258 Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu… czyli tradycyjnie o Słowianach cisza… za to znów huczy o rzekomych „polskich obozach”… 02

Ten odcinek będzie o tym, jak polityka zamienia zbrodnie i męczeństwo niewinnych ludzi, będących w większości Słowianami, na pieniądze i jeszcze więcej zbrodni i jeszcze więcej męczeństwa… a wszystko to okraszone słowami pełnymi górnolotnych wyrażeń, które maja przykryć prawdziwy cel lub od niego odwrócić nasza uwagę… Szabadabada!

Przypominam tylko, że nawet najładniej wypowiedziane kłamstwo lub manipulacja, będzie niczym innym niż tylko kolejną obżydliwą pustynną nieprawdą… 😦

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Prezydent-Auschwitz-jest-znakiem-tego-co-moze-sie-stac-jesli-zycie-spoleczne-zdominuje-nienawisc,wid,18128272,wiadomosc.html

akt. 27.01.2016, 15:10

Prezydent: Auschwitz jest znakiem tego, co może się stać, jeśli życie społeczne zdominuje nienawiść

• Uroczystości 71. rocznicy wyzwolenia niemieckiego Auschwitz
• Uczestniczyło w nich ok. 80 byłych więźniów
• W uroczystościach wzięli też udział prezydenci Polski i Chorwacji

Auschwitz to ostrzeżenie, co może się stać, gdy życie społeczne, publiczne, polityczne zdominuje nienawiść – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 71. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu, która przypada w środę.

Prezydent podkreślił, że Auschwitz to nie tylko muzeum, wielki grób, ale upamiętnienie i ostrzeżenie. – Co może się stać, jeżeli prawo międzynarodowe jest łamane, a społeczność międzynarodowa w porę nie reaguje. Co może się stać, jeżeli jedne państwa zachowują się agresywnie wobec innych, jeżeli zagarniają ich terytoria, jeżeli szerzą wojnę, nienawiść. Auschwitz jest więc i będzie wielkim ostrzeżeniem – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dziękował byłym więźniom za obecność – jako świadkom „o niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym, zbudowanym na ziemiach, które kiedyś były polskim państwem, ale zostały zagrabione zdradziecko przez hitlerowskie Niemcy w 1939 roku”.

Prezydent przypomniał, że więźniami obozu początkowo byli Polacy, potem jeńcy rosyjscy, Romowie, ale przez wszystkim od 1942 r. miejsce to stało się „miejscem makabrycznej zagłady narodu żydowskiego”.

– Mordowano bezwzględnie. Tylko cześć wybierano po to, by skierować ich do morderczej pracy, resztę zgładzono od razu, natychmiast. Ojcowie widzieli jak ich żony z dziećmi prowadzone są do komór gazowych. To niewyobrażalne. I to nie było wyobrażalne, bo ta prawda jest tak straszna, że początkowo nikt nie chciał w nią uwierzyć – mówił prezydent. .

Prezydent „z najwyższym szacunkiem i głęboką wdzięcznością za obecność” powitał na uroczystości byłych więźniów obozów koncentracyjnych, przede wszystkim obozu Auschwitz-Birkenau.
(…)
Jak zaznaczył, niewyobrażalne są straty, jakie poniosły narody. – Przede wszystkim naród żydowski, także naród polski, Romowie, naród rosyjski. Dziękuję, że państwo tutaj jesteście jako naoczni świadkowie tamtej historii – powiedział Andrzej Duda.

– Musimy czynić wszystko – jest to nie tylko obowiązek polityków, ale i wszystkich ludzi – aby tak straszliwe wydarzenia, jakie stały się tutaj i w innych miejscach kaźni, nigdy więcej na świecie nie miały miejsca – mówił do zgromadzonych prezydent. Zaznaczył, że nie jest to tylko element „przestrzegania międzynarodowego prawa”, ale także edukacja „młodzieży we wszystkich krajach – w Polsce, w Izraelu, w całej Europie i na świecie”.

Wskazał, że poprzez edukację Auschwitz powinno być „teraźniejszością w świadomości młodych ludzi, aby ani za naszych czasów, ani za czasów następnych pokoleń, taka tragedia już nigdy nie miała miejsca”.

– Ale w tym wszystkim niezwykle istotna jest także prawda. Historia wtedy uczy i wtedy właśnie tworzy ten element bezpieczeństwa i dobrego współżycia pomiędzy narodami, kiedy jest oparta na prawdzie. I głoszenie tej prawdy jest wielkim zadaniem Polaków – jako tych, na których terenach, gdzie było ich państwo, stworzono obozy zakłady, oraz tych, którzy także byli w tych obozach i znają prawdę o holokauście, o tej straszliwej masakrze nienotowanej w historii ludzkości. To też obowiązek Izraela, który tak straszliwie, jako naród ucierpiał – mówił prezydent.

Dodał, że chodzi m.in. o to, by przekazywać prawdę o tym, kto był ofiarami, a kto sprawcami tego, co się stało m.in. w Auschwitz. – Prawdę o tym, że były to niemieckie, nazistowskie obozy koncentracyjne – podkreślił.

– Zawsze, kiedy jestem w tym miejscu, czuję się rozbity wewnętrznie, bo rozmiar tragedii przede wszystkim narodu żydowskiego, jak również mojego, polskiego, w tym miejscu, jest po prostu niewyobrażalny. Dlatego składam dziś hołd zarówno tym, którzy zginęli jak i tym, którzy przeżyli. Proszę przyjąć wyrazy mojego najwyższego szacunku – mówił prezydent Duda.

Podczas swojego wystąpienia nawiązał też do działalności rotmistrza Witolda Pileckiego. Podkreślił, że był to wielki bohater państwa podziemnego, „który dał się aresztować, po to aby wewnątrz obozu tworzyć komórkę konspiracyjną i zanieść światu prawdę o Auschwitz”. Dodał, że również „wielki i wspaniały Polak i bohater Jan Karski”, emisariusz polskiego rządu londyńskiego, rządu na uchodźstwie, tworzył raporty, w których próbował przekazać aliantom i Stanom Zjednoczonym prawdę o Auschwitz. – Niestety, obraz, który się z tego wyłaniał, był tak makabryczny, że nie chciano wierzyć jego raportom, nie chciano wierzyć jego słowom. Świat przekonał się o tym, co się zdarzyło się w Auschwitz-Birkenau i innych obozach, dopiero wtedy kiedy hitlerowskie Niemcy zostały pokonane – dodał.

W budynku Centralnej Sauny w byłym Auschwitz II-Birkenau odbyła się główna uroczystość 71. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Uczestniczyło w niej m.in. ok. 80 byłych więźniów oraz prezydenci Polski Andrzej Duda i Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović.

Obecna była także m.in. Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rtm. Witolda Pileckiego, dobrowolnego więźnia Auschwitz, który utworzył w nim ruch oporu oraz przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Anna Maria Anders, reprezentująca premier Beatę Szydło.
(…)

WXX 6 godzin i 42 minut temu
Pamiętajmy, kto wyzwolił Auschwitz.Możemy nie lubić polityków rosyjskich, ale oddajmy szacunek zwykłym żołnierzom i ludziom, którzy pomagali tym zgnębionym ludziom.

~WOŁYŃ2016-01-27 14:00
Jak Duda był na Ukrainie to zamiast pomordowanym Polakom na Wołyniu afiszował się z Poroszenką na tle banderowskiej flagi.

~Y2016-01-27 15:36
„Oni” szli na Berlin a to, ze wyzwalali albo „zdobywali” to normalne nastepstwo dzialan wojennych, szkoda ze tak Warszawy nie chcieli „wyzwolic” jak Powstancy gineli …

~Bars 5 godzin i 17 minut temu
Całkowicie sie z tobą zgadzam ! Polityka to jedno a fakty to drugie. Poza tym gdyby nie żołnierze radzieccy Krakowa nie byloby juz dawno bo niemcy wycofujac sie chcieli kraków wysadzic w powietrze … Rosjanie im to uniemozliwili na szczescie ….O tym tez nalezy pamietac niezaleznie od tego jaka jest obecna polityka Kremla…bo to jest historia.

~Bars 5 godzin i 15 minut temu
Niezaproszenie Rosjan jest grubym nietaktem. Bo to ONI wyzwolili niemiecki hitlerowski oboz w Oswiecimiu !

~ja2016-01-27 19:13
Przecież był ambasador Rosji na uroczystościach!!!

~jas 7 godzin i 26 minut temu
Co najdziwniejsze to strażnikami byli Ukraińcy z SS.

~Y 3 godziny i 6 minut temu
Zaraz sie okaze, ze Niemcy (ups… Przepraszam hitlerowcy) bronili tego obozu do ostatniej amunicji jak Polacy Westerplatte … a Rosjanie walczyli zaciecie jak za Leningrad i jeszcze bandyci Polacy partyzanci im przeszkadzali :/

~Gregor12 6 godzin i 43 minut temu
Nie wiem tylko co robi tu Prezydent Chorwacji??? Powinien błagać o wybaczenie za JASENOVAC….

~fds 6 godzin i 27 minut temu
przyjechal na mecz.

~dabljubusz 1 godzinę i 4 minuty temu
W tym obozie ginęli głównie Serbowie więc nie ma on żadnego znaczenia dla pseudo-historyków.

…..

Teraz o tym, jak poświęcając kiedyś kogoś innego, uzyskać milczącą zgodę na poświęcanie kogoś innego, tyle że 70 lat później… Role i metody mogą zmieniać się, ale cel pozostaje ten sam…

…..

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9972,title,Byly-ambasador-Izraela-po-wysluchaniu-przemowienia-prezydenta-Andrzeja-Dudy-nie-przypominam-sobie-by-podobne-slowa-padly-w-ostatnich-latach,wid,18128970,wiadomosc.html

akt. 27.01.2016, 15:24

Były ambasador Izraela po wysłuchaniu przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy: nie przypominam sobie, by podobne słowa padły w ostatnich latach

• Były ambasador Izraela skomentował wypowiedź prezydenta Polski
• Weiss: nie pamiętam w ostatnich latach takich słów z ust lidera Polski
• Prezydent przemawiał podczas obchodów 71. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz

– Auschwitz to nie jest tylko muzeum. Auschwitz to nie jest tylko wielki grób, bo prochy pomordowanych są wszędzie i można powiedzieć, że to miejsce jest jednym wielkim grobem. Więc nie jest to tylko upamiętnienie. Chciałbym, i wierzę głęboko, że tak jest, że Auschwitz to jest i zawsze będzie, w tym znaczeniu świadomościowym, teraźniejszość, teraźniejszość dla całego świata – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 71. rocznicy wyzwolenia b. niemieckiego obozu Auschwitz. W uroczystościach uczestniczyło ok. 80 byłych więźniów. Jak podkreślił, to „wielki znak i ostrzeżenie przed tym, co może się stać, gdy zagubi się władza i omota społeczeństwo”. – Co może się stać, jeżeli życie społeczne, publiczne, polityczne zdominuje nienawiść. Co może się stać, jeżeli prawo międzynarodowe jest łamane, a społeczność międzynarodowa w porę nie reaguje. Co może się stać, jeżeli państwa zachowują się agresywnie wobec innych, jeżeli zagarniają ich terytoria, jeżeli szerzą wojnę i nienawiść – mówił prezydent.

Prezydent – w byłym hitlerowskim obozie zagłady – mówił o konieczności obrony swojej ojczyzny i narodu. – Dla mnie jako Polaka, dla prezydenta Rzeczpospolitej, ale także dla państwa Izrael od początku jego istnienia, Auschwitz jest wielką lekcją tego, że trzeba czynić wszystko, by chronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli. I że dla władz jest to najwyższy obowiązek – powiedział Andrzej Duda.

Szewach Weiss skomentował słowa prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości rocznicowych wyzwolenia Auschwitz. Były przewodniczący Knesetu, mówił na antenie Polskiego Radia 24, że takiej opinii polskich władz nie słyszał od dawna.

Zdaniem byłego ambasadora Izraela w Polsce te słowa potwierdzają prawo jego kraju do sprawiedliwej obrony. – To jest najważniejsze zdanie w tej przemowie i nie pamiętam w ostatnich latach takich słów z ust lidera Polski – mówił Szewach Weiss.

~Beton 4 godziny i 27 minut temu
„w byłym hitlerowskim obozie zagłady” – wy nie zapomnieliście dodać słowa „niemieckim” , wy nie dodaliście go celowo, zaplute dziady!

~czytacz2016-01-27 20:05
Trzeba przeczytać cały artykuł. Na samym początku jest zdanie o byłym niemieckim obozie.

~asik2016-01-27 20:13
Zgodze się W Niemieckich Hitlerowskim obozie zagłady – takie słowa padły sam osobiście oglądałem

~artur2016-01-27 21:25
tu sie zgadzam – czemu WP pominelo „niemieckim”? To nieładnie

~Areo2016-01-27 22:29
WP to portal skrajnie antypolski i nie chcemy go w naszym kraju. Precz z taką manipulacją. Co za kur..y tam pracują?

~hista 4 godziny i 1 minutę temu
Hitlerowcy to nazwa potoczna morderców, hitlerowcy byli Niemcami. Najgorszymi Niemcami byli ci z V kolumny, przed wojną Polacy, po napaści stali się Niemcami, którzy mogli każdego Polaka skazać na śmierć, wszystko o Polakach wiedzieli. Oczywiście byli też dobrzy Niemcy ale ich mozna na palcach policzyć.

~wit2016-01-27 21:15
Duda się odwdzięcza ? W Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę, której przytaczam wybrane fragmenty (cały tekst na stronie Instytutu) bez komentarza: Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP […] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. […] Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami” (Wirtualna Polonia)”

~Wojewoda 4 godziny i 27 minut temu
Brawo P. Weiss. Pan wszystko interpretuje na jeden styl. Znaczy ma pan prawo, mordować Arabów, burzyć ich domy z ludźmi w środku (foty na wordpress….) może pan osiedlac się na terytoriach Palestyny… wszystko Pan może… Tylko, ze to retoryka Hitlera!!

~jds2016-01-27 17:15
ma ?

~lejwoda2016-01-27 17:33
Te zburzone chaty z ludzmi w srodku to fotomontaze.. Osiedlac sie moga bo to ich ziemia obiecana… Tak mnie uczono w latach 70-tys na lekkcjach religi… Wiem tez ze przez ostatnie 50 lat doktryna koscielna ulegla zmianie…

~;););) 11 godzin i 52 minut temu
~Hopkins … obiecana ziemia ??? A przez kogo niby ? Przez jakiegoś wymyślonego żydowskiego bożka ??? buhahahaha obiecanki cacanki a głupiemu strup po naplecie się łuszczy .

~ja2016-01-27 17:57
nie masz racji bo jedni warci drugich a ty dla nich odu i tak jesteś śmieciem

~sdf2016-01-27 17:58
Proszę dopuścić do swojej głowy informację że ów daesh to twór izraelsko-amerykanski.

~Pan2016-01-27 19:33
Ale Pan Weiss dobrze zrozumiał Prezydenta Dudę. Prezydent ma żonę Żydówkę i jest oczywistym, że popiera politykę Izraela.

~Krak-goj2016-01-27 22:38
Według tradycji i żydowskiego obyczaju religijnego p. Agata nie jest Żydówką, bo urodziła ją Polka. Jej ojciec jest pochodzenia żydowskiego, ale czuje się przede wszystkim Polakiem. Żyd, który ożenił się z nie Żydówką, dawniej był uważany za wiarołomcę i wykluczany ze społeczności etnicznej, tracił wśród nich zaufanie. Ale dzisiaj są inne czasy, wielu Żydów jest ateistami, agnostykami, kosmopolitami. Kornhauser czyje się przede wszystkim Polakiem i pisze w języku polskimi, a nie w języku hebrajskim, nawet nie wiadomo, czy zna dobrze ten język swoich przodków.

~frg 4 godziny i 29 minut temu
Weiss . ale Dudzie chodziło o tereny Palestyny..

~latenightalumn2016-01-27 17:04
heheheheehe….no rozbawilec mnie ta trafna uwaga:) pozdrawiam.

~robert2016-01-27 17:16
Wydaje mi się , że miał na myśli Niemcy

~Słuchacz uważny2016-01-27 17:20
Tak. Nam też.

…..

Teraz o tym, jak można widzieć rzeczywistość, czyli który z tych dwóch poważanych i szanowanych tzw. żydów, mówi prawdę, a który to zwyczajny zakłamany skurwysyn?

…..

Ewa 73.44.13.*30 stycznia
Panie Weiss!! Serdecznie dziekuje za SLOWA PRAWDY!!Za obrone Polski i Polakow!Bo prawda jest ze znaczaca wiekszosc Polakow za cene zycia ratowala i pomagala Narodowi Zydowskiemu!NIECH LACZY NAS PRAWDA

dtr 89.67.149.*28 stycznia
Pytanko: czy Pan Szewach Weiss zrobił coś w tej sprawie zagranicą, czy tylko opowiada nam w polskich mediach oczywistości które wszyscy Polacy znają ?

http://wpolityce.pl/historia/279649-szewach-weiss-obozy-zaglady-nie-byly-polskie-ale-niemieckie-i-trzeba-ostro-reagowac-w-tej-sprawie-inaczej-tworzy-sie-mit-antypolski-niesprawiedliwy

Szewach Weiss: Obozy zagłady nie były polskie, ale niemieckie i trzeba ostro reagować w tej sprawie! „Inaczej tworzy się mit antypolski, niesprawiedliwy…”

Szczerze powiedziawszy, szkoda, że zajmujemy się dziś tą sprawą. To dzień pamięci, ale nie można wymazać tego z porządku dnia. (…) W tym zdaniu są i błędy, i kłamstwa. Prawda nie istnieje tutaj – w tych niemieckich obozach, fabrykach śmierci, mordowano Żydów z całej Europy — mówił Szewach Weiss, komentując na antenie TVP Info nazwanie przez część rosyjskich mediów obozów zagłady mianem „polskich”.

To nie tylko obraźliwe, ale kłamliwe — stwierdził.

Zdaniem Szewacha Weissa polskie państwo powinno zrobić wiele, by wyplenić z powszechnego użycia termin „polski obóz”.

Zwyczajni ludzie, którzy nie są historykami i nie mają doświadczenia, używają tego błędu z powodu geografii. Obozy były w Polsce, wiec były „polskie”… Ale nie wolno używać tego słowa! W tej sprawie trzeba być dokładnym, bo to sprawa dramatyczna!

Izrael jako państwo nie reaguje na takie rzeczy – reagują historycy, ja reaguję… Polska powinna, i tak robi, mam nadzieję, zwrócić się oficjalnie i ostro odpowiedzieć. Jeżeli to błąd – niech proszą o wybaczenie. Trzeba przyzwyczaić innych, że tak się nie mówi – to tworzy na przyszłość mit antypolski, niesprawiedliwy… W przyszłości młodzi Polacy będą czuli na swoich plecach jakieś poczucie winy… — zaznaczył Weiss.

I dodawał:

Wiadomo, że byli Polacy, którzy współpracowali z Niemcami, cała Europa ma swoje grzechy. Ale Polska nie miała Petaina, Quislinga, nie byłą Chorwacją! To kłamstwo! — zakończył.

lw, TVP Info

tucholski5 @tucholski529 stycznia
Panie Szewachu, Panie Profesorze Uniwersytetu Warszawskiego, nasze narody były razem przez wiele lat. Tę przyjazń trzeba zachować. Trudno ufać Niemcom , którzy zbudowali komory gazowe dla Izrealitów.

valdix 31.174.84.*29 stycznia
zrównać z ziemią i po kłopocie juz nikt nie powie polskie

ewa 188.146.139.*28 stycznia
Pan Weiss zawsze bronił w tej sprawie Polski i moim zdaniem jest dobrym Żydem i dobrym Polakiem, w odróżnieniu od lewackiego polactwa.

strit 195.89.52.*28 stycznia
Panie Weiss, Zydowka Rachela druga zona marszalka Pilsudskiego a jednoczesnie agentka NKWD otrula najwiekszego w historii Polaka. Wiecej na stronie : www prawdaboli. jimdo. com ( strona glowna )

barbarab 194.63.135.*28 stycznia
Panie Weiss, na nas już nie działają Pańskie piękne słówka,robi Pan krecią robotę w Polsce.

baraka 95.114.246.*28 stycznia
Patrzą w oczy i mówią co innego niż za plecami!!

e 89.74.89.*28 stycznia
żeby tak jeden żydek podziękował Polakom za to, że narażali zycie żeby ich ratować. Czekamy..

H@nys 89.25.159.*28 stycznia
„Izrael jako państwo nie reaguje na takie rzeczy” – ciekawe dlaczego ? Przecież dla nich sprawa holokaustu, to złoty (dosłownie) cielec, bożek ważniejszy niż Adonai, Elohim i Jahwe razem wzięci 🙂

…..

Alek 83.4.131.*
skoro takie brednie opowiadają to po co utrzymujemy muzeum w Auschwitz gdzie gołym okiem widać że to Niemcy gazowali Żydów Cyganów i Słowian??

http://wpolityce.pl/historia/278132-szef-zydowskiej-organizacji-obraza-polakow-we-francuskiej-telewizji-zagazowali-zydow-zobacz-wideo

Szef żydowskiej organizacji obraża Polaków we francuskiej telewizji. „Zagazowali Żydów”. ZOBACZ WIDEO

Przewodniczący Centralnego Konsystorzu Izraelskiego we Francji Joël Mergui powiedział w programie “Le Grand Décryptage” francuskiej telewizji I-Télé (nalezącej do grupy Canal+), że „Polacy zagazowali Żydów”.

Tematem debaty, która odbyła się 6 stycznia i w której uczestniczył również rzecznik episkopatu Francji ks. Olivier Ribadeau Dumas oraz wiceprzewodniczący Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego Chems-Eddine Hafiz, były zamachy w Paryżu oraz pytanie, czy można za nie obwinić religię. W skrócie: czy to idea Boga zabiła młodych ludzi zebranych 13 listopada ub. r. w Bataclanie.

Gdy przyszła kolei na Joëla Mergui ten uznał za konieczne podkreślić, że „Żydzi nigdy nikogo nie skrzywdzili w imię Boga i wiary”.

To nas mordowano — zaznaczył. Gdzie? Oczywiście w ..Polsce.

Teraz chciałbym […] przypomnieć, że Żydzi przeszli przez historię doznając rożnego rodzaju nienawiści, rożnego rodzaju masakr. I że w imię Judaizmu wspólnota Żydowska nigdy nie powstała ani żeby zniszczyć Hiszpanię, która ich wypędziła, ani Polskę, która ich zagazowała — powiedział szef Centralnego Konsystorzu Izraelskiego w Francji. Ani prowadzący program Olivier Galzi, ani też pozostali goście nie zareagowali na te słowa. Audycja toczyła się normalnie dalej.

Na portalu citizengo.pl powstała petycja w formie listu otwartego, w którym jego autorzy domagają się przeprosin i sprostowania od Joëla Mergui.

Wobec haniebnych słów wypowiedzianych przez Pana Joël Mergui żądamy oficjalnych przeprosin! Holokaust to zbrodnia Niemiecka, która odbyła się częściowo na terenach polskich, okupowanych przez Niemiecką Trzecią Rzeszę. Przypominamy również, że w Polsce nie było żadnej oficjalnej kolaboracji ani na poziomie politycznym ani ekonomicznym — głosi petycja.

Zobacz nagranie z audycji (haniebne słowa o Polsce padają w 12 minucie):

https://youtu.be/VOEAs8-zRDQ

Kłamstwo prawdą zwyciężaj!

Historie sprawiedliwych Polaków: „Polacy ratujący Żydów. Historie niezwykłe”.

Tę wyjątkową książkę można kupić w naszej portalowej księgarni „wSklepiku.pl”. Polecamy!

http://wpolityce.pl/p/277341

Tak było naprawdę 83.5.14.*
Od początku wojny Francja i kraje Zachodu nie chciały przyjąć Żydów z Polski. Hitler uznał, że dostał zgodę Zachodu na ich zagładę wg Mein Kampf. Żydzi Zachodu też nie chcieli ratować Żydów ze Wschodu

ww 217.99.44.*
Jeniec Auschwitz Mówi Prawdę o Żydach
https://www.youtube.com/watch?v=_NaP5yOzDME

Helena Barska @Helena Barska
Kiedyś Polska ich przyjęła to teraz w zamian się odpłacają. Nauka nie powinna iść w las.

qqaz @qqaz
Co na to polski Episkopat, co na to nasz MSZ?

kl1953 37.47.172.*
Episkopat Polski powinien wysłać list protestacyjny do Episkopatu Francji że ks. Olivier Ribadeau Dumas nie zareagował na słowa p. Joëla Mergui. To haniebne! Widać jakiej historii uczą we Francji.

http://wpolityce.pl/swiat/278984-ultraortodoksyjne-zydowskie-szkoly-ucza-nienawisci-do-chrzescijan-podkresla-bp-shomali

http://wpolityce.pl/swiat/278533-idzcie-do-diabla-antychrzescijanskie-hasla-na-murach-jerozolimskiej-bazyliki

http://wpolityce.pl/swiat/278551-dla-takich-ekscesow-nie-ma-miejsca-w-zadnej-przestrzeni-izraela-premier-izraela-potepil-antychrzescijanskie-napisy-na-bazylice-w-jerozolimie

http://wgospodarce.pl/informacje/22592-zmowa-cenowa-izraelskich-biur-turystycznych-przy-organizowaniu-wyjazdow-do-muzeum-auschwitz

…..

Teraz o rzekomych „polskich obozach zagłady” tym razem w wydaniu bohaterskich Belgów…

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/belgijski-dziennik-pisze-o-polskim-nazistowskim-obozie-zaglady-ambasada-reaguje

Belgijski dziennik pisze o „polskim nazistowskim obozie zagłady”. Polska ambasada reaguje

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 26 stycznia 2016 o godz. 09:09:43

Jeden z ukazujących się w Belgii dzienników w opisie nowego eksponatu w Muzeum Auschwitz napisał o „polskim nazistowskim obozie zagłady”. Sprawa wywołała szybką reakcję polskiej ambasady.

Niderlandzkojęzyczny dziennik „Metro” użył sformułowania „polski nazistowski obóz zagłady w krótkim tekście opublikowanym w miniony piątek. Dotyczył on niewielkiego eksponatu, pary niewielkich skórzanych trzewików, przekazanych do muzeum przez Batszewę Dagan, byłą więźniarkę Auschwitz.

Na sprawę uwagę zwrócili polscy dyplomaci w Brukseli. Jeszcze w piątek za pośrednictwem Twittera wezwali redakcję do sprostowania błędu. „Natychmiast powiadomimy naszych dziennikarzy” – napisali poniżej przedstawiciele gazety. Do gazety został również wysłany oficjalny list od ambasadora Artura Harazima.

http://s24.postimg.org/cqutfuo1x/Metro.jpg

Corve:26.01.2016 09:49
Jaki kurwa nazistowski? NIEMIECKI!!!!

Costner:26.01.2016 09:54
„Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym”. … . https://pl.wikiquote.org/wiki/Izrael_Singer

malkontent:26.01.2016 11:10
Jaki protest ???? pozew sądowy z wnioskiem o milionowe odszkodowanie !!!!!! to jedyna forma a tu znowu jak za ich poprzedników , to łamagi intelektualne ;-((((( POPISdzielstwo to coś najgorszego co mogło przytrafić sie Polsce i Polakom :-(((

Kojoto:26.01.2016 11:23
Co za mendy.

…..

A teraz na koniec zobaczcie jak pieniondze piorą nie tylko mózgi… Piorą także ludzkie uczucia i sumienia…

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ofiara-holokaustu-niemcy-zasluguja-na-uznanie-swiata-za-swoje-postawe-ws-kryzysu-migracyjnego

Ofiara Holokaustu: Niemcy zasługują na uznanie świata za swoją postawę ws. kryzysu migracyjnego

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 28 stycznia 2016 o godz. 16:04:58

84-letnia amerykańska pisarka Ruth Klüger stwierdziła, że Niemcy zdobyli uznanie świata za swoją politykę otwartych granic i hojność dla imigrantów.

Ruth Klüger przemówiła w Bundestagu z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W swoim wystąpieniu stwierdziła – „Niemcy, które 80 lat temu były odpowiedzialne za najgorsze zbrodnie stulecia, zdobyły dzisiaj uznanie świata za swoją politykę otwartych granic i hojność, z jaką przyjęli i nadal przyjmują syryjskich jak i innych uchodźców”

Amerykańska pisarka uważa, że obecne Niemcy są odwrotnością narodowosocjalistycznych Niemiec.

Pisarka zdecydowała się wziąć udział w uroczystościach rocznicowych odbywających się w niemieckim parlamencie z powodu postawy kanclerz Niemiec w polityce wobec tzw. uchodźców.

wprost.pl / kresy.pl

Costner:28.01.2016 16:52
amerykanie byli holokaustowani? Jeśli to jest pani żydowska, to czemu się wypowiada w imieniu świata? Ona jest jakąś panią świata? to jest absurd

Costner:28.01.2016 16:53
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4ZaiXWWoNH4

Leszek1:28.01.2016 17:11
To jest zupelnie zrozumiale, ze kazdy Zyd bedzie popieral deportacje do Europy mlodych i silnych ludzi mogacych stanowic potencjalne zagrozenie dla Izraela.

Zan:28.01.2016 18:15
Niektórzy Żydzi chcą zaprowadzić multi-kulti, bo wtedy dobrze czują się jako jedna z wielu „mniejszości”. Poza tym wielu z zadowoleniem wita destrukcję kultury europejskiej, bo uważa Europejczyków za żydobójców zasługujących na kulturowe wyniszczenie. Ta „ofiara Holokaustu” zapewne nienawidzi Niemców, ale ma wystarczająco dużo chłodnego cynizmu by tego nie powiedzieć wprost. Wystarczy, że pochwali samobójczą i antyniemiecką politykę rządu RFN.

Sylwia:28.01.2016 17:31
Żydówki-aktywistki polityczne wziȩły na siebie rolȩ promowania niszczenia kultury europejskiej przez masową imigracjȩ z krajów wrogiego nam Islamu. Przykład: ( http://www.theoccidentalobserver.net/2013/01/the-jewish-origins-of-multiculturalism-in-sweden/ ). Te masy imigrantów nigdy nie zintegrują siȩ ze społeczeństwami europejskimi, pozostaną im wrogie i dążyć bȩdą do narzucenia im swej religii i ohydnych obyczajów. Przykłady: Anna Schafer i Barbara Lerner Spectre. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded &v=WI1m-IB-mng https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage &v=MFE0qAiofMQ

Sylwia:28.01.2016 17:32
Filmy teraz pokażą siȩ:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WI1m-IB-mng

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MFE0qAiofMQ

azar:28.01.2016 18:52
Żydzi chwalą i będą chwalic Merkel. Taki Soros po co ściąga sniadych do Europy? Bo chce zniszczyc Europę a szczególnie Niemcy. To ma być zemsta za Holokaust. No i plan Iluminatów. W koncu nikt racjonalny takiej polityki by nie prowadził dążącej do zagłady swojego kraju i narodu.

h_Pniejnia:29.01.2016 15:42
Koordynacja polityki historycznej Niemiec i „nadludzi” w pełnej krasie.

17 thoughts on “258 Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu… czyli tradycyjnie o Słowianach cisza… za to znów huczy o rzekomych „polskich obozach”… 02

 1. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/dwoch-mlodych-zydow-skazanych-za-spalenie-palestynskiego-16-latka

  Dwóch młodych Żydów skazanych za spalenie żywcem 16-letniego Palestyńczyka
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Czwartek, 04 lutego 2016 o godz. 18:06:51

  Jeden z morderców został skazany na dożywocie, a drugi na 21 lat więzienia.

  Dwóch młodych Żydów w lipcu 2014 roku porwało i zamordowało Mohammeda Abu Khdeire. 16-latek został porwany sprzed swojego domu w Jerozolimie Wschodniej, torturowany i zamordowany. W chwili popełnienia przestępstwa zabójcy byli nieletni.

  Sąd musi się jeszcze wypowiedzieć w sprawie zdrowia psychicznego trzeciego oskarżonego Josefa Chaima Ben Dawida. Jest on uważany za inicjatora morderstwa.

  Dożywocie było najwyższym możliwym do wymierzenia wymiarem kary. Karę śmierci dla zabójcy zniesiono w Izraelu w 1954 roku.

  Tvn24 / Kresy.pl

  Kojoto:04.02.2016 18:57
  Ciekawe, czy dostaną dożywocie w zawieszeniu na pouczenie rabina…

  Sylwia:04.02.2016 19:24
  W tej ponurej sprawie paradoksem jest, że zamȩczony człowiek mógł być etnicznym Żydem a zbójcy mogli być pochodzenia turkomańskiego. Po publikacji pionierskiego dzieła Dr Szlomo Sanda ‘Invention of the Jewish People’ wiadomo, że wiȩksza czȩść Żydów nie wyemigrowała i przeszła później na Islam. Dziś są Palestyńczykami. Rozproszenia (diaspory) nie było. W 9-tym wieku turkomańscy Chazarowie przyjȩli judaizm od hiszpańskich rabinów. Póżniej migrowali na północ i zachód. Według Artura Koestlera 1 Żyd na 20-tu (5%) jest prawdziwym semickim Żydem (‘The Thirteenth Tribe’). Migracja Żydów europejskich do Palestyny to migracja turkomańska.

  Polubienie

  • 6.30 min.

   W „polskim” sądzie w Warszawie, polski obywatel przegrywa proces z niemieckim wydawnictwem „Die Welt”… bo pozew został oddalony!!! Człowiek jeszcze będzie musiał zapłacić wszystkie koszty procesowe… Uzasadnienie – sąd zdecydował, że w tej konkretnej sprawie nie ma dowodu, że został poszkodowany, bo ten artykuł nie obrażał Narodu Polskiego, ani tego pana!!!

   Pamięć O Przodkach, ani Tożsamość Narodowa nie są w Polsce ochraniane przez sądy!!! No rzesz kurwa mać!!! Brak mi słów!!!

   11 min.

   Sierota Siemoniak twierdzi, że to wynika z nieuctwa!!! Normalnie mnie zebrało na wymioty, na widok i inteligencję tej sprzedajnej miernoty!!! 😦

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polski-oboz-koncentracyjny-czyli-piekace-klamstwo,wid,17503510,wiadomosc.html

   akt. 02.05.2015, 05:07

   „Polski obóz koncentracyjny”, czyli piekące kłamstwo

   Odwołanie od wyroku w sprawie użycia przez niemiecką gazetę „Die Welt” zwrotu „polski obóz koncentracyjny” trafiło do sądu – informuje „Nasz Dziennik”.

   Pełnomocnicy Zbigniewa Osewskiego nie zgadzają się bowiem z decyzją Sadu Okręgowego w Warszawie, który w marcu uznał, że niemiecki dziennik nie naruszył dobrego imienia powoda i jego przodków, a poza tym zaraz za tę publikację przeprosił.

   Jak przypomina „NDz”, jeden z dziadków Osewskiego zmarł w obozie pracy w Iławie, drugi był więziony w obozach w Niemczech. Dlatego, gdy „Die Welt” w 2008 r. użył wyrażenia „polski obóz”, podał do sądu wydawcę gazety – koncern Axel Springer.

   Doświadczenia dziadków powoda przekazywane z pokolenia na pokolenie stały się częścią tradycji rodzinnej – zauważa mec. Szymon Topa, jeden z pełnomocników Osewskiego.

   Zaprzeczanie przez media, kto był sprawcą cierpień jego dziadków (czego skutków doświadcza rodzina powoda do dziś), nie jest już tylko kwestią prawdy historycznej, ale też osobistych przeżyć powoda związanych z tą tradycją – mówi mec. Topa o jednym z aspektów wielowątkowej argumentacji zawartej w apelacji.

   PAP

   ~Alojzy 18 godzin i 12 minut temu
   Jak sprawe poprowadzi dyspozycyjni sędziowie na telefon bronka z WSI czyli tuleja piwnik łączewski milewski ,sprawa jest przegrana bo sędziowie powiedza ze obóz był budowany polskimi rękami i żydowscy sędziowie powiedzą to co tusk Polskosc to NIENORMALNOS

   ~brak rozliczenia komuny 23 godzin i 9 minut temu
   taki sad to pod sąd w polskojęzycznych sądach sądzą niepolscy sędziowie przywleczeni przez najeźdźcę ze wschodu

   ~xy 10 godzin i 23 minut temu
   Trzeba zalozyc sprawe w sadzie niemieckim.

   ~lina 6 godzin i 59 minut temu
   Co za idiota redaktorzyna – nie wie , że niektórzy czytają tylko nagłówki i rzuca takie hasło dużymi literami !!! Tytuł powinien zaczynać się od kłamstwa !!

   Polubienie

 2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polskie-obozy-koncentracyjne-w-Radiu-Olsztyn-audycja-zdjeta-z-anteny,wid,17479519,wiadomosc.html

  akt. 23.04.2015, 19:20

  „Polskie obozy koncentracyjne” w Radiu Olsztyn; audycja zdjęta z anteny

  Audycja mniejszości niemieckiej została zdjęta z anteny Radia Olsztyn po tym, jak padły w niej słowa o „polskich obozach koncentracyjnych”. Radio wyemituje przeprosiny za te słowa i nada cykl audycji historycznych – poinformował szef rady programowej.

  Przewodniczący rady programowej publicznego Radia Olsztyn Ireneusz Iwański poinformował Polską Agencję Prasową, że audycja w języku niemieckim znika z anteny. W czwartek w trybie pilnym zebrała się rada programowa rozgłośni, ponieważ w niedzielnej audycji dla mniejszości niemieckiej kilkakrotnie padło sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”.

  – O sprawie poinformowano już Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, poprosiliśmy też o tłumaczenia wszystkich audycji niemieckich nadawanych w tym roku – powiedział Iwański. Dodał, że rozgłośnia wyemituje też przeprosiny za to sformułowanie.

  Sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne” kilkakrotnie padło w Radiu Olsztyn w minioną niedzielę po godz. 20.00 w audycji dla mniejszości niemieckiej (audycja prowadzona była po polsku i niemiecku) w czasie wywiadu z autorem filmu „Polskie obozy koncentracyjne” Pawłem Siegerem (dokument „Polskie obozy koncentracyjne” poświęcony jest ofiarom represji komunistycznych i obozom, które powstawały na terenie Śląska od końca II wojny światowej). Ale nie tylko to sformułowanie oburzyło radę programową radia. W wywiadzie Sieger mówił m.in. o Prusach Wschodnich i ich historii.

  – Pruska tragedia to nie są te masowe morderstwa dokonywane na ludności cywilnej, to nie są masowe gwałty, to nawet nie są rabunki, których się dopuszczali żołnierze radzieccy. To wszystko to nie jest tragedia pruska. Pruska tragedia to 25 lutego 1947 likwidacja państwa Pruskiego. Z politycznej mapy świata zostało usunięte państwo, nielegalnie, z pogwałceniem prawa międzynarodowego. Rozpoczęła się długofalowa repolonizacja państwa. Do macierzy powróciło coś, co do tej macierzy nigdy nie należało – mówił Sieger, który w dalszej części rozmowy stwierdził, że winien nadejść „koniec chowania się”.

  – Niech Polacy, niech Ukraińcy wiedzą, że to nasza ziemia, nasze Prusy, nasza tradycja. Trzeba walczyć o swoje – mówił Sieger.

  Iwański powiedział, że rada programowa „na tym etapie nie zajmuje się wypowiedziami pana Siegera”. – Może winna ocenić je prokuratura, nie my – przyznał.

  Audycję dla mniejszości niemieckiej przygotowało Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej na Warmii i Mazurach.

  W związku z wyemitowaniem tego wywiadu w czwartek prezes i zarazem redaktor naczelny Radia Olsztyn Mariusz Bojarowicz wydał oświadczenie, w którym napisał, że „wyraża ubolewanie” z powodu zaistniałej sytuacji. – Jednocześnie zwróciłem się do Związku Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur z żądaniem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, od czego uzależniam formę dalszej współpracy ze Związkiem – napisał w oświadczeniu Bojarowicz.

  Bojarowicz powiedział, że wyemitowanie „niefortunnego i nieprzemyślanego kompletnie wywiadu” to efekt niedopatrzenia. – Może zabrakło rozwagi, na pewno autorowi zabrakło doświadczenia – przyznał i dodał, że dla równowagi w piątek rano na antenie Radia Olsztyn zostanie wyemitowana audycja z udziałem szefa regionalnego IPN i przedstawiciela mniejszości niemieckiej, zaś w niedzielę wieczorem o powojennych obozach będą mówili polscy historycy.

  Audycję emitowaną w języku niemieckim Radio Olsztyn kupuje od Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej na Warmii i Mazurach. Za jedną audycję Radio Olsztyn płaci Stowarzyszeniu 150 zł, a pensje dziennikarzy wypłacane są z dotacji dawanych Stowarzyszeniu przez Instytut ds. Stosunków Międzynarodowych w Stuttgarcie.

  Przewodniczący Stowarzyszenia Henryk Hoh powiedział, że wyemitowana w ostatnią niedzielę audycja była „niefortunna i nie jest oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia”.

  – Błędem było to, że coś takiego poszło na antenie. Materiał zrobił nasz współpracownik, który jest Niemcem mieszkającym w Polsce od kilku lat. Może on tego do końca nie zrozumiał, nie zorientował się, że były to kontrowersyjne treści. Pewnie obywatel Polski by czegoś takiego na antenę nie puścił – powiedział Hoh. Nie potrafił on wyjaśnić, czy i kto słuchał audycji przed emisją. Dodał jedynie, że zgodnie z umową między Związkiem, a rozgłośnią audycja została dostarczona do radia na kilka dni przed emisją.

  – To, co mówił bohater wywiadu, to są jego własne poglądy, a nie nasze. Moim zdaniem to tego pana powinno się odpytywać i to on się powinien tłumaczyć z tego sformułowania, a nie my – powiedział Hoh. Przyznał, że powodem nagrania wywiadu z Pawłem Siegerem była jego obecność na spotkaniu członków ziomkostwa zrzeszającego byłych mieszkańców Prus Wschodnich. Spotkania takie odbywają się w regionie od lat; ostatnie, z gościnnym udziałem Siegera, odbyło się przed dwoma tygodniami w Mrągowie.

  Zarówno Bojarowicz jak i Hoh podkreślili, że audycje niemieckie emitowane są na antenie Radia Olsztyn od 14 lat i nigdy dotąd treści w nich prezentowane nie budziły kontrowersji. – Przeciwnie, wiele razy rada programowa stawiała je za wzór tego, jak powinny wyglądać audycje dla mniejszości – podkreślił Bojarowicz.

  Hoh powiedział, że mniejszość niemiecka w warmińsko-mazurskim liczy ok. 20 tys. osób, z czego ok. 10 tys. jest zrzeszonych w związkach i stowarzyszeniach mniejszościowych działających w każdym z powiatów regionu.

  W ubiegłym roku Radio Olsztyn musiało tłumaczyć się Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji z treści prezentowanych w audycjach dla mniejszości ukraińskiej, w czasie których m.in. czczono rocznicę urodzin Stepana Bandery.

  ~kkk 3 godziny i 40 minut temu
  Polskie sądy muszą ścigać tych oszczerców na milionowe odszkodowania, a nie że oni puszczą cykl audycji historycznych

  ~Nicola 3 godziny i 50 minut temu
  Nie rozgłośnia ma przepraszać, tylko rozgłośnię trzeba zamknąć natychmiast oraz jej właścicieli i redaktorów puścić z torbami!

  ~KOLO 3 godziny i 37 minut temu
  I tu taj zgadzam się na 100%. Pier–leni prowokatorzy

  ~Nieidiota 7 godzin i 17 minut temu
  Jak byś włączył mózg to byś zauważył ze rozgłośnia jest Polska i państwowa. Czyli chcesz sam siebie zamknąć ?

  ~rodak 3 godziny i 33 minut temu
  Nie tylko mniejszość niemiecka pluje w twarz Polakom,ale i mniejszość ukraińska,stawiając polskie podziemie niepodległościowe na równi z faszystowskimi i sowieckimi okupantami,mniejszość litewska,kwestionując pisownię polskich nazwisk na Litwie,mniejszość żydowska, stawiając żądania wobec polskiego państwa za skutki holocaustu,że o mniejszości seksualnej nie wspomnę.

  ~^^ 3 godziny i 42 minut temu
  Nie uznawać Niemców mieszkających w Polsce za mniejszość i pozabierać im wszelkie prawa. Niemcy nie uznają Polaków mieszkających w Niemczech za mniejszość.

  ~Jemioła 3 godziny i 34 minut temu
  Coraz lepiej… Szef rozgłośni to raczej nie Polak, jak mu co chwilę goście w Naszym domu babola podkładają.. Albo zbiera zegarki, to też do zwolnienia. A z tym tak zwanym związkiem mniejszościowym.. ( jednym i drugim) zerwać współprace i już. Jak nie umieją wysyłać odpowiednich przedstawicieli, to won! Potraktować ich tak, jak szanują Polaków w niemcowni i na ukraińskim chwilowo terenie.

  ~FLOP 3 godziny i 35 minut temu
  Obecna władza ograniczyła ilość godzin historii w szkołach. Komu jest to na „rękę”?

  ~etniczny polak 3 godziny i 11 minut temu
  Od lat ostrzegalem przed takim rozwojem sytuacji! Co,Polacy teraz zaczynacie sie budzic? Kiedy wasz minister spraw wewnetrznych powiedzial: Polska istnieje tylko teoretycznie ,tak naprawde to ch…,d… i kamieni kupa. Niemcy juz swoje cele osiagneli. Spokojnie i systematycznie. Rozejrzyjcie sie ,u kogo pracujecie ,jakie banki matki maja was w kieszeni itd. Teraz nastapi ostatni etap tworzenia kondominium niemiecko rosyjskiego pod zydowskim zarzadem powierniczym. Dawniej nazywanym Poska. Macie watpliwosci ?Za doslownie kilka lat juz ich miec nie bedziecie. A przebudzenie bedzie naprawde baaardzo bolesne.

  ~fatim 3 godziny i 41 minut temu
  JA sie pytam jako prosty człowiek i Polak czy u szfabów są gdziekolwiek nadawane audycje w radiu jakimkolwiek po Polsku .Jakim k…….a prawem oni mają tu takie prawa i przywileje po tym co zrobili naszemu Narodowi .

  ~s 3 godziny i 11 minut temu
  Ależ oczywiście, pewnie nie zrozumiał jak kontrowersyjne mogą być to treści. Przecież mieszka w Polsce kilka lat. Ktoś tutaj próbuje robić z nas durniów? Oczywiście, że doskonale wiedział o co chodzi, oczywiście, że to miało zostać zaprezentowane w wywiadzie.

  ~anna 3 godziny i 22 minut temu
  Trzeba pana Siuegera nauczyć podstawowej historii powstania państwa pruskiego na rdzennych ziemiach Polski – w ogóle nie powinno być żadnycg audycji radiowych, telewizyjnych i itp, w j.niemieckim tylko wyłącznie po polsku. Jeśli Niemcy żyją na naszej ziemi to niech kultywują nasze polskie tyradycje bo są u Nas na polskiej ziemi z dziada pradzioada

  Polubienie

 3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,95-letni-byly-pielegniarz-w-Auschwitz-stanie-przed-sadem,wid,18016999,wiadomosc.html

  akt. 02.12.2015, 01:17

  95-​letni były pielęgniarz w Auschwitz stanie przed sądem

  Były pielęgniarz w Auschwitz, 95-letni Hubert Z., będzie mógł stanąć przed sądem za współudział w eksterminacji w obozie co najmniej 3 681 Żydów pod koniec lata 1944 roku – orzekł sąd apelacyjny w Rostocku (na południowym wschodzie Niemiec).

  Choć zdolności fizyczne i umysłowe Huberta Z. są poważnie ograniczone, nie jest on „całkowicie niezdolny”, by wziąć udział w procesie – wynika z decyzji sądu apelacyjnego, która potwierdziła wyrok wydany w czerwcu przez sąd pierwszej instancji.

  Mężczyzna będzie miał do dyspozycji trzech obrońców i opiekę medyczną, a podczas rozpraw będą możliwe przerwy; oskarżony będzie mógł także prosić o powtarzanie pytań i wytłumaczenia – czytamy w dokumencie.

  Jednak, jak pisze agencja AFP, nie wyznaczono jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia procesu.

  Z dokumentów prokuratury wynika, że oskarżenie dotyczy eksterminacji ludzi z 14 konwojów, które dotarły do Auschwitz między 15 sierpnia a 14 września 1944 roku, m.in. z Westerbork. Stamtąd do Auschwitz przewieziono Annę Frank, żydowską dziewczynkę zmarłą w obozie na krótko przed wyzwoleniem. Pamiętnik spisany przez nastolatkę w czasie, gdy ukrywała się w okupowanym przez Niemców Amsterdamie, należy w Niemczech do najbardziej popularnych lektur dotyczących Holokaustu.

  ~dks 15 godzin i 15 minut temu
  Dzis norwegowie oglosili ze niemieckie obozy koncentracyjne moga byc nazywane polskimi bo sa na terenie polski, otoz sie myla bo w wiekszosci zgineli tam zydzi wiec sa to zydowske obozy koncentracyjne. Glupi norwedzy.

  ~lanicke 11 godzin i 1 minutę temu
  może niedouczeni ale bogaci

  ~noboby 19 godzin i 34 minut temu
  „bedzie mogl” stanac przed sadem….? Stanie przed sadem jak bedzie mogl a jak nie moze to nie stanie, kto mu to powie, ze moze „stanac” albo „nie stanac”!?

  ~bodzio 16 godzin i 24 minut temu
  a dlaczego nie stanął przed sądem żaden kapo żydowski

  ~kuba 13 godzin i 13 minut temu
  sami nie rozliczyli własnych zbrodniarzy, którzy latami pełnili w niemczech funkcje publiczne a teraz robia szopkę że niby takie prawilne państwo. hahaha

  Polubienie

 4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Biskupi-z-Polski-i-Niemiec-upamietnili-zamordowanych-w-KL-Dachau,wid,17497294,wiadomosc.html

  akt. 29.04.2015, 17:33

  Biskupi z Polski i Niemiec upamiętnili zamordowanych w KL Dachau

  Biskupi z Niemiec i Polski upamiętnili ofiary zamordowane w czasie wojny przez nazistów w niemieckim obozie koncentracyjnym Dachau. Uroczystość odbyła się w 70. rocznicę wyzwolenia znajdującego się pod Monachium obozu przez żołnierzy USA. – Był to triumf nad złem, które przez dwanaście lat na tym miejscu siało spustoszenie – powiedział, nawiązując w kazaniu do wyzwolenia obozu przez Amerykanów, kardynał Reinhard Marx, arcybiskup Monachium i Fryzyngi.

  We mszy św. w Kaplicy Śmiertelnego Lęku Chrystusa uczestniczyli polscy biskupi i księża biorący udział w pielgrzymce polskiego duchowieństwa do Dachau w Bawarii pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

  Niemiecki hierarcha nazwał obóz „esencją” nazistowskiego reżimu „pogardzającego ludźmi, znęcającego się nad nimi i mordującego ludzi”. Wspominając ofiary przypomniał, że w obozie hitlerowcy więzili 200 tys. osób, z których ponad 40 tys. zginęło.

  Kard. Marx podkreślił, że Dachau jest szczególnym miejscem dla Kościoła w Polsce. Polacy stanowili najliczniejszą grupę narodową wśród więźniów. Było ich 41 tys., w tym 1780 księży, z których co najmniej 868 poniosło śmierć. Represje wobec należącego do elity narodu duchowieństwa były – jak powiedział niemiecki kardynał – częścią prowadzonej przez nazistowskie Niemcy „polityki wyniszczenia i czynienia niewolnikami” ludów słowiańskich.

  Arcybiskup powiedział, że dziękuje Bogu za „dar pojednania, który nasze narody w ostatnich dekadach otrzymały”. – Właśnie my, jako polscy i niemieccy katoliccy chrześcijanie, jesteśmy w szczególny sposób powołani, mamy misję, aby wnieść doświadczenie cierpienia, terroru i pojednania do współczesnej historii Europy – zaznaczył niemiecki duchowy.

  Niemiecki episkopat podkreślił w komunikacie, że uroczystości w Dachau są częścią intensywnej współpracy polskich i niemieckich duchownych. 31 sierpnia 2014 roku przedstawiciele obu episkopatów obchodzili wspólnie w Gliwicach 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 22 listopada w Częstochowie planowane są obchody 50. rocznicy wydania listu polskich biskupów do episkopatu Niemiec, zawierającego słynny fragment „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”.

  ~Tadeusz.kozak 8 godzin i 37 minut temu
  Teraz najważniejsze kto prowadził obóz koncentracyjny????? –posłuchajcie —Elementem systemu zagłady były obozy koncentracyjne. Największe z nich to Jasenovac, Stara Gradiska i Danica. Jasenovac, w którym zamordowano około 120 tys. dzieci, nazywany jest bałkańskim Oświęcimiem. Przez pewien czas jego komendantem był wspomniany franciszkanin Filipović, powszechnie zwany szatanem. Jego specjalnością było mordowanie ludzi motyką, Także kobiet i dzieci… W Jasenovacu “pracowały” dziesiątki innych katolickich duchownych. Czy wobec tego ten obóz zagłady nie zasługuje na miano katolickiego Oświęcimia? Wszak walczymy o nazwanie Oświęcimia obozem niemieckim. Jasenovac znany był z masowego ścinania głów ludziom (w ten sposób oszczędzano kule). 28 sierpnia 1942 r. załoga obozu urządziłą zawody. Zwycięzca, katolicki duchowny franciszkanin Brzica , w jeden dzień specjalnym nożem ściął głowy 1360 ludziom! FRANCISZKANIN — kto to taki jest ,, franciszkanin

  Polubienie

 5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kolejny-polski-oboz-koncentracyjny-w-niemieckiej-prasie,wid,17507909,wiadomosc.html


  Żydzi w warszawskim getcie. (Wikimedia Commons / Jurgen Stroop)

  akt. 04.05.2015, 12:26

  Kolejny „polski obóz koncentracyjny” w niemieckiej prasie

  W niemieckiej prasie znów pojawiło się określenie „polski obóz koncentracyjny”.

  Wychodzący w Bonn dziennik „General Anzeiger” pisze o wczorajszym „Marszu Żywych”, mającym upamiętnić tamtejszych Żydów, zamordowanych przez nazistów.

  Uczestniczyła w nim Hanna Zack-Miley, która przeżyła Holocaust. Kobieta przed wojną wyjechała z Niemiec.

  Jak pisze gazeta, jej ojciec i matka zostali 73 lata temu „zagazowani w polskim obozie koncentracyjnym Chełmno”.

  W Chełmnie nad Nerem w województwie wielkopolskim istniał w latach 1941-45 hitlerowski obóz zagłady, w którym zamordowano około 310 tysięcy ludzi: Polaków, Żydów z Polski i zachodniej Europy, Romów i radzieckich jeńców wojennych.

  „Polski obóz koncentracyjny”, czyli piekące kłamstwo

  Tymczasem w sobotę do sądu trafiło odwołanie od wyroku w sprawie użycia przez niemiecką gazetę „Die Welt” zwrotu „polski obóz koncentracyjny”.

  Pełnomocnicy Zbigniewa Osewskiego nie zgadzają się z decyzją Sadu Okręgowego w Warszawie, który w marcu uznał, że niemiecki dziennik nie naruszył dobrego imienia powoda i jego przodków.

  Jak przypominał „Nasz Dziennik”, jeden z dziadków Osewskiego zmarł w obozie pracy w Iławie, drugi był więziony w obozach w Niemczech. Dlatego, gdy „Die Welt” w 2008 r. użył wyrażenia „polski obóz”, podał do sądu wydawcę gazety – koncern Axel Springer.

  – Zaprzeczanie przez media, kto był sprawcą cierpień jego dziadków (czego skutków doświadcza rodzina powoda do dziś), nie jest już tylko kwestią prawdy historycznej, ale też osobistych przeżyć powoda związanych z tą tradycją – mówił mec. Szymon Topa o jednym z aspektów wielowątkowej argumentacji zawartej w apelacji.

  Kolejna gazeta o „polskim obozie zagłady”

  Z kolei pod koniec października ub. roku inny niemiecki dziennik „Koelnische Rundschau” użył zwrotu „polski obóz zagłady” na określenie niemieckiego obozu w Sobiborze. Po interwencji konsulatu RP w Kolonii redakcja poprawiła błąd w wydaniu internetowym.

  Pisząc o sprowokowanym przez władze III Rzeszy antyżydowskim pogromie w listopadzie 1938 roku, którego ofiarą padli także Żydzi zamieszkujący Nadrenię Północną-Westfalię, oraz o ich późniejszych tragicznych losach, autor – wymieniając niemiecki nazistowski obóz zagłady w Sobiborze w okupowanej Polsce – użył zwrotu „polski obóz zagłady”.

  Konsulat RP w Kolonii interweniował w redakcji gazety. Po proteście w internetowym wydaniu dziennika zakwestionowany zwrot zmieniono na „niemiecki obóz zagłady w Polsce”.

  Zwrot „polski obóz koncentracyjny” pojawia się nagminnie w niemieckich gazetach. Polska dyplomacja za każdym razem protestuje przeciwko kłamliwemu sformułowaniu. Autorzy tłumaczą zazwyczaj, że mieli na myśli geograficzne położenie miejsc zagłady.

  ~i;l’ 10 godzin i 33 minut temu
  kiedy wkońcu będziemy miec niezależne polskie władze które zaczną wytaczać procesy takim kłamcom a nie kolaborantów ruinujących dobre imię polski???

  ~ojojoj 10 godzin i 11 minut temu
  Przepraszam, a ten proces to miałby być wytoczony przed jakim sądem? Kolega zna takie pojęcie jak dyplomacja?

  ~max1 11 godzin i 52 minut temu
  pokłosie pokłosia?

  ~666 10 godzin i 52 minut temu
  wobec tego nalezy zastosowac metode muzulmanow,wypatroszyc redakcje raz a pozadnie

  ~Red 10 godzin i 33 minut temu
  To dzięki takim ludziom jak Bartoszewski Polska nia ma szacunku w świecie.

  ~Spitfire 10 godzin i 36 minut temu
  Ich „słynny” rodak mawiał: „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.” i Niemcy wyraźnie dążą do tego, aby tak było…

  ~seba 10 godzin i 16 minut temu
  Podziękujmy komorowskiemu i całej po za taki stan rzeczy. Nie ma żadnych tłumaczeń, komorowski zrobił z nas Naród współsprawców niemieckich mordów. Pokłosie i Ida dopełniają dzieła. Tak będzie dopóki nie sprzedamy lasów i nie damy kasy cwaniakom z pejsami, a wtedy okaże się, że nasza ziemia już nie jest naszą ziemią i najzwyczajniej będziemy intruzami we własnym Kraju Polsce. Jeżeli prezydent mówi, że nie ma problemu z młodymi Polakami wyjeżdżającymi za pracą na zachód, bo na ich miejsce do Polski przyjadą inni, mam rozumieć, że Żydzi. Żenada ten Kraj stacza się po równi pochyłej, ale nie ma się co dziwić, skoro dla tuska polskość to nienormalność.

  ~xchn 10 godzin i 14 minut temu
  czy to coś nowego? za 10-20 lat Polacy będą stawać przed sądami niemieckimi za holokaust; jak się ma taki rząd to tak nas traktują, a co na to herr tusk? co na to lemingi? nic się nie stało?

  ~Wojak 10 godzin i 29 minut temu
  Niemcy próbują zrzucić winę za swoje straszliwe zbrodnie na inne narody…

  ~mm 10 godzin i 13 minut temu
  To może my zacznijmy używać zwrotu”faszystowski rząd w RFN”!Ciekawe,jak zareagują Niemcy?

  ~klęcznik 10 godzin i 23 minut temu
  i co POgardliwi—— Europoa robi z nami ci chce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?? a nasi na kolanach przed zachodem i wschodem — „słoneczka Peru”

  ~jjkks 10 godzin i 9 minut temu
  Ciekawe kiedy napiszą „polski obóz w Dachau” albo Ravensbruck.

  ~mar 10 godzin i 17 minut temu
  Zrównajmy wreszcie z ziemią te fabryki śmierci. Żeby pamiętać i oddawać cześć zgładzonym nie trzeba rozdrapywać ran – a taką wrzodziejącą raną są te hitlerowskie pomniki na polskiej ziemi. Równie dobrze moglibyśmy zachowywać ruskie pomniki lub esbeckie więzienia. Po jaką cholerę to trzymać, bo żydzi się wkurzą? – przenieśmy baraki do Izraela w takim razie.

  ~Polak-AntyNazista 10 godzin i 25 minut temu
  A co na to panstwo Izrael????

  ~Meh 6 godzin i 7 minut temu
  Pewnie powtórka z „Polska to anomalia.” Jak tu ich nie kochać. Na każdym kroku odwdzięczają nam się za 500 letni azyl w Europie. Żeby nasi przodkowie wiedzieli jak się dla nas skończy ta tolerancja religijna..

  ~oko 3 godziny i 36 minut temu
  zanim rzad polski nie zacznie podawac do sadu o olbrzymie odszkodowania to bedzie powtarzac sie non stop

  Antys 10 godzin i 16 minut temu
  Podnieść ceny biletów do Oświęcimia na 100 dolców to się mośki wściekną !

  ~Adam Kupczyk 4 godziny i 41 minut temu
  Drodzy redaktorzy! Błagam, dlaczego piszecie hitlerowcy? Przecież to byli niemcy. Jak ONI nas traktują? Oni mają wolę aby kłamać, a Wy nie macie woli aby powiedzieć prawdy.

  ~szczupak 4 godziny i 51 minut temu
  Niemiaszki tak bardzo brzydzą się poczynań swoich ojców, dziadków i pradziadków że przeszli na ciągłe kłamstwo; iż to nie oni tylko naziści (jakiś nie istniejący naród), oraz to nie u nich lecz w tej „wrednej” Polsce. Jak widzę – są o wielekroć skuteczniejsi od Polski, bo nawet w USA i Francji powtarzają kłamstewka Niemców. Jak się za to Polska nie weźmie kompleksowo – to wynik blado widzę.

  ~R 3 godziny i 38 minut temu
  Pozew zbiorowy?

  ~uzer 8 godzin i 27 minut temu
  jak niemiec kupi 10000 ha lasu w Polsce to jaki ten las bedzie Polski czy niemiecki – a jak kupi 350 tys km2 to bedzie to Polska czy Niemcy ? poczekamy zobaczymy !

  ~myślący 9 godzin i 47 minut temu
  Tak się dzieje , bo bardziej demonizujemy Rosję niż Niemcy.

  ~gość 8 godzin i 18 minut temu
  Polski obóz, bo na terenie Polski albo bo w nim więzieni byli Polacy. Może też być żydowski obóz, bo w nim więzieni i zamęczani byli Żydzi. Tylko nie niemiecki, no jeżeli zaprotestują Placy to może naziztowski-tylko nie niemeicki. Niedługo młodzież żydowska i przede wszystkim amerykańska , polska inna niemiecja b edzie już tylko wiedziała, że polski obóz….

  ~No to co 8 godzin i 54 minut temu
  A co szanowny TUSK ma zamiar w końcu z tym zrobić? Po kiego grzyba jest teraz przewodniczącym. Oj będzie wojna, oj będzie czuje to napięcie rosnące w powietrzu….

  ~kremp 9 godzin i 34 minut temu
  Szabrownicy szabrowali również popowstańczą Warszawę. Bez antysemityzmu ani antypolonizmu. Mogę coś wziąć nieswojego bezkarnie to biorę. Żeby się nie zmarnowało. Bo wojna. A antypolonizm izraelski jest tworzony sztucznie przez państwo izraelskie aby konsolidować naród, który mógłby im się rozleźć po świecie, bo gdzie indziej jest lepiej, nie trzeba służyć w wojsku, nadstawiać głowy, można golić gojów a nie swoich cwaniaków. Tak się teraz rozłażą Polacy. Rosja też jest strasznie zagrożona, aby Putinowi żyło się lepiej. Państwo Polski podziemnej likwidowało szmalcowników, nie tylko wysyłało emisariuszy. Mało było tych Polaków, którzy ratowali Żydów? Nie zapytałem moją Matkę, która uratowała 16 letnią Żydówkę jak mogła narażać na pewną życie moje, Jej syna, Jej Rodziców i Braci, oraz Jej samej, nie licząc za to na nagrodę w niebie, jako osoba niewierząca. Ani na zapłatę, bo sama była (wtedy) od tych Żydów zamożniejsza. Uważałem, że tak było trzeba, bo szlachetnie. Teraz bym zapytał, bo człowiek na starość podleje, razem z całym światem. Żydowskie płacze nad ich dobytkiem, pierzynami z gruźlicą nie są świadectwem awansu moralnego.

  ~p1 2 godziny i 12 minut temu
  A gdyby puścić w obieg taką propagandę: Na terenie Polski znajduje się kilka obozów, większość z nich jest zabezpieczona i udostępniona zwiedzającym, z możliwością powtórnego uruchomienia. Jako jedyny nadal funkcjonuje obóz w Starych Kiejkutach. Niech pamiętają o tym ci, którym przyjdzie do głowy napadać na Polskę.

  Polubienie

 6. Proszę, jak do tego tematu podchodzi „Polak”, pan Jakub Bierzyński… który widocznie ma coś niecoś za pazurami… pewno to jego przodkowie mordowali tych tzw. żydów… no bo taka jest logika jego wypowiedzi… czyli mamy tu przykład obżydliwego obrzezanego kanibalizmu etycznego, no bo kim jest ten pan, jak nie tzw. żydem? A co, może nie jest?

  ~tom 16 godzin i 38 minut temu
  Z felietonu wynika ze Żydzi też mieli na rękach krew Żydów

  ~piotrek 16 godzin i 35 minut temu
  Panie Jakubie Bierzyski piekna propaganda brawo !

  ~stachur 15 godzin i 32 minut temu
  Dobrze mu zapłacono to się postarał i dobry kawałek propagandy odwalił.

  ~piotr30piotr 14 godzin i 54 minut temu
  Jakub i wszystko jasne

  ~cynku 16 godzin i 11 minut temu
  Widzę, że lubi pan zadawać pytania, panie Bierzyński. To teraz ja też panu zadam jedno: gdyby sytuacja była odwrotna i to Polacy byliby na miejscy Żydów, to jak pan sądzi ilu z nich dostałoby dzisiaj od Polski order Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata za ratowanie Polaków? Nie wie pan? To ja panu powiem. Ani jeden! Ja to wiem, pan to wie, wszyscy to wiedzą. Tylko nikt głośno tego nie mówi. A już na pewno nie pan. Jest pan tchórzem panie Bierzyński.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141116,title,Caly-swiat-ma-na-rekach-krew-ofiar-Holokaustu-Polacy-nie-sa-wyjatkiem,wid,17489082,wiadomosc.html

  akt. 28.04.2015, 05:48

  Cały świat ma na rękach krew ofiar Holokaustu. Polacy nie są wyjątkiem

  Wypowiedź dyrektora FBI Jamesa Comeya wywołała w Polsce prawdziwą burzę. Jednogłośny chór potępienia „antypolskich oszczerstw” wykluczył jakąkolwiek refleksję na ten temat. Liczne głosy domagają się spraw sądowych w obronie dobrego imienia naszej ojczyzny. Siła i skala tej reakcji nasuwa podejrzenia, że coś jednak jest na rzeczy. Czy polska opinia publiczna nie chce tym jednorodnym krzykiem zagłuszyć jakiejś istotnej zadry w naszej zbiorowej świadomości? O czym jeszcze chcieliby zapomnieć Amerykanie, Francuzi, Szwajcarzy, czy choćby sami Żydzi?

  Czy nasza reakcje na słowa Comeya nie ujawnia głęboko ukrytych podświadomych zbiorowych lęków? Gdy ktoś oskarża Polaków o zbrodnie na Ukraińcach lub Niemcach wypędzonych z Ziem Zachodnich, nie budzi to kontrowersji tego rzędu, jak wtedy, gdy dotykamy, jak widać, otwartej rany w polskiej świadomości – rany Holokaustu.

  W obowiązującej powszechnie narracji role podzielone są bardzo jednoznacznie. Ubrany w czarny mundur esesman morduje sparaliżowanego przerażeniem Żyda. Dla nas, Polaków, napisano rolę niemego świadka obezwładnionego skalą i okrucieństwem tej zbrodni. Zachód i tak zwani „dobrzy Niemcy” o Holokauście dowiadują się po wojnie. Śmierć sześciu milionów ludzi jest sprowadzona do aberracji psychicznej Adolfa Hitlera i ślepego posłuszeństwa wykonawców tej zbrodni. Zdaję sobie sprawę, że taki obraz historii bardzo ułatwiał wszystkim pogodzenie się z tragedią Holokaustu. Każdy dostał swoje małe alibi w tej zbrodni.

  Nurtuje mnie parę banalnych wręcz naiwnych pytań. Co się stało z majątkiem trzech milionów polskich obywateli? Zniknął? Jaką część Niemcy byli w stanie wywieźć do Rzeszy? Co oprócz dzieł sztuki, kosztowności i złota opłacało im się zabrać? Co stało się z resztą? Trzy miliony ludzi to całkiem sporo, a byli to w dużej części rzemieślnicy kupcy i mieszczanie – ludność miejska akumulująca kapitał od pokoleń. Wszystko zniknęło? Razem z karczmami, mieszkaniami, kamienicami, fabryczkami? Niemcy wywieźli?

  Skąd ten uporczywy żydowski antypolonizm? Skąd ten paniczny lęk? 19 kwietnia minęła rocznica powstania w getcie. Widziałem wiele wycieczek żydowskiej młodzieży w Warszawie. Dlaczego chodzą zawsze w grupach chronione przez ochroniarzy? Dlaczego rosły mężczyzna na światłach własnym ciałem z rozłożonymi rękami ochraniał przechodzącą przez jezdnię młodzież, jakby obawiał się, że przypadkowy kierowca z rozmysłem wjedzie w tłum młodych ludzi w jarmułkach? Skąd panujące wśród Żydów przeświadczenie o tradycyjnym, głębokim polskim antysemityzmie? Czy to mit? Gdzie są korzenie tego mitu? Dlaczego wciąż jest żywy? Jako człowiek dojrzały, który całe dorosłe życie przeżył w wolnej Polsce zadaję sobie pytanie – co musieliśmy im zrobić skoro tak panicznie się nas Polaków boją? Czy to uzasadnione reakcje potomków ofiar wobec potomków „niemych świadków”? Czy ten lęk i polska histeria wobec wszelkiego oskarżenia o współudział nie mają tego samego źródła? Pytania te nurtowały mnie przez ostanie pięć lat.

  Myślę, że warto rozpocząć dyskusję nad naszą zbiorową świadomością w kontekście tych pytań. Warto podjąć dyskusję ponieważ wyparcie i zaprzeczenie nie są skutecznymi środkami rozwiązania problemu, z którym zmagamy się od ponad siedemdziesięciu lat.

  Czarno-biały obrazek kata, ofiary i świadka, jest z gruntu fałszywy. Rola kata jest bez wątpienia najmniej dyskusyjna. Zbrodnia na narodzie żydowskim była wymyślona, zaplanowana i dokonana przez nazistowski reżim z poparciem zdecydowanej większości niemieckiego społeczeństwa. Niemcy do tej pory rozliczają się z tej zbrodni. Robią to konsekwentnie i gorliwie. Może dlatego dzisiaj Berlin jest najpopularniejszym kierunkiem młodej, żydowskiej emigracji z Izraela. Czy nie świta nam, Polakom w głowie trudne pytanie – dlaczego dzisiaj Żydzi lepiej się czują w kraju potomków zbrodniarzy niż w kraju potomków „niemych świadków”? Dlaczego antysemityzm niemiecki nie jest tematem światowej prasy podczas, gdy my musimy się z niego stale się tłumaczyć? Co takiego się stało w naszej historii, że mamy taki oto paradoks? Czy świat oszalał? Może czas spróbować ten fenomen zrozumieć?

  James Comey nie ma racji wymieniając Niemców, Węgrów i Polaków w jednym kontekście. Wielu sprawiedliwych wśród narodów świata to Polacy, lecz setki tysięcy z nas to szabrownicy. Majątek trzech milionów ludzi nie zniknął – został rozszabrowany. Prawie w całości. Do Niemiec trafiła niewielka i najcenniejsza jego część. Reszta została przywłaszczona przez Polaków. Jak masowe musiało być to zjawisko łatwo można sobie wyobrazić. Andrzej Ledder w swojej książce „Prześniona rewolucja” uznaje je za jeden z najważniejszych elementów społecznej rewolucji, która po cichu dobyła się w Polsce w czasie wojny i tuż po niej. Calek Perechodnik – autor wspomnień pod tytułem „Spowiedź i jeden z najbardziej wiarygodnych świadków Zagłady, pisze o tym jak przyglądająca się przemarszowi żydowskich więźniów gawiedź krzyczy – „oddajcie buty, już nie będą wam potrzebne”. Mechanizm przywłaszczania majątku żydowskiego opisany jest w jego relacji bardzo dokładnie. Rozpoczął się już we wrześniu 1939 roku, gdy zamożni Żydzi w lęku przed wywłaszczeniem przepisywali swe majątki – nieruchomości, fabryki i sklepy – na rzecz zaufanych Polaków. Przywłaszczenia dóbr żydowskich odbywało się poprzez czarny rynek w zamian za żywność, pomoc i schronienie, przez masowy szaber w opustoszałych dzielnic żydowskich i likwidowanych gettach, a także przez przypadki pogromów takich jak te w Jedwabnem czy Kielcach.

  Czasy powszechnej śmierci, wojny i zniszczenia niosą ze sobą moralną degrengoladę. Legalizacja bandytyzmu na Żydach wyzwoliła w ludziach żądzę grabieży. Pamiętajmy, że przedwojenna Polska to kraj wiejskiej nędzy i analfabetyzmu. Kraj zacofany po wielowiekowej traumie wewnętrznego niewolnictwa polskiego chłopstwa i ponad stu latach zniewolenia zaborów. To upodlenie i nędza była pożywką dla polskiego antysemityzmu. Łatwy, legalny i pochwalany odwet na wiecznym wrogu – bogacącym się na chłopskiej krwawicy Żydzie – karczmarzu, Żydzie kramiarzu, był ogromną pokusą. Już przed wojną dochodziło na tym tle do starć pomiędzy chłopstwem polskim a Żydami. W czasie wojny te starcia przerodziły się w pogromy takie jak Jedwabnem. Nie stąd jednak bierze się niechęć współczesnych Żydów wobec Polaków. Nie stąd bierze się lęk. Zjawiska czynnego udziału w pogromach było stosunkowo rzadkie. Tak jak rzadkie były przypadki czynnej bezinteresownej pomocy sprawiedliwych. Tak, rzadkie – sześć i pół tysiąca sprawiedliwych na 3 miliony ofiar to w języku statystyki zjawisko rzadkie, nawet bardzo rzadkie. Lęk przed „polską tłuszczą” miał podłoże materialne. Były getta w Polsce nie ogrodzone i nie strzeżone (Otwock, Piotrków Trybunalski). Żydzi w nich mieszkający nie uciekali. Zazwyczaj nie mieli gdzie uciekać, a w otoczeniu swoich czuli się bezpieczniej niż we wrogim, aryjskim świecie za murem lub po prostu po drugiej stronie ulicy. Jak bardzo wrogi musiał być to świat skoro nie uciekali? Wiara w przeżycie wśród swoich była większa niż nadzieja na pomoc po drugiej, polskiej stronie. Czy to nie przerażający fakt? Czy nie nasuwa nam, Polakom żadnej refleksji? Nadal jesteśmy niemym świadkiem?

  Przerażająca zbrodnia Holokaustu skalała sumienia wszystkich jej uczestników. Calek Perechodnik, sam żydowski policjant, szczegółowo opisuje własny udział w niemieckiej zbrodni włącznie z odpowiedzialnością za wysłanie na śmierć swojej żony i dzieci, nie mówiąc o niezliczonych żonach i dzieciach swoich znajomych, sąsiadów i najbliższych. Nie umniejsza swojej roli i udziału judenratów, które przygotowywały listy osób przeznaczonych na wywózkę i śmierć. Istniało tylko jedno kryterium kolejności na listach – zamożność. Ci, którzy nie mieli pieniędzy na wykupienie się z transportu do Treblinki szli pierwsi. Hannah Arendt w relacji z procesu Eichmanna jednoznacznie wskazała na współudział władz żydowskich w zbrodni. Mało tego, z odwagą zapierającą dech w piersiach, twierdziła, że bez ich pomocy, ta zbrodnia byłaby niemożliwa.

  Zbrodnia ludobójstwa na milionach ludzi, popełniona w trakcie bezwzględnej wojny demoluje poczucie moralności wszystkich uczestników i świadków. Nikt nie wyszedł niepokalany. Nikt nie wyszedł bez winy. Zachodni alianci także. Jan Karski już w 1943 roku osobiście informował Roosvelta o skali zbrodni na Żydach w Polsce. Niestety alianci mieli inne priorytety. Inne priorytety mieli także sami Żydzi z ruchu syjonistycznego. Jak mówił Davidowi Landau’owi Simon Perez w biografii Ben Guriona kierownictwo ruchu syjonistycznego w Palestynie wiedziało o zborni holocaustu od 1942 roku, gdy pierwsza grupa Żydów z Polski posiadających brytyjsko-palestyńskie obywatelstwo dotarła do Palestyny wypuszczona przez Niemców w wymianie na jeńców wojennych. „Opowiedziały o gettach i masowych mordach, o obozach śmierci i pogłoskach o „ostatecznym rozwiązaniu”. W Ameryce niewielka grupa pod kierownictwem Petera Bergsona, rewizjonisty z Palestyny, (…….), prowadziła niezmordowaną kampanię domagającą się od żydowskich przywódców, a zwłaszcza sojuszników, żeby skupili wysiłki na natychmiastowym ratowaniu ludzi, a nie na snuciu powojennych planów dla Palestyny. (….) Dyskusja nad tą kwestią sprowadziła się do stawiania pytań o to, jaką cenę zapłacił Izrael za nakierowane na jeden cel dążenie do państwowości ,co jest winny Żydom z diaspory (……).,” Co ciekawe, w całej 230 stronicowej biografii twórcy państwa izraelskiego kwestia Shoah zajmuje jedynie 9 stron! Dziewięć stron poświęconych pogromowi 6 milionów członków narodu, któremu to narodowi Ben Gurion poświęcił całe życie. Na pytanie, dlaczego los diaspory żydowskiej w Europie nie był priorytetem polityki zagranicznej działaczy ruchu syjonistycznego w czasie wojny Szymon Peres odpowiada „nie zgadzaliśmy z tym, jak żyli, nie zgadzaliśmy się i z tym, jak umierali”

  Niemy świadek to propagandowy mit – wymyślony przez zakompleksiony naród przerażony wizją konfrontacji z własną rolą w historii. Jak długo będziemy się bronić przed tą prawdą? Jak długo będziemy wskazywać innych jako także i bardziej winnych? Tak, polityczne elity krajów alianckich w czasie wojny są współodpowiedzialne za Holokaust. Odpowiedzialne przez zaniedbanie. Tak, sami Żydzi są współodpowiedzialni – przez fiksację na jednym celu – powstaniu państwa żydowskiego, nie oglądając się na los potencjalnych jego obywateli. Tak, my Polacy także jesteśmy współodpowiedzialni za tę zbrodnię, przez masowy rabunek na ofiarach w trakcie jej trwania i na tym co po niej zostało.

  Nikt nie jest bez winy. Skazani na śmierć zostali zupełnie sami. Przeklęci, skazani na samotność nieszczęściem, nieodwołalnym wyrokiem. Faszystowscy zbrodniarze zjednali sobie przychylność i pobłażanie dla tej zbrodni całego świata. Tam, gdzie zachowali struktury państwowe – jak rząd Vichy – w sposób zorganizowany, tam gdzie ich nie było we wschodniej Europie – spontaniczny. Łącznie ze szwajcarskimi bankierami zamieniającymi złoto z żydowskich zębów na czyste funty i dolary czy Watykanem, który zorganizował watykańską drogę do Ameryki Południowej dla hitlerowskich zbrodniarzy po wojnie.

  I tu dochodzimy do sedna sprawy – wszyscy jesteśmy winni współudziału w zbrodni Holokaustu – jedni uczynkiem, inni zaniedbaniem. Cała Europa, cały świat ma na rękach krew ofiar Holokaustu. Polacy nie są wyjątkiem. W rocznicę powstania w getcie dostałem do wpięcia w klapę żonkila z hasłem „łączy nas pamięć”. To piękne hasło jest niestety fałszywe. Pamięć na razie nas nie łączy, pamięć nas dzieli. Może gdybyśmy dopuścili do dyskusji na ten temat zamiast zakrzykiwać przebłyski trudnej prawdy histerycznym wrzaskiem, łatwiej by nam było zrozumieć własną historię. Zrozumieć historię Żydów, zrozumieć tę niewyobrażalną zbrodnię. Warto ją zrozumieć, by nigdy nie mogła się powtórzyć w przyszłości.

  Jakub Bierzyński dla WP

  ~ola 16 godzin i 41 minut temu
  A kogo to obchodzi, skupmy się na tym ilu Polaków zginęło i jak znisczony został nasz kraj, majątki ludzi, całe rodziny przesiedlone itd. A wszyscy tylko holocaust i holocaust. Owszem była to tragedia tego narodu, ale nie my za to ponosimy wine.Jesteśmy większą ofiarą niż naród żydowski. Ba wielokrotnie staraliśmy się im pomóc. Nie róbmy katów i współwinnych z siebie bo to nie prawda.

  ~Jan 16 godzin i 43 minut temu
  A czy żydzi zdają sobie sprawę że też mają na rękach krew swoich braci żydów.

  ~garik2015-04-28 09:39
  Światowa populacja żydów przed II Wojną Światową (według danych z następujących źródeł): – Narodowa Rada Kościołów, USA 1930 rok – 15 milionów – Encyklopedia żydowska, USA 1933 rok – 15,6 milionów – Almanach Świata (Jewish Committee 1939) – 15,6 milionów Światowa populacja żydów po II Wojnie Światowej (według następujących źródeł): – Almanach Świata (American Jewish Committee, USA) : – 1945 – 15,19 milionów – 1946 – 15,75 milionów – 1947 – 15,69 milionów – 1948 – 15,50 milionów – 1949 – 15,50 milionów – New York Times, div. Meldungen, 1948 – 15,7 do 18,6 milionów – Narodowa Rada Kościołów, USA, 1951 rok – 15,31 milionów Ktoś bezczelnie kłamie.

  ~dzinks2015-04-28 09:55
  Nie chodzi o to kto kogo mordował tylko o kase. Nawed w tym artykule bardzo gładko Jakub Bierzyński przeszedł z największej tragedji ludzkości do pruby wyłudzenia odszkodowań dla żydów od polski , a przecież to nie my stworzyliśmy obozy, Polacy również w nich gineli, Polacy chowali żydów narażając siebie i swoje rodziny, ale to teraz nie istotne trzeba zakłamać historie a potem domagać się odszkodowań. Jak tak dalej pójdzie to zaczną udowadniać że Hitler to ten dobry a Polacy mordowali Żydów.

  ~Nick2015-04-28 10:07
  poszukajcie sobie w necie jak to żydowskie banki w Ameryce (m. in. JP Morgan i bank, którego właścicielem był dziadek Busha – nazwy nie pamiętam) sfinansowali Hitlerowi II wojnę światową. Czy wiecie, ze do połowy wojny Coca Cola wysyłała swój napój do Rzeszy? A kiedy w końcu rząd amerykański tupnął nogą to spece od Coca Coli wymyślili specjalnie dla Niemców inny napój. Nazywał się Miranda i jest sprzedawany do dzisiaj. Ale o tym oficjalnie nigdzie nie napiszą bo to temat tabu…

  ~Zygmunt2015-04-28 12:49
  Na pewno sobie zdają z tego sprawę bo sami między sobą mają podział na Żydów mądrych i głupich, można o tym w internecie poczytać.

  ~oko2015-04-28 12:54
  “Już w latach 1900, rabin Stephen Wise powiedział grupie syjonistów “jest 6 mln żywych, krwawiących, cierpiących argumentów korzystnych dla syjonizmu” (New York Times, 11.06.1900).” Ten Wise to prawdziwa cnota. Zablokował emigrację zagrożonego europejskiego żydostwa do Ameryki północnej motywując to tym, że nowy Izrael chciał tylko rodzące ciała, a pozostałe mogły zostać spalone. For the entire book “Did Six Million Really Die?”, click here.

  ~karo2015-04-28 13:17
  cala ta II wojna swiatowa to wciskanie kitu

  ~karo2015-04-28 13:22
  ci ktorzy wspolpracowali z Niemcami na pewno zdaja sobie z tego sprawe, a nowemu pokoleniu nie przekazywali tych informacji, bo nie ma sie czym chwalic; to samo w Niemczech przeciez – teraz wiadomo przeciez, ze przez cala wojne to tylko Hitler sam latal wszedzie z karabinem i ludzi mordowal, a reszta Niemcow jest niewinna

  ~Gość2015-04-28 14:20
  Z tym że, trzeba uwzględnić taką możliwość, że Hitler to był taka Niemiaszek jak Lenin czy Stalin Rosjanka. Kopernik był Królową Rzeszy, a Skłodowska była Prymasem Rosji. Obozy koncentracyjne III Rzeszy na nazistowskiej ziemi polskie i nawet polska CIA miała tajne więzienia też. Tylko w Wiśle nie płyną wody Jordanki, ale zapewne to tylko błąd w atlasach i da się przecedzić, ba stosunki Ablowego dymku do Kaina to typowo polska mentalność i słowiańskim zwyczajem Purim zalewania potopem robaków w %. Pierwszymi chrześcijanami zaś apostołowie zesłani z Polski nad Jordan w poszukiwaniu króla polskich pastuszków. Sam Ham to istny polaczek, który ośmielił się zwrócić uwagę na chamskie stosunki ojczulka z wińskiem.. Aryjczycy to mono blond koktajlowy monolit genetycznych mieszańców (I1a)(r1a1)(r1b) co świadczy o miłości między rasowej nazistów… Na ustawki w pierwsze linie frontu selekcjonowali z kolei wysokich blondynów o niebieskich oczkach, bo Słowianin to niskawy nerwóśny brunet z pląs wąsikiem.

  ~zx2015-04-28 14:29
  Wiesz że dzwonią ale nie wiesz w jakim kościele – mirindę wymyślili sami Niemcy w związku z brakami surowców na rynku , amerykanie tylko ukradli recepturę i zagwarantowali sobie patenty…. co oczywiście nie zmienia faktu że IBM stworzył komputerowy system obsługi obozów zagłady…. a rząd amerykański w ogóle nie tupał nogami bo miał żydów w bardzo głębokim poważaniu … dlaczego np część fabryk w Niemczech nie została zbombardowana?! – bo były własnością lub współwłasnością obywateli USA

  ~luki2015-04-28 14:51
  Cos ci sie chlopie pomylilo. Coca Cola faktycznie wysylala swój napoj do III Rzeszy i zostało to wstrzymane, ale nie powstala żadna MIRANDA (pewnie pomylilo Ci się z produktem Pepsi – MIRINDA), tylko FANTA i faktycznie jest w sprzedaży. Co do tego, ze nie pisza o tym nigdzie tez się mylisz. Wystarczy, ze wygooglujesz sobie historia powstania fanty i masz wszystko czarno, na bialym

  ~Zastanówcie_się2015-04-28 16:28
  Jeśli odwołać się do Biblii, do księgi Apokalipsy, gdzie piszą, że „brat przeciw bratu wystąpi”, to musi być coś na rzeczy… Ponad wszystkie podziały ludzie dzielą się na tych dobrych i tych złych. Koniec i kropka. A najbardziej cierpią ci, którzy majątku dorobili się uczciwie, a nie na czyjejś nędzy…

  ~Zastanówcie_się2015-04-28 16:31
  Co jest cenniejsze: Majątek czy życie?

  ~sdwsd2015-04-28 17:12
  Fanta sie nazywa ten napój.Powstał w niemczech w wyniku embarga nałożonego na niemiecki oddział Coca coli na produkty potrzebne do produkcji Coca coli.Mirinda jest od Pepsi.

  ~od2015-04-28 21:46
  napój nazywa się Fanta (nie mirinda)

  kamil321 10 godzin i 50 minut temu
  Jakby nie było Hitler też był Żydem.

  ~tak 2 godziny i 45 minut temu
  nie byl !! ale sie mscil ze jakis zyd nie chcial ozenic sie z jego matka–puszczadlem

  ~aa 11 godzin i 15 minut temu
  To nie kit tylko wielka tragedia, dla Polaków też.

  ~jerko 11 godzin i 58 minut temu
  Wyszukaj : „głos zamordowanych Żydów” „Żydzi mordowali Żydów !!!

  ~azot 15 godzin i 56 minut temu
  dawno nie czytalem wiekszej bzdury.wystarczy przeczytac relacje co sie dzialo po likwidacji gett w opocznie ,kielcach i setkach innych. wkraczaly tam ekipy, ktore pakowaly iwywozily to do niemiec. niemcy nie po to zabijali zydow ,zeby zostawic ich majatek polakom. jakim zerem pan jes p. biedrzynski ,zeby napisac takiego gniota. a moze napisze pan co sie stalo z majatkiem we lwowie, grodnie ,wilnie, te tysiace kamienic wybudowanych przez polakow. ziemi ubylo nam od ‚przedwojnia’ o ok. dwoch holandii [80 tys. km.kwadratowych]. uzywaj pan faktow , czuje sie nie dobrze po pana wypocinach

  ~wodnik 15 godzin i 30 minut temu
  Temat rabowania polskiego majątku przez ukraińskich wspólników Hitlera nie jest aktualnie trendy

  ~ewa 14 godzin i 59 minut temu
  Nawet się mówi, że to nie zgodne z Polską racją stanu, chichot losu

  ~kaja 12 godzin i 27 minut temu
  nie dalej jak 3 tyg, temu ogladalam program w niemieckiej 2 jak to z Polski zwozili rozne dobra w okresie 2WS. Rzecz się działa w Hamburgu, opowiadal syn wlasciciela ogromnego placu,gdzie to wszystko było skladowane. Opowiadal o kuchenkach, szafkach, lozkach, poscieli, garnkach, zabawkach, wozkach dzieciecych itp. Te rzeczy wykupywali Niemcy za grosze. To tez budowalo ich potege, ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka.

  ~jax 8 godzin i 48 minut temu
  Oczywista oczywistość. Na yotube są filmy o tym dla czego żydowska młodzież chodzi w Polsce pod ochrona! Od dziecka maja wpajana nienawiść do Polaków – GŁÓWNIE W SZKOŁACH. Maja się nas bać!!!! Słusznie , nikt ich tak dobrze nie zna JAK POLACY, światu mogą opowiadać dowolne bajki! Judolobuz o tym DOSKONALE WIE!!! To czemu się Kuba perfidnie zypytowywujesz? Ten judolobuz nie jest zerem !!! On przygotowuje nas do PŁACENIA IM ODSZKODOWAŃ!!! Izrael , mimo ogromnych, corocznych ok.15 mld , dopłat z USA/Niemiec, jest ciągle w finansowych kłopotach!!! Ich armia, uzbrojenie, ich wojny, ich zabory kosztują gigantyczne pieniądze. Teraz kiedy stosunki z USA są na dnie ta pomoc może nie przyjść… SIĘ SZUKA GŁUPIEGO GOJA DO OBROBIENIA… Ew. trzeba go ogłupić osłabić i obrobić – oto przykład. Co do Niemiec, ci maja zawarte EKSKLUZYWNE – BILATERALNE UKŁADY Z IZRAELEM. Placa odszkodowania Izraelowi, za to nie płacą innym – KONFERENCJA PARYSKA, LONDYŃSKA google wie itd -lata 40/50-te… Taki holokaust-business … Przycisnieci do muru Grecy zaczeli cos przebakiwac o reparacjach. Odpowiedziano im wprost – to nie jest możliwe bo byłby precedens i wszyscy by chcieli! CZEMU WSZYSCY NIE CHCĄ? Bo na tzw. konferencji 6-ciu (cztery mocarstwa+RFN i NRD) tak ustalono, ze nikt nie będzie się domagał reparacji, które Niemcy powinni zacząć płacić po zjednoczeniu… Świat się sam leje w tyłek!

  ~wiesiek 23 godzin i 12 minut temu
  hitler był żydem Himler też był żydem, 30 feldmarszłków też było żydami, w armii niemieckiej było 150 000 żydów żołnierzy, więc kto kogo tu mordował Jeżeli nałożymy na to aspekt chazarowie a żydzi to będziemy mieli obraz wojny, kto ją rozpoczął i po co

  Polubienie

 7. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Byly-esesman-z-KL-Auschwitz-stanie-przed-sadem-w-Hanau,wid,18146783,wiadomosc.html


  Brama obozu Auschwitz-Birkenau (freeimages.com)

  akt. 05.02.2016, 17:45

  Były esesman z KL Auschwitz stanie przed sądem w Hanau

  • Sąd zezwolił na otwarcie rozprawy głównej przeciwko 93-latkowi
  • Prokuratura zarzuca byłemu strażnikowi pomocnictwo w morderstwie
  • To kolejny proces przeciwko zbrodniarzom z czasów II wojny światowej
  • Niemiecki wymiar sprawiedliwości nadrabia wieloletnie zaniedbania

  Były esesman z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz odpowie za współudział w zbrodniach. Sąd w Hanau w Hesji zezwolił na otwarcie rozprawy głównej przeciwko 93-letniemu oskarżonemu – poinformował rzecznik sądu Andreas Weiss.

  Sąd uznał wcześniej, że stan zdrowia oskarżonego pozwala na udział w procesie, który ma rozpocząć się w połowie kwietnia.

  Prokuratura zarzuca byłemu strażnikowi pomocnictwo w morderstwie podczas służby w obozie. W akcie oskarżenia jest mowa o jego udziale w przyjęciu trzech transportów z Berlina, Francji i Holandii, z których co najmniej 1075 więźniów zostało zabitych natychmiast po przyjeździe do obozu.

  Zgłosił się na ochotnika

  Mężczyzna „uczestniczył w zorganizowanej na przemysłową skalę masowej zagładzie i świadomie pomagał w morderstwie” – czytamy w akcie oskarżenia.

  Oskarżony zgłosił się w 1942 roku na ochotnika do SS. Przez osiem miesięcy – od 1 listopada 1942 roku do 25 czerwca 1943 roku – służył jako strażnik w oddziale wartowniczym w obozie w Auschwitz.

  Mieszkający w okolicach Hanau mężczyzna jest jednym z 14 podejrzanych o zbrodnie wojenne, których mieszkania zostały przeszukane podczas przeprowadzonej w lutym 2014 roku w kilku landach akcji policyjnej.

  To niejedyny proces

  Zapowiedź procesu w Hanau to kolejny w ostatnim czasie przypadek nadrabiania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości wieloletnich zaniedbań w ściganiu hitlerowskich zbrodniarzy.

  W czwartek okazało się, że była esesmanka oskarżona o pomocnictwo w zamordowaniu 260 tys. Żydów w Auschwitz stanie prawdopodobnie przed sądem w Kilonii. Zdaniem lekarza 92-letnia kobieta jest „zasadniczo” zdolna do udziału w procesie. Sąd analizuje treść opinii lekarskiej. Decyzja zapadnie w terminie późniejszym – powiedziała rzeczniczka sądu Katrin Witt.

  Esesmanka zatrudniona była jako radiotelegrafistka w komendzie obozu Auschwitz od kwietnia do lipca 1944 roku. Zdaniem prokuratury swoją działalnością przyczyniła się do systematycznego mordowania deportowanych do obozu Żydów. Prokurator generalny landu Szlezwik-Holsztyn wniósł we wrześniu akt oskarżenia przeciwko kobiecie.

  W połowie stycznia sąd w Rostocku, opierając się na opinii psychiatrów, zdecydował, że 95-letni Niemiec, który w czasie wojny był sanitariuszem w niemieckim obozie zagłady Auschwitz, może odpowiadać przed sądem. Sąd niższej instancji odmówił wszczęcia procesu ze względu na stan zdrowia oskarżonego. Proces Huberta Z. ma rozpocząć się pod koniec lutego. Były sanitariusz oskarżony jest o współudział w zamordowaniu co najmniej 3681 osób.

  Wcześniej byli bezkarni

  Dawni strażnicy obozów koncentracyjnych byli do niedawna bezkarni, ponieważ zachodnioniemiecki Trybunał Federalny orzekł w 1969 roku, że warunkiem skazania za pomoc w morderstwach jest udowodnienie indywidualnej winy oskarżonego. Ze względu na brak świadków zbrodni było to w większości przypadków niemożliwe.

  Przełomowe znaczenie dla ścigania sprawców tej kategorii przestępstw miało skazanie na pięć lat więzienia Johna Demjaniuka, strażnika w obozie w Sobiborze. Sąd w Monachium uznał go w 2011 roku za winnego współuczestnictwa w zamordowaniu ponad 28 tys. więźniów, pomimo braku dowodów na popełnienie konkretnych czynów.

  Skazanie Demjaniuka stworzyło nową sytuację prawną, umożliwiającą podjęcie kroków prawnych przeciwko wszystkim osobom, które uczestniczyły w działaniu obozów Zagłady, niezależnie od tego, czy nadzorowały komory gazowe, czy też zatrudnione były w obozowej kuchni.

  W zeszłym roku na cztery lata więzienia został skazany Oskar Groening, były strażnik z Auschwitz. Sędziowie uznali go za winnego pomocnictwa w zamordowaniu co najmniej 300 tys. osób.

  Z około 8,2 tys. esesmanów służących w KL Auschwitz i jego podobozach niemieckie sądy skazały dotychczas 41 osób.

  ~teo 4 godziny i 23 minut temu
  Śmiechu warte!!!!! Te wszystkie niemieckie kur…y juz od wielu lat powinny być dla przykładu nadziani na pal. Żadna teraz kara nie jest w stanie choć w małym stopniu sprawic by odpokutowali swoje barbarzyństwo. I na dodatek dostali od losu tyle lat zycia……

  ~Tomek 4 godziny i 21 minut temu
  A kiedy rozliczy się w Polsce brata Adama Michnika tego od gazety wybiurczej stalinowskiego prokuratora który ma na rękach przynajmniej 10 polskich patriotów.

  ~zadlo 4 godziny i 21 minut temu
  nie umieja sami sie rozliczyc a barbarzynstwa a nas chca uczyc wolnosci a twu wam w morde germanscy barbarzyncy niech arabi wam zaplaca !!!

  ~fĂźhrer 3 godziny i 51 minut temu
  „Były esesman z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz odpowie za współudział w zbrodniach.” Odpowie? W jaki sposob moze teraz odpowiedziec? Przezyl szczesliwie cale swoje zycie, teraz stoi juz praktycznie nad grobem! Potrzebowali 70 lat zeby go znalesc? Dajcie dziadkowi spokoj, Zenada!!!

  ~Pension mit 4500 EUR 3 godziny i 27 minut temu
  W międzyczasie zasiadał też pewnie w lokanym senacie, albo w radzie miejskiej. Był poważanym obywatelem lokalnej społeczności i wieloletnim notariuszem. To jedna z hipotez…

  ~byly 4 godziny i 24 minut temu
  kpina ze sprawiedliwosci dziejowej za 50-70 mil. pomrdowanych w II wojnie swiatowej osondzili okolo20 osub w pokazowym procesie norymberskim to byla farsa nie proces niekturych nawet uniweinnili a z milionuw gestapowcuw ss sa policji i innych nazistowskich bandytuw skazano tylko 1,5 % na kary wiezienia a co teraz chcom rozliczac z grobuw wykopyoac i przed sad stawiac byl czas to nic nie robili czekali az wszyscy spokojnie poumierajom a teraz wielkie rozliczanie sie z hanbioncom przeszlosciom za puzno przynyjmniej o 71 lat

  Polubienie

 8. http://wpolityce.pl/smolensk/280584-nalezacy-do-agory-kanal-telewizyjny-emituje-niemiecki-film-propagandowy-nasze-matki-nasi-ojcowie-ak-owcy-obsadzeni-w-roli-brudnej-bandy-nie-przeszkadzaja

  Należący do Agory kanał telewizyjny emituje niemiecki film propagandowy „Nasze matki, nasi ojcowie”. AK-owcy obsadzeni w roli brudnej bandy nie przeszkadzają…

  Należący do Agory (wydawcy „Gazety Wyborczej”), dostępny na multipleksie kanał telewizyjny Stopklatka TV emituje szkalujący Armię Krajową niemiecki serial „Nasze matki, nasi ojcowie”.

  CZYTAJ: Film „Nasze matki, nasi ojcowie” to element oficjalnej niemieckiej polityki historycznej, czyniącej z Polaków wspólników Hitlera

  Film relatywizuje odpowiedzialność Niemców za zbrodnie II wojny światowej, przedstawiając „przygody” piątki przyjaciół.

  „W Berlinie, młode Niemki poświęcają się do nagości by ocalić przyjaciół Żydów. Gotowe są nawet na romans z esesmanem. Tymczasem (jakiż to kontrast!) w dzikiej, brudnej i barbarzyńskiej Polsce szaleje antysemityzm. Leśne bandy podludzi po prostu szaleją, a wygląd dowódcy oddziału Armii Krajowej słusznie budzi odrazę – pisaliśmy na wPolityce.pl tuż po premierze filmu.

  http://wpolityce.pl/p/355188

  http://wpolityce.pl/p/355189

  Serial został pokazany w 2013 roku w Telewizji Polskiej. Wówczas tłumaczono, że widzowie mają prawo do samodzielnej oceny materiału.

  Jaki jest jednak sens ponownego emitowania kłamliwego filmu przez kanał Agory? Jedynym efektem będzie przecież wzmocnienie niemieckiej, zakłamanej polityki historycznej. I kolejne uwiarygodnienie filmu na arenie międzynarodowej („Skoro Polacy sami emitują, znaczy prawdziwy…”).

  Sama „Gazeta Wyborcza”, reklamując film, stwierdza:

  W Polsce największe oburzenie wywołało przedstawienie żołnierzy Armii Krajowej. Na pytanie polskich chłopów, czy mają w oddziale Żydów, partyzanci odpowiadają: „Nie, Żydów topimy jak koty”.

  „Wyborcza” przypomina, że przeciwko filmowi protestował Światowy Związek Żołnierzy AK, domagając się od Niemców „poszanowania faktów i niezastępowania ich reżyserskimi konfabulacjami”.

  A więc „Wyborcza” wie, że to film kłamliwy. Po co więc emituje go w swoim kanale? Dla pieniędzy wszystko?

  A może słowa oburzenia są na pokaz, a niemiecka wersja bliższa sercu niż się twierdzi?

  Obserwator77 @Obserwator77wczoraj, g. 21:42
  Emitują, żeby judzić… Jacy jeszcze uczciwi ludzie są po stronie antypolskiej bandy? Przylać wreszcie wysokie podatki, kary, potraktować to bractwo stałymi kontrolami skarbówki. Wyssać każdą złotówkę z powrotem, jaka poszła do ich kieszeni z kieszeni podatnika za Platformy.

  obserwator 37.47.132.*wczoraj, g. 15:01
  Bojkot tego kanalu. BOJKOT BOJKOT. !!!!!!! Bojkot Agory niech zdycha nimieckie scierwo !!!!

  bb 37.47.70.*wczoraj, g. 12:57
  Nie przyszło mi do głowy że to jest TV Agory. Może redaktorzy zrobiliby jakiś przegląd tych TV do kogo należą. Na dalekiej prowincji człowiek czasem nie ogarnia i nie wie. Tak dla przypomnienia.

  acan 88.156.128.*wczoraj, g. 12:27
  Stop, klatka dla drani, dość tego antypolskiego ścierwa, POgonić tych zdrajców NARODU!!!

  tomcio paluch 194.166.18.*wczoraj, g. 11:58
  wiadomo, że Żydzi mają z Niemcami porozumienie w sprawie skoordynowanej polityki historycznej. za marki, za łodzie podwodne dla Izraela itp. dary, Żydzi zamiast Niemców III Rzeszy obwiniają Polaków.

  Karoline 82.177.150.*wczoraj, g. 9:41
  Polecam „Siarożę” Romaszewskiej. Przyganiał kocioł a sam pod humbukiem Wyklętych promuje niby antykomusze quasi formacje,de facto samozwańcze cyngle,spychając w niebyt walczące z Niemcem formacje.

  oscar @oscarwczoraj, g. 9:39
  https://web.archive.org/web/20160202195655/http:/www.newyorktimes-ip.com/

  oscar @oscarwczoraj, g. 9:36
  http://www.alternet.org/grayzone-project/thousands-fake-copies-new-york-times-hit-nyc-streets-reimagining-paper-balanced A MOŻE TAK ZAGRAĆ Z „AGORĄ” JAK AMERYKANIE ZAGRALI Z „NEW YORK TIMES”?

  Buk888 @Buk888wczoraj, g. 8:01
  Czy sa jakies statystyki ilu Polakow zostalo rozstrzelanych przez Szwabow po ratowali Zydowstwo? Film dokumenalny moglby pomoc zamknac te parszywe antypolskie ryje.

  Polubienie

 9. Wkrótce napiszę o „żydowskich obozach śmierci”, a jeśli komuś to nie pasuje, to powołam się na te same argumenty, jak to robią wszystkie te przeciw-polskie kurwy:

  tzw. polski – bo na terenie Polski…
  tzw. żydowski – bo np. „mieszkali” tam tzw. żydzi… 🙂

  Oups, przepraszam, jeśli kogos uraziłem… To taki błąd gramatyczny… 🙂

  Polubienie

 10. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ziobro-potwierdza-chcemy-scigac-za-polskie-obozy-smierci-dosc-z-tym-klamstwem-musi-byc-odpowiedzialnosc


  Zbigniew Ziobro. Fot. youtube.com

  Ziobro potwierdza: chcemy ścigać za „polskie obozy śmierci”. „Dość z tym kłamstwem, musi być odpowiedzialność”
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Sobota, 13 lutego 2016 o godz. 12:12:43

  W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro potwierdził, że w jego resorcie powstaje specjalny zapis przepisów, pozwalający karać za sformułowanie „polskie obozy śmierci”.

  „To prawda. Pan minister Patryk Jaki, po konsultacji ze mną, pracuje z zespołem, który już doszedł do finalnego w zasadzie projektu” – powiedział Ziobro. Dodał, że zaakceptował ten projekt i wstępnie przedstawił go premier Szydło, która odniosła się do niego pozytywnie. Projekt ma zostać przedstawiony na początku przyszłego tygodnia.

  „Sądzę, że będzie to projekt, który odpowiada oczekiwaniom bardzo wielu Polakom, którzy są nagminnie pomawiani na świecie, w Europie, nawet w Niemczech regularnie, że są sprawcami Holokaustu, że w Polsce były polskie obozy koncentracyjne, polskie komory gazowe. Dość z tym kłamstwem, musi być odpowiedzialność” – zaznaczył Ziobro.

  Rmf24.pl / Kresy.pl

  cyna:13.02.2016 12:54
  Lepiej późno niż wcale

  lucy75:13.02.2016 21:58
  I tak powinno byc! I na poczatek ukarac kilku „na dobry przyklad” i pokazywac w mediach (zwlaszcza zagranica). Zeby ludzie wiedzieli, ze to nie przejdzie!! – jak negacjonizm u Zydow!

  Polubienie

 11. http://wpolityce.pl/polityka/281742-informacje-wpolitycepl-ostatecznie-potwierdzone-ministerstwo-sprawiedliwosci-oglasza-projekt-ustawy-o-karaniu-za-zwrot-polskie-obozy-smierci

  Informacje wPolityce.pl ostatecznie potwierdzone! Ministerstwo sprawiedliwości ogłasza projekt ustawy o karaniu za zwrot „polskie obozy śmierci”

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu

  Resort sprawiedliwości przedstawił na specjalnej konferencji projekt ustawy, która pozwoli na wytaczanie spraw karnych i cywilnych za używanie zwrotu typu „polski obóz koncentracyjny”, czy „polskie obozy zagłady”. Byłoby to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Jako pierwszy informował o tym portal wPolityce.pl.

  CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ NEWS. Używający zwrotu „polskie obozy śmierci” wreszcie będą ścigani! Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało pakiet zmian w prawie, które pozwolą na karanie przed sądem godzących w dobre imię Polski

  Dość robienia z Polski sprawców Holokaustu — mówił w siedzibie resortu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

  Zaznaczył, że obowiązkiem państwa jest dbanie o dobre imię Polski za granicą.

  Haniebne jest używanie sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”. Chcemy temu powiedzieć „dość”. Chcemy powiedzieć „dość” na trzech poziomach. Po pierwsze będziemy proponowali nową ścieżkę odpowiedzialności – ścieżkę karną. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Rzeczpospolitej Polskiej lub narodowi polskiemu udział, organizowanie lub odpowiedzialność, lub współodpowiedzialność za popełnienie zbrodni przez III Rzeszę niemiecką podlega karze pozbawienia wolności do lat pięciu — podkreślił Jaki.

  Według projektu MS, do 5 lat więzienia ma grozić za „publiczne i wbrew faktom przypisywanie Rzeczypospolitej Polskiej lub narodowi polskiemu udziału, organizowania lub współodpowiedzialności” za zbrodnie III Rzeszy.

  Śledztwo wszczynałby z urzędu pion śledczy IPN, a wyrok byłby podawany do publicznej wiadomości. Za nieumyślne i wbrew faktom publiczne prezentowanie takich treści groziłaby grzywna lub kara ograniczenia wolności.

  Ma się też zmienić prawo cywilne – powództwo o ochronę dobrego imienia RP i narodu polskiego będzie mógł wytaczać IPN i organizacje pozarządowe, w zakresie swoich zadań statutowych
  Widzimy, że Zjednoczonej Prawicy słucha obywateli w tych sprawach, w których obywatele wydają z siebie głos – czyli żądają jakichś działań. Dla przykładu, jeżeli chodzi o obronę dobrego imienia Polski, przypominam, że było to także obiecywane w kampanii wyborczej. Mamy więc – również dzięki naciskom społecznym – wypełnianie tego rodzaju zobowiązań. Reduta Dobrego Imienia, która od trzech lat w sposób sformalizowany walczy o dobre imię Polski, będzie w pełni korzystać z możliwości prawnych, które w tej chwili pojawiają się dzięki tej ustawie — ocenił Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia „Polska Liga przeciw zniesławieniu”.

  I dodał: Oszczercy milczcie i bójcie się!

  CZYTAJ TEŻ: Dramatyczny apel do obrońców Grossa (PEŁNA LISTA HAŃBY!): „Obejrzyjcie film o moim Ojcu, który uratował życie setkom Żydów!” [WIDEO]

  JUB/radiomaryja.pl/polskieradio.pl

  neutrium 159.205.24.*17 minut temu
  pierwszy Gross do raportu, następnie pozbawić go wjazdu do Polski. Kolejni to przewodnicy izraelscy z Yad Vashem

  Dura lex sed lex 95.49.41.*30 minut temu
  Podziękowania Panu M. Świrskiemu za upór i konsekwencję działania na rzecz obrony wizerunku Polski przed zniesławianiem. Danie tym krokom umocowań prawnych to przełom w walce z defamacją

  Konrad 91.61.16.*32 minuty temu
  Bardzo dobrze !!! Wreszcie mamy prawdziwy polski rzad !!! A zdrajcom i renegatom na pohybel !!!

  Andrzej 195.196.196.*35 minut temu
  Nareszcie! Najdotkliwsze jest uderzenie po kieszeni! Grossa mozna wsadzic do wiezienia – redakcji FAZ juz nie! Mozna ich jednak „przycisnac” finansowo. Koncerny maja duzy majatek w Polsce!!!

  amigo 88.156.33.*godzinę temu
  5 lat pozbawienia wolności nie wystarczy powinna być też dodatkowo wysoka kara pieniężna jako zadośćuczynienie. Szczególnie dla pismaków, czyli 5lat + np. milion euro.

  WIIK 83.27.100.*godzinę temu
  Prawniczy nonsens. przestępstwo musi być umyślne, udowodnienie umyślności będzie niemożliwe, czyny są popełniane za granicą gdzie nasza jurysdykcja nie sięga. Poza tym czy chcecie ścigać Obamę ?!

  mrówa @mrowagodzinę temu
  Jak będzie wyglądało to sądzenie? Zaocznie? Przed jakim sądem mieliby odpowiadać? Przyjadą dobrowolnie na rozprawę z USA, Kanady? W Europie może być prościej ale i tak nie wierzę, by kogoś skazano na więzienie, w sumie to po co? Jedynie, dotkliwe kary finansowe.

  tolla 89.73.208.*godzinę temu
  Nareszcie!! Tylko zawsze należy pamiętać o przymiotniku niemieckie nazistowskie obozy..

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Patryk-Jaki-dosc-robienia-z-Polski-sprawcy-Holokaustu,wid,18162456,wiadomosc.html?ticaid=1167c9&_ticrsn=3

  akt. 15.02.2016, 17:18

  Patryk Jaki: dość robienia z Polski sprawcy Holokaustu

  • MS przygotowało projekt przepisów mających chronić dobre imię Polski
  • To nowy zapis w konstytucji i zmiany w kodeksach cywilnym i karnym
  • Projekt przedstawił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt umożliwiający wytaczanie spraw karnych i cywilnych za używanie zwrotu typu „polski obóz”. Za to przestępstwo groziłoby do 5 lat więzienia. MS chce też zapisać w konstytucji, że „dobre imię RP i narodu polskiego podlega ochronie prawnej”.

  – Dość robienia z Polski sprawców Holokaustu. Ta ustawa jest właśnie po to, aby w mediach zagranicznych nie szkalowano Polski, nie przypisywano nam współodpowiedzialności za Holokaust – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

  Dodał, że obowiązkiem państwa jest dbanie o dobre imię Polski za granicą. – To też nasze zobowiązanie wobec naszych ojców, matek, dziadków i babć, którzy budowali naszą historię – podkreślił wiceminister.

  MS chce nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej przez wprowadzenie tam dodatkowych przepisów karnych. Według tej propozycji, do 5 lat więzienia ma grozić za „publiczne i wbrew faktom przypisywanie Rzeczypospolitej Polskiej lub narodowi polskiemu udziału, organizowania lub współodpowiedzialności” za zbrodnie III Rzeszy. Śledztwo wszczynałby z urzędu IPN, a wyrok byłby podawany do publicznej wiadomości.

  Wiceminister Jaki podkreślił, że to istotne, iż w porządku prawnym pojawi się instytucja, która będzie zobowiązana do ścigania takich przypadków.

  Za nieumyślne i wbrew faktom publiczne prezentowanie takich treści groziłaby grzywna lub kara ograniczenia wolności. Jak się nieoficjalnie dowiedziała PAP w MS, resort chciałby tu skorzystać z prawnej możliwości odwołania się do europejskiej konwencji o zwalczaniu rasizmu i ksenofobii, która ustaliła, że wymierzone w jednym kraju kary finansowe (a więc grzywna) dotyczące podmiotu z innego kraju europejskiego, są uznawane przez sąd tamtego kraju bez powtórnego przeprowadzenia procesu.

  W tym trybie polskie sądy mogłyby wymierzać kary grzywny, które musiałyby zostać skierowane do wykonania w kraju UE, w którym ktoś użył inkryminowanego zwrotu.

  Za pośrednictwem nowelizacji ustawy o IPN ma się też zmienić prawo cywilne – powództwo o ochronę dobrego imienia RP i narodu polskiego wytaczałyby IPN i organizacje pozarządowe, w zakresie swoich zadań statutowych. Według Jakiego, umożliwi to ubieganie się o „wysokie odszkodowania” za używanie takich sformułowań za granicą.

  Resort chciałby też zmiany konstytucji, przez wprowadzenie do niej art. 28A o treści: „Dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej i narodu polskiego podlegają ochronie prawnej”. – Tym zapisem konstytucji wprowadzamy źródło prawa, które chroniłoby Polskę – mówił Jaki.

  Ta nowelizacja – według ustaleń PAP – miałaby się dokonać w formie projektu poselskiego. – Mam nadzieję, że w tej fundamentalnej sprawie uda się osiągnąć solidarność. Wtedy wszyscy na świecie usłyszą, że nie ma zgody na przypisywanie narodowi polskiemu odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie nazistów. Noty dyplomatyczne są nieskuteczne – dodał Jaki.

  Wiceminister liczy też na efekt prewencyjny wdrożenia nowych przepisów, wiedza o których spowoduje, że podobne określenia nie będą używane.

  Zwrot „polskie obozy zagłady” nie wskazuje na to, by zakładali je Polacy, ale tylko na ich położenie geograficzne – uznała w 2013 r. stołeczna prokuratura. Odmówiła ona wtedy śledztwa ws. przestępstwa „publicznego znieważenia narodu polskiego” takim zwrotem z „Rheinische Post”. Podkreśliła, że w takich przypadkach konieczne są reakcje np. MSZ, z żądaniem sprostowań. Resort wiele razy o to występował.

  Polskie sądy oddalały też pozwy obywateli Polski za użycie przez zagraniczne media zwrotu typu „polski obóz”. Sądy podkreślały, że nie spełniono tu zasady indywidualizacji naruszenia dóbr osobistych, bo inkryminowany zwrot nie dotyczył bezpośrednio ani powoda, ani jego bliskich, a odnosił się zaś do „nieoznaczonej grupy adresatów”, a w takim przypadku do uznania roszczenia nie wystarczy sama przynależność do danej grupy.

  Obecny na konferencji Maciej Świrski, prezes fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom, wyraził satysfakcję z projektu. – Oszczercy – milczcie i bójcie się. Dostaniemy narzędzia prawne, by z całą mocą przeciwstawić się oszczerstwom. Prawo kształtuje postawy i mamy nadzieję, że postawy te ulegną zmianie. Widzimy, że rząd prawicowy słucha obywateli, którzy oczekują działań. To realizacja zapowiedzi wyborczych – oświadczył.

  W 2013 r. PiS wniosło do Sejmu projekt, by używanie zwrotów „polski obóz” było przestępstwem, zagrożonym karą do 5 lat więzienia. W poprzednim Sejmie odbyło się tylko pierwsze czytanie projektu. Rząd PO był mu przeciw – zwracano uwagę, że karalna byłaby każda wypowiedź, bez względu na kontekst – dziennikarzy, naukowców oraz polityków.

  Jaki pytany o możliwości prawne korzystania za granicą z proponowanych przepisów np. wobec osób używających tych zwrotów wskazał, że w takich przypadkach najskuteczniejszą do wykorzystania byłaby ścieżka cywilnoprawna.

  – To już pokazało państwo Izrael, że taka ścieżka może być wyjątkowo skuteczna. Może to robić organizacja społeczna, albo państwo, albo w sposób dualny. Wreszcie tworzymy katalog narzędzi, który pozwoli w sposób dolegliwy ścigać tego typu określenia – dodał. Indagowany, czy można byłoby też ścigać prezydenta USA Baracka Obamę, który użył podobnego zwrotu, wiceszef MS zaprzeczył, zapewniając, że „nie zależy nam na żadnych skandalach dyplomatycznych”.

  Według Świrskiego media na świecie niekiedy nieświadomie używają sformułowań typu „polskie obozy”, ale są też tacy, którzy robią to z pełną świadomością głoszonej nieprawdy – i ta ustawa miałaby być stosowana właśnie wobec tych, którzy robią to „z premedytacją, a nie z głupoty”. Przypomniał, że w większości krajów europejskich są przepisy sankcjonujące zaprzeczanie niemieckiego sprawstwa Holokaustu, tzw. kłamstwo oświęcimskie. – I to jest ta sama historia – dodał Świrski.

  PAP

  ~Veritas 2 godziny i 22 minut temu
  Ten PiS jest tak zakompleksiony, że co raz wymyśla głupsze pomysły. Zachód doskonale wie czyje były obozy, a niedouczony jest „polski elektorat”, któremu trzeba wykładać z ambony co, gdzie, kiedy a z kim to już sam sobie dopowie. Co raz bardziej mi wstyd za wymyślane głupoty a jeszcze bardziej jak armia /urzędników oczywiście/ będzie szukać tekstów i „przestępców” ale najpiękniejsze będzie ich łapanie przez naszą kochaną policję, niestety już bez Maja. No i forsa na „tropienie” dla cwanych kancelarii prawnych, znajomych królika.

  ~aa 1 godzinę i 29 minut temu
  I takich ty zydokomuna wychowala sobie slugusow przez te 26 lat. Ile nie wylizesz i tak bedziesz gojem.

  ~bolo 42 minut temu
  spytaj byle niemca czy szwajcara czy wie gdzie jest polska, pokaże ci on swoją elokwencję wykształcenie i oczytanie, czopku głupi

  ~15% polaka 2 godziny i 38 minut temu
  A MOZE BY COS ZROBIC Z LUDZMI CO KRZYCZA ZE WSZYSTKO TO WINNA ZYDOW CO SIE DZIEJE W POLSCE I NA SWIECIE ….I ZE CO ZŁE TO WINNA ZYDOW !!! — MOZE COS ZROBIC Z OBECNA FALA POLSKIEGO ANTYSEMICYZMU ??? WYWOLANA PRZEZ SKARJNA PRAWICE ..???? ..A MOZE BY WSPOMNIEC DLA CZEGO TYSIACE ŻYDOW MOSIALO WYEMIGROWAC Z POLSKI WE WCZESNYCH LATACH 60 i 70ych ..moze cos o tym wsponiec ??? anyone ??

  ~TW Bolek2 godziny temu
  Emigrowali żeby pod przymusem zasiedlić nowe, sztuczne państwo Izrael. Z własnej woli kto by chciał mieszkać na „beczce prochu” – w samym centrum świata muzułmańskiego, w malutkim kraju…??? :]

  ~Polack 100%godzinę temu
  Za antysemityzm odpowiedzialni są tylko i wyłącznie żydzi. Wybacz, ze nie tytułuje pasożytów wielka litera, ale nie mam do nich odrobiny szacunku. Fk ’em along with you.

  ~TRgodzinę temu
  Przeciez na calym ludzie świecie tak myślą. Po prostu nie lubi sie Żydów . To moze z nimi cos jest nie tak ?

  ~ani Po, ani Pisgodzinę temu
  nic nie dzieję się bez przyczyny, uważam że każdy jest kowalem własnego losu i nawet jeśli ktoś Cię prowokuje to Ty wybierasz jaki na to odpowiesz jeśli chodzi o Żydów można poczytać wypowiedź polskiego Żyda mieszkającego w Brazylii, który wspomina, że to sami Żydzi wymyślili słowo antysemityzm, a co do Polski to dziwi się że my nie bronimy swojej historii, że pozwalamy obrzucać się błotem przez naród wybrany. Antysemityzm to dlaczego w Polsce najdroższe muzeum głownie sponsorowane przez Naród Polski jest właśnie nie polskiej historii ale żydowskiej. Nie wierzę w żaden antysemityzm. Bo jak wytłumaczyć to, że Żydzi domagają się od Polski odszkodowania za które już raz spłaciliśmy, a teraz oddajemy kamienice spadkobiorcom i jeszcze mamy płacić trzeci raz. Kto sieje wiatr ten burzę zbiera.

  ~32 1 godzinę i 13 minut temu
  jak ci nie pasuje to jedź do izreala mośku

  ~Nabuchodonozor 1 godzinę i 4 minuty temu
  To ja ci wspomnę,bo chyba nie wiesz o ty że w tamtych latach(1968) pozwolić komuś wyjechać z PRLu to był dla niego przywilej.Normalny człowiek bez układów o paszporcie i wyjeździe to mógł tylko pomarzyć.Nikt nikogo siłą nie zmuszał do wyjazdu z PRLu a wyjechali ci,którym najczęściej grunt palił się pod nogami(poczytaj sobie o sprawie np. Bogdana Piaseckiego może coś zrozumiesz.

  ~aca 38 minut temu
  nie chciał bym,być żydem(chazarem)nawet najbogatszym,wolę już być człowiekiem

  ~aca 38 minut temu
  tyle krwi na rękach nie ma żadna nacja,jak ten chazarski mieszaniec

  ~V 36 minut temu
  Najpierw Żydzi muszą potępić i przeprosić za swoich zbrodniarzy, ludobójców z nkwd i ub którzy mordowali Polaków i zsyłali na Sybir.

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/polityka/281760-platforma-absolutnie-przeciw-zapisowi-w-konstytucji-ktory-bronilby-dobrego-imienia-polski

   Platforma „absolutnie przeciw” zapisowi w konstytucji, który broniłby dobrego imienia Polski…

   PiS i Kukiz‘15 popierają propozycje resortu sprawiedliwości zmian w ustawie o IPN oraz w konstytucji mające służyć ochronie dobrego imienia Polski. PO, Nowoczesna i PSL sprzeciwiają się używaniu sformułowań typu „polskie obozy zagłady”, ale do inicjatywy MS podchodzą sceptycznie.

   WIĘCEJ: Informacje wPolityce.pl ostatecznie potwierdzone! Ministerstwo sprawiedliwości ogłasza projekt ustawy o karaniu za zwrot „polskie obozy śmierci”

   Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, zakładający wprowadzenie tam dodatkowych przepisów karnych – możliwe ma być wytaczanie spraw karnych i cywilnych za używanie zwrotu typu „polski obóz”, byłoby to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. MS chce też zapisać w konstytucji, że „dobre imię RP i narodu polskiego podlega ochronie prawnej”.

   Posłanka PiS Beata Mazurek oceniła w rozmowie z PAP, że bardzo ważne jest dbanie o dobre imię Polski i o to, „aby to dobre imię podlegało ochronie”.
   Dodała, że jeśli propozycja MS weszłaby w życie sądy otrzymałyby narzędzie do podejmowania spraw sądowych i karania tych, którzy umyślnie mówią o „polskich obozach śmierci”.

   Mam nadzieję, że to dobre imię Rzeczypospolitej jest wartością nadrzędną wobec sporów politycznych, które toczą się obecnie pomiędzy nami a opozycją
   — powiedziała.

   Mazurek wyraziła jednocześnie nadzieję, że propozycja resortu sprawiedliwości znajdzie uznanie opozycji.

   Rzecznik klubu Kukiz‘15 Jakub Kulesza ocenił w rozmowie z PAP, że zmiany zaproponowane przez resort sprawiedliwości są racjonalne.

   Wreszcie polski rząd wziął się na poważnie za obronę prawdy historycznej. Rozwiązania zaproponowane przez ministerstwo wydają się rozsądne, pozwolą na walkę z coraz częstszymi określeniami typu polskie obozy koncentracyjne
   — powiedział.

   Jego zdaniem, propozycje resortu sprawiedliwości mogą być skuteczna bronią polskiej polityki historycznej.

   Inne kraje, takie jak Niemcy, czy Stany Zjednoczone taką skuteczną politykę historyczną prowadzą. Niemcy przerzucają odpowiedzialność za II wojnę światową, np. poprzez używanie zwrotu hitlerowcy, a nie Niemcy — stwierdził rzecznik klubu Kukiz‘15.

   Według Kuleszy, nikt z posłów Kukiz‘15 nie będzie miał wątpliwości, że trzeba poprzeć propozycje resortu sprawiedliwości. Również wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz‘15) powiedział PAP, że ruch Kukiza jest za obroną dobrego imienia narodu polskiego, ale – jak zastrzegł – najważniejsze są zmiany ustrojowe w konstytucji.
   Sceptycznie inicjatywę MS oceniają politycy PO, Nowoczesnej i PSL. Poseł PO Michał Szczerba powiedział PAP, że jego partia „absolutnie” nie zgadza się na zmiany w konstytucji, proponowane przez resort.

   To działanie absolutnie na wyrost, PiS nieustannie próbuje zmieniać konstytucję, często w sposób nieuzasadniony. Jesteśmy przeciwni jakimkolwiek eksperymentom przy konstytucji — podkreślił.

   Poseł PO zapowiedział jednocześnie, że klub PO będzie pracował na projektem zmian w ustawie o IPN, zaproponowanym przez MS. Szczerba powiedział, że MSZ – za czasów rządów PO-PSL – prowadził aktywną i skuteczną walkę z błędnymi określeniami, typu polskie obozy śmierci. Jak dodał, większość dużych agencji prasowych na świecie wprowadziła zakaz używania określenia polskie obozy koncentracyjne.

   W polskim Kodeksie karnym jest artykuł 133, który pozwala na skazywanie osób, które publicznie źle mówią o Polsce — zauważył poseł PO. Art. 133 Kk stanowi, że „kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

   Rzecznik klubu PSL Jakub Stefaniak powiedział PAP, że zaskakującą sprawą jest fakt, iż PiS chce wpisywać zmiany do konstytucji, której nie szanuje i którą lekceważy.

   Traktujemy ich propozycje, jako pewnego rodzaju odwrócenie uwagi od problemu spełniania przez PiS obietnic wyborczych, PiS próbuje po raz przekierować uwagę opinii publicznej na inny temat, nie związany z ich obietnicami dla obywateli — ocenił.

   Podkreślił jednocześnie, że PSL zdecydowanie sprzeciwia się używaniu określeń, typu polski obóz koncentracyjny.

   Broniliśmy i będziemy bronić dobrego imienia Polski na forum międzynarodowym, ale czasami trzeba bronić dobrego imienia Polski również przed PiS — stwierdził Stefaniak.

   W ocenie rzeczniczki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz Polska powinna jak najszerzej działać przeciwko pojawianiu się takich sformułowań.

   W mojej ocenie nie wszystko jednak da się zmienić zapisem prawnym. Mam wrażenie, że dużo większą skuteczność przyniosłyby programy edukacyjne, pewna otwartość jeśli chodzi o przepływ informacji pomiędzy polskim rządem a rządami innych krajów – raczej dialog aniżeli zapisy ustawowe — stwierdziła.

   Z kolei zdaniem szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro „znany jest z tego, że dużo ogłasza, a mało robi, albo robi wszystko na pokaz, a potem wszystko okazuje się nieskuteczne”.

   Oczekujemy od pana ministra Ziobry w jaki sposób chce być skuteczny — podkreślił Petru.

   Zgodnie z propozycją MS zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej, do 5 lat więzienia ma grozić za „publiczne i wbrew faktom przypisywanie Rzeczypospolitej Polskiej lub narodowi polskiemu udziału, organizowania lub współodpowiedzialności” za zbrodnie III Rzeszy. Śledztwo wszczynałby z urzędu IPN, a wyrok byłby podawany do publicznej wiadomości.

   Za nieumyślne i wbrew faktom publiczne prezentowanie takich treści groziłaby grzywna lub kara ograniczenia wolności. Za pośrednictwem nowelizacji ustawy o IPN ma się też zmienić prawo cywilne – powództwo o ochronę dobrego imienia RP i narodu polskiego wytaczałyby IPN i organizacje pozarządowe, w zakresie swoich zadań statutowych. Według Jakiego, umożliwi to ubieganie się o „wysokie odszkodowania” za używanie takich sformułowań za granicą.

   Resort chciałby też zmiany konstytucji, przez wprowadzenie do niej art. 28A o treści: „Dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej i narodu polskiego podlegają ochronie prawnej”. Projekt tej nowelizacja – według ustaleń PAP – miałaby się być propozycją poselską.

   Prezentując w poniedziałek propozycje MS wiceminister Patryk Jaki powiedział m.in. że obowiązkiem państwa jest dbanie o dobre imię Polski za granicą. „Dość robienia z Polski sprawców Holokaustu” – mówił podkreślają, że projektowane zmiany mają właśnie na celu to, „aby w mediach zagranicznych nie szkalowano Polski, nie przypisywano nam współodpowiedzialności za Holokaust”.

   lw, PAP

   autor: Zespół wPolityce.pl

   a nie polaczkami z volkslisty 164.127.90.*za godzinę
   przecież nie za darmo biorą kasę od szkopów, by godzić sie na taki zapis w konstytucji! Liczę na, że wreszcie POLACY zorientuja się na kogo głosują, czy głosowali. Pod warunkiem, że są Polakami

   widz 46.23.66.*za godzinę
   Kiedy ta propozycja zmian będzie omawiana i dyskutowana w sejmie – Pan Kurski MUSI ZAPEWNIĆ Polakom całą transmisję obrad na żywo. TO BARDZO WAŻNE !!!!

   Polak 37.47.143.*za godzinę
   To oczywiste ze niemiecka, sowiecka i zydowska agentura bedzie przeciw. Jaki to prosty test na pytanie kto jest kim.

   trykot 94.251.226.*za godzinę
   Tow. Moczar …. jak zawsze zrozumiał po rusku !!!! idź się napij zimnej wody ….

   Sędzia 31.179.121.*za 38 minut
   PO, ZSL i Nowozdradka to wyjątkowe szuje. W jakich rodzinach toto było wychowywane???? TO postsowiwiecko = NKWD-owskie śmieci.

   KP 88.199.174.*za 27 minut
   PO a teraz Nowoczesna i KOD nie szanują Polski.

   madzia 37.47.68.*za 24 minuty
   Całe PO, Petrupalikoty powinny w takim razie z art.133Kk już siedzieć!!!!!!!!

   Tow.Moczar zwycięża zza grobu 37.47.6.*za 20 minut
   Ten zapis byłby podstawą wprowadzenia cenzury prewencyjnej. Chodzi by zdelegalizować krytyczny nurt polskiej historii i literatury. Koniec z Brzozowskim, Żeromskim, Gombrowiczem, Mrożkiem. I satyrą!

   OLA 89.74.122.*za 11 minut
   TYM KTÓRZY KOCHAJĄ POLSKĘ PROPONUJĘ , ZROBIĆ WYDRUK WSZYSTKICH NAZWISK POSŁÓW KTÓRZY BĘDĄ GŁOSOWAĆ PRZECIWKO TEJ USTAWIE ,ZAWIESIĆ NA ŚCIANIE I NIGDY WIĘCEJ NIE GŁOSOWAĆ NA NICH

   kilim 78.28.38.*minutę temu
   PO na usługach obcych i nic dziwnego,że nie chcą bronić dobrego imienia Polski,bo to zaprzańcy.

   J 83.31.47.*5 minut temu
   Może i w Polsce nikt tak nie mówi ale mówią inni namawiani przez pseudo polaków.Najwyższy czas aby zaczęli ważyć słowa,bo na koniec końców wyjdzie że hitler był polakiem.

   haniebny ciul z PO 159.205.27.*5 minut temu
   …lepiej byłoby dbać o dobrą opinię uległego wasala, który grzecznie klęczy i bezdyskusyjnie wypełnia polecenia z berlina i tel avivu niż machać bończucznie szabelką. Lubię być warchołem i wasalem…

   Polubienie

 12. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/gross-nie-wroce-do-polski-bo-boje-sie-endekow-&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

  Gross: Nie wrócę do Polski bo boję się endeków

  Dodane przez wachmistrz_Soroka Opublikowano: Poniedziałek, 15 lutego 2016 o godz. 11:11:04

  Mam alergię na endeków – wyznał Jan Tomasz Gross.

  Zdaniem Grossa „odbieranie medalu jest elementem mało istotnym, wręcz rozrywkowym. To kamyczek w lawinie rujnującej kraj. Polska w ruinie to Polska PiS”.

  Pochodzący z Polski amerykański historyk i socjolog żydowskiego pochodzenia Jan Tomasz Gros udzielił wywiadu „Newsweekowi”.

  „Prezydent jest powołany do tego, aby strzec konstytucji. Prezydent Duda nie tylko konstytucji nie chroni, ale wręcz patronuje jej rozmontowywaniu” – powiedział Gross w kontekście sprawy dotyczącej odebrania mu wysokiego polskiego odznaczenia państwowego.

  Na pytanie „Czy odda medal?”, Gross odpowiedział w sposób arogancki:

  „Jeśli dostanę poważne pismo od pana prezydenta wystosowane na eleganckiej papeterii, to oprawię je sobie w ramki na ścianie i będzie to najbardziej intrygujący element wśród rozmaitych odznaczeń i dyplomów, które w życiu dostałem” –stwierdził. „Jeżeli prezydent Duda wraz z pismem przyśle ambasadora RP albo innego umyślnego uprawnionego do odbioru odznaczenia państwowego, to naturalnie oddam” – dodał Gross.

  Gross zadeklarował też, że „nie rozważa kwestii powrotu do Polski”, ponieważ ma alergię na endeków i z powodu swoich dzieci.

  „Po pierwsze, ze względu na dzieci właśnie. Po drugie, okazało się, że endecki pierwiastek, od którego dostaję gęsiej skórki, jest w Polsce bardzo silnie obecny” – wyznał Gross.

  Newsweek/PCh24.pl/KRESY.PL

  Beresteczko1651:15.02.2016 12:27
  Szkoda, że dziennikarz Newsweeka „zapominał” zapytać p. Grossa, czy uważa, że zasłużył sobie na takie wysokie polskie odznaczenie, co ono dla niego oznacza i czy jako jego kawaler odczuwa jakieś specjalne zobowiązania wobec Polski.

  pit:15.02.2016 13:25
  Panie Gross , bardzo sie z tego panskiego postanowienia ciesze 🙂

  jaroslaus:15.02.2016 14:10
  nikt cie tu żydzie nie chce

  UPAdlina:15.02.2016 14:35
  gross, ku..wa, wszyscy zapłaczemy się na śmierć!!!!!!!!!

  Scorpio:15.02.2016 16:53
  Polacy ktorzy kochaja swoj kraj, historie, kulture, tradycje i jezyk musza raz na zawsze zrozumiec ze Rosja do czasu Putina byla rzadzona z tylnego siedzienia przez chazarskich zydow (czytaj: uzurpatorow biblinych zydow). Chazarzy przyjeli judaism jako religie panstwowa w 695 roku i wywodza sie z regionu na polnoc od Kaukazu pomiedzy morzem Kaspijskim i Czarnym. Jest ich teraz na calym swiecie okolo 15 milionow, natomiast prawdziwych biblinych zydow tylko okolo 0.5 miliona. To Chazarzy obecnie rzadza calym swiatem poprzez calkowita kontrole swiatowej finansjery glownie w USA i UE. Nie moga przebolec ze nie moga kontrolowac Rosji z jej przeogromnymi bogactwami naturalnymi i nuklearnym potencjalem. Chazarscy zydzi obali cara wzniecajac rewolucje bolszewicka. 95% finkcjonariuszy NKWD bylo chazrskim zydami. 85% czlonkow najwyzszej wladzy w KPZR to chazarscy zydzi. Stalin byl na wpol chazarskin zydem, Beria chazarski zyd no i glowna postac sterujaca z tylnego siedzenia calya bolszwwicka Rosja to szwagier Stalina chazarski zyd Lazar Kaganowicz. To Kanaganowicz i Beria (chazarscy zydzi) kazali Stalinowi podpisac wyrok na zaglade Polskich zolnierzy i intelektualistow w Katyniu. Wykonawca tego wyroku byl chazarski zyd Jezow. Polacy musza rozumiec i rozgraniczyc pojecia prawdziwi Rosjanie a Chazarscy zydzi ktorzy ciagle marza o calkowitek kontroli politycznej, finansowej i militarnej nad Rosja. Trzeba pamietac ze Putin zrobic wielkie czystki w sluzbach specjalnych Rosji ktore do czasu objecia przez niego prezydentury byly kontrolowane pzrez Chazarskich zydow. Jedynie armia i jej dowodztwo bylo w rekach prawdziwych patriotow Rosjan (oprocz komisarzy partyjnych w poszczegolnych jednostkach wojskowych). Dzisiaj Rosja oprocz chazarskich oligarchow jest w wiekszosci oczyszczona z tego zla. Putin po 1 1/2 roku wladzy mial bardzo ciekawa rozmowa z najwiekszymi chazarskimi oligarchami zydowskimi w domu Lenina w tamtym czasie. Putin wiedzac wtedy ze ma calkowite poparcie armii rosyjskiej i jej dowodztwa oraz kontrole nad sluzbami bezpieczenstwa powiedzial jedno wazne zdanie do nich „mozecie zatrzymac swoje furtuny zdobyte nielegalna droga pod jednym waunkime ze nie bedziecie uzywac je w walce politycznej w celu zdobycia wladzy w Rosji. W przeciwnym prztpadku macie dwa wyjscia: emigracja albo wasza likwidacja. Wiekszosc chazarskich oligarchow zastosowala sie do pierwszej propozycji. A ci co odwaznie probowali (jak Berezowski nie zyje). Reszta zyje w strachu i nie udziela sie tak bardzo i czynnie jak to robil Berezowski. Chodorowski probowal ale skonczyl w wiezieniu, wypuszcony pozniej i wygnany z Rosji. Reszta chazarskich oligarchow Rosji juz nie zagraza. Nawet czesc z nich mieszkajaca nadal w Rosji sprowadzila swoje zagraniczne majatki, konta i firmy z powrotem do Rosji na prosbe Putina. Dlatego tez wszelkie dzialania USA, NATO i UE na swiecie jest nastawiona na oslabienie pozycji Rosji, jej dyskredytacji i ewentualnego przejecia kontroli nad tym panstwem. Jesli do tego dojdzie to hegemonia USA, NATO i EU na swiecie i NWO chazarskich zydow stanie sie faktem.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ministerstwo-sprawiedliwosci-prezentuje-propozycje-przepisow-chroniacych-dobre-imie-polski

  Ministerstwo Sprawiedliwości prezentuje propozycje przepisów chroniących dobre imię Polski

  Dodane przez wachmistrz_Soroka Opublikowano: Poniedziałek, 15 lutego 2016 o godz. 13:01:28

  Projekt zakłada m. in. zapisanie w Konstytucji, że „Dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej i narodu polskiego podlegają ochronie prawnej”.

  Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki na poniedziałkowej konferencji prasowej zaproponował 3 pomysły zmian w prawie, które mają ułatwić ochronę imienia Polski za granicą. Ma być to: ścieżka karna, ścieżka cywila i zmiana Konstytucji.

  – Narzędzia te pozwolą reagować na sformułowanie „polskie obozy zagłady” – przekonywał Jaki i zachęcał wszystkie kluby parlamentarne do poparcia projektu.

  Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało specjalne infografiki na temat proponowanych zmian.

  Twitter.com/300polityka.pl/KRESY.PL

  Pro_Patria:15.02.2016 14:40
  Mam nadzieję, że Projekt „Dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej i narodu polskiego podlegają ochronie prawnej” będzie dotyczył WSZYSTKICH aspektów szargania dobrego imienia naszej Ojczyzny. Oczekuję, że wobec stale obrażających pamięć pomordowanych Rodaków i jawnie drwiących z Polski bezczelnych banderowców i szwinistycznych litwinów, przebywających w naszym kraju i poza granicami prawo będzie BEZWZGLĘDNIE egzekwowane. Jednakże wszystkie dotychczasowe działania tzw. elit rządzących wskazują na to, że pewne, niewygodne przypadki będą niestety pomijane i będzie to kolejny, pusty zapis prawny.

  KP:15.02.2016 17:48
  Pięknie w końcu ktoś się zajął sprawą. Wadliwa jest część, która mówi o zasądzaniu zadośćuczynienia na rzecz SP. To będzie podważane!

  Leszek1:15.02.2016 20:07
  W nowelizacji ustawy o IPN dodano Artykul 55A w ktorym paragrafy jeden i dwa koliduja ze soba, Paragraf drugi mowi o bardzo znacznym zmniejszeniu kary, jezeli ktos nieumyslnie zniewaza Polske. Dorosli ludzie musza ponosic odpowiedzialnosc za swoje slowa. Oczywiscie, ze kazdy bedzie bronil sie mowiac, ze „nie wiedzial, ale powiedzial” Nie wolno okreslac wysokosci kary za wystepek – jednoczesnie otwierajac szeroko furtke do unikniecia tej kary. TOTALNY NONSENS !

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ministerstwo-sprawiedliwosci-bedzie-bronic-dobrego-imienia-polski

  Ministerstwo Sprawiedliwości będzie bronić dobrego imienia Polski

  Dodane przez wachmistrz_Soroka Opublikowano: Poniedziałek, 15 lutego 2016 o godz. 09:09:07

  Nowe rozwiązania prawne mają otworzyć furtkę do wytaczania procesów o naruszanie dobrego imienia i autorytetu Polski.

  Propozycję Ministerstwa Sprawiedliwości poznamy dziś w południe. Jak podają media, resort przygotował pakiet zmian w prawie, dzięki któremu nieprawdziwe stwierdzenia na temat polskiej historii będą penalizowane.

  Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin w wypowiedzi dla Radia Maryja przypomina, że tylko polskie placówki dyplomatyczne wychwytują około 150 kłamliwych sformułowań „polskie obozy śmierci” w różnych miejscach na świecie w ciągu roku.

  – To oznacza, że co trzeci dzień gdzieś na świecie ktoś używa takiego krzywdzącego, szkodliwego dla polskiego wizerunku sformułowania. Dotąd wysiłek walki z tym zjawiskiem był pozostawiony osobom prywatnym. To osoby prywatne, które czuły się osobiście pokrzywdzone, wytaczały procesy koncernom medialnym, bardzo często tym bogatym koncernom i prowadziły taką troszkę beznadziejną walkę z tym zjawiskiem. Uważamy, że w tę walkę o zaprzestanie używania tak hańbiących sformułowań powinno się zaangażować państwo polskie. W związku z tym rożnego rodzaju nowe instrumenty, które umożliwią państwu polskiemu walkę z tym zjawiskiem, są godne poparcia – mówi wiceminister Jarosław Sellin.

  radiomaryja.pl/KRESY.PL

  mopveljerzyjj:15.02.2016 17:08
  NALEŻY OBOWIĄZKOWO PRZYWRÓCIĆ KONSTYTUCJE II RP ! ! ! TAM BYŁA KARA ŚMIERCI PRZEZ ROZSTRZELANIE A TAKI BALCEROWICZ WTEDY BYŁBY PIERWSZY ZA SWOJE PRZEKRĘTY A TUŻ ZA NIM BY STANĄŁ ROSTOWSKI ORAZ WSZYSTKIE RZĄDY PO 1989r ,KTÓRE WYPRZEDAŁY ZA BEZCEN POLSKI PRZEMYSŁ NA POLECENIE EUROKOŁCHOZU … II RP: kara śmierci za korupcję… Niedługo po tym, jak Polska odzyskała niepodległość, za przestępstwa popełnione z chęci zysku przewidywano karę śmierci przez rozstrzelanie. W czasie, kiedy premierem był Wincenty Witos, marszałkiem sejmu Wojciech Trąmpczyński a ministrem sprawiedliwości Jan Morawski, taką karę przewidywały ustawy z roku 1920 i 1921 o odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku. Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników (Dz.U. 1921 nr 30 poz. 177 1921.04.06) DRODZY RODACY! JEŻELI CHCEMY SPRAWIĆ BY WRESZCIE RZECZYPOSPOLITA STAŁA SIĘ KRAJEM NADAJĄCYM SIĘ DO NORMALNEGO ŻYCIA. NAJWYŻSZY CZAS BY ZACZĄĆ WZOROWAĆ SIĘ NA NASZYCH PRZODKACH…

  Leszek1:15.02.2016 14:27
  To dopiero sygnal o pojeciu krokow obronnych. Jednak trudno powtrzymac sie od pochwaly tej wprost niezbednej dla przyszlosci Polski reakacji obronnej. Gross nie boi sie Endekow, tylko odpowiedzialnosci karnej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.