253 Abonament na prąd, czyli haracz… za propagandę, czyli tzw. składka na „media publiczne”… a pocałujcie mnie wszystkie komuchy w dupę, także wy towarzyszu Czabański!!!

Ten wpis jest podsumowaniem, tego jak propaganda wygląda w „wolnej Polsce”, gdzie jest przywilejem, za który trzeba nawet jeszcze obowiązkowo zapłacić!!! 😦

Znacie jakieś media nie-publiczne? Tak tylko pytam się…

Czy płacicie za rzeczy, których nie macie, nie kupiliście, nie używacie, nie chcecie, nie lubicie, itd, które piorą mózgi Wam, Waszym rodzinom, Waszym dzieciom, okradają Was wszystkich z czasu wolnego i możliwości wolnego myślenia? Jeśli tak,.. no to mogę Wam tylko powinszować „nowoczesności, wolności, mądrości i zapobiegliwości”!!!

Od razu wyjaśnię, że np. w UK zgłasza się, że nie ogląda się tych tzw. „mediów publicznych”, czyli radia i telewizji i… nie ma obowiązku ponoszenia dodatkowego haraczu, z tego powodu… no ale wiadomo, że to jest zło i szatan… i w Polsce musi być lepiej… prawiej i sprawiedliwiej… nowocześniej, czyli po staremu, tylko inaczej…

Uważam, że płacenie za np. jakieś wydumane brednie, jak tzw. misje społeczne, czy jakieś tam (nie pamiętam jak nazywana jest teraz oficjalna prorządowa propaganda), a szczególnie na łączenie tego z pobieraniem opłat za prąd itd, to KOMUNISTYCZNE KUREWSTWO JEST i każdy koleś, który głosi takie prawdy obrzezane, powinien być NATYCHMIAST postawiony pod pierwszy lepszy mur i rozstrzelany swoimi słowami, albo wrzucony do gnoju swoich pomysłów i utopiony, albo po słowiańsku wygnany precz na pustynię… w swojej głowie, za szerzenie zbrodniczej przeciw-rozumowej komunistycznej propagandy!!! Piszę to jak czekista czekiście, tow. Czabański i spółko!!! (Film z wywiadem z tow. Czabańskim jest dostępny pod poniższym odnośnikiem.)

~sarton do ~MW: człowieku… mamy XXI wiek, jeszcze 20-30 lat temu telewizja była istotnym medium, dziś to reklamowy śmietnik, nikt rozsądny chyba nie szuka w TV rzeczowej informacji, nawet takie kanały jak discovery zeszły na psy , nie mówiąc o stacjach rodzimych … sieczka dla normalnych inaczej. mamy inne, puki co w miarę obiektywne media ( internet) gdzie puki co ( ponownie) jeśli włożysz trochę wysiłku trafisz do najlepszych , najbardziej obiektywnych informacji, ba.. masz zwykle wgląd w sprawę z różnych punktów widzenia, o ile masz ochotę wgłębić sie w jakiś temat.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/czabanski-skladka-na-media-publiczne-prawdopodobnie-od-1-stycznia-2017-r/35tt7l

Czabański: składka na media publiczne – prawdopodobnie od 1 stycznia 2017 r.

Składka na media publiczne zacznie obowiązywać najprawdopodobniej od 1 stycznia 2017 r.; będzie z góry przeznaczona tylko na media publiczne, rząd nie będzie mógł użyć tych pieniędzy inaczej – mówi wiceminister kultury Krzysztof Czabański. Dodaje, że projekt finansowania mediów publicznych ma zostać opracowany do marca-kwietnia.

~Towarzysz Obywatel : Wy Towarzyszu Czabański może nie zauważyliście ale technika poszła naprzód. Wiem, że komunistyczne myślenie nakazuje wam obłożyć podatkiem od telewizji towarzysza Kurskiego Jacka wszystkich obywateli. Ale to nie sprawiedliwe. Technika pozwala dzisiaj wprowadzić takie rozwiązania, że jak sobie obywatel/klient zażyczy oglądać TV towarzysza Kurskiego, to jak uiści opłatę to będzie mógł sobie ją oglądać. Ale czemu ma płacić ten kto tej czy innej TV nie ogląda!! Towarzyszu Czabański czas płynie i czas już skończyć z tzw. „urawniłowką!!! Ja obywatel RP chcę płacić za towar który nabywam a nie za to, że żyję albo, że mam licznik energii elektrycznej!!!

~nawrócony : PO raz ostatni wypowiadam się w sprawie tzw. „abonamentu”, wszystkie te politykiery wojowały ponoć z tzw. „komuną” ale bardzo skutecznie ją uprawiają! Gdy chcę mieć 100 kanałów kupuję satelitę, chcę mieć internet i coś tam jeszcze kupuję… nie oglądam tvp więc do jasnej ciasnej mam za to bulić!? Nie interesuje mnie misyjna z MM, barwy nieszczęścia, ksiądz w Sandomierzu i cała reszta para informacyjnych pseudo programików za które prowadzący kasują mega kasę! Kto chce oglądać niech za to płaci ponoć mamy demokrację a nie uniwriłowkę!!! Satelita, kablówka, naziemna cyfrowa ile razy można płacić za to samo?

~bujajcie się : Od 12 lat ani razu nie oglądałam telewizji publicznej i nie zamierzam tego robić. Podatek od możliwości mojego „potencjalnego” oglądania uważam za skandal, ponieważ jako emerytka ledwo egzystuję w polskim kraju powszechnej szczęśliwości ( po 12 latach brania emerytury, moja emerytura w wysokości równej średniej krajowej jest obecnie kwotą równą POŁOWIE ŚREDNIEJ KRAJOWEJ). Krótko mówiąc, jeśli ze swojej emerytury będę musiała opłacić haracz na 500zł dla cudzych dzieci oraz na telewizję rządową (bo taką się ona stanie), to w ogóle nie będę miała na opłaty, żywność i leki.

~zbynek : Od kiedy TVP SA to telewizja publiczna???SPOLKA AKCYJNA ????po to aby nie bylo kominow placowych ale lapa wyciagana po abonament???Zapieprzajcie ,wprowadzcie reklamy ile chcecie obecnie kazdy musi na siebie zarobic,nie potraficie to padajcie ale won od zebractwa gdy pensje ,emerytury wielu milionow ludzi to 1300zl/m-c a w telewizji gruba kasa.Zmiejszcie swoje pensje to wam starczy.Prad wylacze albo sobie kupie wiatrak a wala dostaniecie,wole dac kase na biedne zwierzeta a nie na jakas publiczna.

~anonim345345 : Szanowny Panie Czabański proszę czas do 31.12.2016 wykorzystać na wyprodukowanie ustawy dot.opłaty medialnej i moja propozycja jest następująca: wszystkie programy telewizji publicznej zakodować i kto będzie chciał ją oglądać wykupi dekoder i sprawa załatwiona. Dlaczego otóż jest całkiem spore grono obywateli którzy nie posiadają telewizora czy tez radia i jest to ich wybór a zmuszanie do finansowania towaru z którego się nie korzysta jest chyba niesprawiedliwe to jedno a druga rzecz to są miejsca gdzie nie dochodzi sygnał tv cyfrowej naziemnej więc też brak możliwości oglądania tv i co też płacić za coś z czego nie można skorzystać. tylko kodowanie tv publicznej zapewni prawidłowe funkcjonowanie tego systemu zapłaciłeś oglądasz TVP nie płacisz nie oglądasz ot co

~stara : za prąd płacimy abonament ,przesyłowe zmienne i stale i dopiero za ilość KWh a może nie chcę i nie oglądam mediów publicznych czy muszę????? place abonament za korzystanie z mediów różnych i publicznych i nie bardzo rozumię co mam finansować dodatkowo,płacę podatki i vat przy zakupie telewizora więc kogo mam finansować idę do kina ,teatru czy muzeum płacę za bilet o co tu chodzi to wyrywanie na siłę od każdego pieniędzy a co ma do tego prąd nie mam go darmo wygląda na to że darmowe pieniądze trzeba dawać pod przymusem i koniec podwyżka emerytury mimo ustawy waloryzacyjnej dla każdego tak samo jakoś nie wszyscy dostaną

ghazi : Czy tego pomysłu nie da się podważyć i rozwodnić? Bo dlaczego dwa gospodarstwa domowe gdzie jedno zużywa miesięcznie 1000 kw a drugie 100 kw mają płacić taką sama składkę? Jak ktoś ma drugą taryfę to dlaczego ma płacić za media publiczne tyle samo co ten co ma pierwszą? Dlaczego mam płacić jak wykażę że nie mam odbiorników RTV. Czy ja ma płacić za Kowalskiego jak nazywam się Kwiatkowski?Czy rządzi nami mafia czy rządy przestrzegające prawa? Tu się chyba zagalopowałem z tymi rządami prawa, brak podstaw.:) To zwykły bandytyzm, na razie tylko teoretyczny.

~Polak drugiej kategorii : Panie Czabiński pana argumentacja i uzasadnienie pobierania opłaty abonamentu dla wszystkich pobierających i korzystających z energii elektrycznej jest czymś tak absurdalnym że brak mi słów. Pana arogancja którą pan w imieniu rządzącej partii PIS przekracza wszelkie dopuszczalne w cywilizowanym kraju normy . Nie będę się powtarzał w argumentacji która jest zawarta w zdecydowanej większości komentarzy z którymi w całości się zgadzam i identyfikuję. Ponieważ nie interesuje mnie telewizja publiczna i radio po prostu tego nie odbieram co mam zrobić by nie płacić haraczu czy mam zrezygnować z odbioru energii elektrycznej i przejść na lampę naftową i świece.

~mała kasia (gorszego sortu) : a tak na serio. czy jest jakiś problem z wprowadzeniem abonamentu TV (tylko TV) od „anteny”. jak masz „starą antenę” (kierunkową) – to płacisz za nią „abonament bo jest do TV1 i TV2). A jak nie masz takiej – tylko „satelitę” – to płacisz operatorowi „satelity” i niech on odprowadza to skarbu państwa „cząstkę” twojego abonamentu (Polsat. „+”, czy co tam jeszcze. Jak nie chcesz takiej TV – to zgłaszasz operatorowi i on ci wyłącza „1” i „2” i płacisz mniej. dlaczego mam płacić za coś z czego nie korzystam i korzystać nie chcę. Radio – no trudno – tego się wyłączyć nie da. można płacić (powiedzmy 10% obecnego abonamentu całego).

…..

Dodatkowo:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18102438&title=Kazimierz-Kutz-TVP-od-razu-zostala-przechwycona-przez-politykow&kat=1329

akt. 14.01.2016, 16:06

Kazimierz Kutz: TVP od razu została przechwycona przez polityków

Mając nazwę Telewizji Publicznej, ona nigdy taką nie była. Od razu została przechwycona przez polityków. To było oszustwo od początku – mówił w #dziejesienazywo były senator Kazimierz Kutz.

Zapowiedzi PiS dotyczące neutralnych światopoglądowo mediów narodowych nazywa „mistyfikacją”. – Państwo Kaczyńskiego jest oparte na doktrynie katolicko-historycznej, która ma stworzyć nowy model obywateli. Tak ważna jest dla nich TVP, bo to środek, który będzie miał największy wpływ na społeczeństwo. Da im możliwość rządzenia duszami. Już Lenin powiedział, że kino jest najważniejszą ze sztuk, a nowoczesny polityk wie, że media są najważniejsze – tłumaczył Kutz.

Dlatego, jego zdaniem, PiS brutalnie podporządkowuje sobie teraz media publiczne. – Oni nikogo nie dopuszczą do robienia innej kultury. Został już przejęty PISF. Do grona ekspertów została wprowadzona cała grupa prawicowych, najbardziej zajadłych dziennikarzy – stwierdził.

– Już żadna „Ida” [nie powstanie – przyp.red.], a jednocześnie rodzi się film męczeński, który będzie wyciągany jako rodzaj Smoleńska wobec filmowców – uważa Kutz.

~ramonka 2 godziny i 37 minut temu
Można przypomnieć,jaki był klimat dla kultury uniwersalnej. Poza „Idą”, „Pokłosiem”, literaturą kontrowersyjną nagradzaną zawsze ochoczo, wystawami, sztukami teatralnymi dla nowoczesnych i wyzwolonych, niewiele udało się zrobić. Oglądałam ostatnio kilka programów informacyjnych i publicystycznych i poza różnymi opiniami różnych środowisk politycznych w normalnej, niezadymowej atmosferze, niczego brutalnego nie dostrzegłam.

~do ramonki2016-01-15 09:23
” Ida” jest filmem doskonałym. Nie znasz się na sztuce. Sądzę, że w ogóle nie wiesz, o co chodzi w tym filmie. Głosowałam na PIS, na razie nie żałuję.

~MIRO2016-01-15 10:09
PANIE KUTZ PANU PODZIĘKOWANO

~majestic12 4 godziny i 42 minut temu
Panie Kutz przestań Pan opowiadać głupoty. Czas odejść na emeryturę i dać miejsce młodym ludziom. Cały czas atakuje Pan PIS i nie widzi tego co złego narobiły rządy PO i PSL …., niestety, jeśli ma się już starczą demencję to czas aby nie udzielać wywiadów, bo po co się więcej kompromitować. Dobrze Panu było za czasów komuny i dobrze było za czasów PO. Na tym koniec …, ze zmianami trzeba się pogodzić i zadbać o własne zdrowie.

~ewkako 3 godziny i 1 minutę temu
Od kilku dni programów publicystycznych nie da się oglądać. Wieje strachem od dziennikarzy. Miałkie pytania i jeszcze bardziej beznamiętne odpowiedzi z których nic nie wynika. PiS zastraszył wszystkich. Teraz obserwuję, co będzie się działo w internecie po uchwaleniu ustawy o inwiligacji internetu, jak kolega Zbysiu w krótkich majteczkach będzie prokuratorem generalnym.

~Jarek 1 godzinę temu
Nareszcie koniec mulit-kulti. Dzięki takim dziennikarzom w Niemczech jest wojna domowa, a u nich to jest wzbogacanie kultury.

~Stary Hanys 4 godziny i 57 minut temu
Panie Kutz. Dla mnie nie jest Pan Ślązakiem.

~romb-Polak 23 godzin i 23 minut temu
Panie Kutz, dobrze byłoby aby popatrzył Pan obiektywnie bo na razie popełnia Pan błąd subiektywizmu a potem krytykował. Może kiedyś spróbuje Pan realnie dostrzec co wyprawiało PO z mediami publicznymi bo po prostu nie dało się ich słuchać.

14 thoughts on “253 Abonament na prąd, czyli haracz… za propagandę, czyli tzw. składka na „media publiczne”… a pocałujcie mnie wszystkie komuchy w dupę, także wy towarzyszu Czabański!!!

 1. http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/wzrosnie-skladka-na-zus-dla-przedsiebiorcow,162,0,2002082.html

  Wzrośnie składka na ZUS dla przedsiębiorców. Wiemy, o ile

  W IV kwartale 2015 r. przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku, wyniosło 4280,80 zł – wynika z najnowszych danych GUS. Ta kwota stanowi podstawę wymiaru składki zdrowotnej dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. I dzięki temu eksperci ekonomiczni Pracodawców RP obliczyli, jaką kwotę każdego miesiąca w 2016 r. poniosą przedsiębiorcy na składki ZUS.

  Podstawę kwoty comiesięcznych składek na ZUS stanowi 60 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, a w przypadku preferencyjnych składek – 30 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę w roku 2016.

  Dzięki publikacji najnowszych danych GUS, możliwe było obliczenie tegorocznych składek. I tak łączna miesięczna kwota składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne (łącznie z dobrowolną składką chorobową) przedsiębiorców wyniesie 1121,52 zł. Z kolei obniżona składka dla osób prowadzących działalność gospodarczą przez pierwsze dwa lata ukształtuje się na poziomie 465,28 zł.

  Składka dla przedsiębiorców wzrośnie o 2,7 proc. Oznacza to, że zapłacą oni o 29,24 zł więcej. Z kolei składka preferencyjna wzrosła o 4,3 proc – w przeliczeniu to 19,08 zł.

  jatka123 31.175.26.* 2016-01-20 18:23
  Następny(polski???)rząd, który podnosi po raz kolejny podatek na ZUS dla niepoznaki nazwany składką. Róbcie tak dalej, a w końcu nie będzie miał kto płacić podatków w tym kraju absurdów. Kogo stać na płacenie ponad 12 tyś. zł rocznie na ZUS?Jednoosobową firmę? Za te pieniądze można skromnie utrzymać całą rodzinę, a moloch ZUS pobiera haracz. W końcu każdy kto tylko będzie mógł wyjedzie z tego kraju chyba, że paszporty znowu będzie przechowywać policja tak jak MO za komuny.

  Polubienie

  • http://biznes.pl/firma/wskazniki-zus/skladki-zus-2016-przedsiebiorcy-zaplaca-wiecej/gqswmx

   Ceny spadają, ale składki ZUS dla przedsiębiorców rosną

   Składki ZUS dla przedsiębiorców w 2016 roku ponownie się zmienią. Waloryzacja sprawi, że prowadzący firmy w 2016 roku zapłacą nawet 300 zł rocznie więcej. I to mimo tego, że w Polsce od dawna mamy deflację.

   Wczoraj, 20 stycznia, GUS podał ostatni wskaźnik konieczny do wyliczenia minimalnych składek ZUS dla przedsiębiorców. Jest to przeciętne miesięczne wynagrodzenie w IV kwartale, które służy za podstawę wyliczenia składki zdrowotnej. Wynagrodzenie wzrosło o 3,4 proc., a tym samym podobnie wzrosła składka zdrowotna, która wyniesie 288,95 zł, czyli o 9,54 zł więcej niż w zeszłym roku.

   Podobnie wzrosły pozostałe składki, których wysokość także uzależniona jest od wynagrodzeń. I nie ma związku ze wskaźnikiem cen, podczas gdy ten od 1,5 roku pokazuje spadek. Według ostatnich danych za listopad deflacja wyniosła 0,6 proc. za ostatnie 12 miesięcy. Mimo to składki dla przedsiębiorców w 2016 roku będą wyższe o 1,9-24 proc.

   Składki ZUS dla przedsiębiorców 2016

   Rodzaj ubezpieczenia (% podstawy wymiaru) Składki w 2015 r. Składki w 2016 r.
   Składka emerytalna (19,52%) 463,68 zł 474,92 zł
   Składka rentowa (8%) 190,03 zł 194,64 zł
   Składka chorobowa (2,45%) 58,20 zł 59,61 zł
   Składka wypadkowa (1,93%) 45,85 zł 43,79 zł
   Składka na Fundusz Pracy (2,45%) 58,20 zł 59,61 zł
   Składka zdrowotna (9%) 279,41 zł 288,95 zł
   Razem 1 095,37 zł 1 121,52 zł
   Miesięczna podwyżka wyniesie ok. 26 zł, co rocznie da ponad 300 zł więcej.

   Składki ZUS preferencyjne 2016

   Rodzaj ubezpieczenia (% podstawy wymiaru) Składki w 2015 r. Składki w 2016 r.
   Składka emerytalna (19,52%) 102,48 zł 108,34 zł
   Składka rentowa (8%) 42,00 zł 44,40 zł
   Składka chorobowa (2,45%) 12,86 zł 13,60 zł
   Składka wypadkowa (1,93%) 10,13 zł 9,99 zł
   Składka zdrowotna (9%) 279,41 zł 288,95 zł
   Razem 446,88 zł 455,29 zł
   W przypadku preferencyjnych składek ich wysokość zależy od płacy minimalnej. Tu podwyżka wyniesie ok. 8 zł miesięcznie, co da ponad 100 zł w skali roku.

   ~Upadek : Decyzja podjęta. Wale w szara strefę bo inaczej mnie wykończy to Państwo. Przy normalnym uczciwym ZUS oraz ogarniętym układem podatkowym prowadzenie działalności było by przyjemne i pożyteczne . Tak niestety się nie da. Nie jest łatwo zarobić miesiąc w miesiąc tyle by oprócz kosztów w firmie utrzymać rodzinę z dziećmi . Jesteśmy poniewierani gorzej jak niewolnicy . Dość , wystarczy , skoro rzad kroił mnie i poniewierał przez tyle lat to teraz przyszła kolej na mnie . Szkoda ze taki mamy ustrój , szkoda ze uczciwie nie można pracować i płacić podatków . Przysieglem sobie ze jeszcze jedna podwyżka ZUS i spadam , a mówili ze obniżą składkę ZUS . Po cholerę glosowałem.

   ~Kazik : Ja już to powoli *%$#%&*(). W zeszłym roku ZUS VAT i PIT kosztował mnie około 40.000,00 zł (jednoosobowa działalność gospodarcza). Pracuję po 12 godzin dziennie a ostatnie pisemko z ZUS że moja planowana emerytura wyniesie 620,00 zł. Niech zamiast tych 500 zł na dziecko zmniejszą podatki, będzie łatwiej może jakiś etat się wtedy da otworzyć i odpadnie im jeden delikwent z opieki społecznej lub z zasiłku. Gdzie tu logika????

   ~Oskar do ~bun: Teraz mamy u władzy typową mafię.Kaczyński zawsze nienawidził prywaciarzy i internautów i tak mówił. Jeszcze przed 2005 rokiem.Teraz wynajął tysiące hejterów którzy za pieniądze z budżetu wstawiają komentarze pro rządowe.Ten człowiek chce zniszczyć Polskich przedsiębiorców a zaczyna od tych najmniejszych bo to najłatwiej.W PIS-ie była nawet propozycja zlikwidowania firm jednoosobowych.Mogą do tego wrócić. bo głupoli w tym rządzie całe mnóstwo.

   ~xxxx do ~obserwator: co Ty za brednie piszesz ,wez sie walnij mocno w ten pusty łeb,spisek p.pis no boki zrywac,kuzwa Twoi pisowcy nic nie robia aby zwyklym ludziom ulzyc ,zmniejszyc oblozenie podatkami bo sami dowala je nam jeszce wieksze ,co innego mowia a co innego robia,zamiast zajac sie gospodarka kraju to zajmuja sie zemsta wobec przeciwnikow,a reszta bedzie cierpiec,

   ~Ja okradany przez zus, cit, pit , vat : ..zus..srus… i to jest wlaśnie złodziejstwo. !!!! Jutro zwalniam jednego pracownika i wyślę go do rządu niech go zatrudnią, i tak powinien zrobić każdy przedsiębiorca .

   ~bun : Partie to mafie grabiące obywateli, a nawet gorzej niż mafie – sami stanowią prawo i grabią zgodnie z tym „prawem”.

   ~zły : Wreszcie jakaś dobra zmiana. Pani Szydło nie bała się rozmawiać z Polakami i teraz wie, że Polacy oczekiwali dalszego wzrostu obciążenia małych firm. Damy radę!

   ~ja : prawie 13 tys ZUS trzeba zapłacic w roku nie wazne czy cos zarobiłem czy nie .Jednoosobowe firmy padną jak muchy

   ~F : Panstwo wyssa z nas wszyskich ostatnie galoty.. To co to za deflacja jak podatki i oplaty nieustannie rosna???

   Polubienie

  • http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ozusowanie-umow-zlecen-i-minimalna-stawka,40,0,2004776.html

   Ozusowanie umów zleceń i minimalna stawka godzinowa to rewolucja na rynku pracy. Tysiące osób do zwolnienia

   25.01.2016, godz. 12:20

   W branży ochroniarskiej pracę straci 30-45 tys. ludzi – to wpływ ozusowania umów zleceń od 1 stycznia, ale też płacy minimalnej na poziomie 12 zł brutto, jaką chce wprowadzić rząd – mówił w programie #dziejesienazywo Jacek Pogonowski, prezes największej firmy ochroniarskiej – Konsalnet.

   Już z powodu ozusowania umów zleceń Konsalnet zwolnił od stycznia prawie 3 tys. osób, zmniejszając zatrudnienie w części ochroniarskiej z 22 tys. do 19 tys. osób.

   Prezes Konsalnetu wskazuje, że problemem są przetargi publiczne. – Znam liczne patologie na rynku pracy, na przykład sąd rejonowy dużego wojewódzkiego miasta oferował w publicznym przetargu 6,5 zł za godzinę – to stawka dla firmy, można sobie wyobrazić, jaka była stawka dla pracownika, państwo samo powinno zwrócić uwagę na to, jak zamawia usługi – podkreślał w programie Pogonowski.

   – Zgoda, że państwo w zamówieniach publicznych rzeczywiście promowało skandaliczne umowy niezgodne z kodeksem pracy – przyznał w programie #dziejesienazywo Piotr Szumlewicz z OPZZ.

   Zdaniem związkowca problem w Polsce jest taki, że praktycznie nie obowiązuje minimalne wynagrodzenie. – Mamy 1850 zł płacy minimalnej, ale ponad 1 mln pracowników zarabia poniżej płacy minimalnej, tak nieszczelny jest system – mówił Szumlewicz.

   henryk wielki 109.95.115.* 2016-01-26 16:23
   20 % ochraniarzy to emeryci sluzb mndurowych,30 % to rencisci i emeryci, 50 % to ludzie ktorzy pracują na umowach o prace.Teraz oni na tym najbardziej ucierpia bo stracą prace a niejednokrotnie sa jedynymi zywicielami rodziny.Ci co tutaj piszą glupoty o ochraniarzach niech sie leczą na głowę.Pisać glupoty kazdy debil potrafi a rzeczywistość jest inna.Jak jestes taki mądry zaloż firme nawet ochraniarską i płać ochraniarzom zobaczymy jak ci to pojdzie.Zeby placic trzeba miec pieniadze od ochranianych a ci tez nie sa tacy chetni do placenia

   kazikg 193.59.152.* 2016-01-26 16:20
   czemu nie byles taki madry i tym zlodziejom aferzystom nie podpowiadales tylko kraj zadluzyli na ponad bilion zl afer y grabiez kraju i co my polacy co uczciwie i ciezko pracowalismy z tych obietnic tuska kopacz mamy zadalem proste pytanie a pis napewno nie bedzie grabil czy zadluzal bez potrzeby i napewno dotrzyma wyborczych obietnic bo to ludzie honoru i ambicji nie to co komorowski przywlaszczyl sobie ponad 400rzeczy z belwederu a jak bral pieniadze to i za cos musi odpowiadac ciekawy czy lis zadal proste pytania dla komorowskiego i walesy jak to zrobil ze krzywonos ma ponad 6000zlmc emerytury a ile inni maja tak ciezko ta kobieta dla walesy pracowala

   ajak 89.71.156.* 2016-01-26 15:40
   emerytury są pochodną zarobków i stażu pracy. Jeśli twój ojciec jest na śmieciówce w ochronie, to na emeryturze przejdzie na twój wikt i opierunek, a twoja matka z marketu zadomowi się na stałe u ciebie. Idą zmiany i zatrudnienie będzie rosło, już w niektórych branżach brak pracowników. Ale do tego musimy dojrzeć. A money.pl tylko strasz i straszy.

   azeter 75 95.40.63.* 2016-01-26 13:06
   Ten Pogonowski to zwykły matoł , albo propagandysta. Będą musieli zwolnić 40 tyś. ludzi w ochronie ? A prawda jest taka ,że teraz przy magicznej stawce 4 zł za godzinę ludzie zmuszeni są pracować po 400 godzin , żeby nie umrzeć z głodu i opłacić rachunki. To wszystko kosztem rodziny , bo ciągle nie ma ich w domu. A po wprowadzeniu stawki 12 brutto , zeby zarobić tyle samo po prostu będą mogli zrezygnować z jednej pracy i po prostu pożyć z najbliższymi , mieć na to więcej czasu , bo praca to nie wszystko. Oczywiście znajdą się głupcy , którzy nigdy nie będą najedzeni i nadal będą pracować w systemie 48/24 ale po co zajmować się chorymi ludźmi. Te 40 tyś etatów , które ci oszuści będą musieli zlikwidować , to właśnie tyle ile osób zrezygnuje z drugiej albo trzeciej pracy po to aby spokojnie żyć w otoczeniu najbliższych. Mamy tylko jedno życie , które wbrew pozorom nie jest długie i szybko płynie , trzeba wykorzystać je tak aby pod koniec nie żałować.

   Drugi powód tego , że zwolnili już 3000 osób to fakt , że zwykle z końcem roku kończą się stare umowy , ogłaszane są nowe przetargi na usługi. Konsalnet wiele z takich przetargów przegrał , np ochrona PWPW w Warszawie , stąd te zwolnienia. W branży jako całości takich zwolnień nie było i raczej nie będzie . A jeśli już to tylko niewielkie i to tam gdzie ochrona od dawna była zbędna.

   A konsalnet to firma u genezy której można doszukać się byłych ubeków i sbeków i dlatego powinna spotkać się z publicznym ostracyzmem.

   Polubienie

 2. ~arra : Głównym winowajcą wojny w Syrii są USA. Mącicielami z nadania USA są też : Arabia Saudyjska, Turcja, Izrael. Gdyby USA chciało to wojny by tam nie było , ale wojny leżą w interesie USA, bo to jest biznes a że giną i cierpią ludzie to dla nich nie ma znaczenia. Kasa przesłania rozum.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/unicef-apeluje-o-zakonczenie-wojny-w-syrii/qbjtgn

  UNICEF apeluje o zakończenie wojny w Syrii

  Trzy lata temu liderzy agend humanitarnych ONZ wystosowali pilny apel do tych, którzy są w stanie zakończyć konflikt w Syrii. Zaapelowali o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu ratowania mieszkańców Syrii. „Dosyć” – mówili – cierpienia i rozlewu krwi. To było trzy lata temu.

  Brutalna wojna w Syrii trwa już niemal 5 lat. Trwa rozlew krwi. Pogłębia się cierpienie. Dziś UNICEF – lider pozarządowych organizacji humanitarnych i agend ONZ – apeluje nie tylko do rządów państw, ale i do każdego z Was – obywateli świata, abyście wsparli nasz apel o zakończenie tej rzezi. Nakłońmy wszystkie strony konfliktu do zawarcia porozumienia, zawieszenia broni i wejścia na drogę pokoju.

  Dziś, bardziej niż kiedykolwiek świat potrzebuje usłyszeć nasz wspólny apel. Bo ta wojna i jej konsekwencje dotykają nas wszystkich.

  Dotykają mieszkańców Syrii, którzy stracili swoich bliskich i źródła utrzymania oraz tych, którzy musieli opuścić swoje domy lub żyją w desperacji odcięci od świata. Dziś, 13,5 mln ludzi mieszkających w Syrii potrzebuje pomocy humanitarnej. To nie są jedynie statystyki. To 13,5 mln ludzkich istnień, których życie i przyszłość są zagrożone.

  Wojna dotyka rodziny, które nie mając nadziei na lepszą przyszłość w Syrii, zdecydowały się na niebezpieczną podróż do obcych krajów w poszukiwaniu schronienia. Na skutek tego konfliktu 4,6 mln ludzi uciekło do sąsiednich i dalekich krajów.

  Wojna dotyka pokolenie dzieci i młodych osób, które zostały wyrwane z systemu edukacji. Trauma, której doświadczyły, każe im coraz częściej patrzeć na przyszłość jedynie przez pryzmat przemocy.

  Wojna dotyka osoby daleko od Syrii, które widzą, jak przemoc wywołana przez ten konflikt dosięga ulice, biura i restauracje coraz bliżej ich domów.

  Ta wojna w sposób pośredni lub bezpośredni dotyka każdego z nas.

  Ci, którzy są w stanie zakończyć to cierpienie, mogą – a więc też powinni – zacząć działać już dziś. Te działania powinny obejmować:

  – Nieograniczony dostęp organizacji humanitarnych do osób poszkodowanych w Syrii, w celu dostarczenia im natychmiastowej pomocy

  – Bezwarunkowe, monitorowane zawieszenie broni w celu umożliwienia dostarczenia pomocy żywnościowej, szczepionek i innych niezbędnych produktów, a także umożliwienie dzieciom powrotu do szkoły

  – Zaprzestanie ataków na infrastrukturę cywilną tak, aby szkoły, szpitale i wodociągi były bezpieczne

  – Wolność przemieszczania się dla wszystkich osób i natychmiastowe zniesienie blokadoblężonych miejscowości

  To są praktyczne działania. Jeśli tylko będzie wola, aby je przeprowadzić, wówczas nie ma powodu, aby nie mogły zostać wdrożone. Teraz.

  Każdego dnia dzieci w Syrii umierają z głodu, zimna i chorób. UNICEF Polska apeluje o pomoc dzieciom w ogarniętej wojną Syrii i wpłaty: https://unicef.pl/syria

  Co dalej z prezydentem el-Asadem?

  19 grudnia 2015 r. Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła rezolucję dotyczącą mapy drogowej dla procesu pokojowego w Syrii, zgodnie z którą rozmowy w sprawie zawieszenia broni i utworzenia rządu przejściowego mają się rozpocząć w styczniu br.

  Rezolucja ani słowem nie wspomina jednak o przyszłości prezydenta Baszara el-Asada. Kwestia ta jest głównym punktem spornym między stronami konfliktu. Zachód oraz kraje Zatoki Perskiej domagają się odejścia dyktatora, którego z kolei wspiera Rosja.

  Plan zaakceptowany przez RB ONZ przewiduje m.in. utworzenie rządu przejściowego oraz przeprowadzenie wolnych wyborów i opracowanie nowej konstytucji w ciągu 18 miesięcy.

  Według ONZ trwająca od 2011 roku wojna domowa w Syrii kosztowała życie ponad 250 tysięcy ludzi.

  ~Lektor : Gdy się czyta media polskie a jednocześnie anglojęzyczne, to jest tak jakby przebywało się w dwóch innych światach. Amerykańscy dziennikarze są niezależni, nie padają plackiem przed politykami jak to robią nasi „dziennikarze”, więc opinia na temat wojny w Syrii jest zupełnie odmienna. Z naszych mediów dowiaduję się, że winny jest Asad no i oczywiście Ruscy, którzy go popierają, a z mediów anglojęzycznych (bo z angielskich również) dowiaduję sie, że właśnie dzięki Asadowi Syria stała sie jedynym państwem Bliskiego Wschodu, gdzie istnieje nowoczesny ustrój polegający na tolerancji dla wszystkich religii, gdzie kobiety nie musza chodzić w workach na głowach, mają prawo do nauki i do całkowitej swobody. To oczywiście nie podoba się Arabii Saudyjskiej, bo jest zupełnym zaprzeczeniem tej ciemnoty jaka panuje u Saudów. Nie podoba się też Turcji, bo zasoby ropy i gazu w Syrii sa ogromne, a w konsekwencji kraj ten może stać sie potęgą zagrażającą Turcji. Nie podoba się też Amerykanom, którzy dostali ograniczoną zgodę na kporxzystanie z gazu i ropy, a chca miec prawo nieogranicznego korzystania z tych bogactw. Ponieważ te trzy kraje stały się wrogami Syrii, więc uzbroiły bandy opłacanych bandytów zwanych w skrócie „Opozycją umiarkowaną”, mającą za zadanie obalić Asada. Oczywiście komentatorzy amerykańscy dają jasno do zrozumienia, że obalenie Asada prowadziłoby do kolejnej wojny o wpływy, bo tych „umiarkowanych” i nieumiarkowanych jest tam kilkanaście sket, a wszyscy chcą dojść do władzy. No więc tak to wygląda, ale rtzeba było w młodości chodzić na lekcje angielskiego, a nie na wagary, to dziś czytałoby się gazety z całego świata, a nie tylko nasze rodzime wypociny napisane pod dyktando polityków.

  zbys1939 do ~Lektor: Do~Lektor: –Problem w tym ze media zachodnie sa wlasnoscia tych krajow , u nas to sa tylko Polsko-jezyczne i jako takie nie czuja sie w obowiazku uczciwie informowac spoleczenstwo o wydarzeniach ,ludzie DLA NICH pracujacy pisza pod dyktando pracodawcy i tylko oszolomy nie odrozniaja blazenstwa od propagandy , nie koniecznie trzeba znac Angielski lub niemiecki by zrozumiec co sie w swiecie dzieje .Gdy przesiejesz klamstwa ,na dnie znajdziesz prawde bo ona sama potrafi sie obronic .—POZDRAWIAM—

  ~wa : Bush i Blair nie wierzyli w bajkę o broni masowego rażenia w Iraku

  Brytyjskie media informują, że były premier kraju Tony Blair i były prezydent USA George W. Bush mogli umówić się co do wspólnych działań wojskowych w Iraku rok przed wtargnięciem do kraju.

  Dowiedziano się o tym z dokumentu, który w 2002 roku Colin Powell, ówczesny sekretarz stanu USA, wysłał do Busha. Analityk polityczny i dziennikarz Dan Glazebrook jest przekonany, że obaj przywódcy zdecydowali o rozpoczęciu operacji obalenia Saddama Husajna na długo przed tym, jak społeczności zostały przedstawione powody inwazji na Irak.

  W Wielkiej Brytanii wybuchł skandal wokół byłego premiera Tony’ego Blaira. Jeden z brytyjskich dzienników nazwał go „podżegaczem wojny w Iraku”. Jest to związane z pojawieniem się nieznanych wcześniej informacji o irackiej kampanii. Do prasy wyciekło memorandum, zgodnie z którym Blair zgodził się na wysłanie wojsk do Iraku na rok przed rozpoczęciem operacji, informuje kanał RT.

  Memorandum zostało sporządzone w 2002 roku przez Colina Powella, ówczesnego sekretarza stanu USA i zaadresowane do prezydenta USA George’a W. Busha. W tym czasie Tony Blair w swoich wystąpieniach publicznych wezwał do poszukiwania dyplomatycznych sposobów przezwyciężenia kryzysu.

  Specjalna komisja, która prowadzi niezależne dochodzenie odnośnie udziału Wielkiej Brytanii w wojnie w Iraku, pracuje już od sześciu lat. To dochodzenie kosztowało już skarb państwa 10 mln funtów, jednak data publikacji raportu końcowego na temat wyników prac komisji jest nadal nieznana.

  Podczas jednego z przesłuchań Blair został zapytany, czy nie było między nim a prezydentem Bushem pierwotnej umowy odnośnie udziału brytyjskich wojsk w operacji wojskowej. Na to były premier Wielkiej Brytanii odpowiedział: „Jedyną rzeczą, którą obiecałem i obiecałem otwarcie, to rozliczyć się z Saddamem”.

  Według politologa Dana Glazebrooka Wielka Brytania i Stany Zjednoczone podjęły decyzję o wprowadzeniu wojsk do Iraku na długo zanim zostało przedstawione uzasadnienie inwazji.

  „Bush planował inwazję na Irak, jednak nie miał pojęcia, w jaki sposób prawnie uzasadnić tę operację. Wtedy poparł go Tony Blair. On miał konkretne pomysły, jak usprawiedliwić inwazję w oczach opinii publicznej i zapewnić prawne uzasadnienia tych działań” — uważa ekspert.

  Według Glazebrooka memorandum byłego szefa amerykańskiego Departamentu Stanu Powella po raz kolejny potwierdza, że Bush i Blair nie wierzyli w bajkę o broni masowego rażenia, którą sami wymyślili.

  „Jest oczywiste, że jeszcze zanim udało im się znaleźć dowody, które zupełnie nie odpowiadały rzeczywistości, oni już postanowili rozpętać wojnę w Iraku. A z powodu tego konfliktu nadal cierpi nie tylko Bliski Wschód, ale także cały świat” — podkreślił politolog.

  Polubienie

 3. ~jan 9 godzin i 11 minut temu
  Niech pan da spokój z tym uszczęśliwianiem komisarzy ludowych.

  ~Sart 7 godzin i 2 minuty temu
  P.Żakowski, koniec z propagandą , skończ waść ..wstydu oszczędź. Ile jeszcze wylejesz pomyj na Polskę i rząd. To dzięki takim pomyjom jakie wypisuje sz.p redaktor, mamy takie pojmowanie rzeczywistości w europie na temat Polski. Gdybyś człowieku nie robił dymu nie miała by miejsca taka rozpierducha.Nie podoba się to spierd… do niemiec, lub gdzie indziej, i pisz na koszt innego kraju ..nie obrażaj naszej inteligencji..Polacy odbierają ci prawo głosu!!

  ~kreciol60 3 godziny i 55 minut temu
  Wypowiadaj się za siebie ,albo zwyczajnie nie czytaj . Ten artykuł nie jest dla upośledzonych.

  ~fck 1 godzinę i 39 minut temu
  tylko dla upodlonych kiepską propagandą

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,PiSrrusowe-zwyciestwo-Jacek-Zakowski-PiS-skoczyl-na-glowke-Cala-Polska-leci-z-PiS-em,wid,18116561,wiadomosc.html?ticaid=116573&_ticrsn=3

  akt. 21.01.2016, 18:18

  Jacek Żakowski: PiSrrusowe zwycięstwo. PiS skoczył na główkę. Cała Polska leci z PiS-​em
  Polska znów pokazała się w Strasburgu jako odstający od głównego unijnego nurtu kraj, zdominowany przez eurosceptyków rozmaitej barwy. I, co gorsze, tym razem wystąpiliśmy w wyraźnym sojuszu ze skrajnie eurosceptycznymi partiami i partyjkami oskarżonymi lub podejrzewanymi o flirtowanie z Putinem, a nawet o realizowanie jego antyunijnej i antyzachodniej strategii – pisze Jacek Żakowski dla Wirtualnej Polski.
  (…)

  ~Bella_donna 8 godzin i 8 minut temu
  Jakoś pan Żakowski nie chce zauważać procederu „wyprowadzania” z Polski zysków za granice naszego kraju. Można sądzić , że siedzi w „kieszeni” właśnie tych, co robią kasę na Polakach. Najbardziej boli odcięcie ryjów od koryta. I tu leży „pies pogrzebany” – jak nie wiadomo o co chodzi , to wiadomo, że o kasę…

  ~tecvoy123 8 godzin i 57 minut temu
  Prosze Panstwa,ten czlowiek pisze wypociny , bo mu za art. placa. Dla niego nie ma znaczenia , czy Panstwo piszecie o nim dobrze , czy zle , chodzi o to by byc na topie w centrum zainteresowania. Az wreszcie , jego wypociny przestana byc przyjmowane do druku. Ale prace zwasze znajdzie np. w Korei Polnocnej.

  ~ginio 8 godzin i 7 minut temu
  Pan Żakowski mija się z rzeczywistością z prędkością światła.Jak to bywa w kosmosie takie mijanki mają fatalny skutek.Albo jest się Polakiem albo kolaborantem na usługach obcych mocarstw.Polityka pana Prezesa za pośrednictwem pani Szydło zmierza do tego by umocnić pozycję Polski a nie ją destabilizować.Polityka POiPSL przez 8 lat była na kolanach i czas z tych kolan się podnieść.Polska to dumny kraj o bogatej historii nader waleczny.Słuchając polityków PO i Nowoczesna wynika że mają interes w euro by krakać i srać w gniazdo

  ~pol124 6 godzin i 53 minut temu
  Dlaczego tylu w naszej OJCZYŻNIE zdrajców ,sprzedawczyków,v kolumny obcych interesów –nie mamy własnych niepodległościowych ,patriotycznych elit ,nie mamy polskich niepodległych służb specjalnych i patriotycznej administracji nastawionej na dobro POLSKI,są to sitwy grup interesów grabiących nasz kraj i ogłupione społeczeństwo to trzeba zmienić jeśli POLSKA ma istnieć .–do przemyślenia i przeczytania w internecie/wojna informacyjna-Rafał Brzeski/

  ~kreciol60 3 godziny i 49 minut temu
  Widzisz wszyscy mamy jakiś interes , choć by godne życie we własnym kraju. Nie mamy szczęścia do rządzących i to niestety wszystkich się tyczy Po, PSL, SLD i całej reszty, ale tak cynicznej, chamskiej i przebiegłej jak Pis nie mieliśmy , a przynajmniej na jej starcie i tym bardziej trzeba patrzeć im na łapy .

  ~Do pol124 1 godzinę i 28 minut temu
  Niestety, polskie elity z premedytacją, systematycznie zostały wymordowane przez naszych sąsiadów – Niemców i Sowietów, a po wojnie najemników państwa sowieckiego – czyli żydolewaków z UB i PZPR. Przeżyli ci, którzy zostali na Zachodzie, ale oni nie mieli praktycznie żadnych możliwości kształtowania, czy uczestniczenia w życiu powojennej Polski.

  Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/minister-waszczykowski-ci-ktorzy-beda-chcieli-wrocic-z-emigracji-beda-mieli-po-co

  Państwowa Inspekcja Pracy będzie mogła kontrolować wszystkie firmy bez zapowiedzi
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Środa, 20 stycznia 2016 o godz. 23:11:52

  Zmiana dotychczasowej interpretacji przepisów umożliwi kontrole również w firmach usługowych. Wcześniejsza interpretacja zezwalała na takie kontrole w przemyśle i handlu.

  Do tej pory Polska była jedynym krajem w Europie gdzie nie było można z zaskoczenia skontrolować firm usługowych. Wszystko przez interpretację przepisów. Ówczesne kierownictwo uznało, że w myśl ustawy o swobodzie działalności gospodarczej inspekcja powinna powiadomić o kontroli przedsiębiorstwa usługowe. Co ciekawe w przemyśle i handlu ten przepis nie obowiązywał.

  W myśl starej interpretacji inspektor po otrzymaniu skarg od pracownika zamiast zająć się nią natychmiast i skontrolować firmę musiał zapowiedzieć kontrolę z tygodniowym wyprzedzeniem. Takie opóźnione działanie uniemożliwiało stwierdzenie czy w firmie faktycznie pracują osoby zatrudnione „na czarno”

  dziennik.pl / kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/minister-waszczykowski-ci-ktorzy-beda-chcieli-wrocic-z-emigracji-beda-mieli-po-co

  Minister Waszczykowski: Ci którzy będą chcieli wrócić z emigracji będą mieli po co
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Środa, 20 stycznia 2016 o godz. 22:10:08

  Na spotkaniu z Polonią w Edynburgu szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział m.in. – „Potrzebujemy was, potrzebujemy waszej energii, potrzebujemy waszej wiedzy, waszego doświadczenia, które zdobyliście w innych krajach, waszych umiejętności językowych”

  Minister Waszczykowski stwierdził, że Polska nie potrafiła zapewnić Polakom godnych warunków życia, ale nowo wybrana władza będzie robiła co w jej mocy by chociaż część Polaków wróciła z zagranicy do kraju – „W imieniu nowego rządu tych najnowszych emigrantów muszę serdecznie przeprosić. Polska nie sprostała, aby wam zagwarantować godne warunki życia i pracy. Ale Polacy zawierzyli nowym władzom, uznali, że nowe władze zapewnią dobrą zmianę i spowodują to, aby przynajmniej część, ci, którzy będą chcieli, jednak do Polski mieli po co wrócić”

  Minister stwierdził również, że ministerstwa stoją otworem przed Polakami żyjącymi na emigracji. Powiedział też, że wierzy iż już wkrótce pojawią sie nowe inwestycje i związane z nimi miejsca pracy tak by Polacy mieli do czego wracać – „Nasze ministerstwa stoją otworem, nasze urzędy stoją otworem. Mam nadzieję, że za chwilę nowe zakłady pracy, jeśli powstaną, nowe inwestycje, które zbudujemy, również będą stały otworem do tego, żeby Polacy wracali”

  PAP / kresy.pl

  Leszek1:20.01.2016 23:36
  A ja poczekam do czasu kiedy Urzedy Skarbowe zmniejsza, albo zamkna swoj otwor.

  Polubienie

 5. Abonament urzymuje takie cosie jak toto:

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tomasz-lis-w-rozmowie-z-onetem-mowili-ze-to-histeria-jest-jednak-tak-jak/edq2pb

  Tomasz Lis w rozmowie z Onetem: Mówili, że to histeria. Jest jednak tak, jak przewidywałem

  – Sądzę, że to, co dzisiaj dzieje się w Polsce, było boleśnie łatwo przewidywalne – mówi redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis w rozmowie z Marzeną Suchan. – Niektórzy nie chcieli tego przyjąć do wiadomości, inni mówili, że to obsesja albo histeria. Jest jednak tak, jak przewidywałem albo nawet gorzej – dodaje. Dziennikarz przewiduje, że działania rządu PiS skłonią Polaków do wyjścia na ulicę. – To nie będzie pieszczotliwa demonstracja – stwierdza.
  (…)

  ~chłodny Kazio : Tak, Panie Lis, Polacy wyjdą na ulicę. Mogę nawet podać nazwiska tych osób – będzie tego może ze 30 szt. Będą to byli „dziennikarze”, byli prezesi spółek SP, byli „sędziowie” TK może jeszcze jacyś inni „byli…” Słowem, będzie to grupka celebrytów, przyzwyczajonych do dostatniego i bezstresowego życia, a którzy teraz muszą zadać sobie pierwszy raz w życiu pytanie, które 95% Polaków zadaje sobie codziennie. Tak więc, do dzieła! Na ulicę, Panowie! A weźcie ze sobą jakieś łopaty, to przy okazji odśnieżycie jakiś chodnik – niech będzie z was jakiś pożytek.

  ~Polak : PO i minn Panu L zabrano ” żłoby i siano ” i zwierzyna rży , kopie i tupie. Jestem Polakiem i proszę aby Pan L nie wypowiadał sie o Polakach tylko o % sobie podobnych których odstawiono od koryta. 90 % nie utozsamia się z P. L i PO sprzedawczykach. My zwykli ludzie żyjący za minimum wiemy o co chodzi. Może teraz czas na zmiany. A fe ludzie przejżeli na oczy. A fe Panie lis. Ludzi poznaje się nie PO tym jak zaczynają tylko jak kończą. Biada wam, jeśli te 90 % nas wyjdzie na ulice. Liczymy ,że rząd skończy wam układy i układziki i rozliczy. A fe Panie T lud pana wyniósł do unii . Sprzedawczyki , którym chodi o swoje prywatne i nteresy. Hipokryci. A fe

  ~les : Panie Lis, podżeganie do obalenia demokratycznie wybranego obozu rządzącego nosi znamiona karalnego przestępstwa podlegającego ściganiu z urzędu. Niech się pan nie rozpędza w tym napuszczaniu i szkalowaniu bo balansuje pan na cienkiej linie. Rozumiem, ze jest pan rozgoryczony utratą znakomitych apanaży w TVP i utratą części swoich wpływów, ale apeluję o rozwagę. Nie będzie polskiego majdanu jak by pan mocno chciał……Zupełnie zaś prawdopodobny jest scenariusz węgierski z demonstracjami w obronie legalnego rządu, przeciw różnym sprzedawczykom i zdrajcom typu Kijowski ze swoim ( i pana) kode -em, kiedy tacy jak pan zaprzańcy mogą być pogonieni…….

  ~polak : za podżeganie do buntu przeciwko władzy i wszczynanie pochodów bez zezwolenia jak również świadome namawianie i buntowanie ludności przeciwko władzy jest karalne. Panie Prezydencie, Pani Premier, proszę zastosujcie to co powinniście i zacznijcie wsadzać do pierdla tych ludzi. inni ludzie gdy są zwalniani i nie wychodzą na ulice, a Wy co? nie umiecie się rozstać z przywilejami z godnością? wiem, nie macie godności.!!!

  ~Prawy do ~Racjon: Celem Unii od początku było zniszczenie Europy narodów. Utworzenie jednorodnego superpaństwa – gdzie wiodącymi ideami będą te od LGBT, wszyscy będą nosić kolczyki w wargach, a największym zagrożeniem będą poglądy prawicowe, narodowe, konserwatywne i… katolickie. Zauważ, że kiedy Saryusz Wolski wrzeszczy na Majdanie, że Europa będzie bronić „europejskich wartości”, prominenci unijni otwarcie składają Polsce „ofertę” – jeśli wam się nie podobają nasze warunki, to zrezygnujcie z unijnych dotacji. Czyli wartości europejskie mierzone w walucie euro – oto obraz wspólnej idei, wartości, solidarności, jedności, poszanowania kultur, różnorodności, odrębności, suwerenności.

  Polubienie

 6. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemieckie-media-publiczne-musza-bronic-polityki-imigracyjnej-rzadu-i-stosuja-autocenzure

  Niemieckie media publiczne muszą bronić polityki imigracyjnej rządu i stosują autocenzurę?
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Piątek, 22 stycznia 2016 o godz. 17:05:21

  Według niemieckiej dziennikarki pracującej w stacji radiowo-telewizyjnej WDR dziennikarze otrzymali odgórne polecenia by bronić polityki imigracyjnej Angeli Merkel. Sami dziennikarze mieli zaś stosować autocenzurę.

  Dziennikarka WDR Claudia Zimmermann wzięła udział w dyskusji w holenderskim radiu „Limburg 1” . Wypowiedziała się tam o przyjętej w Niemczech polityce informacyjnej w sprawie uchodźców. Według niej pracownicy stacji mieli pozytywnie wypowiadać się na temat imigrantów. Dziennikarka stwierdziła – „Nie jest to oczywiście żaden stały nakaz. Ale wszyscy pracownicy publicznych mediów wiedzą, czego się od nich oczekuje”. Dziennikarze mieli też stosować autocenzurę – „przez ostatnie lata stosowali także autocenzurę, by mieścić się w kanonach politycznej poprawności”. Stwierdziła ona, że zmiany w podejściu niemieckich dziennikarzy spowodowały dopiero wydarzenia mające miejsce w Paryżu i Kolonii.

  W wywiadzie dla „Rheinische Post“ dziennikarka stwierdziła, że została źle zrozumiana – „Zostałam źle zrozumiana. Nie było żadnego odgórnego nakazu. Stosowaliśmy po prostu wszyscy autocenzurę. Podobnie jak policja i niektórzy politycy”

  Claudia Zimmermann uważa, że przez swoje wypowiedzi może zostać zwolniona z pracy.

  wpolityce.pl /kresy.pl

  Polubienie

 7. ~AED 6 godzin i 12 minut temu
  Śmiech na sali, sami cenzurują prasę, tv, wykluczają z debaty niewygodne partie, a nas chcą uczyć demokracji? Żałosne to jest.

  ~ciekawski 7 godzin i 8 minut temu
  Dlaczego Niemcy chca doprowadzic do rozpadu Unii?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Sueddeutsche-Zeitung-polski-rzad-uprawia-propagande-Niemiecki-dziennik-krytycznie-o-dzialaniach-PiS,wid,18119445,wiadomosc.html

  akt. 22.01.2016, 10:40

  „Sueddeutsche Zeitung”: polski rząd uprawia propagandę. Niemiecki dziennik krytycznie o działaniach PiS
  • Polski rząd uprawia propagandę – pisze „Sueddeutsche Zeitung”
  • Dziennik twierdzi, że przypadki naruszeń prawa są dobrze udokumentowane
  • „Rząd chce przekonać Polaków i wyborców PiS-u, a nie Zachód”
  • Publiczna telewizja stała się propagandowym spektaklem – uważa „SZ”
  (…)

  ~samum 9 godzin i 48 minut temu
  Propagandę – nachalną a nawet chamską – mieliśmy 8 lat. Sueddeutsche Zeitung udaje że nic o tym nie wie. Niech się lepiej skupią na tysiącach kobiet molestowanych w Niemczech przez islamistów.

  ~123 9 godzin i 31 minut temu
  odezwali się praworządni pismacy z niemiec, którzy żeby nie internet wogule by niepoinformowali opini publicznej w niemczech o aktach molestowania i napaściach ze strony imigrantów arabskich, bo to godziło w poprawność polityczną niemieckiego rządu. Jest to największe szambo z jakim się można spotkać ta cała wolność mediów na zachodzie.

  akwarium24 10 godzin i 23 minut temu
  Przedstawiciele kraju, który martwi się o stan demokracji w Polsce, wykluczają z debaty w publicznej TV anty imigrancką partię zajmującą 3 miejsce w sondażach w Niemczech ….???

  ~kiks 7 godzin i 11 minut temu
  „większa część krajowej publiczności da się nabrać na propagandę, jeśli ta będzie powtarzana w sposób zdecydowany” – i wszystko jest OK, dopóki jest to propaganda nam przychylna, często przez nas posiadana. W innym przypadku taka propaganda jest antydemokratyczna i należy ją zastąpić naszą, zdecydowanie demokratyczną 🙂 Nawiasem mówiąc – powyższy cytat dobrze oddaje stan mediów w Niemczech. W opinii komentatora widać to już w publicznej telewizji, której „informacje stały się propagandowym spektaklem” – Kurski od kilku dni w TV, znakomita większość redaktorów nadal na swoich posadach, gdzie tu spektakl propagandowy? No, chyba że chodzi o zniknięcie propagandowego grania hymnu państwowego na przemian z „Odą do radości”.

  ~ten 5 godzin i 46 minut temu
  Moze i wolno miele sie w niemieckich młynach…..cyt. Bismarka , u niemców widziałem długo to trwa – ale jak sie wkur…i ulica to zmiecie całą tą Gebelsowsko_Merkelową indoktrynacje

  terrorysta number 1 5 godzin i 5 minut temu
  Polacy , cieszczie się jak Niemcy nażekają, za rządów donka żyło im się dobrze teraz rumuna popierają.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rodzina-syryjskich-uchodzcow-odmowila-gdy-dowiedziala-sie-ze-ma-trafic-do-Polski,wid,18120820,wiadomosc.html

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Holandia-utworzyla-specjalna-jednostke-policji-do-ochrony-uchodzcow,wid,18120893,wiadomosc.html

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Viktor-Orban-za-budowa-muru-na-granicy-Grecji-z-Macedonia-i-Bulgaria-Tak-chce-powstrzymac-uchodzcow,wid,18120842,wiadomosc.html?ticaid=11658e&_ticrsn=3

  Polubienie

 8. Telewizje przyspieszają filmy! – Max Kolonko Mowi Jak Jest

  Max Kolonko o TVP – Telewizja to jest business

  Marcin Bednarz 1 day ago (edited)
  kilka razy w tygodniu sprawdzam czy pojawił się nowy materiał na MaxTvNews, czekam na kolejne nagrania jak na kolejny odcinek ulubionego serialu. Z tą różnicą że serial mogę sobie wypożyczyć bo żyjemy w świecie w którym można mieć wszystko, w każdej ilości, o każdej porze dnia i nocy. Na Maxa muszę czekać. I czekam. Nie ja jeden. A polubienia pod moim komentarzem niech będą tego potwierdzeniem. dziękuję

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.