252 Okrutny do bólu i tragicznie prawdziwy… północno koreański film o manipulacji, propagandzie i nie tylko… który trzeba koniecznie obejrzeć…

Z wielu powodów zmieniłem zdanie i zamiast opublikować dziś wpis o od-słowiańskim źródłosłowie rzekomo łacińskiego słowa TRaDyCja, który zostanie opublikowany jako następny, puszczam pierwszy północno koreański film, jaki w życiu widziałem…

Nie jest on w żaden sposób miły do oglądania… ale uważam, że KAŻDA MYŚLĄCA ISTOTA LUDZKA MUSI GO ZOBACZYĆ z kilku powodów.

Po pierwsze pokazuje on „naszą tragicznie wspaniałą zachodnią rzeczywistość”, oczami północno koreańskiej propagandy. Jest to coś jak Wielki Propagandowy Zderzacz Hadronów, w którym jedni czerwoni pustynni propagandziści (komuniści), zdarzają się z innymi wielokolorowymi pustynnymi propagandystami (banksterami / globalistami, czyli korporacjonistami)… w zmaganiu o pierwszeństwo w zawodach, która pustynna propaganda jest lepsza…

Wiem, że brzmi to kosmicznie komicznie… ale uwierzcie mi, nie będzie Wam do śmiechu…

Po drugie, ten film jest nawiązaniem i rozwinięciem do wszystkich poprzednich wpisów, opublikowanych kiedykolwiek tu, jak i wszystkich następnych, które będą opublikowane tu kiedykolwiek w przyszłości…

Po trzecie, szczególnie nawiązuje do poprzedniego wpisu i pytań o wiarygodność i o to „kto ma rację”… i co tak naprawdę dzieje się wokół nas… i jak to wydaje się nam, że postrzegamy to i rozumiemy.

HOW AMERICANS ARE MANIPULATED BY MASS MEDIA PROPAGANDA


Opublikowany 12.09.2015
Very illuminating documentary accurately exposing the truth about how American society is manipulated and enslaved by consumerism and mass media pop culture. Ironically, this is a communist North Korean film dubbed in English.

Sadly, this cannot qualify as propaganda since it is all true. America is simply enslaved under a different system than communism. A debt system called consumerism.

Uwaga na koniec.

Ludzie, bądźcie uważni i krytyczni i nie dajcie się zwodzić ani wodzić za nos, szczególnie nie wierzcie w to, co ja tu sam publikuję!

ZAWSZE TO SAMI SPRAWDZAJCIE, BO NAWET MAJĄC SZCZERE CHĘCI, MOGĘ BYĆ ZWYCZAJNIE MANIPULOWANY I NIE WIEDZĄC NAWET O TYM, WPROWADZAĆ WAS W BŁĄD!!!

NIE UFAJCIE NIKOMU I WSZYSTKO SAMI SPRAWDZAJCIE WIELE RAZY!!!

26 thoughts on “252 Okrutny do bólu i tragicznie prawdziwy… północno koreański film o manipulacji, propagandzie i nie tylko… który trzeba koniecznie obejrzeć…

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Slawomir-Sierakowski-Niemcy-a-nie-PiS-gwarantuja-nam-niepodleglosc,wid,18108904,wiadomosc.html?ticaid=116529

   akt. 18.01.2016, 15:52

   Sławomir Sierakowski: Niemcy, a nie PiS, gwarantują nam niepodległość

   Zgadnijcie, kto według planów NATO ma bronić Polski na wypadek agresji ze strony państw trzecich? Dwie dywizje niemieckie. Wcale mnie to nie cieszy – pisze Sławomir Sierakowski dla Wirtualnej Polski. I dodaje: „Byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby Polska przestała być członkiem NATO drugiej kategorii i posiadała stałe bazy NATO na swoim terytorium. Ale niestety nie jest. I dopóki PiS będzie drażnił Zachód i tworzył uzasadnione wrażenie, że Polska nie posiada godnej zaufania władzy, nasza niepodległość będzie zależeć głównie od Niemiec i całej Unii Europejskiej”.
   (…)

   ~ogrodnik 2 godziny i 44 minut temu
   Historia i życie dowodzą, że najlepiej polegać na własnych możliwościach. Ani NATO, ani Niemcy nie zagwarantują nam wolności. To tylko taka gra…

   ~GIVI 2 godziny i 15 minut temu
   W 1939r zagwarantowały nam Niemcy niepodległość.

   ~stary grzyb radzi 2 godziny i 15 minut temu
   panie Sierakowski, przestań pan pisać amatorskie komentarze, tak się pan znasz na polityce jak ja na astrofizyce, bzdura za bzdurą, w tej sprawie też, właśnie to PiS stworzy podstawy obrony w Polsce, a za PO doszło do katastrofy, rozpadu polskiej armii, to głównie sztabowi i jednostki specjalne na usługach NATO, PiS drażni? a nie kody, skargi odciętych od koryta? do kogo pan kierujesz te żale? sam jesteś lewak, to za lewakami, wiadomo, zajmuj się pan czymś innym, szczerze radzę, bo to jest infantylne zajmowanie się polityką,

   ~dżamboprzed kwadransem
   Brawo , też mnie drażni ten lewacki bełkot . Gdyby to pisała egzaltowana 16-latka to jeszcze bym zrozumiał ale świadomie jątrzy dziadyga myśląc że nam od tego bełkotu przybędzie lewactwa w kraju. Ja panie Sierakowski mam nadzieję że całe lewactwo odejdzie na śmietnik historii, wasza durna polityka multi-kulti stworzyła Europie najgorsze niebezpieczeństwo od czasów Hitlera. I mam nadzieję że był to gwóźdź do trumny światowego lewactwa.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Powrot-polskiego-syndromu-miedzy-Rosja-a-Niemcami-Polska-na-waznym-dziejowym-zakrecie,wid,18108662,wiadomosc.html

   akt. 18.01.2016, 11:05

   Powrót polskiego syndromu: między Rosją a Niemcami. Polska na ważnym dziejowym zakręcie

   Wraca dobrze znany z naszych dziejów syndrom, przez wielu traktowany nawet jako przekleństwo – między Rosją a Niemcami. To czas na strategiczną debatę o miejscu Polski na międzynarodowej scenie – pisze politolog prof. Bogdan Góralczyk w komentarzu dla Wirtualnej Polski.
   (…)

   ~alibaba 4 godziny i 59 minut temu
   Panie Profesorze!!! Faktycznie zmieniły się warunki wokół Polski i trzeba mocno zająć się swoim bezpieczeństwem. Podejmowanie teraz zmian wewnątrz państwa może być ryzykowne, ale czy rzeczywiście uważa Pan, że Polska przed rządami PIS była państwem bezpiecznym, silnym i posiadającym potencjał do dostosowania się do zaistniałych zmian na arenie międzynarodowej!? Nasza poprzednia władza, wbrew propagandzie, nie umocniła naszej pozycji w Europie. Doprowadziła też do ogromnego podziału społeczeństwa. A przy tym ogromna „bylejakość” prawa, urzędów, itp. Chyba nie było innego wyjścia.

   ~n1efart 4 godziny i 40 minut temu
   „znowu” ?????? o ile się nie mylę, znajdujemy się w tej pozycji od ponad 1000 lat. W dodatku PiS próbuje nawiązać stosunki gospodarcze o które obie strony bardzo się starają, bo tam gdzie Polacy widzą „przekleństwo” w położeniu, tam chińczycy widzą potencjał i możliwości rozwoju. Jedna z pierwszych wizyt Dr Andrzeja Dudy była bardzo mądrym posunięciem – Chiny… w dodatku docenili go, podarowali mu limuzynę (tak tak, Komorowski też przywoził wspaniałe rzeczy marki „wstyd” i „chańba”). To jest szansa, jeśli nam się nie uda, Węgrze zabiorą nam tą okazję, zaczęli się układać jeszcze przed nami. Wspaniały ruch PiSu! który może zapewnić nam spokój na długie lata, bo co jak co, ale nawet niemcy nie odważą się naruszyć chińskich interesów.

   Polubienie

  • http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy-zainwestuja-130-mld-euro-w-sprzet-dla,12,0,2006028.html

   Kalif PO 178.37.12.* 2016-01-27 17:33
   Po co? Przecież już wpuścili wroga a potem skapitulowali.

   MNBVMVC 195.241.155.* 2016-01-27 14:09
   czynsze za lokle , opłaty za teren , opłaty za poligony , opłaty za częstotliwości radiowe , paliwo i magazynowanie , wynajem kwater , opłaty za łącza internetowe , opłaty za parkingi dla żołnierzy , opłaty za remonty i modernizację, wywóz śmieci , kanalizacja , prąd , gaz , utylizacja , sale konferencyjne , ochrona VIPów , opłaty za szycie mundurów , naszywek , środki czystości, poapier toaletowy, pasty do butów, szkolenia i programy propagandowe , druk regulaminów , inspekcje ikontrole wewnętrzne , prowadzenie ksiąg , materiały do drukarek , serwis komputerowy , zakup oprogramowanioa komp. serwis łącz i anten , nadgodziny kadry , to wszystko kosztuje w bundezwerze ok 3 miliardów euro . Więc z dziewięciu miliardów odiąć 4,9 miliarda i ok 3 miliardów zostaje około 1,1 miliarda na wyposażenie bundezwery . Wniosek …. proce , łuiki , móły , i kontraktowi imigranci za 4,20 na godzinę . Mają obeznanie z bronią , dadzą im jeść i będą bronić NIEBIESKOOKICH NORDYKÓW !!!

   OBSERWATORR 77.255.204.* 2016-01-27 10:59
   Problemem niemieckim nie jest brak środków finansowych na zbrojenia , a brak kadr. Niemcy w wieku zdolnym do służby są ,, ostatnim ” krajem w deklarowaniu chęci wstąpienia do zawodowej służby wojskowej. O tym sie nie mówiło / specjalnie / by nie zdradzać ,, słabości ” narodowej , będacej skutkiem ,, pacyfistycznego ” wychowania. Jeśli Niemcy zaczna korzystać z deklaratywnej pomocy migrantów , bedzie to OSTATECZNY KONIEC BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO NIEMCÓW.

   Heen 93.204.196.* 2016-01-27 10:12
   To przekracza wszelkie granice przyzwoitosci. Mieszam od 30 lat w Niemczech. Od zjednoczenia niemiec i w szczegolnosci po wprowadzeniu euro standart zycia w tym kraju upadl zalosnie. niedawno jeszcze obowiazujacy, jako skutek niemieckiego faszyzmu, zakaz interwencji bundeswery poza granizacmi kraju, zostal w czasie agresjii NATO na Jugoslawie uchylony. i tu ten fenomen. w czasach gdy realne zagrozenia dla bezpieczenstwa kraju czy wspolnoty, nie ma wydaje sie takie sumy na zbrojenia. Smiesza coroczne dyskusje czy rencista, znaczy ludzia ktorzy zbudowali dobrobyt tego kraju, podniesc renty o 2,5 czy 2,88 € jako ze panstwo na wiecej nie stac a tu miliardy na Grecje, uchodzcow i zbojenia. Na to co naprawde naszemu panstwu zagraza , wystarcza palki i po NRD-owscy ORMO-wcy.

   szarakomóra 83.10.5.* 2016-01-27 09:22
   No to KALIFAT NIEMIEC będzie miał co przejmować i będzie miał w końcu dobry sprzęt do zajęcia całej europki w świętej wojnie.

   euzebiusz460 83.6.77.* 2016-01-27 09:04
   Nie ma co bez Ruskich nie damy rady ,znowu będą nas palić żywcem ,zresztą same takie oświadczenie Niemiec w dniu wyzwolenia Auschwitz daje do myślenia.

   zaiks 83.142.121.* 2016-01-27 08:53
   mudlenie oczu. niemcy zamykaja granice, zbroja sie a przez Polske ma isc szlak uchodzców. jak myslicie gdzie oni zostaną?

   jan720 164.127.213.* 2016-01-27 09:05
   Niemcy nie muszą się bronić przed wrogiem zewnętrznym. Za kilka lat będą mieli problemy wewnątrz kraju.

   T. 81.190.49.* 2016-01-26 22:34
   Niemcy niech lepiej inwestują w Straż Graniczną i ochronę granic w Europie, bo horda ze wschodu niedługo zaleje ich kraj i Syryjczycy itp. zaczną Niemców z domów wyrzucać. To co dzisiaj dzieje się w okolicach Koloni , gdzie mieszkają uchodźcy przechodzi już ludzkie wyobrażenia. Zamykane są wszystkie baseny, kluby Fitness i inne tego typu miejsca rozrywki w obawie przed napastowaniem i agresją Syryjczyków. Na ulicach w biały dzień chodzą grupy Syryjczyków dochodzi do wyrywania kobietom torebek. W sklepach jawnie dokonują kradzieży. Kobiety boją się samotnie poruszać po ulicach miast. W domach Niemcy nagminnie instalują przeróżne systemy alarmowe .Każdy teraz chce mieć ostrego psa na podwórku. Zaś „wolne” media niemieckie milczą jak zaklęta . U nas także.

   Polubienie

 1. PROPAGANDA / SOCIAL ENGINEERING AND THE MANUFACTURING OF HUMAN THOUGHT

  Opublikowany 30.06.2014
  Propaganda is the act of deliberately spreading false or deceptive information, ideas, rumors, doctrines or principals propagated by an organization or movement to help or harm a target person, group of people, movement, institution, nation, etc.

  Social Engineering is the practice of influencing public opinion by any means necessary to guide society in a direction that the social engineers wish for them to go.

  Polubienie

 2. Former CBS Reporter Exposes Media Lies, Internet Shills & Astroturfing – MUST SEE!!!

  Inne źródło na ten sam film + uwagi do niego:

  „PROPAGANDA” (2012) — North Korea Documentary / Mockumentary Film

  Lethgar Smith 4 tygodnie temu
  This film was not made by the DPRK. It is supposed to look like that though. It comes from Australia. Interesting how it is provoking some very strong responses from those who think it really is from North Korea.

  kefir0076 3 tygodnie temu
  +Lethgar Smith It’s from New Zealand actually.

  Miko Montgomery 2 tygodnie temu
  +Lethgar Smith You’d think by now people would have heard the truth.
  The true origin was revealed a couple years ago. Regardless, it’s BRILLIANT.

  Polubienie

 3. Psywar – Full Documentary

  Opublikowany 02.04.2014
  This film explores the evolution of propaganda and public relations in the United States, with an emphasis on the „elitist theory of democracy” and the relationship between war, propaganda and class.

  Includes original interviews with a number of dissident scholars including Noam Chomsky, Howard Zinn, Michael Parenti, Peter Phillips („Project Censored”), John Stauber („PR Watch”), Christopher Simpson („The Science of Coercion”) and others.

  Polubienie

 4. Kamivrist Kvt 1 day ago
  Piękna robota. Łzy w oczach, powinni to kurwa w szkołach pokazywać, tak, ze wszystkimi

  Paweł Oziębło 3 hours ago
  Co za hipokryzja, żeby tragedie naszego narodu wykorzystywać do szerzenia propagandy i wartości które leżały u podstaw tej tragedii. Faszyzm i nienawiść do innych, to jest prawdziwe przesłanie tego „dzieła”. Pełne jadu wycieranie sobię gęby naszymi ofiarami i bohaterami. Wstyd.

  Grzegorz Stokłosa 54 minutes ago
  +Paweł Oziębło Panie Pawle… „szerzenia propagandy”? Co tu jest propagandą? To są fakty. Przez jakie wartości doszło do tragedii naszego (mniemam po Pańskim nazwisku) Narodu? Jestem ogromnie ciekaw. Jeśli to dzieło jest „wycieraniem sobie gęby” to ciekawi mnie czym jest dla Pana film „Pokłosie” albo cała żydowska propaganda holokaustu jako „jedynie im się należąca”? Oczywiście chciałbym aby nigdy nie doszło holokaustu Polaków i wcale nie chodzi mi o polemizowanie który naród bardziej ucierpiał. Holokaustu Żydów też chciałbym aby nigdy nie było. Ale niestety to są fakty. I ten film przedstawia fakty.

  Arkadiusz Olszewski 46 minutes ago
  +Paweł Oziębło proszę sobie nie żartować. Jak wg Pana powinna być przedstawiona na filmie rzeź wołyńska,zbrodnia ponarach, czy w nalibokach?

  Polubienie

 5. https://pl-pl.facebook.com/dawid.zontek.1/videos/1066235236781961/

  Dawid Zontek‎Młodzież Wszechpolska
  POSLIJCIE GO DALEJ NAJLEPIEJ DO FEMINISTEK I PEDAŁÓW

  Popatrzcie na szczęśliwych muzułmanów, na szczęśliwe kobiety i dzieci, przypatrzcie sie dokładnie i pokażcie mi jedna osobę która jest przeciwna jedna kurwa, wystarczy jedna
  moze jestem ślepy ale nie znalazłem ani jednej tylko szczęście i radość niczym w noc sylwestrową na europejskich ulicach

  Polubienie

  • O i widać, jak działa lewacka cenzura w necie… Ciekawe, czy gdyby to było nieprawda, to czy ten film zostałby usunięty…

   Ciekawe też, czy jeśli muzułmanie będą kamieniować przebierańców, ciotki itp. czy usuwanie takich dowodów, będzie jedyna bronią lewackich rządów przeciwko temu?

   Hahahahahaha… Jak długo?

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/szwecja-15-latek-zasztyletowany-przez-imigranta-wczesniej-bronil-napastowanej-przez-niego-dziewczyny

   Szwecja: 15-latek zasztyletowany przez imigranta. Wcześniej bronił napastowanej przez niego dziewczyny
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Niedziela, 17 stycznia 2016 o godz. 00:12:25

   Na południu Szwecji młody chłopak został zasztyletowany przez imigranta, z którym chodził do szkoły. Miała to być zemsta za to, że wcześniej stanął on w obronie dziewczyny napastowanej przez przybysza. Rodzice ofiary oskarżają szwedzkie media o wyciszanie sprawy.

   Arminas Pileckas, który stanął w obronie koleżanki, pochodził z Litwy. Mieszkał w Szwecji wraz ze swoimi rodzicami. Jeszcze w grudniu stanął w obronie swojej koleżanki, którą zaatakował seksualnie imigrant, prawdopodobnie z Syrii, z którym razem uczęszczali do szkoły. Pierwszego dnia kolejnego semestru migrant dźgnął Pileckasa nożem w plecy, przebijając mu serce.Chłopak zmarł.

   Rodzice 15-latka obwiniają Szwecję i szwedzkie media za tchórzostwo w obliczu zagrożenia ze strony imigrantów, a także za „tuszowanie” sprawy śmierci ich syna. Sprawa początkowo w zasadzie nie była poruszana w mediach. Ojciec chłopaka skrytykował ich postawę, gdyż niemal natychmiast zwróciły się one do ojca zabójcy, który udzielał im wywiadów. Jeden z nich opublikowała gazeta Aftonblated, uznawana za lewicową. Ojciec zabójcy stwierdził, że zamordowany nie bronił swojej koleżanki, a sam był winny znęcania się nad jego synem. Oskarżył szkołę, że nie zrobiła nic, by jego syn mógł „odzyskać honor”. „To bardzo go denerwowało” – powiedział imigrant.

   Zdaniem ojca ofiary, te stwierdzenia są kłamstwem. Twierdzi również, że młody imigrant obiecywał jego synowi zemstę. Powiedział, że szkoła wiedziała o tym, ale niczego nie zrobiła. Dodał, że w części Szwecji, w której mieszka, już wcześniej dochodziło do incydentów z udziałem migrantów, w tym do ataków na kobiety i prób gwałtu.

   Arminas Pileckas. Fot. expressen.se

   Breitbart.com / Kresy.pl

   Leszek1:17.01.2016 00:47
   Trzeba przyznac, ze niszczenie kultury lacinskiej w Europie przez rzad globalistow, odbywa sie z duzym rozmachem.

   UPAdlina:17.01.2016 06:15
   albo ludzie rozpoznają swoich wrogów i milionami wyjdą na ulicę, żądając natychmiastowych zmian w polityce oraz wybiorą w końcu prawicowych patriotów do rządzenia swoimi krajami ( a nie zdrajców, służących żydo-oligarchii zachodniej), albo ich dzieci i wnuki będą żyć w takim ucisku i strachu, że czerwony żydo-terror stalinowski będzie się jawił jako sielankowy niedzielny piknik!!!!!

   cyna:17.01.2016 09:20
   Odważny chłopak niech mu ziemia lekką bedzie i niech spoczywa w spokoju.

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemcy-uchodzcy-probowali-ukamienowac-transseksualistow-video

   Niemcy: Uchodźcy próbowali ukamienować transseksualistów [+VIDEO]
   Dodane przez wachmistrz_Soroka
   Opublikowano: Sobota, 16 stycznia 2016 o godz. 14:02:36

   W Dortmundzie grupa muzułmańskich „uchodźców” próbowała ukamienować parę transseksualistów.

   – To było barbarzyństwo, co oni zrobili. To byli barbarzyńcy. To mi się nigdy nie zdarzyło, odkąd żyje. Żeby w 2016 r. w Niemczech kamieniami… To szczyt wszystkiego – powiedział niemieckiej telewizji transseksualista Yasmine.

   Yasmine opowiada, że wraz z drugim transseksualistą o imieniu Elisa znajdowali się w okolicy dworca głównego w Dortmundzie, kiedy zostali zauważeni przez grupę północnoafrykańskich imigrantów w wieku od 16-18 lat.

   – Was kur**a trzeba ukamienować! – krzyknął jeden z nich. Następnie cała grupa chwyciła za kamienie i rozpoczęła atak.

   Niedoszłe ofiary ukamienowania uratował radiowóz, który przypadkiem pojawił się na ulicy.

   bild.de/wPolityce.pl/KRESY.PL

   UPAdlina:16.01.2016 15:14
   no to co z tego, że kamienują!!!! To jest do pytona ich tradycja i nie pozwalanie im na jej kultywowanie jest rasizmem i homofobią!!!!!!!!!! Trochę ku..wa tolerancji dla skrzywdzonych przez los imigrantów!!!!!! Od kamienowania jeszcze nikt nie umarł………………….o, pomyłka, przegiąłem…………może i umarł, ale ci żyją, więc nie było sprawy……….

   DanteVentus:16.01.2016 15:17
   jedyny plus muzułmańskich imigrantów hehehe

   yans:16.01.2016 15:55
   Podoba mi się ten kierunek. Islamiści wytłuką sodomitów i gomorytki, po czym my weźmiemy się za islamistów, przecież musimy mieć dobrą wymówkę na międzynarodowej arenie do wytępienia tej plagi. Oby tak dalej!

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/szwedzka-policja-rezygnuje-z-podawania-rysopisow-w-celu-unikniecia-oskarzenia-o-rasizm

   Szwedzka policja rezygnuje z podawania rysopisów w celu uniknięcia oskarżenia o rasizm
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Sobota, 16 stycznia 2016 o godz. 14:02:40

   Policja twierdzi, że chce uniknąć stygmatyzacji jako kryminalistów osób należących do konkretnej grupy etnicznej.

   Policja w Szwecji nie będzie już mogła podawać rysopisów sprawców przestępstw często spotykanych. Wszystko przez strach związany z oskarżeniem o rasizm. Według wewnętrznych zaleceń policja ma unikać podawania narodowości oraz rasy podejrzanego. Gazeta Svenska Dagbadet twierdzi, że dotarła do nowych zaleceń jak policjanci mają zawiadamiać społeczeństwo o wyglądzie przestępcy.

   W wypadku przestępstw często spotykanych takich jak włamanie czy kradzież wiadomości takie jak narodowość, rasa czy kolor skóry nie będą podawane. Policja twierdzi, że w ten sposób chce uniknąć stygmatyzacji jako kryminalistów osób należących do konkretnej grupy etnicznej.

   Pełen rysopis sprawcy będzie podawany tylko w wypadku poważnych przestępstw.

   independent.co.uk / svd.se / kresy.pl

   Jerun:16.01.2016 15:43
   I dobrze niech muslimy ich gwałcą i mordują, zasłużyli na to

   Poznaniak74:16.01.2016 17:03
   Szwedzcy IDIOCI, na nic więcej z mojej strony nie zasługują…

   SobiePan:16.01.2016 18:46
   To jak ich będą identyfikować?

   Zan:16.01.2016 19:16
   „Pełen rysopis sprawcy będzie podawany tylko w wypadku poważnych przestępstw” — z tgeo też będa zmuszeni wycofać się.

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/premier-bawarii-grozi-angeli-merkel-trybunalem-konstytucyjnym

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ue-dodatkowy-podatek-na-benzyne-w-celu-sfinansowania-rozwiazania-problemu-imigrantow-

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/straze-obywatelskie-beda-bronic-niemek

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ziemkiewicz-koniec-baraniego-zachwytu-nad-europa

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemcy-chrzescijanie-nadal-traktowaniu-jak-zwierzeta-w-obozach-dla-migrantow

   Polubienie

 6. Świat jest oparty na nierównościach, rządzony przez mniejszość, która używa do realizacji swoich planów wszystkich zasobów tej planety. Dyktatury nie są rozwiązaniem. To część problemu. Mówienie, że Bliski Wschód jest niezdolny do demokracji jest po prostu rasistowskie Francesca Borri

  ~prawda was wyzwoli : Jeszcze nie znalazłem w oficjalnej prasie ani jednego artykułu, który by otwarcie powiedział, kto odpowiada za to ludobójstwo, ani słowa o neokonach z Departamentu Stany i ich rodakach z Izraela, ale cała żydowska prasa wylewa krokodyle łzy nad cierpieniem ludu syryjskiego. To samo było w Rosji radzieckiej gdy ta nacja zabrała się za uszczęśliwianie wszystkich narodów Rosji, to samo jest na Ukrainie i może być w Polsce i gdziekolwiek, jeżeli ta nacja postanowi uszczęśliwić jakiś naród.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wojna-w-syrii-kraj-stracony-jest-juz-na-zawsze/brherp

  Ta wojna nie ma zwycięzcy [WYWIAD]

  – Świat rządzony jest przez mniejszość, która używa do realizacji swoich planów wszystkich zasobów tej planety – mówi w rozmowie z Onetem włoska dziennikarka Francesca Borri, która jako jedna z nielicznych wciąż jeździ do Syrii. Korespondentka wojenna odsłania również kulisy konfliktu w kraju, w którym codziennie naprzeciw siebie stają przedstawiciele nie dwóch, a wielu zwaśnionych stron. – Ta wojna nie ma zwycięzcy. Syria stracona jest już na zawsze – ocenia.
  (…)
  Mówi się, że arabska wiosna w jakiś sposób mogła być inspirowana przez Zachód, zwłaszcza przez Stany Zjednoczone, które, mówiąc wprost, otworzyły puszkę Pandory. Jakkolwiek brutalnie może to zabrzmieć, ale czy nie byłoby lepiej, gdybyśmy trzymali u władzy Kaddafiego w Libii, Husseina w Iraku, a teraz, Asada w Syrii? Owszem, popełnili oni wiele zbrodni, ale życie pokazało, że wszelkie próby narzucania demokracji w krajach, które nie mają takiej tradycji, spełzły na niczym, a na rozgrywkach na geopolitycznej szachownicy ucierpieli, jak zawsze, „zwykli” ludzie…

  Nigdy nie próbowaliśmy zmusić do demokracji… niestety.

  Niestety?

  Zawsze działaliśmy w obronie naszych własnych interesów. Świat jest oparty na nierównościach, rządzony przez mniejszość, która używa do realizacji swoich planów wszystkich zasobów tej planety. Dyktatury nie są rozwiązaniem. To część problemu. Mówienie, że Bliski Wschód jest niezdolny do demokracji jest po prostu rasistowskie.

  Rasistowskie?

  Bliski Wschód ma prężnie działające społeczeństwo obywatelskie. Prawdę mówiąc, to my należymy do pokolenia, które w Europie nie ma pracy, nie ma praw, jest bez przyszłości i nie ma niczego, ale kogo to obchodzi? Przecież jest nasz kochany tatuś, który kupi nam kolejnego iPhone’a…

  Co chcesz przez to powiedzieć?

  Że powinniśmy mieć więcej szacunku dla arabskiej generacji, która też nie ma pracy, żadnych praw, żadnej przyszłości, ale w przeciwieństwie do nas, podnosi się z kolan.

  ~zbrodniarz XXI wieku chodzą wdrogich garniturach do ~Maciej: Jak nie wiadomo o co, chodzi to wiadomo o co chodzi, a tu chodzi o wielkieeeeeeeeee pieniądze. Dlatego zabito 250 tys ludzi w większości cywili w w samej Syrii zniszczono Irak, Libię, Syrię. To jankesi z sojusznikami mają krew na rękach ludzi pomorowanych na Bliskim Wschodzie. Za destabilizację, za przekupywanie politykow, za stworzenie, szkolenie, zbrojenie ISiS, za handlowanie z nimi ropą i nie tylko. Gdzie sankcje dla firm, banków.

  ~czlowiek jest bestią do ~zbrodniarz XXI wieku chodzą wdrogich garniturach: W czasie II wojny światowej zginęły miliony ludzi miliony zostało kalekami, milony zostalo pozbawionych domow, miliony cierpiało umarło i z głodu. W II wojnie największe straty poniosła ZSRR i Europa Wschodnia ze względu na daninę krwi i zniszczenia wojenne, ale jeden kraj niewiarygodnie się w zbogacił zarobili krocie na wojnie i było to USA. Spodobało się to im. Na wojnie nie ma zwycięzców i zwyciężonych są tylko ofiary wojny. Wszyscy ludzie w Europie Rosji, na Bliskim Wschodzie chcą tylko stabilizacji, chcą żyć i pracować, założyć rodzinę wyjechać na wakacje, mieć co garnka włożyć nie marznąć zimą. Są to niewielkie potrzeby ,ale jest grupa diabłów wcielonych niewiarygodnie zachłannych, którym się to nie podoba światowa nienażarta finansjera, której mało i mało, złodziei ropy gazu i innych złóż, mająca wpływy w rządach, mająca w kieszeni media. To oni skłócają nacje (stara faszystowska zasada), kupują polityków, a oni przy pomocy propagandy robią z nas ofiary, barany rzeźne, okrutnych żołnierzy. Kiedy otumanieni ich propagandą rzucamy się sobie do gardeł i niszczymy wszystko co tak naprawdę stanowi dla nas wartość, nasz spokój naszą stabilizację, nasze domy, giniemy, zostajemy kalekami a inicjatorzy pławią się w luksusach.

  ~megrez do ~asd: Tak mieli dość Asada, bo myśleli że jak go nie będzie to będą mieli tyle kasy co obywatele AS lub Kuwejtu, a tu głód i bieda, więc teraz już wolą Asada niż takie porządki jak w Iraku czy Libii. Świadczy o tym np wynik wyborów na prezydenta, masowe demonstracje poparcia dla Asada np w Libanie. Nawet w Polsce można było iść pod ambasadę syryjską w czasie wyborów i zobaczyć ilu było przeciwników a ilu zwolenników Asada.

  ~adam : Tu chodzi o zniszczenie państwowości tych państw. Fakt, że były tam autorytarne żady, ale dla tamtych stron to jest normalne, jak również klanowość. Obecny kryzys wywołali nie Kaddafi z Husajnem, czy Assad, a strategia amerykanów na wywracanie państwowości , jak równierz radykalnie nastawieni islamiści, którzy poczuli brak łańcucha i kagańca

  ~prawda : Jak mozna stwiedzic ze zwyciecy nie ma? zwycieca jest! a nim jest inspiratorzy tej wony\: tj . kraje zachodu ktore bezposrednio braly udzial w niej :USA francja i Anglia: sprzedali bron, Arabia placi za kazdy cel bombardowany przez te kraje , maja rope za darmo od terrorystow ktorych hodowaly
  A najbardziej zadowolony jest z tego wszystkiego Izrael bo juz ma pustke wokol niego

  Polubienie

 7. Czy wobec powrotu do cenzury w iscie stalinowskim stylu, ktos w ogole zdefiniowal, co to jest nawolywanie do nienawisci rasowej. Czy cukierberg uzna, ze np. Pisanie swojego zdania o przyjmowaniu uchodzcow w Europie jest mowa nienawisci?
  Kam (gość)

  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2016/04/facebook-namawia-do-pokoju-rusza-z-kampania-cenzurujaca-negatywne-tresci.aspx

  Facebook namawia do pokoju. Rusza z kampanią cenzurującą negatywne treści

  Facebook uruchomił dosyć kontrowersyjną kampanię, której celem jest uciszenie nienawiści, rasizmu oraz ekstremizmu w Europie, który ostatnimi czasy nabiera na sile.

  19 stycznia 2016 14:21

  Nie ukrywajmy, żyjemy w trudnych czasach, gdzie media społecznościowe wykorzystywane są w rozmaitych celach. Mark Zuckerberg doskonale zdaje sobie z tego sprawę i postanowił uruchomić kampanię, której celem jest uciszenie nienawiści, rasizmu oraz ekstremizmu w Europie.

  Projekt nazywa się Inicjatywą Odwagi Cywilnej Online i został uruchomiony wczoraj po kilku miesiącach dyskusji z niemieckim rządem. Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjny Facebooka powiedziała: Najlepszym lekarstwem na złe pomysły są dobre pomysły. Najlepszym lekarstwem na nienawiść jest tolerancja. Mowa nienawiści nie powinna mieć miejsca w społeczeństwie – nawet w internecie. Facebook nie jest miejscem do rozpowszechniania mowy nienawiści czy podżegania do przemocy.

  Celem kampanii jest zapobieganie treściom rasistowskim czy nawołującym do rasizmu. Jeśli takie treści pojawią się w popularnej społecznościówce, to serwis może je usunąć. Oczywiście, osoby nadużywające „gościnności” Marka Zuckerberga mogą spodziewać się całkowitego zawieszenia konta, o co w dzisiejszych czasach nie jest trudno.

  Nowa kampania jest dosyć kontrowersyjna, ale pamiętajmy, że żyjemy w niespokojnych czasach, gdzie ekstremizm i rasizm nabiera na sile, głównie za sprawą napływających imigrantów oraz różnych wydarzeń, jak ostatnie ataki terrorystyczne w Paryżu czy feralny Sylwester w Kolonii.

  Zamiast rozwiąć problem z imigrantami(gwałty, terroryzm), zamiatają go pod ziemię. Co za czasy 😦
  Fbshit (gość)

  Co za bzdura, dalsza cenzura jest karygodna, Facebook sam na siebie szykuje haka.
  Obserwator (gość)

  „Najlepszym lekarstwem na nienawiść jest tolerancja.” tolerancja=usuwanie niewygodnych komentarzy? Cholera, muszę zajrzeć do słownika.
  piterk2006

  według tego rozumienia TOLERANCJA czyli tolerujemy zło i nie pokazujemy go na zrewnątrz
  jimi (gość)

  Polubienie

 8. ~arra : Głównym winowajcą wojny w Syrii są USA. Mącicielami z nadania USA są też : Arabia Saudyjska, Turcja, Izrael. Gdyby USA chciało to wojny by tam nie było , ale wojny leżą w interesie USA, bo to jest biznes a że giną i cierpią ludzie to dla nich nie ma znaczenia. Kasa przesłania rozum.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/unicef-apeluje-o-zakonczenie-wojny-w-syrii/qbjtgn

  UNICEF apeluje o zakończenie wojny w Syrii

  Trzy lata temu liderzy agend humanitarnych ONZ wystosowali pilny apel do tych, którzy są w stanie zakończyć konflikt w Syrii. Zaapelowali o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu ratowania mieszkańców Syrii. „Dosyć” – mówili – cierpienia i rozlewu krwi. To było trzy lata temu.

  Brutalna wojna w Syrii trwa już niemal 5 lat. Trwa rozlew krwi. Pogłębia się cierpienie. Dziś UNICEF – lider pozarządowych organizacji humanitarnych i agend ONZ – apeluje nie tylko do rządów państw, ale i do każdego z Was – obywateli świata, abyście wsparli nasz apel o zakończenie tej rzezi. Nakłońmy wszystkie strony konfliktu do zawarcia porozumienia, zawieszenia broni i wejścia na drogę pokoju.

  Dziś, bardziej niż kiedykolwiek świat potrzebuje usłyszeć nasz wspólny apel. Bo ta wojna i jej konsekwencje dotykają nas wszystkich.

  Dotykają mieszkańców Syrii, którzy stracili swoich bliskich i źródła utrzymania oraz tych, którzy musieli opuścić swoje domy lub żyją w desperacji odcięci od świata. Dziś, 13,5 mln ludzi mieszkających w Syrii potrzebuje pomocy humanitarnej. To nie są jedynie statystyki. To 13,5 mln ludzkich istnień, których życie i przyszłość są zagrożone.

  Wojna dotyka rodziny, które nie mając nadziei na lepszą przyszłość w Syrii, zdecydowały się na niebezpieczną podróż do obcych krajów w poszukiwaniu schronienia. Na skutek tego konfliktu 4,6 mln ludzi uciekło do sąsiednich i dalekich krajów.

  Wojna dotyka pokolenie dzieci i młodych osób, które zostały wyrwane z systemu edukacji. Trauma, której doświadczyły, każe im coraz częściej patrzeć na przyszłość jedynie przez pryzmat przemocy.

  Wojna dotyka osoby daleko od Syrii, które widzą, jak przemoc wywołana przez ten konflikt dosięga ulice, biura i restauracje coraz bliżej ich domów.

  Ta wojna w sposób pośredni lub bezpośredni dotyka każdego z nas.

  Ci, którzy są w stanie zakończyć to cierpienie, mogą – a więc też powinni – zacząć działać już dziś. Te działania powinny obejmować:

  – Nieograniczony dostęp organizacji humanitarnych do osób poszkodowanych w Syrii, w celu dostarczenia im natychmiastowej pomocy

  – Bezwarunkowe, monitorowane zawieszenie broni w celu umożliwienia dostarczenia pomocy żywnościowej, szczepionek i innych niezbędnych produktów, a także umożliwienie dzieciom powrotu do szkoły

  – Zaprzestanie ataków na infrastrukturę cywilną tak, aby szkoły, szpitale i wodociągi były bezpieczne

  – Wolność przemieszczania się dla wszystkich osób i natychmiastowe zniesienie blokadoblężonych miejscowości

  To są praktyczne działania. Jeśli tylko będzie wola, aby je przeprowadzić, wówczas nie ma powodu, aby nie mogły zostać wdrożone. Teraz.

  Każdego dnia dzieci w Syrii umierają z głodu, zimna i chorób. UNICEF Polska apeluje o pomoc dzieciom w ogarniętej wojną Syrii i wpłaty: https://unicef.pl/syria

  Co dalej z prezydentem el-Asadem?

  19 grudnia 2015 r. Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła rezolucję dotyczącą mapy drogowej dla procesu pokojowego w Syrii, zgodnie z którą rozmowy w sprawie zawieszenia broni i utworzenia rządu przejściowego mają się rozpocząć w styczniu br.

  Rezolucja ani słowem nie wspomina jednak o przyszłości prezydenta Baszara el-Asada. Kwestia ta jest głównym punktem spornym między stronami konfliktu. Zachód oraz kraje Zatoki Perskiej domagają się odejścia dyktatora, którego z kolei wspiera Rosja.

  Plan zaakceptowany przez RB ONZ przewiduje m.in. utworzenie rządu przejściowego oraz przeprowadzenie wolnych wyborów i opracowanie nowej konstytucji w ciągu 18 miesięcy.

  Według ONZ trwająca od 2011 roku wojna domowa w Syrii kosztowała życie ponad 250 tysięcy ludzi.

  ~Lektor : Gdy się czyta media polskie a jednocześnie anglojęzyczne, to jest tak jakby przebywało się w dwóch innych światach. Amerykańscy dziennikarze są niezależni, nie padają plackiem przed politykami jak to robią nasi „dziennikarze”, więc opinia na temat wojny w Syrii jest zupełnie odmienna. Z naszych mediów dowiaduję się, że winny jest Asad no i oczywiście Ruscy, którzy go popierają, a z mediów anglojęzycznych (bo z angielskich również) dowiaduję sie, że właśnie dzięki Asadowi Syria stała sie jedynym państwem Bliskiego Wschodu, gdzie istnieje nowoczesny ustrój polegający na tolerancji dla wszystkich religii, gdzie kobiety nie musza chodzić w workach na głowach, mają prawo do nauki i do całkowitej swobody. To oczywiście nie podoba się Arabii Saudyjskiej, bo jest zupełnym zaprzeczeniem tej ciemnoty jaka panuje u Saudów. Nie podoba się też Turcji, bo zasoby ropy i gazu w Syrii sa ogromne, a w konsekwencji kraj ten może stać sie potęgą zagrażającą Turcji. Nie podoba się też Amerykanom, którzy dostali ograniczoną zgodę na kporxzystanie z gazu i ropy, a chca miec prawo nieogranicznego korzystania z tych bogactw. Ponieważ te trzy kraje stały się wrogami Syrii, więc uzbroiły bandy opłacanych bandytów zwanych w skrócie „Opozycją umiarkowaną”, mającą za zadanie obalić Asada. Oczywiście komentatorzy amerykańscy dają jasno do zrozumienia, że obalenie Asada prowadziłoby do kolejnej wojny o wpływy, bo tych „umiarkowanych” i nieumiarkowanych jest tam kilkanaście sket, a wszyscy chcą dojść do władzy. No więc tak to wygląda, ale rtzeba było w młodości chodzić na lekcje angielskiego, a nie na wagary, to dziś czytałoby się gazety z całego świata, a nie tylko nasze rodzime wypociny napisane pod dyktando polityków.

  zbys1939 do ~Lektor: Do~Lektor: –Problem w tym ze media zachodnie sa wlasnoscia tych krajow , u nas to sa tylko Polsko-jezyczne i jako takie nie czuja sie w obowiazku uczciwie informowac spoleczenstwo o wydarzeniach ,ludzie DLA NICH pracujacy pisza pod dyktando pracodawcy i tylko oszolomy nie odrozniaja blazenstwa od propagandy , nie koniecznie trzeba znac Angielski lub niemiecki by zrozumiec co sie w swiecie dzieje .Gdy przesiejesz klamstwa ,na dnie znajdziesz prawde bo ona sama potrafi sie obronic .—POZDRAWIAM—

  ~wa : Bush i Blair nie wierzyli w bajkę o broni masowego rażenia w Iraku

  Brytyjskie media informują, że były premier kraju Tony Blair i były prezydent USA George W. Bush mogli umówić się co do wspólnych działań wojskowych w Iraku rok przed wtargnięciem do kraju.

  Dowiedziano się o tym z dokumentu, który w 2002 roku Colin Powell, ówczesny sekretarz stanu USA, wysłał do Busha. Analityk polityczny i dziennikarz Dan Glazebrook jest przekonany, że obaj przywódcy zdecydowali o rozpoczęciu operacji obalenia Saddama Husajna na długo przed tym, jak społeczności zostały przedstawione powody inwazji na Irak.

  W Wielkiej Brytanii wybuchł skandal wokół byłego premiera Tony’ego Blaira. Jeden z brytyjskich dzienników nazwał go „podżegaczem wojny w Iraku”. Jest to związane z pojawieniem się nieznanych wcześniej informacji o irackiej kampanii. Do prasy wyciekło memorandum, zgodnie z którym Blair zgodził się na wysłanie wojsk do Iraku na rok przed rozpoczęciem operacji, informuje kanał RT.

  Memorandum zostało sporządzone w 2002 roku przez Colina Powella, ówczesnego sekretarza stanu USA i zaadresowane do prezydenta USA George’a W. Busha. W tym czasie Tony Blair w swoich wystąpieniach publicznych wezwał do poszukiwania dyplomatycznych sposobów przezwyciężenia kryzysu.

  Specjalna komisja, która prowadzi niezależne dochodzenie odnośnie udziału Wielkiej Brytanii w wojnie w Iraku, pracuje już od sześciu lat. To dochodzenie kosztowało już skarb państwa 10 mln funtów, jednak data publikacji raportu końcowego na temat wyników prac komisji jest nadal nieznana.

  Podczas jednego z przesłuchań Blair został zapytany, czy nie było między nim a prezydentem Bushem pierwotnej umowy odnośnie udziału brytyjskich wojsk w operacji wojskowej. Na to były premier Wielkiej Brytanii odpowiedział: „Jedyną rzeczą, którą obiecałem i obiecałem otwarcie, to rozliczyć się z Saddamem”.

  Według politologa Dana Glazebrooka Wielka Brytania i Stany Zjednoczone podjęły decyzję o wprowadzeniu wojsk do Iraku na długo zanim zostało przedstawione uzasadnienie inwazji.

  „Bush planował inwazję na Irak, jednak nie miał pojęcia, w jaki sposób prawnie uzasadnić tę operację. Wtedy poparł go Tony Blair. On miał konkretne pomysły, jak usprawiedliwić inwazję w oczach opinii publicznej i zapewnić prawne uzasadnienia tych działań” — uważa ekspert.

  Według Glazebrooka memorandum byłego szefa amerykańskiego Departamentu Stanu Powella po raz kolejny potwierdza, że Bush i Blair nie wierzyli w bajkę o broni masowego rażenia, którą sami wymyślili.

  „Jest oczywiste, że jeszcze zanim udało im się znaleźć dowody, które zupełnie nie odpowiadały rzeczywistości, oni już postanowili rozpętać wojnę w Iraku. A z powodu tego konfliktu nadal cierpi nie tylko Bliski Wschód, ale także cały świat” — podkreślił politolog.

  Polubienie

 9. ~towarzysz 3 godziny i 46 minut temu
  Niech nas nie szantażują nie to nie wolę żyć bez szengen niż pod butem araba któremu wolno wszystka a mi nic, a rozwiązanie jest proste nie przyjmować odsyłać to zmusi turcję i resztę cwaniaków do rozwiązania problemu is a nie kiwania nas. I sprawa będzie załatwiona

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ostatnia-szansa-na-uratowanie-strefy-Schengen-Financial-Times-ostrzega-Europe,wid,18116500,wiadomosc.html

  akt. 21.01.2016, 08:58

  Ostatnia szansa na uratowanie strefy Schengen. „Financial Times” ostrzega Europę

  • „FT”: istnienie strefy Schengen stoi pod znakiem zapytania
  • UE zagrożona przez trwający kryzys migracyjny – uważa dziennik
  • „Politycy muszą zademonstrować jedność i wolę polityczną”
  • UE musi działać na wielu frontach jednocześnie: w Syrii, Turcji, Jordanii i Libanie

  Jeśli przywódcy UE chcą uratować strefę Schengen, zagrożoną przez trwający kryzys migracyjny, muszą zademonstrować jedność i wolę polityczną, których dotychczas brakowało – ocenia „Financial Times” w komentarzu redakcyjnym.

  Schengen, pozwalające na swobodne przemieszczanie się między krajami członkowskimi, „od dawna było najbardziej widocznym pokazem europejskiej jedności, sprzyjając zacieśnianiu więzi gospodarczych między 22 członkami tego bloku i służąc jako mocny bodziec dla turystyki” – przypomina brytyjski dziennik. „Jednak wygląda na to, że mimo swej symbolicznej i gospodarczej wagi Schengen znalazło się w agonii z powodu utrzymującego się napływu migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej” – dodaje.

  Obecne problemy w strefie Schengen wynikają z faktu, że „jest ona niekompletna jako system”. Choć należące do niej państwa zlikwidowały kontrole na własnych granicach, zabrakło wspólnego, skutecznego mechanizmu regulującego ochronę jej granic zewnętrznych. Nie miało to większego znaczenia, dopóki napływ migrantów był niewielki, ale urosło do rangi ogromnego problemu wraz z „upadkiem (…) dyktatur w Syrii i Libii” – podkreśla „FT”.

  Zaproponowane przez Komisję Europejską rozwiązania – wzmocnienie unijnej agencji ochrony granic Schengen i zmiana unijnych procedur azylowych – gazeta ocenia jako słuszne: „Jest nierozsądne, żeby Włochy i Grecja miały być prawnie zobowiązane do przyjęcia na siebie obciążenia związanego z przyjęciem setek tysięcy uchodźców tylko z racji geograficznego położenia”.

  „Propozycje KE w sprawie uchodźców napotykają opór niektórych rządów”

  Dziennik podkreśla jednak, że dotychczas propozycje KE w sprawie uchodźców napotykają opór niektórych rządów, i ocenia, że „ten impas może się utrzymać”, a jeśli tak się stanie – „kraje stanowiące trzon UE mogą być zmuszone do utworzenia własnej, okrojonej strefy Schengen z wykluczeniem tych, którzy nie chcą stosować się do wspólnej polityki azylowej”.

  Jeśli UE chce zapanować nad kryzysem migracyjnym, musi działać na wielu frontach jednocześnie – dążyć do rozejmu w Syrii, skierować znacznie większe środki na wsparcie Turcji, Jordanii i Libanu, które przyjęły najwięcej uchodźców i walczą o przetrwanie oraz zwiększyć swe możliwości w zakresie udzielania uchodźcom schronienia i pomagania im w zintegrowaniu się ze społeczeństwem.

  „Jeśli strefa Schengen ma przetrwać, należące do niej państwa muszą pogodzić się z faktem, że oznacza to przyjęcie korzyści wynikających ze wspólnej granicy (zewnętrznej) wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza”. Jeśli ceną za uczynienie z Schengen działającego systemu jest zmniejszenie jej, to niestety może to być konieczne” – konkluduje „Financial Times”.
  Zobacz też: Tusk o uchodźcach: do marca musimy opanować sytuację, grozi nam rozpad strefy Schengen

  ~Wojtek 2 godziny i 58 minut temu
  Problemem UE sa debilni politycy na uslugach zydowskiej finansjery. To nik inny jak MERKEL wywolala obecna sytuacje swoimi decyzjami… kto dal jej takie prawo. Teraz juz nie mowi sie o przyczynie i zrodle kryzysu tylko o skuykach i wmawia sIe ludziom, ze tak musi byc. UE TO ZGNILA STRUKTURA I MUSI SIE ROZPASC

  ~jerko 54 minut temu
  A co na to KOD i Petru ??? Czy to co robi Merkelowa jest demokratyczne i konstytucyjne ???

  Polubienie

 10. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Serbski-polityk-skazany-na-9-lat-za-zbrodnie-wojenne-Wiedzial-ze-dojdzie-do-zabojstwa,wid,18118333,wiadomosc.html

  akt. 21.01.2016, 18:35

  Serbski polityk skazany na 9 lat za zbrodnie wojenne. „Wiedział, że dojdzie do zabójstwa”

  • Międzynarodowy sąd: Oliver Ivanovic winny podżegania do zabójstwa
  • „Był członkiem grupy, która prowadziła akcję oczyszczania”
  • Wyrok może spowodować wzrost napięć w regionie

  Międzynarodowy sąd w Kosovskiej Mitrovicy skazał jednego z przywódców Serbów kosowskich Olivera Ivanovicia na dziewięć lat więzienia za zbrodnie wojenne. Orzeczenie może spowodować wzrost napięć w regionie.

  Sędziowie unijnej misji policyjno-prawnej Eulex, orzekający pod przewodnictwem rumuńskiej sędzi, uznali 62-letniego Ivanovicia, lidera partii Inicjatywa Obywatelska „Serbia, demokracja, sprawiedliwość”, za winnego podżegania do zabójstwa kilkorga albańskich cywilów z Kosowa w 1999 roku podczas wojny w tej dawnej prowincji Serbii.

  Jak stwierdzili sędziowie, Ivanović był wówczas członkiem paramilitarnej grupy, która prowadziła akcję „oczyszczania” z Albańczyków południowej części Kosovskiej Mitrovicy. Podczas tej operacji wyrzucono z domów wiele albańskich rodzin, oddzielano też mężczyzn od kobiet i dzieci, i zabijano wielu z nich.

  W uzasadnieniu wyroku napisano, że 14 kwietnia 1999 roku na pytanie jednego z członków paramilitarnej policji, co zrobić z dziewięciorgiem Albańczyków, Ivanović odpowiedział: „Co mnie pytasz, rób zgodnie z rozkazem”. Według sądu Ivanović miał świadomość, że trwa operacja wyganiania i mordowania Albańczyków” i „wiedział, że dojdzie do zabójstwa”. Wskazano jednak, że nie można było ustalić ponad wszelką wątpliwość, czy Ivanović występował w charakterze lidera, dowódcy jednostki paramilitarnej czy serbskiej policji.

  Sąd uniewinnił Ivanovicia od innego oskarżenia – o zbrodnie popełnione w 2000 r.

  Ivanović zaprzeczył zarzutom, twierdząc, że są motywowane politycznie. Czterech innych kosowskich Serbów, oskarżonych wraz z Ivanoviciem w tym samy procesie, zostało uniewinnionych.

  Czwartkowy wyrok skrytykowali przedstawiciele władz Serbii, ostrzegając, że może on po raz kolejny podsycić napięcia na tle etnicznym w i tak już niespokojnym regionie.

  – Jestem pewien, że nastroje w Kosowie pogorszą się. Serbowie żyjący w Kosowie zaczną myśleć: jeśli Ivanović, prodemokratyczny działacz, na to zasługuje, co stanie się z nami? – powiedział wicepremier Serbii Rasim Ljajić.

  Marko Djurić, członek serbskiej delegacji na rozmowy z kosowskimi Albańczykami, powiedział, że werdykt „nie ma nic wspólnego z prawem i sprawiedliwością” i miał na celu „upokorzenie Serbów”. – Czerwona linia została przekroczona. Nadszedł czas, żeby ponownie rozważyć kwestię (rozmów) i zobaczyć, co następnie robić – dodał.

  Ivanović, swego czasu główny przywódca Serbów na północy Kosowa, jest uznawany za umiarkowanego polityka. Był sekretarzem stanu w ministerstwie Serbii ds. Kosowa, a w 2013 roku został wybrany na radnego w północnej części Kosovskiej Mitrovicy, zamieszkanej przez Serbów. Popiera dialog i kompromis ze stanowiącym w Kosowie większość Albańczykami, mówi też po albańsku. Został aresztowany w styczniu 2014 roku. Był pierwszym liderem kosowskich Serbów zatrzymanym przez Eulex pod zarzutem popełnienia zbrodni wojennych na Albańczykach.

  Eulex, utworzony po ogłoszeniu przez Kosowo niepodległości od Serbii w 2008 roku, prowadzi sprawy zbrodni wojennych w Kosowie, lecz zajmuje się również najbardziej drażliwymi sprawami korupcji i przestępczości zorganizowanej, w które zamieszani są mi.n. byli albańscy partyzanci, uważani przez pobratymców za bohaterów walki o kosowską państwowość.

  Dwumilionowe Kosowo, gdzie Albańczycy stanowią ponad 90 proc. mieszkańców, proklamowało niepodległość przy poparciu Zachodu i po atakach lotnictwa NATO, które miały na celu położenie kresu prześladowaniom Albańczyków przez siły serbskie. Serbia nie uznała niepodległości Kosowa i nadal uważa je za swoją prowincję. Niepodległość Kosowa uznało ok. 100 krajów, w tym USA i większość państw UE.

  Podczas konfliktu między Kosowem i Serbią zginęło 13 tys. ludzi.

  ~Ricky 2 godziny i 25 minut temu
  Kiedy osądzenie Zbrodni kosowskich Albańczyków?! A nigdy, zapomniałem, oni byli po „właściwej” stronie.Posiadam sporą wiedzę na temat lat 90 w tamtym regionie. Casus potrkatowania Serbii przez tak zwaną wspólnote miedzynarodową – czytaj NIemcow i Amerykanow – to jakis horror, o którym większosc w dodatku nie ma pojecia, no bo przeciez „Serbowie to ci źli”. Tak przeciez pisali latami w G**no Wartym niezbędniku inteligenta.

  ~ip 2 godziny i 6 minut temu
  Kosovo to część Jugosławii – federacji. Gdyby nie najazd islamskich albańskich bandytów to ten kraj federacyjny mógłby zyc w dobrobycie( jak wczesniej). Morderstwa Albańczyków, mafii wojskowych Albańczyków są pod dziwną ochroną.

  ~eni 1 godzinę i 55 minut temu
  „Społeczność międzynarodowa” zaczyna robić bokami. Nie udało się dobrać do Rosji przez Syrię, kompletnie położyli sprawę na Ukrainie, to trzeba spróbować via Kosowo. Tak się składa, i udowodniono to już ponad wszelką wątpliwość dawno temu tylko lemingoza w Kraju nad Wisłą, konsumująca namiętnie paszę dla bantu serwowaną przez Gazety Wyborcze i Dzienniki Telewizyjne jeszcze nie jest tego świadoma, iż gros zbrodni w czasie konfliktu kosowskiego lat 90-tych popełnili nie Serbowie tylko wspierani przez Amerykę i NATO – w tym Polskę – kosowscy albańscy wahabici. Tacy watażkowie jak Tacsi, Ceku i kilku innych tuzów „niepodległego Kosowa”, oraz setki pomniejszych, „bohaterów walki o niepodległość” powinni od lat odsiadywać wyroki dożywotniego więzienia za terrorystyczne ataki na szkoły, szpitale, uniwersytety, cerkwie prawosławne, na rolników pracujących na polach, na serbskie wioski i miasteczka, i zamordowanie setek niewinnych, zwykłych, nieuzbrojonych ludzi, naszych słowiańskich braci, wycięcie im narządów, za porwania, gwałty, wymuszenia i całą paletę innych czynów uznanych na świecie za zbrodnie. Nie siedzą bo są przyjaciółmi innych zbrodniarzy, tych którzy odebrali Serbom Kosowo i oddali je we władanie muslimskich mafiozów.

  Polubienie

 11. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/izrael-znowu-chce-zagarnac-palestynska-ziemie

  Izrael znowu chce zagarnąć palestyńską ziemię
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Czwartek, 21 stycznia 2016 o godz. 12:12:40

  Izrael potwierdził oficjalnie, że planuje zająć duże połacie żyznej ziemi na Zachodnim Brzegu, blisko granicy z Jordanią.

  Agencja Reuters poinformowała, że w rozmowie z przedstawicielami izraelskiego ministerstwa obrony jej przedstawicielom powiedziano, że decyzja polityczna w tej sprawie została już podjęta.

  Akcja ma objąć 154 hektary ziemi rolnej w dolinie jordańskiej niedaleko Jerycha. Już teraz znajdują się tam osiedla żydowskich kolonistów. Jest to ziemia sporna bowiem Palestyńczycy twierdzą, że należy ona do nich.

  Sekretarz ONZ Ban Ki-moon wyraził zaniepokojenie planowanymi działaniami Izraela. Stwierdził on, że polityka osadnictwa na ziemiach palestyńskich godzi w podstawy procesu pokojowego a także zaprzecza dobrym intencjom Izraela. Także przedstawiciel Departamentu Stanu USA wyraził dezaprobatę dla takich działań.

  Reuters/KRESY.PL

  crova1:21.01.2016 18:57
  ” Jest to ziemia sporna bowiem Palestyńczycy twierdzą, że należy ona do nich.” – co za leming to pisał? Może Jerozolima to niby nie ich?
  Lubię to! Zgłoś nadużycie Odpowiedz

  Polubienie

 12. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nowelizacja-kodeksu-karnego-nie-uwzgledni-mowy-nienawisci-2

  Nowelizacja kodeksu karnego nie uwzględni „mowy nienawiści”
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Środa, 20 stycznia 2016 o godz. 21:09:31

  Środowisko LGBT oraz część mediów od dłuższego czasu domaga się prawnej penalizacji tzw. „mowy nienawiści”. W ich opinii krytyka homoseksualizmu powinna być zabroniona. Wiele wskazuje, że szef resortu sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, nie podziela opinii „tęczowych” o konieczności takich zmian w kodeksie karnym.

  Obecnie pojęcie „mowy nienawiści” dotyczy osób znieważonych ze względu na przynależność do jakiejś rasy, grupy etnicznej lub narodu, wyznania lub jego braku. Zdaniem aktywistów LGBT lista powinna zostać rozszerzona o przedstawicieli ich społeczności.

  W ocenie Sylwii Spurek, zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich ds. równego traktowania, konieczność nowelizacji polskiego prawa, zgodna z żądaniami środowiska gejowskiego, wynika z traktatów międzynarodowych.

  Wiele jednak wskazuje, że innego zdania jest minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Prace nad oczekiwanymi przez subkulturę LGBT zmianami mają nie być prowadzone, o czym na falach radia TokFM poinformowała Spurek.

  Przyjazne homoseksualizmowi media już prześcigają się w atakach pod adresem szefa resortu sprawiedliwości. „Ziobro robi krok wstecz. Nie obroni osób LGBT przed mową nienawiści” – głosi tytuł artykułu natemat.pl. Portal cytuje również opinie „tęczowych” aktywistów oczekujących od partii Nowoczesna Ryszarda Petru reprezentowania ich interesów w Sejmie.

  pch24.pl

  jaroslaus:20.01.2016 23:20
  nie można do tego dopuścić – to parchato-masoński sposób na cenzurowanie nie tylko słów, ale i myśli. A pedały to chyba dawno „w dupę nie dostały” skoro w ogóle śmią w tej sprawie czegokolwiek „żądać”.

  Polubienie

 13. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ten-film-ma-zachecic-obywateli-ukrainy-do-walk/gx576m

  Ten film ma zachęcić obywateli Ukrainy do walk

  Ukraińska wojskowa telewizja pokazała film mający budzić w obywatelach patriotyczne uczucia. W ciągu dwóch dni wideo pt. „Niezniszczalni! Niezłomni! Prawdziwi!” osiągnęło ponad 46 tys. wyświetleń w sieci.

  Filmowi towarzyszy podkład muzyczny oparty na dźwiękach patriotycznych. Wiosną 2016 roku jest planowana kolejna – już 7. – mobilizacja w kraju, aby wesprzeć siły wojskowe na wschodzie kraju.

  ~zagubiony na saharze : A tymczasem ukraińskie dzieci będą uczyć się podstaw alfabetu na podstawie historii OUN-UPA. Podręcznik nasycony jest banderowską symboliką, która nam, Polakom, kojarzy się jednoznacznie – z ludobójstwem i okrucieństwem.

  „Powstańczy alfabet” w założeniu ma nauczać ukraińskie dzieci czytania i pisania. Jego autorem jest Oleh Witwićkyj, historyk i działacz społeczny. Książka przedstawia historię i perypetie chłopca o imieniu Alyarmyk, który wchodzi do ruchu narodowowyzwoleńczego, gdzie dominują symbole i barwy OUN-UPA. W książce postaciami, jakie występują w podręczniku, w którym historia przeplata się z bieżącymi wydarzeniami na Ukrainie, są m.in. Adolfyk, Stalin, Liliputin, których odniesień chyba nie trzeba tłumaczyć, czy chociażby Medwedczukowycz, co stanowi połączenie nazwisk Wiktora Medwediewa i Wiktora Janukowycza.

  Podręcznik, z którego ukraińskie dzieci będą się uczyć liter, zawiera kult bojownika UPA w walce o niepodległą Ukrainę z armią sowiecką, z Rosjanami, stanowi też formę przeciwstawiania się innym nacjom. Pod poszczególnymi znakami alfabetu kryją się nazwy nastawiające negatywnie dzieci do określonych środowisk czy osób.

  Inny elementarz nosi znamienny tytuł „Stepan Bandera i ja”
  http://ic.pics.livejournal.com

  ~kolo123 : Skazani na śmierć za Polskość
  „Nie zawahasz się wykonać największego przestępstwa, jeśli tego będzie wymagać dobro sprawy” – tak brzmiało siódme przykazanie nacjonalisty ukraińskiego ustalone na pierwszym kongresie OUN (Wiedeń – Praga, 1929-1930). Banderowcy nie miewali chwil zawahania, udokumentowano 136 rodzajów tortur. Skalpowanie, wyjątkowo szeroki uśmiech, wianuszki, zaprzęg konny i orły. Przyjemne nazwy, pod którymi kryje się niewyobrażalna brutalność i straszna śmierć. Znacznie okrutniejsza niż ta stosowana przez radzieckie służby specjalne NKWD. Zdzieranie włosów z głowy wraz ze skórą, czy przybijanie małych dzieci dookoła grubego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. „wianuszki”, to tylko niektóre z bezdusznych metod uśmiercania Polaków

  ~Paweł Ziemiński do ~s: Aktywność sierot po Banderze wzrasta w Polsce. Próbują oni zakrzyczeć własną i polska historię ostatnich stu lat. A dowodzi ona, że banderowska wizja zasadza się jedynie na nienawiści i ludobójstwie, że żywi się ofiarami innych narodów, ale i własnego, że jest to wizja straceńcza.

  Ukraińcy hodują w sobie chorobę, której następstwem jest fakt, że tylko wówczas im się wiedzie jako społeczeństwu, gdy pozostają częścią obcej państwowości. Wolność dla Ukrainy jest jej prawdziwym ciężarem i zawsze wiedzie ten naród do samozatracenia, ale wcześniej do mordów sąsiadów.

  Sława Ukrainie, sława bohaterom – to w rzeczywistości sława samozatraceniu, sława mordercom! Państwa nie można stworzyć wyłącznie na negacji i nienawiści wypływającej z własnych kompleksów.

  Młodym Ukraińcom wznoszącym hasła banderowskich siepaczy w Warszawie należy postawić tamę i nieświadomych wyedukować, a szowinistów wyprosić z Polski natychmiast!

  ~nigdy więcej : W czasie II wojny światowej zginęły miliony ludzi miliony zostało kalekami, milony zostalo pozbawionych domow, miliony cierpiało umarło i z głodu. W II wojnie największe straty poniosło ZSRR i Europa Wschodnia ze względu na daninę krwi i zniszczenia wojenne, ale jeden kraj niewiarygodnie się w zbogacił zarobili krocie na wojnie i było to USA. Spodobało się to im. Na wojnie nie ma zwycięzców i zwyciężonych są tylko ofiary wojny. Wszyscy ludzie w Europie Rosji, na Bliskim Wschodzie chcą stabilizacji, chcą żyć i pracować, założyć rodzinę wyjechać na wakacje, mieć co garnka włożyć nie marznąć zimą. Są to niewielkie potrzeby ,ale jest grupa diabłów wcielonych niewiarygodnie zachłannych, którym się to nie podoba światowa nienażarta finansjera, której mało i mało, złodziei ropy, gazu i innych złóż, mająca wpływy w rządach, mająca w kieszeni media. To oni skłócają żyjące obok siebie od stuleci nacje (stara faszystowska zasada), kupują polityków, a oni przy pomocy propagandy robią z nas ofiary, barany rzeźne, okrutnych żołnierzy. Kiedy otumanieni ich propagandą rzucamy się sobie do gardeł i niszczymy wszystko co tak naprawdę stanowi dla nas wartość, nasz spokój naszą stabilizację, nasze domy, giniemy, zostajemy kalekami a inicjatorzy pławią się w luksusach.

  ~taka_prawda__ do ~antybanderowiec: Tak naprawdę, to za czasów owej sowieckiej „okupacji”, tego tam „komunizmu” – Ukraina ośmiokrotnie powiększyła się terytorialnie! No bo właśnie Lenin powołał na trwałe do życia Ukrainę w 1922 roku. Przyłączył też do niej tereny Noworosji z zamieszkującymi je Rosjanami. A w 1939 r. Stalin dołączył polskie kresy, czyli Galicję. W 1945 tenże Stalin dodał jeszcze Zakarpacie i Bukowinę. W 1954 r. Chruszczow dorzucił jeszcze Krym.
  A teraz nawiedzona post-banderowska prawica wszystko rozwaliła.

  ~remek do ~Kac: PAMIĘTAJMY TE SŁOWA:

  „Śmierć jednego Lacha to metr wolnej Ukrainy, albo będzie Ukraina albo lechicka krew po kolana, Polaków w pień wyciąć”. – R. Szuchewycz.

  „W związku z sukcesami wojsk sowieckich konieczne jest przyspieszenie likwidacji Polaków, muszą zostać całkowicie zgładzeni, ich wioski spalone (…) ludność polską należy zniszczyć.” (Roman Szuchewycz, rozkaz z 1944 r.).

  „Szpital w Chełmie jest pełen straszliwie pokaleczonych dzieci, kobiet i mężczyzn. Oto chłopiec dwunastoletni ma przecięte policzki od ucha do ucha jako zemsta – „masz Polskę od morza do morza”. Inne dziecko dwuletnie wbite na pal walczy ze śmiercią, miało ono przedstawiać polskiego orła zatkniętego na maszcie. Kilka kobiet leży pokłutych widłami, nad jedną znęcano się specjalnie, ucinając jej piersi.”

  ~Cytat za: Krzesimir Dębski do ~remek: Mój dziadek, który urodził się i studiował we Lwowie, a także babcia Anisja Czemierkin, pochodząca z rodziny zrusyfikowanych kozaków zaporoskich przeniesionych przez cara na Kaukaz zginęli oboje. Dodam, że co warte podkreślenia zginęli z rąk UPA mimo, że babcia była rodowitą Ukrainką, a dziadek lekarzem, który często „judymował” – leczył biednych Ukraińców za darmo. Kilkadziesiąt lat później, gdy byłem w Kisielinie, ukraińscy sąsiedzi wiele razy podkreślali jak wspaniały był to człowiek i jak niesamowicie dobry. Pewnego razu moja mama nie wytrzymała i zapytała: „To dlaczego go zamordowaliście?”. Odpowiedzieli: „Bo tak trzeba było”. „A nas też, gdyby trzeba było, zamordowalibyście?”. „No tak” – usłyszała.

  Kot Bazyli : W dziecinstwie babcia, oprowadzajac mni epo Krakowie, opowiadala, jak w czasie IIWS jency wojskowi pracowali w miescie, dokladniej rzecz biorac na peryferiach. Byli wsrod nich Polacy, Rosjanie, Jugislowianie, a nawet Francuzi. Pilnowali ich straznicy, Niemcy (Austriacy?) i Ukraincy. Ludzi podrzucali pracujacym paczki z jedzeniem, oczywiscie pokryjomu. Kiedy Niemiec widzial, ze ktos postronny przemyka sie w strone jenca, odwracal sie dyskretnie, zapalal papierosa. A ukrainskie zoldaki zaraz podnosily wrzask, a zdarzalo sie nawet , ze strzelali. Dziwilam sie, dlaczego? Babcia komentowala: bo Ukraincy zawsze nienawidzili Polakow. Wtedy bylam mala i nie rozumialam tego. Grubo pozniej, poduczywszy sie historii, zrozumialam.

  Polubienie

 14. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zaczyna-spadac-liczba-urodzen-polsce-grozi-katastrofa-demograficzna-

  Zaczyna spadać liczba urodzeń. Polsce grozi katastrofa demograficzna
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Wtorek, 19 stycznia 2016 o godz. 12:12:34

  GUS alarmuje, że już w tym roku w Polsce zacznie się spadek liczby urodzeń. Za 35 lat będzie ona mniejsza o 24 proc.

  Jak wynika z prognoz opracowanych przez Główny Urząd Statystyczny, o których pisze „Rzeczpospolita”, w 2050 roku urodzi się 277,6 tys. dzieci. maluchów. W ubiegłym roku było to o 41,4 tys. więcej, czyli 319 tys. dzieci. Spadki urodzeń mają być tak duże, że istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie komu rodzić dzieci. W 2050 roku rodzić będą głównie kobiety w wieku 40-44 lat, prz6y czym po 35 roku życia jest coraz trudniej zajść w ciążę.

  Jak uważa demograf i rektor Uczelni Łazarskiego prof. Krystyna Iglicka, polskie państwo „trochę przegapiło” zbliżający się kryzys demograficzny, zaś dotychczasowa polityka prorodzinna opierała się na działaniach doraźnych. Jej zdaniem potrzebne są kompleksowe rozwiązania. Prof. Iglicka zaznacza, że raport GUS jest tylko prognozą, a sytuacja może ulec poprawie dzięki wsparciu dla rodzin ze strony państwa. Uważa, że już tak się dzieje.

  Rp.pl / rmf24.pl / PAP / Kresy.pl

  wlkp:19.01.2016 14:13
  2 mln ludzi wyjechało – ale i tak nadal wielu ( nawet na tym portalu ) jest za ułatwianiem wyjazdów ( czyli utrzymywaniem socjalu dla emigrantów w Anglii czy Holandii ) , mamy możliwość ( oby jeszcze ) sprowadzić Polaków z kresów oraz z innych krajów dawnego ZSRR – też nie, bo depolonizacja – a u nas już ostatni dzwon bije na alarm. Zastanówcie się szanowni komentatorzy ( ci do których to piszę, wiedzą że to do nich :-),czego tak na prawdę chcecie – bo bez umocnienia się tu i teraz w przyszłości stracimy wszystko.

  Kojoto:23.01.2016 03:24
  no to jeszcze, żebyś ich na banderopiteków nie wychował, bo marne przy tobie mają perspektywy. Ja mam więcej niż dwójkę, ale nie mówię nikomu w jakim tempie ma się rozmnażać. Ludziom trzeba po prostu stworzyć warunki – zwiezienie do kraju dziesiątków, czy nawet setek tysięcy ludzi nic nie da na dłuższą metę. Ważne, żeby Polacy na całym świecie mieli kontakt z Polską i czuli się dumni z tego kim są.

  Zan:19.01.2016 13:29
  Państwo „polskie” przegapiło ten moment by było zbyt zajęte walką z polskim faszyzmem, eurointegracją, walką z antysemityzmem, wspieraniem Ukrainy, teatralnymi kuksańcami między PO a PiS — przesadzam? Byle rozmowa ze znajomym pokazywała, że on żyje tylko bieżączką medialną, a na pytania o demografię odpowiada głupimi uśmieszkami. Przeważnie ludzie sami zaczynali trajkotać o polityce, a była to dokładnie powtórzona sieczka z mediów. np. w sprawie trybunału.

  crova1:19.01.2016 13:31
  Proponuje ustanowić podatek dochodowy w wysokości 100%. Wtedy wszyscy by byli równi, a i dzietność by wzrosła, bo przecież burżuazja się nie rozmnaża

  Pirus:19.01.2016 14:13
  „polskie państwo „trochę przegapiło” zbliżający się kryzys demograficzny” – Władze naszego kraju przegapiły to 25 lat temu, później przez 25 lat robiły wszystko aby dzietność spadała i udawały ze problemu nie ma. Jak głównym zmartwieniem polityków jest wskaźnik bezrobocia to wszelkie chwyty dozwolone. Wysyłanie na rentę wcześniejsze emerytury, eksport bezrobotnych za granicę, wykreślanie z rejestru, przedłużenie obowiązku szkolnego zmniejszenie liczebności roczników wchodzących na rynek pracy. Jak się rządzi i nie potrafi sprawić aby gospodarka tworzyła miejsca pracy to się walczy innymi metodami (patrz wyżej) o wizerunek. PiaR rules.

  Sylwia:19.01.2016 21:30
  Podwyższenie świadczeǹ na dzieci zachęci ludzi do posiadania więcej dzieci. Czy ta wiadomość ma nas skłonić do wyrażenia zgody na wpuszczanie Arabów i Murzynów?

  artur188:19.01.2016 22:14
  Spadło już w czasie 25-letniej wolności, ale jest wzrost 3.8% i wsparcie nato.To było najważniejsze.A drwinami z rodzin nikt się nie przejmował.

  krok:19.01.2016 23:31
  To nie problem demograficzny, lecz ekonomiczny. Dajcie ludziom pracę i odpowiednie zarobki demografia na pewno wzrośnie. Norwegia 3-4 miliony, ludzie bogaci i nikt się nie przejmuje tam spadkiem demografii. Dobrze wiedzą, że wyścigi na dzietność z arabami i azjatami przegrają. Świat i tak jest przeludniony, a to prowadzi tylko do następnych konfliktów i wojen. Żadne 500 zł nie zmusi mnie do robienia następnych dzieci, tylko patologia tak myśli.

  wlkp:20.01.2016 21:48
  no porównanie do Norwegi absolutnie genailne – jeszcze Luksemburg jest wyżej… tu nie chodzi o to żeby nagle w Polsce było 100 mln ludzi, ale żeby miała miejsce normalna zastępowalność pokoleń – teraz praktycznie się kurczymy i starzejemy – za kilkadziesiąt lat problem powstrzymania emigrantów będzie już nieaktualny – bo kto ich powstrzyma – emeryci ?

  Polubienie

 15. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jak-gierek-pomogl-iii-rp-czyli-co-po-45,163,0,2004387.html

  To już 45 lat od najsłynniejszego hasła PRL. 25 stycznia 1971 roku Edward Gierek na spotkaniu ze stoczniowcami zadał jedno pytanie: „Pomożecie?”. Legenda mówi, że usłyszał gromkie „pomożemy!”, faktycznie w Gdańsku odpowiedziano jedynie oklaskami. Po dziesięciu latach Gierek odszedł z urzędu, a po dwudziestu odrzucono cały system. Zaciągnięte przez niego długi zostały z nami do 2012 r. Z inwestycji korzystamy do dziś. Nadal co szósty Polak mieszka w budynkach z epoki gierkowskiej.
  (…)

  Kidler
  91.149.226.* 2016-01-25 11:35
  Kompletnie pozbawiony sensu artykuł propaganda jak za gierka pamiętam te czasy.
  1.Ja zarabiam 2000 tys. kolega 100000tys. średnio zarabiamy 51000tys.
  2.Gdzie jest dzisiaj chleb po 1,6zł. i ile waży a ile ważył kiedyś.
  I tak dalej można wyliczać ale nie ma sensu . Czas propagandy się nie skończył a średnia nie świadczy o niczym zmieniły się tylko ekipy i zamawiają propagandę niestety u marnych bezrefleksyjnych pisarczyków.

  jab
  88.220.82.* 2016-01-25 11:34
  Szanowny autorze dlaczego zakłamujesz historię ? Słynne zapytanie padło w Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego na spotkaniu z załogą w czasie drugiego strajku. Gdańsk nie ma z tym wydarzeniem żadnego związku.

  NARÓD
  89.73.211.* 2016-01-25 11:33
  Gierek chciał dobrze..po co bierze sie kredyt.? Tym bardziej ze dla narodu który chciał zyc tak jak na zachodzie w strefie wpływów sowieckich..I to wielki szacun dla niego…Ale jak zwykle u nas w narodzie zdrajców i sprzedawczyków jest duzo..Zamiast spłacac to ci oligarchowie komunistyczni brali to dla siebie…swoich rodzin..To jest ta sama opcja co teraz ci zdrajcy z KODU..Bandziory ktore chciały dalej krasc ale im to zabrano… Pplacy wreszcie przejrzeli na oczy.. Oni wszyscy w przyszlosci odpowiedza przed sadem za zdrane narodu i zdrade stanu.

  Dx
  37.8.231.* 2016-01-25 11:32
  CHLEB ZA 1,60 ?! 2016 ROK ?! To chyba napowietrzony wyrób chlebopodobny o masie 200 g.

  marek305
  83.238.236.* 2016-01-25 11:39
  NIGDY GOSPDARKA RYNKOWA NIE DORÓWNA PLANOWEJ CO WIDAĆ PO CHINACH – PRZEZ KILKA LAT PKB CHIN ROSŁO PONAD 10 % W SKALI ROKU CO DZIŚ JEST NAZYWANE CUDEM HISTORYCZNYM, ŻADEN KRAJ Z RYNKOWĄ NAWET NIE ZBLIŻYŁ SIĘ DO CHIN – OWA NIEWIDZIALNA RĘKA RYNKU KTÓRA ZAŁATWI WSZYSTKO TO BZDURA DO N TEJ POTĘGI. W LATACH 60 GŁODOWAŁO W CHINACH 500 MILONÓWM LUDZI A STAL WYTAPIANO W ŚREDNIOWIECZNYCH DYMARKACH, USA NAKŁADAŁO EMBARGA GROZIŁO CHINOM JESZCZE W LATACH 80 – PO 40 LATCH CHINY SĄ TRZECIĄ GOSPODARKĄ ŚWIATA A MY JESTEŚMY ZA CHINAMI OKOŁO 100 LAT I DYSTANS TEN CO ROKU PWIĘKSZA SIĘ O JAKIEŚ PIĘĆ LAT. KOLEJE ELEKTROMAGNETYCZNE JEŹDZIŁY W CHINACH 20 LAT TEMU U NAS NIE BĘDĄ JEŹDZIĆ NAWET ZA 200 LAT. TAMTA POLSKA ODBUDOWAŁA KRAJ PO WOJNIE W 15 LAT LIKWUDJĄC JEDNOCZEŚNIE SYF POLSKI PRZEDWOJENNEJ – W TYM CHOROBY Z NIEDOŻYWIENIA (WSZYSCY W KOMUNIE GŁODOWALI I JEDNOCZEŚNIE KOMUNA PO RAZ PIERWSZY ZLIKWIDOWAŁA WSZYSTKIE CHOROBY Z NIEDOŻYWNIAW W TYM GRUŹLICĘ) TA MA JUŻ NIEMAL 30 LAT I JEDYNIE CO ZROBIŁA TO ZDEWASTOWAŁA MAJĄTEK WYTWORZONY PRZEZ TAMTĄ UŻYTKUJĄC GO BEZ NAKŁADÓW A NASTĘPNIE ROZDAŁA GO ZA DARMO. WARTOŚĆ BANKU ŚLASKIEGO ZANIŻONO PRZY PRYWATYZACJI DWUKROTNIE A ZNANE SĄ PRZYPADKI ZANIŻANIA WARTOŚCI PRYWATYZOWANYCH FIRM 30 KROTNE. PRYWATYZOWANO MIMO ŻE NIE BYŁO PRZEPISÓW REGULUJĄCYCH WYCENY DLA POTRZEB PRYWATYZACJI – CZYLI NIE USTALONO USTAWOWO – KTO MOŻE WYCENIAĆ FIRMY, JAKIE MUSI POSIADAĆ KWALIFIKACJE, JAKIE MUSI POSIADAĆ UPRAWNIENIA, STANDARDÓW ZAWODOWYCH, DEFINICJI WATROŚCI PRZEDIĘBIORSTWA, ZAKRESU CZYNNOŚCI JAKIE NALEŻY WYKONAĆ PRZY WYCENIE, ZAKRESU ODPOWIEDZIALNOŚCI OSÓB DOKONUJĄCYH TAKIE WYCENY, SPOSOBU PREZEDSTAWIENIA WYNIKU, ANLIZ JAKIE NALEŻY WYKONAĆ – I W TAKIM STANIE PRAWNYM SPRYWATYZOWANO NAJWIĘKSZE FIRMY W POLSCE. W PRZYPADKU BANKU ŚLĄSKIEGO PROKURATURA BADAŁA SPRAWĘ – LECZ NICZEGO SIĘ NIE DOPATRZYŁA – NIE MOŻNA ZŁAMAĆ PRAWA KTÓRE NIE ISTNIEJE. GDYBY OWE FIRMY WYCENIONO TAK JAK NALEŻY TO ICH WARTOŚĆ PRZEKROCZYŁABY DŁUG GIERKA. A POPRZEDNI SYSTEM PADŁ DLATEGO ŻE ZACHÓD POSTĘPOWAŁ DO BLOKU WSCHODNIEGO TAK JAK OBECNIE W STOSUNKU DO ROSJI – WPROWADZIŁ BANDYCKIE ODSETKI, UNIEMOŻLIWIAJĄC SPŁATĘ KAPITAŁU W POŁĄCZENIU Z ZAPRZESTANIEM HANDLU Z KRAJAMI BLOKU WSCHODNIEGO – A POŻYCZKI TRZEBA BYŁO SPŁACAĆ W DOLARACH. TO BYŁA PRAWDZIWA PRZYCZYNA PADNIĘCIA POPRZEDNIEGO SYSTEMU. OBECNA POLSKA – TO 80 % KAPITAŁU W SEKTORZE BANKOWYM TO KAPITAŁ ZAGRANICZNY – RODZIMY 20 %. W GOSPODARCE 70 % ZAGRANICZNY, RODZIMY 30 % – TO STRUKTURA KAPITAŁOWA KRAJÓW KOLONIALNYCH. ANGLIA, NIEMCY, FRANCJA DLATEGO TAK DOBRZE STOJĄ BO PRZEZ STEKI LAT RABOWAŁY SWE KOLONIE MAJĄC NIEMAL DARMOWĄ SIŁĘ ROBOCZĄ ORAZ MINERAŁY – WSZYSTKIE KRAJE BLOKU WSCHODNIEGO NIE MIAŁY KOLONII I JESZCZE PRZED WOJNĄ BYŁY O STO DO KILKUSET LAT DO TYŁU ZA NIEMCAMI, ANGLIĄ I FRANCJĄ. DOMINACJA TYCH KRAJÓW TRWA OD CZASÓW KOLONIALNYCH WTEDY WYPRZEDZIŁY POZOSTAŁE KRAJE I TAK JEST DO DZIŚ I TAK ZOSTANIE.

  m.c.
  80.249.0.* 2016-01-25 11:38
  A skąd są wzięte ceny na 2016 rok??? Chyba z czapki!

  bezrobotny-rocznik-1987
  46.149.223.* 2016-01-25 11:38
  Może podacie jeszcze te „średnie pensje” bo wtedy to np. dyrektor zarabiał kilka razy tyle co robotnicy – a teraz to kilkaset albo kilka tysięcy razy tyle co najmniej. Ale porównajmy tamte ceny i dzisiejsze. Chleb teoretycznie troszkę taniej (ale gdzie te chleby za 1,60 można kupić ?), prąd przecież droższy niż w 1960 a staniał od lat 80-tych chyba tylko dzięki rozpieprzeniu przemysłu, margaryna i schab wg. moich rodziców lepsze były za PRLu – je zresztą można do woli fałszować i to się robi.Telewizory ? Technologia się zmieniła,dzisiejszy telewizor to wręcz przeżyte – tamte telewizory to należałoby porównywać z wysokiej klasy komputerem bo telewizja w tamtych czasach to była jak internet albo i lepiej – i wtedy ceny wtedy wcale aż tak lepsze nie są. Statystyka zrobiona,że niby jest „lepiej”.No wam,tym co się nachapali i mają znajomości wyniesione z Solidarności czy z PZPRu to lepiej jest… Reszcie – niekoniecznie.
  Transformacja i kapitalizm zrobione pod kolesi wcinających ośmiorniczki za kasę z podatków.

  LUK888
  31.183.121.* 2016-01-25 11:37
  W tamtych czasach za Gierka średnią krajową miał prawie każdy pracujący Polak, a średnią krajową podnosiła kadra zarządzająca i dygnitarze PZPR. Jak by nie patrzeć zarobki dygnitarzy PZPR-u były wysokie dla zwykłego robotnika, ale bardzo niskie w porównaniu do pensji dzisiejszych menadżerów, prezesów spółek. Po za tym teraz jest więcej prezesów i wiceprezesów niż wtedy działaczy PZPR. Dlatego za PZPR średnia krajowa nie była za wysoka. W dzisiejszych czasach średnią krajową ma bardzo mało pracowników bo zatrudnienie na umowę o pracę równa się z najniższą płacą minimalną, a na umowie śmieciowej może być płaca jeszcze niższa. Po za tym na różne artykuły były wprowadzone kartki reglamentacyjne co zmniejszało spożycie w statystykach GUS. Nie brano pod uwagę drobnego importu z zachodu spożywczego i tekstylnego. Autor artykułu chyba dostał specjalną gażę za te banialuki które wypisuje. Jak ktoś z zachodu przyjechał do PRL-u do rodziny w gości to się zastanawiał gdzie ten kryzys. Jeśli chodzi o mieszkania to nadal ogrom ludzi mieszka w blokach PRL-u bo najwięcej mieszkań oddane było w latach 1974-1989 r. Po tym okresie zakóńczono tylko budowy bloków które stały w stanie surowym i tak zakończyło się budownictwo mieszkaniowe w Polsce.

  JH
  79.184.140.* 2016-01-25 11:36
  ….nie nostalgia ….lecz rzeczywistość ..prof Dudek PRL zna z ksiażek…….dobrze że napisano ,ze z Jego inwestycji korzystamy dziś…zniszczyła Go światowa-bankowa lichwa i kolesie z PZPR..E..Gierek ….pozostanie w historii POZYTYWNIE

  Misiu467
  88.156.138.* 2016-01-25 11:36
  Kretyńskie tabele ! Średnia płaca w obecnej Polsce TO KPINA żarty w biały dzień !!!!!!!!! A ile godzin muszą Polacy pracować żeby zarobić CHOCIAŻ te DWA tysiące !!!! „Ukochany Kraj”

  Asia5001
  82.239.224.* 2016-01-25 11:30
  Uczciwy dziennikarz podalby rownioz inne statystyki: ilosc bezdomnych, cena mieszkan, koszta transportu, zadluzenie na mieszkanca, dotacje Europy, ilosc samobojstw, ilosc bezrobotnych; czas wyczekiwania do lekarza specjalisty czy do szpitala, koszt opieki lekarskiej. A tu juz rozowo nie jest, wrecz tragicznie

  70 lat po wojnie
  37.47.37.* 2016-01-25 11:38
  Spożycie chleba i ziemniaków wzrosło , cukier też
  Jak sobie nałożę ziemniaków , posypię cukrem a zagryzę to chlebkiem to czuję dobrobyt !
  Warto było do Unii !

  SLOWIANKA
  83.23.176.* 2016-01-25 11:27
  kraj wtedy byl moze i zadluzony ale nie w takiej wysokosci jak teraz a pieniadze ktore to zadluzenie dawaly szly na rozbudowe kraju drogi zaklady pracy budownictwo mieszkaniowe cos z tego pozytecznego powstawalo a nie dziwne inicjatywy i chodniczki i centra konferencyjne wtedy pracy w Polsce bylo wbrod kazdy kto chcial pracowac prace znalazl i to w dodatku na normalna umowe ludzie pracowali w zakladach przemyslowych po 8 godzin dziennie korzystali z roznych udogodnien finansowanych przez zaklady pracy nieszkania spoldzielcze gdzie spoldzielnie zawiazywaly zaklady pracy dla swoich pracownikow wczasy zakladowe przedszkola zakladowe kolonie letnie i zimowe dla dzieci tez zakladowe i nie bylo problemow z demografia dzieci bylo jak mrowkow a dzisiaj kazdy mlody czlowiek z obawa patrzy w przyszlosc boi sie zakladac rodzine bo nie wie czy bedzie mial prace i jak dlugo ja bedzie mial posiadanie dzieci staje sie problemem kiedy oboje z rodzicow pracuja po 12 godz a babcie ktore kiedys zajmowaly sie wnukami teraz musza pracowac dluzej niz wtedy jedyna dobra rzecz ktora ostatnio sie stala to modernizacja i budowa drog w Polsce ale moze ja innych pozytywow nie zauwazam to niech mnie jeszcze ktos oswieci co takiego jeszce w tym kraju przez ostatnie 29 lat zbudowalismy zeby nasz dlug wynosil nieoficjalnie 3biliony no co takiego pytam sie gdzie sie te pieniadze podzialy bo jakos efektow wykorzystania ich w kraju nie widze

  Jarek736
  89.77.229.* 2016-01-25 11:26
  Średnia krajowa z lat 60-tych była wartością rzeczywistą, osiąganą przez większość obywateli. Dzisiejsza średnia krajowa osiągana jest zaledwie przez 1/4 społeczeństwa, więc cały ten artykuł to śmieć.

  emerytka 68
  37.248.255.* 2016-01-25 11:24
  E.Gierek był prawdziwym Ojcem Narodu Polak Patriota , odbudował całą Polskę wraz ze osiedlami mieszkaniowymi

  mysliciel-4803
  176.97.24.* 2016-01-25 11:32
  I tobie i jemu sie wydawalo ze jest ojcem…Byl prostym aparatczykem partyjnym..bez wyksztalcenia.. W dodatku z nadania Brezniewa…

  von basior
  79.135.184.* 2016-01-25 11:36
  Jak na prostego aparatczyka to był mądrzejszy od tych dzisiejszych wykształconych [i niekoniecznie z wielkiego miasta].

  Alojz
  213.238.69.* 2016-01-25 11:23
  To nie Gierek rozwalił gospodarkę i nie wina Gierka że popadliśmy w „tak potworne długi” jak to opisywali wielcy ekonomiści lat 90-tych. To Polacy sami do tego doprowadzili. Marnotrawstwo, nie szanowanie mienia państwowego , złodziejstwo w zakładach pracy , dewastacja wszystkiego co sie dało bo to nie jego to państwowe. Tak było wszędzie w każdej firmie na każdej budowie. I za to zapłaciliśmy sowity rachunek. I taką mentalność polak ma do dzisiaj. Nie szanuje niczego pracujac w prywatnej firmie. Nie jego tylko tego kapitalisty a jak nie jego to zniszczyć. Nigdy w tym kraiku dobrze nie będzie i nie ma co się łudzić. Polak ma mentalność kmiota z za[padłej wsi do tego mściwą. Typowe Kargule.

  Bigos162
  194.202.140.* 2016-01-25 11:38
  Tak było, tak się często nadal dzieje, ale to się zmienia wraz ze zmianą pokoleniową.

  dert
  83.6.190.* 2016-01-25 11:23
  Buty powinni czyścić Panu Gierkowi wszyscy jego następcy.Ile teraz nowych polskich zakładów zbudowano za pieniądze z UE ile szkół, przedszkoli,mieszkań a ile wtedy .Inwestycje te były produktywne, inwestujące w Kraj i Polaków bezpośrednio a nie teraz w zachodnie korporacje i koncerny.Jak się ma 20 miliardów USD kredytu Gierka do ponad biliona kredytu teraz.Tę parę nowych dróg i chodników nie spłaci tego długu.Do tej pory jescze sprzedają to co zbudował Gierek.

  Stary Polak
  89.67.84.* 2016-01-25 11:11
  czas inwestycji Będę pisał skrótami.
  Wypowiadają się ludzie, którzy opierają swoje wywody na wyrwanych zdarzeniach. Są to ludzie młodzi, znający tamte czasy z opowiadań lub wyrywkowych wiadomości przeczytanych.
  Ja, rcznik 1928 mogę z autopsji opisać wydarzenia od roku 1935. Lata 20 i 30 Polacy ogólnie bardzo biedni, infrastruktura beznadziejna. Analfabetyzm szczególnie na wsi tej wschodniej.
  Wojna zniszczenie materialne oraz wymordowanie dużej liczby inteligencji przez Niemców i Sowietów. Masowe przesiedlenia. Stopniowa ,systematyczna sowietyzacja ustroju Polski.
  Terror, szczególnie do roku 1956. Rządy Gomułki prostego siermiężnego komunisty nie mającego wizji nowoczesnej Polski, ale komunistycznego raju z małymi mieszkankami, bez samochodów, ludzi żyjących skromnie, ale kochających PRL i ZSRR. nienawidzących imperialistów i ledwo tolerujących ludzi wierzących. Cieszący się z najazdu na Czechosłowację Dubczeka. Wydającego rozkaz strzelania do robotników i imię obrony socjalizmu.
  Taką Polskę przejął Gierek. Rządy Gierka, człowiek znający życie na zachodzie, ale także komunisty, który nie mógł się narażać sowietom i rusofilom. Próbowała zmienić Polskę na bardziej nowoczesną. W tym celu kupowano licencje, brano kredyty, Budowano większe mieszkania, Budowano infrastrukturę. Wszystko to działo się we wrogim otoczeniu demoludów i imperium sowieckiego. Dla mnie wielu była to próba powrotu do normalności, chociaż bardzo ograniczona.

  jaxa
  91.226.228.* 2016-01-25 11:17
  Redaktorze za 1,6 kupisz chlebopodobny kawałeczek ciasta z mrożonki o wadze 450 gr a za gierka chleb kosztował chyba w 1974 r 8 zł i ważył 1500 gr czyli 1,5 kilograma. Osobiście jako uczeń w 1977 roku dostałem w FSM w Tychach za miesiąc maj 5200 zł wypłaty, było to prawie 1,8 tony stali zbrojeniowej, gdzie dziś uczeń dostanie taka wypłatę jak pracownik nie zarobi na tyle stali, musiałby dostać na rękę 5040 zł. Wtedy Tapicer w tej fabryce dostawał za miesiąc 11000 do 13000 zł. Panowie z FSM Tychy, , jak wam dziś płacą italiani.

  Polubienie

 16. http://www.kresy.pl/wydarzenia,religia?zobacz/dzis-dzien-islamu-w-kosciele-katolickim-w-polsce

  Dziś Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Wtorek, 26 stycznia 2016 o godz. 11:11:38

  „Czytane będą fragmenty Koranu dotyczące przeciwstawiania się przemocy popełnianej w imię religii”.

  XVI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce przebiega pod hasłem „Chrześcijanie i Muzułmanie: razem wobec przemocy popełnianej w imię religii”. Centralne obchody odbędą się w domu parafialnym przy katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze.

  – Ważne jest, żeby zauważyć czytanie świętych ksiąg. Dlatego zwraca się uwagę na Pismo Święte, jako bogactwo chrześcijaństwa, ale będą też czytane fragmenty Koranu dotyczące przeciwstawiania się przemocy popełnianej w imię religii. Na końcu będzie modlitwa i znak pokoju. Tak jak mówi papież Franciszek, a wcześniej Jan Paweł II, który spotykał się z wyznawcami różnych religii, chodzi o to, by zaznaczyć, że my wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga – wskazuje ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

  radiomaryja.pl/KRESY.PL

  Kojoto:26.01.2016 11:42
  Odwaliło już niektórym katolikom… 🙂 „chodzi o to, by zaznaczyć, że my wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga” – dla muzułmanów to jasne – Allaha. Chrześcijanie mogą zostać „nawróceni” pod przymusem albo zginąć. Niech już jada z całym Koranem – po co się bawić we fragmenty?

  wlkp:26.01.2016 12:25
  argentyński lewak jest ewidentnie nieudany, często księżą, na dole, w parafiach mają więcej oleju w głowie – u nas, w czasie modlitwy w dziń uchodźcy, ksiądz powiedział „módlmy się za wszystkich uchodźców i emigrantów, aby mogli jak najszybciej wrócić w rodzinne strony” – i tego im szczerze życzę czy to z własnej woli czy w wagonach towarowych

  beryn:26.01.2016 17:17
  Dobrze piszesz , brawo , popieram ! 😀

  tagore:26.01.2016 12:02
  Świadomość różnic kulturowych i religijnych u hierarchów i Papierza jest raczej nikła. tagore

  Gienek1949:26.01.2016 17:30
  To nie są Katolicy, to są HERETYCY z ich przywódcą na czele, który przybrał pseudonim „Franciszek” i udaje papieża. Dziś widać i czuć wyraźnie, że „przez jakąś szczelinę, wdarł się do Kościoła Bożego swąd szatana”. Na szczęście nie każdego w naszym Kościele opanował diabeł i w tym nadzieja.

  malkontent:26.01.2016 19:52
  To matrix to sie nie dzieje to nie mozliwe :-((((( Tak dzieci jednego boga pod warunkiem , że wszyscy wyznaja allacha i czytaja tylko koran ;-(((( skąd tylu idiotów wśród nas :-(((( czy ten kleryk był w Arabii Saudów??? niech tam pojedzie i poczyta im dla równowagi pismo święte :-((((( ma tyle odwagi??? a nie pieprzy dyrdymały i maci w głowach biednym ludziom ;-(((

  Polubienie

 17. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/w-norweskiej-telewizji-publicznej-pojawil-sie-film-wysmiewajacy-polityczna-poprawnosc

  W norweskiej telewizji publicznej pojawiła się animacja wyśmiewająca polityczną poprawność
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Środa, 27 stycznia 2016 o godz. 09:09:01

  Animacja wyświetlona w norweskiej telewizji pokazuje zaślepienie społeczeństwa polityczną poprawnością.

  Krótka animacja pokazuje typowego obywatela zaślepionego poprawnością polityczną. Co ciekawe pojawiła się w publicznej telewizji. I do tego w państwie skandynawskim.

  youtube / kresy.pl

  mucha86:27.01.2016 18:49
  ktoś chyba wyleci z telewizji…

  Polubienie

 18. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/waszczykowski-przedstawil-w-sejmie-wizje-polityki-zagranicznej-rzadu-pis

  aboutrica:29.01.2016 11:28
  On jest większym debi… niż udaję?Będziemy giną za upaninę!

  skiepek:29.01.2016 12:54
  „Naszym celem jest rozwój współpracy w sferze bezpieczeństwa z USA” -Oczywiście współpraca z największym zbrodniarzem ,który przy okazji jest też laureatem pokojowej nagrody NOBLA.

  azar:29.01.2016 13:33
  Waszczykowski, tobie kozy paść a nie w polityce siedzieć. Zawierasz sojusze z takimi krajami, które pierwsze ogon podkurczą. Inni zawsze mogą dogadać się ponad naszymi głowami. Znamy to wszystko z historii. Szuka się przyjaciół blisko a wrogów daleko. Jak będziecie pluć na Rosję zamiast układać się w dobrych relacjach i szukać w niej wroga to nie zdziwcie się jak kiedyś dadzą nam szczekaczom nauczkę. Bierzcie przykład ze Słowacji, Czech i Węgier.

  jazmig:29.01.2016 13:41
  Dla Polski największym zagrożeniem są wspomniane juz przeze mnie USA i banderowska Ukraina, a także UE, głównie Niemcy, którzy sprowadzają do Europy miliony muzułmanów i zmuszają inne państwa, aby ich gościły. Niech Waszczykowski wskaże mi, jakie kraje napadła Rosja? Jakie terytoria są okupowane przez rosyjskie wojska? Krym, była autonomiczna republika w Ukrainie legalnie, na mocy uchwały swojego parlamentu i decyzji narody wyrażonej w referendum, wstąpił do Federacji Rosyjskiej. Nie padł wtedy ani jeden strzał, nikt nie zginął, nie zniszczono żadnego budynku. Natomiast można pokazać skutki wyczynów totumfackich USA w Ukrainie, w Syrii, Libii, Afganistanie oraz w Iraku, gdzie Amerykanie wyjątkowo własnymi rękami mordowali i niszczyli miejscową ludność.

  Pirus:29.01.2016 15:15
  No jak polski minister spraw zagranicznych „wśród najważniejszych partneróweuropejskich na pierwszym miejscu wymienia Wielką Brytanię” a jako cel polityki zagranicznej wskazuje „rozwój współpracy w sferze bezpieczeństwa z USA” to zaczynam sie zastanawiać czy faktycznie „Polska polityka zagraniczna odzyskuje podmiotowość i będzie asertywna” i w ogóle o co w tym wszystkim chodzi. Mam takie historyczne skojarzenia, gdy ….., nie, nie Churchill sie kłania a Mackiewicz śmieje.

  Scorpio:29.01.2016 15:21
  Nastepny pro banderowski rzad w Polsce. Popieraja potomkow mordercow niewinnych polskich cywili, chazarskich zydow rzadzacych banderowska UPAdlina, zbrodnicza US i lewacko-islamska UE. To jest droga do katastrofy i zniszczenia narodu polskeigo. Wypier…lic to nowe szambo rzadzace zanim Polska zniknie z mapy Europy. Jedynym ratunkiem jest KUKIZ, BRAUN, KORWIN i RUCH NARODOWY. Mialelm wrociic do Polski pod koniec tego roku na jesien mojego zycia do Polski ale z takimi debilami ktorzy rzadza w Polsce na zmiane od czasow transformacji ustrojowej postanowilem osiedlic sie na Wegrzech. Jak dojda do wladzy w/w ekipy i zaczna robic porzadek z banderowska UPAdlina i miec niezalezna polityke zagraniczna byc moze wroce do Polski.

  UPAdlina:29.01.2016 15:23
  baran był, jest i będzie baranem………………………………… ( przepraszam zwierzęta)!!!!! Waszczykowski……………., alboś imbecyl, alboś zdrajca!!!!!

  h_Pniejnia:29.01.2016 15:52
  Nie od czapy został ministrem spraw zagranicznych, gdy rządy w Polsce objął obóz pro-amerykańsko-izraelski.

  mopveljerzyjj:29.01.2016 16:22
  Polska chce się zbroić, realizując- jako najbardziej zaufany i największy na wschodniej flance NATO sojusznik Stanów Zjednoczonych- amerykańską politykę globalnej hegemonii. Tylko czy polskie elity polityczne biorą pod uwagę fakt; co się stanie jeśli ich protektor zacznie bankrutować, pochłaniając świat w odmętach ekonomicznego chaosu i wojen? Czy my jako kraj musimy zostać przez kogokolwiek zaatakowani aby wraz z upadającym światowym imperium pójść jego śladem? To, że globalny hegemon- jeśli nie wywoła jakiegoś spektakularnego konfliktu na skalę światową- zbankrutuje, jest tylko kwestią czasu. A więc my, jako kraj powiązany bardzo ścisłymi relacjami finansowymi, gospodarczymi, wojskowymi i politycznymi z Zachodem, zostaniemy wraz z nim wciągnięci w otchłań, jest więcej niż prawdopodobne. I wcale nie muszą tu spadać bomby, ani nastąpić inwazja jakiś wrogich nam armii, aby osiągnąć podobny skutek. Wystarczy, że zostaną nam odcięte dostawy gazu, aby doprowadzić do ruiny polską gospodarkę, a większą część gospodarstw domowych pozbawić ogrzewania. Wyobraźmy sobie ile przedsiębiorstw jest uzależnionych od dostaw gazu i co się z nimi stanie, gdy jego dopływu zostaną pozbawione. Wyobraźmy sobie również miliony rodzin żyjących w blokach, gdzie głównym źródłem energii jest gaz. Czy rodziny te będą mogły sobie ugotować posiłek, czy też ogrzać swoje mieszkania gdy nie będzie gazu? Ktoś może odpowiedzieć, że jest jeszcze alternatywne źródło energii, którą jest energia elektryczna. Tylko, że już w chwili obecnej, dzięki polityce prowadzonej przez ostatnie ćwierćwiecze przez nasze postsolidarnościowe elity polityczne, produkcja energii elektrycznej nie wystarcza na bieżące potrzeby kraju. Więc co dalej? No tak mamy przecież potężne zasoby węgla, który możemy dostarczyć elektrownią aby w ten sposób zwiększyć produkcję prądu, tylko że jednocześnie trzeba by było wybudować kolejne elektrownie, a to trwać będzie jakiś czas i do tego kosztuje, bo nic nie ma w kapitalizmie za darmo. Oczywiście jest to tylko jeden problem, bo kolejnym są linie przesyłowe, które również wraz z budową nowych elektrowni i zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną trzeba by było rozwinąć, a to są kolejne pieniądze i czas. Powiedzmy, że w ciągu pięciu lat udałoby się uzupełnić brakującą ilość energii, tylko w jaki sposób tą pięciolatkę przeżyłoby społeczeństwo, szkoły, przedszkola, szpitale, administracja publiczna itd. Pięć lat drastycznego niedoboru energii, to śmierć milionów ludzi, to upadek gospodarki i paraliż państwa. I to jest realny problem jaki pojawiać się już zaczyna w obliczu konfrontacyjnej linii politycznej z Rosją, a nie zagrożenie militarne z jej strony. Wystarczy więc, że w wyniku jakiejś spektakularnej prowokacji doprowadzi się do konfliktu z Rosją, aby ona w odwecie zablokowała dostawy gazu do Polski i przez nasz kraj na Zachód. Czy trzeba więc wojny na naszym terenie, aby osiągnąć taniej jeszcze bardziej tragiczny skutek zniszczenia kraju? Dlatego też obecne elity polityczne, które pociąga z sznurki światowy hegemon, w imię dobra tego kraju, niech otworzą wreszcie oczy i zaczną myśleć w interesie tego kraju i jego obywateli, bo idąc dalej obecną drogą prowadzą one nas prosto ku krawędzi przepaści. Dlatego też zamiast wydawać beztrosko wyciągnięte z naszych kieszeni setki miliardów dolarów na finansowanie nikomu nie przydatnego uzbrojenia i armię, niech raczej zmienią swoją politykę, zaś pieniądze ciężko wypracowane przez polskie społeczeństwo wydadzą zgodnie z jego życiowym interesem. Jak wiadomo pierwsze ćwierćwiecze „wolnej” Polski okazało się w wielu dziedzinach jej totalną porażką i obyśmy nie byli zmuszeni iść dalej tą drogą klęsk, bo dla wielu milionów naszych rodaków- i dla nas samych- będzie to ostatnie ćwierć wieku przeżyte w tym kraju i w ogóle na tym świecie.

  krok:29.01.2016 18:49
  Równie dobrze mógłby cytować przepis na ciasto z rodzynkami. Nic nie powiedział nowego, ciągle ta probanderowska polityka.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz15-pyta-szefa-msz-o-skandaliczny-wpis-jego-doradcy-nt-pozyczki-dla-ukrainy-video

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/wloscy-luteranie-wzywaja-do-legalizacji-malzenstw-homoseksualnych

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/syryjskie-kobiety-mowia-co-sadza-o-swoich-mezczyznach-ktorzy-uciekaja-do-europy-video

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/szwecja-10-latek-zgwalcony-w-obozie-dla-imigrantow-policjanci-zmuszeni-do-ucieczki&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/obama-chwali-sie-wywieraniem-presji-na-wegry-podczas-wystapienia-w-izraelskiej-ambasadzie-video

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/norwezka-twierdzi-ze-jest-kotem-video

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/niemcy-policjanci-w-landzie-szlezwik-holsztyn-nie-beda-scigac-uchodzcow-za-kradzieze-i-inne-drobne-przestepstwa

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/40-proc-niemcow-zada-rezygnacji-angeli-merkel

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemcy-ojciec-z-dzieckiem-brutalnie-zaatakowani-sprawcami-byli-uchodzcy-video

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dniepropietrowsk-musi-zmienic-nazwe

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/dunczycy-chca-zaplacic-grzywne-za-nastolatke-ukarana-za-obrone-przed-migrantem-gwalcicielem

  Polubienie

 19. Coś knują i nic dobrego z tego nie będzie!!! 😦

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/papiez-franciszek-do-patriarchy-cyryla-jestesmy-bracmi&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

  Papież Franciszek do patriarchy Cyryla: „jesteśmy braćmi”
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Piątek, 12 lutego 2016 o godz. 23:11:02

  Dziś wieczorem papież Franciszek przybył na Kubę. Na lotnisku w Hawanie przywitał się z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem.

  „Nareszcie” – powiedział papież Franciszek podczas powitania z patriarchą. „Jesteśmy braćmi” – dodał, powtarzając te słowa kilka razy. Z kolei Cyryl zauważył: „Od teraz jest łatwiej”.”To jasne, że to jest wola Boga” – odpowiedział papież. Patriarcha powiedział mu, że spotkanie odbywa się we właściwym czasie i miejscu. Według niego nie ma przeszkód do zorganizowania innych spotkań.

  Po przywitania rozpoczęła się długa rozmowa. Jak informuje agencja KAI, Franciszek I Cyryl weszli na miejsce spotkania dwoma drzwiami, położonymi naprzeciw siebie i serdecznie się uściskali. Papież podkreślił braterski charakter stosunków między obu Kościołami. Rozmowy toczą się po hiszpańsku i rosyjsku, mają potrwać ok. 2 godz. Obok zwierzchników kościelnych stoi Duzy krucyfiks. Przez pierwszy kwadrans od wejścia obu hierarchów na sali obecni byli dziennikarze. Później romzowy toczyły się już za zamkniętymi drzwiami.

  Gosc.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 20. Jak Google i YouTube Inwigilują Użytkowików-Film Dokumentalny Lektor

  Published on Feb 23, 2014
  Google i YouTube specjalnie połączyło swoje usługi aby zbierać i gromadzić informacje o użytkownikach,wymagany jest numer tefefonu aby zwiększyć limit,oraz email ,to wszystko jest połączone.

  Polubienie

 21. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.