250 Publicysta „Newsweeka”: „niechże już ta Polska zdechnie”,.. czyli skończmy i z tą upadającą przeciw-polską geobbelsowsko-banderowską szczekaczką!!!

http://demotywatory.pl/4600668/Publicysta-Newsweeka–Skonczmy-z-ta-Polska-Niechze-juz-ta-Polska-zdechnie

(Jest to dodatek i uzupełnienie do poprzedniego artykułu https://skribh.wordpress.com/2016/01/14/249-upadek-2-czyli-jak-tona-demokratyczne-niemcy-a-za-nimi-cala-postepowa-jewropa-ciagnac-swoje-jelita-mendialne-na-dno-ich-wspolnego-poprawnie-politycznego-szamba-04/)

zefir:07.01.2016 09:54
Niewybaczalnym skandalem jest, że polska prokuratura, sądy, trybunały i cały wymiar i system sprawiedliwości, które tak gorliwie potrafią dbać o swe egoistyczne partykularne interesy, są ślepe i głuche na jawne, publiczne łamanie przez Newsweek i jego pracowników elementarnych konstytucyjnych praw i obowiązków. Jak do zapisu art.82 Konstytucji RP, cyt: „Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne”, ma się stwierdzenie Newsweek’a :”…niechże już ta Polska zdechnie, będzie nam wszystkim trochę lżej”? Te „dobra kultury” wnoszone przez Newsweek i jego banderowską swołocz Dawida i Karpiniuka, mają się nijak do „źródeł tożsamości narodu polskiego, jego trwania i rozwoju”-art 6 ust 1 Konstytucji RP. Newsweek programowo szerzy antypolską nienawiść, czym narusza godność każdego patriotycznego Polaka, uprawnienie gwarantowane zapisem art 30 Konstytucji RP. Newsweek narusza więc moralność publiczną i porządek, oraz bezpieczeństwo demokratycznego państwa prawnego, dlatego jego publikacja i dystrybucja w Polsce winny być zakazane.

http://biznes.onet.pl/koniec-drukowanego-newsweeka-w-usa/lq53w

31 gru 12 17:07

Koniec drukowanego „Newsweeka” w USA

Ukazało się ostatnie drukowane wydanie amerykańskiej edycji magazynu „Newsweek”. Kolejny numer będzie dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej.
(…)

~pejsolog : Goje już nie chcą kupować żydowskiej propagandy? 🙂

rebeliant80:07.01.2016 09:25
Ciekawe co trzeba mieć w głowie, żeby wydać pieniądze na kupno tej gazetki

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/publicysta-newsweeka-niechze-juz-ta-polska-zdechnie

Publicysta „Newsweeka”: „niechże już ta Polska zdechnie”

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 06 stycznia 2016 o godz. 22:10:19

Dziennikarz działu kultura tygodnika kierowanego przez Tomasza Lisa w artykule „Skończmy z tą Polską” wyraża nadzieję, że „kiedyś nie będzie Polski”. „Może więc niechże już ta Polska zdechnie, będzie nam wszystkim trochę lżej” – pisze Dawid Karpiuk.

W swoim artykule przedstawia swoje przemyślenia w kwestii tego, jak „PiS wziął Polskę na własność” i proponuje likwidację Polski rządzonej przez tę partię.

„Polska historia hańby jest, niestety, długa i niespecjalnie barwna. Ludzie nowej władzy i ich medialni klakierzy zajęli w niej miejsce odpowiednio eksponowane. Na ich upadek będzie się oczywiście patrzyło ze złośliwą przyjemnością. Tylko szkoda czasu. Może więc niechże już ta Polska zdechnie, będzie nam wszystkim trochę lżej” – pisze Karpiuk na łamach „Newsweeka”.

Karpiuk już na wstępie swojego tekstu podkreśla, że żyje z dziewczyną bez ślubu, jest wegetarianinem, zaś jego ojciec jest prawosławnym, a matka protestantką. Stwierdza, że Polską tłumaczą się „zwyrodnialcy, którzy biją cudzoziemców na ulicach polskich miast, albo urządzają palenie Żyda na wrocławskim rynku”.

„Z Polską w sercach maszerują ulicami miast szowiniści, faszyści i zadymiarze. Ta Polska nie ma nic wspólnego z Polską jej prawdziwych bohaterów. Może więc czas z tej Polski zrezygnować? Chociaż na chwilę” – pisze dziennikarz Newsweeka.

Karpiuk wyraził również nadzieję, że kiedyś nie będzie zabijania zwierząt, uprzedzeń do innych kultur, a także „rasistów” i „szowinizmów”. „Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie Polski” – kończy tę „wyliczankę” dziennikarz.

Newsweek.pl / Kresy.pl

Leszek1:06.01.2016 23:26
Zdaje sie, ze w Polsce Kodeks Karny sluzy wylacznie do podcierania sobie tylka.

artur188:06.01.2016 23:38
Leszek1:06.01.2016 23:26 Ich koniec jest bliższy. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prasa-w-niemczech-kontrole-graniczne-to-koniec-zjednoczonej-europy/qdp902

Sylwia:07.01.2016 22:44
Ten episod należy rozpatrzeć z szerszej perspektywy. To jest następne ostrzeżenie, iż tajna Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1960 r. jest nadal wdrażana przez Ukraiǹców, niektórych Żydów i polskich zdrajców, co widać z ich czynów i wypowiedzi. Cytuję: “…To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego – co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej…” ( http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html ).

greg:06.01.2016 23:43
Ciul o ukraińskim nazwisku, najpewniej ukryty banderofil, wyciera sobie Polską swa fałszywą gębę.

MP:07.01.2016 06:55
ŻYDOBANDEROWIEC jeden z wielu poutykanych w ”polskojęzycznych”mediach. Takich padalców też niestety jest sporo w PIS i w okolicach PIS. Dowodem jest polityka którą nowy rzad i prezydent prowadzi wobec naszego śmiertelnego wroga jakim jest tzw. Ukraina. Zresztą cały ten diaboliczny OUN-UPA to ruch który powstał z inspiracji żydowskiej. TYlko patrzeć jak niedługo żydobanderowcy będą palić jakąś chanukę w rocznicę masakry na niewyobrażalną pod kątem okrucieństwa i wymiaru skalę na WOŁYNIU i MAŁOPOLSCE. Ten śmieć karpiniuk powinien być osądzony za ten tekst i skazany na odsiadkę-w normalnej wolnej Polsce tak by sie stało. Póki co powinien dostać wpierdol gdzieś nad rzeczką albo w bramie. GDZIE SĄ SŁUŻBY I GDZIE JEST nieskazitelny cierpiętnik KAMIŃSKI???

UPAdlina:07.01.2016 07:17
ta ku..wa ma ukraińskie nazwisko!! Pewnie to jakaś szmata banderowska!! Oj, chciałbym cię spotkać ścierwojadzie banderowski w jakimś ustronnym miejscu i wiedzieć, że to ty. Oj, nie zapomniał byś długo tego spotkania, bo lustro by ci je przypominało przez parę tygodni, karpiuk, ściero!!!!!!

Sylwia:07.01.2016 08:48
Karpiuk to Ukrainiec. Wiem to o nim.

Kojoto:07.01.2016 12:01
Trzeba gnoja postawić przed sądem.

cyna:07.01.2016 13:07
Karpiuk nie tylko nie ma prawa sie wypowiadać bo Polakiem nie jest choćby z przynależności religijnej rodziców, ale takze nie ma prawa żyć w Polsce

jaro7:07.01.2016 14:07
Próbowałem ten tekst kilkakrotnie wbić na Onet,niestety cenzura go nie przepuścił. Może ktoś inny spróbuje. Ja wbiłem ten tekst na blogi polityków i publicystów, Czarnecki(PiS) usunął. Można jeszcze podrzucić Winnickiemu lub Kukizowi-ma ktoś namiar na ich maile. Bo temu gnojowi banderowskiemu nie może ujść to na „sucho”.

zefir:07.01.2016 14:48
Ja zwyczajnie cały tekst publikuję na swojej stronie FB i wśród znajomych pod tytułem:”Poznaj swoich wrogów”Zachęcam do analogii.

Patriota:07.01.2016 22:28
Nihil novi: logicznie analizując poczynania przebywających w naszej Ojczyźnie upaińskich pomiotów oraz artykuły publikowane na portalu o wzrastającej fali golryfikacji zwyrodniałych banderowców można wyciągnąć jeden wniosek: upaińcy z wrodzoną nienawiścią do wszystkiego co polskie robią co w ich chamskiej mocy, by zniszczyć nasz kraj. Nie jest dla nich ważne, że kolejna nieudolnie rządząca ekipa stale na wszelkich możliwych płaszczyznach wspiera ich zbrodniczy, zbankutowany kraj, a ich niesłusznie gości za pieniądze polskiego podatnika. Rośnie napięcie między naszym narodem a szmaciarzami upaińskimi, stale eskalowane przez tych drugich i brak bezkompromisowej polityki polskiej dypolmacji. Wkrótce flustracja doprowadzi do konfilktu… Mam nadzieję, że jego finałem będzie odzyskanie przez nasz kraj należnego mu szacunku, godności i honoru.

Sylwia:07.01.2016 23:25
Nieudolność tej ekipy może być celowa. PiS prowadzi taką samą globalistyczną politykę jak PO. Patriotyzm PiSu jest pozorny. Służy on do wessania i wchłonięcia rosnącego patriotyzmu Polaków aby go zneutralizować. Polska opozycja patriotyczna jest podzielona, słabo finansowana i nie potrafi prowadzić skutecznej akcji uświadamiania narodu.

…..


http://opinie.newsweek.pl/waszczykowski-rowery-wegetarianie-jak-pis-wzial-polske-na-wlasnosc-,artykuly,376772,1,1,2.html

http://www.pch24.pl/skonczmy-z-ta-polska–niechze-juz-ta-polska-zdechnie—nawoluje-publicysta-newsweeka,40392,i.html

Data aktualizacji: 2016-01-06 13:09:00

Skończmy z tą Polską. Niechże już ta Polska zdechnie – nawołuje publicysta „Newsweeka”

Frustracja i nieumiejętność pogodzenia się z wyborczym werdyktem Polaków pcha lewicowo-liberalnych publicystów do wygłaszania coraz ostrzejszych apelów. Dawid Karpiuk, dziennikarz działu kultura „Newsweeka” tak nienawidzi Polski rządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość, że proponuje likwidację naszej Ojczyzny w obecnym kształcie.

Na początku swojego pełnego emocji tekstu Karpiuk postanowił udowodnić swoją głęboką antysystemowość poprzez wyznanie, że żyje z dziewczyną bez ślubu, nie je mięsa, jego ojciec jest prawosławnym, a matka protestantką. Po takiej rekomendacji czytelnicy liberalnych mediów z pewnością uznają dziennikarza „Newsweeka” za godny uwagi autorytet moralny, osobę kompetentną do składania propozycji… likwidacji Polski rządzonej przez PiS.

„To Polską tłumaczą się zwyrodnialcy, którzy biją cudzoziemców na ulicach polskich miast, albo urządzają palenie Żyda na wrocławskim rynku. Z Polską w sercach maszerują ulicami miast szowiniści, faszyści i zadymiarze. Ta Polska nie ma nic wspólnego z Polską jej prawdziwych bohaterów. Może więc czas z tej Polski zrezygnować? Chociaż na chwilę” – stwierdził w swoim tekście Dawid Karpiuk, który, jak widać, ma z Ojczyzną wiele przykrych skojarzeń.

„Mam nadzieję, że kiedyś w ogóle nie będziemy zabijać zwierząt. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie ludzi uprzedzonych do innych kultur, nie będzie rasistów, nie będzie szowinizmów. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie Polski” – zdradził swoje marzenie publicysta pisma redagowanego przez Tomasza Lisa.

Później rozpoczął wyliczankę przewin Prawa i Sprawiedliwości, do których, w opinii Karpiuka, należy m.in. to, że krytykujący WOŚP poseł Stanisław Pięta ma mniejsze zasługi na polu charytatywności niż Jerzy Owsiak i co więcej – jako poseł otrzymuje pensję z budżetu. Zdaniem dziennikarza „Newsweeka” działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nic Skarb Państwa nie kosztuje. Oberwało się również prof. Krystynie Pawłowicz, ministrowi Witoldowi Waszczykowskiemu i prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

„Najlepiej z Polski żyje oczywiście prezes Kaczyński, człowiek trudniący się polskością całe swoje dorosłe życie. Nie podejmę się wyliczenia ile kosztuje Polskę prezes Kaczyński, bo zdaje się, że najbardziej spektakularne momenty kariery prezesa jeszcze przed nami, a za każdy z nich przyjdzie nam słono zapłacić” – ocenił Karpiuk, który zdaje się nie wiedzieć, że lider Prawa i Sprawiedliwości dobrowolnie nie pobiera emerytury. „Życie z Polski” polityków głównego nurtu dziennikarzowi nie przeszkadza.

Źródło: opinie.newsweek.pl

Lagodny czlowiek
Nagonka na tego dziennikarza jest juz szeroko komentowana, wiec moze zdejmijcie juz ten artykul, nie napedzajcie tej ninawisci.

gosc
Czyż to nie owa nienawiści ? i w dodatku w stosunku do całego państwa i narodu, bo przeciez ci ktorzy sie z tym nie zgadzaja odbieraja to jako atak na siebie, mamy chyba stosowna ustawę, więc pytaam sie gdzie są prokuratorzy wyznaczeni do ścigania takich przestępstw a poza tym wyeliminować niemiecki rynek wydawniczy z terenu Polski, sa ku temu podstawy prawne ale solidarność Polaków może na tym odcinku zrobic więcej niz prawo : wystarczy zbojkotować ten rynek i sami zwiną się w tydzien włączając w to żydowska gazete dla Polaków czyli GW oto co proponuje Max Kolonko

Rob Veggett
Właśnie przez takich pseudo-Polaków Polska zawsze cierpiała.

Stormer
Ma facet trochę racji. Niewątpliwie. Ale niektóre rzeczy przejaskrawił. Polska dopiero będzie silna kiedy stanie się federacją silnych regionów a nie centralnie zarządzaną polityczną amebą jak teraz.

Rozczarowany
Stormer, więc uważasz że Polska jako całość nie może być silna, ale jako rozbita będzie silna? Zaiste, masz trochę racji. Niewątpliwie. Antypolskiej racji wrogiej nacji 😉

Karkar
A ja mam nadzieje, ze kiedys nie bedzie Karpiuka. Im szybciej tym lepiej.

Leo
{Na początku swojego pełnego emocji tekstu Karpiuk postanowił udowodnić swoją głęboką antysystemowość poprzez wyznanie, że żyje z dziewczyną bez ślubu, nie je mięsa, jego ojciec jest prawosławnym, a matka protestantką.} Piękna definicja nawiasu społecznego. Tylko że nawias wziął górę nad Narodem.

Polak
Mały apel do czytelników. Może faktycznie artykuł przesadzony -czytałem w newsweeku. jest raczej manifestem. Oddaje raczej nastrój jaki ostatnio ja sam mam obserwując trochę to wszystko z boku. Bardzo dużo czytam wypowiedzi na temat polityki – Głównie komentarze. Co się z ludźmi dzieje? Nawoływania do przemocy, rasistowskie, ksenofobiczne, homofobiczne wyzwiska. choćby finał WOSP i facet, który ma szczere intencje pomocy, robi to, mobilizuje ludzi do fajnej inicjatywy, szuka sponsorów i charuje jak wół – obrywa najbardziej. Politycy z każdej strony manipulują masą poprzez przekazywanie informacji przedstawiając pomysły innych jako skrajne. Pamiętajcie, że prawda jest zawsze gdzieś po środku. Taka nasza cecha: Jak już wybrałem to na pewno się nie pomyliłem i będe tego bronić! jak zabraknie mi argumentów to będe oczerniał innych i stane się agresywny. O to chodzi? Podziały? Człowiek ma mózg – mocne narzędzie – niech robi co chce ale niech nie krzywdzi innych!

Sawa
Jak to się stało – ojciec prawosławny, protestantka matka – a synuś D.Karpiuk – lewak?????? Nic dziwnego, że tacy potrzebują Unijnej flagi, żeby wiedzieli, że Polska jest w Europie.

DM
@ Tiberias Za podobne igraszki w powaznych demokracjach (takich jak USA powaznych?) grozi dozywocie? Chce byc grzeczna, zatem zapytam tylko: „Czy aby dobrze sie Pan czuje?”

Dziki
Odesłać Makreli

Wika
Dawid Karpiuk powiedział,że jest zaciekłym wrogiem Polski.To co on tutaj jeszcze robi?

wwm
„Karpiuk (…) żyje z dziewczyną bez ślubu, nie je mięsa, jego ojciec jest prawosławnym, a matka protestantką”. Słabo. Naprawdę cool byłoby dopiero wtedy, gdyby ta dziewczyna była chłopcem.

Rob Veggett
Choć nie cierpię PO, to nie lubię też tego, iż śp. Lech Kaczyński reaktywował żydowską sektę B\’nai B\’rith, którą prezydent Ignacy Mościcki kiedyś dawno kazał kategorycznie rozwiązać i jej nigdy nie reaktywować. Poza tym również podpisał Traktat Lisboński, którym teraz straszą nas Niemcy.

…..


http://opinie.newsweek.pl/waszczykowski-rowery-wegetarianie-jak-pis-wzial-polske-na-wlasnosc-,artykuly,376772,1,1,3.html

http://telewizjarepublika.pl/publicysta-quotnewsweekaquot-skonczmy-z-ta-polska-niechze-juz-ta-polska-zdechnie,28105.html

Andrzej Rybak
Może warto przypomnieć pojęcie zdrady stanu, czy zdrady narodowej… I zacząć je stosować w prawie.

Bogdan Trefon
Tacy degeneraci jak ten typ z newsweeka i jemu podobni mają tylko to szczęscie, że nie ma już AK.. Swoją drogą jeżeli nikt nie zareagował na ten jakże haniebny, ohydny, plugawy tekst z góry gazety, to tak gazeta decyzją, na wniosek rady do spraw etyki dziennikarskiej czy kometentnego organu, powinna raz na zawsze zniknąć z polskiego rynku prasowego.. Tyle tylko, że niestety u nas te wszystkie rady i instytucje są niewiele lepsze niż ten niemiecki szmatławiec..

Sławomir Sukiennik
Bogdan Trefon i to jest sprawa dla prokuratora, wolność wypowiedzi jest, ale państwa polskiego nie można szkalować

Waldemar Boczar
Sławomir Sukiennik
Wiadomości › Regionalne › Lublin Obserwuj419
Dziennik Wschodni
wczoraj 16:00
Pisała „brudasy pier…” o uchodźcach. Chce więzienia w zawieszeniu i 800 zł kary

30-latka z Lublina odpowie za nawoływanie do nienawiści. Kobieta publikowała w sieci obraźliwe komentarze pod adresem uchodźców. Teraz chce dobrowolnie poddać się karze – informuje „Dziennik Wschodni”.

Autorką wpisu jest 30-letnia bezrobotna z Lublina, z zawodu pracownik socjalny

„Brudasy pier…. Jeszcze pomocą gardzą. Do gazu” – tak Olga K. skomentowała wpis dotyczący uchodźców z Syrii, zamieszczony na Facebooku. Na komentarz zareagowali przedstawiciele stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita. Zawiadomili prokuraturę. Śledczy szybko ustalili, że autorką wpisu jest 30-letnia bezrobotna z Lublina, z zawodu pracownik socjalny.

Katarzyna Roszkowska
Dawid Karpiuk niech sam „zdechnie”, wszystkim będzie lżej. Pisząc „Ludzie nowej władzy i ich medialni klakierzy zajęli w niej miejsce odpowiednio eksponowane” napisał klakier starej wladzy. Czy takiego pajaca (bo zaden z niego redaktorek czy obywatel tego kraju) można podać do sądu? Warto się zastanowić. Ps. Niech już ten „newsweek” zdechnie razem ze swoim naczelnym na czele (sługusem szkopow).

Halina Mucha
katarzyna roszkowska – tak było by najlepiej . jednk liswiik , wypiurcza , gadające głowy w telewizorach , podobnie jak 80 % mendiów , to słudzy satanistycznego rządu światowego i ich wasali z krajów kolonialnych w tym z Polski . stronki w necie ; wolna polska , polska niepodległa , alex j . prawdziwe informacje , neon 24 , salon 24 , zmiany na ziemi , tv podziemna , niezależna pl , nowy porządek świata , chemtrails , depopulacja

Slawek Maka
Skąd ten Dawidek Karpiuk się wziął, jaki szef Lis Hiena takie i hieny Lisa. Jedno szambo.

Witold Staniszewski
a potem się mówi o nietolerancji polaków dla obcych, a bądź tu tolerancyjny dla karpiuka !

Paweł Szymański
NIEMA TOLERANCJI DLA WROGÓW POLSKI

Rajmund Dlugosch
Ale nikt panu Karpiukowi nie zabrania z tej zdechlej Polski wyjechac do innego pieknego kraju –

Andy Grabek
Rajmund Dlugosch.Niech przyjedzie do Kanady to piekny kraj a ja z kumplami przywitamy go na lotnisku

Andrzej Malwiński
Pani Komorowska kiedyś publicznie w doźie szczerości powiedziała „emigracja to nie tragedia, to też szansa.”

Janusz Purgal
Andrzej Malwiński Jej mąż też był mądry, aż do Bulu.

Piotr Kierzyk
znudził sie ciul ??? przerwaliśmy dziadowi kawkę latte z mlekiem sojowym ??

Piotr Majewski
Widać o jaki „patriotyzm” chodzi Lisowi i opłaconym przez niego „dziennikarzom”, czyli likwidacje Polski na rzecz zaborcy z Niemiec, od którego Lis dostaje pieniądze. Nic nowego, jurgieltnicy znani są Polsce, bojkotować to i biznes na antypolonizmie nie wyjdzie.

Lidia P. Maja
Niesamowite jak osobowosc dopasowana do nazwiska Lis

…..

~radzio :
Całe szczęść że to jest w nesweeku, nigdy tego bym nie przeczytał gdyby ktoś nie udostępnił na Facebooku z odpowiednim komentarzem, że delikatnie mówiąc komuś się styki w mózgu przepaliły. Dobra robota, teraz Newsweeka nie tknę, choć czasem mi się zdarzało. Teraz to poziom TV Trwam dla lewaków.

http://opinie.newsweek.pl/waszczykowski-rowery-wegetarianie-jak-pis-wzial-polske-na-wlasnosc-,artykuly,376772,1.html

Skończmy z tą Polską

Czyli krótka i przygnębiająca historia o tym jak PIS wziął Polskę na własność.

Mam trzydzieści dwa lata. Mieszkam z dziewczyną, z którą nie mam ślubu. Jestem wegetarianinem. Moja dziewczyna jeździ na rowerze. Mój ojciec jest prawosławny, moja matka jest protestantką. Urodziłem się w Warszawie i w dzieciństwie parę razy byłem w cerkwi, w której pięknie śpiewają. Byłem też w kościele ewangelicko-augsburskim, w którym jest miła atmosfera i zdarzają się świetne koncerty. W szkole zamiast religii miałem wolne. Inne dzieci mi zazdrościły.

Nie jem mięsa, bo żal mi zwierząt, które są poddawane potwornej, obrzydliwej przemocy. Zazdroszczę determinacji weganom. Uważam, że obowiązkiem każdego cywilizowanego kraju jest inwestowanie w odnawialne źródła energii. Mam nadzieję, że kiedyś w ogóle nie będziemy zabijać zwierząt. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie ludzi uprzedzonych do innych kultur, nie będzie rasistów, nie będzie szowinizmów. Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie Polski. Chociaż przez chwilę.

O Polskę najłatwiej sobie wytrzeć gębę. Polską można wszystko wytłumaczyć, na Polsce można zbijać kasę, Polskę można doić ile wlezie, na Polsce można sobie urządzić karierkę. Jeśli ktoś jest wystarczająco cwany, może z Polski żyć przez dziesięciolecia i nie narzekać. To, co w polskości najlepsze można z niej wymazać, wielką literaturę przyciąć, wielkie dylematy przeoczyć. Polskość jest wielka tam, gdzie jest trudna. Tam gdzie jest zbyt prosta, zbyt jednoznaczna, jarmarczna, zaściankowa staje się potworkiem, z którym trudno się żyje. Ostatnio żyjemy z nim dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Najlepiej z Polski żyje oczywiście prezes Kaczyński, człowiek trudniący się polskością całe swoje dorosłe życie. Nie podejmę się wyliczenia ile kosztuje Polskę prezes Kaczyński, bo zdaje się, że najbardziej spektakularne momenty kariery prezesa jeszcze przed nami, a za każdy z nich przyjdzie nam słono zapłacić.

Poseł Stanisław Pięta też trochę już z Polski wyciągnął. Czwarta kadencja w Sejmie, a przed objęciem coraz bardziej wątpliwie prestiżowej funkcji polskiego parlamentarzysty, związany ze SKOK-ami. Czyli wiadomo. Parę tygodni temu poseł napisał na Twitterze, że jeśli „funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby”. Jurek Owsiak nie podoba się prawicy od dawna, wytyka mu się, że nie każdą zebraną złotówkę przeznacza na cele charytatywne i tak dalej. Ile by nie przeznaczał i tak bije posła Piętę na głowę, bo na posła Piętę i jego kolegów Polska tylko wydaje, a na Owsiaka nie. Posłance Pawłowicz nie będziemy niczego wyliczać, bo z posłanki jest chociaż jakaś korzyść – mówi na głos to, co bardziej przytomni parlamentarzyści PiS-u zachowują dla siebie.

Swoje, w sferze symbolicznej i nie tylko, kosztuje nas też minister Waszczykowski, twarz wizerunkowej katastrofy rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy znają na pamięć słowa ministra Waszczykowskiego, ale przytoczmy je raz jeszcze, tak są smaczne.

– Poprzedni rząd – tłumaczy minister – realizował (…) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku – nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami.

Tradycyjne polskie wartości to taki straszak. Stosują go ludzie pokroju ministra Waszczykowskiego kiedy nie mają racji. A chcą mieć.

Rzeczywiście to jest wojna kultur, ale tę wojnę wypowiedzieli jedni Polacy drugim Polakom. Nie jacyś tam zagraniczni. Minister Waszczykowski z jego idiotyczną pogardą dla stylu życia milionów Polaków, z jego kompletnym niezrozumieniem współczesnego świata (nie wspominając o kompletnym niezrozumieniu Marxa, ale to inna historia), minister Waszczykowski jest wśród tych, którzy tę wojnę wypowiedzieli.

A jak w końcu Europa się odwróci, jak nas wreszcie prezes Kaczyński, prezydent Duda, premier Szydło, ministrowie Waszczykowski, Macierewicz i Ziobro wypchną poza europejską wspólnotę wartości prosto w ręce Putina, wtedy podniesie się lament, że nas znów zdradzono. Podczas gdy zdradziliśmy się sami. Polska historia hańby jest, niestety, długa i niespecjalnie barwna. Ludzie nowej władzy i ich medialni klakierzy zajęli w niej miejsce odpowiednio eksponowane. Na ich upadek będzie się oczywiście patrzyło ze złośliwą przyjemnością. Tylko szkoda czasu. Może więc niechże już ta Polska zdechnie, będzie nam wszystkim trochę lżej. Będziemy się mogli lepiej zrozumieć – jak ktoś palnie jakąś bzdurę, to palnie, a nie wyrazi troskę o polską rację stanu. Jak ktoś będzie doił podatników, bo się nie potrafi zabrać do innej pracy, to się będzie nazywał cwaniaczkiem, a nie patriotą. To Polską tłumaczą się zwyrodnialcy, którzy biją cudzoziemców na ulicach polskich miast, albo urządzają palenie Żyda na wrocławskim rynku. Z Polską w sercach maszerują ulicami miast szowiniści, faszyści i zadymiarze. Ta Polska nie ma nic wspólnego z Polską jej prawdziwych bohaterów. Może więc czas z tej Polski zrezygnować? Chociaż na chwilę.

~LG :
Piękne poglądy i styl życia! Porównałbym je ze stylem życia młodego (32 l.), silnego mężczyzny, ieszkającego z rodzicami na ich koszt, korzystającego z ich wypracowanego majątku, wracającego do domu o nie normalnych porach, stawiającego wymagania żywieniowe, ubraniowe, nakłanijącego rodzców do swoich pogladow, zabraniajacego im chodzić do kościła, i twierdzącego, rodzina to głupota, a miszkanie trzeba sprzedać i wyjechać do Indii.u Bardzo to twórcze podejście do życia w Polsce i polskości!! Gratuluję odwagi do głoszenia gigantycznej dziecinady i naiwniactwa. Itelektulny parkiet i brak samodzielnego myślenia! Na kształcenie już sa późno, ale na skromność i refleksje jeszcze tak. Pozdrawiam wszystkich czytelników.

~Saurom :
Panie Karpiniuk pogratulować poglądów. Tylko od kiedy je pan ma bo jakoś sobie nie przypominam sobie, żebyś pan tak ostro krytykował PO.

Czyżby się panu pojawiły poglądy gdy dostał pan etacik w szmatławcu Volkslis beochbachtur?

Panie Karpiniuk dlaczego pan tak ostro nie protestowałeś, gdy PO uwaliło ustawę o ochronie praw lokatorów, która miała zapobiec stosowaniu przemocy przez czyścicieli wobec lokatorów. Jakoś dziwne, że wtedy pan Karpiniuk nie protestował. Dlaczego panie Karpiniuk? pan jest młody i może pan nie pamiętać ale to właśnie Kaczyński w swoim czasie powiedział, ze najbardziej szkodzi katolickiej religii ZCHN to Kaczyński skutecznie zneutralizował LPR. Jak pan nie pamiętasz co to było LPR to przypomnę panu, że gdyby ta partia doszła do władzy to wtedy pana jako prawosławnego czekałaby przymusowa rekatolizacja.

Piszesz pan o jakiś zagrożeniach. A jakie to zagrożenia są czy PIS po przejęciu władzy zaczął wsadzać do więzienia polityków opozycji? Nie. Czy ten straszliwy Kaczyński wysłał szwadrony śmierci, żeby mordować polityków opozycji? Nie.

Nie jedyne co zrobiło Kaczyński to uniemożliwił stosowanie liberum veto w postaci Trybunału to właśnie za pewne najbardziej wpienia pana panie Karpiniuk, że Kaczyński zlikwidował upartyjnienie Trybunału przez PO. Pana najbardziej boli to, że w ciągu tych kilku miesięcy Kaczyński zrobił więcej dla umocnienia państwa polskiego.

Panie Karpiniuk niech się pan tak nie boli Kaczyńskiego nie obchodzisz co więcej ten cały wywiad za pewne został zmanipulowany podobnie jak to zrobiono z wywiadem udzielonym Reuteursowi. Panie Karpiniuk nic nie szkodzi, żebyś pan wyjechał na zmywak do Londynu. Tylko jedna prośba panie Karpiniuk jak pan będziesz na zmywaku, jeżeli panu nie uda się dostać pracy to niech pan nie pluje tym swoim jadem na Polskę. Sam pan wybrałeś swój los.

~R do ~młody Polak:
wychodzę z założenia, że twoim marzeniem jest aby nie było Polski? To po co tutaj siedzisz? Wypad do Niemiec tam lewactwo spełni twoje oczekiwania. Płaczesz, że w Polsce chcą narzucić ci swoją wolę! A czym jest mówienie komuś czy ma jeść mięso czy też nie?

A tak na koniec chciałbym ci życzyć abyś został potraktowany kiedyś przez muzułmanów w sposób taki jaki mają w zwyczaju traktować niewiernych (ponieważ wychodzę z założenia, że opowiadasz się rownież za przyjmowaniem uchodźców), a wtedy twój mózg może zacznie logicznie myśleć;)

~Inny :
Czlowieku ale ty masz sprana glowe. Masz brazowy nos ale czy tez chcesz miec brazowa glowe bo wyraznie lisi tylek przypadl tobie do gustu

~JOLABOGU :
ZYLAM WIELE LAT ZA GRANICAMI POLSKI,WIDZILAM FRANCUZOW KTORZY CO CHWILA TLUMACZLI MI SWOJA KULTURE, PODKRESLALI SWOJE OSIAGNIECIA NIEKIEDY PRZYWLASZCZAJAC CUDZE. ,OCZYWISCIE MARII SKLODOWSKIEJI CHOPINA NIE UZNAWALI ZA POLAKOW LECZ SWOICH ZIOMKOW.BYWALAM Z NIMI W KNAJPACH GDZIE MUSIALAM DOSLOWNIE JESC ICH DANIA NIERAZ PASKUDNE WRECZ WSTRETNE.MIALAM WRAZENIE ZE SIE COFNELAM W CZASIE,BYWALAM NA ICH IMPREZACHI JARMARKACH ZAWSZE BYLI DUMNI ZE SWOJEGO POCHODZENIA DZIEDZICTWA. .POTEM ZYCIE WE WLOSZECH JESZCZE BARDZIEJ NACJONALISTYCZNIE NASTAWIENI ,PIELEGNUJACY SWOJA KULTURE ,TRADYCJE I BARDZO Z NIEJ DUMNI .ZAWSZE DAJACY ODCZUC ZE SA LEPSI. WYDAWALI SIE TACY ZASCIANKOWI..KIEDY PRZYJECHALI DO POLSKI BYLI ZACHWYCENI LUDZIMI GOSCINNOSCIA TYLKO NIE ROZUMIELI DLACZEGO TAK WIELU MLODYCH POLAKOW WSTYDZILO SIE SWOJEJ POLSKOSC.I .LUDZIE STARALI SIE UDOWADNIAC ZE SA KIMS INNYM NASLADOWAC ZACHODNIE WZORCE OT TAKA LEWACKA ZASCIANKOWOSC..WSTYDZILAM SIE ZA MOICH RODAKOW I TE CHOLERNA MURZYNSKOSC

~a do ~JOLABOGU:
To przez te Żydy i Szwaby, co próbowały nam to wykorzenić. Wmawiali nam to, nie szanowali naszej kultury, wiecznie podstawiali nam nogi, szykanowali i przeszkadzali. To jest niesamowicie dziwne, bo to akurat narody, które pierwsze powinny pozbyć się swojej tożsamości. Oni nie mają być z czego dumni, tylko się wstydzić, prezentują niski poziom kultury, to są pustynie intelektualne, przy czym oba narody uważają się za nadludzi. Ciekawe, czy to pierwsze wynika z drugiego, czy odrotnie. O Niemcach nie trzeba tłumaczyć, dlaczego, nie tylko za obie wojny światowe, ale oni zawsze byli tacy, to naród prymitywnych grabieżców. Tak samo Żydzi, oni mają zło nawet w nazwie, Izrael to „walczący z Bogiem”.

~a :
Bardzo brzydki tytuł. Wygląda to jak hasło dla czytelników, czyli Żydów z syjonistycznej gazetki, do jakich zaliczany jest Newsweek. Możecie skończyć i wyjechać. Chcecie zmienić kraj, to wyjedźcie. Zmieńcie Polskę na Izrael, ale wyjeżdżając! Granice są otwarte.

~Jastrząb :
Gościu znieważyłeś polskie godło i brzydko piszesz o Polsce i Polakach. Pamiętaj Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego.

~oglądajMaxTV do ~Podravka:
Panie Karpiuk za niszczenie godła jest paragraf, juz do reszty podobijało?

~Światły do ~Normalny Polak:
RDI zgłosiło już sprawę do prokuratury z Art. 137 KK.

…..

http://www.newsweek.pl/dawid-karpiuk,autor,7184,1.html

Dziennikarz, muzyk, współautor istniejącego tylko częściowo a w najlepszym razie od czasu do czasu bloga bajkimiejskie.natemat.pl>. Studiował w Instytucie Kultury Polskiej UW gdzie poznał znaczenie niektórych trudnych słów by potem do perfekcji doprowadzić ich odmianę przez przypadki, liczby i niektore rodzaje. Jak każdy dziennikarz wciąż ma przed sobą powieść na miarę Dostojewskiego albo chociaż Jima Thompsona. Wielbiciel kina, nie tylko wielkiego, ale też, lub nawet przede wszystkim, zupełnie marnego. Człowiek o umysłowości skromnej oraz przewidywalnej, fan prawicowej publicystyki i jej wybitnych przedstawicieli. Niestrudzony badacz ślepych zaułków ewolucji, odkrywca i niezmordowany kronikarz przypadków pewnego starożytnego potwora z rodziny psowatych – Misi the dogg, po łacinie znanej jako il Mastodonti albo w skrócie Snoop Lion.

~lemi :
…i jestem bohaterem książki „Lemingi. Młodzi, Wykształceni I z Wielkich Ośrodków‎” 🙂

~żal.pl :
CYTAT: „Nie jem mięsa, bo żal mi zwierząt, które są poddawane potwornej, obrzydliwej przemocy. (…) Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie ludzi uprzedzonych do innych kultur, nie będzie rasistów, nie będzie szowinizmów.” I DLATEGO UWAŻAM, ŻE MUZUŁMANIE MAJĄ PRAWO MORDOWAĆ ZWIERZĘTA NA MIĘSO „halal”, A SZOWINISTOM NIC DO TEGO… typowe lewackie brednie, sprzeczne same z sobą…

~Antyfan :
Po pierwsze nie pomyślałeś, że rośliny też mogą cierpieć? Po drugie Europa, dzięki ekologii i socjalizmowi przestaje istnieć, to wyjście wcześniej jest chyba na korzyść, analogicznie jak zabranie kasy z upadającego banku? Po trzecie nie czepiaj się szefa swojego, bo wywali Cię z roboty?

~wyborca Kaczyńskiego :
Gratuluję tekstu i pracy w dziale „Kultura”. Identyczny tekst napisał kiedyś Donald Tusk, będąc w podobnym wieku (Znak 1987 „Polskość to nienormalność)… zatem przed Panem podobna kariera… ciężka antypisowska praca, ale potem godziwa pensja i stołek „autorytetu”:) Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów w szerzeniu głupoty w Polsce:)

~karol :
Panie redaktorze – pan ma 32 lata? Z tego artykułu wyłania się obraz zagubionego gimnazjalisty z trądzikiem, który dla dodania sobie odwagi pompuje na początku artykułu kim to nie jest i jakie „ogromne” doświadczenia życiowe już nabrał. Szkoda tylko ze nikt, nigdy nie nauczył Pana miłości do Ojczyzny. Tą pustką zieje… i to widać…

…..

Tu na koniec coś z tej samej beczki:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/znany-rezyser-polska-flaga-niczym-nie-rozni-sie-od-flagi-ze-swastyka

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rozbite-godlo-rp-z-okladki-newsweeka-w-prokuraturze


Fragment Okładki. Fot. Newsweek Polska

Rozbite Godło RP z okładki Newsweeka w prokuraturze

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 09 stycznia 2016 o godz. 22:10:13

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. okładki tygodnika „Newsweek Polska”, na której zamieszczono zdjęcie rozbitego godła państwowego.

Dodatkowo fotografia została również użyta jako ilustracja artykułu pt. „Skończmy z tą Polską”, który opublikowano w wydaniu internetowym tygodnika Tomasza Lisa.

Zdaniem Reduty, redakcja „Newsweeka” dopuściła się przestępstwa opisanego w artykule 137 Kodeksu karnego, tj. zniszczenia lub uszkodzenia, względnie znieważenia godła Rzeczpospolitej Polskiej. Zdaniem prezesa Fundacji Macieja Świrskiego, lekceważenie symboli państwowych wykracza daleko poza dopuszczalne środki artystycznego wyrazu. Jak twierdzi, w celu wykonania fotografii dziennikarze Newsweeka musieli kupić tarczę herbową z herbem polskim i rozbić ją „jakimś ciężkim narzędziem, żeby się rozprysnęło na kawałki i sfotografować to”. Świrski podkreśla, że nie jest to pierwsza tego rodzaju akcja ze strony redakcji Newsweeka.

RIRM / Kresy.pl

Dajaman:09.01.2016 23:10
Jak napisałem o tym na GW to mnie sukinkoty tak zminusowali… a dobrze mówiłem, czy czasem to nie podchodzi pod KK?? No to sie zacznie.

UPAdlina:10.01.2016 10:14
jeżeli wejdziesz do knajpy-mordowni pełnej zapijaczonej żulii i powiesz im, że alkohol w nadmiarze jest szkodliwy, to też cię „zminusują”!! Nie dziw się więc, że na GW tak cię potraktowali. Spodziewałeś się czegos innego?

27 thoughts on “250 Publicysta „Newsweeka”: „niechże już ta Polska zdechnie”,.. czyli skończmy i z tą upadającą przeciw-polską geobbelsowsko-banderowską szczekaczką!!!

 1. http://wiadomosci.onet.pl/opinie/polska-znow-znaczy-obciach-w-europejskiej-polityce/q4fsnr

  „Polska” znów znaczy „obciach” w europejskiej polityce

  Dwa i pół miesiąca zajęło Polsce zmienienie się z unijnego prymusa w czarną owcę. Powrót na dawne miejsce, o ile jeszcze w ogóle możliwy, zajmie bez porównania więcej czasu.

  „Wasal Niemiec”, „Sługus Berlina”, „Niemiecki lizus”, „Dojna krowa”, „Unijny sługus”. O kogo chodzi? Otóż o Polskę na arenie europejskiej w minionych ośmiu latach. To reakcja pewnej grupy osób – umyślnie nie piszę: prawicowych czy lewicowych, sympatyzujących z obozem władzy czy względem niego krytycznych – na decyzję Komisji Europejskiej o wszczęciu wobec Polski I etapu procedury kontroli praworządności (sytuacja jest precedensem na skalę całej Wspólnoty). Na tym jednak nie koniec. Dobra, żeby nie napisać świetna, prasa, jaką cieszyliśmy się ostatnimi laty na świecie to – a jakże – efekt „uległej polityki zagranicznej”. Liczne eksponowane stanowiska w unijnych strukturach – „wynagrodzenie za wykonywanie niemieckich poleceń”. Wzmocnienie pozycji Polski w ramach UE – polityka na klęczkach wobec Berlina. Taką wyliczankę moglibyśmy ciągnąć w nieskończoność.

  A tego rodzaju opinii można przeczytać w internecie zaskakująco dużo. Rodzi się zasadne pytanie: to wynik własnej oceny sytuacji tych ludzi, efekt tzw. syndromu oblężonej twierdzy (czyli: krytykują nas, więc jeszcze bardziej zwieramy szeregi i odpowiadamy taką samą krytyką) czy może pokłosie politycznego przywiązania do obozu rządzącego i głoszonej przez niego narracji?

  Nie od dziś wiadomo, że PiS jest partią, która uwielbia być atakowana. Najlepiej zewsząd i przez wszystkich. Im silniejsze i bardziej zmasowane ataki, tym lepiej. Dlaczego? Bo kiedy trzeba toczyć z kimś wojnę jest się zwolnionym ze skutecznego rządzenia i/lub poddawania się weryfikacji ze strony wyborców. Było tak dekadę temu, gdy partia Jarosława Kaczyńskiego sprawowała władzę po raz pierwszy, było tak przez osiem lat, gdy była w opozycji, jest tak również teraz, gdy znowu rządzi.

  Bo PiS to ugrupowanie wiecznych buntowników. Niestety, najczęściej buntowników bez powodu. Nawet mając w Polsce władzę absolutną, partia Kaczyńskiego robi wszystko, żeby być w opozycji, znaleźć wroga czyhającego na nasz kraj i skierować w jego stronę lęki, resentymenty i nienawiść swoich najradykalniejszych wyborców. Skoro w kraju nie ma nikogo, kto do takiej roli by pasował – nawet antykomunistyczna i antyokrągłostołowa krucjata nie spełniają tej funkcji; Trybunał Konstytucyjny też nie do końca sprawdził się w tej roli, bo jego obrońców było znacznie więcej niż przeciwników – PiS znalazło antagonistę za granicą, w postaci Unii Europejskiej i jej kluczowych polityków. Być może tempo, styl i kształt wdrażanych przez partię rządzącą reform – przecież PiS doskonale wiedziało, że część z nich błyskawicznie ściągnie na nas wzrok unijnych instytucji – były właśnie na to obliczone?

  I tak dochodzimy do sytuacji, w której Martin Schulz, Frans Timmermans czy Guenther Oettinger pełnią dziś w narracji PiS dokładnie tę samą rolę, co Donald Tusk, Radosław Sikorski czy Ewa Kopacz w minionych ośmiu latach. A że Schulz i Oettinger są Niemcami? Zbytnia łaskawość losu, która pozwala uruchomić, wydawałoby się dawno zapomnianą i przepracowaną, wojenną retorykę. Jej najlepszymi przykładami są słowa szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka do Martina Schulza o niemieckiej rzezi Woli czy opublikowany niedawno list ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry do Oettingera, w którym polski polityk jako argumentu używa faktu, że jego dziadek walczył z nazistami w czasie II wojny światowej (sic!).

  Nikt nie każe zapominać o naszym dziedzictwie, historii i tradycji czy drżeć po każdym słowie niemieckich polityków, którzy w swojej krytyce wydarzeń w Polsce niejednokrotnie mylili się (np. Oettinger nie orientujący się, który ze zwalnianych z mediów publicznych dziennikarzy jest dyrektorem programowym TVP) lub zapędzali stanowczo za daleko (np. Schulz mówiący o putinizacji przez Polskę europejskiej polityki). Nie o to tutaj chodzi. Oczywiście, możemy Niemcom jeszcze przez czterdzieści pokoleń wypominać rzeź Woli, okupację Polski i zniszczenie Warszawy. Możemy oceniać żyjących współcześnie Niemców przez pryzmat nazistowskich działań w czasie II wojny światowej, kompletnie ignorując przy tym, że 99,9 proc. nazistów-ciemiężycieli już nie żyje. Wreszcie możemy dalej trwać w przekonaniu, że Niemcy nie mają prawa (historycznego, moralnego, politycznego – niepotrzebne skreślić) pouczać i krytykować nas w kwestii demokracji czy rządów prawa. Tak, możemy to wszystko robić, aż nam się to zwyczajnie nie znudzi. Tylko po co?

  Dzisiejszy świat to nie świat z września ’39 roku, a dzisiejsza Polska to nie II RP. Rzeczywistość pognała do przodu i zamiast na własne życzenie stać w miejscu warto nadrobić dystans, jaki do niej tracimy. Możemy budować pozycję i wizerunek Polski na arenie międzynarodowej jako państwa nowoczesnego, stale się rozwijającego i wiarygodnego dla zagranicznych partnerów. Jest też jednak druga możliwość: możemy być czarną owcą Unii, która zamiast rozmawiać – krzyczy, zamiast współpracować – obraża się, zamiast odgrywać we Wspólnocie rolę na miarę swojego potencjału – gnije gdzieś na peryferiach, omijana przez wszystkich i wytykana przez nich palcami.

  Opcja nr 2 brzmi znajomo, prawda? Déjà vu w rozmiarze 3XL. Ktoś zechce wziąć obóz rządzący w obronę i powie: może jest ciężej, ale jest godniej, Polska wreszcie wstaje z kolan i mówi silnym głosem o tym, co dla niej ważne. Wreszcie jesteśmy suwerenni i niezależni – doda drugi. Bronimy polskiego interesu narodowego – rzuci ktoś inny.

  O nie, interesu narodowego proszę w tę polityczną groteskę nie mieszać. Proszę nim sobie gęby nie wycierać. Nie robić z niego wymówki dla prowadzenia tak polityki krajowej, jak i zagranicznej w wadze lekkopółśmiesznej. Zdegradowaliśmy się w Unii do roli krnąbrnego i niesfornego uczniaka, który zostawiony na chwilę sam w klasie niemal puścił ją z dymem, a teraz oberwał za to linijką po łapach. Jeśli według kogokolwiek taka postawa ma coś wspólnego z interesem narodowym Polski, gratuluję wyobraźni i współczuję rozeznania w polityce.

  Realizowanie tego, co dla Polski dobre nigdy nie oznaczało wdawania się w polityczne awantury i pyskówki. Bycie stanowczym i konsekwentnym nigdy nie było równoznaczne z ignorowaniem obowiązków, wynikających z międzynarodowych umów i sojuszy. Z kolei bycie suwerennym nigdy nie sprowadzało się do robienia tego, co się komu żywnie podoba i nie zważania na konsekwencje. Skuteczny polityk mierzy zamiary według sił, polityk-megaloman – siły na zamiary. Warto o tym pamiętać, zanim jeszcze raz rzuci się, że wreszcie wstajemy z kolan i pokazujemy Unii swoją siłę.

  – Nie liczcie Państwo, że będziemy prowadzić politykę zagraniczną na kolanach – odgraża się w swoich kolejnych wystąpieniach i orędziach premier Beata Szydło. Nie, pani premier, nie liczymy na to. Liczymy na prowadzenie polskiej polityki zagranicznej odpowiedzialnie, skutecznie i z klasą. Bo, cytując ministra Kosiniaka-Kamysza, dobre imię Polski nie jest tożsame z dobrym imieniem PiS-u.

  ~xx : autor tego marnego i pelnego kompleksow artykulu jest po prostu zalosnym, niedowartosciowanym prowincjuszem szukajacym akceptacji u ‚europejczykow’. I to jest jego problem. Glab bez matury sprawujacy funkcje przewodniczacego PE niejaki szulc robi dla tego rozplaszczonego przed nim na podlodze dziennikarza za autorytet. Wbij sobie dziennikarzyno do lba, ze ta twoja europa traktuje nas protekcjonalnie – za tuska dawala cukierki teraz pochrzakuje bo nas ustawic. dziennikarzyna jest niedojrzaly i brak mu pewnosci siebie, moze z czasem sie ogarnie…. poki co cierpi na syndrom prymusa…. Polska nie ma sie ogladac na to co pisza o niej w gazetach, ma prowadzic skuteczna polityke i osiagac cele.

  ~Niki : Obciachem jest ten arykuł. Obciach dziennikarstwa. Panie redaktorku myślisz, że Polacy połkną wszystko? Obciach jest na zachodzie, gdzie nie ma wolności słowa i poprawność polityczna zamyka ludziom usta. Historia kołem się toczy, w Polsce od wieków ceniono wolność i tolerancję, dlatego Żydzi kidyś z całej Europy uciekli do Polski. Wstyd , co się dzieje w Niemczech. Do obywateli rząd strzela z armatek wodnych, a islamistom pozwala na sikanie na katedrę i rzucanie petard w tłum katolików. Polacy to dumny i zdroworozsądkowy naród.

  ~olek do ~max: Ludzie, czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego niby jesteśmy tacy be? Moją prośbę kieruję do zwolenników gender, małżeństw homoseksualnych i przyjęcia imigrantów. Może pod waszym wpływem zmienię zdanie ; być może to ja nie mam racji. Poproszę o wytłumaczenie mi czym uchodźcy wzbogacą moje życie, dlaczego powinienem ze zrozumieniem odnosić się do rabunków i gwałtów na naszych obywatelach? Dlaczego nie mogę liczyć na swój rząd a Bruksela mi mówi co mam jeść i jak przyrządzać. Jestem prostym człowiekiem i być może moją opinię kszałtują internetowe hejterskie wpisy; wobec tego będę wdzięczny za choć jeden artykuł edukujący społecznie w sprawie nurtującej pewnie nie tylko mnie. I proszę wyjaśnić dlaczego te czarne hordy buszują w Schengen nie mając dokumentów a ja nie mogę pojechać do Ameryki z samym paszportem? Być może nie zauważyłem, że wszystko to co się dzieje jest dla mojego dobra i niewdzięczny tylko umiem się buntować. Dotąd jednak nie przeczytałem ani nie usłyszałem zadowalających mnie objaśnień tego, co się teraz tutaj wyprawia. Nigdy też nie byłem zwolennikiem prawicy, ale jak widzę to i owo może zmienię zdanie.

  Dymitr Ogonowski : Tuskomatoły prowadziły politykę dla swoich osobistych interesów, by taki donuś czy buzek mieli stołki. A co polski interes narodowy z tym ma wspólnego? Rzeczywiście w interesie narodowym są, zarówno cele ekonomiczne, jak i etniczno-geopolityczne. Przy niejednoznaczności UE w jakimś stopniu sprzyja pierwszemu celowi (ale PiS przecież z UE nie występuje), natomiast z pewnością szkodzi drugiemu. UE umożliwia Niemcom osadnictwo na naszych Ziemiach Odzyskanych. Teoretycznie otwiera nam perspektywy na Wileńszczyźnie. Ale ile ziemi wykupili Polacy na WIleńszczyźnie, a ile Niemcy na naszych Ziemiach Odzyskanych?

  Polubienie

  • ~erty 3 godziny i 21 minut temu
   Na zdjęciu wyraźnie widać że Szydło pozdrawia starym gestem niemieckim, tylko czy mówi przy tym Hail Hitler czy witaj Jarek.

   ~Nicola 34 minut temu
   Gdybyś sobie trollu zadał nieco fatygi i obejrzał debetę, tobyś wiedział, że nie hajlowała, tylko machała ręką. Zdjęcie specjalnie jest tendencyjne, chcą z niej zrobić hitlera, podczas gdy merkel…

   ~jerzy 1 godzinę i 27 minut temu
   Pani Beato co oznacza ten gest na zdjęciu powyżej !!!źle mi się to kojarzy!!!! Czy jest to pozdrowienie dla Niemców????

   ~hlast 1 godzinę i 4 minuty temu
   Jerzy…a ty kojarzysz mi sie ze Stalinem który całował sie z Hitlerem.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Debata-w-Parlamencie-Europejskim-Jakub-Majmurek-czy-Polska-ma-pomysl-na-siebie-w-swiecie,wid,18113456,wiadomosc.html?ticaid=116554

   akt. 20.01.2016, 08:41

   Debata w Parlamencie Europejskim. Jakub Majmurek: czy Polska ma pomysł na siebie w świecie?

   O ile polityka międzynarodowa PO wydawała się czasami być przesadnie sparaliżowana przez zasadę „mierz zamiar podług sił”, to w polityce PiS zbyt wiele jest niebezpiecznego myślenia życzeniowego i brania własnych przekonań za rzeczywistość. Pierwszy bolesny test przyszedł wraz z decyzją KE ze środy oraz wczorajszą debatą w Parlamencie Europejskim. Możemy się niestety spodziewać, że po nim przyjdą kolejne – pisze Jakub Majmurek dla Wirtualnej Polski.

   19 stycznia w Parlamencie Europejskim miała miejsce debata na temat sytuacji w Polsce. Tydzień wcześniej, 13 stycznia Komisja Europejska rozpoczęła procedurę kontrolującą respektowanie przez nasz kraj zasad państwa prawa, co w najgorszym wypadku może skończyć się zawieszeniem prawa głosu Polski w Radzie Unii Europejskiej – najważniejszej instytucji międzyrządowej we Wspólnocie. Wszystkie światowe media – od lewicowego „Guardiana”, przez centrowego „New York Timesa”, po z pewnością nie sympatyzujący z lewicą „The Economist” – donoszą o niepokojącym zwrocie Polski ku autorytaryzmowi, odwrocie od demokracji i normatywnego porządku składającego się na to, co w skrócie nazywamy „Zachodem”. Władze reagują na to wszystko wezwaniami do wewnętrznej mobilizacji i zarzutami „obcej ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski”. Sympatyzujące z rządzącą partią tygodniki opinii przedstawiają na swoich okładkach europejskich polityków w hitlerowskich mundurach.
   (…)

   ~sceptyk 1 godzinę i 58 minut temu
   Czy Polska ma pomysł na na siebie w Świecie ? Sądzę, że ma i nie bedzie to państwo-przybudówka Islamu, jak wiele już państw w Europie. Polska wydała Wielkiego Polaka – PAPIEŻA, Jana Pawła II i jest jednym z niewielu Państw w Unii w pełni Katolickim. A że UNIA stała się lewacka i antykatolicka, tym gorzej dla Unii. Jej rozpad jest już bliski. To twór bez kręgosłupa o fałszywych zasadach moralnych, skazany na zagładę. I oby to nastąpiło jak najwcześniej. Bo szkód które niesie pod dotychczasowym przweodnictwem Niemiec, nie da się szybko naprawić.

   ~saperek25 1 godzinę i 13 minut temu
   Do autora artykułu. Kubeł zimnej wody na łeb żeby otrzeźwieć i nie pisać takich bzdur. Oglądałem wczorajszą debatę PE i żadnej izolacji nie może być mowy. Okazuje się ,że mamy wielu przyjaciół w unii

   ~Blanka 1 godzinę i 13 minut temu
   Zastanawiam się, czy będąc człowiekiem wykształconym można tak wszystko opacznie rozumieć. Chociaż z drugiej strony skoro pan Majmurek ma za to płacone, to wykształcenie może służyć do umiejętnego przekręcania faktów i tworzenia „wysublimowanych” epitetów w rodzaju „Pani Dulska z papieską kremówką”. Co pan powie na np. ” różowa gwiazda dziennikarstwa”?

   ~Isru 1 godzinę i 3 minuty temu
   Pan Majmurek urwał się z choinki? Jego ocena sytuacji jest nieprawdziwa. Polska antyniemiecka POdkreślana jest w retoryce opozycji, która wciąż zarzuca obozowi rządzącemu taką właśnie retorykę co jest nieprawdą. Nieprawdziwa i histerycznie opisana sytuacja przedostała się do KE z ramienia partii PO i Nowoczesnej grającej przecież w obozie liberalno-lewicowym. Niestety ten fatalny układ jest żywcem przeniesiony z obozu obecnej polskiej opozycji, który gra w tej samej lidze. Jednym słowem liberałowie i socjaliści europejscy wspierają najwyraźniej naszych POprzedników ponieważ to ta sama branża partyjna.

   ~e4 1 godzinę i 25 minut temu
   Polska wreszcie wstaje z kolan

   ~zielona wyspa 1 godzinę i 33 minut temu
   Teraz można było zobaczyć kto zasiada w PE i czym się zajmują , ta instytucja to wielka kompromitacja i dlatego nie dziwię się że UE stoi na skraju rozpadu , niech już zajmują się lepiej krzywizną banana niż mieszać się w suwerenne państwa .

   ~ja 1 godzinę i 31 minut temu
   najlepiej jakby takie kraje jak PL, Czechy czy Wegry wyszly z tego Eurokolchozu i niech zachod sobie sam radzi ze sprowadzonymi przez siebie arabami. wiele pozytku dla nas z tej unii nie bedzie , zwlaszcza ze gospodarki krajow zachodnich niedlugo zostana pociagniete na dno przez te tysiace mlodych pasozytow- nawet budzet Niemiec nie wytrzyma jak mu przyjdzie utrzymac dodatkowy milion niepracujacych.

   ~Polak z Dolnego Śląska bezpartyjny 1 godzinę i 21 minut temu
   Powiem jedno wczoraj kE sie ośmieszyła, bełkot, bełkot brak konkretow.Ale najważniejsze trzeba zapamiętać kto zdradził Polskę , donosił nieprawdę do KE i to są zdrajcy.A wiadomo co sie robi z takimi, trzeba zapamiętać nazwiska i historia oceni tych zdrajców a może i nasze prawo. Gdzie godność Polaka i patriotyzm.Holandia, Belgia czy też kochani Niemcy oceniają moj kraj,moją ojczyznę.Przecierz to popaprańcy, tchórze. My Polacy jesteśmy dumni, wyciągnijmy zdrajców na ulice niech wszyscy ich zobaczą.Już raz sobie Polacy sprowadzili krzyżaków aby im pomogli teraz znowu zdrajcy chcą to powtórzyć. Za to jest tylko jeden wyrok.

   ~spokojnie 1 godzinę i 21 minut temu
   państwa zachodnie liczą się tylko z tymi, którzy wiedzą czego chcą i twardo bronią swojej racji ponieważ wiedzą, że lizus w każdej chwili może zdradzić. Wiem to od ludzi mieszkających po za granicami Polski.

   ~babcia 1 godzinę i 21 minut temu
   Wystapienie pani Beaty Szydło było wspaniałe, ogladałam w całości, żeby wyrobić sobie własną opinię, jestem całym sercem za Polskim Rządem, z taką Premier damy radę.

   ~patriota 1 godzinę i 4 minuty temu
   Następny niby bezstronny dziennikarzyna , który sra w swoje gniazdo. Oglądałem debatę w Strasburgu i jeśli zależało by to ode mnie , to zrobił bym referendum w Polsce , czy chcemy być w UE. Jak można być w jakiejś organizacji gdzie dwa państwa trzęsą całą Unią (Niemcy, Francja) i rozkazują ci kiedy masz klaskać a kiedy nie. Z tego co wiem to do UE należy 28 państw członkowskich.

   ~opo 1 godzinę i 13 minut temu
   Jakub Majmurek: czy Polska ma pomysł na siebie w świecie? odpowiem panu: tak mamy pomysł na pewno lepszy niż być montownią europy przy zarobkach jak w Bangladeszu

   ~PLOTUS 1 godzinę i 31 minut temu
   IZOLOWANIE POLSKI OD RÓŻNEGO POKROJU JAKUBÓW OSRAJMURKÓW JEST WSKAZANE. MY POLACY NIE CHCEMY, BY SZECHTEROWCY PRZENIKALI DO WP I MIELI WPŁYW A SPOŁECZEŃSTWO. A JAK SIĘ NIE PODOBA, TO OJSZCZYMURKI DO HAJFY!

   ~Kołodziej. 1 godzinę i 4 minuty temu
   Majmurek to facet z niemodną i niechlujną brodą, cyniczny i bezkrytyczny sympatyk np. Grossa, który z kolei twierdzi, że Polacy podczas 2 wojny światowej zabili więcej Żydów niż Niemców. To takie dziwne towarzystwo zdeklarowanych przeciwników Polski. Za rewolucji bolszewickiej byłby zapewne bliskim poplecznikiem Lenina, jak Trocki czy Zinowiew, Bucharin i inni postępowi myśliciele „rosyjscy”. Dzis jest lewakiem popierającym wszystko, byleby było antypolskie, np. sprowadzenie do Polski muzułmańskich migrantów, barszczu Sosnowskiego, Krzyżaków itd. Na razie nie jest niebezpieczny, ale ten człowiek bardzo źle nam życzy.

   ~jurek 1 godzinę i 21 minut temu
   Czeski europoseł, który bronił Polski w PE, zasypany wiadomościami od Polaków: „Dziękujemy!” A my mamy skodowanych konfidentów Polski!!!

   ~Bayl 1 godzinę i 25 minut temu
   A ja życzę p. Szydło jak najlepiej. Żeby Polska była Polską. Czemu nie ma debaty nad Niemcami którzy rozwalają UE.

   ~septym 1 godzinę i 34 minut temu
   Ten artykuł można skomentować jednym zdaniem. Kundle szczekają, a karawana jedzie dalej. Żałosne, oderwane od rzeczywistości i faktów fantasmagorie resortowego pismaka spod znaku Nowoczesnej i PO.

   ~Andrzej Legionowski 1 godzinę i 3 minuty temu
   majmurek spie.dalaj z Polski zdrajco. Rozumiem dlaczego były rozbiory bo takie obszczymurki sr.ły na Rzeczpospolitą. Ku.wa to był donos na swoją ojczyznę !!!!!! ch.j z eu. NIE ma słów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Debata-w-Parlamencie-Europejskim-Rosyjska-prasa-Beata-Szydlo-stanela-w-obronie-Polski,wid,18114453,wiadomosc.html

   akt. 20.01.2016, 11:05

   Debata w Parlamencie Europejskim. Rosyjska prasa: Beata Szydło stanęła w obronie Polski

   • Światowe media komentują wizytę polskiej premier w Strasburgu
   • „Wzgliad” cytuje Szydło: „Polska nie zasługuje na to, żeby oceniano ją w KE”
   • „La Libre Belgique”: „Za grzecznymi wyjaśnieniami, twarda linia”
   • „Le Soir” o Szydło: „nieugięta żelazna dama”
   • Hiszpańska prasa ostrzega polski rząd przed autorytaryzmem
   • Publikację serii artykułów o Polsce rozpoczyna hiszpański „El Pais”
   (…)

   ~kiks 31 minut temu
   Jest takie niemieckie przysłowie które można zastosować do samych niemców: „Die Hunde die bellen baisen nicht!” – Pies który szczeka nie gryzie! Szczekajcie i ujadajcie sobie interesowni, ego-hipokryci – tak trzymać Pani Premier!

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-sukces-premier-w-PE-opozycja-poparcie-tylko-od-eurosceptykow,wid,18113300,wiadomosc.html

   akt. 20.01.2016, 05:15

   PiS: sukces premier w PE; opozycja: poparcie tylko od eurosceptyków

   • Premier Szydło świetnie wypadła podczas debaty na temat Polski – przekonuje PiS
   • PO, SLD oraz Nowoczesna wytykają szefowej rządu brak konkretów
   • Opozycja wskazuje, że wystąpienie podobało się tylko eurosceptykom
   (…)

   ~Darius 43 minut temu
   Komentarze negatywne to oczywiście PO PSL i nowoczesna targowica. Czyli zeszmacona elita polskich zdrajców. Jesteście żałośni…Miało wyjść Szydło z worka więc wyszło sami tego chcieliście… Osobiście jestem dumny z P. Beaty wcześniej byłem negatywnie nastawiony do Pis-u i do niej. Jednak po tych zmianach jakie wprowadził rząd i po takich atakach na Polskę cieszy mnie fakt że wybory wygrało PIS

   ~m-q 41 minut temu
   mądra,opanowana,konkretna …a tych pożal się boże publicystów radzę nie czytać….skończą im się pieniądze…to pójdą w kamasze bo z czegoś trzeba żyć…

   ~oj wstyd wirtualana 34 minut temu
   Media Wirtualnej Polski nie są Polskie , oszukują dodając plusy albo minusy popierające lewaków . Było kilka w sekunach kilkadziesiąt .

   ~ukta 36 minut temu
   Wszyscy przeciwnicy byliby zadowoleni gdyby p. Szydło wypadło blado. Kogo w takim razie reprezentują, bo chyba nie Polskę. Śledzę media również publiczne i nie zauważyłam braku pluralizmu, a wręcz odwrotnie.

   ~teqiero 39 minut temu
   Może w końcu dotarło to lewaków w Brukseli ,że Polska nie ma już ochoty robić w nieskończoność za parobka w UE

   ~ssak 38 minut temu
   Brawo Beata. Wyrośl nam wczoraj mąż stanu .wypowiedzi BS były bezbłędne wyważone popierajace uNIE bez zarzutu. Natomoiast oponeci to lewactwo z partii zielonych dziwnie znerwicowane i wściekle głownie para niemiecka .Na dokładkę mieli czelność wystąpić anty polsko promując Ruch Autonomii Sląska piata kolumnę rewanżystów w Polsce. Precz z targowica KODe i ich sojusznikami. dla tych mimlosnikow demokracji jest ona wtedy gdy na 15 członków Trybunału 14 jest z byłej partii rządzącej

   Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dziennikarz-tv-republika-granice-jaltanskie-sa-w-interesie-polski-video

  Dziennikarz TV Republika: Granice jałtańskie są w interesie Polski [+VIDEO]
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Piątek, 15 stycznia 2016 o godz. 10:10:56

  W debacie z Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego dziennikarz Telewizji Republika Antoni Trzmiel argumentował swoje stanowisko stwierdzeniem, że jałtański układ granic w Europie leży w interesie Polski. Przypuścił on również, że Przemyśl może się stać miastem ukraińskim.

  „Przeciwstawianie się interesom rosyjskim na każdym polu w Europie Wschodniej to nie jest definicja polskich interesów. Mamy realizować swoje interesy, a nie realizować na każdym kroku przeciwstawianie interesom rosyjskim” – powiedział prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

  „Układ granic w Europie pojałtańskiej nie jest w interesie Polski?” – pytał retorycznie Antoni Trzmiel z Telewizji Republika. „Bo jeżeli podważa się tak łatwo granice Ukrainy, to za chwilę może okazać się, że Przemyśl jest zachodnioukraińskim miastem” – dodał Trzmiel.

  YouTube.com / Kresy.pl

  Jack1965:15.01.2016 11:18
  Jednym słowem zwyrodnialec stalin zrobił nam niesamowitą przysługę! Dzięki niemu i temu drugiemu pajacowi mamy po prostu lepiej !może jakiś pomnik wdzięczności? Panie Trzmiel ?!

  wlkp:15.01.2016 12:06
  Jałtańskie granice są – lepsze, gorsze – można debatować – ale są. Bez wojny innych nie będzie – i z tego sobie trzeba zdawać sprawę. Chcemy innych granic – musimy być gotowi na wojnę – którą niestety możemy też przegrać…

  Beresteczko1651:15.01.2016 12:18
  I dlatego musimy robić wszystko, żeby ją wygrać a nie rozkładać nogi przed obcymi, w nadziei, że w razie czego obronią swoją dziwkę. Dziwki jak wiadomo bywają przydatne ale nie cieszą zbyt wielkim szacunkiem i kiedy robią się zbyt drogie w utrzymaniu w każdej chwili można je zastąpić tańszymi.

  Patriota:15.01.2016 14:19
  trzmiel to skretyniały idiota. Jego słowa o Przemyślu zostaną odpowiednio zinterpretowane przez roszczeniową, badnerowską dzicz, która od dawna twierdzi, że to miasto należy do nich. Teraz wyrwą tą wypowiedź z kontekstu, powiedzą, iż nawet Lachy potwierdzają przynależność miasta do upainy i dopiero zaczną propagandową ofensywę. NIGDY ŻADEN POLAK NIE POWINIEN NAWET WSPOMINAĆ O JAKICHKOLWIEK USTĘPSTWACH TERYTORIALNYCH WOBEC UPAINY !!! Taka jednostka dostarcza banderowskiemu motłochowi jedynie argumentów, iż cokolwiek na terenie naszego kraju należy do nich. Proporcje są wręcz odwrotne, gdyż upaińskie chamstwo NIGDY nie posiadało własnej państwowości i Rzeczpospolitej należą się tereny po Kamieniec Podolski. Błędem jest to, że Polska się o swoje nie upomina…

  tagore:15.01.2016 15:03
  Rozmowa całkiem rozsądna ,a uwaga Trzmiela powinna być raczej rozumiana jako możliwe roszczenie po destabilizacji Ukrainy. Z tego punktu widzenia skąpe dozbrajanie Ukrainy przez USA wydaje się całkiem rozsądne. Jeśli oligarchowie Ukrainy dogadają się z Putinem ,Rząd Ukrainy będzie potrzebował nowego wroga. tagore

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-polacy-na-czele-sondazu-sympatii

  Ukraina: Polacy na czele sondażu sympatii
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Piątek, 15 stycznia 2016 o godz. 12:12:49

  Jak wskazują wyniki sondażu opublikowanego przez kijowską grupę socjologiczną Rejtynh, Polska stała się krajem, do którego Ukraińcy odnoszą się z największą sympatią – donosi „Polskie Radio”. Na ostatnim miejscu uplasowała się Rosja.

  58 proc. ukraińskich respondentów żywi wobec Polski ciepłe odczucia. 13 proc. traktuje ją „bardzo ciepło”, a 45 proc. „ciepło”. Neutralny stosunek wobec Polski ma 35 proc. badanych, „chłodny” i „bardzo chłodny” – odpowiednio 4 i 1 proc. uczestników sondażu. 3 procent nie potrafiło się określić.

  Drugie miejsce w rankingu sympatii Ukraińców zajęła Białoruś. Ciepły stosunek wobec tego kraju zadeklarowało ogółem 53 proc. badanych, neutralny 40 proc., a chłodny 5 proc.

  Kolejne miejsca zajęły: Unia Europejska, Gruzja, Litwa, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone i Mołdawia. Ostatnie miejsce przypadło Rosji. Pozytywny stosunek wobec tego kraju wyraziło 16 proc. respondentów, neutralny – 21 proc., a chłodny 59 proc.

  Na pytanie o stosunek do wymienionych krajów odpowiedzieli także mieszkańcy kontrolowanych przez Ukrainę terenów Donbasu. Pierwsza trójka Białoruś, Rosja, Gruzja. Polsce przypadło czwarte miejsce. Listę zamykają Stany Zjednoczone.

  Polskie Radio / PCh24.pl

  Beresteczko1651:15.01.2016 12:37
  Warto zauważyć, że ludność zamieszkująca terytorium zwane ukrainą dzieli się mniej więcej na Rosjan, zrusyfikowanych Rusinów, Rusinów, zbanderyzowanych Rusinów zwanych ukraińcami oraz pomniejsze grupy etniczne, takie jak Polacy, Wegrzy, Rumuni, Żydzi, Tatarzy, Białorusini itd. I robiąc tego rodzaju sondaże (zakładając, że to rzeczywiście jest uczciwy sondaż a nie propagandowa fałszywka) należy brać to pod uwagę. Ciekawe jest też, że wciągu ostatnich dwóch lat nikt nie przeprowadził, a w każdym razie nie opublikował, w Polsce sondażu dotyczącego stosunku Polaków do tzw. ukrainy, szerzącego się tam banderyzmu i kultu ludobójców z oun-upa.

  Zan:15.01.2016 13:59
  Oglądałem wywiad z Ukraińcem. Lubi Polaków, szanuje Banderę, a za Wołyń obarcza Sowietów. Ukraińcy są skretyniałym od propagandy narodem. Mają znienawidzony rząd z nadania USA a wielbią USA.

  UPAdlina:15.01.2016 16:44
  taka schizofrenia jak upadlińców jest powszechna nie tylko tam, ale w dużej części świata. Dowodzi to, że większość populacji tej planety to już istoty zombiepodobne!!

  jazmig:15.01.2016 17:40
  Banderowcy nienawidzą Polaków bardziej, niż Rosjan. Takie są fakty, więc ten sondaż to dęta lipa.

  Polubienie

 3. To za to pewno Newsweekowi, Karpiukowi itp. sie podoba, bo to takie trendy:

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,16959004,title,Tysiace-osob-w-marszu-z-okazji-72-rocznicy-utworzenia-UPA,galeria.html?ticaid=1164e9

  Tysiące osób w marszu z okazji 72. rocznicy utworzenia UPA
  aktualizacja 2014-10-15 (04:56)

  Tysiące osób w marszu UPA na Ukrainie

  Tysiące osób wzięło udział w marszu z okazji 72. rocznicy utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Demonstranci żądali uznania UPA za bojowników o niepodległość kraju.

  Manifestanci przeszli z Majdanu pod siedzibę parlamentu. Aresztowano kilkadziesiąt osób. Organizatorem marszu była nacjonalistyczna partia Swoboda, na której czele stoi Ołeh Tiahnybok.

  Wieczorne marsze w Kijowie, Charkowie oraz Odessie zorganizował Prawy Sektor i batalion Azow.

  UPA jest odpowiedzialna m.in. za eksterminację Polaków na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w latach 40. ub. wieku. Szacuje się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.

  14 października, zgodnie z decyzją prezydenta Petro Poroszenki, stał się Dniem Obrońcy Ukrainy. Data ta uważana jest również za dzień utworzenia UPA.

  Demonstrujący wykrzykiwali hasła: „OUN-UPA – pamiętamy, jesteśmy dumni, bierzemy przykład”, „Bohaterowie nie umierają” i „Chwała Ukrainie”.

  Manifestację, która odbyła się w ciągu dnia zorganizowała nacjonalistyczna Swoboda. Jej lider Ołeh Tiahnybok podkreślił, że najważniejszą zasługą UPA była walka z ZSRR i III Rzeszą.

  Wśród demonstrantów pojawili się również ci, którzy kiedyś walczyli w szeregach UPA. – Wrogiem numer jeden UPA był Związek Radziecki (…) To sowieci poróżnili Polaków i Ukraińców – mówił polskim mediom Wasyl Kyryliuk.

  Pod parlamentem doszło do starć z milicją. Demonstranci obrzucili kordon – chroniący budynek – świecami dymnymi oraz petardami.

  Swoboda odcięła się od ataków na milicję.

  Radykalny Prawy Sektor oświadczył z kolei, że nie ma żadnego związku z wydarzeniami, które miały miejsce w centrum Kijowa.

  Prawy Sektor jest przeciwny zarówno zbliżeniu z Rosją, jak i integracji z Unią Europejską. Ruch składa się z różnych organizacji, które reprezentują m.in. neofaszystowskie poglądy.

  Za jednego z liderów Prawego Sektora uważa się Dmytro Jarosza.

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zlikwidował Dzień Obrońcy Ojczyzny. Jednocześnie ustanowił 14 października Dniem Obrońcy Ukrainy, który ma być świętem wojska.

  Nowe święto jest odpowiedzią władz na oczekiwania społeczeństwa ukraińskie, by godnie upamiętnić „męstwo i bohaterstwo obrońców niepodległości i jedności terytorialnej Ukrainy”.

  Dzień Obrońcy Ojczyzny był dotychczas obchodzony 23 lutego, a o jego likwidację wnioskował m.in. ukraiński Instytut Pamięci Narodowej argumentując, że tego dnia to Rosja świętuje dzień sił zbrojnych.

  Polubienie

  • Masz prawo mieć swoje zdanie. A mi podoba się, jak jest. I wygląda że innym też, bo wczoraj sobie właśnie oglądałem moje statystyki i wiesz co, pomijając to, że jest stała tendencja wzrostowa i przychodzi tu już średnio ponad 100 osób dziennie, które czyta wszystko, a nie tylko to co podoba się Tobie,.. to ponad 11.000 razy ludzie odwiedzali Strony i Archiwum… Jestem w szoku, bo najlepszym artykułem został ten: Nowe źródła 03, który miał 593 kliknięcia…

   To tyle na ten temat. Już Ci kiedyś pisałem, że to miejsce jest o „zeskrobywaniu nieprawdy” , a nie o zadowalaniu… kogokolwiek… w tym np. Ciebie…

   Bardzo cenię wszystkie Twoje uwagi, co nie oznacza, że muszę się nimi kierować, jak bomba naprowadzana laserem.

   Po to, są tu dostępne opcje wyszukiwania, żeby je używać, a artykuły, które Ci nie pasują… pomijaj…

   W Niedzielę opublikuję pierwszy w tym roku wpis o językoznawstwie, o słowie TRaDyCja, a potem będę drążył tę problematykę, zresztą i dziś też puszczę wpis podsumowujący kilka rzeczy, w tym tradycję pustynną i to co dzieje się ostatnio a jest z nią związane… albo i nie puszczę go… bo to zależy od tego, czy uda mi się zebrać źródła i dowody itd… i czy będę miał nastrój… żeby zebrać wszystko do kupy… Zobaczy się…

   Annana podrzuciła mi bardzo ciekawy temat (a i Kaeisia właśnie wrzuciła swoje 3 grosze), który też bardzo pasuje do tego wszystkiego, więc trochę teraz miotam się z myślami, co, kiedy i jak zrobić.

   Chyba złapałem jakiegoś focha jak inni i pozwalam mu prowadzić się, bo i tak wszystko poukłada się samo… jak zwykle… także luzik, Robercie…

   …..

   Uwaga na koniec.

   A może sam założysz swój sieciopis, gdzie będę chętnie przychodził i czytał, co Ty masz sam do powiedzenia? Pomyśl nad tym…

   PZDRWM

   Polubienie

 4. https://ruchnarodowy.net/sylwester-chruszcz-musimy-uszczelnic-granice/

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/nielegalni-imigranci-z-syrii-i-iraku-zatrzymani-w-bieszczadach_763078.html

  https://pl-pl.facebook.com/events/1674717462810285/
  Nie zgadzamy się na przyjęcie w Lininie, w Górze Kalwarii żadnych imigrantów z Bliskiego Wschodu.
  (…)

  https://ruchnarodowy.net/ruch-narodowy-sklada-projekt-ustawy-znoszacej-ustawe-o-bratniej-pomocy/
  Ruch Narodowy 13 stycznia o 07:41 ·
  PILNE:
  „Projekt ustawy o uchyleniu ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” to pełny tytuł druku, jaki złożył dzisiaj do Marszałka Sejmu prezes RN – Robert Winnicki. Jego sednem jest zapis o utracie mocy ustawy z dn. 7 lutego 2014 r.
  (…)

  Polubienie

 5. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gruba-kreska-arogancki-list-ziobry-tylko-zaognil-spor-z-ke/g9whvf

  „Gruba kreska”: arogancki list Ziobry tylko zaognił spór z KE

  „Gruba kreska”: IPN – będący nad „grubą kreską” – na prośbę byłego prezydenta Lecha Wałęsy podjął się zorganizowania jego otwartej debaty z krytykami, którzy oskarżają go o to, że był TW „Bolkiem”. Z kolei negatywnie, a więc jest pod „grubą kreską”, w tym tygodniu zapisał się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który zaognia relacje Polski z Komisją Europejską, pisząc arogancki, choć niepozbawiony racjonalnych argumentów, list otwarty.
  (…)

  ~Lekcja PO : Nazywacie ten list aroganckim ??? Tak Oettinger i Timmermans mogą nas arogancko obrażać a my nie możemy odpowiadać zgodnie z faktem bo brzmi to arogancko??? A może tak zaczniecie mili dziennikarze czepiać się tych panów Właśnie i staniecie po stronie nas Polaków ? Czemu my Polacy mamy przyjmować bezkrytycznie te bezczelne uwagi i wtrącania się w nasze sprawy ludzi ustawionych przez biznes i polityków PO. ( wspomnijcie te przemówienia p. Schetyny do członków PO jak mają działać w opozycji i ustawiać m.in opinię za granicą )
  Wpływowi komisarze Unijni służą biznesowi a nie państwom Unii .

  tadeo22 : Ziobrę można lubić albe też nie,ale we wspomnianym liście wypunktował swoich a właściwie naszych adwersarzy z brukseli w sposób merytoryczny.Zabarwienie emocjonalne ,treści listu jest w mym mniemaniu stonowane i nie zawiera wiadomości czy odniesień nieprawdziwych.Brukselskie elity boli opublikowanie listu i zastosowanie otwartej formy a nie jak oczekiwano,zachowania drogi wewnętrznej czyli służbowej,teraz bowiem,każdy czytelnik może bez cenzury i tzw.politycznego komentarza,zapoznać się z treścią i samemu sobie wyrobić opinię o tym dokumencie i jego autorze.Brukselska klasa polityczna ,podobnie jak niemiecka jest dzisiaj biegunowo odległa od swoich wyborców nadal podążająca za wizją,stworzonej przez siebie politycznej poprawności.Nasza rzeczywistość przypomina coraz bardziej sterowaną odgórnie demokrację z zachowaniem wszelkich pozorów wolności i pluralizmu politycznego….kiedy kontrolę traci elita,zaczynają się schody….czy my w polsce tego już nie przerabialiśmy????

  Polubienie

 6. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lewacki-publicysta-profanuje-hymn-polski-video

  Lewacki publicysta profanuje hymn Polski [+VIDEO]
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Poniedziałek, 18 stycznia 2016 o godz. 20:08:51

  Lewacki publicysta związany z pismem Krytyka Polityczna znany jako Jaś Kapela postanowił sprofanować hymn Polski zmieniając jego treść. Kapela chciał nawiązać do debaty na temat przyjęcia imigrantów. Poniżej przedstawiamy żenujące, całkowicie pozbawione humoru (wystarczy spojrzeć na smutne twarze „wykonawców”) nagranie.

  tagore:18.01.2016 21:03
  Będzie jeszcze zabawniej gdy skończy się kasa. tagore

  jaro7:18.01.2016 21:20
  Tym idiotkom się nie dziwię ,palą się do molestowania przez imigrantów,a te dwa chłopaczki? no chyba że geje! to wtedy jasna sprawa.

  Zan:18.01.2016 21:25
  Lekiem na tolerancję jest pomieszkanie z „uchodźcami” .

  franciszekk:18.01.2016 21:41
  Czemu te ludzkie PO+Twory czytają z kartek? …..Az takie są tępe te ludzkie osobnicy, ze paru zwrotek nie PO-trafią nauczyć się na pamięć???……

  Corve:18.01.2016 22:09
  A czy na to nie ma paragrafu? Kiedyś Polacy ginęli z tym śpiewem na ustach, a teraz takie żydo-kurestwo będzie sobie z hymnu performersy robić? Gdzie ci prokuratorzy co tak ochoczo ścigają chłopaków ze stadionów?

  polski_Pan:18.01.2016 22:21
  Jakoś bez przekonania śpiewają, wiedzą doskonale że tutaj 5 minut na witanie muzułmańskich imigrantów chlebem i solą nie zaczęło się i nie zacznie.

  frogulec:18.01.2016 22:22
  a gdzie jest k…a prokuratura na takie p……wo

  Beresteczko1651:18.01.2016 22:32
  E tam! Nie ma czym się podniecać, to po prostu jest pod każdym względem słabe. Ale doskonale obrazuje zabawne połączenie determinacji tych ludzi z absolutnym brakiem zdolności działania:)

  lucy75:18.01.2016 22:36
  Co to za sieroty ??? Na szczescie groza, ze nas wyrzuca z tej nieszczesnej Eurowizji bo a nuz … ci tutaj wpadli by na pomysl podzielic sie tym cudem za granicami …

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/znany-malarz-wyrzeka-sie-kultury-narodowej-jako-anachronicznej


   Wilhelm Sasnal, youtube.com

   Znany malarz wyrzeka się kultury narodowej jako anachronicznej
   Dodane przez Zyga
   Opublikowano: Poniedziałek, 18 stycznia 2016 o godz. 21:09:36

   Według malarza Wilhelma Sasnala kultura narodowa to pojęcie anachroniczne zaś Polska jest „nudna do zarzygania”.

   Sasnal udzielił wywiadu tygodnikowi „Newsweek”. „Nie znoszę słowa „narodowy”, bo od tego tylko krok do nacjonalizmu, a „kultura narodowa” brzmi trochę jak „kultura rasowa”. To anachroniczne pojęcie, które powstało w XIX w. i stosowanie go teraz jest bezsensowne” – twierdzi malarz, który dystansuje się od samego narodu – „Czuję się obywatelem. Pojęcie „naród” nie jest moim pojęciem. Ci, którzy tak bardzo go chcą, niech go sobie wezmą i zjedzą w całości, ja tego nie tykam”.

   Jak twierdzi nie identyfikuje się ani z Polską, ani z narodem, a jedynie z „krainą” jako „pojęciem przyrodniczo-geograficznym”. Sasnal zgodził się ze słowami rezysera teatralnego Krystiana Lupy, który jeszcze w grudniu mówil „Newsweekowi”, że „Po marszach 11 listopada flaga biało-czerwona stała się dla mnie straszna. Niczym nie różni się od flagi ze swastyką”. Sasnalowi przeszkadzają w Polakach „nieufność, zawiść, złość i przede wszystkim wszechobecny Kościół […] bezinteresowna złość i wrodzony antysemityzm”. Oburza się, że Polacy nie chcą ściągania do kraju imigrantów z Bliskiego Wschodu.

   wyborcza.pl/kresy.pl

   tagore:18.01.2016 21:23
   Czyżby w innych krajach nie dawano geniuszowi zarobić? Dlatego tak cierpi? tagore

   Zan:18.01.2016 21:30
   Zdrowy na umyśle człowiek odróżni gotyk od pagody, styl koryncki od art deco lat 30 z USA, wczesne filmy Disneya od anime itd. A wariat będzie ględził o jednej kulturze światowej. Założę się, że ten gościu nie narysuje nawet poprawnie portretu. Zawód „artysta”.

   lucy75:18.01.2016 21:44
   Bzdury, moze sobie gadac – byle katalog przypomni mu kim jest: „a POLISH painter”. W Polsce moze sobie gawedzic, zagranica bedzie zawsze ” a POLISH painter”… i pewnie go to boli.

   franciszekk:18.01.2016 21:46
   Jakże dziwną słowiańską URODĘ PO+siada ten osobnik!,,,,Toż to syn Ozjasza Szechtera bardziej przyPOmina Słowianina niz ten osobnik!

   Gienek1949:18.01.2016 22:25
   Kochane Kresy. „Znany malarz”? A któż go zna poza jemu podobnymi lewakami? Czemu ma służyć ta wiadomość, że ta swołocz ma takie zdanie na temat Polski, która go wykarmiła? Żadna to nowość, że KAŻDY lewak jest pasożytem na tkance Narodu i Ojczyzny. Wielu takich mieliśmy i mamy poczynając od Marchlewskich, Dzierżyńskich, a kończąc na Kiszczakach i Jaruzelskich. To kolejne pokolenie UBowiąt i nie należy im przysparzać splendoru. Niech robi to bez twarzowa kurwa z Newsweeka (przepraszam za zapożyczenie określenia wszystkie zawodowe kurwy) – Kresy niech nie zniżają się do takiego poziomu.

   Polubienie

 7. ARCO:19.01.2016 16:57
  Za taki jawny język nienawiści powinien być wzięty do prokuratury czy nie nawołuję do katofobii i czy nie obraża uczuć religijnych gdzie prokurator? Czemu gównoprawda nie była sprawdzana przez Zus czy są umowy śmieciowe, US czy wszystkie rozliczenia są zgodne z prawda czemu to nie jest czynione? Czemu…. kto to wstrzymuje?

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sierakowski-potrzebna-jest-ofensywa-przeciw-kosciolowi

  Sierakowski: Potrzebna jest ofensywa przeciw Kościołowi
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Wtorek, 19 stycznia 2016 o godz. 14:02:56

  W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej Sławomir Sierakowski wzywa do rozpoczęcia ofensywy przeciw Kościołowi katolickiemu.

  – Nie będzie elektoratu lewicowego bez osłabienia w Polsce roli Kościoła katolickiego. Kościół przekształca konflikt klasowy w wojnę kulturową. Kościół jest pierwszym politycznym wrogiem lewicy w Polsce i Partii Razem. Nie da się wrócić do interesów materialnych ludzi bez osłabienia Kościoła – mówił Sierakowski.

  Być może w Polsce mielibyśmy już dawno całkiem niezłą socjaldemokrację, gdyby nie postkomunizm i Kościół katolicki – powiedział Sierakowski „Wyborczej”. Jego zdaniem, „potrzebna jest ofensywa przeciw Kościołowi. Nie kulturowa, tylko socjalna”.

  – Kościół w Polsce nie wydaje listów pasterskich w sprawach socjalnych, jak bezrobocie czy umowy śmieciowe, nie wspominając o łamaniu konstytucji, na która tyle razy się powoływał, mówiąc o rodzinie i aborcji. Za to listy pasterskie i komunikaty o gender i in vitro są bardzo konkretne – uważa Sierakowski.

  „Gazeta Wyborcza”/KRESY.PL

  mis_uszatek:19.01.2016 14:32
  ” Kościół w Polsce nie wydaje listów pasterskich w sprawach socjalnych, jak bezrobocie czy umowy śmieciowe, nie wspominając o łamaniu konstytucji, na która tyle razy się powoływał, mówiąc o rodzinie i aborcji. Za to listy pasterskie i komunikaty o gender i in vitro są bardzo konkretne” I jak ten Pan chce robić jakąś ofensywę, kompletnie nie rozumiejąc swojego przeciwnika. KK nie wydaje listów pasterskich o bezrobociu, zasiłkach, prawie pracy itp. bo nie jest od tego i nie jest to płaszczyzna jego oddziaływania na ludzi. Nie za bardzo rozumiem jak ten Pan chce również przeprowadzać ofensywę socjalną przeciw KK? Aby moc coś takiego zrobić musiał by mieć większość parlamentarną, prezydenta, trybunał konstytucyjny itp. Aby np odebrać księżom majątki i porozdawać potrzebującym.

  rebeliant80:19.01.2016 15:01
  Lewactwo zrozumiało, że siła narodu polskiego leży w wierze katolickiej, dlatego trzeba najpierw zniszczyć Kościół, a później będą mogli swobodnie działać

  Dajaman:19.01.2016 15:09
  W Polsce przede wszystkim byśmy mieli taką socjaldemokrację jak w Szwecji… czyli totalne dno moralne, zniszczone wszelkie zasady. Dla komuchów wrogiem jest rodzina, dlatego w Szwecji nałożone są wszelkie ograniczenia jak i pełną kontrolę nad rodzinami w Szwecji. To państwo się wyludnia. Takiej chcą te sukinsyny Polski. Lewactwo powinno zdechnąć bo im nie zależy na niczyim dobru tylko swoim partyjnym. Socjaldemokracja… czyli kontrola państwa nad obywatelami. Nie chcę takie POLSKI!

  Costner:19.01.2016 15:35
  gdzie lewacy byli, jak była wyprzedawana Polska? to oni wyprzedali fabryki i przemysł, który z takim trudem Polacy odbudowywali po wojnie. To lewacy – czerwoni z różowymi, czyli z peowcami, nowoczesnymi, michnikami, balcerowiczami wyprzedali majątek narodowy i przeżarli pieniądze, ale im mało więc znów chcą kraść złodzieje i zdrajcy narodu; Jeszcze chcą zniszczyć kościół. i co jak zniszczą kościół to będzie więcej miejsc pracy? a jakim to sposobem. o tego to już utopiści, rewolucjoniści nie tłumaczą; ciekawe, że czerwoni i różowi znów się dogadują, ale teraz to już wygląda żałośnie, jak michnik musi współpracować z takim bankrutem jak sierakowski;

  jazmig:19.01.2016 16:24
  No no, taka pochwała KK w Polsce z ust maniakalnego ateisty i lewaka…

  Rogerio:19.01.2016 19:40
  Taka klasyka mi się przypomniała: „Raz kiedyś jurny wróbel, w miłosnej euforii, chwalił się, że zajeździ kobyłę historii. Lecz gdy wyładowywał temperament dziki, kobyła westchneła: Chyba mam owsiki”.

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/polityka/278619-sierakowski-dopoki-pis-bedzie-draznil-zachod-i-tworzyl-uzasadnione-wrazenie-ze-polska-nie-posiada-godnej-zaufania-wladzy-nasza-niepodleglosc-bedzie-zalezec-glownie-od-niemiec-doprawdy

   Sierakowski: „Dopóki PiS będzie drażnił Zachód i tworzył uzasadnione wrażenie, że Polska nie posiada godnej zaufania władzy, nasza niepodległość będzie zależeć głównie od Niemiec”. Doprawdy?

   Sławomir Sierakowski, intelektualny protagonista młodszego pokolenia lewicy – uważa Niemców za gwaranta naszej suwerenności. W felietonie dla Wirtualnej Polski napisał:

   Były krwawy i bezwzględny przeciwnik dziś jest fundamentem Unii Europejskiej i filarem zachodniego systemu bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego. Zasada jest prosta: póki jesteśmy częścią tego systemu, póty jesteśmy bezpieczni. Jeśli z niego wypadniemy, karna armia posłów PiS nas przed nikim nie obroni. Tym bardziej, że nasz drugi krwawy i bezwzględny przeciwnik, niestety, nie zmienił się wystarczająco. Co więcej, to Niemcy spośród państw Unii Europejskiej najbardziej konsekwentnie stawiają dziś opór Rosji. Że Rosja jest zagrożeniem i że nasza niepodległość zależy od Zachodu, Prawo i Sprawiedliwość doskonale wie. I niezależnie od wykonywania patriotycznych aktów strzelistych, domagała się od tych samych polityków, którym próbuje podskakiwać, poparcia w staraniach o rozmieszczenie wojsk NATO w Polsce.

   W tym antyrosyjskim kursie Niemiec – Sierakowski całkowicie pomija sprawę Nord Streamu, jak również wieloletni polityczny „flirt” Angeli Merkel i Władimira Putina. Ale to nie koniec. Publicysta Krytyki Politycznej przytacza „niepodważalny” dowód na kluczową rolę Niemiec w obronie Polskiej suwerenności.

   Na koniec zagadka. Zgadnijcie, kto według planów NATO ma bronić Polski na wypadek agresji ze strony państw trzecich? Dwie dywizje niemieckie. Wcale mnie to nie cieszy i pisałem o tym nie raz [sprawdź]. Byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby Polska przestała być członkiem NATO drugiej kategorii i posiadała stałe bazy NATO na swoim terytorium (według porozumienia z Rosją z 1997 roku cały postkomunistyczny region ich nie posiada). Ale niestety nie jest. I dopóki PiS będzie drażnił Zachód i tworzył uzasadnione wrażenie, że Polska nie posiada godnej zaufania władzy, nasza niepodległość będzie zależeć głównie od Niemiec i całej Unii Europejskiej.

   To „zaufanie” ze strony Niemiec ćwiczyliśmy przez ostatnie 8 lat. I gdyby nie wynik październikowych wyborów – zapłacilibyśmy pewnie za nie przyjmowaniem kolejnych fal migrantów. A co by się stało, gdyby naprawdę przyszło do obrony naszych granic przez Niemców? Może lepiej tego nie sprawdzajmy….

   kl1953 37.47.140.*za godzinę
   Ciekawa ekwilibrystyka słowna. Jak było PO to nie byliśmy na pasku Niemiec czy Rosji? P. Sierakowski miły chłopaczek ale lewak z niego duzy.

   POLSKA albo…..oni? 109.78.201.*4 godziny temu
   Sławomir Sierakowski, czyli 3 pokolenie tych o ktorych spiewal Kaczmarski. Posluchajcie i zastanowcie sie czy chcecie aby ONI wciaz istnieli w Polsce?https://www.youtube.com/watch?v=KV4Rg2UFN0o

   tadek 194.116.182.*5 godzin temu
   obleśny podjudzacz na wszystkich debatach wyjątkowo lewacki i lepki typ

   Polubienie

 8. http://wpolityce.pl/polityka/278645-co-za-zacietrzewienie-roza-maria-barbara-grafin-von-thun-und-hohenstein-specjalnie-nie-gadam-z-europoslami-pis

  Co za zacietrzewienie! Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein: „Specjalnie nie gadam z europosłami PiS”

  litycznym zacietrzewieniem graniczącym z absurdem wykazała się europoseł PO Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein. W audycji Tomasza Lisa w TVP szczyciła się, że nie rozmawia z posłami do PE, którzy reprezentują PiS.

  Przyznam, że specjalnie nie gadam z europosłami PiS. Relacje są średnie -– mówiła.
  Jest tu taka niedobra chemia, my aż tak się różnimy-– dodała.

  Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein nie omieszkała przy tym zaatakować PiS. Według niej bowiem PiS w Parlamencie Europejskim cały czas „pracuje nad ideologią”.

  Oni mają tematy, które nie tyczą się tego, do czego powstała UE; a powstała po to, żebyśmy mieli równe szanse, bezpieczeństwo energetyczne, żeby nas nie zabiły zmiany klimatyczne. Jak my wciąż będziemy mówili „wstrętni ci Niemcy, mój ociec był w AK, jego był w Wehrmachcie”, to o czym jest ta rozmowa? Co nam to daje, czy nam daje lepsze życie?-– pytała prezentując zupełnie infantylne podejście do UE i interesów narodowych.

  To już kolejny występ Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein, który plasuje ją w gronie kabaretowych polityków.

  stary dziad 164.127.137.*za 10 minut
  Migalski o Thun : ,gdyby ktoś powiedział jej, że Komisja Europejska właśnie wymyśliła syfilis, potrafiłaby b. szybko uzasadnić sens, doniosłość i pożytek takiej wspaniałej nowej inicjatywy Brukseli ‚.

  Polubienie

 9. http://wpolityce.pl/polityka/279118-corka-bylego-ministra-finansow-jacka-rostowskiego-produkuje-obiektywne-reportaze-o-polsce-w-bbc-tak-sie-tworzy-glosy-zza-granicy

  Córka byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego produkuje „obiektywne” reportaże o Polsce w BBC. Tak się tworzy głosy zza granicy

  Kilka dni temu w BBC ukazał się reportaż o sytuacji w Polsce pod tytułem: „Czy Polska rzeczywiście ulega Putinizacji?”. Korespondentka brytyjskiej, publicznej rozgłośni radiowo-telewizyjnej Katie Razall przybyła nad Wisłę, by przygotować materiał o zmianach jakie w przeciągu dwóch miesięcy od objęcia władzy wprowadził w kraju rząd Prawa i Sprawiedliwości. Materiał wypadł dość jednostronnie. Mało tego. Stworzył wrażenie, jakby linia podziału przebiegała między rządem a obywatelami, którzy w konsekwencji szykują się do obalenia nowej władzy.

  Po raz pierwszy od upadku komunizmu polski rząd ma większość i wprowadza swój własny patriotyczno-chrześcijański konserwatyzm —mówi na początku materiału w alarmistycznym tonie młoda Polka. Jedynym broniącym rząd w reportażu BBC jest poseł PiS Jacek Sasin. Teraz okazuje się, że producentką materiału mogła być córka polityka PO. Tak twierdzi w każdym razie serwis „jagiellonski24.pl” w artykule zatytułowanym „BBC nie takie brytyjskie”.

  Reportaż BBC można obejrzeć tu
  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-35362972

  Pracownicą BBC Newsnight i producentką tego materiału jest pani Maya Rostowska, córka byłego wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego. Jest to kolejny dowód na to, że konflikt wewnętrzny za sprawą mediów jest prowadzony poprzez jego umiędzynarodowienie —pisze sekretarz redakcji Bartosz Brzyski na profilu redakcji na Facebooku. Jak przekonuje dalej Brzyski, współpraca z Rostowską jest wewnętrzną sprawą samej telewizji i to ona rozsądza na ile ich pracownik spełnia warunki rzetelności dziennikarskiej.

  Nie miałbym nawet żadnych pretensji, gdyby reportaż był zrealizowany w sposób chociaż względnie obiektywny. Ale nie jest. To sprawia, że zaczynam wątpić w dobre intencje pani producent, która jest spowinowacona z opozycyjnym do obecnego rządu politykiem, oraz która pracowała w gabinecie politycznym innego ministra [Radosława Sikorskiego – red.], szczególnie silnie skonfliktowanego z obozem rządowym —czytamy na profilu „jagiellonski24.pl”. Portal przypomina, że o Mai Rostowskiej stało się głośno, kiedy w 2010 roku, w wieku 23 lat została zatrudniona jako doradca w gabinecie politycznym Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, mimo braku doświadczenia oraz tego, że nie przeszła odpowiednich egzaminów dopuszczających.

  Władysław Bartoszewski i Dariusz Rosati ocenili to jako co najmniej niestosowne, ze względu na sprawowanie przez jej ojca funkcji ministra finansów.

  Żeby była jasność, nie jest to próba wybielenia sytuacji w Polsce. Jest to zwrócenie uwagi w pierwszej kolejności na standardy dziennikarskie. Maya Rostowska może mieć poglądy polityczne, ale dla dobra materiału nie powinna przy nim pracować, o ile nie jest zdolna do zdystansowania się wobec nich. Po drugie, to kolejny przypadek, kiedy Polak przykłada rękę do materiału, który psuje nasz wizerunek i szkaluje nasze państwo za granicą. A takie działania uważam za rzecz haniebną —pisze Brzyski dalej. Według niego „dużo to mówi o hipokryzji środowisk podnoszących rzekome radykalne upolitycznienie mediów publicznych w Polsce za obecnych rządów”.

  Ryb, jagiellonski24.pl, gazeta.pl

  Noel 31.61.136.*za godzinę
  Pełniąca Obowiązki Polki.

  Kacper 88.156.134.*za godzinę
  Za takie rzeczy powinna odpowiedzieć za zdradę państwa Polskiego. Odebrać polskie obywatelstwo, wydalić z kraju i dać zakaz wjazdu. Po drugie dziennikarze to nie święte krowy.

  memos 89.67.60.*za godzinę
  A może by tak wysłać pannę maję do uchodźców jako polski prezent. Oni by się nią zaopiekowali zgodnie z powyższym zdjęciem.

  hwdPO 188.146.72.*za godzinę
  rzeczywiście wygląda jak whore

  Krakus 95.91.238.*za godzinę
  Podsumowując krytykę „w mediach zagranicznych”: – Niemcy (Lis w DW) – USA (kumpel Sikorskiego w CNN) – UK (córka Rostowskiego) Same „tuzy światowego” dziennikarstwa … BUHAHAHHAHAHAHAA

  Polubienie

 10. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/279328-byly-dyplomata-sikorski-gdy-kierowal-msz-zakazal-polskim-dyplomatom-noszenia-orzelka-w-klapie

  Były dyplomata: Sikorski – gdy kierował MSZ – zakazał polskim dyplomatom noszenia orzełka w klapie…

  opublikowano: 25 stycznia · aktualizacja: 25 stycznia

  Witold Jurasz – polski dyplomata (obecnie w biznesie), w latach 2010 – 2012 charge d’affaires w ambasadzie w Mińsku – opublikował na swoim profilu na Facebooku znaczącą refleksję:

  Wczorajszy wieczór spędziłem na Balu Dziennikarzy. Trudno nie odnotować bardzo ostrych podziałów politycznych w środowisku, ale ja poszedłem się bawić i tańczyć z żoną (która – dodajmy – była najpiękniejsza na całym balu). Uważam zresztą, że podziały należy przełamywać, a nie czcić, bo trudno czcić to, co niszczy nam Ojczyznę.

  W czasie balu przydarzyła mi się jednak pewna zapadająca w pamięć historia. W pewnym momencie jeden z kelnerów powiedział do mnie „Bardzo Panu dziękuję”. Nie za bardzo wiedziałem za co mi dziękuje, ale nim zdążyłem się dopytać usłyszałem „za orzełka w klapie”. Kilka lat temu otóż kupiłem wszystkim dyplomatom w kierowanej wówczas przeze mnie Ambasadzie na Białorusi małe orzełki produkowane przez Mennicę Państwową, które można wpiąć do marynarki.

  Uważałem, że skoro dyplomaci z Francji, Włoch i innych krajów noszą godło albo flagę w klapie marynarki to czemu my nie mamy nosić naszego godła. Z powodu tego orzełka miałem potem nieprzyjemności, bo bodaj w 2011 został wprowadzony przez ministra Sikorskiego dress-code dla polskich dyplomatów, który zakazywał noszenia orzełka i okazało się, że cała placówka – i to jeszcze z inicjatywy jej szefa – łamie przepisy. Dostałem polecenie rozesłania zarządzenia do wszystkich pracowników. Następnego dnia wszyscy przyszli do pracy z orzełkami w klapie (wcześniej nosili je tylko na przyjęcia). Miałem dobry zespół w Mińsku.

  DW: Przemysław Żurawski Vel Grajewski może warto zmienić dress-code.

  Musimy przyznać: informacja, że Radosław Sikorski zakazał dyplomatom noszenia orzełków w klapie marynarki jakoś nas nie zaskoczyła. Co nie znaczy, że nie zasmuciła…

  autor: Notujemy …

  ….rwajegomac 80.145.201.*27 lutego
  zwykly gnoj

  mixer 83.24.148.*9 lutego
  orzeł w klapie to antysemityzm, to wiadomo, dlatego Sikorski tępi orzełki. Natomiast orzełkek w kieszeni marynarki to może być krypto-antysemityzm jest to zło najgorsze bo ukryte

  Cezio 83.8.168.*26 stycznia
  Sikorski na pewno widziałby lepiej gwiazdę Dawida w klapie. Tak na nawiasie to kawał z niego ch……….a.

  kasia 37.131.136.*26 stycznia
  A gdyby tak chcieli nosić gwiazdę Dawida, też kazałby im ściągnąć. Aj waj rozległoby się na cały świat.

  winged-cavalry @winged-cavalry25 stycznia
  Takie nędzne kreatury jak zdradek Sikorski powinny mieć dożywotni zakaz wjazdu na terytorium Polski.

  patriota 109.95.144.*25 stycznia
  Sikorski to zdrajca !!!

  PO-PSLofob 83.31.208.*25 stycznia
  Jurasz jakieś bajki opowiada. Nikomu nic nie rozdawał (w Ambasadzie) a orzełka dostał od chłopaków z WSI. Kiedyś to był jeden z ich prezentów z rozdzielnika – i wszyscy o tym poza Juraszem wiedzieli.

  mirkatocholska @mirkatocholska25 stycznia
  Panu dyplomacie i jego wszystkim pracownikom za orzełki pięknie dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  notaK 78.11.230.*25 stycznia
  no i dlatego taką miał ksywę w MSZ-cie; Radek-zdradek..

  Bądż wierny. Idż 83.9.218.*25 stycznia
  Podmiotowość Polsce mogą przywrócić tylko ludzie ukształtowani w duchu patriotyzmu, moralności i tożsamości narodowej. Nowy garnitur dyplomatów uformowany z ludzi ideowych.

  Jonek 109.196.58.*25 stycznia
  Sikorski to szlachcic PAN takich do rowu i wapnem zasypać

  http://wpolityce.pl/polityka/279398-sikorski-zaprzecza-ze-zakazal-orzelka-czyzby-byly-dyplomata-ktory-to-ujawnil-przedstawia-dowod

  Sikorski zaprzecza, że zakazał orzełka. Czyżby? Były dyplomata, który to ujawnił, przedstawia dowód!

  opublikowano: 25 stycznia · aktualizacja: 25 stycznia

  Dawny szef MSZ Radosław Sikorski zaatakował Witolda Jurasza, który ujawnił, że Sikorski, gdy kierował resortem, zakazał dyplomatom noszenia w klapie marynarki znaczka z godłem RP.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Były dyplomata: Sikorski – gdy kierował MSZ – zakazał polskim dyplomatom noszenia orzełka w klapie…

  Dlaczego miałbym zakazywać noszenia odznaki MSZ z orzełkiem, którą osobiście wymyśliłem i wprowadziłem? — napisał Sikorski na Twitterze.

  Były sekretarz polskiej ambasady w Moskwie i były charge d’affaires RP na Białorusi, udowadnia jednak, że nie rzuca słów na wiatr.

  Sporą burzę wywołał mój wpis o tym, że w MSZ istniało zarządzenie, które stwierdzało, że nie należy nosić godła RP w klapie marynarki. Radosław Sikorski publicznie zarzucił mi kłamstwo. Nie szukałem i nie szukam zwady z R. Sikorskim – kilka razy mówiłem i pisałem o nim dobrze – kilka razy krytycznie. Na zarzut kłamstwa muszę jednak zareagować — oświadcza Jurasz na Facebooku.

  Dawny dyplomata przytacza „decyzję nr 17” Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z 9 kwietnia 2009 r., a więc z okresu kiedy szefem MSZ był Sikorski.

  Zarządzenie wprowadzało zmiany w regulaminie pracy resortu i placówek zagranicznych. Jeden z załączników dotyczył „ubioru i wizerunku zewnętrznego pracownika MSZ i placówki zagranicznej podczas wykonywania obowiązków służbowych”. Wymieniano w nim, czego należy unikać. Na liście rzeczy zakazanych do noszenia przez dyplomatów znalazły się m.in. „ubiory i dodatki, które mogą być postrzegane jako ekstrawaganckie”, „spódnice i sukienki z dużymi rozcięciami”, „bluzki bez rękawów, z dużymi dekoltami, odkrytymi ramionami”, „ubrania z materiałów przezroczystych lub świecących”, „kolczyki na twarzy czy ciele, widoczne tatuaże”.

  Wykaz kończy się pozycją 18., która brzmi:
  Umieszczania na odzieży emblematów nie związanych ze służbą zagraniczną, w szczególności oznaczających przynależność do partii politycznych, stowarzyszeń, związków zawodowych, klubów i innych podmiotów życia publicznego i prywatnego, herbów miast itp. Zalecenie to dotyczy także miniatur godła i barw Rzeczypospolitej Polskiej.

  Jurasz komentuje:
  Minister Sikorski wyraził nadzieję, że „psychoprawica” mnie zlustruje. Nie dalej niż 2 dni temu pisałem bardzo krytycznie o atakowaniu Ryszarda Petru nie poprzez analizę jego słów i czynów, ale poprzez lustrowanie (skądinąd wyjątkowo głupie). Teraz już wiem kto był researcherem Doroty Kani – był nim Radosław Sikorski. Wot siurpriz.

  Wypada tylko powtórzyć, że w przypadku Radosława Sikorskiego nic nas nie zaskoczy.

  autor: Zespół wPolityce.pl

  toro moreno 176.221.125.*28 lutego
  No Panie Raduś, kiepsko z pamięcią. Polecam lecytynę i Ginko Biloba, nie tabletkę dziennie, ale całe wiadereczko.

  mic 93.131.69.*27 lutego
  To sprawa musi przed TS !!! Za swiadome POLECENIE UKRYWANIA GODLA POLSKIEGO !!! ZDRADA STANU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Waldemar @Waldemar27 lutego
  Mowiac szczerze to bardzo sie dziwilem, gdy to PiS forsowal kariere tego szmondaka, oszusta, bufona i pyszalka!!! Tym bardziej, iz byly powazne glosy o jego kontaktach z brytyjskim wywiadem w czasie gdy dzialal w Afganistanie „pod przykrywka” dziennikarza. A co z niego za dziennikarz i o czym on pisywal wiedza chyba tylko „wtajemniczeni” i brytyjskie sluzby specjalne.

  skokobryk @skokobryk9 lutego
  … licencjat zrobiony w Anglii to i tak wyżyny intelektualne dla Radzia … fajnie, że jako młody licealista wygrał wyjazd do Anglii w czasach PRL-u i zbiegło się to z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce … ale to co wyrabiał później to tylko o pomstę do nieba woła …

  Austeria 93.89.203.*31 stycznia
  Pan Sikorski dostał za wiele jak na jego możliwości intelektualne poczucie polskiej racji stanu! Pokazał razem z zoną, na co ich stać! I o tym będziemy pamiętać zawsze! Historia wystawi mu ocenę!

  Ozgrozo @Ozgrozo27 stycznia
  Czego innego można by się spodziewać po radku zdradku, Zdrada! Zdrada! Zdrada!

  tak pytam 79.190.175.*27 stycznia
  i to było ministrem RP ?

  Nick 80.55.233.*27 stycznia
  „Dlaczego ..”, bo jesteś Radziu antypolską świnią, beznapletkowym pastuchem, zwykłą kanalią, szkodzącą Polsce i Polakom.. zapłacisz jeszcze za „dorzynanie watahy..” itp. bezeceństwa.. Bóg nierychliwy

  krysia 31.11.217.*26 stycznia
  Ale ma minę na zdjęciu! Czubek! Oczywiście jeszcze jeden czubek PO! Raduś cmoknij nas!

  PO-PSLofob 217.99.6.*26 stycznia
  Jurasz (dziecko PR-Lowskiego dyplomaty, asystent Posła SLD Iwińskiego) zmienia barwy i próbuje przypodobać się prawicy duby smalone bredząc. Jaki problem zapytać innych prac ambasady w Mińsku…

  chłop 79.185.224.*26 stycznia
  Pan Sikorski nakazał zawieśić portrety Bronisława w placówkach dyplomatycznych, ale o orzełku zapomniał biedaczysko.

  HarrySta @HarrySta26 stycznia
  „Noszenie miniatur godła i barw Rzeczypospolitej Polskiej” oraz „ubiory i dodatki, które mogą być postrzegane jako ekstrawaganckie” sa niedopuszczalne, ale nikab i hidżab bardzo wskazane !

  http://wpolityce.pl/polityka/279379-osmiorniczki-maja-sie-dobrze-abc-ujawnia-co-dalej-z-sikorskim-sienkiewiczem-i-biernatem-wlasne-firmy-nowe-interesy-sprawdz-szczegoly

  Ośmiorniczki mają się dobrze! „ABC” ujawnia, co dalej z Sikorskim, Sienkiewiczem i Biernatem. Własne firmy, nowe interesy… Sprawdź szczegóły!

  opublikowano: 25 stycznia · aktualizacja: 25 stycznia

  Bohaterowie największej afery III RP, mimo że stracili rządowe stołki i nawet nie zasiadają w parlamencie, wcale nie muszą narzekać. Założyli prywatne firmy lub weszli w inne biznesowe i zawodowe układy — czytamy w najnowszym numerze tygodnika „ABC”.

  Dziennikarze sprawdzili, gdzie dziś pracują: b. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, b. minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz oraz b. minister sportu Andrzej Biernat.
  Wszyscy trzej dżentelmeni założyli lub wrócili do pracy w swoich własnych firmach, które zajmują się – przynajmniej na papierze – działalnością dość lekko związaną z dotychczasowymi zajęciami polityków.

  Na początek Sikorski…

  Firma nazywa się Sikorski Global i jak wynika z ewidencji gospodarczej, zajmuje się doradztwem dla podmiotów gospodarczych, zarządzaniem produkcją i kontrolą kosztów. Sikorski złożył wniosek o założenie firmy 9 listopada pod stałym adresem zameldowania — czytamy.

  Jak pisze „ABC”, pod koniec roku w Chobielinie w gościnę u Sikorskiego zawitał Sławomir Nowak (b. szef Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – przyp. red.). Obaj naradzali się dość długo. Niewykluczone, że razem będą robić interesy — mówi „ABC” polityk Platformy, osoba z otoczenia Radka Sikorskiego.

  Na cztery łapy spadli też Bartłomiej Sienkiewicz oraz Andrzej Biernat. Ten pierwszy znów prowadzi swoją firmę. Nieoficjalnie mówi się też, że robi interesy ze swoim bliskim znajomym Piotrem Niemczykiem, byłym dyrektorem w Urzędzie Ochrony Państwa, z którym w innych spółkach Sienkiewicz miał udziały — podkreśla tygodnik.

  A były minister sportu?

  Na dzień przed Wigilią zaczęła działalność jego firma, którą nazwał po prostu „Andrzej Biernat”. Firma zajmuje się m.in. doradztwem i strategią marketingową. Doradztwo pana Andrzeja… Chcielibyśmy to zobaczyć na własne oczy.

  http://wpolityce.pl/p/353186

  lola 62.29.136.*28 lutego
  doradzają ??? chyba jak kraść

  K.M.KANN 83.7.59.*28 lutego
  POLACY UWAGA – idą, idą – kleks z kleksem a za nimi cała hałastra kleksów

  aga 109.241.138.*21 lutego
  Sikorski został też dzięki swemu partyjnemu koledze Prezydentowi Bydgoszczy członkiem rady nadzorczej Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.Podobno chce pomóc swemu miastu ha ha a wcześniej?

  wójt 159.205.24.*21 lutego
  mąż Apfhelbaum nie jest sołtysem w Chobelinie?

  nina 83.9.169.*26 stycznia
  Nie pozwolić na dziwne zlecenia ze Spółek Skarbu Państwa.

  Cezary @Cezary26 stycznia
  Sienkiewicz i te jego doradztwo…. Facet sie całkowicie skompromitował. Ciekawe co bedzie jeszcze z ta budką przed ambasada Rosji? Kazał podpalić czy ktoś coś źle zrozumiał. A Niemczyk ,żelazny ekspert we wszystkich programach TV .Niby luzak,długie włoski ,garniturek. Małżonka Bianka Mikołajewska cały czas atakowała tworcę SKOKów senatora G. Biereckiego skądś zdobywając niby „tajne” materiały na jego temat. Ciekawe skąd. Ale nic nie wyszło z tego „śledczego” dziennikarstwa oprócz nagrody od Salonu.

  kazik 83.28.56.*26 stycznia
  Niech coś zaksięgują i konto założą . By opłaciło się kontrolę przeprowadzać . Specjalista od palenia budek pod ambasadą musi na nią zarobić .

  krysia 31.11.217.*26 stycznia
  No niech doradzają i bujają się!

  ewa 83.21.209.*26 stycznia
  Teraz Sikorski zajmuje się kontrolą kosztów ? Przy wydawaniu publicznych pieniędzy tego nie robił.

  ja 83.11.48.*26 stycznia
  Jak najszybciej rozliczyć tą zgraje nieudaczników i aferzystów.

  rybka 78.11.67.*26 stycznia
  Firmy doradcze? Jak zjeść ośmiorniczkę na koszt podatnika? Może skorzystam……..

  Greenhorn 87.205.80.*26 stycznia
  Jak to mafiozi .Dawniej ,co prawda w USA , zakładali pralnie ale doradztwo też brzmi pięknie.

  Polubienie

 11. http://wpolityce.pl/gwiazdy/295633-za-grosz-szacunku-do-wlasnego-kraju-wojewodzki-porownal-polske-do-brudnej-kaluzy


  Fot. Youtube.com

  Za grosz szacunku do własnego kraju! Wojewódzki porównał Polskę do brudnej kałuży

  opublikowano: wczoraj, g. 17:52

  Jakub Władysław Wojewódzki po raz kolejny dał wyraz temu, jak „szanuje” Polskę i jej obywateli. Jakiś czas temu w swoim programie wtykał polską flagę w psie odchody, a teraz porównał nasz kraj do… dziury w asfalcie wypełnionej brudną wodą. Internauci są oburzeni.

  Wojewódzki zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie kałuży, która została obrysowana na kształt polskich granic. Powyżej zamieścił następujący komentarz:

  4 CZERWCA 1989 i …
  prosimy o nie składanie kondolencji.
  Rodzina i przyjaciele.


  Fot. Facebook

  Wielu internautów nie kryło tego, co myśli o „metaforze” gwiazdora TVN:

  Za grosz szacunku do kraju, tylko dlatego ze partia rządząca ma inne poglądy. I wystawia to na dodatek sprzedający się pajac który jeździ lambo na codzien 😉 Tak źle ci się żyje ze masz czelność porównywać Polskę do kałuży? – napisał jeden z komentatorów.

  Inny zwrócił uwagę na jakość żartów w wykonaniu „króla TVN”.

  Już nie jesteś śmieszny, zostałeś żałosny, twoje żarty nie śmieszą, są żenujące…

  Pojawiły się również propozycje w rodzaju:

  Kuba. Jak ci nie pasuje życie w takim Państwie, to jedz do Niemiec! Tam przyjmą cię uchodźcy z otwartymi rękoma!; oraz bardzo wymowny apel:

  Zostaw Polskę w spokoju.

  bzm

  autor: wSumie.pl

  Max 03 79.185.161.*za 36 minut Synek aparatczyka PRL-u zastępcy Prokuratora Generalnego PRL w latach 80 . Nic dodać nic ująć !!! Pewnie zobaczymy tą personę na marszach kodu

  Kolo 195.216.123.*za 35 minut Taką wielką kałużę zostawiły po sobie rządy neo-liberałów z KLD-UW-PO. Teraz trzeba to posprzątać , nowoczesnych neoliberałów również

  sm 89.65.223.*za 34 minuty A on dla mnie jest jak SOVIECKA ONUCA a nie żaden Polak .Tatuś nazwisko pewnie zmienił w 44 r. bo nie brzmiało zbyt Polsko

  k 37.47.13.*za 11 minut facet nie ma pomysłów na istnienie, ale myślę że można mu się do dupy dobrać za szkalowanie ojczyżny

  Nick 195.248.254.*za 4 minuty To nie jest jego kraj! Wszyscy widzieli jak bił pokłony w mycce pod ścianą płaczu w Izraelu, tam jego ojczyzna.

  weronika 46.113.193.*3 minuty temu Jak ktoś ma mentalność lumpa, to wszystko kojarzy mu się z ekskrementami i pomyjami. Jaki stan ducha i poziom świadomości – takie porównania!.

  modes 94.254.192.*9 minut temu Władek ty jesteś sról bolszewicki

  Ela 37.128.14.*12 minut temu i po co cytujecie tego osobnika, przecież on sobie robi reklamę, niech spada na onet.

  j 83.28.167.*16 minut temu Jest człekokształtny to fakt ale czy jest ludziem? Małpka za banana też wciska różne guziczki a co by zrobiła za 5 bananów to strach pomyśleć.

  Polubienie

 12. http://opinie.wp.pl/mariusz-staniszewski-nowa-wojna-o-historie-6019959864484481a


  Jarosław Szarek, nowy prezes IPN (East News, Fot: Stefan Maszewski)

  28.07.16 (16:19)

  Mariusz Staniszewski: Nowa wojna o historię

  Przypisywanie bohaterom, którzy walczyli z dwoma totalitaryzmami, zwierzęcego wręcz antysemityzmu, ma obciążać także tych, którzy dziś czerpią z ich przykładu. Według tej paraleli, ci którzy dziś czczą żołnierzy wyklętych, są takimi samymi antysemitami jak ich bohaterowie. Od tego już blisko do stwierdzenia, że patriotyzm to ksenofobia i antysemityzm. A więc idąc dalej, Polską rządzą faszyści. I tak spirala kłamstwa się zamyka – pisze Mariusz Staniszewski dla WP

  Nie wiadomo dokładnie kiedy, ale historia stała się niemal tak ważna jak ekonomia. Odwołując się do niej, wszyscy starają się tłumaczyć współczesny świat. Ale w rzeczywistości jest to próba nowego rozdania ról. Bo granie nie toczy się o prawdziwą historię, ale jej wykorzystanie do bieżącej polityki.

  Artykuł amerykańskiego dziennikarza Chrisa Hedgesa o „Nowych europejskich faszystach” z PiS pokazuje, jak bardzo we współczesnym świecie nastąpiło odwrócenie pojęć. Przypisywanie zapędów faszystowskich partii, której jednym z najważniejszych elementów tożsamości stała się tradycja Armii Krajowej i Powstania Warszawskiego, a więc oporu wobec dwóch zbrodniczych totalitaryzmów, wynika nie tylko z braku wiedzy o tym, co dzieje się w naszym kraju, ale także z tego, czym w istocie był faszyzm. Konsolidacja władzy – z czym mamy obecnie w naszym kraju do czynienia – nie wynika przecież z zamachu stanu czy łamania praw obywatelskich. Wolność słowa nie jest ani mniejsza, ani większa w porównaniu z rządami poprzedniej ekipy.

  To, że spółki Skarbu Państwa przestały prenumerować „Gazetę Wyborczą”, jest pewnie bolesne dla jej kierownictwa, ale nie jest zamachem na wolność wypowiedzi. Wcześniej firmy te miały zakaz prenumeraty prasy konserwatywnej, więc jeśli stosować tę samą miarę, w istocie niewiele się zmieniło. Władza nie próbuje zamykać żadnego tytułu, nie ściga dziennikarzy, nie prześladuje polityków opozycji. Brylują oni w mediach zarówno sprzyjających rządowi, jak i mu przeciwnych. Wywiady z nimi publikowane są w prasie każdego dnia. Nikt nie odbiera im prawa do szkalowania swojego kraju za granicą, choć czytając ich wypowiedzi często czuje się niesmak.

  Fałszowanie historii

  Ważniejsze jednak w tym artykule było postawienie znaku równości między konserwatystami i faszystami. A to przecież próba pisania historii na nowo. Korzenie faszyzmu nie były prawicowe, ale lewicowe. Nie przez przypadek NSDAP miała w nazwie „socjalizm”. Tworząc swoją obłędną ideologię Adolf Hitler całymi garściami czerpał z twórczości Karola Marksa. Nie z nauki społecznej Kościoła, ale właśnie z głównego ideologa komunizmu. Katolicy czy szerzej aktywiści chrześcijańscy, byli jednymi z najbardziej prześladowanych przez niemieckich faszystów. Także ojciec papieża Benedykta XVI przez lata musiał ukrywać swoje chrześcijańskie poglądy o czym można przeczytać w biografii Josepha Ratzingera.

  Porównując PiS do faszystów Chris Hedges wykazał się więc albo historycznym analfabetyzmem, albo wyjątkową perfidią. Nie dlatego, że nie podoba mu się to, co dzieje się w Polsce – każdy ma przecież prawo do własnej oceny sytuacji, ale dlatego, że używa argumentów z gruntu nieprawdziwych i nieuczciwych. Dokładnie w ten sposób swoją propagandę budował Joseph Goebbels. Polegała ona na odbieraniu słowom dotychczasowych znaczeń i przypisywanie zupełnie nowych.

  Fałszowanie historii na użytek bieżącej polityki nie jest jednak niczym nowym. Z największym chyba nadużyciem mamy do czynienia w przypadku niemieckiej deputowanej do Bundestagu Eriki Steinbach. Została ona przewodniczącą Związku Wypędzonych, choć jej rodzina z wypędzeniami nie miała wiele wspólnego. W rzeczywistości byli najeźdźcami w pełnym tego słowa znaczeniu. Taka osoba w żaden sposób nie ma historycznego i moralnego prawa domagania się od Polski czy Czech jakiegokolwiek zadośćuczynienia za usunięcie milionów Niemców z Ziem Zachodnich czy Sudetów. Pomijając już fundamentalny fakt, że decyzję o przesiedleniu Niemców podjęli Amerykanie, Anglicy i Sowieci i to do nich powinny być kierowane pretensje, to fakt, że córka najeźdźców domaga się sprawiedliwości, jest dla Polaków podwójnie obraźliwy. Trudno to jednak uznać za przypadek. Osoba o takiej przeszłości nie tylko nie spotkała się w Niemczech z ostracyzmem, ale była wielokrotnie wybierana do parlamentu. Była więc nagradzana za fałszowanie historii.

  Do perfekcji w pisaniu historii na nowo doszli Rosjanie. Mimo przyznania się do zbrodni katyńskiej, masowych wywózek na Sybir i mordowania żołnierzy demokratycznego polskiego podziemia, nadal utrzymują, że Armia Czerwona wyzwalała Polskę. Czują się obrażeni, gdy ich obecność na naszych ziemiach nazywamy okupacją i usuwamy z przestrzeni publicznej sowieckie symbole.

  Zatapianie bohaterów

  O ile spór o tożsamość narodową jest elementem pewnej politycznej globalnej gry, o tyle zaskakujące jest rozgrywanie się takiego sporu wewnątrz Polski. Przyzwyczailiśmy się już do bredni wypisywanych przez Jana Tomasza Grossa, który na niedopowiedzeniach i insynuacjach postanowił zbudować swoja popularność. Skutecznie zresztą.

  W ten sam nurt wpisuje się ostatnia publikacja Elżbiety Janickiej, która stwierdziła, że holocaust mógł mieć miejsce tylko na ziemiach polskich, bo sprzyjała temu miejscowa ludność. Idąc dalej tym tokiem myślenia, Polacy są niemal tak samo winni zagładzie Żydów jak Niemcy, bo mordercy z SS i innych zbrodniczych formacji tylko zrealizowali polskie marzenia. Nie ma się co oszukiwać – wygłaszanie takich opinii ma tylko jeden cel, zyskanie popularności. Z prawdą historyczną ma to niewiele wspólnego, bo Polacy – jeśli nie chcieli zginąć – mogli się co najwyżej przyglądać tragedii Żydów. Mimo tego wielu wykazało się heroizmem i z narażeniem życia pomagało prześladowanym sąsiadom.

  Co więcej, przez pierwsze lata wojny sami Niemcy nie wiedzieli, co zrobić z Żydami zgromadzonymi w Generalnym Gubernatorstwie. Najpierw chcieli zesłać ich wszystkich na teren obecnej Lubelszczyzny, a gdy ten plan się nie powiódł, alarmowali o zbliżającej się katastrofie humanitarnej i konieczności rozwiązania problemu. W tym czasie większość gett na terenie Generalnego Gubernatorstwa było otwarta, a mieszkający tam Żydzi pracowali często u Polaków. Dzięki temu mogli przeżyć.

  Sytuacja zmieniła się, gdy Niemcy przystąpili do planu wymordowania wszystkich Żydów. Wtedy pomoc im karana była śmiercią. Oczywiście zdarzali się kolaboranci, którzy współpracowali z Niemcami w mordowaniu i wyłapywaniu Żydów. Ale przez Polskie Państwo Podziemne byli oni traktowani jak zdrajcy. Polska była jedynym krajem w Europie, w którym ruch oporu donoszenie na Żydów karał śmiercią. Bardzo wiele wyroków wykonały specjalne oddziały Armii Krajowej.

  Szmalcownicy nie byli wcale tak liczni, jak osoby pomagające Żydom, co pokazuje unikalna książka „Utajone miasto. Żydzi po aryjskiej stronie Warszawy 1940-1945”. Gunnara S. Paulssona. Polskie struktury podziemne stworzyły cały system, który pomagał Żydom wydostać się z getta i przeżyć po drugiej stronie muru.

  Rozpuszczanie Polski

  Historia ciągle opowiadana jest na nowo, ale rewizja zawsze służy współczesnym celom politycznym. Jeśli środowiska lewicowe starają się dziś obarczyć Polaków winą za holocaust, to też mają swój cel. Jest on banalnie prosty – chodzi o to, by pozbawić świętości bohaterów Armii Krajowej i żołnierzy wyklętych, którzy trochę nieoczekiwanie stali się wzorcami do naśladowania dla młodych Polaków. Ci niezłomni wgrali w konkurencji z dobrymi towarzyszami lansowanymi przez lata przez „Gazetę Wyborczą” czy bezpaństwowcami, którzy chcieliby by Polska rozpuściła się w Europie, bo dla nich nasza historia jest obciążeniem, a nie powodem do dumy i świadectwem tożsamości.

  Na tym jednak nie koniec. Przypisywanie bohaterom, którzy walczyli z dwoma totalitaryzmami, zwierzęcego wręcz antysemityzmu, ma obciążać także tych, którzy dziś czerpią z ich przykładu. Według tej paraleli, ci którzy dziś czczą żołnierzy wyklętych, są takimi samymi antysemitami jak ich bohaterowie. Od tego już blisko do stwierdzenia, że patriotyzm to ksenofobia i antysemityzm. A więc idąc dalej, Polską rządzą faszyści. I tak spirala kłamstwa się zamyka.

  Właśnie w takiej sytuacji nowym szefem IPN został Jarosław Szarek. Jego zadaniem będzie nie tylko odsłanianie zakrytych dziś kart polskiej historii, pokazywanie twarzy zbrodniarzy i bohaterów. Równie istotne będzie stawienie czoła kłamstwom. Tym płynącym zza granicy i z kraju.

  To żmudna i ciężka praca, bo musi polegać na dostarczeniu jak największej ilości informacji o tym, jak naprawdę wyglądała zbrodnia dokonana na Polakach i Żydach. I kto pociągał za spust czy odkręcał puszkę ze śmiercionośnym gazem.

  Mariusz Staniszewski dla Wirtualnej Polski

  Verayher wczoraj (08:51)
  Jedyna droga, aby zahamować plucie na Polskę to naśladowanie własnie Żydów z Anti-Defamation League: ścigać sądownie każdego autora takich artykułów, niszczyć finansowo takie gadzinowe gazety. Po kilku wygranych procesach – a przykład ADF dowodzi,że można to robić skutecznie – gadzinówki będą bały się opluwać Polskę czy używać imprintingowych fałszywek „polskie obozy koncentracyjne”. Innej skutecznej drogi nie ma.

  Hellen wczoraj (08:57)
  Brak /do tej pory/ Polskiej polityki zagranicznej, chroniącej nasze Polskie interesy zaowocował „użytkowaniem” Polski przez różne państwa i grupy interesu jako własnego poletka do ściągania „plonów”. Niestety, odnalazł się właściciel tego poletka i chciałby godziwie nim zarządzać. Niemcy z ich bankami, przedsiębiorstwami i korporacjami które żerowały na nas bezkarnie nigdy to się nie spodoba. Nie mówiąc już o innych osobach jak Soros który widział w nas kawałek bezpańskiej ziemi ze zgrają potulnych kredytobiorców i pożeraczy ciemnego chleba. Wszystkie te narody, organizacje, korporacje, grupy interesu i nacisku musimy „wychować” od nowa tak aby naszą niezależność polityczną i gospodarczą zaczęli traktować jako coś oczywistego. Aby jednak to się udało musimy się pozbyć PO komunistycznych spadów, kolaborantów systemowych którzy plują na własny kraj. Tusk, Schetyna, Kopacz, Lis z Lisicą, Kraśko, Solorze, Waltery, wszyscy KODziarze, pseudo ludzie kultury typu Pani Janda /1,5 mln dotacji pożarła/. Oni wszyscy muszą zostać zastąpieni przez nowe pokolenie ludzi dbających o interesy Polaków a nie obcych grup interesu nazywanych Europejczykami.

  misia wczoraj (16:47)
  Zachodni historycy i dziennikarze powinni się zająć sprawą zachowania się aliantów w kwestii polskiej w ostatnich latach II wojny światowej – zdrada była na każdym kroku widoczna, a parada zwycięstwa w Londynie 1946 roku jet dopełnieniem tej zdrady. Tymczasem próbują zmieniać historię i cały czas oczerniać nasz bohaterski Naród. Od początku wojny walczyliśmy z dwoma totalitarnymi systemami, a teraz po wojnie tych, którzy czczą bohaterów nazywa się faszystami? Coś tu nie jest tak jak należy.

  podlasiak 24 min. temu
  W czasach PRL nikt Polski i Polaków nie szkalował byliśmy szanowani , za wyjątkiem zdrajców i tchórzy z 1939r którzy uciekli p rzez Zaleszczyki oraz sługusów watykańskich obiecujących złote góry i podburzających motłoch .Obecnie oni żyją w luksusach a motłoch pozostał motłochem . Potomkowie dumnego narodu zostali zmuszeni do wyjazdu z ojczyzny i zmieniać pampersy byłym okupantom , Pytam jak obcy mogą nas szanować, skoro kolejne rządy nas nie szanują ?

  http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2049,Utajone-Miasto

  Gunnar S. Paulsson
  Utajone Miasto. Żydzi po aryjskiej stronie Warszawy 1940-1945
  Tłumaczenie: Elżbieta Olender-Dmowska
  Oprawa twarda
  Liczba stron: 424
  Wydawnictwo: Znak
  39,60 zł

  Książka otrzymała Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego za najlepszą książkę historyczną 2009 Dla większości badaczy Holokaustu dzieje warszawskich Żydów z czasów II wojny światowej ograniczają się do dwóch faktów: ogromnej liczby ofiar oraz powstania w getcie.

  Ale nie dla Gunnara S. Paulssona. Autor stawia pytania: czy to możliwe, że ukrywający się po aryjskiej stronie Żydzi oraz osoby, które im pomagały, stworzyli zakonspirowane utajone miasto? Czy to możliwe, że w Warszawie przeżył nie mniejszy procent ukrywających się Żydów niż w innych europejskich miastach? Czy to możliwe, że w pomoc Żydom, mniej lub bardziej świadomie, zaangażowanych było kilkadziesiąt tysięcy warszawiaków? I czy to możliwe, że nic o tym wszystkim dotąd nie wiedzieliśmy?

  Dzięki nowatorskiemu podejściu do relacji i pamiętników oraz analizie źródeł statystycznych autor odpowiada na te pytania twierdząco. Książka to godny naśladowania przykład naukowej rzetelności, odwagi w stawianiu pytań i nieustępliwości w poszukiwaniu odpowiedzi. „Historia Żydów ukrywających się w Warszawie autorstwa Gunnara S. Paulssona, to znaczący wkład w ogromną literaturę na temat Holokaustu. Zarówno jako studium przypadku konkretnej społeczności jak i jako przyczynek do debaty nad najbardziej istotnymi aspektami stosunków polsko-żydowskich w czasie niemieckiej okupacji”. Shimon Redlich, Uniwersytet Ben Guriona „American Historical Review” Współwydawca: Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN

  Polubienie

 13. Newsweek to czysto Anty Polski piśmidło ,kiedyśprzed laty jeszcze po angielsku lubiałem to poczytać ale to co odpierdalają od jakiegoś czasu to gwałt narodu polskiego.

  Polubienie

 14. Z perspektywy czasu dokładnie widać,że Autor miał rację.Przecież pis gra na wykluczanie,dzieli Polaków na „prawdziwych” i „nieprawdziwych”.Coraz częściej zdażają się pobicia obcokrajowców i osób LGBT.Taka je prawda.Poza tym tzw.komentator celowo wyjął z konekstu zdania podkreślając te,które mogą wzbudzać nienawiść,bo o to właśnie chodzi prawicy.Gdyby komentatorzy wysili swój intelekt ,to zrozumieliby,ze Autorowi chodziło o to,żeby zdechła Polska,w której jest przyzwolenie ma prześladowanie ludzi.Nie ma w tym niczego „niepatritycznego”,wręcz przeciwnieProponuję zatem ,żeby dziennikarze prawicowych mediów zaczęli wreszie fachowo uprawiać swój zawód,a nie stronniczo pochwalać wszystko,co robi pis i konfederacja i celować tylko do suwerena z wykształceniem podstawowym,bo niestety mają taki poziom.Na szczęście połowa Polaków umie myśleć samodzielnie…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.