248 Upadek 2, czyli jak toną „demokratyczne Niemcy”, a za nimi cała „postępowa” Jewropa, ciągnąc swoje jelita mendialne na dno ich wspólnego poprawnie politycznego szamba 03

Oto trzecia część artykułu o upadku Niemiec, całej Zidiociałej Jewropy itd, w której pokażę jak wygląda „myślenie” po niemiecku i jewropejsku w jego „polskojęzycznym” wydaniu…

W następnym, ostatnim odcinku tej mydlanej opery (a raczej mydlącej nasze oczy lewackimi poprawnie politycznymi mydlinami), specjalne miejsce przeznaczę dla niektórych upadających „polskich”, a właściwie polskojęzycznych mediów…

Ze względu na dużą ilość różnych artykułów, większość z nich zostanie tu pokazana, jedynie jako odnośnik, czasem rozszerzony o krótki opis i ciekawe komentarze.

Zdecydowałem się poczekać z tą publikacją ze dwa dni, żeby zebrać trochę więcej informacji, a oto one:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/leszek-miller-skrytykowal-zachodnioeuropejska-poprawnosc-polityczna

Leszek Miller skrytykował zachodnioeuropejską poprawność polityczną
Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 08 stycznia 2016 o godz. 15:03:02

Były premier i wciąż aktualny jeszcze lider SLD skomentował reakcje mediów zachodnioeuropejskich na wydarzenia nocy sylwestrowej w Kolonii.

Wydarzenia w Kolonii, w tym przemilczanie ich przez media w Niemczech, skomentował były premier. Według Leszka Millera, jest to tryumf politycznej poprawności:

„Sukces kretynizmu poprawności politycznej” – napisał Miller na Twitterze.

W ostatnich wyborach Leszek Miller nie dostał się do parlamentu. Zjednoczona Lewica nie przekroczyła progu 8%, przewidzianego dla koalicji wyborczych.

Twitter / Kresy.pl

Leszek1:
08.01.2016 16:03
On znow chce uzyskac popularnosc stwierdzajac rzeczy oczywiste dla kazdego. A ja pamietam kiedy glosil, ze: -” Na Polske spadnie zloty deszcz po wejsciu do Unii”. Mial racje. Deszczyk pada w dalszym ciagu – tylko w odwrotnym kierunku. Takie dziwne zjawisko atmosferyczne. Moze ktos z Was wie na ile bilionow Polska zostala zadluzona do tej pory i o ile ten dlug sie powiekszy w 2016 roku, bo ja dawno stracilem rachube.

Leszek1:
08.01.2016 19:55
Dziekuje Kresom.pl za doskonale dopasowany fotomontaz to tekstu. Widac reke profesjonalisty przy innych artykulach rowniez.

Rogerio:
08.01.2016 20:03
Ależ wcale się nie pomylił. Tzw. „złoty deszczyk” ze strony Niemiec pada już od dawna – na inne państwa Europy też. Ale teraz Polska, Węgry, Słowacja rozkładają nad swoimi krajami parasole ochronne i siusiu leje się z powrotem do niemiaszków i ich satelitów. A to już im nie w smak (łeee ;-))

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/miller-gdzie-byli-niemieccy-mezczyzni-

…..

http://wpolityce.pl/swiat/277599-pawlicki-w-salonie-dziennikarskim-o-niemczech-po-zajsciach-w-kolonii-moze-dojsc-do-przelomu-w-europie-to-zalamanie-terroru-politycznej-poprawnosci

Pawlicki w „Salonie Dziennikarskim” o Niemczech po zajściach w Kolonii: „Może dojść do przełomu w Europie. To załamanie terroru politycznej poprawności”

To może być przełom w Europie. To załamanie terroru politycznej poprawności – mówił Maciej Pawlicki na antenie Radia Warszawa, komentując polityczne konsekwencje muzułmańskich ataków w Kolonii.

Goście „Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3” ( wspólnej audycji Radia Warszawa oraz portalu wPolityce.pl) dyskutowali o problemie masowej islamskiej imigracji do Europy i o zajściach jakie miały miejsce w wielu europejskich miastach. Młodzi muzułmanie napastowali i gwałcili białe kobiety. Niemieckie media postanowiły ten fakt przemilczeć.

Piotr Zaremba zauważył, że te wydarzenia prowadzą do medialnego przełomu nawet w Polsce.

Powiedziałbym, że to nawet w Polsce jest jakiś przełom. Oglądałem codzienne relacje TVN i, o ile pierwsze były pt. przypominamy formułkę, że pochodzenie nie ma znaczenia, to już wczoraj relacja była krytyczna wobec Merkel. Co mnie zdziwiło. To jest modelowa historia. Ci, którzy zmówili się by molestować kobiety, uderzyli w samych siebie. Pytanie, czy można jeszcze coś zmienić, napłynęły przecież tłumy ludzi – pytał zastępca redaktora naczelnego tygodnika „wSieci”.

Łukasz Warzecha zwrócił uwagę na ważny szczegół. Młodzi islamiści, którzy dopuszczali się ataków na kobiety, mieli przy sobie karteczki z wulgarnymi zwrotami.

Jak mawiają policjanci, ta sprawa jest ogromnie rozwojowa. Nie mówimy tylko jednym mieście niemieckim, tylko o Niemczech. Ta skala nadużyć wobec kobiet wzrosła też w Finlandii czy Austrii. Widziałem informacje, że policja u zatrzymywanych Arabów karteczki z napisanymi zwrotami. Dwóch nie zacytuję, trzeci brzmiał: „zabiję cię”. – powiedział publicysta wPolityce.pl

Podstawiłbym tezę, że jest to początek końca politycznego Angeli Merkel. Czara już się przelała. Do tego mamy kompromitację niemieckich mediów i policji, która nie była w stanie temu zapobiec, a później trzymała język za zębami. Struktury państwa próbują za wszelką cenę to ukryć. Niemcy zaczynają mieć dość. Co prawda w państwie, w którym coś w tej dziedzinie nie działa, brak jest protestu ze strony wyborców. Choć mniejszych miastach było bardzo dużo takich reakcji, ten ruch jednak nie przekłada się jeszcze na konsekwencje polityczne – dodał.

Maciej Pawlicki widzi w tych wydarzeniach polityczny przełom dla Europy.

To może być przełom w Europie. To załamanie terroru politycznej poprawności. Załamanie tego, co ma zastąpić chrześcijaństwo i w wymiarze politycznym demokrację. To co się wydarzyło może być pretekstem to uaktywnienia się tych, którzy byli przeciwni temu. A niemieckie media milczą o krzywdzie kobiet i to w państwie demokratycznym, które ma się za przewodnie. TVN zrozumiał, że od kiedy Kurski jest prezesem TVP coś się zmieniło. Już wczoraj portal wPolityce.pl zauważył zmiany w „Wiadomościach”. To jest moment, dla takich państw jak Polska, zawstydzanych przez własne media, takie jak „Wyborcza”, obrażane, że nie doszlusowują do Europy.

Ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, sugerował, że za masową imigracją z państw muzułmańskich może stać jakaś zorganizowana siła polityczna.

Zagrożenie demokracji w Niemczech jest większe niż się tego spodziewano. To nie dotyczy tylko spraw imigracji. Pierwsza sprawa to to, że zdarzyły się takie fakty. Pytanie, dlaczego się zdarzyło? Czy jest to kwestia samych hormonów, czy to może zaplanowana akcja? Jeżeli mówimy o tych karteczkach. Chodzi o to, że kiedy oni wędrowali do europy to mieli w smartfonach konkretne mapy tras. Mam pewne poszlaki kto za tym może stać. Nie powiem kto to, bo jest to zbyt niebezpieczne. Dosyć bogata organizacja wygląda na to, że tym steruje. Tu nie chodzi tylko o biednych ludzi, oni nie mają pieniędzy, by wydostać się do Europy.

Piotr Zaremba zwrócił uwagę na to, że imigranci są zagrożeniem nie tylko dla chrześcijan, ale też dla liberalnej Europy.

Kultura muzułmańska jest bardzo tradycyjna i bardzo brutalna. Jeżeli ktoś ściąga te masy ludzi, buduje też zagrożenie dla kultury lewicowej. W pierwszej fazie uderza to w swobodniejszy styl życia w Europie – mówił.

Zdaniem Łukasza Warzechy, krótkowzroczność lewicowych elit nie powinno dziwić.

Cechą immanentną myślenia lewicowego jest brak logiki. Potwierdzają to słowa Renaty Kim, która chodzi na marsz dla wolnych mediów, a później chwali niemieckie media, że przemilczały te wydarzenia, bo to może być pożywką dla prawicowych ekstremistów – powiedział.

Następnie Warzecha mówił o problemie skrajnej prawicy, dla których kryzys migracyjny jest polityczną pożywką. Zdaniem Piotra Zaremby, należy szczególnie mocno przyglądać się Niemcom.

Fakt, że Niemcy szukają swojej niemieckości, budzi we mnie mieszane uczucia. Bardzo mi się podoba, że Francuzi czy Polacy tego szukają, ale w przypadku Niemców zawsze to budzi niepokój – ostrzegał Zaremba.

Ks. Henryk Zieliński zwracał uwagę na potrzebę odpowiedniego doboru imigrantów, których jesteśmy zmuszeni przyjąć.
To powinny być kompletne rodziny. Człowiek, który żyje w rodzinie gwarantuje pewien spokój społeczny. Powinniśmy przyjmować tych chrześcijan, którzy są w tureckich obozach. Oni naprawdę ratują życie.

Łukasz Warzecha przypomniał swój wywiad z ministrem Witoldem Waszczykowskim w tygodniku „wSieci”. Już wtedy Waszczykowski mówił o problemie przyjęcia imigrantów i twierdził, że nie istnieją jeszcze europejskie narzędzia, które umożliwią porządne sprawdzenie kogo przyjmą państwa UE

Ja rozumiem to tak, że nasze zobowiązanie jest ważne, ale przyjmiemy ich wtedy gdy powstaną procedury, które zagwarantują odpowiednie sprawdzenie tych osób – powiedział Warzecha.

Dziennikarze dyskutowali też o zmianach w mediach publicznych.

Muszę powiedzieć, że kiedy przyglądam się tym nominacjom, to powiem, że Kurski mi zaimponował na plus. To jest próba wyjścia poza ten zaklęty krąg. To są na ogół młodzi ludzie, młodość nie jest sama w sobie zaletą, ale to właśnie próba wyjścia poza ten krąg. Mam taką teorie, że politycy są czasem bardziej trzeźwo stąpający po ziemi niż niektórzy dziennikarze – powiedział Piotr Zaremba.

W podobnym tonie mówił Łukasz Warzecha, który zwrócił uwagę na nominację dla Barbary Stanisławczyk
Mnie te nominacje bardzo zaskoczyły na plus. Myślę nie tylko telewizji, ale też o Radiu. W obecnym ładzie konstytucyjnym mediów nie da się jednak odpolitycznić – powiedział Warzecha.

Mly/Radio Warszawa

Zgredowicz 89.65.72.*23 minuty temu
Czy ów Warzecha zna treść zobowiązań (dokument) Polski do przyjmowania imigrantów wg niemieckiego rozdzielnika? Czy ten dokument jest jawny? Szydło wbrew prawu odmówiła jego upublicznienia.

Kuba 89.66.214.*2 godziny temu
Przez tą lewacką politykę prędzej czy później tykająca bomba wybuchnie.

..mentalnej w Niemczech. 83.28.94.*11 godzin temu
Oby „koniec okresu polit-poprawności” nie obudził w Niemcach demonów przeszłości. Plan destabilizacji (import migrantów) miał w założeniu animatorów być katalizatorem przebudowy politycznej i

Adamos @Adamosdzisiaj, g. 6:10
Przeczytajcie artykul Maxa Kolonko o zamachach we Francji oraz ludziach, ktorzy steruja ISIS. To szokujace, ze ludzie potrafia zabic wlasnych rodakow dla wladzy i pieniedzy… http://szort.pl/artykulKolonko1

kastaiwpolsce 171.101.178.*dzisiaj, g. 5:39
DO przełomu dojdzie dopiero, kiedy powstanie alternatywa dla lewackiego monopolu na ideologie sprawiedliwości podziału dóbr i równych szans. Dotąd różne prawice popierają bogatych biednych lekceważąc.

patriota 83.20.153.*wczoraj, g. 22:52
niemcy mowiac o sankcjach dla Polski .ratuja swoja dupe prubuja zmienic temat!

analityk 31.63.236.*wczoraj, g. 20:20
Od jakiegoś czasu się zastanawiam..nad tymi „uchodźcami”,nad mimo wszystko…biednymi Niemcami,którzy są tacy jak my Polacy.”Ktoś”nam ściąga innych kulturowo dla nas, sobie współbraci po Abrahamie.

krakuskolonia 194.55.26.*wczoraj, g. 18:28
Normalny Niemiec mysli podobnie jak normalny Polak. Politycy niemieccy sa juz tak oderwani od rzeczywistosci jak wczesniej Partia Obrzezanych i PSL od polskiej rzeczywistosci. Powraca mein Kampf!

gosc 77.253.178.*wczoraj, g. 17:55
Niemcy juz maja calkowicie wyprane mozgi, przeciez dzis kumpel Makreli chce kary finansowej dla Polski !!!

W Kolonii policja rozbija… 90.194.155.*wczoraj, g. 17:21
…antyislamską demonstrację… a na tym forum kasuje się mówienie prawdy o muślimach… Gratulieren „Im Politische” ! Greetings for Angela!

Jan Bogatko 217.149.241.*wczoraj, g. 16:39
W tej chwili policja rozbija demonstrację antyislamską w Kolonii. Walki na ulicy.

…..


Paweł Kukiz, eostroleka.pl

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/kukiz-schulz-jak-drugi-hitler

Kukiz: Będzie drugi Hitler w Niemczech?
Dodane przez Zyga Opublikowano: Niedziela, 10 stycznia 2016 o godz. 11:11:13

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz mówił w wywiadzie dla niemieckiej gazety o „demoracji prowadzonej w stylu Putina”. Doczekał się riposty Pawła Kukiza.

„Niech pan większą uwagę zwróci na demokrację w pańskiej ojczyźnie… Bo jak tak się u was – nie daj Boże – drugi Hitler objawi i te kilka milionów zaplanowanych przez was „imigrantów” za sobą pociągnie to podejrzewam, że w porównaniu z nimi SS wyjdzie na armię zbawienia”- napisał Kukiz na swoim koncie na swoim koncie na jednym z portali społecznościowych. Dodał – „Przepraszam za tak brutalny wpis ale naziści zamordowali mi Dziadka w Auschwitz więc nie życzę sobie, by ich wnuki uczyły mnie demokracji”.

Schulz udzielił wywiadu „Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung”. „To demokracja w stylu Putina. Rząd w Warszawie putinizuje europejską politykę, to sprzeczne z podstawowymi europejskimi wartościami” – mówił niemiecki polityk oceniając – „Polski rząd podporządkowuje dobro państwa woli partii”.

wpolityce.pl/kresy.pl

Leszek1:10.01.2016 11:49
Jak tu nie bic brawo temu czlowiekowi !

Corve:10.01.2016 12:09
,,Naziści” zamordowali dziadka… Paweł nie pierdol!

Wiesiek71:10.01.2016 12:34
Żadni potomkowie nazistów i hitlerowców nie mają prawa nas pouczać i wpieprzać się w nasze sprawy. Niech lepiej pilnują pierdolniku który się dzieje u nich bo na razie to nie mogą zapewnić bezpieczeństwa swoim obywatelom.

krisss:10.01.2016 12:51
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Joachim-Brudzinski-odpowiada-Martinowi-Schulzowi-mamy-w-powazaniu-to-co-pan-belkocze,wid,18093414,wiadomosc.html

lucy75:10.01.2016 14:33
Panie Kukiz, z calym szacunkiem i podziekowaniem !… ale nie „nazisci”, proooooosze….

Leszek1:10.01.2016 16:30
On chyba celowo napisal „nazisci” bo Zydzi juz nie wiedza co to znaczy „hitlerowcy”.

lucy75:10.01.2016 18:49
…:-) :- ….jasne / Kukiz z najlepsza intencja napisal, sadze … ale z tego typu pojeciami to kiedys dzieciaki nie beda wiedzialy …. No KTO na Polske w 39ym napadl ??!! Do tego dorzuc „Polske obozy”

lucy75:10.01.2016 19:00
(sic!!) o ktorych pisza w Stanach … Teraz Polska „à la Poutine”… Oj cos czuje, ze ten dywanik w MSZ sie naslucha… Moze powinni pomyslec o jakis „stalych godzinach przyjec” bo beeeeeeeeedzie roboty!

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz-o-niesiolowskim-stefan-chce-sie-zalapac-na-przyszloroczne-orgie-sylwestrowe-w-polsce

http://wpolityce.pl/polityka/277908-kukiz-miazdzy-wezwanie-walesy-do-debaty-ws-tw-bolka-o-26-lat-za-pozno-nie-trzeba-bylo-czekac-az-panska-teczka-splonie

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz-do-walesy-debata-o-bolku-o-26-lat-za-pozno

…..

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141000,title,PiS-zmienia-zdanie-ws-uchodzcow-Nie-mamy-mozliwosci-sie-wycofac,wid,18084353,wiadomosc.html

akt. 07.01.2016, 12:17

PiS zmienia zdanie ws. uchodźców? „Nie mamy możliwości się wycofać”

• Polska przyjmie uchodźców wg kwot ustalonych przez rząd PO-PSL
• „Jesteśmy związani tą decyzją, nie mamy możliwości się wycofać” – tłumaczy PiS
• PiS sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców w przyszłości
• Zdaniem P. Wiplera PiS uległ dyktatowi i zachowuje się jak rząd Kopacz

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie wycofa się z deklaracji koalicji PO-PSL ws. uchodźców. To oznacza, że Polska przyjmie łącznie ok. 7 tys. imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. – Zgłaszamy gotowość przyjęcia określonej liczby osób w określonych odstępach czasu. W tej chwili nasza gotowość dotyczy stu osób – powiedziała dziś premier Beata Szydło pytana, ilu uchodźców przyjmie Polska. Wspomniana grupa może trafić do naszego kraju do marca. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce, aby większość uchodźców, których Polska zadeklarowała przyjąć w ciągu dwóch najbliższych lat, została przyjęta w 2017 roku. Czy decyzja rządu PiS jest zapowiedzią zmiany stanowiska tej partii ws. uchodźców?

Podczas wrześniowej debaty sejmowej ws. imigrantów, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, krytykował decyzję premier Ewy Kopacz i rządu koalicji PO-PSL o przyjęciu przez Polskę uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Szef PiS powiedział wtedy z mównicy: „tak naprawdę ważne jest pytanie następujące – czy rząd ma prawo pod obcym naciskiem, zewnętrznym naciskiem i bez wyrażonej zgody narodu, podejmować decyzje, które z wysokim stopniem prawdopodobieństwa mogą mieć wpływ na nasze życie (…) wreszcie na nasze bezpieczeństwo. Chce powiedzieć jasno, Prawo i Sprawiedliwość uważa, że rząd nie ma prawa do podejmowania takiej decyzji. Uważam, że podejmowanie tego rodzaju decyzji bez wyraźnej zgody społeczeństwa, a takiej zgody nie ma, jest łamaniem konstytucji, zasady suwerenności narodu i praw obywatelskich. I dlatego nie ma tutaj naszej zgody”.

W dalszej części swojego wystąpienia prezes PiS stwierdził, że Polska powinna pomagać uchodźcom, ale finansowo, wysyłając pomoc pieniężną na utrzymania obozów, z których „mamy wypych ludzi do Europy”. Kaczyński określił tę metodę „bezpieczną”.

– Krytykowaliśmy wtedy tę decyzję, ponieważ uważaliśmy, że nie należało godzić się na przyjęcie określonej kwoty uchodźców. Poprzedni rząd koalicji PO-PSL postanowił jednak inaczej. Niestety, jesteśmy teraz związani tą decyzją i w tym momencie formalnie nie mamy możliwości się wycofać – mówi Wirtualnej Polsce Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

PiS zapewnia, że przyjęcie uchodźców obwarowane jest warunkami, które formułował już poprzedni rząd. – Chodzi o kwestię bezpieczeństwa, czyli identyfikacji osób, które trafią do Polski. Musimy mieć pewność, że są to uchodźcy i nie stwarzają oni zagrożenia dla naszych obywateli – mówi Sasin. I dodaje, że jego partia na pewno nie zgodzi się na akceptację kolejnych kwot uchodźców w przyszłości.

– To pokazuje, że Jarosław Kaczyński, Beata Szydło czy Witold Waszczykowski, wielokrotnie mówili nieprawdę i lawirowali, zarówno w kampanii wyborczej, jak i w parlamencie – mówi Wirtualnej Polsce Przemysław Wipler z partii KORWiN. I przypomina, że prezes PiS zapewniał jeszcze przed wyborami, że jedyną rzeczą, na którą można się zgodzić, to wydanie kilkuset milionów złotych podatników na powstrzymanie dalszego exodusu ludzi z obozów w Turcji i Libanu. – Teraz okazuje się, że to była nieprawda – mówi Wipler.

PiS tłumaczy, że jest zmuszony wypełnić deklarację złożoną przez gabinet Ewy Kopacz. – To nie rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję dotyczącą przyjęcia uchodźców. Istnieje coś takiego, jak kontynuacja pewnej polityki, czyli branie odpowiedzialności za ustalenia poprzedników i to nawet wtedy, gdy się z nimi nie zgadzamy. Tak jest w tym przypadku. Wbrew naszemu stanowisku, poprzedni rząd podjął zobowiązanie, z którego nie mamy możliwości się wycofać – tłumaczy poseł PiS

Inaczej sprawę widzi Przemysław Wipler. – Nikt nie jest w stanie zmusić nas do wykonania decyzji ws. uchodźców. PiS uległ dyktatowi i zachował się tak dokładnie tam samo jako gabinet Ewy Kopacz – wyjaśnia polityk partii KORWiN. W jego ocenie wyborcy, którzy zagłosowali na PiS, licząc, że spełni swoje obietnice w sprawie imigrantów, mają prawo czuć się zawiedzeni. – Mamy do czynienia z kapitulacją i miękką polityką, za którą Prawo i Sprawiedliwość krytykowało nie tak dawno rząd koalicji PO-PSL – tłumaczy rozmówca WP.

~Jeździec Apokalipsy 5 godzin i 27 minut temu
Przecież decyzja rządu PO/PSL została podjęta/wymuszona na Polsce przez Francję i Niemcy wiec jako taka powinna być nieważna ! Takie decyzje powinny być dobrowolne i uzgadniane ze społeczeństwem a nie podejmowane pod presją !

~gryt2016-01-07 20:57
Spokojnie. Nic nie wiadomo jak się to skończy hehe he . pis sprytnie działa na przetrzymanie .Będzie dobrze. 🙂

~dan2016-01-08 11:58
Nie wierzę juz nikomu

~ksiegowa2016-01-08 12:10
zgadzam sie z toba jestem rozczarowana postawa rzadu

~lare2016-01-08 12:44
Dlaczego teraz nikt nie organizuje żadnych marszów protestacyjnych przeciwko tej bandzie najeźdźców islamskich, na pewno bardzo dużo ludzi weźmie w tym udział i to w całej Polsce !!!!!!! NIE dla najeźdźców islamskich

~jan2016-01-08 12:47
Zdrowo myślący człowiek zauważy fakt zmiany retoryki unijnych ataków na Polskę i zmianę stanowiska naszego rządu w sprawie uchodzców. Już nie ujadają że Polska łamie demokrację,a wręcz wykonują pojednawcze gesty. Skompromitowani urzędnicy POwsy mogą więc pakować manatki bo Unia ich nie obroni. Ale zawsze twierdzili oni że mają świetne kwalifikacje ,więc chyba z pracą nie będą mieli problemów. Hanka Gronkiewicz ma dużo wakatów urzędniczych ,a PSL też ma władzę w wielu gminach. W TVN znajdzie się coś dla Kraśki i Lisa ,może trochę za mniejsze pieniądze.

~Moher Power2016-01-08 13:32
Do tej pory rząd PiS-owski nie przyjął jeszcze nawet jednego uchodźcy z Afryki i z Azji Mniejszej. Liczymy na to, że nie przyjmą żadnego. Niech mówią „poprawnie politycznie”, a niech robią swoje.

Moher Power 6 godzin i 27 minut temu
Do „lare”. Rzeczywiście demonstracje przeciw przyjmowaniu imigrantów są wskazane. Te demonstracje powinien organizować PiS, Narodowcy i Korwinowcy. Do akcji powinny włączyć się media publiczne zapraszając do dyskusji przeciwników multi-kulti. Pamiętajmy, że Petru-Nowoczesna są niezwykle otwarci na imigrantów, oni takiej demonstracji nie zorganizują i nie zasponsorują.

~niestety 23 godzin i 6 minut temu
To, że nie przyjął nie znaczy, że tego nie zrobi. Właśnie trwa weryfikacja pierwszych kilkuset imigrantów z Afryki, którzy będą relokowani do nas z Włoch

~artur 3 godziny i 55 minut temu
A mówili, ze najważniejsze bezpieczeństwo Polaków, a teraz jednak najważniejsze dobro UE(czyt. DE)

~ZXCV 23 godzin i 2 minuty temu
Dla nich najważniejsza jest po prostu władza.

Przemo2 5 godzin i 49 minut temu
Co znaczy, że nie można się wycofać? Wybranych sędziów Trybunału Komstytucyjnego się „wycofuje” a tego nie można cofnąć? Nie róbcie sobie kpin! Pewnie chodzi o stołki w Brukseli dla PiSowców. Jak widać nowe ministerstwa i instytucje oraz masowe zwolnienia w firmach państwowych w Polsce nie starczają dla wszystkich PiSowców i ich pociotków.

~cha 22 godzin i 21 minut temu
Oj, chyba trafiłeś w sedno.

~asd 11 godzin i 15 minut temu
Trybunał konstytucyjny to nasza wewnętrzna sprawa a tamto międzynarodowa i jakieś konsekwencje grożą za złamanie ustalonych zasad.

Moher Power 21 godzin i 49 minut temu
Do „asd”. A co mogą nam zrobić? Mogą co najwyżej straszyć nas kwitami, które my możemy „olać”.

~otello 26 minut temu
Jeżeli PIS przyjmie islamistów zdradzi tym samym swoich wyborców! To będzie pierwszy gwoźdź do trumny !!!!!!

~Lech 5 godzin i 30 minut temu
Nie szalej prowokatorze ~won z PIS. Gdzie byłeś jak rząd PO podejmował decyzję? Niestety, piwa nawarzyli inni ale z uwagi na zasadę kontynuacji władzy, to piwo musi wypić obecny rząd. Chodzi tylko o to żeby wypił go umiejętnie i się nie zakrztusił. Musi bardzo dokładnie sprawdzić uchodźców i w pierwszej kolejności przyjąć chrześcijan, którzy są na prawdę prześladowani, a po drugie pozbawieni są ideologii walki z nami. Natomiast gdyby rząd PIS postąpił inaczej wówczas dopiero to dałby pretekst tym, którzy mu źle życzą, tak jak ty prowokatorze. Wtedy UE miałaby prawo wszczynać różne postępowania z powodu nie wywiązywania się POLSKI z przyjętych ustaleń międzynarodowych. Chyba, że – prowokatorze – o to tobie chodzi?

~J.M.Jarro 3 godziny i 6 minut temu
Kato-Pislam pokazał znów swoje prwadziwe oblicze- obłudę i kłamstwo !

~Realizm_durniu 1 godzinę i 2 minuty temu
W tej sytuacji pozostaje liczyć tylko na PT kiboli, że dzięki nim każdy z tych „uchodźców” będzie przeklinać Allaha, że powołał go na ten świat.

~JATAKI 4 godziny i 39 minut temu
nie chcemy tutaj muslinów przejedziecie się na tym głosowałem za wami dla tego ze sprzeciwialiście sie przyjęciu ich NIE MUSLINOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Logik 56 minut temu
Co znaczy nie możemy się wycofać z przydziału imigrantów?Wszystko mozna. Jeżeli Kaczyński myśli inaczej to wprowadzam się do niego na mieszkanie wraz z utrzymaniem z całą rodziną. Zaznaczam że nie jestesmy muzułmanami.

~miska 3 godziny i 46 minut temu
Ha ha boją się że unia pieniążki zablokuje . dlatego zmiana decyzji żeby się nie narażać !!!!

~papa 25 minut temu
PiS wygrał głównie tym. Strachem przed zalewem islamskim. To już koniec PiS.

~nacjonalista 29 minut temu
Chcemy referendum w tej sprawie panie Kaczynski.

~Sikor 5 godzin i 35 minut temu
Była szansa powiedzieć nie na Malcie. Ale cwaniaki nikogo nie wysłali. I teraz to wszystko winna PO. Taka sama komuna co PO.

~JANEK POLAK 31 minut temu
JAK TO KUZWA ZWIAZANI MOWILISCIE ZE JAK OBEJMIECIE WŁADZE TO SIE WYCOFACIE Z USTALEN PLATFORMY Z UNIA.NARÓD NIECHCE ANI 7 OSÓB MUZUŁMANÓW A NIE AZ 7 TYSIECY, MOŻE TAK REFERENDUM W TEJ WAŻNEJ SPRAWIE DLA NAS I PRZYSZŁYCH POKOLEN KTÓRE BEDA MUSIAŁY SIE ZMAGAĆ Z TYMI TERORSTAMI.

~bvcx 4 godziny i 32 minut temu
Pis wcześniej czy później zawsze zmienia zdanie.

http://wpolityce.pl/polityka/277793-szef-mswia-ws-uchodzcow-nie-ma-pospiechu-bedziemy-bardzo-starannie-do-tej-sprawy-podchodzic

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/polscy-oficerowie-weryfikuja-uchodzcow-ktorzy-maja-zostac-relokowani-do-polski

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/szef-mswia-nie-pozwolimy-by-to-co-dzialo-sie-w-kolonii-powtorzylo-sie-w-polsce

https://ruchnarodowy.net/robert-winnicki-nie-dopuscimy-w-polsce-do-drugiej-kolonii/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Do-Polski-ma-trafic-w-2016-roku-maksymalnie-400-uchodzcow,wid,18097972,wiadomosc.html

…..

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Potrzebny-jest-sprzeciw-wszystkich-sil-Polscy-politycy-o-krytycznych-slowach-Martina-Schulza,wid,18093822,wiadomosc.html

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zbigniew-ziobro-odpowiada-komisarzowi-oettingerowi/q8zjsr

http://wpolityce.pl/sport/277579-czyz-nie-celnie-transparent-podczas-meczu-polska-niemcy-w-siatkowke-broncie-swoich-kobiet-a-nie-naszej-demokracji

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/posel-po-krytykuje-akcje-polskich-kibicow-lepiej-zeby-nie-prowadzili-polityki-zagranicznej

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Victor-Orban-Wegry-nigdy-nie-popra-sankcji-UE-przeciwko-Polsce,wid,18089920,wiadomosc.html

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/czeski-msz-wolnosc-slowa-w-polsce-nie-jest-zagrozona

http://wpolityce.pl/polityka/277918-prof-legutko-o-debatach-dot-polski-obecna-sytuacje-trzeba-traktowac-jak-okazje-a-nie-uzalac-sie-ze-nas-zle-traktuja-wiadomo-bylo-ze-bedzie-ostro-nasz-wywiad

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/listkiewicz-za-chwile-herr-schulz-wmowi-nam-ze-to-polska-napadla-na-niemcy-w-1939-r

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/glinski-niemcy-nie-wyrownali-z-nami-rachunkow

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tomasz-Siemoniak-PiS-ozywia-antyniemieckie-stereotypy,wid,18094755,wiadomosc.html

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/obrycki-polska-ryzykuje-ze-bedziemy-stac-tam-gdzie-stoja-wegry/sjz0l3

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kowal-bez-niemcow-niczego-istotnego-nie-mozemy-zrobic

26 thoughts on “248 Upadek 2, czyli jak toną „demokratyczne Niemcy”, a za nimi cała „postępowa” Jewropa, ciągnąc swoje jelita mendialne na dno ich wspólnego poprawnie politycznego szamba 03

 1. http://prostozmostu.net/kraj/szydlo-nie-bedziemy-prowadzic-polityki-zagranicznej-na-kolanach-wideo

  Szydło: nie będziemy prowadzić polityki zagranicznej na kolanach! [WIDEO]

  13 stycznia 2016 16:03:00

  Po decyzji Komisji Europejskiej o wszczęcie procedur sprawdzających sytuację w Polsce głos w Sejmie zabrała prezes Rady Ministrów Beata Szydło.

  Podczas debaty o sytuacji międzynarodowej i wzajemnych stosunków Polski oraz Unii Europejskiej premier mówiła o tym, jak ważne jest to, by w tej sprawie polski parlament mówił jednym głosem. Apelowała także do posłów Platformy Obywatelskiej, by Ci pierwszy raz od ośmiu lat wznieśli się ponad swój interes i zrobili coś dla dobra wspólnego.

  Jednocześnie dodawała, że jej celem jest obrona dobrego imienia Polski „nawet przed nieodpowiedzialnymi politykami”. Na zakończenie powiedziała także, że jej rząd nie będzie prowadził polityki na kolanach, jak to w ostatnich ośmiu latach robili dwaj poprzedni premierzy.

  Poniżej pełne nagranie wystąpienia Beaty Szydło:

  Irek Dziekan · Nottingham
  czyli jak zrobic laske na stojąco

  Ne Lo
  Chyba Ciebie ostro pojebało jeśli myślisz , że pis będzie ciągnął niemcom.

  Polubienie

  • http://prostozmostu.net/kraj/kukiz-15-chcemy-referendum-ws-imigrantow

   Kukiz ’15: chcemy referendum ws. imigrantów!

   13 stycznia 2016 16:21:00

   Ruch Kukiz ’15 jutro złoży projekt uchwały ws. przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum dotyczącego przyjmowania do Polski imigrantów. Paweł Kukiz i Robert Winnicki przekonują, że jest to bardzo ważna sprawa.

   Według Pawła Kukiza to Polacy powinni wypowiedzieć się na temat czy chcą przyjmować do swojego kraju imigrantów. „To ja decyduję jakich zapraszam gości, bo ja jestem gospodarzem” – argumentuje przewodniczący klubu.

   W podobnym tonie wypowiada się także prezes Ruchu Narodowego i poseł klubu Kukiz ’15 Robert Winnicki, który twierdzi, że Polacy są narodem mądrym i nie powinno być problemu z zablokowaniem decyzji podjętych wcześniej przez rząd na drodze referendum.

   Aby przeprowadzić referendum potrzebna jest zgoda większości parlamentarnej. Kukiz bardzo wyraźnie podkreśla, że ma nadzieję, iż posłowie Prawa i Sprawiedliwości przychylą się do tej koncepcji i referendum zostanie przeprowadzone.

   Poprzedni rząd premier Ewy Kopacz zobowiązał się Unii Europejskiej, że Polska weźmie udział w procesie rozlokowywania nielegalnych imigrantów z Syrii i Bliskiego Wschodu w naszym kraju. Pomimo odmiennych zdań w czasie kampanii wyborczej, przejmująca władzę partia Jarosława Kaczyńskiego podtrzymała decyzję swoich poprzedników i w związku z tym przyjmiemy 7 tysięcy imigrantów, a pierwsza transza przybędzie do Polski już w marcu

   Polubienie

  • http://prostozmostu.net/kraj/rn-przeciw-ustawie-o-bratniej-pomocy-winnicki-zlozyl-projekt-uniewazniajacy

   RN przeciw ustawie o bratniej pomocy. Winnicki złożył projekt unieważniający!

   13 stycznia 2016 17:02:00

   Prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki złożył dziś na ręce Marszałka Sejmu projekt ustawy unieważniającej ustawę o bratniej pomocy przyjętą w 2014 roku przez większość Platforma Obywatelska – Polskie Stronnictwo Ludowe.

   „Projekt ustawy o uchyleniu ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” to pełny tytuł druku, jaki trafił dzisiaj do Marszałka Sejmu. Jego sednem jest zapis o utracie mocy ustawy z dn. 7 lutego 2014 r. W uzasadnieniu projektu ustawy czytamy, że druk nr 1066 zawiera błędne umotywowanie – wbrew twierdzeniom ustawodawcy nie wiąże się on z implementacją prawa unijnego, więc jego uchwalenie nie było konieczne. Jego treść wzbudza natomiast ogromne kontrowersje i uzasadnione obawy, bowiem umożliwia podejmowanie interwencji i akcji na terytoirum RP z wykorzystaniem m.in. broni palnej przez zagranicznych funkcjonariuszy. W dokumencie złożonym dziś przez Roberta Winnickiego możemy także przeczytać, że druk sejmowy nr 1066 spotkał się z ogromną krytyką społeczną, na co wpływ mają także „jak najgorsze skojarzenia historyczne” – czytamy na stronie internetowej partii narodowej.

   Winnicki informował wcześniej, że złożenie tego projektu jest pierwszym planem Narodowo-Demokratycznego Zespołu Parlamentarnego. Teraz ustawę będzie procedował polski Sejm. W głosowaniu nad ustawą przeciwni byli ówcześni posłowie Prawa i Sprawiedliwości. To oznacza, że nie powinno być problemem z unieważnieniem kontrowersyjnego projektu. Zakładał on możliwość interwencji zagranicznych służb w sprawy polskie, gdyby rząd nie mógł zapanować nad sytuacją w kraju.

   źródło: ruchnarodowy.net

   Polubienie

  • http://prostozmostu.net/kraj/jakubiak-zmiazdzyl-mocne-wystapienie-posla-kukiza-wideo

   Jakubiak zmiażdżył! Mocne wystąpienie posła Kukiza [WIDEO]

   13 stycznia 2016 16:50:00

   Prezes Browaru Ciechan i poseł na Sejm RP Marek Jakubiak przedstawiał dziś stanowisko klubu Kukiz ’15 w związku z sytuacją międzynarodową i relacji pomiędzy Polską a Unią Europejską.

   Stwierdził początkowo, że był bardzo zadowolony z merytorycznych dyskusji pomiędzy klubami i premier Beatą Szydło o sytuacji związanej z Unią Europejską. Później jednak odniósł się do wcześniejszego wystąpienia posła PO Rafała Trzaskowskiego: „Wystąpienie mojego poprzednika unieważniło całe to zdanie. Jak bańska mydlana. Nie poznaję człowieka. Musi pan, panie pośle, uważać na to, co pan je. Wczoraj był pan potulny jak baranek. Mówił pan merytorycznie i tak naprawdę byłem dumny z tego, że siedzę wśród ludzi, dla których Rzeczpospolita jest najwyższym dobrem”

   „Każdy polityk, niezależnie od opcji politycznej, wzywający kraje ościenne do jakiejkolwiek reakcji w wewnętrzne sprawy Polski, działa przeciwko polskiej racji stanu. Klub Kukiz’15 z całą mocą podkreśla, że w stosunkach międzynarodowych rząd Rzeczypospolitej Polskiej powinien prowadzić politykę podniesionej głowy” – mówił Jakubiak.

   W swoim wystąpieniu zaatakował też politykę niemiecką wobec Polski: „W relacjach z Polską Niemcom wcale nie chodzi o szczytne idee, a jedynie o interesy gospodarcze na terenie Polski i gigantyczne zyski transferowane z naszego kraju. Wreszcie to trzeba powiedzieć. Niemieckie interesy istnieją praktycznie w każdej przestrzeni życia gospodarczego w Polsce. I tu mamy przesłanie dla Niemców: Nie lękajcie się! Jeśli będziecie płacić podatki w Polsce to tylko takie, jakie płaca Polacy!”

   Na koniec Jakubiak apelował do rządu: „Odwagi! Jesteśmy zdania, że powinniście wycofać się ze zobowiązań rządu Ewy kopacz na temat przyjmowania imigrantów. Nie lękajcie się również! Nie przyjmujcie żadnych imigrantów. To są interesy Niemieckie. Niech sobie teraz sami z tym dadzą radę!”

   Pełne wystąpienie wiceprzewodniczącego klubu Pawła Kukiza:

   Boguslaw Nowak · Technikum Leśne w Krasiczynie
   Mądrze mówi ,popieram w całości i dziękuję.

   Adrian Woźniak · Skoczów
   To prawdziwy Mąż Stanu. Takich ludzi brakowało 26 lat w sejmie.

   Renata Wien
   Brawo!!!

   Zdzisław Mróz · Uniwersytet Zielonogórski
   wielkie brawa gdyby tacy ludzie prowadzili lejce naszej ojczyzny to nikt naszego rydwanu by nie wyprzedził

   Polubienie

 2. http://prostozmostu.net/kraj/ke-objela-nadzor-nad-praworzadnoscia-w-polsce

  KE objęła nadzór nad praworządnością w Polsce

  13 stycznia 2016 15:48:00

  Komisja Europejska rozpoczęła nadzór nad stanem praworządności w Polsce. Europejscy politycy chcą w ten sposób wyrazić swój niepokój w związku z rzekomymi nieprawidłowościami przy rozwiązywaniu problemu Trybunału Konstytucyjnego.

  Unijna kontrola będzie podzielona na 3 etapy. Podczas pierwszego będą gromadzone wszystkie materiały, które informowałyby o potencjalnych zagrożeniach. Jeżeli będą zastrzeżenia wobec polskiego rządu, Komisja Europejska wyśle do Warszawy zalecenia, w których wskaże jak rozwiązać nieprawidłowości i wyznaczy termin Polsce na realizację poleceń. W trzecim etapie Bruksela będzie mogła zwrócić się do Rady Europejskiej o stwierdzenie poważnego ryzyka zagrożenia wartości unijnych, jeżeli tylko uzna, że wcześniej zalecane kroki nie zostaną podjęte.

  „Podejmujemy ten krok w świetle informacji, które są aktualnie dostępne dla nas, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że wiążące zasady dotyczące Trybunału Konstytucyjnego nie są obecnie przestrzegane.” – mówił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmerman.

  Pierwszy raz w historii Unii Europejskiej podjęto takie czynności wobec państwa członkowskiego. Platforma Obywatelska i .Nowoczesna zdają się być zadowolone z tego, że Unia Europejska chce wkroczyć w obszar polskiej polityki wewnętrznej, twierdząc, że nie ma nic dziwnego w tym, że unijni komisarze interesują się stanem polskiej demokracji. Z kolei klub Kukiz ’15 oznajmił, że decyzja Komisji Europejskiej jest skandaliczna.

  Cezary Stasiełuk
  Pytanie do Pani Premier: kiedy akces o wystąpieniu z Eurokołhozu ??!!! Weźcie się „PiS’iory” w końcu za robotę bo Was te post sowieckie gnidy wykonczą !!! Niemcy się gotują, na Ukrainie Banderowcy a My po środku !!! A wiosna tuż, tuż – obudźcie się !!! To tyle na temat „psychopatycznych” eurodupowanych, komisji folwarku zwierzęcego i orwell’owskiej rady europy Emotikon tongue Matrix to bajka dla grzecznych dzieci w porównaniu z tym, czym przez ostatnie 15 lat stał się ten „twór” nazywany Unią Europejską . . .

  Polubienie

  • http://prostozmostu.net/swiat/niemiecki-dziennik-polska-i-wegry-wieksze-zagrozenie-niz-isis

   Niemiecki dziennik: Polska i Węgry to większe zagrożenie niż ISIS

   30 listopada 2015 21:32:00

   Polska i Węgry są większymi zagrożeniami niż Państwo Islamskie. Tak przynajmniej uważa Christian Bommarius, który na łamach „Berliner Zeitung” opublikował artykuł o przemianach w Europie Środkowo-Wschodniej.

   Bommarius pisze o niedawnych zmianach w polskim Trybunale Konstytucyjnym. Twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość przeforsowało zmiany „niezgodne z konstytucją” wzorem tego co stało się na Węgrzech dwa lata temu. Według niemieckiego dziennikarza, węgierski Trybunał Konstytucyjny jest „na usługach” Viktora Orbana, a polski rząd ma dążyć do tego samego.

   „Na Węgrzech prawa człowieka – zarówno uchodźców jak i bezdomnych – są deptane, a państwo konstytucyjne zostało wystawione na pośmiewisko; Polska jest rządzona przez paranoicznych nacjonalistów, którzy państwo prawa uważają za spisek. Ze strony Węgier i Polski Europie grozi większe niebezpieczeństwo niż ze strony zastępów morderców Państwa Islamskiego” – pisze dziennikarz berlińskiego dziennika.

   W powszechnej opinii, Polska i Węgry posiadają najbardziej konserwatywne parlamenty w Europie.

   Gregor Ivan Kiełbasa
   Propaganda niczym w Koreii północnej Emotikon smile ech glupie niemieckie media

   Konrad Biskup Miąsko ·
   Strzał w dyche z kom .

   Kuba Swirk
   A potem niemcy płaczą że ich biją bo nasizm itp… I że Polski nie tolerują… niemcy z małej bo nie szanuję

   Jakub Czech · Dortmund
   Zapisać nazwisko autora. Jak za 10 lat będzie prosić o azyl w polsce, odmówić.

   PS

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1026059,title,Gmyz-to-nie-Niemcy-na-nas-napadaja-tylko-napadaja-na-nas-polscy-dziennikarze,wid,18100738,wiadomosc.html?ticaid=1164b8

   akt. 13.01.2016, 16:38

   Gmyz: to nie Niemcy na nas napadają, tylko napadają na nas polscy dziennikarze

   – Problem stosunków polsko-niemieckich polega na tym, że to nie Niemcy na nas napadają, tylko napadają na nas Polacy, którzy inspirują niemieckie media i polityków – powiedział w #dziejesienazywo Cezary Gmyz z „W Sieci”. Wyjaśnił, że chodzi o niektórych polskich dziennikarzy.

   Gmyz powiedział, że według niego takimi dziennikarzami są Bartosz Wieliński i Paweł Wroński („Gazeta Wyborcza”).

   Z kolei Cezary Łazarewicz z WP powiedział, że „polscy dziennikarze nie inspirują fali zachodnich komentarzy na temat sytuacji w Polsce”. – Nie mogę już tego słuchać. Zagraniczni dziennikarze przyjeżdżają do Polski zobaczyć co się tutaj dzieje. Mamy w Europie łatkę państwa, które zmierza w kierunku „orbanizacji” i to budzi zainteresowanie – wyjaśnił.

   Dodał, że „nie rozumie polskiej awantury z Niemcami”.

   ~5hrg 3 godziny i 14 minut temu
   dla mnie Orbanizacja to nic zlego wole Wegrow niz niemcow

   ~Mohercontrababilon 4 godziny i 41 minut temu
   Wroński jest dziennikarzem „polskojęzycznym” a nie polskim

   ~pytam 3 godziny i 20 minut temu
   Jak długo ten Wronski będzie opluwal Polaków !!!przecież sluchac już tego nie można .

   ~adam 3 godziny i 10 minut temu
   To PO wcy nakrecaja awanture bo im cienko kolo dupy i nas polakow w h….ja robia caly czs

   ~Polak patriota 2 godziny i 59 minut temu
   Zgadzam się w całości z redaktorem Gmyzem że to inspirują kolaboranci którym jest odbieranie koryta za nic nie robienie to jest ich największa porażkai to ich najbardziej boli, za okupacji za kolaborowali z okupantem była kula w łeb i tym razem powinno tak być to jest świństwem Brawo p. Gmyz popieram .

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cimoszewicz-politycy-pis-to-durnie/66cwzh

   Cimoszewicz: politycy PiS to durnie

   Włodzimierz Cimoszewicz skrytykował działania Witolda Waszczykowskiego jako ministra spraw zagranicznych. Zdaniem byłego szefa MSZ taka polityka zmierza wyłącznie do konfliktu z zachodnimi sąsiadami i jest antypolska. – Politycy PiS to durnie – skwitował Cimoszewicz cytowany przez „Super Express”.
   (…)

   ~pogromca grubej kreski : Intelekt byłych komuchów, esbeków i wszelkiej maści aferzystów widać, gdy czują, że coś im się wymyka spod kontroli i coś tracą. Wszystko wczytuje się w słynną sikorszczyznę „watahę trzeba wyrżnąć”. Za te podżegające do morderstw słowa powinien odpowiedzieć przed sądem karnym, ale przed sądem „niezawisłym”, który orzeknie, że te słowa mieszczą się w kategoriach walki politycznej i ich „wypowiadacz” nic złego nie miał na myśli. Zresztą wypowiadał je pod wpływem silnego wzburzenia po „niekonstytucyjnych” działaniach „durnia Kaczora” i głupich pisiorów. Zajmij się pan, panie Cimoszko spisaniem biografii swojego ojca i swojej. Będzie jak Mein Kampf, gdy Moskwa nas ogarnie miłością?

   ~xXx : Cimoszewicz..Jesli politycy PiS to durnie to kim w takim razie jest on??? Byly aparatczyk bylej pzpr, byly sld byly…”czasy sie zmieniaja a on ciagle w komisji” ze przypomne Franca Maurera z „Psow”! Tworca dynastji poselskiej „z ojca na syna”! Jego opinie w dzisiejszej Polsce to tak jakby w dzisiejszych Niemczech wypowiadal sie wysoki funkcjonariusz Glownego Urzedu Bezpieczenstwa….Tam niemozliwe u Nas na porzadku dziennym! Durnie..Zapomnialem ze fordy „T” moga byc tylko czarne a madrosc w Polsce jest tylko PO jednej stronie!

   ~123qwe-Julian : A kim pan jesteś panie Cimoszewicz że według pana ludzie którzy teraz rządzą to durnie!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam już swoje lata dobrą pamięć i chcę zapytać co pan zrobił dla kraju – POLSKI – oprócz swoich w większości interesików dla siebie i własnej rodziny!!!!!!!!!!!!!! dla mnie jest pan typowym zimnym draniem a na dodatek bezczelnością to pan nie grzeszy!!!!!!!!!!!! Był pan wszpicy rządząc i co i jajco jak zwykletowarzysz ma zawsze racje !!!! Jako premier też beznadzieja jako minister spraw zagranicznych nic pan dla polski nie załatwił chyba że dla siebie jakieś biznesowe polowanko !!!!!!!!!!!!! Powiem panu dlaczego ma pan poparcie bo w Białowieży ma pan niską albo żadną konkurencję i dlatego jako jeden towarzysz po wschodnim wykształceniu i latach mamienia i rozpijania sąsiadów nie trudno zauważyć jak się sprawy mają no nie??????????????? A w polityce między ludzkiej jak widać z obserwacji ma pan dar przekonywania

   ~Podlasiak : Bardzo pan inteligentny, wstyd mi za pana że Podlasie ma takiego reprezentanta do wywiadów .Zapomniał pan zapewne takie powiedzenie:,,kto kogo przezywa,ten się tak sam nazywa,,a więc dotyczy to pana-towarzyszu Cimoszewiczu.Radzę wycofać z Sejmu syneczka,bo będzie taki sam jak ci ,których pan publicznie obraził. Siedż człowieku w tej puszczy i się nie odzywaj. Na kwiczenie za póżno.

   Polubienie

 3. http://prostozmostu.net/swiat/stalo-sie-slowacja-idzie-na-wojne-z-ue

  Stało się! Słowacja idzie na wojnę z UE!

  3 grudnia 2015 09:51:00

  Słowacki premier złożył pozew do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości zaskarżając Unię Europejską o podejmowaniu za zamkniętymi drzwiami decyzji o kwotach uchodźców przyjmowanych przez państwa członkowskie.

  Wszystko wskazuje na to, że Robert Fico nie chce być dłużej wzbogacany kulturowo przez imigrantów narzucanych mu siłą. Zdaniem słowackiego premiera decyzje o kwotach zostały podjęte wbrew prawu europejskiemu. Co więcej kwoty uchodźców jakie narzuciła na jego kraj UE są w opinii Fico niemożliwe do zrealizowania.

  Decyzja o złożeniu pozwu została zaprezentowana podczas posiedzenia słowackiego rządu. Do ostatniej chwili ważyły się także losy przyłączenia się do walki z Brukselą Czech. Proponował to między innymi czeski minister finansów i wicepremier Andrej Babisz. Ostatecznie gabinet Bohuslava Sobotki zrezygnował z udziału w batalii prawnej.

  Tomi Tomi · Mokotów, Warszawa, Poland
  prawidłowo a co z polakami , ?czechy w kieszeni niemców.

  Monika MF
  Polska powinna wstawic sie za slowacja. Polska i Slowacja jeden glos

  Polak Maly Serenissima ·
  no tak ale polscy politycy w wiekszosci to niemieckie horagiewki.v4 ?czy to nie ostatnia linia obrony unijnych grani?,bracia wegrzy, slowacy, a grzie korwa polska? !! pierdolone politchurze,wyjmijcie ten jezor z niemieckiej dupy ,y tu takze zyjemy

  Kamil Bilik · Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  Jedyna droga do zatrzymania tego islamskiego napływającego gówna, to uzbrojenie krajów europejskich, każdego obywatela, całkowite pozwolenie na broń, oprócz materiałów wybuchowych, dla wszystkich ludzi, którzy przekroczyli jakiś próg inteligencji, co mogą określić testy psychologiczne,lub prosty dokument nawet papier matury. Taka angela merkel dostała od kogoś ze szczytu tej zjebanej piramidy wyraźny rozkaz, że ma przyjąć imigrantów, którzy zrobią terror w europie. To jest cześcią NWO, która ma nas zagonić w kozi róg, gdzie nie będziemy mogli się już bronić w żaden sposób. Ten terror być może jest finansowany przez kogoś wpływowego, tylko po to, żeby uzyskać nad ludźmi całkowitą kontrolę, w ramach ich „bezpieczeństwa” tak, żeby każdy miał kamerę w domu, nawet w kiblu dla swojego bezpieczeństwa. Czas się wreszcie obudzić i pomyśleć o losie przyszłych pokoleń, a nie tylko o swoim stołku i swoim niepewnym świętym spokoju.

  Marcin Chwaszcz
  Ty wiesz, że ja od początku tego burdelu miałem wrażenie, że to nie widzi mi się tych wszystkich dziennikarzyn i polityków żeby ten motłoch ściągać tylko im za to zapłacono. Czasem nie chce mi się wierzyć co ci ludzie gadają.

  Andrzej Bownik · Liceum Ogólnokształcące w Opolu Lub.
  Pan Fico ma jaja,a nasza ma cipe a Duda ma za zone pania z krwia Dawidowa.Moze PIS chociaz na tym polu da odpor.Ale cienko to widze Plany chazarow sa dugofalowe a niestety rzadza u nas rowniez.

  Sandra Kamieniecka
  czesi to pizdy

  Lolo Gorolo
  powstrzymać należy tych którzy spowodowali ten eksodus,wiadomo kogo….

  Marcin Zawistowski
  NIC O NAS BEZ NAS! Jeśli unia ma tak wyglądać, że Berlin sobie coś uzgadnia a później narzuca to innym to dziękuję za taką unię. Jak nie ZSRR to UE (ZSRE)? Niemcy mają problem, bo ci wszyscy arabowie płyną właśnie do ich kraju więc chcą siłą wypchnąć przynajmniej część z nich do innych krajów. Niemcy pilnują swoich interesów nie zważając na zadanie innych – tak zawsze było i będzie.

  Jerzy Grajewski · Londyn
  soros, rothchild i inne bogate śmiecie, którym sie już geny poprzestawiały po koneksjach rodzinnych (bydło tylko miedzy sobą) schultz to tylko piesek, a merkelowa suka, dlatego tusk za nią biega … Polacy już dawno powinni poprzeć inicjatywę Orbana! Już dawno powinni zacieśnić współpracę z krajami Unii Wyszehradzkiej. Ale nie… po-mioty dorwały sie do koryta i trudno je było ogerwać. Do dziś skomlą za granicami!

  Seweryn Habdank-Wojewódzki
  Niech pieniadze przeznacza na edukacje europejczykow, a nie na zywienie tych, ktorych dzieci pozniej wbija nam noz w plecy.

  za:ndie.pl

  Polubienie

 4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PO-nielegalnie-podsluchiwala-dziennikarzy-Grzegorz-Schetyna-zabral-glos,wid,18099247,wiadomosc.html

  akt. 13.01.2016, 10:18

  PO nielegalnie podsłuchiwała dziennikarzy? Grzegorz Schetyna zabrał głos

  • Sprawa ma związek z aferą taśmową
  • Inwigilowani mieli być dziennikarze opisujący aferę
  • Specjalne grupy policyjne uruchomiono latem 2014 roku
  • Na czele MSW stał wtedy Bartłomiej Sienkiewicz
  • Schetyna: odpowiedzialni za podsłuchy powinni odpowiadać karnie

  Grzegorz Schetyna uważa, że jeśli pojawią się oficjalne informacje o nielegalnej inwigilacji dziennikarzy przez policję, odpowiedzialni za to muszą odpowiadać karnie.

  Polityk PO komentował w ten sposób na antenie radiowej Trójki doniesienia o nierejestrowanych podsłuchach, prowadzonych w związku z tak zwaną aferą taśmową. Specjalne grupy policyjne uruchomiono latem 2014 roku, gdy na czele MSW stał Bartłomiej Sienkiewicz.

  Według Schetyny, nikt nie powinien być chroniony w tej sprawie. – Jeżeli te fakty będą się potwierdzały, to ci którzy prowadzili, czy podejmowali decyzje w takich kwestiach – na jakimkolwiek poziomie – czy Komendy Głównej Policji czy też innym, muszą za to odpowiadać – mówił.

  Pełniący obowiązki rzecznika Komendy Głównej Policji Marcin Szyndler potwierdził wczoraj, że działały dwie grupy zajmujące się inwigilacją dziennikarzy opisujących aferę. – Kończymy audyt w Komendzie Głównej, który obejmuje działanie dwóch grup pracujących na rzecz Prokuratury Okręgowej. Po analizie dokumentów przedstawimy oświadczenie w tej sprawie – powiedział.

  W czerwcu 2014 roku światło dzienne ujrzały nagrania prominentnych polityków i urzędników związanych z ówczesnym obozem rządzącym. Inwigilowani mieli być dziennikarze opisujący całą sprawę.

  ~Jerzy 12 godzin i 10 minut temu
  Schetyna udaje durnia jakby o podsłuchach nie wiedział. Mam nadzieję, że zaczną się rozliczenia tej bandy, która do niedawna rządziła. Chyba trzeba będzie dla nich budować nowe miejsca odosobnienia bo tych co są będzie za mało.

  ~Grego’ryj Kretyn’a jest sobą 😛 8 godzin i 47 minut temu
  On nie udaje durnia. On nim jest.

  ~123 5 godzin i 24 minut temu
  schetyna nie musi udawać durnia bo nim jest

  ~volt 11 godzin i 21 minut temu
  może jeszcze doczekam czasów kiedy wasze zdjęcia publikowane będą w innych „garniturach”

  ~mareks 11 godzin i 53 minut temu
  patrze na pana schetyne i slucham co mowi i z kazdym jego slowem nos mu sie wydluza .widzi to ktos jeszcze?

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ewa-Kopacz-o-podsluchiwaniu-dziennikarzy-mialam-zapewnienie-ze-takie-praktyki-nie-mialy-miejsca,wid,18101086,wiadomosc.html

   akt. 13.01.2016, 19:58

   Ewa Kopacz o podsłuchiwaniu dziennikarzy: miałam zapewnienie, że takie praktyki nie miały miejsca

   • Politycy o podsłuchiwaniu dziennikarzy
   • Szef MSW: tak wyglądała władza za rządów PO-PSL
   • Ewa Kopacz: zapewniono mnie, że takie praktyki nie miały miejsca
   • Ryszard Petru: to przerażające

   W polu zainteresowania policyjnych specgrup byli dziennikarze – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak pytany o audyt prowadzony w Komendzie Głównej Policji, dotyczący publikacji medialnych ws. domniemanego podsłuchiwania dziennikarzy w związku z „aferą taśmową”. – Było to za rządów koalicji PO-PSL, która dziś mówi o nadużywaniu zasad sprawowania władzy. Tak wyglądała władza za rządów koalicji PO-PSL. Tak traktowano obywateli i dziennikarzy – podkreślił Błaszczak.

   Była premier Ewa Kopacz pytana, czy jako premier wiedziała o podsłuchiwaniu dziennikarzy odparła, że w okresie, gdy była premierem, miała zapewnienie, że „takie praktyki nie miały miejsca”. – Miałam zapewnienie od minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej – dodała.

   Kopacz podkreśliła, że wszyscy urzędnicy publiczni, którzy „mają jakiekolwiek dowody” na łamanie prawa, jak zakładanie podsłuchów bez zgody sądu, powinni „natychmiast złożyć doniesienie do prokuratury”.

   miały miejsca
   • Politycy o podsłuchiwaniu dziennikarzy
   • Szef MSW: tak wyglądała władza za rządów PO-PSL
   • Ewa Kopacz: zapewniono mnie, że takie praktyki nie miały miejsca
   • Ryszard Petru: to przerażające
   Ewa Kopacz o podsłuchiwaniu dziennikarzy: miałam zapewnienie, że takie praktyki nie miały miejsca
   00:39 / 03:29LQ
   W polu zainteresowania policyjnych specgrup byli dziennikarze – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak pytany o audyt prowadzony w Komendzie Głównej Policji, dotyczący publikacji medialnych ws. domniemanego podsłuchiwania dziennikarzy w związku z „aferą taśmową”. – Było to za rządów koalicji PO-PSL, która dziś mówi o nadużywaniu zasad sprawowania władzy. Tak wyglądała władza za rządów koalicji PO-PSL. Tak traktowano obywateli i dziennikarzy – podkreślił Błaszczak.

   Piotr Gliński nie chciał rozmawiać z dziennikarzami: nie mogę odebrać płaszcza Była premier Ewa Kopacz pytana, czy jako premier wiedziała o podsłuchiwaniu dziennikarzy odparła, że w okresie, gdy była premierem, miała zapewnienie, że „takie praktyki nie miały miejsca”. – Miałam zapewnienie od minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej – dodała.

   Kopacz podkreśliła, że wszyscy urzędnicy publiczni, którzy „mają jakiekolwiek dowody” na łamanie prawa, jak zakładanie podsłuchów bez zgody sądu, powinni „natychmiast złożyć doniesienie do prokuratury”.

   REKLAMA:
   Reklama22s
   Ewa Kopacz zwróciła też uwagę na fakt, że informacje o inwigilowaniu dziennikarzy pojawiły się w momencie, gdy procedowane w Sejmie mają być dwie ustawy: o prokuraturze i o policji. – Dla mnie to dość ciekawa zbieżność w czasie – stwierdziła.

   – To jest przerażające – stwierdził Ryszard Petru, lider ugrupowania .Nowoczesna. – Nie uzasadnia to jednak jeszcze ostrzejszych działań PiS – dodał.

   Poseł PSL Mieczysław Kasprzak jest zdania, że takie działania służb i urzędników „powinny być rozliczone”.

   – Jeśli to okaże się prawdą, to będzie oznaczać, że obecne pohukiwania Platformy Obywatelskiej w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości o łamaniu standardów prawa, są gestami oportunistów i hipokrytów – stwierdził poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.

   Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wyraził rozczarowanie, że „niezależna prokuratura nie stanęła na wysokości zadania i nie wyjaśniła tej sprawy”.

   Pod koniec ubiegłego roku nowy komendant główny policji insp. Zbigniew Maj powołał grupę, która ma sprawdzić, czy funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych, czyli tzw. policji w policji, podsłuchiwali dziennikarzy.

   Jak poinformował we wtorek p.o. rzecznika KGP mł. insp. Marcin Szyndler, przez dwa tygodnie funkcjonariusze Biura Kontroli KGP sprawdzali prawidłowość stosowania kontroli operacyjnej przez policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Służby Kryminalnej i Biura Spraw Wewnętrznych.

   Podczas prowadzonego audytu okazało się, że w KGP działały dwie grupy, które zajmowały się sprawą tzw. afery taśmowej. Pierwsza powołana został w czerwcu 2014 roku, a jej zadaniem było wsparcie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w prowadzonym śledztwie dotyczącym nagrywania funkcjonariuszy publicznych w warszawskich restauracjach.

   Druga „grupa specjalna” powołana została niespełna miesiąc później – w lipcu 2014 roku; w jej skład weszli tylko funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych i miała ona za zadanie „ustalenie ewentualnego udziału funkcjonariuszy organów ścigania w rozpowszechnianiu nagrań ze spotkań funkcjonariuszy publicznych w warszawskich restauracjach” – wynika z informacji KGP. W sumie w skład obu grup wchodziło 29 policjantów.

   Z audytu wynika również, że prace drugiego zespołu zakończyły się po roku, a ich efektem było zatrzymanie jednego policjanta, który dokonywał nieuprawnionego sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych oraz kilkudziesięcioma rozpoczętymi „formami pracy operacyjnej”.

   Biuro Kontroli KGP podczas prowadzonego audytu zbadało dokumentację prowadzonych kontroli operacyjnych przez obie działające w KGP grupy. Z kontroli wynika m.in., że do nieprawidłowości dochodziło w dwóch obszarach: były błędy w dokumentowaniu pracy operacyjnej i w prowadzeniu rejestru kontroli operacyjnej.

   – Kontrolerzy natrafili na materiały, które świadczą, że w zainteresowaniu śledczych pojawiali się dziennikarze i ich rodziny. Z analizy kontrolowanych dokumentów wynika, że przeprowadzono kilkadziesiąt kontroli operacyjnych wobec NN osób. Z racji upływu czasu i zgodnie z prawem prowadzona dokumentacja (w tym nagrania) została zniszczona – wskazał Szyndler. Jak wyjaśnił, na tym etapie nie ma dowodu na podsłuchiwanie dziennikarzy, chociaż czynności kontrolne za względu na dużą ilość zgromadzonej dokumentacji jeszcze trwają.

   Efektem audytu są postępowania dyscyplinarne wobec 7 policjantów i zmiana kierownictwa Biura Spraw Wewnętrznych KGP. Prokuratura zwróciła się do Komendanta Głównego Policji z prośbą o nadesłanie kopii raportu z audytu.

   ~elka 5 godzin i 2 minuty temu
   to świadczy jedynie o tym że panował chaos.To nie nie jest dobre dla minionych rządów.

   ~praw_da4 godziny temu
   dla minionych rządów z pewnością to jest trauma. Zaczną się bać własnego cienia trzęsąc się przed rozliczeniem tego, co rozkradli Rodakom.

   ~Miś4 godziny temu
   Kopacz jak zwykle, kłamie i mataczy, oszustka na miarę Tuska, taka sama patologia – PO patologia…

   ~kodeks4 godziny temu
   jak chaos to zamierzone i celowe działań, a ukrywane pod pozorem niby chaosu tak jak oficerowi , w sprawie blidy dla zmylenia tropów dzwonili gdzie popadnie po 300 połąceń wg schematu, tu nie ma nic przypadkowego i nigdy nie było

   ~mARk3 godziny temu
   Szmata je…na z ZSL !!!!!!!

   ~niedoinformowana2 godziny temu
   Przeciez kopaczka powiedziala, ze nic o tym nie wiedziala, bo jej kolezanka piotrowska nie zawiadomila. Wina piotrowskiej, trzeba bylo robic wszystko po uzgodnieniu z kopaczka, a nie tak na wlasna reke.

   ~:/2 godziny temu
   dziś wszystko można sfabrykować, obecna władza jest zdolna

   ~:/ 1 godzinę i 51 minut temu
   sam jesteś patologia. normalni pracują, a nie wyciągają kasę od innych

   ~eryk sledzik fac.. 1 godzinę i 40 minut temu
   Należy wierzyć Pani Kopacz, Ona nigdy nas nie okłamała! No co, macie jakieś obiekcje?

   zibi888 1 godzinę i 18 minut temu
   Przecież to specjalnie stanowiska obsadzane były miernotami intelektualnymi, pozbawionymi racjonalnego myślenia na usługach sprzedawczyków z milionami w kieszeniach. Niektórzy dla zachowania pozycji, daliby nawet upozorować swoją śmierć.

   bobert 1 godzinę i 15 minut temu
   Za ten „chaos” płaciłaś razem z milionami obywateli, żeby za twoimi i tych obywateli plecami taki śmieć Sienkiewicz, Belka, Sikorski, „ale jaja” Bieńkowska z wieprzolem Wojtunikiem i resztą tego szamba, raczyli się ośmiorniczkami, rżąc jak hieny z twoich i reszty obywateli oczekiwań od państwa, którego według nich samych „nie ma”, a za które ta hołota, po ujawnieniu ich zachowań, zaczęła się uważać, jako pokrzywdzeni w sprawie „podsłuchowej”. Idź ich jeszcze poprzytulaj i pogłaszcz po łebkach.

   ~PO jak MO 1 godzinę i 8 minut temu
   WP nie chcąc kompromitować Kopacz i PO nie zamieszcza na ich tematy komentarzy.

   Polubienie


 5. Czeski wicepremier i minister finansów Andrej Babisz (PAP/EPA / Michal Krumphanzl )

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Czeski-wicepremier-Andrej-Babisz-Merkel-nie-chce-przyznac-sie-do-bledu-w-sprawie-uchodzcow,wid,18100098,wiadomosc.html

  akt. 13.01.2016, 14:14

  Czeski wicepremier Andrej Babisz: Merkel nie chce przyznać się do błędu w sprawie uchodźców

  • Merkel zmienia zdanie ws. uchodźców – powiedział wicepremier Czech Andrej Babisz
  • Kanclerz Niemiec nie chce się przyznać do błędu – dodał
  • Według niego, państwa UE powinny samodzielnie decydować o polityce imigracyjnej

  Czeski wicepremier i minister finansów Andrej Babisz wyraził opinię, że kanclerz Niemiec Angela Merkel, która – według niego – zaprosiła migrantów do Europy, zmienia swe stanowisko w tej sprawie.

  – Pani kanclerz powoli zmienia stanowisko. Ale bardzo powoli, gdyż nie chce się przyznać do błędu. Myślę, że jest całkiem jasne, że to był błąd – powiedział Babisz dziennikowi „Mlada Fronta Dnes”.

  – Ci uchodźcy żyli w Turcji, w Libanie, w Jordanii. Były ich tam miliony i czekali aż w Syrii skończy się wojna, by mogli tam wrócić. I nagle otrzymali zaproszenie do Europy. To było zupełnie nie do uwierzenia. Padło to bez namysłu, ot tak – zaznaczył wicepremier, który stoi na czele współrządzącego centrowego ugrupowania ANO. Dodał, że każde państwo Unii Europejskiej powinno samodzielnie decydować o swej polityce imigracyjnej.

  W opinii Babisza „uchodźcy są jak powódź”, która najpierw zalewa piwnicę, potem parter, a wreszcie cały dom. – Przeżyłem kilka powodzi; to jest kryzys i trzeba być aktywnym – zadeklarował czeski wicepremier pod adresem UE.

  ~Brawo Czechy !!!!! 7 godzin temu
  Brawo Czechy !!!!!

  ~mm 5 godzin i 2 minuty temu
  mądry wicepremier, mądry prezydent. to i mądry naród. dobry wzór dla nas!

  ~Fred 4 godziny i 16 minut temu
  Niemcy tak mają, do końca wierzą w swą wielkość i nieomylność. Tak było z Hitlerem tak jest z Merkel.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-byly-prezes-tk-ostro-krytykuje-merkel-za-polityke-imigracyjna/d7x810

   Niemcy: były prezes TK ostro krytykuje Merkel za politykę imigracyjną

   Były prezes niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego Hans-Juergen Papier ostro skrytykował politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel. Jego zdaniem państwo nie wywiązuje się z obowiązku bycia gwarantem wolności i bezpieczeństwa swoich obywateli.

   Wydarzenia w Kolonii, gdzie w sylwestra doszło do masowych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety, „pokazują częściowe fiasko państwa jako gwaranta wolności i bezpieczeństwa wobec swoich obywateli” – powiedział Papier w wywiadzie dla dziennika „Handelsblatt”, o którym informują dzisiaj niemieckie media.

   Zajścia przed dworcem głównym w Kolonii były „straszne i zawstydzające” – ocenił niemiecki prawnik. Jego zdaniem zapowiedziane przez rząd zaostrzenie prawa azylowego jest krokiem we właściwym kierunku, zwalcza jednak „jedynie symptomy, a nie przyczyny”.

   – Takimi metodami nie opanujemy sytuacji – ostrzega Papier, krytykując obecną politykę rządu wobec uchodźców. – Nigdy dotąd w historii RFN przepaść między prawem a rzeczywistością nie była tak głęboka – powiedział prawnik, podkreślając, że „polityka całkowicie zawiodła”.

   Jego zdaniem „państwowa integralność” Niemiec jest zagrożona. Niemiecki rząd doprowadził – jak zaznaczył – do „wysadzenia w powietrze ram niemieckiego i europejskiego prawa azylowego”. Za podstawowy błąd uznał zatarcie granic pomiędzy prześladowanymi osobami mającymi indywidualne prawo do azylu a uchodźcami ekonomicznymi.

   Papier wezwał Merkel do oddzielenia azylantów od imigrantów ekonomicznych i do zabezpieczenia granic państwa. Uważa, że szefowa rządu powinna czasowo zawiesić zasady Schengen i zamknąć granice państwa dla nielegalnych imigrantów.

   Papier nie jest osamotniony w swej krytyce pod adresem Merkel. Były prezes TK Nadrenii Północnej-Westfalii Michael Bertrams zarzucił kanclerz przekroczenie kompetencji i być może złamanie konstytucji. – (Merkel) na własną rękę wpuściła do kraju setki tysięcy uchodźców. To dowód na zdolność do współczucia, zrobiła to jednak bez widocznego planu – napisał Bertrams w „Koelner Stadt-Anzeiger”. – Nasuwa się konstytucyjne pytanie, czy kanclerz była uprawniona do podjęcia takiej decyzji – zastanawia się prawnik.

   Inny były sędzia TK Udo di Fabio potwierdził w ekspertyzie dla rządu bawarskiego, że ewentualna skarga konstytucyjna przeciwko Merkel miałaby szanse powodzenia. Premier Bawarii Horst Seehofer zagroził w zeszłym roku Merkel skierowaniem do TK skargi na jej politykę imigracyjną.

   Konstytucjonalista z Uniwersytetu Humboldtów, Ulrich Battis, uważa, że zadaniem rządu jest „skuteczna ochrona granic”. W przeciwnym razie grozi załamanie struktur państwa – ostrzega. Battis jest zdania, że zgodę na imigrację na taką skalę powinien wyrazić Bundestag. – W takiej sprawie rząd nie może sam decydować – zastrzegł prawnik.

   „Die Welt” informuje, że posłowie z klubu parlamentarnego CDU/CSU zbierają podpisy pod projektem uchwały o zamknięciu granicy. „Osoby, które chcą nielegalnie wjechać do Niemiec z innego bezpiecznego kraju, muszą zostać zawrócone już na granicy” – brzmi jeden z zapisów tej uchwały. Pod projektem podpisało się dotychczas 40 z 311 członków klubu. Celem tej inicjatywy jest wywarcie presji na Merkel. Pani kanclerz jest równocześnie szefową CDU.

   W zeszłym roku do Niemiec przyjechało ponad milion imigrantów.

   ~Hetman : Jestem już dzisiaj na 100% pewien że ta inwazja islamistów rozsadzi gospodarczo, militarnie i społecznie kraje zachodnie a zwłaszcza Niemcy od środka, Putin musi się tylko uśmiechać z politowaniem jak to wszystko widzi i to niewyobrażalne nieudacznictwo głównych krajów NATO w Europie. Granice powinny być dawno zamknięte. Na dodatek Putin mając dostęp do materiałów wywiadu i analiz, wie pewnie zdecydowanie więcej od nas. Ta islamska szarańcza którą głównie zafundowali Europie Niemcy i Merkel to jest początek końca Unii Europejskiej i NATO. Od Niemiec w Europie zaczynały się wszelkie nieszczęścia, cierpienie, głód i wojny. Ten Naród wywołał dwie straszliwe wojny światowe, dzisiaj funduje Europie społeczną katastrofę i prawo szariatu czyli pięści i przemocy. Do tego niemieccy kundle w parlamencie europejskim zaczęli gwałtownie gryźć Polskę, jak dawniej bywało w naszej historii.

   ~jurek : Problem jest potężny. Weryfikacja pokaże, że 90% czyli ok miliona arabów trzeba odesłać. Oni mają swoje „prawa” zapisane w koranie, potwierdzone przez mułłów i zaklepane przez Merkel. Podróż do Niemiec to nie wycieczka na lody, to bardzo kosztowna, niebezpieczny i wyczerpująca droga. Wyobrażam sobie ich gniew jak zostaną zakwalifikowani do deportu. A milion to potężna armia, nawet jeśli na początku nie jest uzbrojona. Poprzednia bezmyślność przyniesie straszne skutki i wiele ofiar. Nieuregulowanie sytuacji będzie jeszcze gorsze, bo problem będzie dotyczył 1,5 , 2, a może 4 ml. arabów. Czas działa na niekorzyść Europy.

   Polubienie

 6. http://wpolityce.pl/polityka/278063-skandal-zwalczala-w-brukseli-orbana-teraz-grozi-polsce-nikt-nie-jest-trzymany-w-ue-na-sile

  W niezwykle agresywnym tonie na temat Polski wypowiedziała się w niemieckim dzienniku „Die Welt” Viviane Reding. Była wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej sugeruje, że jeśli Polakom coś się nie podoba, mogą wystąpić z Unii Europejskiej.
  (…)

  rek 79.191.83.*za godzinę
  Chyba babie się wydaje, ze ma IV Rzeszę Niemiecką i to są te „ich wartości”!To symptomatyczne, że wypyszczają się ludzie, którzy nie mają pojęcia o co chodzi! Nie wiedzą, że TK w RP to bojówka!

  Anka 31.179.121.*za 14 minut
  Pilnujcie wolności i prawdomówności we własnych mediach. Precz łapy od Polski.

  xxx 83.11.156.*za 28 minut
  Niemieckie zero przy mikrofonie. Nas Ariów paniusiu możesz cmoknąć ….

  http://wpolityce.pl/polityka/278090-papierowy-tygrys-atakuje-czyli-o-tym-dlaczego-nie-musimy-sie-przejmowac-dzialaniami-komisji-europejskiej

  Papierowy tygrys atakuje, czyli o tym dlaczego nie musimy się przejmować działaniami Komisji Europejskiej

  Ostatnio całe tabuny osób na różnym stopniu rozwoju umysłowego i cywilizacyjnego, z zachodnimi politykami na czele, pouczają nas Polaków, co powinniśmy zrobić, żeby być prawdziwymi Europejczykami i, przede wszystkim, demokratami. W ramach tych starań wychowawczych Komisja Europejska postanowiła wdrożyć wobec Polski pierwszy etap procedury ochrony państwa prawa. Brzmi strasznie. Ale czy jest się czym przejmować? Odpowiedź jest prosta: nie.
  (…)

  *** 85.221.228.*minutę temu
  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02740-Cenzura-i-pacyfikacje-demonstracji-czyli-niemiecka-demokracja-kwitnie.htm

  Polubienie

 7. http://wpolityce.pl/polityka/278028-nasz-wywiad-wicepremier-glinski-o-tvp-iii-rp-i-protestach-pierwszy-raz-od-26-lat-dotarlo-do-nich-ze-ten-system-sie-wali-i-ze-to-nie-jest-tymczasowa-zmiana

  NASZ WYWIAD. Wicepremier Gliński o TVP, III RP i protestach: „Pierwszy raz od 26 lat dotarło do nich, że ten system się wali i że to nie jest tymczasowa zmiana”
  (…)

  http://wpolityce.pl/polityka/278047-komisjo-chcesz-dyskutowac-o-polskiej-demokracji-zacznij-chocby-od-obejrzenia-buntu-stadionow-ten-film-pokazuje-wolnosc-i-demokracje-iii-rp

  Komisjo! Chcesz dyskutować o polskiej „demokracji”? Zacznij choćby od obejrzenia „Buntu Stadionów”. Ten film pokazuje „wolność” i „demokrację” III RP
  (…)

  and 89.77.68.*godzinę temu
  Świetny film o WSPANIAŁYCH LUDZIACH. Jesteśmy z Was dumni.

  t 89.77.192.*2 godziny temu
  ZLIKWIDOWAĆ G. WYBORCZĄ. knują i jątrzą wciąż, piszą paszkwile na temat Polski do gazet niemieckich.

  NINA 73.44.13.*2 godziny temu
  Kocham Was CHLOPAKI!!! KOCHAM POLSKICH KIBICOW!!!! Dziewczyny! z takimi chlopakami jestesmy bezpieczne!!!! NIEKTORZY POWINNI SIE OD WAS UCZYC ;PATRIOTYZMU,MILOSCI DO OJCZYZNY.HONORU!!! KOCHAM WAS!!!!!

  xxxx 85.193.244.*2 godziny temu
  Dobry film- pokazujący bohaterstwo i patriotyzm kibiców kochających Polskę!!! partia oszustów z Tuskiem oraz gazeta wyborcza to zakłamani ŁAJDACY -SPRZEDAWCZYKI.

  JanuszPOlikot @JanuszPOlikot2 godziny temu
  Niemcy nie irytujcie Polaków bo jak się wkurzymy to obalimy ten euroburdel……Już nie raz zmienialiśmy bieg historii…. Z imigrantami nie potrafią sobie poradzić a chcą pouczać stary słowiański wielki naród Polaków.

  Polubienie

 8. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/roza-thun-nie-wykluczam-ze-w-stosunku-do-wegier-popelnilismy-blad/xmcr89

  Róża Thun: nie wykluczam, że w stosunku do Węgier popełniliśmy błąd

  – W EPP nasila się krytyka, że zbyt łagodnie traktowaliśmy Fidesz i premiera Viktora Orbana; nie wykluczam, że w stosunku do Węgier popełniliśmy błąd. W PE coraz częściej słychać głosy, by wrócić do tematu Węgier, i by Polskę i Węgry traktować w podobny sposób – powiedziała Róża Thun. – Finał kroków podjętych przez Unię Europejską wobec Polski zależy w 100 procentach od rządu Beaty Szydło; to do polskiego rządu należy wyprostowanie obecnej sytuacji – oceniła eurodeputowana PO w rozmowie z Onetem.
  (…)

  atorunski : dla takich Thunów i tp. z platformy donosicieli należy ogłosić w Polsce infamię (pogardę i izolację społeczną). Rzeczywiście Europa bardzo Polską nie interesuje się. To szujnia toskowo platfoemersko- bankierska czuje się odsunięta od koryta przez społeczeństwo z którego pochodzi i na którego donosi i zagrzewa do awantur obce państwa i organizacje międzynarodowe. To jest Targowica umiędzynarodowiona.ale szuje są z jednego szamba politycznego.

  ~janko : Niech nas nie straszą nie teraz Czas strachów minął , jeśli Polska Węgry Słowacja Czechy wyjdą z Unii za nami pójdą Grecy może Anglia Hiszpanie i Portugalia .Na dzień dzisiejszy Niemcy nie są już takie mocne jak się wszystkim wydaje . Ten kraj napędza się tanią siłą roboczą w krajach postkomuny i zbywaniem swojego towaru na naszych rynkach .Na pewno nie zrobią z nas Wietnamu .To kraj owinięty w bibułkę i oni o tym wiedzą Ta sztuczna gospodarka to taki sam kicz jak te Volkswageny z niską zawartością spalin Simens i Bosch Zastraszeni obywatele policją i ich opieką socjalną Taki wzór polityki chciał wprowadzić poprzedni rząd . Myślę że obecny nie klęknie przed Niemcami i UE .Na koniec chcę powiedzieć i na to czekam .Kiedy Schulz syn gestapowca i Merkel postraszą nas i Węgry że wprowadzą wojska Unijne na nasz teren jak się nie podpasujemy wzorom ich demokracji .

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Szef-Komisji-Europejskiej-Jean-Claude-Juncker-podsumowuje-rok-2015-i-przewiduje-co-czeka-Unie-Europejska-w-2016-jestem-zdumiony-jak-wiele-slabych-punktow-ujawnilo-sie-w-Europie,wid,18104081,wiadomosc.html

  akt. 15.01.2016, 09:46

  Szef Komisji Europejskiej Jean-​Claude Juncker podsumowuje rok 2015 i przewiduje, co czeka Unię Europejską w 2016: jestem zdumiony, jak wiele słabych punktów ujawniło się w Europie

  • Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zwołał konferencję podsumowującą ostatni rok
  • Juncker: Trzeba przyznać, że był to trudny rok
  • Przewodniczący KE stwierdził, że w 2016 roku „niektóre problemy będą się nawarstwiać”
  • Juncker zapewnił, że Komisja „nie ma problemu z Polską”
  (…)
  – Jeżeli chodzi o Polskę, to muszę przyznać, że debata tocząca się w Europie w jej sprawie mnie smuci. Zapewniam, że Komisja nie ma problemu z Polską, a jedynie z niektórymi inicjatywami rządu – powiedział przewodniczący KE i zaapelował, by „nie mieszać Polski z nowo wybranymi władzami”.

  ~Arianka 23 godzin i 27 minut temu
  Za to my, Polacy, mamy problem z unijnymi urzednikami, ktorzy dzialaja bez demokratycznego mandatu, a do tego obnazaja POtworny brak wiedzy politycznej i historycznej, dajac wiare obrzydliwym donosom, skladanym przez beneficjentow i czlonkow niebezpiecznej cwaniackiej szajki, ktora do niedawna rzadzila POlska.

  ~mmmmn 21 godzin i 7 minut temu
  Naściągali tych uchodźców a teraz kryja sie za Polską żeby tylko odwlekać prawdziwe kłopoty Europy. A przypominam: wojna na Ukrainie, uchodźcy, Brexit, kryzys w Grecji. A oni tylko Kaczyński i Kaczyński.

  ~Wiesiek 23 godzin i 33 minut temu
  Oni nie mają problemu z Polską tylko z rządem ? Aha Polska jest ich ale nie rząd poprzedni rząd był ich. Oby mieli więcej takich problemów z nami . Zapominają że Polska to naród a emanacją tego narodu jest rząd który został wybrany w wolnych wyborach , więc maja problem z demokracją i Polskim narodem . No tak a im przecież na nas nie zależy maja swoje interesy i priorytety.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bienkowska-przestrzegala-KE-przed-antagonizowaniem-Polakow-wobec-UE,wid,18103035,wiadomosc.html

  akt. 14.01.2016, 16:57

  Bieńkowska przestrzegała KE przed antagonizowaniem Polaków wobec UE

  • Polska komisarz miała przekonywać KE do dialogu z Polską
  • „W Polsce odbyły się demokratyczne wybory i nikt tego nie neguje”
  • Tezy wystąpienia Bieńkowskiej udostępniono PAP
  (…)

  ~cdnwczoraj
  Jeśli KE będzie chciała nadal krytykować lub ukarać Polaków to osiągnie odwrotny skutek. Polacy się zradykalizują w swoich poglądach lub zdecydowanie odwrócą od UE. Nie jesteśmy narodem, któremu można coś siłą narzucić albo da się łatwo podporządkować. Chcemy suwerennej, sprawiedliwej, wolnej Polski i powtarzać będziemy rok 1980 tyle razy ile będzie trzeba, aż osiągniemy swój cel.

  Polubienie

 9. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prof-zenderowski-petru-to-idiota-polityczny

  Prof. Zenderowski: Petru to idiota polityczny
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Poniedziałek, 18 stycznia 2016 o godz. 12:12:51

  „To zwykły hochsztapler urodzony za pieniądze wielkich korporacji i osobiście pana Sorosa”.

  „Dziwię się ludziom, w tym swoim znajomym na FB, że traktują Ryszarda Petru poważnie” – napisał politolog prof. Radosław Zenderowski na swoim profilu na Facebooku.

  „To zwykły hochsztapler urodzony za pieniądze wielkich korporacji i osobiście pana Sorosa. Typowa wydmuszka polityczna, którą byłby w stanie prześwietlić student II roku politologii, gdyby nie reformy edukacji podążające za instrukcjami pewnego środowiska, z którym p. Soros jest blisko związany” – napisał nie bez złośliwości prof. Zenderowski.

  Dalej naukowiec ocenia lidera Nowoczesnej jeszcze ostrzej:

  „Petru to wydmuszka i idiota polityczny, jego zaplecze jest jeszcze bardziej nadmuchane i idę o zakład, że 99,9% obywateli, którzy ich poparli w życiu nie tylko nie mieli z nimi do czynienia, ale o powstaniu tek partii dowiedzieli się na kilka dni przed wyborami” – napisał politolog.

  Fb.com/Stefczyk.info/KRESY.PL

  Corve:18.01.2016 14:19
  Pogratulować znajomych 🙂 A tak poważnie to wystarczy poguglać kto zacz z tej ,,nowoczesnej”. To ludzie którzy wszędzie byli i na pewno nie są to dziewice polityczne… no chyba, że po recyklingu. Same sld, unie wolności, lidy i inne lewackie i antypolskie ku***.

  jaro7:18.01.2016 17:41
  Wystarczy też prześwietlić kto załapał się do KOD http://wolna-polska.pl/wiadomosci/komitet-obrony-demokracji-kim-oni-sa-2015-12

  Polubienie

 10. ~dosdeos : W Niemczech „demokracja” pełną gębą. Czekam na komentarz KOD-u, Schetyny, Petru, GW, redaktora Lisa – i innych którzy lecieli łapać się mamusinej spódnicy Makreli i pokazywać paluszkiem tą „zaściankową, ciemnogrodzką” Polskę gdzie rządzi satrapa Kaczyński i nawet krowy przestały dawać mleko i kury znosić jajka z rozpaczy nad „zagrożoną demokracją”.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-antyislamska-afd-wykluczona-z-dyskusji-w-telewizji-publicznej/bny97d


  Foto: John Macdougall / AFP Zwolennicy AfD z transparentem prezentującym Angelę Merkel w burce

  O decyzji stacji SWR i MDR nadających w południowych Niemczech i należących do ogólnoniemieckiej sieci pierwszego programu telewizji publicznej ARD informuje w środę niemiecka prasa.

  Obie redakcje uzasadniły decyzję sprzeciwem wobec obecności w studiu polityków AfD partii rządzących w tych trzech landach – Zielonych i SPD. Gazety cytują szefa SWR Petera Boudgousta, że przyjął do wiadomości stanowisko obu partii „z zaciśniętymi zębami”. Stacja uważa postawę socjaldemokratów i Zielonych za błąd – dodał. Zaznaczył, że redakcja „nie miała innego wyjścia, jak tylko zrezygnować z pierwotnej koncepcji, przewidującej udział w przedwyborczych dyskusjach także przedstawicieli AfD i Lewicy”.

  Politycy partii rządzących zaprzeczają, jakoby wywierali presję na SWR i twierdzą, że decyzję podjęły władze stacji.

  W przedwyborczych pojedynkach udział wezmą jedynie politycy partii reprezentowanych w lokalnych parlamentach trzech landów – Zielonych, SPD, CDU i FDP.

  Eurosceptyczna AfD domaga się zamknięcia niemieckich granic dla imigrantów, szczególnie dla osób z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a także dymisji kanclerz Angeli Merkel, którą obarcza odpowiedzialnością za fiasko polityki migracyjnej. Zdaniem partii islam stanowi zagrożenie dla Niemiec.

  Kryzys migracyjny spowodował wzrost poparcia dla AfD. Z sondaży wynika, że jej kandydaci wejdą do wszystkich trzech parlamentów, a w Saksonii-Anhalcie mogą dostać nawet 15 proc. głosów.

  Decyzję o wykluczeniu AfD z debat telewizyjnych krytykują niemieccy komentatorzy. – Swoim posłuszeństwem (wobec władz) SWR nie mogła zrobić większej przysługi AfD – pisze Ulf Poschard w „Die Welt”, dodając, że SWR „robi kampanię wyborczą” dla populistów. – To tchórzliwa i kiepska decyzja, która pokazuje, co należy sądzić w przypadku niektórych stacji o ich niezależności od państwa – krytykuje komentator.

  Targowa12 : Zabronili bo cala prawda mogla by wyplynac na wieszch. To nie bedzie 15% a wiecej. Ludzie boja sie wychodzic na ulice i nie robia tego jak nie musza. Wczoraj bylem na zakupach i tak pustych ulic nie widzialem nigdy w Köln. Za to widzialem wielu szwedajacych sie „uchodzcow”.A wiosna zbilza sie powoli.Niemiecka demokracja i wolnosc slowa to mit.

  ~q : Hahahahaha, to jest ta niemiecka „demokracja”… Dyskusja tylko z tymi, którzy myślą jak reszta – pozostałych wykluczyć. Pięknie… Tchórzostwo i uciekanie od tematu – oto obraz dzisiejszych Niemiec. Cóż, mam nadzieję że ta dyktatorska decyzja telewizyjnego oberfuhrera doprowadzi do WZROSTU POPARCIA dla AfD…

  ~.nadi do Targowa12: Potwierdzam. Właśnie wróciłam z 5 dniowego pobytu w małym, niemieckim miasteczku, wielkości Środy Śląskiej. Ulice puste!!! Wyobraźcie sobie , że tam żywej duszy nie ma po zmroku? Nawet w dzień jakoś pustawo. Za to w Lidlu 30 % klientów to wielodzietne rodziny okutane w czarne szmaty. Nieprzyjemne skojarzenie. Niemcy chyba zwariowały. Polacy, zróbmy wszystko, żeby ta zaraza do nas nie przyszła. Nasze ulice są zawsze pełne, kolorowe, gwarne. Tak ma zostać, a wojsko z karabinami chcemy oglądać tylko na paradach.

  ~gj61 : I co na to Parlament Europejski???? Powinien zająć się tym problemem NIEZWŁOCZNIE!!! To kneblowanie wolności słowa!!! Z Polski powinna pójść ostra reprymenda, protest przeciwko łamaniu wolności słowa w Niemczech będącego w sprzeczności z wartościami podstawowymi Unii Europejskiej. Wspaniała okazja do przytarcia nosa makreli. Czekam na ruch Waszczykowskiego.

  Polubienie

 11. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/kukiz-petru-i-po-dzialaja-na-pograniczu-zdrady-stanu

  Kukiz: Petru i PO działają na pograniczu zdrady stanu
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Czwartek, 21 stycznia 2016 o godz. 21:09:50

  Poseł Paweł Kukiz stwierdził, że według niego Ryszardowi Petru i Nowoczesnej najbardziej zależy na dalszej eskalacji konfliktu ws. sytuacji w Polsce i na przeniesieniu go na forum UE. Dążyć do tego ma również PO.

  Lider Ruchu Kukiz‘15 skomentował spotkanie przedstawicieli polskich ugrupowań parlamentarnych z premier Beatą Szydło. Jego zdaniem żadna partia nie jest zainteresowana kompromisem i stąd mamy do czynienia z partiokracją i dominacją interesów partykularnych nad interesem ogólnonarodowym.

  „Wymagałbym od innych opcji politycznych partycypowania. Odnoszę wrażenie, że szczególnie Nowoczesnej służy eskalowanie problemu” – stwierdził Kukiz.

  Jego zdaniem, na tej eskalacji najbardziej zależy Nowoczesnej:

  „Proszę zauważyć, kto pojechał na skargę do Parlamentu Europejskiego. To był Petru, Nowoczesna i PO. Wyciąganie takich spraw na arbitraż międzynarodowy, to jest z pogranicza zdrady stanu”.

  W kwestii Trybunału Konstytucyjnego Kukiz przypomniał, że jego ugrupowanie postuluje rozszerzenie składu Trybunału Konstytucyjnego do 18 sędziów, którzy byliby wybierani przez Sejm większością 2/3 głosów. Miałoby zapewnić, że ich wybór będzie efektem konsensusu, a oni sami nie będą interpretować konstytucji zgodnie z interesem partii, która ich wybrała.

  wPolityce.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 12. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polityk-po-przyjal-lapowke-od-zydowskiego-prawnika-wykrylo-ich-cba

  Polityk PO przyjął łapówkę od żydowskiego prawnika. Wykryło ich CBA
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Czwartek, 21 stycznia 2016 o godz. 14:02:14

  Były wiceszef Platformy Obywatelskiej w Piasecznie zapłaci 200 tysięcy złotych grzywny. CBA przyłapało Łukasza K. na przyjmowaniu łapówki od żydowskiego prawnika.

  Karę dla siebie zaproponował sam oskarżony a prokuratura zgodziła się na nią. Łukasz K. miał przyjąć od prawnika Mosze T. 150 tysięcy złotych łapówki. Polityk PO powoływał się na swoje wpływy w samorządzie co miało umożliwić stronie reprezentowanej przez prawnika budowę osiedla na miejskich gruntach,

  Mosze T. otrzymał zaledwie 20 tysięcy złotych kary za próbę skorumpowania Łukasza K.

  RMF24.PL/KRESY.PL

  Polubienie

 13. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ziemkiewicz-wysmiewa-postawe-po-wzgledem-debaty-o-polsce-w-pe

  Ziemkiewicz wyśmiewa postawę PO podczas debaty o Polsce w PE
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Czwartek, 21 stycznia 2016 o godz. 08:08:00

  Na antenie jednej ze stacji telewizyjnych Rafał Ziemkiewicz skrytykował postawę polityków PO, którzy najpierw stworzyli negatywną atmosferę atakując polski rządu, a zabrakło ich podczas debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim.

  „Wszyscy widzieli, że były ławy puste, a jednocześnie Michał Boni krzyczy na Twitterze, że to nie prawda. Może Platforma usiadła na innej sali i byli przekonani, że to ta debata. Tam jest dużo sal, w każdej siedzą jakieś leśne dziadki i coś tam mówią. Może oni byli przekonani, że byli na tej debacie, a byli np. na debacie o rybołówstwie” – mówił Ziemkiewicz.

  „Ta debata Platformie wiatru w plecy nie dała. PO zrobiła się czymś tak śmiesznym i tak głupim, że wystarczy być przeciwko PiS-owi i nie być Platformą, żeby stadko przechodziło” – zauważył.

  Publicysta zwrócił także uwagę na to, w jaki sposób relacjonowano dyskusję w PE w rodzimych mediach. „Co by było, gdyby nie było tych zmian w telewizji, o których wczoraj Europa radziła zaniepokojonymi ustami Timmermansa” – zastanawiał się Ziemkiewicz.

  Stefczyk.info / Kresy.pl

  Polubienie

 14. ~lysy2354 59 minut temu
  Nie debatować, olać, nie jechać tyle… Pani premier powinna debatować z ludźmi na swoim poziomie, a nie np z rozkrzyczanym belgijski europosłem – to nie jej poziom. Cameron, Orban chociażby:) z Nimi się układać. Słowiańska siła dla kraju i narodu, słowiańska siła dla Wszystkich z Nas!!! Budować siłę środkowej Europy pod przewodnictwem Polski i Węgier.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zgromadzenie-Rady-Europy-zdecyduje-czy-bedzie-debata-o-sytuacji-w-Polsce,wid,18123773,wiadomosc.html

  akt. 25.01.2016, 12:50

  Zgromadzenie Rady Europy zdecydowało -​ nie będzie debaty o sytuacji w Polsce

  • Zorganizowania debaty zażądały największe frakcje polityczne
  • Wniosek nie uzyskał wymaganych dwóch trzecich głosów
  • Za debatą głosowało 98 delegatów do ZPRE
  • 89 było przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu
  • Do Strasburga udała się polska delegacja
  • Przewodził nią poseł PiS Włodzimierz Bernacki
  (…)

  ~Axel 1 godzinę i 1 minutę temu
  Tak długo będą ciągać Polskę do Brukseli aż ta się w końcu zgodzi na przyjęcie imigrantów. Tylko o to chodzi… Niemcom.

  ~tygr 55 minut temu
  Niemcy z Mekel odpłyneli w saleństwie. Nawet suwerennosci Polski nie potrafia szanowac. Klamcy i oszukancy co maja problemy z pojeciem demokracji i mysleniem?

  ~Tak się pytam 1 godzinę temu
  A kiedy będzie debata o wolności mediów w Niemczech, o działaniu Niemiec na szkodę Unii Europejskiej i w związku z tym o pozbawieniu Niemiec prawa głosu albo może nawet o nałożeniu na Niemcy sankcji?

  kolku 1 godzinę i 3 minuty temu
  Niech zrobią tę debatę, jeszcze kilka takich debat i PiS będzie miał 60% poparcia lub więcej.

  ~loko 23 minut temu
  Stawiam na ponad 100%

  Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szlak-masowej-migracji-przebiegnie-przez-Polske-Ekspert-to-prawdopodobne,wid,18124719,wiadomosc.html


  Dzień przed wprowadzeniem nowych przepisów granicę węgierską przekroczyło ponad 9 tys. imigrantów (PAP/EPA / ZOLTAN MATHE )

  akt. 26.01.2016, 08:20

  Szlak masowej migracji przebiegnie przez Polskę? Ekspert: to prawdopodobne

  • Rośnie prawdopodobieństwo, że szlak masowej migracji do UE będzie przebiegał przez Polskę
  • Władze przekonują, że są gotowe na taką ewentualność
  • Do Polski mogą trafić nie tylko uchodźcy z Bliskiego Wschodu

  Kiedy w odpowiedzi na zarzuty o polski brak solidarności w europejskim kryzysie migracyjnym premier Beata Szydło odparła, że Polska już przyjęła milion uchodźców z Ukrainy, jej słowa nie odpowiadały do końca rzeczywistości. Już wkrótce może się to zmienić: na granicy z Ukrainą rzeczywiście będziemy mieli do czynienia z tłumami ludzi ubiegających się o azyl. Prawdopodobnie nie będą to jednak Ukraińcy. To przez Ukrainę bowiem może przebiegać nowy szlak migracyjny, gdy na wiosnę ruszy kolejna wielka fala uchodźców z Bliskiego Wschodu.

  – Problemem nie są obecni w Polsce migranci z Ukrainy, nawet jeśli ich liczba się zwiększy. Problem pojawi się wtedy, kiedy przyjdą na granicę ludzie, którzy zadeklarują, że są uchodźcami, bo wtedy każdy taki przypadek trzeba rozpatrzyć, wszcząć procedury i jakoś ich rozmieścić – mówi WP Piotr Kościński.

  Na to, że taki problem rzeczywiście może się pojawić, wskazuje geografia. Odkąd we wrześniu 2015 roku premier Węgier Viktor Orban zdecydował o postawieniu na granicy z Serbią prawie 200-kilometrowego płotu, by ograniczyć liczbę nielegalnie przybywających do Węgier uchodźców i migrantów, zapoczątkował on efekt domina. Aby oddalić od siebie i przekierować przemierzający przez Europę ludzki strumień, kolejne państwa szły za przykładem Węgier. Ogrodzenia stanęły na granicy Węgier i Chorwacji, Chorwacji i Słowenii, Słowenii i Austrii, a w końcu również Macedonii i Grecji. A planuje się kolejne płoty, m.in. na granicy bułgarsko-macedońskiej i węgiersko-rumuńskiej. Wszystko to nie zatrzymało to co prawda migracyjnej fali, jednak istotnie utrudniło migrantom i ich przewodnikom podróż szlakiem bałkańskim w głąb Unii Europejskiej. A to oznacza, że uchodźczy szlak, zwłaszcza podczas wiosennego wzmożenia, może zostać przekierowany na inną trasę.

  – Szlaki migracji zmieniają się cały czas, czasem niemal błyskawicznie – mówił WP Rafał Kostrzyński, rzecznik biura Wysokiego Przedstawiciela Narodów Zjednoczonych – przemytnicy ludzi cały czas monitorują sytuację i reagują na zmieniające się warunki – dodaje.

  Tymczasem jedyny lądowy szlak z Grecji i Turcji do Niemiec, na którym nie ma fizycznych barier, to szlak przez Bułgarię, Rumunię i Ukrainę – a stamtąd przez Polskę, Słowację lub Węgry. Zdaniem Piotra Kościńskiego, eksperta Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i autora analizy o „ukraińskim korytarzu migracyjnym”, taki scenariusz staje się coraz bardziej możliwy. Wskazuje przy tym na pierwsze sygnały mogące świadczyć o zbliżającej się fali

  – Na Ukrainie jest wielu przybyszów z byłego ZSRR, korzystających z ruchu bezwizowego. Są też m.in. przybysze z Afganistanu i Bliskiego Wschodu, którzy są coraz bardziej widoczni. Na razie nie ma tłumów szturmujących granice, ale regularnie w prasie ukraińskiej można przeczytać o kolejnych zatrzymaniach migrantów, czy akcjach straży granicznej – mówi Kościński – Takich doniesień jest bardzo dużo. To pośredni dowód, że nam będzie grozić taka sytuacja. Jeśli migranci potrafią docierać do Finlandii czy Norwegii przez Rosję, to nie można wykluczyć tego, że coś takiego zdarzy się na Ukrainie – tłumaczy.

  Czy Polska jest na to gotowa? Jak zapewniało latem WP Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, plan działania na wypadek masowej migracji jest gotowy, a służby cały czas monitorują sytuację. Podobnego zdania jest Kościński.

  – Myślę, że jesteśmy na to gotowi. Przygotowania urząd ds. cudzoziemców zaczął już od czasu Majdanu i wojny na Ukrainie. Na wszelki wypadek wyznaczono pewną liczbę ośrodków. Ale oczywiście nasze możliwości są w tym względzie ograniczone.

  Jednak według dr Alexandra Clarkson, politolog z King’s College w Londynie, problem migracji z Bliskiego Wschodu nie jest jedynym, który może znacząco obciążyć polską administrację i służby. Zwraca on uwagę na to, że ten rok może przynieść serię kryzysów niedaleko ukraińskich granic – np. na Kaukazie i w Azji Środkowej, w tym w Tadżykistanie, gdzie sytuacja wewnętrzna i agresywne działania władz wobec islamistycznej opozycji mogą prowadzić do konfliktu i masowej migracji. Dotychczas głównym celem migracji Tadżyków była Rosja, lecz pogarszający się kryzys w rosyjskiej gospodarce sprawił, że setki tysięcy emigrantów wracają do kraju. Jeśli w kraju wybuchnie wojna, mogą pójść w ślad syryjskich uchodźców i próbować przedostać się – być może przez Ukrainę – do Europy.

  – To, czy będziemy obserwować ruch migracyjny wykraczający poza Rosję zależy od zdolności rosyjskiej gospodarki do absorpcji. Ostatnie miesiące pokazują, że zdolność ta może być bliska wyczerpaniu – mówi Clarkson. Magnesem dla migrantów będą Niemcy, gdzie już są obecne diaspory migrantów z Azji Środkowej i Kaukazu. Brytyjczyk ostrzega, że jeśli dojdzie do kolejnej wędrówki ludów, Polska znajdzie się w niekorzystnej sytuacji w Unii Europejskiej.

  – Jeśli Ukraina i Polska znajdą się w tej samej roli, w której są teraz Serbia i Chorwacja, jako kraje tranzytowe dla uchodźców, Warszawa może będzie żałować swojego braku solidarności z resztą Europy w kwestii migrantów – podsumowuje Clarkson.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Witold-Waszczykowski-nie-wykluczamy-ze-wprowadzimy-kontrole-graniczne,wid,18118812,wiadomosc.html

  ~Warszawiak 11 godzin i 9 minut temu
  Zamknijcie granice przed Ukraincami, tam jest swinska grypa, i swinska UPA.Muzulmanow jak przywioza(na sile),to i tak zaraz uciekna.

  ~judi 12 godzin i 23 minut temu
  To na co jeszcze czekacie!

  ~legas 11 godzin i 45 minut temu
  Już dawno powinniśmy bronić granic a nie dopiero myśleć o tym To jest zaniechanie obowiązków państwa

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Witold-Waszczykowski-Polska-jest-zbyt-duza-by-grac-z-Rosja-tak-jak-Orban,wid,18126042,wiadomosc.html?ticaid=1165fc

  ~dal 20 godzin i 18 minut temu
  i dlatego wlasnie pomysl miedzymorza i koalicji z Wegrami, Czechami, Slowcja Rumunia itd nie wypali poniewaz te kraje maja zupelnie inna wizje relacji z Ruskimi, nikt z nich nie bedzie sie nawalal z Ruskimi – to pragmatycy, zostaje wiec Litwa nasz niezawodny sojusznik, ktory nie pozwala uzywac polskiej pisowni nazwisk oraz jeszcze 2 kraje baltyckie no i Wielka Ukraina za ktora nawaleni zawsze moga umierac.

  ~Hahahahaha 16 godzin temu
  Przede wszystkim Polska dla tych krajow to nie zaden leader. Jakiej mrzonki mocarstwowe to oni kwituja dyplomatycznie.

  ~orkan 20 godzin i 32 minut temu
  Panie Waszczykowski nie rób Pan z siebie błazna o jakiej wielkości Polski Pan mówi dzisiaj przy konflikcie zbrojnym z Rosją i młującym pokój NATO przy uderzeniu atomowym którejś ze stron konliktu z Polski Europy połowy Rosji pozostaną w ciągu pół godziny dymiące zgliszcza ipara wodna i kurz przysłaniający słonce.Z sąsiadami nalaży żyć w zgodzie i wzajemnym szacunku a nie ciągle podżegaćź do wojny z Rosją jak to czyni obecny Polski rząd.

  ~A szkoda. 12 godzin i 27 minut temu
  Jaki to rząd ? ? ? To atrapa rządu. Polska nie ma szczęścia do polskiego, normalnego, mądrego rządu od 26 lat.

  ~kolorowa rewolucja 15 godzin i 50 minut temu
  Panie ministrze powiedzmy to wprost: „Polska jest za duża, aby grać jak Orban”, ale w sam raz aby tańczyć tak jak zagrają Amerykanie, na swoją zgubę… Pan dobrze wie, że pokój i współpraca w Euroazji to innych katastrofa… Najpierw Ukraina, potem Łotwa, a potem…

  pithorr 15 godzin i 48 minut temu
  „Dla tego rządu rosyjskiego Polska jest krajem, który powinien być zmarginalizowany, odsunięty od wpływu decyzyjnego w UE i NATO.” No jak na razie obecny reżim jest na najkrótszej drodze do zrealizowania tych oczywistych planów Moskwy. Waszczykowski Ameryki oczywiście nie odkrył, ale taka samokrytyka? Się zdziwiłem 🙂

  ~zzz 17 godzin i 16 minut temu
  Waszczykowski nie powinien być ministrem MSZ, więcej Polsce zaszkodzi niż pomoże.

  ~apelant 16 godzin i 39 minut temu
  Chyba prezes widzi ,że czasy przerastają p.Waszczykowskiego i czas na zmianę na kogoś twardego typu Ławrow !

  Polubienie

 16. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mariusz-Blaszczak-przywrocenie-kontroli-na-granicy-polsko-niemieckiej-nierealne,wid,18125446,wiadomosc.html?ticaid=116613&_ticrsn=3

  akt. 26.01.2016, 09:19

  Mariusz Błaszczak: przywrócenie kontroli na granicy polsko-​niemieckiej nierealne

  • Szef MSWiA uważa, że nierealne jest przywrócenie kontroli na granicy polsko-niemieckiej
  • Polska przywróci kontrole graniczne na czas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży
  • Dla Polski optymalny byłby „wariant australijski”
  • Polska postawi weto, jeśli propozycja relokacji automatycznej pojawi się oficjalnie w UE
  (…)

  ~ZNAWCA 18 godzin i 40 minut temu
  gdyby to było odwrotnie i uchotcy byli by w Polsce,to Niemcy by już dawno kontrole i to zdwojone na granicy Polsko-Niemieckiej postawili,a tak szukają głupszych,by im wcisnąć niechcianych przybyszów,bo już pokazali co potrafią zrobić,a to dopiero początek ich i europy PROBLEMÓW!!!

  ~BigDaddy 20 godzin i 58 minut temu
  Referendum pokazałoby jasno czego chcą obywatele i dało by wam argument nie do podważenia, no chyba, że PiS chce imigrantów? To wtedy referendum jest nie na rękę. Uważajcie panowie i panie z PiS bo możecie skończyć jak PO i SLD jak nie będziecie słuchali tego czego chcą Polacy. Wybory wydaja się być odległe ale nadejdą – nieuchronnie i wtedy was ocenimy.

  ~UK 20 godzin i 5 minut temu
  Błaszczak ma bardzo irytujący sposób bycia, ale jestem jakoś spokojna o jego dużą niechęć do uchodźców i determinacje w nie przyjmowaniu reguł narzucanych przez Bruksele. Rozwiązanie Australijskie i budowa muru na wschodniej granicy to dobry pomysł, który jak najszybciej trzeba zrealizować. A tvpINFO (niestety dalej lewackie), zamiast informować opinie publiczną o zasztyletowaniu przez smolucha szwedki pracującej w obozie dla uchodźców i rosnącej liczbie zgłoszeń molestowanych kobiet, lansuje „biednego” imigranta zwyzywanego w sklepie.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Uchodzcow-nic-nie-moze-zatrzymac,wid,18129773,wiadomosc.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.