. Pewnie sie szalejem obzarli.

   malkontent:
   23.12.2015 00:03
   To, że powiedział kto jest kim to coś złego??? to co na kurę ma mówić słoń czy koń ??? wszystkich żydów coś uraża ale jakos nie słyszałem ich protestu na temat używania nazewnictwa ” Polskich obozów zagłady ” , czy innych odmian tego określenia ale zawsze w nich polskich :-((( to typowy związek gmin :-(((

   jaroslaus:
   23.12.2015 00:18
   żydkom nie podoba się, że Kukiz POWIEDZIAŁ PRAWDĘ – niech obrzezańcy wytłumaczą się z ponad 50% ŻYDOWSKICH generałów NKWD w 1936 r., i prawie 40 % żydowskiego kierownictwa w NKWD w 1937 r. Z wymordowania 10 milionów Słowian przez parcha Jagodę, z Wielkiego Głodu (60 tysięcy pomordowanych Polaków – co najmniej + miliony Słowian). Niech wytłumaczą te 37% kierownictwa żydowskiego w UB przy 1% populacji, z parchów w KBW i Smierszu. Nie kurwa – o tym nie powiedzą ani słowa bo my jesteśmy dla nich „bydłem” – ale powiedz słowo prawdy i obrzezańcy zaczynają wyrywać sobie pejsy i skakać po stole. PFU.

   jaroslaus:
   23.12.2015 00:20
   jeżeli Kukiz „utrzymuje kontakt” z parchami z tzw. Isra-hell-a (mam nadzieję, że nie seksualny) – to widać, że mu jednak lewactwo na mózg siada. Może też im poszedł „chanuke” postawić?

   Zan:
   23.12.2015 01:37
   Jeśli chcesz wiedzieć kto rządzi, zastanów się kogo nie wolno krytykować.

   rebeliant80:
   23.12.2015 03:54
   W tym kraju nie można powiedzieć, że Żyd jest Żydem, widać kto tak naprawdę ma władzę

   cyna:
   23.12.2015 06:37
   Parchy z gmin żydowskich potwierdziły że siedzą u parcha sorosa w kieszeni inaczej nie komentowali by trafnych słów Kukiza.

   UPAdlina:
   23.12.2015 07:31
   smętne pejsy!! Soros to żyd i jego sponsorowanie wszelkiego zła tego świata jest powszechnie znane!! Każda krytyka tych bandziorów to natychmiast ich histeryczne wrzaski: antysemityzm, antysemityzm!!!!! Och, żebym doczekał czasów gdy w końcu zrobi sie z nimi porządek!!!!!

   Pol_AK:
   23.12.2015 13:43
   Oni jakoś milczą jak inne państwa wałkują „polskie obozy zagłady”…

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/spolecznosc-zydowska-na-ukrainie-uwolnic-wspolpracownika-kolomojskiegio

   Społeczność żydowska na Ukrainie: Uwolnić współpracownika Kołomojskiegio
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 16:04:51

   Zdaniem środowisk żydowskich ukraińskie władze źle traktują żydowskich polityków i ich podwładnych.

   Żydowska społeczność Dniepropietrowska jest oburzona tym jak władze potraktowały Giennadija Korbana- żydowskiego przedsiębiorcę i członka ugrupowania nacjonalistycznego Ukrop. Został on oskarżony o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

   Korban jest podwładnym innego żydowskiego biznesmena- Ihora Kołomojskiego. W czasie gdy ten był gubernatorem obwodu swoim zastępcą mianował właśnie Korbana.

   SBU aresztowała go w listopadzie pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej. W czasie rajdu służb specjalnych aresztowano też innych stronników Kołomojskiego i przeszukano należące do niego budynki.

   Społeczność żydowska wydała oświadczenie, w którym oskarżyła władze o porwanie i stosowanie nacisków wobec Korbana. Jak przyznają sami żydzi był on zawsze cenionym członkiem ich społeczności, świetnym biznesmenem i ukraińskim patriotą. Żydzi oczekują, że władze wypuszczą Korbana i przeproszą za naruszanie praw człowieka.

   Jpost.com/KRESY.PL

   Polubienie

 8. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/robert-winnicki-do-rzadu-pis-u-czy-deportujecie-banderowcow-z-polski


  Robert Winnicki, źródło: facebook.com

  Robert Winnicki do rządu PiS-u: Czy deportujecie banderowców z Polski?
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 09:09:17

  Poseł Robert Winnicki zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych oraz ministra administracji z pytaniem o zmiany w prawie, zakładające deportowanie z Polski osób propagujących symbolikę OUN-UPA. W interpelacji poruszono też kwestię dotacji dla Związku Ukraińców w Polsce.

  W interpelacji nr 184 „w sprawie Karty Polaka i działalności środowisk ukraińskich w Polsce” do ministra spraw zagranicznych oraz ministra spraw wewnętrznych Winnicki opisał, co skłoniło go do podjęcia interwencji poselskiej w tej sprawie:

  – grupa studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu fotografowała się z flagą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów w podziemiach jednego z przemyskich centrów handlowych, część z nich posiada Karty Polaka (październik 2014);

  – student Wład K. znieważył na terenie obozu w Majdanku ofiary okupacji niemieckiej, wspomniana osoba studiowała wówczas w Polsce (czerwiec 2015);

  – student z Lublina został zatrzymany przez policję w jednym z domów studenckich, posiadał on broń białą (m.in. kuszę) oraz flagę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, jak i flagę Rzeczypospolitej Polskiej znieważoną wulgarnym napisem, uczelnia podjęła decyzję o usunięciu go z domu studenckiego (grudzień 2015);

  – absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, obecnie kierująca inicjatywą społeczną Euromajdan Warszawa Natalia Panczenko, w jednym z wywiadów deklaruje, iż „UPA walczyła z Polakami o niepodległość Ukrainy”, w mediach społecznościowych na swoim profilu nazywa Gdańsk niemieckim miastem; podejmowana ona była przez samego prezydenta Komorowskiego w trakcie trwania zamieszek na Majdanie Niepodległości w Kijowie;

  – regularnie wykrzykiwane są w centrach polskich miast na pro-ukraińskich manifestacjach gromadzących przeważnie obywateli Ukrainy hasła „Sława Ukrainie – herojam sława”, „Sława nacji – śmierć wrogom”, które Polakom jednoznacznie kojarzą się z tradycją odpowiedzialnej za ludobójstwa na polskiej ludności Kresów Wschodnich Ukraińskiej Powstańczej Armii – zbrojnego ramienia Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, służby mundurowe nie reagowały, zaś na manifestacjach tych obecni bywali politycy rządzącej wówczas Platformy Obywatelskiej – czytamy na stonach sejmowych.

  W związku z opisanymi wydarzeniami prezes Ruchu Narodowego zwrocił się z pytaniami do szefów dwóch resortów:

  do Ministra Spraw Zagranicznych:

  1) Czy zapowiadana nowelizacja ustawy o Karcie Polaka będzie zakładać ściślejszą weryfikację związków osób ubiegających się o ten dokument z polską tożsamością, polskim punktem widzenia na historię?

  2) Czy od osób ubiegających się o Kartę Polaka będzie egzekwowana wiedza o ludobójstwie dokonanym na Polakach zamieszkujących Ziemie Wschodnie, co byłoby warunkiem sine qua non otrzymania dokumentu? Czy będzie wymagane potępienie i odcięcie się od tradycji banderowskich w obecności konsuli bądź urzędników odpowiedzialnych za weryfikację kandydatów?

  3) Czy ministerstwo zamierza zaproponować zmiany w prawie przewidujące sankcje za eksponowanie i propagowanie symboliki OUN-UPA, łącznie z deportacją z terytorium Rzeczypospolitej i zakazem wjazdu na jej terytorium obywateli niepolskich?

  do Ministra Spraw Wewnętrznych:

  1) Czy resort zamierza uzależnić finansowanie przedsięwzięć Związku Ukraińców w Polsce od stanowiska organizacji odnośnie do kwestii banderowskiego ludobójstwa na Kresach Wschodnich? Piotr Tyma, prezes organizacji, w 2013 roku na antenie TVP Historia w debacie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim zaprzeczył, by Ukraińska Powstańcza Armia dokonała ludobójstwa na Polakach, co stoi w sprzeczności z ustaleniami polskich historyków i elementarnymi faktami oraz narusza cześć i szacunek bestialsko zamordowanych Polaków – czytamy w interpelacji.

  Pytania trafiły do resortów 29 grudnia, ministrowie mają trzy tygodnie na odpowiedź.

  UPAdlina:
  04.01.2016 10:08
  Winnicki powinien zostać sklonowany i setki takich Winnickich powinno decydować o polskiej polityce zagranicznej. Niestety „nasze” marionetkowe władze nie mają krytykować banderowskiej upadliny ale wylizywać tyłki banderowskich przedstawicieli zbrodniczych i nielegalnych władz banderlandu. A to wszystko na rozkaz szatanów zza oceanu – sojuszników wszelkiej maści światowych terrorystów!!

  JaremaW:
  04.01.2016 10:23
  Ja poproszę parę milionów klonów tego pana.Wtedy może wróci normalność w Polsce.

  zefir:
  04.01.2016 10:34
  „Dusza rośnie” w trakcie czytania wypowiedzi p. Roberta w Sejmie RP.Potwierdza się tym samym słuszność i zasadność wejścia do Sejmu skromnej reprezentacji patriotycznego Ruchu Narodowego.Szkoda ,że tak nielicznej reprezentacji,gdyż w tym knesecie jest zbyt dużo zdradzieckich szmondaków od Petru i PObudliwego powabu PO..ańców.Panie Robercie,tak trzymać,nie odpuszczać żadnemu i właśnie tak budować wielką przyszłość polskiego narodowego patriotyzmu.

  Patriota:
  04.01.2016 10:41
  NARESZCIE !!! Tak długo czekałem na poruszenie wymienionych w artykule kwestii… Dotychczas podchodziłem do Winnickiego z rezerwą, dziś – CHYLĘ PRZED NIM CZOŁA I PADAM NA KOLANA !!! Jedyny polityk z chryzmą w oceanie mydłków, jedyna osoba w pełni dbająca JEDYNIE o polską rację stanu i interes narodu w kraju i za granicą. Mam nadzieję, że będzie kontynuował drogę bezkompromisowej walki o Polskę. ŚMIERĆ UPAINIE !!!

  KP:
  04.01.2016 10:55
  Pisałem jakiś czas temu, że idą gorsze czasy dla neobanderowców, czy złe to zobaczymy. Doskonałe wystąpienie pana Winnickiego jest tego dowodem. Rojenia, czy plany (zobaczymy co z tego wyjdzie) o międzymorzu nie mogą zamykać nam oczy na prawdę, a pan Winnicki doskonale oddał to w swoich pytania. Słowem budowa międzymorza – tak, potępienie ludobójców z UPA i polityków polskich, czy ukraińskich, którzy przymykają oko lub popierają tradycję i spuściznę nazistów z UPA, jak mer Lwowa – Sadowy – również tak. Nie ma mowy, aby stawiać te dwie kwestie jako sprzeczne. Postawa pana Winnickiego napawa mnie przekonaniem, że takie właśnie odpowiedzi będą padały w życiu politycznym w Polsce. Cieszy mnie uwaga pod adresem Tymy – szefa Związku Ukraińców w Polsce. W wydawanym przez ten związek tygodniku – nasze słowa co drugi artykuł to wypominanie akcji Wisła, ale nie ma słowa o jej przyczynie mordach dokonywanych przez UPA na Polakach. Pora przywołać ZUwP do porządku, jeżeli chcą dostawać dotacje państwowe. Można to także potraktować jako ciąg dalszy dyskusji Tyma – Winnicki w Polsat (w internecie) i haniebnego zachowania tymy, który nie był w stanie potępić zachowania zbrodniarza odpowiedzialnego za akcję ludobójczą na Wołyniu – Szuchewycza! Na koniec – tak Polska wolna od neo/UPA, a neobanderowcy z zakazem wjazdu do Polski. Sorry pan Sadowy albo przestaje uczestniczyć w obchodach ku czci UPa, albo nie ma prawa wjazdu do Polski

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-ukrainie-jeszcze-nigdy-nie-zylo-sie-tak-zle-jak-dzisiaj

  Na Ukrainie jeszcze nigdy nie żyło się tak źle jak w zeszłym roku [+GRAFIKA]
  Dodane przez Zyga
  Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 18:06:32

  Najstarsza pracownia badań opinii publicznej amerykański Instytut Gallupa twierdzi, że Ukraińcy oceniają swoje życie najgorzej w historii.

  Instytut określa skalę jakości życia w 10-punktowej skali. Przy czym wartość 10 określa najlepsze warunki a 1 najgorsze. W badaniu socjologicznym prowadzonym dla zeszłego roku Ukraińcy ocenili jakość swojego życia na 4. To najniższa wartość od początku badań Instytutu Gallupa na Ukrainie. Dla roku 2014 r. wartość ta wyniosła 4,3, dla roku 2013 – 4,7, dla roku 2012 – 5,0, dla roku 2011 – 5,1.

  Najgorzej stwoją sytuację oceniają mieszkańcy południowej (3,2) i centralnej części Ukrainy (3,3). Niewiele lepiej na wschodzie (3,8). Powyżej średniej oceniają swoje warunki egzystencjalne mieszkańcy Ukrainy północnej (4,4) i zachodniej (4,6).

  Gdy ankieterzy pytali mieszkańców Ukrainy o jakość życia w ciągu całych ostatnich pięciu lat otrzymali w najnowszym badaniu wynik 5,2, również najniższy w historii badań.

  Generalnie proporcja Ukraińców zadowolonych ze swojego życia spadła w ciągu ubiegłego roku z 27% do 17%. Z 62% do 79% wzrósł udział Ukraińców uznających, że w ich kraju panuje bieda.

  UPAdlina:
  04.01.2016 19:08
  a to dopiero początek integracji ze złodziejską mafią żydo-zachodu

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukraincy-przerzucaja-czolgi-na-front-&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

  Ukraińcy przerzucają czołgi na front?
  Dodane przez Zyga
  Opublikowano: Niedziela, 03 stycznia 2016 o godz. 16:04:43

  Minister obrony nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej Eduard Basurin twierdzi, że armia ukraińska przerzuciła w pobliże donbaskiego frontu 20 czołgów.

  Basurin zwołał dziś w Doniecku specjalną konferencję prasową. Jak twierdził „wywiad Donieckiej Republiki Ludowej ciągle odnotowuje wzmocnienie zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy licznym skłądem sprzętu wojskowego”. Według Basurina Ukraińcy podciągnęli „na kierunku donieckim” 22 czołgi, dwa systemy rakietowe typu „Rapier” produkcji brytyjskiej oraz jedno działo samobieżne dużego kalibru niekreślonego typu. Mają się one znajdować we wsiach: Mirnoje (11 kilometrów od linii frontu), Wołnoje i Kiriłowka (12 km od linii frontu), Nowosiełowka (10 km od linii frontu). Basurin wskazywał, że taka dyslokacja sprzętu łamie porozumienia mińskie. We wsi Granitnoje przy samym froncie pojawił się dodatkowy oddziało 50 żołnierzy. Dowódca separatystów uznał to za dążenie do „zaostrzenia konfliktu” ze strony ukraińskiej.

  rusvesna.su/kresy.pl

  Polubienie

 9. Nie ma nic złego w chęci poszukiwania swoich korzeni… Jeśli ktoś twierdzi, że jedne korzenie lub chęci są lepsze od innych, to jest to zwyczajna tzw. MOWA NIENAWIŚCI, DYSKRYMINACJA I RASIZM i taki ktoś powinien być pociągnięty za takie faszystowskie i xenofobiczne słowa do odpowiedzialności karnej!!!

  SŁAWA SŁOWIAŃSKIEJ TRADYCJI!!!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/zydowska-organizacja-zacheca-europejczykow-do-poszukiwania-zydowskich-korzeni

  Żydowska organizacja zachęca europejczyków do poszukiwania żydowskich korzeni
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Niedziela, 06 grudnia 2015 o godz. 16:04:01

  Jedna z organizacji w Izraelu wyznaczyła sobie za cel identyfikację milionów krypto-żydów, żyjących na świecie bez świadomości swojego pochodzenia oraz przywrócenie ich na drogę przodków.

  Shavei Izrael to organizacja, która chwali się, że dociera do największej ilości krypto-żydów, którzy wcześniej nie wiedzieli, że przynależą do narodu wybranego. Organizacja wydaje e-booki w wielu językach mające zwrócić uwagę ludzi na żydowskich przodków i zachęcić do poszukiwania żydowskich korzeni.

  Ostatnio wydano takiego e-booka w Portugalii. Według organizacji może on przywrócić na łono społeczności żydowskiej całe miliony Portugalczyków, którzy wedle Shavei Izrael mają wśród swoich przodków choćby jednego żyda. Organizacja zwraca uwagę, że w XV i XVI wieku, wielu żydów został poddanych przymusowej konwersji na katolicyzm. Władze Shavei Izrael uważają, że ludziom tym należy uświadomić kim są tak naprawdę.

  Breakingisraelnews.com/KRESY.PL

  piotr3005:
  06.12.2015 16:58
  to może kwaśniewski, Balcerowicz, Lewndowski, Cimoszewicz ujawnią się jako żydzi bo w naszym kraju udają pseudo-patriotów.

  cyna:
  06.12.2015 17:17
  To jest raczej naśladowanie zabiegów stosowanych przez islamistów. Kierowane te zabiegi sa do bezpółciowców o niskim ilorazie inteligencji którzy pozbawiwszy się w wyniku oglądania żydomediów wiary i celu życia znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Do takich łatwo dotrzeć bo cały ten zabieg telewizyjny miał jak najbardziej pozbawić ich zdroworozsądkowego myśleniania a nagły apel skierowany przez elokwentnego mówce do takiej osoby znajduje pełne zrozumienie i bezwzględne oddanie. Tak się rekrutuje bezmyśnych żołnierzy na terenie wroga. Żydzi jak cimoszko lub stoltzman to albo szlachta lub odpadki talmudu którzy mają za zadanie destabilizować terytorium wroga i odmużdżać nowe pokolenia.

  zefir:
  06.12.2015 17:37
  Nic w ciemno,muszą okazać się swymi obrzezanymi korzeniami.

  Wepwawet:
  06.12.2015 19:38
  To jest zbyt piękne aby było prawdziwe – należy pamiętać, że aby być Żydem należy mieć matkę żydówkę, która też miała matkę żydówkę, która miała matkę żydówkę… i tak do Ewy. Bycie członkiem narodu wybranego dziedziczy się po matce. Więc jeśli matka nie była żydówką to nie jest się Żydem – Tak więc nie ojciec, nie dziadek ale Mame jest najważniejsza w łańcuchu pokoleń. Tak przynajmniej tłumaczył mi pewien ortodoksyjny wyznawca Judaizmu (nie mam powodu aby mu nie wierzyć). — Nie mam pojęcia na jakiej podstawie ta organizacja chce aby ludzie odkrywali swoje żydowskie „korzenie”, wiem jedynie, że w oczach wyznawców Judaizmu nie będą oni prawdziwymi Żydami, choć oczywiście państwo Izrael może uznać dowolne osoby za obywateli. —— Oto cytat na poparcie moich słów: „Każdy, kto ma matkę Żydówkę lub przeszedł przez oficjalną procedurę konwersji na judaizm jest Żydem. Należy zaznaczyć, że bycie Żydem nie ma nic wspólnego z przekonaniami lub tym co się robi. Osoba urodzona z rodziców nie-Żydów nawet wyznająca tę samą wiarę jak Żydzi ortodoksyjni oraz przestrzegająca praw i zwyczajów judaizmu nadal pozostaje nie-Żydem nawet dla najbardziej liberalnych odłamów judaizmu podczas gdy osoba urodzona z matki Żydówki nawet jeśli jest ateistą i nigdy nie praktykuje religii żydowskiej nadal uważana jest za Żyda nawet przez ultra ortodoksyjnych Żydów.” – Źródło: http://www.jewish.org.pl/index.php/opinie-komentarze-mainmenu-62/231-kto-jest-mydem-.html

  fiesta:
  07.12.2015 17:10
  Wepwawet…. wierzenia i obyczaje plemienia „wiecznych koczownikow” sa przez nich skopiowane i pochodza od innych narodow posrod, ktorych zamieszkiwali „koczownicy plemienni” – legenda o stworzeniu swiata i czlowieka wziela sie od Sumerow – http://interia360.pl/ciekawostki/artykul/zagadka-pieczeci-sumeryjskiej,1152

  fiesta:
  07.12.2015 17:14
  Sumeryjski mit o potopie – http://www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.html

  cyna:
  06.12.2015 20:32
  U nas niejeden za kasę da sobie nawet scyzorykiem to i owo uciąć a na coś żydom w końcu potrzebne te 70 mld odszkodowania

  Wepwawet:
  07.12.2015 14:19
  Cóż, na Ukrainie jest ciężko, to musicie sobie jakoś radzić. Poza tym zgadzam się z Użytkownikiem, organizacje Żydowskie powinny wystąpić do Ukrainy o odszkodowania – może banderofile zrozumieją, że za dokonane mordy trzeba kiedyś zapłacić. Nauka ta bardzo się przyda na przyszłość.

  Polubienie

 10. Auf Wiedersehen Newsweek Polska – Max Kolonko Mówi Jak Jest

  Win Cent 1 day ago
  max tv powinni puszczać o 19 30 zamiast wiadomości

  Polubienie


  • Wojciech Sumliński. Fot. facebook.com

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dziennikarka-gazety-wyborczej-kpi-z-sumlinskiego-to-jakas-deta-i-dosc-nudna-sprawa

   Dziennikarka „Gazety Wyborczej” kpi z Sumlińskiego. „To jakaś dęta i dość nudna sprawa”
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 09:09:46

   Dominika Wielowieyska w lekceważący sposób odniosła się do propozycji Jarosława Gowina, by dziennikarka przeprowadziła rozmowę z dziennikarzem Wojciechem Sumlińskim, niedawno oczyszczonym z zarzutu płatnej protekcji ws. pozytywnej weryfikacji oficera WSI.

   Wielowieyska za pośrednictwem Twittera zaprosiła ministra Jarosława Gowina na rozmowę do Radia TOK FM ws. Trybunału Konstytucyjnego. Gowin odpowiedział, że przyjmie zaproszenie pod warunkiem, że dziennikarka wcześniej zaprosi red. Wojciecha Sumlińskiego. W połowie grudnia został on po 8 latach oczyszczony z zarzutu płatnej protekcji ws. pozytywnej weryfikacji oficera WSI, pułkownika Leszka Tobiasza. Współoskarżony Aleksander L. został skazany na cztery lata więzienia i karę grzywny. Sumliński opisywał również związki byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego z WSI.

   Wielowieyska odparł: „Nie rozumie Pan istoty wolnych mediów. To nie politycy dyktują mediom, kogo zapraszać. Jeśli boi się pytań o TK, to trudno”. Na wpis zareagowała blogerka Kataryna: „sądząc z Pani reakcji na propozycję Jarosława Gowina, to nie on się boi pytań o TK, ale Pani rozmowy z Sumlińskim”.

   „Ile osób w tym kraju wie kto to jest Sumliński? Z całym szacunkiem, to jakaś dęta i dość nudna sprawa” – stwierdziła Wielowieyska. „Czyja to wina? No właśnie” – odpowiedziała Kataryna.

   Twitter.com / Kresy.pl

   antymajdan:05.01.2016 11:04
   W sprawie rozumienia przez p. Wielowiejską „istoty wolnych mediów” można by dołożyć jeszcze takie uwagi. Być może rzeczywiście dziennikarze mogą decydować z kim chcą rozmawiać o polityce, ale wcześniej to właściciele tychże mediów decydują, z którym dziennikarzem będą rozmawiać w sprawie pracy. Podobnie to politycy decydują o władzach mediów tzw. publicznych, czy się to komu podoba czy nie. Istotą demokracji jest natomiast, że tychże polityków wybiera społeczeństwo raz na kilka lat po to właśnie, aby to oni w imieniu tego społeczeństwa dokonywali takich wyborów. I dopiero z tego wszystkiego wyłania się to, co nazywamy pluralizmem w obiegu informacji. P. Wielowiejska chciałaby to wszystko uprościć do wyborów jednego człowieka – A. Michnika.

   jaroslaus:05.01.2016 11:41
   „Dominika WielowieYYYYska” – zapewne taka sama obrzezana, czosnkowa „szlachta” jak żyd „Kazimierz WóYYYYcicki”, byłby szef IPN w Szczecinie, która każe Polakom mieć Szuchewycza za „bohatera” i nazywa Polaków z Wileńszczyzny „mniejszością sowiecką”. Trzeba ujawnić obrzezanych i pokazać im co dla nich mamy.

   Polubienie


  • Wojciech Sumliński, fot. Wikipedia

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sumlinski-wielowieyska-to-prapagandystka

   Sumliński: Wielowieyska to prapagandystka
   Dodane przez wachmistrz_Soroka
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 12:12:10

   Cała ta propagandystka Wielowieyska po prostu kłamie – uważa dziennikarz Wojciech Sumliński.

   „Ile osób w tym kraju wie kto to jest Sumliński? Z całym szacunkiem, to jakaś dęta i dość nudna sprawa” – napisała Dominika Wielowieyska, publicystka „Gazety Wyborczej”, na Twitterze.

   Przeczytaj także: Dziennikarka „Gazety Wyborczej” kpi z Sumlińskiego. „To jakaś dęta i dość nudna sprawa”

   – To był proces bezprecedensowy – mówi o swojej sprawie sam Wojciech Sumliński. – Zeznawał w nim prezydent, Antoni Macierewicz, wszyscy szefowie służb. Jeśli pani Wielowieyska pyta, kim jest Wojciech Sumliński, to sama sobie wystawia świadectwo, jak beznadziejną jest dziennikarką. Tak naprawdę nie jest dziennikarką, jest funkcjonariuszem, propagandystką. Wystarczyłoby, żeby prześledziła materiały swoich kolegów, którzy przez wiele miesięcy poświęcali mi czołówki w „Gazecie Wyborczej” oczywiście atakując mnie – powiedział Wojciech Sumliński w wywiadzie dla portalu nowypolskishow.co.uk.

   – Więc ta propagandystka pani Wielowieyska po prostu kłamie mówiąc, że nie wie, kim jest Wojciech Sumliński, bo nie wierzę, że nie czyta własnej propagandówki dla której pracuje. Chętnie spotkam się z panią Wielowieyską i innymi osobami, ale w programie na żywo, żeby nie można było zastosować cięć i manipulacji – dodał Sumlińśki.

   nowypolskishow.co.uk/KRESY.PL

   cyna:05.01.2016 14:10
   Polemika z tymi pseudoredaktorkami z gówno prawda tylko wzmacnia wizerunek tego szmatławca

   jaroslaus:05.01.2016 14:42
   widziałem jej gębę na zdjęciu na profilu Kresów na pejsbooku, i ewidentnie ma żydowskie rysy twarzy ta WielowieYYYYska. Ajwaj!

   zefir:05.01.2016 15:27
   Nadęta Wielowieyska to trąba,propagandowa trąba michnikowszczyzny, ściemniająca rzeczywistość do parchackich wymogów propagandy G.wno Wartej gazety.

   pro_fide:05.01.2016 15:33
   o ile pamiętam jej ojciec był żołnierzem ak ale za już za komuny znalazł sobie cieplutkie gniazdko w warszawskim kik-u w tej koncesjonowanej przez władze opozycji

   Polubienie

 11. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/dr-kaczanowski-mial-byc-jednym-z-symboli-majdanu-a-zastrzelili-go-majdanowcy


  Szyling trafiony na ul. Instytuckiej. Fot. youtube.com

  Dr Kaczanowski: miał być jednym z symboli Majdanu, a zastrzelili go „majdanowcy”
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 12:12:27

  Ukraiński politolog z Uniwersytetu w Ottawie, dr Iwan Kaczanowski, opublikował nowe ustalenia ze śledztwa ws. masakry na Majdanie. Pokazują one, że jeden z demonstrantów, którego śmierć uwzględniono w nominowanym do Oscara ukraińskim filmie, został zastrzelony z obszaru kontrolowanego przez majdanowców.

  Dr Kaczanowski pisze, że wyniki raportów medycyny sądowej, które po raz pierwszy upubliczniono 22 grudnia podczas rozprawy sądowej wskazują, że Josyp Szyling, którego śmierć była jednym z ważniejszych elementów filmu dokumentalnego „Zima w ogniu”, opowiadającego o masakrze na Majdanie, został zastrzelony z obszaru kontrolowanego przez demonstrantów. Śmierć Szylinga przedstawiono jako przykład pokazujący, że za masakrę w pełni odpowiadały ówczesne władze. Według raportu, w momencie trafienia był zwrócony prawą stroną głowy w stronę miejsca, z którego strzelano. Został również trafiony z góry. „Owalny kształt i rozmiary rany wlotowej również wskazują, że strzał padł pod relatywnie niewielkim kątem bocznym”.

  PRZECZYTAJ: Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów.

  Zdaniem naukowca, nowe dane oraz te pochodząc z kilku dostępnych nagrań wskazują, że strzał padł z budynku Banku Arkada. Wcześniej, w oparciu o swoje badania wskazał, że na budynku tym znajdowali się snajperzy. Jednak zdaniem oficjalnych śledczych Szyling został zastrzelony od strony barykady Berkutu, która znajdowała się po jego lewej stronie i niemal na tym samym poziomie.

  Rozprawa dotycząca śmierci Szylinga koncentrowała się na szeroko rozpowszechnionym, ale – zdaniem Kaczanowskiego – zakłamanego nagrania, który wykorzystano w filmie „Zima w ogniu), nominowanym do Oscara, a także w jego oficjalnym zwiastunie. Pokazuje ono Szylinga tuż przed i po jego śmierci niedaleko młodego demonstranta w koszulce z portretem Stepana Bandery, Dmytro Hołubnyczyja. Nagranie pokazano w trakcie procesu, zwracając uwagę na jego zakończenie, gdy ucieka wraz z częścią osób z barykady na ulicy Instytuckiej – dwie minuty po trafieniu Szylinga w głowę i tuż po tym, jak jeden z protestujących krzyczy: „[strzelcy] są za nami!”. „Nie sięgnięto jednak po jego słowa wypowiedziane w jednym z wywiadów, w którym stwierdził, że on i inni demonstranci zostali ostrzelani z Hotelu Ukraina” – pisze Kaczanowski.

  „Tak jak w przypadku innych rewelacji z rozprawy, ukraińskie media, takie jak Hromadske TV, nie relacjonują ustaleń ws. śmierci Szylinga” – stwierdził na koniec dr Kaczanowski.

  Facebook.com / Kresy.pl

  Polubienie

 12. Analogowy News #20 Więzienie za komentarz o imigrantach W POLSCE

  MsRadek5 2 minutes ago
  Tragedia bo napisała prawdę.Gwałcą zabijają i co jeszcze do sądu za nich . Przyjdą to się okaże jak ludzie będą pisali bo tylko to nam pozostanie na .

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/niemcy-fala-nowej-przemocy-seksualnej-ze-strony-imigrantow

   Niemcy: Fala nowej przemocy seksualnej ze strony imigrantów
   Dodane przez wachmistrz_Soroka
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 11:11:19

   Niemieckie media przyznają, że do zbiorowych ataków imigrantów na kobiety doszło w ostatnim czasie w co najmniej trzech dużych miastach.

   W sylwestrową noc w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie mogło dojść nawet do kilkuset ataków grup młodych imigrantów na kobiety. Dochodziło do prawdziwie dantejskich scen: kobiety uciekały ulicami gonione przez młodych mężczyzn pochodzących z Afryki i krajów arabskich. Były molestowane, zdzierano z nich ubrania, wyzywano, a na koniec okradano.

   W Kolonii w tej sprawie zwołano sztab kryzysowy. Jak twierdzi „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, władze utraciły kontrolę nad centrum miasta. Zostało ono opanowane przez gangi młodych mężczyzn pochodzenia afrykańskiego. Dotąd zajmowali się oni drobnymi kradzieżami, ale w Sylwestra w tym rejonie zebrało się ponad tysiąc imigrantów, którzy rozpoczęli prawdziwe „polowanie” na kobiety.

   Do podobnych wypadków doszło w Hamburgu. Po mieście krążyły grupy liczące od 7 do 20 imigrantów. Rzucali się one na idące w mniejszych grupach kobiety, zapędzali je pod ściany budynków lub zaułki, próbowali zdzierać z nich ubrania, chwytali je za genitalia, a w końcu okradali.

   „To zupełnie nowy wymiar przemocy seksualnej” – stwierdził szef policji Nadrenii-Północnej Westfalii, cytowany przez „FAZ”.

   tvn24.pl/KRESY.PL

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/proby-gwaltow-molestowanie-kradzieze-tak-imigranci-swietowali-sylwestra-w-niemieckiej-kolonii

   Próby gwałtów, molestowanie, kradzieże – tak imigranci świętowali Sylwestra w niemieckiej Kolonii
   Dodane przez wachmistrz_Soroka
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 10:10:38

   W trakcie sylwestrowej zabawy na otwartym powietrzu ponad tysiąc imigrantów otoczyło kilkadziesiąt kobiet okradając je, napastując i próbując zgwałcić. Poszkodowanych zostało co najmniej 80 Niemek i turystek.

   W trakcie zabawy sylwestrowej w niemieckiej Kolonii tłum liczący ponad tysiąc imigrantów otoczył grupę kobiet. Jak zeznała jedna z poszkodowanych, imigranci łapali ją za pośladki i piersi, wołali „ficki, ficki” („fick” po niemiecku oznacza „pieprzyć”) i nazywali „dziwką”.

   Jak na razie policja aresztowała 5 mężczyzn (imigrantów w wieku 18-24 lat), ale liczba ta na pewno będzie się zwiększać. Sprawcy pochodzą z krajów północnoafrykańskich i arabskich.

   Przez kilka dni po nocy sylwestrowej media nie informowały o zajściu, ale gdy po Nowym Roku na policję zaczęły zgłaszać się dziesiątki poszkodowanych kobiet, mur milczenia pękł. W tej chwili wiadomo o 80 kobietach, które zgłosiły się na policję. 35 przypadków dotyczy napaści seksualnej, resztę okradziono lub pobito. Policja przyznaje, że w rzeczywistości poszkodowanych kobiet jest o wiele więcej.

   PCh24.pl/KRESY.PL

   cyna:05.01.2016 11:56
   Brawo Merkel

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/arabskie-imiona-wioda-prym-na-liscie-skazanych-przestepcow-w-danii

   Arabskie imiona wiodą prym na liście skazanych przestępców w Danii
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 13:01:27

   Duński dziennik ustalił jakie są najczęściej występujące imiona u przestępców skazanych w latach 2008-20012.

   Pomimo tego, że imigranci są jedynie ułamkiem populacji a ludność rdzenna nadal dominuje w Danii to na liście najczęściej występujących imion u przestępców skazanych w ostatnich latach występują właśnie imiona arabskie i muzułmańskie. Statystycznie przestępcy najczęściej noszą imię Alla, Fehat, Walid czy Rahid. Nieco inaczej jest na liście imion kobiecych jednak tam również występuje dużo imion arabskich.

   Dania nie radzi sobie z przestępczością wśród imigrantów. Obcy etnicznie przybysze wciąż tworzą gangi i nie zamierzają się asymilować. Na domiar złego nie widać woli politycznej ze strony władz by odwrócić lub chociaż zatrzymać ten proces.

   Poniżej tabela najczęstszych imion wśród przestępców:

   krajwspanialy.pl/KRESY.PL

   mix:05.01.2016 18:06
   To świadczy wyłącznie o rasistowskim i ksenofobicznym duńskim społeczeństwie, które pilnie wymaga reedukacji 😉

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/polska-jednak-przyjmie-tysiace-uchodzcow

   Polska jednak przyjmie tysiące uchodźców
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 21:09:48

   Rząd PiS jednak wywiąże się ze zobowiązań poprzedniej ekipy rządzącej odnośnie przyjęcia uchodźców. Rząd Beaty Szydło rozpoczął proces relokacji imigrantów do naszego kraju. Donosi o tym serwis Rmf24.

   Rząd Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie 5082 uchodźców. Przeciwko takiemu pomysłowy były praktycznie wszystkie państwa Europy Środkowo-Wschodniej czyli Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia. Teraz rząd Beaty Szydło zaakceptował tę kwotę, choć przed wyborami PiS krytykował ten pomysł i opowiadał się za solidarnością z naszymi południowymi sojusznikami.

   Warunkiem przyjęcia uchodźców ma być sprawdzenie ich tożsamości przed relokacją do Polski przez nasze służby a także, w miarę możliwości, bliskość kulturowa uchodźców. Oznacza to, że najpierw przyjmowani będą chrześcijanie.

   Rmf24/KRESY.PL

   UPAdlina:04.01.2016 21:44
   i jak zwykle robią ludzi w wała po wyborach. Znowu suki zdradzają Grupę Wyszehradzką! Pamiętam jak kaczor grzmiał na POsrańców: ” Takie decyzje nie mogą być podejmowane bez konsultacji z narodem!!”. A teraz……..proszę! No nic biedaki nie mogą zrobić, bo rura kopaczka już to obiecała!!!!!!!!!! To dobrze że nie obiecała, żeby polskie terytorium stało się poligonem dla prób nuklearnych zachodu, bo pewnie biedne PISiory też już nie mogły by tego anulować!!!!! Co za obłuda i zakłamanie!! PO = PIS, czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?? Kłótnie o pierdoły to szopka dla lemingów, aby wierzyły w obóz rządzący i opozycję, ale w kluczowych dla Polski decyzjach ci zdrajcy mają takie samo zdanie!! Jedni i drudzy liżą pejsate dupy!! Jedni i drudzy liżą usmańskie dupy!! Jedni i drudzy liżą banderowskie dupy!! Jedni i drudzy fundują nam w przyszłości poważny problem z tysiącami muslimów zainstalowanych w naszym kraju, którym przyznają prawa, o których my możemy tylko pomarzyć, płacąc za to pieniędzmi z naszych podatków. I założę się, że te pierwsze tysiące to tylko początek, bo ci jeb..ni zdrajcy zgodza się na wszystko, co im rozkażą w berlinie, tel-awiwie czy waszyngtonie!!!! Mogę mieć tylko nadzieję, że naród ich kiedyś rozliczy za zdradę!!!!!!!!!!!!!!

   jaro7:04.01.2016 22:02
   Już dawno pisałem że tak się stanie.Tylko po co było machać szabelką jak i tak na końcu robią to co chce Merkel.

   MP:04.01.2016 22:48
   w P I S rządzi opcja żydowska.Takie chabad lubawicz.Polacy w tej partii biegają za uzytecznych idiotów i za listek figowy czaSEM I JAKO GOJE SĄ OD RZECZY MNIEJ WAŻNYCH.Wszystko podlane sosem ”narodowo-katolickim”,krzyzem orłem i szabelką.Dla nas zmienił się tylko bat.Żydowskie operatory bata.Ciekawe co na to będzie nadawać RADIO z TORUNIA.a tak mimochodem-od czasu próby utworzenia PO-;PIS WSZYSTKO było jasne,a potem mieliśmy rok 2007 i podróże kaczyńskich za ocean a w rezultacie rozwalenie koalicji z Samoobroną i LPR-em.I ten dupek od służb co zamiast ratować resztki Polski i zamykać aferowiczów,podrzucał świnię A.Lepperowi z jakąś pieprzoną działką rolną na Mazurach.No i mamy jeszcze nasz milczący kościół katolicki i zamurowane ambony.Polacy muszą oddolnie wziąć sprawy w swoje ręce(wg.GRZEGORZA BRAUNA)

   Leszek1:05.01.2016 00:07
   Juz mam dosyc rzadow, ktore wykonuja czyjes polecenia wbrew zywotnym interesom naszego kraju.

   cyna:05.01.2016 10:33
   Poczekamy, zobaczymy na razie to informacje z RMF24, równie dobrze mogli by to ogłosic w TVN

   tagore:05.01.2016 11:41
   Kolejna podpucha dla chórku ,ciekawe ,że wiarygodność źródła dla komentujących jest nieistotna. tagore

   Polubienie


  • Milosz Zeman. Fot. radio.cz

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/zeman-naplyw-uchodzcow-do-europy-to-inwazja-zorganizowana-przez-bractwo-muzulmanskie

   Zeman: napływ uchodźców do Europy to inwazja zorganizowana przez Bractwo Muzułmańskie
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 08:08:46

   Zdaniem prezydenta Czech Milosza Zemana, za napływem migrantów do Europy stoi Bractwo Muzułmańskie, a cały proceder jest finansowany przez wiele państw arabskich.

   „Bractwo Muzułmańskie nie może wypowiedzieć Europie wojny, gdyż jest za słabe, ale może organizować fale uchodźców, by w ten sposób stopniowo przejmować kontrolę nad Europą” – stwierdził Zeman w wywiadzie radiowym, cytowanym przez agencję CTK. Czeski prezydent uważa, że podstawą do takich stwierdzeń są opinie przedstawione mu przez czołowych polityków arabskich, w tym, szefa marokańskiej dyplomacji. Minister miał powiedzieć Zemanowi, że Bractwo Muzułmańskie chce zdobyć kontrolę nie tylko nad światem muzułmańskim, lecz nad całym światem.

   „Opierając się na tych źródłach informacji uważam, że napływ uchodźców został zorganizowany przez Bractwo Muzułmańskie i finansowany jest przez wiele państw” – stwierdził Zeman.

   Bractwo Muzułmańskie to największa organizacją islamska w świecie arabskim, powstała w 1928 roku w Egipcie. Sprzeciwia się świeckim tendencjom w krajach muzułmańskich, odrzuca wpływy zachodnie oraz żąda powrotu do zasad Koranu i szariatu.

   PAP / tvp.info / Kresy.pl

   antymajdan:05.01.2016 11:57
   A nad Bractwem Muzułmańskim kto stoi? Oni są tylko narzędziem, nawet jeśli im się wydaje, że sami o tym decydują.
   Lubię to! Zgłoś nadużycie Odpowiedz

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/bosniaccy-muzulmanie-tez-mordowali-w-srebrenicy

   Bośniaccy muzułmanie też mordowali w Srebrenicy
   Dodane przez Zyga
   Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 20:08:57

   Bośniacka prokuratura wydała nakaz aresztowania trzech muzułmanów oskarżonych o mordy na Serbach-cywilach w rejonie Srebrenicy.

   Wszyscy trzej byli żołnierze Armii Republiki Bośni i Hercegowiny czyli sił muzułmańskich walczących z bośniackimi Serbami. Oskarżeni aresztowani zostali w mieście Tuzla. Podejrzani są o egzekucję 12 lipca 1992 r. 10 serbskich cywilów we wsi Zalazje. Rozstrzelania trzech z nich dokonali pod miejscowym posterunkiem policji. Resztę zapakowali na ciężarówkę i zawieźli w nieznanym kierunku. Wszystkie siedem osób do tej pory uznawane są za zaginione. W wiosce Zalazje wskutek ataków muzułmańskich bojowników zginęło łącznie 67 serbski cywilów. Jeden z aresztowanych odpowiada także za zamordowania jeńca wojennego w innej wiosce w pobliżu Srebrenicy.

   W samej Srebrenicy bośniaccy Sebrowie dokonali w lipcu 1995 r. rozstrzelań ponad 8 tys. muzułmańskich mężczyzn. Serbski dwódca został za masarkę skazany na 46 lat więzienia serbski generał Radislav Krstić. Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii sądzi za nią także przywódcę republiki bośniackich Serbów Radovana Karadzicia oraz dowódcę jej sił zbrojnych gen. Ratko Mladicia. Działania Serbów z 1995 r. były jednak poprzedzone przez liczne zbrodnie popełnione przez oddziały muzułmańskie bazujące w Srebrenicy. W latach 1992-1995 zamorodwały one około 3 tys. serbskich cywilów z okolicznych miejscowości. Jak do tej pory nikt nie został pociagnięty do odpowiedzialności generalnej za te działania.

   dailystar.com.lb/kresy.pl

   Adinocka:04.01.2016 22:06
   Tak dla uzupełnienia, czołowy gieroj boszniacki ze Srebrenicy Naser (typowo słowiańsko-egipskie imię…) Orić razem ze swoimi sokołami uciekł z miasta gdy siły generała Kristicia z Republiki Serbskiej zbliżały się do miasta. Wcześniej komando Oricia dziarsko po azjatycku mordowała miejscową większość serbską wokół muzułmańskiej Srebrenicy z podpisem w postaci uciętych genitalii w ustach zamordowanych Serbów. Skala bestialstwa była tak duża że wymusiła na bośniackich Serbach ofensywę na południe Bośni. Sam junak Orić został uniewinniony w Hadze (brak świadków…, których jako zawodowiec nie zostawił). Kristić, który zastosował odpowiedzialność zbiorową za ludobójstwo tylko wobec mężczyzn ze Srebrenicy dostał de facto dożwocie. Weterana bez nogi umieszczono w celi z muzułmanami… Po próbie zabójstwa bezbronnego, starego kalekę łaskawie zwolniono. Tyle na temat sprawiedliwości haskiej.

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/belgia-mlodzi-muzulmanie-podpalili-choinke-bozonarodzeniowa-video

   Belgia: młodzi muzułmanie podpalili choinkę bożonarodzeniową [+VIDEO]
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 08:08:43

   W noc sylwestrową w jednej z dzielnic Brukseli podpalono choinkę stojącą na placu miejskim. Sprawcami mieli być młodzi muzułmanie.

   W Internecie pojawiło się nagranie ze zdarzenia, które miało miejsce w noc sylwestrową w Anderlechcie, będącym częścią zespołu miejskiego stolicy Belgii. Grupa młodych ludzi rzuciła pod choinkę bożonarodzeniową, stojącą na Placu Rady, nieopodal stacji metra Clemenceau, jakiś przedmiot, być może koktajl Mołotowa. Choinka, ku wyraźnej radości sprawców, stanęła w płomieniach. Sprawcy krzyczeli m.in. „Allah Akbar!”. Według niektórych informacji byli to muzułmańscy imigranci.

   dhnet.be / Kresy.pl

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Seria-seksualnych-napasci-w-sylwestra-w-Kolonii-Zwolano-nadzwyczajne-spotkanie,wid,18085907,wiadomosc.html

   akt. 05.01.2016, 19:23

   Seria seksualnych napaści w sylwestra w Kolonii. Zwołano nadzwyczajne spotkanie

   • Nadzwyczajne spotkanie policji i władz Kolonii
   • W sylwestra doszło tam do serii napaści o podłożu seksualnym
   • Sprawcy z grupy ok. stu mężczyzn „z regionu arabskiego lub północnoafrykańskiego”


   Policja przed dworcem w Kolonii (PAP/EPA / Oliver Berg)

   Przedstawiciele policji i władz Kolonii zebrali się na nadzwyczajnym spotkaniu w związku z napaściami seksualnymi, do których doszło w sylwestra w okolicach głównego dworca kolejowego w mieście. Oburzenie napaściami wyraziła kanclerz Angela Merkel.

   Spotkanie zwołane przez burmistrz Kolonii Henriette Reker było poświęcone działaniom, jakie policja powinna podjąć w odpowiedzi na serię incydentów.

   Z policyjnych informacji wynika, że grupa ok. 1000 mężczyzn „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej” zebrała się w noc z 31 grudnia na 1 stycznia w okolicach głównej stacji kolejowej i katedry. Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały.

   Komendant okręgowy policji Wolfgang Albers mówił o licznych wykroczeniach na tle seksualnym oraz o jednym przypadku gwałtu. Do południa na policję wpłynęło ok. 90 zgłoszeń. Albers powiedział dziennikarzom, że policja nie wie jeszcze, kim byli sprawcy. Dodał, że z obserwacji policjantów wynika, że „w większości byli to młodzi mężczyźni, w wieku od 18 do 35 lat, z regionu arabskiego lub północnoafrykańskiego”.

   Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert poinformował, że kanclerz Merkel w rozmowie telefonicznej z burmistrz Kolonii Henriette Reker wyraziła „oburzenie tymi wstrętnymi napaściami seksualnymi” i podkreśliła, że konieczna jest zdecydowana reakcja państwa prawa. Trzeba uczynić wszystko, by ustalić wszystkich sprawców tak szybko, jak to tylko możliwe, i ukarać ich bez względu na ich pochodzenie.

   Reker poinformowała szefową rządu o wynikach kryzysowego spotkania policji i władz Kolonii. Seibert powiedział, że kanclerz jest też informowana przez ministra spraw wewnętrznych Thomasa de Maiziere o przebiegu śledztwa.

   Minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas na Twitterze napisał o „obrzydliwych napaściach” i podkreślił, że sprawcy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

   Rzecznik burmistrz Reker powiedział przed spotkaniem, że władze miasta „nie mogą i nie chcą pozwolić na powstanie strefy bezprawia” oraz nie pozwolą, by goście przyjeżdżający do Kolonii na karnawałowe uroczystości stawali się celami ataków. Reker przestrzegła zarazem przed wyciąganiem pochopnych wniosków dotyczących sprawców. Za „całkowicie niestosowne” uznała „wiązanie tej grupy, pochodzącej – jak się wydaje – z Afryki Północnej, z uchodźcami”.

   Także w Hamburgu policja prowadzi dochodzenie w sprawie napaści na kobiety dokonywanych podczas nocy sylwestrowej, jednak skala incydentów jest w tym przypadku znacznie mniejsza – pisze dpa.

   Na Reeperbahn, głównej ulicy hamburskiej dzielnicy uciech St. Pauli, grupy liczące od 5-6 do 20 mężczyzn „o wyglądzie południowym lub arabskim” okrążały swoje ofiary, napastowały je oraz zabierały im dokumenty, telefony komórkowe i pieniądze. Według policji chodzi o dziewięć przypadków słownej napaści o charakterze seksualnym, rabunku i kradzieży rozbójniczej.

   ~Gdynianin35 2 godziny i 3 minuty temu
   tym się zajmijcie Niemcy i UE to jest realny problem a nie czepiacie się spokojnej Polski !!!!!!!

   ~POvan 1 godzinę i 50 minut temu
   może ktoś z komisarzy unijnych zabrał by głos w sprawie bezpieczeństwa ca tam się wyprawia że dochodzi do napaści i gwałtów w niemieckich miastach i w tak stabilnej demokracji europejskiej strach wyjść na ulice

   ~Haha 1 godzinę i 54 minut temu
   Po kilku dniach robiło się za głośno? Poprawne (zakłamane) media w zza Odry nie mogły już ukrywać prawdy? Gdzie są niezależne media w Niemczech?

   ~John Siano 43 minut temu
   Tam są same niezależne i obiektywne media tak jak u nas też np. Lisek, Stokrotka, Miecugow, Kraśko oraz prezentujące wersję ukraińską Bojke, Stiepan

   ~mac 1 godzinę i 56 minut temu
   Niedługo dzięki Niemcom Europa przestanie istnieć w takiej formie jaką ją znamy. Akurat dzisiaj bo napaści muzułmanów w Niemczech informacja, że my musimy ich przyjąć 7000, masakra nie wierzę. Polska uważam, że nic nie musi a decyzja o przyjęciu islamistów przez PO i Kopacz, to dla mnie zdrada obywateli, podpisała wiążąco i oddała PO władzę nowej partii, a problem niech pozostanie dla Polaków. Jak odchodzili i sondaże na to wskazywały to już mogli sobie odpuścić komplikowanie nam życia. Dla mnie to zdrada Polaków i naszego bezpieczeństwa.

   ~kutf5es 45 minut temu
   Odnalezionych sprawców za karę wydalą za granicę. Do Polski.

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/dania-wprowadza-kontrole-na-granicy-z-niemcami

   Dania wprowadza kontrole na granicy z Niemcami
   Dodane przez Zyga
   Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 23:11:54

   Premier Danii Lars Lokke Rasmussen ogłosił dziś na konferencji prasowej, że na granicy z Niemcami znów kontrolowane są dokumenty osobiste przyjezdnych.

   Kontrola graniczna zaczęła obowiązywać od południa 4 stycznia. Będę trwać przez dziesięć kolejnych dni, przy czym duński premier od razu zaznaczył, że unijne prawo zezwala państwom członkowskim o przedłużenie obowiązywania kontroli na granicy na następne 20 dni. „To poważny krok, który należy widzieć w kontekście poważnego kryzysu migracyjnego i uchodźczego w obliczu którego stoi Europa. Prawdopodobnie największego i najbardziej skomplikowanego kryzysu jaki widzieliśmy w tym stuleciu” – mówił Rasmussen. Zaznaczył przy tym, że nie każdy przyjezdny z Niemiec będzie kontrolowany. Funkcjonariusze duńskiej policji będą sprawdzać wybrane osoby.

   Decyzja duńskiego rządu nastąpiła dzień po tym gdy rząd Szwecji po raz kolejny ogłosił tymczasowe przywrócenie kontroli na swojej granicy z Danią.

   thelocal.dk/kresy.pl

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/przez-wlochy-przeszla-fala-profanacji-i-atakow-na-szopki-bozonarodzeniowe

   Przez Włochy przeszła fala profanacji i ataków na szopki bożonarodzeniowe
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 18:06:35

   Fala profanacji i ataków na szopki bożonarodzeniowe wywołała zaszokowanie i oburzenie włoskich katolików. To pierwszy rok, gdy zniszczonych szopek jest tak wiele.

   W miasteczku Pitelli na północy kraju skradziono z szopki figurkę Pana Jezusa, którą powieszono na drzewie. Biskup Giovanni Tassano oświadczył, że był to „akt wielkiego, świadomego świętokradztwa i hańby”. Natomiast w Seveso, mieście liczącym 23 tys. mieszkańców w Lombardii na północy Włoch, oderwano głowę figurce Chrystusa w szopce znajdującej się na Placu Confalonieri.

   Do następnej profanacji doszło w szkole podstawowej w Motte Luino, także w Lombardii. Tam też oderwano głowę statuetce Jezusa leżącej w żłobku. Czyn ten tym bardziej był szokujący, że szopkę przygotowały dzieci uczęszczające do tej szkoły.

   Z kolei w Dorga w Val Seriana w prowincji Bergamo oderwano głowę postaci Świętego Józefa, a figurkę Jezusa wrzucono do rowu, po wcześniejszym zniszczeniu jej palców. Natomiast w Fibbina koło Florencji całkowicie zdewastowano szopkę znajdującą się na placu centralnym San Rocco.

   Pch24.pl/KRESY.PL

   UPAdlina:04.01.2016 18:43
   To może być spowodowane zbyt małą ilością imigrantów muzułmańskich przyjętych przez Włochy. Zwiększenie ich liczby może zmniejszyć ilość takich incydentów.

   jaroslaus:04.01.2016 22:29
   ja raczej bym podejrzewał popłuczyny włoskiej masonerii w postaci zdziczałego lewactwa.

   jazmig:05.01.2016 14:03
   To lewactwo jest we Włoszech od dawna, dlatego jednak typuję muzułmanów.

   Polubienie

 13. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/kolejne-bluznierstwa-charlie-hebdo

  Kolejne bluźnierstwa Charlie Hebdo
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Poniedziałek, 04 stycznia 2016 o godz. 20:08:38

  Ilustracja znajdująca się na okładce francuskiego czasopisma „Charlie Hebdo” przedstawia Boga z przewieszonym przez ramię karabinkiem kałasznikowa, krwią na rękach i podpisem: „Zamachowiec nadal na wolności”. Jest to wydanie specjalne, przygotowane na rocznicę słynnego zamachu na redakcję, którego dokonali muzułmanie. Tym bardziej dziwne, że przedstawienie Boga zawiera typowe dla chrześcijaństwa atrybuty, jak chociażby trójkąt z okiem nad głową, symbolizujący Trójcę Świętą i Bożą Opatrzność.

  Według mediów w numerze specjalnym czasopisma „Charlie Hebdo” mają znaleźć się m.in. rysunki zamordowanych rok temu „artystów” oraz zewnętrznych współpracowników redakcji. Przewidywany nakład wynosi milion egzemplarzy. Czasopismo ukaże się w środę – uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozprowadzane będzie także poza granicami Francji, a zatem niewykluczone, że dostępne będzie również w Polsce.

  Rocznicowe wydanie upamiętnia zamach z 7 stycznia 2015 roku, gdy dwóch muzułmanów dokonało ataku na redakcję ateistycznego czasopisma, mordując dwanaście osób. Islamiści chcieli w ten sposób „pomścić Mahometa”, którego „artyści” często parodiowali. Jednak islam nie był głównym przedmiotem kpin ze strony ateistów. Szczególnie zatrważająca była jedna z ilustracji przedstawiająca Osoby Boskie podczas stosunku seksualnego.

  Atak na „Charlie Hebdo” był początkiem serii zamachów w Paryżu. Ostatecznie w ciągu trzech dni islamiści zabili łącznie siedemnaście osób

  Pch24.pl/KRESY.PL

  Leszek1:05.01.2016 00:38
  Coz, pozazdroscic Muzulmanom, ze potrafia czynnie bronic swojej wiary.

  Polubienie

 14. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sejm-bedzie-pracowal-nad-zmianami-uniemozliwiajacymi-odbieranie-dzieci-z-powodu-biedy

  Sejm będzie pracował nad zmianami uniemożliwiającymi odbieranie dzieci z powodu biedy
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 17:05:58

  Zgodnie z zapowiedziami rządu w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym pojawią się zapisy blokujące możliwość odbierania rodzicom dzieci z powodu biedy. Nad przepisami prace rozpocznie Sejm RP już na najbliższym posiedzeniu. Dlaczego zakończenie kolejnych tragedii rodzin, którym z powodu biedy sądy odbierają dzieci, wymagało ustawowej interwencji? To pytanie do 1040 sędziów orzekających w Polsce w sprawach rodzinnych.

  Zaproponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany w ustawie kodeks rodzinny i opiekuńczy są kosmetyczne. Polegają one na wprowadzeniu zapisu, że umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej może nastąpić jedynie wówczas, gdy uprzednio zastosowane inne środki przewidziane w kodeksie rodzinnym lub formy pomocy rodzicom dziecka opisane w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej „nie doprowadziły do usunięcia stanu zagrożenia dobra dziecka”.

  Regulacja przewiduje też nagły przypadek działań, gdy pilne zapewnienie dziecku pieczy zastępczej wynika „z poważnego zagrożenia dobra dziecka, w szczególności zagrożenia jego życia lub zdrowia.” Już poprzez taką konstrukcję przepisu użycie przeciwko rodzinom czynnika ekonomicznego będzie trudne do uzasadnienia. Jednak resort sprawiedliwości poszedł krok dalej i w projekcie zaproponował jednoznaczny zapis mówiący, że „umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej wbrew woli rodziców nie jest dopuszczalne wyłącznie z powodu ubóstwa”.

  Wedle Ministerstwa Sprawiedliwości zmiana dotykać będzie prawie 230 tys. rodzin bezradnych w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz ok. 725 tys. rodzin zagrożonych ubóstwem. To, wedle danych GUS dotyczących udzielonej w 2014 roku pomocy społecznej, kolejno 0.8 i 1.9 miliona osób.

  Projektodawca w uzasadnieniu projektu ustawy powołał się m.in. na dane z okręgu apelacji warszawskiej z okresu od 1 listopada 2013 roku do 31 sierpnia 2014 roku. Okazało się, że w niespełna rok, tylko w tym okręgu, odnotowano łącznie 235 przypadków umieszczenia małoletnich w pieczy zastępczej.

  Jak podkreślono, w dwóch sprawach wyłączną przyczyną umieszczenia dzieci poza rodziną były względy ekonomiczne. W kolejnych 37 sprawach wyłączną przyczyną umieszczenia dzieci poza rodziną była tzw. niezaradność życiowa rodziców, a w 20 sprawach wyłączną przyczyną umieszczenia dzieci poza rodziną były względy ekonomiczne i tzw. niezaradność życiowa rodziców.

  Resort sprawiedliwości odwołał się też do doświadczeń Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, która od 1 lutego 2013 roku prowadzi Telefon Wsparcia Rodziców dla rodzin zagrożonych lub dotkniętych pochopnym odebraniem dzieci. Okazało się, że do końca października 2015 roku Fundacja udzieliła pomocy ponad 700 rodzinom z całej Polski.

  – W ponad 150 z nich doszło do odebrania dzieci, a pozostałe stały się obiektem działań ze strony instytucji (sądy, ośrodki pomocy społecznej, szkoły, szpitale i in.), które potencjalnie mogły do takiej sytuacji doprowadzić i same stanowiły już daleko idącą ingerencję w życie rodzinne – podkreślono.

  Dalsza analiza zgłoszonych spraw wykazała, że około 70 proc. przypadków trafiających do Fundacji dotyczy rodziców, wobec których podjęto działania w kierunku ograniczenia lub odebrania praw rodzicielskich z przyczyn o charakterze ekonomiczno-społecznym. Rodzinom wytykano najczęściej niski status materialny lub ubóstwo rodziny, złe warunki mieszkaniowe, bezrobocie rodziców, utrata pracy, czy wykluczenie społeczne.

  Ministerstwo Sprawiedliwości uzasadniając potrzebę zmian wskazało też na niepokojący stały wzrost liczby dzieci przekazywanych do pieczy zastępczej, jaki jest notowany w ostatniej dekadzie. Według danych GUS, liczba dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej nieznacznie spadła (z ok. 20,2 tys. w 2005 roku do ok. 19,2 tys. w roku 2014), ale już liczba dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej (rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka) wzrosła w tym okresie z 49,6 tys. do niemal 57,5 tys. W części tych przypadków powodem rozdzielenia rodzin była wyłącznie sytuacja materialna.

  Pch24.pl/KRESY.PL

  Leszek1:05.01.2016 19:35
  Ingerencja panstwa w zycie rodzinne moze byc tylko jedna – podniesienie kwoty zasilkow dla najnizej zarabiajacych i ludzi pozbawionych mozliwosci pracy. Ta kwota powinna byc tak obliczona, by kazdy czlowiek mogl skromnie ,ale godnie przezyc. Jezeli w rodzinie nikt nie moze znalezc pracy, ta kwota powinna obejmowac wszystkich czlonkow rodziny wlacznie z dziecmi. Kazda inna ingerencja panstwa w zycie rodzinne jest bezprawiem. Wiecej, to jest przestepstwo, ktore powinno byc karalne. Trzeba poddac rewizji WSZYSTKIE wyroki sadowe w ktorych zapadla taka decyzja i ukarac sedziow naduzywajacych swojej wladzy. Szczegolnie tych, ktorzy oddali dzieci pod opieke zboczencow.

  zefir:05.01.2016 21:05
  Zasadniczy problem krajowej opieki nad dziećmi to kompletna dyskryminacja dzieci matek,czy rodzin bez pracy,z niezawinionych lub zawinionych przyczyn.Pewne jest jedno,że dzieci nie są temu winne.Na co może liczyć bezrobotna matka dzieciaczka?Na zasiłek rodziny w kwocie 77zł/niepelnosprawne dziecię:115zł/na miesiąc/-toż tojawna kpina.Dzieciaczek to też człowiek.Pytam więc gdzież te junijne prawa człowieka i ci tzw.obrońcy praw człowieka?Nieco lepszą troskę wykazuje państwo w odniesieniu do dzieci niepelnosprawnych,ale wyłącznie dzięki walce i protestom ich rodziców w czasie kampanii przedwyborczej.W tym wypadku od 1.01.2016r można liczyć na miesięczne świadczenie pielęgnacyjne w kwocie 13oozł i słusznie że niezależnie od dochodów w rodzinie.Takie świadczenie pielęgnacyjne pobiera ok 105 tys.rodziców i opiekunów,tj marginalna ilość z ogólnej populacji dzieci.Barierą jest biurokracja i orzecznictwo stopnia niepełnosprawności dzieci-wiadomo jak to bywa.Polskie dzieci z biednych rodziców są socjalnie dyskryminowane najbardziej z wszystkich dzieci krajów członkowskich UE.To nie tylko wstyd,to skandal,to zbrodnia.Polityczne i ekonomiczne regulacje rządzących niemal zawsze dotyczą pracujących i opodatkowanych.Pytam więc durniów demograficznych,co z licznymi dziećmi matek i rodzin niepracujących i nieopodatkowanych.To też polskie ,chociaż niewygodne i zapominane dzieci!

  MJD9:05.01.2016 22:23
  A jednocześnie sukinsyny ściągają nam na łeb muzułmaństwo! ===== To woła o pomstę do Nieba!!

  malkontent:05.01.2016 21:38
  I słusznie mówisz. Tę zbrodnię na najmłodszych naszego narodu dokonało POPISdzielstwo. Zabieranie dzieci rodzicom tylko z powodu ubóstwa i dawanie ich do rodzin zastępczych którym płaci się minimum 1200 zł/m za wychowanie to zbrodnia i skandal. Przecież czasem wystarczyłaby niewielka pomoc finansowa takiej rodzinie, czy też pomoc w znalezieniu pracy , tak wiele jest możliwości . POpaprańcom nawet powieka nie drgnęła przy tej zbrodni. Uważam, że te decyzje idą w dobrym kierunku i można PISdzielcom zaliczyć to na mały plusik ale zgadzam sie z Tobą to nie jest docelowe i optymalne rozwiązanie.

  MJD9:05.01.2016 22:26
  Używa Pan zwrotów enigmatycznych! Co to znaczy: „ukarac sedziow naduzywajacych swojej wladzy” ? Ukrać naganą? ===== Szanowny Panie, nich Pan pisze o zbrodni! Bo to są każdorazowo zbrodnie przeciwko Prawom Naturalnym. A za zbrodnie jest kara główna!

  MJD9:05.01.2016 22:21
  Opcja zerowa w Polsce potrzebna natychmiast! ===== Kopy w zady wszystkim talmudystom, czyli reprezentantom pseudocywilizacji pasożytniczej, gardzącej Prawami Naturalnymi ludzi niewinnych! ===== Prawa Naturalne ludzi niewinnych /Prawo do Życia, Prawo do Własności i Prawo do Wolności/ mają być Prawami nadrzędnymi w naszej monarchicznej cywilizacji łacińskiej. A jeśli talmudystom, muzułmaństwu, czy przedstawicielom cywilizacji obozowej /turańskiej/: Ukraińcom, to nie pasuje: to wynocha z Polski do siebie! ===== Zatem jedyne wyjście : opcja zerowa! Wywalać z wszelkiej obecnej wierchuszki na zbity psk! Nowi sędziowie, nawet jeszcze w trakcie studiów, będą o kilka klas lepsi! ===== Opcja zerowa, albo nigdy Polska nie wyjdzie z tego szajsu.

  Patriota:05.01.2016 23:18
  Jak wiele polskich rodzin nigdy nie zaznałoby ubóstwa a nasze maluchy traumy braku najbliższych, gdyby kolejne tzw. ekipy rządzące przeznaczyłyby miliardy złotych na wsparcie i aktywizację zawodową najbiedniejszych zamiast zmarnotrawić te środki na upaińskich pomiotów, szowinistycznych litwinów etc. HAŃBA !!! Winni tej zdrady powinni ponieść najwyższy wymiar kary…

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/coraz-wiecej-zatrzymanych-pedofilow&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

   Coraz więcej zatrzymanych pedofilów
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Wtorek, 05 stycznia 2016 o godz. 18:06:28

   Coraz częściej policja zajmuje się osobami próbującymi uwodzić dzieci w Internecie. Jedynie do listopada 2015 roku policja zajmowała się 258 takimi przypadkami. To dwukrotnie więcej, niż w roku 2014.

   Jedni podają się za nastolatków szukających przyjaciół, inni bez ogródek wyznają, że cel znajomości jest seksualny. Pedofile w coraz bardziej zuchwały sposób wyszukują w sieci małoletnie ofiary – czytamy na łamach „Rzeczpospolitej”.

   Liczba przypadków „uwodzenia” dzieci przez pedofilów korzystających z Internetu zastraszająco wzrosła. Tylko do listopada 2015 roku policja zajmowała się 258 takimi sprawami. W walkę z internetowymi pedofilami angażują się nie tylko rodzice, policjanci, ale i… internauci. Niektórzy stają przed wymiarem sprawiedliwości dzięki prowokacjom przeprowadzanym przez innych użytkowników sieci.

   O ile do tej pory osoby dopuszczające się „child groomingu” najczęściej starały się na początku stworzyć więź emocjonalną z potencjalną ofiarą, a następnie sprawdzić, czy jej komunikacja internetowa nie jest kontrolowana przez osobę dorosłą, to teraz coraz częściej sprawcy takich przestępstw od samego początku przyznają, że chodzi im o odbycie czynności seksualnych. Według badań prowadzonych na Zachodzie, najbardziej narażone są dzieci w wieku 13-14 lat.

   Pch24.pl/KRESY.PL

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,MSWiA-wiekszosc-z-uchodzcow-chcemy-przyjac-w-2017-roku,wid,18085676,wiadomosc.html?ticaid=1163f9&_ticrsn=3

   akt. 05.01.2016, 16:36

   MSWiA: większość z uchodźców chcemy przyjąć w 2017 roku

   • MSWiA chce, aby większość uchodźców trafiła do Polski w przyszłym roku
   • Wiceminister Skiba: musimy uwzględnić bezpieczeństwo obywateli
   • Zastrzegł, że nie oznacza to wycofywania się z deklaracji rządu PO-PSL

   MSWiA chce, by większość uchodźców, których Polska zadeklarowała przyjąć w ciągu dwóch najbliższych lat, trafiło do naszego kraju w 2017 r. Wiceminister Jakub Skiba, który nadzoruje w resorcie politykę migracyjną, poinformował, że trwają analizy dotyczące liczb.

   Skiba uczestniczył w posiedzenie sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, która rozpatrywała projekt budżetu na 2016 r. Odpowiadał na pytania posłów dotyczące m.in. planów przyjęcia przez Polskę uchodźców – w tym z Syrii. Podkreślał, że ze względu na bezpieczeństwo polskich obywateli, większość z nich powinna zostać przyjęta w 2017 r.

   Niebawem dokładne liczby

   – To jest przedmiotem bardzo dokładnych analiz, uwzględniających wszystkie aspekty zagadnienia, w tym m.in. aspekt bezpieczeństwa. Inaczej zrobić nie można. Musimy przetrzeć tę drogę, musimy działać zgodnie z zasadą zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Polski – mówił, dopytywany o sprawę przez dziennikarzy.

   Zastrzegł równocześnie, że nie oznacza to wycofywania się z deklaracji. Poprzedni rząd (PO-PSL) zadeklarował w 2015 r., że Polska miałaby przyjąć ok. 7 tys. osób w ciągu dwóch lat (2016 – 2017 r.). Zdaniem przedstawicieli obecnego rządu, ta liczba w rzeczywistości jest wyższa ze względu na będącą obecnie w toku procedurę rozlokowania uchodźców przez Komisję Europejską w ramach nierozdysponowanej rezerwy.

   – My niczego nie zmieniamy, chodzi o właściwe zorganizowanie tego procesu. Wszystkie kraje są bardzo oszczędne w formułowaniu prognoz dotyczących przyjęcia uchodźców w najbliższych miesiącach, bo nie ma żadnej pewności co do tożsamości tych uchodźców, prawdziwości dokumentów, którymi się legitymują. Mamy do czynienia z bardzo poważnym kryzysem i dysfunkcją funkcjonowania UE – dodał.

   Skiba poinformował, że w tym momencie w MSWiA trwają analizy. – Są przygotowywane te liczby (dotyczące przyjęcia uchodźców – PAP), w bardzo niedługim czasie zostaną podane do publicznej wiadomości – powiedział.

   Unijny podział

   Kraje UE zmagają się obecnie z falą imigrantów, która wywołała w Europie najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy – głównie z Afryki i Bliskiego Wchodu – napływają przez Morze Śródziemne, a ostatnio także przez Bałkany Zachodnie.

   We wrześniu Polska zaakceptowała unijną decyzję o podziale uchodźców. Ministrowie spraw wewnętrznych UE przegłosowali podział 120 tys. uchodźców 22 września (wcześniej zapadła decyzja o podziale 40 tys. osób). Polsce – która już wcześniej zgodziła się na przyjęcie 2 tys. uchodźców – przypadło, na podstawie tych decyzji, kolejne ok. 5 tys. osób.

   Mają one trafić do Polski w ramach przesiedleń (np. z Libanu) i relokacji (m.in. z Grecji i Wołoch, czyli krajów UE najbardziej dotkniętych kryzysem). UE zdecydowała też m.in. o tworzeniu punktów rejestracji uchodźców – tzw. hotspotów – we Włoszech i Grecji, w których mieliby oni być weryfikowani. Wiele państw unijnych, w tym Polska, ma jednak zastrzeżenia do działania tych punktów i samego programu relokacji.

   Polska stoi na stanowisku, że potrzebne jest jak najszybsze wcielenie planu, który ma zabezpieczyć granice i dokonać rozróżnienia pomiędzy uchodźcami a imigrantami ekonomicznymi.

   ~srogi 6 godzin i 38 minut temu
   Proszę o referendum w tym temacie !!!

   ~bielan 3 godziny i 45 minut temu
   Przyjęliśmy pół miliona Ukraińców, kilkadziesiąt tysięcy Czeczenów, czy było jakieś referendum, bo nie pamiętam?

   ~ja 7 godzin i 8 minut temu
   Jak widać w Kolonii starczył tysiąc ‚przybyszy z Płn Afryki’, żeby policja straciła kontrolę i żeby mogli sobie bezkarnie napadać i molestować kobiety w Sylwestrową noc. Nie chcemy tego u nas! 7tys to już za dużo, ci ludzie udowadniają cały czas że nie nadają się do życia w cywilizowanych społeczeństwach.

   ~jor 5 godzin i 52 minut temu
   No właśnie idą na przeczekanie 🙂 teraz wezną troszkę chrześcijan z libanu. I bedą czekać i kombinować żeby więcej nie brać. hehe. Ale już nam nie zarzucą że nie bierzemy. 🙂 🙂

   ~Bajo 7 godzin i 4 minuty temu
   Każdy muzułmański imigrant już po tygodniu pobytu w Polsce będzie twierdził, że jest u siebie, bo cała ziemia należy do Allacha a on jest jego wyznawcą ! I jeśli coś nam Polakom się nie podoba to…możemy wyjechać ! Z własnego kraju !!! I oczywiście nigdy nie ma zamiaru przestrzegać polskiego prawa i zwyczajów bo ma je głęboko… Każdy tysiąc emigrantów to ogromne kłopoty dla nas i dla naszych dzieci i wnuków ! Czy tego naprawdę chcemy!??

   ~redneck 5 godzin i 43 minut temu
   Każdy muzułmański imigrant już po godzinie w Polsce będzie kombinował jak ptysnąć do Niemiec lub Szwecji…

   ~polka 6 godzin i 38 minut temu
   mieszkam w nadrenii westwali strach wychodzic wieczorem

   ~zzc 4 godziny i 16 minut temu
   Niedługo i za dnia nie wyjdziecie.

   ~Gosc12344321 7 godzin i 7 minut temu
   Juz niemcy przyjeli i w sylwestra zostalo zgwalconych okolo 100 kobiet w kolonii podalo dzis radio . Pas szachida i na odleglosc detonowac

   Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Frankfurter-Allgemeine-Zeitung-demokracja-w-Polsce-jest-w-niebezpieczenstwie,wid,18050974,wiadomosc.html

  akt. 17.12.2015, 07:57

  „Frankfurter Allgemeine Zeitung”: demokracja w Polsce jest w niebezpieczeństwie

  • „Frankfurter Allgemeine Zeitung” pisze, że demokracja w Polsce jest w niebezpieczeństwie.
  • Autor komentarza Reinhard Veser zaznacza, że PiS Jarosława Kaczyńskiego nie ma mandatu wyborców na radykalną przebudowę państwa.
  • Optuje za ingerencją UE. „(UE) powinna szybko i zdecydowanie naciskać na przestrzeganie demokratycznych, zgodnych z państwem prawa norm, tak jak uczyniła to z powodzeniem trzy lata temu w przypadku Rumunii, gdy postkomunistyczne kliki – stosując podobne metody jak Kaczyński w Polsce – próbowały dokonać bezkrwawego zamachu stanu” – pisze Veser.
  (…)

  ~nobody 12 godzin i 33 minut temu
  No przestańcie! Złodziej uciekając krzyczy „Łapaj złodzieja!”, a tłum rzuca się na niewinnego. Kwik amputowanych od koryta ryjów niesie się po całej Europie.

  ~Witam 11 godzin i 59 minut temu
  Cybernetyka społeczna? Jak tak to Pozdrawiam

  ~markus 12 godzin i 6 minut temu
  Platforma Obywatelska nalega, by prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie trzech sędziów, wybranych przez Sejm 8 października, powołując się na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. Jednocześnie, ta sama partia, podczas swoich rządów nie wykonała 48 orzeczeń TK – szkopy wowczas nie protestowaly

  ~ty 10 minut temu
  Bo PO finansowane było z Germanii.

  ~Andrzej 12 godzin i 40 minut temu
  To ma być rzetelne dziennikarstwo? Reinhard Veser, któż to taki? Jak on wychowa swojego syna? W kłamstwie i nieuczciwości?

  ~a może to tak? 11 godzin i 33 minut temu
  Ale oni prawdę napisali. Media kłamią, nam nie wolno pisać prawdy w postach bo są kasowane, przez wiele lat sprzedaje się Polskie dobra zachodnim kapitałom a Polacy pracują jak niewolnicy za 1/3 godziwej pensji, która starcza jedynie na kawałek chleba. Demokracja w Polsce jest zagrożona, ba jej nie ma od 1945 roku!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Frankfurter-Allgemeine-Zeitung-sytuacja-w-Polsce-przypomina-zamach-stanu,wid,18084625,wiadomosc.html

   akt. 05.01.2016, 11:22

   „Frankfurter Allgemeine Zeitung”: sytuacja w Polsce przypomina zamach stanu

   • Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ocenia, że wydarzenia w Polsce przypominają zamach stanu
   • Gazeta zauważa, że Unia Europejska nie może w tej sprawie wiele zrobić

   Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ocenia, że wydarzenia w Polsce przypominają zamach stanu. Gazeta zauważa jednocześnie, że Unia Europejska nie może w tej sprawie wiele zrobić.

   Pisząc o „posunięciach przypominających zamach stanu”, komentator gazety pyta, jak inaczej nazwać próbę sparaliżowania Trybunału Konstytucyjnego czy zajęcia publicznych mediów?

   Jak czytamy, „można spierać się o pojedyncze przypadki łamania europejskich reguł, ale nie o fundamenty państwa prawa”. „Należą do nich choćby trójpodział władzy, czy zasada, że rząd nie może robić wszystkiego, co chce, nawet jeśli ma za sobą większość wyborców” – zaznacza publicysta.

   Dodaje, że wobec wydarzeń w Polsce Unia Europejska musi bronić swoich wartości. Gazeta przyznaje jednak, że narzędzia Wspólnoty, przewidziane na taką sytuację, są tępe. Jeszcze nigdy nie użyto tak zwanego mechanizmu kontroli praworządności. „Polska nie musi też obawiać się sankcji, bo zapewne nie będzie w tej sprawie jednomyślności w Radzie Unii Europejskiej – czytamy.

   Dzień wcześniej „FAZ” apelował do Niemców, by uważniej wsłuchiwali się w polskie debaty. Gazeta przytaczała opinię szefa Stowarzyszenia Europy Wschodniej Niemieckiej Gospodarki Marcusa Felsnera na temat Polski, który uznał za „zawstydzającą” postawę Niemców, którzy są jego zdaniem „odwróceni plecami do Odry i Nysy” i tylko od czasu do czasu „wystawiają Polakom oceny jak w szkole” albo ich napominają.

   Felsner zwracał uwagę, że PiS zawdzięcza sukces w wyborach nie „zatwardziałym ekstremistom”, lecz „dużej liczbie młodych Polaków, którzy nie mają pracy lub własnego mieszkania, oraz wielu emerytom żyjącym w biedzie”. „Zmiany chciał środek społeczeństwa” – zaznaczał Felsner.

   Ponad 25 lat po upadku żelaznej kurtyny „domaganie się od Polski dowodów na to, że należy ona do Europy, jest nie na miejscu” – podkreślał Felsner.

   ~kret 9 godzin i 58 minut temu
   Niemożliwe, tylko przypomina?No takie rozczarowanie dla tvn,które coraz szybciej przebiera nogami,by PiS wykopać.No,unio,co z tobą?

   ~mumwczoraj
   Właśnie, zamach stanu byłby, gdyby ktoś napadł na rząd, parlament lub prezydenta. Z tego wynika, że według Niemców rząd w Polsce napadł na samego siebie! To chyba część tego lewackiego bełkotu, który wywołuje w nas przekorę… .

   ~thwczoraj
   Niemcy się boją PiS i ich patriotyzmu: PiS chce zabrać obcym a dać swoim i tego się boją, że Polacy zaczną w końcu uniezależniać się od obcych. Teraz jest neokolonializm. Kupujemy od obcych a swoje leży na półkach. Czemu hipermarkety nie płacą podatków ich zarobki to miliony złotych ?

   ~Moher Powerwczoraj
   Niemcy histeryzują i plączą się w zeznaniach. Zamach stanu, to obalenie siłą rządu. Natomiast PiS rządzi, bo wyborcy nie chcieli rządów PO-PSL. Teraz PO i Nowoczesna nawołują do zamachu stanu, a zaprzyjaźnione niemieckie media pomagają im.

   ~semwczoraj
   Zamach stanu jest też wtedy jak ktoś próbuje zmienić ustrój w kraju bez zgody Narodu . Wygrana w wyborach nie uprawnia nikogo do zmiany ustroju . Zmiana ustroju w Polsce spowoduje natychmiastowe wykluczenie Polski z Unii i NATO . Prawdopodobnie wrócili byśmy pod ” opiekę ” Putina jak za komuny . Perspektywa ? Kolejne 50 lat niewoli .

   ~hgfdswczoraj
   tradycyjnie po polsku… najpierw szczekac potem skomlec

   ~hgfdswczoraj
   politolog…??

   ~konwczoraj
   PiS i Polska narazie dostaje i ciagle dostaje , taki znawca jak ty powinien to wiedziec tym bardziej ze masz wiecej czasu i na polu nie ma nic do roboty

   ~Ewawczoraj
   niemcy to nas wogole sie boja ….. i zawsze sie byli … acha i beda sie bac!!! a ja to sie takich polakow jak ty boje!

   ~123 7 godzin i 51 minut temu
   sem co za bzdury piszesz , a może napiszesz na jaki ustrój chce Polskę zmienić PIS ??? Bo z tego co widzę jak jest ustój demokratyczny to jest ciągle i dobrze się ma

   ~Mick 7 godzin i 4 minuty temu
   Zgoda byla – Demokratyczne wybory, w ktorych w sposob demokratyczny narod wybral kto i jak ma nim rzadzic.

   ~ala 6 godzin i 36 minut temu
   haha dobre dobre

   ~123EMI 6 godzin i 16 minut temu
   No przeciez POLSKA w 1939 roku tez sama napadla na siebie nie wspomne nawet o Grunwaldzie gdzie wojska krzyzackie spokojnie sobie spacerowaly. LUDZIE! Koniec z robieniem MINETY tej starej dziwce.Niech to robi Donald ma za co.Amen

   ~Racja stanu 19 godzin i 49 minut temu
   Felsner jest w błędzie, nie tylko młodzi Polacy, ale starsi i starzy Polacy też nie maja pracy i żyją w biedzie, a emerytury to skandal . Jedynie uwłaszczona na majątku narodowym uprzywilejowana grupa oszustów robiąca laskę UE ma się dobrze. Teraz zrobimy z tym porządek czy się wam helmuty to POdoba czy nie

   ~Polonia 9 godzin i 26 minut temu
   Niemieckie wpływy w Polsce i okradanie Polaków na ponad 30 mld rocznie zagrożone. Tusk pluje na nas i wraz z posłami PO w Brukseli urządza zamach stanu i podburza inne kraje, zdrajca!

   ~Hdhd 7 godzin i 11 minut temu
   Tusk to swiety czlowiek

   ~ja 6 godzin i 36 minut temu
   to módl się do niego

   ~pigwa 6 godzin i 29 minut temu
   Czego spodziewałeś po wnuku SS-mana że o interesy polskie będzie dbał. Faszysta dziadek to i wnuk faszysta.

   ~realistka 9 godzin i 25 minut temu
   Ta niemiecka „gazeta” nie nadaje się nawet do podtarcia tyłka.

   ~etc,etcwczoraj
   Nigdy nie uwierzę ze chodzi o demokracje 8 lat PO olewało i TK i demokracje.Tu chodzi o ok.80 mld,które Niemcy mogą stracić.Poza tym,z 1 euro dotacji 65 centów wraca do Niemiec..

   Polubienie

 16. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,O-czym-rozmawiali-Orban-i-Kaczynski-Wegierskie-media-ujawniaja-rabka-tajemnicy,wid,18086977,wiadomosc.html

  akt. 06.01.2016, 20:08

  O czym rozmawiali Orban i Kaczyński? Węgierskie media ujawniają rąbka tajemnicy

  • To spotkanie może zacieśnić stosunki polsko-węgierskie – twierdzi ekspert
  • Orban i Kaczyński spotkali się w Niedzicy
  • Spotkanie miało charakter prywatny i trwało 6 godzin
  • Orban radził Kaczyńskiemu jak „radzić sobie z Brukselą”?

  W Niedzicy zakończyło się ponad sześciogodzinne spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Prezesowi PiS towarzyszyli wicemarszałek sejmu Joachim Brudziński i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik Rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotr Naimski. O czym rozmawiali politycy? Działacze PiS twierdzą, że było to spotkanie prywatne i nieoficjalne.

  – Jesteśmy bratnimi i zaprzyjaźnionymi narodami, współpraca między naszymi krajami jest więc zupełnie naturalna – stwierdził pytany o temat spotkania poseł PiS Andrzej Jaworski.

  Tymczasem węgierskie media poinformowały, że spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim rozpoczyna serię spotkań Wiktora Orbana z europejskimi sojusznikami, którzy będą dla niego kluczowi w rozpoczynającym się roku.

  Według portalu vs.hu, wśród tematów poruszanych w trakcie spotkania były m.in. wspólne stanowisko odnośnie przyszłości Wielkiej Brytanii w UE, wewnętrzna sytuacja w Polsce i na Węgrzech oraz szczególnie ważny wątek, którym jest stosunek do tzw. kwot. To system rozdzielania imigrantów między wszystkimi krajami UE zaproponowany przez Komisję Europejską.

  Polityk PO, Paweł Zalewski w rozmowie z TVN24 zwrócił uwagę na inny możliwy temat rozmów. – Dla Jarosława Kaczyńskiego może być ważne doświadczenie Viktora Orbana, w jaki sposób układać relacje z Brukselą tak, aby z jednej strony przeprowadzać zmiany, które są sprzeczne ze standardem Unii Europejskiej, z drugiej strony nie narazić się na utratę środków finansowych czy też zepchnięcie do tej drugiej ligi europejskiej – powiedział były przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

  – To było nieoficjalne spotkanie liderów partii FIDESZ i PiS, to była dobra i długa rozmowa – powiedział PAP polityk ze ścisłego kierownictwa PiS, który uczestniczył w spotkaniu. Nie chciał jednak ujawnić, o czym politycy rozmawiali.

  PAP spytała o możliwą tematykę rozmowy Kaczyński-Orban polityków PiS, którzy na co dzień zajmują się tematyką międzynarodową. – Myślę, że rozmawiano na temat stosunków bilateralnych, kwestii współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz sprawy Brexitu i wspólnych regionalnych ustaleń, które mogą być zupełnie inne niż rozwiązania tzw. starej Unii; poruszona była też pewnie kwestia migracji – powiedział europoseł Ryszard Czarnecki, który – jak zastrzegł – nie uczestniczył w spotkaniu.

  Według informatorów PAP Orban wręczył Kaczyńskiemu węgierskie wina, a sam od polityków PiS otrzymał 25-letnią starkę ze szczecińskich zapasów.

  – To spotkanie może zacieśnić chłodniejsze ostatnio stosunki polsko-węgierskie – tak ekspert do spraw Węgier Dominik Hejj skomentował w Polskim Radiu 24 prywatną wizytę premierę Viktora Orbana na południu Polski i spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim.

  Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, spotkanie było okazją do nawiązania bliższych relacji. Tym bardziej, że – jak stwierdził Hejj – łączy nas stanowisko w sprawie migrantów, a Polska – podobnie jak kiedyś Węgry – staje się „chłopcem do bicia” Unii Europejskiej.

  Dominik Hejj wskazuje, że w ostatnim czasie stosunki między premierem Orbanem a prezesem Kaczyńskim mogły się ochłodzić, bo planowane rok temu spotkanie między nimi w lutym w ostatniej chwili zostało odwołane w niejasnych okolicznościach.

  Ekspert uważa, że nieprzypadkowo po polskiej stronie głównym uczestnikiem spotkania był premier Kaczyński, a nie premier Beata Szydło. Węgrzy zdają sobie bowiem sprawę, że to prezes PiS „trzyma ster władzy zarówno prezydenta Dudy, jak i premier Szydło”, choć w pierwszych komunikatach tamtejsze media pisały, że uczestnikiem rozmów będzie też szefowa rządu.

  ~rewid 4 godziny i 44 minut temu
  Bardzo dobrze, że się spotkali. Powodzenia dla prezesa Kaczyńskiego i Pis – w końcu zabrali się za reformy które dawno trzeba było zrobić.

  ~internautka 50+ 4 godziny i 24 minut temu
  A niektórzy dziennikarze i zaproszeni goście dostają choroby nerwowej bo nie mają możliwości skrytykowania rozmowy Niektórzy aż się mordują tą niewiedzą a przoduje p Ordyński. p Diana, p Lis, p Rychard i jeszcze inni też przeżywają męki bo nie mogą skrytykować Kaczorka.

  ~Dj True 1 godzinę i 57 minut temu
  Pięknie opisałaś ten ból d…y tych funkcjonariuszy udających dziennikarzy. Dokładnie jest jak mówisz my tu w Małopolsce mamy straszny ubaw z tego co się dzieje teraz w mediach. Natomiast do wszystkich którzy mają jakieś chwile zwątpienia i niepewności mówimy nie lękajcie się wszystko idzie w naprawdę dobrym kierunku. Niebawem zobaczycie efekty i zmiany. Nie dajcie się dzielić troszkę cierpliwości i wiary nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Hej

  ~AAAnnna 1 godzinę i 48 minut temu
  Jeżeli się nie spodziewali że potrwa to 6 godzin to chyba na głodno rozmawiali, Co sobie Orban pomyśli o polskiej gościnności? Taki wstyd dla Polski !!!!!

  Polubienie

 17. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/adam-bodnar-sluzby-beda-mogly-szantazowac-internautow/8emttc


  Foto: Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar

  Adam Bodnar: służby będą mogły szantażować internautów

  Ustawa o policji to „zainfekowanie polskiego internetu koniem trojańskim totalnej inwigilacji?” – Mógłbym się zgodzić z takim poglądem – powiedział gość Kontrwywiadu RMF FM, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jego zdaniem „sytuacja, w której ktokolwiek z władzy może zapoznawać się z tym, co robimy w internecie, powoduje zagrożenie prawa do prywatności”.

  – Jeżeli pan ma jakieś rzeczy, które budzą intymne zainteresowanie, to czy chciałby pan przeczytać o sobie w prasie, że pan takie rzeczy lubi, bo jakaś prasa od policji wydobędzie takie dane? Jakieś służby będą mogły szantażować pana tym, że wiedzą, jakie ma pan zainteresowania internetowe – powiedział Adam Bodnar na antenie RMF FM.

  – Kontrola policji będzie podlegała kontroli sądowej? – zapytał prowadzący program Konrad Piasecki. – Jeśli służby obecnie pozyskują dwa mln danych z billingów, to jeśli taką samą ilość danych pozyskiwano by z danych internetowych, to w jaki sposób sąd raz na pół roku, dostając sprawozdanie, jest w stanie dokonać rzetelnej kontroli? – odpowiedział Bodnar.

  – Niepokoję się też wszystkimi zmianami odnośnie Trybunału Konstytucyjnego, które w Polsce mają miejsce. Brak dobrego codziennego funkcjonowania TK stanowi zagrożenie dla praw i wolności obywatelskich, rozpatrywania skarg konstytucyjnych – powiedział Rzecznik Praw Obywatelskich.

  Szef MSW: wrzaski wokół ustawy o policji „ucieczką do przodu”

  Projekt ustawy o policji ogranicza swobodę stosowania technik operacyjnych przez służby w stosunku do obecnego stanu – zapewnił Szef MSWiA w rozmowie z radiową Jedynką. Mariusz Błaszczak nazwał zamieszanie wokół ustawy „ucieczką do przodu” i manipulacją. Minister podkreślał, że również zarzuty dotyczące inwigilacji internetu są nieprawdziwe. Przypomniał, że zapisy w projekcie są doprecyzowaniem przepisów z ustawy z 2004 roku.

  Mariusz Błaszczak stwierdził, że stosowanie technik operacyjnych przez służby w przeszłości wymaga wyjaśnienia. Odniósł się w ten sposób do medialnych doniesień o inwigilacji dziennikarzy pracujących przy aferze taśmowej. Jak dodał, polecił szefowi policji przeprowadzenie audytu w tej sprawie.

  Minister podkreślał, że ustawa o policji musi wejść w życie do 6 lutego. Taki termin wynika z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który w lipcu 2014 roku uchylił przepisy dotyczące stosowania technik operacyjnych przez służby i dał parlamentowi 18 miesięcy na dostosowanie przepisów do prawa. Jeśli do 6 lutego ustawa o policji nie zostanie przyjęta, „służby będą sparaliżowane”.

  ~marzan : Ma facet rację – w Polsce nie było ani jednego zamachu terrorystycznego, nie ma powodu, by totalnie szpiegować cały naród i zbierać na każdego haki. PiS robi różne rzeczy lekko kolidujące z prawem, ale być może motywowane dobrymi chęciami. Więc PiS-owi to naród wybacza o ile akurat w KOD-zie nie jest. Ale szpiegowanie Polaków jak popadnie to inna bajka.
  Panowie z PiS – nie idźcie tą drogą. Choćby dlatego, że w pierwsi będziecie kiedyś ofiarami szantażu. Kiedy już przestaniecie być władzą, staniecie się opozycją i to na was szpicle aktualnego rządu znajdą nagrania, zdjęcia, spisy kompromitujących kontaktów. Jestem za inwigilacją podejrzanych o przestępstwa, zwłaszcza korupcję. Jasne, bez tego policji ciężko. Ale niech to będzie śledzenie ludzi, na których są jakieś wskazania, coś, co sąd uzna faktycznie za przesłanki działalności przestępczej i wyrazi zgodę, by danemu delikwentowi montować podsłuchy i podglądy. Jeśli jednak wprowadzicie zasadę, że każdemu Polakowi wolno w kiblu kamerę zainstalować sekretnie i potem go nagraniami z tej kamery szantażować – to się na was mocno obrażę. Ja i większość obywateli.

  ~taka prawda : Bondar został POstawiony przez POprzednią sitwę na straży jej interesów!
  Nie należy z nim POdejmować dyskusji, tylko się go pozbyć.

  Polubienie

 18. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/katarzyna-bratkowska-jestem-fajna-nawet-bez-aborcji/e9dz4d


  Foto: Maciej Zienkiewicz / Agencja Gazeta Katarzyna Bratkowska

  Katarzyna Bratkowska: jestem fajna, nawet bez aborcji

  – Księża powinni zamilknąć na wieki po tym, co powiedzieli. Ostatnio się troszeczkę przymknęli, bo chyba poczuli, że w ludziach zaczęło wrzeć. To naprawdę nie są pomazańcy Boga, raczej zawodowi moralizatorzy – mówi nam feministka Katarzyna Bratkowska. Dwa lata temu publicznie zadeklarowała, że w Wigilię podda się aborcji. Tylko w Onecie zdradza, jak wyglądają jej święta, w co wierzy i wypowiada się na temat księży.
  (…)
  Pamięta Pani Wigilię dwa lata temu? Jak ją Pani spędziła?

  Podchwytliwe pytanie, no nie? (śmiech). Otóż, święta spędziłam z rodziną. Ale telefon w klinice aborcyjnej nie milknie w Wigilię.

  Niestety, problem z tym, co się mówi w mediach, jest taki, że większość ludzi nie czyta ironii. Naprawdę! Ja o tym nie pamiętam, bo w środowisku, w którym się obracam, ironia to najczęstszy sposób komunikacji. A mówię o tym dlatego, że dwa lata temu, po złożeniu przeze mnie tej deklaracji, zadzwonił do mnie dziennikarz i na pytanie, czy przerwę ciążę, odpowiedziałam: tak i zrobię to w Wigilię, żeby było zabawniej. To była totalna ironia! No ale oczywiście ludzie odczytali to w ten sposób, że złośliwie zrobię to w Wigilię, żeby się lepiej bawić. Eh…

  Powiedziała Pani, że „święta są przyjemne tylko wtedy, gdy nikogo nie antagonizują i kiedy się ma do nich dystans”.

  Na pewno nie miałam na myśli relacji wewnątrzrodzinnych. Pewnie chodziło mi o rolę religii i kwestie mieszczaństwa, ale zostawmy to. Ja obchodzę raczej stare pogańskie święto przesilenia i choinki. I święto obfitości. Dużo jedzenia i prezenty. Bardzo miło, jak tylko się zapomni o karpiach.

  W co Pani wierzy?

  Uwaga, teraz pojadę. W Wielką Boginię, Matkę wszystkich równych ludzi. Świat jej bardzo potrzebuje. Nieważne, czy się wierzy w nią dosłownie. To jest figura innego porządku. Nie karzącej ręki ojca, który dzieli ludzi na lepszych i gorszych, na zbawionych i potępionych, który wyklina ciało i w imię którego wolno, a nawet czasem należy zabijać, tylko figura takiej samej miłości do wszystkich dzieci, równości ludzi i świętości życia i ciała. Świętości jego potrzeb. Zdjęcia z ciała piętna brudu. Tylko w imię Matki mogłybyśmy i moglibyśmy się wszyscy pogodzić. Nie dlatego, że każda ma być matką, ale dlatego, że każde z nas miało matkę. I trochę mam jak Konrad z III cz. Dziadów – Matki Boskiej nie obrażam. Na razie innej bogini nie mamy. Ale ja w ogóle wierzę w wiele bytów, na szczególnych zasadach rzecz jasna, nawet w Zeusa trochę, w Afrodytę na pewno.

  W Boga też?

  Skąd pan wie, że Bóg przemawia to jakiegoś faceta ubranego w sutannę, a nie do mnie? Uwaga żart – nie słyszę głosów, ale mam takie samo prawo do mówienia o etyce jak on.

  Największa wartość?

  Wierzę w ducha wspólnoty. Polega on na tym, że nie akceptujemy sytuacji nierówności i krzywdy.
  (…)

  ~Polak : Onet taką osobę uważa za autorytet. O tej Pani nie powinno się wcale mówić publicznie.Co ona robi to jej sprawa.Ale wywlekanie na czołowe miejsce w środkach przekazu to narzucanie społeczeństwu modelu człowieka.A gdzie wzorce do pokazywania osób którzy posiadają nieskalane życie oparte na miłości, przywiązaniu do rodziny, poszanowania innych itp.Manipulujecie !!!!!

  ~ja : Gwiazda postfeminizmu się znalazła:))))

  ~Bolo : Świetny artykuł, prawda jest niestety smutna, biskupi, księża wchodzą do naszego życia w zgnojonych buciorach, ale jak oskarżali Wojciechowskiego to nie było słychać słów oburzenia na jego działalność przez kler,

  ~monika : Chciałam zauważyć,że są wolnodostępne środki antykoncepcyjne, kondony, nalepki, tabletki, spirale i wiele innych dziwne, że są kobiety, które nie umieją się zabezpieczyć i wolą skrobać się do krwi.

  ~podlas : No brakuje mi tu jeszcze babci klozetowej ze swoimi przemyśleniami i ideologią lewacką

  ~alan : To jest kobieta psychopatka tak jak większość feministek ;Kazia,Dunin ,Środa.

  ~nihilistyczna ideologia lewacka : Jak może być wartościowe życie, bez żadnych wartości?????

  ~Ania : Biedna z niej kobieta. Wystarczy spojrzeć na jej twarz i głęboko w oczy. Brzydka z wierzchu i brzydka w środku.

  toja : – Mamy dzieci dziesięcioletnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci „wchodziły” do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka – mówił ksiądz Ireneusz Bochyński – nauczyciel szkolny. Myślę, ze wyedukował seksualnie nie jedno dziecko. W 1998 r zbrukał koleda mój dom a fuj!!!!

  7 minut temu | ocena: 100% odpowiedz oceń: -1 +1
  ~;))) do toja: Bo on z Piotrkowa Trybunalskiego, a tam na 1 km kwadratowym jest 6 kościołów 😉
  5 minut temu | ocena: 100%

  Polubienie

 19. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/eurostat-w-2014-roku-najwiecej-imigrantow-przyjely-polska-i-wielka-brytania&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

  Eurostat: w 2014 roku najwięcej imigrantów przyjęły Polska i Wielka Brytania
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Środa, 30 grudnia 2015 o godz. 11:11:25

  Jak wynika z oficjalnego raportu Eurostatu, w ubiegłym roku Polska przyjęła ponad 350 tys. imigrantów. To drugi najwyższy wynik w UE, za Wielką Brytanią, a przed Niemcami i Włochami.

  Według Eurostatu, w 2014 roku Polska wydała 355 418 pozwoleń na pobyt na swoim terytorium, z czego ponad połowa (206 tys.) dotyczyła osób przybywających z powodów zarobkowych. To największa liczba w skali całej UE. Dla porównania, Niemcy przyjęły wówczas ponad 237 tys. osób, głównie ze względów rodzinnych, a Szwecja niespełna 108 tys. – również z tego samego powodu.

  Jak stwierdzono w raporcie, w 2014 roku najwięcej imigrantów, ponad 303 tys. osób, pochodziło z Ukrainy.

  ec.europa.eu/eurostat / Kresy.pl

  KP:30.12.2015 11:41
  Niestety nasi politycy nie umieją przekuć tych danych na argument polityczny w sporze z UE o przyjmowanie i rozdział przybyszów muzułmańskich

  zefir:30.12.2015 17:18
  Tematyczne dane Eurostatu należy udostępnić parchatemu Schultzowi, pedalskiemu Juncker’owi, debilnym Luksemburczykom i Austriakom, oraz germańskiej prasie-do zapoznania się, przemyślenia i zamknięcia antypolskich jap propagandowych.

  Polubienie

 20. Ludzie, myślcie samodzielnie!

  http://swiat.newsweek.pl/lecznicza-marihuana-w-usa-legalna-marihuana-statystyki-usa-,artykuly,376678,1.html

  „Marihuana zabiła w ubiegłym roku 0 Amerykanów, kokaina i heroina – 17 465, leki opioidowe – 25 760, alkohol 30,7 tys. a jeśli doliczymy ofiary wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, to 76,7 tys.”

  Zielona alternatywa, czyli jak Amerykanie radzą sobie z marihuaną

  05-01-2016 , ostatnia aktualizacja 05-01-2016 12:28

  Ponad połowa Amerykanów ma dostęp do medycznej marihuany. W tej sytuacji ciekawie wyglądają statystyki przedawkowania tej substancji. Przez ostatni rok nadużyło jej ze skutkiem śmiertelnym 0 (słownie: zero) mieszkańców USA.

  Dane przytacza portal Huffington Post, natomiast amerykański „Newsweek” pisał niedawno o epidemii uzależnienia od leków przeciwbólowych i uspokajających na sielskich amerykańskich przedmieściach zamieszkanych przez klasę średnią. Nasi koledzy z USA cytowali raport dwojga ekonomistów, Anne Case i Angusa Deatona, według których od 1999 do 2013 roku wskaźniki umieralności białych Amerykanów w wieku 45-54 lat rosły o 0,5 procent rocznie. Po przeanalizowaniu najróżniejszych danych naukowcy ustalili, że ów „nadprogramowy” przyrost to efekt przedawkowania narkotyków, leków lub alkoholu, samobójstw spowodowanych uzależnieniem oraz marskości wątroby.

  Dużą rolę w kreowaniu uzależnień odgrywają tabletki przepisywane przez lekarzy. „Newsweek” rozmawiał z wieloma na pozór wzorowymi obywatelami prowadzącymi przykładne życie, lecz skrywającymi mroczny sekret. 34-letnia nauczycielka z Bristolu (Connecticut) Jill Shacket w roku 2012 przeszła operację kręgów szyjnych. Dostała opioidowe leki przeciwbólowe i szybko się uzależniła. Terapia odwykowa nie pomagała, w końcu jej matka Donna postanowiła przeprowadzić się do Bristolu i wziąć sprawy w swoje ręce. Po przywiezieniu mamy z lotniska Jill, udając, że czyta książkę, za pomocą wyszukiwarki Kindle’a kupiła heroinę w internecie i tej samej nocy zmarła.

  Uzależnienie bez recepty

  W latach 2001-2016 liczba zgonów będących efektem przedawkowania heroiny wzrosła sześciokrotnie. Pozornie narkotykowe ekscesy minionych dekad należą do przeszłości. Uliczne gangi dealerów przestały handlować i strzelać do siebie na ulicach wielkich miast. Większość transakcji odbywa się dziś w prywatnych mieszkaniach, na telefon, za pośrednictwem emaili czy wręcz na zakamuflowanych stronach internetowych w tzw. ukrytej sieci (Dark Web). Wychowankowie getta nie mieli oporów przed kupowaniem cracku na ulicy. Maklerzy, biznesmeni, lekarze czy prawnicy a także zwykli zjadacze chleba zatrudnieni na stałe w poważnych firmach i uzależnieni od twardych narkotyków, wolą nie ryzykować. A oni właśnie stanowią dziś większość nabywców.

  Dlaczego? To nie tylko efekt mody i nudy. Do początku lat 90. opioidy czyli syntetyczne pochodne alkaloidów zawartych w maku przepisywano jedynie pacjentom chorym na raka. Stosowano fentanyl, viocodin, percocet, opanę, oxycodone czy oxycontin. Jednak w połowie dekady obrońcy praw pacjentów wspólnie z lekarzami (i oczywiście nie bez udziału firm farmaceutycznych) doprowadzili do zmiany przepisów. Od tego czasu opioidy można przepisywać w zasadzie na każdy ból włącznie z migreną.

  Problem w tym, że opioidy podobnie jak opiaty należą do najbardziej uzależniających substancji chemicznych znanych medycynie. Nawet gdyby nie istniała alternatywa, powinno się je stosować tylko w dawkach leczniczych pod ścisłą kontrolą. Tymczasem alternatywa istnieje. Już w roku 1992 ekipa kierowana przez izraelskiego biochemika Raphaela Mechoulama odkryła, że w organizmie funkcjonuje drugi obok opioidowego mechanizm kontroli bólu – endogenny układ kannabinoidowy.

  Nie tylko opioidy

  Naukowcy ustalili, że ludzkie ciało i umysł reagują na marihuanę za pośrednictwem selektywnych receptorów nazwanych CB1 i CB2, które występują nie tylko w mózgu, ale również na tkankach obwodowych w śledzionie, migdałkach, układzie immunologicznym, jądrach, jelicie cienkim, pęcherzu moczowym. Receptory kannabinoidowe hamują uwalnianie neurotransmiterów i cyklazę adenylową, aktywują kanały potasowe oraz blokują kanały wapniowe. Pod względem opóźniania przekaźnictwa przypominają zatem opioidy, lecz dzięki temu, że receptorów CB1 niewiele jest w pniu mózgu (ośrodek oddechowy), zażywanie pochodnych marihuany nie grozi uduszeniem.

  Mechoulam stwierdził ponadto, że ludzki mózg wytwarza własne kannabinoidy, które działają na receptory CB niemal identycznie jak roślinne. Pierwszy naukowcy nazwali 2AG, drugi anandamidem od sanskryckiego słowa ananda (rozkosz). Wiele wskazuje, że oba mogłyby łagodzić przebieg dziesiątek chorób i dolegliwości, w tym schizofrenii, cukrzycy, raka, zaburzeń odżywiania, urazów mózgu oraz schorzeń neurodegeneracyjnych jak choroba Parkinsona, Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Zidentyfikowanie układu kannabinoidowego zrewolucjonizowało wiedzę o marihuanie, przełamało negatywne stereotypy i niejako usankcjonowało w opinii światowej społeczności naukowej dalsze prace.

  Badania przeprowadzone niedawno przez rządowe Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH) w USA wykazały, że układ kannabinoidowy odgrywa istotną rolę przy każdej chorobie. W rezultacie lokalne władze zalegalizowały marihuanę do użytku terapeutycznego w 23 stanach i dystrykcie stołecznym a umożliwiły korzystanie z niej, gdy pacjent wyczerpie pozostałe opcje, w kilkunastu innych stanach.

  – Nie ma dnia, żebym nie rozmawiał z chorym, który cierpi na nudności, wymioty, utratę apetytu, bóle, depresję, bezsenność. – powiedział „Newsweekowi” dr Donald Abrams, ordynator oddziału hematologii i onkologii Szpitala Głównego w San Francisco. – Marihuana to jedyny środek przeciw mdłościom, który wzmacnia równocześnie apetyt.

  Pozwala także zasnąć i poprawia nastrój, co nie jest łatwe, gdy człowiek stoi w obliczu śmierci, a bardzo ważne z terapeutycznego punktu widzenia. – Mogę wypisać sześć recept na leki, które wchodzą ze sobą i z chemioterapią w niekorzystne interakcje, lub zamiast tego zalecić marihuanę – tłumaczy Abrams. Sondaż przeprowadzony w ubiegłym roku wykazał, że jego przekonania podziela ponad trzy czwarte amerykańskich lekarzy. Największymi zwolennikami kannabinoidów okazali się onkolodzy (82 proc.), którzy uważają, że powinny one stanowić standardową opcję terapeutyczną.

  Nieuchwytny sukces

  Tyle że efekty działania marihuany trudno zweryfikować. Jedni pacjenci mogą przeceniać jej lecznicze walory ze względu na działanie oszałamiające, nie mówić prawdy o dawkach, lub mylić skutki zażywania kannabinoidów z efektami chemioterapii. Poza tym nie da się dokładnie zmierzyć odczuć subiektywnych np. bólu.

  Zobacz jak Amerykanie zareagowali na legalizację marihuany w niektórych stanach: (film)

  Główny problem wiąże się z faktem, że marihuana nie jest lekiem opracowanym w laboratorium na bazie ściśle określonych, potwierdzonych naukowo mechanizmów biochemicznych. Cannabis to roślina zawierająca ponad 80 różnych substancji aktywnych. Najwięcej wiemy o dwóch – tetrahydrokannabinolu (THC) i kannabidiolu (CBD). Na ich bazie stworzono leki takie jak dronabinol – syntetyczny alkaloid, który dostał atest Agencji do spraw Żywności i Leków (FDA) jako preparat do łagodzenia nudności wywołanych chemioterapią oraz stymulacji apetytu i zmniejszania bólu u osób chorych na AIDS.

  Z kolei nabiximols to kombinacja naturalnego THC oraz CBD ekstrahowanego z roślin i podawanego za pośrednictwem doustnego sprayu. Jest on już dostępny w Europie dla chorych na stwardnienie rozsiane i czeka na zatwierdzenie przez władze amerykańskie. Wstępne testy kliniczne nie wykazały jednak, by pomagał ofiarom raka.

  – Jak działają inne kannabinoidy wciąż nie wiadomo. – zwraca uwagę profesor David Casarett z Uniwersytetu Pennsylwanii. – Przede wszystkim dlatego, że preparaty z tej rośliny stanowią domenę medycyny paliatywnej (leczenie i opieka nad nieuleczalnie chorymi, którzy weszli w fazę terminalną). A medycyna paliatywna nie jest w USA priorytetem. Co więcej, władze w Waszyngtonie wciąż stosują postanowienia ustawy o substancjach kontrolowanych uchwalonej w 1970 roku i zaliczającej konopie do tej samej kategorii narkotyków co heroina, LSD, meskalina, pejotl czy bufetonina – silny środek halucynogenny uzyskiwany z jadu ropuch, który zakłóca akcję serca i może wywołać zawał.

  „Efekty działania marihuany trudno zweryfikować. Jedni pacjenci mogą przeceniać jej lecznicze walory ze względu na działanie oszałamiające, nie mówić prawdy o dawkach, lub mylić skutki zażywania kannabinoidów z efektami chemioterapii. Poza tym nie da się dokładnie zmierzyć odczuć subiektywnych np. bólu.”

  Życie vs biurokracja

  W myśl przestarzałych przepisów mniej szkodliwa od trawy jest amfetamina, kokaina, opium, morfina a nawet fentanyl – syntetyczny opioid, zabijający co roku tysiące heroinistów. Według prawa federalnego, posiadanie, hodowanie, sprzedawanie i częstowanie marihuaną stanowi groźne przestępstwo, tyle że prezydent Obama przymyka oko na eksperymenty stanów. Uzyskanie zgody na badania wymaga jednak pozytywnej opinii aż trzech instytucji: FDA, Agencji do Walki z Narkotykami (DEA) oraz Narodowego Instytutu Uzależnień (NIDA). Nawet jeśli naukowcy przejdą biurokratyczny kołowrót, korzystać mogą tylko z jednego źródła dostaw – farmy przy Uniwersytecie Mississippi zarządzanej przez NIDA.

  Amerykańscy zwolennicy medycznej marihuany mają nadzieję, że sytuacja się zmieni. – Lekarze stosowali cannabis od lat 30. XIX wieku do czasu II wojny światowej. – podkreśla doktor Alan Shackelford absolwent Harvardu przepisujący kannabinoidy chorym z Kolorado. Niestety ustawa, która miała zmienić prawną kwalifikację konopii utknęła w Kongresie. Według Shackelforda, „nie z powodu opinii ekspertów, lecz ignorancji prawodawców nie rozumiejących, że chodzi o badania naukowe prowadzone dla dobra chorych”.

  Wydaje się jednak, że nawet do tych polityków, którzy nie rozumieją argumentów naukowych, nie wierzą w nie lub jedno i drugie, powinien przemówić prosty rachunek statystyczny. Marihuana zabiła w ubiegłym roku 0 Amerykanów, kokaina i heroina – 17 465, leki opioidowe – 25 760, alkohol 30,7 tys. a jeśli doliczymy ofiary wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, to 76,7 tys.

  ~BolekiLolek do ~spokojny:
  palę od 20 lat prawie codziennie… zdrowe dzieci, szczęśliwe pożycie małżeńskie, prowadzę sobie małą firmę. dzieci świetnie się uczą… co do alkoholu to niestety nie można za często.. who wskazuje na dwa piwa dziennie jako bezpieczną dawkę, ale to bardzo generalne wskazanie, a każdy jest inny i różnie się odżywia itd… osobiście pije dwa/trzy piwa dziennie też już bardzo długo i o dziwo wątroba jest ok i badania mam bardzo dobre. może to genotyp taki, może sposób odżywiania (jadamy zróżnicowane potrawy, warzywa, owoce ryby, kefiry, kapusta kiszona – nie kupujcie takiej która ma konserwanty, bo zabija bakterie kwasy mlekowego)… staram się nie palić papierosów… jeden na tydzień. oto moja krótka historia.

  ~Ricardo :
  Ciekawe kiedy Polski rząd obudzi się z letargu i zalegalizuje Cannabis. Moim zdaniem brak dostępu do tej rośliny jest łamaniem konstytucji o prawie ochrony zdrowia i życia.

  ~ptr do ~Ricardo:
  „Ciekawe kiedy Polski rząd obudzi się z letargu i zalegalizuje Cannabis.” – nie za PiS-u.

  Polubienie

 21. Zobaczcie jak „dekomunizuje” sie banderowska Upaina!!! Otworzcie oczy, na to co tam sie dzieje!!!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukraina-bandera-i-szuchewycz-ponownie-uhonorowani

  Ukraina: Bandera i Szuchewycz ponownie uhonorowani
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Piątek, 08 stycznia 2016 o godz. 13:01:18

  W ukraińskim mieście Płoskirów (obecny Chmielnicki) uhonorowani zostaną Stepan Bandera i Roman Szuchewycz. Zbrodniarze odpowiedzialni za terroryzm i masowe mordy będą patronami ulic.

  Zmiana nazw ulic następuje na mocy ustawy o dekomunizacji, przyjętej przez parlament Ukrainy w obecności Bronisława Komorowskiego 9 kwietnia 2015 roku. Dotytchczasowa ulica Kurczatowa zmieni nazwę na Romana Szuchewycza, zaś ulica Rybałka – Stepana Bandery.

  Łącznie zostaną zmienione w obecnym Chmielnicki nazwy 48 ulic.

  Roman Szuchewycz był dowódcą zbrojnego ramienia Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (Bandery) – Ukraińskiej Powstańczej Armii. Odpowiada ona za śmierć przeszło 100 tysięcy Polaków na Ziemiach Wschodnich.

  ngp-ua.info / Kresy.pl

  pp:08.01.2016 14:24

  Sylwia:08.01.2016 23:43
  TFC: Polacy ‘dowalają’ Ukraiǹcom. Rozkosz patrzeć.

  Patriota:09.01.2016 19:53
  FANTASTYCZNE !!!

  Leszek1:08.01.2016 15:00
  Rosnie zlowroga sila za wschodnia granica Polski, a w samej Polsce Ukraincy staja sie agresywni. Warto odwiedzac ich „Watry” – ogniska, gdzie celebruja „Ofiary Akcji Wisla”, by zrozumiec narastajace zagrozenie z ich strony. Nie wszyscy sa naszymi wrogami, ale akcja podsycania nienawisci do Polakow przez ich organizacje i ksiezy – popow, zatacza coraz szersze kregi. Nasz rzad powinien bardzo delikatnie kontrolowac ta sytuacje, by w odpowiednim momencie moc zareagowac.

  UPAdlina:08.01.2016 21:14
  „nasz” rząd???????!!!!!! Chyba ku..wa tylko z nazwy!! To jest ich (banderowskich szmat) rząd!!!!! Szykuj chłopie broń i trenuj pilnie ciało, aby zamienić je w maszynę do utylizacji upadlińskich banderowców!! A potem, gdy nadejdzie czas……………………………………wal, tłucz, siecz, flekuj………………..

  Sylwia:08.01.2016 23:32
  P. UPAdlina: Składam Panu najlepsze życzenia noworoczne. Niech Pan do mnie napisze email.

  Patriota:09.01.2016 20:33
  Wszyscy przedmówcy mają rację. Brak pociągania do odpowiedzialności upaińców za zbrodnie na narodzie polskim oraz nie egzekwowanie prawa wobec banderowskiej hołoty przebywającej (niestety) w naszym kraju doprowadziło do sytuacji, że obwieszeni medalami mordercy pławią się w sławie bohaterów, byle szmaciarz panoszy się i drwi z każdego przejawu polskości. Z tego co się oriętuję na obszarach graniczących z motłochem 99% Polaków czeka tylko na znak, żeby skutecznie uderzyć w banderowców, gdyż wszyscy mają dość nieposzanowania pamięci bestialsko pomordowanych Rodaków, wspierania na wszystkich płaszczyznach tego sztucznego tworu przez kolejne, nieudolne tzw. ekipy rządzące, stałego, nachalnego wpierania przez media „miłości” do zwyrodnialców, nie wyciągania konsekwencji prawnych przez organa ścigania i sądy, które wydają sroższe wyroki polskim patriotom niż hańbiącej nasze godło, flagę hołocie. Teraz jest najlepszy moment na rozliczenie upaińców za zbrodnie oraz postawienie przed sądem morderców – upaina jest słabym bankrutem. Jeśli nic nie zrobimy (na pisiory nie możemy liczyć, padają plackiem przed banderlandem), stracimy jedyną okazję na przywrócenie Rzeczpospolitej należnej godności i szacunku. Motłoch się w końcu wzmocni, a wtedy vae victis.. Oni nam litości nie okażą: w moich stronach stale dostają w mordę, bo mówią, że jakby byli silniejsi niż Poliaki to riezaliby oraz że to „ich ziemla”. Jeśli siły patriotyczne nie zjednoczą się, to incydenty w Niemczech z migrantami w roli Casa Novy będą niewinnymi igraszkami.

  Tu o tym jak wyglada upainskie „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”:

  Polubienie

 22. UWAGA!!! PIS ZDRADZA POLAKÓW!!!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polska-przyjmie-imigrantow-szef-mswia-odpowiedzial-na-interpelacje-posla-kukiz15-

  Polska przyjmie imigrantów. Szef MSWiA odpowiedział na interpelację posła Kukiz’15
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Niedziela, 10 stycznia 2016 o godz. 19:07:33

  Poseł klubu Kukiz’15 i prezes partii Ruch Narodowy, Robert Winnicki, zwrócił się 15 grudnia do ministra spraw wewnętrznych i administracji z interpelacją. Parlamentarzysta pytał szefa resortu o stanowisko Rady Ministrów w kwestii przyjęcia przez Polskę imigrantów z krajów islamskich. W odpowiedzi z ministerstwa Winnicki dowiedział się, że mimo zastrzeżeń rząd PiS musi utrzymać w mocy decyzję rządu Ewy Kopacz. Mamy przyjąć osoby, które można zintegrować ze społeczeństwem, tj. chrześcijan.

  Na wstępie pisma z ministerstwa, jakie otrzymał poseł Robert Winnicki czytamy, że rząd RP ma zastrzeżenia co do przyjętego za zgodą poprzedniej ekipy unijnego planu relokacji „uchodźców”.

  „Rząd RP jest świadomy dotychczasowych zobowiązań podjętych na forum UE, pomimo zasadniczych zastrzeżeń co do stosowania automatyzmu zarówno w odniesieniu do relokacji uchodźców, jaki i do przesiedleń” – czytamy na początku tekstu odpowiedzi na interpelację. Mimo tego obecna ekipa rządząca sprowadzi do Polski imigrantów.

  „Rząd RP, mając na uwadze skutki prawne, społeczne i organizacyjne, dokonał analizy możliwości zmiany stanu prawnego w zakresie realizacji przyjętych przez Polskę zobowiązań. Z przedmiotowej analizy wynika, że brak jest możliwości prawnych odstąpienia od przyjętych zobowiązań. Z uwagi na powyższe, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podejmuje wstępne przygotowania do ewentualnego uczestnictwa w programach przesiedleń i realokacji w latach 2016-2017” – informuje pismo z MSWiA.

  „ (…) istnieje możliwość odmowy relokacji wnioskodawcy, w przypadku wystąpienia uzasadnionych powodów wskazujących, że dana osoba może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego lub porządku publicznego” – zapewnia w dokumencie przedstawiciel resortu spraw wewnętrznych jednocześnie informując, że Rzeczpospolita przyjmie osoby możliwe do zintegrowania. Kluczem będzie tutaj m.in. wyznanie.

  „Kwestia możliwości integracyjnych sprowadzanych do Polski uchodźców stanowi jedną z przesłanek działań władz polskich, gdyż wyznacza kierunek oferowania pomocy do osób możliwie jak najbardziej zbieżnych kulturowo, na przykład pod względem wyznaniowym” – czytamy w odpowiedzi na interpelację posła Roberta Winnickiego.

  pch24.pl

  UPAdlina:10.01.2016 20:09
  dzięki Bogu kopacz nie obiecała brukseli przeprowadzenia masowej depopulacji Polski, bo PISiory pewnie też nie mogli by już zmienić podjętej decyzji!! Cholera………. a może jednak obiecała……??

  Patriota:10.01.2016 20:29
  Typowa pisiorkowska retoryka: zasłaniają się błędnymi decyzjami popaprańców. Państwa Grupy Wyszehradzkiej mogły stanowczo zaprotestować i w imię interesu narodowego nie przyjmą żadnego śniadego Casa Novy. Czy strona polska nie mogła podać jako kontrargumentu faktu przybycia ponad mln. upaińców. Niemcy zrobią wszystko, by u nich nie osiedli.

  Polubienie

 23. Pamiętajcie… że to wszystko „wina Putina”!!! 😦

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/rzad-opodatkuje-e-sklepy/gg8v92

  Rząd opodatkuje e-sklepy

  Według informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita”, rząd zamierza obłożyć podatkiem obrotowym ok. 20 tys. działających w Polsce e-sklepów. Pomysłowi przyklasnęła więszość tradycyjnych branżowych organizacji handlowych.

  Spodziewają się one, że dzięki temu przynajmniej mniejsze sieci zapłacą mniejszą stawkę podatku niż zakładane 2 proc. rocznie. Natomiast zdaniem ekspertów od e-handlu postawi on polskie firmy internetowe w bardzo trudnej sytuacji.

  Polskie podmioty będę zmuszone do stosowania wyższych cen, co znacznie obniży ich konkurencyjność wobec zagranicznych sklepów – uważa Monika Majewska z firmy odzieżowej Balladine.com.

  Szacuje się, że w tym roku na zakupy w sieci Polacy wydadzą ok. 45 mld zł, czyli o ponad 20 proc. więcej niż w 2015 r. Podatek obrotowy od handlu ma przynieść w br. 2 mld zł. Zacznie obowiązywać w I kwartale.

  ~Macindula : Tak, więcej podatków, jeszcze więcej podatków. Proszę, tak. PIS mógł od razu startować z hasłem wyborczym „zabrać wszystkim, dać byle komu”. A pewno w 2019 przed wyborami te podatki nagle zaczną cudownie znikać co będzie sprzedawane w TVP Trwam jako sukces rządu, przy okazji stawiając nową władzę w arcytrudnej sytuacji (albo wykasować programy ‚socjalne’ albo wprowadzać podatki od nowa, otrzymując ogień krytyki od pisowców). Takimi właśnie manipulacjami PIS ciągnie do przodu, tylko barany mogą być za głupie aby to zrozumieć. Koniec końców to właśnie baran zapłaci najwięcej, bo banki, sklepy, pracodawcy to właśnie na barana swe koszty przerzucą.

  euro kolchoznik : Konsekwentna walka z rodzimymi przedsiębiorcami którą toczy post styropianowa banda jak widać trwa. Niszczenie każdego przejawu działalności gospodarczej jest celem samym w sobie. Którzy mocodawcy tego chcą? Która agentura tym kieruje? Dla przypomnienia poprzednia „kałalicja” uchwaliła ustawę w której za brak ceny na batoniku w sklepie osiedlowym przysługuje kara do 50000 zł. Bul „prezydent” ochoczo to podpisał. Sklepy internetowe wyżynają się narzutami na poziomie pojedynczych procentów. A tu bandyci chcą obrabować je z całości. Nie trzeba obcego wojska, wystarczy uniemożliwić czy też zniszczyć mikro i małe przedsiębiorstwa. I o to przecież chodzi.

  ~inwestor : Polacy nie dorośli do własnej państwowości, są mentalnie zacofani. Kto w krajach rozwiniętych głosuje na tych, których jedyną umiejętnością jest podnoszenie podatków i rozdawanie tej kasy według własnego uznania, zamiast tworzenia warunków do zwiększania przychodów dla państwa. Przecież ludzie działający w e-firmach przeniosą natychmiast swoje biura do innych krajów. To są ludzie którzy mają dobrze poukładane w głowach i nie dadzą się wydymać przez opętańców.

  ~Konserwatysta : Nie tędy droga PiS. Dwa dni temu słyszałem, jak do TV TRWAM zadzwonił wierny słuchacz Radia Maryja i zapytał posła z PIS, dlaczego by tak nie zwolnić z 400 tys. urzędników, dać im jakieś odprawy, a następnie obniżyć podatki( koszty pracy), żeby można było odciążyć mikro, małe i średnie (polskie) firmy, które odpowiedzialne są za niemal 70% PKB, to pan poseł powiedział, że demonizuje się ten problem i nie ma potrzeby zwalniać aż tylu urzędników, co więcej, z jego wypowiedzi wynikało, że dobrze jest tak jak teraz. Chciałbym przypomnieć, że na utrzymanie w dużej mierze niepotrzebnych urzędów i administracji( zwłaszcza powiatów), rocznie wydajmy 60-80 miliardów zł. Znajduje się miliardy na idiotyczny program 500 zł na dziecko ( lepiej wprowadzić ulgi w PIT- im więcej dzieci, tym niższy podatek), zamiast reformować gospodarkę- socjalizm do niczego dobrego nas nie zaprowadzi.

  Nie byłoby całego tego hałasu o nowe podatki, gdyby ”prawicowy” PIS przyjął koncepcję taniego państwa, ale nie tego taniego, którym populistycznie szafował Tusk. Tanie państwo byłoby wtedy, gdyby:

  – obniżono koszty płacowe i pozapłacowe
  – radykalnie uproszone prawo podatkowe. Pisanie prawa-a raczej pudrowanie już istniejącego prawa podatkowego przez Modzelewskiego( tego pana nie muszę przedstawiać), które liczyć ma 441 stron, mówiąc oględnie, jest robieniem z wyborców idiotów
  – ograniczenie ilości urzędników, zbędnych urzędów, nawet likwidację powiatów i zbędnych Urzędów Marszałkowskich dublujących kompetencje z Wojewódzkimi- PIS robi zupełnie co innego- jeszcze powołuje dodatkowe urzędy
  – reforma ZUS i KRUS
  -likwidacja NFZ-u, wprowadzenie dobrowolności płacenia składki zdrowotnej, rozwój prywatnych ubezpieczeń
  – likwidację przywilejów emerytalnych- 30 miliardów rocznie
  – ograniczenie wydatków Centralnych Organów Administracji Rządowej
  – podniesienie kwoty wolnej od podatku, ale nie do 8 tys stopniowo, przez 2-3 lata( Kambodża ma blisko 9 tys zł rocznie), a do 12-krotności najniższej krajowej
  – likwidacja podatku dochodowego, który karze za pracę. Dlaczego emeryci i renciści płacą ten podatek- skandal
  – itd

  Dzisiaj czytam, że zamierzają opodatkować e-sklepy- brawo!, oby tak dalej. Na pewno po takich posunięciach, dobrobyt Polaków wzrośnie.

  ~Qwerty : Zwracam sie do sPIScowcow przwstancie pieprzyc glupoty o tym ze podatek of obrotow nie spowoduje podniesienia cen, spowoduje I to dokladnie tyle ile zaplacic sklep albo I wiecej. Ludzie We zaplacicie ten podatek nie przedsiebiorca, nie badzcie naiwni

  tomiibydg : Każdy podatek prędzej czy później obciąża klienta końcowego i nie ma się co oszukiwać! PIS nakłada kolejny podatek na swoich obywateli, robią dokładnie to samo co ich poprzednicy za co ich tak krytykowali! PIS = PO i takie są fakty!

  ~Edekbezkredek : Podatek obrotowy ZNIKNIE po 1 miesiacu. Wszyscy zostawia MAGAZYNY w POLSCE a dzialanosc przeniosa do CZECH I NIEMIEC. Cla i obrotowego tam NIE MA. Zyskamy tyle ze Polscy handlowcy zaczna wspierac sasiednie gospodarki – reszta podatkow bedzie placona poza Polskaj.

  Polubienie

 24. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.