249 Upadek 2, czyli jak toną „demokratyczne Niemcy”, a za nimi cała „postępowa” Jewropa, ciągnąc swoje jelita mendialne na dno ich wspólnego poprawnie politycznego szamba 04

Auf Wiedersehn Newsweek Polska – Max Kolonko Mówi Jak Jest

Oto czwarta i ostatnia część artykułu o upadku Niemiec, całej Zidiociałej Jewropy itd, w której pokażę jak wygląda „myślenie” po niemiecku i jewropejsku w jego „polskojęzycznym” wydaniu… ale tym razem, jak zapowiadałem, skupię się na „polskich wolnych i demokratycznych” mediach… a szczególnie na tych niektórych, kiedyś wiodących, światowych, itd… a teraz właśnie upadających i dogorywujących na naszych oczach!!! I dobrze im tak!!! 🙂

Niech „tzw. niewidzialna ręka rynku” porządnie złapie je w końcu za koszerne jajeczka, pomarszczone od zakłamania, wykręci je i zrobi im „chińską czapę”… bo już dawno zasłużyły na to… i na więcej!!! Szechter, Lis i inni, już niedługo zatańczymy na grobach tych waszych propagandowych przeciw-polskich, przeciw-słowiańskich goebbelsowskich szczekaczek!!! 🙂

Ze względu na dużą ilość różnych artykułów, większość z nich zostanie tu pokazana, jedynie jako odnośnik, czasem rozszerzony o krótki opis i ciekawe komentarze.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rozbite-godlo-rp-z-okladki-newsweeka-w-prokuraturze


Fragment Okładki. Fot. Newsweek Polska

Rozbite Godło RP z okładki Newsweeka w prokuraturze

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 09 stycznia 2016 o godz. 22:10:13

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. okładki tygodnika „Newsweek Polska”, na której zamieszczono zdjęcie rozbitego godła państwowego.

Dodatkowo fotografia została również użyta jako ilustracja artykułu pt. „Skończmy z tą Polską”, który opublikowano w wydaniu internetowym tygodnika Tomasza Lisa.

Zdaniem Reduty, redakcja „Newsweeka” dopuściła się przestępstwa opisanego w artykule 137 Kodeksu karnego, tj. zniszczenia lub uszkodzenia, względnie znieważenia godła Rzeczpospolitej Polskiej. Zdaniem prezesa Fundacji Macieja Świrskiego, lekceważenie symboli państwowych wykracza daleko poza dopuszczalne środki artystycznego wyrazu. Jak twierdzi, w celu wykonania fotografii dziennikarze Newsweeka musieli kupić tarczę herbową z herbem polskim i rozbić ją „jakimś ciężkim narzędziem, żeby się rozprysnęło na kawałki i sfotografować to”. Świrski podkreśla, że nie jest to pierwsza tego rodzaju akcja ze strony redakcji Newsweeka.

RIRM / Kresy.pl

Dajaman:09.01.2016 23:10
Jak napisałem o tym na GW to mnie sukinkoty tak zminusowali… a dobrze mówiłem, czy czasem to nie podchodzi pod KK?? No to sie zacznie.

UPAdlina:10.01.2016 10:14
jeżeli wejdziesz do knajpy-mordowni pełnej zapijaczonej żulii i powiesz im, że alkohol w nadmiarze jest szkodliwy, to też cię „zminusują”!! Nie dziw się więc, że na GW tak cię potraktowali. Spodziewałeś się czegos innego?

…..

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pierwsze-zmiany-jacka-kurskiego-nowa-czolowka-wiadomosci-znika-palac-kultury-i-nauki/clc2n3

Wiadomości › Kraj 11 sty, 09:09

Pierwsze zmiany Jacka Kurskiego. Nowa czołówka „Wiadomości” – znika Pałac Kultury i Nauki

„Wkrótce w tle prezentera Wiadomości zamiast pałacu im. Stalina – Zamek Królewski w Warszawie” – napisał na Twitterze nowy szef TVP Jacek Kurski. Charakterystyczny Pałac Kultury i Nauki zniknie zatem z serwisu „Jedynki”.

Proponowana zmiana wzbudziła wiele kontrowersji na Twitterze. Tymczasem już we wczorajszym programie – prowadzonym przez Krzysztofa Ziemca – obraz Zamku Królewskiego ukazał się w tle – za plecami dziennikarza.

„Gazeta Wyborcza” donosi z kolei, że z najbliższego grafiku „Wiadomości” wypadł Piotr Kraśko. Program ma za niego poprowadzić Ziemiec. Wczoraj natomiast wykreślono dyżur Diany Rudnik.

Jacek Kurski nominację od ministra skarbu odebrał kilkanaście godzin po wejściu w życie nowej ustawy medialnej, która zakłada m.in. „odbudowanie narodowej wspólnoty”.

– Powierzenie przez ministra skarbu funkcji prezesa zarządu Telewizji Polskiej traktuję jako wielki honor i zobowiązanie: zobowiązanie do przywrócenia telewizji publicznej standardów uczciwej informacji, przywrócenia zasady uczciwej debaty, uczciwej walki nieskrępowanych przeciwieństw, różnych opcji patrzenia na świat – powiedział w piątek nowy prezes TVP dziennikarzom. Jego zdaniem do tej pory duża część polskich widzów była tej możliwości pozbawiona.

– Całą swoją młodość poświęciłem na walkę w podziemiu, „Solidarności”, o wolną Polskę i o wolność słowa. Byłem dziennikarzem podziemnej gazety, byłem dziennikarzem podziemnego radia, współorganizowałem pochody i manifestacje podziemnej „Solidarności” w Gdańsku – wymienił. Zaznaczył, że traktuje to jako dodatkowe zobowiązanie – „wierność ideom „Solidarności”, żeby na funkcji prezesa telewizji publicznej dochować wierności zasadom uczciwości dziennikarskiej”.

– Wiem, że pamiętają mnie państwo jako ostrego, wyrazistego, twardego polityka. To prawda, byłem twardym, wyrazistym politykiem, ale właśnie dlatego, że takim politykiem byłem, a jednocześnie rozumiem świat mediów i jednocześnie jestem uczciwym człowiekiem, jestem gwarantem tego, że będę umiał uchronić niezależność i wolność telewizji publicznej od zagrożeń ze świata polityki – powiedział.

~turbo : Jacek Kurski? To ten który „odkrył” że dziadek Tuska był w Wermachcie. To ten który przypadkowo podsłuchany mówił: „Ciemny lud to kupi”. To ten który w krótkich spodenkach wszedł do sejmu, aby tylko podpisać listę, że będzie uczestniczył w posiedzeniu Komisji, chociaż nie miał zamiaru udziału brać. Ale 300 Euro „piechotą nie chodzi”. To ten, który jechał z nadmierną prędkością za konwojem policyjnym, a innym razem chodnikami jechał do przedszkola po dziecko parkując w niedozwolonym miejscu. „Prawy człowiek” ale chytry na kasę. Jakieś leśniczówki, te sprawy. Rozwód z żoną i wdzięczenie się do ojca Tadeusza. Gratuluję Panie Kaczyński. Róbta tak dalej.

~old : Współczytelnicy tego artykułu, Płacący jeszcze abonament RTV. Wystarczy udać się na najbliższą pocztę i poprosić o druk wyrejestrowania radia i telewizora. Wypełnienie zajmuje ok.1 min. Nikt tam nie pyta się o powód itp Nie bójcie sie jakiś póżniejszych konsekwencji, zgodnie z przepisami nikt nie może sprawidzić czy mmacie to radio czy telewizor. Tylko w ten sposób możemy „zagłosować” i wyrazić swoje zdanie o tym co się dzieje w publicznych mediach. Jak nowemu kierowniictwu spadną drastycznie dochody to może dotrze do nich co społeczeństwo o nich myśli. Pozdrawiam wszystkich normalnie myślących.

http://wpolityce.pl/media/277715-brawo-wiadomosci-zrezygnowaly-z-palacu-kultury-jako-symbolu-polski-w-zamian-zamek-krolewski

…..

http://wpolityce.pl/media/277576-czyzby-pekala-bariera-strachu-kurski-kilka-godzin-w-tvp-i-wiadomosci-podaja-wreszcie-prawde-o-islamskich-imigrantach

Czyżby pękała bariera strachu? Kurski kilka godzin w TVP i „Wiadomości” podają wreszcie prawdę o islamskich imigrantach

Co widzimy? Zwarty tłum młodych mężczyzn. Armię inwazyjną. Pytanie: dlaczego te kadry ukrywano przed widzami tak długo? Dlaczego te obrazy ukrywano przed widzami, choć były znane na przykład czytelnikom naszego portalu? Dlaczego trzeba było dopiero piekła białych kobiet w Niemczech i całej Europie Zachodniej, molestowania, upokorzeń, kradzieży i gwałtów, by polscy widzowie usłyszeli takie zdanie dziennikarki:

Według Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji wśród tych, którzy przybyli do Europy w ubiegłym roku przez Grecję i Włochy, ponad 66 procent stanowią mężczyźni. Kolejne 20 procent to małoletni, ale ponad 90 procent z nich, to chłopcy.

Podliczmy: Niemal 80 procent islamskich „imigrantów” to osobnicy płci męskiej! Wnioski są chyba oczywiste: stanowią poważną siłę uderzeniową, będą brali europejskie kobiety…

CZYTAJ TEŻ: Marzena Nykiel: ISIS przygotowuje atak zapowiedziany rok temu? „Połamiemy wasze krzyże i zniewolimy wasze kobiety!”

zizu 83.23.255.*6 godzin temu
Teraz czekam na prawde o mordach na dzieciach i kobieta w Donbasie,ale czy się doczekam? Prawdy o mordach na Wołyniu

Jan 95.48.162.*8 godzin temu
Jak tak dalej pójdzie, to zacznę, po kilku latach przerwy, znowu kupować gazety i oglądać telewizję oraz rozmawiać o artykułach i programach (pozytywnie) z sąsiadami i kolegami z pracy.

Pisfull 188.124.183.*9 godzin temu
Czas naprawić telewizor :-)))))))))

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/mariusz-max-kolonko-wraca-do-tvp


Mariusz Kolonko. Fot. youtube.com

Mariusz „Max” Kolonko wraca do TVP?

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 09 stycznia 2016 o godz. 10:10:07

Tygodnik Newsweek i portal powiązany z jego naczelnym Tomaszem Lisem informują o możliwości powrotu Mariusza „Maxa” Kolonko do TVP.

Portal naTemat.pl twierdzi, że Kolonko miałby reprezentować w TVP ruch Pawła Kukiza. Jego doradca, Paweł Pitaś przyznał, że cieszyłby się z powrotu dziennikarza do TVP. Kukiz’15 nie zamierza rekomendować swoich kandydatów na stanowiska w mediach publicznych. „Ale na pewno byśmy się ucieszyli, gdyby istotną rolę w nowych mediach mieli odgrywać tacy ludzie jak np. Mariusz Max Kolonko” – powiedział „Newsweekowi” Pitaś dodając, że dziennikarz był brany pod uwagę jako pretendent do objęcia funkcji w zarządzie, ale dodaje, że to już nieaktualne. „Być może dostanie jakiś program. Do zarządu TVP Kukiz ma już nowego kandydata” – powiedział Pitaś.

Tygodnik kierowany przez Lisa twierdzi, że Kukiz’15 i PiS zawiązały nieoficjalną koalicję w sprawie mediów publicznych, w ramach której do zarządów TVP i Polskiego Radia mają trafić kandydaci, uzgodnieni wcześniej przez oba ugrupowania.

Kolonko w latach 1992-2005 był współpracownikiem TVP, najpierw jako korespondent „Panoramy”, a potem m.in. „Wiadomości „TVP.

Natemat.pl / Kresy.pl

lucy75:09.01.2016 14:33
W koncu jakies dobre wiadomosci!

jch:09.01.2016 20:02
jak to korytko przyciąga,w końcu to nie to samo co jakiś videoblog,publika większa no kasa panie kasa. Panie COlonko przytyki do pana LIsa niech pan załatwia prywatnie .Jak ktoś komuś babę odbił to niech nie skomlę publicznie. . To tyle

Bartosz:09.01.2016 23:56
Ciekawe czy dalej mówiłby jak jest mając program w TVPis?

http://prostozmostu.net/kraj/majewski-cejrowski-kolonko-w-tvp

…..

http://wpolityce.pl/media/277614-lis-opluwa-zmiany-w-tvp-ale-zebrze-o-program-do-kurskiego-dobra-jacek-to-mam-ten-program-w-poniedzialek-czy-nie

Lis opluwa zmiany w TVP, ale żebrze o program?! Do Kurskiego: „Dobra, Jacek, to mam ten program w poniedziałek czy nie?”

Tomasz Lis, gwiazdor mainstreamowych środków przekazu, dostaje paroksyzmu złości w związku ze zmianami w mediach publicznych. Zasłużony piewca establishmentu III RP z niezmierną aktywnością wylewa żółć na Twitterze.

Na wszystkie stanowiska w TVP awansują miłośnicy PIS-u. W końcu będzie obiektywnie — szydzi z nominacji w telewizji publicznej, do których dochodzi po wejściu w życie tzw. małej ustawy medialnej.

Fronda przejmuje TVP Kultura. Teraz będzie TVP Chamówa — obraźliwie komentuje zmiany w kierownictwie anteny poświęconej kulturze.

Drwi też z zapowiedzi Jacka Kurskiego, nowego prezesa TVP.

Kurski: „Dobro widza jest dla nas najważniejsze”. Znamy nazwisko tego widza — ćwierka Lis.

Lis wydaje się jednak nadal liczyć na to, że jego program „Tomasz Lis na żywo” nie zejdzie z anteny.

Dobra, Jacek, to mam ten program w poniedziałek czy nie? Tylko, po starej znajomości, daj mi znać ciut wcześniej — pisze na Twitterze.

Lis płaczliwie żegnał się już z widzami z TVP.

Ostatni odcinek powinien być nadany za trzy tygodnie, ale nie wiadomo, jak to będzie, dlatego podziękuję widzom za te osiem lat już teraz — mówił przed niespełna tygodniem.

Teraz opluwa zmiany w TVP, ale jednocześnie żebrze o program?!

CZYTAJ WIĘCEJ: Jacek Kurski nowym prezesem TVP, szefową Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk! Ruszyły zmiany w mediach publicznych!

koniec 213.238.100.*11 stycznia
Lis to zwykłe ścierwo i koniec pisania o nim czemu robicie mu darmową reklamę???to samo Żakowski kto go zaprasza do tvp???jest tyle innych naprawdę osób kompetentnych więc czemu czemu te same ryje

filip 85.117.8.*11 stycznia
Tomasz antypolski cham bez odrobiny honoru zrobił by wszystko za pieniądze.Została mu praca w Niemieckiej Gazecie żeby pluł na Polaków i rząd przy aprobacie Niemiec..

kik 62.93.53.*11 stycznia
No stracił bym szacunek do Kurskiego, gdyby pozwolił powrócić Lisowi do TVP

http://prostozmostu.net/kraj/lis-odpowiada-kolonce-na-medialnego-kundla

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/tomasz-lis-atakuje-mariusza-max-kolonko

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Newsweek-zarzuca-plagiat-Sumlinskiemu-Dziennikarz-odpowiada-klamstwo-ide-do-sadu,wid,18090996,wiadomosc.html?ticaid=11644e

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/newsweek-sumlinski-w-ksiazce-o-komorowskim-i-wsi-przepisywal-kryminaly-to-klamstwo-ide-do-sadu

http://polska.newsweek.pl/niebezpieczne-zwiazki-komorowskiego-to-plagiat-sumlinski-odpowiada-nw,artykuly,376872,1.html

http://wpolityce.pl/polityka/277071-sumlinski-zbior-zastrzezony-chroni-interesy-waznych-dla-iii-rp-osob-jego-ujawnienie-wywola-wielki-wrzask-nasz-wywiad

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/glinski-krasko-i-lewicka-byli-tendencyjni-lis-to-skrajny-przypadek

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Nieoficjalnie-dziennikarka-TVP-Karolina-Lewicka-zlozyla-wymowienie,wid,18096335,wiadomosc.html?ticaid=116488&_ticrsn=3

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/krasko-i-rudnik-odsunieci-od-prowadzenia-wiadomosci

http://teleshow.wp.pl/title,Zmiany-w-TVP-Krasko-i-Rudnik-odsunieci-od-Wiadomosci,tpl,3,wid,18094814,wiadomosc.html

http://prostozmostu.net/kraj/dobrosz-oracz-i-lis-wylecialy-z-tvp

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/beata-tadla-zwolniona-z-tvp/h1w3wr

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jacek-i-jarek-kurscy-rozni-bracia/65sr41

~dla przypomnienia : Cioteczny brat prezydenta Kaczyńskiego Jan Maria Tomaszewski (z zawodu artysta plastyk) pracował jednocześnie na trzech pełnych państwowych etatach z łącznym wynagrodzeniem ponad 40 tysięcy zł (w TVP 8 tysięcy, w miejskich wodociągach 6 tysięcy, w Orlenie 18 tysięcy). Posadę w TVP dostał tuż przed odwołaniem prezesa TVP Urbańskiego. Brat cioteczny prezydenta nie miał wyznaczonych obowiązków i w ogóle nie pojawiał się w pracy – wynika z dokumentów Państwowej Inspekcji Pracy. Kiedy ludzie prezydenta stracili stołki, kuzyn nagle zachorował. Otrzymywał co miesiąc z ZUS kilkanaście tysięcy złotych chorobowego. Brat Zbigniewa Ziobro dostał wspaniale płatną synekurę w Brukseli i jednocześnie zasiadał w 15 radach nadzorczych w Polsce. No i słynna pani Hoffman, przyjęta na polecenie Kaczyńskiego do KGHM-u, co ciekawe w ostatnim dniu rządów PISu, była na chorobowym przez 2 lata. Szef Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego Piotr Kownacki, jako prezes PKN Orlen zarobił w rok prawie 3,3 mln złotych. 31 000 dziennie! Tę gigantyczną sumę dostał za niespełna pół roku pracy w paliwowym koncernie – donosi Fakt. Piotr Kownacki w dniu 18.01.2007 został mianowany na prezesa PKN przez radę nadzorczą na życzenie ministra skarbu Jasińskiego. Igor Chalupec, który w konsekwencji został odwołany z stanowiska prezesa, w trakcie swojej kadencji otrzymuje odprawę 1,5 mln zł. Warto przypomnieć również, że córka prezydenta Kaczyńskiego pracowała w firmie skupującej długi szpitali, gdzie na odchodne dostała 3 miliony odprawy. W tym samym czasie tatuś wetował wszelkie ustawy o oddłużeniu tych szpitali. Do afery spółki Telegraf i powiązanych z nią firm nie warto wracać.
Teraz kuzyn Jarka znów wraca na salony. Dostanie wysokie stanowisko w TVP.
Żyć nie umierać! Trzeba tylko być ulubieńcem lub członkiem rodziny Jarka K.

…..

Tu dla porównania, co ci przodownicy informacji, mieli do napisania o sytuaci w Kolonii itd, w czasie Nowego Roku 2016:

http://swiat.newsweek.pl/w-sylwestra-w-kolonii-hamburgu-i-stuttgarcie-imigranci-atakowali-kobiety,artykuly,376786,1.html

http://swiat.newsweek.pl/niemcy-ataki-imigrantow-na-kobiety-w-sylwestra,artykuly,376736,1.html

…..

http://prostozmostu.net/kraj/wyborcza-wciaz-traci-czytelnikow

Wyborcza wciąż traci czytelników!

8 stycznia 2016 12:53:00

Nie pomagają kolejne akcje, zachęty i wezwania. Gazeta Wyborcza wciąż traci czytelników. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl w listopadzie 2015 jej sprzedaż wyniosła 177 979 egzemplarzy. Oznacza to spadek o ponad 6% w porównaniu do analogicznego miesiąca roku 2014.

Liderem dzienników wciąż pozostaje „Fakt”, którego sprzedaż w listopadzie 2015 roku wyniosła 299 819 egz. (spadek 4,37% rok do roku). Pomimo spadku Wyborcza wciąż znajduje się na drugim miejscu. Trzeci stopień podium to „Super Express” (ZPR Media), który podobnie jak wymieniona dwójka odnotował spory spadek sprzedaży.

Na przeciwległym biegunie jest „Gazeta Polska Codziennie”, która pomimo, że zajmuje dopiero siódme miejsce to jako jeden z niewielu dziennik odnotowała wzrost sprzedaży. W listopadzie wynosiła ona średnio 19 929 egzemplarzy. Oznacza to wzrost o 3,54%.

Za; wirtualnemedia.pl

Jerzy Grajewski · Londyn
Kto pożyczy mi buldorzer na zrównanie z ziemią pozostałości? Na środku placu będzie tablica upamiętniającą wydarzenie: „tu zdechły resztki komuny!”

Adrian Mazur
To tyle lemingów jeszcze czyta gówno prawdę?

http://wpolityce.pl/polityka/277629-gorszy-sort-w-praktyce-czyli-czerska-do-sueddeutsche-zeitung

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/dziennikarze-wyborczej-na-stronach-niemieckiego-tygodnika-beda-informowac-o-autorytaryzmie-w-polsce&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

http://wpolityce.pl/media/277052-polacy-sa-jacys-inni-nie-nadaja-sie-nowe-motto-gazety

http://wpolityce.pl/media/277379-paradne-podwladny-michnika-wyplakuje-sie-niemieckiemu-portalowi-rzad-traktuje-nas-jak-wroga-spolki-panstwowe-zrezygnuja-z-ogloszen-w-naszej-gazecie-i-dochody-spadna

http://wpolityce.pl/polityka/277888-czerska-otwarcie-zacheca-do-rokoszu-czuchnowski-daleko-poza-akceptowalna-granica-namawiam-zolnierzy-do-nieposluszenstwa-sprzeciw-wobec-macierewicza-jest-obowiazkiem-przyzwoitego-polaka-i-zolnierza

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/czuchnowski-z-wyborczej-wzywa-zolnierzy-do-wypowiedzenia-posluszenstwa-macierewiczowi

http://wpolityce.pl/polityka/277796-minister-jaki-media-mainstreamowe-byly-przyzwyczajone-ze-sa-utrzymywane-z-pieniedzy-publicznych-to-sie-zmienia-wiec-atakuja-nasz-wywiad

http://wpolityce.pl/polityka/277780-tak-boli-odrywanie-od-koryta-czerska-rozrywa-szaty-bo-wyborczej-nie-ma-w-katalogu-prasy-dla-sadow-bez-pompowania-publicznymi-pieniedzmi-nie-istnieja

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/decyzja-ministerstwa-koniec-z-prenumerata-wyborczej-w-polskich-sadach

http://wpolityce.pl/polityka/274605-koniec-wplywow-michnik-przyznaje-sie-do-porazki-wiele-ludzi-prosilo-mnie-adam-nie-odzywaj-sie-bo-to-bedzie-mialo-odwrotny-skutek

http://wpolityce.pl/polityka/274467-michnik-siega-po-atomowe-oskarzenia-bo-czuje-ze-tym-razem-polakom-moze-sie-udac-ze-naprawde-moga-zerwac-sie-ze-smyczy

jacek _wu 91.237.227.*5 stycznia
Cała finezja, trafność analiz, wiarygodność i samoocena Michnika ma się tak do prawdy obiektywnej jak kroksy do lakierów. Jacy wierni, taki i prorok.

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sztandarowy-program-tvn-fakty-stracil-w-2015-roku-310-tys-widzow

Sztandarowy program TVN „Fakty” stracił 310 tys. widzów w 2015 roku

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 07 stycznia 2016 o godz. 20:08:15

Jak obliczył portal wirtualnemedia.pl program „Fakty” odnotował największy spadek widzów wśród programów informacyjnych.

Według portalu na pierwszym miejscu znalazł się „Teleexpress”. Program oglądało średnio 3,61 mln widzów. W stosunku do roku poprzedniego program zyskał 4,99 proc. widzów, czyli 172 tys.nowych oglądających. Na drugim miejscu znalazły się „Wiadomości” TVP1. Pomimo spadku widowni o 5,16 proc (187 tys. osób). „Wiadomości” ogląda wciąż 3,44 mln osób. Na najniższym stopniu podium stanął TVN i jego „Fakty”. Ich oglądalnośc zmniejszyła się 9,20 proc. (307 tys. widzów) i wyniosła 3,03 mln widzów. Zestawienie to dotyczyło widzów bez podziału na kategorie wiekowe.

Pomimo największego spadku liczby widzów w przedziale wiekowym 16-49 lat wynoszącym aż 7,65 proc. „Fakty” TVN wciąż są najczęściej oglądanym programem informacyjnym w tej kategori wiekowej. Ogląda je blisko 1,1 mln widzów w tym przedziale wiekowym 16-49.

wirtualnemedia.pl / kresy.pl

UPAdlina:07.01.2016 21:54
od kiedy zobaczyłem, jaka cenzura panuje na portalu tvn24 zbojkotowałem totalnie żydo-usmańskiego medialnego szmatławca, do czego zachęcam i innych!! Bez naszej uwagi te ściery nie mogą istnieć!!!!!!!!!!!!! Nie oglądam też reżimowych polsatów i tvp!!!!!!!!!

…..

Komitet Obrony Demokracji – Kim oni są ?

http://wpolityce.pl/polityka/277710-najnowsza-historia-morderczej-nienawisci-dopoki-redaktorzy-gazety-wyborczej-dopoki-liderzy-kod-nie-odrzuca-retoryki-nienawisci-dopoty-bedzie-im-grozilo-wspolsprawstwo-zbrodni

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/277624-slabo-coraz-slabiej-pikiety-kod-coraz-bardziej-symboliczne-w-protescie-w-lodzi-z-udzialem-kijowskiego-udzial-wzielo-zaledwie-500-osob

http://niezalezna.pl/74765-kijowski-poszedl-na-marsz-kod-tam-taka-przykrosc-transparenty-i-hasla-o-alimentach

http://niezalezna.pl/74754-wiemy-co-bedzie-na-marszu-kod-wyciekla-tajna-korespondencja-po

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/277652-kamienie-w-rece-i-wojna-krew-wojna-czyli-jak-jerzy-stuhr-chce-walczyc-z-wyborczym-werdyktem-narodu

http://wpolityce.pl/gwiazdy/278031-stuhr-w-roli-eksperta-od-filmow-historycznych-aktor-obsmiewa-plany-nowej-wladzy-i-podaje-wlasna-recepte-na-dobre-kino

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wojewodzki-przywital-nowy-rok-w-izraelu-foto

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/karolina-lewicka-jestem-atakowana-za-swoja-niezlomna-postawe

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lichocka-do-lewickiej-jest-pani-propagandzistka-video

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ziemkiewicz-holland-chcialaby-nadal-dzielic-kase-z-pisf

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gen-Stanislaw-Koziej-zwolniony-z-Akademii-Obrony-Narodowej,wid,18102571,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18102438&title=Kazimierz-Kutz-TVP-od-razu-zostala-przechwycona-przez-politykow&kat=1329

14 thoughts on “249 Upadek 2, czyli jak toną „demokratyczne Niemcy”, a za nimi cała „postępowa” Jewropa, ciągnąc swoje jelita mendialne na dno ich wspólnego poprawnie politycznego szamba 04

 1. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/rzeczpospolita-kod-gasnie

  „Rzeczpospolita”: KOD gaśnie
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Czwartek, 14 stycznia 2016 o godz. 12:12:57

  „Sobotnie manifestacje KOD pokazują, że obywatelski zryw niezadowolonych ze sposobu przeprowadzania „dobrej zmiany” powoli się wypala” – pisze dziennik „Rzeczpospolita”.

  Gazeta zauważa, że kolejne manifestacje organizowane przez Komitet Obrony demokracji tracą impet. Uczestniczy w nich coraz mniej osób, zaś poza Warszawą mają one raczej słabą frekwencję.

  W artykule porównano je z manifestacjami w obronie Telewizji Trwam, które potrafiły zgromadzić pół miliona osób. Na ich tle, „słabość KOD jest widoczna aż nadto”, zaś „przy demonstracjach organizowanych przez o. Rydzyka czy „Solidarność” Komitet jest prawie niewidoczny”. Dodano, że KODowi nie pomaga również „wsparcie ze strony dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka” czy „Polityki””.

  Wśród problemów, z którymi boryka się KOD wymieniono obecność polityków, którzy za jego pośrednictwem próbują się lansować, a także brak liderów i kwestie organizacyjne. Dziennik zaznacza, że dotychczasowy przywódca ruchu, Mateusz Kijowski, traci wiarygodność. „(…) lepiej byłoby, gdyby pan Kijowski najpierw uregulował swoje sprawy rodzinne, a później stanął na czele zrywu w obronie innych” – czytamy. Zdaniem „Rz”, nadzieje na stworzenie z KOD nowej siły politycznej gasną.

  Rp.pl / Kresy.pl

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lider-kod-zwolennikiem-adopcji-dzieci-przez-homoseksualistow

   Lider KOD zwolennikiem adopcji dzieci przez homoseksualistów

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 15 stycznia 2016 o godz. 14:02:04

   „Dlaczego jakiś kodeks miałby zabraniać zawarcia związku dwóm dorosłym osobom niezależnie od płci? Nie widzę powodów, żeby z tym walczyć” – deklaruje w rozmowie z Robertem Mazurkiem lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski.

   Kijowski w rozmowie z „Rzeczpospolitą” pytany o tzw. związki partnerskie podkreśla, że nie rozumie „dlaczego jakiś kodeks miałby zabraniać zawarcia związku dwóm dorosłym osobom niezależnie od płci. Nie widzę powodów, żeby z tym walczyć. A dzieci? Już dziś wiele jest wychowywanych w rodzinach jednopłciowych i prawo powinno to dopuszczać”.

   Lider KOD dzieli się także z czytelnikami swoimi refleksjami na temat polskiego Kościoła: „[..]do kościoła przestałem chodzić trzy i pół roku temu. Polski Kościół zajął się polityką, sferą materialną i odszedł od tego, co jest najważniejsze w chrześcijaństwie, czyli miłości bliźniego, od ludzi. Gdy słyszę antysemickie, ksenofobiczne wypowiedzi, to trudno powiedzieć, że ma to związek z chrześcijaństwem”.

   Kijowski zadeklarował swojo uznanie dla rządów PO. – Mimo wszelkich zastrzeżeń uważa, że trudno byłoby wykazać, że któryś inny rząd niż ekipa Platformy osiągnął lepsze wyniki w budowaniu sukcesu Polski i jej międzynarodowej pozycji”. Lider KOD nie ma także wątpliwości kto był najlepszym prezydentem Polski „W moim przekonaniu Bronisław Komorowski” – mówi Kijowski.

   Mateusz Kijowski przyznaje, że w rozmowie z brytyjskim „Guardianem” namawiał USA i Unię do zainteresowania się sytuacją w Polsce. Jego zdaniem „daleko stąd do wzywania na pomoc” – ja sugeruje pytający Kijowskiego Robert Mazurek.

   Na pytanie o milczenie w sprawie przygotowanej przez PO ustawy o podsłuchach Kijowski odpowiada z kolei: „Nie protestowałem, bo nie wpadłem na taki pomysł i tyle…”.

   „Rzeczpospolita” / PCh24.pl

   kewin:15.01.2016 15:23
   najpierw swoje dzieci utrzymaj jak już chcesz mieć coś do powiedzenia gamoniu

   DanteVentus:15.01.2016 16:06
   palikmiociarze reaktywacja starych capów

   cyna:15.01.2016 16:34
   Jego dzieci to akurat powionny mieć przykazane trwanie w bezpotomnych związkach jednopłciowych, nie ma sensu powielać kijowskiego puli genowej, o ile to faktycznie jego dzieci

   franciszekk:15.01.2016 20:25
   Ten dziwacznie wyglądający koleś – dzieciorób PO+dobno nie płaci alimentów na własne dzieci! Może tak jego dzieciaki przeznaczyć do adopcji dla homoseksualistów w zależności od ich płci!

   Polubienie

 2. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dominika-wielowieyska-tez-odchodzi-z-tvp-info/6qqwwc

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/po-i-nowoczesna-ustawa-o-policji-daje-pis-mozliwosc-niekontrolowanej-inwigilacji/qwwlxe

  http://muzyka.onet.pl/pop/maciej-malenczuk-ostrzega-kolejne-demonstracja-zostana-zaatakowane-przez-bojowki/smfb5f

  ~Logik : Czyli przyznaje, że będą prowokacje ze strony środowisk antypolskich? Do tej pory bojówki nie atakowały KODowców. Nikt im nie zabraniał protestować. Dlatego można się domyślać, że bardzo nie w smak grubym rybom stojącym za KODem, że nikt ich nie atakuje, bo ich retoryka o straszliwym, niedemokratycznym rządzie w ten sposób upada. Wychodzą na ulice, spokojnie sobie protestują, nikt ich nie rozpędza. Wszystkie media o tym obszernie informują. Gdzie ten niedemokratyczny rząd? Boję się tego, że ci którzy chcą obalić demokratycznie wybrany rząd i mają ku temu ogromne możliwości, postarają się o dziwnych ludzi w kominiarkach…

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dobrosz-oracz-chcialabym-po-prostu-uslyszec-dlaczego-zostalam-zwolniona/psx279

  ~anna do ~P.: Ależ ta Pani mówi nieprawdę w jednym. Wierzę, że nikt jej nie naciskał. Bo wiedziała, czego się od niej oczekuje. Kukiz opowiadał na Facebooku jak Pani Oracz zmanipulowała jego wypowiedzi. Przykład: Kukiz mówi „podatek katastralny dla dużych sklepów, aby małe mogły z nimi konkurować”. Oracz bierze wycinkę z wypowiedzi Kukiza i robi to tak, że Kukiz miał powiedzieć, że jest za podatkiem katastralnym bez zastrzeżenia „tylko od dużych sklepów”. Na następny dzień na Onecie czytam setki postów „Kukiz Ty alkoholiku, chcesz opodatkować moją babcię emerytkę”? Kukiz SMSuje do Pani Oracz. Ta mówi, że to jej prawo dziennikarskie montaż materiału.

  ~marian : Droga pani Justyno, abstrahując od pani zjawiskowej urody, przypomina mi pani węża który zjada własny ogon. Padła pani ofiarą tak modnego ostatnio stylu przeprowadzania wywiadu. Gdzie redaktor zadaje pytania z prędkością karabinu maszynowego, nie interesuje go odpowiedź i wmawia rozmówcy własne (lub redaktora prowadzącego) teorie. Taki styl prowadzenia rozmowy w mojej ocenie znakomicie sprawdza się w stosunku do pijanego męża, który wrócił nad ranem bez wypłaty a nie do posła, ministra czy premiera. Jak będę chciał sobie obejrzeć polującego aligatora na przeprawiające się przez rzekę antylopy to włączę sobie odpowiedni program. A ja chcę usłyszeć co pani rozmówca ma do powiedzenia, bez względu na to czy będzie to zaczadziały moher czy upojony ze szczęścia liberał.

  ~DD : To co dzieje się w ostatnich dniach jest po prostu nieludzkie, Postawcie się na miejscu tych ludzi z TVP. Jak Wy byście się czuli, gdybyście zarabiali po 15 – 25 albo i więcej tys. zł na miesiąc i nagle ktoś by Wam powiedział „żegnam”. A tu kredyty po pół miliona pozaciągane, bo kto by pomyślał że jakiś PIS wygra w wyborach i zacznie robić porządki, przywracać polskie media Polakom? A na dodatek nie ma dokąd uciec – w TVN i innych „wolnych” mediach etaty obsadzone w 130 %. Wyobrażacie sobie że ci mistrzowie dziennikarstwa będą musieli żyć teraz z marnych odpraw (pewnie z 60 000), a potem wiązać koniec z końcem za marne 4-5 tys. na zleceniach? A ja im życzę żeby musieli przeżyć za 600 – 700/osobę w rodzinie. Wtedy zrozumieją na czym polega życie większości Polaków

  ~Top100 : no tak … zabrakło Pani podczas transmisji , relacji lub jakiejkolwiek informacji gdy Głowa Państwa – Prezydent Bronisław Komorowski zeznawał przed Sądem w procesie przeciwko Sumlińskiemu. Okazało się , że jego zeznania Sąd RP uznał z niewiarygodne …. Jak do tego doszło że podczas swojej prezydentury – Bronisław Komorowski wygłaszał niewiarygodne zeznania jako Prezydent RP , a wydarzenie to umknęło uwadze Pani Justyny ?!?!?!

  ~Milosz : Kobieto Oracz opowiadasz historię od czapy, gdyby nie tatuś z PSL, który w starych czasach wsadził cie do TVP to byś nawet klamki z takim wyglądem i brakiem talentu nie pocałowała. Ale układy i układziki robia swoje. Myślałaś ze jak będziesz propagandzistką PO i PSL jedynej słusznej linii to będziesz przy korytku całe życie. Na szczęście przyszedł wiatr zmian. Przez takich nieudaczników ludzie zdolni, wykształceni ale bez placów nie maja szans na zaistnienie.

  ~kontraktztvpih : Nie wiesz Oracz? To Ci powiem. Ty i twoi kumple to poplecznicy najgorszej zarazy jaka Spotkała Polskę po 89 roku. Razem z towarzyszem Liściem przechodziliscie wszelkie możliwe granice absurdu w zaklamaniu rzeczywistości na rzecz opcji rządzącej. Każdy normalny szef nie chce konfidenta i sprzedajnej piiiiii w swoim zespole, bo to strzał w kolano. Lapiesz?

  Polubienie

 3. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/petru-niech-kaczynski-publicznie-powie-ze-jego-celem-nie-jest-opuszczenie-przez/0wp8nn

  Petru: niech Kaczyński publicznie powie, że jego celem nie jest opuszczenie przez Polskę szeregów UE

  – Niech Jarosław Kaczyński publicznie powie, że jego celem nie jest opuszczenie przez Polskę szeregów Unii Europejskiej – zaapelował na konferencji prasowej Ryszard Petru. Dodał, że jest zażenowany po wystąpieniu Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim.
  (…)

  ~Apel do Nowoczesnej Platformy Ludowej : Petru, smieszny jestes z tymi swoimi zarzutami bez pokrycia… Nie polemizuje, tylko mowi, ze mu sie nie podobalo wystapienie, co za pajac! Gdyby nie fakt, ze media (zupelnie apolityczne) wypromowaly cie ostatnio w stopniu maksymalnym, nikt by nie wiedzial kto to ten Petru, a juz na pewno nikt nie chcialby sluchac twoich bredni.. Co z ciebie za polityk??? Cos ty dobrego zrobil dla Polski? Chyba niewiele, ale cenzor z ciebie jakich malo, frazesow w gebie tyle, ze az belkoczesz! Wszyscy pamietaja, za to, ze namawiales pan ludzi na kredyty we frankach! brawo za to! wielki sukces, pewnie najwiekszy dla twojej kieszeni, nie? Czy na tym wale to malzonka zarobila??A tys niewinny… W kazdym razie wstyd! Jak ty, Petru I twoj druh Schetyna mozecie teraz mowic, ze to przez PiS KE przyczepia sie do Polski? Przeciez miesiac temu Petru I Schetyna lecieli NA SKARGE, czego efektem byla wczorajsza debata! Jak PO zlamalo Konstytucje, wybierajac na zas sedziow TK, to jakos PiS nie lecial do Brukseli, nie? I wtedy Bruksela milczala, wiec jasne jest, ze to przez WASZ DONOS ta histeria. Wasza pseudo-narracja sie kupy nie trzyma, wiec konczcie juz I sobie wstydu (takiego jak wczoraj) oszczedzcie…

  ~Technik : Panie Petru skończ Pan te wypowiedzi marne bo one są wypowiadane tak jakby Pan nie słuchał to co mówi strona Rządowa a jakby Pan słuchał to by Pan nie zadawał głupich pytań i wypowiadał by się Pan na briefingach merytorycznie .I rada dla Pana Petru przestań Pan trzepotać rzęsami bo robi Pan to jak przysłowiowa kur.. .Sądzę ,że we wcześniejszym wcieleniu lubił Pan sprzedawać i oddawać się bo to Panu zostało do dziś tz. chciałby Pan przehandlować Polskę i oddać się pod inne panowanie obcego mocarstwa.

  ~jajcarz polski : Rada dla NOWOCZESNYCH – koniecznie zmieńcie lidera! Petru jest żenujący, niedouczony, stale coś bredzi, nikt już tego petro-bełkotu nie kupuje, a mimo to Wielki Kapitał go nadal promuje! A przede wszystkim – Petru jest niekonsekwentny! Porównajcie, co ten typ mówił o ratingu Polski w 2001 r. ,a co mówi w 2016 r.! To polityczny chłystek, który jak na chłystka przystało jest „chłopcem na posyłki” tych, którzy podłączyli go pod kompresor medialny. I wciąż pompują i pompują tą wydmuszkę, aż bidulę rozsadzi własne ego

  ~amina : Najgorsi są tacy Polacy, co plują na własne gniazdo. Co zwracają się do obcych np. Niemców o pomoc. Tylko jak pokazuje historia Polski — to jeszcze NIGDY obcy nie pomogli w niczym Polsce. A tym bardziej Niemcy. Mój dziadek mówił: ” jak świat światem, to nigdy Niemiec nie był Polakowi bratem”. I ja dodaję — i nigdy nie będzie!! A wiem co mówię, bo mam doświadczenia z mini ponad 30 lat. A co się tyczy Pani Beaty Szydło — to jako godna i dumna Polka pokazała wreszcie tym brukselskim politykom klasę i wygarnęła rzeczowo i klarownie jaką politykę prowadzą, podkreślając jednocześnie, że sprawy polskie ma rozwiązywać Polska. Ze Unia ma mnóstwo problemów i niech się nimi zajmuje. I słusznie. Tylko popieram wypowiedzi Pani Szydło. A do pana Petru — to niech pan nie wywołuje – delikatnie mówiąc -zamieszania i nie kracze przeciwko obecnemu rządowi, bo niech pan najpierw powie CZEGO pan dokonał? Jakie osiągnięcia Pan ma i w czym? Co DOBREGO zrobił Pan dla narodu polskiego oprócz oczerniania obecnego rządu? Wstyd panie Petru !!!!! Ten ptak, który kala własne gniazdo, zostaje przez innych wyrzucany z niego. I niech pan — panie Petru to sobie dobrze zapamięta.

  Polubienie

 4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gazeta-Wyborcza-od-2011-roku-nie-opublikowala-przeprosin-Antoniego-Macierewicza-Ta-opieszalosc-moze-kosztowac-Agore-prawie-milion-zlotych,wid,18120489,wiadomosc.html


  Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik (Agencja Gazeta / Franciszek Mazur)

  akt. 22.01.2016, 15:12

  „Gazeta Wyborcza” od 2011 roku nie opublikowała przeprosin Antoniego Macierewicza. Ta opieszałość może kosztować Agorę prawie milion złotych

  • „GW” od 4 lat nie przeprosiła Antoniego Macierewicza za tekst z 2008 roku
  • Sąd w 2011 roku uznał, że doszło do bezprawnego naruszenia dóbr osobistych Macierewicza
  • Przez ten czas „GW” nie wykonała wyroku
  • Adwokat ministra obrony złożył w październiku wniosek o wyegzekwowanie wydruku przeprosin
  • 4 stycznia minął termin na reakcję „GW”
  • Spółkę brak wykonania wyroku sądu może kosztować nawet milion złotych – mówi WP mec. Lew-Mirski
  (…)

  ~Lech 5 godzin i 32 minut temu
  GW, największy kłamca na świecie – na czele „obrońców demokracji”!

  ~neo 5 godzin i 23 minut temu
  No to Adasia po kieszeni walną, a to go najbardziej chyba boli!!:) chyba też KOD wzbogaci się o nowe postulaty w obronie GW! Hahaha

  ZgłośZgadzam się z opinią834 Nie zgadzam się z opinią79
  ~tato61 5 godzin i 2 minuty temu
  GW i jej naczelny to przykład że niektórzy ludzie (żydzi) stawiają się ponad prawem. Zorać to pisemko.

  Polubienie

 5. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/279328-byly-dyplomata-sikorski-gdy-kierowal-msz-zakazal-polskim-dyplomatom-noszenia-orzelka-w-klapie

  Były dyplomata: Sikorski – gdy kierował MSZ – zakazał polskim dyplomatom noszenia orzełka w klapie…

  opublikowano: 25 stycznia · aktualizacja: 25 stycznia

  Witold Jurasz – polski dyplomata (obecnie w biznesie), w latach 2010 – 2012 charge d’affaires w ambasadzie w Mińsku – opublikował na swoim profilu na Facebooku znaczącą refleksję:

  Wczorajszy wieczór spędziłem na Balu Dziennikarzy. Trudno nie odnotować bardzo ostrych podziałów politycznych w środowisku, ale ja poszedłem się bawić i tańczyć z żoną (która – dodajmy – była najpiękniejsza na całym balu). Uważam zresztą, że podziały należy przełamywać, a nie czcić, bo trudno czcić to, co niszczy nam Ojczyznę.

  W czasie balu przydarzyła mi się jednak pewna zapadająca w pamięć historia. W pewnym momencie jeden z kelnerów powiedział do mnie „Bardzo Panu dziękuję”. Nie za bardzo wiedziałem za co mi dziękuje, ale nim zdążyłem się dopytać usłyszałem „za orzełka w klapie”. Kilka lat temu otóż kupiłem wszystkim dyplomatom w kierowanej wówczas przeze mnie Ambasadzie na Białorusi małe orzełki produkowane przez Mennicę Państwową, które można wpiąć do marynarki.

  Uważałem, że skoro dyplomaci z Francji, Włoch i innych krajów noszą godło albo flagę w klapie marynarki to czemu my nie mamy nosić naszego godła. Z powodu tego orzełka miałem potem nieprzyjemności, bo bodaj w 2011 został wprowadzony przez ministra Sikorskiego dress-code dla polskich dyplomatów, który zakazywał noszenia orzełka i okazało się, że cała placówka – i to jeszcze z inicjatywy jej szefa – łamie przepisy. Dostałem polecenie rozesłania zarządzenia do wszystkich pracowników. Następnego dnia wszyscy przyszli do pracy z orzełkami w klapie (wcześniej nosili je tylko na przyjęcia). Miałem dobry zespół w Mińsku.

  DW: Przemysław Żurawski Vel Grajewski może warto zmienić dress-code.

  Musimy przyznać: informacja, że Radosław Sikorski zakazał dyplomatom noszenia orzełków w klapie marynarki jakoś nas nie zaskoczyła. Co nie znaczy, że nie zasmuciła…

  autor: Notujemy …

  ….rwajegomac 80.145.201.*27 lutego
  zwykly gnoj

  mixer 83.24.148.*9 lutego
  orzeł w klapie to antysemityzm, to wiadomo, dlatego Sikorski tępi orzełki. Natomiast orzełkek w kieszeni marynarki to może być krypto-antysemityzm jest to zło najgorsze bo ukryte

  Cezio 83.8.168.*26 stycznia
  Sikorski na pewno widziałby lepiej gwiazdę Dawida w klapie. Tak na nawiasie to kawał z niego ch……….a.

  kasia 37.131.136.*26 stycznia
  A gdyby tak chcieli nosić gwiazdę Dawida, też kazałby im ściągnąć. Aj waj rozległoby się na cały świat.

  winged-cavalry @winged-cavalry25 stycznia
  Takie nędzne kreatury jak zdradek Sikorski powinny mieć dożywotni zakaz wjazdu na terytorium Polski.

  patriota 109.95.144.*25 stycznia
  Sikorski to zdrajca !!!

  PO-PSLofob 83.31.208.*25 stycznia
  Jurasz jakieś bajki opowiada. Nikomu nic nie rozdawał (w Ambasadzie) a orzełka dostał od chłopaków z WSI. Kiedyś to był jeden z ich prezentów z rozdzielnika – i wszyscy o tym poza Juraszem wiedzieli.

  mirkatocholska @mirkatocholska25 stycznia
  Panu dyplomacie i jego wszystkim pracownikom za orzełki pięknie dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  notaK 78.11.230.*25 stycznia
  no i dlatego taką miał ksywę w MSZ-cie; Radek-zdradek..

  Bądż wierny. Idż 83.9.218.*25 stycznia
  Podmiotowość Polsce mogą przywrócić tylko ludzie ukształtowani w duchu patriotyzmu, moralności i tożsamości narodowej. Nowy garnitur dyplomatów uformowany z ludzi ideowych.

  Jonek 109.196.58.*25 stycznia
  Sikorski to szlachcic PAN takich do rowu i wapnem zasypać

  http://wpolityce.pl/polityka/279398-sikorski-zaprzecza-ze-zakazal-orzelka-czyzby-byly-dyplomata-ktory-to-ujawnil-przedstawia-dowod

  Sikorski zaprzecza, że zakazał orzełka. Czyżby? Były dyplomata, który to ujawnił, przedstawia dowód!

  opublikowano: 25 stycznia · aktualizacja: 25 stycznia

  Dawny szef MSZ Radosław Sikorski zaatakował Witolda Jurasza, który ujawnił, że Sikorski, gdy kierował resortem, zakazał dyplomatom noszenia w klapie marynarki znaczka z godłem RP.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Były dyplomata: Sikorski – gdy kierował MSZ – zakazał polskim dyplomatom noszenia orzełka w klapie…

  Dlaczego miałbym zakazywać noszenia odznaki MSZ z orzełkiem, którą osobiście wymyśliłem i wprowadziłem? — napisał Sikorski na Twitterze.

  Były sekretarz polskiej ambasady w Moskwie i były charge d’affaires RP na Białorusi, udowadnia jednak, że nie rzuca słów na wiatr.

  Sporą burzę wywołał mój wpis o tym, że w MSZ istniało zarządzenie, które stwierdzało, że nie należy nosić godła RP w klapie marynarki. Radosław Sikorski publicznie zarzucił mi kłamstwo. Nie szukałem i nie szukam zwady z R. Sikorskim – kilka razy mówiłem i pisałem o nim dobrze – kilka razy krytycznie. Na zarzut kłamstwa muszę jednak zareagować — oświadcza Jurasz na Facebooku.

  Dawny dyplomata przytacza „decyzję nr 17” Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z 9 kwietnia 2009 r., a więc z okresu kiedy szefem MSZ był Sikorski.

  Zarządzenie wprowadzało zmiany w regulaminie pracy resortu i placówek zagranicznych. Jeden z załączników dotyczył „ubioru i wizerunku zewnętrznego pracownika MSZ i placówki zagranicznej podczas wykonywania obowiązków służbowych”. Wymieniano w nim, czego należy unikać. Na liście rzeczy zakazanych do noszenia przez dyplomatów znalazły się m.in. „ubiory i dodatki, które mogą być postrzegane jako ekstrawaganckie”, „spódnice i sukienki z dużymi rozcięciami”, „bluzki bez rękawów, z dużymi dekoltami, odkrytymi ramionami”, „ubrania z materiałów przezroczystych lub świecących”, „kolczyki na twarzy czy ciele, widoczne tatuaże”.

  Wykaz kończy się pozycją 18., która brzmi:
  Umieszczania na odzieży emblematów nie związanych ze służbą zagraniczną, w szczególności oznaczających przynależność do partii politycznych, stowarzyszeń, związków zawodowych, klubów i innych podmiotów życia publicznego i prywatnego, herbów miast itp. Zalecenie to dotyczy także miniatur godła i barw Rzeczypospolitej Polskiej.

  Jurasz komentuje:
  Minister Sikorski wyraził nadzieję, że „psychoprawica” mnie zlustruje. Nie dalej niż 2 dni temu pisałem bardzo krytycznie o atakowaniu Ryszarda Petru nie poprzez analizę jego słów i czynów, ale poprzez lustrowanie (skądinąd wyjątkowo głupie). Teraz już wiem kto był researcherem Doroty Kani – był nim Radosław Sikorski. Wot siurpriz.

  Wypada tylko powtórzyć, że w przypadku Radosława Sikorskiego nic nas nie zaskoczy.

  autor: Zespół wPolityce.pl

  toro moreno 176.221.125.*28 lutego
  No Panie Raduś, kiepsko z pamięcią. Polecam lecytynę i Ginko Biloba, nie tabletkę dziennie, ale całe wiadereczko.

  mic 93.131.69.*27 lutego
  To sprawa musi przed TS !!! Za swiadome POLECENIE UKRYWANIA GODLA POLSKIEGO !!! ZDRADA STANU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Waldemar @Waldemar27 lutego
  Mowiac szczerze to bardzo sie dziwilem, gdy to PiS forsowal kariere tego szmondaka, oszusta, bufona i pyszalka!!! Tym bardziej, iz byly powazne glosy o jego kontaktach z brytyjskim wywiadem w czasie gdy dzialal w Afganistanie „pod przykrywka” dziennikarza. A co z niego za dziennikarz i o czym on pisywal wiedza chyba tylko „wtajemniczeni” i brytyjskie sluzby specjalne.

  skokobryk @skokobryk9 lutego
  … licencjat zrobiony w Anglii to i tak wyżyny intelektualne dla Radzia … fajnie, że jako młody licealista wygrał wyjazd do Anglii w czasach PRL-u i zbiegło się to z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce … ale to co wyrabiał później to tylko o pomstę do nieba woła …

  Austeria 93.89.203.*31 stycznia
  Pan Sikorski dostał za wiele jak na jego możliwości intelektualne poczucie polskiej racji stanu! Pokazał razem z zoną, na co ich stać! I o tym będziemy pamiętać zawsze! Historia wystawi mu ocenę!

  Ozgrozo @Ozgrozo27 stycznia
  Czego innego można by się spodziewać po radku zdradku, Zdrada! Zdrada! Zdrada!

  tak pytam 79.190.175.*27 stycznia
  i to było ministrem RP ?

  Nick 80.55.233.*27 stycznia
  „Dlaczego ..”, bo jesteś Radziu antypolską świnią, beznapletkowym pastuchem, zwykłą kanalią, szkodzącą Polsce i Polakom.. zapłacisz jeszcze za „dorzynanie watahy..” itp. bezeceństwa.. Bóg nierychliwy

  krysia 31.11.217.*26 stycznia
  Ale ma minę na zdjęciu! Czubek! Oczywiście jeszcze jeden czubek PO! Raduś cmoknij nas!

  PO-PSLofob 217.99.6.*26 stycznia
  Jurasz (dziecko PR-Lowskiego dyplomaty, asystent Posła SLD Iwińskiego) zmienia barwy i próbuje przypodobać się prawicy duby smalone bredząc. Jaki problem zapytać innych prac ambasady w Mińsku…

  chłop 79.185.224.*26 stycznia
  Pan Sikorski nakazał zawieśić portrety Bronisława w placówkach dyplomatycznych, ale o orzełku zapomniał biedaczysko.

  HarrySta @HarrySta26 stycznia
  „Noszenie miniatur godła i barw Rzeczypospolitej Polskiej” oraz „ubiory i dodatki, które mogą być postrzegane jako ekstrawaganckie” sa niedopuszczalne, ale nikab i hidżab bardzo wskazane !

  http://wpolityce.pl/polityka/279379-osmiorniczki-maja-sie-dobrze-abc-ujawnia-co-dalej-z-sikorskim-sienkiewiczem-i-biernatem-wlasne-firmy-nowe-interesy-sprawdz-szczegoly

  Ośmiorniczki mają się dobrze! „ABC” ujawnia, co dalej z Sikorskim, Sienkiewiczem i Biernatem. Własne firmy, nowe interesy… Sprawdź szczegóły!

  opublikowano: 25 stycznia · aktualizacja: 25 stycznia

  Bohaterowie największej afery III RP, mimo że stracili rządowe stołki i nawet nie zasiadają w parlamencie, wcale nie muszą narzekać. Założyli prywatne firmy lub weszli w inne biznesowe i zawodowe układy — czytamy w najnowszym numerze tygodnika „ABC”.

  Dziennikarze sprawdzili, gdzie dziś pracują: b. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, b. minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz oraz b. minister sportu Andrzej Biernat.
  Wszyscy trzej dżentelmeni założyli lub wrócili do pracy w swoich własnych firmach, które zajmują się – przynajmniej na papierze – działalnością dość lekko związaną z dotychczasowymi zajęciami polityków.

  Na początek Sikorski…

  Firma nazywa się Sikorski Global i jak wynika z ewidencji gospodarczej, zajmuje się doradztwem dla podmiotów gospodarczych, zarządzaniem produkcją i kontrolą kosztów. Sikorski złożył wniosek o założenie firmy 9 listopada pod stałym adresem zameldowania — czytamy.

  Jak pisze „ABC”, pod koniec roku w Chobielinie w gościnę u Sikorskiego zawitał Sławomir Nowak (b. szef Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – przyp. red.). Obaj naradzali się dość długo. Niewykluczone, że razem będą robić interesy — mówi „ABC” polityk Platformy, osoba z otoczenia Radka Sikorskiego.

  Na cztery łapy spadli też Bartłomiej Sienkiewicz oraz Andrzej Biernat. Ten pierwszy znów prowadzi swoją firmę. Nieoficjalnie mówi się też, że robi interesy ze swoim bliskim znajomym Piotrem Niemczykiem, byłym dyrektorem w Urzędzie Ochrony Państwa, z którym w innych spółkach Sienkiewicz miał udziały — podkreśla tygodnik.

  A były minister sportu?

  Na dzień przed Wigilią zaczęła działalność jego firma, którą nazwał po prostu „Andrzej Biernat”. Firma zajmuje się m.in. doradztwem i strategią marketingową. Doradztwo pana Andrzeja… Chcielibyśmy to zobaczyć na własne oczy.

  http://wpolityce.pl/p/353186

  lola 62.29.136.*28 lutego
  doradzają ??? chyba jak kraść

  K.M.KANN 83.7.59.*28 lutego
  POLACY UWAGA – idą, idą – kleks z kleksem a za nimi cała hałastra kleksów

  aga 109.241.138.*21 lutego
  Sikorski został też dzięki swemu partyjnemu koledze Prezydentowi Bydgoszczy członkiem rady nadzorczej Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.Podobno chce pomóc swemu miastu ha ha a wcześniej?

  wójt 159.205.24.*21 lutego
  mąż Apfhelbaum nie jest sołtysem w Chobelinie?

  nina 83.9.169.*26 stycznia
  Nie pozwolić na dziwne zlecenia ze Spółek Skarbu Państwa.

  Cezary @Cezary26 stycznia
  Sienkiewicz i te jego doradztwo…. Facet sie całkowicie skompromitował. Ciekawe co bedzie jeszcze z ta budką przed ambasada Rosji? Kazał podpalić czy ktoś coś źle zrozumiał. A Niemczyk ,żelazny ekspert we wszystkich programach TV .Niby luzak,długie włoski ,garniturek. Małżonka Bianka Mikołajewska cały czas atakowała tworcę SKOKów senatora G. Biereckiego skądś zdobywając niby „tajne” materiały na jego temat. Ciekawe skąd. Ale nic nie wyszło z tego „śledczego” dziennikarstwa oprócz nagrody od Salonu.

  kazik 83.28.56.*26 stycznia
  Niech coś zaksięgują i konto założą . By opłaciło się kontrolę przeprowadzać . Specjalista od palenia budek pod ambasadą musi na nią zarobić .

  krysia 31.11.217.*26 stycznia
  No niech doradzają i bujają się!

  ewa 83.21.209.*26 stycznia
  Teraz Sikorski zajmuje się kontrolą kosztów ? Przy wydawaniu publicznych pieniędzy tego nie robił.

  ja 83.11.48.*26 stycznia
  Jak najszybciej rozliczyć tą zgraje nieudaczników i aferzystów.

  rybka 78.11.67.*26 stycznia
  Firmy doradcze? Jak zjeść ośmiorniczkę na koszt podatnika? Może skorzystam……..

  Greenhorn 87.205.80.*26 stycznia
  Jak to mafiozi .Dawniej ,co prawda w USA , zakładali pralnie ale doradztwo też brzmi pięknie.

  Polubienie

 6. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/mariusz-kolonko-do-polskich-dziennikarzy-ograniczmy-niemiecki-kapital-w-mediach-na-sali-cisza-video

  Mariusz Kolonko do polskich dziennikarzy: ograniczmy niemiecki kapitał w mediach. Na sali – cisza [VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 24 marca 2016 o godz. 14:02:33

  Mariusz Max Kolonko publicznie zaapelował do polskich dziennikarzy, by poparli jego petycję ws. ograniczenia niemieckiego kapitału w mediach w Polsce. Sala zareagowała… ciszą.

  Mariusz Max Kolonko został laureatem Nagrody Kisiela za 2015 rok w kategorii „publicysta”.

  „To najlepiej i najbarwniej opowiadający o Ameryce człowiek, jakiego kiedykolwiek słyszałem” – stwierdził w laudacji redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” Paweł Lisicki.

  „Jestem zdumiony tym, ze tutaj jestem, bo powiedzmy sobie szczerze – miedzy nami nie ma wielkiej miłości” – zwrócił się do obecnych na gali Kolonko. Zaapelował, by dziennikarze byli „po prostu dziennikarzami”:

  „Przez 25 lat liberalna władza dzieliła nie tylko państwo polskie, nie tylko ludzi, ale również dziennikarzy dając im dostęp do koryta”.

  „Ja dostałem program za „Mówię, jak jest”. Wiecie co to jest? Ogląda ktoś to? [Pojedyncze głosy – red.] Cisza – nikt nie ogląda! Mówiłem! [pojedyncze oklaski – red.]” – mówił dziennikarz.

  Następnie Kolonko na przykładzie nowego serialu „Bodo” mocno skomentował obecność kapitału niemieckiego w Polsce. „75 proc. rynku medialnego w Polsce jest w rękach niemieckich. Tyle chyba wiecie. Mi się to nie podoba” – mówił nagrodzony dziennikarz. Jego zdaniem, działalność wielu mediów w Polsce to wręcz uprawianie niemieckiej propagandy. Zwrócił się również do zebranych przedstawicieli mediów, by podpisali jego petycje o ograniczenie niemieckiego kapitału w mediach w Polsce. Na jego apel sala zareagowała… ciszą.

  Więcej na nagraniu poniżej:

  Yotube.com / Kresy.pl

  MarcinK:24.03.2016 14:21
  Jasne, że była cisza, bo jak dziennikarze mogą chcieć ograniczenia szwabskiego kapitału? Przecież jeżeli tacy wybitni dziennikarze nie dostaną wsparcia z Berlina to czeka ich rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy.

  mis_uszatek:24.03.2016 14:33
  Jak by któryś wtedy pisną od razu mógł by zacząć szukać nowej roboty. I raczej trudno było by mu o nią w zawodzie.

  Polubienie

 7. http://wpolityce.pl/media/286322-niemiecki-onet-i-czarna-dziura-aksjologiczna-to-co-oni-robia-to-jest-szerzenie-propagandy-hitlerowskiej-i-uderzenie-w-polski-zestaw-wartosci

  Niemiecki onet i czarna dziura aksjologiczna. To co oni robią to jest szerzenie propagandy hitlerowskiej i uderzenie w polski zestaw wartości

  Na początek proszę przyjrzeć się temu zdjęciu i uważnie przeczytać tekst, który jest leadem wprowadzającym do tekstu na Onecie. Pojawiło się głównej stronie onet.pl parę dni temu.

  Lead brzmi: „Romans z niemieckim żołnierzem był surowo zakazany, ale w Polsce żyją dzieci będące owocem takich związków”.

  Na zdjęciu widzimy Niemców w hełmach prowadzących kobiety pod rękę. Idą w głąb lasu. Pewnie na randkę.

  To zdjęcie zostało zrobione przez niemieckiego fotografa w Palmirach. Na chwilę przed egzekucją tych kobiet.

  **Jakim trzeba być suk*em, żeby takie zdjęcie wykorzystać do takiego artykułu i opatrzyć takim leadem. Tu już nie ma słów.

  Lecz sprawa onetu jest głębsza. Prawie co dnia na głównej stronie tego portalu pojawia się zdjęcie prowadzące do jakichś treści związanych z hitlerowską przeszłością Niemiec. Albo jest to zdjęcie Hitlera lub któregoś zbrodniarza z jego otoczenia, albo któryś z symboli hitlerowskich, albo zdjęcia z przedwojennych, hitlerowskich Niemiec, jak na przykład Norymberga przystrojona na parteitag.

  Onet należy do Niemców. W Niemczech nie wolno publikować symboli hitlerowskich. Nawet ze zdjęciami Hitlera był do niedawna kłopot.

  Ale w Polsce sobie pozwalają na całego. Mogą wszystko? Przyzwyczajają Polaków do niemieckiej narracji historycznej? A może to jest metoda walenia kijem w klatkę – niech małpy się denerwują?

  Wszystko jedno co to jest, zachowanie redaktorów Onetu nie jest normalne, przekroczyli już dawno i tak naciągnięte normy mediów brukowych.

  Tak naprawdę to co oni w Onecie robią to jest szerzenie propagandy hitlerowskiej i uderzenie w polski zestaw wartości w tym cześć i szacunek dla ofiar niemieckiego terroru.

  Takich ofiar jak te bezimienne kobiety na zdjęciu.

  Precz z Onetem!

  autor: Maciej Świrski
  Założyciel Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom (http://reduta-dobrego-imienia.pl), bloger Szczurbiurowy, w l. 2006-2009 wiceprezes Polskiej Agencji Prasowej.

  ewa 188.146.131.*za godzinę
  Dla własnej higieny: nie śledzę Onetu, nie czytam GieWu, nie oglądam TVN i nie słucham TOK FM.

  TYLKO REPOLONIZACJA! 77.253.60.*za godzinę
  Rząd powinien zająć się repolonizacją kapitałową ergo własnościową mediów w PL. POst-nazi w Rzeszy mają ustawodawstwo chroniące ich media, handel etc. To argument w/c NM, żeby im zamknąć nazi-mordy!

  as 188.33.84.*za godzinę
  codziennie tak tam jest.

  j 5.172.235.*za godzinę
  onet zloty merkel

  grundy @grundyza 39 minut
  Onet to wylęgarnia lemingów, ze wszystkich dużych portali śledzę właśnie ten. Po doborze tematów i jak są one prezentowane mam ogląd na czym będzie się koncentrować ofensywa medialna. Po spiknięciu tego portalu z Newsweekiem jeśli miałbym opiniować to ten portal dalece przekroczył to co powinno być tolerowane przez jakiekolwiek normalne społeczeństwo (my do końca tacy nie jesteśmy). W tej chwili Onet jest w czołówce antypolskich mediów.

  katarzyna 87.205.79.*za 39 minut
  Wejść na Onet to jak kąpiel w bagnie.

  A co, panie szanowny, 95.211.174.*za 37 minut
  z tym niemieckim przedsiębiorcą, co się przedstawiał jako hitlerowiec? Już siedzi, czy dalej będziesz pan ściemniał?

  fritz @fritzza 37 minut
  Niemcy w stosunku do Polakow a raczej podludzi polacken pielegnuja neohitleryzm. Za to zdjecie z tym napisem powinna byc wielominowa kara z mozliwoscia nakazu sprzedania onetu albo odebrania koncesji z powodu aprobowania w ten sposob holokaustu popelnionego na Polakach: Niemcy zamordowali 3 mln ETNICZNYCH Polakow a racja zywnosci wynosila 850 kal/dzien. Jak widac Springer jest wrecz dumny z tego i promuje hitleryzm i zbydlecenie Niemco. Niemcy chcieli zlikwidowac Polakow jako narod do konca lat 50-tych, o czym Frank mowi. **** Prezydent Andrzej Duda z nieznanych powodow powiedzial nieprawde mowiac, ze Niemcy tylko Zydow chcieli „zlikwidowac”. Nie rozumiem tego klamstwa PAD. **** PS. PAD rozpoczal przemowienie w muzeum Ulmow zwrotem „Zydow postanowiono zlikwidowac” zamiast „Niemcy Zydow postaniwili zlikwidowac”. Nie rozumiem tego, jest szokujacym przeklamaniem. **** PS. Pare millionow biologicznych zwierzat czlowieko podobnych mialo zostac do pracy, szczegolnie w rolnictwie. Po osiagnieciu wieku 40 lat mieli byc mordowani zyby nie przekazywac informacji nastepnej generacji.

  Panie, ależ pan zdziwiony, 95.211.174.*za 33 minuty
  tać tak Niemcy robią od lat w prasie regionalnej,panie.Szanowny,szef Reduty, co nie wiadomo czyjego Imienia, raptem odkrył Amerykę. A co z tą gazetą w Izraelu, co pisała o naziPolsce, już oskarżona?

  adam 89.79.231.*za 28 minut
  a co na to ABW prokurator i inne słuzby………….zamknać tą stronę , tez tego g nie czytam ani już tam nie wchodzę

  oko 84.10.58.*za 27 minut
  Trzeba bezwzględnie zgodnie z prawem karać , obciążać gigantycznymi karami takie działania. To hańba, ze w Polsce pozwalaja na takie nikczemne portale. Dosyć już „ciemnoty”.My widzimy i reagujmy na to

  Piotr 89.66.234.*za 23 minuty
  Nie czytam niemieckich onetu, ale również interii i innych mainstreamowych portali. Tego się nie da czytać, zwykłe bezczelne antypolskie gadzinówki. Trzeba zmienić prawo i karać, a nawet zamykać!

  Polubienie

 8. http://wpolityce.pl/media/288149-niemieckie-koncerny-w-polsce-realizuja-zadania-berlina-czyich-interesow-broni-80-proc-mediow-nalezacych-do-niemcow-czas-na-repolonizacje

  Niemieckie koncerny w Polsce realizują zadania Berlina? Czyich interesów broni 80 proc. mediów należących do Niemców? Czas na repolonizację

  Antyrządowa nagonka nabiera mocy. Mimo, że pełno w niej wewnętrznych sprzeczności, jest bezwzględna i konsekwentna. Dlaczego? Z dwóch prostych powodów: chęci zatrzymania władzy i pieniędzy. Warto o tym pomyśleć w kontekście ostatnich doniesień. Niemiecki MZS instruuje dziennikarzy jak mają szkalować Polskę i demonizować polski rząd.

  Dziennikarze mają testować polską reakcję na krytykę Polski za realizację „putinowskiego modelu władzy”, mają opisywać „antydemokratyczne działania rządu”, kwalifikować Polskę jako „dziki Wschód”, podnosić „demontowanie państwa prawa” i zarzucać, że „paraliżowanie państwa prawa w Polsce zagraża bezpieczeństwu całej UE” — głosi notatka, która wyciekła do polskiego MSZ.

  Dorabianie Polsce gęby przez niemieckie media trwa od chwili przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Nie ma dnia, by dziennikarze zza Odry nie rzucali obelg pod naszym adresem. Codzienna histeria rozpętywana jest często w niemieckiej prasie przez Polaków z lewicowych i liberalnych środowisk. Nie brakuje też ścisłej współpracy. Pokazała to doskonale żenująca ustawka feministek w kościele św. Anny, o której sfilmowanie zatroszczyły się wspólnie „Gazeta Wyborcza”, TVN i ZDF. (Więcej o sprawie w najbliższym numerze tygodnika „wSieci”).

  Cokolwiek zrobi PiS i tak zostanie skrytykowane. Opozycja kolaborująca z unijnymi politykami tropi, węszy i pomawia. Pretekstem do politycznej awantury jest wszystko. Byle tylko pogłębić podziały, wzmocnić agresję, wywołać trwałą niechęć wobec nowej władzy i doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Skąd ta agresja? Bo PiS nie zamierza cofnąć się przed wspieraniem polskiego interesu, co odbędzie się kosztem międzynarodowych potentatów. Najgłośniej krzyczą ci, którzy zarabiali dotąd na słabości naszego państwa.

  Pojawiają się kolejne elementy zastraszania. Najnowszy to zapowiedź agencji ratingowej Moody’s, która ostrzega, że jeśli kryzys wokół TK nie zostanie zakończony, odbije się to na naszej wiarygodności kredytowej. Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, podkreśla, że w całej tej histerii chodzi wyłącznie o wywołanie niekorzystnego wrażenia, co nie ma nic wspólnego z twardymi wskaźnikami ekonomicznymi. Zaznacza, że opinia agencji ratingowych jest narzędziem, wspierającym międzynarodowe interesy.

  To jest wsparcie dużego biznesu, który w Polsce robi interesy, który przewiduje, że w następnych latach pod rządami PiS będzie następowała repolonizacja pewnych sektorów gospodarki – widzimy to w energetyce, w finansach. To nie są mali inwestorzy, którzy wrzucą gdzieś milion złotych, tylko to są naprawdę duże pieniądze – to są całe koszyki, których Polska jest jednym z krajów Europy Środkowo-wschodniej — podkreśla Roszkowski.

  Międzynarodowy biznes broni się więc jak może. Działania opozycji, „oddolne” działania obywatelskie w postaci Komitetu Obrony Demokracji i wszelkie inne czynniki wywrotowe mają w tym pomóc. Kluczowe są jednak media. Międzynarodowa prasa w większości pokazuje tylko jedną stronę wydarzeń w Polsce, tę irracjonalną i rozhisteryzowaną. Przodują w tym oczywiście Niemcy, z którymi ściśle współpracuje polska opozycja.

  Biorąc pod uwagę doniesienia o antypolskim instruktażu skierowanym do niemieckich dziennikarzy, należy zadać inne ważne pytanie: czy te wytyczne są realizowane również przez niemieckie koncerny wydające gazety w Polsce? Przecież aż 80 proc. mediów ogólnopolskich i 90 proc. regionalnych leży w niemieckich rękach. To sytuacja niespotykana w żadnym innym kraju europejskim. Tabloidy, portale internetowe, rozgłośnie radiowe, tygodniki, prasa kolorowa, nawet magazyny kulinarne – wszystko to media niemieckie.

  Gdy rząd PiS zapowiedział, że konieczna jest repolonizacja mediów, Niemcy podnieśli larum. „Zapowiedzi polskiego rządu brzmią jak zapowiedź wywłaszczenia” – grzmiało „Die Welt”. Rzecznik Axel Springer SE w Berlinie, koncernu wydającego w Polsce tygodnik „Newsweek”, kierowany przez Tomasza Lisa, zaczął powoływać się histerycznie na przepisy prawa unijnego.
  Pokładamy nadzieję w tym, że Polska, jako kraj członkowski UE, w dalszym ciągu będzie się kierować zasadami demokracji i wolnej gospodarki rynkowej. Do tego należą także wolność wypowiedzi i wolność prasy jako podstawowe wartości w Europie – stwierdził.

  Polacy jednak coraz bardziej rozumieją mechanizmy manipulacji stosowane przez niemieckie koncerny medialne. Ponad 170 tysięcy osób podpisało się pod petycją do Sejmu RP o „ograniczenie kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski”.. To dobry początek.
  Media to władza. Potężny wpływ na formowanie opinii publicznej. Można je wykorzystać do informowania, wzmacniania świadomości, formowania dojrzałych postaw albo dezinformować, siać zamęt, demoralizować i dowolnie sterować chaotycznymi działaniami społecznymi. Takiego narzędzia międzynarodowi potentaci na pewno się nie pozbędą. Bardzo wielu podmiotom zależy na utrzymaniu Polski w stanie zamrożonej świadomości. Mamy być krajem niezdolnym do stawiania oporu i pilnowania własnego interesu. Właśnie tak było za Platformy, gdy słaby i usłużny rząd, pozwalał rozgrywać obce interesy. Czy rząd PiS zdoła się przeciwstawić naciskom? Przy wsparciu świadomego społeczeństwa jest na to duża szansa.

  autor: Marzena Nykiel

  scarlett_07 @scarlett_073 godziny temu
  „80 % mediów należących do Niemców” – ale w nich pracują Polacy. Toż to jakieś dziennikarskie szmalcownictwo.

  myszka 95.40.187.*3 godziny temu
  Dziękujmy Bogu , że do władzy doszedł PIS i w końcu mamy Mądrego Prezydenta, teraz trochę rzeczy się zmieni , czyli wypłynie na jaw , bo poprzednia władza wszystko tuszowała.

  ja 89.230.176.*4 godziny temu
  Czyli cała opozycja kolaboruje z niemcami można spokojnie nazwać opozycje -folkzdojczami!

  Krystyna 89.67.162.*6 godzin temu
  Rada Etyki Mediow powinna wreszcie zamknac TVN za celowe obnizanie poziomu umyslowego Polakow,wtedy przestana kupowac te bzdurne pismidla

  f.d 78.52.159.*dzisiaj, g. 1:23
  Informacja o tym, ze niemiecki MSZ instruuje gazety jak pisać o Polsce, jest tak samo wiarygodna jak ta, że dobijano pasażerów Tupolewa strzałem w głowę. Ale i tak są ludzie, którzy w to wierzą.

  abcd 10.2.33.*7 godzin temu
  lemingoza to stan beznadziejny jak widać po wpisie „f.d.”, co za żałość umysłowa…

  MY 89.230.176.*4 godziny temu
  f.d udowodnij , że radzieccy nie dobijali pasażerów tupolewa!, tego , że niemiecki MSZ instruuje gazety jak pisać o Polsce nie musisz udowadniać bo to każdy inteligentny człowiek widzi gołym okiem!

  ewalew-67 @ewalew-67wczoraj, g. 22:10
  repolonizacja mediów jest bezwzględnie niezbędna i nie powinno się z tym zwlekać!!!!

  dfvbfd 83.9.20.*wczoraj, g. 19:03
  Polska będzie krajem normalności w tym lewackim europejskim syfie.

  lokkot 78.88.31.*wczoraj, g. 17:27
  oni nie wiedzą że jak Polakom coś się próbuje uprzykrzać to oni to lubią jeszcze bardziej

  Polubienie

 9. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bundeswehra-ma-islamistow-we-wlasnych-szeregach

  Bundeswehra ma islamistów we własnych szeregach

  Dodane przez wachmistrz_Soroka Opublikowano: Wtorek, 12 kwietnia 2016 o godz. 13:01:38

  29 żołnierzy Bundeswehry wyznających islam zdezerterowało i wyjechało do Syrii.

  Raport niemieckiego kontrwywiadu wojskowego (MAD) wskazuje, że Bundeswehra od 2007 roku zakwalifikowała aż 22 aktywnych żołnierzy jako „ radykalnych islamistów”. 17 z nich zostało wydalonych z armii. Pozostałych pięciu opuściło Bundeswehrę po zakończeniu stażu pracy – donosi „Die Welt”.

  W sumie podejrzanych o ekstremizm było aż 320 żołnierzy. Obecnie MAD obserwuje kolejnych 65 żołnierzy.

  Przeczytaj także: Niemieccy żołnierze opuścili ćwiczenia NATO bo nie dostali zapłaty za nadgodziny

  wPolityce.pl/KRESY.PL

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/2-3-brytyjskich-muzulmanow-nie-poinformuje-policji-o-podejrzanych-o-terroryzm

  2/3 brytyjskich muzułmanów nie poinformuje policji o podejrzanych o terroryzm

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 12 kwietnia 2016 o godz. 11:11:14

  Tylko co trzeci muzułmanin mieszkający w Wielkiej Brytanii poinformowałaby policję o podejrzanych aktywnościach terrorystycznych, zaś co czwarty chciałby wprowadzenia prawa szariatu.

  Według sondażu na zlecenie Channel 4,jedynie 1/3 ankietowanych muzułmanów deklaruje, że jeśli będzie posiadać informacje o znanych sobie osobach popierających terroryzm w Syrii. Mimo tego, że oficjalnie 4 proc. badanych popiera zamachowców samobójców. Co czwarty badany muzułmanin chce wprowadzenia prawa szariatu, a zdaniem 40 proc. kobiety powinny zawsze słuchać mężów.

  52 proc. muzułmanów nie zgadza się z legalizacją homoseksualizmu w Wielkiej Brytanii. 47 proc. jest zdania, że homoseksualiści nie powinni uczyć w szkołach.

  „Integracja muzułmanów w Wielkiej Brytanii będzie prawdopodobnie największym wyzwaniem, przed którym kiedykolwiek staliśmy” – stwierdzili brytyjscy dziennikarze. Badanie przeprowadziło ICM na próbie tysiąca osób.

  News.sky.com / euro islam.pl / Kresy.pl

  Kojoto:12.04.2016 12:06
  Aż się prosi, żeby powiedzieć: „Nie mój cyrk, nie moje małpy.”

  mis_uszatek:12.04.2016 13:02
  Tych co chcą prawa szariatu deportować wraz z rodzinami do krajów gdzie takie prawo obowiązuje. Tych co nie cha współdziałać z policją również deportować. Tym sposobem zostaną tylko Ci co chcą sie asymilować.

  Kojoto:12.04.2016 14:30
  No własnie, takie proste, a nikt sie nie kwapi do realizacji tego.

  MarcinK:12.04.2016 14:34
  Niby proste ale do tego potrzebna elita, która nie boi się myślenia.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-poludniowa?zobacz/wloskie-okrety-uratowaly-prawie-2000-imigrantow

  Włoskie okręty uratowały prawie 2000 imigrantów

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 11 kwietnia 2016 o godz. 22:10:14

  Według danych włoskich władz, od początku tego roku z morza na półwysep apeniński przybyło prawie 20 tysięcy ludzi.

  1850 imigrantów uratowały okręt włoskiej marynarki wojennej u brzegów Sycylii. Operację przeprowadzono przy wsparciu misji Unii Europejskiej Eunavformed. Do ratowania imigrantów wykorzystano także statek handlowy.

  Okręty straży przybrzeżnej uratowały 740 migrantów, okręt wojenny wziął na pokład kolejnych 255 a 738 uratował okręt misji Eunavformed. Dodatkowo centrum kontroli straży przybrzeżnej wezwało w rejon operacji statek handlowy, który wyłowił jeszcze 117 migrantów. Wszystkich dostarczono następnie do portów w południowych Włoszech.

  AFP/KRESY.PL

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/imigranci-probowali-wykorzystac-wagon-kolejowy-do-przelamania-macedonskiej-granicy-video&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/wegrzy-i-czesi-uwazaja-ze-migracja-to-problem-nr-1-w-ue

  Polubienie

 10. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pb-dobra-zmiana-pograzyla-wyborcza


  Siedziba Agory w Warszawie. Fot. wikimedia.org

  PB: Dobra zmiana pogrążyła „Wyborczą”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 14 maja 2016 o godz. 12:12:11

  W pierwszym kwartale 2016 r. wydawca „Gazety Wyborczej” stracił 7,2 mln zł – czytamy na portalu Puls Biznesu. Spółce Agora ciąży zwłaszcza segment prasy.

  Choć Agora jako spółka miała na poziomie EBITDA 28 mln zł zysku i 3 mln zł na poziomie EBIT, to nie odnotowała żadnego zysku w segmencie prasy. Na poziomie EBIT straciła w nim 2,8 mln zł, zaś na poziomie EBIDTA – 0,4 mln zł. Spółka przyznaje, że spadła sprzedaż jej tytułu flagowego, „Gazety Wyborczej”, a także wpływy z reklam.

  Pomimo wzrostu ceny „Wyborczej”, przychody z jej sprzedaży w ujęciu rok do roku spadły o 6,8 proc., tj. do 25,9 mln zł. Z kolei w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku sprzedaż reklam w tym dzienniku spadła aż o 21,5 proc. i wyniosła 17,5 mln zł.

  Pb.pl / Kresy.pl

  pro_fide:14.05.2016 13:03
  Mimo spadku Pis w dalszym ciągu łoży pieniądze na media Michnika

  mix:14.05.2016 16:30
  Też byłem zdziwiony, że kasa dla Michnika nie została obcięta do zera, ale to mogą być jakieś umowy o długim terminie pozawierane jeszcze przez polszewię. Trzeba byłoby znać szczegóły, no i oczywiście pociągnąć winnych do odpowiedzialności – niech teraz płacą z własnej kieszeni.

  Polubienie

 11. http://wpolityce.pl/media/309840-symboliczne-wielowieyska-narzeka-na-brak-reklam-ze-spolek-skarbu-panstwa-chca-po-prostu-wykonczyc-krytyczne-media


  wPolityce.pl/YT/Fratria

  Symboliczne. Wielowieyska narzeka na brak reklam ze spółek Skarbu Państwa: „Chcą po prostu wykończyć krytyczne media”

  opublikowano: 2 godziny temu

  Ileż to się nasłuchaliśmy w latach 2007-2015, że nieuczciwe są wszelkie sugestie o podłączeniu mediów z Czerskiej, Wiertniczej i kilku innych ulic do kroplówki z ministerstw i spółek Skarbu Państwa.

  Wzruszali w „Wyborczej” ramionami, gdy kolejne raporty wykazywały olbrzymie pieniądze pompowane z publicznej kasy do ich mediów…

  Zobacz jak rząd Tuska pompuje publiczne pieniądze w Gazetę Wyborczą, TVN i inne posłuszne media. Szokujący raport sejmowego zespołu

  Wzruszali w „Wyborczej” ramionami, gdy na taśmach prawdy okazywało się, że szefowie spółek Skarbu Państwa ustalali z politykami, do kogo powinny trafiać ogłoszenia i reklamy, abstrahując od faktycznych danych dotyczących sprzedaży…

  „Co ty ku..a, odpi….lasz?” Prezes PZU ostro atakowany przez Grasia i Krawca. Powód? Reklamy we „wSieci”…

  „W Sieci”: Milion tu, milion tam, czyli jak władza wspiera swoje media. Na podobną hojność nie mogą liczyć gazety naprawdę patrzące władzy na ręce

  Opowiadano głodne kawałki o „rynku reklam”, który reguluje wpływy uczciwie i bez politycznych sugestii, o tym, że prawica nie potrafi sama się zorganizować i narzeka.

  Minęło kilka, kilkanaście miesięcy i Dominika Wielowieyska – jedna z czołowych dziennikarek „Gazety Wyborczej” – przyznaje publicznie, że rząd „chce wykończyć krytyczne media”, bo ogranicza przyznawanie ogłoszeń i reklam…


  Odgórne zablokowanie reklam to oczywiście wielka przesada, ale no cóż… Nosił wilk razy kilka…

  WIĘCEJ: „Gazeta Wyborcza” zniknie z rynku?! Alarmujący apel Pacewicza: „Sytuacja jest finansowo trudna, a może być jeszcze gorzej… A świat bez GW byłby jednak gorszy, prawda?”

  autor: Media Watch

  rodzinka.pl@rodzinka.pl
  HGW , KOD i SCHETYNA chcą doprowadzić w Warszawie do prowokacji i konfrontacji na MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI 11.XI, żeby wykazać, że władza i nacjonaliści związani z PIS, ONR, KUKIZ mordują Polaków i zagrażają bezpieczeństwu. NIE POZWÓLCIE NA PROWOKACJE I KONFRONTACJE z KOD i PO w Święty Dzień Niepodległości dla wszystkich Polaków!

  pokrzyw 5.174.23.*
  Aj! Waj! co to by się działo, gdyby zabrakło GW – sporo ludzi znowu by było w ciemnej.., jak po zniknięciu Trybuny Ludu, bo by nie wiedziało, co myśleć, czy w ogóle myśleć i na jaki temat. Koszmar!

  TAK TRZYMAĆ! 89.76.217.*
  Wielowiejska narzeka na brak zamówień? I BARDZO DOBRZE! Braliście od POpaprańców, to wtedy było O.K? No to teraz kolej na innych.

  dede 89.69.69.*
  Dominiko, rozumiem, ze jak dostawała GW wszystko było OK? Nie czytam Was od 4 lat i robi to coraz więcj ludzi. Tutaj macie problem a nie w reklamach- które zresztą idą za nakładem.

  abc 212.87.25.*
  Rozumiem że nie przeszkadza wam mechanizm pompowania swoich mediów, tylko zły był do tej pory odbiorca? Coolerna komuna w waszych mózgach nigdy nie zginie…

  minsect@minsect
  Ja to się dziwię że ta pani, nieraz obrażająca prawicę lub nawet Polskę jako całość, jest zapraszana do TVP.

  bb 93.237.67.*
  Wolny rynek….

  dziobal5@dziobal5
  Nie karmić gada bo on o tobie źle gada.STOP Targowicy

  blok 188.146.132.*
  Dzisiaj Gazeta Wyborcza nie ma racji bytu, bo nie ma w perspektywie dwóch lat żadnych wyborów.

  emi 83.28.255.*
  Michalkiewicz mówił że nie czyta żydowskich gazet pisanych po polsku dla Polaków.

  Bartosz 77.253.192.*
  Pani „Wiejska” to wolny rynek , kapitał niema narodowości i takie tam bzdety które siejecie w tej waszej gazecie od lat . Zabolało ? Przecież od zawsze tego chcieliście

  ania 91.212.165.*
  Dziady.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.