279 Ważne filmy i kolejny artykuł kpiący z teorii spiskowych, tym razem z NYT… czy podziała?


Foto: YAMIL LAGE / AFP Trwa walka z komarami, które mają stać na rozprzestrzenianiem się wirusa Zika

Święta, święta… i po świętach.

Mógłbym w sumie nie napisać żadnego komentarza, tylko wysłać te już napisane przez innych, bo kto mądry to i tak zrozumie, a kto mądry inaczej… temu nic już raczej nie pomoże… ale niech tam.

Rozpoczynam Nowy Rok 7525, jak i nowy rok tutaj na sieciopisie więc z tego powodu pragnę podzielić się tym i owym z tymi, którzy uznali, że warto poświęcić swój cenny czas na czytanie i oglądanie tego, co postanowiłem tu zamieszczać. Szykuje się wiele zmian, ale te nadejdą w odpowiednim czasie, albo wtedy, kiedy zbiorę się w sobie, żeby je w końcu wprowadzić w życie. Tymczasem zapraszam do takiego małego podsumowania, przez porównanie.

Na początek, oficjalny artykuł z oficjalnego usraelskiego odpowiednika polskiego GWN, czyli obrzezane czarowanie o prawdzie czasu i prawdzie ekranu… a po nim coś zupełnie z innej beczki. Sami oceńcie kto i do czego zbliża się bardziej, czy ci oficjalni koSSzerni propagandyści z NYT, czy ci o których ci pierwsi dobrej opinii to nie mają i przed którymi to straszliwie straszliwymi ludziami i ich poglądami, tak zacięcie i zajadle przestrzegają… nas… A robią to pewno z racji tych ich… hm…” ogólnoludzkich wartości” itd, jakie wyznają i jakimi kierują się od zawsze, ci światli i prześwietni usraelscy redaktorzy… 🙂

Polecam wszystkie filmy i te nawiązujące do poprzednich artykułów zamieszczonych tutaj, a poświęconych dziejom ludzkości itp, jak i te traktujące o szeroko pojętej konspiracji, czy tzw. teoriom spiskowym…

Tylko nie wiem, czy „tzw.”, „teoriom” i „spiskowym” to najodpowiedniejsze słowa… zamiast np. zwyczajnych, jak… „inne równie uprawnione punkty widzenia”…

~DAVID ROCKEFELLER : „Jesteśmy wdzięczni wam Washington Post, New York Times, Time Magazine i inne wielkie wydawnictwa, których dyrektorzy uczestniczyli w naszych spotkaniach i wywiązali się ze swoich obietnic dyskrecji przez prawie czterdzieści lat. To byłoby niemożliwe dla nas do rozwoju naszego planu dla świata, jeśli by był przedmiotem jasnych świateł rozgłosu podczas tych lat „.

„Ale świat jest teraz bardziej wyrafinowany i przygotowany do marszu w kierunku rządu światowego. ponadnarodowa suwerenność elity intelektualnej i bankierów na świecie jest z pewnością korzystna dla krajowego automatycznego wyznaczania . co było praktykowane w minionych stuleciach „

~Lodzia : Medrcy z” NYT” mysla ze maja do czynienia z bezmyslna szara masa obzerajaca sie hotdogami i hamburgerami zapijanymi coca cola i zakaszana popcornem .Juz wy wiecie ze w wiekszosci ludzie na swiecie jeszcze mysla i swoje wiedza .W tych dwoch stwierdzeniach o wypuszczonych komaracc z laboratorium i o TAJNEJ SUPER GRUPIE ( MOZE JUZ NIE TAK TAJNEJ BO CORAZ GLOSNIEJ SIE ONIEJ MOWI I PISZE) a ksiazki ,ktore ostatnio sie ukazalu powoduja powstanie gesiej skory podczas ich czytania. Tak ,ze medrcy z” NYT” zkrzywiacze prawdy te swoje zklamania rozsiewjcie tylko w USA bo tam was jeszcze sluchaja.

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/new-york-times-kto-rozsiewa-te-brednie/8gvjm6

„New York Times”: kto rozsiewa te brednie?

Zdaniem wielu Brazylijczyków, wirus Zika to efekt uboczny działań jednej z brytyjskich firm biotechnologicznych, która wypuściła genetycznie zmodyfikowane komary, by walczyć z epidemią gorączki denga. Inni dopatrują się spisku światowych elit chcących wyludnić Ziemię i ustanowić „jeden światowy rząd”.

Z kolei po tym jak grupa lekarzy z Argentyny stwierdziła, że to larwicyd, a nie przenoszony przez komary wirus Zika, odpowiedzialny jest za gwałtowny wzrost przypadków choroby zwanej małogłowiem, w jednym z południowych stanów Brazylii zakazano jego używania do odkażania wody pitnej i to, pomimo iż naukowcy i przedstawiciele służby zdrowia wciąż zaprzeczają rewelacjom argentyńskich lekarzy.

Podobnie jak sam wirus, plotki na temat Zika rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie, także w internecie i za granicą, utrudniając zadanie brazylijskim władzom walczącym ze wciąż słabo znanym czynnikiem chorobotwórczym. (…)

W opublikowanym niedawno oświadczeniu, brazylijski rząd podkreślił, że przypadki powodującego uszkodzenia mózgu małogłowia są częstsze także w tych społecznościach, które nie używają larwicydu czy pyriproxyfenu. W oświadczeniu czytamy wprost, że „nie ma żadnych naukowych podstaw, by wiązać używanie pyriproxyfenu z małogłowiem”.

Graham B. White, entomolog i konsultant amerykańskiego Departamentu Obrony w sprawach chorób przenoszonych przez owady, określa rewelacje argentyńskich lekarzy jako „śmieszne” i „niewiarygodne”.

Dodaje, że larwicyd nie działa za pośrednictwem systemu nerwowego, czyli tej części płodu, która atakowana jest przez małogłowie. Podkreśla też, że środek został zatwierdzony do użytku przez Światową Organizację Zdrowia i jest używany od lat do uzdatniania wody pitnej.

Podatny grunt dla dziwnych teorii

Żadne z tych stwierdzeń nie zostało wspomniane w niezliczonej liczbie tekstów publikowanych na Facebooku i Twitterze, gdzie na alarm bił między innymi amerykański aktor Mark Ruffalo, którego post cytowano prawie 500 razy.

Chociaż Brazylia znajduje się w centrum epidemii, dotykającej obecnie ponad dwa tuziny krajów, wiele z wątpliwych plotek o wirusie Zika powstaje za granicą, a ich rozpowszechnianiem zajmują się dobrze znane środowiska krytyków genetycznego modyfikowania roślin uprawnych i stworzeń.

Posługując się poważnie brzmiącymi nazwami jak The Ecologist czy Global Research, tworzą strony internetowe, gdzie publikują złowieszcze sensacje powstałe ze zmieszania faktów, półprawd i pseudonaukowych analiz. Opowiadają o ukrytej ręce przemysłu farmaceutycznego („Big Pharma”) rozsiewającego choroby dla własnych korzyści i twierdzą, że miliarderzy jak Bill Gates są zwolennikami eugeniki i chcą rozwiązać problem przeludnienia, promując zatrute szczepionki dla dzieci. Brazylia, gdzie stopień nieufności wobec rządzących jest wysoki, okazuje się podatnym gruntem dla tego rodzaju teorii.

40-letnia Nailma Souza, właścicielka salonu manicure w Salvadorze, mieście mocno dotkniętym epidemią, jest pewna, że Zika został spreparowany, by odwrócić uwagę od lekarstwa na raka, które władze chcą zachować w sekrecie.

– Rząd Brazylii chce opatentować lek dla pieniędzy, jednak stojący za nim naukowcy chcieli go oddać za darmo – mówi Souza, pokazując wideo nagrane rzekomo przez brazylijską aktorkę, błagającą, by udostępnić lek na raka. – Rząd na pewno jest w to zamieszany. Oni zawsze chcą się dobrać do naszych pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu brazylijski rząd za pośrednictwem Twittera starał się walczyć z innym popularnym poglądem jakoby to szczepionki na ospę i różyczkę były winne wzrostowi zachorowań na małogłowie. (…)

Według Claudio Maierovitcha, dyrektora wydziału nadzoru chorób zakaźnych w brazylijskim ministerstwie zdrowia, istnieje ryzyko, że strach i skąpe informacje sprawią, iż ludzie zaczną ignorować apele rządu, by chronić się przez ugryzieniami komara i usuwać stojącą wodę pozwalającą komarom się rozmnażać.

– Wszystkie wiadomości o wirusie Zika są nowe i unosi się nad nimi aura tajemnicy, co otwiera drogę nowym teoriom i opowieściom o jego pochodzeniu – zauważa Maierovitch. – Największym niebezpieczeństwem jest to, że ludzie przestaną stosować się do zaleceń profilaktycznych, gdyż nie wierzą, że Zika jest niebezpieczny, a nawet, że w ogóle istnieje. (…)

„Nie rozprzestrzeniajcie tych kłamstw!”

W grudniu brazylijski rząd stworzył stronę internetową Fakty i plotki, która ma się zająć krążącymi po internecie historiami. Można wśród nich znaleźć i takie, że „armia” haitańskich uchodźców uciekając przed trzęsieniem ziemi, chciała obalić brazylijski rząd, że oficjalny wiek emerytalny został podniesiony do 95. roku życia i że prezydent nadzorowała plan wszczepienia mikroczipów brazylijskim obywatelom.

– Nie rozprzestrzeniajcie tych kłamstw! – ostrzegają autorzy strony, prosząc jednocześnie ludzi, by przesyłali władzom źródła publikowanych w internecie historii. – W ten sposób pomagacie budować kraj oparty na prawdzie i sprawiedliwości – dodają.

Niektórzy ze sceptyków skupili się głównie na brytyjskiej firmie, która w 2011 roku zaczęła wypuszczać w Brazylii genetycznie zmodyfikowane komary, by przy ich pomocy powstrzymać gorączkę denga. Oxitec wprowadza samcom komarów zmodyfikowany gen, który powoduje, że ich potomstwo będzie padać przed osiągnięciem dorosłości.

Wśród środowisk, które obaliły tezę jakoby to zmodyfikowane komary były przyczyną wirusa Zika, jest magazyn „Discover”. Nadal jednak teorie spiskowe rozwijane są przez dziesiątki innych źródeł, łącznie z antyzachodnią stroną Russia Today, brytyjskim tabloidem „The Daily Mail” czy stroną Natural News.

– To czysta fantazja – mówi w wywiadzie Hadyn Parry, dyrektor wykonawczy Oxitec. – Gdyby nie fakt, że chodzi o dzieci i chorujących ludzi, byłaby to nawet zabawna fantazja, a tak, to raczej nieodpowiedzialne zachowanie.

Brazylijskie służby zdrowia i naukowcy uważają, że program Oxitec zmniejszył populację komarów w dotkniętych wirusem rejonach o 90 proc., pomimo to rząd wstrzymał projekt z powodów technicznych.

– Jeśli politycy zaczną schlebiać przeciwnikom genetycznie zmodyfikowanych komarów bez żadnych naukowych argumentów, ostatecznie uderzy to w ludzi – ostrzega Tanjim Hossain, pracownik naukowy Uniwersytetu w Miami, specjalizujący się w kontroli populacji komarów.

Inni próbują oddzielić prawdę od fikcji, jak na przykład 34-letnia prawniczka Flora Costa Lima, która przyszła do lekarza w jednym z największych publicznych szpitali w Salvadorze. Costa Lima opowiada, że spryskuje swoją 18-miesięczną córkę środkiem przeciw komarom co dwie godziny i że zastanawia się, czy powinna mieć w najbliższej przyszłości drugie dziecko. – Słyszałam, że to przeterminowane szczepionki powodują małogłowie u dzieci. Nie wiem, czy to prawda, ale nie ma mowy, bym teraz zaszła w ciążę. Myślę, że lepiej poczekać – podkreśla.

(KT)

~ekspert : Ręce składają się same do oklasków. Doskonale przeszkolony dziennikarz z dziedziny dezinformacji – mieszanina prawdy z fikcją, mamałyga, podparcie autorytetami, przedstawienie poglądów przeciwstawnych jako mało interesujące i nie warte zapoznania się. Jednoczesny zalew bezsensownym bełkotem i spowodowanie poczucia dezorientacji u osoby czytającej. Użyte słowa-klucze, tzw wytrychy informacji czy raczej dezinformacji. Warto znaleźć nazwisko autora, żeby mu nie ufać – został przeszkolony.

Nota bene – trzeba być ślepym i bezmyślnym idiotą aby nie widzieć że trwają przygotowania do scalenia UE w jedno państwo, a później w jedno państwo ze Stanami Zjednoczonymi, czy raczej tym co tam będzie (dąży się do scalenia USA z Kanadą). Można jedynie dyskutować nad tym czy to potrzebne i czy to wyjdzie nam na dobre – dla mnie oczywistym jest że nie. Inna sprawa że „budowniczy” tego świata, czy raczej nowego świata trafili na poważną przeszkodę jaką są zwykli ludzie, którzy nie chcą tej wizji świata jaką nam się gotuje. Oni określają to jako zmurszały beton, który nie chce ustąpić, dlatego też planują wysadzenie go – poprzez chaos, stąd ta cała afera z uchodźcami. Dążą do wysadzenia „starego świata” aby zbudować „nowy świat” oparty na ich „wizjach”. A że zginą przy tym miliony ludzi? Ludzie to barany, które się prowadzi na rzeź. Obserwując czasem ludzi – mam wrażenie że nie jest to twierdzenie bezpodstawne…

~MX : Wystarczy porównać statystyki zachorowań i powiązać to z faktem, ze właściwie nie powstają nowe skuteczne leki. Powstają leki do dożywotniego brania. Tak było kiedyś z chorobą wrzodową żołądka. Firmy farmaceutyczne przez 20 lat sponsorowały swoich naukowców, by ci zaprzeczali, że większość przypadków tej choroby i raka w jej następstwie powoduje bakteria: helicobacter pylori. Do wyleczenia wrzodów wystarczyło zażyć odpowiednie antybiotyki, a koncerny farmaceutyczne sprzedawały preparaty łagodzące objawy.

~Polak : Najbardziej uderza mnie cos calkiem innego ! . Mianowicie to , ze ludzie coraz mniej a wlasciwie juz wcale nie wierza tym , ktorym daja mandat do rzadzenia soba !. Wszystko przyjmujemy z rezerwa z niedowierzaniem z dystansem tak jakbysmy z rzadzacymi z natury rzeczy stali po roznych stronach barykady . Co jest na rzeczy ? . Dlaczego tak sie dzieje , ze ci ktorzy rzadza nagle staja sie nam wrodzy ? . Czy my czegos nie rozumiemy a oni z chwila przyjecia wladzy wiedza wiecej ? . Czy wladza wyobcowuje sie i poddaje jakiejs magicznej sile , ktora kaze im dzialac wbrew oczekiwaniom spoleczenstw ? a jesli to juz robia to musi robic to glownie na rzecz niewielkich jego grup , zazwyczaj najbogatszych , korporacji ? . Robia wiec cos , co jeszcze chwila wczesniej a wiec przed przejeciem wladzy , bylo dla nich nie do przyjecia . Jakie mechanizmy steruja takim podejsciem , tak diametralnie odmiennym spojrzeniem na problem ? . Tym dziwniejszy jest , ze on , ten problem , istnieje od zawsze w kazdym kraju i w kazdej epoce . Dzisiejszy biedak , jutro z chwila objecia wladzy staje sie innym czlowiekiem z innymi priorytetami i celami . Dzieje sie to nagle , niemal w jednej chwili . Ciekawe prawda ? . Mysle , ze jest to niezly temat pracy naukowej dla socjologa , czy psychologa !.

~Jutro zaczyna się dzisiaj : Nowy Porządek Świata
cierpliwie,
po kroku,
obejmuje pozycje
nie szukając mroku.
W białego dnia promyku,
tak, w słonecznym blasku,
usidla społeczeństwa
w nowych praw
potrzasku.
Bywa,
że ktoś się burzy,
(uczciwy? narwany?),
robi zamęt,
próbuje odwlec
wielkie zmiany,
ale popiskiwanie…
teraz
nie zaszkodzi
przyszłej
wielkiej zmianie.
Nowy Porządek Świata
cierpliwie,
spokojnie,
zaczeka,
da wykrwawić
się w braterskiej wojnie,
okraść do cna,
lub strzelić samobója
w piątek,
ma czas,
przecież to jest
zmian
ledwie
początek.
A, ci,
co od swych Bogów
oczekują cudu,
najpewniej
nie poznali dokładnie
Talmudu.

~Jarek : Takie rewelacje mają ośmieszyć wszystkich którzy są przekonani o istnieniu rządu światowego. W rzeczywistości rząd ten konsekwentnie realizuje swój plan, plan ograniczenia ludności jest faktem, propagowanie aborcji, wolność seksualna bez zobowiązań, multi kulti, parady gejów, są stosowane również drastyczne metody jak wywoływanie konfliktów zbrojnych, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, powodujących olbrzymie straty ludzkie, głód i choroby. To że rząd światowy jest wytworem żydomasonerii, nie jest dla nikogo tajemnicą.

~selena : Pojawiały się już naprawdę rozsądne publikacje (nie w mediach głównego nurtu), że głównym „podejrzanym” o nasilenie się małogłowia wśród noworodków, SĄ PESTYCYDY !!! Właśnie w Brazylii stosuje się ich najwięcej. Rolnicy są zmuszani przez koncerny, aby je stosować.

Nie jest już żadna tajemnicą, że głównym zadaniem dla organizacji ONZ jest DEPOPULACJA !!! Wypowiedziała to pewna pani sekretarz tej organizacji, w wywiadzie. Kiedyś się to ukrywało, a dziś już NIE !!! Niestety, mimo jawnych wypowiedzi, większość społeczeństw nadal twierdzi, ze to teorie spiskowe…

ONZ uważa, że na naszej planecie jest zbyt duża liczba ludzi, więc… Jeśli ludzie nie oprzytomnieją, to garstka rządzących zrobi z nami dokładnie wszystko, co tylko zechce !!!

OBUDŹCIE SIĘ LUDZIE, dla własnego bezpieczeństwa i najwyższego dobra !!!

Jak Google i YouTube Inwigilują Użytkowików-Film Dokumentalny Lektor

Ancient Civilisations, Brien Foerster

Brien Foerster: Mystery of the Elongated Skulls & DNA Tests FULL LECTURE – Origins Conference

Brien Foerster: Ancient Technology and the Great Flood – Truth Connections

https://en.wikipedia.org/wiki/5.9_kiloyear_event

Ole Dammegård „Light on Conspiracies – how they are all connected.”

Questioning The Holocaust – Ole Dammegard – Red Ice Radio

The Hidden Agenda of Genetic Manipulation, F. William Engdahl

Désirée Röver: „Vaccinations – the unknown story” at the Open Mind Conference 2012.

A Conspiracy History of the World, Andy Thomas

The Gods of Money, F. William Engdahl

Consciousness & Revolution, Charles Shaw

The Astrology of Our Times, Helen Sewell

Ingunn Sigurdsdatter „How can we reclaim sovereignty and control of our lives?”

18 thoughts on “279 Ważne filmy i kolejny artykuł kpiący z teorii spiskowych, tym razem z NYT… czy podziała?

 1. A jak tam z GMO w Rosji, panie Felgenhauer? Jest czy go nie ma, a jeśli jest, to czy jest rosyjskie, czy swojskie koSSzerno-usraelskie?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Do-Rzeczy-Putin-moze-siegnac-po-bron-atomowa,wid,18228216,wiadomosc.html

  akt. 28.03.2016, 11:54

  „Do Rzeczy”: Putin może sięgnąć po broń atomową

  – Wielka wojna jest niestety prawdopodobna. Chcę ostrzec, bo jest się czego bać. Zagrożenie jest realne. Nie znaczy to, że musi ona nieodwołalnie wybuchnąć, ale że jest bardziej prawdopodobna niż przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Niewykluczone, że będzie to wojna nuklearna – mówił Paweł Felgenhauer, rosyjski analityk wojskowości w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.
  (…)

  ~macbuk64 6 godzin i 4 minuty temu
  budowanie nastrojów społecznych w toku, co? wp?

  ~jotka 5 godzin i 25 minut temu
  Z samego nazwiska można już zobaczyć jaki to „rosyjski” ekspert…

  ~Lysa 5 godzin i 18 minut temu
  Czy nie szkoda energii na pisanie takich bzdur ???

  ~baba 5 godzin i 51 minut temu
  Diabli mnie biora swiat plonie,terrorysci groza wysadzeniem elektrowni atomowej a nasze rusofoby strasza Rosja!!! Do diabla caly swiat razem z Rosja powinien sie zjednoczyc w walce z terroryzmem a nie ze soba!

  ~tylko spokojnie 5 godzin i 30 minut temu
  Paweł Felgenhauer – rdzenny Rosjanin, rdzennego wyznania handlowego. I systemowe, według zadanego schematu, „młócenie słomy” na temat jego wypowiedzi. Żaden z poruszonych tematów nie jest tajemnicą. Rosjanie sami twierdzą, że użyją broni jądrowej – ale jedynie wtedy, kiedy będzie zagrożony byt ich państwa. Po prostu nie atakujmy ich i nie będzie wojny. Z Syrii wycofali się częściowo, co sami wyraźnie zapowiadali. Jaką więc sensacją jest to, że reszta sprzętu pozostała? Przecież jest potrzebna do walki z obcinaczami głów. Przy wydajności rosyjskiej machiny wojennej tyle wystarczy. Po co utrzymywać nadpodaż, fachowo zwaną „overkill”? To nie „koalicja” pod wodzą USA, potrzebująca sześćdziesięciu państw i stu sześćdziesięciu samolotów, by od czasu do czasu upolować któregoś z „dostojników” IS. Zaś reszta poruszonych tematów – to tylko dywagacje pana analityka po kursach w „akademiach” pana Sorosza.

  ~tomasz 12 godzin i 12 minut temu
  Dlaczego akurat Putin a sięgnąć po broń atomową – to jest szerzenie rusofobi. Kto pierwszy w świecie zrzucił bombę atomową? Kto w krótkim czasie po użyci bomby atomowej sięgną znów po nią i dokonał kolejnego ataku. Kto rozważał użycie broni atomowej w Koreii? Może należy spojrzeć inaczej na kraj za Atlantykiem, który w krótkim czasie doprowadził do destabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz Afryce. Było to dobrze przemyślane działanie, ponieważ chcieli osłabić Europę i udało im się to…Tam należy szukać wroga.

  …..

  Takie krótki biały wywiad, żeby nie było, że wpis nie na temat… Uprzedzam, że od tyłu…

  https://en.wikipedia.org/wiki/Novaya_Gazeta
  (…)
  The Russian version of Le Monde diplomatique was promoted by being issued as such inserts for one year. The number of subscribers after that amounted to 43 and continuation of issuing the insert would have been considered senseless.[27] Novaya Gazeta has also published The New York Times International Weekly on Fridays since 2009. This eight-page supplement features a selection of articles from The New York Times translated into Russian.
  (…)

  https://en.wikipedia.org/wiki/Pavel_Felgenhauer
  (…)
  Since May 1994 till October 2005 Felgenhauer published a regular column on defense in the English language local daily The Moscow Times. In July 2006, after being more than six years an independent defense analyst, Felgenhauer joined the staff of Novaya Gazeta. Felgenhauer continues to provide regular comments on Russia’s defense-related problems to many other local and international media organizations, including The Jamestown Foundation.
  (…)

  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Jamestown_Foundation
  The Jamestown Foundation is a Washington, D.C.-based institute for research and analysis, founded in 1984 as a platform to support Soviet defectors. Today its stated mission is to inform and educate policy makers about events and trends, which it regards as being of current strategic importance to the United States. Jamestown publishes numerous publications that focus on China, Russia, Eurasia, and global terrorism.
  (…)
  Board of directors
  In the past, Jamestown’s board of directors has included Dr. Zbigniew Brzezinski, former National Security Advisor to U.S. President Jimmy Carter.[7]
  (…)
  Criticism
  The Jamestown Foundation has been criticized by the Institute for Policy Studies for advancing a conservative agenda.[3]

  In 2007 Russian government accused the research institute of spreading anti-Russian propaganda by hosting a debate on violence in the Russia’s turbulent region of Ingushetia. According to a statement by the Foreign Ministry of Russia: „Organisers again and again resorted to deliberately spreading slander about the situation in Chechnya and other republics of the Russian North Caucasus using the services of supporters of terrorists and pseudo-experts. Speakers were given carte blanche to spread extremist propaganda, incite ethnic and inter-religious discord.”[24] The Jamestown Foundation responded by saying that Russia felt threatened by it and was trying to intimidate it. Foundation president Glen Howard claimed that „they’re intimidated by the power of the free word and this goes against the state manipulation of the media in Russia.”[24]

  …..

  Tzw. wolny i niezależny expert rosyjski… nadaje znów… jak J23…

  Polubienie

 2. http://pogoda.wp.pl/gid,18232650,kat,1035571,title,Rosliny-przestaly-byc-naszym-sprzymierzencem,galeria.html

  Rośliny przestały być naszym sprzymierzeńcem
  dodane 2016-03-26 (10:22) | 28 opinii

  Fale upałów będą jeszcze dotkliwsze

  Przyzwyczailiśmy się sądzić, że bogata roślinność jest naszym sprzymierzeńcem w walce z zanieczyszczeniem powietrza i skutkami globalnego ocieplenia. To przecież rośliny dają nam cień, w procesie fotosyntezy pochłaniają dwutlenek węgla i dostarczają nam tlen. Nie mówiąc już o tym, że stanowią dla nas cenne źródło pokarmu. Niestety, już wkrótce może się okazać, że walcząc o przetrwanie na zatrutej przez człowieka planecie, staną się naszym wrogiem.

  Brzmi jak scenariusz filmu science-fiction? Zespół australijskich naukowców odkrył, że rośliny potrafią się bronić przed zwiększoną emisją dwutlenku węgla. Nie jest to jednak dobra dla nas wiadomość. Ta obrona może bowiem sprawić, że fale upałów, które nam dokuczają, mogą być przez rośliny jeszcze bardziej dotkliwe – temperatury mogą być bowiem nawet o 5 stopni wyższe.

  Trzy lata temu Trevor Keenan i jego koledzy z australijskiego Macquarie University odkryli, że drzewa – wskutek zwiększonej koncentracji CO2 w powietrzu – zużywają mniej wody niż 20 lat temu.

  Wydawałoby się, że to korzystne zjawisko. Ale…Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że zużycie wody przez lasy to niezwykle istotny składnik ekosystemu. Dzięki drzewom gigantyczna ilość wody trafia bowiem z gruntu do atmosfery. Woda ta opada później w postaci deszczu. A deszcze są niezbędne np. dla rolnictwa. Wpływają też na obniżenie temperatury.
  (…)

  ~Zolthan 52 minuty temu
  Kiedy słysze takie głupoty to zaraz rozumiem: „amerykańscy uczeni stwierdzili…” Śmiechu warte bo CO2 jest Żarłem dla roslin i in jego jest więcej tym bardziej bujnie się rozrastają.

  ~Azor 32 minuty temu
  Ale się uczony autor artykułu popisał. Niektórym obsesja ekologów na punkcie CO2 tak się udzieliła, że zapomnieli iż to para wodna w atmosferze jest głównym sprawcą efektu cieplarnianego. Po parze wodnej idzie metan, a CO2 jest dopiero kolejnym czynnikiem podgrzewania atmosfery. Rośliny, jak widać są mądrzejsze od ekologów, bo wybrały właściwą strategię; jest im za ciepło, to zmniejszą produkcję pary wodnej, a przez to zmniejszą działanie podstawowego czynnika wywołującego efekt cieplarniany. Nie „obżerają” się zwiększoną dawką CO2, bo mają mniejsze zapotrzebowanie na energię do pompowania wody z gleby do liści, więc im nie potrzeba aż tyle CO2 do produkcji cukrów. To chyba logiczne! No, ale ekolodzy i tak wiedzą swoje i także tę wiadomość muszą przerobić na kolejny straszak, co ma posłużyć ich ważności i powiększenia wpływów na polityków. Tyle tylko, że rośliny nic nie wiedzą o ekologach i ich teorię „olewają” zmniejszoną porcją wody, bo doszedłszy do określonego punktu termicznego zaczynają automatyczną regulację temperatury ziemskiego globu. Pewnie jest więcej takich regulatorów w przyrodzie (oceany? aktywność Słońca?), tylko człowiek nic jeszcze o tym nie wie. Warto chyba myśleć trochę szerzej niż w horyzontach ograniczonych przez ekologów do jednej obsesji CO2.

  ~Obserwator 1 godzinę i 24 minuty temu
  Któryś z naaauuukkkooffffccców, zauważył fale upałów. Nie spotykane fale upałów. Bo kiedyś to upałów nie było. Latem bywało co najwyżej plus 15, a zimą minus 30. Naukowi ignoranci, chcieliby wszystko zaplanować i wyregulować jak w zegarku. Także klimatyczne pory roku, które od zawsze, nie koniecznie, zgadzaja się z kalendarzem. Jak pamietam, a parę zim już przeżyłem, klimatycznie mamy porę roku według kalendarza, plus minus jedna pora roku. Czyli jesienią może być aura zimowa albo letnia, zimą może być jesień albo wiosna , itd. A fale upałów i ekstremalnych mrozów, od zawsze się zdarzały. Na przemian z chłodnym i deszczowym latem. Nic to dziwnego. Wystarczy poczytać trochę zapisów historycznych. By nie być gołosłownym, pamiętny z innego powodu wrzesień 1939. Upalny wrzesień, a po nim szybko, ostra i mroźna zima. I seria mrożnych zim, przez całe lata pięćdziesiate XX wieku. A wcześniej, w okresie międzywojennym, trafiały się w Polsce, naloty szarańczy. Co świadczy o ekstremalnych wręcz upałach. Bo jak wiadomo, szarańcza do życia potrzebuje trochę cieplejszego klimatu niż nasz. Więc niech ci naukowi spece nie plotą bzdur, o jakowymś ociepleniu klimatu. Raczej mają ocieplenie mózgów, na widok kasy z naukowych grantów.

  ~moneta (08:42)
  Indianie mówili bogiem jest przyroda, żyj z nią w zgodzie a nie bedzie kłopotów. Ale cóż tam przyroda-koncerny i im podobne niszczą tego boga a on-przyroda buntuje się. przyroda jest mega silna ma moc wystarczy na nia patrzec i podziwiac jak nie może z tymi koncernami dac sobie rady.kasa,kasa,kasa tylko to dla nich ważne a Bóg-przyroda okrutnie buntuje się a potem ręka w nocniku. kocham patrzeć na przyrode.,
  odpowiedz

  ~babcia (09:59)
  tak , masz rację , w dzieciństwie jeździliśmy do Karwicy na wakacje ,tam stary leśniczy powtarzał – Bóg jest przyrodą a przyroda Bogiem
  odpowiedz

  ~Azor 30 minut temu
  Co to za bóg, którego byle człowieczek może zabić. Bogowie są nieśmiertelni, inaczej nie zasługują na to miano. Wielbisz fałszywego boga.

  Polubienie

 3. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/szef-niemieckiego-msz-kryzys-migracyjny-to-wina-europy-srodkowej

  Szef niemieckiego MSZ: Kryzys migracyjny to wina Europy Środkowej

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 29 marca 2016 o godz. 08:08:17

  Zdaniem Franka-Walters Steinmeiera kryzys imigrancki został spowodowany przez zamknięcie tzw. szlaku bałkańskiego.

  Szef MSZ niemieckiej dyplomacji ostro skrytykował jednostronną decyzję Austrii i krajów z Europy Środkowej o zamknięciu szlaku bałkańskiego dla imigrantów:

  „Do Europy Środkowej dociera mniej uchodźców, ponieważ koczują oni w Grecji, gdzie mamy do czynienia z humanitarnym kryzysem” – powiedział Steinmeier w wywiadzie dla niemieckich mediów. „Pozbywanie się własnych problemów kosztem innych europejskich partnerów nie jest właściwą metodą w relacjach między Europejczykami” – dodał. Szef niemieckiego MSZ pozytywnie ocenił z kolei porozumienie UE-Turcja, bez którego, jak twierdzi, „mielibyśmy dziś na granicy grecko-macedońskiej 100 tys. imigrantów próbujących przeżyć w brudzie i błocie”.

  Grecki sztab kryzysowy szacuje, że w tym kraju przebywa obecnie 50 tys. migrantów, z których 11,5 tys. koczuje na granicy z Macedonią.

  Niedawno nt. zamknięcia szlaku bałkańskiego krytycznie wypowiadała się kanclerz Angela Merkel. Przyznała jednak, że Niemcy skorzystały na tej decyzji.

  PAP / Kresy.pl

  jazmig:29.03.2016 09:35
  Jak zwykle, szkopy zawalili i na innych zwalają swoje winy.

  Oferma:29.03.2016 09:53
  Debil, niestety poniższy cytat jest prawdą, która była tak bardzo ignorowana że doprowadziła do całkowitego zagarnięcia władzy przez „ciemną stronę” (słowo lewacy absolutnie nie oddaje ogromu ich zła) w praktycznie wszystkich państwach tzw zachodu… “Never underestimate the power of stupid people in large groups.” ― George Carlin

  mis_uszatek:29.03.2016 10:12
  Nie za bardzo wiem w czym problem. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zapakować tych ludzi na statki, samoloty, zaplombowane wagony kolejowe i przewieźć do Niemiec.

  MarcinK:29.03.2016 10:56
  Popieram. Niemcy chcą Migrantów niech im zapewnia transport do Niemiec.

  sigmund:29.03.2016 12:20
  Prawdziwie niemiecka-pruska logika, przypomina mi bolszewicka. Lewactwo jest odporne na fakty.
  Lubię to! Zgłoś nadużycie Odpowiedz

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/prezydent-czech-wyzwolilismy-sie-spod-wplywu-ue-i-usa

  Prezydent Czech: wyzwoliliśmy się spod wpływu UE i USA

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 29 marca 2016 o godz. 10:10:25

  W wywiadzie dla chińskiej telewizji CCTV czeski prezydent Milosz Zeman stwierdził, że obecny rząd Czech jest niezależny od wpływu Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych i może prowadzić politykę kierując się interesem Czech.

  Odnosząc się do wizyty chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w Czechach Zeman stwierdził, że jest to „nowe otwarcie” w stosunkach pomiędzy Pragą a Pekinem, gdyż za poprzedniego rządu te stosunki były bardzo złe. „Podkreślam, poprzednim rządem, gdyż ten rząd był pod bardzo silnym wpływem USA i UE” – zaznaczył Zeman. Jego zdaniem, obecny gabinet zdołał wyzwolić się spod tego wpływu, co uczyniło Czechu niezależnym państwem, zdolnym do prowadzenia „polityki zagranicznej opartej na własnych interesach”. Potwierdzeniem tego ma być wizyta chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w Czechach.

  Radio.cz / praguemonitor.com / Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/polska-prawdopodobnie-przestanie-byc-jedynym-strategicznym-partnerem-chin-w-regionie

  „Polska prawdopodobnie przestanie być jedynym strategicznym partnerem Chin w regionie”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 29 marca 2016 o godz. 12:12:24

  Radosław Pyffel, prezes Centrum Studiów Polska-Azja skomentował wizytę chińskiego prezydenta w Czechach.

  Wizyta prezydenta Xi Jinpinga rozpoczęła się w poniedziałek 28 marca i potrwa do 30 marca. Stamtąd uda się do USA.

  Zdaniem Radosława Pyffela, prezesa Centrum Studiów Polska-Azja, wizyta Xi w Czechach ma dla Polski bardzo istotne znaczenie. „Czechy maja bowiem w relacjach z Chinami podobne plany, oczekiwania i podobne wyzwania” – stwierdził. Jego zdaniem, wizyta ta swoim scenariuszem przypomina podobne wizyty jakie miały miejsce w Polsce. Zaznacza, że zarówno w czeskich, jak i chińskich mediach dużo pisze się o wizycie, jednak jak na razie nie ma tam wielu „konkretów”.

  „Podobno ma zapaść decyzja o centrum logistycznym (łączącym trzy morza) w Czechach, parku przemysłowym i strategicznym partnerstwie Czechy-Chiny” – pisze Pyffel. Wskazuje przy tym, że ze strategicznego partnerstwa czasem niewiele wynika. „Zdaje się takiego dokumentu nie podpisały Białoruś i Węgry, a tam akurat w relacjach z Chinami dzieje się bardzo dużo” – zaznacza dodając, że w 2011 roku takie porozumienie podpisała Polska, a od tego czasu prawie nic konkretnego się nie wydarzyło.

  Pyffel stwierdził, że niezależnie od tego wszystkiego, „Polska prawdopodobnie przestanie być jedynym strategicznym partnerem Chin w regionie”. Dodał, że okres ten trwał od grudnia 2011 do końca marca tego roku. Jego zdaniem nie można jednak zrażać się tym, co w kwestii relacji z Chinami robią Ukraińcy, Czesi czy Węgrzy:

  „Polska i Chiny musza wypracować własny model korzystny dla obu stron. Podpisywanie kolejnych dokumentów, tworzenie grup roboczych pokazało, że nie tędy droga. Trzeba dalej, choćby przez następne 15 lat poszukiwać korzystnych dla obu stron projektów. Pośpiech jest złym doradcą. Polska przede wszystkim musi mieć dobrą ofertę dla Chin. To jest cały czas do zrobienia. Podpisanie kolejnych memorandów niewiele zmieni”.

  Przypomina przy tym, że Skoda sprzedała w Chinach 1,5 mln pojazdów. „Skoda oczywiście w 100 procentach należy do Volkswagena, ale jej trzy zakłady mieszczą się w Czechach i co ważne marka ta kojarzy sie w Chinach z Czechami. Polska nie posiada takich marek nawet przejętych przez zachodnioeuropejskie firmy) i niestety nie jest w Chinach kojarzona” – pisze ekspert.

  Pyffel napisał również, że wejście Chin do Europy Środkowej odbywa się „z dala od polskiego głównego nurtu”, lecz jego kształt jest nadal zagadkowy. Wskazuje, że proces ten obecnie przyśpiesza. Zachęca przy tym do śledzenia i obserwowania sytuacji.

  Polska-azja.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 4. POLACY PRZECIWKO ISLAMIZACJI! Wielka kompilacja! Obejrzyj Całość!

  Opublikowany 25.02.2016
  ► SUBSKRYBUJ mój kanał: http://bit.ly/1IN40Xl
  Znani Polacy w obronie Polski przed napływem nielegalnych imigrantów z krajów arabskich. O zagrożeniach płynących z przyjmowania tych wypowiadają się: Anna Siarkowska, Adam Andruszkiewicz, Marian Kowalski, ks. Jacek Międlar, Zbigniew Girzyński, Beata Szydło, prof. Ryszard Legutko, Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza, Marek Jakubiak, Jan Dziedziczak, Jarosław Kaczyński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, Michał Marusik, Miriam Shaded, Jan Pietrzak, Patryk Jaki, Paweł Kukiz, Paweł Szut, Witold Tumanowicz, prof. Jerzy Robert Nowak, Przemysław Wipler, Robert Winnicki, Zbigniew Ziobro, Stanisław Michalkiewicz, Sylwester Chruszcz, Tomasz Dorosz.

  Jak wskazują sondaże 90% Polaków nie chce u nas islamskich imigrantów. PROSZĘ UDOSTĘPNIAĆ WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA!!!

  Polubienie

 5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pomoc-wojskowa-USA-dla-Izraela,wid,18242408,wiadomosc.html?ticaid=116bf0

  akt. 30.03.2016, 18:13

  Pomoc wojskowa USA dla Izraela

  • Izrael jest największym beneficjentem pomocy militarnej USA po II WŚ
  • W sumie otrzymał jej 70,5 mld dol.
  • Fundamentem izraelskiej obrony przeciwrakietowej jest pomoc z USA
  • W latach 2009-2018 dzięki specjalnej umowie Izrael dostał 30 mld. dol.
  • Kolejna umowa na lata 2019-2028 jest negocjowana
  • Mimo złej relacji Obama-Netanjahu, umowa ma być jeszcze wyższa
  • Netanjahu sądzi, że w obliczu zniesienia sankcji na Iran i tak jest za niska

  ~nation 4 godziny i 41 minut temu
  USA są własnością Izraela.

  Polubienie

 6. http://wpolityce.pl/media/286977-wiele-mediow-zachodnich-w-pocie-czola-pracuje-na-wlasna-niewiarygodnosc

  Wiele mediów zachodnich w pocie czoła pracuje na własną niewiarygodność

  Lektura zachodnich gazet uchodzących za poważne, takich jak „Der Spiegel” czy „New York Times”, może polskiego czytelnika wprawić w osłupienie. Dowie się z nich mianowicie, że w naszym kraju panuje reżim faszystowski lub bolszewicki i nagminnie łamane są wszelkie prawa człowieka.

  Skala kłamstw, manipulacji i przeinaczeń w doniesieniach z Polski jest tak wielka, że przekracza margines zwykłego błędu dziennikarskiego. To wręcz tworzenie równoległej rzeczywistości wirtualnej, mającej coraz mniej punktów stycznych ze światem realnym.

  Liczba załganych korespondencji z Warszawy każe zastanowić się nad wiarygodnością największych mediów na Zachodzie. Bo jeśli obraz Polski na ich szpaltach jest całkowicie nieprawdziwy, to jaką mamy gwarancję, że prawdziwy jest obraz choćby Unii Europejskiej, Węgier, Grecji, islamu, terroryzmu, uchodźców, globalnego ocieplenia, Angeli Merkel, Viktora Orbána, Baracka Obamy czy jakiegokolwiek tematu, o którym piszą te gazety? Powiedzmy sobie szczerze: nie ma żadnej gwarancji, bo trudno uznać za wiarygodne medium, które nagminnie tak jawnie kłamie. Rozsądek podpowiada raczej, by za grosz nie wierzyć w prawdziwość żadnego słowa, które pojawia się na ich łamach.

  W czasach komunistycznych mówiło się, że „wolne media” są na Zachodzie. Dziś Viktor Orbán może ze spokojem powiedzieć, że więcej swobody wypowiedzi posiadają media w Europie Środkowej niż Zachodniej. To w naszej części kontynentu panuje większa przestrzeń wolności dla redaktorów i dziennikarzy, którzy nie są zatkani kneblem autocenzury, skrępowani gorsetem poprawności politycznej czy sparaliżowani na samą myśl o poruszaniu tematów zakazanych. Wolność panuje w Warszawie.

  autor: Grzegorz Górny

  VOR 91.235.230.*
  A od kiedy media zachodnie i media w Polsce są wiarygodne? Toż to takie samo zakłamane badziewie.

  Robert 205.193.97.*
  Amen. A tak swoja droga przydaloby sie reagowac na ten belkot i komentowac/protestowac w redakcjach, ktore bredza. Robie to ale bylem juz cenzurowany np. w Politico

  metrios @metrios
  Bojkot tych gadzinówek i skarżyć za szerzenie nieprawdziwych informacji.

  WER 80.51.37.*
  DAJCIE SPOKOJ Z BAGNEM NIEMIECKIM CZY MICHNIKI LISY ITP DLA MNIE TO SA ZDRAJCY ANTYPOLSKIE SZPIEGI

  i 83.22.3.*
  czy panstwo polskie cos z tym robi

  Nati 31.42.26.*
  Kraje Europy Środkowej wiedzą czym jest wolność prawdziwa.

  ir 109.76.185.*
  Niech żyją wolne narody wolnej Europy!

  MAREK 73.75.129.*
  TE KLAMSTWA TWORZA ZAPLUTE „GW”,MICHNIKI,LISY,ZAKOSKIE…ITP!! PSELDO DZIENNIKARZE!! TO SA ZDRAJCY I DONOSICIELE NAJGORSZEGO SORTU!!! TO NIE SA POLACY!! TO SA ZDRAJCY NARODU,MANIPULANCI!!

  polka 95.160.153.*
  Bo ta cala prasa jest w rekach narodu wybranego. HOLOKAUST BYL IM POTRZEBNY zeby powstalo panstwo Israel,jako wyrzut sumienia zachodu i dalej szantazuja tym caly swiat

  KOn 88.78.217.*
  George Soros sponsor KOD/KOR wezwal do niemieckiej hegemonii w Europie – http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/george-soros-wezwal-niemieckiej-hegemonii-w-europie

  Chwalba 83.4.250.*
  Są siły wrogie Polsce . No i one drukują swoje opinie . Ale i za granicą ludzie nie wierzą mediom .

  gość 89.206.12.*
  https://wirtualnapolonia.com/2016/03/30/afera-spotkaniowa-czyli-jak-niemieckie-media-zmyslonymi-narracjami-robia-polakom-wode-z-mozgu-i-prowadza-skuteczna-dywersje/#more-52629

  Polubienie

 7. The War You Don’t See – John Pilger

  Li Qin3 weeks ago (edited)
  Washington is the second capital of Israel and it’s topmost priority is warmongering. Our leaders have become infected by the plague of madness and their terrible affliction is aggravating on a daily basis. Politicians today have one job only: justify and sustain wars for their masters, the zionists!

  Klaus Bj3 weeks ago
  So many cowardly reporters and diplomats. I do not think it is a coincidence that they are in positions of power/influence. They are picked for their subservient qualities. Media organisations are bought and management tuned to achieve the pitch appropriate for the agenda. This is not conspiracy, it is clear strategy!

  There will never be a John Pilger or Julian Assange at the head of a commercial media organisation simply because that is counterproductive to the concept of CAPITALISM.

  Thank you John Pilger for sharing your clear vision. May you live long and prosper.

  John Koslowsky3 weeks ago
  Depleted uranium shells and phosphorus bombs. Make your Momma proud boy. You have to be a real brave hero type to kill children, women and old people.Lets fight another war for the Zionist banksters. Wheres Ken O’Keefe when you need him?? Want real truth?? Check out Ken O’Keefe. A real man with real courage. Big Respect

  Lorrie Sigley3 months ago
  God save the American souls. Enough is Enough.

  Polubienie

 8. The Murder Of Europe – With Open Gates

  lea smith3 months ago
  Europe is not commiting suicide.It is being murdered by traitors in our own governments.The final solution to the white Europe problem is moving along nicely.WHITE GENOCIDE

  Lorrie Sigley3 months ago
  This is AWFUL! I am changing my mind. I am all for helping the unfortunate, but NOT at the cost of OUR culture.

  Terry Allan2 months ago
  +Lorrie Sigley You’re ” culture” is just about finished, This has been the plan since the End of WW2, This, is the Zionist Plan.

  George Morey3 months ago (edited)
  Murder is not suicide! This is an intentional destruction of European culture! Zionist are behind it every inch of the way with their colony. the U.S.A., being the instrument to bring it about! This is bullshit!

  Polubienie

 9. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/panama-papers-raj-podatkowy,148,0,2053012.html


  Panama

  Kancelaria z Panamy, premierzy, miliarderzy i przestępcy. Międzynarodowe śledztwo ujawnia podejrzane interesy

  Interesy Putina, miliarderów z listy „Forbesa”, głów państw, sportowców, ale i przestępców. Wielki wyciek danych z mało znanej kancelarii prawnej Mossack Fonseca pokazuje sieć powiązań prominentnych osób z rajami podatkowymi. Na liście znalazły się nazwiska z Polski – m.in. udziałowców ITI czy Pawła Piskorskiego. I niezbyt chwalebne sekrety premiera Islandii.

  Dane z kancelarii z siedzibą główną w Panamie, ujawniła międzynarodowa organizacja ICIJ, skupiająca dziennikarzy z blisko 80 krajów i ponad 100 redakcji. Ton śledztwu nadawała redakcja Süddeutsche Zeitung”, z Polski współpracowała „Gazeta Wyborcza”.

  Co wyciekło? Ponad 11 milionów dokumentów: emaili, paszportów, dokumentów finansowych czy korporacyjnych danych klientów Mossack Fonseca. Dane pochodzą z 40 lat działalności kancelarii – od 1977 r. aż do końca 2015 r.

  Pełną listę ICIJ ma ujawnić w maju, ale wiadomo, że chodzi o prawie 215 tys. spółek, zakładanych w Panamie lub w innych rajach podatkowych. Spółki te były powiązane z osobami z ponad 200 krajów. Wiadomo, że klientami Mossack Fonseca było kilkadziesiąt osób z czarnej listy USA – trafiły tam np. za robienie interesów z kartelami narkotykowymi z Meksyku czy terrorystami z Hezbollah.

  Ujawnione dane pokazują, jak osoby zbliżone do Władimira Putina przelały ponad 2 mld dol. pomiędzy bankami i spółkami ulokowanymi w podatkowych rajach.

  ICIJ sugeruje, że przez grupę powiązanych ze sobą spółek w aferę zamieszany może być sam prezydent Rosji. Gdy dziennikarze zwrócili się do Kremla o komentarz, jego służby prasowe nie dość, że odmówiły, to jeszcze oskarżyły konsorcjum o atak na Putina.

  Wiadomo, że spółki w Panamie zakładał premier Pakistanu i Islandii, dzieci prezydenta Azerbejdżanu (by ukryć w tych spółkach udziały w kopalniach złota i nieruchomości londyńskie) czy król Arabii Saudyjskiej. Klientem był też nieżyjący już ojciec premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona oraz osoby powiązane z rodziną prezydenta Chin.

  Gdy na Ukrainie trwał konflikt z Rosją, pełnomocnik Petra Poroszenki rozmawiał z kancelarią o założeniu spółki offshore.

  Dziennikarze śledczy z programu „Slidstwo.info” w ukraińskiej Telewizji Obywatelskiej ujawnili w niedzielę, że jednak wbrew zapowiedziom ukraiński prezydent nie sprzedał biznesu, a jedynie podjął próby zarejestrowania go w rajach podatkowych.

  Petro Poroszenko nie przekazał – jak przekonywał jeszcze w styczniu – zarządzania majątkiem funduszowi powierniczemu, w którym nie miałby wpływu na los swoich przedsiębiorstw. Oficjalnie przedstawiciele administracji prezydenta odpowiadają, że dopiero trwają przygotowania do takiego kroku. Nie są jednak w stanie wskazać funduszu, z którym szef państwa podpisał umowę.

  Za to Petro Poroszenko, według ukraińskich dziennikarzy śledczych, założył już po rewolucji godności w 2014 roku kilka firm w rajach podatkowych, których łańcuszek miał służyć do zarządzania europejskim oddziałem firmy cukierniczej Roshen z siedzibą w Holandii.

  Reportaż w Telewizji Obywatelskiej zatytułowano „Podwójne życie prezydenta”. Materiały śledcze poświęcone biznesowi Petra Poroszenki były przeplatane zdjęciami z frontu na wschodzie Ukrainy. Firmy w rajach podatkowych były zakładane w czasie największego nasilenia walk w Zagłębiu Donieckim.
  Kto z Polski

  Dziennikarze ujawnili, że z usług kancelarii Mossack Fonseca korzystał lider Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski, prezydent Warszawy w latach 1999–2002, były poseł na Sejm oraz eurodeputowany.

  Przez założoną w Panamie spółkę polityk chciał robić interesy w Azji. Jak ujawnili dziennikarze, firma próbowała otworzyć konta w bankach panamskim i cypryjskim w taki sposób, by nie dowiedziały się o tym banki w Polsce (te wszystkie podejrzane operacje muszą zgłaszać do organów skarbowych).

  Poproszony o komentarz Paweł Piskorski odpowiedział, że jego spółka Stardale Management Inc. została zlikwidowana, a wcześniej nie była aktywna, nie zawarła żadnych umów cywilnoprawnych i nie prowadziła działalności handlowej ani finansowej. Rachunków bankowych w FPB Bank oraz Eurobank Cyprus Ltd. nie otworzyła. „Jeśli ktoś spełnia wszystkie normy prawne i nie uprowadzi nielegalnej działalności, nie widzę nic złego w tworzeniu spółki w takich krajach jak Panama” – dodał.

  Przedstawiając biogram byłego polityka Platformy Obywatelskiej, ICIJ odnotował jego wszystkie wpadki i kłopoty z prawem. Dziennikarze przypominają słynną transakcję z 2005 r. Polityk zakupił wtedy wraz z żoną 320 hektarów pod zalesienie, wydając na ten cel 1,25 mln zł. Jak ujawnił kilka miesięcy później „Dziennik”, było to więcej niż europoseł zadeklarował w oświadczeniu majątkowym. Sprawa nigdy nie trafiła do sądu ani zajął się nią żaden państwowy urząd.

  Jednak zarząd krajowy Platformy zdecydował o wykluczeniu Piskorskiego i 10 jego najbliższych współpracowników z partii. Cztery lata później polityk usłyszał zarzut od prokuratora zarzut posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Sprawa dotyczyła sprzedaży dzieł sztuki z 1997 roku. W ubiegłym roku sąd oczyścił go jednak z zarzutów.

  W 2014 r. brytyjska prokuratura wzięła pod lupę sprawę rzekomej łapówki, którą w latach 2000-2004 Alstom Network UK miał zapłacić za wygranie przetargu na tramwaje w Warszawie.

  „Gazeta Wyborcza” odnotowała, że klientami Mossack Fonseca byli Mariusz Walter i Bruno Valsangiacomo z Grupy ITI oraz Marek Profus, wydawca tygodnika „Piłka Nożna” właściciel firm handlujących paliwami i sprzętem wojskowym.

  ICIJ podkreśla, że samo założenie firmy w Panamie czy współpraca z kancelarią nie musi i nie musiała oznaczać złamania prawa. Punktuje jednak pewne dwuznaczne sytuacje, jakie wyszły na jaw dzięki wyciekowi.
  Premier Islandii negocjuje z żoną

  Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów jest sytuacja premiera Islandii Sigmundura Davida Gunnlaugssona i jego żony. Okazało się, że od 2009 r. Gunnlaugsson ma spółkę WIntris na brytyjskich Wyspach Dziewiczych (odsprzedał ją później żonie za 1 dolara). Sensacyjna jest informacja, co owa spółka posiadała – a miała ona mianowicie liczone w milionach dolarów obligacje trzech banków w Islandii. Banki te upadły podczas kryzysu w 2008 r., a przyszły premier został ich… wierzycielem.

  Pikanterii sytuacji dodaje fakt, że rok temu rząd Gunnlaugssona negocjował z wierzycielami warunki spłaty zobowiązań. Premier nie ujawnił jednak, że w cały biznes jest zaangażowana jego żona.

  Gdy zapytano go o to podczas wywiadu, Gunnlaugsson go… przerwał. Później na Facebooku jego żona zamieściła post, tłumacząc, że to jej spółka i płaciła wszystkie podatki. A premier dodał, że nie musiał niczego ujawniać, bo nie dość, że spółka należała do małżonki, to jeszcze nie prowadziła żadnych działań operacyjnych, była jedynie spółka holdingową.
  Skok stulecia

  Jak podaje ICIJ, są dokumenty, które wskazują na to, że kancelaria Mossack Fonseca mogła pomóc w ukryciu łupu z tzw. „Skoku Stulecia” – napadu z 1983 r. na londyńskim lotnisku Heathrow.

  Kancelaria zaprzeczyła, by miała z tą sprawą cokolwiek wspólnego. W oświadczeniu dla prasy przekazała, że „nie zachęca ani nie wspiera nielegalnych działań. Zarzuty, że tworzymy takie struktury, by celowo ukryć prawdziwych właścicieli, są zupełnie bezpodstawne i fałszywe.”

  Współzałożyciel kancelarii, znany nowelista Ramón Fonseca tłumaczył niedawno w wywiadzie dla panamskiej stacji telewizyjnej, że jego firma nie ponosi odpowiedzialności za to, do czego klienci wykorzystują podmioty w rajach podatkowych. Porównał swoją kancelarię prawną do fabryki samochodów, której odpowiedzialność kończy się w momencie, gdy auto zjedzie z taśmy.

  Drugi współzałożyciel kancelarii to Jürgen Mossack, niemiecki imigrant, którego ojciec służył podczas II Wojny Światowej w SS i szukał nowego życia w Panamie.

  Wolnosc
  94.197.120.* 2016-04-04 01:26
  Nadchodzi ich koniec, i my narody wszystkich krajow wywalimy ich z tamtad-
  Dokrecaja na srobe ….tworza sztuczne recesje …koniec z tym ile jeszcze bedziemy milczec, ich czas dobiegl konca,

  70.54.131.* 2016-04-04 01:18
  to jest super finansowe skandale Cameron, premier Islandii, I inni . Moge powiedziec ze wszyscy znani politycy co to mowia do obywatei: teraz zaciskamy pasa aby nam sie zylo lepiej. Zaciskaja pasa obywatelom a sami sie „lajdacza” z pieniedzmy obywateli. Potem na wszystko brakuje; sluzbe zdrowia, szkolnictwo, wyposazenie tych obydwoch, na renty, na przedszkola, itd….. ha ha ha . To dopiero poczatek skandali…. 🙂

  Polubienie

 10. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spolki-skarbu-panstwa-beda-oglaszac-sie-w,248,0,2054392.html

  05.04.2016, godz. 17:31

  Spółki Skarbu Państwa będą oglaszać się w internecie. Rząd liczy, że to ograniczy koszty

  Ogłoszenia spółek Skarbu Państwa zamiast w dziennikach mają ukazywać się w internecie – przewidują cztery nowele rozporządzeń, autorstwa MSP, które we wtorek przyjął rząd. Ma to ograniczyć koszty związane z publikowaniem ogłoszeń i dać oszczędności 6-8 mln zł rocznie.
  (…)

  Ryszard Banaszak
  83.5.86.* 2016-04-05 20:35
  GW straci wszystko i dobrze . Tusk pasł kasą państwową Gazetę Wyborczą i TVN . Walter lokował tą kasę w raju podatkowym unikając podatków i na nic nie było .

  standard i wurst
  31.209.141.* 2016-04-05 20:30
  cała prasa jest niemiecka – chcecie to się ogłaszajcie gamonie

  verds
  188.122.10.* 2016-04-05 20:26
  no to żydek michnik znowu będzie się faflunił i jąkał a kod-mongoły będą skakać za brak demokracji

  Polubienie

 11. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polskie-mswia-bedzie-dotowal-ukraincow-kwestionujacych-rzez-wolynska

  Polskie MSWiA będzie dotował Ukraińców kwestionujących rzeź wołyńską
  Dodane przez Lipinski
  Opublikowano: Niedziela, 20 marca 2016 o godz. 09:09:46

  Według resortu kierowanego przez Mariusza Błaszczaka z PiS nie ma prawnego powodu do wstrzymania dotacji

  MSWiA odpowiedział na interpelację posła Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego. Prezes RN pytał w niej: „Czy resort zamierza uzależnić finansowanie przedsięwzięć Związku Ukraińców w Polsce od stanowiska organizacji odnośnie do kwestii banderowskiego ludobójstwa na Kresach Wschodnich? Piotr Tyma, prezes organizacji, w 2013 roku na antenie TVP Historia w debacie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim zaprzeczył, by Ukraińska Powstańcza Armia dokonała ludobójstwa na Polakach, co stoi w sprzeczności z ustaleniami polskich historyków i elementarnymi faktami oraz narusza cześć i szacunek bestialsko zamordowanych Polaków”

  Odpowiedź jaką otrzymał od resortu kierowanego przez Mariusza Błaszczaka brzmiała: „Brak jest podstaw prawnych do uzależniania przekazywania dotacji przyznawanych na realizację działań służących podtrzymaniu i rozwojowi tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz zachowaniu i rozwojowi języka regionalnego (…) od poglądów lub ocen wydarzeń historycznych wygłaszanych przez osoby zaangażowane w działalność poszczególnych organizacji ubiegających się o wsparcie w ww. zakresie.”

  Według autorów odpowiedzi takie uzależnienie dotacji od głoszonych poglądów godziłoby w konstytucyjne prawo do wolności słowa

  kresy.pl / pch24.pl

  Wilno:20.03.2016 09:55
  PiS zawsze było chore na rusofobię, ale w disiejszych realiach widać, że ich choroba sięga zenitu, są w stanie wspierać i zdradzać byle kogo, oby tylko nasolić ruskim. Jakby tam nie było to właśnie oni doprowadzili do disiejszej sytuacji Polaków na litwie i to oni pierwsi pojechali na majdan wspierać banderowców.

  Kojoto:21.03.2016 18:40
  Michalkiewicz mówi o PiSie, że to partia, która bardziej nienawidzi Rosji, niż kocha Polskę.

  tagore:20.03.2016 10:04
  Takie postawienie sprawy nie wyklucza odpowiedzialności prawnej konkretnych osób. Ta sprawa w Lwowie narasta i PIS nie uniknie konfrontacji z neobanderowcami. Pobyt polskiej delegacji parlamentarnej i jego efekty są jednoznacznie negatywne. Pożyjemy zobaczymy. tagore

  UPAdlina:20.03.2016 10:24
  PISuary mają taką samą banderowską mordę, jak ich poprzednicy!!….Gdzie my żyjemy??….Bo Polska to to już chyba nie jest, jeżeli „nasze” władze sponsorują sowicie wrogów naszego kraju, którzy nawet tej wrogości nie kryją i stają się coraz bardziej bezczelni !!!!….Oj, zgubna to polityka PISuarów i dla naszego kraju, ale też i dla nich samych!!

  KP:20.03.2016 10:37
  Dotacje dla mniejszości to jedno: ochrona języka tradycji, itp. ale sposób właściwego wydatkowania pieniędzy to inna sprawa. Wystarczy zastrzec, że środki z dotacji nie mogą wspierać „tradycji banderowskiej”, np. w gazecie ukraińskiej „nasze słowa”. Złamanie zasad oznacza zwrot pieniędzy, jako sprzeczny z celem dotacji.

  JaremaW:20.03.2016 11:03
  Dokładnie tak jak piszesz, każdy podejrzany ruch powinien być pretekstem do zwrotu naszych pieniędzy.Tak swoją drogą czy istnieje jakieś państwo oprócz Węgier które nie chce Polski wykorzystać? Mogę zrozumieć że sterują nami potęgi takie jak Niemcy czy USA ale UPAdlina?

  Voytec:20.03.2016 13:13
  KURWA MAĆ! Ja się nie zgadzam! Ani grosza dla UPAdliny. Niech czopek Błaszczak wyłoży ze swoich ministerialnych poborów! Ci PISowcy idioci myślą że Ukraina będzie buforem między nami a Rosja. Ukraina Krym oddała bez jednego wystrzału, w Donbasie tłuką się już ponad rok i NICZEGO nie osiągnęli. Rząd zamiast naprawić stosunki z Rosją to jeszcze dolewa oliwy. PO robiło to samo i jaki uzyskało efekt? ŻADEN !

  gotan:20.03.2016 14:16
  Wszyscy co śledzą wypowiedzi,poszczególnych ministrów,ich doradców i całej hałastry politykierów,wiedzą ,że kręcenie fałszywkami,które maja mieszać w głowach przeciętnych zjadaczy chleba,prowadzi do jednego…..Dajcie sobie spokój z prawdą!..W rządzie poprzednim jak i obecnym znajdują się usłużni jak i obcy,którzy stymulują nastrojami i zrobią wszystko aby Polacy zostali wykiwani.Cała polityka obecnego rządu zdąża do jednego..ogłupić wszelkie jednostki,które chcą sie przebić z prawdą ! Kolejni posłowie będą składać interpelacje w sprawach ważkich dla naszego bytu państwowego i będą otrzymywali odpowiedzi,równie pokrętne jak pokrętnie odpowiadają poszczególni politycy,ministrowie,dziennikarze i sługusi,zdradzający Polski Naród! Nie liczmy na tych co czynili obietnice przed wyborami,czego to dokonają i jak rozliczą tych co oszukiwali i prowadzili zdradziecką politykę wobec państwa polskiego.Rozliczanie kogokolwiek jest mrzonką.Taktyka jest prosta.Przetrzymać tych co pragną uczciwych relacji np.w sprawie mordów na Wołyniu i Polsce Południowo-Wschodniej.Zapomnijmy,że to sie stanie w sposób pokojowy.Na to nie otrzymamy żadnej zgodny.Proszę popatrzeć choćby na przygotowywaną ustawę na uświęcenie 11 lipca Dniem Ludobójstwa Kresowian. Propozycja posła PiS Dworzaka jest już gotową odpowiedzią! Wszelkie upominanie sie o prawdę i nazywanie rzeczy po imieniu będą tak traktowane jak sprawa Jedwabnego czy Smoleńska.Firma holocaust zadba o to abyśmy zostali „przekierunkowani”na odpowiednie tory myślenia.Można wypisywać strony kartek,pisząc prawdę o naszych krzywdach. Posługując się faktami.To wszystko na nic.Dopiero kiedy ludzie wyjdą z kijami i zaczną tych dobrodziei gonić gdzie pieprz rośnie …możliwe,że coś sie obudzi uczciwego.Możliwe.Nie nawołuję do zaburzeń…Ale dość już zakłamania i oszukiwania narodu. Pragnący zmian w Polsce muszą się głęboko zastanowić czy nie trzeba innych metod aby wymusić powiedzenia prawdy i wyrównania krzywd,jakie wyrządzili nam obcy!

  zefir:20.03.2016 16:22
  Panie ministrze Błaszczak, Konstytucja RP nie gwarantuje prawa do wolności słowa.Ta Konstytucja w art 54 zapewnia wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji,ale w zakresie ograniczonym przez jej art 13 zakazujący istnieniu m.inn.organizacji odwołujących się do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu ifaszyzmu np ukraińskich kolaborantów niemieckiego hitleryzmu,ludobójczej OUN-UPA,”SS Galizien”,policji pomocniczej i innych formacji tej zbrodniczej nacji,będących dzisiaj żródłem satysfakcji i chwały tak dla banerowców na Ukrainie ,jak jej odpowiedników w ZUwP i ich „Słowie Polskim”,finansowanych przez ofiary i potomków tych ukraińskich zbrodniarzy.Zgodnie z art 34 Konstytucji RP ukraińska mniejszość w Polsce ma prawo do zachowania i rozwoju własnego języka,obyczajów,tradycji,kultury.Może również tworzyć własne instytucje edukacyjne,kulturalne,religijne.Nie może jednak wychodzić poza regulacje ww.art 13 Konstytucji RP-poza jego ograniczenia wychodzi ZUwP,jego prezes ,jego prasowa tuba,co uzasadnia obcięcie do zera wszelkich finansowych dotacji dla taj antypolskiej de facto banderowskiej i faszystowskiej organizacji.

  zefir:20.03.2016 16:42
  Sorry,oczywiście winno być „Nasze Słowo” a nie „Słowo Polskie”.

  Scorpio:20.03.2016 16:51
  PIS jest takim samym bagnem i szambem jak PO-PSL. Nic sie nie zmienilo w stosunku do wspierania przez polski rzad neo banderowcow i ich poplecznikow. Mam nadzieje przy nastepnych wyborach zostana odsunieci od wladzy i Ruch Narodowy, KORWIN wraz z ugrupowaniami Pana Brauna i Kowalskiego przejmie wladze. Inaczej widze czarno to widze.


  Pomnik Stepana Bandery w Iwano-Frankowsku (Stanisławowie), wikimapia.org

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/mieszkancy-kijowa-nie-chca-ulic-bandery-i-szuchewycza

  Mieszkańcy Kijowa nie chcą ulic Bandery i Szuchewycza
  Dodane przez Zyga
  Opublikowano: Wtorek, 05 kwietnia 2016 o godz. 16:04:27

  Rada miasta Kijowa poddała projekt zmian dotychczasowych nazw ulic i mostów ukraińskiej stolicy pod głosowanie na swojej stronie internetowej.

  Najbardziej kontrowersyjną w propozycjach władz Kijowa jest próba zmiany nazwy Prospektu Generała Watutina na Romana Szuchewycza i Prospektu Moskiewskiego na Prospekt Romana Szuchewycza. W pierwszym przypadku zmiane poparło 451, przeciw jest 561 użytkowników. Z kolei Prospektu Bandery nie chce 547 kijowian, natomiast popiera jego ustanowienie 457 użytkowników.

  Taki wynik wywołał frustrację szefa Instytutu Pamięci Narodowej, znanego gloryfikatora OUN-UPA Wołodymyra Wiatrowycza. Na swoim koncie na Facebooku napisał on: „.Proszę wszystkich o głosowanie za ulicami poświęconymi ukraińskim bohaterom w ukraińskiej stolicy. Tylko od was zależy, czy będą w Kijowie ulice Szuchewycza, Bandery”. „Głosujcie, zapraszajcie innych” – nawołuje Wiatrowycz.

  vesti-ukr.com/kresy.pl

  Kojoto:05.04.2016 18:38
  UPAdlińskie bydło sie panoszy, ale jak widać większość Rusinów wcale do końca nie ogłupiała. Po takich apelach i wsparci władz dla neonazizmu pewnie nazwy ulic przejdą, ale ważne, że jest sygnał od Rusinów z Ukrainy, że się bronią.

  pro_fide:05.04.2016 19:02
  Jak widać w Kijowie mieszkają jeszcze normalni ludzie

  MarcinK:06.04.2016 11:36
  I to takich normalnych Rusinów powinniśmy wspierać jako Polscy a nie Banderland.

  Polubienie

  • Ci przynajmniej coś robią… i nie pomagają wrogom Polski i Polaków… O PiS szkoda gadać.

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ruch-kukiza-sklada-projekt-ustawy-o-dniu-pamieci-ofiar-wolynia-ludobojstwo-oun-upa-nazwane-po-imieniu


   Polacy zamordowani przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich

   Ruch Kukiza składa projekt ustawy o dniu pamięci ofiar Wołynia. Ludobójstwo OUN-UPA nazwane po imieniu

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 01 kwietnia 2016 o godz. 13:01:53

   Kukiz’15 chce, by 11 lipca był Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA. Odpowiedni projekt ustawy został złożony przez posłów ugrupowania w Sejmie.

   Z projektem ustawy złożonym przez grupę posłów Klubu Parlamentarnego Kukiz’15 można zapoznać się na stronach Sejmu. W jego preambule czytamy:

   „Potępiając zbrodnię ludobójstwa dokonaną w czasie i po II wojnie światowej przez grupy oraz oddziały nacjonalistów ukraińskich, w szczególności z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) na obywatelach polskich zamieszkujących tereny Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej oraz oddając hołd ofiarom, w tym mieszkańcom miejscowości zaatakowanych w dniu 11 lipca 1943 roku, stanowi się, co następuje” – głosi ta część dokumentu, po której następuje zasadnicza treść proponowanego aktu prawnego:

   Art. 1

   Dzień 11 lipca ustanawia się „Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA na obywatelach polskich Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej”.

   Art. 2

   „Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA na obywatelach polskich Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej” jest świętem państwowym.

   Art. 3

   Wszystkie instytucje i organy państwowe obowiązane są w tym dniu do wywieszenia flagi państwowej.

   Art. 4

   Ustawa wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia.

   Zarazem projekt otrzymał obszerne uzasadnienie, w którym można przeczytać między innymi:

   „Wydarzenia z lat 40 XX wieku, które dokonały się na Kresach II Rzeczypospolitej Polskiej do tej pory nie doczekały się wystarczającego upamiętnienia przez organy władzy państwowej. Zarówno Parlament jak i inne instytucje państwowe kilkukrotnie pochylały się nad tą tematyką, jednak nadal nie nazwano ich w zgodzie z prawdą czyli ludobójstwem. Zachodzi również konieczność należytego wspomnienia ofiar tejże zbrodni” – głosi treść projektu.

   W uzasadnieniu mowa jest również o dokumentach podjętych przez Organizację Narodów Zjednoczonych na temat zbrodni ludobójstwa, wynikach badań terenowych na Kresach Wschodnich w miejscach dokonywanych mordów, a także ideologii ukraińskiego nacjonalizmu z odwołaniem do jej czołowych przedstawicieli. Wnioskodawcy odwołują się też do dorobku badawczego takich osób jak Ewa i Władysław Siemaszko. W tej części projektu zapoznać się można z relacją przebiegu mordów dokonywanych przez OUN-UPA na Polakach:

   „Ilość zebranych relacji, udowodnionych śmierci jako ofiar nacjonalistów ukraińskich, pokazuje poziom tej zbrodni. Wstrząsające relacje ocalałych (często poprzez pośpiech w wykonywaniu egzekucji przez nacjonalistów ukraińskich), ukazują również niezwykłe okrucieństwo sprawców. Kulminacją była akcja w dniu 11 lipca 1943 roku, kiedy to symultanicznie zaatakowano około 99 miejscowości. Zginęło wtedy jednocześnie niemal kilka tysięcy Polaków. Zaatakowani w niedzielę zostali w znacznej części zaskoczeni w kościołach katolickich gdzie sprawowano obrzędy religijne typowe dla polskiej grupy narodowościowej. W wielu relacjach wymienionej pozycji jak i innych, spisanych, mowa jest o niszczeniu wszelkich śladów materialnych należących do tej grupy narodowościowej: domów, zabudowań gospodarczych, sadów, miejsc sakralnych i innych rzeczy mogących udowodnić pochodzenie narodowe, etniczne czy religijne właścicieli” – czytamy na stronach sejmowych.

   Sprawozdawcą projektu jest pochodzący z Przemyśla poseł Wojciech Bakun

   Sejm.gov.pl / Kresy.pl

   MarcinK:01.04.2016 14:19
   Najwyższy czas na taką ustawę ale myślę, że to niestety przez sejm nie przejdzie.

   Pro_Patria:02.04.2016 01:13
   PROŚBA DO FORUMOWICZÓW !!! Kliknijcie proszę na link http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polacy-wilenszczyzny-apeluja-o-podpisywanie-petycji-w-sprawie-ich-jezykowych-praw i napiszcie maile z poparciem dla Polaków prześladowanych przez szmaciarzy litewskich. W komentarzu Jaro7 dokładnie tłumaczy co powinno się znajdować w tytule i co powinien zawierać mail (sam artykuł zresztą o tym mówi). Pomózmy im, bo są brutalnie wyniszczani na Naszych oczach. Kto ich wesprze jak nie MY ??? POsrańcy czy PISdzielce ??

   Jaksar:01.04.2016 15:39
   Ustawa jest niepełna, powinna wyraźnie mówić o UPA-OUN/B czyli związku Upowsko-banderowskiego. Pozatym ustawa powinna regulować stosunek do zbrodni popełnionych przez te ugrupowania i na wzór zbrodni hilterowskich czy komunistycznych członkowie UPA-OUN/B powinni być ściaganmi podobnie jak heroizowanie i czczenie ich pamięci. W ten sposób dalibyśmy Ukrainie sygnał, że Polska nie zgadza się na heroizowanie ludobójczych aktów upowców i banderowców podczas drugiej wojny światowej i po i będzie ścigała nie tylko uczestników tych zbrodni ale i te osoby które czczą ich pamięć. Również symbole upa i uon-B powinny być ustawowo zabronione!

   MarcinK:01.04.2016 15:52
   Ustawa o takim zakresie o jakim mówisz to prawie ideał ale osiągalny tylko w naprawdę wolnej Polsce.

   Jaksar:01.04.2016 15:47
   jeszcze jedno, dlaczego ruch Kukiza chce by 11 Lipca był dniem pamięci? Za pierwszy masowy mord rzezi wołyńskiej Instytut Pamięci Narodowej uznaje masakrę w dniu 9 lutego 1943r. w polskiej kolonii Parośla Pierwsza (gm. Antonówka). Owszem wcześniej dochodziło do pojedynczych napadów i mordów ale jak podkreśla IPN początek zbrodni ludobójstwa na Wołyniu to wyżej wymieniona data !

   Kojoto:01.04.2016 18:55
   „Krwawa niedziela” – data może być, ale Twoje pozostałe postulaty jak najbardziej słuszne. Napisz do posłów wnioskujących. Moze choć oni czytaja korespondencję.

   Jaksar:02.04.2016 10:14
   Napisałem pismo do kancelari sejmu zaraz po przeczytaniu informacji !

   baciar:02.04.2016 10:06
   masz racje ale 11 lipca to symbol w tym dniu było najwiecej bestialskich mordów na POLAKACH data to taki symbol

   Jaksar:02.04.2016 10:21
   wiem, krwawa niedziela była okresem kulminacyjnym tej zbrodni, ale ja myślałem o takim samym symbolu dla rzezi jak np. 1 Września czy przyjęte upamiętnianie powstańców okresu zaborów w dniach rozpoczęcia powstania a nie w dniu największej bitwy. Krwaa Niedziela powinna mieć moim zdaniem inne, bardziej podkreślające zbrodnie UPA-UON miejsce w histori obu Narodów.Obawiam się, że Ustawa tego rodzaju jest raczej symbolicznym gestem i utonie w masie już podjętych w podobnym tonie a dotyczących dni upamiętniania zbrodni komunistycznych czy hitlerowskich !

   Scorpio:01.04.2016 15:51
   Teraz Polacy przekonaja sie kto glosuje za a kto przeciw tej ustawy. Po glosowaniu okaze sie kto jest prawdziwym Polakiem a kto jest zdrajca ojczyzny. Czy lista poslow glosujacych nad ta ustawe bedzie dostepna? Jesli tak gdzie bedzie mozna ja zobaczyc.

   tagore:01.04.2016 16:36
   Bardzo dobrze , najzabawniejsze jest w tej sprawie to ,że działacze ukraińscy z Polski na ukraińskich blogach wiedząc o tym ,że Kukiz pojechał na Majdan pomimo zmasakrowania przez OUN-B jego rodziny przemilcza ten fakt i okłamują czytających twierdząc ,że przestał wspierać ukraińskie organizacje bez powodu. Przemilczają jego stosunek do neobanderowców i polityków ukraińskich, po bliższym ich poznaniu. tagore

   jaro7:01.04.2016 17:25
   Choć jedna partia upomina się o uczczenie pomordowanych Polaków,i obecną Polonie na Kresach.Reszta to pozoranci i pseudopatrioci.

   antyupowiec:01.04.2016 17:40
   To nie jest Polonia, bo Ci ludzie żadnych granic nie przekraczali.

   Jaksar:02.04.2016 10:27
   Kukiz to nie partia dlatego może taki wniosek postawić bez konsekwencji politycznych. Zastanawiało Ciebie, dlaczego PiS wrzeszcząca w okresach działalności opozycyjnej o zbrodni wołyńskiej, organizująca marsze, msze a kaczory i mohery robiły sobie zdjęcia na tle tablic pamiątkowych jak dochodziły do władzy (poprzednio lub teraz) nagle nabierały wody w gębę? Nikt nie chciał tej ustawy przedłożyć Sejmowi do głosowania ponieważ była ona politycznie nie wygodna, również ta, obecna wersja względem tego co wcześniej zapowiadano, jest „zliberanizowana ”

   zefir:01.04.2016 18:54
   Złożenie do Sejmu projektu ustawy o Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA, satysfakcjonuje mnie i potwierdza zasadność mojego głosowania na Ruch Kukiz’15. Oczywiście jeśli informacja nie ma nic wspólnego z prima aprilis. Losy projektu mogą być różne. Alergia do niego posłańców banderyzmu będzie super wymownym testem. Ewentualne głosowanie nad projektem Ustawy w parlamencie RP pokaże niczym na talerzu, tak probanderowskich cieciów poselsko-senatorskich, jak prawych, odważnych, rozumnych i oddanych Narodowi Polskiemu parlamentarnych patriotów.

   Pro_Patria:01.04.2016 19:44
   Inicjatywa wspaniała. Jednakże Ustawa powinna mieć brzmienie: „Narodowy Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA i LUDNOŚCI UKRAIŃSKIEJ na obywatelach polskich Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej” i powinna w swoim tytule zawierać również: ZWYRODNIAŁĄ LUDNOŚĆ UKRAIŃSKĄ. Nie zapominajmy, że nie tylko banderowcy bestialsko, ze zwierzącym okrucieństwem mordowali naszych Rodaków. Ochoczo przystępowała do katowania Polsków pałająca nienawiścią do wszystkiego, co polskie LUDNOŚĆ MIEJSCOWA, niejednokrotnie sąsiedzi ofiar. Wiem, że taka treść Ustawy jest utopijna, gdyż za wielu jest politycznie poprawnych miłośników zbrodniarzy wśród zdradzieckich pisiorków, lecz walczmy o prawdę w czystej postaci.

   zefir:01.04.2016 23:42
   Masz rację Pro_Patria.-to zwyrodniała ukraińska ludność popierająca ideologię,banderowskie przesłanie OUN-UPA ponosi w znacznej mierze odpowiedzialnośc za mordy na niewinnych Polakach.Właśnie ich dziełem są widły i siekiery wbijane w polskie jestestwo.To te banderowskie zbrodnicze skurwy.syny dopuszczały się najbardziej okrutnych i bestialskich zbrodni.TO ZWYRODNIAŁA UKRAIŃSKA nACJA DOPUŚCIŁA SIĘ DO ZBRODNI NA SZLACHETNYM NARODZIE POLSKIM–śmierć, lub dozgonna niewola tym ukraińskim zbokom i ich potomkom-tak prawdziwie to niech ich otchłqń pochłonie,jak wszyskich zbrodniarzy.

   MP:01.04.2016 22:30
   JAKOŚ DZIWNIE ŻYDZI MILCZĄ O MORDACH NA ŻYDACH DOKONYWANYCH PRZEZ FASZYZM UKRAIŃSKI. ZASTANAWIAJACE…?!

   MarcinK:02.04.2016 22:45
   Myślę, że dlatego, bo od Bankruta ciężko wyciągnąć kasę. Żydzi teraz chcą oskubać Polskę na Ukrainę przyjdzie czas jak wyjdzie z kryzysu.

   UPAdlina:01.04.2016 22:50
   Brawo Kukiz’15 !! Macie już kolejnego wielkiego plusa !!

   baciar:02.04.2016 09:53
   NARESZCIE ZOBACZYMY TERAZ ILU POLAKÓW ZASIADA W PARLAMEŃCIE A ILU bandersynów jesli ktos bedzie miał lub znał liste glosujacych prosba wystawcie na forum a dla wszystkich którzy bedą głosowac przeciw zrobię LISTE ZDRAJCÓW W I ANTYPOLAKOW TAK BY W PRZYSZLOSCI LUDZIE WIEDZIELI NA JAKICH śmieci NIE GŁOSOWAĆ

   ManeTekelFares:02.04.2016 21:25
   Panowie, ale o co tu się gorączkować? I na co chcecie ten projekt ulepszać? Wszak i tak Pisiory nawet tego Kukizowego nie przegłosują, a wam się marzy jeszcze bardziej idealny? Ha! Przecież oni już swój własny Dworczykowy złożyli i on jest najlepszy na świecie. Nikt i nic go nie zmieni. On będzie odpowiadał „braciom” Ukraińcom, bo tam nic nie ma, kto jest odpowiedzialny za zbrodnie. Winę zwala się na nazistów, komunistów i jakiś nieokreślony bliżej integralny nacjonalizm ukraiński. W domyśle pewnie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej głupi Polacy wymordowali się sami. Po co Pisowce będą się narażać na wyjątkowo obiektywny ukraiński wymiar sprawiedliwości, który każdego oczerniającego gierojów z upa będzie karać?

   Polubienie

 12. http://wgospodarce.pl/informacje/24481-rothschild-trust-potwierdza-zarzadzamy-majatkiem-prezydenta-ukrainy


  Fot. Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons – cc-by-sa-3.0 Państwowa

  Rothschild Trust potwierdza: zarządzamy majątkiem prezydenta Ukrainy

  opublikowano: 7 kwietnia 2016 roku, 14:26 | autor: Zespół wGospodarce.pl

  Firma Rothschild Trust potwierdziła, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał z nią umowę w sprawie zarządzania należącą do niego korporacją cukierniczą Roshen – podała agencja Interfax-Ukraina.

  Ukraiński prezydent, którego nazwisko pojawiło się ostatnio w związku z aferą „Panama Papers”, niejednokrotnie krytykowany był za to, że po objęciu stanowiska szefa państwa zajmuje się biznesem, będąc właścicielem największej fabryki słodyczy w swoim kraju.

  Na początku bieżącego roku Poroszenko zapewniał, że przekazał zarządzanie Roshenem niezależnemu trustowi, jednak nie ujawnił dokumentów, które by to udowadniały.

  „W wyniku 12-miesięcznych przygotowań porozumienie o przekazaniu zarządzania (Roshenem) zostało podpisane 14 stycznia 2016 roku” – oświadczył Rothschild Trust w odpowiedzi na pytanie Interfaksu-Ukraina.

  „Porozumienie zawarto w zgodzie z międzynarodowymi standardami dotyczącymi przekazywania w zarządzanie należących do polityków aktywów na czas pełnienia przez nich służby państwowej” – podkreślono w oświadczeniu. Firma zaznaczyła, że zazwyczaj nie udziela mediom takich informacji, jednak wyjaśniła, że tym razem uczyniła to „z upoważnienia swojego klienta”, czyli prezydenta Poroszenki.

  Informację o przekazaniu zarządzania Rohenem niezależnemu trustowi Poroszenko przekazał na konferencji prasowej, która odbyła się 14 stycznia. „Podpisałem w tym roku umowę o przekazaniu mojej części udziałów w +Roshenie+ niezależnemu trustowi, założonemu według modelu +blind trust+. Zgodnie z umową żadna moja wskazówka w sprawie zarządzania firmą nie ma mocy prawnej. Nie mam żadnej możliwości kontrolowania aktywów, a nawet uzyskiwania informacji na ich temat” – mówił wtedy.

  W środę, składając wizytę w Japonii, Poroszenko zaprzeczył, by celem rejestrowania przez niego firm w rajach podatkowych, co ujawniono w ramach afery „Panama Papers”, była chęć zminimalizowania podatków. Wyjaśnił, że zdecydował się na tzw. offshore trust, żeby oddzielić swoje interesy od politycznej działalności, gdy został prezydentem. Zapewnił, że cała operacja była w pełni transparentna.

  Z materiałów opublikowanych w ramach „Panama Papers” wynika, że Poroszenko zakładał firmy w rajach podatkowych w czasie, gdy piastował już urząd szefa państwa i nie wymieniał umieszczonych w nich aktywów w swoich deklaracjach majątkowych. Konsultanci finansowi Poroszenki twierdzą, że założył on firmę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, by sprzedać zagranicznym klientom swoją korporację.

  W sierpniu 2014 roku prezydent, którego majątek szacuje się na prawie 869 mln dolarów, zarejestrował na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych firmę Prime Asset Partners Ltd. W tym samym roku Poroszenko zarejestrował jeszcze dwie firmy: na Cyprze i w Holandii. Ich kapitał wynosi niewiele ponad 3 tys. dolarów.

  Państwowa Służba Fiskalna Ukrainy zapowiedziała we wtorek, że zajmie się doniesieniami o zarejestrowanych w rajach podatkowych firmach, które należą do ukraińskiego prezydenta. Jednocześnie Prokuratura Generalna w Kijowie oświadczyła, że nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w tej sprawie.
  (PAP)

  http://wpolityce.pl/swiat/287857-prezydent-ukrainy-oburzony-wynikiem-holenderskiego-referendum-to-atak-na-jednosc-europy

  http://wgospodarce.pl/informacje/24427-poroszenko-zaprzeczyl-jakoby-unikal-placenia-podatkow

  Polubienie

 13. http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/rekordowy-wzrost-cen-akcji-biotechnologicznej,24,0,2056472.html

  08.04.2016, godz. 14:05

  Rekordowy wzrost cen akcji biotechnologicznej spółki. Zainteresował się nią Bill Gates

  Cena akcji notowanej na Nasdaq spółki biotechnologicznej Editas Medicine wzrosła w ciągu dwóch miesięcy o 160 proc. – podaje CNN. Tego w historii giełdy jeszcze nie było.

  Podczas debiutu spółki cena akcji wynosiła 16 dolarów, a 8 marca – niecały miesiąc później – były już po 40 dolarów. W tym tygodniu kurs wzrósł kolejne 2 dolary, co stanowi rekordowy 160-procentowy wzrost w ciągu dwóch miesięcy.

  Editas Medicine – firma założona w 2013 roku w Bostonie – zajmuje się rozwijaniem terapii modyfikujących geny, opartych na technologii CRISPR, która może być pomocna przy leczeniu mukowiscydozy, dystrofii mięśniowej czy anemii sierpowatej.

  Firma początkowo uzyskała wsparcie finansowe od funduszy venture capital, potem zainwestowali w nią Bill Gates i Google Ventures, a podczas pierwszej oferty publicznej zebrała 94,4 mln dolarów.

  Odkrycia Editas znajdują się na wczesnym etapie rozwoju – firma nigdy nie przetestowała swoich metod na ludziach, a do tej pory wszystkie doświadczenia prowadzone były na zwierzętach.

  Spółka nie ma wyłączności na stosowanie technologii CRISPR, która jest używana na całym świecie, i o którą firmy biotechnologiczne prowadzą obecnie wojnę patentową.

  Za pomocą CRISPR można by również np. wybierać nienarodzonym dzieciom kolor oczu czy włosów, ale Editas wyraźnie podkreśla, że chce koncentrować się wyłącznie na leczeniu chorób. Pierwsze próby na ludziach planuje zacząć w 2017 roku i skupić się w pierwszej kolejności na wyeliminowaniu mutacji genetycznej, która powoduje ślepotę.

  PAP

  Morales 95.40.108.* 2016-04-09 05:35
  Za pomocą CRISPR można by również np. wybierać nienarodzonym dzieciom kolor oczu czy włosów. WIWAT EUGENIKA!

  Polubienie

 14. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Arabska-telewizja-Al-Jazeera-atakuje-polski-rzad,wid,18259777,wiadomosc.html


  Al Jazeera

  akt. 09.04.2016, 12:29

  Arabska telewizja Al. Jazeera atakuje polski rząd

  Al Jazeera w wyemitowanym dokumencie pt. „Poles Apart”, krytykuje wprowadzane ostatnio przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany oraz stosunek Polaków do imigrantów.

  „Kiedyś pod komunistyczną dyktaturą, teraz Polskę uważa się za sukces demokracji. Ale czy nie jest ona zagrożona? Przez nowe nacjonalistyczne rządy, które wpadły w pogłębiający się kryzys konstytucyjny, wzrastającą ksenofobię i nietolerancję rasową, niektórzy obawiają się, że poszerzające się podziały mogą okazać się zgubne dla przyszłej stabilności. My dowiedzieliśmy się dlaczego niektóre z krajów Unii Europejskiej, sąsiadujące z Polską są obecnie głęboko zaniepokojone” – rozpoczyna się reportaż.

  Dokument rozpoczyna się ujęciem manifestacji narodowców we Wrocławiu, którym towarzyszą słowa lektora: „to był chłodny spektakl przypominający nazistowskie Niemcy, kiedy tłum nacjonalistów, zebranych przed ratuszem miejskim Wrocławia, krzyczał ‘Bóg, Honor, Ojczyzna” a następnie podpalił kukłę żyda”. „Ten spektakl odbył się zaledwie dwa tygodnie po tym jak do władzy doszła nacjonalistyczna partia Prawo i Sprawiedliwość” – komentował lektor.

  Al. Jazeera łączy dojście do władzy Prawa i Sprawiedliwości ze wzrostem nastrojów nacjonalistycznych w Polsce. Reporterzy tłumaczą, że jest to wynikiem kryzysu imigracyjnego w Europie.

  Polskim politykiem, który występuje w materiale filmowym jest Robert Winnicki. Wypowiada się, mówiąc: „Islam jest religią niezwykle ekspansywną czasami niezwykle agresywną. Środkowoeuropejskie (narody), takie jak Polacy mają szansę przetrwać. W przeciwieństwie do wielu narodów zachodnioeuropejskich, które niestety w moim przekonaniu, o ile nie nastąpi tam jakieś społeczne trzęsienie ziemi, po prostu demograficznie, kulturowo pod naporem islamu zginą.”

  Autorzy filmu łączą Winnickiego z PiS. Mówią że PiS i Winnicki mają wiele wspólnych poglądów i pozostają w dobrych stosunkach.

  W swoim materiale autorzy poruszają także temat zmian, jakie wprowadza PiS. Lektor tłumaczy, że w ciągu ostatnich miesięcy Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło wiele kontrowersyjnych przepisów przeważnie podczas „nocnych posiedzeń”. Pojawiają się także tematy: zamieszania związanego z Trybunałem Konstytucyjnym czy zmian personalnych w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu.

  W reportażu przedstawione zostały ponadto relacje osób, które zostały zaatakowane w Polsce na tle rasowym. Jego autorzy konkludują, że to czego nacjonaliści w Polsce najbardziej się obawiają, to uchodźcy.

  Al Jazeera

  ~jaksa 33 minut temu
  A oni wiedza co to jest trybunal konstytucyjny ! swiat sie rzeczywiscie wali – arab i demokracja – to BARDZO OBIEKTYWNE !!! no i pokazuje o co muzlimom naprawde chodzi – WEPCHNAC JAK NAJWIECEJ TEJ MASY DO EUROPY !! A po co, no to sie wkrotce okaze

  ~Asd 32 minut temu
  Arabusy krytykuja Polske bo nie chcemy terrorystow z mala domieszka emigrantow a sami powiedzieli glosno, ze ich nie przyjma ale na kilkaset meczetow w europie dadza…..nie kompromitujcie sie!

  ~Polak 26 minut temu
  Dziękujemy TV Aljazira za dobrą robotę. Mówcie jeszcze że tu mieszkają sami nacjonaliści i nie dajemy socjalu nierobom to żdni emigranci tu nie przyjadą.

  ~Ludek 22 minut temu
  Super reportaż, niech obejrzą go wszyscy uchodźcy, będą bronić się przed Polską rękami i nogami. A my, Polacy – nacjonaliści (tak się teraz nazywa patriotów) będziemy mieszkać we własnym kraju, bez obawy, że muzułmanie nas „ubogacą” swoją wysoce tolerancyjną kulturą.

  ~Thor 43 minut temu
  i bardzo dobrze że wyemitowali taki materiał.Teraz przemytnicy będa musieli uwzglednić fakt że w Polsce nikt nie oczekuje na ubogacenie kulturowe.Polski rząd powinien opłacic w tej telewizji cała serie podobnych filmów.

  ~Exxtreemee 23 godzin i 21 minut temu
  To samo sobie pomyślałem, woda na młyn, więcej takich materiałów, żeby ten cały motloch omijal nas szerokim łukiem!

  ~twój nick 22 godzin i 38 minut temu
  gratuluję komentu

  ~mm 16 godzin i 48 minut temu
  100% racji, nie chcemy muzułmanów

  ~Ajdar 40 minut temu
  Hehe. Napisali „…podpalili kukle zyda ” Zyda napisali z małej litery! Brawo, to dopiero odwaga!!!

  ~Mirza 22 godzin i 18 minut temu
  A słowo katolik piszesz z wielkiej litery?

  ~niepoprawny 21 godzin i 57 minut temu
  Polak piszę z dużej litery, Żyd pisze się tak samo geniuszu.

  ~Ww 19 godzin i 2 minuty temu
  Zyd jako narodowosc piszemy wielka litera, zyd jako wyznawca judaizmu mala. Trzeba bylo na j. polskim uwazac.

  Polubienie

 15. http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/goldman-sachs-zaplaci-5-miliardow-dolarow-odszkodowania

  Goldman Sachs zapłaci 5 miliardów dolarów odszkodowania

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 11 kwietnia 2016 o godz. 19:07:58

  Grupa Goldman Sachs zgodziła się zapłacić 5,06 miliarda dolarów odszkodowania inwestorom oszukanym przez nich w czasie kryzysu finansowego. Poinformował o tym Departament Sprawiedliwości.

  Warunki ugody bank Goldman Sachs ujawnił w styczniu tego roku. Sprawa dotyczy działań firmy w latach 2007-2009 i wielu zaniedbań oraz oszustw jakich dopuścili się jej pracownicy. Inwestorzy z powodu działań banku utracili miliardy dolarów. Byli oni przekonani, że ich inwestycje są bezpieczne tymczasem papiery dłużne były zabezpieczone kredytami obciążonymi wysokim ryzykiem.

  Goldman Sachs jest 4 bankiem, który zgodził się zapłacić za swoje oszusta i zaniedbania w czasie kryzysu finansowego. Wcześniej rząd USA zawarł ugodę z takimi gigantami jak JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp. oraz Citigroup Inc.

  Reuters/KRESY.PL

  tagore:11.04.2016 22:45
  Wyegzekwowanie od tej instytucji odszkodowania za jej rolę w aferze z opcjami walutowymi powinno być jednym z podstawowych celów PIS. tagore

  Kojoto:12.04.2016 02:15
  rozbrajająco zabawne – winszuję dowcipu.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sledztwo-w-sprawie-przyjecia-lapowki-przez-premiera-ukrainy

  Polubienie

 16. http://wp.tv/i,ogromna-kamienna-kula-odkryta-w-bosni-i-hercegowinie,mid,1908075,cid,4051,klip.html?_ticrsn=3&ticaid=516d63

  14.04.2016

  Ogromna kamienna kula odkryta w Bośni i Hercegowinie

  W pobliżu miasta Zavidovici w Bośni i Hercegowinie odkryto ogromną kamienną kulę. Zdaniem miejscowych archeologów, może to być najstarszy i największy tego typu obiekt w Europie, który został całkowicie wyrzeźbiony przez człowieka. Kula ma średnicę około 10 metrów i prawdopodobnie waży 35 ton. Wiek znaleziska nie jest znany, ale naukowcy szacują, że ma 1500 lat. Kamień został odkryty przez Semira Osmanagicha, który mówi, że kula jest kolejnym dowodem, że Europa miała w tym czasie zaawansowaną technicznie cywilizację. W 2005 roku twierdził też, że bośniacka Visoko Dolina była miejscem ukrycia starożytnych piramid, połączonych podziemnymi tunelami. Wnioski te zostały w znacznym stopniu zakwestionowane.

  ~Pan archeolog 27 minut temu
  łopata i łata na zdjęciu ewidentnie doklejone, z resztą cale „zdjecie” zrobiono z pogwałceniem wszelkich norm archeologicznych; biorąc od uwagę stan zachowania powierzchni – to rzeczywiście kamień, a w związku z tym stopień wyschnięcia górnej części kuli do zawilgocenia dolnej cześci jest nieadekwatny – dolną, wilgotną jeszcze część musieli odsłonić w ciągu kilku minut (ponad 0,5 m ziemi) co recznie jest awykonalne, a brak śladow jakiegokolwiek sprzętu ciężkiego; w ogóle charakter ziemi dookola kuli wskazuje na humus; reasumując: kula ma 20-30 cm i ok 400-700 lat

  ~Pan archeolog 21 minut temu
  …chociaż biorąc pod uwagę bardzo gładką powierzchnię, może mieć nie więcej niż 100-200 lat… ale do tego potrzebne są szczegółowe badania petrologiczne

  ~kytof 4 godziny i 45 minut temu
  Kula ma średnicę 10 metrów ??????? gościu co koło niej kopie musi mieć ze 7 metrów wzrostu -to jeszcze większa jest sensacja chyba niż ta kula !!!! poza tym na metrze widać że ma około 3 m średnicy -zastanówcie się co piszecie

  ~Xyz 3 godziny i 41 minut temu
  Pomylił obwód ze średnicą…

  ~botanik 1 godzinę i 4 minuty temu
  trawa, która została ze zdjęcia wycięta (ale zostały jej korzenie), też miała z metr wysokości

  ~BoBson+ 11 godzin i 8 minut temu
  Teraz takie pytanie , kto miał 1500 lat temu sprzęt by idealnie okrągłą kule takich rozmiarów zrobić i w jakim celu ?!? Kosmici ? bo chyba nie jakies wieśniaki w szałasach mieszkające !

  ~k3 20 godzin i 57 minut temu
  Jakoś tak mało profesjonalnie te badania archeologiczne wyglądają…szkoda

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.